PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Fatih
19.09.2011, 00:00
Kötü günde herkes her bahaneyle vurur ya da yanlışta bile âlâ hikmetler bulur. Bu kadronun "TAKIM" olabilmesi için zamana ihtiyacı var hem de çok zamana. Bu sezonu unutsak iyi olur. Şenol Güneş tarşhte ilk kez kadrosunu kuruyor; bırakalım adam işini yapsın. Biz de biraz sabırlı olalım.

Şenol Hocanın kendi kadrosunu kurduğunu düşünmüyorum öyle olsaydı eğer Barış Özbek,Sercan Kaya gibi isimler transfer edilmezdi...

Yaşar
19.09.2011, 00:19
Eleştiri yaparken 6+2 kuralını unutmayın derim.
Yani sahada 6 yabancı kulübede 2 yabancı olmalı ligde.

ihsanbayram
19.09.2011, 00:27
Takimi bu 11 le oynamaya alistirmaliyiz, ileri de halilin yerine henrige kullanabilir, geri 4 lü ye formda serkan monte edilebilir, ama bir sekilde ilk 11 imiz yavas yavas belli olmali, her maca ayri 11 le cikmak bize büyük zarar verecek gibi.

...............Tolga.....................

Celutska...Giray...Glowacki...Cech

.........Zakora......Colman...........

Halil...........Adrian.............Volkan

................Burak........................

delikoyun
19.09.2011, 09:36
ben daha öncede söyledim adrian bence alanzinho dan iyi değil aynı fizik kalitesinde ama alanzinho daha rahat adam geçiyor daha hareketli adrian bence norveç finlandiya polonya liglerinde daha stabil futbol oynan liglerde oynar bizde başarılı olamıcak powel ve piotr da başarılı olamadı bence polonyalılar slovaklar ve çekler kadar iyi değil dünya futbolunda slovak sloven çek ağırlıklı kadro kurmamız daha yerinde olur bence ama ikinci yarı acilen yiğit gökoğlan ve olcan alınmalı ligde çok kötü olur sonumuz bence başka transfere de gerek yok ikincisi rakipler çok kapanıyor şenol hoca ısrarla 3 forvet anlayışı enteresan bence kalabalık orta saha yorulan rakibe karşı alanzinho ve volkan la sağdan soldan hırpalama rkibe göre bir türlü oynamyı öğrenemedik

cahana
19.09.2011, 09:42
yabancı oyuncularımız takımın iskeletini oluşturuyor ve bu 6+2 kuralı yüzünden aralarından seçmek zorunda kalıyoruz ki bu sene bu nedenle başımız çok ağrıyacak devere arası hem defansa hem orta sahaya hemde forvete kaliteli yerli monte etmek zorundayız yoksa maç yoğunluğu sakatlı cezalı 6+2 derken halimiz fena

Erkin Ekşi
19.09.2011, 12:07
Hocam serkan ve alanzinho ısrarın çok yanlış. Bu sene takımın tek zayıf halkaları bu ikisi. Serkan ve alan'daki ısrarının yanı sıra adriana karşı biraz tahammülsüz görünüyorsun.

bence adriana karşı biraz daha tahammüllü olman gerekir ayrıca onu çizgiye hapsetmemek lazım, forvet arkası mevkinde oynarsa daha yararlı olacaktır

poetricus
19.09.2011, 14:06
Şenol Hocanın kendi kadrosunu kurduğunu düşünmüyorum öyle olsaydı eğer Barış Özbek,Sercan Kaya gibi isimler transfer edilmezdi...
"Kendi kadrosunu kurmaktan acizse ne işi var orada?" diye sorarlar. Tarihte yönetime karşı eli en güçlü hoca istediğini aldıramıyorsa hiçbir mazereti olamaz. Cinayete göz yuman caninin suç ortağıdır. Transferleri kim yaparsa yapsın hesap hocadan sorulur, başarıyı yönetimimiz hemen sahiplenir, kimse merak etmesin. Doğru mu? Hayır, sadece gerçek!

Bir İnter galibiyeti ile aziz ilan etmek ne kadar yanlışsa İBB mağlubiyetiyle taşa tutmak da o kadar yanlış. Duygusal anlamda dengesiz bir camiayız. İşin aslı Trabzonspor'un haftada birden fazla maçı kaldıracak konsantrasyonunun hiçbir zaman olmayışı. Tarihte başarılılı sonuçlar aldığımız neredeyse her Avrupa kupası maçının öncesi ya da sonrasında TS mutlaka puan kaybetmiştir. Bu sefer hem öncesi hem de sonrasında kaybetti. Teknik direktörlerin takıma en çok edeceği ve etmesi gereken yer bu noktadır.

Son 20 yılda kazandığıumız bütün başarılarda Şenol Güneş'in imzası olduğu duğrudur. Zaten o süre zarfında başka hangi hoca yerel medyadan, taraftar gruplarından, hatta bizzat TS yönetiminden bu denli destek gördü ki?

Neyse sözün özü: Adil eleştiri hakkından vazgeçmeden destek olmaya devam etmeliyiz.

Fatih
19.09.2011, 14:12
"Kendi kadrosunu kurmaktan acizse ne işi var orada?" diye sorarlar. Tarihte yönetime karşı eli en güçlü hoca istediğini aldıramıyorsa hiçbir mazereti olamaz. Cinayete göz yuman caninin suç ortağıdır. Transferleri kim yaparsa yapsın hesap hocadan sorulur, başarıyı yönetimimiz hemen sahiplenir, kimse merak etmesin. Doğru mu? Hayır, sadece gerçek!

Bir İnter galibiyeti ile aziz ilan etmek ne kadar yanlışsa İBB mağlubiyetiyle taşa tutmak da o kadar yanlış. Duygusal anlamda dengesiz bir camiayız. İşin aslı Trabzonspor'un haftada birden fazla maçı kaldıracak konsantrasyonunun hiçbir zaman olmayışı. Tarihte başarılılı sonuçlar aldığımız neredeyse her Avrupa kupası maçının öncesi ya da sonrasında TS mutlaka puan kaybetmiştir. Bu sefer hem öncesi hem de sonrasında kaybetti. Teknik direktörlerin takıma en çok edeceği ve etmesi gereken yer bu noktadır.

Son 20 yılda kazandığıumız bütün başarılarda Şenol Güneş'in imzası olduğu duğrudur. Zaten o süre zarfında başka hangi hoca yerel medyadan, taraftar gruplarından, hatta bizzat TS yönetiminden bu denli destek gördü ki?

Neyse sözün özü: Adil eleştiri hakkından vazgeçmeden destek olmaya devam etmeliyiz.

Selçuk,Egemen,Umut hatta Jaja'nın gitmesini istemedi ve istemediği halde hepsi gitti.

İsim isim söylemeye gerek yok son dönemde alınan futbolcuların Şenol Hocayla pek alakası olmadığı ortadadır bunu kadro tercihlerinde de görebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen başarılı oluyorsa bu da Hocanın meziyeti olsa gerek destek olmak hepimizin görevi eleştiri tabiki olacak ancak yönetimden başlamak kaydıyla...

Külünkoğlu
19.09.2011, 14:28
Alınan futbolcuların tamamının bilgisi dahilinde alındığını söyledi Şenol Hoca.

Ama takımda ciddi bir hırs ve inanç eksikliği var. Konstrasyon ise hak getire. Maç ayırt etmemiz lazım.
Bu teknik kadro bu işi çözer. Ayrıca var mıdır bilmiyorum psikolojik danışmanlık bu gibi durumlarda çok etkili olur.

Büyütülecek bir şey yok ama camia böyle bir camia işte ne yaparsın.

Gökhan Uzun
19.09.2011, 15:02
Alınan futbolcuların tamamının bilgisi dahilinde alındığını söyledi Şenol Hoca.

Ama takımda ciddi bir hırs ve inanç eksikliği var. Konstrasyon ise hak getire. Maç ayırt etmemiz lazım.
Bu teknik kadro bu işi çözer. Ayrıca var mıdır bilmiyorum psikolojik danışmanlık bu gibi durumlarda çok etkili olur.

Büyütülecek bir şey yok ama camia böyle bir camia işte ne yaparsın.

aynen bunları düşünüyorum

Faik Yılmaz
19.09.2011, 15:04
Şenol Hocanın en sevmediğim yönü bir oyuncuya kafayı takmışsa onu kolay kolay oynatmıyor...

Bir oyuncuya sevdimide ne kadar formsuz olursa olsun sürekli 11 de tutuyor.....

Mesela Serkan kaç haftadır resmen dökülüyor...... Takımı bir kişi eksik oynatıyor buna rağmen dinlendirmiyor sürekli o dformsuz ahaliyle oynatıyor onu....

Tabi zarar görüyoruz bu durumdan.....

oeince
19.09.2011, 15:13
şenol güneşi sorgulayanları anlamıyorum. hatta kimseyi kırmak istemem ama gaflet içerisinde olduklarını düşünüyorum. 95'ten sonra macera aramayıp şenol hocayı takımın başında tutsaydık bizi şu 15 senede kaç kere şampiyon yapardı? bu takımı o derleyip toplamadı mı? bizim en büyük şansımız şenol hoca iken ona sataşmak neden?
fenerbahçeden kaynaklanan sıkıntıların, yepyeni bir oyuncu dizisini takım haline getirmenin yükünü, kalabalık kadroyu en etkin şekilde kullanmanın endişesini o çekiyor ve olası diğer tüm adaylara göre bu işin altından en iyi şekilde kalkıyor.
hocaların da inişleri çıkışları olabilir. istediği oyun sahaya yansımıyor olabilir ama bırakın bir-iki maçı tüm sezon kötü geçse şenol hocanın kredisini sorgulamam. bizi eski günlerimize döndüren oydu, yeni ve daha güzel günlerin yolunu aydınlatacak olan da o.
biraz sloganvari bir değimle şenol hocanın ismini ağzına alanın önce bir destur çekmesi gerektiğine inanıyorum

Faik Yılmaz
19.09.2011, 15:24
şenol güneşi sorgulayanları anlamıyorum. hatta kimseyi kırmak istemem ama gaflet içerisinde olduklarını düşünüyorum. 95'ten sonra macera aramayıp şenol hocayı takımın başında tutsaydık bizi şu 15 senede kaç kere şampiyon yapardı? bu takımı o derleyip toplamadı mı? bizim en büyük şansımız şenol hoca iken ona sataşmak neden?
fenerbahçeden kaynaklanan sıkıntıların, yepyeni bir oyuncu dizisini takım haline getirmenin yükünü, kalabalık kadroyu en etkin şekilde kullanmanın endişesini o çekiyor ve olası diğer tüm adaylara göre bu işin altından en iyi şekilde kalkıyor.
hocaların da inişleri çıkışları olabilir. istediği oyun sahaya yansımıyor olabilir ama bırakın bir-iki maçı tüm sezon kötü geçse şenol hocanın kredisini sorgulamam. bizi eski günlerimize döndüren oydu, yeni ve daha güzel günlerin yolunu aydınlatacak olan da o.
biraz sloganvari bir değimle şenol hocanın ismini ağzına alanın önce bir destur çekmesi gerektiğine inanıyorum

Niye sorgulamıyacağız anlamadım......

Her insan gibi onunda hataları vardır ve eleştirilmelidir...

Bir insana sürekli mükemmelsin derseniz zamanla hatalar yapar ve daha kötüsü onları görmezden gelir...

Kaldıki bizatihi kendiside yapıcı eleştirilerinize her zaman kapım açıktır demiş birisidir....

Zaten en önemli eksikliklerimizden biriside budur eleştiriye açık olamamak....

oeince
19.09.2011, 15:33
Niye sorgulamıyacağız anlamadım......

Her insan gibi onunda hataları vardır ve eleştirilmelidir...

Bir insana sürekli mükemmelsin derseniz zamanla hatalar yapar ve daha kötüsü onları görmezden gelir...

Kaldıki bizatihi kendiside yapıcı eleştirilerinize her zaman kapım açıktır demiş birisidir....

Zaten en önemli eksikliklerimizden biriside budur eleştiriye açık olamamak....

bahsettiğim eleştirmek değil. maçtan sonra şenol güneş istifa nağraları atanlar vardı onlara yönelik bir yazı bu. ben de yapıcı eleştirinin kişileri geliştirdiğini düşünüyorum.

Mehmet Sarigül
19.09.2011, 15:54
Şenol Hocanın en sevmediğim yönü bir oyuncuya kafayı takmışsa onu kolay kolay oynatmıyor...

Mesela Serkan kaç haftadır resmen dökülüyor...... Takımı bir kişi eksik oynatıyor buna rağmen dinlendirmiyor sürekli o dformsuz ahaliyle oynatıyor onu....

Bu konu inanmak (güvenmekle) ilgili ve hemen hemen her deneyimli hocanin yaptigi birsey...

Senol Günes'in bir futbolcusuna "kafayi takdigini" düsünmüyorum.

Serkan konusuna gelince, sana katiliyorum...hem formsuz, hemde Trabzonspor gibi bir takimin sagbek önünde oynayacak kapasitede bir futbolcu degil.
Volkan bu pozisyonu doldurabilecek bir futbolcu ama henüz hazir degil.

oeince
19.09.2011, 16:01

bugün umut bulut, burak yılmaz vd. milli takımda ise şenol hocanın bahsettiğin niteliğindendir.

Ilelioglu
19.09.2011, 17:39
Senol Hoca Messi'yi istiyorum dedi, ama alinan Futbolcular ortada. :)

Sol ayakli Stoper alamadik diye de ekledi. Hersey istedigimiz gibi olmuyor dedi.

Tüm bunlar kendi kadrosunu kurmadigina dair bir isaret.

Senol Hoca Kulübü düsünerek hareket ediyor, yoksa alacagi Futbolcular asla bunlar olmaz. Acik ve net.

gabriel omar
20.09.2011, 00:11
Benim yıllardır görmediğim şampiyonluğu her ne kadar henüz resmiyete dökülmemiş olsada Şenol Güneş yaşattı.Takımın başında olduğu her sezon başarılı ve Trabzonspora yakışan bir oyun oynattı ve başarılı oldu.Ahmet Suat Özyazıcıdan sonra belkide en başarılı teknik adamımız Şenol Güneş.

Karakterine ise değinmiyorum bile.Ligin en karakterli insanı olduğuna inanıyorum.Böyle bir insanın bu takımın başında olması bir şanstır.

Olmuyor mu hataları ? Oluyor.Belki her zaman istediğini sahaya yansıtamıyor.Belki de geçen sezondan başarısız olacağız.

Yine de Şenol Güneş benim için bu camianın canlı en büyük efsanesidir.Ve kim ne derse desin Trabzonspor için bir teknik direktörden fazlasıdır.Hugo Brosslu, Ziya Doğanlı galibiyetlerdense Şenol Güneşli mağlubiyetleri yeğlerim.

İstikrar istiyorsak Şenol Güneşte ısrar etmeliyiz derim ben.

Belli sıkıntılar var ama bunlar aşılmayacak şeyler değil.Bu süreçte yapmamız gereken destek olmak.Elalem itin şeyine girip çıkmış teknik adamlarını , yönetimini el üstünde tutarken bizim temiz ekibimizi alaşağı etmek gibi bir davranışımız olamaz.Ha bu süreçte eleştiri olmamalı mı ? Olmalı.Ama yapıcı , geliştirici eleştiriler olmalı.İstifa naraları ya da hakaret değil.

Bir de tıpkı mağlubiyette eleştirdiğimiz gibi galibiyette de hakkını teslim edip övmemiz lazım :)

Faik Yılmaz
20.09.2011, 08:48
Bir insanı eleştirdiğimizde bu gitsin demek değildir.....

Her insanın bazı hataları olur bu doğaldır.....

Önemli olan hataları kabul etmek ve ders alabilmektir.....

Şenol Güneş şu anda ülkemizin en iyi hocasıdır...... Ancak yinede süekli tekrar ettiği hataları mevcuttur.....

poetricus
20.09.2011, 12:09
Selçuk,Egemen,Umut hatta Jaja'nın gitmesini istemedi ve istemediği halde hepsi gitti.

İsim isim söylemeye gerek yok son dönemde alınan futbolcuların Şenol Hocayla pek alakası olmadığı ortadadır bunu kadro tercihlerinde de görebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen başarılı oluyorsa bu da Hocanın meziyeti olsa gerek destek olmak hepimizin görevi eleştiri tabiki olacak ancak yönetimden başlamak kaydıyla...
Benim yaptığım da aynen bu Fatih, sadece başlıklar farklı.

pReN@_61
20.09.2011, 12:13
Hoca istedi diyen var istemedi diyen de var...

Şenol Hoca gelse de asıl kaynaktan öğrenebilsek mevzuyu :)

Ömür Karadeniz
20.09.2011, 14:46
Bu ülkede zamanında Atatürk,şimdide Başbakanlar bile sorgulanıyor Şenol hoca neden sorgulanmayacakmış merak ettim,hep şakşak hep şakşak bizi bir adım öteye götürmez.

tayfa_61>34
20.09.2011, 18:54
Şenol Güneş Trabzonspor'un aynasıdır. Başta Henrique olmak üzere hiçbir futbolcu vazgeçilmez değildir.

Hüseyin Hatırlı
20.09.2011, 20:21
Hoca doğruyu bilir, Saygı duyarım!

SEDAT
21.09.2011, 03:35
- Hocam bir kez olsun şu genç çocukları sür sahaya , bir kez ya bir kez...

Cyzio
21.09.2011, 08:10
Hugo Brosslu, Ziya Doğanlı galibiyetlerdense Şenol Güneşli mağlubiyetleri yeğlerim.

İşte bizim taraftar olarak en büyük sıkıntımız:

"Elin gavuru şampiyon yapacağına, öz evlat küme düşürsün daha iyi."

Yürü be Şenol Güneş.... Kim tutar seni? Daima arkndayız.

.

Legolas77
21.09.2011, 14:58

.

abi yorumunu alkışlıyorum :alkış:
imzandakilerde bizim ne olduğumuzu gösteriyor sayın başkanımız SADRİ ŞENER o lafı diyecegine --Bazı oyuncular gidebilir Yönetimlerde gidebilir ama Evladımız ŞENOL GÜNEŞ Her zaman kalıcıdır -- dese daha büyük söz olurdu ama neyse .
Şenol Hoca yı yıpratan birinci bizim karamsar taraftarımız (isim de veririm ama tatsızlıga meyil etmeye gerek yok ) ikinci istanbul takımlarını tutan ulusal medya ve bu medya kuruluşlarındaki sözde futboldan anlayan köşe yazarlarının istanbul takımlarını her zaman bizden üstün gösterme görme istekleri bu da 3.
şunu unutuyoruz bu takım en başarılı dönemlerinde Şenol Güneş vardı şampiyon olurken kalede Takım olarak başarılar elde ederken de kulübe de demekki neymiş Şenol Güneş = Trabzonspor'un başarına doğrudan etki eden Efsane kişi
Şenol Güneş kadar bizim taraftarımızda adam olsa daha büyük başarılara imza atarız
Seni görüpte diyebilsem keşke aman hocam sen bu takımı bırakma n'olur diye ... siz anlayın ne kadar sevdigimi ve hocanın sevildigini ...
bu takım bu sezonda başarılı olacak o zaman büyüksün hoca derler ....

gabriel omar
21.09.2011, 19:49

.

Yok abi benim kastettiğim Şenol Güneş bu camianın adamıdır o yüzden başımızda dursun demek değildi.Ben onu karakterli duruşu,insanlığı ve oyun anlayışı için diğerlerine tercih edeceğimi söyledim.

Örneklerimi de bu yönde verdim .Sanırım herkes Ziya Doğan ve Hugo Bross yerine Şenol Güneşi tercih eder.

Lucescu ve ya Mourinhoyu getirseler niye getirdiniz demem yani :).Ama ben yine de Şenol Güneşi tercih ederim.

Uğur Ö.
21.09.2011, 23:08
Eğer 3 maçıda 85 ten sonra gol yiyerek puan kaybedip attığın golden sonra sistemi değiştirirsen kusura bakma hocam seni hiç kimse savunmaz burada sabırda biryere kadar

Bahadır Şimşek
21.09.2011, 23:11
Adrian'ı 55'te çıkarma hastalığından vazgeç lütfen hocam ya ...

Sefa
21.09.2011, 23:12
Bu takımın Hocası kulübede sus pus oturamaz sen orada öyle oturursan futbolcular da şeyine takmaz

Efendioglu
21.09.2011, 23:15
Kafanı değiştirmen lazım hoca bizi küçük takım zannediyosun gol atıp arkaya yaslanmalar Alanzinho'yu 80 den sonra oyuna alıyosun sonra maç sonları futbolcularını suçluyosun bu gidişle bişey olmaz bizden...

erolizmts
21.09.2011, 23:16
Takım Barcelona olsa dahi, 1-0 öne geçtiği andan itibaren o skorun üzerine yatarsa ve 8 kişiyle savunma yaparsa eninde sonunda golü yer. Biz 3 maçtır aynı mantelite ile oynuyoruz ve göz göre puanlar kaybediyoruz.

Adrian çıktığı andan itibaren ileride ayağında top tutabilecek oyuncu kalmadı. Burak tek başına bir sağa bir sola nereye kadar? Bu takım geçen sezon şanlı bir sezon yaşadı seninle. Çünkü 1 attığında 2'yi, 2'yi attığında 3'ü arayan bir takımdı. Ve öylelikle kazandı. Daha doğrusu büyük takım böyle oynar. Sonuçta rakiplerimiz Inter, Lille, CSKA değil; Manisa, Samsun, İBB...

MDanışmaz
21.09.2011, 23:17
Seninde miladın doldu istekli değilsin oyunu okuman zaten yıllardır sıfır yapacağın en iyi iş Ünal hocanın önünü açmaktır..

DeAgLeMaNyAq
21.09.2011, 23:21
Geçen sezon son dakikada aldığımız galibiyetlerden sonra belli ki hoca fena beddua yemiş. Bu kadar kısmetsizlik olmaz...

bordo61
21.09.2011, 23:23
Ünal hocaya işi bırakmayı boşver hocam.

Bu taraftar seni yine yiyecek merak etme , istersen geçen sene 82 puan almış ol , istersen en iyi oyuncuların gidip yerine ne idüğü belirsiz adamlar almış ol , istersen İnteri yenmiş ol.

Bu taraftar seni yer !

Tarihte bu hep böyle olmuştur

Harun CAN
21.09.2011, 23:30

Bu taraftar seni yine yiyecek merak etme , istersen geçen sene 82 puan almış ol , istersen en iyi oyuncuların gidip yerine ne idüğü belirsiz adamlar almış ol , istersen İnteri yenmiş ol.

Bu taraftar seni yer !

ölümüne destek diye bişi yok arkadaş. 82 puanda Şenol Güneş'in ne kadar payı varsa, o puanı 83 yapamayıp şampiyonluğu kaybedip sonra bugünleri yaşamamızın en büyük sorumlularından biri de yine Şenol Hoca ve onun korkak futbol anlayışıdır. Fatih Terimden nefret ederim ama cesur futbol konusunda Şenol Hocaya bin basar.

gurkankyildiz
21.09.2011, 23:31
çok formsuz çok.Bir an önce düzelmesi lazım.Yaptığı ve yapmadığı değişiklikler tam skandal.Nerde geçen sene maçları çeviren adam?Acilen toparlanmalı.

Sefa
21.09.2011, 23:33

Bu taraftar seni yer !

Hata yapan hatada ısrar eden düşüşün önüne geçemeyen herkes gider bugün tarih yazan Bursaspor Teknik Direktörü dahil herkes için geçerlidir bu. Ali Kemal'ler takımı Şampiyon yaptı gelsin top oynasın sonuçta tarihimizin şanlı isimleri yememeliyiz bunları gelsin oynasınlar. Diyeceğim o ki miyadı dolan gider mezarlıklar kendini vazgeçilmez sananlarla doludur.

Buradan Şenol Güneş gitsin manası çıkarmayın bana göre sözleşmesi bitene kadar kalmalı sonra isterse devam etmeli ama hatalarından ders çıkarmıyor inat edip devam ediyor Hoca..

bordo61
21.09.2011, 23:34
Bana verilen cevaplarda yazımda ne kadar haklı olduğumu görmüş oldum.

Daha açığını yazıyorum 2 maç daha kaybedelim.

Zorla İstifa ettirilir. !

Ben hatası yok demiyorum hatası olmasa zati bu maçları kaybetmezdik.

talsuv61
21.09.2011, 23:36
İnter maçında sahada olsaydın yine kazanır mıydık ? Hiç sanmıyorum.
Takımda disiplin yok, olsaydı Colman geçen sene yaptığı hatanın aynısını oyun kritikken yapmaya cesaret edemezdi.
Allahtan lille maçında cezalısın hocam. Saldıracağımız yerde defansa çekilirsek olacağı budur.

SEDER
21.09.2011, 23:37
şenol hoca aykutu oyuna her soktuğunda seni anıyorum haberin olsun..serkanı kadroda her gördüğümde tekrar anıyorum..adrianı çıkartıp creatif bir adam alacakken saplamanın birini oyuna aldığında gene anıyorum..velhasıl bu aralar seni çok anıyorum..dua et seni seviyoruz iyi anıyorum ama kendine gel. sen tribündeyken daha başarılı takım..

Batuhan
21.09.2011, 23:37
Hocam kulübede ol, ama senin de istediğin gibi kontrol Ünal hocada olsun.

Ayrıca şu maçlardan sonra Şenol Güneş'e küfür edenlerin Allah belasını versin. Ziya Doğan lazım size...

Sefa
21.09.2011, 23:39
Bana verilen cevaplarda yazımda ne kadar haklı olduğumu görmüş oldum.

Daha açığını yazıyorum 2 maç daha kaybedelim.

Zorla İstifa ettirilir. !

Ben hatası yok demiyorum hatası olmasa zati bu maçları kaybetmezdik.

Haklısın Giray aç garna 2 öğünde yiyeceğiz Şenol Güneş'i..

Erbay
21.09.2011, 23:39
2 maçtır bu kadar ruhsuz oynanmasına karşı hiçbir şey yapamıyor maalesef.

bordo61
21.09.2011, 23:40
Takımın ilk 11'inden giden oyuncu sayısı : 5
Takımın bu sezon genç oyuncular hariç yaptığı transfer sayısı : 13 , son üçü Eylül ayında geldi .

Silbaştan takım , her şey sil baştan .
Ah , imkan olsada şu taraftarı da silebilsek!
Skor taraftarları , iyi gün taraftarları , Trabzon'un kamburları , ne dense az ...

Guardiola , takımı yeni kurduğunda , ilk haftalarda Barca rezil bir futboldan öteye gidememişti . Aylar geçtikçe , şimdiki efsane armadanın oyun yapısı oturdu . İnsan böyle zamanlarda anlıyor , kulübünün büyüklüğünü . Elin ingilizi you will never walk alone , der . Bizim haytalar ise hadi hoca sen yoluna ben yoluma demekte . Büyüklük farkı böyle bir şey işte...

Aykut Kocaman gibi kapasitesi sınırlı düzene boyun eğmiş , tükürdüğünü yalamış ve şike bahis olaylarını içselleştirmiş bir adamın dahi geçen sene başında gördüğü desteği hatırlıyorum , bir de burada hocayı kapıya koyan arkadaşlara ... Ulan size ne dense az . ( üslübum için forumdan özür dilerim)

Kulüp kültürünü bu kadar ayaklar altına almaya kimsenin hakkı yok .

On numara yorum

-Samet
Serkanın orta sahada oynamasının ve adrianın oyundan çıkıp trabzonspor gibi bir takımda aykutun oyuna alınarak 1 farkın üstüne yatma düşüncesinin mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum hocam...

Ama sabırla beklemeye devam ediyorum ...

Tyler Durden
Bazi arkadaslar hic elestiri olmasin istiyor ya ona cok sasiyorum..
Bu adam camide hocalik yapmiyor ki yaptiklari elestirilmesin.
Dogrularini nasil soyluyorsak yanlislarinida dile getirecegiz.
Hocanin eski hastaligi aynen devam ediyor.Taktimi takiyor arkadas.Kurulmus saat gibi surekli ayni degisiklikleri yapmasina
sasirmiyorum.
Bu arada hocam Manisa ve Samsun'dan birer puani kopardin tebrikler.
Her iki mactada sahane savunma yaptik ve iki puani kaptik.Allah senden razi olsun..

-Samet
21.09.2011, 23:41
Ayrıca 3 maçtır ikinci yarının sonlarına doğru gol yiyoruz.

Buna karşı ne tip bir önlem alacaksınız onu da merakla bekliyorum ..

Mert Oğuzlu61
21.09.2011, 23:41
hocam hayat belirtisi lütfen ? Allah aşkına titre ve kendine gel daha yaşın kaç bu takımın başında uzun yıllar kalacaksın, heyecanını kaybetmişsin suratın mahkeme duvarı gibi kulübeden çıktığın yok oyuna hamlelerin gerçekten çok can sıkmaya başladı ne oldu sana hocam ?

Cengiz Çubukcu
21.09.2011, 23:44
ben sadece duran toplarda bu kadar silik olmamızdan dolayı Şenol Hocayı eleştirebilirim....

Fatih
21.09.2011, 23:44
3 yılda 2 kupa teşekkürler Hocam...

bordo61
21.09.2011, 23:45
Bazı arkadaşlarda küfür etmeyi , defol demeyi eleştirmek olarak görüyor.

Kimse mani okumasın bana bu gün Facebook'ta , Forumda okuduğum o tanımını koysam ceza alacağım yorumlar beni futboldan da taraftardan da soğuttu.

Gel burda şapka çıkar yok kralsın de yok paşasın de sonra sinirlendin mi sende hocamısın defol fln de.

Benim zoruma giden bu , yoksa istediğin kadar eleştir banane eleştirme desem sanki beni mi dinliceksin.

Açıkça söyleyim şu sistem bizi bir gram ileri götürmez Ünal Hocayı öne sürmeye çalışıyor ama olmuyor yürümüyor bence

Kadro desen bence çok kötü.

Bakalım sonumuz ne olacak

Bülent Bayraktar
21.09.2011, 23:45
Degistir hocam değiştir bu macda olmadı rotasyonu değiştir karabuk de belki tutar...

-Samet
21.09.2011, 23:46
Bazı arkadaşlarda küfür etmeyi , defol demeyi eleştirmek olarak görüyor.

Kimse mani okumasın bana bu gün Facebook'ta , Forumda okuduğum o tanımını koysam ceza alacağım yorumlar beni futboldan da taraftardan da soğuttu.

Gel burda şapka çıkar yok kralsın de yok paşasın de sonra sinirlendin mi sende hocamısın defol fln de.

Benim zoruma giden bu , yoksa istediğin kadar eleştir banane eleştirme desem sanki beni mi dinliceksin.

Kesinlikle ...

Efendioglu
21.09.2011, 23:47
Yönetim futbolcular teknik heyet kim varsa herkes tesislerde toplansın moral yemeği yensin , bu duruma biz düştük biz çıkacağız daha 3.hafta kaybedilen bir şey yok...

bordo61
21.09.2011, 23:48
Bu karmaşa sürerse biz hiç puan toplayamayız sonra dağılır gideriz.

Önce Takımın T.Direktörünün kim olduğu açıkça belli olsun .

Böyle olmaz

Armağan Dere
21.09.2011, 23:49
3 haftada 2 puan hoca!...
Bayaa iyi bir takım yapmışsın..
Tebrik ediyorum..
Doğru 0 toplayanları gördükçe şükrediyorum..
Şampiyonlar ligi bittiğinde ne söliyceksiniz çok merak ediyorum

Oğuzhan İnce
21.09.2011, 23:50
Hocam ne kümeye düşmek ne başka bir şey. lille'den 15 yesek üzülmem.

Ama senin başını da yiyecekler ya allah biliyor köpek gibi korkuyorum.

Yapma hocam nankördür bizim adamlar, kendine gel, daha çok yolun var yolumuz var.

Bazı adamlar seni 2 maç daha kaybedersen darağacında yağsız urganlara verecekler.

Sen bize lazımsın, bizim sana senin bize duyduğundan fazla ihtiyacımız var.

Korkuyorum hocam yapma.

Trabzonli_61
21.09.2011, 23:52
Seviyorum seni hocam...su anda kötü dönemdeyiz ama en cok sana güveniyorum.

Hüseyin Hatırlı
21.09.2011, 23:58
Varlığın yeter hocam..

BİRAZ ZAMAN

endlessdeath
22.09.2011, 00:00
Arkadaşlar milletin karizması bilmem nesi var puan kaybediyorlar elmandermidir nedir.Bizim daha henüz sistemimiz oturmadı uyum yok hoca uyum oluşurma mantığı var.bencede takım oyunu olarak iyi oynamaya başladığımızda sorun çözülecek hoca lig maçlarını değil yeni oluşan takımı oturrmaya çalışıyor.Ben konuşmalarından bunu anladım.Kimse kıvırmasın bizim aldıkşlarımıza bakın gs sindeki bjk sindeki adamlara bakın ve kaç milyon euro luk adamlar zor iş 3 maç oynamak.Üstüne yeni kurulmaya çalışılan düzenle birlikte.Bizim iyi bir oyun mantığı ve organize atak geliştirmeyi başarmamız gerekiyor.Sürekli topu ayağiımızda tutamıyoruz tutmaya çalışsak bile sürekli top kaliciye kadar geliyor tehlikeli oluyor.Bunu da es geçmemek gerekir

Adem Erdoğan
22.09.2011, 00:01
Bişey olmaz.

Geçen sezon son dk.larda kazanıyorduk bu sezon kaybediyoruz.

Güzel olan yanı sezon başı daha. Düzelir.

ophius
22.09.2011, 00:02
ikinci yarı biz nasıl evden maç izliyorsak şenol hoca da öyle maç izledi...aykutu oyuna aldı..ileriye yönelik oynattı biraz..halile 20 dk top değmedi seyretti...enteresan ya gerçekten...

Hürgün Aygün
22.09.2011, 00:15
Sen hep başımızda ol hocam bu takıma tarihinin en fazla puan topladığı sezonları yaşatan da kirli işlere karşı emeğin savaşını verip sadece averajla şampiyonluğu kaybeden (ki nasıl kaybettiğini bu yaz herkes gördü) takım kasımpaşalardan 3 yerken başa gelip T.Kupası kazandıran Süper Kupa kazandıran gelir gelmez müthiş futbol oynatan sensin babam kadar seviyorum seni hocam.Allah başımızdan eksik etmesin seni...

Onur Şeref
22.09.2011, 01:00
Şenol Güneş'ten taktiksel varyasyonlar vol 1: Dakika 60'larda al Aykut'u yatmaya çalış. Ye golü 85'te Alanzinho'yu sok çıkarmaya çalış.

Eeee vol 2? Vol 1'in aynısı. EEee Vol3 ne? Ne gerek var farklı bişeye oda vol1'in aynısı.

Barcelona ileri ucun sağ kanadına Trabzonlu Serkan' ı almak için harekete geçti. Serkan çokr formda. (bknz. Şenol Güneş'in rüyası)

Ben seni sende takıntılarını seviyorsun hocam. Durmak yok takmaya devam.

Berat Akçay
22.09.2011, 01:04
Kötü gününde de yanındayım hocam.

mit_o
22.09.2011, 01:12
Hocam şu takıntılarına artık son versen nasıl olur ?

Dogan
22.09.2011, 01:20
Bugünkü puan kaybında hatayı Şenol hocada bulmak yanlış olur. Bu arada madem Serkan'ı o kadar seviyorsun, biraz da yanında oturt hocam.

gabriel omar
22.09.2011, 01:29
Canın sağolsun.Bir yerde düzelecek illa ki.Düzelmezse de canın sağolsun.

Ali İhsan
22.09.2011, 01:31
Hoca aylar önce uyardı. Takım bozuldu, zamana ihtiyaç var dedi. Kimse iplememiş galiba.

Takımda müthiş bir uyumsuzluk var. Hoca denemeler yapıyor ama sonuç alamıyor. Bu takım üç ay sonra anca birbirine alışır. Üç ay boyunca bu tarz futbola hazır olun.

Takımda Burak, Tolga, Giray, Glowacki, Colman, Zokora hariç takımla uyumlu kimse yok. Geri kalan isimlerin uyumu oluşmadan takım oyunu zor, kısır futbola devam ederiz.

Gökhan Uzun
22.09.2011, 01:43
ne olursa olsun takımın vakte de ihtiyacı olsa kötü de top oynasa samsuna karşı yaslanmayıp top cevirmemiz gerekirdi

da dagıtırlar colman zokorayı azıcık dinlendir be hoca adamlar ölüyo lille macında dagıtırlar valla bizi

bu takmın yerli kalitesinin bir parça daha artması lazım hocam

LaZ_KoPaT
22.09.2011, 02:22
takim bence cok iyi oynuyor bugun sansizliklar vardi hatta son 3 macta sansizliklardan puan kaybediyoruz. bu takim oturduktan sonra kimse bu takimi tutamaz gecen seneki takim 3 senelik takimdi o takim 3 sene sonra is yapmisti birden yepyeni takimdan super isler beklemek zaten hayalcilik olur. ben senol hocaya guveniyorum

Arif Timurcioğlu
22.09.2011, 02:37
Hocam allah aşkına 1 0 ın üzerine yatma düşüncesini bırak karşımızdaki takımda dengimiz olsa gam yemiycem samsunspor maçın ikinci yarısında neredeyse ortasahadan çıkarmadı bizi.

Cyzio
22.09.2011, 07:40
Hocam ne kümeye düşmek ne başka bir şey. lille'den 15 yesek üzülmem.

Ama senin başını da yiyecekler ya allah biliyor köpek gibi korkuyorum.

.........

Sen bize lazımsın, bizim sana senin bize duyduğundan fazla ihtiyacımız var.

Korkuyorum hocam yapma.

İşte forumun %90'ının görüşü bu:

"İster küme düşür, ister Lille'den 15 ye. Ama ne olur, bizi terk etme."

İşte hocayı takımdan çok çok daha fazla sevmenin en güzel örneği.

Yürü be Şenol Güneş... Kim tutar seni? Daima arkandayız.

Küme düşmekten korkmuyoruz, senin bizi terk etmenden korkuyoruz.

Ne olur bizi küme düşür... Daha seninle Bank Asya'da yanacak uzun yıllarımız var. Tabii seninle orada da kalabilirsek.

.

Faik Yılmaz
22.09.2011, 08:28
Torpilli oyunculara artık HAYIR Hocam...

Ne kadar sevsenizde formsuzken oynatmamayı da bilmelisiniz....

Bu inadınınz kaç haftadır bizi 1 kişi eksik oynatıyor...

Serkan ceza alsında oynamasın diye dua ediyorum sizin yüzünüzden.....

Süleyman50
22.09.2011, 08:30
tamam diyoruz ki takım çok değişti alışmaları lazım, peki bursa kadrosu değişmedi mi? yada lige yeni çıkan takımlar?

Turgay Atalay
22.09.2011, 08:33
Biz bu ligde, bu kadroyla 1-0 ı tutacak takım değiliz...Bu aralar sadece futbolcular değil, teknik ekip de formsuz.

Gurpas
22.09.2011, 08:37
Daha iyi olacağız ne zamanmı ilk maçımız olan Karabük maçında daha iyi olacağız. Hocam size güveniyoruz, siz bu takımın Alex Ferguson'usunuz yıllarca bizimle kalın..

delikoyun
22.09.2011, 10:15
Şenol hoca taraftarlar olarak kampanya baŞlatiyoruz bİze destek ver. Artik rİsklİ ransfer İstemİyoruz bu lİgde kendİnİ İspat etmİŞ garantİ oyuncular alinsin

delikoyun
22.09.2011, 10:16
Adrİan gİbİ kendİnİ bu lİgde İspat etmemİŞ oyuncu yerİne artik bu lİgde kendİnİ İspat etmİŞ sapara yi oynat sapara yi İstİyoruz adrİan gİtsİn

bingolts
22.09.2011, 10:22
Şenol hoca dün gece faciaydın üzerine koydun dedik ama sen geriye sardın kusura bakma. takımda rotasyon 15 futbolcu kadronda 31 futbolcu yazıktır. Eren oynasın sercan kaya oynasın sapara oynasın barış ataş oynasın pawel oynasın bunlarında bu takımda yeri var ayrıca da hırsı var

PoWeRLoRD
22.09.2011, 10:49
Şu isteklerimize kulak ver artık hocam ;

bir kerede ikinci yarıya taze kan'la başla
gençlere önemli maçlardada şans ver
henrique'i kötü performansı sebebiyle kesiyorsan, serkanıda kes
5 milyon verdiğimiz ve maç esnasında duran topları kullanıcak en etkili ve senin özellikler aldırdığın adama 90. dakika tahammül et
oynadığı 3 maçtan 1'inde kırmızı kart görme olasılığı olan geldiği günden beri takıma katkısı olmayan tayfun'u disiplin gerekçesiyle gördermiyosan, jaja gibi topçulara biraz daha tahammül et..
pawel maç esnasında şu an hangi oyuncumuzdan kat be kat kötüki onu bu şekilde cezalandırıyosun bizede söyle

senin hocalığına ve adamlığına zerre lafım yok ama inadına var hocam, şu inadından vazgeç gözünü seviyim ne biz kendimizi yiyelim, nede seni yemek isteyenlere yem ol..

Mustafa Yılmaz.20
22.09.2011, 11:03
Hoca bazı futbolculara sonsuz tolerans ve sabır gösterirken bazı oyunculara da ya hiç şans vemiyor ya da en ufak bir hatalarında hemen kesiyor hatta çoğu zaman kadroya bile almıyor. Misal Adrian'ın ya da Paulo Henrique'nin -zamanında Teo'da olduğu gibi- hiç kötü oynama, hata yapma hakları yok. Ama Serkan başta olmak üzere bazı futbolcular istediği kadar kötü, sorumsuz oynayabilir her maç 90 dakika sahada kalırlar. Eğer 10 aydır berbat oynuyorlarsa, 10. ayda ki bir maçta 75. dakikada oyundan çıkarlar.

Bizde tukaka olan oyuncuların bizden gittikten sonra döktürmesi -aklıma ilk anda gelenler Teo ve Zafer Yelen- , bizde sürekli oynayan takımın değişilmezi olan oyuncularında dökülmesinin açıklaması bu olsa gerek.

T.B_1461
22.09.2011, 11:37

Ne olur bizi küme düşür... Daha seninle Bank Asya'da yanacak uzun yıllarımız var. Tabii seninle orada da kalabilirsek.

.

Cyzio hocam nerelerdeydiniz? Tam zamanında gelmişsiniz.

Belki inanmayacaksınız ama siz yokken geçen sezon Şenol Güneş ile şampiyon olduk. Üstelik parayı emek ile ezerek.

Mustafa ÖZDEMİR
22.09.2011, 12:42
hoca bazen teknik direktörlük yapamayacağını düşünüyorum .takım sahada eziliyor resmen sen herkes gibi izliyorsun...

Hami_41
22.09.2011, 12:45
Bu takımın başına gelebilcek en iyi teknik direktör sensin her zaman yanındayım, sadece maç kazandırınca değil...

Adem Erdoğan
22.09.2011, 12:55

.

Şenol Güneş bu takımla Şenol Güneş oldu.

Takım olmasa Şenol Güneş de olmazdı.

Yaratılanı sevdim yaratandan ötürü diyeceğim; bunu da elli tarafa çekeceksiniz şimdi.

Mesajın zamanlaması da zaten niyetin göstergesi.

Eleştiridir(!) de bu şimdi.

Bdeniz_61
22.09.2011, 13:02
Herkes eleştiriyor da Halil'in,Colman'ın kaçırdığını yedek kulübesinden çıkıp mı atacaktı.Golü kaçır,saçma saçma top kayıpları yap hoca suçlu olsun.Ne güzel dünya.:mad:

Onur Şeref
22.09.2011, 13:03
@Adem Abi

Zaten böyle forumda bazı büyüklerimiz vardı Şenol Güneş geldiğinde eleştirinin dibine vurmuşlardı. Fakat geçen sene nolduysa artık hiçbiri gün yüzüne çıkmadı.

Boşver. 2 hafta kazanınca yine kaybolur bunlar.

Fatih
22.09.2011, 13:37

.

Özlemiştik sizi Allah'tan kötü gidiyoruz da yazılarınızı okuma fırsatı buluyoruz...

Ilelioglu
22.09.2011, 13:47
Bu kadronun takim oyunu oynayabilmesi icin zamana ihtiyaci var.

Bunun icinde Senol Hoca kadronun bozulmasini istememisti. Bozulduktan sonrada istedigi Transferler (sol ayakli bir Stoper) yapilmadi.

Onun icin elestirilmesi gereken en son kisidir bence.

talsuv61
22.09.2011, 13:49
fener için uydurulan play of bize yarayacak ve böylece maa'nın tek hayırlı işi bu olacak.

Hüseyin Hatırlı
22.09.2011, 13:50
Belki taktiksel deişiklik, belki futbolcu motivasyonu, belki rotasyon ama kesinlikle bu takıma bi şeyler gerekiyor hocam sen de farkındasın. EN BÜYÜK EKSİK ŞU Kİ GEÇEN YIL ÇOK İYİ YAPTIĞIMIZ RAKİBİ PASLA TRAFİĞİNİ BU YIL YAPAMIYORUZ. Bİz bu forumda Jaja giderken, Umut giderken sevindik çünkü geçen yıl çoğu zaman topu bunlar eziyordu, paslar ileri gittiğinde heba oluyordu, bu yıl sevindik, Halil geld dedik, Henrique takım oyuncusu dedik ama takım cılız bi fitil gibi topu alıp kaleye gitmeye çalışıyor, bilinçsizce ve ne yaptığını bilmeden.
Oyuncular yönünden olumlu hale gelmişken, neden bu yıl pas yaparak gidemiyoruz rakip kaleye? Neden topu alan direkt gitmek için uğraşıyor neden kontraatak çabamız?

OFLU_79
22.09.2011, 14:20
nasil bir taraftarlikmis bu ya??? Hemen Hoca suclu oluyor. Senol G. Hoca olmus ama galiba bir taraftar grubu taraftar olamamis.

İlker ToSun
22.09.2011, 14:32
Hani TV'den izlenen bazı maçların sonunda hele de o gün hoca oyuna müdahaleler konusunda aşırı derecede pasif kaldığı zaman "hoca da maçı orda bizim gibi seyretti" denir ya işte o lafı bile söyleyemiyorum. Zira bu lafı söylemek hem bana hem de etrafımda birlikte maçı izlediklerime haksızlık olur. Şenol hoca ne yazık ki maçı bizim kadar bile izlemedi.

Korkunç bir motivasyon kaybı görüyorum hocada. Geçen sene devre arasında kalibresine uymayan bir adam olan Aykut ile girdiği kavgadan sonra başlayan "küskün" Şenol hoca her geçen gün daha da bir "canlı cenaze" haline geliyor.

Hoca böyle yaparak bir yerlere, birilerine tepki verdiğini zannediyor belki ama çok yanılıyor. Birlikte çalıştığı yönetimi sevmiyor, bunu çok açık bir şekilde söyleyebilirim. Zaten çalıştığı yönetimle arası bozuk olan Şenol Güneş, bir de futbolun dış etkenleriyle de bir kırgınlık içine girince iyice ruhsuz bir hale geldi.

Şenol hocaya hatırlatılması gereken şeyler var.

Hocam sen bu takıma teknik direktörlük sıfatı ile bağlı, o sıfat doğrultusunda ücretlendirilen bir profesyonelsin. Kontratındaki konumuna sadık kalmalı veya yeni konumlandırmana göre kulüple olan ilişkini yeniden şekillendirmelisin.

Trabzonspor'un teknik direktörü iken kimseye küslük yapamazsın, yapıyorsan da bunu işini etkileyecek şekilde yapmamalısın. Senin maç boyunca kulübeden dışarıya çıkmaman, ellerini dizinin önünde kavuşturup boynu bükük bir şekilde oturman asla senin küs olduğun çevreleri utandırmaz, onlara "aaa biz Şenol hocaya haksızlık mı yaptık acaba ?" dedirtmez. Ama o sırada sahada oynayan oyuncuların motivasyonunu ise pekala düşürür.

Geçen senenin sonlarına doğru sen ortamı yumuşatıp takımın üstündeki gerginliği alman lazımken, gerginlik konusunda takıma öncülük ettin ve senin teskin etmen gereken öğrencilerin mücadele ederken bir yandan seni teskin etmeye çalıştılar. Geçen sene son bir kaç hafta öyle veya böyle geçti. Yaz tatilinin sonunda psikolojik açıdan toparlanacağını umuyordum ancak ne yazık ki daha da kötüye gitmişsin. Bu halinle bu 34 hafta geçmez hocam. Acilen toparlanman lazım.

Özel hayatında bire bir profesyonel destek alıyor musun bilmiyorum ama bence gerçekten bir yardıma ihtiyacın var. Hepimizin dönem dönem hayatında düşebileceği "stresi yönetememe" ruh haline düşmüş vaziyettesin ve kendine zarar veriyorsun, zaman geçtikçe de bize zarar vereceksin bu gidişle.

Sen Trabzonspor'un teknik direktörüsün, maç sırasında seni gören oyuncu şahlanmalı, "ulan hoca çok keyifsiz duruyo ya alamıcaz galiba bu maçı" dememeli. Teknik direktörlükse bunun her türlü gerekliliğini yerine getirerek, Sportif Direktörlük ise kontratında bir değişikle yeni makamına geçip takıma bir teknik direktör atayarak artık konumuna karar vermen lazım hocam.

Ve her ne olursa olsun kişisel çatışmalarını, kulüp içi kavgalarını takım üstünden yapmamalısın. Takıma vereceğin zarar kendine vereceğin zarardır bunu unutmamalısın. Örneğin oyuncular arasında "benim istediklerim" - "bana rağmen yönetimin istedikleri" ayrımı yapıp teknik kararlarını buna göre vermemelisin.

Sefa Murat Dokuz
22.09.2011, 14:37
Şenol Hoca düşmanlarına inat arkasındayız. Kızıyorum çok konuda kızıyorum kendisine ama ben Ersun Yanal ve Şenol Güneş hariç bu klübün başında hiçbir hocayı görmek istemiyorum.

Ama başarısızlıkta sorumluluk başkandadır, kaç transferde danışıyor Şenol Hoca'ya, kaliteli oyuncu var sanki kadroda.
Şenol Hoca'nın işi zor, transfer dönemini berbat geçirdik çünkü.
Ve Hayatı sakat geçen Vittek daha 1 devre tamamlamadan sakatlandı, Sapara ise İnterli oyuncu tarafından biçildi o bir şansızlık ama Adrian'lar la falan bu ligde birşey olmaz. Şenol Hoca'yı Jaja konusu dışında her zaman da destekleyeceğim.

Samet Yildirim
22.09.2011, 15:32
Ben Senol Günesi begenen birisiyim zaten basarisi belli...

Umarim ligde iyi bir cikis yakalariz...

Ali Tunahan Güllü
22.09.2011, 15:43
Takım iyi top oynarken Şenol hocayı övüyorsak kötü oynarkende eleştirmek en doğal hakkımız.
Hemen bunu yok 82 puan topladı onlar oldu bunlar oldu oraya çekmeye gerek yok bizde seviyoruz Şenol hocayı ama böyle yaparak onu koruduğunu veya kolladığını zannedenler daha fazla zarar veriyor.
Bazı takıntıları var hocanın oyuncu konusunda.Oyun yapısı konusunda.Ve öyle görünüyor ki artık değişim zamanı hocam.Serkan'ı filan bir maç oynatma hocam.Adama yer açıcaz diye oynatmadığın yer kalmadı.Ve her maç rezalet.
Burak'ı Tolgayı kazanan Şenol hocam Pawel'i neden bu kadar çabuk sildin?Bu adam bu kadar mı kötü?İdda ediyorum Serkanın yerinde bile daha iyi oynar.Nedir bu takıntı anlamıyorum.Takım zarar görüyor işte belli.
Bu işi çevirecek yine sensin hocam.Güveniyoruz sana.

Samet İslamoğlu
22.09.2011, 16:32
Bana malzeme bol. Biraz da "şampiyonluk" çıksa.

.

fb ye 2-0 yenildiğimiz maçtan sonra yazılan bir yazı =) ee şampiyonlukta çıktı ne işiniz var hala burda ? Yoksa siz fenerin şike yaptığına mı inanmıyorsunuz ? :)

corleone
22.09.2011, 16:55
şenol güneş'in gitmesini isteyenleri aklım hayalim almıyor, herkesle empati kurabilirim herkesin beynine girebilirim ama o beynin içine giremiyorum, son 20 yıldır kazandığımız başarıların yüzde 90'ında olan bir teknik direktörü nasıl bu kadar acımasızca eleştirebiliyorsunuz, daha dün feneri kupa finalinde bursayı süper kupa'da sürklase edip rezil ederek kazanan takımın hocası bu, hayalinizde göremeyeceğiniz 6 derbinin 5'ini kazanan ve bir diğer şampiyon bursa'yı içerde dışarda yenen hoca bu, üç maçtır 85'ten sonra gol yiyorsa bu takım hocanın payı kesinlikle vardır ama yüzde 20'yi geçmez, defansımız uyumasa, colman o golü atabilse 7 puanla lider olacakken 2 puanda oluşumuzda şenol güneş'in payı devede kulak kalır, takımımızda sorun olduğu gerçek, zaman tanıyalım, bir hafta önce inter zaferiyle sarhoş olurkenki düşüncelerimizi bir hatırlayalım

İlker ToSun
22.09.2011, 17:04
şenol güneş'in gitmesini isteyenleri aklım hayalim almıyor, herkesle empati kurabilirim herkesin beynine girebilirim ama o beynin içine giremiyorum, son 20 yıldır kazandığımız başarıların yüzde 90'ında olan bir teknik direktörü nasıl bu kadar acımasızca eleştirebiliyorsunuz, daha dün feneri kupa finalinde bursayı süper kupa'da sürklase edip rezil ederek kazanan takımın hocası bu, hayalinizde göremeyeceğiniz 6 derbinin 5'ini kazanan ve bir diğer şampiyon bursa'yı içerde dışarda yenen hoca bu, üç maçtır 85'ten sonra gol yiyorsa bu takım hocanın payı kesinlikle vardır ama yüzde 20'yi geçmez, defansımız uyumasa, colman o golü atabilse 7 puanla lider olacakken 2 puanda oluşumuzda şenol güneş'in payı devede kulak kalır, takımımızda sorun olduğu gerçek, zaman tanıyalım, bir hafta önce inter zaferiyle sarhoş olurkenki düşüncelerimizi bir hatırlayalım

benim de bu iki olguyu eşleştirebiliyor olmayı aklım almıyor, empati kuramıyorum

eleştiri, acımasızca eleştiri hiçbir zaman için "gitsin" demek değildir.

kalıcı olması istenen, kalıcı olarak görülen zaten eleştirilir. Umutsuz olunan, kendisinden birşey beklenmeyen eleştirilmez.

şimdi bu takımın başında Ziya Doğan olsa ben eleştirmem. Gereği yoktur çünkü. "Ziya Doğandır en nihayetinde" derim geçerim(z).

h@msi61
22.09.2011, 17:20

.

Yakisiyor mu size ust uste zaferler aldigimiz 1 sezon boyunca buraya ugramayip, uc mac kazanamayinca ortaya cikmaniz? Eminim bugunleri dort gozle beklemissinizdir...

corleone
22.09.2011, 17:23
@ ilker tosun;

burada şenol güneş'i eleştirenlerin ne amaçla eleştirdiğini 20 yıldır yakınen futbol takip eden bir insan olarak çok net görebiliyorum, bizim halkımız dediğim dedik bir halktır, ben çok iyi biliyorum ki ilk kalemde şenol güneş'in gelmesini istemeyen insanlar pusuda bekliyorlar, hiçbir zaman da vazgeçmeyip her hatasında vurmaya devam edecekler, sen yapıcı eleştiri yapıyor olabilirsin ama çoğunluğun senin gibi olduğunu düşünmüyorum, kendi leş egolarını haklı çıkarabilmek adına bel altına vurmaya, usandırmaya çalışmaya devam ediyorlar, şenol güneş gidince takım 96-2004 arası dönemdeki gibi sürünmeye başlayınca mutlu olacaklar çünkü.

61trabzonomer
22.09.2011, 17:26
burda çok güzel yorumlar varmış hiç girmemişim bu sayfaya :) hep yanındayız, kendisi der zaten eleştirilere her zaman açığız,iyi bir dille eleştirenlerede saygım sonsuuzz.

İlker ToSun
22.09.2011, 17:29
@ ilker tosun;

burada şenol güneş'i eleştirenlerin ne amaçla eleştirdiğini 20 yıldır yakınen futbol takip eden bir insan olarak çok net görebiliyorum, bizim halkımız dediğim dedik bir halktır, ben çok iyi biliyorum ki ilk kalemde şenol güneş'in gelmesini istemeyen insanlar pusuda bekliyorlar, hiçbir zaman da vazgeçmeyip her hatasında vurmaya devam edecekler, sen yapıcı eleştiri yapıyor olabilirsin ama çoğunluğun senin gibi olduğunu düşünmüyorum, kendi leş egolarını haklı çıkarabilmek adına bel altına vurmaya, usandırmaya çalışmaya devam ediyorlar, şenol güneş gidince takım 96-2004 arası dönemdeki gibi sürünmeye başlayınca mutlu olacaklar çünkü.

bu amaçla eleştirdiğini söylediklerinizi bence bulabilceğiniz yer bu forumdan ziyade, Trabzon şehrinin içi olmalı.

Trabzonun içi kaynayan bir kazan ve özellikle kimi zaman eski futbolcuların başını çektiği, kimi zaman da eski futbolcuları tetikçi olarak kullanan kimi "başarı olacaksa benimle olsun, küçük olsun bizim olsun" parolasıyla yaşayan tayfa sizin söylediğiniz gibi davranıyordur.

Burası taraftar forumu, Şenol Güneş'i yada bir başka hocayı yerinden etmek hiçbirimizin işine yaramaz çünkü bu olaydan madden veya manen alacağımız bir karşılık yok zira rakip değiliz. Hocanın istifasının bir çıkar sağlayabileceği insanların platformu olmadığı için de bence her türlü eleştiri Trabzonspor'un daha başarılı olması için yapılıyor. Ama amaçlar bir olsa da araçlar farklılık gösterebiliyor, bu da tartışmalara sebep oluyor.

corleone
22.09.2011, 17:38
kardeşim, illa ki bir çıkar olması gerekmiyor, ben haklıyım, ben haklı çıktım, ben söylemiştim diyebilmek bazı kuşbeyinlileri kişisel olarak tatmin edebiliyor, iki yıl önce broos istifa ettiğinde şu adam gelmeli şenol gelmemeli diyen insanımız haklı olduğunu gösterebilmek için 2 yıldır mağaralarında bekliyorlar, sen sanırım bizim insanımızı çok iyi tanımamışsın...

Hürgün Aygün
22.09.2011, 18:53
Takım şampiyonluğa giderken,paranın gücünü emekle yenerken,Türkiye Kupası'nı,Süper Kupa'yı alınca,tarihinin en iyi puanını Şenol hocayla toplarken burda olmayanlar her başarısızlıkta olduğu gibi soluğu BMN'de almış her zamanki gibi ne güzel.:)

h@msi61
22.09.2011, 21:04
Takım şampiyonluğa giderken,paranın gücünü emekle yenerken,Türkiye Kupası'nı,Süper Kupa'yı alınca,tarihinin en iyi puanını Şenol hocayla toplarken burda olmayanlar her başarısızlıkta olduğu gibi soluğu BMN'de almış her zamanki gibi ne güzel.:)

Ne yazik ki. Keske basarili oldugumuz gunlerde de buraya yazabilme cesaretini gosterseler..

serdaracıl
22.09.2011, 21:06

Belki inanmayacaksınız ama siz yokken geçen sezon Şenol Güneş ile şampiyon olduk. Üstelik parayı emek ile ezerek.

Gülmekten oldum

Hürgün Aygün
22.09.2011, 21:07
Ne yazik ki. Keske basarili oldugumuz gunlerde de buraya yazabilme cesaretini gosterseler..
Evet.Hadi yazmasınlar ona da tamam ama hemen ilk başarısızlıkta nedir bu saygısızlık küfür yanlış anlaşılmasın son sayfalarda zaten saygısızlık küfür felan yok ama dün gece haddini çok aşanlar oldu.Destek olacağı yerde...

Oğuzhan İnce
22.09.2011, 21:39

.

Ben bankasyaya düşünce de Trabzonspor diye yanıp tutuşurum ama ya sen abi ?

Bu Trabzonun dinozorlardan çektiğini.Bordomavi.net forumları da çok bilen abilerinden çekiyor.

Bu sefer de kovulursa bu adamcağız yeter artık diyeceğim.

Benim görüşüm açık net, 96 travması dediğimiz şey 96dan sonrasında yaşandı...

Ben çocuğumun 2012 travmasından bahsetmesini istemiyorum.

Baba bizim takım neden bu kadar kötü neden 12. bitirdik ligi demesini istemiyorum.

ensar_61
22.09.2011, 22:02
Bugün Şenol hocayı kovarsak kısa vadede belki takım toparlanır ama yine birkaç yıl geriye gider ve bu bizim için çok daha kötü olur.Ben her zaman istikrara inanan bir taraftar olarak Şenol hocanın daha fazla tartışılmaması ve arkasında durulması gerektiğini düşünüyorum.27 yıl sonra bu takımı şampiyon yapan bir Trabzon evladı bu kadar kolay silinemez

Ali İhsan
22.09.2011, 22:09
Trabzonspor'un en büyük değeri Şenol Güneş'tir. Sorgulanabilir, zaten kendi de kendini sorguluyordur şuan, ama asla hor görülemez!

leavemealone
22.09.2011, 22:17
Serkan israri cok yanlis hocanin..
Anlayamiyorum..

Sibel
22.09.2011, 22:17
Tarihi bir yana bırakıp, sadece şu son zamanı göz önüne alacağım.
Dibe vurmuş bir takımın yeni hoca arayışlarında olduğu zaman muhtemel isimlerin başını çeken ''Şenol Güneş''...
Bu takım Trabzonspor olunca, hem Trabzonlu hem de Trabzonsporlu bir hoca, evlere şenlik...
Hoca arayışında olduğumuzda, Şenol hoca gündeme geldiğinde, Allah'ım ne olur gelmesin, gelmesin, onun üzülmesini istemiyorum dedim.
Olası yerin dibine sokan eleştiriler bizde pek de meçhuldür. Ve ben bu yandan bakanlardan değilim.
Her neyse, Şenol hoca geldi. Tabii ki çok mutlu oldum. Onun adına üzüldüm ama...
Biz üst sıralara veda eden takımlar arasına gidiyorduk. Derken Şenol Güneş, Güneş gibi doğdu.
Geçen yıl, her maçı babam ve amcamla izledim. Neredeyse tüm maç aynı lafları işittim.''Hoca çık şu kulübeden, baksana baksana çıkıp iki laf ediyor mu uşaklara, bu hep aynı ey gidi...Ya bak, bu mu sokulur oyuna hocaaa...''
Yahu amca ve babacığım durun Allah aşkına dediğim çok oldu. Bazen bize çok yanlış gelen ve belki de gerçekten yanlış olan oyuncu seçimleri ve oyuncu değişiklikleri, en kötü olanı da son dakikalara saklanan oyuncular çoğumuzu deli etti.
Yapma Şenol hoca, görmüyor musun? O oynatılır mı, bu çıkartılır mı, vesaire...
Bir de canımızı alan şu stresli 90 dakikalar. Hemen her maç asla rahat izleyemediğimiz oyun ve uçurum kenarında bekleyen skorlar.
Ve kötü oyuna asla tahammül etmeyen taraftar.
Soksana hoca şu adamı, ne bekletiyorsun onu kulübedeeee!!! yine yattık bu skora gibi benim de sarfettiğim çokça duyduğum sesler.
Gel gör ki, hatalı hatasız bir sezon kurtardı Şenol hocam. 82 puan aldık. Normal lig şartlarında bile yüksek diyebileceğimiz puanı, paraların, oyunların döndüğü bir sezonda helalinden almayı başardık.
Bir çok oyuncumuz yıldızlaştı, bir çok oyuncumuz söndü, bir çoğu gitti yenileri geldi. Bu Şenol hoca ne yapsın?
Adam sihirbaz değil, kızıyoruz ediyoruz haklıyız haksızız. Ama onun da hata yapma lüksü var.
En büyük zaafiyeti, belki de duygusal oluşudur. Bizim kaldıramadığımız bu olayları onun gibi bir karakter nasıl kaldırabilir ki?

Yaşadığımız mutluluklara öncü olduğundan ötürü ona büyük bir teşekkür borcumuz var. En azından ben öyle düşünüyorum yaşım itibariyle.
Çünkü bu yaşıma kadar hatırladığım en güzel Trabzonspor sahnelerinin baş aktörüdür Şenol Güneş.
Kimine göre teknik direktörün t'si bile olamaz, kimine göre en iyisidir...

Bana göre, adını futbol tarihine büyükçe yazdıran bir futbol bilginidir. Ama hatası vardır bazen, ama yoktur...

Hami_41
22.09.2011, 22:20
Şenol hoca sen bizim başımıza gelen en güzel şeysin bu güne kadar...

objek
22.09.2011, 23:01
Hocamizin sucu oyuncularindan zeki cevik ve ahlakli olmalarini istemis olmasi olabilir!
Malesef gunumuz futbolunda bazi iyi futbolcular simarik cocuk gibiler onlari bir sekilde idare etmek icin taviz versen bir turlu vermesen iki turlu!

Cem Akyüz
22.09.2011, 23:20
Sadece Serkan konusunda eleştiriyorum Hocamızı.Onun dışında yapacak bişeyi yok

sametaydin
23.09.2011, 00:45
Şenol hocayı 2 şeyden dolayı eleştiririm.

İlki serkanda bu kadar ısrar etmesidir. Adam iyi oynayamıyor. Hala 11 oynaması bana göre yanlış.

Diğeri de şenol hoca geldiğinden beri takımda bi sistem yok. Takım oyunu denen şey yok. Top rakipteyken pres az, topu kapınca hızlı çıkma, ilerde çoğalma, yardımlaşma gibi kavramlar şu an bize uzak. Sadece oyuncuların bireysel yeteneklerini kullanarak sonuca gidilmiyor. Samsun gibi ligin en kalitesiz 3-4 takımından biri bile karşımızda daha doğru şeyler yaptılar. Bu takıma bir şekilde takım oyunu oynatmalı hoca.

delikoyun
23.09.2011, 13:22
bence sapara+colman+zokora kanatlarda volkan alanzinho oynamalı
ben adrian halil burak henrique den umutsuzum
orta alan colman ve zokorayla diri durmuyor üretici de değil bence bu ikiliye sapara yı eklemli

oflubektas
23.09.2011, 13:43

O neydi be :))

esra61
23.09.2011, 14:13
belki 3 haftadır 3 puanla tanışamadık ama sen başımızda ol hocam...sen varsan sorunlar bir şekilde çözülür.....arkandayız......

Tangerine Dream
23.09.2011, 14:40
Kemal Belgin: Şenol Güneş bu işte!

Lig TV sezona girilirken teknik direktörleri toplamıştı... Baktım bir tek Şenol Güneş yoktu. Bırakın teknik bazı hatalarını, Şenol‘un bu dik duruşu bu ülkenin spor dünyasına ciddi bir ders niteliği taşımaktadır. Tabii anlayana...

Şanlıbayrak
23.09.2011, 15:05
ruhun yeter :)

Ömür Karadeniz
23.09.2011, 16:55

Lig TV sezona girilirken teknik direktörleri toplamıştı... Baktım bir tek Şenol Güneş yoktu. Bırakın teknik bazı hatalarını, Şenol‘un bu dik duruşu bu ülkenin spor dünyasına ciddi bir ders niteliği taşımaktadır. Tabii anlayana...
Alkış alkış,büyük hocaya alkış,ne büyük birşey görüyormusunuz toplantıya gitmemiş,millete akıl verme işiylen uğraşacağına biraz takımlan uğraşsaydı şuan millet arkamızdan el sallıyordu sadece.

İlker ToSun
23.09.2011, 17:03

Bu ve benzeri demeçler İstanbul basını mensuplarının tamamen maksatlı yaptığı bir psikolojik savaş.

İstanbul basını Şenol Güneşi bir "teknik adam"dan ziyade bir "futbol adamı" kimliğiyle ön plana atmaya çalışıyor ve o yönde lanse etmeye çalışıyor. Ve geçen seneden beri özellikle Şenol Güneş'de teknik adam melekelerinin giderek düşerek futbol adamı duruşu ve söylemlerinin arttığını görüyoruz. Şenol hocanın asıl işi teknik adamlık, futbol adamlığı veya futbol bilginliği değil.

Şenol hocayı resmen "Türk futbolunun Gandhi'si" moduna soktular ve satır aralarında "amaaaannnn varsın her maç teknik hatalar yapsın, onun haftalık demeçleri yeter" afyonunu verdiler bize.

Bunlar Şenol hocaya duyulan sevgiden veya saygıdan yapılan komplimanlar değil, maksatlı psikolojik savaş. Şenol hocanın aynı bu şekil öne çıkarıldığı gazeteler, saıtr aralarında ondan "büyük futbol adamı" diye bahsedenlerin aynı sayfada Fener bizi geçince "in koltuğumdan" diye manşet attığını, Fener'in yerine biz şampiyonlar ligine alınınca "Soruyoruz !" diye manşet atıp Fener'in yerine Olympiakos alınmışçasına Uefa'ya "madem öyle Trabzonsporu da almasaydınız bari" diyen basın olduğunu unutmayalım.

Kemal Belgin'in şahsı için söylemiyorum bunu ancak bu ve benzeri cümleleri kullanıp bir yandan neler yapanlar olduğunu görmemezlikten gelmeyelim. Bu afyonu yutmayalım.

Turgay Atalay
23.09.2011, 17:22
Basın bizi veya bizden birini övüyorsa o işten kıllanacaksın arkadaş...Bunlar boşa asla kürek çekmez, psikolojik baskının her türlüsünü yapıyorlar...Hatasız kul olmaz misali, Şenol Hocamızın da teknik veya taktiksel hataları vardır, mutlaka da olacaktır.Biz sadece bu yönüyle hocamızı eleştirirsek yıkıcı değil yapıcı oluruz.Mesela ben Şenol Hocaya sormak isterdim;

- Hocam Serkan Balcının futbolu saha kenarında gözünüze nasıl geliyor, acaba biz mi yanlış açıdan izliyoruz?
- Defansif orta saha veya stoper olarak görev yapması gereken Aykut, neden forvet arkası oynuyor?
- 3 maçtır Adrian oyundan çıkar çıkmaz gol yiyoruz, neden hocam neden?
- Antrenmanda forvetleriniz kafa topu çalışması yapıyor mu veya özel olarak bunları yaptırdığınız futbolcular var mı?
- Futbolcularınızın mental açıdan bitik olmasının nedeni nedir, bunu önlemeye yönelik ne tür çalışmalarınız var?
- Bu transferlerde karanlık şeyler dönmüşse bunu neden açıklamıyorsunuz, Trabzonsporun başarısız olması gerçekleri ortaya dökmekten daha mı az zararlıdır?
- Bu transferler sizin isteğiniz yönünde yapıldıysa bu takım neden dökülüyor hocam?

... gibi...

uemit
23.09.2011, 19:28
senol hoca trabzonspor da basirili olmasi muhtemel en yüksek insandir.. bunu trabzondaki bütün spor medyasi da hem fikirdir... benim kendi fikrim: bana göre yanlisliklari coook, saymak istemiyorum :) ama trabzonspor da HEP basirili oldu, bu da onun arkasinda durmamizi gerektiyor...

Adem Erdoğan
23.09.2011, 20:59
Alkış alkış,büyük hocaya alkış,ne büyük birşey görüyormusunuz toplantıya gitmemiş,millete akıl verme işiylen uğraşacağına biraz takımlan uğraşsaydı şuan millet arkamızdan el sallıyordu sadece.

Biz onlara Ş.L. yıldızlarından el sallıyoruz.

Sallayın şike ligini.

sercan 61>34
23.09.2011, 22:23
şenol hoca belliki artık heyecanın yitrdi bu onun kulübedeki tavırlardn anlaşılıyor hocam bizim sizden başka kimimiz var lütfen eski heyecanlı güler yüzlü şenol hocamızı bekliyoruzz.

Fatih
23.09.2011, 22:51
Bu kadar şerefsizliğin döndüğü bir ligde planının olmaması doğru hamledir bize yakışan yere yani Şampiyonlar Ligi'ne odaklanalım.

sametaydin
24.09.2011, 02:23
Hoca madem formsuz oyuncuyu kesiyor, madem henrikeyi kadroya almıyor, o zaman serkanı da almamalı. Adam takımı 10 kişi oynatmayı geçtim karşı takıma yardım ediyor sahada.

SALDIRAY
24.09.2011, 05:26
Sir Şenol Güneş......... :) Uzun yıllar kulüpte kalmasını istiyorum :) Başkan olarakta görürüz inşallah :)

Başkan Şenol Güneş

Teknik ekipte Ünal Karaman,Hami Mandıralı ve Şota:) Hayal bile edemiyorum

halil ibo
24.09.2011, 10:10
Sir Şenol Güneş......... :) Uzun yıllar kulüpte kalmasını istiyorum :) Başkan olarakta görürüz inşallah :)

Başkan Şenol Güneş

Teknik ekipte Ünal Karaman,Hami Mandıralı ve Şota:) Hayal bile edemiyorum

Hayal edebilirsin ama gerçekleşmez.Hiçbiri diğerinin altında çalışmaz üçüde hoca çünkü.
Bu arada Tolunay'ı unutmuşsun.:)

iboandibo
24.09.2011, 10:46
herşeye tahammül edebiliyorum korkak futbola edemiyorum korkmasak en az 6 puanımız vardı şimdi

Ahmet Başkaya
24.09.2011, 13:14
Babamdan fazla saygı duyuyorum .

M.S.SOFU
24.09.2011, 17:53
yakında açılır şenol güneş istifa başlıkları

sonra sıfırdan uğraş yine

ziya doğan,samet aybaba,hikmet karaman....
bu taraftar bunu hak ediyor
şampiyon olamamayı hak ediyor bazı trabzonsporlu taraftarlar

ve bunların yüzünden bizim gibi istikrar yanlısı,uzun vadeli düşünen,şampiyonluğun asıl hak edenleri şampiyonluk göremiyor

mutlaka herkes aynı fikirde olmak zorunda değil,herkes şenol güneşi sevmeyedebilir
mesela ben genç oyuncuları oynatmamasına uyuz oluyorum
ama şu anda en iyi adam bu

yoksa bu şehire ne eriksonn u getirebilirsiniz,ne mourinhoyu

bir tane yabancı hoca alırsınız,misal lazaroni,yarım dönem o sizi götürür,sonra iki mça yenilir,aynı güruh yine sesini yükseltir,o yabancı yollanır,taraftarın sesini dinleyen yönetim dımdızlak ortada kalır sezon arasında,sonra samet aybaba,ziya doğan,hikmet karaman üçlüsünden biri takımın başına getirilir
hoca hemen ''takım kondisyon olarak sıfır''açıklaması yapar ve aynı güruh hemen bak biz haklıyız,şenol çocukları çalıştırmamış filan denir.
sonra o sezon hiç bir şey yapamayız sezon sonu da yeni yapılanmaya gidilir,iyi kötü bütün topçular yollanır,kadro dışı bırakılır bütün bağlılık kopar

birileri bu anlattıklarımı bir yerden hatırlıyor mu yoksa ben kafamdan mı uyduruyorum?

uzun vadeli düşünebilen insanlar şu anda trabzonsporun zamana ihtiyacı olduğunu anlar

ama dediğim gibi bu düşünce tarzı
herkes aynı olacak diye bir şey yok
arada sadece görüş genişliği farkı var

olacakları da söyleyeyim ben
velev ki mucize oldu ve baskılar sonucu şota ya da tolunay bu takımın başına getirildi
ne olacak sanıyorsunuz?

bu adamların tarzı trabzonspora uymaz
bu adamlar çok iyi hocalar,bu adamlar uzun vadeli sistem oturtturan,gençlerle oynayan adamlar

bu adamlardan biri takımın başına gelse tüm takımı lağvetse herkes sevinecek önce,daha sonra gidip gençleri alacaklar

aynı güruh ''trabzonspor çoluk çocuk yuvası mı?'' deyip o sistemede dayanamayıp onuda bozacak

aslında mesele tamamen kannatkar olup,sabretmeden ve çalışmadan bir şeyler başarılamayacağını anlamaktan geçiyor

yaklaşık 28 senedir bunu anlayamayan bu güruh hala varlıklarını koruyor
kendilerine inatla başarının nasıl yakalandığına dair konularda araştırmalar yapmalarını istiyorum ama yapmayacaklarını biliyorum

çünkü aynı güruhun görülen en temel özelliği dar zamanlarda forum sayfalarına girip istifa başlığı açmaları,çözüm önerisi getirmemeleri ya da mucize olurda bir çözüm bulursa bu çözümün teknik direktör değişikliğinden başka bir şey olmaması,yazıları okumadan maçların bitişinin ve kötü oyunun etkisiyle sinirli ifadelerde bulunup gitmeleri.

velhasılı işimiz çok zor

şenol güneş istifa!

Pshycologist41
24.09.2011, 18:52
Kadro için teşekkürler hocam. Yürekli ve güzel bir kadro olmuş. Şu kadrodan kimi kestiysen hakettiler. Adamsın hocam azıcıkta olsa bugün gülersin inşallah...

İlker ToSun
24.09.2011, 19:12
rotasyon kararı yerinde ancak ferhat ı oynatacak kadar bir rotasyon beklemiyordum.

glowacki dinlendirilip mustafa oynatılsa daha iyi olurdu bence.

orta sahada da alanzinho yerine aykut düşünülebilirdi.

rast gele

Ek : Colman ve Henrique 18 kişilik kadroda yoklarmış yeni duydum. Bu, rotasyonun mantığına aykırı bir harekettir. Rotasyon yapmak demek o maçı 0 puan görmek demek değildir. İlk 11 oyuncularını gerekmedikçe riske atmamak demektir. Bu maçta sahaya çıkan oyuncular yeterli skoru yakalayamazsa kenardan oyuna girip oyunun kaderini değiştirecek oyuncular lazım. Oynamayanlar içinde de bunu en iyi yapabilecek 2 adam henrique ve colman. Oynatılmıyor olması akıl işi değil.

pazarkapılı
24.09.2011, 21:44
yok....hayir yok....bu takim ne zaman ortaya kafa vurup gol atarsa o zaman takim olacak....boyle bir savunma olur mu ey gidi karabuk....

birde topa baski yapsak cok rahat kopacakti mac....alan savunmasi islemiyor....alanzinho hangi alanda geziyor,beklerin yetersiz....rakibi hala kendi alaninda bekliyorsun cesaret veriyorsun....volkan bekte denebilir....cunku takim savunmasini aksatiyor....

Hürgün Aygün
24.09.2011, 22:22
Şenol hocanın şimdi Lig TV'de röportajını dinledim.Sürekli zeminin kötülüğünden bahsediyor belliki bu konuda çok sıkıntılı.

Emirhan Makul
24.09.2011, 22:29
Son Cümlesi acıydı be , son senesi olduğunu açıkladı artık , özleyeceğiz. Yerini kimse dolduramayacak Şenol Baba.

Metin Sağır
24.09.2011, 22:53
Hocammm... :S

61viya
24.09.2011, 22:55
"Yüzünüz bugün biraz da olsa gülüyor." dedi Can Karyağdı, yüzündeki çizgilerde ne anılar, sıcacık gülümsemeler, nice gözyaşları biriktirmiş bi adama.

"Yok" dedi adam, benim her zamanki halim. Ekledi:" Benim meselem, söylediklerimin anlaşılmas sadece. Ben bu ülkeye vereceğim her şeyi verdim." Gülümsedi... "Uzatmaları oynuyorum..."

Arada verdi mesajı, ama kimisinde çekmiyor hatlar. Hiçbir zaman oyuncularını medyanın önünde satmamış bi adam olarak, "Öndeyken, dakika 90, defanstaki oyuncumuz ilerdeydi. Şimdi böyle söyleyince, oyuncusunu medyada eleştiriyor diyecekler. Onun için de çok konuşmak isemiyorum bu durumları. Ülkedeki futbol anlayışı çağın çok gerisinde kaldı, biz ilerde gidiyoruz. Ya da biz çok geride kaldık,bilemiyorum..." şeklinde ifade etti, gene kimsenin üzerine düşünmeyeceği düşüncelerini.

Bugün, o adamın telefonuna bi mesaj yolladım, maç 1-1 ken..."Midemiz, ortada dönen işlerden yeterince bulanmışken, çok uzun bi zaman sonra ligdeki bir golüüze sizinle aynı anda havaya zıplayarak sevindik. Sanırım sizin bu sevinciniz, soğutmaya çalıştıkları futbola yeniden ısınmamı sağladı...Maçın sonucu ne olursa olsun, sizinle gurur duyuyorum. Saygıılar..."

Seni çok seviyorum Şenol Hocam...

Bugün, Ünal Hoca ile seni görünce kenarda, nasıl duygulandım bi bilsen... Bu takımın iki gerçek taraftarı, takımı için mücadele ediyor... Daim olsun...

Vereceğin her şeyi vermedin henüz... En azından, benim senden öğreneceğim çok şey var..

Hep gülümse sen .. Hep...

bordo61
24.09.2011, 23:01
Maçta arkamadaki tayfa 10 sn'de bir seni eleştiyorlardı gol attık çık yok kimsede.

Futbol skor oyunu kim ne derse desin hocam.

Legolas77
24.09.2011, 23:16
...benim yüzüm hep böyle bu işe böyle başladım böyle devam ettim benim bu ülkeye verecegim birşey kalmadı şuanda uzatmaları oynuyoruz. tebessüm ederek röportajı bitiriyor ama bu ne demek artık son sene siz sağ ben selamet herhalde:eek::eek::eek::eek:
hoca kafada bitirmiş herhalde.... :(

Berat Akçay
24.09.2011, 23:24
Sen bu ülkeye fazlasın hocam :(

Metin Sağır
24.09.2011, 23:24
Şampiyon yapınca bırakacağım demişti.
Önceki sezon şampiyon olduğumuzu sayarsak, bırakacak.

Sefa
24.09.2011, 23:36
Ferhat mecburiyetten oynadı fazla takmaya gerek yok..

dimsag
25.09.2011, 00:05
tbrkler hocam 3 puanı aldık gerisi gelir inşALLAH, uzun zamandır formayı göremeyen ferhata saparaya brozeğe şans vermen iyi oldu bu şansları nasıl değerlendirdiler takdir sana ait ikinci yarı oynanan futbol umut vadediyordu rakibe pozisyonlar verdik ama çok sayıdada pozisyona girdik seyir zevki olan bir maç oldu

DeAgLeMaNyAq
25.09.2011, 00:06
Son Cümlesi acıydı be , son senesi olduğunu açıkladı artık , özleyeceğiz. Yerini kimse dolduramayacak Şenol Baba.

Ben son senem diye bir laf duymadım kaçırdım mı acaba? Geri plana çekilmesi başka bir olay ama daha önce sözleşmem bitmeden ayrılmam diyordu. Sözleşmesi de gelecek sezon sonunda bittiğine göre, bence her şey yolunda giderse önümüzdeki yıl veda eder. Gerçi niye veda etmeye bu kadar hevesli anlamıyorum. Tempo yoruyorsa geçsin milli takımın başına...

Ali İhsan
25.09.2011, 00:31
Bu adamı güvendiği camiası bile anlayamadı. Adam pohpohlanma istemiyor zaten, eleştiri istiyor. Burda savunuyoruz çünkü ben hatalarını bile eleştirmeye kıyamıyorum. Aklıselim çoğu arkadaş da öyle. Kıyabilenler de eleştiri yapmıyor, direk hocayı torpilci, yeteneksiz, beceriksiz, dirayetsiz olarak nitelendiriyor.

Şenol Güneş hoca olarak herşeyi kanıtlamıştır. Ben şu saatten sonra teknik direktörlük yönüne bir gram laf etmem, ettirmem. Ama adamın asıl dikkate alınması gereken yönü duruşu, kullandığı cümlelerdeki mesajlar. Biz ne yapıyoruz, o cümlelerin içinden Trabzonspor'a zarar gelebilecek birşeyler çıkarmaya uğraşıyoruz ve gün gelip azıcık tökezleyince topu hocaya atıyoruz.

500.000 nüfuslu bir şehrin, 15 milyonluk bir şehre ve kumpasa meydan okumasını kolay sanan bazı çakallar Şenol Güneş, Ahmet Suat, Özkan Sümer gibi adamlar olmasa Trabzonspor efsanesinin olamayacağını anlamalı ve bu adamlara özel önem vermeliler.

Deniz Tosunoğlu
25.09.2011, 01:04
Son cümlesi beni soka ugratti.. Galiba bütün gece bu cümleyi cözmeye calisacagim..

AYYILDIZ
25.09.2011, 01:48
Birakmak falan yok gerekirse yuruyus yapariz.Zaten birakirsa 6 ay sonra tekrar gelmek zorunda kalacak.70 yasina kadar takimin basinda kalacaksin hocam.Daha 59 yasindasin.

Samet Yildirim
25.09.2011, 01:49
Büyük hoca...

28TS61
25.09.2011, 04:18
gece gece üzdün bizleri o cümleyle :(

Mustafa Yüksek
25.09.2011, 04:38
Senden çok şey öğrendik hocam ve öğrenecek daha çok şeyimiz var.

ağasarlı emre
25.09.2011, 10:05
yapma daa hocam yapma

delikoyun
25.09.2011, 11:07
hocam ne yap et olcaan adını aldır bu takıma colman harici ileri geri iyi oynayacak oyuncumuz yok

Asi Çaykaralı61
25.09.2011, 11:35
Hocam sana güveniyoruz seninle GURUR duyuyoruz

Legolas77
25.09.2011, 12:45
Birakmak falan yok gerekirse yuruyus yapariz.Zaten birakirsa 6 ay sonra tekrar gelmek zorunda kalacak.70 yasina kadar takimin basinda kalacaksin hocam.Daha 59 yasindasin.

gece gece üzdün bizleri o cümleyle :(

bu 2 yoruma sizler gibi bende imza koyarım ..:alkış:

Gordon Freeman
25.09.2011, 14:06
Millet Şenol hocaya laf etmek için fırsat bekliyo anasını satiyim.. :mad:

Tangerine Dream
25.09.2011, 14:28
Teknik direktörlük mesleği için dünyanın en yanlış ülkesinin en yanlış şehrindesin hocam. Çünkü bu ülkede ve bu şehirde herkes oyunu senden daha iyi okur, gerekli müdahaleleri senden daha yerinde yapar, galibiyeti senden daha iyi korur. Kısacası yönetmiş olduğun takımın taraftarında doğuştan gelen bir meziyet vardır, o da kafalarında oluşturdukları ve hayaliyle yaşadıkları o takımın ve sistemin dünyadaki her takımı yenen ve maç kaybetmesinin imkansız olduğu bir kadroya sahip oluşudur.

İngiltere'de yaşasaydın şu günlerde Sir ünvanı için kapını çalmaya hazırlanıyorlardı belki de kimbilir. Ama ne yaparsın işte, senin kaderin de bu; yaşları kadar futbol oynadığın ve yine yaşları kadar teknik direktörlük yapmış olduğun birtakım çokbilmişlerin oklarına her daim hedef tahtası olmak.

Legolas77
25.09.2011, 14:50
bu sezon kulübeden gol olunca ilk defa gol diye kollarını kaldırark cıktı her zaman ki gibi hocam sen boşver istanbul medyasını her zamankinden daha çok takıma ada kendini bu takımın sana çok ihtiyacı var

İlker ToSun
25.09.2011, 15:18
Ligin 4. haftası, yani ligin bitmesine daha en azından 30 hafta var

Şampiyonlar Liginin 1. haftası, yani bitmesine en azından 5 hafta daha var

Böyle bir zamanlamada, önünde bu denli zor ve uzun bir maraton varken Şenol hoca çıkıp bu açıklamaları nasıl oluyor da oyuncuları üzerindeki yan etkilerini düşünmeden yapabiliyor hayret doğrusu.

Bu ve benzeri açıklamaları çoğunluk gibi ilk okul mezunu hocalar yapsa hak veririm ancak üniversite mezunu hele de bir öğretmenin bu açıklamaları yapabiliyor olması gerçekten çok tuhaf.

Şenol hoca şunları bilmen lazım ki kimse sana bu işi zorla yaptırmıyor. Küskünleri oynayıp takımın enerjisini, moral motivasyonunu düşürmeye hakkın yok. Bu işi fahri de yapmıyorsun, karşılığında diplomalı mesleğin veya diğer herhangi bir diplomalı meslek ile kazanamayacağın parayı kazanarak yapıyorsun. Hem de Türkiye gibi milyonlarca insanın aç olduğu bir ülkede. Bu işi böyle bu kadar defi bela kabilinden yapmaya hakkın yok.

Sen gönülden de Trabzonspor'a bağlı birisi olabilirsin ancak "Teknik direktör Şenol Güneş" herşeyden önce profesyonel bağ ile bu kulübe bağlı. Eğer sen bir profesyonel olarak "vereceklerim bitti" diyorsan her vereceği biten profesyonel gibi alacaklarının da artık bitmesi lazım demektir. Bu kadar bunaldıysan hocalıktan derhal feshedersin kontratını, "sportif direktörlük" veya "futbol a.ş. başkanlğı" artık her ne ise yeni görevine göre konumlandırılır ve ona göre ücretlendirilirsin. Bu kulübün ekonomik çıkarlarını düşünmek sadece yapılacak yüksek maliyetli, risli transferlerden kaçınmakla olmaz.

Madem ki bu kadar sıkıldın, madem ki bu kadar bıktın o zaman yeni görevine geçişi rahatlıkla yapabilirsin. Sen konum itibariyle şevkli tutulmaya, heyecanlı tutulmaya, coşkulu tutulmaya muhtaç konumda durmuyorsun. Sen, bunları öğrencilerine aşılayacak konumda duruyorsun. Kimsenin seni dinamik tutma gibi bir görevi yok ancak senin futbolcularını dinamik tutma gibi bir görevin eğer "teknik direktör" olarak kalacaksan. Hem vereceklerinin bittiğini söyleyip hem de teknik adamlığın imkanlarıyla yaşamak olmaz. Bize verecekleri bitmiş değil, verecek daha çok şeyi olan, heyecanı hiç bitmemiş adam lazım. Kazanmadığı kupa kalmamış dünyanın en büyük hocası Ferguson bile o yaşında hala daha her gole çocuklar gibi sevinirken işine saygısından dolayı, sen devamlı iki eli dizlerinin üstüne kavuşturmuş boynu bükük bir şekilde duramazsın.

Seni gören sahadaki oyuncu, tribündeki veya ekran başındaki bizlerin içi kıpır kıpır olmalı. "Ula hocanın nesi var acaba" dememeliyiz.

Tekrarlıyorum kimse seni zorla tutmuyor hocam. Bu kadar sıkıldıysan Trabzonspor teknik direktörlüğünden, yeni bir konuma geçer ona göre kontrat yapar ona göre ücretlendirilirsin sen de kurtulursun bu dertten.

Ama böyle hem karnım doysun hem pastam dursun demek yok.

sercan 61>34
25.09.2011, 15:53
farkındaysanız şenol hoca ülkeye verebileceğim bişey kalmadı dedi tsye değil adam yapılanları gördükten sonra ülkesi adına artık bişey yapamayacığını anladı ama siz lafı nerden anlıyosunuz bilmiyorum

esra61
25.09.2011, 15:57
hocam iyiki varsın iyiki bizim başımızdasın.............GÜVENİYORUZ SANA

Mollasalihoğlu
25.09.2011, 15:57
Şenol Hoca profesyonel ise, topçular da profesyonel.

3 trilyon para alan adam "hoca şunu dedim aman moralim de bozuldu" diyemez

İlker ToSun
25.09.2011, 16:16
Şenol Hoca profesyonel ise, topçular da profesyonel.

3 trilyon para alan adam "hoca şunu dedim aman moralim de bozuldu" diyemez

İki taraf da profesyonel ama bir tarafın gorevleri arasında digerini idare etmek
var. Bir oyuncu futbolculuktan sıkıldım artık diyerek kontratli yaşamına devam edemez ancak bir futbolcu hocasını saha kenarında öyle görerek motivasyonu düşerse de yadirganamaz. Komutanın umudunu yitirdiği yerde askerleri savasamaz çünkü.

Deniz Tosunoğlu
25.09.2011, 16:19
Taraftar olarak Senol hocaya sahip cikmaliyiz.. Ne olursa olsun Lille macinda pankart veya tezahürat yapilmali Senol hocaya..

Ali İhsan
25.09.2011, 16:30
Hocam seni memleketin, 60 yıldır hizmet ettiğin şehrin anlamıyor, anlamak istemiyor, ne diye ülkeye birşey anlatmaya çalışıyorsun.

Kişiliğin gereği kendini sorumlu hissediyorsun ama bizim milletimiz başarıya bakar. Sen elinden geleni yaparsın, herkesten iyisini yaparsın, üstüne bir de adamlık dersi verirsin ama iki yanlışın bütün doğrularını götürür bu ülkede. Sağa sola adamlarını yerleştirip, onlara kendini pohpohlatman lazım, kanal kanal gezip sağa sola meydan okuman lazım. Yoksa bizim gibi bir kaç taraftar senin adamlığına hayran kalıp seni savunur. Onlar da başarısızlık büyürse susar kalır.

İnter'i yenince gaza gelip "şöyle soktuk, böyle çıkardık" demek yerine "rakibin durumundan yararlandık" dersen, "grubu lider bitirecez, ders verecez, sokacaz, çıkaracaz" yerine "dikkatli olmalıyız, her sonuca hazırlıklı olmalıyız" dersen kimse sana saygı duymaz.

Mollasalihoğlu
25.09.2011, 17:00
İki taraf da profesyonel ama bir tarafın gorevleri arasında digerini idare etmek
var. Bir oyuncu futbolculuktan sıkıldım artık diyerek kontratli yaşamına devam edemez ancak bir futbolcu hocasını saha kenarında öyle görerek motivasyonu düşerse de yadirganamaz. Komutanın umudunu yitirdiği yerde askerleri savasamaz çünkü.

Cezalı olduğundan cevap veremezsin, o yüzden uzatmayacağım ama amacın bana göre üzüm yemek değil..

Mert67
25.09.2011, 17:20
Taraftar olarak Senol hocaya sahip cikmaliyiz.. Ne olursa olsun Lille macinda pankart veya tezahürat yapilmali Senol hocaya..

Katılıyorum, Şenol hoca belki ona ne kadar güvendiğimizi biliyordur ama yinede onu onure edebilecek bir pankart yaptırabiliriz.

Cafer KILIÇSOY
25.09.2011, 22:44
Takım iyi gidince bir sezon boyunca ses çıkarmayan, lakin iki maç kaybedince hemen su yüzüne çıkanlara şaşırmıyorum malesef!!

Şenol Hoca eleştirilmez mi? Eleştirilir tabiki.. Ama bunu yapmak için takımın puan kaybetmesini beklemek, tabiri caizse ''Şöyle puan kaybı olsa da giydirsek'' moduna girmenin takdirini bu satırları okuyanlara bırakıyorum.

Şenol Hocanın bu son gelişine karşı çıkanların başında geliyordum. Gerek 96'nın acı sendromu, gerekse de bir önceki gidiş tarzından dolayıydı bu düşüncem.. Ama ALLAH'ı var.. Adam kendini geliştirmiş. Takımı tekrar ayağa kaldırdı.. 82 puanla bitirdi ligi. Paraya karşı emeğin savaşını verdi. Sadece Trabzonspor'a değil, Türk Futboluna öğretmen oldu. Kimse hakkında konuşmadı, kimsenin penaltısını irdelemedi. Konuşmalarıyla Türk Futboluna yön verdi. Adam oldu, yalnız kaldı. Başkanın yapamadığı başkanlığı, yöneticinin yapamadığı yöneticiliği yaptı çoğu zaman. Camiayı ayakta tuttu, bir tuttu... 2002'de kendisini çobanlıkla suçlayanlar şimdi salyalarını akıta akıta methiyetler düzüyorlar adama. Onlar düzeldi ama biz hâlâ aynı yerde sayıyoruz. Akşamki açıklamalarını sorgulamadan önce bunları düşünmek lazım. Hiç hoşuma gitmese de çok iyi anlıyorum Şenol Hocamı.

Bundan dolayı ben buradaki bütün sıfatlarımdan sıyrılarak sade bir Trabzonspor taraftarı olarak Şenol Hocama teşekkürü bir borç bilirim. Sağolsun, varolsun. İyi ki varsın hocam !!

Tangerine Dream
25.09.2011, 23:14
Kemal Belgin: 3 Temmuz'dan bu yana şike hakkında gerek yönetici gerek teknik adam olarak gerçek anlamda net bir duruş sergileyen ve tavrını maç sonu beyanatlarıyla ortaya koyan tek bir kişi var, o da Şenol Güneş. Kendisini tebrik ediyorum, yanaklarından öpüyorum.

Ilelioglu
25.09.2011, 23:33
Helal olsun Senol Hocam.

Böyle devam..;):)

Adem Erdoğan
26.09.2011, 11:16
Lille'e de 2 tane geçiririz bizim köstebekler uzun bir süre daha toprak altından çıkamaz; güneş yüzü göremezler..

Emirhan Ömeroğlu
26.09.2011, 11:18
Lille'e de 2 tane geçiririz bizim köstebekler uzun bir süre daha toprak altından çıkamaz; güneş yüzü göremezler..

Hadi inşallah.

Onur Şeref
26.09.2011, 11:21

Böyle bir zamanlamada, önünde bu denli zor ve uzun bir maraton varken Şenol hoca çıkıp bu açıklamaları nasıl oluyor da oyuncuları üzerindeki yan etkilerini düşünmeden yapabiliyor hayret doğrusu.

Bu ve benzeri açıklamaları çoğunluk gibi ilk okul mezunu hocalar yapsa hak veririm ancak üniversite mezunu hele de bir öğretmenin bu açıklamaları yapabiliyor olması gerçekten çok tuhaf.

Şenol hoca şunları bilmen lazım ki kimse sana bu işi zorla yaptırmıyor. Küskünleri oynayıp takımın enerjisini, moral motivasyonunu düşürmeye hakkın yok. Bu işi fahri de yapmıyorsun, karşılığında diplomalı mesleğin veya diğer herhangi bir diplomalı meslek ile kazanamayacağın parayı kazanarak yapıyorsun. Hem de Türkiye gibi milyonlarca insanın aç olduğu bir ülkede. Bu işi böyle bu kadar defi bela kabilinden yapmaya hakkın yok.

Sen gönülden de Trabzonspor'a bağlı birisi olabilirsin ancak "Teknik direktör Şenol Güneş" herşeyden önce profesyonel bağ ile bu kulübe bağlı. Eğer sen bir profesyonel olarak "vereceklerim bitti" diyorsan her vereceği biten profesyonel gibi alacaklarının da artık bitmesi lazım demektir. Bu kadar bunaldıysan hocalıktan derhal feshedersin kontratını, "sportif direktörlük" veya "futbol a.ş. başkanlğı" artık her ne ise yeni görevine göre konumlandırılır ve ona göre ücretlendirilirsin. Bu kulübün ekonomik çıkarlarını düşünmek sadece yapılacak yüksek maliyetli, risli transferlerden kaçınmakla olmaz.

Madem ki bu kadar sıkıldın, madem ki bu kadar bıktın o zaman yeni görevine geçişi rahatlıkla yapabilirsin. Sen konum itibariyle şevkli tutulmaya, heyecanlı tutulmaya, coşkulu tutulmaya muhtaç konumda durmuyorsun. Sen, bunları öğrencilerine aşılayacak konumda duruyorsun. Kimsenin seni dinamik tutma gibi bir görevi yok ancak senin futbolcularını dinamik tutma gibi bir görevin eğer "teknik direktör" olarak kalacaksan. Hem vereceklerinin bittiğini söyleyip hem de teknik adamlığın imkanlarıyla yaşamak olmaz. Bize verecekleri bitmiş değil, verecek daha çok şeyi olan, heyecanı hiç bitmemiş adam lazım. Kazanmadığı kupa kalmamış dünyanın en büyük hocası Ferguson bile o yaşında hala daha her gole çocuklar gibi sevinirken işine saygısından dolayı, sen devamlı iki eli dizlerinin üstüne kavuşturmuş boynu bükük bir şekilde duramazsın.

Seni gören sahadaki oyuncu, tribündeki veya ekran başındaki bizlerin içi kıpır kıpır olmalı. "Ula hocanın nesi var acaba" dememeliyiz.

Tekrarlıyorum kimse seni zorla tutmuyor hocam. Bu kadar sıkıldıysan Trabzonspor teknik direktörlüğünden, yeni bir konuma geçer ona göre kontrat yapar ona göre ücretlendirilirsin sen de kurtulursun bu dertten.

Budur abi. Ne kadar sevsemde bu davranışları çok saçma ve itici geliyor.

Ali İhsan
26.09.2011, 11:25
Hocayı Engin hariç tüm oyuncular seviyor, en azından öyle gösteriyorlar.

Giden Ceyhun, Egemen, Selçuk bile hocayı öve öve bitiremiyorlar. Peki bu adam nasıl oyuncularının gözünde küçük düşer. Hocanın heyecanı yerinde, yine her topçusundan maksimum verim alma peşinde. Hocanın bıkkınlığı, sıkkınlığı bizimle aynı. Bizim de bu ligde fenerin oynamasından, hocasının pişkin pişkin konuşmasından midemiz bulanmıyor mu? Hocanın çıkıp fenere veya aykuta sahip çıkması mı gerekiyordu? Ben de olsam ben de aynen öyle davranırdım.

Hoca da oyuncular da hocanın oyunculara vereceği çok şey olduğunu biliyorlar. Hoca bu ülkeye birşey veremeyeceğini söyledi, çünkü ülke 3 maymunlar cennetine dönüşmüş durumda.

delikoyun
26.09.2011, 11:28
aman hocam takım savunmasına önem ver lille maçında sapara zokora colman ilk 11de oynasında sanırım adrian ve halil diğer iki oyuncuda olacak ilerde henrique tek olur aman powel ı oynatma ne olur takım savunması çok önemli

ph=61
26.09.2011, 12:16
Ziya Doğan'a Samet Aybaba'ya Ersun Yanal'a "Adam gibi adam .... " pankartları açanlar, bu kentin çocuğu olan gururumuz herşeyimiz olan Şenol Güneş'e ne yaptınız ? 2005'teki gibi tekrar tüm stad aynı ağızdan küfredeceğiniz günleri mi bekliyorsunuz ?

Eğer başımız hala dikse bu Şenol Hoca sayesindedir.. Ama bizim bazı taraftarlarımız varki onlara Aykut gibi hocalar bile az !

Tatar Kemal
26.09.2011, 12:25
Şenol Güneş bu takımın başında olduğu sürece biz her sene ilk ikiye oynarız. bunu istanbul medyası da çok iyi biliyor o sebeple Şenol Güneş'i yıpratmaya çalışıyorlar. amaçları belli. bir şekilde Şenol Güneş'i soğutup Trabzonspor'un başından uzaklaştırmak. Trabzonspor taraftarı diye foruma girip Şenol Güneş hakkında saçma sapan yorum yazanlar hepimiz biliyoruz ki aslında fb ya da gs taraftarı. o sebeple forumdaki Şenol Güneş karşıtı yorumları dikkate almamak lazım. ve forum yöneticilerinden ricam o şahısları forumdan uzaklaştırsınlar.

Şenol Güneş en az 10 yıl daha başımızda kalmalıdır ve inanıyorum ki kalacaktır da.

Fatih
26.09.2011, 12:51

Bu nasıl bir yakıştırmadır yahu yazık gerçekten yazık...

Ahmet Başkaya
26.09.2011, 13:19

Şenol hocayı çok sevmeme , hatta bir defa bile eleştirmeme rağmen , son cümle hariç tüm yorumlara katılıyorum .

Canberk
26.09.2011, 14:18

Son cümle hariç ;
Olay budur . Seni çok seviyoruz Şenol hoca, ama durum gayet açık bir şeyler olmalı artık.

ARAF
26.09.2011, 16:54
ülkeye verecek bir şeyim kalmadı ne demek anlamadım

seni başbakan mı seçtiler de haberim yok

sen takımı ateşle oyuncunu ateşle

dalai lama gibi felsefe yapmayı bırak hocam

h@msi61
26.09.2011, 17:15

Amin insallah. Eminim onlar da maglubiyetimiz icin dua ediyorlardir ki gelip nefretlerini kusabilsinler...

Hürgün Aygün
26.09.2011, 22:22
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8356-2E3K9P6W.jpg

Ömür Karadeniz
26.09.2011, 22:36
Merak etmeyin Lille maçında gene alıştığımız saçmalıkları tekrarlar bizde sallamaya devam ederiz.

objek
26.09.2011, 23:19
johan cruijff diyorki futbolcunun iyisi 3 pozisyon sonrasini dusunebilen oyuncudur simdi bizim hocamizida bu katogoride deyerlendirmek lazim ne demek istedigini herkes anlayamaz!!!

Fatih
26.09.2011, 23:26
Merak etmeyin Lille maçında gene alıştığımız saçmalıkları tekrarlar bizde sallamaya devam ederiz.

Aykut Kocaman'ı tavsiye ederim gram saçmalama yoktur kendisinde...

Tolga
27.09.2011, 01:34
"" Güneş, eldeki oyunculara göre takımı oynatmak durumunda olduğunu belirterek, ''Volkan ve Burak bizim için iyi oyuncular. Geçen yılki kadroyu bozduk. Sistem, oyuncu arayışlarını yeni oturtuyoruz. Burak'ın oluşu ve olmayışına göre farklı oynuyoruz. Bu her maça göre de farklılıklar gösterebiliyor'' ifadesini kullandı. ""

Ben demiştim olmasın ama takımın durumu böyleymiş.Yani Hoca bunu söylüyor.Bütün eleştirilerin sebebi de bu.Biraz daha zaman . . .

Yasin Altuntas
27.09.2011, 04:03
Bir Imparator diye adlandirilan Fatih Terimin Röportajina bakiyorum bide senin Röportajina bakiyorum ve yine ve yeniden seninle Gurur duyuyorum Senol Hocam :)

delikoyun
27.09.2011, 10:52
aman hocam takım savunması aman hocam fantaziye kaçma takım savunması çok önemli

Ömür Karadeniz
27.09.2011, 11:06
Bir Imparator diye adlandirilan Fatih Terimin Röportajina bakiyorum bide senin Röportajina bakiyorum ve yine ve yeniden seninle Gurur duyuyorum Senol Hocam :)
Şenol hocamız hiçbir zaman Fatih Terim gibi otoriter olamadı,gazete galatasarayı yazmadığı zaman Fatih Terim adamın topuklarına sıkar Şenol hoca gibi basın toplantısında ağlamaz.Ama diğer açılardan Şenol hoca her zaman Fatih Terimden başarılıdır.

Adem Erdoğan
27.09.2011, 11:22
Şenol hocamız hiçbir zaman Fatih Terim gibi otoriter olamadı,gazete galatasarayı yazmadığı zaman Fatih Terim adamın topuklarına sıkar Şenol hoca gibi basın toplantısında ağlamaz.Ama diğer açılardan Şenol hoca her zaman Fatih Terimden başarılıdır.

Nerde?

Ne zaman?

Ne için?

halil ibo
27.09.2011, 11:38

Karıştırıyorsun herhalde;
Hocamın ağladığını değil cümleleriyle rakipleri ağlattığını gördüm ben.
Ülkenin ağlakları başta üç sülüklerin kalemşörleri ve taraftarları olmak üzere tüm ezeli eziklerdir.
Aykut;devre arası :''Rakibin penaltıları irdelenmeli'' diye ağlatarak başlattığı şov şike ile nihayet bulup,
Son Manisa maçındaki puan kaybıyla Volkan'ın salya sümük beyanatıyla devam etmiş,ikigün sonra yine Puan olarak kendilerine dönmüştür.
AKILLI OLUN !

Ali İhsan
27.09.2011, 11:58
Şenol hoca lafla değil icraatle ağlatır(bkz: iki senedir ağlayan fenerliler), lafını da anlayana söyler, anlayamayanlar da kendince anlam yükler. Trabzonspor taraftarıyım diye geçinip içi boş dışı laf adamları savunanları da ağlatıyor demek ki zorlarına gidiyor bazılarının.

Ömür Karadeniz
27.09.2011, 12:28
Karıştırıyorsun herhalde;
Hocamın ağladığını değil cümleleriyle rakipleri ağlattığını gördüm ben.
Ülkenin ağlakları başta üç sülüklerin kalemşörleri ve taraftarları olmak üzere tüm ezeli eziklerdir.
Aykut;devre arası :''Rakibin penaltıları irdelenmeli'' diye ağlatarak başlattığı şov şike ile nihayet bulup,
Son Manisa maçındaki puan kaybıyla Volkan'ın salya sümük beyanatıyla devam etmiş,ikigün sonra yine Puan olarak kendilerine dönmüştür.
AKILLI OLUN !
Lig bittikten sonra,basın toplantısında plazmalarlan penaltı irdeleyen ben değildim herhalde,hürriyet gazetesini eleştirende ben değildim,neden bunları lig devam ederken diyemedi benim anlatmak istediğim o yani.

Tatar Kemal
27.09.2011, 12:35

sen fatih terim'i hiç tanımamışsın demek. 6-0'lık fenerbahçe hezimetinden sonraki fatih terim'in açıklamalarını bilsen otorite motorite neymiş görürdün. Şenol Güneş'in büyüklüğünü hala anlayamamış olman senin için büyük bir eksiklik. biraz balık ye hafızan kuvvetlensin bence. Şenol Güneş her açıdan fatih terim' beş basar. efendilik, adamlık, mütevazilik, futbol adamlığı... aklına ne konu gelirse gelsin fatih terim Şenol Güneş'in eline su bile dökemez.

fatih terim büyük bütçeli takımlarla başarılı olabilen biridir. küçük bütçeli takımlarda asla iş yapamaz. hatta geçen sene adnan polat'ın teklifini korktuğu için reddedip kaçtı. ne zaman ünal aysal "tamam ben bu işte varım" dedi o zaman gs'nin başına geçti. Şenol Güneş'in hiç bir dönemde böyle bir şansı olmamıştır. 30 milyonluk euroluk kadroyla 82 puan toplar, feneri küme düşürme noktasına getirir ve takımını şampiyonlar ligine götürür. terim'İn fener karşısında ne başarısı var acaba? o sebeple Şenol Güneş fatih terim'den çok daha cesaretli çok daha büyük bir kahramandır.

Adem Erdoğan
27.09.2011, 21:44
C.L. müziği Avni Aker'de.

Bir kez daha teşekkürler hocam..

cahana
28.09.2011, 00:03
nedense bu syfaya sadece alınan mağlubiyetler sonrası geliniyor ama neyse ilk kez katılıyoruz ve 2 maçta 4 puan bence harika teşekkürler şenol hoca ve ekibi

mehmets61
28.09.2011, 00:13
alanzinho ve serkan ısrarını anlayamıyorum hocam.

OZDEN61
28.09.2011, 00:16
hocam bu futbolla bu skora şükrediyoruz. sana inancımız tam. alan ve serkan ısrarın niye?

delikoyun
28.09.2011, 00:44
inter maçının kadrosunu bozmamak içi serkan ve alanzinho yu oynattı illa yenileceğiz ki bu oyunculardan vaz geçsin alanzinho bize karşı 11 kişi defans yapan takımlar için alındı serkan bize karşı çok koşan orta alanda rakibi bozması için alındı inter ve lille maçlarında oynasın diye değil oynatan yanlış yapıyor sapara ve adrian ilk 11 e monte edilmeli

ibrahim
28.09.2011, 00:49
Cezamiz bitti. Takimimiza hayirli ugurlu olsun. Avrupa hoca görsün ulan!

Berat Akçay
28.09.2011, 00:55
Sahaya inme vakti hocam :) Cezan bitti

Tolga
28.09.2011, 03:21
Bazı arkadaşları çok özledim.Yenilsekte görüşsek burada yine.Nerdesiniz ? ? ?

Şentürk
28.09.2011, 03:44
Bazı arkadaşları çok özledim.Yenilsekte görüşsek burada yine.Nerdesiniz ? ? ?

aynen aynen :D

nesta61
28.09.2011, 04:02
karabuk maci sonrasi : Artık uzatmaları oynuyorum demesi artik senol hocamiz seneye trabzonsporun basinda goremeyiz cunku futbolumuz akbabalarin elinde lesciler maf ediyor futbolu sikecileri akliyacaklar!!! ister inanin ister inanmayin gecen ingiliz basini yazdi liverpool ciddi ciddi senol gunesle ilgileniyor...

pazarkapılı
28.09.2011, 09:58
kanatlari calismayan takimin gol bulmasi zor oluyor....ilkyaridaki gibi....bunu goremeyen israrla halilin,yalniz henrique nin,serkanin!!! zorlamalarindan sonuc alacagini uman hocalarimiza!! duyurulur....

toplu savunma var ama hucum yok....takim ataga ilerdeki oyuncularla cikiyor ki bu tip futbol anlayisi cok gerilerde kaldigini saniyorduk....bekler yetersizmi yoksa klubeden mi kilit yiyor hangisi cozemedik....ikiside kuvvetli ihtimal gibi....

takim savunmasi alanzinhonun varligiyla zaten eksik....

kanatlarin kilidi ikinci yari biraz acildi pozisyon bulmaya basladik....bu takim baska nasil kaleye gidecekti ki....

tum bunlara ragmen alinan bir puani buyuk basari olarak gormek gerekiyor....tebrikler....

delikoyun
28.09.2011, 10:16
düşünsene hocam dünkü kadroya adrian ve saparayı eklemişsin alanziho ve serkan yerine birde adrian ve sapara preste yapıyo o zaman sen izle trabzonu

oflubektas
28.09.2011, 10:25
Bence Lazaroni veya Hugo Broos'u yeniden takımın başına getirmeliyiz.

Külünkoğlu
28.09.2011, 10:46
Bence Lazaroni veya Hugo Broos'u yeniden takımın başına getirmeliyiz.
Ziya Doğan olmaz mı ?

Mesut
28.09.2011, 10:57
http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/09/27/-yerimiz-garanti-degil--1652675.Jpeg
Babamdan sonra saygı duyduğum 2.adam

Semra
28.09.2011, 11:03
Hoca'm keşke bize de sabrı öğretsen!
Dularım seninle inşallah seninle çok iyi yerlere geleceğiz, evet eksiklerimiz var ama zamana ihtiyacımız da var...

delikoyun
28.09.2011, 11:59
şenol hoca illaki sağ kanatta serkan ve celutska yı oynatıcaksa celutska serkanın önünde olmalı celutska serkandan daha iyi topla oyanaybiliyor serkan maalesef bu tür takımlara karşı çok sırıtıyor.celuska top ile güzel ilerliyor.ayağı daha iyi ikili mücadelelr çok iyi marek cehc ile birlikte güzel kapattılar kanatları ama önleri iyi değil bence

Ahmet Başkaya
28.09.2011, 12:27
http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/09/27/-yerimiz-garanti-degil--1652675.Jpeg

Babamdan çok saygı duyuyorum şerefsizim .

Onur Şeref
28.09.2011, 12:36
Şu Serkan'ı neden sağ açık oynattığını anlat hocam valla daha sana karışmicam.

Mustafa Yüksek
28.09.2011, 12:38
düşünsene hocam dünkü kadroya adrian ve saparayı eklemişsin alanziho ve serkan yerine birde adrian ve sapara preste yapıyo o zaman sen izle trabzonu

Serkan'ın yerine Sapara ile başlasaydık maçı kaybederdik. Sapara, Serkan kadar rakibi bozamıyor. Serkan'dan memnun değilim ama maça en az beraberlik parolası ile başladık. Bu yüzden kapalı oynadık.

Atak oynasaydık fazlası olabilirdi ama biz bu ligde yeniyiz. Daha temkinli olmalıyız. Yediğimiz gol ve Zokora'nın sakatlandığı pozisyon dışında net pozisyon vermedik. Yeni kurulan bir takım için gayet iyi.

Ayrıca Burak'ın 1 maç cezası kaldı. O geldiğinde kazandıracağı bir galibiyet ile gruptan çıkarız. Bu benim 1 sene önce hayal edecebileceğim bir şey değildi. Şu anda ciddi anlamda avantajlıyız.

Teşekkürler hocam.

Ahmet Başkaya
28.09.2011, 12:39

Ustalar yemek tariflerini paylaşmazlar :) Sen izle keyfine bak , Lider misin ? 4 puanın var mı ? Evet :)

Karıışşmaa , Şenol Hoca'da ;) :D

M.S.SOFU
28.09.2011, 13:35
hocam tek sıkıntımız genç futbolcu olayı
onu çözdük mü hep beraber nirvanaya erişeceğiz inşaallah :D

Fatih
28.09.2011, 13:36

Celustka'nın Hazard karşısında zorlanabileceğini düşünmüş olabilir.

ensar_61
28.09.2011, 22:11
karabuk maci sonrasi : Artık uzatmaları oynuyorum demesi artik senol hocamiz seneye trabzonsporun basinda goremeyiz cunku futbolumuz akbabalarin elinde lesciler maf ediyor futbolu sikecileri akliyacaklar!!! ister inanin ister inanmayin gecen ingiliz basini yazdi liverpool ciddi ciddi senol gunesle ilgileniyor...

Keşke öyle birşey olsada Türkiyedeki bu pisliklerden kurtulup orda yüreğimizi kabartsa Şenol hocam

Onur Şeref
29.09.2011, 02:39
Celustka'nın Hazard karşısında zorlanabileceğini düşünmüş olabilir.

"Samsun" maçında da "Zenke" sorun çıkartabilir diye herhalde.

Oynamaz abi oynamaz bu adam sağ açık.

Atak tam fena gidiyor takır takır, bizim tombili Serkan birebir kalıyor geri dönüyor. Açık oyuncusu çalım atar, içeri kat eder, orta açar.

Yaşar
29.09.2011, 03:25
Serkan'ı sağ açık olarak değil ortasahada Colman ve Zokora'nın yanında oynattığını düşünüyorum.
Top bizdeyken Serkan sağ açık gibi görülmüş olabilir ama sağda Halil ile başladık.

pazarkapılı
29.09.2011, 09:56
yattaranin gidisi gosterdi ki bu takimin kanatlardan son cizgiye kadar gidip orta yapacak oyuncusu yok....isin kotusu boyle bir calismasi da yok....

wolf_43_61
29.09.2011, 14:43
ah hocam bide şu srbest vuruşlarda ofsayta düşmeyi bi öğretebilsen futbolculara süper olacak neydi o lille maçında kazık gibi kalıp 5 kişiyle ofsayta düşmemiz:((..her maç en aşağı bu şekilde 2-3 pozisyonumuz gidiyor

Ömür Karadeniz
29.09.2011, 15:07
yattaranin gidisi gosterdi ki bu takimin kanatlardan son cizgiye kadar gidip orta yapacak oyuncusu yok....isin kotusu boyle bir calismasi da yok....
Volkandan iyi çizgiye gidip orta açacak adam varmı yerli olarak Türkiyede şuan?

Tangerine Dream
29.09.2011, 15:32
Kemal Belgin: Şenol Güneş’in sesi!

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Samsun maçı sonrası, “Henüz lig ile ilgili bir stratejim yok” derken, play-off kepazeliğine mükemmel bir taş salladı. Ardından da Karabükspor galibiyetine, “Uzatmaları oynuyorum. Artık ülke futboluna verecek bir şeyim kalmadı” diyerek, ülkenin şu anda tek dik duran futbol adamı olduğunu ekledi. Neden boynundaki ipten de söz etmedi ki?

Buğra Sekban
29.09.2011, 16:28

Bu sorunun cevabını uğur meleke vermiş okuyun yazıyı ben filliyet gazetesin de yazısı var internet sporda manşet yapmış oradan okuna bilir ama ben kısa bir yerini paylaşacağım...

Transferde de istediğini bulamayınca; Güneş, 1996 travmasından belki de daha acısını 2011 yaz döneminde yaşayınca doğal olarak mutsuz... Geçen hafta değerli meslektaşım İlker Duralı ile Lig Radyo’da konuştuk: 17 Eylül’de İstanbul (http://www.milliyet.com.tr/index/Istanbul) Belediyespor önünde Trabzon’un işleri kötü gidiyor; Şenol Güneş, 80’inci dakikada ofansif değişiklik yapmak üzere kulübeye dönüyor. Kulübede şu adamlar var: Kaleci Zeki, Ferhat, Aykut, Sezer ve Celutska... Son 10 dakikada ofansif değişiklik olarak ancak oyuna sağ bek Celutska’yı sokabiliyor ve Serkan’ı sağ açığa gönderip ona umut bağlıyor! Çünkü muhteşem Polonya’dan (!) sayısız transfer yaptığı kadrosunun kalitesi maalesef bu...

Kemal Belgin: Şenol Güneş’in sesi!

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Samsun maçı sonrası, “Henüz lig ile ilgili bir stratejim yok” derken, play-off kepazeliğine mükemmel bir taş salladı. Ardından da Karabükspor galibiyetine, “Uzatmaları oynuyorum. Artık ülke futboluna verecek bir şeyim kalmadı” diyerek, ülkenin şu anda tek dik duran futbol adamı olduğunu ekledi. Neden boynundaki ipten de söz etmedi ki?

kemal abimide alkışlıyorum bu yorumundan dolayı...

Erbay
29.09.2011, 16:34
Oyun kurmadaki sıkıntıları bir türlü çözemedik gitti.

Tolga
29.09.2011, 20:16

Babamdan çok saygı duyuyorum şerefsizim .

Al benden de o kadar.Babamın konuşmalarından mânâlar ya da anlamam gereken birçok şeyi çıkartamıyorum.Ama Şenol Güneş'in her konuşması acayip etkiliyor beni.Gerçekleri görmek istemesemde kabul ettiriyor.

ibrahimtonyali
30.09.2011, 00:04
http://spor.milliyet.com.tr/senol-gunes-in-sorunu-ne-/spor/sporyazardetay/29.09.2011/1444439/default.htm

ugur meleke nin tespitleri cok hosuma gitti bu yazıyı paylaşmak istedim

Şenol hocaya futbol öğretmeye çalışanlara gelsin

lizarazu
30.09.2011, 08:58
uğur meleke'nin yazdıkları çok doğru. Şampiyonluğu verseler bile Egemen,Selçuk,Jaja,Umut ve Engin geri dönmeyecek.Çarkın dişlileri bozuldu bir kere.95-96 kadrosu da böyleydi bozulmasaydı belki de Uefa kupasını kazanacaktı.

TSkaplanTS
01.10.2011, 13:38
Baba ya adam baba

Asi Çaykaralı61
01.10.2011, 16:21
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8408-5K2W4F5I.jpg

sametaydin
02.10.2011, 13:35
Bursa maçını izledim. Ertugrul hocanın bu yönlerini seviyorum. Adam 17 19 yaşındaki oyuncuları kadroya alıyor. Onları oynatıyor. Son oynadıkları maçta 17 yaşında bi çocugu 10 dakikalıgına da olsa oyuna aldı. Bu genç oyuncular oynamadan kendilerini nasıl geliştirecekler ben anlamıyorum. Şenol hocadan böyle hamleler bekliyorum açıkçası. Eren albayrak şimdi bursada olsa belki de ligde forma giymiş durumda olabilirdi ama bizde kadroya bile giremiyor.

Metin Sağır
02.10.2011, 13:45
İntikam istiyoruz! 7-1 bitsin istiyoruz!

Legolas77
02.10.2011, 15:15
baba büyüksün baba... :) saygılar

Hürgün Aygün
02.10.2011, 15:39
İntikam istiyoruz! 7-1 bitsin istiyoruz!

Şu karizmaya bak bee.Şenol hocanın maçta kulübede olması bana inanılmaz bir güven veriyor ama öyle galibiyet veya iyi futbol için felan değil.Onun gibi dürüst,emekçi,adam gibi adam birinin orda olması bizlerle aynı duygularda olması gol atınca o çocukca sevincini görünce benim sevincim 2 katına çıkıyor gerçekten hep başımızda kal hocam seviyoruz seni!

oeince
02.10.2011, 16:35
seni çok seviyorum şenol hocam. hem adamlığını hem futbol adamlığını. lamı cimi yok ölene kadar başımızdasın.

Mustafa Yüksek
02.10.2011, 16:49
Bursa maçını izledim. Ertugrul hocanın bu yönlerini seviyorum. Adam 17 19 yaşındaki oyuncuları kadroya alıyor. Onları oynatıyor. Son oynadıkları maçta 17 yaşında bi çocugu 10 dakikalıgına da olsa oyuna aldı. Bu genç oyuncular oynamadan kendilerini nasıl geliştirecekler ben anlamıyorum. Şenol hocadan böyle hamleler bekliyorum açıkçası. Eren albayrak şimdi bursada olsa belki de ligde forma giymiş durumda olabilirdi ama bizde kadroya bile giremiyor.

Eren Albayrak senelerdir Bursa'da zaten. Öyle aman aman forma şansı da vermedi Ertuğrul hoca.

Biraz daha sabredelim, ben altyapı konusunda büyük gelişmeler kaydedeceğimize inanıyorum.

61viya
02.10.2011, 20:36
Gülmek ne çok yakışıyor sana .. Hep gül sen...

ts61gogo
02.10.2011, 21:04
Burak'in attigi ikinci golden sonra niye sevinmedigini anlayan biri var mi?
Ben "Burak'tan baska golcu yok mu" diye düsünmüstür diyorum...

Melek
02.10.2011, 21:06
Şenol hoca Burak'ın ilk golunden sonra tam not alıyordu o arada gol gelinde şaşırdı ondan çok sevinemedi :)

mda61
02.10.2011, 21:12
Hocam, sadece Burak'a güvenmiyorsundur umarım. Pawel'den, Henrique'den, Halil'den istikrarlı golcüler yaratıp Burak'ın yükünü hafifletmek gerek.

Ne olurdu ki şu maçta son 20 dk. Pawel'e şans versen ?

hofsaale
02.10.2011, 21:17
Allah seni bizim basimizdan eksik etmesin! Amin!