PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Metin Sağır
01.09.2011, 17:03
Güneş’in dün özel bir aile dostuna ‘Bunlar beni çıldırtacak. Dayanacak gücüm kalmadı’ ifadesini kullandığı öğrenildi.

Seni üzenin...

oguzhann
01.09.2011, 17:08
şenol hoca eline geçen krediyi kullanacak;ben olsam çıkıp basına en azından imalı şekilde konuşurdum.

DeAgLeMaNyAq
01.09.2011, 17:12
"Öğrenildi, ileri sürüldü, iddia edildi" tarzındaki habercilik anlayışından nefret ediyorum. Varsa ispatınız koyun biz de görelim gerçekleri. Yoksa da ortalığı karıştırarak prim yapmaya çalışmayın...

SEDAT
01.09.2011, 17:45
- Hocam Vittek , Saparamıdır hayalindeki oyuncular , yanlış yoldasınız , böyle mantalite olmaz...

gabriel omar
01.09.2011, 18:26
- Hocam Vittek , Saparamıdır hayalindeki oyuncular , yanlış yoldasınız , böyle mantalite olmaz...

Şenol hoca napsın abi .Transfer konusunda Şenol hoca sıkıntılar yaşıyor ama gerçek bir Trabzonsporlu olarak elinden geldiğince dışarıya yansıtmayıp dışarıdakilere koz vermiyor.

Olmayınca da Sapara ve Vittekle idare ediyor.Şenol hocanın bu tutumu takdir edilecek bir davranış.

Bu arada Vitteke bende karşıyım ama Sapara hakikaten iyi oyuncu .Oynasın bana hak vereceksin :)

poetricus
01.09.2011, 19:53
Cinayete sessiz kalan caninin suç ortağıdır. Bütün transfer yanlışlarına sessiz kaldın. Sonra şikayet etmeye hakkın yok, Hocam?

Ömür Karadeniz
01.09.2011, 22:25
Şenol hoca napsın abi .Transfer konusunda Şenol hoca sıkıntılar yaşıyor ama gerçek bir Trabzonsporlu olarak elinden geldiğince dışarıya yansıtmayıp dışarıdakilere koz vermiyor.

Olmayınca da Sapara ve Vittekle idare ediyor.Şenol hocanın bu tutumu takdir edilecek bir davranış.

Bu arada Vitteke bende karşıyım ama Sapara hakikaten iyi oyuncu .Oynasın bana hak vereceksin :)
Hocam o işi geç sen,sen Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir hoca olarak sıkıntıları dışarı yansıtmıyorsan asıl sıkıntıyı sen yaratıyorsun demektir.Hoca çıksa medyada yönetime verse veriştirse kim hocaya hadi eyvallah seni kovduk diyebilir ben cevabını vereyim hiç kimse.

gabriel omar
01.09.2011, 22:44
Hocam o işi geç sen,sen Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir hoca olarak sıkıntıları dışarı yansıtmıyorsan asıl sıkıntıyı sen yaratıyorsun demektir.Hoca çıksa medyada yönetime verse veriştirse kim hocaya hadi eyvallah seni kovduk diyebilir ben cevabını vereyim hiç kimse.

Senin hoşuna gidebilir bu durum kardeşim ama ben takımımı içten kendi kendilerini yiyorlar diye elalemin ağzında görmekten hoşlanmam.Şenol hoca basın önünde versin veriştirsin bak bakalım bu takım kaç gün ayakta kalabiliyor.

Bekara karı boşamak kolay.Ama dışardan Şenol hocanın nasıl bir sorumluluk taşıdığını anlamak çok güç malesef.

macuka
01.09.2011, 23:04
Ben transferlerde Senol hoca nin isteklerini belirttigini fakat sonuc olarak hep yonetimin istediginin oldugunu dusunuyorum.
Transferlerde cok avantalar donuyor diye dusunuyorum hala..

Erman Aydın
02.09.2011, 03:09
Biz de oyuncu Şenol Güneş'İn elinde yıldız oluyor.Böyle olması benim açımdan oldukça memnuniyet verici;ama bazı taraftarlar transfer yapılmadı diye ahlar vahlar çekmekte.İnanın Vittek ve Sapara'yı eski kulüplerinden alsaydık şimdi herkesin içi eminim daha rahat olurdu.Yabancı sempatizanı olunur da yabancıyı yabancı yerden almayı daha büyük nimet sayan herhalde sadece bizizdir.Ben pekala;yeni transferlerin de Şenol Hoca'nın elinde en üst performanslarına çıkacaklarına inanıyorum.(Bkz.burak,onur,yumlu,selçuk,egemen,ser kan...)Transfer şampiyonu olmak bir şey ifade etmez.Takım oyuyla komple bir beceri sağlamalıyız ki büyük takım olma yolunda adım atalım.Zaten Şenol Hoca da bu yönde ilerlemeye çalışıyor ve bizden istediği de sadece sabır,saygı,sevgi,birliktelik ve destek.Biz de hocamıza ve takımımıza sahip çıkalım renktaşlar.Yeni transferlerle beraber yeni sezonda yeni başarılara imzalar atmak dileğiyle...

Serdær
02.09.2011, 12:57
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8127-5H2T4D5F.jpg

poetricus
02.09.2011, 16:22
Hoca bir Burak'ı parlattı diye adı "Star Maker (Yıldız Yapıcı)" oldu. Hayırlısı.

Tahsin Ağaoğlu
02.09.2011, 16:38
Cinayete sessiz kalan caninin suç ortağıdır. Bütün transfer yalışlarına sessiz kaldın. Sonra şikayet etmeye hakkn yok, Hocam?

Katılıyorum..Çok doğru bence...

h@msi61
02.09.2011, 17:38
Hoca bir Burak'ı parlattı diye adı "Star Maker (Yıldız Yapıcı)" oldu. Hayırlısı.

Bir Burak yorumu biraz acimasiz degil mi? Onur, Tolga, Giray ve Selcuk Inan hayatlarinin topunu gecen sene oynadilar. Adam Engin Baytar gibi bir adamin bile milli takima secilmesine vesile oldu.

SEDAT
02.09.2011, 17:44
- Hocam bu gençleri takıma katma mevzularındaki garip tutumunuzu hiç anlayamıyorum ...

poetricus
02.09.2011, 18:22
Bir Burak yorumu biraz acimasiz degil mi? Onur, Tolga, Giray ve Selcuk Inan hayatlarinin topunu gecen sene oynadilar. Adam Engin Baytar gibi bir adamin bile milli takima secilmesine vesile oldu.
Tolga'yı da ekleyelim. Diğerleri bilinmeyen adamlar mıydı?
Şu Selçuk İnan'ı, Onur'u, Şenol Güneş mi keşfetti, Allah aşkına? Takdir amenna, hayranlık da amenna ama bu kadar abartı da fazla. Yakında; "Amerika'yı bile Şenol Güneş keşfetti." denecek diye korkmaya başladım.

Madem bu kadar marifetli niye Barış Ataş ve Sezer Badur'da bir milim ilerleme yok? Var olan potansiyelleri değrelendirmede belki de Türkiye'de tek hoca, ama keşif yeteneği ve genç oyuncu takıma kazandırmada sınıfta kalıyor. Tek istisnası Celustka.

Bu arada hucüm futbolu ve iyi sonucu iyi futbolla alma anlayışıyla benim gönlümde yer etmiştir. İnsanîve sportif niteliklerine değinmiyorum bile. Kendisiyle kıyaslayabileceğim bir örnek bile yokTürk futbolunda.

Hep başka hocaların kurduğu kadrolarla başarılı oldu. Bu sene öyle veya böyle kendi kadrosunu kuruyor. Mazereti yok bunun. Transferlerde bu kadar pasif kalması mazeret değil, kusurdur.

Şenol Hoca'yı takdir edeceksek bu kadar kısa sürede bu kadroyla bu başarıyı yakaladığı için edlim. Zira şike olaylarını saymazsak organik şampiyonuz ve bu da Hoca'nın eseri.

Sonuç yiğidi öldür, ama hakkını ver. Yok saymak kadar putlaştırmak da zararlı. Yanlışlar yüzünden doğruları yok saymadan, doğrular hatırına da yanlışları görmezden gelmedenkaçınmadığımız sürece büyük camia olamayız.

h@msi61
02.09.2011, 18:49
Tolga'yı da ekleyelim. Diğerleri bilinmeyen adamlar mıydı?
Şu Selçuk İnan'ı, Onur'u, Şenol Güneş mi keşfetti, Allah aşkına? Takdir amenna, hayranlık da amenna ama bu kadar abartı da fazla. Yakında; "Amerika'yı bile Şenol Güneş keşfetti." denecek diye korkmaya başladım.

Madem bu kadar marifetli niye Barış Ataş ve Sezer Badur'da bir milim ilerleme yok? Var olan potansiyelleri değrelendirmede belki de Türkiye'de tek hoca, ama keşif yeteneği ve genç oyuncu takıma kazandırmada sınıfta kalıyor. Tek istisnası Celustka.
.

Ona bakilirsa Burak'ta bilinmeyen bir adam degildi, nitekim kariyerinde besiktas ve fenerbahce var adamin.
Selcuk Inan'i o kesfetmedi ama top mu oynuyordu Selcuk? Ya Onur, cok ovulen ama bence hocaligi 5 para etmeyen Ersun Yanal'in 3. kalecisiydi. Giray ise sizin burda ovguyle bahsettiginiz Tayfun'un arkasinda bekliyordu. Verdiginiz ornek Burak'ti, potansiyeli besiktasta oynadigi zamandan beri bilinen bir topcu yani. O sebepten Selcuk da dahil digerlerinden aldigi verim Burak'tan aldigi verimden cok parallelik gostermekte.

Genc oyuncu iyi oldugu zaman ben forma verdigini dusunuyorum hocanin, Tekke'yi A takima alip Sota-Hami-Arcil-K.Orhan-H.Ozer gibi kalburustu forvetlerin arasinda bile forma vermistir. Kesfetme konusunda ise elestirilebilir. Onu da yapsa zaten bu takimi calistirmazdi ama degil mi? Ben hocanin kalite olarak takimin cok ustunde oldugunu dusunuyorum. Ayrica oyuncu kesfetmeyi baskalari da takim icin gayet yapabilir, bir hoca icin elindekilerden verim almasi cok daha onemli.

AYYILDIZ
02.09.2011, 19:23
- Hocam bu gençleri takıma katma mevzularındaki garip tutumunuzu hiç anlayamıyorum ...

Hocam gencten kastiniz nedir?Celustka-Henrique-Giray(hoca geldi direk takima monte etti)-Volkan Sen-Aykut bunlar genc degil mi?Onur nasil Onur oldu?Bana yetenek demeyin Tolga gibi topu tutamayan kaleci harikalar yaratiyor.Ferhat'a 100 defa sans verdi olmadi.Baris Atas'a ve Sezer Badur'a oyle.
Senol hoca gelmeden once kadro disi kalmis 5 futbolcu ve bitmis bir takim vardi.Kazma Ceyhun bile Gs'ye gitti.Senol Gunes'i dinleyen futbolcularin kariyeri surekli yukseliste.Kore'de ki 2 futbolcusunu biliyoruz.

AYYILDIZ
02.09.2011, 19:24
Senol Hocanin tek eksigi kendisi sayesinde orda duran ve hava atan Sadri Sener'e dedigini yaptiramamasi.Istifa ediyorum dese Sadri Sener o koltukta en fazla 2 mac kalir.

Metin Sağır
03.09.2011, 20:26
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8135-9T3C2J2T.jpg

Asi Çaykaralı61
03.09.2011, 20:36
İyi ki senin gibi bir Antrenörümüz var :)

Adam gibi adam Şenol GÜNEŞ

Ömür Karadeniz
03.09.2011, 22:56
Hocam Allahtan Burakı yücelttin yoksa bu taraftar kendini ne ile avutacaktı başka.

poetricus
03.09.2011, 23:15
Bana Şenol Güneş'in kendi kurduğu bir kadroyla yakaladığı bir başarı gösterin. Bir tek takım ve bir tek başarı; milli takım da dâhil.

Bana yönetimin, malum çevrelerin, “duayenlerin” ve yerel medyada odaklanan gazeteci müzahrefatının, futbolcu ve hoca eskilerinin ısrarla bu kadar destek verdiği bir başka hoca söyleyin.

Şenol Güneş'e sağlandığı kadar destek sağlanan ikinci bir hoca gösterin son 20 yılda. Çok değil, Allah aşkına bir tek hoca. 4–6 farklı mağlubiyetlere rağmen arkasında durulan, her istifa tehdidinde maaşına zam yapılıp geri getirilen bir hoca söyleyin; yazıyla ve rakamla sadece bir (1) hoca...

Yahu tamam adamın meziyetlerini takdir ediyoruz, etmemiz de gerekir;
Duruşunu adamlığını alkışlıyoruz; elbet alkışlamamız gerekir;
İyi de bütün bu abartılar da neyin nesi?

Genç oyuncuları da oynatsa filanca takımda olurdu, oyucu kazandırsa şöyle olurdu, şunu yapsa böyle olurdu söylemlerinin hiçbir değeri yok.

Ertuğrul çok mu büyük hoca ki genç oyunculara şans veriyor, Hikmet Karaman, Mesut Bakkal, Schuster çok mu büyük Hoca Allah aşkına?

Sahi başka hocalar zamanında kıyametleri koparanlar; "Trabzonspor'da Trabzonlu oyuncu kalmadı." diye ortalığı ayağa kaldırıp her tür melaneti yapanlar nerede şimdi? Slovakya Trabzon'a bağlandı da haberimiz mi olmadı?

Oyuncunun cezalı olduğundan haberleri olmayıp, oynatmadı diye hoca yuhalayanlar nerede?

“Destek” tekerlemelerinden de sıkıldım. Trabzonspor Hocası olduğu sürece, -hâşâ huzurdan- Tecavüzcü Coşkun’a bile destek olurum. Ama bu putlaştırmanın hiçbir yerinde olmak istemem.

Etraf tamamen çökünce ada gibi yüksekte kalmış. Guliver'in gerçek boyu ne cüceler ne de devler ülkesinde doğru ölçülür.

“Adını anmadan ağzını yıka!”, “Yaşadığı sürece başımızda kal!” vs. Oh ne âlâ memleket! Büyük bir camiada bu denli şahsa tapıcılık nedir yahu?

Merak ediyorum, Allah geçinden versin, Şenol Hoca bâki âleme irtihal ettiğinde ne yapacak bu camia? Şu "Bulutlarda", "Dağda Atatürk" türü saçmalıklara mı sığınacak?

Uğur Ö.
03.09.2011, 23:26
Şenol Güneş Trabzonspor'a gelebilecek en iyi teknik direktör olduğu için bukadar toz kondurulmuyor olabilir.Yabacılardan ne zaman hayır gelmiş bu kulübe.Yerli olarak zaten en iyisi ve kulübün geleneklerini bilmesi ayrı bir konu.Ve Hocaya ne zaman sabredildi onu anlamadım.Sabretmet Man Utd gibi takımda şampiyon olamadan 6 sene t.d sabredilmesidir.Yoksa 2 senede adamı göndermek değildir sabretmek

poetricus
03.09.2011, 23:48
Şenol Güneş Trabzonspor'a gelebilecek en iyi teknik direktör olduğu için bu kadar toz kondurulmuyor olabilir.
Bunu nereden biliyoruz? Vahiy falan mı geldi? Tövbe tövbe! Ha böyle bir kanaatin bu toplumda benimsenmesini istiyorsanız, kötü yabancılar getirirsiniz dediğiniz gibi olur.

Yabacılardan ne zaman hayır gelmiş bu kulübe?
Sloganları muhkem kaziyelermiş gibi kullanmayı bırakın Allah aşkına? Ben sevmediğim fikirlere klişelerle saldırmam.
Hangi yabancıya ne verdik? Kulüp ya Biscup gibi alkolikleri ya da Lazaroni gibi yüksek tazminatlarla kendini kovdurarak köşe dönmeyi şiar edinmiş hocaları getirdi.
Yabancılardan hiç mi hayır gelmedi sahi?
Ya Urbain ne olacak; yarısı kazma bir takımla sekiz yıl aradan sonra hem de 3–0 mağlup olunan bir maçın rövanşını 5–1 alarak Trabzon'a kupa getiren Breams Urbain ne olacak?

Ya Leekens; hani şu Şenol Hoca'nın 96'da şampiyonluğa oynadığı kadroyu kuran adam -ki transferlerine en çok Şenol Hoca karşı çıkıyordu.-

Ya Hailhodziç?...
Adam kısacık hocalık döneminde kimsenin adını bedini bilmediği yeden Milan Stepanov gibi bir adam bulup getirdi. Bıraksalar belki çok daha güzel şeyler yapacaktı.
Kötü bir hoca olduğuna kanaat getirecek kadar kaldı mı takımın başında?

Yerli olarak zaten en iyisi ve kulübün geleneklerini bilmesi ayrı bir konu.

Yerli olarak en iyisi olduğu konusunda hemfikiriz. İnşallah 150 – 200 yıl daha yaşar. "Kulübün gelenekleri", "Trabzon'u tanıyan hoca" gibi klişelerin benim nezdimde pek ehemmiyeti yok. Arkeolog, Antropolog ya da Turist Rehberi'nden değil, teknik direktörden bahsediyoruz.

Ve Hocaya ne zaman sabredildi onu anlamadım.Sabretmek Man. Utd. gibi takımda şampiyon olamadan 6 sene t.d sabredilmesidir. Yoksa 2 senede adamı göndermek değildir sabretmek
Manchester Utd. değil, ama Trabzon ölçülerinde en çok sabır ve destek gren hocadır Şenol Güneş. Beşiktaş karşısında alınan 7–1 ve 4–0 gibi mağlubiyetlerden sonra istifa edip maaşına zam yapılarak geri getirilen tek hocadır aynı zamanda kendisi. Üç yıl aralıksız kaç hocaya sabredildi bu camiada hem yönetimler hem de malum güçler tarafından? İsterseniz biraz araştırın.

Bu arada sorularıma cevap alamadım; en azından büyük bir kısmına.

Tekrar ediyorum; Şenol Güneş'e gösterilen sabra ve verilen desteğe asla ama asla yanlış demiyorum, bilakis olması gereken buydu. Diğer hocalara yapılan yanlıştı.

Uzun zamandır Hoca hakkında tenkid yazısı yazmıyordum; her şeyini mükemmel bulduğumdan değil; yönetimin basiretsizliği karşısında en makul ve ehven-i şer gördüğüm için. Ama şu aşırı övgü ve putlaştırma, gerçekten büyük bir camiaysak, bize yakışmıyor.

Uğur Ö.
04.09.2011, 01:26
Putlaştırma olayı başka saygı duyma başka.Geçen seneki kadro onun değildi ama bu sezonki kadro hemen hemen onun ama oyun anlayışı genede değişmedi.Şenol hocayı belkide kimbilir gene kovucaz veya istifa edecek ve gene gelecek.Ama şu şartlarda kulübün gelişmsei açısından O bizim için bir maden.Yabancı biri takıma sadece t.d sıfatıyla gelir ve sadece o işi yapar.Ancak Şenol Güneş teknik direktörden fazlası kulüp için.Okadar putlaştıracak kadar abartılı yorumlar yapan kim merak ettim

yigits
04.09.2011, 01:37
@ poetricus beni sakın yanlış anlama ama sadece meraktan soruyorum. Neden Şenol Güneş'e bu kadar tepkilisin?Gabriç olayından ötürü mü?

pazarkapılı
04.09.2011, 01:40
Bana Şenol Güneş'in kendi kurduğu bir kadroyla yakaladığı bir başarı gösterin. Bir tek takım ve bir tek başarı; milli takım da dâhil.

Bana yönetimin, malum çevrelerin, “duayenlerin” ve yerel medyada odaklanan gazeteci müzahrefatının, futbolcu ve hoca eskilerinin ısrarla bu kadar destek verdiği bir başka hoca söyleyin.

Şenol Güneş'e sağlandığı kadar destek sağlanan ikinci bir hoca gösterin son 20 yılda. Çok değil, Allah aşkına bir tek hoca. 4–6 farklı mağlubiyetlere rağmen arkasında durulan, her istifa tehdidinde maaşına zam yapılıp geri getirilen bir hoca söyleyin; yazıyla ve rakamla sadece bir (1) hoca...

Yahu tamam adamın meziyetlerini takdir ediyoruz, etmemiz de gerekir;
Duruşunu adamlığını alkışlıyoruz; elbet alkışlamamız gerekir;
İyi de bütün bu abartılar da neyin nesi?

Genç oyuncuları da oynatsa filanca takımda olurdu, oyucu kazandırsa şöyle olurdu, şunu yapsa böyle olurdu söylemlerinin hiçbir değeri yok.

Ertuğrul çok mu büyük hoca ki genç oyunculara şans veriyor, Hikmet Karaman, Mesut Bakkal, Schuster çok mu büyük Hoca Allah aşkına?

Sahi başka hocalar zamanında kıyametleri koparanlar; "Trabzonspor'da Trabzonlu oyuncu kalmadı." diye ortalığı ayağa kaldırıp her tür melaneti yapanlar nerede şimdi? Slovakya Trabzon'a bağlandı da haberimiz mi olmadı?

Oyuncunun cezalı olduğundan haberleri olmayıp, oynatmadı diye hoca yuhalayanlar nerede?

“Destek” tekerlemelerinden de sıkıldım. Trabzonspor Hocası olduğu sürece, -hâşâ huzurdan- Tecavüzcü Coşkun’a bile destek olurum. Ama bu putlaştırmanın hiçbir yerinde olmak istemem.

Etraf tamamen çökünce ada gibi yüksekte kalmış. Guliver'in gerçek boyu ne cüceler ne de devler ülkesinde doğru ölçülür.

“Adını anmadan ağzını yıka!”, “Yaşadığı sürece başımızda kal!” vs. Oh ne âlâ memleket! Büyük bir camiada bu denli şahsa tapıcılık nedir yahu?

Merak ediyorum, Allah geçinden versin, Şenol Hoca bâki âleme irtihal ettiğinde ne yapacak bu camia? Şu "Bulutlarda", "Dağda Atatürk" türü saçmalıklara mı sığınacak?yalniz bu yazi es gecilmesin lutfen....alkislanasi,tebrik edilesi,elestiri diye tanimladigimiz yazilarin sorunun temeline ineni,sorgulayici....su yaziyi yazacak yazabilecek kac yurek var onu da merak etmiyor degilim....saygiyla selamliyorum sizi hocam....

yaranozlu
04.09.2011, 13:18
şenol hoca trabzonda istikrar sağlayacak tek antrenördür. mutlaka eksikleri vardır, ben de defalarca eleştiriyorum kendi dünyamda ama bir şekilde her seferinde başarılı oluyor. (symkowiakın şenol hoca zamanında geldiğini umarım biliyorsunuzdur. gelmeden kim tanıyordu.)

bu sene tek korkum şişkin kadronun olmasıdır. şişkin kadroları yönetmek güçtür. oynamayan hep sorgulayacak ve uzaklaşacaktır. en basitinden, kaleye kim geçecek??? zor bir sezonun başlangıcındayız. umarım altından kalkabiliriz, rastgele şenol hoca :)

poetricus
04.09.2011, 14:36
@Poetricus beni sakın yanlış anlama, ama sadece meraktan soruyorum: Neden Şenol Güneş'e bu kadar tepkilisin? Gabriç olayından ötürü mü?
Tepkili miyim? Sadece eleştirdiğim kısımları görmüş olduğunuzu düşünüyorum. Bu sayfada biraz geriye giderek Şenol Hoca hakkında yazdıklarımı bir kez daha okuyun lütfen. Çok değil birkaç yazı geride başarılı bulduğum ve eleştirdiğim yerleri maddeler halinde sıraladığım bir yazı var. Sonra da yazdıklarımda hilaf-ı hakikat bir bilgiye, Hoca'nın hakkını yediğim bir yoruma rastlarsanız gelin tartışalım.

Gabriç olayıyla ilgili Şenol Hoca'ya atfen tek satır yazmadım. Yönetime yönelik bazı eleştirilerim oldu sadece. Avatarımda Gabriç resmi olması mı sizi böyle düşünmeye sevk etti bilmiyorum.

Meseleye birkaç yönlü bakalım diyorum sadece. Realiteler siyah ve beyazdan ibaret değil. Yok saymak kadar putlaştırma da yanlış. İfrat ve tefrit arasında gidip geldiğimiz sürece büyük camia olamayız.

Bu arada özel mesajla küfür etmek ya da anlamadığı kısımlarda bir sürü saçmalığı boca etmek yerine sorma nezaketi gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Medeni bir insandan da bu beklenirdi. Cevabım dilerim kâfi gelmiştir.

@Pazarkapılı
Çok teşekkür ederim. Gördüklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Ama galiba insanlar çok seçici. Ya lehte ya aleyhte olanları alıp ona göre tepki veriyorlar. Hep şu Aristo yüzünden. Ya/ya da ikileminden kurtulup hem/ hem de mantığına geçsek hiç de fena olmayacak. Buddha haklıymış.

Sevgili Uğur61;
Yaşınızı bilmediğim için rumuzunuzla hitap ediyorum. Büyüğümseniz lütfen kusura bakmayın.
Sizinle neredeyse tamamen aynı düşündüğüm şeyleri ikidir tekrarlıyorsunuz; sadece cümleler ve kelimeler farklı. Onlara sözüm yok. Zaten yazılarımda onlar hep var. Saygılı olmayı kesinlikle kastetmiyorum. Putlaştırmadan kastettiklerimle ilgili birkaç kısa örnek vermiştim. Muhtemelen gözünüzden kaçmıştır. Trabzonspor taraftarı hocasına tabiî ki saygı duyacak. Dikkat ettiyseniz ben Şenol Güneş etrafında oluşan perestiş harelerinde camianın ruh halini tahlil ediyorum. İnsanları mitoslaştırmak ya da tamamen dışlamak ne yazık ki camiamızın aşırılıklarından biri. Bu arada sorularıma hala cevap alamadım. Neyse ısrardan vazgeçtim. Aslında hepimizin bildiği, ama çoğumuzun pek çok farklı gerekçeyle söylemekten sarf-ı nazar ettiği sorular bunlar.

@yaranozlu
Elbette biliyorum. Bu arada şişkin olan kadromuz değil, yabancı sayımız.

En büyük problemimiz aşırılıklarımız.
Eleştiri dünyanın en zor işidir. Hem adil olmayı gerektirir hem de düşman düşmanlıkları, aşırı tepkileri göze almayı.

Takdir herkesin harcı, tenkit yürek ister.

Hepinize saygı ve sevgilerimle...

Toraman
04.09.2011, 14:59
92 yılından beri Trabzonspor'umu büyük bir aşk ve dikkatle takip ediyorum. Şu bir gerçek ki bu dönemler içinde Şenol Güneş'in yanına yakınına koyulabilecek bir başka teknik adam gelmedi. "Hoca'yı kimse eleştirmiyor herkes destek veriyor" ifadeleri kusura bakmayın ama ciddi bir unutkanlık ifadesi. 96'da kaybedilen şampiyonluk sonrası Fagamusta maçlarından sonra Hoca emin olun medya da olsun taraftar arasında olsun camianın büyükleri tarafından olsun ağır şekilde eleştirilmiştir. Hali hazırda internet üzerinden günebakış gazetesini takip edersiniz her hafta hocanın oyuncu kazanamadığına, transferlere hakim olamadığına dair haberler görürsünüz. Şu bir gerçek ki Hoca ne yazık ki bütün camianın yüzde 90 oranında arkasında durabileceği tek markadır. Takımın başına her geçtiğinde takımı şampiyonluğa bir şekilde oynatmıştır ve bunu yaparken de eldeki malzemeyi azami ölçüde kullanmıştır. Hepimizin geldiğinde "bizde ne işi var bu adamın" dediği Burak'la şampiyonluğu son ana kadar taşımıştır kaldı ki şampiyonluğu da en azından uefa nezdinde almıştır. Tabi bunlar Hoca'nın eleşirilemez yüce bir varlık olduğu anlamına gelmez. Ama Hoca'ya yapılacak eleştirilerin herhangi bir teknik adama değil Şenol Güneş'e yapıldığı bilinciyle iki kere düşünülerek yapılması gerektiği gerçeği bence ortadadır.

Yavuz Hasan
04.09.2011, 19:33
artısıyla eksisiyle şenol güneş

güvenim tam

efekaptan
04.09.2011, 20:31
Bizim için çok büyük bir değerdir Şenol Güneş...

DeAgLeMaNyAq
04.09.2011, 22:45
Şenol Hoca hazırlık maçlarında neden arka planda duruyor?

h@msi61
04.09.2011, 23:04
Şenol Hoca hazırlık maçlarında neden arka planda duruyor?

Umarim kendisi de birseylere hazirlanmiyordur bu maclarda...

canibus
04.09.2011, 23:05
hocayi genclere sans vermiyor diye elestirenler bos yere salliyor zaten, yetenekli genc oyuncumuz olsa hoca sans verir kimse merak etmesin ama elimizde öyle bir oyuncu yok, sercan kaya eren albayrak kadroya girebilecek kapasitede degiller ama al henrique 22 yasinda cok genc ama yetenekli her türlü bell ediyor kendisini bu yasta en önemli oyuncumuz olacak en önemli sialhimiz olacak. Senol hoca o isigi bir oyuncuda görürse ona sans verir.

Erkin Ekşi
05.09.2011, 16:36
Şenol hoca konusunda kaç zamandır yaptığım ve kimilerinin de yaptığı olumsuz eleştirilerin haklılığı bu transfer döneminde de yeniden ortaya çıkmış oldu.

Allah rızası için oynatmayacak olsan bile genç oyunculardan bir kaç tane alıp şu kamplara götürseydin günaha mı girerdin be hocam. Beşiktaş maçında 24 yaşındaki Mustafa Yumlu'yu bir oynattın diye neredeyse millet bizi keklemeye çalışıyordu genç oyuncu politikana dair.

Herşeyden öte kendisi zaten bu seneki bir demecinde aynen şöyle dedi "genç oyuncu oynatıp puan kaybedersem bunun hesabını kim verecek? " . Bu demeç bile zaten bir "büyük hoca" olmaktan ne kadar uzak olduğunun en güzel göstergesi. Adam açık açık "bende oynatacak cesaret yok" diyor ama kimileri çıkmış hala "oyuncu yok" diyor. Oyuncu var kardeşim ama gören yok, görse bile oynatacak cesareti olan yok.

Şenol Güneş burada çoğunluğun putlaştırdığı gibi bir hoca değildir. Bunu kendisi bilmektedir ama bu çoğunluk bunu anlayamamıştır.

Mesleğinde kim bilir kaç yılı devirdi daha bir transfer döneminde sorumluluk almışlığı yok. Hep önüne ne konursa ondan en iyiyi çıkarmak adına çabalar durur. Kariyerinde kendi yaratıp kendi elde ettiği tek bir başarısı bile yok.

Fatih Terim'in kurduğu kadroyla milli takım başarısı elde etti, bu sene de Ersun Yanal'ın kurduğu kadroyla başarı elde etti.

Ben hayatımda yaratıcılıktan bu kadar uzak bir hoca modeli daha görmedim. Bir sezonda takım idare ettiği süreden daha fazla süre tv yorumculuğu yapan kıçı kırık herifler bile gittiği yerlerde bir oyuncular yaratma, bir sorumluluk alma çabasına giriyorlar da Şenol Güneş daha kariyerinde bir kez bile giremiyor ya resmen çıldırıyorum.

"Şenol Güneş yarattı" diye ortaya atılan kaleci Onur, baştan aşağı Ersun Yanal'ın Türk futboluna hediyesidir. Ersun Yanal Onur'u Trabzonspor'a almasa Şenol Güneş'in Onur Kıvrak diye bir kaleciden haberi bile olmazdı çünkü kendisinin tek bir oyuncunun bile adının yazdığı bir oyuncu portföyü yok. "Ersun Yanal aldırdı ama Şenol Güneş" oynattı diye korumaya geçenler ise Onur'u asıl oynatanın Ünal Karaman olduğu ve Onur'un oynatılma sebebinin teknik nedenlerden çok Tony Sylva ile yönetim arasındaki problemler olduğunu bilmemeleri çok tuhaf.

Şenol Güneş'e mal edilen bir başka örnek olan Burak örneğine de gelirsek. Konuyu çok fazla uzatmıcam sadece yazım burada dursun, zamanı gelince dönüp bu yazıya bakarız. Burak'ı bu sene bu performansa getiren Şenol Güneş değil Selçuk'tur. Bu sene Burak yine Şenol Güneş'in oyuncusu ama takımda Selçuk yok. Burak'ı bir bakıma "adam eden" Selçuk'tu, Şenol Güneş değil. Bunun böyle olduğunu üzülerek de olsa bu sene görücez.

Şenol Güneş'in eline sen bi kadro ver hiç şüphem yok ki o kadroyla sahaya pozitif oyun düşüncesini yansıtacak bir kadro çıkartmak için elinden geleni yapar ama sen ona "hadi bakalım sen bir kadro kur, sen bir oyuncular bul, sen hiç kimsenin durmadığı birini bul çıkar yarat" de ,, HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZ.

Çünkü kendisinin yaratma ve sorumluluk alma yetileri yok.

Sonuç olarak, kariyerinde tek bir lig şampiyonluğu olmayan, ülke futboluna çıkartıp bir jenerasyon armağan edemeyen, bir jenerasyonu geçtim kendi eseri olan tek bir futbolcu bile olmayan ve herşeyden öte "genç oyuncu oynatırsam bunun hesabını kim verecek" cümlesini kuran bir hoca "büyük hoca" değildir, olamaz. Bütün bunlara rağmen "büyük hoca" olduğuna inansınlar ama en azından bizi keklemeye çalışmayı bıraksınlar. Bu özelliklerdeki Şenol Güneş "büyük hoca" ise Türkiye'de bazı isimler var ki onları ne diye adlandırıcaz bilemiyorum.

Şenol Güneş'in konumlandırmasını doğru yapmak gerek. Onu gerçekte olmadığı yerlerde görerek veya göstermeye çalışarak ona iyilik değil kötülük yapıyorsunuz.

Mustafa Yüksek
05.09.2011, 16:44
Yukarıdaki yazı bir eleştiriden ziyade, var olan nefretin yazıya dökülmüş biçimidir.

Şenol Güneş'in geçen sene şampiyon olduğunu kabullenmeyen bir Trabzonspor taraftarı olamaz. Bunu belirteyim.

Bir çok konuda farklı düşünüyor olsak da artık kimseyi çürütmeye(keklemeye) gerek yok.

Çünkü Şenol hocanın kendi kadrosu yoktur diye atılan iddia bu sene son bulacaktır İnşallah. Ersun Yanal döneminden sahada neredeyse oyuncu kalmadı çünkü.

Bir şampiyonluk alması yetmedi, sene sonu kendi kadrosuyla aynı başarıyı tekrarlayınca kininizi dökmek için hangi bahaneyi bulacaksınız merak ediyorum.

Erkin Ekşi
05.09.2011, 16:47
yukarıdaki yazı bir karşı fikir ortaya koymaktan öte

"söyleyecek sözüm yok onu ben de biliyorum ama Şenol Güneş hocaefendimizi eleştiren bir zata karşı çıkan ilk ben olmalıyım" heyecanıyla yazılmış bir yazıdan ibarettir

Mustafa Yüksek
05.09.2011, 16:52
Sadece bazı yanlış bilgilendirmelerinizi düzelttim. Niyetiniz hakkında fikir beyan ettim.:)

Mert Oğuzlu61
05.09.2011, 16:54
yukarıdaki yazı bir karşı fikir ortaya koymaktan öte

"söyleyecek sözüm yok onu ben de biliyorum ama Şenol Güneş hocaefendimizi eleştiren bir zata karşı çıkan ilk ben olmalıyım" heyecanıyla yazılmış bir yazıdan ibarettir

birini hatırlattı bana bu sözler, sahi nerde o vatandaş ? veliahtı olarak seni mi seçti.

Adem Erdoğan
05.09.2011, 16:54
Biz biat kültüründen gelme gerikafalılarız Mustafa. He de geç.

Erkin Ekşi
05.09.2011, 16:57
ben bir yanlış bilgilendirme düzeltmesi göremedim. Görmek için sabırsızlanıyorum.

Çok istiyorum birisi de çıksın desin ki

"yaa sen nasıl unutrsun kimse daha adını bilmezken Şenol hoca şu oyuncuyu nerelerden buldu getirdi daha 15-16 yaşındayken, sonra da takıma monte etti ve onu futbola armağan etti"

"yaa sen nasıl unutursun Şenol Güneş çıktı yönetime acayip bir poyuncu potföyü sundu, bütün sorumluluğu üzerinde aldı ve yönetime istediği oyuncuları aldırdı."

tek tek

isim isim

icraatları duymak istiyorum

Onur gibi Burak gibi çakma "yaratılma efsaneleri" değil, birebir gerçek

Üzerinde sadece kendi emeğinin olduğu oyuncu örnekleri istiyorum

h@msi61
05.09.2011, 17:04
"Şenol Güneş yarattı" diye ortaya atılan kaleci Onur, baştan aşağı Ersun Yanal'ın Türk futboluna hediyesidir. Ersun Yanal Onur'u Trabzonspor'a almasa Şenol Güneş'in Onur Kıvrak diye bir kaleciden haberi bile olmazdı çünkü kendisinin tek bir oyuncunun bile adının yazdığı bir oyuncu portföyü yok. "Ersun Yanal aldırdı ama Şenol Güneş" oynattı diye korumaya geçenler ise Onur'u asıl oynatanın Ünal Karaman olduğu ve Onur'un oynatılma sebebinin teknik nedenlerden çok Tony Sylva ile yönetim arasındaki problemler olduğunu bilmemeleri çok tuhaf.

Ersun Yanal Onur'u yedege bile almiyordu, Tolga'nin da arkasindaydi... Hikaye anlatmayin burda. Ikinci sezonunda o yedigi sacma gollerden sonra bile Tony'i kesemeyen Ersun Yanal'i hic mi hic savunmayin. Ersun Yanal kalsa Onur Turk futboluna degil, Turk karpuzcularina hediye olacakti.

Mütebessim
05.09.2011, 17:07
Senol hocanin genclere önem vermedigi elestirisini kabul etmek zor. 96 yilinda Fatih, Okan, Hüseyin, Mehmet Ipek, kaleci Metin alt yapidan A takima alinmamis miydi?

halil ibo
05.09.2011, 17:15
Ne yani biz şimdi tekavütler takımımıyız ?

Erkin Ekşi
05.09.2011, 17:15
birini hatırlattı bana bu sözler, sahi nerde o vatandaş ? veliahtı olarak seni mi seçti.

kardeş senin durum çok fena.

hiç bir fikre sahip olamamak ama bir yandan da öne çıkma çabası seni fena bir hale getirmiş.

bütün gençlik ateşini pc başında söndürme zira hem komik duruma düşüyorsun hem de ne dediğin anlaşılmıyor :)

neden bahsettiğini biraz daha açsan

ama neyse yapacak birşey yok, ben o yaşı çoktan geçtiğim için artık küfür de etsen benden cevap bulamazsın :)

karşı bir fikir sürerek gelirsen buyur beklerim, konuşalım tartışalım

ben kaçar,, hadi siz sövün arkamdan mazallah sakın bir fikir koymayın ha. Bakın benim ilk yazım orada yukarıda duruyor. Burdaki kimse hedef alınmıyor, Şenol Güneş eleştiriliyor. Varsa karşı fikri olan buyursun çürütsün tezlerimi tek tek.

Bana saranları ise muhattap bile almam. Kendini tatmin edenleri izlemek keyifli oluyor

Hadi ben kaçar :)

Mert Oğuzlu61
05.09.2011, 19:05
kardeş senin durum çok fena.

valla senin durumda pek iç açıcı sayılmaz :):) ne desek boş, enteresan bir kişiliksin :))))

MARVEL
05.09.2011, 20:00
[QUOTE=Erkin Ekşi;1918026027]Şenol hoca konusunda kaç zamandır yaptığım ve kimilerinin de yaptığı olumsuz eleştirilerin haklılığı bu transfer döneminde de yeniden ortaya çıkmış oldu.

Allah rızası için oynatmayacak olsan bile genç oyunculardan bir kaç tane alıp şu kamplara götürseydin günaha mı girerdin be hocam. Beşiktaş maçında 24 yaşındaki Mustafa Yumlu'yu bir oynattın diye neredeyse millet bizi keklemeye çalışıyordu genç oyuncu politikana dair.

Herşeyden öte kendisi zaten bu seneki bir demecinde aynen şöyle dedi "genç oyuncu oynatıp puan kaybedersem bunun hesabını kim verecek? " . Bu demeç bile zaten bir "büyük hoca" olmaktan ne kadar uzak olduğunun en güzel göstergesi. Adam açık açık "bende oynatacak cesaret yok" diyor ama kimileri çıkmış hala "oyuncu yok" diyor. Oyuncu var kardeşim ama gören yok, görse bile oynatacak cesareti olan yok.

Eskiden yabancı hayranlığı vardi şimdi. , medyanın putlaştırdığı Fatih Terim, Ersun Yanal hayranlığı. Bu kişilerin hayran kitlesi Trabzonspor başarı kazandıkça hırsından kuduruyor burada..

pazarkapılı
05.09.2011, 20:22
senol hoca ne yazikki kendisine duyulan guveni sevgiyi trabzonsporun yarinlari adina kullanamamaktadir....trabzonsporun cok daha fazlasina ihtiyaci oldugunu bilmesine ragmen....kadrosundaki on iki yabancinin tarifi,aciklamasi yok arkadaslar....

poetricus
05.09.2011, 21:03
Galiba bizde de Şenol Güneş hayranlığı var ki başka hocalara çamur atmadan, hakaret etmeden Şenol Hoca'yı savunmaktan acizler.

Şenol Güneş'i eleştirenlere; "Trabzon kazandıkça kuduruyor." mealinde yazanlara ne diyebilirim ki?

Abilerim, Kardeşlerim;
Hocası, futbolcusu kim olursa olsun Trabzonspor taraftarı takımı kazandığında üzülmez, asla da kudurmaz. Bunları yapıyorsa zaten taraftar değildir. Eleştiri ne zamandan ber "kin" ve "nefret" söylemiyle karıştırılır oldu? Takım, Allah göstermesin, tepe taklak olduğunda buraya gelip sövmektense bugün her şeyn "süt liman" göründüğü bir dönemde çıkıp bir sürü düşman kazanmayı göze alarak tenkit edenlere saygı duyulmalı. Herkes aynı fikirdeyse hiç kimse bir düşünmüyor demektir.

Hoca gitsin diye Trabzonspor'un kaybetmesini isteme, kaybetmeyince kudurma, kin ve nefret kusma örnekleri görmek isterseniz stadyumdaki kahvehaneye, pardon "derneğe" uğrayın. İşin üstâdı orada. Size yardımcı olur.

pazarkapılı
05.09.2011, 21:11
trabzonspor teknik direktoru suanda belirli atilim yapipbuyuk dusunerek altyapi dahil bircok alanda takim icinde devrim yapmak yerine anlasilmaz bicimde kisa vadeli basariya odaklanmis gibi gozukuyor....isterse hocada yetistirir,oyuncu da-ki o konuda yetenekli olmasada kadrosunu kurar,kurmali- cunku biliyor ki bunu yapabilcecek tek kisi o suanda....

bASTURk
05.09.2011, 21:58
''Türk futbolu'' diye bir şeyin olmadığı ortamda tek eksiği alt yapı konusu olsun hocanın.Olsun da altyapıyla da mı Şenol Güneş uğraşacak?

Transfer yapsın,

Şampiyon yapsın,

Avrupa'da başarı,

Gençleri oynatsın,

Geleceğin Trabzonspor'unu kursun...

Burada yazmak kadar kolay ve kısa bir iş midir bu?Lütfen biraz gerçekçi olalım.Gençleri oynatacağım diye 2 maç kaybedersin,ayağına teneke bağlayıp kovar seni bu camia,bu düzen!

Barcelona'yı izleyip izleyip burada Şenol hocaya sallıyorsunuz.Doğru altyapıdan 6 tane futbolcusu oynuyor 11'de Barca'nın.Guardiola mı yaptı bunu?Belki de 50 senelik bir futbol kültürü söz konusu orada.Yürümeyi bilmeden uçmayalım!

13 haftada 18 puanı olan Ersun şöyle iyi hoca,

Antrenör olup olmadığı tartışılır Hugo Broos böyle değerli hoca,

Hangi şartta olursa olsun gittiği her takımı 0'dan alıp büyük başarılar kazanan,satılık kalemlerin bile neredeyse saygı duyduğu Şenol Güneş'e laf sokacak yer arıyorsunuz.Arayın.Demokraside herkesin istediği kadar saçmalama hakkı vardır.

Mert67
05.09.2011, 22:43
Şenol hoca konusunda kaç zamandır yaptığım ve kimilerinin de yaptığı olumsuz eleştirilerin haklılığı bu transfer döneminde de yeniden ortaya çıkmış oldu.

Şenol Güneş burada çoğunluğun putlaştırdığı gibi bir hoca değildir. Bunu kendisi bilmektedir ama bu çoğunluk bunu anlayamamıştır.

Mesleğinde kim bilir kaç yılı devirdi daha bir transfer döneminde sorumluluk almışlığı yok. Hep önüne ne konursa ondan en iyiyi çıkarmak adına çabalar durur. Kariyerinde kendi yaratıp kendi elde ettiği tek bir başarısı bile yok.

Fatih Terim'in kurduğu kadroyla milli takım başarısı elde etti, bu sene de Ersun Yanal'ın kurduğu kadroyla başarı elde etti.

Ben hayatımda yaratıcılıktan bu kadar uzak bir hoca modeli daha görmedim. Bir sezonda takım idare ettiği süreden daha fazla süre tv yorumculuğu yapan kıçı kırık herifler bile gittiği yerlerde bir oyuncular yaratma, bir sorumluluk alma çabasına giriyorlar da Şenol Güneş daha kariyerinde bir kez bile giremiyor ya resmen çıldırıyorum.

Şenol Güneş'e mal edilen bir başka örnek olan Burak örneğine de gelirsek. Konuyu çok fazla uzatmıcam sadece yazım burada dursun, zamanı gelince dönüp bu yazıya bakarız. Burak'ı bu sene bu performansa getiren Şenol Güneş değil Selçuk'tur. Bu sene Burak yine Şenol Güneş'in oyuncusu ama takımda Selçuk yok. Burak'ı bir bakıma "adam eden" Selçuk'tu, Şenol Güneş değil. Bunun böyle olduğunu üzülerek de olsa bu sene görücez.

Şenol Güneş'in eline sen bi kadro ver hiç şüphem yok ki o kadroyla sahaya pozitif oyun düşüncesini yansıtacak bir kadro çıkartmak için elinden geleni yapar ama sen ona "hadi bakalım sen bir kadro kur, sen bir oyuncular bul, sen hiç kimsenin durmadığı birini bul çıkar yarat" de ,, HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZ.

Sonuç olarak, kariyerinde tek bir lig şampiyonluğu olmayan, ülke futboluna çıkartıp bir jenerasyon armağan edemeyen, bir jenerasyonu geçtim kendi eseri olan tek bir futbolcu bile olmayan ve herşeyden öte "genç oyuncu oynatırsam bunun hesabını kim verecek" cümlesini kuran bir hoca "büyük hoca" değildir, olamaz. Bütün bunlara rağmen "büyük hoca" olduğuna inansınlar ama en azından bizi keklemeye çalışmayı bıraksınlar. Bu özelliklerdeki Şenol Güneş "büyük hoca" ise Türkiye'de bazı isimler var ki onları ne diye adlandırıcaz bilemiyorum.

Şenol Güneş'in konumlandırmasını doğru yapmak gerek. Onu gerçekte olmadığı yerlerde görerek veya göstermeye çalışarak ona iyilik değil kötülük yapıyorsunuz.

Öncelikle koyulaştırdığım kısım ile Şenol hoca hakkında çok art niyetli olduğunuzu düşünüyorum.

Öncelikle Onur'u ilk Ünal Karaman oynatmıştır demişsiniz. Ünal hoca sanki 1 ay takımın başında kalmış izlenimi yaratıyor ama yanlız 1 maç takımın başındaydı. Ve biz Onur'a duyduğumuz güveni tek o maçla kazanmadık. Sizin Şenol hoca için dedikleriniz tamemen doğru olsaydı diğer maçlarda genç Onur'u değil Tolga'yı oynatırdı.

Burak'ın performansına gelirsek. Geçen sezon attığı 19 golün yalnız 3'nün asisti Selçuk'a ait. Önümüzdeki sezon hepimiz Burak'ın performansını merak ediyoruz. Bence Adrian, Colman hatta Sapara ile de başarılı olacağına inanıyorum. Ayrıca bir Engin Baytar örneği de var. Bu 2 oyuncunun milli takıma kadar yükselmesinde Şenol hocanın hiç mi payı yok?

Transfer konusunda size katılıyorum. Şenol hoca transferde hiçbir zaman masaya yumruğunu vurmuyor. Hoca sadece mevkiyi söylüyor. Yönetimde direk menejerlerle çalışıyor izlenimi var. Bunların hepsini medyaya yansıyanlardan okuduğumuz kadarıyla söylüyorum. Buna en çarpıcı örnekte hoca forvet isterken Jaja'nın transfer edilmesi.

serdaracıl
05.09.2011, 23:36
şampiyon takımın hocasını eleştiriyoruz beyler. İki kere düşünelim bence. Bu kadar kolay değil.

Erman Aydın
06.09.2011, 00:29

Kusura bakma ama okumayı yarısında kestim.Fazla saçmalamışsın.

Tolga
06.09.2011, 01:49
Şenol Güneş eksiksizdir kusursuzdur diye bişey yok zaten.Bende kendisini birkaç konuda eleştiriyorum ama telepati yapıyorum biraz.Bu zamana kadar kaç kere şampiyonuz dediyse hep elinden çaldılar.

Genç oynatma korkusu da buradan geliyor olabilir.Bunların örneği çoğaltılabilir.Ama Şenol Hoca'yı eleştirmek için önce İnsan olmak gerekir diyorum.

Kim neyin hıncını alıyor onuda bilmiyorum ya.

kalavara
06.09.2011, 02:36
Erkin Ekşi;
eleştiri yazmak adına yapılmış bir yorum, burada tartışılınca reklam oluyor desek, değil, amacını anlamadım açıkçası...
şenol güneş'in transfer dönemlerindeki başarısının ölçüsü alınan oyuncuları senin de beğenmense kusura bakma ama boşa kürek çekiyorsun. ayrıca şenol güneş geniş bir oyuncu veritabanına sahip olmak zorunda değil...öyle hocalar da vardır ancak şu an elimizde şenol güneş var ve biz çok mutluyuz...şenol güneş trabzonsporluluk ruhunun saha kenarındaki ifadesidir...hem bir td elindeki malzeme ile yapılabilecek en iyi şeyi yapıyorsa nasıl kötü hoca anlamıyorum...84 sonrasında yaşadığımız başarılı dönemlere bakarsak orada şenol güneş ismini koca puntolarla görürüz (ziya hoca ve ersun hoca da vardır bu listede ama katkıları şg kadar değildir). son olarak şenol hoca üzerindeki eleştirinin odak noktası onun piyasaya yeni-genç oyuncu kazandırmaması...öyle olsun, bu da onun kusuru olsun!!!!

mehmet83
06.09.2011, 03:53
Erkin, herseyi anlarim, her elestirine saygi duyarim ama Senol Gunes'in tek bir sampiyonlugu bile yok demek ya Fenerbahce'nin hakkiyla kupayi aldigini, ya da Senol Gunes'in bu sampiyonlukta hic bir payinin olmadigini dusunmen anlamina gelir. Eger cevabin birincisi ise,(hic huyum degildir bunu soylemek), kesinlikle Trabzonsporlu degilsin. Zira her Trabzonspor taraftari bu yilki sampiyonlugumuzun Turk futbol tarihin de alinmis olan en temiz ve en serefli sampiyonluk oldugunun bilincindedir. Eger cevabin ikincisi ise durum bence daha da vahim cunku her hangi bir takimin aldigi basarida-basarisizlikta hocanin payi olmadigini dusunmek, ya da arka planda onu yonlendiren baska biri oldugunu dusunmek hic kusura bakma ama ahmahliktir. Benim bildigim Bmn'ye baska takim taraftarlari alinmiyor. Senol Gunes'in tek bir sampiyonlugu yok demek bu senenin sampiyonu Fenerbahce'dir demek. E bunu da hic bir Trabzonsporlu demez. Benim haddime degil ama geregi yapilmali bence. Bu arada Poetricus hocamiz da Senol Gunes'i elestiriyor ama ne ben ne de baska bir arkadasimiz kendisiyle tartismaya girmedi. Bunun sebebi yaptigi elestirileri Trabzonsporlu birine yakisan bir sekilde yapmasidir. Poetricus hocamiz yaptigi elestirileri kimseyi kirmadan, incitmeden ve ayni zamanda gerektigin de Senol Gunes'in hakkini vererek yapiyor. Ayni fikir de bile olmasaniz saygi duymamizi sagliyor. Herkes herkesi elestirebilir fakat onemli olan bunu adabina gore yapmak ve gerektigin de elestirdiginiz kisinin hakkini vermektir. Saygilar...

Engin Koltuk
06.09.2011, 10:20
Tek başarı kriteri Şampiyonluksa işte geçen seneye bakın, her sene zirveye oynamaksa Trabzonspor'da göreve geldiği dönemlere bakın. Aynı takımı Broos'un elinden aldıktan sonra oynattığı oyuna bakın. Yetersiz gelebilir veya oyun görüşünü basit bulabilirsiniz ancak işe yarıyor. Mücadeleci, pas yapan, zirveye oynayan bir takım olduysak bunda Şenol Güneş'in hakkını vermemiz gerek.

Genç futbolcu ve transfer konularının detayını bilmek lazım. Oynatmıyorsa güvenmiyor demektir. Aykut'u oynattı hem de avrupa maçında demek ki sabit fikirli değil. Scout işi sadece bir hocanın başarabileceği bir konu değildir, büyük klüpler bu işi için her sene 10 milyonlarca euro harcıyorlar.

Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bu adam bu takımı devamlı zirveye taşıyor.

Buğra Sekban
06.09.2011, 10:57
Bencede şenol hoca bu takımın olmazsa olmazıdır neden:
1-Ben ve bizim gibi (her galibiyette göklere her beraberlite bile yerin dibine sokan) taraftar profilini çok iyibildiği ve kimin nedediğine bakmadan kendisini ifade ettiği için.
2- Takımın başında olduğu tüm sezonlarda kupa getirdiği için
3- Takımında başında olduğu her sezon kafay oynattığı için
4- Bu işi başkaları (yöneticiler dahil) sırf menfaati için değil onuru gururu ve TRABZONSPOR taraftarı olduğu için

Ama bu değilki eleştrmeyeceğiz. Benim şenol hocaya en büyük eleştirim herzaman olduğu gibi yine transfer konusunda olucak eminimki alına oyunculardan hiç birisi onun isteğiyle alınmamıştır hatta iddaa ediyorum gazetelerde çıkıp alamadığımız tüm oyuncular onun istediği alınamadı diye yerine alınanlarda yönetici veya manejer kıyağıdır.

Şenol hocam artık vur elini masaya ve kır masayı olmazsa olmazlarını söyle biz tarftarlar olarak arkandayız. bak fatih terime adam sırf kibirinden ben bu adamlarla oynama diye takımını sıfırdan yaptırdı ki bu takım 200 milyon dolar borcu olan bir takım ????

Tatar Kemal
06.09.2011, 11:11
Şenol Güneş, tartışmasız Türk futbolunun en iyi teknik direktörüdür. şu an ligimizde saygıyı en çok hakkeden futbol adamıdır. bu sezon en büyük rakibi elbette fatih terim olacaktır. ama fatih terimin elinin altında 100 milyon euroluk bir kadro var. buna karşılık Şenol Güneş yine mütevazi bir kadroyla zirveyi sallayacaktır. üstelik istanbul basını tüm gücüyle Şenol Güneş'e düşmanlık yaparak kendisini yıpratmaya çalışacaktır. bu sebeple tüm Trabzonspor camiası olarak Şenol Güneş'e destek olmalıyız. inşallah şampiyonlar liginde 7-8 puan toplarsak o zaman Şenol Güneş'in değerini daha da iyi anlamış ve anlatmış oluruz.

worldmaster
06.09.2011, 12:00
Bu sene de en çok güvendiğim adam. O olmazsa bu kadronun 5 maç sonra çöp olma ihtimali bile var...

Ömür Karadeniz
06.09.2011, 12:23
Şenol Güneş, tartışmasız Türk futbolunun en iyi teknik direktörüdür. şu an ligimizde saygıyı en çok hakkeden futbol adamıdır. bu sezon en büyük rakibi elbette fatih terim olacaktır. ama fatih terimin elinin altında 100 milyon euroluk bir kadro var. buna karşılık Şenol Güneş yine mütevazi bir kadroyla zirveyi sallayacaktır. üstelik istanbul basını tüm gücüyle Şenol Güneş'e düşmanlık yaparak kendisini yıpratmaya çalışacaktır. bu sebeple tüm Trabzonspor camiası olarak Şenol Güneş'e destek olmalıyız. inşallah şampiyonlar liginde 7-8 puan toplarsak o zaman Şenol Güneş'in değerini daha da iyi anlamış ve anlatmış oluruz.
Bırak kardeşim mütevazı kadro masalını,bu sene 5 milyon €dan aşağı adam alınmadı ne mütavaziliğinden bahsediyorsun.

cahana
06.09.2011, 12:37
Bırak kardeşim mütevazı kadro masalını,bu sene 5 milyon €dan aşağı adam alınmadı ne mütavaziliğinden bahsediyorsun.

Kadronun kendisi mütevazı ödenen bonservisler değil

malig
06.09.2011, 13:21
şenol güneş'in eleştirilecek yönleri illa ki vardır. kimse yok demiyor zaten insandır sonuçta.ama 93-94 sezonunda bjk dan 7 tane yemiş psikolojik olarak çökmüş kadroyu 2 senede 82 puan alacak duruma götürmüşse bu adamda hiç bir yok demek herhalde ya kötü niyet olur ya da futboldan anlamamak olur.b
ilmeme anlatabildim mi.

Adem Erdoğan
06.09.2011, 13:26
Evrim teorisi gibi adam; herşeyi tesadüf.:)

gabriel omar
06.09.2011, 13:28
Malesef çok art niyetli arkadaşlarımız var.Her insan eleştirilir mutlaka ama bu kadar nefret dolu bir söylemi hiçbir Trabzonspor taraftarı yazamaz.

Benim babamın oğlu değil Şenol Güneş savunmak mecburiyetim yok ama öyle kelimeler kullanılıyor ki ben üzülüyorum, ben utanıyorum.

cahana
06.09.2011, 13:30
ŞENOL HOCA takımın başında olduğu sürece ya şampiyonuz yada ikinciyiz ve her halukarda şampiyonlar ligindeyiz

SEDAT
06.09.2011, 13:32
- Şenol Hoca yıllar sonra bu takımı Şampiyon yapmıştır...

Buğra Sekban
06.09.2011, 13:50

bende buna ayar oluyorum kardeşleri abilerim ablalarım neyseniz işte yaaa tarnsfer olunacak şehir TRABZON bunu birdefa kafamıza sokalım (senin ve benim için (haşa) kabe toprağı kadar değerli ola bilir ama neticesinde orası trabzon) sen liverpoll , milano , madrid , paris , mancester, ne bileyim almanya italya fransa ispanya değilsin en kötüsü malesef 13 milyonluk istanbul bile değilsin sen ANADOLUNUN mütevazi bir şehrisin sen TRABZON'sun sanada gelecek adam mütevazi ama sana gelmesi içinde 5 milyon € ödemen gereken adamlar gelir denklem aynen bu

nüfus arttıkca, maliyet süşer ; nüfus azaldıkca maliyet artar.
yada
sosyal ortam arttıkca maliyet düşer ; sosyal ortam azaldıkca maliyet artar.
yada
para harcayacağın mekana yakın olursan maliyet düşer ; para harcayacağın ortamdan uzaklaştıkca maliyet artar.

başka örnek vermeyede gerek yok sanıyorum.

Mert Pasa
06.09.2011, 14:36
Malesef çok art niyetli arkadaşlarımız var.Her insan eleştirilir mutlaka ama bu kadar nefret dolu bir söylemi hiçbir Trabzonspor taraftarı yazamaz.

Benim babamın oğlu değil Şenol Güneş savunmak mecburiyetim yok ama öyle kelimeler kullanılıyor ki ben üzülüyorum, ben utanıyorum.

Aynen renkdasim evrim teorisine benzeten bile cikti o kadar haksizlik o kadar haksizlik ve hadsizlik ki ben de elestirmek istedigim zaman bile susasim geliyor artik

Ömür Karadeniz
06.09.2011, 15:29
Burda Şenol hocanın avukatlığını yapanları iyi not edin biryere,olası mağlubiyetlerde ilk istifa naraları atacak olan o not ettiğimiz kişiler olacak.

cahana
06.09.2011, 15:36
Burda Şenol hocanın avukatlığını yapanları iyi not edin biryere,olası mağlubiyetlerde ilk istifa naraları atacak olan o not ettiğimiz kişiler olacak.

insanların şenol hocayı takdir etmesi neden bu kadar zorunuza gidiyor

Yaşar
06.09.2011, 15:41
Şenol Güneş'i eleştirmek demek;
trabzonsporluluğu inkar etmek demektir.Kendisi 27 yıl sonra takımı şampiyon yapmıştır.

Ömür Karadeniz
06.09.2011, 15:42
insanların şenol hocayı takdir etmesi neden bu kadar zorunuza gidiyor
Yanlış anlaşılma olmasın Şenol hocayı en az babam kadar severim,ama yaptığı bazı yanlışlardan dolayı takımda kalmasını istemiyorum şahsen,örnek olarak genç kazandıramama,transfere ambargo koyamama,30 kişilik kadroyu kullanamama gibi örnekler verebiliriz.

Yaşar
06.09.2011, 15:49
''Fatih terim'in kurduğu kadroyla Dünya üçüncüsü olmuşuz.'' külliyen yalan.
Konfederasyon kupasında genç oyuncularla alınan başarıyı ve o oyuncuların Milli takımın Avrupa 3.sü olduğu dönemdeki iskeletini oluşturduğunu ne çabuk unuttunuz.
''Ersun Yanal'ın kurduğu kadroyla şampiyon olmuşuz.'' külliyen yalan.
ersun Yanal'ın takıma katkıları tartışılmaz. Fakat onun kurduğu takım ilk yıl 3., Broos döneminde 5. oldu. Ersun Yanal'ın kurduğu takımın en önemli artısı selçuk İnan'dı. ''Giray Kaçar, Burak Yılmaz, Onur Kıvrak'' gibi oyuncular Türk futboluna kazandırıldı Şenol Güneş sayesinde. ''Engin baytar'' kazanılacaktı'' ama kendisi istemedi bunu.
Allah aşkına düzgün ve mantıklı eleştiriler yapalım.

gabriel omar
06.09.2011, 15:55
Yanlış anlaşılma olmasın Şenol hocayı en az babam kadar severim,ama yaptığı bazı yanlışlardan dolayı takımda kalmasını istemiyorum şahsen,örnek olarak genç kazandıramama,transfere ambargo koyamama,30 kişilik kadroyu kullanamama gibi örnekler verebiliriz.

İyi de arkadaşım hangi aşırı yetenekli genç var da Şenol hoca takıma kazandırmadı ? Bana isimleri versene.1461dekileri söyleme ama 2.ligde fark yaratmayan oyuncuları takıma katmanın bir anlamı yok.

Daha dün Erenle , Sercanı oynatmıyor diye millet sallıyordu hazırlık maçındaki hallerini gördükten sonra şimdi oyunculara sallıyor.

30 kişilik kadroyu kullanamama lafınada katılmıyorum.Napsın adam ? Colmanı kesip Sezeri oynatsa rotasyon için daha mı iyi olurdu ?Bu sene daha alternatifli bir kadro var emin ol kadroyu bol bol kullanacak.

Transfere ambargo koyamaması da eksikliği olsun.Herkes dört dörtlük olacak diye bir şey yok.Kaldı ki ne kadar sevmesen de yerine gelecek daha iyi birisi yok.

Hele bunca başarıdan sonra takımdan ayrılmasını istiyorum demek ...Pes diyorum renktaş sadece.

Bu eleştirmek değil kusura bakma bu sadece kötülemek.

Ömür Karadeniz
06.09.2011, 16:03
İyi de arkadaşım hangi aşırı yetenekli genç var da Şenol hoca takıma kazandırmadı ? Bana isimleri versene.1461dekileri söyleme ama 2.ligde fark yaratmayan oyuncuları takıma katmanın bir anlamı yok.

Daha dün Erenle , Sercanı oynatmıyor diye millet sallıyordu hazırlık maçındaki hallerini gördükten sonra şimdi oyunculara sallıyor.

30 kişilik kadroyu kullanamama lafınada katılmıyorum.Napsın adam ? Colmanı kesip Sezeri oynatsa rotasyon için daha mı iyi olurdu ?Bu sene daha alternatifli bir kadro var emin ol kadroyu bol bol kullanacak.

Transfere ambargo koyamaması da eksikliği olsun.Herkes dört dörtlük olacak diye bir şey yok.Kaldı ki ne kadar sevmesen de yerine gelecek daha iyi birisi yok.

Hele bunca başarıdan sonra takımdan ayrılmasını istiyorum demek ...Pes diyorum renktaş sadece.

Bu eleştirmek değil kusura bakma bu sadece kötülemek.
Kardeşim beğenmediğimiz Bursada bile Ertuğrul bile takıma 4 tane genç kazandırdı o 4 oyuncudan 2 tanesi 7 milyon € para etti,bizde kaç tane var öyle genç.

cahana
06.09.2011, 16:25
Kardeşim beğenmediğimiz Bursada bile Ertuğrul bile takıma 4 tane genç kazandırdı o 4 oyuncudan 2 tanesi 7 milyon € para etti,bizde kaç tane var öyle genç.

o dört genç altyapıdan yetişti ve ertuğrul hoca risk alıp onları takımına mı monte etti yoksa direk ertuğrul hoca tarafından beğenilip transfer edildi ve takıma dahil oldular

bursa örneğini kendimize uyarlarsak trabzonspor altyapısında ilk onbire girebilecek kalitede gençler varmı veya bu tip yetenekli gençler transfer ettik mi

ayrıca bu şekilde genç futbolcu keşfetmek veya transfer etmek şenol hocanın görevi mi

gabriel omar
06.09.2011, 16:31

Renktaş Bursa bu gençleri altyapıdan yetiştirdi değil mi ? Yani Ertuğrul hocanın eline hazır vaziyette verdiler.

Bizim altyapımızda A takıma katılacak düzeyde genç oyuncu yoksa bunda Şenol hocanın suçu ne ?Volkan Şen ayarında bir adamı alt yapıdan çıkardıkta Şenol hoca takıma almadı mı ?

Ha bizim altyapımızdan niye kaliteli adam çıkaramıyoruz diyebilirsin ve bunda haklısın.Ama bunun suçunu Şenol hocada aramamak lazım.

Erbay
06.09.2011, 16:52
Size sorsak Ronaldo'yu da Sir Alex Ferguson adam etmedi. Zaten Sporting Lizbon'da takır takır oynuyordu değil mi? Burak'ı da malum savunma mekanizmalarına ankastre ediyorlar. Takım nerdeyse rekor puanla şampiyon olmuş ama son 25 seneyi yaşayan bizler değiliz sanki. Her sene başarıdan başarıya koşup fokur fokur oyuncu yetiştirmişiz ya. Hiç takım kuramamış... O mantıkla Mourinho üzerinden gidelim. Chelsea'ye gitmeden önce Abramovich takımı kurmaya başlamıştı zaten Ranieri döneminin sonuna doğru. Inter zaten her sene şampiyon oluyordu, takım kurmadı Mancini'nin takımı vardı zaten. Real Madrid her maçı yeniyordu zaten, Barcelona'dan 4-5 yiyorlardı hala öyle. Bu adam hiç oyuncu yetiştirememiş ya! Drogba zaten Marsilya'da Uefa kupasında şov yapıyordu. Lampard desen West Ham altyapısından çıkmış zaten geliyordu sağlam sağlam. Bu mu yani? Sneijder anlatıyor. Sneijder'in morali bozuk, ailevi sorunları var. Mourinho bunun moralinin bozuk olduğunu anlıyor. Aileni al ve 3 gün tatile çık diyor. Şımarık Burak'ı dizginlenirken de buna benzer şeyler yaşanmıştır eminim ki. Altyapıdan oyuncu çıkmıyor demek ki ne yapalım yani. Samet Aybaba iyidir bu konuda benim bildiğim yanlış bilmiyorsam Bursa'da Sercan'la Volkan'ı ilk o oynattı. Ama onlar da yetenekliydi. Gümbür gümbür geliyorlardı. Olmayan bir şeyi olduramazsınız ki. Ersun Yanal artık yaşlılıktan iyice sönen Song'u kesip Giray'ı oynatsaydı ya. Niye oynatmadı. Şimdi Giray kaptan. Çok değil sadece 7-8 ay önce Tolga nasıl kaleci diye sorsak tüm forum ceza almak zorunda kalır ve imha ederdik kendimizi. "Bir tane de kaleci yetiştir be hocam!!1!!" şu dala nasıl tutulunurdu ama Tolga ile Onur çıktı işte.

Şenol Güneş de Milli Takım'da takım kurmamış. Zaten Terim'in takımıymış. 96'daki kadroda Trabzonsporlu oyunculara bakın. Hee o oyuncuları da bilmem kim çıkarmıştı değil mi? O zaman Türk Futbolun'daki bütün başarılar Piontek ve Derwall'in eseridir dememiz lazım. İlkokulda yapılan "Olm sana bu kapı, olm sana eyfel kulesi, olm sana bilmem ne..." diye devam eden muhabbete benziyor. En sonunda doğru keliyemi seçen kazanırdı o muhabbeti. Piontek diyerek bu geyiği kazanabilirsiniz. Ya 54 sene sonra Dünya Kupası'na gitmişsin. Ki o 54 sene öncekine davetiye-kura gibi bir şey gitmişsin. Üçüncü olmuşsun ve hala tartışılan şeylere bak.

Bize fazla geliyor başarı fazla. Ver Hiddink'e 8 milyon avro falan "Bu adam kesin bi şey biliyodur ... !!!!!!!!!!" diye ıkınalım bu akşam. Anca öyle rahatlıyoruz millet olarak.

Bu camia kaç kişi çıkarmış böyle bir tartışalım hadi. Bir de son 25 senede kimlerle neler yaptığımız tartışalım. Ben de transferde pasif kalmasını eleştiriyorum. Hatta geç yapılan değişikliklerde çıldırıyorum ama her şeyin de bir kararı var. O eleştirileri yaparken Milli Takımı veya yıldız çıkarma takıntısıyla Burak'ı veya Tolga'yı götürmeyin.

halil ibo
06.09.2011, 16:54
Ünal Karaman'ın Broos sonrası,Şenol Hoca ile anlaştığını haber verdiği basın toplantısını hatırlayan var mı ? Karaman'ın ifadesi aynen şöyle :
''Trabzonspor'un Şenol Güneş'e ihtiyacı var.T.Direktöre değil.''
Bazıları beğenmese de Şenol Hoca bizim için her zaman bir Hocadan fazlası olmuştur.
Maalesef tarih onun gibi birini bir daha yazmayacak.

Adem Erdoğan
06.09.2011, 17:52
Kornea neden sildin?

matrix5782
06.09.2011, 21:08
Bu Sene Şenol Hoca bir merdiven üste çıkacak Gibi....

T.D. Ünal Karaman...

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917609960&postcount=44183

Bu şekilde Bir şey olacağını önceden Duymuştuk....

Ligtv nin haberi de bunu destekler Nitelikte....

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=97894

Bakalım Önümüzdeki Günler ne getirecek....

Sibel
06.09.2011, 21:12
Çok ama,çok değerlisin hocam...
Allah her daim yanında olsun,başarılarının en uçlara ulaşmasını diliyorum.

Erkin Ekşi
07.09.2011, 09:30
bazı arkadaşlara fikirlerime fikirleriyle karşılık verdikleri için teşekkür ederim.

ama bazı yazılar var ki gerçekten okuyunca gülsem mi ağlasam mı belli değil. Arkadaşlar siz ne kadar seviyorsanız Şenol hocamızı, ben de o kadar seviyorum buna emin olun ama ben sizden farklı olarak onu putlaştırmıyorum.

Elde ettiği lig şampiyonluğu sayısı
Ülke futboluna çıkartıp yetiştirip hediye ettiği bir jenerasyon olup olmadığı
İdari konulardaki ağırlığı gibi kriterler benim bir büyük hoca için beklediğim kriterlerdir ki dünya genelinde büyük sayılan hocalar için de bu veriler ortaya konur.

Şenol Güneş'in ben büyük bi hoca olduğunu kabul etmiyorum, ortalamanın üstü olduğunu düşünüyorum ve bunu düşünmekte de söylemekte de özgürüm.

Sitede öyle bir hava var ki maşallah herkes sanki varlığını Şenol Güneş'e borçlu.

"hocam seni eleştirmek haddime değil ama" diyenler mi dersin
onu, öz babasının yerine koyanlar mı dersin ne istersen var. Arkadaşlar bu sizin yaptığınızın adı sevgi de değil iyilik de değil.

Şenol hocayla bi gün karşı karşıya gelir de ona "seni babam kadar seviyorum" derseniz hoşuna mı gidiyor rahatsız mı oluyor o zaman görürsünüz.

Hiçbir şeyi dozunda yaşayamayan bir milletiz.

Övgünün abartı olduğu yerde, eleştiriye soyunan bir kişi de eleştiriyi abartılı yapmak durumunda kalabiliyor belki de.

Kırdığım biri olduysa kusura bakmasın. Düşüncelerimin sonuna kadar arkasındayım ama düşüncelerim yüzünden hedef olmak yada birilerini hedef almak istemiyorum. Boş laf dalışlarına girmeyi sevmiyorum.

daha iyi bir Şenol Güneş, daha iyi bir Trabzonspor demektir bunu unutmayın ve onu burdaki hamasi sevgi sözcükleri değil, eleştiriler yüceltir bunu da unutmayan.

Askerim, izinlerde pc buldukça yazıyom, bi süre gözükmem :)

cahana
07.09.2011, 09:39
bazı arkadaşlara fikirlerime fikirleriyle karşılık verdikleri için teşekkür ederim.

ama bazı yazılar var ki gerçekten okuyunca gülsem mi ağlasam mı belli değil. Arkadaşlar siz ne kadar seviyorsanız Şenol hocamızı, ben de o kadar seviyorum buna emin olun ama ben sizden farklı olarak onu putlaştırmıyorum.

Elde ettiği lig şampiyonluğu sayısı
Ülke futboluna çıkartıp yetiştirip hediye ettiği bir jenerasyon olup olmadığı
İdari konulardaki ağırlığı gibi kriterler benim bir büyük hoca için beklediğim kriterlerdir ki dünya genelinde büyük sayılan hocalar için de bu veriler ortaya konur.

Şenol Güneş'in ben büyük bi hoca olduğunu kabul etmiyorum, ortalamanın üstü olduğunu düşünüyorum ve bunu düşünmekte de söylemekte de özgürüm.

Sitede öyle bir hava var ki maşallah herkes sanki varlığını Şenol Güneş'e borçlu.

"hocam seni eleştirmek haddime değil ama" diyenler mi dersin
onu, öz babasının yerine koyanlar mı dersin ne istersen var. Arkadaşlar bu sizin yaptığınızın adı sevgi de değil iyilik de değil.

Şenol hocayla bi gün karşı karşıya gelir de ona "seni babam kadar seviyorum" derseniz hoşuna mı gidiyor rahatsız mı oluyor o zaman görürsünüz.

Hiçbir şeyi dozunda yaşayamayan bir milletiz.

Övgünün abartı olduğu yerde, eleştiriye soyunan bir kişi de eleştiriyi abartılı yapmak durumunda kalabiliyor belki de.

Kırdığım biri olduysa kusura bakmasın. Düşüncelerimin sonuna kadar arkasındayım ama düşüncelerim yüzünden hedef olmak yada birilerini hedef almak istemiyorum. Boş laf dalışlarına girmeyi sevmiyorum.

daha iyi bir Şenol Güneş, daha iyi bir Trabzonspor demektir bunu unutmayın ve onu burdaki hamasi sevgi sözcükleri değil, eleştiriler yüceltir bunu da unutmayan.

Askerim, izinlerde pc buldukça yazıyom, bi süre gözükmem :)

bu yazının içeriğini önceki yazılara da biraz olsun yaysaydın eminim ki bu kadar tepki almazdın ayrıca bu "putlaştırma" kelimesini gereksiz yere aşırı vurguluyorsun bu da insanları tahrik ediyor ve senin abartılı eleştirine karşılık abartılı bir savunma içine giriliyor

Erbay
07.09.2011, 19:44
Babam kadar seviyorum ben demiştim. Bunu övgü olarak anlıyorsanız ne desem boş :) Hem bunun Şenol Güneş'in kariyeriyle zerre alakası yok tamamen kişisel ve futbol dışı bir konu.

Ömer Faruk61
07.09.2011, 20:11
Babam kadar seviyorum ben demiştim. Bunu övgü olarak anlıyorsanız ne desem boş :) Hem bunun Şenol Güneş'in kariyeriyle zerre alakası yok tamamen kişisel ve futbol dışı bir konu.

Evet Aynen Bende dedim ve Yüzde Yüz katılıyorum.Ancak Şenol Güneş Hem Trabzona Hem Türkiyeye malesef Fazla.Bizi Lazaroni,Hugo,Ziya Paklar...

Bera B.
07.09.2011, 21:37
Şenol Güneş hocalığı bırakacak mı? Ünal Karaman'ı yolluyor her yere, maç sonu açıklamalar vs. Ne düşündüğünü biliyor muyuz?

pReN@_61
07.09.2011, 21:41
Eskişehir maçı sonrasi otobüsten yaptğı konuşma ne kadar da enfesti...Şu süreçte hiç aklımdan çıkmıyor.

DeAgLeMaNyAq
08.09.2011, 00:13
Şenol Güneş hocalığı bırakacak mı? Ünal Karaman'ı yolluyor her yere, maç sonu açıklamalar vs. Ne düşündüğünü biliyor muyuz?

Şenol Hoca nereye çıkacağını bizden iyi biliyor... ;)

Deniz Tosunoğlu
08.09.2011, 00:20
Senol hoca t.direktorlugu birakmamali. O'na cok yakisiyor..

Tatar Kemal
08.09.2011, 11:24
trt3'de canlı yayında.

Ömer Faruk61
08.09.2011, 12:04
"Varmı altyapıda futbolcu yani. Varsa alırım. Trabzonspor A takımına alarak hazırlanmaz genç oyuncu. Kaybolanın da en iyisi vardı bizde ruhunu kaybetti. Onur da gençti bizde yaşı tutuyodu onun" diyen Güneş, "Sol ayaklı bir stoper istiyorum onu tam alamadık. Düşündüğümüzü alamadık. Egemen tipi bizim önemli bir oyuncuydu" diye konuştu.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=93214

Allah seni başımızdan eksik etmesin Güzel İnsan....

Harun-61
08.09.2011, 12:07
Güneş, "Kanunları değiştirmek yerine kendimizi değiştirmek gerekiyor. Aynı kişilerle aynı demokratik anlayışı geliştirirseniz de birşey farketmez. Herkesin kendi işini yaptığı bir lig istiyoruz. Medyanın medya taraftarın taraftar olduğu, yöneticinin de yönetici olduğu bir lig istiyorum. Yönetici oyunculuk değil, yönetici antrenörlük değil bu yönde adımlar atılmalı.

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Harun-61
08.09.2011, 15:30
Asalete bakarmisin..............

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8162-9J6V8E9H.jpg

bordo61
09.09.2011, 20:17
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8177-9L6W8G9I.jpg

Fotoğraftan karakter analizleri başlasın

abcabca
09.09.2011, 23:46

maç var dediler geldik ...

.....
10.09.2011, 13:02
Derbileri kazanamaz dediler ,

Ligi kaldıramaz dediler ,

Genç oyuncu oynatmaz dediler ,

Yeni transferi oynatmaz dediler ,

Daha neler neler söylediler.

Tek tek gereken cevabı verdi Şenol hocamız. Allah başımızdan eksik etmesin.

Hami_41
10.09.2011, 13:09
Bize özlediğimiz hatta benim ve benden sonra ki yaşta olanların hiç yaşayamadığı sezonu bitiren son düdükle birlikte puan tablosunda bizi lider gösteren şampiyonluğu yaşatıcaksa bu adam yaşatır en çok onunla yaklaştık sonuna kadar destek ne gelirse şenol hocadan gelsin...
Bizi şampiyonluğa koşturacak en iyi isim Şenol GÜNEŞ'tir...
Mourinho bilmem ne hikaye Trabzonsporun başına geçebilecek en iyi teknik adam Şenol GÜNEŞ'tir...
Transferin başınada Ersun YANAL gelse tadından yenmez :)

sbay
10.09.2011, 13:53
kaiyerine sonuda lig Şampiyonluğu da ekledi....

Sacit
10.09.2011, 14:12
Şenol Güneş hocamız bu ülke de yetişen en önemli aydın insandır..
bilge kişiliği onu bu günlere getirmiştir.. böyle bir değere sahip olduğumuz için gururluyum..

elbette hatalarıda oluyor..

Ertan 51
10.09.2011, 14:35

Şenol hocam beyanatındaki Manisa bize ters gelen bir takım endişesi içinde.
Renktaşımız şike soruşturmasındaki fenerlilerin haline öyle sevinmiş ki o mod dan çıkamamış,Manisa maçı felan umrunda değil:)
Ortada ki dünya tatlısı cimcime ise gözlerini açmış bana ilk dondurmayı kim lacak ki diye düşünüyor,ya da gitsem de bi yatsam diyor:)

kogale
10.09.2011, 21:53
Tebrik ediyorum hocam tıkır tıkır işleyen bi takımı bu kadar bozabildin hela olsun sana.Halil cech değişikliğine defans oyuncuları heralde bi 45 dakka daha oynasalar anca öyle alışırlardı birbirlerinin yüzlerine baktılar napalım nerelere dağalalım hangi adamı tutucaz gibisinden söylücek söz yok bu kadar kötü hamleler yapılmaz

Bülent Bayraktar
10.09.2011, 21:55
Helal olsun Şenol Hoca her zamanki gibi gösterdin korkaklığını Halil'i çıkardın verdin macı.....

Batuhan
10.09.2011, 21:57
Ancak bu kadar anlamsız 2 değişiklik yapılabilirdi. Teşekkürler hocam!

Uğur Ö.
10.09.2011, 22:01
Büyük bir takım bu kadar basit puan kaybetmemeli size yakışmadı böyle bir yenilgi

İbrahim CİHAN
10.09.2011, 22:03
hocam 1-0a yatma alışkanlığını bi bırak interle oynamıyoduk bizim kötü manisaydı oynadığımız ama herifler değil de biz 10 kişiydik sanki öyle bi yattık ki skora tolga daha ilk yarı bitmeden zaman öldürmeye başlamıştı.. bu kadar korkak futbol olmaz hocam.. evet seni seviyoruz çok seviyoruz ama böyle de olmaz hocam hep aynı 1-0a yatıyoruz bırak 3-4 olsun maç

Pshycologist41
10.09.2011, 22:05
Neden Ünal konuşuyor bu takımın teknik direktörü kim?

pazarkapılı
10.09.2011, 22:13
Neden Ünal konuşuyor bu takımın teknik direktörü kim?ben bole bisey gormedim....kendi kendilerine is cikariyolar....

KoRNea
10.09.2011, 22:19
Cech i alıp celustkayı sağa çekince tüm savunma çöktü. Alanzinho da tuz biber oldu. Ama varsın olsun :) Aslolan İnter maçı, umarım futbolcuları şamarlarsın hocam :)

Kereşenli
10.09.2011, 22:20
Bravo hocam. :alkış:

Sefa
10.09.2011, 22:28
Ünal Karaman'ın işi değil bu iş. Sen oradaysan bu takımı sen oynatacaksın Hocam.

dimsag
10.09.2011, 22:32
takım hazır değil görüntüsü verdi berabere kaldığımıza sevindim ortasahaya bir lider oyuncu lazım

DeAgLeMaNyAq
10.09.2011, 22:33
Başkalarına kızıp, geri plana çekilemek doğru bir düşünce değil hocam...

pazarkapılı
10.09.2011, 22:39
burada senol gunesi elestirenler bence dikkatli olsun....onceki yazilari inceleyecem:)....

no NAME
10.09.2011, 22:40
1-0 lara yatma hastalığımızdan vazgeçmemizi siz sağlayacaksınız HOCAM. Ama bu rahatsızlık ilk sizde başlıyor. etmeyin. 1-0 önde olup 10 kişi kalan rakibini adı lazım olmayan bazıları yakalasa, atardı atamazdı bilemem ama emdiği sütü burnundan getirirdi.
Hocam varlığınızla, duruşunuzla oyuna müdahale edin. oyundaki oyuncu oyuna asılmadığı anlarda kenarda sizin duruşunuzdan varlığınızdan tedirgin olsun kendini mecbur hissetsin. bu sizde hiç yok hocam.
selam ve hürmetle.

bordo61
10.09.2011, 22:49
Lig başlamadan önce aslan hocam kaplan hocam .

Lig başladı ilk maçta utanmasalar istifa diyecekler

pazarkapılı
10.09.2011, 22:51

Lig başladı ilk maçta utanmasalar istifa diyeceklerbordo 61 valla yarin baslayacam incelemeye sen merak etme....

gabriel omar
10.09.2011, 22:54
Canın sağolsun hocam hatanla doğrunla seviyoruz seni .

Kaybolan puanlar benim sana olan güvenimi azaltmıyor.

DeAgLeMaNyAq
10.09.2011, 22:55
Şenol Hoca'nın sonradan girenler beni hayal kırıklığına uğrattı tarzındaki açıklamalarını kimin için yaptı? Hadi Alan 1-2 kez yaptığı kayıp yaptı da Henrique ve Cech ne kusur işledi?

bordo61
10.09.2011, 22:56
bordo 61 valla yarin baslayacam incelemeye sen merak etme....

Yardımcı olurum sana her zaman.

Samimiyetsiz insanlar görmek istemiyorum artık forumda.

Eleştirmek herkesin hakkı ama bir düzeyi olmalı

Ömür Karadeniz
10.09.2011, 22:59
Pazarkapılı hocam bu sayfanın geçmişine iyi bak,Trabzonsporun asıl düşmanları kimmiş gör bizlede paylaş bekliyoruz...

pazarkapılı
10.09.2011, 23:18
Yardımcı olurum sana her zaman.

Samimiyetsiz insanlar görmek istemiyorum artık forumda.

Eleştirmek herkesin hakkı ama bir düzeyi olmalıonceki yazilarimizda hocayi elestirdik surekli....ancak kimsenin dikkatini ve huzurunu kaciracak duzeyde yorumlarda bulunmadik....tutarsizlik yapmadik....simdi de ole bir durum oldu ki hocayi biz savunur hale geldik....gercekten cok sinirlendim ve arastirmak istiyorum....bordo 61 valla yardim edersen iyi olur sende....

kalkanbalığı
10.09.2011, 23:23
Geçen sene de Türkiye kupasında yaptı bu rezilliği... beşiktaşa karşı yedeklerle çıktı. şimdi ise hazırlık maçı gibi 10 kişi kalan rakip karşısında Defans oyuncusunu değiştiriyorsun... Cech değişikliğini hala anlamadım ben... Hoca resmen takımı geriye yatırdı ve yedik. golü... Bugün birisi dar ağacına çıkarılcaksa bu Şenol Güneşdir.... Aykut gibi Alanzinho gibi adamları sürüp farklı galibiyet elde etmek varken Cech oyuna giriyor anlamış değilim valla.. 31 tane adam boşmuş burdan bu sonuç çıkıyor...

ogeday6106
10.09.2011, 23:31
Geçen sene de Türkiye kupasında yaptı bu rezilliği... beşiktaşa karşı yedeklerle çıktı. şimdi ise hazırlık maçı gibi 10 kişi kalan rakip karşısında Defans oyuncusunu değiştiriyorsun... Cech değişikliğini hala anlamadım ben... Hoca resmen takımı geriye yatırdı ve yedik. golü... Bugün birisi dar ağacına çıkarılcaksa bu Şenol Güneşdir.... Aykut gibi Alanzinho gibi adamları sürüp farklı galibiyet elde etmek varken Cech oyuna giriyor anlamış değilim valla.. 31 tane adam boşmuş burdan bu sonuç çıkıyor...

ipe çekecekmiş...
boş beleş bir taraftar.

KÖKSAL AYDIN
10.09.2011, 23:34
Şenol hoca ilk maçta Henrique ve Cech'e kafayı takmış durumda.Bunları kızağa çekecek, bir daha ne zaman görürüz onları bilmiyorum.

Sapara ve Vittek de Şenol hoca'nın yeni kurbanları olabilir.

bordo61
10.09.2011, 23:34
onceki yazilarimizda hocayi elestirdik surekli....ancak kimsenin dikkatini ve huzurunu kaciracak duzeyde yorumlarda bulunmadik....tutarsizlik yapmadik....simdi de ole bir durum oldu ki hocayi biz savunur hale geldik....gercekten cok sinirlendim ve arastirmak istiyorum....bordo 61 valla yardim edersen iyi olur sende....

O iş çok kolay.

Kimin ne yazdığı hemen çıkıyor.

Benim zoruma giden olay .

Bu gün iyi yarın kötü olabilirsin.

Sonuna kadar da eleştirebilirsin.

Ama saygıya dikkat edeceksin biraz.

Mesela ben bu gün maçta çok kızdım hocaya eleştirim sonuna kadar bu benim hakkım. Ama bir önceki mesajım övgü dolu bu normal ama foruma giripte hoca senden adam olamzmış sen öylesin böylesin sözleri hiç yakışmıyor.

http://i51.tinypic.com/2rot4sx.jpg

http://i51.tinypic.com/10hlz4h.jpg

http://i53.tinypic.com/2uy3amv.jpg

http://i53.tinypic.com/2ylplbc.jpg

bordo61
10.09.2011, 23:36
Yanlız Cech değişikliğinden ben bişey anlamadım.

Resmen takımın kimyası bozuldu bence

kalkanbalığı
10.09.2011, 23:37
Suçlu aranacaksa demek istemiştim...!!! Yoksa Şenol hocayı severim. Beni değil takımı sorgula... beni izlemedin... Boş konuştuğuna göre maçı da izlememişsin...

ogeday6106
10.09.2011, 23:39
yeni kurulmuş bi takım için gayet iyiydi takım arkadaşım .

cihatöztürk
10.09.2011, 23:53
şenol hocanın maç sonu açıklamarına anlam veremedim...

henrique'ye çok sinirlenmiş anladığım kadarıyla

kendi ellerinle verdin hocam maçı

Onur Şeref
10.09.2011, 23:53
Benim kahvede oturduğum gibi sende kulübede oturdun Şenol Amca.

Havan niye çözemedim ama bu takımın TEKNİK DİREKTÖRÜ sensin ve senin kalkıp oyunculara bir şeyler anlatman gerekiyor Ünal hocanın değil. Eğer yapmak istemiyorsan, gönülsüz yapıyorsan bırak Şenol Amca.

Mourinho çıkıp bağırıyor, Ferguson çıkıp bağırıyor Şenol Amcamız küsmüş kulübede oturuyor.

Tövbe estafurullah. Nenem la ilahe illallah.

Erbay
11.09.2011, 00:01
Değişikliklerden çok, kötü oyunu eleştiriyorum ben. Takım golü yiyeceğim diye bağırıyordu, Serkan aksıyordu, orta saha yol geçen hanına dönmüştü. Sağa Celutska geçti, Serkan ortayı üçledi, sola Cech girdi hiç de fena oynamadı. Değişiklikler olmasa belki de daha erken yiyecektik golü. "10 kişi takıma önlem mi alınır saldırın gitsin" diyemiyorsun tabii. Önlem alındı ama sonuç alınamadı. Burada neden bu kadar kötü oynadığımız sorusu geliyor. Hem de 10 kişi olan bir takıma karşı. Biz mi 10 kişiydik anlamadım ben. Bu değişiklikleri yani önlemleri alacak seviyeye inmemeliydik.

Yavuz Hasan
11.09.2011, 00:48
şenol hocanın değişikliklerini çok yanlış buldum ortada bi adrian bi volkan vardı bişeyler yapmaya çalışn volkan ın çıkışı hataydı

hele volkan ın yerini serkanla doldurmaya çalışmak tam felaket oldu keşke hiç değişiklik yapmasaydın

dead_microbe
11.09.2011, 00:59
antreman maçı olarak yaptık manisa maçını oyuncu denedik,
şenol güneş yaptıysa vardır bir bildiği

Berat Akçay
11.09.2011, 01:21

Lig başladı ilk maçta utanmasalar istifa diyecekler
:alkış::alkış: Öyle bir görüntü var taraftarda.Kıvılcım bekleniyor

Ali Tunahan Güllü
11.09.2011, 01:24
Eğer küsmüşsen ve böyle olmaya devam edecekse kulübede durmaya gerek yok.Ünal hoca hayli hayli o işi yapabilir.
Ben kulübeye bakınca moralim bozuluyor futbolcularında öyle düşündüğünü yada hissetiğine eminim.
Birde şu oyuncu değişiklikleri tam bir faciaydı.Takım gol yiyecek belli onun için önlem alınmıyor bana göre saçma sapan değişikliklerle iyi oynayan takım bozuluyor.

endlessdeath
11.09.2011, 01:25
Ben fazla izleyemedim ancak takım son dakikalarda inancını kaybetmiş gibi korkmuş gibi oynadı skor amaçlı oynadı ve 3 puanı kaybettik 1 puanla yetindik işin garibi ünal hoca mı yönetecek takımı anlamadım daha lig başladı çözemedim kim teknik direktör

endlessdeath
11.09.2011, 01:45
Hoca görmüş göreceğini tıklayın (http://www.ankarahaber.com/haber/Manisaspor-Trabzonsor-macinin-ardindan-Gunes-ten-sert-aciklama/93826) okuyun

Deniz53
11.09.2011, 01:53
Oyuncu değişikliğini yaparken çok dikkatli olacaksın hocam. Bu sene, bu manisadanda bir cacık olmaz da. bu sene Play Off'lara kalmamız lazım acilen...

endlessdeath
11.09.2011, 01:56
futbolcuların kafası inter maçına takılı kalmış konuşma özetinden bunları çıkardım yedeklerde işe yaramayınca iyice sinirlendi hocada

Ahmet Kuru
11.09.2011, 01:58
Benim Şenol Hocama güvenim sonsuz.
O oturduğu yerden de takımı yönetir,ayakta da mesele o değil.
Belki değişiklikler hatalı olabilir.Adrian'ın çıkması bana göre de yanlıştı.Ama bu akşam ki en büyük yanlışı sahada oynayan oyuncular yaptı. ve o yanlışı sadece Hocaya değil camia ya yaptılar.
Trabzonspor forması giyen hiçbir oyuncu sahada mücadelesini vermeden oyun oynayamaz,oynamamalı.!

6Şafak Aydın1
11.09.2011, 02:28
bu kadroyu veya rötasyon geregi kadrolari kisa süre icinde adam etmeyi basarabilecek kisi varsa oda senol günes. baska kimse beceremez bence.

oyuncu degisiklikleriyle ugrasmam bile bir taraftar olarak. onu alip bunu soksa kim nerden bilecek neyin ne olacagini...

Yaşar
11.09.2011, 02:45
Halil-Cech değişikliği yanlış bir değişiklikti Hocam.
Değişiklikten ziyade defansın düzeninin değişmesi yanlıştı bence.
Cech sol açık oynardı olur biterdi.
Celutska sağa, Cech sola, Serkan ortasahaya geçti o değişiklik ile.

DeAgLeMaNyAq
11.09.2011, 04:40
Hoca'nın Cech'i oynatmasının tek sebebi Inter maçıydı. Takımla hiç maça çıkmamış adamın pat diye Inter maçında başlaması eleştirilmesin diye böyle bir şey düşündü...

Ertan 51
11.09.2011, 07:51
Kararlarına saygı duymakla birlikte,oyuncu değişikliklerini yadırgadığımı söylemek isterim.

Hasan61
11.09.2011, 10:54
Hocamıza sevgim,saygım sonsuz.İnancım tam.

Ama Halil-Cech değişikliğini yapıp,bir değişiklikle 4-5 kişinin yeriyle oynamak yanlıştı bence.

Koray Yiğit
11.09.2011, 10:56
Oyun anlayışımızda değişiklik yok
Aynı tas aynı hamam devam ediyoruz
Nokta transferler maalesef yapamadık. Hücum özellikli futbolcular alarak forvet hattını şişirdik
Colman-Zokora'nın sakat yahut cezalı olduğu maçlarda oyunun iki yönünü oynayabilecek oyuncu darlığı ve sıkıntısı yaşadığımız için o bölge Allah'a emanet.
Savunma'nın göbeğinde oynayan oyuncularımız hem oyun kurmasını beceremiyor hem de ağırlar. Chelutska oraya kaydırılarak bir nebze açığımız giderilir ama transfer sezonunun kapandığı bu süreçte bizi zor günler bekliyor.

Hep söylediğim birşey var. Oyunu rakip sahaya yıkmak ve oyuna hükmetmek.
Şenol hoca'nın kafasındaki oyun planı bu sistemi uygulamaktan çok uzak.
Mesela dünkü maçta 3-4 futbolcumuz oyundan düşmüşken manisalı oyunculara baskı yaparak sahalarından çıkarmamız ve hataya sürüklememiz icap ediyor. Ancak biz geriye kaçarak savunma yapmaya çalışıyoruz. Bunu yaparak hem daha fazla efor sarfediyoruz hem ataklarımızın tazelenmemesine sebep oluyor. Buna rağmen simpson'u savunma arkasına kaçırarak gol yememiz çok düşündürücü. Şenol hoca'nın artık korkmadan takımına risk alan bir oyun hüviyetini oturtmasını temenni ediyorum. Kaldı ki büyük takımın böyle oynamaya hakkı yok ve olmamalı.

asilhamsi
11.09.2011, 10:59
malesef dünün en formsuz ismiydi..

Sahaya cıkan takım ve dizilim corba gibiydi..

Degisikliklerle macı cevirdi!

Murat Engin Akyüz
11.09.2011, 11:13
-Geçen sene lig başlamadan küme düşecektik neredeyse,bu kadroyla olmazdı,şenol hoca iyiydi hoştu ama takıntılıydı.Sonuç?82 puan.Bu kadar tezcanlılık,bu kadar peşin hüküm vermek,bu kadar acımasızca eleştirmek ayıptır günahtır.(Bu söylediklerim acmıasızca ve anlamsızca eleştirenler içindir,hataları görmek ve efendice söylemek hepimizin hakkıdır ve yapmalıyız da,bu ayrı mesele)
-Manisa maçına gelecek olursak da oyuncu değişiklikleri hatalı olsa da birkaç kilit oyuncumuz malesef kafasında İnter maçıyla sahaya çıkmış görünüyordu.Bunların başında da Colman geliyordu.2.yarıya başlarken Colman-Aykut değişikliği yapılsaydı(en kilit bölge orasıydı çünkü Colman da çok aksadı)diğer oyuncu değişiklikleri göze çok batmazdı.Manisa'nın direncini de 2.devrenin ilk 15 dakikasında kırabilirdik diye düşünüyorum.Şenol hoca açısından düşünüyorum neden Colman'ı çıkartmadı diye düşünüyorum aklıma 2 durum geliyor:
1.Colman-Zokora ikilisi birbiriyle ne kadar çok oynarsa o kadar iyi,uyumu yakaladıkları zaman çok çok daha rahat maçlar izleyebiliriz diye düşünüyorum.Bu düşünülmüş olabilir
2.Aykut ilk süper lig maçını kaldıramazsa telafisi olmayacak bir değişiklik olabilirdi diye düşünülmüş olabilir.(hazırlık maçlarında muazzam oynayan Aykut'un ilk benfica maçında tökezlemesi gibi)

pazarkapılı
11.09.2011, 11:18
hocanin genc oyuncular konusunda yaptigi yorumdan nasil bir sonuc cikarttiniz merak ediyorum....hani yedigimiz cezalarla ilgili....hoca verilen cezlarin gereksiz yersiz oldugunu soyluyor ardindan ceza yerine gencleri oynatanin odullendirilmesini istiyor....

hocam buradaki sorunun uzerine gitmek yerine yetkili kurumlari ters mantikta elestiriyor....amaci sorunu cozmek degil bu aciklamanin taslama var....hocam taraftar parasini almasin diye kulpten aciklamalar geliyor genc oyuncu oynatarak cezayi odememek de bence iyi cozum....

sorun burda cezayi veren degil cezayi niye yedigimizdir?bu anlasilamaz ve sorun cozulmek yerine bu tur bir savunmaya devam edilkirse tabi altyapidan oyuncu gelmez....ode cezayi sonra elestir....altyapi sorununa dailr yapiolan bu felsefe sorun cozme amaci tasimiyor....

hele kurallari degistirmek yerine kendinimizi degistirmeliyiz lafini hoca soylemisse....

Emrah KabuL
11.09.2011, 13:24
1-0 önde olduğun ve rakibin koskoca 2.yarıyı 1 kişi eksik oynayacağı bir maçta bu kadar taktik değişikliğine gerek yoktu.

Şike vs. muhabbeti nedeniyle lig benim için bitmiştir.. tek önem verdiğim platform Şampiyonlar Ligi.. umarım aynı hataları tekrarlamayız.

Berat Akçay
11.09.2011, 13:27
Halil-Cech değişikliği yanlış bir değişiklikti Hocam.
Değişiklikten ziyade defansın düzeninin değişmesi yanlıştı bence.
Cech sol açık oynardı olur biterdi.
Celutska sağa, Cech sola, Serkan ortasahaya geçti o değişiklik ile.
Burdaki amaç yanlış olsa da İnter maçına hazırlıktı .Celustka sağ bek Cech sol ve Serkan orta sahada olacak

MuratJ
11.09.2011, 15:06
Hocam sen kendini Trabzonspor'un teknik direktörü olarak görüyor musun ? Ben bundan emin olamıyorum. Maç esnalarında yedek klubemizin görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Kimse kusura bakmasın. Hocanın bu tarz görüntüleri, tavırları %100 konsantre olmuş görüntü ve tavırlar değil.

Dawsofield
11.09.2011, 16:28
hocam aman "sıkıldım gidiyorum" demenden korkuyorum surat ifaden konuşmaların endişe verici hocam. yapma etme..

poetricus
12.09.2011, 11:55
Böyle bir maç bekliyordum açıkçası. İlk 11'inde bu kadar değişiklik yaşamış bir takımda bu kadar düzensizlik ve dengesizlik olması normaldir. Bence değişiklikler de yerindeydi. Bazen her şeyi doğru yaptığınız zaman sonuç yanlış çıkabilir. Garipsediğim tek şey Hoca'nın sonradan oyuna aldığı oyuncuları maç sonunda günah keçisi ilan eden açıklamalarıydı. Türk futbolunun bilge adamına yakışmayacak bir basitlikti.

Bu kadro buna benzer daha çok maç çıkaracak. Takım olma süreç işidir. Eleştiride ölçüyü kaçırmadan destek olmaya devam etmeliyiz.

Bu arada Kemal Hoca'yı da ayrıca tebrik ediyorum. Ersun Yanal ekolünden yeni bir yıldız doğuyor.

Davut Özdemir
12.09.2011, 13:34
Hocam yapmak istediğin değişiklikleri anlayabiliyorum, cechi görmek istemen vs normal, fakat maç sonu açıklamaların bence sana yakışmadı. En azından 'Görmek istediğimiz şey bu hataları yapmamızda etkili oldu, bunun yanında futbolcu sorumsuzlukları da vardı.' diyebilirdin. Kendini hatasız kabul etmek yanlış oldu bence.

Dawsofield
12.09.2011, 14:44
Hedefteki adamlar

“Oyuncu değişikliklerimiz hiç bir işe yaramadı. Hatta yarardan çok zarar getirdi” diyen teknik direktör Şenol Güneş; Henrique, Marek Cech ve Alanzinho'yu günah keçisi ilan etti.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/9/11/fft1mm1512118.jpg
Öğrencilerine olan yakınlığıyla takdir toplayan, Burak Yılmaz’ın yıldızını parlatan teknik direktör Şenol Güneş, Manisaspor karşılaşması sonrası adeta patladı. Genel anlamda takımının performansından memnun kalmayan ancak ağırlıklı olarak sonradan oyuna giren futbolcuların isteksizliğine sinirlenen tecrübeli çalıştırıcı, kaçan bu üç puanın faturasını Henrique, Marek Cech ve Alanzinho’ya kesti. Uzun bir süre 10 kişi oynayan ve 1-1 sona eren Manisaspor karşılaşması sonrası teknik direktör Güneş, “Oyuncu değişikliklerimiz hiçbir işe yaramadı. Hatta yarardan çok zarar getirdi. Takım oyunu ve disiplinden bahsetmek mümkün değil. Mazeretler sıralayabiliriz ama onları da kabul etmiyorum. Kadroda olmayan ve daha sonraki maçlara sakladığım bazı futbolcular vardı. Ancak onların bu geceki performanslarını görünce şimdi onları kadroya alır mıyım diye düşünüyorum” diyerek bu üç oyuncuya yüklenmişti.

Oldukça üzgünler
Teknik direktör Şenol Güneş’in bu açıklamalarından sonra moralleri oldukça bozulan bu üç oyuncudan Alanzinho, sessizliğini bozdu. Başarılı futbolcu beklenen futbolu oynayamadıklarını kabul ederek, “Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Biz kaçırdıkça rakibimizin direnci arttı ve sonuçta böyle bir skor ortaya çıktı. Hatalarımızı ve eksiklerimizi ortaya koyup uzun lig maratonunda bir daha bu tür aksaklıklar yaşamamalıyız” ifadelerini kullandı.

Güneş revizyon yapacak
Tecrübeli teknik adamın İnter’le oynanacak olan Şampiyonlar Ligi maçında yapacağı mecburi revizyonlar dışında da kadroda değişiklikler yapması bekleniyor. Güneş’in, cezalı olan Burak ve Adrian ile yeni transfer Volkan Şen’in statü gereği görev alamayacağı mücadelede Sapara ile Vittek’i kadroya alması gündemde.

(fanatik)

hocam adamlar ne yaptı? serkan'ı, colman'ı, volkan'ı, halil'i görmedin mi?

canna52
12.09.2011, 15:16
hocanin aciklamalari gayet yerinde aciklamalar. biz kendimize buyuk takim diyorsak buyuk takim gibi oynayacagiz. 10 kisi kalan takima karsi 2 yi degil 3 u 4 u bulmamiz gerekirdi. koca ikinci yariyi bitse de gitsek havasinda oynarsan golu yersin.

SEDAT
12.09.2011, 15:43
- Hocam açıklaman güzelde yerden yere vurmak için biraz erken olmadımı , ayrıca takımda topa vurmadığı halde özevlat kadrosundan yatanlarada arada sırada mesaj vermenizi bekliyorum şahsım adına ...

-Samet
12.09.2011, 15:47
Defansın yediği o ara top ne oluyor ? İki stoperin Simpsonı kaçırması ne oluyor ?

DeAgLeMaNyAq
12.09.2011, 15:53
Hoca bazılarını kadroya almayabilirim diyordu ama Inter maçı için Manisa kadrosundan kimseyi kesmemiş...

İdris Toksoy
14.09.2011, 17:08
tribünde mi olacak bugün şenol hoca?

Adem Erdoğan
15.09.2011, 00:41
Şenol hoca bir kez daha tarih yazdı.

Oğuz B.
15.09.2011, 00:49
Seninle aynı cephede "savaşmak" bana gurur veriyor hocam..!

Berat Akçay
15.09.2011, 01:33
Elinde sihirli değnek falan mı var hocam :)

Mehmet Fatih Silik
15.09.2011, 01:34
Intikamini aldin hocam...:alkış:

Salih Edip
15.09.2011, 01:39
Hocamın maç sonu açıklamaları yeter be... Böyle bir zaferden sonra , ben hiç müdahale etmedim , tribünde izledim. Antrenörler gerekeni yaptılar deyip kendisini başarıda pay sahibi değilmiş gibi görebiliyor. Alçak gönüllülüğün yeter hocam adamın hasısın...

Mustafa Yüksek
15.09.2011, 01:50
Allah razı olsun hocam.

1.5 yıl önce geldiğinde bu takım neredeydi, bugün nerede?

Bu yürek böyle bir mutluluk daha önce tatmamıştı.

Gordon Freeman
15.09.2011, 02:55
Şenol Hocama kucak dolusu sevgiler...

Hürgün Aygün
15.09.2011, 04:29
Adamın hasısın bir tanesin hocam.Sen gelmeden bu takım ne haldeydi şimdi ne halde.Sadece gelinen noktadan değil oynanan futboldan da bu anlaşılıyor.Allah seni başımızdan eksik etmesin hocam.

Deniz53
15.09.2011, 04:40
Defansın yediği o ara top ne oluyor ? İki stoperin Simpsonı kaçırması ne oluyor ?
Bunlar Ofsayt için avantaj. Ama bence o arada Ofsayt Taktiği yapmaya çalışıyorlardır. Bence, önemli olan şey bu sene iki stoper'ide maça dikkatlı olması uyarmamız lazım.

h@msi61
15.09.2011, 05:26
Zamaninda o stadda seni indirerek gol attilar, ama bu kez kenardaydin, durduramadilar seni. Rovansi cok guzel aldin hocam, cok guzel...

Sibel
15.09.2011, 08:35
Tarih seni, hep yazacak!

Helal hocam...

cahana
15.09.2011, 10:35
manisa maçında ki değişikliklerden ötürü sana sallayanlar bu maçı biraz mahcup bir şekilde izlemişdir eminim

türk dil kurumu sözlükteki "adam" kelimesinin karşısında her ne yazıyorsa silip oraya büyük harflerle ŞENOL GÜNEŞ yazsın

Metin Sağır
15.09.2011, 10:44
Sensiz olmaz hocam. :)

Onur Civelek61
15.09.2011, 10:46
manisa maçında ki değişikliklerden ötürü sana sallayanlar bu maçı biraz mahcup bir şekilde izlemişdir eminim

türk dil kurumu sözlükteki "adam" kelimesinin karşısında her ne yazıyorsa silip oraya büyük harflerle ŞENOL GÜNEŞ yazsın

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Muhtemelen son sezonu t.direktör olarak.İnşallah klup başkanımız olur bir gün.

cahana
15.09.2011, 13:12
taraftarımız futbolcularımıza haklı methiyeler düzerken nedense hocamızı unutmuş gözüküyor anlayabilmiş değilim bu durumu

Erbay
15.09.2011, 13:13
Büyük maçları kazanamıyo amaaaaaaaaa ya puffffffffffffffffff :(:(:(

Ömür Karadeniz
15.09.2011, 13:59

Şenol hocanın basın açıklamasını iyi izle,ben takıma müdahale etmedim diyor.Zaten müdahale olsa o dakikada oyuncu değiştirmezdi.

gabriel omar
15.09.2011, 14:34
Şenol hocanın basın açıklamasını iyi izle,ben takıma müdahale etmedim diyor.Zaten müdahale olsa o dakikada oyuncu değiştirmezdi.

Takıma müdahale etmedim demek lafından ne anlıyorsun bilmiyorum ama ben başarısını paylaşan mütevazi bir adam görüyorum.

Kötü maçlardan sonra sallıyoruz iyi hoş ta iyi maçlardan sonra hakkını vermeye gelince olmuyor.

Salih Edip
15.09.2011, 14:37

Takıma müdahale etmedim demek lafından ne anlıyorsun bilmiyorum ama ben başarısını paylaşan mütevazi bir adam görüyorum.

Kötü maçlardan sonra sallıyoruz iyi hoş ta iyi maçlardan sonra hakkını vermeye gelince olmuyor.

Aynen bende böyle düşünüyorum , Şenol Hoca kendisi takımın başında olunca bile mütevazilik yapıyo üstüne alınmıyo iyi işleri. Şimdi böyle konuşmasından doğal birşey yok. Hoca büyük vesselam...

hami08
15.09.2011, 14:53
Çok değil bir buçuk iki sene önce diyarbakıra, kasımpaşaya yeniliyorduk.Adamlar maçın son dakikalarında her yaptıkları pastan sonra ''oleyyy''çekip dalga geçiyordu bizle.Şimdi san siroda interi yeniyoruz.Aslında bu küçük örnek bile takımımızın futbol olarak ne kadar sınıf atladığını gösteriyor.Büyüksün hocam seni seviyoruz :)

ysfemr
15.09.2011, 15:06
macta halılı sol bek ve on lıberoda cech ı forvette baskı yaparken gorunce hoca ne oluyo bu takıma dıye kızarken bu sonuctan sonra ustadsın,adamsın,kocaman bi bukaelmun degil adam gibi insansın hocam...
iyiki bizim hocamızsın,iyiki varsın....

DeAgLeMaNyAq
15.09.2011, 16:43
Zamaninda o stadda seni indirerek gol attilar, ama bu kez kenardaydin, durduramadilar seni. Rovansi cok guzel aldin hocam, cok guzel...

Yalnız o maç Cesena da oynanmıştı... :)

kalkanbalığı
15.09.2011, 17:34
Oyuncu değişikliği konusunda çok sabırlı.... Serkan ve Alanzinho nun döküldüğünü görüyor hala bir umuttur düzelir deyip sabrediyor.. Biz sinirden ölüyoruz... :)

ccd6167
15.09.2011, 17:42
Oyuncu değişikliği konusunda çok sabırlı.... Serkan ve Alanzinho nun döküldüğünü görüyor hala bir umuttur düzelir deyip sabrediyor.. Biz sinirden ölüyoruz... :)

kardeşim bilmeden yazmayın şuraya sanki şenol hoca mı değişiklik yapıyo..

en ufak irtibat halınde kulubeyle ceza alıyorsun 2 maç daha

Davut Özdemir
15.09.2011, 17:52
Tebriklerin en kralı sana hocam...

Berat Akçay
15.09.2011, 19:53

Takıma müdahale etmedim.Ünal Karaman yaptı her şeyi .Bunu herkes söylemez.

Amaç Ünal Karaman'a güvenin.Yakında o olacak TD diyor ;)

Sibel
15.09.2011, 20:45
Yanımda olsa da o mübarek ellerini öpsem Şenol hocanın.
Allah razı olsun senden hocam.

orhan42
15.09.2011, 22:54
Hocam her şey şampiyonluk değil..Bu kirlenmiş ortamda senin gibilerin var olması bile yeter.Bu gözler lazzronileri,broosları Ziya Doğanlar'ı gördükten sonra senin hatan bile olsa görmemezlikten geliyoruz.Ne olursa olsun hep başımızda olman dileği ile...

-Samet
15.09.2011, 22:58
Sizinle , ve sizden sonra Ünal hocamla birlikte nice yıllara hocam ...

Mert Özsarı
15.09.2011, 23:01
Sana hersey yakısır be hocam. Helal olsun

SEDAT
15.09.2011, 23:03
- Hocam filozofsun yemin ediyorum , Allah senden razı olsun...

Mesut
15.09.2011, 23:08
http://www.cogitoergoboom.com/wp-content/uploads/sayg%C4%B1.gif (http://www.cogitoergoboom.com/wp-content/uploads/sayg%C4%B1.gif)

Berkan
15.09.2011, 23:17
Şu takımı kümeye düşürse bile destekleyeceğim tek kişi :)

kalavara
15.09.2011, 23:30
Şu takımı kümeye düşürse bile destekleyeceğim tek kişi :)

seni bilmem ama kardeş bizim taraftar yarım saatte fikir değişrtirir ben sana söyleyeyim...ilk hatada küfrü yer şenol güneş, maalesef.

takım iyi futbol oynamaya çalışıyor ne olursa olsun ama biz çok negatif bir taraftar grubuyuz!!

tslover
16.09.2011, 10:41
hocam teknik adamlığına ve ders veren demeçlerine bir lafım yok asla olamazda.ama bu akdar güzel demeçler veren birinin cezalı olmasını ben kendim izah edemiyorum.ahlakı daima önplana çıkartmanız harika ama avrupa liginde burak'ın ahlaksızca tekmesini savunup ceza almanız da bir o kadar saçma.

bordo61
16.09.2011, 13:50
Yine övgü dolu sözler gelmiş :)

İnşallah hep başarılı oluruz da bu tablo devam eder

Asi Çaykaralı61
16.09.2011, 14:04
Hocam senden ALLAh razı olsun sana daha çok ihtiyacı var takımımızın

Davut Özdemir
16.09.2011, 15:05
Sedat gözlerimi yaşartıyorsun:)...Tebrik ediyorum

- Hocam filozofsun yemin ediyorum , Allah senden razı olsun...

Mert Oğuzlu61
16.09.2011, 15:19
asla büyük hoca olamaz 17-18 yaşında topçuları oynatmıyor, alt yapıdan topçu çıkaramadı (!)

:):)

Mert67
16.09.2011, 16:44
Hocam iyiki bizimlesin.

Samet Türkmen
17.09.2011, 22:06
Hoca Henrique'yi alman için oyundan kaç numara gözlük lazım ? Söyle en kalitelisinden göndereceğim. Kalkmış defans oyuncusu alıyorsun oyuna. Aynı hastalıkların devam ediyor. Yazık sana.

AYYILDIZ
17.09.2011, 22:08
Hocam Pawel'e mutlaka san ver.

yaranozlu
17.09.2011, 22:11
adrian bu takımdan hiç çıkar mı, alanzinho ısrarı neden? geçen hafta 2 puanımıza mal oldu, bu hafta da 1 puanımıza. adam pres yapmıyor. zokora 75ten sonra değişmeli, kaldıramıyor 90dkyı. sapara neden yok, volkanda düşünmek gerek. ligde acilen toparlanmalıyız, çok geri kaldık. ş.liginden elenirsen ligle çıplak çıplağa kalırız.

Sefa
17.09.2011, 22:16
Adrian'a takıntılı Hoca ister inanın ister hadi ordan diyin önce adamı alakasız sağ kanada alıyor sonra kötü diye oyundan. Güzel bir oyuncu bitirme taktiğidir..

Mümkünse oyuncu değiştirmeyin hele galip değilken defansa adam sokmalar yok mu deli edici cinsten!

macuka
17.09.2011, 22:17
Senol hocayi elestirmeye gerek yok, sonucta bu lig playoff ve goreceksiniz ligin sonunda en cok bizim isimize yarayacak bu is.

Sefa
17.09.2011, 22:19
Senol hocayi elestirmeye gerek yok, sonucta bu lig playoff ve goreceksiniz ligin sonunda en cok bizim isimize yarayacak bu is.

Tabi Play-off'a kalabilirsek..

DeAgLeMaNyAq
17.09.2011, 22:26
Vittek'in sakatlanacağını bilemese de hücum yönelikli sadece 2 yedekle maça çıkmamız pek doğru değildi. Burak'ın olmamasına rağmen Pawel kadroya almıyorsa ciddi sıkıntılar var demektir...

seyduna_efil
17.09.2011, 22:34
Şenol Hocam seni severim ama şu oyuncu değişikliklerin hiç yerinde değil,kabul et bunu...

bordo61
17.09.2011, 22:40
Maçta bir adam Şenol Güneş'e aralıksız 90 dk sövdü.

Taraftarlıktan nefret etmeye başladım bu tipler yüzünden

Asi Çaykaralı61
17.09.2011, 22:43
Şenol Hocam iyi ki senin gibi bir antrenöre sahibiz

SEDAT
17.09.2011, 22:44
- Hocam iyiki varsın , herşeye rağmen senin o asil duruşun yeter...

Deniz Tosunoğlu
17.09.2011, 22:55
Yemin ederim Senol hocayi yönetim kovmayacak.. Kovarsa taraftar kovar..

Hami_41
17.09.2011, 22:56
Sen yapıcaksın bizi şampiyon SENNNN

Adem Erdoğan
17.09.2011, 22:56
Şenol hoca bu takımı adam eder.

Takımda birçok yeni futbolcu var; kamp görmemiş futbolcular var.

Zamanla düzelecektir; Barça'nın az önce 8 tane koyduğu gibi bizde başlayacağız döşemeye.

Sadece zaman.

Onur Şeref
17.09.2011, 23:31
Hocam Allah'ını seversen çık şu kulübeden artık. Ünal Karaman değil teknik direktör, sensin bu takımın teknik direktörü. Çık söv oyunculara, döv Yılmaz Vural gibi ama çık.

MDanışmaz
17.09.2011, 23:50
Bana kimse Volkan Şen-Celutska değişikliğini anlatamaz tam bir skandaldı..

seyduna_efil
17.09.2011, 23:51
Bana kimse Volkan Şen-Celutska değişikliğini anlatamaz tam bir skandaldı..

Katılıyorum...

Adem Erdoğan
18.09.2011, 00:26
Celutska'nın oyuna girmesinin amacı kapalı defansa karşı uzun boylu futbolcularımızı kullanmaktır.

Geçen sezon da son dakikalarda oyuna savunma futbolcusu alıp Egemen'i salıyordu ileri, ve tehlike de yaratıyordu Egemen. Örnek; Eskişehir maçı.

Mert Özsarı
18.09.2011, 00:30
Şenol hoca bazen ne yaptıgını kendinde bilmiyorsun sanırım seni cok seviyorum taraftarın sana olan saygısıda büyüktür ama bu oyuncu degistirme işi nedir. Yedeklerde sapara dururken Volkanı cıkarıp Celustkayı almak hangi akla mantıga uyuyor anlamış degilim. Olmadı hocam!

forsa61
18.09.2011, 00:33
zaman lazim. bu kadar yeni adam azicik sabredin. hemen baslamis iyi gun dostlari... yazik cok yazik. dogmamis cocugu simdiden oldurmeyelim.

Hürgün Aygün
18.09.2011, 00:55
Hocam Allah'ını seversen çık şu kulübeden artık. Ünal Karaman değil teknik direktör, sensin bu takımın teknik direktörü. Çık söv oyunculara, döv Yılmaz Vural gibi ama çık.
Aynen çok üzülüyorum ya Şenol hocayı ben bir teknik direktör gibi görmek istiyorum o bizi buralara getirdi belli ki Ünal hocayı hazırlıyor ama ben onu daha aktif görmek istiyorum.

*
Bir başka konu iste Şenol hocaya dil uzatanlarla ilgili onlara denicek tek bir laf bile yok.Ama ben korkuyorum bu sezon başarısız olucaz Şenol hoca yine gidicek diye gerçekten çok korkuyorum.Allah seni başımızdan eksik etmesin hocam.

OYılmaz
18.09.2011, 01:12
Şenol Hoca'yı seviyoruz iyi hoş ama putlaştırmayalım bazen. Eleştirilmeyecek gibi bir şey yok Celustka-Volkan Şen değişikliğiyle maçın kaderine etki etti Şenol Güneş. Halbuki Adrian'ı çıkartmayıp Adrian ve Alanzinho ikilisini yan yana oynatıp savunmaya çekilen savunmada sabit kalan Belediye savunmasını deldirmeye yönelik talimat vermeliydi.

mit_o
18.09.2011, 01:14
Şenol Hocam seni severim ama şu oyuncu değişikliklerin hiç yerinde değil,kabul et bunu...

İmza !

anth
18.09.2011, 01:38
Celutska'nın oyuna girmesinin amacı kapalı defansa karşı uzun boylu futbolcularımızı kullanmaktır.

Geçen sezon da son dakikalarda oyuna savunma futbolcusu alıp Egemen'i salıyordu ileri, ve tehlike de yaratıyordu Egemen. Örnek; Eskişehir maçı.

madem öyle Adam eksiltebilen Volkan yerine Serkan gibi kısa boylu birini neden çıkarmadı.

Dogan
18.09.2011, 01:50
Serkan ısrarı çok yanlış.

Erhan Gursoy
18.09.2011, 02:06
Hocam, bu takim buralara kadar geldiyse senin sayende geldi. Zamanla hersey duzelir, oyuncularimiz hatalarindan ogrenirler. Biz sana guveniyoruz hocam!

Adem Erdoğan
18.09.2011, 03:07
madem öyle Adam eksiltebilen Volkan yerine Serkan gibi kısa boylu birini neden çıkarmadı.

sende haklısın tabi; Serkan'ın varlığı yokluğuna eşit.

bunu hocaya sormak lazım.:)

Armağan Dere
18.09.2011, 03:12

Zamanında Özkan Sümer yapmış sanırım.
Devre arası 2-0 mağlupmuş takım..Çıkın alın maçı yoksa a..... k...... falan tarzı küfretmiş..
Bizimkiler 3-2 almışlar 2.yarı maçı gerekli mi ne bazen bilmiyorum:)

mit_o
18.09.2011, 03:43
Serkan ısrarı çok yanlış.

Bugün için ya Henrique ısrarı ?
Adam berbattı bütün topları kaptırdı ayakta zor duruyordu ama 90 dk oynadı !

Recep Orhan
18.09.2011, 03:50
hoca oynatıyorsa vardır bi kerameti.. yetiştirdiği o kadar futbolcu var takımda bunlar ha deyince olmadı

h@msi61
18.09.2011, 04:15
Serkan dururken Volkan'in cikmasini anlayamadim ben de...

Pshycologist41
18.09.2011, 04:59
Hocam Şampiyonlar ligini alacağımızı falan mı düşünüyorsun?

Bu takımı buralara getiren sen ve sizlersiniz. Şampiyonlar liginde sizden beklediğimiz birşeyde yokki zaten ne yani gruptan cıkmasakta burda kimsenin hiçbir Trabzonsporlunun niye çıkamadık diye isyan edeceğini sanmıyorum. Bize bu duyguyu ilk kez yaşatarak zaten gönlümüzü aldınız. Gurur duyuyoruz sizlerle lakin ligi bu kadar boşlamanın mantığı nedir hocam ?

Hal böyle iken bir takımla bu kadar oynamak ne kadar doğru? Schuster de övünüyordu vakti zamanında elimde geniş kadro var diye her tarafıyla oyuncak gibi oynadı sonucunu hep birlikte gördük.

Yedek kulübesinde varlıgını biz hissedemiyorken, ağzına bakan sahada oynayan futbolcular nasıl hissedecekler ?

Herşey bir tarafa gerçekten Teknik Direktörlük yapmak istiyormusun hocam ? Son zamanlardaki hallerin aksini söyler gibi. Belkide bunca şeyi gördükten sonra sende vazgeçmişsindir haklısındırda. Bu pis lig de ne işim var benim diyorsundur, oynadıgımızda da hakkımızı alamıyoruz diyorsundur ama biz seni böyle söylemediğin için sevmedik mi hocam ?

albatros
18.09.2011, 11:07
Şenol Hoca'nın kalitesini kimse tartışamaz burda.Sevgimiz de anlatılamaz.
Ama her iyi oyuncunun kötü performansı olabileceği gibi teknik direktörlerin de kötü performansları olabiliyor.Şahsen maçın kaderini, yapılan oyuncu değişikliklerinin etkilediğini düşünüyorum.

ophius
18.09.2011, 11:10
serkan senedir sağbekte zaman zaman aksasa da çok iyi işler yaptı...asistler vs..kademesi de düzelmişti..peki şimdi ne diye serkan ortasahada oynuyor bunu anlamıyorum

Samet Yildirim
18.09.2011, 11:38
Hocayi genelde elestirmem ama oyuncu degesiklikleri inanilmaz sacmaydi.

Celustka giriyor Volkan Sen cikiyor böyle birsey olamaz.
Adrian cok erken alindi oyundan.

ekleme: Sezer-Ferhat-Aykut-Celustka böyle bir 4 lüye ne gerek var yedeklerde onu hic anlamadim. Pawel yedekler arasinda olmaliydi sezer veya ferhatin yerine. Zaten celustka defansda her yerde oynuyor. Aykut orta sahada varken sezere okadar ihtiyac yok.

delikoyun
18.09.2011, 15:41
bence rakibi kanatlardan boğamıyoruz açamıyoruz çünkü kanatlarda oynayabilecek iki oyuncumuz var sadece birini 11 de oynatıyoruz bence alanzinho ve volkan içerdeki maçlarda değişmeli olarak sağ ve sol kanatta oynamalı rakip gecebilecek orta yapabilecek 2 oyuncumuz bunlar bu iki oyuncu hariç kanatlarda oynayacak oyuncumuz yok volkan bir sağda bir solda böyle olmaz aynı anda binmeliyiz rakibin boğazına bu kanatlardan bu işi ancak bu iki oyuncuyla yaparız

delikoyun
18.09.2011, 15:42
serkan pres yapıyo diye sağ da oynatıyoruz hiç katkısı yok olmazda bence zayıf kapanan takımlara karşı alanzinho volkan başka çare yok

-Samet
18.09.2011, 15:45
şenol hocam siz daha iyi bilirsiniz haddime de değil ama ben serkanı orta sahada görmekten illet oldum.

gabriel omar
18.09.2011, 17:58
şenol hocam siz daha iyi bilirsiniz haddime de değil ama ben serkanı orta sahada görmekten illet oldum.

Bektede çok tatmin edici bir oyun oynamıyor ki.Ceza sahasından ne kadar uzakta oynasa o kadar iyi.En azından yanlış bir müdahaleyle tehlikeye atmaz bizi.

Ah şu stoperde sağlam bir yerli olacaktı ki .

Ilelioglu
18.09.2011, 19:33
Hocam mümkünse herkesi kendi pozisyonunda oynat. Mesela Adrian'i cizigide degilde 10 numara pozisyonunda oynat.

Bunun disinda lig maclarinda sadece Mustafa'ya degil diger genclerede (Aykut, Eren, Sercan) sans ver.

Oyuncu degisikliklerine gelince; Bence ilk önce cok top kaybi yapan isimleri cikar. (Mesela IBB macinda Henrique)

Misina
18.09.2011, 23:12
Şenol Hoca son iki haftadır hiç yapmadığı bir şeyi yapıyor bilmem dikkatinizi çekti mi.Manisa maçı sonrası oyuna giren oyuncuıların hiçbir katkısı olmadı ve Belediye maçı sonrası sağ bek gol arar santrafor taç atarsa yenilmek kaçınılmaz olur gibi futbolcuları eleştiren sözler Şenol Hocadan duyulmazdı önceden.

Mollasalihoğlu
18.09.2011, 23:18
Hocam sana karışmak haddime değil ama Serkan'ı oynatmaya devam edeceksen de bir kulağını çekiver bari..

poetricus
18.09.2011, 23:51
Kötü günde herkes her bahaneyle vurur ya da yanlışta bile âlâ hikmetler bulur. Bu kadronun "TAKIM" olabilmesi için zamana ihtiyacı var hem de çok zamana. Bu sezonu unutsak iyi olur. Şenol Güneş tarşhte ilk kez kadrosunu kuruyor; bırakalım adam işini yapsın. Biz de biraz sabırlı olalım.

littlebighorn
18.09.2011, 23:59
neredeyse son 20 yıldaki tüm başarıları Şenol Hoca döneminde yaşadık. Yanılıyor muyum?