PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Ali Yerlikaya
07.03.2011, 10:48
Senol Hoca bazen yanlis kadro secimlerin da oyuncu degisikliklerine kiziyor olabilirim ama hic bir zaman Senol hoca yollanmali demedim demicem...

Sen Allahin bize bi lutfusun, bu zor sehirde senden baskasi bizi basariya tasiyamaz, akilli insani zor bulundugu bi sehirde yani ani sinir patlamalari yasiyan kisilerin arasinda calismak kolayi birakin iskencedir diye düsüniyom...

Allahim ins. bu sinavindan hayirlisiylan cikmayi ve sampiyonlugu bu takimin basindayken yasamay nasip egler ins. ...

COLMAN_28
07.03.2011, 11:11
ya Şenol hoca gÜzel İyİ has da pawelİ neden oynatmiyo ya bu oyuncuya umut'un yarisi kadar Şans versİn yeter..

hAtes
07.03.2011, 11:13
Şu adamın işine bir karışmasak taraftar olarak çok iyi olacak.
Geldiğinden bu yana
+bir Onur'umuz var
+Hep Umut u gönder medi faydası çok oldu, şu an formsuz olsada
+burak alındı hocam ne gerek var karaktersiz dedik, adam yılmaz çıktı
+selçuk colmanın ne işi var dedik ortasahanın değişmezi oldu
+teofilo dedik, adam karaktersiz çıkmasa yılın transferi olurdu
+beleş oyuncu neden aldırdın dedik piotr u aldın diye kızdık ama serkan çıkınca sağ kanattan 1 gram korkmadım
+oyuna sok şu pawel i diyoruz umut son dk top indiriyor gol atıyoruz.

Bence Şenol hocanın biz anlamasakta her değişiklikle yapmaya çalıştığı birşeyler var..

ilhan
07.03.2011, 11:36
Bu güzel insanın, insanlar her şeyini eleştirilebilir ama 'adamlığı' asla!

Onur Civelek61
07.03.2011, 11:36
Evet birde çık bağır şu hakemlere diyoruz.Ağzını açtığı an tribüne yollanıyor.

hamucera
07.03.2011, 12:50
maca umutla baslamaya devam ettikce benim gozumde hatasini surduruyor akillanmiyor demektir. Adam bos kaleye gol kaciriyor,artik yorumcularin alay malzemesi oldu... bugun sahada 10 kisi kalana kadar ne yaptigi belli degil halen ilk 11de 90 dakka. Bu israr nedendir anlamakta gucluk cekiyorum. Bugunku oyuncu degisikliklerine lafim yok ilk defa dogru hamleler yapti maci cevirdi ama bu umut israri beni bitiriyor.

10 kisi kaldiktan sonra geri cekilince ise yaradi umut.

Bu ısrar idmanlarda kimsenin Umut gibi hırslı olmamasından, Çift kale maçlarda Umut kadar gayretli olmamasından olabilir mi acaba. Malum tüm mesaisini bu oyuncular ile geçiren Şenol Hoca.

ugurozturk
07.03.2011, 12:51
Şu adamın işine bir karışmasak taraftar olarak çok iyi olacak.
Geldiğinden bu yana
+bir Onur'umuz var
+Hep Umut u gönder medi faydası çok oldu, şu an formsuz olsada
+burak alındı hocam ne gerek var karaktersiz dedik, adam yılmaz çıktı
+selçuk colmanın ne işi var dedik ortasahanın değişmezi oldu
+teofilo dedik, adam karaktersiz çıkmasa yılın transferi olurdu
+beleş oyuncu neden aldırdın dedik piotr u aldın diye kızdık ama serkan çıkınca sağ kanattan 1 gram korkmadım
+oyuna sok şu pawel i diyoruz umut son dk top indiriyor gol atıyoruz.

Bence Şenol hocanın biz anlamasakta her değişiklikle yapmaya çalıştığı birşeyler var..

+Ceyhunu niye aldin, Jajasiz gol atilir mi dedik Ceyhun atti.

ugurozturk
07.03.2011, 12:53
Milliyeti protesto ediyorum.

Senol hocanin kufur ettigini iddia eden baska bir gazete yok,

dunku yorumlarda da tek bir cumle bu konuda duymadim.

Senol hocanin kufredecegine de ihtimal vermiyorum.

serefsiz habercilik!!!!
http://spor.milliyet.com.tr/gunes-e-...66/default.htm (http://spor.milliyet.com.tr/gunes-e-buyuk-tepki/spor/spordetay/07.03.2011/1360966/default.htm)

bordo61
07.03.2011, 13:01
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Beşiktaş maçı sonrasında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Türk futbolunda sürekli Fair-Play ruhunu ön plana çıkaran bir teknik adam olarak pazar akşamı yaşanan talihsiz olayda adının gündeme yansımasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Güneş, “Hakem tarafından oyundan çıkarılmam bana ve bugüne kadar verdiğim mesajlara yakışmadı. Bu nedenle tüm spor kamuoyundan, hakemlerden ve taraftarlardan özür diliyorum” dedi.

Trabzonspor ve Beşiktaş’ın Süper Lig’in kalitesine yakışır, kıran kırana bir müsabaka oynadıklarını hatırlatan Güneş, şöyle konuştu: “Rakibimiz gerek taraftarıyla gerekse de oyuncu kadrosuyla maça çok iyi konsantre olmuştu. Biz de kazanmak için aynı anlayıştaydık. Zevkli ve kaliteli bir karşılaşma izlettirdik. Böylesine zorlu bir mücadelede zaman zaman gerginlikler yaşandı. Bunların birinde benim de tasvip etmediğim bir olayın içinde yer almaktan üzüntü duydum, rahatsız oldum. Bu konularda çok duyarlı ve titiz olmama rağmen penaltı ve kırmızı kart olduğuna inandığım pozisyon sonrasında istemeden gösterdiğim aşırı tepki orta hakeme iletilince dışarıya gönderildim. Sahadan tribüne giderken şahsıma yönelik hiçbir olumsuz tavır olmadı. Ancak ikinci golden sonra bizim oturduğumuz bölüme birkaç kişi tarafından bazı tepkiler yöneldi. Protokol tribününde yaşanan gerginlik de dikkatleri o yöne taşıdı. Genel olarak bakıldığında Beşiktaş taraftarının müsabakaya yönelik olumsuz bir tavrı olmadı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum”

Önümüzdeki süreçte kendisinin çalışma koşullarıyla ilgili bir değerlendirme yapacağını da belirten Güneş, “Kendimle ilgili neye karar vereceğimi, bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım. Açıklamalarımı da belli bir süre bu şekilde yazılı olarak yapacağım. Yanlış yapan ben de dahil olmak üzere gerekli cezayı çekmeli ve hesabını vermelidir. Ama unutulmasın ki adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur” yorumunu yaptı.

Sözlerinin içinde Trabzonspor taraftarlarına da mesaj veren Güneş, şunları söyledi: “Onlar üzülmesinler, paniğe kapılıp provokasyonlara gelmesinler. Bizim işimiz sadece sahada futbol oynamaktır. Bu felsefemizi desteklesinler. Rakiple, hakemle uğraşmasınlar. Bu zamana kadar olduğu gibi sabırla ve sağduyuyla tüm özverilerini sahaya yansıtan oyuncularımıza destek versinler. Ayrıca bize katkılarından dolayı siyasilerimize, sanatçılarımıza, iş adamlarımıza ve tüm futbolseverlerimize teşekkür ediyoruz. Kulübe olan sahiplenmelerini bundan sonra da sürdürmeleri zorlu yarışta bize en büyük katkıyı yapacaktır”

Açıklamalarının sonunda ülkedeki bazı çevrelerin bilerek ya da bilmeyerek ortamda gerginlik yarattıklarını, bunun da futbola zarar verdiğini savunan Güneş, “Kimse kafasını deve kuşu gibi kuma sokup sorumluluktan kaçınmasın. Zira herkes bir gün sıranın kendisine geleceğini bilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

ugurozturk
07.03.2011, 13:10
Kendimle ilgili neye karar vereceğimi, bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım

bu ne demek simdi hocam, yuregimize indirme.. biz 20 sene, alex ferguson falan derken sen sahaya cikmamaktan bahsediyorsun...

hamucera
07.03.2011, 13:14
Buradan benim anladığım ben kulübede olupta bu heyecanla yine tribüne gönderilebilirim, zaten bunun için yer arıyorlar, birde üstüne küfür yiyebilirim. Bunları hazmedemiyorum demek istemiştir.

İlker Akçay
07.03.2011, 13:17
Aman diyeyim Hocam..

Deniz Tosunoğlu
07.03.2011, 13:26
Kendimle ilgili neye karar vereceğimi, bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım

Ben burda takildim. Hocam bizi birakma :(:(:(

EmreYavuz61
07.03.2011, 13:31
Şenol Güneş gibi adamı bile çileden çıkardınız ya...Helal olsun parmağı olan herkese...Güzel konuşmuş yine hocam...Belli o kadar dolu ki , birgün öyle bir açıklama yapacak ki herkes sus pus olacak gibime geliyor...!
Seviyoruz Seni Hocam...!

Mustafa Yılmaz.20
07.03.2011, 13:35

Ben burda takildim. Hocam bizi birakma :(:(:(
Bu kadar tecrübeli bir hocadan nasıl böyle açıklama geliyor anlamıyorum arkadaş. Şu açıklamların yapacağı tek etki futbolcuların ve taraftarın kafasını karıştırmak olur. Artık lütfen konuşmayı bırakıp sadece maçlara konsantre olalım.

Bekir
07.03.2011, 13:41
Bu kadar tecrübeli bir hocadan nasıl böyle açıklama geliyor anlamıyorum arkadaş. Şu açıklamların yapacağı tek etki futbolcuların ve taraftarın kafasını karıştırmak olur. Artık lütfen konuşmayı bırakıp sadece maçlara konsantre olalım.
Al benden de o kadar bu nasıl açıklamadır...

Sanki dalga geçiyor,Şenol Güneş bu açıklamayı yaptıktan sonra Herkes Şenol Hocanın suçlu olduğunu düşünür..

Halbuki Kimin adam olduğunu kimin şerefsiz olduğu ortada...

seyduna_efil
07.03.2011, 13:45
benim anladığım kendisi tribüne çıkıp,klubeyi Ünal Hoca'ya devretme gibi bir düşüncesi olduğudur ama inşallah şu süreçte böyle bir yanlışlık yapmaz!!!!

Ömer Yüce
07.03.2011, 13:49
En azından sene sonuna kadar böyle bir düşünce oluşmamalı. Oyuncularıda olumsuz etkileyecek bence

Cem Zırıh
07.03.2011, 13:59
Her türlü hakkimizi savunup takimin arkasinda duran ve en kotu gunumuzde federasyon'a tepki amacli yuruyusler gerceklestiren BORDOMAVI.NET yoneticileri temsilcileri bu konuda elini tasin altina sokabilecek herkes hocamizin bu aciklamalarindan sonra kesinlikle ona olan bagliligimizi ve guvenimizi yansitacak gerekirse yanlis verebilecegi bir karari dogru etkilemek amaciyla ona yapilan saygisizligida protesto edecek ayni zamanda hocamizi takimin basinda kalmasi konusunda motive edecek bir organizasyona ihtiyac vardir. Dun yasananlar kesinlikle Senol hoca'nin hakketmedigi olaylardir. Yapilan terbiyesizligin ve ayibin cezasini bizler Senol hoca'mizdan mahrum olarak cekmemeliyiz ve uzerimize duseni kesinlikle yapmaliyiz! Umarim benimle ayni dusuncede olan renkdaslarda vardir!

apachi61
07.03.2011, 14:08
Sen Varsan Herşey Tamam

Ahmet Başkaya
07.03.2011, 14:08
Arkadaşlar nasıl yorumluyorsunuz anlamıyorum :)

Adam bırakacağım falan dememiş ya , adamlık dersi vermiş yine .

Fenerbahçelilere giydirmiş inceden bunu anlamıyor musunuz ?

Yeri geldiğinde vızır vızır konuşan Aziz ve Aykut'a deve kuşu demiş bunu çakamıyor musunuz ? :)

Hocam büyüksün .

Cihan
07.03.2011, 14:22
ne diyor anlaşılmıyor ki ... bir acaip adam

hermann hesse
07.03.2011, 14:23
Şenol Güneş'in açıklamalarını okudum.
Küfür iddialarına "hayır, etmedim." cevabını vermediğine göre belli ki küfür var. Beşiktaş tarafının yaptıkları apayrı bir olay ve onların kendi pislikleri içinde değerlendirilmesi gerekir. Anlaşılan o ki bu stres Şenol Güneş'i de baya bir hırpalıyor. Açıklamalarda Beşiktaş ile aranın hoş tutulması ve olayın kapatılması yaklaşımını gördüm.
"Sahaya çıkıp çıkmamayı değerlendireceğim." açıklamasını ise hala anlayabilmiş ve mantık silsilesinde anlamlandırabilmiş değilim. Şampiyonluğa giden bir takımın lideri böyle bir açıklama yapar ve böyle bir düşünce içine girebilir mi? Bunun takım üzerinde ne denli olumsuz etki yapacağının farkında değil mi?
Olayın birde Fenerbahçe tarafı var. Sizce pelikan kadar ağzı olan Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman niye konuşmuyor, niye hiç görüş belirtmiyorlar. Size söyleyeyim yeri ve zamanını bekliyorlar. Fenerbahçe bir beraberlik alsın, bakın akabinde nasıl çirkefçe açıklamalar bir bir geliyor.
Gelelim Sadri Şener'e; başkan bir kulübün zirvesi aynı zamanda kurumsal kimliğinin göstergesidir. Sadri Şener ise başkan sıfatını unutarak Trabzonspor sevgisiyle duygusal ve dost muhabbetinde konuşur gibi konuşmalar yapıyor. Son derece gereksiz ve lüzumsuz konuşmalar son zamanlarda gazetelerde boy boy yazılmaya başlandı. Bu konuşmalar bize yarardan çok zarar getirir. Sadri Şener'in bunun farkına varmasını ve basına karşı konuşmalarında kurumsal kimlikle konuşmasını arzu ediyorum.

Zeki Akyol
07.03.2011, 14:26
Herşey iyide sahaya çıkıp çıkmama konusunda kararsızımda ne demek onu anlamadım hıc guzl açıklama olmamış !

Cem Zırıh
07.03.2011, 14:27
Aklima geldi boyle birsey olacagi dun aksam can karyagdinin dun havaalanindaki soylediklerini durdukdan sonra insallah istifa etmez senol hoca diyecektim ki benzeri bir durum oldu...

İskender Çakmak
07.03.2011, 14:29
enterasan bir aciklama herkesin takildigi cumleye bende takildim aman diyeyim hocam her sey bu kadar iyi giderken

Deniz Tosunoğlu
07.03.2011, 14:31
Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki mücadelede protokol tribününde yaşanan olaylarla ilgili olarak Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aksoy çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor'a konuşan Aksoy, "Protokol tribününün dörtte üçü Trabzonsporluydu. Beden terbiyesinden bu biletler nasıl verildi bilmiyorum ama İnönü Stadı'nda biz misafir takım gibiydik. Toplam 25 kişiydik. Atılan golden sonra protokol tribünündekiler Beşiktaş seyircisine el kol hareketleri yaptı." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'in de çok ağır sözler sarfettiğini belirten Aksoy, "Şenol Güneş tribüne çıkarken yayıncı kuruluş 'Rakip takımın taraftarı Şenol Güneş'i alkışlıyor. Görmek istediğimiz manzaralar' diyordu. Ancak o sırada insanlar sevgi gösterisinde bulunmasına rağmen kendisi bir anda neye kızdı bilmiyorum. Bir anda herkese hakaret etti. Söylediklerinden ben utandım. Kendisini durdurmaya çalışan Sadri Şener'e bile aynı şekilde davrandı. gözlerime inanamadım. Protokoldeki Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum. Tüm hakaretlere rağmen soğuk kanlılığımızı koruduk. Artık Şenol Güneş'i kendi vicdanıyla baş başa bırakıyoruz." şeklinde konuştu.

Bundan sonra başka türlü tedbirler alacaklarını belirten Aksoy, "Gerekirse beden terbiyesinin dağıttığı biletlerin listesini isteyeceğiz. Gol yediğimiz zaman biz oturuyoruz, sağımızdaki solumuzdaki insanlar el kol hareketleri yapıyor. 'Ne yapıyorsun' dediğimizde bize tehditler savuruyor, 'Ben şu ailedenim ben yaparım' diyor. Biz de insanız, kendi stadımızda misafir durumuna düştük." dedi.

Hakan Aksoy son olarak ellerinden geleni yaptıklarını ancak futbol takımının istedikleri seviyeye ulaşamadığını bildirdi.

Yaziklar olsun Besiktas yönetimine! Böylesine bir yalanciyi hayatimda görmedim

seyduna_efil
07.03.2011, 14:44
Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki mücadelede protokol tribününde yaşanan olaylarla ilgili olarak Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aksoy çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor'a konuşan Aksoy, "Protokol tribününün dörtte üçü Trabzonsporluydu. Beden terbiyesinden bu biletler nasıl verildi bilmiyorum ama İnönü Stadı'nda biz misafir takım gibiydik. Toplam 25 kişiydik. Atılan golden sonra protokol tribünündekiler Beşiktaş seyircisine el kol hareketleri yaptı." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'in de çok ağır sözler sarfettiğini belirten Aksoy, "Şenol Güneş tribüne çıkarken yayıncı kuruluş 'Rakip takımın taraftarı Şenol Güneş'i alkışlıyor. Görmek istediğimiz manzaralar' diyordu. Ancak o sırada insanlar sevgi gösterisinde bulunmasına rağmen kendisi bir anda neye kızdı bilmiyorum. Bir anda herkese hakaret etti. Söylediklerinden ben utandım. Kendisini durdurmaya çalışan Sadri Şener'e bile aynı şekilde davrandı. gözlerime inanamadım. Protokoldeki Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum. Tüm hakaretlere rağmen soğuk kanlılığımızı koruduk. Artık Şenol Güneş'i kendi vicdanıyla baş başa bırakıyoruz." şeklinde konuştu.

Bundan sonra başka türlü tedbirler alacaklarını belirten Aksoy, "Gerekirse beden terbiyesinin dağıttığı biletlerin listesini isteyeceğiz. Gol yediğimiz zaman biz oturuyoruz, sağımızdaki solumuzdaki insanlar el kol hareketleri yapıyor. 'Ne yapıyorsun' dediğimizde bize tehditler savuruyor, 'Ben şu ailedenim ben yaparım' diyor. Biz de insanız, kendi stadımızda misafir durumuna düştük." dedi.

Hakan Aksoy son olarak ellerinden geleni yaptıklarını ancak futbol takımının istedikleri seviyeye ulaşamadığını bildirdi.

Yaziklar olsun Besiktas yönetimine! Böylesine bir yalanciyi hayatimda görmedim

sağlı sollu istanbul tayfası trabzonsporu baskı altına almaya çalışıyor..oyuna gelmeyelim..

ApoCaN28
07.03.2011, 15:06
Kaldı 10 final , güveniyorum hocam sana .

Hüseyin Gündoğdu
07.03.2011, 15:07
hiç birimizin hocamızı veya başkanımızı bir kalıba sokmaya çalışmaya hakkı yok.
ikisinin de nihayetinde trabzonlu olduğunu unutmayalım.
çoğumuz trabzonlu olduğumuz için maç sırasında en mülayim geçienlerimizin bile bir
holigana dönüştüğümüzü unutmayalım.
şenol güneş küfür etmiş olabilir. ben olsam orada kimsenin sülalesini bırakmazdım.
".... trabzon olamazsın şampiyon" diyen taraftar ne kadar nazik olabilir?
hiç gereği ve anlamı olmayan bu kışkırtıcı tezahüratları duyan
hoca ve başkan ne kadar sakin davranabilir?
fatih terim de çok küfür ederdi, ancak hiçbir zaman gündeme alınıp yıpratılmaya çalışılmadı.
şenol güneş çok öfkelenip bir hata yapmış olabilir, anacak bu filozof ruhlu insanın
Türk futboluna yaptığı katkı ve güzellikleri neredeyse hiç manşet yapmayıp en ufak bir hatasını
ayyuka çıkarmak nasıl bir fırsatçılık ve kaypaklıktır.
hocam bu kendini bilmezlerin söylediklerini kafaya takma.
onlar seni değerlendirip yargılayacak kalibreye sahip değilller.
senden vicdani muhasebe isteyecek kadar vicdan sahibi değiller.
sen maşeri vicdanda her zaman temiz ve mümtaz bir şahsiyetsin.
Allah seni başımızdan eksik etmesin.
bence maçı tribünden değil, evinden bile izlesen değişmez.
sen bu takımı şampiyonluğa inandırmışsın.
onlar ne yapacaklarını biliyorlar.
Şampiyonluğumuzu hiçkimse engelleyemeyecek.
ve Şenol hoca şampiyon olamazsak bile hatıralardan silinmeyecek.

bestedeniz
07.03.2011, 15:12
Ligin 2.yarısında takımdan çok Şenol Hocanın formsuz olduğunu söylüyordum. Bu açıklamalarıyla hoca bunu bir nevi gösterdi. Yönetimin devreye girip Şenol Hoca nın bu formsuzluğunun çözümünü bulması lazım. ne demektir takımın başında sahaya çıkmayacağım demek. sen 90 dk sahada vrgücünle oyna kazanamazsan kazanma... hakeminde yenilebileceğini dün gördünüz.

Deniz Tosunoğlu
07.03.2011, 15:17
http://desmond.yfrog.com/Himg614/scaled.php?tn=0&server=614&filename=3e9oq.jpg&xsize=640&ysize=640

http://desmond.yfrog.com/Himg620/scaled.php?tn=0&server=620&filename=wseml.jpg&xsize=640&ysize=640

O ayakkabiyi. neyse.

seyyah61
07.03.2011, 16:25
Sanirim aklinda sportif direktör olup teknik direktörlügü Ünal'a birakmak var.

DeAgLeMaNyAq
07.03.2011, 16:29
Türkiye'deki sportif direktör kavramıyla yurt dışındaki farklı. Şenol Hoca olsa olsa Ferguson gibi olur...

erolizmts
07.03.2011, 16:34
Hoca'nın "bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım." açıklaması yanlış olmuş.

Bence olayın sıcaklığıyla duygusal bir açıklama yapmış ama sözünün 'kendi camiası, taraftarı ve özellikle büyük bir zafer kazanmış futbolcularını' nasıl bir düşünce dünyasına iteceğini hesaplamalıydı. Herşey iyiye gidecek derken, futbolcuların moral/motivasyonu zirve yapmış derken bu açıklama nasıl bir etki yaratacak göreceğiz.

Umarım en kısa zamanda sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve ne söylemek istediğini daha açık birşekilde açıklar. Çünkü takımı bundan sonra "şimdi ne olacak!!" tarzı düşüncelere sevketmek ters tepebilir.

Ahmet Faruk
07.03.2011, 16:42
Sanirim aklinda sportif direktör olup teknik direktörlügü Ünal'a birakmak var.

Ben de aynen böyle anladım. Sonra da başkan falan olur heralde.

h@msi61
07.03.2011, 16:45
Hocam aman diyelim, su anki durumda ne demek sahaya cikmamak... Cikacaksin ki rakipler daha bir urkecek seni gorunce, yapma etme...

Trabzon34
07.03.2011, 17:41
Değerli Hocam,
Ben bir Trabzon Spor taraftarı olarak bu süreç beni bile yıprattığına göre sizi daha da yıpratmış olabileceğini anlıyor ve saygı duyuyorum.. Ancak bu süreçte takımı yalnız bırakmak sizin mantalitenize yakışmaz.. Yarıda bırakıp gitmek "Şenol Güneş" ismini lekeler.. Olmasın ama ve de hatta Allah korusun ama siz bırakırsanız ve takım şampiyonluğu kaybederse bunun vebali de sizin omuzlarınızda olucaktır..
Tabii ki "bırakacağım" dememişsiniz ama bu şekilde beyanların takımın motivasyonunu düşürebilieceğini sizin gibi bir futbol üstadını benim gibi çocuğunuz yaşındaki birinden çok ama çok iyi bildiğinizi düşünüyorum..

ozturk
07.03.2011, 17:52
İnşallah teknik direktörlüğü bırakmak gibi bir düşüncesi yoktur..

Daha uzun yıllar hizmet etmeli bize..

İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez..

Murat Hızal
07.03.2011, 17:54
Şenol Hoca ile Sadri Şener arasında büyük bir problem olduğunu bir tek ben mi düşünüyorum.

Şenol Güneş son zamanlarda iyice yalnızlaştırılıyor,ve belli ki bu durum hoca üzerinde inanılmaz bir baskı oluşturuyor.

Hoca birilerine çok kırgın bunu hal ve hareketlerinden anlayabiliyorsunuz.

GULER
07.03.2011, 18:10
Şenol Hoca ile Sadri Şener arasında büyük bir problem olduğunu bir tek ben mi düşünüyorum.

Şenol Güneş son zamanlarda iyice yalnızlaştırılıyor,ve belli ki bu durum hoca üzerinde inanılmaz bir baskı oluşturuyor.

Hoca birilerine çok kırgın bunu hal ve hareketlerinden anlayabiliyorsunuz.

Ben de bu yonde dusunuyorum. Senol hocamiz her turlu hakaretlere ugrarken baskan cikip kudurmus kargalardan ozur diliyor, bu nasil bir mantikdir anlamak mumkun degil.

seyyah61
07.03.2011, 18:13
Bu arada as takimi yedek takima karsi bir kisi eksik oynatmislar, o yüzden eksik oynarken cok bocalamadik. Bu öngörüsü icin tebirkler.

İlker ToSun
07.03.2011, 18:20
Herşeyden önce böyle kritik bir galibiyeti elde edip şampiyonluk yolunda çok önemli bir 3 puanı kazandığımız için tebrik ve teşekkür ederim hocam.

Dün kadrolar açıklandığında Umut dışında doğru bir kadro olduğunu ve Umut'un yerine Yattara'nın oynatılıp uçta Burak'ın tek oynatılmasının daha iyi olacağını söylemiştim.

Dünkü maçta da Umut ısrarının ne kadar yanlış olduğunu gördük. Artık şampiyonluk işi bir yarış haline geldi ve dünkü 3 puandan sonra iş ciddiye bindi. Artık saplantılara, inatlara yer olmaması lazım hocam. Kendini yenilemen gereken bir takım konular var. Umut bu performansıyla bu takımda, daha doğrusu şampiyonluğa oynayan bir takımda ilk 11 oynayabilecek bir adam değil. Bunu herkes görüyor bir tek sen göremiyorsun. Antrenmanda ne kadar çalışırsa çalışsın, ne kadar hırslı olursa olsun, ne kadar iyi niyetli olursa olsun bunlar onun Trabzonspor'un ilk 11'i için bir vazgeçilmez olmasını gerektirmez.

Trabzonspor'un golcüsünün iyi niyetli, hırslı, çalışkan olmasına gerek yoktur. Yapması gereken tek şey gol atmasıdır. Bu konuda da Umut'un bu düzeyde bir yeterliliği olmadığı tüm insanlık tarafından kabul görmüştür artık. Bunu görmemek için ya kör olmak lazım yada saplantı sahibi olmak lazım. Bu kadar alternatifli bir kadroda, alternatifler içinde yetenekleri en düşük ismin peşinde bu derece takılmak akıl işi değildir.

Bunlar işin taktik yanı, bir de tabi işin idari yanı var.

Sevmediğin, birlikte çalışmaktan pek hoşlanmadığın bir yönetimle çalıştığını biliyorum hocam. İnsanın sevmediği insanlarla bir arada çalışması zordur çok iyi anlıyorum ancak ego çarpışmaları Trabzonspor takımı üstünden olmamalı ve tercihlere yansımamalıdır.

Artık şampiyonluk işi senin ve başkanın inanmadığı kadar gerçekçi bir düzeye geldi dün akşamdan beri ancak idari konularda özellikle demeçlerinle motivasyonu sağlamak yerine motivasyonu düşürmek adına elinden geleni yapıyorsun. Şampiyonluk elde edersen sınıf atlayacaksın, kariyerinde bir aşama kaydedeceksin. Büyümekten korkma, büyümenin sancılarını çekerken bizlere kulak ver hocam.

Sahip olduğun ve ülke futboluna aşılamaya çalıştığın felsefenin farkındayım. Ancak anlaman gereken bir şey var ki, herkesin kendi çapından bir Hitler olduğu bu düzende, Gandhi tarzı tutumunla sen bu düzeni ne değiştirebilirsin ne de bu taşınabilir Hitlerciklerle mücadele edebilirsin. Sen bu camiaya girmeden daha yazılmış bu camianın kuralları ve bunu da sen değiştiremezsin. Senden sana, veya Trabzonspor teknik direktörüne yakışmayacak demeçler veya davranışlar, veya Fatih Terim gibi bitirim tavırlar beklemiyoruz ancak senden tek bir beklentimiz var ; içinden geçen herşeyi söyleme. Bunlar doğru şeyler olsa bile söyleme. Sen her zaman doğru olanı söylemekle değil, bu takımın menfaatleri için söylenmesi gerekenleri söylemekle yükümlüsün.

Her düşündüğünü, her hissettiğini olduğu gibi söyleyemezsin. Senin söyleyeceğin tek bir cümle ile tüm motivasyonu alt üst olabilecek öğrencilerinin ve taraftarlarının olduğunu unutma.

Etrafa karşı bu kadar kırılgan bir görüntü verme. Bu aşırı beyefendi tavırın yüzünden İstanbul medyasından gelecek sahte takdirlere senin ihtiyacın yok. Senin arkanda kocaman bir camia var unutma. Seni çok iyi anlıyorum, bu kulübe hiçbir aidiyet veya duygusal bağı olmayan insanların bile takdirleri gururunu okşuyor ancak şunu bilmen lazım ki bunların 3/4'ü yalan hatta yalandan da öte maksatlı söylenen laflar.

Çoğunluk medya, seni bir büyük teknik direktörden ziyade, bir büyük futbol adamı kalıbına sokmaya çalışıyor. Oysa senin asli görevin ve amacın bir büyük teknik adam olmak olmalıdır. Ben televizyonda "amaaaann varsın kötü teknik tercihler yapıp mağlup olsun, onun verdiği mesajlar yeter" diyen spor müdürü bile gördüm. Asıl olan işinden uzaklaştırılmaya çalışılıyorsun hocam dikkatli olman lazım.

Başkanımız, verdiği demeçlerle yeterince "saçmalama kontenjanından" kullanıyor, bari sen de onun peşine takılma

Senin gibi bu kulübe profesyonel bağından ziyade gönül bağıyla da bağlı bir isim devamlı "bugün varım ama yarın belli olmaz" tarzından açıklamalar yaparsa, bu kulübe bir tek profesyonel bağ ile bağlı olan sporcularına aidiyet duygusunu nasıl aşılarsın, bu oyuncu kadrosundan bir "takım" nasıl yaratırsın hiç düşünüyor musun.

Herşeyden pes ettiysen de, yorulduysan da, kırıldıysan da, umutsuzsan da bunu bilmeyi ne istiyoruz, ne de bunu bilmeye ihtiyacımız var.

Teknik hatalarının telafisi vardır, ancak idari hataların açtığı yaralar daha derin olur ve toparlanması zordur. Yanlış kadroyla çıktığın bir maçı doğru oyuncu değişiklikleriyle geri kazanabilirsin ancak ağzından çıkan 1 cümlenin yarattığı olumsuz etkiyi gün gelir 10 cümleyle bile toparlayamazsın.

O yüzden artık çok daha fazla dikkat.

Çünkü 6 Mart akşamı saat 20:45 itibariyle iş artık ciddiye bindi hocam

Sen inansan da, inanmasan da bu böyle ...

Mustafa Yılmaz.20
07.03.2011, 19:19
Geçen hafta bizim maçta para atanları kamera tespit ediyor da bu kadını niye kimse konuşmuyor? Ayakkabı atmak (hemde Türkiye'yi Dünya 3.'sü yapmış bir hocaya) serbestte, haysiyetsiz bir hakeme para atmak mı suç?

Durup duruken, haklıyken, zırt bırt herkesten özür dilersek, herkes de böyle üstümüze çullanmaya kalkar.

-Samet
07.03.2011, 19:43
sen neden yalan soyluyorsun senin amacin ne?
hangi baslikta olumsuz mesajim var?

==>
eski tas eski hamam.
pawel firsat varken kardesinide al git.

Adam daha kaç tane maçta oynadı da bu yorumu yapıyorsun ? Kardeşinin başlığında iyi maç çıkardın demişsin.

Sonra da kardeşini al git demişsin ne iş ?

LaZ_KoPaT
07.03.2011, 20:07
ya senol hocayida dinden imandan cikarttilar sonunda insallah karari hayrimiza olur ama inaniyorum sahaya cikacagina son 10 mac hocam. kendimizi guldurtmeyelim fenevlilere onlarin istedigide bu zaten.

Hürgün Aygün
07.03.2011, 20:11
Sen bir tanesin Şenol hocam.

Yiğit SARI
07.03.2011, 20:13
Neler oluyor ?

Cem Zırıh
07.03.2011, 21:08
Hocam bu sene sonuna kadar boyle birseyi yapma ne olursun :(

Cem Zırıh
07.03.2011, 21:10
http://desmond.yfrog.com/Himg614/scaled.php?tn=0&server=614&filename=3e9oq.jpg&xsize=640&ysize=640

http://desmond.yfrog.com/Himg620/scaled.php?tn=0&server=620&filename=wseml.jpg&xsize=640&ysize=640

O ayakkabiyi. neyse.

Bu neylugu mechul mahlukat polis tarafindan tutuklanmayacakmi simdi ? polis kamerasina da gerek yok teshis edilmis :) ...

Erkin Ekşi
07.03.2011, 22:09
==>

Adam daha kaç tane maçta oynadı da bu yorumu yapıyorsun ? Kardeşinin başlığında iyi maç çıkardın demişsin.

Sonra da kardeşini al git demişsin ne iş ?

bunda anlamayacak ne var?
adam yeni bir takima geliyor tek forvet oynayan takimin forveti bos kaleye gol atarsa sevinecek halde buna ragmen dedigin gibi maclarda 10 dakika dahi oynayamiyor. Sure aldigi maclarda o 10 dakkaya neler sigdirdiginida gorduk(1 asist 1 ikinci dereceden asist)...Ben olsam coktan gitmistim kendisinede ayni tavsiyeyi veriyorum burda agziyla kus tutsa oynama sansi yok goruldugu kadariyla o yuzden kariyeri icin oynayacagi bir takima gitmesi faydali olacaktir.
Zaten kendiside diyordur bu adamin futbol oynadigi yerde ben niye oynayamiyorum diye.

Mert Oğuzlu61
07.03.2011, 22:17
gerçekten o ayakkabı fırlattığı söylenen kadına ne oldu ? hukuki işlem başlatılması için şenol hocaya bıçak mı fırlatması lazımdı ?

Cafer Bulur
07.03.2011, 22:23
Senol günesin ilerleyen günlerde sahaya cikip cikmayacagim aciklamasina hicbir anlam ve mana veremedim.

Bizim bilmedigimiz baska olaylar varsa ayri aksi takdirde hocanin aciklamalari oldukca gereksiz oldu.

Dün baskanla hararetli bir sekilde tartisiyorlardi,senol hoca orada yalniz birakildigindan dolayi mi kizdi bilemiyorum.

Ne olursa olsun senol hocanin su anda istifasini gündeme getirmesi yerinde ve hos olmadi.

Mustafa Yüksek
07.03.2011, 22:33
Senol günesin ilerleyen günlerde sahaya cikip cikmayacagim aciklamasina hicbir anlam ve mana veremedim.

Bizim bilmedigimiz baska olaylar varsa ayri aksi takdirde hocanin aciklamalari oldukca gereksiz oldu.

Dün baskanla hararetli bir sekilde tartisiyorlardi,senol hoca orada yalniz birakildigindan dolayi mi kizdi bilemiyorum.

Ne olursa olsun senol hocanin su anda istifasini gündeme getirmesi yerinde ve hos olmadi.

Ben yönetim ile bir problem olduğunu düşünüyorum.

Samet Yildirim
07.03.2011, 22:34
Senol Hoca büyüsük hamlelerin müthis...

Yola devam gündemi degestirmeye gerek yok.

Muhammed
07.03.2011, 22:38
Çok gereksiz bir açıklama yapmış Şenol Hoca. Tam takımın ve camianın morali tavan yaptı derken ne gerek vardı Allah aşkına?

yorumsuz6117
08.03.2011, 00:39
Bu ne şimdi ya sezon sonunu bekleseydin bari :(

fteotdgs
08.03.2011, 02:07
Senol hoca keske su son demeci vermeseymis. Belli ki kizgin hala. Kendisini bugune kadar turlu sebepler ile en cok elestirenlerden biriyim belki ama dunku olaylar hakkinda kendisinin benim gozumde hicbir kusuru yoktur. O da bir insan sonucta. Sen kalk oyle eyyamci, oyle skandal hakem kararlari, oyle skandal muameleden sonra gel de cildirma, gel de kufretme. Ben olsam buyuk ihtimal daha fazlasini yapardim. Kendisi de sonra inkar etmiyor zaten. Helal olsun hocam! Az bile soylemissin. Az bile kufretmissin. Baskan ne sis yansin, ne kebap misali ozur dilesin dilemesin, sen yolundan donme lutfen. Bir de (sanki isi gucu yok, burayi okuyacakmis gibi) Allah askina, ne olur, hele boyle kizgin iken, demec verme artik. En basta sana zarar, sonra takima, camiaya zarar.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
08.03.2011, 02:24
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/17209951.asp?rdr=1

Şenol hocam çek git bence bu ülkeden. Sen bu şehre, bu ülkeye, bu zihniyetlere göre fazla adamsın.

Berkedogan
08.03.2011, 02:40
bizi sahada yıkamayacağını anlayanlar artık şenol hocamızın üzerine oyunlar oynamaya başladılar yönetimimizde beşiktaş maçından sonra bu olaya alet olmuştur.

Mustafa Yüksek
08.03.2011, 03:01

Şenol hocam çek git bence bu ülkeden. Sen bu şehre, bu ülkeye, bu zihniyetlere göre fazla adamsın.

Her şey daha net anlaşıldı, ünlü olmak için kasan bir kaltağın fırsatı değerlendirme çabası. Eğer bu karı bu işten çıkar sağlasın, iş kapsın tv'de ömrümün sonuna kadar peşinde olacağım.

Eskiden yanlışlıkla frikik verirlerdi, onun bunun kucağına atlarlardı, ne biliyim yalandan intihar ederlerdi. Şimdi bu çıktı başımıza. Ulan seni oraya alanın da, senin gözünün kararmasını da........

yorumsuz6117
08.03.2011, 03:07

Bak sen küçük .......

Mustafa Cem Şeyhoğlu
08.03.2011, 03:39
Bak sen küçük .......

boşluğu google a "menekşe güngör" (ayakkabı fırlatan .......) yazıp enter a bastığımızda rahatlıkla doldurabiliyoruz :D

Külünkoğlu
08.03.2011, 08:31
O Sabır Taşıdır Ama BİZ DEĞİLİZ !

http://www.bordomavi.net/Giris/giris080311.jpg

http://www.bordomavi.net

Colakoglu
08.03.2011, 08:42
Hocam oyuna gelme, sakin ol

Erdem Keser
08.03.2011, 08:47
Ulan o ayakkabının topuğunu umarım müsait bir zamanda iade ederler kendisine bizimkiler.Elbet bu kadın insan içine çıkacak, görülecek.

Ali İhsan
08.03.2011, 08:50
Sonra da birileri çok çıkar pişkin pişkin

Yok abicim ya olmuyor bu Şenolla(askerlik arkadaşı sanki) hep ikinci oluyor!
Transferleri takıma monte etmiyor!
Oyunu okuyamıyor !?=}&%

diye buraları doldurur.

Hakkımız yeniyor, hakkımız göz göre göre yeniyor haftalardır, resmen fener elbirliğiyle lider yapılıyor bir de üstüne haklı isyanından dolayı hocamızın başına gelenlere bakar mısınız? Şimdi de pişkin pişkin iki maç ceza vereceklermiş?

Bu ülke nice işbilmez denyoya sırf yabancı üç aylık yatışının ardından diye trilyonlarca tazminat öderken, Şenol hoca kendi cüzi maaşını (ülkeyi üçüncü yapmakla en az on katını hakettiği) bile mahkeme zoruyla alabiliyorsa zaten Şenol hocanın hala bu camiada olması, hala bu denyolara laf anlatmaya tenezzül etmesi bile büyük bir erdemdir...

Oğuz ZEYTİN
08.03.2011, 09:25

O ayakkabiyi. neyse.

Hakan Aksoy adlı haysiyet yoksunu, "Şenol Güneş" ismini ağzına almadan önce şu fotoğraflara baksın ve çıksın er adamsa özür dilesin.

"Rakip taraftar kendisini alkışlamış, sebebini bilmediğimiz bir şekilde Şenol Hoca çıldırmış..."

Sebebini göstereyim size pek Sayın Aksoy!

Ulan adi adam, bak şu fotoğrafa bir daha! Kadındaki öfkeyi görmüyor musun? Şenol Hoca'ya gül mü atmış? Bir de pişkin pişkin "ayakkabı attım Şenol Güne'e gelmiş" diyor!

Özür dileyeceksiniz! Ya adam gibi, ya da KÖPEK gibi özür dileyeceksiniz!

Bugüne kadar sustuk, şampiyonluk dedik ağzımızdaki lokmayı aldılar.

Akif'den;

"Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!"

Muhabbetle...

Dursun Kaplan
08.03.2011, 09:42
Bre köpekler !

Şenol Güneş'in adını ağzınıza almadan önce gidin bi abdest alın !.

cahana
08.03.2011, 10:16
hakikaten bu devirde efendilik geçer akçe değil bunlara anladıkları dilden muamele etmek gerek ama bunu kendimize nasıl yakıştaracağız onu bilemiyorum işte

Turgay Atalay
08.03.2011, 10:39
Özür dilenmesi gereken biri varsa o da sizsiniz. Onlar nezaketten adamlıktan anlamaz, zaten onlar adam olsa kadına ayakkabı attırmaz. Lanet olsun hepsine

bordo61
08.03.2011, 10:52
Şenol Güneş yazısında

Ya bana sahip çıkın , ya ben yokum dedi kısaca

Tatar Kemal
08.03.2011, 10:57
Şenol Güneş'e yapılan tam anlamıyla bir şerefsizliktir. hem hakem hem de bjk protokolü şerefsizlik yapmıştır. zaten onlara da yakışan buydu. hakemlerden ve bjk'lilerden şereflice bir hareket beklemek ahmaklık olur. ne de olsa hepsi bizansın çocuğu. ama avuçlarını yalayacak bu köpekler. Şenol Güneş'i, bizans köpeklerine harcatmayacağız.

bahadır2561
08.03.2011, 11:09
Hakem raporu açıklandı mı niye göndermiş hocamızı?

Tangerine Dream
08.03.2011, 12:39
Doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni
Eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni

Hiç keder elem etme, boş yere matem etme
Düşmanlarını tanı, uzak dur sitem etme

Ne fakiri aç gördüm, ne zengini tok
Hedefine varir elbet doğru ok

MEVLANA

Tatar Kemal
08.03.2011, 13:46
http://img140.imageshack.us/img140/4906/96192765.jpg (http://img140.imageshack.us/i/96192765.jpg/)

DeAgLeMaNyAq
08.03.2011, 14:51
Şenol Hoca, Hiddink'in toplantısına da Ünal Hoca'yı göndermiş. Sinirleri baya yıpranmış anlaşılan...

Süleyman Eruyar
08.03.2011, 17:17
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Beşiktaş-Trabzonspor maçında hakem tarafından tribüne gönderilen teknik direktöre Şenol Güneş'e destek vererek, "Türk futbolu senin fair play anlayışına, sportmenlik duygularına ve ilkeli tavırlarına her zaman ihtiyaç duyacaktır" dedi..

TÜFAD'dan, ''Türk futboluna tarihinin en büyük başarısını kazandırmış değerli hoca'' şeklinde yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
''Türk futbolunun sana daha nice uzun yıllar ihtiyacı vardır. Türk futbolu senin fair play anlayışına, sportmenlik duygularına ve ilkeli tavırlarına her zaman ihtiyaç duyacaktır. İnsanın doğasında olan bir anlık öfke, ona değerlerinden asla bir şey kaybettirmez. Futbol sahalarındaki başarılı çalışmalarına bundan sonra da devam edeceğine inanıyor ve gönülden destekliyoruz. Ayrıca Türk futbolunun zorlu bir dönemeçten geçtiği bu süreçte futbolumuzun tüm paydaşlarını bir kez daha sorumlu ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.''

Mustafa Ayazoğlu
08.03.2011, 22:26
Şenol Güneş, tüm Trabzonspor taraftarının temsilcisi. Erken pes etmek yok hocam.

Sahaya inmenin tam vakti. Kalan 10 maçı alarak şampiyon olacağız. Fırtına gibi bir Trabzonpor istiyoruz. Sert essin.

İlker ToSun
09.03.2011, 00:12
Şenol Güneş'in istifa edeceğini veya kulüp içinde bir mevki değişikliğine gideceğini düşünmüyorum, ihtimal vermiyorum, vermek istemiyorum.

Bu ortamda sezon bitmeden böyle bir şey yapmayı kimse bana "onurlu bir duruş" , "sağlam bir tavır" olarak yutturamaz, böyle bir şey olursa bunun adı resmen mücadeleden kaçmaktır.

O yüzden ben Şenol hocanın en azından sezon sonuna kadar bırakmamasından yanayım.

Cihad Varlı
09.03.2011, 00:28
Şenol Güneş'in istifa edeceğini veya kulüp içinde bir mevki değişikliğine gideceğini düşünmüyorum, ihtimal vermiyorum, vermek istemiyorum.

Bu ortamda sezon bitmeden böyle bir şey yapmayı kimse bana "onurlu bir duruş" , "sağlam bir tavır" olarak yutturamaz, böyle bir şey olursa bunun adı resmen mücadeleden kaçmaktır.

O yüzden ben Şenol hocanın en azından sezon sonuna kadar bırakmamasından yanayım.

Biz daha yeni başlamıştık abi , ne bırakması ? :)

İlker ToSun
09.03.2011, 00:38
Biz daha yeni başlamıştık abi , ne bırakması ? :)

kardeşim "bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde açıklayacağım" cümlesi ister istemez hepimizin kafasında bir soru işareti yarattı ondan söyledim :)

açsak mı acaba bir "Şenol Güneş ile İstikrar" başlığı :)

Bera B.
09.03.2011, 01:25
Hocam gerekiyorsa çıkar vur masaya. Sendeki kimsede yok emin ol. Adamsın sen.

İlker ToSun
09.03.2011, 01:27
Hocam gerekiyorsa çıkar vur masaya. Sendeki kimsede yok emin ol. Adamsın sen.

saaten dolayı mı nedir ben çok başka anladım ya bu mesajı

tahmin ettiğim şeyi ima etmiyosun dimi :)

Armağan Dere
09.03.2011, 01:28
Umarım sezon sonu takımda kalır...

Bera B.
09.03.2011, 01:29
saaten dolayı mı nedir ben çok başka anladım ya bu mesajı

tahmin ettiğim şeyi ima etmiyosun dimi :)

Valla ucu açık yazdım. Fenerlilere farklı bizim forumdakilere farklı bi mesaj :)

"Hocam gerekiyorsa çıkar(yumruğunu) vur masaya. Sendeki(yürek) kimsede yok emin ol."

İlker ToSun
09.03.2011, 01:32
"sendeki kimsede yok" lafı çok iddaalı olmuş o zaman

"nerden biliyorsun?" derler, senin canın sıkılır :)

neyse "Şenol hoca masaya vurursa da vardır bir bildiği" diyerek kapatıyorum konuyu :)

Bera B.
09.03.2011, 01:36
"sendeki kimsede yok" lafı çok iddaalı olmuş o zaman

"nerden biliyorsun?" derler, senin canın sıkılır :)

neyse "Şenol hoca masaya vurursa da vardır bir bildiği" diyerek kapatıyorum konuyu :)

Yahu o kadar gerçek manasında düşünmeye gerek yok her şeyi :)

İlker ToSun
09.03.2011, 01:37
Yahu o kadar gerçek manasında düşünmeye gerek yok her şeyi :)

milletin ağzı torba değil ki büzesin, hazırlıklı ol diye dedim renktaş :)

Canberk
09.03.2011, 01:37
Evet uzatmamak lazım :)
Bu mesajıda yanlış anlamamak lazım ççç

el_conquistador
09.03.2011, 02:11
Her şey daha net anlaşıldı, ünlü olmak için kasan bir kaltağın fırsatı değerlendirme çabası. Eğer bu karı bu işten çıkar sağlasın, iş kapsın tv'de ömrümün sonuna kadar peşinde olacağım.

Eskiden yanlışlıkla frikik verirlerdi, onun bunun kucağına atlarlardı, ne biliyim yalandan intihar ederlerdi. Şimdi bu çıktı başımıza. Ulan seni oraya alanın da, senin gözünün kararmasını da........

http://twitter.com/meneksegungor

Birde Twitter'ine bakin, neler yaziyor...

Mustafa Ayazoğlu
10.03.2011, 21:17
Şenol Güneş'in Fenerbahçe kehaneti

Habertürk'ün haberine göre; Kasımpaşa maçı öncesi futbolcularıyla yarım saat süren önemli bir toplantı yapan Güneş'in, "Fenerbahçe; Konya, Galatasaray ve Bursa maçlarında mutlaka puan kaybedecektir. Bizim fikstürümüz bu aşamada çok daha avantajlı gibi gözüküyor. Kasımpaşa, Gençlerbirliği ve Konya'yla oynayacağız maçlardan 9 puan çıkartırsak, yarışta Fenerbahçe'nin bir adım önüne geçeriz" diyerek futbolcularını motive ettiği öğrenildi.

Bu haber doğruysa içerde ki köstebek kim?

Faruk UYSAL
10.03.2011, 22:05
Hocamıza doğru ve güzel sözlerle verdikleri destekten dolayı bir taraftar olarak TÜFAD'a çok teşekkür ediyorum. Gerçekten alkışa değer bir açıklama yapmışlar.

Erdal
10.03.2011, 22:10
Ne dediysen aynısı hocam...

Miraç Atalay Çiftçi
10.03.2011, 22:13
Ne dediysen aynısı hocam...

Yetmez ama kat bin katı hocam.

ali baran
11.03.2011, 01:10
sir şenol güneş her zaman yanındayız

hAtes
11.03.2011, 01:56
emniyete ifade verdim umarım herkes rahata ermiştir ..... 34 dk önce yazmış menekşe "hanım"

Mustafa ÖZDEMİR
11.03.2011, 10:13
her zaman arkandayız...

playa
11.03.2011, 21:37
sonuna kadar arkandayız şenol hocam

LaZ_KoPaT
12.03.2011, 14:57
Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, gerek bilgi birikimi, gerek verdiği mesajlarla Türk futboluna katkı sağlamaya devam ederken, Türkiye'nin önde gelen diğer teknik adamlarıyla da farkı giderek açıyor.

Duruşuyla Türk futbol kamuoyunun sempatisini kazanmayı bilen deneyimli teknik adamın diğer teknik adamlarla karşılaştırıldığı "Sizce Hangisi" köşemizde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

-FATİH TERİM VE MUSTAFA DENİZLİ'NİN AÇIK ARA ÖNÜNDE-
Ajansspor.com’da sporseverlerin Türkiye'nin önde gelen teknik adamlarıyla karşılaştırdığı Güneş; Fatih Terim, Mustafa Denizli gibi usta teknik adamların bile açık ara önünde yer aldı.

1 gün içinde binlerce kişinin oy kullandığı ankette Şenol Güneş'le karşılaşan Fatih Terim, oyların yüzde 19'unu elde edebildi. Trabzonspor'un hocasını seçenler ise yüzde 81'lik dilimi oluşturdu.

3 büyük takımla şampiyonluk yaşamış tek teknik adam olan Mustafa Denizli ise Güneş’e karşı oyların ancak yüzde 12,2’lik dilimini elde edebildi. Güneş, kullanıcıların yüzde 87,8’lik kısmının oyunu alarak meslektaşına karşı büyük bir fark elde etmiş oldu.

-YENİ NESİLDE ERTUĞRUL SAĞLAM FARKI..-
Tecrübeli teknik adamın Türk meslektaşlarıyla karşılaştırıldığında ortaya çıkan en ilginç sonuçlardan biri ise; yeni neslin teknik adamlarının bile Şenol Güneş kadar ilgi görmemesi oldu.

Yeni neslin başarılı teknik adamları arasından ise Bursaspor patronu Ertuğrul Sağlam sıyrıldı. Yüzde 20’,2’lik dilimi elde eden Sağlam, ankette Şenol Güneş’e karşı en çok oy toplayabilen isim oldu. Sağlam, oy oranı ile Fatih Terim’i bile geride bırakarak önemli bir başarı sağlamış oldu.

Kayserispor teknik direktörü Şota’nın yüzde 13,4’lük, Gaziantepspor teknik direktörü Tolunay Kafkas’ın yüzde 13,2’lik, İBB teknik direktörü Abdullah Avcı’nın ise yüzde 13,1’lik dilimde kalması, yeni neslin diğer başarılı isimlerinin ise Şenol Güneş’e rakip olamadığını ortaya koydu.

-KOCAMAN SINIFTA KALDI-
Oylamada ilgi çeken bir diğer sonuç ise, devre arasında deneyimli teknik adamla arasında bir söz düellosu geçen Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’ın da, kullanıcılar tarafından Güneş’e rakip olarak görülmemesiydi.

Liderlik yarışında aralarında büyük rekabet olan Güneş’le karşılaştırılmasında oyların yüzde 11,6’lık dilimini elde edebilen Kocaman, yeni neslin bir çok teknik adamının yakaladığı yüzdelik dilime bile erişemedi.

Yeni nesil teknik adamlardan Bülent Uygun da elde ettiği yüzde 7’lik dilimle, açık ara Şenol Güneş’in uzağında kalarak sınıfta kaldı.

-DENEYİMLİLİLER DE GÜNEŞ’İN UZAĞINDA..-
Oylamada, ligde halen görev yapan ve deneyimlerini konuşturan isimler de Şenol Güneş’in yakınına yaklaşamadı. Konyaspor teknik direktörü Yılmaz Vural yüzde 10,8’lik dilimde kalırken, Güneş’e karşılık Manisaspor teknik direktörü Hikmet Karaman’ı seçenlerin oranı yüzde 7,4’te kaldı.

-GÜNEŞ POPÜLARİTESİNİ ARTIRDI-
Sadece Şenol Güneş’e karşı diğer teknik adamları karşılaştırdığımız bu ankette ortaya çıkan sonuç, bir zamanlar yaptıklarıyla değil ancak imajı ile eleştiri odağında kalan “karizması yok” denilen Güneş’in giderek katlanan bir hayran kitlesine ulaştığını ortaya koydu.

Deneyimli teknik adamın diğer meslektaşlarına göre popülaritesini yükselttiğini ortaya çıkaran anketin sıralamalı sonuçları şu şekilde;

Şenol Güneş 79,8 – 20,2 Ertuğrul Sağlam
Şenol Güneş 81 – 19 Fatih Terim
Şenol Güneş 86,6 – 13,4 Şota
Şenol Güneş 86,8 – 13,2 Tolunay Kafkas
Şenol Güneş 86,9 – 13,1 Abdullah Avcı
Şenol Güneş 87,8 – 12,2 Mustafa Denizli
Şenol Güneş 88,4 – 11,6 Aykut Kocaman
Şenol Güneş 89,2 – 10,8 Yılmaz Vural
Şenol Güneş 92,6 – 7,4 Hikmet Karaman
Şenol Güneş 93 – 7,0 Bülent Uygun

Ahmet Başkaya
12.03.2011, 16:17
Kocaeli de Güneş doğacak !

endlessdeath
12.03.2011, 21:22
Arkadaş bu yattara ısrarı nmedir yaa doğru düzgün orta kesemiyor

endlessdeath
12.03.2011, 21:27
Bir de brozek iyi oynarken neden alırsın oyundan yattarayı al oyundan.Allahtan karşı takım kasımpaşa çok güçsüzdü.2. yarı brozek çıktı takımın oyunu bozuldu şenol hoca şart ünal hoca napsın bilmiyorum artık kim kararveriyorsa oyuncu değişikliğine

ugurozturk
12.03.2011, 21:27
hocam sensiz olmuyor.. o kulubede olman lazim.. yoklugun hissedildi bugun. bu takimi hic bu kadar daginik gormemistim..

Hqmi
12.03.2011, 21:32
Sana cezayı vereninde verdirtenin de...

ahamitokutan
12.03.2011, 22:56
Teknik heyetimizde oyunu okuyamama gibi bir sıkıntı olduğu kanısına varmaya başlıyorum.Bunu üzülerek söylüyorum ama aldığı tüm topları rakibe veren bir colman,ne yaptığı belli olmayan lakayt bir yattara,iki tane boş kaleye topu gönderemeyen bir umut sahada dururken süper bir asist yapan,güzel de oynayan bir brozek'i çıkarmak intihar etmekten başka birşey değildir.Kimse kusura bakmasın ama her hafta gerilim filmi izlemekten ben sıkıldım yahu.Sonuncu sıradaki bir takıma karşı bu denli stres yaşayacaksak ve bunu teknik hatalardan dolayı yaşayacaksak kapatalım dükkanı gidelim yani...

AYAN61
12.03.2011, 23:11
Yalnız Brozek çok yorulmuştu, dibindeki toplara koşmaz olmuştu. Bu bariz ortada, adam hala 90 dakika oynayamıyor. Ayrıca Sevdiğim bir büyüğüm "herkesin bir zamanı vardır." derdi. Gerçekten de öyle. Ne alan'ı ilk 11'de başlatsa, böyle faydalı olurdu. Ne de Giray'ı 2. yarı oyuna alsa bu kadar faydalı oynayabilirdi.

Herkesin bir zamanı var, iyi teknik direktör de elindeki malzemeyi en iyi ve en doğru zamanda kullanandır. O yüzden, Burak şimdi yıldızımız, çünkü onun zamanı başladı. Onun da zamanı bitecek, tıpkı yattara gibi. Bakalım yeniden zamanı ne zaman gelecek, yada yattara gibi elimizden kayıp gidecek mi? Hayırlısı...

Hocanın, İlk yarıdaki Yattarayla başlama isteğini doğru bulduğum için yazdım bunları. Bari ortaları güzel açabilseydi de, en azından bir geri dönüş ışığı var derdik....

Mustafa Ayazoğlu
13.03.2011, 00:11
Gençlerbirliği, Konyaspor, Galatasaray, Bursaspor, Eskişehir

Önümüzde ki 5 maçın skoruda 1-0 şeklinde olacaktır. Madem gol atma becerimiz yok. Artık iyi savunma yapıp 1-0 oyunu bitirmeli.

Orta sahada Burak - Selçuk - Colman - Ceyhun - Jaja 5 lisi ile oynamalı.
İlerde Umut tek forvet gözükse bile. Burak Jaja ve Umut değişmeli oynar.

Her maçı 1-0 alacak kapasitede bu kadro.

Yeterki iyi savunma yapalım.

Mustafa ÖZDEMİR
13.03.2011, 11:06
tebrikler hocam...

Mustafa Ayazoğlu
14.03.2011, 23:26
açıkcası gençler ardından konya maçları zor olacak. gol yememek zorunda olduğumuz 2 maç.

tıpkı bursa maçında ki gibi ilk 20 dk 2-0 yakalayıp maçı öyle bitirmeli.

sonra kalan 7 maçta yolumuz açılır. hiç düşünmüyorum bile. önemli olan bu 2 maç ve gol yememek.

gol yemediğimiz taktirde kazanacağız bu maçları.

Ömer Faruk61
15.03.2011, 20:35
Hocam Dünya batsa seninleyim.Bu ne olursa olsun değişmeyecek!!!

ugurozturk
16.03.2011, 13:35
Hocam Dünya batsa seninleyim.Bu ne olursa olsun değişmeyecek!!!

aynen.... ister sampiyon yap bizi... ister ... bizi..

Burçak
16.03.2011, 18:02
‎'' Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama ; Gül başka, leş başka kokar...!''

Semra
16.03.2011, 22:40
Şenol hoca, seni çok seviyorum, iyiki bizimlesin.

bordo61
18.03.2011, 00:33
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6810-1Y2E8I5Q.jpg

Hocaların hocası Ahmet Suat ile Şenol Hoca yan yana

Faruk UYSAL
18.03.2011, 01:11
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6810-1Y2E8I5Q.jpg

Hocaların hocası Ahmet Suat ile Şenol Hoca yan yana
Son şampiyonluğumuzu tattığımız 1984 yılında İzmir Atatürk Stadı'nda bjk ile oynadığımız ve uzatma dakikalarında Levent'in attığı 2 kafa golüyle Türkiye Kupası'nı kazandığımız maçta her ikisini de hoca ve kaleci olarak izleme şansını bulmuştum. O akşam sezonu çifte kupa ile bitirmenin müthiş keyfini yaşamıştık. Sonra ben maçta gördüklerimi köyüme döndüğümde arkadaşlarıma günlerce ballandıra ballandıra anlatmıştım.:)
Çok sakin bir teknik adamdı Ahmet Suat Hoca; 90 dakika boyunca oturduğu yerden pek kalkmazdı. Tabii takım da işini biliyordu.

slmn
20.03.2011, 15:51
Takımı karşılarken elimi Şenol hocaya uzattım,sağolsun sıktı selam verdi.Bazı futbolcularımız ise hiç bakmadan basıp gitti.Biz orada 3 saat bekledik bişe diyemiyorum.Kimse Şenol hoca gibi olamıyor büyüksün hocam.

sezai
20.03.2011, 19:38
Abi tayfunda ne var hocam bu neyaa

ugurozturk
20.03.2011, 19:58
Hocam tayfunu cikarip yattara engin alanzi ya da paweli alirsan bi sansimiz var

izzet
20.03.2011, 21:04
Umutu kazanacagim diye bitirdin hocam.

Dokunulmazligin var bazilarinda, ama artik Formayi Pawele verme zamani geldi.

DeAgLeMaNyAq
20.03.2011, 21:13
Tayfun-Umut ısrarını tez zamanda bırakır inşallah.

- Amin...

Selman
20.03.2011, 21:32
Hocam, Allah aşkına vazgeç şu Umut sevdasından.Kanser olucaz.En azından dene.Ne bileyim Pawel'i oynat.O da olmadı Burak'ı ortada Pawel'i solda oynat.Şu futbol fukarasını sürme sahaya.Yeter.

Ahmet Faruk
20.03.2011, 21:37
Korkak falan diyorlardı Şenol Güneş için ya, orasını hiç bilemem.
Ama şu bilmem kaç hafta sonra inat olduğuna en büyük yemini ederim.
İnattan da öte, Ali Ağaoğlunu da geçti mübarek : "Yaparsam olacak." E olmuyor işte, olmuyor yaani. Ol-mu-yor!
Umuttan Trabzonspora forvet yapamayacaksın, anla işte. Tek sorun sen de olduğu için değil,Umutla sorunları paylaştığınız için olmayacak.

MuratJ
20.03.2011, 21:50
umut ısrarın bugün bitmiştir umarım hocam. he ayrıca bahsetmeden geçemeyeceğim tayfun cora futbolcu değil bugün boşluğuna gelmiş sanırım oynatmışsın sevgili hocam. kritik haftalar toparlayın durumunuzu.

crazyman_61
20.03.2011, 22:01
umut ve tayfun diyorum hocam

Pshycologist41
20.03.2011, 22:24
bu takım şampiyon olacaksa başında elbette sen ol gurur duyalım deli gibi alkışlayalım o adam sen ol ama o taktıgın gözlük neyse o bi çıkart hocam artık ya allahını seversen adilsen adaletliysen yakışmıyor bu yaptıkların

erolizmts
20.03.2011, 22:38
Bugünde yine yanlışların yüzünden 90. dakikada zor kurtulabildik hocam. Çıkardığın ilk 11, oyun taktiğin ve de oyuncu değişikliklerin resmen takımı baltalıyor gibi. Daha ne kadar son dakikalarda zoraki kazanmaya devam edeceğiz bakalım.

Adem Erdoğan
20.03.2011, 23:45
Şampiyonluk en çok sana yakışacak hocam; yalnız bazı ısrarlar sana yakışanı engellemesin.

İbrahim CİHAN
21.03.2011, 00:57
şenol hocam başımızın tacısın fakat bu değişiklikler ve bu ısrarcılık çileden çıkarmaya başlıyo 20 yaşında kalpten gitmek istemiyorum:) şaka bi yana da hocam 8 hafta kaldı artık aman deyim.

Ali İhsan
21.03.2011, 01:11
Bu arkadaşlar neyin ısrarından bahsediyorlar?

Egemen yok, Onur yok, Engin yok, Yattara bitmiş.

Umut ısrarı ve Tayfun ısrarı sanırım ana konumuz. Umut tercihinde bence haklı, kondisyonlu oyuncu, 90 dakika oynatıyor, adam sonuçta oyun planında takımın sisteminde önemli bir rolde, evet her hafta iyice kötüye gidiyor ama hoca ona güveniyor, Brozek'in kondisyonuna güvenemiyor demek ki. Alan'ı ilk onbir başlatınca adam erkenden oyundan düşüyor ama motive bir şekilde oyuna girince rakibi dağıtıyor. Aynı şey Brozek'in de sonradan girdiği maçlarda yaptığı katkılarda da geçerli. Demek ki hoca tartıyor, biçiyor, taraftar gibi düşünmüyor, en mantıklı düzeni kurmaya uğraşıyor.

Tayfun geçen hafta iyiydi, hoca bu hafta da şans vermek istemiş olabilir ama bu hafta çok kötüydü, ilk çıkan o oldu. Demek ki hoca tercihlerini de sorgulayabiliyor. Zaten ne zaman devreyi yenik bitirsek hoca bir hamle yapıyor ve o hamle genelde maçı kazandıran hamle oluyor. İlk devre geride girdiğimiz çoğu maçta önde veya berabere girdiğimiz maçlardan daha rahattım. Bir şekilde bir değişiklikle rüzgarı çevirip, daha motive bir şekilde üstünlük golünü de buluyoruz ve saçma sapan skor koruma periyotlarını geçirmeden maçı kazanıyoruz.

Hoca bir sürü eksiğe ve olumsuzluğa rağmen diri ve mental olarak sağlam bir takımla devam edebiliyor. Her maç, en kötü oynadığımız maç dahil hayvan gibi pas yapıyoruz, ligin en çok şut çeken takımıyız. Oyun sistemimiz her zaman riskli olsa da seyir zevki, heyecan dozajı en yüksek maçlar bizimkiler.

Sonuç itibariyle şu anda ligin en iyi 4. kadrosuyla, ligin en tepesindeki ikilidiyse hoca haklıdır ve bence çok da başarılıdır.

Cem Akyüz
21.03.2011, 01:16
Hocam Pawel diyorum :)

Samet Yildirim
21.03.2011, 02:20
Büyüksün Hocam.

Insallah artik ibre Pawele döner.

Canberk
21.03.2011, 03:32
Pawel oynayacak ve biz bu 7.şampiyonluğu göreceğiz hocam.

mehmet83
21.03.2011, 06:57
Hocam Umut'u bir kac hafta yedek baslat ne olur. Hem Umut'a iyi gelecektir bu, hem takima. Saygilar hocam.

Murat Erdem
21.03.2011, 09:41
Bu kadar formsuzken, yaşadığı baskı yüzünden bu kadar belli olurken, Umut'u ısrarlar oynatan, 90 dakika sahada tutmakta inat eden teknik ekip Umut'tan daha çok suçludur benim gözüm de...Bu ısrar ve inatın dayanağı nedir ? Kime ne faydası var ? Faydası olmayan, zarar gören ilk öğe bizzat Umut Bulut'un kendisidir.

CAFER ÖZER
21.03.2011, 10:03
Hocam seni seviyorum
Trabzonsporda uzun yıllar kalmanı istiyorum
ama artık taşın altına elini sok diyorum.
Değişiklik yap bir şeyler yap Şampiyonluk gidecek,sana şu an methiyeler düzen medya Şanol Güneş bu işi bilmiyor diyecekler.
Hocam sen kaleci idin sein döneminde Türkiyenin en iyisi idin.
Hadi Umutu bilmiyorsun Kalede olduğun için Forvte nedir bilmiyorsun,
Tolgadan şampiyonluğa oynayan takım kalecisi olmayacağını görmüyormusun,
Neden Onur sakatlanır diye takıma adam gibi kaleci aldırmassın,
Yada Elinde Bora varsa neden denemessin.
Genç Tolganın psikolojisinin bozuk olduğunu maçtan sonra Tüm Türkiye gördü artık sende gör.
Bak Hocam İddia ediyorum.
Umutu 1,2 hafta dinlendir.
Borzeki koy takım daha iyi olacak.
Yoksa biz Konya gibi bir takımada çok zorlanacağız.
Yine Umut girip girip atamayacak,Adamların ilk geldiği pozisyonda Genç Tolga yine hata yapacak
Ondan sonra ayıkla princin taşını.
Şenol Güneşin en büyük hatası Şudur.
Eskiden de böyleydi şimdide ayne devam ediyor.
Sorumluluk alıp takımın eksik mevkilerine oyuncu aldırmıyor,Aynı hatayı Atay Aktuğ döneminde yaptı hala devam ediyor.

Mustafa Yılmaz.20
21.03.2011, 10:06
Aman hocam dikkat et Umut'a birşey olmasın. Ona birşey olursa naparız biz.. Pawel'e de verdiğin süreler yeter artık. Her maç oyuna sokmak zorunda değilsin ya bu adamı. Yabancı kontenjanına takılıp kadro dışı bırak, hem o rahatlasın hem biz.

Tatar Kemal
21.03.2011, 11:22
Hocam senin büyüklüğüne lafımız yok. kimse de sana laf edemez ama rica ediyorum umut bulut'u biraz dinlendir. çocuk inanılmaz strese girmiş. pawel'le maça başla 70.-75. dakikadan sonra umut'u sok. bak göreceksin herşey o kadar değişecek ki. çok gol kaçırıyoruz ve bu da umut'u iyice strese soktu. rahat kazanacağımız maçların sonunu stres ve sinir içinde getiriyor hale geldik. halbuki bu takım çok ama çok rahat maç kazanabilecek kapasitede.

Mustafa ÖZDEMİR
21.03.2011, 11:27
tebrikler hocam...

Mustafa Yüksek
21.03.2011, 11:28
Hocam teşekkürler.

Tayfun ve Umut tercihleri bana göre doğru değildi. Özellikle Pawel'in artık ilk 11 başlaması gerekiyor bence.

hami08
21.03.2011, 15:18
Arkadaş ne kadar teknik direktör varmış bu sayfada ya :)

fteotdgs
21.03.2011, 19:38
Senol hoca yine ayni seyi yapiyor: Sampiyonluk yolunda neredeyse her seyi, baska kimsenin bu takim ile beceremeyecegi sekilde, basariyor, asiyor ama oyle bir iki hata yapiyor ki ucup gidiyor eldeki sampiyonluk. O malum seneden sonra bu sene de simdilik gorunen bu. Taaa ilk yarida, fikstur herkes tarafindan bilinir ve ilk macinda BJK’yi yenen Antep BB’nin gruptaki en buyuk rakip olacagi ortaya cikmisken Trabzon’daki maci ciddiye almamasi, pisi pisine kaybedilen iki puan, daha sonra son macta BJK karsisinda bir sonraki Fener maci dusunulerek (Bunun boyle olacagini taa o Antep macinda nasil goremezsin hocam? O maci alsak BJK maci formalite olacak, tamamen FB macina kitlenecektik.) yedek kadro cikarip tum takim kimyasini, moralini bozmasi, hem o maci, kupayi, hem de sonraki Fener macini vermesi, aslinda o da yetmeyecegi icin oncesinde yine hafife almaktan, Trabzon’daki macta Ankaragucu’ne verilmis iki puan, olmus rakibin (FB) diriltilmesi…Klasik Senol Gunes basiretsizligi tum bu saydiklarim. Kimse kusura bakmasin. Simdiye kadar talihi, talihimiz yaver gitti, buraya kadar geldik ama Senol hoca hala zorluyor sansini, hala anlasilmaz bir Umut inadi. Bu neyin inadi? “Sampiyonlugu yine kaybetmek istiyorum” inadi mi bu? Kagit ustunde gole en yakin adam haftalardir sac bas yolduruyor, bos kaleye kaciriyor, hala bir alternatif, cozum arayisi yok. Hic bir sey yapmadan oturup bekleme luksumuz yok, kalmadi. Neyi bekliyorsun hocam? Bir kere daha sampiyonlugun elinden ucup gitmesini mi? Bu taraftarin aklini yitirmesini mi?

GULER
21.03.2011, 19:48
Senol hoca yine ayni seyi yapiyor: Sampiyonluk yolunda neredeyse her seyi, baska kimsenin bu takim ile beceremeyecegi sekilde, basariyor, asiyor ama oyle bir iki hata yapiyor ki ucup gidiyor eldeki sampiyonluk. O malum seneden sonra bu sene de simdilik gorunen bu. Taaa ilk yarida, fikstur herkes tarafindan bilinir ve ilk macinda BJK’yi yenen Antep BB’nin gruptaki en buyuk rakip olacagi ortaya cikmisken Trabzon’daki maci ciddiye almamasi, pisi pisine kaybedilen iki puan, daha sonra son macta BJK karsisinda bir sonraki Fener maci dusunulerek (Bunun boyle olacagini taa o Antep macinda nasil goremezsin hocam? O maci alsak BJK maci formalite olacak, tamamen FB macina kitlenecektik.) yedek kadro cikarip tum takim kimyasini, moralini bozmasi, hem o maci, kupayi, hem de sonraki Fener macini vermesi, aslinda o da yetmeyecegi icin oncesinde yine hafife almaktan, Trabzon’daki macta Ankaragucu’ne verilmis iki puan, olmus rakibin (FB) diriltilmesi…Klasik Senol Gunes basiretsizligi tum bu saydiklarim. Kimse kusura bakmasin. Simdiye kadar talihi, talihimiz yaver gitti, buraya kadar geldik ama Senol hoca hala zorluyor sansini, hala anlasilmaz bir Umut inadi. Bu neyin inadi? “Sampiyonlugu yine kaybetmek istiyorum” inadi mi bu? Kagit ustunde gole en yakin adam haftalardir sac bas yolduruyor, bos kaleye kaciriyor, hala bir alternatif, cozum arayisi yok. Hic bir sey yapmadan oturup bekleme luksumuz yok, kalmadi. Neyi bekliyorsun hocam? Bir kere daha sampiyonlugun elinden ucup gitmesini mi? Bu taraftarin aklini yitirmesini mi?

Buraya kadar gelmemizin en buyuk paysahibi yine Senol hocamizdir. Ama ozelestirine katiliyorum, hocamizin Umutta israr etmesine anlam veremiyoruz. Vardir elbet bir bildigi..

Ilelioglu
21.03.2011, 19:51
Hocam böyle devam edin, sizi cok seviyoruz...!

;):)

Erkin Ekşi
22.03.2011, 12:49
tayfun umut tolga

bu uclu trabzonda oynadigi surece sampiyonluk hayal.

Tyler Durden
22.03.2011, 15:11
Ozellikle bazi konularda takintili oldugunu dusunuyorum.Oyle bir mantaliteye sahip ki bir futbolcuyu kazanma gibi bir derdi yok.Sabit fikirli.
Umut israri, Tayfun israri yattara takintisi herseyi ozetliyor.Bazi futbolcular agzi ile kus tutsa hocaya yaranamiyorlar,pawel,baris,zaman zaman ceyhun, yattara..
Bu oyunculara cok haksizlik yaptigini dusunuyorum.
Ozellikle Tayfun ve Umut tercihlerinin dogrulugunu dusunmesi lazim.Tayfun bir seneye yakin sakatti ve sonra geldi fener macinda oynadi, rezil oldu kart gordu.Gonderildigi A2'dede kart gorup cezali duruma dustu,sonra tekrar kasımpasa macinda sahada yer aldi.Az kalsin takimin basini yakiyordu ama butun bunlara ragmen bu adam yine gencler macinda ilk onbirdeydi.Simdi bu tayfun denen kabiliyetsizin bu kadar kredisi varken, neden bir barisin bir yattaranin,alanzinhonun boyle kredisi olmuyor.Bu adamlar bir hata yapsa forma yuzunu sadece ruyalarinda goruyorlar..Ben yattara ya zaman zaman cok kizdim ama bu adamin bu denli etkisiz olmasinin nedenlerinden biride hocadir.
Birde Umut bulut olayi var ki akillara zarar.14 macta bir gol atan golcu+alternatif diye alinan golcunun macin son 3-5dk sinda oyuna girmesi.Saka gibi.

Koray Yiğit
22.03.2011, 21:07
Defansı orta çizgiye yakın kur. Ofsayt taktiği yaptır
Takımı geriye koşturma. Önde basmasını ve pres yapmasını sağla
Set hücumlarında acele edilmesin. Top sabırlı bir şekilde çevirilsin.
Saha paylaşımı iyi yapılmalı. Yardımlaşma ve pas trafiği üst düzeyde olmalı

Büyük takım gibi üstün ve atak futbol oynamamızın yolu bu dört formülden geçiyor.

_______________Tolga___________________

Serkan_____Mustafa_______Giray________Piotr

Alan______Selçuk________Engin________Burak

__________Jaja________Pawel___________

Alanzinho sol kanatta oynadığında yaptığı driplingler etkili olmazken, sağ kanatta güçlü ayağı olan sol ayağı ile kolay adam geçme ve şut çekme imkanına sahip oluyor. Nitekim golünü de attı. Bu yüzden sağ tarafta oynamalıdır.

Yattara için de ayni şey geçerli. Jeneriklik gollerine baktığımızda soldan götürdüğü toplarla gollerini hatırlıyoruz( Kayseri, Gençlerbirliği )

Pawel çok zeki ve teknik bir oyuncu. Kenarlara giderek top alması. Stoperi kendisi ile beraber götürmes. Duvar pasları ve top alışverişleri muazzam. Topu her aldığında rakip için tehdit oluştuyor. İlk 11'de oynatılmamasını şaşkınlıkla karşılıyorum.

Engin ise içi dışına sığmayan çok enerjik ve agresif bir oyuncu. Orta alanın ortasında direnci artırmak için faydalanmalıyız.

Mustafa Yumlu'nun hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum. Oynamış olduğu maçlarda da bariz bir hatasını görmedim.

Cafer Bulur
22.03.2011, 23:00
Bu basliga cyzio hocam ugrasa ve senol hocanin geride kalan dönemini degerlendirse iyi olurdu aslinda.:)

Mehmet Ç.
22.03.2011, 23:29
Bu basliga cyzio hocam ugrasa ve senol hocanin geride kalan dönemini degerlendirse iyi olurdu aslinda.:)

Sorim sorim diyorum, ama karkuyorum :S

Cyzio hocam 1 senedir yok. Özledik. Yasliydida biraz hocam hatirladigim kadari ilen, aceba diyorum :S :(

Mustafa Yüksek
22.03.2011, 23:34
Sorim sorim diyorum, ama karkuyorum :S

Cyzio hocam 1 senedir yok. Özledik. Yasliydida biraz hocam hatirladigim kadari ilen, aceba diyorum :S :(

Hocamız gayet sağlıklı bildiğim kadarı ile. Geçen aylarda Kocaeli'de arkadaşlarla buluşmuşlardı.

Emirhan Makul
23.03.2011, 00:19
Bırakın milleti rahat la :D

10 sn liğine şenol hoca hocamız olmasa da ona tayfun cora ve umut bulut hakkında hocam şimdi Yukarda Allah var ne düşünüyorsun bu ikisi hakkında diye sorabilsem.

Mehmet Ç.
23.03.2011, 09:21
Hocamız gayet sağlıklı bildiğim kadarı ile. Geçen aylarda Kocaeli'de arkadaşlarla buluşmuşlardı.

Cok sevindim :)

Özledik kendisini. Görenler Forum'u unutmasin desin :)

danger00
23.03.2011, 23:01
Sene 1988
Barış Manço, Trabzon, Şenol Güneş....
http://www.facebook.com/video/video.php?v=207746655917974&comments

My
24.03.2011, 01:35
Şenol hocam;

1- Seni çok seviyoruz
2- Hocam n'olursun artık dinlendir Umut'u adam bitti tükendi
3- Hocam Bora'yı oynatman Tolga'yı oynatmandan daha fazla riskli değil.
4- Seviyıruz seni hocam ;)

Erkin Ekşi
24.03.2011, 12:42
hocam kaleye beni koy yada kendin gec gozunu seveyim.

Hürgün Aygün
27.03.2011, 16:57
En başarılısı Şenol Güneş

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6892-1W8H0R1T.jpg

A Milli Takımı çalıştıran en başarılı Teknik Direktör Şenol Güneş oldu.

Türk futbol tarihinde A Milli Takımda birden fazla teknik direktörlük görevini üstlenen birçok isim bulunurken, Şenol Güneş bir kez üstlendiği bu önemli görevde unutulmaz başarılara imza attı.

Güneş yönetiminde 2002 FIFA Dünya Kupası elemelerinde başarılı bir grafik sergileyen Milli Takım, İsveç'in ardından ikinci olarak Avusturya ile play-off maçları oynamaya hak kazandı. Rakibine 1-0 ve 5-0'lık sonuçlarla üstünlük sağlayan Ay-Yıldızlılar futbol dünyasının en önemli sahnesinde yer almaya hak kazandı.

Şenol Güneş yönetiminde tarihindeki ikinci Dünya Kupası macerasını yaşayan Türkiye, Brezilya, Çin ve Kosta Rika'nın yer aldığı C Grubu'nu ikinci sırada bitirerek, adını ikinci tura yazdırdı. Bu turda kupanın ev sahiplerinden Japonya'yı Ümit Davala'nın attığı golle 1-0 yenen Ay-yıldızlılar, çeyrek finalde, turnuvada Fransa ve İsveç gibi takımları eleyen Senegal ile eşleşti. Afrika temsilcisini İlhan Mansız'ın attığı altın golle 1-0 yenen A Milli Takım, Türk futbol tarihinin en önemli başarısını kazanarak, yarı finale yükseldi.

Finale çıkma mücadelesinde Brezilya ile eşleyen Şenol Güneş'in öğrencileri, güçlü rakibine 1-0 yenilmekten kurtulamadı. Kupanın üçüncülük maçında bir diğer ev sahibi Güney Kore ile eşleyen A Milli Takım, rakibini 3-2 yendi. Şenol Güneş, bu sonucun ardından Dünya üçüncüsü unvanını elde eden Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırdı.

2002 FIFA Dünya Kupası'nda elde edilen üçüncülüğün ardından başarılarına devam eden Şenol Güneş ve ekibi Türk halkını bir yıl aradan sonra tekrar sevince boğdu.

Fransa'nın ev sahipliğinde gerçekleşen 2003 FIFA Konfederasyon Kupası'na dünya üçüncüsü unvanıyla katılan Türk Milli Takımı, bu turnuvada da başarılarına kaldığı yerden devam etti.

Turnuvada B Grubu'nda yer alan Türkiye, Kamerun Brezilya ve ABD ile eşleşirken, grubunu ikinci sırada tamamlayarak adını yarı finale yazdırdı. Yarı final mücadelesinde ev sahibi Fransa ile başa baş bir oyun sergileyen Ay-yıldızlılar karşılamayı 3-2 kaybetmekten kurtulamadı. Üçüncülük mücadelesinde Kolombiya ile karşılaşan Türk Milli Takımı, mücadeleden 2-1'lik skorla galip ayrılarak 2002 FIFA Kupası'ndaki derecesini tekrarladı. Şenol Güneş bu sonucun ardından, Türk futbol tarihinde büyük bir başarıya daha imza atmış oldu.

http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6892#Icerik

Alihan Ertürk
27.03.2011, 17:03
Üstüne hoca tanımam.:)

Emre EFENDİOGLU
27.03.2011, 18:25
Sene 1988
Barış Manço, Trabzon, Şenol Güneş....
http://www.facebook.com/video/video.php?v=207746655917974&comments

Çok güzel videoydu teşekkürler.

Yasin Altuntas
28.03.2011, 16:10
Senol Günes´le Aykut Kocaman´in arasindaki 7 Fark

1- Aykut Kocaman Trabzon lehine verilen penaltılarla planlı suni gerilimin ilk kıvılcımını çakarken, Şenol Güneş Fenerbahçe lehine “çalınmayan ve çıkarılmayan” kartlara değinmeye tenezzül bile etmemiştir
2- Aykut Kocaman işbirliği içinde olduğu medya kanalıyla Trabzon takımı üzerinde suni bir baskı ortamı inşa ederken, Şenol Güneş hep olduğu gibi bu ucuz yola da tenezzül etmemiştir.
3- Aykut Kocaman’ın başkanı tarafından korunduğu-kollandığı herkesin malumu iken, Şenol Güneş’in herhangi bir başka isim ya da başkan tarafından “korunması” kariyeri boyunca söz konusu bile olmamıştır
4- Aykut Kocaman beğenmediği-istemediği iddia edilen (Alex- Dos Santos vb) oyuncuları sayesinde kariyerine tutunma çaresizliğine mahkum kalırken, Şenol Güneş kariyerini bitirme noktasına gelmiş isimleri kendi zirvelerine taşıyarak, oyuncusunun sırtına binen değil, oyuncusunu sırtına alan bir fotoğraf vermiştir
5- Aykut Kocaman takımı gol attığında bile gülmemeye, sevinmemeye özen göstererek “ağır ol da molla desinler”e sığınırken, Şenol Güneş futbolun sonuçta bir oyun olduğunu asla aklından çıkarmayan “üç korner bir penaltı” coşkusunu hiç terk etmemiştir.
6- Aykut Kocaman’ın “doğallığı” imaj makerlarla inşa edilmiş duygusu veren bir soğukluk olarak her yanından dökülürken, Şenol Güneş’in doğallığı güneşin doğuşu kadar olağan bir fotoğraf vermeye devam etmektedir
7- Aykut Kocaman yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen evine misafir gelen bir büyüğüne hoş geldin diyemeyecek kadar hırslarına ve egosuna yenik düşerken, Şenol Güneş büyüklüğüne ve misafir olmasına aldırmadan Kocaman’ın yanına gidecek kadar çelebi bir tavır göstermiş ve aslolanın “insan olabilmek” olduğunu başta Aykut Kocaman olmak üzere herkese göstermiştir.

İlker ToSun
28.03.2011, 20:12
Senol Günes´le Aykut Kocaman´in arasindaki 7 Fark

1- Aykut Kocaman Trabzon lehine verilen penaltılarla planlı suni gerilimin ilk kıvılcımını çakarken, Şenol Güneş Fenerbahçe lehine “çalınmayan ve çıkarılmayan” kartlara değinmeye tenezzül bile etmemiştir
2- Aykut Kocaman işbirliği içinde olduğu medya kanalıyla Trabzon takımı üzerinde suni bir baskı ortamı inşa ederken, Şenol Güneş hep olduğu gibi bu ucuz yola da tenezzül etmemiştir.
3- Aykut Kocaman’ın başkanı tarafından korunduğu-kollandığı herkesin malumu iken, Şenol Güneş’in herhangi bir başka isim ya da başkan tarafından “korunması” kariyeri boyunca söz konusu bile olmamıştır
4- Aykut Kocaman beğenmediği-istemediği iddia edilen (Alex- Dos Santos vb) oyuncuları sayesinde kariyerine tutunma çaresizliğine mahkum kalırken, Şenol Güneş kariyerini bitirme noktasına gelmiş isimleri kendi zirvelerine taşıyarak, oyuncusunun sırtına binen değil, oyuncusunu sırtına alan bir fotoğraf vermiştir
5- Aykut Kocaman takımı gol attığında bile gülmemeye, sevinmemeye özen göstererek “ağır ol da molla desinler”e sığınırken, Şenol Güneş futbolun sonuçta bir oyun olduğunu asla aklından çıkarmayan “üç korner bir penaltı” coşkusunu hiç terk etmemiştir.
6- Aykut Kocaman’ın “doğallığı” imaj makerlarla inşa edilmiş duygusu veren bir soğukluk olarak her yanından dökülürken, Şenol Güneş’in doğallığı güneşin doğuşu kadar olağan bir fotoğraf vermeye devam etmektedir
7- Aykut Kocaman yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen evine misafir gelen bir büyüğüne hoş geldin diyemeyecek kadar hırslarına ve egosuna yenik düşerken, Şenol Güneş büyüklüğüne ve misafir olmasına aldırmadan Kocaman’ın yanına gidecek kadar çelebi bir tavır göstermiş ve aslolanın “insan olabilmek” olduğunu başta Aykut Kocaman olmak üzere herkese göstermiştir.

Yasin kardeşim senin bütün bu yaptığın karşılaştırma "futbol adamlığı"na yönelik bir kıyastır. Şenol hocanın önceliği "teknik adamlık" konusudur yani en azından başarı için öyle olmak zorundadır.

Bu saydıkların elbette güzel şeylerdir ancak karın doyurmaz.

Bize lazım olan "Türk futbolunun Gandhi'si" olmasından ziyade "kurt bir teknik adam" olmasıdır

ve Şenol Güneş özellikle de son haftalarda pek de iyi teknik hamleler yapmıyor

slmn
29.03.2011, 03:16
Gandiyi,gundiyi bilmeyiz biz;bize Şenol hoca kafidir!Kurtlar,çakallarda sizin olsun.

Emre EFENDİOGLU
29.03.2011, 03:20
Allah yardımcın olsum hocam.

Adem Erdoğan
29.03.2011, 09:53
Gandiyi,gundiyi bilmeyiz biz;bize Şenol hoca kafidir!Kurtlar,çakallarda sizin olsun.

Helal olsun.

Yasin Altuntas
29.03.2011, 15:04
Yasin kardeşim senin bütün bu yaptığın karşılaştırma "futbol adamlığı"na yönelik bir kıyastır. Şenol hocanın önceliği "teknik adamlık" konusudur yani en azından başarı için öyle olmak zorundadır.

Bu saydıkların elbette güzel şeylerdir ancak karın doyurmaz.

Bize lazım olan "Türk futbolunun Gandhi'si" olmasından ziyade "kurt bir teknik adam" olmasıdır

ve Şenol Güneş özellikle de son haftalarda pek de iyi teknik hamleler yapmıyor

Manisa Maci: Alan sonradan girip golü atiyor
Besiktas Maci: Ceyun Oyuna giriyor ve golü atiyor
Gencler Maci: Alan sonradan girip golü atiyor

;)

Dipnot: Bu 7 Farki ben yazmadim baska bir Siteden alinti yaptim.

bestrafer
31.03.2011, 16:58
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6914-6I3M6O3D.jpg

George Best'ten farkı var diyenin alnını karışlarım :)

İlker ToSun
01.04.2011, 12:40
bu hafta sakın selçuk'u ilk 11 oynatma hocam

hakem cüneyt çakır ve bir sonraki maç gs maçı

selçuk kart sınırında

Yaşar
01.04.2011, 20:22
takımımız Fb ile psikolojik savaşa girmişken, biz de burda bazı forumdaşlarımızla psiklojik savaşa girdik.. Allah hem takımımızın hem de bizim yardımcımız olsun.

Mustafa Yüksek
01.04.2011, 20:37
İlker'in takıntıları son dönemeçte saçmalama düzeyine geldi artık. Yattara'nın yerine oynayan Burak'ı eleştiriyordun, prensi olmakla suçluyordun. Şu anda takımı sırtlayan adam konumunda. En önemli kozumuz olarak gözüküyor. At kısmını bilmem ama doğru adamı oynatıyor gibi. IQ kısmına hiç girmeyecem. Eleştirilerini düzgün bir şekilde yapsan, kelime oyunlarına girmesen, yine de anlaşılır ne demek istediğin. Kasma bu kadar.

Tolunay Abdioğlu
01.04.2011, 20:42
Ferguson amcanın bir lafı geldi aklıma nedense. :)

İlker ToSun
01.04.2011, 20:46
İlker'in takıntıları son dönemeçte saçmalama düzeyine geldi artık. Yattara'nın yerine oynayan Burak'ı eleştiriyordun, prensi olmakla suçluyordun. Şu anda takımı sırtlayan adam konumunda. En önemli kozumuz olarak gözüküyor. At kısmını bilmem ama doğru adamı oynatıyor gibi. IQ kısmına hiç girmeyecem. Eleştirilerini düzgün bir şekilde yapsan, kelime oyunlarına girmesen, yine de anlaşılır ne demek istediğin. Kasma bu kadar.

Önemli olan benim takıntılarımın ne düzeye geldiği değil, benim takıntım varsa da zararını ben çekerim. Şenol hocanın takıntılarının cezasını biz çekeriz ama. Bence o yüzden sen de artık yazılanlara verecek bir cevabın varsa cevap ver yoksa hiç cevap verme çünkü "Şenol hocaefendiyi" savunucam diye saçmalıyorsun. Kasma bu kadar.

Bir gün şurada yazılana cevap verdiğini görmedim doru yada yanlış birisi bişey yazıyorsa yazıyor. Sen dedin diye ben yazacaklarımı değiştirmeyeceğime göre bence konu hakkında fikrin varsa söyle yoksa saçmalıktan öteye gitmiyor.

Bak mesela kolayı var, son düzlükteyiz ben saçmaladıkça saçmalarım, sen dedin diye de yazılarım değişmeyeceğine göre okumayacaksın yazılarımı olacak bitecek, umursamayacaksın. "Saçmalıyor" deyip geçeceksin, bu kadar önemsemeyeceksin. Çünkü ben öyle yapıyorum, kendime de öyle yapılmasını istiyorum. Hatta engelle ki görme saçmalıklarımı.

Mert Oğuzlu61
01.04.2011, 22:57
yattara yattara diyorsunda

1- bu adamı kimin yerine oynatabilir şenol hoca ?

2- sen antrenör olsan oyun sistemine uymayan, sahaya çıktığında şampiyonluğun ş sini düşünmeyen tek amacı 2 hareket çekip taraftarı coşturmak olan bir adamı 11 e alır mısın ?

neymiş yattara 3 gol 6 asistle oynuyormuş, kaç maç kazandırdı o golleri asistleri ? alanzinho nun manisa ve g.birliği maçlarında attığı altın goller bize 4p kazandırmakla kalmadı doping etkisi yarattı peki 3 gol 6 asistle oynayan yattara fb maçı dışında hangi maçlarda ''yattara olmasa kazanamazdık'' dedirtti bizlere ? sivas maçı deme yattara olmasada biz o maç 6 atardık rakibe.

benim aklıma fb maçı dışında kurtardığı tek maç gelmiyor ? bu adam illa 90 dakka mı oynamalı, eski gücünden uzak olduğunu herkes görüyor sen niye kabul etmiyorsun bu adamın bittiğini ? avni akerde a.gücü maçında 70 dakka oynadı neyine yetmedi niye kazandıramadı o maçı bize ? fener maçında 45dk oynadı hadi o maçın mazereti var takım olarak berbattık, yine avni akerde kayseri maçında 45dk oynadı, kasımpaşa maçında ünal hoca 75dk dayandı ona ula diğer bütün maçları geçtim kasımpaşa maçında 75dk ne yaptı bu adam ?

eleştiride olacak ama ''eleştirmek için eleştiri'' yapacaksan hiç yeri ve zamanı değil, sezon sonuna sakla bu tür yorumlarını. hee bak yarın konya maçında şenol hoca belki saçmalar, belki bizi kızdıracak bir hamle yapar maç içinde belli olmaz işte o zaman gelir eleştiririz ama şu yattara - burak konusunda artık herkesin gördüğünü sende gör, burak a ana avrat küfür eden fenerli bile görüyor sende gör artık !

not : haklı olduğun tek bir konu var o da kaptanlık pazubandını yedek kulübesinde oturan oyuncuya vermek. bak bu konuda haklısın !

Erkin Ekşi
01.04.2011, 23:36
bosuna kasmayin yattarayi bu hale getiren senol hoca ve sadri senerdir.
attigi ortalarin yarisina vurabilecek bir forvetimiz olsaydi zaten baska seyleri konusurduk.

senin baskanin oyuna girdikten sonra bir asist birde golle sonuclanan atagi baslatan yattaraya ben asist masist istemem ciksin gol atsin diyorsa eger bu oyuncu zaten oynamaz.
forvetimize gelince olsun mucadele ediyor gol atmasada olur yattaraya gelince ASIST YETMEZ GOL ATACAK...yok ya.

Mert Oğuzlu61
02.04.2011, 00:20
bosuna kasmayin yattarayi bu hale getiren senol hoca ve sadri senerdir.
attigi ortalarin yarisina vurabilecek bir forvetimiz olsaydi zaten baska seyleri konusurduk.

senin baskanin oyuna girdikten sonra bir asist birde golle sonuclanan atagi baslatan yattaraya ben asist masist istemem ciksin gol atsin diyorsa eger bu oyuncu zaten oynamaz.
forvetimize gelince olsun mucadele ediyor gol atmasada olur yattaraya gelince ASIST YETMEZ GOL ATACAK...yok ya.

yattara adam geçecekte orta yapacakta gol atacaz, o devir kapandı artık sadece bireysel yetenek yetmiyor. hiç mi maç izlemiyonuz.

Yavuz Hasan
02.04.2011, 00:28
yattaranın adım atacak mecali kalmamış hala yattara yattara

Uğurtan
02.04.2011, 01:17
Ben olaya farklı açıdan bakıyorum sahada yürüyecek mecali kalmamış adamdan bile katkı almasını biliyor benim büyük hocam. ;)

MuratJ
02.04.2011, 16:31
bazı maçları şenol hocamızın çok yanlış tercihlerine rağmen kazandık. umuyorum ki tayfunu 18e dahi almak gibi dünyadaki en büyük yanlışı bir daha yapmaz. bazı kaynaklarda muhtemel 11de tayfun görünüyor aman hocam aman. son 8 maç kaldı sana rağmen ite kaka kazanıyoruz bazılarını bundan sonra böyle olmamalı. hoca bişe biliyorda oynatıyoru yok bu olayın. oynatmayacak ne olduğu ortada. sanmıyorum ama oynatılırsa çok başka nedenler arayacağım. ha birde umarım umut yerine pawel ile başlarız. gençler mçında hiç oynamadığımız düzen ile başlamıştık ilk yarıya top oynayamamıştık. 2. yarı sadece tayfun çıkıp eski asıl sistemimize döndük maçı kopardık skorla ve oyunla. bir korkum vardı yazmak istedim.

son 8 maçta size düşeni doğrusuyla yapmanızı diliyorum.

başarılar hocam.

Mustafa Yüksek
02.04.2011, 16:33
Hocaya rağmen kazandık. Vay arkadaş.

Hocam sana güveniyorum. Umut'u dinlendirmen gerektiğini düşünüyorum.

MuratJ
02.04.2011, 16:37
Hocaya rağmen kazandık. Vay arkadaş.

Hocam sana güveniyorum. Umut'u dinlendirmen gerektiğini düşünüyorum.
gençlerbirliği maçını şenol hocamıza rağmen kazandık. bunda ne var. kalitemize göre o maçları o kadar stresle mi kazanmak zorundaydık. gençler maçındaki bir sistemle bir maç kazanırsak hocanın yanlış tercihlerine rağmen kazanmış oluruz. bu benim görüşüm.

İlker ToSun
02.04.2011, 21:12
Ben varya bunca zamandır senin iyi bir teknik direktör olmadığını söyleyerek hakikaten senin hakkını yemişim ya. Sen, benim sandığımdan çok daha fazla biliyormuşsun futbolu ama ben bugüne kadar farketmemişim.

Bir insanın bu kadro malzemesiyle takımı Konyaspor karşısında bu hallere düşürmesi için gerçekten üstün bir futbol bilgisine sahip olması gerekir. Sıradan bir insan bir takımı bu kadar frenleyip bu kadar kötü bir hale sokamaz. Gerçekten olağandışı bir yeteneksin.

Pawel'e nasıl bu kadar tahammül ediyorsun anlayabilmiş değilim. Bu adamın futbolcu mutbolcu olmadığını dünya alem gördü bir sen göremedin. Pawel'i kazanıcam diye resmen takımı zor duruma düşürüyorsun. Son düdük çalmadan Pawel'i oyuna sokmak da neyin nesi. Bekleyeceksin maç bitecek, taraftarlar evlerine dağılacak, stadın ışıkları kapanacak ve öyle sokacaksın Pawel'i.

Jaja gibi ne gol atabilen ne pas atabilen bir adam bu takımda oynuyor ama Ceyhun oynayamıyor ne tuhaf. Ceyhun gerek atikliğiyle, gerek muhteşem paslarıyla gerek muhteşem top kapma becerisiyle bu takımın en gözde oyuncusudur. Hani şöyle diyim, Ceyhunu yaz yanına 10 kişi koy

Konyaspor gibi şampiyonlar liginin favori adayları arasında gösterilen takıma karşı skoru korumaya yönelik oyun anlayışını ve kendi yarı sahamıza kapanmamızı çok iyi anlıyorum. Konya bize gelene kadar ne dünya devlerini devirdi. Konya'ya karşı bu korkak futbolumuz doğaldır o yüzden seni eleştirenlere kulak aldırma. Hepimiz ekranları başında, stadda sayende arkamıza yaslanıp pozitif futbol oynayan takımımızı gururla izledik.

Tabiat kurallarını da alt üst etme konusundaki başarına hayranım hocam. Her canlı istese de istemese de her bir geçen dakika kendini geliştirir ama sen bunun bile doğru olmadığını şu fanilere gösterdin ya helal olsun. "Böyle geldim böyle gidiyorum" diyorsun. Zevkle izliyoruz

seyduna_efil
02.04.2011, 21:15
umut bulut ısrarın başına bir gün bela olacak..takımda inanılmaz bir düşüş var..ilk dönem seyiz zevki veren bi takımdık,şimdi acayip antipatik top oynuyoruz...

izzet
02.04.2011, 21:19
Paweli kullan artik Hocam.

unique
02.04.2011, 21:20
Umut'un haftalardır ısrarla kaçırmasına rağmen takımdan kesilmemesi şaka gibi, bugün attığı golü saymıyorum.

Ali Tunahan Güllü
02.04.2011, 21:21
Hocam biraz daha dahil ol oyuna lütfen.

Harun-61
02.04.2011, 21:21
Hocam,
Pawel artik ilk 11'i hak etti.

Adalet yerini bulsun Lütfen..

.

DeAgLeMaNyAq
02.04.2011, 21:32
Hocamızın tavrı kime merak ediyorum. Maç sonu flaş röportajlara katılmayıp ne diye boş yere ceza almamıza sebep oluyor. Bu kadar bunaldıysa görevi de yakında bırakır...

Fatih
02.04.2011, 21:34
Ha gayret Hocam kaldı 7 maç.

Emirhan Makul
02.04.2011, 21:37
Pawele neden küfrettin hocam 90. dakikada oyuna sokarak küfrettin resmen , şu umuta nasıl katlanıyorsun şaşırıyorum ömrümüz dükendi artık yeter.

MuratJ
02.04.2011, 21:40
şenol hocam yanlışlarına rağmen kazandığımız bir maç daha. son haftalar takımın en formsuz ismi şenol güneş. pawel'e yaptığınızdan dolayı ben kendisinden özür diliyorum. umarım forma gireceksiniz 7de 7 yapıp şampiyon olacağız.

nesta61
02.04.2011, 21:43
dakika 70i gosteriyordu artik burak beni cikartin diye haykiriyordu okadar yorulmustuki oyundan ikinci yari zaten dusmustuu nasil 88dk sabretti senol hoca anlamiyorum ????? ilerde top tutamiyoruz ikinci yari tenis maci gibiydi , senol hocayi bugun cok gergin ve stresli gordum ve oyunculara yansimis ap acik gozukuyordu ilerleyen haftalar icin hic iyi I$IK deyil bu ... hayirlisi olsun onemli olan 3 puan insallah haftaya daha guzel oyniyarak kazanip onumuzee bakalim son 7 hafta ...

Tolunay Abdioğlu
02.04.2011, 21:45
Ben varya bunca zamandır senin iyi bir teknik direktör olmadığını söyleyerek hakikaten senin hakkını yemişim ya. Sen, benim sandığımdan çok daha fazla biliyormuşsun futbolu ama ben bugüne kadar farketmemişim.

Bir insanın bu kadro malzemesiyle takımı Konyaspor karşısında bu hallere düşürmesi için gerçekten üstün bir futbol bilgisine sahip olması gerekir. Sıradan bir insan bir takımı bu kadar frenleyip bu kadar kötü bir hale sokamaz. Gerçekten olağandışı bir yeteneksin.

Pawel'e nasıl bu kadar tahammül ediyorsun anlayabilmiş değilim. Bu adamın futbolcu mutbolcu olmadığını dünya alem gördü bir sen göremedin. Pawel'i kazanıcam diye resmen takımı zor duruma düşürüyorsun. Son düdük çalmadan Pawel'i oyuna sokmak da neyin nesi. Bekleyeceksin maç bitecek, taraftarlar evlerine dağılacak, stadın ışıkları kapanacak ve öyle sokacaksın Pawel'i.

Jaja gibi ne gol atabilen ne pas atabilen bir adam bu takımda oynuyor ama Ceyhun oynayamıyor ne tuhaf. Ceyhun gerek atikliğiyle, gerek muhteşem paslarıyla gerek muhteşem top kapma becerisiyle bu takımın en gözde oyuncusudur. Hani şöyle diyim, Ceyhunu yaz yanına 10 kişi koy

Konyaspor gibi şampiyonlar liginin favori adayları arasında gösterilen takıma karşı skoru korumaya yönelik oyun anlayışını ve kendi yarı sahamıza kapanmamızı çok iyi anlıyorum. Konya bize gelene kadar ne dünya devlerini devirdi. Konya'ya karşı bu korkak futbolumuz doğaldır o yüzden seni eleştirenlere kulak aldırma. Hepimiz ekranları başında, stadda sayende arkamıza yaslanıp pozitif futbol oynayan takımımızı gururla izledik.

Tabiat kurallarını da alt üst etme konusundaki başarına hayranım hocam. Her canlı istese de istemese de her bir geçen dakika kendini geliştirir ama sen bunun bile doğru olmadığını şu fanilere gösterdin ya helal olsun. "Böyle geldim böyle gidiyorum" diyorsun. Zevkle izliyoruz

Aynı şeyi sadece Şenol hoca söylemiyor galiba.At gözlüklerini çıkarın ve biraz destek vermeyi deneyin derim ben.

MuratJ
02.04.2011, 21:46

güzel bir yazı tebrik ederim. sana hak veriyorum.

Samet Metin
02.04.2011, 21:49
hocam engin ile yattara yı katmalısın bu takıma
ilk yarı iyi oynadığımız maçlarda fark yaratan oyuncularımızdı bu adamlar. lütfen malzeme elindeyken kullanmazsan suçlu sen olursun...
jaja umut burak üçlüsü ile önümüzde ki hafta olmaz alamayız gs maçını...

diplomat61
02.04.2011, 21:51
Şenol Güneş Bundan Sonra LİGTV'ye Ropörtaj Vermeyecek...

Açıklamaları Artık Ünal Hoca Yapacak...

Artık Ünal Hoca Ön Planda Olacakmış...(?)

Yönetmeliğe Aykırıymış ve Mecburiymiş... Herdefasında Para Cezası Varmış...

Koray Yiğit
02.04.2011, 22:06
İlk yarıda önceki maçlara göre defansı orta çizgiye yakın kuran ve önde basan bir oyun mantelitemiz vardı. Bu sistemin getirdiği avantajla pas trafiğimiz akıcı olmasa da rakibi kendi sahasına hapsettik. Organize gelişen ataklar olsun, kazanılan toplarla gol pozisyonları da bulduk. Ancak gol hiç ummadığım bir şekilde defansın arkasına gönderilen ara pası ile geldi.

İkinci yarıda ise Şenol hoca sağolsun yaptığı müdahalelerle bambaşka bir futbola yelken açmamızı sağladı. Önden Jaja'yı alıp Bank asya topçusu Ceyhun'u oyuna alarak takımı geriye yasladı. Burak ve Umut gibi geniş alan topçuları. Colman ve Ceyhun gibi dripling yapamayan ve topa sahip olamayan futbolcular eklenince ikinci yarıda ecel terleri döktük.

Pawel Brozek oynamalı. Umut oyuna son 5-10 dakikada dahil edilmeli
Engin baytar oynamalı. Colman kesilmeli.

Sibel
02.04.2011, 22:15
Şenol Hocam seni çok seviyor ve takdir ediyorum.Neme lazım böyle yorum yapmak ama,Ceyhun nedir Allah aşkına...:o Toplasan 20 tane Ceyhun bu akşam bir tane Yattara etmezdi.Fikrimce bu maç Yattara için güzel bir maç olabilirdi.Pawel neden kulübeden çıkamıyor? asla anlamıyorum.Bir bildiğin vardır elbet diyorum,ama işte yorum yapmamak elde olmuyor bazen.Trabzon'a güneşi getirdin...Şampiyonluğu da getir inşallah..:alkış:

mk.esen35
02.04.2011, 22:24
şenol hoca bence bugün çok hatalıydı.sonuçta 3 puanı aldık.gerek yok eleştiri yapmaya.kaldı 7.ha gayret hocam

Deniz Tosunoğlu
02.04.2011, 22:28
Toplu halde antremana gidilmesi lazim ve Senol hocamiza tezahürat yapilmasi gerek. Ben cok endiseliyim, umarim Senol hocam bizi birakmaz :(:(

Miraç Atalay Çiftçi
02.04.2011, 22:45
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Konyaspor maçı sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu talimatları içerisinde davranmış ve kuralların gerektirdiği içeriğe tamamen uymuştur.

Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu Medya Talimatı’nın 15. maddesinin 5. fıkrası gereğince müsabakanın bitiminde Antrenörümüz Ünal Karaman yayıncı kuruluşun flash röportajına katılmıştır. Yine medya talimatının 16. maddesinin 2. fıkrası gereği Teknik Direktörümüz Şenol Güneş maç sonunda basın toplantısında bulunup medya mensuplarına açıklamada buluştur. Güneş’in kurallar çerçevesinde sergilediği bu tutum yayıncı kuruluşa yönelik bir tavır şeklinde değil, daha önce yaptığı yazılı açıklamanın içeriğiyle ilgili olarak yorumlanmalıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu Medya Talimatı’nda geçen ilgili maddeler şöyle:

MADDE 15 – RÖPORTAJLAR
(5) Kulüpler, müsabaka sonrasında yapılacak flaş röportajlarda teknik sorumlusu veya antrenörü ve müsabakada oynamış en az üç futbolcusu ile temsil edilmek zorundadır. Flaş röportaja katılacak kişiler kulüp medya sorumlusu tarafından belirlenir ve belirlenen kişiler yayıncı kuruluşa bildirilir.

MADDE 16 – BASIN TOPLANTILARI
(2) Teknik sorumlular, müsabaka bitiminde beraberlerinde getirecekleri müsabakada oynamış en az ikişer futbolcu ile basın toplantısına katılırlar.

Tolunay Abdioğlu
02.04.2011, 22:54
Şansal'cım,Genel Müdürü olduğun yayıncı kuruluşun yayın kurallarını bilmiyorsun galiba.Ne kadar ayıp ?

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2011, 23:22
Lig Tv'ye tavırsa arkasındayız. Tebrikler Şenol Hocam.

Aykut Kocaman ile röportaj yapsınlar. Kötüyü iyi gösterme, Fenerbahçe'yi alenen destekleme, Şampiyon ilan etme.
Trabzonspor'u baskı altına alma.

Bunları Lig Tv tek başına yapıyor.

Samet Yildirim
02.04.2011, 23:24
Kadro felan filan önemli degil sonucta kazandik ama röportaj olayini anlamadim yani neye karsi bir tepki ? veya sezon sonu Sportif Direktörlük gibi birsey düsünüyorda Ünal hoca mi yerine gelecek ?

Pek anlamadim ama bakalim.

DeAgLeMaNyAq
02.04.2011, 23:24
Kapak gibi bir cevap vermişiz...

Ümit Küçük
02.04.2011, 23:43
ya hoca şu huyundan vazgeç ne olur o faciada herkes van maçını ve fener maçını konuşur biz o sene ne şampiyonluğu fener maçında ne de van maçında kaybettik biz şampiyonlugu korkularımızdan kaybettik bırak öne geçince orta sahayı 3 lemeyi aynen devam et taktigini bozma takımın bizim takım savunma yapamaz

Mert Oğuzlu61
02.04.2011, 23:44
pawel i daha erken oyuna alabilirdin hocam, 2. yarı tenis maçı gibi oldu ileri giden top duvara çarpmış gibi geri geldi top tutamadık işte o anlarda pawel hamlesi bekledim umut yada burak ın yerine ama o hamleyi çok geç yaptın hocam.

kritik bir 3 puan daha, kötü futbol oynadık ama kazanmasını bildik. şimdi sıra bursa da, yarınki maç bizim için çok kritik.

Adem Erdoğan
02.04.2011, 23:47
Hoca Jaja'yı çıkartmakla kesinlikle haklıydı.

Mustafa ÖZDEMİR
02.04.2011, 23:51
yattarayı sildi galiba...

İlker ToSun
02.04.2011, 23:52
trajikomik bir hal yaşıyoruz

liderliğiyle, ruh haliyle, moral motivasyonuyla oyuncularına öncü olması gereken, onların güçlü olmasını sağlaması gereken adam resmen en çok yardıma muhtaç olan adam

bir lider olarak oyuncularını sırtlayıp götüreceği yerde, bizim hoca oyuncuların sırtına binmiş vaziyette

teknik direktör dediğin liderlik yaparak oyuncularını sakinleştirir, bizde ise oyuncular teknik adamı normal hale getirmeye çalışıyor

şu an bu takımda iyi gibi duran ne varsa çok açık söylüyorum Şenol hocaya rağmen oluyor

şampiyonluk eğer bir yarışın sonunda gelecekse, yani bu iş bir yarışa döndüyse (ki bu yarının başında kendi hatalarıyla sağolsun fenerbahçeyi devreye soktu ve daha avantajlı hale getirdi) Şenol Güneş bu işi yürütemez. Kariyerinde hiç bir zaman yürütemedi şimdi de yürütemiyor.

Teknik direktör olarak şampiyonluk ne demektir bilmeyen bir hocanın önderliğinde, şampiyonluk ne demek bilmeyen futbolculardan kurulu bir takımın şampiyon olması çok ama çok zor

birilerinin Şenol hocayı silkelemesi lazım

Sadri Şener'in yerinde olsa 1 sn bile durmam ve müdahil olurum. Bu iş Şenol hocaya teslim edilecek iş değil. Hiç bir zaman kaldıramadı ve hala daha kaldıramıyor bu stresi

maç sırasında kenardaki haline bakıyorsun, futbolcu olsam oyunu bırakır gelir "hocam iyi misin, git biraz hava al" derim

Mert Oğuzlu61
02.04.2011, 23:56
sana ilk kez katılıyorum, şenol hoca iyice stres yaptı bu hali hiç iyi değil.

Adem Erdoğan
02.04.2011, 23:59
1. Trabzonspor 27 19 6 2 55 21 34 63

O kadar.

İlker ToSun
03.04.2011, 00:05
sana ilk kez katılıyorum, şenol hoca iyice stres yaptı bu hali hiç iyi değil.

hayırdır kardeş eşref saatine mi denk geldi :)

Mert Oğuzlu61
03.04.2011, 00:11
hayırdır kardeş eşref saatine mi denk geldi :)

tespitin doğru diyorum, bu kez haklısın. şenol hoca gerçekten çok gergin neyseki bu stres oyunculara yansımıyor, en azından şimdilik.

yarın bursa fener e taksın hocamızın yanaklarında yine gülücükler açacak inşallah.

Davut Özdemir
03.04.2011, 00:14
Bırakın artık Şenol Hoca üzerinden prim yapmayı.Birisine sürekli sallamakla o kişiyi çok haksız ve çaresiz pozisyona düşürdüğünüzü mü zannediyorsunuz..?
Ne hakla ne cüretle.. Anlıyorum yaşınız genç, kanınız deli...
Aklınızı başınıza alın...!
Takıma, gülmenize bir nebze sebep olan takımın her unsuruna sahip çıkın...

Davut Özdemir
03.04.2011, 00:15
Bu kadar kin kusuyorsunuz... Çok merak ediyorum bu takım allah göstermesin şampiyonluğu kaçırsa ve 2. olsa sizi kim tutacak..
Yada bu takım şampiyon olsa sizin yüzünüz hiç kızarmayacak mı..? Garanti ediyorum kızarmaz. Çünkü biz millet olarak medeni bir şekilde tebrik etme hasletinden yoksunuz..

Adem Erdoğan
03.04.2011, 00:23
Ligin tepesinde 3 türk hoca 1 tanesi diğer ikisinin de hocası.

Nerede şusterler rijkardlar.

Fatih
03.04.2011, 00:42

liderliğiyle, ruh haliyle, moral motivasyonuyla oyuncularına öncü olması gereken, onların güçlü olmasını sağlaması gereken adam resmen en çok yardıma muhtaç olan adam

bir lider olarak oyuncularını sırtlayıp götüreceği yerde, bizim hoca oyuncuların sırtına binmiş vaziyette

teknik direktör dediğin liderlik yaparak oyuncularını sakinleştirir, bizde ise oyuncular teknik adamı normal hale getirmeye çalışıyor

şu an bu takımda iyi gibi duran ne varsa çok açık söylüyorum Şenol hocaya rağmen oluyor

şampiyonluk eğer bir yarışın sonunda gelecekse, yani bu iş bir yarışa döndüyse (ki bu yarının başında kendi hatalarıyla sağolsun fenerbahçeyi devreye soktu ve daha avantajlı hale getirdi) Şenol Güneş bu işi yürütemez. Kariyerinde hiç bir zaman yürütemedi şimdi de yürütemiyor.

Teknik direktör olarak şampiyonluk ne demektir bilmeyen bir hocanın önderliğinde, şampiyonluk ne demek bilmeyen futbolculardan kurulu bir takımın şampiyon olması çok ama çok zor

Sadri Şener'in yerinde olsa 1 sn bile durmam ve müdahil olurum. Bu iş Şenol hocaya teslim edilecek iş değil. Hiç bir zaman kaldıramadı ve hala daha kaldıramıyor bu stresi

maç sırasında kenardaki haline bakıyorsun, futbolcu olsam oyunu bırakır gelir "hocam iyi misin, git biraz hava al" derim
Klasik İlker Tosun hezeyanlarından biri.

İskender66
03.04.2011, 00:57
Şenol hocaya atıp tutanları ibretle izliyoruz. Ellerinden gelse şampiyonluğu kaçırırsak dar ağacı kurup idam edecekler. Şampiyon olunca bakalım ne yapacak bu arkadaşlar. Yoksa Şenol hocaya rağmen şampiyon olduk mu diyecekler. Onlarda bahane çok. Bulurlar Şenol hoca'yı kötüleyecek bir şeyler. Nasılsa onların derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek..

Mustafa Ayazoğlu
03.04.2011, 01:13
7 maç kaldı.
son maç hariç hepsi 1-0 bitecek :)

serkan,giray,glowacki,brozek
selçuk, colman, ceyhun

4 lü savunma önünde sağlam 3 lü

ilerde basan burak, umut ve jaja

bu anlayış ile tüm maçları alacağız.

İlker ToSun
03.04.2011, 01:21
Klasik İlker Tosun hezeyanlarından biri.

"hezeyan" kelimesini kullanacak cürreti nerden buluyorsun ?

isminin altında yazan "yönetici" yazısından mı

kulladığın kelimenin anlamını biliyo musun ?

biliyosan forum kurallarından haberin var mı ?

biliyosan ve kurallardan haberin varsa bir başkasının mesajını silerken veya ona ceza verirken zerre utanmıcan mı?

İlker ToSun
03.04.2011, 01:23
Bırakın artık Şenol Hoca üzerinden prim yapmayı.Birisine sürekli sallamakla o kişiyi çok haksız ve çaresiz pozisyona düşürdüğünüzü mü zannediyorsunuz..?
Ne hakla ne cüretle.. Anlıyorum yaşınız genç, kanınız deli...
Aklınızı başınıza alın...!
Takıma, gülmenize bir nebze sebep olan takımın her unsuruna sahip çıkın...

seni 25 yaşında bu kadar kim yorup "yaş"landırdı yahu :)

senin demenle en azından benim yazdıklarımın şekli değişmez, o yüzden boşa parmağını yorma

öyle ortalığa "Aklınızı başınıza alın...!" yazıp "racon keser" moda girmeye kalkmayın

kendi yazdıklarımın veya söylediklerimin raconunu bir tek ben keserim, bu hep böyle olmuştur

burda herkes bir diğerinin fikrine sadece katılmamakla sınırlıdır ,, insan terbiye etmeye kimsenin hakkı yoktur

guyus
03.04.2011, 01:34
Kardeşim bu görüş meselesidir herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok..Bende İlker kardeşe katılıyorum Şenol hocayla bu iş olmaz kaldıramıyor korkak oynatıyor takımı müdahale edemiyor..Ligden düşmesi nerdeyse garanti olan takıma karşı oynadığımız futbola bakın ezildik resmen ikinci yarı neden kendi sahamızda bu kadar kapanıyoruz açıklarmısınız...96 da kaybettik sonra tekrar geldi yine kaybettik Güney koreye gitti ordada finallerde kaybetti tekrar bize geldi son maçlara doğru afedersiniz ama sidik zoruyla maç alıyoruz her maç kramplar giriyor midemize...Şenol hoca bu kadar ısrarcı ve korkak hamleler yapması sonucu şampiyon olamayız diye düşünüyorum bu benim görüşüm...

Fatih
03.04.2011, 02:00
"hezeyan" kelimesini kullanacak cürreti nerden buluyorsun ?

isminin altında yazan "yönetici" yazısından mı

kulladığın kelimenin anlamını biliyo musun ?

biliyosan forum kurallarından haberin var mı ?

biliyosan ve kurallardan haberin varsa bir başkasının mesajını silerken veya ona ceza verirken zerre utanmıcan mı?
Hezeyan kelimesinin anlamını biliyorum forum kuralları çerçevesinde de kullanabilirim bunda sakınca yok istersen sen de kullanabilirsin.

Şimdiye dek yöneticiyim diye kimseye hakaret etmedim Forum Kuralları böyle bir ayrıcalık tanımıyor zira.

Eleştirinin de bir sınırı vardır o sınırı aşarsan ceza verme yetkimi kullanırım daha önce kullandığım gibi.;)

erolizmts
03.04.2011, 02:18
Jaja'nın çıkarılmasına doğru desek bile yerine Ceyhun'un girmesi yanlıştı. Engin, Pawel gibi hücum oyuncuları dururken oyuna Ceyhun alınması bariz şekilde 1-0'a yatma hamlesiydi ve bu bize pahalıya patlayabilirdi. 45 dakika boyunca Konyaspor karşısında top yapamayan ve ezilen bir takım olmasına rağmen oyuna müdahele etmedi. Allahtan rakip takım ciddi anlamda ligin en kötü kadrosuna sahip ve skoru değiştirebilecek oyuncuları yoktu. Bu takıma karşı bile zar zor kazanabiliyorsak önümüzdeki 4 haftada o zorlu periyodu nasıl aşacağız merak ediyorum.

Şahsen artık yok hakemdi yok federasyondu gibi bahaneler inandırıcı gelmiyor. Fenerbahçe korkusu yüzünden Türkiye kupası feda edilmiş ama bir işe yaramamış. Boşuna takımın psikolojisi çökertilmiş. Sırf bir futbolcu 100. golünü atsın diye 6-7 maç feda edilmiş ve takım zor gol atabilen bir hale büründürülmüş. Sonuç ise haftalardır zoraki kazanabilen bir takım. Bu sezon ilk kez, bu maç sonrasında "kazanmamıza rağmen" umutsuzluğa kapılıyorum. Umarım Şenol hoca "final maçları" sendromuna tekrardan yakalanmıyordur. Açıkcası futbolcuların bu ligi alabilecek kalitede olduklarına inanıyorum ama Şenol hoca'nın bu kadroyu pek iyi değerlendirebildiğinide sanmıyorum.

MARVEL
03.04.2011, 02:19

Bence Senin Yardıma ihtiyacın var, Futbol cahilisin ama hala a burada yorum yapmaktan cekinmiyorsun

İlker ToSun
03.04.2011, 02:24
Hezeyan kelimesinin anlamını biliyorum forum kuralları çerçevesinde de kullanabilirim bunda sakınca yok istersen sen de kullanabilirsin.

Şimdiye dek yöneticiyim diye kimseye hakaret etmedim Forum Kuralları böyle bir ayrıcalık tanımıyor zira.

Eleştirinin de bir sınırı vardır o sınırı aşarsan ceza verme yetkimi kullanırım daha önce kullandığım gibi.;)

madem hezeyan kelimesi kullanılması doğal bir kelimedir o zaman bu dakikadan itibaren hezeyan kelimesinin anlamında geçen veya onunla eşdeğer bütün kelimeleri ben burada kullanıcam

tek bir tanesi bile silinmeyecek, tek bir tanesi yüzünden bile ceza almıcam

örneğin hezeyan kelimesi aklın olmadığı anlamına gelir yani o zaman akılsız demek serbest anlamına gelir. Yani ben "Şenol hoca akılsız" dersem ceza verilemez bu durumda

eğer ceza alırsam sen kuralları bilmiyorsun demektir o zaman da yönetici kalmana gerek olmaz ;)

BMN'de eleştirinin sınırı diye bir şey yok. Olumsuz eleştiri yapıyorsan zaten sınırı aşıyorsun demektir.

ben ne zaman forumdan sıkılırsam, uzak kalmak istesem ceza almak için geçerli birşey yazar ve ceza alırım şimdiye kadar da hep öyle olmuştur o yüzden son cümlendeki gibi kendine fazla pay çıkarma hep ben ne zaman istersem o ceza almışımdır ;) sen o anda iş tutuyorum diye sevinirsin ama senin ceza vermen sadece benim bu siteye girmemem için kendime yarattığım bahanemde kullandığım araçtan ibarettir ;)

iyi geceler :)

Mustafa Ayazoğlu
03.04.2011, 02:27
Jaja'nın çıkarılmasına doğru desek bile yerine Ceyhun'un girmesi yanlıştı. Engin, Pawel gibi hücum oyuncuları dururken oyuna Ceyhun alınması bariz şekilde 1-0'a yatma hamlesiydi ve bu bize pahalıya patlayabilirdi. 45 dakika boyunca Konyaspor karşısında top yapamayan ve ezilen bir takım olmasına rağmen oyuna müdahele etmedi. Allahtan rakip takım ciddi anlamda ligin en kötü kadrosuna sahip ve skoru değiştirebilecek oyuncuları yoktu. Bu takıma karşı bile zar zor kazanabiliyorsak önümüzdeki 4 haftada o zorlu periyodu nasıl aşacağız merak ediyorum.

Şahsen artık yok hakemdi yok federasyondu gibi bahaneler inandırıcı gelmiyor. Fenerbahçe korkusu yüzünden Türkiye kupası feda edilmiş ama bir işe yaramamış. Boşuna takımın psikolojisi çökertilmiş. Sırf bir futbolcu 100. golünü atsın diye 6-7 maç feda edilmiş ve takım zor gol atabilen bir hale büründürülmüş. Sonuç ise haftalardır zoraki kazanabilen bir takım. Bu sezon ilk kez, bu maç sonrasında "kazanmamıza rağmen" umutsuzluğa kapılıyorum. Umarım Şenol hoca "final maçları" sendromuna tekrardan yakalanmıyordur. Açıkcası futbolcuların bu ligi alabilecek kalitede olduklarına inanıyorum ama Şenol hoca'nın bu kadroyu pek iyi değerlendirebildiğinide sanmıyorum.

ceyhun diri, genç ve oynaması gereken bir oyuncu. bjk maçında duran toptan attı golü.

duran top ve uzun bir stoper gerekti oyuna. engin uzun süre sakattı.

pawel bir ihtimal olabilirdi.

İlker ToSun
03.04.2011, 02:28
Bence Senin Yardıma ihtiyacın var, Futbol cahilisin ama hala a burada yorum yapmaktan cekinmiyorsun

futbolla uğraşan insanların %99'unun bu hayatta yapacak hiçbirşeyi olmadıkları için o yola girdiklerinin bilincindeyim. O yüzden de onları gözümde çok büyütüp kendimi küçültüp komplekse girip biyat kültürü içine girmiyorum

ve tüm bunlara rağmen hala daha burada yorum yapmaktan çekinmiyorum

cahil olmasam da

hmm

biraz dengesizim galiba :)

Yaşar
03.04.2011, 02:30
Öncelikle Şenol Güneş dışında hiçbir teknik direktörle şampiyon olamayacağımızı belirtmek istiyorum. Bu akşamki maçta Alanzinho'yu 11de başlatarak ve Pawel'i oyuna geç alarak hatalar da yaptığını kabul ediyorum. Fakat senin hocalığını sorgulamak benim ne haddime. Benim yaşım kadar senin Trabzonspor geçmişin var. Ben 1996 yılında çocuktum şu andaki kadar mantıklı bakamıyordum hayata. Bana ne derlerse oydu o zaman. Birileri derdi Şenol Güneş yüzünden şampiyon olmadık diye. Ben de inanırdım bir zamanlar.. Aynı birileri ''Gs dost takımımızdır, Fb en büyük düşmanımızdır derlerdi''. Ona da aklım beşıma gelene kadar inanmıştım halbuki. Ama aklım başına geldiğinde anladım ki bunlar külliyen yalanmış, en önemli doğru gözümün gördüğüymüş.
Yani şunu söylemek istiyorum; Şenol Güneş'i bu maçta gözümün gördüğü hatalarla eleştirebilirim. Ama geçmişine bakarak, birilerinden duyduğum bilgilerle onu eleştirmek günahtır. Burada Şenol Güneş'i öncesiyle eleştirenlerden kaç tanesinin 1996 yılında aklı başındaydı merak ediyorum.

İlker ToSun
03.04.2011, 02:31
ceyhun diri, genç ve oynaması gereken bir oyuncu. bjk maçında duran toptan attı golü.

duran top ve uzun bir stoper gerekti oyuna. engin uzun süre sakattı.

pawel bir ihtimal olabilirdi.

ceyhunun gerçekten oyuna girince bir işe yaradığını düşünüyor musunuz ya ?

o kadar boyu varken degajdan gelen bir topu bile kafayla alamadı

beli dönmüyo

pas atamıyo

top kapamıyo

olmadık yerde faul yapıyo

hep bi "orta sahayı güçlendirmek adına ceyhun ..." diye başlayan cümleler var da ben bir kez bile ceyhunun girip orta sahada işe yaradığını görmedim.

çıkıp bjk maçında duran toptan attığı golü söylemeyin ama bana karşılık olarak ben orta saha direnci adına söylüyorum :)

Armağan Dere
03.04.2011, 04:09
Hoca Umut ve Ceyhun ısrarına rağmen kazandık...Yarışın stresini kaldıramadığın apaçık belli..

My
03.04.2011, 05:18
futbolla uğraşan insanların %99'unun bu hayatta yapacak hiçbirşeyi olmadıkları için o yola girdiklerinin bilincindeyim. O yüzden de onları gözümde çok büyütüp kendimi küçültüp komplekse girip biyat kültürü içine girmiyorum

cahil olmasam da

hmm

biraz dengesizim galiba :)Aman gubuzlukla dengesizliği karıştırmayalım da :D

BALKAN 06
03.04.2011, 08:17
hocam çok inat bi adamsın yaa,
seni çok seviyorum ama anlamakta da güçlük çekiyorum
jaja yı çıkartıp ceyhunu almak nasıl bir ruh halidir,sen Trabzonsporsun bence yakışmıyor
m.çakır işe yaramazdı niye almayın arkadaş demedin,jaja nın yerine m.çakır değil de veya başka bir hücumcu değilde ceyhun almak beni çıldırttı

ayrıca umut ısrarın nerdeyse şampiyonluğa malolacak
pawel olayı da aynı m.çakır olayı gibi
anlaşılıyor ki bu 2 futbolcuya da inanmıyorsun
e inanmıyorsun niye aldırdın
beşikteki çocuk bize golcü lazım derken niye bizi umuta mahkum ediyorsun...

Celil Köse
03.04.2011, 11:23
Bizim taraftarın çok iyi teknik direktör olduğunu biliyordum da, meğersem çok da iyi pisikologlarmış...

Miraç Atalay Çiftçi
03.04.2011, 11:45

cahil olmasam da

hmm

biraz dengesizim galiba :)

Futbol kültürünün hiç olduğunu bu mesajdan anlıyoruz İlker. Ve yakışmıyor.

Dogrusu, "Futbol küçük yaslardan itibaren hem beden hem de zihin egzersizleri gerektiren, uzun süre antrenman yapılamak ve devamlılık gerektiren bir spor, is dalidir. Futbol üzerine çalışmış, hayatını futbol odağında surduren insanlar, yukarıda söylediğim koşulların zorluğu nedeniyle egitime vakit ayiramamaktadir. Futbolcunun eğitimli olması da gerekmez. Kültürlü ve çağı takip ediyor olması yeterlidir."

Yani bu emekçi insanlar salt, beyinsizliklerinden başka işle uğraşmak yerine futbolu tercih etmemiş bilhakis futbolu tercih ettikleri icin egitime egilememislerdir.

Sefa
03.04.2011, 12:07
Ligtv'ye konuşmadığın için teşekkürler Hocam.. :)

Oruç
03.04.2011, 12:07
Hoca Umut ve Ceyhun ısrarına rağmen kazandık...Yarışın stresini kaldıramadığın apaçık belli..

Bence sen bu stresi kaldıramıyorsun Armağan, kusura bakma. Hayatımda çok negatif insan gördüm ama senin kadarını görmedim. Olumlu bir mesajını görmüş değilim henüz.

Her topice '96'yı yazan sensin, 'şampiyonluk zor, olmaz bu iş, febe bırakmaz...' diyen de sensin. Şenol Hoca bunların hiç birine takılmıyor, işini yapmaya çalışıyor. Keşke herkes işini yapsa.

Murat Erdem
03.04.2011, 12:20
Pawel Brozek...

Şenol hocam transfer sezonlarının etkisiz elemanı olarak kalmanızın acısını çıkarmanın muhatabı oyuncumuz mudur ?

Birilerine mesaj vermek için Pawel'in gururuyla oynamanıza gerek yok. Yattara örneğinde olduğu gibi direkt kadroya almayınız.

Erbay
03.04.2011, 12:22
2 haftadır maça nasıl hazırlandığımızı merak ediyorum.

Bıyıklıoğlu
03.04.2011, 12:40
İlker sana üç soru;

1-Şenol Güneş'i başarılı buluyor musun?

2-Cevabın hayır ise bu takımda kimi görmek istersin?

3-Bu dar bütçeli kadro ile Şenol Güneş ile yakaladığımız havayı başka bir hoca ile yakalayabileceğimizi düşünüyorsun?

Ali Yerlikaya
03.04.2011, 13:04
Hocam senin futbol bilgini tartismak benim haddime degil, Trabzonspor askin benden asagi olmadiginida cok iyi biliyom, benden kat kat daha iyi bi insan oldgunuda biliyom, hatta bu iyi niyetinden dolayi Umutu kesip Pawele forma vermediginide tahmin ediyom, ama Umutu iyilik yaparken sadece Pawele degil binlerce hatta milyonlarca taraftarida kahrettini bilmeni istiyorum ve susuyorum...

Great White
03.04.2011, 13:42
şenol güneş hakkaten değişik bir adam:)

bu sene şampiyon olursak onun transfer dönemindeki pısırıklığına, bazı maçlarda yaşadığı aşırı korkaklığına rağmen ama diğer yandan da elindeki kadronun form durumunu alabildiğine yüksek tutabilme ve maksimum verim alabilme özellikleri sayesinde bunu başarmış olacağız..

yani daha açık bir ifadeyle;

şenol hoca' nın kararlarıyla ve duruşuyla saha içinde şampiyon bir takımın teknik direktörü gibi görünmediği açık ama belki de sırf bu özelliği sayesinde şampiyon olacağız..

böyle de tuhaf bir durum var ortada..

AYYILDIZ
03.04.2011, 13:45
Senol Hocayi elestirmek tamamda.Adama demedik laf kalmamis.Bu adam cok degil 1.5 sezon once bitmis takima fb'yi eze eze Turkiye Kupasi kazandirdi,Super Kupa kazandirdi.Fb'yi sampiyonluktan etti.Ligde en kotu Sampiyonlar ligine gidecegiz.Burak Yilmaz gibi futbol hayati az daha bitecek olan adami alip takimin lideri yapti.Pawel Brozek'i oynatmaz oynatmaz ne yani.

Emre GÜRDAL
03.04.2011, 13:48
şenol hocayı tartışan kişiye şunu sölüyorum gidin antrönrlük kursuna diplama alın sizide bi görek...

İlker ToSun
03.04.2011, 13:50
Futbol kültürünün hiç olduğunu bu mesajdan anlıyoruz İlker. Ve yakışmıyor.

Dogrusu, "Futbol küçük yaslardan itibaren hem beden hem de zihin egzersizleri gerektiren, uzun süre antrenman yapılamak ve devamlılık gerektiren bir spor, is dalidir. Futbol üzerine çalışmış, hayatını futbol odağında surduren insanlar, yukarıda söylediğim koşulların zorluğu nedeniyle egitime vakit ayiramamaktadir. Futbolcunun eğitimli olması da gerekmez. Kültürlü ve çağı takip ediyor olması yeterlidir."

Yani bu emekçi insanlar salt, beyinsizliklerinden başka işle uğraşmak yerine futbolu tercih etmemiş bilhakis futbolu tercih ettikleri icin egitime egilememislerdir.

Eğitimsizlikleri, yetersizliklerinin bir kanıtı ama ben eğitimsizlikten bahsetmiyorum ki sadece Miraç.

Hem iyi futbolcu olup hem de üniversite mezunu olan bir çok örnek var (Şota) ,, demek ki birlikte yürütülebiliyormuş.

Eğer futbol kültürü bir insan sırf teknik adam diye her yaptığı doğru kabul edilmesini gerektiren, bir teknik adamın illaki futbolu bizden daha iyi bildiğini kabul etmemizi gerektiren bir kültür ise ben o konuda hakikaten kültürsüzüm Miraç. Zira benim lugatımda "o yapıyorsa vardır bir bildiği" cümlesi yoktur. Bu tarz bir kültürden gelmiyorum ben.

Benim mesajıda basttiğim, bu teslimiyete anlam veremeyişim.

Şuradaki yazıların çoğunluğuna baksana bi, adam eleştiriye benzer birşey yapacak diye önden 3 cümle özür diliyor. Yok işte "senin yanında ben kimim ki" , "benim haddime mi" , "bana düşmez ama" ... Bu nedir ya, bu nasıl bir güvensizlik, bu nasıl Allah'ın vermiş olduğu beyne bir haksızlık. Bu yapılanın adı saygı maygı değil. Kimdir yahu Şenol Güneş veya bir başka teknik adam da onu eleştirmek bizlerin haddine olmayacak.

İlker ToSun
03.04.2011, 13:55
İlker sana üç soru;

1-Şenol Güneş'i başarılı buluyor musun?

2-Cevabın hayır ise bu takımda kimi görmek istersin?

3-Bu dar bütçeli kadro ile Şenol Güneş ile yakaladığımız havayı başka bir hoca ile yakalayabileceğimizi düşünüyorsun?

1) Bu sezon için cevap veriyorum. Lig tablosuna bakıp da "başarısız" diyeni Allah çarpar. Ama daha büyük bir başarı olabilirdi şu an ve o başarıya giden yolda da bizi kendisi frenledi.

2) Cevabımın hayır olmasına gerek yok ben bu takımın başında Şenol Güneş'i zaten istemiyorum çünkü şampiyonluk yarışında ona güvenmiyorum.

3) Dar bütçe gibi bir bahane olamaz Bursaspor çok mu geniş bütçeye sahipti. Şu an Şenol Güneş'e sunulan kadro Trabzonspor tarihinin tartışmasız en iyi 5 kadrosundan biridir. Diğer ikisinde de Şenol hocaya sunulmuştu aynı kadro ve yine şampiyon olamamıştı. Diğer iyi kadroların da kalecisi idi zaten kendisi.

gerenimo
03.04.2011, 13:56
şenol güneş hakkaten değişik bir adam:)

bu sene şampiyon olursak onun transfer dönemindeki pısırıklığına, bazı maçlarda yaşadığı aşırı korkaklığına rağmen ama diğer yandan da elindeki kadronun form durumunu alabildiğine yüksek tutabilme ve maksimum verim alabilme özellikleri sayesinde bunu başarmış olacağız..

yani daha açık bir ifadeyle;

şenol hoca' nın kararlarıyla ve duruşuyla saha içinde şampiyon bir takımın teknik direktörü gibi görünmediği açık ama belki de sırf bu özelliği sayesinde şampiyon olacağız..

böyle de tuhaf bir durum var ortada..

bu söylediklerin konusunda ben farklı düşünüyorum. ligimizde hiçbir teknik adam bu kadar çok forvetle takım kuramazken bu cesareti gösterip en az 4 forvetle oynayan bir takımız.
daha maça başlarken jaja-burak-alan (yattara)-umutla başlıyoruz. gerçek bir önlibero kullanmayan tek hoca bu 4 lünün arkasına colman-selçuk ikilisini koyuyor. bu bence ligimiz için oldukça cesur bir kadro yapısı.
şuan çekiştiğimiz fb bile dia-alex-niang üçlüsünü oynatabilmek için çakılı bir önliberoya üçlü ortasayla maça çıkabiliyor.

oyun içinde bir çok maçta da colmanın çıkarılıp klübeden engin-pawel-alan(yattara) değişikliklerini gördük. bu cesur hamleyle orta alandan forvete bir adam daha kaydırmış oluyoruz.
son maçlar dışında bu kadar hücumcu ile rakibi bu kadar baskı altına alan başka bir takım da ben ligimizde görmedim. tüm bunları görmezden gelip şenolhocayı korkaklıkla suçlamak biraz ağır bir karar olmuş.

sha kenarından şenol hocanın görüntüsüne gelince son maçta ben de çok şaşırdım. ceza dan öncesine kadar tam tersini şenol hocanın gayet güven verici- soğukkanlı olduğunu görüyordum.

Davut Özdemir
03.04.2011, 14:03
Anlaşılan terbiye açısından sıkıntısı ve şüphesi olan arkadaşlar var.

Takıma destek verilmesi gerektiği dile getirilen bir mesajdan 'kimse beni terbiye etmeye kalkmasın' mesajı ancak show yapma amaçlı sürtüşme çıkarmaya, sağa sola sallamayı mesnet edinmiş insanın yapacağı iştir.

Kimsenin sizinle uğraşacak vakti yok, gölge etmeyin.. 27 senedir bu zihniyetten çekti bu şehir,bu insanlar..

Eleştirmek,çamur atmak, herşeyi ben en iyi bilirim demekle, bu takım 27 senedir o mutluluğa hasret..

Destek olun destek boş konuşmayın..

İlker ToSun
03.04.2011, 14:19
'kimse beni terbiye etmeye kalkmasın'

buna benzer bir cümleyi ben söyledim ama "beni" demedim "kimseyi" dedim. Yani aynı zamanda senin de hakkını korudum.

O cümleden sürtüşme çıkmaz o cümle sadece onu yapmaya çalışan insana onun haddinin sınırını gösterir

hepsi bu

herkes haddinin sınırını bilecek

herkes bir başkasının görüşüne sadece katılmamakla sınırlı olduğunu seve seve öğrenecek

bak mesela Bıyıklıoğlu isimli üyeyle yukarıdaki tartışmamıza bak. İşte tartışma böyle olur, böyle olmalıdır. Fikirler tartışıcak bu kadar basit. Ben, saan veya çoğunluğa aykırı birşey söylüyorum diye söylediğimi görmezden gelip direk bana laf söyleyen haddini aşıyor demektir. Bunu yapanlar var mı ? Var. Ama tek tek alıyorlar derslerini. Tartışma adabını öğrenecekler zamanla.

Benim söylediğime karşı bir şey söyleyenin başımın üstünde yeri vardır ancak benim söylediğime karşı bir şey üretemeyip bana laf söylemeye kalkana tahammülüm yoktur. Çünkü ben kimseye burada yazdığından dolayı laf söylemiyorum, mutlaka ona karşı fikrimi söylüyorum öncelikle. Benim veya bir başkasının yaptığı bir eleştiriden dolayı o kişiye laf söyleyecek cüreti nerden buluyor bunu yapanlar anlayamıyorum. Ama bu, en azından bana karşı yapılacak hareket değil

Davut Özdemir
03.04.2011, 14:40
'Bu takıma en ihtiyacı olan dönemde destek olun' dan daha önemli ve daha anlamlı bir fikir göremiyorum..

Gören varsa eleştiriye,kavgaya, show a devam etsin.. lafım yok..

Kimseyle uğraşıp, şu en mutlu olmamız gereken günlerde moral bozamayız.

Bu yanlışa 27 senedir düşüyoruz..

Uğur Ö.
03.04.2011, 14:52
Takımı gol attıktan sonra okadar geri çekiyor ki rakip kim olursa olsun baskı yiyoruz çok.Gol yesek gene takımı ileri çıkaracağı zaten aşikar.Hani felsefemizden ödün vermeyecektin hocam neden golün üstüne yatıyorsun

İlker ToSun
03.04.2011, 14:56
'Bu takıma en ihtiyacı olan dönemde destek olun' dan daha önemli ve daha anlamlı bir fikir göremiyorum..

Gören varsa eleştiriye,kavgaya, show a devam etsin.. lafım yok..

Kimseyle uğraşıp, şu en mutlu olmamız gereken günlerde moral bozamayız.

Bu yanlışa 27 senedir düşüyoruz..

Var

Eğer belli başlı bir takım hatalara rağmen şans eseri bazı dönemeçleri dönüyorsak, "ya gün gelir de şans yanımızda olmazsa" düşüncesi ışığında ortaya atılan eleştiriler

Eleştiri, en büyük destektir

Eğer hoca stresten veya başka bir sebepten bir hatalar furyasına girmiş ise, "olsun şansı da yaver gidiyor öyle yada böyle kazanıyoruz" demek destek değil köstek olmaktır. Günü kurtarmak anlamına gelir, bizim derdimiz sezonu kurtarmak olmalıdır.

Ve bu eleştiriler de sezon sürerken yapılır, "sezon sonunu bekleyelim" düşüncesi çağdışı ve korkak bi yaklaşımdır. Sezon sonu şampiyon olunamazsa bugün burada "ağam" diyenler bile taşlamaya başlayacak. İşte ben ve benim gibiler de o zaman susacağız. Çünkü zamanında konuşuyorum