PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

mehmetdoğan
22.01.2011, 18:39
Gol attık mı neden geri çekiliriz an-la-mı-yo-rum..

Colman çıkıp neden Sezer girer yine anlamıyorum. Sezer mi alacak maçı ? Öyle bir ışık mı gördünüz Hocam binlerce kişinin görmediği.
sadece maç almak için oyuncu değiştirilmez ayrıca sezerin girmesi doğruydu orta saha iyice oyundan düştü kimi alacaktı peki oyuna.bu müdahele olmasa maçı bile kaybedebilirdik.

ama çıkan oyuncu konusunda eleştirilebilir ama bu kadar abartılmadan olmalı.

ha şunu da belirteyim bu takım şampiyon olcaksa şenol güneşle olur başka hiç bir insanoğlu bu takımı şampiyon YAPAMAZ

DeAgLeMaNyAq
22.01.2011, 18:40
Bu arada hocanın röportajında Gabriç ile ilgili verdiği mesaj harikaydı...

Erbay
22.01.2011, 18:40
Yattara değişikliği olmadı maalesef. Burak veya Jaja çıksa ikinci forvet kalmayacak nedeni ara transfer dönemi de geçince ikna edemiyor beni artık.

Tolga Kurt
22.01.2011, 18:41
Burda herkese sallayında Şenol hocaya sallamayın adam napsın yedek klübesinde messi vardıda oyunamı sürmedi olanları skoru değiştirmek için sürdü olmadı işte Siz o Trabzondaki 3 5 tane kendini bilmezlere sallayın 60 dk otur 61.dk da bağır gol ye çıkan oyuncuyu ıslıkla ula bu nasıl bir zihniyettir ya berabere kalıyosun takım hala lider futbolcunu ıslıklıyorsun hiç ama hiç olmadı...

Sefa
sadece maç almak için oyuncu değiştirilmez ayrıca sezerin girmesi doğruydu orta saha iyice oyundan düştü kimi alacaktı peki oyuna.bu müdahele olmasa maçı bile kaybedebilirdik.

ama çıkan oyuncu konusunda eleştirilebilir ama bu kadar abartılmadan olmalı.

ha şunu da belirteyim bu takım şampiyon olcaksa şenol güneşle olur başka hiç bir insanoğlu bu takımı şampiyon YAPAMAZ

Maçta önde değilsen maçı almak için oyuncu değiştirirsin.. Ve ya takıma güç katmak için. Colman'ın ölüsü Sezer'den daha iyi mi değil mi ?

Son cümleyi neden yazdınız anlayamadım ben Şenol Hoca ile Şampiyon mampiyon olmayız gitsin X gelsin filan mı dedim ?

MuratJ
tüm değişiklikleri hatalı buldum. özellikle yattara nın 90 dakika sahada kalması gerekiyordu. bir çalım ile ilk goldeki gibi bir gol attırabilme ihtimali çok yüksekti bu maçta. ki bu maçta hücumcular arasında ki en iyi oyuncuydu çıkacak en son adamdı. burak alanzinho değişikliği bekliyordum. değişikliklerin hepsi yanlıştı. doğru değişikliklerle bugün ki umuta rağmen bu maçı alabilirdik bence.. neyse olan oldu. ilk yarı 42 puan toplayan takıma sahibiz. bu sadece bir maç. şampiyon biz olacağız. ama şu trabzondaki taraftarlar değilde seyirciler takıma ayak uyduramayacaksa stad falan yapılmasın gerek yok. sinirimi onlarda ayrı bozdular.

mehmetdoğan
22.01.2011, 18:42
Maçta önde değilsen maçı almak için oyuncu değiştirirsin.. Ve ya takıma güç katmak için. Colman'ın ölüsü Sezer'den daha iyi mi değil mi ?

Son cümleyi neden yazdınız anlayamadım ben Şenol Hoca ile Şampiyon mampiyon olmayız gitsin X gelsin filan mı dedim ?
son cümle sana değildi sefa genel olarak söyledim

slmn
22.01.2011, 18:44
Çokta tın.

HH_52
22.01.2011, 18:49
Ümit Özat Yattaraya önlem almak için çabalıyor.

Şenol Güneşte Yattarayı çıkarmak için yedekleri ısındırıyor.

Ağlasam mı gülsem mi???

Celil Köse
22.01.2011, 18:50
Çıkartın baltaları elinize harika bir fırsat geçti...

Armağan Dere
22.01.2011, 18:54

Ben ise tam tersini düşüneceğim haftaya Fener'e kaybedersek..Şenol Güneş'le 2.oluruz 1.olamayız

JoKeR™
22.01.2011, 19:01
Ya bırakın arkadaşlar ya takım süper gittimi vay hocam aman hocam takım yenildimi tu kaka bu takımı buralara getirende şenol hoca şu anda ligde lider yapanda şenol hoca bu akşam yenseydik göklerde olurdu bugün yaptıgı bazı değişiklikler yanlış oldu ona katılıyorum mesela yattarayı çıkarması ama suç şenol hocanın değil umut boş kaleye gol atamış daha ne olsun orta saha defans süper çalışıo iş forbette bitiyor o da sağolsun ankaraya jest yapıo golleri atamayarak bence şenol hocamın bu maçta 1 tek eksiği vardı oda brozekleri kadroya almalıydı en azından umutun şu kadar gol kaçırdıktan sonra pawel i bi denemeliydi şimdi sanmayın umutu ben iii diyodum gol kaçırınca kötü diyorum isteyen umut bulut sayfasına girsin baksın umut lehinde 1 tane yorumum yoktur çünkü sevmiyorum adamı ama berabere biten bi maçın ardındanda bu takımı buralara getirmiş bi adamı kötülemeniz üzücü bi durum...

mehmets61
22.01.2011, 19:04
hocam umut atsa kaçırdıklarını burda metiyeler görürdük çünkü maç farka gidebilirdi şimdi neler görüyoruz işte malesef böyle.skor yorumcusu oldugu gibi skor taraftarlarıda var.iyi günde kötü günde koca bir yalan işte.sana güveniyorum hocam.

Adem Erdoğan
22.01.2011, 19:04
Büyük lokma ye büyük konuşma demiş atalarımız.

Bence herkes uygulasın bunu.

Geçen sene bu başlık birçok futbol ulemasını kapak yapıp duvarlara astı.

İlker ToSun
22.01.2011, 19:05
şenol güneşin mağlum takıntısıdır yabancı oyunculara karşı bir "hazır değil" muhabbeti vardır,

ben de sana sorayım hocam o zaman

brozekler oynamaya hazır değil de sen 58 yaşına geldin şampiyonluk yarışına ve o yarıştan galip çıkmaya gerek mental gerek bilgi düzeyinde hazır mısın acaba?

hiç düşündün mü?

onur-ts
22.01.2011, 19:05
hocam sezer ne ya sezer ne.yeter artık senin bu sezer sevdan.

JoKeR™
22.01.2011, 19:08
şenol güneşin mağlum takıntısıdır yabancı oyunculara karşı bir "hazır değil" muhabbeti vardır,

ben de sana sorayım hocam o zaman

brozekler oynamaya hazır değil de sen 58 yaşına geldin şampiyonluk yarışına ve o yarıştan galip çıkmaya gerek mental gerek bilgi düzeyinde hazır mısın acaba?

hiç düşündün mü?

Sen bu takımı şenol güneşten daha iyi idare edebilcek daha iyi oyun kurabilecek bi adam tanıyormusun allah bilir şurda 15 20 sayfa öteye gitsek şenol hocayı göklere çıkaran yorumların vardır işte sende sahada takımı ıslıklayan zihniyette bir taraftarsın yani SKOR taraftarısın şenol hoca bu takım için elinden geleni ardına koymamış ve hala daha yapmaya devam eden bir hocadır o kadar çok biliyosan git sen şampiyon yap bu takımı git sen oynat.

bahadır2561
22.01.2011, 19:09
Yabancıları daha önce oynatmanı bekliyoruz. .

Canberk
22.01.2011, 19:12
Hocam Burak oynamamalıydı.
Yattara oyundan çıkmamalıydı.
Mehmet Çakır burağın yerine başlamalı yada madem oynattın ikinci yarıda Burakla değiştirilmeliydi.
Sezer'i 1461 e kiralamalıyız.
ciddiyim bizde oynayabilecek bir futbolcu değil o.

İlker ToSun
22.01.2011, 19:12
Sen bu takımı şenol güneşten daha iyi idare edebilcek daha iyi oyun kurabilecek bi adam tanıyormusun allah bilir şurda 15 20 sayfa öteye gitsek şenol hocayı göklere çıkaran yorumların vardır işte sende sahada takımı ıslıklayan zihniyette bir taraftarsın yani SKOR taraftarısın şenol hoca bu takım için elinden geleni ardına koymamış ve hala daha yapmaya devam eden bir hocadır o kadar çok biliyosan git sen şampiyon yap bu takımı git sen oynat.

günün fıkrası olur bu söz :D:D:D

bi gitsene o sayfalara, galibiyetlerden sonra bile yazdıklarımı oku

benim cevap vermeme bile gerek yok

tslover
22.01.2011, 19:29
beyler sakin sadece berabere kaldık :) daha kazanılcak çok maç var şampiyonluğa 16 kaldı :)

mavituğ
22.01.2011, 19:32
maçı kaybetmek veya berabere kalmak önemli değil,kötü oynarız puan kaybederiz.Ancak iyi oynadığımız maçı kötü oynayan burak yılmaz yüzünden berabere bitiriyorsak,iyi oynayan yattara ve colman buraktan erken oyundan çıkıyorsa bu işte bir saçmalık var.

30-35 yaş üstü bazı taraftarların Şenol Güneşe neden güvenmediklerini anlamış oldum.

Koray Yiğit
22.01.2011, 19:38
bu takım şampiyon olacaksa rakipleri sayesinde olur,

iş bir yarışa dönüşürse şenol güneşin bunu beceremeyeceği açıktır

kariyerine bakanlar bunu kolayca görür hem bizde hem korede

tesadüf olamaz

Kariyerine bakınca Dünya 3. ve kadrosu vasat altı olan takımımızı geçmişte şampiyonluğun kıyısında döndürdüğünü hatırlıyorum

Eleştirilerinin üslubu da zaten hiç hoş değil. Şenol hoca'ya gareziniz olabilir ama bunu kantarın topuzunu kaçırmadan yaparsanız memnun olurum.

İlker ToSun
22.01.2011, 19:41
Kariyerine bakınca Dünya 3. ve kadrosu vasat altı olan takımımızı geçmişte şampiyonluğun kıyısında döndürdüğünü hatırlıyorum

Eleştirilerinin üslubu da zaten hiç hoş değil. Şenol hoca'ya gareziniz olabilir ama bunu kantarın topuzunu kaçırmadan yaparsanız memnun olurum.

kadrosu vasat altı olan takım 96 yılının takımı ise kadroyu hatırlamıyorsunuz demektir. değil vasat altı ülkenin gelmiş geçmiş en iyi kadrolarındadır.

şenol hocaya kişisel garezim olmaz. trabzonspor adına kötü işler yaptığını düşündüğüm herkesin yaptığı kötülükleri söylerim. galibiyetlerden sonra da hataları söyledim, mağlubiyetlerden sonrada.

iyi yaptıklarını da yazdım, kötü yaptıklarını da

o yüzden benim içim rahat

beni puan kayıplarından sonra bu başlığa uğrayanlarla karıştırmayın

delikoyun
22.01.2011, 19:44
burak yılmaz çok gol kaçırıyor şenol güneş ısrar ediyor bu sene çok gol kaçırdığımız için şampiyonluğu kaçırabiliriz sorumlusu gol kaçıran oyuncu olmaz nedeni açık başka golcülerimiz var çünkü olmasa gol kaçıran oyuncu sorumlu olur golcü oyuncu çok olduğu için göremeyen hoca sorumlu olur

serdaracıl
22.01.2011, 20:12
bu takım şampiyon olacaksa rakipleri sayesinde olur,

iş bir yarışa dönüşürse şenol güneşin bunu beceremeyeceği açıktır

kariyerine bakanlar bunu kolayca görür hem bizde hem korede

tesadüf olamaz

ilker yaptığın bu yorum beni utandırdı. bu takım şampiyon olursa rakipleri sayesinde olur demek ne demek. bu takım bileğinin hakkıyla defalarca şampiyon oldu. rakipleri sayesinde değil.

Deniz Tosunoğlu
22.01.2011, 20:15
offff allahim sen buyuksun. Simdi Senol hocamin tecrübesinimi tartisiyoruz?? Illa birilerine suc vermemiz lazim degilmi? Kötü oynadi takim, bunun sebebi teknik kadro degildir..

61Cem61
22.01.2011, 20:16
Brozek mayısta oynar mı hocam?

Cengiz
22.01.2011, 20:19
vurun abalıya

Adem Erdoğan
22.01.2011, 20:20
Brozek mayısta oynar mı hocam?

Bu mesaj bir eleştiridir mesela.

Yalnız bazı üyeler küçümsemeyi aşağılamayı eleştirmek zannediyorlar.

İskender66
22.01.2011, 20:23
Gene içimizde çok bilmiş ve kendini Şenol Hoca'dan bile çok fazla bilgi, deneyim, tecrübe ve donanıma sahip olduğunu sanan bazı zevatlar beraberliği fırsat bilip mal bulmuş mağribi gibi saldırıyorlar Şenol hocamıza. Sanki uzun zamandır bu anı bekliyorlar gibi. Bu acımasızca eleştirenler Trabzonspor'a ne vermişler bugüne kadar? Şenol hocadan çok daha iyi teknik direktör bilgileri varsa bir zahmet teknik direktör olsunlar ve takım çalıştırsınla. O zaman görelim maharetlerini.
Son vuruşları cömertce harcıyorsan, boş kaleye atamıyorsan bunun suçu Şenol hocamıdır? Yoksa beceriksiz futbolcularmıdır? Fark olacak maçı berabere bitirdik. Bunun suçlusu teknik direktör değil futbolculardadır.

Ahmet Başkaya
22.01.2011, 20:26
Ellerinden öperim baba :)

Rüyasında 1.liği hayal edemeyenler gelmiş şimdi sana şöyle kötüsün diyor ya . İşte sen bundan büyüksün .

Trabzon en zor döneminde iken bize gelmek için 1 saniye düşünmedin ya sen bundan büyük hocasın .

Geldiğin ilk sene 2 kupa kazandırdın ya sen bundan büyük hocasın .

Sana küfür eden oyuncuna sırf Trabzon için bir şey demedin ya sen bundan BÜYÜK ADAMSIN .

Yemişim şampiyonluğu adamlığın yeter .

T.B_1461
22.01.2011, 20:26
şu forum cezalarıda olmasa vay halimize arkadaş.

Asi Çaykaralı61
22.01.2011, 20:36
Şenol Güneş'in açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6350-9Q6C8L9N.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Ankaragücü maçında kazanmaya yakın taraf olduklarını, o yüzden aldıkları beraberlik nedeniyle üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Güneş, 1-1 berabere biten maçın ardından yaptığı değerlendirmede, bekledikleri bir oyunun olduğunu belirterek, ''Rakibin de bizim de nasıl oynayacağımız belliydi. İlk yarı daha az pozisyon bulduk ve rakibe pozisyon vermeden 1-0 öne geçtik. İkinci yarı ise daha etkili pozisyonlar bulduk ama golleri bulamadık'' dedi.

Hiç beklenmedik anda defansta yapılan üst üste hatalar sonucu rakibin golü attığını ifade eden Güneş, şöyle devam etti:

''Bu gol sonrası moralleri yükseldi. Kazanmaya yakın takım bizdik, o yüzden üzgünüz. Kaybettiğimiz 2 puan var. Oynadığımız oyun olarak rakipten daha çok üstün olan, oyunu tamamen kontrol altında tutmaya çalışan takımdık. Az pozisyon verdiğimiz halde atılan karşılıklı gollerle maç 1-1 berabere bitti. Ama golden sonra fizik ve inanç dirençsizliği oldu. Zaman zaman homurdanmalar oldu. Golden sonra rakibin daha rahat çıkma, daha rahat oynama anlayışı vardı. Trabzonsporlu oyuncular ellerinden gelen gayreti gösterdiler. O yüzden onlara teşekkür ediyorum. Biz iki puan kaybettik ama futbolda bu var, olacaktır. Üzüntü verici olsa da gayet normal karşılamak lazım.''

Güneş, bir gazetecinin ''Verilmeyen bir penaltı pozisyonu var. Bunun hakkında neler söylemek istersiniz'' yönündeki sorusu üzerine de ''Hakemleri etkilemek için bugüne kadar konuşmam olmadı. Konuşanlar düşünsün. Penaltı, verildi verilmedi diye konuşursam diğer insanlardan farkım olmaz, küçülürüm. Bize hiçbir maçta yanlış penaltı verildiğini düşünmüyorum. Biz futbol oynamaya çalışıyoruz. Hakem şunu vermiş, bunu vermiş diye konuşarak bunu geri alamayız. Ama yanlış kararlar veren varsa onları etkileyen varsa onlar düşünsün. Bizim vicdani bir rahatsızlığımız yok'' ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada Ankaragücü'nün attığı gol sonrası moral ve fizik direncinde kopmalar olduğunu kaydeden Güneş, ''Taraftar da akıcı oyun göremeyince olumsuzluklar oldu. Ne kadar pozisyon bulursak bulalım daha fazla pozisyon bulmamız gerekiyor. Rakibe de az pozisyon vermek istiyoruz. Burak'ın yuhalanması hoş değil. Hakem ve seyirciyi konuşacak durumda değiliz. Bu futbolun gerçeği. Türkiye'de futbolun niye ileri gitmediği anlayışını herkes biliyor. Ama herkes işine geldiği gibi de yönetiyor'' diye konuştu.

http://www.trabzonspor.org.tr/defaul...ND=6350#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6350#Icerik)

ahmet aydın
22.01.2011, 21:04
hocam seni bilmesek maci sattin diyicez 2 tane top oynayan adam vardi ikisinide cikarttin

Erdem Keser
22.01.2011, 21:13
Allah seni çakalların karşısında utandırmasın hocam.

mda61
22.01.2011, 21:20
Yattara'yı neden her maç iyi oynarken çıkarırsın anlamam ama büyüksün Hocam. Sana güveniyorum.

Barış Burak
22.01.2011, 21:21
hocam,seni tek maçta başından indirip,demediğini bırakmayanları Allah bildiği gibi yapsın.

en büyük aminde benden olsun kendi duama.

Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Celil Köse
22.01.2011, 21:29
Burda yazılanları okudukça midem bulanıyor.

Sonuna kadar yanındayız hocam.

Allah utandırmasın...

h@msi61
22.01.2011, 21:31
Burda yazilanlari okuyunca neden sampiyon olamadigimiz ve belki de yine olamayacagimiz cok iyi anlasiliyor. Yazik, cok yazik...

cınar#7
22.01.2011, 22:05
Senol hocayı eleştirmek küfürdür,sakın ha yazık cok yazık(!)

murseltaskin
22.01.2011, 22:06
şenol güneş hocamızı tartışacak değiliz ama belliki şampiyonlığa gidiyoruz ve avniakere gelen takımlar kapanarak oynuyor.ama biz her maça aynı taktikle çıkıyoruz.içerde çift forvet denemeliyiz bence......

mda61
22.01.2011, 22:30
Bu takımda en çok güvendiğim ve saygı duyduğum kişi Şenol Güneş ama sizin tavrınızı sorguluyorum. Şenol Hoca hiç yanlış yapmayacak mı peki ? Gerektiğinde eleştirmekte gerekiyor bence. Eleştirilerden gereğini alabilecek kadarda vizyon sahibi bir insandır Şenol Hoca.

macka61
22.01.2011, 22:34
eleştirebilirsin ama hoca nedemişti bu işleri sezon sonuna bırakalım hep destek tam destek şuna eleştirme vakti değil

Ali İhsan
22.01.2011, 22:41
Bu takım, bu hoca, hatalarına rağmen bu başkan bu seyirciye (taraftar demiyorum) bir mağaza gömlek büyüktür.

Recep Orhan
22.01.2011, 22:44
eyvah eyvah burak'ı yuhalayanlar foruma gelmiş :/

Mehmet Fatih Silik
22.01.2011, 22:45
Üzülme hocam...sende biliyorsun bizim milleti :) Iki mac sonra ALLAH'in izniyle ba$imiz dik cikarsak nasilsa yine seni göklere cikaracaklar :)

ccd6167
22.01.2011, 22:45
Bu takımda en çok güvendiğim ve saygı duyduğum kişi Şenol Güneş ama sizin tavrınızı sorguluyorum. Şenol Hoca hiç yanlış yapmayacak mı peki ? Gerektiğinde eleştirmekte gerekiyor bence. Eleştirilerden gereğini alabilecek kadarda vizyon sahibi bir insandır Şenol Hoca.

kardeş boş boş yorumlar yapma...senın taraftarın taraftar olsaydı ankara o kadar pozisyon bulmazdı zaten..o yüzden ...şenol hoca diğer maçlarda buragı cıkrmayark hata yapmış oluyor size göre ama burak gol atttıgındada kalıyodunuz şey gibi ortada..
o yüzden şimdi eleştiri zamanı değil destek zamanı..

slmn
22.01.2011, 23:33
Şenol GÜNEŞ'le istikrar,güneş batıdan doğana kadar !

TylerDurden
22.01.2011, 23:38
şenol hocayla 10 yıl devam bize bizden lazım

Varlıbaş61
23.01.2011, 00:00
yine müthisş (!) oyuncu değişiklikleri yaptın şenol hocam..

Ilelioglu
23.01.2011, 00:23
Biraz daha erken müdahale edebilseydiniz ve skoru korumaya gitseydiniz maci kazanabilirdik. Ama golün tam o sirada gelmeside büyük bir sansizlik.

Saglik olsun be Hocam...:)

Sizi seviyor ve size cok güveniyoruz!

Samet Yildirim
23.01.2011, 00:28
Türkiyenin en iyi hocasina sahibiz bu kesin.

Ama malesef oyuncu degesikliklerinde gec kaldin bide yanlis yaptin.

Ben tv önünde 50.dk dan itibaren basladim buraki cikar buraki cikar orta sahayi güclendir diye ama tam gol oldu sen sezeri sokmayi düsündün gec kaldin be hocam.

Yattara cikti ya gözlerime inanamadim.

Emre EFENDİOGLU
23.01.2011, 01:10
Ellerinden öperim baba :)

Rüyasında 1.liği hayal edemeyenler gelmiş şimdi sana şöyle kötüsün diyor ya . İşte sen bundan büyüksün .

Trabzon en zor döneminde iken bize gelmek için 1 saniye düşünmedin ya sen bundan büyük hocasın .

Geldiğin ilk sene 2 kupa kazandırdın ya sen bundan büyük hocasın .

Sana küfür eden oyuncuna sırf Trabzon için bir şey demedin ya sen bundan BÜYÜK ADAMSIN .

Yemişim şampiyonluğu adamlığın yeter .

Altına bir imzada benden.

KUTADGU
23.01.2011, 01:18
Desteğim devam ediyor.

Bence hatalı. Ama Şenol Güneş bizi bu noktaya getiren en temel hamlelerin başrol oyuncusudur.

Sonuçta ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu yıkma, yakma içgüdüsü nerden geliyor anlamıyorum.

Ben de maç esnasında çok sinirlendim, ben de oyuncu değişikliklerini hatalı buldum ben de 1 aydır bizle olan yeni transferlerin 18'de olmamasına içerledim ama kaybettiğimiz bir şey yok. Esas olan bundan sonraki psikoloji.

Kendi kendimize kaybetmeyelim.

SEDAT
23.01.2011, 01:21
- Yanındayız Hocam , sevabınla , günahınla :)

.....
23.01.2011, 01:33
Hocam duruşun yeter.

Allah seninle Şampiyonluk kupasını kaldırmayı nasip etsin bize.

irfanb
23.01.2011, 01:34
Hocam seni seviyoruz ve biliyoruz ki bugünkü skor, bizim kadar seni de kahretti.Olur böyle yol kazalari...
Fenerbahce macinda yüzümüzü tekrar güldüreceginize inancim sonsuz.
Allah seni basimizdan eksik etmesin...

Famusta
23.01.2011, 01:51
yenilsek bile liderliğimizin devam edeceği ikinci yarının ilk maçını geride bıraktık.. bu bizler için özlenen ve hayallerimizi süsleyen bir tabloydu.. bu tabloyu bize sunan hocamıza sonsuz teşekkür ederiz.. duruşun ve varlığın bizler için çok önemli.. hernekadar bugün yattara nın çıkmasına bozulsam da.. bu camianın en değerli ismi ve Türk futbol tarihinin en değerli hocasının..

Tyler Durden
23.01.2011, 02:11
Senol hocam gozunu seveyim yeni transfer edilen futbolculari hazir degil diye kadroya almamaktan vazgec.Bu adamlar bir aydir bizde,sokaktan gecen adama bir ay antrenman yaptirsan en azindan macin bir bolumunde oynayacak kondusyonu olur.Kaldi ki bu adamlar polonyadada bildigimiz kadariyla bu isle mesgullerdi..Oynamalari icin 3 ay gecmesine gerek yok..Sadece brozekler icin demiyorum ama bu huyunuzdan vazgecin hocam vallahi yakismiyor.Yok bunlarin cidden uc aya ihtiyaci varsa bu adamlari niye aldirdiniz gibi sorulara muhattap olmayin hocam, inadinizdan vazgecin..

leavemealone
23.01.2011, 03:05
Senol hocamizin bir yönüne alisamadim gitti..
Ben anliyamiyorum bu durumu..
Neden yeni transferlerimiz hep 4-5 mac beklemek zorunda oynamak icin ?
Sürekli hazir degiller deniliyor.. Ya arkadas kupa macinda 10-20 dakika hic mi oynayamayacak ?
Bugünkü macta hic mi son 10 dakikada oyuna giremeyecek ?
Elalem hafta ici adam aliyor bugün oynatiyor..

ph=61
23.01.2011, 03:28
http://i1101.hizliresim.com/2011/1/23/562.jpg

Bunlara Konferedasyon Kupasından alınan üçüncülüğü de eklersek, kariyeri böyle olan bi ADAM'a ( ki adamlığı bile bize fazla ) laf etmeyi HARAM sayıyorum.

Şimdi ise gelmiş, burdaki başarıların çoğunu görmeyen kişiler hocaya atıp tutuyor. Komik, trajikomik.

Bari Şenol Hoca'ya yapmayın, lütfen.

Reha Demirbaş
23.01.2011, 03:56
Şenol hocamı eleştirmek tabii hakkımız oda insan yanlışları var. Bende kendisinden pek haz etmesemde futbol mantığı olarak.
Sağolsun bugunki beraberliğe bu kadar içimin gitmesini ve üzülmemi sağladı takımı getirdigi bu lig pozisyonunda. Bu maçı bu kadar anlamlı yine kendisi kıldı önceki maclarda yaptıklarıyla.

Beğenmediğim yönleride bazı şeylerde takıntılı kalıyor hocamız.

Yattara her oyuncu değişikliginde mesela numaratör e bakıyor. O bile çözdü. Ki bence bu takımda 90 dk oynaması gereken bir oyuncu genel olarak.

84 dk. Burak'ın bencilliklerine ve gol sevdası ugruna yaptklarına katlanıyor. Ama ilk tercih YATTARA hep.

Serkan'ı izlerken gülmemek mümkün değil. Sinirsel gülme krizi diyelim.

Ve kapalı takımlara karşı bu ankaragücü macında da oldugu gibi ortadan saldırma sevdası.

Tabii takım bugun gerçekten net pozisyonlar buldu. Ama Forvet hattındada bu tür maclarda sıkıntı yasıyoruz. Umut kendisine gelen 5-6 gol pozisyonunu yedi resmen. Ve gol atamadıkca takımın direnci bitti.

Hocamız ne yaptı devra arası 3 ay önce ligi biten adamları aldı. Belki adamlar iyi kötü. Ama aldıgımız adam bu macta oyunu çözsün diye oyuna koyamayıp türübünde oturuyorsa ne fayda. Yada sahaya sürülemiyorsa.

Bu konularda hocamızı eleştirmekle birlikte dediğim gibi bizi bu seviyeye getirende yine kendisidir. Bizi havaya soktu sağolsun. Umarım bunlarında üstesinden gelecektir. Allah yardımcısı olsun. Başarılar hocamıza.

diskus
23.01.2011, 09:53
senol hocam lütfen zaman varken bu takima makakula yi iste ve aldir.

mda61
23.01.2011, 10:20
kardeş boş boş yorumlar yapma...senın taraftarın taraftar olsaydı ankara o kadar pozisyon bulmazdı zaten..o yüzden ...şenol hoca diğer maçlarda buragı cıkrmayark hata yapmış oluyor size göre ama burak gol atttıgındada kalıyodunuz şey gibi ortada..
o yüzden şimdi eleştiri zamanı değil destek zamanı..

Burak'la ilgili bir yorumumu mu gördün ? Ya da Şenol Hoca'yı eleştiren. Size göre derken ne demek istiyorsun, ben Burak'ı en çok sevenlerden ve destekleyenlerden birisiyim. Benim eleştirim Şenol Hoca'yı hata yapmayan birisi gibi görme anlayışınaydı.

Ben de biliyorum destek zamanı olduğunu merak etme ama kral çıplak diyeni de susturursanız, 27 sene daha bekleriz.

Mustafa ÖZDEMİR
23.01.2011, 11:01
yanındayız hocam...

lutfu61
23.01.2011, 11:08
bu maç futbolcular gibi hocamızında gününde olmadığı bir maçtı
ama şenol hoca böyle maçlardan serilerle döndürmesini her zaman bilir
barcelona 3 tane yedi diye dünyanın sonu gelmediğine göre, kaybedilen bu 2 puandan sonra kıyamet alameti aramanın bir manası yok diye düşünüyorum :)
hep destek tam destek!!!

volkan_627
23.01.2011, 11:18
her tabela kalktığında 61 i görmeyelim artık. bırak bu adamın yakasını. saygımız sevgimiz sonsuz ama ne olursa olsun ilk çıan yattara oluyor. sahada daha kötü olanlar vardı. bunlarıda değerlendir lütfen hocam. bu takımı şampiyonl yapıp şehre heykelini diktireceksin ama bu işi çabuk hallet. biz böyle sıkıntılı süreçlere alışık değiliz. 5 hafta kala bitir bu işi. sende bu potansiyel olmasa konuşmam bile. haftaya zaten aykut a gereken dersi vereceksin. sonuna kadar yanındayız...

Salih Edip
23.01.2011, 12:05
Tam değişiklik yapacağı sırada gol geldi kötü oldu...

Canın sağolsun hocam sevabınla günahınla... Sana güvenimiz sonsuz...:alkış::alkış::alkış:

ispiroğ61
23.01.2011, 12:11

Bunlara Konferedasyon Kupasından alınan üçüncülüğü de eklersek, kariyeri böyle olan bi ADAM'a ( ki adamlığı bile bize fazla ) laf etmeyi HARAM sayıyorum.

Şimdi ise gelmiş, burdaki başarıların çoğunu görmeyen kişiler hocaya atıp tutuyor. Komik, trajikomik.

Yanındayız Baba!!! Kralsın, Adamsın, Efsanesin...

yaranozlu
23.01.2011, 12:20
önümüzdeki iki maçtan birinde turu geçip ötekini kazanarak çıkarsak bu haftadan daha güçlü şekilde yolumuza devam ederiz. hele bir de bugün konya bursayı yenerse bu hafta farkı daha da açmış oluruz. ama hocam brozekleri hazır et artık, onlara çok ihtiyacımız olacak, Caleden de kurtarsan bizi...

Tolunay Abdioğlu
23.01.2011, 12:46
| Güneş,bir gazetinin ''Verilmeyen penaltı pozisyonu var.Bunun hakkında neler söylemek istersiniz''yönündeki sorusu üzerine '' Hakemleri etkilemek için bugüne kadar konuşmam olmadı.Konuşanlar düşünsün.Penaltı,verildi verilmedi diye konuşursam,diğer insanlardan farkım kalmaz,küçülürüm.

JoKeR™
23.01.2011, 14:45

Bırak renktaş şenol hocayı kötülüyenler bu takımın skor taraftarları şenol hocaya laf yapanlar size soruyorum hangi hoca bu kadar başarılı yaptı trabzonsporu 26 sene içinde ersun yanalmı aybababamı hugo bross mu daha sayamadıgım niceleri hangisi ey şenol hocama laf edenler şu tabloya bakında belki biraz akıllanırsınız

Mert67
23.01.2011, 14:49
Hocam bu beraberlikten hem ders alır hem takıma ders verir.
Daima senin ve takımın destekçisiyiz hocam.

Asi Çaykaralı61
23.01.2011, 15:13
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6356-2V9H1Q2T.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6356-5U2G4P5R.jpg

Özcan DUMAN
23.01.2011, 16:38
1996 yılında giden şampiyonluktan sonra taraftar takımına ve Şenol hocaya sahip çıksaydı, o takım şimdiye kadar bir elin parmaklarından daha çok şampiyonluk getirirdi.

Bu sene de şampiyon olamayabiliriz, hocayı da eleştirebiliriz, futbolcuyu da yönetimi de... Ama 1996'da yapılanlardan ders çıkarmadıysa bu taraftar yazıklar olsun diyebilirim ancak...

Ve biliyorum daha erken bunları yazmak için ama, şimdiden yazıyorum: ŞAMPİYON OLMASAK DA ŞENOL HOCAMIZLA DEVAM ETMEYİ ŞİMDİDEN ORTAYA KOYMALI, SÖYLEMELİ VE SÖYLETMELİYİZ...

tslover
23.01.2011, 17:34
1996 yılında giden şampiyonluktan sonra taraftar takımına ve Şenol hocaya sahip çıksaydı, o takım şimdiye kadar bir elin parmaklarından daha çok şampiyonluk getirirdi.

Bu sene de şampiyon olamayabiliriz, hocayı da eleştirebiliriz, futbolcuyu da yönetimi de... Ama 1996'da yapılanlardan ders çıkarmadıysa bu taraftar yazıklar olsun diyebilirim ancak...

Ve biliyorum daha erken bunları yazmak için ama, şimdiden yazıyorum: ŞAMPİYON OLMASAK DA ŞENOL HOCAMIZLA DEVAM ETMEYİ ŞİMDİDEN ORTAYA KOYMALI, SÖYLEMELİ VE SÖYLETMELİYİZ...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

bunu herkesin net bir şekilde görmesi lazım artık !!

zarha6155
23.01.2011, 17:34
3-4 maçı oyuncu değişikliklerinden sonra kazandık. Demek ki doğru oyuncularla oyuna başlamıyorsun. Yanlış oyuncuları oynatıyorsun sonra da böyle oluyor. Hazır değil diye oynatmadıkların eminim ki oynattıklarından çok daha iyi oynardı.

HH_52
23.01.2011, 17:54
Şenol Güneş de bir insan. Hata yapacak. Hata yapan her insan eleştirilir. Evet bu takımı bu konuma o getirdi. Saygılıyız. Amaaaa hata yaparsa tabiki eleştireceğiz. Milattan önce eski yunan filosofları bile demokraside muhalefet olacakki hatalarımızı görelim ve düzeltelim demişler. Ve bu söz bu zamanda hala geçerli. Şenol Güneş dün şampiyon olmak istemiyorum diyen hatalar yapmıştır. Bunu kimse inkar edemez. İnkar edenler gerçek Trabzonsporlu değildir!!!

Şenol Güneş bile olsa ne kadar kupa kazandırmış olsa hata yaparsa eleştirilecek. Çünkü bunun ucunda 28 YILDIR hasretle beklediğimiz bir Şampiyonluk var. Haa siz ama biz şampiyon olmak istemiyoruz derseniz Amenna deriz eleştirmeyiz. Dün sahanın en iyisi açık ara Yattaraydı. Bunu burada kimse inkar edemez. Yok değildi vasat oynadı koşmadı topu ezdi diyen varsa karşıma geçipte futbolu konuşmasın. Git Basketbolla ilgilen derim adama. Siz Schalke 04 dün antrenörü Felix Magathın dediğini duymadınız galiba. Adam böyle bir adamım olsun takımımda gol attırsın bana yeter dedi. Ama bizim ülke futbolumuz çok ilerlemiş Avrupada başarıdan başarıya koşuyoruz. Evet Magath gibileri kim oluyor. Biz futbolu daha iyi anlıyoruz. Yattarada bu takımda oynayamıyor. Biz böyle devam edelim. Bunun görüş ayrılığı olmaz. Futbol bu! Siyaset değil. Gözle görülen birşey var arkadaş.

Burak Yılmaz bir aydır beri televizyonlardan magazinlerden eksilmiyordu. Ben havalandım uçuyorum diye Konya Torku Şekerspor maçında bas bas bağırıyordu. Ama futboldan çok iyi anlayan bizim taraftarlarımız köstek olmayalım desteğe devam edelim mantığıyla aslında kendi sonumuzu hazırlıyoruz. Bir otomobil otobanda süratini hız kesmeden artırırsa bir yerde o hıza hakim olamayacak ve kaza yapacak. İşte o anda firene bas diyecek bir taraftar topluluğu gerekiyor bu büyük Trabzonspor camiasına. Neden 28 yıldır şampiyon olamadığımızın sebeblerinden biriside buralarda yatıyor işte.

Hocam sen adamımsın büyüksün ne yaptığını bilirsin mantığı bizi hiç bir yere götürmez. Şenol Güneş tartışmasıs bu takımın Teknik Direktörüdür. Ama adaletli davranmıyorsa birileri Şenol Güneş bile olsa DUR diyecek. Demiyorsa şampiyonluğu düşünmesin bile.

Jaja adeta halı sahada top oynar gibi oynarsa hoca kulağını çekecek. Olmazsa Alanzinhoyu yerine oynatacak. Burası halı sahası değildir bir profesyonel futbol sahasıdır demesi lazım. Burak Yılmaz güzel yeşil çimi bulup bir piknik yapmadığı kalırsa hoca dur diyecek. Topu sürükleyip ceza sahasının önünde at gözlüğü takmışcasına kimseye topu atmıyor kendim atayıma hep gidiyorsa hoca dur diyecek ve oyundan alacak.

Büyük Teknik Direktörler oyunu okuyan ve oyuna nasıl müdahele edeceği kestirilmeyen hocalardır. Ama bir yayıncı kurluluş bile Şenol Güneşin oyunda hangi futbolcuyu alacağını biliyorsa ağlanacak bir durumdur. Yedek futbolcu cizgiye geliyor ve yayıncı kuruluş direk Yattarayı ekrana alıyor. Olacak işmi. Sen büyük Teknik Direktörsen oyuna nasıl müdahele edeceğin ezbere gelmemesi lazım. Burak ve Jajanın gezindiği bir sahada ceza sahasına koşarak topa müdahele eden bir hücum futbolcusunu bir büyük Teknik Direktör oyundan almaz. Alırsada adaletli davranmaz. İşte bu yapılırsa futbolu iyi bilen babayiğit taraftarlar Hocam yanlış yapıyorsun demesi gerekiyor. Demiyorsa fireni patlamış kamyona binen kişilerden farksız olurlar.

Trabzonspor bu maçtan sonra çıkıp Beşiktaşı Fenerbahçeyide yene bilir. Hatta üst üstte 5 maç da ala bilir. Ama bu bir gerçeği değiştirmez. Eğer yolun sonunu ilk olarak görmek istiyorsan Hocanıda eleştireceksin. Şenol Güneş bile olsa! Bu yıllarca böyleydi ve böyle kalacak. Kimse Şenol Güneşi siz nasıl eleştirirsiniz demeyecek ve eleştiren taraftarları suçlamayacak. Ama tabiki eleştirilerin dozu kaçmayacak.

Ama ne olursa olsun o bizim hocamızdır ve olduğumuz konuma o bizi getirmiştir. Biz hocamızın adaletli davranmasını istiyoruz. Adalet istiyoruz. Ezber istemiyoruz. Şampiyonluk istiyoruz.

mehmets61
23.01.2011, 17:56
hocam yeni transferlerini neden oynatmıyor diye de eleştiriliyorsun.sanki 3. 4. sıradaki takıma geldiler.çalışsın kendilerini kanıtlasınlar formayı kapsınlar.yeni transfer oynar diye bir kaide mi var.biz iyi bir takımız.yeni gelende çok çalışmalı...

corleone
23.01.2011, 18:23
kaç taneniz şenol hoca kadar biliyorsunuz da konuşuyorsunuz merak ediyorum, bir ara reklam vardı ağzı olan konuşuyor diye, bu başlığın adını da ağzı olan konuşuyor olarak değiştirmek istiyorum, trabzonspor taraftarının profili bellidir, son maçta da tribünde kendini çok net belli etmiştir, umarım şenol hoca buraları okuyup da bu taraftar profilinin yaptığı eleştiriler ile kendisini üzmez.

Ömer Yüce
23.01.2011, 21:16
kaç taneniz şenol hoca kadar biliyorsunuz da konuşuyorsunuz merak ediyorum, bir ara reklam vardı ağzı olan konuşuyor diye, bu başlığın adını da ağzı olan konuşuyor olarak değiştirmek istiyorum, trabzonspor taraftarının profili bellidir, son maçta da tribünde kendini çok net belli etmiştir, umarım şenol hoca buraları okuyup da bu taraftar profilinin yaptığı eleştiriler ile kendisini üzmez.

Çok var ya dolu Umut Bulut başlığına gir abi bak ne kadar şenol hocadan işi iyi bilenler var

ince_memed
23.01.2011, 22:23
bence displin sorunu var bu takımda,ve adaletli davranıdgını düşünmüyorum,burak bu takımın oyuncusu degil.geldiginde gabriç diordum yine gabriç diyorum,barış ataş yerinede ısrarla zafer yelen diyorum

Bülent Bayraktar
23.01.2011, 22:36
daha dün imza atan oyuncuları bugün sahada görüyoruz bizdeyse kampın nerdeyse başında gelenler halen hazır olmadıkları için değil 11 de 18'e bile alınmıyorlar .
şimdi 2 zorlu mucadelede yeni oyuncuları ilk 11 de oynatması zor daha ilk maçlarında bu kadar zor maçları kaldırabileceklerini düşünmüyorum ( inş. özellikle pawel brozek oynarda beni şaşırtır )
1-2 maçda oynamış olsalardı olurduda şu durumda zor .Bu konuda Şenol Güneşin daha hazır olmadıklarını açıklamasını yeterli bulmuyorum...

nesta61
23.01.2011, 23:04
senol hocam manisa macinda diyorsunki kazanan takimi bozmadim yenildik her takim farkli sistemle oynuyor , ben sana sunu soruyorum hocam , eger besiktas macinda sakatlar olmasaydi , mustafaya sans vericekmiydin HAYIR! ve o cocuk simdi karadenize kiralik gonderilcektii , neden sans vermeyipde girayda israr ediyorsun hocam :( bedavadan gitti 2 puan... hocam sezer kim? mehmet cakir kim? BROZEKLER neden oynamaz neden inat ediyorsun adamlar guney amerikadan gelmiyor polonyadan geliyor orda ligler devam ediyor adamlarin kondisyon eksigi yok neden kadroya almazsin neden , koskoca ctesi zindan olduuu

Fatih
23.01.2011, 23:34
Desteğe devam başka Şenol Güneş yok!

Özcan DUMAN
23.01.2011, 23:54
Hatasız kul olmaz, Şenol hoca da hata yapabilir yapacaktır da.

Teknik direktörden futbolcusuna, yönetime kadar eleştiri de yapılabilir, yapılacaktır da.

Karşı olduğum zaten ölçüsüzlüktür, çokbilmişliktir ; Eleştiri değildir.

Bu arada HH_52 nickli renktaşım. Bu kadar çok biliyorsan seni Şenol hocanın yanına yardımcı alalım.
Senin düşüncenin dışında (yattara, burak ve jaja ile ilgili yazdıklarını kastediyorum) farklı fikirleri olanlar var; maçı birlikte seyrettiğim kardeşimle ben bile ayrı düşünüyoruz.
Her kafadan çıkan o kadar sese Şenol hoca kulak verse sence durumumuz nice olur? 28 yıl şampiyon olamadık, arada olur gibiyken yine böyle ağır eleştiriler istifa çağrıları ve taraftarın tepkisi yüzünden takımı tümden dağıtıp takımın 15 yılını çöpe atmadık mı? Yine fevri davranıp sezon sonu şampiyonluk gelmezse Şenol hocayı, Burağı, Umut'u, Jaja'yı, Colman'ı vs vs. gönderelim mi? Çözüm bu olur mu? Ertesi sene, bir sonraki sene ve bir sonraki 5-10 sene şampiyonluk gelir mi?

Ölçülü olalım, kıymet bilelim, sahip çıkalım, ve mutlaka SABIRLI olalım.
Bir maçla vezir başka bir maçla rezil demiyelim.

HH_52
24.01.2011, 00:04
Hatasız kul olmaz, Şenol hoca da hata yapabilir yapacaktır da.

Teknik direktörden futbolcusuna, yönetime kadar eleştiri de yapılabilir, yapılacaktır da.

Karşı olduğum zaten ölçüsüzlüktür, çokbilmişliktir ; Eleştiri değildir.

Bu arada HH_52 nickli renktaşım. Bu kadar çok biliyorsan seni Şenol hocanın yanına yardımcı alalım.
Senin düşüncenin dışında (yattara, burak ve jaja ile ilgili yazdıklarını kastediyorum) farklı fikirleri olanlar var; maçı birlikte seyrettiğim kardeşimle ben bile ayrı düşünüyoruz.
Her kafadan çıkan o kadar sese Şenol hoca kulak verse sence durumumuz nice olur? 28 yıl şampiyon olamadık, arada olur gibiyken yine böyle ağır eleştiriler istifa çağrıları ve taraftarın tepkisi yüzünden takımı tümden dağıtıp takımın 15 yılını çöpe atmadık mı? Yine fevri davranıp sezon sonu şampiyonluk gelmezse Şenol hocayı, Burağı, Umut'u, Jaja'yı, Colman'ı vs vs. gönderelim mi? Çözüm bu olur mu? Ertesi sene, bir sonraki sene ve bir sonraki 5-10 sene şampiyonluk gelir mi?

Ölçülü olalım, kıymet bilelim, sahip çıkalım, ve mutlaka SABIRLI olalım.
Bir maçla vezir başka bir maçla rezil demiyelim.

Ben Şenol Güneş disiplini sağlarsa ve adaletli davranırsa hala şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Ama işte Taraftara düşen görevde bu. Dozunu kaçırmadan eleştirmek. Sezon sonunda ne Burağın ne Jajanın nede Yattaranın gitmesini istemiyorum. Hepsi Trabzonsporun futbolcusu. Hiç biriside ıslıklanmamalı. Sadece Hocayı uyarmalı. Ama burada o kadar Taraftar varki Yattarayı daha dünden takımdan gönderdiler. Benim en iyi arkadaşlarım bile. Ama gel görki Ankaragücünün kilidini yine Yattara açıyor. Ama bizim bazı nankörlere yaranamıyor. Şenol Güneşi veya Burağı eleştirmek yasak ama Yattarayı takımdan göndermek serbest. Bumu Taraftarlık?

Ben Şenol Güneşten bu işi daha iyi bilmiyorum. Böyle bir şeyde idda etmedim. Ama futbol oynayan veya oynamış birisi ikinci yarının başında gol geliyorum dediğini görüyor. Benim birlikte izlediğim toptan anlayan arkadaşların hepsi gol geliyor dedi. Toptan çakmayanlar Ankaragücü gol atamaz dediler. Fark burada işte.

Şenol Güneş takıntılarından kurtulursa bu takım Şenol Güneşle birlikte açık ara şampiyon olur.

Adil ÖZGÜR
24.01.2011, 00:10
Bütün başarı Şenol Hocaya ait,
Başarısızlık yine kendine ait,
Haliyle son maçtaki başarısız sonuçta Şenol Hoca'ya ait.
Başka tarifi yapılamaz bu taplonun.
Ancak;
Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor takımın yedekleri Ne Sezer, Ne de M.Çakır olamaz.
Yani onlardan medet umamayız. Kurtarıcı olamazlar.
Adam gibi bir orta saha yapamıdık gitti be.

FANATIK61
24.01.2011, 00:19
Senol Hoca cogu zaman hatalari hep kendinde ariyor ve oyuncularin yaptigi hatalari kendine bagliyor. Bundan artik vazgecmeli sampiyonluga oynuyorsun arkadas. Futbolcularin birazda kullaklarini cekecek yoksa iyi niyetli oldun mu yüz buluyorlar ondan sonra hem Engin'den küfür yersin hemde Colman oyundan cikinca Trabzonspor Amblemi üzerinde ne olursa olsun ister ufak bir malzemeye olsun tekme atar. Olur mu öyle sey.

sametaydin
24.01.2011, 00:31
Ankaragücü maçıyla alakalı hocaya eleştirim mehmet çakırı oyuna almasıydı. Girdikten sonra zaten hiçbirşey yapamadı. Çünkü oyuncu hazır değil bu bariz belli. Ayrıca jajanın da hazır olmadığını da görmüş olduk.

LaZ_KoPaT
24.01.2011, 00:34
Şenol hocanın yaptıgı degisikliklerin hepsi yanlıştı adamlar 20. Dakikada Yattara'ya önlem almak için adam drgstiriyor gunundeki yattara yine oyundan alınıyor gunün iyilerinden colman aynı keza ama Burak 85 dakika oynuyor neden hocam neden burakta benim görmediğim yada benim gibilerin görmediği ne var? Top istop edemez, adam calimlayamaz, kaleci ile karsı karşıya atamaz, top suremez. Sırf defans yıpratıyor diye mi oynuyor bu adam?

Kubilay ŞAHİN
24.01.2011, 00:46
| Güneş,bir gazetinin ''Verilmeyen penaltı pozisyonu var.Bunun hakkında neler söylemek istersiniz''yönündeki sorusu üzerine '' Hakemleri etkilemek için bugüne kadar konuşmam olmadı.Konuşanlar düşünsün.Penaltı,verildi verilmedi diye konuşursam,diğer insanlardan farkım kalmaz,küçülürüm.

Jaja vurdu 4 - 0 oldu...

İnsan değil jajaaaaaa

İlker Akçay
24.01.2011, 08:51
Sonuna kadar arkandayız Hocam,hatta sonundan sonra da arkandayız....

Kimse eleştirmeyin demiyor zaten ama saygı çerçevesinde eleştirin...

Hüseyin Bağdat
24.01.2011, 09:07
Hocam son maçta bana göre yanlışlarınız oldu...
Biz her zaman yanınızdayız. Bu sene sizin sayenizde şampiyonluğa ulaşacağız. Biz size inanıyoruz...

Turgay Atalay
24.01.2011, 09:42
1. Yapılan transferlerin Hocanın isteği doğrultusunda yapıldığını varsayarsak( ki yönetim böyle olduğunu beyan etti) "Neden hazır olmayan oyuncular alındı, buna neden müsaade etti? " (Zira başka takımların transferleri sabah geliyor akşam maçını oynuyor...Bu alışma dönemi sadece bize özgü bir durum herhalde...)

2. 85 dakika ne yaptığını bilmeyen Burakı sahada tutup, mükemmele yakın top oynayan Yattarayı neden oyundan aldı?

3. Bariz bir hatasını görmediğim Colmanı oyundan çıkarıp, Sezeri oyuna alarak, orta sahayı sağlama aldığına gerçekten inanıyor mu?

4. Alanzinho ve Mehmet varken Buraka sol kanadı vermek nasıl bir mantıktır? (sol kanatta ne defansa nede ofansa bir katkısını görmedim ben, gören varsa söylesin)

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum....

Süleyman50
24.01.2011, 09:55
benim eleştirim şu konuda, adamlar transfer ettikleri futbolcuları uçaktan iner inmez oynatıyorlar biz bir ay bekliyoruz pawel en azından 18 kişilik kadroda olmalıydı...

Dursun Kaplan
24.01.2011, 10:19
benim eleştirim şu konuda, adamlar transfer ettikleri futbolcuları uçaktan iner inmez oynatıyorlar biz bir ay bekliyoruz pawel en azından 18 kişilik kadroda olmalıydı...

Vardır hocanın bir bildiği abi niye öyle diyosun.

ozturk
24.01.2011, 10:35
a.gücü beraberliğinde şenol hocanın zerre kadar hatası yoktu..

Süleyman50
24.01.2011, 10:37
taraftardan futbolcu ve teknik ekibe kadar herkesin hatası vardı bence...

İslam Sezer
24.01.2011, 11:13
Diyelim ki yukarıda arkadaşların belirttiği hataların tümü de hocanın hatasıydı.ne yapabiliriz?
bu hoca gelmeden önce nasıldık,şimdi nasılız.
herkes biraz olsun sakin olamaz mı?
biraz olsun şenol hocanın hatırı yok mu?
duruma bakıyorum bende kredisi çok,
ama bazılarında nedense hiç kredisi yok.
sanki o olmasa,yerine başka biri gelse
ve o dediğiniz belirttiğiniz hataları yapmasa,
burak olmasa umut olmasa şampiyon mu olacağız.
bjk simao guti q7 ile,fb bilmem kaç milyon euroluk kadrosu ile
şampiyon mu oldu,bursa geçen sene kimlerle şampiyon oldu.
bursa kadar olamıyoruz hayret ediyorum.
akıllı olalım,destek olalım,şampiyon olalım.

Tayfun
24.01.2011, 12:40
Şenol Güneş'ten dolu dizgin

Teknik Direktör Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi
Gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Güneş’in açıklamalarından satırbaşları…
İlk yarının ilk maçı sonrasında yaptığım açıklamaların yeterli olacağını düşündüm ancak daha sonra bir şeyler daha söyleme gereği duydum.
İlk yarıya iyi niyet dileklerimizle başlamıştık. Sadece bizim için değil Türk Futbolu için iyi dileklerde bulunmuştuk. İlk maçımızda berabere kaldık. Oynadığımız oyunun karşılığı iyi bir skordu. Kazanmamız gereken bir maçta puan kaybı yaşadık. Şansızlıklar, diğer sebepler ve süprizler buna etki etti. Üzülmemiz normal. Çünkü iki puan kaybetmeyi hak etmedik. Ama rakibi aldıkları bir puan için tebrik ettik.

Maçın eleştiriler boyutları yapılacaktır. Bunun üzerinden spekülasyon yapmayı, beklentileri olanların, politikası olanların bu duruma kendi düşüncelerini kanalize etmelerine izin vermeyeceğiz.
Bu bir maraton. İnişler çıkışlar olur. Bu doğal. Bunu bütün kesim biliyor. Ama ortaya çıktığında beklenmeyen bir durummuş gibi davranılıyor. Bu her takım için geçerli.
Öncelikle sezona başladığımızda büyük takımların şampiyonluk için adının geçmesinin normal olduğunu ancak bir takımın şampiyon olacağını söylemiştik. Hatta bu yarışa Bursaspor ve Kayserispor’un da ortak olabileceğini söylemiştik.
Biz biraz avantajlıyız. İlk 5 içinde olmak için büyük avantajımız var. Lider olduğumuz için büyük avantajmışız gibi gösteriliyor. Bu spekülasyondur. Kimse bu tuzağa düşmesin. Bu bir yarış. Bizim politikamızla başkalarının politikası örtüşmez. Bizimpolitikamız düzgün iş yapmak. Avantajlı bir takımız ilk 5 için. İlk 3 için daha avantajlı olmak için çalışacağız. Şampiyonlar ligi ve şampiyonluk için daha ilerleyen dönemlerde avantaj sağlamaya çalışacağız.

Böyle bakarsak daha rahat çalışırız. Ayak oyunları yapmaya çalışanların tuzacağına taraftarlarımız düşmemeli. Bütün camialar tarafından hak edildiğinin söylenmesinin ardından bu takımın şampiyon olmasını istiyorum. Diğer türlü hep bir şaibe söylentisi olacaktır.
Bu kulübün ilkeli, dürüst, fark yaratan bir takım olma düşüncemizin arkasında direneceğiz. İyi oynuyoruz. Kimseyi suçlamadan, ayak oyunlarına girmeden bunu yapmaya çalışıyoruz. Kazandığımızda seviniyor, kaybettiğimizde üzülüyoruz. Hakettiğimiz puanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bazen hak etmediğimizde sinirleniyoruz. Bu insanın doğasında var.
Hiçbir takım sonucu garanti edemez, ama güzellikleri sunmayı garanti edebilir.
Hakemlerle ilgili çok konuşuluyor. Hakemler gelişti ama hata da yapabiliyorlar. İyi niyet, kötü niyet sorgulaması olabilir. Yerel medya kötülerken, fenerbahçe’yi seven biri haklı olduğunu söyleyebilir. Hakemlere baskı yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu genel bir ifadedir. Sadece bu maçla ilgili değildir.

Zaman geçirmelere, sertliğe izin vermemeleri gerektiğini hep söyledim. Saha içinde hakemin her kararı doğru olmayabilir. Ama artniyetliliği tartışılırsa sadece hakemler değil Türk futbolu zarar görür. Sahiplenmeyi de doğru bulmuyorum. Onların sahipleri var. Hakem kurulu düzeltmek için elinden geleni yapar. Bu konuları speküle etmeden, speküle edip kazananları zaten futbol aydınları konuşur.
Bizim takımımız futbol odaklı. Sahaya çıkıp emek veriyoruz. Emek verenlere de saygı duyuyoruz. Ankaragücü’nü tebrik ettik. Bizden iyi oynamadı ama kapasitesi ölçüsünden iyi oynadı. Bir emek verdi. Saygı duyuyoruz. Hiçbir takım için zayıp ya da güçlü yorumunu yapamazsınız. Bütün maçlara bakıldığında hep kazanmaya yakın olan tarafız. Ama kaybettiğimiz maçlar oldu. Kalitemiz ve kapasitemiz var. Başarmak için gücümüz var. İnançlıyız, cesuruz.
Kazandığımızda sevinmeyi, kaybettiğimizde üzülmeyi yerinde yaptığımızı düşünüyorum. Futbol oynarken gelişen bir takımız. Üzüntü ve sevinçlerimiz gelecek maçlara olumlu yansıyacaktır. Bütün oyuncularım takımın bir parçası olarak kendilerini hissediyorlar. Artniyetli değiller. Bazen beklentileri ortaya koyamadıklarında üzüntü ve tepkileri olabiliyor.

Herkesin farklı yöntemleri var. Fenerbahçe transfer yapmadı. Galatasaray ve Beşiktaş çok transfer yaptı. Beşiktaş renkli bir takım. Avrupa kupaları gibi zorlukları vardı. Ligde sıkıntılar yaşadı. Büyük paralar harcadı. En pahalı ve zengin takım diyebiliriz. Sonucu ne olursa olsun seyir zevki veriyor ve tribünlerini dolduruyor.
Turu geçecek her sonuç bizim için makbuldür. İki maça baktığınızda Fenerbahçe maçı daha önemlidir. Lig maçıdır çünkü. Ama Beşiktaş maçını önemsemiyoruz anlamına gelmez bu durum.
Tüm olumsuzluklara rağmen gündemde kalabiliyorsa o takım başarılıdır. Fenerbahçe de renkli bir takım. Üst üste iki güzel maç yapacağız. Hak edenin alkışlanmasını istiyorum.
Bir genelleme daha yapmak istiyorum. Bir takım değişimler oluyor ama eski saplantılar hep öne çıkıyor. İyi oyuncu rol model öne çıkarmakta zorlanıyoruz. İşini iyi yapanı alkışlamak futbolu güzelleştirir ve geliştirir. Bir oyuncu iyi değilse zorlamak sürekli arkasından itmek şiddeti beraberinde getirir.

Burak’ın ıslıklanması, taraftarımız bizim sembolümüzdür. Takımı sahiplenerek sembol olunur. Çocuğunu döven, sokağa atan anne baba olmaz. Aksi ihanet olur. Saygınlığı ortadan kaldırmak olur. Buna izin vermeyen taraftarlarımız var. Kim gelirse gelsin, burada nasıl tutulabilir dişe düşünmek gerek. Gitmelerine sebep olarak gösterilmesine izin vermemeliyiz. Burası sosyal bir şehirdir. Olumsuzlukları yine biz temizleyeceğiz.Ayrık otlar çoğalırsa bulunduğunuz ortam kirlenir.
Colman idman eksiği vardı. Oyun içindeki temposu düşmüştü. İlk oyuncu değiştirirken bile kenara doğru geliyordu. Yorulmuştu. Yeteneği için olumlu işler yapacağını düşündüm. Yattara ve Burak’tan birini değiştirmek zorundaydım. Orta sahayı kalabalık tutmak istedik. Colman çıkarken tepki göstermiş olabilir ama bunu genellememek gerek.
İmzalarla ilgili gündem oluşturuluyor. Bu durum kapanmıştır. Bununla ilgili değerlendirmelerde bulunmak İstanbuldaki arkadaşların yorumlarına alet olmaktır. Beklenti ortaya koyulmayabilir. İyi niyetlilerdir.
Sahaya giren oyuncuyu değerlendirmek olmaz. Sezer niye girdi, o niye çıktı demek yanlış. Bu çağın eleştirisi değil bu. Doğaldır ki, herkes birilerini eleştiriyor. Bunu bir kaos ortamı durumuna getirmek zarar verir. Eleştiri tamam ama bir oyuncuya sahip çıkacağım diye takım içinde huzursuzluk yapmak yanlış. Oyuncuların hataları olacaktır, biz de hata yapıyoruz.

Brozek kardeşlerin Antalya’da hazır olmakdıklarını gördük. Geldikten sonra birkaç idmanla sahaya çıkmalarının verimli olmayacağını düşündük. Olmayınca, olsalar daha iyi olurdular dendi. Maç galibiyetle bitse böyle denmeyecekti. Herkesin görüşünü alırsam başarılı olamam. Colman’ı niye aldın diyen de var, niye tuttun diyen de var.
Taraftar tepkisinden çok ani değişimleri var. Bu yönetimle ilgili, bizle ilgili, sizle ilgili. Takımı nereye koyduğumuz belli değil. Bir bakmışsınız oyuncuyu Messi’yi benzetiyorsunuz, bir bakmışsınız takımı Barcelona’ya benzetmişsiniz. Haddimizi bilelim. Yoksa yanlışa düşeriz. Dizileri çok izliyoruz. Öyle olmak isteyebiliriz ama dengeyi kuramazsanız mutsuz oluruz. Ani değişikliklerin sonucu bu. Değerimiz yükseliyor ama bir anda en tepeye çıkamayız. Bu dengeleri çok konuşmamak gerek. Kafaları karıştırmamak gerek. Övgüle de aynı şekildi. Bunu bekliyordum. Kimi yer vermiyor, kimi çok övüyor. Yakaladıklarında fırsatı değerlendiriyorlar. Bu bize zarar verir. Kapasitemiz belli, gücünü en iyi şekilde ortaya koymuş oyuncuyu yok etmeye yönelik yazılar, eleştiriler, hareketler yanlış.
Biz lideriz havası atmıyoruz. Dev aynasına bakmıyoruz. Bu maçta kupa maçından daha iyi oynamamıza rağmen puan kaybı yaşadık. Kısır döngü içinde hatalar yapıyoruz. Çok pozisyon ürettik atamadık. 3-0 yendiğimiz Karabük maçında daha mı çok pozisyon bulduk. Hayır. Bu tartışmaları olumsuz hava yaratmak anlamında yapmayalım. Diğer medyanın ne yazdığıyla ilgilenmiyorum. Sizinle paylaşıyorum. Oyuncularımla zaten paylaşıyorum. Kimseyi suçlamıyoruz. Yapılan emeğe saygısızlık varsa eleştiririm. Kimsenin hata yapmadığı bir sistem görmedim. Kötü niyetli işlerin yapıldığı sistem gördüm.

Penaltılar konuşuluyoruz. Verilseydi belki haksızlık yapılıyor denecekti. Bunlar bizim işimiz değil. Başta da söyledim, hakemleri baskı altına almak doğru değil, hakemlerin de baskı yapanlar yanında olması doğru değil.
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş toplantının geri kalan kısmında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Soru: Heyecan yaratmak isteyenler, Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi yukarıya çekmeye çalışıyor mu? Lider Trabzonspor’un tribünleri dolmuyor. Oyuncu ıslıklanıyor.
Şehir ve camia bütünlüğü sağlanamamış. Geldiğimiz günden bugüne mesafe alamamışız. Bu düşünceler değişmeli. Değişmezse ben değişeceğim. Çok kolay yıkılıyor. Oyuncu oynarken kafası takılıyor. Gol bekliyoruz, alsam mı almasam mı? Bu kadar müdahale olmaz. Trabzonspor taraftarının medyanın, yönetimin, hocanın yerini bilmesi gerek. Taraftar grupları ne yapmalıyız diye düşünmeli. Sorun çıkarmasınlar, kulübe yardımcı olsunlar. Takım üzerinde etkili olmaya çalışmak taraftarlık değildir. Bir yıldır yapılanma için uğraşıyoruz, şimdi yine konuştuğumuz konuya bak. Başka bir oyun var demek ki, ben bu oyunda olmam. Doğru olan buysa, hep birlikte tribünden küfür edelim. Sabırla desteklemelerini ve sevmeleri gerektiğini söyledim.
Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın üstte olmasını ben de isterim. Birini geri bırakmasınlar. Üçü de birbiriyle yarışırsa bizim işimiz kolaylaşır. Eğer yukarı çekmek istiyorlarsa üçünü birden çekmeye çalışsınlar. Eskişehirspor ve Antep de geliyor. Yarış heyecanlı olsun. Yarışta geri kalmak olabilir, ama öne geçmek için diğer güçleri öne itersen doğru olmaz. Biz büyük bir kulüp ve takım olarak istanbul’da maçlar oynayacağız.

Soru: Ayak oyunları dediniz. Biraz açar mısınız?
Gazetelerde yazılıp çizilenler, imza atılıp atılmamış olması. Bunun gibi yönlendirmelere adlanılmamalı. Sahip çıkması gerek taraftar. Beşiktaş camiası takımına sahip çıkıyor ve tribünleri dolduruyorsa, bizim taraftarımız da daha fazlasını yapmalı. Ben her şeyi doğru yapmıyorum. Eksik yaptığımızda bizi tamamlayın. İyi yaparken beni översen ben rahatsız olurum. Param varken para veriyorsun. Param yokken para vermiyorsun?
Soru: Verilmeyen penaltı ya da ayak oyunları konusunda yönetimden bir açıklama neden yapılmıyor?
Ayak oyunları hep vardı demedim. Bunları önlemek gerek. Saha içinde ve saha dışında da olabilir. Mevcut olan bir şey var. Gazeteler İstanbul takımlarının etkisinde kalacaktır. Onlar daima öndedir. Geride kalmalarında destek gelebilir. Eleştirirken desteklerler. Biz şampiyon olsak da onlardan gazetelerden daha geride kalırsınız. Bu tarafında durmuyorum ben. Tribüne gelen seyircimiz rakiplere baskı kurmak istiyorsa takımına sahip çıkmalı. İstanbul’da bunu yaptık centilmence. Gelince destekle. Başkasının fikirleriyle gelme bana. Sen aileden birisin. Böyle yaparsan bana zarar verirsin. Beni incitirsin.
Soru: Geldiğinizde Trabzonspor’un durumu ortadaydı. Takımı toparladınız. Ankaragücü maçında gördük ki, bir takım sıkıntılar yaşandı. Ben bu oyunun içinde olmam dediniz. Yönlendirici biri mi var diye düşünüyorsunuz?
Söylemek istediğim şu. Maçtan sonra medya tarafından verilen bazı mesajlar doğru değil. Bizim verdiğimiz mesajlar tam anlaşılmıyor. Eleştirirken dikkatli olunması gerek diyorum. Mükemmel değiliz. Hakettiğimiz bir oyun sonrasında kaybedip bunları yaşıyorsak, haklı bir yenilgi aldığımız zaman ne durumda olacağız. Geldiğimizde camianın bütünlüğünden müthiş etkilendim ve bunun için çalışıyorum. Yola çıkarken ki hesabımızın peşindeyiz. Seyirci alkışlayacak. Medya, fikirlerini speküle etmeden aktaracak. İstanbul’dakiler Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi itiyorsa, sen de beni iteceksin. Yanlış bir beyanın peşinden gitmenin bize faydası olmaz. Başarıyı sahiplenelim, ama övgüyü abartmayalım. Herkes takımın bir parçasıdır. Ben de bunlardan bir tanesiyim. Seyirci, oyuncu, yönetim ve medya olmasa ben burada hiçim. Buradaki yetkimi ve etkimi biliyorum ve bunu kullanmak istiyorum. Kimseyle sorunumuz yok ve bu yarışa devam edeceğiz. Elbirliği içinde olacağız. Taraftar tepkisiz kalsın demiyorum. Anlık bizim de tepkilerimiz oluyor. Heyecan olacak. Ama bu zarar verici boyutta olmasın. Oyuncularımız iyi niyetli. Bu bilinsin. Mesajları ben kontrol edemem. Olumlu mesajların yansımalarının olumlu olduğunu da gördük. Beyanlar önemli. Yanlışlar düzeltilir. Duruşumuz belli. Futbol ayak oyunlarıyla oynanıyor, ama benim bir çizgim var. Adam diyor ki, çok efendisin. Ne yapayım hakem mi döveyim. Tekrar tekrar söylüyorum, hakemlerin baskı altına alınmaması gerek, hakemlerin de baskı yapanların tarafında olmaması gerek.

Soru: Camia olmak istiyoruz diyorsunuz. Ayak oyunları var diyorsunuz. Bu perde arkası oyunları Trabzonspor’u hedefinden alıkoyarsa ne olur?
Varsayımla hareket edersek yanılırız. İç transferi kapattık. Bunu birileri kullanacak. Ama biz kullanmayalım. Bizim medyamız kullanmasın. Beni övgü de rahatsız ediyor, haksız kazanç da. Şimdi ben desem ki, Beşiktaş maçında da bizi hakem doğrayacak, eğer çıkarsa adam haklıymış, çıkmazsa önemli değil. Böyle bir anlayışta olmayacağız.
Soru: Devre arasında forvet transferi oldu. Bu mevkideki sıkıntı bu maçta da vardı. Daha hazır bir oyuncu neden tercih etmediniz. Teofilo’nun geri dönüşü olabilir mi? Anadolu takımları tarafından sempatiyle bakılıyor. Jaja iyi oynuyor, ama aşağılayıcı bir tavır sezgileniyor?
Jaja iyi niyetli. Her hareketini aşağılayıcı görmemek gerek. Öyle olsa top kaybetmezdi. Hücuma yönelik oynuyor. Etkili kullanmadığı her top rakibe atak olur. Teofilo’nun dönüşü yok. Transferi gündemde.
Bizim takımda forvette acil bir forvet ihtiyacı yok.Çok pozisyona girdik. Umut’un yanına bir oyuncu gerek. Umut olmazsa sıkıntı yaşayabiliriz. Pawel hazır değildi. Biraz koşunca ayakları şişmişti. Mehmet daha hazırdı. Kendilerini ve takımı tanımaları zaman alacaktır. Gol atabilseydik bunları konuşmayacaktık. Galatasaray maçında seyircinin psikolojik baskısı vardı. Bizim maçta bunu göremedim. Pawel’i oynatsak ve bir şey veremese, niye oynattınız, hazır değildi, diyebilirdiniz. Herşey denebilir. Yapıcı olmak gerek. Bu hafta kimin oynadığı değil, neden puan kaybettiğimiz önemliydi. Bunun da sorumlusu benim.
Soru: Ceyhun 18’e giremedi. Bunun nedeni performans düşüklüğü mü? Burak’ın performansı mevkisiyle alakalımı?
Ceyhun stoperdi. Orta sahaya aldığımızda fizik gücünü kullanıyor ancak tekniği eksik olduğu için top kullanmakta sıkıntı yaşıyordu. İkinci yarının başında koordinasyonda sıkıntı yaşadı. Yağ ve kilo verdi. Şimdi toparlamaya başlada. Orta sahada kullanacağımız oyuncu Colman olduğu için yedeği olarak Sezer daha hazırdı. Ceyhun beğendiğim bir oyuncu. Sezer alternatif oyuncuydu. Engin olmayınca onu değerlendirdik. Barış’ı da kadroya almadık.
Burak solda da iyi oynuyor. Bu maçta da pozisyonlar buldu. Özellikle ilk yarıda iyi bir pozisyonu vardı. Sahamızda zorlanıyor. Rakiplerin oyun yapısıyla olabilir. Psikolojik olabilir. Bu konuda herkes ona yardımcı olmalı.
Egemen’i riske etmedik. Sakatlıktan korktuk. Dünkü idmanda biraz ayağında gerginlik oldu. Bugün durumuna bakacağız. İyiyse kadroya alacağız.

ozturk
24.01.2011, 12:46
Şenol hocanın basın toplantıları derlenip bir kitap olsa futbolun anayasası olur.

Kubilay ŞAHİN
24.01.2011, 12:53
Bakın ne diyor.. Futboldan anlamayan Şenol..!

Soru: Devre arasında forvet transferi oldu. Bu mevkideki sıkıntı bu maçta da vardı. Daha hazır bir oyuncu neden tercih etmediniz. Teofilo’nun geri dönüşü olabilir mi? Anadolu takımları tarafından sempatiyle bakılıyor. Jaja iyi oynuyor, ama aşağılayıcı bir tavır sezgileniyor?
Jaja iyi niyetli. Her hareketini aşağılayıcı görmemek gerek. Öyle olsa top kaybetmezdi. Hücuma yönelik oynuyor. Etkili kullanmadığı her top rakibe atak olur. Teofilo’nun dönüşü yok. Transferi gündemde.
Bizim takımda forvette acil bir forvet ihtiyacı yok.Çok pozisyona girdik. Umut’un yanına bir oyuncu gerek. Umut olmazsa sıkıntı yaşayabiliriz. Pawel hazır değildi. Biraz koşunca ayakları şişmişti. Mehmet daha hazırdı. Kendilerini ve takımı tanımaları zaman alacaktır. Gol atabilseydik bunları konuşmayacaktık. Galatasaray maçında seyircinin psikolojik baskısı vardı. Bizim maçta bunu göremedim. Pawel’i oynatsak ve bir şey veremese, niye oynattınız, hazır değildi, diyebilirdiniz. Herşey denebilir. Yapıcı olmak gerek. Bu hafta kimin oynadığı değil, neden puan kaybettiğimiz önemliydi. Bunun da sorumlusu benim.

Mustafa Yüksek
24.01.2011, 13:28
Çok ince bir not var yazıda. Oyuncuyu çıkaracağım zaman tribünden ne tepki geleceğini düşünüyorum diyor. Tribün desteği denilen şey bu mudur yahu? Yazıklar olsun.

Şenol Hocam sonuna kadar yanındayız. Hep destek olacağız.

Yunus Kandemir
24.01.2011, 13:29
dediklerinde yüzde 100 haklı

Ömer Yüce
24.01.2011, 13:35
senol hocam manisa macinda diyorsunki kazanan takimi bozmadim yenildik her takim farkli sistemle oynuyor , ben sana sunu soruyorum hocam , eger besiktas macinda sakatlar olmasaydi , mustafaya sans vericekmiydin HAYIR! ve o cocuk simdi karadenize kiralik gonderilcektii , neden sans vermeyipde girayda israr ediyorsun hocam :( bedavadan gitti 2 puan... hocam sezer kim? mehmet cakir kim? BROZEKLER neden oynamaz neden inat ediyorsun adamlar guney amerikadan gelmiyor polonyadan geliyor orda ligler devam ediyor adamlarin kondisyon eksigi yok neden kadroya almazsin neden , koskoca ctesi zindan olduuu

Diyecek hiç bişe bulamıyorum yani... Yerden yere vurmak budur heralde. Acaba bu maçın üstüne bi de fenere yenilsek ne olur tepkin

Alican Altunbaş
24.01.2011, 13:43
Taraftarın işi desteklemektir . Eleştirmek değil. Konu şenol hocanın eleştirilmesi değildir. Burda herkes kendİ görüşünü doğru olarak kabul dip ona göre yorum yapıyor işte bu yüzden zaten başarıya gidemiyoruz. Buda bir şahsi görüştür tabiki ama yani bizim dediğiimiz doğrudur diyip o insanı eleştirmek doğru değil. Yattara çıkmamalıydı yok Colman çıkmamalıydı Bunlar oyunda kalsaydı ve biz mağlup olsaydık yine şenol hoca haksız olacaktı bırakalım eleştiriye önce adam gibi destek olalım olalımki sonra eleştiri yapmaya hakkımız olsun.

tslover
24.01.2011, 13:50
Artık her kim olursa olsun senol hoca'nın tercihlerini sorgulamamalı.sadri başkan bile senelerdir futbolun içinde olan adam ben futboldan anlamam işi hocaya bırakırım diye söze başlarken bu forumdaki 15-20 lik ergenler senol hocaya futbol dersi vermeye kalkıyor !!

T.B_1461
24.01.2011, 14:01
Artık her kim olursa olsun senol hoca'nın tercihlerini sorgulamamalı.sadri başkan bile senelerdir futbolun içinde olan adam ben futboldan anlamam işi hocaya bırakırım diye söze başlarken bu forumdaki 15-20 lik ergenler senol hocaya futbol dersi vermeye kalkıyor !!

Katılmakla beraber, burda olumsuz eleştiride bulunanlar hatta bunu hakarete varacak düzeye kadar çıkaranlar, yapacağı eleştiriyi buraya yazmadan önce düşünsün, aynı eleştiriyi Şenol Güneş'in yüzüne karşı söyleyebilir miyim. Evet söyleyebilirim diyebiliyorsa amenna.

mehmets61
24.01.2011, 14:32
herkes işini yapsın bu takım şampiyon olur...taraftar yönetim hoca futbolcular bırakalımda herkes işini yapsın.bizde üzerimize düşeni yapalım destekleyelim...

Semra
24.01.2011, 14:32
senelerdir konuştuk durduk bir tek şampiyonluk görmedik
her şey güzel giderken yine biz konuşuyoruz bir beraberlik ile kırıp döküyoruz
arkayı toplamak hocaya kalıyor işi ne değil mi?
o yapsın biz bozalım.
SABIRLA bekleyip sussak ya da konuşalım ama kırıp dökmeden o zaman her şey iyi olacak.
Şenol hoca ile bu özlem dinecek tabii fısat verirsek, ondan başka derdimize çare yok.
Şenol hocaya güveniyorum Allah utandırmasın.

Oğuz B.
24.01.2011, 15:19
"Shakspeare'i eleştirmek için en az bir Tolstoy olmalı insan..." der Cemil Meriç Mağaradakiler kitabında.
Bu sözü burada Şenol Güneş'e hiç bir futbol "vasıfları" olmadan sallayanlar için söylememiş şüphesiz.
Konuda bu sözle doğru orantılı ama şimdiki asıl konumuz Şenol Güneş isminin bizler için önemine idrak edemeyen kişilerin varlığıdır.
-Az da olsa- en küçük takılmada seslerini çıkartmaya çalışma gayretleridir.Ama artık bazı şeylerin anlaşılması gerekdiğini düşünüyorum.Şenol Güneş ismi Trabzonspor için,bizler için sadece bir antrenör değildir.O, bir öğretmendir,eğiticidir,öğreticidir, ve en önemlisi yıllarını futbola-Trabzona- vermiş bir futbol adamıdır.Şuanda da Trabzonsporun hocasıdır.Trabzonspor taraftarının önemli bölümünce desteklenmektedir,inanılmaktadır.
Bu kez sizlere Trabzonspor taraftarları ve Trabzon insanı izin vermeyecektir.Hocamızın yanındayız ona,ekibine ve futbolcu kadrosuna olan inancımız tamdır.
Kimseye laf sokma derdinde değilim,lütfen yıllar sonra bu kadar yaklaşmışken kendi bindiğimiz dalı kesmeyelim..Fidana su taşı(ya)mıyorsak,taş da atmayalım.

Erman Aydın
24.01.2011, 16:15
çok büyüksün baba seni eleştirmeye kimsenin gücü yetmez

Hazar_
24.01.2011, 18:10
Hocam bi kere de çık de ki bu takım şampiyon olacak rahatlat milleti.Ertuğrul bile diyordu bunu geçen yıl.

İskender66
24.01.2011, 18:47
Bu sözler gündemi sarsacak!

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş gündem yaratacak açıklamalarda bulundu... Deneyimli teknik adam rakiplere ve hakemlere göndermede bulundu, taraftarına da önemli mesajlar verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendilerine dev aynasında bakmadıklarını ifade ederek, "Liderlik havası atmıyoruz, eksiklerimizi biliyoruz. Lider olduğumuz için büyük avantajımız varmış gibi gösteriliyor. Bu spekülasyondur" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi. İlk olarak gündemdeki konuları değerlendiren Güneş, "İlk maçımızda berabere kaldık. Oynadığımız oyunun karşılığı iyi bir skordu. Kazanmamız gereken bir maçta puan kaybı yaşadık. Üzülmemiz normal.Çünkü iki puan kaybetmeyi hak etmedik. Maçın eleştiriler boyutları yapılacaktır. Bunun üzerinden spekülasyon yapılmasına, beklentileri olanların, politikası olanların bu duruma kendi düşüncelerini kanalize etmelerine izin vermeyeceğiz.Bu bir maraton. İnişler çıkışlar olur. Bu doğal. Bunu bütün kesim biliyor. Ama ortaya çıktığında beklenmeyen bir durummuş gibi davranılıyor. Bu her takım için geçerlidir" diye konuştu.

"TARAFTARLARIMIZ AYAK OYUNLARINA DÜŞMEMELİ"
İlk 5 için büyük avantaj yakaladıklarını da ifade eden Güneş, "Lider olduğumuz için büyük avantajımız var gibi gösteriliyor. Bu spekülasyondur. Kimse bu tuzağa düşmesin. Bu bir yarış. Bizim politikamızla başkalarının politikası örtüşmez. Bizim politikamız düzgün iş yapmak. Şampiyonlar ligi ve şampiyonluk için daha ilerleyen dönemlerde avantaj sağlamaya çalışacağız. Böyle bakarsak daha rahat çalışırız.

Ayak oyunları yapmaya çalışanların tuzağına taraftarlarımız düşmemeli. Bütün camialar tarafından hak edildiğinin söylenmesinin ardından bu takımın şampiyon olmasını istiyorum. Diğer türlü hep bir şaibe söylentisi olacaktır. İyi oynuyoruz. Kimseyi suçlamadan, ayak oyunlarına girmeden bunu yapmaya çalışıyoruz. Kazandığımızda seviniyor, kaybettiğimizde üzülüyoruz" dedi.

"HAKEMLER BASKI YAPANLARIN TARAFINA GEÇMEMELİ"
Hakemlerin kendilerini geliştirdiğini de ifade eden Güneş, "Hakemlerle ilgili çok konuşuluyor. Hakemler gelişti ama hata da yapabiliyorlar. İyi niyet, kötü niyet sorgulaması olabilir. Hakemlere baskı yapılmasını doğru bulmuyorum. Ama hakemlerin de baskı yapanlar tarafına geçmesini doğru bulmuyorum. Bu genel bir ifadedir. Sadece bu maçla ilgili değildir. Zaman geçirmelere, sertliğe izin vermemeleri gerektiğini hep söyledim. Saha içinde hakemin her kararı doğru olmayabilir. Ama art niyetliliği tartışılırsa sadece hakemler değil Türk futbolu zarar görür. Hakemleri sahiplenmeyi de doğru bulmuyorum. Onların sahipleri var. Hakem kurulu onları düzeltmek için elinden geleni yapar" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ RENKLİ BİR TAKIM"
Güneş, futbol odaklı bir takım olduklarını da vurgulayarak, "Sahaya çıkıp emek veriyoruz. Emek verenlere de saygı duyuyoruz. Hiçbir takım için zayıf ya da güçlü yorumunu yapamazsınız. Bütün maçlara bakıldığında hep kazanmaya yakın olan tarafız. Ama kaybettiğimiz maçlar oldu. Kalitemiz ve kapasitemiz var. Başarmak için gücümüz var. İnançlıyız, cesuruz. Bütün oyuncularım kendilerini takımın bir parçası olarak hissediyorlar. Fenerbahçe transfer yapmadı. Galatasaray ve Beşiktaş çok transfer yaptı. Bursaspor ise bir oyuncu aldı.Beşiktaş renkli bir takım. Avrupa kupalarında oynuyordular ve ligde sıkıntılar yaşadılar. Büyük paralar harcadılar. En pahalı ve zengin takım diyebiliriz. Sonucu ne olursa olsun oynadığı futbol seyir zevki veriyor ve tribünlerini dolduruyor. Onlarla oynayacağımız maçta turu geçecek her sonuç bizim için makbuldür. İki maça baktığınızda Fenerbahçe maçı daha önemlidir. Çünkü bana sorarsanız, lig bizim için kupadan daha önemli. Ama Beşiktaş maçını önemsemiyoruz anlamına gelmez bu durum" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUĞUNU DÖVEN, SOKAĞA ATAN ANNE BABA OLMAZ"
Burak Yılmaz'ın ıslıklanmasını doğru bulmadığını da ifade eden Güneş, "Takımı sahiplenerek sembol olunur. Çocuğunu döven, sokağa atan anne baba olmaz. Bizim takımızla taraftarımız arasında da aile ilişkisi var. Bu takıma kim gelirle gelsin burada nasıl tutulabilir diye düşünmemiz gerekir. Olumsuzlukları yine biz temizleyeceğiz. Ayrık otlar çoğalırsa bulunduğunuz ortam kirlenir" dedi.

Güneş, Colman'ın henüz istediği seviyeye çıkmadığını, Yattara'nın ise Ankaragücü maçının ikinci yarısında performans düşüklüğü yaşadığı için oyundan alındığını da vurguladı. Güneş, sezon sonunda sözleşmeleri sona erecek olan futbolcularla ilgili iç transfer konusunun ise şu anda gündemlerinde olmadığını ifade etti.

"HADDİMİZİ BİLMELİYİZ. TELEVİZYON DİZİLERİNİ ÇOK İZLİYORUZ"
Brozek kardeşlerin antrenman eksiği olduğunu da ifade eden Güneş, "Kazansaydık kimse niye yeni transferler oynamadı demeyecekti. Brozek kardeşlerin ligi bitmişti. Şu anda iyi gidiyorlar. Onları değerlendireceğiz. Taraftarların tepkisinde çok ani değişimler oluyor. Bu yönetimle ilgili, bizle ilgili, sizle ilgili. Takımı nereye koyduğumuz belli değil. Bir bakmışsınız oyuncuyu Messi'yi benzetiyorsunuz, bir bakmışsınız takımı Barcelona'ya benzetmişsiniz. Haddimizi bilelim. Yoksa yanlışa düşeriz. Dizileri çok izliyoruz. Kendimizi orada saraylarda yaşayanlar gibi hissetmemeliyiz. Öyle olmak isteyebiliriz ama dengeyi kuramazsanız mutsuz oluruz. Ani değişikliklerin sonucu bu. Değerimiz yükseliyor ama bir anda en tepeye çıkamayız. Bu dengeleri çok konuşmamak gerek. Kafaları karıştırmamak gerek" dedi.

"LİDERLİK HAVASI ATMIYORUZ"
Güneş, kesinlikle liderlik havası atmadıklarını da vurgulayarak, "Biz lideriz havası atmıyoruz. Dev aynasına bakmıyoruz. Ankaragücü maçında kupa maçından daha iyi oynamamıza rağmen puan kaybı yaşadık. Kısır döngü içinde hatalar yapıyoruz. Çok pozisyon ürettik atamadık. 3 - 0 yendiğimiz Karabük maçında daha mı çok pozisyon bulduk? Hayır. Bu tartışmaları olumsuz hava yaratmak anlamında yapmayalım. Diğer medyanın ne yazdığıyla ilgilenmiyorum. Sizinle paylaşıyorum. Oyuncularımla zaten paylaşıyorum. Kimseyi suçlamıyoruz. Yapılan emeğe saygısızlık varsa eleştiririm. Kimsenin hata yapmadığı bir sistem görmedim. Kötü niyetli işlerin yapıldığı sistem gördüm. Penaltılar konuşuluyor. Verilseydi belki haksızlık yapılıyor denecekti. Bunlar bizim işimiz değil. Sürekli olarak bunları konuşanlar zaten var" şeklinde konuştu.

"BİRBİRİYLE YARIŞMALARI BİZİM İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIR"
Güneş, bir gazetecinin, "Heyecan yaratmak isteyenler, Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi yukarıya çekmeye çalışıyor mu? Lider Trabzonspor'un tribünleri dolmuyor. Oyuncu ıslıklanıyor. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise, "Şehir ve camia bütünlüğü sağlanamamış. Geldiğimiz günden bugüne mesafe alamamışız. Bu düşünceler değişmeli.Değişmezse ben değişeceğim. Taraftar grupları ne yapmalıyız diye düşünmeli. Sorun çıkarmasınlar, kulübe yardımcı olsunlar. Takım üzerinde etkili olmaya çalışmak taraftarlık değildir. Bir yıldır yapılanma için uğraşıyoruz, şimdi yine konuştuğumuz konuya bak. Başka bir oyun var demek ki, ben bu oyunda olmam. Doğru olan buysa, hep birlikte tribünden küfür edelim. Sabırla desteklemelerini ve sevmeleri gerektiğini söyledim.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın üstte olmasını ben de isterim. Birini geri bırakmasınlar. Üçü de birbiriyle yarışırsa bizim işimiz kolaylaşır. Eğer içlerinden herhangi birini yukarı çekmek istiyorlarsa üçünü birden çekmeye çalışsınlar. Eskişehirspor ve Gaziantepspor'da geliyor. Yarış heyecanlı olsun. Yarışta geri kalmak olabilir ama öne geçmek için diğer güçleri öne itersen doğru olmaz" dedi.

"BEŞİKTAŞ SEYİRCİSİ 14 PUAN GERİDEYKEN STADI DOLDURUYOR, YA BİZ!"
Beşiktaş taraftarının 14 puan gerideyken stadı doldurduğunu da ifade eden Güneş, "Beşiktaş camiası takımına sahip çıkıyor ve 14 puan geride olmalarına rağmen tribünleri dolduruyorsa, bizim taraftarımız da daha fazlasını yapmalı. Ben her şeyi doğru yapmıyorum. Eksik yaptığımızda bizi tamamlayın. İyi yaparken beni översen ben rahatsız olurum. Param varken para veriyorsun. Param yokken para vermiyorsun?

Ayak oyunları hep vardı demedim. Bunları önlemek gerek. Gazeteler İstanbul takımlarının etkisinde kalacaktır. Geride kalmalarında destek gelebilir. Eleştirirken desteklerler. Biz şampiyon olsak da onlardan gazetelerden daha geride kalırsınız. Tribüne gelen seyircimiz rakiplere baskı kurmak istiyorsa takımına sahip çıkmalı. İstanbul'da bunu yaptık centilmence" diye konuştu.

"BENİM BİR ÇİZGİM VAR. BUNUN DIŞINA ÇIKMAM"
Yetkisini bildiğini ve bunu kullandığını da ifade eden Güneş, "Oyuncularımız iyi niyetli. Bu bilinsin. Futbol ayak oyunlarıyla oynanıyor, ama benim bir çizgim var. Bunun dışına çıkmam. Adam diyor ki, çok efendisin. Ne yapayım hakem mi döveyim, bu işin şakası. Şimdi ben desem ki, 'Beşiktaş maçında da bizi hakem doğrayacak', eğer çıkarsa adam haklıymış, çıkmazsa önemli değil. Böyle bir anlayışta olmayacağız" dedi.

Forvette bir sıkıntı yaşamadıklarını da ifade eden Güneş, şöye devam etti: "Jaja'nın saha içerisinde yaptığı hareketleri aşağılayıcı olarak görmek doğru değil. Antrenmanlarda da bunları yapıyor. Bizim takımda forvette acil bir ihtiyaç yok.Çok pozisyona girdik. Umut'un yanına bir oyuncu gerekiyordu, onu da aldık. Pawel henüz hazır değil. Galatasaray'ın Türk Telekom Arena da oynadığı maçta seyircinin psikolojik baskısı vardı. Bizim maçta bunu göremedim. Bu hafta kimin oynadığı değil, neden puan kaybettiğimiz önemliydi. Bunun da sorumlusu benim."

Güneş, Ceyhun'la ilgili olumlu düşünceleri olduğunu da ifade ederek, "Ankaragücü maçında Sezer'den daha iyi yararlanabileceğimi düşündüğüm için onu kadroya aldım. Ama Ceyhun'da beğendiğim bir oyuncu. Ondan faydalanacağız" diye konuştu. Güneş, Egemen'in ise sakatlığının geçtiğini ifade etti.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=86130

Semih
24.01.2011, 21:17
Şenol Güneş sezon sonunda ben bırakıyorum dediğinde, salya sümük peşine düşeceksiniz ya; o gün zevkten dört köşe olacağım.

kürşat can
26.01.2011, 03:13
Bence Şenol Hoca son nefesini Trabzonspor'un başında vermeli yeri gelip bu takım puan fisktürünün 2.sayfasında dahi olsa öle bile bitrse allah göstermesin Şenol hoca yine takımın başında olmalı sorgulanmadan desteklenmeli yapıcı eleştiriler yapılmalı ki bence tek eksiği oyunu okuyp oyuncu değiştirmekte geç kalması ve doğru tercihler yapamaması zamanında bu yönünü geliştirirse dünyanın sayılı hocalarındandır kendisi değerini bilelim sahip çıkalım

Ceyhun Öncü
26.01.2011, 03:29
Güneşin altında söylenmedik söz kalmamıştır derler. Kalmıştır.
Bu ligin kendi karanlığı varsa...
Bu ligin kendi "Güneş"i de vardır.
Parlaklığını adamlığından almıştır.

Ligin ikinci yarısı başlarken, sistemin ahtapot kolları harekete geçtiyse, bizim mesleğimiz de ayaklanmalı.
Haksızlıkla savaşmak, sevişmekten iyidir.
Çünkü bilinenden politiktir bazı teknik adamlar.
Bilinmeyenden tehlikeli.

"Sızlanma konfeksiyon" liderlik elbisesi diker. Müracaat: Korkak hakemler sokağı.

O yüzden... Erdemlerin harap edildiği bir futbol dünyasında, Şenol Güneş gibilerinin varlığına sahip çıkmalıyız.
Topladığı puanlar için değil.
Olmazları olur yaptığı için de değil.
Savunduğu değerler için.
Ve az bulunur düşünceleri için.

O Şenol Güneş, karşısındaki insana içini ayna eder.
Hayal denklemlerini gerçekleriyle çözer.
Sessiz ve sakin duruşu vardır da...
Başkaları, elindekini kendisine teslim edeceğini sanır.
Oysa onun kitabında, sahada kazanılan, sahada kaybedilir.
Masalarda değil.

Ayrıca Şenol Güneş gibilerinin kaybetmesi önemli değil.
O sadece kazanmak üzerine kurulu bir sistemin müritlerinden değil.
Kaybederken bile kazanmayı ilke edinmiş düşünce adamı olmak herkesin harcı değil çünkü.
Onun verdiği mesajlar, sayısız galibiyete bedel.
Duruşunu hiç değiştirmeyen birinin, ülkenin kaderini değiştirmeye meyilli birkaç teknik adamdan biri olduğunu biliyorum.
Çünkü bilinenden karanlıktır ülkemiz.
Bilinmeyenden zifiri!

Şenol Güneş için kelimelerimi hizaya sokuyorum.
Kurduğum cümlelerin içinde, ona ayrı bir yer açıyorum.
Hep daha güzel ifadeye zorluyor beni.
Özellikleriyle...

Güneşin altında söylenmedik söz kalmamıştır derler. Kalmıştır.
Bu ligin kendi karanlığı varsa...
Bu ligin kendi "Güneş"i de vardır.
Parlaklığını adamlığından almıştır.

Tolunay Abdioğlu
26.01.2011, 15:52
Şansal Büyüka:Şenol Güneş,bizim ligimiz için fazla bir hoca.

ESER
26.01.2011, 15:57
isigi gozumuze tutanlarin ellerindeki seyyar-cin mali fenerleri alip daha uygun bir yerlerine monte etmeye sayili gunler , saatler kaldi hocam. sana ve oyuncularimiza guveniyoruz.. Yol sampiyonluk yoludur..

Asi Çaykaralı61
26.01.2011, 16:34
Hocam başımızda sizin gibi bir Antrenör olduğu için çok ama çok mutluyum :)

ahamitokutan
26.01.2011, 20:54
vurmadın öldürdün be hocam...hazırlık maçlarına tam kadro çıktın nerdeyse şu maça çıktığın kadroya bak.bari tayfun,alanzinho,sezer oynatacağına paf takımından adamlarla çıkaydın.

LaZ_KoPaT
26.01.2011, 20:56
Hocam anladım haft sonu çok ama çok önemli maçımız var ama böyle kadro ile çıkılmaz ki ya adamların hiç biri daha önce birbiri ile oynamamış Beşiktaş tek kale top oynuyor ya. Belediyede yeniyor böyle biterse kupadanda elenecez valla hocam hiç birşeye uzulmuyorumda bu kadro ile bizi yenen Beşiktaş'ın taraftarlarını susturmak var birde

Dursun Kaplan
26.01.2011, 20:56
Hocam hiç çıkmasaydık be.

Bu kadar küçümsenmez rakip. Hele bir de rakip Bjk olunca.

Kubilay ŞAHİN
26.01.2011, 21:01
Hocam.. En azından orta sahayı düzenle.. Fark yemeyelim..

Bu nedir gözünü seveyim ya..

Sezer nedir ya.. ?

ÖmerFarukYılmaz
26.01.2011, 21:04
Hocam canın sağolsun,vardır bir bildiğin.

He bu arada,unutma...En nankör taraftar senin taraftarındır,unutma bunu..En ufak beraberlikte söverler arkandan yaptığın mucizelere inat...

Aldırma hocam.Aldırma..

ÖmerFarukYılmaz
26.01.2011, 21:59
Hocam şu kadro ile titrettin ya bu adamları,Şimdi daha çok inanıyorum şampiyonluğa:)

ahamitokutan
26.01.2011, 22:00
demekki iki kulvarda ilerleyebilecek bir kadromuz yok bunu öğrenmiş olduk.hayırlısı olsun ne diyelim yazık oldu

bordo61
26.01.2011, 22:01
Ne düşündün bilmem ama.

Yazık oldu be hoca.

mehmets61
26.01.2011, 22:06
canın sagolsun hocam.yıldızlar toplulugu son 10 dakikada zaman geçirdi ya bunu görmek bana yetti:)

Murat Engin Akyüz
26.01.2011, 22:06
Valla bence en iyisini yaptı bugün şenol hoca,fener maçı daha önemli.ayrıca şanssızlığımızı ve hakemi geçebilseydik(bazı pozisyonlarda) herşeye rağmen atep.bb. ile üst tura çıkmış olabilirdik,neyse sağlık olsun.

DeAgLeMaNyAq
26.01.2011, 22:07
Umarım oyuncuların dinlendirilme hamlesi düşündüğün gibi işimize yarar hocam...

Bilal Karadeniz
26.01.2011, 22:27
Şenol Güneş iki maçtır geriye gidiyor.Şu takımı yedek isimlerle sahaya sürmenin mantığı nedir?
Kupadan elendik iyi oldu mu?Kupayı küçümseyen arkadaşlar biz kazandığımızda çığlıklar attık kendimizi kandırmayalım.
Yedeklerle çıkmak tam bir korkaklık! Başka hiçbir şey değil.
10 dk rakibi titretmek marifet değil.Rakip ilk yarı bilmem kaç tane gol kaçırdı.Bunlardan biri ikisi gol olsaydı takım 5 6 lık olacaktı.
O zaman bu pisliği nasıl izah edecektik?Yedeklerle çıktım da yenildim kupayı önemsemiyorum lig daha önemli falan geç bunları.
Böyle bir bahaneyi kim dikkate alır?Sahada oyunu yönlendirecek lider yoktu sen nasıl bakıyorsun sahaya?
Colman ı oyuna alıyorsun amacın ne?Sezer niye sahada?Çalım yemeden olduğu yerde 8 çizen tayfunu görmüyor musun?
Yedek oyuncularla çıkma korkaklığını hazmedemiyorum

çok biliosan git t.d ol o adam düşündüklerini sen düşünemessin şenol güneş gibi adam dünyada yok tam destek şenol hocaya o adam bi bildiği var ki yaptı

Dursun Kaplan
26.01.2011, 22:31
Hocam pazar günü allah korusun kötü bir şey olursa kendini hazırla. :)

Muhalif
26.01.2011, 22:32
Şenol Hoca Beşiktaş maçı için en doğrusunu yapmıştır. Ben olsam Mustafa'yı da Glowacki'nin yerine 11 e sürerdim hatta. O da 43. dakikada yaptı bunu. Yattara'nın yerine de Mehmet Çakır olabilirdi. Şenol Hoca'yı medyanın gazına gelip tam kadro sahaya çıkmadığı için tebrik ediyorum. Yorgun argın ve belki de kart cezalıları, sakatlarla Kadıköy'e gitmektense kupadan elenmiş ama zımba gibi gitmeyi yeğlerim ben.

Ayrıca yedek dediğimiz bu takım 2. yarı yıldızlar topluluğu Bjk'yi savurup attıysa Şenol Hoca'yı takdir etmemiz gerekir bir kez daha. Kupayı daha geçen sene aldık. Bu sene de Gs-Bjk çekişsin boşverin bizim yolumuz daha kutlu yol...

Colakoglu
26.01.2011, 22:32
Ben bugün itibari ile Sampiyonluga inanmiyorum artik, Görünen o ki Senol günesin eski huylari aynen devam ediyo, kimse bu sekilde kupadan elenmeyi savunmasin besiktasi hic zorlanmadan yenecek güce sahipken kendi kendimizi kupadan eledik malesef,bugün yasananlarin hicbir aciklamasi olamaz... Iki kulvarda yapamam en iyisimi kupadan elenip yoluma öyle devam edeyim düsünceside ancak kücük takimlara yakisan bir düsünce. Yakismadi yakismadi yakismadi.......

Mert Oğuzlu61
26.01.2011, 22:33
pazar günü kadıköyü fb taraftarına yaktıracağız hocam, inanıyorum ! biz tarihimizin en kritik maçlarından birine çıkacağız pazar akşamı ben inanıyorum bu maçta bizansı yıkacağız sonrasında bizans kendi kendini yiyecek bizim maçtan 2 hafta sonraydı yanılmıyorsam bjk ile inönüde maçı var fb nin, biz vurursak bunlara bide bjk vurur ve işleri biter !

hocam sezonun en kritik maçına çıkacağız, Allah aşkına oyuncularımızı bu maça ''her anlamda'' iyi hazırla, beraberlikte yeter ama yenersek ortalık yanar hocam, eğer biz pazar akşamı fb yi yenersek bu işi erkenden bitiririz aha yazıyorum buraya.

Colakoglu
26.01.2011, 22:35
Eger Pazar günü fenere yenilirsek kupadan bu sekilde elenmeyi kim nasil aciklayacak deli etmeyin adami ya....

OZDEN61
26.01.2011, 22:35
hocam canın sagolsun , vardır senin bir bildiğin. bu sıkıntılardan sen kurtarırsın bizi.

İlker Akçay
26.01.2011, 22:36
Bir kumar oynadın Hocam..Bu kumar ya tutacak ya tutmayacak ama en azından kendi adıma hep yanında olacağım...Senin yerinde bende olsam bugün aynısını yapardım...BAŞARILAR HOCAM...

OZDEN61
26.01.2011, 22:38
kafandaki düşünce "kupayı aldık, birazda kızkardeşler alsın, biz şampiyonluga bakalım" dır.

Mert Oğuzlu61
26.01.2011, 22:39
Eger Pazar günü fenere yenilirsek kupadan bu sekilde elenmeyi kim nasil aciklayacak deli etmeyin adami ya....

ya yenersek ?

yenersek fenerin işi bitiyor, farkında mısın ? ard arda manisa bjk(d) kayseri ile oynuyorlar, sen bu maçlardan fb nin 3 te 3 yapacağına inanıyor musun ?

Reşit
26.01.2011, 22:41
hocam şimdi su forumda hakkında yazılanları gorsen diceksinki herlade ligde liderden 14 puan geride bir takım var . inş sezon sonu o şampiyonluk kupası geldimi trabzona o binlerce olan cok bilmişler kapar cenelerinide otururlar asaga. ama ben eminim ki o zaman da senin hakkında yalama ckmeye baslayacaklalr

Colakoglu
26.01.2011, 22:41
ya yenersek ?

yenersek fenerin işi bitiyor, farkında mısın ? ard arda manisa bjk(d) kayseri ile oynuyorlar, sen bu maçlardan fb nin 3 te 3 yapacağına inanıyor musun ?

Sorun o ya, ben normal sartlar altinda bjkyide feneride yencegimize inaniyodum ama bjkye kendi elimizle maci verdik ve kendi kendimizi kupanin disina ittik, büyük hayal kirikligi yasiyorum suan.

erolizmts
26.01.2011, 22:42
Bir kumar oynadın Hocam..Bu kumar ya tutacak ya tutmayacak

Umarım bu kumarı tutar. Umarım sırf Fb maçı için Türkiye kupasını feda etmesinin karşılığını da alırız.

Ama bir taraftar olarak, bu kadar kolay elenmeyi de hazmedemiyorum.

Colakoglu
hocam şimdi su forumda hakkında yazılanları gorsen diceksinki herlade ligde liderden 14 puan geride bir takım var . inş sezon sonu o şampiyonluk kupası geldimi trabzona o binlerce olan cok bilmişler kapar cenelerinide otururlar asaga. ama ben eminim ki o zaman da senin hakkında yalama ckmeye baslayacaklalr

Yoruma bak hizaya gel, eger fenere yenilirsek pazar günü senide görecegim ben.

Dursun Kaplan
Özet.

Ya tutarsa ?

Colakoglu
26.01.2011, 22:44
Özet.

Ya tutarsa ?

Ya tutarsa hesaplariyla hic biyere gelemeyiz, 96 da yaptigi oyuncu degisikligide 2. yari verdigi taktikde ya tutarsa hesabiydi..

ziyaretci
26.01.2011, 22:45

neyini goreceksin anlamiyorum... ne kupa meraklisi siniz yaa... bu sene warsa yoksa S A M P I Y O N L U KKKKKKKKK

Kubilay ŞAHİN
Hocam ikinci yarı için bişe diyemem zaten oynanması gereken oyundu ama.. İlk yarı neden bu kadar korkak futbol..

Özellikle Sezer.. Yapma artık bunu.. Bırak olmuyor işte..

Mert Oğuzlu61
Sorun o ya, ben normal sartlar altinda bjkyide feneride yencegimize inaniyodum ama bjkye kendi elimizle maci verdik ve kendi kendimizi kupanin disina ittik, büyük hayal kirikligi yasiyorum suan.

manisa nın 85 te atıp 90 da gol yemesi benim moralimi bozdu, bu şekilde elenmemize üzüldüm ama bizim asıl hedefe odaklanmamız lazım artık, pazar akşamı tarihimizin en kritik maçlarından birine çıkacağız iddaa ediyorum biz feneri devirirsek 3 puanı söke söke alırsak şampiyonluğu %70 garantilemiş oluruz.

Erbay
26.01.2011, 22:47
Bu maçta as oyuncularımızın dinlendirilmesini doğru buluyorum. Ama hocamız yedeklerin rezil performansını beklemiyordu bizim gibi tabi ki.

Colakoglu
26.01.2011, 22:48
Ben artik bisey demiyorum, anlasilan bu sekilde elenmek sadece benim zoruma gitmis, oysaki sadece 3-4 degisiklikle takim yine dinlendirilebilir ve her halukarda bjk engeli rahatca asilabilirdi. Kim nasil biliyosa öyle yapsin....

Reşit
26.01.2011, 22:48
az önce lafı ortaya attım attım ama simdi direk sana söyülüyorum
bu takımın ne senin gibilerin destegine ihtiyacı var nede o stadda burağı yuhalayanlara. ikiniz arasında fark yok cünki 20 senelik teknik adamın bir bildigi var ki bir şey denedi saygı duyacaksın susacaksın. sizin yaptıgınız iyi oldugunda destek kotu oldugunda kostek ..

o fener macında yenildigimizdede ben burda olacagım. yine destek olacagım . allah göstermesin öyle bir durum olursa senin ben demiştim mutlulugunu gelip izlerim

Sezgin Öztürk
26.01.2011, 22:49
Herkese herşeye inat SANA GÜVENİYORUZ VE İNANIYORUZ HOCAM!!!

ziyaretci
26.01.2011, 22:49
İstifası cebindedir zaten

ne diyorsun sen yaaa... sorunun ne senin Senol HOCA mizla

Sezgin Öztürk
26.01.2011, 22:50
bu takımın ne senin gibilerin destegine ihtiyacı var nede o stadda burağı yuhalayanlara. ikiniz arasında fark yok cünki 20 senelik teknik adamın bir bildigi var ki bir şey denedi saygı duyacaksın susacaksın. sizin yaptıgınız iyi oldugunda destek kotu oldugunda kostek ..

o fener macında yenildigimizdede ben burda olacagım. yine destek olacagım . allah göstermesin öyle bir durum olursa senin ben demiştim mutlulugunu gelip izlerim
Helal renkdaşş senn gibi GERÇEK TARAFTARLARIN olduğunu görmek de güzel...

ziyaretci
26.01.2011, 22:50
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::

Sezgin Öztürk
26.01.2011, 22:51
Bu maç camia içindeki ÇÜRÜKLERİ ortaya çıkardı kimin iyi gün kimin kötü gün taraftarı olduğu ortaya çıkmıştır...

Sezgin Öztürk
26.01.2011, 22:53
Pawelin kafası girse ya da Manisa yenilmeseydi burada hocaya SALLAYAN zavallı zihniyet kimbilir nasıl zevkden dört köşe olacakdı işte ben iyi gün değil kötü gün taraftarıyım ben KÖRÜM belki ancak NANKÖR olmakdan İYİDİR...

Mert Oğuzlu61
26.01.2011, 22:55
Ben artik bisey demiyorum, anlasilan bu sekilde elenmek sadece benim zoruma gitmis, oysaki sadece 3-4 degisiklikle takim yine dinlendirilebilir ve her halukarda bjk engeli rahatca asilabilirdi. Kim nasil biliyosa öyle yapsin....

bizde üzüldük manisa son dakka gol yemese çıkacaktık gruptan brozek direğe nişanlamasa maçı çevirebilirdik alanzinho kaçırmasa çevirebilirdik ama olmadı ne yapalım önümüzde tarihimizin en kritik maçlarından biri var kaderimizi belirleyecek, hayata mı küselim asıl hedefimiz olmayan, geçen sene aldığımız kupadan elendik diye ? ne gerek var kendimizi strese sokmaya ? mutlu ol, pazar akşamı fb ye koyunca dünyalar senin olacak bide böyle düşün maça odaklan.

blackrain61
26.01.2011, 22:55
Hadi bizim FB macimiz vardi, peki ya BJK, onlarin maclari yok mu? Onlar niye yedeklerle cikmadi, niye bazilari tarafindan önemsiz denilen bu kupaya bu kadar önem verdiler acaba? Yoksa onlari futbolculari yorulmuyor mu? Bu arada madem sakatlik ve yorgunluk dikkate aldi Senol hocam, kaleci Tolgaya niye sans vermedi? Onur sakatlanma riskini dikkate almadi mi?

Toraman
26.01.2011, 22:57
Hocamın konuşmasını dinledim. Kendisinin çok tutarlı bir stratejisi var diyor ki ben bu maçta asları oynatsam onlar da sakatlansa kart görse ne olacaktı. Bence de haklı. Benim bir tek düşüncem acaba bir Engin hamlesi 60 da olsa acaba ne olurdu. Bana öyle geliyor ki Engin tek başına Beşiktaşın yıldızcıklarını döverdi.(futbol anlamında

Colakoglu
26.01.2011, 22:57

Al iste muhtesem bir yorum daha, Bu takima zarar veren taraftar profilini yakistirdin bu seferde.
Oysaki ortada yapilan acik ve net bir hata var benim elestirdigim nokta bu.
Fark yeseydikki yiyebilirdikte,bence ucuz yirttik, hosunami gidecekti ?

İskender66
26.01.2011, 22:58
Şenol hocamızın sonuna kadar yanında olmalıyız ve desteklemeliyiz. Önemli olan iyi günde değil kötü günde de Şenol hocamıza, futbolcularımıza ve takımımıza destek olmalıyız. Gerçek taraftar dediğin kötü günde bile takıma destek verir. Biz iyi gün taraftarı değiliz. Kupadan elenmek hepimizi üzdü. Devam etsek iyi olacaktı ama olmadı napalım sağlık olsun. Vardır bunda da bir hayır. Belki tek kulvarda oynamak bizi lige daha iyi motive edecek. Tıpkı fb ve bursa gibi. Zaten geçen sene aldık kupayı. fb 27 yıldır alamıyor kupayı. Bu sene kupada olmayalım ne fark edecek. As kadroyla çıkmamak bence doğru tercih. Yedeklerle bile dalga geçtik 8taşla.
Şenol hocam aldırma cızırtı seslerine. Bizler çoğunluk olarak sonuna kadar senin yanındayız. Bu hafta sonu fbye yenilsekte yinede sonuna kadar yanındayız.

Mustafa ÖZDEMİR
26.01.2011, 22:59
kararlarına saygı duymalıyız...

Colakoglu
26.01.2011, 22:59
Iyi gün kötü gün taraftarligi, hadi beahhh

ziyaretci
26.01.2011, 23:00
Hadi bizim FB macimiz vardi, peki ya BJK, onlarin maclari yok mu? Onlar niye yedeklerle cikmadi, niye bazilari tarafindan önemsiz denilen bu kupaya bu kadar önem verdiler acaba? Yoksa onlari futbolculari yorulmuyor mu? Bu arada madem sakatlik ve yorgunluk dikkate aldi Senol hocam, kaleci Tolgaya niye sans vermedi? Onur sakatlanma riskini dikkate almadi mi?

6 puanlik maca cikioyoruz beyler kendinize gelinnn...

Besiktasin hocasi acik acik soyledi avr kupasini garantilemek icin kupanin onemini... adamlarin moralede ihtiyaci var.. Biz besiktasa karsi 11 le cikabilirdik.. mac 3 sonuclu olurdu orasini kimse bilemez ama bilinen tek sey su ki.. o mac sonunda 90 dk bi o kalede bi bu kalede kosan bitkin bir takim cikardi... alin iste ERSAN ornegi gibi adam sakatlandi.. dusununki uzun sureli bi sakatli.. Besiktasin zaten yerli kontejani sikintili... Senol hocanin en buyuk korkusu yorgunluktan cok SAKATLIK ti buna ragmen as oyuncumuz sakatlandi... hadi artik birakin su maci FB ye odaklanin

Mert Oğuzlu61
26.01.2011, 23:02

simao çıkıp şampiyonluk şansı zor ama CL için 2. liği zorlamaya çalışacağız gibisinden bir açıklama yaptı geçen gün... aynı durumda olsak bizde as kadroyla çıkardık, bjk ile bizim yerimizi değiş herşey aynı olsun bjk nin pazar akşamı kadıköyde fb ile maçı olsun puanlar vs.. herşey aynı, adım gibi eminim bizim yaptığımızı yapar guti q7 vs.. oynatmaz necip i bobo yu felan sahaya sürerdi, onlarda yedekleriyle oynardı.

r9emre
26.01.2011, 23:08
Ulan utanmadan nasil gelip buraya konusuyorlar Senol Hoca tek kelimeyle yapmasi gerekeni yapti.Ben cok korkuyordum futboldan zerre anlamayan taraftarlarin gazina gelip as kadroyla cikacak diye bu kupa,kupa.Her sene Chelsea,Arsenal,Man. Utd. gibi takimlardan 1-2 tanesi 3.lig takimlarina elenip gidiyorlar Ingiltere`de yedekleriyle ciktigi zaman.Senol Hoca da yapmasi gerekeni yapti ve yedeklerle cikti en guzelini yapti.Ve su mac sadece Tayfun denilen amator ligde bile oynayamayacak futbolcu yerine Serkan olsa maci alirdik.Bir insan maci satmis olsa bu kadar kotu oynayamaz.Sezer`i herkesin aksine begendim.Tayfun,Ferhat yuzunden cok kotu pozisyonlar verdik.Ozellikle 2 golde Tayfun`un yuzunden geldi.Adam sag bek mi oynadi stoper mi anlamadim sag taraf hep bos hep bos.Cale`ye kurban olun,kurban.Ne Ferhat ne Tayfun ikisini birlestirseniz 1 tane Cale etmez.Macin iyi oynayanlari Pawel Brozek,Onur,Mustafa Yumlu ve Yattara`ydi.Ozellikle macin kaybedilmesine direk etki edenler Tayfun,Ceyhun,Ferhat,Giray`di.Ama Giray`a ve Glowacki`ye hic suc bulmuyorum adamlar ne yapsin 2 stoper 4 kisilik defans yapmaya calisti.Pawel`i ciddi manada cok begendim.Adama 2 pas geldi adam gibi 1 tanesi asist 1 tanesi de direk.As kadromuzla oynadigimiz zaman cok rahat gol atar.Tebrik ediyorum takimimi.Senol Hoca`ma da tesekkur ediyorum Fb macinin ciddiyetini anladigi ve dinlendirdigi icin futbolcularimizi.Tabi bazi arkadaslar alismis Turkiye Kupasi ile kandirilmaya.Size sampiyonluk gerekmez.Ama bu sayede Fb`den puan alip sampiyonluk yolunda cok buyuk adim atinca gelip buraya tek kelime yazmayin.Kotu gun akbabalari sizi gidi.Artik tum gucumuzle tek kulvara yogunlasalim.Bu kotu gun taraftarlarina soylemek istedigim Bursaspor taraftari sizden 10 kat daha delikanli o kadar vahim durumunuz anlayin yani.Kadikoy`de senlik var hafta sonu.Vira Bismillah!

Reşit
26.01.2011, 23:12
Al iste muhtesem bir yorum daha, Bu takima zarar veren taraftar profilini yakistirdin bu seferde.
Oysaki ortada yapilan acik ve net bir hata var benim elestirdigim nokta bu.
Fark yeseydikki yiyebilirdikte,bence ucuz yirttik, hosunami gidecekti ?

Iyi gün kötü gün taraftarligi, hadi beahhh
senin yorumlarının icinde bu kaliteyi görüyoruz ...

kesin sen büyük taraftarsındır sana göre dimi ? çünkü ŞENOL GÜNEŞ in bir acıgını buldun . kime göre acık net bir hata yaptı hoca.

diyorsun ya fark yeseydik hosunamı gidecekti acaba pawel vurusu gol olsaydı burda gelıp bu yazıları yazacakmıydın. kesin yazardın büyük taraftar profili ciziyorsun ya...

zafer6161
26.01.2011, 23:13
Ulan utanmadan nasil gelip buraya konusuyorlar Senol Hoca tek kelimeyle yapmasi gerekeni yapti.Ben cok korkuyordum futboldan zerre anlamayan taraftarlarin gazina gelip as kadroyla cikacak diye bu kupa,kupa.Her sene Chelsea,Arsenal,Man. Utd. gibi takimlardan 1-2 tanesi 3.lig takimlarina elenip gidiyorlar Ingiltere`de yedekleriyle ciktigi zaman.Senol Hoca da yapmasi gerekeni yapti ve yedeklerle cikti en guzelini yapti.Ve su mac sadece Tayfun denilen amator ligde bile oynayamayacak futbolcu yerine Serkan olsa maci alirdik.Bir insan maci satmis olsa bu kadar kotu oynayamaz.Sezer`i herkesin aksine begendim.Tayfun,Ferhat yuzunden cok kotu pozisyonlar verdik.Ozellikle 2 golde Tayfun`un yuzunden geldi.Adam sag bek mi oynadi stoper mi anlamadim sag taraf hep bos hep bos.Cale`ye kurban olun,kurban.Ne Ferhat ne Tayfun ikisini birlestirseniz 1 tane Cale etmez.Macin iyi oynayanlari Pawel Brozek,Onur,Mustafa Yumlu ve Yattara`ydi.Ozellikle macin kaybedilmesine direk etki edenler Tayfun,Ceyhun,Ferhat,Giray`di.Ama Giray`a ve Glowacki`ye hic suc bulmuyorum adamlar ne yapsin 2 stoper 4 kisilik defans yapmaya calisti.Pawel`i ciddi manada cok begendim.Adama 2 pas geldi adam gibi 1 tanesi asist 1 tanesi de direk.As kadromuzla oynadigimiz zaman cok rahat gol atar.Tebrik ediyorum takimimi.Senol Hoca`ma da tesekkur ediyorum Fb macinin ciddiyetini anladigi ve dinlendirdigi icin futbolcularimizi.Tabi bazi arkadaslar alismis Turkiye Kupasi ile kandirilmaya.Size sampiyonluk gerekmez.Ama bu sayede Fb`den puan alip sampiyonluk yolunda cok buyuk adim atinca gelip buraya tek kelime yazmayin.Kotu gun akbabalari sizi gidi.Artik tum gucumuzle tek kulvara yogunlasalim.Bu kotu gun taraftarlarina soylemek istedigim Bursaspor taraftari sizden 10 kat daha delikanli o kadar vahim durumunuz anlayin yani.Kadikoy`de senlik var hafta sonu.Vira Bismillah!

:alkış::alkış::alkış::alkış:

DeAgLeMaNyAq
26.01.2011, 23:15
Hocamızın maç sonunda söylediği "kupayı alamadıktan sonra ha şimdi elendik ha finalde bir şey farketmiyor" cümlesi yine ders niteliğindeydi. Finale kalmak bizim gibi kulüpler için hiçbir zaman başarı sayılmaz. Maddi açıdan finale kalamayıp en fazla 2 milyon dolardan mahrum kaldık. Ama şampiyonluk kupası, ritmimizi bozabilecek bu 5 maçla asla ölçülemez...

Sefa
26.01.2011, 23:15
Peygamber sabrı var adamda.. Sezer'e 81 dakika dayandın be Hocam..

lutfu61
26.01.2011, 23:16
bu takım pazar günü eze eze feneri yener
futbol fakiri taraftar profili neyi eleştiriyor anlamadım, sahada resmen 2. takım vardı, o takım bile bu ligde kafaya oynar

tabiki as oyuncular dinlendirilecek, hoca gloyu bile çıkartıp riske etmedi
tek anlamadığım şey ilk yarı alazinhoya verilen görev

hocam ikinci yarı sahaya çıkan takımla gösterdinki, sen bu işin pirisin, geri kalan herşey boş
hep destek tam destek...

Reşit
26.01.2011, 23:17
oww seni kötü pis hain taraftar nasıl böyle bir şey söylersin !!!

:alkış:

Colakoglu
26.01.2011, 23:18
Nekadar ucuz ucuz yorumlar Allahim yarabbim, hocaya sallayan zavalli zihniyetten tut, iyi gün degil kötü gün taraftarindan al, senin gibilere bu takimin ihtiyaci yok diyen bütün KLAVYE TARAFTARLARINA son sözüm, ortada bana kalsa yapilan büyük bir hata var,ve bunun arkasindayim.

Hotaman
26.01.2011, 23:19
Helal Hoca.
Ben olsam Glo'yu da oynatmazdım tam yedek tayfa olurdu.

Hocaya genel eleştirim var, o da bu çocukları daha fazla kullanması yönünde. Takımımız uzun süredir maç oynamayan oyuncular yüzünden ilk 35 dakika öz güven kaybı yaşadı sonra toparlandı. Top tuttukça kendine geldi nefesi açıldı.
Neyse bu da birşey, inşallah Beşiktaş kupayı alır da bir süper kupa finali oynarız onlarla.

DJTT
26.01.2011, 23:20
bu takım pazar günü eze eze feneri yener
futbol fakiri taraftar profili neyi eleştiriyor anlamadım, sahada resmen 2. takım vardı, o takım bile bu ligde kafaya oynar

tabiki as oyuncular dinlendirilecek, hoca gloyu bile çıkartıp riske etmedi
tek anlamadığım şey ilk yarı alazinhoya verilen görev

hocam ikinci yarı sahaya çıkan takımla gösterdinki, sen bu işin pirisin, geri kalan herşey boş
hep destek tam destek...

yüzde yüz katiliyorum :alkış:
Fener bizden korksun!

diskus
sana güveniyorum hocam.bizim takim su an fenerle 10 macta 9 kere istedigisonucu alir.insallah o 10 da 1
bu hafta olmaz

Colakoglu
Dünyada acaba kac tane büyük takim bizim gibi Sampiyon olmak icin kendi kendini Kupa disina itiyodur merak ediyorum.

bASTURk
26.01.2011, 23:22
Bozulmadık ezber bırakmadı!Yaşayan bir efsane...

Sahaya sürdüğü kadro tüm yalak medyayla dalga geçen cinstendi.''Senin yere göğe sığdıramadığın takımı ben yedeklerle yerin dibine sokabiliyorum!''

Hiçbir şeyden anlamıyorsanız sadece saygı duyun bu adama.

Chiko
26.01.2011, 23:23
Hocam, 2:0 gerideyken kameralar seni cekti. Nedense o andan itibaren icim rahatladi, senin gibisi yok Türkiye'de..
Seviyoruz seni, Hocam..

Colakoglu
26.01.2011, 23:24
senin yorumlarının icinde bu kaliteyi görüyoruz ...

kesin sen büyük taraftarsındır sana göre dimi ? çünkü ŞENOL GÜNEŞ in bir acıgını buldun . kime göre acık net bir hata yaptı hoca.

diyorsun ya fark yeseydik hosunamı gidecekti acaba pawel vurusu gol olsaydı burda gelıp bu yazıları yazacakmıydın. kesin yazardın büyük taraftar profili ciziyorsun ya...

Kendime hic muhtesem taraftar yakistirmasi yapmadim, ama en kücük bir tartismada hemen su KÖTÜ GÜN taraftarligina soyunanlar beni sinir ediyo.
Ayrica bir tartisma ortamindada kimseye takima zarar veren zihniyet yakistirmasida yapmadim, bu tür insanlarda benim icin artik klavye taraftaridir.

DeAgLeMaNyAq
26.01.2011, 23:25
Dünyada acaba kac tane büyük takim bizim gibi Sampiyon olmak icin kendi kendini Kupa disina itiyodur merak ediyorum.

Bizim oyuncularımız 3 günde bir maç yapmaya alışamadıkları müddetçe bu böyle devam edecektir...

Colakoglu
26.01.2011, 23:27
Bizim oyuncularımız 3 günde bir maç yapmaya alışamadıkları müddetçe bu böyle devam edecektir...

Bu mantalite ile basari cok zor, eger Sampiyonluk tek basari ölcüsü ise, ozaman bisey diyemem.

LaZ_KoPaT
26.01.2011, 23:34
Bu mantalite ile basari cok zor, eger Sampiyonluk tek basari ölcüsü ise, ozaman bisey diyemem.

Geç takımın basına o zaman iki kupayida al şampiyonlar liginde finale götür atiyon kesiyon sabahtan beri kimle iddaya girdinde kaybettinde burada hocaya giydiriyorsun sabahtan beri bende elestirdimde sen dozunu kaçırıyorsun senin yorumlarından sonra eleştirdiğim için kendime kızdım Şenol hocayı Allah basımızdan eksik etmesin âmin.

Colakoglu
26.01.2011, 23:44
Geç takımın basına o zaman iki kupayida al şampiyonlar liginde finale götür atiyon kesiyon sabahtan beri kimle iddaya girdinde kaybettinde burada hocaya giydiriyorsun sabahtan beri bende elestirdimde sen dozunu kaçırıyorsun senin yorumlarından sonra eleştirdiğim için kendime kızdım Şenol hocayı Allah basımızdan eksik etmesin âmin.

Buyrun iste, al bitane daha, "asiyon kesiyon,iddaami kaybettin"
buradaki tartismanin bukadar büyümesi elestirilindiginde senin gibi KLAVYE TARAFTARLARININ hemen olayi hakaret eder boyuta getirip kötü gün taraftarligina soyunmalari.
Baska bir sey oldugu yada Senol hocayi asip kesitigimiz yok,sadece ortada BENCE yapilan bir hata var. Fark yiyebilirdik.
Birde su görüsümü paylasayim, Istanbul takimlar ile dostluk maci bile olsa herzaman kazanmak icin cikarim ben. BENIM görüsüm buuuu...

ozcan_asanoglu
26.01.2011, 23:45
Tabiki şu an şampiyonluk tek başarı ölçüsü. Bu camianın, takımın acilen şampiyonluğa ihtiyacı var. Futbolcuları en iyi Şenol Hoca tanıyor, jaja, colman vs. a.gücü maçında gördük 90 dk.yı bile zor çıkarıyolar, kamptan daha yeni çıktılar, zaten geç katılmışlardı. bu akşamki yarım saatlik tempo bile ağır gelebilirdi ki cüneyt çakır da maşallh kartları çok çabuk çıkarıyodu, kart görebilirlerdi, sakatlık olabilirdi.

Hoca güzel, mantıklı ve cesur birşey denedi maalesef biraz yedekelerin acemliliği, biraz da kısmetsizlikle tutmadı. yapacak birşey yok. çifte kupalar seneye inş..

ÖmerFarukYılmaz
26.01.2011, 23:49
Hocam heryerinden öpüyorum seni Ertem Şener'in demesiyle..

Adamsın varya o yeter..

Reşit
26.01.2011, 23:53
Kendime hic muhtesem taraftar yakistirmasi yapmadim, ama en kücük bir tartismada hemen su KÖTÜ GÜN taraftarligina soyunanlar beni sinir ediyo.
Ayrica bir tartisma ortamindada kimseye takima zarar veren zihniyet yakistirmasida yapmadim, bu tür insanlarda benim icin artik klavye taraftaridir.
sen allahın bir lutfusun bize heralde . süper otesi yorumlar süper otesi taraftarlık süper otesi futbol bilgisi.
dugrudur ben klavye taraftarıyım . her hafta formamı giyer avni akere gider destegimi yaparım . oyle yalandan yerede asıp kesenlere bagırırım stadda. ne edelım olamadık senın gibi büyük bir taraftar .

Vkgz
27.01.2011, 00:01
yedekleri oynatarak akıllı bir iş yaptın hocam

Colakoglu
27.01.2011, 00:02
sen allahın bir lutfusun bize heralde . süper otesi yorumlar süper otesi taraftarlık süper otesi futbol bilgisi.
dugrudur ben klavye taraftarıyım . her hafta formamı giyer avni akere gider destegimi yaparım . oyle yalandan yerede asıp kesenlere bagırırım stadda. ne edelım olamadık senın gibi büyük bir taraftar .

Arkadasim diyorumki kimseye muhtesem taraftar yada kötü taraftar iyi taraftar yakistirmasi yapmam, ama sizde bisey elestirildiginde hemen kötü gün taraftarligina soyunmayin,diger taraftarlara asip kesmeyin. Kimsenin trabzonspor sevgisi digerinden üstün degildir. Ben Senol Günesin yine herzaman arkasindayim ama bugün yaptigini begenmedim, fark yemekten korktum ilk yari. rezil olmasida vardi bu isin.
Ayrica Ligin henüz garantisi varmi sence.
Dahada yorum yapmiyorum....

Ali İhsan
27.01.2011, 00:06
Herşey pazar gününe bağlı, hoca da bunu biliyordu, oyuncuları hem zihnen hem de bedenen yıpratmadı, pazar akşamı fbyi yendikten sonra kim kupayı takacak?

Umarım planlar işler, takım pazar günü kazanır ve sonra ciddiyetini koruyarak inönü'ye geldiğinde bu sefer as kadrosuyla bu ergenleri de tokatlar.

ahamitokutan
27.01.2011, 00:11
Ben düşünüyorum ki kimsenin şenol hoca ile bir sorunu yok,ama yenilmeyi hazmedemiyoruz işte,aslında o ilk yarıdaki ezik futbolu desem daha doğru olacak.unutmayın ki kimse mükemmel değildir,her insan hata yapabilir ki bunu şenol hoca da bazen kabul ediyor.belki 2 değişiklikle maçı alabilirdik ama olsun yine de ikinci yarıdaki oyun biraz olsun içimi rahatlattı,zira bi arkadaşın dediği gibi ilk yarı bir ara ben de maçın farka gitmesinden korktum.ve bu maçta alabileceğimiz böyle bir sonuç emin olun fenerbahçe maçına yorgunluktan daha fazla moral ve güven çöküntüsü olarak yansıyacaktı...

Bülent Bayraktar
27.01.2011, 00:12
fb maçını kazanamasaksak görecez Şenol beyi bu kadrodan sonra beraberlikde olmaz kazanmamız şart
yedek kadroyla çıkıp galibiyet alacağımz yerde yenilip elendik..

SEDAT
27.01.2011, 00:14
- Şenol Hocam hataların var her insan gibi , dedim ya sende insansın ama bunu anlayamayan çok kişi var , seni seviyoruz , arkandayız , asla yanlız değilsin ...

Hasan YAYLI
27.01.2011, 00:24
şenol hocam son derece doğru bir karar verdi bence,dengeyi biraz ayarlayamadı,ufak bir değişiklikle maçı kendi lehimize çavirebilirdik,ama olmadı sağlık olsun....

bu maçta engin oynasa kırmızıyı yerdi sanırım,hakem bize karşı çok kolay kart gösteriyordu,ufak sıyrıklarla atlattık bence...şimdi yedeklerle çıkıp sadece 2.ki oyunumuzla bu abartılan bjk yi devirebilecek şansı alan la beraber auta yolladığımızı görenler olmuştur...

bizden o kadar çok çekiniyorlar ki artık,masum 61. dk kamızı bile hazmedemiyorlar artık,ama bu kadar rakibin desteklediği 61.dk şovu yaptığımızı da hatırlamıyorum,meşale bile yaktırdık adamlara :D

exelance
27.01.2011, 00:52
şenol hocam seni eleştirmeye bile kıyamıyorum..canımızsın..

ziyaretci
27.01.2011, 02:28
Arkadasim diyorumki kimseye muhtesem taraftar yada kötü taraftar iyi taraftar yakistirmasi yapmam, ama sizde bisey elestirildiginde hemen kötü gün taraftarligina soyunmayin,diger taraftarlara asip kesmeyin. Kimsenin trabzonspor sevgisi digerinden üstün degildir. Ben Senol Günesin yine herzaman arkasindayim ama bugün yaptigini begenmedim, fark yemekten korktum ilk yari. rezil olmasida vardi bu isin.
Ayrica Ligin henüz garantisi varmi sence.
Dahada yorum yapmiyorum....

bos wer rezil olalimm... bugun sana iki yol sunsalar. Bjk ye kupada 6-1 yenil ama lig sonu sampiyonsun.. hangisini secersin...

GS uefa yi kazandii sene chelsea den ( ki o zamanlar ABRAHAM yoktu ) 5-0 yenilmisti... kim konusuyor onu..kimse konusmadi neden cunku ilkdefa yari final oynadilar.. ilk defa final ve kupa...

yani sen sampiyon olduun zaman kimse donupde yaw inonude bu sampiyonu 45 dk parcaladilar demezler

arti sunu unutmayalim... Senol hoca nerden bilsin bu kadar ezilecegini o kadronun..sonuc olarak o kadroda bizim... gecen sene Bross donemi ezilen kadroyu nasi bu sene ligin en iisi yaptiysa onlarida gormek zorundaydi...

F.Tütüncü
27.01.2011, 02:36
Hocam her zaman arkandayız istersen FB maçına da bu kadroyla çık :)

MuratB.
27.01.2011, 03:35
Helal olsun hocam doğrusunu yaptın.

Bize lig lazım.

#DcK``
27.01.2011, 03:37
şenol hocam seni eleştirmeye bile kıyamıyorum..canımızsın..

Walla Babam Şenol HOca oLmasını isterdım :D Olsa Warya Heralde Çok şanslı oLrdum . . o derece sevioRum

bangkook_61
27.01.2011, 03:44
Biz Şenol Hoca'ya takma kafana, üzülme diyeceğimize adam bizi teselli ediyor. Bizim taraftarla şampiyon olmak 90 puanla eşdeğer. Üstelik bu sadece Trabzon taraftarıyla açıklanamaz artık. İnanmayan maç sonu başlıklara baksın.

#DcK``
27.01.2011, 03:45
Harbiden ha .. Şenol Hoca elinde Tutuyor bizi :S:S

corleone
27.01.2011, 09:34
onu eleştirenler 96-2005 ve 2006-2010 arasındaki döneme ve kazanılan kupalara bir baksın sonra onun döneminde oynanan futbola ve kazanılan kupalara baksın öyle eleştirsin. hayatta herkes yanlış yapabilir, şenol güneş de ama bizim için en idealin de ideali teknik direktör şenol güneştir, yaşadığı müddetçe de o olacaktır.

Süleyman50
27.01.2011, 09:35
inşallah fener maçından istediğimiz sonucu alıp sezon sonu hep beraber sevineceğiz şenol hocam...

Hüseyin Gündoğdu
27.01.2011, 09:49
hocam iki haftadır yanlış değişiklikler yaptığını düşünüyorum
ama muhtemelen ben yanılıyorumdur.
çünkü doğru zannettiğim bir çok şeyde bana tükürdüğümü yalattırdın.
bu verdiğin kararları da muhtemelen zaman haklı çıkartacak.
Allah seni başımızdan eksik etmesin.

#DcK``
27.01.2011, 09:51
Onu Eleştirenmi oLur :D Dayakk !!!! :@

Tatar Kemal
27.01.2011, 09:59
yedeklerle çıktığı maçta bjk gibi kendini real madrid zanneden martıspor'a özellikle maçın ikinci yarısında adeta ders verdi. hocam ne olur sezer'i göndert ve şu takıma 2 tane daha çok kaliteli transfer yaptır. biri defansın göbeğine diğeri de colman-selçuk ikilisine alternatif olacak orta sahaya.

#DcK``
27.01.2011, 10:13
Martıspor diioRsun ama :D Martı spor Trabzonsporu oluşran takımlardan 4.suydu :D

delikoyun
27.01.2011, 10:44
hocam hafta sonu yattayı alanzinho yuyedek oynat çünkü dökülürler ilk 11de mustafayı ilk 11e al bu maçta bence ilk 18 kişilik maç kadrosu için mustafa onur yattara giray alanzinho colman bu oyuncular girebilir bence hafta sonu fenerin işi zor trabzon jaja lı serkanlı enginli selçuk colman cale bence çok şey değişir fener bence trabzonu yenemez
onur giray mustafa cale serkan
selçuk colman jaja engin
umut burak bu 11 yenemz ben aslında burağın yerine ceyhun dan yana kaullanırım tercihimi ilk yarı 3-1 yendiğimiz kadro bence yeter fenere jaja alanzinho değişikliği burak ceyhun değişikliği yeter fenere

corleone
27.01.2011, 11:13
sezon başında yapılan eleştirilerin en yoğunlaştığı nokta; takımda burak ve engin baytar'ı oynatmasıydı, ilk yarıya baktığımda sadece ikisinin kazandırdığı ekstra puanlar en az 12'dir, şimdi bu tercihleri eleştirenler bekliyorlar pusuda, iki oyuncudan biri hata yaptığı anda eleştiri yağmuru başlıyor, Allah'ım nasıl bir taraftar topluluğumuz var anlamıyorum, bazen diyorum ki biz hiçbirşeyi haketmiyoruz, şenol güneş'i de haketmiyoruz, önceki sene selçuk'un gözünün içine bakarak ağza alınmayacak küfürler eden insanlar vardı, bugün gitmesin diye yalvarır durumdalar, yarın kötü oynarsa yine küfrederler, nasıl insanlarız biz,niye 26 yıldır şampiyonluk gelmiyor uzaklarda aramayalım, hakemlerde felan aramayalım, fenerbahçe'nin şikeci yöneticilerinde de aramamak lazım, kendi çirkefliğimiz, sabırsızlığımız, çekememezliğimiz en iyi ben bilirimciliğimizden kaynaklanıyor, nitekim taraftarımızın durumu, bölünmüşlüğü de ortada, yöneticilerimizin de, eleştiri herkes yapacaktır ben de yapıyorum ama 40 yıldır oyunculuk, teknik direktörlük yapan, milli takım yönetmiş dünya üçüncüsü olmuş yılın teknik direktörü seçilmiş birine teknik taktik açıdan oyuncu değiştirmesi açısından deli gibi eleştirerek ukalalık yapacak değilim.

akinburak
27.01.2011, 11:13
Trabzonumuzun gidişatı ile ilgili kararlar alınması aşamasında en doğru adımları atacak olan kişi Şenol GÜNEŞ'tir. Şimdiye kadar oluşturduğu hava, ambians takımı ateşlemektedir. Ben yedek kadronun bu kadar istekli ve hevesli olduğunu görmemiştim. Şenol Hoca takımı lig şampiyonluğuna hazırlıyor. Dereyi geçerken at değiştirilmez. Hoca bunun farkında! Takımı kafasındaki şablona göre oynatıyor ve kimsenin karışıp da suyu bulandırmaması lazım. Tüm şehir bir bütün oldu. Hatta tüm ülkedeki bordo maviler birleşti gönüllerde. Bana bu bile yeter! Kupayı kaldıralım; bir nebze sevinirim. Üstüne bir de Şampiyonlar liginde bir iki galibiyet gelirse; işte o zaman sevinecem ben! Hadi hayırlısı!

ilhan
27.01.2011, 11:17
Dün Şenol hocanın yaptığının bir açıklaması yok bana göre. Çünkü bunu dünyada başka yapan yok. Kadrodan 7-8 adamı oynatmamak rotasyon değildir. Bunu Barça, Real, Arsenal, ManU, İnter, Milan bile yapmıyor. Madem kupa umurumuzda değildi, neden en başından beri ligde forma şansı bulamayan adamlar oynamadı? Son maça gelincemi "kupayı umursamıyoruz" oldu?

Fenerbahçe maçını kazanmak zorundayız!

* Madem kupa umurumuzda değil ligi umursuyoruz, madem takımın as futbolcularını bu maçta oynatmayıp fener maçına saklıyoruz, o zaman tek bir çıkış yolu var. O da Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmekten geçiyor. Beraberlik bile "benim için" iyi sonuç değildir.

Ömer TOPAL
27.01.2011, 12:08
tekrar gördümki şenol güneş gerçekten büyük adam...tebrikler hocam....Kimsenin yapamadıgını yaptın o cesareti gösterdin...Akabinde sergen beyin oyuna nasıl etki edeceginiz şeklindeki merakını giderip lafı agzına tıkadıgınız için de teşekkür ederim...Sergeni suchther oyuna müdale etmeli nasıl bir müdale gelicek diye inlettin ya bu bana yetti be hocam...degil 11'ine 61 ine bile saygım var bilirsin işini.

ve bu maçı tv karşısına geçip izleyen fb camiasını hayal kırıklıgına ugrattın. Top toplayıcısından saglıkcısına herkez elinde kagıt kalem tv karşısında bekliyorken colmanı, jajayı b uragı umutu selcugu serkanı caleyi sen onların kagıtlarıyla hayvan bitki oynamasını sagladın..Ellerinde bir şey yok ve hafta sonu o elleri dolucak....Bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kubilay ŞAHİN
27.01.2011, 12:19
Dün Şenol hocanın yaptığının bir açıklaması yok bana göre. Çünkü bunu dünyada başka yapan yok. Kadrodan 7-8 adamı oynatmamak rotasyon değildir. Bunu Barça, Real, Arsenal, ManU, İnter, Milan bile yapamıyor. Madem kupa umurumuzda değildi, neden en başından beri ligde forma şansı bulamayan adamlar oynamadı? Son maça gelincemi "kupayı umursamıyoruz" oldu?

* Madem kupa umurumuzda değil ligi umursuyoruz, madem takımın as futbolcularını bu maçta oynatmayıp fener maçına saklıyoruz, o zaman tek bir çıkış yolu var. O da Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmekten geçiyor. Beraberlik bile "benim için" iyi sonuç değildir.

Dün maçta ilk yarı sonuna kadar bunu düşündüm..

Gerçekten bu mantıksızlıktır dedim..

Ama şu var.. Üst üste ataklar yerken Şenol Hoca gayet rahat bir şekilde istatistik tutuyordu.. Bilmiyorum birinin dikkatini çektimi..

"la aha fark geliyor" derken.. Maçın kaderi bizim yönümüze çevrildi..

Hala daha anlam veremiyorum.. Ama oldu..

Mustafa Yüksek
27.01.2011, 12:24
Alanzinho'yu kazanabileceğimiz aklımın ucundan geçmezdi. 2. yarı izlediğim Alanzinho bize puanlar kazandırır, maçlar kurtarır. Bizim takımda artık iş yapamayacağını düşünüyordum. Sonradan oyuna alındığında kızıyordum. Dediğim gibi artık katacak bir şeyi kalmadığına inanıyordum. Aksini gösterdi Alan dün akşam. Bu ısrarın için teşekkürler hocam.

2. yarıda harika bir futbol izledik, bunu kondisyon olarak Bjk'den çok üstün olmamız sağlıyordu. Daha bitirici bir kaç ayak olsaydı, maçı rahatlıkla geri çevirirdik. Bunu Şenol hoca da gördü, Şuster ve hakem de dahil görmeyen yoktu zaten. O yüzden hakem düdüğüne, Şuster yedeklerine sarıldı. Ama Şenol hoca istemedi diyorum ben. Hani çıkacaksa bu takım kendi kendine çıkacak gibilerinden bir şey düşündü. Ya da hakkaten kupayla uğraşamam ben arkadaş dedi. Dün yapması gereken değişikliklerin hoca da gayet farkındaydı bence.

Fazla bahsi geçmemiştir o yüzden söylemiş olayım. Sahaya çıkan kadronun neredeyse tamamı abartılı derecede maç eksiği olan adamlardı. Karşılarında Bjk'nin normal 11'i vardı. Ayrıca ilk yarı boyunca topu koşturan Bjk, peşinden koşan bizdik. Ancak 2. yarı ayakta kalan, oyuna hükmeden yine bizdik. Kampın erken başlaması çok eleştirildi ancak yedeklerimizin bile kondisyonu Bjk'i katlıyor, bunu görmüş olduk. Burada da verilen emeğin karşılığı görülüyor.

Son olarak; Bjk'ye kaybederek, kupada elenerek Trabzonspor hiç bir şey kaybetmedi bana göre. Aksine as takım oyuncularını sakatlıktan korumuş oldu. Şenol hocanın da dediği gibi, bu sene şampiyon olmak zorundayız. Bu sene tek başarı şampiyonluktur. Genel olarak bize uymasa da, bu sene tek derdimiz 3 puandır.

Son güne kadar destekleyeceğiz seni Şenol hocam.

ilhan
27.01.2011, 12:27
Kubilay'cım,

Ben Şenol Güneş neden böyle bir kadro ile çıktı? Biri bana bunu açıklasın falan demiyorum. Diyorumki, madem kupa umurumuzda değildi bunu neden son maçtan önce öğreniyoruz?

Dün riskli bir kadro çıkardı Şenol hoca. Tarihi bir farka gitse kara leke olarak kalacaktı mazimizde. Ama Allah'tan Onur kaledeydi.
*
Ben 16 maçlık serinin bozulmasına üzüldüm. Kupadan elenmek beni üzdü mü? Kısmen ama oturup ağlayacak değilim. Ama fener maçında galibiyet dışında olası sonuçlar beni üzer. Çünkü o maç için en iyi adamlarımızı dün akşam oynatmadık.
Ayrıca maç bizim lehimize falan dönmedi. Beşiktaş'ın ileri hattındaki adamlar 60. dakikadan sonra oyundan düştü ama yine ciddi pozisyonları onlar buldu. Biz ne yaptık? Hiçbir şey. Rakip oyundan düşmüş, girecek ilk isim Engin'di. Zaten bjk savunması şinanay. Sok Engin'i oyuna parçalasın. Biz Colman'ı aldık.

Ben dünkü maça takılı kalmak istemiyorum. Fener maçını düşünüyorum. İnşallah galip ayrılırız. Aksi birsonuç beni üzer.

Serdær
27.01.2011, 12:28
Kupadan elenmek önemli olmayabilir .

Kağıt üzerinde evet .

Fakat bu işin maddi ve manevi yönden durumları var.

Maddi olarak Trabzonspor kazanç elde edecekti.

Manevi yönden ; İstanbul büyük kulüplerinden BJK Kupa dışında bırakacaktın.

Buda Trabzonspor adına prestij yönünden artı kazanacaktı.

Ayrıca BJK maçını kaybederek , Fenerbahçe maçı öncesinde oyuncuların üzerinde ister istemez bir baskı oluştu.

Bakalım bu durumun üzerinden nasıl kalkacağız..

#DcK``
27.01.2011, 12:32
ŞenoL hoCa Adamdırr . . . Naparsa Yapsın Kıazmıyorum . . ..

balli_kuymak
27.01.2011, 12:34
Dün Şenol hocanın yaptığının bir açıklaması yok bana göre. Çünkü bunu dünyada başka yapan yok. Kadrodan 7-8 adamı oynatmamak rotasyon değildir. Bunu Barça, Real, Arsenal, ManU, İnter, Milan bile yapmıyor. Madem kupa umurumuzda değildi, neden en başından beri ligde forma şansı bulamayan adamlar oynamadı? Son maça gelincemi "kupayı umursamıyoruz" oldu?

Vallahi aynısını yazcaktım mademki kupanın önemi yok neden manisa maçına tam kadro cıktık :mad: Bence şenol hoca manisaya güvendi yenilmez diye ama evdeki hesap çarşıya uymadı..

Kubilay ŞAHİN
27.01.2011, 12:36
Ustam.. Bende zaten böyle daha iyi oldu demiyorum.. Maçın başlamasına bi saat kala dedim tarihi farka gideceğiz diye.. Beni düşündüren Hocanın bu oyun karşısında rahat oluşudur..

Evet bu maça elensekte olur demek tüm kupadakilerle dalga geçmek demektir.. Daha geçen sene kazandığın kupa bu sene gruptan çıkamıyorsun.. Ve ya çıkmıyorsun..

Ayrıca oyunun bu yönde dönmesini bjkli oyunculara bağlamakla yetmez.. Daha başlama vuruşu ile attığımız gol var.. Burada her zaman diyorum.. Şenol Güneş istesem yenerim havası çıkartmaya çalıştı.. Diyeceksinki yenseydin o zaman.. Onu hocaya sor..:)

Bu elenme beni üzmedi fakat dediğin gibi ;

Ben dünkü maça takılı kalmak istemiyorum. Fener maçını düşünüyorum. İnşallah galip ayrılırız. Aksi birsonuç beni üzer.

Herşeyin sonu olacaktır..

ThE JoKeR
27.01.2011, 12:36
Hocamız, iki maçı da %50 kaybetme şansım varsa, ikincisindeki oranı (beraberlik de kendisine yararken) asları dinlendirerek yükselteyim dedi. Hocamızın yanılıp yanılmadığını görmek için Pazar akşamını bekleyeceğiz...
Her zaman arkandayız Şenol Hocam...

ilhan
27.01.2011, 12:41
Ben burada kimsenin görüşüne karşıt olsun diye bir şey yazmıyorum. Hocayı hedef tahtasına koymak için çabalamıyorum. Olaya kendi açımdan bakıyorum ve kendi düşüncelerimi yazıyorum. Bunu yazarken birilerine cevap olsun diye, hocayı suçlamak, takımı kötülemek diye düşünerek yazmıyorum. Bende Şenol hocayı çok seviyorum buradaki herkes gibi.

Ama dünkü maç gösterdiki biz her şeyi lig üzerine kurmuşuz. Bu durumda ligi önemsediğimizi gösterip her maç asgari puan almalıyız. Kupa maçında as adamları oynatmadıysak, hocanın odak noktasındaki maç fener maçıdır demektir. Allah korusun puan kaybedersek ve ilerideki maçlarda da kötü bir sonuç alır yarışta sekteye uğrarsak sezonu kupasız kapatma ihtimalimiz var. Şampiyonluğumuz garanti değil. Elbette istiyoruz, hedefimiz ama garantisi var mı? Yok.

slmn
27.01.2011, 16:15
Şunu unutmayın : Kupada çıkarsak şampiyonluk yolunda sekteye uğruyabiliriz.Ben 20 yaşındayım 3 Türkiye kupası gördüm.Şenol hoca 8 defa gördü.Hepimizin isteği şampiyonluk,Şenol hocada hepimizden fazla istiyor.Şahsen antep belediye ikinci golü atınca çok sevindim.Şampiyonluk şansımız yüzde 10 daha artmıştır dün akşam.Bana göre...

ph=61
27.01.2011, 16:23
Şenol Hoca, Allah senin eksikliğini göstermesin bize.
Dün BJK'ya, özellikle Şuster'e verebileceğin cevabın en iyisini verdin.

Ben açıkçası Fener'in olmadığı kupada zevk olmayacagından yanaydım ve elenmemiz bu yüzden hiçte üzmedi beni.

Çağdaş DENİZ
27.01.2011, 16:37
şenol hocam fener maçı sonrası bizi eğlenceye götür yaw:D

LaZ_KoPaT
27.01.2011, 19:16
Hocam Allah utandirmasin seni ve bizleri pazar gunü ve sene sonu

esra61
27.01.2011, 22:33
her kararında arkandayız hocam. olucaksa 7 seninle olmalı........

Erman Aydın
28.01.2011, 01:35
bu yola biz de seninle girdik hocam istanbulu 7. kez almaya gidiyoruz .her zaman arkanızdayız ulu önder...

mit_o
28.01.2011, 01:38
hocam şampiyonluk yerli teknik adamlardan olucaksa senden başkasını tanımam sana güveniyoruz arkandayız sonuna kadar inşallah sene sonu ipi göğüsleyen takım biz oluruz...

mda61
28.01.2011, 10:05
Ben burada kimsenin görüşüne karşıt olsun diye bir şey yazmıyorum. Hocayı hedef tahtasına koymak için çabalamıyorum. Olaya kendi açımdan bakıyorum ve kendi düşüncelerimi yazıyorum. Bunu yazarken birilerine cevap olsun diye, hocayı suçlamak, takımı kötülemek diye düşünerek yazmıyorum. Bende Şenol hocayı çok seviyorum buradaki herkes gibi.

Ama dünkü maç gösterdiki biz her şeyi lig üzerine kurmuşuz. Bu durumda ligi önemsediğimizi gösterip her maç asgari puan almalıyız. Kupa maçında as adamları oynatmadıysak, hocanın odak noktasındaki maç fener maçıdır demektir. Allah korusun puan kaybedersek ve ilerideki maçlarda da kötü bir sonuç alır yarışta sekteye uğrarsak sezonu kupasız kapatma ihtimalimiz var. Şampiyonluğumuz garanti değil. Elbette istiyoruz, hedefimiz ama garantisi var mı? Yok.

Kupayı alacağımızında garantisi yoktu. Hoca tek kupaya konsantre olmak için böyle bir karar verdi ve ben çok haklı buluyorum. Bir düşünsenize çeyrek finalde bir daha Beşiktaş'la eşleştiğimizi. Hafta aralarında iki tane yüksek tempolu maç... Ve Hoca'nın da belirttği gibi daha sonraki turlarda elenmek daha büyük moral bozuklukları yaratır hem takım hem taraftar üzerinde.

Şampiyonluk garanti değil evet, sezonu kupasız kapatabiliriz. Hoca sadece şampiyonluk ihtimalimizi yükseltti, Bütün konsantrasyonu ve gücü lige yansıtarak

ilhan
28.01.2011, 12:03
Mevzu olumlu tarafından bakmaksa bende herkes gibi bunu yapabilirim. Ama ortada gerçek olan bir şey var. Kupadan elendik. Bahanesi "ligi düşünüyoruz". Ama Manisa maçına as kadro ile çıkıp kupanın son maçına yedeklerle çıkıyoruz. Bu bir çelişkidir. Hem de öyle iyimser hava ile geçiştirilecek türden değil.

Fenerbahçe maçını kazanıp bu haftayı unutalım istiyorum başka da bir şey istemiyorum. :)

ApoCaN28
28.01.2011, 12:44
Fenerbahçe maçını kazanıp bu haftayı unutalım istiyorum başka da bir şey istemiyorum. :)

Herkesin açık ya da kapalı düşüncesi bu zaten =)

Mert Oğuzlu61
28.01.2011, 12:48
Mevzu olumlu tarafından bakmaksa bende herkes gibi bunu yapabilirim. Ama ortada gerçek olan bir şey var. Kupadan elendik. Bahanesi "ligi düşünüyoruz". Ama Manisa maçına as kadro ile çıkıp kupanın son maçına yedeklerle çıkıyoruz. Bu bir çelişkidir. Hem de öyle iyimser hava ile geçiştirilecek türden değil.

aynı şey değil, karşımızda bu kez a.gücü değil fener olacak bu maçta alacağımız galibiyetle istanbul u yakar ülkeyi sallarız.. fener karışır aradaki puan farkı 10 olur fenerin sırasıyla manisa bjk kayseri maçları var bu seridede puan kaybı illaki yaşayacaklardır eee buda demek oluyorki kadıköyde feneri pazar akşamı yenip yarışın dışına itebiliriz, o gazla zaten bizi kimse tutamaz.

ilhan
28.01.2011, 12:55
Madem aynı şey değil ne diye "kupayı önemsemiyoruz" dedi hocamız? Madem önemsemiyoruz Manisaspor maçında da yedek oyuncuları oynatabilirdi pekala hocamız?

Fener maçı şampiyonluk yolunda çok keskin bir viraj. Galibiyetten başka bir şey düşünmüyorum. :) Beklentim galibiyet zaten.

Süleyman50
28.01.2011, 12:57
sana güveniyoruz şenol hocam, inşallah bu sene şampiyon olup tüm düşmanlarımıza gereken dersi vereceğiz...

Erman Aydın
28.01.2011, 13:27

kusura bakmayın ama bu zihniyetle olmaz.biz artık şampiyonluk istiyoruz.eğer beşiktaş maçına as kadro ile çıkıp da kaybetseydik olası fener mağlubiyetini engellemek de zora girerdi.artık istediğim tek şey şampiyonluk ahmet ağaoğlu'nun da dediği gibi bu sene şampiyon olalım avrupa ya gitmesek de olur.kupa kimin umurunda 2.lik 3.lük 4.lük ... kimin umrunda tek hedef war sampiyon olmak.

mehmets61
28.01.2011, 13:37
bu saatten sonra hiç bir trabzonspor taraftarını kupa şampiyonlugu tatmin etmez bence.ligi kaybedip kupasyı alsak kimin umrunda olur ki.lig şampiyonlugu isityorum.olur inşallah olamzsada canları sagoslun ne diyelim kızarız bagırırz yine trabzonspor...

ilhan
28.01.2011, 15:47
kusura bakmayın ama bu zihniyetle olmaz.biz artık şampiyonluk istiyoruz.eğer beşiktaş maçına as kadro ile çıkıp da kaybetseydik olası fener mağlubiyetini engellemek de zora girerdi.artık istediğim tek şey şampiyonluk ahmet ağaoğlu'nun da dediği gibi bu sene şampiyon olalım avrupa ya gitmesek de olur.kupa kimin umurunda 2.lik 3.lük 4.lük ... kimin umrunda tek hedef war sampiyon olmak.

Benim zihniyetim hakkında yargıya varacağız yorum o yorum değil. Kaldıki diyelimki o zihniyetle olmayacak, buna karar verecek olan sen değilsin. Ben olaya seninle aynı pencereden bakmıyorum diye sana gelip "senin zihniyetinle olmaz" demem. Zihniyet başka, yorum başka.

Şampiyonluğun garantisi varmış gibi konuşmayı bende bilirim.

Kaldıki bu sezon şampiyon olacağımıza inancımın tam olduğunu forum sayfalarında tepeden tırnağa kendime ait olan yazılarla gayet net bir şekilde ifade etmiş biriyim. Ben bu takıma inanan ve güvenen biriyim. Hal böyle iken bana yanlış gelen şeyleri söyleme hakkını kendimde buluyorum. Bunu yıkıcı bir şekilde yapmıyorum. Suçladığım, hedef tahtasına oturttuğum biri ya da birileri yok. Ahmet Ağaoğlu'nun ne dediği umurumda değil. Bende "Şampiyon olalım gerekirse tüm futbolcular gitsin" takımdan yazmıştım. Benim dememle olacaksa eyvallah tabii.

Ayrıca "war" değil "var".

Deniz Tosunoğlu
28.01.2011, 16:28
Senol hocam, kupayi gecen sene aldik zaten sira Sampiyonlukta. Seneyede 3ünü!!!

Ahmet Başkaya
28.01.2011, 18:20
Ola şuraya girene kadar Şenol hocanın yaptığı çok mantıklı geliyordu İlhan kafamı karıştırdı doğru diyor aslında :)

Madem önemsemiyorsun yedekle çık Manisa'ya . Sonuçta Beşiktaş maçı fikstürü belli idi .

Neyse ayrıntılı yorumu Fener maçına göre yapcağım :)

Mustafa Yüksek
30.01.2011, 03:55
Tüm başarılarına rağmen mütevazi bir teknik adam, aynen Trabzonspor gibi.

Karşısında medyanın gazıyla şişen bir kibir abidesi, aynı istanbul takımları gibi.

Gün mağrur delikanlının sabrının bittiği gündür, sahne gücü elinde bulunduranların bozguna uğradığı sahnedir. Bu gün sahada kazanılcak şey 3 puan değildir. Çok daha fazlasıdır.

Bugün bir kelimeyi haykırmak için çıkıyoruz sahaya. Tek bir kelime.

'İtaat et istanbul'

Şenol hocam, Allah utandırmasın. Sana güvenimiz sonsuz. Biz bütün gece dualarla gemileri karadan yürüttük. Size kaleyi topa tutmak kaldı. Kadıköy'de doya doya sallıyacağız bayrağımızı.

Çağdaş DENİZ
30.01.2011, 04:00
fenerbahçe maçı 3-1 alırsa içimdeki his kazanır ve beni moralim 0 olur:(
bizimkiler kazanırsa benim moralim tavan yapar:)
bunun ortası beraberlik ama o da bizi kesmez..
ne oluyo yaw? kafayı yedim galiba

Kubilay ŞAHİN
30.01.2011, 04:41
Şenol hocam, Allah utandırmasın. Sana güvenimiz sonsuz. Biz bütün gece dualarla gemileri karadan yürüttük. Size kaleyi topa tutmak kaldı. Kadıköy'de doya doya sallıyacağız bayrağımızı.

Video izledin mi la sen bu gece..? İzle lazım oluyor..

.....
30.01.2011, 08:48
Şenol Hocam bu maçı bize kazandır lütfen. Sana inanıyor ve güveniyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Asi Çaykaralı61
30.01.2011, 09:36
Hocam sana güvenimiz tam desteğimiz sonsuz :)

İNŞALLAH bu maçı kazanacağız Şenol Hocam :)

ALLAH yar ve yardımcımız olsun.AMİN

Dursun Kaplan
30.01.2011, 21:00
Kupayı sallayıp ligi önemsediğin takım bu mu diye sorarlar adama ?