PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Ilelioglu
18.12.2010, 18:24
Helal olsun Senol Hocam....!

Böyle devam...!

:alkış:

stormtiger61
18.12.2010, 18:46
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Kasımpaşa mağlubiyeti sonrası teknik direktör Hugo Broos ile yollarını ayırma kararı alırken, kaptan Egemen Korkmaz, Song, Tony Sylva, Gökhan Ünal ve Engin Baytar'ın süresiz kadro dışı bırakıldığı öğrenildi.
Trabzonspor Yönetimi, Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından İstanbul'da Sadri Şener başkanlığında acil bir toplantı yaptı. Yönetim Kurulu toplantıda bir dizi kararlar aldı. Başkan Sadri Şener, teknik direktör Broos'dan istifasını istedi. İkili arasında yapılan görüşmede Şener'in, Hugo Broos'a kendisiyle yola devam edemeyeceklerini belirttiği ifade edildi.
Yönetim Kurulu, futbolculara ise sezonun en yüksek cezasını vermeye hazırlanıyor. Yönetim, Kaptan Egemen, Gökhan Ünal, Slyva, Song ve Engin'in kadro dışı bırakılmasının yanı sıra malzemeci ve masörler de dahil olmak üzere futbolculara da en yüksek miktarda para cezası vereceği öğrenildi.
Bordo-mavili ekipte takım kaptanlığının Egemen'den alınarak Tolga veya Tayfun Cora'ya verileceği öğrenildi.

Ne oldu arkadaslar korktunuz mu birden? Cook uzaklara degil ya sadece bir yil oncesine gittim ve Senol Hoca nin bir yilda neler yaptigini hatirladim birden. Ve dusundum bir kez daha, bu sene sampiyon oluruz peki ya sonra isler biraz kotu gittiginde ayni kotulukleri tekrar yaparmiyiz dedim Senol Hoca ya? Size soruyorum arkadaslar yaparmiyiz?

(http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.netgazete.com%2FNews %2F650694%2Ftrabzonsporda_5_futbolcu_kadro_disi_bi rakildi.aspx&t=Trabzonspor%27da%205%20futbolcu%20kadro%20d%C4%B 1%C5%9F%C4%B1%20b%C4%B1rak%C4%B1ld%C4%B1%20-%20Netgazete.com&src=sp)

ensar6161
18.12.2010, 20:53
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

Saygılar Şenol hocama....

Onur Şeref
18.12.2010, 23:28
Artniyetlisiniz hocam. Dün bunu anladım.

Emirhan Uludüz
18.12.2010, 23:36

Hocamı artniyetli sen mi artniyetlisin?

Birde şunu düşün hoca taraftarı çok iyi tanıyor ve yaklaşık 2 sene resmi maç oynamayan Zaferi taraftarın önüne atmak istemiyor olabilir mi?

Onur Şeref
18.12.2010, 23:55
1 maç için konuşmuyorum ben. Farklı önde olduğumuz maçlarda bile aynısını yaptı.

Ceyhun 3.ligde oynarken Zafer Bundesliga'da döktürüyordu. Barış Diyarbakır'la 2. liglerde sürünürken Zafer Bundesliga'da döktürüyordu. Geçen sene Bochum'la oynadığımız hazırlık maçında ağzımız açık kalmıştı. A2'deki performansıda ortada.

Kimse bana kadro için adil demesin değil.

Fener'de Gökay, Onur Beşiktaş'ta Ali mali oynuyorsa Zafer 80 kere oynar.

Mustafa Yüksek
19.12.2010, 00:09
1 maç için konuşmuyorum ben. Farklı önde olduğumuz maçlarda bile aynısını yaptı.

Ceyhun 3.ligde oynarken Zafer Bundesliga'da döktürüyordu. Barış Diyarbakır'la 2. liglerde sürünürken Zafer Bundesliga'da döktürüyordu. Geçen sene Bochum'la oynadığımız hazırlık maçında ağzımız açık kalmıştı. A2'deki performansıda ortada.

Kimse bana kadro için adil demesin değil.

Fener'de Gökay, Onur Beşiktaş'ta Ali mali oynuyorsa Zafer 80 kere oynar.

Avatarındaki adam ilk alındığı gün, forum yıkılıyordu, herkes 'nabacaz lan bu adamı' diyordu. Sene başında da Burak'la bu iş olmaz deniyordu. Şenol hoca çalıştığı için formasını verdi. Ona güvendi. Karşılığını aldı.

Kadro adil demek için ne olması lazım? Kaç antreman izledin Onur? Zafer'in antremanlarda ne yaptığını biliyor musun? Çabalıyor mu acaba? Ya da salı günü oynasa ne olacak?

Herkes belli oyuncuları takıntı haline getirdi. Oynamayınca, hocanın art niyetli olduğunu düşünüyor. Belki yeterli değildir. O yüzden oynamıyordur.

Oyuncuların geçmişlerinden yola çıkmışsın. Çok yanlış ama o da ortada kalmasın. Ceyhun 3. liglerde sürünüyordu, doğru ama Zafer'in çağırılmadığı milli takıma çağırılmıştı. Keza Barış herkes tarafından Emre'nin veliahtı olarak görülüyordu.

Son olarak onlarda Gökay varsa, bizim de Mustafa'mız var.

Ilelioglu
19.12.2010, 00:26
Senol Hoca isini bilir....!

;)

mehmet83
19.12.2010, 05:49
Yukarda Onur Seref'in yazdigini gorunce Senol Hocamiza bir kez daha kizdim. Niye gelirsinki hocam bu takimin basina? Niye rahatini, huzurunu bozarsin? Adaletsiz, artniyeli, adam kayiriyor gibi damgalar yemek icin mi geldin? Yazik, cok yazik...

Ibrahim Gaygusuz
19.12.2010, 06:29
Bi Zafer yuzunden Trabzonsporun simgesi Senol Gunese art niyetli deniliyorsa Senol Gunesin Trabzonda isi ne ?

Hocam azcicik dustugumuz zaman bunlar seni yine uzerler! Bize dedigin gibi sende OYUNA GELME

sametaydin
19.12.2010, 07:25
Bana göre de zafer bu maçta süre almalıydı. Ama kimse hocaya art niyetli diyemez. Sözlerinize dikkat edin.

seyyah61
19.12.2010, 08:01
Ne art niyeti yahu? Art niyetli demek ayiptir Senol Günes'e. Önyargili diyebilirsiniz, ki ben öyle oldugunu da düsünmüyorum.

hiakbulut
19.12.2010, 11:14
Ayıptır yahu! Belli ki Zafer, hoca'nın istediği birşeyleri beceremiyor. O yüzden kadroya gireemiyor. Hoca salak mı daha iyi verim alacağı oynatmasın da takımı tehlikeye atsın?

Daha önce çok gördük, Şenol Hoca hakkında söylenenleri. Arkasında bir kişi kalmaz. Ne zaman Trabzon'un başı sıkışsa Şenol Hoca koştu. Ama ne yapsa yaranamıyor.

96'da neden defans yapmadın da yenildin dediler. Şenol hoca da çekilip de gol yeseydik bu sefer korktun geri yaslandın senin yüzünden yenildik diyeceklerdi. 3 hocalığında de aynı olmuştu. Gidişi sessizce oldu!

Trabzon bu sene şampiyon olmasın, seneye de olmasın zararı yok. Ama güveneceğimiz hocayı kaybetmeyelim. yeni bir Broos, Lazaroni, Milne gelse ne olacak yine yıllar gidecek.

Şenol Hoca'ya güveniyoruz. Eninde sonunda başarıyı getirecektir.

Onur Şeref
19.12.2010, 11:25
Ceyhun ne beceriyor? 1 tane olumlu hareketini gördünüz mü koskoca ilk devre?

Her maç aynı oyuncu değişikliklerini yapmanın mantığı nedir?

Bir maçta o adamı al oyuna. Sanki adamın ayağına hayatı boyunca top değmemişte o yüzden almıyormuş gibi yorumlar yapmayın. Bu takımda önündeki adama pas atamayan Ceyhun ilk 11 başlıyorsa, sizde Ceyhun'un o kötü performanslarını gördükten sonra hala Şenol Hoca'yı ilahlaştırıp o her şeyin en iyisini bilir, yapıyorsa bir bildiği vardır diyorsanız uyanın bu uykudan.

Bir insan her şeyi doğru yapamaz. Şenol Hoca'nın da burda çok hatalı davrandığını, korkak davrandığını artık görmezden gelmeyin.

Mustafa Yüksek
19.12.2010, 11:55

Bir maçta o adamı al oyuna. Sanki adamın ayağına hayatı boyunca top değmemişte o yüzden almıyormuş gibi yorumlar yapmayın. Bu takımda önündeki adama pas atamayan Ceyhun ilk 11 başlıyorsa, sizde Ceyhun'un o kötü performanslarını gördükten sonra hala Şenol Hoca'yı ilahlaştırıp o her şeyin en iyisini bilir, yapıyorsa bir bildiği vardır diyorsanız uyanın bu uykudan.

Bir insan her şeyi doğru yapamaz. Şenol Hoca'nın da burda çok hatalı davrandığını, korkak davrandığını artık görmezden gelmeyin.

Yeter be korkak, korkak. Dilinize dolamışsınız, korkak, adaletsiz. Hangi korkaklık ya? Ön liberosuz oynayan tek takımız. Sahaya bakmıyor musun?

Bahsettiğin korkaklık oyuncu tercihlerinde ise, o zaman Bjk maçına dönelim hemen. Yani 11 maçlık yenilmezlik serisinin ilk maçına. Pek keyifli gitmiyordu takım, homurdanmalar başlamıştı. Defansın göbeğinde Egemen'in yanına kimi koyacaktı hoca? Öyle ya korkak bir hoca, böyle bir maçta Ceyhun'u stopere çekerdi. Kendini kurtarırdı. Peki ne oldu?

Ceyhun'un yerine Zafer oynasaydı, dün akşam yenilebilirdik. Tabi dışarıdan bakınca şunu al, bunu al demesi kolay. Zafer'in ne durumda olduğunu kim biliyor? Ceyhun'u ben de beğenmiyorum. Ama orta sahada bir sertlik katıyor. Özellikle Emenike oyunda kaldıkça, belli bir savunma sertliğine ihtiyaç duyacaktık. Sakatlanınca Yattara'yı alarak saldırmaya başladık.

Senin kafandakileri yapmayıp, takımının kazanması için hamleler yapan Şenol hocamı tebrik ediyorum. Yaptıklarının doğruluğu puan tablosunda görünüyor aslında. Elindeki kadroyu, hedefe ulaşmak için elinden geldiğince kullanıyor. Ortada ne korkaklık var, ne adeletsizlik. Sizin anlamsız takıntınız var.

'Şenol hoca korkaktır'ı; tam manasıyla, içini doldura doldura açıklayabilecek biri var mı? Yazıp çıkıyorsunuz, bir de ispatı olsa. Olmazsa da iftira gibi bir şey oluyor.Değil mi ama.

stormtiger61
19.12.2010, 12:10

Senol Hoca art niyetli ha? Onur sende birazcik seref varsa bu iddiani ispatlarsin. Peki nasil ispatlayacaksin? Sen Zafer Yelen i taniyormusun kardas? He? Taniyormusun zafer i sen? Hayatinda bir kez yanina gidip konustun mu? Onu idmanlarda izledin mi hic? Nasil bir insan oldugunu, nasil calistigini bilirmisin? BIlmezsin hayir. O zaman sen kalkip Senol Gunes e burdan zafer yelen i oynatmiyor diye art niyetli deyip ortaligi karistiramazsin kocum.

Vay anasini be, 50 yildan beri futbolun icinde olan Senol Gunes sanki aptal bir tek siz akillisizin ulan. Yani bu dediklerinizin hicbirini Senol Hoca sanki bilmiyor, birisi kalkip hocam takimi su 4-3-3 oynat der digeri yok hocam 3-5-2 oynar der, digeri kalkar hocam bu kadro oyle kurulmaz boyle kurulur der.

Ey Allah im sen buyuksun ne kadar bilmis insanlarimiz var ya. Ama isin asli ne kadar cok bilmeyen cahil insanimiz var. Iste asil problem orda. Taraftarimiz icinde o kadar cok kor cahiller var ki ben sahsen utaniyorum sen ve senin kafandaki insanlari gordukce. Bos yere dememis atalarimiz cahiller cesur olur diye.

stormtiger61
19.12.2010, 12:14
Buradan Senol Gunes i elestirecek herkese tek bir sozum var, onu elestirmeden once su soruyu kendinize su sorulari sorun.

1. Kac yildan beri teknik direktorluk yapiyorum, kac takim calistirip, kac tane futbolcu ile ugrastim?
2. Senol Gunes ten daha iyi bir teknik direktormuyum?
3. Acaba benim bu dusunduklerimi Senol Gunes te dusunebiliyor mu? Yoksa o bunlari dusunemeyecek kadar aptal bir insan mi?

stormtiger61
19.12.2010, 12:17
Ama yoook sizin gibilere Hugo Broos gibi hocalar lazim. Sizde nasil olsa asagilik kompleksi var ya, avrupadan gelen her adami bir fiski saniyorsunuz ya onlar sizin gozunuzde oyle buyuk ki. Ulan Hugo Broos bizi kumeye goturuyordu be, adam bu takimin basina gelmis en kotu teknik direktordu buna ragmen Senol Gunes e soylenenler ona soylenmemistir.

Yavuz Hasan
19.12.2010, 12:30
her zaman her yerde şenol hacama tam destek herşeye rağmen

sametaydin
19.12.2010, 12:58

Ya arkadaşım ceyhun kötü oynamış o maçta izlemedim ama öyleymiş. Oyun berabereydi ve gole ihtiyacımız vardı hoca da ona göre ofansif oyuncu sokmayı tercih etti. Bence çok da mantıklı bir oyuncu değişikliği. Ha sen diyorsan ki hoca ceyhun yerine zaferle başlamalı diye orada dur derim sana. Ceyhun bu ligde şimdi bıraksak 3 istanbul takımı bu oyuncu için kapışır. Henüz beklenen verimi alamıyoruz ama olacak sonunda. Zafer ise bir türlü kendini kanıtlayamamış bir oyuncu. Kaç senedir bizde kaç hoca geçti niye hiçbiri oynatmadı zaferi peki? Her neyse her maç aynı oyuncu değişiklikleri diyorsun da bana göre her maç çok yerinde müdahaleler yapıyor şenol hoca.

mavituğ
19.12.2010, 13:02
Dikkat çekmek için Şenol hocaya sallayanlar var, bir tane daha vardı böyle her maçtan sonra gelir bişeler saçmalardı o gitti yerine başkası geldi.

Yavuz Hasan
19.12.2010, 13:16
Dikkat çekmek için Şenol hocaya sallayanlar var, bir tane daha vardı böyle her maçtan sonra gelir bişeler saçmalardı o gitti yerine başkası geldi.
maksa laf kalabalığı olsun işte

Onur Şeref
19.12.2010, 18:52
Yeter be korkak, korkak. Dilinize dolamışsınız, korkak, adaletsiz. Hangi korkaklık ya? Ön liberosuz oynayan tek takımız. Sahaya bakmıyor musun?

Bahsettiğin korkaklık oyuncu tercihlerinde ise, o zaman Bjk maçına dönelim hemen. Yani 11 maçlık yenilmezlik serisinin ilk maçına. Pek keyifli gitmiyordu takım, homurdanmalar başlamıştı. Defansın göbeğinde Egemen'in yanına kimi koyacaktı hoca? Öyle ya korkak bir hoca, böyle bir maçta Ceyhun'u stopere çekerdi. Kendini kurtarırdı. Peki ne oldu?

Ceyhun'un yerine Zafer oynasaydı, dün akşam yenilebilirdik. Tabi dışarıdan bakınca şunu al, bunu al demesi kolay. Zafer'in ne durumda olduğunu kim biliyor? Ceyhun'u ben de beğenmiyorum. Ama orta sahada bir sertlik katıyor. Özellikle Emenike oyunda kaldıkça, belli bir savunma sertliğine ihtiyaç duyacaktık. Sakatlanınca Yattara'yı alarak saldırmaya başladık.

Senin kafandakileri yapmayıp, takımının kazanması için hamleler yapan Şenol hocamı tebrik ediyorum. Yaptıklarının doğruluğu puan tablosunda görünüyor aslında. Elindeki kadroyu, hedefe ulaşmak için elinden geldiğince kullanıyor. Ortada ne korkaklık var, ne adeletsizlik. Sizin anlamsız takıntınız var.

'Şenol hoca korkaktır'ı; tam manasıyla, içini doldura doldura açıklayabilecek biri var mı? Yazıp çıkıyorsunuz, bir de ispatı olsa. Olmazsa da iftira gibi bir şey oluyor.Değil mi ama.

Zafer ilk 11 başlasın dediğimi hatırlamıyorum. Sonradan oyuna girebilirdi diyorum.

Evet Şenol Hoca revizyon yapmaya, yeni oyuncuları kullanmaya korkuyor.

Barış ne yapıyor da her maç 10 dk'da olsa süre alıyor. Ayağına top 1 kere ya değiyor ya değmiyor.

Zafer'inde ayağına top 1 kere ya değsin ya değmesin ama oynasın. Bir görelim.

Mert Oğuzlu61
19.12.2010, 18:53
renktaş taktın zafer e sende ha :D gbb maçında oynayacak salı akşamı izleriz zafer i bakalım ''Kumaş'' nasılmış..

Onur Şeref
19.12.2010, 18:57
Kardeşim taktım çünkü adamın nasıl oyuncu olduğunu biliyorum. Bu takımda Barış'ı Ceyhun'u görmektense onu görmek istiyorum. 1 dk bile süre almamasının haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Mert67
19.12.2010, 19:22
Her demecinde ben değil biz diyen, Engin'i hala daha takımda tutan adam mı art niyetli?
Hoca'nın varki bir bildiği Zafer Yelen 2 senedir yedek .Bunu hoca'ya değil ona sormak lazım.

volkan_627
19.12.2010, 19:31
zafer forvet arkası oynuyorsa jaja, alanzinho yada colman ı kesmesi lazım. sizce bu mantıklı görünüyor mu? ama ne olursa olsun ben bu adamı bir maçta görmek istiyorum. ondan sonra gidecekse gitsin...

Mustafa Hazıroğlu
19.12.2010, 21:57
Çok yanlış düşünüyorsun çoooook...

İlker ToSun
20.12.2010, 01:56
Herşeyden önce 17 maçta 40 gol atmış, 10 gol yemiş, ligin ilk 9 sırasındaki 8 takımın yedisini yenmiş diğeriyle de berabere kalmış, kötü gözüktüğü maçlarda bile en kötü 20 dakika bu ligin üstünde bir futbol izlettiren takımın teknik patronunu tebrik etmek gerekir. 95-96 sezonunda Vanspor ve Fenerbahçe maçlarındaki yaşadığım heyecanı çok iyi hatırlasam da yaşım itibariyle sezon içine dair hatıralarım pek net değil . Ve ben kendimi bildim bileli Trabzonspor ilk defa bu kadar erken bir zamanda, bu kadar güven veren bir heyecan yaşatıyor bize. Herşeyden önce bu benim adıma "ilk" için Şenol hocaya teşekkür etmek durumundayım.

Bu yazıyı burada bitirirdim aslında ama benim yazdığıma inanılsın diye eleştirilere geçeyim şimdi :)

* Ceyhun bu takımın futbolcusu değil. Orta saha üçlü oalcağı zaman oynayacak üçüncü adam veya oyuna sonradan sokulacak ilk ortasaha oyuncusu olacak adam değil. Yerine transfer yaptırman şart hocam (örneğin kasımpaşadan Yekta). Transfer yapılamıyorsa Barış'ın Ceyhundan daha yararlı olduğu aşikar. Hepsini geçtim Papy'yi oynatsan hepsinden iyi olacak aslında ama senden böyle bir hareket beklemiyorum açıkçası. O yüzden Barış tercihini yapman benim için yeterli sayılır şimdilik.

* Şampiyonluğa şimdiden bu kadar yakın gözükmemizin hatrına takımda "oyuncuya dayalı düzen" kurduğuna inanıyorum şu an. Yattara dışındaki bütün futbolculara yaklaşımın bu doğrultuda. Bulunduğumuz durumun hatrına birçok olay sümenaltı edilmeye, görmezden gelinmeye çalışılıyor ve sen de buna alet oluyorsun. Ancak allah korusun kötü sonuçlar gelmeye başlayınca bunların hepsi tek tek ,hem de hiç ummadığın şekilde, senin yüzüne vurulacak ve altından kalkamayacaksın. Bu yarışta geri düşüp tekrardan öne geçmek de var. Ama bir geri düştüğün anda bütün görmezden gelinen olaylar hatırlatıldığında bu sefer elinde liderliği tekrardan elde edecek gücü ve birlikteliği kalmayan ve gitgide düşüşe geçen bir takım bulabilirsin.

* Yattara konusunda çok tahammülsüzsün. Takımda herkesin kötü oynamaya hakkı var ama onun yokmuş gibi davranıyorsun. Herkes kötüyken, birtek onun kötülüğü gözüne batıyor ve ilk seçimin hep o oluyor. Oysa bence bunu sen de çok iyi biliyorsun ki herkes kötüyken de, herkes iyiyken de bir anda yapacağı tek bir hareketle sana maçı kazandırmaya en yakın adam HALA DAHA Yattara. Herşeye rağmen rakiplere karşı en büyük tehdit unsurun hala daha Yattara. Onu kazanman lazım. Ve Yattara tipi, profesyonellikten uzak, bu işi amatör ruhla yapan oyuncular da oynatmayarak değil oynatılarak kazanılır. "Son Kale" programında Abdürrahim Albayrak'ın senin Yattaraya yapmayı düşündüğün jest ile ilgili anlattığı olay beni umutlandırdı. Umarım tercihin onu kazanmak olur ve bu arzunu yaptığın hamlelerle bize hissettirirsin.

* İdari konularda ağırlığını koy hocam. Bildim bileli sende "Trabzonsporun yüksek menfaalteri uğuruna susuyorum" hali vardır. Bu tavrın hiç değişmedi ve sonunda kaybeden hep sen oldun. Örneğin Jaja konusunda. İşi yönetime bırakma. Adamın çocuğunun durumu malum. O haftaya gelene kadar da 2 haftalık performansı da kafasının dağınıklığının en güzel göstergesi. Bu işi sen hallet. Hemen çıkıp da "izinsiz gitti" denmesin. Olayı bir tartın ona göre uygulanacak yaptırımla biz anlayalım neyin ne olduğunu. Bu yazdığımı yukarıda yazdığım "oyuncuya dayalı düzen" ile çelişkili bulanlar olabilir ama yukarıda bahsettiğim bu tip durumlar değil.

devre arası kolay gelsin ...

Armağan Dere
20.12.2010, 02:26
İlker,kendisinden hiç haz etmediğim Burak bu kadar formdayken Yattara'nın forma şansı bulması çok zor...her ne kadar geçen maç Umut'a yaptığı asisti Umut anlamasa bile mükemmel bir asist yaptı orda..Zaten şöle olacak:İlk yarı Şenol Hoca Burak'ı oynatacak duruma göre Yattara...Bu ligin en önemli maçı olan Kadıköy'de de böle olacak...

mehmet83
20.12.2010, 06:00
Herşeyden önce 17 maçta 40 gol atmış, 10 gol yemiş, ligin ilk 9 sırasındaki 8 takımın yedisini yenmiş diğeriyle de berabere kalmış, kötü gözüktüğü maçlarda bile en kötü 20 dakika bu ligin üstünde bir futbol izlettiren takımın teknik patronunu tebrik etmek gerekir. 95-96 sezonunda Vanspor ve Fenerbahçe maçlarındaki yaşadığım heyecanı çok iyi hatırlasam da yaşım itibariyle sezon içine dair hatıralarım pek net değil . Ve ben kendimi bildim bileli Trabzonspor ilk defa bu kadar erken bir zamanda, bu kadar güven veren bir heyecan yaşatıyor bize. Herşeyden önce bu benim adıma "ilk" için Şenol hocaya teşekkür etmek durumundayım.

Bu yazıyı burada bitirirdim aslında ama benim yazdığıma inanılsın diye eleştirilere geçeyim şimdi :)

* Ceyhun bu takımın futbolcusu değil. Orta saha üçlü oalcağı zaman oynayacak üçüncü adam veya oyuna sonradan sokulacak ilk ortasaha oyuncusu olacak adam değil. Yerine transfer yaptırman şart hocam (örneğin kasımpaşadan Yekta). Transfer yapılamıyorsa Barış'ın Ceyhundan daha yararlı olduğu aşikar. Hepsini geçtim Papy'yi oynatsan hepsinden iyi olacak aslında ama senden böyle bir hareket beklemiyorum açıkçası. O yüzden Barış tercihini yapman benim için yeterli sayılır şimdilik.

* Şampiyonluğa şimdiden bu kadar yakın gözükmemizin hatrına takımda "oyuncuya dayalı düzen" kurduğuna inanıyorum şu an. Yattara dışındaki bütün futbolculara yaklaşımın bu doğrultuda. Bulunduğumuz durumun hatrına birçok olay sümenaltı edilmeye, görmezden gelinmeye çalışılıyor ve sen de buna alet oluyorsun. Ancak allah korusun kötü sonuçlar gelmeye başlayınca bunların hepsi tek tek ,hem de hiç ummadığın şekilde, senin yüzüne vurulacak ve altından kalkamayacaksın. Bu yarışta geri düşüp tekrardan öne geçmek de var. Ama bir geri düştüğün anda bütün görmezden gelinen olaylar hatırlatıldığında bu sefer elinde liderliği tekrardan elde edecek gücü ve birlikteliği kalmayan ve gitgide düşüşe geçen bir takım bulabilirsin.

* Yattara konusunda çok tahammülsüzsün. Takımda herkesin kötü oynamaya hakkı var ama onun yokmuş gibi davranıyorsun. Herkes kötüyken, birtek onun kötülüğü gözüne batıyor ve ilk seçimin hep o oluyor. Oysa bence bunu sen de çok iyi biliyorsun ki herkes kötüyken de, herkes iyiyken de bir anda yapacağı tek bir hareketle sana maçı kazandırmaya en yakın adam HALA DAHA Yattara. Herşeye rağmen rakiplere karşı en büyük tehdit unsurun hala daha Yattara. Onu kazanman lazım. Ve Yattara tipi, profesyonellikten uzak, bu işi amatör ruhla yapan oyuncular da oynatmayarak değil oynatılarak kazanılır. "Son Kale" programında Abdürrahim Albayrak'ın senin Yattaraya yapmayı düşündüğün jest ile ilgili anlattığı olay beni umutlandırdı. Umarım tercihin onu kazanmak olur ve bu arzunu yaptığın hamlelerle bize hissettirirsin.

* İdari konularda ağırlığını koy hocam. Bildim bileli sende "Trabzonsporun yüksek menfaalteri uğuruna susuyorum" hali vardır. Bu tavrın hiç değişmedi ve sonunda kaybeden hep sen oldun. Örneğin Jaja konusunda. İşi yönetime bırakma. Adamın çocuğunun durumu malum. O haftaya gelene kadar da 2 haftalık performansı da kafasının dağınıklığının en güzel göstergesi. Bu işi sen hallet. Hemen çıkıp da "izinsiz gitti" denmesin. Olayı bir tartın ona göre uygulanacak yaptırımla biz anlayalım neyin ne olduğunu. Bu yazdığımı yukarıda yazdığım "oyuncuya dayalı düzen" ile çelişkili bulanlar olabilir ama yukarıda bahsettiğim bu tip durumlar değil.

devre arası kolay gelsin ...

Bakiyorum Ilker'in yaptigi da elestiri, Onur Seref'in yaptigi da. Ama arada o kadar fark varki. Ilker gayet medeni ve saygi cercevesinde, ayni zamanda aciklayarak yapiyor elestirisini. Onur Seref ise ortaya laf atip, attigi lafi ispat edecek ya da destekleyecek herhangi bir veri koymuyor ortaya. Herkes elestirilir cunku kimse mukemmel degildir ama onemli olan bunu kimseyi kirmadan ve saygi cercevesinde yapmaktir. Saygilar...

İlker ToSun
20.12.2010, 11:35
Bakiyorum Ilker'in yaptigi da elestiri, Onur Seref'in yaptigi da. Ama arada o kadar fark varki. Ilker gayet medeni ve saygi cercevesinde, ayni zamanda aciklayarak yapiyor elestirisini. Onur Seref ise ortaya laf atip, attigi lafi ispat edecek ya da destekleyecek herhangi bir veri koymuyor ortaya. Herkes elestirilir cunku kimse mukemmel degildir ama onemli olan bunu kimseyi kirmadan ve saygi cercevesinde yapmaktir. Saygilar...

Bana dair görüşleriniz için teşekkür ederim, sağolun.

bangkook_61
20.12.2010, 12:20
Yattara mümkünse aynen böyle kullanılmaya devam etsin. Hak eden formayı giyer. Bu takım eskisi gibi bir takım değil artık. Herkes koşacak.

Barış Burak
20.12.2010, 12:50
Teknik Direktör Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısıyla ligin ilk yarı değerlendirmesini yaparken gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.
2010 yılının sonuna geldiğimiz bu dönemde. 2010 ve 2011 sezonunun ilk yarısını kapattık. Yılın başında söylediğimiz sözlerin arkasında durarak buradayım. 17 Lig maçında oynadığımız oyun ve aldığımız sonuclar, kulübümü camiayı ve beni mutlu etti. Daha iyi durumdayız. Sonuçlardan çok neler yaptığımıza bakarsak, teknik heyet, oyuncu, taraftar, medya birlikteliğinde başarının ilk adımı olduğunu söylemiştik. Geldiğimizde şehrin önde gelenlerinin bir araya geldiği günden bugüne attığımız her adımın doğru olduğunu görüyoruz. Farklı olan fark yaratan ve kazanan takım olmak istiyoruz. Taraftarımızın bu kulübün sembolü olduğunu söylemiştik. Bunu gösterdik. Örnek bir taraftara sahibiz. Bunu bir kez daha gösterdik. Bu taraftarın sadece Trabzon kentine ait olmadığını gösterdik. Kökleri burada ancak dalları dünyanın her yerinde olan bir kulübüz. Toprağımız verimli güneşimiz bol olan bir takım olacağız.
Kendi gerçeğimizle yüz yüze gelecek, samimi olacağımızı, mümkün olduğunca kamuoyuyla paylaşacağımızı söylemiştik konuları. Takımı ve kulübü sahiplenmemiz gerektiğini işlemiştik. Mesafe aldık. Oyuncularımız bu konuda başarılı. Bu beni mutlu ediyor. Rakibi baskı altına alan bir takım olmak istediğimizi, her oyuncunun değerli ancak vazgeçilmez olmadığını söylemiştik. Duman çıkaran değil kıvılcım çıkaran futbolcu istemiştik. Bireyselliğin önemine dikkat çekmiştik. Nereden geldiğimizi, nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi biliyoruz. Sadece yolun yarısına geldik eseri tamamlamak için. Eser tamamlanmadan sonuç alınamaz. Bu nedenle konuşmalar bugüne kadar yapılanlarla ilgili olmalı. Sorunlarımız var. Bunu biliyorum. Sadece A takım değil, 1461, gençlik geliştirme, izleme komitesi olarak bir takım olmalıyız. Bu koordine yeterli değil. Bunun için adımlar attık, yeterli değil. Uzun vadeli işler. Bugün yarışan bir takım olarak nerede olduğumuzu işlemeye çalışıyoruz. Zamanımız ve gücümüz diğerlerine yetmiyor.

Yeni yönetime başarılar diliyorum. Camiaya hayırlı olsun. Geçmişte birlikte çalıştığımız değerli arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bunlar unutulmayacaktır. İçeride ve dışarıda yapılan katkıların araştırılması gerek. Kısır döngülerle dedikodularla zarar veremeyeceği bilinmeli. Sadece yarışan değil fikir olarak öne çıkan bir takım olmalıyız. Türkiye’ye karşı sorumluluklarımız var. Türkiye’nin iyi bir birlikteliğe ihtiyacı var. İyi bir Trabzonspor’a ihtiyacı var. Bize atılan çamurlarda Türk futbolu zarar görür. Uzun süredir mesleğin içindeyim. Ülke futboluna zarar verecek hiçbir eylemin içinde olmadım. Önceliğimiz sonuç almaktır. Ancak sonuç almak için her yol mübah değildir. Bize yapılan eleştiriye saygı duyarız, hakaretlere cevap vermesini biliriz.
Özellikle camia içindeki kişilerin bize bu konularda yardımcı olmaları gerekir. Bir yıldır buradayım. Uzun süre ayrıydım. Medya ve taraftarın mesafe aldığını düşünüyorum. Eksiklerimiz var. Eleştiriler hedefe götürecektir. Değiştiğim söyleniyor. Siz kendinizi değiştirirseniz, herkesin değiştiğini ve geliştiğini göreceksiniz.
Şikayet etmek için değil sorun çözmek içni geldiğimi bunu yaparken zevk alacağımı söylemiştim. Takıma olan desteğin ve sevginin devam etmesini istiyorum. Bu destek ve sevgi onları ileriye götürecektir. Pozitif mesajlar vermemiz gerektiğini bunun sadece benim değil bütün spor camiası sorumluluğunda olduğunu belirtiyorum. Sorumlu bir insan anlayışıyla konuşmalı herkes. Vizyonu ve projesi olmayan, geleceğiyle ilgili planı olmayan insanlar kaptansız gemi gibi nereye toslayacağı belli olmaz. Vizyonumuzu belirleyin bunu en iyi şekilde kullanmak durumundayız. Bir anlık sonuçların kurumlara ve kişilere faydası olmaz. Biz 96’da kaybederken, Fenerbahçe de geçen sene şampiyonluğu kaybederken hiç birşey satmadık?

Fenerbahçe ile oynadığımız kupa maçındaki güzellikler az işlendi. Bundan şikayetçiyim.
Zamanımı en çok sevdiğim futbola ayırıyorum. Oyuncularımla birlikte her gün birbirimizi geliştiriyoruz. Eksiklerimizin olduğunu bu şekilde daha iyi anlıyoruz. Karşılıklı diyalogla bir çok sorunu aştığımızı düşünüyorum.
Her güzelin kusuru daha fazla görülür. Biz güzelleştikçe eksiklerimiz daha çok göze batacaktır. Eleştiri kadar sevgi de olmalı. Herkesin futbol konuşabildiği için futbolun sevildiğini biliyorum. Yetkililer sorumlu konuşması gerekir. Ben de geçmişte zaman zaman hatalar yaptım. Az olmuştur ama zarar vermiştir. Ne kadar az olursa o kadar çok yol alırız.

28’inde başlayacağız. Yattara uçak sorunu için geç gelebilir.
Antep maçımız var. Kupa maçı. Futbola dönersek, bu tip maçların ne kadar önemli olduğunu geçen sene gördük. Buna bir iş olarak bakmak gerek. Küçük zaferler büyük hedeflere götürür. Yarınki maçı kazanırsak ileri gidebiliriz. Orduspor maçında berabere kalsaydı k belki kupa şampiyonu olamayacaktık. Manisa Torku’ya, Beşiktaş Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a kaybetti. Biz de kaybedersek sıkıntı yaşayabiliriz. Yarışta sıkıntı yaşamamalıyız.
Yabancı oyunculara izin vermemiz maça önem vermediğimiz anlamı taşımaz. Her oyuncu değerlidir. Bu değerlerini ortaya koymalılar. Bu değerlerini ortaya koymazlarsa burada olmalarının anlamı olmayacaktır. Sezonu kapatıp iyi bir tatil yapmak istiyoruz.
Özetle, her eleştiri ve olumsuzluklar işlenmesine karşın futbol olarak ileriye gittiğimizi, profesyonelleşmenin, organizasyonun iyiye gittiğini söylüyor ayrıntıların daha çok tartışılması gerektiğine inanıyorum.
Soru: Hiç bu kadar net konuşmadınız. Futbol adil görünse de masada ve televizyonlarda farklı oynanmaya başlandı. Trabzonspor’u konuşanların neredeyse tamamının farklı takımlar aidiyeti taşıdığını biliyoruz. Bu durum yarışta dezavantaj olabilir mi?
Düşüncelerimiz genel olarak net olarak aktarıyoruz. Algı siyah ya da beyaz şeklinde ortaya çıkmaz. Kolay değil bu. Karşılığını görmek süreç alabilir. Söylediklerinizin kolay kabullenmesi konusunda hoşgörülü olmalısınız. Söylenenleri kendi içimizde sindirilmeliyiz. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray büyük camialar. Bizimle birlikte futbolun lokomatifidirler. Olmazsa olmazlardır. Son yıllarda bunlara Bursaspor katılmıştır. Dört büyüklerin yeri, camia, taraftar, geçmişi, ve projeleriyle farklıdır. Bunların tüm birinleri sorumlu olmalıdır. Bu Ülke sorumluluğudur. Futbol çok seviliyorsa, kısa sürede ilgi gören insanların bu durumu olumlu yansıtmaları gerekir. Gayet doğaldır ki bu işle ilgili yorum yapan bir çok farklı kişi oluyor. Dozunu kaçırdıkları oluyor ancak hakaret içermediği sürece haklarıdır. Eksiğimizi söylesinler mutluluk duyarım. Bu saldırılar onları daha iyi duruma getirmez. Onlara kızdım seni de aşağı çektim dersen bu sana bir şey kazandırmaz. Yayın gelirleri iki misli artmışsa biz de dört mislini vermek zorundayız. Bu ülke futbolunu kaldırmaktır. Milli gelir ne kadar fazla olursa herkes nasibini görür. Anlamak ve anlaşılmak gerek. Medyadan ricam, biz bu kavga içinde olmayacağız. Hakemle ilgili bir söylemim olmuştu. Futbol oynarken zaman geçirmeye çalışan, ya da sertlikle puan kazanma yoluna giden takımı koruyan bir hakem üzerinde bir mesaj vermiştim. Bunu tek bir hakem üzerinden yaptığım için rahatsızlık duymuştum. Fenerbahçe, Gaziantep’e yöneldikten sonra olumsuzluk yoktu. Bizde bu anlayış yok. Aziz Bey bunun için çok çalıştı. Bize kaybettiklerinde de bize karşı hiçbir olumsuzluk yoktu. Genç bir antrenörün günü kurtarma adına ortaya attığı bir söz Fenerbahçe’yi büyütmez. Benim abi olarak bir tavsiyemdir. Benim geleceğim yok zaten. Ben futbolu kapatacağım. Kendileri adına bu önemli.
Soru: Transfer
Bu konuda açıklama doyurucu olmayacaktır. Yeni yönetimle tanışıp, değerlendirme yaptıktan sonra düşüncelerimi aktaracağım. Kendi oyuncu kanaatlerimiz var. Sorunlarımız var. Dışarıdan alacağımız oyuncuların para durumları ve uyumlarıyla ilgili değerlendirme yapacağız.

Soru= Gitmek isteyen
Zafer’le sezer’in bir kararsızlığı var. Sezer’le konuştum. İyi bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Düşünce dalgalanması yaşıyor. Duygusal bakıyor. Direk oynamak istiyor. Etkilenmesi fazla oldu. Bu da doğal. Bu uzun sürerse bize ve kendisine zarar olur. Tekrar kazanabilirsek olur, giderse yine dostuz. Başka yerde de oynasa mutluluk duyarız.

Soru: teofilo’dan sonra Jaja’nın da izinsiz olarak gitmesi takımı nasıl etkiledi? Geçen sezondan bu yana sorunlu oyuncularla mücadele ediyorsunuz. Bunun sıkıntıları nelerdi?
Teo ile Jaja’nın gidişleri farklı. Jaja’ya izin istedi ancak vermedim. Doğru yanlış tartışmıyorum. Üç gün önce izin istemişti. Çok acilse şimdi gitmen gerek dedim. Maçtan sonra gitmek istedi. Böyle olunca inandırıcı gelmedi. Kendisine de bunu söyledim. Ama o kendini şartlandırmıştı. Oyuncuların sorumluluklarını sahiplenmelisiniz. Maçtan sonra tekrar izin istedi. Vermeyeceğimi söyledim. Tavır olarak görüyorum. Cezası vardır. İşin diğer boyutu var. Teo da gitti. Sorunları olabilir. Bilmiyorum. Bu konunun FIFA nezdinde tartışılması gerek. Dünya futbolunun gelişmesi için bunlar irdelenmeli. Bomsan kanunlarının giderek futbolu batırdığını düşünüyorum. Kulüpler giderek borçlanıyorlar. Yan değerler kulüpleri ayakta tutuyorlar. Üç yıllık geliyorlar bi yıl sonra gidiyorlar. FIFA devreye girmeli. Yatırım yapıyorum, karşılığını almalıyım. Parayı tutarsınız. Sözleşmesi bitince parasını alır. Peşinatı al, sonra git. Böyle bir şey var mı? Futbolcu haklarını korurken onları futbol oynamamaya itiyor. İlk sene uyum dönemi. İkinci sene iyiyse paramı artır. Son sene zaten transfer dönemi. Böyle bir şey yok. Jaja’nın uyumu iyiydi. Takım arkadaşları da sevmişti. Gidince üzüldük. Çocuğunun hasta olduğunu düşünüyorum. Ondan ayrılamadığını düşünüyorum. Gelince değerlendireceğiz.
Sorunlu diye bakılan Engin hatalarının takım üzerindeki rahatsızlığını söyledim kendisine. Elimizi uzattık, o bizi aşağı değil biz onu yukarı çekmek istiyoruz. Güzelin kusurları bunlar. Sivilce gibi ortaya çıkıyor. Bir maçta penaltı mı değil mi diye tartışılmaması için oyuncunun kendini eğitmesi gerek. Ben işin başındaki sorumluyum. Oyuncum dikkatli olmalı. Penaltılar konuşuldu. Alex’e verilen firikik’in gol olmasını irdelenmesini istemek ne kadar ayıpsa bu da ayıptır. Buna meydan vermemek bizim sorumluluğumuz. Benim eksikliğim. Benim sorumluluğum. Bunun için kamuoyundan özür diliyorum. Engin’le konuşacağım. Ülke futbolu çok yetenekli bir futbolcu kazanacak. Bunu Engin bilmezse gidecek.

Soru: Jaja kötü bir örnek olabilir mi? Ceza yeterli olacak mı?
Böyle düşünecek oyuncu olursa futbol oynamasın. Gitsiin. Bu tip düşüncede olan oyuncu bıraksın gitsin. Jaja daha açık. Neyse o. Bizim gördüğümüz buydu. Haklı tarafı olabilir. Ben de gurbette kaldım. Kafanıza bir şey koyduğunuzda artık orada yaşamıyorsunuzdur. Belki oradan arayıp rahatsız ettiler.
Soru: Shuster sakatlarımız olmasaydı Trabzonspor için şampiyonluk bu kadar kolay olmazdı dedi: Bu rehavet oluşturabilir mi?
Galatasaray da sakatlıklarla çok uğraştı. Buna katılıyorum. Doğru olabilir. Çok iyi giderken birden tökezleyebilirseniz hataları farklı yerlerde aramaya başlayabilirsiniz. Beşiktaş iyi bir camia. Bize bir rehaveti olmaz. Yazılanlara baktığımda, herkesin anlamadığı bir konu var. Bizim 5 puan önde olmamız, farklı algılanmasın. Biz Bursaspor’un 5 puan gerisindeymişiz gibi Fenerbahçe’nin 9 puan gerisindeymişiz gibi çalışacağız. Oyuncularıma da bunu söylüyorum.

Soru: Alt yapıdan en az faydalanan takımmış gibi görüynüyoruz. İkinci yarıda sizi bekleyen tehlike neler?
Birinci yarı da zordu. Zoru aştığınızda kolay olur. Hepsi iyi takım mücadele edenlerin. 6. Sıradaki takımla oynuyorsunuz “Niye zorlandınız” deniyor. Ne yapacaktık 5-6 gol atacaktık. Yok böyle bir şey. 9 Puan geride olan biz olabilirdik. Her maçı kazanmak istiyoruz. Bugün de böyle bakacağız. İkinci arıda zorluklar olacaktır. Ama Kaos ortamındaymışız gibi davranmayacağız. Elimizdeki kadroyu yarıştıracağız. Engin’i işlerken bunu söylüyorum. Bu işin hayatından da önemli olduğunu anlaması gerek. Bunu herkes anlaması gerek. Kendileri ve takımı başarıya giderken Ülke Takımını da ileriye götürecek. Ülke futbolunu ileriye götürmek için tartışacağız. Taraftarlar bir araya geliyor. Neden çünkü yanlış yaptıklarını anlayıp dışlanmamak için. Başarılan hiçbir iş kolay değildir. Emek verilmiştir. Altyapı farklı bir olay. Var da mı almıyoruz’a döner bu olay. Altyapı çalışmalarını çok daha iyi yapmalıyız. Tesislerimiz var, imkanlarımız var. Burada iş sahası futbol olarak görülüyor. Bu yıl için bu beklentiler olmamalı. Deneme yapmayacağım. Trabzonspor’un yaşayabilmesi için bu sezon iyi sonuçlara ihtiyacı var. Bir maç 700 bin lira. Bu parayı almazsanız oraya yatırım yapamazsınız. Bunların hepsini yapacak bir sihirbaz bulabilirseniz ben de bu işi bırakırım.

Soru: Ülke futbolu konusunda endişeleriniz var. Milli takım formasını giymek istemeyen futbolcular var.
Bu toplantının konusu değil ancak hepimizin bir araya gelmesi gerek.Göstermelik değil. Biz oynarken futbol serseri ve ahlaksızların işiydi. Bugün popileritesini yakaladı futbol. Bugün bir modeli olmalı futbolun. Kısır çekişmeler içerisindeyiz. İşin havasındayız. Bu dönemlerimi Trabzonspor’un saha sonuçları kadar ülke futbolu için de birikimlerimi aktarmak isterim. Aziz Bey’in katkıları olduğunu söyledim. Teknik yanlarını konuşmuyorum ama diğer yönleri için teşekkür ediyorum kendisine. Bu işlerle ilgileniyor. Bu sevgiye daha büyük yatırımlar olmalı.

Soru: Ersun Yanal’dan bu yana sakatlak yaşanmıyor. Bunun nedeni nedir?
Bizde de sakatlıklar var. Başka yerde çok olunca bizde az gibi görünüyor. Glowacki’nin sakatlığı önemli değil. Bunda sağlık ekibinin, şehir yapısının, oto kontrolün, saha sonuçlarının önemi var. Kısaca bir çok etki var bu konuda. Tek sebep gece hayatı değil. Bir – iki defa gece hayatına takılsa futbolu ne olur. Bizdeki futbolcular da gidiyor. Bu konu sakatlıkları etkilemez. Benim her şeyi söylemem gerekmiyor. Benim söylediklerimi bana göstermeleri önemli. Buraya ait olmayıp trabzonspor’u taşıyanlar da var, buralı olup sorumluluk almayanlar da var. Herşeyi dar çerçeveye sıkıştırırsanız saksıdaki çiçeğe benzer. Kökleri beslemeyeceğiz. Amiyane tabirle, dere kenarına da getirseniz ineğe zorla su içiremezsiniz.

kaynak :haber61

ağzına sağlık hocam bravo!

aaahmet61
20.12.2010, 12:52
gerek yok bu kadar aynı konuları açmaya.tek konudan takip etsek daha iyi olacak.

AdemS
Tek kelimeyle harikaydı.. Basın toplantısını büyük bir hayranlıkla izledim.. Aykut Kocaman'a gereken cevabı da verdi..

Tebrikler Hocam...

ozturk
Tebrikler Şenol Hoca..

Kendini çok geliştirmiş:D

fındıkoğlu
20.12.2010, 12:54
Diğer başlığa yönlendirilsin lütfen....

Oğuz ZEYTİN
20.12.2010, 13:19
Sizin heykelinizi şehrin merkezine dikmek bu zamandan sonra şarttır!

Kimse kusura bakmasın; Trabzon kentinin en büyük markasıdır ŞENOL GÜNEŞ!

Celil Köse
20.12.2010, 13:30
Büyüksün hocam..:)

Seviyoruz seni hem de çoookkkkk..:):)

Külünkoğlu
20.12.2010, 15:16
Şenol Güneş
"Bizim 5 puan önde olmamız, farklı algılanmasın. Biz Bursaspor'un 5 puan gerisindeymişiz gibi, Fenerbahçe'nin 9 puan gerisindeymişiz gibi çalışacağız. Oyuncularıma da bunu söylüyorum"

Bravo hocam, bravo.

seyduna_efil
20.12.2010, 15:19
baba büyüksün ...

mehmets61
20.12.2010, 15:20
hocamın basın toplantıları bir başlık altında toplanabilir yorumsuz şekilde.arada girip okumak lazım sonra da...

champions
20.12.2010, 15:31
Bir kez olsun yönetim üzerinde ağırlığını hissettirip istediği adamları aldırsa şampiyon olmuş kadar sevinicem.Bu takımı gayet tartışabileceğimiz bir kadro ile bu noktaya taşıyan Şenol Güneş ise son sözü söyleyecek kişi de o olmalı transferde.İlk yarıda oynadığımız maçları tekrar tekrar izlemekte fayda var.Rahat olduğumuz maç sayısı oldukça az.Önemli kısmında zorlandık.2. yarıda da aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyorsak ya da en azından yola daha emin bir şekilde çıkmak istiyorsak özellikle hücum gücümüzü artıracak transferler şart.Umuyorum hoca bu konuları gözardı etmez de 2. yarıda ne o üzülür ne de biz.

Çağdaş DENİZ
20.12.2010, 15:32
basın toplantısının videosu youtube de var mı???*

hasona
20.12.2010, 15:34
bugunku basin toplantisinda "deneme yapmayacagim " dedi senol günes... hala bunu anlamayanlarada cevabi verdi "herseyi bir anda yapabilecek bir sihirbaz varsa buyursun gelsin"...
hem sampiyonluga oynayacaksin.
hem ligin en kaliteli futbolunu oynatacaksin,
hem neredeyse antreman molalarinda sehirde ne kadar eski futbolcu ve trabzonsporun degeri varsa görmeye gidip katki saglamaya calisacaksin,
hem millet inanilmaz bütcelerle transferlerle seninle yarisirken hepsine fark atacaksin ve bunu yaparken neredeyse sezon basindaki kadro durumundan birakin takviye futbolcuyu acik olarak eksi ye düseceksin
ve en önemlisi bir yandan tüm bunlarla ugrasirken artik kemiklesmis senol günes düsmanlarinin tüm moral bozucu laflarini hatta hakaretlerini yok sayacaksin... korkak olacaksin, art niyetli olacaksin, egolu olacaksin...
sen bir ruhu yeniden diriltmeye calisirken bunun görülmemesine sadece sabiredeceksin...
galiba, BIZ SENI HAKETMIYORUZ HOCAM AMA SEN YINEDE ELIMIZDEN TUTMAYA DEVAM ET!!!!!!

Nonserviam
20.12.2010, 15:36
Amiyane tabirle, dere kenarına da getirseniz ineğe zorla su içiremezsiniz.ü

Nereden buluyor böyle tabirleri :)

Tolunay Abdioğlu
20.12.2010, 15:48
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş bu akşam 20.30'da Lig TV'de Pazartesi Gecesi Futbolu programına konuk olacak.

Çağdaş DENİZ
20.12.2010, 15:51
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş bu akşam 20.30'da Lig TV'de Pazartesi Gecesi Futbolu programına konuk olacak.
internetten izleyebiliyo muyuz?

Cengiz Çubukcu
20.12.2010, 15:53
Amiyane tabirle, dere kenarına da getirseniz ineğe zorla su içiremezsiniz.ü

Nereden buluyor böyle tabirleri :)

ben de bittim hocanın bu sözüne :)

yorumsuz6117
20.12.2010, 16:57
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, bugün (pazartesi) 20.30'da Lig TV'de canlı olarak yayınlanacak Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılacak.

Resmi Site

socrates
20.12.2010, 17:31
" ... fbnin başarısı benim başarısızlığım üzerinden yorumlanıyorsa o zaman fb bitmiş demektir. fbnin başarısı kendi işini iyi yapmaktan geçmelidir...
...rakip takımın antrenörü böyle bir beyanat yapıyorsa ya antrenörde bir yanlışlık var, ya da bu düzende yanlışlık var. Fırsatçılık kimsede olmamalı. fbnin büyüklüğü, genç bir antrenörün geleceğini karanlığa atma adına, günü kurtarmak için yaptığı ifadeler üzerinden olmamalı. fbnin o ifadelerle büyümeyeceğini o da bilmeli. Benim bir büyük olarak tavsiyem, biraz daha dikkatli konuşsunlar. O açıklamalar ülke futboluna zarar verir. Onun geleceği kararır, benim geleceğim yok zaten. Ben futbolu kapatacağım ... "

son yıllarda gördüğüm en asil ve en şiddetli tokat :D

Mehmet Ç.
20.12.2010, 17:38
Hem konusmasiyla hem sahadaki futbol ilen döve döve Sampiyon olacagiz.

Hocam 3 Galibiyet istiyorum sadece :(

2 Besiktas Deplasmani
1 Fener Deplasmani

Hocam bunlari al dile benden ne dilersen :D

Fatih
20.12.2010, 17:43
Üşenmedim son satırına kadar okudum.
Böyle bir Teknik Direktöre sahip olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır.Allah başımızdan eksik etmesin.

HIRCINBEY
20.12.2010, 19:55
Hakkın ödenmez hocam

Ekrem D.
21.12.2010, 00:15
Hocamız UEFA'nın resmi sitesinde:
http://www.uefa.com/memberassociations/association=tur/news/newsid=1582118.html#gunes+braced+choppier+waters+t rabzonspor

trbzonsporlu
21.12.2010, 00:28
sayın Şenol Güneş Hocam belkide bu sitede sayfana yazılan yazıları takip ediyorsundur o yüzden transfer başlığına yazdığım yazıyı burayada yazayım.
madem hedef şampiyonlar ligini kaldıracak takım kurmak o zaman fazla transfer değil az ve öz transfer yapmak lazım mesela bir takımda en önemli yer orta saha, mesela sağ bek sol bek cezalı olunca yerine oynayacak futbolcu oranın adamı olmasa bile pek fazla sırıtmıyor ama orta sahada colman olmayınca ne kadar zorlanıyoruz hatta ben iddia ediyorum selçuk inansız bu takım rakip sahaya çok zor gider. paraya kıyıp çok sağlam bir orta saha oyuncusu alınmalı mesela udineseden gökhan inler.komple bir orta saha oyuncusu, belki fiyatı 10 milyon avroyu bulur ama şampiyonlar liginde selçuk inanlı gökhan inlerli bir ortasaha her takımla başa baş oynar. bir tanede çok sağlam forvet. bu iki transfer bizi şampiyon yapacaktır. sezon sonuda sağ bek alternatifi, sol bek ve glovackinin durumuna göre stoper alınır. hesap yapıldığında takım şampiyon olduğunda gelecek paranın yanında verilenler çok az kalıyor.

Çağdaş DENİZ
21.12.2010, 01:48
yaw uefanın sitesindeki başlığı türkçeye çeviremedi bu google translate ne diyo metinde????

Mehmet Ç.
21.12.2010, 10:03
http://www.sporx.com/ozel/roportaj/ibricic-g-sarayda-basarili-olurSXHBQ217044SXQ

-Tavlada seni en çok zorlayan isim kim?
"Mustafa Yumlu, Burak ve Şenol Hoca."

Reportaj'dan bir kisim.

Senol Hocamizin oyuncularlan böyle vakit gecirmesi cok güzeel :D

Dursun Kaplan
21.12.2010, 10:05
Şenol hocanın sözlerini atasözü diye kullanmak gerek. :)

*

http://foto.fanatik.com.tr/news/YazarlarYeni/ERGUNATA-PORTRE.jpg

21 Aralık 2010

Sıkıntıdan öldük!

“Ekranlarda, ne bağırıp çağıran, birbirlerine hakaret eden politikacılar, ne aynı anda konuşan öfkeli tartışmacılar, ne de yerlerinden fırlayıp birbirleriyle kavgaya tutuşan milletvekilleri var. Konuşmam sonunda sorular sakin sakin soruluyor, ben de sakin sakin cevap veriyorum. İngiltere'de yaşamak bizlere göre değil. İnsan sıkıntıdan ölür!” diye yazdı Radikal'de Binnaz Toprak.

Basın toplantısına gitmeden okuduğumuz bu yazıyı düşündük Şenol Güneş’in konuşması süresince. O da sakin sakin anlattı, sorulara yanıt verdi. Bilgece, yeri geldi felsefi dille, zaman zaman belge ve bilgiye dayalı somut örneklerle anlattı ilk yarıyı 5 puan farkla lider bitirmenin nedenlerini. “Bursa’dan 5 puan gerideyiz diye kabul edip öyle hazırlanacağız 2. yarıya” diyerek bu bölümü tamamladı.
Bir saati aşan toplantıda can alıcı nokta, bazı çevrelerdeki son günlerin popüler sancısı (!) yani 3 maç üst üste çalınan penaltılara yönelik söylemlere yanıtıydı. “Vurup, kırıp, parçalayacağını” sanırdınız bu sinir bozucu söylemlere karşı açıklama yaparken. Yine sakin anlattı derdini: “Atılan çamurlar, yapılan saygısızlıklar bize değil Türk Futbolu’na zarar verir.”
Düşün, binlerce sportif makale çıkar bu sözden.
Hele şu söz: “Yarışta tabi ki öncelikli amaç kazanmak ama kazanmak için her yol mubah değil bizim açımızdan.”
Baktı olmadı, “O zaman gelin tek tek pozisyon konuşalım” diyerek, örnekler verdi.
Sonra, “Benim seviyem bu değil” dercesine düzeltti söylemini: “Aziz Yıldırım’ın heyecanına hayranım. Geçen yıl şampiyonluktan ettiğimiz Fenerbahçe taraftarının bana sevgi ve saygısını unutamam. Bunlar varken kaybediyor olmanın ruh halindeki teknik direktörünün sözlerini mi dikkate alayım.”
Son olarak Bosman Yasası. Teofilo ve Jaja soruları üzerine, FİFA’nın, oyuncuları da bağlayacak önlemler almasını istedi. “Sınırsız özgürlük, verimlerini düşürüyor.”
Üzerinde çok çalışılması gereken, başlı başına bir yazı konusu daha...
Yapma be hocam, biz sıkılırız böyle şeylerden!

Tatar Kemal
21.12.2010, 10:11
akşam, sergen yalçın, mehmet demirkol ve mustafa doğan'ı dinledim. hepsi de Şenol Güneş'in açıklamalarını haklı bulduklarını söylediler. aykur kocaman'ın önce kendi takımının haline bakması gerektiğini, başarısız olduğunu ama bunu Trabzonspor üzerinden örtbas etmeye çalıştığını özellikle vurguladılar. başka da söze gerek yok. Şenol Güneş herkese ve her kesime güzel bir ders vermiştir. tabii anlayana.

İlker ToSun
21.12.2010, 13:58
Aykut işini yapamayınca "I couldn't" der diye öğretmişlerdi bize ilk okulda :) Bu Aykut başka Aykutmuş, işini yapamadıkça "kocaman" laflar etmeye kalkıyo.

Aykut'un Nihat Doğan vari çıkışlarını Gandhi felsefesiyle çürüten Şenol hocayı keyifle izliyorum :)

Asi Çaykaralı61
21.12.2010, 20:35
Güneş: Suçlu benim

http://www.haber61.net/images/news/32710.jpg

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş kupa maçı sonrası açıklama yaptı.

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş kupa maçı sonrası açıklama yapıyor…
Kupada ilk maçımızı kazanmak istiyorduk ama olmadı. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bu maçta hayal kırıklığı yaşadım. Kaybedilen 2 puan grupta bizi sıkıntıya soktu.

Kendi gerçeğimizi görmek zorundayız. Burada bir sorumlu varsa o da benim, benim eksikliğimden dolayı oldu. Beklediğimiz oyunu sergileyemedik.Oyuncularım mazeret araması doğru değil, suçlu varsa suçlu benim.Bu maçta görüntümüz iyi değildi.
Bugün ki tablo bizi karamsarlığa itmemeli. Bu maça göre göre karamsar olmak doğru değil bizim için Trabzonspor kötü ve kazansaydık çok iyiydik diyemeyiz. Bu doğru olmaz. Oyuncularımı bugün suçlayacak değilim ama hayal kırıklığı yaşadım. Bugün çok kötü oynadık.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72148 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72148)

Haber Kaynağı : http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Deniz Telci
21.12.2010, 20:57
Koç, Mustafa'yla bir pozisyonda gol atabilirdik ama takımdaki şanssızlık almış başını gidiyor. o asistleri değerlendirecek oyuncu lazım bence...

champions
21.12.2010, 22:37
Kupa maçları hemen her yerde genç oyuncuların şans bulduğu maçlar olurken neden bizde değil? Fb stresten geberirken Gökayı oynatıyor mesela. Bugün Umutun yerine Hasan oynasaydı kim ne kaybederdi? Sezerin yerine Papy oynasaydı ya da? Şenol hoca bu konuda açıkça sınıfta kaldı göreve geldiği günden bu yana. Barcelona bile B takımından oyuncuyu sahaya sürebiliyor şartlar müsayit olduğunda. Bu maçta bile oynatamıyorsak daha hangi maçta oynatabiliriz ki? Sahiden bu oyuncuları ihtiyacımız yoksa, her seferinde parayı basıp en iyisini almak gibi gücümüz varsa bırakalım gitsinler yani.Bu şekilde gerçekten yazık oluyor.

seyduna_efil
22.12.2010, 00:41
Kocaman'ın Trabzonspor'un Spor Toto Süper Lig'de kazanmış olduğu penaltılardan 3'ünün tartışmalı olduğuna yönelik açıklamalarının ardından bordo – mavili camiadan gelen tepkilerin sorulması üzerine genç teknik adam, "Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, benim değer verdiğim sempati biriktirdiğim bir insandı. Bu kadar zaman boyunca bu kadar kin biriktirdiğini düşünmüyordum. Bugün yaptığı toplantıda çok aşağılayıcı bir dille yaptığı açıklamalar beni yaraladı. Daha fazla yanıt vermek istemiyorum. Daha önce yaptığım değerlendirmeyi, hakemlerin standartların düzelmesi adına söylemiştim." şeklinde konuştu.

TSkaplanTS
22.12.2010, 09:14
Şenol hocam gbb maÇinda antramana ÇikmiŞ gİbİydİ oyunculari denİyordu
ama futbolcular bu kaÇirilmaycak antremani kaÇirdi

Tatar Kemal
22.12.2010, 09:48
Güneş: Suçlu benim

http://www.haber61.net/images/news/32710.jpg

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş kupa maçı sonrası açıklama yaptı.

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş kupa maçı sonrası açıklama yapıyor…
Kupada ilk maçımızı kazanmak istiyorduk ama olmadı. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bu maçta hayal kırıklığı yaşadım. Kaybedilen 2 puan grupta bizi sıkıntıya soktu.

Kendi gerçeğimizi görmek zorundayız. Burada bir sorumlu varsa o da benim, benim eksikliğimden dolayı oldu. Beklediğimiz oyunu sergileyemedik.Oyuncularım mazeret araması doğru değil, suçlu varsa suçlu benim.Bu maçta görüntümüz iyi değildi.
Bugün ki tablo bizi karamsarlığa itmemeli. Bu maça göre göre karamsar olmak doğru değil bizim için Trabzonspor kötü ve kazansaydık çok iyiydik diyemeyiz. Bu doğru olmaz. Oyuncularımı bugün suçlayacak değilim ama hayal kırıklığı yaşadım. Bugün çok kötü oynadık.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72148 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72148)

Haber Kaynağı : http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

suçlu falan yok hocam sen gönlünü ferah tut. arasıra böyle beraberlikler olacak elbette. her maçı kazanacağız diye bir şey yok. sen yeter ki canını sıkma. bu maçta nazarlık olsun. tıpkı manisa maçı gibi. o maçta da beklenmedik bir mağlubiyet almıştık ama sonra takım beşinci vitese geçti. Hz. Allah'ın izni ile şampiyon olalım da gerisi önemli değil.

kupa maçları antreman maçlarımız olsun. bu sene kupa bizim için çok önemli değil. kupa maçlarında yedek futbolcuları oynat, hem onlarda biraz maç yapmış olur. hatta as takımdan kimseyi oynatmana gerek de yok. bırak as takım oyuncuları dinlensin, gidip tatil yapsınlar. önemli olan lig. önemli olan şampiyonluk.

bordo61
22.12.2010, 12:50
-Şenol Güneş bizzat dediki

Deneme yapmayacağım , kimse beklemesin .
------

Ondan yok şunu niye oynatmadı demeyin .

Cengiz Çubukcu
22.12.2010, 13:34
Şenol Hoca bir sürü konuya değindi son bir haftadır, örneğin bosman kanunlarından bahsetti kulüplerin iflas aşamasına geldiğini söyledi...biz ise hocanın sadece aykut kocaman'a söyledikleriyle yetinip kendimizce gururlandık!!

socrates
22.12.2010, 17:55
Şenol Hoca bir sürü konuya değindi son bir haftadır, örneğin bosman kanunlarından bahsetti kulüplerin iflas aşamasına geldiğini söyledi...biz ise hocanın sadece aykut kocaman'a söyledikleriyle yetinip kendimizce gururlandık!!

elbette Şenol Hoca.nın ne kadar idealist ve didaktik davrandığını görüyor ve bu olgunluğundan faydalanmaya çalışıyoruz, ancaak...

en önemlisi Şenol Hoca ve Sadri Başkan.ın mankafalı aykutun başrolünde olduğu bu planlı fb eylemine set çekmek için kararlı ve sert bir salvoyla cevap vermesiydi
yoksa bi bakmışsın sen, ben ve tüm camia şampiyonluk elimizden giderken ne olduğunu anlamadan kalmışız öyle :(
önce bi bileğimizin hakkıyla şampiyon olalım, sonra hepimiz türk futbolunu beraber kurtarırız ;)

Adil ÖZGÜR
23.12.2010, 00:38
Son maçımızdaki isteyerek isteksiz futbol oynayanları AYIKLA hocam,
Yoksa bu tip maçlarda suçlu benim demecini sık sık ağzınızdan duyacağız.
İnan bana.

macuka
23.12.2010, 16:43
http://www.youtube.com/watch?v=3Rqijr_xDGc

Senol hocanin Seulden once ayrilmadan once havaalaninda oyunculari ile muhabbeti... Gercekten tam bir ogretmen...

Tangerine Dream
23.12.2010, 16:54
Son maçımızdaki isteyerek isteksiz futbol oynayanları AYIKLA hocam,
Yoksa bu tip maçlarda suçlu benim demecini sık sık ağzınızdan duyacağız.
İnan bana.

Bilerek oynamama değil de maça konsantre olamama desek daha doğru olur, Adil Abi. Takımın genelinde tatile girilmiş gibi bir hava vardı. Futbolcularımızın takım olma yolunda katetmesi gereken mesafeler olduğu görülüyor. Şenol Hoca da bunun farkında.

Şeref
24.12.2010, 13:51
helal olsun sana TRABZONSPOR taraftarı ŞENOL GÜNEŞ

Armağan Dere
24.12.2010, 14:20
Hadi Bakalım İnşallah bu sene olur

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2010, 12:27
Fenerbahçe - Trabzonspor

Varsayım; Aykut Kocaman'ın hayali

İlk dklarda Onur'u sakatladı Lugano.
Emre de Selçuğu sakatladı. Engin Kırmızı kart gördü. Maçı 1-0 Fenerbahçe kazandı.

Şenol Hocam bu maça aman dikkat maçı kaybetsek bile sakata gelmeyelim.

stormtiger61
28.12.2010, 23:15
Sevgili Senol Hocam, bir gun gelecek biz oz evlatlarin tekrar seni yerinden etmek icin elimizden gelen herseyi yapacagiz, oyle ya bu takim sampiyon da olur, kupalar kazanir, kazandi da, ama her zaman kazanmak olmaz.

Bir gun kaybeder de Trabzon. Iste o gun geldiginde guclu ol hocam, bir kac capulcu, cahil yuzunden bizi tekrar terk etme. Sende bunu biliyorsun ki cahil bir taraftara sahibiz, bir cogu sabir denilen erdemin yalniz ismini duymus ama ne anlama geldigini bilmiyor.

Bu yuzden sen sabirli ol hocam. Unutma ki cahiller hep cesur olur, herseyi bilen bir kendileridir sanirlar ama bilge olan sensin. O gun geldiginde goster buyuklugunu hocam.

Emirhan Makul
31.12.2010, 12:49
Şu yaşıma kadar bu camiada bu kadar içten bir insan görmedim.

Bugün ki Basın Toplantısını Bir Yerlerden Bulup İzleyiniz.

DeAgLeMaNyAq
31.12.2010, 15:45
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6182-7N7U3Y0G.JPG

Sana gülmek çok yakışıyor hocam...

leleuk87
31.12.2010, 18:01
bugünkü basın toplantısı her zaman ki gibi güzeldi. özelliklede şu kısmı beni mest etti

Ben milli piyango bileti almam. Hiç inanmadığım bir şeydir. İşimi şansa bırakmam. Hiçbir şans oyununu bilmem. Benim birinci piyangom eşim, ikincisi ise işimdir. Taşımayacağın yükü alma derler. Ben bu yaşa gelinceye kadar çok şeyler gördüm. Şu anda sadece işimeodaklandım. Üzerimde bir baskı yok. Sihirbazlık yapmayı sevmiyorum. Ama yapabileceklerimi yapamadığım zaman üzülüyorum. Ben milli piyango bileti alarak zengin olmadım, çalışarak zengin oldum"

İlker ToSun
31.12.2010, 18:11
hocam allah aşkına kendi ayağına kurşun sıkmaktan vazgeç. kariyerinde ilk defa bir şampiyonluk yaşayacaksın işler doğru giderse ama sen doğru gitmesin diye çabalasan ancak bu kadar olur.

29 aralık kamp başlangıç tarihi de neyin nesi oluyor ?

resmen ceza verecek oyuncu avına çıkmaktan başka birşey değil bu. hele de takımının orta sahasının bel kemeği olan 2 adamın güney amerikalıyken bu yaptığının adı ellerini ovuşturup "nasılsa gelemeyeceksiniz, bir güzel cezayı patlatırım" mantığına geliyor.

zaten fb ve bjk İTtifaklarını kurmuş, kudurmuş biçimde sağlı sollu saldırıyor bunlar da yetmezmiş gibi kendi içimizde sorun çıkarmaya çalışmayalım.

"noter tespiti" "en ağır cezalar" da neyin nesi ?

colman ve jaja yı soğutmak için planlasan böyle olmaz ya.

engin sana çıkar ana avrat küfreder, onu yutarsın hazmedersin öbür tarafta gider jajaya colmana karşı pehlivan kesilirsin.

olmuyor hocam olmuyor.

adalet terazin yine şaşıyor yapma bunu.

istanbulun kız kardeşleri zaten namluları sana ve kulübe doğrutmuşlar, bu yetmezmiş gibi sen de problem üretmeye çalışıyorsun. iş yerli oyuncular oldu mu hep alttan alansın ama yabancı ve asıl kıymetli olan oyuncular olunca nedense çok prensiplisin.

bu hata seninse, dön bu hatadan hocam. eğer bu hata yönetiminse, sen buna müsade etme. bunu sağlayacak ağırlığının olduğuna inanıyoruz.

MuratJ
31.12.2010, 18:18
Noel'in yabancılar için önemini biliyoruz. Adı geçen 3 futbolcununda ailelerinin ne kadar uzakta olduğunu biliyoruz. Ben ortada bir sorun göremiyorum. Kendi kendimize sorun yaratmaktan vazgeçelim. Takım içi disiplin açısından Şenol hoca tabi ki de dışarıya böyle konuşmalıdır. Ancak bu oyunculara karşı bu denli acımasız olacağına da inanmıyorum. Bunun bir mantığı yok çünkü. Yani bir sorunda yok ayın 31'i. Hele bi Ocak olsun gelirler. Şimdi Colman ve Jaja takım için çok önemli isimler. Colman'ın nasıl bir adam olduğunuda nasıl bir oyuncu olduğunuda çok iyi biliyoruz. Ufacık şüphem dahi yok. Jaja için ise düşüncem son 10 yılda en azından bu takıma gelen en yetenekli isim. Yaşıda çok güzel. İstanbul'un gazına gelip kendi kendimizi batırmaya çalışmamız çok yanlış. Ortada bir sorun yok yılbaşından sonra gelirler. Tanıyoruz futbolcularımızı. Rakiplerimizin yabancılarının yaptıklarının milyonda birini yapmıyorlar. Haksızlık yapmayalım.

Adil ÖZGÜR
31.12.2010, 23:16
Hocamızın basın toplantısını çok olumlu buluyorum. Söylediği her kelime bir DEĞER,

Ancak can alıcı olarak gördüğüm metni kopyaladım.

"Selçuk'un yeni sözleşme teklifini imzalayacağını düşünüyorum. Kariyer açısından markalaşmak çok önemli. Selçuk en iyi kulüplere gitmeyi hak ediyor. Ama burada kalarak da markalaşabilir. Trabzonsporlu Selçuk olarak anılması ona saygı gösterecek bir anlayış getirir. Ama ekonomik tarafına bakarak transfer yaparsa da ona bir şey demem. Yattara ise geçen sezon sakattı. Rakam değerleri itibariyle diğer oyuncularla arasında çok büyük farklılık var. Bizim beklentimiz sözleşmesini uzatmak için onun bize yaklaşması yönünde. Olmazsa arayış yapmamız lazım. Yattara iyi bir oyuncu. Umarım ikinci yarı bize katkılar yapar. Her oyuncu değerlidir ama Trabzonspor çok daha önemlidir" şeklinde konuştu."

Sanki benim kalbimi okuyor bu hoca muhteşem bir anlayış.

Davut Özdemir
01.01.2011, 01:36
hocam allah aşkına kendi ayağına kurşun sıkmaktan vazgeç. kariyerinde ilk defa bir şampiyonluk yaşayacaksın işler doğru giderse ama sen doğru gitmesin diye çabalasan ancak bu kadar olur.

resmen ceza verecek oyuncu avına çıkmaktan başka birşey değil bu. hele de takımının orta sahasının bel kemeği olan 2 adamın güney amerikalıyken bu yaptığının adı ellerini ovuşturup "nasılsa gelemeyeceksiniz, bir güzel cezayı patlatırım" mantığına geliyor.

zaten fb ve bjk İTtifaklarını kurmuş, kudurmuş biçimde sağlı sollu saldırıyor bunlar da yetmezmiş gibi kendi içimizde sorun çıkarmaya çalışmayalım.

engin sana çıkar ana avrat küfreder, onu yutarsın hazmedersin öbür tarafta gider jajaya colmana karşı pehlivan kesilirsin.

olmuyor hocam olmuyor.

istanbulun kız kardeşleri zaten namluları sana ve kulübe doğrutmuşlar, bu yetmezmiş gibi sen de problem üretmeye çalışıyorsun. iş yerli oyuncular oldu mu hep alttan alansın ama yabancı ve asıl kıymetli olan oyuncular olunca nedense çok prensiplisin.

bu hata seninse, dön bu hatadan hocam. eğer bu hata yönetiminse, sen buna müsade etme. bunu sağlayacak ağırlığının olduğuna inanıyoruz.

Ne yapsın kardeş...Vursun kırsın dağıtsın..kovalasın ...hatta ekranlardan oda engine sövsün öylemi..

Lütfen arkadaşlar lütfen...

Fazla söze gerek yok.

Yöneticilik senin dediğin gibi bir oldu değil..

Mustafa Yüksek
01.01.2011, 03:52
Gözden kaçan çok önemli bir nokta var. Bu arkadaşlar, bu ligde tatile en erken çıkan yabancılardır. Gelip 2. yarı şampiyon yapacaklar o ayrı. Ancak kupa maçından önce gitmek için izin istediler. Onlara dönüş tarihinin 29 aralık olduğunu söyledi hoca. Onlar da gittiklerine göre kabul ettiler bunu.

Olayın bir şekilde tatlıya bağlanacağını biliyorum. Ancak takım içindeki diğer oyunculara haksızlık olmaması için, erken dönmeleri gerekiyordu. Dönmediler, ceza alacaklar. Bu kadar basit.

Madem yılbaşını o kadar dert ediyordular, kupa maçına kadar kalırdılar. Sonra izin isteseler Şenol hoca zaten verirdi. Şu anda izinli oyuncularımız zaten var.

Jaja mevzusu başlı başına ayrı bir sorun zaten. Güney Amerika'lı oyuncularda benzer sıkıntılar hep yaşanıyor. Bu yüzden Polonya'lı oyuncuları seçtiğimizi düşünüyorum.

Şenol hocamın son açıklamaları beni çok mutlu etti. Bu sene gaybana seninle gelecek hocam.

İlker ToSun
01.01.2011, 04:46
Ne yapsın kardeş...Vursun kırsın dağıtsın..kovalasın ...hatta ekranlardan oda engine sövsün öylemi..

Lütfen arkadaşlar lütfen...

Fazla söze gerek yok.

Yöneticilik senin dediğin gibi bir oldu değil..

mesjaımın hiçbir yerinde vursun, kırsın, dağıtsın, kovalasın gibisinden veya yılmaz vural gibi oyuncu peşinden kovalayıp tokatlasın gibi bir talebim yok

nerden çıkardığını anlamadım o düşünceyi

ama emin olduğum bir şey var yöneticilik böyle bir şey de değil.

bir yönetici herşeyden önce yönettiği kişilere ödül verirken de ceza verirken de adil davranmak zorundadır.

burada yanlış olan birşeyler var.

şenol hocaya ana avrat küfür etmenin cezası bir sonraki maç 45 dk yedek kalmakmış onu öğrendik, Güney Amerikadan 2 gün geç gelmenin cezasının ne olacağını da görücez.

umarız mantık çerçevesinde tutarlı bir ceza olur

atf61
01.01.2011, 11:14

olmuyor hocam olmuyor.

yaa kardeşim anlıyorum ama biraz daha tölerans....cale tamam avrupalılar tamam...yakın 2 saatte gidiyosun....2 günde gider gelirsin....güney amerikalılara biraz daha koltuk çıkmak lazım...ne olurdu pazartesi toplansan....öfff yaaa yalandan sıkıntı...hepimiz insanız
çok haklısın ....

Mustafa Ayazoğlu
01.01.2011, 13:42
feneri kadıköyde eze eze yenelim, değmeyin keyfimize !

esra61
01.01.2011, 14:15
şenol hoca ya güvenim tam...eğer biz şampiyon olucaksak bu şenol güneş direktörlüğünde olucaktır...he belki bu sene olduda şampiyon olamadık fikirlerimde bir değişiklik olmaz.her zaman istikrardan yanayım.....bu takımı ve bizleri şenol güneşten daha iyi tanıyan yok......lütfen her koşulda destek olalım.....

Ömer Faruk61
02.01.2011, 01:02
Hocam Her Açıklamandan hayat dersi alıyorum sonuna kadar okuyorum.Senin gibi bir insana sahip olduğu için bu camia her gün şükretmeli.Dileğim birgün seninle görüşüp ellerinden öpmektir.Seni rahmetli babam gibi seviyorum..

balli_kuymak
02.01.2011, 01:09
Ali sen baskanken senol gunesi alicaktim ama ridvanin altinda calismam diyince almadim dedi..acaba ridvan olmasa fenere gidermiydi senol hoca hemde sampiyonlugu kaybettigimiz sezondan bir sene sonra cok merak ettim..

seyduna_efil
02.01.2011, 01:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6187-1T8X1Z7O.JPG

kralsın hocaaa...

SEDAT
02.01.2011, 02:35
- En çok sana güveniyorum Hocam ve Gerçekten varığını yoğunu bu takıma veren arkadaşlarımıza...

Adil ÖZGÜR
02.01.2011, 03:07
Alıntı:
kemaLAZ61 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917341447#post1917341447)
Jaja'yi, Colman'i, Alanzinho'yu satmakta nerden cikti? Karpuzmu satiyosunuz, bu isler okadar kolay degil! Hele hele sampiyonluga giden bir takim böyle hamlelerde bulunursa sonu hic iyi olmayabilir. Senol hoca'da böyle düsündügü icin bunlari mecbur yutacak adam, cünkü sert tepki verip satmaya kalkisirsa oda biliyorki sampiyonluk cok zor..

İşte İstanbul takımlarının tuzağı başladı.
Aziz YILDIRIM boşuna konuşmuyor.
Aykut KOCAMAN boşuna konuşmuyor,
Şhuster efendi boşuna konuşmuyor.

İkinci yarı çok amansız bir mücadele edecek.
Bence bu futbolcuların gidişinde İstanbulun gölgesi var.
Başka bir tarifi olamaz.

Şenol Hoca bu oyunu bozması lazım.
Futbolcularımıza tüm camia sahip çıkmamız lazım.

Satmakta nereden çıktı.

Fatih Özkan
02.01.2011, 04:13
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6187-1T8X1Z7O.JPG

kralsın hocaaa...

Hocam Allah senden razı olsun...
Allah yardımcın olsun!
Allah bileğinin hakkı ile sezonu şampiyon bitirmemizi nasib eylesin!

Yiğit SARI
02.01.2011, 11:21
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6187-7N4Z6I7K.JPG

GULER
02.01.2011, 17:32
Seni cok seviyorum Senol hocam. Allah basimizdan eksik etmesin.

Bu sene o beklenen sampiyonlugu bize yasatacagindan adim gibi eminim.

Külünkoğlu
03.01.2011, 16:26
Hocam, dün akşam bir kulüp başkanını ve onun yardımcısını Ntvspor'da seyrettim.
Sizin ne kadar büyük bir insan olduğunuzu bir kere daha anladım.

mehmets61
03.01.2011, 16:53
şenol hoca dogru olanı yapıyor.eger bu disiplinsiz tavırlarına ragmen jaja colman alanzinho ya ceza verilmez hatta birde ödül gibi ilk 11 de başlatmak geri kalan oyunculara haksızlıktır.ondan sonra hiç bir oyuncuya sözünü dinletemezsin.ben hiç bir oyuncunun vazgeçilmez olmadıgını düşünüyorum.günlük anlık başarılardan sebep oyunculara taviz verirsek onlarda kafalarına göre hareket etmeye devam ederler.planlar 3 güney amerikalıya göre degil şenol hocanın istegine göre olur. bir zahmet kalkıp gelecekler türkiye ye denilen zamanda.şenol hocam gerekeni yapıp oyuncuları kazanmayıda bilir.

Davut Özdemir
04.01.2011, 01:22
mesjaımın hiçbir yerinde vursun, kırsın, dağıtsın, kovalasın gibisinden veya yılmaz vural gibi oyuncu peşinden kovalayıp tokatlasın gibi bir talebim yok

nerden çıkardığını anlamadım o düşünceyi

ama emin olduğum bir şey var yöneticilik böyle bir şey de değil.

bir yönetici herşeyden önce yönettiği kişilere ödül verirken de ceza verirken de adil davranmak zorundadır.

burada yanlış olan birşeyler var.

şenol hocaya ana avrat küfür etmenin cezası bir sonraki maç 45 dk yedek kalmakmış onu öğrendik, Güney Amerikadan 2 gün geç gelmenin cezasının ne olacağını da görücez.

umarız mantık çerçevesinde tutarlı bir ceza olur

Tamam kardeş ne yapsın o zaman onu söyle... Engine ne yapsın mesela? Yada jajaya yada alan a.
Başkan ropörtajında şunu diyor bu gün; ' Gelince ceza alacaklar, tabi yılbaşı orda geçirmek istediler, ama hocanın dediği olacak ceza alacaklar.'

Daha ne yapılsın istiyosun açıkca söyleyebilirmisin..Sence süresiz kadro dışı bırakmak kime fayda sağlar..Anlayamadığım şu 17 final maçımız var bu oyuncularda bir şekilde faydalanıp sezon sonu hepsine gereken posta koyulur.Benim tanıdığım şenol hoca en naif tabirle 'kinci' bir insandır.Ahmet suat hocanın olduğu gibi..Evet huzur için otorite için olması gereken bu..Ama şimdi değil yönetim teknik heyet herkes bunun farkında..Bir biz değiliz.. Lütfen biraz daha sağduyulu olalım...Celallenmeyelim hemen.. Eğer bu hocanın adı Şenol güneş ise en azından bu sene için susalım destek verelim... Bunlardan hariç dövmek, sövmek, kovmak kalıyor zaten...

İlker ToSun
04.01.2011, 02:20
Tamam kardeş ne yapsın o zaman onu söyle... Engine ne yapsın mesela? Yada jajaya yada alan a.
Başkan ropörtajında şunu diyor bu gün; ' Gelince ceza alacaklar, tabi yılbaşı orda geçirmek istediler, ama hocanın dediği olacak ceza alacaklar.'

Daha ne yapılsın istiyosun açıkca söyleyebilirmisin..Sence süresiz kadro dışı bırakmak kime fayda sağlar..Anlayamadığım şu 17 final maçımız var bu oyuncularda bir şekilde faydalanıp sezon sonu hepsine gereken posta koyulur.Benim tanıdığım şenol hoca en naif tabirle 'kinci' bir insandır.Ahmet suat hocanın olduğu gibi..Evet huzur için otorite için olması gereken bu..Ama şimdi değil yönetim teknik heyet herkes bunun farkında..Bir biz değiliz.. Lütfen biraz daha sağduyulu olalım...Celallenmeyelim hemen.. Eğer bu hocanın adı Şenol güneş ise en azından bu sene için susalım destek verelim... Bunlardan hariç dövmek, sövmek, kovmak kalıyor zaten...

yahu benim söylediğim tek bir şey var, ben assın kessin vursun demiyorum zaten tek bir talebim var ADALET ...

sen 70 milyonun önünde enginden ana avrat küfür yiyip onu hazmedeceksin sonra takımında 3 tane güney amerikalı varken dalga geçer gibi 29 ocak'ta kamp başlangıcı yapıp onlara izin vermeyeceksin, sonra da çıkıp "en ağır cezayı" alacaklar diyeceksin...

böyle liderlik olmaz, böyle takım idare edilmez.

şampiyonluk yolunda hocanın kendine yapacağı en büyük kötülük colman ve jaja'nın moralini bozmaktır.

konu "yerli" oyuncuların terbiyesizliklerine gelince Hulusi Kentmen kesilen Şenol hoca, sözkonusu yabancı oyuncular olunca hem de yok yere Erol Taş kesiliyor.

adaleti sağlayamazsan insan yönetemezsin, yönettiğin insandan verim alamazsın bu kadar basit

bangkook_61
04.01.2011, 02:58
İlker herşeyi bilme bir kere de. Tevazu büyük bir erdemdir. Engin'le karşılaştırılırsa öyle farklı bir durum yok. Hepsi affedilecek para cezası dışında. Hatta Engin'in durumu kritik. Ne dedi Hoca ?

"Engin'i Türk Futbolu için kazanmaya çalışıyorum. Eğer Engin bize yardımcı olmazsa Türk futboluna zarar vermemesi için yok edeceğim"
Var mı ala tehdit ? Yabancılar seslerini kesip çalışsınlar.

İlker ToSun
04.01.2011, 13:44
İlker herşeyi bilme bir kere de. Tevazu büyük bir erdemdir. Engin'le karşılaştırılırsa öyle farklı bir durum yok. Hepsi affedilecek para cezası dışında. Hatta Engin'in durumu kritik. Ne dedi Hoca ?

"Engin'i Türk Futbolu için kazanmaya çalışıyorum. Eğer Engin bize yardımcı olmazsa Türk futboluna zarar vermemesi için yok edeceğim"
Var mı ala tehdit ? Yabancılar seslerini kesip çalışsınlar.

ahh ahh ben de istemezmiyim taraftarlığım "Şenol hoca yapıyorsa vardır bir bildiği" demekten ibaret olsun

ama yok işte bu denli teslimiyetleri kabul etmiyo bünye

keşke ben de hiç düşünmeden devamlı bunu söyleyebilsem belki daha stressiz bir hayatım olurdu :)

Harun-61
04.01.2011, 15:50
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6204-5B9K8R6Q.JPG

Külünkoğlu
04.01.2011, 16:23
ahh ahh ben de istemezmiyim taraftarlığım "Şenol hoca yapıyorsa vardır bir bildiği" demekten ibaret olsun

ama yok işte bu denli teslimiyetleri kabul etmiyo bünye

keşke ben de hiç düşünmeden devamlı bunu söyleyebilsem belki daha stressiz bir hayatım olurdu :)
Ondan ibaret olsun İlker.

Bizler taraftarız. Kamplarda, yollarda, tesislerde, soyunma odasında olanı bilmeyiz. Neler yaşanıyor neler konuşuluyor en ufak fikrimiz var mı ?

Şampiyonluğu bu takımda en çok isteyecek insan bence Şenol Güneş'tir. Sebeblerini yazmaya sayfalar yetmez.

Bu takımın hatta kulübün de en tecrübelisi yine Şenol Güneş'tir.

Ona inanmayacağız teslim olmayacağız da ne yapacağız ?

Yaslan arkana İlker. Stres yapma stres yapıpta bizi de strese sokma. :)

Emirhan Makul
04.01.2011, 16:29
Ona neden "Baba" diyorlar hiç düşündündün mü ? Çünkü babalar hazmeder , affeder , maruz görür , o yüzden değerlidir Şenol Güneş O yüzden Baba'dır.

Baba olduğun bir gün arkana yaslandığında anlarsın neden bu kadar şeyi hazmettiğini.

Bir Baba nasıl Çocuğunun iyiliğini iserse Şenol güneş'de "O" günü görebilmek için bütün herşeyi yutuyor , Sanmayın ki sessizliği pasifliğindendir bütün olay Asaletindendir.

Hissetmezseniz anlayamazsınız , duygularınız ile düşünmeyi öğrenmedikçe hep aynı kısır döngü eleştirilerle eleştireceksiniz.

Adem Erdoğan
04.01.2011, 16:40
Fatih İstanbul'un fethi sürecinde birçok şeyi görmezden gelmiş, nabza göre şerbet vermiş; fetih tamamlandıktan sonra bir bir indirmiş kelleleri.

_SaMeT_
04.01.2011, 17:06
Fatih İstanbul'un fethi sürecinde birçok şeyi görmezden gelmiş, nabza göre şerbet vermiş; fetih tamamlandıktan sonra bir bir indirmiş kelleleri.

Bir diğer manada "Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin" oluyor galiba..

Erdem Koltuk
04.01.2011, 17:35
Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Hocam.Bu 29 aralıkta kamp başlatma işinin bu tip sorunlar yaratacağı çok belli değil miydi?3 ocak deseydin şu tarihi.O zaman gelmeyeni kadro dışı bile bıraksan kimse ses edemezdi.Şimdi ne oldu?29'unda gelen ben enayi miyin diyordur, gelmeyenler zaten moralman çökmüştür.Saçma sapan bir durumdayız şu an.

Korkmaya başladım ben.En ufak bir puan kaybında bu olaylar alevlenecek gibi geliyor.Neyse şimdilik susayım.

magicyattara
04.01.2011, 17:37
Bir diğer manada "Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin" oluyor galiba..

Şenol hocanın bu kadar karaktersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz yani..orda eğer Engin'in gerçekten kendisine küfrettiğini hissetseydi anında keserdi hesabını..
Engin'in öyle konuşmuş olmasıdır hocayı rahatsız eden..Engin zor bir karakter ve onu dizginlemeye uğraşıyor hoca..ne için;Engin için..Engin'in üstün futbol yeteneklerini ona kullandırtmaya çalışıyor..bu konuda da bayağı mesafe katetmiş durumda..koca ilk yarı içinde sadece son dakikaya 0-0 giren bir maçın stressini oyundan çıkarken,günümüzde herkesin her cümlesinin sonuna koymaya özen gösterdiği "aq" kelimeleriyle bitirmiş olması mı bütün sorun..

Üstte öyle mesajlar var ki yazık yani..bu adamlar yarın yönetici falan olsalar 3 günde ortada takım diye bir şey bırakmazlar..

güneyli
04.01.2011, 17:49
Mehmet çakırı da parlatırsa Şenol hocama yakıştıracağım tek kelime"Sarraf" olacak..

Mustafa Yüksek
04.01.2011, 20:52
Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Hocam.Bu 29 aralıkta kamp başlatma işinin bu tip sorunlar yaratacağı çok belli değil miydi?3 ocak deseydin şu tarihi.O zaman gelmeyeni kadro dışı bile bıraksan kimse ses edemezdi.Şimdi ne oldu?29'unda gelen ben enayi miyin diyordur, gelmeyenler zaten moralman çökmüştür.Saçma sapan bir durumdayız şu an.

Korkmaya başladım ben.En ufak bir puan kaybında bu olaylar alevlenecek gibi geliyor.Neyse şimdilik susayım.

4 Ocak oldu hala yok oyuncular. Moralleri bozulduğu için mi gelmiyor bu adamlar? Hem bizim yabancılara, hiç bir takımda yapılmayan jest yapılarak erken gitmeleri için izin verildi. Kupa maçında ülkelerindeydi adamlar. Karşılığında kampım 29'unda başlar dedi.

Yani her şeyi de hocadan bilmeyin be arkadaş. 5 gün erkenden başlattı kampı. 5 gün daha fazla çalışmış oluyoruz rakiplerimizden. Bunun faydasını görürken, sakın Şenol hocayı hatırlamayın tamam mı?

Kaldı ki Jaja'nın bu tarihlerle, kampla pek işi yok. Kendi kafasına tatil verdi, geziyor. Zaten yapısı böyleymiş adamın.

hemanyah
04.01.2011, 20:54

Evet bu yoruma katılıyorummm ozellıklede kısısele dönmemesı lazım bu gec kalmaa muhabbetlerının

İlker ToSun
04.01.2011, 21:45
Ona neden "Baba" diyorlar hiç düşündündün mü ? Çünkü babalar hazmeder , affeder , maruz görür , o yüzden değerlidir Şenol Güneş O yüzden Baba'dır.

Baba olduğun bir gün arkana yaslandığında anlarsın neden bu kadar şeyi hazmettiğini.

Bir Baba nasıl Çocuğunun iyiliğini iserse Şenol güneş'de "O" günü görebilmek için bütün herşeyi yutuyor , Sanmayın ki sessizliği pasifliğindendir bütün olay Asaletindendir.

Hissetmezseniz anlayamazsınız , duygularınız ile düşünmeyi öğrenmedikçe hep aynı kısır döngü eleştirilerle eleştireceksiniz.

Emirhan, Şenol hoca "baba" olsun, derdim "baba" olmasıyla değil.

tek dediğim şu, madem "baba"sın evlat ayırma

İlker ToSun
04.01.2011, 21:50
Ondan ibaret olsun İlker.

Bizler taraftarız. Kamplarda, yollarda, tesislerde, soyunma odasında olanı bilmeyiz. Neler yaşanıyor neler konuşuluyor en ufak fikrimiz var mı ?

Şampiyonluğu bu takımda en çok isteyecek insan bence Şenol Güneş'tir. Sebeblerini yazmaya sayfalar yetmez.

Bu takımın hatta kulübün de en tecrübelisi yine Şenol Güneş'tir.

Ona inanmayacağız teslim olmayacağız da ne yapacağız ?

Yaslan arkana İlker. Stres yapma stres yapıpta bizi de strese sokma. :)

Verin bana cezayı ben de rahat edeyim siz de Metin abi :)

Söylediklerin doğru Metin abi ancak benim o cümleyle vurgulamak istediğim, yanlış gördüğüm bir şey Şenol hoca tarafından yapılıyorsa bunu dile getirmeyip eleştirmeyip "şenol hoca yapıyorsa vardır bir bildiği" demek bana göre bir iş değil.

Elbette Şenol hoca da kendisi ve takım için iyi olanı istiyordur ancak istemek ayrı, buna göre davranmak ayrı. Ben bu davranışının herkesten önce kendisine zarar vereceğini düşünüyorum ki zaten daha ilk mesajımda "kendi ayağına kurşun sıkma hocam" dedim

Yavuz Hasan
04.01.2011, 22:35
ne bu takım başarıyı hak ediyor
nede bu taraftar
eski günler yakındır
12. haftada havlu attığıımz günler
lig bitsin artık dediğimz günler
bekle bizi kaos biz geliyoruzzzz

bASTURk
04.01.2011, 23:09
Çok mu iyi davranıyor oyuncularına merak ediyorum.Öyle olmalı ki iyilikten doğan marazları görüyoruz her gün...
O kadar güzel ''sıkıntılarımız var'' diyor ki bunu kendi derdiymiş gibi söylüyor.Takımın derdiyde dertleniyor,sevinciyle seviniyor.Baştacımız Şenol Güneş.

AYYILDIZ
04.01.2011, 23:30
Gelmeden once o kadar harcanan para ve karsiliginda kocaman bir sifir vardi.Geldi Onur-Egemen-Selcuk-Serkan-Umut-Engin kendine geldi.Turkiye Kupasini eze eze,Super Kupayi eze eze muzemize kazandirdi.
Hocam isin cok zor.Allah yardimcin olsun.Ozellikle Alanzinho ve Jaja konusuna dikkatli olmaniz gerekiyor.

el_conquistador
04.01.2011, 23:52
Yılmaz Özdil: Mevzu Aykut Kocaman veya Ertuğrul Sağlam olsa, akıl verme terbiyesizliğine cüret ederdik... Şenol güneş bu! Ne yapacağını bildiğinden eminim. Jaja meselesine gelince... "Çıksın golünü atsın, böyle oynasın, isterse tatilini kerhanede geçirsin birader, kime ne? Ailemize damat diye almadık onu, futbolcu diye..."

Çağdaş DENİZ
05.01.2011, 00:32
Adamsinnnnnnnnnnnnn.....(bu benİm 100. Mesajim Şenol hocama Özel)

Ilelioglu
05.01.2011, 00:52
Seviyoruz seni Hocam.

:)

seyduna_efil
05.01.2011, 00:54
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6206-1J8V0E0H.JPG

bu mutluluk yüzüne her daim yansısın üstad...

ozturk
05.01.2011, 09:25
Şampiyonluk yolu çetin. Bir de sorunlu oyuncularla baş etmek işi daha zor kılıyor..

Allah yardımcısı olsun..

Salih Edip
05.01.2011, 11:16
Seminerde döktürdü yine helal olsun :)

Tangerine Dream
05.01.2011, 11:50
Şenol Hoca yapıyorsa vardır bir bildiği.:)

azelea
05.01.2011, 12:59
Şenol Güneş'ten yine müthiş bir açıklama;

Antalya'da gerçekleştirilen Türkiye Spor Yazarları Derneği seminerinde konuşan Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, şunları söyledi:

"Kaleciliği 20 yıl yaptım. 24 senedir de antrenörlük yapıyorum. Ama hala oyunu okuyamıyorum. Kalecilik yaparken eldivenim yoktu. Para yoktu. Kulüp de almıyordu. Maden ocağı işçilerinin eldivenlerini kullandım ve Milli Takım kalesini yıllarca korudum. Ekonomik zorluklarla büyüdük. Eskiden mafya vardı, kara para vardı şimdi ise işadamları var. Futbola ilgi ve sevgi bugünkü gibi değildi. Bakış açısı da farklıydı. Dünya değişiyor, futbol da değişiyor. Değişirseniz başarılı olursunuz. Beni anlamadılar. Türkiye Milli Takımı'nı FIFA sıralamasında 31.'likten 7. sıraya kadar yükselttim ama görevden alındım. Gözden uzak olan, gönülden de ırak olurmuş ama ben çok uzaklara gittiğimde yakınlaştım. Eskiden fakirler oynuyordu zenginler seyrediyordu şimdi zenginler ve toklar oynuyor, fakirler seyrediyor. Ama bugün aile evladına ekonomik olarak bakıyor. Baskı arttı. Çocuğuna yatırım yaparken ama kendisi, ama çocuğu için gelir getirmesi gözüyle bakıyor."

socrates
05.01.2011, 13:13
"kendimize olan güvenimiz arttı, birbirimize olan güvenimiz sarsıldı"

al bu cümleyi sporda şiddet yasasının ilk maddesi olarak koy :cool:

Şenol Hocam ile gurur duyuyorum;

iki lafı biraraya getiremeyen, ağzını açtığında da içten pazarlıklı, darkafalı ve cahil ruh halini ve çirkin hesaplarını ortaya döken, egomanyak ve faşist eğilimli insanların hüküm sürdüğü bu futbol dünyasında hümanist ve bilge duruşunu ortaya koyduğu için kendisi ile gurur duyuyorum...

:alkış::alkış::alkış:

Onur Civelek61
05.01.2011, 13:15
Hiç eeee demeden çok akıcı ve mükemmel bir konuşma.Gurur duydum.

Oemer61
05.01.2011, 13:17
Senol hoca bugünkü seminerde sampiyon olursak birakirim demis, bu konu hakkinda bilgisi olan var mi? Avrupa Ligi'nde, Sampiyonlar Ligi'nde basari uzak oldugu icin birakacagim, gibi birsey söylemis. Bir bilgisi olan varsa anlatsin lütfen, ben konusmasinin o kismini dinleyemedim...

Murat 61
05.01.2011, 13:38
Şenol hocanın açıklamaları,

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85027

socrates
05.01.2011, 13:46
Şenol Hoca ya çok mu erken açtı kampı, çok mu stress yaptı, yabancılara noel iznini kısa tutup krize çanak mı tuttu diye MaaşAllah sınırsız destek var taraftarından, çok mutlu oldum :mad:

çalışkanlığın, azmin ve ihtirasın el üstünde tutulacağına yerildiği, tembelliğin kutsandığı bir yeni çağdayız maalesef

fatih terim küfür-kıyamet, binbir türlü hanzoluk ve saçma sapan avam sloganlar ile çalıştığı takımları ayaktakımı gibi motive ettiğinde bütün Türkiye alkış tutuyodu
ama Şenol Hoca takımında yüksek ideal şampiyonluk için inanç ve ter istedi diye kendi çocukları tarafından eleştiriliyo :eek:
bunlar hep doğduğundan beri şampiyonluk görmeyen bir jenerasyona sahip olmamızın sancıları, bu nesil ancak dokunabildiği şeyi istiyor :cool:

ah Hocam, kendi şehrinde bile yalnızsın bazen maalesef :(

Kazım Uzunboy
05.01.2011, 14:00
11 dakikanın hepsini izlemelisiniz veya dinlesenizde olur. :) Şenol Hoca her zamanki gibi harikaydı.

M.S.SOFU
05.01.2011, 14:07
programı en başından itibaren izledim

mustafa denizli konuştu,sonra ahmet çakar sözü şenol hocaya verdi.

adam öğretmen adam

bir konuşuyor bir konuşuyor

seminere gitmiş gibi oldum.

mustafa denizliye baktım yanında ki ahmet çakır mı ne zıkkım var ona baktım böyle dinliyorlar

sonra büyüksün hocam dedim

her zaman diyorum başımızda sadece bir teknik direktör yok başımızda bir filozof var

kendi adıma şampiyonluk önemli değil,başımızda şenol hoca dursun bu kulüp çok yol alacaktır.

azelea
05.01.2011, 14:14
mustafa denizli sanki çok başarılı olmuş gibi, birde akıl veriyor. Kendilerini amma yükseklerde görüyorlar.
m. denizlinin Şenol Güneş'in elini öpmesi lazım bence.

Şenol Hoca; Türk Milli takımında kendisine yapılanları çok içerlemiş bence; (haklıda yani)
M. Denizli gibi ve avaneleri olan adamlar Şenol Güneş'in aldığı paralardan dolayı mahkeme mahkeme koşturanlar; F. Terim'e milyarlarca para akıttılar.

neyse bu mesele çok su götürür, onun için kısa kesmek lazım.

Samet Yildirim
05.01.2011, 14:14
Cok büyük bir Hocasin Hocam...

azelea
05.01.2011, 14:17
Bence Ş. Güneş birikimlerini ve tecrübelerini derleyerek
Futbol üzerine kitap veya kitaplar çıkarmalı

1- bu kitaplarda üniversitelerde spor bölümlerinde okutulmalı,
2- futbolcu olanlara okutulmalı
3- antröner olacaklara ve olanlara okutulmalı
4- hakemlere okutulmalı

Murat SİSMAN
05.01.2011, 14:21
Abi yok böyle bir adam ya.

Nonserviam
05.01.2011, 14:22
Seni seviyoruz hocam... Babamın dediği gibi, adam, adam!

DeAgLeMaNyAq
05.01.2011, 15:08
Senol hoca bugünkü seminerde sampiyon olursak birakirim demis, bu konu hakkinda bilgisi olan var mi? Avrupa Ligi'nde, Sampiyonlar Ligi'nde basari uzak oldugu icin birakacagim, gibi birsey söylemis. Bir bilgisi olan varsa anlatsin lütfen, ben konusmasinin o kismini dinleyemedim...

Güneş, Trabzonspor'un şampiyon olamaması halinde devam edip etmeyeceği yönündeki soru üzerine yaptığı açıklamada, alınacak saha sonuçları ile görev süresinin değişmeyeceğin, değişmemesi gerektiğini söyledi.
Antrenör ve futbolcularla yapılan sözleşmelerinin süresi bitmeden feshedilmemesi gerektiğini savunan Güneş, "Bir takımda bir kulüpte yönetim kurulu bir antrenör ile anlaşıyor. Süresi ne ise o sürede devam etmeli. 3 yıl yapılıyorsa o süre dolmamalı. Devam etmeyecekse o zaman niye 3 yıl imzalandı? Bunun dışında yapılıyorsa bu ayıplanmalı. Ancak ikisi karşılıklı anlaşarak olursa olabilir. Trabzonspor şampiyonluğu kaybederse niye bırakayım. Buraya gelirken bunun garantisini kim verebilir. Alacağımız saha sonuçları bunu değiştirmez, değiştirmemeli." diye konuştu.
Güneş, antrenörlüğü ne zaman bırakacağı sorusuna ise, "Hoca ne zaman bırakırsa (Mustafa Denizli) ben de o zaman bırakırım. Ligi şampiyon olduğumuz da her an bırakabilirim." cevabını verdi.

Hocanın o sözünü espri mahiyetinde söylediğini düşünüyorum. Zaten kendisi sözleşme süresi bitmeden ayrılıkların olmaması gerektiğini söylemiş. Hocanın 2 sezon daha sözleşmesi olduğuna göre, bu çizgi bozulmadıkça ayrılmayı da düşünmez...

Emirhan Makul
05.01.2011, 15:12
Emirhan, Şenol hoca "baba" olsun, derdim "baba" olmasıyla değil.

tek dediğim şu, madem "baba"sın evlat ayırma

Sap ile Samanı Sen mi ayıramıyor musun yoksa ben mi yanlış yapıyorum sap ile samanı ayırmakla ?

Bir çocuk babasına ağır sözler söylemiş bunun akabinde son kez saygılı olması hakkında şans verilmiş bir futbolcu hakkında medyaya çıkıp bir daha aynısı olursa futbolculuk yapamayabilir diyorsun , aslında futbolcu olmaya zorladığımız bir insan diyorsun bu büyük bir laftır o "çocuk hakkında"

Ya diğeride evden kaçıyor ve gelmiyor ses yok seda yok haber yok , yahu haber yok sap ile saman karışmalımıdır ayrılmalımıdır açıklar mısın ?

Bunların aynı şey olduğuna inanıyor musun ? Yabancı futbolcu ile Türk futbolcunun farkı vardır derim ama ırk olarak anlaşılır kesin bu başlıklarda onun için şu farkı vardır engine 5 lira cep haşlığı verirsin colmanda baba ben anneme yardım ettim bana 20 lira vereceksin der vermezse evden kaçar. İkiside öz evlattır farkı yoktur ama kişilikleri değişik insanlar. Bu konu bence futbolcular açısından değerlendirilmelidir ancak Şenol Güneş açısından değerlendirilmesine şaşırıyorum.

Oğuz B.
05.01.2011, 16:04
"Gözden uzak olan, gönülden de ırak olurmuş ama ben çok uzaklara gittiğimde yakınlaştım."

Şenol Güneş.

Ilelioglu
05.01.2011, 16:09
"Gözden uzak olan, gönülden de ırak olurmuş ama ben çok uzaklara gittiğimde yakınlaştım."

Şenol Güneş.

Süpermis...:alkış:

Ilelioglu
05.01.2011, 16:10
Şenol hocanın açıklamaları,

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85027

On numara konustu.:)

Emrullah
05.01.2011, 16:12
Bu konuşma tarihe not düşülecek kadar önemli konuşma. Hem hüzünlendim, hem böyle bir hovaya sahip olduğumuz için gururlandım.

Bu sene şampiyon olamayabiliriz. Ama asla ve asla Şenol Hoca bu takımın başında kalmalı diye düşünüyorum.

DeAgLeMaNyAq
05.01.2011, 16:54
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6213-3W0A3C9R.jpg

Beğenir ya da beğenmezsiniz ama şu bir gerçek ki bu üç insan Türk futbol tarihine damga vurdu...

Fatih Özkan
05.01.2011, 17:24
Hocam sen ne şahane bir insansın!

Harun-61
05.01.2011, 17:36
Şenol Güneş, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) düzenlediği seminerde konuştu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) düzenlediği 48. geleneksel sporun zirvesi semineri'nin Antalya'nın Lara Beldesi'ndeki Club Sera Otel'de düzenlenen seminerde ilk olarak Türk futbolunun en değerli teknik direktörlerinin konuk olduğu "Neredeydik, Neredeyiz, Nereye" konu başlığı altındaki oturumuna Mustafa Denizli ve Şenol Güneş katıldı. Fatih Terim ise seminere katılmak üzere Antalya'ya gelmesine rağmen, rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Terim'in mide rahatsızlığı yaşadığı ve serum takıldığı ifade edilirken, oteldeki odasında dinlendiği ve tedavisini sürdürdüğü belirtildi.

Oturum başladıktan sonra bir ara salona giren Terim, herkesten özür dilediğini ifade etti ve bir başka buluşmada birlikte olmak dileğinde bulundu. Fatih Terim; Güneş ve Denizli ile fotoğraf çektirdikten sonra salondan ayrıldı ve İstanbul'a döndü.

Mustafa Denizli, Antalya'ya spor basın mensupları ne kadar ilgi gösterirse göstersin, Antalya'nın kendi insanı buna değer vermezse burada sadece yabancıları izleriz diyerek en alt tabakadan en üste kadar herkesin sporla ilgilenmesini, kendini geliştirmesini diledi.

Şenol Güneş ise şunları söyledi:

"Kaleciliği 20 yıl yaptım. 24 senedir de antrenörlük yapıyorum. Ama hala oyunu okuyamıyorum. Ama üniversite okudum. Kalecilik yaparken eldivenim yoktu. Para yoktu. Kulüp de almıyordu. Maden ocağı işçilerinin eldivenlerini kullandım ve Milli Takım kalesini yıllarca korudum. Ekonomik zorluklarla büyüdük. Eskiden mafya vardı, kara para vardı şimdi ise işadamları var. Futbola ilgi ve sevgi bugünkü gibi değildi. Bakış açısı da farklıydı. Dünya değişiyor, futbol da değişiyor. Değişirseniz başarılı olursunuz. Beni anlamadılar. Türkiye Milli Takımı'nı FIFA sıralamasında 31.'likten 7. sıraya kadar yükselttim ama görevden alındım. Gözden uzak olan, gönülden de ırak olurmuş ama ben çok uzaklara gittiğimde yakınlaştım. Eskiden fakirler oynuyordu zenginler seyrediyordu şimdi zenginler ve toklar oynuyor, fakirler seyrediyor. Ama bugün aile evladına ekonomik olarak bakıyor. Baskı arttı. Çocuğuna yatırım yaparken ama kendisi, ama çocuğu için gelir getirmesi gözüyle bakıyor."

Mustafa Denizli de, "Neredeydik, Neredeyiz, Nereye konusuna gelince ; "Neredeydik bitti…Neredeyiz şekil değiştiriyor. Yani Siyah ile Beyaz. Beyazın bittiği yerdeyiz. Beyazı şimdi uzatmak için neler yapmalıyız. Her şeyi yaparsın ama futbolcuyu değiştiremezsin. Maalesef deniz bitti gibi bir durum var. Kısa vadede durum böyle. Dışarıdan desteğe ihtiyacımız var bu kaçınılmaz. Futbol kalitesinin hem bireysel hem grup olarak düşüşte olduğumuz bir dönemdeyiz. Olumlu değişimler lazım ama ufukta onu görmek biraz zor" diye konuştu.

Mustafa Denizli'nin karamsar tablosunun ardından yeniden söz alan Şenol Güneş, "Sayın Denizli denizi bitirdi o zaman Güneş ile devam edelim" deyince katılımcılar bu duruma gülerek cevap verdi ve ortam biraz olsun neşelendi.

İlker ToSun
05.01.2011, 17:37
Sap ile Samanı Sen mi ayıramıyor musun yoksa ben mi yanlış yapıyorum sap ile samanı ayırmakla ?

Bir çocuk babasına ağır sözler söylemiş bunun akabinde son kez saygılı olması hakkında şans verilmiş bir futbolcu hakkında medyaya çıkıp bir daha aynısı olursa futbolculuk yapamayabilir diyorsun , aslında futbolcu olmaya zorladığımız bir insan diyorsun bu büyük bir laftır o "çocuk hakkında"

Ya diğeride evden kaçıyor ve gelmiyor ses yok seda yok haber yok , yahu haber yok sap ile saman karışmalımıdır ayrılmalımıdır açıklar mısın ?

Bunların aynı şey olduğuna inanıyor musun ? Yabancı futbolcu ile Türk futbolcunun farkı vardır derim ama ırk olarak anlaşılır kesin bu başlıklarda onun için şu farkı vardır engine 5 lira cep haşlığı verirsin colmanda baba ben anneme yardım ettim bana 20 lira vereceksin der vermezse evden kaçar. İkiside öz evlattır farkı yoktur ama kişilikleri değişik insanlar. Bu konu bence futbolcular açısından değerlendirilmelidir ancak Şenol Güneş açısından değerlendirilmesine şaşırıyorum.

dediğim çok basit birşey, dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. konunun en başından beri söylediğim şey çok basit ve çok yalın ama gelen bütün cevaplarda konu saptırılıyor.

söylediğim çok anlaşılır birşey.

sen sana 70 milyonun önünde ana avrat söven engini sadece 45 dk oynatmama cezasına çarptırırsan, sene başından beri bu olduğun durumun en büyük 3 pay sahibinden 2 isim olan jaja ve colman gibi oyuncular güney amerikadan geç dönüyorlar diye çıkıp burada "hukuğun gerektirdiği en ağır cezaları alacaklar" diyemezsin.

bu admalar için yılbaşının ne olduğu çok açık. sene başından beri takıma verdikleri ve profesyonellik düeyleri de ortada. sen çıkıp fıkra gibi 29 ocakta kampı başlatırsan bu oyunculara izni vermek zo-run-da-sın. bu adamlar hırvatistana, bulgaristana, rusyaya gitmiyorlar, dünyanın öbür ucuna gidiyorlar. sen takımının en büyük 2 yıldızı hakkında böyle konuşup aleyhlerine kamuoyu oluşturamazsın hele de ligin 2. maçı fener ile oynuyorsan. bütün medya kudurmuş biçimde "kaçaklar" haberleri yapıyor, biz de çanak tutuyoruz.

engin hakkında dedikleri beni hiç ama hiç ilgilendirmez. hoca konuşmayacak, icraat yapacak. tarih, şenol hocanın engin hakkında sölediklerini yazmaz, ama tarih trabzonspor teknik direktörüne kameralar önünde söven bir adamın 1 maç sonra takımın formasını giymesini yazar. bu olay artık içtihat olmuştur. şenol hocaya küfür etmenin cezası belli olmuştur.

küfürün cezası bu iken de, kampa geç gelmenin cezası "hukuğun gerektirdiği en ağır ceza" o-la-maz.

alttan alıyosan herkese karşı alttan alacaksın, kaplan kesiliyosan herkese karşı kaplan kesileceksin

Hürgün Aygün
05.01.2011, 17:41
Müthiş konuşmuş gene.:)

Erbay
05.01.2011, 17:50
O konuşmayı ayakta dinlemek lâzım, müthiş.

Mustafa Yüksek
05.01.2011, 18:18
@İlker Tosun

Bir sinir anında söylenmiş küfürden bahsediyoruz. Bunu haklı veya sempatik gösterecek değilim. Ancak futbol sahasında, futbolcuda küfür var. İşin kötü tarafı kendisini kurtaran adama bu hareketi yapmasıydı. Sonunda ceza aldı. Çok lazım olmasına rağmen sonraki 3 maçta 11'de başlamadı. Medyaya Engin hakkında gayet ağır sözler söyledi. Kazanmaya çabalıyorum, zarar verecekse yok ederim şeklindeydi açıklaması. Yollarım demedi, yok ederim dedi. Bu sözün ağırlığının farkına varabildin mi, yoksa kendi önyargıların bunları görmeni mi engelledi?

Şenol hocanın medya önünde konuşmasını, oyuncuları hakkındaki kararlarını paylaşmasını yadırgamışsın. Oysa ki, transfer konusunda pasif kalmakla, efendime söyliyeyim yönetim aleyhinde kamuoyu oluşturmamakla suçluyordun. Adam medyaya taşıyor sıkıntılarını işte fena mı? Hem de yerli oyuncuların 'biz enayi miyiz ulan?' demesini engelliyor.

Asıl fıkra gibi olansa, kampın başlama tarihine gelen tepkidir. Türk oyuncular bu konuda bir sıkıntı çıkarmadı zaten. İzin isteyenlere ise özel izin verildi. Ancak kupa maçını beklemeyen, takım arkadaşlarını yalnız bırakan yabancılara, 29 Aralık'ta dönme zorunluluğu verildi. Tekrar ediyorum, yabancı oyuncular daha erkenden çıktılar tatile. Hepsine 29 Aralık tarihinde toplanılacağı söylendi. Hatta Jaja ilk gittiği gün 29'unda kampta olacak demişti başkan. Hem Jaja zaten izin alarak gitmedi, onun durumunda suçlu olacak son adam hocadır.

Ayrıca kampımız diğer takımlardan 3-4 gün önce başladı. İkinci yarı maçlar başladığında, ' bizim takımın fizik gücü ve kondisyonu maşallah, hiç düşmüyor' diyeceğiz. Bunu derken 29 Aralık gününü hatırlamakta fayda var.

Hoca hem konuşup, hem icraat yapsa olmaz mı İlker? Misal pasif kalmakla suçlanan Şenol Güneş'in takımı 3 transferi bitirdi ve kampına katıldı bu oyuncular. Hani bu konuda çok pasifti ya hocamız.

Son olarak, küfür elbette çok yakışıksız bir şey. Hele ki bu kadar değer yaratan bir adama ediliyorsa. Maçın siniriyle haddini hayli aştı Engin. Peki ya Colman'a ne demeli? Maçlar devam ederken, yenidoğan çocuğunun yanına gitmesi için izin verildi. Üstüne kupa maçına kalmayıp, erken gitmek istedi. Tamam 29 Aralık'ta dön dendi. Ama dönmedi. Bu anlık bir hata değil ki.

Jaja konusunu tartışmaya bile açmamak gerek. Adamın doğasında bu varmış. Kamp problemi olan bir oyuncuymuş.

Tolga Kurt
05.01.2011, 18:49
Filozof...

İlker ToSun
05.01.2011, 18:53
@ Mustafa Yüksek

Yazdığımla alakasız cevaplar geliyor dedim de bu iyice alakasız oldu Mustafa. Yahu benim pasif kalmakla neden bahsettiğimi ya anlamadın yada beni kontraya düşürmek için "ya tutarsa" diye geçmişe dair örnek verdin. Ama tutmadı. Benim pasif kalmasın diye hocadan beklediklerim arasında hiçbir zaman bir oyuncusu hakkında onu basın üzerinden cezalandırmasına yönelik bir tane bile laf yoktur. Benim o konuya dair bütün söylediklerim, transfer konusu, alınacak alınmayacak oyuncular, satılacak satılmayacak oyuncular konusunda kendi isteklerini yaptırması, yaptıramıyorsa da ya görev yapmaması yada ihale kendisine kalmasın diye isteklerini yerine getirmeyen bir yönetim olduğunu dile getirmesiydi. Çünkü şenol hocada oldum olası bir "trabzonsporun yüksek menfaatleri uğuruna susuyorum" havası vardır. Susması gerektiğini, sustukça kaybedenin hep kendisi olduğunu ona hatırlatmaya çalışıoyrdum. Çıkıp bir oyuncusu hakkında basında ileri geri konuşmak pasifliğin en önde giden versiyonu zaten. Sözkonusu oyuncuların yanlışı ise şenol güneş'in makamı çıkıp basında şikayet etme makamı değildir, icraat makamıdır. Sözkonusu yönetim hataları ise o zaman da önce icraatı dener, gücünü yettiremezse konuşur ama oyuncusu hakkında konuşmamalı. Böyle bir talebim hiç olmadı, olmaz da.

Valla şenol hocaya karşı önyargılı olma konusuna girmeme bile gerek yok, çünkü yanlış bir konu. Kendisinin hakkını verdiğim tonla yazım mevcut. Bana karşı önyargısı olmayan bunu rahatça görür ve analiz eder. Ha önyargılı olmamak için "şenol hoca yapıyorsa vardır bir bildiği" , "şenol hocaya laf söylemek bize düşmez ama" , "şenol hocayı eleştirmek haddimize mi" gibi ve benzeri cümleler söylemek gerekiyorsa kusura bakmayacaksınız ben önyargılının önde bayrak tutanıyım. Çünkü böyle cümleler benim lugatımda yok, olmadı, olmaz da.

Ben şenol hoca bi arkasındaki takımdan 5 puan farkla öndeyken de yanlışları söyliyeyim de nasıl olsa allah korusun bir tökezlersek, bugün camiada da burada da "padişahım çok yaşa" diyenler ilk üşüşecek akbaba misali şenol hocanın başına, o zaman konuşacaklar

"teo neden gitti?"
"engini nasıl affedersin?"
"güney amerikalılar işi ne oldu?"
"umut olayının perde arkası neydi?"

ilhan
05.01.2011, 18:55
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6213-3W0A3C9R.jpg

Beğenir ya da beğenmezsiniz ama şu bir gerçek ki bu üç insan Türk futbol tarihine damga vurdu...

Bu fotoğrafı ekleyecektim. Eğer bu ülkede futbol denilince akla 3 futbol adamı gelecekse -bence- şu isimler gelmelidir.

*

Bu arada Şenol hocanın demeçlerine şaşıran var mı? :) İşte bu zaten onu herkesten ayıran özellikleri.

Ömer Faruk61
05.01.2011, 23:18
Bırakamazsın Şampiyon ol ya da olma Bırakamazsın.Bırakma lafını unut Güzel İnsan.

Davut Özdemir
05.01.2011, 23:23
yahu benim söylediğim tek bir şey var, ben assın kessin vursun demiyorum zaten tek bir talebim var ADALET ...

sen 70 milyonun önünde enginden ana avrat küfür yiyip onu hazmedeceksin sonra takımında 3 tane güney amerikalı varken dalga geçer gibi 29 ocak'ta kamp başlangıcı yapıp onlara izin vermeyeceksin, sonra da çıkıp "en ağır cezayı" alacaklar diyeceksin...

böyle liderlik olmaz, böyle takım idare edilmez.

şampiyonluk yolunda hocanın kendine yapacağı en büyük kötülük colman ve jaja'nın moralini bozmaktır.

konu "yerli" oyuncuların terbiyesizliklerine gelince Hulusi Kentmen kesilen Şenol hoca, sözkonusu yabancı oyuncular olunca hem de yok yere Erol Taş kesiliyor.

adaleti sağlayamazsan insan yönetemezsin, yönettiğin insandan verim alamazsın bu kadar basit

Arkadaş biz seninle anlaşamayacaz sanırım.

ADALET dediğin ne onu istiyorum senden. Ne yapsın Şenol hoca bu oyunculara diye soruyorum.

29 aralık yaptı tarihi laf ediyoruz. 5 Ocak yapsa az mı konuşacaktık.

Allah aşkına bu sezon kapatalım gözleri. Bırak diyelim şenol hoca ne yapıyorsa doğrudur.

Adem Erdoğan

Geçen bir mesajımdada belirttim benim tanıdığım bildiğim Şenol hoca, Özkan Hoca, Ahmet Suat Hoca aynen Adem in yukarda örneklediği gibi bu kelleri gerekirse kesecektir senin istediğin gibi.

Ama bunun zamanı şimdi değil kurban olayım. Az sabredin şu hocaya. Bırakalım ne yaparsa yapsın.

Ya bu çilekeş vefakar taraftar Ziya doğan denen bir adama sabır gösterdi Şenol hocamız da 'babamız' dan mı esirgeyelim bu sabrı

Adem Erdoğan tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917348334#post1917348334)

Mustafa Yüksek
05.01.2011, 23:27
@ İlker Tosun

Konuyu uzatmayacam İlker. Benim senden beklediğim, hocadan beklediğini söylediğindir. Objektif olabilmendir. Konuyu saptırdığımı düşünmüyorum, ama sen yazımın sadece bir kısmına değinmişsin. Bu oyuncuların erken gitme mevzusuna bir şey söylememişsin. Öte yandan transfer konusunda pasif kaldı diye eleştiyordun. Bu gün 3 transfer ile neredeyse eksiklerimizi giderdik. Bunlar hakkında da fikir belirtmemişsin.

Davut Özdemir
06.01.2011, 01:35
Seminerde Denizli denen o adam konuşuyor...sanki kahve muhabbeti yapıyor havaya kuru sıkı atıyor lafları zorla getirmişler oraya bir ego bir ego...aman allahım 10 dakka da toplasan 3 cümle anlamlı olan..

Şenol hocam da elinde önceden hazırladığı analizler,değerlendirmeler, öğretmen gözlükleri ile ders verdi tüm türkiye ye:)

Büyüksün hocam

İskender66
06.01.2011, 10:59
Herşey iyi giderken ve bu süreçte en büyük payın Şenol Güneş'e ait olduğu apaçık ortadayken Şenol hocamızı bu kadar insafsızca eleştirmek hangi akla mantığa sığar anlayamıyorum. Bunu yapan birkaç kişi de olsa kabullenemiyorum. Bu eleştirileri yapanların verdiği zararı Trabzon düşmanı İstanbul medyası bile vermiyor. İlla kendi ayağımıza kurşun sıkacaz. İlla tekere çomak sokacaz. İlla muhalefet olacaz. Bu mudur yani? Şenol hocayı yerden yere vur, içindeki nefreti kus ve rahatla. Bu mudur?

Bence birlik zamanı. Şenol hoca'yı ve futbolcuları sevenlerde sevmeyenlerde omuz omuza aynı safta yer almalı. Takımın ve hocanın yerden yere vurulacağı gün bugün değildir. Eleştirilerinizi sezon sonunda yapınız lütfen. Şenol hoca ve takım hakkında olumsuz yazıları görünce üzülüyorum. İnanıyorum ki benim gibi pekçok insanın da sabrını zorluyordur bu ağır ve haksız eleştiriler..

M.S.SOFU
06.01.2011, 13:49
şu bi gerçekki türkiyede en tecrübel,,en iyi ve en filozof hocasına sahibiz...

Kazım Uzunboy
06.01.2011, 17:16
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6224-0J0P6T3B.jpg

Deniz Tosunoğlu
06.01.2011, 17:32
İkincisi, antrenörlük hayatımda Avrupa ve UEFA Şampiyonluğunu zor görüyorum, onun için lig şampiyonu oldukğumuzda her an bırakabilirim'' dedi.

Arkadaslar, burdaki sözü anlayamadim lütfen birisi aciklayabilirmi?

Cihad Varlı
06.01.2011, 17:37
İkincisi, antrenörlük hayatımda Avrupa ve UEFA Şampiyonluğunu zor görüyorum, onun için lig şampiyonu oldukğumuzda her an bırakabilirim'' dedi.

Arkadaslar, burdaki sözü anlayamadim lütfen birisi aciklayabilirmi?

Takımı şampiyon yaparsam , alacak kupa kalmaz .
Zirvede bırakabilirim .

Deniz Tosunoğlu
06.01.2011, 17:39
Takımı şampiyon yaparsam , alacak kupa kalmaz .
Zirvede bırakabilirim .

okadarini bende anladim ama neden bunu söyledi senol hoca?

Cihad Varlı
06.01.2011, 17:45

Kendi kararı , kimse birşey diyemez .
Kimse nedenide bilemez .
Ulacağı son noktama bırakmak isteyebilir .
Ama sanmıyorum ben bırakacağı .
Trabzonspor'u Avrupa'nın büyük bir takımı yapacağım demişti bir konuşmasında .

Abluka
06.01.2011, 17:47
Sadri Şener görevi Şenol Hoca'ya devredeceği için belki arada 1 - 2 yıl dinlenmek isteyecektir olamaz mı?

İlker ToSun
06.01.2011, 17:50

hoca bunu durduk yere söylemedi,

basın toplantısı sırasında konu teknik direktörlük ve yaş konusuna geldi. yanlış bilmiyorsam da şenol hoca şu an ligin en yaşlı hocası. o yüzden bi basın mensubu buna dair soru sorunca şenol hoca aslında ilk başta şakayla karışık "mustafa hoca(denizli) ne zaman bırakırsa ben de o zaman bırakır kendimi garantiye alırım" dedi ve üzerine de bu sorduğun cümleyi ekledi.

kafasında istifa etmek gibi bir düşüncesi olduğundan değil yani, "hedeflerime ulaşmadan bırakmam" manasında söyledi

yaş gelince değil, hedefler elde edilince bırakırım demek istiyor hoca, ki haklı

Şeref
06.01.2011, 18:41
ferguson ne zaman bırakır hocam sende o zaman bırakırsın bu neya, sen bu takımın başında dur yeter bu takım her platformda basarıyla mucadele eder

pReN@_61
07.01.2011, 00:19
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6220-3G1J3L0A.JPG

trab61
07.01.2011, 00:27
sen braksanda biz seni brakmayiz hocam. yok oyle bizi brakip gitmek.
eger brakirsan trabzonda olagan ustu hal ilan edilir. seni hic bir sartda brakmayiz. en az 3ile 5 sene arasi daha burdasin hocam. unal hoca kapsin bu isi ozaman brakirsin belki.

Famusta
07.01.2011, 02:44
.. evet yorulmuştur hocamız.. gerek bu camiada gerekse ulusal camia da.. ama yıllardır sabırla beklediğimiz o güne bu kadar yaklaşıp

havaya girmişken gerek hocamızın gerekse başkanımızın o gün gelirse şayet bırakabilirim lafları beni acıkça üzdü.. bu ikilinin

yapacağı yapabileceği çok şey var daha..

seydisehir1
07.01.2011, 03:28
Beyler sanırım 2 veya 3 sezon sonra yani 9 uncu sampiyonlugumuzdan sonra takımın basına efsane kaptanımız Unal hoca geçecek ve Senol hocamız genel danışman olacaktır.. Dogrusuda budur egerki Senol hocamız aktif hocalığı bırakacağını soylerse elbette 9. Şampiyonluktan sonra :))

DeAgLeMaNyAq
07.01.2011, 05:21
Hoca emekliliği niye bu kadar erken istiyor acaba. Nihayetinde teknik direktörler sağlıklı oldukları müddetçe rahatlıkla 70 yaşına kadar takım çalıştırabiliyorlar. Kaldı ki Şenol Güneş'in geniş bir yardımcı hoca grubu var. Antrenmanlar da kendini o kadar yıprattığını düşünmüyorum. Ama bu tempo onu yormaya başladıysa gelecek için milli takımı düşünebilir ki spor camiası da Hiddink'ten sonraki milli takım hocasının kesinlikle Şenol Güneş olmasını istiyor. Ünal Hoca'nın ise birinci adam olarak yaptığı hocalık kariyeri biraz sıkıntılı başlamıştı. Bu iş biraz da kısmet meselesi. Kimi insanlara 30 yaşında birinci adam olma fırsatı doğuyor. Kimileri de Ünal Hoca gibi teknik direktörlük imkanı yakaladıktan sonra, yeniden ikinci adam pozisyonuna dönebiliyor. Ama bu durum onların kalitesizliğini göstermez. Ünal Hoca'da o potansiyel var. Ama hayranlığım had safhada olmasına rağmen, Hami'de o ışığı göremiyorum...

Tatar Kemal
07.01.2011, 13:38
Hocam tebrikler. 21. yy. en başarılı teknik direktörler sıralamasında en iyi Türk teknik direktör seçilmişsiniz. dünya sıralamasında 50. sıradasınız. fatih terim 67. olabilmiş.

boşuna demiyoruz Türk futbolunun gerçek imparatoru Şenol Güneş'tir diye

Ahmet Karaman
07.01.2011, 14:53
Güneş ile Terim de en iyiler arasında!

Futbolda 21. yüzyılın ilk 10 yılının en iyi teknik direktörü Arsenal'ın Fransız teknik adamı Arsene Wenger olarak gösterildi. http://www.habervaktim.com/resim/resim164640_2.jpgUluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) değerlendirmesinde Wenger 156 puanla birinci olurken, Manchester United'ın tecrübeli İskoç çalıştırıcısı Sir Alex Ferguson 148 puanla ikinci, Real Madrid'in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho ise 135 puanla 3. sırada yer aldı.

Değerlendirmede, (A) Milli Futbol Takımı'nın Hollandalı teknik direktörü Guus Hiddink 112 puan 5. sırayı alırken, Beşiktaş ve Galatasaray'ı lig şampiyonluğuna taşıyan Rumen çalıştırıcı Mircea Lucescu ise 36 puanla 31. sırada kendisine yer buldu.

Son 10 yılın en iyi teknik direktörü sıralamasında en başarılı Türk teknik direktör olarak Şenol Güneş gösterildi. Güneş, 25 puanla 50. olarak dikkati çekti. Güneş'in ardından en başarılı teknik direktör ise 18 puanla 67. sırayı alan Fatih Terim oldu.

Bu sezon Galatasaray'dan ayrılmak zorunda kalan Hollandalı çalıştırıcı Frank Rijkaard, 80 puanla 12. sırayı alırken, Beşiktaş'tan gönderilen ve geçen sezon İspanya ile Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Vicente Del Bosque ise 85 puanla 11'incilikte yer aldı.

IFFHS'nin değerlendirmesine göre 21. yüzyılın ilk 10 yılının en başarılı 10 teknik direktörü şöyle sıralandı:

Teknik Direktör Ülkesi Puan

---------------------------------------------------------

1- Arsene Wenger Fransa 156

2- Sir Alexander Ferguson İskoçya 148

3- Jose Mario Dos Santos Mourinho Portekiz 135

4- Fabio Capello İtalya 120

5- Guus Hiddink Hollanda 112

6- Carlo Ancelotti İtalya 108

7- Luiz Felipe Scolari Brezilya 101

8- Marcelo Alberto Bielsa Arjantin 101

9- Rafael Benitez İspanya 97

10-Marcello Lippi İtalya 88

Süleyman50
07.01.2011, 15:01
inşallah bu takımı bu sene şampiyon yapacaksın şenol hocam sana güveniyoruz...

Dursun Kaplan
08.01.2011, 10:19
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6239-0S3B2I0I.JPG

Hocam saygılar. :)

Mustafa Yüksek
08.01.2011, 10:20
Hocam, dünkü kadronun böyle bir oyun sergilemesini gerçekten beklemiyordum. Gerçek anlamda sistem takımı olmuşuz. Teşekkürler hocam.

pReN@_61
08.01.2011, 19:09
Tam ben de bu fotoğrafı koyacaktım buraya :)

pReN@_61
08.01.2011, 19:33
GÜNEŞ: BROZEKLER'İN BİRAZ ZAMANA İHTİYACI VAR
Teknik direktör Şenol Güneş, yeni transfer edilen Polonyalı kardeşler Piotr ve Pawel Brozek'in form tutması için biraz zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi. Güneş, iki futbolcunun ancak ligin ikinci haftasından sonra hazır hale gelebileceğini ifade etti.

yalniz adam
08.01.2011, 19:58
hocam anlıyoruz,gözü şampiyonlar ligi kupasına diktin..o yüzden kadrona her oyuncunun girmesi zor..yıkıkların rakibi bursa artık..bizim gözümüz yükseklerde..

Ilelioglu
08.01.2011, 23:11
Formayi hak eden Futbolculara vermesi cok güzel.

Cok iyi gidiyorsunuz Hocam, tebrikler...!

:)

stormtiger61
09.01.2011, 02:56
Yonetimin hemen Senol Hoca ile masaya oturmasi lazim. En az 10 yillik bir anlasma yapilmalidir. 5-6 senenin sonunda Senol Hoca nin veliahti kim olacaksa o takima gelir, onun yardimcisi olur, takimi en az 2-3 yil tanir ve sonra gorevi ondan devralir. Iste bu sekilde Trabzonspor bir tarih yaratmis olur, Yonetimimiz de umarim bu kadar uzun omurlu olur ve bundan sonra umarim hicbir zaman tanimadigimiz bir teknik direktorle calismak zorunda kalmayiz, Ornegin: Hugo Bross, Gordon Milne, Hans Peter Berigel, Lazaroni.

Allah bize o gunleri bir daha gostermesin Insallah.

İlker ToSun
11.01.2011, 18:37
yahu hoca hiçbirşeyden olmasa sırf şu burak'ın 2 pozisyonda da hem yattaraya hem de dolaylı yoldan takıma karşı yapmış olduğu terbiyesizliğin hatrına onu oyundan çıkartsaydın da yattarayı oyunda tutsaydın.

bu adamın mabadını kaldıra kaldıra iyice tepemize çıkardın.

hani orada yattara değil de burak'ı çıkarsaydın ne olurdu sanki. o amaçla yapmasan bile görenler "bencilliği yüzünden çıkardı" anlamını çıkartırdı belki, belki bir duruş gibi gözükürdü.

biraz adalet, allah aşkına biraz adalet

haklıyla haksızı, masumla suçluyu biraz ayır biraz. konuştuğun süslü cümlelerin onda biri kadar davranışlarına yansıtsan bizden önce sen görecen hayrını

rüzgar lehine eserken bunları yapabildin yapabildin, terse dönerse ilk seni tepetaklak ederler. her zaman öyle oldu unutma

engin ve burak gibi yetenekli ama sporculuğun "s" harfi ile alakası olmayan iki adamı kazanıcam diye başka şeyleri harcıyorsun, farkında değilsin

farkında ol artık

Ahmet Başkaya
11.01.2011, 19:18
Uzun süreden sonra ilk eleştirimi yapayım hocam Burak'ı çıkarmamanı anlamadım tamam onu yetiştiriyorsun falan ama bu kadar da göz yumma hatalarına .

Sen daha iyi bilirsin saygılar hocam .

pReN@_61
11.01.2011, 20:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6260-0U7G9P0S.JPG
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, kupada yukarıya çıkma adına zor bir maç oynadıklarını söyledi.

Rakibin oyun anlayışını göz önüne aldıklarında zor maç olacağını tahmin ettiklerini belirten Güneş, “Hazırlık döneminin ardından ikili mücadelelerin etkili olacağı bir maç düşünmüştük. 2-0’ın rehaveti sahaya olumsuz yansıdı. Rakibe pozisyon vermemeliydik. Farklı kazanabilirdik ancak eksikleri olan bir takım vardı sahada bugün kendi adımıza” dedi.
Kupada özellikle Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında kaybedilen iki puanın önemli olduğunu hatırlatan Güneş, Manisaspor ve Beşiktaş maçlarının da kendileri açısından zor geçeceğini dile getirdi.

Onur Şeref
11.01.2011, 21:36
Şu Ceyhun'da ne görüyorsun da her maç oynuyor bu adam anlamış değilim.

Vasıfsız elemanın birebir karşılığı. Zafer'i, Sezer'i göndermeyi düşünceğinize Ceyhun'u göndermeyi düşünmenizi tavsiye ederim.

Onur Şeref
11.01.2011, 21:44
yahu hoca hiçbirşeyden olmasa sırf şu burak'ın 2 pozisyonda da hem yattaraya hem de dolaylı yoldan takıma karşı yapmış olduğu terbiyesizliğin hatrına onu oyundan çıkartsaydın da yattarayı oyunda tutsaydın.

bu adamın mabadını kaldıra kaldıra iyice tepemize çıkardın.

hani orada yattara değil de burak'ı çıkarsaydın ne olurdu sanki. o amaçla yapmasan bile görenler "bencilliği yüzünden çıkardı" anlamını çıkartırdı belki, belki bir duruş gibi gözükürdü.

biraz adalet, allah aşkına biraz adalet

haklıyla haksızı, masumla suçluyu biraz ayır biraz. konuştuğun süslü cümlelerin onda biri kadar davranışlarına yansıtsan bizden önce sen görecen hayrını

rüzgar lehine eserken bunları yapabildin yapabildin, terse dönerse ilk seni tepetaklak ederler. her zaman öyle oldu unutma

engin ve burak gibi yetenekli ama sporculuğun "s" harfi ile alakası olmayan iki adamı kazanıcam diye başka şeyleri harcıyorsun, farkında değilsin

farkında ol artık
:alkış::alkış::alkış:

Harfiyen katılıyorum.

Süslü cümleler, laf salataları içinde kayboluyor. Biraz ders vermekten vazgeçip de asıl yapman gerekenleri yapmanı uzun zamandır bekliyorum. Umarım yaparsınız.

Ama sanmıyorum.

Adalet ve hakkı olanın aldığı formadan bahsetmezseniz de çok sevincem. Boşuna dinlerken yoruluyoruz.

lutfu61
11.01.2011, 22:21
hocam yalvarıyorum
ideal kadromuza geri dönelim, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok
hemde bu kadar yaklaşmışken...

Adil ÖZGÜR
11.01.2011, 23:11
KTŞ maçında, rakip takımdan özellikle Cafercan ardından Süleymanı görmüşsündür hocam. Cafercan bizim takımda rahatlıkla oynar.

Uğurtan
11.01.2011, 23:14
Başlıktaki tartışma mesajları temizlenmiştir. İkili tartışmalara ısrarla girmemeniz için uyarıyorum.

Hasan61
12.01.2011, 00:25
Hoca fener maçının kadrosunu kurmuş kafasında
fb maçından sonra kadroda yeniliklere gider bence.
Solda Burak-Sağda Yattara ile başlayacağız bence

Emirhan Makul
12.01.2011, 02:08
Bilgisayar oyunu mu oynuyonuz ya la :D bu pas atmadı bunu öldür bu bencillik yaptı bunu boğ :D Bu bir maçtır ya adam deniyor işte solda sağda ortada deniyor yok insaflı olsun yok herkese eşit muamele yok Şenol hocanında hataları olabilir kabul edin bunları söyleyin görende sanki Şenol güneşi ruhani lider belirleyip haftanın belirli günlerinde tapıyoruz zannedecek :D Beypazarı sodaları var onlardan için rahatlarsınız yavruummmm :D Bu galibiyeti Şenol Güneş'i anlayamayanlara armağan ediyorum.

DeAgLeMaNyAq
12.01.2011, 02:23
Hoca fener maçının kadrosunu kurmuş kafasında
fb maçından sonra kadroda yeniliklere gider bence.
Solda Burak-Sağda Yattara ile başlayacağız bence

Bana göre de hoca bunu Yattara'nın ilk kendini göstermeye başladığı Antep maçından itibaren uygulamaya karar verdi. Engin'in her an patlama ihtimaline karşı yedekte silah olarak saklaması daha mantıklı. Sezon başında Yattara oynar, Burak oynamazdı ya da tersi olurdu. Ama artık ikiside formda olduğu müddetçe birlikte oynayabileceklerini gösterdiler...

Chiko
12.01.2011, 06:12
---------Onur----------
-Serkan-Giray-Ego-Cale-
---Colman---Selcuk---
-Ibo(#17)-------Engin--
--------Jaja----------
----------Umut-------
Hocam, en iyisini sen bilirsin ama umarim kadroyu bozmazsin.

Ahmet Erkan Sezgün
12.01.2011, 15:43
Merhabalar,

Üzülerek hala şu sütunlarda Şenol Hoca eleştiriliyor ya pes diyorum artık ! Yıllardır bizlerde dahil,bu adamcağıza yapmadığımız eziyet kalmadı,adam küllerinden tekrar yarattı anka kuşunu ama maalesef kimseye yaranamıyor hala.Sonrada yok bizi İstanbul basını sevmiyor diye hayıflanıp duruyoruz.Yahu biz kendi evlatlarımızı,değerlerimizi sevmiyoruz ki,millet nasıl sevsin.Benim gözümde Şenol Hoca avrupanın en iyi 3-5 hocasından birisi ama adamcağız genede yaranamıyor.Rakipleri eze eze yeniyor,İstanbul büyükleri denilen takımlara puan farkları atıyor ama hala eleştiriliyor,pes doğrusu.Kimse kusurabakmasın ama bunun adı nankörlük,vefasızlık.Yok konuşacağına işini yap,yok bu oynasın şu oynamasın,orada dur derler adama,adamcağızın işi ortada,yaptıkları ortada daha ne göreceksizni ki anlamıyorum ? 17 Maçın 16 tanesini kazansa 1 tanesinde berabere kalsa genede yaranamayacak bazılarına ben buna yanıyorum.

Daha düne kadar Milli takıma gidecek oyuncusu yokken takımın adam 5 tane yolladı ki eğer seçim daha objektif kriterlere dayansa eminin en az 7 tane giderdi Milli takıma.Takım futbol oynuyor,seyrederken keyif alıyorsun ama hala eleştiri.Bizim taraftar Barcelona'nın taraftarı olsa gene memnun olmayacak,muhakkak bir eksik arayacak ! Şenol Hoca giderse neler olur bir düşünün bakalım,takım ne hallere gelir.Adamcağızın istediği birazcık sevgi ve saygı bunuda bilgisi,karakteri ve verdikleri ile fazlası ile hakkediyor.

Biz bizi sevmez isek bizi kimse sevmez......

Celil Köse
12.01.2011, 18:08
Bilgisayar oyunu mu oynuyonuz ya la :D bu pas atmadı bunu öldür bu bencillik yaptı bunu boğ :D Bu bir maçtır ya adam deniyor işte solda sağda ortada deniyor yok insaflı olsun yok herkese eşit muamele yok Şenol hocanında hataları olabilir kabul edin bunları söyleyin görende sanki Şenol güneşi ruhani lider belirleyip haftanın belirli günlerinde tapıyoruz zannedecek :D Beypazarı sodaları var onlardan için rahatlarsınız yavruummmm :D Bu galibiyeti Şenol Güneş'i anlayamayanlara armağan ediyorum.

Usta süpersin ya:D:D:D:alkış:

Çağdaş DENİZ
12.01.2011, 18:27
Merhabalar,

Üzülerek hala şu sütunlarda Şenol Hoca eleştiriliyor ya pes diyorum artık ! Yıllardır bizlerde dahil,bu adamcağıza yapmadığımız eziyet kalmadı,adam küllerinden tekrar yarattı anka kuşunu ama maalesef kimseye yaranamıyor hala.Sonrada yok bizi İstanbul basını sevmiyor diye hayıflanıp duruyoruz.Yahu biz kendi evlatlarımızı,değerlerimizi sevmiyoruz ki,millet nasıl sevsin.Benim gözümde Şenol Hoca avrupanın en iyi 3-5 hocasından birisi ama adamcağız genede yaranamıyor.Rakipleri eze eze yeniyor,İstanbul büyükleri denilen takımlara puan farkları atıyor ama hala eleştiriliyor,pes doğrusu.Kimse kusurabakmasın ama bunun adı nankörlük,vefasızlık.Yok konuşacağına işini yap,yok bu oynasın şu oynamasın,orada dur derler adama,adamcağızın işi ortada,yaptıkları ortada daha ne göreceksizni ki anlamıyorum ? 17 Maçın 16 tanesini kazansa 1 tanesinde berabere kalsa genede yaranamayacak bazılarına ben buna yanıyorum.

Daha düne kadar Milli takıma gidecek oyuncusu yokken takımın adam 5 tane yolladı ki eğer seçim daha objektif kriterlere dayansa eminin en az 7 tane giderdi Milli takıma.Takım futbol oynuyor,seyrederken keyif alıyorsun ama hala eleştiri.Bizim taraftar Barcelona'nın taraftarı olsa gene memnun olmayacak,muhakkak bir eksik arayacak ! Şenol Hoca giderse neler olur bir düşünün bakalım,takım ne hallere gelir.Adamcağızın istediği birazcık sevgi ve saygı bunuda bilgisi,karakteri ve verdikleri ile fazlası ile hakkediyor.

Biz bizi sevmez isek bizi kimse sevmez......

aynen katılıyorum ahmet abi
yok burak çıksın yattara girsin ceyhun oynamasın şöyle olmasın böyle olsun
yaw arkadaşlar bu takımın teknik drektörü ŞENOL GÜNEŞ tir.siz değilsiniz
ha o kadar çok biliyosanız geçin başlayın bir amatör takkımdan teknik drektör olun.eğer bir tek.dir. hata yapan yanlış yapan oyuncuyu hemen oyundan çıkarsaydı.sahada futbolcu kalmaazdı.ha bir de gelecek maçta hiç bir futbolcu maçlara rahat çıkamazdı.
boş boş konuşmayalım.eleştiri iyidir ancak bu oyuncu tercihleri üzerinden yapılmasın lütfen.çünkü şenol güneşin takdir hakkını kimsenin sorgulaması haddi değil....

Çağdaş DENİZ
13.01.2011, 03:51
sinirden çıldıracağım yaaaaaaaaaaaaaa

TheCrow
13.01.2011, 12:30
Şenol Güneş konuşuyordu da yanlış konuşmuyordu, takımın hakkı yine yensin yine çıkar aynı şekilde konuşur.

Kubilay ŞAHİN
13.01.2011, 12:50
Gayet Tarafsız bir bildirim olsun..:)

Şenol Güneşe sallayanlar başkanlarının açıklamalarını söylemiyor ama nedense..:)

Muhammet*
14.01.2011, 03:18
Birinin onlara skorun hala 2-1 olduğunu söylemesi gerekiyor. :D

M.S.SOFU
16.01.2011, 22:02
hocam değişikliklere cok sinir oldum bu akşam

sezer badur ferhat ali

burak yılmaz oyunda?

bence
piotr pawel ve mehmet oyuna girebilirdi

Mesut
17.01.2011, 00:08
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6297-2H6Q5X5H.jpg

Hocam sizde çaktırmadan kolbasti oynuyorsunuz kapalı kapılar altında
hal ve hareketlerın bunu gösteriyor
yeme bizi hocaaaaa :D
çık ortaya :D

Bera B.
17.01.2011, 02:35
Jaja'yı ilk 11de oynatarak hakikaten bi önyargımı yıkmış oldun hocam.

61Cem61
17.01.2011, 03:17
haberim var

maç sonu hoca açıklama yapmış hazır değiller diye

ne olur yani kadroya alsa,adamlar çıksa bi onbeş dakka topa vursa

şimdi sezer badur oyuna girse ne oluyor girmese ne oluyor
acaba kötü oynarsalar taraftarın önüne atarım mı diye düşünüyor anlamadım ki?
Büyük ihtimal öyledir malum bizim insanımız biraz tez yargılar.Ama bende hoşnut değilim bu durumdan.

pReN@_61
17.01.2011, 15:54
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6297-5O6V2Z9G.jpg

Yavuz Hasan
17.01.2011, 23:50
muhtemelen hazır olmayanları taraftar önüne atmak istememiştir çünki şenol hoca hemşehrilerini tanıyor

hAtes
18.01.2011, 00:26
muhtemelen hazır olmayanları taraftar önüne atmak istememiştir çünki şenol hoca hemşehrilerini tanıyor

Çok iyi özetledin bence, taraftarı dinlese Şenol Hoca şimdi bir Burak, bir Umut bir Selçuk falan yoktu ortada..

Chiko
18.01.2011, 13:19
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6305-4M1X1W4J.jpg

ergin cesit
18.01.2011, 13:50
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6305-4M1X1W4J.jpg

yüzün hep gülsün hocam

pReN@_61
18.01.2011, 15:05
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6305-6P0Y9E0P.jpg

İlker ToSun
18.01.2011, 23:24
bugünkü haberlere göre antrenmanın en çalışkan ismi Şenol hocaymış. sahanın etrafında 10 tur koşmuş.

allah korusun Onur bi sakatlansa kaleye Tolga yerine kondisyonu yerinde bi Şenol hocayı hepimiz tercih ederiz

bence o da buna hazırlanıyo :)

a f s
19.01.2011, 10:46
Şenol Hocam hep şen ol ve bizi güneş gibi aydınlatmaya devam et.

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6305-0A7L9V0X.jpg

sifuni
19.01.2011, 11:45
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6297-2H6Q5X5H.jpg

Hocam sizde çaktırmadan kolbasti oynuyorsunuz kapalı kapılar altında
hal ve hareketlerın bunu gösteriyor
yeme bizi hocaaaaa :D
çık ortaya :D

bu daha çok kafkas oyununa benziyor :D

Deniz Tosunoğlu
20.01.2011, 19:06
5 dil bilen Şenol Güneş, futbol hayatındaki başarısını teknik direktörlük kariyerinde de sürdürmüştür.

Hangi dilleri biliyor Senol hocam? Bilen varmi lütfen yazsin buraya .

İlker ToSun
20.01.2011, 19:17
5 dil bilen Şenol Güneş, futbol hayatındaki başarısını teknik direktörlük kariyerinde de sürdürmüştür.

Hangi dilleri biliyor Senol hocam? Bilen varmi lütfen yazsin buraya .

böyle birşey olsa bilinirdi zaten.

sen bu bilgiye nerden ulaştın ? gerçekliğine ihtimal vermiyorum

güneyli
20.01.2011, 19:30
Her bir alanın ayrı bir literatür olduğunu kabulle düşünecek olursak ,kalp,akıl,empati,vicdan ve Türkçe dillerini bilmesi bize yetiyor..

Alp Yavuz 13
20.01.2011, 20:55
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6327-4H2L4N8S.jpg

çerceve yapılıp asılacak bir resim ya saygım ve sevgim sonsuz hocam sana gülüşlerimiz eksik olmasın yüzümüzden.....

Deniz Tosunoğlu
20.01.2011, 20:58
elini agzina tutan o abi bana 2-3 kez kizmisti Trabzonspor hollandaya gelirken, tanidim onu :D

Deniz Tosunoğlu
21.01.2011, 21:09
1000. mesajim Senol hocam icin :)

Hocam, size güvenimiz SONSUZ.

Sefa
22.01.2011, 17:55
Sezer Badur çok maç kazandıracak bize Hocam haklısınız..

Gol attıktan sonra da biraz daha yatalım 1-0 1-0 alırız Şampiyonluğu!

AYYILDIZ
22.01.2011, 17:58
Yattara degisikligi neden?
Burak Yilmaz aski neden?
Madem hazir degiller neden transfer yaptik?

blackrain61
22.01.2011, 18:03
Yillar degisti, mac kaderimiz degismedi. Bu mactaki gol kacirma yarisi 96´daki Vanspor macini bana nedense tekrar hatirlatti. Insallah sonu ayni olmaz. Ama sahada sampiyon olmak isteyen bir takim görmedim, onun yerine show yapmaya calisan ve ikinci yarida da sanki mac bitse de eve gitsek diyen futbolcular vardi.

DeAgLeMaNyAq
22.01.2011, 18:04
Hocamıza saygımız sonsuz ancak her topu ezen Jaja'yı her an bir şey yapar diye 90 dakika sahada tutup, bana göre maçın en hırslı oyuncusu Colman'ı çıkarıp Sezer'i sokarak ne yapmaya çalıştığını merak ediyorum...

Kazım Uzunboy
22.01.2011, 18:06
Bu iş pek iyi olmadı hocam.

Ama üstesinden geleceğiz inşallah.

Emirhan Makul
22.01.2011, 18:08
Sezer Badur ve Burak yılmaz ile mutlu yıllara Şenol Hocam.

ahamitokutan
22.01.2011, 18:11
çok üzgünüm ama şenol hoca bazı şeyleri aşamamış bu saatten sonra da aşacağına ihtimal vermiyorum.nazı hareketlerinin nedenini cidden merak ediyorum.mesela yeni alınan bir adamı neden 3 ay sonra oynatmaya başlar.veya zafer yelen gibi bir adamı gönderdiği yerde neden sezer baduru oynatır.veya gabric gibi bir adamı varken(ki bugün nasıl bir adam olduğunu gördük bir daha) onu gönderip bizi buraka neden mahkum eder vs vs... ilginç gerçekten,sebepleri bulan var mı bilemiyorum!

Bekir
22.01.2011, 18:16
Türk futboluna Şenol Güneş'ten çok güzel bir ders daha...

Futbolseverlere bir maç nasıl hediye ediliri göstermiş oldunuz tebrikk ederim hocam..

Dursun Kaplan
22.01.2011, 18:19
Yattara takıntın nedir hocam ?

Ha bir de Sezer Badur'a daha ne kadar şans vereceksin ? Mehmet Çakır gibi adam dururken, Sezer gibi sahada olmaktan aciz bir adamı kurtarıcı olarak oyuna almak çok saçma.

ApoCaN28
22.01.2011, 18:21
Ne kadar iyi olursan ol hocam bize laik değilsin !

Biz daha iyilerine laiğiz misal Hugo Bross , Ziya Doğan , Lazaroni vs.

İslam Sezer
22.01.2011, 18:21
vay be ne oldu küme mi düştük.
statta takımı,oyuncuları yuhalayanlar,burada Şenol hocaya atıp tutmalar.
işte neden 26 yıldır şampiyon olamıyoruz sorusunun cevabı.
kardeşim bir de 14 puan gerideki takımın taraftarına bakıyorum bir de bize.
fark apaçık ortada.
kupadan mı elendik,şampiyonluk mu gitti?
ne oldu ki hemen karalar bağladınız,gemileri yaktınız?

Bekir
22.01.2011, 18:22
Karşıma Şenol hoca çıksa ilk sorum ''Sezer'de ne gördüğünü'' sorucam,bu kadar insanın göremediği ne var bu Sezer'de...

Adamda hiç bir özellik yok Sanayiden bi tane Rot balansçı,ne biliyim Kaportacı falan getir en az Sezer kadar oynar...

seyduna_efil
22.01.2011, 18:22
şenol hoca bugün kritik hatalar yapmıştır,ama yinede "ışığı gözlerine değil önlerine tutmalıyız"

dimsag
22.01.2011, 18:23
hermaçta jajaya gerektiğinden fazla forma şansı veriyor adam her maçta nerdeyse ikinci yarı kayıpları oynuyor yediğimiz golde onunda payı var rakip iki oyuncu değiştirdi 46. dakikaya kadar biz ilk oyuncuyu 70 de sahaya sürdük oysa 50.dk da maç gidişatını belli etmişti

Deniz Tosunoğlu
22.01.2011, 18:24
hocam sana güveniyorum..

Bülent Bayraktar
22.01.2011, 18:27
eskisi hastalığı nüksetti yanlış değişiklikler yapmaya başladı

sessizkral_1
22.01.2011, 18:29
Hocam sana güveniyorum ancak eleştremeyeceğim anlamına gelmesin.

COLMAN'ı hangi mantıklı gerekçeyle çıkardığını gerçekten merak ediyorum hocam.

Birde bu brozek kardeşler kampa yetişti ama kadroya giremiyorlar.Yetersizlerse niye daha iyileri alınmadı? Hazır değillerse niye değiller?

ziyaretci
22.01.2011, 18:30
hocamızın en kotu perfonmansıydı.. insallah nazarı alır uzerinden..

macın 45-55 arası takım dusmus ANkaragucu yuklenioken en ufak deisiklik yapmaması cok kotu oldu
ustune tek ayaktaki adam yattara yı alması .. İkinci yarının gezenleri burak-jajayı 80 dk saklaması

allahım insallah yardımcı olursun bize hem bize hem hocamıza

erolizmts
22.01.2011, 18:31
Burak ve Yattara'yı aynı anda ilk 11'de oynatmanın dezavantajını göremedi Şenol hoca. Burak'ı 50 maç sol kanatta oynatsan, bundan daha fazla fayda sağlanamazdı. Ama ısrarla Burak sol açıkta oynatıldı ve doğal olarak hücum'un sağ kanadında gösterdiği faydayı gösteremedi. Halbuki Yattara sol kanatta da verimli olabilen bir oyuncu. Belki dönüşümlü kanatlarda yer değiştirebilirlerdi. Sonuçta ligin ilk yarısında Trabzonspor'un en faydalı futbolcusu taraftarımız tarafından yuhalandı. Taraftarımızında eski formunu yakaladığını görmüş olduk.

Ayrıca Gs veya Bjk; adamlar aldıkları yabancıları 1 hafta sonra ilk 11'de sahaya sürüyor ve adamlar çatır çatır oynuyorlar. Bizim yabancılar 20 gün önce takıma katılıyorlar ama tribünde maç izletiyoruz. Ya biz doğru yapıyoruz ya da Simao, Almedia, Culio gibi oyuncular 1 haftada sahaya sürenler fantezi yapıyor.

Hasan61
Burak bu takıma ciddi katkı verdi,vermeye de devam edecektir ama kötü olduğu bir maçta bu kadar zorlaması yanlıştı.
Ayrıca Colman'a ders vermek için Sezer'i sahaya sürmek intihardır.Colman kötü olabilir ama çıkınca girecek oyuncu Sezer olamaz.
Yine de sonuna dek yanındayım Hocam..

Ahmet Başkaya
Saygılar baba ;)

Mert Oğuzlu61
22.01.2011, 18:32
sadece bir konuda eleştirimi yapmak istiyorum şenol hocam, maçla alakalı bir durum değil.

şenol hocam, bu transfer döneminde yönetime verdiğin listede ''brozekler'' kaçıncı sıradaydı ?

A planında olmadıkları kesin, B de bile olduklarını sanmıyorum... peki C, D, E, F ..... ??? HANGİSİ ?

şenol hocam Allah aşkına şu maçta sahaya çıkıp 45dk oynayamayacaksa biz bu adamları niye alıp kadroda gereksiz yere kuru kalabalık yaptık ? madem hazırlık maçlarında kupa maçlarında oynayamayacaklar madem bu adamların liginde sezon bitti 1 aydır topa değdikleri yok, niyeeeeee aceleci davrandıktaaa ASIL İSTEDİĞİN jovanovic i almadık yada cleo yu ???

hocam niye A planındaki adamı aldırmıyorsun niye niye niyee ??? adım gibi eminim senin listende bu adamlar ne ilk sırada nede 2. 3. sıradalardı..

Misina
50.dakikadan sonra Colman Jaja Yattara üçlüsü birlik etmişçesine aynı anda oyunda düştüğü zaman müdahale etmeliydi.Sezer müdehalesi geç oldu sonucu pahalı oldu

Sefa
Gol attık mı neden geri çekiliriz an-la-mı-yo-rum..

Colman çıkıp neden Sezer girer yine anlamıyorum. Sezer mi alacak maçı ? Öyle bir ışık mı gördünüz Hocam binlerce kişinin görmediği.

Bekir
22.01.2011, 18:35
sadece bir konuda eleştirimi yapmak istiyorum şenol hocam, maçla alakalı bir durum değil.

şenol hocam, bu transfer döneminde yönetime verdiğin listede ''brozekler'' kaçıncı sıradaydı ?

A planında olmadıkları kesin, B de bile olduklarını sanmıyorum... peki C, D, E, F ..... ??? HANGİSİ ?

şenol hocam Allah aşkına şu maçta sahaya çıkıp 45dk oynayamayacaksa biz bu adamları niye alıp kadroda gereksiz yere kuru kalabalık yaptık ? madem hazırlık maçlarında kupa maçlarında oynayamayacaklar madem bu adamların liginde sezon bitti 1 aydır topa değdikleri yok, niyeeeeee aceleci davrandıktaaa ASIL İSTEDİĞİN jovanovic i almadık yada cleo yu ???

hocam niye A planındaki adamı aldırmıyorsun niye niye niyee ??? adım gibi eminim senin listende bu adamlar ne ilk sırada nede 2. 3. sıradalardı..
Farkeder mi 1. sırada 2. sırada 3. sırada??

Oynatmadıktan sonra istersen Barcelona'dan fantastik 3'lüsünü al ne işe yarar??

Rakiplerimiz uçaktan indiripp oynatıyor,Biz hazırlık maçlarında bile oynatmıyoruz..

Neden aylarca beklenir,bu nasıl mantıktır?

Kubilay ŞAHİN
22.01.2011, 18:35
Hocam Her şeyi anlarım Yattarayı anlamam..

Bu adamı oynatmalısın.. Bu maç oynat diğer maç kadroya alma..

Gereksiz ve mantıksız dı Yattara değişikliği..

Ama sezer olayına lafım yok..

MuratB.
22.01.2011, 18:36
Yürümeye takati olmayan Burak Yılmaz'ı nasıl 85 dakika oyunda tutarsın?

Bir de şu yeni alınan yabancıyı bilmem kaç hafta geçmeden oynatmayan yapından kurtul hocam.

unique
22.01.2011, 18:36
Hemen Şenol Hoca'yı asıp kesmeyin, bir sakin olun. Eleştirilecek taraflar var tabii ama hakaret tarzı şeyler ayıp oluyor. Yattara'yı iyi oynarken çıkarması, Brozekleri hala hazırlayamaması, Burak'a kötü oynadığı halde bu kadar dayanması eleştirilebilir yönler, ama usulüyle arkadaşlar. Sanki 18 maçta 43 puanı başka hoca aldı.