PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Asi Çaykaralı61
17.10.2010, 20:56
Şenol Güneş'in açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5597-0J7V9F0H.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Kasımpaşa galibiyetinin ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi.

“Bu maçta önemli olan skor değil kazanmaktı. Bu maçı kazanmak için hafta arasında çok ciddi çalışmalar yaptık. Çalışmaların da sahaya yansıdığını gördük. Oyuncularım maça iyi konsantre oldu. Kasımpaşa moralsizdi, son haftalardaki aldıkları mağlubiyetler nedeniyle. Galibiyet almak istiyorlar. Oyuncularım rakibin direncini kırdı önemli olanda rakibin direncini kırmaktı. Rakip en azından puan almak istiyordu bizim de kazanmamız gerekiyordu. Bugün sonuç farklı olabilir ama biz mükemmel değildik. Ülkemizin bir sıkıntısı var oyuncunun beyninin ucunda düşünce olarak rakibin zafiyeti varsa olumsuz olarak yansıyor. Bugün rakip bize atak yapmadı bizim çıkışlarda kaybettiğimiz toplarla kalemize geldiler. Bunun sonucunda bize pahalı olacak dersler aldık. Kasımpaşa iyi oyunculardan oluşuyor.

Manisaspor ve Beşiktaş maçlarında iyi oynadık. Kazansak da kaybetsek de iyi işler yaptık. Sadece Antalyaspor maçında iyi değildik. Haftaya Gençlerbirliği ile zor bir maç olacak.

Burada kısıtlama nedeniyle seyirci azdı. Bize destek olan seyircimize güzel futbolla güzel sonuçlar hediye etmek istiyoruz.

Lig maratonunun daha başlangıcındayız. Hızlı giden takım düşüş yapabilir Fenerbahçe çok eleştirildi ama Beşiktaş’ı geçme durumuna geldi. Kayserispor da iyi gidiyor. 6-7 takımın zirve yarışında olacağını tahmin ediyorum. Tüm takımlara değinmek istemiyorum. Arkadan sürpriz yaparak gelebilecek takımlar var. Mesela Manisaspor bizi ve Beşiktaş’ı mağlup etti. Zayıf güçlü ayrımı yapmadan çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5597#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5597#Icerik)

Mustafa Yüksek
17.10.2010, 21:36
Her şey için teşekkürler hocam..Jaja'yı kaybetmediğin için, kendince oyuncunu değerlendirdiğin için...

Trabzonspor'un olan her değeri sonuna kadar kullanmaya çalıştığın için...Bunu anlamayanlar olabilir ama seni anlayanlar da az değil hocam...Şampiyonluk gelecekse senle daha da anlamlı olacaktır...

Ilelioglu
17.10.2010, 22:52
Hocam dersini yine cok iyi calismis, Tebrikler..:alkış:

Ayrica benim yazdigim ideal on birle cikmasi cok süperdi...:D

Böyle devam Hocam...:);)

Mustafa Ayazoğlu
18.10.2010, 00:50
Şenol Güneş'i tebrik ediyorum.. Oynatarak veya oynamayarak herkesi adam ediyor ya helal olsun.. Sözleri kurşundan beter futbolcular için.. Bencilliği eritip takımdaşlığı artırdıkça hem futbolcular hem takım kazanacak..

Gollerden sonra takımın gol sevinçleri beni mest etti..

Birliktelik ve takım ruhu = Şampiyonluk

Serdær
18.10.2010, 00:51
Şenol Hocam ;

3'lü orta sahadan vazgeçmemiz gerektiğini umarım anlamışsındır ..

Kazım Uzunboy
18.10.2010, 04:10
Ve en büyük teşekkür sana Şenol Hocam.

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62685F62615F636162615162676B65696B66636169639679.j pg

Tatar Kemal
18.10.2010, 10:40
hocam bir numarasın. Allah seni başımızdan eksik etmesin. inşallah 15 yıl bu takımın başında kalırsın. senin gibi futbol bilgisi ve tecrübesi mükemmel, efendi, düzgün karakterli birisinin takımımız başında olması gerçekten beni çok gururlandırıyor ve sevindiriyor. skor ne olursa olsun arkandayız.

İlker ToSun
18.10.2010, 15:31
3 puanla geçilmesi şart olan bir haftadan 3 puanla çıktığımız için Şenol hocayı tebrik ederim. Ben yanlış hatırlamıyorsam ilk defa 7-0 lık bir galibiyet görüyorum o yüzden bu çok önemliydi :)

bu galibiyet bize umarım kötü sonuçlar olarak geri dönmez.

en büyük korkum da zaten Şenol hocanın aşırı imtiyaz tanıyıp herkesten farklı davrandığı burak'ın attığı 2 golün onun yerini iyice sağlamlaştırması ve Jaja, Yattara gibi adamların yedek kalması olacak.

bu galibiyet aldatıcı olmamalıdır ve "kazanan kadro değişmez" diye de birşey yoktur.

Trabzonspor'un ideal ilk 11 inde Umut ve Burak'a normalde yer olmaması lazım.

Dilerim Şenol hoca bunu (özellikle de Burak konusunda) anlar. Burak gibi bir adam ilk 11 de sahaya çıkarken Jaja gibi bir adam, Yattara gibi bir adam yedekte tutul(a)maz

Gençlerbirliği maçında ideal ilk 11 imize dönmeliyiz

Samet Yildirim
18.10.2010, 18:38
Müthis T.Direktör bana göre, kimseyi kaybetmiyor hepsini kazanmak istiyor ve oyuncuda istedigi zamanda takima kazandiriyor...
Aciklamalarina hayranim müthis gercekten.
Kimseye kafayi takmiyor.
Biz su gitmeli bu gitmeli diyoruz o ise oynatiyor oynattirmaya calisiyor haketten mükemmel.

ugurozturk
18.10.2010, 18:49
Buraka ben de kılım, ama fizik gucundeki artış ortada. Kazandığı fauller ortada. Sağ kanat olmasına rağmen ceza sahasında yaptığı koşular ortada. Yattaranın performansı da ortada. bence bu açıdan da değerlendir ilker.

İlker ToSun
18.10.2010, 18:52
Buraka ben de kılım, ama fizik gucundeki artış ortada. Kazandığı fauller ortada. Sağ kanat olmasına rağmen ceza sahasında yaptığı koşular ortada. Yattaranın performansı da ortada. bence bu açıdan da değerlendir ilker.

hep anlatılan birşey vardır iki çiçeğe aynı miktarda su verip birine güzel sözler söyler birine de devamlı kötü sözler söyler isen biri açar biri solar diye.

burağa tanınan imtiyazın, gösterilen sabırın, tanınan şansın, üzeründeki ısrarın yarısı yattaraya gösterilse şu an şampiyonluk yolundaki en iddaalı takım olduğumuzu gönül rahatlığıyla söylerdim.

tekrar söylüyorum, Şenol hoca "yanlış ata oynuyor". Kasımpaşa maçı yanıltmasın.

Sivas yanılgısının tokadı gecikmedi, umarrım bu maçın da bir tokadı olmaz

ugurozturk
18.10.2010, 18:55
bence biraz guvenelim şenol hocaya, ben şenol hocanın hiçbir talebesine öz-üvey muamelesi çekeceğine inanmıyorum, ama kendince yattaradan ya da buraktan nasıl daha iyi yararlanırım düşüncesiyle bir buraği bir yatatrayı kesip ikisine de ders veriyor..

ugurozturk
18.10.2010, 18:59
Müthis T.Direktör bana göre, kimseyi kaybetmiyor hepsini kazanmak istiyor ve oyuncuda istedigi zamanda takima kazandiriyor...
Aciklamalarina hayranim müthis gercekten.
Kimseye kafayi takmiyor.
Biz su gitmeli bu gitmeli diyoruz o ise oynatiyor oynattirmaya calisiyor haketten mükemmel.

faruk ozak da ligtvye verdiği roportajda şenol hoca için boyle demişti... kmimi verirsen ver milli futbolcu yapar demişti..

fenerde serkan burak neydi, şimdi ne .. selçuk ersun hocanın gidişine neden olmuştu, şimdi maestro.

fark = şenol güneş.

hamucera
18.10.2010, 20:28
hep anlatılan birşey vardır iki çiçeğe aynı miktarda su verip birine güzel sözler söyler birine de devamlı kötü sözler söyler isen biri açar biri solar diye.

burağa tanınan imtiyazın, gösterilen sabırın, tanınan şansın, üzeründeki ısrarın yarısı yattaraya gösterilse şu an şampiyonluk yolundaki en iddaalı takım olduğumuzu gönül rahatlığıyla söylerdim.

tekrar söylüyorum, Şenol hoca "yanlış ata oynuyor". Kasımpaşa maçı yanıltmasın.

Sivas yanılgısının tokadı gecikmedi, umarrım bu maçın da bir tokadı olmaz

Yattara bu sezon 2 maç oynadı onun haricinde özellikle bjk maçında 10 dakika oynadı ondan sonra sahada yürüyemiyordu,

birde bunun idman kısmı var, hazırlık kısmı var, 1 haftalık süreç bu süreçte kim daha hazır kim değil bunu en iyi Şenol Hoca bilir, kararları bence çok doğru

Celil Köse
18.10.2010, 21:50
Yattara bu sezon 2 maç oynadı onun haricinde özellikle bjk maçında 10 dakika oynadı ondan sonra sahada yürüyemiyordu,

birde bunun idman kısmı var, hazırlık kısmı var, 1 haftalık süreç bu süreçte kim daha hazır kim değil bunu en iyi Şenol Hoca bilir, kararları bence çok doğru

Birde şöle bir gerçek var Yattara 7 yıldır burda 3 maç üst üste etkili olduğu maçı hatırlayan varmıdır acaba?

Üstelik Yattara yaşlanıyor eski gücü ve kıvraklığı azaldı sanki..

Ilelioglu
18.10.2010, 21:54
3 puanla geçilmesi şart olan bir haftadan 3 puanla çıktığımız için Şenol hocayı tebrik ederim. Ben yanlış hatırlamıyorsam ilk defa 7-0 lık bir galibiyet görüyorum o yüzden bu çok önemliydi :)

bu galibiyet bize umarım kötü sonuçlar olarak geri dönmez.

en büyük korkum da zaten Şenol hocanın aşırı imtiyaz tanıyıp herkesten farklı davrandığı burak'ın attığı 2 golün onun yerini iyice sağlamlaştırması ve Jaja, Yattara gibi adamların yedek kalması olacak.

bu galibiyet aldatıcı olmamalıdır ve "kazanan kadro değişmez" diye de birşey yoktur.

Trabzonspor'un ideal ilk 11 inde Umut ve Burak'a normalde yer olmaması lazım.

Dilerim Şenol hoca bunu (özellikle de Burak konusunda) anlar. Burak gibi bir adam ilk 11 de sahaya çıkarken Jaja gibi bir adam, Yattara gibi bir adam yedekte tutul(a)maz

Gençlerbirliği maçında ideal ilk 11 imize dönmeliyiz

Trabzonspor'un ideal on biri rakibe göre ve saha sartlarina göre degisir, degismeli...

Burak'i bu sekilde kücük düsürmek ne kadar mantikli, herkes yedek bekler, kimse tartisilmaz kimse dört dörtlük degildir...

Bu macta demek Yattara veya Jaja'ya ihtiyac yoktu...:);) En azindan üc puan icin yoktu...

Travelair
18.10.2010, 23:49
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/5601-6D3G6I3X.jpg

Hocam bir bildiğiniz vardır elbet ama antreman da olsa tekmeliksiz idman sağlık emniyeti açısından bana tuhaf geliyor

Samet Yildirim
19.10.2010, 02:44

-Ankaragücü-Trabzonspor devre arasinda girdi ve takima tempo kazandirmadi mi is yapmadi mi ?
-FB macini yazmaya gerek yok...
-Sivasspor maci...

BJK macinda yaptigimiz hemen hemen her atak yattaranin sayesindeydi yapmayin etmeyin. Kasimpasaspor macina göre oyuncu degerlendirmemek lazim o macta Yattara oynamadi oynasaydi bos alanlarda felan ne yapardi biliyoruz yani.

Iyiki hocamiz Senol Güneste böyle kompleksleri yok...Gerektiginde yattara yine oynicakdir ve katkisida olacak...

bangkook_61
19.10.2010, 03:17
Burak ı bende sevmem ama hadi hücumu geçtim savunma konusunda da çok istekli. Forvete yardımını açıkçası beğeniyorum, koşularını beğeniyorum. Yattara eski Yattara olsa ben kesin oynatırdım. Ama gerçek şu ki sakatlık Yattara dan çok şeyler alıp götürmüş. Ortaları ve sürati hala yerinde ama patlayıcılığı artık yok. Resmen durarak oynuyor. Eski çalımlarını hepimiz biliyoruz. Oynadığı maçlarda fake çalımları dışında çalım attığını hatırlamıyorum. Daha garibi denemiyor bile. Ya korkuyor ya yapamıyor. Ama gerçek olan bişe var ki şu an 11 i hak etmiyor.

İlker ToSun
19.10.2010, 15:26
Şenol hocaya Yattara üzerinden yapacağım başka bir eleştiri daha var.

Şenol hoca kendisi değil miydi bu Yattara'ya 1. kaptanlığı veren ?

Yahu takımın 1. kaptanı oynatılıp oynatılmayacağı hep maç anına kadar belli olmayan, her an oyundan çıkartılabilecek, yok sayılabilecek bir adam olabilir mi allah aşkına.

Bizler burada "Trabzonspor kaptanılğı" üzerine neler söylerken, o pazubanda ne anlamlar yüklerken Şenol hoca onu sadece bir "bez parçası" olarak gördüğünü bizlere her hareketiyle gösteriyor. Hadi bunu elin oğlu yapar da Şenol hoca nasıl yapar anlamak mümkün değil. Bu takıma ruhunu ve değerlerini kazandıran yılların baş aktörlerinden olan Şenol hoca daha "Trabzonspor kaptanlığı"nı ayaklar altına düşürürse vay bizim halimize.

Şenol hocaya takvsiyem, ya Yattara'dan kaptanlığı al ve devre arası yolla yada Yattara'ya bir kaptanmış gibi davran ve insanların da ona öyle davranmasını sağla. Yattara 1. kaptan olarak topun başına geçtiğinde 2. kaptan Selçuk'un onun eline vurarak topu ondan aldığını da daha unutmuş değiliz.

Şimdi bu yazdıklarıma çıkıp "ulan Şenol hocayı eleştireceğim diye bu kadar da zorlama yorum olmaz ki" diyecek olanlara şimdiden cevabımı vereyim ,, biz Trabzonspor kaptanlığını bir "bez parçası"ndan öte öğrendik ve öyle anlamlar yükledik zira bunun en güzel kanıtlarından birisi de Dozer Cemil'in imzamda yazan sözüdür.

Ahmet Başkaya
19.10.2010, 16:14

Yahu takımın 1. kaptanı oynatılıp oynatılmayacağı hep maç anına kadar belli olmayan, her an oyundan çıkartılabilecek, yok sayılabilecek bir adam olabilir mi allah aşkına.

Bizler burada "Trabzonspor kaptanılğı" üzerine neler söylerken, o pazubanda ne anlamlar yüklerken Şenol hoca onu sadece bir "bez parçası" olarak gördüğünü bizlere her hareketiyle gösteriyor. Hadi bunu elin oğlu yapar da Şenol hoca nasıl yapar anlamak mümkün değil. Bu takıma ruhunu ve değerlerini kazandıran yılların baş aktörlerinden olan Şenol hoca daha "Trabzonspor kaptanlığı"nı ayaklar altına düşürürse vay bizim halimize.

Şenol hocaya takvsiyem, ya Yattara'dan kaptanlığı al ve devre arası yolla yada Yattara'ya bir kaptanmış gibi davran ve insanların da ona öyle davranmasını sağla. Yattara 1. kaptan olarak topun başına geçtiğinde 2. kaptan Selçuk'un onun eline vurarak topu ondan aldığını da daha unutmuş değiliz.

Şimdi bu yazdıklarıma çıkıp "ulan Şenol hocayı eleştireceğim diye bu kadar da zorlama yorum olmaz ki" diyecek olanlara şimdiden cevabımı vereyim ,, biz Trabzonspor kaptanlığını bir "bez parçası"ndan öte öğrendik ve öyle anlamlar yükledik zira bunun en güzel kanıtlarından birisi de Dozer Cemil'in imzamda yazan sözüdür.

İlker herkesin yorumuna saygım var eleştirmek için eleştiriyorsun falan diyecek değilim de .

Olayı öyle bir ajite etmişsin ki yuuuu Şenool diyesim geldi .

Şunu okuyan ve takımla alakası olmayan biri , Şenol Hoca kaptanlık pazubandını çiğnedi sanar .

Kaptan , oynamak zorunda mıdır ?

Zaten kaptan her zaman oynayacak olsa 2.kaptan 3.kaptan seçilmesinin sebebi nedir ?

Yok arkadaş hepsinde oynamasın ama 10 maçın 9 unda oynasın diyorsan ona da katılmam .

Ne bilsin Şenol Hoca Yattara'nın formsuz olacağını .

Sen pazubandını bez parçası görmüyorsun , Şenol Hoca'da görmüyordur emin ol .

Ama senin pazubandına ilk 11 garanti belgesi gibi gördüğünü anladım ben , inan kaptanlık o da değil .

Cafer Bulur
19.10.2010, 16:57
Senol hoca,bu kulüpte 1, bilemedin 2 en fazla 3 yil kalirim aciklamasini yapti mi`?

Eger dogruysa bunu senol hocama yakistiramadim.

Mustafa Yüksek
19.10.2010, 17:01
Senol hoca,bu kulüpte 1, bilemedin 2 en fazla 3 yil kalirim aciklamasini yapti mi`?

Nerden duydun abi?

Hüseyin Bağdat
19.10.2010, 17:08

Şahsen ben böyle birşey duymadım. Söyleyeceğinide sanmıyorum. Siz nerden duydunuz acaba?

Cafer Bulur
19.10.2010, 17:20
Nerden duydun abi?
Trabzonun sesi sitesinde senol günesin aciklamalarina dair sadri senerin görüsleri yaziyor.

bangkook_61
19.10.2010, 17:26

İlker bazen sırf eleştirmek için eleştiriyorsun. "Ben farklıyım herkes bunu anlamalı" diye bir çaba içerisindesin bariz. Kaptanlık en iyi oynayana değil en iyi söz geçirene verilir. Dersen ki Yattara o özelliği de taşımıyor ona lafım olmaz. Ama sırf oynamıyor diye eleştirmek kusura bakma ama baştan aşağı saçmalık.

Man Utd de kaptan Gary Neville dir. Kaç senedir kadroya giremiyor bir bak istersen.

SEDAT
19.10.2010, 20:13
- Selçuk , Ceyhun , Colman Düzenini Bozmayın Hocam..

İlker ToSun
20.10.2010, 00:12
İlker bazen sırf eleştirmek için eleştiriyorsun. "Ben farklıyım herkes bunu anlamalı" diye bir çaba içerisindesin bariz. Kaptanlık en iyi oynayana değil en iyi söz geçirene verilir. Dersen ki Yattara o özelliği de taşımıyor ona lafım olmaz. Ama sırf oynamıyor diye eleştirmek kusura bakma ama baştan aşağı saçmalık.

Man Utd de kaptan Gary Neville dir. Kaç senedir kadroya giremiyor bir bak istersen.

Evet eleştirmek için eleştiriyorum, bu iş için aldığım parayı bir duysan inan sen de başlarsın bu işe acayip karlı.

Belli bir amaç uğuruna kullanıyorum bu siteyi.

İlker ToSun
20.10.2010, 00:18
İlker herkesin yorumuna saygım var eleştirmek için eleştiriyorsun falan diyecek değilim de .

Olayı öyle bir ajite etmişsin ki yuuuu Şenool diyesim geldi .

Şunu okuyan ve takımla alakası olmayan biri , Şenol Hoca kaptanlık pazubandını çiğnedi sanar .

Kaptan , oynamak zorunda mıdır ?

Zaten kaptan her zaman oynayacak olsa 2.kaptan 3.kaptan seçilmesinin sebebi nedir ?

Yok arkadaş hepsinde oynamasın ama 10 maçın 9 unda oynasın diyorsan ona da katılmam .

Ne bilsin Şenol Hoca Yattara'nın formsuz olacağını .

Sen pazubandını bez parçası görmüyorsun , Şenol Hoca'da görmüyordur emin ol .

Ama senin pazubandına ilk 11 garanti belgesi gibi gördüğünü anladım ben , inan kaptanlık o da değil .

sağlam bir "kaptanlık" mekanizması olan takımlar başarıya ulaşmıştır hep Ahmet.

2 maç üst üste bir pazuband aynı adamın kolunda 180 dk kalmışmıdır bilemiyorum açıkçası.

kaptan dediğin sahada teknik direktörün gözü kulağı ve sesidir, saha dışında ise arkadaşlarına abidir yol göstericidir. Bu takımın gerçek anlamda kaptanı kim belli değil.

Ve ben bu konuyu çok önemsiyorum. Benimle aynı derecede önemli görmeyebilirsiniz ama bence çok ama çok önemli.

Ahmet Başkaya
20.10.2010, 00:29
sağlam bir "kaptanlık" mekanizması olan takımlar başarıya ulaşmıştır hep Ahmet.

2 maç üst üste bir pazuband aynı adamın kolunda 180 dk kalmışmıdır bilemiyorum açıkçası.

kaptan dediğin sahada teknik direktörün gözü kulağı ve sesidir, saha dışında ise arkadaşlarına abidir yol göstericidir. Bu takımın gerçek anlamda kaptanı kim belli değil.

Ve ben bu konuyu çok önemsiyorum. Benimle aynı derecede önemli görmeyebilirsiniz ama bence çok ama çok önemli.

Katılıyorum kaptanlık çok önemli , ama Şenol Hoca'da senin dediğin gibi o piti piti al olm Yattara dememiştir .

Altındaki sebeplere bakmak lazım .

Yattara'ya daha çok sorumluluk verip ona güvendiğini göstermek .
Yattara'nın daha uzun süredir burda olması ve camiayı daha iyi tanıması .

Yattara'ya verirken kaptanlığı hoca Yattara'yı daha fazla kullanacağını düşünmüştür elbet .

Misal Galatasaray'ın kaptanı Arda sadece 3 maç görev aldı .

Bu nasıl kaptanlık düzenidir denilmesi saçma olur .

Ayrıca dediğim gibi , senin de dediğin gibi Mekanizma .

1. Kaptan - 2. Kaptan - 3.Kaptan seçilmesinin sebebi de budur .

Yoksa 2. Kaptan diye bir şey olmazdı de mi ?

1. Kaptan sahada değil diye , Kaptanlık sistemi kötü diyemeyiz .

Sen kaptanlık meselesinden dolayı hoca ile oyuncular arasındaki iletişimsel kopukluklardan örnek verebilir misin ?

İlker ToSun
20.10.2010, 00:49
Sen kaptanlık meselesinden dolayı hoca ile oyuncular arasındaki iletişimsel kopukluklardan örnek verebilir misin ?

İletişim kopukluğu olduğunu düşünmüyorum. Onu sadece kaptanın sıradan bir adam olmadığını söylemek için örneklendirdim.

Valla benim tek bir derdim ben kaptan gibi kaptan görmek istiyorum takımda. Kaptanlık işi haftalık hale geldi bizde

yorumsuz6117
20.10.2010, 00:57
Kaptan sıralaması şöyle olmalıdır bence.

1. Selçuk
2. Egemen
3. Serkan

İlker ToSun
20.10.2010, 01:07
Kaptan sıralaması şöyle olmalıdır bence.

1. Selçuk
2. Egemen
3. Serkan

aynen katılıyorum

SEDAT
20.10.2010, 01:09
- Kaptanlık Egemene Yakışır Bence..

Ahmet Faruk
22.10.2010, 12:16
Maç olmuş 5-0, takım sahada vakit geçirmeye başlamış.
Gönül isterdi ki 4. golden sonra Papy girsin Sezerin yerine. Ama olmuyor işte. Olamıyor heralde. Olamayacak gibi de.

Mustafa Yüksek
22.10.2010, 12:24
Kapntanlığın Yattara'ya verilmesi, performansını arttırması için yapılmış bir hamleydi...Daha fazla sorumluluk alması için...Benzeri Bayern'de olmuştu mesela, Van Bommel çok kırmızı görüp sıkıntı yarattığı için kaptanlık verilmişti...

Celil Köse
22.10.2010, 13:47
Maç olmuş 5-0, takım sahada vakit geçirmeye başlamış.
Gönül isterdi ki 4. golden sonra Papy girsin Sezerin yerine. Ama olmuyor işte. Olamıyor heralde. Olamayacak gibi de.

Maç kadrosun da olmayan bir oyuncu nasıl oyuna sonradan girsin..

Ahmet Faruk
22.10.2010, 14:52
Maç kadrosun da olmayan bir oyuncu nasıl oyuna sonradan girsin..

Yaani değil mi?
Götür adamı, hiç olmazsa bi soyunma odasının havasını alsın, maç öncesi konuşmasını dinlesin, gaza gelsin, daha sıkı çalışsın.
Sadece Papy için değil bu dediklerim, yetenekli, çalışması gereken alt yapı oyuncularının hepsi için.

Ama olmayacak işte.

Celil Köse
22.10.2010, 15:45
Bizim taraftarımız kadar kendine sanal kahramanlar yaratan başka bir taraftar grubu yoktur heralde..

Emirhan Uludüz
22.10.2010, 17:54
IFFHS, yaptığı değerlendirmede son 10 yılın en iyi teknik adamlarını listeledi.. Türkiyeden 2 Teknik Direktör bulunuyor..

Şenol GÜNEŞ 25 Puan ile 43. sırada,
Fatih Terim ise 18 Puan ile 60. sırada..

ukkarahan
22.10.2010, 17:57
güzel yazmışsın bunları. lig radyoda özellikle mehmet ayan beyefendi hep sıralarken mustafa denizli ve fatih terim deyip lafına devam ederken sanki son çıkışı kaçırmış sürücüler gibi geri gelip şenol güneş adını biraz emrivakide olsa anıyor. istemedende olsa biz ona çok haksızlık ettik kravatına taktık saç stiline taktık diyor.

Ilelioglu
22.10.2010, 18:44
IFFHS, yaptığı değerlendirmede son 10 yılın en iyi teknik adamlarını listeledi.. Türkiyeden 2 Teknik Direktör bulunuyor..

Şenol GÜNEŞ 25 Puan ile 43. sırada,
Fatih Terim ise 18 Puan ile 60. sırada..

Kaynak.....?
:)

Ilelioglu
22.10.2010, 18:49
Kaynak.....?

fanatik.com.tr;)

Turgay Atalay
22.10.2010, 18:49
milliyette ve fanatikte var o haber

Koray Yiğit
22.10.2010, 22:25
http://www.medyatrabzon.com/images/news/31951.jpg

Şenol'a söylemedik laf bırakmadılar”

Başbakanın Güneş yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan...Almanya - Türkiye maçı sonrasında Trabzonspor Teknik direktörü Şenol güneş hakkında değerlendirmelerde bulundu

“Şenol Güneş, Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda 3. yaptı, kıyafetinden saç şekline söylenmedik laf bırakmadılar. Takımı motive etmiş ve başarıya ulaşmış bir hocayı ‘havalı değil’ diye harcadılar. Zaten her konuda öyle olmuyor mu? Ne yaptığına değil, nasıl yaptığına bakılmıyor mu?” ifadelerini kullandı

Başbakanımız Şenol hocamızın medya kalemşörleri tarafından hışma tutulmasını çok güzel analiz etmiş ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz sözünden anlaşılacağı üzere lafı gediğine oturtmuş...Şenol hocamızın Türk futboluna kattığı dürüst ve başarılı hizmetlerini inşaallah kulüp takımı ile taçlandırmasını umut ediyoruz.

Koray Yiğit
22.10.2010, 22:43
Hddink'in Trabzona gelerek GB müsabakasını izlemeye gelmesi Türk futbolcularımız için büyük fırsat olacaktır..Şenol hoca Kadro yapısını oluştururken bunu gözardı etmeden tercihleri yapması gerekir.

Ceyhun,Egemen,Mustafa ve Serkan milli formaya talip isimler ancak Türk milli takımını bir kademe artıracak vasıflara sahip olan Engin Baytar için bu maç apayrı bir anlam taşıyacaktır.

Topla katedebilmesi,iki ayağını kullanabilme,adam geçebilme,çok yönlülüğü,toplu ve topsuz oyundaki dayanıklılığına güvendiğim için milli takıma girmesini çok arzu ediyorum inanıyorum ki Şenol hoca'nın motivasyonu ile tabiki herşeyin kendisinde bitmesi gerektiğinin inancında olan Engin'in bu imkanlardan faydalanıp formayı kapması elzemdir sakatlık riski bulunması dezavantajı olsa da fiziksel olarak tam kapasite olan bir Engin Baytar'ın takımı nereye taşıyacağını herkes biliyordur.

Ahmet Başkaya
23.10.2010, 03:41
Onur - Serkan- Egemen- Mustafa- Cale- Ceyhun-Colman - Selçuk- Jaja - Burak - Umut ilk 11 ile çıkar diye düşünüyorum .

Ama ben olsam :

Onur - Serkan - Egemen- Mustafa - Ferhat - Ceyhun- Colman -Selçuk - Jaja - Yattara- Umut ile sahaya çıkarım .

ukkarahan
23.10.2010, 10:17
sayın başbakanımızın fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamalarda hafızalarımızda hala...
biz asla unutmayız...

Dursun Kaplan
23.10.2010, 10:21
Zamanından sonra yapılan boş beleş açıklamalar işe yaramaz. :)

tslover
23.10.2010, 11:54
hocam lütfen artık şu kazanan kadroyu bozmamak gibi saplantılardan vazgeç.beşiktaşa gol attı diye mustafayı sürekli oynatırsan bir yerde illa yakacak.onun yerine glowackiyi girayı harcamayalım.bir diğer mesele jaja bu takımda olmalı diye düşünüyorum.hocamızı ne kadar sevdiğimi her zaman desteklediğimi herkes bilir ama bir noktayı özellikle belirtmek istiyorum bence şenol hoca'nın tek hatası:büyük hoca olmanın kapısındayken bir türlü o kapıdan giremiyor olması.sivas maçında kazanan kadoru bozmadık rehavetten manisa bizi dağıttı işte büyük hocanın bunu önleyebilmesi gerekirdi.nasıl olabilirdi?bence kadroyu büyük ölçüde değiştirmiş olsaydık oynayan oyuncular üzerinde rehavet değil baskı olurdu geçen haftadan dolayı ve biz rahat kazanırdık.olan oldu ama artık böyle bir şey yaşamayalım.bununda ötesinde jaja gibi bir adamı daha fazla yedek bekletmek büyük hocalığa yakışmaz 11'de oynatmak için illa kazanan takımın kaybetmesini beklemek gereksiz ve çok saçma.o zaman zaten hem takımın hemde adamın moral düzeyi sıfırlanmış oluyor.

Emrah KabuL
23.10.2010, 20:49
Umarım şu maçta ki hatalarınızı bir daha tekrarlamazsınız Şenol Hocam.

sessizkral_1
23.10.2010, 20:55
Hocam kazanan takımı bozmama hastalığından vazgeç.

Engin gibi bir adam nasıl yedek bekler.Jaja engin girdi takım bambaşka bir hale geldi.Olsun hatalarından ders çıkarman önemli.

Emrah KabuL
23.10.2010, 21:00
Hatalarından ders çıkarıp,çıkarmadığını önümüzde ki haftalarda göreceğiz.

Umarım yine bu şekilde kapanan bir rakibe karşı Alanzinho'yu sahaya sürmez. Umarım ilk yarıda ki kanatlarımızı bu kadar verimsiz hale getirmez.

Onur Şeref
23.10.2010, 21:01
6 tane yedek ne demek?

Sezer nerde?

Zafer nerde?

Yedeklere dahi alınmayacak kadar naptılar?

Ayıp değil mi o çocuklara? Ayıp değil mi koskoca(!) Trabzonspor'un altyapısında forma, o stadyumun 1 kere dahi olsa atmosferini tatmak isteyen çocuklara?

Ayıp ettin Trabzon camiasına Şenol Hoca, bunun hiçbir mantıklı izahı olduğunuda sanmıyorum.

Murat'
23.10.2010, 21:02
Hocam umarim bugunki mactan sen de gereken dersleri cikarirsin.

Ekrem D.
23.10.2010, 21:05
6 tane yedek ne demek?

Sezer nerde?

Zafer nerde?

Yedeklere dahi alınmayacak kadar naptılar?

Ayıp değil mi o çocuklara? Ayıp değil mi koskoca(!) Trabzonspor'un altyapısında forma, o stadyumun 1 kere dahi olsa atmosferini tatmak isteyen çocuklara?

Ayıp ettin Trabzon camiasına Şenol Hoca, bunun hiçbir mantıklı izahı olduğunuda sanmıyorum.
Yattara son anda ateşlendiği için kadrodan çıkartıldı.

Ayrıca 21 yaş altı oyuncu bulundurma zorunluluğu olduğu için, 7. oyuncu Sezer ya da Zafer'i alsaydık para cezasına çarptırılacaktık

tslover
23.10.2010, 21:08
hocam lütfen artık şu kazanan kadroyu bozmamak gibi saplantılardan vazgeç.beşiktaşa gol attı diye mustafayı sürekli oynatırsan bir yerde illa yakacak.onun yerine glowackiyi girayı harcamayalım.bir diğer mesele jaja bu takımda olmalı diye düşünüyorum.hocamızı ne kadar sevdiğimi her zaman desteklediğimi herkes bilir ama bir noktayı özellikle belirtmek istiyorum bence şenol hoca'nın tek hatası:büyük hoca olmanın kapısındayken bir türlü o kapıdan giremiyor olması.sivas maçında kazanan kadoru bozmadık rehavetten manisa bizi dağıttı işte büyük hocanın bunu önleyebilmesi gerekirdi.nasıl olabilirdi?bence kadroyu büyük ölçüde değiştirmiş olsaydık oynayan oyuncular üzerinde rehavet değil baskı olurdu geçen haftadan dolayı ve biz rahat kazanırdık.olan oldu ama artık böyle bir şey yaşamayalım.bununda ötesinde jaja gibi bir adamı daha fazla yedek bekletmek büyük hocalığa yakışmaz 11'de oynatmak için illa kazanan takımın kaybetmesini beklemek gereksiz ve çok saçma.o zaman zaten hem takımın hemde adamın moral düzeyi sıfırlanmış oluyor.

maçtan 7 saat önce yazdığım mesajı izninizle tekrar paylaşıyorum.

Onur Şeref
23.10.2010, 21:08
Hemen her maç alıyoruz zaten o cezayı.

Hadi koskoca Trabzonspor 7.500 lira için almadı Sezer'le Zafer'i yok mu a2'de 1 adam?

Ekrem D.
23.10.2010, 21:35
Hemen her maç alıyoruz zaten o cezayı.

Hadi koskoca Trabzonspor 7.500 lira için almadı Sezer'le Zafer'i yok mu a2'de 1 adam?
Yahu, sonuçta karar hocanın değil mi? Aklından neler geçiyordur kimbilir?
Ayrıca dediğim gibi, Yattara kadrodaydı, son anda çıkarıldı diye biliyorum.

Gökhan KAN
23.10.2010, 21:42
Hocam oyuncu değiştirmek için ilk yarıyı beklemek ne kadar doğru..

Kaan
23.10.2010, 21:44
Hocam oyuncu değiştirmek için ilk yarıyı beklemek ne kadar doğru..

Bunu yazmak için geldim ben de.

Oyuncu değiştirmek için illa ki ilk yarıyı mı beklemek gerekiyor ? Bu yönden biraz kızgınım Şenol hocaya.

Ama doğru tercihleri için teşekkürler. Benim de kafamdaki değişikliklerdi. :)

Muhalif
23.10.2010, 22:11
Alan ve Jaja konusunu artık kafasında netleştirmeli. Biri mahalle takımında oynar biri Brezilya milli takımında. Artık yetişir Jaja'nın yedek kaldığı. Eğer belki piyasa yapar da devre arasında fazla zarar etmeden elden çıkarırız niyetiyle oynatıyorsa Alanzinho'yu bilemem ama bence gidecek 3 puanlar Alan'ı bedava yollamaktan daha değerlidir.

Kubilay ŞAHİN
23.10.2010, 22:21
Eminim ilk yarı geride olmamızın sebebi Şenol hoca,

İkinci yarı öne geçmemizin sebebi giren oyuncuların performans yüksekliğidir..!

stormtiger61
23.10.2010, 22:22
Hocam gelecek mac icin benim kadrom:

------------------------------------------------Onur-----------------------------------------------------------

Baris Atas-------------------Glowacki----------------------------Egemen-------------------------------Cale------

Serkan Balci---------------Colman-----------------Jaja--------------Selcuk-----------------------Engin----------

--------------------------------------------------------------Umut Bulut---------------------------------------------

Oyuna girecek yedekler: Teofilo, Burak Yilmaz yada Yattiara, Yalanzinho

Sacit
23.10.2010, 23:07
Glowacki'nin sakatlığı vardı, iyileşti artık onunla başlanması lazım.
Mustafa şuanda iyi ama her maçta oynarsa sıkıntı olabilir çünkü tecrübesiz.
Glowacki'nin oynaması şart bence..

OYılmaz
23.10.2010, 23:08
Üşüyoruz reyiz

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:08

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5644-1P8B0K1N.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Gençlerbirliği müsabakasının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maçtan önce kazanmak için favori olduğumuzu düşünüyorduk. Maça da böyle çıktık. Bir önceki maçın farklı kazanılması bize farklı bakılmasını sağladı. Futbolcularımın kazanma arzusu vardı ama tam olarak hücumda ve savunmada etkili değildik. Pozisyonumuz yoktu. Rakibi oynatmama adına hamlelerimizi geç yaptık. Bu da kopuk kopuk oynamamıza neden oldu. İkinci yarıda bizim presimiz rakibin gelmesini engelledi. Arayışlarımız vardı ikinci yarıda. Bu arayışlar sonucu lehimize çevirdi. İlk yarıdaki oyunumuzla herkes bizi yener, ikinci yarıdaki oyunumuzla biz herkesi yeneriz. Bundan daha zor maçlar da oynayacağız. Burada birlikte çalıştığımızı herkes bilmeli. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Seyircimiz de ilk yarıda uyudu. Olumsuz etkisi oldu. Bu yanlışlar takıma zarar verir. Büyük takımsak, büyük hedeflerimiz varsa, bu küçük yanlışlardan kurtulmalıyız.

Bugün Glowacki hazır değildi. Teofilo 15 gün bizimle değildi. Uzun bir yoldan geldi. Kullanabilirdik ama risk içeriyordu. Engin döndü. Ama 90 dakikayı taşıyamayabilirdi. Yattara saat 04.00’da hastalandı. Serum aldı. Ne zaman kimin oynayacağı belli olmaz. Kamuoyunun desteğini bekliyoruz. Futbolcular için de bu geçerdi. Oynadım, oynamadım yerine Jaja ve Engin gibi oynadığında ne yaptığın önemli. Liderlik çok önemli değil. Bu bir maraton. Bu maçı kaybedebilirdik. Her şey konuşulabilirdi. Kaybetsek de yarışta olmak zorundayız. Şampiyonluk lafını bugünkü sonuçlara bakarak seslendirmek doğru değil. Milli Takım Teknik Direktörünün bu maçı izlemesi doğru olandı. Bütün takımların maçlarını izlemesi gerek. Onunla görüşmemiz onun işini kolaylaştırır. Milli Takım başarısı ülke başarısıdır. Oyuncularımızı alıp almamak taktiridir. Ancak diyalogda katkı var.

Bireysel eleştiriler zorunlu olmadıkça yapmayacağım. Sonuçlara bakarak kanaat getiriliyor. Söyleyeceğimiz sözler onları etkileyebilir. Mustafa, Egemen, Glowacki kim oynarsa en iyisini yapmalı.
İlk yarı zorlandık. Değişiklikler yaptık. Oyun akışında sistemden değil oyun yapımızdan kaynaklanan sıkıntı yaşadık. Oyunu ileri değil geri oynadık. Hücuma yönelik varyasyonlar yapamadık. Engin bireysel olarak iyiydi. Burak ve Cale katıldı. Katılım fazla olunca işimiz kolaylaştı. Ancak ilk yarı için her türlü eleştiriyi kabul edebiliriz.
Geçen haftanın kadrosunu değiştirmedik. Herkes oynamayı hak ediyor. Dışarıda kazanmıştık geçen hafta. Bu hafta da öyle başladık. Oyunun gidişatına göre değişiklikler yaptık. Bugün hasta olmasaydı belki Yattara’yla başlayabilirdik. Bunlara takılmamalıyız. Kazanan takım bozulmaz diye bir klişe yok.
Biz futbol odaklı olmayı düşünüyoruz. Sonuç ne olursa olsun böyle olmalı. Kaç attığın önemli değil. 8 Tane atarsak savunma yapmayacağız diye bir şey yok. Hucümdaki oyuncular ofans da defans da yapmalı. Defans oyuncularının topu oyuna sokması için ısrarcıydık. Bu konuda yol aldık”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5644#Icerik

ugurozturk
23.10.2010, 23:23
hocam geldin geleli ilk eleştrimi yapacağım. jaja ilk 11 oynamaz da kim oynar.

tslover
23.10.2010, 23:58
hocam açıklamalar harika,mükemmel ötesi.Ama artık büyük hoca sınıfına girmen lazım.Bir ferguson,bir lucescu,bir morinho neden olmayasın.ama hocam 20 sene öncesinin bazı klişelerine takılmamak lazım.Büyük hocalar çok büyük prensipleri olanlar değil aksine şartlara göre prensiplerini bile gevşetebilen,terkedebilenlerdir.Hocam sizde gördüğüm yanlış klişelere haddim olmayarak değinmek istiyorum.

1-yerel orijinli oyuncuları pozitif ayrımcılık.
2-sözleşmelerde asla iyileştirme yapılmaması.
3-kazanan takımın bozulmaması
uzatılabilir

Hocam bunlar göze kulağa hoş gelir ama herzaman her şartta dogru sonuçlar vermez.işte büyük hocalar da zaten buralarda farkeder.

Samet Yildirim
24.10.2010, 00:37
Hocamizi kutluyorum müthis bir takim yaratigi icin.

Kazanilan takim bozulmaz diye birsey yok bunu hocamizda söylemis zaten umarim bundan sonrada dedigini uygular.

Iyi yoldaiyz.

Zurawski
24.10.2010, 01:40
Futbol ulemalığına gerek yok.Bu işleri Şenol hoca burdaki herkesten daha iyi biliyordur.Kazanan takım bozulmaz prensibiyle hareket ederek bu takımı sürmemiştir sahaya.Altında mutlaka daha geçerli gerekçeleri vardır.Burda sürekli fikir birliği yapmışcasına aynı şeyleri dillendirmenin hiç bir manası yok. Hepimizin ortak bir paydası var o da Trabzonspor ve Trabzonsporu hepimizden iyi tanıyan ve futbolu hepimizden daha iyi bilen bir hocamız var.Allah aşkına sahip çıkalım bu insana , bu insanın bilgisine ,liderliğine ,yöneticiliğine kayıtsız şartsız inanalım .Eğer bir gün Trabzonspor herkersin arzu ettiği yerlerde olacaksa ,takımın başında bu adam varken olacaktır ,bunu bilelim.

DeAgLeMaNyAq
24.10.2010, 06:10
Hocanın takımı 17 kişi çıkarmasının sebebi Yattara'nın son anda rahatsızlanmasıymış. 18'e girmeyen oyunculara sabah antrenman yaptırmış. Maç günü antrenman mı olurmuş. Şenol Hocam dinlen az...

Hasan61
24.10.2010, 12:54
Umut'u tekrar kazandı,Engin'in hırsını rakibe değil sahaya vermesini sağladı,Burak'tan yararlanmayı başardı.
Helal olsun hocam büyüksün:alkış::alkış:

sethfilo
24.10.2010, 13:03
Barış, Zafer, Sezer kesinlikle kaybedilmemesi gereken oyuncular sevgili Şenol Güneş kaldıki sahada 4-5 maçtır resmen dökülen özellikle Colman varken bu inadı anlayamıyorum

tslover
24.10.2010, 13:53
Umut'u tekrar kazandı,Engin'in hırsını rakibe değil sahaya vermesini sağladı,Burak'tan yararlanmayı başardı.
Helal olsun hocam büyüksün:alkış::alkış:

Gerçekten çok iyi bir hoca ama bence henüz büyük bir hoca değil.Büyük hoca derken bir morinyo'yu bir lucescu'yu kastediyorum.Bu adamlar gittikleri her takımda başarılı olan adamlar.Bugün Şenol Hoca'nın büyük liglerin büyük takımlarınca istenmemesinin sebebide henüz büyük hoca olmamasından kaynaklanıyor.Şenol Hoca'da büyük hoca olmak için gerekli altyapı mevcut ancak birtakım takıntılardan dolayı birtürlü o sınıfa geçemiyor .Ama o oldugu zaman Şenol Hoca'yı TS'de tutmak cok zor olacak çünkü bügün şampiyonlar liginde oynayan takımlardan birisinin mutlaka çalıştıracaktır.Ben TS'den ayrılmasını kesinlikle istemem ama Şenol Hoca'mızın kesinlikle artık büyük hoca sınıfına girmesi gerekiyor.Bununda en başta gelen yolu kendi doğrularını bütün zaman ve şartlarda uygulamak değil zamanın ve şartların gereklerine göre doğruları bulup uygulamaktır.Örnek vermek gerekirse:Colman'a iyileştirme yapmaması.burda şenol hoca'ya katılır herkes çünkü eğer ona yapılırsa herkes ister ardını alamayız gibi bir korku var haklıdır.Ama Selçuk ve Ceyhun'la sözleşme yenilenirse takımdaki en düşük ücreti alan oyuncu Colman olacak.Düşünün en faydalı ama en düşük ücrete oynuyor.Bunu engellemesi gerekir ki colman gibi bir adamı formunun zirvesine taşısın hemde diğerlerine böyle bir kapıyı açmadan.İşte büyük hoca bunu yapabilen bir hocadır.Ama benim bildiğim şenol hoca kendi klişelerinden vazgeçmez malesef.Örnekler çoğaltılabilir.Mesela sivas maçından sonraki manisa maçındaki derslere rağmen kazanan takımı bozmama klişesi.Oysa o gün kazanan takımın şartları ile manisa macının şartlar farklılaşmıştı bunları görebilmesi gerekiyor.Umarım yanılırım ama şenol hoca bunları düzeltebilirse o zaman da biz yeni bir hoca aramamız gerekecek orası da ayrı.

Celil Köse
24.10.2010, 13:56
Hocam, Alan'ı kenara Jaja'yı da ilk 11 de sahaya sür artık da ne sen bu kadar stresse gir maç içinde nede biz..:)

TSezgin61
24.10.2010, 13:59
Trabzonspordan anlayan tek hoca...

oda bizim gibi bekliyor, oda bizim gibi üzülüyor, oda bizim gibi hasret... en önemlisi, gollere oda bizim gibi seviniyor... seni seviyoruz hocam. bizi elalem anlamaz, sen anlarsin... senelerce beraberiz insallah...

Serdar Ersoy
24.10.2010, 14:11
"Liverpool fenerbahçe maçlarında ceyhun tutmuşdu neden bozdun ki o sistemi şenol hoca " diyenlere selam olsun.

İlker ToSun
24.10.2010, 15:38
Şenol hoca işte bu yüzden bir türlü büyük teknik direktör olamıyorsun. Hala daha vasat teknik adamlıkla büyük teknik adamlık araındaki ince çizgide seyir halindesin ve büyük hoca olmak adına da hiç ama hiç ışık vermiyorsun. Bazı zamanlar "acaba" dedirtiyorsun ama sonra yine bir bakıyoruz ki eski tas eski hamam.

Maç sonu verilen demeçlere, genel anlamıyla röportajlara bakınca dioruz ki "mükemmel" , işte geniş vizyon işte devrimci ruh ama iş bir türlü fiiliyata dökülmüyor. Uzak doğa seferinden kaynaklı felsefi laflar ama işe gelince herşey unutuluyor.

Yahu senin elinde Jaja gibi bir adam var. Bu adam bu takıma taktik sebeplerden giremiyorsa emin ol o taktik yanlıştır. Bu adam bu takıma başka sebeplerden giremiyorsa o zaman da daha büyük bir felaket var.

"kazanan kadro bozulmaz" gibi 100 yıl geride kalmış bir düşüncenin peşine takılmış gidiyorsun. Kasımpaşa maçı bittiği anda burada yazdım bu maç yanıltmasın bu kadro yanlış diye. Az kalsın tokadını hemen ertesi hafta yiyorduk da son anda yırttık.

Artık bu takımda devrime yönelik hareketler yapman lazım.

Bu ceyhundan hiçbir şey olmaz. Hüseyinden tek farkı eşref saatindeki şutları. Hüseyin kadar top bile kapamıyor. Üçlü ortasahayı bozma tamam eyvallah ama oraya elinde civa gibi adam Papy var onu monte et. O kadar cesaretin yoksa bari Barışı monte et emin ol Ceyhundan daha iyidir.

Alanzinho bel bağlanacak bir oyuncu değil. Şu haliyle şu kadroda ilk 11 e giremez. Jajayı onun yerine ilk 11 oynatman şart.

Burak-Umut ... Bunlar bu takımın ilk 11 oyuncusu değiller. Yerlerine oynamaları gereken adamlar Yattara ve Teo. Özellikle Yattarayı kazanmaya çalış.

Adam oynatmayarak oyuncu kazanmak düşüncesinden vazgeç hocam artık. Hiçbir oyuncuyu oynatmayarak kazanamazsın, oyuncu oynadıkça kendisini geliştirir oynadıkça kendisine olan güveni artar.

Elinde çok iyi bir kadro var. Bu kadro şampiyonluk için de yeterli. Yeter ki sen cesur ol, sen elindekilerinin farkına var. Artık yarışmacı bir teknik direktör olduğunug öster insanlara. Seninle beraber adı anılan teknik adamlar artık ya düşüşte ya da mesleklerini bıraktılar. Fark yaratmak için bundan iyi fırsat geçmez eline.

Gerçek anlamda büyük hoca olarak anılmak senin elinde.

Oyunculara formalarını adaletli bir şekilde dağıtmak durumundasın. Ve kendi kaderin ve takımın kaderi artık tamamen senin elinde. Kendi vereceğin kararlarla kendi kaderini çizeceksin

ya "Trabzonspor'un memuru" olarak ya da "İkinci İhtilalin baş mimarı" olarak anılacaksın.

Hedefleri yükselt, risk almaktan korkma. Sen kendi tabularını yık yeterki kötü sonuç da alsan bizler senin arkanda oluruz. Ama yanlış kararlara rağmen gelen aldatıcı puanlar bir noktadan sonra gelmemeye başlar ve o zamanlarda buralarda sana "büyüksün" diyenler stadlarda sana ilk taşı atanlar olurlar

Bizi uzun vadede hedefe götürecek hamleleri yapman lazım hocam.

Hem bizim için hem de kendin için.

lazzist
24.10.2010, 16:10
bazı arkadaşlar çok şey biliyor...

Ilelioglu
24.10.2010, 16:13
Bravo Hocam....Cok iyi gidiyorsunuz....:);)

Böyle devam....:alkış:

Kader KORELİ
24.10.2010, 16:18
Büyük teknik direktör değilmiş daha, olamıyormuş :rolleyes:

Benim için en büyük hoca Şenol hoca.

Ahmet Başkaya
24.10.2010, 16:21
Benim hocam en büyük .

Hafif yanlışları olsa da .

Yazını okuduktan sonra iyi ki teknik direktörümüz değilsin İlker :)

Umut ve Burak demişsin .

2 gol attılar .

Teo oynayacakmış adam 15 gün tatil yaptı .

Yattara maç kadrosundan çıkartıldı son gün .

Ama sakat hali bile iyidir de mi ? :)

Yapmayın yahu .

Jaja konusunda katılıyorum .

hatice_61
24.10.2010, 16:22
hocam sana baştan beri çok güvenıyom helal sana güvenimi boşa çıkarmadın inanıyorum senınle şampiyonlukta göreceğiz

Mustafa Yüksek
24.10.2010, 16:32
Bu ceyhundan hiçbir şey olmaz. Hüseyinden tek farkı eşref saatindeki şutları. Hüseyin kadar top bile kapamıyor. Üçlü ortasahayı bozma tamam eyvallah ama oraya elinde civa gibi adam Papy var onu monte et. O kadar cesaretin yoksa bari Barışı monte et emin ol Ceyhundan daha iyidir.

Ceyhun oynamadığı zaman da bayağı ağır bir şekilde eleştiriliyor hoca. Nasıl 3'lü bozulur şeklinde. Demek ki burada bariz bir doğru yok. Körü körüne bir yanlış yok. Tercih var.

Alanzinho bel bağlanacak bir oyuncu değil. Şu haliyle şu kadroda ilk 11 e giremez. Jajayı onun yerine ilk 11 oynatman şart.

Jaja'nın 11 oynamasını istiyorum. Oynayacaktır da. Şenol hoca bu konuda biraz daha bekleme taraftarı. Nedenini anlamış değilim.

Burak-Umut ... Bunlar bu takımın ilk 11 oyuncusu değiller. Yerlerine oynamaları gereken adamlar Yattara ve Teo. Özellikle Yattarayı kazanmaya çalış.

Yattara konusunda açıklamasını okudun mu bilmiyorum. Yattara ile başlıyacaktım dedi. Ama gece ateşi çıktı ve serum aldı. Oyuncumu riske etmek istemedim dedi. Yedek oyuncuları ağır bir antremana soktuğu için 6 kişilik yedek kadromuz vardı dün.

Burak ve Umut konusuna gelince. Dünkü maçı izlediysen eğer, bu adamların özellikle fizik güçleri ile ne kadar katkı yaptıklarını görmüşsündür. Artık hocanın kafasındakini anlamanız gerekiyor. İleride fizik gücü yüksek oyuncular istiyor. Bu iki oyuncumuz ligin en güçlü forvet oyuncularından. 2. yarıdaki boğucu baskımızdaki faydaları görmezden gelinemez. Yani hoca ısrarının meyvesini aldı diyebiliriz.

Elinde çok iyi bir kadro var. Bu kadro şampiyonluk için de yeterli. Yeter ki sen cesur ol, sen elindekilerinin farkına var. Artık yarışmacı bir teknik direktör olduğunug öster insanlara. Seninle beraber adı anılan teknik adamlar artık ya düşüşte ya da mesleklerini bıraktılar. Fark yaratmak için bundan iyi fırsat geçmez eline.

Bu cesur lafını kullanmamanı rica edeceğim senden. Hiç hoş durmuyor. Cesaret derken, Mustafa'nın bjk maçı ile beraber 3 maç ardı ardına sahada olmasını neden gözden kaçırıyorsun. Bunlar zorunluluk değil, tercih.

Oyunculara formalarını adaletli bir şekilde dağıtmak durumundasın. Ve kendi kaderin ve takımın kaderi artık tamamen senin elinde. Kendi vereceğin kararlarla kendi kaderini çizeceksin

Adalet derken, Engin'e sürekli olarak hocanın torpillisi denildi, keza Burak için çok ağır eleştiriler yapıldı. Dün gerçekten sıkıntıya giren maçı ikisinin ve Jaja'nın kattığı hava ile açtık. Kendince doğrularını uyguluyor. Bana göre Burak ve Engin oynamamalı diyebilirsin, ama bunun adı adaletsizlik olmaz. Hocanın oyuncudan beklentilerinin seninkinden farklı olmasıdır. Jaja'nın neden oynamadığını bilmiyor olsam da tek oyuncunun 11 başlamaması bir hocayı baştan aşağı adaletsiz yapmaz.

Hedefleri yükselt, risk almaktan korkma. Sen kendi tabularını yık yeterki kötü sonuç da alsan bizler senin arkanda oluruz. Ama yanlış kararlara rağmen gelen aldatıcı puanlar bir noktadan sonra gelmemeye başlar ve o zamanlarda buralarda sana "büyüksün" diyenler stadlarda sana ilk taşı atanlar olurlar

Risk almaktan korkma sözünü açmanızı istiyorum. Sırf yaşından dolayı Papy'i oynatmamak mı korkaklık. Geldiğinden beri hocayı korkak olmakla suçladınız. Büyük maçlarda yetersiz, final maçlarında yetersiz denildi. Belki önceki tecrübelerimize de dayanıyordu. Peki son dönemde takımın kaydettiği ilerlemede, hocanın kendini geliştirmesinin etkisi yok mu?

Bizi uzun vadede başarıya götürecek hamleleri yaptığını düşünüyorum. 2. yarı kadromuza bakıldığında fizik gücü yüksek, teknik kapasitesi yeterli ve sürekli baskı yapabilecek bir takım görülüyordu. Özellikle Colman ve Selçuk'un şu dönemde oynadığı oyuna bakılır ise uzun vadede orta sahasının göbeği kuvvetli ve teknik bir takım istediğini görüyorum ben.

Hocayı tercihleri için eleştirebiliriz. Bu olması gereken şey. Ama cesur olmamakla, ileriyi düşünmemekle suçlamak çok yanlış. Muhakkak hatalar yapacaktır. Belki ilk yarı çıkan kadro da yanlıştı. Konuşabiliriz. Peki 2. yarı inanılmaz bir şekilde geri dönen takımı kim yarattı. 90. dakikada hala baskı kuracak kadar fizik gücü olan bir takım. Bu maçı şans eseri çevirmedik. Sahadaki oyuncuların isteği arzusu ve taktiğimizle yendik.

Broos'un gittiği Kasımpaşa maçı ile bugün oynadığımız futbolu yan yana koyunca, teşekkürler hocam diyorum.Teşekkürler.

İlker ToSun
24.10.2010, 16:34
Benim hocam en büyük .

Hafif yanlışları olsa da .

Yazını okuduktan sonra iyi ki teknik direktörümüz değilsin İlker :)

Umut ve Burak demişsin .

2 gol attılar .

Teo oynayacakmış adam 15 gün tatil yaptı .

Yattara maç kadrosundan çıkartıldı son gün .

Ama sakat hali bile iyidir de mi ? :)

Yapmayın yahu .

Jaja konusunda katılıyorum .

İyiki teknik direktör değilim ve iyiki de olmıcam. Çünkü hayatta yapacak başka birşeyi olmayanların işidir futbol o yüzden ben memnunum bu durumdan :)

Bana hasta Yattara bile iyidir dimi diyorsun da benim bahsettiğimin tek bir maçlık olaydan ziyade bir genel tutuma eleştiri olduğunu anlayamıyorsun. Heralde çıkartıp serumlu Yattara'yı oynatacak hali yok.

Ama biz Yattara sağlamken de Şenol hocanın tavrını gördük. Burağa gösterdiği sabrı ve hoşgörüyü Yattaraya, Jaja'ya Teo'ya gösterse daha büyük kazanç sağlar. Anlatmak istediğim sadece bu.

ESER
24.10.2010, 16:41
Gerçekten çok iyi bir hoca ama bence henüz büyük bir hoca değil.Büyük hoca derken bir morinyo'yu bir lucescu'yu kastediyorum.Bu adamlar gittikleri her takımda başarılı olan adamlar.Bugün Şenol Hoca'nın büyük liglerin büyük takımlarınca istenmemesinin sebebide henüz büyük hoca olmamasından kaynaklanıyor.Şenol Hoca'da büyük hoca olmak için gerekli altyapı mevcut ancak birtakım takıntılardan dolayı birtürlü o sınıfa geçemiyor .Ama o oldugu zaman Şenol Hoca'yı TS'de tutmak cok zor olacak çünkü bügün şampiyonlar liginde oynayan takımlardan birisinin mutlaka çalıştıracaktır.Ben TS'den ayrılmasını kesinlikle istemem ama Şenol Hoca'mızın kesinlikle artık büyük hoca sınıfına girmesi gerekiyor.Bununda en başta gelen yolu kendi doğrularını bütün zaman ve şartlarda uygulamak değil zamanın ve şartların gereklerine göre doğruları bulup uygulamaktır.Örnek vermek gerekirse:Colman'a iyileştirme yapmaması.burda şenol hoca'ya katılır herkes çünkü eğer ona yapılırsa herkes ister ardını alamayız gibi bir korku var haklıdır.Ama Selçuk ve Ceyhun'la sözleşme yenilenirse takımdaki en düşük ücreti alan oyuncu Colman olacak.Düşünün en faydalı ama en düşük ücrete oynuyor.Bunu engellemesi gerekir ki colman gibi bir adamı formunun zirvesine taşısın hemde diğerlerine böyle bir kapıyı açmadan.İşte büyük hoca bunu yapabilen bir hocadır.Ama benim bildiğim şenol hoca kendi klişelerinden vazgeçmez malesef.Örnekler çoğaltılabilir.Mesela sivas maçından sonraki manisa maçındaki derslere rağmen kazanan takımı bozmama klişesi.Oysa o gün kazanan takımın şartları ile manisa macının şartlar farklılaşmıştı bunları görebilmesi gerekiyor.Umarım yanılırım ama şenol hoca bunları düzeltebilirse o zaman da biz yeni bir hoca aramamız gerekecek orası da ayrı.

yazdiklarinizda haklilik payi olsa da katilmadigim yerler var. tipki yukarida koyulastirdigim cumle gibi..

iyilestirme ne demektir ben bunu anlamiyorum bu ulkede? bu adamin isi zaten aldigi parayi haketmek ve sahada karsiligini vermek degilmi?.. colman ile pazarlik yapilmis zamaninda ve sozlesme imzalanmis..bunun anlami onerdiginiz parayi kabul ediyorum demektir. hocanin buradaki hatasi isini yapmasi gereken adama kiyak gecmemesi mi? colman burada bedavayi mi oynuyor ki caz yapmasi hakli bulunsun?.. begenmedigi rakam kendi istedigiyle imza attigi rakam.. gelirken kendisine iyi oynamazsan kotulestirme yapariz demisler mi ? iyilestirme diye sacma bir sey olamaz.. bu adamlar aldiklari paranin yaninda prim de aliyor.. iyi oynarsam param attirin deme hakki ne colmanin ne de bir baska futbolcunun var,.. iyi oynamak ve giydigi formanin hakkini vermek icin burada hepsi.. sizin soylediginizi yapmis olsa isin kolayina kacip gunu kurtarirdi belki ama bu ne kadar dogru olurdu orasi muamma.. sonra isi yoksa ugrassin dursun iki haftada bir futbolcularin caziyla .. colman a yapip hasana huseyine yapmazsan da olmaz o is..

Ahmet Başkaya
24.10.2010, 16:44
Görüntü kirliliği olmasın diye Mustafa'nın yazdıklarını alıntılamıyorum ama hepsine noktasına kadar katılıyorum ...

Eline sağlık ...

~

İlker yanlışları görmek için doğrulara bakmıyorsun bile .

Bu maçlık değilse yorumun niye Yattara örneği veriyorsun .

Ben olsam ben de Yattara'yı tercih etmem ki hoca maç sonunda tercih edeceğini ama sakat olduğunu söyledi .

İlker ToSun
24.10.2010, 16:48

Ceyhun oynamadığı zaman da bayağı ağır bir şekilde eleştiriliyor hoca. Nasıl 3'lü bozulur şeklinde. Demek ki burada bariz bir doğru yok. Körü körüne bir yanlış yok. Tercih var.

Jaja'nın 11 oynamasını istiyorum. Oynayacaktır da. Şenol hoca bu konuda biraz daha bekleme taraftarı. Nedenini anlamış değilim.

Yattara konusunda açıklamasını okudun mu bilmiyorum. Yattara ile başlıyacaktım dedi. Ama gece ateşi çıktı ve serum aldı. Oyuncumu riske etmek istemedim dedi. Yedek oyuncuları ağır bir antremana soktuğu için 6 kişilik yedek kadromuz vardı dün.

Burak ve Umut konusuna gelince. Dünkü maçı izlediysen eğer, bu adamların özellikle fizik güçleri ile ne kadar katkı yaptıklarını görmüşsündür. Artık hocanın kafasındakini anlamanız gerekiyor. İleride fizik gücü yüksek oyuncular istiyor. Bu iki oyuncumuz ligin en güçlü forvet oyuncularından. 2. yarıdaki boğucu baskımızdaki faydaları görmezden gelinemez. Yani hoca ısrarının meyvesini aldı diyebiliriz.

Bu cesur lafını kullanmamanı rica edeceğim senden. Hiç hoş durmuyor. Cesaret derken, Mustafa'nın bjk maçı ile beraber 3 maç ardı ardına sahada olmasını neden gözden kaçırıyorsun. Bunlar zorunluluk değil, tercih.

Adalet derken, Engin'e sürekli olarak hocanın torpillisi denildi, keza Burak için çok ağır eleştiriler yapıldı. Dün gerçekten sıkıntıya giren maçı ikisinin ve Jaja'nın kattığı hava ile açtık. Kendince doğrularını uyguluyor. Bana göre Burak ve Engin oynamamalı diyebilirsin, ama bunun adı adaletsizlik olmaz. Hocanın oyuncudan beklentilerinin seninkinden farklı olmasıdır. Jaja'nın neden oynamadığını bilmiyor olsam da tek oyuncunun 11 başlamaması bir hocayı baştan aşağı adaletsiz yapmaz.

Risk almaktan korkma sözünü açmanızı istiyorum. Sırf yaşından dolayı Papy'i oynatmamak mı korkaklık. Geldiğinden beri hocayı korkak olmakla suçladınız. Büyük maçlarda yetersiz, final maçlarında yetersiz denildi. Belki önceki tecrübelerimize de dayanıyordu. Peki son dönemde takımın kaydettiği ilerlemede, hocanın kendini geliştirmesinin etkisi yok mu?

Bizi uzun vadede başarıya götürecek hamleleri yaptığını düşünüyorum. 2. yarı kadromuza bakıldığında fizik gücü yüksek, teknik kapasitesi yeterli ve sürekli baskı yapabilecek bir takım görülüyordu. Özellikle Colman ve Selçuk'un şu dönemde oynadığı oyuna bakılır ise uzun vadede orta sahasının göbeği kuvvetli ve teknik bir takım istediğini görüyorum ben.

Hocayı tercihleri için eleştirebiliriz. Bu olması gereken şey. Ama cesur olmamakla, ileriyi düşünmemekle suçlamak çok yanlış. Muhakkak hatalar yapacaktır. Belki ilk yarı çıkan kadro da yanlıştı. Konuşabiliriz. Peki 2. yarı inanılmaz bir şekilde geri dönen takımı kim yarattı. 90. dakikada hala baskı kuracak kadar fizik gücü olan bir takım. Bu maçı şans eseri çevirmedik. Sahadaki oyuncuların isteği arzusu ve taktiğimizle yendik.

Broos'un gittiği Kasımpaşa maçı ile bugün oynadığımız futbolu yan yana koyunca, teşekkürler hocam diyorum.Teşekkürler.

**Mustafa, ben de zaten üçlüyü boz demiyorum. Ama o üçlüyü Ceyhundan daha iyi dolduracak 2 adam, en azından hazırda 1 adam var. Doğru adamı seçmesini söylüyorum. Tercih meselesi evet ama tercihi yanlış.

**İşte ben de zaten bunuanlaymadığmı söylüyorum

**Yattara konusunda bu maça dair eleştirmedim zaten Mustafa, genel tutumuna yönelik rahatsızlıklarımı belirttim. Onun dışında evet fizik gücü istediğini anlıyorum ancak hadi Umut bir derece ama Burak fizik gücündne dolayı bile oynatılmaz. Zira o bütün fizik gücünü "ne yaparımda insanları kandırırım??" amacı için harcıyor. İlk 11 oyuncusu değil iyi bir yedek olarak tutulmalı bence. Bu tip maçlar aldatmamalı. Umut ve Gökhan'ın Ersun Yanal'a verdiği zararı Burak ileride Şenol hocaya verebilir.

**Haklısın

**Bazı oyuncuların kötü performansına bazı oyunculara nazaran daha fazla katlanıyor. Adaletsizlikten kastım bu.

**Hocada az da olsa bir değişim olduğu bir gerçek ancak değişim adına yapması gereken son şeylerde tıkanıyor. Bazen resmen kendisiyle savaşıyor sanki. Birşeylerin ucuna kadar gelip son anda vazgeçiyor gibi. Kendi değişimini tam sağlayamadı bence. Kendi içinde kendisini frenleyen başka bir Şenol daha var.

**İleriye dönük hamleden kastım, 7-0 lık mahalle maçlarına aldanarak kadro şekillendirmekten ziyade futbolun doğruları ışığında kadrolara şans vermek ve "kazanan kadro bozulmaz" felsefesindne kurtulmak.

Şenol hocaya teşekkür etmişsin, bir teşekkür de benden sana,

bu tartışma için...

İlker ToSun
24.10.2010, 16:51
İlker yanlışları görmek için doğrulara bakmıyorsun bile .

Bu maçlık değilse yorumun niye Yattara örneği veriyorsun .

Ben olsam ben de Yattara'yı tercih etmem ki hoca maç sonunda tercih edeceğini ama sakat olduğunu söyledi .

doğrulara bakıp bakmadığım geçmiş mesajlarda mevcut.

zaten yorumum bu maçlık olmadığı için Yattara örneğini veriyorum, bu maç için niye vereyim adam serum yemiş nasıl oynatılsın yahu :)

futbalski60
24.10.2010, 16:52
Hocamizi kutluyorum müthis bir takim yaratigi icin.

Kazanilan takim bozulmaz diye birsey yok bunu hocamizda söylemis zaten umarim bundan sonrada dedigini uygular.

Iyi yoldaiyz.

Bu düşüncen çok yanlış şuan ki başarıyı Şenol Hoca'ya endekslemek doğru değil. Bu takım 3 yıldır beraber oynuyor en başta kadro istikrarımızın payı var bu kadronun oluşumunda katkısı olan Ersun Yanal'ın ve yönetimin hakkını yememek lazım daha sonra Broos gelmişti onun da ufak da olsa katkısı oldu onun döneminde duran toplardan gol atmayı öğrenmiştik o dönem yaz kampını hatırlarsanız ne dediğimi anlarsınız Broos'tan önce duran toptan gol atamıyorduk biliyorsunuz. Daha sonra Şenol Güneş geldi takımın üzerindeki baskıyı aldı, camiayı bütünleştirdi oyuncuların öz güveni yerine geldi, oyuncularımız yeteneklerinin farkına vardı. Kısacası 3 Hoca'nın bu başarıda katkısı olduğunu düşünüyorum Trabzonspor'un zaten Hoca sorunu yoktu 3 hocamız da kaliteliydi bu başarıyı süreç olarak değerlendirmek bu işin bir ekip işi olduğunu kavramak lazım.

Ahmet Başkaya
24.10.2010, 16:53
doğrulara bakıp bakmadığım geçmiş mesajlarda mevcut.

zaten yorumum bu maçlık olmadığı için Yattara örneğini veriyorum, bu maç için niye vereyim adam serum yemiş nasıl oynatılsın yahu :)

Eee Ceyhun'u tam olarak eleştirmiyorsun .

Bu maçlık Yattara'yı eleştirmiyorsun :)

Umut - Burak ikilisinden Umut'u tam değil ama burak'ı eleştiriyorsun . Ki maçı bize getiren golü attı Burak .

Ama Şenol Hoca'yı vizyonsuz görüyorsun .

İzleyip görelim ;)

Ben çok doğru yolda olduğuna inanıyorum .

İlker ToSun
24.10.2010, 16:56
Eee Ceyhun'u tam olarak eleştirmiyorsun .

Bu maçlık Yattara'yı eleştirmiyorsun :)

Umut - Burak ikilisinden Umut'u tam değil ama burak'ı eleştiriyorsun . Ki maçı bize getiren golü attı Burak .

Ama Şenol Hoca'yı vizyonsuz görüyorsun .

İzleyip görelim ;)

Ben çok doğru yolda olduğuna inanıyorum .

yahu futbol dışı birşey yapmadığı sürece oyuncuyu niye eleştireyim. oynayana değil oynatana bakıcam tabi.

ceyhunu değil ama üçlünün 3. elemanı olarak ceyhunu seçen şenol hocayı eleştiriyorum çünkü barış veya papy nin orda daha iyi olacağını düşünüyorum

yattaraya karşı genel sabırsız ve tahammülsüz tavrını eleştiriyorum

fiiliyattaki vizyonunun, sözlerindeki vizyonundan geri olmasını eleştiriyorum.

hepsi bu,

dilerim doğru yoldayızdır

Mustafa Yüksek
24.10.2010, 17:07
@İlker Tosun

Yattara'nın 11'den kesildiği maç yanlış hatırlamıyorsam Manisa maçıydı. O maçtan sonra yedek beklemeye başladı. O maçı staddan canlı olarak izlemiştim. Ben Yattara'yı çok seven ve bir şekilde futbolu burada bırakmasını isteyen bir adamım. Ancak ilk yarıda yediğimiz 2 şok golde Yattara'nın umursamazlığının etkisi vardı. Top o bölgede sıkışmış iken oraya yaklaşmayarak gollerde pay sahibi olmuştu. Ne kadar büyük beklentiler olsa da puan kaybında hatrı sayılır bir sebep olmuştu. Ki bu kendi umursamazlığından kaynaklıydı.

3'lü konusundaki alternatif Papy ise onun ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Ama Şenol hocanın A2 maçlarını sürekli olarak takip ettiğini biliyoruz. Ya kendi gidiyor maçlara ya da Ünal hocayı yolluyor. Bu konuda çabası olduğuna eminim. Barış'ı daha çok sağ tarafa alternatif olarak hazırlıyor. Başımıza gelmesin ama Serkan Balcı olmadığı zaman oynaması için.

Burak konusunda katılmıyorum sana. Kayseri ve Kasımpaşa maçlarını canlı izleme fırsatım oldu. Sürekli deniyor ve arıyor. Meyvelerini toplamaya başladı. Ben de fizik gücü yüksek oyuncuyu daha çok severim. O yüzden Burak ısrarının faydalı olacağını düşünüyorum. Oluyor da.

Misal kimse bahsetmiyor ama Engin bir dönem takımdan kovulma noktasına gelmişti. Takım ise sol tarafta sıkıntı yaşıyordu. Hoca Engin'i kazanmak istedi, uğraştı. Defansif anlamda ne kadar katkısı var bilmiyorum ama artık sol taraftan da çok etkili gidebiliyoruz. Bunu da dillendirmek gerekir.

Zaten bir çok noktada mutabık olamayacağız. Çünkü işin teknik kısmı devreye giriyor. Kimi Messi seviyor kimi Ronaldo. Ancak ben dünkü maçı gece yarısı tekrar izlediğimde, kritik maçlarda; iyi oynamadığı halde bile maçı bırakmayacak, yenemese de yenilmeyecek bir takım gördüm.

Ahmet Başkaya
24.10.2010, 17:19
yahu futbol dışı birşey yapmadığı sürece oyuncuyu niye eleştireyim. oynayana değil oynatana bakıcam tabi.

ceyhunu değil ama üçlünün 3. elemanı olarak ceyhunu seçen şenol hocayı eleştiriyorum çünkü barış veya papy nin orda daha iyi olacağını düşünüyorum

yattaraya karşı genel sabırsız ve tahammülsüz tavrını eleştiriyorum

fiiliyattaki vizyonunun, sözlerindeki vizyonundan geri olmasını eleştiriyorum.

hepsi bu,

dilerim doğru yoldayızdır

Oyuncuları değil oyuncu tercihlerini eleştirmiyorsun bu maçlık diye söyledim .

Barış konusunda sana katılıyorum . Bence Ceyhun'dan daha faydalı olabilir .

İlerde düşünecektir hoca .

trbzonsporlu
24.10.2010, 20:58
türkiye ligi diğer liglere benzemez burda rakibi çok iyi inceleyeceksin ve maça göre hatta oynadığın stadyuma göre hava şartlarına göre 11 oynatacaksın. biz kendi oyunumuzu oynarız rakip düşünsünle olmuyor burda. hala daha sert savunma yapan takıma karşı alanzinhonun etkisiz olabileceğini bilmediğini sanmıyorum. hele engin gibi avni akerdeki her maçta oynaması gereken oyuncunun farkında olmadığını da sanmıyorum ama niye hala yanlışlarda ısrar ediyorsun. birde artık glavackiyi son 15 dk falan takıma koyup büyük maçlara hazırlaman lazımdı. ayrıca maça 17 kişi ile çıkıp yedek külbesine 1 genç almayıp bile bile kulübe binlerce lira ceza ödetmekte ne oluyor anlamış değilim. ilk 45 dakika boyunca takımın görüntüsünden maçın gideceği belli kenardan çok az sahaya müdahale ettin. illaki oyuncu değiştirmene de gerek yok saha içindeki yerleri değiştir oyun sistemini değiştir müdahale için koskoca 45 dakikayı yok etme. seyirci hakkındaki eleştirilerinse tamamen doğru. birde bence 3 sarı kartı olan serkan balcı keşke bilerek sarı kart görüp konya maçına cezalı olsaydı şimdi GS ve bursa maçlarında cezalı olursa onu çok ararız. saygılar hocam.

tslover
25.10.2010, 12:15
yazdiklarinizda haklilik payi olsa da katilmadigim yerler var. tipki yukarida koyulastirdigim cumle gibi..

iyilestirme ne demektir ben bunu anlamiyorum bu ulkede? bu adamin isi zaten aldigi parayi haketmek ve sahada karsiligini vermek degilmi?.. colman ile pazarlik yapilmis zamaninda ve sozlesme imzalanmis..bunun anlami onerdiginiz parayi kabul ediyorum demektir. hocanin buradaki hatasi isini yapmasi gereken adama kiyak gecmemesi mi? colman burada bedavayi mi oynuyor ki caz yapmasi hakli bulunsun?.. begenmedigi rakam kendi istedigiyle imza attigi rakam.. gelirken kendisine iyi oynamazsan kotulestirme yapariz demisler mi ? iyilestirme diye sacma bir sey olamaz.. bu adamlar aldiklari paranin yaninda prim de aliyor.. iyi oynarsam param attirin deme hakki ne colmanin ne de bir baska futbolcunun var,.. iyi oynamak ve giydigi formanin hakkini vermek icin burada hepsi.. sizin soylediginizi yapmis olsa isin kolayina kacip gunu kurtarirdi belki ama bu ne kadar dogru olurdu orasi muamma.. sonra isi yoksa ugrassin dursun iki haftada bir futbolcularin caziyla .. colman a yapip hasana huseyine yapmazsan da olmaz o is..

katılıyorum ama colman çok özel bir oyuncu.1 defaya ve colmana mahsus yapılması taraftarıyım.bu maddi anlamda değil ama manevi anlamda colman'a müthiş bir etki yapacaktır.birde bu açıdan düşünün.

Sezgin Öztürk
25.10.2010, 12:34
Şenol Hocam siz bizim için sadece teknik direktör değil bu kulübün herşeyisiniz...

Semra
25.10.2010, 13:25
Şenol hoca elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanıyor, eminim onun yerinde bi başkası olsaydı şuan buralarda olmazdık...
iyiki varsın hocam, derdimize yalnız sen ilaç olabilirsin...

Fatih
25.10.2010, 14:47
Hocam sizden ricam takım yenik durumdayken sahaya çaresiz gözlerle bakmayın.Bu durum hem futbolcuları hem biz seyircileri olumsuz yönde etkiliyor.

h@msi61
25.10.2010, 15:59
Hocanin adalet kriterine dil uzatanlar, takimin bir tane idmanini izlemisler mi acaba?

Samet Yildirim
25.10.2010, 16:34
"Ayda 500 TL üzerinde harcama yapan herkese Trabzonspor'un attığı gol kadar bonus veriliyormuş. Bu da demekki baya bonus verilecek. Çünkü bu sene Trabzonspor'un maşallahı var. Denizbank zararlı çıkabilir"

Bu sırada Beyaz, Şenol Güneş'e dönerek, "Hocam maşallahınız var. Kapıdan girdim elinizi tutasım gelmedi. Tuttuğun zaman ya 7 atıyorsunuz, ya 8. Kaçabildiğin kadar kaçmak lazım" dedi.

:D

Cafer Bulur
25.10.2010, 19:45
Hocam sizden ricam takım yenik durumdayken sahaya çaresiz gözlerle bakmayın.Bu durum hem futbolcuları hem biz seyircileri olumsuz yönde etkiliyor.
Aynen,g.birligi macindaki o görüntüye ben de cok takildim acaba senol hoca futbolculara bazen ulasamiyor mi diye düsündüm.

Senol hocamin halen daha kazanan kadroyu bozmama ve rakibe göre bir kadro belirlememe yanlislari bana göre devam ediyor.

İlker ToSun
25.10.2010, 19:46
Hocanin adalet kriterine dil uzatanlar, takimin bir tane idmanini izlemisler mi acaba?

ben "dil uzattım"

bunu söylemek için de antrenman izlemiş olmak bir kriter değildir çünkü senin söylediklerinla paralel zihniyette laflar söyleyenler için laf atmanın sınırı yoktur. burada her hafta antrenmanı izlemiş olduğunu bildiğin biri bunu söylese o zaman da çıkıp "şenol hocadan daha mı iyi biliyorsun sanki" diyeceğinin garantisini verebilirim.

antrenman muhabbeti de bu konuda dünyanın en boş muhabbetidir zira hep kazma oyuncular "antrenman futbolcusu" olurlar çünkü onların takımlarda yer almak adına fiziki özelliklerinden başka hiçbir özellikleri yoktur o yüzden de antrenmanlarda mücadeleci olurlar.

ama futbol antrenmanlarda değil maçların oynandığı sahalarda kazanılıyor.

Oğuz ZEYTİN
25.10.2010, 20:06
Maç sonrasında taraftara yönelik sözleri anlam yüklüydü. Şenol Güneş gibi bir insan bile artık tahammül edemez hale geldi.

Trabzon'daki dostlarımızla konuştuğumuzda, tribünlerin bölünmüşlüğünden, en kalabalığı 50-60 kişilik küçücük gruplardan bahsettiğimizde "maratonun üstü kapanırsa ses çıkar, aslında biz çok bağırdık ama siz TV'de duyamıyorsunuz, bu konuyu çok konuştuk kimse çözemez" gibi sözlerler kestirip atıyordu.

Hadi biz kendi aramızda konuştuk, ama takımın hocası tribünden destek alamamaktan yakınıyor. Hem de nerede? 10 sene öncesinin korkulu deplasmanı, tabir-i caizse cehennem Avni aker'de...

Ya taraftar profilimiz değişiyor, bunu göremiyoruz.

Ya destek-tezahürat kültürümüz/tarzımızda sorunlar var.

Ya da Şenol Hoca da maçı TV'den seyretmiş, tribünler kusursuz...

(Şimdi Trabzon'daki arkadaşlar alınganlık gösterip "çok biliyorsan kalk gel sen bağır" demese... Daha önce başıma gelmedi değil).

Koray10
25.10.2010, 20:26
bence bize profesyonel (http://mydictionary.dyndns.org/dictionary/tr_de/de/translation/index.jsp?input=profesyonel&trans_direction=12&res_mode=10) bir amigo lazim, söyle ingiltere ve almanyada egitim almis birise olacak

Cafer Bulur
25.10.2010, 20:52
bence bize profesyonel (http://mydictionary.dyndns.org/dictionary/tr_de/de/translation/index.jsp?input=profesyonel&trans_direction=12&res_mode=10) bir amigo lazim, söyle ingiltere ve almanyada egitim almis birise olacak

Trabzonspor icin her zaman göreve hazirim,tasin altina elimi sokabilirim.:)

spormania
25.10.2010, 21:04
Şenol Güneş TRABZONSPOR'dur...

Koray10
25.10.2010, 21:20
Trabzonspor icin her zaman göreve hazirim,tasin altina elimi sokabilirim.:)
eminim :D......

corleone
25.10.2010, 21:33
şu başlıkta bilmiş bilmiş şenol hoca'yı eleştirenler onun futbol, teknik, taktik, psikolojik vs vs vs bilgisinin yanından geçemezler, bilmişlik memleketim insanının maalesef en büyük özelliği, bu adam bu futbolcularla yatıyor kalkıyor hayatı bu oyunculardan en iyi kadroyu kurmak üzere programlanmış, kaleciliğini kaptanlığını teknik direktörlüğünü yaptığı, iki kez şampiyonluğun kenarına kadar getirdiği takımının şampiyonluğunu burada bilmiş aynı derecede boş konuşan herkesten çok istiyordur ve bunu nasıl yapacağını burada boş boş konuşanların hepsinden daha iyi biliyordur,
trabzonspor son kupasını şenol güneş ile kazanmıştı ne tesadüftür ki sonraki iki kupasını da bu hoca ile kazandı, trabzonspor en golcü ikinci sezonunu yaşıyor bilin bakalım birincisi kimin teknik direktörlüğündeydi ???

tabi ki hataları var eksikleri var yeri geldiğinde ben de çıldırıyorum ekran başında, ama adam gelirken ne dedi? ben geleceğin takımı için geldim dedi, bir senelik iki senelik takım kurmak için gelmedim dedi, ben şenol hoca'nın futbol bilgisinin beni buradaki bilen boş konuşan herkesten türkiye'deki bütün teknik direktörlerden de üstün olduğuna eminim ama öyle bir taraftarımı var ki, 15 yaşında alt yapıda oynarken teknik kapasitesiyle dudak ısırtan bir adamı nasıl kendi deyimleriyle kazma haline getirip bütün türkiyeye rezil edip takımından gitmesine sebep olduysa, şenol hoca'nın da elini ayağını bağlıyor, utanıyorum hepsinden maalesef utanıyorum trabzonspor taraftarından, bir zamanların en efsane taraftarından...

Cafer Bulur
25.10.2010, 22:30
Senol günesi elestirmek onun begenilmedigi anlami tasimaz,tasimamali.

Senol günes 7.defa gelse de Trabzonspor icin en iyisidir diyenlerdenim.

Ama senol hoca alan i oynatip jaja yi yedek birakiyorsa ve mac icinde kötü giden takima bazen müdahele ediyorsa elestirilmesi dogaldir,gereklidir.

Zaten burada elestirirken biz senol hocadan daha iyi biliyoruz mantigiyla elestiri yapilmiyor,bunu söyleyende carpilir zaten...

tslover
26.10.2010, 16:39
şenol hoca'nın çok iyi bir TD oldugundan kimsenin kuşkusu yok.hatta türkiyedeki en iyi teknik direktör oldugundan da sanırım kimsenin kuşkusu yok.Trabzonspor için daha iyisi mümkün olmadıgından da kimsenin kuşkusu yok.morinyo bile Trabzonspora gelse şenol hoca kadar başarılı olamaz.Ama ben eleştirirken istiyorum ki hem herzaman TS'nin teknik direktörü olsun hemde bir morinyo bir lucescu gibi dünya çapında teknik direktör olsun.şenol hocamızın yarışacağı adamlar bir morinyo'dur bir lucescu'dur.biz zaten onu onlarla kıyaslıyoruz ama işte o zaman birtakım eksiklikler var malesef.yoksa türkiye'de hiçkimse teknik direktörülüğü yada futbolu şenol hoca'dan daha iyi bildiğini iddaa edemez.adamı yıkarlar :D

İlker ToSun
26.10.2010, 22:23
şenol hoca'nın çok iyi bir TD oldugundan kimsenin kuşkusu yok.hatta türkiyedeki en iyi teknik direktör oldugundan da sanırım kimsenin kuşkusu yok.Trabzonspor için daha iyisi mümkün olmadıgından da kimsenin kuşkusu yok.morinyo bile Trabzonspora gelse şenol hoca kadar başarılı olamaz.Ama ben eleştirirken istiyorum ki hem herzaman TS'nin teknik direktörü olsun hemde bir morinyo bir lucescu gibi dünya çapında teknik direktör olsun.şenol hocamızın yarışacağı adamlar bir morinyo'dur bir lucescu'dur.biz zaten onu onlarla kıyaslıyoruz ama işte o zaman birtakım eksiklikler var malesef.yoksa türkiye'de hiçkimse teknik direktörülüğü yada futbolu şenol hoca'dan daha iyi bildiğini iddaa edemez.adamı yıkarlar :D

Şenol hocayı övelim diye olmadık benzetmeler, kıyaslamalar içine girersek asıl zararı Şenol hocaya o zaman veririz.

Yaptığınız benzetmelerin veya kıyaslamaların gerçek hayatta karşılığı yok. Hayatında bir kez şampiyonluk yaşamamış bir teknik adamı şampiyonluklara abone olmuş isimlerle aynı kefeye koyuyorsunuz.

Şenol Güneş - Mourinho benzetmesi, zamanında yapılan Arda - Messi benzetmesinden farksızdır.

Evet Şenol Güneş iyi bir teknik adamdır ama büyük bir teknik adam değildir. Bu konuda da hep kendi iç dünyasından dolayı kıyısından dönmüştür.

Yapılan eleştirilerdeki (en azından benimkilerdeki) tek gaye de onun bu yolda ilerlemesidir.

Kusura bakmayın ama hayatında bir kez bile lig şampiyonluluğu yaşayamamış, kariyeri boyunca bir elin parmakları kadar bile oyuncuyu kendisi yaratamamış bir hoca büyük hoca değildir. Şenol hoca kendisine sunulan malzemeden kendince en iyisini çıkarmaya çalışan bir teknik adam profili çizmiştir hep.

bordo61
27.10.2010, 10:37
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5668-0S7D9N0P.jpg

Hocanın yüz ifadesinden anlaşıldığı gibi

Her gün ayrı bir sorun

İlker ToSun
27.10.2010, 12:54
hocam geç Futbol AŞ'nin başına, al Şota'yı da teknik direktör olarak :)

ESER
27.10.2010, 13:33
Şenol hocayı övelim diye olmadık benzetmeler, kıyaslamalar içine girersek asıl zararı Şenol hocaya o zaman veririz.

Yaptığınız benzetmelerin veya kıyaslamaların gerçek hayatta karşılığı yok. Hayatında bir kez şampiyonluk yaşamamış bir teknik adamı şampiyonluklara abone olmuş isimlerle aynı kefeye koyuyorsunuz.

Şenol Güneş - Mourinho benzetmesi, zamanında yapılan Arda - Messi benzetmesinden farksızdır.

Evet Şenol Güneş iyi bir teknik adamdır ama büyük bir teknik adam değildir. Bu konuda da hep kendi iç dünyasından dolayı kıyısından dönmüştür.

Yapılan eleştirilerdeki (en azından benimkilerdeki) tek gaye de onun bu yolda ilerlemesidir.

Kusura bakmayın ama hayatında bir kez bile lig şampiyonluluğu yaşayamamış, kariyeri boyunca bir elin parmakları kadar bile oyuncuyu kendisi yaratamamış bir hoca büyük hoca değildir. Şenol hoca kendisine sunulan malzemeden kendince en iyisini çıkarmaya çalışan bir teknik adam profili çizmiştir hep.

hocanin birileriyle kiyaslanmasi bence de dogru degil ve gerek de yok.
yanliz senol hocaya haksizlik ettigini dusunuyorum. o sampiyonluga abone olan hocalara sunulan imkan acaba senol gunese sunulmusmu bu gune kadar ona da bakmak lazim. genis bir kadro imkani sunuldugunda yakaladigi milli takim basarisi da ortada... senol gunes bir istanbul takimini acik ara sampiyon yapar ama mustafa denizli nin o basariyi Trabzonsporda gosterebilecegine pek emin degilim. sermaye, lobi ve derin iliskilerle de orulu olan sampiyonlukla T.D kalitesini herzaman birebir ortusmeyebilir . daum saglam butcelerle kurulmus kadrolarla iyi kotu basarili olabilen bir adam. ayni daum Trabzonu kacinci yapabilir? sampiyonluk denen olay sadece T.D un yonetimsel kalitesiyle herzaman dogru orantili olmayabiliyor (ozellikle de ulkemizde) o yuzden senol gunesin hoca kalitesini bir hakem dudugunun ,bir yanlis bayragin bile kolayca degistirebilecegi sampiyonluk uzerinden degerlendirmek bana gore dogru degil.

kendine sunulan malzemeden en verimli urunu cikartabilen kisidir zaten iyi teknik direktor. genis butcelerle kuralan takimlari basariya tasimak basari degil tasiyamamak basarisizliktir bana gore. iki sene once avram grant diye hocaligi bile tartisilir bir adam chelsea yi terry nin ayagi kaymasaydi sampiyonlar ligi sampiyonu yapacakti.

Asi Çaykaralı61
27.10.2010, 21:25
Adam gibi adam Şenol Güneş

EmreYavuz61
27.10.2010, 21:29
federasyon başkanı olacak bir insan...federasyon başkanı olsa türk futbolu 2 sınıf birden atlar...

.....
28.10.2010, 16:25
Her şey için Teşekkürler ŞENOL HOCAM.

Allah senden razı olsun.

Emrah KabuL
01.11.2010, 22:36
Neden M.Yumlu değil de Giray ?

Neden ayağımız da top tutmamız gereken dakikalar da Jaja kenarda ?

Ilelioglu
01.11.2010, 22:51
Konyaspor;

Bu macta cok riskli degisikliklere imza attiniz ama sonucta yine kazanmasini bildiniz...

Tebrikler, böyle devam...!

:);)

tslover
01.11.2010, 23:08
Neden M.Yumlu değil de Giray ?

Neden ayağımız da top tutmamız gereken dakikalar da Jaja kenarda ?
ilk 11'den tutun da değişikliklere ve dakikasına kadar hersey muhteşemdi.kardeş sen önce soruyu tersten sor cevabını versene.neden giray değilde mustafa?

Mustafa ÖZDEMİR
01.11.2010, 23:39
çıkardığı kadro gayet güzeldi.oyunu iyi okudu...

Enes Ünal Kaya
01.11.2010, 23:42
ilk 11'den tutun da değişikliklere ve dakikasına kadar hersey muhteşemdi.kardeş sen önce soruyu tersten sor cevabını versene.neden giray değilde mustafa?

Çok Acık Bence..
Mustafa 3 Haftadır Oynuyor..
Giray Formadan Soğumasın Diye 10 dk Tuttu Sahada..
Ayrıca Mustafada Havala Girmemiş Oldu Fazla

Sefa
01.11.2010, 23:44
Mustafa'yı oynatmamasının nedeni olarak yorgunluğu olduğunu düşünüyorum. Mustafa henüz tam kapasiteye ulaşmış durumda değil..

Ali İhsan
02.11.2010, 00:24
Konya'nın defansa adam yığdığı dakikalarda aldığı risk gayet yerindeydi. Üstümüze gelmeyi akıl edemeyecek bir rakip, ortasahayı düşünmeyen direk ileri topu gönderen bir anlayış karşısında 5 hücumcu iyi baskı kurdu, gol bu baskıdan gelmese de rakibe şans tanımadan duran top organizasyonuyla golü bulduk.

Umarım gs maçında da o maçın gerçekleriyle hareket edip yine bir maçı kazandırır.

MARVEL
02.11.2010, 00:48
hocanin birileriyle kiyaslanmasi bence de dogru degil ve gerek de yok.
yanliz senol hocaya haksizlik ettigini dusunuyorum. o sampiyonluga abone olan hocalara sunulan imkan acaba senol gunese sunulmusmu bu gune kadar ona da bakmak lazim. genis bir kadro imkani sunuldugunda yakaladigi milli takim basarisi da ortada... senol gunes bir istanbul takimini acik ara sampiyon yapar ama mustafa denizli nin o basariyi Trabzonsporda gosterebilecegine pek emin degilim. sermaye, lobi ve derin iliskilerle de orulu olan sampiyonlukla T.D kalitesini herzaman birebir ortusmeyebilir . daum saglam butcelerle kurulmus kadrolarla iyi kotu basarili olabilen bir adam. ayni daum Trabzonu kacinci yapabilir? sampiyonluk denen olay sadece T.D un yonetimsel kalitesiyle herzaman dogru orantili olmayabiliyor (ozellikle de ulkemizde) o yuzden senol gunesin hoca kalitesini bir hakem dudugunun ,bir yanlis bayragin bile kolayca degistirebilecegi sampiyonluk uzerinden degerlendirmek bana gore dogru degil.

kendine sunulan malzemeden en verimli urunu cikartabilen kisidir zaten iyi teknik direktor. genis butcelerle kuralan takimlari basariya tasimak basari degil tasiyamamak basarisizliktir bana gore. iki sene once avram grant diye hocaligi bile tartisilir bir adam chelsea yi terry nin ayagi kaymasaydi sampiyonlar ligi sampiyonu yapacakti.

Yorum budur

DeAgLeMaNyAq
02.11.2010, 02:06
Çok Acık Bence..
Mustafa 3 Haftadır Oynuyor..
Giray Formadan Soğumasın Diye 10 dk Tuttu Sahada..
Ayrıca Mustafada Havala Girmemiş Oldu Fazla

Bende aynısını düşündüm. Böyle bir durumda Giray oyuna girmediği takdirde iyice dördüncü santrafor konumuna düşecekti. İnşallah Glowacki'nin bir şeyi yoktur ama GS maçında oynamazsa da hocanın Giray'a şans vereceğini düşünüyorum...

mda61
02.11.2010, 09:13
Futbol camiasında en çok sevdiği adamdır, sonsuz saygı duyarım.
Umut'u kaleye, Onur'u forvete koysa; bir bildiği vardır derim :D

Tatar Kemal
02.11.2010, 10:31
Futbol camiasında en çok sevdiği adamdır, sonsuz saygı duyarım.
Umut'u kaleye, Onur'u forvete koysa; bir bildiği vardır derim :D

aynen katılıyorum sana. oyunu çok iyi okuyor. jaja'yı aldığında herkes homurdandı ama şenol hoca çok akıllı. baktı ki maçta ibre bize döndü gese maçını düşünerek jaja'yı kenara çekti. çünkü gese maçında jaja'ya 90 dakika ihtiyacımız olacak.

sessizkral_1
02.11.2010, 11:01
Kazanamayacağı oyuncu yok.

SEDAT
02.11.2010, 12:33
- Şenol Hocam Şu Takım Rakibi az Adamla Yakalayınca Ne Yapacağını Pek Bilmiyor , Bunu Biraz Daha Çalışalım...

Koray Yiğit
02.11.2010, 18:14
______________Burak________Umut____________

_____________Engin_______Jaja__________

TS ofans hattının ilk yarıdaki sahaya diziliş şekli böyle oldu

Bu taktikle kanat organizasyonları yapmak,sahanın bütününü parsellemek ve oyunu geniş alanlara yayarak pozisyon üretme imkanımız olmuyor gol şansımız ortadan geliştireceğimiz ataklara veya ölü toplarla kazanacağımız pozisyonlara kalıyor.

18'in çevresinde efektif olması için aldığımız JAJA'yı oyunun iki yönünü ve mücadele etmesini beklemek bu oyuncu'nun yeteneklerini kısıtlamak anlamına gelir JAJA'yı verimli kılmak için tek forvet'in arkasında oynatmak elzemdir.

Engin Baytar ise ilk yarıda bal yapmayan arı gibi sahanın etrafında döndü dolaştı GB karşılaşmasında olduğu gibi kenarlardan top taşımadı...Engin enerjisini fizik mücadelelere girmekten öte adam geçmek prensibi üzerine oturtmalıdır gerekli telkinlerin yapılması lazım

Takım olarak katetmemiz gereken çok yol var üretkenliğimiz çok zayıf,kanatlarımız çalışmıyor ve hızlı oynayamıyoruz inşaallah bu eksikler çabuk giderilir.

muribbi
02.11.2010, 19:40
hoca, duran toplarda hücumda çok etkiliyiz ama defansta bir o kadar zayıfız. eskiden song savunmayı duran toplarda toparlardı ve fazla geri çekilmezdik. bu sene savunmayı neredeyse kale içine kuruyoruz. özellikle beşiktaş maçındaki pozisyonda savunma altıpastaydı.

Asi Çaykaralı61
07.11.2010, 21:35
Güneş: Her şey beklediğimiz gibi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray maçı sonrasında açıklamalarda bulundu

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=69368 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=69368)

İsmail Coşgun
07.11.2010, 21:36
Şenol Hocam, ellerinden öpüyorum...

agahozlu
07.11.2010, 21:38
Şenol Hocam, ellerinden öpüyorum...

Aynısını, Lig tv ye açıklama yaparken ben de aklımdan geçirdim. Aklında bana göre tek bir şey var o da "Güzel futbol"

dimsag
07.11.2010, 21:47
takım kazanıyor ama kötü oynuyoruz

Kazım Uzunboy
07.11.2010, 21:52
Şenol Hocam sana helal olsun. Binlerce kez teşekkürler.

h@msi61
07.11.2010, 22:17
Hocam Allah senden razi olsun, ellerinden opuyorum...

Muhalif
07.11.2010, 22:22
Tebrikler hocam. Tam düşündüğümüz hamleleri yaptınız. Jaja'yı golü bulana kadar sahada tuttuğunuz için ayrıca teşekkürler. Şenol Güneş artık bu işin doktorasını da yapmış vaziyette. Kore'den önceki ve şimdiki Şenol Hoca arasında dağlar var, özellikle oyuna müdahaleler ve rakibi analiz konusunda. Gelişine çok olumsuz yaklaşmıştım ama şimdi binlerce kez teşekkür ediyorum.

Kazım Uzunboy
07.11.2010, 22:35
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5758-0G7R9B0D.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Galatasaray galibiyetinin ardından yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Bugün iyi bir rakiple oynadık. Zor bir maç oynadık. Lig her türlü sonuca açık. Herkes birbirini yenebiliyor. Peşin hükümle maçlara bakınca yanılıyoruz. Galatasaray çok iyi futbol oynadı. Fenerbahçe’ye karşı da öyle oynamıştı. Hücumdaki etkin oyuncularıyla iyi oynuyor. Pino’yu kontrol altına almaya çalıştık. Maçın ilerleyen dakikalarında üstünlük kuracağımızı biliyorduk. Çünkü Fenerbahçe maçında da bir düşüş yaşamışlardı. Bunu iyi kullandık. Pozisyon olarak çok zengin değildi maç. Maçın başında Jaja bir pozisyon kaçırdı. Bütün oyuncularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. İkinci yarıda müthiş bir seyirci desteği vardı. O bize güç verdi. Galatasaray Baros gibi oyuncularının katılmasıyla çok daha iyi işler yapacaktır. 2-0 yendik ama biz iyiyiz diye bir şey yok. 26 puan topladık. İyi bir yerdeyiz. Bursa, Kayserispor ve Fenerbahçe de iyi puan topladı. Alttan gelenler de var. Bir renklilik yaşıyoruz. Herkes böyle bakmalı. Manisaspor’un bizi yendiği bir ligde Konyaspor Manisaspor’u yenebiliyor. Böyle bir ligde yarışıyoruz.
Futbolun iki yönünü oynamak durumundayız. Hücumcular da savunma yapmalı. Güzel hareketler bekleyen kamuoyuna futbolcular bunu izletmek istiyor. Ancak bunun yanında oyuna katkı yapmalarını sağlamak da kolay değil. Önde olmamıza rağmen kendimizi eksik görüyoruz. Futbolcu da buna böyle bakarsa daha iyi olabiliriz. Colman’ın seyahatten gelmesi, Jaja’nın kendini zorlaması, diğer oyuncularımızın oyuna katkısının yanında Galatasaray’ın oyuna giren oyuncularının tam anlamıyla hazır olmamaları avantajımız oldu.
Kazanmamıza rağmen daha güzel işler yapabilirdik. Sonuçlara önem vermek zorundayız. İyi oynayıp kaybettiğiniz maçların ardından tebrik almıyorsunuz, ancak kötü oynayıp kazanırsanız tebrik alıyorsunuz. Böyle bir kamuoyun önünde sonuca önem vermek zorundayız. Futbolun defansif durumunu düşünmek zorundayız. Oyuncularımız buna böyle bakarsa oynamaya devam ederler.
Ayrıca dün Bursaspor'un başarılı oyuncusu Ali Tandoğan’ın sakatlanması bizi üzdü. Rakiplerimizle mücadele içindeyiz ama futbolcuların sağlığı bizim için çok önemli. Kendisine geçmiş olsun demek istiyorum”

www.trabzonspor.com (http://www.trabzonspor.com)

Kazım Uzunboy
07.11.2010, 22:43
Şenol Hoca TRT1'de (Telefon bağlantısı)

Erbay
07.11.2010, 22:44
Şenol Güneş büyük maçları alamı...Kırmızı!

Ali İhsan
07.11.2010, 22:59
Hoca ne çok laf biriktirmiş yahu!

Bir adam bu kadar mı pozitif ve içten olur. Sevgi adamı resmen, Burak ve Engin şu lafları duyduktan sonra böyle hocaya daha büyük mutluluklar yaşatmak için daha çok çalışacaklardır.

Hasan61
07.11.2010, 23:02
Filozof vallahi...Uzak doğuda ne olduysa...Nirvanaya ermiş:):)

Kubilay ŞAHİN
07.11.2010, 23:58
Sen Adamsın..

Sana Laf atanlar utansın..

Utanmakla kalmasın yerin dibine batsın..

bordo(61)mavi
08.11.2010, 00:24
Hocam aynen yola devam,,, galatasaray maçında çekilen şu resim bile olaya ne kadar konsantre olduğunu gösteriyor... biz taraftar olarak her zaman yanındayız.. yıllarca beklediğimiz şampiyonluk seninle gelecek...

http://ressim.net/a/upload/c97f64a3.jpg (http://ressim.net/show.php/2572738_senol-hoca-jpg.html)

Harun-61
08.11.2010, 00:25
Hakan Sükür'ün senin icin dedikleri az bile...

Saygilar Hocam...

Celil Köse
08.11.2010, 02:02
Hocam seviyoruz seni saygılar..:)

ErtuGrul
08.11.2010, 02:29
Turk futbolunun gercek imparatoru...adam gibi adam Senol hocam....

ThePatriot61
08.11.2010, 03:03
takım kazanıyor ama kötü oynuyoruz

Nisana daha nerdeyse 6 ay var?

nesta61
08.11.2010, 04:23
senol hocam dun resmen hagi'ye futbol dersi verdi , bekledi sabretti haginin hamlesini bekledi , trabzonspor ilk oyuncusunu 70 dakikalarda aldi herhalde , yatarayi oyuna alinca dengeler degisti insallahh bu yil basaracaaazzz gelecek gelecek bizler inandik sizlerde inanin.

nesta61
08.11.2010, 04:30
Hocam aynen yola devam,,, galatasaray maçında çekilen şu resim bile olaya ne kadar konsantre olduğunu gösteriyor... biz taraftar olarak her zaman yanındayız.. yıllarca beklediğimiz şampiyonluk seninle gelecek...

http://ressim.net/a/upload/c97f64a3.jpg (http://ressim.net/show.php/2572738_senol-hoca-jpg.html)

KORE havasi yaramis hocama .... uzak doguda adamlar bizden 20 sene ilerde yasiyor hocam kapmis biseyler ordan vardir bir bildigi boyle devam hocam karizmana kurban oldugum.

Ertan 51
08.11.2010, 10:08
Dün Trt de Erdoğan Arıkan'a bağlandı telefonla,hem hocalık dersi verdi hem insanlık.Şenol Güneş TS camiasının en büyük değerlerinden birisi,takımı ve ruh halimizi ne durumlara getirdiğini cümle alem görüyor.Allah nazardan saklasın,başımızdan eksik etmesin inşallah.

Tatar Kemal
08.11.2010, 10:22
TRT stadyumdaki konuşması da göstermiştir ki Şenol Güneş bu ülkenin en büyük futbol adamıdır. Doğan Arıkan bir ara yalvardı adeta: "hocam artık stüdyoya gelmenizi bekliyoruz"

el cevap: "sana sözüm var zaten, en kısa zamanda geleceğim"

seni çok ama çok seviyoruz Şenol hocam. Allah aşkına en az 15 yıl bu takımın başında kal.

fatih terim, mustafa denizli, ersun yanal gibi futbol katillerine sesleniyorum: biraz Şenol Güneş'i izleyin de adamlık öğrenin. ve en kısa zamanda gidin elini bir öpün.

İlker ToSun
08.11.2010, 13:38
üçünü de Avni Aker'e gömdük

sağolasın hocam :)

Adem Erdoğan
08.11.2010, 14:12
Derbi kazanma alışkanlığını geri getirdiğin için sonsuz teşekkürler hocam.

Mustafa Ayazoğlu
08.11.2010, 14:46
Şampiyonluğa 23 var :)

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5765-8G5S7B8D.jpg

Mustafa Yüksek
08.11.2010, 15:22
Ellerinizden öpüyorum hocam. Bu yaşadığım gurur için teşekkürler.

Ilelioglu
08.11.2010, 16:42
Tebrikler Hocam....!!

Böyle devam....:alkış:

Hakan Karadirek
08.11.2010, 16:45
Sana ne kadar tesekkur etsek az hocam. Allah senden razi olsun.

Samet Yildirim
08.11.2010, 17:37
Ah hocam ah, yenilseydik, berabere kalsaydik, mustafayi degilde girayi oynattigin icin neler yazilirdi bilemem...

herzamanki gibi klas bir hocaya sahibiz diye diye yoruldum :)

Canberk
08.11.2010, 19:16
Nihayet beklenen günler geliyor.
Bizlerde şampiyonluk göreceğiz hocam sayenizde :)

Semra
08.11.2010, 19:43
Şenol hocam seni çok seviyorum hep inandım hep güvendim
inş. şampiyonluk seninle gelecek...
Stadyum programına telefonla bağlanıp hiç aksamdan öyle güzel konuştu ki işte budur dedim...
bilgili, tecrübeli, ne istediğini bilen, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük değersin İYİKİ VARSIN...

Koray Yiğit
08.11.2010, 20:32
Şenol hocam devre arasında yaptığı konuşmalar ve müdahalelerle çok maç kazandırdı dolayısı ile büyük hoca farkını bütün hünerleriyle takımımızı yaşam mücadelesine kazandırarak gösterdi.

Geldiği günden itibaren takımdan büyük takım şevkini oyunculara kazandırması , takım bütünlüğünü sağlaması ve camiaya verdiği güven ile maraton koşusunun nihayete erdirilmesinin kapılarını.

Devre arasında 5-6 milyon euro'luk bir kanat oyuncusu trasferi ile ipi göğüsleyeceğimizi düşünüyorum.

Sağ kanatta '' Dripling yapabilen,sprinter ve kaleye dikine gidebilen '' bir yıldız hücum zenginliğimize çokşey katacaktır . Anderlect'ten Boussafa,FB'deki Dia ve Bjk'li Querasma tipi bir oyuncu ile hem alanı daraltan hem de açılan savunmaları geçmek daha kolay olacaktır.

diskus
08.11.2010, 22:14
insanlik dersi veriyor hocamiz her konusmasinda.

irfanb
09.11.2010, 00:13
http://www.load-it-up.de/110216/Md94Qar.JPG

pReN@_61
09.11.2010, 00:19
Şenol Hocam saygılar...:)

Emre GÜRDAL
09.11.2010, 02:06
glidanın gururu şenol güneş... saygılar hocam.

İdris Toksoy
09.11.2010, 13:24
Şenol hocaya ahlaki boyutuyla bakmak gerekirse tam bir 'tevazu abidesi'.Kendini methetmek biryana,gerçekleşen başarılarda katkısı olduğundan dahi bahsetmiyor.Sanki herşeyi futbolcular yapmışta kendisi hiçbirsey yapmamışcasına tavırları Şenol hocanın sportif başarıları bir yana dursun ahlaki güzelliğini gözler önüne seriyor.

Enes Ünal Kaya
09.11.2010, 13:57

Şenol Hoca Diyince Aklıma Hep Karizma Geliyor =)

İskender66
09.11.2010, 15:59
Şenol hocamızın her zaman sonuna kadar yanındayız. Çok tevazulu. Yendiğimiz maçlarda bile takımı övmek yerine hataları öne çıkarıyor. Özeleştiri yapıyor. Hep en mükemmeli yapmak için çalışıyor. Seni seviyoruz Şenol hocam..

sifuni
09.11.2010, 16:02
sampiyonuk en güzel senol hocayla yakisacak bize

2011sampiyonuz
10.11.2010, 04:53
Sevgili kardesler, arkadaslar, trabzonsporlular!

Simdi tehlike zamani. Sakin olaki birkac yenilgiden yada beraberlikten sonra, takima ve hocamiza sahip cikmayi birakmayin! DÜnyada hicbir takim yoktur, yenilmez yada berabere kalmayan.

2011sampiyonuz
10.11.2010, 05:06
Hocam,

bu yazim artik size yazilmis son yazim olacak.

Futbolculuktan beri sizi hep destekledim. Hicbir zaman size olan güvencimi yitirmedim. Koredeki maclarinizi bile takip ettim. Siz adam gibi adamdiniz ve ben sizi kendim gibi gördüm.

Türkiyede basari sadece sampiyonlukla kiyaslandigi icin, ve biz bu yil buna cok yakin oldugumuz icin, son önerilerimi yapiyorum!

Devre arasinda mutlak bir sol bek alinmali yada yeni biri monte edilmeli. ( Sezer olabilir, yada genclerden biri Mustafa gibi )
Devre arasinda mutlak bir cokhizli kontra atak yapabilen biri bulunmali. Ikinci yari disarida oynayacagimiz maclar icin cok lazim olacak.

Saygilar.

Mesut
10.11.2010, 08:44
MD: Oyuncularınızla ilişkiniz nasıl?
ŞG: Eskiyle yeni arasında dağlar kadar fark var. Şimdi yeni bir nesil var. Şimdi futbolcular daha çok maddiyatı, yani profesyonelliği düşünüyor. Teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla faydalanmak istiyor. İnternet çağındayız. Ben şu kanıdayım: Çağ değişse de insanlığın ön planda olmasını istiyorum. Herkes hayatını yaşasın. Yaşamalı, çünkü insan hayatı çok değerli. Oyuncularıma da bunu aşılamaya çalışıyorum. Bunları anlatıyorum. Hayatınızı yaşayın, fakat bilerek yaşayın. Profesyonel bir futbolcu olarak da işinizi iyi yapmak zorundasınız. Mesela, hayatınızı yaşarken bazı işleri abartırsanız, bu olumsuzluklara dönüşüp işinizi iyi yapmaya engel oluyorsa o zaman işte ben canınıza okurum! Bunları söylüyorum. Mesela benim futbolcuları en çok eleştirdiğim konu, maç günleri telefonla çok konuşuyorlar. Galiba bunu da yasaklayacağım...

:) şenol hocam seviyoruz seni

sessizkral_1
10.11.2010, 08:59
Trabzonspor’la şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyorum. Bunu da başarırsam dünyalar benim olur ve belki o zaman görevimi bırakabilirim. Avrupa şampiyonluğunu da artık gençlere bırakmak lazım...

Umarım şampiyon olursak bırakmaz takımı.

Tatar Kemal
10.11.2010, 11:49
Şenol Güneş bizim alex fergusonumuzdur. en az 15 sene takımın başında kalacaktır. sonra emekli olup kulübe başkanlık yapar. beckenbauer ve rumennige gibi.

Ünal Cumhur
10.11.2010, 13:03
Şenol Güneş bizim alex fergusonumuzdur. en az 15 sene takımın başında kalacaktır. sonra emekli olup kulübe başkanlık yapar. beckenbauer ve rumennige gibi.
bende aynısını düsünüyorum.:alkış::alkış::alkış::alkış:

Koray Yiğit
11.11.2010, 19:04
Şenol hocam size nacizane önerim bu takımın topu daha çabuk ve hızlı dolaştıracak bir oyun sistemini benimsetmelisiniz velhasıl bazı oyuncular bu imge'yi sahaya yansıtamaz ama siz denemelisiniz ve uygulamaya çalışmalısınız.

Kendi alanına yaslanan takımları açmak için defans oyuncularının topu sürerek boş oyuncuyu görmesi, bek'lerin orta sahaya açılması, kısa seri paslarlarla rakip kaleye yaklaşmak ve sahaiçi yardımlaşmanın olduğu bir takım oluşturmalısınız.

Takımda noksan gördüğüm bir diğerşey , durağan ve statik oynamamız. Colman ve Selçuk anlaşmalı olarak öne biraz daha çıkmalıdır ve duvar pasları ile arkadaşlarını gol pozisyonuna sokmalıdır.

Şenol hocam ara transferde, Sağ açık ; Stoch ve Querasma gibi bileklerine hakim,hızlı ve fuleli bir oyuncu ile Orta göbeğe Ernst ve Emre gibi tempolu,aktif ve dirençli bir futbolcu almalıyız

Özkan
12.11.2010, 01:52
Şenol Hocamızı kıyasıya eleştirdim. Her defasında haddini bilmezce laflarla kendisine saldırdım ama benim sinek vızıltılarım elbette ki hocamızın büyüklüğüne zeval getirmedi.

Şenol Hocam taktisyenliğiyle, hocalığıyla ve adamlığıyla her gün beni dövdü ve dövmeye devam ediyor. İnşallah bana adamlığından birşeyler bulaşır. İnşallah bir gün kendisiyle karşılaşır ve özür dilerim.

Ertan 51
12.11.2010, 09:48
Şenol Hocamızı kıyasıya eleştirdim. Her defasında haddini bilmezce laflarla kendisine saldırdım ama benim sinek vızıltılarım elbette ki hocamızın büyüklüğüne zeval getirmedi.

Şenol Hocam taktisyenliğiyle, hocalığıyla ve adamlığıyla her gün beni dövdü ve dövmeye devam ediyor. İnşallah bana adamlığından birşeyler bulaşır. İnşallah bir gün kendisiyle karşılaşır ve özür dilerim.
Bu öz eleştiriyi yapman zaten adam olduğunu gösterir renktaşım,keşke herkez senin gibi olabilse,ben de dahil yaptığımız hatadan dolayı özür dileme erdemini gösterebilsek.

Bursa maçıyla ilgili insanlık dersi niteliğinde konuşmuş yine hocamız,giriş sayfamız da var,bende onu paylaşmak için girmiştim Özkan'ın güzel yazısına denk geldim,eksik olmayın iyi ki varsınız :alkış:

dimsag
13.11.2010, 18:08
oyunun son yarım saatinde oyuna müdahale etmesi gerekirdi

sefatoyer
13.11.2010, 18:10
Hocam Allah razı olsun senden.

Ali İhsan
13.11.2010, 18:15
Maçın sonlarındaki dan dun oyun tarzı hocanın fikri miydi bilemiyorum ama rahatça stres yaşamadan topa sahip olabilirdik.

Hocaya teşekkürüm bu maçta teknik taktik olarak değil, insani olarak zaten bu futbolcuların hepsini etkilemiş belli. Hocama bu takımı ligin fiziksel olarak da en iyisi yaptığı için, oyuncularımız sahada dökülmediği için, en zor anlarda bile ayakta durabilecek kondisyona getirdiği için teşekkür ediyorum.

DeAgLeMaNyAq
13.11.2010, 18:21
Maç sonucuna baktığımızda hoca haklı çıktı ama özellikle ikinci yarıdaki kendi ceza sahamızda oynanan oyunu kabullenmekte ne kadar doğru bilemiyorum. Oyuncu değişiklikleri beklediğimiz gibi değildi. Ne olursa olsun teşekkürler hocam...

İlker Akçay
13.11.2010, 18:23
Teşekkürler ŞENOL HOCAM,Yolundayız,Yanındayız...

lazoli06
13.11.2010, 19:00
Hocam ne yaparsan yap bir bildiğinin olduğunu ve en doğrusunun o olduğunu bilip herhangi farklı bir düşünce içine bile girmiyorum.

Asi Çaykaralı61
13.11.2010, 19:04
Güneş: Hak ettiğimiz galibiyetti

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Bursa karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=69829

Ilelioglu
13.11.2010, 19:25
Süpersin Hocam....:alkış:

Böyle devam...

;):)

Asi Çaykaralı61
13.11.2010, 19:29

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5827-9E6Q8A9C.jpg

1 (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:rateImg(1,'5827'))

2 (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:rateImg(2,'5827'))

3 (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:rateImg(3,'5827'))

4 (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:rateImg(4,'5827'))

5 (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:rateImg(5,'5827'))

Bu habere 18 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Bursaspor galibiyetinin ardından yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Çok zor bir maçtı. Zor bir rakiple oynadık, yetenekli ve çeşitliliği olan bir takım vardı karışımızda. Golün erken gelmesi oyun anlayışımızda değişikliğe neden oldu. Savunmada kalıp, kontratakla çıkmaya yönelik bir anlayışımız oldu. Bu anlayış bizi sonuna kadar da taşıdı. Rakip çok fazla gelemedi. Hak ettiğimiz bir sonuç oldu.

Savaşarak, oyun anlayışına bağlı kalarak oynadık. Oyunu daha çok kontrol edebilirdik ama olmadı. Duran toplardan üstümüze geldi rakip, bana göre bunlardan bazıları da haksızdı. Yüksek topta da rakibi iyi kontrol ettik. Defansta sayımız artınca, ortada top kullanan oyuncu sayımız azaldı ve bu da sıkıntı yarattı.”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5827#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5827#Icerik)

İsmail Coşgun
13.11.2010, 20:03
http://www.ressim.net/6/upload/4434fd65.jpg

Canberk
13.11.2010, 20:14
Trabzonspor'umuzun 6 şampiyonluğundada takımda olan efsane kalecimiz 7.şampiyonluğunda baş mimarı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Seviyoruz seni hocam :)

sessizkral_1
13.11.2010, 21:12
en az 10 senelik sözleşme.

hemen....

Cengiz Çubukcu
13.11.2010, 21:13
hocam çok büyüksün ..''Cenaze evinde düğün olmaz'' ..keşke bunu maçtan önce Engine söyleseydin...

Burak TOSUN
13.11.2010, 21:15
Şu ülkede adam sıfatının en çok yakıştığı insanların başını çekiyorsun hocam. Seviyoruz seni, inşallah seninle beraber daha sonsuz başarılar alacağız.

Muhalif
13.11.2010, 21:39
Bu vakitten sonra kim Şenol Güneş'e laf ederse çarpılır arkadaşlar söyleyim. Ben gelişiyle bilikte Ts üyeliğimi sildirecektim ama prosedürü, dilekçesi falan uğraşamadım. Bunu yerine aidatımı yatırmamıştım belki atarlar diye:) Ama geçen hafta ben de pes edip aidatımı yatırdım geç de olsa. Şenol Güneş'e artık inanıyorum, güveniyorum. Çünkü sahaya müdahalesi, saha dışı demeçleri v.b artık eski Şenol Güneş değil. Kore'de de şampiyon olamadı ama her ne olduysa olmuş ve Şenol Hoca gerçekten kendisini de ülkemizdeki futbol adamlarının alayını da aşmış olarak geri dönmüş yani. Tüm büyük maçları ustalıkla ve tam zamanında değişiklikler yaparak aldı. Karşısında hiçbiri tutunamadı. Sadece kendisiyle ilgili tek hayıflandığım nokta oyunculara sorumluluk vermesi güzel de, hepten de onlara bırakmasın yahu. Mesela kaleyi cepheden gören çok güzel bir noktadan serbest vuruş kazanmışız bir bakıyoruz topa vuran Burak ve top barajdan dönüyor. Jaja'nın videolarında attığı gollerin yarısı duran toplardan neredeyse. Buna karış be hocam. Keanarlardakiler zaten Selçuk'un ama şu cepheden pozisyonları Jaja veya oyundayse Ceyhun kullanacak diye bir fetva ver tam olsun:)

stormtiger61
13.11.2010, 23:06
Hocam gollerden sonra inanilmaz bir sekilde yari sahamiza gomulduk. Ilk devre bu normaldi fakat ikinci devre 60 tan sonra artik dayanilmaz bir hal aldi. Bence Hocamiz oyuna mudahale edip ya Yatti ara yada Yalanzinho yu oyuna sokabilirdi. Ileride bir sekilde top tutabilmemiz lazimdi. Kenarda oturan adamlardan ancak Alan ile ibo yapabilirdi bunu ama neyse olmadi o sekilde. Orta sahayi seftali kurduna teslim ettik biraz ama olsun ya. Yapacak bir sey yok. Ama bir arkadasin da dedigi gibi hocamiz su Burak in her serbest vurusu kullanmak istemesine bir seyler yapmasi lazim artik. Bu takimda serbest vuruslari kullanacak bir adam varsa o once Jaja dir, sonra Ceyhun gelir sonra Selcuk ve sonra Burak. Artik bu konuya mutlaka cozum getirilmeli artik.

Ahmet Başkaya
14.11.2010, 00:01
Şampiyonluğu bir daha getir bize .

Eze eze kupa karadenize .

h@msi61
14.11.2010, 00:37
Hocam seni zamaninda o kadar acimasizca elestirenler var ki, uzun suredir foruma bile ugrayamiyorlar sayende...
Senol'a Trabzon'um Senol'a...

Ahmet Başkaya
14.11.2010, 00:38
Hocam seni zamaninda o kadar acimasizca elestirenler var ki, uzun suredir foruma bile ugrayamiyorlar sayende...
Senol'a Trabzon'um Senol'a...

Harbiden saygıdeğer abimiz Cyzio nerelerdeler :)

pReN@_61
14.11.2010, 00:57
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5831-0J8N1P7E.jpg

Salih Edip
14.11.2010, 00:59
Hocam adamsın ya yüreğin çok büyük...

mashal61
14.11.2010, 02:31
Bir takımı bir teknik direktörün varlığı bu kadar değiştirebilir sanırım ve işte bir "adam" bir takımda bu kadar efsane olabilir. :)

Kubilay ŞAHİN
14.11.2010, 03:52
Bu "Adam"ın sözlerini çerçeveletip bütün eğitim kurumlarının duvarlarına asmalıyız..

Adamsın hocam.. Büyük Adam..

61_Serhat_61
14.11.2010, 08:00
cok büyüksün hocam...
getir su kupayi trabzonspora ya...

Hüseyin İlkin
14.11.2010, 09:48
Allah başımızdan eksik etmesin seni.

Mustafa Yüksek
14.11.2010, 11:59
Teşekkürler hocam. Her şeyden çok sahada onuruyla mücadele eden bir takım izlettirdiğin için. Gelecekse senle gelsin gaybana.

mehmets61
14.11.2010, 12:11
hocam şu konuda çok teşekkür ediyorum.daha önce bir oyuncu olamdıgında onu arabiliyorduk.misal yattara gibi.gel bizi kurtar şimdi her hafta biri eksik olabiliyor takımda ama takım yine oyununu oynuyor.böyle bir takım oluşturdugun için sana çok teşekkür ediyorum...

Zurawski
14.11.2010, 12:45
7 Gelecekse onunla gelecek ,o yüzden gelene kadar bu takımın hocası Şenol GÜNEŞ olarak kalmalıdır.Nasipse gelir Şamdan Yemenden nasip değilse ne gelir elden.

İlker ToSun
14.11.2010, 14:19
hocam tebrikler,

dünkü galibiyet fb, gs ve bjk galibiyetlerinden bile daha önemliydi. çünkü bu maç puanlama ve saha bakımından diğer üçünden çok daha fazla kritik bir maçtı ve hepimiz biliriz ki Trabzonspor'un DNA'sında bu tarz maçları kazanmak yoktur.

herkes beraberliğe razıyken böyle bir maçtan 2-0 gibi net bir skorla hatta yan hakem iç etmese belki de çok daha büyük bir farkla sahadan ayrılmayı sağlayabilmek büyük başarıdır.

maç sonunda engine gönderme yaparcasına verdiğin demeç süper ama demeç yetersiz, cezasını vermen veya ciddi bir şekilde kulağını çekmen lazım. futbolcu olduğunu hatırlayan engin eski bıçkın günlerine dönmeden keskin önlemleri almak lazım zira onun futbolculuğuna çok ihtiyacımız var ama amigodan bol bişey yok.

bu maça dair yapabileceğim tek eleştiri yattara veya alanzinhoyu hiç düşünmeyişindi. ağır bir fatura ödeyebilirdik ama ödemedik çok şükür. bir noktadan sonra adamlara resmen "yüklenin" dedik ama iyi hoş da bunu yaparken "yüklenirken şunu da düşün" mesajını verebileceğimiz bir oyuncu koymadık sahaya hal böyle iken ailece hücum ettiler. yarın öbür gün daha becerikli oyunculardan kurulu bir takım yüklenirse maçı çevirebilir.

bu konuda dikkatli olmak lazım

Samet Yildirim
14.11.2010, 14:35
Yenildigimiz dönemlerde de bu destegi görmek istiyoruz...!!!

Büyüksün hocam..

Koray
14.11.2010, 14:46
Meşhur Şenol Hoca eleştirmenleri bu gafletlerinden artık kurtulmuşlardır heralde...

Bizim Erdem ne düşünüyor acaba merak ediyorum, kısaca illede yabancı hoca, Şenol Güneş'e hayır diyen bi kardeşimdi kendisi...

Bi daha ki çarşı iznimde bu başlıkta Şenol Hoca'yla alakalı yazını görmek istiyorum Erdem.

.....
14.11.2010, 15:19
Şenol Hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bizi buralara getiren en büyük etken.

:alkış:

Samet İslamoğlu
14.11.2010, 15:43

22 kaldı :)

Samet İslamoğlu
14.11.2010, 15:52
Yani kafası çalışıyor muymuş, yoksa :D?...

.

Cyzio hocam en son 351.sayfada görülmüş.O gün bu gündür yok :)

Ahmet Başkaya
14.11.2010, 23:11

Hiç hoş hareket değil bunlar :)

Tolga Kurt
14.11.2010, 23:35
Bu sene şampiyon olamasakta seneye ilk 5e giremesekte ben Şenol güneşin alex ferguson gibi olmasını istiyorum ölene kadar yönetsin

Sonrisa61
15.11.2010, 00:35
Allah sahidimdir Senol hoca sen gelmeden dahii hep seni istiyordum takımın basında .. Ve geldiginde biliyordum bize bu mutlulukları yasatacagını ve hep söyledim İns Bu takımın fergusonu olursun sen Essizsin .. Her zaman arkandayız

Külünkoğlu
15.11.2010, 09:56
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs988.snc4/76172_469298006811_6026966811_5708108_6519166_a.jp g

Merhaba değerli Trabzonsporlular,

Trabzonspor dolu dizgin gidiyor gibi gözüküyor. Merdivenleri ağır ağır çıkan ne yaptığını bilen bir yapıda ilerleyişini sürdürdüğü söylemek bize göre en doğrusu.

Fikstürü elimize alıp baktığımızda kritik haftalara girdiğimizi kazandıkça puan farkının giderek daha da açılacağını söylemek mümkün. Çünkü rakiplerimiz birbirleri ile oynarken bu maçlardan çıkacak her türlü sonucun Trabzonspor'umuza yarayacağı aşikar.

Takip ediyorsunuzdur, spor basınında bir ikilem yaşanıyor. "peki şimdi ne olacak ?" sorusunu şaşkınlıkla birbirlerine sorduklarına şahit oluyoruz. Ne mi olacak ? İngiltere'de nerdeyse 20 farklı takım şampiyon olduğunda ne olduysa o olacak. Lütfen ! yaslanın arkanıza.

Gelinen tablo biir birikimin eseri olmadığı söylemek nasıl mümkün değilse aynı şekilde Türk futbolunda mücadelesiz kazanımlara yer olmadığını söylemeliyiz.

Trabzonspor çoğu yıllarını dinleme yerine konuşmayı tercih etti. Bir çok fikir bu kakafoniye kurban verildi. Şimdi ise Türk futbol tarihinde daha çok en başarılı ve sonrasında acı dolu anlarına şahitlik etmiş tecrübesi sınırları aşmış, özü sözü doğru, istisnasız herkesimin ve herkesin dinlediği bir isim var,

Şenol Güneş

Trabzonspor'lular olarak sadece şampiyonluk değil şampiyonluklar kazanmak istiyorsak yapacağımız iş son derece basit, Şenol Güneş'i dinlemek...

İyi bayramlar değerli Trabzonsporlular.

Yazıyı beğenmek için tıklayınız.

http://www.facebook.com/notes.php?id=6026966811&notes_tab=app_2347471856#!/note.php?note_id=176019542413914 (http://www.facebook.com/notes.php?id=6026966811&notes_tab=app_2347471856#%21/note.php?note_id=176019542413914)

Emre Çömez
15.11.2010, 21:51
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=82148

sefatoyer
15.11.2010, 22:49
bizi hiç bırakma hocam:)

~UniCef~
15.11.2010, 23:47
Hep bizimle ol :)

Asi Çaykaralı61
15.11.2010, 23:48
Adam gibi adam Şenol Güneş :)

ALLAH seni başımızdan eksik etmesin Hocam

seyyah61
16.11.2010, 02:23
Takiliyorsunuz ama bence Trabzonspor'un basarisindan dolayi cok mutlu oldugunu tahmin ediyorum. Belki de Senol Günes hakkinda düsünceleri degismistir , fakat baska özel nedenlerden dolayi giremiyordur.

Samet İslamoğlu
16.11.2010, 08:31
Takiliyorsunuz ama bence Trabzonspor'un basarisindan dolayi cok mutlu oldugunu tahmin ediyorum. Belki de Senol Günes hakkinda düsünceleri degismistir , fakat baska özel nedenlerden dolayi giremiyordur.

Dediğin gibi sadece takılıyoruz be hocam, niyetim kötü değildi kendisi büyüğümüzdür orası ayrı.Ama ben eminimki bugün biz sıralamada 5.olsaydık buralarda görürdük kendisini.Şahsi düşüncem tabi.

ibrahim
16.11.2010, 18:40
Reklama giriyosa kusuruma bakmayin, ama Senol hoca Türkiyenin en büyük spor sitesinde oylarinizi bekliyor:

http://www.sporx.com/futbol/eniyiyerliteknikdirektor/

Oylariniz damlaya damlaya..... dagdan kesim kereste :P
Hepsine 1 Senol hocaya 10 puan verin lütfenn.. :)

orhan42
16.11.2010, 20:47
Trabzonspor sevgisi bambaşka bir şey..Son şampiyonlıkta 4 yaşındaydım hayal meyal hatırlardım onu da unutmaya başladım..Kısacası şampiyonluğu her Trabzonsporlu gibi ben de istiyorum yürekten.Fakat şenol hocam içi daha bi çok istiyorum..O'nun gibi bir teknik direktörün bu başarıya ulaşması çok önemli benim için..Allah yardımcın olsun hocam...

AKSOY_61
16.11.2010, 22:54
Sadece bizim değil tüm türkiyenin sevgisini kazandı.

Anıl Caner
16.11.2010, 23:14
Reklama giriyosa kusuruma bakmayin, ama Senol hoca Türkiyenin en büyük spor sitesinde oylarinizi bekliyor:

Zaten baya bir ezmiş Şenol hoca :)

ARAF
16.11.2010, 23:43
teknik direktör değil feylezof olmuş hoca kore dönüşü

Yavuz Hasan
17.11.2010, 13:19
bu takım şampiyon olacaksa başında şenol güneş le olacak

ama teknikdirektör olarak

ama başkan olarak

M.S.SOFU
17.11.2010, 14:19
kore maçında şenol güneşe bi jest yapılacakmış beyler fikri olan var mı?

Emirhan Uludüz
17.11.2010, 14:34
kore maçında şenol güneşe bi jest yapılacakmış beyler fikri olan var mı?

Yalakalık çalışmaları başladı..

Miraç Atalay Çiftçi
17.11.2010, 14:53
Sen bakma Hıncal'a, acısı büyük. Sataşacak yer arıyor hocam.

bordo61
17.11.2010, 15:50
O anketin bir uyanıklığı var sanırım :D

En iyilere basıyorsunuz , şenol hocayı seçiyorsunz 10 puan veriyorsunuz diğerlerine oy vermeden çıkıyorsunuz.

Yada en yakın rakiplerine 1 veriyorsunuz oluyor bitiyor :D

Gökhan KAN
18.11.2010, 13:43
Aynı Mourinho gibi oldu Şenol hoca. Skoru buldumu defansif oyuncu sürüyor sahaya.

Asi Çaykaralı61
19.11.2010, 00:12
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5848-3A0M2V3Y.jpg

Salih Edip
19.11.2010, 00:44
Bu takımda oynayamaz denilen adamları önce bu takımın en iyileri haline getirdin , şimdi de milli takıma gönderiyorsun hocam , süpersin :alkış:

UmutBaykan
19.11.2010, 16:35
Her ne olursa olsun Şenol Güneş'in arkadasındayım ve kendisine çok büyük sevgim var.

Bizi mutlu sona Şenol Hoca getirecektir inanıyorum ve kendisini sonuna kadar destekliyorum.

ozturk
19.11.2010, 18:44

Özkan sümer, Giray bulak ve Şenol hoca ya 10 puan verdim..

Asi Çaykaralı61
19.11.2010, 18:46
Güneş'in keyfi yerinde

Trabzonspor'da art arda alınan galibiyetlerin ardından oldukça mutlu olan teknik direktör Şenol Güneş'in keyfi, milli takıma giden oyuncuların iyi bir performans sergilemesiyle daha da arttı.

Tüm oyuncularını tebrik eden tecrübeli teknik adam, "Milli takım bizim için oldukça önemli. Orada bizi ne kadar fazla futbolcu temsil ederse, demek o kadar güzel işler yapmışız anlamı çıkar. Umarım bu sayıyı daha da artırırız" diyerek tüm futbolcularına milli takım için daha çok çalışmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Trabzonspor Teknik direktörü Şenol Güneş'in, takım içinde yakalanan olumlu havayı bozmak istemediği, Eskişehirspor maçında da aynı kadroyla mücadele etmek istediği belirtiliyor

Şenol Güneş'in, Bursaspor karşılaşmasında cezalı duruma düşen Ceyhun'un yerine ise Colman'a görev vereceği öğrenildi.

Sakatlığı nedeniyle Bursaspor deplasmanına götürülmeyen Gustavo Colman, bu maçta teknik heyet tarafından riske edilmemişti. Uzun süredir sakat olan Glowacki'nin ise Eskişehirspor karşısında da takımdaki yerini alamayacağı açıklandı.

Trabzonspor'un internet ortamındaki taraftar grupları eski milli futbolcuları Hami Mandıralı'nın jubile yapması için internet üzerinden imza toplamaya başladı.

Toplanan imzaları kulüp yönetimine aktaracak bordo-mavili taraftarlar, şimdiye kadar toplam 2450 imza toplamayı başardı.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=82291

Dursun Kaplan
20.11.2010, 10:43
Diğer eziklerin teknik heyetine bakıyorum da, Şenol hocanın bizim takımda yer almasının her anının değerini bilmek gerekiyor. ;)

Kubilay ŞAHİN
20.11.2010, 11:29
Diğer eziklerin teknik heyetine bakıyorum da, Şenol hocanın bizim takımda yer almasının her anının değerini bilmek gerekiyor. ;)

Geldiği güne baktığımızda o zamanlar adama bir küfür etmediğimiz kalmıştı..:)

Dursun Kaplan
20.11.2010, 11:35
Küfür edenleri bilmem de, Şenol hocayı ağır eleştirdiğim noktalar elbette oldu. Ama sabırla Şenol hocam bize ders verdi.

Emrullah
20.11.2010, 11:37
http://www.hurriyet.com.tr/_yazarlar/images/348b.jpg
Hakan Ünsal

Güneş'i parlatan 3 değişim

2002’deki, kendisini kabul ettirmeye ve etkileyici olmaya çalışan Şenol Güneş’in yerini, her konuda ‘yeterliliğini’ fazlasıyla ispat etmiş bir teknik adam aldı.

2002 Dünya Kupası’nda beraber çalıştığım Şenol Hoca Trabzonspor’da çoktan hak ettiği payeleri geç de olsa alıyor. Şenol Hoca şimdilerde herkesin takdir ettiği bir teknik adam. Fakat yine de yaptığı işlerin çok önemsenmediğini düşünüyorum. Belki de futbolun merkezi İstanbul’dan uzak olmanın dezavantajını yaşıyor. Ben Şenol Hoca’daki değişimin ilk ayağını bire bir yaşamış ve devamına tanıklık eden eski bir öğrencisi olarak geldiği duruma hayranlık duyduğumu belirtmeliyim. Bizim çalıştığımız dönemden bu yana uzun zaman geçti ama bu kadar süreleri olup geriye giden teknik adamlar da var.

Artık kendinden emin

Şenol Hoca’daki farklılığı ilk hissettiğim ve beni şaşırtan ilk görüntü geçen sezon Ali Sami Yen’de oynanan maçtan önce oldu. Soyunma odasında çıkıp çimlerin üzerinde kulübeye doğru yürüyen kişinin Şenol Hoca görünümlü bir başka insan olabileceği aklıma gelmedi değil. Basın tribününde bir taraftan Dünya Kupası dönemlerindeki Şenol Hoca’yı düşünürken diğer taraftan önümüzdeki kulübeye doğru yürüyen o kendinden emin ve özgüveni tavan yapmış yeni Şenol Hoca’yı gördüm. Geldiği günden beri Trabzonspor’a bir kimlik ve oyun tarzı kazandıran Şenol Hoca’daki gelişimler sadece bunlarla da sınırlı değil. Bütün bu değişimleri 3 ana başlık altında sıralamak mümkün...

OYUN TARZI: Felsefesini herkese kabul ettirdi

Trabzonspor’un başına geçtiği günden beri hiç taviz vermeden uyguladığı ve artık benimsenen ‘hücum futbolu’ Şenol Hoca’yı farklı kılan bir başka özellik. Artık Şenol Hoca kendine ait bir felsefesi olan ve bunu rakibe kabul ettiren bir teknik adam. Geçmişten günümüze kendini bu denli geliştirmeyi başarmış nadir hocalar vardır. Şenol Güneş de bu isimler arasındaki yerini hakkı ile almıştır. Fatih Terim Galatasaray’a geldiğinde kafalarda ve sahada devrim yapmış ve tarihi başarılar kazanmıştı. Şenol Hoca daha işin başında ama başarının alt yapısını çok sağlam kurduğunu söyleyebilirim.

KARiZMA: Ne yapacağını biliyor

ŞENOL Hoca’da beni en çok etkileyen özellik bu oldu. Geçen dönemde kazandığı özgüven ve başarı, hocayı kendisini, olması gereken yerde görmesini sağlamış. Artık o ne yapacağını arayan, kendisini kabul ettirmeye çalışan ve etkileyici olmaya çalışan Şenol Hoca’nın yerini bütün bu donanımlara sahip bir teknik adam almış. Artık giyiminden konuşmasına maç içi müdahalelere kadar her konuda yeterliliğini fazlasıyla ispat etti.

OTORİTE: Bütün sorunları çözüyor

Oyuncudan ne istediğini bilen ve oyuncuya ne istediğini iyi anlatan Şenol Hoca, doğal olarak futbolcuları üzerinde otoritesini de kurmuş oldu. Umut Bulut ve Engin Baytar ile yaşananların yanında, bu oyunculardaki değişim Şenol Hoca’yı sorunun parçası değil çözümün anahtarı olduğunu ortaya koyuyor. Birçok hocanın benzerlerini yaşadığı durumlarda futbolcuların üzeri çizilirken, Şenol Hoca zor olanı yapıp bu oyuncuları kazandı.

Hürriyet-20.11.2010

sifuni
20.11.2010, 11:46
mehmet demirkol 2002 de yaptigi yanlisi anladi her ortamda senol hocayi övüyor hakkini vererek yalakalik olsun diye degil, ama hincal yine ayni hincal ölene kadarda degismeyecek

İlker ToSun
20.11.2010, 17:52
hocam frikik organizasyonlarını maçlardan önce belirle. saha içinde frikik başlarında karmaşa oluyor. jaja'nın sahada olduğu anda burak'a frikik atmak düşmez.

ama öyle bir görüntü var ki bu topları vuracak isimler adına hiçbir planlama yapılmıyor, saha içinde onların karar vermesine bırakılıyor gibi. aksi halde jaja'nın olduğu yerde frikikleri burak'ın atmasını istiyorsan zaten o daha büyük bir yanlış olur.

ben tercihinden ziyade plansızlığın olduğuna inanmak istiyorum ve bunu senin maçlardan önce belirlemeni istiyorum.

Mustafa Yüksek
20.11.2010, 17:58
Bir de geliyor musun bize? İşleri koyuyor musun yoluna? Hep destek tam destek diyen, ama yuhalayan bizler de, sonunda hep destekliyor muyuz be seni? Ne güzel olurdu ama..

Kazım kardeşimin ta Şenol hoca geleceği söylentileri dolanırken yazdıkları:)