PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mustafa Yüksek
16.09.2010, 21:27
Trabzonda senol hocanin istifasi cebinde dolasiyor diye haberler cikiyormus.

Ben de inanmadim ama ates olmayan yerden duman cikmaz diye bir sey de var.

Yapmayın abi...En azından biz dillendirmeyelim...Şenol hocaya güvenelim..Bütün bunların olabileceğini biliyordu, bunlara rağmen bu yola girdim demişti...Bırakalım söylentiler daha da alevlenmesin...

Cengiz Çubukcu
16.09.2010, 23:18
Yapmayın abi...En azından biz dillendirmeyelim...Şenol hocaya güvenelim..Bütün bunların olabileceğini biliyordu, bunlara rağmen bu yola girdim demişti...Bırakalım söylentiler daha da alevlenmesin...

Katılıyorum Mustafa, şu anda Şenol Güneş bizler için ne kadar önemli olduğunun zaten farkında kendisine sonuna kadar güveniyoruz...

Ali İhsan
17.09.2010, 00:02
Trabzonda senol hocanin istifasi cebinde dolasiyor diye haberler cikiyormus.

Ben de inanmadim ama ates olmayan yerden duman cikmaz diye bir sey de var.

O istifa hep cebinde kalacaktır umarım. Şenol hocanın Türkiye'de bir ilk olarak Premier lig modeli menejer olmasını istiyorum. Kadro üzerindeki tüm tasarruf onda olmalı.

Mucahid Erdogan
17.09.2010, 02:40
Şenol hoca oley Şenol hoca oley Şenol hoca oleeeeyyyyyyyy oooooooooooo Şenol hoca oleeeeeyyyyy

Tolga Kurt
17.09.2010, 02:45
Şenol hoca oley Şenol hoca oley Şenol hoca oleeeeyyyyyyyy oooooooooooo Şenol hoca oleeeeeyyyyy

Manisa maçında bunu söylemek lazım..... :)

TSezgin61
17.09.2010, 03:30
Senol hoca bazi gercekleri biliyordur.

mesela artik eskisi gibi istifa edip gidemiyecegini, kulüpte kimse kalmasa bile son cikanin kendisi olmasi gerektiginin farkindadir...

artik senol hoca yönetimmis, kavgaymis, gürültüymüs, kongreymis bunlari unutsun. cünkü bunlar onun isi degil.

gerekirse cikar "bundan sonra baskan benim" der, bizde destek veririz baskan olur... bukadar basit.

Trabzonsporun sahibi Taraftardir, Taraftarin temsilcisi Senol Hocadir, yöneticiler onun yardimcilaridir...

ona kim daha iyi yardim ediyorsa basimizin üstünde yeri var...

tayfa_61>34
17.09.2010, 03:48
Camiada 7'den 70'e herkesin sevdiği,saygı duyduğu ender insanlardan biridir Şenol hocamız.. Lütfen işler kötü gidince de (inş. öyle bir durum olmaz) sonuna kadar yanında olalım..

ugurozturk
17.09.2010, 05:41
Senol hoca bazi gercekleri biliyordur.

mesela artik eskisi gibi istifa edip gidemiyecegini, kulüpte kimse kalmasa bile son cikanin kendisi olmasi gerektiginin farkindadir...

artik senol hoca yönetimmis, kavgaymis, gürültüymüs, kongreymis bunlari unutsun. cünkü bunlar onun isi degil.

gerekirse cikar "bundan sonra baskan benim" der, bizde destek veririz baskan olur... bukadar basit.

Trabzonsporun sahibi Taraftardir, Taraftarin temsilcisi Senol Hocadir, yöneticiler onun yardimcilaridir...

ona kim daha iyi yardim ediyorsa basimizin üstünde yeri var...

Senol hoca baskan olmak istediği anda baskandir. şu anda zaten sadri şener de dahil herkesten daha yetkili durumdadır. kimse şenol hoca ile ters düşme ya da şenol hocaya rağmen bir şeyler yapmaya artık kalkışamaz...nokta.

ugurozturk
17.09.2010, 05:42
şenol hocaya ters bakanı bu taraftar 48 saatte indiragandi... bakınız HH örneği.

Samet Yildirim
17.09.2010, 13:23
Senol hocanin gidecegini sanmyorum gitmesi icin bir sebeb yok cünkü aralikda muhtemelen Sadri Sener yeni yönetimle yoluna devam edecek takimda iyi gidiyor...Senol Günesin birakma lüksü yok artik.

İlker ToSun
17.09.2010, 13:42
şenol hocaya ters bakanı bu taraftar 48 saatte indiragandi... bakınız HH örneği.

Şenol hocaya ters bakan Hacısalihoğlu muymuş?

hadi indiragandi olmasını kendi zaferiniz zannedip böbürlenin de bari düşmanınızı iyi tanıyın ama gördüğüm kadrıyla hiç tanımıyorsunuz hatta hiç tanımamanın ötesinde tam da aksi şeyleri var zannediyorsunuz.

biraz "yönetime yönelik eleştiriler" başlığına uğrayın bence. En azından yanılgınız son bulacaktır o şekilde de son bulmazsa nasıl olsa hayat bunu size gösterecektir.

ama yine de sadece şunu söyleyeyim (ama tartışma buradan uzayıp bu başlığa ayıp olmasın, yönetim başlığında da devam edilebili)

Hacısalihoğlu ve Güneş'ten herhangi biri birbirlerine ters bakmazlar, onlar gözlerinin içine bakarlar. Dostlukları çok eski ve çok sağlamdır

İlker ToSun
17.09.2010, 13:45
haydi hocam başarılar bu akşam,

kulüpte yaşanan bazı gelişmeler umarım motivasyonunu etkilemez

şansın bol olsun

Mert Oğuzlu61
17.09.2010, 13:47
haydi hocam başarılar bu akşam,

kulüpte yaşanan bazı gelişmeler umarım motivasyonunu etkilemez

şansın bol olsun

hoca sinirlendi, manisa ya patlayacak :D

İlker ToSun
17.09.2010, 13:51
hoca sinirlendi, manisa ya patlayacak :D

temennimiz o yönde tabi :)

süveyş
17.09.2010, 14:00
dün ntv sporu izlerken gözlerime inanamadım bi korku havası yaratılmaya çalışılıyor Allahtan Şenol Hoca var başımızda takım bu haberlerden böylece etkilenmicektir.

umarım manisa maçı sivas maçı kadar keyifli olur.

sefatoyer
17.09.2010, 15:30
hocam bizi bırakma

Samet Metin
17.09.2010, 21:54
hoca jaja ve yattara'yı çıkararak hata yapmıştır ama olsun önemli değil. Umarım tekrarını yaşamayız

Uğur Ö.
17.09.2010, 21:56
İlk kez bu kadar açık alanlar bıraktık bunda sistemin hatası yüzde 100 dür

AYYILDIZ
17.09.2010, 21:57
Ne yazik ki hocam bu mactaki sistem maci kaybetmistir.

sefatoyer
17.09.2010, 21:59
hocam neyaptın ya:(
ceyhunsuz yürümüyo şovmenleri doldurdun içeri:(

Mustafa Ayazoğlu
17.09.2010, 22:05
antalya ve manisa 2 küme düşecek takıma iğrenç bir futbol

alanzinho 3-0 olmadan oyuna alınmaz. yattara ile birlikte oynamaz.

jaja bir daha istekli olana kadar oynamaz ! colman stoperlerin önünde oynamaz !

umut bulut sol açık oynamaz !

4-2-3-1 oynamaz bu takım !

MuratJ
17.09.2010, 22:07
Bu maçı Şenol hoca kaybetmiştir. Bunun başka açıklaması yok. 4 forvetli ilk 11 yanlıştı. Bunun yanında değişiklikler ondan çok daha fazla yanlıştı. Özellikle değişiklikler ile maçı Manisa'ya vermiştir bu akşam Şenol hocamız. Ayrıca bana biri bu Umut ısrarını açıklasın sabırsızlıkla bekliyorum. Bunun açıklaması futbol içerisinde yapılamaz sanmıyorum. Futbol adına Umut'un zarardan başka bir şey yok. Öyleyse nedir bu Umut ısrarı! Jaja ve Yattara çıkıyor Umut oyunda?!?

Cengiz Çubukcu
17.09.2010, 22:22
Şenol hocam bu 4 forvet ısrarından vazgeç lütfen, ayrıca 2. yarı alanzinho'nun oyuna girmesi bizi bitirdi...

The Legend
17.09.2010, 22:23
bu maç için hocayı eleştirebileceğim tek nokta 2-1'den sonraki manisa'nın oyununa taktik açıdan müdahalede yetersiz kalmasıdır. bu da ş.güneş'in kusursuz olmadığını gösterir..

Ali Tunahan Güllü
17.09.2010, 22:24
Hocam herşeye tamamda ikinci yarıda Jaja'yı çıkarmayacaktın sanıyorum sende panik halindeydin ama kadro bence devam etmeliydi.

yakarcı
17.09.2010, 22:25
hocam herşeye tamamda ikinci yarıda jaja'yı çıkarmayacaktın sanıyorum sende panik halindeydin ama kadro bence devam etmeliydi.
jaja napti golmu atti asİst mİ yapti napti

Mellih
17.09.2010, 22:30
biz kapanan takıma oynuyamıyoruz..
avni akerdede her takım kapandığı için (liverpool bile) kaybeden biz oluyoruz.

fenerbahçe maçında ekstra pozisyonlardan 3 gol bulduk.
sivasspor maçında uzaktan ordan burdan kontra ataktan 6 gol bulduk. (zaten bu maç aynı bi konumda.. oyun ve skor olarak değerlndirmek doğru olmaz.)

hocanın içerki maçlara bi çözüm bulması lazım.. 2010 yılında iyiydik diyoduk ama bugün çok ciddi patlak verdik.

bence önemsenmesi gereken bi malubiyet.

Mert Oğuzlu61
17.09.2010, 22:33
jaja napti golmu atti asİst mİ yapti napti

ilk yarıda rakip oyuncuları ''gerçekten uğraştıran'' tek oyuncuydu.

onu çıkarıp şu zamana dek maç kurtarma işini bir kere bile yapamamış alanzinho yu oyuna sokmak komik bir hareketti.

alıyor gidiyor ceza sahasına yakın yerlerden frikik kazandırıyor bir şekilde tehlike yaratıyor, o çıktıktan sonra ceza sahasına doğru düzgün girebildik mi ?

İsmail Coşgun
17.09.2010, 22:36
Olmadı Şenol Hocam!..
Sani inanıyoruz, lütfen kulağımıza küpe olsun bu...

Hotaman
17.09.2010, 22:42
Hocam muhakkak sen daha iyi bilirsin ama bu takım Ceyhun'la bir başka oynuyor. O olunca kalanlar daha bir rahat oynuyor.

Cafer Bulur
17.09.2010, 22:45
Bu aksam tek kelimeyle intihar etti,senol hocaya hic yakismadi .

Koray Yiğit
17.09.2010, 22:46
Şenol hocam Allah rızası için sahadaki de organize,birbirinden kopuk oynayan futbolcuları göremedin mi?

Antalyaspor maçında aynı oyuncu formatı ile sahaya çıkan ve beraberlik çıkaran yapı hocamın yanlışlarını düzeltmemiş aksine futbol adına hiçbirşey vermeyen Sivas maçındaki gollü galibiyet hocamızı ofansif oyuncular ile oynama inadını kamçılamış.

4 ofansif futbolcu ile oynamanın takıma zararları

Tek yönlüdürler
Defansa yardım etmezler
Pas alışverişi yapmazlar
Mücadele gücü zayıftır
Top alışverişi yoktur(bilhassa UMUT )
Bloklar arası kopukluk yaşatır

Şenol hocam altın değerindeki 5 puanı bu oyun mantelitesi ile kaybettik inşaallah bundan sonra bu paradoksa ve yanılgıya düşmezsin.

-----------------------------ONUR-----------------------------------

SERKAN----------GLO-------------------EGEMEN---------------FERHAT

YATTARA---------SELÇUK---------------BARIŞ----------------ENGİN(COLMAN)

------------------------JAJA-------------TEO---------------------

ahmet aydın
17.09.2010, 22:48
hocam senin bilgini tartisamayiz tabi.bu aksamki degisikliklerini hic begenmedim.oyuncu degisikligi yapmasaydik maci koparabilirdik.oyundan ilk cikmasi gereken oyuncu en son cikti.

hocam arkandayiz sana guveniyoruz

Kazım Uzunboy
17.09.2010, 22:48
Maçtan sonra yaptığı veya yapacağı açıklamaları merakla bekliyorum.

Mustafa Ayazoğlu
17.09.2010, 22:49
Geriye düştüğünde bu takım kaç maç kazandı !

Oysa Bursaspor geçen yıl geriye düştüğü bir çok maçı kazandı !

Maç 1-2 iken en az Hikmet Karaman kadar kenarda oyunculara hükmetmesini bekliyordum.. Şenol Güneş sahada değildi..

O kadar değildi ki Jaja'yı çıkartıp, Alanzinhoyu oyuna aldı maçta sanki 3-0 öydeydik !

watergirl
17.09.2010, 22:51
Öncelikle şunu ifade edeyim.Ben Giresunlu'yum ve fanatik bir Trabzonspor taraftarıyım.Bu takım bir maç kazanınca havaya giriyor ve genel profesyonellik tavırlarından çok uzakta bir laobalilik sergiliyor futbol adına.Geçen hafta Sivasspor'a 6 tane gol atan da bu takım,bugün futbol namına hiçbir şey ortaya koymayan da bu takım.Kötü gidişatı tek bir futbolcuya yüklemek,ya şunu alsaydık şu olurdu mantığı ile gerçekçilikten uzak yorumlarla hayal tacirliği yapmak ve bunu yorum olarak bu sayfaya koymak sayfa kirliliğinden başka bir işe yaramaz.Futbolu bilen bir kentin insanlarının burada daha mantıklı ve daha nesnel yorumlar yapmasını beklerdim.Bugün takım kötüyle bence tek tek futbolculara yüklenmek yerine takım olarak değerlendirmek gerekir.Biri şu soruma cevap versin:Bugün kazanmak için ne yaptık maçı?Cevap:Koca bir hiç.Takım yenik durumda hiçbir futbolcu çaba göstermiyor.Sanki galip gelen bizmişiz gibi davranan ve kendini salmış bir takım görüntüsü çizen bir zihniyet gördüm ben bugün.Bugünkü durumda acaba gelen istifaların veya takıma gizliden verilen direktiflerle birkaç kişinin başlını yakma planının etkisi olabilir mi?Belki çok uzak bir ihtimal ama siyasi görüşünden dolayı bile furbolcu kıyımı yapılan bir ülkede ve kentte her türlü şeyi beklemek mümkün diye düşünüyorum.Trabzon gibi köklü bir takımda "Ceyhun,burak..." gibi futbolcuların hala takımda tutulması gayet şaşırtıcı.Takıma ne tür bir katkı sağladığı belli olmayan bu tarz futbolcuları takımda tutup takım kadrosonu kabarık göstermek ve onca para vermekse büyüklük Trabzon büyük bir takım.Eğer profesyonel düşünüp gerekli noktalarda gerekli katkıyı yapan insanlardan takım kurmaksa büyüklük maalesef biz hala küçük bir takımız.Bu takımda onca orta saha elemanı var diye biliniyor,ama orta sahayı çekip çevirecek bir on numara yok.Orta saha elemanı diye takımda tutulan 5 futbolcunun ne işe yaradığını biri bana söyleyebilir mi?Sağ kanat denilen bir şey olmayan bir takımda ve defansta sürekli hataların tekrarlandığı bir ortamda hangi şampiyonluktan bahsediyorsunuz?Öncelikle takım üzerinde oynanan siyasi oyunlara engel olacaksınız,hak edeni takımda tutup hak etmeyenin biletini anında keseceksiniz.İşte o zaman bir şeyleri mantıklı bir şekilde hayal etmemiz mümkündür.Şuanki durumda ben bu takımın kesinlikle şampiyon olabileceğine inanmıyorum.Takımın yönetici kadrosu kişisel çıkarları ve egoları adına takımı istediği gibi yönlendiriyorsa hiçkimse kusura bakmasın bu takım bir adım öteye gidemez bu zihniyetle.Bizler sadece yazıp çizip sayfa kirliliği yapmış oluruz.Trabzon sevgisinden dem vuran tipler takım iyi giderken tutup da istifa ediyorsa ben bu insanların sevgisinden şüphe eder ve siz çıkarlarınız adına varsınız derim.Saygılarımla.

Hazar_
17.09.2010, 22:51
Şenol Güneş'e güvenmekten başka çaremiz yok.O en iyisini bilir deyip susmamız lazım adama işini öğreten bir havamız var.Fikrini söylemek var iş öğretmeye çalışmak var ayıptır yahu

yaranozlu
17.09.2010, 22:52
Jajayı çıkarman skandaldı bana göre, ilk yarı en diri oyuncumuz, sorumluluk alıp top saklayan, kuvveti yerind eolan oyuncuyu çıkarıp, alanın girmesi bizi bitirdi. şans da yanımızda değildi. hocam bugün şaşırttın bizi ama gidereceğimize inanıyorum.

bir de 6-1 lik ciddiyetsiz takımda değişiklik yapıp maça başlamak gerekirdi diye düşünüyorum, gerçi ikinci golü bulsaydık fark olacaktı, bazen olmuyor ama ciddiyetsizlik hat safhada, koşmayan oyuncular vardı, başta yattara, alan ve umut olmak üzere.

yakarcı
17.09.2010, 22:54
Kayserİ maÇina ŞÖle Çikmalisin Şenol hoca

onur

serkan glo egemen cale

alanzİnho ceyhun selÇuk colman

umut teogol

cınar#7
17.09.2010, 22:59
Burak ısrarı nedir?? her maç aynı değişiklik Yattara dışarı Burak içeri! ilk 18e alınmıycak oyuncu Burak.

Jaja hala yeni transfer statusunde oynuyor,90 dakika oynamak yasak!!!

Koray Yiğit
17.09.2010, 22:59
Bazı arkadaşlar hala şu oyuncu değişmeseydi böyle yok bu girseydi şöyle olur derdinde !

Defans ve forvet arasındaki oluşan boşluk ve kopukluğa temas eden hiç yok

Mücadele gücü ve oyun disiplini yüksek olan oyuncular seçilmesi gerekirken ŞENOL hocam ANTALYA
maçından başlayan süreç ile ofansif oyuncuları oynatmaya kalktı sonucunu düş kırıklığına uğrayarak yaşadık.

Hocam basan ve alan bırakmayan bir oyuncu kadrosu istiyoruz lütfen oyun sistemine bu gerekçelere özen göstererek düzenleyin ve uygulayın.

esra61
17.09.2010, 23:01
ben şunu der şunu söylerim eğer şampiyon olucaksak bu şenol hocayla olur..............hocam inancımız tam....artık şampiyonluk görmek istiyoruz........

Koray Yiğit
17.09.2010, 23:06
Geriye düştüğünde bu takım kaç maç kazandı !

Oysa Bursaspor geçen yıl geriye düştüğü bir çok maçı kazandı !

Maç 1-2 iken en az Hikmet Karaman kadar kenarda oyunculara hükmetmesini bekliyordum.. Şenol Güneş sahada değildi..

O kadar değildi ki Jaja'yı çıkartıp, Alanzinhoyu oyuna aldı maçta sanki 3-0 öydeydik !

Hikmet karaman mı hükmediyormuş senelerdir biz niye göremedik ? Şenol hoca'nın tek hatası ligi küçümsemesi ve oyun disiplininden yoksun olan futbolcuları bir arada oynatmasıdır.

Armağan Dere
17.09.2010, 23:11
Umut,Burak,Alanzinho..bunlar için kiminle bilek güreşine tutuştuysan vazgeçmelisin..2.yarı top yapamadı takım...sen Gabriç'i ve Murat Tosun'u kiraladın..Teofilo ve Yattara her maçı kurtaracak sanki

bestrafer
17.09.2010, 23:12
Şenol Güneş'in bugünkü hataları bir ders niteliğindedir bence ama hiç bir şekilde eleştirmiyorum şimdiden belirtmek istiyorum.

Maçtan önce lig tablosunu eline alan bir teknik adam bu maçın farklı ve bizim lehimize biteceğini kesinlikle anlar. Açıkçası ben de bu maçı o yüzden izlemek istedim. "Bizi Manisa mı yenecek?" dedim ani bir kararla maçı izlemeye karar verdim.

Şenol hoca da belki bu yüzden geçen maçtaki açık oyun kadrosunun aynısını bu maçta da gösterdi. Ama Manisaspor önceki haftalardaki gibi değildi. Hikmet Karaman kadroyla ilgili çok radikal kararlar vererek defansif oyuncular ile hücum oyuncuları arasına mesafe koyarak oynatmaya çalıştı. Bu şekilde ceza sahası dışında bir pres görmeyen Trabzonspor, sürekli içeri girdi ama içeri girdiği anda karşısında bir etten duvar buldu bu yüzden de pozisyon üretemedi. Hücumda ise defanstan veya ortasahadan şişirilen toplara Makukula gibi kule bir oyuncunun ve Isaac gibi sürpriz ve seri bir oyuncunun karşılayıp Simpson'a kazandırılması sonucu etkili olmaya çalıştı. Bu Hikmet Karaman'ın oyun felsefesiydi.

"Bu maçta zor gol buluruz" derken kendi kendime, hop dakika 9'da Selçuk'un muhteşem vuruşu gol oldu. İşte orada çok güzel bir avantaj yakalamıştık. Zaten Manisaspor karışık bir takım. Hikmet Karaman'dan da bir galibiyet bekleniyor. Benim beklentim Manisaspor'un maçtan biraz da olsa kopmasıydı. Ama yine yanıldım. Manisaspor özellikle defans ve ortasaha hattında başarılı bir oyun oynadı. Sonrasında da talihsiz iki gol geldi ve ilk devre sona erdi.

Devre arasında 4-2-4'ün bozulup ortasahaya mücadeleci bir ortasaha oyuncusunun alınmasını beklerken, bence çok yanlış bir değişiklik olan Alan-Jaja değişikliği gerçekleştirildi. Belki Alan Jaja'dan daha etkili oldu ama bir de ilk yarı bocalayan Umut'un veya Gutierrez'in oyundan çıkarılıp yerine Alan-Jaja ikilisinin denenmesi daha iyi bir hamle olabilirdi. Ama bence yapılacak en iyi hamle Umut-Barış veya Umut-Ceyhun değişikliği olurdu. Sonrasında da işler hep koptu. Bir türlü toparlayamadık. İkinci yarı sürekli top bizde ama bir işe yaramıyor pozisyon bulamıyoruz. Peşine de Makukula'nın muhteşem golü resmen soğuk duş etkisi yaşattı. Burak ve Ceyhun'un oyuna girmesi de skoru etkilemedi. Maç istemediğimiz bir oyunla ve skorla bitti. Ne yalan söyleyeyim yazık oldu.

Maçlar kaybedilebilir hiç önemli değil. Lig başının her zaman telafisi vardır. Önemli olan takımdaki güven havasının bozulmaması, taraftarın çatlak sesler çıkarmamasıdır.

Benim şu anlık tek korkum; pusuda bekleyen yerel medya ve İstanbul medyasının "TRABZON ÇALKALANIYOR" ya da "TRABZON ÇOK KARIŞIK" gibi başlıklarla gazetelerde karışıklıklar çıkarması. Çünkü öyle bir kötü zamanda geldi ki bu mağlubiyet...

Şenol Hoca'yı bazı noktalarda beğenmesem de disiplinli oluşu ve taviz vermemesi yönünden her zaman takdir ederim. Aynı zamanda önceki baskılara göğüs gerememe özelliğinin devam ettiğini de düşünmüyorum. Şenol Hoca dimdik ayakta duracaktır. Takım da morali bozmayıp, galibiyet serilerine devam edecektir. Hala daha söylüyorum; iyi yoldayız. Başarı kaçınılmaz bizim için.

Koray Yiğit
17.09.2010, 23:13
JAJA,YATTARA,BURAK,ALANZİNHO,TEO ve UMUT...Bu oyunculardan ilk 11 için 3'ü seçilmesi gerekir.

ENGİN,COLMAN,CEYHUN,SELÇUK,BARIŞ...ilk 11 için aralarından 3 oyuncu tercih edilmelidir.

bangkook_61
17.09.2010, 23:39
Selçuk-Colman-Ceyhun(Barış) 3 lüsünü bozmamak gerek. Barcelona bile Busquets denen mobilyayla oynuyor. Macera arıyoruz

Samet Yildirim
17.09.2010, 23:57
Hocam, Lider, karizma, vs. hepsi var ve süper bir hocasin ama gördügüm kadariyla hafta ici sikintilardan dolayi kendini maca veremedin.

3 oyuncu degesikliklerinde yanlis olan hepsiydi ve zamanlamalari da yanlisti.

45. de alanzinho-jaja cok sacma.
65. yattara-burak cok sacma.
77. umut-ceyhun neyse diyelim ama gerek yok (cikar girayi sok ceyhunu)

DeAgLeMaNyAq
18.09.2010, 01:27
Hocamız geçen hafta 6 tane attık diye her maça Yattara-Jaja-Umut-Teo dörtlüsüyle çıkılmayacağını tecrübe etmiştir. Kayseri maçında muhtemelen yine Ceyhun'u ön liberoya çekecektir...

Mustafa Ayazoğlu
18.09.2010, 02:32
barcelona kendi sahasında hercules 2-0 yenildi.. manisaya yenilmişiz çok mu ! yenilgi sorun değil benim için.. hele ilk haftalarda yenilgi takımın şımarmaması için iyi

asıl sorun penaltı ve frikiklerde futbolcuların birbirlerine öfke duyması ve oyuna küsmesidir..

manisa maçında yattara jaja'yı , selçuk'ta yattara'yı küstürdü bir nevi oyuna.. o dklardan sonra saha içerisinde futbolcular kendi aralarında inanılmaz bir gerilim içerisine girdi..

şenol güneş buna umarım dikkat eder ! (2 oyuncuyuda kenara aldı ama ne kadar doğru ki?) kimin ne zaman nerde ne yapacağı belirlensin..

ugurozturk
18.09.2010, 02:57
barcelona kendi sahasında hercules 2-0 yenildi.. manisaya yenilmişiz çok mu ! yenilgi sorun değil benim için.. hele ilk haftalarda yenilgi takımın şımarmaması için iyi

asıl sorun penaltı ve frikiklerde futbolcuların birbirlerine öfke duyması ve oyuna küsmesidir..

manisa maçında yattara jaja'yı , selçuk'ta yattara'yı küstürdü bir nevi oyuna.. o dklardan sonra saha içerisinde futbolcular kendi aralarında inanılmaz bir gerilim içerisine girdi..

şenol güneş buna umarım dikkat eder ! (2 oyuncuyuda kenara aldı ama ne kadar doğru ki?) kimin ne zaman nerde ne yapacağı belirlensin..

super yakalamışsın. yattara bu olaydan sonra oyundan tamamen koptu. geçen maçta kotu oynarken frikik golunden sonra coşmuştu..

bu maç ihtiyacı olan şey de bi güzel bi frikikti belki de. ama .otu kalkan selçuk, golden sonraki şımarık paslarıyla takımın konsantrasyonunu bozan selçuk bence bugunku maglubiyetin baş sorumlusuydu.

Travelair
18.09.2010, 10:55
Hocam takımda olgun olmayan davranış sergileyen futbolcu sayısı çok. Bunları kontrol etmeniz lazım. Disiplini elden bırakmayın. Lakayt davranışlara izin vermeyin. Havalanmalarına fırsat vermeyin

Tatar Kemal
18.09.2010, 11:14
çöz şu işi şenol hocam....

4 gün öncesinde sivasspor karşısında hem futbol hem de skor olarak inanılmaz bir performans sergileyen bu takımın sadece 4 gün geçmesine rağmen bu kadar kötü futbol ve şok bir skorla yenilmesinin sebeplerini senden başka kimse çözemez. böyle bir durum futbol tarihinde ve futbol literatüründe dahi yok. gerçek sorun nedir ve ne yapılması gerekmektedir bugün yarın mutlaka bunu keşfedip ona göre neşter vurman gerekiyor. bu tür acemilikler yaptığımız sürece şampiyonluk kazanmamız imkansız. hadi şenol hocam hallet şu işi.

Hüseyin İlkin
18.09.2010, 11:21
Dün maçın maalesef kötülerinden biri de Şenol hocaydı.

Ceyhun - Colman - Selçuk üçlüsünün bozulduğu son üç maçta kaybedilen puanlar 5 oldu. Bir çok şeyi ifade ediyor bu zaten.

Oyun içi hamleleri de sınıfta kaldı. Koca bir ikinci yarıyı resmen çöpe attık.

Önümüzdeki maçlara bakacağız artık, başarılar hocam.

Bir de, duran top meselesine el atmanın zamanı geldi.

Artık bu tartışmaları izlemek istemiyorum ben, her maç her maç...

bugrahankazaz
18.09.2010, 11:25
aslında her puan kaybından sonra hatta teknik direktör yani şenol hoca'nın başlığını tartışmaya açmak biraz yanlış geliyor bana

Muhalif
18.09.2010, 12:13
Şenol Hoca'nın oynattığı futbola şapka çıkarıyoruz ama bir çok konuda kendini geliştirmesine rağmen bir konu ve belki de en önemlisi hala daha sırıtıyor. Geçen gelişinde hatırlıyorum ki serbest vuruş olunca Gökdeniz gelir topu herkesin elinden kapar ve direkt auta dikerdi. Şimdi de Yattara Jaja'dan, Selçuk Yattara'dan yani gücü yeten yetenden kapıyor. Bir teknik adam neden maç öncesi pozisyon şurada olursa sen, burada olursa sen, orada olursa sen kullanacaksın demez ki? Demiyor herhalde diye düşünüyorum. Yok diyor da oyuncular saha içinde kafalarına göre hareket ediyorlarsa o zaman durum daha vahim demektir. Ve Şenol Hoca'da her şey değişse de başarılı olamaz bu durumda.

Alanzinho-Jaja değişikliği eleştirilebilir, fakat ben bu maçlık görmezden geliyorum. Teknik adamın da kötü olduğu maçlar olabilir. Ama üstte anlattığım konu bir maçlık olay değildir ve hocanın sonunu getirebilir.

Togrul
18.09.2010, 12:14
Bu sezon başından beri en korktuğum maçtı. Çünkü Manisa iyi futbol oynamış qarşılığını alamamış üstelik başına gittiyi her takıma hırs kazandıran Karamanı getirmiş. Yani motivasyonu üst seviyede bir manisa. Bu maç kötü futbol pahasına da olsa kazanılması gereken bir maçtı. Hatta bunun üçün 1 - 0 dan sonra savunmaya bile çekilmek gerekirdi. Fakat hoca bildiği doğrulardan vaz geçmedi. 1996-da fenerbahçeye böyle kaybetmiştik. Bir çift lafımda Egemen Giray ikilisine. Bir kere Giray asla Trabzona yakışır bir savunma oyuncusu olmadı olmayacakta. Egemenin de qayretli olmasına rağmen yeterli olmadığı ortada. Devre arasına kadar Trabzonsporun şampiyonluk şansı kalırsa mutlaka iyi bir stoper alması lazım. Yoksa bu savunma ile Trabzon ikide bir topallaycak. Makakulaya da bravo. İki ay boyunca Trabzonspor taraftarını Makakula transferiyle oyalayan Trabzonspor yönetimine mükemmel bir ders verdi. Hani Benfika 3 milyon avrodan aşağı inmiyordu. Manisa nasıl oldu da 750 bin avroya aldı. İnsanda birazcık utanma olur.

İlker ToSun
18.09.2010, 12:46
yahu hoca burak oyuna sokulacak diye yattara oyundan alınmaz

anla artık bunu anla ya anla anla

bu burak uğuruna yattaranın morali bozulmaz

TEKERLEKLİ SANDALYELİ YATTARA, EN İYİ BURAKTAN İYİDİR !!!

bıktım artık bu adama tanınan imtiyazdan, takımın en gereksiz adamını oyuna sokacam diye takımın en önemli oyuncusunu oyundan çıkartıyor ve moralini bozuyorsun

kaldı ki son korner atışındaki başarısızlığından dolayı homurdanma başlamıştı ve yuhalanacağı açıktı, bunu bile bile çıkartmak yattarayı yuhalatmayı istemek gibi bir şeydir

böyle bir hatayı nasıl yaparsın

hamucera
18.09.2010, 12:53
yahu hoca burak oyuna sokulacak diye yattara oyundan alınmaz

anla artık bunu anla ya anla anla

bu burak uğuruna yattaranın morali bozulmaz

TEKERLEKLİ SANDALYELİ YATTARA, EN İYİ BURAKTAN İYİDİR !!!

bıktım artık bu adama tanınan imtiyazdan, takımın en gereksiz adamını oyuna sokacam diye takımın en önemli oyuncusunu oyundan çıkartıyor ve moralini bozuyorsun

kaldı ki son korner atışındaki başarısızlığından dolayı homurdanma başlamıştı ve yuhalanacağı açıktı, bunu bile bile çıkartmak yattarayı yuhalatmayı istemek gibi bir şeydir

böyle bir hatayı nasıl yaparsın

Yattara'nın alınıp Burak'ın girmesinin mantığını fark edemedin sanırım,

frikik kullanılacakken Yattara topun başına gitti ama Selçuk vermedi topu o dakikadan sonra oyundan düştü Yattara ve gerilim olmaya başladı, değişiklik nedeni buydu,

sahada oynayanlar ile yedek bekleyenler arasındaki tercihe saygı duyarım sonuçta 1 haftayı beraber geçiriyor bu takım, kim daha hazır kim değil bunu en iyi teknik adam bilir o nedenle o konularda birşey diyemeyeceğim,

6-1 maç kazanmış bir kadro da değiştirilmez kimse bundan dolayı Şenol Güneş'e laf atmasın sakın

sametaydin
18.09.2010, 14:16
Dün maçın maalesef kötülerinden biri de Şenol hocaydı.

Ceyhun - Colman - Selçuk üçlüsünün bozulduğu son üç maçta kaybedilen puanlar 5 oldu. Bir çok şeyi ifade ediyor bu zaten.

Oyun içi hamleleri de sınıfta kaldı. Koca bir ikinci yarıyı resmen çöpe attık.

Önümüzdeki maçlara bakacağız artık, başarılar hocam.

Bir de, duran top meselesine el atmanın zamanı geldi.

Artık bu tartışmaları izlemek istemiyorum ben, her maç her maç...

Katıldığım kısım ceyhun-colman-selçuk üçlüsü bence hiçbir zaman bozulmamalı. Tamam ceyhun her zaman iyi performans sergilemiyor ama orta sahada sayıca fazla ve daha sağlam duruyoruz. Bu üçlü ile her maçta üstün oynarız iddia ediyorum.

İlker ToSun
18.09.2010, 14:32
Yattara'nın alınıp Burak'ın girmesinin mantığını fark edemedin sanırım,

frikik kullanılacakken Yattara topun başına gitti ama Selçuk vermedi topu o dakikadan sonra oyundan düştü Yattara ve gerilim olmaya başladı, değişiklik nedeni buydu,

sahada oynayanlar ile yedek bekleyenler arasındaki tercihe saygı duyarım sonuçta 1 haftayı beraber geçiriyor bu takım, kim daha hazır kim değil bunu en iyi teknik adam bilir o nedenle o konularda birşey diyemeyeceğim,

6-1 maç kazanmış bir kadro da değiştirilmez kimse bundan dolayı Şenol Güneş'e laf atmasın sakın

valla bütün bir haftayı oyuncularla hoca geçiriyor geyiği işin en kolayı ve en teslimiyetçi halidir.

her ne sebep olursa olsun burak oyuna girecek diye yattara oyundan çıkartılmaz. en moralsiz ve verimsiz yattara, buraktan 10 kat daha iyidir. yattara-burak değişikliğinin takımı ileriye götürdüğü örnek yok.

o yattara nın oyundan çıkartılırken yuhalanacağını da şenol gibi sen de fark edememişsin galiba

bunun dışında, şenol güneş'in çıkardığı kadroya laf söyleyen yok zaten

ha ayrıca da hala daha duran toplarda oyuncular arasında gerginlik oluyorsa, bu da teknik adam zaafıdır. şenol hoca'nın bunları atacak oyuncuları takıma belirtmesi ve belirlenen oyuncu dışında bir oyuncu gelip atmaya kalktığı zamanda da ceza verileceğini söylemesi gerekir

arifberkay
18.09.2010, 14:48
Hocam hiç ama hiç değişmemişssin aynı inat aynı inat devam...Ne yaptı sana bu Jaja neden alıyorsun oyundan?Burak denilen vasfsızdan beklentin nedir ki?yazık kocam yanlış yapıyorsun

Kara Mert61
18.09.2010, 15:13
Dünkü maçı Şenol hoca nın yanlış değişiklikleri ve orta sahada selçuk colman ikilisinde inat etmesi yüzünden yenildik ...Orta sahayı selçuk ve colman kapatamıyor...Bu net bir şekilde görünüyor..O bölgede ceyhun oynamalı ..ceyhun oldğu zaman selçuk ve colman çok daha iyi oynuyorlar...Dün akşam umutun adı bile geçmedi...2 maçtır 0....Umut yerine ceyhun oynamalı ...Orta saha da hakim olduğumuz her maçı çevririz...Şenol hocayı eleştiriyoruz ama her zaman arkasındayız...İnşallah uzun yıllar kalır..

LaZ_KoPaT
18.09.2010, 15:29
neden bu takimda engin baytar yok hocam sol tarafi ferhat mi kurtaracak? burak yilmaza verdigin sansi neden diger oyunculara vermiyorsun

talsuv61
18.09.2010, 15:48
umut sözleşmesini uzatırken dedi ki "avrupadan teklif gelirse giderim" buna razı değildin de neden kabul ettin bu maddesini .adamı şimdi yollamadın o da oynamıyor, sende onu kazanacam diye onu her maçta oynatarak bizi eksik bırakıyorsun.

Sacit
18.09.2010, 15:57
Şampiyon olmak istiyorsan öncelikle kendi sahandaki maçları kazanacaksın.
kendi sahanda kaybettiğin her maçta şampiyonluk şansın azalıyor..

umarım bundan haberin vardır şenol hoca..

ve de manisa'dan 3 gol yiyorsan Avni Aker'de bu çok ayıptır..

1-0 dan maç vermek çok büyük ayıptır, büyük takıma yakışmaz..

objek
18.09.2010, 16:03
Senol hocam taraftarlarimiz hem guzel futbol hemde galibiyet ister ama ikisinden birini tercih et deseler 1-0 olsun bizim olsun derler sizi cok iyi anliyorum siz her ikisinide basarmak ve bizleri mutlu etmek istiyorsun onun icin simdi elestiriliyorsun 96,da guzel futbol sampiyonluk getirmedi 2010,da kotu!!! futbol oynat bizi sampiyon yap kimseler gucenmez

Serhat34_61
18.09.2010, 16:36
dünkü maçta şenol hocanın bi yanlışı yoktu...sivas maçından sonra bizm oyuncuların g*tleri fena kalkmış...1-0 olunca iyice dalgaya aldılar... vee bu sonuç ortaya cıktı...şenol hocanın saglam bi uyarı yapması lazm... artık enginde oynasın sol tarafa belki çare olur...

erolizmts
18.09.2010, 17:13
Futbolcularımızın Sivasspor maçından sonra biraz havalandıkları ve bu havanın verdiği gazla saçmaladıkları doğrudur fakat Şenol hoca'nın bir yanlışı yoktu demekte bir o kadar saçma geliyor bana.

demirel
18.09.2010, 17:38
şenol Hocaya sonuna kadar destek veriyorum ama antalya ve Manisa maçlarında hatalıydı,gereken dersi alacaktır

mehmetali61_55
18.09.2010, 21:40
Şenol hocaya güvenim tam,puan kaybettiğimiz maçlardan dersleri çıkatıp yolumuza sağlam adımlarla devam etmeliyiz.

canna52
18.09.2010, 23:05
benim en çok merak ettiğim konu şu .
liverpool ve bursa maçlarında gayet iyi işleyen selçuk-ceyhun-colman üçlüsünü niye değiştirdik

bordo61
19.09.2010, 00:28
Dün methiyeler dizenler bugün almışlar sazı eline Hocam

Merak etmeyin 2 maç daha yenilin istifa diye yazarlar.

Sonra 50 sene daha bekleriz şampiyon olacaz diye

Cafer Bulur
19.09.2010, 00:52
Ben hocayi elestiririm ama bu takimda yillarca kalmasi gerektigini de hep söylerim.

Hocamizin en önemli eksik yanlarindan biri bence iyi futbola gerektiginden daha fazla önem vermesidir.

Mesela dünkü macta 1-0 dan sonra hocanin rakibi kilitleyip,orta sahayi güclendirip fazla ofansif oyunculari oyundan almasini beklerdim ama yapilmadi.

Bazen kötü oynasaniz dakazanmayi bilmelisiniz,bunu bursa kadar beceremiyoruz.

Senol hocam daha cok skora endeksli futbol oynatmali,iyi göze hos gelen futbolda her zaman israr etmemeli....

Tolga Kurt
19.09.2010, 00:52
benim en çok merak ettiğim konu şu .
liverpool ve bursa maçlarında gayet iyi işleyen selçuk-ceyhun-colman üçlüsünü niye değiştirdik

Gayet basit jaja'ya yer açmak için.

Erman Aydın
19.09.2010, 00:58
6-1 lik skoru kaldırabilek takımdaki tek kişi Şenol Güneş ti.Trabzonspor bu skorun rehavetine kapılmaycak kadar büyümedi.Şenol Hocanında tüm takımın zihnini değiştirecek hali yoktu.

2011sampiyonuz
19.09.2010, 03:27
ICIM YANIYOR, SIZLIYOR, ACIYOR.
Maglubiyetten sonra 24 saat gecmesine ragmen hala icim yaniyor.
Manisa gibi takima, kendi sahamizda yenilmemeliydik. 3-4 tane var olan kredilerimizden, bu takima harcamamaliydik. Önümüzdeki iki maci kazanmaliyiz ki, tekrar yerine gelsin.

HOCAM!
Yenen takim bozulmaz diye bir kural yoktur. Her takima karsi farkli oyuncular, farkli taktikle hazirlanabilirsiniz. Herkes bahsetmekten cekiniyor, fakat kalede Tolga yida deneyebilirsiniz. Onur kötü kaleci degil, ama su anda Tolga daha formda gibime geliyor.

Cekirdek kadro :
Glawocki - Egemen - Giray - Serkan - Ceyhun - Selcuk - Colman - Jaja

Sizi seviyoruz, destekliyoruz. Hersey sampiyonluk degil. Fakat bu sene cok yakiniz.

Ahmet Faruk
19.09.2010, 12:03
Ben Jajanın çıkmasına anlam veremiyorum.
Umarım bana anlamsız gelen bir değişikliktir.

Mesut
19.09.2010, 12:34
şenol hoca ilerki yıllarda takımda başkan olarak görmek istiyoruz.
şenol hoca sen varsan işin içinde sonuna kadar destek

Yavuz Hasan
19.09.2010, 14:04
selçuk-ceyhun-colman

üçü bir arada oynamadı mı ortasaha zayıf kalıyor

gerekirse hücum yönünden taviz vermek lazım

yoksa maçlarımız hep böyle geçer ya 5 atarız ya 3 yeriz

ugurozturk
20.09.2010, 00:52
manisa macında colman geride selcuk kaleye yakın oynadı. sivas maçında tam tersiydi.. ceyhun - selçuk - colman üçlüsü bursa ve ankara maçlarında çok iyiydi. ama ceyhun 2 liverpool maçında da resmen dağıttı.. istikrarlı değil.. ceyhnunu formaya hazır tutmak isteyenlerin başında emin olun şenol hoca geliyor. ama ceyhun bu yeterlilikte değil.

ben manisa maçında sadece umut yerine engini alırdım. onun haricinde kadroda bir değişikliğim olmazdı ama engin sakatsa umutla çıkardım.. bu konunun perde arkasını bilemiyoruz..

İlker ToSun
20.09.2010, 08:48
Şenol hocam benden sana bir öneri,

colman-selçuk ikilisi bazı maçlarda iyi oluyor bazı maçlarda ise puan kaybının sorumlusu olarak gösteriliyor. o yüzden galiba daha sağlama almak için bu ikilinin yanına defansif yönü kuvvetli bir ortasaha yerleştirmek lazım. ama bu isim ceyhun olmamalı çünkü çok istikrarsız, bazen resmen öyle bir top oynuyor ki takıma nasıl girdiğine hayret ediyorum.

gel sen yık artık şu tabularını ve elindeki malzemeden en iyi yaratma çabanı bir kenara bırakıp artık oyuncu çıkartan, oyuncu kazandıran bir teknik adam ol.

koy papy'yi colman ve selçuk'un yanına ...

colman-selçuk-papy
yattara-jaja
teo

şu ileri dağılımına bir şans ver

yani aslında papy'ye bir şans ver ...

bir de herşeyden önemlisi yıllardır dilimde tüy bitti ama kabul ettiremedim, yattara gerideyken veya berabereyken veya tek farkla öndeyken oyundan çıkartılmaz hele burak gibi bir adam hiç ama hiç çıkartılmaz.

süveyş
20.09.2010, 11:10
Şenol hoca dün fb&bjk maçını tribünden izledi,
2 hafta sonra karşı karşıya geleceğimiz bjk'yi gözlemledi eminim gerekli notları almıştır.
umarım kayıpsız geçeriz önce kayseri engelini sonra da bjk'yi.

Samet Yildirim
20.09.2010, 15:25
Gecen hafta As Baskan istifa etmesinden sonra bana göre kafa olarak maca hazir degildi ve bu olaydan etkilendi umarim bu sorunu atlatmistir...

Senol Hoca mactaydi ama fizik olarak mactaydi kafa olarak degil...

Önemli degil seviyoruz seni hocam..

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 16:39
Her konuşması olduğu gibi bugunkü açıklamaları da tarihe not düşülecek nitelikte.

Hele şunlar:

"Kaybettiğimiz maçın ardından hiç hakemi eleştirmedik. Selçuk, Colman ve Jaja'ya tekme atan Mehmet Güven'e kart gösterilmedi. Ferhat'a ise kart gösterdi. Bu hafta Mustafa Kamil Abitoğlu, haftanın hakemi seçildi. Ben onun hakemliğini yırtarım."

Hani Fb Başkanı demişti ya:"Artık anladım, futbol sahada ve masada kazanılır" diye.

Bizler akıllanmayıp birbirimizin (taraftar-taraftar, taraftar-yönetici, taraftar-futbolcu, yönetici-hoca, yönetici-futbolcu, basın-futbolcu) boğazını sıkarken birileri hükmen galibiyetleri arka arkaya alıyordu.

Sonra forumlarda o birilerini kendimize şikayet ediyorduk.

Liderlik öyledir ki, kimine statü versen lider olamaz. Kimisi de ast mevkide olmasına rağmen gerçek liderdir.

Sayın Sadri Şener kulübümüzün başkanıdır. Ama gün geçtikçe görülüyor ki bu camianın lideri Şenol Güneş'tir.

metehan
22.09.2010, 17:04
Şenol hocanın bugünkü basın toplantısında söyledikleri hoşuma gitmedi. Her ne kadar aksini söylese de Şenol hocanın gelişmelerden oldukça rahatsız olduğu görülüyor. Umarım küsmez, pes etmez ve şu anda TS camiasının büyük ölçüde desteğini almış kişi olarak TS'un geleceği adına mücadele eder.

Vkgz
22.09.2010, 19:43
Şenol hocanın anlayışı
KULÜPTE HER ŞEYİ BEN YAPACAKSAM BAŞKAN OLMAM GEREK

Sadri Beyin anlayışı
BEN BAŞKANIM HERŞEYİ BEN YAPAMAM TRANSFERİ KOMİTEYE SORUN.

İstifa Sadri Bey.

ugurozturk
23.09.2010, 05:37
Geçen sene özellikle dikkat ederim, ne zaman TS yenilse hakem o haftanın hakemi seçiliyordu. Ve bu genellikle Huseyin Gocek ya da Kamil Abitoğlu oluyordu...

Bu macta bu forumda jaja ve selcugun verilmeyen faullerine ozellikle dikkat cekmek icin yorumlar yaptım. verilmeyen kornerimiz, verilmeyen kartlar.. birileri operasyon yapıp sonra operatoru haftanın hakemi secip, sıcıp sıvama moduna giriyorlar..

haftanın hakemi olayına şenol hoca dikkat çekmek istedi ve bence çok zekice bir hamleydi..

İlker ToSun
24.09.2010, 10:00
Kulüpte yönetici olmadığını dile getiren Güneş, "Hiyerarşik bir düzen vardır. Parayı bulan da harcayan da ben değilim. Bugün yönetim 'Git' derse giderim. Hiçbir söz hakkına sahip değilim. Aksi bir durum zaten saygısızlık olur. Biz bilgilerimizi aktarırız. Sorun varsa içimize sindirerek çözmeye çalışırız" dedi.

hocam işte bu yüzden büyük hoca değilsin benim gözümde.

kariyerinin en rezalet belki de tek rezalet demecidir. dünya üçüncüsü milli takımın teknik direktörü, trabzonsporun teknik direktörü olan adam böyle bir demeç ver(e)mez.

bu yaptığın mütevazılık yada alçakgönüllülük değildir bu resmen bir "sıradanlığın" ilanı hatta itirafıdır.

hakemle ilgili yaptığın açıklamada hatanın farkına varacağına asıl fahiş hatayı burada yaptın.

" Trabzonspor'un ....... " sıfatına sahip olan insanlar her düşündüğünü her hissettiğini söyleyemezler, mevkisinin gerektirdiklerini söylerler eğer aksini söylemeyi de yani olmayanı söylemeyi de kendilerine yediremezlerse o zaman topa hiç girmezler.

böyle demeç olmaz.

bak burada seni nerelerde gören taraftarlar var, kendine saygın yoksa bari onları düşün de kendini biraz daha ağırdan sat

bu demeç işte trabzonspor'un halen daha bir profesyonel kulüp olamadığının en güzel göstergesidir.

Tatar Kemal
24.09.2010, 10:18
Kulüpte yönetici olmadığını dile getiren Güneş, "Hiyerarşik bir düzen vardır. Parayı bulan da harcayan da ben değilim. Bugün yönetim 'Git' derse giderim. Hiçbir söz hakkına sahip değilim. Aksi bir durum zaten saygısızlık olur. Biz bilgilerimizi aktarırız. Sorun varsa içimize sindirerek çözmeye çalışırız" dedi.

hocam işte bu yüzden büyük hoca değilsin benim gözümde.

kariyerinin en rezalet belki de tek rezalet demecidir. dünya üçüncüsü milli takımın teknik direktörü, trabzonsporun teknik direktörü olan adam böyle bir demeç ver(e)mez.

bu yaptığın mütevazılık yada alçakgönüllülük değildir bu resmen bir "sıradanlığın" ilanı hatta itirafıdır.

hakemle ilgili yaptığın açıklamada hatanın farkına varacağına asıl fahiş hatayı burada yaptın.

" Trabzonspor'un ....... " sıfatına sahip olan insanlar her düşündüğünü her hissettiğini söyleyemezler, mevkisinin gerektirdiklerini söylerler eğer aksini söylemeyi de yani olmayanı söylemeyi de kendilerine yediremezlerse o zaman topa hiç girmezler.

böyle demeç olmaz.

bak burada seni nerelerde gören taraftarlar var, kendine saygın yoksa bari onları düşün de kendini biraz daha ağırdan sat

bu demeç işte trabzonspor'un halen daha bir profesyonel kulüp olamadığının en güzel göstergesidir.

çok yanlış düşünmüşsün. kendini ağırdan satan ve "ben bu takımın herşeyiyim diyen" fatih terim'in hali ortada. Şenol Güneş neden büyüktür işte bu mütevaziliğinden dolayı büyüktür. fatih terim gibi kendini beğenen ve her dediğim emirdir havasında olan teknik adamlar hiçbir kulüpte başarılı olamaz. kendini dev aynasında görür, milan'ı çalıştırabileceğini sanır ama gerçekler ortaya çıkıncada kapının önüne konur.

İlker ToSun
24.09.2010, 10:23
çok yanlış düşünmüşsün. kendini ağırdan satan ve "ben bu takımın herşeyiyim diyen" fatih terim'in hali ortada. Şenol Güneş neden büyüktür işte bu mütevaziliğinden dolayı büyüktür. fatih terim gibi kendini beğenen ve her dediğim emirdir havasında olan teknik adamlar hiçbir kulüpte başarılı olamaz. kendini dev aynasında görür, milan'ı çalıştırabileceğini sanır ama gerçekler ortaya çıkıncada kapının önüne konur.

yazımın hiçbir yerinde fatih terim adı geçmiyor ve fatih terim'in yaptığının da "kendini ağırdan satmak" değil "ne oldum ben?!!" şoku olduğunu düşünüyorum.

Şenol hoca'dan asla fatih terim bitirimliği bekleyecek halim yok zaten böyle bir temennim de olamaz.

söylemek istediğimi örneklendirmem gerekirse kastım şudur ;

Şenol Güneş, her yıl 2 anadolu takımını gezen samet aybaba, ziya doğan, hikmet karaman, güvenç kurtar, yılmaz vural ve benzerleri gibi açıklamalarda bulunamaz

konumunun getirdiği bir takım gereklilikler vardır ve konumunun ağırlığına uygun konuşmakla yükümlüdür

biz de biliyoruz ki Şenol Güneş en nihayetinde bir profesyoneldir ve karar verme yetkisi sınırlıdır ve git denirse gitmek zorunda kalır.

ama bunu dile getirmenin lüzumu yok.

bunu dile getirmek de açık sözlülük yada mütevazılık değildir benim gözümde

61yusuf
24.09.2010, 11:39
Şenol Güneş için önce Trabzon gelir

CumaTrabzonspor'da vekaleten asbaşkanlık görevini de yürüten kulüp genel sekreteri Hasan Yener'den açıklamalar...

Trabzonspor'da asbaşkanlık görevine vekalet eden Genel Sekreter Hasan Yener, kadroyu muhafaza etmek istediklerini belirterek, futbolcuların hepsinden son derece memnun olduklarını söyledi. Yener, TOKİ tarafından dolgu ihalesi yapılan yeni stadyumun da taraftara çok yakışacağını belirtti.

Hayrettin Hacısalihoğlu'nun asbaşkanlık görevinden istifa etmesinin ardından, vekaleten bu görevi yürüten Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklama da, Bordo-mavili kulübün yönetim kurulunda yaşanan istifaların ardından teknik direktör Şenol Güneş'in kendi düşüncelerini, tavırlarını basın toplantısıyla anlattığını belirterek, "Teknik direktör Şenol Güneş'in, bugüne kadar olan gelişmeleri kendi düşüncelerini tavırlarını açıkça dile getirdiğini belirterek, " Bu konuda spekülasyon yapmak isteyenlere bana göre doğru cevaptı, güzel bir cevaptı. Benim bildiğim, tanıdığım Şenol Hoca'nın her şeyinden önce Trabzonspor gelir, işi gelir profesyonel anlamda mutlaka dostluklar, arkadaşlıklar elbette var bunlar sosyal hayatta yine devam eder ama Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş öncelikle Trabzonspor'u düşünür bu bütün yaşamında böyle olmuştur, bundan sonrada böyle olur diye düşünüyorum" dedi.

Aralık ayında yapılacak olan kongre için sayın Şener'in şuana kadar net bir karar vermediğini belirten Yener, "Sadri Şener bugüne kadar olan çalışmalarında son derece başarılı bir çalışma geçirmiştir. Dolayısıyla bundan sonraki karar mutlaka onundur kendi kararına da yönetim kurulu olarak biz saygı duyarız nasıl çalışmak isterse, kimlerle çalışmak isterse elbette tecrübe onun bizde ona saygı duyarız" dedi.

"FUTBOLCULARIMIZDAN MEMNUNUZ"
İç transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Hasan Yener, "Bu konuda arkadaşlar çalışmaları sürdürüyor. Amacımız daha öncede belirttiğimiz gibi kadromuzu muhafaza etmek ve olabilirse ihtiyaç duyulursa eksiklikleri tamamlamak ama şuan da daha önce de söylediğim gibi Türkiye liglerinin en iyi kadrolarında birinin sahibiyiz amacımız bu kadroyu korumak çünkü futbolcularımızın hepsinden son derece memnunuz."şeklinde konuştu.

"YENİ STADYUM TARAFTARIMIZA ÇOK YAKIŞACAK"
Hasan Yener, Trabzon Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi yapımı için gerekli olan dolgu ve tahkimat işi ihalesinin sonuçlanmasıyla bu konuda resmi adımların birer birer atılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Trabzon şehri Büyük ihtiyaçlarından biri, Çağa uygun modern bir stada kavuşması konusunda yönetime ilk geldiğimiz günlerde sayın başbakanımızı ziyaretimizde kendine bu isteğimizi belirtmiştik. Sayın başbakan bu isteğimizi son derece olumlu bakmıştı. Daha sonrada bunda 1-2 ay önce kulübümüze yapmış olduğu ziyarette de bu konuyu pekiştirdik ve Sayın Başbakanımız TOKİ'ye talimat vererek Akyazı'da Trabzon'a 41 bin kişilik bir stadın yapımı için gerekli talimatı verdi. Dolayısıyla bu stadın bugün ilk adımı atılmış oldu" diye konuştu.

Yener, "Sayın Başbakanımızın dirayetli duruşu, kararlılığı ve Trabzon'a bu stadı kazandırma isteği arzusu var. Bunun yanında Spor'dan Sorumlu Devlet Bakanımız, Eski Başkanımız Sayın Faruk Özak'ın bu konuda büyük katkıları var. Tabi bu arada da bu fikrin ilk sahibi olarak daha önceki yönetim kuruluşumuzun Başkanı Sayın Nuri Albayrak ve yönetim kuruluna da ben ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Onları da burada anmak lazım gerçekten bu projede onlarında katkıları da çok.

Sayın Başkanımız Sadri Şener bu projenin ısrarla takipçisi oldu. Sayın Başbakan'la bu konuda birkaç kez görüştü" şeklinde sözlerini ifade etti.
Asbaşkan Vekili Genel Sekreter Hasan Yener, Türkiye'nin hızla geliştiğini belirterek, "Türkiye hızla gelişmekte, çağa uygun birçok gelişme var, birçok yeni oluşumlar var. Özelliklide Avni Aker'in yapıldığı yılları ne kadar revize edilse bile, ne kadar modern edilmeye çalışabilse bile bugünün şartlarında Avni Aker'in zaman zaman yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz yönetim kurulu olarak birçok kez Avni Aker'i modernize etmeye revize etme çalışmalarını yaptık. Ancak yeni bir stat 40 bin kişilik bir stat bu şehre yakışır. Bana göre bizim taraftarlara da yakışacak olan bu statta, stadı doldurup bu maçları izlemek. Yaklaşık 2 yıl dolgu işlemlerinin süreceği düşünülürse, projenin onaylanması ve diğer işlerin ardından da geçecek
2 yıl süre sonra stat biter diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

halil ibo
24.09.2010, 12:12
Yani adam Trabzonspor'un büyüklüğüne ilişkin bir örnek vermek için kendini küçültüyor.Bizim taraftar nasıl yorum çıkartıyor.Pes milyon kere pes...

Tatar Kemal
24.09.2010, 13:44
yazımın hiçbir yerinde fatih terim adı geçmiyor ve fatih terim'in yaptığının da "kendini ağırdan satmak" değil "ne oldum ben?!!" şoku olduğunu düşünüyorum.

Şenol hoca'dan asla fatih terim bitirimliği bekleyecek halim yok zaten böyle bir temennim de olamaz.

söylemek istediğimi örneklendirmem gerekirse kastım şudur ;

Şenol Güneş, her yıl 2 anadolu takımını gezen samet aybaba, ziya doğan, hikmet karaman, güvenç kurtar, yılmaz vural ve benzerleri gibi açıklamalarda bulunamaz

konumunun getirdiği bir takım gereklilikler vardır ve konumunun ağırlığına uygun konuşmakla yükümlüdür

biz de biliyoruz ki Şenol Güneş en nihayetinde bir profesyoneldir ve karar verme yetkisi sınırlıdır ve git denirse gitmek zorunda kalır.

ama bunu dile getirmenin lüzumu yok.

bunu dile getirmek de açık sözlülük yada mütevazılık değildir benim gözümde

şenol güneş Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük teknik direktörüdür. fatih terim'den de mustafa denizliden de kat be kat üstün bir teknik direktördür. bu vasfı futbol bilgisi yanında efendiliğiyle kazanmıştır. yapı olarak çok mütevazidir. tam bir trabzon beyefendisidir. o sebeple kendi hakkında ö sözleri söylemesi çok normaldir. fatih terim örneğini şunun için verdim, adam hagi'nin başını çektiği bir takımda 4-5 yıllık bir saltanat sürdü, ama hagi'nin olmadığı takımlarda başarıyı yakalayamadı. çünkü kendisini bir şey zannetti. kerameti kendinden mürşitler gibi kendini imparator ilan ettirdi ama geldiği nokta hepimiz için malum. şenol güneş hocamız asla onun gibi "ben büyüğüm, ben ettim, en iyisini ben bilirim, sadece beni dediğim olacak" gibi triplere girmez. zaten böyle şeyler ona yakışmaz.

İlker ToSun
24.09.2010, 14:13
şenol güneş hocamız asla onun gibi "ben büyüğüm, ben ettim, en iyisini ben bilirim, sadece beni dediğim olacak" gibi triplere girmez. zaten böyle şeyler ona yakışmaz.

daha ilk mesajımda da dedim zaten Şenol hocaya "çık bunları söyle" gibi bir yorumum olmadı burada.

herşeye siyah-beyaz olarak bakmayın, ben burada tam da gri olabilmekten söz ediyorum.

benim söylediklerimden "hoca çıksın bunları söylesin" anlamı çıkmaz.

benim söylediğim şey, "bu söylediklerini söylemesine gerek yok".

söylemesi gerekeni değil, söylememesi gerektiğini söylüyorum ben.

hadi madem bu kadar cevap verdiniz boşa gitmesin sizin cevaplarınıza uygun bir mesaj da yazmış olayım ve Şenol hocanın demesi uygun olabilecek cümlelerden bir tanesine örnek vereyim :)

"Trabzonspor camiası büyük bir camiadır, zaman tanınıp şans verildiği takdirde birçok Şenol Güneş çıkartacaktır, bu gücü vardır. Bu kulüp kendisine hizmet etme aşkıyla yanan daha nice Şenol Güneş lere sahip"

benim standartlarımda Şenol hocanın konumuna yakışan ve mütevazlık barındıran demeç budur. Birerbir çıkıp bunu söylesin demiyorum tabii de örnek vermek maksadıyla söyledim.

stormtiger61
25.09.2010, 22:14
Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor)’un tarihi hatası nedir?.. Kendisinden daha büyük imkanlara ve paraya sahip rakipleriyle, “onların koyduğu oyun kurallarına göre” mücadele etmeye çalışmak.
Yıldızını kendisi yaratacağına, yıldız bulmaya uğraşmak. Önünü sonunu düşünmeden, kaybedilecek yerel yeteneklere acımadan, yabancı furyasına çala kaşık dalmak.
Dar bütçeli biri, zenginle malda/ mülkte/ giyimde/ kuşamda aşık atmaya kalkarsa ne olur?
Ancak “kötü bir taklit”...
Trabzonspor, medyasından yöneticisine, kadrosundan sistemine, üç büyüklerin “izdüşümü” gibidir bugün. Hem de daha küçük boyutta bir “izdüşüm”.
Zeka ve yeteneklerini kullanabilse- ki, Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon)’da istenenden çok daha fazla var- hem rekabette eşitlik sağlar hem de futbol zenginlerinden biri bile olabilirdi.
Nereden mi biliyoruz?
Bir süre deneyip başarılı sonuç aldığı “öz kaynak” modeli hatırlardadır Trabzonspor’un.
Sonra ne olduysa oldu, üç büyüklerin tarzını benimsedi. Belki, yılların şampiyonluk özlemi rota değiştirtti Trabzonspor’a, belki seyircinin ilgisini köpürtmek isteği, belki seçim rekabetleri... Ya da böylesi daha kolay ve medyatik geldi.
Lakin... Bugün ayakta durabiliyorsa, Üç Büyüklere özenen tercihi sayesinde değil, öz kaynak sisteminin henüz tükenmemiş mirasını yediği içindir.
Yeni söylemiyorum bunları.
Yıllardır.
Ve en son söylediğimde en şiddetli itiraz, Trabzonspor asbaşkanı sayın Hayrettin Hacısalihoğlu (http://www.milliyet.com.tr/index/Hayrettin%20Hacisalihoglu)’ndan gelmişti:
“Sayfayı doldurmak için yazıyorsunuz galiba”.
Ne yazık ki, bugün görevde değil sayın Hacısalihoğlu. Kulüp, iyi bir yöneticisini ve entelektüelini kaybetti.
Sebep “Başkan” mış...
“Dört Büyükler”de başkan demek sistem demek. Kulüp demek. Her şey demek.
Demek ki, Trabzonspor’un içinde yuvarlandığı sistemden benim gibi şikayetçi oldu ve şapkasını alıp gitti sayın Asbaşkan.
Geride şiddetli sarsıntılar bırakarak.
Ardından, Şenol Güneş (http://www.milliyet.com.tr/index/Senol%20Gunes) Hoca’nın bile aklına “istifa” niyeti düşmüşse, sonra vazgeçmişse ve geçen gün çıkıp rakiplerini şampiyon ilan etmişse, kimya bozulmak üzere demektir Trabzonspor’da.
Şenol Hoca “En iyi kadro Beşiktaş (http://www.milliyet.com.tr/index/Besiktas)’ta” diyorsa, oturup düşünmesi lazım Karadeniz (http://www.milliyet.com.tr/index/Karadeniz) sahilindekilerin.
Neden en iyi kadro Beşiktaş”ta mesela?
Çünkü, en büyük parayı onlar ayırdılar transfere.
Paran varsa kadron iyi yani!.. Trabzonspor’un özkaynaktan gelen teknik direktörü, bunu kabul etmiş, içselleştirmiş bir durumda.
Eskiden öyle miydi Trabzonspor’un zihniyeti?
Rakipleri dolarları bastırır ünlü futbolcuları alır, Trabzonspor Karadenizli çocuklarıyla kök söktürüp şampiyon olurdu. Kendi yağıyla kavrulan Trabzon kavurması gibi hem gözü hem hem mideyi doyururdu. Futbol bayram gibi bir şeydi.
Bugün... Bazen bayram, bazen karabasan.
Yarın... Meçhul!
Ne zaman ki, “bas parayı al futbolcuyu” yöntemini benimsedi Trabzonspor, o gün şampiyonluk ümidi kalmadı!
En azından teorik olarak öyle...
Çünkü parası daha bol olanları, daha az paralının alt etmesi mümkün gelmemeli “paraya dayalı sisteme” inanan ve uygulayanlara.
Aksi olursa, benimsedikleri sistemin doğru olmadığı ortaya çıkar ki, bizim söylediğimiz de odur.
İşin aslı; Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye)’de dört Real Madrid (http://www.milliyet.com.tr/index/Real%20Madrid) olmaz. Pasta kafi değil.

Ercan Guven in Milliyet gazetesinde cikan bu yazisinin altina aynen imzami atiyorum ve cok degerli Senol Hocamizi bir an once oze donus hareketine baslamaya davet ediyorum. Istanbul kuluplerini taklit ederek, hicbir ise yaramayan ikinci sinif yabancilari zorla Trabzon a getirmekle sampiyon olamayiz. Senol Hocamiz mutlaka genclere sans vermeli. Artik bunun zamani gelmistir. Ve size soyliyeyim arkadaslar, yarin obur gun Selcuk Inan, Colman, Teofilo, Jaja, Onur Kivrak baska kuluplere gitmek isteyecektir, er yada gec bizi satacaklardir.

Bu takimda en az 6 trabzonlu futbolcu oynamalidir. En az.

Mert Oğuzlu61
26.09.2010, 13:32
Ercan Guven in Milliyet gazetesinde cikan bu yazisinin altina aynen imzami atiyorum ve cok degerli Senol Hocamizi bir an once oze donus hareketine baslamaya davet ediyorum. Istanbul kuluplerini taklit ederek, hicbir ise yaramayan ikinci sinif yabancilari zorla Trabzon a getirmekle sampiyon olamayiz. Senol Hocamiz mutlaka genclere sans vermeli. Artik bunun zamani gelmistir. Ve size soyliyeyim arkadaslar, yarin obur gun Selcuk Inan, Colman, Teofilo, Jaja, Onur Kivrak baska kuluplere gitmek isteyecektir, er yada gec bizi satacaklardir.

Bu takimda en az 6 trabzonlu futbolcu oynamalidir. En az.

adam çıkıyorda oynatmıyorlar mı ? genç bir oyuncuya ver formayı çıksın sahaya, o maçta trabzon puan kaybetsin, şampiyonluk isteyen taraftara bunu nasıl açıklarsın ?

kaliteli oyuncu çıkar eyvallah, al işte sercan volkan bak nasıl taşıyorlar bursayı şampiyon yaptılar geçen sezon bu sezonda tam gaz devam ediyorlar... gökdeniz fatih gibi işte, ama onlara nasip olmadı beceremedik 2 defa fb ye kaptırdık şampiyonluğu.

trabzonlu oyuncu diyoruz ama o kadar kolay değil işte alt yapıdan fatihler gökdenizler kolay kolay çıkmıyor şampiyonluk istiyoruz oda olmasa en azından 2. olup CL ye gidelim diyoruz, büyük paralar dönüyor senin bir galibiyetinin ödülü bu ligde 800 bin TL, hadi yiyorsa koy göksuyu hasan ahmet i 11 e, bakalım o çocuklar kaldırabiliyor mu ligin ağırlığını, hele hele trabzonspor forması altında ..!

Erdem Koltuk
26.09.2010, 15:58
Şenol Güneş sen 4.kez kovulucaksın bu takımdan.Niyetin o.

Uğurtan
26.09.2010, 17:25
Hocam değiş be artık değiş ya..

10 kişi kalsanda 0-0'a mı yatacaksın..

Ne bu arkadaş ya ne bu çilemiz..

Bu takımın orta sahasının 2li olmasındaki ısrarın nedir hocam olmuyor işte olmuyor yahu..!

hamucera
26.09.2010, 17:33
sana ve görüşlerine saygı duyuyorum, nihayetinde benden daha iyi biliyorsun bu işi ve daha çok vakit geçiriyorsun oyuncuları ile, desteğim her zaman devam edecek hocam

Bekir
26.09.2010, 17:34
5 haftadır kanatsız oynuyan şu takımın 3 Kanat oyuncusunu hangi mantıkla Başka takımlara kiralattırdın be Şenol Hocam??

Samet Berber
26.09.2010, 17:35
Bu ciddiyetsizlik ve bu vurdumduymazlığa bir çare bul Hocam !

10 kişi kalınca forveti çıkarmanı da kendimce kınıyorum ..

Samet Metin
26.09.2010, 17:36
eveeet bir şenol güneş döneminin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız... hep aynı senaryo... iddaa etkinlik olarak "şenol hoca devreyi kapatmadan istifa edecek" diye bişe açsa bütün paramı basarım okadar eminim...

Hüseyin İlkin
26.09.2010, 17:37
Ceyhun - Colman - Selçuk üçlüsünün bozulduğu dört maçta 7 puan kaybı.

Emre Çömez
26.09.2010, 17:38
Ceyhun - Colman - Selçuk üçlüsünün bozulduğu dört maçta 7 puan kaybı.

:alkış::alkış::alkış:

Armağan Dere
26.09.2010, 17:39
Seninle hiçbir takım Şampiyon Olamaz.Sayın Güneş bunu bu saatten sonra anladım...Teşekkürler hizmetlerin için

esra61
26.09.2010, 17:39
şenol hocaya güvenim tam her ne olursa olsun....azcık istikrar......birazda sabır.şampiyonluğa giden yol....

Sefa Murat Dokuz
26.09.2010, 17:41
Sürekli saygı duydum da , bırak hocam allah aşkına Takımı 75 dk kanatsız oynattın be. Bu kadar da kör bir taktik mi olunur. Delemiyoruz göbeği daha ne ısrar edersin !
Alanzinho kaybolup gitti görüyon 2.yarıya kanata dönüyorsun güya. Burak forvet oynuyor. Engin sol iç.Colman'a 90 dk sabretmene hayran mı kalsam yoksa , Adamların verilmeyen gölü ile artık her şeyin bariz ortaya çıkması durumunda bile kenarda oturmana mı !

bahadır2561
26.09.2010, 17:44
Gabriç bu takımda her türlü oynardı neden gitti sizden başka kimse anlamadı. .

sağ açık sol açık sol bek bile oynardı. .

Şimdi sırada Zafer var sanırsam .

erolizmts
26.09.2010, 17:45
Rotasyon deyince Alanzinho kadroya alınmayacak ve Jaja ilk 11'de kesin başlayacak gibi mantıklı ve doğru bir şhareket beklenirdi. Fakat Şenol hocanın 2002 dünya kupası ve daha öncesi 96'dan beri bazı alışkanlıklarını değiştiremediğini görüyoruz. İyi oyuncular mutlaka oyundan alınır veya kadro dışında tutulur. Faydasız oyuncular mutlaka önceliklidir. Son 2 hafta bu Alanzinho hamlesi yüzünden heba oldu. Oyunu çok yönlü oynayan Engin'in yanında da Gabric ilaç olurdu sanırım.

Ali Tunahan Güllü
26.09.2010, 17:46
Şenol hocamdan 'küstüm oynamıyorum' modundan çıkmasını istiyorum.
Takımıda artık toparlama saati geldide geçiyor.

Erdem Koltuk
26.09.2010, 17:49
Şenol Güneş hayatı boyunca hiç bir ligde, hiç bir ülkede lig şampiyonu olamaz.Başında olduğu takımlarda ne düzen olur ne disiplin.Yıldızlar küser, kalaslar adam yerine sayılır.

He bir tek kaleciler şanslı olabilir.

ugurozturk
26.09.2010, 17:49
giray liverpool maçından beri geriye gidiyordu. kayserinin golunu attıktan sonra girayın kırmızı göreceği belliydi...

giray - ceyhun ya da kadrodaysa glowacki degisikligi olabilirdi... diger değişiklikler yerindeydi..

alanzinyoya da lisansı verilip gonderilmeli.. bu takımda işi yok..

hamucera
26.09.2010, 17:52
facebook ta Şenol Güneş istifa etsin diyenler var, oha diyorum sadece

endlessdeath
26.09.2010, 17:56
Bu oyun anlayışı ile bir yere varılmaz.Benim gördüğüm colman nasıl olurda arka libero oynar bu adam orta saha oyuncusu o zaman takımın arka liberoya ihtiyacı var böyle görünüyor.Ortasaha da eksiliyor takım.Burak takımı toparlamışken oyundan almanızı hiç tasvip etmiyorum.Umut bulutu almanız daha iyi olurdu. libero oynatmak istiyorsanız ise ceyhunu oyuna almanız mantıklı olurdu colman liberoda kalırsa orta saha zayıf kalır forvete top gelmez.Bu durumda sizin taktiğinizle gol yemiyim golde atmıyım mantığı doğar.Hakem iptal etmese golde yemiş oalcaktı takım.Jaja orta saha oyuncusu neden alındı kötü oyuncu değil ama ihtiyaç fazlası gibi oluyor.Takımın önliberosu veya arka liberosu eksik o zaman gereksiz transfer yapmayın.Makukulayı alıp umutu satsanız en akıllı iş olurdu hocam anlaşıldıki sizinle de olmayacak takım lakayt oynadı geçen hafta yenildi.Bu haftada tam bir taktik rezaletinizle süslendi oyun oyuncuları toplayıp konuşmanız gerekiyor herkes kendini gelsin hakemle didişmesin bedavadan sarı kart görmesinler.Böyle itirazdan sarıkart görene para cezası verimeli.

Fatih ÖZDEMİR
26.09.2010, 17:56
Şenol Hoca neden Burak'ı 65dk çekti anlamadım.

izzet
26.09.2010, 18:03
Istifa lafi cok sacma.

--------------

Takintilarindan vazgec, Zaferi gör artik Hocam....

crazyman_61
26.09.2010, 18:46
istifa etse ne olacak kim gelecek ?
2 mağlubiyette hemen teknik direktör göndermeyin!

zafer6161
26.09.2010, 18:51
4 ay sonra (Şenol hocam sana güveniyoruz)

not :takım 7 sırada :)

son 4 maçtır sanki teknik direktör kulubesinde hakan kutlu yu görüyorum

deplasman maçlarında takım 70.dk sonra zorlanınca hemen geriye çekip 1 puan peşine koşuyorsun,,olmaz yakışmaz hocam

DeAgLeMaNyAq
26.09.2010, 19:06
Şenol Hoca basın toplantısında birsürü şey söylüyor ama, resmi site maç sonu açıklamaları adı altında yalnızca 1 paragraf yazı yayınlıyor. Enteresan doğrusu...

Mert Oğuzlu61
26.09.2010, 19:08
mutlu değil, takımada yansıyor.

Oğuzhan İnce
26.09.2010, 19:10
az kaldı hocam istifana..

Mert Oğuzlu61
26.09.2010, 19:13
az kaldı hocam istifana..

yorum yok...

sadece :)

Ömer SEVİNÇ
26.09.2010, 19:13
2-3 hafta sonra istifa eder, yeni yönetimin önünü açmak istedim der, bildiklerimi anlatsam yer yerinden oynar der..

h@msi61
26.09.2010, 19:21
4 ay sonra (Şenol hocam sana güveniyoruz)

not :takım 7 sırada :)

son 4 maçtır sanki teknik direktör kulubesinde hakan kutlu yu görüyorum

deplasman maçlarında takım 70.dk sonra zorlanınca hemen geriye çekip 1 puan peşine koşuyorsun,,olmaz yakışmaz hocam

Allah korusun Senol hoca giderse yerine insallah gercek Hakan Kutlu gelir. Gerci bu taraftara o bile fazla...

İlker ToSun
26.09.2010, 19:21
valla bu maçın sonunda dönüp herhangi bir futbolcu hakkında yorum yazmayı doğru bulmadım zira bütün iş sende başlayıp sende bitti Şenol hocam.

bir takım konulardaki sabit fikirliliğinin hem senin hem de bizlerin başını iyica yakacak bu gidişle.

anlaman gereken ancak bir türlü anlamak istemediğin gerçekler var.

* garbiç gibi bir adam bu takımda rahat rahat oynar ama sebep bile sayılamayacak birşeyden dolayı yolladın adamı takımdan
* alanzinho ancak avni akerde 2 fark öne geçildikten sonra disiplini kaybolmuş takımlara karşı oynatılır
* burak yılmaz denen adam futbolcudan başka herşeye benziyor, ondan hiçbir şey olmayacağını tüm Türkiye anladı bir tek sen anlamadın. babası bu takımı çalıştırsa bu kadar imtiyaz tanımaz.
* Trabzonspor 10 kişi de kalsa, beraberliğin şampiyon yapmadığı hiçbir durumda beraberliğe oynamaz. Bu taraftar yenilse bile saldıran bir takım görmek ister, Kayserispor a karşı vakit geçiren bir Trabzonspor bize hakarettir.
* Yattara'ya ikinci sınıf insan muamelesi yapılmaz. Onu ya doğru düzgün ilk 11 oyuncusu yaparsın yada yollarsın. Yattarayı bu şekil kullanmaya kalkarsan başına bela olur. Oynatmayacağın ve bu denli tahammülsüz olduğun bir adamı neden birinci kaptan yaptın anlamak da mümkün değil doğrusu. Yıldız oyuncuların moral motivasyonunu düşürmek takımın olduğu gibi haliyle senin de sonunu hazırlar.
* Papy'yi bu takıma kazandır. Colman-Selçuk'un yanına yerleştir. Sahadakilerden daha kötü olacak hali yok. En azından hayatında ilk defa bir futbolcu kazandırmış ol.
* Takımda disiplinin "d" si yok. Futbolcular üzerinde bir otorite kuramadığın her halinden belli. Saha içinde kimin neyi yapacağı belli değil, anlık tartışmalar neticesinde duran topu vuracak adamlar belli oluyor. Disiplini ve sistemini oturtman lazım.

4. Trabzonspor maceranın en kötü performansını bu maçta gösterdin hocam. Umarım bir an önce kendini toparlarsın. Milli maç arasını herkesten önce senin iyi değerlendirmen lazım.

bordo61
26.09.2010, 19:24
Ne mutlu size ya.

Oh Şenol Hoca da gitsin.

Sonra birisi daha gelsin onuda kovalım.

Alın Teknik Direktör diploması geçin takımın başına da kurtaralım sizden.

Nasıl olsa siz geçince yine kovulacaksınız

Fatih ÖZDEMİR
26.09.2010, 19:28
Şenol GÜNEŞ

yakarcı
26.09.2010, 19:40
Ne mutlu size ya.

Oh Şenol Hoca da gitsin.

Sonra birisi daha gelsin onuda kovalım.

Alın Teknik Direktör diploması geçin takımın başına da kurtaralım sizden.

Nasıl olsa siz geçince yine kovulacaksınız
şenol hocada futbolcularda sorun yok neden anlamıyorsunuz

Harun CAN
26.09.2010, 19:51
Hocanın bu takıma kattığı çok şey var ama katmadıklarını eleştirmek istiyorum ben.! Taç kullanmayı bilmiyoruz, kullandığımız tacın ardında rakibe atak yaratıyoruz, kornerleri ve duran topları inanılmaz şekilde basit ve savruk kullanıyoruz. Egemen ve Giray kullandığımız bütün kornerlerde tehlikeyi anında savuşturarak topu ya auta atıyorlar ya da faul yapıyorlar. Son dakikada korner kullanan Yattara sanki 5-0 galipmişiz gibi amatörce bir korner atıyor.. Sağbek yok, solbek yok, solaçık yok sağ açık yok... 10 maç oldu sezon başlayalı ve malesef bu hatalar hiç düzelmiyor demekki Şenol Güneşde de hatalar var.

Bugün Burak Yılmaz gibi bir futbolcuya ! 68 dakika tahammül eden bir teknik direktörüz olduğu için çok üzülüyorum ve malesef gelecekten hiç umudum yok bu gidişle..

zafer6161
26.09.2010, 20:04
valla bu maçın sonunda dönüp herhangi bir futbolcu hakkında yorum yazmayı doğru bulmadım zira bütün iş sende başlayıp sende bitti Şenol hocam.

bir takım konulardaki sabit fikirliliğinin hem senin hem de bizlerin başını iyica yakacak bu gidişle.

anlaman gereken ancak bir türlü anlamak istemediğin gerçekler var.

* garbiç gibi bir adam bu takımda rahat rahat oynar ama sebep bile sayılamayacak birşeyden dolayı yolladın adamı takımdan
* alanzinho ancak avni akerde 2 fark öne geçildikten sonra disiplini kaybolmuş takımlara karşı oynatılır
* burak yılmaz denen adam futbolcudan başka herşeye benziyor, ondan hiçbir şey olmayacağını tüm Türkiye anladı bir tek sen anlamadın. babası bu takımı çalıştırsa bu kadar imtiyaz tanımaz.
* Trabzonspor 10 kişi de kalsa, beraberliğin şampiyon yapmadığı hiçbir durumda beraberliğe oynamaz. Bu taraftar yenilse bile saldıran bir takım görmek ister, Kayserispor a karşı vakit geçiren bir Trabzonspor bize hakarettir.
* Yattara'ya ikinci sınıf insan muamelesi yapılmaz. Onu ya doğru düzgün ilk 11 oyuncusu yaparsın yada yollarsın. Yattarayı bu şekil kullanmaya kalkarsan başına bela olur. Oynatmayacağın ve bu denli tahammülsüz olduğun bir adamı neden birinci kaptan yaptın anlamak da mümkün değil doğrusu. Yıldız oyuncuların moral motivasyonunu düşürmek takımın olduğu gibi haliyle senin de sonunu hazırlar.
* Papy'yi bu takıma kazandır. Colman-Selçuk'un yanına yerleştir. Sahadakilerden daha kötü olacak hali yok. En azından hayatında ilk defa bir futbolcu kazandırmış ol.
* Takımda disiplinin "d" si yok. Futbolcular üzerinde bir otorite kuramadığın her halinden belli. Saha içinde kimin neyi yapacağı belli değil, anlık tartışmalar neticesinde duran topu vuracak adamlar belli oluyor. Disiplini ve sistemini oturtman lazım.

4. Trabzonspor maceranın en kötü performansını bu maçta gösterdin hocam. Umarım bir an önce kendini toparlarsın. Milli maç arasını herkesten önce senin iyi değerlendirmen lazım.

güzeldi :alkış::alkış:

endlessdeath
26.09.2010, 20:32
Umutu gönderseydin ve makukula alınsaydı güçlü forvetin de olurdu senin ne haddine umut gibi vasat forvet arkasaını kalması içine girdin jaja yerine makukula iyi transfer olurdu.Neyse artık olan oldu bari bu takımı toparlama ve kendini toparlama vaktin geldi

bordo61
26.09.2010, 20:38
Hata söylemek tabi hakkımız.

Kimse karışamaz , beğenmemekte hakkımız .

Ancak herşeyin bir uslubu olması gerektiği kanısındayım.

Hocanın yaptığı büyük yanlışlar var

50 tane teknik direktör istidham ettiler biri çıkıp demiyor mu ki

Hocam şurayı düzeltelim diye.

zafer6161
26.09.2010, 20:45
Allah korusun Senol hoca giderse yerine insallah gercek Hakan Kutlu gelir. Gerci bu taraftara o bile fazla...

ben gitsin demedim,ve gitmesinide istemiyorum,sadece son bir kaç maçtır hoca ve takımda bir düşüş var onu kasteddim,hakan kutlu olayı ise,son 3-4 maçtır ondan farkı yok onu kasteddim :)

bestrafer
26.09.2010, 21:01
Hocam niye iki haftadır bu sistem anlayışını dengeleyemiyoruz? Geçen hafta aşırı ofansif, bu hafta aşırı defansif. Bu kadar geniş bir kadroyu "aşırı"larla sahaya sürmemeliyiz bence.

yakarcı
26.09.2010, 22:03
şenol hoca yanlış taktik oynatıyorsun hocaam

Sacit
26.09.2010, 22:46
saplantılarından kurtulduğun zaman başarılı olursun şenol bey..

burak'tan vazgeçtiğin zaman başarılı olursun..

yakarcı
26.09.2010, 22:57
saplantılarından kurtulduğun zaman başarılı olursun şenol bey..

burak'tan vazgeçtiğin zaman başarılı olursun..
kardeşim dogru diyosun ama dogru söleyeni sevmezler bunu da biliyosun değilmi ..

Fatih
26.09.2010, 22:58
Hocam kafanızın karışıklığı takıma da yansıyor siz toparlanırsanız takım da toparlanacak.

Vkgz
26.09.2010, 23:00
hocam senlik bişey yok bence topçu koşmazsa yapacak birşey yok. ortasahada oyuncu secimlerine biraz daha dikkat. forvete top girmiyor

Ayhan Çolak
26.09.2010, 23:09
hocam işini bilirsin... sanırım durum biraz psikolojik...bjk maçı ilaç olur inşallah...hava yakalamak lazım.

saffet61
26.09.2010, 23:11
seni harcıyacak yine bu taraftar hocam

Erkan SUİÇMEZ
26.09.2010, 23:11
aramızda onca ülkemizi dünya şampiyonu yapmış ve başarıları olmuş ama takım bulamamış ve burada yazmak zorunda kalan o kadar hocamız varken neden sadece dünya 3.sü yapabilecek kadar kariyere sahip şenol hocayı getirirler anlamam!
takımın onca ekği varken ,şenol hocanın kıymetini bilelim de .sonra dizimizi dövmeyelim.ülkemizin en iyi hocasıdır.

Ayhan Çolak
26.09.2010, 23:42
aramızda onca ülkemizi dünya şampiyonu yapmış ve başarıları olmuş ama takım bulamamış ve burada yazmak zorunda kalan o kadar hocamız varken neden sadece dünya 3.sü yapabilecek kadar kariyere sahip şenol hocayı getirirler anlamam!
takımın onca ekği varken ,şenol hocanın kıymetini bilelim de .sonra dizimizi dövmeyelim.ülkemizin en iyi hocasıdır.
bir de eleştiriler haddini aşıyor ya ona şaşırıyorum. dünya şampiyonu hoca istiyorlar.

İleli
27.09.2010, 01:33
kayseri macindacok gergindi bi sIkinti var ama ne korkmaya basladim insallah karismayiz yakinda...

Çağatay_
27.09.2010, 01:39
Seni harcatmayacağız Şenol Hocam.

Samet Yildirim
27.09.2010, 01:42
Senol hoca büyüksün, hatalarin olabilir herkese göre degesir bu hatalar fakat mühim degil biz sana güveniyoruz.

SDanışmaz
27.09.2010, 02:17
Bir HH istifa etti aklın başından gitti!

Kısa sürede toparlanman lazım. Yoksa durum vahimdir...

SEDAT
27.09.2010, 02:23
- Şenol Hocamızda Hata Yapabilir , Fazla Üstüne Gitmeyelim arkadaşlar , Sonuçta Bu Takım 2 Kupayı alırken Şenol Hoca Yine Vardı , Eğer Kendisine Bu Zor Zamanlarında Yardımcı Olursak Başarılı Olucağına Eminim :)

İsmail Coşgun
27.09.2010, 02:31
Şenol Hocaya güven tam!

Ama Selçuk, Colman ve Ceyhun'u bir arada oynatmalı..:) Veya bu üç oyuncudan -Colman olabilir- birinin yerine Zafer Yelen'i denemeli. Futbolcular kadroda nasıl olsa varım düşüncesinden biraz kurtulmalı...

yakarcı
27.09.2010, 04:00
çok net birşey var
o da şenol güneşin bu kaliteli kadroyu yönetememesi,istikrar yok, kadro seçimi yanlış , ligin takımlarını ve ligin havasını koklayamıyor,en önemlisi takımın fizik gücü iyi değil takıma kondisyon veremiyor.

yakarcı
27.09.2010, 04:02
S.GUNESİ SEVERIM AMA HAKLI CIKMAKTAN BIKTIM
gecensenede soyledım hoca bir turlu ınce ayarı beceremiyor bızım kadromuz hem busene hemde gecen sene bursanın kınden iyi ama iyi bir hoca bu takımı simdiye kadar ayar yapardı basına cıkıpta futbolcuları elestırmekle olmaz şenol hoca ..bir de şu burak yılmaz dan vageç artık

yakarcı
27.09.2010, 04:05
şenol güneş mantalitesi iflas etmiştir
elinde ceyhun gibi adamın var neden oynatmazsın ... colman haftalardır kötü burak artist ne bekliyordun ki yattaranın ölüsü oynar bu takımda bence şenol bu işi bilmiyor deplasmanlarda alanzinho banko oynar

Tatar Kemal
27.09.2010, 10:03
şenol hoca'ya laf etmek Trabzonspor'a büyük zarar verir. şenol güneş bu ülkede futbolu herkesten daha iyi bilen bir teknik direktördür. eğer ceyhun'u yattara'yı oynatmıyorsa mutlaka bildiği bir şey vardır. bu sebeple futboldan anlıyormuş gibi şenol hoca'yı eleştirmek büyük abestir. kimse takımı şenol güneş'ten daha iyi tanıyamaz. bu sebeple şenol güneş'e sonsuz destek vermek durumundayız. aksi halde fenerin düştüğü duruma düşeriz.

ilhan
27.09.2010, 10:33
Öncelikle skora endeksli bir insan değilimdir. Ben sahadaki futbola, güzel oyuna bakarım. Dün sezonun en kötü futbolunu oynadık. Bunda futbolcular kadar Şenol hocanın da payı var. Nasıl ki güzel oyunda futbolcular kadar hocanın da payı varsa...

Öncelikle 6-1'lik maçın rehavetinden kurtulamayan takım, Manisaspor'dan 3 yedi.
Manisaspor'den 3 yiyen takım yenilgi sonrası motive olamayıp Kayserispor'a karşı ne futbol ne de skor üstünlüğü sağlayamadı.

Futbolcuları maçlara hazırlamak ve onların motivasyonunu üst düzeyde tutmak hocanın en asli görevlerinden birisidir. Maç sonunda "bugün istediğimiz şeyleri yapamadık" tarzı açıklamaların içini dolduran öğeleri merak ediyorum. Daha ilk yarıdan sahada ne yaptığı belli olmayan Alanzinho ve Burak ikilisi ileride organize olma sıkıntısı yaşayan takımın tuzu biberi oldu. Sol açık kim? Dün maçta kısmen Engin orada gözükse de ben Engin'in soldan atağa çıktığı en fazla 1-2 pozisyon gördüm. Forvet arkası bölümde Engin, Alanzinho ve Colman oynamayı seviyor olsalar gerek ki sürekli oralardaydılar. Sahada duran topları kimin kullanacağı, kimin nerede oynayacağı belli değil mi? Bunlar maç günü gelene kadar idmanlarda konuşulmaz mı?

Organize olamıyorsanız kadronuzda istediğiniz kadar yıldız oyuncunuz olsun, hiçbir işe yaramıyor. Sahada top yapan takımlar iyi oynarlar. Topa sahip olan her takım maçı kazanmak için en büyük adaylardır bana göre. Kaldı ki iyi oynayıp kazanan bir takımın aldığı puanlar övülebilir. Ama çok iyi oynayıp kaybeden takımlara kulp takmam ben. Barça'nın çok iyi oynayıp, çok pas yapıp, çok pozisyona girip Hercules'e yenilmesi gibi. Espri malzemesi olur ama kimse Barça kötüydü diyemez. Tıpki bizim Manisaspor maçı gibi...

Takımda ciddi sıkıntılar var. Oyun anlamında değil. Futbolcuların psikolojisi anlamında... Bir kere futbolcular Umut'un ciddi bir rakama Avrupa'ya satılmaması takımda endişe yaratmış. En çok etkilenen Colman. Siz sanıyormusunuz ki Colman'ın durgunluğunun nedeni para? Hayır efendim, para falan değil. Kaygılanmakta haklılar. Bunlar daha 24-25 yaşında futbolcular. Belli bir kalıbreleri var ve Avrupa'ya gitmemeleri için hiçbir sebep yok.

Hayrettin Hacısalihoğlu'nun istifası Şenol Güneş'i ister istemez etkilemiştir. Çünkü yakın dostlukları bir yana Şenol Güneş'e en ciddi desteği veren adamdı.

Şenol hocaya güvenim tamdır ve sonsuzdur. 25 yıl sözleşme imzalasalar neden diye sormam. Ama Şenol hocayı çok seviyoruz diye bazı eksik noktaları da görmezden gelemeyiz. Takım belli ki Kayserispor maçında çok iyi hazırlanmamış mental olarak. Futbolcular sahada birbirleriyle uğraşıyor, idmanlarda gereksiz tartışmalar yaşanıyor, duran topları kim kullanacak belli değil, kim nerede oynuyor belli değil, hakemle gereksiz muhabbetlere girilip gereksiz kartlar görülüyor vs.

Manisaspor ve Kayserispor maçlarından gerekli dersleri alıp, Beşiktaş maçını kazanmalıyız ve tekrar havamızı ve ritmimizi bulmalıyız.

Murat Erdem
27.09.2010, 12:13
Ne yaparsan yap, istifa edip gitme. Bıktım senin iki kötü sonucun arkasından, "sorumluluk benim, fedakarlık yapıp kulübün önünü açıyorum, bildiklerim var ama Trabzonspor sevgim için konuşmuyorum" tripleri atmandan.

İSTİFA ETMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

crazyman_61
27.09.2010, 12:15
bu istifa etsin diyenlerin teknik direktör adayı kim acaba merak ettim ?

Ozan Yazıcı
27.09.2010, 13:15
Şenol Hoca'ya bazen ben de kızıyorum ama, Trabzonspor için en doğrusu ve ideali Şenol Hoca'dır.
Has adamdır.

İsmail Coşgun
27.09.2010, 13:39
bu istifa etsin diyenlerin teknik direktör adayı kim acaba merak ettim ?

Büyük ihtimale Yılmaz Vural, Hakan Kutlu, Hikmet Karaman'dan biri...

Oğuzhan İnce
27.09.2010, 18:30
yorum yok...

sadece :)
:) iyi de ben durum tespiti yaptım.temenni ile alakası yokki :)

Tolga Kurt
27.09.2010, 18:43
Heycanını kaybetme hocam

Mert Oğuzlu61
27.09.2010, 18:59
hocam bjk maçı dönüm noktası olabilir, suratını artık asık görmek istemiyoruz, heyecanını kaybetmişsin şarkısı şu sıralar tam sana uygun bir bir parça...

bırak takma kafana herşeyi hocam, takımda etkileniyor bu çok açık görülüyor, hemen pes etmek yok, bjk maçına oyuncuları iyi hazırla özelliklede moral motivasyon anlamında... kargalara karşı avni akerde alınacak 3p ile asuk suratlar yeniden gülecek, bu maçtan korkmuyorum yenecez kargaları !!!

Koray Yiğit
27.09.2010, 23:20
http://www.youtube.com/watch?v=nqLXflcvK5E

Keita pasını sol kanatta bulunan Inıesta'ya aktarırken ceza alanına koşu yapıyor.
Inıesta boşa kaçan Villa'ya pası atıyor o da tek pasla Keita'yı buluşturup topu ağlara göndermesini sağlıyor...Gol'ün hazırlanışı ve bitirilişi muazzam olduğu için buraya koydum inşaallah antrenmanlarda bu pozisyonun çalışmasını yaparsak kapalı savunmaları aşacağımıza inanıyorum.

Trabzonsporlu oyuncular ise çok durağan ve ağır oynadıkları için organize atak geliştiremiyoruz umudumuz duran toplardan gelişecek pozisyonlara yahut bireysel becerilerle atılacak gollere kalıyor Şenol hoca'nın mutlaka bu konuya bir tedavi bulması lazım yoksa zirve hesaplarımız yine başka bir bahara kalır.

Mustafa Ayazoğlu
27.09.2010, 23:47
Beşiktaş maçında Yattara ve Alanzinho hatasına umarım düşmez..

Beşiktaş önde oynayacaktır.. Orta sahada Umut, Jaja, Colman, Selçuk, Burak 5 lisi ile başlamamız gerek..

Jaja Teonun arkasında serbest oynar.. Umut ve Burak beklerin çıkmasını önler.. Colman göbekte oynar..

Ernst (Selçuk) ve Bobo (Glowacki) en etkili olyuncular.. En kötü beraberlik çıkar, atarsak alırız maçı :)

bordo61
28.09.2010, 11:01
Hocanın 40 dk'lık basın toplantısını izleyebilsek keşke.

Bir bölümünü dün Kadırga gösterdi.

Ne diyor biliyormusunuz.

--Mutlu değilim geldiğimden beri hiç mutlu olmadım , ama huzurluydum.

30 senedir aynı şeylerin olduğunu görmek çok üzücü.

Biz birlikteliği sağlamak amacıyla uğraşırken iç sorunlarla uğraşmak çok üzücü.

-------

Şenol Hocanın hiçbir istediği topçu alınmadı.

Diyoruz ki aldırsaydı.

- Para bulan ve kullanan ben değilim ben istediğim futbolcuları iletirim diyor. Kısaca yetki Şenol Hocada imajı yaratıyorlar ama aksine adamın istediklerini yapmıyorlar.

Liverpool maçından önce zati olmayan forvet oyuncusu satmaya kalkışıldı.

Yönetimde en kuvvetli güçle arkasında duran onun istediklerini gerçekleştirmek için Başkanla ve yöneticilerle papaz olan adam gitti.

Ve bu adam insan robot değil.

Biraz da böyle bakın hayata

Emirhan Uludüz
28.09.2010, 18:58
Mutlu değilim,huzurluyum sözünden anladığım bence oyundan takımın durumundan mutlu değil ama Trabzonda olmaktan huzurlu..İstifa söz konusu değil..

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2010, 21:51
Glowacki oynayamaması kötü oldu.. Bobo gibi hızlı birini kimle eşleştirecek merak ediyorum..
Ceyhun çok ağır bir oyuncu..

Serkan, Quaresma ne derece karşılık verebilir? Top rakipteyken Ernst'i Selçuk adım attırmaz..

Açıkçası başka çekinelecek oyuncuları yok..

Jaja her ne kadar beğenmesemde oynar gibi.. Beşiktaş kalesi zayıf uzaktan şutlarda etkisiz..

onur
serkan, egemen, cethun, cale
burak, selçuk, colman, jaja, umut
teofilo

endlessdeath
28.09.2010, 23:31
onur
serkan, egemen, cethun, cale
burak(yattara), selçuk, colman,alanzinho(engin baytar)
teofilo Jaja(Ahmet Sarı)

benim ideal kadrom olurdu.parantez içindekiler 2. yarı girecek olurdular.Umut olmasında forvet kim olursa olsun.Almadılarki makukulayı bizi umuta mahküm ettiler

Deniz Tosunoğlu
29.09.2010, 15:16
ne istifasi yahu? allah korusun. birsey mi kacirdim???

irfanb
29.09.2010, 22:57
Şampiyon yıllarımın efsane kalecisi
Engelli yollarımın kılavuz, efendisi
Nice başarıların mimarıdır kendisi
O ki Trabzonluların biricik tesellisi
Ligde Şenolla,gürdür Trabzon`un sesi

Güneş`li Trabzon`um kaldırır pusu,sisi
Ülkemin Uefa`dan takdirli temsilcisi
Nasip olmaz kimseye onun futbol bilgisi
Efsanedir kendisi,Trabzon`un bir incisi
Şenolla Trabzonspor,bu yıl lig birincisi

Aytaç Çakıroğlu
29.09.2010, 23:06

elleriniz sağlık :alkış:

Aytaç Çakıroğlu
29.09.2010, 23:13
sen bir tanesin hocam.

HEP DESTEK TAM DESTEK

Ahmet Karaman
30.09.2010, 12:01
herkes hata yapabilir. önemli olan hatalarda ısrar etmemek yani inat etmemek. umarım hatalarında ısrar etmezsin. ben yaptım oldu demezsin.

Asi Çaykaralı61
30.09.2010, 12:30

İnşallah Abi bu sene Şenol Hocamızla lig birincisi olacağız

Takımımıza - Şenol Hocamıza - Yönetemimize Hep Destek Tam Destek

Ahmet Faruk
30.09.2010, 13:04
http://www.youtube.com/watch?v=nqLXflcvK5E

Bu golün biraz benzerini, son pas olarak, geçen sene 6. haftada Antalyaspora Colman atmıştı.

O pası atan eleman nerde şimdi biliyor musunuz? Bir ip ucu vereyim: Sağ kanatta oynamak istiyordu.

Mustafa Yüksek
30.09.2010, 14:29
Bu golün biraz benzeri, son pas olarak, geçen sene 6. haftada Antalyaspora Colman atmıştı.

O pası atan eleman nerde şimdi biliyor musunuz? Bir ip ucu vereyim: Sağ kanatta oynamak istiyordu.

Senin Gabriç takıntın ömrümü çürüttü Ahmet:)..Yani 555 seferdir aynı şeyi yazıyorsun...Tamam anladık sana göre Gabriç'i yollamak hataydı...Ama sen bunu sürekli gündemde tutuyorsun, zaman zaman Engin'i kayırıp onu harcadığını söylüyorsun...Başka bir şeyler yaz artık bu başlığa...

Ahmet Faruk
30.09.2010, 18:23
Senin Gabriç takıntın ömrümü çürüttü Ahmet:)..Yani 555 seferdir aynı şeyi yazıyorsun...Tamam anladık sana göre Gabriç'i yollamak hataydı...Ama sen bunu sürekli gündemde tutuyorsun, zaman zaman Engin'i kayırıp onu harcadığını söylüyorsun...Başka bir şeyler yaz artık bu başlığa...

Görünen o ki, Gabriç takıntısı olan bir tek ben değilim :)
Öyle olsa burda hep aynı şeyleri yazmazdım sanırım, o kadar da tutucu değilim yaani :)

10 numara
30.09.2010, 20:10
hocam kusura bakmasın ama oyuncu tercihleri ve gereksiz oyuncu kazanma çabaları beni yeni td hülyalarına sürüklüyor....

İlker Akçay
01.10.2010, 08:04
Hocam sen bilirsin işini ;)

h@msi61
01.10.2010, 18:18
hocam kusura bakmasın ama oyuncu tercihleri ve gereksiz oyuncu kazanma çabaları beni yeni td hülyalarına sürüklüyor....

Dikkat edin de o ruya Hugo Bros, Samet Aybaba gibi kabuslara donusmesin. Iyi uykular.

İsmail Coşgun
01.10.2010, 21:45
Şenol Hocanın Beşiktaş maçına çıkaracağı ilk 11'i çok merak ediyorum...

Armağan Dere
03.10.2010, 01:29
http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/9/30/fft1mm1198022.jpg

şu samimiyete bakarmısınız:)...Yılların eskitemediği insanlar

balli_kuymak
03.10.2010, 21:15
Hocam şu burakta ne buluyosun anlamıyorum :mad:

endlessdeath
03.10.2010, 21:20
Burak iyi bir ofans oyuncusu kanatta da iyi doldurmalar yapar ama adama pas gelmedi neyse asıl önemli olan teso çok disiplinsizdi tamam gol atamadın anladık topa neden vuruyorsun sarı yiyorsun sonrada toramana dokunup kirmizi yiyorsun neyseki bu gün takım oyunu vardı iyiye işaret ancak şu bitirici pasları atamayıp birde olanları değerlendiremedik.işin aslı bu kadar fazla ofsaytta duran hücum oyuncusu olursa olmaz.Allaha şükür yendik derbi böyle golü atan alır.

Muhalif
03.10.2010, 21:23
2. yarı Yattara'yı çıkarıp ortayı üçlemekle çok doğru bir hamle yaptı ki bana göre Schuster'i bu maç mağlup etti. 2. yarı son 5 dakikayı saymazsanız Beşiktaş'ın pozisyonu yok. Tek hatası Burak... Hayır bu tip maçlarda fizik gücünden yararlanmak amaçlı oynatıyorsa Umut da aynı işi yapar hem de Burak'tan faydalı olur yahu.

izzet
03.10.2010, 21:58
"Bunlardan Ders cikarmamiz gerekiyor" dediginde kapattim Kanali.

bordo61
03.10.2010, 22:05
Güneş'ten Müthiş Açıklamalar...

03 Ekim 2010 / 21:44
Trabzonspor teknik direktörü, maç sonrası A'dan Z'ye net konuştu...

İşte, Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'in, maç sonrası bomba açıklamaları:

“Stresli bir maç geçirdik. Farklı olması gereken bir maçtı. 4-5 gollü olması bitmesi, bizim kazanmamız gereken bir maçtı. Emeklerinden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum ama kazanmamıza rağmen çok yanlışımız oldu. Oyun güzelliğini bozan, kötü niyetli olmayan ama yanlış yapan oyuncularımız vardı. Yetenek ve isteğinizi kullanmalısınız ama ne yaptığınızı da bilmelisiniz. Geçen seneden beri gelişiyoruz, ama bazı yanlışlardan ders çıkarmak için zamana da ihtiyaç var demek ki.”

“Yüzde yüz golü kaçırıyoruz, geri geliyor gol yiyecek duruma geliyoruz. Bunu yapanlar, bazen kadroya giremeyecek, bazen çok ağır ceza alacak, bu lazım aslında ama sistem bunu gerektiriyor. Maç sonucunda değilim, maçın telafisi var ama yanlışların telafisi yok, yanlışlar sürerse hayat boyu bizi de beraberinde götürür. İyi oynuyoruz ama zor kazanıyoruz. Biz kötü oynayınca zaten kaybediyoruz. Bu anlayışın değişmesi için bu oyuncularımızın anlayışının da değişmesi gerekiyor”.

“Mustafa'ya daha önce de görev verebilirdik. Glowacki, Giray ve Egemen var orada. Ama çok sıkıştığımızda gireceğini gösterdi. Çalışan ve isteyen forma alacak. Şans bulduğu halde kaybedenler var, o şans bulmadan çalışıyordu. Bu bütün futbolcular için derstir. Bir günde gelmedi buraya Mustafa. Oradaydı, çalışıyordu ve ben görüyordum. Oynadığı halde kıymetini bilmeyenler var. Bu olduğu müddetçe bunun da önünü keseceğiz. Çünkü bu durum değişmesi gerekiyor. Mustafa'yı tebrik ediyorum. Onda olan değerleri ortaya koydu. Defansif anlamda, topa oyuna sokma anlamında çok iyiydi, gol atması da işin kaymağı oldu. Ama yanlışları da tekrar vurguluyorum. “

“Zirve yarışını değerlendirmiyorum. Çünkü bir günde bizi yukarı bir günde aşağı çekiyorlar. Bunlar da takımı etkiliyor. 2 maç alınca 'Türkiye'nin en iyi takımı' deniyor, kaybedersen 'bunlardan bir şey olmaz' diyorlar. Ben şampiyonluk hakkında konuşmuyorum.. Ben oyuncularıma açıkça söyledim; 'Antalya maçını beğenmedim' dedim. Bizim Manisa ve Kayseri'ye de kaybetmememiz lazımdı. Ben de, oyuncular da bunlardan ders çıkarırsa gelişiriz.”

Mustafa Ayazoğlu
03.10.2010, 22:42
Yattara, Engin, Colman, Burak, Alanzinho, Teofilo, Umut, Jaja

Bu kadar egoist futbolcuyu oynatmak zor iş ! Golü kim atarsa atsın maç kazanalım. Bunlar kendilerine istatistik için oynuyor.

Şu Colman Dk 90' pozisyonu öyle böyle geçiştirme Şenol Hocam. Bu futbolcular kariyer bırakmaz adamda ! Şampiyonluğu son dk bile kaçırtırlar..

Bencil, egoist futbolcu sahada görmek istemiyorum.

sefatoyer
03.10.2010, 22:44
tebrikler hocam:)

LaZ_KoPaT
03.10.2010, 22:45
neden burak hocam neden ?

h@msi61
03.10.2010, 22:47
Tebrikler hocam, istanbul pisliklerine boynumuzu uzun suredir egdirmedigin icin tebrikler...

orhan42
03.10.2010, 22:51
Aman kardeşim o hülyaların sana saklı kalsın...

Tatar Kemal
03.10.2010, 22:54
hala Şenol Güneş'i eleştirenler bu takımın gerçek taraftarı olmayanlardır. sana sonsuz destek bizden Şenol hocam. kendisini futbol dahisi zanneden cahil cühelalara kulak asma. sen bize lazımsın. en az 15 yıl bu takımın başında kalmalısın.

orhan42
03.10.2010, 22:54

İşte, Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'in, maç sonrası bomba açıklamaları:

“Stresli bir maç geçirdik. Farklı olması gereken bir maçtı. 4-5 gollü olması bitmesi, bizim kazanmamız gereken bir maçtı. Emeklerinden dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum ama kazanmamıza rağmen çok yanlışımız oldu. Oyun güzelliğini bozan, kötü niyetli olmayan ama yanlış yapan oyuncularımız vardı. Yetenek ve isteğinizi kullanmalısınız ama ne yaptığınızı da bilmelisiniz. Geçen seneden beri gelişiyoruz, ama bazı yanlışlardan ders çıkarmak için zamana da ihtiyaç var demek ki.”

“Yüzde yüz golü kaçırıyoruz, geri geliyor gol yiyecek duruma geliyoruz. Bunu yapanlar, bazen kadroya giremeyecek, bazen çok ağır ceza alacak, bu lazım aslında ama sistem bunu gerektiriyor. Maç sonucunda değilim, maçın telafisi var ama yanlışların telafisi yok, yanlışlar sürerse hayat boyu bizi de beraberinde götürür. İyi oynuyoruz ama zor kazanıyoruz. Biz kötü oynayınca zaten kaybediyoruz. Bu anlayışın değişmesi için bu oyuncularımızın anlayışının da değişmesi gerekiyor”.

“Mustafa'ya daha önce de görev verebilirdik. Glowacki, Giray ve Egemen var orada. Ama çok sıkıştığımızda gireceğini gösterdi. Çalışan ve isteyen forma alacak. Şans bulduğu halde kaybedenler var, o şans bulmadan çalışıyordu. Bu bütün futbolcular için derstir. Bir günde gelmedi buraya Mustafa. Oradaydı, çalışıyordu ve ben görüyordum. Oynadığı halde kıymetini bilmeyenler var. Bu olduğu müddetçe bunun da önünü keseceğiz. Çünkü bu durum değişmesi gerekiyor. Mustafa'yı tebrik ediyorum. Onda olan değerleri ortaya koydu. Defansif anlamda, topa oyuna sokma anlamında çok iyiydi, gol atması da işin kaymağı oldu. Ama yanlışları da tekrar vurguluyorum. “

“Zirve yarışını değerlendirmiyorum. Çünkü bir günde bizi yukarı bir günde aşağı çekiyorlar. Bunlar da takımı etkiliyor. 2 maç alınca 'Türkiye'nin en iyi takımı' deniyor, kaybedersen 'bunlardan bir şey olmaz' diyorlar. Ben şampiyonluk hakkında konuşmuyorum.. Ben oyuncularıma açıkça söyledim; 'Antalya maçını beğenmedim' dedim. Bizim Manisa ve Kayseri'ye de kaybetmememiz lazımdı. Ben de, oyuncular da bunlardan ders çıkarırsa gelişiriz.”
Hocamın ağzına sağlık..Bu düşüncede olan bi hocanın takımının sırtı yere gelmemeli ama değer vermeyenler var bu formaya...İnşallah haftaya Kasımpaşa maçını ciddiye alıp adam gibi oynarlar da hocamıza çamur atnalraın ekmeğine yağ sürülmemiş olur...

OZDEN61
03.10.2010, 23:18
hocam bugün laubali oynayan öncelikle yattara; sadece çizgide duruyor ne hava topu alabildi, ne çalım atabildi, ne bosa kacıp pas aldı
engin, macın kahramanı olmaya calısıor, yeteneğin var ama zeki değilsin.
colman, baktı bazı oyuncular laubali oynuyor, sov yapmaya calısıyor , onun kadar kosmuyor üstelik yatarak ondan cok para alıyor, macında son dakikası ben de yapayım bir şey olmaz dusuncesiyle hareket etti. ama onunda dikkati cekilmeli.

senol bu oyuncuların yaptıkları senin onlar üstünde disiplinini gösterir, senin karizmanı otoriteni silerler, aman dikkat hocam. uyarılarını yap. hani bir sporcu da olması gereken özellikler vardırya, bazıları bu engin ve yattara da eksik.

serdaracıl
03.10.2010, 23:19
büyüksün hocam.

Kubilay ŞAHİN
03.10.2010, 23:27
Hocam tebrikler..

Oyun kurgusuyla, değişikliklerinle, Oyun kontrolünle..

Ama senden bir ricam var..

Haftaiçi şuster ukalasına güzel bir cevap..

mashal61
03.10.2010, 23:32
2 maç kazanamadık hemen eleştiriler başladı.

Direk istifa diyemeyenler, Selçuk-Ceyhun-Colman üçlüsü oynamalı diye hocaya yol gösterir gibi başlık açtılar ! O başlık kapatılmadı. Sayfalarca görüş bildirildi. Şenol Güneş istifa yazamayanlar, Şenol Güneş teknik hata yapıyorsun; bak bunu böyle değil şöyle yapmalısınlar yazdılar buralarda.

Sadece, kusura bakma hocam. Benim şahsen elimden gelen bir şey de yok. Bu camianın böyle olduğunu benden çok daha iyi bilirsin zaten. Her şey için EYVALLAH...

Harun-61
04.10.2010, 01:00
dün aksam, Mustafa oynamali dedim-Senol Hoca risk alsin dedim, Mustafa bunu hak etti dedim

ohe beaaa :) Tesekkürler Mustafa-Senol Hoca.

Mustafa Yüksek
04.10.2010, 02:36
Son 6 derbi maçında başımız eğilmedi..Şampiyonluk maçı dışında tüm maçları üstün oynadık..Bir hocadan daha ne istenir, ne beklenir...Duruşun, gollerdeki sevinçlerin ve bu takımı en azından bizim kadar dert ettiğin için teşekkürler Şenol hocam...

DeAgLeMaNyAq
04.10.2010, 04:48
Artık sayende büyük maçlarda boynumuz bükük gezmiyoruz hocam...

Volkan Yavuz
04.10.2010, 09:42
Trabzonun alex fergusonu olur umarim :).

Tatar Kemal
04.10.2010, 09:51
şenol hocam sana dil uzatanlar utansın. daha önce de defalarca yazdım. Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük teknik direktör sensin. ne fatih terim, ne mustafa denizli, ne ersun yanal, ne de başka biri senin eline su dökemez.inşallah bu takımın başında en az 15 yıl kalırsın.

sessizkral_1
04.10.2010, 10:23
En kritik maçta Mustafaya güvenmen ,45. dakikada hemen çok önemli ceyhun hamlesini yapman..Ne diyebilirimki hocam.Umarım uzun yıllar bu takımın başında kalırsın.

Hüseyin Çümen
04.10.2010, 10:33
lütfen 1 maç puan kaybından sonra şenol hocaya saydırmaktan vazgeçelim bizim ilacımız o bikaç sene içersinde futbol yapısına uygun futbolcularıda takıma kazandırarak bileği bükülmez Trabzonspor oluaşacak eminim yeni stadımızdada en az 3 sene onu görmek istiyorum

Dursun Kaplan
04.10.2010, 10:46
Şenol hocam maçtan sonra çok pis giydirdi oyunculara. E haklıydı.

süveyş
04.10.2010, 11:12
maçtan sonra öyle güzel konuştu ki onunla gurur duydum
yendik ama hatalarımızın farkındayız bunlardan ders çıkaracağı anlamını taşıyan sözleri ondan başka kimsenin derdimize ilaç olamayacağını gösterdi...
takım iyi sonuçlar alınca övülüyor
kaybedilince bu takımdan bir şey olmaz deniliyor
sitem etti bu konuda, bence haklı da...
-“Zirve yarışını değerlendirmiyorum. Çünkü bir günde bizi yukarı bir günde aşağı çekiyorlar. Bunlar da takımı etkiliyor. 2 maç alınca 'Türkiye'nin en iyi takımı' deniyor, kaybedersen 'bunlardan bir şey olmaz' diyorlar. Ben şampiyonluk hakkında konuşmuyorum''

biz daima yanındayız iyiki varsın...
mustafanın gol sonrası yanına gitmesi sarılması ne kadar da samimiydi...

HIRCINBEY
04.10.2010, 11:22
Hocam seni seviyor vede güveniyoruz. Fakat beşiktaş maçı sonrası söylediğin eksikleri her maç sonu söylüyorsun çünkü bir değişiklik olmuyor. Bunun sebebi nedir. Neden bir şeyler artık düzelmiyor anlamıyorum.

Veeee Lütfen Allah rızası için Yalvarıyorum maça bir eksik başla ama Burak Yılmaz denen Trabzonspor gibi büyük bir camianın bırak futbolcusu top toplayıcısı bile olamayacak kadar yeteneksiz olan bu adamı oynatma artık yaa. Yeter artıkkk yeterrrrrrrrrrrrrrr.

Hüseyin Bağdat
04.10.2010, 11:26
Herşeyden önce maçtan sonraki açıklamaların için teşekkürler hocam. Üzerinde durduğun konuların zamanla etkisini göstereceğini düşünüyorum.

Burak konusunda ısrarlı olmasan daha çok memnun olacağım:)

ilhan
04.10.2010, 11:28
Ben maçtan önce Mustafa yerine Tayfun oynasa iyi olur diye düşünüyordum. Hatta orada Ceyhun oynarsa kırmızı yer diye çekiniyordum. Tabii ki bu yorumları kendimce yapıyordum. Ama Şenol hoca orada orijinal bir stoper olan Mustafa'yı oynattı. Bu güveni gösterdiği için hocamızı tebrik ediyorum. Sanıyorum ki, bu hamleyi Şenol hocadan başkası yapamazdı. Yattara ilk yarı yürüyor gibi olsa da sahada sağdan kestiği ortalar ile ciddi pozisyonları bulduk. Gerçi değerlendiremedik. İkinci yarı da Burak'ı oyundan alır diye beklerken Şenol hoca Yattara'yı oyundan alma cesaretini gösterdi. Daha sonra Mustafa'nın talihsiz sakatlığı sonrası Barış'ı oyuna alıp, Ceyhun'u stopere çekti. Yedek kulübesine bakan herkes Jaja, Umut veya Alan acaba ne zaman girecek diye beklerken sahadaki oyuncularımız oyunu istediği gibi yönetiyordu. Burak sırıtıyordu -orası ayrı-...

Şenol Güneş bu maçta herkese büyük bir ders vermiştir. Oyunun sahibi olmak adına orta sahaya yaptığı Ceyhun hamlesi müthişti. Orta sahayı zaten elimize almışız, Schuster'in Ernst'i oyundan alması ekmeğimize kaymak oldu. Sahaya iyice yerleştik ve pozisyonlar da bulmaya başladık.

Şenol hocanın opsiyonu benden yana bol. Cesur hamleleri ve kararları nedeniyle tebrik ediyorum.

*

Maç sonu açıklamalarını ise ancak büyük! bir hoca yapabilirdi.
Bir de onun için tebrik ediyorum.

Sahada sorumluluğunu bilmeyene cezayı vereceksin hocam. Sana güveniyoruz.

Tansu Onur Erdoğan
04.10.2010, 11:51
SENİn gol sevincine kurban olayım .......

corleone
04.10.2010, 11:53
10 yıl sözleşme yapılmalı, 10 yıl şampiyonluk gelmese de hocamız olmalı, böyle bir adamı bir daha bulamayız..

İlker ToSun
04.10.2010, 12:21
öncelikle bu sezonki ikinci derbiden de 3 puanla çıktığımız için teşekkürler hocam. ama bu maçtaki galibiyet tam anlamıyla bir "aldatıcı galibiyet" idi.

burağın oynadığı bütün maçlarda gelen galibiyetler benim için "burağa rağmen" gelen galibiyetlerdir.

Trabzonspor formasını gerek karakteri gerekse de futbol melekelerinin yetersizliği sebebiyle hak etmeyen bir adama bu kadar şans vermeni ve bu kadar imtiyaz tanıyor olmanı bir türlü kabul edemiyorum hocam.

Burak gibi bir adamı Trabzonspor forması altında sahada gördükçe resmen midem bulanıyor. Ben takımımda kendini devamlı yere atan, devamlı başkalarıyla laf dalaşına giren bir futbolcu istemiyorum.

Trabzonsporu Trabzonspor yapan yılların baş aktörlerinden birisi olarak, bu ruha en çok sahip çıkman gereken birisi olarak sen bu adama neden bu kadar imtiyaz tanıyorsun işte buna hiç ama hiç anlam veremiyorum.

Bizlere anlatılan "Trabzonspor felsefesinde" burak gibi adam(!)lara yer yok.

Hele de onun için yattaranın tamamen çökertilmesine hiç tahammülüm yok. Böyle yapacaksan yattarayı yolla da çıldırmayalım bari ekran başında.

burağın sahada olduğu bir takımda yattara koltuk değnekleriyle oynar.

farz edelimki ikisi de kötü oynuyor, yahu futbolun f sine bulaşmış herkes bilir ki bu iki adam da kötü oynuyorsa bir anda çıkıp bir şey yapabilecek olanı yine yattara.

yattara-ceyhun yerine burak-ceyhun değişikliği yapsaydın bence bu maçı daha rahat kazanırdık.

ersun yanal'ın başını umut yedi, takıntılarından kurtulamazsan senin de başını burağın yemesinden korkuyorum ama hadi ersun hoca için bir derecede alternatifsizlik diyebiliriz ama burak olayıyla resmen sen kendi başını yiyorsun

Mustafa Ayazoğlu
04.10.2010, 12:29
Colman , Yattara , Engin , Burak , Teofilo , Alanzinho

Bu futbolculara bencillik ve egoizm nasıl kurturulur dersi verilmeli !
Gol atma hastalığı yerine asist yapma hastalığı takıma bulaşsa süper olacak !

ApoCaN28
04.10.2010, 12:38
Bu Taraftar Yanında Daima =)

bordo61
04.10.2010, 12:59
Eski mesajları okuyorumda.

Ne komik üyelerimiz varmış :)

2 hafta öncekiler mesela

Mustafa golü attığında , yada maç bittiğinde aklınıza geldi mi acep :D

pazarkapılı
04.10.2010, 14:04
denize düsen mustafaya mı sarılır?yoksa altyapı benim için herseyden daha önemlidir....hangisi sizce?....

bordo61
04.10.2010, 14:14
denize düsen mustafaya mı sarılır?yoksa altyapı benim için herseyden daha önemlidir....hangisi sizce?....

Fark eder mi .

Burda 2 haftadır söven futbol ülemasına sor kimse Mustafayı oynatmazdı.

Tayfunu oynatırdı , Ceyhunu oynatırdı. Değişik varyasyonlara girerdi

Sonuçta hoca da bu adamlarla tüm hafta beraber , kim daha hazırsa onu oynatır.

Yoksa sırf altyapıdan oyuncu çıkaracam diye , hazır olmayan birisini siz olsanız oynatırmıydınız. Şenol Hocada demekki Mustafayı hazır gördü oynattı.

Hürgün Aygün
04.10.2010, 17:12
Teşekkürler Şenol hocam derbi maçlarda kazanmaya başladık geldikten sonra.:)

Samet Yildirim
04.10.2010, 17:24
Hocamizi tebrik ediyorum ve kutluyorum.

Yattara devre arasinda cikmasi bence yanlisti bide buraka neden bukadar israr ediyor anlamiyorum.

Ilk yari burak solda, hilberti izledik, burak sagda, hilbert durdu ismaili izledik...Ayrica ilk yari bizim ataklar sagdan bjk nin ataklari soldan ama cikan adam yattara haketten anlamadim...degesiklik yanlisti...

Olsun yendik önemli olan bu ve yenerkende hatalari görmek önemli..

Turgay Atalay
04.10.2010, 17:29
Şenol Hocam Burak a rağmen tebrikler...Ah Gabriç ah

Mustafa Ayazoğlu
04.10.2010, 18:48
Ceyhun ve Selçuk sözleşme yenilemelidir.. Kongreyi beklemek geç olabilir..

Cafer Bulur
04.10.2010, 21:52
Riske girdi ve kazandi,tebrikler senol hocaya.

Bir de attigimiz gollerden sonra yasadigi sevinc senol hocanin bu isi ne kadar severek ve heyecanla yaptigini ortaya koyuyor.

cahana
04.10.2010, 22:02
hocam büyüksün...

Erol Koç
04.10.2010, 22:07
Şenol hocamızın maç sonrası imalı konuşması umut olayı içinde herhalde bugün öyle bir söylenti var umut son 5 dakika maça girmeyi kabul etmemiş inşallah doğru değildir umutu umut yapan trabzonspordur bu taraftar ona sabretti oda biraz fedakarlık yapabilir.

Asi Çaykaralı61
04.10.2010, 22:20
Riske girdi ve kazandi,tebrikler senol hocaya.

Bir de attigimiz gollerden sonra yasadigi sevinc senol hocanin bu isi ne kadar severek ve heyecanla yaptigini ortaya koyuyor.

Adam Gibi Adam Şenol Güneş

Adem CAKIR
05.10.2010, 09:31
Şenol hocam süpersin.
Ama bir Mustafa ile olmaz. Daha fazlasına ihtiyacımız var.
Gençlere de fırsat versen ara ara ne güzel olur...

ugurozturk
05.10.2010, 17:26
yattaranin o ekzantrik basarisiz pas denemesinden sonra; ne engin ne selcuk ne colman ne burak tek bir pas atmadi yattaraya. son 20 dakika yattara topa dokunmadi; son dakikalarda rakibin ayagina girip top calmaya calismasa 25 dakika topa dokunmayarak superlig rekoru kirabilirdi.

senol hoca yattarayi cikarmak zorunda kaldi ama dayagi atmasini da bilecek.

leventturksoy
05.10.2010, 18:00
hocam su papyde bir el at bu gencler bizim yarınlarımız simdiden pisirelim

fteotdgs
05.10.2010, 19:38
Senol hocanin Yattara ve Burak konusundaki israrini, alternatiflere kapali olmasini kabul edemiyorum, aklim almiyor. Elinde sag koridorda hem ileri hem geri oynayabilecek Serkan gibi istikrar abidesi gayet iyi bir oyuncun var. Koskoca takimda bu koridorda (sagbek olur, orta sag olur) Yattara ve Burak disinda Serkan'i tamamlayacak adam yok mu yani? Misal Tayfun sagbeke alinsa BJK macindaki Yattara-Burak ikilisine sahip 11'den daha mi kotu olur(du)? Sagda oynamak isteyen Gabric gonderilmese bol alternatifli, Yattara pasaya mahkum olmayan, sag kanadimiz olacakti simdi. Burak ve Umut'ta bu kadar israr ederken goz gore gore elden giden Zafer, Papy Gabric gibi isimlere yanmamak mumkun degil. Senol hoca bunlari nasil goremiyor? Diger bolgeleri, pozisyonlari duzeltmekten bunlara sira mi gelmiyor? Ya da ne zaman gelecek? Umut ve Burak bir ust seviyeye gecmeyi hedefleyen Trabzonspor icin yeterli degildir. bu adamlarda bu kadar gereksiz israr bir turlu sans bulamayan diger oyunculari isyan ettirmez mi, kusturmez mi? Hocam, Allah askina birak artik su Burak-Umut inadini? Basta senin icin, sonra takim, sonra tum camia icin bosa zaman kaybi, bosa patinaj oldugun yerde.

Mustafa Ayazoğlu
07.10.2010, 01:32
onur

serkan, egemen, glowacki, ferhat

burak, selçuk, jaja, ceyhun, engin

umut

diğer yabancılardan ümidi kestim.. şenol hocada kesik atsın.. en azından 1-2 hafta dinlensinler..

Orhan Kahraman
07.10.2010, 23:52
Ebedi sana aitiz sorgusuz sualsiz

İlker Akçay
08.10.2010, 15:42
Hocamızsın,Gururumuzsun eee Büyüksün vesselam Şenol Hocam daha ötesi yok :) Hep bizimle kal şu şampiyonluğu bir yaşayalım sonrada başkan olarak bizimle kal :)

yorumsuz6117
09.10.2010, 15:41
http://www.facebook.com/video/video.php?v=429151449593&ref=mf

Çoğu kişi izlemiştir bende birçok kez izledim. Özellikle Vuvuzela yorumu muhteşem.

Maçkalı Atmaca
10.10.2010, 01:44
Futbol zekasının yanısıra kişiliğine karakterine hayran olduğum manevi babam.

Maçkalı Atmaca
10.10.2010, 02:00
http://www.facebook.com/video/video.php?v=429151449593&ref=mf

Çoğu kişi izlemiştir bende birçok kez izledim. Özellikle Vuvuzela yorumu muhteşem.

Konuştuğu kelimeler verdiği hazır keskin cevaplar ve kafasındaki her zaman inandığı doğruları... Kişiliğine karakterine hayranım. Şampiyon olamasakta bir kaç sezon bir başarı elde edemesekte başımızda Şenol Hoca olsun be arkadaş...

ADAM GİBİ ADAM...

Tatar Kemal
10.10.2010, 12:15
milli takımın şu halini görünce Şenol Güneş gibi bir insana yapılan haksızlıklara bir kere daha lanet ediyorum. Şenol Güneş'i harcayanlar bugün ki milli takımı seyredip mutlu oluyorlardır mutlaka.

Ömer Faruk61
15.10.2010, 09:18
Youtubeda Şenol Güneş'in Habertürk Belgeselini izleyen var mı?2.Kısımda Gözlerim doldu.Dünya 3.olduğumuzda her takıma 25 madalya veriliyor.23 Tane futbolcu var.Hocam Kalan 2 madalyadan kendisine verilen 1ini Milli Takım Malzemecisine vermiş.Böyle bir adamı sırf Trabzonlu ve sözde karizması yok diye yerden yere vurdular.Bu ülkede değerlerin kıymeti kaybedildikten sonra anlaşılır her zaman.

EmreYavuz61
15.10.2010, 17:58
olağanüstüü bir insan hakikaten şenol hocam...SEVİYORUZ SENİ HOCAM!!!

Ilelioglu
15.10.2010, 19:53
Süpersiniz Hocam, böyle devam...:);)

Muhalif
15.10.2010, 20:18
http://www.kanal61.com/haber-Gunesten-Teofiloya-Ozel-Izin-12045/

Şu haber doğru mu acaba? Doğruysa daha geçen hafta izin vermemekle ucuz kahramanlık mı yapmış oluyor ki? Volkan'ı kadro dışı bırakıp 3 gün sonra affeden Ertuğrul Sağlam'dan pek de farklı bir davranış göstermemiş oluyor galiba bu durumda.

mehmets61
17.10.2010, 17:18
maçtan önce sana laf eden çok bilmişler utanırbelki!!!

izzet
17.10.2010, 17:21
Evet, neden Tarihimizin en pahali ve en iyi transferlerinden biri 3 Aydir Ilk 11e Monte edilebilemedi die soru sorarak sana Laf ettik Hocam ;)

Hemde Saksakcilik yapmak o kadar kolay iken ;)

Ömer SEVİNÇ
17.10.2010, 17:24
Hala da lafımın arkasındayım ben. Bu Jaja ilk 11'de her türlü oynar, herkesi de keser.

Mollasalihoğlu
17.10.2010, 18:01
Adamın hasısın...

Ahmet Başkaya
17.10.2010, 18:19
Adamsın ! .

Ali İhsan
17.10.2010, 18:35
Hocam ileri üçlüde istersen köylünü oynat, istersen çık kendin oyna ama şu orta üçlüyü ne olur bozma gözünü seveyim. Ondan sonra da bizim gibi gerine gerine izle takımı.

Şaka bir yana böyle maçlara rakibi küçümsemeden hazırlanıp, orta üçlümüzü de kurduktan sonra sonuçları rahatlıkla alabileceğimizi düşünüyorum. Şenol hoca gibi bir önderin liderliğiyle beraber işler daha kolay olacaktır.

Tatar Kemal
17.10.2010, 18:43
gerçek bir efsanesin hocam. maç sonu yaptığın açıklamayla yine kaliteni ortaya koydun. başımızda senin gibi ayağı yere basan teknik direktör olduğu sürece bu takımın sırtı kolay kolay yere gelmez. açıkçası maçtan önce çok korkuyordum. kasımpaşa'nın geçen sene yılmaz vural başa gelir gelmez ilk yendiği takım bizdik. bize 3 tane atmışlardı. her sene ters gelen takımlardan birine karşı takımı çok iyi koordine ettin. yönetime sesleniyorum şenol güneş'le en az 10-15 yıllık mukavele imzalansın. bize başka hoca gerekmez. futbol işini tam yetki ile tamamen şenol güneş'e bırakmalıyız.

Murat Hızal
17.10.2010, 19:59
Sendin değil mi Trabzonspor efsanesinin fitilini ateşleyenlerden birisi.

Hani şu Ermeni bir yazar vardı,vurularak öldürüldü,üzgündün, ailesine taziye ziyaretine gitmiştin.

Bıraktım bugün teknik adamlığını,aynı renklere gönül verdiğimiz bazıları,senin adamlığını anlayamamış be hocam.

mehmet83
17.10.2010, 20:29
Senol hocanin hatalari olabilir. Oda bizim gibi insan sonucta. Hata yapacaktir elbet. Ama bize ondan baskasi yalan. Kim gelirse gelsin Senol hocadan daha basarili olmasi imkansiz. Biliyor bizi cunku. Cunku o bizden biri. Seviyoruz seni hocam.