PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

sefatoyer
17.08.2010, 04:14
allah uzun ömürler versin, şenol hocam ölene kadar bu takımın basında durması lazım.bu takımın alex ferguson u arsen wenger i olması gerek basarı ancak böyle gelir.ligde 10. bile olsak sonuna kadar ŞENOL GÜNEŞ...bakın van gaal e AZ e ile ilk yıllar alt sıralarda bitirdi ligi ama sonra şampiyon yaptı.lütfen biraz sabır arkadaslar.
:alkış::alkış::alkış:helal olsun renktas

Cyzio
18.08.2010, 00:11
Hocam, en buyuk alkis senin.. Yattara, Ceyhun ve Teofiloyu resmen yeni transfer gibi kattin takima..

Hocam bir tanesin...

Allah basimizdan eksik etmesin; uzun omurler versin... 80 yasina kadar bu takimin basinda kalirsin ins.

Yâhû, siz değil miydiniz geçen sene, daha 47 yaşımdayken Şenol Güneş'i eleştirdiğimde bana

-"Amca senin bu işleri bırakıp, artık torunlarını okşama vaktin gelmedi mi?"

diyen? Daha 50'sine gelmemiş bir insanın yorumlarına sadece yaşı sebebiyle karşı çıkabilen biri, 80'ine gelmiş bir teknik direktöre nasıl tahammül edecek?

.

Fatih Özkan
18.08.2010, 02:11
Hocam sana çok güveniyorum!
Trabzonlu olarak takıma kattığın hava çok başka...
Allah yardımcın olsun!

sefatoyer
18.08.2010, 02:46
hocam elin ayağın tuttuğun sürece bizi bırakma

Mustafa Yüksek
18.08.2010, 04:18
Hocam seninle beraber destan yazacağımıza inanıyorum...Dediğin gibi Liverpool için daha erkendi ama neden olmasın...

Allah yardımcın olsun!

28TS61
18.08.2010, 06:09
buraki ilk 11 de oynatmaktan vazgecersen iyi olur

İlker ToSun
18.08.2010, 09:10
Yâhû, siz değil miydiniz geçen sene, daha 47 yaşımdayken Şenol Güneş'i eleştirdiğimde bana

-"Amca senin bu işleri bırakıp, artık torunlarını okşama vaktin gelmedi mi?"

diyen? Daha 50'sine gelmemiş bir insanın yorumlarına sadece yaşı sebebiyle karşı çıkabilen biri, 80'ine gelmiş bir teknik direktöre nasıl tahammül edecek?

.

hocam sizin kütük Trabzon muydu? :)

veya efsane kadronun oyuncularından birisiydiniz de biz mi hatırlamıyoruz ? :)

ha bu iki vasıfa sahip değilseniz neden kendinize aynı muameleyi bekliyorsunuz diye sorarlar adama :)

İlker ToSun
18.08.2010, 12:00
hocam bilmem farkındamısın ama elinde hırvat milli takımının oyuncusu var ama sen onu bir burak uğruna yok sayıyorsun.

gabriç gelecek adına da hem futbolculuğuyla hem de maddi açıdan çok önemli bir değer,

hak etmeyen burağa verdiğin değerin ve şansın yarısını gabriçe göstermiş olaydın çok şey kazanırdık ama vakit çok geçmiş değil yine kazanılabilir.

anladık burağı sen aldırdın o yüzden devamlı ısrar ediyorsun ama burak şu anda genel itibari ile cale ve ceyhun ile beraber nispeten zayıf karınlarından birisi.

bu işi adaletli bir biçimde çözmek zorundasın hocam

İHTİLALL
18.08.2010, 12:18
En büyük avantajın,

Yönetimin ,özellikle "hoca" konusunda kredisini tüketmiş olması..

Ersun hocaya yapılan türlü rezillikler,

Ve Broos'u gerek bulma,gerekse gönderme sürecinde yaşanan utanç manzaraları..

Bu şer,

Hayıra vesile olur da,

Dördüncü kez muz kabuğuna basmamış olursunuz hocam,inşallah..

Plan ve program dahilinde herhangi bir şey başarmamız imkansız zaten,

Zorunluluk,

Umarım bizi feraha ulaştırır hocam..

İstikrara mahkum omanın,dayanılmaz hafifliği..

Bdeniz_61
18.08.2010, 12:25
Hiçbir zaman Şenol hocanın sürekli gönderilip tekrar getirilmesine anlam veremedim.Şenol Hoca dan iyisi bu kulübe gelmez.Manu da Ferguson yıllardır hocalık yapıyorsa Şenol Hoca da bizde yapabilir ki Ferguson İskoç Şenol hoca bizden biri.

Allah uzun ömür versin de keşke bir ömür boyu hocalık yapsa.

orhan52
18.08.2010, 13:32
trabzonspor değişiyor tabi bu değişim şenol güneşin değişiminden kaynaklanıyor.ankaragücü maçının ilk yarısında iki yada üç pozisyonda 4 yada 5 futbocu rakip sahanın ortalarında öyle bir pres yaptılarki şaşırdım.birindede ceyhun sarı kart gördü.zenitin uefa yı aldığı kupasını aldığı sezondaki maçlarda böyle pozisyonlar çok olurdu.keşke trabzonsporda böyle oynayabilse derdim.şenol hocada elindeki kadronun bu oyun şekline uygun olduğunu düşünmüş.ankaragücü maçı sadece başlangıç.bu sistem tutarsa çok rahat şampiyon olacağız

Fatih YAZICI
18.08.2010, 15:38
UEFA.Com'un Şenol Hoca Röportajı :)

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1514343.html?cid=PULSE_TW

İlker Akçay
18.08.2010, 17:21
Hatıralar Güneş’in beklentilerini yükseltiyor http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gif http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5154-1D8O0Y1A.jpg

1 (javascript:rateImg(1,'5154'))
2 (javascript:rateImg(2,'5154'))
3 (javascript:rateImg(3,'5154'))
4 (javascript:rateImg(4,'5154'))
5 (javascript:rateImg(5,'5154'))

Bu habere 9 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

UEFA'nın resmi internet sitesi uefa.com, takımımızın UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Liverpool’la oynayacağı müsabaka öncesinde Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’le yapılan bir röportaja yer verdi. Röportajın başlığında ise “Liverpool hatıraları Güneş’in beklentilerini yükseltiyor” denildi.

Röportajda, takımımız ile Liverpool arasında 1976-1977 Sezonu Şampiyon Kulüpler Kupası 2. Turu’nda oynanan iki maçın üzerinde durulurken, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in, yarın oynanacak müsabaka için, “Şampiyonlar Ligi’nde olmayı hak eden bir takıma karşı oynayacağız. Ama futbolda her şey mümkün. Büyük bir kulüp olmak için çok çalışıp sürprizler yapabilmeliyiz. Liverpool maçı bizim için sanki erken bir final gibi. Takımımın Avrupa’da yoluna devam etmesini çok arzuluyorum” sözleri ön plana taşındı.

My
18.08.2010, 20:07
Şenol hoca bir konuşmasından şampiyon olsak dahi her şeyin tamam olmayacağını esas meselenin kurmsallaşmasını tamamlamış bir Trabzonspor olduğunu söylediydi. Seviyorum ben Şenol hocayı :) Ama ne yazık ki kötü gidecek bir kaç haftanın ardına yağlı ilmekler çıkar yine meydana.

ApoCaN28
18.08.2010, 20:30
Şenol hoca bir konuşmasından şampiyon olsak dahi her şeyin tamam olmayacağını esas meselenin kurmsallaşmasını tamamlamış bir Trabzonspor olduğunu söylediydi. Seviyorum ben Şenol hocayı :) Ama ne yazık ki kötü gidecek bir kaç haftanın ardına yağlı ilmekler çıkar yine meydana.

Maalesef Katılıyorum.

Ama şimdilik iyiyi düşünelim biz =)

Ahmet Faruk
18.08.2010, 23:14
Gabriç de gittiğine göre artık benim devre arası transfer dönemine kadar eleştirmem heralde bu adamı.

İlker ToSun
19.08.2010, 12:12
şu maçta da burak ilk 11 de başlarsa ve yattara yedek oturursa adalet duygunun sıfır olduğuna dair inancım pekişecek

Great White
19.08.2010, 12:23
Açıklanan kadronun ilkonbirinde Teofilo gözüküyor. Maçta önce konuşmak zordur ama ben olsam kesinlikle Umut ile başlardım. Hatta yeni transfer Jaja' yı bile Teofilo' dan daha önce düşünürdüm..

Fizik gücü son derece kuvvetli ama ağır olan iki Liverpool stoperine karşı Teofilo' nun tek başına pek bir şansı olacağını sanmıyorum. Umarım son iki maçta atmış olduğu gollerin gazı bize pahalıya patlamaz..

Alanzinho ve Yattara' nın Anfield Road' da yan yana oynatılmasını beklemek zaten saftiriklik olur. Ama ben olsam Yattara' yı Alanzinho' dan önce düşünürdüm. Benim de pek tutmadığım Burak' ın ise Engin ile Gabric' in olmadığı şu kadroda fizik gücü ve süratinin hatırına oynatılmasına pek şaşırmadım..

Colman, Teofilo, Alanzinho gibi 3 tane "fiziksiz" adam ile Liverpool deplasmanı hayli zor olacak gibi gözüküyor. Umarım yanılırım..

İlker Akçay
19.08.2010, 12:54
Hocam sen işini bilirsin :)

Yap bir güzellik bee :)

Tangerine Dream
19.08.2010, 12:59
Soner'in yazdıklarına ekleyecek bir şeyim yok, benzer şeyler yazacaktım.

Hüseyin Hatırlı
19.08.2010, 15:22
şu maçta da burak ilk 11 de başlarsa ve yattara yedek oturursa adalet duygunun sıfır olduğuna dair inancım pekişecek

Hoca kadar biliyorsun ya Adaleti de ona sen öğretirsin!! Hocanın planı var belli ki Burak'ı çok sevdiğinden mi oynatıyor...
KARIŞŞMA hocaya bırak...

ahmet aydın
19.08.2010, 15:26
buyuk adamsin hocam Allah seni basimizdan eksik etmesin liverpool a goster sistemini

Great White
19.08.2010, 16:54
VURDUĞUNUZ GOL OLSUN!

http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TGz8xSvO7II/AAAAAAAAAq8/sBKgY0Avjqw/s400/avrupa-ligi-mac.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TGz8xSvO7II/AAAAAAAAAq8/sBKgY0Avjqw/s1600/avrupa-ligi-mac.jpg)

Maç öncesi konuşmak her zaman en zor olanıdır. Hele ki taraf olduğun bir takım hakkında konuşuyor ya da yazıyorsan çok daha zordur. Zira takımın teknik direktörünü sahaya çıkacak olan kadro üzerinden eleştirmek oynanıp bitmiş bir maçtan sonra hayli kolaydır. Hani derler ya “Yedekteki futbolcu her daim haklıdır” diye; işte o hesap..

Sakatlıktan kurtulan Torres’ i Trabzonspor maçına yetiştirmeyi başaran ve sahaya tam kadro çıkacağı anlaşılan Liverpool karşısında Şenol Hoca’ nın Anfield Road’ a süreceği kadro her ne kadar kesinlik kazanmış olmasa da açıklanmış..

Onur
Serkan – Glowacki – Egemen – Cale
Selçuk – Ceyhun
Burak – Alanzinho – Colman
Teofilo

İki gün önce Liverpool’ u imha planı (http://www.cezasahasi.net/2010/08/liverpool-u-imha-plan.html) başlıklı yazımızda Şenol Hoca’ nın sahaya nasıl bir kadro süreceği hususunda biraz beyin jimnastiği yapmıştık. Görünen o ki tek forvet olarak düşünülen Teofilo tercihi haricinde beklediğim kadro sahada olacak gibi gözüküyor..

Oysa ben kendi adıma Liverpool’ un fizik olarak hayli dirençli ve uzun olmalarına karşın çok da süratli sayılmayacak stoperlerine karşı en uygun seçimin Umut Bulut olacağını düşünüyordum açıkçası. Hatta yeni transfer edilen ve henüz bordo mavili forma ile hiçbir maça çıkmamış olan Jaja’ yı dahi Teofilo’ dan daha önce düşünebilirdim doğrusu. Umuyorum ki Teofilo’ nun son iki maçta yapmış olduğu patlama sonrasında ortaya çıkan gazın etkisi bize pahalıya patlamaz. Ayrıca fizik-kondüsyon açısından son derece güçlü olan Liverpool' a karşı fiziki açıdan fazla yeterli olmayan Colman - Alanzinho - Teofilo üçlüsünün aynı anda sahada olması biraz düşündürücü gözükse de umarım kaygılarımda yanılırım. Dedim ya; maçtan önce konuşmak gerçekten de zor..

Ancak asıl önemli olan şu ki, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonsporumuz’ a bu gece oynanacak zorlu karşılaşmalar öncesinde yürekten başarılar dileriz..

Vurduğunuz gol olsun!

Oğuz ZEYTİN
19.08.2010, 17:07
hayatını şakşakçı olmaya adayanlara zor gelir benim yazdıklarım

benim işim düşünenle, sorgulayanla

koyunla değil insanla

"şenol hoca yapıyorsa vardır bir bildiği" cümlesi yazmaz benim lugatımda, "şenol hoca bunu (yapmalı, yapmamalı, yapmalıydı, yapmamalıydı" cümleleri vardır daha ziyade

o yüzden benim muhabbet açmaz seni, okuma

anlamazsın

altındaki hüseyin için de geçerli bu yazdıklarım

Kardeş, kusura bakma da Ankaragücü maçından önce de benzer değerlendirmelerin oldu. Maçın sonucu ortada...

Hani, o sebeple maç öncesi veya sonu yorum yapmanın pek de farkı olmadığını sana ait cümlelerle gösterebilirim.

Senin yaşın kadar futbol oynamış, saçlarını bu yolda ağırtmış, ismi Trabzon ve Trabzonsporla özdeşleşmiş büyük bir şahsiyeti "adaletsizlikle" suçlamak ve ardından DÜŞÜNCE / SORGU duvarının ardına sığınmak... Gerçekten büyük olgunluk (!)

"Neden Burak olmasın"ı futbol teknik-taktik bilgisi içinde açıklayabilir misin?

Öncelikle bu konuda kendini yeterli görüyor musun?

Saldırgan bir üslup yerine tezini destekleyen nedenleri açıklasan hepimiz aydınlanırız. Nihayetinde burası bilgi alış-veriş ortamı, değil mi?

Yazdıklarının beni "açtığına" inanıyorsan bir ara cevap yazarsan sevinirim...

İlker ToSun
19.08.2010, 17:21
Kardeş, kusura bakma da Ankaragücü maçından önce de benzer değerlendirmelerin oldu. Maçın sonucu ortada...

Hani, o sebeple maç öncesi veya sonu yorum yapmanın pek de farkı olmadığını sana ait cümlelerle gösterebilirim.

Senin yaşın kadar futbol oynamış, saçlarını bu yolda ağırtmış, ismi Trabzon ve Trabzonsporla özdeşleşmiş büyük bir şahsiyeti "adaletsizlikle" suçlamak ve ardından DÜŞÜNCE / SORGU duvarının ardına sığınmak... Gerçekten büyük olgunluk (!)

"Neden Burak olmasın"ı futbol teknik-taktik bilgisi içinde açıklayabilir misin?

Öncelikle bu konuda kendini yeterli görüyor musun?

Saldırgan bir üslup yerine tezini destekleyen nedenleri açıklasan hepimiz aydınlanırız. Nihayetinde burası bilgi alış-veriş ortamı, değil mi?

Yazdıklarının beni "açtığına" inanıyorsan bir ara cevap yazarsan sevinirim...

Burağın neden oynamaması gerektiğini sadece tek bir soruyla anlatabilirim, son 2 maçta Burağı gördük, bir de Yattarayı gördük. Mevki olarak da aynı yerde oynatıyor.

Bu Burağın sahada olup Yattaranın yedek oluşunun futbolun tekniğiyle taktiğiyle açıklanacak hali yok, göz ile alakalı bir durum. Futboldan zerre nasibini almış herkes şu Yattara'nın şu Burak'tan daha etkili olduğunu anlar.

Hal böyle iken bu Burak sahada iken Yattara kulübede ise bu adaletsizliğin kralıdır. Bursa ve Ankaragücü maçlarının ikisinin de bir devrelerini çöpe attık istersen al maçları baştan izle bunu görürsün. Liverpool maçının 45 dk ını çöpe atmaya kalkarsan onlar seni çöpe atar ne olduğunu anlamazsın.

Ne bursaya benzer ne ankaragücüne.

Futbol oynadığı sene sayısıyla adalet duygusu arasında nasıl bir bağ kurdun anlayamadım zira bu dediğinden adalet duygusunun yaşla paralel olduğu sonucu çıkar ki bu kabul edilemez hatta gülünç.

Ayrıca hangi futbolcunun oynayıp hangisinin oynayamayacğı konusunda kendimi sn derece yeterli görüyorum. Futbol dünyanın en kolay işidir o yüzdendir ki normalde yapacak içbir işi olmayanlar futbolcu olurlar. Teknik direktör demek futbolu herkesten iyi biliyor, en doğru kararı o verir demek değildir. Buna inanmak kompleks sahibi olmaktır.

Ayrıca saldırgan üslubun ne taraftan başlatıldığına dikkat etmen de lazım biraz önce. O kişiler senin üslubunla bana karşı gelmiş olsalardı ben de o "saldırgan üslupla" yazmazdım

Erdal
19.08.2010, 17:28
İlker, şu kelimeleri seçerken dikkat etsen keşke...Yahu özenle en çok yaralayacak kelime mi seçilir? "Adaletsiz".....:)

champions
19.08.2010, 17:29
İlker Tosun'a katılıyorum.

Sadece Burak değil Ceyhun ve Alanzinho tercihlerine de bir anlam veremiyorum.Bu oyuncular sahada olursalar umarım hayatlarının maçlarını oynarlar.Aksi halde Şenol Güneş'in iflas ettiği bir maç olabilir.

Erdal
19.08.2010, 17:32
Anlam verememek, yanlış bulmak, hatalı bulmak, eksik bulmak, yeteriz bulmak................Bütün bunlara eyvallah....Ama adaletsiz deyince bunun anlamı şu: hakettiğine hakettiğini vermeyip bunu haketmeyene veren...İyi de kim karar veriyor buna? Hakkın kaynağı kim? Felsefe yaptıracaksınız iftar vakti bana:)

İHTİLALL
19.08.2010, 17:34
VURDUĞUNUZ GOL OLSUN!

http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TGz8xSvO7II/AAAAAAAAAq8/sBKgY0Avjqw/s400/avrupa-ligi-mac.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/TGz8xSvO7II/AAAAAAAAAq8/sBKgY0Avjqw/s1600/avrupa-ligi-mac.jpg)

Maç öncesi konuşmak her zaman en zor olanıdır. Hele ki taraf olduğun bir takım hakkında konuşuyor ya da yazıyorsan çok daha zordur. Zira takımın teknik direktörünü sahaya çıkacak olan kadro üzerinden eleştirmek oynanıp bitmiş bir maçtan sonra hayli kolaydır. Hani derler ya “Yedekteki futbolcu her daim haklıdır” diye; işte o hesap..

Sakatlıktan kurtulan Torres’ i Trabzonspor maçına yetiştirmeyi başaran ve sahaya tam kadro çıkacağı anlaşılan Liverpool karşısında Şenol Hoca’ nın Anfield Road’ a süreceği kadro her ne kadar kesinlik kazanmış olmasa da açıklanmış..

Onur
Serkan – Glowacki – Egemen – Cale
Selçuk – Ceyhun
Burak – Alanzinho – Colman
Teofilo

İki gün önce Liverpool’ u imha planı (http://www.cezasahasi.net/2010/08/liverpool-u-imha-plan.html) başlıklı yazımızda Şenol Hoca’ nın sahaya nasıl bir kadro süreceği hususunda biraz beyin jimnastiği yapmıştık. Görünen o ki tek forvet olarak düşünülen Teofilo tercihi haricinde beklediğim kadro sahada olacak gibi gözüküyor..

Oysa ben kendi adıma Liverpool’ un fizik olarak hayli dirençli ve uzun olmalarına karşın çok da süratli sayılmayacak stoperlerine karşı en uygun seçimin Umut Bulut olacağını düşünüyordum açıkçası. Hatta yeni transfer edilen ve henüz bordo mavili forma ile hiçbir maça çıkmamış olan Jaja’ yı dahi Teofilo’ dan daha önce düşünebilirdim doğrusu. Umuyorum ki Teofilo’ nun son iki maçta yapmış olduğu patlama sonrasında ortaya çıkan gazın etkisi bize pahalıya patlamaz. Ayrıca fizik-kondüsyon açısından son derece güçlü olan Liverpool' a karşı fiziki açıdan fazla yeterli olmayan Colman - Alanzinho - Teofilo üçlüsünün aynı anda sahada olması biraz düşündürücü gözükse de umarım kaygılarımda yanılırım. Dedim ya; maçtan önce konuşmak gerçekten de zor..

Ancak asıl önemli olan şu ki, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonsporumuz’ a bu gece oynanacak zorlu karşılaşmalar öncesinde yürekten başarılar dileriz..

Vurduğunuz gol olsun!

Bu yazıyı çok beğendim,

Sanki ben yazmışım gibi hissettirdi..:)

Oğuz ZEYTİN
19.08.2010, 17:34
Burağın neden oynamaması gerektiğini sadece tek bir soruyla anlatabilirim, son 2 maçta Burağı gördük, bir de Yattarayı gördük. Mevki olarak da aynı yerde oynatıyor.

Bu Burağın sahada olup Yattaranın yedek oluşunun futbolun tekniğiyle taktiğiyle açıklanacak hali yok, göz ile alakalı bir durum. Futboldan zerre nasibini almış herkes şu Yattara'nın şu Burak'tan daha etkili olduğunu anlar.

Hal böyle iken bu Burak sahada iken Yattara kulübede ise bu adaletsizliğin kralıdır. Bursa ve Ankaragücü maçlarının ikisinin de bir devrelerini çöpe attık istersen al maçları baştan izle bunu görürsün. Liverpool maçının 45 dk ını çöpe atmaya kalkarsan onlar seni çöpe atar ne olduğunu anlamazsın.

Ne bursaya benzer ne ankaragücüne.

Futbol oynadığı sene sayısıyla adalet duygusu arasında nasıl bir bağ kurdun anlayamadım zira bu dediğinden adalet duygusunun yaşla paralel olduğu sonucu çıkar ki bu kabul edilemez hatta gülünç.

Ayrıca hangi futbolcunun oynayıp hangisinin oynayamayacğı konusunda kendimi sn derece yeterli görüyorum. Futbol dünyanın en kolay işidir o yüzdendir ki normalde yapacak içbir işi olmayanlar futbolcu olurlar. Teknik direktör demek futbolu herkesten iyi biliyor, en doğru kararı o verir demek değildir. Buna inanmak kompleks sahibi olmaktır.

Ayrıca saldırgan üslubun ne taraftan başlatıldığına dikkat etmen de lazım biraz önce. O kişiler senin üslubunla bana karşı gelmiş olsalardı ben de o "saldırgan üslupla" yazmazdım

İşte, sen taraftarsın: GÖZ'le bakarsın!

O ise Şenol Güneş, gözü kalbi...vs. bırakıp BEYNİ ile düşünür. Öyle karar verir.

Tüm yaz kampını oyuncularla geçiren, antremanlarda onları dinleyen O!

Sense (yani biz-taraftar bakış açısı) 90 dakika izleyip, "o gol nasıl kaçar la beceriksiz" dersin...

O beğenmeyip, işlerini kolay gördüğün insanlar alın teri akıtır (mesleğini bilemiyorum ama umarım alın terinin ne anlama geldiğini biliyorsundur).

Yaşınla ilişkilendirdiğim konu hocanın adaletsiz oluşu değil, senin o tecrübedeki bir insanı yargılama gücüne sahip oluşun. Yani pek de gülünç değil! Son derece ciddi.

Neyse, uzatmayalım...

Hala teknik bir cevap vermedin.

Böyle esip gürleyince ben de seni Trabzonspor altyapısında yıllarca oynamış sonra rüzgar esince ülkenin başka bir tarafına savrulmuş, orada yeşil sahada futbol oynuyor sanmıştım.

NOT: Sana yazanları da tanımam, seni de... Forumda arkadaşım-çevrem yok. Yani başkalarıyla olan tartışmanda taraf değilim. Benim meselem, hocayı "adaletsizlik"le yaftalarken dayanaklarının neler olduğunu öğrenmek.

KENDİ TEZİM: Senin düşüncene karşıyım, belki merak ediyorsan kendi fikrimi de paylaşayım. Futbol oynamadım, sıradan bir seyirciyim. Söz konusu Trabzonspor olunca sahaya çıkan 11 kişinin adı-numarası-mevkiisi beni ilgilendirmez. Şenol Hoca'nın kararlarından yola çıkarak söylüyorum ki (Burak -Yattara için) Burak'la başlayıp Yattara ile bitirdiği ve sizin de eleştirdiğiniz iki maç da gol yemeden kazanılmıştır. Sahada da rakiplerimizden daha baskın ve etkili bir oyun sergilenmiştir. 11 oyuncumuzdan görevini yerine getiremeyen ve/veya getirip yorulanlar kenardaki 7 tane yine Trabzonspor oyuncusuyla yer değiştirmiştir.

Bu bir takım oyunudur. Ne Burak kötü diye kaybederiz ne de Yattara iyi diye şampiyon oluruz. Mühim olan ekip ruhu ve ekipteki bireyin görevini yapabilmesidir.

İlker ToSun
19.08.2010, 17:38
Anlam verememek, yanlış bulmak, hatalı bulmak, eksik bulmak, yeteriz bulmak................Bütün bunlara eyvallah....Ama adaletsiz deyince bunun anlamı şu: hakettiğine hakettiğini vermeyip bunu haketmeyene veren...İyi de kim karar veriyor buna? Hakkın kaynağı kim? Felsefe yaptıracaksınız iftar vakti bana:)

İlker, şu kelimeleri seçerken dikkat etsen keşke...Yahu özenle en çok yaralayacak kelime mi seçilir? "Adaletsiz".....:)

Erdal Abi son iki maçtır özellikle de son maçta yapılan zaten tam da bu koyu renkli yazılı olan. O yüzden "adaletsiz" kelimesi tam cuk oturdu diye özenle seçtim :)

ama senin güzel hatrını kıracak değilim,

gel he de

"çifte standart" kelimesinde anlaşalım :)

İlker ToSun
19.08.2010, 17:41
Bigben

daha ne teknik cevabı istiyorsun, Burak Yattaradan daha kötü oynuyor. Yattara oyun girdikten sonraları kazanılan pozisyon sayılarına bak görürsün o zaman tekniği taktiği :)

yani şenol hocaefendiyi savunacam laf söyletmeyecem diye yattaraya karşı burak seçimini bile savunduruyor hayat insana şu kadere bak :)

Oğuz ZEYTİN
19.08.2010, 18:02
Hayat işte...

İnsana Yattara'nın peşinden giden koyun olmak için koca Şenol Hoca'ya "adaletsiz" dedirtebilecek kadar tuhaflıklarla dolu.

Kaderdir kader...

halil ibo
19.08.2010, 18:17
Aslında herşey hocanın beyanlarında var ama onun cümleleriyle tekrarlayarak başlayayım:
''Eleştiri elbette olacak ama ışığı gözümüze değil önümüze tutun''
Dilin kemiği yok ama eleştiri sınırlarını zorlayan arkadaşlar öncelikle ortaya bir eser,bir başarı hikayesi koymalı bence.Hoca hikayeleri bitirdi inşallah 11 cesur yürekle birlikte destanına başlıyor bu akşam.
Uyanın geç kalmayın !

İlker ToSun
19.08.2010, 19:49
haydi bakalım başarılar, zaferle dönün

Tansu Onur Erdoğan
19.08.2010, 20:58
haydi senol hocam a.villa zaferini yasattın bir zafer daha istiyoruzzzzzzzzz

Tansu Onur Erdoğan
19.08.2010, 21:00
yattaranın buraktan daha kalite oldugu aşikar ama hangisi daha mücadeleci??? onu bi düsünürseniz senol hocaya fazla yüklenmemiş olursunuz

şuda bi gercekki hiç birimiz futbolu senol hoca kadar bilmiyoruz dur

o zaman boş konuşmayın susun olurmu

Muhalif
19.08.2010, 23:47
Liverpool maçında çıkan kadroda anlaşamadık Şenol Hocam:) Teofilo'nun o defans arasında yitip gideceği aşikardı. Umut-Jaja ikilisi olsa en azından Jaja'nın şutlarından gol bulma ihtimalimiz olurdu. Bir de şu Burak Yılmaz'da ne bulduğunu hala anlayamıyorum. Yine de seyir zevki yüksek bir futbol oynattığın için teşekkürler...

ibrahim_yattara
19.08.2010, 23:54
kadroyu hiç ellememen lazımdı hocam sadece burak yerine jaja veya yattara

bu akşam ciddi manada yememeyi düşünmüşsün hocam atmayı değil,

ama deplasmanda gol atamamayı çok ağır ödeyeceğiz, liverpool illaki 1 gol atar..

tur gitti ama olsun lige ağırlık verip şampiyon olalım

ergin cesit
19.08.2010, 23:58
Yuh dİyorum sİze

tuncay1984
20.08.2010, 00:00
jaja takimlan kac antremana ciktiida oynucak teo takimda oynayabilmek icin yarim sene bekledi
yorum yazacam diye sallamayin bi sans bulduk net atsak iyi olurdu olmadi artik trabzonda
farkta yiyebilirdik verilmeyen gol goldü verseydi takim dagilirdi iyi oldu

sefatoyer
20.08.2010, 00:03
tebrikler hocam
efsane kadro 3 yemişti orada
biz seninle daha da süperiz

Timur Mikhail
20.08.2010, 00:03
Şenol hoca bir liverpool maçına harcanacak adam değil.

Herşeye rağmen iyi bir oyun oynadık.

Atak oynasaydık kaptırdığımız pek çok topu adamlar tek pasta ceza sahasına sokardı bir hatamızdada gördük bunu.

Miraç Atalay Çiftçi
20.08.2010, 00:05
Hocam ellerin dert görmesin.
Mükemmel bir kadro ile çıktın.
Biliyorum birkaç oyuncudan bireysel yeteneklerini sergilemesini bekliyordun ama olmadı.
Tura inancımız tam :)

blackrain61
20.08.2010, 00:05
Senol Hocam herseye evette son 5 dk. Yattara´yi oyunu almani bir türlü anlamiyorum. Zamana oynama mi. Yoksa gercekten son 5 dk. da Yattara´nin oyunu cevirmesini mi istiyor, yoksa defans mi yapmasini istiyor anlamiyorum. Takim ileri gidecek gücü zaten kalmamis. Yattara´nin yüz ifadesini gördünüz mü, bence moralmen bitti. Neden ben der gibiydi. Senol Hocam bunu bir demecinde aciklarsa sevinirim.

Gamze
20.08.2010, 00:09
sefatoyer ve İlker tosun;

Tartışmanıza devam ederseniz ikiniz de ceza alacaksınız.

Mesajlar silinmiştir.

İlker ToSun
20.08.2010, 00:19
kadrodaki 11 kişiden 10 u doğruydu. yanlış olan tek isim de beklediğim gibi buraktı. bu adam bu kadar şansı ve toleransı hakedecek ne yaptı da böyle ayrıcalıklı muamele görüyor anlayabilmiş değilim.

şu burak o kadar dakika sahada, yattara ise 5 dk sahada.

işte o yüzden adaletsizsin hocam.

ama gel görki futbol senden daha adaletsiz çıktı hiç olmayacak bir golle mağlup ayrıldık ama sahadan başı dik bir oyun ile ayrıldık bunun için sonsuz teşekkür ederim. beraberliğe belkide bir burak-yattara değişikliği kadar yakındık ama geçti artık yapacak birşey yok. fenerin paok a 1-0 yenildiği, gs'nin adını bilmediğimiz bir takıma akrşı bilmem neresini zor kurtardığı bir gecede liverpool deplasmanından böyle bir oyun ce bu skorla dönmek bir başarıdır.

ama eğer önümüzdeki maça da burak ilk 11 başlarsa ne yalan söyleyeyim o da büyük bir başarıdır.

AYYILDIZ
20.08.2010, 00:33
Heralde Liverpool'u nasil yenemedik diye hocamizi elestirmeyiz.Yalniz Burak olmuyor hocam.

OYılmaz
20.08.2010, 00:38
Maç boyunca Yattara Yattara Yattara diye söylenip durdum

@FLU
20.08.2010, 00:40
Şenol hocam seni çok seviyor ve destekliyorum

yalnız bu burak yılmaz ile aranda nasıl bir ilişki var merak edıyorum , bu adamın futboldan ekmek yememesi gerekirken ilk 11 de her maça çıkması beni çileden çıkarıyor

Gabriç gibi bir adam kiralık verilirken neden burak yılmaz bu takımda hocam

diger bir husus liverpol dan 2 gol yeseydik ama bir gol mutlaka atsaydık hocam 1-0 gibi bir skora yatmayı düşünmek neden hocam burda gol yemeden 2 gol atacagına eminmisin

bu kadar kötü bir liverpolu yakalamışken mutlak bir gol atmalıydık ve istesek atardık da

Kasım Hilal
20.08.2010, 00:40
Hocam bizi şu Burak'tan bir kurtar Allah aşkına..
Ha bir de n'olur; Gabriç'i ve 90 dakika oynayan Yattara ve Alanzinho'yu görmek istiyoruz...

.....
20.08.2010, 00:43
Teşekkür ederim Şenol Hocam.

Seni çoook seviyoruz...

BizeHerYer61
20.08.2010, 00:44
Hocam sen bu takımın canısın. Ama Allah aşkına şu buraktan medet umdurtma bize.

Misina
20.08.2010, 00:45
Hocam yapabileceğin her şeyi yaptın iyi de oynadık yenilmemize rağmen maçtan keyif aldım ama Allah Aşkına burak sevdasından vazgeç ömrümüzü yedi beceriksiz herif.

Ali Tunahan Güllü
20.08.2010, 00:46
Seviyoruz seni seviyoruz.
Büyüksün Şenol hocam.

hamucera
20.08.2010, 00:49
tebrikler hocam, korkak oynamadık ezilmedik,

herkesin görüşüne saygılıyım ama böylesi bir maçta bende sizinle aynı düşüncedeyim hocam Burak tercihi ile maça çıkmanız doğruydu tek yanlış sağ açık yerine sol açık kullanabilirsiniz

28TS61
20.08.2010, 00:56
tek hatan burak yilmaz ile baslama ve yattarayi son 5 dakika oyuna alip küstürmen oldu

Mert Oğuzlu61
20.08.2010, 00:56
hocam burak ı oynatma artık yeter ne buluyorsun şu adamda ? takımı eksik oynattığı yetmiyormuş gibi birde penaltı oldu onun yüzünden, serkan dan çok o suçluydu !

jaja yıda artık oynatma zamanı geldi, fb maçında en az 30dk izlet bize şu adamı trabzondaki liverpool maçında lazım olacak hocam gol lazım gol jaja lazım...

M.S.SOFU
20.08.2010, 01:03
hocam bugün bizi ezdirmedin,çıktarttın takımı adam gibi oynadık ya

yenilip yenilmemek mühim değil

helal olsun diyor

ellerinden öpüyorum

oguzhann
20.08.2010, 01:18
giray'ı sokması koca bir hata.herkes gibi "Trabzon'da geçeriz" havasında anlaşılan hoca!

Samet Yildirim
20.08.2010, 01:32
Helal olsun sana ve takimina...

Rica ediyorum lütfen yalvariyorum su buraki kes artik...

Uğurtan
20.08.2010, 01:35
Helal olsun hocam..

Bu kez yanındayız her daim..

Bu kez herşey istediğim gibi olacak..

Ve sana çok yakışacak.. ;)

Emrah KabuL
20.08.2010, 01:37
Liverpool'a karşı bu kadar cesur bir taktikle sahaya çıkmak büyük bir alkışı hakediyor.

Kubilay ŞAHİN
20.08.2010, 01:41
"Büyük takımlara karşı korkak futbol oynatıyor.."

Ey gidi dünya sen nelere kadirsin..:)

My
20.08.2010, 02:12
Hocam seni çok ama çok severim bilirsin ama Burak'la olmuyor bu iş görüyosun dimi :)

Ömer Aydın
20.08.2010, 02:26
giray'ı sokması koca bir hata.herkes gibi "Trabzon'da geçeriz" havasında anlaşılan hoca!

Yapacagi en güzel hamle. Ceyhun ve Serkan sari kartliydi ikinci sari yemeleri an meselesiydi. Yeselerdi ne olacakti? Girayi almakla en güzelini yaptin Hocam, ellerine saglik.

DeAgLeMaNyAq
20.08.2010, 02:37
Aykut Kocaman, Paok gibi bir takıma 1-0 yenilmelerine rağmen sonuçtan memnun olduğunu söylerken hocamız Liverpool gibi bir takıma karşı deplasmanda alınan 1-0'lık mağlubiyete üzüldüğünü dile getirerek bir kez daha büyüklüğünü gösterdi...

Harun-61
20.08.2010, 02:39
hocam, cok bilmislik yapmak istemiyorum ama
biraz daha fazla risk almanizi niyaz ediyorum ;)

Erdem Keser
20.08.2010, 02:42
hocam, cok bilmislik yapmak istemiyorum ama
biraz daha fazla risk almanizi niyaz ediyorum ;)
Fazla deli cesareti iyi değil Harun abi.96 'da çok fazla risk aldı şampiyonluğu kaybettik.

tayfa_61>34
20.08.2010, 02:50
Şenol hocanın bu kulübü herşeyiyle anlayabilecek tek adam olduğuna inanıyorum... Göreve geldikten sonra takım nasıl bir ivme kazandı aşikar... Hocamıza,kararlarına ve kurduğu takıma daha fazla saygı duyalım, sahip çıkalım...

Cyzio
20.08.2010, 02:57
hocam sizin kütük Trabzon muydu? :)

veya efsane kadronun oyuncularından birisiydiniz de biz mi hatırlamıyoruz ? :)

ha bu iki vasıfa sahip değilseniz neden kendinize aynı muameleyi bekliyorsunuz diye sorarlar adama :)

Sorsa, bir cevap vereceğim de... Sormuyor. Foruma girdiği halde, sormuyor.

Neyse canı sağ olsun :). Gençliğindendir :D.

.

61_Serhat_61
20.08.2010, 04:31
saygisizlik etmek istemiyorum ama kurdugu kadro iyi degildi...
kendi sahsi görüsüm...
kiminin hosuna gider kiminin gitmez...
ama bu süper lig maci degildi...
rakipte süper ligden bi takim degildi...
yani kadroyu daha küclü kura bilirdi senol hocamiz...

Fatih Özkan
20.08.2010, 04:40
Herşey için teşekkürler Hocam!
Trabzon'da eleyeceğimize inanıyorum ben de!
Her ne kadar Burak tercihin yanlış gözükse de doğruydu aslında...
Fizikli, güçlü Burak orda zaman zaman doğru işler yaptı...
Yattara'yı orda oynatmak ise 3 yememize sebep olurdu bence...
Jaja'yı takıma monte edeceğine inanıyorum!

My
20.08.2010, 04:45
Hoyyt! :)

Sakin sakin ve kalp kırmadan uşaklar ;)

Erbay
20.08.2010, 12:18
Hocam her şey mükemmel teşekkürler. Ama Burak'a nasıl sabrediyorsunuz çok merak ediyorum :D

bahadır2561
20.08.2010, 12:19
Burak sevdasından vazgeçelim hocam artık..Jaja'da oynamaya başlasın..

Sezgin Öztürk
20.08.2010, 12:20
Hocam sonsuz teşekkürler sana ne yapsan eleştirmek hakkımız yok. Sen geldiğin günden bu yana çok şey değişti biz çok değil bundan 1 yıl önce Avrupanın 3. sınıf takımı Toulouse u nasıl eleyeceğimizi düşünürken buna da pek ihtimal vermezken şimdi Dünya devi Liverpoola kafa tutuyoruz onları elemenin planlarını yapıyoruz ve bunada inanıyoruz teşekkürler hocam sayende artık yağmurlu havalarda GÜNEŞ i görebiliyoruz....

Mert67
20.08.2010, 12:23
Şenol hoca sanki 1-0'dan memnun gibiydi.Sırf ona güvenerek rövanş için umutluyum.

İHTİLALL
20.08.2010, 12:30
İkinci yarının başında ki baskı,

15 dakika sürmemeliy di..

Takımda lider vasıflı oyuncu olmayışı büyük eksiklik..

Ama buda aşılabilir zamanla,takım çalışmaı ile..

Diyor ya hoca,Lıverpool bir yıl erken çıktı karşımıza ,diye..

bahadır2561
20.08.2010, 12:37
Bişey daha 5 gün önce man.city Balotelli'yi transfer etti,dün çıktı golünü attı adam..

Yani bekleme süresi fazla uzun sürmüyor mu?

Orhan Kahraman
20.08.2010, 13:57
Şenol Hocam çok iyi gidiyor bence daha da iyi olacak

Sabır..Sabır...Sabır.

Great White
20.08.2010, 14:02
İkinci yarının ilkonbeş dakikası boyunca takımımız adeta paralize olmuş vaziyetteyken oyuna müdahale etmeyişi ve özellikle de Burak' ı değiştirmekte hayli gecikmesi haricinde kendisine en ufakl bir eleştirim dahi olamaz..

Zira o buhran dakikalarında kalemizde yaşadığımız penaltı dahil birçok pozisyondan biri gol olsaydı rövanş sadece formalite haline gelecekti..

Bir de Yattara kozunu daha önce kullanabilirdi. Takımın kaptanı olan bir adam sahada sadece 4 dakika kalmamalı..

Hekimoğlu
20.08.2010, 14:09
Nedir bu Burak sevdası hocam ne adam eksiltebiliyor ne orta yapabiliyor kaybettiği toplar ile saçbaş yolduruyor ısrar edersen taraftar Burak'ı linç eder.

Uğur Ö.
20.08.2010, 14:15
İnsan hiçbir zaman şükretmesini bilemiyor

Nereden nereye geldik şunu artık kabul edelim.Efsane takıma karşı (önemili oyuncuları oynadı bence Gerard hariç) yüzde 52 topla oynadık.Ve bunu Şenol Güneş yaptı.Onun kararlarını sorgulayacak kapasitede değiliz.Ve isterse paf takımla çıksın yaptığı bütün hamlelere saygı duymalıyız buna mecburuz

bahadır2561
20.08.2010, 14:16
Bişey daha 5 gün önce man.city Balotelli'yi transfer etti,dün çıktı golünü attı adam..

Yani bekleme süresi fazla uzun sürmüyor mu?

bkz.Niang

Dün o kadar duran top kazandık hiç yoktan Burak veya Teo çıkıp Jaja girmeliydi

deneme61
20.08.2010, 14:40
cok ıyı bır taktıkle cıktı sahaya.tebrık ederım senol hocam

ph=61
20.08.2010, 14:42
Şenol Hoca bırak Burak'ı Hasan Üçüncü'yü bile oynatsa bi bildiği var der saygı duyarım, gururlandırdın bizi hocam..!

Armağan Dere
20.08.2010, 14:50
Burak Yılmaz ısrarını anlamıyorum Şenol Hoca

Mert Oğuzlu61
20.08.2010, 14:55
saygisizlik etmek istemiyorum ama kurdugu kadro iyi degildi...
kendi sahsi görüsüm...
kiminin hosuna gider kiminin gitmez...
ama bu süper lig maci degildi...
rakipte süper ligden bi takim degildi...
yani kadroyu daha küclü kura bilirdi senol hocamiz...

tamam burak yerine yattara oynayabilirdi peki başka kimi oynatırdın sen olsan ? umut o golü atmayı becerebilseydi biz eminim avni akerde turu rahat rahat geçerdik şimdi işimiz çok zor, o gol olsaydı şuan çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık.

anlamıyorum, çıkardığı kadroya hala laf ediyorsunuz, burak kazmasının yerine yattarayla başlayabilirdide bunun dışında kimi çıkarıp kimi oynatacaktı şenol hoca ??? mesela ben son 20 dk felan teo yu çıkarıp jaja yı oynatmasını isterdim, bunun dışındada bir hamle yapamazdı zaten...

dediğim gibi, umut o golü atsa şuan çok farklı şeyler konuşuyor olurduk, 1-1 den avni akerde bunlar bizi deviremezdi ama 1-0 işte şanssızlık, tıkır tıkır oynayan takım gol bulamadı...

Semih
20.08.2010, 16:14
"Aydın, insanların gözünün içine değil önüne ışık tutmalıdır."

-Şenol Güneş-

tslover
20.08.2010, 16:23
Benm haddime değil ama Burak konusunda hocaya kesinlikle hak veriyorum.Bi defa defansif özellikleri çok daha fazla.Burak bu takımda her zaman olmasa da dönüşümlü bir şekilde oynayacaktır bana göre.Lütfen kimse kendisinin Şenol Hoca'dan daha fazla bildigini düşünmesin.Burak'ın oynamasını yada bir başka konuyu anlayamıyorsan bırak anlama nolur.

Semih
20.08.2010, 16:36
"Önemli olan neye sahip olduğunuz değil, sahip olduğunuzu kiminle paylaştığınızdır."

-Şenol Güneş-

İlker ToSun
20.08.2010, 17:10
murat tosun u kiralık yollamak doğru bir karar

asıl önemlisi barış memiş. onu da kiralık yollaman lazım hocam. özellikle kayseri, gençlerbirliği gibi anadolunun nispeten pozitif top oynayan takımların yollamak lazım.

anlaşılan senin oynatmaya veya barışın oynamaya niyeti yok. bi aralar kötü bir arkadaş çevresi var o yüzde iyi yaşamıyor diye duymuştum. bu sebeple kiralamak doğru bir formül olur.

barışla ilgilenmen lazım, barış çöpe atılacak adam değil. bu takıma altyapıdan gelen bir adamı kazandıracaksa o kişinin sen olman lazım, sen de yapmayacaksan biz futbolcu beklemeyelim

champions
20.08.2010, 18:51
3 önemli sorunumuz var;

1-İstikrar.
Kupada Fener maçında çok iyi bir Trabzonspor, ligde fener maçında dökülen bir takım.
Kupada Bursa maçında çok iyi bir Trabzonspor, Ankarada dökülen bir takım.
Kupada Liverpool maçında çok iyi bir Trabzonspor, fb maçında bakalım ne değişecek?

2-Sürekli aynı oyuncularla oynuyoruz.Bakınız Liverpool yeni sezonda kaç oyuncu kullanmıştır, Trabzonspor kaç oyuncu kullanmıştır? Bu ilerleyen süreçte başımızı ağrıtır.Yedekteki adamlar bir işe yaramıyorsa gönderir iş yapanları alırsın yok yarıyorsa da oynatırsın.

3-Oynadığı oyunun karşılığını alamıyor takım ve gol atmakta zorlanıyor.Bu durum şimdiye kadar girilen pozisyonların değerlendirilememesi şeklinde değil de oyuna oranla yeteri pozisyona girememek şeklinde görüldü.Jaja bir an evvel takıma girmeli.Ve ayrıca mutlaka kanatta oynayacak ve skor yapacak bir eleman transferi şart.Aksi halde iyi oynayan fakat gol atmakta oldukça zorlanan bir takım oluruz iyi ihtimalle.Duvara toslamadan ideal kadro düzenini yakalamalıyız.

Sefa
20.08.2010, 18:55
Kaleye yaklaşmakta sıkıntı çektiğimiz anlarda Jaja'yı oyuna alarak uzaktan şutlarla etkili olmamızı sağlayabilirdin be Hocam. Yattarayı da çok geç soktun. Yattara erken girse orta alan açılır Alanzinho Selçuk'ta iş yapardı.

İkinci yarı 1-0'a tamam dermiş gibi bir görüntü çizdi Şenol Hoca demek rövanş için planları var.

oguzhann
20.08.2010, 19:21
İnsan hiçbir zaman şükretmesini bilemiyor

Nereden nereye geldik şunu artık kabul edelim.Efsane takıma karşı (önemili oyuncuları oynadı bence Gerard hariç) yüzde 52 topla oynadık.Ve bunu Şenol Güneş yaptı.Onun kararlarını sorgulayacak kapasitede değiliz.Ve isterse paf takımla çıksın yaptığı bütün hamlelere saygı duymalıyız buna mecburuz
ben kendimce bir yorumda bulundum.öyle bir yazmışsınız ki gören bizi her sene kümeye oynayan takım sanar.kaldı ki şenol hoca'nın takım üzerindeki etkisine bir lafım olmadığı gibi her seferinde de takdir ederim.ayrıca "bunu şenol hoca yaptı" cümlesi yanlış.oyunu istediği gibi oynayan bir takım yaptı,teknik kadrosundan tutun oyuncu kadrosuna.lütfen ezbere konuşmayalım.

ince_memed
20.08.2010, 20:04
yattara direk oynamalıydı,burak mı gabriç mi,tabıkı gabriç

61_Serhat_61
20.08.2010, 21:14
tamam burak yerine yattara oynayabilirdi peki başka kimi oynatırdın sen olsan ? umut o golü atmayı becerebilseydi biz eminim avni akerde turu rahat rahat geçerdik şimdi işimiz çok zor, o gol olsaydı şuan çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık.

anlamıyorum, çıkardığı kadroya hala laf ediyorsunuz, burak kazmasının yerine yattarayla başlayabilirdide bunun dışında kimi çıkarıp kimi oynatacaktı şenol hoca ??? mesela ben son 20 dk felan teo yu çıkarıp jaja yı oynatmasını isterdim, bunun dışındada bir hamle yapamazdı zaten...

dediğim gibi, umut o golü atsa şuan çok farklı şeyler konuşuyor olurduk, 1-1 den avni akerde bunlar bizi deviremezdi ama 1-0 işte şanssızlık, tıkır tıkır oynayan takım gol bulamadı...
diyorum ya hocamizin isine karismamiz büyük saygisizlik olur... düsüncemizi söylemekte özgürüz saygimizi asmadan tabiki...
ama ben degisik bi kadro beklemistim...
bunu bekleyen sadece benim olmadigim kesin...
herkese süpriz oldu sanirim...
yani benim bekledigim kadroda basta jaja olmak üzere alanzinho ve yattara ile baslicak saniyordum...
tabiki umut o golü atmis olsaydi degisik olurdu... ve o kafa vurusu kaleye gitmis olsaydi eminimki 1-2 lik skorla avni akere gidecektik...
ama olmadi...
yinede ben cok umutluyum avi akeri liverpoola cehennem olacak orada gruplara kalacagiz...
cok eminim...
yalniz hem fener hemde liverpool rövans macina bakamicagim icin cok üzgünüm...

hamucera
20.08.2010, 21:19
bugün iş yerinde siz manyakmısınız Liverpola karşı İngiltere de çift forvet çıkmışsınız diyorlardı,

teşekkürler hocam korkmadın, takımı iyi motive ettin iyiy çalıştırdın, bizleri gururlandırdın teşekkürler

Mustafa Yüksek
20.08.2010, 23:14
Herşeyden önce rakip Liverpool'du..Adamların kadrosu doğduğundan beri şampiyonlar liginde oynayan adamlardan kuruluydu...Belki 2-3 eksikle çıktılar ama o halleri bile hayli güçlüydü...Daha doğru düzgün Avrupa maçına çıkmamış oyunculardan kurulu bir takım ancak bu kadar oynayabilirdi...Teşekkürler Şenol hocam...

Kadro tercihlerine gelince bir taraftar olarak Yattara'yı görmek isterdim...Özellikle sürekli top kaptıran, topu ileri taşıyamayan bir Burak'ın yerine..Ancak maç içinde defalarca gördük ki hoca Burak'ın kafa hakimiyetine dayalı bir sistem kurmuş...Şöyle ki bir İngiliz takımına öyle her seferinde başarılı yerden paslarla gidemezsiniz ki iyi oynadığımız dönemde bile oyunun sıkıştığı durumlar oldu...Defansın göbeğindekiler Burak'ın tarafına doğru şişirme top yolladılar, aşırdığı topları Teofilo toplamaya çalıştı...Bir kaç kez de kurulu atak yapabildik bu sayede...Yani Şenol Hoca baskıya karşı böyle bir şey düşünmüş belli ki..Eğer tekrar izleme imkanınız olursa görebilirsiniz...

Onun dışında özellikle ilk yarı yaptığımız paslar, bize çok pozisyon getirmese de rakibi kaleden uzak tutmamızı sağladı...Şahsi görüşüm kapalı bir oyunu tercih etseydik, yüklenen bir Liverpool'a direnecek kadar tecrübe sahibi olmadığımızdan farklı bir sonuç ortaya çıkabilirdi...

Şenol Hoca'nın dediği gibi 1 yıl erken oynuyoruz bu rakiple...En başından beri Fulham gibi planlı ilerleyeceğiz demişti, belli ki bu sene Liver kadar güçlü olmayan bir takımla oynadıktan sonra grup maçları oynamak vardı planda...Ligde ilk 2...Talihsizlik hesap biraz şaştı..Ama oynanan futbol gösterdi ki Şenol hocanın çizdiği yoldayız, yavaş yavaş efsane olacak bir takım oluşuyor...Tekrar teşekkürler hocam...

Unutmadan Trabzon'da turu geçeceğimize inanıyorum...Daha ciddi bakacaklardır bu maça, daha zor olacaktır ama ben inanıyorum...

Salih Edip
21.08.2010, 05:53
....... ama lı bir cümle kurmıcam...

Senin canın sağolsun hocam...

Cyzio
21.08.2010, 12:24
Ben Liverpool maçında Şenol Güneş'i taktiksel olarak hiç bir şekilde eleştiremem. Özet görüntüleri seyrettim. Bana göre çok güzel bir oyun oynamamışız. Ama bundan iyisi de beklenmezdi zaten. Umut'un kaçırdığı pozisyon dışında gol pozisyonumuz yoktu. O pozisyonda da, bence Umut iyi vurdu, beceriksizce diyemem.

Öte yandan, ilk dakikalardaki kafa vuruşu, penaltı ve Liverpool teknik direktörünün ısrarla "verilmeyen golümüz" beyanatlarını (Bu pozisyonu özet görüntülerde göremedim. Gerçekten gol müydü?) göz önünde bulundurursak, 4-1 veya 4-0 yenilebileceğimiz bir maçı (bu oyunla, böyle bir skorla dönseydik de Şenol Güneş'i eleştirmezdim) 1-0'la atlattık. Bu maçtaki tek eleştirim, yediğimiz goldür. Kendimce Şenol Güneş'in dördüncü çalışma döneminde en başarılı yönü olarak gördüğüm defans, bu kadar boş kalmamalıydı.

Her ne ise... Bu maç, oynadığımız oyuna göre çok iyi bir skorla sona ermiştir. Ve ben tura gerçekten inanıyorum. Yeter ki gol yemeyelim. Bu konudaki düşüncelerimi Trabzon'da oynanacak Liverpool maçının başlığına yazdım.

.

Tangerine Dream
21.08.2010, 12:46
Abi, Şenol Hoca'nın teknik direktörlüğü hakkındaki düşüncelerinizin kolay kolay değişmeyeceği bilinse de son birkaç yorumunuzda imzanızdaki cümlelerden daha olumlu şeyler söylediğinizi görmek sevindirici.:)

İlker ToSun
23.08.2010, 09:12

+

sen hak edene fomayı ver istersen yenil hiç umrumda değil ben yine tebrik edeceğim.

diğer çoğu hocaların aksine pozitif futbol oynamaya çalışan bir takım kurma hevesindesin ve bu hepimizin hoşuna gidiyor. millet kazma ön liberolara boğulmuşken sen ortasahayı ayağı top yapan isimlerden kurmaya özen gösteriyosun

şu dönemki tek eksiğin bazı saplantıların ve şansı dağıtırkenki adaletsizliğin. artık burak olayındaki adaletsiz tutum ayyuka ulamış vaziyette umarım bunu görür ve bu maç burağı kulübeye çekersin.

akşam kolay gelsin

İlker ToSun
23.08.2010, 14:51
önceki yazdıklarıma ek olarak şu an ligtv de söylendiğini duyduğum burağın ilk 11 de oynayacağı felaketi eğer doğruysa artık sana söylenecek tek bir cümle kaldı hocam kelimeler kifayetsiz kaldı çünkü

bugün ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar

bunu sakın unutma

Berk
23.08.2010, 14:54
Burak haberi umarım doğru değildir.Bu adamın bu performansla her maç 11'de başlaması diğer futbolculara ihanettir.

Ömer SEVİNÇ
23.08.2010, 14:56
Şenol hocanın başını da Burak yiyecek herhalde.

Oğuzhan Fidan
23.08.2010, 15:02
şenol güneş 10 sene sonrada trabzonspor'un teknik direktörüdür.

OLCAY ÇAKIR
23.08.2010, 15:07
* Burak'a bu kadar tepki gösterilmesine anlam veremeyenlerdenim.

Yattara, oyuna girdiği dakikalar itibariyle(şu an için bu durum söz konusu olabilir) daha etkili...

Hocanında düşüncesi böyle.

Maç başları daha kora kor gidiyor ve burak hem kanat oynayıp, hem de gole odaklı.
Ayrıca da sağbeke yardımcı.

Biraz abartıyoruz Burak konusunu... Hatta Bariz abartıyoruz...

Burak iyi bir oyuncu ve bu tepkileri hakeden bir durumunu da görmedim ben.

Mert Oğuzlu61
23.08.2010, 15:11
fenerin sol kanadını kim savunacak ? andre santos.

biliyorsunuz sık sık hücuma çıkmayı seven bir eleman, biraz ağırdır ve defansif yönü iyi değildir...

şenol hocam, şimdi bu adamın karşısına burak ı çıkarıp sağ kanadımızı asıl coşturan oyuncumuzu, rakibin asıl korktuğu karabelamız yattara yı yanında oturtup ikinci yarıda 65-70 lerde duruma göre oyuna sokmandaki maksat nedir ???

hocam yapma Allah aşkına yattara yedek kulübesinde oturacak adam değil burak çalım atamaz orta hiç yapamaz rakip defansı şaşırtıcı koşular felan yapamaz bu adamı ne diye oynatırsın yattara gibi oyuncun var yanında oturtuyorsun ne yapıyorsun hocam rakip fener ve avni akerde oynuyoruz yattara nın coşup coşturabileceği bir ortam olacak bu akşam yapma gözünü seveyim takım kaptanını yanında oturtuyorsun adamı ligin başında küstürtecen :confused:

Cengiz Çubukcu
23.08.2010, 15:13
* Burak'a bu kadar tepki gösterilmesine anlam veremeyenlerdenim.

Yattara, oyuna girdiği dakikalar itibariyle(şu an için bu durum söz konusu olabilir) daha etkili...

Hocanında düşüncesi böyle.

Maç başları daha kora kor gidiyor ve burak hem kanat oynayıp, hem de gole odaklı.
Ayrıca da sağbeke yardımcı.

Biraz abartıyoruz Burak konusunu... Hatta Bariz abartıyoruz...

Burak iyi bir oyuncu ve bu tepkileri hakeden bir durumunu da görmedim ben.

abi bu konuda bile aynı düşünüyoruz :) Burak'ı beğenmiyorum ve olmayacağını en başından beri söylüyorum ama Olimpiyattaki maçda da Liverpool maçında da öyle kötü top oynamadı ....hatta Ankaragücü maçında bir pozisyonda topu ceza sahasına indirişi vardı ki şu anda bunu takımımızda yapabilen başka bir oyuncumuz yok .

İlker ToSun
23.08.2010, 15:27
‘Gözüm, kulağım Yattara!’

Trabzonspor'da Davraz kampı dün yapılan idmanla başladı. Takım kaptanlığına Yattara'nın getirildiği açıklandı. Teknik Direktör Şenol Güneş, Gineli yıldız için, "Sahada benim gözüm, kulağım olacak" diye konuştu

00:05 | 29 Haziran 2010

Süper Lig'de yeni sezon hazırlıklarına dün Davraz'da yaptığı antrenmanla başlayan Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon)'da Teknik Direktör Şenol Güneş (http://www.milliyet.com.tr/index/Senol%20Gunes), takımın yeni kaptanının Yattara olduğunu açıkladı, “Sahada benim gözüm, kulağım artık Yattara olacak“ dedi.
Kampın ilk idmanından önce oyuncularla toplantı yapan Güneş, öğrencilerinden kendilerini tamamen antrenmanlara vermelerini istedi. Toplantıda yeni kaptanın ismini açıklayan tecrübeli çalıştırıcı, "Kaptanlık görevini Yattara üstlenecek. Sahada benim gözüm kulağım olacak. Uzun yıllardır takımda görev yapıyor ve kaptanlığı da en iyi şekilde yürüteceğine inanıyorum“ diye konuştu.

-------------------------------------

konuşmak bedava,,

şimdi bir de o tarihten bugüne oynanan maçlardaki duruma bakalım

07/08 Busaspor maçı. Yattara yedek.
15/08 Ankaragücü maçı. Yattara yedek.
19/08 Liverpool maçı. Yattara yedek.

Bu 3 maçın üçünde de sağlıklı bir Yattara var ama ilk 11 de değil.

Bu adam takımın 1. kaptanlığını veren Şenol hocanın ta kendisi.

O zaman sorarlar adama

Trabzonspor'un 1. kaptanlığı bu kadar ciddiyetten ve sahadan uzak bir mertebe midir?
Dünyanın neresinde 1. kaptan yedek kulübesinden seçilir veya oraya mahkum edilir?

Madem gözün kulağın Yattara. O zaman sahaya gözünü ve kulağını koy Şenol hoca.

Sen o formayı adil bir şekilde dağıtmak için bu takımdan para alıyorsun. Tekniğini taktiğini beğenmediğim teknik adama bile kabulümdür ancak tekniğini taktiğini beğensem bile (örneğin oynatmaya çalıştığın pozitif futboldan, ezilmeyen takımdan çok memnunum ve seni tebrik ediyorum) adaletinden şüphe duyduğum teknik adam tahammülüm yoktur.

Sen adil olmak ZORUNDASIN.

yukarıdaki sözleri kendin söylememiş olsan sadece adaletinden dem vurmak lazım ama hal böyle iken işin içine yalan da giriyor.

Sen bize YALAN SÖYLEYEMEZSİN

Murat Hızal
23.08.2010, 15:34
‘Gözüm, kulağım Yattara!’

Trabzonspor'da Davraz kampı dün yapılan idmanla başladı. Takım kaptanlığına Yattara'nın getirildiği açıklandı. Teknik Direktör Şenol Güneş, Gineli yıldız için, "Sahada benim gözüm, kulağım olacak" diye konuştu

00:05 | 29 Haziran 2010

Süper Lig'de yeni sezon hazırlıklarına dün Davraz'da yaptığı antrenmanla başlayan Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon)'da Teknik Direktör Şenol Güneş (http://www.milliyet.com.tr/index/Senol%20Gunes), takımın yeni kaptanının Yattara olduğunu açıkladı, “Sahada benim gözüm, kulağım artık Yattara olacak“ dedi.
Kampın ilk idmanından önce oyuncularla toplantı yapan Güneş, öğrencilerinden kendilerini tamamen antrenmanlara vermelerini istedi. Toplantıda yeni kaptanın ismini açıklayan tecrübeli çalıştırıcı, "Kaptanlık görevini Yattara üstlenecek. Sahada benim gözüm kulağım olacak. Uzun yıllardır takımda görev yapıyor ve kaptanlığı da en iyi şekilde yürüteceğine inanıyorum“ diye konuştu.

-------------------------------------

konuşmak bedava,,

şimdi bir de o tarihten bugüne oynanan maçlardaki duruma bakalım

07/08 Busaspor maçı. Yattara yedek.
15/08 Ankaragücü maçı. Yattara yedek.
19/08 Liverpool maçı. Yattara yedek.

Bu 3 maçın üçünde de sağlıklı bir Yattara var ama ilk 11 de değil.

Bu adam takımın 1. kaptanlığını veren Şenol hocanın ta kendisi.

O zaman sorarlar adama

Trabzonspor'un 1. kaptanlığı bu kadar ciddiyetten ve sahadan uzak bir mertebe midir?
Dünyanın neresinde 1. kaptan yedek kulübesinden seçilir veya oraya mahkum edilir?

Madem gözün kulağın Yattara. O zaman sahaya gözünü ve kulağını koy Şenol hoca.

Sen o formayı adil bir şekilde dağıtmak için bu takımdan para alıyorsun. Tekniğini taktiğini beğenmediğim teknik adama bile kabulümdür ancak tekniğini taktiğini beğensem bile (örneğin oynatmaya çalıştığın pozitif futboldan, ezilmeyen takımdan çok memnunum ve seni tebrik ediyorum) adaletinden şüphe duyduğum teknik adam tahammülüm yoktur.

Sen adil olmak ZORUNDASIN.

yukarıdaki sözleri kendin söylememiş olsan sadece adaletinden dem vurmak lazım ama hal böyle iken işin içine yalan da giriyor.

Sen bize YALAN SÖYLEYEMEZSİN

İlker biraz daha sakin istersen,Şenol Hoca'nın bize yalan söylediği yok.Bu ne şiddet bu celal yahu?

Henüz ligin ikinci haftasındayız böyle saçma sapan suni gündemler yaratmayın zararını biz çekiyoruz sonra.

Ben de Burağın yetersiz olduğunu düşünenlerdenim ama bu adamı bu kadar da itin .ötüne sokmaya gerek yok,Yattara da oynayacak Jaja da biraz sabır.

Vardır bildiği Şenol Hocanın.

Ömer SEVİNÇ
23.08.2010, 15:44
Murat abi bu yeni transferlerin yedekten başlayıp zamanla ilk 11'e yerleşmesini bir tek Trabzonspor'da gördüm ben. Jaja evden çıkıp gelmedi buraya. Kendi ligleri de başlamış, maç oynayıp geldi. Daha 5 maç böyle gider bu. Son 10 dakika, son yarım saat derken adamın kendine güvenini kaybettiririz, baskı altına sokarız, sonra da 6 aydır gol atamıyor bu diye teneke bağlar yollarız.

Şenol hocanın yeni transferleri takıma ısındırma yöntemini hiç beğenmiyorum.

İlker ToSun
23.08.2010, 15:49
İlker biraz daha sakin istersen,Şenol Hoca'nın bize yalan söylediği yok.Bu ne şiddet bu celal yahu?

Henüz ligin ikinci haftasındayız böyle saçma sapan suni gündemler yaratmayın zararını biz çekiyoruz sonra.

Ben de Burağın yetersiz olduğunu düşünenlerdenim ama bu adamı bu kadar da itin .ötüne sokmaya gerek yok,Yattara da oynayacak Jaja da biraz sabır.

Vardır bildiği Şenol Hocanın.

ben sadece söylenenleri ve icraatları ortaya koyuyorum. söylenenlerle icraatlar tutmayınca buna bizim köyde yalan derler :)

"vardır bildiği Şenol hocanın" cümlesiyle konuya başlamak yada konuyu sonlandırmak açıkçası hiç benim tarzım yada kabul ettiğim bir şey değildir. Tabii ki bildiği bir şey vardır ancak ortada bizim bildiklerimiz, gördüklerimiz ve gerçekler var.

herşeye "vardır bir bildiği" diyip eyvallah dersek bizim işimiz iş.

ayrıca mesajımda şenol hocaya hakaret falan da yok o yüzden şiddetli olduğunu düşünmüyorum.

lafları koydum
icraatları koydum
sorularımı sordum

hepsi bu

Great White
23.08.2010, 15:53
vay bee. sezonun ortasına gelmişiz de haberimiz yok!

Murat Hızal
23.08.2010, 16:10
Murat abi bu yeni transferlerin yedekten başlayıp zamanla ilk 11'e yerleşmesini bir tek Trabzonspor'da gördüm ben. Jaja evden çıkıp gelmedi buraya. Kendi ligleri de başlamış, maç oynayıp geldi. Daha 5 maç böyle gider bu. Son 10 dakika, son yarım saat derken adamın kendine güvenini kaybettiririz, baskı altına sokarız, sonra da 6 aydır gol atamıyor bu diye teneke bağlar yollarız.

Şenol hocanın yeni transferleri takıma ısındırma yöntemini hiç beğenmiyorum.

Biraz sabır Ömer inan bana Jaja da o formayı alıp bir daha geri vermeyecek.

Fakat şu aşamada hocanın iyi giden takımda bir değişiklik yapacağını pek sanmıyorum.

Şenol Hoca'nın tarzı bu kazanan takımı kolay kolay bozmuyor.

@İlker henüz ligin ikinci haftasındayız üç resmi maç oynadık,Şenol Hoca'nın vardır bildiği derken,biraz daha sabretmemiz gerektiğini belirtiyorum.

Şu aşamada yanlış giden bir şey var mı.Bana sorarsan Burak'ın yerine Yattara oynayabilir fakat sırf bu yüzden Şenol Hoca'ya laf söyleyemiyorum biraz daha bekleyelim hele.

İlker ToSun
23.08.2010, 16:11
vay bee. sezonun ortasına gelmişiz de haberimiz yok!

valla bence tezatı ortaya koymak adına 17 maç olmasına gerek yok :)

zira durum şöyle

o 3 maça bakınca

bursa maçı : süper kupa finali
ankaragücü maçı : ligin ilk maçı
liverpool maçı : son yıllarda trabzonsporun yaptığı en büyük maç en azından en büyük isimle yapılan maç

adet olarak az gözükse de bence oldukça kallavi :)

Samet Yildirim
23.08.2010, 16:12
Senol Hoca iyi gidiyor sadece Burak Yilmaz israrindan vazgecse iyi olacak...

Ömer SEVİNÇ
23.08.2010, 16:14
Ağabey daha erken zaten. Benim amacımda testiyi kırmadan tokatı atmak. Testi kırıldıktan sonra kime ne faydası var?

Jaja'nın, Teofilo ve Tomas Jun olma yolunda ilerlediğini görüyorum şahsen. Umarım sonu benzemez. Umarım dediğin gibi Jaja formayı alır, Şenol hoca da aynı hataya bir daha düşmez.

İlker ToSun
23.08.2010, 16:17
Biraz sabır Ömer inan bana Jaja da o formayı alıp bir daha geri vermeyecek.

Fakat şu aşamada hocanın iyi giden takımda bir değişiklik yapacağını pek sanmıyorum.

Şenol Hoca'nın tarzı bu kazanan takımı kolay kolay bozmuyor.

@İlker henüz ligin ikinci haftasındayız üç resmi maç oynadık,Şenol Hoca'nın vardır bildiği derken,biraz daha sabretmemiz gerektiğini belirtiyorum.

Şu aşamada yanlış giden bir şey var mı.Bana sorarsan Burak'ın yerine Yattara oynayabilir fakat sırf bu yüzden Şenol Hoca'ya laf söyleyemiyorum biraz daha bekleyelim hele.

anlıyorum abi zaten ben de dilim döndüğünce şenol güneş i takdir ettiğimi düşünüyorum.

ancak ben kimi taraftar profili gibi, bir kısım özelliklerinden memnun olduğum için hocadan gelen herşeye toptan eyvallah diyen veya bunu diyebilen bir insan değilim.

evet çoğu şey iyi gidiyor, allah bozmasın, şenol hocaya bu futbol için teşekkür borçluyuz ancak burak olayı bir oyuncu tercihinden çok daha farklı bir yöne doğru seyir etmeye başladı

ve su testisi su yolunda kırılır misali bu olay bir an önce çözümlenmeli.

burak konusunda yaşanan bir kadro tercihinden öte bir adalet problemi haline geldi. daha vakit erkenken bundan vazgeçmemiz gerektiğini savunuyorum aksi halde bu tutum işler iyi giderken hoş karşılanabilir ama ters skorlar başlayınca takımın altına konan dinamit misali patlar

ve altında herkes kalır

halil ibo
23.08.2010, 16:25
Bazı yorumları okudukça aklıma,
Halilhodzic döneminde onun yanından sahaya taktik veren Fatih Tekke resmi gelir ! :)

ibrahim_yattara
23.08.2010, 16:34
ceyhun yerine engin baytar iyileştiğinde dahil olursa, şu burağın yerinede jaja veya yattara dahil olursa sorun yok hocam..

rakipler bol bol top peşinde koşar :D ortada sıçan oynatırsın, bu işi iyi biliyorsun zaten..

İlker ToSun
23.08.2010, 20:12
işte bu ya

kadro budur be hocam helal olsun

yenilsen de hiç umrumda değil, bu kadroyu çıkarttın ya sana helal olsun

Emrah KabuL
23.08.2010, 20:23
Bence çok büyük 'risk' aldı Şenol Hoca..

Umarım kazanırız.

OZDEN61
23.08.2010, 22:07
hocam oyuna müdahale et, sol kanat felc. cale ye yardım edecek birini al oyuna

İlker ToSun
23.08.2010, 22:09
alan-umut değişikliği çok güzel

bravo hocam

OZDEN61
23.08.2010, 23:04
hocam tebrik ederim seni, arkandayız her zaman

yaranozlu
23.08.2010, 23:45
saygıyla eğiliyorum hocam, belki 96daki gibi bu maçı da kaybederdik ama kişilikli futbol, önde olsak da rakibi ezemk ve sürekli gol aramak, çok büyüksün çok. 96da da kabahatin yoktu, senin için çok kişiyle kavga ettim, olmayınca olmaz. o maç 10-0 bitse kral olurdun, eleştirenler desteklerdi ama kaybedince, milyonda bir olan olunca, suçlu oldun. inşallah önümüzdeki 5 sene başımızda olursun.

Bıyıklıoğlu
23.08.2010, 23:53
Şenol Güneş ile istikrar,
GÜNEŞ batıdan doğana kadar...

sefatoyer
23.08.2010, 23:55
Hocam bizi bırakma,bambaşkasın sen
tebrikler

Misina
23.08.2010, 23:58
Fb gibi elinde kontra atağa yatkın oyuncular olan bir takıma karşı Yattara ve Alanzinho'yu aynı anda oynatmak büyük riskti hocam.Fb biraz iyi olsa maç daha farklı olabilirdi.Koşmayan iki oyuncunun kaptırdığı her top ortasahayı yol geçen hanına çevirdi.Colman'ın ruhsuz oyunu da bunlara eklenince Ceyhun ve Selçuk'a çok yük bindi.

Ali İhsan
24.08.2010, 00:09
İlk yarı 3-1 iken bile içimde huzursuzluk vardı ama devre arası dönüşte değişikliği görmeden bile rahatlamıştım. Şenol hoca bu işi çözer dedim ve çözdü de. İkinci yarı oyunun hakimi bizdik ve gerçekten sağlam oynadık.

_OziloZ_
24.08.2010, 00:15
Umarım senelerce bu takımın başında kalır. Türkiye'nin en iyi teknik direktörüne sahibiz. Umarım kötü günlerde de bugünleri hatırlar ve ona sahip çıkarız.

balli_kuymak
24.08.2010, 00:32
colman'ı oyunda tutman tek hatandı bence hocam..

Hürgün Aygün
24.08.2010, 00:33
Hala inanmıyorum Liverpool'a 1-0 yenildik diye üzülüyoruz Fb'ye fark atamadık diye üzülüyoruz tebrikler hocam çok şey değiştrdin takımda geldin derbileri kazanmaya başladık Süper Kupa,Türkiye Kupası'nı kazandık helal olsun tebrikler hocam..

enmavi61
24.08.2010, 01:08
bi ara tv den beni duyar belki die bağırdımmm oyuncu değiştirsin diee...

Emiroğlu
24.08.2010, 01:09
Herşey bi kenarada , şu son dakikalarda defansı 5 ' lemen (bu maç için değil ) , birde yeni alınan oyuncuları takıma hemen adapte edememene(genel olarak) çok fitil oluyorum be hocam.

Orhan Kahraman
24.08.2010, 01:37
Hocam sana güveniyorum bir kaç durum var kritik onları da çözmeni bkliyorum

Mustafa ÖZDEMİR
24.08.2010, 01:38
umut hamlesini ilk yarının sonlarında yapmalıydı...

LaZ_KoPaT
24.08.2010, 02:34
Turkiyenin en kaliteli en bilgili hocasina sahibiz oyunu senol hocadan daha iyi okuyani yok

DeAgLeMaNyAq
24.08.2010, 04:21
Hepimiz Burak'ın yaptıklarından dolayı hoca onda ne görüyor derken, Burak'ı yedek kulübesinde oturtarak sağlıklı bir karar verdiğini gördük. Umarım Jaja ve Gabric'i de kısa zamanda takıma monte etmek için uğraşır...

Salih Edip
24.08.2010, 06:32
Şu maç sonu konuşmalarına da hastayım hocam , diğer 17 takım hocaları her maç sonrası izlesinler biraz ders alsınlar senden...

İlker ToSun
24.08.2010, 09:17
Ankaragücü ve Bursa maçlarında hatalı kadro çıkarttı ama muhteşem hamlelerle maçı aldı

Fenerbahçe maçında süper bir kadro çıkardı ve muhteşem hamlelerle başarısını pekiştirdi.

Dün çıkardığı kadronun ideal kadro olması gerektiğini umarım kendisi de anlamıştır. (ancak alan ın jaja ile değiştirilmesine hayır demem onu da belirteyim :) )

liverpool maçı kadrosundan umut ve burak ı kesip yattara ve alanı koyması herşeyden önce şenol güneş'in kendini yendiği anlamına gelir. ve kendini yenebilmiş bir şenol güneş için de fenerbahçe çerez kalırdı ki öyle oldu.

dün sahada şenol güneş ile aykut kocaman arasındaki fark nispetinde bizimle fenerbahçe arasında fark vardı ve sizleri bilemem ancak takım bana maç 3-3 e gelse maçı 4-3 alacak takım imajı veriyordu

son bi kaç maçtaki hamlelerinle ve bu maçta çıkardığın kadroyla beni çok umutlandırdın hocam

dilerim böyle devam edersin

not : duyduğuma göre burağı oynatmaktan son anda öğle saatlerinde bu sayfalarda esen fırtına yüzünden vazgeçmişsin :p

Adil ÖZGÜR
24.08.2010, 09:22
Afferin hemşerim, durmak yok bas gaza,
Yak rakipleri, kömür olsun, dönsünler aygaza,
*-*
Ula hemşerim hani nerede şu JAJA,

Erkin Ekşi
24.08.2010, 09:52
Senol hocam seni hep elestirmis yeri geldiginde yerden yere vurmus biri olarak son uc aydir hakkinda yazi yazmaktan vazgecmistim. Su an trabzona katkini gormeye basladim. Cikardigin kadrolarin yaptigin oyuncu degisikliklerinin ve sundugun imajin eski senoldan uzaktan yakindan alakasi yok. Sahsen bir seneden beri trabzonun ideal kadrosu fenermacindaki kadro olmali diyorduk...demekki seninde aklinda o varmis ama oyuncular hazir degilmis.
Jaja danda verim alip takima monte edebilirsen gozumdeki transfer zaafiyetinide silmis olacaksin.
Liverpooldan bes yesekte hic farketmez sen yeterki takimi boyle cesurca oynatmaya devam et.

Harun-61
24.08.2010, 09:56
Senol Hoca geldiginden beri cok sey degisti Takim'da...

bunun en büyük pay sahibi tabii ki mütevazi hocamiz Senol Günes...

oyunu süper okuyor ;)

My
24.08.2010, 10:45
Jaja konusunda Şenol hocaya bir şey diyemem. Ama bence muhtemelen Antalya maçında Jaja'yı izleriz.

Alan çok çok kötüydü. bu Alan'e müdahale etmek için 45 dakka beklemek gerekmezdi. Hatta 3:1 ken müdahale etseydi maç çok önceden rahatlardı diye düşünüyorum.

halil ibo
24.08.2010, 10:51
Kim ne derse desin O işini biliyor.
O bir efsane,O bir taktisyen,O bir dünya 3.sü çıkarmış,O bir filozof,O bir iki üç ŞENOL GÜNEŞ...

Murat Erdem
24.08.2010, 11:09
Gabriç hocam, Gabriç...

Tatar Kemal
24.08.2010, 11:11
şenol hocam sen Türkiye'nin en büyük teknik direktörüsün. fatih terim , mustafa denizli, bülent uygun senin eline su bile dökemez. ama merak ediyorum hocam gabriç ve jaja konusunda neden böyle davranıyorsun.

Ahmet Faruk
24.08.2010, 11:21
Maçın başından beri aksayan sol tarafa önlem daha önce alınlamıydı.
Umut hamlesi hepimizin beklediği bir hamleydi zaten.

Tatar Kemal
24.08.2010, 11:39
ekşi sözlükten fenerli bir taraftarın yorumu:

"trabzonspor'la 5-10 senelik iki tarafın da tazminat tehditi altına gireceği bir sözleşme imzalamasını istiyorum. iki taraf da tazminattan korksun ki bırakamasınlar birbirlerini. şenol güneş varken neredeyse ikinci takımım kadar seviyorum trabzonspor'u. bizi iki kupadan etti, bugün de aykut kocaman'ı zor durumda bıraktı, yine de sevgim bir nebze azalmadı bu adama. sevinmesini, üzülmesini, kızmasını, konuşmasını, futbolu biliyor.

büyüksün şenol hoca.."

Sibel
24.08.2010, 11:42
Trabzonspor seninle bambaşka..

champions
24.08.2010, 11:48
Fiyaskoydu ama 2 maç kazanınca kral olduğun tersi durumda ise kıçına tekmeyi yediğin bir ülkede sonuç odaklı yapılan yorumlara da şaşırmamak gerekir.

delikoyun
24.08.2010, 11:56
teo umuttan daha kötü bence umut daha faydalı teo nujn yerine jaja oynamalı teo nun bu ligde trabzonu şampiyon yapma olasılığı düşük acilen liverpol maçına jaja oynamalı birde sağa ve sola alt yapıdan oyuncu kazandırılmalı yada peter brozek alınmalı hem stoper hem solda oynayabiliyo cale gabriç fiyaskosu devam ediyo

Samet Türkmen
24.08.2010, 11:56
Colman'ı çıkarmaması berbat bir yanlışlıktı. Penaltı kaçırdı diye demiyorum (ki kaçıracağını az çok anladık) , sanki bilerek oynamıyor.

Serdær
24.08.2010, 12:03
Drago Gabriç kesinlikle takıma kazandırmalı.

Sol açıkta oynayabilecek 2 oyuncudan bir tanesi.

Bunun dışında sağ bek ve orta sahaya transfer istemesi gerekiyor.

Koskaca sezon Serkan Balcı ve Colman,Selçuk,Ceyhun üçlüsüyle geçmez..

Muhalif
24.08.2010, 12:06
Gabric ve Jaja ile ilgili bilmediğimiz şeyler mi var acaba? Niang daha yeni başlayan Fransa liginden gelip direkt oynuyor, Jaja ne zamandır süren Rusya liginden geliyor ama bir türlü hazır olamıyor. Engin yokken sol açık oynayabilecek tek adam Gabric tribünde maçı izliyor. Üstelik 45 dakika Alanzinho'yu hiç bir işe yaramadığı ve sol beke de yardım etmediği sol açıkta 2 gol yememize rağmen değiştirmiyor. Büyük teknik adam yaptığı hatayı çabuk telafi edebilendir. Alanzinho'yu 30. dakikada Umut'la değiştirse statta kimsenin itirazı olacağını sanmazdım.
Ben bu maç Şenol Hoca'yı beğenmedim pek. Ama genel olarak oynattığı futbola şapka çıkarıyoruz tabi...

zafer6161
24.08.2010, 12:08
hem kızıyorum,hem seviyorum napimm,

hocam jajayı liverpol maçındada jajayı oynatmassan artık bunda bir art niyet ararım

serdaracıl
24.08.2010, 13:51
Fiyaskoydu ama 2 maç kazanınca kral olduğun tersi durumda ise kıçına tekmeyi yediğin bir ülkede sonuç odaklı yapılan yorumlara da şaşırmamak gerekir.

herşey değişir

Samet Yildirim
24.08.2010, 14:09
Cok iyi bir hocaya sahibiz müthis.

Sezgin Öztürk
24.08.2010, 14:52
Gabric ve Jaja ile ilgili bilmediğimiz şeyler mi var acaba? Niang daha yeni başlayan Fransa liginden gelip direkt oynuyor, Jaja ne zamandır süren Rusya liginden geliyor ama bir türlü hazır olamıyor.
Kardeş Jaja rusyadan değil Ukaraynadan geldi...

İlker ToSun
24.08.2010, 14:57
hocam şu cale bence bu takıma yakışmıyor

nedendir bilinmez ama gabriçe karşı tepkilisin

ama bence gabriçi hiç olmazsa bekte dene derim ben sana

caleden hem daha zeki hem de daha hızlı

gabriçi kaybetme, kazan

Mehmet Fatih Yavuz
24.08.2010, 15:10
Takıma hangi hoca geleceği tartışılırken, özellikle erdal abi ile(kendisi çok isterdi hocayı), eskilerden kimse olmasın diye çok inat etmiştim!
Halen daha iddiamın arkasındayım, ama arada bir istisnalar bırakmak gerektiğini bana ispatlayan adam!

Adamlığına, insanlığına, futbolcularla diyaloğundan, futbol camiasında bulamayacağınız entellektüel birikimine kadar herşeyi ile cidden güzel insan...

Bunları 1-1,5 sene önce gelmemesini isteyen bir olarak söylüyorum ve ekliyorum.

Yönetim öyle bir sözleşme ile bağlasın ki hoca ile trabzonsporu iki taraf da 10 sene ayrılamasın birbirinden!

Çok değişmiş, olgunlaşmış, maçları çok daha iyi okuyor, çok daha yerinde müdahaleleri var!

Hepsini geçsek de bir kalemde, futbol bilgisini de becerisini de!!
İyi insan, gerçekten güzel insan!

Onur Şeref
24.08.2010, 15:13
Ortasahada eksiğin var Zaferi kadro dışı bırakıyorsun,Gabriçi kesiyorsun...

gokdenız_61
24.08.2010, 15:20
Sİze Çok teŞekÜrler

Dursun Kaplan
24.08.2010, 15:24
Şenol hocamın çoğu yönünü takdir eder ve çok beğenirim.

Ama oyuncu değişikliği ve oyuna geç müdahalesini her zaman eleştireceğim.

ahmet aydın
24.08.2010, 18:11
sen o koltukta oturdukca yenemeyecegimiz takim yok

arkadaslar jaja icin sabredin zamani gelince oynar

cale icin onunde adam yoktu ondan hep ataklari ordan yedik alanzinho hic yardim etmedi 2.yari umut girince cale rahatladi

gabrici bende istiyorum oynamasini ama o da zamani gelince oynar

sabredin kardeslerim sampiyonluk kutlayacagiz sene sonunda destek olalim takimimiza

İlker ToSun
25.08.2010, 10:47
tüm konsantrasyon liverpool maçında anlıyorum

ancak unutmaman gereken ve bir sonuca bağlaman gereken 3 konu daha var hocam

artık ne yap ne et en geç bir hafta içinde gabriç, barış memiş ve papy nin geleceğine dair yönlerini belirle. bu üçü de takıma kazandırılmalı.

benim formülüm :

gabriçi takımda tutmak hatta mümkünse sol çizgiyi alanzinho yerine ona emanet etmek (bunu hemen yapmasan bile mutlaka takımda tut ve ona şans ver hocam)

barış ve papy yi süper lig takımlarına kiralamak

oyuna müdahaleler konusunda kendini geliştirmiş hatta yaptığı hamlelerle adeta meslektaşlarına ders veren bir şenol güneş var. bu iyi halin böyle devam edeceğini varsayarsak geriye bence tek bir problem kalıyor

o da oyuncu yetiştirmeyen, yeni bir isim çıkarmayan, hep önüne konanlarla birşeyler yapmaya çalışan şenol güneşten kurtarman lazım kendini

artık sana yakışan bu futbola bazı isimleri kazandırmak çünkü kusura bakma ama seni sen yapan dünya üçüncülüğün bile bir başka meslektaşının futbola hediye ettiği jenerasyonla geldi

şu an kariyerinde olmadığı kadar çok güçlü ve çok saygın durumdasın ve "risk" almak adına en doğru zamandasın, sen hamleleri yap, biz arkandayız

şu an elimizde öyle yaşta öyle yetenekler var ki bu kadroyla her sene 1 en fazla 2 transferle 4-5 yıl ülke futboluna damga vurup şampiyonluklar elde edebiliriz

İlker Akçay
25.08.2010, 17:54
Şenol Hocam Umut'un gitmesine izin verme.

Mustafa Yüksek
25.08.2010, 17:58
Ortasahada eksiğin var Zaferi kadro dışı bırakıyorsun,Gabriçi kesiyorsun...

Zafer'e sorduk futbol mu para mı? Para dedi...Yolladık...

Gabriç ısrarla sağ açık oynamak istiyor...Hoca ise o kanatta adamım var solda oynamanı istiyorum diyor...Gabriç milli takımdaki hocası sağda oyna dediği için sol tarafta oynamak istemiyor...

Şenol hoca sıfır sorunlu oyunları bitirmiş gibi davranmayın...

genç61
25.08.2010, 18:50
hoca bir yonetime sozunu geciremedin nerde ortasaha butun ligi bu topcularla kaldiramazsin gercekci olalim bir selcuk sakatlansa bittik ortasahamiz coktu niye takimin ortasinin adam istemedin

hani 4 tane direk oynicak transferler hadi glowacki oynuyor hadi son dakkada jaja alindi nasil oldugunu bilmiyoruz

diger 2 isim nerde ah be hocam mucize pesindeyiz istesene topcu biz mucize beklemiyoruz olagan birsey istiyoruz ama bu kadro ile sampiyonluk mucize

basaririsan helal olsun valla ama bana zor geliyor

h@msi61
25.08.2010, 21:17
Gelmesinden onceki final maclarini kazanamiyor sendromunu kazandigi iki finalle, derbi kazanamiyor sendromunu ise son 5 derbi macinda 3 galibiyet ve 2 beraberlik alarak (iki beraberlik de deplasmanda) astigini soylemek cok yanlis olmaz herhalde. 2005 yilinda da takim muazzam top oynuyordu ama Senol hoca bu sefer gercekten bambaska; oyunu guzel okuyor, futbolcu kazaniyor, rakiplerin saygisini kazaniyor. Buyuksun hocam, hem takimi hem kendini buyutmeye de devam ediyorsun. Insallah uzun yillar basimizda kalirsin. Yarin ki Liverpool macini bilemem ama onumuzdeki yillarda Senol hocayla Avrupa'da basari kacinilmaz...

Ahmet Faruk
26.08.2010, 01:28
Şu iki haftayı da kazasız atlatırsa, elimizde argüman kalmayacak yahu :)

ibrahim_yattara
26.08.2010, 01:36
Gelmesinden onceki final maclarini kazanamiyor sendromunu kazandigi iki finalle, derbi kazanamiyor sendromunu ise son 5 derbi macinda 3 galibiyet ve 2 beraberlik alarak (iki beraberlik de deplasmanda) astigini soylemek cok yanlis olmaz herhalde. 2005 yilinda da takim muazzam top oynuyordu ama Senol hoca bu sefer gercekten bambaska; oyunu guzel okuyor, futbolcu kazaniyor, rakiplerin saygisini kazaniyor. Buyuksun hocam, hem takimi hem kendini buyutmeye de devam ediyorsun. Insallah uzun yillar basimizda kalirsin. Yarin ki Liverpool macini bilemem ama onumuzdeki yillarda Senol hocayla Avrupa'da basari kacinilmaz...

3.000 mesajında çok doğru yazmışsın..

bazı oyuncu tercihlerini anlayamıyorum ama takım bir şekilde yolundan sapmıyor demekki doğru olan hoca, şimdilik böyle düşünmek lazım..

ibrahim_yattara
26.08.2010, 04:30
yönetimin senden öğreneceği çok şey var hocam

Hemen tesisleri terk edin
Trabzonspor'da dün sıcak saatler yaşandı. Toulouse, Umut için 3 milyon euro'luk bir teklifle, Liverpool ile hayati bir maçın eşiğinde olan bordomavililerin kapısını çaldı. Menajerler akşam da Umut ile görüşmek için tesislere geldi, o anda devreye Şenol Güneş faktörü girdi. Anında menajerleri kovan Güneş "Böyle şey olur mu? Takım kampta, menajerler tesislerde cirit atıyor. Çıkın gidin. Futbolcumun aklını karıştırmayın" diye küplere bindi.

Futbolcusuna sahip çıktı
Trabzon'un başarılı hocası, menajerlerin bir daha tesislere girmesini de yasakladı. Herkesin oyuncusunu Avrupa'ya satmaya çalıştığı dönemde öğrencisine sahip çıkan ve "İşte teknik direktör" dedirten Güneş daha sonra Umut ile görüşme yaptı. Futbolcusunun kafasının karıştığını gören Güneş, Umut'u Liverpool maçının kadrosundan çıkardı. Olaylar karşısında oldukça sinirlenen Güneş, bugünkü maçta Burak'ı oynatacak.

Esmoface
26.08.2010, 07:32
[B]yönetimin senden öğreneceği çok şey var :alkış::alkış:

Anıl Caner
26.08.2010, 12:46
Hocam.

Velev ki Umut Bulut gidecekse. Kesinse yani bu iş artık.

Senden ricamdır. Umut Bulut'u bugün 11 oynat.

Oynat ki en azından çocuğun kendisine yakışır şekilde veda etmesini sağla.
En azından Trabzonspor forması için savaşarak gitsin, basının kıçından çıkmış saçma sapan haberler ile buna inanan gerizekalıların istediği gibi değil.

Sahada isteksiz, umursamaz bir Umut görürsek de biz diyelim ki yanılmışız, haberler doğruymuş.

İlker ToSun
26.08.2010, 12:54
Hocam.

Velev ki Umut Bulut gidecekse. Kesinse yani bu iş artık.

Senden ricamdır. Umut Bulut'u bugün 11 oynat.

Oynat ki en azından çocuğun kendisine yakışır şekilde veda etmesini sağla.
En azından Trabzonspor forması için savaşarak gitsin, basının kıçından çıkmış saçma sapan haberler ile buna inanan gerizekalıların istediği gibi değil.

Sahada isteksiz, umursamaz bir Umut görürsek de biz diyelim ki yanılmışız, haberler doğruymuş.

Anıl konuya bi hayli duygusal yaklaşmışsın.

Umutun bir Trabzonspor kaptanına yakışır şekilde gönderilmesi taraftarıyım ben de zaten bunu umut başlığında da yazdım ancak senin öne sürdüğün fikir bence doğru değil. Sonra adama sormazlar mı "bu maçta ilk 11 oynayacak adamı neden 3,5 milyona sattın" diye. bütün bunlardan öte eğer haberler doğruysa transferi hakikaten bu raddeye gelen bir futbolcu bence de oynatılmamalı.

zaten böylesi daha iyi fener maçının 2. yarısında oynadığı futbolla umut onu seven sevmeyen herkesin takdirini topladı. ileride iyi hatırlanması adına bence güzel birşey olacak bu. bu maçta umutun bir de oynayıp yine çok kritik bir golü kaçırdığını ve o kaçan golle bizim turu geçemediğimizi ve bu olayın doğuracağı atmosferi ve söylenebilecek lafları düşünebiliyor musun.

benim tek dileğim bundan önce satılan her futbolcuda olduğu gibi umut hakkında da yönetim kafa karıştırmak için umuta laf atmasınlar arkasından karalamasınlar. ona hem verdiği hizmet hem de giderken kazandırdığı para için teşekkür etsinler.

hasona
26.08.2010, 15:53
iki Üc aydir forumu takip ediyorum. tam oturup "bende birseyler yazayim" kivamina geldim su umut isi cikti.... liverpool maci öncesi nasil böyle birsey oluyor anlamiyorum... birileri Trabzona karsi nokta atisi yapiyor sanki... keza bu macta iyi bir umut cok gerekliydi bence..
Bu olay bana bir kez daha (ki geldiginden beri cok söyledim kendi kendime) "allah yardimcin olsun Senol Hoca " dedirtti.... baksaniza tesislerden menejeri kovmakta ona düsmüs... hayir böylesi önemli bir mac öncesi adama cinayet islettirecekler sonunda, ona yanarim...
neyse ben asil yazacaklarima geceyim... Kupayi aldigimiz mactan sonra takim sehir turu atarken bir üstgecite bir pankart asilmisti... senol hocanin resmi ve yaninda "Ruhun Yeter" yazisi... bence senol günes`i en iyi bu anlatiyor. Bizler onunla yeniden bir ruh kazandik yada hala kazanmaya calisiyoruz. Ve bu sezonun sonunda sonuc ne olursa olsun O daha simdiden su son kupa macindan bu yana bize yasattiklariyla trabzonsporlulugun ne oldugunu bir kez daha hissettirdi. Ben bu duyguyu en son 96 da ve hayal meyal hatirlayabildigim son sampiyonluk yillarimizda hissetmistim. en azindan bunun icin ve an azindan benim tarafimdan binlerce tesekkuru hakediyor.

Gelisindenden yani son gelisinden baslamaliyim önce... vallahi sasirmistim... hayir gelmek istemeyecegini düsündügümden degil. gelirse büyük sartlar öne sürecegini en azindan son gidisinde yasananlarin yasanmamasini garanti altina almaya calisacagini düsünmüstüm. ama hoca bos mukaveleye imza atti ve her adiminda o karsisindaki insanda (ama insanda) hayranlik birakan mütevazi tavirlarindan baska bir sey göstermedi. imza töreninde baskana dönüp "nereyi imzaliyoruz " diye sordugunda ben kendi icimde bir seylerin yeniden hayat buldugunu hissettim. Cocuklugumda babam bizim diger takimlardan farkimizi anlatirken "diger takimlarin oyunculari topun önüne ayagini atar ama bizimkiler gerektiginde ayagin önüne kendini atar " derdi... o söz geldi aklima
simdi federasyon kupasindan bu yana yasananlara bakiyorum.... kendimi sanki cocuklugumdaki o heyacanin icinde hissediyorum... (bir ben mi böyleyim arkadaslar?) Futbolculari cogunlugu yillardir özledigim bir istekle oynuyorlar. gol yediginde su Onur`un yüzüne bir baktinizmi? yada atilan bir gol sonrasi Serkan`in gülüsüne... cok örnek var...
transfer meselesinde... valla bu sezonun en buyuk transferini yine Hoca yapti bence.. Teo... bakmayin son iki macta gol atamadigina... adamin sahadaki durusu bile degisti. Ama hala bu kadronun daha genislemesi gerektigini düsünenlerdenim bende... Senol Hocaninda böyle dusundugunden eminim... (demeclerinden bunu anlamamak icin avro milyarderi falan olmak lazim) ama sanirim bu 25 yil bircogumuz gibi onada istenilen herseyin olamayacagini yada en azindan hemen olamayacagini ögretmis durumda. onun icin sadece önüne bakmayi seciyor.
Bir teknik adamin , teknik adam olarak yaptiklari ettikleri herzaman icin elestirilebilir(ki bu sayfalarda kendini bu ise adayan renkdaslarimin olmasi gercekten cok guzel). Ben cok anlamam bu isten. (acik söylemem gerekirki Senol Hoca geldiginden beri anlamaya ögrenmeye calisiyorum.)Ama Senol Günes`in misyonunun bu takimda sadece boyle bir teknik isten ibaret görülmesine dayanamiyorum.
icimde bir his var bugun sanirim turu gececegiz ama gecemesekte bir sey degismeyecek benim icin. Sezon sonunda ne olur? umarim sampiyon oluruz. ama olamasakta birsey degismeyecek benim icin... bir sampiyonluk daha görebilecekmiyim su kalan ömrümde? kuvvetle muhtemel görecegim ama göremesemde olur. Niye mi? cünkü yillar sonra takimin kadrosunu ezbere sayabiliyorum, cünkü yillar sonra maclarimizi saatler öncesinden iple cekiyorum, cünkü yillar sonra kendimi bir trabzonsporlu olarak umut dolu ve mutlu hissediyorum...
son olarak yazinin basinda bahsettigim pankarti hazirlayan arkadaslara cok tesekkur ediyorum....
simdiden cok tesekkurler Senol Hoca SENIN RUHUN YETER!

sefatoyer
26.08.2010, 22:29
hocam ceyhunu almamalıydın:(

Uğur Ö.
26.08.2010, 22:33
Ceyhun 2.yarı attığı 2 pastan birini rakibe attı

erolizmts
26.08.2010, 22:34
Yanlış oyuncu değişiiklikleri yaptı. Daha doğrusu zamanlaması çok kötüydü değişikliklerde. Burak'ın artıları nedir onuda bir gün açıklar umarım. Gabric gibi defansif ve ofansif futbolu gayet iyi oynayabilen, gole yakın bir oyuncuyu dışlayıp tamamen kendine ve aşırı şahsi oynayan Alanzinho'dan umut beklemenin sonucunuda olumsuz alıyoruz.

Sağlık olsun. Lig bizi bekler.

Uğur Ö.
26.08.2010, 22:38
Burak daha ne yapsın uçsunmu önyargılı izlemeyin.Bence en iyi oynayanlardan biri

sefatoyer
26.08.2010, 22:42
Ceyhun 2.yarı attığı 2 pastan birini rakibe attı
iki pastan birini rakibe attı ama dirençsiz kaldık o çıktıktan sonra onuda farkettin mi?

ahmet aydın
26.08.2010, 22:44
Hocam yattara yi cikarman yanlisti o degisikligi gorunce tura olan inancim cok azaldi.ama sen buyuk adamsin hocam adam gibi adamsin her zaman arkandayiz

Ali İhsan
26.08.2010, 22:45
Teşekkürler hocam, eksik bile olsa Liverpool karşısında kişilikli futbolu her iki maçta da büyük oranda oynatabildiğin için, hatta sonunda Burak'tan bile birşeyler çıkartabildiğin için...

Uğur Ö.
26.08.2010, 22:46
iki pastan birini rakibe attı ama dirençsiz kaldık o çıktıktan sonra onuda farkettin mi?
Yerine giren adamın kötü olması yüzünden direnç kaybı yaşadık.Bize acilen önlibero lazım satın Umutu gelen parayla önlibero alın

Enes Ünal Kaya
26.08.2010, 22:52
Hocam Sen Saldır Biz Arkandayız Güzel Maç İzlettin Bize..
Ceyhun Konusunda Biraz Daha Erken Davranabilirdin

.....
26.08.2010, 22:59
Allah senden razı olsun Şenol hocam.

Seviyoruz seni ve sonuna kadar arkandayız.

Bu sene 7 ye daha fazla inanıyoruz...

Samet Berber
26.08.2010, 23:01
Hocam Allah rızası için şu Colman'ı sol kanada yapıştırma !

Çetin
26.08.2010, 23:06
hocanın formsuz olduğu bir maçtı bence. yattara çıktıktan sonra oyun tamamen değişti.

İlker ToSun
26.08.2010, 23:21
*yattara gibi bir adam devre arasında oyundan alınmaz. evet senin istediğin gibi olamayabilir ama bu tarz oyuncular devre arasında oyundan alınmaz, oyuna onla başlarsın 10-15 dk durumuna bakar ona göre hareket edersin.

*ceyhunu oyundan çıkartmak gayet yerinde bir hareketti

*jajayı sokmakta çok geç kaldın

*liverpool a karşı 1-0 yatmakla ömür geçmez, dk 70 civarı burak-jaja değişikliği yapman şarttı

*sol kanatsız bir takımız. elde gabriç gibi bir adam var ama sen onu yoktan sayıyorsun. çok açık söyleyeyim sol kanatta hal böyle iken değil senin mourinhonun bile gabriçi yok saymaya hakkı yok. gabriçi mutlaka takıma kazandırmak zorundasın, sol kanatsızlıktan takımın en yaratıcı oyuncusu colmanı asıl mevkiinden uzaklaştırıyoruz, rakip kaleden uzaklaştırıyoruz o yüzden normalin 2 katı koşması gerekiyor ve haliyle erken yoruluyor. bir gabriç takıntın 2 mevkiyi birden etkiliyor farkına var bunun artık.

liverpoolu elemeye bu kadar yaklaşmışken bu şekilde elenince aslında söyleyeceklerim çok daha farklı bir üslupla olabilirdi zira üzüntüm çok büyük ancak bir takım gerçekler beni frenliyor.

bu akşam gördüm ki bir Türk takımı liverpool a ancak bu kadar dik bir şekilde elenebilirdi ancak bu kadar güzel bir top oynayabilirdi. kuşkusuz bunun mimarı da sensin, o yüzden allah senden razı olsun.

seni eleştirmemin tek nedeni, bu takımı bu hale getiren senken daha iyisi olabilecekken bir takım takıntılar yüzünden daha iyi hale gelememesinin nedeni de sensin.

son olarak, bu takım ne elenmeler gördü ama hiç bu kadar şanlı bir elenişi görmedi en azından ben görmedim. bunun için tekrardan teşekkürler.

öncelerde de dediğim gibi şenol güneş in önündeki en büyük engel yine kendisi. bugün bu takımı bu derece saygın hale getiren en önemli sebep, şenol güneşin kendisini belli konularda yenmiş olabilmesidir. kendinle olan mücadelenden galip çıkarsan yenemeyeceğimiz takım yok.

inşallah hatalarından arınırsın çünkü bu takım 96 yılından sonra bence şampiyonluğa ilk defa bu sene bu kadar yakın

woollss
26.08.2010, 23:23
herşey için teşekkürler hocam sana inanıyor ve güveniyoruz...

EmreYavuz61
26.08.2010, 23:29
teşekkürler şenol hocam..liverpool gibi bir rakibe karşı bile 'eleyeceğiz' inancıyla maç izlettirdin bizlere...

sametaydin
27.08.2010, 00:07
Hocam teşekkür ederim elinden geleni yapıyosun. Bu zamana kadar çok doğru tercihler yaptın ama bence yattara-alan değişikliği gereksiz ve yanlıştı. Yine de canın sağolsun bir bildiğin vardır. Ama oyuna bakınca başabaş oynadık gereksiz bir değişiklikti.

bahadır2561
27.08.2010, 00:08
Teşekkürler hocam....

M.S.SOFU
27.08.2010, 00:16
bu kadar çok teknik direktörü olan bir takıma fazlasın hocam.

bırakda işi bilenler yapsın

kendini paralama burada

senden memnun olanlar memnun zaten

bangkook_61
27.08.2010, 00:16
Liverpool a elenmenin üzüntüsünü yaşayabildiğimiz bir takımın mimarısın. Hatalarınla sevaplarınla.

Colakoglu
27.08.2010, 01:09
Seviyorum seni hocam, insallah sendende bir "SIR" yapariz.

serkanholep
27.08.2010, 01:12
Bundan önceki son gelişinde hiç beğenmemiştim hocayı

ya da takım iyi değildi hatırlamıyorum ama hocanın gitmesini istemiştim

şimdi gözüme morinho gibi geliyor Şenol hoca

futbol olarak daha pozitif oynatıyor hatta

bir kaç oyuncuda alt yapıdan katarsa takıma süper olur

ALLAH yardımcısı olsun

ugurozturk
27.08.2010, 01:15
hocam tesekkurler....

Tolga Kurt
27.08.2010, 01:35
Şenol hoca ölene kadar bu takımın teknik direktörlüğünü yapsın...

Sadullah KAPICIOĞLU
27.08.2010, 01:42
Şenol hoca ölene kadar bu takımın teknik direktörlüğünü yapsın...

Katılıyorum.

Artık türkiye futbol takımları bu büyük hatadan dönsünler. İstikrarlı olsunlar.

Gelelim Şenol Güneş'e.

Trabzonspor için büyük şans. "Şenol Hoca ve öğrencileri" tek inancım.

Umut için söylediği şeyi gördünüz dimi.

Umut için söylenilcek birşey yok.

tsukru61
27.08.2010, 01:57
Hocam oyuncu değişikliğinde geç kalıyorsun. Gol yenildikten sonra oyuncu değiştirmenin manası yok.

sefatoyer
27.08.2010, 05:00
Hocam sana güvenimiz tam
Allah başımızdan eksik etmesin seni..

Salih Edip
27.08.2010, 05:09
Güneşimiz eksik olmasın...

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2010, 06:02
Yattara - Alanzinho yanlıştı..

Ceyhun neden çıktı?

Mustafa Yüksek
27.08.2010, 06:11
Sarı kartı vardı, bulunduğu mevki 2. sarıya müsait.Ceyhun da yapı itibarı ile savruk bir oyuncu...Kırmızı görmesin diye alındığını düşünüyorum...Kaldı ki o ara çok fazla pas hatası yapıyordu...

Yattara oyundan çok düşmüştü...Jaja ve Engin hazır olmadığından Alan'ı düşünmüştür...

Ayrıca kesin bir doğru yoktur..Kafanızda kurguladığınız her şey kesin doğru değildir...Hoca bunu yapmadı diye direk yüklenmenin alemi yok...Hoca belli tercihler yaptı, sonuçta takım 85 e kadar oyunun içerisinde kaldı...Kafa kafaya futbol oynadı..

Ayrıca dün yaşanan bir Umut vakası vardı...Kim suçludur bilmem ama maçı etkilemiştir...Hocanın tercihlerini ve kafasındaki sistemi...Sıkıntılı bir gündü Şenol hoca için...Alnının akıyla bir takım çıkardı, aslanlar gibi mücadele etti oyuncularımız...Başta hocam olmak üzere hepsine teşekkür ederim...

cuneytunar
27.08.2010, 06:13
Hocam,
Burak daki ısrarında haklı çıktığını bu akşam gördüm ya artık bu takıma Aymanı geri getirsen sana gıkımı çıkarmam:)

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2010, 06:54
Sarı kartı vardı, bulunduğu mevki 2. sarıya müsait.Ceyhun da yapı itibarı ile savruk bir oyuncu...Kırmızı görmesin diye alındığını düşünüyorum...Kaldı ki o ara çok fazla pas hatası yapıyordu...

Yattara oyundan çok düşmüştü...Jaja ve Engin hazır olmadığından Alan'ı düşünmüştür...

Ayrıca kesin bir doğru yoktur..Kafanızda kurguladığınız her şey kesin doğru değildir...Hoca bunu yapmadı diye direk yüklenmenin alemi yok...Hoca belli tercihler yaptı, sonuçta takım 85 e kadar oyunun içerisinde kaldı...Kafa kafaya futbol oynadı..

Ayrıca dün yaşanan bir Umut vakası vardı...Kim suçludur bilmem ama maçı etkilemiştir...Hocanın tercihlerini ve kafasındaki sistemi...Sıkıntılı bir gündü Şenol hoca için...Alnının akıyla bir takım çıkardı, aslanlar gibi mücadele etti oyuncularımız...Başta hocam olmak üzere hepsine teşekkür ederim...

Evet yedek kulübesi iyi ve hazır değildi.. Ceyhunu çıkarması yanlıştı.. Yattara 70 den sonra çıkabilirdi.. Alan girdi de ne oldu?

Alan fener maçında ne yaptı? Alan orta sahası ve defansı fizik olarak üstün takımlara oynayamaz!

Salih Edip
27.08.2010, 07:28
Evet yedek kulübesi iyi ve hazır değildi.. Ceyhunu çıkarması yanlıştı.. Yattara 70 den sonra çıkabilirdi.. Alan girdi de ne oldu?

Alan fener maçında ne yaptı? Alan orta sahası ve defansı fizik olarak üstün takımlara oynayamaz!

Ceyhunu çıkarması nasıl yanlıştı ? ceyhun 2. yarı tamamen düştü oyundan üstelik sarı kartı da vardı ceyhunun çıkması gayet yerindeydi...

Alan fener maçında kötü oynamış olabilir de burak kaç maçtır kötü oynuyor ama bu maçta iyiydi. kimin nasıl oynayacağını tahmin edebilirsin belki ama 90 dk. oynandıktan sonra herşey farklı olabilir...

Muhalif
27.08.2010, 08:03
Şenol Hocam artık forumda bir muhalifin daha eksildi:) 3 sene evvel gelen Şenol Güneş ile şimdiki arasında dağlar var. Nasıl olmuş bilmiyorum ama Kore macerası Şenol Güneş'i inanılmaz değiştirmiş, geliştirmiş. Gerek maç içi hamleleri, gerek oyun kurgusu, gerek maç sonu açıklamaları ile süper bir Şenol Hoca var karşımızda. Şu andan itibaren kendisinin en büyük destekçilerindenim duyurulur:) Tebrikler hocam.

Uğurtan
27.08.2010, 08:20
Yahu Yattara top süremiyodu bi noktadan sonra topla yürüme eylemi gerçekleştiriyodu Liverpool sol beki önünde..

Fizik gücü yetersiz..

Fener maçında uzun süre de sahada kalmıştı..

Alabileceği hazır başka adamda yoktu..

Çemişgezeksporla oynamıyoruz takımla tek dakika oynamamış Jaja'yı mı oynatacaktı yarım saat boyunca..

Ne hocanın ne futbolcuların bir kabahati var.. Helal olsun hepsine ancak bu kadar diyebiliyorum..

Tek parantezim Umut'a.. Onu da kendi başlığında yazacağım..

sefatoyer
27.08.2010, 08:44
Şenol Hocam artık forumda bir muhalifin daha eksildi:) 3 sene evvel gelen Şenol Güneş ile şimdiki arasında dağlar var. Nasıl olmuş bilmiyorum ama Kore macerası Şenol Güneş'i inanılmaz değiştirmiş, geliştirmiş. Gerek maç içi hamleleri, gerek oyun kurgusu, gerek maç sonu açıklamaları ile süper bir Şenol Hoca var karşımızda. Şu andan itibaren kendisinin en büyük destekçilerindenim duyurulur:) Tebrikler hocam.
:alkış::alkış::alkış:

pazarkapılı
27.08.2010, 08:58
maç öncesi umut un kadro dısı bırakılmasını alkıslıyoruz....

Tatar Kemal
27.08.2010, 10:11
Şenol hocam sonsuz teşekkürler. şu takımı nerden alıp nerelere getirdin. inşallah 20 sene daha bu takımın başında kalırsın. manu için alex ferguson neyse sen de bizim için öylesin.

açıkça ifade ediyorum dünya üzerindeki en büyük Türk teknik direktör şenol güneştir. bu büyük değere sonuna kadar destek olmak zorundayız.

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2010, 10:40
Yattara iyi değildi ama çıkması gerekmiyordu.. Ceyhun sarı kartı vardı ama çıkmaması gerekti...
Burak yerine Barışı ortaya alıp, ceyhunu stoper bölgesine çekip maçı 1-0 devam ettirebilirdi.. Penaltılara kadar giderdi..

Fakat Şenol Güneş, akıllı adam vesselam turu geçsek sanki kupayı mı alacaktık ! Hayır..

Şampiyonluk daha önemliydi.. Alanzinho'nun oyuna girmesi Ceynun'un ve Yattara'nın çıkması açıkcası oyunu bırakmaktı..

Harun-61
27.08.2010, 10:43
Hocam,
hersey icin Tesekkürler...

Tarih yazabilirsin Bu Takim ile......Sampiyonluk istiyoruz.....

Gabric konusunda bi aciklama yaparsan cok hos olur.

.

ApoCaN28
27.08.2010, 11:13
Her Şey İçin Teşekkürler .

Daha Düne Kadar Bu Takım İki Pas Yapamıyordu .

Teşekkürler ve Bol Şans Hocam . . .

tslover
27.08.2010, 12:55
Hala burda teknik ve taktik açıdan şu dogruydu bu yanlıştı diyenler varya uyuz oluyorum.

muribbi
27.08.2010, 14:16
bu maçta oyunu hiç iyi etüd edemedin sayın hocam. golün er yada geç geleceği belliydi. özelliklede sağbek tarafından. sen ne yaptın hocam? sol kanadı -burak yılmaz ı sağa kaydırarak- adamın kucağına bırakıverdin. bunu görememek bize tura mal oldu.

Paksoy
27.08.2010, 14:58
Şenol hoca başmızda olduğu sürece iyi oynamaya mahkumuz,

ilhan
27.08.2010, 15:07
Şenol hoca bu takıma kaç transfer istedi? Bir elin parmak sayısını geçmez. Bizim zaten çok iyi bir kadromuz var. Alternatiflerimiz yok orası ayrı... Ersun Yanal'ın kurmuş olduğu bu kadro iskeleti o zamanda iyi oynuyordu. Ama çok sevdiğim Ersun Yanal'ın aşırı inatları vardı ve vazgeçmiyordu. Ama Şenol Güneş öyle değil. Maçların zorluk derecelerine göre kadro değiştiriyor. Elindeki malzemeyi iyi servis ediyor. Kadro genişliği çok fazla olmasa da eldeki kadroyu olabildiğince farklı varyasyonlarla oynatıyor.

Orta sahadaki Ceyhun, Colman ve Selçuk üçlüsü takım gibiler zaten. Şenol hoca da onların neler yapabileceğini bildiği için şablon orada başlıyor. Glowacki nokta transferiyle defans bloğunu sağlamlaştırdık zaten.

Yedek kulübesindeki futbolcuların sürekli hazır halde olması hocanın en büyük artılarından. Ama ben yinede kulübeye alternatif gerektiğini düşünüyorum. Mesela Sezer ve Ferhat'ı alternatif olarak göremiyorum. Onların yerinde onlardan çok fazla iyi olmasa da iyileri olsa yeterli olurdu.

Şenol hocanın bendeki kredisi sonsuz. Geçtiğimiz sezon bjk maçında çıkardığı kadro nedeniyle. :)

Eleştireceğim noktalarından birisi Colman'ı solda kullanması şimdilik. Çünkü o adam sola gidince orta saha düşüyor. Selçuk ve Ceyhun'a kalıyor bütün yük. Colman'da içeriye savruluyor genelde.

Jaja'yı da en kısa zamanda takıma monte edeceğini umuyorum.

Samet Yildirim
27.08.2010, 16:14
Senol Hocaya ve ekibine ve onun talebelerine helal olsun..tskler..

mehmets61
27.08.2010, 16:20
hocam birileri büyük bir iştahla senin ufak bir başarısız sonucunu bekliyor.onlar yine liverpool a elendigimizde ortaya ufaktan çıktılar.inşallah biz bunları aramızda eritecegiz.seni seviyorum hocam oynattıgın futbolu da.iyi ki bizim hocamızsın.

sessizkral_1
27.08.2010, 17:10
10 yıllık sözleşme yapılmalı.

mashal61
27.08.2010, 17:13
Ben böyle oynayan bir Trabzonspor hatırlamıyorum. Teşekkürler hocam.

Zeki Akyol
27.08.2010, 17:28
seni sevıyoruzzz hocam

AYYILDIZ
27.08.2010, 21:31
2 kupa v.s değil asıl önemli olan klüpte tek güvendiğimiz kişisin.Bundada şaşıracak birşey yok.Trabzonspor sensin.İnşallah hiç ayrılmazsın klüpten.Keşke 2005 yılında gelişinde sahip çıkabilselerdi de bu kadar yıl kaybetmeseydi Trabzonspor.Ancak benim isteğim Başkan olman.Başkan olup samimiyetsiz yönetimlerden kurtarman Trabzonspor'u

ölümüne61
27.08.2010, 22:21
eğer şenol hocayı bu seferde gönderirlerse hem adamı hamde şehiri takımdan soğutacaklar

xunutulmazx
27.08.2010, 22:41
şenol hoca gerçek imparator.futbol birazda görselliğiyle güzel oluyor..yani diyorumki hoca biraz fantaziye kaçsada, yatara ,alan, teo ve colman bir arada oynasalar ne güzel olur..

esra61
27.08.2010, 23:01
helal olsun.istikrardan yanayım...bizi biz gibi tanıyan şenol hocayı bırakmayalım hiçbir yere..........arkasında duralım, beklenen şampiyonluk gelecektir.......

mustafakaya
27.08.2010, 23:55
hatasız kul olmaz, eskiye göre çok iyi bir trabzonspor ama detaylarda hatalar. (gabriç in kazanılamaması,rotasyonlu oynayamamak, sonuçta liverpool maçında yorgun bir ikinci yarı) detaylar haftalar geçtikçe büyük sorun açmaz umarım

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 00:05
bütün ülke bizi ligin en iyi takımı olarak görüyor .teşekkürler şenol hocam...

mustafakaya
28.08.2010, 00:05
şimdi aklıma lazaroni, ziya doğan (ikinci dönemi), hugo broos falan geldi. aman hocam. sen bize bakma.

poetricus
28.08.2010, 00:17
Bende kimsenin sonsuz kredisi yoktur.

Şenol Hoca'ya gelince:
Çalıştığı yönetimin içinde "Cüceler Ülkesindeki Guliver" gibi görünüyor.

Ilelioglu
28.08.2010, 01:08
Helal olsun Hocam, böyle devam edin...!!!

:alkış::alkış:

Armağan Dere
28.08.2010, 01:31
Transfer çalışmalarının da sürdürüldüğünü belirten Özat, ''Trabzonspor'dan Gabriç'i sezon sonuna kadar kiraladık. Gabriç'in dışında bir stoper veya bir sağ bek alınırsa yeterli olabilir.

internetspor

takım bas bas sol açık bağırırken Gabriç'i kiralamak nasıl bir mantıktır biri bana anlatsın..sol açıkta Burak ile ne kadar oynayabiliriz...

Samet Yildirim
28.08.2010, 01:35
Gabric kiralanmasi dogru su an Trabzonsporda oynayabilecek kapazitesi yok. Kiralik gidip hazir geri dönmesi daha avantajlidir.

Şota, UEFA Avrupa Ligi'nde dün gece Liverpool'a 2-1 yenilerek elenen ve uzun yıllar formasını giydiği Trabzonspor'u nasıl bulduğu yönündeki bir soruya ise ''Şu an Türkiye'de gördüğüm en iyi savaşan, mücadele eden ve takım ruhuna sahip tek takım Trabzonspor. İlerleyen haftalarda ligde de bunu gösterecektir'' yanıtını verdi.

Fazla tartismaya gerek yok sanirim...

OZDEN61
28.08.2010, 01:36
şenol hocam, oynattığın oyun için, umut u takımda tuttuğun için teşekkür ederim...

Mustafa Yüksek
28.08.2010, 01:37
Gabriç konusunda kiralama formülü iyi bir tercih gibi duruyor...Eğer denildiği gibi 1 takviye yapılır, Umut rotasyondaki yerini kaybetmezse, bu sene o sene gibi duruyor...

poetricus
28.08.2010, 01:55
Şenol Hoca geldiği günden beri yönetimden çok daha sağduyulu davranıyor. Son örneği Umut hadisesindeki tavrı. Oynatmaya çalıştığı ve kısmen de oynatabildiği futbolu zaten beğeniyorum.

Bu takım neden kanatsız ya da çoğu maçta yarım, hatta çeyrek kanat oyuncusuyla oynamak zorunda?

Hoca oyuncu talep etmedi mi? Talep ettiği halde alınmadıysa "tek yetkili" muhabbeti de neyin nesidir?

SEDAT
28.08.2010, 03:02
- Şenol Hocam Kusura Bakmada Gabriç Konusundaki Soğukluğunuza Bi Anlam Veremedim , Biraz Daha Israrcı Olabilirdiniz..

tslover
28.08.2010, 12:33
Hocam büyüksün.Umut'u takımda tuttuğun,Teo'yu takıma kazandırdığın,aldıgımız 2 kupa ve oynadıgımız harika futbol için sana çok teşekkürler.

İlker ToSun
28.08.2010, 14:36
sol kanat açlığından, sol kanattan yenilen gollerden başımızın döndüğü şu dönemde gabriçi yok saymanın akla dayalı hiçbir izahı olamaz

mahmuter61
28.08.2010, 15:22
Umut olayında kesin HH nin biparmağı vardır hocayı arkadan vuruyorlar başkanın suçu yok hee tek suçu HH ye güvenmesi.

Tayfun
28.08.2010, 15:24
Jaja'yı antalya maçında 11'de başlatmasını bekliyorum.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 17:04
1972-1987 yılları arası Trabzonsporumuzun kalesini korumuş, kaptanlığını yapmış...

1976-1987 yılları arası Türk milli takımı formasını giymiş...

1988 yılında başladığı çalıştırıcılık hayatında Türk Milli takımını 2002 FIFA Dünya Kupası'nda üçüncü yapmış...

Geldiğinde herkesin "bir şey olmaz" dediği takıma Türkiye Kupası ve Süper Kupa kazandırmış...

Hepsini geçtim. Trabzon denilince güzel anlamda akla gelen ilk kişi o!

Şimdi bir oyuncuyu kiraladı diye sitem ediliyor kendisine. Sanki hafta içi antremanlarda hoca değil de biz vardık oyuncunun yanında. Sanki o, oyuncudan ne isteyeceğini bilmiyor. Sanki o, bile bile lades diyecek, Trabzonspor'un zararına iş yapacak...

Farz edelim, hatalı bir karar. O da insan, tek kusuru da Gabric'i kiralaması olsun (-ki hocanın kararını doğru buluyorum).

*

Geçen sezon ikinci yarısında Teofilo'yu ilk onbirde başlatmadığında "hani kendisi almıştı, niye oynatmıyor" deniliyordu. O günkü eleştirilerin sahipleri bugün Teofilo'yla ilgili söz etmiyorlar.

Gabric de öyle olur...

Çünkü biz, iyiliklere alışık değiliz!

Başarı elde ederiz, ertesi gün kriz yaratırız.

Sezona iyi başlarız, huzur işimize gelmez, o gitsin bu gelsinler başlar...

Ne çabuk unuttuk "Hüseyin gitsin, şampiyon oluruz” marşlarını...

Bugün Gabric savunulur, yarın Tayfun ıslıklanır, Burak beğenilmez...

Bu devran sürer gider…

*

Helal olsun Şenol Hoca'ya...

Bu kadar aksi ses çıkartabildiğine göre, verdiği karar yerindedir kanımca!