PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

BALKAN 06
08.03.2010, 12:04
Zamanında Yattara hakkında "Pabucumun yıldızı" "Sahtekar" diyerekten çemkirip duran tipler bile şu karambolde sinekten bir yağ çıkarabilir miyim ayağına gelip çizmelerime bulaşmaya başlamışlar:)

Her hafta kör değneğini bellercesine aynı şeyleri sayıp dökerek hocaya söv, başkana giydir, futbolcuyu yerin dibine sok, taraftara salla. Bunların hepsi serbest..

Daha sonra da utanmadan kalkıp buralarda kibarcık tavırlar takıl..

Çizmelerimin kibarcıkları..
sahtekar demedim iftira atma,papucumuzn yıldızı diye de sizin hüseyin çimşir hakkında kullandığınız cümleye atfen yazdım.
merak eden üşenmesin baksın yazdıklarıma 1 tane edebe-saygıya aykırı mesajım varmı.
neyse senle uğraşma derdinde değilim şahsınızın yivi seti kalmamış.
ben yöneticilerime sordum,sizin kıç ve basur muhabbeti etikmi diye cevap gelmedi...

Great White
08.03.2010, 12:15
Şöyle paçamızı biraz silkeleyip devam edelim. Malum iyice silkelemeden düşmüyor bu modeller:)

Hadi Şenol Hoca' nın oyunu okumak ve duruma göre acil hamleler yapabilmek adına bazı eksikleri olduğunu zaten hepimiz biliyoruz da bir de şu "korkaklık" ile ilgili işkembeden dolma bir takım mesnetsiz eleştiriler var ki hakikaten garip..

Yahu başında "Korkusuz" Denizli' nin olduğu Beşiktaş' ın iki hafta önce Kayseri' ye karşı çıkardığı kadroya bir bakalım..

Rüştü, İbrahim Toraman, İbrahim Kaş, Sivok, Ferrari, İbrahim Üzülmez, Fabian Ernst, Fink, Tello, Ekrem, Bobo..

Koyu olarak yazdığım isimlerin alayı defansif adamlar. Takımda ofansif olarak sınıflandırabileceğimiz bir Bobo var, biraz da Tello..

Oysa bizim G. Birliği karşısına çıkan kadromuza bir göz atalım..

Onur, Ömer, Egemen, Giray, Cale, Serkan, Colman, Selçuk, Alanzinho, Burak, Umut..

Colman, Alanzinho, Burak ve Umut gibi ofansif özellikte 4 oyuncu var kadroda. Ayrıca maç berabere seyrederken oyuna bir de Gabric dahil oluyor. Şimdi burada Ernst ve Fink' in bizdeki Selçuk ve Serkan' dan daha ofansif olduklarını da söyleyemeyiz sanırım..

Hadi bu eleştirilerde objektiflik yok, zeka yok, izan yok. Hepsini anladık da bari bir parça insaf olsun diye bekliyoruz ama o da hak getire..

Neyse uzun lafı kısası, kaleyi boş görenler için bol keseden sallamaya ve dönen tekere çaresizce çomak sokmaya devam:)

aurora
08.03.2010, 12:18
Bizim hatamız hep isimlere endeksli yorumlar yapmamız. Yani zamanı gelir Fetih Tekkeci olursunuz zamanı gelir Şenol Güneşçi olursunuz. Mesele Trabzonsporcu olamamamız. Şenol Güneş in karakterine kişiliğine kimse laf edemez o ayrı mesele ama 3 defa gidip 4.defa gelen bir Hocanın geçmişte hiçbir kritik maç alamaması hiç şampiyonluk yaşayamaması yorum değil bir gerçektir. Şimdi bunu söylediğiniz zaman hemen Şenol Güneş i savunma refleksi oluşuyor. Siz Şenol Güneşçimisiniz Trabzonsporcumusunuz ? Bizim amacımız Trabzonsporu Şampiyon gormekse bu hedefi gerçekleştiremeyen herkesi eleştirebiliriz. Sanki diğer Hocalar şampiyon yaptımı diyebilirsiniz ama Şenol Güneş 4 defa geldiği için şampiyon yapamama oranı diğer tüm hocaların 4 katıdır. Ama yok şampiyonluk hedefimiz değil derseniz Üç İstanbula Figüran oluruz arada sıradada şerefli bir ikincilik alırız diyorsanız o zaman haklısınız tabi. Ancak Büyük başarılar büyük düşüncelerle olur. Artı Şenol Güneşin koruma şemsiyesi her zaman rakiplerimiz Teknik Direktörlerinden daima fazla olmuştur. Hodri meydan işte lig işte takım yapsın bir defa şampiyon herkes sussun. 26 yıldır bekliyor bu taraftar ancak Şenol Hocaya öyle bir ekstradan koruma hissiyatı oluşmuş ki nerdeyse Şenol Hocayla Şampiyon olamassak hiç olmayalım diye düşünüldüğü gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Şucu bucu olmayalım Trabzonsporcu olalım. Keşke Şenol Hoca şampiyon yapsaydı da bunu Şenol Hocayla yaşasaydık ama olmadı.

Great White
08.03.2010, 12:23
İki hafta sonra oynanacak Galatasaray maçında GS' nin başına Şenol Hoca' yı, bizim başımıza da Rijkaard' ı koyarsak o makus talih bir anda değişebilir..

Alın size Şenol Hoca' nın kazandığı büyük bir maç daha. Bakın ne kadar kolay:)

Ama ben gene de umutluyum GS maçından, orası ayrı..

BALKAN 06
08.03.2010, 12:24
Şenol hocam seviyorum sizi,
bu ara da son maç ile ilgili eleştirilere de katılıyorum,
maç uzun süre berabere giderken daha cesur oyuncu değişiklikleri olabilirdi 1
bir de Teocan ı görmek istiyoruz 2
öküz altında tana aramaya gerek yok
hepsi bu...

İlker ToSun
08.03.2010, 13:40
şenol güneş'i savunan cenahın öncelikle cevaplaması gereken kocaman bir soru var. umarım bu soruya cevap verebilecek birisi çıkar. aşağıda sayacağım 5 durumdan birisinin varlığını kabul edecek veya bana benim unuttuğum ve yaşanan olalarla paralellik gösteren 6. bir mantıklı maddeyi sunabilecek biriyle bu konuyu tartışmak isterim. bu soruya cevap veremeyip konuyu saptırmaya kalkan boş adamlar çıkar ama temennim sorunun cevap bulması.

diğer bütün eleştirilecek yanlarını geçtim sadece tek bir konuda şenol güneş i ele alalım

Teofilo Gutierrez

bu transferin ardından yaşanan süreçle ilgili sadece şu ihtimaller var

1) şenol güneş teo'yu istemedi, ve kendi istemediği adamın bu takıma alınmasına engel olamayacak kadar da konumunun ağırlığından uzak ve ''aman canım ne olursa olsn yeterki ben bu koltukta kalayım'' diyen bir adam

2) şenol güneş teo'yu istemedi, yönetim menajerler aracılığıyla takımın parasını çaldı

3) şenol güneş teo'yu istemedi, yönetimin de almasına engel olamadı o yüzden de yönetime tavır olsun diye teo ya böyle davranıyor

4) şenol güneş teo'yu kendisi istedi ama şenol güneş futbolun f sinden nasibini almamış bir insan ve bir yeni transferin nasıl takıma kazandırılacağı hakkında hiçbir bilgisi yok

5) şenol güneş teo'yu kendisi istedi ama bu transferin işe yarayıp yaramayacağını hiç önemsemedi sadece bir transfer yapmış olmak için transfer yaptı veya bunun yapılmasına müsade etti.

dünyanın başka herhangi bir ''büyük'' takımında, takımın ''yeni golcüsü'' sıfatıyla alınan, eldeki santraforun golcü özelliklerinin yeterli olmadığı düşüncesiyle kulüp için yüksek de sayılabilecek bir maliyetle alınan ''golcü''nün takıma geldiğinden beri 1 maç bile 90 dk oynatılmamış olması durumu varsa, her ne kadar kötüye emsal olmaz ise de ben bunu bir emsal olarak göreceğim.

artık teo olayı trabzonspor için bitmiş ve parası çöpe yada kimi trabzonspor görevlilerinin cebine atılmıştır. en çok oynatılması ve kendisine güvenin gösterilmesi gerektiği zamanlarda dahi sahaya sürülmeyen teo nun artık ne kendine ne de hocasına güveni kalmamıştır. Az buçuk insan psikolojisinden nasibini almış herkes bunu anlar, yada psikoloji bilimiyle arası olmasa bile ıq su çift basamakları görebilmiş her insan bunu anlar.

ha unutmadan bu teofilo, fatih tekke ye sırt çevrilerek alınmış bir adam. fatih tekke yi bilmesem, ona sırt çevrilerek alınan futbolcudan bu kadar umutlu da olmayacam.

bir de ne kadar doğru bilinmez ama başkanımız çıkıp ''şota tavsiye etti'' dedi. Şota nın tavsiye ettiği bir forvetin bizim şu yeteneksizler mangası takımımızda kendine hiç yer bulamıyor olması da ayrı bir soru işareti.

bu arada söylediğim 5 maddeye cevap veremeyecek ama mesajımı alıntılamayı yada dolaylı yoldan laf atmayı ihmal etmeyecek beyin(siz)lerin de işine yarayacak cımbızla çekilebilecek cümleler de yazdım işleri kolay olsun da konuyu saptırsınlar diye :)

Mollasalihoğlu
08.03.2010, 13:54
Şöyle paçamızı biraz silkeleyip devam edelim. Malum iyice silkelemeden düşmüyor bu modeller:)

Hadi Şenol Hoca' nın oyunu okumak ve duruma göre acil hamleler yapabilmek adına bazı eksikleri olduğunu zaten hepimiz biliyoruz da bir de şu "korkaklık" ile ilgili işkembeden dolma bir takım mesnetsiz eleştiriler var ki hakikaten garip..

Yahu başında "Korkusuz" Denizli' nin olduğu Beşiktaş' ın iki hafta önce Kayseri' ye karşı çıkardığı kadroya bir bakalım..

Rüştü, İbrahim Toraman, İbrahim Kaş, Sivok, Ferrari, İbrahim Üzülmez, Fabian Ernst, Fink, Tello, Ekrem, Bobo..

Koyu olarak yazdığım isimlerin alayı defansif adamlar. Takımda ofansif olarak sınıflandırabileceğimiz bir Bobo var, biraz da Tello..

Oysa bizim G. Birliği karşısına çıkan kadromuza bir göz atalım..

Onur, Ömer, Egemen, Giray, Cale, Serkan, Colman, Selçuk, Alanzinho, Burak, Umut..

Colman, Alanzinho, Burak ve Umut gibi ofansif özellikte 4 oyuncu var kadroda. Ayrıca maç berabere seyrederken oyuna bir de Gabric dahil oluyor. Şimdi burada Ernst ve Fink' in bizdeki Selçuk ve Serkan' dan daha ofansif olduklarını da söyleyemeyiz sanırım..

Hadi bu eleştirilerde objektiflik yok, zeka yok, izan yok. Hepsini anladık da bari bir parça insaf olsun diye bekliyoruz ama o da hak getire..

Neyse uzun lafı kısası, kaleyi boş görenler için bol keseden sallamaya ve dönen tekere çaresizce çomak sokmaya devam:)

Hüseyin, Szymek, Gökdeniz, Yattara, M.Yılmaz, F.Tekke şeklinde oynatıyordu bir dönemlerde de..

ilhan
08.03.2010, 14:38
Szymek, Gökdeniz, Yattara, F.Tekke

Ahhh, ahhhh.:o:o:o:o

TheCrow
08.03.2010, 14:43
şenol güneş'i savunan cenahın öncelikle cevaplaması gereken kocaman bir soru var. umarım bu soruya cevap verebilecek birisi çıkar. aşağıda sayacağım 5 durumdan birisinin varlığını kabul edecek veya bana benim unuttuğum ve yaşanan olalarla paralellik gösteren 6. bir mantıklı maddeyi sunabilecek biriyle bu konuyu tartışmak isterim. bu soruya cevap veremeyip konuyu saptırmaya kalkan boş adamlar çıkar ama temennim sorunun cevap bulması.

diğer bütün eleştirilecek yanlarını geçtim sadece tek bir konuda şenol güneş i ele alalım

Teofilo Gutierrez

bu transferin ardından yaşanan süreçle ilgili sadece şu ihtimaller var

1) şenol güneş teo'yu istemedi, ve kendi istemediği adamın bu takıma alınmasına engel olamayacak kadar da konumunun ağırlığından uzak ve ''aman canım ne olursa olsn yeterki ben bu koltukta kalayım'' diyen bir adam

2) şenol güneş teo'yu istemedi, yönetim menajerler aracılığıyla takımın parasını çaldı

3) şenol güneş teo'yu istemedi, yönetimin de almasına engel olamadı o yüzden de yönetime tavır olsun diye teo ya böyle davranıyor

4) şenol güneş teo'yu kendisi istedi ama şenol güneş futbolun f sinden nasibini almamış bir insan ve bir yeni transferin nasıl takıma kazandırılacağı hakkında hiçbir bilgisi yok

5) şenol güneş teo'yu kendisi istedi ama bu transferin işe yarayıp yaramayacağını hiç önemsemedi sadece bir transfer yapmış olmak için transfer yaptı veya bunun yapılmasına müsade etti.

dünyanın başka herhangi bir ''büyük'' takımında, takımın ''yeni golcüsü'' sıfatıyla alınan, eldeki santraforun golcü özelliklerinin yeterli olmadığı düşüncesiyle kulüp için yüksek de sayılabilecek bir maliyetle alınan ''golcü''nün takıma geldiğinden beri 1 maç bile 90 dk oynatılmamış olması durumu varsa, her ne kadar kötüye emsal olmaz ise de ben bunu bir emsal olarak göreceğim.

artık teo olayı trabzonspor için bitmiş ve parası çöpe yada kimi trabzonspor görevlilerinin cebine atılmıştır. en çok oynatılması ve kendisine güvenin gösterilmesi gerektiği zamanlarda dahi sahaya sürülmeyen teo nun artık ne kendine ne de hocasına güveni kalmamıştır. Az buçuk insan psikolojisinden nasibini almış herkes bunu anlar, yada psikoloji bilimiyle arası olmasa bile ıq su çift basamakları görebilmiş her insan bunu anlar.

ha unutmadan bu teofilo, fatih tekke ye sırt çevrilerek alınmış bir adam. fatih tekke yi bilmesem, ona sırt çevrilerek alınan futbolcudan bu kadar umutlu da olmayacam.

bir de ne kadar doğru bilinmez ama başkanımız çıkıp ''şota tavsiye etti'' dedi. Şota nın tavsiye ettiği bir forvetin bizim şu yeteneksizler mangası takımımızda kendine hiç yer bulamıyor olması da ayrı bir soru işareti.

bu arada söylediğim 5 maddeye cevap veremeyecek ama mesajımı alıntılamayı yada dolaylı yoldan laf atmayı ihmal etmeyecek beyin(siz)lerin de işine yarayacak cımbızla çekilebilecek cümleler de yazdım işleri kolay olsun da konuyu saptırsınlar diye :)

Benim düşüncem,
Şenol Güneş Gutierrez'i daha önce hiç seyretmedi ve tanımıyordu. Ancak, takımın bir forvete ihtiyacı olduğunu ve bu oyuncunun da tavsiye üzerine alınmasının düşünüldüğünü biliyordu. Transferine onay verdi. Antrenmanlardaki izlenimlerine göre henüz hazır olmadığını düşündüğü için de bugüne kadar ilk 11'de başlatmadı. Şu zamanda takımın kazanmasının daha önemli olduğunu düşündüğü için de hazır olana kadar ilk 11'de başlatmayacak.

sessizkral_1
08.03.2010, 14:48
Şu konumda şu noktada takımın şu mücadelesi şu oyunu (son maç hariç) şu skorlar şu kenetlenme ve uzun vadeli ilkkez ciddi planlamalar varken Şenol hocayı bırakın eleştirmeyi bu takımın hocası olamaz diyenleri Allaha Havale Ediyorum.

İlker ToSun
08.03.2010, 18:57
Benim düşüncem,
Şenol Güneş Gutierrez'i daha önce hiç seyretmedi ve tanımıyordu. Ancak, takımın bir forvete ihtiyacı olduğunu ve bu oyuncunun da tavsiye üzerine alınmasının düşünüldüğünü biliyordu. Transferine onay verdi. Antrenmanlardaki izlenimlerine göre henüz hazır olmadığını düşündüğü için de bugüne kadar ilk 11'de başlatmadı. Şu zamanda takımın kazanmasının daha önemli olduğunu düşündüğü için de hazır olana kadar ilk 11'de başlatmayacak.

teşekkürler

Samet Yildirim
08.03.2010, 19:02
Son macta Ünal Karaman yedek kulübesinde yoktu. Bugünde turgut kural yaptirmis idmani. Ünal Karamana ne oldu acaba ?

Birtan Karaman
08.03.2010, 19:20
Gençlerbirliği Maçında Oyuncu Değişikliklerinde Saçmaladın Hocam.

sessizkral_1
08.03.2010, 19:26
Gençlerbirliği Maçında Oyuncu Değişikliklerinde Saçmaladın Hocam.

kimi çıkarıp kimi almalıydı ?

ceserdar
08.03.2010, 19:52
Benim içimde Şenol Hoca geldikten sonraki her maçta bir iç huzuru beliriyor. 5 tane yesek bile aman hocam senin şeyin sağolsun diyecek kadar bir iç huzur. İçinde böyle bir huzur barındıran başka kimler var?

Birtan Karaman
08.03.2010, 20:47
kimi çıkarıp kimi almalıydı ?
Burak - Ceyhun Değişikliği O Skor Durumunda iken Saçmalık bence.

2.Yarı Başında Alanzinho'nun Yerine Colmanın Çıkması'da Hata.

Alanzinho Yetenekli Bunu Biliyor Herkes Farkında Ama Rakibine Göre Bazı Maçlar'da Resmen 1 Adam Eksik Başlıyoruz Alan'ın Fiziği Sebebi İle.

Colman ise Ölüsü bile 1 Pas Verip Hücum Oyuncumuzu Gol Pozisyonuna Sokabiliyor.

Alanzinho ile İlgili Söylediklerim'de Son Haftalarda ki Formsuzluğu'da bir Etken Tabi.

Alanzinho - Gabric Değişikliği ile Başlasaydık 2.Yarıya Daha Farklı Şeyler İzleyebilirdik Ama Kazandık Sonuçta , Geriye Bakmanın Anlamı Yok.

Hocamızın Yeteneklerine'de Bi Ladfım Yok Kendisine İnanıp Güvenenlerdenim Sadece Hatalar'dan Ders Çıkarmalıyız. :)

Great White
08.03.2010, 23:38
Bu akşam Eskişehir' e 2-1 kaybeden "yıldızlar topluluğu" GS' nin dünya markası
hocası Rijkaard' ın yaptığı oyuncu değişikliklerini Şenol Hoca yapmış olsa kimbilir ne hezeyanlar duyardık buralarda..

Takımın gole ihtiyacı varken son on dakikada yapılan müdahale şu. Çıkan oyuncu Ayhan, giren oyuncu Mustafa Sarp. Neticede takım da mağlup..

Şenol Hoca ise oyuna sonradan müdahale ettikten sonra 2 gol daha atarak kazanmış olmasına rağmen hala birilerinin gözüne girecek. Gerçi ne gereği varsa:)

Emirhan Makul
08.03.2010, 23:45
Ama Soner Abi Mustafa Sarp topla birlikte ileri çıkan , uzun atışlarda kafa ile gol arayan bir futbolcu rejkard'da onu öyle kullanıyor normalde bu yüzden onu oyuna soktu diye düşündüm.

Uğurtan
08.03.2010, 23:46
Bu akşam Eskişehir' e 2-1 kaybeden "yıldızlar topluluğu" GS' nin dünya markası
hocası Rijkaard' ın yaptığı oyuncu değişikliklerini Şenol Hoca yapmış olsa kimbilir ne hezeyanlar duyardık buralarda..

Takımın gole ihtiyacı varken son on dakikada yapılan müdahale şu. Çıkan oyuncu Ayhan, giren oyuncu Mustafa Sarp. Neticede takım da mağlup..

Şenol Hoca ise oyuna sonradan müdahale ettikten sonra 2 gol daha atarak kazanmış olmasına rağmen hala birilerinin gözüne girecek. Gerçi ne gereği varsa:)

Soner abi harikasın..

Sen bu başlıktasın diye ben müdahale gereği duymuyorum bilesin..

:D

Great White
08.03.2010, 23:52
Rijkaard Mustafa Sarp' ı oyuna sokarken boyundan, hava hakimiyetinden faydalanmayı düşünüyor da Şenol Hoca Ceyhun' u sahaya sürerken etinden, sütünden mi faydalanmayı umuyordu acep?

Tabii ki Rjkaard' ın da mantığı kendince doğrudur. Tıpkı Ceyhun-Colman değişikliğinden beklenen performansta olduğu gibi..

DNA-TS
08.03.2010, 23:59
........................

Great White
09.03.2010, 00:05
Demek ki bizim doktorlar bir futbolcu için "Sezonu kapadı" teşhisi koyduğunda hayati tehlike söz konusu demektir..

OLCAY ÇAKIR
09.03.2010, 00:09
3 hafta mı:) ?

Uğurtan
09.03.2010, 00:10
3 hafta mı:) ?

Bu konuyu çok iyi hatırlıyorum sezonu kapattığı söylenmişti..

Bu sebeple devre arası stoper alma girişiminde bile bulunmuştuk..

Song da olmayacak bir süre diye..

OLCAY ÇAKIR
09.03.2010, 00:14
Adamın çapraz bağları kopmadı mı zaten?

Bağ kopmalarında kimsenin bize süre vermesine gerek yok artık diye düşünüyorum...:)

Osman Yavuz
09.03.2010, 00:14
Son macta Ünal Karaman yedek kulübesinde yoktu. Bugünde turgut kural yaptirmis idmani. Ünal Karamana ne oldu acaba ?
Ünal hoca kamp yeri bakmaya gitmiş.Hani aynı zamanda kendisi Sportif Direktörümüz oluyor ya.:)

DNA-TS
09.03.2010, 00:19
27 Aralık 2009, Pazar
Tayfun'un gözü formada

Trabzonspor'un başarılı oyuncusu Tayfun Cora sakatlığıın tamamen atlattı ve gözünü formaya dikti.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm823876.jpg
Tecrübeli oyuncu, takımdaki rekabetin başarıyı arttıracağına dikkat çekip, “Devre arası kampında çalışarak tekrar formama kavuşmayı istiyorum. İyi bir takımız ve bulunduğumuz yeri haketmiyoruz” dedi.

TEKZİP
ben en son bu haberde kalmıştım ama yazılanlardan sonra tekrar baktım devre arası kampında sakatlanmış.ligtv sitesinden flaş haber olarak geçilmiş kamuaoyundan özür diliyorum:)

Terzioğlu
09.03.2010, 00:21
* Futbolcular şu anda sizin gözünüzde bir yarış içerisinde mi? Yani aslında gelecek sezonun kadrosunu mu şekillendiriyorsunuz ?
"Şu anda Yattara ve Tayfun sakat. Tayfun'un bu sezon dönmesi zor ama Yattara belki son dönemde aramıza katılabilir. Şu anki kadrom yeterli. Ama gelecek sezon değişebilir. Futbolcuların bu sezonki performansları gelecek sezonki kaderlerini tabi ki etkileyecektir. Ama sadece oyunları değil davranışları, takımı taşımaları, sevmeleri ve büyütmeleri gerekir. Bunların hepsi benim için önemli. Bu yarışa devam ettiğimiz zaman yarıda kalmak istemiyorum."

az önce öteki başlıkta hocamızın röportajı vardı ordan bi alıntı yapayım dedim.tayfun için sezonu büyük ihtimal kapadı dedi. hani bu adam sakatlandığında 3 haftaya sahalara döner denilmişti.sorun nerden kaynaklanıyor oyuncudan mı yoksa kulüp doktorlarından mı?
Bu konuda bir yanlisin var. Capraz baglari kopan bir adamin 3 hafta sonra sahalara dönmesi imkansizinda ötesinde bir ihtimal. Bu tip sakatliklarda minimum sakatlik süresi 5-6 aydir.

OLCAY ÇAKIR
09.03.2010, 00:21
Kamuoyu seni seviyor, özre gerek yok DNA TS, Senin DNA'n yeter:)

Erdal
09.03.2010, 08:50
Rijkaard Mustafa Sarp' ı oyuna sokarken boyundan, hava hakimiyetinden faydalanmayı düşünüyor da Şenol Hoca Ceyhun' u sahaya sürerken etinden, sütünden mi faydalanmayı umuyordu acep?

Tabii ki Rjkaard' ın da mantığı kendince doğrudur. Tıpkı Ceyhun-Colman değişikliğinden beklenen performansta olduğu gibi..

Soner, seni hem sever hem kızardım....Bu aralar sadece seviyorum :)....

Saha içini bilmem arkadaş...Ancak saha dışında acayip karizmatik bir hocamız var...Dün gazetenin ödül töreninde görmeliydiniz Şenol hoca yı...

stormtiger61
09.03.2010, 09:37
Hocam insallah Es-Es vs GS macini izlemissindir. Cunku bir derbi daha kaybetmek istemiyoruz. Bu gs maci kesinlikle kazanilmalidir. Eger Es Es rahatlikla gs yi yeniyorsa biz neden yenmeyelim ki? Umarim korkarak sahaya cikmayiz. Cunku son senelerde derbi maclarda bu bizde var ne yazik ki. Ozellikle derbi maclarda gozle gorulur bir urkekligin var hocam umarim bu macta bunu ustunden atarsin.

Ahmet Başkaya
09.03.2010, 12:38
Şenol Hocam güven sonsuz ...

muribbi
09.03.2010, 13:11
gençler maçıyla ilgili hocayı eleştirmek istiyorum.
evet ikinci devre gençler bizi ezdi. colmanın çıkmasında hemfikir olabiliriz ama oyunu bizde tutan iki oyuncudan biri eksildiğinde yerine bir yenisi girmelidir. kanata yeni oyuncu almak daha etkili olacağımız anlamına gelmez ki gelmedide. orta sahayı sadece selçuka bırakıp tekrar oyunu burdan kurmak bence saçmalık. artık kanatlardan gitmemiz gerekirdi ve oyuna ortasahadan girmek anlamsızdı. gençler bu noktada üstünlüğü tamamıyla ele geçirip maçı alabilecek noktaya geldi. nitekim oyuna girmesi gereken badurdu. çıkması gerkende alanzinho.

Great White
09.03.2010, 13:20
Biten maçın ardından onlarca farklı fikirler atılabilir ortaya. Dünyanın en kolay işidir bu. Nasılsa doğruluğunu ispat edebilme şansın olmayacağı gibi bu türden söylemlerin çürütülme imkanı da yok. Hal böyle olunca salla sallayabildiğin kadar..

Hala tutup da "Alanzinho çıkmalıydı" şeklinde konuşanlar var. Alanzinho çıksaydı ne olurdu hiçbirimiz bilmiyoruz. Belki yenilirdik, belki gene bir şekilde galip gelirdik. Aramızda müneccim falan yoksa asla kesin bir şey söyleyemez..

Ama net olarak bildiğimiz bir şey var ki o kesin. Alanzinho oyundan çıkmış olsaydı ikinci golümüzde o koşuyu yapamayacak, stoperleri bozmayacak, Gabric ise o bomboş vuruş imkanına kavuşamayacaktı. Tek başına yarattığı üçüncü gol ise hiç olmayacaktı..

Alın size sapına kadar gerçek bir yorum:)

Mollasalihoğlu
09.03.2010, 13:28
Bazen körlere yol göstermek gerek. :)

muribbi
09.03.2010, 13:44
Biten maçın ardından onlarca farklı fikirler atılabilir ortaya. Dünyanın en kolay işidir bu. Nasılsa doğruluğunu ispat edebilme şansın olmayacağı gibi bu türden söylemlerin çürütülme imkanı da yok. Hal böyle olunca salla sallayabildiğin kadar..

Hala tutup da "Alanzinho çıkmalıydı" şeklinde konuşanlar var. Alanzinho çıksaydı ne olurdu hiçbirimiz bilmiyoruz. Belki yenilirdik, belki gene bir şekilde galip gelirdik. Aramızda müneccim falan yoksa asla kesin bir şey söyleyemez..

Ama net olarak bildiğimiz bir şey var ki o kesin. Alanzinho oyundan çıkmış olsaydı ikinci golümüzde o koşuyu yapamayacak, stoperleri bozmayacak, Gabric ise o bomboş vuruş imkanına kavuşamayacaktı. Tek başına yarattığı üçüncü gol ise hiç olmayacaktı..

Alın size sapına kadar gerçek bir yorum:)

ben senin gibi skor yorumu yapmam. ve sende yapma bence.

oynanan oyunu dikkate alırsak gençler bizi ezdi geçti. bunuda ortasahasıyla yaptı. hani güneşin iyice boşaltıp gençlere teslim ettiği orta saha.

ve girdikleri pozisyonlardan herhangi birini gol yapsalardı veya penaltıları verilseydi ne diyecektin? merak ettim. eminim bu kezde alanzinho neden oyunda diye kızacaktın.

ugurozturk
09.03.2010, 14:24

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Keramettin
09.03.2010, 14:30
Güveniyorum Şenol Hoca'ya :D

bordox
09.03.2010, 14:31
Alanzinho'yu çıkaramaz Şenol Güneş,çünkü olaya teknik direktör olarak bakmıyor,Trabzonspor'un geleceğini kurtaracak kişi gözüyle bakıyor.4 milyon Avro verilen birisi bir şekilde hazır tutulmalı ve bizim gibi enayi bir kulüp bulunup satılmalı.
Başka mantıklı açıklaması yok.
Adam Umut'un Burak'a verdiği pası veremiyor.
Serkan'ın 90.dakikada taşıdığı topu taşıyamıyor.
Gabriç gibi pozisyon alıp,nokta vuruş yapamıyor
Ama 4 milyon Avro verildi oyanamalı.

miaksoy
10.03.2010, 00:19
Alanzinho'yu çıkaramaz Şenol Güneş,çünkü olaya teknik direktör olarak bakmıyor,Trabzonspor'un geleceğini kurtaracak kişi gözüyle bakıyor.4 milyon Avro verilen birisi bir şekilde hazır tutulmalı ve bizim gibi enayi bir kulüp bulunup satılmalı.
Başka mantıklı açıklaması yok.
Adam Umut'un Burak'a verdiği pası veremiyor.
Serkan'ın 90.dakikada taşıdığı topu taşıyamıyor.
Gabriç gibi pozisyon alıp,nokta vuruş yapamıyor
Ama 4 milyon Avro verildi oyanamalı.

Umarim, Senol hocam , sizin futbol anlayisinizdakilerin etkisinde kalip ta Hugo'nun yaptigi hataya dusmez. Bu kafa ile ne uzariz ne kisaliriz ,sadece siradanlasiriz. Macin sadece gollerini izleyerek yorum yapmissiniz anlasilan. Alanzinho Burak'i ilk 10 dakikada iki kere topla bulusturdu. 91.dakikada topu rakip sahaya tasiyip ucuncu golde atagi surukleyen de Alanzinho'dan baskasi degildi.

stormtiger61
10.03.2010, 08:37
Arkadaslar bu mac takimimiz hangi formasyon ile cikmalidir. Bu konudaki goruslerinizi yazarmisiniz lutfen?

Adem Erdoğan
10.03.2010, 09:37
Arkadaslar bu mac takimimiz hangi formasyon ile cikmalidir. Bu konudaki goruslerinizi yazarmisiniz lutfen?

çubuklu formasyon ile çıkmalıdır.

stormtiger61
10.03.2010, 10:52
çubuklu formasyon ile çıkmalıdır.

Topragim lutfen dalga gecmeyelim. Anladin sen onun hangi formasyon oldugunu aslinda? 4-4-2 mi 3-4-3 mu, 3-5-2 mi yani?

Armağan Dere
10.03.2010, 13:57
İşte kayıp yıldızlar!
Güneş, kötüleri gizlemeye çalışıyor ama aslında şifrelerle açıklıyor. Deneyimli hoca her maç sonrası 'iyileri' sıralıyor, onların adı geçmiyor. Haliyle Trabzon'da hayâl kırıklığı yaratanlar da ortaya çıkıyor. Notu kırıklar; Selçuk, Colman, Teo ve son olarak Alanzinho

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm909888.jpg
Maçlar bitiyor, her teknik patron gibi Şenol Güneş de soluğu medyanın karşısında alıyor... Her iyi ve kötü oyundan sonra haliyle performanslar soruluyor; deneyimli hocanın yanıtı ise pek değişmiyor. Çünkü genelde hassas, oyuncularını direkt olarak hedef göstermekten kaçınıyor, kötüleri değil, sahanın iyilerini sayıyor. Bu tablo birkaç kez tekrarlanınca da aslında ‘kötü’ olarak kimleri nitelediği ortaya çıkıyor. Tabi ki bazı futbolcuların form düşüklüğünü gözlemlemek için kahin olmaya ya da illa ki Şenol Güneş’ten duymaya gerek yok ama kendisinin tespitleri son haftalardaki tutukluğun da gerekçeleri olarak kabul edilebilir.

Kilit oyuncu Selçuk
Trabzonspor’un orta sahasında Selçuk İnan ‘kilit’ rol oynuyor. Çünkü onun performansı sadece kendisini değil, birçok takım arkadaşını da birinci dereceden etkiliyor. Yükü hayli ağır genç futbolcunun yanında artık savunma özelliği yüksek sadece Serkan var... Diğer isimler, Alanzinho da, Gabriç de, Burak da, Colman da, Engin de önce ‘hücum’ özelliği ile sivrilen isimler. Hiçbirinden önce ‘savunmasını’ beklemek mümkün değil. Hal böyle olunca, Serkan da mevkisi icabı zaman zaman uzak kalınca Selçuk’un savunma önceliğine yönelmekten hücuma katkısı zayıflıyor. Ne o eski uzun toplarını kullanabiliyor, ne top Trabzon’da iken Colman’ı, Alanzinho’yu rahatlatacak zindelikte kalabiliyor.

Doğal düşüş de etkili
Şimdi Bursa’da oynayan Hüseyin ile geçen sezon yan yana iken çok daha başka bir Selçuk izlememizin sebebi Hüseyin’in onun savunma yönüne katkı yapıp Selçuk’u öne çıkarıyordu. Selçuk’un daha fazla güçlenmesi, hücuma katkı yapması, bu bölgedeki arkadaşlarının onun yükünü hafifletmesine bağlı. Bir başka düşüşteki yıldız Colman ise sert markajdan kaynaklı bir tutukluk yaşıyor. Selçuk’un durumundan etkilense de kronik bir Güney Amerikalı hastalığı olan istikrarsızlık arada bir kapısını çalıyor.

Tedaviye yanıt veremedi!
Serbest adam gömleğinin çok yakıştığı Alanzinho da Burak’ın, o yoksa Teo’nun terfisiyle ikinci değil, üçüncü gol alternatifi olup daha çok forvet arkasında kalınca durdu. Zaman zaman dalışları, dikine çıkışları oluyor ama etkisi azaldı. Artık eskiye oranla daha az süre bulması ‘Güneş sisteminde’ kendisine yeni bir yer arandığının işareti. Performansları kıpırdandığında Trabzon’u başka bir kimliğe büründüren bu üçlüye oranla Teofilo’nun durumu daha vahim. Güneş onun için özel maç yaptırıp gol bile attırdı ama gelen bilgiler hala Kolombiyalı’nın ‘istenen’, ‘bilinen’ ve ‘lanse edilen’ durumundan uzak olduğu yönünde.

Frikik hatırlayan var mı?
Trabzon’da bir başka sıkıntı ise takımın net bir frikikçisinin olmaması. Arjantinli var, Brezilyalı var, teknik kapasitesi yüksek yerliler var ama Trabzonspor’un şık bir frikik golünü hatırlayan yoktur. Şenol Güneş’in bu konunun üzerinde durduğunu biliyor, bu yönde gelişmeleri dikkatle izliyoruz.

Serhat Demirtaş / sdemirtas@fanatik.com.tr

tslover
11.03.2010, 15:53
Şenol Hoca'yı çok severim inş hep takımda kalır ama sanıyorum yabancılara karşı bir önyargısı var ve bunu bütün yurtdışı deneyimine rağmen kıramamış durumda.
Silva,Song,Gabriç ve Teo'nun durumları malum.Ve son olarak Colman ve Cale'nin durumları.Şenol Hoca başarısız olursa ki inş olmaz yerlilere ve hatta yerlinin yerlisine verdiği bu anlamsız değerden dolayı olacaktır.2010 yılında TS'yi yerli oyunculara mahkum etmek düşünülemez.Umarım yanılıyorumdur ama içimde çok güçlü bir his var bu konuda.

Keramettin
11.03.2010, 16:01
Teo'yu kesin döndürmeliyiz

Külünkoğlu
11.03.2010, 16:03
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde teknik direktör Şenol Güneş (http://www.milliyet.com.tr/index/Senol%20Gunes) yönetiminde Gaziantepspor maçının son antrenmanını gerçekleştiren ve akşam saatlerinde Gaziantep (http://www.milliyet.com.tr/index/Gaziantep)’e gidecek olan bordo-mavili takımda sürpriz şekilde Colman ve Cale kadroya alınmadı.

Milliyet

////////////////////

Şenol Hocam özellikle Cale konusunda bravo diyorum size,
Siz bu işi biliyorsunuz.:alkış:

halil ibo
11.03.2010, 16:11
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde teknik direktör Şenol Güneş (http://www.milliyet.com.tr/index/Senol%20Gunes) yönetiminde Gaziantepspor maçının son antrenmanını gerçekleştiren ve akşam saatlerinde Gaziantep (http://www.milliyet.com.tr/index/Gaziantep)’e gidecek olan bordo-mavili takımda sürpriz şekilde Colman ve Cale kadroya alınmadı.

Milliyet

////////////////////

Şenol Hocam özellikle Cale konusunda bravo diyorum size,
Siz bu işi biliyorsunuz.:alkış:

Sevgili Metin,cümlen biraz maksadını aştı herhalde : ''Siz bu işi biliyorsunuz'' ! Kanaatimce ağır oldu.
Eğer tecahül-i arif yapmadıysan.

TheCrow
11.03.2010, 16:28
gs maçının kadrosu açıklanınca ak koyun kara koyun ortaya çıkar...

Great White
11.03.2010, 16:35
Haftalardır "Kadroda rotasyon yapmıyor" diye diye adamı gaza getirdiniz. Alın size rotasyon:D

Şaka bir yana Cale' nin kesik yemesine pek şaşırmadım da (gerçi Ferhat ne derece farkındalık yaratacak ondan da emin değilim) Colman' ın hem de kadro dışı kalması biraz iddialı ve radikal bir hamle olmuş. Her ne kadar son haftalarda formsuzluğu had safhaya gelmiş olsa da şu ligin açık ara uzak mesafeli en isabetli paslarını atabilen oyuncusudur Colman..

Umarım bu kesiği usulünce adamları incitmeden yapmıştır Şenol Hoca..

TheCrow
11.03.2010, 16:44
Bazılarımız Cale'nin bırakılmasını anlayamamış bazılarımız ise Colman'ın , bazılarımız ikisinin de :)
Amaç ya dinlendirmedir gs maçı için, ya da satılacaklardır. İkisinin arası bir olay olduğunu zannetmiyorum.

socrates
11.03.2010, 17:40
cesaretin ve tavizsiz olacağını gösterdiğin için tebrikler hocam
:alkış:

Samet Berber
11.03.2010, 19:10
Yahu böyle rotasyon mu olur !

Trabzon'da bırakmak ne oluyor !

Alırsın kadroya yedek bekletirsin adam zaten istisnasız her maç dk 60'ta oyundan alınıyor bir de böyle 18'e almıyorsun Hocam !

Colman'ın ölüsü oynar bu takımda , çünkü alternatifi yok !

Tolunay Abdioğlu
11.03.2010, 19:11
Formsuz olan kadro dışı kalacak.Bu belli bir gerçek.

Bunların olması lazım.Herkes yerinin garanti olmadığını görsün ve daha fazla çalışsın.

el_conquistador
11.03.2010, 19:30
Colman'ın ölüsü oynar bu takımda , çünkü alternatifi yok !

Demekki hoca böyle düsünmüyor...

hamucera
11.03.2010, 19:50
Hoca bir kaç hafta önce dile getirmişti, iyi olmayan başaramayan ile yollar ayrılır, ama bu kadroya alınmama başarısız oldukları veya yollar ayrılacağı anlamına gelmez,

Hoca öyle uygun görmüş saygı duymak gerekir

İlker ToSun
11.03.2010, 20:35
yeryüzündeki teknik direktörlerin %90 ı "futbol zekası" kendinden fazla oyuncuları sevmez ve onları kendisine bir kompleks vesilesi yapar.

bu tip teknik direktörlerin en büyük aşkları teknik kapasitesi zayıf koşuculardır, kaleye arkası dönük rakibe gidip kalenin 50 metre uzağında faul yapanlardır.

geri kalan %10 luk dilim ise komplekssiz büyük teknik adamları oluşturur.

%90 lık dilimin güzde temsilcilerinden şenol güneş de kendisine yakışan kararları almıştır.

ama şu an yanımda olsa ona sormak isterdim

"hocam umut un yaptığı neyi colman yapmadı ki, colman kadro dışı kaldı. yada bir başka deyişle mevkisinin hakkını umut kadar veremedi de mi colman kadro dışı ama umut kadroda"

miaksoy
11.03.2010, 20:54
Oynatip oynatmamak elbette teknik direktorun verecegi bir karar ama , takim ve birliktelik ruhunun pekistirilmesi bakimindan Colman ve Cale kadroda olmaliydilar bence.

Halit Akyüz
11.03.2010, 21:02
Cale büyük ihtimal yorgun olduğu için alınmadı kadroya.

Kaan
11.03.2010, 21:50
cesaretin ve tavizsiz olacağını gösterdiğin için tebrikler hocam
:alkış:

Bunu yazmak için girmiştim. :)

İnşallah bundan sonra da hep böyle davranır.

Emre7
11.03.2010, 21:56
Formsuz olan kadro dışı kalacak.Bu belli bir gerçek.

Bunların olması lazım.Herkes yerinin garanti olmadığını görsün ve daha fazla çalışsın.

o işi ilk yarıda slyvaya şimdi de selçuk'a yapsak ne güzel olur

Emrah Akcagöz
11.03.2010, 21:59
Bazılarımız Cale'nin bırakılmasını anlayamamış bazılarımız ise Colman'ın , bazılarımız ikisinin de :)
Amaç ya dinlendirmedir gs maçı için, ya da satılacaklardır. İkisinin arası bir olay olduğunu zannetmiyorum.
Sizinle aynı görüşteyim ama olası bi puan kaybında hoca ağır eleştirilere maruz kalabilir..

MetiN08
12.03.2010, 01:23
Hocam tebrik ederim cok iyi bir karar, bence bu bukadar uzatmaya gerek yok Hoca Senol Güne bir bilgiyi var demek bizde arkasinda duralim destek cikalim, hem bu arada ikiside bir kac haftadir formsuzlar

brkylmz
12.03.2010, 01:38
sanırım hoca colmana sisteminde yeri olmadığını gösterioda caleye napıyo onu çözemedim

Cem Akyüz
12.03.2010, 01:43
Colman ve Cale bence doğru karar son zamanlarda beğenmiyordum performanslarını...Merakla bu rotasyon diğer oyunculara uygulanacak mı diye bekliyorum

bordo61
12.03.2010, 11:13
Her istediğiniz şeyi yapsaydı.

Hoca o değil siz olurdunuz.

Mustafa Yılmaz.20
12.03.2010, 11:17
Colman ve Cale bence doğru karar son zamanlarda beğenmiyordum performanslarını...Merakla bu rotasyon diğer oyunculara uygulanacak mı diye bekliyorum
Bende Umut, Engin ya da herhangi başka bir oyuncu da form düşüklüğü yaşadığında rotasyon yapılacak mı? Onu merak ediyorum...

albatros
12.03.2010, 11:32
performansa dayalı bir uygulamaysa eğer bu, gerçekten helal olsun Şenol Güneş'e.
futbolcular anlasın formayı kapmanın kolay olmadığını, savaş versinler forma için.

Harun-61
12.03.2010, 11:34
Hocam,

Lütfen ürkek oynamayalim bu aksam...

Biz Trabzonsporuz !!!

Emrah Akcagöz
12.03.2010, 11:38
İşte biz böyle taraftarız aynı şeyleri Broos yaptığı zaman yerden yere vuruyorduk..

Şenol hocam o 5 kişiye Alan ve Engin de dahil olmalıydı eğer kimsenin yeri garanti değilse ona göre davran bizde hangi standartı uyguladığını bilelim..

Erdem Keser
12.03.2010, 11:45
Keşke Engin'i de bıraksaydın Trabzon'da Şenol hoca'm.

aurora
12.03.2010, 13:47
Cale ve Colman ın kadrodışı brakılmasının sebebi sezon sonu satılacaklar olması ise saçma sezon sonuna çok var. Yok eğer Şenol Güneş Tercihi ise vay halimize. Şenol Hocamın eski zamanlarından biliriz oyuncu tercihlerindeki hatalarını . Kendisi de kaleci olmasına rağmen Şenol Hocam geçmişte Victor Grisko denen Ukraynalı karpuz toplayıcısı bile olmayacak adamı as kaleci yapmıştı.

Salih Edip
12.03.2010, 14:04
İşte biz böyle taraftarız aynı şeyleri Broos yaptığı zaman yerden yere vuruyorduk..

Brossun yaptıklarıyla bu yapılanlar aynı şey mi sence ?

Great White
12.03.2010, 14:11
Akşam kazanırsak;

"Helal olsun be Şenol Hoca' ya. Haftalardır aksayan Cale ve Colman' ı kızağa çekerek takımı toparladı. Onların yerine şans bulan futbolcular extra performans koyarak galibiyeti getirdi. Takım içi rekabet böyle sağlanır. İşte hoca, işte rotasyon. Alın bakalım.."

Kaybeder ya da berabere kalırsak;

"Yahu Hırvat Milli Takımı' nın stoperini ve şu takımın en iyi tek pas oynayan adamını hangi mantık ve saplantı neticesinde kadro dışı bıraktın be adam. Sen bu adamları bu şekilde küstürürsen yerine oynayan adam da aynı şeyin kendi başına geleceğini düşünerek rahat oynayamaz tabii ki. Sürekli söylüyorum işte. Şenol Hoca ile bu iş olmaz arkadaş. G. Antep' i bile yenemeyen takım haftaya GS' den en az 5 yer"

şeklinde yorumlar göreceğiz muhtemelen..

Millet zahmet etmesin diye ben şimdiden yazayım dedim..

BAHADIR33
12.03.2010, 14:16
Ben akşamki sonuca göre yorum yapmayacağım.
Haksızlık yapıldığını düşünüyorum..
Bazı oyuncular formsuz mu? isteksiz mi?
tamam , alma kadroya..Buna birşey diyemem.
Ama bazı oyuncuların formsuz olmasına rağmen kadroya alınması konusunda baskı gördüğünü düşünüyorum Şenol Hoca'nın.

Hami_41
12.03.2010, 14:17
:alkış::alkış::alkış:tebrik ediyorum dostum yerinde bir tespit
Akşam kazanırsak;

"Helal olsun be Şenol Hoca' ya. Haftalardır aksayan Cale ve Colman' ı kızağa çekerek takımı toparladı. Onların yerine şans bulan futbolcular extra performans koyarak galibiyeti getirdi. Takım içi rekabet böyle sağlanır. İşte hoca, işte rotasyon. Alın bakalım.."

Kaybeder ya da berabere kalırsak;

"Yahu Hırvat Milli Takımı' nın stoperini ve şu takımın en iyi tek pas oynayan adamını hangi mantık ve saplantı neticesinde kadro dışı bıraktın be adam. Sen bu adamları bu şekilde küstürürsen yerine oynayan adam da aynı şeyin kendi başına geleceğini düşünerek rahat oynayamaz tabii ki. Sürekli söylüyorum işte. Şenol Hoca ile bu iş olmaz arkadaş. G. Antep' i bile yenemeyen takım haftaya GS' den en az 5 yer"

şeklinde yorumlar göreceğiz muhtemelen..

Millet zahmet etmesin diye ben şimdiden yazayım dedim..

Süleyman50
12.03.2010, 14:43
son maçlarda kadro seçimi ve oyuncu değişkleriyle beni şaşırtıyor şenol hocam...

Mert Oğuzlu61
12.03.2010, 14:53
Ben akşamki sonuca göre yorum yapmayacağım.
Haksızlık yapıldığını düşünüyorum..
Bazı oyuncular formsuz mu? isteksiz mi?
tamam , alma kadroya..Buna birşey diyemem.
Ama bazı oyuncuların formsuz olmasına rağmen kadroya alınması konusunda baskı gördüğünü düşünüyorum Şenol Hoca'nın.

mesela kim formsuz olmasına rağmen kadroya alınıyor ?? alanzinho var, son haftalarda kim ne derse desin onu hiç beğenmedim sahada daha iyi bir alanzinho izlettirmeli bizlere, tamam onu geçtik başka kim varki ??

selçuk diyeceksin ama adamın yanında yürüyen ve isteksiz bir colman, sağda serkan yardıma geliyor bazen, diğerlerini söylemeye gerek yok pek yardımcı olmuyorlar, ee selçuğu beğenmiyoruz ondan sonra tamam oda kötü durumda ama orta sahanın yükünü çekiyor yoruluyor adam hücumada çıkamıyor artık eskisi gibi, hüseyini arıyoruz galiba :D:D o varken selçukla colman daha rahattı ama biz rahatsızdık :D

sonra bakıyorum kim var diye, hemen akla cale geliyor, colmanla zaten kadroya alınmamış dün babam söyleyince hiç şaşırmadım ve sevindim iyi oldu alınmamaları, gerçekten çok kötü durumdalar.

ee peki diğerleri ? umutmu ? teo iyi olsa şenol hoca neden oynatmasınki onu, burakla umutu oynatıyor tamam burak yerine birde teoyu başlatsa ilk 11 de güzel olur ama demekki burak daha iyi durumda...

şimdi soruyorum adaletsizlik nerede, cale colman kesildi ama formsuz bir kaç adam daha var onlarda kesilsin diyorsunda abi onlarda kesildimi koyacak adam kalmıyor Kİİ bana göre burda daha farklı bir durum var selçuk alanzinho umut felan pek iyi durumda değiller kabul ama en azından istekliler, caleyle colmana bakıyorum ruh gibiler, anlatabildimmi...

bence şenol hoca en iyisini yaptı.

BAHADIR33
12.03.2010, 15:59
şimdi soruyorum adaletsizlik nerede, cale colman kesildi ama formsuz bir kaç adam daha var onlarda kesilsin diyorsunda abi onlarda kesildimi koyacak adam kalmıyor Kİİ bana göre burda daha farklı bir durum var selçuk alanzinho umut felan pek iyi durumda değiller kabul ama en azından istekliler, caleyle colmana bakıyorum ruh gibiler, anlatabildimmi...

bence şenol hoca en iyisini yaptı.

Teofilo mesela? antabildim mi? :)

Mert Oğuzlu61
12.03.2010, 16:06
Teofilo mesela? antabildim mi? :)

tamam işte o var oynamayan bi tek, garibim kaldı yedeklerde :D

umut u çıkarsın diyeceğim onu cezalı yada sakat olmadığı sürece oynatır, burak var oda iyi oynuyor beğendim geçen maç burak ı ama teo yu izlemek isterim bende böyle düşünüyorum....

BAHADIR33
12.03.2010, 16:11
tamam işte o var oynamayan bi tek, garibim kaldı yedeklerde :D

umut u çıkarsın diyeceğim onu cezalı yada sakat olmadığı sürece oynatır, burak var oda iyi oynuyor beğendim geçen maç burak ı ama teo yu izlemek isterim bende böyle düşünüyorum....

yedeklerde ama kadroda değil mi sonuçta?
Yedekteki oyuncu , maça hazır oyuncu olmalıdır değil mi?

geçen hafta maç 1-1 devam ederken oyuna alınmadı mesela..
Demek ki yeterli düzeyde değil.Bunu nereden anladın diyorsan hafta içinde Umut da söyledi. Zamana ihtiyacı var dedi.
Şimdi bu oyuncuyu kadroya alıp Colman'ı Cale'yi almıyorsan ben de neden derim..

Mert Oğuzlu61
12.03.2010, 16:30
yedeklerde ama kadroda değil mi sonuçta?
Yedekteki oyuncu , maça hazır oyuncu olmalıdır değil mi?

geçen hafta maç 1-1 devam ederken oyuna alınmadı mesela..
Demek ki yeterli düzeyde değil.Bunu nereden anladın diyorsan hafta içinde Umut da söyledi. Zamana ihtiyacı var dedi.
Şimdi bu oyuncuyu kadroya alıp Colman'ı Cale'yi almıyorsan ben de neden derim..

abi bırak en azından yedek kulübesinde otursun adam ne yaptın sen :)

birkaç neden sayabiliriz onun kadroda olması için,

1) yedek forvetimiz yok.

2) ilk 11 e giremediği için üzülmeye başlayan ve taraftarın yavaş yavaş '' iyi oyuncu olsa formayı kapardı '' demeye başladığı teoyu kadroya almazsan adam trabzona nerden geldim diye kendisine sorular sormaya başlar ve hayal kırıklığına uğrar, bunun olmasını istemeyiz seneye şampiyonluk yarışında olacağız bi görelim sezon sonuna kadar olacakmı olmayacakmı diye..

3) caleyi colmanı haftalardır izliyoruz durumları ortada, uzun bir süredir iyi değillerdi ve kadroya alınmadılar, teoyu ise geldiğinden beri doğru düzgün izleme fırsatı bulamadık taraftarın kafasında soru işaretleri uçuşmaya başladı bu oyuncu hakkında.

bunlar ilk akla gelenler, ne diye kadroya alınmamasını istiyorsunki teonun :) bende eleştiriyorum onu 11 e koymamak için sanki uğraşıyor şenol güneş, iyi adamını neden oynatmak istemesinki, demek teodada sorun var ama ben yinede bu akşam 11 de başlatılması gerektiğini düşünüyorum..

BAHADIR33
12.03.2010, 16:33
Ben bişey yapmadım kimseye :)
Ben de izlemek istiyorum.
Oynasın , katkısı olsun istiyorum.. Ama belli ki hazır değil..
Şimdi Teo'u antrenmanda en iyi gözlemleyen yine takım arkadaşları.
Dedim ya Umut hazır olmadığını düşündüğünü söylemiş.
Şimdi ben Colman ya da Cale'yim..Antrenmanlarda Teo'yu izliyorum ve yetersiz olduğunu görüyorum..
Ama Teo kadroda ben değilim..

Salih Edip
12.03.2010, 16:39
Şimdi ben Colman ya da Cale'yim..Antrenmanlarda Teo'yu izliyorum ve yetersiz olduğunu görüyorum..
Ama Teo kadroda ben değilim..

mevki farkı var bir kere , colman kendisini selçukla ceyhunla kıyaslar antrenmanda , cale de ferhatla.

Great White
12.03.2010, 16:39
Hem de astronomik bir fiyata daha yeni transfer edilen bir adamın kadro dışı kalması ile haftalardır formsuz olan bazı futbolcuların dinlendirilerek kadro dışına çıkarılmasını karşılaştıracaksanız, bir de üzerine ciddi ciddi tartışacaksanız, vay ki ne vay halimize:)

Fatih Özkan
12.03.2010, 17:42
Çıkaracağın kadroya saygım var Hocam!
Destekçinim...

Ilelioglu
12.03.2010, 17:45
Çıkaracağın kadroya saygım var Hocam!
Destekçinim...

Aynen......;):)

Keramettin
12.03.2010, 17:48
Şenol Hoca bizi şampiyon yapar .Seneye

Emrah Akcagöz
12.03.2010, 18:58
Brossun yaptıklarıyla bu yapılanlar aynı şey mi sence ?
Neden Colmanı ve Caleyi kadro dışı bırakmakla Alanzinhoyu kadro dışı bırakmanın arasındaki fark ne ?

Ilelioglu
12.03.2010, 19:03
Neden Colmanı ve Caleyi kadro dışı bırakmakla Alanzinhoyu kadro dışı bırakmanın arasındaki fark ne ?

Emrah,

Senol Hocanin kafasinda baska birsey olabilir, mesela haftaya Gese maci var, o mac icin Colman ile Cale'yi özel olarak hazirlamak isteyebilir.

Ayrica her hafta ayni Futbolcular oynayacak diye birsey yok, performansi istenilen seviyede olmayan Futbolcular ilk 18'de yer almayabilir, bu gayet dogal...:);)

Kadro disi kalmalari bu Futbolcularin istenmedigi anlamina gelmez...;)

Salih Edip
12.03.2010, 19:03

kadro dışı bırakmak aynı şey fark yok ama süreleri önemli değil mi ? bross alanzinhoya kaç maç şans verdi , kaç maç oynatmadı ; şenol hoca cale ve colmana kaç maç şans verdi , belki ilk defa kadroya almadı ve büyük ihtimalle haftaya tekrar sahada en azından klübede olacaklar. bunlar arasında fark yok mu ?

Salih Edip
12.03.2010, 19:05
ve ayrıca kadro dışı diye birşey yok , 18 kişilik maç kadrosunda yoklar ,yani bu maç için yoklar ...

Ilelioglu
12.03.2010, 19:08
ve ayrıca kadro dışı diye birşey yok , 18 kişilik maç kadrosunda yoklar ,yani bu maç için yoklar ...

:) Kadronun disindalar sonucta...:D

Erkin Ekşi
12.03.2010, 19:09
ne olursa olsun kadro disi birakmak heleki colman ve cale gibi satarsak verdigimiz parayi cikarabilecegimiz oyuncuyu cok yanlis. en azindan kadroya alinmaliydi. simdi soruyorum ferhat macta skatlanirsa ne olacak? ayrica ferhat degilmi bize 2 haftada 6 puan kaybettiren.

izzet
12.03.2010, 19:11
Colman ve Cale "Dinlendirilmeyi" Hak ettide, Engin Hak etmedi mi?

Colmanin Yoklugunda, neden Zaferden Yararlanmayi beceremiyoruz?

Salih Edip
12.03.2010, 19:11
ne olursa olsun kadro disi birakmak heleki colman ve cale gibi satarsak verdigimiz parayi cikarabilecegimiz oyuncuyu cok yanlis. en azindan kadroya alinmaliydi. simdi soruyorum ferhat macta skatlanirsa ne olacak? ayrica ferhat degilmi bize 2 haftada 6 puan kaybettiren.

koyarsın gabriçi sol beke ne olacak şampiyonlar ligi finali değil ya.

Salih Edip
12.03.2010, 19:12

1 hafta dinlendi .

izzet
12.03.2010, 19:12
1 hafta dinlendi .

Cezali duruma düstü. Ama ondan öbce Haftalarca "Kendine" oynadi...

Salih Edip
12.03.2010, 19:19
Cezali duruma düstü. Ama ondan öbce Haftalarca "Kendine" oynadi...

senin düşüncen.

Ilelioglu
12.03.2010, 19:20

Colmanin Yoklugunda, neden Zaferden Yararlanmayi beceremiyoruz?

Zafer Almanya'da sanirim..:);)

izzet
12.03.2010, 19:24
Zafer Almanya'da sanirim..:);)

Trabzona Döndü, yanilmiyorsam Antrenmanda görmüstüm.

Hem Almanyada olsa ne yazar, Koca Sezon Zaferden Yararlanmayi birakin, Hazirlamayi beceremedik...

Erkin Ekşi
12.03.2010, 19:33
koyarsın gabriçi sol beke ne olacak şampiyonlar ligi finali değil ya.

tamamda salih bizde smapiyonlar ligi finalinde oynamiyoruz zaten.

su an gayette bizim seviyemizdeki bir takim antep hangi birimiz 3 puan garanti diyebiliriz su maca.

kazanma ihtimalimiz kazanamama ihtimalimizden cok daha dusuk herkes bunun farkinda.

endlessdeath
12.03.2010, 20:28
yaw bu teknik direktörede güvenim kalamdı orta saha patalamaya hazır bomba orta saha yok gibi yabancıları almamış beyfendi görüyordur colmansız ortasahayı incin top oynuyor sanki Trabzon 2. lig takımı gibi oynuyor

endlessdeath
12.03.2010, 20:39
Bak golü ne güzel attı antepliler böyle organize gelinir gol atılır engin baytarda sarı kartını alır hediyesi olur bravo şenol güneş en büyük destekçindim artık köstekçin olacam trabzon senden büyük ona göre kadro çıkar

endlessdeath
12.03.2010, 20:48
Şimdi sen engin baytarı oynatmaya devam et bir de sezer badur mudur artık nedir iki artist sahada güzel rol kesiyor

bordo61
12.03.2010, 20:53
Hocam burda İstifanı İsticekler Yenilirsen

Haberin olsun

GencZonguldak
12.03.2010, 20:57
engin ve umut ısrarını anlamak mümkün değil..
gabriç ve teoyu oynatmaması da ayrı bir mesele.
en önemlisi de colman neden 18 kişilik kadroya bile alınmaz hocam?

unique
12.03.2010, 20:58
Bugünkü kadar tırsak ve defansif bir kadro, Ziya Doğan'dan sonra hiç görmemiştim. Resmen saçma ve komik bir kadro ve oynanan garip, futbol demeye bin şahit lazım olan bir oyun. Yahu Colman, Cale, Alanzinho, Gabric gibi adamlar en azından kadrodaki kötünün iyisi denilebilecek oyuncular, hiç biri yok. Bu seneyi bari en az kayıpla bitir de seneye kendi kadronu mu kuracan, bütün oyuncuları mı kovacan ne yapacaksan yap. Hala ilk üç iddaamızın sürebileceği bir aşamada kadroyla böyle saçma sapan oynamak da neyin nesi, anlayan beri gelsin.

Mellih
12.03.2010, 20:58
...en önemlisi de colman neden 18 kişilik kadroya bile alınmaz hocam?
bende bunu açıklamasını istiyorum.. sadece korner kullanması için oyunda tutarım adamı. :mad:

endlessdeath
12.03.2010, 21:51
Bu sezer badur mudur nedir bunun orta saha ile alakası yok alenzinho yu baştan ne den oynatmadın ortasaha çökmüş ken

Sefa
12.03.2010, 21:57
Puan kaybının 1. dereceden sorumlusu Şenol Hoca.

unique
12.03.2010, 22:01
Resmen iki puanımızı yedi Şenol Güneş; ideal on birimizle oynasaydık galip gelme olasılığımız yüksek bir maçtı. Haftalardır en azından yenilmeyen bir kadroyla kritik bir dönemde bu kadar oynarsan sonucuna da katlanırsın; tek kelimeyle yazık oldu.

Alanzinho da kapak oldu herhalde birilerine; bu kadro içindeki en kaliteli ve yıldız sayılabilecek, maç çevirebilecek tek oyuncudur bence.

Mellih
12.03.2010, 22:02
Puan kaybının 1. dereceden sorumlusu Şenol Hoca.
bence de bugün çok kızdım, geçen hafta da aynı şekildeydi ama hoca iyi yırttı.
şenol hoca hatalarını düzelmez, ama biz ona mecburuz..

Arif Timurcioğlu
Bugün kim nerde oynadı belli değildi, ortasaha denilen hiçbirşey yoktu. Sağ açıkta harikalar yaratan yattarayı bile bu performansıyla keser dediğimiz serkan verimli olduğu bölge hariç heryerde oynadı.

Hürgün Aygün
Olmuyo hocam olmuyo.

Muhammed
12.03.2010, 22:03
Rezalet...

Özge
Çok yanlışı vardı Şenol hocanın.Hangi birini saysam bilmiyorum.

Mustafa K. Demirbaş
bravo Şenol hoca yine yaptın yapacağını...

Berk
12.03.2010, 22:08
Colman'ın kadroya alınmamasıyla başlayan komedi, Sezer'in 90 dakika sahada kalmasıyla devam etti ve haftalardır oynanan futbolun devamı niteliğindeki bir futbolla da sona erdi.

Şenol Güneş'in takıma bilmem kaçıncı gelişinden sonra bile malesef kafa yapısının değişmediğini net olarak görüyorum şu son birkaç haftadır.

Umarım düzelir diyeceğim ama bunca yıldan sonra bile değişmeyen zihniyet 5 ayda nasıl değişir bilemiyorum.Koca bir soru işareti..

Ha bu arada hakkını yemeyelim.
2010 yılı yenilmezlik serimiz sürüyor.
Yerseniz..

Sefa
12.03.2010, 22:09
2010'da namağlubuz.

ugurozturk
12.03.2010, 22:10
hoca naapsin. sezerin boyle oynayacagini bilse koyarmiydi 11e

Emre7
12.03.2010, 22:14
hoca naapsin. sezerin boyle oynayacagini bilse koyarmiydi 11e

al kenara ne oyunda duruyo. mecbur mu?

ugurozturk
12.03.2010, 22:18
engin kaybettigi toplarla hucumu bozuyordu, selcuk asiri yoruldu oyundan dustu, emin ol sira Sezerdeydi. mumkun olmadi

Murat'
12.03.2010, 22:19
En iyisini biliriz Şenol Hoca, senin bu takımda yerin yok.

Biz her hafta anket yapar kurarız kendi takımımızı, senin de herkes gibi bir oyun olur yalnızca.

erolizmts
12.03.2010, 22:20
+ Başkanım, takım kaybetmiyor ama kazanamıyorda. Ve her geçen hafta daha da kötü futbol oynuyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?
- Onu hocaya sorun!

+ Hocam, takım kaybetmiyor ama kazanamıyorda. Açıkcası futbolu da kötüye gidiyor. Ne söyleceksiniz?
- Onu futbolculara sorun!

+ ......, takım kötü oynuyor ve ilk 3 şansını iyice yok etmek üzere. Düşüncelerin nelerdir?
- Onu taraftara sorun!

Ben söyleyeyim. Bu işin sonunda kabak yine taraftarın başına patlayacak. Yegane suçlu.

playa
12.03.2010, 22:21
Şenol hoca bu maçta yanlışlık yaptı takımın ne oynadığı belli değil sahada boş boş gezen oyunculara 90 dk sabretmesi en büyük yanlış

bordo61
12.03.2010, 22:21

Biz her hafta anket yapar kurarız kendi takımımızı, senin de herkes gibi bir oyun olur yalnızca.

Evet ya Sadri Başkan'a diyelim böyle olmayacak

Her gelen hocayı 10 haftada göndereceğimize

Başkan,yönetici,teknik direktör,çim sorumlusu,menejer, Transfer komitesi başkanı

Tüm görevleri biz yapalım.

Yanlış yaparsak sövecek adam bulamayız kendimize söveriz.

Adem Erdoğan
12.03.2010, 22:22
Senin suçun yok hocam, suç gol yediğimiz zaman şeref tribününde pişkin pişkin sırıtan o herifte.

el_conquistador
12.03.2010, 22:22
Mactan sonraki aciklamalarinda baya kirgin görünüyordu...

Kubilay ŞAHİN
12.03.2010, 22:23
En büyük hatasını söylüyorum..

Sezer'e sabrederek Selçuk'u oyundan almasıydı..

Uğurtan

Aynen öyle..

Ve bu zihniyette taraftar olduğu müddetçe de şampiyonluk falan rüya kurmasın kimse..

Acı ama gerçek..

el_conquistador
En büyük hatasını söylüyorum..

Sezer'e sabrederek Selçuk'u oyundan almasıydı..

Selcuk ama cok kötüydü bugün.

seyduna_efil
12.03.2010, 22:28
şenol hoca, artistik yapıp kestiğin colmanın yerine oynattığın sezer seni böyle yakar işte...colman'ın en kötü oynadığı maçlarda bile ortasahamız bu kadar açık vermiyor..bunu göremeeycek kadar kör olmamalısın,yazık ne diyeyim 4 beraberlik 8 puan kaybettik,şuan 50 puanda oalcaktık yanlış tercihleriniz olmasaydı..bu senedende geçti şampiyonluk ümitleri,sayın başkanımız bursasporu desteklmeye devam etsin..

Serhat
12.03.2010, 22:29
Senin suçun yok hocam, suç gol yediğimiz zaman şeref tribününde pişkin pişkin sırıtan o herifte.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Emrah Akcagöz
12.03.2010, 22:33
Olmuyor hocam olmuyor..

Sacit
12.03.2010, 22:35
Teofilo ile aranda ne sorun var bilmiyorum ama bunu sahaya yansıtma şenol hoca artık teo'yu ilk onbirde oynat..

Salih Edip
12.03.2010, 22:37
şenol hoca, artistik yapıp kestiğin colmanın yerine oynattığın sezer seni böyle yakar işte...colman'ın en kötü oynadığı maçlarda bile ortasahamız bu kadar açık vermiyor..bunu göremeeycek kadar kör olmamalısın,yazık ne diyeyim 4 beraberlik 8 puan kaybettik,şuan 50 puanda oalcaktık yanlış tercihleriniz olmasaydı..bu senedende geçti şampiyonluk ümitleri,sayın başkanımız bursasporu desteklmeye devam etsin..

şenol hoca geldiğinde zirvedeydik şampiyonluğa gidiyorduk da bütün ümitlerimizi bitirdi maalesef.

sametaydin
12.03.2010, 22:42
Şenol hocam sana güveniyoruz bu sene kupayı al gerisi önemli değil. Önümüzdeki yıl senin yılın olacak yapılan transferlerle takım düzelecek çok güçlü bir takım oluşturacağız. Sadece bu sene ziraat kupasını alalım.

seyduna_efil
12.03.2010, 22:43
şenol hoca geldiğinde zirvedeydik şampiyonluğa gidiyorduk da bütün ümitlerimizi bitirdi maalesef.

en azından şu son 5 haftada fırsat ayağımıza gelmişti ama yine teptik ki özellike şenol hocanın taktiksel hataları ön plandaydı,bugun zaten tam bir rezalet vardı sahada...anlamadığım nokta 1 ay öncesıne kadar gayet başarılı ayağa pas yapan bir takmının sistemini neden bozarsın??

seyduna_efil
12.03.2010, 22:45
Şenol hocam sana güveniyoruz bu sene kupayı al gerisi önemli değil. Önümüzdeki yıl senin yılın olacak yapılan transferlerle takım düzelecek çok güçlü bir takım oluşturacağız. Sadece bu sene ziraat kupasını alalım.

her yeni sezona aynı muhabbetlerle giriyoruz ama umutlarmız ya sezonun başında kırılıyor yada sonalrına doğruu..biz bu kafayla kusura bakmayın şampiyon falan olamayız..artık anadolu takımlarının bile antipatisi haline geldikk,anadolu külüpleri bursasporu desteklerken bizi desteklemıyorlar,nedenlerini sorgulamak lazım???

Mehmet Zeki
12.03.2010, 22:46

Ayip oluyor ama. Senol hocaya artist diyorsunuz!

Rasim YILMAZ
12.03.2010, 22:47
Hocam ;
O Sezer'e koca 90 dk nasıl dayandınız?
Ayrıca diğerleri umrumda değil fakat , Ceyhun'u harcamayın.
Sezer'in yaptıklarını fazlası ile yapar.

ölümüne61
12.03.2010, 22:48
hocam bir şey demiyorum sadece bir şeyler düşündüğünü düşünmek istiyorum bir planının olduğunu düşünmek istiyorum inşallah bir dahaki sezon daha iyi olacaz vede şu kupayı alacaz başarılar hocam

seyduna_efil
12.03.2010, 22:50
Ayip oluyor ama. Senol hocaya artist diyorsunuz!

ne dememi bekliyorsun futbol dehası mi deseydim..aa tabi doğru colman gibi bir adamı kadro dışı bırakıp yerine sezer gibi bi adamı oynatan adama futbol dehası demem gerekiyor..bakınız o ilk gol futbol dehası dediğimiz adamın oynattığı sezer badurun hatasından geldii..çok özür diliyorum şenol hoca bir futbol dehası(!)

Salih Edip
12.03.2010, 22:51
en azından şu son 5 haftada fırsat ayağımıza gelmişti ama yine teptik ki özellike şenol hocanın taktiksel hataları ön plandaydı,bugun zaten tam bir rezalet vardı sahada...anlamadığım nokta 1 ay öncesıne kadar gayet başarılı ayağa pas yapan bir takmının sistemini neden bozarsın??

1 ay önce çok iyi oynuyorduk evet ayağa da pas yapıyorduk , zaten şenol hoca da bozmadı takımı bozmadı bozmadı ama kötü oynuyorduk en sonunda bozdu.

Mustafa ÖZDEMİR
12.03.2010, 22:54
şenol hoca öyle bir kadro çıkarıdıki.bütün futbol bilgilerimi unuttum bugün...

Adem Erdoğan
12.03.2010, 22:58
Geçen sezonki antep maçlarını da hatırlıyoruz.

OZDEN61
12.03.2010, 23:00
Şenol hoca ilk geldiğinde çevreme 1 bilemedin 1.5 sene sonra gider dedim.
* 4. kez aynı takımın başına geliyorsun ama hala çekingen bir takım sürüyorsun.
* takım da sol bek oyundan alıyorsun, diğer sol beğini kadroya almıyorsun ve bir tek kalede oynamayan adamı sol bek e yerleştiriyorsun. gerçi fazla sırıtmadı serkan, asker olduğunu belli etti.
* büyük umutlarla alınan ve sol açık oyuncusunu sağ açık oynatıyorsun.
* yine büyük umutlarla alınan ve yine büyük golcü diye reklamı yapılan teo yu küstürüyorsun, oynatmıyorsun. maçta bir ara yüzüne baktım gözlerinde bir ışık yüzünde bir tebessüm yoktu başı eğikti. bu adam ne zaman uzun vadeli oynayacak. yoksa trabzonun paraları yinemi heba olacak.

bunları yazdım diye hoca gitsinmi hayır gitmesin. senelerce kalsın

seyduna_efil
12.03.2010, 23:01
şenol hoca öyle bir kadro çıkarıdıki.bütün futbol bilgilerimi unuttum bugün...

şenol hocanın bugun kurduğu kadroyu sokaktan geçen adam bile kurmaz..öyle bı takım düşünün ki sol açık yok,sağ açık yok..serkan maça sağ açıkta başladı sonra ortasahaya geldi,burak umuttan çok forvet hattındaydı,solda engının varlığıyla yoklugu bellı değildi..öyle bı takım düşünün ki kimin nerde oynadığı belli değil,defans dışında herşey herkes karman çorman..ve öyle bı takım oyuncuları düşününki kontra atağa çıkarken 3 oyuncuda yanyana gidiyorlar..bunların hepsi takımda kimin nerde oynadıgının belli olmamasındandır..bugunkı sahne tam bi rezaletti umarım bır daha olmazz..

umarım şenol hoca kaprislerinden kurtulurda 1 ay önce zevkle izlediğimiz trabzonsporu tekrar geri kazandırır bize..

Tolga Kurt
Ne çok bilmişler var forumda ya..

socrates
bütün camianın rahat olması gereken bi yapılanma döneminde herkes stres yaratıyo yok yere
böle olunca şenol hocanın da eğrisi doğrusu birbirine girdi
:(

el_conquistador
12.03.2010, 23:04
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=69270

Samet Metin
12.03.2010, 23:06
bütün camianın rahat olması gereken bi yapılanma döneminde herkes stres yaratıyo yok yere
böle olunca şenol hocanın da eğrisi doğrusu birbirine girdi
:(

şenol hocanın da rahat olmasını istiyoruz biz de zaten...

rahat olsun teo'yu,murat tosunu denesin, barışı yeniden kazanmaya çalışsın...

Umut-burak-engin hep aynı çorbayı ısıtıp ısıtıp karşımıza çıkarmasın...

Harun CAN
12.03.2010, 23:08
sanki Burak Yılmaza milyon eurolar verilmiş< Teofilo da 200 bin euro ya alınmış gibi ! ya neden adamı küstürdü anlamıyorum. Burak Yılmazdan daha kötümü oynar bu Teofilo ? HAYIR.. peki Şenol Güneş neden bu adama üvey evlat muamelesi yapar ?

tans
12.03.2010, 23:09
gerçekten inanamıyorum. serkan sonunda sol bek de oynadı.

o "ne çok bilmiş var forumda siz şenol güneş ten daha mı iyi biliyorsunuz" diyenlere tek bişe diyorum. bu maçtan sonra da gördüm kü gerçekten şenol güneş ten daha çok şey biliyorum

yakarcı
12.03.2010, 23:10
şenol hoca ile istikrar düşündürücü hemde çok

Ahmet Kuru
12.03.2010, 23:11
Rahat ol hocam...
En az 3 sene diyorum...
yense de bu takım yenilsede her hafta dediğim gibi..
Bu sefer yedirmeyeceğiz!

el_conquistador
12.03.2010, 23:12
Rahat ol hocam...
En az 3 sene diyorum...
yense de bu takım yenilsede her hafta dediğim gibi..
Bu sefer yedirmeyeceğiz!

Bu kadar ac kurta karsi zor, ama bakalim...:)

asilhamsi
12.03.2010, 23:12
yedirmeyelim yedirmeyelimde oda teofiloyu barısı muratı zaferi yemesin..

Formsuz adamı korkmadan kessin...

Colman ve Caleyi nasıl rahat kesiyorsa umut ve engini de kessin...

Ahmet Kuru
12.03.2010, 23:14
Bu kadar ac kurta karsi zor, ama bakalim...:)
Onca kazıktan sonra abi,aç tok anlamam dinlemem...
Hiç kimse kusura bakmasın...
Ego tatmin edecek diye yerdirmem hocamı bu saatten sonra..
5.kez gönderip 6.kez takımın başına geçmesine seyirci kalamam...
medyaya tepkiyse tepki...
Yazarlara tepkiyse tepki..
Taraftara tepkiyse en alası..

yakarcı
12.03.2010, 23:17
ArkadaŞlar eleŞtİrmeyelİmmİ Şİmdİ bunu dİyosunuz orta saha da hadİ barİ colmani oynatmiyosun alani neden oynatmiyosun Şİmdİ bİz bunlari sÖledİkmİ gÜnah keÇİsİ oluyoruz oyun kÖtÜ gİdse bİle oyunu degİŞtİrecek oyuncun var alan var ama boŞ alani buldumu Çok etkİlİ olan oyuncu ama malesef İlk 45 dk da alan olsaydi bu maÇ bÖle olmayacakdi bİz Şenol gÜneŞİ her zaman savunacagiz dİe bİrŞey yok sezerİ oyundan almadi Çok kÖtÜ oynamasina ragmen serkani sola Çektİ Çok yanliŞ kadro sahaya sÜrdÜ

el_conquistador
12.03.2010, 23:19
Onca kazıktan sonra abi,aç tok anlamam dinlemem...
Hiç kimse kusura bakmasın...
Ego tatmin edecek diye yerdirmem hocamı bu saatten sonra..
5.kez gönderip 6.kez takımın başına geçmesine seyirci kalamam...
medyaya tepkiyse tepki...
Yazarlara tepkiyse tepki..
Taraftara tepkiyse en alası..

Bu forumda Senol Günes ilk geldiginde, bizim Fergusonumuz olacak diye o kadar yazildi cizildi. Ferguson'un kararlari acaba ne kadar tartisiliyor, cok merak ediyorum? O yüzden imzami degistirmeyi düsünmüyorum, cünkü bu düsünceler güzel, ama sadece hayal.

Arif Timurcioğlu
12.03.2010, 23:21
Bazı futbolcularla birlikte şenol hocadada form düşüklüğü var.

yakarcı
12.03.2010, 23:23
bazı futbolcularla birlikte şenol hocadada form düşüklüğü var.
agzina saglik :)

Oğuzhan
12.03.2010, 23:23
Ne olursa olsun sonuna kadar hocanın arkasındayım. Her sene farklı hocayla başarının yakalanamayacağını anlayamamış arkadaşlar var sanırım. Her sene değiştiriyoruz da ne oluyor adam birşeyler yapmaya çalışırken ayrılıyor takımdan.

Salih Edip
12.03.2010, 23:24
iddiamız yok türkiye kupasını alsın yeter denilen bir sezonda o kupada da yoluna devam ederken bu kadar eleştiriliyosan , vay hocam senin haline. dayanabildiğin kadar dayan ...

yakarcı
12.03.2010, 23:25
iddiamız yok türkiye kupasını alsın yeter denilen bir sezonda o kupada da yoluna devam ederken bu kadar eleştiriliyosan , vay hocam senin haline. Dayanabildiğin kadar dayan ...
nİye eleŞtİrİ olmucakmi o hata yapmazmi birakin bu İŞlerİ

Mert Oğuzlu61
12.03.2010, 23:27
ilk kez şenol hocaya isyan ettim bugün...

Tolga Kurt
12.03.2010, 23:28
Ne yaparsan yap yaranamıyorsun hocam.

Bi hafta derler bu kadro düşüşte değişiklik yapılması lazım değişiklik yaparsın yok bu adamlar neden kadroya alınmadı yok adamları yanlış yerde oynatıyosun.

Boşver hocam doğru yoldasın bu takımı senden başkası şampiyon yapamaz. Sen yapmıştın yine sen yapıcaksın.

Adem Erdoğan
12.03.2010, 23:29
Eleştiri olur, sonuçta kimse kimsenin kafasına taş atmıyor.

Teknik kısmını geçtim adamlığı 5 sezon kalmalı bu takımda.Çünkü Şenol Güneş giderse bu sefer tam gider.

Bizde nasıl olsa herkes TEKNİK konulara hakim.Baksanıza asbaşkanımız video izleyip futbolcu alıyor.

Şenol hoca gibi ADAM zor bulunur. Her klübe lazım.

arifberkay
12.03.2010, 23:35
yazık adam kayırma ile kadro yaparsan bu kadar olur uzakdoğu da sadece felsefe yapmışşın yazık

tslover
12.03.2010, 23:38
Bazı futbolcularla birlikte şenol hocadada form düşüklüğü var.
Özellikle yabancıları inceden harcıyor hocamız.bugün ilk 11'de sadece 1 yabancımız vardı o da Song.benim hatırladığım bu devirde bu mantalitede bir tek Ziya Doğan var,Ayman'dan başka yabancı bilmeyen.Onunda durumu malum.Hocam Lütfen anla Trabzonspor,Trabzonun takımı değil,evrensel bir takım ve bu takımı kim yukarı çıkartacaksa en büyük Trabzonsporlu odur.

Bu öze dönüş palavraları ve kuru sıkı milliyetçilik dönemleri bitti artık.Eminim Engin'e açtığın kredi bununla alakalı.Şimdiden yazıyorum yarın iyileşip Tayfun gelecek ona da sonsuz kredi açacaksın ve kalecilikle alakası olmayan Tolga'yıda Trabzonlu diye takımda tutacaksın.

Hocam seni çok seviyorum ama 2010 yılında bu kafa 1 seneden fazla işlemez lütfen bunları gör hocam

Miraç Atalay Çiftçi
12.03.2010, 23:40
Sezer Badur diyorum, cümlenin sonuna da 3 nokta koyuyorum.

Daha da sana birşey demiyorum Şenol Güneş bey.

Kör olması lazım insanın, köR!

Vkgz
12.03.2010, 23:45
hocaa ne yapıyosun hocaaa

Adem Köse
13.03.2010, 00:21
Bu takım 4-4-2 oynamaz arkadas... Zorlama hocam sende , eskidendi 4-4-2 sistemi, çagdışı kaldı artık o sistem. Günümüzün sistemi 4-3-3'tür. İyi oynadıgımız maçlarda ki dizilime bakın ;

Orta alan Serkan - Selçuk - Colman... önlerinde Alanzinho - Engin - Umut.

Kanat oyuncusu felan yok... Herkes heryerde oynayacak.Gerekirse Alanzinho da , Engin de , Umut da kanatta oynayacak... Ama kanada sıkışmayacak oyuncu gerektiginde oynayacak. Sıradan degil farklı davranacak , böyle çeşitlilik yaratabilecegin kadroyu heba ediyorsun hocam...

4-4-2 Sistemi başta Colman olmak üzere herkesi bozdu. Bir ara Umut tek forvet oynadıgı dönemlerde ne güzel oynuyorduk bee...

Yapılacak iş, tavsiyem hocam sana... 4-3-3 e geri dön... Burası Kore degil , herkes 4-4-2 sistemini kilitleyebiliyor artık, bu sistem çözüldü... Gelecek senemizi de yakma , yoksa hem gelecek senemizi hemde kendini yakacaksın.

Umut , Burak , Teo seç birini... Arkalarına serbest iki adam koy ( Engin Alanzinho - Barış Gabriç ) bu 4 ünden ikisi herzaman oynamalı , kanatlarada kendiliginden farkında olmadan rakip iner bu futbolcular zaten , takımın kilitlenmesine izin verme...

Kendiliginde ortaya çıkan 4-3-3 sistemini degiştirmeyip , uygun oyuncular ara bu sisteme... Geçen haftalara kadar bu ligin en çok pozisyonuna giren ve en çok gol atan takımların arasında ilk 2 de idik... Hangi sistemle hocam... Sadece iyi bir forvetle bile bu iş biterdi. Çift forvetmiydik... Bu ne ısrar hocam çift forvette , inşallah hemen vazgecersin...

Fatih Özkan
13.03.2010, 01:23
Hocam bazen anlam veremiyorum...

LaZ_KoPaT
13.03.2010, 05:15
bu hafta senol hoca intihar ettirdi takima resmen alanzinho egemen yedek baslarmi ya?

Samet Metin
13.03.2010, 07:56
hocayı eleştiriyoruz ama gitsin de demiyoruz. okadar da değil... şenol hoca'nın sözleşmesi bitmeden biryere gideceğini sanmıyorum ve öyle birşey düşünmek bile istemiyorum...

hatta gitmek kelimesi telaffuz bile edilmemeli... ama "şunu yapsa daha iyi olurdu" gibi eleştiriler olacaktır olmalıdır... sonuçta o da insan.

örneğin sezer ve yeni transferimiz burak hocadan yeterince şans görüyorken barış ve teo neden bu şansı bulamıyor diye sormak kadar doğal birşey olamaz...

4 yıldır yapabileceklerini, kapasitesini ezberlediğimiz Umut'u birkaç maç dinlendirse de sezon sonu kim işimize yarar kim işimize yaramaz bunu öğrensek iyi olmaz mı? murat tosun nasıl bir oyuncu öğrensek, zafer yelen'i 1 maç trabzon formasıyla izlesek... mesela bu adamlar sezon sonu gidecekse neye göre karar vereceğiz?

hoca bunları yapmadığına göre bence hala ligden umudu vardı, sözde bitirdiği ligi kafasında bitirmemişti... ama artık bitmiştir sanırım... bitmesi lazım çünkü...

öyle "hocayı yedirtmeyiz" falan, gerek yok bunlara. eleştiren kimse gitmesini istemiyordur bence...

F.Erdem
13.03.2010, 08:46
Bu biraz elindeki malzeme kalitesine de bağlı.
Bir yerlere kadar geldi takım,iyi oynadı,maç kaybetmiyor ama daha iyisini yapacak yetenekli oyunculara ihtiyacımız var.
Son iki maçtır bu bariz açık.Ofansif orta saha ihtiyacımız var.

yakarcı
13.03.2010, 09:15
şenol hoca sezere nasıl 90 dk dayandı aklım almıyor şenol güneş çok kötüydün dün 11 yanlış çıkardın

Keramettin
13.03.2010, 09:18
Destekçinim.......

halil ibo
13.03.2010, 09:52
Oyuncu ve sistem değişikliği için daha iyi bir sezon düşünülebilir mi ? Tabii ki hayır.
Eğer yönetim hocanın istediklerini sezon sonu yapabilirse (uzak ihtimal ama) başarılı olacak bir kadro oluşturulabilir.
Oyuncuları hakkında fikir sahibi olabileceği resmi maçlardan daha iyi bir ortam yoktur.Hocada bunu yapıyor.Gerçekçi bir değerlendirmeyle 5.likten daha iyi bir derece alamayacak bir kadro için hocayıda fazla hırpalamaya gerek yok hem de haddimize değil.

Samet Başdağ
13.03.2010, 09:59
hocam affına sığınarak antep maçında neden ceyhunu oyuna sürmedin 90 dakikada kaleye çekilen 1 veya 2 şut vardı.hocam yine affına sığınarak şu sezeri birdaha bırak 11 e 18 kişilik kadroya alacakmısın merak ediyorum.hocam fazla olmaya başladım ama egemeni neden oynatmadın.ey gidi şenol hoca senin amacın galiba yenilmemezlik serisini devam ettirmek kafaya oynamak değil.Hatam varsa affola hoca..

Salih Edip
13.03.2010, 10:14
yok neymiş yabancılar niye oynamazmış sezere niye 90 dk. sabretmiş. yahu ne dedi adam gelecek sezonun kadrosunu kurucaz iyiler kalacak kötüler gidecek. hoca sezer baduru 90 dk. sahada tuttu 10 dk. oynatıp bundan adam olmaz deyip tamam mı deseydi ?

yabancılar oynucak eee fiyatı yüksek olanlar oynucak eee herkes illaki kendi mevkiinde oynucak . ne gerek var o zaman teknik direktöre. 4-4-2 mi ? koyarsın kaleye yabancı kaleciyi. sağ beke en pahalı sağbek , stopere yabancı songla egemen - giray ikilisinin en pahalısını. sol beke yabancı ve pahalı caleyi. orta saha ya yabancı colmanı ve hem yabancı hem pahalı alanzinhoyu. öyle kurarsın takımı teknik direktöre gerek mi var ...

Ahmet Faruk
13.03.2010, 10:34
Şu başlıkta öncekilerle çelişen bir tane mesajım yok. (Hoş forumda yok zaten de.)
Şenol Güneş belli başlı özellikleri çok gelişmiş birisi olabilir. Hani forvet vardır çok iyi koşar çok iyi pozisyon alır ama son vuruşu o kadar iyi değildir. Ondan daha çok gol atan oyuncuya bakarsınız o kadar iyi koşamaz, pozisyon sezgisi o kadar iyi değildir; fakat daha dengeli, derli topçu bir oyuncudur.

Şimdi, Şenol Güneş de tıpkı böyle.
Tek başına olmaz yani bu iş. Hiç olmadı da zaten.

Şenol Güneşe her zaman destek verelim ama, tek başına yapacaksa kitap yazacağı zaman falan...
Tek başına Trabzonspor gibi bir takımda hocalık yapacak kadar derli toplu değil...

BALKAN 06
13.03.2010, 12:35
1-0 yeniksin teo yu son 10 dakka alıyorsun,
şenol hocayı tanımıyor olsak şahsi intikam alıyor diyeceğim,başka izahı yok...

Tayfun
13.03.2010, 12:52
Şenol Hoca geldiğinden beri bana göre ilk kez saçma sapan işler yaptı ve beni ilk kez çıldırttı

Sezer'e sen nasıl 90 dakika dayanırsın nasıl!

1-0 yenikken Teo'yu neden almazsın

Nerdeyse sahada kalp krizi geçirecek olan Song 11'de Egemen yedek!

Sefa Murat Dokuz
13.03.2010, 12:56
Şenol Hocayı geldiğinden beri ilk defa eleştireceğim oda Sezer'in nasıl bu kadar sahada kalması.
Birde şu takımı uyarmalı rakibin attığı her uzun topu taca atmak takıma birşey kazandırmaz. Giray Ömer Aysan bunu iyi bilmeli. Her topu taca atıyorlar.

corleone
13.03.2010, 13:10
şenol hoca geldiğinde ne dedi?
kimse bizden kısa süreli başarı beklemesin ben buraya bunun için gelmedim, artık sabredin dedi uzun yılların projesini yapmaya geldim dedi, altyapıdan yeni yıldızlar çıkarmaya geldim dedi, zihniyeti değiştirmeye geldim dedi

herkes alkışladı
şimdi ne oldu, hoca sezeri niye oynatıysın, hau umuti çıkarsana dışari, habu burak toptan anlamay yaa, la bu şenol hoca bu işi bilmiy

hoca en azından burada en çok ötenden daha çok biliyor sezerin kötü oynadığını, adamın amacını bir anlasanız ama o kapasiteyi bizim taraftarımızda asla görmedim göreceğim de yok, adam bu seneden geçti artık, bu kadroyla hiçbişey olmayacağının farkında, boş hayallerin peşinde koşmuyor, yapmak istediği tek şey herkese kendini gösterebilmesi için fırsat tanımak, sezeri aldık bu niye oynamay diyenlere bir sus payı vermek, şenol hocanın teofilo için de planları var, umutun ne kadar saçmaladığının da farkında, son 3 maçtır burakla umutu oynatmasının da bir sebebi var, ama biz son 20 yıldır yaptığımız gibi olayları en basitinden düşünerek yine işin içine edeceğiz, hocayı göndereceğiz, alelade bir anadolu takımı olacağız,

Allah'a dua ediyorum inşallah Bursaspor şampiyon olur, inşallah olur da bizim dünyadan haberi olmayan taraftar kitlemiz, sabırın, takımını sevmenin ve her koşulda desteklemenin, hocanın işine karışmamanın ne olduğunu görür, hepiniz uzmansınız bir şenol hoca anlamıyor bu işten, bu kafayla son 10 yılda 15 kupa mı kazandık, 15 hoca mı değiştirdik, şampiyon olamamaya değil böyle bilmiş geçinip bir boktan haberi olmayan taraftar kitlemiz olduğuna üzülüyorum... Elin adamı belçikadan geldi bazen körlere yol göstermek lazım dedi 10 haftada bizim taraftarın ne olduğunu anladı, biz 20 yıldır anlayamadık

Erdem Koltuk
13.03.2010, 14:01
Valla kimse masal anlatmasın.Şenol Hocanın futbol bilgisi ve teknik direkdörlük kabiliyeti anca Onur Kıvrak'ın takıma kazandırılmasında işimize yarar.Şenol Hoca Trabzonspor'un kaleci antrenörü olmalı,koskoca takımı ona emanet etmek çok yazık..Boşa gidecek bir 3 sene daha var önümüzde..

Mesut
13.03.2010, 14:12
şenol hocaya her daim destek.

Ilelioglu
13.03.2010, 14:53
Gaziantep;

Hocam maca cikardigin on bir dogru idi bence.

Yanliz ilerleyen dakikalarda bende dahil olmak üzere cogu Taraftarimiz Sezer'in oynadigi Futboldan memnuk kalmadik.

Sezer'i 90 dakika oyunda tutman yanlisti bana göre.

Senin yaratmak istedigin Takimi anlayabiliyorum, oyunun kontrolünü elinde tutan, daha cok pozisyon bulan taraf ve sürekli basan bir Takim.

Bu maci kazanmak icin Kontra Atak Futbolunu tercih edebilirdin.

Böylece o golüde yemezdik ve Kontra Atak ile bulacagimiz bir gol ile 3 puanla dönebilirdik diye düsünüyorum.

Gese maci bizler icin cok ama cok önemli, ligde pek umudumuz kalmasada böyle maclari kazanmak gerekiyor.

:);)

Murat Erdem
13.03.2010, 16:35
Burada bazı arkadaşlar, hoca Teofilo'yu istemediğinden oynatmıyor demişler. Eee bu adam alınırken Trabzonspor hocası benmiydim ? Neden bu oyuncu transfer edilirken karşı çıkmadı ?

Benim yaşımın 35 ve adımın Murat olduğunu bildiğim kadar, bildiğim bir şey daha var.

Şenol Güneş...

her hangi bir zaman da
her hangi bir Trabzonspor yönetiminin
her hangi bir kararına
her hangi bir tercihine
ŞERH KOYAMAZ !!!

kendi onayı olmadan alınana ALAMAZSINIZ
kendi onayı olmadan satılana SATAMAZSINIZ
DİYEMEZ !!!

Adem Erdoğan
13.03.2010, 16:41
Şerh koyanların akıbetini de gördük Murat abi. Hatta koyamayıp istifa maskesi altında kovulanları da.

serdaracıl
13.03.2010, 17:08
şenol hoca ile istikrar düşündürücü hemde çok

ersun hocanın avatarını koymuşsun. Keşke onunla devam edebilseydik ama "ersun hoca ile istikrar düşündürücü hem de çok" diyenler yüzünden olmadı.

Adem Erdoğan
13.03.2010, 17:15
Valla kimse masal anlatmasın.Şenol Hocanın futbol bilgisi ve teknik direkdörlük kabiliyeti anca Onur Kıvrak'ın takıma kazandırılmasında işimize yarar.Şenol Hoca Trabzonspor'un kaleci antrenörü olmalı,koskoca takımı ona emanet etmek çok yazık..Boşa gidecek bir 3 sene daha var önümüzde..

Bir hocayla başlayıp aynı hocayla bitirmek bir sezonu masal gibi geliyor artık bize, sende haklısın.

Sen şimdi Ertuğrul Sağlam'ı da beğenmiyorsundur şüphesiz, ama masalı baya iyi gidiyor yani.Sebebi ne ola ki.

61karradeniz61
13.03.2010, 17:23
sabir sabir
senol hoca ne yaptigini biliyor
ben ona sonsuz güveniyorum
bu sene benim hic umrumda degil
seneye bir görsünler bizi
seneye bizi hic kimse tutamaz

Tolga Kurt
13.03.2010, 17:41
Adam herkesi deniyor seneye kim gidecek kim kalacak diye bu seneyi takmıor şenol hoca anlamıyormusunuz...

Great White
13.03.2010, 18:06
Vallahi benim de Şenol Hoca hakkında bazı eleştirilerim olacaktı ama maç sınrasındaki röportajında değindiği konu daha fazla ilgimi çekti. Maçtan sonra şunları söylemiş Şenol Hoca:

''Gaziantepspor maçında futbol daha da olumsuzdu. Benim için hayal kırıklığı oldu. Bu kadar güzel bir zeminde paslaşarak oyunun hakimi olmamız gerekirken bunları yapamadık. Oyun tatmin edici olmayınca skora da yansımadı''

Önce bir şunu kabul edelim ki Şenol Güneş' in geldiğinde küme hattının biraz üzerinde seyreden ve en kıytırık rakiplere karşı dahi mahkum oynayan takımın durumu o dönem puan cetvelinde biraz daha yukarıda olsaydı şimdi elde edilen beraberlikler bu derece eleştirilmeyecekti. Sonuçta bu takım artık son derece dirençli ve en azından yenilmiyor. Kondisyon olarak son dakikaya kadar diri kalabiliyor ve bir şekilde golü de buluyor. Bunlar takımda göz ardı edilmemesi gereken çok önemli gelişmeler..

Lakin Şenol Hoca’ nın, şu demecinde takımın yeterince olumlu pas yapamıyor oluşuna dikkat çekmiş olmasının sahaya sürdüğü kadroda yapmış olduğu tercihler ile alakalı olduğunu fark etmesi gerekirdi. Belki de farkındadır ya da umarım farkına varmıştır..

Ortasahası Selçuk, Serkan, Sezer ve Engin’ den oluşan bir takımdan topa daha çok sahip olmasını ve iyi pas yapabilmesini beklemek zaten imkansız. Bu kadro formasyonu, tek toplar kullanılarak Burak ve Umut ile rakibin arkasına sarkmak suretiyle gol ya da goller bulabilirdi belki ama asla oyunu domine edemezdi. Zira Engin hariç ortasahada görev yapan hiçbir oyuncunun bu türden meziyetleri yok..

Halihazırda formsuz Colman kesik yemiş, Gabric kenarda. Oyuna dahil olduktan sonra rakibin bütün düzenini bozan Alanzinho da ona keza kulübede. Burak Yılmaz bir nevi ikinci santrfor gibi Umut’ un yanında. Dolayısıyla ortasaha top yapmaktan ziyade rakipten top kapmaya, rakibi kovalamaya müsait oyunculardan kurulu. Bu şartlar dahilinde kendi evinde oynayan ve 5 kaliteli yabancısıyla karşımıza çıkan G. Antep’ den daha çok topa sahip olamayacağımız alenen ortada..

Açıkçası bu taraftarın büyük bir çoğunluğu Şenol Hoca’ dan kısa vadede bir şampiyonluk beklemiyor. Kendisinin de tespit ettiği eksikliğimiz olan “Topa hakim olan bir takım” görmek istiyor öncelikle. Sen ilk etapta bunu sağla yeter be hocam. Gelişinden sonra ivme kazanan takımı bozma, Alanzinho gibi bir yıldızı 90 dakika sahada tut, Gabric’ den, Colman’ dan, hatta şimdiye dek gözümüze pek ışık tutamamış olsa da Teofilo’ dan maksimum verimi alabilmek adına elinden geleni yap kafi. Hepimiz eminiz ve umutluyuz ki bir sonraki sezon şimdikinden çok daha iyi olacak..

Yani kısacası güneşli günleri göster bize, gerisi çok da önemli değil..

bordox
13.03.2010, 20:55
Şu takımda modern futbolun gereklerini yerine getirebilecek,takımda futbol zekası en üst düzeyde ve oynadıkları bölgenin hakkını verecek,
Trabzonspor'un kaburgasını oluşturabilecek 4 futbolcu var.
Cale,Colman,Gabric ve Selçuk.

Dünyanın neresinde 1.5 milyon Avro kazanıyor amatör felsefeciler bilmiyorum.

Mahmut Baran
13.03.2010, 21:03
Takım motive edilmeden sahaya sürülüyor . Motive edilmiş olsa şuan Lider idik :(

DEEP BLUE
13.03.2010, 21:19
Her zaman söylüyorum, Şenol Güneş kanımızdır, canımızdır, yoldaşımızdır ama... Maksimum %99'luk hocadır... Oysa, tarih, geriye kalan %1'i başarabilenlerin yazabildiği bir destandır...

Sevgili hocamızın görev yapabileceği en iyi lig Kore'dedir. Gelmesi hatadır. Gelmiştir hoşgelmiştir de, bende zaten olmayan kredisi, G.Antep deplasmanına tek sol bekle gidip, oyun içinde sağ açığımızdan sol bek çıkarmaya çalıştığı an bitmiştir...

Yani aslında, yukarda bahsettiğimiz % 1'i başaranlar, bu küçük detayları kurgulayıp yönetebilenlerdir... Ve maalesef bunu yapabilecek kişi Şenol Güneş değildir...

Great White
13.03.2010, 21:27
....bende zaten olmayan kredisi, G.Antep deplasmanına tek sol bekle gidip, oyun içinde sağ açığımızdan sol bek çıkarmaya çalıştığı an bitmiştir...

Hocam kusura bakma da senin kredi anlayışın buysa tefeciden pek bir farkın yokmuş hani..

Yahu Cale' nin kadroda olmadığı ve Ferhat' ın çıkarıldığı bir maçta o mevkiiye kaleci Tolga' yı mı koyacaktı hoca?

Kaldı ki Serkan gayet de başarılıydı ikinci yarıda..

muribbi
13.03.2010, 22:21
hocam sezeri 90 dk. sahada tutarak ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım. açık ara sahanın en kötü adamını avrupada daha devre bitmeden 30 da çıkarırlar.

Mustafa Ayazoğlu
13.03.2010, 23:38
Şenol Güneş Seulde yeni bir formül buldu sanırım. Yenilmemek.

36 lig maçında yenilmezsek şampiyon olacağını düşünmüyordur umarım!

Ilelioglu
13.03.2010, 23:44
Şenol Güneş Seulde yeni bir formül buldu sanırım. Yenilmemek.

36 lig maçında yenilmezsek şampiyon olacağını düşünmüyordur umarım!

34 tane var ama...:rolleyes:

Ilelioglu
13.03.2010, 23:49
Her zaman söylüyorum, Şenol Güneş kanımızdır, canımızdır, yoldaşımızdır ama... Maksimum %99'luk hocadır... Oysa, tarih, geriye kalan %1'i başarabilenlerin yazabildiği bir destandır...

Sevgili hocamızın görev yapabileceği en iyi lig Kore'dedir. Gelmesi hatadır. Gelmiştir hoşgelmiştir de, bende zaten olmayan kredisi, G.Antep deplasmanına tek sol bekle gidip, oyun içinde sağ açığımızdan sol bek çıkarmaya çalıştığı an bitmiştir...

Yani aslında, yukarda bahsettiğimiz % 1'i başaranlar, bu küçük detayları kurgulayıp yönetebilenlerdir... Ve maalesef bunu yapabilecek kişi Şenol Güneş değildir...

Kim peki..??

Bu Takimi hangi Teknik Adam Sampiyon yapabilir..??

Buna bir cevabin varmi..??

O kötü bu kötü su kötü, bunu begenmedin sunu begenmedim...!

Yok ya...!!

DEEP BLUE
14.03.2010, 00:16
Hocam kusura bakma da senin kredi anlayışın buysa tefeciden pek bir farkın yokmuş hani..

Yahu Cale' nin kadroda olmadığı ve Ferhat' ın çıkarıldığı bir maçta o mevkiiye kaleci Tolga' yı mı koyacaktı hoca?

Sorduğunuz sorunun cevabı kendi yazdığınız cevabın içinde var. Yeterince net yazdım. Tek sol bekle gidip, o sol beki de dışarı almak çok ince bir deha (!) gerçekten... Tolga esprisiyle zeka aşağılması moduna girmek yerine, Cale'nin neden gitmediği sorusunu sormanız daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Bunun yanısıra, Tefeci benzetmesi, jilet avatarı yanında pek de absürd durmuyor nedense... O nedenle daha fazlasına gerek yok... Anlayan anladı zaten...

Not: Son paragrafın ilk cümlesi ''İroni'' içermektedir. Olur a yanlış anlaşılır...

DEEP BLUE
14.03.2010, 00:20
Kim peki..??

Bu Takimi hangi Teknik Adam Sampiyon yapabilir..??

Buna bir cevabin varmi..??

O kötü bu kötü su kötü, bunu begenmedin sunu begenmedim...!

Yok ya...!!

Delikanlı,

Önce ''ya''lı ''ma''lı konuşmamayı öğren, gerisini zaman öğretir sana... Yaşın genç henüz...

Sorunu gerçekten merak ettiğin için ve adabıyla sorsaydın, zevkle ve adabıyla cevaplardım. Ama kemikkıran Willy Jones gibi girdin pozisyona... O nedenle cevap yok...

Great White
14.03.2010, 00:25
Sorduğunuz sorunun cevabı kendi yazdığınız cevabın içinde var. Yeterince net yazdım. Tek sol bekle gidip, o sol beki de dışarı almak çok ince bir deha (!) gerçekten... Tolga esprisiyle zeka aşağılması moduna girmek yerine, Cale'nin neden gitmediği sorusunu sormanız daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Bunun yanısıra, Tefeci benzetmesi, jilet avatarı yanında pek de absürd durmuyor nedense... O nedenle daha fazlasına gerek yok... Anlayan anladı zaten...

Yahu oradaki tefeci benzetmesini mesleki açıdan kullandım. Yani dolandırıcı olarak değil tabii ki. Sonuçta kredi muhabbetinden girizlenmiş konuya. Sizin yaşınızdaki birinin o ironiyi fark edebileceğini düşünmüştüm açıkçası..

Cale formsuz olduğu için götürülmedi zaten. Bunu tekrardan tartışmanın ne anlamı var ki? Onun yokluğunda Ferhat' ın yerine Serkan oynamış. Hatta son derece de başarılı olmuş..

Eee? Pek de büyük bir sorun yok o zaman..

DEEP BLUE
14.03.2010, 00:37
Cale formsuz olduğu için götürülmedi zaten. Bunu tekrardan tartışmanın ne anlamı var ki? Onun yokluğunda Ferhat' ın yerine Serkan oynamış. Hatta son derece de başarılı olmuş..

Eee? Pek de büyük bir sorun yok o zaman..

Sizin için sorun yoksa benim için hiç yok...

Soru; Bunu Ersun Yanal veya Broos yapsa neler olurdu?

İki haftadır futbol harici herşeyi oynayan büyük yetenek Selçuk'u, Ersun hoca sahada bu kadar tutsa ne olurdu?
Bu maçta, futbolu katleden Sezer'e bu kadar sabreden hocanın adı Broos olsa ne olurdu?

Ilelioglu
14.03.2010, 00:42
Delikanlı,

Önce ''ya''lı ''ma''lı konuşmamayı öğren, gerisini zaman öğretir sana... Yaşın genç henüz...

Sorunu gerçekten merak ettiğin için ve adabıyla sorsaydın, zevkle ve adabıyla cevaplardım. Ama kemikkıran gibi girdin pozisyona... O nedenle cevap yok...

Burda yazarken karsimdakinin yasi kac diye bakmiyorum her zaman ama genelde bakarim.

Gözden kacirdim, büyüklerime saygiliyimdir, sorun yok yani.

Tabi "ya" li "ma" liya gelincede aliskanlik, Arkadaslik ortamindan kaynaklaniyor ama ben kendim böyle konusmayi tercih etmem, böylede konusmam aslinda.

Sonucta Forumda yaziyoruz karsilikli konusmuyoruz.

Neyse...

Benim yasimi görüyorsun orada bir yerde yaziyor. Yillardir Trabzonsporu takip ediyorum ve herzaman acimasizca elestirerek birilerini istifaya sürüklüyoruz.

Her sezon ayni seyler oluyor bir iki basarisizsiz sonuc ve akabinde gelen elestiriler ve sonrasinda ya Yönetim ya Teknik Direktör istifa ediyor.

2000 yilindan beri Trabzonsporun maclarini izlerim, son 2-3 yilda neredeyse hicbir macini kacirmamisimdir.

Demek istedigim her zaman ayni seyleri yasiyoruz, bir kerede farkli seyler deneyelim, farkli olmayi basaralim.

Yoksa bu hep böyle gidecek gibime geliyor.

Basari icin sabir sartsa neden sabredilmiyor..?

Senol Hoca'nin kötü bir Teknik Direktör olmadigini burda hepimiz biliyoruz.

Basarilarinida biliyoruz. Bu Kulübe kimler geldi kimler gitti. Ne oldu..?

Sampiyon mu olduk..? Hayir, olamayiz tabi, ne kadar sans ve zaman taniyoruz ki Adamlara..??

Her istifa zaman kaybi demektir, artik buna bir son verilmeli bence.

Yillardir yapmaya calistigimiz ama yapamadigimiz seyleri kendi insanimizla yapmaliyiz artik diye düsünüyorum. Senol Hoca Trabzonlu bizden biri ve iyi bir Teknik Direktör olduguda kesin.

Hep ayni hatalari tekrarlamaktan biktik usandik..!

Bunca yil elestirdik, istifa ettirdik, ne gecti elimize..?

Bundan sonrada böyle devam edersek degisen birsey olmaz.

Bir kere olsun bu Takimi Sampiyon göreyim baska birsey istemiyorum.

Ben ve benim gibi binler Sampiyonluk yasayamadik ama bana sanki Hayatta tadamayacagim tek sey bu Sampiyonluk gibi geliyor.

Ölümü bile tadacagiz, eyvallah da, neden bu Sampiyonlugu tadamayacagim, neden..??

DEEP BLUE
14.03.2010, 00:51
Bir kere olsun bu Takimi Sampiyon göreyim baska birsey istemiyorum.

Ben ve benim gibi binler Sampiyonluk yasayamadik ama bana sanki Hayatta tadamayacagim tek sey bu Sampiyonluk gibi geliyor.

Ölümü bile tadacagiz, eyvallah da, neden bu Sampiyonlugu tadamayacagim, neden..??

Futbol, kimileri için bir spordur. Kimileri için, geçim kaynağı, kimileri için 22 kişinin bir top peşinde koştuğu aptalca bir tiyatrodur. Hepsinin bir menfaati vardır, hepsi bir kalemde sırtını dönebilir ama olan daima futbolu bir yaşam biçimi-hayat meyat meselesi zannedenlere olur... Oysa futbol gerçekte sadece bir oyundur. O nedenle, ölüm ve Şampiyonluk deyimlerini bir arada kullanma bence... Hiç birşey senden kıymetli değil...

Ilelioglu
14.03.2010, 01:00
Futbol, kimileri için bir spordur. Kimileri için, geçim kaynağı, kimileri için 22 kişinin bir top peşinde koştuğu aptalca bir tiyatrodur. Hepsinin bir menfaati vardır, hepsi bir kalemde sırtını dönebilir ama olan daima futbolu bir yaşam biçimi-hayat meyat meselesi zannedenlere olur... Oysa futbol gerçekte sadece bir oyundur. O nedenle, ölüm ve Şampiyonluk deyimlerini bir arada kullanma bence... Hiç birşey senden kıymetli değil...

Abi biz böyle Trabzonsporluyuz.

Benim icin Trabzonspor herseyden ötedir, o olmasa bu Hayatin bir anlami kalmaz gibi geliyor bana.

Ögrenciyim, Trabzonsporun maclarini dört gözle beklerim hep, kazandikmi o hafta okul süper gecer, istemedigim bir sonucta ise sonraki hafta okul berbat gecer.

Hep böyle bu, bazen aldirmamaya calistiysamda olmadi. Okul daha önemlidir diye düsündüysem bile olmadi, o kadar ki baglandik yani.

Adem Erdoğan
14.03.2010, 01:01
Sizin için sorun yoksa benim için hiç yok...

Soru; Bunu Ersun Yanal veya Broos yapsa neler olurdu?

İki haftadır futbol harici herşeyi oynayan büyük yetenek Selçuk'u, Ersun hoca sahada bu kadar tutsa ne olurdu?
Bu maçta, futbolu katleden Sezer'e bu kadar sabreden hocanın adı Broos olsa ne olurdu?

Ersun'a Broos'a haksızlık olmasın madem Şenol'u da kovalım gitsin.

Bu arada Sezer olmasın Selçuk olmasın kim oynayacak ortasahada defansif olarak?

DEEP BLUE
14.03.2010, 01:06
Ersun'a Broos'a haksızlık olmasın madem Şenol'u da kovalım gitsin.

Bu arada Sezer olmasın Selçuk olmasın kim oynayacak ortasahada defansif olarak?

Kestaneci Osman Efendi oynasın... Selçuk için defansif orta saha tanımı yapan bir zihniyet için fazla bile...

ugurozturk
14.03.2010, 01:09
Senol hocanin kararlarini tartisabilirsin.

Senol hocayi tartisamazsin..

Senol hoca TSyi sampiyon yapamaz diyemezsin.

Bunu demek icin TSyi sampiyon yapacak hocayi getirip once onumuze koyman lazim.

Bu macta hoca dagordu Sezeri... ama belki futbolcusunu kaybetmek, 45 dakikayla haksizlik etmek istemedi. ilk degisiklik hakkini dahan genc olan ferhattan yana kullandi ki bence ferhat selcuktan da enginden de sezerden de daha iyiydi. ama hoca sezere biraz daha sans vermek istedi. basini kesmek istemedi. ama sezer bu sansi cope atti.

sezerin bu kadar kotu oynaycagini bilse 11e bile almazdi.

Senol hocaya guvenim sonsuz...

Senol hocayla 10 yıl..

DEEP BLUE
14.03.2010, 01:10
20 yıl olsun bence...

Ilelioglu
14.03.2010, 01:11
20 yıl olsun bence...

Sampiyonluk gelecekse bu 20 yil icinde ve bende göreceksem neden olmasin..?

:)

DEEP BLUE
14.03.2010, 01:15
Hayaller güzeldir... İyi geceler gençler... Yaşlı bir adamım ve uykum geldi.

''Şenol Güneş'i tartışamazsın, ama kararlarını tartışabilirsin'', ''Şenol Güneş Sezer'in bu kadar kötü oynayacağını bilse 11'e bile almazdı'' gibi bomba cümleleri de okudum bu sayfalarda ya, artık şampiyon olmasak da olur... Olmuş kadar oldum zaten, sağolun varolun...

Adem Erdoğan
14.03.2010, 01:16
Kestaneci Osman Efendi oynasın... Selçuk için defansif orta saha tanımı yapan bir zihniyet için fazla bile...

Tanıyamadım kim o?

Forvette oynarmı acaba?

DEEP BLUE
14.03.2010, 01:23
Sen biraz daha gaz verirsen her yerde oynar.

Adem Erdoğan
14.03.2010, 02:31
Son 15 yıldır ligde en iyi sıralamalarımızı Şenol Güneş'le almışız. Gel gör ki bizim yaşı kemale ermiş taraftarlarımız bir türlü yakıştıramıyor bu takıma kendisini. Hala 96'daki fener maçında takılıp kalmışlar, halbuki Şenol hoca o günden sonra 2 dünya üçüncülüğü yaşadı milli takımla, bir adet lig 2.liği 1 adette Türkiye kupası.

Yakın zamanda bu sayfalarda "habu şenol küçükken de çişini tutamazdı zaten" gibi yorumlar gelirse bu abi!lerimizden hiç şaşırmam.

stormtiger61
14.03.2010, 02:41
Bu baslik altinda yorum yapan butun arkadaslarima sormak istiyorum. Eger bir Kasimpasa ki bu kasimpasa yilmaz vural gelene kadar tek bir mac dahi kazanamamis, ligin en cok gol yiyen rezil bir takimiydi. Bu kasimpasa bugun butun devlere kafa tutuyor, takdir edilen bir futbol oynuyorsa bunu gormezden gelip hala nasil Trabzonspor un kadrosu yetersiz, bu futbolcularla bir sey olmaz diyebiliriz? Nasil? Birisi bu konuya bir aciklama getirsin bakalim? Lutfen usaklar oyle her macin ardindan atip tutmakla olmuyor aciklayin bakalim?

Adem Erdoğan
14.03.2010, 02:45
Paşa hangi devlere kafa tutuyor, 1 büyük dev 2 küçük dev olmak üzere son 3 maçta toplam 8 gol yemedi mi bu takım.

stormtiger61
14.03.2010, 02:56
Paşa hangi devlere kafa tutuyor, 1 büyük dev 2 küçük dev olmak üzere son 3 maçta toplam 8 gol yemedi mi bu takım.

Ya topragim birak sende simdi Allah askina. Adamlar ilk devre bizi, FB yi, Bjk yi 3-1 ile devirdiler. Biz hangi derbi maci kazandik ya? 4. buyuk takimiz. Ayni Kasimpasa yilmaz vural goreve baslayana kadar 5 mac yapip hep yenilmis ve 12 gol yemis. Ama adam goreve geldikten sonra yaptiklari ortada. Evet elbette sevmiyoruz, munasebetsiz ve biraz seviyesiz bir adam fakat basarilarini inkar etmek de biraz fazla haksizlik olur. Ve onun bunlari basardigi bir ortamda biz nasil bizim kadromuz soyleydi, yok su oldu bu oldu deriz? Senol hoca bu konuda takkesini onune koyup dusunmeli.

Takimdaki son haftalardaki dususte acaba sadece futbolcular mi suclu yoksa Senol hoca da bu konuda pay sahibi mi? Bunu dusunmeli hoca.

Adem Erdoğan
14.03.2010, 03:04
Valla derbi maçları bizim genel sorunumuz, Ersun Yanal'la sadece 1 kez yendik lige havlu atmış feneri son hafta.Broos'la çıktığımız 2 maçta da malup olduk.Şenol Güneş'e has bir durum değil yani. Kasımpaşa'nın büyük takımları yenmesi tesadüf,
çünkü büyük takımları hep kötü anlarına denk geldi maçları. Bundan sonra hep de yenip üstünlük kuracak değiller yani.
Biz neden yenemiyoruz sorusuna gelince; derbi maçlarının favorisi olmaz mantığından yola çıkarak maçlarda ezilmeden kafa kafaya oynuyoruz hatta feneri çoğu maçta ezerek oynuyoruz, yalnız rakipler kötü olsa da fark yaratacak oyuncuları bizden daha fazla özellikle forvet hattında, kayıplarımızın nedeni bu.

stormtiger61
14.03.2010, 03:13
Valla derbi maçları bizim genel sorunumuz, Ersun Yanal'la sadece 1 kez yendik lige havlu atmış feneri son hafta.Broos'la çıktığımız 2 maçta da malup olduk.Şenol Güneş'e has bir durum değil yani. Kasımpaşa'nın büyük takımları yenmesi tesadüf,
çünkü büyük takımları hep kötü anlarına denk geldi maçları. Bundan sonra hep de yenip üstünlük kuracak değiller yani.
Biz neden yenemiyoruz sorusuna gelince; derbi maçlarının favorisi olmaz mantığından yola çıkarak maçlarda ezilmeden kafa kafaya oynuyoruz hatta feneri çoğu maçta ezerek oynuyoruz, yalnız rakipler kötü olsa da fark yaratacak oyuncuları bizden daha fazla özellikle forvet hattında, kayıplarımızın nedeni bu.

Iyi de topragim bunlar mazeret degil ki ama. Bak simdi salatasaray maci var. Al iste yani gorunen koy kilavuz istemez. Ben az cok neler olacagini biliyorum bu macta. Senol hoca bilmiyor mu? O da biliyor. Ama birseyleri degistirecek olan, fark yaratacak olan kisi kendisi burda. Tek eksigimiz inanc. Inanmaliyiz, once Senol hoca inanmali ki takim da inansin ama onlardan once bizim inanmamiz lazim. Biz inaniyor gibi gozukuyoruz ama inanmiyoruz aslinda. Bizdeki bu inancsizlik her macta kendini gosteriyor. En ufak bir aksilikte, hatada veya yenilen gol de bir ugultu basliyor. Cunku korkuyoruz, icimizde hep bir karamsarlik var. Hic gunes gormeyisimizden midir nedir bilmiyorum. Icimizdeki bu karamsarligi bir turlu atamiyoruz. Insanimiz hep negatif, hicbirseye olumlu bakmiyoruz. Ve bu takimimiza da yansiyor ne yazik ki.

Reha Demirbaş
14.03.2010, 03:33
Kendini eleştiriyorsun hoca iyi güzel bir imaj çizdiğini sanıyorsun ama 6 haftadır kendini ve hatalarını eleştiriyorsun ve 6 haftadır aynı şeyler tekrar ediyor demek ki boşuma çıkıpta konuşma mikrofonlara. Batırma daha çok ortalığı. Maçtan sonra diyorsunki saha zemini ok güzeldi. Pas yapamadık zemini değerlendiremedik. Senin şuanki takımda en iyi pas yapan adam nerde diye sorarım sana? (Trabzon'da) Bu kadar boş boş konuşulmaz herşeyi biliyormuş gibi konusuyorsun ama sadece laf yapmayı öğrenmişsin icraate geçtiğini göremiyoruz. Önceden de göremedik yine geldin yine göremiyoruz.

brkylmz
14.03.2010, 05:39
bu sene şampiyonluk gelmiyeceğine göre bence hocayı bırakalım bu sene hep hata yapsın her maç saçmalasın, yapsın ki seneye nerede hata yapabileceğini görerek, doğruya bu senenin tecrübesiyle daha emin adımlarla tereddüt etmeden yürüsün.

DEEP BLUE
14.03.2010, 10:57
Son 15 yıldır ligde en iyi sıralamalarımızı Şenol Güneş'le almışız. Gel gör ki bizim yaşı kemale ermiş taraftarlarımız bir türlü yakıştıramıyor bu takıma kendisini. Hala 96'daki fener maçında takılıp kalmışlar, halbuki Şenol hoca o günden sonra 2 dünya üçüncülüğü yaşadı milli takımla, bir adet lig 2.liği 1 adette Türkiye kupası.

Yakın zamanda bu sayfalarda "habu şenol küçükken de çişini tutamazdı zaten" gibi yorumlar gelirse bu abi!lerimizden hiç şaşırmam.

Yaşı kemale ermiş abi(!) lerin böyle diyorsa vardır bir bildikleri... Yaşın kemale erince sen de anlarsın...

5 Mayıs 96 tarihi, senin için baharın tatlı esintilerini, çiçek kokularını, kuş seslerini çağrıştıran sıradan bir bahar günü olabilir. Biz kemaller için ise, ikinci Hiroşima vakasının acı tarihidir. O günlerde mahalle arasında bilyeli arabalarıyla yokuş aşağı kaymayı en büyük eğlence bilenlerin anlayabileceği bir travma da değildir... O günü unutamamak da suç değildir. Ama Şenol Güneş'i eleştirenleri o güne takılıp kalmakla itham edebilmek en hafif deyimiyle cahilliktir. Dolayısıyla bizlerden, hocamızın küçükken çişine ne derece hakim olduğuna dair ayarı düşük bir kelam beklemek, tam da o dönemin çişini tutamayacak miniklerinden ya da günümüzde imzasına Trabzonspor değil, Tekkespor yazmayı marifet sayıp, kurum değil, şahıslar üzerinden Trabzonsporluluk taslayanlardan beklenecek bir erdemdir ki, onlar da hala orada kalmışlardır...

Soru;

Bu kulübe geleceği 6 ay öncesinden belli olan bir Teknik Direktörün, bir defa bile izlemediğini ve hatta tanımadığını beyan ettiği bir santrforun 3 milyon dolar transfer bedeliyle alınmasına neden ses çıkaramadığı konusunda fikrin varsa aydınlat bizi lütfen...

Cevabını biz kemaller biliyoruz da, sen yine de anlat...

Murat Erdem
14.03.2010, 11:25
Burada bazı arkadaşlar, hoca Teofilo'yu istemediğinden oynatmıyor demişler. Eee bu adam alınırken Trabzonspor hocası benmiydim ? Neden bu oyuncu transfer edilirken karşı çıkmadı ?

Ben yaşımın 35 ve adımın Murat olduğunu bildiğim kadar, bildiğim bir şey daha var.

Şenol Güneş...

her hangi bir zaman da
her hangi bir kararına
her hangi bir tercihine
ŞERH KOYAMAZ !!!

DİYEMEZ !!!

DEEP BLUE
14.03.2010, 11:48

Ben yaşımın 35 ve adımın Murat olduğunu bildiğim kadar, bildiğim bir şey daha var.

Şenol Güneş...

her hangi bir zaman da
her hangi bir kararına
her hangi bir tercihine
ŞERH KOYAMAZ !!!

DİYEMEZ !!!

Ne tesadüf değil mi, yaş otuzbeş... Kemal Murat Erdem :):):)...

Şaka bir yana, altına imzamı atıyorum kardeşim...

unique
14.03.2010, 12:13
Her takımın puan kaybettiği bu dönemde, bence ilk üç iddaamızın kuvvetli bir şekilde devam ettiği bu haftalarda Şenol Güneş'in Gaziantep kadrosu, kara bir leke olarak kalacaktır zihnimde. Resmen taraftarla dalga geçmiş, duygularımızla oynamıştır kendisi. Çok rahat kazanabileceğimiz bu maçtaki iki puanının kaybıyla ilerki haftalarda da iddaamızın azaldığı bahanesiyle farklı kadrolar deneyeceğinden, belki de ilk üçte bitirebileceğimiz ligi 6-7 anca bitirebileceğiz ve bu Şenol Hoca'nın eseri olacak.

Kimse bana kupayı düşünüyoruz, ligi boşverdik zaten demesin. Bu haftaki üç puan ve haftaya olası bir Galatasaray zaferinde nerelerde olabileceğimizi bir düşünün, kaybımızı ondan sonra anlayın.

arifberkay
14.03.2010, 12:32

Şenol Güneş...

her hangi bir zaman da
her hangi bir kararına
her hangi bir tercihine
ŞERH KOYAMAZ !!!

DİYEMEZ !!!

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
şenol güneş hacısalihoğlunun dediklerinin dışına çıkamaz bunu transferde de yapamadı tekke olayonda olduğu gibi yine yapamaz ondan dolayı yine rantsal transferler yapılacak

DEEP BLUE
14.03.2010, 12:33
Her takımın puan kaybettiği bu dönemde, bence ilk üç iddaamızın kuvvetli bir şekilde devam ettiği bu haftalarda Şenol Güneş'in Gaziantep kadrosu, kara bir leke olarak kalacaktır zihnimde. Resmen taraftarla dalga geçmiş, duygularımızla oynamıştır kendisi. Çok rahat kazanabileceğimiz bu maçtaki iki puanının kaybıyla ilerki haftalarda da iddaamızın azaldığı bahanesiyle farklı kadrolar deneyeceğinden, belki de ilk üçte bitirebileceğimiz ligi 6-7 anca bitirebileceğiz ve bu Şenol Hoca'nın eseri olacak.

Kimse bana kupayı düşünüyoruz, ligi boşverdik zaten demesin. Bu haftaki üç puan ve haftaya olası bir Galatasaray zaferinde nerelerde olabileceğimizi bir düşünün, kaybımızı ondan sonra anlayın.

Futbol basit bir oyun aslında... Ama aynı zamanda, garip hamleler ve kafa karıştıran varyasyonlarla onu çok zormuş gibi gösterip buradan rant sağlamaya çalışanların hakim olduğu bir sektör...

Gören gözler görüyor... Kimsenin görmediğini görür, kimsenin bilmediğini bilirim edasıyla atılan her adım, kucağımızdaki bomba gibidir daima... Buradaki genç arkadaşlar hatırlamaz belki, biz sevgili hocamızın Şota'yı her 60.dakikada dışarı alıp yerine bir savunmacı sokacağını ezberlemiştik bir zamanlar... Şota kim mi, hani şu gelmiş geçmiş en iyi yabancımız... Değerli hocamız o zamanlar öyle imza atıyordu Trabzonspor tarihine, şimdi de böyle...

Garp cephesinde değişen bir şey yok hala... Hırvat Milli takımının direkt sol beki, Süper Lig altıncısı takımda ilk 18'e giremiyor... Bunun üzerine, sağ kanat oyuncumuzdan sol bek yapıyor ve '''ne var canım, gayet te iyiydi, zaten Egemen'i de sol bekte düşünmüştü'' babından övgüler okuyorsak, takımın en iyi pasörü maçı evinden izlerken, değerli hocamızın maç sonunda ''saha çok iyiydi de biz iyi pas yapamadık'' şeklindeki ağlamaklı demecine maruz kalıyorsak, artık susma zamanı gelmiş demektir... Çünkü hiç bir kelime, bu ucubeyi anlatmaya yetemez...

Yani aslında biz iflas etmişiz de haberimiz yok...

Adem Erdoğan
14.03.2010, 13:55
Yaşı kemale ermiş abi(!) lerin böyle diyorsa vardır bir bildikleri... Yaşın kemale erince sen de anlarsın...

5 Mayıs 96 tarihi, senin için baharın tatlı esintilerini, çiçek kokularını, kuş seslerini çağrıştıran sıradan bir bahar günü olabilir. Biz kemaller için ise, ikinci Hiroşima vakasının acı tarihidir. O günlerde mahalle arasında bilyeli arabalarıyla yokuş aşağı kaymayı en büyük eğlence bilenlerin anlayabileceği bir travma da değildir... O günü unutamamak da suç değildir. Ama Şenol Güneş'i eleştirenleri o güne takılıp kalmakla itham edebilmek en hafif deyimiyle cahilliktir. Dolayısıyla bizlerden, hocamızın küçükken çişine ne derece hakim olduğuna dair ayarı düşük bir kelam beklemek, tam da o dönemin çişini tutamayacak miniklerinden ya da günümüzde imzasına Trabzonspor değil, Tekkespor yazmayı marifet sayıp, kurum değil, şahıslar üzerinden Trabzonsporluluk taslayanlardan beklenecek bir erdemdir ki, onlar da hala orada kalmışlardır...

Soru;

Bu kulübe geleceği 6 ay öncesinden belli olan bir Teknik Direktörün, bir defa bile izlemediğini ve hatta tanımadığını beyan ettiği bir santrforun 3 milyon dolar transfer bedeliyle alınmasına neden ses çıkaramadığı konusunda fikrin varsa aydınlat bizi lütfen...

Cevabını biz kemaller biliyoruz da, sen yine de anlat...

İmzalardan gidiyoruz ha, karşılıksız seviyorsan her şekilde mutlu olman lazım.;)
Trabzonsporluluk taslamam ben, karşımdakinin ne düşündüğü umrumda değil, bişeyleri ispat etmek gibi bir kaygım yok.Tekkesporluyum o kadar.

Siz kemaller cevabı biliyosanız bana niye soruyosunuz, Şenol bu işten para mı yiyor yoksa. Şenol'a veryansın ettiğinize göre böyle birşey olmalı.

Neyse uzatmıycam daha fazla, Şenol anlamaz bu işlerden siz iyi anlıyorsunuz belli, varmı bir hoca adayınız?

stormtiger61
14.03.2010, 17:56
Hocam hocammm, seftali kurdu sampiyonluga gidiyor nerdeyse bir seyler yap hocam. Gecen iki yil sivas simdi de borsaspor. Yeter artik ya. Bizde ne var arkadas ya? Ne var bu takimda ki bu adamlarin yaptiklarini yapamiyoruz biz? Cok mu baski var yoksa?

Samet Yildirim
14.03.2010, 18:06
Takma kafana hocam. Aynen devam...

aurora
14.03.2010, 18:06
Galatasarayı yenmeyi çok isterim ve inşaallah yeneriz. Ama Teknik Direktörümüz Şenol Güneş olunca büyük maç alamayız gerçeği en az Newton'un yerçekimi kanunu kadar gerçek bir şey haline geldi. Ha yenersek bu gerçek değişir mi? En az beş yıl boyunca tüm derbileri alırsa ancak kaybettiklerini telafi eder.

sametaydin
14.03.2010, 18:08
Hocam hocammm, seftali kurdu sampiyonluga gidiyor nerdeyse bir seyler yap hocam. Gecen iki yil sivas simdi de borsaspor. Yeter artik ya. Bizde ne var arkadas ya? Ne var bu takimda ki bu adamlarin yaptiklarini yapamiyoruz biz? Cok mu baski var yoksa?

O takımda huzur var. Transferlerini yöneticisi izleyip yapmıyor, hoca istiyor öyle oluyor. Altyapıdan oyuncu yetiştiriyorlar, ilk 11de belkide 4-5 tane altyapıdan oyuncu var. Sahada çok koşan bir takım. Ne olursa olsun maç içinde savunması hep sağlam duruyor.

Bizde ise bunların hiçbiri yok. Ama ben önümüzdeki yıl şenol hocanın durumu düzelteceğine inanıyorum.

Cafer Bulur
14.03.2010, 18:19
Takim gibi senol günes de kan kaybetmeye devam ediyor.

Senol hoca adina cok üzülüyorum ama buna kendiside önayak olmustur.

Devre arasi transferlerinde pasif kalmis ve nokta transferler yaptiramamistir.

Bursa nin kazmalarla sampiyonluga kostugu bir dönemde taraftari sabir etmeye davet etmesi de inandirici olamamistir.

Senol hocaya acilen bir derbi galibiyeti gerek,gs macinda umarim bir ilki basarir hocamiz.

stormtiger61
14.03.2010, 18:19
O takımda huzur var. Transferlerini yöneticisi izleyip yapmıyor, hoca istiyor öyle oluyor. Altyapıdan oyuncu yetiştiriyorlar, ilk 11de belkide 4-5 tane altyapıdan oyuncu var. Sahada çok koşan bir takım. Ne olursa olsun maç içinde savunması hep sağlam duruyor.

Bizde ise bunların hiçbiri yok. Ama ben önümüzdeki yıl şenol hocanın durumu düzelteceğine inanıyorum.

Haaa iste onu bileydin topragim. Futbolun kurallari aslinda cok ama cok basit. Butun bu daginiklik sadri sener yonetiminin eseri. Yaptiklari transferlerin hepsi umutsuz vaka. Alt yapidan tek bir oyuncu takima monte etmeyi dusunemeyecek kadar futboldan dan da bi haberler. Senol Hoca nin degistigini kendini biraz gelistirdigini umut ettim hep, hala da ediyorum. Umarim seneye artik bir seyler degisir. Senin de dedigin gibi bu takima gelecek yil Karadenizspor dan ve paf takimdan en az 4-5 futbolcu katilmalidir. Baska yolu yoktur bu isin.

Oynasin ya, ciksin Senol hoca sahaya koysun gencleri bakalim ona kim ne diyor? Kimse agzini bile acmaz. Fakat biraz cesur olmak lazim.

stormtiger61
14.03.2010, 18:21
Takim gibi senol günes de kan kaybetmeye devam ediyor.

Senol hoca adina cok üzülüyorum ama buna kendiside önayak olmustur.

Devre arasi transferlerinde pasif kalmis ve nokta transferler yaptiramamistir.

Bursa nin kazmalarla sampiyonluga kostugu bir dönemde taraftari sabir etmeye davet etmesi de inandirici olamamistir.

Senol hocaya acilen bir derbi galibiyeti gerek,gs macinda umarim bir ilki basarir hocamiz.

Bak iste burasi cok onemli topragim. Senol hoca bir derbi galibiyeti alarak herkesin aklindaki bu takim Senol hoca ile buyuk mac kazanamaz damgasini silmelidir.

Ama asil onemli olan bjk ile inonu de oynayacagimiz mac. Allah korusun ama o macta gelecek farkli bir skor Senol hoca yi bile yerinden oynatabilir.

Halit Akyüz
14.03.2010, 18:24
Şenol Hoca kalan tüm maçları kaybetsede bu takımdan gönderilmez. Ancak kendisi istifa ederse gider. Yoksa emekli olana kadar bu takımda.

bahadır2561
14.03.2010, 18:30
gelecek sezonun hazırlıklarını yapıyoruz hocanın sıgındıgı tek cümle..

milyon dolarlık adam alıyorsun 90 dk oynayamıyor..rezaletten baska bişey degil,,oynatmayacaksan o zaman alma..

Avrupa kupalarına gidemezsek tek sorumlu kimdir??

herkes ZTK odaklanmış hadi oldu da eleyemedin ne olacak..

daha bitime 10 hafta varken ne bu bosvermişlik??

DEEP BLUE
14.03.2010, 18:30
İmzalardan gidiyoruz ha, karşılıksız seviyorsan her şekilde mutlu olman lazım.;)
Trabzonsporluluk taslamam ben, karşımdakinin ne düşündüğü umrumda değil, bişeyleri ispat etmek gibi bir kaygım yok.Tekkesporluyum o kadar.

Siz kemaller cevabı biliyosanız bana niye soruyosunuz, Şenol bu işten para mı yiyor yoksa. Şenol'a veryansın ettiğinize göre böyle birşey olmalı.

Neyse uzatmıycam daha fazla, Şenol anlamaz bu işlerden siz iyi anlıyorsunuz belli, varmı bir hoca adayınız?

Ne oldi kardeş, ağırına mı gitti... Ne bu sinir... Damarların fırlayacak şakaklarından ağır ol...

Öncelikle belirteyim ki, karşılıksız seviyorum doğru, ama Trabzonspor'u seviyorum, Tekkesporu değil... Tekke ve Zaviye devri geçeli asır oldu neredeyse, sen o çayırlarda dolaşmaya devam ediyorsun ben de ''günaydın'' diyeyim bari... Mutluluk profesörlüğü sadece Haydar Dümen'e bahşedilmiş bir ünvandır sanıyordum, yanılmışım... Bir de sen varmışsın... Yalnız küçük bir sorun var, mutluluk ve eleştiriyi aynı kazandaki dut pekmezi kıvamında birbirine karıştırırsan, tecavüze uğradığında hiç değilse arkayı kurtardık diyen Pollyanna'yı hatırlatırlar adama...

Şenol kim bu arada, asker arkadaşın mı? Bak biz eleştirirken bile Şenol hoca ya da Şenol Güneş diyoruz, kapımızın buzağısı muamelesi yapmıyoruz, ayağa düşürmüyoruz senin gibi...

Önce hocamızın çişi üzerinden daldın, yemedi, şimdi komisyoncu dememizi bekliyorsun. Sen giderken biz dönüyorduk o yollardan, tuzağa düşmeyiz kardeş... Altına imza attığım yazıyı iyi oku, cevabı orda var, ''Şenol hoca komisyon yer'' diyen karşısında önce beni bulur... Dervişin fikri neyse zikri de oymuş... İlk aklına gelen altına kaçıran Şenol hoca, ikinci gelen ise komisyoncu Şenol hoca... Terbiye üstadı değiliz ama peygamber sabrımız da yok, ağzını topla...

Seninle aynı takımın taraftarı olmadığımız için hoca adayım seni ilgilendirmez. Kurban Berdiyev'le idare et şimdilik... Olmadı Oflu hocaya bağlarız işi...

Şimdi sorumu tekrar soruyorum;

Bu kulübe geleceği 6 ay öncesinden belli olan bir Teknik Direktör, bir defa bile izlemediğini ve hatta tanımadığını beyan ettiği bir santrforun 3 milyon dolar transfer bedeliyle alınmasına neden ses çıkaramamıştır?...

Adem Erdoğan
14.03.2010, 19:01
Hayırdır DB kendi kendine gelin güvey oluyorsun, sen buraya heralde milleti kızdırmak amacıyla girmişsinki temennilerin o yönde. Muhabbeti durduk yerde imzadan yola çıkarak Tekke'ye getirmen kimin şakaklarından bilmem ne fırladığını gösteriyor.:)
Tekke'den dolayı yaralar hala duruyor anlaşılan, halbuki uzun süredir Tekke ile alakalı herhangi birşey yazmamıştım foruma.İma bile etmemiştim yani, o derece. Ama nasıl bir insanki imzada görülmesi bile damarları yerinden oynattırıyor, ve belaltı vurmak adına konu siyasete çekiliyor. Sen rahat ol DB tekke ve zaviyelerin kapatıldığından haberdarız, Rubin Kazan'ın maçlarını da takip edebiliyoruz teknoloji sağolsun.:)

Maşallah sorduğum bir soruya cevap veremedin ama konuyu ciklet gibi çekmediğin taraf kalmadı, hadi takıl kafana göre.

DEEP BLUE
14.03.2010, 19:21
Hayırdır DB kendi kendine gelin güvey oluyorsun, sen buraya heralde milleti kızdırmak amacıyla girmişsinki temennilerin o yönde. Muhabbeti durduk yerde imzadan yola çıkarak Tekke'ye getirmen kimin şakaklarından bilmem ne fırladığını gösteriyor.:)
Tekke'den dolayı yaralar hala duruyor anlaşılan, halbuki uzun süredir Tekke ile alakalı herhangi birşey yazmamıştım foruma.İma bile etmemiştim yani, o derece. Ama nasıl bir insanki imzada görülmesi bile damarları yerinden oynattırıyor, ve belaltı vurmak adına konu siyasete çekiliyor. Sen rahat ol DB tekke ve zaviyelerin kapatıldığından haberdarız, Rubin Kazan'ın maçlarını da takip edebiliyoruz teknoloji sağolsun.:)

Maşallah sorduğum bir soruya cevap veremedin ama konuyu ciklet gibi çekmediğin taraf kalmadı, hadi takıl kafana göre.

:):):) Sorduğun sorunun anlam bulması için iki şey gerekli, net bir cevap ve anlama özürlü olmayan ortalama zekaya sahip bir okuyan... Cevap, Türkçe ve gayet net olarak yazılı olduğuna göre ( Murat Erdem adında bir arkadaşımız yazmış, ben de altına imza atmışım) geriye ne kalıyor...

Benim soru ise güme gitti bu arada... Yemedi sanırım... Neyse ben takılayım kafama göre, senin kalibren yetmeyecek belli ki... Hoşçakal kardeş...

Not;

Tekke'den dolayı yara varsa bende değildir sanırım. Malum, Kazan'a gitti bildiğim kadarıyla...

Murat Erdem
14.03.2010, 19:35

Şenol Güneş...

her hangi bir zaman da
her hangi bir kararına
her hangi bir tercihine
ŞERH KOYAMAZ !!!

DİYEMEZ !!!
Tartışmaya konu olan yazı bu sanırsam. Bu benim kişisel tespitimdir. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen.
Tespitim için aklıma gelen ilk argumanlar :
1-96 sezonuna başlarken, takımın en etkili 2-3 isiminden birisi olan K.Orhan'ın 100 milyara(yeni Türk lirasıyla 100.000 TL) BJK ye satılmasına karşı gelmemesi.
2-96 devre arasında Trabzon'a kadar gelip tesislerimizi gezen, atkılarımızla poz veren Kinkladze'nin alınması için rest çekmemesi.
3-2005'de takımın tek eksiği olan F.Tekke'ye partner için Zurawski transferin de, kem küm edip, 1 ay süren görüşmelerin nihayetlendirilmesin de yönetime rest çekmemesi
4-Tolga Seyhan'ın satılmasına karşı durmaması
5-"Bize maç kazandıran kaleci lazım" diyerek iyi kötü işimizi gören Petkoviç'i serbest bıraktırıp, Faruk Kanca'nın Rio karnavalından bulup geldiği Jefforson'a vize vermesi
6-Tomas Jun'un transferine sesini çıkarmaması, sonra da tek bir maç 11 oynatmaması. (Teo mu dediniz)