PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

yaranozlu
15.02.2010, 22:48
hocam kurtar bizi umutla, caleden bak nasıl işler yoluna girecek. bu takımda iş var, tabi senle beraber. ersunlarla, hugolarla değil...

Emrah KabuL
15.02.2010, 22:54
Hay allahım ya..

Yani şu maçta

Alanzinho,Colman,Engin,Serkan vs hepsi iyiydi de Umut ve Cale mi berbattı ?

Şenol Güneş değil de Song'u sağ bek kim oynattı ben mi ?

Maç 0-0 iken Colman-Ceyhun değişikliğini de Kaptan istemiş zaten..

Yaşın 26.. 26 senedir böyle bahanelerle avutuyorsunuz kendinizi..

Elalem Hüseyin'ler le , Iglesias gibi kazmalarla seni nerdeyse yeniyordu be..!

Harun-61
15.02.2010, 22:57
Bunun adi: Korkak Futbol Hocam...

sagbek yeri degil Song'un, israr etmeye gerek yok..
bunun farkina varmaliydin, Ikinci devrenin
basinda Serkan'i bek'e cekip Burak'i oyuna almaliydin.

.

Oğuz ZEYTİN
15.02.2010, 23:00
Şenol Hocam,

Gol gelene kadar sizi beğenmeyenlere iki ay öncesini hatırlattım diye tukaka oldum.

Olsun ya, siz başımızda olun, taraftar dernekleri açılışlarına katılın, takıma hava getirin...

Takıma küsenler sayenizde şampiyonluk için puan hesapları yapsın ama yenilen bir golden sonra yine suçu size atsınlar...

Unutalım bunları hocam,

Kazansanız da kaybetseniz de siz bizim "Efsane Kalecimizsiniz".

Artık "Efsane Hocamızsınız"...

Yenilsek de size inancım sonsuz (skor taraftarı değilim hocam)...

Saygılarımla

yaranozlu
15.02.2010, 23:02
Hay allahım ya..

Yani şu maçta

Alanzinho,Colman,Engin,Serkan vs hepsi iyiydi de Umut ve Cale mi berbattı ?

Şenol Güneş değil de Song'u sağ bek kim oynattı ben mi ?

Maç 0-0 iken Colman-Ceyhun değişikliğini de Kaptan istemiş zaten..

Yaşın 26.. 26 senedir böyle bahanelerle avutuyorsunuz kendinizi..

Elalem Hüseyin'ler le , Iglesias gibi kazmalarla seni nerdeyse yeniyordu be..!

dediğin adamların kredisi maç, az maç kötü oynuyorlar ama umut ve calenin iyi maçını ben görmedim. hüseyin de kazma falan değil, düz topçu.

ÖmerFarukYılmaz
15.02.2010, 23:03
Şu başlıkta ne kadar çok saçmalanıyor yahu..

Hocamı rahat bırakın..

Emrah KabuL
15.02.2010, 23:06
Tabi canım kesin öyledir.. siz çok biliyorsunuz şu futbolu..

Umut'u forvetten saymayan sizler Bursa'nın forvetinin İglesias olduğunu göremeyecek kadar körsünüz.

Rakibimizin bizden 6 puan önde olmasını önleyen de Umut değildi zaten..

yaranozlu
15.02.2010, 23:13
Tabi canım kesin öyledir.. siz çok biliyorsunuz şu futbolu..

Umut'u forvetten saymayan sizler Bursa'nın forvetinin İglesias olduğunu göremeyecek kadar körsünüz.

Rakibimizin bizden 6 puan önde olmasını önleyen de Umut değildi zaten..

biz çok biliyoz tabi, maçın devre arasında eleştirdiğimiz cale, hatta iki senedir eleştiridğimiz cale, golü hediye etti. bööyle kritik maçlarda böyle hata yaparsan bir puana sevinirsin. tabi sen sevinirsin, ben sevinmem, 3 puanı niye alamadım diye sorgularım. bursadaki oyunculara bak, hüseyin, cale, ali, enrique vs. demek ki bizim takım da oyuncu kalitesi olarak çok üstün değil rakipten onlar da ha baskılı oynadı. halbuki bir iki zayıf oyuncu ve iyi oynamasını beklediğimiz bazı oyunculraın kötü oynamasın nedeniyle bu haldeyiz.

annttiigs
15.02.2010, 23:16
yahu bırakın bu işleri. 2 - 1 yapsak neden 5 - 1 olmadı çünkü hoca doğru taktik ve oyuncuları oynatmadı derdiniz.

Hotaman
15.02.2010, 23:20
yahu bırakın bu işleri. 2 - 1 yapsak neden 5 - 1 olmadı çünkü hoca doğru taktik ve oyuncuları oynatmadı derdiniz.
5-1 yapsak neden bütün goller röveşatadan atılmadı diye devam edilirdi muhtemelen.:)

İlker Akçay
15.02.2010, 23:20
ne çok herşeyi bilen adam var burda...

Fatih Özkan
15.02.2010, 23:27
Mücadelemiz sevindirici idi...
Çok şey katmış bu takıma Şenol Hoca bu inkar edilemez!
Kabullenmiyoruz yenilgiyi eskisi gibi...
Ben sadece "Gabriç" değişikliğini bekledim Hocamızdan...
Daha erken oyuna girer sanıyordum...

Mert Oğuzlu61
15.02.2010, 23:27
'' beni koysalar bende aynılarını yaparım '' , '' neden korkak oynatıyor takımı '' , '' song neden sağ bek oynatıldı, burak niye erken alınmadı oyuna '' vs... vs.......

şenol hoca için yapılan eleştirilere gülün geçin, yine teknik direktör olma isteğiyle yanıp tutuşanlar dolmuş buraya :D

gerenimo
15.02.2010, 23:28
güzel bir maç izledik. bursa kapasitesinin çok üstüne çıktı. ona rağmen rahatlıkla kazanabilirdik. takımdan ve oyundan mücadeleden gayet memnunum.
maç iinde ise colman değişikliğine gerek yoktu. alanzinho çok kötü bir maç çıkarıyordu. katkı yapamadı bence. engin de iyi değildi. ancak hepsini emeklerinden dolayı kutluyorum.

gerenimo
15.02.2010, 23:30
biz çok biliyoz tabi, maçın devre arasında eleştirdiğimiz cale, hatta iki senedir eleştiridğimiz cale, golü hediye etti. bööyle kritik maçlarda böyle hata yaparsan bir puana sevinirsin. tabi sen sevinirsin, ben sevinmem, 3 puanı niye alamadım diye sorgularım. bursadaki oyunculara bak, hüseyin, cale, ali, enrique vs. demek ki bizim takım da oyuncu kalitesi olarak çok üstün değil rakipten onlar da ha baskılı oynadı. halbuki bir iki zayıf oyuncu ve iyi oynamasını beklediğimiz bazı oyunculraın kötü oynamasın nedeniyle bu haldeyiz.

bu kadar iddalı taktisyenleri ve kadro uzmanlarını forumlarda çok okuyoruz. ancak onları saha kenarlarında görmek istiyoruz. yazık etmeyin kendinize belki bizi şampiyon yaparsınız.

Muhalif
15.02.2010, 23:30
Hani Ezel'de diyordu ya şu uyuz Serdar: Kız öyle bir adamdan bahsetti ki dışı Ezel, içi bildiğin Ömer...

Farklı beklentileri olanları bilmiyorum ama benim için dışı da bildiğin Şenol, içi de...

İyi olacak inşallah, daha da geliştirip kendini bir gün bizi şampiyon yapacak...

Koray
15.02.2010, 23:35
Şeytan diyor, kütüğü Trabzon'a aldır ve bir antrenörlük kursuna başla.

Şu takımı en az Şenol Güneş kadar yönetebilirim. Sürekli aynı taktik, neredeyse aynı oyuncular, neredeyse aynı dakîkalarda gelen aynı değişiklikler. Bunları herkes yapar.

İlla kütüğünü Trabzon'a almana gerek yok hemen başla kurslara, 25 sene oldu hala şampiyon olamadık, bizim Mehdimiz sensin kurtar bizi...

canim TS
15.02.2010, 23:45

Şu takımı en az Şenol Güneş kadar yönetebilirim. Sürekli aynı taktik, neredeyse aynı oyuncular, neredeyse aynı dakîkalarda gelen aynı değişiklikler. Bunları herkes yapar.

tamam o zaman bekleriz seni, kursunu bitir gel ve sampiyon yap

Sevdamız_Bir
16.02.2010, 00:53
Açılımı çok geç yaptın Şenol hoca çok geç!!!

senol 6116
16.02.2010, 01:22
Song tercihi çok yanlıştı-hücuma katkı yapamayacağı belliydi Song'un-.Hücumu çok ihmal etti takım.

miaksoy
16.02.2010, 01:24
Senol hocam benim. 90 dakika pres yapan , mucadele eden bir takim yaratti. Zevkle izliyorum her hafta.

senol 6116
16.02.2010, 01:34
Bence de.Pres ve mücadele mükemmel.Bir pozisyonda 4 kişi ile bastık adamlara,hakem faul verdi haksız yere.Pres her maç mükemmel.

Özkan
16.02.2010, 01:35
Takım kötü oynasa takımı eleştirirdik. Açıkçası fenâ oynamıyoruz ama yanlış oynuyoruz. Bunun da sorumlusu takımın malzemecisi değil.

Terzioğlu
16.02.2010, 01:35

Vay vay vay buralarda niye harcaniyorsun sen büyük hoca.

Özkan
16.02.2010, 01:36
Dediğim yanlış anlaşıldı. Şenol Güneş Trabzonspor'u çalıştırabiliyorsa ben de en azından Bank Asya Ligi'nde vasat bir takımda hoca olabilirdim. Güzel para da kazanabilirdim.

Sefa Murat Dokuz
16.02.2010, 01:49
Türkiye'ye gelmiş yabancı bir hocayı eleştirirken hiç düşünmem eleştiririm, parasını alıp yatış yapıp yapmadığını araştırırım.
Yerli antrönörü eleştirirken 1 kez düşünürüm.
Ersun Yanal'ı eleştirirken 2 kez düşünürüm.
Şenol Güneş'i eleştirirken hiç düşünmem Eleştirmem. Şenol Güneş bu forumda en babayiğit futbol aliminden daha bilgili donanımlı tecrübelidir bana göre.Yaptıkları yapmadıkları bana yanlış gelsede benim futbolu öğreniş tarzıma göre yanlış gelmiştir ve benim yanlışımdır , bireysel düşüncemdir. Bana göre Şenol Hoca'nın tüm yaptıklarının kendimize göre yanlış olsada arkasında durmalıyız. İstikararı ve güveni bu şekilde sağlayabiliriz.

Sencer Bulut
16.02.2010, 01:57
Valla biz öyle bir takım istiyoruz ki takım her macını yensın umut butn pozisyonları gole cevirsin vs. Ütopya süper ligine hosgeldiz.Kac mactır yenılmeyen bır takımın hocasını 1 mac berabere kaldı diye yerden yere vuruyoruz.Helal olsun...

Ahmet Kuru
16.02.2010, 02:01
Dediğim yanlış anlaşıldı. Şenol Güneş Trabzonspor'u çalıştırabiliyorsa ben de en azından Bank Asya Ligi'nde vasat bir takımda hoca olabilirdim. Güzel para da kazanabilirdim.
Çok ta geç kaldın söylenemez...
Daha yaşın 24.
Mevlam uzun ömürler versin...
Başarırsın,belkide vasatı aşıp Trabzonspor'a hoca olursun,farklı taktikler,farklı oyuncular,farklı bir sistem yaratıp,bir ekol haline gelirsin...
önce inanman lazım tabi...Hadi kolay gelsin...!

Not:
bu sefer yedirmeyeceğiz hocayı hiç zorlamayın:)

Koray
16.02.2010, 02:04
Valla biz öyle bir takım istiyoruz ki takım her macını yensın umut butn pozisyonları gole cevirsin vs. Ütopya süper ligine hosgeldiz.Kac mactır yenılmeyen bır takımın hocasını 1 mac berabere kaldı diye yerden yere vuruyoruz.Helal olsun...

Ya kardeşim aynen dediğin gibi, her hafta bütün gollerimiz röveşata olsa bizim millet artık gollerin popoyla atılmasını ister emin ol...

Emrah KabuL
16.02.2010, 02:06
Eleştiri elbette olacaktır ama dozunu iyi ayarlamak gerekir..

Öncelikle Song'un sağ bekte oynaması bir hatadır.. bunda hemfikirizdir değil mi ?

İlk yarı da ilerde çoğalamayan takımımızı kenardan izlemesine rağmen ikinci yarı bu eksikliğe bir çözüm üretemedi..

Rakip defans sağlam.. İbrahim ve Ömer ikiside uzun boylu futbolcular.. önlerinde Hüseyin keza o da uzun ve güçlü.Bunların arasına Umut'u koyarsın fakat Umut'un arkasında Alanzinho'yu böyle bir maçta oynatırsan ezilip gider.. öyle de oldu zaten..

Burak hamlesi iyiydi fakat geriye düşmesek bu hamlenin yapılacağını sanmıyorum.. 0-0 iken yapılması gereken bir hamleydi oysa..

Rakibe bakıyoruz şu kadroyla bizden daha iyi oynuyorlarsa burda taktiksel bir hata olmalıdır.. bunu kabul etmemiz lazım..

Bu tip hataları genç bir teknik adam yapabilir ama Şenol Güneş gibi deneyimli bir teknik adamın bu kadar hata yapmaması gerekiyor..

6 puanlık bir maç bir nevi final maçı niteliğindeydi.. ne diyelim sağlık olsun yinede.. umarım bu maçtan ders çıkartıp Alanzinho'suz 4-4-2 li bir sisteme geçiş yaparız.

sametaydin
16.02.2010, 02:23
Eleştiri elbette olacaktır ama dozunu iyi ayarlamak gerekir..

Öncelikle Song'un sağ bekte oynaması bir hatadır.. bunda hemfikirizdir değil mi ?

İlk yarı da ilerde çoğalamayan takımımızı kenardan izlemesine rağmen ikinci yarı bu eksikliğe bir çözüm üretemedi..

Rakip defans sağlam.. İbrahim ve Ömer ikiside uzun boylu futbolcular.. önlerinde Hüseyin keza o da uzun ve güçlü.Bunların arasına Umut'u koyarsın fakat Umut'un arkasında Alanzinho'yu böyle bir maçta oynatırsan ezilip gider.. öyle de oldu zaten..

Burak hamlesi iyiydi fakat geriye düşmesek bu hamlenin yapılacağını sanmıyorum.. 0-0 iken yapılması gereken bir hamleydi oysa..

Rakibe bakıyoruz şu kadroyla bizden daha iyi oynuyorlarsa burda taktiksel bir hata olmalıdır.. bunu kabul etmemiz lazım..

Bu tip hataları genç bir teknik adam yapabilir ama Şenol Güneş gibi deneyimli bir teknik adamın bu kadar hata yapmaması gerekiyor..

6 puanlık bir maç bir nevi final maçı niteliğindeydi.. ne diyelim sağlık olsun yinede.. umarım bu maçtan ders çıkartıp Alanzinho'suz 4-4-2 li bir sisteme geçiş yaparız.

Song un sağ bek oynayacağını tahmin ettim. Bence hoca bu kararı serkan nedeniyle verdi. Sağ açık mevkiinde birkaç haftadır çok etkili olduğu için onu orda tutmak istedi. Songun hatasından golü yiyince herkesin düşündüğü şeyi yaptı burakı aldı serkanı geri çekti.

Rakibin bizden iyi olması biraz taktikten birazda güçten kaynaklanıyordu bana göre. Bursanın ortasahasındaki oyuncular daha presli oynadılar, iyi koştular fark buradan kaynaklandı.

Bu maçtan sonra alanzinhosuz bir kadro düşünülmesi bence daha doğru olur. 4-4-2 sisteminde burak ve umut iyi işler yapabilir. Teo da bunlara dahil olursa etkili olabilir. Alanzinho ise sıkışan maçlarda işimize yarayabilir.

Emrah KabuL
16.02.2010, 02:30
Alanzinho sıkışan maçlarda değil de 2 farklı öne geçtiğimiz maçlarda düşünülmelidir.. Boş Alan oyuncusu sonuçta.

Serkan sağ kanatta iyiydi fakat arkasında oynayan Ömer'in de bunda büyük payı vardı..

Beni kimse ikna edemez.. Bu takımın forveti yok, forvet alın forvet diyenler,Bursa'nın forveti İglesias'ı maç boyunca izlediler mi ? Kendimizi Bursa ile elbette kıyaslamam söz konusu olamaz ama bakıyorsunuz adamlar bir sezon da 3-5 gol atabilen bildiğin kazma bir forvetle sahaya çıktı ve nerdeyse de 3 puanı alıyorlardı..

Demek ki neymiş efendim..

Bir maçı kazanabilmek için sadece forvetinin süper olması gerekmiyormuş.. arkasında oynayan sağında solunda oynayan, ortasahasın da vs oynayan oyuncuların da iyi performans göstermeleri gerekiyormuş.. Bugün Batalla attı, bir daha ki maç çıkar Volkan atar.. keşke bu gerçeği görebilsek.

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2010, 02:36

Bu konuya uygun çok güzel bir ata sözü var ama neyse.
Polemige gerek yok.

Salih Edip
16.02.2010, 02:53
Songu Şenol Hocada isteyerek oynatmadı zaten sağ bekte , eğer serkanı çekseydi geriye önüne başkasını koysaydı ve başarısız olsaydı , diyecektik ki serkan orda haftalardır mükemmel oynuyor niye bozuyorsun , demiyecekmiydik adam gibi söyleyin ?

ayrıca sağ kanat sağ kanat diyosunuz da ordan bir pozisyona girdiler sol bekimiz izledi gol oldu.

sol kanatsa yol geçen hanına döndü ...

Great White
16.02.2010, 02:54
Takım Broos döneminde ısrarla 4-4-2 oynadı da o rezil dönemde biryerlerimiz göğe erdi sanki..

Yahu takım 4-4-2' den dönerek önlerinde serbest takılan Alanzinholu "Engin - Colman - Serkan - Selçuk" dan kurulu ortasahası sayesinde top oynamaya ve maç kazanmaya başlamışken birilerine rahat batmaya başlamış anlaşılan..

Bu kadar telaşa gerek yok, bu sene şampiyon olamayız nasılsa:))

Emrah KabuL
16.02.2010, 03:28
Senin ki de laf şimdi...

Bir hafta önce Manisa maçında 4-4-2 oynayıp ilerde Umut ve Teo oynamadı mı ?

Aynı maçta Alanzinho kadro da bile yoktu..

Pozisyon üstüne pozisyon bulup maçı da 3-0 gibi farklı bir skorla kazanmadık mı ?

Hem kendin diyorsun Bross dönemi diye.. pehh.

Salih Edip
16.02.2010, 03:33
Senin ki de laf şimdi...

Bir hafta önce Manisa maçında 4-4-2 oynayıp ilerde Umut ve Teo oynamadı mı ?

Aynı maçta Alanzinho kadro da bile yoktu..

Pozisyon üstüne pozisyon bulup maçı da 3-0 gibi farklı bir skorla kazanmadık mı ?

Hem kendin diyorsun Bross dönemi diye.. pehh.

yuh :eek: pozisyon üstüne pozisyon öylemi :eek: ben heralde olimpiyatta başka maç izledim.

ilk yarı doğru düzgün pozisyonumuz yoktu , uzaktan şutlarla maçı kopardık...

alan yoktu , sebebi ise ya gerçekten sakat olması , ya da kupa rövanşında oynaması için riske edilmesi istenmediği içindi...

Emrah KabuL
16.02.2010, 03:51
Burda da vereyim bari cevabını..

Resmi site..

Şut sayımız 13

İsabetli şut sayımız 8

Tabi bu isabetli şutlar her ne kadar ürkütücü Alanzinho'nun ki gibi cılız olmasa da kaleyi bulmuşlar nasılsa :)

61_Serhat_61
16.02.2010, 04:06
benim anlamadigim bi konu var renkdaslar...
diger takimlarin forumlarinada giriyorum orada herkes birbirini tutuyorlarken bizler neden birbirimize düsüyoruz??
umutta olsa alanzinhoda olsa kim olursa olsun TRABZONSPOR icin savasmiyor mu?? bu takim icin ter dökmüüyor mu??
her kim olursa olsun bi kutsal formayi giyiyorlarsa bizler onlari sevmeliyiz...
her ne kadar BENCIL oluyorsada her ne kadar bos kaleye TAMAIYORLARSADA bizler köstek yerine destek olmaliyiz...
yapmayin renkdaslar...
tutumlu olalim...
diger kulüpleri utandiralim...
imrenecegimiz yere imrendirelim...
kenetlenelim birbirimize...
her futbolcu BIZIM futbolcularimiz...
onlar sampiyonluk yasamak istemiyorlar mi sanki...
TRABZONSPORU secen HER futbolcu bizim icin önemlidir...
BIR olalim...
Destek olalim...
hem futbolculara hemde kendimize...

Metin Ural
16.02.2010, 07:41

hayir sanki bank asya'daki hocalar bolluk icinde yasiyor.

Metin Ural
16.02.2010, 07:46
antremanlarda bulunmadigimiz surece, oyuncularla birebir diyolugumuz olmadigi surece cikan 11 hakkinda yorum yapmak bana cok yanlis gelmistir. oyuncu degisiklikleri ise bir hocanin oyunu nasil okudugunu anlatan en guzel gostergelerdir.

ornegin serkan belki mactan 1 gun once senol gunes'e "hocam arkama song'u koy, ben onunla iyi anlasacagimi dusunuyorum, sag bekte kendimi iyi hissetmiyorum" demis olabilir. ve ya burak ben 90 dakika oynayacak kapasitede henuz degilim demistir. bunlari bilemeyiz. senol gunes zaten bunlari konusmayi pek seven bir hoca degil. o yuzden bu sekilde hocayi yorumlamak dogru degil.

ama hava hakimiyeti acisindan cok zayif kaldigimizi ve burak degisikliginin daha onceden gelmesi gerektigine inaniyorum.

Dursun Kaplan
16.02.2010, 08:53
Dün akşamki maçın baş sorumlusu sendin hocam.

Colman gibi teknik bir adamı oyundan alıp, Ceyhun gibi ağır bir adamı oyuna almak, Song'u sağ bek oynatmak, oyuncu değişiklikleri için geç davranmak dün akşamki hatalarındı bana göre.

Neyse hocam.

mustafakaya
16.02.2010, 10:52
yine başlamışız teknik direktörlüğe.

tslover
16.02.2010, 11:05
Bencede maç 0-0 iken maçı kazanacak bir hamle beklerdim ama olmadı.Ayrıca Colman'ın çıkıp Ceyhun gibi ağır bir adamın girmesi iyi olmadı.Ama hep derim bu takım için Şenol Hoca'dan başkası yalan.Bizim yorumlarımız üfürükten teyyare ki burada yazılan ve yazılacakların hepsini Şenol Hoca zaten biliyor.Problem bizim bilmediklerimizi de bilmesinden kaynaklanıyor :)

Salih Edip
16.02.2010, 11:38
Bu arada Manisa maçında neredeyse pozisyona dahi giremeden uzaktan şutlar ile 3 tane gol attık ama senin kafan bunu bile alamayacağı için söylememe gerek yok:)

o adamda bunu anlayacak futbol bilgisi yok , net pozisyonumuz yoktu uzaktan şutlarla maçı kopardık diyorum , geçmiş şut sayısını yazıyo :D bence de cevap verilmeye gerek yok artık...

Yasin Altuntas
16.02.2010, 11:54
Anlamiyorum 2010´da Yeni Hocamiz kendi kurmadigi Takimla daha Mac kaybetmedi 2 Beraberlik haric her Maci kazandi Takim Top oynamaya basladi Pres olsun Kisa Pas olsun bu Sezon ilk defa görmeye basladik

Ama bu Basliga giriyorum ve Senol Hoca yine elestiriliyor ???????????????

Samet Yildirim
16.02.2010, 12:29
ilk 11 dogru. Oyuncu degesiklikleri dogru.

Zaten girdigimiz pozisyon sayisi ortada. Verdigimiz az pozisyonda ortada.

Senol Günes türkiyeye lüks bir hoca.

Birtan Karaman
16.02.2010, 12:30
Hoca Hafta'ya Gabric'i Bir Değerlendir;)

lazo1967_61
16.02.2010, 12:34
Bakiyorumda Senol hoca dusmanlari hemen ortaya cikmis. Adam ne yapsin be maci kurtaracak adam yok. Kusura bakmayin ama bizim takim buyuk maclari kaldiramiyor buna ragmen dun gercek bir forvetimiz olsaydi mac cok farkli gecerdi ama ne yazikki oda yok. Senol hoca bir kendi takimini kursun ondan sonra elestirirsiniz elestirmek gerekiyorsa

MetiN08
16.02.2010, 12:35
Hocam keske Songla baslamasaydin maca ya Serkani alsaydin oriya önüne ya Burak yada Grabic oynasaydi, Bursanin bekleri hizli, bu önceden biliniyordu zaten, yoksa güzeldi hocam tsk ediyorum bu güzel oyunu bize izletdin icin, artik senin sayende sevk aliyorum trabzonsporun maclarindan

Ahmet Başkaya
16.02.2010, 12:35
Ellerinden öpüyorum hocam ...

Samet Yildirim
16.02.2010, 12:36
MetiN08 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=16740)

Serkan sag bekde olsaydi bu seferde diyeceklerdi ki son haftalarin en formda ismi serkan balciyi sag beke hapsedilir mi ??:D

Salih Edip
16.02.2010, 12:41
Songu Şenol Hocada isteyerek oynatmadı zaten sağ bekte , eğer serkanı çekseydi geriye önüne başkasını koysaydı ve başarısız olsaydı , diyecektik ki serkan orda haftalardır mükemmel oynuyor niye bozuyorsun , demiyecekmiydik adam gibi söyleyin ?

:D song tercihi mecburiydi

bordox
16.02.2010, 14:56
Umut'a en çok asist yapan Colman'ı çıkarmakla neyi amaçladığınızı bir anlayabilseydik keşke Hocam.
Sağ bekler yaşlandıkça stopere kayarlar fizik müsaitse,40'a merdiven dayamış Song'u sağ bekte oynatmakta ayrı bir taktik deha yani

erolizmts
16.02.2010, 15:22
Taktik anlamda kötü yönde eleştirilir veya her yönüyle savunulur, bu ayrı konu.

Fakat ortada izlerken insanı üzen daha önemli bir sorun var ise o da Trabzonspor'un beraberlik golünü attıktan sonra resmen beraberliğe yatmasıdır. Zaman geçirmek için orta sahayı bile geçmek istemedik. Yatan oyuncularımız kalkmaz oldu yerden. Resmen korkakça oynadık son 4-5 dakika. 1 puan veya 0 puan. Benim için hiç bir farkı yoktur. Bursaspor ile olası bir averaj hesabında sanırım Bursa'nın altında kalacağız. Trabzonspor Bursaspor'dan bile korkan ve 1 puana yatan takım olacaksa vay halimize. Biz neden ilk 3'ü hayel ediyoruz o zaman?

Ilelioglu
16.02.2010, 15:27
Senol Hocam cok iyi gidiyorsunuz, böyle devam..!:)

tslover
16.02.2010, 16:16
Tşkler hocam.Öncelikle zevkle futbol izlediğimiz için.Daha yakın zamanda hatırlarım TS maçları benim için işkenceden başka birşey değildi.

Uğur Ö.
16.02.2010, 16:57
Şenol Güneş'in en büyük hatası büyük maçlarda Trabzonspor'u Trabzonspor gibi oynatmamasıdır.15 sene öncede aynı idi 5 sene öncede şimdide aynı.Trabzon rakip kim olursa olsun oyunu ileride tutmalı.Manisa-Sivas vs bu tür maçlardaki oyun şablonu bütün maçlarda uygulanmalıdır.

Büyük maçlarda Trabzonspor gibi oynamak için geriye düşmemiz gerekmiyor (Hepsi bencedir Biri çıkıp sen çok biliyorsan yönet demesin)

aurora
16.02.2010, 17:17
Kim ne derse desin Şenol Hoca maça beraberlik için çıkmıştı. Artı Büyük maç kazanamama özelliği devam ediyor. Bir büyük maçta hatırlayıyım ne olur Şenol Hocanın üstün dehasıyla yendik diyebileceğimiz. Önce Galatsaray B takımına çok onur kırıcı bir futbolla yenildik, sonra Fenere şimdide forvetsiz Bursanın elinden en formda zamanımızda zor kurtulduk.Şeno Hocanın artık bu genlerine işledi. Büyük maçları kaldıramıyor. Bu yorum değil istatistik bir gerçek. yaptıgı 10 Fener maçının 9 unda yenilen bir hocadan söz ediyoruz. Büyük başarılar büyük düşüncelerle başarılır. Forvetsiz Bursaya karşı atılan beraberlik golune 2 dakika sevinmek ruhuyla birşey yapamayız.

Ahmet Kuru
16.02.2010, 17:19
Eleştiriler elbetteki olacaktır...Olmalıdırda...
Ama kendini bilmezlik,terbiyesizlik,seviyesizliğe varan eleştiriler kaldırılmaz...
Hele ki 4.gelişinden sonra hiç kaldırılmaz...
Çakal'a yedirecek kurban yok bizde...
Bu sefer olmayacak kötülerin istediği...

Dursun Kaplan
16.02.2010, 17:21
Büyük maç konusundaki görüşlere katılıyorum.

Karşındaki rakibe göre takım çıkarmamalıyız. Rakibimiz bize önlem alıp,bizden korkmalı.

ESER
16.02.2010, 17:24
bir dedigi bir birini tutmayan, cikarlari icin babalarini bile karalayip hedef gosterecek zihniyetin seni de harcayip kendilerini aklamaya calismasi tek korkumdur senol hocam,.. biz kimlere ne camurlar atip , kac kerede tukurdugunu yaladigini gordugumuz , tek dertleri kulupden nemalanmak olan bu zihniyete ragmen sana guveniyoruz hocam. benim icin sadri sener olmus olmamis fark etmiyor , kankisi hacisalihoglu da ha keza, ama bu takimin senol hoca gibi sozunun kalitesine ve durusuna guvenilecek kisilere ihtiyaci var.. bunlarin hicbiri bu kurumu yonetenlerde olmayan vasiflar..

mavikan
16.02.2010, 17:54
Eleştiriler elbetteki olacaktır...Olmalıdırda...
Ama kendini bilmezlik,terbiyesizlik,seviyesizliğe varan eleştiriler kaldırılmaz...
Hele ki 4.gelişinden sonra hiç kaldırılmaz...
Çakal'a yedirecek kurban yok bizde...
Bu sefer olmayacak kötülerin istediği...
bu sefer yedirmemek lazım!

serdaracıl
16.02.2010, 18:38
Elinden geleni yaptın hocam. Seni seviyoruz, her zaman yanındayız:)

Samet Yildirim
16.02.2010, 18:42
Karşındaki rakibe göre takım çıkarmamalıyız. Rakibimiz bize önlem alıp,bizden korkmalı.
Rakibe göre takim cikmadi ki, ayni kadro. Ömer olsaydi o oynicakdi sag bekde.

Erdem Keser
16.02.2010, 19:02
İsteyen korkak futbol desin isteyen rakipten korktu desin.Dünkü oyun planın ve taktiğin için teşekkürler hocam.
Akılsız, şuursuz bir futbol yerine doğru oynattın takımı.Yenemiyorsan yenilmeyeceksin...

Ali Tunahan Güllü
16.02.2010, 19:12
İsteyen korkak futbol desin isteyen rakipten korktu desin.Dünkü oyun planın ve taktiğin için teşekkürler hocam.
Akılsız, şuursuz bir futbol yerine doğru oynattın takımı.Yenemiyorsan yenilmeyeceksin...

Aynen öyle Şenol hoca takımı iyi şekilde akıllı bir şekilde oynatmıştır kim ne derse desin..

Dün tvde Ali Ağaoğlunun dediği gibi 'bursaspor,Trabzonsporun istediği kadar oynadı'..

Ahmet Faruk
16.02.2010, 19:36
Alanzinho-Bross ilişkisi ile Gabriç-Güneş ilişkisi ne kadar çok benziyor değil mi :)

Yok canım, olur mu öyle şey...

Celil Köse
16.02.2010, 19:36
Hocam seni burda eleştirip Şenol Güneş kadar bende hocalık yaparım diyenler..

FM oyununda amatör modunda takımını şampiyon yapıp kendini hoca zanneden zavallılar ne yazık ki..

Samet Yildirim
16.02.2010, 19:38
Alanzinho ile gabrici bir tutanlar ya art niyetliler yada iyi takip edemiyorlar.

gabric 1 ay sakat ara dönemdeki kampda yok heralde oyanamsi zaman alacak. Alin iste bugün yine düz kosu yapti gabric.

Alanzinho hazir durumda 90. dk 5-0, 6-0 vs. ken oyuna dahil oluyor akil var mantik var karsilastirmak icin.

Cafer Bulur
16.02.2010, 19:45
Dün hocamiz oyuncu tercihleri ve degisiklikleri ile degil,oynattigi futbolla göz doldurdu.

Buna da raziyiz,ligin en iyi oynayan takimlarinin arasindayiz hocamizin sayesinde.

Iyi ki varsin senol hocam...

Celil Köse
16.02.2010, 19:47
Maçlardan sonra o niye oynamadı bu niye oynamadı diyip hocayı eleştirmekten daha kolay bişe yoktur heralde..

Ama niye oynatılmadı diye sorgulanan oyuncuların sakatlığı varmı form durumları ne hafta içi antremanlar da nasıl performans göstermiş hiç birini bilmeden yorum yapmak kadar saçma bi olay yoktur heralde..

Ama doğru Şenol Güneş hoca değildi dimi haklısınız..:rolleyes:

Ahmet Faruk
16.02.2010, 20:00
Saçma olduğunu düşündüğün bişeye cevap vermeyeceksin arkadaşım....
Haa illa cevap vereceksen, saçma cevap vermeyeceksin...

halukozcelik
16.02.2010, 20:00
Hocam Songun sağ bekte ne işi var allah aşkına,madem gabriç oynayacak durumda niye serkanı sağ bekte gabriçi onun önünde oynatmadın.ne vardıda macera yaptın diyecem ama senin felsefene duyduğum saygıdan dolayı sadece kendime bir bildiği vardır ve o yüzden sana kızmaya hakkım yok diyorum...

Samet Yildirim
16.02.2010, 20:02
Serkani sag beke cekse diceklerki bukadar formda enerji dolu olan serkani sag beke koyarak defansa hapsedilir mi..

ah ah

yukari tükürsen biyik asaga tükürsen sakal..

Serdær
16.02.2010, 20:06
Serkani sag beke cekse diceklerki bukadar formda enerji dolu olan serkani sag beke koyarak defansa hapsedilir mi..

ah ah

yukari tükürsen biyik asaga tükürsen sakal..

Samet,

Bende senin gibi düşünüyorum..

Fakat ilk yarıda ve hatta ikinci yarının başında dökülen Songu hocanın görmesi lazımdı..

Eğer Serkan'ı sağ beke çekmiş olsaydık maçı alabileceğimizi düşünüyorum..

Fakat Song sağ bekte gol atsa hoca ne büyük iş yapmış diyecektik.

Skor'a göre yorum yaptığımız için ben dahil herkez yanılgıya düşebiliyor.

Zurawski
16.02.2010, 20:12
Hocam arkanda değiliz ,yanındayız daima.Başta bu forumda olmak üzere Trabzonlu binlerce teknik direktörümüz var ama hepsini toplasan bir Şenol Güneş etmez.

Celil Köse
16.02.2010, 20:24
Serkan'ı belki daha erken sağbeke alsa hoca yine o golü yiyebilirdik..

Geçen sene Serkan'ın sağbek de oynarken hataları yüzünden çok gol yemiştik bunu unutuyoruz zaten Serkan da gerçek bi sağbek değil..

Oğuzhan İnce
16.02.2010, 21:11
hocanın yanında olmaya başladık bile 2 mağlubiyet sonra arkasına da geçti mi tamamdır:)

Zurawski
16.02.2010, 21:47
kavga eden bilir, arkadakiler pek işe yaramaz..

hamucera
16.02.2010, 21:58
daha önceleri Song sağ bek oynar diyenler şimdi hocam Song'un sağ bekte ne işi var demeye başlamış

Emrah KabuL
16.02.2010, 22:04
Song elbette sağ bek oynayabilir.. ama bu maç 6 puanlık bir maçtı.. Kaldı ki rakibin sol kanadında oynayan takımın en etkili ismi olan Volkan Şen'de tribündeydi.. Neyse olan olmuş.. Umarım Şenol Hoca bu şekil stratejik hatalar yapmaz bir daha.

Great White
16.02.2010, 22:31
Şundan hepi topu iki üç ay öncesine kadar en kıçıkrık rakibe karşı bile mahkum oynayan, topla oynama oranında %35 in üzerine çıkamayan, lige yeni çıkmış 3 takıma da yenilen bir takım hoca değişikliğinin hemen ardından adeta yenilmez bir armada kıvamına gelmiş, topla oynama oranı % 70 lere yükselmiş, taraflı tarafsız herkes tarafından "Ligin en iyi futbol oynayan takımı" şeklinde telaffuz edilirken birkaç boşboğazın kalkıp da buralarda dikkat çekebilmek adına yapmış oldukları"Şenol Hoca kazanıyor ama şu yanlışlarından da vaz geçsin" zevzekliğine gülmemek elde değil açıkçası:))

Yok yani, dünyanın en kolay işidir bir hocaya hata bulmak. Yani şu an biraz zorlasam Şenol Hoca hakkında biribirinden farklı ve ikna edici argümanlar içeren onlarca hatalar silsilesi çıkarırım..

Ama takım istim üzerinde ve ardı ardına galibiyetler alırken durduk yere bunu neden yapayım? O derece andaval ya da takımı sabote etmek isteyen sinsi bir düşman mıyım? Hayır!! Daha ne?

Mesela ben Broos' u çok eleştirdim. Çünkü takım utanç verici bir futbol oynuyor ve sürekli kaybediyordu. Ersun' u da zaman zaman eleştirdim. Zira takım kazanıyorsa da berbat bir futbol ortaya koyuyordu..

Oysa şimdi takım adeta şaha kalkmış, kaybedilen ve küstürülen yıldızlar takıma adapte olarak maç kurtarmaya başlamış, kimilerini rahatsız ediyor olsa da Umut gerçek bir golcü kimliğine bürünmüş..

Peki Şenol Hoca' yı şu şartlarda fütursuzca kıyasıya eleştirmenin anlamı ya da sebebi nedir? Tabii ki bir şekilde dikkat çekmek, aklı sıra farkındalık yaratma güdüsü. Başkaca ne olabilir ki?

O farkındalığı zeka, kalite ve içerik ile yakalayamayacaklarını çok iyi bilenlerin en ucuz taktiğidir bu zaten..

"Kötüyü öv, iyiye söv" tribi..

Fazlası değil yani:)

matrix5782
17.02.2010, 00:13
sonuna kadar arkandayız

İlker ToSun
17.02.2010, 00:23
takımın maçı hem alansız hem de colmansız bitirmemesi lazım.

ikisinden biri mutlaka maç bitene kadar sahada durmalı aksi takdirde hücumdaki yaratıcılığımız sınırlandırılmış oluyor.

şenol hoca bu duruma dikkat eder umarım.

onun dışında hep ilk akla gelen değişiklikleri yapması, hep ilk akla gelen kadroyu çıkarmasından çok daha önemli ve büyük bir handikap.

geçen seneki ersun hoca sendromuna kapılmasından korkuyorum.

Emrah KabuL
17.02.2010, 00:30
Kötü oynayan , gününde olmayan elbette dışarı alınmalıdır.. Avrupa'dan az çok maç izliyoruz adamların ismine,yeteneğine bakmadan dışarı alınabiliyorlar.. Ha dersiniz ki onların yedekleri de kaliteli ama dün gece Colman ve Alanzinho oyundan çıktıktan sonra hücum da çoğalabildik... peşine de gol geldi zaten.

Colman'a katılabilirim ama Alanzinho gününde değilse hem de fizik gücü rakip oyunculara göre yetersiz ise değil 90, o maç 5 gün oynansa da birşey değişmez.

Ahmet Kuru
17.02.2010, 01:24
Bugün fenerli arkadaşımın bana nasılsın sorusuna kendisi şöyle cevap verdi..
''nasıl olacaksın gayet keyfin yerindedir tabi,ligin en iyi futbolunu oynuyorsunuz,hocanızada buldunuz ohh..Hayat şimdi size güzel''
Çok hoşuma gitti...
Böbürlendim..Koltuklarım kabardı...
Ama bi an aklıma bizim kendi taraftarımız geldi..
Elalemin taraftarı oynanan futbola gıbta ile bakarken,bizimkisi yemek için,eleştirmek için iğne deliği arıyor...
Bazıları iğne deliğinide aramaya luzum görmeden veriyor veriştiriyor..
El insaf yahu...
Harbiden el insaf...
Yeter da...
Gözünüzü seveyim yapmayın...
25 yıldır yapılan hataların aynılarını yapmayın...

Çağatay_
17.02.2010, 01:34
Şenol Güneş'in en büyük hatası büyük maçlarda Trabzonspor'u Trabzonspor gibi oynatmamasıdır.15 sene öncede aynı idi 5 sene öncede şimdide aynı.Trabzon rakip kim olursa olsun oyunu ileride tutmalı.Manisa-Sivas vs bu tür maçlardaki oyun şablonu bütün maçlarda uygulanmalıdır.

Büyük maçlarda Trabzonspor gibi oynamak için geriye düşmemiz gerekmiyor (Hepsi bencedir Biri çıkıp sen çok biliyorsan yönet demesin)

Hepsi sence ama Şenol Hoca her zaman ofansif düşünen bir adamdır.

5 Mayıs 1996'yı az biraz hatırlayan bunu bilir.

trab61
17.02.2010, 01:49
sonuna kadar yanindayiz. trabzonspor artik tek.dir. olayini brakmasi lazim. en az 5 sene diyorum.ama benim istegim daha uzun kalsin gittigi yere kadar seninleyiz senol hoca.

nesta61
17.02.2010, 03:21
senol hocam yaslandikca carizmasi artiyor sekil adammmm :)

ugurozturk
17.02.2010, 05:14
Bugün fenerli arkadaşımın bana nasılsın sorusuna kendisi şöyle cevap verdi..
''nasıl olacaksın gayet keyfin yerindedir tabi,ligin en iyi futbolunu oynuyorsunuz,hocanızada buldunuz ohh..Hayat şimdi size güzel''
Çok hoşuma gitti...
Böbürlendim..Koltuklarım kabardı...
Ama bi an aklıma bizim kendi taraftarımız geldi..
Elalemin taraftarı oynanan futbola gıbta ile bakarken,bizimkisi yemek için,eleştirmek için iğne deliği arıyor...
Bazıları iğne deliğinide aramaya luzum görmeden veriyor veriştiriyor..
El insaf yahu...
Harbiden el insaf...
Yeter da...
Gözünüzü seveyim yapmayın...
25 yıldır yapılan hataların aynılarını yapmayın...

cok guzel yazmissin.. :alkış:

ugurozturk
17.02.2010, 05:17
takimin pas sayisindaki ve yuzdesindeki artis;

takimin kondisyonu; hemen herkesin 10km ve uzeri kosmasi;

pozisyon ve sut sayisindaki artis;

kazanma hirsi; gol yiyince rakibi adeta ablukaya almasi;

bunlari bi kenara not edin; sonra ayni takimin vestel manisaspora korner bile kullanamadan yenildigi; genclere 2-0dan mac verdigi; kasimpasanin cezasahasina giremedigi gunleri de hatirlayin..

ondan sonra hala vicadaniniz el veriyorsa gelin buraya; su ciksa daha iyi olurdu; filan oyuncuya bu kadar dayanilir mi seklinde yorumlar yazip hocaya akil ogretmeye kalkin..

bordo61
17.02.2010, 11:12
Hocam'a güveniyoruz

Ama Bursa yenilirdi be hocam bu kadar yaklaşmışken

Gerçi bir şeyi de atlamamak lazım bu hesapları yapıyorsak

Buda Şenol Hocanın sayesindedir :)

tslover
17.02.2010, 11:57
Hocam'a güveniyoruz

Ama Bursa yenilirdi be hocam bu kadar yaklaşmışken

Gerçi bir şeyi de atlamamak lazım bu hesapları yapıyorsak

Buda Şenol Hocanın sayesindedir :)
İyi yakalamışsın:alkış::alkış::alkış:

seyyah61
17.02.2010, 12:01
Mac bittikten sonra skor taraftarligi yapmak o kadar kolay ki.
Ayni sekilde mac baslamadan önce söyle yapmaliydi böyle yapmaliydi deyip, tutarsa "Bak ben demistim" demek, tutmazsa da nasilsa kimse farketmemistir diyerek bir dahaki maca kadar ortada görünmemek de kolay.
Biraz adam olun önce, her seyi en iyi siz bilmiyorsunuz ve Allah kesinlikle burnu havada olan kisileri sevmez.
Basimiza neler geldiyse hep bu yüzden gelmistir, ama ders almiyoruz, heyhat ki ne heyhat.

Samet Yildirim
17.02.2010, 12:18
Samet,

Bende senin gibi düşünüyorum..

Fakat ilk yarıda ve hatta ikinci yarının başında dökülen Songu hocanın görmesi lazımdı..

Eğer Serkan'ı sağ beke çekmiş olsaydık maçı alabileceğimizi düşünüyorum..

Fakat Song sağ bekte gol atsa hoca ne büyük iş yapmış diyecektik.

Skor'a göre yorum yaptığımız için ben dahil herkez yanılgıya düşebiliyor.
Ilk yari song hic sikinti yasamadi ama 2.yari yasadi niye degesiklige gitmedi bilemiyorum tabi.

Bu hafta yine Ömer Aysan oynar zaten.

Emrah KabuL
17.02.2010, 17:31
Doğu her zaman aydınlıktır. Güneş batmasın diye doğuya gittim. Güneşi batırmaya çalıştılar ama görüyorsunuz batıramadılar. Ben batmadım.

:alkış:

halukozcelik
17.02.2010, 17:45
Abdullah Avcıya taktik dersi vermeyi unutma hocam.

Ahmet Kuru
17.02.2010, 18:06
Şenol hoca,büyük maçlarda Trabzonspor gibi oynatamıyor diye eleştiriliyor...
Ama gel gör ki büyük maçların ertesinde açık futbol oynattığı için eleştirilir..
Zaman geçtikce bu açık futbolun adını defansif futbol alır....
Eleştireceğiz ya bir şekilde,ne yapacağımızı şaşırıyoruz:)

mehmet83
17.02.2010, 18:10
Senol Hoca etrafta yokken birakin sampiyonlugu ilk 6'ya girebilirmiyiz diye dusunurken, simdi ah keske Bursa macini alsaydik sampiyonluga ortak olabilecektik diyoruz. Bu hafta rakiplerin birbiriyle oynayacak olmasi bizi sevindiriyor, umutlandiriyor. Lig bitsede kurtulsak dedigimiz gunlerden, hafta sonu hemen gelsede takimi izlesek diyoruz. Butun bunlari bize yasatan adama utanmadan bir de nankorluk yapiyoruz. Ne diyelim kolay gelsin.

ESER
17.02.2010, 18:12
hocanin sag bekte songi oynatmasi buyuk bit hatadan ziyade kadro zafiyetinin eseriydi. iki sagbek de sakat , ya song oynayacakti ya egemen yada serkan,. serkan oynasaydi bu sefer takimin en onemli ortasahasini kendi kendine kilitlemis olacakti,. egemen de oynasaydi aynisi olacakti. hocanin bu tercihi zorunluluktan kaynaklandigi icin kendisini hatali gormuyorum.

Vkgz
17.02.2010, 19:22
hocam takmıssın colmana. arkandayız en ıyısını yapacagına emınız

tslover
17.02.2010, 20:05
Senol Hoca etrafta yokken birakin sampiyonlugu ilk 6'ya girebilirmiyiz diye dusunurken, simdi ah keske Bursa macini alsaydik sampiyonluga ortak olabilecektik diyoruz. Bu hafta rakiplerin birbiriyle oynayacak olmasi bizi sevindiriyor, umutlandiriyor. Lig bitsede kurtulsak dedigimiz gunlerden, hafta sonu hemen gelsede takimi izlesek diyoruz. Butun bunlari bize yasatan adama utanmadan bir de nankorluk yapiyoruz. Ne diyelim kolay gelsin.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Great White
18.02.2010, 01:01
Ben Şenol Hoca' nın şu ana dek uyguladığı ve oturtmaya çalıştığı 4-1-3-1-1 (kabaca 4-5-1) sistemini destekliyorum ve takım için daha olumlu bir taktik olarak görüyorum..

Kale defans hattını artık tam anlamıyla oturtan hoca asıl beyin fırtınasını ortasahada yaşıyor. Defansın önünde geriden oyun kuran ve defans ile köprü olan Selçuk var. Hemen önünde Serkan, Engin ve Colman' dan oluşan çok koşan, mücadeleci ve üretken bir üçlü var. Onların önündeyse ikinci bir forvet ya da 5 nci bir ortasaha gibi serbest oynayan kreatif, hızlı, dripling ve şut özellikleri bulunan Alanzinho..

Bu sistem Şenol Hoca nın Dünya 3 ncülüğü kazandığı 2002 Dünya Kupası' nda kullandığı sistemin hemen hemen aynısı ama orada bu sistemin tıkır tıkır işlemesini sağlayan, ileride top kontrolü ve hava hakimiyeti had safhada Hakan Şükür varken burada ise Umut Bulut var..

Umut' un tek forvet olarak çok yeterli olmadığını yüzlerce kez yazmışızdır gerçi ama görülen de o ki, form durumu açısından eldekiler arasında forma şansı en yüksek adam da o..

Teofilo da pivot özellikleri olmayan bir santrfor (Burak o özelliklere sahip) ama ileride top saklayabilme yeteneği ve biraz da bitiriciliği varsa Şenol Hoca' nın en büyük şansı olur. Aksi halde çift forvete dönmek durumunda kalırız ki, bu kez Alanzinho' nun yokluğunda daha kısırlaşacak bir ortasaha yapılanmasıyla ileri uçta çaresizce bekleyen 2 forvetimiz olur muhtemelen, fazlası değil..

bingolts
19.02.2010, 00:16
Ben seni seviyorum ama maalesef finallerin adamı değilsin bunu sen defalarca ıspatladın çalıştığın takımlarda seulde dahilllll

Tayfun
19.02.2010, 13:20
Hocam Teo'yu ilk 11'de başlat Allah aşkına...

stormtiger61
19.02.2010, 16:16
Ben seni seviyorum ama maalesef finallerin adamı değilsin bunu sen defalarca ıspatladın çalıştığın takımlarda seulde dahilllll

Neden boyle dusunuyorsun topragim? Aciklarmisin?

stormtiger61
19.02.2010, 16:22
Senol Hoca hakkinda zamaninda cok agir elestiler yapan insanlardan biriydim fakat su son gelisinden sonra bir seylerin degismis oldugunu fark ettim. Tabi onun yaninda degiliz, takimi nasil calistiriyor, nasil yonetiyor bilmiyoruz fakat benim su anda tahmin edebildigim kadariyla Senol Hoca kendisini teknik, taktik ve stratejik anlamda gelistirmis. Bence bu boyle.

Finallerin adami olma konusu benim de kafami hep kurcalamistir. Bursa maci beraber bitti, GS, FB ve BJK ile yapacagimiz maclarda cok zorlanacagimizi adim gibi biliyorum. Peki neden? Acaba bu Senol Hoca nin mi sucu olacak yoksa takimimizda hala butun benligiyle Trabzonspor a bagli olmayan oyuncular mi var?

Yanlis anlasilmasin bizim futbolcularimiz haindir ya da oynamiyorlar demiyorum. Sadece arada su fark var ki sahada 11 Trabzon lu, Trabzonspor lu futbolcunun oynamasi farkli bir sey, bir de bir cok yabanci futbolcunun biraz para, biraz kariyer, biraz da motivasyonla oynamasi farkli bir sey.

stormtiger61
19.02.2010, 16:24
Hocam Teo'yu ilk 11'de başlat Allah aşkına...

Topragim Teofilo henuz hazir degil. Ha dersin ki oynasin, isinsin hazir olur ama oyle degil iste. Bariz golleri atamayan adami biz yuhlariz, tepki gosteririz sonra adam dunyasini sasirir.

Trabzon34
19.02.2010, 17:01
Şenol Hoca Seul de 2 kere play off finali oynadı ama kazanamadı.. Ama farklı bir çok coğrafyada daha önce böyle bir başarısı olmayan bir takıma gidip böyle bir başarı kazanan hoca yetersiz midir? Yani sivas da geçen sene bülent hoca başarısız mıydı mesela?.. Tarihinde ilk defa 2. yaptı adamları.. ha sonra (şimdi) kötü durumdalar ama takım en üst mertebesini onun döneminde yaşadı.. Kendi değerlerimizin üstünü bu kadar kolay çizmeyelim.. Daha yeni göreve geldi..
Daha önce Trabzon da iken "final" maçını kaybetti ama o gittikten sonra bir daha o "final" maçını oynamak bile kısmet olmadı.. bir de işin bu tarafından bakalım derim ben..

agora61
19.02.2010, 17:22
96 daki final maçı sadece talihsizliktir, 100 maçta bir kez olur, muhteşem oynayan sayısız pozisyon bulan trabzonspor sadece iki pozisyon bulan fenerbahçeye kaybetmiştir, o maçta hocanın zerre kadar sucu yok, sahada ezdiğiniz takım karşısında 1-1 i korumak için defansa mı çekilmeliydi?, ayrıca galibiyet için takımı seyirci şartlandırmıştı , sadece iş kazasıdır hocanın yetersizliği değil

Cafer Bulur
19.02.2010, 21:29
Senol Hoca hakkinda zamaninda cok agir elestiler yapan insanlardan biriydim fakat su son gelisinden sonra bir seylerin degismis oldugunu fark ettim. Tabi onun yaninda degiliz, takimi nasil calistiriyor, nasil yonetiyor bilmiyoruz fakat benim su anda tahmin edebildigim kadariyla Senol Hoca kendisini teknik, taktik ve stratejik anlamda gelistirmis. Bence bu boyle.

Finallerin adami olma konusu benim de kafami hep kurcalamistir. Bursa maci beraber bitti, GS, FB ve BJK ile yapacagimiz maclarda cok zorlanacagimizi adim gibi biliyorum. Peki neden? Acaba bu Senol Hoca nin mi sucu olacak yoksa takimimizda hala butun benligiyle Trabzonspor a bagli olmayan oyuncular mi var?

Yanlis anlasilmasin bizim futbolcularimiz haindir ya da oynamiyorlar demiyorum. Sadece arada su fark var ki sahada 11 Trabzon lu, Trabzonspor lu futbolcunun oynamasi farkli bir sey, bir de bir cok yabanci futbolcunun biraz para, biraz kariyer, biraz da motivasyonla oynamasi farkli bir sey.
Bu sezon derbi maclarda zorlanacak olmamiz sadece 11 Trabzonlu oyuncu olmamasina baglanamaz.

Bunun nedeni daha cok bitirici,golcü özellikli oyuncu sayimizin cok az olmasidir.

Normal maclarda 5 pozisyondan birini atip maci alabiliyoruz ama ayni oranda pozisyonlari derbilerde bulamadigimizdan yakaladigini atan oyuncu konusunda iyi degiliz.

Buna en basit örnek ilk yaridaki bjk macidir,pozisyon var ama sikisan maci rahatlatacak adam yoktu.

Gelecek sezon bu tarzda 2 nokta transfer yapilirsa bu takim derbi de kazanir,sampiyon da olur kanimca.

Mert Oğuzlu61
19.02.2010, 22:36
Bu sezon derbi maclarda zorlanacak olmamiz sadece 11 Trabzonlu oyuncu olmamasina baglanamaz.

Bunun nedeni daha cok bitirici,golcü özellikli oyuncu sayimizin cok az olmasidir.

Normal maclarda 5 pozisyondan birini atip maci alabiliyoruz ama ayni oranda pozisyonlari derbilerde bulamadigimizdan yakaladigini atan oyuncu konusunda iyi degiliz.

Buna en basit örnek ilk yaridaki bjk macidir,pozisyon var ama sikisan maci rahatlatacak adam yoktu.

Gelecek sezon bu tarzda 2 nokta transfer yapilirsa bu takim derbi de kazanir,sampiyon da olur kanimca.

+1967, katılıyorum.

Ilelioglu
19.02.2010, 22:39

Evet dogru bir tespit, yanliz bu tarzda Futbolcu Transferi yapilir mi?; Ben acikcasi pek sanmiyorum...:);)

Halit Akyüz
19.02.2010, 22:50
Evet dogru bir tespit, yanliz bu tarzda Futbolcu Transferi yapilir mi?; Ben acikcasi pek sanmiyorum...:);)
O zaman daha çok bekleriz şampiyonluğu..

Cafer Bulur
19.02.2010, 22:52
Yapilip yapilmayacagini bilemem ama baska cikar yolumuz yok.

Artik bu takima 1 tane bile alternatif lazim degil,sadece bitirici oyuncular lazim.

Bitirici oyuncu defansa da alinabilir,orta sahaya da...

Great White
19.02.2010, 22:57
Bitirici oyuncu defansa da alinabilir,orta sahaya da...

Defansta neyi bitirecek? Bizi mi?

Az sabret, Tayfun iyileşip gelir yakında:)

Cafer Bulur
19.02.2010, 23:02
Defansta neyi bitirecek? Bizi mi?

Az sabret, Tayfun iyileşip gelir yakında:)
Lugano geldi aklima,adam guizadan daha bitirici.;)

Her bölgede golller atabilecek bitirici oyunculara ihtiyacimiz var.

Oğuzhan Fidan
19.02.2010, 23:13
trabzonsporun bütün şerefsizliklerin içindeki şampiyonluğunu çoşkuyla karşılayacağım.

İlker ToSun
19.02.2010, 23:35
Ben her ne kadar futbol felsefesini beğenmesem de, şenol güneş sonuçta dünya 3. lüğü apoletini taşıyan bir teknik adamdır. O yüzden de diğer yerli antrenörlerden farklı bir yerde olması ve ona göre davranması gerekir.

Oysa Şenol Güneş, röportajlarındaki güzel Türkçesi ve verdiği doğru mesajlar dışında meslektaşlarına göre bir farklılık veya ağırlılık yaratamıyor hala daha.

Şu an Şenol Güneş bu takımdaysa , kulüpte "futbolun patronu" olmalı ve herşeyden haberdar olmalı ve herşeye de müdahil olabilme kudretini taşıyabilmelidir.

Ancak kimi olaylar Şenol Güneş'in bu ağırlığının olmadığını gösteriyor.

Bir başkası sayacağım bu olayların, "ağırlık" meselesi ile ilgili olmadığını söyleyebilir ancak ben bunları doğrudan ilişkili görüyorum.

1) Ordu maçından önce yapılan yanlışlardan ve zeminin o hale gelmesinden ben Şenol Güneş'i sorumlu tutarım. Dünya 3. sü bir teknik adamın takımının sahasına ondan habersiz traktör sokulup sahası rezil bir hale getirilemez. Bu apoleti olan, herşeyden önce futboldan gelmiş bir teknik adam bu olaya karşı çıkar. Ha yok bunlar kendisinin bilgisi dahilinde yapılmış ise orası işin felaket düzeyinde olduğunu gösterir.

2) Şenol Güneş'in Gökhan'ın takımda kalmasını istediğini, Gökhan'dan ikinci yarı için umutlu olduğunu ve onunla çalışmak istediğini aksi bir takdirde ayrılması durumunda ise mutlaka Fatih Tekke'nin alınmasını istediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Gökhan ın yollanmasına karşı çıkamayan Şenol Güneş, istediği transferi de yaptıramamış ve istediği transfer ile üç aşağı beş yukarı aynı bonservis bedeliyle kendisinin tanımadığı (benim iddaam değil bunu röportajında söyledi) bir futbolcunun takıma getirilmesine göz yummuştur. Ve teknik direktörün istekleri doğrultusunda olmayan bu transfer de çöpe atılan bir para mesajı veriyor bize bu haftalarda (bunun nedeni teo'nun futbolcu özellikleri değil, Şenol Güneş'in ona olan yaklaşımıdır). Sorarlar adama, istemediğin bir adam nasıl bu takıma alınabiliyor ? Eğer bu adamı sen istediysen neden gereken şansı vermiyorsun ? Neden 4 mevsim oynayan adamı yolladın ve neden 4 mevsim oynayacak adamı aldıramadın ve neden sadece "sıcak havalarda oynayacak" adamın alınmasına göz yumdun ?

Bunlar işin liderlik boyutu, teknik açıdan yoruma gelince de şöyle bir tablo çıkıyor karşımıza ;

Maalesef Şenol Güneş, 96 yılında kaçan şampiyonluğu 1-0 öne geçtikten sonra bile devam edilen hücum futboluna bağlayan ve bunu kaçan şampiyonluğun sebebiymiş gibi kanıksatan zihniyetin tuzağına düşmüş ve bilinç altında bu olaydan ciddi boyutlarda etkilenmiş bir insan görüntüsü veriyor. Hep öncelikli savunmaya yönelik hamlelerle bize bunu gösteriyor.

Onun dışındaki klasik Şenol Güneş tavrı devam ediyor. Hala daha sadece eline verilen malzemelerle (ki allahı var o malzemeden de optimum yarara yakın yarar sağlıyor) bir şeyler yapmaya çalışan, asla yeni bir oyuncu yetiştirip oyuncu kazandıran bir teknik adam olamadı. Türk futboluna Şenol Güneş'in hediye ettiği kaç oyuncu vardır? Varsa bunlardan kaçı şu an aktif sporcudur bunlara bir bakmak lazım. Şenol Güneş'ten beklenen sportif başarılar dışında Türk Futboluna bir "jenerasyon" hediye etmesidir çünkü apoleti gereği kendisi bu ülkenin öncü 3 teknik adamından biridir.

Umarım Şenol Güneş'in şu dönemki yetiştirici özelliği bir kenara bırakıp sadece yarışmacılığı düşünen kafa yapısı takımımızın ligdeki konumundandır ve yarınlara dönük faaliyetlere bu sezon sonu itibariyle hız verir. Mesela bu konuda Brüls ve Papy nin takıma dahil edilmesi benim açımdan çok önemli bir kriter. Artık bu sezon sonundaki transfer döneminin onlar için de son şans olduğunu düşünüyorum.

Oyuncu yetiştirici vizyonu gelişmiş ve "kazanılması gereken" maçları kazanan bir Şenol Güneş bu camiaya uzun yıllar hizmet edebilir ve etmelidir.

ugurozturk
20.02.2010, 06:11
zemin ve fatih tekke konularinda haklisin.. hoca aksiyona roportaj verdi. roportajda bir sey dikkatimi cekti. yonetimle cok iyi bir uyum icindesiniz diyor gazeteci; cok iyi degil; %80 diyor. hic bir zaman mukemmel olmaz %80 iyidir diyor..

ama bence bir seyler ima ediyor.. Fatih Tekke meselesi ve Teo meselesi iyi incelenmeli. Hacisalihoglu ile hocanin sorunlari oldugunu dusunuyorum.

Muhammed
20.02.2010, 12:32
Hocam Teofilo'yu oynat. Korkma bişey olmaz en fazla Umut gibi gol kaçırır.

yaranozlu
20.02.2010, 18:16
hocam, her zaman saygı duyarım fakat Umuttan bir fayda gelmeyeceğini ne zaman anlayacaksın merak ediyorum. Teofiloyu oynat, yavş mavaş, top tutuyo, pas atıyor en azından. Ver kaça girer, pozisyon olur, Umut bildiğin el freni. Teo neden oynamıyor? Açıklaması nedir, çok merak ediyorum? Oyuncu değişikliklerini de lütfen erken yap, skor ne olursa olsun, 60. dakikada en az 1 oyuncu değişmiş olsun.

Hami_41
20.02.2010, 18:23
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

mavituğ
20.02.2010, 18:53
zemin ve fatih tekke konularinda haklisin.. hoca aksiyona roportaj verdi. roportajda bir sey dikkatimi cekti. yonetimle cok iyi bir uyum icindesiniz diyor gazeteci; cok iyi degil; %80 diyor. hic bir zaman mukemmel olmaz %80 iyidir diyor..

ama bence bir seyler ima ediyor.. Fatih Tekke meselesi ve Teo meselesi iyi incelenmeli. Hacisalihoglu ile hocanin sorunlari oldugunu dusunuyorum.

hacısalihoğlunun şenol güneşin gelmesini istemediğini duymuştum
sezon başı çok istense şenol hoca alınabilirdi kendini de gelmeye hazırlamıştı hoca ancak şenol güneşin gelmesi hacısalihoğlunun otoritesini sarsacağı için gelmesi istenmedi sonrasında bross felekati yaşanınca koltuğundan olmaktansa şenol güneşin gelmesine razı oldu

izzet
20.02.2010, 21:14
Geldiginizden beri cok fazla bir Ilerleme görmüyorum Takimda. 3 Kez Kovuldunuz, yine geldiniz.

Trabzonspor icin önemli bir degersiniz, ancak bir Teknik Direktör olarak size Zerre kadar Güvenim yok.

Korkak bir Futbol oynatiyorsunuz. Ayrica Otoritenizi eksik ve sizi Aciz buluyorum.

Ahmet Başkaya
20.02.2010, 21:14
Değişiklikler yerindeydi yapacağını yaptı bence ...

h@msi61
20.02.2010, 21:20
Engin dururken Alan cikmazdi hoca, yanlis yapiyorsun, yanlis ata oynuyorsun...

Mert Oğuzlu61
20.02.2010, 21:23
fatihi istiyorum dedin gutierrezi aldılar getirdiler şenol hocam neden neden neden ???

..........

artık bu olanları kaldıramıyorum neden bu takım kritik maçları kazanamıyor neyimiz eksik.............

61viya
20.02.2010, 21:24
Bu adam kovulmuştur vaktiyle. Ancak bu, asla ama asla Şenol Güneş'in taşıması gereken bir ayıp değildir. Lafa bak hele! "Kovuldu!" Yöneticilerimiz vaktiyle adam gibi davranmayı bilseydi de, berbat oynadığımız maçların sebebi bu adam bile olsa bunun adı yıllar sonra kovulmak diye anılmasaydı!

Biz kimleri kovmadık gerçi! Kovmanın kelime anlamı değil kasteddiğim, kaçırdığımız, kovduğumuz, geldiğine pişman ettiklerimiz.Du bakim... Şenol Güneş, Szymek, Ersun Yanal...

O zaman doğru bir adamsın sen Şenol Hocam. Rahadol! Sen "kovulmana" rağmen geldiysen bilmemkaçıncı kez bu takımın başına, bu varsın senin yüzsüzlüğün olsun. Herkes can atar çünkü kendine ateşin içine atmaya, bilirsin. Talihli sen oldun, ne mutlu.

Doğrudur, iki haftadır asla olmaması gereken puan kayıpları yaşıyoruz. Kritik maçlarda sıkıntı çekiyoruz. Yoluna girecek elbet en kısa zamanda. Puan kaybını da camiaca kabullensek keşke, galbiyetlerden topluca nemalandığımız gibi. Evet, berbat bir geceydi. Evet zehir oldu geri kalan saatler. Ama fatura bir kişiye ait de olsa, iki maçta ayyuka çıkmamalı yıkıcı eleştiriler.

Yapıcı anlamda eleştirenlere asla sözüm yok, o olmalı zaten.Olmazsa olmazlarımızdandır o. Yalnız belirtmeden geçemeyeceğim. Bu maç sonnda yerin dibinde olan Şenol Güneş, yeri geldiğinde en saçma zamanlarda, tüm sorunluluğu üstüne alabilecek kadar da mert bir adamdır. Sizin onu eleştirdiğinizden çok daha fazla eleştirir kendini.

Uğur Ö.
20.02.2010, 21:24
Zorlu maçları bir türlü alamıyor bu konuda hem şansız hemde biraz korkak(oyuncu seçimleri)

DEEP BLUE
20.02.2010, 21:28
Sevgili hocam,

Sercan ve Volkan Şen'in olmadığı Bursa maçına Song'u sağ bek yaparak başladınız. Tribündeki kemençeci bile bu kadroyla Bursa'yı yenemeyiz diyordu. Sanırım korkmuştunuz Bursa'dan... Oysa onlar da bizden korkuyordu, farkedemediniz...

Bu akşam ise İ.B.B gibi ekmek teknemiz olan bir takım karşısında yine tek santrfor başladınız. Gabriç bir bisküi markası değil hocam. Ve elinizde böyle bir adam varken faydalanın artık. İlk yari takımın en iyisi Ömer Aysan'ın neden dışarı alındığı ise ayrı bir muamma... İsminizi hafızalara kazımak için garip oyuncu tercihleri ve değişiklikleri yapmanıza gerek yok, herkes görüyor neyin ne olduğunu, siz de bu kadarını görün yeter... 45 dakika maçın yarısı hocam... Siz 45 dakika boyunca işlemeyen takıma bakıp uyudunuz, bizi de uyuttunuz... Ben Trabzonspor'u uyumak sevmedim oysa... Bilmem birşey ifade ediyor mu...

erolizmts
20.02.2010, 21:28
Hasan, Hüseyin, ahmet, mehmet,, siz savunma dörtlüsü,
ali, veli, nadi, sami,, siz orta saha dörtlüsü
cemal,, sen forvet arkası.. dursun sen de forvet..

Ben bunun dışında bir taktik veya oyun kurgusu ile sahaya çıktığımızı düşünmüyorum. İşimizin futbol tanrılarına kaldığı bir sistemsizlikle oynuyoruz. Bir takım gol atamıyor olabilir ama hem gol atamayıp hem de futbol adına hiç bir şey yapamıyorsa bunda bir yetersizlik var demektir.

Gabric gibi sol kanadı yol geçen hanına çevirebilecek; o sol ayağıyla gerek şut çekip gerekse orta yapabilecek bir oyuncuyu sağ kanatta oynatmanın hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Gerekirse Colman'ı veya Engin'i o kanada alırsın ama sağ ayağıyla top bile süremeyen adamı sağ kanatta oynatmak resmen mantıksızlıktır. Oldu olacak Serkan'ı sol kanada, Umut'u stoper'e, Cale'yide forvete alalım. Bu takım ikinci yarıda ne sağ kanat nede sol kanattan adam akıllı bir atak gerçekleştiremedi. Göbekten gitmek istiyorsan da Alanzinho'yu oyundan çıkarmayacaksın. Ne oynadık ben anlamadım. Bam güm bir maç. Baklavasına halı saha maçı gibi bir şey.

Ben Şenol Güneş'in taktik ve oyunu okuma yönünden kendini 1 gram ileri götüremediğini görüyorum. Şu İBB'de İbrahim Akın denilen adam oynasaydı 2 gol yer ve ıslıklarla sahadan ayrılırdık.

Kuşkusuz şu kadar maç kazandık, şu kadar maçtır yenilmiyoruz diyenler olacaktır ama yendiğimiz takımların ligimizin puan tablosunda nerelerde gezindiğinede bir bakmak gerekiyor. İlk 10'da olan takımlara karşı kazanacağımız maçlar puan tablosunda bizim yerimizi gösterecek. Ve malesef ne taktik, ne oyunu okuma nede oyuncu değişikliklerindeki yanlışlıklar gelecek için pek ümit vermiyor.

ergin cesit
20.02.2010, 21:36
çift forvet niye oynamadık hala anlamıyorum.kaybedecek neyimiz var.en önemlisi fatihi çok istediğini bile bile aldıramadın

futbalski60
20.02.2010, 21:45
Umarım Engin,Alan gibi oyuncularla organize, dengeli bir takım olamayacağımızı anlamıştır. Bugün oynanan maçta da çok ciddi hataları vardı maçın başından beri bilinçsiz bir baskı kurmaya çalıştık, hücumda da çoğalamadık bir de şu oyun soğutma, topa basma işini takıma aşılarsa büyük iş yapmış olacak.

Özkan
20.02.2010, 21:47
"Şenol Güneş | Teknik Direktör "

Başlığı gördükçe gülüyorum. Şenol Güneş|Teknik Direktör. Sadri Şener|Başkan. Hayrettin Hacısalihoğlu|Asbaşkan.

Meheldir bize.

Gamze
20.02.2010, 22:12
"Şenol Güneş | Teknik Direktör "

Başlığı gördükçe gülüyorum. Şenol Güneş|Teknik Direktör. Sadri Şener|Başkan. Hayrettin Hacısalihoğlu|Asbaşkan.

Meheldir bize.

...Gamze Bal | Taraftar

Meheldir bize be Özkan...
Etmayın.. ;)

Sefa Murat Dokuz
20.02.2010, 22:15
ARKANDAYIZ HOCAM! 1 günde Trabzonsporlu olmadık 1 günde bırakmayız!

Erdem Koltuk
20.02.2010, 22:30
Şenol Güneş'in teknik direktör olduğu bir takım büyük maç kazanamaz,büyük hedef koyamaz.Ziya Doğan'da bu takımı şampiyonluğa oynattı, Diyarbakırı, Manisayı yendi.

Başarılı bir teknik direktör Teo'yu çoktan monte ederdi,Burak Yılmaz'ı kullanırdı,Bursa ve İbb maçlarını alırdı..

OZDEN61
20.02.2010, 22:35
hocam geldin geleli hep aynı kadro ve sistemle çıkıyorsun. Bu yüzden rakipler bizi kolay çözüyor. biraz farklılık olması gerekmiyormu. kazanan kadroyu bozmak istemiyorsun, belkide bunun adı daha önce gönderilmelerinden dolayı cesaretsizlik olabilir. ama sistem ve oyuncu değişkilkleri denenmeli artık..

Arif Timurcioğlu
20.02.2010, 22:36
Edit..........................

Erkin Ekşi
20.02.2010, 22:36
omer niye cikti bi izah edebilse biri icim yanmiyacak?

sahanin tartismasiz en iyi adamini cikarmak niye niye niye niye niye?

AKSOY_61
20.02.2010, 22:37
Şuan güzel futbol oynayan bir takım yarattı.
Seneye iyi transferlerle hem güzel oynayan hem de sonuca giden bir takım yaratır.

Ben bu takıma şenol hocadan daha iyi hocalık yapacak bir hoca tanımıyorum.
Ybancıların çoğu para cukkalamaya geliyor yerlerin bazıları ezik, bazıları çirkef bazıları da hadsiz.
Kalanlar da şenol hocanın yanında ancak stajyer olur.

Erdem Koltuk
20.02.2010, 22:40
Edit..........................

Evet Ziya Doğan.Benim gözümde Ziya Doğan ve Şenol Güneş arasında bir fark yok.

amour_61
20.02.2010, 22:43
Ömer aysan'ı değiştirmesini yanlış buluyorum onun dışında teo yerine burakla başlamalıydı.

Arif Timurcioğlu
20.02.2010, 22:44
Evet Ziya Doğan.Benim gözümde Ziya Doğan ve Şenol Güneş arasında bir fark yok. Gülünç buluyorum sadece.

AKSOY_61
20.02.2010, 22:48
Evet Ziya Doğan.Benim gözümde Ziya Doğan ve Şenol Güneş arasında bir fark yok.

Zİya doğanla şenol hoca arasında dağlar kadar fark var.
Birisi Güney kore nin en iyi takımlarından birisi F.C. Seol da t.d yaptı başarılı da oldu.
Diğeri seul belediyesporda bile t.d lük yapamaz.

achil
20.02.2010, 22:50
sallayın bakalımmmm ne olacak

Erdem Koltuk
20.02.2010, 22:53
Valla isteyen gülünç bulsun,isteyen aksini ispat etmeye çalışsın.Ben 96 faciasını bilinçli bir şekilde yaşamış bir taraftarım,o yıllarda bile Şenol Güneş'in hatalarını çok ciddi yaşamış bir taraftarım.Bana kimse Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü anlatmasın.Kaleciliği iyiymiş.

Sinan_Ts61
20.02.2010, 22:55
Senol hoca cok sinirlidir ama dogal olarak mutlaka yenmemiz lazimdir bu maci gitti 4 puan hediye diger takimlara...hak ettimiz maclari puan alamiyoruz 1 puan cok kötü bence...adam ama ne yapsin elinden geldi kadar cabaliyor .....

Adem Erdoğan
20.02.2010, 23:05
Belki de Abdullah Avcı iyiydi, sonuçta 3 haftada 3. maçımıza çıkıyoruz adamlar artık ezberledi bizi.

Fatih Özkan
20.02.2010, 23:14
Haketmeyen giymesin o formayı Hocam!
Gerekirse patakla şunları!

Emrah KabuL
20.02.2010, 23:17
Yanılmıyorsam İbb ile yaptığımız 3.maç..

1-1
1-0
0-0

Daha kaç maç yapmamız gerekiyor bu takımla ki Şenol Hocam rakibi iyi süzebilsin.

Adem Erdoğan
20.02.2010, 23:25
Rakibin süzülecek bir tarafı yok, ölümüne defans yapan bir takımın nesi süzülecek. Süzülecek olan taraf varyasyonlar yapan taraf olarak biziz. Rakipte bizi iyi süzmüş o maçlarda, biraz şanssızlık biraz beceriksizlikle beraber, sonuç 0'a 0 elde var 1.

İlker ToSun
20.02.2010, 23:27
maçın illa da "derbi" maçı olmasına gerek yok

isterse van'a karşı olsun
isterse fener'e karşı olsun
isterse ibb'ye karşı olsun
isterse Türkiye'de olsun
isterse Kore'de olsun
isterse denizde olsun
isterse karada olsun
isterse havada olsun

şenol güneş ' in yönettiği takım kazanılması gereken , galibiyetin büyük önemi olduğu maçlarda sahadan 3 puanla ayrılamaz.

şenol güneş'in bütün kariyerine bakın bu açık bir şekilde ortadadır,

bunu isterse talihsizlikle ister de tesadüf ile açıklayın ama bu böyle,

şenol güneş ile girilen her organizasyonda çok güzel 2. olursun ama asla 1. olamazsın.

peki ben bu yüzden şenol güneş'e kızıyor muyum ?

hayır,

çünkü şenol güneş'in bu olduğunu 20 yaş ve üzeri herkes bilir, şenol güneş'i takımın başına getiriyorsak bu sonuçlara da hazırlıklı olacaz

Adem Erdoğan
20.02.2010, 23:31
2. lik 3.lükten daha iyidir, ayrıca kazanılması gereken maçları sadece Şenol Güneş'le kaybetmiyoruz.

Erdem Koltuk
20.02.2010, 23:39

isterse Türkiye'de olsun
isterse Kore'de olsun
isterse denizde olsun
isterse karada olsun
isterse havada olsun

şenol güneş ' in yönettiği takım kazanılması gereken , galibiyetin büyük önemi olduğu maçlarda sahadan 3 puanla ayrılamaz.

şenol güneş ile girilen her organizasyonda çok güzel 2. olursun ama asla 1. olamazsın.

hayır,

çünkü şenol güneş'in bu olduğunu 20 yaş ve üzeri herkes bilir, şenol güneş'i takımın başına getiriyorsak bu sonuçlara da hazırlıklı olacaz

Bu benim yazmaya üşendiğim bir mesaj.Sağol:)İmzamı attım.

Ayrıca Şenol Hoca'nın bir garip huyu...Adam alıp oynatmamak..Yıllardır kafamı kurcalar bu saçma huyu.Hatta Trabzonspor'da oynatmadığı Musampa'yı Kore'ye transfer edip orda da oynatmamıştır, çok ilginç bir huy.

Samet Yildirim
20.02.2010, 23:48
Takm kafana hocam.

Emrah KabuL
20.02.2010, 23:50
Rakibin süzülecek bir tarafı yok, ölümüne defans yapan bir takımın nesi süzülecek. Süzülecek olan taraf varyasyonlar yapan taraf olarak biziz. Rakipte bizi iyi süzmüş o maçlarda, biraz şanssızlık biraz beceriksizlikle beraber, sonuç 0'a 0 elde var 1.

Ha onun için mi maça tek forvetle başlayıp, ikinci yarı forveti ikiledi.. gerçi Teo'yu forvet gibi de oynatmadı.. o da ayrı bir tartışma konusu.

tans
20.02.2010, 23:52
teo yerine burak la başlamıydı, ayrıca alanzinho bursa maçında performans düşüklüğünün sinyalini vermişti yerine gabriç sol kanatta oynayabilirdi. şenol hoca bunları görmüyor mu bilmiyorum. colman zaten haftalardır kötü ama ibb kapanacaktı hoca teknik ağırlıklı kadro sürdü, olmadı

İlker ToSun
21.02.2010, 00:01
Bu benim yazmaya üşendiğim bir mesaj.Sağol:)İmzamı attım.

Ayrıca Şenol Hoca'nın bir garip huyu...Adam alıp oynatmamak..Yıllardır kafamı kurcalar bu saçma huyu.Hatta Trabzonspor'da oynatmadığı Musampa'yı Kore'ye transfer edip orda da oynatmamıştır, çok ilginç bir huy.

buyur tabi

mesaj senindir :)

Osman Pervaneli
21.02.2010, 00:47
hocam keske oyuncu degisikliklerinde acele hareket etmeseydi
bugün nedense cok degisik bir sistemle oynadi veya oynamak zorundaydi

Hotaman
21.02.2010, 00:54
Rakip top mu oynadı da biz görmedik?
Pozisyonumuz mu yok 11 kişi çakılı savunma yapan takıma karşı?
Kısmet değildi atamadık bir gol. Eğer 1 gola atabilseydik görürdüm ben İ.B.B'yi.
Futbol demek futursuzca 11 kişi geride kalmak değildir.

sametaydin
21.02.2010, 00:58
Bence oyuncu değişiklikleri yerindeydi. Zira ikinci yarı oyunun tek hakimi bizdik. teo iyi olsaydı zaten yenerdik. kötü günündeydi. Gabriçin sakatlanması da yapacağımız diğer değişikliği yedi. Sonuçta bence kimsenin günahı yok. Bu maçın böyle bitesi varmış.

stormtiger61
21.02.2010, 01:15
Hmmm. Mizmizlanmalar baslamis yine. Yine yol gosteren, akil veren o kadar cok insan var ki burda. Arkadaslar Senol Gunes in hocaligini hepiniz kadar iyi bilirim. Ama amaci sadece futbol oynatmamak olan, bunun icin her igrenc yola basvuran bir takim karsisinda alinan golsuz beraberlikten dolayi bu sozleri Senol hoca ya sarfetmeniz gercekten cok buyuk bir ayiptir. Hoca bugun yapmasi gerekenleri yapmistir. Alanzinho yu neden aldi diyorsunuz. O alanzinho gecen hafta aldigi her topu ezip kaybetti, kac haftadan beri el freni gibi oynuyor, Teofilo yu oynatmiyor diye elestiriyordunuz, alin iste size teofilo yada profilo. Adam in resmen 5 kilo fazlasi var. Gabric sakatliktan ciktigi icin daha sonra girdi. Omer Aysan ne yazik ki takimin havasini ikinci devre degistirmek ugruna feda edildi. Ikinci devranin tam hakimi biziz. Giray son saniye de o golu atsaydi acaba bunlari diyecekmiydiniz. Biraz insaf edin usaklar.

Çağatay_
21.02.2010, 04:05
Öncelikle yıkıcı eleştiri yapmanın kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmemiz ve öğrenmemiz gerekir.Bugün bu takımın başına kim gelse sorunlar olacak.Şenol hocamız ile en azından camiada bir kenetlenme oldu.Hala namağlup gidiyoruz 2. devre.İyi şeyleri görelim..Körü körüne skora göre eleştiri yapmayalım..

Şimdi gelelim benim eleştirime.Skoru görüp kızgınlıkla yazdığımı sanmayın diye gece 3 buçuğa kadar bekledim.Zira yazacaklarımın insanlar tarafından okunup düşünülmesini isterim.Saniyede 20 mesaj gelen başlıkta herkes sayıp söverken diyeceklerimi oraya yazıp o ekibe dahil olmak istemedim.

Ben demiştim demeyi sevmem, ama ben demiştim.Bu maç çok zor geçecekti.Çünkü 20 günde 3 maçı kimle oynasanız zor geçer.Karşımızdaki takım 30 puanlı İBB.. Büyük maçlara ekstra motivasyon ile çıkan, transfer kovalayan, 25 altı yaş ortalamasına sahip oyunculardan kurulu bir takım.Bu maçı kolaylaştıracak tek şey erken bir goldü..

Maçtan sonra kadro kuran tipleri sevmem..Ama yine de kurayım. :) Ben olsam stoperde Song ile oynardım.Çünkü gerek mimikleri gerek el kol hareketleriyle takımı rahatlatıyor.Topu alıp arkadaşlarına sakin olun demesi bile takıma güven veriyor.Egemen'den iyi top kullandığı aşikar, Giray ile iyi kili..Neyse Giray Song yaptık defansı..

Hücumda ise şunu görmek gerek, takımımızı ezberlemiş bir hocanın takımına karşı gol aramak kolay değil.Her maç aynı 11 ile başlamak bu anlamda büyük bir hataydı bana göre.. Ben Alanzinho ve Engin ile başlamamak gerekirdi diyorum.. En azından birisi değiştirilebilirdi.Diyelim ki aynı 11 ile başladık, kanattan gol aramamız gereken bir maçta Ömer Aysan'ı kenara almak yine bir hataydı.. Bazı arkadaşlar 2. yarı çok baskılı oynadık falan diyor ama bu normal.Zaten gömülmeye dünden razı bir takım vardı karşımızda.Özellikle 2. yarının başında ne olduğu belli olmayan bir oyun vardı..2. devre sahaya çıkan 11 çok büyük değişiklikler yaratmadı bana göre.Ayrıca 11 de başlayan Alanzinho'yu çıkartarak 2. devrede ondan faydalanma fırsatını da kaçırdık.. Bence oyuna sonradan girecek bir Alanzinho daha etkili olabilirdi.Hem ilk 11'de başlamayarak geçen haftaki hatasının farkına varırdı,hem de sonradan daha hırslı gelebilirdi.

Ömer Aysan'ın kenara alınması ile sağ kanattan bir atak bile yapamadığımız gibi savunulacak tek yer sol kanat kaldığı için orayı kullanmakta da zorlandık..Zaten bu tip maçlarda ortadan delmek çok zordur.

Kısacası bence aynı 11 ile başlayarak Abdullah Avcı'nın ekmeğine yağ sürdük.. Ayrıca oyunda bir şeyler yapmaya çalıştğını gördüğüm Alanzinho'nun çıkışı hücum varyasyonlarını doldur boşalta dönüştürdü..Kanadı iyi kullanan Ömer Aysan'ın çıkışı kanat bindirmelerini sıfırladı.En azından 1-2 oyuncunun farklı olduğu bir kadro düşünülmeliydi kesinlikle.Aynı taktiği kullandığımız takım bir de bizi ezberlemiş bir takım olunca işler daha da zorlaştı.Burak ile başlanabilirdi Engin ya da Alanzinho yerine.Veya Gabric..

Hocamız bence bu maç hatalıydı.Ama bu demek değildir ki Şenol hocamızla başarılı olamayız.Tabiki de oluruz.Bence bu konuda artık kararlı olmalıyız.Hocamıza senelerce şans tanımalıyız.Onun da eksikleri vardır elbette.Gerekirse öğrenir ve bu takımda başarılı olur.Bu maç bir dönüm noktası falan değil.Takıma da ders olacaktır bu durum, hocaya da.

Tabiki eleştirilerimin sonuna şunu da eklemek istiyorum, o oyuncularla çalışan kişi hocamızdır.Bizim bilmediğimizi o bilir, kararlarına saygı duymayacaksak onu oraya getirmenin bir anlamı yok.Her şeyden önce kararlarına saygı duymalıyız.

Bazı arkadaşlar Şenol hoca ile büyük maçlardaki sıkıntılardan bahsetmiş.Arkadaşlar ne yazık ki ben de aynı duyguları paylaşıyorum.90'lı yıllarda da geçenki gelişinde de benzer şeyler yaşadık.Geçtiğimiz FB ve Bursa maçlarında da bunu gördük bence.Ama o da kendini bu konuda geliştirmiştir, ve geliştirecektir de..Çok ümitsiz değilim ben.. Ayrıca şanssızlık da yakamızı bırakmıyor.Bunu bir de Şenol Hoca'nın Trabzonsporluluğuna bağlıyorum.Kendisi de en az bizim kadar taraftar, heyecanlanıyor, strese giriyor :D Her şey aşılacaktır arkadaşlar bunu da öğreneceğiz, hocamız da kendini bu alanda eğitecektir.

Bence bizi şampiyon yapacak birisi varsa o da Şenol Güneş'tir.Ne olursa olsun ona destek çıkmalı,yanında olmalıyız.

mehmet83
21.02.2010, 05:23
Adamlar 90 dk defans yapmis, bir topumuz direkten donmus 2 topumuz kendi futbolcumuza cizgide carpip iceri girmemis, Burak'la Teo kaleciyle karsi karsiya kalmis ama pozisyon ofsayt diye kesilmis. Giray vurmus top kalecinin kafasina carpip disari cikmis. Alanzinho'nun asirtma denemesini saymiyorum bile. Bunlar su an aklima gelenler. Toplam 5 net pozisyon. Karsindaki takimda normalde acik oynayan fakat senden korktugu icin etten duvar ormeyi tercih etmis. Olmayinca olmuyor iste. Lanet olasi top girmeyince girmiyor. Ilker, Erdem sizler kadar bende hatirliyorum 96'yi. Lanet olasi Van maci aklima geldikce benimde canim aciyor. Ama iste su yuvarlak cisim girmek istemedikce girmiyor 3 diregin arasina. Ben su mactan sonra Senol Hoca'ya nasil kizayim?Giray o pozisyona 100 kere girse kac defasinda o top kalecinin kafasina denk gelir? Biliyorum siz de uzuluyorsunuz, sizinde caniniz yaniyor ama ben de diyorumki Senol Hoca gelmeden once butun bunlari hayal bile edemeyecektik. Sampiyonluk hesaplari yapmaya baslayabilecekmiydik? Elinizi vicdaniniza koyun ve samimi bir sekilde cevap verin kendinize. Bu takimi sampiyonluga oynatacak ve ona ulastirabilecek tek isim Senol Gunes'tir. Varsa daha yararli olabilecek biri soyleyin iste.

stormtiger61
21.02.2010, 10:26
Öncelikle yıkıcı eleştiri yapmanın kimseye bir fayda sağlamayacağını bilmemiz ve öğrenmemiz gerekir.Bugün bu takımın başına kim gelse sorunlar olacak.Şenol hocamız ile en azından camiada bir kenetlenme oldu.Hala namağlup gidiyoruz 2. devre.İyi şeyleri görelim..Körü körüne skora göre eleştiri yapmayalım..

Şimdi gelelim benim eleştirime.Skoru görüp kızgınlıkla yazdığımı sanmayın diye gece 3 buçuğa kadar bekledim.Zira yazacaklarımın insanlar tarafından okunup düşünülmesini isterim.Saniyede 20 mesaj gelen başlıkta herkes sayıp söverken diyeceklerimi oraya yazıp o ekibe dahil olmak istemedim.

Ben demiştim demeyi sevmem, ama ben demiştim.Bu maç çok zor geçecekti.Çünkü 20 günde 3 maçı kimle oynasanız zor geçer.Karşımızdaki takım 30 puanlı İBB.. Büyük maçlara ekstra motivasyon ile çıkan, transfer kovalayan, 25 altı yaş ortalamasına sahip oyunculardan kurulu bir takım.Bu maçı kolaylaştıracak tek şey erken bir goldü..

Maçtan sonra kadro kuran tipleri sevmem..Ama yine de kurayım. :) Ben olsam stoperde Song ile oynardım.Çünkü gerek mimikleri gerek el kol hareketleriyle takımı rahatlatıyor.Topu alıp arkadaşlarına sakin olun demesi bile takıma güven veriyor.Egemen'den iyi top kullandığı aşikar, Giray ile iyi kili..Neyse Giray Song yaptık defansı..

Hücumda ise şunu görmek gerek, takımımızı ezberlemiş bir hocanın takımına karşı gol aramak kolay değil.Her maç aynı 11 ile başlamak bu anlamda büyük bir hataydı bana göre.. Ben Alanzinho ve Engin ile başlamamak gerekirdi diyorum.. En azından birisi değiştirilebilirdi.Diyelim ki aynı 11 ile başladık, kanattan gol aramamız gereken bir maçta Ömer Aysan'ı kenara almak yine bir hataydı.. Bazı arkadaşlar 2. yarı çok baskılı oynadık falan diyor ama bu normal.Zaten gömülmeye dünden razı bir takım vardı karşımızda.Özellikle 2. yarının başında ne olduğu belli olmayan bir oyun vardı..2. devre sahaya çıkan 11 çok büyük değişiklikler yaratmadı bana göre.Ayrıca 11 de başlayan Alanzinho'yu çıkartarak 2. devrede ondan faydalanma fırsatını da kaçırdık.. Bence oyuna sonradan girecek bir Alanzinho daha etkili olabilirdi.Hem ilk 11'de başlamayarak geçen haftaki hatasının farkına varırdı,hem de sonradan daha hırslı gelebilirdi.

Ömer Aysan'ın kenara alınması ile sağ kanattan bir atak bile yapamadığımız gibi savunulacak tek yer sol kanat kaldığı için orayı kullanmakta da zorlandık..Zaten bu tip maçlarda ortadan delmek çok zordur.

Kısacası bence aynı 11 ile başlayarak Abdullah Avcı'nın ekmeğine yağ sürdük.. Ayrıca oyunda bir şeyler yapmaya çalıştğını gördüğüm Alanzinho'nun çıkışı hücum varyasyonlarını doldur boşalta dönüştürdü..Kanadı iyi kullanan Ömer Aysan'ın çıkışı kanat bindirmelerini sıfırladı.En azından 1-2 oyuncunun farklı olduğu bir kadro düşünülmeliydi kesinlikle.Aynı taktiği kullandığımız takım bir de bizi ezberlemiş bir takım olunca işler daha da zorlaştı.Burak ile başlanabilirdi Engin ya da Alanzinho yerine.Veya Gabric..

Hocamız bence bu maç hatalıydı.Ama bu demek değildir ki Şenol hocamızla başarılı olamayız.Tabiki de oluruz.Bence bu konuda artık kararlı olmalıyız.Hocamıza senelerce şans tanımalıyız.Onun da eksikleri vardır elbette.Gerekirse öğrenir ve bu takımda başarılı olur.Bu maç bir dönüm noktası falan değil.Takıma da ders olacaktır bu durum, hocaya da.

Tabiki eleştirilerimin sonuna şunu da eklemek istiyorum, o oyuncularla çalışan kişi hocamızdır.Bizim bilmediğimizi o bilir, kararlarına saygı duymayacaksak onu oraya getirmenin bir anlamı yok.Her şeyden önce kararlarına saygı duymalıyız.

Bazı arkadaşlar Şenol hoca ile büyük maçlardaki sıkıntılardan bahsetmiş.Arkadaşlar ne yazık ki ben de aynı duyguları paylaşıyorum.90'lı yıllarda da geçenki gelişinde de benzer şeyler yaşadık.Geçtiğimiz FB ve Bursa maçlarında da bunu gördük bence.Ama o da kendini bu konuda geliştirmiştir, ve geliştirecektir de..Çok ümitsiz değilim ben.. Ayrıca şanssızlık da yakamızı bırakmıyor.Bunu bir de Şenol Hoca'nın Trabzonsporluluğuna bağlıyorum.Kendisi de en az bizim kadar taraftar, heyecanlanıyor, strese giriyor :D Her şey aşılacaktır arkadaşlar bunu da öğreneceğiz, hocamız da kendini bu alanda eğitecektir.

Bence bizi şampiyon yapacak birisi varsa o da Şenol Güneş'tir.Ne olursa olsun ona destek çıkmalı,yanında olmalıyız.

Topragim sen ne yaptin ya? Yas 20 ve bu kadar bilgi. Bence bu yetenegini degerlendir. Uefa nin actigi teknik direktorluk kurslari var bak onlardan bir tanesini alabilirsin. Dusun bunu ve gelecegini kurtar.

Murat Erdem
21.02.2010, 11:49
Hocam, İ.B.B ile son 20 gün de üçüncü maçımızı oynadığımızı göz önüne alarak, hiç olmazsa rakibin ezberini bozmak adına, kadroda bir kaç değişiklik yapabilirdin.
Koca ilk 45 dk heba oldu gitti.

Murat Erdem
21.02.2010, 12:00
Asanoviç motivasyonu A.Aker'deyken, Gabriç'in 11 çıkmaması en büyük hata oldu.
Bu zemin de maç oynanmasına onay vermesi de ayrıca göz önün de bulundurulmalı.
Ben bu puan kaybının bir numaralı sorumlusu olarak Şenol hocayı görüyorum.

stormtiger61
21.02.2010, 12:11
Asanoviç motivasyonu A.Aker'deyken, Gabriç'in 11 çıkmaması en büyük hata oldu.
Bu zemin de maç oynanmasına onay vermesi de ayrıca göz önün de bulundurulmalı.
Ben bu puan kaybının bir numaralı sorumlusu olarak Şenol hocayı görüyorum.

Bir numarali sorumlusu Senol Hoca mi? Neden bir numarali sorumlu oymus ki? Bence Senol Hoca nin bir hatasi yoktu bu macta. Herkes farkli kadro ile cikilsin filan diyor ama beyler hugo bross un yaptigi da aynen buydu. Ne oldu sonra, butun futbolcularin kendilerine olan guvenleri yok oldu.

Yok beyler boyle bir sey yok. Kagit uzerinde yaptigimiz o ilk 11 lerin gercek hayatta bir gecerliligi yok. Yok sol kanatta Gabric olsun, alanzinho oynamasin da Zafer Yelen e sans verilsin, Engin in yerini baris memis alsin.

Beyler bu adamlara haftanin 7 gunu iki kez idman yaptiran Senol Hoca degil mi ya. Nasil bu kadar emin olabiliyorsunuz ki? Hem o kadar konustunuz iste efenim neden Teo pro filo gol oynamiyor diye alin size iste oynadi. Ne oldu ama oynadi da? Gabric oynadi ne oldu? O ada aldigi her topu ezdi. Burak Yilmaz girdi henuz hazir degil. Yani bir akil vermeyi birakin ya. Verecekseniz huzur verin arkadaslar, akil degil. Huzur verin yeter.

sametaydin
21.02.2010, 12:12
Evet daha önceden şenol hoca ile kazanılması gereken maçları kazanamıyorduk. Böyle bir durum vardı. Fakat bence bu maçta sadece şanssızdık ve o yüzden berabere bitti.

Şenol hoca kendini geliştirmiş. Bence oyuncu değişiklikleri de güzeldi. Kazanan takımı kim bozar söyleyin bana. Belki alanzinho ile başlamayabilirdi ama alanzinhonun da ne yapacağı belli olmuyor, bazen süper işler yapıyor; bazen en amatör futbolcu gibi batırıyor. Yaptığı oyuncu değişiklikleri de normal. Kötü oynayan iki oyuncuyu çıkardı.

Ben eminim yapılacak iyi 2-3 transferle bu takım önümüzdeki yıl kesinlikle ilk 2 içinde yer alacaktır.

stormtiger61
21.02.2010, 12:32
Evet daha önceden şenol hoca ile kazanılması gereken maçları kazanamıyorduk. Böyle bir durum vardı. Fakat bence bu maçta sadece şanssızdık ve o yüzden berabere bitti.

Şenol hoca kendini geliştirmiş. Bence oyuncu değişiklikleri de güzeldi. Kazanan takımı kim bozar söyleyin bana. Belki alanzinho ile başlamayabilirdi ama alanzinhonun da ne yapacağı belli olmuyor, bazen süper işler yapıyor; bazen en amatör futbolcu gibi batırıyor. Yaptığı oyuncu değişiklikleri de normal. Kötü oynayan iki oyuncuyu çıkardı.

Ben eminim yapılacak iyi 2-3 transferle bu takım önümüzdeki yıl kesinlikle ilk 2 içinde yer alacaktır.

Vallahi topragim ben de onceden oyle dusunuyordum. Hep aklimda ya Senol hoca da bir seyler eksik sanki, karizmasi mi yok, yeterince teknik taktik stratejik bilgiye sahip mi degil, acaba ne diyordum, e derbi maclari filan alamiyorduk. Ama biz de Ersun yanal da hocalik yapti, Turkiye nin en karizmatik hocalarindan biriydi yani, kac tane derbi mac kazandik kendisi ile? Nerdeyse hicbirini. Bence bunu hoca ile alakalandirmak yerine , futbolcularin kendine olan guveni, takimda gercekten Trabzonsporlu ruhu ile oynayan kac futbolcu alakalandiralim daha iyi.

ozcan_asanoglu
21.02.2010, 12:45
Şenol Hoca yapacağı hiçbir şey yoktur. önüne gelene yenilen takıma sınıf atlattı.

TS Şenol Hoca'ya mecburdur.

Bu kadro ile de fazlasını yapmak mümkün değildir.

Bo goller kaçıyorsa bunun sorumlusu yönetimdir. Fatih'i almamak için havalarda taklalar atanların aldıkları adamları gördük. altı pastan gol yapamayan adamlar...yazıklar olsun....

stormtiger61
21.02.2010, 13:25
Senol Hoca bu macta cok bariz hatalar yapti diyen arkadaslara:
Tayfun Bahadir in yazizi
Vatan Gazetesi

Ne tempo vardı, ne pozisyon zenginliği, ne de skoru değiştirmek için ciddi bir çaba. Oysa iki takım çok değil daha on gün önce arka arkaya iki kupa maçı oynamış, sergiledikleri performansla gözümüzün pasını silmişler, alkışlanmışlardı... Ne ilginçtir ki, dün şaşırtıcı derecede farklıydılar. Hadi İstanbul Belediye’yi anlamak mümkün. Deplasmanda puan maçı oynuyor, kontrollü futbolu tercih etmesi son derece normal. Ki o taktik içindeyken bile Trabzon’dan daha fazla gol pozisyonu buldular... Peki evinde seyircisiyle oynayan Karadeniz Ekibi’nde değişen neydi?
Hemen söyleyelim. Dün, tam 12 maçtır ligimizde görmediğimiz ölçüde tempolu oynayan Trabzon’un o yıldıran, rakibi bunaltan temposunun yerinde yeller esiyordu. Çünkü Ömer Aysan-Serkan ikilisinin uyumu bozulmuştu. Sakatlık Ömer’i belli ki çok etkilemiş. İşte bu nedenle ilk yarı Trabzon’un sağ kanadı felçli gibiydi. Ömer Aysan sağdan ileriye çıktığında çakılıp kaldı. Geri dönüşlerde gecikti. Serkan da Ömer’in yerini doldurmak isterken hücuma yeterli katkıyı sağlayamadı. Buna bir de önceki maçların en önemli oyuncusu Alanzinho’nun kötü oyunu eklenince Trabzon’un tüm hesapları alt-üst oldu.
Şenol Güneş arızayı erken gördü. Devre arasında hem oyuncu değişikliğine gitti hem de sistem. Güneş, Ömer Aysan’ı kenara alıp Serkan’ı sağ beke çekti. Önüne de “özel izleyicisi” olan Gabriç’i monte etti. Alanzinho’da yerini Teo’ya bıraktı. Bu radikal değişiklikler işe yaradı. Serkan-Gabriç ikilisi tam tempoyu beklenen seviyeye çekmişlerdi ki Gabriç’in beklenmedik sakatlığı Trabzon’un bir kez daha planlarını bozdu. Bu arada Abdullah Avcı da boş durmadı. Güneş’in taktiksel değişikliğine, oyuncu değişiklikleriyle karşılık verdi. Ve maç o andan itibaren seyredilir hal aldı.

Samet Yildirim
21.02.2010, 16:00
Senol Hoca klas bir hoca. takma kafana hocam.

Tolunay Abdioğlu
21.02.2010, 16:53
Ne yapsan yaranamazsın.Bazıları dünyaya eleştirmek için gelmişler.Muhalefetlik ruhlarına işlemiş.Ama biraz da moral olsun diye birşeyler karalasalar sanki başlarına birşey gelecek.

Çağatay_
21.02.2010, 17:41
Yapıcı eleştiri yapmak kötü bir şey değil..

Devre arasında 2 değişiklik bana göre hataydı.

Ne yani eleştirince Şenol Hoca'ya güvenmediğimiz mesajı mı alınıyor ?

Ben kendi adıma doğru yaptığımı düşünüyorum.Tersini düşünen arka sayfadaki yazımı okusun tartışmaya hazırım.

el_conquistador
21.02.2010, 17:51
Yapıcı eleştiri yapmak kötü bir şey değil..

Devre arasında 2 değişiklik bana göre hataydı.

Ne yani eleştirince Şenol Hoca'ya güvenmediğimiz mesajı mı alınıyor ?

Ben kendi adıma doğru yaptığımı düşünüyorum.Tersini düşünen arka sayfadaki yazımı okusun tartışmaya hazırım.

Kardes, ne yaptinda kendi adima dogru yaptigima inaniyorum diyorsun, tam anlamadim?

Çağatay_
21.02.2010, 18:07
Kardes, ne yaptinda kendi adima dogru yaptigima inaniyorum diyorsun, tam anlamadim?

Bazı eleştirilerim oldu da..

Arkadaşlar sanki eleştirilemez, her şeyden memnun kalmak zorundaymışız gibi bir takım laflar ediyor..

Ben eleştirdim, ama yapıcı olduğuma, katkı yapacak yönde konuştuğuma inanıyorum dedim.

İnsanlar hep uçlarda düşünüyor.Yönetim için hemen eleştiri yapmayın dediğimde de hemen yönetimin askeri gibi davrandılar.Şimdi Şenol Güneş düşmanı olmayalım diye yazdım :D

Yazı arkada bu arada uzunca bir şey.

Tolunay Abdioğlu
21.02.2010, 18:08
Gün eleştirmek günüdür.Saldırınnnnnnnnnnnnnn.

DEEP BLUE
21.02.2010, 18:59
[QUOTE=stormtiger61;3035114]Senol Hoca bu macta cok bariz hatalar yapti diyen arkadaslara:
Tayfun Bahadir in yazizi
Vatan Gazetesi
.[/QUOTE

Tayfun Bahadır değil, Tayfun Bayındır olacak... Yazısı Şenol hoca ne yapsa doğrudur kabilinden öğeler içeriyor. Maçı analiz edememiş maalesef...

Ali Tunahan Güllü
21.02.2010, 19:29
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3703-2P5Y4F2E.jpg

Mucahid Erdogan
21.02.2010, 19:34
doğruda yapsa yanlısta yapsa yensende yenılsende hep destek tamdestek

tslover
21.02.2010, 20:42
Kötü oynayacağımız,kazanamayacağımız maçlar herzaman olacaktır.Şenol Hoca bu takımın değişmez hocasıdır.Artık herkes kötü oynadığımız zamanda destek olabilmeyi öğrenmeli.Zaten önemli olan yenildiğimizde ve kötü oynadığımızda destek olabilmektir.İyi gün dostlarını ben taraftardan saymıyorum

OZDEN61
21.02.2010, 21:11
hocam senin şansızlığınmı nedir neden se genelde seninle final maçlarını kazanamıyoruz. bursa, belediye maclarını alsaydık simdi sıralamız daha üstteydi. ama olsun yanındayız, destekçiniz.

Tolun
21.02.2010, 22:12
Sonuna kadar arkasındayız.

aurora
22.02.2010, 00:45
Takımın Teknik Direktörü Şenol Güneşse şayet artık şöyle bir mantık geliştirmeliyiz. Maç kritik bir maçsa yada derbi maçıysa hiçbir beklentimiz olmaması daha az strese sokar bizi. Çünkü sonuç değişmiyor. Şenol Hocamın yedek kulübesindeki o endişeli bakışları kaderinin ipuçlarını veriyor. Önemli maçsa final maçıysa ben kaybedeceğim bakışıdır o. Ha şimdi bu tespitten Şenol Hoca düşmanı ilanda edilebilirim. Ama istatistik matematik bilimleri dost düşman dinlemiyor kesinlik ifade ediyor. Yapyıgı 10v Fener maçının 9 unda yenilmiş bir Teknik Direktör. Bu sene cıktıgı İlk derbide Galatasaray B takımından onur kırıcı bir futbolla fark yemiş TD. Diğer iki kritik maç olan Fenere kendi sahasında yenilmiş, Forvetsiz Bursayı yenememiş bir TD. Son İBB maçındaki afyon yutmuş bir takımdan sözetmeye bile gerek yok sanırım. Biz Matematiği inkar ettikçe 2 ile 2 nin toplamının dort ettigini inkar edip 5 de olabileceginde ısrar ettikçe bu sonuclar kaçınılmaz olacaktır. Sanki diger hocalar bize derbi kazandırdı diyebilirsiniz ama 3 kez gidip 4 kez gelen bir hocanın derbi kazandıramama oranı diger tum hocaların dort katıdır. Buda matematik bakın hiç kişisel yorum yapmadım. Matematik yorum yaptım. Şenol Hocanın efendiliğine karakterine hiçkimse bir laf soyleyemez ama o faklı bir konu.

Özkan
22.02.2010, 00:55
Şenol Hocanın efendiliğine karakterine hiçkimse bir laf soyleyemez ama o faklı bir konu.Kaleciliği de çok iyimiş, hakkını yemeyelim. :D

Fatih Özkan
22.02.2010, 01:00
Hocam Gabriç diyorum!
Başka bişe istemiyorum senden!

Salih Edip
22.02.2010, 01:08
her futbolcunun kötü oynama hakkı olduğu gibi şenol hocanın da kötü oynama hakkı vardır , varsayın ki şenol hoca penaltıyı auta attı bu maç napalım...

bu arada maçta çok doğru şeyler yaptığına inanıyorum.

1.si teo niye oynamaz diye ben de düşünüyodum , teoyu görünce demekki hoca birşey biliyomuş dedim.

2.si gabriç niye oynamaz diyodum , girdi güzelde başladı ama sakatlığı nüksetti. demekki hoca hazır olmadığını düşünüyodu bu sakatlık mevzusundan dolayı.

3.sü burak niye oynamaz diyodum , girdi baktım ki ayakta duramıyor...

atigol
22.02.2010, 01:09
Takımın Teknik Direktörü Şenol Güneşse şayet artık şöyle bir mantık geliştirmeliyiz. Maç kritik bir maçsa yada derbi maçıysa hiçbir beklentimiz olmaması daha az strese sokar bizi. Çünkü sonuç değişmiyor. Şenol Hocamın yedek kulübesindeki o endişeli bakışları kaderinin ipuçlarını veriyor. Önemli maçsa final maçıysa ben kaybedeceğim bakışıdır o. Ha şimdi bu tespitten Şenol Hoca düşmanı ilanda edilebilirim. Ama istatistik matematik bilimleri dost düşman dinlemiyor kesinlik ifade ediyor. Yapyıgı 10v Fener maçının 9 unda yenilmiş bir Teknik Direktör. Bu sene cıktıgı İlk derbide Galatasaray B takımından onur kırıcı bir futbolla fark yemiş TD. Diğer iki kritik maç olan Fenere kendi sahasında yenilmiş, Forvetsiz Bursayı yenememiş bir TD. Son İBB maçındaki afyon yutmuş bir takımdan sözetmeye bile gerek yok sanırım. Biz Matematiği inkar ettikçe 2 ile 2 nin toplamının dort ettigini inkar edip 5 de olabileceginde ısrar ettikçe bu sonuclar kaçınılmaz olacaktır. Sanki diger hocalar bize derbi kazandırdı diyebilirsiniz ama 3 kez gidip 4 kez gelen bir hocanın derbi kazandıramama oranı diger tum hocaların dort katıdır. Buda matematik bakın hiç kişisel yorum yapmadım. Matematik yorum yaptım. Şenol Hocanın efendiliğine karakterine hiçkimse bir laf soyleyemez ama o faklı bir konu.

yaptığın bu matemaktiksel hesaplara belediye ve bursa maçlarınıda katmışsın peki 2010'da oynadığı maçları niye katmadın....çünkü kendi inandığın şeyler uğruna yok bilim yok matematik diyerek birilerini eleştirmek kolay oluyor sanırım.

Valla ben yenemesekte takımın mücadelesi ve isteği böyle olduğu sürece memnun oluyorum ve takımı alkışlıyorum, bursa ve ibb maçlarıda böyleydi. Şenol hoca geldiğinden beri sadece GaySe maçında bu istek ve arzu yoktu. Biz bu takımın nasıl ruhsuz ve cansız oynadığı günleride biliyoruz. Teşekkürler Şenol hoca ve Trabzonspora hizmet eden teknik ekip ve futbolculara en azındann sahada gerekli mücadeleyi gösterdikleri için

Berkedogan
22.02.2010, 01:23
şenol hoca herşeyi yaptı aslında ama gol atamadık sadece onuda şenol hoca atacak değilya elinde 3 forvet var hepsini sahaya sürdü top bizi sevmedi kaleci ballıydı vs vs olmadı işte teo'yla burak takıma alıştımı kazanırız hepsini üzülmeyin arkadaşlar şenol hocam düzeltir herşeyi.

ugurozturk
22.02.2010, 02:00

isterse Türkiye'de olsun
isterse Kore'de olsun
isterse denizde olsun
isterse karada olsun
isterse havada olsun

hayır,

Ben turkcell super ligde hersene sampiyonluga oynayip ikinci olmaya raziyim.. bu heyecan bana yeter. gecmis 26 yildan daha iyi bir 26 yil gecirmis olurum...

hem bakarsin Senol Hocada bir gun nerde hata yaptigini bulur; ya da es kaza bi kere de rakip haa yapar da sampiyon oluruz.

Çağatay_
22.02.2010, 03:35
Bence şampiyon olacağız umutsuzluğa gerek yok.Cidden olacağız.

Biraz akıllandık.

Deniz Telci
22.02.2010, 06:13
1 Galatasaray 22 14 5 3 47
2 Fenerbahçe 21 14 3 4 45
3 Kayserispor 22 12 6 4 43
4 Bursaspor 20 12 4 4 40
5 Beşiktaş 21 11 6 4 39
6 Trabzonspor22 11 5 6 38

İlla şampiyonluk diyenler :cool: ;

dikkatınızı çekerim ! mhk'de bu hakemler varken, ne yazık kı bu tablo bizi şampiyonluğa yaklaştırmayacak ! Bu sene de ilk 3'e oynayacak kadar kadromuz var ! Korede üçüncü olan şenol hoca bizede ne yazık kı belki de üçüncülük kazandıracak ! Bence Bursaspor, en az "4." olmalı ! Transfer dönemin'de Fatih Tekke olmazsa, belki de hakem satın alıp 8'de8 yaparız ! Fener'de aziz yıldırım hakem-alip maç maç kazanıyor ! bizde öyle olmalıyız ! ama önce sabir :cool:

stormtiger61
22.02.2010, 12:26
hocam senin şansızlığınmı nedir neden se genelde seninle final maçlarını kazanamıyoruz. bursa, belediye maclarını alsaydık simdi sıralamız daha üstteydi. ama olsun yanındayız, destekçiniz.

Ya Topragim gozunun yagini yiyeyim be. Seninle final maclarini alamadik diyorsun, hugo bross ile bu takim yerlerde surunuyordu bir kere. Bursaspor zorlu bir takim, fenere 3 gol atti nerdeyse eliyorlardi zaten, belediye ile de nerdeyse 50 tane mac yaptik iki hafta icinde ne bekliyorsun yani ki? Burada Senol Hoca ne yapabilir ki? Onemli olan takim o pozisyonlara girmis mi? Girmis. Futbol boyle bir sey iste. Bursa macinda dangoz colman top ayagina gelir gelmez kaleye dogru asirsa gol, umut o golleri kacirmasa belki de iki, burak yilmaz o golleri atsa belki de fark yapacaktik. o zaman da kimse burdan Senol hoca ya yuklenmeyecekti. Olmaz boyle sey.

Bakin arkadaslar hepinize sesleniyorum lutfen dinleyin ya, bir kez de olsun dinleyin, okuyun. Futbol da onemli olan, takim gol pozisyonuna giriyor mu, cok fazla pozisyon vermiyor mu? Onemli olan budur. bursa macinda bursa dan daha cok pozisiyonumuz var, kalemizde adamlarin tek tehlikeli ataklari var, belediye macinda sayisiz gol pozisyonu, kalemizde de kontraatak tan iki tehlike o kadar.

yapmayin usaklar birakin bu isleri Allah askina ya.

F.Erdem
22.02.2010, 12:27
İkinci yarıda müdehale etmesi güzeldi.

Yalnız değişiklikler tam bir facia idi.En iyi oynayan Ömer Aysan çıkıyor.Yerine Gabriç giriyor,gabriç sağ açık oynatılmaya çalışılıyor.

Bana göre sahanın en kötüsü colman ve engindi.Ama onlar o futbolla göze batsa da sahada tutuldu.Keşke onlar değişse idi.

Daha stratejik değişiklikler bekliyorum Şenol Hocamdan,ama çok da güveniyorum kendini iyi geliştirmiş.

murat
22.02.2010, 12:48
Senol hoca veya baskasi artik duselim su hocalarin yakasindan. Okadar hoca gonderdikde ne oldu? Onumuzdeki yillar Senol hocaya guvenip en azindan 2-3 yil ona sans tanimak lazim. Bugune kadar hocalara sans tanimadikta elimize ne gecti??

stormtiger61
22.02.2010, 13:23
İkinci yarıda müdehale etmesi güzeldi.

Yalnız değişiklikler tam bir facia idi.En iyi oynayan Ömer Aysan çıkıyor.Yerine Gabriç giriyor,gabriç sağ açık oynatılmaya çalışılıyor.

Bana göre sahanın en kötüsü colman ve engindi.Ama onlar o futbolla göze batsa da sahada tutuldu.Keşke onlar değişse idi.

Daha stratejik değişiklikler bekliyorum Şenol Hocamdan,ama çok da güveniyorum kendini iyi geliştirmiş.

Topragim yanlis dusunuyorsun, Omer Aysan iyiydi tamam fakat adam aksiyordu, cunku sakatligi vardi, daha da agirlasmamasi icin hoca cikardi onu. Simdi onun cikardin, yerine kimi koyacaksin. Simdi sen dusunuyormusun ki Engin in yerine giren adam ondan daha iyi oynayacak. Yok oyle bir sey. E gorduk iste, Teo girdi, Burak girdi. Ikisi de afyon yutmus gibilerdi. O yuzden o cikmasaydi, bu girmeseydi ile bu isler olmuyor ne yazik ki.

Mehmet Fırat
22.02.2010, 13:46
Hocam, az rotasyon da... :)

stormtiger61
22.02.2010, 19:55
Evet arkadaslar bakin onumuzde cok guzel bir ornek var simdi. Fener Bursa ile oynayacak. Fener ile Bursa kupada da oynadilar iki kez daha iki hafta once. Simdi bu macta fener bursayi rahatca yenecek mi simdi? Hayir oyle bir sey olmayacak. Goreceksiniz bunu bugun hepiniz. Cunku bu biraz da psikolojik bir sey. Yenilen taraf daha hirsli cikiyor maca ama halbuki fener kupa macinda ilk 20 dak da nerdeyse 3 gol atmisti bursa ya. Simdi de atsin goreyim. Ama atamaz.

Bizim belediye ile olan durumun aynisi var burda iste.

Erdem Koltuk
22.02.2010, 20:37
Evet arkadaslar bakin onumuzde cok guzel bir ornek var simdi. Fener Bursa ile oynayacak. Fener ile Bursa kupada da oynadilar iki kez daha iki hafta once. Simdi bu macta fener bursayi rahatca yenecek mi simdi? Hayir oyle bir sey olmayacak. Goreceksiniz bunu bugun hepiniz. Cunku bu biraz da psikolojik bir sey. Yenilen taraf daha hirsli cikiyor maca ama halbuki fener kupa macinda ilk 20 dak da nerdeyse 3 gol atmisti bursa ya. Simdi de atsin goreyim. Ama atamaz.

Bizim belediye ile olan durumun aynisi var burda iste.

Valla attı bile:)

Sezgin Öztürk
22.02.2010, 22:31
Şenol hoca ile gelecek sezon çok başka bir takım izleyeceğiz gibi geliyor bana inşallah yanılmam...

stormtiger61
22.02.2010, 22:59
Valla attı bile:)

Ne yapti topragim ne yapti? Vurdi, vurdi, vuruldi en sonunda diyeceksin sen ona.

Valla ben demistim ile hicbir zaman baslamak istemem ben soze ama alin iste size en guzel ornek. Fener kendi evinde Bursayi resmen dagitmisti. Ne oldu lig de alin iste en guzel ornek.

ugurozturk
23.02.2010, 00:20
ah hocam ah.. belediyenin 90 dakka defans yapacagi belli.. bu maca tek forvet baslamasak, ikinci yaridaki kadroyla baslasak, almazmiydik 3 puani. tam toplar direklerde kale cizgisinde, kalecinin yuzunde dizinde patlamaya basladi , mac bitti. macin basinda boyle baslasak ilk 45 dakkaya harcamasak. koy su 2 puani, 40 puanla bugun ne hayaller kuruyorduk.

Bursa sampiyon olacak. hem de son haftaya bile bırakmadan. gorur de bakarsınız.

Ertugrul Saglamı ayakta alkisliyorum...

Reha Demirbaş
23.02.2010, 00:23
teknik direktörlerdeki bu sabit fikirleri hiç anlamıyorum. Sürekli aynı hamle. Colman'ı çıkartıyor Ceyhunû sokuyor. Ki bun iki oyuncu birbirlrtinin alternatifi bile değil. Alzanzinho çıkıyor bir başkası giriyor. Tuhaf geliyor bu tür hamleler. Mesela adam maçı alıyor ama yedek kalıyor haftaya. Şans tanınmıyor. İlk 11 de fırsat verilerek kazanılmıyor futbolcu.

Erdem Koltuk
23.02.2010, 00:55
Ne yapti topragim ne yapti? Vurdi, vurdi, vuruldi en sonunda diyeceksin sen ona.

Valla ben demistim ile hicbir zaman baslamak istemem ben soze ama alin iste size en guzel ornek. Fener kendi evinde Bursayi resmen dagitmisti. Ne oldu lig de alin iste en guzel ornek.
:) fenerin bu haraketi benim 350 lirama mal oldu..

İlker ToSun
23.02.2010, 01:58
şenol güneş geldiğinden beri kazandırdığı puanları, son iki haftada her zamanki gibi klasik hastalığı olan "kazanılması gereken" maçlarda kaybettiği 4 puanla çöpe atmış oldu maalesef.

ha bu görüşe, "şenol güneş o maçları kazandırmasaydı bugün bu son 2 haftaya bile ahlanacak durumda olamayacaktık" diyenlerin de görüşüne katılmamakla beraber saygı duyarım.

ama bir şeyin değişmediğini şenol güneş bize bu görev süresindeki kırılma noktası maçlarda yine gösterdi. hala daha "önemli maç" kazanamayan bir şenol güneş var ve bu yüzden de büyük hedeflere kapılmak niyetinde değilim ben.

yine her zamanki gibi okyanusu geçtik ama derede boğulduk.

bursa maçındaki beraberlik kabul edilebilir ancak ibb maçı kabul edilemez.

taa bursa maçından önce bu iki haftanın bizim için tanrının bir lütfu olduğunu ve bu sezon adına tanrının bize tanıdığı son şans olduğunu söylemiştim ama sağolsun hiçkimse bu iki haftada beni yanıltmadı; gs,fb,bjk ve maalesef ki trabzonspor. 2 haftada kaybettiğimiz puanları kaybetmemiş olsaydık şu an şampiyon adaylarından biriydik ancak şu an avrupa kupası durumumuz bile kritik hale geldi neredeyse

mutlak kazanılması gereken her maçta şenol güneşe olan güvenim sıfır ki bunun için de 14 yıllık ayrı ayrı bir çok haklı nedenim var.

Gökçebey
23.02.2010, 13:58
Birkaç nostaljik Şenol Güneş Fotoğrafı :) (haber61'den)

http://www.haber61.net/images/gallery/353/1.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/3.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/4.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/7.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/9.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/12.jpg

Samet Metin
23.02.2010, 14:12
Arkandayız hocam... sezon sonu takıma yapacağımız takviyelerle önümüzdeki sezonlar için umutluyum... özellikle forvete adam gibi birilerini alsak kimse bizi tutamayacak inşallah...

Salih Edip
23.02.2010, 15:07
Bursa sampiyon olacak. hem de son haftaya bile bırakmadan. gorur de bakarsınız.

Ertugrul Saglamı ayakta alkisliyorum...

biz dün bursanın kazandığı gibi maç kazansak , feneri de yensek gs yi de yensek o futbolla , burada top oynamadan kazandık , yenemeseydik de iyi oynasaydık diye eleştiriler olucaktı.

Dursun Kaplan
23.02.2010, 15:11
Şenol hocanın saç şekli hiç değişmemiş.:)

Adem Erdoğan
23.02.2010, 15:13
Bursa'nın çıkışı övülür cinsten ama derbi galibiyetlerini bu kadar da abartmayalım, iyi gidiyorlar o ayrı.

Sakarya son ligden düştüğü sezon puanlarının büyük kısmı derbi maçlarındandı.

Erdem Koltuk
23.02.2010, 15:15
Şenol hocanın saç şekli hiç değişmemiş.:)

Bu bir ipucu aslında, bazı huylarıda hiç değişmemiş.Ama ne olursa olsun seviyorum hocamı ben.

Dursun Kaplan
23.02.2010, 17:33
Can çıkar huy çıkmaz demiş atalarımız.

O kadar güzel söylemişler ki. :)

Ali Tunahan Güllü
23.02.2010, 19:36
Muhteşem fotolar:)

Ekrem D.
23.02.2010, 20:06
Hocam yıllardır ilk defa bu kadar derin ve alternatifli bir kadroya sahibiz. Sağ bek dışında herhangi birinin yokluğunda en az onun kadar özveriyle oynayacak bir yedeğimiz var. Artık kulübeye bakınca "Hoca şunu mu alacak, yoksa şunu mu?" diye düşünebiliyoruz.

Artık oynayalım hocam. Oynatın. Elimizde Türkiye'nin en iyi kadrosu var. Bu kadroda şampiyonluğa oynamayacaksa(Bu sene için söylemiyorum) bırakıp gidelim hocam.

Halit Akyüz
23.02.2010, 20:33
Hocam yıllardır ilk defa bu kadar derin ve alternatifli bir kadroya sahibiz. Sağ bek dışında herhangi birinin yokluğunda en az onun kadar özveriyle oynayacak bir yedeğimiz var. Artık kulübeye bakınca "Hoca şunu mu alacak, yoksa şunu mu?" diye düşünebiliyoruz.

Artık oynayalım hocam. Oynatın. Elimizde Türkiye'nin en iyi kadrosu var. Bu kadroda şampiyonluğa oynamayacaksa(Bu sene için söylemiyorum) bırakıp gidelim hocam.
Abartmayalım..:)

serdaracıl
23.02.2010, 21:23
Bazı arkadaşların Şenol hoca hakkında yaptığı korkak yorumlarını okuyunca aklıma hıncal uluç'un Galatasaray hocaları hakkında yaptığı yorumlar geldi. Hıncal da istisnasız tüm Galatasaray hocaları için aynı yorumu yapıyor. Futbolu ancak hıncal kadar biliyoruz işte.

İskender YILMAZ
23.02.2010, 21:32
Fotoğraflar harika .. :)

tslover
24.02.2010, 11:01
2 beraberlikte hocayı ipe götüren futbol cühelaları gene basmış burayı.

bordo61
24.02.2010, 12:38
Mağlubiyet gelirse görün asıl bu başlığın halini

Ben Şenol Hocayla 3.5 değil 5 sene çalışılması gerektiğini düşünüyorum.

Artık İstiktrar olmadan başarı olmayacağını anladım :D

Fatih Özkan
24.02.2010, 20:58
Hiddink iyi ki geldi...
Hiddink geldi.
Yazılıyor, çiziliyor.
Habire, yıllar önce Fenerbahçe’ye gelmesinden dem vuruluyor.
Halbuki, onunla yollarımızın kesiştiği bir yer daha var.
8 sene önce...
Kore’deyim.
Dünya Kupası’nda.
Geziyoruz Seul sokaklarında... ‘Türk’ olduğumuzu öğrenen, önümüzde eğiliyor. Abartmıyorum... Yemek yiyoruz, para almak istemiyorlar. Kafeye oturuyoruz, ısmarlamak istiyorlar. İnanılmaz bir sevgi çemberi... Çünkü, 50 sene önceki savaşı ve bizim onların özgürlüğü için verdiğimiz şehitleri, gazileri hiç unutmamışlar. Türk bayrağından tişörtler yapmışlar, bizim maçlarımıza gelip, “Törkiy, Törkiy” diye bağırıyorlar.
‘Vefa’ ne demekmiş, ‘şehit, gazi’ ne demekmiş, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Brezilya ile oynuyoruz, 87’nci dakikada penaltı yiyoruz ve 2-1 yeniliyoruz. Hakem, Güney Koreli... Bizim Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy çıkıyor, “Koreli hakem bizi sırtımızdan bıçakladı, biz Kore’de bin şehit verdik, bir tek Koreli 70 milyon Türk’ü öldürdü” diyor! Kore gazetelerinde manşet oluyor bu laflar... 50 senedir Kore’de hüküm süren ‘Türk sevgisi’ aniden antipatiye dönüşüyor. Spor’la siyaset’in birbirine karıştırılması büyük tepki görüyor.
Yetkili makamda oturan kişilerin ‘ağzından çıkan lafların’ ne kadar önemli olduğunu, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Kosta Rika maçı... Gol atıyoruz. Tribünlerimiz yıkılıyor adeta... Sarılıyoruz, seviniyoruz, gırtlağımız patlarcasına bağırıyoruz. Hemen arkamızda Kosta Rika taraftarları var. 10 kişilik küçük bir grup... Bakıyorum, onlar da alkışlıyor. Ellerini uzatıp, tokalaşıyorlar bizimle, tebrik ediyorlar. 25 dakika sonra, bu sefer gol yiyoruz, 1-1... Haliyle, Kosta Rika grubu ayağa fırlıyor, sevinç çığlıkları atıyor. Ne oluyor biliyor musunuz? Dayak yiyorlar! Evet, 25 dakika önce bizi tebrik eden insanlara saldırıyor bizim tribün, ‘şerefsizler, susun ulan’ filan diye... Bir Kosta Rikalı’nın tişörtü yırtılıyor, insancıklar mecburen kaçıyor, giriş kapısının oraya sığınıp, maçın sonuna kadar ayakta beklemek zorunda kalıyorlar.
‘Fair play’ ne demekmiş, ‘holigan’ ne demekmiş, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Kore uzak, uçakla 10 saat... 10 saat uçtuk, maça 2 gün var, 2 gün bekledik, stada girdik, maç başladı, yanımda oturan gazeteci maçın ortasında tuvalete gitti... Şak! Gol oldu iyi mi... Adam bu maçı seyretmek için uçakla 10 saat yol geldi, 2 gün bekledi, golü göremedi! Tek tek isim vermeyeyim... Çalıştığı gazeteden harcırah almak için taaa Kore’ye kadar gelip, stada gelmeyen ‘ünlü’ spor yazarlarımız vardı. Hatta, bir tanesini canlı yayına çıkarmak istediler, statta olmadığı ortaya çıktı, çalıştığı televizyonun sahibi bizzat telefon açıp suratına küfür etti!
‘Sahtekar gazeteci’ ne demekmiş, bir kez daha şahit oldum, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Dolaşıyorum Seul sokaklarında... Bir gökdelen, belki 100 metre, boydan boya Hiddink’in fotoğrafıyla kaplanmış... Gazetelerde, Hiddink manşet... Dergilerde, Hiddink kapak... Açıyorum televizyonu, Hiddink anlatılıyor. Hiddink oyuncağı yapmışlar, bebelerin elinde... Otomobillere Hiddink çıkarması yapıştırılmış... Hiddink tişörtleri giyiyorlar. Hiddink maskesi yapmışlar, takıp geziyorlar. Genç kızlar yanaklarına Hiddink yazmış... Soruyorum Koreliler’e, kendisini sevdirmek için hiç öyle yalakalık filan yapmamış aslında Hiddink... Korece öğrenmemiş... Kore milli marşını ezberleme şovlarına filan kalkışmamış... Peki ne yapmış? İşini yapmış... Sadece işini... O nedenle, adeta tapıyorlardı Hiddink’e... Kore’ye tarihinin en büyük futbol başarısını getirdi, Dünya Kupası’nda yarı final oynattı, 4’üncü yaptı... Güney Kore ‘vatandaşı’ ilan edildi. Dünya Kupası için yapılan Gwangju Stadı’nın adını değiştirdiler, Guus Hiddink Stadı yaptılar. Kore Havayolları’yla ömür boyu bedava uçma imtiyazı verdiler. Heykelini diktiler. Hollanda’daki müzesine turlar düzenlediler.
Bir millet, o millete başarı getiren milli takım teknik direktörüne ‘nasıl saygı duyar’ bir kez daha öğrendim Kore’de.

Ve, Şenol Güneş...
Hiddink’in 4’üncülük kazanarak ‘ilah’ haline getirildiği Dünya Kupası’nda, Türk futbol tarihinin en büyük başarısını kazandı, şampiyon Brezilya’ya ecel teri döktürdü, yarı final oynattı, Dünya Kupası 3’üncüsü oldu. Duymadığı hakaret kalmadı... Sanki zırt pırt alıyormuşuz gibi, Dünya Kupası’nı alamadığı için ‘başarısız’ ilan eden gerizekalı bile oldu... ‘Dünya basını’ Şenol Güneş’i yere göğe sığdıramazken, derhal Türk milli takımından kovulması gerektiğini yazan ‘yerel kazmalar’ oldu. Ahlaksızlık sınırları aşıldı. Kore’ye gelip maça gelmediği halde (ki, o sırada nerede olduğunu bildiğim için yazıyorum) televizyondan bile seyretmediği halde, ona buna sorarak bilgi alan, sonra da oturup, yanlış taktikle oynattığını iddia edenler oldu.
Bir milletin basını, ‘nasıl bu kadar vicdansız, vefasız olabilir’ bir kez daha öğrendim Kore’de.
Özetle...
3’üncü olanı beğenmedik.
4’üncü olanı aldık.
Hiddink geldi.
İyi ki geldi.
Bunları yazma fırsatımız oldu.

Yılmaz ÖZDİL

Travelair
24.02.2010, 23:01
...........

bordo61
25.02.2010, 12:44
Hiddink iyi ki geldi...
Hiddink geldi.
Yazılıyor, çiziliyor.
8 sene önce...
Kore’deyim.
Dünya Kupası’nda.
Geziyoruz Seul sokaklarında... ‘Türk’ olduğumuzu öğrenen, önümüzde eğiliyor. Abartmıyorum... Yemek yiyoruz, para almak istemiyorlar. Kafeye oturuyoruz, ısmarlamak istiyorlar. İnanılmaz bir sevgi çemberi... Çünkü, 50 sene önceki savaşı ve bizim onların özgürlüğü için verdiğimiz şehitleri, gazileri hiç unutmamışlar. Türk bayrağından tişörtler yapmışlar, bizim maçlarımıza gelip, “Törkiy, Törkiy” diye bağırıyorlar.
Brezilya ile oynuyoruz, 87’nci dakikada penaltı yiyoruz ve 2-1 yeniliyoruz. Hakem, Güney Koreli... Bizim Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy çıkıyor, “Koreli hakem bizi sırtımızdan bıçakladı, biz Kore’de bin şehit verdik, bir tek Koreli 70 milyon Türk’ü öldürdü” diyor! Kore gazetelerinde manşet oluyor bu laflar... 50 senedir Kore’de hüküm süren ‘Türk sevgisi’ aniden antipatiye dönüşüyor. Spor’la siyaset’in birbirine karıştırılması büyük tepki görüyor.
Yetkili makamda oturan kişilerin ‘ağzından çıkan lafların’ ne kadar önemli olduğunu, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Kosta Rika maçı... Gol atıyoruz. Tribünlerimiz yıkılıyor adeta... Sarılıyoruz, seviniyoruz, gırtlağımız patlarcasına bağırıyoruz. Hemen arkamızda Kosta Rika taraftarları var. 10 kişilik küçük bir grup... Bakıyorum, onlar da alkışlıyor. Ellerini uzatıp, tokalaşıyorlar bizimle, tebrik ediyorlar. 25 dakika sonra, bu sefer gol yiyoruz, 1-1... Haliyle, Kosta Rika grubu ayağa fırlıyor, sevinç çığlıkları atıyor. Ne oluyor biliyor musunuz? Dayak yiyorlar! Evet, 25 dakika önce bizi tebrik eden insanlara saldırıyor bizim tribün, ‘şerefsizler, susun ulan’ filan diye... Bir Kosta Rikalı’nın tişörtü yırtılıyor, insancıklar mecburen kaçıyor, giriş kapısının oraya sığınıp, maçın sonuna kadar ayakta beklemek zorunda kalıyorlar.
‘Fair play’ ne demekmiş, ‘holigan’ ne demekmiş, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Kore uzak, uçakla 10 saat... 10 saat uçtuk, maça 2 gün var, 2 gün bekledik, stada girdik, maç başladı, yanımda oturan gazeteci maçın ortasında tuvalete gitti... Şak! Gol oldu iyi mi... Adam bu maçı seyretmek için uçakla 10 saat yol geldi, 2 gün bekledi, golü göremedi! Tek tek isim vermeyeyim... Çalıştığı gazeteden harcırah almak için taaa Kore’ye kadar gelip, stada gelmeyen ‘ünlü’ spor yazarlarımız vardı. Hatta, bir tanesini canlı yayına çıkarmak istediler, statta olmadığı ortaya çıktı, çalıştığı televizyonun sahibi bizzat telefon açıp suratına küfür etti!
‘Sahtekar gazeteci’ ne demekmiş, bir kez daha şahit oldum, bir kez daha öğrendim Kore’de...
Dolaşıyorum Seul sokaklarında... Bir gökdelen, belki 100 metre, boydan boya Hiddink’in fotoğrafıyla kaplanmış... Gazetelerde, Hiddink manşet... Dergilerde, Hiddink kapak... Açıyorum televizyonu, Hiddink anlatılıyor. Hiddink oyuncağı yapmışlar, bebelerin elinde... Otomobillere Hiddink çıkarması yapıştırılmış... Hiddink tişörtleri giyiyorlar. Hiddink maskesi yapmışlar, takıp geziyorlar. Genç kızlar yanaklarına Hiddink yazmış... Soruyorum Koreliler’e, kendisini sevdirmek için hiç öyle yalakalık filan yapmamış aslında Hiddink... Korece öğrenmemiş... Kore milli marşını ezberleme şovlarına filan kalkışmamış... Peki ne yapmış? İşini yapmış... Sadece işini... O nedenle, adeta tapıyorlardı Hiddink’e... Kore’ye tarihinin en büyük futbol başarısını getirdi, Dünya Kupası’nda yarı final oynattı, 4’üncü yaptı... Güney Kore ‘vatandaşı’ ilan edildi. Dünya Kupası için yapılan Gwangju Stadı’nın adını değiştirdiler, Guus Hiddink Stadı yaptılar. Kore Havayolları’yla ömür boyu bedava uçma imtiyazı verdiler. Heykelini diktiler. Hollanda’daki müzesine turlar düzenlediler.
Bir millet, o millete başarı getiren milli takım teknik direktörüne ‘nasıl saygı duyar’ bir kez daha öğrendim Kore’de.

Ve, Şenol Güneş...
Hiddink’in 4’üncülük kazanarak ‘ilah’ haline getirildiği Dünya Kupası’nda, Türk futbol tarihinin en büyük başarısını kazandı, şampiyon Brezilya’ya ecel teri döktürdü, yarı final oynattı, Dünya Kupası 3’üncüsü oldu. Duymadığı hakaret kalmadı... Sanki zırt pırt alıyormuşuz gibi, Dünya Kupası’nı alamadığı için ‘başarısız’ ilan eden gerizekalı bile oldu... ‘Dünya basını’ Şenol Güneş’i yere göğe sığdıramazken, derhal Türk milli takımından kovulması gerektiğini yazan ‘yerel kazmalar’ oldu. Ahlaksızlık sınırları aşıldı. Kore’ye gelip maça gelmediği halde (ki, o sırada nerede olduğunu bildiğim için yazıyorum) televizyondan bile seyretmediği halde, ona buna sorarak bilgi alan, sonra da oturup, yanlış taktikle oynattığını iddia edenler oldu.
Bir milletin basını, ‘nasıl bu kadar vicdansız, vefasız olabilir’ bir kez daha öğrendim Kore’de.
Özetle...
3’üncü olanı beğenmedik.
4’üncü olanı aldık.
Hiddink geldi.
İyi ki geldi.

Yılmaz ÖZDİL

Gerçekten süper bir yazı

lazom611
25.02.2010, 13:23
Hiddink iyi ki geldi...
Hiddink geldi.
Yazılıyor, çiziliyor.
8 sene önce...
Kore’deyim.
Dünya Kupası’nda.

Ve, Şenol Güneş...
Özetle...
3’üncü olanı beğenmedik.
4’üncü olanı aldık.
Hiddink geldi.
İyi ki geldi.

Yılmaz ÖZDİL

Hll oLsun Ne yazıkkı basının Ts dusmanlıgı burayada yansıdı.Türkiyeyi afrıka kupalarına gotüremeyen Fatih Terim'e KALSIN dıyen zıhnıyet Türkiye'yi dünya 3. yapan SenoL Güneş'e Kovun Temkınınde buLundu.Ne mı oLdu kaybeden Yine TÜRKİYE oldu...Bu zihniyet değişmeden başarı gelıcegını zannetmıyorum.Hidding geLdi ewt.Ama Türkiye 20 yıl oncekı Türkiye değiL.Bircok sey değişti.Ama ben Türkiye'nin HiddingLe bır yere gelıcegını dusunmuyorum.Türkiye'de o kadar Td'ler varken ndn yabancı alındı onuda anlamıs degılım.Inanın Yılmaz Vural Bile Hiddingden daha iyi yonetır TÜrkiye'yi.Hic neyse hangı oyuncu nerde oynar nasıl oynar onu bılır.Fakat oLan oldu.İns. başarılı bır yıl Gecırırız hıddıngle.Allah yardımcısı olsun...

Murat Hızal
25.02.2010, 14:35
Hll oLsun Ne yazıkkı basının Ts dusmanlıgı burayada yansıdı.Türkiyeyi afrıka kupalarına gotüremeyen Fatih Terim'e KALSIN dıyen zıhnıyet Türkiye'yi dünya 3. yapan SenoL Güneş'e Kovun Temkınınde buLundu.Ne mı oLdu kaybeden Yine TÜRKİYE oldu...Bu zihniyet değişmeden başarı gelıcegını zannetmıyorum.Hidding geLdi ewt.Ama Türkiye 20 yıl oncekı Türkiye değiL.Bircok sey değişti.Ama ben Türkiye'nin HiddingLe bır yere gelıcegını dusunmuyorum.Türkiye'de o kadar Td'ler varken ndn yabancı alındı onuda anlamıs degılım.Inanın Yılmaz Vural Bile Hiddingden daha iyi yonetır TÜrkiye'yi.Hic neyse hangı oyuncu nerde oynar nasıl oynar onu bılır.Fakat oLan oldu.İns. başarılı bır yıl Gecırırız hıddıngle.Allah yardımcısı olsun...

Yahu kardeşim bu saçma sapan dili kim icat etti,hele bir açıklayın bize.

Yazmayın daha iyi,fikirlerinizin kaale alınmasını istiyorsanız Türkçe'yi düzgün kullanın.

Berk
26.02.2010, 22:04
İlk yarıda ortada ne pozisyon vardı, ne futbol.
Sen ikinci yarıya değişiklik yapmadan başlıyorsun.
Bunun anlamı ''oyundan memnunum''dur.
Gol gereken maçta Teofilo oyuna 80. dakikada giriyor.
Umut tek forvet oynayamıyor işte.Daha kaç maçta bunun ispatlanması gerekiyor?
Biraz cesaret ya, bu kadar korkaklık olmasın artık.
Bu maçın ardından ''hocanın hatası yoktu, tüm suç oyunculardaydı'' demesin kimse.

Enes Ünal Kaya
26.02.2010, 22:05
Şenol Hoca Ya Sallamayın Bari.. ne oLursa Olsun

Kaan
26.02.2010, 22:06

Sallama yok, eleştiri yapılıyor.

---

Hocam lütfen değişiklikleri yapmayı ve zamanında yapmayı öğrenin. Lütfen !

Ayrıca şu Engin aşkından da vazgeçin artık.

bahadır2561
26.02.2010, 22:07

neden??

her mac aynı nane 75 de oyuncu degiş..

Enes Ünal Kaya
26.02.2010, 22:09
neden??

her mac aynı nane 75 de oyuncu degiş..

Bu Kadro ile Farklı Bi Sistem Anlayışı ile Hugo Bross Da Başarılı Olamadı..

Bende Değişiklerde Hata Buluyorum Ama Güvenmekden Başka Bi Çare Yok..

Napalım Kovalımmı Şenol Hocayıda :S

ibrahim_yattara
26.02.2010, 22:09
bu sene için artık futbolcuyu motive etmekte zor, ama seneye senden çok şey bekliyoruz hocam,

ve bu seneki türkiye kupasını istiyoruz..

bahadır2561
26.02.2010, 22:12
Bu Kadro ile Farklı Bi Sistem Anlayışı ile Hugo Bross Da Başarılı Olamadı..

Bende Değişiklerde Hata Buluyorum Ama Güvenmekden Başka Bi Çare Yok..

Napalım Kovalımmı Şenol Hocayıda :S

güvenecegizde her mac aynı nane yenınce adamın aklına sorular geliyor..

forvet almıssın her mac son 10 dk giriyor..

ilk oyuncu degısıklıgı 75te oluyor..

ee ne anladım bu işten..

takım oynuyo desen ilk zamanlar bi gazla galibiyetler alındı o kadar..

eleştiri olacak..kim ki onlar eleştirmeyecegim..

Uğur Ö.
26.02.2010, 22:13
Acaba Ünal hocadan etkileniyormu bence Gabrici normal şartlar da almazdı

bordo61
26.02.2010, 22:16
Hocam Engin niye atıyor diye son vuruşta bakıyorsun tepki veriyorsun ama müdahale etmiyorsun.

Ne var bu Enginde anlamadım ki

halil ibo
26.02.2010, 22:17
Adamakıllı takviye yapılmazsa önümüzdeki sezon da işimiz zor.
Stoper,ön libero ve santrafor (golcü olanından :) ) üst düzey,başarılı ve tam profesyonel ayrıca tam kapasiteli ilk 11'de değişmez olacak.
Yok bonservisi elinde olsun,yok gelecek vaad edninden olsun denirse ben ve benim yaşımdakiler biraz zor görürüz şampiyonluk falan...

stormtiger61
26.02.2010, 22:21
Hocam Allah askina maca cikarken o bizim futbolcularin antalyali futbolcularla hamam a girer gibi sarilmalari, birbirlerini opmeleri, gulusmeleri neydi ya. Boyle bir laubalilik olamaz, antalya yapar bunu cunku kume takimi ama biz Trabzonspor uz. Boyle rezillik olur mu ya. Bir takim nasil boyle maca cikar ya. Bu nasil bir ruh halidir. Nerde motivasyon, nerde konsantrasyon hani ya. Nasil musaade edersin buna hocam?

antagonist
26.02.2010, 22:21
Teofilo'nun turşusunu kurmak için mi 2 gün yol gidildi, o kadar para verildi?

Yahu arkadaş, devre arası aldığın adam sana ikinci yarıda fayda edecek. Öbür senelerde ederse ne âlâ. Lig bitecek , Teo hâl 80'de oyuna giriyor...

ugurozturk
26.02.2010, 22:30
senol hocam; 5 sene daha arkandayim..

ama degisiklerini tahmin edebilen kimse oluyor mu merak ediyorum..

11. basarisiz topuk pasi ve top kaybini izledigin engini cikarmadin; oynamayan ceyhunu almadin.

sahanin en iyisi selcugu; ve gununde olmasada burakla birlikte hucmun en etkilisi alanzinhyoyu cikardin.

cozemedim...

Ahmet Faruk
26.02.2010, 22:30
Şenol Hocayı hala daha kredi kılan gelirken oluşturulan ortam.
Fazlası değil...

Şenol Güneş ile Hugo Brossu kıyaslamak da Şenol Hocanın kalitesini göstermez....

İlker ToSun
26.02.2010, 22:52
bir insan artık kendine biraz bişey katar,

yeter artık ya, hep mi aynı kafa hep mi aynı küçük düşünceler

sinir hastası olduk artık ya

yahu çık da açıkla bize şenol bey,

selçuk neden oyundan çıktı???????
burak neden oyundan çıktı???????
alanzinho neden oyundan çıktı??????
engine nasıl oluyor da 90 dakika sabrediyorsun?????
engin neden devamlı ilk 11 de??????
teofilo nerede????????
teofilo hazır değilse çabuk adapte olamayacak adamı alınmasına ses çıkartamıyorsan ediyorsan seni kimse iplemiyor demektir, sen nasıl büyük hoca olacan???????
teofiloyu sen istediysen neden adamı onca maçta 1 maç bile 90 dk oynatmadın??????
gabriç neden yedek???????

bir insan bir tane bile mi doğru düzgün oyuncu değişikliği , bir müdahale yapamaz ya.

şenol güneş'in neden hiç bir zaman bir fatih terim olamayacağının en güzel örneğiydi 93. dakikada 30 metreden engin in dağlara taşlara attığı frikik. bi düşünün bakalım fatih terim in takımı berabere olacak, maçın son dakikası olacak, o mesafeden hayatında golü olmayan bir adam rakip sahanın içinde 7 tane adamımız varken utanmadan kaleye vurmaya kalkacak. NAH VURDURURLAR ONA ORADA TOPU.

ama şenol bey aynı şenol bey, kafasında bellediği birtakım oyuncular var,, kimileri ne yaparsa yapsın oynae, kimileri ne yaparsa yapsın oynayamaz. şenol güneş her zaman çifte standartlı olan bir adamdı şu anda da aynen böyle devam ediyor.

kulübe 3. gelişinde de hiç unutmam, fatih ve gökdenizi iki yanına alıp asker arkadaşı gibi bir fotoğraf çektirmişti. zaten o gün ona notumu vermiştim. takım ruhuna bu kadar ters davranılmaz.

ama tabii o da haklı, ne zaman sıkışsa onu istihdam etmeye hazır bir kulüp bulmuşken her türlü egosunu tatmine kalkar tabii, nasılsa biliyorki şimdi kovulsa 5. kez yine gelecek sonra 6 sonra 7

çünkü neden elalem öyle istiyor, biliyorlar şenol bey le bişey olmayacağını ondan kanıksatmışlar bize bir kere "abi şenol güneş'ten daha iyisi mi olacak size". senin maksimumun şenol güneş olur böyle ufak hesaplara can sıkarsın. çünkü hedefin ufak bir kere, vizyonun yok.

furkankayaoglu
26.02.2010, 23:00
HOCAM alsaydin 2. yari direk teoyu bu gecedemi uyku yok hocam seni seviyoruz sen 80 de soktuysan bir bildigin vardir.

61viya
26.02.2010, 23:04
...................

Mert Oğuzlu61
26.02.2010, 23:06
bu teofilo konusunda bazı şüphelerim var, şenol hoca kendisinden habersiz alınmış bu oyuncuya pek ısınamadı gibi bir his var içimde, şenol hocanın fatihi istediğini sağır sultan duydu ama olmadı işte, 2m ona vermedik teoya verdik aldık gol sorununu çözsün diye, gökhanıda sattık ama forvette oynayan isim hala umut bulut...

şenol hocam senden tek istediğim şey haftaya umutu yedek bırakman, ne olur bi kerede teofiloyu oynatta izleyelim şu adamı, umut kadar oynayacaktır en azından... hatta 2 forvetlede çıkabilirsin sahaya umut ve teo yan yana... haftaya avni akerde maç, g.birliğiyle oynuyoruz teo+burak ikilisini denesen bakalım tutacakmı..

Erkin Ekşi
26.02.2010, 23:08
engin forumlardan bir arkadasa soylemisti transfer olduktan sonra bu donem cok moralim yerinde her mac bankoyum diye... neye dayanarak soyledi daha bir taen resmi mac yapilmamisken dusunmustum o vakit simdi anladim.

Serhat
26.02.2010, 23:18
Adaptasyon ve oyun içinde ciddi disiplin sorunu var takımın ...

Topa dan dun vurma, topukla atmayı deneme, artislik gırla gidiyor. Topu ayağına alıp arkadaşına atan oyuncu insiyatif alarak boşa çıkıp top istemiyor ve top almak için çabalamıyor nedense.

Bir isteksizlik var hocam, Neler oluyor?

61viya
26.02.2010, 23:24
"şenol güneş'in neden hiç bir zaman bir fatih terim olamayacağının" Oyyy, Allah'ım kousun esirgesin!!!! Tövbe tövbe...

Volkan abim, harikasın! "Trabzonspor yenildi, Güneş doğmayi" La bi sus! :D

blackrain61
26.02.2010, 23:26
Teofilo'nun turşusunu kurmak için mi 2 gün yol gidildi, o kadar para verildi?

Yahu arkadaş, devre arası aldığın adam sana ikinci yarıda fayda edecek. Öbür senelerde ederse ne âlâ. Lig bitecek , Teo hâl 80'de oyuna giriyor...

80´de degil 84´de olmasi lazim. Adam süpermen ya, 84 dk gol atmayi beceremeyenler kurtarmak icin. Bir de adam Türkiye´ye alisamamis; alismamasi olmasi da gayet normal. Adam futbola hasret. Oynayacaksin dendiginde, eminim soruyordur: Gelecek haftadaki macta mi diye?"

Birde teknik direktör geliyor,gidiyor. Ama forvet hattimiz nedense hic degismiyor. 5 senedir. Birilerinin dokunulmasi var. Herkes gider, ama o kalici.