PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

@FLU
03.02.2010, 21:22
sayın hocam çok sevdigim takdir ettigim bir hocasın

taktik anlayışın ve maç öncesi hazırlıkların falan hepsi güzel de , oyun içinde oyunu okuman çok kötü hocam

nasıl orta sahayı 1-0 yenik durumdayken bu kadar boşaltırsın

1- teo yu ilk 11 de başlatmaman canımızı sıksada kararına saygımız var , 2. yarı oyuna almakla da iyi yaptın çünkü 45 dk. forvetsiz oynadık ve 1-0 maglupduk .

2-Fakat teo yu alırken colmanı çıkarman pek olumlu bir hareket degildi , zaten bunu colman çıkınca fark ettik . orta sahada pas yapamaz olduk . Tüm yük Selçugun üstüne bindi .

3-Sonraki degişiklik zaten tam bir bombaydı , nasıl olduda yenik durumdayken selçuk yerine ceyhun degişikligini düşündün hocam , ceyhun kendi ekseni etrafında dönerken mevsim degişiyor .

vs.vs.vs.

ilerleyen maçlarda maçları daha iyi okuman dilegiyle

talsuv61
03.02.2010, 21:25
Bir daha umuta penaltı attırmayı düşünür müsün ?

@FLU
03.02.2010, 21:41
şenol hocama destegim sonsuz fakat oyunu okumasında sıkıntı var sanki degişiklikler çok yanlıştı bu maçta

Ahmet Faruk
03.02.2010, 21:47
Hocam takım kazanamadı.
Bu zaman kadar belki de "Kazanan takım bozulmaz"diye bozmadın.
Ama bak artık bozabilirsin...

Great White
03.02.2010, 21:50
Açıkçası ben bu maçta Şenol Hoca' nın çok da eleştirilecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Şöyle arka sayfalara bir göz attım da çok zorlama eleştiriler gelmiş. Bu şekilde körleme eleştirdikten sonra dünyada eleştirilmeyecek hoca bulamazsınız..

Neymiş efendim; oyuncu değişiklikleri hatalıymış. Bakıyorum, Colman ve Selçuk oyundan alınmış. İkisi de berbat bir futbol ortaya koydular bu akşam. Gerçi ben olsamilk olarak Cale' yi oyundan alırdım ama adam gitti golü attı. Böyle de garip bir oyun bu futbol..

Ceyhun' un oyuna girmesi mantıklıdır. O dakikadan sonra doldur boşalta gidebilecek bir oyun tarzında ve duran toplarda Ceyhun önemli bir silahtır. Bunu dahi çözemiyorsanız ne eleştirisi yapıyorsunuz anlamıyorum. Kaldı ki golde payı da var..

Alanzinho' yu ben olsam 185 dakka sahada tutarım, o kesin. Bence bu konuda eleştirilebilir ama gene de Şenol Hoca olmasa biz hala Alanzinho' yu 65' de oyuna sokup 85' de çıkaracaktık muhtemelen..

Umut' un penaltı kullanmasına gelince. Selçuk, Alan ve Colman oyunda yoklar. Teofilo daha takıma yeni gelmiş ve ilk kritik maçta böylesine önemli bir penaltıyı dışarı atması ihtimali büyük bir yıkıma yol açabilirdi. Tabii ki penaltıyı mecburen Umut kullanacaktı. Şut kabiliyeti sıfır olan Engin değil..

Ben Manisa maçında Teo' yu Umut' un yerine ilk onbirde görebileceğimizi tahmin ediyorum. Ama gene Umut ilkonbirde başlarsa bunu bir tercih olarak göreceğim, büyük bir hata olarak değil..

tslover
03.02.2010, 21:56
Açıkçası ben bu maçta Şenol Hoca' nın çok da eleştirilecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Şöyle arka sayfalara bir göz attım da çok zorlama eleştiriler gelmiş. Bu şekilde körleme eleştirdikten sonra dünyada eleştirilmeyecek hoca bulamazsınız..

Neymiş efendim; oyuncu değişiklikleri hatalıymış. Bakıyorum, Colman ve Selçuk oyundan alınmış. İkisi de berbat bir futbol ortaya koydular bu akşam. Gerçi ben olsamilk olarak Cale' yi oyundan alırdım ama adam gitti golü attı. Böyle de garip bir oyun bu futbol..

Ceyhun' un oyuna girmesi mantıklıdır. O dakikadan sonra doldur boşalta gidebilecek bir oyun tarzında ve duran toplarda Ceyhun önemli bir silahtır. Bunu dahi çözemiyorsanız ne eleştirisi yapıyorsunuz anlamıyorum. Kaldı ki golde payı da var..

Alanzinho' yu ben olsam 185 dakka sahada tutarım, o kesin. Bence bu konuda eleştirilebilir ama gene de Şenol Hoca olmasa biz hala Alanzinho' yu 65' de oyuna sokup 85' de çıkaracaktık muhtemelen..

Umut' un penaltı kullanmasına gelince. Selçuk, Alan ve Colman oyunda yoklar. Teofilo daha takıma yeni gelmiş ve ilk kritik maçta böylesine önemli bir penaltıyı dışarı atması ihtimali büyük bir yıkıma yol açabilirdi. Tabii ki penaltıyı mecburen Umut kullanacaktı. Şut kabiliyeti sıfır olan Engin değil..

Ben Manisa maçında Teo' yu Umut' un yerine ilk onbirde görebileceğimizi tahmin ediyorum. Ama gene Umut ilkonbirde başlarsa bunu bir tercih olarak göreceğim, büyük bir hata olarak değil..
daha benzer söylenecek çok şey varda bu kadarı yeterli futbol allamelerine:alkış::alkış::alkış::alkış:

Halit Akyüz
03.02.2010, 21:58
Umut'un şut kabiliyetini gördük..

Emrah KabuL
03.02.2010, 22:20
Umut'un şut kabiliyetini gördük..

Yani yazılan o 6 satırlık mesaja da ancak bu tip bir cvp gelebilirdi senden.

delikoyun
03.02.2010, 22:44
şenol hoca 1 hafta önceki yazımı okusaydı keşke eğer umutta inat ederse şenol hoca sonu olucak umut onun göreceksiniz umut şenol hocanın sonu olucak kariyerin tehlikede şenol hocabu kör silahşör seni vuracak

tans
03.02.2010, 22:49

alanzinho ya bir lafım yokta siz neden bahsediyorsunuz, ben dakika 67 de ceyhun alarak doldur boşalta başlayan bir takım istemiyorum. siz bunu mu istiyorsunuz o zaman da sizin başarı isteğinizden şüphe ederim

colman selçuk çıktıda takım top mu oynadı. sahada resmen hiçbir şey yok ama hiçbir şey. colman bu takımın bel kemiği. yeterli gücü yok o yüzden erken oyundan düşüyo ve çıkarılıyor. farkındaysanız colman çıkınca takım bambaşka bi hal alıyor kısırlaşıyor.

öncelikle şenol güneş i haftalardır aynı 11 le oynadığı için eleştiriyorum. ara maç yapınca takım böle düşer işte.

penaltıyı eleştirmiyorum zaten dünyanın en iyi oyuncusuda kaçırabiliyor.

ama hakikaten şu oyunu nasıl kabul edebiliyorsunuz anlamış değilim

Great White
03.02.2010, 23:17
Hayret bir şey yahu..

Sanki geride bıraktığımız Broos döneminde Barcelonavari top oynuyorduk da şimdiki futbolu bünyemiz kabul etmeyecek..Şaka gibi:D

Ceyhun girer girmez doldur boşalta dönmedik. İlerleyen dakikalarda ister istemez oyun o yöne doğru kayarsa etkili bir silahtır Ceyhun. Duran toplarda da etkilidir. Oyuna sokulur ya da sokulmaz, eleştirilebilir ama saçmasapan bir tercih olarak görülemez. Zaten doğru bir tercih olduğunu da gösterdi; daha neyi konuşuyorsak:)

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 23:27
Takım mağlupken son dakikalarda doldur boşalt oynanır. Oynamayan takım bulamazsın. Barcelona da olsa bu böyle. Ceyhun tercihi doğruydu. Nitekim Hasagic'in manyaklaşması olmasaydı kafayla bir gol atacaktı belki de.

tans
03.02.2010, 23:42
arkadaşlar ben doldur boşalt a başladık demedim. alıntı yaptığım kişi söyledi bunu. bende onun yorumuna cevap verdim. okursanız görürsünüz

ben ceyhun u beğenmiyorum ama niye ceyhun u soktu hoca da demiyorum. ceyhun sokar sokmaz tercih meselesidir. ben çıkan adamlara bakıyorum ve girenlerin oyunu nasıl yönlendirdiklerine bakıyorum. 2. yarıda bana futbol oynadığımızı söyleyin

ayrıca size göre başarı ve doğru tercih belediye ile berabere kalmaksa eğer bişe de demiyorum. bizim bu takımı ezmemiz gerekiyor

Great White
03.02.2010, 23:47
Alıntı yaptığı kişi de benim bu arada. Ben öyle demişim yani..

Eyvallah tans, ne diyeyim..

Birbuçuk senede 18 yorum yapmışsın, 3 tanesi bize denk geldi anasını satayım..

tans
04.02.2010, 02:12
Alıntı yaptığı kişi de benim bu arada. Ben öyle demişim yani..

Eyvallah tans, ne diyeyim..

Birbuçuk senede 18 yorum yapmışsın, 3 tanesi bize denk geldi anasını satayım..

yok sana demedim zaten diğer arkadaşa dedim. pek girmiyorum aslında forumlara ama şenol güneş in hala aynı şenol güneş olduğunu görünce karamsar oldum o yüzden girdim bişeler yazdım

Sinan_Ts61
04.02.2010, 02:19
hocamiza full destek....teo ilk 11 de bekliyordum olmadi hayirlisi....

TheCrow
04.02.2010, 08:58
Bence maçtaki bütün değişiklikleri zamanında ve doğruydu. Takım fiziksel olarak düşüş gösterince teknik oyuncuları çıkarıp fizik gücü yüksek oyuncularla orta saha hakimiyetini ele geçirmeye çalıştı.

UğuR
04.02.2010, 09:12
Şu kadro yapımızla maç içinde Selçuk ve Colman'ı aynı zamanda oyundan çıkarma lüksümüz yok.Oyun içinde ikisinin de kötü olduğu zamanlar olabilir.Ama hangisi daha kötüyse Onu çıkarabilirsin.Kesinlikle ikisini birden değil.Çünkü gol pası verecek hatta doğru dürüst pas yapacak adam yok şuan kadromuzda.

Hüseyin Bağdat
04.02.2010, 09:13
Hocam sana güvenimiz sonsuz. Bir maç kötü oynamakla yerden yere vuranlardan değilim. Yanlız birşeyi merak ediyorum. kaç maçtır 14 kişi ile oynuyoruz. Kadroda 18 kişi oluyor. Diğer yedekler çok mu kötü? Hiçbir maç oyuna giremiyorlar.Hep aynı değişiklikler oluyor. Gerçekten sahada olacak kadar iyi değillerse lafım yok...

tans
04.02.2010, 11:05
Bence maçtaki bütün değişiklikleri zamanında ve doğruydu. Takım fiziksel olarak düşüş gösterince teknik oyuncuları çıkarıp fizik gücü yüksek oyuncularla orta saha hakimiyetini ele geçirmeye çalıştı.

demeye çalıştığım işte bu. şenol hoca hemen gitsin olmadı demiyoruç uzun yıllar çalışsın istiyorum. ama bu korkak futbolla nereye kadar. haftalardır takımı değiştirmedi ve sonunda hafta arası bir maçta takım düştü

Erdem Koltuk
04.02.2010, 12:06
Şu kadro yapımızla maç içinde Selçuk ve Colman'ı aynı zamanda oyundan çıkarma lüksümüz yok.Oyun içinde ikisinin de kötü olduğu zamanlar olabilir.Ama hangisi daha kötüyse Onu çıkarabilirsin.Kesinlikle ikisini birden değil.Çünkü gol pası verecek hatta doğru dürüst pas yapacak adam yok şuan kadromuzda.
Bunu hocanın düşünememiş olması beni çok korkutuyor.Çok yanlış bir hareketti.

aaahmet61
04.02.2010, 13:32
bir takım bu kadar mı değişir teşekkürler şenol hoca.

Ilelioglu
04.02.2010, 18:12
Hocam cok iyi gidiyorsun böyle devam et....:);)

Mustafa ÖZDEMİR
04.02.2010, 18:37
formda olmayan oyuncularda bu kadar ısrar etmemeli...

Orhan Kahraman
04.02.2010, 18:41
Belediye maçındaki değişikliklerde biraz eksiklik gördüm gibi. Şahsi yorumum ya colman yada selçuk kalmalıydı maçta.

Sinan_Ts61
04.02.2010, 18:55
senol hoca geldi istanbul basini delidir resmen....birde basarli gidiyoruz takim olarakk;)

Insallah daha iyi olurcagiz senol hocaya tam destek full destek verelim...;)

Viseralı Ömer
04.02.2010, 21:08
belediye maçında eksik idi

Fatih Özkan
04.02.2010, 22:43
Arkandayız Hocam!

Uğur Ö.
05.02.2010, 00:15
Umarım seni eleştirmem ama biliyorum ki 2 maç üst üste yenil seni eleştircem bilmiyorum nasıl bir mantığa sahibim :)

MDanışmaz
05.02.2010, 01:28
Hocam artık bu oyuncu değişikliklerinde sabit adamlarda kalma.Her maç aynı senaryoyu görüyoruz..3-1 galip maçta da ceyhun oyuna giriyor , 1-0 yenik olduğumuz maçtada biraz değişiklik iyi gelir.

Salih Edip
05.02.2010, 02:14
yoğun maç trafiğindeyiz ve hep farklı yerlerde. o yüzden arada bir kayıp normal . Şenol Hoca oyunu okuyamıyor diyen arkadaşlar , önceki maçta engin kırmızı kart görmesin diye kenara aldığında , alkışladılar mı , alkışlamadılar mı ?

askemo_garleli
05.02.2010, 04:20
ibb maçında yaptığı şey belli,nasılsa rövanşı olan bir maç diye düşünmüş ve takımı biraz geriye yaslamış.bence iyi de yapmış çünkü rize'de canlarını okuycaz.şu an için önemli olan manisa maçıdır,o gün sahada çok daha farklı bir trabzonspor izliycez.

şenol hocaya hep destek tam destek.inşallah uzun yıllar takımın başında kalır ve trabzonun ferguson'u olur.

genç61
05.02.2010, 12:47
genc oynatma sen hic zaten senin genc oynatma gibi bir amacın hic olmadı olmıcakda bunu 96 yılıdada yaptın sen hic genc oynatmadın fatihden ön libero yapmaya calıstın adamın futbol hayatını bitiriyordun

alsana goksuyu karadenizspordan koysana takıma
oynatsan barısı ne gerek var burak yılmazı alıyorsunuz buragı oynatcanıza

git ondan bes yas ufak 5 yas barısı faty papy brulus oynat bi görelim senden sampiyonluk bekleyen mi var bu sene senol hoca allah askına genc oynat
anlamıyorum genc topcuları alıyoruz sagda solda oynatıyoruz ne gerek var deneyelim nasıl olsa bu sen bitti denesek elimzemi yapısacak elin sezer badurnun yerıne papy denesek murat tosunu alcamıza brulus oynatsak gelisimini görsek ne olur yanı

her hafta umut gibi beceriksizi izlicemize git ahmet sarıyı ara sıra soksana ne olur su genclere biraz sans versen

serdaracıl
05.02.2010, 13:22
genc oynatma sen hic zaten senin genc oynatma gibi bir amacın hic olmadı olmıcakda bunu 96 yılıdada yaptın sen hic genc oynatmadın fatihden ön libero yapmaya calıstın adamın futbol hayatını bitiriyordun

git ondan bes yas ufak 5 yas barısı faty papy brulus oynat bi görelim senden sampiyonluk bekleyen mi var bu sene senol hoca allah askına genc oynat
anlamıyorum genc topcuları alıyoruz sagda solda oynatıyoruz ne gerek var deneyelim nasıl olsa bu sen bitti denesek elimzemi yapısacak elin sezer badurnun yerıne papy denesek murat tosunu alcamıza brulus oynatsak gelisimini görsek ne olur yanı

her hafta umut gibi beceriksizi izlicemize git ahmet sarıyı ara sıra soksana ne olur su genclere biraz sans versen

Hocayı genç oyuncu oynatmamakla suçluyorsun. Arka sayfada da bir taraftar Song'un ilk 11'de oynamaması bana ilginç geldi demiş. Şenol hocanın işi zor millyonlarca insanı memnun edecek:) Ayrıca 96 yılını hep karşısına çıkarıyoruz hocanın. Fatih Tekke konusundaki görüşüne ise hiç katılamıcam.

Ömer SEVİNÇ
05.02.2010, 14:21
Hocam bir kısım taraftarın eleştirilerini ciddiye alma. Ama hep aynı kadroyu çıkarma yanlışını Ersun hoca yapmıştı en son. Takım kaldırmıyor bunu hocam. Arada 2-3 kişi de olsa rotasyona gidebilirsek kadroyu daha verimli kullanmış oluruz bence. Bilmem siz ne düşünürsünüz..

Cafer Bulur
05.02.2010, 21:06
Yine görülmüstür ki senol günes Trabzonspor icin her zaman en iyisidir.

Genis vizyonu ve müthis hirsiyla senol günes takimin cehresini degistirdi.

Futbol olarak yeterli seviyede görmesem de senol günes takima cok sey veriyor.

Emre1991
06.02.2010, 10:19
Aynı şekilde sürekli aynı 11'i aramayı bırakmalı.Rotasyonlara gitmeli.Sonunda Ersun Hoca gibi patlak vermesinden korkuyorum. Bi de sürekli aynı değişiklikleri belli zaman diliminde yapıyor.Denenmesi gereken çok daha iyi oyuncular var takımda...

Uğur Ö.
06.02.2010, 11:02
Haftada 1 maç oynuyoruz okadarda önemli değil rotasyon
Ersun Yanal'da neden öyle oldu dersen onun oyunculara yaptığı yüklemeyi Şenol hocanın yapacağını sanmıyorum bu yüzden geçen seneki kadar yorgunluk belirtileri olmaz

icAA61
07.02.2010, 00:06
gutierrez i 11 de başlatmalı adama öz güven gelmeli galatasary da JO ilk 11 başladığı maçda gol attı bence gutierrez de aynısı yapacaktır

Muhammed
07.02.2010, 00:34
Şenol Hocam aman Umut'suz ilk 11 çıkarma ha. En iyi oyuncun zaten Umut ya.

ibrahim_yattara
07.02.2010, 00:55
ceyhun sezer ve umut pas trafiğini tıkıyor..

hadi umut 11 başlıyor ceyhunda girince pas trafiği çöküyor hocam

gerideyken ceyhundu sezerdi bunları alacağımıza teo barış soksak daha iyi olmazmı??

tabi en iyisini form durumunu hoca biliyor ama bu ceyhun beni kahrediyor son maçlarda..

gerenimo
07.02.2010, 01:20

takım zaten ligin en genç 3 takımından biri. song dışında 11de 30 yaş üstü oyuncu yok. en yaşlı oyuncu 26-27 yaşında.

İlker ToSun
07.02.2010, 17:08
kazanılan maçlar aldatıcı olmamalı.

şenol güneş hakkındaki tereddütlerim halen devam ediyor ve gün geçtikçe artıyor.

oyuna yaptığı ve yapmadığı müdahaleler çok önemli.

teo-ferhat değişikliği yanlıştı ve bence böyle bir maçta burak yılmaza en azından 20 dk şans vermesi lazımdı maç tam onun meziyetlerinin ön plana çıkacağı şekle bürünmüştü ancak şenol güneş hala daha ezberleri ve korkularıyla yola devam ediyor ama şansı yaver gidiyor.

oyuncu değişikliklerinde yaptığı fahiş hatalar şu an göze batmıyor ama aksi sonuçlar başladığında bu hatalar göze batmış olacak.

açıkçası manisaya karşı 2-0 öndeyken santrafor çıkartıp sol bek alan adam 3 istanbul takımlarına karşı ne şekil idare edecek maçı çok merak ediyorum.

şenol hoca cesaretlenmeli.

izzet
07.02.2010, 17:10

Cok Güzel Tahmin etmissin Muhammed. Tebrikler :)

Murat'
07.02.2010, 17:15
Cok Güzel Tahmin etmissin Muhammed. Tebrikler :)

Muhammed'in Umut hakkındaki görüşü belli.

Bu arada Şenol Güneş kesinlikle oyuncu değiştirmeyi bilmiyor bunu da bugün bir kez daha anlamış oldum.

Tayfun
07.02.2010, 17:16
Bir Hocanın takım üzerindeki etkisi bu kadar üst seviyede olur ancak tebrikler hocam...

Emrah KabuL
07.02.2010, 17:20

Bak hoca dinlemiş seni..

2 gol + 1 asist

Seni utandırmadılar :)

.....
07.02.2010, 17:31

Muhammed tebrikler bilmişsin :p :)

.....
07.02.2010, 17:32
Şenol hocaya öncelikte Teşekkür ederim. Gerçekten Takımımızın çehresi değişti.

Bundan sonra forma savaşı çok karıştı. Allah yardımcın olsun. İşin çok zor ama bu zorluklar tatlı zorluklar :)

61_Serhat_61
07.02.2010, 17:33
Efsanesin Hocam...
Songun dedigi gibi sen geldim tamir ettin takimi...
devami gelir ve bozulmaz insallah...

ölümüne61
07.02.2010, 17:35
aslında bu maçta az pozisyon bir tane gol bekilyordum ama şenol hocaya helal olsun rakip takımı çok iyi çözmüş ayrıca savunmasını kapatan bir takıma karşıda nasıl taktik uyguluyacağını çok iyi biliyor tebrikler hocam

Sinan_Ts61
07.02.2010, 17:53
Iyki varsin senol koca iyiki takimin basindasin;)Golleri atimiz zaman öyle güzel seviniyorki gözlerim doluyor bazen.........

Dursun Kaplan
07.02.2010, 17:56
Hocam teşekkürler. :)

Maç sonunda verdiğin demeçlerle, maç içindeki gol sevinçlerinle bu takıma ne kadar yakıştığın ortada.

Samet Yildirim
07.02.2010, 17:57
Senol Hoca baskadir haketten mükemmel, türkiyede benim icin acik ara 1 numara.

Kaan
07.02.2010, 17:58
Baştan gelmesine muhalefet olanlar halâ muhalefet olabiliyor mu acaba hocamıza :)

Resmen başka bir Trabzonspor izliyoruz sahada.

Teşekkürler hocam. :alkış:

Fatih Özkan
07.02.2010, 17:59
Teşekkürler Hocam!
Gollere sevinmen bile ayrı bir güzel (:
Sen geldin bir başka oldu bu takım...

Ali Can
07.02.2010, 18:04
Teşekkürler Hocam!.....

tslover
07.02.2010, 18:07
Bir daha asla bizi bırakma hocam.

Ali Can
07.02.2010, 18:21
şenol hocanın takımın başında olduğu maçlar..
12 maç 9 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet
11 resmi 1 özel maç
27 gol attık... 7 yedik...
takım adeta canavar oldu..

Halit Akyüz
07.02.2010, 18:38
şenol hocanın takımın başında olduğu maçlar..
12 maç 9 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet
11 resmi 1 özel maç
27 gol attık... 7 yedik...
takım adeta canavar oldu..
2 mağlubiyette Gs ve Fb Maçları

mehmet83
07.02.2010, 18:40

şenol güneş hakkındaki tereddütlerim halen devam ediyor ve gün geçtikçe artıyor.

teo-ferhat değişikliği yanlıştı ve bence böyle bir maçta burak yılmaza en azından 20 dk şans vermesi lazımdı maç tam onun meziyetlerinin ön plana çıkacağı şekle bürünmüştü ancak şenol güneş hala daha ezberleri ve korkularıyla yola devam ediyor ama şansı yaver gidiyor.

oyuncu değişikliklerinde yaptığı fahiş hatalar şu an göze batmıyor ama aksi sonuçlar başladığında bu hatalar göze batmış olacak.

açıkçası manisaya karşı 2-0 öndeyken santrafor çıkartıp sol bek alan adam 3 istanbul takımlarına karşı ne şekil idare edecek maçı çok merak ediyorum.

Tabi sansi yaver gidiyor. Cekirge bir ziplar, iki ziplar dimi? Tabiki bu takim mac kaybedecektir ama Allah askina Senol Hocanin bu takima neler kattigini gormezden gelmeyin. Yapmayin bunu. Sevmiyorsunuz demicem cunku biliyorumki sizde seviyorsunuz Senol Hocayi ama teknik direktorlugunu begenmediginiz belli. fakat bu yaptigi pozitif, olumlu katkilari gormenize engel olmasin. On yargilarinizdan kurtulup izlemeye calisin bir kere. Inanin sizde cok zevk alacaksiniz.

Fatih Özkan
07.02.2010, 18:42

Ben de tebrik ediyim (:
Ankette de Umut açık ara önde zaten :cool:

tslover
07.02.2010, 18:51

Teo-ferhat değişikliği doğruydu.Colman solda oynarken ortasahaya pek yardım edemedi.Ferhat sol açığa geçerek Colman ortaya geldi sonrası malum.

Burak'ı oyuna almaması da normal çünkü Murat Tosun haftalardır bu takımda öncelikli şansı o hak ediyor.

Şenol Hoca'nın hataları göze batmıyor demişsin de Şenol Hoca'da hata yapacak ve bizde kaybedeceğiz bu da normal bişey artık buna da alışmamız lazım ama bilinsin ki hata da yapsa maçta kaybetsek bu takımın herzaman hocası Şenol Hoca'dır

Diğer mesele santrafor çıkarıpsol bek alma meselesi ki ferhat'ı hoca solbeke almadı bunu bil önce.Diğeri de senin de dediğin gibi maç zaten 2-0 ve orta sahaya Colman'ı çekerek topun tamamen bizde olmasını sağlamaya dönük bir hamleydi ve başarılı oldu.

En son mesele Şenol Hoca yeterince cesur zaten alması gereken riskleri alıyor ama cahil cesareti değil onunkisi bilinçli bir cesaret nerde durması gerektiğini biliyor

Bu da kendime eleştirim:Galiba bu tarz bilgiden yoksun mesajları bazen fazla ciddiye alıp cevap yazıyorum:confused:

Uğur Ö.
07.02.2010, 18:59
Takım ne idi ne oldu.Bu değişimin tek açıklaması Şenol Güneş'tir.Ve birazda Gökhan'dan kurtulmamız :D

İlker ToSun
07.02.2010, 19:07
Teo-ferhat değişikliği doğruydu.Colman solda oynarken ortasahaya pek yardım edemedi.Ferhat sol açığa geçerek Colman ortaya geldi sonrası malum.

Burak'ı oyuna almaması da normal çünkü Murat Tosun haftalardır bu takımda öncelikli şansı o hak ediyor.

Şenol Hoca'nın hataları göze batmıyor demişsin de Şenol Hoca'da hata yapacak ve bizde kaybedeceğiz bu da normal bişey artık buna da alışmamız lazım ama bilinsin ki hata da yapsa maçta kaybetsek bu takımın herzaman hocası Şenol Hoca'dır

Diğer mesele santrafor çıkarıpsol bek alma meselesi ki ferhat'ı hoca solbeke almadı bunu bil önce.Diğeri de senin de dediğin gibi maç zaten 2-0 ve orta sahaya Colman'ı çekerek topun tamamen bizde olmasını sağlamaya dönük bir hamleydi ve başarılı oldu.

En son mesele Şenol Hoca yeterince cesur zaten alması gereken riskleri alıyor ama cahil cesareti değil onunkisi bilinçli bir cesaret nerde durması gerektiğini biliyor

Bu da kendime eleştirim:Galiba bu tarz bilgiden yoksun mesajları bazen fazla ciddiye alıp cevap yazıyorum:confused:

yazının bu cümleye kadarki yerine gelene kadar hayret etmiştim ne güzel söylediğim fikirlere tek tek karşı çıkan birisi çıktı diye.

bu da benim kendime eleştirim : galiba bir insan hakkında kanaat getirmek için yazısının son noktasına kadar okumam gerekiyor. insan ne de olsa beşer şaşar. kimileri bir işe veya bir yazıya doğru başlasa da sonunda galiba mutlaka çuvallıyor.

yine dayanamadın teknik açıdan eleştirilere teknik açıdan karşılık veremeyip benle ikili diyalag şekline sokup forumu ve beni gereksiz yere meşgul etme çabasına girdin. senle polemiğe girecek değilim.

gün olur da fikrini söyler tartışmak istersen ben burdayım, ister genelden ister özelden.

selametle

Murat Erdem
07.02.2010, 19:08
Tebrikler...

İlker ToSun
07.02.2010, 19:10
Tabi sansi yaver gidiyor. Cekirge bir ziplar, iki ziplar dimi? Tabiki bu takim mac kaybedecektir ama Allah askina Senol Hocanin bu takima neler kattigini gormezden gelmeyin. Yapmayin bunu. Sevmiyorsunuz demicem cunku biliyorumki sizde seviyorsunuz Senol Hocayi ama teknik direktorlugunu begenmediginiz belli. fakat bu yaptigi pozitif, olumlu katkilari gormenize engel olmasin. On yargilarinizdan kurtulup izlemeye calisin bir kere. Inanin sizde cok zevk alacaksiniz.

olumlu şeyleri inkar eden yok.

şenol güneş geldikten sonra bu takımın özellikle sivas ve diyarbakır maçlarının 1 er yarılarında oynadığı topu bu ülkede hiçbir takımın oynamadığını buraya yazan da bendim.

ama bana göre yanlış olan şeyleri ben kazanırken de söylemeyi tercih ediyorum. şenol güneş şu an çok güçlü haftalarında o yüzden de eleştirileri en iyi karşılayacağı haftalarda. yaptığı ve yapmadıpı değişiklikler yüzünden maç kaybetmeye başlayınca zaten herkes eleştirecek çünkü o zaman eleştirmesi kolay olacak.

ben ise doğru bildiklerimi testi kırılmadan söyleme taraftarıyım

tslover
07.02.2010, 19:17
yazının bu cümleye kadarki yerine gelene kadar hayret etmiştim ne güzel söylediğim fikirlere tek tek karşı çıkan birisi çıktı diye.

bu da benim kendime eleştirim : galiba bir insan hakkında kanaat getirmek için yazısının son noktasına kadar okumam gerekiyor. insan ne de olsa beşer şaşar. kimileri bir işe veya bir yazıya doğru başlasa da sonunda galiba mutlaka çuvallıyor.

yine dayanamadın teknik açıdan eleştirilere teknik açıdan karşılık veremeyip benle ikili diyalag şekline sokup forumu ve beni gereksiz yere meşgul etme çabasına girdin. senle polemiğe girecek değilim.

gün olur da fikrini söyler tartışmak istersen ben burdayım, ister genelden ister özelden.

selametle
İyi niyetle eleştirdiği düşünmediğim için böyle bir cümle eklemiştim.Ama tekrar okuduğumda ve alttaki mesajını da değerlendirdiğimde hem iyi niyetinden şüphe ettiğim hemde bu cümlemden dolayı özür diliyorum senden.

Koray
07.02.2010, 19:19
İlker bırak bu işleri Yattara gibi adamı ölümüne savunursun Şenol Hoca'yı eleştirmek için kılı kırk yararsın, az samimi ol...

İlker ToSun
07.02.2010, 19:20
İyi niyetle eleştirdiği düşünmediğim için böyle bir cümle eklemiştim.Ama tekrar okuduğumda ve alttaki mesajını da değerlendirdiğimde hem iyi niyetinden şüphe ettiğim hemde bu cümlemden dolayı özür diliyorum senden.

teşekkürler

İlker ToSun
07.02.2010, 19:23
İlker bırak bu işleri Yattara gibi adamı ölümüne savunursun Şenol Hoca'yı eleştirmek için kılı kırk yararsın, az samimi ol...

sen nerden çıktın ya uzun zamandır alıntı yapmazdın

ama ilk attığın mesajla belli ettin bıraktığım yerdesin.

senle konuşulmaz, o yüzden senden ricam beni senle konuşmak zorunda bırakma.

kendine iyi bak

Sinan_Ts61
07.02.2010, 19:23
2 mağlubiyette Gs ve Fb Maçları

Birde su istanbul takimlarini yenebilsek süper olurcakkkk;)Ozaman hickimse bizi tutamaz...;)

Koray
07.02.2010, 19:28
Alıntı yapmadım zaten İlker Tosun, sen saçmalarsan bende yapıştırırım lafları...

Saçmalayan insan gelecek olan yorumlarada verecek cevapları düşünmüş olmalıdır heralde.

Yattara'yı her şartta savun, takımı ayağa kaldıran Şenol Hoca'yı eleştirmek için kendini parçala...

aaahmet61
07.02.2010, 19:29
merak ediyorum şenol hoca aleni umudu dahası tüm takımı nasıl değiştirdi .çalıştırarak bu kadar kısa zamanda değişmez.demekki psikolojik olarak futbolcuları motive etti.hele hele serkan balcıya bugün hayran kaldım.

Koray
07.02.2010, 19:35
Kimsenin erkeklik yaptığı yok konuyu saptırma boşuna...

Orhan Kahraman
07.02.2010, 19:38
Manisa maçı:Hocam o kadar el salla dedik bir kere "çaaauuuv" yapmadın aşk olsun :)

Soytürk
07.02.2010, 20:31
Tebriklerrrrrrrrrrrr teşekkürler hocam bizleri güldürmeye devam ediyosun Allah ta sana en güzel mutlulukları yaşatsın Ruhun yeter!!!

BiZe HeR YeR 61
07.02.2010, 20:35
Artık bundan sonra TD lafı duymak istemiyorum ...İnşallah uzun zaman seninleyiz Şenol Hocam...

Ahmet Karadeniz
07.02.2010, 21:54
Güneş ufuktan şimdi doğar yürüyelim arkadaşlar laylaylar

macka61
07.02.2010, 22:11
hocam sana binlerce teşekkür etsek azdır

iboandibo
07.02.2010, 22:48
Herşey için teşekkürler.Ama arkadaşlar şunuda eklemek istiyorum eski hocamız zamanında alınan sonuçlarla çok tatmin olamasakda takımı enkaz halinde bırakmadığı için teşekkürler sezon başı yapılan hazırlık döneminde kondüsyon olarak iyi çalıştırmış onun içinde bir parantez açarak teşekkür etmek istedim

ilhan
07.02.2010, 23:01
Geçen sene Ersun Yanal, Isaac-Yattara veya Yattara-Isaac değişiklikleri ile beni kanser ederdi. Şimdi benzer durumu Şenol hocada yaşıyacağım sanırım. Şenol hocanın kariyeri, karakteri, takıma kattığı hava her şey eyvallah takdir ediyorum. Ama Teo'yu çıkarıp Ferhat'ı oyuna alınca "Oha ne oluyoruz abi" haline büründüm. Yahu neydi o değişiklik? İki sol bekle sol kanadı idare etmeye çalışmak, bana çok saçma ve komik geldi. Oranın adamı Gabriç değil mi? Neden almıyorsun hocam? İki sol bek :) Çok ilginçti.

Erdal
07.02.2010, 23:07
Değil İlhan...Bence hoca Ferhat'tan bir sol açık çıkar mı diye bakıyor...Gabriç in sağda daha verimli olduğu belli...Alternatif sol açık Ferhat olabilir mi diye deniyor...Ki bu anlamda adam eksiltmeleri fena değil...gs nin Caner i gibi bir durum diyeyim...

ilhan
07.02.2010, 23:10
Yahu Gabriç topla sağda buluşuyor sol çizgimidir nedir çeken habire oraya oraya gitmeye yelteniyor. Ferhat'tan sol açık yaratma düşüncesini anca Şenol hoca yapardı. Tebrik ediyorum. Doğru yolda ilerliyor.

Salih Edip
07.02.2010, 23:17
ilhan abi 15-20 dakika bize göre az gelebilir ama ferhat için her maç 15-20 dakika oynamak çok önemli. hiç birşey yapmasa bile o havayı soluması o yaştaki bir futbolcu için çok önemlidir .

ilhan
07.02.2010, 23:21
Salih'cim, bu değişiklik herkese farklı yansıyabilir. Ama bana pek mantıklı gelmiyor. Bence mantıklı diyenler varsa Erdal abi gibi, saygı duyarım. Ama dediğim gibi geçen sene Yattara-Isaac değişikliklerine içten içten uyuz olur dile getirirdim. Ben bugün Teofilo çıktığında Ferhat değil başka bir adamın girmesini yeğlerdim. Çok anlamsız buldum. İki sol bekle orayı idare etmeye çalıştık. Garipti benim açımdan. :)

Koray
07.02.2010, 23:43
İlhan, Ferhat'ın asıl yeri sol bek değil aslında, Galatasaray'da ilk sahaya çıktığı zamanlar da sol açık oynuyordu, sonradan sol bekte oynatmaya başladı hocaları...

ilhan
07.02.2010, 23:47
Ayrıca benim bildiğim Caner Erkin safkan sol bek değil.

* * *

Valla Koray ben hep sol bek gördüm ne yalan söyleyeyim. Ergün ile değişmeli oynuyorlardı her gördüğümde.

Özkan
08.02.2010, 00:02
Ferhat'ın sol bekte ne kadar saçmalayabileceğini hepimiz biliyoruz. Gökdeniz maymun etmişti kendisini, aklıma gelen ilk örnek. Ferhat sol açıkta daha faydalı olacaktır.

Bu kadar alternatifli bir kadroyu oldukça verimli kullanan ve Türkiye'de en iyi futbolu oynatan Şenol Güneş'e teşekkür ediyorum. Hatırlanacak olursa, ilk geldiğinde kendisini çok eleştirmiştim. Yarıştığımız takımları yenmeyi başarırsak ve savunma da daha sağlam olursa bu eleştirilerimi yutacağım ve kendisini bulup yüzüne karşı özür dileyeceğim ama bu savunma haftaya Bursa karşısında bizi çok zor duruma düşürebilir. Ferhat ideal sol bek değil ve Cale ne yazık ki hâlâ alternatifsiz. Stoperlerimizin hâli ise evlere şenlik.

sametaydin
08.02.2010, 00:06
Geçen sene Ersun Yanal, Isaac-Yattara veya Yattara-Isaac değişiklikleri ile beni kanser ederdi. Şimdi benzer durumu Şenol hocada yaşıyacağım sanırım. Şenol hocanın kariyeri, karakteri, takıma kattığı hava her şey eyvallah takdir ediyorum. Ama Teo'yu çıkarıp Ferhat'ı oyuna alınca "Oha ne oluyoruz abi" haline büründüm. Yahu neydi o değişiklik? İki sol bekle sol kanadı idare etmeye çalışmak, bana çok saçma ve komik geldi. Oranın adamı Gabriç değil mi? Neden almıyorsun hocam? İki sol bek :) Çok ilginçti.

Normalde sol açık olarak colman oynuyordu. Bu maça iki forvet teofilo ve umut çıktık. Tek forvete dönüp ortasahayı güçlendirme düşüncesiyle yapılmış bir değişiklik. Ferhat calenin önünde oynadı colmansa ortasahanın ortasına geçti. Bence değişiklik çok mantıklıydı.

ilhan
08.02.2010, 00:10
Elbette hepimiz kendi tespitlerimiz ve doğru gördüklerimize göre yorumluyoruz. Ben dediğim gibi o değişiklikte mantıkla alakalı hiçbir olgu göremiyorum. O değişiklik o an gereklimiydi? Bence değildi. Takım zaten geriye yaslanıyor maçın ikinci devrelerinde. Ne gerek varsa. Bu yetmiyormuş gibi daha defansif bir sol kanat oyuncusu alıp iyice kısırlaştırıyoruz o kanadı. Gabric'i alsa anlayacağım, hatta Burak Yılmaz'ı oyuna soksa anlayacağım ama Ferhat'ı aldı oyuna. Bunu ilk defada yapmıyor.

Caner Erkin örneğini ele alıp hareket edeceksek devam edelim o zaman. Belki 2-3 sene sonra iyi bir sol açık yaratırız Ferhat'tan.

sametaydin
08.02.2010, 00:16
Elbette hepimiz kendi tespitlerimiz ve doğru gördüklerimize göre yorumluyoruz. Ben dediğim gibi o değişiklikte mantıkla alakalı hiçbir olgu göremiyorum. O değişiklik o an gereklimiydi? Bence değildi. Takım zaten geriye yaslanıyor maçın ikinci devrelerinde. Ne gerek varsa. Bu yetmiyormuş gibi daha defansif bir sol kanat oyuncusu alıp iyice kısırlaştırıyoruz o kanadı. Gabric'i alsa anlayacağım, hatta Burak Yılmaz'ı oyuna soksa anlayacağım ama Ferhat'ı aldı oyuna. Bunu ilk defada yapmıyor.

Caner Erkin örneğini ele alıp hareket edeceksek devam edelim o zaman. Belki 2-3 sene sonra iyi bir sol açık yaratırız Ferhat'tan.

Evet aslında haklılık payınız var. Gabriçi o bölgeye alıp burak yılmazla da serkanı değişebilirdi. Ama sanırım biraz geriye yaslamak istedi takımı. Burak ofans oyuncusu zaten defansı kuvvetli değil. Bundan dolayı olabilir.

Ferhattan caner yaratmayı düşündüğünü sanmıyorum. Öyle bişey için hiç beklemeye gerek yok ferhat o yetenekte bir oyuncu değil. Çalışsa belki ama çok zor.

KUTADGU
08.02.2010, 00:18

Aslında son paragraf Şenol Güneş'in düşüncesini yansıtıyor bana sorarsan.

Ferhat'tan bu performansı bekliyor ya da Ferhat'ta o potansiyeli görüyor.

Bu ısrardan ben onu anlıyorum.

Ama bence Ferhat çok iyi bir bek oyuncusu olacak.

Nacizane görüşüm budur!

Muhalif
08.02.2010, 00:22

Şenol Güneş'e Muhalif'liğimi tüm forum bilir İlhan:) Ama bence Şenol Güneş'e niye Ferhat'ı aldığımızı sorsan Manisaspor'un Yiğit Gökoğlan'ı oyuna alıp zaten tek Cale'nin oynadığı o kanada oyunu yıkmak istemesine karşı bir hamle olarak değerlendirecektir ki ben de öyle değerlendirip ilk defa şaşırttın beni hoca dedim içimden:D Sol açık yaratmaktan ziyade Manisaspor'un tek etkili olabileceği bölgeyi çift savunmacıyla (sağ kanatta Ömer-Serkan olduğu gibi) kapatıp 2-0 da öndeyken oyunu iyice kilitlemeyi amaçladı hoca bence. Ha bana sorarsan maça Teofilo veya Umut'un yerine Gabric ile başlardım o ayrı konu.

Yine de genel olarak değerlendirmem gerekirse şu ana kadar yaptığı oyuncu değişiklikleri bence yüzde 80 oranında doğru olsa da oyuncu değişikliklerini yapma zamanında sıkıntı var. 75, 80, 85 lerde yapıyor sabit olarak. Oyunun gidişine göre ilk yarım saatte bile yapabilmeli bence.

Sinan_Ts61
08.02.2010, 00:22
Senol hoca geldin den biri takim kendini buldu güveni hizli olmasi cabalarmasi herseyiyi tam yapti senol hoca ;).Kendisi de diyiyor eksiklermiz var ama genede su durumda cok iyi gidiyoruz;)

ccd6167
08.02.2010, 00:25
gabrıc sagda da oynayabılen bı topcu....kı daha da ıyı oyunuyor..
senol hoca macı kılıtlemek ıcın ferhat aldı...kı oylede oldu zaten...
serkanı ıbb macı ıcın dınlendırecektı..
gercketen takımı ıyı hazırlıyor hoca masllahı vr..
su defansı hallettık mı yeter zaten..kalecı oldugu ıcın oyunu ıyı okuyabılıyo hca...

hos_cocuk61
08.02.2010, 00:29
İlhan; birde şöyle bakalım olaya 2-0 ikin bir değişiklik gerekirmi idi? Ceyhun? Sezer? Colman? Serkan? Zor, tek tercih ise, forvetlerden birinin çıkıp bir forvet yada ortasaha oyuncusu almak T.D gözünde daha mantıklı gözükür.

Peki kim var yedek kulübesinde oyuna girmeye aday, sakatlıktan yenı çıkmış bir Gabric kondisyon sorununu aşmaya çalışan bir Murat yada yeni alınmış bir Burak. Bu seçeneklere bakar isek Ferhat tercihi doğru bir hamle gibi gözüküyor. Bir nebze ortasahayı güçlendirmek için yapılmış bir hamle.

Farkında isen Gabric ve Murat'ı skor garanti olduktan sonra oyuna aldı.

ilhan
08.02.2010, 00:31
Ama bence Ferhat çok iyi bir bek oyuncusu olacak.

Nacizane görüşüm budur!

Benimde o yöndedir abi :)

Şenol Güneş'e Muhalif'liğimi tüm forum bilir İlhan:) Ama bence Şenol Güneş'e niye Ferhat'ı aldığımızı sorsan Manisaspor'un Yiğit Gökoğlan'ı oyuna alıp zaten tek Cale'nin oynadığı o kanada oyunu yıkmak istemesine karşı bir hamle olarak değerlendirecektir ki ben de öyle değerlendirip ilk defa şaşırttın beni hoca dedim içimden:D Sol açık yaratmaktan ziyade Manisaspor'un tek etkili olabileceği bölgeyi çift savunmacıyla (sağ kanatta Ömer-Serkan olduğu gibi) kapatıp 2-0 da öndeyken oyunu iyice kilitlemeyi amaçladı hoca bence. Ha bana sorarsan maça Teofilo veya Umut'un yerine Gabric ile başlardım o ayrı konu.

Yine de genel olarak değerlendirmem gerekirse şu ana kadar yaptığı oyuncu değişiklikleri bence yüzde 80 oranında doğru olsa da oyuncu değişikliklerini yapma zamanında sıkıntı var. 75, 80, 85 lerde yapıyor sabit olarak. Oyunun gidişine göre ilk yarım saatte bile yapabilmeli bence.

Abi ben o dakikada Teofilo-Ferhat değişikliği gerekmiyordu diye düşünüyorum. Kaza bela 1 gol yeseydik Manisa'dan o zaman daha komik kendi sahamıza kapanacaktık. Böyle hamlelerin defansif açıdan yararı olabileceği gibi rakibide motive edebileceğini düşünüyorum. Tabii rakibin kadrosu buna ne kadar imkan tanır bilemiyorum ama kapanan takıma hücum etmek daha keyif verici olmalı diye düşünüyorum.

Ersun hoca 65-70'lerde Yattara'yı çıkarır Isaac'i alırdı. Her maç hemen hemen aynı şeyleri izlerdik. Şenol Güneş'in hemen hemen her maç ilk tercihinin Ferhat olması bana anlamsız geliyor. Bildiğimiz bek oyuncusu adam. Tamam rakibe orayı kapatacağız ama o kanat tamemen kısırlaşıyor. E, Cale varken zaten yeterince kısır o kanat. Niye iki adamla iyice kısırlaştırıyoruz ki. :)

* * *

Şenol hocanın takıma kattığı pozitif etkiden, camia üzerindeki birleştiriciliğinden, sahada oynattığı futboldan yana şikayeti olan birisi değilim. Sadece o değişikliğin "bana" mantıklı gelmediğini söylüyorum. Ferhat değil de Gabriç girse daha iyi olurdu yahu. :)

Bir nebze ortasahayı güçlendirmek için yapılmış bir hamle.

:confused:

Biz ölmüşüz ağlayanımız yok o halde.

Great White
08.02.2010, 00:40
Şenol Hoca' nın bazı maçlardaki Ferhat hamlesinin en büyük sebebi sol kanatta Cale' nin her maçın ikinci yarısında tamamen oyundan düşmesidir..

Benim gözümde ne Ferhat ne de Cale bizim sol kanadımızı emanet edebileceğimiz kapasitede adamlar değiller.

Herikisi de çok kötü olmasalar bile kelimenin tam anlamıyla vasat adamlar ve ileride birer yıldız olabilme potansiyelleri de bana göre sıfır..

ugurozturk
08.02.2010, 00:57
Bu forumda yasi 21-22 olup; Senol hocaya kacinci dakikada degisiklik yapmasi gerektigini ya da mesela Ferhati niye sol acik oynatmamasi gerektigini izah etmeye calisan insalari goruyorum; guluyorum...

Senol hocam; seninle 20 yil; insaallah.... TRABZONSPORDA teknik direktor konusu kapanmistir..

ilhan
08.02.2010, 00:59
Futbolu ya da sahadaki görsel eylemleri, görsel hareketleri veyahut teknik direktör hamlelerini eleştirmek ya da kendi yorumlarımızı dile getirmek için gerekli yaş kıstası ve kıstasın içerisindeki "dizin, kaynak" nedir çok merak ediyorum. Ortada bir akıl verme mi var? Nedir bu tahammülsüzlük?

Bana isteyen istediği kadar gülebilir. Ben de bu "yaş" konusundan girip belaltı vuran bağnaz düşünceye gülüyorum. Aklıma da hep Mourinho geliyor. İyi bir jokey olmak için önce at olmak mı gerekiyor demişti Mourinho.
:)

Ceyhun Dündar
08.02.2010, 01:11
Bir insan cok buyuk teknik direktör olabilir cok basarılı olabılır sayısız kupa kazanabılır ,ama herkes cok buyuk insan olamaz...
Maç 0-0 tv den izliyenler gordu mu bılmıyorum top taca cıkıyor bu ara senol hoca taktık verıyor taktık verırken taktıgı bırakıp onundekı topu durdurup ayagıyla manısalı oyuncuya verıyor kı o anda defansımız da yerlesmıs deil yani gol yiyebiliriz...Çoğu teknik adam topa dokunmazdı diye düsünüyyorum bu onun ne kadar iyi bi insan oldugunun göstergesi...
Bu sevgi yi futbolcular da goruyor adam resmen saygı duyulası bı adam ee sonuc da bu oluyor en kotu mucadele edıyor macı bırakmıyor takım...

Harun-61
08.02.2010, 01:12
Hocam Tesekkürler...

Istikrar abidesi olmanizi Rabbim'den niyaz ediyorum...

hamibasoglu
08.02.2010, 12:15
Hocam Şu kış günlerinde Güneş gibi doğdun içimize,Isındık huzura erdik,
ne diyeyim, bu ruhla devam etsin oyuncular,başka birşey istemiyorum.

halukozcelik
09.02.2010, 11:38
şenol kimi transfer ediyorsa veya kimi oyundan alıp kimi oyuna sokuyorsa bir bildiği vardır diyorum ve en önemlisi ne yaparsa yapsın ona güveniyorum.bu duyguyu trabzonspor teknik heyetininden hiç kimse yaşatmamıştı.Adam kendini çok geliştirmiş,bize yaşatacağın galibiyetler için şimdiden teşekkür ederim.

lazo1967_61
09.02.2010, 13:21
Senol hocanin oynatmaya calistigi fubolu begeniyorum. Ilk Basta Ferhat degisikligine cok kizmistim ama kendi kendime diyorum niye ferhatta baska birisi degil demekki formayi hakediyorda ona veriyor.

trab61
09.02.2010, 14:15
tartismasiz trabzonsporu karsiliksiz seven nadir insanlardan biri. bu yaptigi fedakarligi dunyada kimse yapmaz. uzun bir yolculuktan sonra sabah trabzona indi, aksama idmana cikti. bunu kimse yapmazdi. ama onun trabzon sevgisi herseyin ustunde.
gercekten adam gibi adam.

Hasan ZAİMOĞLU
09.02.2010, 14:17
fazla söze gerek yok ... bunca kısa zamanda yapabileceğinin en iyisini yaptı hoca ...

Halit Akyüz
09.02.2010, 19:26
Şenol Hoca bizim iki penaltıcımız var demiş. Biri Colman diğeri Umut. Yapma Hocam Umut bu takımda en son penaltı atıcak kişi..
İnş yine Umut'a penaltı attırmak gibi bir hataya düşmeyiz..

Ilelioglu
09.02.2010, 21:03
Süper gidiyorsun Hocam..!!;)

Muhalif
09.02.2010, 22:53
Şenol Güneş felsefe yapmaya erken başladı bu sefer...

''Milli takımın başından ayrıldıktan sonra Batı ülkelerinin yanı sıra doğu ülkelerinden İran ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden teklif geldiğini belirten Şenol Güneş, "Ben şansımı doğudan yanı kullandım. Zaten ben de Doğu'nun insanıyım. Ben Batı'ya açılmam Batı'da batma olur. Güneş Doğu'dan doğar ve Batı'dan da batar. Batı'ya gittiğin zaman batmayı göze alacaksın" dedi. ''

Nedir şimdi bu? Ben batıya açılmam batıda batma olur, güneş doğudan doğar ve batıdan batar:D Çok çocukça geliyor bana bu açıklamalar. Yani ne diye böyle açıklamalara gerek duyuyor onu da anlamış değilim. Güneş doğudan doğar, batıdan da batar.. batıda batma olur... Bu kelime oyunlarını daha da sürdürebilirdi bence. Mesela 'Bakın güneş doğudan doğar, batıda batar. Batman'da batmaz, o yüzden ilerde Batmanspor'u çalıştıracağım' diyebilir pekala...

Devam edelim röportaja:

''Bazı futbolcular vardır gol atarlar az çalışırlar bazı futbolcular vardır çok az gol atarlar çok çalışırlar. Umut da çok çalışıyor, çok içten çalışıyor. Son zamanlarda gol de atmaya başladı. Biz de penaltıcı iki oyuncu var. Bunlardan biri Colman diğeri ise Umut'tur. O gün Colman yoktu Umut penaltıyı attı. Umut da iyi atıyordu ben seyrettiğim antrenman çalışmalarında iyiydi. ''

Umut gerçekten takımımızın 2. penaltıcısıymış yahu! Üstelik hoca da diyor ki 'ben seyrettim antrenmanda iyiydi'. Yapma hocam yahu şu forumda anket açsak hiç antrenmanı da seyretmeden 100kişiden 99'u Umut'un penaltı atamayacağını söyler... Dua edelim de penaltı kazandığımız zamanlarda Colman oyunda olsun, yoksa hocanın 2. penaltıcısı ciddi ciddi Umut'muş.

Gece gece canın sıkıldı da hocaya mı sardın demeyin. Bence Şenol Güneş kazandıkça daha az konuşmalı. Felsefe merakını asgaride tutmalı. Topluma mesaj verecekse de çok uzatmadan ve basit kelimelerle değil özlü bir cümle kurup kesip atmalı.

Güneş doğudan doğar, batıdan batar, batıda batma olur v.b bence sığ cümlelerle felsefe yapacağına 'bazen körlere yol göstermek lazım' deyip işin içinden çıkması yeterli mesela:)

Murat Hızal
10.02.2010, 00:58

''Milli takımın başından ayrıldıktan sonra Batı ülkelerinin yanı sıra doğu ülkelerinden İran ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden teklif geldiğini belirten Şenol Güneş, "Ben şansımı doğudan yanı kullandım. Zaten ben de Doğu'nun insanıyım. Ben Batı'ya açılmam Batı'da batma olur. Güneş Doğu'dan doğar ve Batı'dan da batar. Batı'ya gittiğin zaman batmayı göze alacaksın" dedi. ''

Nedir şimdi bu? Ben batıya açılmam batıda batma olur, güneş doğudan doğar ve batıdan batar:D Çok çocukça geliyor bana bu açıklamalar. Yani ne diye böyle açıklamalara gerek duyuyor onu da anlamış değilim. Güneş doğudan doğar, batıdan da batar.. batıda batma olur... Bu kelime oyunlarını daha da sürdürebilirdi bence. Mesela 'Bakın güneş doğudan doğar, batıda batar. Batman'da batmaz, o yüzden ilerde Batmanspor'u çalıştıracağım' diyebilir pekala...

Devam edelim röportaja:

''Bazı futbolcular vardır gol atarlar az çalışırlar bazı futbolcular vardır çok az gol atarlar çok çalışırlar. Umut da çok çalışıyor, çok içten çalışıyor. Son zamanlarda gol de atmaya başladı. Biz de penaltıcı iki oyuncu var. Bunlardan biri Colman diğeri ise Umut'tur. O gün Colman yoktu Umut penaltıyı attı. Umut da iyi atıyordu ben seyrettiğim antrenman çalışmalarında iyiydi. ''

Umut gerçekten takımımızın 2. penaltıcısıymış yahu! Üstelik hoca da diyor ki 'ben seyrettim antrenmanda iyiydi'. Yapma hocam yahu şu forumda anket açsak hiç antrenmanı da seyretmeden 100kişiden 99'u Umut'un penaltı atamayacağını söyler... Dua edelim de penaltı kazandığımız zamanlarda Colman oyunda olsun, yoksa hocanın 2. penaltıcısı ciddi ciddi Umut'muş.

Gece gece canın sıkıldı da hocaya mı sardın demeyin. Bence Şenol Güneş kazandıkça daha az konuşmalı. Felsefe merakını asgaride tutmalı. Topluma mesaj verecekse de çok uzatmadan ve basit kelimelerle değil özlü bir cümle kurup kesip atmalı.

Güneş doğudan doğar, batıdan batar, batıda batma olur v.b bence sığ cümlelerle felsefe yapacağına 'bazen körlere yol göstermek lazım' deyip işin içinden çıkması yeterli mesela:)

Ne yalan söyleyeyim,bu ''Batıda batma olur'' muhabbbeti acayipmiş:)

Yine de Şenol Güneş'i seviyoruz, ufak tefek hataları batmıyor bize:)

mehmet83
10.02.2010, 01:03

Devam edelim röportaja:

Muhalif seninle Senol hocanin arasinin cok iyi olmadigini biliyorum. Hatta Senol Gunes iyi bir insan ama iyi bir hoca degil dedigini falan hatirliyorum oncelerden. Seninle ayni gorusu paylasmiyorum fakat bu bati-dogu meselesinde haklisin:D Bayagi bi sacma geldi banada. Neyse, Senol hocam az laf cok is bekliyoruz senden.

fanatikdevri
10.02.2010, 01:29
Manisa maçı sonrasındaki basın toplantısında
2-3 dakika içinde anlatmaya çalıştığı şey
Manisa maçını Trabzonda oynayacaktık ama İstanbul'da oynadık.
En son cümlesi -çok enterasan oldu tabii- idi.

2 saniyelik olayı 2 dakikada anlattı Şenol Güneş.
sürekli bir şeyler açıklamaya çalışıyor,belliki kafasında o bağlantıyı kurmuş ama söylerken hiç bir anlamı yok.
Veya o kadar anlamlı değil.

Salih Edip
10.02.2010, 02:48
Batı - Doğu kültür meselesi arkadaşlar. japonun güney korelinin kültürü mü daha çok benzer bize ingilizin fransızın mı. öyle düşünmek lazım ;)

Emre EFENDİOGLU
10.02.2010, 02:54
Şenol Hoca'nın gelişi ile takımda değişen en önemli şey hızlı hızlı yerden verilen kısa paslarla ilerdi doğru çıkışlar. Dikkat edin ne Ersun Hoca zamanında vardı bu ne Broos döneminde. En sevdiğim futbolda budur. İnşallah bu futbol bizi başarıya götürür.

ESER
10.02.2010, 04:04
Şenol Güneş'in karizması!

Ne zaman bahsi geçse, onur, gurur, şan, şeref gibi yaldızlı sözcüklerle parlatmaya gayret etiğimiz Türk futbol tarihi, bütün tarihsel süreçler gibi aynı zamanda ihanetler, nankörlükler, haksızlıklar, iki yüzlülükler geçididir. Tarih varsa; mağrur da vardır, mağdur da... Zalim de aynı zaman diliminin bir parçasıdır, mazlum da... Ve tarihi yazan vakanüvisler, genellikle muktedirlerin tekinsiz dilini kullanırlar. Yazılı tarih, sadece onların tarihidir!

A Milli Futbol Takımımız, bundan sekiz yıl önce Türk futbol tarihinin en büyük başarılarından birine imza attığında herkese hak ettiği paye verilmişti. Bir kişi hariç: Şenol Güneş. Dönemin muktedirlerinin (Aynı zamanda bugünün de..), bu başarının mimarı Şenol Hoca'yı yerden yere vururken, kullandıkları argüman üç aşağı, beş yukarı aynıydı: Karizması, vizyonu, misyonu yok! Şenol Güneş'in kıyafetine, saçına, başına, jöle kullanmamasına bile takanlar vardı! Düzey buydu. Oysa futbol piyasamızın kurallarını ve o kuralları kimlerin koyduğunu bilenler, neden Şenol Hoca'ya böyle davranıldığını çok iyi anlıyorlardı. Bu mütevazı Trabzonlu öğretmen, her şeyden önce taşralıydı ve futbol entelijansiyasına (!) biat edenlerden değildi. Mesele aslında bu kadar basitti!

Uğradığı haksızlıklar karşısında kalbi kırılan Şenol Güneş kaçarcasına gitti bu ülkeden. Uzakdoğu'nun sakin ve dingin atmosferinde ruhunu dinlendirdi. Kendi içine gömüldü. Maneviyatını zenginleştirdi ve yeniden doğmuş biri olarak tekrar kendisini lime lime edenlerin arasına döndü. Belli ki bu kez daha güçlü, daha dayanıklı, daha sabırlı, daha babacan, daha sevecen, daha kucaklayıcı. İşte, parçalanmanın eşiğine gelmiş Trabzonspor'u yeniden ayağa kaldıran ve yarışa ortak eden dinamik budur. Bugün Trabzonspor'un başında sadece bir teknik direktör yok; bir bilge adam var. Bundan 14 yıl önce yarım bıraktığı işi tamamlamaya gelmiş bir futbol ulemasıyla karşı karşıyayız. Yarattığı sinerjiyle Bordo-Mavili camiayı adeta bütünleştiren Şenol Güneş, moral değerleri dibe vurmuş futbolcuları da adeta bir simyacı gibi yeniden işleyerek dönüştürmüş ve gerçek değerlerine kavuşturmuştur. Olimpiyat Stadı'nı dolduran 40 bin kişi, oynanan coşkulu futbol, camiadaki iyimser hava, bu sezon olmasa bile kısa zaman içinde Trabzonspor'un yeniden şampiyonluğu kucaklayacağının habercisidir. Yeter ki sabırsız, tez canlı Trabzonlular, alınacak bir-iki başarısız sonuçta Şenol Hoca'ya bundan önce yapılan haksızlıkları tekrarlamasın. Zira çok iyi biliyoruz ki, Trabzonspor tarihi de, kendi evlatlarını paramparça eden linç örnekleriyle doludur. Bu kez hata yapmamalılar. Çünkü Şenol Güneş son şansları olabilir!

hamit turhan

fanatik gazetesi

mehmet83
10.02.2010, 04:46
Cok guzel bir yazi. Hani derizya Turk'un Turk'den baska dostu yok diye, Trabzonsporlunun da Trabzonsporludan baska dostu yok. Senol hocaya destek verip sahip cikmaliyiz. Belliki o degismis, gelismis, olgunlanmis. Ayni sekilde bizde bir seylerin degistigini ona ve herkese gostermeliyiz. Arkasinda degil yaninda olmaliyiz. Katilmayanlar olabilir fakat biz onun icin son sans degiliz ama o bizim son sansimiz.

delikoyun
10.02.2010, 10:46
Şenol hoca umuta fazla gÜvenme karİyerİnİn sonu olur lİgİn zİrvesİndekİlerle maÇlar sonrasi deĞerlendİr onu o zaman umuttan umdu keseceksİn acele etme bursayla baŞliyor umutun performansi

İlker ToSun
10.02.2010, 11:19
Alıntı yapmadım zaten İlker Tosun, sen saçmalarsan bende yapıştırırım lafları...

Saçmalayan insan gelecek olan yorumlarada verecek cevapları düşünmüş olmalıdır heralde.

Yattara'yı her şartta savun, takımı ayağa kaldıran Şenol Hoca'yı eleştirmek için kendini parçala...

Bu mesaja yazdığım cevabı hangi yönetici niye sildi acaba ???

İlker ToSun
10.02.2010, 11:34
hocam inşallah oyuncu değişikliklerinde izlediğin yanlış politikandan dönersin. ideal 11 iyle sahadayken , orta sahasının sayesinde , bu ligin en iyi futbolunu bize izlettiren takım oyuncu değişikliklerinden sonra bambaşka bir çehreye bürünüyor ve geriye çekilmek zorunda kalıyor, maçlar da bitmeyecekmiş gibi sıkıntılı bir hale bürünüyor.
yıllarca korkak antrenörler yüzünden kaybettik ve onlardan çok çektik.
ezberlenmiş değişikliklerden vazgeçmesi lazım şenol hocanın ve o hatalarının da galip geldiği dönemlerde farkına varması lazım. çünkü puan kayıpları başladığı zaman kendisine gelebilecek eleştirileri aynı sğukkanlılıkla karşılayamayacak ve yanlışı yanlışla düzeltmeye kalkacak.
en basitinden fb-diyarbakır maçında bile gördük, eski hocamız ziya doğan istediği golü bulduğu anda, maçı izleyen herkes birbirine döndü ve "aha ziya şimdi tazemata'yı çıkarır" dedi ve malum sonucu yaşadı. bizim hocamız da diyarbakır hocasıyla aynı mantaliteyle yaklaşmamalı maçlara.
şenol hoca da benzeri hareketleri yapmaya başladı ama nispeten kolay takımlara karşı sonradan yediğimiz baskı sonuç vermedi ama aynı hamleler örneğin bu hafta bir bursa maçında tutmayabilir.
zannedersem 96 yılında kaçan şampiyonluğu şenol hocanın golü isteyen hücum futboluna bağlayan zihniyet şenol hocanın zihninde derin bir yer işgal etmiş ve mantalitesini değiştirmiş.

Great White
10.02.2010, 11:34

Devam edelim röportaja:

Bu muhabbetin kaynağı nedir?

Gerek kalmadı, maalesef buldum..

Burada.. (http://www.dailymotion.com/video/xc5vbz_%C5%9Fenol-g%C3%BCne%C5%9F-ten-%C3%A7ok-%C3%A7arp%C4%B1c%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1klam_sport)

Tam bir rezalet..

Hocam hakikaten iyisi mi sen en iyi bildiğin (hatta muhtemelen tek bildiğin) işi yap. Felsefeye falan girizleme, bizleri de boş yere dalga konusu yapma hiç..

MehmetGÜRSOY61
10.02.2010, 11:38
Süper gidiyoruz hocam ne desek azdır oyunları adam ettin resmen YÜREĞİNE SAĞLIK.Allah nazarlardan saklasın

BAHADIR33
10.02.2010, 11:38
Ropörtajı soruyorsan ben de izledim dün..TRT'de izlemiştim.

mustafakaya
10.02.2010, 12:18
hacısalihoğlu'nun trabzonspora torpille teknik direktörlük olayını gündeme getirmesi, şimdi hocanın karma felsefesi vs. yahu beş maç kazandık diye neden abuk sabuk konuşmaya başlıyoruz hemen. kendi içimizde konuşacağımız şeyleri neden dışarı vuruyoruz. herkes az konuşsa, işini daha iyi yapmayı düşünse. yönetici gerektiği zaman ağırlığınca konuşsa.. futbol sadece sahada oynanmaz. psikolojik bir taktik de vardır. Bülent uygun'un çene düşmesinden ne hallere geldiği aşikar. düşünelim bunları.

Samet Yildirim
10.02.2010, 13:52
Hami ve Ogün Trabzonspora geliyor

Milli Takımlarda görevinden Ersun Yanal tarafından alınan Hami Mandıralı ve Ogün Temizkanoğlu’nun Trabzonspor’a döneceği belirtildi.
Teknik Direktör Şenol Güneş’in daha öncede yardımcılık için görüştüğü Hami Mandıralı’nın Milli Takımlardaki görevi dolayısıyla bu görevi kabul etmediği, ancak şimdi görevinden ayrılmasından sonra yeniden yuvaya döneceği belirtildi. Bu yönde Güneş’in, Hami Mandıralı ile görüştüğü ve önümüzdeki günlerde Trabzonspor’da yardımcı antrenörlük görevine başlayacağı ifade edilirken, Ogün Temizkanoğlu’nun da ekibin içinde yer alacağı, ancak görevinin ne olacağının da önümüzdeki günlerde belli olacağı ifade edildi.

medyatrabzon

ESER
10.02.2010, 14:02
Hami ve Ogün Trabzonspora geliyor

Milli Takımlarda görevinden Ersun Yanal tarafından alınan Hami Mandıralı ve Ogün Temizkanoğlu’nun Trabzonspor’a döneceği belirtildi.
Teknik Direktör Şenol Güneş’in daha öncede yardımcılık için görüştüğü Hami Mandıralı’nın Milli Takımlardaki görevi dolayısıyla bu görevi kabul etmediği, ancak şimdi görevinden ayrılmasından sonra yeniden yuvaya döneceği belirtildi. Bu yönde Güneş’in, Hami Mandıralı ile görüştüğü ve önümüzdeki günlerde Trabzonspor’da yardımcı antrenörlük görevine başlayacağı ifade edilirken, Ogün Temizkanoğlu’nun da ekibin içinde yer alacağı, ancak görevinin ne olacağının da önümüzdeki günlerde belli olacağı ifade edildi.

medyatrabzon

hami ye evet ogune hayir..
abdullah a kulliyen hayir

isine gelince febeli olanlar isine gelince TS li olmasin lutfen,

Samet Yildirim
10.02.2010, 14:12
Senol Hoca kimi isterse onu getirir sana bana digerine kalmadi evet veya hayir demek.

İlker ToSun
10.02.2010, 18:58
şenol güneş'e teşekkür borçluyum maç sırasında bana canlı dönen bir bahisle oldukça para kazandırdı.
aynı oyuncu değişikliklerine sıra bozmadan devam hocam, sayende daha çok para kazanıcam :)
maçı bir galatasarylı ile izlemenin hayrını göreyim istedim hazır şenol güneş de hocayken. sağolsun yanıltmadı beni yine şenol hoca :)

halukozcelik
10.02.2010, 19:04
hami ye evet ogune hayir..
abdullah a kulliyen hayir

isine gelince febeli olanlar isine gelince TS li olmasin lutfen,
Arkadaşım mühim olan trabzonsporun geleceği hayır dediğin insanlarda camiamıza büyük katkılar sağlamış insanlar.

Harun-61
10.02.2010, 19:12
degisikliklerde bana göre hata vardi ya, neyse susuyorum :)

Tesekkürler Hocam...

tslover
10.02.2010, 19:37
Teşekkürler hocam.Gene herzamanki gibi rakipten her açıdan üstün oynadık ve kazandık.

Samet Yildirim
10.02.2010, 19:58
Klas bir hocaya sahibiz.

Halit Akyüz
10.02.2010, 19:59
Şenol Hoca'nın sezon başı geldiğini düşünsenize..

albatros
10.02.2010, 20:04
Şenol Hoca'nın sezon başı geldiğini düşünsenize..

olası 1-2 mağlubiyette çoktan başını yerlerdi.emin ol.

serdaracıl
10.02.2010, 20:12
Teşekkürler bilge adam:)

onur-ts
10.02.2010, 20:21
Şenol Hocam bana bunları yaşattığın için çok teşekkürler...geleceğimizi sayende çok güzel görüyorum...

Murat'
10.02.2010, 21:20
Şenol Güneş oyuncu değiştirmeme hastalığına devam ediyor.

Great White
10.02.2010, 21:29
Yahu Murat sen yapma bari..

Takım sahada adeta inim inim inlerken Selçuk-Ceyhun hamlesiyle oyun 180 derece dönüverdi ve bu değişiklik tam zamanında yapıldı..

Sonradan oyuna giren Sezer ve Teo hamleleri de bence mantıklıydı. Ama ben olsam Alanzinho' yu kenara almazdım; orası ayrı..

Bir de sürekli aynı değişikliklerin yapıldığını savunan arkadaşlar acaba Ersun Hoca' nın değişikliklerinde ne yazıyorlardı? Üşenmesem girip araştıracam..

Yahu amiga 500 deki yapay zeka bile onun yaptığı değişikliklerden daha zengindi yani..

Murat'
10.02.2010, 22:13

Takım sahada adeta inim inim inlerken Selçuk-Ceyhun hamlesiyle oyun 180 derece dönüverdi ve bu değişiklik tam zamanında yapıldı..

Sonradan oyuna giren Sezer ve Teo hamleleri de bence mantıklıydı. Ama ben olsam Alanzinho' yu kenara almazdım; orası ayrı..

Bir de sürekli aynı değişikliklerin yapıldığını savunan arkadaşlar acaba Ersun Hoca' nın değişikliklerinde ne yazıyorlardı? Üşenmesem girip araştıracam..

Yahu amiga 500 deki yapay zeka bile onun yaptığı değişikliklerden daha zengindi yani..

Gutierrez'i daha erken sahaya alamaz mıydı.Selçuk-Ceyhun deişikliğinin çok faydalı olduğunun ben de farkındayım.Stadyumda olduğum için dikkatimi tamamen maça veremedim o yüzden kaçırdığım yerler olabilir Soner abi.

Samet Yildirim
10.02.2010, 22:22
Şenol Güneş oyuncu değiştirmeme hastalığına devam ediyor.
Yasin 22 senol hocamiz 57 tecrübe farki ortada.

Skor 1-0 dimi 1-1 oldugu zaman uzatmalara gidiyor ozaman ne yapmak lazim gec degestirmek lazim 57 yasindaki hocamiz bunu iyi düsündü ama sen 22 yasinda düsünemedin murat :):D:)

1-1 olursa uzatmalarda sikinti yasardik.

sametaydin
10.02.2010, 22:29
Yaptığı değişiklikler bence çok yerindeydi. Biraz daha erken yapmalıydı değişiklikleri bana göre. Manisa maçının başındaki 11e döndüğümüzde çok daha etkili olduk yani son 10 dakika. Bu arada gabriç her halükarda bu kadroda olmalı ama 18 de ama 11 de.

erik
10.02.2010, 22:31
İnsaf insaf insaf.Şenol Hocayı şu halimizde bile eleştiriyoruz ya vay bize.Siz 96 dan beri böyle bir takım gördünüz mü?

Samet Yildirim
10.02.2010, 22:37
İnsaf insaf insaf.Şenol Hocayı şu halimizde bile eleştiriyoruz ya vay bize.Siz 96 dan beri böyle bir takım gördünüz mü?
Oyunculari kov. Barcelona takimini getir. Yine elestiriler olur elestirmeden olmuyor inadina elestirecekler.

Ömer SEVİNÇ
11.02.2010, 01:39
Yapacağı değişiklikleri ve dakikaları ikinci yarı başlamadan biliyordum. Açıkçası sıkılmaya başladım kendi adıma bu monotonluktan.

Yedek kulübesinde Barış oturuyor, Gabric ve Burak ise 18'de yok. Gabric'in en ishal halinin Barış'tan daha verimli olacağını düşünüyorum. Gerçi Ceyhun, Teo ve Sezer üçlüsünden geri kalanlar yedek kulübesinde süslük tabi. Oyuna girme umutları yok.

Tüysüzoğlu Onur
11.02.2010, 03:41
Hocam sen kusura bakma artık. Biz senden daha iyi biliyoruz bu oyunu aslında sana da gerek yoktu bu takımda her hafta burdan birini secerek takım maclara cıkabilirdi.baksanıza yok o girmemeliydi bu gec girdi bu grse daha iyi olurdu denmeye işler iyi giderken başlanmış.olası bir kaç kötü sonucta Allah sana kolaylık versin Şeno Hocam !

delikoyun
11.02.2010, 08:42
valla şenol hocaya bu kadar mehiye düzmeyin henüz ligin zirvesiyle oynamadık hele bir oynayalım oda umuttan vazgeçmesin seyreyleyin trabzonun düştüğü içler acısı durumu umut şenol güneşin sonu olacak yine söylüyorum umut ligin zirvesindeki takımlara karşı boş boş koşacak koştu ama atamadı bilin bakalım kim?

anth
11.02.2010, 12:02

Gerçekten bu hamleler çok yerindeydi... Ama arkadaşımla maçı izlerken spiker ikinci yarıya aynı onbirlerle sahadalar deyince arkadaşıma aynen şunları söyledim:

65-70 arası Selçuk çıkar, Ceyhun girer...
75-80 arası Alan ya da Engin çıkar, Sezer girer...
Son 5 dakika Teo ya da Gabriç girer...

Her maç aynı değişiklikler tuhaf oluyor...

Manisa maçı 3-0 olmuş neden Barış'ı Zafer'i oyuna almıyor anlamıyorum...

Hocamızı eleştiri yapacak durumda değilim zaten ama tuhaf geliyor:rolleyes:

anth
11.02.2010, 12:04
Yapacağı değişiklikleri ve dakikaları ikinci yarı başlamadan biliyordum. Açıkçası sıkılmaya başladım kendi adıma bu monotonluktan.

Yedek kulübesinde Barış oturuyor, Gabric ve Burak ise 18'de yok. Gabric'in en ishal halinin Barış'tan daha verimli olacağını düşünüyorum. Gerçi Ceyhun, Teo ve Sezer üçlüsünden geri kalanlar yedek kulübesinde süslük tabi. Oyuna girme umutları yok.

Alt yapıdan yetişmiş 23 yaş altı bir futbolcu kadroda bulundurma zorunluluğu var. Bu kritere uygun Barış'dan başka futbolcumuz olmadığı için Barış'ın yeri garanti her maç...

Murat Erdem
11.02.2010, 12:05
Üç gün önce ki maçta kadro da olan, hatta oyuna giren Gabriç-M.Tosun ve Burak'ın kadroya alınmaması çok ilginç.

Murat Erdem
11.02.2010, 12:07
"Kazanan her zaman haklıdır" diyerek, forma adaletininde terazinin ayarının kaçmasını görmezden gelmeye devam edeceğiz.

anth
11.02.2010, 12:07
Ayrıca Ersun Hoca'nın sahaya müdahale edecek bu kadar geniş kadrosu yoktu... Ama artık önemi de yok zaten...

Murat Erdem
11.02.2010, 12:09
Broos'a demediğini bırakmıyordu bazılarımız, "5 dk kala Alanzinho'yu oyuna sokup, bir de dalga geçer gibi taktik veriyor" diye.
Şimdiler de Teofilo'ya yapılana ne diyorlar acaba ?

albatros
11.02.2010, 12:20
nazar değmesin hocam.inşallah böyle devam edersin.yoksa olası bir beraberlikte bile döner bıçaklarıyla dalacaklar sana belli oldu :)

Arif Timurcioğlu
11.02.2010, 12:25
Broos'a demediğini bırakmıyordu bazılarımız, "5 dk kala Alanzinho'yu oyuna sokup, bir de dalga geçer gibi taktik veriyor" diye.
Şimdiler de Teofilo'ya yapılana ne diyorlar acaba ? Alonzinho kamp dönemi geçirmiş takıma alışmış palazlanmış bir topçuydu, teofilo daha yeni geldi, umut çok formda ve kazanıyoruz arada fark var.

Arif Timurcioğlu
11.02.2010, 12:29
Ayrıca Ersun Hoca'nın sahaya müdahale edecek bu kadar geniş kadrosu yoktu... Ama artık önemi de yok zaten... Buna hiç katılmıyorum Ersun Hocanın bir 11'i vardı ve mecbur kalmadığı sürece bunu değiştirmezdi. Örneğin Giray ve Ceyhun onun zamanındada vardı ama mecbur kalmadıkça forma vermezdi.

Ersun Hocanın bir gerçeğidir mükemmel başlar sonunu getiremez, rotasyon yok yedek kulübesine düşman gibi olursan bunu değiştiremezsinde.

Murat Erdem
11.02.2010, 12:32
Teofilo yeni mi geldi ? neyse..."kazanan her zaman haklıdır" laf yarıştırmaya gerek yok.

anth
11.02.2010, 12:36
Buna hiç katılmıyorum Ersun Hocanın bir 11'i vardı ve mecbur kalmadığı sürece bunu değiştirmezdi. Örneğin Giray ve Ceyhun onun zamanındada vardı ama mecbur kalmadıkça forma vermezdi.

Ersun Hocanın bir gerçeğidir mükemmel başlar sonunu getiremez, rotasyon yok yedek kulübesine düşman gibi olursan bunu değiştiremezsinde.

Benim demek istediğim şu andaki mevcut yedeklerimiz çok daha iyi olduklarıdır. O zaman Ceyhun, Giray vardı... Bugün Gabriç, Teo, Zafer, Sezer, Engin ve daha formda Ceyhun var... demek istediğim şu andaki kadroda oyuna farklı farklı müdahale edebileceğin bir oyuncu yapısı var...

Ersun hoca'ya sabit 11 eleştirisini herkes yapıyor zaten orada hemfikiriz...

Konumuz Şenol Hoca olduğu için bu durumu uzatmayalım zaten....

Arif Timurcioğlu
11.02.2010, 12:38
Teofilo yeni mi geldi ? neyse..."kazanan her zaman haklıdır" laf yarıştırmaya gerek yok. Yeni gelmedide ne zaman geldi geçen sezonmu geldi :), aynen öyle laf yarıştırmaya gerek yok.

İlker ToSun
11.02.2010, 13:27
şenol güneş in yaptığı değişiklikleri bir başka teknik adam yapsa şu an yerden yere vuruluyordu. ama nedense bazı kimseleri tabulaştırmaya (örn faruk özak, ama sonrasında nasıl bir adam olduğu ortaya çıkmış oldu) bayılan taraftarımız şenol güneş i de tabulaştırma yolunda hızla ilerliyor hatta kendince tabulaştırdı bile. ( bu dediğimden şenol güneş in de bize ileride kazık atabileceği anlamı çıkmasın )

ya bu arkadaşlarımız teknik adam şenol güneş e yapılan eleştirileri, efsane trabzonsporun kalecisi şenol'a yapılan bir saygısızlık olarak görüyorlar ve ondan tepki gösteriyorlar yada bu arkadaşlarımız pozitif ayrımcılık yapıyorlar.

bence iki ihtimal de hatalar barındırıyor.

şenol güneş'in geldiğinden beri belki her maçında yanlış oyuncu değişiklikleri yaptığını söylüyorum ve o da bana göre yanlış gözükenlere her hafta devam ediyor. şansı da yanında iyi bir fikstüre denk geldi. aynı ezber hamleler üst sıradaki rakiplere karşı tutacak mı onu zamanla göreceğiz.

o takımlara karşı bu hamleler tutmayacağı zaman burada onu tabulaştıranların bile "hocam yeter artık ezberlenmiş değişiklikleri bırak" diyeceğine emin olduğum için iyisi mi ben şenol güneş galip geldikçe onu eleştirmeye devam edeyim.

malum, kaybolduktan sonra yol gösteren çok olur

Özkan
11.02.2010, 13:49
Umut ve Teo birbirlerinin alternatifi midir? Birlikte oynayamazlar mı?

Tüm yorumlarda tek forvetli taktik üzerinde durulmuş. Oysa Umut-Teo birlikte çıkmalılar.

ilhan
11.02.2010, 13:56
Aksi olmadığı sürece kalede Onur,
Sağ bek: Ömer
Sol bek: Cale
Stoperler : Song-Giray(Egemen)
Orta saha: Serkan, Selçuk, Colman,Engin, Alan(serbest adam)
Forvet: Umut (Belki ara sıra Teo)

Şenol hocanın kafasındaki iskeletin bu olduğunu düşünüyorum. Kazanan kadro bozulmaz diye bir düşüncesi olsa Manisaspor maçının aynı kadrosuyla İBB maçına çıkardık. Ama Şenol hoca şablonu oluşturmuş. Şablonumuz bu görünüyor.

Orta sahadan bir adam çıkarıp oyuna "bek" almadığı sürece benim bu şablondan yana bir sıkıntım yok.

İlker ToSun
11.02.2010, 13:57

Şenol hocanın kafasındaki iskeletin bu olduğunu düşünüyorum. Kazanan kadro bozulmaz diye bir düşüncesi olsa Manisaspor maçının aynı kadrosuyla İBB maçına çıkardık. Ama Şenol hoca şablonu oluşturmuş. Şablonumuz bu görünüyor.

Orta sahadan bir adam çıkarıp oyuna "bek" almadığı sürece benim bu şablondan yana bir sıkıntım yok.

bu kadroya ek olarak,

galip durumdaysak önce ceyhun, sonra sezer, son dakikalarda belki teo yada hiç sokmaz.

Mesut
11.02.2010, 13:57

gabriç form tutarsa engin külübede oturur bence

Celil Köse
11.02.2010, 14:19
Burda niye Zafer oyuna girmiyor niye Barış oyuna girmiyor diyenler acaba kaç tane antremana gidip izlemişler merak ediyorum..

Bu adamların form durumunu Şenol hocadan daha iyi kim bilebilir..

Demek ki hala yeterli seviye değiller ki Şenol hoca şans vermiyor..

macuka
11.02.2010, 14:48
Senol Hoca her zaman tutan kadrosunu devam ettirir... Unutmayin 2003 dunya kupasinda bile cikacak ve girecek oyuncu belli idi..
Eskidende ayni idi simdi gene ayni... Senol Hoca nin artisi, oyun icinde degisiklikler yapiyor artik, eskiden yapmazdi...
Senol hoca bu haftadan itibaren yerden yere vurulabilir, cunki maglubiyet alma sansimiz cogaliyor takimlar guclenince hali ile...
Senol hoca cok sansli derler ya hep, ben zaten o sansi icin, hep basimizda olsun isterim... Bakin GS gelecegine, Antalya geldi cikti karsimiza kupada...
simdi final sansimiz var... Finalde de buyuk ihtimalle manisa ile eslesir kupayi aliriz... Sansin da bahtin da acik olsun hocam:)

demir
11.02.2010, 14:55
herkez TT gibi yorumlAR yapıyor masallah hepimizin istekleri muhakkak var o oynasın bu oynasın dıye bunlar bızım oturdugumuz yerden yaptıgımız yorumlar bende zaferın oynamasını cok ıstıyorum ama olmuyor neden ? cunku her kamp donemınde oyunculkarla bırlıkte degılım en onemlısı TT degilim isin garibi sizlerde degilsiniz suan mac kaybedılmedıgı ıcın sesınız az cıkıyor mac kaybedıldıgınde ıse kuyruguna basılmıs kedı gıbı davranacaksınız ama gerek yok bu takım suan takım olmaya calsıyor dahaden ve her mac sonunda senol hocada bunu vurguluyor oyuzde sabredın ve hıcanın butun kararlarına saygı duyun bır zahmet

Samet Yildirim
11.02.2010, 15:12
Şimdiler de Teofilo'ya yapılana ne diyorlar acaba ?
Hehe haketten komik gibi.

skor 1-0 durum farkli...alan girdiginde skor 5-0, 6-0 hayret bisi..

1-1 olacak sonra uzatmalarda dökülecegiz ondan sonra niye erken degestirdin diyecektiniz..

SENOL HOCA 1 numaradir

Samet Yildirim
11.02.2010, 15:27
Ben bu basliga girdigim zaman ve gereksiz elestirileri gördügüm zaman sinirlerim tepeme cikiyor :)

-2010 Yilinda oynadigimiz futbol
-Ruhu olan bir takim
-Giray, Alan, Umut, Engin, Ömer takima kazandirilmis
-Pas yapan takim
-Mücadele ediyoruz
-Sut atiyoruz
-Savasan bir takim
-Pozisyona giriyoruz
-Duran toplarda etkiliyiz
-Inanilmaz coskulu tempoluyuz
-Kazma ön liberolardan kurtulduk
-Kanatlardan bindirme
vs.
vs.
vs.

1-2 ay öncesine geri mi dönmek istiyorusunuz niyetiniz bu mu soruyorum niyetiniz bu mu ??

Teofilo ya 5-6 dk kala ne taktigi veriyormus verecek tabi skor 1-0, alanzinho ile bir mi ?? Skor 5-0, 6-0 ayni mi ?
teofilo niye ilk 11 de baslamiyor ?? Engin-Alan-Serkan kimi kesecen ? bunlardan birisini kesen hoca istifaya davet ederim.
gabric niye yok ?? son macin ilk 18 ine bakin niye olmadigini anlarsiniz. (Baris Memis mecbur lacak 23 yas alti alt yapidan birisi lazim)
vs.
vs.

1-2 ay öncesine kadar kasimpasa, manisa, diyarbakirspora yenildik 3 yeni takima bu günleri mi görmek istiyorsunuz ?
Pas yapamayan takimdik. Böyle mi oynayalim ??
4-2 geride olup tek forvetini cikaran ve forvet koyan bir hocaya sahiptik. Bunu mu istiyorsunuz ?
Ne yaptigini bilmeyen takim vardi onu mu istiyorsunuz ??
Tek forvet oynayamayiz diyen bu taraftar toplulugu degilmiydi ?? Oynadigimiza göre futboldan kimin anlayip anlamdigi ortaya cikmistir.

Hayretler icerisindeyim. Bir insan ancak bukadar komplexli bukadar elestirmeye yönelik olabilir.

Keyfini cikarin takimi izleyin. Mac bitiyor üzülüyorum mac bitti diye okadar keyifle izliyorum sizde izleyin. Müthis keyif aliyorum maclardan.

pazarkapılı
11.02.2010, 15:33
takım için mı?kendi için mi?....

belli degil...bir adam vardı takımı sampiyonluga oynatan hatta cok yaklasan sonra unutulan kaybolan....bu baslıkta yayınlanan röportajını okudum günesin...o adam geri dönme derdinde diye düsündüm...bu onun savasıydı...medyayla,istanbulla,kendisini cekemeyenlerle,bazı yöneticilerle....

kosusuna baslamıstı...günesi dogudan dogurup batıda seyahate cıkacaktı...hatta takımın bana ihtiyacı varsa gelirim demişti bile...geldi...işe basladı ve seri galibiyetler almaya basladı takımı...

artık bol bol gazetelerde gazetecilerin takip ettigi olmustu....röportajlar üst üste geliyordu....son söylemleri biraz derinlemesine iniyordu....belli oluyordu kişisel bir hesaplasma vardı içinde her nekadar geliştigi degiştigi söylensede....

simdi önümüzde uzun bir yol var...tabi bizim için takım sevdalıları için...takım gelecegini planlamak bizimi acısından olmazsa olmazdır...bunun için günesin yardımları olmalıdır...günesin kazanımları takım kazanımlarını gectigi vakit kaybedenin yine biz olacagı asikardır....bu uzun yolda takıma asıladıgı özgüveni takım ruhunu hocadan cok önemsiyoruz...bu gelecektir bu trabzonsporluluktur...diyor ya hoca camia kenetlenmeli birlik olmalı; hoca için de bunu söylüyor;takımı yeniden inşa etmeli diyoruz sonucu ne olursa olsun hatta günes batsa da....

atf61
11.02.2010, 15:50
hoca şu engine bişeyler söle....

mavikan
11.02.2010, 16:01
bırak şampiyonluğu , şampiyonlar ligi şampiyonu olsak bile şenol güneşi ve dahi Trabzonsporu (Trabzonsporu tuttuğunu iddia edenler için söylüyorum) asla sev-me-ye-cek-ler!..

Tolunay Abdioğlu
11.02.2010, 19:45
Şuan izlediklerimiz Trabzonspor'un fragmanı.

ugurozturk
12.02.2010, 00:21
şenol güneş in yaptığı değişiklikleri bir başka teknik adam yapsa şu an yerden yere vuruluyordu. ama nedense bazı kimseleri tabulaştırmaya (örn faruk özak, ama sonrasında nasıl bir adam olduğu ortaya çıkmış oldu) bayılan taraftarımız şenol güneş i de tabulaştırma yolunda hızla ilerliyor hatta kendince tabulaştırdı bile. ( bu dediğimden şenol güneş in de bize ileride kazık atabileceği anlamı çıkmasın )

ya bu arkadaşlarımız teknik adam şenol güneş e yapılan eleştirileri, efsane trabzonsporun kalecisi şenol'a yapılan bir saygısızlık olarak görüyorlar ve ondan tepki gösteriyorlar yada bu arkadaşlarımız pozitif ayrımcılık yapıyorlar.

bence iki ihtimal de hatalar barındırıyor.

şenol güneş'in geldiğinden beri belki her maçında yanlış oyuncu değişiklikleri yaptığını söylüyorum ve o da bana göre yanlış gözükenlere her hafta devam ediyor. şansı da yanında iyi bir fikstüre denk geldi. aynı ezber hamleler üst sıradaki rakiplere karşı tutacak mı onu zamanla göreceğiz.

o takımlara karşı bu hamleler tutmayacağı zaman burada onu tabulaştıranların bile "hocam yeter artık ezberlenmiş değişiklikleri bırak" diyeceğine emin olduğum için iyisi mi ben şenol güneş galip geldikçe onu eleştirmeye devam edeyim.

malum, kaybolduktan sonra yol gösteren çok olur

sen ne anlarsın futboldan.... gecen macdan sonrada yazdin benzer seyler, sana saydik saydik... laftan anlamiyorsun ki... simndi su macta selcuk cikti, ceyhun girdi, ve bi anda rakip kalede cogalmaya basladik. alanzinyonun kaptirdigi toplar bir anda kontra oluyordu, hoca 80'den sonra cikmaz gireb gol diye, 81,de Alanzinyoyu cikardi, sezeri aldi. bu hamleden sonra ibb bizim kaleye ancak uzatmalarda gelebildi zaten..

kadro genis, su ciksaydi bu girseydi diyebilecegin coook adam var... ve hemen herkesin de onerecegi degisiklikte bi haklilik payi vardir.

ama sen burda baska bir sey yapmaya calisiyorsun..

seni uzun zamandir gozlemliyorum...

senin cekemedigin bir sey var.. yoksa mesajındaki bu ofke bu kin. normal degil.. senin bi sikintin var ama cozemedim.

Fatih Özkan
12.02.2010, 03:05
Başkalarını bilmem...
Ama eskiden maç 1-0 gittiğinde yüreğim ağzıma gelirdi...
Ama Belediye maçında, son dakkalarda içim çok rahattı...
Çünkü takım o güveni verdi bana ve arkadaşlarıma...
Hatta çoğu kişi espri bile yapıyordu...
Bu takıma, bu güveni kazandıran Şenol Hoca'dır...
Ama bize yaranmak zor iş tabi...
Allah yardımcısı olsun...

mehmet83
12.02.2010, 05:08
Şu "İşler iyi giderken benden önce biri çıkmadan eleştirimi şimdiden yapayım" tribini de anlamam. Sanki çok matah bir halt beceriyorlarmış gibi de böbürlene böbürlene söylerler..

Hani Ersun döneminde biz de yapardık bazen. Zira ligin en kıçıkırık takımını bile maçın sonunu getiremeden kerkinerek yenerdik. Ama şimdi takım en azından futbol oynamaya başlamış. Ne menem bir eleştiridir ki bu..

Sonra bir de şöyle derler "Kötü günde herkes eleştirir, önemli olan iyi günde eleştirmek"

Yahu gerizekalı mısın? Bunun tersini yapmak çok mu zor? Bu şekilde eleştirmek için takımın en azından 2-3 maç puan kaybetmesini beklemek daha insani bir refleks değil mi?

Ayrıca şu da var. Dünyanın en kolaycı ve kolpacı yaklaşımıdır bu önüne geleni kayıtız şartsız eleştirmek tribi. Zira hepimiz biliyoruz ki Şenol Hoca elbet bir gün bir şekilde bu takımdan gönderilecek ve bazı şark kurnazları "Ben daha ilk günden beri diyordum ama kimse dinlemedi" şeklinde çemkirecektir. .

Tıpkı yıllardır Hıncal Uluç' un yaptığı gibi. Lakin o taktik eskidi artık, yemezler:)
Bosver Great takma kafana. Bu zihniyetteki insanlarin ezberlerini bozmak cok zordur. Her mac 5 atalim yine elestirmeye bir sey bulacaklardir. Art niyetli olduktan sonra illa elestirecek bir seyler bulunur zaten.

İlker ToSun
12.02.2010, 11:12
sen ne anlarsın futboldan.... gecen macdan sonrada yazdin benzer seyler, sana saydik saydik... laftan anlamiyorsun ki... simndi su macta selcuk cikti, ceyhun girdi, ve bi anda rakip kalede cogalmaya basladik. alanzinyonun kaptirdigi toplar bir anda kontra oluyordu, hoca 80'den sonra cikmaz gireb gol diye, 81,de Alanzinyoyu cikardi, sezeri aldi. bu hamleden sonra ibb bizim kaleye ancak uzatmalarda gelebildi zaten..

kadro genis, su ciksaydi bu girseydi diyebilecegin coook adam var... ve hemen herkesin de onerecegi degisiklikte bi haklilik payi vardir.

ama sen burda baska bir sey yapmaya calisiyorsun..

seni uzun zamandir gozlemliyorum...

senin cekemedigin bir sey var.. yoksa mesajındaki bu ofke bu kin. normal degil.. senin bi sikintin var ama cozemedim.

sorma, yıllaaarr yıllarrr önceydi kulübün seçmelerine gittim kaleci olayım diye, beni almadılar, şenol güneş'i aldılar. O günden beri ayarım, ondan devamlı sallar dururum.

macuka
12.02.2010, 11:23
sorma, yıllaaarr yıllarrr önceydi kulübün seçmelerine gittim kaleci olayım diye, beni almadılar, şenol güneş'i aldılar. O günden beri ayarım, ondan devamlı sallar dururum.

Bu iyiymis:))
Ama ilker kardesim, oyle bir sey olsa olsa Czyo adli uyemiz e olmus olmali diye dusunurdum:)
Hatta Senol u kestim, amcasi torpil yapti falan da dermissin... :)

serdaracıl
12.02.2010, 11:28
Yıllardır hep aynı eleştiriler. Biri hoca değişiklik yapmıyor diye söylenmiş, diğeri değişiklikleri hep aynı futbolcularla ve aynı dakikalarda yapıyor diye. Hep eleştiriyoruz ancak başka bir üye bizi eleştirdiğinde en okkalısından cevabı veriyoruz aklımızca. Seviyemiz ortada yıllardır bir adım ileri gidemedik.

İlker ToSun
12.02.2010, 11:30
Bu iyiymis:))
Ama ilker kardesim, oyle bir sey olsa olsa Czyo adli uyemiz e olmus olmali diye dusunurdum:)
Hatta Senol u kestim, amcasi torpil yapti falan da dermissin... :)

zaten asıl kariyerimi bitiren amcası oldu :)

kuyruk acım çok büyük anlıyacağın :)

serdaracıl
12.02.2010, 11:31
ama bütün bunlardan sonra "çemkirdiğimi" hatırlamıyorum.

şu an yaptığın tam olarak bu.

İlker ToSun
12.02.2010, 11:32
ama bütün bunlardan sonra "çemkirdiğimi" hatırlamıyorum.

şu an yaptığın tam olarak bu.

herkese hakettiği

karşımdakinin üslubuna göre, adama göre muamele yani

serdaracıl
12.02.2010, 11:34
herkese hakettiği

karşımdakinin üslubuna göre, adama göre muamele yani

Neyse renktaş, uslübüm yanlıştı kusura bakma. kal sağlıcakla.

Trabzon34
12.02.2010, 11:38
Bu kadar sert tartışmaya gerek yok.. Her kesin farklı fikri olabilir.. Şenol Hoca biz dedik diye "X" oyuncusunu oynatacak veya oynatmayacak değildir.. O neyi doğru bilirse onu yapar.. Biz de bu satırlara kendimize göre doğru - yanlışı yazarız.. Farklı görüşte olan da yazar.. Biz de dilimzi döndüğünce kendi düşüncemizi yazarız.. Gerek yok restleşmeye, kavgaya.. Hepimiz aynı renklere sevdalıyız..

İlker ToSun
12.02.2010, 11:46
Neyse renktaş, uslübüm yanlıştı kusura bakma. kal sağlıcakla.

önemli değil,

sağol sen de

İlker ToSun
12.02.2010, 11:53
şenol güneş ile ilgili,

bir mesajımda

"teknik açıdan hamlelerini hiç beğenmeyip çok eleştirsem de, şenol güneş kişiliğiyle bu alemde övünülecek bir adamdır. özellikle son dönemlerdeki konuşmalarıyla gün geçtikçe saygınlığını arttırıyor ve kurduğu veya kurmadığı cümlelerle farkını ortaya koyuyor"

başka bir mesajımda

"senegal maçında uzatmalarda ilhan ın attığı golden sonraki sevinci hala daha gözlerimin önünde"

yorumlarını yapan birisi olarak, şenol güneş'i teknik açıdan eleştirilerimden dolayı yapıştırılmak istenen sıfatları gördükçe çıldırmamak elde değil hakikaten.

şenol güneş i eleştir(t)meyerek kendini daha trabzonsporlu, daha fazla teknik direktörüne karşı korumacı olduklarını zannedenler bence bu gafletten acilen kurtulmaları lazım.

serdaracıl
12.02.2010, 11:53
Yine de karizması yok, saçını taramasını bilmiyor diye eleştirenlerin bir adım önündeyiz:)

pazarkapılı
12.02.2010, 11:55
burası cok karısmıs...bir maglubiyette nolur bilemiyorum:)....

serdaracıl
12.02.2010, 12:00
Şenol hoca elde ettiği her başarıyla kendi sonunu hazırlıyor gibi sanki. Bu takımın kasımpaşaya nasıl bir oyunla yenildiğini anlatmaya dilim varmıyor. O takımı bu hale getirdi Şenol hoca. İlerde ligde ya da kupada final de oynayabilir, belki kaybeder. O zaman birileri sanki çok matah bir takımımız varmış gibi Şenol hoca final kazanamıyor, baskı kaldıramıyo vb diye eleştiri adı altında hakarete başlar.

Trabzon34
12.02.2010, 12:02
Aynen valla pazarkapılı kardeşim... Takım 2010 da hiç yenilmemiş (allah esirgesin..) hala eleştiri..
Ha eleştiri olabilir tabii ama birbirimizi yemeyelim lütfen..
Sizlere Şenol Hoca mızın bir lafını hatırlatayım.. "Spor yazarları bizi eleştiriyorlar.. Olabilir eleştirebilirler.. Onlardan da ışık olarak faydalanmaya çalışıyoruz.. Ama kendilerinden ricamız ışığı gözümüze tutmaya çalışmasınlar.." Benzer bir durum var.. ıIşığı birbirimizin gözüne değil önüne tutalım lütfen.. Kırıcı olmaya gerek yok..

pazarkapılı
12.02.2010, 12:08
Şenol hoca elde ettiği her başarıyla kendi sonunu hazırlıyor gibi sanki. Bu takımın kasımpaşaya nasıl bir oyunla yenildiğini anlatmaya dilim varmıyor. O takımı bu hale getirdi Şenol hoca. İlerde ligde ya da kupada final de oynayabilir, belki kaybeder. O zaman birileri sanki çok matah bir takımımız varmış gibi Şenol hoca final kazanamıyor, baskı kaldıramıyo vb diye eleştiri adı altında hakarete başlar.bence bu bir yazgı degil....teknik adamlar burda basarıyı sahipleniyorlarsa basarısızlıgıda sahiplenebilmelidirler...basarı ona malediliyorsa katlanacaksın bu sona....herzaman söyledigim gibi macları takım kazanır takım kaybeder....

hoca takımın önüne cıkıyorsa burda takım olgusu zayıflamıstır cünkü sen takımla varsın...daha öncede yazdıgım gibi takım için herkes kenetlenmeli vu bunun için önce hoca takıma kenetlenmeli...oyuncular kendileri için oynayabilirler ama hocalar bunu yapamazlar...

takım yaratmak ve arkasaından bakmadan vicdani olarak rahata ermek saha içi basarılarla olmuyor...günes bunu suanki acıklamalrıyla kavrayamadıgını düsünüyorum...kendisine bu sehrin verdigi guven ve unvan yalnızca saha sonuclarını kapsayacak boyutta ve yeterlilikte degildir...

o yüzden taraftar kenetleniyor o yüzden camia bir bütün olmaya calısıyor...günes batsada günes bu takımın gelecegini yaratmalı...'montaj' ile degil....

Trabzon34
12.02.2010, 12:13
Şenol Güneş elimizde bizi daha iyi yerlere taşıyabilecek en iyi adaydır.. Gerçek Trabzon spor ludur.. Tıpkı bizim gibi bu takım için elinden geleni yapar.. O yüzden hoca mız olmasından çok memnum.. En azından klübe nin oyunı değiştirebileceğini umuyorum çoğu zaman.. Maçtan umudumu yitirmiyorum.. Kazanacağımıza inanıyorum rakip farketmeksizin..

serdaracıl
12.02.2010, 12:15
Neden biz başarısızlıkları tek kişiye malediyoruz. Başarısızlıkların tek sorumlusu neden hep hoca oluyor. Yöneticiler, taraftarlar, futbolcular çok mu masum.

pazarkapılı
12.02.2010, 12:17
Neden biz başarısızlıkları tek kişiye malediyoruz. Başarısızlıkların tek sorumlusu neden hep hoca oluyor. Yöneticiler, taraftarlar, futbolcular çok mu masum.serdaracıl....

bu sorunun cevabını bende bilmiorum....basarı içinde gecerli bu söylediklerin yalnız....

serdaracıl
12.02.2010, 12:23
serdaracıl....

bu sorunun cevabını bende bilmiorum....basarı içinde gecerli bu söylediklerin yalnız....

renktaş, yıllardır emek verdiğin kupalar kazandırdığın taraftarı olduğun bir kulüpte teknik direktörsün, en küçük bir başarısızlıkta fatura tek başına sana malediliyor. Nasıl bir psikolojiye girerdin. Ben Şenol hocanın bu takıma tutkuyla bağlı olduğunu görüyorum. O yüzden içim rahat. Başarıda da başarısızlıkta da hep yanındayım.

pazarkapılı
12.02.2010, 12:28
bence sorun su...insanlarımız ve medya basarıyı tek bir insana malediyor bunu neden yapıyor bilmiyoruz...tabi kişi burda egosunu basarı seklinde genişletince oda kaptırıyor kenidini....

esas olan takımdır...takım oyunudur...takım oynunuu yaratan da teknik 'adam'dır...taeknik 'adam' bu noktada eksik kaıyorsa sonucunada katlanmak durumda oluyor....bence burda medya insanları oldugundan fazla gösteriyor....

Erkin Ekşi
12.02.2010, 12:34
takimdan on defa gonderilen birisini donup dolasip tekrar takima alma olayi beni hep rahatsiz etmistir. Gondericeksen niye aliyorsun bir daha ve bir daha. Bu yuzden Senol hocanin gelisine karsi ciktim ancak geldiginden beri takimda buyuk degisiklik var taktitsel anlamda banada kalirsa cok basarili olmasada moralman hugo bross tarafindan ezilip gecilmis oyuncularimizi toparlayip maksimum verim alma gayreti icinde ve bunda basarili olmadi demek haksizlik olur. Konusmalari mac sonrasi aciklamalarida Trabzonsporun buyuklugune yakisicak cinsten.

Keske yaninda bir-iki guzel oyuncu da getirebilseydi koreden daha fazla verim almis olabilirdik senol hocadan.

ha 2 sene sonra nolur simdiden yazayim bende... sampiyon olamadigimiz taktirde 3 maglubiyet ard arda ve senol gunes bir daha donmek uzre kulupten uzaklastirirlir.

Trabzon34
12.02.2010, 12:38
Ortada bir başarısızlık yok.. o yüzden fazla tartışmaya gerek yok.. Ama bence başarı ve başarısızlık tek başına bir kişiye mal edilemez.. Sonuçta bu bir takım oyunu.. Hoca elinden geleni yapıyor.. Biz de eleştirilerimizi yapalım ama yapıcı olalım.. Kırıcı olmaya gerek yok hepimiz aynı renklerin aşığıyız..

macuka
12.02.2010, 13:02
Bence Senol hoca bu isi basarir,
Tek sorun bu haftadan sonra gececek zorlu maclarda alinabilecek 2-3 maglubiyet,
Yonetime guvenim SIFIR... Hocanin simdi arkasinda duranlar, kendilerine bir sey olunca babalarini bile tanimazlar...
Hoca ya 2-3 sene lazim, temkinli konusmalarindan da belli zaten...
Bu haftadan itibaren hem taraftar, hem yonetimin test zamanidir, bakalim kimler duruma gore cark edecek:)

Miraç Atalay Çiftçi
12.02.2010, 13:05
Biliyorum sende benim gibi dua ediyorsun.
Aklının hep bir köşesinde var.
Final'e gideyim, karşıma Fener gelsin.
Kupayı alayım ellerinden diyorsun.

Belki bu sefer onlara yıkım olacak, güneş bizim etrafımızda olacak.
Belki, belki.

Teşekkürler hocam, 2010 için :)

halukozcelik
12.02.2010, 13:58
eğer bursa turu geçseydi final daha zevkli olacaktı ama fener finale çıktığı için(!) sonuç şimdiden belli.hocam kazandırdığın ilk kupa için teşekkür ederim.

bordo61
12.02.2010, 15:30
Hocam hep kötü dönemlerde gelip ortamı düzeltmeye çalıştın artık iyi günde kötü günde başımızda ol

En az 5 sene devam etsek seninle işte o zaman eski Trabzonspor'u göreceğiz belkide çok daha iyisini

Artık sabır zamanı bu yoldan dönüş yok

Murat'
12.02.2010, 15:33
Yasin 22 senol hocamiz 57 tecrübe farki ortada.

Skor 1-0 dimi 1-1 oldugu zaman uzatmalara gidiyor ozaman ne yapmak lazim gec degestirmek lazim 57 yasindaki hocamiz bunu iyi düsündü ama sen 22 yasinda düsünemedin murat :):D:)

1-1 olursa uzatmalarda sikinti yasardik.

Samet sen hangi tecrübe farkından bahsediyorsun anlayamıyorum.Ben burda kendimi futbol otoritesi veya tecrübeli futbol adamı olarak ilan etmedim.Şenol Güneş bilmez ben bilirim gibi birşey de söylemedim.Benim söylemim genel.Sürekli ay değişiklikleri yapıyor.Belediye maçından bashetmiyorum Manisa maçında 80 dakikada öndeyiz ama halen oyuncu değiştirmiyor.İşte ben bunu anlayamıyorum.Bunu ne tecrübe ile ne de başka birşeyle ilgisi olduğunu düşünüyorum.

Bir de bu arada umarım eski tecrübelerinden artık ders almıştır.Muhtemel bir Fenerbahçe finalinde ne yapacağını çok merak ediyoyorum.Umarım makus talihini yener artık.

Samet Yildirim
12.02.2010, 15:38
Samet sen hangi tecrübe farkından bahsediyorsun anlayamıyorum.Ben burda kendimi futbol otoritesi veya tecrübeli futbol adamı olarak ilan etmedim.Şenol Güneş bilmez ben bilirim gibi birşey de söylemedim.Benim söylemim genel.Sürekli ay değişiklikleri yapıyor.Belediye maçından bashetmiyorum Manisa maçında 80 dakikada öndeyiz ama halen oyuncu değiştirmiyor.İşte ben bunu anlayamıyorum.Bunu ne tecrübe ile ne de başka birşeyle ilgisi olduğunu düşünüyorum.

Bir de bu arada umarım eski tecrübelerinden artık ders almıştır.Muhtemel bir Fenerbahçe finalinde ne yapacağını çok merak ediyoyorum.Umarım makus talihini yener artık.
Saka yapiyorum ciddiye alma ;)

Haa manisaspor maci icin diyorsan ozaman yanlis anlamisim kusura bakma.

Benim acimdan hocanin katkisi önemlidir. 2 ay gecti katkisi ortada bide fb li dauma bakalim, gs li rijkaarda bide 2 yildir 5 tane güzel maci olmayan bjk li denizliye bide gelelim bizim hocaya 2 ayda yaptiklari ortada kendi olusturmadigi kadro ile yani bunlara bakalim yoksa 70 de su cikmis 80 su girmis 65 de niye bu cikmamis bunlara girsek herkesin görüsü ayri olur.

tek forvet oynayamayiz diye hocanin basi yendi ama 2010 senesinde hemen hemen her macta tek forvet oynuyoruz o nasil bir is anlamadim mesela.

Celil Köse
12.02.2010, 16:21
Ya nedir bu oyuncu değişikliği merakı anlamıyorum..

Saha da iyi oynayan bi takım var skor olarak da futbol olarakda rakibinden üstün oynuyorsa ne gereği var oyuncu değiştirmenin..

Ne yani futbolda 3 oyuncu değiştirme kuralı var diye bu her maç kullanılması gerekilen bi durum mu sizce?

Mesala bi örnek vereyim hani şu tüm dünyanın olduğu gibi bizim de hayranlıkla izlediğimiz Barcelona'nın sakatlıklar olmadıkça ne zaman oyuncu değişikliğine gittiğine bi bakın 70 den önce oyuncu değişikliği yapmıyor Guardiola ve aldığı oyuncular da genel de aynı oluyor. Hatta 2 hafta önce deplasmanda oynadığı bir maçta 90. dakika da tek oyuncu değişikliğine gitmiştir..

Lütfen artık eleştiri yapıcaz diye kendinizi zorlamayınız bu takımın en iyi form durumunu bilen hocamızdan başkası olamaz böle olunca da hele hele skor bizim lehimize olduğu zamanlar da oyuncu değiikliklerine biraz saygı gösterelim..;)

serdaracıl
12.02.2010, 16:26
Trabzon taraftarı futbolu iyi biliyor yalanının sonucu bunlar:mad:

Hotaman
12.02.2010, 17:10
Hocam işler iyi gidiyor. Dilerim gün gelipte kötü gitmeye başlarsa şimdi ki gibi soğukkanlı tavrını korur anlık kararlar vermezsin. Ben bugünden dahi seni kaybetmekten korkuyorum açıkçası.

macuka
12.02.2010, 17:24
Bizde herkes "yaban"
Kadir yakinda gorunur koseden,
"Inanacaksin, Senol Hoca ya inanacaksin!"

Kader KORELİ
12.02.2010, 21:11
Eski, 70li yillardan bir video, mutlaka izleyin. Senol Günes de var videonun sonunda.

http://www.youtube.com/watch?v=GeZxsl9Il1M&feature=related

halukozcelik
13.02.2010, 08:52
Seneye şampiyonlar ligi için kimleri isteyecek acaba şimdiden merak ettim.

Erdem Keser
13.02.2010, 10:07
-delikoyun,

Burası Umut'un değil Şenol Güneş'in başlığı.

yakarcı
13.02.2010, 10:21
şenol hocayı begeniyorum fakat umutu yedege çekerse keyfime diyecek olmaz tek orda uyuşmuyoz şenol hocayla teo 11 girmesi lazım şenol hoca

alioglua
13.02.2010, 12:46
Eski, 70li yillardan bir video, mutlaka izleyin. Senol Günes de var videonun sonunda.

http://www.youtube.com/watch?v=GeZxsl9Il1M&feature=related

bu videoda bir söz çok dikkatimi çekti

adam soruyor;
- bu sene unutamadığınız maç hangisiydi?

cevap;
-türkiye ligi bu sene hiç zevk vermedi o yüzden avrupa maçlarından örnek gösterebilirim,

adam soruyor;
- şenol a hiç top gelmiyor kendi aranızda konuşuyor musunuz takım ataktayken

cevap;
- evet konuşuyoruz senol top hiç gelmiyor diye yakınıyor arada geri pas atın da ben de ısınim maça diyor

:DDD

belki aynı şeyleri onur da der yakında belli mi olur :D

Travelair
13.02.2010, 14:17
Alanzinho:

Şenol Güneş bana çok güveniyor. Ben ve takım arkadaşlarım o ne derse yapmaya hazırız.

Umut Bulut:

Sezon başında yabancı hocadan dolayı çok problem yaşadık. Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğunu biraz geç farketti. O bize ve ortama alışana kadar puan kaybettik. Ama şimdi Şenol Hocamız geldi. Hepimiz çok mutluyuz.

Serkan Balcı:

Broos döneminde genel bir disiplinsizlik vardı. Kimse kimseyi dinlemiyordu. Oynuyorduk ama bir ortak noktamız yoktu. Bence bir hocanın disiplini ele alması gerekir. Şenol Güneş öyle bir hoca. Bizi kendimize getirdi. Zico’yu çok severdim. Aynı dilden konuşmasak bile bizi anlar ve ilgilenirdi. Şenol Hocamız da öyle. Selam veriyor, halimizi hatırımızı soruyor. Bu futbolcu için çok önemli bir motivasyondur.

Ilelioglu
13.02.2010, 14:36
Hocam hep kötü dönemlerde gelip ortamı düzeltmeye çalıştın artık iyi günde kötü günde başımızda ol

En az 5 sene devam etsek seninle işte o zaman eski Trabzonspor'u göreceğiz belkide çok daha iyisini

Artık sabır zamanı bu yoldan dönüş yok

Aynen öyle, Senol Hoca son sansimiz olabilir....;):)

Oğuz ZEYTİN
13.02.2010, 23:51
Şenol Güneş'i nedense sadece teknik direktör olarak düşünemiyorum. O değil Trabzonspor, Trabzon kentinin de ürettiği en önemli değerlerden biri. Futbolcularda gözle görülen silkilenmende kendilerini Hocaya emanet etmiş olduklarının işaretleri var.

Ancak eli kalem tutanların büyük bir çoğunluğu ülke çapında teknik adam sayarken sadece F.Terim ve M.Denizli'den dem vurunca biraz kızıyor, fazlasıyla da üzülüyorum. Aynı cenah, söz konusu kaleci olunca da Turgay Şeren, Rüştü Reçber ve hatta Volkan Demirel'i sayarlar ama rekorların adamı Şenol çıkmaz iki dudakalrının arasından.

Kendisini ülke medyasına kabul ettirme çabasına girmeden işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor olması Şenol Güneş'i diğerlerinden ayıran en önemli özellik bence.

Bu güzel tablonun meyvelerini almak dileğiyle...

Adem Erdoğan
14.02.2010, 00:09
Rıdvan: İzlerken zevk aldığım tek takım Trabzonspor.

Teşekkürler hocam, sihirli değneğin için.

Mesut
14.02.2010, 00:36
3 sene içinde şenol hoca takımın başındaysa şampiyonuz

Ahmet Faruk
14.02.2010, 01:10
Mükemmel bir hoca değildir.
Haa, şampiyon olmak için mükemmel bir hocaya mı ihtiyaç var, tabi ki hayır...

Fatih Özkan
14.02.2010, 01:13
Allah yardımcın olsun Hocam!
Bursa maçı için gereken önlemleri alacağından eminim!

socrates
15.02.2010, 13:51
Rıdvan: İzlerken zevk aldığım tek takım Trabzonspor.

Teşekkürler hocam, sihirli değneğin için.

Şenol hocamızın açıklaması:
...Trabzon'a dönerek efsaneleştiği kulübünü yeniden ayağa kaldıran ve 2010'da hiç kaybetmediği için 'büyücü' yakıştırmaları yapılan teknik direktör Şenol Güneş, bu tip benzetmeleri sevmediğini söyledi. Geldiği ilk gün "Elimizde sihirli değnek yok. Uzun vadeli projelerimiz olacak. Geleceğe adım atıyoruz" dediğini hatırlatan tecrübeli hoca, "Evet, işe iyi sonuçlarla başladık ancak büyücü yakıştırmasını yapmak, benim, yardımcılarımın ve futbolcuların emeğine yapılan bir saygısızlıktır" dedi....

sihirli değnek demeyelim.:)
şenol hoca türk futbol camiasına kişiliği ile örnek olacak biridir, yıllar onu çok olgunlaştırmış.:alkış:

Ilelioglu
15.02.2010, 15:22
Senol Hoca'ya güvenim sonsuz...;):)

m@ss
15.02.2010, 15:38
alanzinho:

Şenol güneş bana çok güveniyor. Ben ve takım arkadaşlarım o ne derse yapmaya hazırız.

umut bulut:

sezon başında yabancı hocadan dolayı çok problem yaşadık. Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğunu biraz geç farketti. O bize ve ortama alışana kadar puan kaybettik. Ama şimdi Şenol hocamız geldi. Hepimiz çok mutluyuz.

serkan balcı:

broos döneminde genel bir disiplinsizlik vardı. Kimse kimseyi dinlemiyordu. Oynuyorduk ama bir ortak noktamız yoktu. Bence bir hocanın disiplini ele alması gerekir. Şenol güneş öyle bir hoca. Bizi kendimize getirdi. Zico’yu çok severdim. Aynı dilden konuşmasak bile bizi anlar ve ilgilenirdi. Şenol hocamız da öyle. Selam veriyor, halimizi hatırımızı soruyor. Bu futbolcu için çok önemli bir motivasyondur.

''taÇlanan baŞ akillanir '' derler...

Trabzon34
15.02.2010, 16:04
İyi sonuçta da kötü sonuçta da kendisinin arkasında olmalıyız.. Hocamız hepimiz gibi Trabzon spor ludur.. Başarısızlık en çok onu üzer başarı en çok onu sevindirir.. Biz şampiyonluk kupasını ne kadar sitiyorsak emin olun o da en az o kadar istiyordur.. Futbolda yenmek de var yenilmek de..
Bir kez olsun sabredelim.. Önceki hatalarımızı tekrarlamayalım.. "ne olursa olsun" hocanın arkasında duralım.. gerektiği yerde eleştirebiliriz.. Fikirlerimizi söyleyebiliriz ama kırmadan, gücendirmeden.. Karşımızda hayatını futbola ve bu takıma adamış bir kişi olduğunu unutmadan..
Çok uçmayalım beklentide.. "şampiyonluk yakın" diyen arkadaşlar var mesela.. Hocanın kendisi diyor "daha işimiz çok" diye.. Ama umudu da kesmeyelim.. bir gün gelicek o saltanat yeniden yıkılıcak.. Ben istanbuldan bütün gücümle bağıracağım "BORDO" diye ve kulağımla duymasam da yüreğimle duyacağım sizlerin trabzondan cevabınızı "MAVİ" diye.. Ama bunun için sabır sabır sabır..

poetricus
15.02.2010, 19:04
Onu bunu bilmem. Bugün sahada Alanzinho diye bir adam varsa, O oynadığı biz de seyettiğimiz futbola ve Trabzonspor'a küsmemişsek Şenol Hoca'ya bir teşekkür borçluyuz.
Yiğidi öldür hakkını ver!

delikoyun
15.02.2010, 21:40
şenol hocanın sonu olucak umut bulut 1haftadır söylüyorum ligin zirvesindeki takımlara umut gol atamaz umut atamazsa trabzon kazanamaz

Murat'
15.02.2010, 21:48
şenol hocanın sonu olucak umut bulut 1haftadır söylüyorum ligin zirvesindeki takımlara umut gol atamaz umut atamazsa trabzon kazanamaz

Sahada Umut değil de bir başkası olsaydı sanki maçı kazanabilecektik.

Karşımızda bir Şenol Güneş klasiği var.

Önemli maçlarda birşey yapamıyor.

Cihan
15.02.2010, 21:54
habu engine bu kadar tahammül edilir mi ya?

ugurozturk
15.02.2010, 21:57
Colman cikar mi ya... tamam ilk yari kotuydu ama ikinci yari resmen direksiyona gecmisti..

Colman yerine Alanzinho ciksa almistik bu maci..

bordo61
15.02.2010, 22:01
Hocam siz yapmayın bare ya

Her maç Colman-Ceyhun değişikliği olur mu

Engine tapuladınız formayı resmen

Ersun Yanal'a kızıyorduk

Selçuğu hiç çıkarmıyor her maç aynı değişiklikler yapıyor diye

Sizde yapmaya başladınız

Olmuyor olmuyor.

Sizinle 5 sene aralıksız çalışmadan başarı geleceğini düşünmüyorum malesef.

erolizmts
15.02.2010, 22:01
Günün en kötü 3 oyuncusundan 2'sini değiştirmeyi başardı ama Engin'i ısrarla oyunda tutması anlamsız. Colman ikinci yarıya başlamamalıydı bile. Alanzinho ve Colman ikilisi resmen Bursa'ya çalıştı. Engin'i o bile unuttu sanırım.

Diğer yandan 90+'lar oynanırken birazcık utandık. Resmen tırsmışız Bursaspor'dan. Yatarak zaman geçiren futbolcular, savunmada top çevirerek zamana oynayan bir takım. 1 puan bizim neyimize be hocam? 90+'da yüklenen taraf biz olacakken tırsan taraf biz olduk. Her zaman trişkadan basit takımlarlamı oynayacağız biz? Bu maçlardan 3 puan alamazsak; geçtim şampiyonluğu, ilk 3 bizim neyimize? Final maçlarında bu takımın saniye bile kaybetmemesi lazım.

Kaan
15.02.2010, 22:02
Hocam değişiklikler zamanında değildi.

ApoCaN28
15.02.2010, 22:02
Korkaksın hocam KOR-KAK-SIN

Hiç kusura bakma ama öle .

Murat'
15.02.2010, 22:04
Şenol Hoca'nın oyuncu değişikliklerinde hep bir tuhaflık vardı.

sessizkral_1
15.02.2010, 22:05
maçın ilk yarısı neden oyunu havadan başlattığımızı şenol hoca lütfen açıklasın onurun başlattığı tüm hava topları rakibe gitti yerden pasla yaptığımız organizasyonlar ise hep tehlikeli oldu

hala neden havadan top yaptığımızı anlayamadım

gabriç girdikden sonra ceyhun girdikden sonra neler yaptık ortada.song sağbek olmaz bunu anlamamak için kör olmak lazım.gabriçden sağbek olur songdan olmaz.

alanzinho neden sahadaydı ?

okadar çok soru varki

Emrah KabuL
15.02.2010, 22:06
Korkaksın hocam korkaksın..

Şu maçı alsak ligde çok şey değişecekti fakat;

Song'u sağ beke koyarak sağ tarafımızı bitirdin..

Maç 0-0 iken ve takım ilerde çoğalamıyorken Burak'ı oyuna almayarak gittin Ceyhun'u oyuna soktun..

Yani illa yenik duruma mı düşmek gerekiyordu hücuma oyuncu sokmak için..

Olmuyor be hocam olmuyor.. seneler geçiyor ama sende değişen hiçbir şey yok..

Tebrikler Ertuğrul Sağlam.

ozcan_asanoglu
15.02.2010, 22:07
orta sahada oynayan colman-selçuk-alan-engin aynı anda kötüyse hoca ne yapsın...bu arkadaşlar 2 yıldır hiçbir dönüm maçında normal oyununu oynayamıyor...diyecek kelime bulamıyorum onlara...

delikoyun
15.02.2010, 22:08
yapmayın allah aşkına biz pozisyon bulamıyan değil pozisyonları harcayan takımdık bundan dolayı golcü aldık ama aldığımız oyuncu koşmuyo diye kadroya almıyoruz oynattığımız adam umut allahını seven söylesin tek bir gs li fb li bjk lı varmı umutu takımlarında görmek isteyen

Murat'
15.02.2010, 22:10
yapmayın allah aşkına biz pozisyon bulamıyan değil pozisyonları harcayan takımdık bundan dolayı golcü aldık ama aldığımız oyuncu koşmuyo diye kadroya almıyoruz oynattığımız adam umut allahını seven söylesin tek bir gs li fb li bjk lı varmı umutu takımlarında görmek isteyen

Kendi futbolcularımızı başkalarından gelen taleplere göre mi değerlendireceğiz.Sen berabere kaldık diye kesin üzülmüşsündür.

ugurozturk
15.02.2010, 22:12
Günün en kötü 3 oyuncusundan 2'sini değiştirmeyi başardı ama Engin'i ısrarla oyunda tutması anlamsız. Colman ikinci yarıya başlamamalıydı bile. Alanzinho ve Colman ikilisi resmen Bursa'ya çalıştı. Engin'i o bile unuttu sanırım.

Diğer yandan 90+'lar oynanırken birazcık utandık. Resmen tırsmışız Bursaspor'dan. Yatarak zaman geçiren futbolcular, savunmada top çevirerek zamana oynayan bir takım. 1 puan bizim neyimize be hocam? 90+'da yüklenen taraf biz olacakken tırsan taraf biz olduk. Her zaman trişkadan basit takımlarlamı oynayacağız biz? Bu maçlardan 3 puan alamazsak; geçtim şampiyonluğu, ilk 3 bizim neyimize? Final maçlarında bu takımın saniye bile kaybetmemesi lazım.

colman ilk yari kotuydu dogru ama; ikinci yari maestro gibi yonetiyordu takimi; engin; alan, serkan becerip atsa 3 asisti vardi.

erolizmts
15.02.2010, 22:13
Duran toplarda top kaybı istatistiği varmıdır bilmiyorum. Yani faul atışı kullanıyoruz ama ilginçtir ikinci pas'da top rakip takımda. Çünkü illaki paslaşıp oyun kuracağız ve öyle gideceğiz rakip sahaya. Ama olmuyor işte. Selçuk yanındaki Giray'a veriyor, Giray Egemen ya da Song'a aktarıyor ve bam güm ileri top atıyoruz. Bursa'nın belkide 1 tane bile yoktur paslaşarak kullandığı duran top.

bordo61
15.02.2010, 22:16
Seviyorsak

Burda seni savunuyorsak

Eleştirmekte hakkımız ama gerçekten olmuyor hocam ya

Sen bu takımın başında 5 sene çalışmadığın müddetçe olmucakta

Yazık ya tüm önemli virajlarda takla atıyoruz

İlker ToSun
15.02.2010, 22:17
galip geldiğimiz maçları ne kadar kötü yönettiyse bu maçı da o kadar kötü yönetti.

şenol hoca aynı şenol hoca.

önceki 8 maçtan farklı değildi bugün. diğer sekiz maçtan tek farkı, kendinden yukarıdaki bir takımla ilk defa oynadı.

Emrah KabuL
15.02.2010, 22:19

E be hocam..

Bursa'nın forvetinde İglesias değil de Zlatan mı oynuyordu ?

Forvetin arkasında oynayan oyuncular daha ayakta durmayı beceremiyor.. Allah aşkına kendinize gelin.!

Hotaman
15.02.2010, 22:19
İnsanlar kör olmuş!
Tebrikler Şenol Hocam!
Bu takım şimdi bu haldeyse, insanlar Bursaspor maçına bu kadar kıymet veriyorsa, beklentiler bu kadar yükseldiyse bunun en önemli mimarı sensin.
Seviyorum seni.
İyiki Trabzonlu iyiki Trabzonsporlu'sun!

sametaydin
15.02.2010, 22:20
Oyuncu değişiklikleri doğruydu. Ama bence biraz geç yapıldı. Alanzinhoyu değiştirmek için 85 dakika beklemesi bence yanlıştı. Biraz daha erken değişiklik yapılabilirdi.

sessizkral_1
15.02.2010, 22:21
Şenol hocayı eleştiren arkadaşlar şunu unutmasın yanlış şeyler yapmasına rağmen takıma kattığı doğru şeyler yine bugün bursadan daha net pozisyonlara girmemizi hatta maçı almamızı sağlayabilirdi.Şenol hocanın kredisi fazladır.ancak değişiklikler konusunda mutlaka öz eleştri yapmalıdır.özellikle şu hava topu olayına takdım ben.

Emrah KabuL
15.02.2010, 22:33
Rakip bizden 3 puan önde.. yani 6 puanlık maç.. ve adamların en iyi 2 oyuncusu tribünde..

Şenol Hocam ise o kadar korkak ki Song'u sağ beke koyuyor.. hem oradan golü yedik hem de sağ kanatımız hiç çalışmadı..

Koy Serkan'ı sağ beke , Burak'ı da 11'de oynat be hocam.. nedir yani rakip Barça falanmıydı ?

1-2 hücum yönü iyi olan oyuncu soktun o da mecburen ama bak golü bulduk.. baskı yarattık..

Hüseyin'li, Igleasis'lı Bursa'nın nerdeyse bizi yenecek olmalarında futbolcular kadar sizin de payınız var.

Özkan
15.02.2010, 22:33
Şeytan diyor, kütüğü Trabzon'a aldır ve bir antrenörlük kursuna başla.

Şu takımı en az Şenol Güneş kadar yönetebilirim. Sürekli aynı taktik, neredeyse aynı oyuncular, neredeyse aynı dakîkalarda gelen aynı değişiklikler. Bunları herkes yapar.

Hotaman
15.02.2010, 22:45
Bu riyakarlıktan nefret ediyorum!