PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Trk61
01.12.2009, 17:00
Senol hocanin yardimclar beli oldumu??

antagonist
01.12.2009, 17:01
Takımı planlayan Ersun Yanal'dı.Ortada hala bir takım yoksa suçun tamamını yönetime atamayız.
Yönetimi savunur gibi görünsem de savunmuyorum tabii ki.
Ve tabii ki ortada 150 milyonluk bir takım yok.
Bu takım Ersun Yanal'ın takımı netice de.

Ersun Yanal'la devam edilseydi de bu sezon için değişen bir şey olmayacaktı.Parasızlıktan transfer yapamayan bir yönetim var ortada.
Yani geçen yıl başlatılan şampiyonluk süreci parasızlıktan kendi kendini durdurdu bir yerde.

Bunda yönetimin ne kadar suçu var.

Geçenlerde Poetricus hoca yazmıştı:

Bilmeden yazıyorsunuz:

Yanal'ın ısrarla alınmasını istediği oyuncular Selçuk, Colman ve Song'du. Geri kalanlara kerhen "evet" dedi. Bunu onun basiretsizliğine bağlayacaksanız amenna. Ama bunu demeyecek kadar, yönetimlere karşı eli güçlü hoca var mı Türkiye'de? Gökhan Ünal'ı Yanal getirtmedi. "Tayfun'dan ala sağ bek yok!" diyen Yanal değildi. Karadenizspor'u onca masrafla Yanal kurdurtmadı. "Bu kriz döneminde ..çımıza en pahalısından süs taktık!" diyen Yanal'dır.

Adamı beğenmeyebilir, sevmeyebilirsiniz. Gözünün üstünde kaşı var diye eleştirebilirsiniz. Bari iftira atmayın!
Adamın bıraktığı enkaz, hiçbir yönetim ve lobi desteği olmadan, onca yıpratma ve karalamaya rağmen ligi üçüncü bitirdi.
İnsaf yahu!

Recep Alkan
01.12.2009, 17:01
Takımı planlayan Ersun Yanal'dı.Ortada hala bir takım yoksa suçun tamamını yönetime atamayız.
Yönetimi savunur gibi görünsem de savunmuyorum tabii ki.
Ve tabii ki ortada 150 milyonluk bir takım yok.
Bu takım Ersun Yanal'ın takımı netice de.

Ersun Yanal'la devam edilseydi de bu sezon için değişen bir şey olmayacaktı.Parasızlıktan transfer yapamayan bir yönetim var ortada.
Yani geçen yıl başlatılan şampiyonluk süreci parasızlıktan kendi kendini durdurdu bir yerde.

Benim de anlatmak istediğim şey; bugün parasız kalmamızın nedeni geçen sene kurulan takım değildir, yani o takımı kurmak için o kadar para harcanamaz, adamların fiyatlarını kat kat yazsak ancak ortadaki rakamı tutuyoruz, demek istediğim farklı yerlere farklı paralar gitti.

Mehmet Fırat
01.12.2009, 17:04

Sadece lafta bir süreçmiş bu. Ne plan program yapılmış, ne de buna uygun bütçe düzenlenmiş. Ayrıca Ersun Hoca'nın dediği pek çok şey dinlenmemiş.

Bunda Ersun Hoca'nın ne kadar suçu var?

QraL
01.12.2009, 17:04
Senol Hoca en azindan Trabzonspor'un basina gelmek icin ilk yarinin bitmesini bekleyemezmiydi ??
Dinlenmek onunda hakki! Acaba neden hic dinlenmeden kafasini toplamadan kendini atesin ortasina atti ? Buyuk TRABZONSPOR sevgisi mi acaba ?? !!!

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:05
Benim de anlatmak istediğim şey; bugün parasız kalmamızın nedeni geçen sene kurulan takım değildir, yani o takımı kurmak için o kadar para harcanamaz, adamların fiyatlarını kat kat yazsak ancak ortadaki rakamı tutuyoruz, demek istediğim farklı yerlere farklı paralar gitti.

Sadece bonservis bedelleri yok ki;
25 önceden devreden var.
Futbolculara verilen bonservisler var,
3,750 menajer komisyonları var(1,5'u bonservissizlerin menajerlerine)
Personel maaşları var
İdari ve Sportif Direktör transferi var
Kulüp yol, yemek vs masraflar var
Reklam giderleri var
Yatırım vardır büyük ihtimal Trabzoncell, HES ve bekli tsClublar için
yani var oğlu var

Samet Yildirim
01.12.2009, 17:07
Su Korelil kadar olamadik ya...

Adamlarin ugurlamasina bak bide bizimkilerine bak...

helal olsun korelilere onlar kadar olamadik..

Süleyman Sofu
Şenol hocaya final özürlü diyen arkadaş veya arkadaşlar bana desinler hele o yokken biz o finali kaçkez oynadık veya o seviyeye kaç kez çıktık Şenol Güneşe kimse gitti geldi diye sallayamaz onun bu takımın başına 4kez gidip gelmesi onun deil bu kulübü yönetenlerin ayıbıdır.Evet Şenol hoca 4.kez bu takımın başına geçmemeliydi daha doğrusu elimizde böyle bir hocamız varken bana göre 96da hiç gönderilmemeliydi.Onlarca hoca geldi geçti hiçbirisi onun kadar sevilmedi eleştirirken insaflı olunmalı bu kulübe hocalıkta kazandırmasa bile adamın futbolcuyken kazandırdıklarının hatrına insan biraz insaf eder.Neymiş federasyonla kavgalıymış federasyon adam olsaydıda adamın parasını verseydi...

Doğan Şahin
25 önceden devreden var.
Personel maaşları var
Reklam giderleri var
yani var oğlu var

+borsa +faiz +lange +dava giderleri vs. hariç tabi ki

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 17:08
Şakoğlu, anladık o kadarını da bu kulübün de o dönem içinde bir geliri var. Kombinesinden, Ts club ına kadar. Herhalde kulüp, yol yemek masraflarını karşılar. Kaldı ki reklam giderlerinin 30-40 katı reklam geliri yoksa ben bu işten zerre anlamıyorum. Bunların hepsi uçtu. Bu kulüp sıradan anadolu kulübü değil ki gelirleri de bahsettiğiniz kadar sıradan olsun.

S.DEMİRCİ
şenol hoca zor bir işe soyundu..
takıma takviye yapılması çok zor , çünkü para yok ama borç çok..
o nedenle şenol hoca yararlı olmayan yabancıları bir an önce ayıklamalı..
yerlerine monte edebiliyorsa yerli oyuncuları monte etmeli( ilk aklıma gelen kaleci)
6 yabancımız olması şart değil...
yollanan yabancı oyunculardan yapılan tasarrufla fatih tekke alınmalı..

matrix5782
Su Korelil kadar olamadik ya...

Adamlarin ugurlamasina bak bide bizimkilerine bak...

helal olsun korelilere onlar kadar olamadik..

şenol hocanın onlara büyük katkısı var ama kulübü nerden aldı nere getirdi asyada ve korede büyük prestij kazandırdı.

Berberoğlu
01.12.2009, 17:09
Hayırlı olsun.
İnşallah bu seferki gelişi öncekilerden daha uzun ömürlü ve başarılı olur...

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:09
Şenol hocaya final özürlü diyen arkadaş veya arkadaşlar bana desinler hele o yokken biz o finali kaçkez oynadık veya o seviyeye kaç kez çıktık Şenol Güneşe kimse gitti geldi diye sallayamaz onun bu takımın başına 4kez gidip gelmesi onun deil bu kulübü yönetenlerin ayıbıdır.Evet Şenol hoca 4.kez bu takımın başına geçmemeliydi daha doğrusu elimizde böyle bir hocamız varken bana göre 96da hiç gönderilmemeliydi.Onlarca hoca geldi geçti hiçbirisi onun kadar sevilmedi eleştirirken insaflı olunmalı bu kulübe hocalıkta kazandırmasa bile adamın futbolcuyken kazandırdıklarının hatrına insan biraz insaf eder.Neymiş federasyonla kavgalıymış federasyon adam olsaydıda adamın parasını verseydi...

Şenol Güneş 20 yıldır başımızda olsaydı şuanda kafadan 5-6 şampiyonluğumuz vardı, bilemedin en azından bir kere olurduk.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 17:10
Bizim çok fazla yabancıya ihtiyacımız yok. 2 tane stoper, ön libero ve colman. Kalanların alayını gönder. Ön libero dediğim tjikuzu değil tabiiki. Yeteneksizliğinden değil, disiplinsizlik başlı başına beladır.

Murat Erdem
01.12.2009, 17:10
HES projesinin akıbeti de soru işareti, tam bilmiyorum ama o projede kazmayı vurmak için bir zaman taahütü muhakkak vardır.
Vuramazsak, ihale iptal olur. Kazmayı vurmak için para lazım, o da bizde yok.

Erdal
01.12.2009, 17:11
Fatih,Mahmut Aksu nun açıklamalarının tamamını göremedim henüz...Ama şu "ergenekon" muhabbetini deşeceğiz kısmet olursa...

Emiroğlu, Yeni Fatih,yeni Şenol hocalar çıkaracağız...Yapabilirmiyiz? İnşallah demenin kime ne zararı var...Sen bir inşalllah de...

Yani kimse kusura bakmasın ama Serdar Bali şu an forumda yazsa aşağı yukarı bu havada yazardı...Olumsuz karamasar ve "bir şey olmaz" havasında...

Bu kulübün geleceği sizlerseniz ve farklı olduğunuzu düşünüyorsanız bunu gösterin....

İlker ToSun
Şenol Güneş 20 yıldır başımızda olsaydı şuanda kafadan 5-6 şampiyonluğumuz vardı, bilemedin en azından bir kere olurduk.

bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?
trabzonsporda toplam kaç yıl görev yaptı ve bu yılların kaçında şampiyon yaptı?

Recep Alkan
25 önceden devreden var.
Personel maaşları var
Reklam giderleri var
yani var oğlu var

Değerli abim,

Benim duyduğum Yönetim 20 milyon ile devraladı, ama senin için 25 olsun. (Bunda gökdeniz parası var mı yok mu bilmem)

- Evet İsmail ve Buğralara verilen 2 milyon var;

- Bildiğim kadarı ile menejer paralarını kısmak için çok uğraştılar, transferler yapılırken vermedik bile dediler mejener parası,

- 190 kişilik yani ikiye katlanan bir personel olduğunu hepimiz öğrendik, ama mahmut bey herkes alıyor büyütmeyin diyerek kapadı konuyu, madem öle ödeyeceksin paşam.

- Ünal bey'in basına yasıyan parasını doğru ise sormak lazım o kadarlık iş yapıyor mu diye ?

- Rekalm giderleri olduğu kadar reklam gelirlerini de konuşalım, TT dan, vs vs vs, kaldı ki iki yıllık peşin alındığı da aşikar;

- Trabzonsporcell için tek kuruş vermediler diye biliyorum, TSclupların kulübe maliyeti zaten yok, HES için para verseler başlanacak ama kasadan onun için de para çıkmıyor;

YAni var oğlu var abi,

S.DEMİRCİ
01.12.2009, 17:12
yönetim net konuşmalı eğer devam edecekseler..
şampiyonluk süreci durmuştur..
kimse 2-3 sene şampiyonluktan söz etmesin..
bu zaman zarfında şenol hocayı rahat bırakırsalar yeniden zirveye oynayan bir takım ortaya çıkar

Hekimoğlu
HES projesinin akıbeti de soru işareti, tam bilmiyorum ama o projede kazmayı vurmak için bir zaman taahütü muhakkak vardır.
Vuramazsak, ihale iptal olur. Kazmayı vurmak için para lazım, o da bizde yok.Başkasına devredilip paraya dönüştürülebilir.

Doğan Şahin
Şakoğlu, anladık o kadarını da bu kulübün de o dönem içinde bir geliri var. Kombinesinden, Ts club ına kadar. Herhalde kulüp, yol yemek masraflarını karşılar. Kaldı ki reklam giderlerinin 30-40 katı reklam geliri yoksa ben bu işten zerre anlamıyorum. Bunların hepsi uçtu. Bu kulüp sıradan anadolu kulübü değil ki gelirleri de bahsettiğiniz kadar sıradan olsun.
Benim diyeceğim 5 Aralığı bekleyelim. Orada net olarak ortaya çıkacak zaten. Onun öncesinde kulüp içerisindeki yumak olmuş diğer sorunlara odaklanalım. Dün gece 3:00e kadar seyrettiklerim ve öğreniklerim daha vahimdi açıkçası.

Samet Yildirim
şenol hocanın onlara büyük katkısı var ama kulübü nerden aldı nere getirdi asyada ve korede büyük prestij kazandırdı.
tmm iste bende bunu diyorum...gidiyor diye kizmak yok

hami fubolu birakti jübile yapamadi...
senol günes oyuncu olarak 6 samiyonluk vs. kazandi...
hoca olarak kil payi kaybetik herzaman

Valla ben sonuna kadar destek verecem destegimi cekerem serfzizim..arik yeter hersene hoca kovulmaz..

Erdal
01.12.2009, 17:13
Bu "olmaz" "olamayacak" dili şikayet ettiğimiz yapının dili....Değişmeli ise önce bu değişmeli...Değiştireceksek değişmeliyiz....

QraL
01.12.2009, 17:13
Vuramazsak, ihale iptal olur. Kazmayı vurmak için para lazım, o da bizde yok.

Al bide burdan yak !!

zafercalikoglu
01.12.2009, 17:14
hocaya sonuna kadart detekte benden yanlış yapsın ne yaparsa yapsın bu zor dönemde kulubün başına geçti,bu da şenol hocanın içindeki trabzon sevgisini gösterir,
yürü be hocam kim tutar bizi,

magicyattara
01.12.2009, 17:14
Herkes kendi tarafından bakıyor olaya.
Kimi yönetimi suçluyor kimi hocayı kimi her ikisini de.
Ortada bir gerçek varsa o da bu takımın parası olmadığı gerçeği.
Geçen sezon başı yere göğe konulamayan Sadri Şener,bugün tukaka ilan edilmişse nedeni para.
Yoksa bu sezona yeni transferlerle girebilseydik böyle mi olacaktı..

Murat Erdem
01.12.2009, 17:15
Başkasına devredilip paraya dönüştürülebilir.
Şu anda ki ekonomik konjoktör de bu imkansız. Zaten piyasalar sağlıklı işler halde olsaydı, bankalar kapımızda sıraya girerlerdi, bu projeyi kredilendirmek için.;)

S.DEMİRCİ
01.12.2009, 17:16
doğruları yaparsak bu takım çok hızlı toparlanır..
umarım herkes bu durumdan ders çıkarır..
ilk ders...
istanbul takımlarının transfer politikası bize uymaz..
yoksa kulübe kilidi vurursun..

Cihad Varlı
01.12.2009, 17:16
tmm iste bende bunu diyorum...gidiyor diye kizmak yok

hami fubolu birakti jübile yapamadi...
senol günes oyuncu olarak 6 samiyonluk vs. kazandi...
hoca olarak kil payi kaybetik herzaman

Valla ben sonuna kadar destek verecem destegimi cekerem serfzizim..arik yeter hersene hoca kovulmaz..

Benim gibi düşünenleri görmek sevindirici :) . Artık bütün taraftarın bunu anlaması lazım . Özümüze dönmemiz gerekiyor . Yabancılarla olmuyor . Bakın Broos'a neler demiş . Uyum sorunu var bir kere . Adamın umrunda mı Trabzonspor ? Şenol Güneş'in en büyük avantajı Tranzonlu ve Trabzonspor'lu olmasıdır . Üstelik daha önceden takımla ilgili çok tecrübesi var . Maddi açıdan da uygun . İstikrar sağlanırsa çok büyük başarılara imza atarız . Bu kadar artı ( + ) başka hangi teknik direktörde toplanabilri ki ?

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:17
Herkes kendi tarafından bakıyor olaya.
Kimi yönetimi suçluyor kimi hocayı kimi her ikisini de.
Ortada bir gerçek varsa o da bu takımın parası olmadığı gerçeği.
Geçen sezon başı yere göğe konulamayan Sadri Şener,bugün tukaka ilan edilmişse nedeni para.
Yoksa bu sezona yeni transferlerle girebilseydik böyle mi olacaktı..

Dün kulüp içerisindeki yapıyı gördükten sonra iyi ki daha fazla transferle girmemişiz diye düşünmüyor değil insan.

cem arin
Söylemek istediklerim şunlar;
Taraftar dediğin homojen bir yapı değil, bu durum da sadece bize has değil, ülkenin her takımında aynıdır. Böyle deyip işin içinden sıyrılmak niyetinde değilim. Elbette durumu elimizden geldiği kadarıyla, üzerimize düşen kadarıyla değiştirmeye çalışacağız. Çalışıyoruz da ..

Bunu yaparken tavsiye ettiğini zannettiğim yöntem ise başka tehlikeler içeriyor.Taraftarı (haklı olarak) takıma, hocaya ve yönetime destek olmaya teşvik ederken, önerdiğin(i zannettiğim) yöntem (eleştirisiz destek) ile sadece sorgulamayan, önüne konanı yiyen, elindekini hak etmeyene yediren bir taraftar profili çıkarır ki bence daha büyük tehlike budur.
Dolayısıyla hem ölçüyle eleştiri hem de ölçüsüz desteği tercih ederim.

Video konusu senin de dediğin gibi aptallık, ihmal veya başka bir şey olabilir. Önemlisi bunu hemen sorgulayarak siteden kaldırmayı becerebilen bir taraftar topluluğunun varlığıdır.

Eleştirdiğin taraftar, daha geçen hafta kendi seyircisine küfür edense, Ersun hocaya stad çıkışı aşağılık hareketler yapansa, bir kaç hafta önce kendi taraftarını dövmeye kalkansa veya gelen her hocaya hakaret edense eyvallah.
Ama gördüğü yanlışları usulüyle söyleyense yanlışsın derim.

tam da burada basliyor sorun! Usuluyle yanlislari dillendirmekte!

Bak bu ülkede tartisma,elestiri kültürü diye bir sey yoktur! bunu ancak ben avrupaya geldigimde anladim. belki diyeceksin ki ulan ne öküzmüssün ki ancak avrupada ögrenmissin insan gibi konusmayi ancak gercekleri de gizlememeliyiz!
bak televizyonlarda bilimsel,politik ya da entellektuel tartismalar hangi düzlemde yürüyor! Kim daha sesli konusursa o hakli oldugunu,kom daha fazla küfrederse o sanli oldugunu düsünüyor! Digerini dinlemek gibi bir nezaket zaten coktandir hakgetire bu topraklarda. yani bizlerin tartisma, elestiri diye adlandirdigi sey aslinda -bunu ikimiz de biliyoruz- cok baska bir sey. Burada yapilanlar elestiriden ya da karsiliksiz destek vermekten cok baska seyler! Sen de okuyorsun burada mac esnasinda ya da kötü bir sonuctan sonra mac sonnunda yazilanlari! bilmem bir sey söylemeli miyim bunun üzerine!
Kosulsuz destek yorumuna gelince! Böyle bir sey istemiyorum. tam tersine! Sayet elestireceksek artik alttan vurmayi birakmaliyiz! Elestirmek cok önemli bir sey benim düsünce dünyam icin ancak elestirinin de ne oldugunu acip bir okumak adabina göre yapmak lazim. camiye abdestsiz girilemiyorsa elestiriye de bir sekil semal vermek gerekli.
Bak sana cok basit ve güncel bir örnek vereyim!
Broos gitmeden önce aciklamalari yapanadegin bu kitle adami yerden yere vuruyordu! Körpere yol gösterdim dedi,halk onu sevdi sonra bir aciklama daha yapti bu kez ezan sesiyle birlikte caminin minaresi takili kaldi halkta ve adama karsi tavir takindilar yine sonra adami kovdu yönetim veya kovmak zorunda kaldi yine kahraman oluverdi eee simdi de daha iki sayfa önce avrupanin köylüsü oluverdi adam birden!daha avrupaya gitmemis birisnden avrupa köylüsü hakkinda yorum okuyorum ben burda. Broos en azindan trabzona geldi gördü ve gitti! Bilmem anlatabiliyor muyum derdimi!

metinbay61
zaten sezon başından beri %90 mız devre arasında broos u postalayıp şenol güneş getirme planı olduğunu biliyoduk hatta broos ilk geldiği gün bunları yazdık şimdi bu gerçekleşince bu kadar şaşırmanın tepki vermenin sebebini anlamıyorum...hatta kahvede maç izlerken hocaya kzınca millet devre arası nasılsa gidecek şenol gelecek diyolardı...ben hiç şaşırmadım çok da olumlu düşünüyorum...

Ali Tunahan Güllü
fatih tekke:)

ilk istediği oyuncu

Yeter zaten:D

asimetrik
01.12.2009, 17:19
[QUOTE=alkan61;2800384]Değerli abim,

Benim duyduğum Yönetim 20 milyon ile devraladı, ama senin için 25 olsun. (Bunda gökdeniz parası var mı yok mu bilmem)

- Evet İsmail ve Buğralara verilen 2 milyon var;

- Bildiğim kadarı ile menejer paralarını kısmak için çok uğraştılar, transferler yapılırken vermedik bile dediler mejener parası,

- 190 kişilik yani ikiye katlanan bir personel olduğunu hepimiz öğrendik, ama mahmut bey herkes alıyor büyütmeyin diyerek kapadı konuyu, madem öle ödeyeceksin paşam.

- Ünal bey'in basına yasıyan parasını doğru ise sormak lazım o kadarlık iş yapıyor mu diye ?

Dün Albayrak tarafı bir gazeteci de vardı. 40 trilyonla devraldınız borcu dedi.

zahido
01.12.2009, 17:19
Mahmut Aksuda dün neler söylemiş öyle yaaaa..

Nekadar ayıp bunlar ulu orta konuşuşcak şeyyler mi yani?

Ali Tunahan Güllü
01.12.2009, 17:20
Hayırlı uğurlu olsun:)

QraL
Fatih tekke bence senol gunes'in ilk forvet tercihi degil, sadece taraftar destegini ilk gunden kaybetmemek icin, istemeyerek de olsa ilk forvet tercihini fatih tekke den yana kullanacaktir..

Cihad Varlı
Fatih tekke bence senol gunes'in ilk forvet tercihi degil, sadece taraftar destegini ilk gunden kaybetmemek icin, istemeyerek de olsa ilk forvet tercihini fatih tekke den yana kullanacaktir..

Fatih Tekke'yi kim istemez ?

Orhan Aydın
01.12.2009, 17:21
Dünkü açıklamalar boşuna değildi.Bir amaç var

BURAK DOGU
daha hoca bu gün imzayı attı bi durun daaaa... sabırsızlık diz boyu... taraftarı basını yönetimi herkes sabırsız... bi rahat bırakın adamı da yapmak istediklerini bi yapsın... daha adam bismillahı yeni çekti takımla başladık gene şöyle böyleye... hangimiz 3 defa bir takımdan gönderilsek yine iyi niyetimizle o takıma geliriz acaba... Ancak şenol güneş içindeki sevgisiyle gelebilecek bir adam işte... bir kez olsun bırakın adamı kendi haline de yapmak istediklerini bir yapsın bakalım...

CAFER ÖZER
Şenol Güneş eğer İçimizdeki Dinazorları yenmeyi başarırsa Başarılı olur.
Yok eğer O dinazorlara teslim olursa ben size söyleyeyim.Gelecek sezon ortalarına Kalmadan gider.
Gerçi Bu yönetimin ben Transfer yapabileceğine İnanmıyorum.
Transfer Olmayınca Kimi Oynatacak Şenol Güneş.

metinbay61
01.12.2009, 17:22
Mahmut Aksuda dün neler söylemiş öyle yaaaa..

Nekadar ayıp bunlar ulu orta konuşuşcak şeyyler mi yani?
dünkü programa arada bir baktım kafamda soru işaretleri var...o program tamamen planlı yapılmış bunu ya yönetim istemiş yada tam tersi...

QraL
01.12.2009, 17:23
Fatih Tekke'yi kim istemez ?

Anlık kurtarici olarak gelir fatih tekke, ileriye donuk planlarda ise kendisine yer verilmez bence... Trabzonspor Turkiye'nin Arsenal 'i olmadigi surece basari elde etmek cok zor BENCE...

Erdal
01.12.2009, 17:24
Şu Mahmut Aksu'nun açıklamalarının tam metni bana özel mesajla yollayabilir mi bir arkadaş?...

Cihad Varlı
01.12.2009, 17:24
Şenol Güneş'i beğenmeyenler olabilir . Ama tüm Trabzonspor taraftarı kendisine saygı göstermek zorundadır . O yüzden olumsuz bakış açılarını artık bir kenera koyun bence . Bir devrim başlıyor , yeniden yapılanıyoruz . Kendinizi güzel günlere hazırlayın . Önce biz birlik olalım . Aramızda inanmayan kimse kalmasın .

S.DEMİRCİ
01.12.2009, 17:26
barış,brüls,papy,onur,ferhat,hasan ahmet,göksu,mustafa yumlu..
3 tanesini takıma monte etsin...
transfer filan istemiyorum ben...( fatih tekke hariç)

OLCAY ÇAKIR
5 Aralıkmı Mali Kongremiz.?

Evet.

Orda herşey ortaya serilir.

Biz neresindeyiz bu işin ona bakmak lazım.

Şenol Güneş olurmu?

Bence olur.

Tereddütlerim,eski duygusallığı ile ilgilidir.

Umarım bunları aşmıştır.

Yoksa,hep beraber üzülürüz.

Hayırlı olsun tekrar tekrar...

Bu arada;aman ha iddialarımız iftiraya dönüşmesin.
İspat gerektirir...

Yoksa,zor durumlara düşülür.

Cihad Varlı
Anlık kurtarici olarak gelir fatih tekke, ileriye donuk planlarda ise kendisine yer verilmez bence... Trabzonspor Turkiye'nin Arsenal 'i olmadigi surece basari elde etmek cok zor BENCE...

Arsenal olmayalım demiyorum ki ben .Takımın tamamının genç olması yanlış bir durum bence . Arada tecrübeli , Trabzon'lu bir isim lazım . Gençlere ağabeylik yapacak . Fatih'den başka kim olabilir ki ? Takımın başına kim gelirse gelsin Fatih'i isteyecektir . Anlık değil , gerçekci düşünerek . Bence..

metinbay61
Şu Mahmut Aksu'nun açıklamalarının tam metni bana özel mesajla yollayabilir mi bir arkadaş?...
abi metinle olacak iş değil programı izlemen lazım...programdaki uslubu konuşma tarzlarını da beraberinde incelemek lazım...metni elimde yok olan arkadaşlar koyarlar buraya şimdi...

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:27
Tam metni yoktur heralde. Sabah 3:00'e kadar izledim ama benim kadar sabredebilecek var mı gazeticilerin içerisinde bilemiyorum.

asimetrik
01.12.2009, 17:28
Erdal dün tekrarını yayınlayacağız dediler ama zaman vermediler. Siteden takipte yarar var.
Metinbay'a katılıyorum. Senin izlemen lazım.

Murat Erdem
01.12.2009, 17:30
Erdal, 30-40 sayfa geri gidersen gerekli bilgiye ulaşabilirsin. Ya da sen en iyisi Gürcan abiyle bir görüş, o tamamını izlemiş.

Samet Yildirim
Mahmut Aksuyu bende gece yarisina kadar izledim...isimiz zor..

Serdar A
Ersun Yanal pilot takım falan istemedi. Pilot takımı kurup, 15 milyon dolara yakın yatırım yapanlar direk idareciler. Bu, nerden bakarsan bak 25-30 trilyonluk borca denk gelir. Altyapıyı yeniden düzenlemek isteyen Ersun Yanaldı, onlar pilot takım yaptılar değirmendereyi. Havaya para saçmak kolay tabi.

Bu konuyu yeteri kadar gündeme getiremedik .

Bence burada yönetimin bilgisi dışında hortumlanan paralar var . Bu yönetimi suçsuz yapmaz , aksine becerilerini tartışılır hale getirir . Gerçi o zaman ki yönetimde de çete kurmak , silahla saldırı , şikeye karışmak gibi iddialarla yargılanan insanların avukatları kulübümüzde hukuk işlerinden sorumlu olarak marka değerimize katkıda bulunuyordu . Yani yönetimin bilgisi dışında diyorum ama belki olay daha da derindi .

Ali Tunahan Güllü
Abi bende biraz izledim aslında o programa çıkması bir hataydı ordaki adamlar Trabzonsporu yerden yere vurmak için oraya çıkmış kuklalar...

Adamlar Trabzonsporu pazarsporun başkanıyla muhattap ediyor ne yani pazarspor haklı çıksa eline ne geçicek.Bence Mahmut Aksu benim izlediğim yere kadar çok iyi konuştu..

Cevat kolun olduğu program ne kadar olursa anlayın işte..

İlker ToSun
01.12.2009, 17:33
Şenol Güneş in bizden ayrı olduğu süre zarfında gelişip gelişmediğine dair kriterlerim var.
eğer papy ve brüls ü elde tutup getirip takıma monte ederse
barış göksu ve onur u bu takıma kazandırırsa
derbi maçlarına 8 tane defans ağırlıklı oyuncuyla çıkmazsa
anlayacam ki şenol hoca da bir gelişme var.
korede yönettiği takımda bir sol açığı 17 yaşında oynatmaya başlamış ve o şu an milli takım oyuncusuymuş ve oyuncunun kendisi "şenol güneşe çok şey borçluyum" diye açıklama yaptı. aynı iradeyi ve cesareti burda da bekliyoruz.
bak bu taraftar çok değişti şenol hoca, ve bu taraftar nasıl iyi yönde değiştiğini geçen yıl dosta düşmana ispat etti. sen de değiştiğini göster bizlere artık, boz artık bazı ezberleri.

asimetrik
Bu konuyu yeteri kadar gündeme getiremedik .

Bence burada yönetimin bilgisi dışında hortumlanan paralar var . Bu yönetimi suçsuz yapmaz , aksine becerilerini tartışılır hale getirir . Gerçi o zaman ki yönetimde de çete kurmak , silahla saldırı , şikeye karışmak gibi iddialarla yargılanan insanların avukatları kulübümüzde hukuk işlerinden sorumlu olarak kulübümüzün marka değerine katkıda bulunuyordu . Yani yönetimin bilgisi dışında diyorum ama belki olay daha da derindi .

Ya da engel olamadığı. Kim bilir. Mahmut Aksu'yu deşmek lazım. Sanki çözüme götürecek bilgiler var gibi. Program sonu, arabamın bagajında gerekli belgeler var dedi.

TheRapZoNe
Benim gibi düşünenleri görmek sevindirici :) . Artık bütün taraftarın bunu anlaması lazım . Özümüze dönmemiz gerekiyor . Yabancılarla olmuyor . Bakın Broos'a neler demiş . Uyum sorunu var bir kere . Adamın umrunda mı Trabzonspor ? Şenol Güneş'in en büyük avantajı Tranzonlu ve Trabzonspor'lu olmasıdır . Üstelik daha önceden takımla ilgili çok tecrübesi var . Maddi açıdan da uygun . İstikrar sağlanırsa çok büyük başarılara imza atarız . Bu kadar artı ( + ) başka hangi teknik direktörde toplanabilri ki ?

Zaten kendisinden 3,5 değil de en az 10 yıllık sözleşme ve gönderilmemesine karşın yüklü tazminat şartı bekliyorduk ama yine kendisini ateşe attı..

Ayrıca yöneticilerin ağzı bantlanmalı ki her kafadan ayrı ses çıkmasın..

Özellikle hacısalihoğlu kulüpten derhal uzaklaşırsa çok makbule geçer

Sözün özü : Hoca geldi ve uzun yıllar takımın başında kalmalı ve Trabzonspor yeniden kurgulanmalıdır. Taraftar ve camia olarak sabretme dönemi başlamıştır.

asimetrik
01.12.2009, 17:34
Şenol Güneş in bizden ayrı olduğu süre zarfında gelişip gelişmediğine dair kriterlerim var.
korede yönettiği takımda bir sol açığı 17 yaşında oynatmaya başlamış ve o şu an milli takım oyuncusuymuş ve oyuncunun kendisi "şenol güneşe çok şey borçluyum" diye açıklama yaptı. aynı iradeyi ve cesareti burda da bekliyoruz.
bak bu taraftar çok değişti şenol hoca, ve bu taraftar nasıl iyi yönde değiştiğini geçen yıl dosta düşmana ispat etti. sen de değiştiğini göster bizlere artık, boz artık bazı ezberleri.

Müsaadenle Egemen'i kaptanlığa döndürmeyi de eklemek isterim. Kendi bakış açımla önemli..

Cihad Varlı
01.12.2009, 17:35
Taraftar ve camia olarak sabretme dönemi başlamıştır.

Evet , anahtar kelimeler ; Sabır ve birlik . :)

İlker ToSun
01.12.2009, 17:36
mahmut aksunun ekran başında söylediklerinin ve ona söylenenlerin tek bir açıklaması vardır "kayıkçı kavgası".
mahmut aksunun kendisi de, mahmut aksuya bunları söyleten isimler de aynı yolun yolcusu. kimisi içerden kimisi dışardan bu kulübü zaten çökertiyor, çıkarları çatıştığı anda da doğrucu davut kesilip bir diğerine sallamaya başlıyorlar.
bu kavganın haklısı yok, bu davanın sadece bir tane kaybedeni var, o da trabzonspor

Serdar A
01.12.2009, 17:39
10 milyon harcanıyor ( ya da 10 milyon harcanıyor gösteriliyor ) Bir tek milli futbolcu yok , bir tek ümit-genç milli futbolcu yok . Alınan futbolcular içerisinde hayatında profesyonel idman yapmamış olanlar mevcut . 2 . ligin ve avrupa dengi kulüplerinden toplanan bir düzine futbolcu . 1 milyon euronun üzerinde ödenen aracı komisyonları . Bu bir düzeine futbolcunun bir çeyreği ilk 6 ay içerisinde diğer çeyreği 8-10 ay içerisinde bedelsiz serbest bırakıldı .

Cebini dolduran kim ? Şu an U19 takımının iskeleti Trabzon Karadenizspor'da forma giyiyor olmalıydı .

Beceriksizlik ya da hırsızlık . Artık olaya neresinden bakarsanız ...

Recep Alkan
01.12.2009, 17:41
Evet , anahtar kelimeler ; Sabır ve birlik . :)

Senin nezninde herkese soruyorum; bu sabır nedir bileniniz açıklayabilecek olanınız var mıdır arkadaşlar?

Bir düşünün milyonları peşinden renklerindne sürükleyen bir takımsınız, geçmişiniz başarılar ile dolu, kupalar alıp, zamanın avrupa fatihi ünvanını almışsınız, küçücük şehrin trilyonluk bir yapısı olmuşsunuz, ama gelin görün ki 26 yıldır o günlere hasret kalmışsınız.

Bugün ise herkesin ağzında tek kelime var, sabır.

Peki sormak isterim, o günün karadeniz insanı başkaydıda bugünün karadeniz insanı çok başka mı ?

O zaman sabreden insanlar bugün sabırsız mı ?

Acaba biz çok başarılı olduğumuz için mi bu kadar sabırsısız, yoksa başarıyı yakalayamadığımız için mi ?

Bizler bize hizmet için yırtınan insanlara karşı mı sabırsısız, yoksa işleri ve menfaatleri şahsileştiren insanlara karşı mı ?

Daha bugün taraftar ne kadar özeleştiri yapıyor diyen taraftarlar acaba hiç bakıyor mu burda insanlar kendilerini ne kadar eleştiriyor...

Arkadaşlar bizim istediğimiz ve beklediğimiz sabır, sözlükte karşılığı olan sabır değil.

Bilginize;

TheRapZoNe
01.12.2009, 17:42
Seni seviyoruz hocam, destekliyoruz..

Zira senden en az 10 yıllık anlaşma ve gönderilmemene karşı yüklü tazminat şartı bekliyorduk ama yine kendini ateşe attın..

Sen değil işbilmez yöneticiler gitmeli illa birileri gitmeliyse..

Başarılar.. Allah (c.c) yar ve yardımcın olsun..

a f s
01.12.2009, 17:43
http://cache.daylife.com/imageserve/0edm2hAaZn4Bf/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/04bderr7dtegX/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/01ZR3812iycYt/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/0dXHdYn28H0ev/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/085Y4Ead8B3uU/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/0g6U8Yucuzehr/610x.jpg

TheRapZoNe
01.12.2009, 17:44
Senin nezninde herkese soruyorum; bu sabır nedir bileniniz açıklayabilecek olanınız var mıdır arkadaşlar?

Bir düşünün milyonları peşinden renklerindne sürükleyen bir takımsınız, geçmişiniz başarılar ile dolu, kupalar alıp, zamanın avrupa fatihi ünvanını almışsınız, küçücük şehrin trilyonluk bir yapısı olmuşsunuz, ama gelin görün ki 26 yıldır o günlere hasret kalmışsınız.

Bugün ise herkesin ağzında tek kelime var, sabır.

Peki sormak isterim, o günün karadeniz insanı başkaydıda bugünün karadeniz insanı çok başka mı ?

O zaman sabreden insanlar bugün sabırsız mı ?

Acaba biz çok başarılı olduğumuz için mi bu kadar sabırsısız, yoksa başarıyı yakalayamadığımız için mi ?

Bizler bize hizmet için yırtınan insanlara karşı mı sabırsısız, yoksa işleri ve menfaatleri şahsileştiren insanlara karşı mı ?

Daha bugün taraftar ne kadar özeleştiri yapıyor diyen taraftarlar acaba hiç bakıyor mu burda insanlar kendilerini ne kadar eleştiriyor...

Arkadaşlar bizim istediğimiz ve beklediğimiz sabır, sözlükte karşılığı olan sabır değil.

Bilginize;

Şenol hoca 1996da gönderilmeseydi ve sabredilseydi aradan geçen o kadar yılda en az 1 kez şampiyon olamaz mıydık? Bence olurduk..

Sabırdan kasıt kendisine sabır gösterilmesi. Benim görüşüm, kendisi bu takımın başında en az 5-10 yıl kalmalı

asimetrik
01.12.2009, 17:45
Erdal, yayın akışına göre şu an tekrarı var gözüküyor. 15:30 başlangıç imiş. Varsa bile bitmek üzere.
http://www.kadirga.com.tr/canli-yayin

ApoCaN28
01.12.2009, 17:46
Bu Kent ya da Yönetimler seni 3 kere yedi bu kez izin verme

Forever Güneş =)

Salih Edip
01.12.2009, 17:47

renkdaş ; iyi diyosun hoş diyosun da ben barış dan örnek vericem ; gençlere çok önem verdiğini bildiğimiz ersun hoca geldi onu oynatmadı , hugo bross geldi ben gençlere çok önem veriyorum dedi ama o da barışı oynatmadı. diyeceğim şu ki işin içinde olan onlar belki biz de genç oyuncular konusunda çok iyimseriz o yüzden oynamalarını istiyoruz ama oynuyacak seviyeye gelemediler belkide.

Recep Alkan
01.12.2009, 17:49
Şenol hoca 1996da gönderilmeseydi ve sabredilseydi aradan geçen o kadar yılda en az 1 kez şampiyon olamaz mıydık? Bence olurduk..

Sabırdan kasıt kendisine sabır gösterilmesi. Benim görüşüm, kendisi bu takımın başında en az 5-10 yıl kalmalı

Bu iş Türkiyede olmaz.

NEden derseniz, birbirine yaslanmış her hareketini başkasına göre yapan yada mal eden bir futbol anlayışı var.

Bakın dün sorulan oyuncuların parası verilmiyormuş sorusuna Mahmut Bey; kim zamanında veriyor ki dedi, hoca kovulurken her takım gönderiyor oluyor, öncelikle millet olarak istikrar diyelim sonra kulüp bazında...

Samet Yildirim
01.12.2009, 17:49
Senol Günese tam destek..

titanic
01.12.2009, 17:51
arkadaşlar yardımcı hoca kim belli mi?

Orhan Aydın
01.12.2009, 17:53

Bu sefer tersten gidiyoruz,yardımcı hoca daha sonra belli olacak.

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:53
Benim kafama takılanlardan bir tanesi yönetimin (başkanın) Babiç / Gabriç tercihiydi.
Babiç 2 yaş büyük Gabriç'ten 40 küsür kere milli olmuş, avrupa deneyimli, hocanın 1.tercihi 800.000 Avro ama biz sanırım 750000e almaya çalışmışız 50-100 bin Avro fazla istemişler diye o fazla parayı ödememek için bilinmeyen hocanın 2.tercihi Gabriç'e 2.500.000 Avro ödemişiz. Üstelik Hocanın menajeri ile aynı menajerin futbolcusuymuş bu futbolcular. İşin ilginci buna Mahmut Aksu'da hayret etmiş!

Samet Yildirim
01.12.2009, 17:54
Birisi Hami olacak heralde digei abdullah diyorlar sota diyorlar bakalim..

'Görüştük, karar hocanın'

Son olarak Ümit Milli Takım'da teknik patronluk yapan, ancak yeni yapılanmada farklı adımlar atması beklenen Hami Mandıralı'ya FANATİK ulaştı, adının geçtiği Trabzonspor ile ilgili hislerini sordu...

Şenol Güneş ile birlikte yola çıkması beklenen Bordo-Mavili ekibin eski kaptanı, temasları doğruladı ve şu açıklamaları yaptı: “Evet, Şenol hoca ile konuştum. Kendisine duygu ve düşüncelerimi aktardım. Hoca da şimdi düşünecek ve bir karar verecek. Sanırım konu hakkında 1 hafta içinde bir açıklama yapar. Sonuçta konu memleketimizin takımı Trabzonspor olduğu zaman orada çalışmak hep aklımızda olmuştur. Bekleyip göreceğiz.”

fanatik.com.tr
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1259682846781&ids=(7615,23815,100128)

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 17:55
Arkanızdayım hocam her zaman.

Tekrar evinize hoş geldiniz.

Recep Alkan
Benim kafama takılanlardan bir tanesi yönetimin (başkanın) Babiç / Gabriç tercihiydi.
Babiç 2 yaş büyük Gabriç'ten 40 küsür kere milli olmuş, avrupa deneyimli, hocanın 1.tercihi 800.000 Avro ama biz sanırım 750000e almaya çalışmışız 50-100 bin Avro fazla istemişler diye o fazla parayı ödememek için bilinmeyen hocanın 2.tercihi Gabriç'e 2.500.000 Avro ödemişiz. Üstelik Hocanın menajeri ile aynı menajerin futbolcusuymuş bu futbolcular. İşin ilginci buna Mahmut Aksu'da hayret etmiş!

Karabulut cinayeti daha kolay çözülürdü değil mi :)

Ben o transfelerin hiçbirini anlamadım ki.

Hürgün Aygün
Güneş, Ünal Karaman’ın pozisyonuyla ilgili soruya da, “Ünal benim oyuncumdu, sonra yardımcı antrenörüm oldu. Unvanlar, makamlar önemli değil. Kiminle çalışacağım henüz netleşmedi. Ünal’la konuştuktan sonra bunu açıklayacağım. Ceo pozisyonunda olabilir. Ünal hoca, oyuncu, kaptan, sportif direktörlük görevi olmak üzere Trabzonspor için bir şeyler yapmaya çalıştı. Son maçta teknik direktör oldu. Onunla konuştuktan sonra kararımızı vereceğiz” dedi.

Doğan Şahin
01.12.2009, 17:56

Aynı şekilde Yusuf olayında menajer payı %5ten fazla ödememek için (40 kuruş) Alanzibho'ya yönelmiş ve 4.5 M Avro vermişiz.
Yani fiyat / performans dengesi yok bi kere yönetimin. Açık bu sebeple büyüdü. Bildiğin Yusuf bilmediğin Alanzinho. En azından Yusufu alsaydın Ceyhun gibi bırakırsın en fazla 800bin koymazdı o kadar. Alanzinho kötü anlamında söylemiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Fiyat/performans!

İlker ToSun
01.12.2009, 17:56
renkdaş ; iyi diyosun hoş diyosun da ben barış dan örnek vericem ; gençlere çok önem verdiğini bildiğimiz ersun hoca geldi onu oynatmadı , hugo bross geldi ben gençlere çok önem veriyorum dedi ama o da barışı oynatmadı. diyeceğim şu ki işin içinde olan onlar belki biz de genç oyuncular konusunda çok iyimseriz o yüzden oynamalarını istiyoruz ama oynuyacak seviyeye gelemediler belkide.

benim de isteğim zaten eğer barış bu takımda oynayamayacak durumda ise bile, bizler "barış bu takımda oynayamaz" ı diyebileceğimiz kadar barışı izleyebilelim.
bu takımda ilk 11 de bu takımda oynayamayacağını söylediğimiz minimum 6 futbolcu haftalardır sahaya çıkıyor :) , barış ın şu an oynayanlardan çok da geride olduğunu düşünmüyorum

tslover
01.12.2009, 17:57
bazıları şimdiden akıl vermeye başladı hadi hayırlısı..

Samet Yildirim
01.12.2009, 17:59
Eger papy ve brüls yeterizse senol hocada bisi yapamaz...

baris ömür boyu monte olamazsa "günes" bile bisi yapamaz..

onuru bilemem

İlker ToSun
01.12.2009, 18:00
bazıları şimdiden akıl vermeye başladı hadi hayırlısı..

verecek aklı olanlar akıl verecek tabi, olmayanlar da yadırgayacak haliyle

anlıyorum ...

titanic
01.12.2009, 18:00
Güneş, Ünal Karaman’ın pozisyonuyla ilgili soruya da, “Ünal benim oyuncumdu, sonra yardımcı antrenörüm oldu. Unvanlar, makamlar önemli değil. Kiminle çalışacağım henüz netleşmedi. Ünal’la konuştuktan sonra bunu açıklayacağım. Ceo pozisyonunda olabilir. Ünal hoca, oyuncu, kaptan, sportif direktörlük görevi olmak üzere Trabzonspor için bir şeyler yapmaya çalıştı. Son maçta teknik direktör oldu. Onunla konuştuktan sonra kararımızı vereceğiz” dedi.
Bu belirsizlikte iyi değil ama ismi geçen üç isminde Trabzonsor sevgisi tartışılmaz.İnşallah hayırlsı olur

61_Serhat_61
01.12.2009, 18:01
http://www.takagazete.com/haber_images/gelecek_01122009.061243.jpg
Seoul defterini kapatarak yeniden Trabzonspor’a dönen Şenol Güneş’in yönetime eski kulübünden bir oyuncu tavsiye edeceği öğrenildi.
Takımda 27 numarayla mücadele veren 22 yaşındaki Le Chung Yong’un devre arasında Bordo-mavili formayı giyebileceği belirtiliyor. Güneş’in ‘Süper yetenek’ şeklinde söz ettiği genç futbolcu takımının bu sezon oynadığı tüm maçlarda görev yaparak ön plana çıkan isim oldu. Seoul takımında ayrıca Junk Jo Gook,Kı Jung Young’un da Trabzonspor’da oynayabilecek ve yararlı olabilecek oyuncular olarak not edildi.

Serdar A
Aynı şekilde Yusuf olayında menajer payı %5ten fazla ödememek için (40 kuruş) Alanzibho'ya yönelmiş ve 4.5 M Avro vermişiz.
Yani fiyat / performans dengesi yok bi kere yönetimin. Açık bu sebeple büyüdü. Bildiğin Yusuf bilmediğin Alanzinho. En azından Yusufu alsaydın Ceyhun gibi bırakırsın en fazla 800bin koymazdı o kadar. Alanzinho kötü anlamında söylemiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Fiyat/performans!

Gökhan Ünal örneği ile devam edilebilir . Yaklaşık 6,5 milyon euro transfer maliyeti ve toplamda 20 milyon tl ye yaklaşan maliyeti ile kulüp tarihinin en büyük harcaması oldu .

Aynı gün , aynı imkanlarla Fatih Tekke ve beraberinde başka bir ihtiyacını görecek transferi yapabilmen mümkündü . O gün Fatih Tekke' ye yapılacak yatırım ,bu yaz kulübü karşısına alan duygu selini hiç başlatmayacaktı . Ancak o gün yönetim taraftarı ile değil , Fatih'i öldürmek ile tehdit edenlerle ittifak halindeydi .

Hasan61
Babic mi Gabric'ten 2 yaş büyük,kim demişse bunu güzel sallamış.
Babic 81 doğumlu,gabric ise 86 doğumlu

61_Serhat_61
01.12.2009, 18:03
http://www.takagazete.com/haber_images/manset_01122009.061238.jpg
Trabzonspor Kulübü`nden yapılan yazılı açıklamada, yönetim kurulu tarafından anlaşmaya varılan teknik direktör Şenol Güneş`in bugün kulüple sözleşme imzalayacağı belirtildi.
Bu Akşam İdmana Çıkıyor
Açıklamada, sabah saat 08: 30`da Trabzon Havaalanı`nda karşılanacak olan Güneş`in daha sonra Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri`ne geleceği vurgulayarak, Güneş ile burada saat 11.00`de düzenlenecek geniş katılımlı basın toplantısında kendisini yeniden bordo-mavi renklere bağlayacak sözleşmeyi imzalayacağı kaydedildi. Güneş akşam yapılacak olan idmanı da yönetecek.
4.Ncü Kez Göreve Geliyor
Bordo – Mavili takımda daha önce üç kez göreve gelen Şenol Güneş, Trabzonspor`un ardından gittiği Güney Kore`nin FC Seoul takımında iki kez şampiyonluğu kaçırdı. FIFA tarafından bir kez yılın en başarılı teknik adamı seçilen Güneş, milli takım düzeyinde Türkiye`ye Dünya üçüncülüğü kazandıran tek teknik adam olma ünvanını da elinde bulunduruyor. Güneş`in Trabzonspor`da görev yaptığı dönemler ve süreleri şöyle:
1. DÖNEM: 1988 – 1989 (32 maç), 1989 – 1990 (sezon başlamadan istifa etti)
2. DÖNEM: 1994 – 1995 (tüm sezon), 1995 – 1996 (tüm sezon), 1996 – 1997 (20 maç)
3. DÖNEM: 2004 – 2005 (17 maç), 2005 – 2006 (7 maç)

61_Serhat_61
01.12.2009, 18:03
insallah 4. dönem uzun ve basarili olacaktir

Salih Edip
01.12.2009, 18:05
benim de isteğim zaten eğer barış bu takımda oynayamayacak durumda ise bile, bizler "barış bu takımda oynayamaz" ı diyebileceğimiz kadar barışı izleyebilelim.
bu takımda ilk 11 de bu takımda oynayamayacağını söylediğimiz minimum 6 futbolcu haftalardır sahaya çıkıyor :) , barış ın şu an oynayanlardan çok da geride olduğunu düşünmüyorum

deneme yanılma mı yapıcak hoca , barışı veya başkasını oynattığı zaman , kötü oynadığında da hoca bunda nasıl bir ışık görmüş de oynatıyo diyeceğiz.

ersun yanal ceyhunu oynatmıyodu gitti sonra ceyhun sürekli oynamaya başladı. ama diğerlerinde bir gelişme yok. bence sorun gençlerde , ceyhunun altyapısı sağlam belki de ondan ne yapacağını bildi kaptı formayı

Recep Alkan
01.12.2009, 18:09
Gökhan Ünal örneği ile devam edilebilir . Yaklaşık 6,5 milyon euro transfer maliyeti ve toplamda 20 milyon tl ye yaklaşan maliyeti ile kulüp tarihinin en büyük harcaması oldu .

Aynı gün , aynı imkanlarla Fatih Tekke ve beraberinde başka bir ihtiyacını görecek transferi yapabilmen mümkündü . O gün Fatih Tekke' ye yapılacak yatırım ,bu yaz kulübü karşısına alan duygu selini hiç başlatmayacaktı . Ancak o gün yönetim taraftarı ile değil , Fatih'i öldürmek ile tehdit edenlerle ittifak halindeydi .

serdar derin Trabzonspor diyor ki, aslında Gökhana o kadar para verilmedi, Gökhan işi 2 - 2,5 arasına halloldu, söylenen rakamlar ise farklı, ben onların yalancısıyım...

tslover
verecek aklı olanlar akıl verecek tabi, olmayanlar da yadırgayacak haliyle

anlıyorum ...

haklısınız doğru.sizin gibi klavye topçuları yüzünden bu hallerdeyiz sonuçta.Bir TD sizin gibi düşünüp sizin istediklerinizi yapıyorsa iyidir değilse değildir.Pardon da siz kimsiniz?

Bahattin Aydın
Daha iyisi olamazdı.Bizlere sevinip en az bizler kadar üzülecek bir teknik direktörümüz var.Ne olursa olsun sonuna kadar Şenol Hoca ile devam etmeliyiz.Kariyeri zaten tartışalamaz.Güneşli günler göreceğiz,Güneş'li günler...

futbalski60
01.12.2009, 18:10

Babic bize 2 yıldır menajeri tarafından öneriliyor Broos gelmeden önce de önerildi ve iyiki de almamışız bir dönem iyi bir performans sergilemiş ve futboldan uzaklaşmış bir oyuncu. Sadri Şener Gabric'i Hoca ısrarla istedi demişti kendi ağzından diğer haberler yerel basının klasik hurafeleri. Ayrıca Hırvatlar devre arasında Lille ve Brugge'nin Gabric'e 2 Milyon euro teklif ettiğini ve kulübün şampiyonluk yarışında olduğu için satmadığını söylüyorlar yani fiyatı da yerel basının dediği gibi abartılı değil.

Erbay
01.12.2009, 18:11
Tekrardan hayırlı olsun. Gün içindeki gelişmeleri kaçırdım, sözleşme imzalanmış.

Murat Erdem
İşi çok zor...Allah yardımcısı olsun.

Serdar A
serdar derin Trabzonspor diyor ki, aslında Gökhana o kadar para verilmedi, Gökhan işi 2 - 2,5 arasına halloldu, söylenen rakamlar ise farklı, ben onların yalancısıyım...

Söylediğiniz şey hapis cezasına varan boyutlarda suç kapsamına giriyor .

Bu söylediğinizi vergi farklarını ödeyerek ikinci lig kulüpleriyle tezgahlayabilirsiniz ancak süper ligde yılın en pahalı görünen transferi için yapmak çok zor , hatta bana göre imkansızdır .

Can01
01.12.2009, 18:13
hayırlı uğurlu olur inşallah...

Recep Alkan
01.12.2009, 18:15
Serdar, bu sitede bir arkadşaımız ki yazıları okunan biridir, futbolcu paralarında ciddi oynamalar olduğunu söylemişti.

Örneğin, cale - colman ikilisinden toplamda 2 milyon paranın uçtuğu bile yazılmıştı. Yani söylenen ile alınan arasında farklar...

Yasin Altuntas
01.12.2009, 18:15
http://www.takagazete.com/haber_images/gelecek_01122009.061243.jpg
Seoul defterini kapatarak yeniden Trabzonspor’a dönen Şenol Güneş’in yönetime eski kulübünden bir oyuncu tavsiye edeceği öğrenildi.
Takımda 27 numarayla mücadele veren 22 yaşındaki Le Chung Yong’un devre arasında Bordo-mavili formayı giyebileceği belirtiliyor. Güneş’in ‘Süper yetenek’ şeklinde söz ettiği genç futbolcu takımının bu sezon oynadığı tüm maçlarda görev yaparak ön plana çıkan isim oldu. Seoul takımında ayrıca Junk Jo Gook,Kı Jung Young’un da Trabzonspor’da oynayabilecek ve yararlı olabilecek oyuncular olarak not edildi.

Valla hepsini birbirine benziyor birini iyi oynuyor sanip yanlis oyuncuyu almasin bizim Yönetim :)

Ahmet Kuru
01.12.2009, 18:16
Söylediğiniz şey hapis cezasına varan boyutlarda suç kapsamına giriyor .

Bu söylediğinizi vergi farklarını ödeyerek ikinci lig kulüpleriyle tezgahlayabilirsiniz ancak süper ligde yılın en pahalı görünen transferi için yapmak çok zor , hatta bana göre imkansızdır .

Bana göre de yapılması gayet normal...
Bu ülkede kimlerin neler yaptığını,ne oranda vergi kaçırıldığı aşikar...
Denetim konusunda da zaten bir çok dünya ülkerine göre epeyi bir gerideyiz...
Son dönemlerde her ne kadar bu denetim arttırılsada,futbol piyasasında da vergiden kaçırılma her dönem olduğu gibi halen daha devam etmektedir..Bana göre...

asimetrik
Babic mi Gabric'ten 2 yaş büyük,kim demişse bunu güzel sallamış.
Babic 81 doğumlu,gabric ise 86 doğumlu

Hoca o paraya Babiç yerine bu paraya Gabriç daha anlamlı demiş.

Ayrıca babiç'e teklifimiz 600.000 Euro imiş.

Mehmet Sarigül
Bu yönetim H. Broos'u özellikle "Belcika'nin köylüsü" oldugu icin takimin basina getirmedi mi?

Hangi teknik direktör isteklerinin hicbiri yerine getirilmedigi, her yaptigina karisildigi, göreve basladiktan sonra basina bir sportif direktör kondugu bir yerde bu kadar uzun zaman görevini sürdürürdü?

Bu sartlara ancak iki tür teknik direktör katlanir; 1. Hugo Broos gibi bir "köylü"...2. Senol Günes gibi bir "öz evlat".

Mustafa K. Demirbaş
01.12.2009, 18:18
TRABZONLU GENÇLER ORADAYDI

http://www.haber61.net/images/news/19333.jpg
Gençlerin Güneş özlemi
01 Aralık 2009 / 17:03
Bir grup Trabzonlu genç sabahın erken saatlerinde Trabzon havaalanı'nda idi

Trabzonspor'un çiçeği burnundaki teknik direktörü Şenol Güneş'in Trabzon'a gelişi 7 den 70'e tüm Trabzonspor taraftarlarını heyecanlandırdı.
Türk Milli takımına tarihinde ilk kez Dünya üçüncülüğünü kazandıran, Trabzonspor'da uzun yıllar başarılara imza adan Teknik adamı kore'den hüzünle uğurlanırken, Trabzon'da sevenleri bağırlarına bastı.
Trabzonlu Gençler sabahın erken saatlerinde Şenol Güneş'i karşılamak, onu yakından görebilmek için Trabzon Havalimanı'nın yolunu tuttular.
Ellerinde kameraları ile bu anı görüntüleyen Trabzonlu Gençler, bu anı yakından izleyemeyen arkadaşları için görüntüleri facebook (http://www.facebook.com/video/video.php?v=1259343492723&saved)'da ki sayfalarına da koydular.
İşte Trabzonlu Gençleri çektikleri ve sayfalarına koydukları o video:

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=48364

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1259343492723&saved#/video/video.php?v=1259343492723&ref=mf

Samet Yildirim
01.12.2009, 18:19
Bosverin bunlari Senol Günes var :)

Gecmisten dersler cikarip yola devam etmek lazim..

İlker ToSun
haklısınız doğru.sizin gibi klavye topçuları yüzünden bu hallerdeyiz sonuçta.Bir TD sizin gibi düşünüp sizin istediklerinizi yapıyorsa iyidir değilse değildir.Pardon da siz kimsiniz?

klavye topçuluğu nedir bilmem ama klavye delikanlılığı hiç sevdiğim şey değildir.

ben kendime göre sportif başarı dışında birkaç kriter belirlemişsem bundan sanane onu anlamış değilim.

eğer bu dediklerimi yapmayıp ligi 3. bitirecekse bu dediklerimi yapıp ligi 4. bitirsin benim gözümde daha başarılıdır bu kadar basit. bu kulüpten giderken bu takıma en az 3 oyuncu kazandırmalı başarılı olmak için bu kadar basit.

bir teknik direktörün gözümdeki değerini belirleyecek kriterleri de sana soracak halim yok heralde dimi çünkü mesela senin kriterlerin beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor.

soruna da gelince, benim kim olduğum belli, yanda yazıyor.

temel_yilmaz
Şenol hoca hayırlı olur inşallah ama seneye göndeririz sonra kariyerli bir yabancı hoca ile yeni bir yapılanmaya gideriz hem o esnada şenol hocada bir yıl dinlenmiş olur .
Bu film biryerden tanıdık geliyor zihniyet devrimi lazım zihniyet artık bahanesi ne olucak bilinmez. Klübün sorunu şehre çok büyük gelmesi yani Trabzonspor klübü Trabzon şehrine çok büyük geliyor bacasız fabrika gibi görülüyor.

Ahmet Kuru
Bu saatten sonra göreceğiz,geçmişten ders aldık mı yoksa düzen değişmemiş,sadece kişiler mi değişmiş hep beraber göreceğiz...

Serdar A
01.12.2009, 18:21
Serdar, bu sitede bir arkadşaımız ki yazıları okunan biridir, futbolcu paralarında ciddi oynamalar olduğunu söylemişti.

Örneğin, cale - colman ikilisinden toplamda 2 milyon paranın uçtuğu bile yazılmıştı. Yani söylenen ile alınan arasında farklar...

Recep ,bir kaç evvel ki mesajıma bakabilirsin .

Pilot takım üzerinden bir düzine futbolcu ile dikkat çekmeden , bir 5-6 milyon euroluk transferden kazanacağının çok daha fazlasını hortumlayabilmen mümkün .

Benim inandırıcı bulmadığım bu işin yapılamayacağı değil , bir tek transfer üzerinden dikkat çekecek anormal boyutta haksız kazanç üretilemeyeceği .

Türk futbolu öylesine çamura batmış ki , ne tarafından tutsan elini kirletiyor .

Peleray
01.12.2009, 18:22
şenol hocanın trabzonspordan bir beklentisi yoktur kariyer olarak belki de kariyerini riske atarak gelmiştir ve tamamen gönül işidir lütfen sonuna kadar destek olalım.

Şahin_53
01.12.2009, 18:22
Yepyeni ve tertemiz bir sayfa açıldı ''ALLAH'' utandırmasın..Şenol Gneş hoşgeldin...
Hep destek tam destek.

ceserdar
01.12.2009, 18:23

Abi sen inanıyor musun ki futbol işleri namuslu adam işleridir diye. Ben inanmıyorum. Adam 40 harcar 100 lira aklar. 5 yatırır 10 kazanır.

lazkopatfaroz
01.12.2009, 18:23

Yusuf'u yarım sene Alanzınhoyu uzun yıllar kullanırız diye düşünmüş olabılırler

Recep Alkan
01.12.2009, 18:25
Ben inanmıyorum, hele ki bugün ki kulüp başkanlarına baktıktan sonra hiç inanmıyorum.

Benim üzüldüğüm hala daha gözü kör olanlar var,

Cilgin1986
TRABZONLU GENÇLER ORADAYDI

http://www.haber61.net/images/news/19333.jpg
Gençlerin Güneş özlemi
01 Aralık 2009 / 17:03
Bir grup Trabzonlu genç sabahın erken saatlerinde Trabzon havaalanı'nda idi

Trabzonspor'un çiçeği burnundaki teknik direktörü Şenol Güneş'in Trabzon'a gelişi 7 den 70'e tüm Trabzonspor taraftarlarını heyecanlandırdı.
Türk Milli takımına tarihinde ilk kez Dünya üçüncülüğünü kazandıran, Trabzonspor'da uzun yıllar başarılara imza adan Teknik adamı kore'den hüzünle uğurlanırken, Trabzon'da sevenleri bağırlarına bastı.
Trabzonlu Gençler sabahın erken saatlerinde Şenol Güneş'i karşılamak, onu yakından görebilmek için Trabzon Havalimanı'nın yolunu tuttular.
Ellerinde kameraları ile bu anı görüntüleyen Trabzonlu Gençler, bu anı yakından izleyemeyen arkadaşları için görüntüleri facebook (http://www.facebook.com/video/video.php?v=1259343492723&saved)'da ki sayfalarına da koydular.
İşte Trabzonlu Gençleri çektikleri ve sayfalarına koydukları o video:

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=48364

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1259343492723&saved#/video/video.php?v=1259343492723&ref=mf

Simdi Facebookami üye olcam videoyu görmek icin? Biri sunu Youtube ye koyamazmi arkadaslar?

Tolunay Abdioğlu

Çok da güzel bir düşünce. :)

Erdogan
01.12.2009, 18:26
klavye topçuluğu nedir bilmem ama klavye delikanlılığı hiç sevdiğim şey değildir.

ben kendime göre sportif başarı dışında birkaç kriter belirlemişsem bundan sanane onu anlamış değilim.

eğer bu dediklerimi yapmayıp ligi 3. bitirecekse bu dediklerimi yapıp ligi 4. bitirsin benim gözümde daha başarılıdır bu kadar basit. bu kulüpten giderken bu takıma en az 3 oyuncu kazandırmalı başarılı olmak için bu kadar basit.

bir teknik direktörün gözümdeki değerini belirleyecek kriterleri de sana soracak halim yok heralde dimi çünkü mesela senin kriterlerin beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor.

kusura bakmayin, bi arkadas ile karsilikli yaziyorsunuz araya girdim. kriterlerinize veya düsüncelerinize karismiyorum kesinlikle kendi bildiginizdir, ancak sadece bisey merak ediyorum.

ilk yetkili siz olsaydiniz takimin basina imkanlar dahilinde kimi getirirdiniz bu saaten sonra.

tesekkürler...

Mustafa K. Demirbaş
01.12.2009, 18:27
Simdi Facebookami üye olcam videoyu görmek icin? Biri sunu Youtube ye koyamazmi arkadaslar?
var zaten haber61 olan linki tıkla:)

Recep Alkan
01.12.2009, 18:27

BJK nin şampiyonluğu ne kadar diğer takımlara bağlı olsa da, yusufun katkısı asla unutulmaz, işte onlar senelik düşündü şampiyonluk aldı, biz düşünmedik alanzinyo ile uzun yıllar şampiyonluk hayali kurarız :)

Murat Erdem
01.12.2009, 18:28
Pilot takım projesi ile ilgili görüşlerimi, defalarca belirtmiş ve çokca da eleştirilmiş birisiyim. Geldiğimiz nokta belli. Ben en iyimser tahminle 20 milyon TL parayı orada batırdığımızı düşünüyorum. Ayrıca 5-6 genç isiminde kariyerinde onarılmaz yaralar açtık.

Ahmet Kuru
01.12.2009, 18:29
BJK nin şampiyonluğu ne kadar diğer takımlara bağlı olsa da, yusufun katkısı asla unutulmaz, işte onlar senelik düşündü şampiyonluk aldı, biz düşünmedik alanzinyo ile uzun yıllar şampiyonluk hayali kurarız :)
Recep,
Alanzinho ilk alındığında videolarına bakıp ''İyi ki Yusuf'u almadık da bu adamı aldık'' dedin mi hiç?:)

ceserdar
01.12.2009, 18:30
Futbol işi Türkiye'de başlı başına pisliktir. Demirören enayi mi 40,000,000 lirasını Beşiktaş'a bağlacak? Adam onun 5 katını çoktan çıkarttı. İstiklal Caddesinde, Fulya'da işler o kadar kolay olmuyor, her adama yedirmezler bu işleri. Bal tutan parmağını yalar Almanların atasözü müdür ki? Yiyen yemiş, yiyemeyenlerin işler başına kalmış. Olay bundan ibaret. Temiz yüzlü görünen adamdan korkacaksın ilk.

Recep Alkan
01.12.2009, 18:31
Recep,
Alanzinho ilk alındığında videolarına bakıp ''İyi ki Yusuf'u almadık da bu adamı aldık'' dedin mi hiç?:)

Tabiki dedim, ama yusufun bu kadar iyi performans göstereceğini de hiç sanmıyordum.

İlker ToSun
01.12.2009, 18:32
kusura bakmayin, bi arkadas ile karsilikli yaziyorsunuz araya girdim. kriterlerinize veya düsüncelerinize karismiyorum kesinlikle kendi bildiginizdir, ancak sadece bisey merak ediyorum.

ilk yetkili siz olsaydiniz takimin basina imkanlar dahilinde kimi getirirdiniz bu saaten sonra.

tesekkürler...

estafurullah ne kusuru,

öncelikle ilk yetkili ben olmadığım için imkanların sınırını bilemiyorum. ama örneğin bakıyorum da 8 milyon euro luk adam aylardır daha tam anlamıyla ilk 11 oyuncusu olamamışsa maddi açıdan pek bir sıkıntı olduğu söylenemez demektir. ama oyuncuların parası da aylardır ödenmiyorsa maddi sıkıntı var demektir. o yüzden imkanların sınırını bilemediğim için bir isim sarf edemiyorum. ama tek bir şey söyleyebilirim getirmeyeceğim 10 isimden biri şenol hocadır.
çünkü trabzonsporun bir hocayı 4. kez takımın başına getirmesi kendi kimliği adına, şenol güneşin de daha 57 yaşındayken bir takıma 4. kez gitmesi de kendi ismi adına büyük bir saygınlık kaybıdır. bu olay bu iki ismin de spor kamuoyunda prestijini düşüren bir davranış olmauştur benim gözümde.

soru için ben teşekkür ederim

jeepeers
01.12.2009, 18:32
İnşallah uzun ömürlü bir ilişki olur.Takımımıza hayırlı olsun.

ts_61
01.12.2009, 18:33
Şenol Güneş'in gelmesine sevinenlerdim. Dilerim sabır gösterilip sahip çıkılır, yani gereken yapılır.Yoksa en az 10 sene daha geriye gideriz. Bundan sonra her geçen gün daha da güzel günler Trabzonspor'u, Şenol Güneş'i ve bizleri bekliyordur İnşallah......

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 18:34
İlk defa bir büyük televizyonda Trabzonspor için Anahaber için altyazı geçtiğini gördüm.

'' Trabzon'a güneş doğdu.Şenol Güneş Trabzonspor'a geri döndü. ''

Kanal D

Murat Erdem
Demirören, geçen Mayıs ayında BJK hisselerinde yapılan operasyon ile verdiği paranın 10 mislini kazandı.

lazkopatfaroz

Yusuf'u alsaydık şampiyon olacaktık diye bir durum yok. ernst gibi birini alabılsek daha etkili olurdu. Her sene 50 mılyon euro transfere harcayabılıyorsak uzun yılları düşünme gerek duymayız. Para olmadıgından malesef uzun yılları düşünmek durumundayız.

Ahmet Kuru
01.12.2009, 18:35
Tabiki dedim, ama yusufun bu kadar iyi performans göstereceğini de hiç sanmıyordum.
Bende dedim,
Onun için yapılan herşeyide ölümüne eleştirmemek lazım...
35 lik Yusuf'u kurtarıcı olarak alacağına mükemmel sol ayak sambacı bu takımda daha çok iş görür diye düşündük...
Aslında geçen sezon geldikten sonra çokta kötü bir performans sergiledi diyemeyiz...Geçen sezonun verileri ortada ulaşmak mümkün.Bu sezon Hugo Broos ile olan uyumsuzluğu bizi böyle düşünmeye zorluyor...Eyvah,yine kazıklandık:D hissi doğuyor insanda.Ama bence Alanzinho'yu her zaman zarar etmeden satabiliriz...
Ayrica;
Geçen sezon bjk yi asıl şampiyon yapan isim Enst midir nedir o adam...
Yusuf yardımcı oyuncu anca:)

tslover
01.12.2009, 18:36

peki arkadaşım kriterlerine saygı duyuyorum zaten dikkat edersen onlara bir lafım yok.sizin olduğu gibi burdaki binlerce kişinin kendisine göre kriterleri var tabii benim de.Eğer ki sizin yaptığınız gibi binlerce kişi kendi kriterlerini öne sürüp ona göre destek verip vermemeye,Şenol Hoca'nın futboldan anlayıp anlamadığına işi götürürse-ki şimdiye kadar böle oldu- sonucunun ne olacağı şimdiden belli.Burada önemli olan benim,sizin,onların kriterleri değil.mesele Şenol Güneş kriterlerine-kendi kriterlerimize birebir zıt olsada-destek verip vermediğimiz.Evet benimde kriterlerim var sizin kadar akıllı olmasamda.Ama bugün hepsini çöpe atma günüdür benim için.Şu an için tek kriterim Şenol Güneş kriterleridir.ben sizin kadar akıllı olmadığım için bunu bunu yaparsa Şenol Hoca iyidir bunu bunu yapmassa kötüdür diyemiyorum.Yapabildiğim tek şey ''destek'' vermek malum verebilecek aklımız olmadığı için.

.....
01.12.2009, 18:39
Hayırlı uğurlu olsun. Takımımız için en hayırlısı neyse o olsun.

Samet Yildirim
01.12.2009, 18:39
Güneş'in Başarı Tablosu
01 Aralık 2009 / 07:36
Trabzonspor'un 4. Kez başına geçen şenol güneş, bordo-mavili takımda son 20 yılda görev yapan teknik direktörler arasındaki en başarılı isim oldu

Yaklaşık 15 yıl Trabzonspor'un kalesini koruyan Şenol Güneş, 1975-1984 arasında altı şampiyonluk ve bir çok kupayı kaldırmanın sevincini yaşadı. Türk spor tarihinde birinci ligde bin 112 dakika süreyle kalesinde gol görmeyerek en uzun süre gol yememe rekorunu kendi adına yazdıran Güneş, futbol hayatındaki başarısını teknik direktör olarak da sürdürdü.

2002 yılında A Milli Takımı dünya 3'ncüsü yaparak tarih yazan deneyimli teknik adam, söz konusu dönemde UEFA'da yılın teknik adamı seçildi. 4. kez başına geçmeye hazırlandığı Karadeniz temsilcisi Trabzonspor'un son 20 yılında görev yapan teknik adamlar arasındaki en başarılı ismi oldu. Türk futbolunun efsane ismi Trabzonspor'da yeni bir sayfa açarak yeni bir tarih yazmaya hazırlanıyor.
Sadri Şener ve yönetimi sezon başında takımın başına getirmek için büyük uğraşlar vermesine rağmen Güney Kore takımının izin vermemesi üzerine bu hedefini gerçekleştiremeyen bordo-mavili yönetim sonunda Güneş'e kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından teknik direktör Hugo Broos ile yollarını ayıran bordo-mavili kulüp, teknik direktör Şenol Güneş ile yaptığı görüşmelerinin ardından prensip anlaşmasına varırken, deneyimli teknik adamla uzun süreli sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

FUTBOLCULUK KARİYERİ
Yaklaşık 15 yıl Trabzonspor'un kalesini koruyan Güneş, 1975-1984 arasında altı şampiyonluk ve bir çok kupayı kaldırmanın sevincini yaşadı. Türk spor tarihinde birinci ligde bin 112 dakika süreyle kalesinde gol görmeyerek en uzun süre gol yememe rekorunu kendi adına yazdırdı. Bordo-mavili forma altında 6 kez lig şampiyonluğu, 3 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 kez de Başbakanlık Kupasını kaldırdı. Oyunculuk döneminde A Milli Takım formasını 31 kez giydi. 5 maçta ise
kaptan olarak sahaya çıktı.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ
Türk futbolunun efsane ismi Şenol Güneş, futbol hayatındaki başarısını teknik direktörlük kariyerinde de sürdürdü. Özellikle Trabzonspor'un başında bulunduğu yıllar içerisinde lig sıralamasında uzun yıllardan sonra Trabzonspor'u 2'likle tanıştırmıştır. 16 Ağustos 2000 tarihinde Türk Milli Takımı'nın başına getirildi ve A Milli Takımı 48 yıl aradan sonra Dünya Kupası'na katılan kadrosunda teknik direktör olarak görev aldı. A Milli Takım, Şenol Güneş'in teknik direktörlük yaptığı dönemde, 2002 FIFA Dünya
Kupası'nda üçüncülük kazandı. UEFA'nın resmi internet sitesinde düzenlenen ankette 2002 yılının en iyi teknik adamı seçildi. 2003'ün Haziran ayında Fransa'da yapılan 2003 Konfederasyon Kupası'nda da Milli Futbol Takımı'nı 3.'lüğe taşıdı. Milli takımı, 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'na talihsiz sonuçların ardından sokamayınca 6 Mart 2004 'de görevinden ayrıldı.
Şenol Güneş, UEFA Yılın Takımına teknik direktör olarak seçilen ilk Türk ve Dünya Klasmanında Milli Takımı 7. sıraya oturtan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçti.

Şenol Güneş, 1988-1989 Trabzonspor, 1989-1992 Boluspor, 1992-1993 İstanbulspor, 1993-1997 Trabzonspor, 1997-1998 Antalyaspor, 1998-1999 sezonunda da Sakaryaspor takımlarını çalıştırdı. 2005-2006 tarihleri arasında yeniden Trabzonspor'u çalıştıran Şenol Güneş, 2007-2009 tarihleri arasında ise Güney Kore'nin FC Seul Takımı çalıştırdı.

TEKNİK ADAM OLARAK TRABZONSPOR'UN SON 20 YILINA DAMGA VURDU
Şenol Güneş, bordo-mavili forma altında futbolculuk kariyerinde bir çok başarının altına imzasını attı. Futbolculuk döneminde olduğu gibi teknik direktör olarak da Trabzonspor'a damga vuran Türk Futbolu'nun efsane ismi Güneş, 4. kez görev almaya hazırlandığı bordo-mavili takımın son 20 yılına damga vurdu. Söz konusu tarihinden itibaren Trabzonspor'da görev yapan teknik direktörler, Şenol Güneş elde ettiği başarıları ve istikrarı yakalayamadı.
Son 20 yılda Trabzonspor'da görev yapan teknik adamlar yönetiminde bordo-mavili takımda lig maçlarına bakılarak yapılan araştırmada, teknik direktör Hugo Broos'un görevi bırakmasından sonra 2005-2006 yılından sonra tekrar göreve gelen Şenol Güneş, bordo-mavili takımın başında çıktığı 138 lig karşılaşamasın da
96 galibiyet 23 beraberlik ve 19 mağlubiyet alarak, Trabzonspor'da görev yapan 20 teknik direktör arasında yüzde 69.56'lık başarı ortalaması ile en başarılı ve en istikrarlı teknik adamı oldu.

Trabzonspor'un son 20 yılında görev yapan teknik adamlar ve başarı grafikleri ise şöyle:
O/ G/ B/ M/ A/ Y/ G.YÜZDESİ
1- Şenol Güneş 138/96/23/19/323/119/ 69.56
2- İhsan Derelioğlu 3/2/ 1 /- /6 /1/ 66.66
3- Ahmet Özen 6/4/-/2/14/7/66.36
4- Yılmaz Vural 23/15/4/4/59/24/ 65.22
5- Urbain Breams 30/16/7/7/56/31 53.33
6- Özkan Sümer 15/8/5/2/27/14 53.33
7- George Leekens 34/18/11/5/62/29 52.94
8- Giray Bulak 38/19/8/11/64/48 50,00
9- Gordon Milne 34/17/7/10/48/37 50,00
10- A.Kemal Denizci 10/5/3/2/22/16 50,00
11- Ersun Yanal 53/26/11/16/70/56 49
12- Vahid Halilhodzic 26/12/5/9/41/31 46,15
13- Sadi Tekelioğlu 27/12/4/11/46/40 44.44
14- Ziya Doğan 53/23/16/13/85/53 43.3
15- Samet Aybaba 45/19/15/11/59/48 42,21
16- Turgay Semercioğlu 5/2/-/3/7/10 40,00
17- Hugo Broos 13/5/3/5/24/19/38.3
18- Ahmet Suat Özyazıcı 14/5/5/4/19/16 35.71
19- Hans Peter Briegel 23/7/5/11/30/43 30.43
20- Sebestiao Lazaroni 4/1/1/2/3/4 25.00
21- Orhan Çıkrıkçı 1/-/-/1/1/4/ 0

ceserdar
01.12.2009, 18:41
Eğer Trabzonspor namusuyla mücadele edecek ise bu ligde, en az şu anki Barcelona kadar iyi bir takım olmak zorundadır. Namussuzu ancak öyle yenersin. Yoksa sadece doğru işler ve iyi bir takımla sahada herkesi yenemezsin. Onların yöntemlerini kullanabilecek kadar gücün yok, o yüzden ne yapıyorsan sahada yapacaksın. Al işte Cavcav - Halil İbrahim olayları gazetelerde boy boy. Böyle bir ligde sadece iyi bir takım yetmiyor. Masabaşı oyunlarını senden daha iyi beceren ağa babaları var, tek bir yol kalıyor sahada Barcelona olmak.

Erdogan
01.12.2009, 18:42
estafurullah ne kusuru,

öncelikle ilk yetkili ben olmadığım için imkanların sınırını bilemiyorum. ama örneğin bakıyorum da 8 milyon euro luk adam aylardır daha tam anlamıyla ilk 11 oyuncusu olamamışsa maddi açıdan pek bir sıkıntı olduğu söylenemez demektir. ama oyuncuların parası da aylardır ödenmiyorsa maddi sıkıntı var demektir. o yüzden imkanların sınırını bilemediğim için bir isim sarf edemiyorum. ama tek bir şey söyleyebilirim getirmeyeceğim 10 isimden biri şenol hocadır.
çünkü trabzonsporun bir hocayı 4. kez takımın başına getirmesi kendi kimliği adına, şenol güneşin de daha 57 yaşındayken bir takıma 4. kez gitmesi de kendi ismi adına büyük bir saygınlık kaybıdır. bu olay bu iki ismin de spor kamuoyunda prestijini düşüren bir davranış olmauştur benim gözümde.

soru için ben teşekkür ederim

düsüncenize saygi gösteriyorum ama bence suanki durumda yani Trabzonsporun bulundugu bu (krizde) taraftarin ve camianin en cok muhtaci oldugu sey Moral dir.

teknik acidan da bence yeterli olacaktir senol hoca, olmayabilirde onu Allah bilir. ama ben sahsen geldigine sirf Trabzonlu olmasi bakimindan bile sevindim.

Elestiri yapalim tabiki ama fazla abartmiyalim, ne olursa olsun birtane Trabzonsporumuz var ve Trabzonspor biziz. Yanlis veya dogru bazi olaylar olusabilir,
ama biz Trabzonsporu bir bütün olarak görüp
daima destek vermeliyiz...

/_!mmortalTs_\
01.12.2009, 18:42
En başarılının %100 le Ünal Karaman olması gerekmiyo mu ? :D

.....
01.12.2009, 18:48
Son 20 yılın en başarılısı.

inşallah daha da iyi olacak.

İlker ToSun
01.12.2009, 18:49
peki arkadaşım kriterlerine saygı duyuyorum zaten dikkat edersen onlara bir lafım yok.sizin olduğu gibi burdaki binlerce kişinin kendisine göre kriterleri var tabii benim de.Eğer ki sizin yaptığınız gibi binlerce kişi kendi kriterlerini öne sürüp ona göre destek verip vermemeye,Şenol Hoca'nın futboldan anlayıp anlamadığına işi götürürse-ki şimdiye kadar böle oldu- sonucunun ne olacağı şimdiden belli.Burada önemli olan benim,sizin,onların kriterleri değil.mesele Şenol Güneş kriterlerine-kendi kriterlerimize birebir zıt olsada-destek verip vermediğimiz.Evet benimde kriterlerim var sizin kadar akıllı olmasamda.Ama bugün hepsini çöpe atma günüdür benim için.Şu an için tek kriterim Şenol Güneş kriterleridir.ben sizin kadar akıllı olmadığım için bunu bunu yaparsa Şenol Hoca iyidir bunu bunu yapmassa kötüdür diyemiyorum.Yapabildiğim tek şey ''destek'' vermek malum verebilecek aklımız olmadığı için.

hayat görüşlerimiz arasında büyük bir uçurum olduğu bu cümlelerden anlaşılıyor. ben hiçbir zaman için yönetene teslim olan bir anlayışı kabullenemem.
benim kriterlerim çöpe atılmaz, ben ölene kadar benimle yaşarlar çünkü onlar "benim"ler.
bu ay şenol güneş in kriterleri, geçen ay hugo nun kriterleri, bir kaç ay önce 6 haftalığına ahmet özen kriterleri, onun öncesinde ersun yanal kriterleri eğer benim yol göstericim olacaksa benim kafamın içindeki organ ne işe yarar onu sorgulamak lazım.
şu an için de yarın da benim kriterlerim sadece "benim kriterlerim" olacaklar.
hocanın kriterlerime uyup uymamasının destek açısından hiç bir önemi yok çünkü zaten bu kulübü kim yönetirse yönetsin ben desteğimi trabzonspora veriyorum. çünkü emin olduğum birşey var, yarın şenol güneş yada bir başka teknik adam benim hayatımda önemli bir yer teşkil etmeyecek ama trabzonspor hep var olacak.

Mehmet Sarigül
01.12.2009, 18:51
Simdiye kadar yasananlari (yani bize yansimalari!), H. Broos'un, M. Aksu'nun ve yönetimin yaptigi son aciklamalari birlestirin, hala ilerisi icin mevcut yönetimden ve Senol Günes'den (Trabzonspor'un basarili olmasi adina) bir beklentiniz var ise.....................

Mustafa AYDIN
Sabır + desdek = başarı

Her sene yönetim değişmekle,hoca değişmekle bir şeylerin değişmediğini anlamalıyız artık.Önümüzdeki 2-3 yıl boyunca bu takımı sevabıyla günahıyla desdekleyelim,her kötü sonucun ardından kurban edilecek biri yada birilerini aramaktansa kötü durumdan çıkmanın yollarına kafa yoralım.Takım galip geldiği zaman herkes alkışlar önemli olan mağlup olduğu zamanda alkışlamak.

Şenol hocama sonsuz başarılar..

Alibeyoglu
kendisini cok seviyorum basarili olmasinisda cok istiyorum ama basarili olabilecegine inanmiyorum

İskender66
01.12.2009, 18:53
Güneşli günler bizi bekliyor. Bugün imza törenini izlerken çok mutlu oldum. Son yıllarda bu kadar mutlu oduğumu hatırlamıyorum.

Miraç Atalay Çiftçi
01.12.2009, 18:55
Hoşgeldin Hocam, düne kadar sarf ettiklerimizde sen Seul'un hocasıydın rahattık. Artık bizim hocamızsın, olumlu yönde eleştirimizde bulunuruz :)
Destekçiniz, Trabzonspor için attığın adımlarda yanındayız.

İlker ToSun
01.12.2009, 18:55
düsüncenize saygi gösteriyorum ama bence suanki durumda yani Trabzonsporun bulundugu bu (krizde) taraftarin ve camianin en cok muhtaci oldugu sey Moral dir.

teknik acidan da bence yeterli olacaktir senol hoca, olmayabilirde onu Allah bilir. ama ben sahsen geldigine sirf Trabzonlu olmasi bakimindan bile sevindim.

Elestiri yapalim tabiki ama fazla abartmiyalim, ne olursa olsun birtane Trabzonsporumuz var ve Trabzonspor biziz. Yanlis veya dogru bazi olaylar olusabilir,
ama biz Trabzonsporu bir bütün olarak görüp
daima destek vermeliyiz...

inanın bütün bu agresif görünen eleştirilerin, kimi olaylara duyulan tahammülsüzlüklerin en büyük nedeni bu takıma duyulan sevgi ve çözüm getirme telaşı.
bunu sırf kendi adıma söylemiyorum, bu foruma üye olan her arkadaşımız kendi inandığı değerler uğuruna trabzonsporu bir yere taşımanın kavgasını gerektiği zaman bir başka renkdaşıyla tartışarak veriyor.
teknik adamı sevip sevmememiz takıma desteğimizi asla körelten birşey değildir. çünkü teknik adamlar gidecek ama trabzonspor hep var olacak.

temel_yilmaz
01.12.2009, 19:02
Futbolcular neden kadro dışı kaldı neden tekrar affedildi ne dediler tamam biz alacaklarımızdan vazmıgeçiyoruz dediler.Klübün neresinden tutarsnız tutun elinizde kalır daha adamlar neden kadro dışı kaldı bilen yok bahaneleri performans oldu dünyada varmıdır örneği performansı yüzünden kadro dışı kalan oyuncu alma kadroya yedek soyundur tribüne yolla baktın takıma olsun bitsin ama olmaz çünki sadece gökhanın maliyeti klübe 20 trilyon oynamalı .
Şenol Güneş'i hoca olarak beğenmem ama adamın ismini kullanıyorlar gibime geliyor bana adam bilmiyorki klüpte neler oluyor ayağının tozu ile imza attırdılar adama acaba korktularmı bir hafta sonra imzalamaz diye :)

Futbolcu milleti parasını almadımı oynamaz öyle Abdullah'ta yok cebinde Trabzonspor'un çekleri ile gezsin sen 200 binlik adama 500 bin ver sonra parasını verme bizde diyoruzki langeler nerden türüyor şu an takımda 10 tane daha lange var.

Yönetim sene başında taraftara çemkiriyordu forma almıyor,kombine almıyor diye milleti soğuttunuz yine takımından.
Bir taraftar olarak zerre kadar Şenol Güneş'in antrenörlüğünü sevmem ama adamın resmen takıma olan aidiyetini sevgisini kullandılar ama helal olsun yinede işte taraftarlık budur yönetimdekilerin Şenol güneş kadar bu takıma sevgisi olsa çoktan çekip gitmişlerdi.

Bir arkadaş koymuş son dakika haberlerine çok ilginç bir tablo son 20 yılın en başarılıları diye 20 yılda 21 hoca çoğu 15 maç 20 maç oynamış herbirinin maliyeti ortalama 500 euro olsa diyelim ki daha fazladır klbün 20 yıl içindeki zararına bakarmısınız.

Trabzonspor'un son 20 yılında görev yapan teknik adamlar ve başarı grafikleri ise şöyle:

cihatöztürk
01.12.2009, 19:07
bu arada ajanspor da yazanları okudunuzmu bilmiyorum ama

işllah doğru deyildir o yazılanlar :S

Erdogan
01.12.2009, 19:08
inanın bütün bu agresif görünen eleştirilerin, kimi olaylara duyulan tahammülsüzlüklerin en büyük nedeni bu takıma duyulan sevgi ve çözüm getirme telaşı.
bunu sırf kendi adıma söylemiyorum, bu foruma üye olan her arkadaşımız kendi inandığı değerler uğuruna trabzonsporu bir yere taşımanın kavgasını gerektiği zaman bir başka renkdaşıyla tartışarak veriyor.
teknik adamı sevip sevmememiz takıma desteğimizi asla körelten birşey değildir. çünkü teknik adamlar gidecek ama trabzonspor hep var olacak.

bütün mesele bu zaten "Trabzonspor". ancak Trabzonspor hic bir zaman yönetim olmadan, teknik adam olmadan, futbolcu olmadan ve TARAFTAR olmadan "Trabzonspor" olamaz.

tslover
01.12.2009, 19:09
hayat görüşlerimiz arasında büyük bir uçurum olduğu bu cümlelerden anlaşılıyor. ben hiçbir zaman için yönetene teslim olan bir anlayışı kabullenemem.
benim kriterlerim çöpe atılmaz, ben ölene kadar benimle yaşarlar çünkü onlar "benim"ler.
bu ay şenol güneş in kriterleri, geçen ay hugo nun kriterleri, bir kaç ay önce 6 haftalığına ahmet özen kriterleri, onun öncesinde ersun yanal kriterleri eğer benim yol göstericim olacaksa benim kafamın içindeki organ ne işe yarar onu sorgulamak lazım.
şu an için de yarın da benim kriterlerim sadece "benim kriterlerim" olacaklar.
hocanın kriterlerime uyup uymamasının destek açısından hiç bir önemi yok çünkü zaten bu kulübü kim yönetirse yönetsin ben desteğimi trabzonspora veriyorum. çünkü emin olduğum birşey var, yarın şenol güneş yada bir başka teknik adam benim hayatımda önemli bir yer teşkil etmeyecek ama trabzonspor hep var olacak.
arkadaşım;
1-Şahsi kanaatim günün TS için anlam ve önemini kavrayamamışsın.bugünün TS için ne anlama geldiğini acizane iyice bir düşün
2-orda yazdıklarımı dikkatli oku istersen herkesin kriterleri var(yada istersen benim aylar öncesinden TD başlığına yazdıklarımı oku)''kriterleri çöpe atmak''mecazi anlamdadır ki sen zaten bunları bilirsin.
3-Sen en iyisi benim senden alıntıladığım ilk mesajını tekrar oku.Bir sakin olup arkana yaslan ve seninde herkes gibi bilmediğin birşeylerin,yanılabileceğin bazı hususların olabileceği ihtimalinide göz önünde tutarak Şenol Hoca'ya ilk günden akıl verecek kadar nasıl ileri gidebildiğini bir düşün.
4-Evet kabul ediyorum benim Şenol Hoca'ya olan desteğimin akılla,mantıkla izah edilebilecek,kriterlere vurulacak bir tarafı yok.Ama ben uzun vadede Şenol Hoca'nın başarılı olacağına ve Şenol Hoca'nın bu takımın ''değişmez teknik direktörü'' olması gerektiğine inanıyorum.Evet bunun akılla bir ilgisi yok.Çünkü inanmak zaten dogmatiktir,akılla idraki gerektirmez.Onun içindir ki hiç bir şart ve kriter ileri sürmeden destekliyorum,çünkü inanıyorum.

Salih Edip
01.12.2009, 19:09
bu arada ajanspor da yazanları okudunuzmu bilmiyorum ama

işllah doğru deyildir o yazılanlar :S

bilmiyorum da ben hugo brossun yalan söylemek için bir nedeni olduğunu düşünmüyorum :(

cihatöztürk
01.12.2009, 19:14
ya beyler bunlar doğruysa şöyle bir felakaet senaryolarını hazılayın bi hele

klüp batarsa gerçekten futbolcuların parallarını ödeyemeyecek duruma gelirse ne olur yok olur gidermiyiz

tslover
01.12.2009, 19:15
:alkış::alkış:sonuç olarak bunun ötesi yok

Salih Edip
01.12.2009, 19:16
ya beyler bunlar doğruysa şöyle bir felakaet senaryolarını hazılayın bi hele

klüp batarsa gerçekten futbolcuların parallarını ödeyemeyecek duruma gelirse ne olur yok olur gidermiyiz

klüp batmaz da , uzun yıllar orta sıralara oynayan bir takım oluruz.

İlker ToSun
01.12.2009, 19:17
arkadaşım;
1-Şahsi kanaatim günün TS için anlam ve önemini kavrayamamışsın.bugünün TS için ne anlama geldiğini acizane iyice bir düşün
2-orda yazdıklarımı dikkatli oku istersen herkesin kriterleri var(yada istersen benim aylar öncesinden TD başlığına yazdıklarımı oku)''kriterleri çöpe atmak''mecazi anlamdadır ki sen zaten bunları bilirsin.
3-Sen en iyisi benim senden alıntıladığım ilk mesajını tekrar oku.Bir sakin olup arkana yaslan ve seninde herkes gibi bilmediğin birşeylerin,yanılabileceğin bazı hususların olabileceği ihtimalinide göz önünde tutarak Şenol Hoca'ya ilk günden akıl verecek kadar nasıl ileri gidebildiğini bir düşün.
4-Evet kabul ediyorum benim Şenol Hoca'ya olan desteğimin akılla,mantıkla izah edilebilecek,kriterlere vurulacak bir tarafı yok.Ama ben uzun vadede Şenol Hoca'nın başarılı olacağına ve Şenol Hoca'nın bu takımın ''değişmez teknik direktörü'' olması gerektiğine inanıyorum.Evet bunun akılla bir ilgisi yok.Çünkü inanmak zaten dogmatiktir,akılla idraki gerektirmez.Onun içindir ki hiç bir şart ve kriter ileri sürmeden destekliyorum,çünkü inanıyorum.

işte zaten dogmatik hiçbir şeyi kabul eden birisi olmadığım için de anlaşmamız mümkün değil ben de onu söylüyorum.

sana göre şenol hocaya ilk günden akıl vermek "ileri gitmek" oluyor bana göre ise "taraftarlık vazifem".

bırak sen kendi bildiğin yolda yürü ben de kendi bildiğim yolda ama asla benden senin yoluna uygun biçimde eleştiri yapmamı bekleme ki bir daha birbirini asla ikna edemeyecek iki insan olarak sayfalarca yormayalım parmaklarımızı. senin takıma olan sevginden ve desteğinden şüphem yok ama bunu gösteriş biçimlerimiz birbirinden çok farklı.

kendine iyi bak, iyi akşamlar ...

Celil Köse
01.12.2009, 19:18
Şenol hoca hayırlı uğurlu olsun camiamıza..:)

cihatöztürk
01.12.2009, 19:20
klüp batmaz da , uzun yıllar orta sıralara oynayan bir takım oluruz.

uzun yıllarmı :confused::confused:

zaten bişey gördüğümüz yok eywahhh :)

Burak
01.12.2009, 19:20
Hani o "eksik olan karizması" varya bırılerının afkurmasıyla, Kore'den gelirken karizmasına karizma katmış Şenol hoca, ıyı kı geldın hocam, senı cok sevıyorum, inşallah güzel günler de seninle gelecek.

metinbay61
01.12.2009, 19:21

sevmediğim konular ama gökhanın imza törenindeki fotoğrafa tekrardan bakınca gökhanın yanında kimler duruyor ve ne şekilde poz veriyor diye bakınca bu transferin sebebi ve neticesi ortaya çıkıyor...tekrar diyorum siyasetle futbolun iç içe olmasını sevmiyorum...

tslover
01.12.2009, 19:23
işte zaten dogmatik hiçbir şeyi kabul eden birisi olmadığım için de anlaşmamız mümkün değil ben de onu söylüyorum.

sana göre şenol hocaya ilk günden akıl vermek "ileri gitmek" oluyor bana göre ise "taraftarlık vazifem".

bırak sen kendi bildiğin yolda yürü ben de kendi bildiğim yolda ama asla benden senin yoluna uygun biçimde eleştiri yapmamı bekleme ki bir daha birbirini asla ikna edemeyecek iki insan olarak sayfalarca yormayalım parmaklarımızı. senin takıma olan sevginden ve desteğinden şüphem yok ama bunu gösteriş biçimlerimiz birbirinden çok farklı.

kendine iyi bak, iyi akşamlar ...

bu mesajın hemen 2 üstündeki o güzel mesajından alıntılı mesajımı umarım okumuşsundur.Yoksa üzülürüm.

iyi akşamlar..

ilhan
01.12.2009, 19:24
Kanal D'de Arka Sokaklar dizisinin eski bölümünü izlerken alttan bir yazı geçti.

"Ve Trabzonspor'da Güneş devri başladı. Şenol Güneş Trabzonspor'la sözleşme imzaladı. Ayrıntılar Kanal D Haberde"

:)

Şaşırdım. Ana haber bülteninde Trabzonspor haberi geçti.

yozgatlı1910
01.12.2009, 19:26
Hayırlısı olsun,inşallah Trabzonsporu istenilen yere getirir

Nihal Ayvaz
Kanal D'de Arka Sokaklar dizisinin eski bölümünü izlerken alttan bir yazı geçti.

"Ve Trabzonspor'da Güneş devri başladı. Şenol Güneş Trabzonspor'la sözleşme imzaladı. Ayrıntılar Kanal D Haberde"

Aynısını ben de gördüm ve ben de şaşırdım.:) O yüzden Kanal D Haber açık şuan :)

Burak

Bu anı kaydetmek lazım :D Gözlerim doldu hahaha

Ömer Kaya
Kanallarada güneş doğmaya başlamış desene

metinbay61
01.12.2009, 19:27

işte bu yüzden bize teknik direktör değil şenol güneş lazımdı şu dönemde...

KERİM
01.12.2009, 19:33

Haber gösterildimi acaba :)

cihatöztürk
01.12.2009, 19:35
haber gösterildimi takip eden varmı

Nihal Ayvaz
01.12.2009, 19:36
Haber gösterildimi acaba :)

Henüz göstermediler.Haberleri izleyelim diye bizi mi kandırdılar acaba :)

Salih Edip
haber gösterildimi takip eden varmı

gösterilmedi , takip ediyorum :D

Burak
Kardesım televızyonu kapattı az kalsın kavga edıyorduk hahah :D takıpteyız :p

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 19:37
Daha gösterilmedi bende beklemedeyim.

Miraç Atalay Çiftçi
01.12.2009, 19:41
Kanal D haber içinde spor bölümü var büyük olasılıkla orada 15-45 saniye arası bir haber olarak geçecektir.

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 19:42
Kanal D haber içinde spor bölümü var büyük olasılıkla orada 15-45 saniye arası bir haber olarak geçecektir.

Abi Haber Bülteni'nden önce yayınlanan alt yazılar Haber Bülteni'nde gösteriliyor.

Burak
01.12.2009, 19:44
Abi Haber Bülteni'nden önce yayınlanan alt yazılar Haber Bülteni'nde gösteriliyor.

Biz Trabzonspor'uz yaparlar onu bize :D

SEDAT
01.12.2009, 19:46
ah şenol güneş ah sende sadri şener gibi saf kalplisin ama sizin etrafınızda öyle adamlar öyle bir insanlar topluluğu varki ...

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 19:46
Biz Trabzonspor'uz yaparlar onu bize :D

Evet kısa bi ara verdiler. :)

evrents
01.12.2009, 19:47
Tüm trabzonspor taraftarı sabırlı olursa ve şenol güneşe sahip çıkarsa şenol güneş bizim fergusonumuz olabilir...

Salih Edip
01.12.2009, 19:47
Evet kısa bi ara verdiler. :)

kısa mı :D inanıyo musun sen kısa dediklerine :D

SEDAT
01.12.2009, 19:48
Şenol güneş kesinlikle yanlış tercih..niyemi geldi söyliim kovulsa bile atıp tutmaz para verme istemez tüm ızdırapları çekmeye razıdır yeterki Trabzonspora laf gelmesin...inşallah başarılı olursun şenol hocam Allah yardımcın olsun her zaman yanındayım ama gelmekle çok yanlış yaptın...

erkankoc
01.12.2009, 19:50
sadri sener azcik bu takimi seviyosa ya bu takimi terk eder, yada senol gunes ve hami ekibine 10 yil birakir gorevde..

Osman Yavuz
01.12.2009, 19:54
sadri sener azcik bu takimi seviyosa ya bu takimi terk eder, yada senol gunes ve hami ekibine 10 yil birakir gorevde..
Sadri Şener'in 10 yıl gibi bir lüksü olamayacağı için hayalden öteye gitmez bu istek.3.5 seneyi tamamlasın öpüp başımıza koyalım.

İlyas Onat
01.12.2009, 19:55
Senol hocanin yardimclar beli oldumu??

Evet, biri benim.;)

ALİ FATİH
01.12.2009, 19:59
Trabzonspor,bölgesel kulüptür ancak evrenseldir. Deneyimleri, tecrübeleri vardır. Ders almaya gerek yok... Şenol Hoca'nın bu sözleri benim için çok önemli!!!

Muhammed Ayaz
01.12.2009, 20:01
şenol hocamızı buraya getiren ve getirilmesinde yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.Şenol hocamıza ihtiyacımız var tabi unutmayalım(FATİH TEKKE;))

erkankoc
01.12.2009, 20:02
arkadaslar takim kotu gitmiyo...batiyo..yoksa ha 3. ya 10 benim icin farketmez..ama iflas ediyoz..dune kadar cogu seyi bilmiyodum..sagolsun aksu acikladi..kandiriliyomusuuz....herkes menfaat ugruna orda..bu anlasildi..yoksa sayin sadri senerle ilgili dune kadar kotu dusunmuyodum..ama dun gercekleri gordum malesef

Burak
01.12.2009, 20:03
"Trabzonspor taraftarı bu takımın gururu, sembolü ve geleceğidir." demiştir ve duygusala bağlatmıştır hepten benı şenol hoca : )

KERİM
01.12.2009, 20:04
Bu arada Kanal D de yalancı çıktı :D Alttan haber geçiyorlar ancak Spor haberlerinde bile göstermiyorlar.

Muhammed Ayaz
01.12.2009, 20:04
arkadaşlar tartışmamıza gerek yok şuanda iyi şeyler düşünelim

Hürgün Aygün
01.12.2009, 20:05
ankaragücü maçıyla şova başlıyo şenol hoca

antagonist
01.12.2009, 20:05
Konu dışına çıkmayalım.

İkili tartışmalara son verelim lütfen.

yorumsuz6117
01.12.2009, 20:07
Öze dönüşün ilk adımı olsun...

leleuk87
01.12.2009, 20:07
senol hocam ciktigin bu zorlu yolda rabbim sana kolayliklar versin .umarim cefakar ve temiz kalbin yine kirilmaz ve sevdigin bu kulupten yine uzulerek ayrilmazsin insaallah

Cem Zırıh
01.12.2009, 20:09
yardimci olarak kimse aciklandimi ?

61karradeniz61
01.12.2009, 20:09
senol hoca bize gelebilecek dünyanin en iyi antrenörüdür bize gelebilecek

Emirhan Ömeroğlu
01.12.2009, 20:12
Şenol Güneş Hocamız hayırlı olsun camiamıza..

Umarım 1 sene sonra Şenol Hocayı göndermeyiz..

Umarım 3 yenilgide hocayı idam etmeyiz..

Sevmiyorsanız bile Saygınızı Yitirmeyiniz!!! Şenol Hoca rekorların sahibidir Trabzonspor'da!

AdemS
01.12.2009, 20:12
Hayırlı uğurlu olsun Şenol Hocam.. Rabbim seni ve bizleri utandırmasın inşAllah..
Tekrar hoşgeldin..

erkankoc
01.12.2009, 20:13
ben yukaridaki kelimeleri yazarken, baskanimiza asla hakaret etmedim..kisilik olarak seviyorumda..ama olmadi..geriye gitti klup..nuri baskana giderken neler dedik burda..ve uyelerde ibra etmedi..peki bu yonetimi nasil ibra edecekler merak ediyorum..

benim ornek aldigim baskan tarzi a.yildirim..geldigi ilk yillar kurumsallasmayi on plana cikardi...gelirleri oyle bir artirdiki sonraki yillar basari otamatik geldi...borclanarak buyumeyi nasil dusundu anlamis degilim....a.yildirim cokta iyi arkadasi..gidip bilgi alabilirdi...bukadar borclanmayi anlamakta zorlaniyorum...

erkankoc
01.12.2009, 20:16
senol hoca bize gelebilecek dünyanin en iyi antrenörüdür bize gelebilecek

aynen sana katiliyorum..gorunen su tabloda 1. numaradir..allah korusunda en az 10 sene kalsin..ferguson olmasin arsen wenger olsun..genclere onem versin..planlamasini yillara yaysin...gunu birlik dusunmesin...suan yonetim bitmistir..tek basinadir senol gunes..ayaga kaldirsin bizi..5 sene hep 14. olalim..ama gencleri yetistirsin..borclu degil alacakli klup olalim...

cihatöztürk
01.12.2009, 20:16
öze dönüş işine

bende ısınmaya başladım walla bide bunu denesek

KERİM
01.12.2009, 20:18
ben yukaridaki kelimeleri yazarken, baskanimiza asla hakaret etmedim..kisilik olarak seviyorumda..ama olmadi..geriye gitti klup..nuri baskana giderken neler dedik burda..ve uyelerde ibra etmedi..peki bu yonetimi nasil ibra edecekler merak ediyorum..

benim ornek aldigim baskan tarzi a.yildirim..geldigi ilk yillar kurumsallasmayi on plana cikardi...gelirleri oyle bir artirdiki sonraki yillar basari otamatik geldi...borclanarak buyumeyi nasil dusundu anlamis degilim....a.yildirim cokta iyi arkadasi..gidip bilgi alabilirdi...bukadar borclanmayi anlamakta zorlaniyorum...
A.Yıldırım bu sistemi anadolu kulüpleri hariç her yerde yürütebilirdi. Trabzonda bu sistem yürümez en azından ben yürümesini istemem.

Takımımda, yıllarca mücadele ettiğim karşı kulüpten dahi oyuncu alarak başarı sağlama sistemini kabul edemem. Eğer etseydim bugün 3 eziklerden birinin taraftarıydım.

Ne yazıkki Trabzonda bu yöntemi denemeye çalışıyor.

Serdar A
01.12.2009, 20:22
Menchester United ve Arsenal iyi ki öz evlatçı değilmiş .

Yoksa Alex Ferguson ve Arsene Wenger örneklerini nasıl verecektik ?

Allah korumuş .

KERİM
01.12.2009, 20:25
Serdar Balininde dediği gibi; " Trabzonspor sahada galip geldiği için seviniyorum ancak trabzon ruhu taşımayan bir tane dahi oyuncu olmadığından dolayı içim kan ağlıyor. "

Bülent AKBULUT61
01.12.2009, 20:30
İnşallah ALLAHIN izniyle sonuna kadar destek yürü be hocam kim tutar sizi.

BiZe HeR YeR 61
Çoğunluk Şenol Hoca geldi daha bizi kimse tutamaz diyonuz ...Şenol Hocanın elinde sihirli değnekmi var dokunduracak bi anda Barcelona gibi olacakmı sanıyonuz...Sonuçta elimizdeki kadro Hugo'da neyse Şenol Güneş'tede o...Böyle düşünürsek yine kaybeden TRABZONSPOR olacaktır...Maç kaybettikçe çatlak sesler çıkacaktır..Buda hocamızı etkiler zaten Şenol Hoca kırılgan bir yapıyo sahip...Hemen küsüyo inşallah bu huyundan vazgeçer bizde yok Şenol hoca geldi yenecez , ezecezlerden...Artık daha her sene T.D değiştirmekten bıktım ...İnşallah Şenol Hoca kalıcı olur ...

Emirhan Ömeroğlu
Bırakın bu öz evlatçılık ayaklarını.

Geçe sene Egemen iyiydi Özevladımız idi!

Trabzonlu olmayıp Trabzonspor'u tutanlar! bizlerin neleri oluyor acaba?

Trabzonspor sadece Trabzonluların değil Tüm Türkiyenin takımıdır Hatta Dünya takımıdır.

Problem şu: Trabzonspor'un bir FIRTINA bir EFSANA bir İHTİLAL bir BAŞ KALDIRIŞ olduğunu iyi aşılamak gerek futbolculara!

Özevlat diye diye Trabzonlular bile tutmuyor takımı artık.

AdemS
01.12.2009, 20:31
Özevlat diye diye Trabzonlular bile tutmuyor takımı artık.

İşin özeti bu işte...:alkış: Daha fazla yoruma gerek yok..

esra61
01.12.2009, 20:32
ya şenol hoca bizden biri sonuna kadra arkasında olmamız gerekiyo.alınan her hagi bi kötü sonuçta köstek değil destek olmalıyız..........

melâl
01.12.2009, 20:39
Şenol hocamın Trabzonspora dönüşü ile yine bir sevda yine bir ateş yine bir heyecan düştü yüreğimize :) umarım çok güzel günler yaşayacağız birlikte...

hoşgeldin Şenol hocam... iyi ki geldin :)

Tuğba ÖZTÜRK
01.12.2009, 20:39
Allahım sana şükürler olsun. Hoşgeldin şenol hocam.

hamucera
01.12.2009, 20:40
hayırlı olsun,
bakalım buradaki yazılar ne kadar dayanabilecek, inşallah hayırlısı olur ve bu taraftar 1 kez olsun sabretmeyi becerebilir

matrix5782
01.12.2009, 20:42
A.Yıldırım bu sistemi anadolu kulüpleri hariç her yerde yürütebilirdi. Trabzonda bu sistem yürümez en azından ben yürümesini istemem.

Takımımda, yıllarca mücadele ettiğim karşı kulüpten dahi oyuncu alarak başarı sağlama sistemini kabul edemem. Eğer etseydim bugün 3 eziklerden birinin taraftarıydım.

Ne yazıkki Trabzonda bu yöntemi denemeye çalışıyor.

doğru arkadaşım sana katılıyorum aziz yıldırımın yaratığı sistem fenerbahçe alt yapısını bitirmiştir.

sistemin en önemli parçası hazır yetişmiş üst düzey futbolcular bize uymaz

Ali Tunahan Güllü
01.12.2009, 20:44
Şu yardımcı işi ne oldu acaba kimler yardımcı olacak Şenol Hocaya?

Fatih
01.12.2009, 20:48
Allah yardımcısı olsun Hocamızın yine zor bir görev üstlendi.

karaman6106
01.12.2009, 20:48
kulübü 130 trilyon borçlandırıp kaçmak yok.hesap vermeliler.aksu iyi polisi oynuyor. 40 trilyon borç 130 trilyona nasıl çıktı. üstelik gelecek yılların gelirlerine el komuş. bu tarihimizde trabzon sınırları içinde yaşanmış en büyük soygundur'''''''DEĞİLSE BECERİKSİZLİKTİR.
BU ARADA çok eleştirilen albayrağın kulüpte halen 4 trilyonu var. acaba bunların hangisini 1 lirası var???????

sulo61gun
01.12.2009, 20:56
ne acı bi durum geçen sene bu zamanlar bu yönetim için övgü dolu sözler vardı buralarda.hatta o zaman da bu borçların olduğu biliniyordu.25 futbolcu bedava alınmadı sonuçta.ama demekki herşey saha sonuçlarına bağlı:)

Burak
01.12.2009, 20:59
ne acı bi durum geçen sene bu zamanlar bu yönetim için övgü dolu sözler vardı buralarda.hatta o zaman da bu borçların olduğu biliniyordu.25 futbolcu bedava alınmadı sonuçta.ama demekki herşey saha sonuçlarına bağlı:)

Aynen oyle herhalde, hemen madalyonun otekı yuzunu döndürüyor herkes

irfanb
01.12.2009, 21:00

Ünal Karaman 1 mac 1 galibiyet.Basari orani % 100.
Son 20 yilin en basarilisi .
Ne diye görevden aldik ki ?:)

yorumsuz6117
01.12.2009, 21:02
Doğru......:)

ccd6167
01.12.2009, 21:03
valla paşa o zaman saha sonuçları demek yanlış olmaz mı..bu takımın 60 mılyon euro degerı oldugunu soyluyorsa yonetıcıler satsınlar takımıda gorelım 60 euro yada tum borclar temızlensın o zamn..
neyse BATMAYACAK SEKİLDE Bİ GÜNEŞ acılsın...7-8 mac ust uste galıbıyet cok onemli..
bu iş tekke senol guneslık işde değil..
yonetımın bu borcu derhal 40-50 ındırmesı lazım..yada gıtsınler...ben senol hocanın basının yanmasını ıstemıyorum

ccd6167
01.12.2009, 21:04
fakat senol hoca o kadar hoca arasından en cok maca cıkan hoca..buda ayrı bı basarıdır bnce..

Serdar A
01.12.2009, 21:08
Yukarıdaki liste baz alındığıda en başarılı hoca , Özkan hoca

Özkan hoca da bizim Alex Ferguson'umuz . Hatta Ferguson , Manchester'ın Özkan hocasıdır .

erol-61
01.12.2009, 21:09
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64634
imza törenini seyretmeyen arkadalar var ise buyurun seyredin

Fatih Solmaz
01.12.2009, 21:09
böyle değerlendirmeler 20 maçdan daha az takımı yönetenler için uygulanmamalı. ortaya komik veriler çıkıyor.

Orhan Aydın
01.12.2009, 21:10
Şu borcun saatte 90-130 arası gittiği söyleniyor net bir rakam yok mi:)

Sefa
01.12.2009, 21:10
Yukarıdaki liste baz alındığıda en başarılı hoca , Özkan hoca

Özkan hoca da bizim Alex Ferguson'umuz . Hatta Ferguson , Manchester'ın Özkan hocasıdır .
Yılmaz Vural daha Başarılı değil mi ?

Esasında Yılmaz Vural dönemini hatırlamıyorum ama bizden kovulmasa başarılı olacağını düşünürüm..

Şota'yı filan sattırdığı söylenir bunlar doğru ise has etmişiz :)

Doğan Şahin
01.12.2009, 21:15
LigTv antreman canlı

İsmail Çavuşoğlu
şu anda ligtv şenol hocanın ilk idmanını canlı veriyor

Enes
Hayırlı olsun..
Artık destek zamanı...

28TS61
01.12.2009, 21:16
suan ligtv canli yayin yapiyor antremandan

Serdar A
01.12.2009, 21:17
Yılmaz Vural daha Başarılı değil mi ?

Esasında Yılmaz Vural dönemini hatırlamıyorum ama bizden kovulmasa başarılı olacağını düşünürüm..

Şota'yı filan sattırdığı söylenir bunlar doğru ise has etmişiz :)

Yılmaz hocamında kulakları çınlasın , hoca dediğin biraz eli maşalı olacak .

Oumar'ı pataklamasını unutamam :)

1985'de Türk futbolunun gelecek vaad eden antrenörü olarak Avrupadan ihrac edilmişti . 25 sene geçti Yılmaz hoca hala büyük takım çalıştırsam şampiyon yaparım diyor .

Peki ya Trabzon ? Orası başka , Trabzon başka ...

h@msi61
01.12.2009, 21:18
Yılmaz hocamında kulakları çınlasın , hoca dediğin biraz eli maşalı olacak .

Oumar'ı pataklamasını unutamam :)

1985'de Türk futbolunun gelecek vaad eden antrenörü olarak Avrupadan ihrac edilmişti . 25 sene geçti Yılmaz hoca hala büyük takım çalıştırsam şampiyon yaparım diyor .

Peki ya Trabzon ? Orası başka , Trabzon başka ...

Oumar Dieng'i pataklayan Aybaba degil miydi :) Kirmizi kart gormustu, fener maciydi yanlis hatirlamiyorsam...

İsmail Çavuşoğlu
Futbolcuların hepsisin cok canlı ve istekli olduklarını görüyorum.

irfanb
http://www.load-it-up.de/100311/Xjm5YFR.jpg

Güneş Trabzon'da ilk idmanı
01 Aralık 2009 / 21:01
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının başında bu akşam ilk idmanına çıktı.
Bordo mavili takım Şenol Güneş nezaretinde hafta sonu oynayacak olduğu Ankaragücü maçı hazırlıklarına başladı.
Güneş, akşam idmanında futbolcularını topladı ve idman öncesi bir konuşma yaptı.
Daha sonra Güneş, takımının başında oyuncularla düz koşuya katıldı.
Öte yandan kasımpaşa yenilgisi sonrası kadro dışı bırakılan Song, Egemen, Gökhan, Sylva ve Engin baytar bugün affedilmişti, bir hafta aradan sonra takımla birlikte çalışmaya başladılar.

haber61

Çetin
01.12.2009, 21:20
son şansı şenol güneş olarak lanse edilen bir takım.. mehmet ali yılmaz gelsin bence de :)

i love fitbol

Serdar A
01.12.2009, 21:20
Oumar Dieng'i pataklayan Aybaba degil miydi :) Kirmizi kart gormustu, fener maciydi yanlis hatirlamiyorsam...

Samet hocamıydı ?

Bakın kafam karıştı siz söyleyince ...

Yılmaz hocanın imajı artık nasıl bir şeyse bütün vukaatlar doğrudan üzerine yapışıyor :)

Fatih
01.12.2009, 21:21
Samet hocamıydı ?

Yılmaz hocanın imajı artık nasıl bir şeyse bütün vukaatlar doğrudan üzerine yapışıyor :)
Yılmaz Hocanın patakladığı Effa'ydı.

CEMEFKER
2009 baharından ( Ersun Hoca'nın gönderilmesi) sonraki bir dönemin üzerine sünger çekilmiş oldu böylece. Yeni bir umut (!) , yeni bir başlangıç (!).......Bu kısır döngü böyle devam eder........

Eller ermiş Murad'ına , biz çekelim ardı ardına.

İsmail Çavuşoğlu
Gökhan Ünal ankarada olduğu için antrenmana katılamamış.

h@msi61
Samet hocamıydı ?

Yilmaz Vural Sariyerde ismini yanlis yanlis hatirlamiyorsam Todorov (veya benzer birsey) gibi bir futbolcuya tokat atmisti :) Oumar'i itekleyen Aybaba idi :)

Sefa
Şenol Güneş'in Hami ve Şota ile görüştüğünü onları yanına alacağını söylüyor Can Karyağdı.

balıkesirli TS
01.12.2009, 21:22
kulübü 130 trilyon borçlandırıp kaçmak yok.hesap vermeliler.aksu iyi polisi oynuyor. 40 trilyon borç 130 trilyona nasıl çıktı. üstelik gelecek yılların gelirlerine el komuş. bu tarihimizde trabzon sınırları içinde yaşanmış en büyük soygundur'''''''DEĞİLSE BECERİKSİZLİKTİR.
BU ARADA çok eleştirilen albayrağın kulüpte halen 4 trilyonu var. acaba bunların hangisini 1 lirası var???????
bu yönetim kişisel borç yapmadı... o paralarla transfer yaptı...stepanov,simek,fatih hangi dönemde satıldı paraları nerde!!!en azından bu yönetim kongreyi benzinlik ihalesi için ertelemedi daha sayayım mı...belediyespordan muratı aldılar 2 milyon euro verdiler... sonra onu sattılar üstüne 1 milyon euro verip cavacvın kazığı olan yabancı işi yaramaz stoper almadılar daha sayayım mı???

balıkesirli TS
01.12.2009, 21:24
hala nuri albayrak yönetimini savunan var ya küme düşüyorduk hala savunan var pes valla.............

Çetin
şenol güneş teknik koordinatör olsun isteğine "fener yaptı ne oldu" diyenler, şenol güneş fatih terim milli takım modelini uygulayınca ne diyecekler merak ettim :) öz evlatlarımızla başarıyı yakalayacağız kesinlikle :) bu takımın başına mehmet ali yılmaz iyi gitmez miydi soruyorum size :) madem 10 yıl öncesine dönüyoruz bari 20 yıl geriye gidelim, son şampyinoluktan da fazla uzaklaşmamış oluruz bu sayede :)

i love fitbol

zafer6161
lig tv yi internet üzerinden nasıl izleyebilirim,bildiğiniz link varmı ?

Doğan Şahin
01.12.2009, 21:25
Yardımcıları kabul ederlerse Hami - Şota
Ünal Hoca saha kenarından seyrediyor
Gökhan Ünal mazeret izinli sis nedeniyle Ankara'da kalmışmış ceza alacakmış
Yattara antremanda

Ünal Karaman: Güzel günler yakındır. "Sakatlığımdan antremana katıladım" esprisi yaptı. Sportif Direktörlüğe devem edecekmiş ama hoca sıkışınca gel yardıma derse antremanlarda yardıma koşacakmış. Kaptan belli değil hafta sonuna kadar.

İsmail Çavuşoğlu
Ünal Karaman:Şenol hocanın gelmesi çok büyük moral oldu,Şenol hocanın başının sıkıştığı her noktada ben varım saha içi saha dışı farketmez,

Sefa
Şu sıralarda internetten izlemek çok zor. Kimse yayını vermez maç olmadığı için.

28TS61
01.12.2009, 21:26
can karyagdi´nin dediklerini aktariyorum:

senol günes, hami mandirali ve sota ile görüsüyor yardimci antrenörlük icin.
kaleci antrenörü olarak ise alper boguslu ile görüsüyormus.

ünal karaman icin: "her yönde ondan faydalanmak istiyoruz."

yattara icin: takimla birlikte calismadi. düz kosu yapiyor. bugun ilk olarak antreman sahasina girdi ve senol günes ile 3 tur kostu ve konustular.

ünal karaman: "takim kaptani konusunu senol günes degerlendirecektir haftasonuna kadar"

kisaca bu kadar. yeni bir sey yoktu yani

Onur Şeref
01.12.2009, 21:27
Yardımcıları kabul ederlerse Hami - Şota
Ünal Hoca saha kenarından seyrediyor
Gökhan Ünal mazeret izinli sis nedeniyle Ankara'da kalmışmış ceza alacakmış
Yattara antremanda

Ünal Karaman: Güzel günler yakındır. "Sakatlığımdan antremana katıladım" esprisi yaptı. Sportif Direktörlüğe devem edecekmiş ama hoca sıkışınca gel yardıma derse antremanlarda yardıma koşacakmış. Kaptan belli değil hafta sonuna kadar.

İzinli olan kişi neden ceza alır? :cool:

delikoyun
01.12.2009, 21:27
bence trabzonun hoca sorunundan çok oyuncu transfer yanlışları söz konusu bence seçim yapabilecek iyi bir ekip yok yanlış seçimler yapıyor trabzon bence bu konuda prensip karar almalı örneğin 25 kişilik kadronun 17 tanesi kesinlikle trabzon alt yapısından geri kalanı ise gelecek vadeden bu ligde oynayabilecek genç ucuza alınmış yabancı oyuncular olabilir ama seçim yapacak komite çok iyi futbolcu avcısı olmalı bu borç batağından da kurtulur takım en az 5 yıl genç gelecek vadeden özellikle trabzon altyapısından en az 17 futbolcu her yıl olmalı geri kalan ise yabancı yetenekli ihtiyaca göre fizik gücü olan atletik vucuda sahip ucuz kabiliyetli oyuncular almalı kaleci ve golcü oyuncular için bu prensip çiğnenebilir çünkü her iki bölgede tecrübede gerektiriyor