PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Serdar Ersoy
01.12.2009, 13:52
Sevgili BMN üyeleri,

Bu başlık amacından kaymıştır bilmem farkındamısınız, Şenol Güneş geldi burda bunlar konuşulur personel giderleri paralar değil. Eğer konuyu para mevzundan Şenol Güneş'e bağlıyacaz diyorsanız eyvallah..

Onu da nasıl yapıcaksınız çok merak ediyorum.

Saygılar...

Yunus Emre SEYHAN
01.12.2009, 13:52
Broos'un hiç konuşmaya hakkı yok bence.

Recep Alkan
01.12.2009, 13:54
Neden Yunus Alanzinyoyu kesti diye mi :)

Öztürk Uğur
01.12.2009, 13:54
Şenol hoca ilk baın açıklamasında birşeye dikka çekti arkadaşlar. Futbolcular alacakları için kulübün deil bankanın kapısını çalmalı. Trabzonsporun bir ekonomik sıkıntı içinde olduğu açıktır, eğer yönetim bunu kısa vadede gideremezse Şenol hocanın elindede afedersiniz ama sihirli değnek yokki adam takımı bi anda toparlasında uçursun.....
Tekrarlıyorum ekonomiye aclen çözüm.........

EGN
01.12.2009, 13:55
Şenol Güneş'le istikrar başlığı açıldı mı?

Bence kovma ma lıyız..

Hahaha bu arkadaşı tebrik ediyorum :) Yönetimden bi halt olmadığı sürece kimi getirirseler getirsinler ya da kimi gönderirlerse göndersinler böyle ezik insanlar yönetimde olduğu sürece Trabzonspor daha çok "GERİLEME DÖNEMİ" yaşar ve belkide kim bilir, imparatorluk yıkılır.

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 13:56
Başlığın adı '' Şenol Güneş Trabzonspor'da '' değil mi ?

Dursun Kaplan
01.12.2009, 13:57
3 İstanbul klübünün taraftarları bizden daha çok sevinmişler Şenol hocanın takımın başına geçtiğine.

Hepside özlemden bahsediyor.

Bizde özledik bizde.

BAHADIR33
01.12.2009, 13:57
Başlığın adı '' Şenol Güneş Trabzonspor'da '' değil mi ?
Evet,
tebrikleri kabul ediyoruz

erolizmts
01.12.2009, 13:58
En başta konuşmaya hakkı olanlardan birisi Broos'dur. Başka türlü oynanan oyunları öğrenemiyoruz.

Orhan Aydın
01.12.2009, 13:59
Başlık dışı yazanları Taksim'de sallandıracaksın bak bakalım bir daha yapabiliyorlarmı :D ne kadar hassasız.

UğuR
01.12.2009, 13:59
Güneş ilk idmanına çıkacak
01 Aralık 2009 / 13:44
Güneş'in bu akşam ilk idmanına çıkması bekleniyor.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu akşam takımın başında ilk idmanına çıkması bekleniyor.

Deneyimli Teknik adam kendini 3.5 yıllığına Trabzonsporlu yapan sözleşmeyi sabah imzalamıştı.

Bordo mavililer hafta sonu Hüseyin Avni Aker'de Ankaragücü ile oynayacak olduğu maçın hazırlıklarını bu akşam saat 20.30'da yapacağı idman ile başlayacak.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in bu akşam takımının başında ilk idmanına çıkması bekleniyor.
Güneş'in yardımcılıklarını kimin yapacağı ise belli değil.

Oğuzhan Fidan
01.12.2009, 14:00
beyler kaydedebilen varmı ntvsporu.. imza törenini izleyemedim

BAHADIR33
01.12.2009, 14:01
Önceki 3 tanesi vardır biryerlerde :)

Oğuzhan Fidan
01.12.2009, 14:01
bu arada 14:30 da ligtvde olucakmış şenol hoca

Oğuzhan Fidan
01.12.2009, 14:02
Önceki 3 tanesi vardır biryerlerde :)
ben neler konuştu detayıyla bilmek istiyorum =)

Tolunay Abdioğlu
bu arada 14:30 da ligtvde olucakmış şenol hoca

Ne yazık ki izleyemiyorum.

Bilgilerden haberdar edebilir misiniz ?

Recep Alkan

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/video/video.php?v=105256889489819&ref=nf

Murat 61
01.12.2009, 14:04

Buradan izleyebilirsin.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64634

balıkesirli TS
01.12.2009, 14:05
ya anlayamadığım nokta teknik direktör konusunda senol güneş gibi kurtarıcımız var, ama yönetim konusunda alternatif var mı? hep elestiriyoruz yıkalım dökelim mantığı bitmeli artık...yönetim istifa ederse sanki hep iyi baskanlar,yöneticiler sıraya dizilmiş gibi elestiriler var...istifa eder veya bırakırsa yönetim emin olun kıulüp düzlüğe çıkmayacak, gelenler selçuğu satacak parayı indircek, gökhanı satacak parayı indirecek,alanzinhoyu satacak parayı indirecek ne çabuk unuttuk o günleri...

Oğuzhan Fidan
01.12.2009, 14:06
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/video/video.php?v=105256889489819&ref=nf

Buradan izleyebilirsin.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64634

ayrıca http://video.ntvmsnbc.com/?214532#v06717907711519524904903822419518714317521 7000074

serdaracıl
01.12.2009, 14:08
-TRABZONSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ GÜNEŞ:
-''ŞAMPİYON, ÜRETTİĞİNİ DÜNYAYA PAZARLAYAN, DAHA DA ÖNEMLİSİ
DAVRANIŞLARIYLA ÖRNEK BİR TRABZONSPOR YARATMAYI HEDEFLİYORUM''
-''KADRO DIŞI KALAN OYUNCULARIN AFFINDAN YANAYIM''
-''FATİH TEKKE'NİN ALINMASINI İSTERİM''

TRABZON - 01.12.2009 - Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, şampiyon, ürettiğini dünyaya pazarlayan, daha da önemlisi davranışlarıyla örnek bir Trabzonspor'u yaratmayı hedeflediğini söyledi.
Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada, toplantının geniş katılımlı olduğunu ve duygusal bir tablonun bulunduğunu belirterek, ''Eski başkanlarımız, ağabeylerimiz, valimiz, belediye başkanımız, emniyet müdürümüz, Trabzonspor camiası burada. Camianın beklentisine, isteğine cevap vermek için ben de buraya geldim. Büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum'' dedi.
Kendisinin de bir Trabzonsporlu olduğunu dile getiren Güneş, ''Ama kader bizi teknik adam olarak başka yerlere getirdi. Dünyayı dolaşsanız da geleceğiniz yer bellidir. Hepimizin beklentisi Trabzonspor'un başarılı olması, daha da önemlisi bu şehri iyi temsil etmesi, görev yapan tüm insanların bunu gururla hayata geçirmesidir. Bana düşen görev de bu beklentilere cevap vermektir. Kamuoyunun, Trabzonsporluların, Türk spor kamuoyunun beklediği tüm işleri yapmak için buradayım'' diye konuştu.
Bugüne gelinceye kadar kulübe hizmet edenlere teşekkür eden Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu hizmetlerle Trabzonspor, bugünlere gelmiştir. Sıkıntılı dönem olmasına karşın şu an bu toplantıyı yaptığımız tesisin kalabalığı, heyecanıyla ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Trabzonspor, marka değeri olan bir takımdır. Dünya markası olabilmesi, daha büyük olabilmesi için el ele verebilmek durumundayız. Bunu da yönetimle, oyuncularla, medya, taraftarlarla birlikte olacağız. Tabii ki görüş farklılıkları olacaktır. Önemli olan bunun bir potada eritilmesidir. Ben biliyorumu değil, biz biliyoruzu, biz birlikte yapacağızı ortaya koyabilmektir. Zaman zaman duygusal ve düşünce olarak farklılıklar olacaktır. Hoşgörü olursa uyumla çalışırız.''
Güneş, ellerinde bulunan tüm oyuncuları Trabzonspor'un oyuncuları olarak gördüklerini anlatarak, şöyle konuştu:
''Bunun yerlisi yabancı diye bir şey düşünemeyiz. Çünkü Trabzonspor, bölgesel bir takımdır, bu yöreye ait takımdır, ama evrensel düşünen büyük takımdır. Dünya markası böyle olunabilmiştir. Kendi devrimini yapmıştır, deneyimleri tecrübeleri vardır. Oyunculara bunu anlatacağız, sadece yönetime, taraftara, medyaya bu işi tek tek yüklemeyeceğiz. Masanın 4 ayağı sağlam olursa o yükü daha iyi taşır. O anlamda ben de köprü görevi görmek istiyorum. Aynı zamanda işimi yapacağım ama buraya gelmemdeki ana sebeplerden bir tanesi geçmiş deneyimlerimi de niyetimi de her şeyimi de Trabzonspor'un geleceği için ortaya koymaktır. Oyuncuların şu anda bulunduğu durumu tam tespit yapmadığım ama aldığım bilgiler vardır. Kendi tespitlerim olacaktır. Herkesle görüşüp değerlendirme yapacağım. Bu oyuncular bizim oyuncular, onlara sahip çıkacağız.''
-TARAFTARA SESLENDİ-
Güneş, konuşmasında taraftarlara da seslenmek istediğini belirterek, ''Trabzonspor taraftarı bu takımın sembolüdür, gururu ve geleceğidir, yarın da böyle olacaktır. Onlar çok sabrettiler ama bizim işimiz sabır işidir. Sabır ve destekleme bilinirse gelecek aydınlıktır. Üretken bir Trabzonspor olacaktır. Kendi özüne dönen ve yarışan takım olduğu zaman dışardan faydalanan bir takım olacağız. Küçük düşünmeyeceğiz, büyük düşüneceğiz. Bunu yaparken de doğru işler yapacağız. Bugün doğru işler varsa onlara dokunmayı düşünmüyorum. Kendi gördüğüm eksiklikleri, yanlışları düzeltmek için olağanüstü çalışacağıma söz veriyorum'' diye konuştu.
Camiaya layık olmasının kendisini mutlu edeceğini ifade eden Güneş, ''Çünkü hepimiz bir işler yaptık, belli tecrübeler oldu. Geçmişteki o günleri konuşmak için, yarınlarda bu güzel günleri konuşmak istiyoruz. Şampiyon, ürettiğini dünyaya pazarlayan, daha da önemlisi davranışlarıyla örnek bir Trabzonspor yaratmayı hedefliyorum. İyi bir Trabzonspor'a, bu ligin de ihtiyacı var. Ama bunları yaparken geçmişten faydalanacağım ama geleceği de kesinlikle planlayacağım'' dedi.
-KADRO DIŞI KALAN OYUNCULAR-
Şenol Güneş, bordo-mavili takımda kadro dışı bırakılan oyuncuların affından yana olduğunu söyledi.
Güneş, prensip olarak kadro dışına olumlu bakmadığını anlatarak, ''Bana bu oyuncuları sorduklarında affından yanayım. Kendi oyuncumuzu kenarda bırakırsak bu cezayı sadece futbolcuya değil, kendimize de vermiş oluruz. Sorun varsa para cezası veya diğeri uygulanabilir. O da oyuncunun iyiliği, takımın iyiliği içindir'' dedi.
24 oyuncunun hepsinin kalmasından yana olduğunu kaydeden Güneş, ''İçinden en iyi 11'de oynasın. Onun için kadro dışı oyuncuların affından yanayım. Aynı şeyi yönetime de söyledim. Kelle almak, vermek şık şeyler değil ama maalesef oluyor. Camiaya yararı yok'' diye konuştu.
-FATİH TEKKE-
Güneş, Rusya'nın Zenit takımında forma giyen Fatih Tekke'nin alınmasından yana olduğunu belirterek, ''Fatih, bizim eski oyuncumuz, kaptanımız. Burada başarılı işler yaptı. Şimdi de başarılı oynuyor. Alınmasından yanayım'' dedi.
Yönetimle bu konunun görüşüleceğini anlatan Güneş, ''Şartlar ne ise değerlendiririz. Elimizde oyuncular varken bu konuyu ortaya getirip onları kaybetmeyelim. Alınması için uğraşılırsa sevinirim ayrı bir konu'' diye konuştu.
Güneş, henüz ekibini belirlemediğini anlatarak, ''Hugo Broos'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Şu anda yürüyen bir sistem var. İlk etapta bu sistemden yararlanmaya çalışacağız. Ekibim için görüştüğüm isimler var. Ama henüz netlik kazanmadı. Ünal Hoca ise benim oyuncumdu. Yardımcı hoca olarak da benimle daha önce görev yaptı. Kendisiyle görüşeceğiz. Kendisi ekibimde düşündüğüm isimlerden bir tanesi. Belki kendisini CEO veya idari pozisyonda düşünebiliriz. Ancak ilk etapta bize bulunduğu konumda yardımcı olacak, yani teknik anlamda'' ifadelerini kullandı.
Bir soru üzerine Trabzonspor'da Manchaster United'deki Alex Ferguson'un modelini uygulamaya çalışacaklarını belirten Güneş, ''İngiltere'nin yapısı ile buranın yapısı tam aynı değil. Ama genel anlamda o modeli uygulamaya çalışacağız. Ben buraya yanlışları düzeltmek için geldim'' dedi.

-VALİ KIZILCIK'IN KONUŞMASI-
İmza töreninde konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ise Şenol Güneş'in futbolculuğunun yanı sıra teknik direktör olarak milli takımın başında Türkiye'ye en büyük başarıları yaşattığını dile getirerek, ''Şenol hocamızın Trabzon'umuzun özlediği başarıyı bizlere yaşatacağına inancımı ifade etmek istiyorum. Vilayet olarak kendisine üzerimize düşen oranda destek olacağız. Trabzonspor'umuzun başarısı ilimizin sağlığı mutluluğunu doğrudan ilgilendirdiğini biliyoruz. Bu anlamda Trabzonspor'umuz başta başkan ve yönetim kurulu olmak üzere tüm kesimlerin desteği ile tekrar şampiyonluk yarışına geçer ve yine o eski şanlı günlerimizi hep beraber yaşamış oluruz. Bu vesile ile tekrar Şenol hocamızı buraya getirmek için uğraşan başta başkan olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise deneyimli teknik adamın futbolculuk döneminde kendilerini sevindiren kişilerden biri olduğunu kaydederek, ''Trabzonspor, futbolun beşiği. Böyle bir ortama Şenol Güneş hocamızı getiren başkanımıza ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğin Trabzonspor'u başarıya taşıyacağına inanıyorum'' dedi.
İmza töreninin ardından Şenol Güneş ve toplantıya katılanlar, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde birlikte yemek yediler.
Bu arada Şenol Güneş için düzenlenen imza töreninde, arka fondaki panoda Şenol Güneş'in kalecilik döneminde bir maçta çekildiği fotoğraf ile şampiyonluk yaşayan kadronun fotoğrafı yer aldı.

serdaracıl
01.12.2009, 14:09
''Trabzonspor taraftarı bu takımın sembolüdür, gururu ve geleceğidir, yarın da böyle olacaktır. Onlar çok sabrettiler ama bizim işimiz sabır işidir. Sabır ve destekleme bilinirse gelecek aydınlıktır. Üretken bir Trabzonspor olacaktır. Kendi özüne dönen ve yarışan takım olduğu zaman dışardan faydalanan bir takım olacağız. Küçük düşünmeyeceğiz, büyük düşüneceğiz. Bunu yaparken de doğru işler yapacağız."

sana güveniyoruz şenol hoca

Ahmet Faruk
Şenol Hoca kulübümüze hayırlı olsun.
Allah, sevgisinin kat kat üstünde muvaffakiyetler ihsan etsin...

Ama konuyla alakalı olmayan şeyleri burda tartışmak hoş olmuyor.
Doğrudur, çok büyük yanlışlıklar olmuştur.
Ama kulübün borcu Şenol Güneş başlığında konuşulmamalı. Yönetim zaafiyetleri burda konuşulmamalı...

BAHADIR33
Kendimi zorluyorum...
Heyecan duyayım istiyorum...
Yeni bir başlangıç olsun diyorum...
İnternet sitelerinde haber arasam diyorum...
ama nedense olmuyor....

Heyecan duyan arkadaşlara,Umudu olanlara saygım var.

Ama 14:30'da ligtv'yi izlemek gelmiyor içimden.
Şenol Güneş , geleli 4 saat olmadan , benim bilmediğim ne söyleyebilir diye düşünüyorum..
Dedim ya Kemal Derviş'in gelişi gibi sanki..

Ben Şenol Güneş'ten çok Başkan'ın söyleyeceği, yapacağı şeyleri merak ediyorum.

salihismet
01.12.2009, 14:10
Mahmut Aksun un 5 saat süren aksamki programinda, Trabzonsporunda artik bir Ergenekonu oldugunu ve bu Ergenekonun basinda bulunan kisinin
boyunun bir metre 65 santim oldugunu ögrendik. 5 saatlik programda net olarak anlatilan birkac seyden biriside buydu.
Hele Mahmut Aksu nun son konusmasindaki beddua kismi cok komikti, bana göre ne kadar aciz durumda olduklarinin bir göstergeside
bu beddua kismiydi, yani bundan baska yapacaklari fazla birseyin olmamadigini bize net bir sekilde anlattilar.

Birde orada soru soranlarin son zamanda sorduklari sorularin Trabzonda medyanin nasil calistigi hakkinda bize biraz bilgi verdi,
hangi tv lere, hangi gazetelere Trabzonsporun reklam verdigini ve acilan veya acilmayan ihalelerin nasil yürütüldügü konusunu
acmalari, birseyler alanlarin Trabzonsporun yaninda alamayanlarinda karsisinda oldugunu net bir sekilde ortaya koydu.

Sefa
01.12.2009, 14:11
Şu Vali'ye helal olsun.

Adam Fenerbahçeli, hatta Fenerbahçe üyeliği de var ama Trabzonspor için elinden geleni yapıyor.

Tebrik ediyorum kendisini..

Adem CAKIR
01.12.2009, 14:11
Hayırlı olsun!

Şenol Güneş, Yattara'ya verilen krediden çok daha fazlasını hak ediyor.
Bunca yıldır Yattara'yı kimselere yedirmeyen taraftarın, ZD'ye bile 2 yıla yakın kan kusarak sabır gösteren camianın Şenol Güneş'e çok daha fazlasını vermesi gerekir.

Belki bu yıl, gelecek yıl şampiyon olamayız ama ben inanıyorum ki futbolu futbol gibi oynayan bir takımımız olacaktır. Yeter ki sabredelim...

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3071-6L3W5G6I.jpg

Tekrar hayırlı olsun.

Güzel olacak, güzel..

balıkesirli TS
01.12.2009, 14:12
Kendimi zorluyorum...
Heyecan duyayım istiyorum...
Yeni bir başlangıç olsun diyorum...
İnternet sitelerinde haber arasam diyorum...
ama nedense olmuyor....

Heyecan duyan arkadaşlara,Umudu olanlara saygım var.

Ama 14:30'da ligtv'yi izlemek gelmiyor içimden.
Şenol Güneş , geleli 4 saat olmadan , benim bilmediğim ne söyleyebilir diye düşünüyorum..
Dedim ya Kemal Derviş'in gelişi gibi sanki..

Ben Şenol Güneş'ten çok Başkan'ın söyleyeceği, yapacağı şeyleri merak ediyorum.
trabzonspor için entehlikeli son budur.yani heyecan kaybı... basarısız da olsak bunu yapmamalıyız taraftar olarak

esirgolge
ilk önce hayirli olsun,kafalar degismedikce Senol Hocamiz daha cok gider gelir

İHTİLALL
Yeni hedefimiz Şenol hocayı da yedirmemek olmalı..

Garanti ediyorum ilk darbeyi sırtından alacaktır..

Biz yanında olmalıyız bence..

Hem belki bunca yıldan sonra,sırtını kimlerden kollayacağını anlamıştır..

Umarım anlamıştır..

Çünkü sırtından vuracak olanlar bu konuda pek bir mahirleşti,bayağı ustalaştı,tecrübe kazandılar..

Masaya yumruk vurarak çalışmalı bu sefer..

Brütüs malum işi yapınca Sezar ancak tarihte yadedildi,Broos gibi, Ersun gibi..

Brütüs'e bu kez fırsat verilmemeli..

Mümkünse, Brütüs'ten ,"yaptıklarını bir yafta ile boynuna asarak" tez elden kurtulunmalı..

Artık tarih tekerrür etmemeli..

OLCAY ÇAKIR
01.12.2009, 14:13
G.Kore'de,örnek kişiliğiyle Ülkemizi en güzel şekilde tanıtan ŞENOL GÜNEŞ'e devlet üstün hizmet nişanı verilmeli.

Sn.Bakanımızı bu konuda göreve davet etsek,haddimizi aşmış olmayız herhal.!

spormania
01.12.2009, 14:13
Bjk maçından önceki 5 trilyon olayı hakkında bilgisi olan varmı Bu 5 kişiye mi ödendi?ödeme yapılmadı mı ?yoksa hayali ihracat mı?:)

Mahmut Aksunun dediğine göre Halkbanktan 8,5 trilyon kredi kullanılmış..3 trilyonu futbolculara bir kısmı da Gabricin bonservisine verilmiş...

Dün akşam Mahmut Aksu'yu dinlerken aklımdan binbir türlü şey geçti..Zaman zaman Mahmut Aksu'ya sinirlendim ama sonunda onun da sizden benden farkı olmayan rant peşinde koşmayan bir adam olduğuna kanaat getirdim. Ama şunu da düşünmedim değil, o makamı Mahmut Aksu'dan daha iyi doldurabileceğimi..Trabzonspor'un kesinlikle daha profesyonel bir yapılanmaya ihtiyacı var..Mahmut Aksu'nun transferleri nasıl yaptığını anlatırkenki sözleri beni hayretler içinde bıraktı...

Dün bir kez daha gördük ki Trabzonspor o kadar büyük bir değerki ona sahip olan gerek mali gerek siyasi rantından yararlanıyor.

Gerçekten Trabzonspor'un içinde bir Ergenekon var ama bu Ergenekon sadece 1.65'lik adam değil şu andaki asbaşkan ve başkanı da içine alan Mehmet Ali Yılmaz'ı da içine alan geniş bir kesim. Bizim Ergenekonumuz tamamen rant Ergenekonu..En basitinden Akyazının yapılacağını bilen kişilerin yönetime yeni talip olarak çıkması..şimdikilerin bu rantı paylaşmak istememeleri..bakanın nasıl olsa seçimden önce bu yapılacak en azından bana yakın olanlar bu işten ekmek yesin diye bir düşünceye sahip olması..vs.vs..vs...

Bu durumu bilen ve buna rağmen bu yönetimi kurtaracak hamleyi yapan Şenol Hoca'ya bir sözüm var..Hocam ya gerçekten Dünyada senden daha fazla Trabzonsporlu kimse yok ya da sen de bu rantın içindesin..Şahsi kanaatim senin çok iyi bir Trabzonsporlu olduğun yönünde...

O yüzden yolun açık olsun efsane..

Söz veriyorum birey olarak koşulsuz olarak sana 3.5 yıl boyunca destek göstereceğim..

kamyonetçi
01.12.2009, 14:14
Hatalar insanlar için,yönetim bir çok konuda hata yapmış olabilir.
Onlarda gereken dersleri çıkaracaktır,çıkarmalıdır ve bence bu konuda yeterince birikimleri vardır.
Sürekli burada yönetime laf sokarak bir yerlere varmamız mümkün değil.
Yönetimin sadece yaptığı hatalara bakarak, karamsarlığa kapılmak, böyle negatif bir hava oluşturmak, ne takıma ne şehire zerre kadar fayda sağlamaz.
Ayrıca bu yönetimin yaptığı çok güzel işler olduğunuda hatırlatmak isterim.
Saymaya gerek yok,yanlışıyla doğrusuyla bizim seçtiğimiz bir yönetim,Trabzonspora hizmet etmiş her yönetim gibi bu yönetimde elinden geldiğince en iyi şekilde hizmet etmeye çalışmaktadır.
Tutup burada art niyet aramak insanları birşeylerle suçlamak,karalamak vs birilerinin değirmenine su taşımaktır.Bu değirmenin sahipleri öncelikle İstanbul kulüpleridir.
Şenol hocanın dediği gibi, Trabzonspora hizmet eden hoca dünyanın en iyi hocasıdır.
Bu felsefeye görede Trabzonspora hizmet eden yönetim dünyanın en iyi yönetimidir.
Bugün sahip çıkma günüdür.
Ben bugünkü imzadan sonra rüzgarın artık arkamızdan eseceğini düşünüyorum.
İyimserim,umutluyum bir o kadarda mutluyum.

Tolunay Abdioğlu
Şenol Güneş:Bir masanın dört ayağını düşünürsek,4 ayağıda sağlam olursa bu yükü daha iyi taşır.

Dursun Kaplan
Durun ben şu avatardan işe başlayayım. :)

Recep Alkan
01.12.2009, 14:15
Şenol Hoca kulübümüze hayırlı olsun.
Allah, sevgisinin kat kat üstünde muvaffakiyetler ihsan etsin...

Ama konuyla alakalı olmayan şeyleri burda tartışmak hoş olmuyor.
Doğrudur, çok büyük yanlışlıklar olmuştur.
Ama kulübün borcu Şenol Güneş başlığında konuşulmamalı. Yönetim zaafiyetleri burda konuşulmamalı...

Ben karıştırmamaktan yanayım, bu mesaj ile ilgili değil ama yeri geldi diye yazıyorum, burda diğer konuların tatışılma nedenleri olanların, kötü gidişin Şenol Hoca ile bağdaştırmaya çalışmıyor kimse.

Aslında bunları konuşanlar birçok kişiden daha çok seviyor Şenol Hocayı. Çünkü ne kadar zor bir durumda geldiğini biliyor ve sabrı bu yüzden istiyor.

O yüzden lütfen arkadaşlar karıştırmayalım, kimse daha 2 kelime konuşan hocayı suçlamıyor yada gitsin demiyor.

saygılar;

balıkesirli TS
01.12.2009, 14:15
Hatalar insanlar için,yönetim bir çok konuda hata yapmış olabilir.
Onlarda gereken dersleri çıkaracaktır,çıkarmalıdır ve bence bu konuda yeterince birikimleri vardır.
Sürekli burada yönetime laf sokarak bir yerlere varmamız mümkün değil.
Yönetimin sadece yaptığı hatalara bakarak, karamsarlığa kapılmak, böyle negatif bir hava oluşturmak, ne takıma ne şehire zerre kadar fayda sağlamaz.
Ayrıca bu yönetimin yaptığı çok güzel işler olduğunuda hatırlatmak isterim.
Saymaya gerek yok,yanlışıyla doğrusuyla bizim seçtiğimiz bir yönetim,Trabzonspora hizmet etmiş her yönetim gibi bu yönetimde elinden geldiğince en iyi şekilde hizmet etmeye çalışmaktadır.
Tutup burada art niyet aramak insanları birşeylerle suçlamak,karalamak vs birilerinin değirmenine su taşımaktır.Bu değirmenin sahipleri öncelikle İstanbul kulüpleridir.
Şenol hocanın dediği gibi, Trabzonspora hizmet eden hoca dünyanın en iyi hocasıdır.
Bu felsefeye görede Trabzonspora hizmet eden yönetim dünyanın en iyi yönetimidir.
Bugün sahip çıkma günüdür.
Ben bugünkü imzadan sonra rüzgarın artık arkamızdan eseceğini düşünüyorum.
İyimserim,umutluyum bir o kadarda mutluyum.
:alkış::alkış::alkış: fazla söze gerek yok

UğuR
01.12.2009, 14:17
Şenol Hoca dan 96 da ki gibi saldıran bir Trabzonspor istiyorum....

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 14:17
Şenol Güneş:Burada doğru işler varsa kesinlikle karışmayacağım.

Ama yanlış ve eksik gördüğüm konularda olağanüstü çalışmaya söz veriyorum.

OnOuR
01.12.2009, 14:18
Şenol Hocam umarım söylediklerini gerçeğe dönüştürmede de başarıyı yakalarsın. Artık bazı şeylerin doğru düzgün gitmesi şart ve bu yolda da sana güveniyorum...

lazooo28
01.12.2009, 14:19
Insallah Sezon sonuna kadar dayanir !!!

cengizbdn32
01.12.2009, 14:22
bırakın yabancı işini artık.. olmuyor işte.. bence takımımıza gelebilecek en büyük teknik direktörr... Şenol hocayla olmazsa bence hiç olmaz artık.. Şenol Güneşe sonsuz destek... bence tüm TRABZONSPORlularda destek vermelii..

Dursun Kaplan
01.12.2009, 14:22
Insallah Sezon sonuna kadar dayanir !!!

Hemşerim, şimdiden böyle mesajlar yazmamıza ne gerek var ? Şenol hoca bu sefer bambaşka bir hava içinde geldi bana göre. Ve ben çok umutluyum gelecek açısından.

Orhan Aydın
01.12.2009, 14:23
Şenol hocaya itiraz eden yok zaten

UğuR
Tek adam....

hem başkanlık hem de teknik direktörlük yap bize....

samimiyetine inanıyorum....

Bir deha gelmez demiştim hatta 1 takım elbisesine iddiaya girmiştim....

Zor günde,camianın bu kötü havasına rağmen korkmadan geldin...İnşallah muaffak olursun...

Erdem Keser
Şenol Hoca dan 96 da ki gibi saldıran bir Trabzonspor istiyorum....
Bende akıllı oynayan bir Trabzonspor istiyorum.Gerektiğinde savunma yapabilen gerektiğinde hücuma çıkabilen bir takım...

İHTİLALL
01.12.2009, 14:24
G.Kore'de,örnek kişiliğiyle Ülkemizi en güzel şekilde tanıtan ŞENOL GÜNEŞ'e devlet üstün hizmet nişanı verilmeli.

Sn.Bakanımızı bu konuda göreve davet etsek,haddimizi aşmış olmayız herhal.!
Ne diyorsun hocam..

Adam bizi dünya üçüncüsü yaptı diye,bir asılmadığı kaldı..

Onu tıpkı Trabzonspor'u üçünün yanına yaklaştırmak istemedikleri gibi,çakma sinyorla,dürülü Mustafa'nın yanına yaklaştırmadılar..

Affınıza sığınarak "bölücü namussuzlar"..

Dünya üçüncüsü olduğu zaman ekrandan,gasteden kan kusan zevahir,böyle bir teşebbüsü fırsat bilip,zaten orda oluşunu hazmedemdikleri açıkça belli olan bakanıda "sepetleme" fırsatına dönüştüreceklerdir işi..

Untmamak lazım,biz hala Trabzon'luyuz..

Onların gözünde bakanıyla,Şenol'uyla,futbolcusuyla,taraftarıyla Trabzon'luyuz..

İnanamayanlar "ulusal" medyadan, "sürünen" Tuncay'la,"destanlar yazan
Gökdeniz'i takip etsinler..

balıkesirli TS
01.12.2009, 14:24
şenol hocanın yardımcıları kim olacakmış kimlerin ismi geçiyor?

Serdar A
01.12.2009, 14:25
Olcay abi , avatar resmin iyi güzelde , keşke bu başlıkta görmeseydim .

Yine bir korku aldı .

Atalay
Mahmut Aksu yuvarlak laflar kullanacağına içraat yapsın...!!

Yok Ergenekon yok falan yok filan...

Sen Değilmisin yönetinde olan...

Kardeşim bu Kulübün sorunu belli...

Bu kulübün sorunu herkesin Trabzonsporu yolunacak kaz olarak görmesi...

Taraftardan başka kimsenin şampiyonluk umurunda değil...

Herkes rant vede mevki peşinde...

BAHADIR33
Sadri Başkan'ı hep savundum...
Hala da seviyorum kendisini.
Ama bu kadar hata da heyecanımı korumama engel oluyor.
Bataklığı kurutmak yerine sinek ilacı sıkıyor başkan ortalığa..

Şenol Hoca gelmiş ,hoşgelmiş..
"Hayır" lı olur umarım...
Umarım bazı şeylere "Hayır" diyebilir...
Umarım "sen gel hele şartları bir ara konuşur ,hallederiz" yalanına kanmamıştır.
Yardımcıları belli değil,
yetkileri belli değil,
ekip yok ortada,
Ünal Karaman nerede duracak belli değil,
Hazine tamtakır kara bakır.....

Tarihten bir alıntı ile mesajıma son vereyim

YENİÇERİLERİN AYAKLANMALARININ BAŞLICA SEBEPLERİ:
1-Padişah ve diğer devlet adamlarının yeniçeri ocaklarında düzenlemeler yapmak istemeleri,
2-Saray entrikaları sonucu vezir veya diğer devlet adamlarının yeniçerileri kışkırtmaları
3-Padişah değişikliğinde cülus bahşişi aldıklarından padişahları tahttan indirerek yerine yenisini
geçirmenin işlerine gelmesi
4-Pekçoğunun İstanbul'da esnaflık gibi işlerle uğraşmalarından sefere gitmek istememeleri
5-Maaşlarının düşük ayarlı para ile ödenmesi

Emirhan Çorumlu
Senol Hocama Basarilar... Insallah sende Trabzonun Fergusonu olursun söyle 20 Sene ve ötesi bu Takimi yönetirsin... Belki Baskan bile olursun Senol Hoca... Bol Sans.... =) Getir bize yeni genc Ji Sung Parklari :D

UğuR
01.12.2009, 14:26
Bende akıllı oynayan bir Trabzonspor istiyorum.Gerektiğinde savunma yapabilen gerektiğinde hücuma çıkabilen bir takım...

Doğru söylüyorsun Erdem... ama şu anki kadro savunma yapmayı bilmiyor...
yaptıkça gol yiyor,hiç olmazsa saldıralım ki savuma yapmış oluruz....

En iyi defans hücumdur hesabı...:)

orhan42
01.12.2009, 14:28
Değerli renkdaşlarım..Özellikle Tarbzon'da yaşayan kardeşlerim sözüm size..Ben Konyalı'yım..Knedimi bildim bileli bordo-mavi renklerin aşığıyım.Ama bu noktadan sonra sizlere çok büyük iş düşüyır bence..Hepimiz kadar belkide daha fazla Trabzonsporlu olan Şenol hocamıza azami destek verelim.Sizler takımızın bulunduğu şehirde yaşıyorsunuz..Duygularınız düşünceleriniz bu takıma yansıyor..Lütfen en ufak bi olumsuzlukta Şenol hocamıza ve de futbolcularımza eleştiri yerine desteğinizi gösterin..Bakın Alex Fergusan 26 yıldır ManU'nun başında..Bildiğim kadarıyla kümede düştüler berarber..Fakat durum ortada.Kendisi kulüple özdeşleşmiş durumda.Şenol hocamızda arkasında durulursa eminim bu takımı şahlandıracaktır..Lütfen desteğinizi kulübümüzde esirgemeyin...

cem arin
01.12.2009, 14:28
Yeni hedefimiz Şenol hocayı da yedirmemek olmalı..

Garanti ediyorum ilk darbeyi sırtından alacaktır..

Biz yanında olmalıyız bence..

Hem belki bunca yıldan sonra,sırtını kimlerden kollayacağını anlamıştır..

Umarım anlamıştır..

Çünkü sırtından vuracak olanlar bu konuda pek bir mahirleşti,bayağı ustalaştı,tecrübe kazandılar..

Masaya yumruk vurarak çalışmalı bu sefer..

Brütüs malum işi yapınca Sezar ancak tarihte yadedildi,Broos gibi, Ersun gibi..

Brütüs'e bu kez fırsat verilmemeli..

Mümkünse, Brütüs'ten ,"yaptıklarını bir yafta ile boynuna asarak" tez elden kurtulunmalı..

Artık tarih tekerrür etmemeli..

Sizler stadyumlarda burada köstek olmayin da gerisini merak etmeyin!

mhayri
01.12.2009, 14:31
Dilerim Şenol Hoca giderken yine susmaz...
Bakın elin oğlu nasıl döktürüyor, Helal sana Bross adam gibi adammışsın...

cem arin
Cem bahsettiğin olayın videosunun resmi sitede yayınlanmasını nasıl izah ediyorsun?

Kardesim o olayin olusmasi da olayin sadece seyirci boyutlu olmadigini gösteriyor bizlere!
Hepimiz biliyoruz ki yönetimin bir tarafi istanbuldan diger tarafi trabzondan ve gecmis dönemde de buna benzer seyler yasadik! talihsizlik mi dersin aptallik ya da bayagilik mi bilemiyorum!
Samet aybabaya da bna benzer hatta daha assagilikca davranislar sergilenmisti!
Bunun aciklamasi benim dilimin döndügünce budur! Varsa senin bildigin ya da düsündügün farkli bir düsünce ,paylasirsan sevinirim.

İHTİLALL
Lütfen mesajlarıma alıntı yapmayın..

afsbahar
Sahnedeki perdenin arkası bayağı karışık durumdaymış. Bu karışıklığı sadece hoca temizleyebilecek mi? Anladığım kadarıyla herkesteki genel kanı, işimizin çok zor olduğu hatta mucizelere kaldığı yönünde.

Klasik bir söz olacak ama bu kaostan sadece "birliktelik" sayesinde çıkabiliriz. Herkes eteğindeki taşları dökmeli, çıkar grupları kulüpten uzaklaştırılmalı, kulüp için birşey yapamayacak durumda olanlar ellerini çekmeli, yönetim yeniden aşılanmalı ve içindeki mikroplardan arınmalı, (Not: bu kısım sadece bir benzetmedir ve insanlara hakaret içermemektedir.) gerekiyorsa seçime gitmelidir.

Taraftarın her zamankinden daha çok takımına sahip çıkması ve takım içinde yeralan futbolcusundan doktoruna, hocasından malzemecisine kadar bütün çalışanların işini daha ciddi yapması gerekiyor.

İnşallah yeni Şenol Güneş dönemi Trabzonspor için hayırlı olur.

a d bacan
01.12.2009, 14:32
evet bizede hayırlamak kalıyor
inşallah sözleşmesinin sonua kadar ve hatta fazlasıyla takımda kalır.

kızmayın ama nuri albayrak olsaydı şenol güneş kesin 3,5 senesini tamamlardı TRABZON da.

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 14:35
Broos'tan zehir zemberek sözler
01 Aralık 2009 Salı 13:48
Trabzonspor'un görevine son verdiği Belçikalı Teknik Adam Hugo Broos'tan bordo-mavili yönetime zehir zemberek eleştiriler geldi...

Trabzonspor'un Belçikalı eski teknik direktörü Hugo Broos, görevine son verilmesiyle ilgili, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.

Trabzonspor yönetiminin, ''başarısız sonuçlar nedeniyle'' 23 Kasım tarihinde işine son verdiği Hugo Broos, Belçika'nın HLN gazetesine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüp hakkında bazı iddialarda bulundu.

Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında Kasımpaşa'ya deplasmanda alınan 3-1'lik yenilginin ardından, bazı şeylerin ''artık kabul edilebilecek gibi olmadığını'' söyleyen Broos, ''Yönetim, vahşi bir şekilde etrafına saldırdı. Örneğin kaptanın unvanı elinden alındı, 5 oyuncu kadrodan çıkarıldı. Bu oyuncuların her birine 5 ila 50 bin avro para cezası verildi ama beni en rahatsız eden olay, başkanın, oyunculara benim için 'kendi istifa etti' demesiydi. Bu, büyük bir yalan. Bu yalan, geçmişteki yalanların üzerine eklenen bir yalan'' dedi.

''OYUNCULARIN MAAŞLARI ÖDENMİYOR''
Belçikalı teknik adam, ''bordo-mavili oyuncuların, 28 Haziran'dan bu yana maaşlarının bir kuruşunu bile alamadıklarını'' iddia ederken, ''Yalnızca kadrodan çıkarılan 5 oyuncunun maaşları ödendi. Onların, UEFA'ya gideceklerinden korkuldu'' ifadelerini kullandı.

Kendisinin de Ekim ve Kasım maaşlarını alamadığını belirten Broos, ''Kulüp başkanı bana, bazen ekonomik çıkarları, sportif çıkarların üzerinde tutmam gerektiğini söyledi'' diye konuştu.

Hugo Broos, Brezilyalı futbolcu Alanzinho ile Gökhan Ünal'a 4 ila 6 milyon avro transfer parası ödendiğini belirterek, ''Yönetim, benim bu oyuncuları ilk 11'e sokmamı istedi. Her iki oyuncu da hem formunda değildi ve iyi oynamıyordu. Oynatmazsam, bu oyuncuların değeri düşecekti. Bunun için bazen bazı maçlarda oynattım ama yönetim, bunu yeterli bulmadı. Yönetim, bu iki oyuncunun oynatılması için yardımcı antrenörlere de baskı yapıyordu'' iddialarında da bulundu.

İbrahim Yattara için de ''Ciddi sakatlığı vardı, ancak Trabzonspor'un sağlık yetkilileri, bu oyuncunun yüzde 100 formda olduğunu iddia ediyordu'' diyen Broos, şunları kaydetti:

''Yattara, idmanlara katılmak mecburiyetindeydi. Bu çocuk, tek bacakla idman yapıyordu. İdmandan çıkardığımda kulüp doktoru, olayı büyüttü. Yattara'nın formda olduğunu tekrarladı ama yönetime, benimle Yattara arasında bir sorun olduğunu iddia etti.

Maçta oynattım. 25 dakika sonra sahadan almak mecburiyetinde kaldım çünkü devam edemedi. Daha sonra doktora, tarihi kelimeleri, 'bazen kör gözlerin de görmesi gerektiği' tarzında bir cümle söyledim. Yönetim, benim onlara saldırdığımı düşündü ve o andan itibaren her şey kötüden daha da betere gitti.

Oyuncular, benim tarafımı seçti, kafalarında sürekli maddi sorunları vardı. Bazıları ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu, bir takımın motivasyonu için iyi değildir. Bunun üzerine yönetim, maaşlarınızı alacaksınız diye sözler verdi, her hafta bu tekrarlanıyordu.''

''Kontrat imzalamadan önce bu tür sorunlar beklemiyor muydunuz?'' sorusuna ise Broos, ''Trabzon'un, Belçika olmadığını ve bu tür sorunların çıkabileceğinin hesabını yapmıştım. Birkaç ay maaş alamayacağımı tahmin etmiştim, ancak bu kadar kötü olacağını tahmin etmedim. En büyük problem, kulüpte iletişimin olmaması, oyuncuların ikide bir suçlanması ve paralarının ödenmemesiydi'' cevabını verdi.

''SYLVA'YA YALAN SÖYLENDİ''
Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva'ya da yalan söylediğini savunan Broos, ''Sylva'ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon'da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu'' ifadelerini de kullandı.

Broos, bordo-mavili kulübün, son zamanlarda hakkında çıkan bazı haberleri de kendisine karşı kullanmak istediğini söyleyerek, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.

Bundan sonraki planlarına ilişkin bir soru üzerine ise Broos, ''Türkiye'de bir kulüp düşünmüyorum. Başka bir kulüpte başlayıp başlamayacağıma, ara transfer döneminde karar vereceğim'' yanıtını verdi.

Recep Alkan
01.12.2009, 14:36

Yalçın abi ile görüşlerim hemen hemen aynı olduğundan soruyorum ne gibi bir köstektir bu ???

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 14:36
megersem bizi yöneticiler degil dallas ailesi yönetiyormus, bukadar entrikayi nasil ceviriyorlar, dizi olsa bizimkilerin yaptiklari, reytingleri alt üst eder herhalde

cem arin
01.12.2009, 14:39
Cem Arin Kardes,

Gercekten bu takimi taraftarin mi bu hale getirdigine inaniyorsun? Yonetim i yonlendiren hep taraftar mi sence?

Sayet bir takimin bilmem kac teknik direktörü bir yili tamamlayamadan kovuluyorsa ve hemen her yil düzenli olarak yönetim kurulu degisiyorsa ve bu her teknik adamda, her yönetimde böyleyse suclu t. direktörler ya da yönetimler olamaz!mantigim almiyor bunu! ve can alici soru su olmali! Ne zaman taraftar kendi özelestirisini yapabilmistir ya da yapmistir?
yapmamistir!

Ahmet Faruk
01.12.2009, 14:39
http://www.bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46

Şenol Güneş

Çetin
01.12.2009, 14:40
teknik yönü gelişmemiş olan "teknik" direktörümüz hayırlı uğurlu olsun mu denilir bilemedim. yine bi 10 yıl geriye gittik ama önemli değil nasılsa bu camia alışkın böyle şeylere.

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 14:42
Mahmut Aksu yuvarlak laflar kullanacağına içraat yapsın...!!

Yok Ergenekon yok falan yok filan...

Sen Değilmisin yönetinde olan...

Kardeşim bu Kulübün sorunu belli...

Bu kulübün sorunu herkesin Trabzonsporu yolunacak kaz olarak görmesi...

Taraftardan başka kimsenin şampiyonluk umurunda değil...

Herkes rant vede mevki peşinde...

Erman Toroglu pazar gunku maraton yayininda demistiki: Trabzonspor yönetiminde olaylari karistiran, klubun kaos ortaminda olmasinda cikarlari olan 2 kisi var ve ben bunlari taniyorum , ersuna, bross a ne yaptiklarini biliyorum. ama suan aciklamayacagim kim olduklarini... bunlar olaylari karisitirip kendilerini arka plana atiyorlar diyor Toroglu. Ama eger Senol hocaya da ayni entrikalari yaparsalar, bunlarin kim olduklarini aciklarimmm ozaman diye sözlerini tamamlamisti.. bu takimi ciddi sekilde kemirenler var perde arkasinda, peki niye bunlar hala bu takimin icersinde? nasil bir rant olayidir bu ?

ugurozturk
01.12.2009, 14:43
Değerli renkdaşlarım..Özellikle Tarbzon'da yaşayan kardeşlerim sözüm size..Ben Konyalı'yım..Knedimi bildim bileli bordo-mavi renklerin aşığıyım.Ama bu noktadan sonra sizlere çok büyük iş düşüyır bence..Hepimiz kadar belkide daha fazla Trabzonsporlu olan Şenol hocamıza azami destek verelim.Sizler takımızın bulunduğu şehirde yaşıyorsunuz..Duygularınız düşünceleriniz bu takıma yansıyor..Lütfen en ufak bi olumsuzlukta Şenol hocamıza ve de futbolcularımza eleştiri yerine desteğinizi gösterin..Bakın Alex Fergusan 26 yıldır ManU'nun başında..Bildiğim kadarıyla kümede düştüler berarber..Fakat durum ortada.Kendisi kulüple özdeşleşmiş durumda.Şenol hocamızda arkasında durulursa eminim bu takımı şahlandıracaktır..Lütfen desteğinizi kulübümüzde esirgemeyin...

Senol Gunesle 20 yil... Tamam. Baskana da tamam. Ama bu yonetimle olmaz. Su adamlar gidecek:

1) Dr. Ihsan Alioglu
2) Hayrettin Hacisalihoglu
3) Saglik heyetinin tamami.

Fatih Tekke transferine takoz koyan; yedi sulalesini kulupte ise sokan; Yattaraya tek bacakla idman yaptiran kimse kalmayacak orda...

a d bacan
01.12.2009, 14:44
teknik yönü gelişmemiş olan "teknik" direktörümüz hayırlı uğurlu olsun mu denilir bilemedim. yine bi 10 yıl geriye gittik ama önemli değil nasılsa bu camia alışkın böyle şeylere.

10 yıl öncesinden sabradilip gönderilmeseydi şimdi karşında futbol profösör ü bir hoca olacaktı

bunun için bir on sene beklemeye (razı dağilim) ama mecburum.

bana göre her yönüyle bakıldığında (artısı ve eksisi ile)şenol hocadan daha iyisi olamazdı

Murat Hızal
Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva'ya da yalan söylediğini savunan Broos, ''Sylva'ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon'da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu'' ifadelerini de kullandı.

Her şey bir yana,buna inanmıyorsunuz değil mi?

Bu adamı dağdan mı aldık getirdik,bu herifin menajeri yok mu,elinin altında internet yok mu?

Bizimkilere de helal olsun boğaziçi köprsünü satmak kadar marifetli bir iş yapmışlar:)

İHTİLALL
Olcay abi , avatar resmin iyi güzelde , keşke bu başlıkta görmeseydim .

Yine bir korku aldı .
Serdar döktürmüşsün avatara yine ecel soruları..

Bu sorulara cevap verme hatasını yapacak bir "donkişotun" olduğunu düşünmüyorsun herhalde forumda ?.. :)

metehan
İmza törenindeki resimlere baktım. Bir tarafta vali, diğer tarafta belediye başkanı. Şenol Güneş, TS için bir teknik adamdan ötesi anlamlar taşıyor, bu resim onu gösteriyor. İnşallah bunlar resimlerde kalmaz da gerçek hayatta da yerini bulur.

Hayırlı olsun !

__S__e__S__
01.12.2009, 14:46
Arkadaşlar şuan ligtv de izledim imza törenini Alanzinho hakkındı bir şey söyledimi ? :D

ve Hayırlı uğurlu olsun..

Tolunay Abdioğlu

Bu adamı dağdan mı aldık getirdik,bu herifin menajeri yok mu,elinin altında internet yok mu?

Bizimkilere de helal olsun boğaziçi köprsünü satmak kadar marifetli bir iş yapmışlar:)

Ayrıca geçen sezon bu adamın çocukları burda değil miydi ?

Geçen sezon neden bu adam başarılıydı formundaydı ?

Emre7
hiç bir şey değişmeyecek, ha bross, ha ersun, ha da ersun ....
hiç birşey değişmeyecek

Recep Alkan
01.12.2009, 14:47
Sayet bir takimin bilmem kac teknik direktörü bir yili tamamlayamadan kovuluyorsa ve hemen her yil düzenli olarak yönetim kurulu degisiyorsa ve bu her teknik adamda, her yönetimde böyleyse suclu t. direktörler ya da yönetimler olamaz!mantigim almiyor bunu! ve can alici soru su olmali! Ne zaman taraftar kendi özelestirisini yapabilmistir ya da yapmistir?
yapmamistir!

Ben artık bıktım usandım taraftarı suçlayan mantaliteden.

Madem öyle bende cevaplar istiyorum arkadaşım,

- Ersun Hocayı kim göndermiştir,

- Brossu kim göndermiştir,

- Gökdeniz ve Fatih ikilisini taraftar mı sattırmıştır,

Bunlar en yakın tarihin örnekleri. Saçma sapan konuşmanın mantığı yotur.

Her yıl yönetim değişir olmuş demişsin, hangi iyi işler yapan yönetim gönderilmiştir bu takımın başından, neden Şamil Ekinci yönetimleri yıllarca bu işi yapabilmişlerdir, neden geçen sene herkesin baba dediği adam bu sene yerden yere vurulmuş hale gelmiştir, sence bunların da mı sorumlusu taraftardır.

Ortalarda kayıp 200 milyon liralık para varken bunu da mı hiç sıkılmadan taraftara yükleyeceksiniz.

Kaldı ki, dün akşam çok sevdiğiniz ve savunduğunuz Yönetimin 3. adamı ben dışardan biri olsam bu yönetime geçer not vermez derken siz hala daha kalkıp taraftarı mı suçlayacaksınız ?

Bırakın artık şu taraftarın yakasını, hele ki son zamanlarda...

Orhan Aydın

Orası tercüme hatası:D

demirel
Hayırlı olsun ,umarım şenol Güneş bu sefer kendini harcatmaz,yönetimi ve baskanı idare etcem diye susmaz inşallah.... Yanlışları gördüğünde umarım doğrusunu istemekle kalmaz,yaptırır......

a d bacan
01.12.2009, 14:50
Hayırlı olsun ,umarım şenol Güneş bu sefer kendini harcatmaz,yönetimi ve baskanı idare etcem diye susmaz inşallah.... Yanlışları gördüğünde umarım doğrusunu istemekle kalmaz,yaptırır......
bunu yapabilmesi için önce şu "yakın arkadaşlarım "dediği yönetimdeki kişilerin klüpten uzaklaşması lazım

adam her şeyi rahat rahat konuşabilisin suyada sabunada dokunsun.

macuka
01.12.2009, 14:51
Yalniz Broos un soyledikleri yenilir yutulur degil...
Bu yonetim in kotu bir yonetim oldugunu tahmin ediyordum ama bu tarz Ali Cengiz oyunlarina girebilecegini tahmin etmiyordum.
bu arada Trabzonspor un doktoru gercekten doktor mu? Iddia edilen dogru ise, bu nasil is? Ya Yattara super bir aktor, yada bizim doktor sahte!

antagonist
01.12.2009, 14:51
Trabzonspor’da Güneş dönemi
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/177844.jpg

Trabzonspor, Ziya Doğan’ın görevi bırakmasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Şenol Güneş’i getirdi. 3 yıllık resmi sözleşme, pazartesi günü imzalanacak.

25 Aralık 2004— Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, bordo-mavili yönetim ile Şenol Güneş arasında yapılan ve yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından, kulüp başkanı Atay Aktuğ, tecrübeli teknik adam ile her türlü konuda mutabakata vardıklarını söyledi.

Atay Aktuğ, Şenol Güneş’in kendilerinden hiçbir talebinin bulunmadığını belirterek, “Sayın Güneş, bu görevin bir misyon olduğunu düşünüyor” dedi.

SÖZLEŞME PAZARTESİ GÜNÜ
Aktuğ, “Şenol Güneş bizlere, bugüne kadar herhangi bir Türk takımını çalıştırmayı düşünmediğini, ancak Trabzonsporluların kendisini çok istemesinden dolayı bu misyonu üstleneceğini belirtti. Camiamıza hayırlı olsun. Pazartesi günü resmi sözleşmeyi imzalayacağız” dedi.

“GÖREVİ BASKI SONUCU KABUL ETTİM”
Şenol Güneş, “Kamuoyunun baskısı sonucunda, yeni yönetimle yeni bir başlangıç yapmak için görevi kabul ettim” dedi.
Trabzonspor ile 3 yıllığına anlaşan Şenol Güneş, kararsız olduğu için görüşmelerin çok uzadığını belirterek, “Buraya gelene kadar yine olumsuz düşünüyordum. Bu kararsızlık yüzünden görüşmeler uzadı. Gelişmeler öyle bir noktaya geldi ki karar vermek zorunda kaldım. Ben sadece yönetime evet dedim. Şu ana kadar pek bir şey konuşmadık. Ayrıntıları daha sonra konuşacağız. Genel konuları yönetim kuruluna bıraktık” dedi.

“GEÇMİŞE TAKILIP KALMAMALIYIZ”
Trabzonspor’da yeni bir yapılanma olduğunu ifade eden Güneş, “Her zaman gelecek geçmişten daha iyidir. Biz hep ileri bakacağız. Geçmişin muhasebesini yapacağız ve ondan sonuçlar çıkaracağız. Fakat geçmişe takılıp kalmamalıyız. Şu anda bir yeni yapılanma var. Bu anlayış Trabzonspor’a başarı getirecektir” dedi.
Kulüp Asbaşkanı Ömer Sarı da teknik direktör Güneş ile maddi konuları hiç konuşmadıklarını, Şenol Güneş’in kararı yönetim kuruluna bıraktığını söyledi.

-----------

De ja vu!

Bu 2004'ün haberi. Şuradaki isimler, tarihler hariç şimdi de her şey aynı...

İlginç. Değil mi?

Çetin
01.12.2009, 14:52
İmza törenindeki resimlere baktım. Bir tarafta vali, diğer tarafta belediye başkanı. Şenol Güneş, TS için bir teknik adamdan ötesi anlamlar taşıyor, bu resim onu gösteriyor. İnşallah bunlar resimlerde kalmaz da gerçek hayatta da yerini bulur.

Hayırlı olsun !

gökhan ünal geldiği zaman "mutlu aile tablomuzda" ne mutluyduk :) teknik bilgisi gelişmiş teknik direktörümüzle de aynı tabloyu görmek çok mutluluk verici.

http://www.haber61.net/images/news/gokhan_unal.20080603182400.jpg

i love fitbol.

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 14:52
Turkiye cumhuriyetinde 4 takimin borclandigi kadar, geliri vardir diyor sadri sener suan

Ahmet Faruk
01.12.2009, 14:54
Sportif Direktör Şenol Güneşe bağlı olacakmış...
Süleyman, aynı hava değil sanki...

arifberkay
Fatih Tekke’nin Trabzonspor’a alınıp alınmayacağı noktasında konuşan Mali Sayman Aksu :Paraya ihtiyaç olunan bir dönemde şartlarımız zorlamak niyetindeyiz. Fakat eğer maliyeti iki milyon Euro ve üzerini bulursa açık konuşuyorum ona alamayız. kaynak kadırga tv

şenol hocam bu dansözlerle çalışmak çok ama çok zor allah sana sabır versin

coolgent
Senol Hocama Basarilar... Insallah sende Trabzonun Fergusonu olursun söyle 20 Sene ve ötesi bu Takimi yönetirsin... Belki Baskan bile olursun Senol Hoca... Bol Sans.... =) Getir bize yeni genc Ji Sung Parklari :D

:D:D:alkış:

Serdar A
Basın toplantısında arka planda kullanılan görseli arşivinde tutan her hangi bir forum yazarımız var mı ?

Paylaşırsa çok makbule geçer

Terzioğlu
Hugo Broos ya olaylari fena halde abartip birazda atiyor yada bu gazete yine "tercüme hatalari" yapmis hemde fena sekilde.

Bu arada hocamiz hayirli olsun. Cok ama cok sevindim onu tekrar takimin basinda görmeye.

Ahmet Faruk
01.12.2009, 14:56
"Ben buraya gelirken sırf teknik direktör olmak için gelmedim.
Benim yaptığım şeye CEO da diyebilirsiniz."
Hıım, bu ilginç işte.

"Biz dünya çapında bir takım olmalıyız"

tuncay1984
hayirli olsun

BURAK DOGU
alkan61 arkadaşımıza katılmamak elde değil... ancak taraftarımızı da eleştireceksek şu konuda eleştirebiliriz... çok sabırsızız... bunun içine bende dahilim... ve malesef taraftarımız bazı konularda şuhursuz...geçen maçta onur takım arkadaşına bağırıyor tribünden biri çıkıyo '' ne bağırıyorsun la uşağa'' diyor... ama o pozisyonun sonunda onur gol yese ana avrat küfredecek... böyle olmaz arkadaşlar...

yönetimin yaptığı yanlış ödemeleri planlamamak, takımın maddi durumunu dengelememek; teknik direktörlerin yanlışı ise takımla yönetimi karşı karşıya getirmek ve oyuncuları motive edememek, en başta kendisinin motive olmaması; oyuncuların hatalarına başlarsam site göçer:D ama onların da en büyük sorunu oynadıkları formanın değerini bilmeyişleri ve bu takımın 25 yıldır şampiyonluk özlemi çekmesi... sen maç kazanamayacaksın ama para istemeye gelince isteyeceksin... buradan bişey göstereceğim ama sitemizde malesef 3G teknolojisi yok:D:D:D

Tolunay Abdioğlu
Ligtv'de ne konuşuluyor paylaşabilecek olan var mı ?

Doğan Şahin
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?rd=ligradyo

Kubilay ŞAHİN
Başkan Yine Giydirdi Erman'a..

Şenol Hoca İle İlgili Çok Farklı Bir Göreve Geldiği Kanısındayım..

cem arin
01.12.2009, 14:57
Ben artık bıktım usandım taraftarı suçlayan mantaliteden.

Madem öyle bende cevaplar istiyorum arkadaşım,

- Ersun Hocayı kim göndermiştir,

- Brossu kim göndermiştir,

- Gökdeniz ve Fatih ikilisini taraftar mı sattırmıştır,

Bunlar en yakın tarihin örnekleri. Saçma sapan konuşmanın mantığı yotur.

Her yıl yönetim değişir olmuş demişsin, hangi iyi işler yapan yönetim gönderilmiştir bu takımın başından, neden Şamil Ekinci yönetimleri yıllarca bu işi yapabilmişlerdir, neden geçen sene herkesin baba dediği adam bu sene yerden yere vurulmuş hale gelmiştir, sence bunların da mı sorumlusu taraftardır.

Ortalarda kayıp 200 milyon liralık para varken bunu da mı hiç sıkılmadan taraftara yükleyeceksiniz.

Kaldı ki, dün akşam çok sevdiğiniz ve savunduğunuz Yönetimin 3. adamı ben dışardan biri olsam bu yönetime geçer not vermez derken siz hala daha kalkıp taraftarı mı suçlayacaksınız ?

Bırakın artık şu taraftarın yakasını, hele ki son zamanlarda...
Yuh! Özellikle gökdenizi baz alarak soru sorman!
Oku bakalim gökdenizin gitmeden önce burada onun üzerine yazilanlari!
Stadyumda ona yapilan küfürleri! Bugün yattara icin ne yapiyorsaniz aynisini gökdenize yaptiniz ancak unutmak hatirlamaktan daha kolaydir degil mi?

Recep Alkan
01.12.2009, 14:58
Sportif Direktör Şenol Güneşe bağlı olacakmış...
Süleyman, aynı hava değil sanki...

Olayı farklı bir boyuta çekmek istiyorum müsadenizle,

Bu takıma takviye olmadan, borçlar kapatılmadan, taraftar güveni geri kazanılmadan (benim tarafımca imkansız) Başkan dahil herkes Şenol Hocaya bağlı çalışsa ne olur, kimse sihirbaz değil, takımın özellikle de forvetlerin durumu belli, kim kime bağlı çalışmış umrumda değil...

Doğan Şahin
01.12.2009, 14:58
27 yaşında G.Kore'de askere gidiliyormuş, bu sebeple en verimli çağında almak problem yaratabiliyor.
24 kişilik kadromuzu en verimli şekilde kullanmalıyız, yoksa cezayı kendimize vermiş oluyoruz.
bunları duyabildim :(

Badaloğlu
01.12.2009, 14:59
Lig tv'den...

- Ünal Karaman, Şenol Güneş'e bağlı çalışacakmış. Saha içi saha dışı Ünal'dan faydalanacağız, diyor, Güneş.

- Yardımcı hocalar daha belli değil, bakacağız, konuşacağız v.s...

- Geçmişi geleceğe bağlamak istiyoruz.

- Konuşacak çok şeyimiz var, bakacağız konuşacağız...

- Kore'den genç oyuncu almak mantıklı.Kore'den 26 yaşında oyuncu alırsanız 1 sene sonra orada askere gitmek zorunda.2 tane genç oyuncu vardı ama onlar gittiler, alsak iyi olurdu ama olmadı.

- Sorunları hep birlikte çözeceğiz...

irfanb
01.12.2009, 14:59
Hugo Broos ya olaylari fena halde abartip birazda atiyor yada bu gazete yine "tercüme hatalari" yapmis hemde fena sekilde.

Bu arada hocamiz hayirli olsun. Cok ama cok sevindim onu tekrar takimin basinda görmeye.

Dogrulari söyleme ihtimali yokmu Murat ?
Broos`a inanirim da bu yöneticilere inanmam sahsen.
Aci ama gercek.

Ahmet Faruk
01.12.2009, 15:00
Olayı farklı bir boyuta çekmek istiyorum müsadenizle,

Bu takıma takviye olmadan, borçlar kapatılmadan, taraftar güveni geri kazanılmadan (benim tarafımca imkansız) Başkan dahil herkes Şenol Hocaya bağlı çalışsa ne olur, kimse sihirbaz değil, takımın özellikle de forvetlerin durumu belli, kim kime bağlı çalışmış umrumda değil...

Geçen sezon daha güçsüz olan bir takımın 70 puana dayandığını hatırlatmak isterim.

Bu sene sol açığımız var, Alanzinho var, Ceyhun var, geçen seneden daha iyi bir Colman var.

O potansiyel var yaani.

Karamsarlığa gerek yok.

TameRHan
hacısalihoğlu ve onun gibiler gitmediği sürece trabzonspor su üstüne çıkamaz.

güneş 3,5 yıl değil bence en az 10 yıl imzalamalıydı ve tazminatı uçuk olmalıydı.

aksi takdirde gelmesinin bir mantığı olmaz.

trabzonspor derinden yapılanmaya gitmeli

Napoli
Şenol Güneş En son İstifa Ettiğinde Lider İle aramzıdaki Puan FARKINI hatırlaynınız varmı ?

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 15:02
senol hocanin yetkileri az cok konusmasindan anlasilmistir sanirim, tüm yetki bende olacak , ünal ve digerleri benim altimda calisacak dedi

Terzioğlu
01.12.2009, 15:03
Dogrulari söyleme ihtimali yokmu Murat ?
Broos`a inanirim da bu yöneticilere inanmam sahsen.
Aci ama gercek.
Irfan abi ben en fazla suna takildim:

Sence gercekten dogrulari mi söylüyor?

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 15:03
Şenol Güneş En son İstifa Ettiğinde Lider İle aramzıdaki Puan FARKINI hatırlaynınız varmı ?

istifa ettirildiginde diye duzeltesk onu

Recep Alkan
01.12.2009, 15:05
Yuh! Özellikle gökdenizi baz alarak soru sorman!
Oku bakalim gökdenizin gitmeden önce burada onun üzerine yazilanlari!
Stadyumda ona yapilan küfürleri! Bugün yattara icin ne yapiyorsaniz aynisini gökdenize yaptiniz ancak unutmak hatirlamaktan daha kolaydir degil mi?

Konuşma terbiyesizce devam edecek gibi duruyor, Yalçın abiyi bu tehlikeyi görerek geri durduğu için bir kez daha kutluyorum. Büyüksün Yalçın abi.

Kaldı ki siz biz derken kimi neyi ayırıyorsunuz, biz neyi tutuyoruz siz kime sevdalısınız? Biz burda Barçayı siz Trabzonsprumu yazıyorsunuz ?

O zaman sizin dilinizle konuşalım, size de Yuuhhh, hala daha bu yönetimi savunabiliyorsanız size de zihniyetinize de yuhh....

Adam dün akşam çıkmış kendini fes etmiş siz hala neyin peşindesiniz, elle tutulacak yeri kalmamış siz nereye elinizi uzatıyorsunuz.

Bu taraftar kendine de küfür etmiştir, ama 6 aylık aradan sonra da nasıl bağrına bastığını bilirim, giderken sayın başkanın söylediklerine burda nasıl naralar atıldığını da bilirim.

Kaldı ki bilmem neresinin keyfine 21 haftadır top oynamayan Babam olsun yattara için yazdıklarımı yine yazarım, biz Trabzonspora aşığız, yazdıklarımız renklerin iyiliği içindir, kişilerin hayranlığı yada sevdası için değil.

Kaldı ki yattara eğer gerçekten sakat ise de, bunu çıkıp söylemeyen, canlı yayında yattara değişik bir oyuncu istediğinde oynar, istemediğnde oynamaz diyen zavallıları yargılarım.

hatice_61
01.12.2009, 15:05
umarım hayırlı olur bu imza bizim için ben hocamıza güveniyorum

macuka
01.12.2009, 15:06
Broos un demesine gore futbolculara paralari verilmiyormus.. Dogrumudur? Dogrudur...
Yoneticilerin buna karsilik verdigi cevap su, kim zamaninda oduyor ki?

Ya Tv basinda mac seyretmek gibisi var mi? Stada gitmek de eskide kaldi,
Tv de kutudan gordugum yonetici yuzlerini stadda gormeye gerek yok,
neme lazim belki beni de ikna edeip kandirirlar, Ts sampiyon olacak diye

ilhan
01.12.2009, 15:08
Artık Şenol Güneş hocamız olduğuna göre "kendi" eleştirilerimi Şenol hoca takımı tanıyana, kendi sistemini oturtana ve kendi istediği adamları aldırana kadar rafa kaldırıyorum.

Şimdi Şenol hocayı neden seviyoruzun cevaplarını şöyle eskilerden örneklerle sıralıyayım;

1 : http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1073

Çok iyi okuyun..

2 : http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2695

Bu başlıkta yazılanları okuyunca insan gurur duyuyor.

3 : En önemli link bu;

http://forum.bordomavi.net/member.php?u=23561

OLCAY ÇAKIR
01.12.2009, 15:14
Bayramını bekleyen koyunlar gibi hissettim ya kendimi,yalan yok Serdar..

:)

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 15:15
Artık Şenol Güneş hocamız olduğuna göre "kendi" eleştirilerimi Şenol hoca takımı tanıyana, kendi sistemini oturtana ve kendi istediği adamları aldırana kadar rafa kaldırıyorum.

Şimdi Şenol hocayı neden seviyoruzun cevaplarını şöyle eskilerden örneklerle sıralıyayım;

1 : http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1073

Çok iyi okuyun..

2 : http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2695

Bu başlıkta yazılanları okuyunca insan gurur duyuyor.

3 : En önemli link bu;

http://forum.bordomavi.net/member.php?u=23561

Abi 3.Link'teki üye Gerçekten Şenol Güneş'mi.

Hekimoğlu
01.12.2009, 15:15
Hugo Broos söylediği sözün nereye gideceğini bilmeyen bir isim körlere yol göstermek sözünü doktora söyledim diyor peki nasıl algılanacağını hesap edemedin mi sen doktor musun Yattara'nın sağlık durumunu sen doktordan iyi mi bileceksin ?Hakkaten Avrupa'nın köylüsüymüş onu anladım ne zaman nasıl demeç verilir bilmeyen ayrıldığı takım arkasından konuşan beceriksizin teki sürekli ben yanlış anlaşıldım deyip durdu.Suç onda değil tabi 3 ay dolaşıp onu bulanda.

Tunay ERDEM
01.12.2009, 15:16
Bu çoşku beni korkuttu.

asimetrik
01.12.2009, 15:18
Kardesim o olayin olusmasi da olayin sadece seyirci boyutlu olmadigini gösteriyor bizlere!
Hepimiz biliyoruz ki yönetimin bir tarafi istanbuldan diger tarafi trabzondan ve gecmis dönemde de buna benzer seyler yasadik! talihsizlik mi dersin aptallik ya da bayagilik mi bilemiyorum!
Samet aybabaya da bna benzer hatta daha assagilikca davranislar sergilenmisti!
Bunun aciklamasi benim dilimin döndügünce budur! Varsa senin bildigin ya da düsündügün farkli bir düsünce ,paylasirsan sevinirim.

Söylemek istediklerim şunlar;
Taraftar dediğin homojen bir yapı değil, bu durum da sadece bize has değil, ülkenin her takımında aynıdır. Böyle deyip işin içinden sıyrılmak niyetinde değilim. Elbette durumu elimizden geldiği kadarıyla, üzerimize düşen kadarıyla değiştirmeye çalışacağız. Çalışıyoruz da ..

Bunu yaparken tavsiye ettiğini zannettiğim yöntem ise başka tehlikeler içeriyor.Taraftarı (haklı olarak) takıma, hocaya ve yönetime destek olmaya teşvik ederken, önerdiğin(i zannettiğim) yöntem (eleştirisiz destek) ile sadece sorgulamayan, önüne konanı yiyen, elindekini hak etmeyene yediren bir taraftar profili çıkarır ki bence daha büyük tehlike budur.
Dolayısıyla hem ölçüyle eleştiri hem de ölçüsüz desteği tercih ederim.

Video konusu senin de dediğin gibi aptallık, ihmal veya başka bir şey olabilir. Önemlisi bunu hemen sorgulayarak siteden kaldırmayı becerebilen bir taraftar topluluğunun varlığıdır.

Eleştirdiğin taraftar, daha geçen hafta kendi seyircisine küfür edense, Ersun hocaya stad çıkışı aşağılık hareketler yapansa, bir kaç hafta önce kendi taraftarını dövmeye kalkansa veya gelen her hocaya hakaret edense eyvallah.
Ama gördüğü yanlışları usulüyle söyleyense yanlışsın derim.

Doğan Şahin
01.12.2009, 15:24
http://www.radyotvonline.com/Players.aspx?ID=17 CANLI YAYIN HACISALİHOĞLU

Orhan Aydın
01.12.2009, 15:26
Kasımpaşa maçından sonra kimse konuşmuyordu.

Recep Alkan
01.12.2009, 15:27
- Şenol Güneş ile ne kadar anlaştınız, para konuşuldu mu ?

- Şenol hoca bize, biz Trabzonspora para söylemem dedi, şart koşmadan geldi hizmete başladı,

Hacısalihoğlu.

Ulan Fatih de aynısını demedi mi neden almadınız adamı ???

arifberkay
01.12.2009, 15:28
http://www.radyotvonline.com/Players.aspx?ID=17 CANLI YAYIN HACISALİHOĞLU

bu adam konuşursa herşey tersine döner benden söylemesi

Akif Gür
01.12.2009, 15:29

- Şenol hoca bize, biz Trabzonspora para söylemem dedi, şart koşmadan geldi hizmete başladı,

Hacısalihoğlu.

recep abi en yakın zamanda senden şenol hocayla röportaj yapmanı bekliyorum:):)

SDanışmaz
01.12.2009, 15:29

Hacısalihoğlu.

Fatih gelirse gol sorunumuzun halledilecekti. Ondan korktular herhalde :)

Engin Türkyılmaz
01.12.2009, 15:30
sene basında yapılması gereken bir iş ama zararın neresınde donulse kardır. Hayırlı olsun...

Cem Akyüz

Hacısalihoğlu.

Öyle deme abi Tekke molla..Takımın huzurunu bozar takımda gruplaşma yaratır..Tamamen kulubun menfaatlerini düşündüler:cool:

Tolunay Abdioğlu
Hayrettin Hacisalihoğlu:Şartlar uygun olursa Fatih Tekke'yi kadroda görmek isteriz.

Orhan Aydın
01.12.2009, 15:31
Fatih gelirse gol sorunumuzun halledilecekti. Ondan korktular herhalde :)

Dolayısıyla hocayı zamanı geldiğinde kovmak için yeterli sebep olmayabilirdi.:rolleyes::)

Fatih
01.12.2009, 15:31
Bu arada,avatarım için sevgili Fatih Küçük'ten yardım aldım,ona teşekkür ediyorum.

''Bayramını bekleyen koyundan'' esinlendiğimi de ifade edeyim...

Ne demek Olcay Abi senin ricanı emir telakki ederim ne de olsa askerim bugüne bugün.:)

Bu arada Şenol Hocamız hoşgelmiş başarılı olacak inşallah.

Recep Alkan
01.12.2009, 15:32
- Fatih Tekkeyyi transfer edecek misiniz ?

- Şenol Hoca Fatihi ilk kez 17 yaşında oynattı. Hoca oyuncunun yeteneklerini iyi biliyor, eğer bize her türlü uyarsa oyuncuyu transfer etmeyi bizde isteriz.

Ulan bakalım bu sene ne olacak bahaneniz...Bekliyorummm

BAHADIR33
Ya gerçekten bitmişiz...1,5 milyon Eur verecek paramız yok ...
ya da F. Tekke'yi istemeyenler halen muhalefet ediyor.

Recep Alkan
recep abi en yakın zamanda senden şenol hocayla röportaj yapmanı bekliyorum:):)

O kadar da değil :)

Emirhan Makul
01.12.2009, 15:33
Trabzonspor'a Hayırlı Uğurlu Olsun.

Oğuzhan Turhan
01.12.2009, 15:33
Futbol Gündeminde az önce, Sadri Şener ve Şenol Güneş vardı. Marinada, Can Karyağdı eşliğinde 3 lü bir program yapıyorlardı.
Şenol Hoca futbolcuların paralarının ödenmemesi konusunda, bunları çözmeye çalışıcaz dedi.
Bunun üzerinede Başkanımız;
Bizim takımda parasını tam alan var tam almayan var, ama geçen seneden alacağı olan yok dedi.
Tam bu kelimeler kullanmasada, biz hakedene parasını tam veriyoruza getirdi lafı.
Anladığım kadarıyla, biz onlarla bir sözleşme imzaladık, onlar işini yapacak bizde işimizi yapıcaz gibi konuştu.
Parası verilmeyenlerinde işini yapmadığını düşünüyor demekki..

Recep Alkan
01.12.2009, 15:36
Bu bitmişliğin, iflasın değişik bir söylemi, sen bu adama sözleşme imzalattıysan vereceksin parasını, ne demek oynamıyor parasını verme, yattaranın parası veriliyor mu ? Zafer Yelenin parası veriliyor mu ?

Yada Egemen hak etmiyor muydu vermediniz adamın parasını ???

Bittin Başkan Bittin...

Özkan
Futbol Gündeminde az önce, Sadri Şener ve Şenol Güneş vardı. Marinada, Can Karyağdı eşliğinde 3 lü bir program yapıyorlardı.
Şenol Hoca futbolcuların paralarının ödenmemesi konusunda, bunları çözmeye çalışıcaz dedi.
Bizim takımda parasını tam alan var tam almayan var, ama geçen seneden alacağı olan yok dedi.
Tam bu kelimeler kullanmasada, biz hakedene parasını tam veriyoruza getirdi lafı.
Anladığım kadarıyla, biz onlarla bir sözleşme imzaladık, onlar işini yapacak bizde işimizi yapıcaz gibi konuştu.
Parası verilmeyenlerinde işini yapmadığını düşünüyor demekki..Sözleşmeye bunu açık açık yazmışlar mı?

Mâdem hak etmeyene para vermek istemiyorlar, maç başı anlaşma yapsınlar.

M.S.SOFU
Broos bombaladı...

Trabzonspor’un Belçikalı eski teknik direktörü Hugo Broos, görevine son verilmesiyle ilgili, "Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum" dedi.

Trabzonspor yönetiminin, "başarısız sonuçlar nedeniyle" 23 Kasım tarihinde işine son verdiği Hugo Broos, Belçika’nın HLN gazetesine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüp hakkında bazı iddialarda bulundu.

Turkcell Süper Lig’in 13. haftasında Kasımpaşa’ya deplasmanda alınan 3-1’lik yenilginin ardından, bazı şeylerin "artık kabul edilebilecek gibi olmadığını" söyleyen Broos, "Yönetim, vahşi bir şekilde etrafına saldırdı.

Örneğin kaptanın unvanı elinden alındı, 5 oyuncu kadrodan çıkarıldı. Bu oyuncuların her birine 5 ila 50 bin avro para cezası verildi ama beni en rahatsız eden olay, başkanın, oyunculara benim için ’kendi istifa etti’ demesiydi. Bu, büyük bir yalan. Bu yalan, geçmişteki yalanların üzerine eklenen bir yalan" dedi.

"OYUNCULARIN MAAŞLARI ÖDENMİYOR"

Belçikalı teknik adam, "bordo-mavili oyuncuların, 28 Haziran’dan bu yana maaşlarının bir kuruşunu bile alamadıklarını" iddia ederken, "Yalnızca kadrodan çıkarılan 5 oyuncunun maaşları ödendi. Onların, UEFA’ya gideceklerinden korkuldu" ifadelerini kullandı.

Kendisinin de Ekim ve Kasım maaşlarını alamadığını belirten Broos, "Kulüp başkanı bana, bazen ekonomik çıkarları, sportif çıkarların üzerinde tutmam gerektiğini söyledi" diye konuştu.

Hugo Broos, Brezilyalı futbolcu Alanzinho ile Gökhan Ünal’a 4 ila 6 milyon avro transfer parası ödendiğini belirterek, "Yönetim, benim bu oyuncuları ilk 11’e sokmamı istedi. Her iki oyuncu da hem formunda değildi ve iyi oynamıyordu. Oynatmazsam, bu oyuncuların değeri düşecekti. Bunun için bazen bazı maçlarda oynattım ama yönetim, bunu yeterli bulmadı. Yönetim, bu iki oyuncunun oynatılması için yardımcı antrenörlere de baskı yapıyordu" iddialarında da bulundu.

İbrahim Yattara için de "Ciddi sakatlığı vardı, ancak Trabzonspor’un sağlık yetkilileri, bu oyuncunun yüzde 100 formda olduğunu iddia ediyordu" diyen Broos, şunları kaydetti: "Yattara, idmanlara katılmak mecburiyetindeydi. Bu çocuk, tek bacakla idman yapıyordu. İdmandan çıkardığımda kulüp doktoru, olayı büyüttü. Yattara’nın formda olduğunu tekrarladı ama yönetime, benimle Yattara arasında bir sorun olduğunu iddia etti.

Maçta oynattım. 25 dakika sonra sahadan almak mecburiyetinde kaldım çünkü devam edemedi. Daha sonra doktora, tarihi kelimeleri, ’bazen kör gözlerin de görmesi gerektiği’ tarzında bir cümle söyledim. Yönetim, benim onlara saldırdığımı düşündü ve o andan itibaren her şey kötüden daha da betere gitti.

Oyuncular, benim tarafımı seçti, kafalarında sürekli maddi sorunları vardı. Bazıları ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu, bir takımın motivasyonu için iyi değildir. Bunun üzerine yönetim, maaşlarınızı alacaksınız diye sözler verdi, her hafta bu tekrarlanıyordu." "Kontrat imzalamadan önce bu tür sorunlar beklemiyor muydunuz?" sorusuna ise Broos, "Trabzon’un, Belçika olmadığını ve bu tür sorunların çıkabileceğinin hesabını yapmıştım. Birkaç ay maaş alamayacağımı tahmin etmiştim, ancak bu kadar kötü olacağını tahmin etmedim. En büyük problem, kulüpte iletişimin olmaması, oyuncuların ikide bir suçlanması ve paralarının ödenmemesiydi" cevabını verdi.

"SYLVA’YA YALAN SÖYLENDİ"

Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva’ya da yalan söylediğini savunan Broos, "Sylva’ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon’da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu" ifadelerini de kullandı.

Broos, bordo-mavili kulübün, son zamanlarda hakkında çıkan bazı haberleri de kendisine karşı kullanmak istediğini söyleyerek, "Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum" dedi.

Bundan sonraki planlarına ilişkin bir soru üzerine ise Broos, "Türkiye’de bir kulüp düşünmüyorum. Başka bir kulüpte başlayıp başlamayacağıma, ara transfer döneminde karar vereceğim" yanıtını verdi.

şenol hocam böyle bir ortama geldi
umarım bu yıkıntının altından alnının akıyla kalkar

Serdar A
01.12.2009, 15:37
Öyle deme abi Tekke molla..Takımın huzurunu bozar takımda gruplaşma yaratır..Tamamen kulubun menfaatlerini düşündüler:cool:

Bu dedikodu gerçek ya da değil onu bilemem .

Bildiğim , Fatih'i Trabzonspor'dan uzaklaştıran daha farklı kişiler olduğudur .

Bu kişiler de bu molla dedikodusunu çok güzel kullanmış , kendi üstünü örtmüştür .

Hekimoğlu
01.12.2009, 15:37
Fatih'i alacaklar bundan dönüş yok ama istemeye istemeye şimdi alacağız deseler sezon başı niye almadın sorusunun cevabı yok o yüzden hala daha köşeli konuşuyorlar.Devre arasında Fatih'in bacaklarına yapışacaklar aman bize gel diye.

asimetrik
01.12.2009, 15:38
Bu bitmişliğin, iflasın değişik bir söylemi, sen bu adama sözleşme imzalattıysan vereceksin parasını, ne demek oynamıyor parasını verme, yattaranın parası veriliyor mu ? Zafer Yelenin parası veriliyor mu ?

Bittin Başkan Bittin...

Bir üyenin dinlediği programdan kendi hisleriyle (doğru veya yanlış) yaptığı çıkarımlar üzerine yorum yapıyorsun.

AYYILDIZ
01.12.2009, 15:39
Mevcut takıma Fatih Tekke ve bir stoper alarak rahatlıkla şampiyonluğa oynayabiliriz.Trabzonspor'un fazla para harcamasına gerek yok.İlk icraat futbolcuların alacaklarını ödemek olmalı.Şenol Güneş buna çok önem veren hoca zaten.

AYYILDIZ
01.12.2009, 15:41

Bittin Başkan Bittin...

Fatih Tekke başlığında, Fatih askerliği için saydırım yapacağı eksik çıkarsa gelmesinin zor olduğu gibi yazısı vardı.Bu doğru mu?

Tolunay Abdioğlu
01.12.2009, 15:42
Fatih Tekke başlığında, Fatih askerliği için saydırım yapacağı eksik çıkarsa gelmesinin zor olduğu gibi yazısı vardı.Bu doğru mu?

Bu doğru olsaydı.

Fatih Tekke sezon başında Trabzon'a gelip yöneticilerle konuşmazdı ve anlaşmazdı.

Oğuzhan Fidan
01.12.2009, 15:42
ferguson modeli uygulanacakmış, trabzon kökenli oyuncu çıkartmak istiyolarmış,5 futbolcu zaten affedilmişti bilindiği gibi akşam idmana çıkıcaklar, fatih tekke ' bizim oyuncumuz kaptanımız alınması yönünde bi talebim olucak , sportif direktör ünal karamandan kesinlikle faydalanıcam teknik adam olarak kendinden yararlanıcaz ilerde idari menajer anlamında kayma olabilir.yardımcılar hakkında ilerki günlerde detaylı açıklama olabilir.hami mandıralı ve şota düşünülüyor

Mehmet Fatih Silik
01.12.2009, 15:44
Arkada$lar FanatikVideo'da $enol Hoca'yi kar$ilama videosunu izledim ve havalimanindan ciktiktan sonra bir abi orda yüksek sesle $enol Hoca'yi övüyordu...kim oldugunu bilen var mi?

http://video.fanatik.com.tr/Default.aspx?VideoID=29499

BAHADIR33
01.12.2009, 15:45
Arkada$lar FanatikVideo'da $enol Hoca'yi kar$ilama videosunu izledim ve havalimanindan ciktiktan sonra bir abi orda yüksek sesle $enol Hoca'yi övüyordu...kim oldugunu bilen var mi?

Kulübün 190 çalışanından biri olabilir
Kadrolu çığırtkan.

İHTİLALL
01.12.2009, 15:45
Evet arkadaşlar,Ferguson tamam..

Ben şimdi Ferguson'un yeminle adını bilmediğim başkanını bekliyorum..

Bizimki çok konuşuyor..

E malum söz;çok para haramsız,çok laf yalansız olmaz derler ya..

.....

Sessiz sedasız,adını bilmediğim ama kompleksi olmayan bir başkan istiyorum bende..

Yok mudur,vardır..

Şamil Ekinci..

Ellerinden öpüyorum "gerçek" ,büyük başkanım..

Benim gerçek "onursal " başkanım..

Erdal
01.12.2009, 15:46
Murat Erdem, açıklamalar seni tatmin etti mi? Hoca'nın geçmişte olduğu gibi sadece teknik direktör olarakgelmeyeceğine kani oldun mu?

Süleyman alıntı yapmış 2005 te ki gelişinden bir fark yok diye...Bence var...O açıklama ile bu gün ki açıklama arasında çok fark var....Tek benzerlik hocanın alacağı ücret konusunda...

Emirhan Makul
01.12.2009, 15:47

Devlet bahçeli geldi aklıma :D İzlenilesi bir video :)

Oğuz B.
01.12.2009, 15:49
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-6L3W5G6I.jpg

Yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Törene, Başkanımız Sadri Şener, yönetim kurulu üyelerimiz, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, eski Başkanlarımız Salih Erdem, Ahmet Celal Ataman, Özkan Sümer, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak ve kurul başkanları, kurucularımız, Karadenizspor Başkanı Hüseyin Örs ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Başkanımız Sadri Şener, toplantıda yaptığı açıklamada, Şenol Güneş’le gönül bağlarımız hiç kopmadığını belirterek, “Gönlümüz hep kendisiyle birlikteydi. Geçirdiğimiz pek de iyi olmayan dönemin ardından, kendisinin de sözleşmesinin bitmesi sayesinde anlaştık. Kolay anlaştık. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz. Tam yetkili olarak çalışacak. Her türlü desteği vereceğimiz gibi sizlerden de beklemekteyiz. Bütün katılımcıların fazla olması, duruşu sergileme adına son derece önemlidir. Hocamıza hoş geldin diyor, başarıları hep birlikte yaşamayı temenni ediyorum” diye konuştu.
Şener, bir basın mensubunun Güneş’in yetki alanını sonramı üzerine ise, “Şenol Güneş Takım’ı şampiyon yapmaya yetkilidir” dedi.
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ise karşılaştığı manzaranın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Sayın başkan gerekli açıklamaları yaptı. Salondan içeriye girdiğimde toplantı var da ben de bu toplantıya geldim sandım. Duygusal bir tablo var. Herkes burada. Valimiz, Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz, basın mensupları burada. Camianın önde gelenleri burada. Çok mutluyum. Ben de Trabzonsporluyum. Dünyayı dolaşsak da geleceğimiz yer belli. Hepimizin beklentisi başarı. Burayı iyi temsil etmek ve bunu gururla hayata geçirmek önemlidir. Türk spor kamuoyunun beklediği bütün işleri yapmak için buradayım. Geçmişten bugüne kadar gelen Trabzonspor’u bugüne getiren herkese teşekkür ederim. Trabzonspor sıkıntılardan geçmiştir ancak bugün marka değeri olan bir kulüptür. Dünya markası olması için hep birlikte el ele vermeliyiz. Tabi ki görüş farklılıkları olacak. Bu görüşleri tek potada eritmek önemlidir. Hoşgörülü olursak uyumlu çalışırız. Elimizdeki tüm oyuncuları görüyoruz, yerli yabancı ayrımı yoktur. Bölgesel kulüptür ancak evrenseldir. Deneyimleri, tecrübeleri vardır. Ders almaya gerek yok. Sadece yönetime, taraftara, medyaya yüklenmeden hep birlikte bunu taşıyacağız. Masanın dört ayağı gibi olmalıyız. Ben de köprü olmak istiyorum. Geçmiş deneyimlerimi ve niyetimi ortaya koymak için buradayım. Herkesle görüşeceğim ve kararı sonra vereceğim. Şuanda uzun konuşmayı doğru bulmuyorum. Geldiğim yerde de hüzünlü bir ortam vardı. Çok rica ettim bugün gelmeyeyim diye ancak rica ettiler. Beklentilere cevap verdim. Bu güzelliğin artması ve farklı bir kulüp olduğumuzu göstermek temennimdir. Futbol sahada oynanır ve futbolcuların karakterlerini öne çıkarmaya çalışacağız. Bu oyuncular bizim oyuncularımız. Onlara sahip çıkacağız ve onlar da temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklar. Taraftarlar bu takımın sembolü, gururu ve temsilidir. Çok sabrettiler. Beklentileri biliyoruz ancak sabretmeyi ve desteklemeyi bilirseler Trabzonspor’un geleceği aydınlıktır. Tartışmaları speküle etmeden kendi özüne dönen, büyük düşünen dışarıdan faydalanan bir takım olacağız. Olağanüstü çalışacağıma söz veriyorum. Sizlere layık olmak önemli. Aşamalar yaptık, geçmişteki günleri konuşmak yerine yarınki güzel günleri konuşmak istiyoruz. Dünyaya pazarlayan, davranışlarıyla örnek olan bir Trabzonspor hedefliyoruz. Bunları yaparken geçmişten yararlanarak geleceği planlayacağız” açıklamasında bulundu.
Güneş, yetkileriyle ilgili sorulan soruya, “Bana verilen yetkiyi takım için kullanacağım. Trabzonspor adına isteklerimi ilettim” dedi.
Amacının sıkıntıları gidermek olduğunu ifade eden Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut olan sıkıntılar kulübü rahatsız ediyorsa, şehir de bundan rahatsızdır. Bu sıkıntıları gidermek başta benim görevim. Sıkıntılar oyunculara yansıdı. Onların sorunu kulübün sorunu. Benim hayalim, isteğim, oyuncu bankayla muhatap olacak, transferi yönetim planlayacak, sıkıntıları hep birlikte aşmak. Birinci madde ekonomik sıkıntı”
Takımdan ayrı özel olarak çalışan oyuncuları da değerlendiren Güneş, “Oyuncuya ceza verilmemeli. Affından yanayım. Yönetime teklif edeceğim. Uygun görürseler kabul edilir. Oyuncuya ceza verip onu kenarda tutmak kulübe zarar verir. Asıl hedef bütün oyuncuların formda olup en iyi onbirin oynamasıdır. Bu konuda oyuncuların affedilmesi konusunda başkandan ve yönetimden ricada bulundum” yorumunu yaptı.
Futbolda yanılma payı olduğunu sözlerine ekleyen Güneş, “Biz de çok yanıldık. Sosyal yapı ve oyuncu üretimi belli. İhtiyaç var dıştan oyuncu alacağız. Hep borçlanarak oyuncu aldık. Daha önce de hep böyleydi. Bu sıkıntıları birlikte çözceğiz. Sabır ve emek koyarak çözeceğiz. Daha önce oluşturduğumuz kadro şampiyonluğu kıl payı kaçırmıştı, sonra yeniden başladık. Her seferinde yeniden başlamak olmaz. Geleceği planlamak gerek. Bugün itibariyle yarışma var. Buna ihtiyaç var. Gücümüz dahilinde bunu yapacağız, eksiğimizi daha sonra gidereceğiz” ifadelerini kullandı.
Bir basın mensubunun bu durumda takımı devralmasının risk olup olmadığı ve Fatih Tekke transferini düşünüp düşünmediği yönündeki sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Böyle bir durumda takımın başına geçmek risk mi değil mi tartışmamak gerek. Bugün bu takım 5 eksikle maç kazanabiliyorsa bu önemlidir. Elimizdeki oyunculardan faydalanacağız. Yeri gelince değiştireceğiz. Bugün kulübün başına geçmemizin artıları da var. Mesela herkes şuan burada. Hep birlikte buradayız. Sadece imza atıp gitmiyoruz. Her türlü duyguyu paylaşabiliyoruz. Böyle bir ortamda riskler azalır. Fatih Tekke konusunda ise şöyle bir açıklama yapabilirim. Fatih Tekke bizim oyuncumuz. Alınmasından yanayım. Şartlar değerlendirilir, konuşulur. Şuan elimizdeki oyuncular varken bunu konuşmak yanlış. İmkan varsa alınır. Mevcut oyuncular varken bunlar konuşulmaz. Görevde, kadroda kim varsa Trabzonspor’un en iyi teknik direktörü ya da oyuncusu odur. Bu sahiplenmeyi yapmamız gerek. Bunu başarırsak her türlü sorun aşılır.
Transferi şuanda hiç konuşmayalım. Önceliğimiz o değil. Önceliğimiz 3 lig ve 1 kupa maçı. Yarış devam ediyor. Eskişehirspor maçının kazanılması iyi olmuştur. Devreye kadar gideceğiz sonra geniş projeleri değerlendireceğiz”
Güneş, Ünal Karaman’ın pozisyonuyla ilgili soruya da, “Ünal benim oyuncumdu, sonra yardımcı antrenörüm oldu. Unvanlar, makamlar önemli değil. Kiminle çalışacağım henüz netleşmedi. Ünal’la konuştuktan sonra bunu açıklayacağım. Ceo pozisyonunda olabilir. Ünal hoca, oyuncu, kaptan, sportif direktörlük görevi olmak üzere Trabzonspor için bir şeyler yapmaya çalıştı. Son maçta teknik direktör oldu. Onunla konuştuktan sonra kararımızı vereceğiz” dedi.
Planların öncelikle kısa vadeli olacağını dile getiren Güneş, “İlk basamağa basalım sonra ikinci basamağa hazırlanacağız. Uzun vadeli plan kendi oyuncusunu çıkarabilen bir Trabzonspor. Bunu yaparken yarışacağız. Teknik anlamda yapılanma önemli. Ankaragücü maçı çok önemli bizim için. Her şeye tam cevap veremem. Henüz sabah geldim. Paylaşım duygusunu vurgulamaya çalıştım bu nedenle. Geçmişte yapılan doğruları devam ettirmek, yanlışları düzeltmek için buradayım. Sadece antrenörlük yapamayacağım. Herkesle iç içe olmak için buradayım. Ben yönlendiren kişi olmak istiyorum. Zamanla belki geri çekileceğim ancak şuanda işin içinde olmak istiyorum” yorumunu yaptı.
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçü, Şenol Güneş’in takımın başında olmasının çok sevindirici olduğunu söyleyerek, “Benim için de çok sevindirici. Futbolu bize sevdiren onların kuşağıydı. Trabzon futbol beşiği. Büyüyerek devam edecektir. Güneş’i buraya getiren yönetime teşekkür ediyorum. Trabzonspor başarıdan başarıya koşacaktır” dedi.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ise Şenol Güneş’in gelmesinin mutluluk verici olduğunu ifade ederek, “Özellikle Şenol Hoca’mızın futbolculuğundan bu yana, teknik direktör olarak ülkemizin başından en büyük başarıya imza atmış biri olarak Trabzonspor’a başarılar yaşatacağına inanıyorum. Vilayet olarak üzerimize düşen oranda destek olacağımızı, Trabzonspor’un başarısının ilimizin mutluluğunu doğrudan ilgilendirdiğini biliyoruz. Başta Başkan ve yönetim kurulu olmak üzere tüm kesimlerin desteğiyle yeniden şahlanışa geçer Trabzonspor. Bu vesileyle Şenol Güneş’i getirdikleri için Başta Başkanımız olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkanımız Sadri Şener, imza töreninin sonunda Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e TrabzolCell hattı ve Taraftar Kartı hediye etti.

Recep Alkan
01.12.2009, 15:49
Bir üyenin dinlediği programdan kendi hisleriyle (doğru veya yanlış) yaptığı çıkarımlar üzerine yorum yapıyorsun.

Burda zaten çoğu zaman farazi konuşmuyor muyuz ?

Duygu düşünceler ile konuşmuyor muyuz ?

Kaldı ki evet söylediklerim o yorumun üzerine olsa dahi, Egemenin basına yansıyan kadro dışı kalma sebebi para olarak yansımadı mı ?

Son olarak söylediklerimi genel olarak alın, bana göre futbolcusunun parasını ödeyemeyen yönetim bitmiştir, hele ki ortada bu kadar borç varken...

Umarım bundan sonra daha net, kesin bilgiler hakkında konuşuruz hepimiz.

Oğuz B.
01.12.2009, 15:50
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-4C1N4X4Z.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-0K7N0P4U.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-7W7C3H0O.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-8U1D0K8J.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-9S6E5D9Q.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-0O0C3E7J.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-8F5Q8A8C.jpg

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3071-1F9J1L8A.jpg

surmnli
01.12.2009, 15:53
Hepimizden daha cok trabzonsporlu bir adamın teknik direktör olarak takımın başında oldugunu görmek cok güzel bir olay . inşallah güzel başarılar elde eder. kulubun ve kenidsinin kariyerine yeni yeni başarılar ekler. Bizimde şampiyonluk hasretimize son verir. hoş geldin ŞENOL GÜNEŞ

Napoli
01.12.2009, 15:53
Ben Belediye başkanı,Ve Valinin,İmza Törenınde olmasına Fena sardım,şimdi Lig radyoda benim gibi dikkatimi,Çekmiş..
siyaset Kulupde ve Kameralar onunde alenen

BEYTEKİN61
01.12.2009, 15:54
arkadaşlar artık eleştirileri bırakalım. şimdi birlik olma zamanı. çok gülünç şeyleri tartışıyoruz yok fatih mollaymış. şenol hocaya tam destek verelim. yenilsede alkışlayalım. bu başlık eleştiri başlığı değil. yönetimimize ve futbolculara sahip çıkalım. şenol hocayla şampiyon olcağız....

Erdal
Yönetim bitti...Doğrudur bu...Tıpkı Albayrak yönetimi gibi

Albayrak yönetimi bittiği anda Ersun hoca'yı getirmişti....Kendi kendime hep düşünmüşümdür; acaba Albayrak Ersun hoca ile devam etseydi başarılı olabilirmiydi diye...

Bizim garip bir huyumuz var; bittiğimiz anda yani artık yapacak başka bir şey kalmayınca doğruları yapmak aklımıza geliyor....

Bu anlamda bu biten yönetimin doğruları bundan sonra bile olsa yapma ihtimali varsa azıcık da olsa varsa bu beni heyecanlandırır....

İHTİLALL
Murat Erdem, açıklamalar seni tatmin etti mi? Hoca'nın geçmişte olduğu gibi sadece teknik direktör olarakgelmeyeceğine kani oldun mu?

Süleyman alıntı yapmış 2005 te ki gelişinden bir fark yok diye...Bence var...O açıklama ile bu gün ki açıklama arasında çok fark var....Tek benzerlik hocanın alacağı ücret konusunda...
Hocam riski görmüyor olamazsın..

Daha önce ,sadece sahanın içinde kıyametler koparanlar,

Sıra akçeli işlere gelince, Şenol hocam buyur emret mi diyecekler?

Bir hes olayında,bir Akyazı olayında Şenol hoca rota çizecek ve Sadri beyle ekibi rotaya uyacak...

Gözümle görsem inanmam..

Kendime çimdik filan atarım, ama yinede inanmam ya ...

Bu kadar eğri bir odundan değil cetvel,kurşunkalem bile çıkmaz..

Murat 61

Espiridir o espiri.

Doğan Şahin
01.12.2009, 15:55
Sözleşmeye bunu açık açık yazmışlar mı?

Mâdem hak etmeyene para vermek istemiyorlar, maç başı anlaşma yapsınlar.

Acı reçetelere hazır olun zaten.
Bu mali yapı ile seneye olacağı o.

Sezon bitince futbolcularla tek tek masaya oturulacak.
Yeni sistem maç başı ve sana şu kadar değer biçtik denecek.
Oyuncu beğenmezse yerine alternatif bulunacak.
Öncelikle pilot takımlar ve altyapıya bakılacak.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış derler ama yönetimin kulüpten gidenlerden gözlemlediğimiz kadarıyla futbolcuyla iletişim konusunda da problemli olması sezon sonunda kayıpların çok olacağını gösteriyor.

Recep Alkan
01.12.2009, 15:57
arkadaşlar artık eleştirileri bırakalım. şimdi birlik olma zamanı. çok gülünç şeyleri tartışıyoruz yok fatih mollaymış. şenol hocaya tam destek verelim. yenilsede alkışlayalım. bu başlık eleştiri başlığı değil. yönetimimize ve futbolculara sahip çıkalım. şenol hocayla şampiyon olcağız....

Bakın bir konuya açıklık getirelim.

Bu taraftar zaten destek veriyor, kimileri ne kadar beğenmese de.

Tartışma konusuna gelince tartışacağız ki doğruyu bulalım, kimse köstek olmanın peşinde değil,

Benim sorum şu;

Herkes hocaya takmış, Şenol Hoca geldi şampiyonuz diyor, o zaman bizim sağ açık, forvet, kaleci, defans eksiğimiz yokmuş, eksik hocaymış o da geldi, şampiyonluk artık hayal değil, transfere ihtiyaç yok mu demek bu ?

Hocanın etkisi büyük olacak eyvallah, ama bu takım takviyesiz zor gider beyler lütfenn

Murat Erdem

Erdal, ben ikna olmadım. Benim ve gibilerin çekincelerini giderecek, konular es geçildi. Zamana bırakıldı. Yani suyuna göre şerbet verecekler.

antagonist

Bence pek fark yok abi. Aynı söylemler bugünde yok mu?

* Atay Aktuğ, Şenol Güneş’in kendilerinden hiçbir talebinin bulunmadığını belirterek, “Sayın Güneş, bu görevin bir misyon olduğunu düşünüyor” dedi.

* “GÖREVİ BASKI SONUCU KABUL ETTİM”

* Kulüp Asbaşkanı Ömer Sarı da teknik direktör Güneş ile maddi konuları hiç konuşmadıklarını, Şenol Güneş’in kararı yönetim kuruluna bıraktığını söyledi.

* Şenol Güneş Trabzonsporluların kendisini çok istemesinden dolayı bu misyonu üstleneceğini belirtti.

-----

İtirazım Broos'tan sonra gelen ismin Şenol Güneş olmasınaydı. Yönetim kurulu bir karar almış, taraftara da yönetime de arkasında durmak düşer.

Ben altı ayda bir hoca değiştirmeyi içime sindiremiyorum. Bunu "evrensel" bir takım olan Trabzonspor'a hiç yakıştıramıyorum. Bir hocanın en az 2-3 sene, aralıksız takımda çalışmasını istiyorum...

Benim önceki gelişi anlatmamın nedeni taraftara mesaj vermek. Hocalar geliyor, geldiğinde krallar gibi karşılanıyor. Peki ya gidiş? Ben net hatırlıyorum Şenol hocanın "kırgın" gidişini... Bakın Koreliler nasıl uğurladı hocayı.

Arkadaşlardan, ricam bugünkü gibi -muhtemel- zor günlerde de hocanın yanında olmaları. Ama Ersun Yanal zamanındaki gibi 2-3 yenilgiden sonra "Defol" türünden mesajlarla değil...

Şenol Altunsoy
Arkadaşlar bir sakin olun ya gıcık olurum aslında böyle mesajlara ama gerçekten bir sakin olun yazılanlar eleştiri boyutunu çoktan geçti bize düşen Şenol Hocayı desteklemek bu yapı kolay kolay değişmez ama artık hiç bir şey eskisi gibi olmuyor farkındaysanız. Evet 4. kez geldi olsun bize düşen desteklemek umudu olmayan arkadaşlarda lütfen eleştirilerini daha düzeyli yapsın benimde içimde öyle aman aman bir coşku yok ama bundan başkada TRABZONSPOR yok

Doğan Şahin
01.12.2009, 15:58
Yönetim bitti...Doğrudur bu...Tıpkı Albayrak yönetimi gibi

Albayrak yönetimi bittiği anda Ersun hoca'yı getirmişti....Kendi kendime hep düşünmüşümdür; acaba Albayrak Ersun hoca ile devam etseydi başarılı olabilirmiydi diye...

Bizim garip bir huyumuz var; bittiğimiz anda yani artık yapacak başka bir şey kalmayınca doğruları yapmak aklımıza geliyor....

Bu anlamda bu biten yönetimin doğruları bundan sonra bile olsa yapma ihtimali varsa azıcık da olsa varsa bu beni heyecanlandırır....

Mükemmel bir tespit oldu bu :alkış:

Erdal
01.12.2009, 15:58
Hocam riski görmüyor olamazsın..

Daha önce ,sadece sahanın içinde kıyametler koparanlar,

Sıra akçeli işlere gelince, Şenol hocam buyur emret mi diyecekler?

Bir hes olayında,bir Akyazı olayında Şenol hoca rota çizecek ve Sadri beyle ekibi rotaya uyacak...

Gözümle görsem inanmam..

Kendime çimdik filan atarım, ama yinede inanmam ya ...

Bu kadar eğri bir odundan değil cetvel,kurşunkalem bile çıkmaz..

Ya çıkarsa? Çıkmaz ise olacak olan olur...Tarihin akışı bizi nereye götütürse zaten o akış devam ediyor...Ama ya çıkarsa abi?

Erdal
01.12.2009, 16:00
Süleyman bir de bu gün yapılan açıklamaları koyuver...

O gün ayrıntılar konuşulmamış, bu gün ise konuşulmuş...Bu gün baskıdan bahsetmiyor hoca...Tam tersi çok kolay kabul etti...Yazın kabul etmediğini kabul etti...

asimetrik
01.12.2009, 16:03
Burda zaten çoğu zaman farazi konuşmuyor muyuz ?

Duygu düşünceler ile konuşmuyor muyuz ?

Kaldı ki evet söylediklerim o yorumun üzerine olsa dahi, Egemenin basına yansıyan kadro dışı kalma sebebi para olarak yansımadı mı ?

Son olarak söylediklerimi genel olarak alın, bana göre futbolcusunun parasını ödeyemeyen yönetim bitmiştir, hele ki ortada bu kadar borç varken...

Umarım bundan sonra daha net, kesin bilgiler hakkında konuşuruz hepimiz.

Doğru söylüyorsun.Yorum elbette yapılır. Yargıya varıp hüküm veriyorsun demeliydim:)

Recep Alkan
01.12.2009, 16:06
Doğru söylüyorsun.Yorum elbette yapılır. Yargıya varıp hüküm veriyorsun demeliydim:)

Abi, ben hükmümü çoktan verdim, sadece kafamdakileri bir bütün olarak birleştirmeye çalışıyorum, parça parça bilgiler ve düşünceler var şu anda.

Ve şu ana kadar tüm bilgiler yazılanlar ne yazık ki bu yönetimin maddi manevi bittiğini gösteriyor bana. Her fırsatta da yazıyorum zaten, ama bundan sonra tahminler ile yapılan yorumlar ile kesin karar vermemeye çalışacağım sizin için.

Emrah Akcagöz
Öncelikle gemiş Kurban Bayramınız mübarek olsun..

Şenol hocamız hayırlı uğurlu olsun inşallah başarılı olur..

Tunay ERDEM

Kaç para aldı acaba?

Erdal
Bu takım takviyersiz olmaz...Hoca bunu bilmiyorsa ne konuşuyoruz ki zaten....

Bu takıma takviye için para lazım...Para nasıl bulunur? Camia derli toplu bir görüntü verirse para bulunur...

B şıkkı nedir? Bu yönetimin gitmesi Mehmet Ali Yılmaz vitrinliğinde Serdar Bali projesi....Ben o projenin denenebilir olduğunu düşünüyorum...Ama biliyorum ki burdaki bir çok arkadaş daha okumadan çöpe atar o projeyi...

c şıkkı? Bu gün imkansız...

Erdal
01.12.2009, 16:09
Şenol Güneş sanıldığı gibi vur kfasına al ekmeğini bir adam değildir...Bu gelişinin taşıdığı anlamı eminim biliyor...Yapabilir mi? Bilmem ama futbol en çok denemektir...Kaleyi gördüğün yerde vurmaktır...Kaleyi gördü ki vuruyor...

C şıkkı henüz bizim ceza sahası önü...Ordan gol olmaz....Anlatabiliyormuyum????

İHTİLALL
01.12.2009, 16:10
Ya çıkarsa? Çıkmaz ise olacak olan olur...Tarihin akışı bizi nereye götütürse zaten o akış devam ediyor...Ama ya çıkarsa abi?
Çıkarsa bu Trabzonspor'un uzun zaman sonra doğru bir hamlesini gösterir tabii..

Hatta bu hamle kısa vadede bile çok güzel ürünler ortaya koyabilir..

Ama bu hamle "kaf" dağını ardındadır bence..

Hem biliyorsunuz Akşehir'de maya tutmamıştı..:):)

Erdal
01.12.2009, 16:11
Hayrettin bey'den, Hasan bey'den İhsan bey'den hatta başkandan nefret ediyorum....Ama biliyorum ki çaresizliklerinin farkındalar ve bu çaresizlik tarih boyunca hep doğruları yaptırdı bize....

Badaloğlu
01.12.2009, 16:11
Parası verilmeyenlerinde işini yapmadığını düşünüyor demekki..

Başkanımız iyi güzel söylüyor ama bence yanlış konuşuyor. Futbolcuların sözleşmelerinde maç başına parasını alır maddesi yoksa, boşa konuşuyor demektir.

İşi inşaata getirdi ve şöyle dedi.İnşaat bitmeden kimse para verip ev almaz.Futbolcularda oynasınki paralarını alsınlar gibi bir şeyler söylemeye getirdi lafı.Bence çok doğru değil söyledikleri.Mantık olarak belki doğru ama uygulamada doğru değil, burada sözleşmeler konuşur.

Yabancı futbolcular paralarını alamayınca FİFA var.Oraya başvurup paralarını tahsil yoluna gidebiliyorlar.Ama yerli futbolcular paralarını alamayınca kimsenin ses çıkarma şansı yok maalesef...

Murat Erdem
01.12.2009, 16:12
Erdal, sen anlatabiliyorsun. Ya biz ? Recep, Veysel abi ve ben anlatabiliyormuyuz...bizi anlamak istiyormusunuz ?

antagonist
Süleyman bir de bu gün yapılan açıklamaları koyuver...

O gün ayrıntılar konuşulmamış, bu gün ise konuşulmuş...Bu gün baskıdan bahsetmiyor hoca...Tam tersi çok kolay kabul etti...Yazın kabul etmediğini kabul etti...

Erdal abi ayrıntı dediğimiz "Tek yetkili" olması mı hocanın? Eğer öyle olacaksa -ki çok zor- amenna ama bırakacaklar mı her şeyi hocaya?

"Baskı var" demedi hoca ama bu yönde bir baskının olduğunu şahsen gözlemliyorum ben...

champions
Adam kayırmanın kralı var burda.
Kendi adamımıza toz kondurmazken, başkalarına yapılan haksızlıklarda sessiz kalıyoruz.
Bir yerde adalet yoksa, geriye ne kalır?
Adaletin olmadığı fakat, Avrupanın en büyük adalet saraylarını yapmakla övünen bir ülkenin insanlarından daha fazlasını beklemeye hakkımız yok belki de?

Emre EFENDİOGLU
Hocam inşallah sana 3.5 yıl dayanabilirler. Seneye bu zamanlar inşallah yeni teknik adamımızı tartışmayız.

erkankoc
01.12.2009, 16:13
senol hoca basarili olucak ama bu yonetim orda durdugu surece yarari olmaz..parasini alamayan futbolcu oynarmi ya..neden oynasin..hangimiz parasini almadigimiz bir ise gideriz...bukadar geri kalmis bir klup olamaz ya..hele broosun aciklamalari ve aksununkilerden sonra bu takim bitmistir malesef....buyrun cenaze namazina

matrix5782
01.12.2009, 16:13
Hocam inşallah sana 3.5 yıl dayanabilirler. Seneye bu zamanlar inşallah yeni teknik adamımızı tartışmayız.

hocanın 3,5 yıl dayanıp dayanmaması bizim elimizde

ziyaretci
01.12.2009, 16:14
yeni bir gokhan unal sureci hayirli olsun ( senol hoca en az 6 ay sabreder )

Recep Alkan
01.12.2009, 16:14
Murat abi ben anlaşılmıyorum, ben buna eminim.

Ne yazık ki hala daha fatihçi olarak görülüyorum ve sitemizim büyük bir kısmı beni hala yönetimi Fatih yüzünden eleştiriyorum sanıyor.

Erdal
01.12.2009, 16:15
Biliyorum ki bu kulüp Trabzonspor büyük olsun şampiyon olsun diye kurulmadı...Beden terbiyesi genel müdürü ya birleşin ya da ikinizi de lige almam dediği için yani mecbur kalındığı için kuruldu...

Oruç
Gelecek sene devre arası kim bu takımın başına gelir onu düşünüyorum.

BAHADIR33
hocanın 3,5 yıl dayanıp dayanmaması bizim elimizde
Bence Hoca'nın elinde..Bizim ne yapacağımız belli zaten...

OLCAY ÇAKIR
Sözleşme imzalanırken,gazeteci para sorarmı?

Sorulur bir soru mudur bu?

Cevabıda,aha bu kadar veriyoz mudur?

Ben bunu merak ettim..

İHTİLALL
01.12.2009, 16:17
Şenol Güneş sanıldığı gibi vur kfasına al ekmeğini bir adam değildir...Bu gelişinin taşıdığı anlamı eminim biliyor...Yapabilir mi? Bilmem ama futbol en çok denemektir...Kaleyi gördüğün yerde vurmaktır...Kaleyi gördü ki vuruyor...

C şıkkı henüz bizim ceza sahası önü...Ordan gol olmaz....Anlatabiliyormuyum????
C şıkkı çok güzel bir rüya tabii:)

Aslında Şenol hoca yönetimi parmağında oynatabilir..

Pamuk ipliği zaten ,istese hemen koparabilir de..

Şu anda yeni seçilmiş iddialı bir yönetim,bu kadar elverişli bir ortam sunamayabilirdi..

Tabii bu ortam yönetimin tercihi değil,teslimiyeti..

Ama "beyefendi" Şenol Güneş bu sefer gereken teknmeleri,gereken yerlere vurabilecekmi?..

Açıkçası tereddütlüyüm..

matrix5782
01.12.2009, 16:17
Bence Hoca'nın elinde..Bizim ne yapacağımız belli zaten...

baskı olumsuz sonuç getirir.bu çöplüğü biz oluşturduk biz sabredersek biz inanırsak yeni bir sistem yeni bir anlayış gelebilir takıma sadece sabır

OLCAY ÇAKIR
01.12.2009, 16:19
Trabzon izlenimlerimde,yerel medyanın aşırı derecede dikkate alındığını farkettim..
Dikkatlerini dağıtacak kadar hemde..

Buna üzüldüm açıkçası..

BAHADIR33
01.12.2009, 16:20
baskı olumsuz sonuç getirir.bu çöplüğü biz oluşturduk biz sabredersek biz inanırsak yeni bir sistem yeni bir anlayış gelebilir takıma sadece sabır
Onur'un uzun zaman sonra şans bulup oynadığı ilk maç...
Hepimizin şans verilmesini istediği, hatalı goller yese de destek vereceğimizi söylediğimiz Onur..
Maçın sonları..Topu uzaklaştırmak isterken taça atıyor..Tribünler ne yaptı sizce?
Sabır ve biz....

Recep Alkan
01.12.2009, 16:21
Matrx patlat kardeşim yeni transfer bombalarını :)

Şenol hoca boşa gelmedi ya ...

İskefiyelireis
01.12.2009, 16:21
Hayırlı ve geçmiş olsun... Dördüncü gidişi, beşinci gelişinden 2-3 yıl önceye denk gelecektir:)
Allah beterinden saklasın... Amin...

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 16:22
insallah uzun yillar bu takimin basinda görev alirsin hocam hosgeldin

matrix5782
01.12.2009, 16:23
Matrx patlat kardeşim yeni transfer bombalarını :)

Şenol hoca boşa gelmedi ya ...

fatih tekke:)

ilk istediği oyuncu

İHTİLALL
01.12.2009, 16:23
Biliyorum ki bu kulüp Trabzonspor büyük olsun şampiyon olsun diye kurulmadı...Beden terbiyesi genel müdürü ya birleşin ya da ikinizi de lige almam dediği için yani mecbur kalındığı için kuruldu...
Ne güzel örnektir o..

Yani bir düşünce ancak bu kadar "dank" bir örnekle ispat edilirdi..

Ama güncellersek,ben tereddütlüyüm..

Şenol Güneş,yeter artık "söz milletindir" mi diyor?..

Yoksa ,devletin al-i menfaatleri için "Şenol Güneş'i işbaşına getirdik" mi deniyor?..

İkincisi zokadır,yememek lazım..

erkankoc
01.12.2009, 16:25
matrix bu yonetim nasil borcu sifirlar sence..ayrica sanada ozur borcum var..broosun gorevden alinacagi konuda sana cok takilmistim:)

Recep Alkan
01.12.2009, 16:25
fatih tekke:)

ilk istediği oyuncu

Onu biliyoruz canım, onu ben geçen hafta verdim :)

Harun-61
01.12.2009, 16:27
Hoca'ya verilen yetkileri birzahmet yazarmisiniz ?

.

QraL
Ayni tas ayni hamam bir tek keseci degisti...

asimetrik
Ne güzel örnektir o..

Yani bir düşünce ancak bu kadar "dank" bir örnekle ispat edilirdi..

Ama güncellersek,ben tereddütlüyüm..

Şenol Güneş,yeter artık "söz milletindir" mi diyor?..

Yoksa ,devletin al-i menfaatleri için "Şenol Güneş'i işbaşına getirdik" mi deniyor?..

İkincisi zokadır,yememek lazım..

Aslında sorunun cevabı üstteki mesajında. Şenol hoca bu yönetimi istediği gibi oynatacak pozisyonda. Şimdi önemli olan bu..
Gerisi bilgi ve maharetine kalmış..

Recep Alkan
01.12.2009, 16:28
Hoca'ya verilen yetkileri birzahmet yazarmisiniz ?

.

Çok geniş yetkiler....

İHTİLALL
Trabzon izlenimlerimde,yerel medyanın aşırı derecede dikkate alındığını farkettim..
Dikkatlerini dağıtacak kadar hemde..

Buna üzüldüm açıkçası..
Maalesef..

Uzun yıllardır böyle hemde..

Üstelik sadece yazarak değil,fısıltı fısıltı kaos üretmeyi de başarabiliyorlar..

Burda "bizim borumuz öter" diyorlar..

Bu üzerine kitap yazılası "özevlatçılığın" en önemli başlıklarındandır,bence..

Murat Erdem
Şenol Güneş : F.Tekke bizim evladımız. Onu takımda görmek isterim, ama şartlara bakmak gerek.

Murat Erdem
01.12.2009, 16:29
Ayni tas ayni hamam bir tek keseci degisti...
budur yaa:alkış: günlerdir, sayfalar dolusu iletide anlatılmak istenen budur:cool:

61_Serhat_61
01.12.2009, 16:30
senol hocanin Trabzonsporda olmasi cok mutluluk verdi bana..
Lig Tv de Futbol Gündemi programinda canli izledim ve aciklamalari yetti bana...
Insallah cok güzel isler yapacagiz hep birlikte Renkdaslar...
ALLAH büyük...
Eyy istanbul takimlari titremeye basladiniz mi??
Senol Hocaya sabir göstertecez arkadaslar...
Kisa sürede cok büyük isler yapamayiz ama seneye ESKI FIRTINA geri dönecektir INSALLAH...!!!!

BAHADIR33
01.12.2009, 16:30
Bence Şenol Güneş evet dediğinde mali tablonun ne kadar vahim olduğunu bilmiyordu.
Şu anda şaşkın olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 16:31
Erdal Abi merak ediyorum dün gece Mahmut Aksunun hoca kovmak için bilerek maçların kaybedilmesi konusunda yaptığı açıklamalara ne diyorsun? Kenan Evren darbe için şartların olgunlaşmasını sadece beklememiş, o şartlar oluşsun diye çabalamış. Bizim yönetim de.

samo61
01.12.2009, 16:31
kurtar bizi şenol hoca 4. gelişinde...

A.Gökhan AKIN
01.12.2009, 16:32
hocam seninle birlikte yeniden başarı üzerine heyecanlanmak dileğiyle hoşgeldin ve umarım hoşgörülürsün..

magicyattara
01.12.2009, 16:33
budur yaa:alkış: günlerdir, sayfalar dolusu iletide anlatılmak istenen budur:cool:

Eğer böyle düşünüyorsan yanılıyorsun.
Bu kadar basit değil.

QraL
01.12.2009, 16:34
Hugo Bross 'un belcika basinina verdigi son röportaji okuyan varmi acaba?
Yeni yine yeniden ; ayni tas ayni hamam bir tek keseci degisti
Senol hoca cok yanlis bi zamanda geldi takimin basina.
En azindan ilk yari sonuna kadar Unal Karaman ile devam edilebilirdi..

İHTİLALL
01.12.2009, 16:34
Aslında sorunun cevabı üstteki mesajında. Şenol hoca bu yönetimi istediği gibi oynatacak pozisyonda. Şimdi önemli olan bu..
Gerisi bilgi ve maharetine kalmış..
Eyvallah da,.

Düze çıktıktan sonrasından korkuyorum..

Mesela;

Şenol hoca,oyunculara rica eder birkaç ay beklerler,hatır gönül birkaç nokta transfer yapar,takım yeniden kafaya oynar,derken zamanla ekonomi nefes alır veeeeee:

Bir ültimatom;Şenol hoca,hau HES işine bizum Cemil,Akyazi işinede Necmettin bakacak ,haberun olsun!..:)

QraL
01.12.2009, 16:36
Eğer böyle düşünüyorsan yanılıyorsun.
Bu kadar basit değil.
Tony sylva 'nin trabzon'a gelmesi icin cocuklarinin burda okuyabilecegi uluslararasi bi okulun oldugu soylenmis...
Zihniyet degismedigi surece hic bir anlami yok yapilan islerin..

Murat Erdem
01.12.2009, 16:36
O yetkilerin içeriğini Şenol Güneş'de bilmiyor daha, zamana bırakıldı. Nabza göre şerbet verecekler.
İşler bir kaç hafta iyi giderse, yönetim her mikrofona şakımaya başlar, ''Şenol'u getirdik, Trabzonspor'u kurtardık'' diye.
Başarıyı paylaşamaz bu adamlar. Kendi alametlerine yorarlar. Ş.Güneş'de sıradan bir teknik direktör gibi çalışmaya devam eder.
Ama işler kötü giderse, Şenol hocaya her türlü sorumluluk ve yetki ihale edilir ve, yöneticiler piyasadan sıvışır.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 16:37
Herşeyi kabul edebilirim. Erdal abi, dediğin gibi tarih Trabzonsporun mecburiyetlerle karşılaştığı zaman doğru kararlar aldığını doğrular. Ama bana hiçkimse, ama hiçkimse bu takımın hoca değişimi uğruna, teknik direktörünün yönetim tarafından doğranmasını, takımın puan ve itibar kaybının bu uğurda göze alınmasını açıklayamaz. Ben ihanet dedim. Başka da hiçbir kelimeyi uygun görmem. Kolay kolay da kimseye hain demem. Ama bunu bizzat şu anki yönetimde bulunan etkin yöneticilerden biri söylüyor. Kendi ağzı ile, canlı canlı. VAR MI ÖTESİ? Allah aşkına! Gidin! Hocamızla biz anlaşırız.

magicyattara
01.12.2009, 16:38
Yönetimin bu sezon ki tüm yanlışları parasızlıktan dolayı yapılmışsa,bunda yönetim kadar bu yeni yapılanmanın mimarı Ersun Yanal'ın da suçu vardır.

Dün akşam Mahmut Aksu;Ersun Yanal'ın istediği tüm oyuncuları alamadık ama istemediği kimseyi de almadık dedi.O halde kulübün mali tablosu ortadayken,onca transferi yaptıran ve önceki seneden kalabilecek bir çok adamı gönderen Ersun Yanal bugün kü tablonun sorumlularından birisidir.

magicyattara
01.12.2009, 16:39
Tony sylva 'nin trabzon'a gelmesi icin cocuklarinin burda okuyabilecegi uluslararasi bi okulun oldugu soylenmis...
Zihniyet degismedigi surece hic bir anlami yok yapilan islerin..

Sylva'nın menejeri var.Bilmiyorlar mı Trabzon'da fransızca eğitim veren okul olup olmadığını.
Geçsinler bunları.

lazkopatfaroz
01.12.2009, 16:40
Şenol Güneş : F.Tekke bizim evladımız. Onu takımda görmek isterim, ama şartlara bakmak gerek.

şartlar yani para yok. Hayal kurmaya da gerek yok. Boşuna Tekke gelecek dıye beklemeyelim

BiZe HeR YeR 61
01.12.2009, 16:41
İnşallah alınacak kötü sonuçlarının nedenini sadri başkanımız Şenol Hocamıza kesmez...Bu yönetime rağmen arkandayız Şenol hoca...

BAHADIR33
01.12.2009, 16:42
Mahmut Aksu'nun açıklamaları manidar geldi.
Böyle bir zamanda...
Acaba koltuğu sallanıyor da, o da aba altından sopa mı gösteriyor koltuğunu sallayanlara.

BEYTEKİN61
01.12.2009, 16:43
Ben Belediye başkanı,Ve Valinin,İmza Törenınde olmasına Fena sardım,şimdi Lig radyoda benim gibi dikkatimi,Çekmiş..
ne var bunda. ne güzel işte herkes trabzonspora destek için birlik olmuş. bunu bile eleştiriyorsunuz . şenol güneşe tam destek.... eleştiriye hayır. şimdi birlik olma zamanı...

QraL
Gecen sezon lig'e baslarken; "hedefimiz ilk 3 siraya girmek, insallah bunu ersun hoca ile basaracagiz " diyen bir yonetim, takimin hedefledigi noktaya ulasmissa ve bunu emanet ettigin hoca ile basarmissan , neden seni basariya goturen hocani istifa ettirmek zorunda birakiyosun...

Senol hoca da gelse , löw de gel se , X kisi de gelse bu yonetim oldukca oldugumus yerde saymaya devam... 25 yil bekledik neden bi 25 yil daha beklemeyelim ki..
Bagimlilik yapmis ne de olsa :)

magicyattara
O yetkilerin içeriğini Şenol Güneş'de bilmiyor daha, zamana bırakıldı. Nabza göre şerbet verecekler.
İşler bir kaç hafta iyi giderse, yönetim her mikrofona şakımaya başlar, ''Şenol'u getirdik, Trabzonspor'u kurtardık'' diye.
Başarıyı paylaşamaz bu adamlar. Kendi alametlerine yorarlar. Ş.Güneş'de sıradan bir teknik direktör gibi çalışmaya devam eder.
Ama işler kötü giderse, Şenol hocaya her türlü sorumluluk ve yetki ihale edilir ve, yöneticiler piyasadan sıvışır.

İyi de bunun yöneticilere ne zararı/faydası olur.İş bırakmaya geldi mi şimdi de bırakırlar.
Geçmişte bu takıma büyük başarılar yaşatanlara madalya mı taktılar?

Recep Alkan
Yönetimin bu sezon ki tüm yanlışları parasızlıktan dolayı yapılmışsa,bunda yönetim kadar bu yeni yapılanmanın mimarı Ersun Yanal'ın da suçu vardır.

Dün akşam Mahmut Aksu;Ersun Yanal'ın istediği tüm oyuncuları alamadık ama istemediği kimseyi de almadık dedi.O halde kulübün mali tablosu ortadayken,onca transferi yaptıran ve önceki seneden kalabilecek bir çok adamı gönderen Ersun Yanal bugün kü tablonun sorumlularından birisidir.

Murat abi sizce ortada 150 trilyonluk bir takım var mı ?

asimetrik
01.12.2009, 16:44

Murat pes ediyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 16:46
Ersun Yanal pilot takım falan istemedi. Pilot takımı kurup, 15 milyon dolara yakın yatırım yapanlar direk idareciler. Bu, nerden bakarsan bak 25-30 trilyonluk borca denk gelir. Altyapıyı yeniden düzenlemek isteyen Ersun Yanaldı, onlar pilot takım yaptılar değirmendereyi. Havaya para saçmak kolay tabi.

QraL
01.12.2009, 16:48
Senol hoca ile oyle yada boyle bu sezonu bitirices.. Ama sezon sonunda emin olun Senol hoca da yipranmis bi sekilde olucak...
Ve gelecek sezon'a yipranmis bi T.D ile baslayacak trabzonspor...
Zamanlama cok yanlis...

antagonist

Yapmayın abi, Karadenizspor'u da mı Ersun hoca kurdurdu?

Geçenlerde Ömer hoca (Poetricus) yazmıştı hocanın aldırdığı oyuncuları...

BEYTEKİN61
herşey dört dörtlük değil. takımın eksikleri var. bunları biliyoruz. bunlar zamanla düzelecek şeyler. şimdi birlik olma zamanı. yönetimsel sıkıntılar var, teknik kadrado sıkıntılar var... zamanı gelince herşey yerine oturur. sabretmemiz lazım biraz... herşey güzel olacak.

Doğan Şahin

Gese 380 Trilyonsa biz de 150 ederiz!

Yanlış yönlendirmeyelim istersen borç 150 değil. 93 küsür. Buna ek olarak borsa vs 120 yapıyor. Futbolcu değeri vs. başka bu rakam başka. Elma ile armutu bir tutmayalım.

asimetrik
Adam kendi ağzıyla yönetime geçer not vermem dedi. Sen yok siz geçersiniz diyorsun.
Mahmut Aksu: Bugün çözmeye çalıştığımız bir çok problemi, Ersun hoca kendisi hallediyordu.

BURAK DOGU
Ersun Yanal pilot takım falan istemedi. Pilot takımı kurup, 15 milyon dolara yakın yatırım yapanlar direk idareciler. Bu, nerden bakarsan bak 25-30 trilyonluk borca denk gelir. Altyapıyı yeniden düzenlemek isteyen Ersun Yanaldı, onlar pilot takım yaptılar değirmendereyi. Havaya para saçmak kolay tabi.

altına imza atmamak elde değil...

matrix5782
01.12.2009, 16:49
matrix bu yonetim nasil borcu sifirlar sence..ayrica sanada ozur borcum var..broosun gorevden alinacagi konuda sana cok takilmistim:)

önemli değil ben alıştım..

kısa vadede bocun sıfırlanması imkansız tamamiyle sportif başarılarla bağlı art diğer ek gelirler

mesela en yakın kupa maçları var buradan para akacak tabi rakiplerini yenersen

2.olarak ocakta yeni yayın ihalesi var buradan en az 20 trilyon gelir bekleniyor.

afsbahar
Oyuncu başına yaklaşık 3.000.000 Euro bedel biçebilirsek (satılabilecek oyuncu olması gerekiyor.. şu anda takımızdan kaç oyuncuya transfer teklifi gelebilir?) 150 trilyonluk bir takımımız var diyebiliriz.

S.DEMİRCİ
Eyvallah da,.

Düze çıktıktan sonrasından korkuyorum..

Mesela;

Şenol hoca,oyunculara rica eder birkaç ay beklerler,hatır gönül birkaç nokta transfer yapar,takım yeniden kafaya oynar,derken zamanla ekonomi nefes alır veeeeee:

Bir ültimatom;Şenol hoca,hau HES işine bizum Cemil,Akyazi işinede Necmettin bakacak ,haberun olsun!..:)
hes ve akyazıyladamı şenol hoca uğraşacak?
keşke yönetim sadece bunlarla uğraşsa diğer işleri(sportif işleri) şenol hocaya bıraksalar ben onada razıyım..

28TS61

evet benide cok rahatsiz etti onlarin orda olmasi. spora siyaset karistirmayalim diyoruz ama her defasinda karistiriyoruz.
adamlar kendi reklamlarini yapmak icin ts nin pesinden kosuyorlar.

Recep Alkan
01.12.2009, 16:51
Gese 380 Trilyonsa biz de 150 ederiz!

Yanlış yönlendirmeyelim istersen borç 150 değil. 93 küsür. Buna ek olarak borsa vs 120 yapıyor. Futbolcu değeri vs. başka bu rakam başka. Elma ile armutu bir tutmayalım.

Milletin takımı beni ilgilendirmiyor, fiyatlarıda buna dahil.

Ama benim takımım yönetimin verdiği rakamlar ile 150 eder,

Gelelim borç konusuna, artık çok yazdım, sizde okumaktan bıktınız, ama şu da bir gerçek, yönetim sadece bu borç ile takım kurmadı, gelirlerde var onlarda gitti, bunları da eklediğimizde inanın giden para 93 ü bayağı bayağı geçiyor...

Mehmet Fatih Yavuz
Bugünki yönetim bazı şeylerin kontrolünden çıkmaması için herşeyi yapar. Artık kim inandıracak beni gün gelip de Şenol Güneşe de oyuncularla kumpas kurup alaşağı etmek için bilinçli mağlubiyetler aldıramayacaklarını? İnanmam efendim! Kusura bakmayın.

Emiroğlu
Şenol Hoca ile Tekke futbol ile alakalarını kesecek yaşa geldiklerinde ne yapacak bu Trabzonspor ?

Kulübü kapatıp anahtarı denize atarız herhalde.

Biri olmazsa Trabzonspor çalıştıracak antrenör bulamıyor , diğeri olmazsa alacak forvet bulamıyor...
Böyle bir büyük takımız işte.

samo61
01.12.2009, 16:52
mahmut aksunun bedduasini seyrettinizmi:)

QraL
01.12.2009, 16:52
Herhalde bu yonetimin TRABZONSPOR'a kazandirdigi tek sey HES projesi...

Doğan Şahin
01.12.2009, 16:53
Milletin takımı beni ilgilendirmiyor, fiyatlarıda buna dahil.

Ama benim takımım yönetimin verdiği rakamlar ile 150 eder,

Gelelim borç konusuna, artık çok yazdım, sizde okumaktan bıktınız, ama şu da bir gerçek, yönetim sadece bu borç ile takım kurmadı, gelirlerde var onlarda gitti, bunları da eklediğimizde inanın giden para 93 ü bayağı bayağı geçiyor...

Ayın 5'inde Mali Genel Kurulda dağıtılacak kitapçıkta tüm bilgiler yer alacak. Burada da yazılır detaylı bir şekilde öğrenmiş oluruz zaten.

QraL
01.12.2009, 16:54

Merak ettim ??????

magicyattara
01.12.2009, 16:54

Takımı planlayan Ersun Yanal'dı.Ortada hala bir takım yoksa suçun tamamını yönetime atamayız.
Yönetimi savunur gibi görünsem de savunmuyorum tabii ki.
Ve tabii ki ortada 150 milyonluk bir takım yok.
Bu takım Ersun Yanal'ın takımı netice de.

Ersun Yanal'la devam edilseydi de bu sezon için değişen bir şey olmayacaktı.Parasızlıktan transfer yapamayan bir yönetim var ortada.
Yani geçen yıl başlatılan şampiyonluk süreci parasızlıktan kendi kendini durdurdu bir yerde.

Bunda yönetimin ne kadar suçu var.

İHTİLALL
01.12.2009, 16:55
Mastricht'teki oyuncuları da unutmamak lazım..
Onlar ne zaman oynayacaklarsa artık..

Ayrıca alınan oyuncuların hiçbiri Ersun yanal'ın tercihi değildi..

Sadece "olur" dedi,hayatının fırsatını kullanmak için..

Hepsini geçin ,bir Yusuf'u alabilselerdi Ersun hocanın istediği..

Ama şimdi anlaşılıyorki Yusuf transferindeki yüzbin dolarlar,Alanzinho transferindeki milyon euroların kurbanı olmuş..

Yani Bursa, Yusuf'a 3-4 milyon euru isteseydi belki de şampiyon olacaktık..:)

İlker ToSun
eski futbolcu cuntası ve mikromilliyetçi yerel medya bir yerlerine kına yaksın artık getirdiler en sonunda bir "yerlinin yerlisi".
yeryüzünde 57 yaşında olup bir takımın başına 4. kez gelen başka bir hoca var mıdır çok merak ediyorum. işim gücüm olmasa oturur araştırırım valla.
"final maçları özürlüsü" olduğunu her görev yaptığı yerde gösteren bir hocayı kalkıp da takımın başına getiriyoruz. inanılacak gibi değil.
adam bizde 96 yılında şampiyonluk maçını kaçırdı,
koreye gitti orada da şampiyonluk maçını kaçırdı.
herşeyin ötesinde çalıştığı ligin federasyonuyla davalı olan kaç hoca veya ülke federasyonuyla davalı hocayı takımın başına, dava süresince 2 defa getiren kaç takım vardır onu da merak ediyorum.
sadri şener bu kulübü ya faruk özak ın güdümünden kurtaracak ya da çekip gidecek bu kulübü kendi iradesiyle yöneten bir adam gelecek.
bu kulüpte dönen dolaplar insanı çileden çıkarıyor.
"küçük şehrin büyük takımı" artık "şehrinden de küçük bir takım" haline adım adım geliyor.
bu kulübe artık camianın "genç subaylar"ınca bir darbe lazım çünkü bazı "rütbeliler" kabak tadı verdi artık mide bulandırıyorlar, can sıkıyorlar ...

Doğan Şahin
Buradan devam http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=19233&page=121

QraL
Şenol Hoca ile Tekke futbol ile alakalarını kesecek yaşa geldiklerinde ne yapacak bu Trabzonspor ?

Kulübü kapatıp anahtarı denize atarız herhalde.

Biri olmazsa Trabzonspor çalıştıracak antrenör bulamıyor , diğeri olmazsa alacak forvet bulamıyor...
Böyle bir büyük takımız işte.

:alkış::alkış::alkış:
Bizim icin tek kurtulus yolu, TURKİYE'nin Arsenal' i olmak... !!!

Recep Alkan
01.12.2009, 16:56
Ayın 5'inde Mali Genel Kurulda dağıtılacak kitapçıkta tüm bilgiler yer alacak. Burada da yazılır detaylı bir şekilde öğrenmiş oluruz zaten.

Abi hep aynı şeyleri tekrarlıyoruz, ben ne yazık ki yine tatmin olamayacağım.

ortada borç var 93 milyon,

Futbolcu satışı (gökdeniz), kombine, lisanslı ürün, iki yıllık gelirler peşin alındı, vs vs vs, bunları da eklediğimizde inanın 93 nerdeyse katlanır hale geliyor, ben bunu demek istiyorum.

samo61
Merak ettim ??????

'Eğer bir lira bile yediysem boğazımda kalsın, haram zıkkım olsun. Ama eğer yemediysem, Allah yedi diyenlere çocuklarının yüzünü göstermesin.'

bütün suçuda başkana atiyordu

Cihad Varlı
Çok sabrettiler. Beklentileri biliyoruz ancak sabretmeyi ve desteklemeyi bilirseler Trabzonspor’un geleceği aydınlıktır. Tartışmaları speküle etmeden kendi özüne dönen, büyük düşünen dışarıdan faydalanan bir takım olacağız. Olağanüstü çalışacağıma söz veriyorum. Sizlere layık olmak önemli. Aşamalar yaptık, geçmişteki günleri konuşmak yerine yarınki güzel günleri konuşmak istiyoruz. Dünyaya pazarlayan, davranışlarıyla örnek olan bir Trabzonspor hedefliyoruz. Bunları yaparken geçmişten yararlanarak geleceği planlayacağız .

Ellerinden öpüyorum Şenol Hoca..

Murat Erdem
01.12.2009, 16:59
..............................................

Doğan Şahin
01.12.2009, 16:59
Abi hep aynı şeyleri tekrarlıyoruz, ben ne yazık ki yine tatmin olamayacağım.

ortada borç var 93 milyon,

Futbolcu satışı (gökdeniz), kombine, lisanslı ürün, iki yıllık gelirler peşin alındı, vs vs vs, bunları da eklediğimizde inanın 93 nerdeyse katlanır hale geliyor, ben bunu demek istiyorum.

Mahmut Aksu'dan dün duyduğum 40 küsür trilyon borç varmış önceki yönetimden devreden. Gökdenizin satışıyla 25 trilyon'a düşmüş. Yani yönetimi bu şekilde devraldıklarını tespitini yapabiliriz.