PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Faik Yılmaz
30.11.2009, 15:09
Şenol Güneşin yerinde olsaydım kesinlikle şu hengamede klübe gelmezdim...

- Öncelikle yönetimin Brossu yollayacağı çok önceden belliydi hatta daha gelmeden çoğumuz gideceğini biliyorduk... Böyle amatörce yönetilen ve insanların kolayca harcandığı bir klübe gelmezdim bu bir...

- Yönetim ilk başarısızlıkta arkanızda olacağıo yerde size tekmeyi basıp göndermek isteyecektirki Ersun Hocada ve Brossta böyle oldu bu tip insanlarla çalışmazdım bu iki...

- Ancak Şenol Hoca büyük insanmışki büyük riskleri alıp üstelik Seulde aldığından daha az bir paraya üstelik sürekli eleştirilip yerden yere vurulacağı bir camiaya gelmek istemiştir..

Bunun tek nedeni vardır takımına duyduğu bağlılık.....

Kendisini canı gönülden tebrik ediyorum ama İşin zor Şenol Hocam diyorum hemde çok zor..

Murat Erdem
30.11.2009, 15:11
Her hangi bir adayım yok.
Ben mevcut düzenin sürdürülemeyeceğini düşünüyorum. Kişiler önemli değil.
Nasıl yapılır, o süreç nasıl başlar bilmiyorum ?
Zihniyet devrimi yapmak gerek, Tüzük değiştirilmeli, yeni bir model benimsenmeli.
Dernek statüsü terk edilmelidir.
Başkanlık makamı sembolik hale getirlmelidir. Yönetimlerin harcama yetkileri, ibra ettikleri gelirlerin, belli bir yüzdesiyle sınırlandırılmalıdır. Yönetim görev süresi dışında kalan gelirler üzerinde yetkili olmamalıdır.
Falan filan...uzar gider bu.
Ben becerip, tam anlamıyla anlatamamış olabilirim. Ama bu konuda daha uzman üyeler vardır forumumuzda. Onlar tamamlayabilirler kalanını.
Artık bunları konuşmak zamanıdır.
Yarın çok geç olabilir.

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:12
Yahu ! madem bu yönetim ilk günden beri Şenol Güneş aşkıyla yanıp tutuşuyordu, Şenol Güneş'e şimdi verildiği iddia edilen yetkileri, Haziran ayında vermeyi kabul edip, neden göreve getirmediler ?
Hikaye anlatıyorsunuz başka bir şey değil. Bu yönetimin sizin umduğunuz şekilde, Şenol hocayı getirdiğine inanmaya devam edin.
E.Yanal, H.Broos ve Şenol Güneş...3 isiminde başımızda ki yöneticiler için farkı yok. Onlar kendi iktidarlarından başka bir şeyi düşünmezler.
İlk dik durmaları gereken nokta da ''önce can, sonra canan'' diyerek, ''hocaya sorun'' buyuracaklardır !!!

Abi Şenol Güneş ile ilgili bütün yorumlarınızı yakından takip ettim . Sürekli felaket tellallığı yapıyorsunuz . Anlamak istemiyorsunuz bazı şeyleri . Haziran'da yönetim istediği kadar yetki vermiş olsada Şenol Güneş'e o etik olmiacağını düşünerek teklifi kabul etmediğini açıkladı zaten . Şu haberdeki video'yu bir izleseniz herşeyi daha iyi anlicaksınız . Anlamak isterseniz tabi ki .

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=37930

f1bekir
30.11.2009, 15:16
Şenol Güneşin yerinde olsaydım kesinlikle şu hengamede klübe gelmezdim...

- Öncelikle yönetimin Brossu yollayacağı çok önceden belliydi hatta daha gelmeden çoğumuz gideceğini biliyorduk... Böyle amatörce yönetilen ve insanların kolayca harcandığı bir klübe gelmezdim bu bir...

- Yönetim ilk başarısızlıkta arkanızda olacağıo yerde size tekmeyi basıp göndermek isteyecektirki Ersun Hocada ve Brossta böyle oldu bu tip insanlarla çalışmazdım bu iki...

- Ancak Şenol Hoca büyük insanmışki büyük riskleri alıp üstelik Seulde aldığından daha az bir paraya üstelik sürekli eleştirilip yerden yere vurulacağı bir camiaya gelmek istemiştir..

Bunun tek nedeni vardır takımına duyduğu bağlılık.....

Kendisini canı gönülden tebrik ediyorum ama İşin zor Şenol Hocam diyorum hemde çok zor..

Abi olası bir başarısızlıkta bence bu sefer Şenol Güneş değil yönetim gidecek. Burda asıl önemli olan yeni yönetimin Şenol Güneş'in arkasında durup durmayacağı. Bence Şenol Güneş, yönetime kim gelirse gelsin arkasında durulabilme ihtimali en yüksek olan isim. Ben umutluyum...

Erdal
30.11.2009, 15:17
Bir blogta gördüm...Herkes gergin yapıştırayım da hava bir dağılsın dedim :)

El Clasico öncesi Emrah - ikametgahı Barcelona'dır - bir fıkra yolladı.

Bir ilkokulda öğretmen öğrencilerine babalarının ne iş yaptığını sormuş. Birkaç tipik cevaptan (sütçü,bahçıvan,muhasebeci) sıra Jorgito'ya gelmiş. "Benim babam gaylerin gittiği bir gece kulubünde çalışıyor, dans edip striptiz yapıyor. Üzerinde sadece çok küçük bir slip kaldığında diğer adamlar slipin ön kısmına para takıyorlar. Çok beğendiği bir adam olursa onu eve getirip seks yapıyor. Bu iyi para getiriyor" demiş.

Öğretmen ne diyeceğini şaşırmış. Diğer çocukları bahçeye oynamaya yollar ve Jorgito'ya dönerek sormuş: “Bu anlattıkların gerçek mi? Baban gerçekten striptizci bir gay mi ? ”

Jorgito cevap vermiş;

“Hayır öğretmenim. Babam aslında Real Madrid’de futbol oynuyor, ama arkadaşlarımın önünde utandığım için söyleyemedim.”

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:17
Abi olası bir başarısızlıkta bence bu sefer Şenol Güneş değil yönetim gidecek. Burda asıl önemli olan yeni yönetimin Şenol Güneş'in arkasında durup durmayacağı. Bence, Şenol Güneş kim gelirse gelsin arkasında durulabilme ihtimali en yüksek olan isim. Ben umutluyum...

Aynen öyle . Bu saatten sonra gidecek olan Şenol Hoca değil yönetimdir . Tabi işler o duruma gelirse . Olasığı bir yönetim değişikliğinde başa gelecek olan muhtemel yönetimde %99.9 Şenol Güneş'in arkasında duracaktır . Bu kadar basit .

Murat Erdem
30.11.2009, 15:18
Abi Şenol Güneş ile ilgili bütün yorumlarınızı yakından takip ettim . Sürekli felaket tellallığı yapıyorsunuz . Anlamak istemiyorsunuz bazı şeyleri . Haziran'da yönetim istediği kadar yetki vermiş olsada Şenol Güneş'e o etik olmiacağını düşünerek teklifi kabul etmediğini açıkladı zaten . Şu haberdeki video'yu bir izleseniz herşeyi daha iyi anlicaksınız . Anlamak isterseniz tabi ki .

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=37930
Ben 1200 km. uzakta Alanya'dan böyle görüyorum ve düşünüyorum.
Düşünce bir suç teşkil ediyor ise suçluyum, kabul ediyorum.
Benim iletilerimden ''felaket tellallığı'' anlamı çıkaran zihniyete vercek cevabım kalmadı artık:alkış:

Faik Yılmaz
30.11.2009, 15:18
Abi olası bir başarısızlıkta bence bu sefer Şenol Güneş değil yönetim gidecek. Burda asıl önemli olan yeni yönetimin Şenol Güneş'in arkasında durup durmayacağı. Bence, Şenol Güneş kim gelirse gelsin arkasında durulabilme ihtimali en yüksek olan isim. Ben umutluyum...
Zaten yönetim bunu bidiği için Şenol Hoca ile anlaştı..... Artık başka umutları ve şansları kalmamıştı ne olacağını hep birlikte göreceğiz...

Tek bildiğim yönetim acilen kendine çeki düzen vermezse başarısız olarak tarih boyunca anılacakları..

Serdar A
30.11.2009, 15:19
Bu derece geniş sorumluluk verebilmek için takımı antrene edebilecek daha yetkin bir teknik direktör bulmak gerek . Kaldı ki Şenol hocayı o kadar büyük bir iş yükünün altında bırakmakta işini zorlaştıracaktır .

Şenol Güneş'in altında çalışacak teknik direktörün Hami olacağı konuşuluyor , umarım beklentileri karşılar . Buradaki altı çizilmesi gereken en ciddi yetki karmaşaları Özkan hoca ile Ünal hocanın ortak alanlarında ortaya çıkıyor , buna kısmen idari menajerimiz de dahil . En az biri ile yolları ayırmak gerek . Özkan hoca kulübün demirbaşlarına yazıldığı için çıkaramıyoruz . O halde yönetime terfi ettirilmeli . Başkan yardımcısı olarak yönetimin futbol kanadında o bulunabilir . Yönetimin yarısının basından sorumlu yönetici olarak çalıştığını varsayarsak böyle bir kadro açmak zor olmayacaktır . Saner bey basketbol takımı ile , Özkan hoca futbol takımı ile , Sadri Şener bey ise iktisadi konularla ilgilenebilir .

Hami ve Ünal'ın antrenör olarak profesyonel takımı , Şenol hocanın futbol direktörü olarak hem a takımı hemde altyapı ve pilot takımların idaresini alması da bir fikir . Öte yandan yine Şenol hocanın denetiminde çalışacak , idari görev tanımları dışında takımın genç ve A düzeyde tüm transfer yatırımlarını düzenleyecek bir genel menajerde takımın eksiğini hissettiği konulardan biri . Pozisyon Ünal hoca tarafından doldurulabilir mi tartışılır ancak hiç şüphe yok ki bu alanda ülkenin belkide en iyi ismi Trabzonspor camiasını çok yakından tanıyor ve Trabzon insanı .

Pilot takım projesi halihazırda futbolcudan çok hoca yetiştiriyor görüntüsünde . Ahmet hoca yönetimi sabır gösterirse orada kendisini kanıtlayacaktır . Kulübün futbolcu izlemede son iki yılda önemli aşama geliştirdiği bir gerçek , verimini artırmak için alınabilecek çok basit ve masrafsız önlemler var . Altyapı direktörlüğü de Sadi hoca ile ışık verecek mi kısa süre içinde görürüz .

Kısaca , Trabzonspor en büyük problemi idare konusunda yaşanan kargaşa ve belirsizliktir . Herkes her işi yapar görüntüde . Kulübün başarısı bir yana dursun prestijine de çok büyük zarar veren bu karmaşa bir an önce çözümlenmeli . Şahsen Şenol hocamın şu an takımın başına getirilmesinden çok memnun değilim . Fakat Şenol hocanın gelişi , tam da bu sebeple bir fırsata dönüştürülebilir .

Çözüm adına bir fikir cimnastiği daha ... Hatta şu an Trabzonspor'a faydasından çok zararı olduğunu düşündüğüm iki isim de içine dahil .

Sorunumuz bireylerle değil . Ancak ısrarla üzerimize yaftalanan bu yalan ya da daha hafifi algı noksanlığı ürünü çıkışlar , tam burada kendi kuyruklarına basmaktadırlar .

Her ne ise, yarın Şenol hocanın basın açıklaması bir tutam daha ışığımızı arttıracaktır , önüzümüze bakmak için ...

devilkid
30.11.2009, 15:19
bu konuda bende aynı fikirdeyim...ama düzen içinde gelen adamları keşke kendi menfaatları için duruyolar gibi eleştirmesek... her kafadan ses cıkıyor onlarda ayakta kalmaya çalışıyorlar..bugun onları eleştiriyoruz yarın birgün daha ileri gidip kişilik haklarına saldırı olur..

geçen yerel tvnin birinde sanırım atay beyin zamanından bir yönetici idi çok güzel ifade etti..bizim acilen tüzüklerden çok anayasa niteliğinde kesin hükümlü kararlarımız olmalı dedi..herkes ona göre hareket edip ona göre ilerisi için planlama yapmalı ifadelerini kullandı...evet bu böyle olmalı...ama abi başkanları böyle kendi çıkarları için orada duruyolarmış gibi göstermeyelim..

Zihniyet devrimi yapmak gerek, Tüzük değiştirilmeli, yeni bir model benimsenmeli.
Başkanlık makamı sembolik hale getirlmelidir. Yönetimlerin harcama yetkileri, ibra ettikleri gelirlerin, belli bir yüzdesiyle sınırlandırılmalıdır. Yönetim görev süresi dışında kalan gelirler üzerinde yetkili olmamalıdır.
Ben becerip, tam anlamıyla anlatamamış olabilirim. Ama bu konuda daha uzman üyeler vardır forumumuzda. Onlar tamamlayabilirler kalanını.
Yarın çok geç olabilir.

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:20
Ben 1200 km. uzakta Alanya'dan böyle görüyorum ve düşünüyorum.
Düşünce bir suç teşkil ediyor ise suçluyum, kabul ediyorum.
Benim iletilerimden ''felaket tellallığı'' anlamı çıkaran zihniyete vercek cevabım kalmadı artık:alkış:

O sizin düşünceniz abi , sonuna kadar saygı duyuyorum . Ancak bu zorlu dönemde biraz daha olumlu yaklaşsak daha hoş olmaz mı ?

Erdal
30.11.2009, 15:22
Başka bir blogta bana göre kayda değer bir yazı gördüm...Özetle diyor ki Türk futbolu ve takımlarımızla alakalı muhabbetlerde dönüp dolaşıp Arsenal, Liverpool ve Manchester örneği vermek anlamlı değil...Bizim kültürümüze yakın ülkelerden örnekler vermek daha mantıklı İtalya ve İpanya gib...Akdenizliyiz biz...

Bülent Şirin ağabeyin de benzer bir yazısı vardı yakın zamanda....Araya sıkıştıralım...

Erdal
30.11.2009, 15:24
Orjinalite'yi kaybettiyeniz dönüp onu aramak bir ihtimal...Diğer bir ihtimal de bu günden size yakın örnekler bulmak...

Murat Erdem
30.11.2009, 15:24
O sizin düşünceniz abi , sonuna kadar saygı duyuyorum . Ancak bu zorlu dönemde biraz daha olumlu yaklaşsak daha hoş olmaz mı ?
Yahu ! güzel kardeşim, başımıza ne geldiyse, bu ''idare edelim'' zihniyetinden gelmedi mi ?
Bu sefer idare etmeyelim, baş kaldıralım ! hatalara isyan edelim.
Belki bir faydası olur. Kim bilir ?

Süpür, süpür halının altı doldu yahu.

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:25
Şuan için eleştiri yapmayı doğru bulmuyorum . Çünkü yönetimin niyetinin tam olarak bilmiyoruz . Ne yapacağınıda kestiremiyoruz . Hoca'nın sözleşmesinide görmedik . Neler olacak , biraz daha bekleyelim . Görelim , sonra yapıcı eleştirilerimizi yapalım .

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 15:25

Yasananlardan sonra mevcut yönetim ancak Senol Günes'in arkasinda saklanabilir...

Salih Edip
30.11.2009, 15:27
Yahu ! güzel kardeşim, başımıza ne geldiyse, bu ''idare edelim'' zihniyetinden gelmedi mi ?

samet aybaba olayındaki gibi mi ? :cool:

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:27

Güzel abim yenilen , yenilen nereye kadar ? Her gelen kötü yönetimi değiştirelim mi ? Biraz sabır.. Daha 4 , 5 hafta önce bütün staddan küfür yiyen Beşiktaş yönetimi değil miydi ? Ama adamlar bugün liderle olan puan farklarını 1'e düşürdüler .

voldamirin
30.11.2009, 15:29
Bence tff kural getirmesi lazım. Sezona hangi teknik direktörle başladıysan onunla bitireceksin diye...

BAHADIR33
30.11.2009, 15:29
Şuan için eleştiri yapmayı doğru bulmuyorum . Çünkü yönetimin niyetinin tam olarak bilmiyoruz . Ne yapacağınıda kestiremiyoruz . Hoca'nın sözleşmesinide görmedik . Neler olacak , biraz daha bekleyelim . Görelim , sonra yapıcı eleştirilerimizi yapalım .
Eleştirinin bir zamanı olmamalı. Yanlış gördüğün şeyi söylemek gerekir.
Tolga'nın kaptan yapılma ihtimaline özevlat düşmanı yaftası yemeyi kabul ederek karşı çıktık mesela.. Ha işe yaradı mı dersen bilemem ama fikrimi söyledim. Selçuk varken neden Tolga dedim

f1bekir
30.11.2009, 15:31
Zaten yönetim bunu bidiği için Şenol Hoca ile anlaştı..... Artık başka umutları ve şansları kalmamıştı ne olacağını hep birlikte göreceğiz...

Tek bildiğim yönetim acilen kendine çeki düzen vermezse başarısız olarak tarih boyunca anılacakları..

Zaten başarısız olarak anılmayan yönetimimiz kalmadı abi. Borsa fiyaskosunda verdiğim yönetim örneği gibi. Ama dediğim gibi başarısızlık devam ederse bu yönetimi Şenol Hoca da kurtaramayacak. O yüzden onu getirmeleri, kendi gelecekleri için bir katkı yapmaz ama kulübün geleceği için olumlu oldu diye düşünüyorum.

Mustafa Ayazoğlu
Şenol Güneş söz konusu Trabzonspor olunca gerisi teferruattır gibi düşünenlerden. Yeni bir açılımla gelecektir. Yarın ki açıklamaları önemli olacak. Yarın, geleceğe ışık tutacaktır. Şimdiden eleştirmek yersiz.

f1bekir
Yasananlardan sonra mevcut yönetim ancak Senol Günes'in arkasinda saklanabilir...

Saklanamaz abi, Şenol Güneş bile saklayamaz artık onları. Ben böyle düşünüyorum.

Murat Erdem
30.11.2009, 15:32
Adamlarda haklı arkadaş.
Vur ensesine, al ağzında ki lokmayı. Taraftar bu ! onların gözünde. Bir avuç baldırı çıplak.
İstadikleri gibi at koştururlar, hop ! bir transfer yalanı. hop ! bir Ş.Güneş hamlesi.
Taraftar fısss !!! susarız. Her şeyi unuturuz.
Unutmayana, ''şışşttt !!! ayıp oluyor, huzursuzluk çıkarma'' deriz.
Uyuyalım...uyku tatlı, çarşıda satılmaz, pazardan alınmaz !

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:34
Adamlarda haklı arkadaş.
Vur ensesine, al ağzında ki lokmayı. Taraftar bu ! onların gözünde. Bir avuç baldırı çıplak.
İstadikleri gibi at koştururlar, hop ! bir transfer yalanı. hop ! bir Ş.Güneş hamlesi.
Taraftar fısss !!! susarız. Her şeyi unuturuz.
Unutmayana, ''şışşttt !!! ayıp oluyor, huzursuzluk çıkarma'' deriz.
Uyuyalım...uyku tatlı, çarşıda satılmaz, pazardan alınmaz !

Peki ne yapalım abi ? Tesislere mi yürüyelim ? Yönetimi istifaya mı davet edelim ? Maça mı gitmeyelim ? Ne yapalım ?

Salih Edip
30.11.2009, 15:36
şenol güneşi getirmeyip de kimi getirelim onu söyleyin

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 15:36
Şenol Güneş'in Trabzosnpor için misyonu belli yarın ki basın toplantısında nasıl bir vizyon çizecek açıkcası çok merak ediyorum.

Serdær
30.11.2009, 15:37
Çözüm adına bir fikir cimnastiği daha ... Hatta şu an Trabzonspor'a faydasından çok zararı olduğunu düşündüğüm iki isim de içine dahil .

Sorunumuz bireylerle değil . Ancak ısrarla üzerimize yaftalanan bu yalan ya da daha hafifi algı noksanlığı ürünü çıkışlar , tam burada kendi kuyruklarına basmaktadırlar .

Her ne ise, yarın Şenol hocanın basın açıklaması bir tutam daha ışığımızı arttıracaktır , önüzümüze bakmak için ...

Serdar,

Merakımdan soruyorum.

Beğendim antrenör ismi verebilirmisin ?

Ayrıca bir antrenörden neler beklersin ?

Antrenör sence nasıl olmalıdır ?

Konu ile alakalı veya değil.

Sadece merak dediğim gibi :)

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 15:38
Saklanamaz abi, Şenol Güneş bile saklayamaz artık onları. Ben böyle düşünüyorum.

"Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek ve bütün spor organizasyonları kendisine bağlı olacak.”

Bu aciklama sence ne anlama geliyor?

Mustafa Çolak
30.11.2009, 15:39
Şenol Hoca'nın Ne Kadar Yararlı Olacağı Yarın ki Toplantıda Belli Olur Gibime Geliyor.

Cihad Varlı
30.11.2009, 15:41
BMN Şenol Güneş'e karşılama yapmayı düşünüyor mu ?

bordo08
30.11.2009, 15:42
Öncelikle şenol hoca hayırlı olsun demekten başka bişey gelmiyor elimizden.Ancak şenol hoca takımın alex fergiso;nu olacak diyen yöneticiler bu sözlerini 3 maç kaybetdikten sonra hatırlayabileceklermi?
Lakin dönüp sormak gerkeir örnek verdiğin kulubün başkanını hangimiz tanıyoruz.orda kimse klübü basamak olarak kullanmıyor.Gün gelir trabzonsporun başkanı kim asbaşkanı kim bunları çogunluk olarak tanımayız ,ne zamanki arka planda kalmayı göze alırlar kıymatli yöneticilerimiz.
İşte tam anlamıyla profosyonel bir klüp olmak yolunda büyük bir adım atarız diye düşünüyorum...

Atılay
30.11.2009, 15:45
BMN Şenol Güneş'e karşılama yapmayı düşünüyor mu ?

Yapılması lazım gelir aslında temsilcileri organizasyona davet ediyorum

serdaracıl
30.11.2009, 15:47
Yarın çok geç olabilir.

Hiçbir yönetim bunu yapmaz. NA'dan sonra yönetimler hakkında konuşmayacağıma söz verdim ama bu yönetim hiç yapmaz. Sözünü ettiğiniz zihniyet devrimini ancak taraftar yapar. Bu anlayış yönetime taraftarlarca dikta edilmeli. Bu bilinç taraftarda gelişti mi? Bazılarında evet. Umarım Şenol hoca bunu bizim adımıza başarır. Tek umudum bu...

f1bekir
30.11.2009, 15:47
"Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek ve bütün spor organizasyonları kendisine bağlı olacak.”

Bu aciklama sence ne anlama geliyor?

Kusura bakma abi ama ben bundan kötü bir anlam çıkaramıyorum. Şenol Güneş'e ne yetki verirlerse versinler olası bir kötü gidişte yönetim gider, Şenol Güneş kalır diye düşünüyorum.

Belki safım, belki zekam yetmiyor, ya da yeterince tecrübe sahibi değilim ( Bunları ironi yapmak için değil, gerçek anlamda söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem abi). Şenol Güneş'in yönetimi nasıl kurtaracağını açıklarsan sevinirim.

BAHADIR33
30.11.2009, 15:48
Serdar,

Merakımdan soruyorum.

Ben de bir senaryo üzerine bir soru sorayım o halde :) ..
Soruya soruyla cevap verme kolaylığına kaçayım.
Diyelim ki Şenol Hocanın uçağı gelirken ıssız bir adaya düştü ve Lost kıvamında bir hayata devam edecek. Ne olacak..Bir isim bulamayacak mıyız? Şampiyonluk hayallerimiz ıssız bir adada mı kalacak?

Muhalif
30.11.2009, 15:49
Şenol Güneş'in yarın ki basın toplantısından ne umuyoruz ki? İki-üç süslü laf edecek, her zaman ki gibi yerli-yersiz felsefe yapacaktır. Şu an ki durumda takımın başına geçmeyi kabul etmesine anlam veremiyorum yahu. Farzedelim Ankaragücü bizi yendi haftaya ki kadro olarak bizi yenemeyecek takım değiller. Arada bir Denizli deplasmanı var ki misal orada da bir beraberlik ve peşinden yenileceğimiz aşikar olan içerde bir Fb maçı... 3 maçta tüm kredisini kaybedebilir ve daha başlamadan bitebilir bazılarımızın tatlı hayalleri. En azından ilkyarı bitimine kadar Ünal götürseydi takımı... Ben olsam bu seneyi Ünal'la tamamlardım hatta. Zaten denenmişini biliyoruz bir de Ünal'ı deneseydik! Üstelik yönetim de alınacak olası kötü sonuçlarda istifa ederse yeni yönetime bir seçme hakkı bırakmış olurdu!

Mehmet Sarigül
Teknik direktör belirlemede guinness rekorlari kiran yönetim Senol Günes'le neden bu kadar acele ediyor sizce?

hodlu
Trabzonspor'umuzun değerli kalecisi,kaptanı ve Teknik Direktör'ü Şenol GÜNEŞ camiamıza hayırlı olsun.Bu camia inşallah ona bu sefer sahip çıkar.Benim yıllardır tekrarladığım bir sözüm vardı.Trabzonspor bir gün tekrar şampiyon olacaksa Şenol GÜNEŞ bu işin bir yerinde olacaktır.Ama T.Direktör ama Başkan ama S.Direktör.

Serdær
Diyelim ki Şenol Hocanın uçağı gelirken ıssız bir adaya düştü ve Lost kıvamında bir hayata devam edecek. Ne olacak..Bir isim bulamayacak mıyız? Şampiyonluk hayallerimiz ıssız bir adada mı kalacak?

Aslında benim sorumda bunlar yatmakta.

Neden birine veya birilerine bağlı kalıyoruz ki.

Fatih Tekke gelecek herşey düzelecek.

Şenol Güneş gelecek herşey düzelecek.

Ee bunlar futbolu bıraktığı zaman Trabzonspor ne yapacak .

Salih Edip
30.11.2009, 15:51

başka fatihler yetişecek

Muhammed Ayaz
30.11.2009, 15:53
hoşgeldin şenol hocam

BAHADIR33

Keşke taraftarlar için de jübile kurumu olsa..Emekli olup balık tutma hayalleri kuramıyoruz maalesef

Cihad Varlı
Teknik direktör belirlemede guinness rekorlari kiran yönetim Senol Günes'le neden bu kadar acele ediyor sizce?

Abi içimize kurtcuklar düşürmeyin ya :) İşin şakası bu tabi ki . Geçmişi çabuk unutuyoruz . Unutkanız bir anlamda . Yazın hatırlicağımız gibi yönetimin ilk adresi kimdi ? Şenol Güneş . O olmadı ve alternatiflere yöneldiler . Bu durumda geç kalındı tabi ki yanlış olarak . Şimdi ise ortam uygun , Şenol Güneş'in sözleşmesi bitmiş , ligler devam ediyor . Neden acele etmesin ki ?

Salih Edip
30.11.2009, 15:54
Abi içimize kurtcuklar düşürmeyin ya :) İşin şakası bu tabi ki . Geçmişi çabuk unutuyoruz . Unutkanız bir anlamda . Yazın hatırlicağımız gibi yönetimin ilk adresi kimdi ? Şenol Güneş . O olmadı ve alternatiflere yöneldiler . Bu durumda geç kalındı tabi ki yanlış olarak . Şimdi ise ortam uygun , Şenol Güneş'in sözleşmesi bitmiş , ligler devam ediyor . Neden acele etmesin ki ?

acele edilmese de denir ki , bu yönetim neyi bekliyo lig devam ediyo vs. :)

BAHADIR33
30.11.2009, 15:54
başka fatihler yetişecek
Lucescu hangi altyapıdan yetişmişti?

Erdal
30.11.2009, 15:55
Sonunda uçağıda düşürdün Akdenizli :)...Söylediğin ihtimal gerçekleşirse yönetim bir müddet daha Ünal hoca ile devam eder sonra da Onursal başkan göreve gelir...Muhtemelen Şenol hoca'nın gelişine en az sevinen Serdar Bali olmuştur...Projenin rafa kalkmasıdır bu...Kaldı ki ben Serdar Bali nin projesini de denemek lzım diye düşünüyorum....Ama Serdar Bali ile değil :)

Salih Edip
30.11.2009, 15:55
Lucescu hangi altyapıdan yetişmişti?

lucescuyla ne alakası var

bordo08
30.11.2009, 15:56
Ülekemizde günü kurtarmak en önemli araç haline gelmiş.

hele bi bugün geçsin yarına bakarız anlayışı hüküm sürüyor. Şu an görünen günü kurtaracak olanlar şenol hoca ve fatih.
yarına bakarız anlayışıyla tarabzonsporumuz 25 yıldır yarınlarını kaybediyor..

Erdal
30.11.2009, 15:58
Doğrudur Şenol hoca günü kurtarmak adına seçilmiş bir isimdir. Peki günün kurtulması sizin "radikal devrim" beklentinizi geciktiriyor mu? Kim yapacak bu devrimi?

hodlu
Şenol Hocama inceden bir tavsiyem var.Eğer işe Umut BULUT ile başlamassa bu adam onuda götürür.Çünkü Ziya DOĞAN,Ersun YANAL,Hugo BROOS'u takımdan götüren Umut BULUT olmuştur.İnşallah iyi forvet alırız hem Şenol hoca hem biz başarılara ulaşırız...

BAHADIR33
Dün bir açıklama üzerine yorum yaptım mesela..Aynı şeyi Murat Erdem de söyledi.Selçuk'un maç sonrasında yaptığı açıklama:

Selçuk: Sıkıntılı bir hafta geçirdik. Biz bir takımız, bunun farkındayız. Galibiyeti aramızda olmayan arkadaşlara armağan ediyorum. Onların yerinde biz de olabilirdik
Demek ki bir sıkıntı var .Selçuk mesaj veriyor dedik...
Bunu sorgulamak yerine üzerini örttük..
Ben mi algıda seçicilik yapıyorum yoksa bu gayet açık ve net bir mesaj mıdır yönetime?

Serdar A
30.11.2009, 15:59
Serdar,

Merakımdan soruyorum.

Sevgili Serdar , bu aralar hep tekrar eder olduk . Yanlış anlamazsan önce daha evvel yazdığım bir mesajı alıntılayım .

Keşke Sivas , Muhsin hocanın varlığına uyanmasaydı . Şenol hocayı çok iyi tamamlayabilirdi . Disiplinli ve Afrika kıtasını avucunun içi gibi biliyor , geçmişteki tecrübeleriyle Trabzon şehrini ve şahısları tanıyor .

Benim fikrim , her koşulda Şenol hocayı asiste edecek kişinin yardımcı antrenör değil , teknik direktör ehliyetine sahip olması yönünde . Bu ismin ayrıca disiplinli ve transfer işlerinden anlayan birisi olması şart .

Şimdi basit bir örnek verelim , futbolcu diyaloğu çok iyi olan ve motivasyon yöntemlerinin zaman zaman disiplin zaafları ortaya çıkardığı bir hoca düşünelim : her gittiği takımda mutlaka başarılı olabilir mi ? Hayır . Peki her gittiği takımda mutlaka başarısız mı olur ? Yine hayır . O halde buradan yeni bir sonuç çıkıyor ; tıpkı futbolcularda olduğu gibi antrenörün sahip olduğu ve sahip olmadığı nitelikler ve karakter özellikleri de takım başarısı üzerinde doğrudan belirleyicidir .

Yani mesele 3-4 milyon euro harcayarak popüler bir hocaya yatırım yapmak değil , takım kadrosuna ve kulüp yapısına en uygun seçimi yapabilmek . Bu işin bir yönü .

Trabzonspor , aynı hocanın hem kriz idare edeceği , hem iskelet kuracağı hem şampiyonluk iddiası kazanacağı hem de nihayetinde şampiyonluğa ulaşabileceği bir camia değil .

Trabzonspor eylemsiz durduğunda ivmesi aşağı dönen bir kulüp . Yani aynı seviyede kalabilmek için bile yönetimin önemli organizasyon-iletişim becerilerine sahip olması gerek .

Yönetim bu becerilere sahip olsa bile Trabzonspor futbol takımı her aşamasını alanında uzman kişilerce geçmesi gerek .

...

Diğer tarafı burada anlatabilmek adına mücadele verdiğimiz konu olan kulübümüzün idari arızları ve onun sonucunda yaşanan süreksizlikler . Şimdi bu süreçleri krizsiz geçebilecek yetenekte bir idari çalışma şeması ve yetkin kişilere emanet edilmiş görevler olmadıkça gelen her hoca ancak gelecek olanın selefi olmaktan öteye geçemez .

Şimdi bu bilgiler ışığında sorularına kısaca yanıtlarımı verirsem :

En beğendiğim hocalar kümesi Tolunay hocadan başlayarak , Branko Ivanovic'e oradan Miron Markevich'e , Şenol hocaya , hatta Trapattoni'ye hatta ve hatta alacağı sorumluluğa göre Arrigo Sacchi'ye kadar geniş bir grubu tanımlar .

Hocamdan futbolcularımın karakterine ve takım psikoloisine uygun tutum geliştirmesini , onların her birini , bir diğerini en iyi tamamlayacak şekilde taktiksel değişikliklere gitmesini , dünya futbolunun ne yöne gittiğini iyi tahlil edebilmesini ve beşeri ilişkilerinin çok gelişkin olmasını beklerim . ARayacağım nitelikler ihtiyaçlarıma bağlı olarak değişebilir . Önemli olan bizzat benim kendi öz eleştirimi ne derece doğru yapabildiğim , kendimi tahlil edebildiğim ile ilişkilidir .

Serdær
30.11.2009, 15:59
başka fatihler yetişecek

Hangi Fatihler ?

Kaç tane Fatih yetiştirdin ki bu zamana kadar , bu zamandan sonra yetiştirebileceksin.

Biz sadece kendimizi kandırabiliriz.

Cihad Varlı
30.11.2009, 16:00

Tolunay Kafkas , Hami Mandıralı , Ünal Karaman ne güne duruyor ?
Hasan Ahmet Sarı , Göksu Alhas ne için yetiştiriliyor ?
Bunlar yeterli mi ? Hayır .
Dünya şampiyonu olmuş Trabzon Lisesi şimdi ne yapıyor ? Bilinmiyor ..
Hepsinin üstüne gidilmeli , kaynaklar sonuna kadar kullanılmalı .
Demek istediğim , Şenol ve Fatih ile sınırlı değil herşey .
Trabzon'da onların yerini alacak çok insan var merak etmeyin .

BAHADIR33
30.11.2009, 16:00
Sonunda uçağıda düşürdün Akdenizli :)...Söylediğin ihtimal gerçekleşirse yönetim bir müddet daha Ünal hoca ile devam eder sonra da Onursal başkan göreve gelir...Muhtemelen Şenol hoca'nın gelişine en az sevinen Serdar Bali olmuştur...Projenin rafa kalkmasıdır bu...Kaldı ki ben Serdar Bali nin projesini de denemek lzım diye düşünüyorum....Ama Serdar Bali ile değil :)

Ama yaşattım gördüğün gibi abi :)

Muhammed
30.11.2009, 16:01
Bir blogta gördüm...Herkes gergin yapıştırayım da hava bir dağılsın dedim :)

El Clasico öncesi Emrah - ikametgahı Barcelona'dır - bir fıkra yolladı.

Bir ilkokulda öğretmen öğrencilerine babalarının ne iş yaptığını sormuş. Birkaç tipik cevaptan (sütçü,bahçıvan,muhasebeci) sıra Jorgito'ya gelmiş. "Benim babam gaylerin gittiği bir gece kulubünde çalışıyor, dans edip striptiz yapıyor. Üzerinde sadece çok küçük bir slip kaldığında diğer adamlar slipin ön kısmına para takıyorlar. Çok beğendiği bir adam olursa onu eve getirip seks yapıyor. Bu iyi para getiriyor" demiş.

Öğretmen ne diyeceğini şaşırmış. Diğer çocukları bahçeye oynamaya yollar ve Jorgito'ya dönerek sormuş: “Bu anlattıkların gerçek mi? Baban gerçekten striptizci bir gay mi ? ”

Jorgito cevap vermiş;

“Hayır öğretmenim. Babam aslında Real Madrid’de futbol oynuyor, ama arkadaşlarımın önünde utandığım için söyleyemedim.”

Bizde geçmez bu. Tam tersi taraftarımız gurur duyuyor rakiplerimize futbolcu gidince. Oyuncularda açık açık galatasaraya gitmeyi çok istiyorum diyebiliyor mesela.

f1bekir
30.11.2009, 16:01

Abi anlatmak istediğin 5 Aralık ise tamam. 5 Aralık'ta Şenol Güneş yönetimi belki kurtarabilir ama ondan sonra bir faydası olmaz. Ben en azından orta vade için düşünüyorum, bu başarısızlık devam ederse yönetim kimi getirmiş olursa olsun fayda etmeyecektir.

5 Aralık konusunda haklısınız. Buna rağmen, Şenol Güneş'in gelmiş olması bu yönetimin gitmiş olmasından daha olumludur diye düşünüyorum. Zira yeni yönetici adaylarımızın da fark yaratacaklarını düşünmüyorum ama belki Şenol Güneş bir fark yaratır. Umudum bundandır...

Erdal
30.11.2009, 16:02
Radikal devrim lazım, isyan lazım....Lazım lazım...Yapabileceğimiz şeyleri konuşmak lazım...Kenan Evren bile o gücüne rağmen ihtilalin olgunlaşmasını bekledi...

Trabzonspor un sorunu teknik adam sorunu değil...Yönetim sorunu...Ama Şenol hoca'nın gelişi belki, bir ihtimal vesile olabilir...Ve bu ihtimal radikal devrimin bu gün gerçekleşme ihtimalinden çok daha fazla...O yüzden heyecanlanıyorum...Çünkü bu takımla ilgili en küçük ümit beni heyecanlandırıyor....

BAHADIR33
30.11.2009, 16:03
Ventage point diye bir film vardı. Görmeyenler varsa tavsiye ederim.
Bakış Açısı

Serdær
30.11.2009, 16:04
Şimdi bu bilgiler ışığında sorularına kısaca yanıtlarımı verirsem :

En beğendiğim hocalar kümesi Tolunay hocadan başlayarak , Branko Ivanovic'e oradan Miron Markevich'e , Şenol hocaya , hatta Trapattoni'ye hatta ve hatta alacağı sorumluluğa göre Arrigo Sacchi'ye kadar geniş bir grubu tanımlar .

Hocamdan futbolcularımın karakterine ve takım psikoloisine uygun tutum geliştirmesini , onların her birini , bir diğerini en iyi tamamlayacak şekilde taktiksel değişikliklere gitmesini , dünya futbolunun ne yöne gittiğini iyi tahlil edebilmesini ve beşeri ilişkilerinin çok gelişkin olmasını beklerim . ARayacağım nitelikler ihtiyaçlarıma bağlı olarak değişebilir . Önemli olan bizzat benim kendi öz eleştirimi ne derece doğru yapabildiğim , kendimi tahlil edebildiğim ile ilişkilidir .

Serdarcım,

Yazılarını ivedilikle takip etmeme rağmen ne yazık ki gözümden kaçmış.

İyi ki alıntı yaptın yoksa okuyamıyacaktım.

Senin vermiş olduğunuz örneklere ben nacizane Ersun Yanal'ı da eklemek istiyorum.

Diyecekler ki nerden çıktı gene Ersun Yanal .

Ersun Yanal gibi antrenörü biz tutamıyorsak bize Trapattoniler , Markevich'ler gelse hikaye.

Herkesin söylediği gibi ilk önce kafa yapısı değişmesi lazım,Antrenör değil.

Geçen gün kim dedi bilmiyorum ama ,

Orta düzey bir antrenör Trabzonspor başına gelsin 3 sene aralıksız çalışsın 4.sene Şampiyon yapar.

Bende bu görüşe katılıyorum.

Dolayısıyla yükselere uçmak yerine geleceği gören ''Taraftar,Yönetim'' gerekmektedir .

Bilmem anlatabildim mi.

serdaracıl
30.11.2009, 16:07
Doğrudur Şenol hoca günü kurtarmak adına seçilmiş bir isimdir. Peki günün kurtulması sizin "radikal devrim" beklentinizi geciktiriyor mu? Kim yapacak bu devrimi?

Üstad bu yüzden yarın yapacağı açıklamaları merakla bekliyorum.

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 16:07
Kusura bakma abi ama ben bundan kötü bir anlam çıkaramıyorum. Şenol Güneş'e ne yetki verirlerse versinler olası bir kötü gidişte yönetim gider, Şenol Güneş kalır diye düşünüyorum.

Belki safım, belki zekam yetmiyor, ya da yeterince tecrübe sahibi değilim ( Bunları ironi yapmak için değil, gerçek anlamda söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem abi). Şenol Güneş'in yönetimi nasıl kurtaracağını açıklarsan sevinirim.

Bende o anlamda söylemedim Bekir, Senol Günes'in T.D. olarak gelmesini elestiriyorum.
Mevcut yönetimin asbaskani bunu üstüne basa basa söylüyor; "Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek..." diye...ve ekliyor "bütün spor organizasyonları kendisine bağlı olacak.”

"Spor organizasyonlar" nedir? Kamp programi mi? Yoksa camia uluslararasi bir turnuva mi organize edecek ve bu yetkiyi Senol Günes'e verecek.

Olasi bir basarisizlikta Senol Günes'le Ersun Yanal'la yasadiklarimiz tekrarlanacak...yani yeni bir yönetim sadece Senol Günes'in T.D'lik ömrünü bir süre uzatacak.

poetricus
30.11.2009, 16:08
Trabzonspor'un sorunu teknik adam sorunu değil...Yönetim sorunu...
Aynı şeyi ben söyleyince niye "izolasyoncu" oluyorum acaba?

Samet Yildirim
30.11.2009, 16:10
Trabzonspor’da uzun yıllar yöneticilik yapan ve Şenol güneş’le de çalışıp onu yakından tanıyan Kenan İskender’in de açıklamaları dikkat çekiciydi.

İskender Şenol güneşin başarılı olmasını ekonomik güce bağladı.
Trabzonspor kulübünde para varsa Şenol güneşin gelişi fevkalade olur. Para yoksa çok kötü olur diyen Kenan İskender sözlerini şöyle sürdürdü” Ben Şenol Güneş ile çalıştım. Şenol hoca futbolcuların paralarını zamanında almalarına çok önem verir. Bu konulara çok dikkat eden biridir. Ekonomik sıkıntıları aşıp, Şenol hocaya iyi bir zemin hazırlanırsa iyi olur aksi takdirde değişen çok şey olmaz.

http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=7294

Murat Erdem
Aynı şeyi ben söyleyince niye "izolasyoncu" oluyorum acaba?
Aynı şeyleri ben söyleyince de ''huzur bozucu'' ve ''felaket tellalı'' oluyorum.

Faik Yılmaz
Radikal devrim lazım, isyan lazım....Lazım lazım...Yapabileceğimiz şeyleri konuşmak lazım...Kenan Evren bile o gücüne rağmen ihtilalin olgunlaşmasını bekledi...

Trabzonspor un sorunu teknik adam sorunu değil...Yönetim sorunu...Ama Şenol hoca'nın gelişi belki, bir ihtimal vesile olabilir...Ve bu ihtimal radikal devrimin bu gün gerçekleşme ihtimalinden çok daha fazla...O yüzden heyecanlanıyorum...Çünkü bu takımla ilgili en küçük ümit beni heyecanlandırıyor....

Abi hep devrim , radikalizm gibi laflar duyuyoruz senden....

Çok sosyalist gördük seni :D:D

bordo08

Şenol hocanın herhangi bi devrimi tek başına gerçekleştirmesi zaten mümkün değildir.şenol hoca ve arkadaşları bu devrimi yıllar öncesinde gerçekleştirmişler.Artık devrim yapma vakti geçmiştir.Trabzonspor bir takım reformlarla gerken mücadeleyi gösterecektir.Şampiyonluk derseniz zor değil bi takım ayrıntılara dikkat etmek gerekir.kendi ayagımıza çelme takmaktan vaz geçebilirmiyiz acaba:rolleyes:

İçimizdeki irlandalılar diyesim geldi birden:)

Serdær
30.11.2009, 16:11
Trabzonspor’da uzun yıllar yöneticilik yapan ve Şenol güneş’le de çalışıp onu yakından tanıyan Kenan İskender’in de açıklamaları dikkat çekiciydi.

Trabzonspor kulübünde para varsa Şenol güneşin gelişi fevkalade olur. Para yoksa çok kötü olur diyen Kenan İskender sözlerini şöyle sürdürdü” Ben Şenol Güneş ile çalıştım. Şenol hoca futbolcuların paralarını zamanında almalarına çok önem verir. Bu konulara çok dikkat eden biridir. Ekonomik sıkıntıları aşıp, Şenol hocaya iyi bir zemin hazırlanırsa iyi olur aksi takdirde değişen çok şey olmaz.

Bence yazı yazmak için böyle birşey söylemiştir.

Dünyada hangi antrenör futbolcuların parasının zamanında alınmamasına önem vermez ki.

Çok bilmişiz biz çoook.

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 16:11

Devrimi Devrimci bir lider yapar Erdal :)

BAHADIR33
30.11.2009, 16:12

Selçuk'un açıklamaları benim için çok daha manidar oldu

Cihad Varlı
Şenol Güneş'e iyi günde , kötü günde sahip çıkalım diyoruzda yönetime neden aynı şeyleri demiyoruz ? Beşiktaş yönetimi daha 5 hafta önce bütün staddan küfür yediler , bugün ligde 2.'ler . Ne yani yönetim mi bunu yaptı ? Herşey yönetimde bitmiyor bence . Tamam önemli pay yönetimin . Ben uzun süreli olması için bu yönetimide destekliyorum . Yaşım dolayısıyla tecrübesiz olabilirim , ama aklımı dinliyorum en azından .

Erdal
Ömer hocam "izolasyoncu" kelimesini pek kullanmam ben...Yanlış hatırlıyor olabilirmisiniz?

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 16:13
Liderler demedim dikkat et Erdal çünkü "Devrim önce kendi evlatlarını yermiş"

hodlu
30.11.2009, 16:14
Hoca olayına çok takılmayalım.İşte Rekard ne hallerde.Daum,Aragones bu adamlar rezilleri oynuyorlar.Bizim için Şenol Güneşten başkası yalan.Hoşgeldin hocam,bıraktığın yerden yarım kalan işi tamamla bu sefer...

28TS61
Yönetim kurulumuz tarafından anlaşmaya varılan Teknik Direktör Şenol Güneş yarın (Salı) kulübümüzle sözleşme imzalayacak.

Sabah 08.30’da Trabzon Havaalanı’nda karşılanacak olan Güneş ardından Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne gelerek saat 11.00’de düzenlenecek geniş katılımlı basın toplantısında kendisini yeniden Bordo-Mavi renklere bağlayacak sözleşmeyi imzalayacak.

yarin havalimaninda taraftarlarca karsilansa cok süper olur

Samet Yildirim
Korede 2-2,5 milion euro kazaniyordu onu birakip bize geliyorsa ozaman bu hocaya ellinden geldigince destek vermek lazim iyi günde kötü günde..

bizde o paranin yarisini bile alamicak..

serdaracıl
30.11.2009, 16:15

Hayatın çok basit ama en geçerli gerçeğini yüzümüze vurmuş:)

Erdal
30.11.2009, 16:17
Şenol abi, bekliyoruz bir lider işte :)...Ama onu beklerken hayata küsmüyoruz...Takım yetersiz, golcü yok, para yok ama ben yine de fikstüre bakıyorum...10 puanı nasıl kapatırız diye:)

serdaracıl
30.11.2009, 16:17
Şöyle birşey aklıma geldi: Şenol güneş zor bir günde takıma sahip çıkıyorsa biz neden ona sahip çıkmayalım?

Cihad Varlı
30.11.2009, 16:18
Şenol abi, bekliyoruz bir lider işte :)...Ama onu beklerken hayata küsmüyoruz...Takım yetersiz, golcü yok, para yok ama ben yine de fikstüre bakıyorum...10 puanı nasıl kapatırız diye:)

Seri yakalamamız lazım Erdal abi . Seri yakalarsak göz açıp , kapanıncaya kadar puan farkı azalacaktır . :)

Serdar A
...
Bilmem anlatabildim mi.

Aynı amacın peşindeyiz ...

Belki burada söylediklerimin doğru olmadığını savunan sevgili forum yazarlarıyla da aynı amacın peşindeyiz ...

Yöntem farklılıkları burada herkesin ufkunu , bakış açısını genişletmesi gerekirken , her zaman dilimden düşürmediğim örnek ; beyinlerde füzyon etkisi göstermesi gerekirken kavgalara vesile oluyor , hakaret etmeye sebep sayılıyor .

Buradaki tartışma her defasında tarafların ak ve kara arasında konumlandırıldığı sıfır kontrasta sahip bir zemine düşüyor . Alanyalı ve Trabzonspor'a gönül bağıyla bağlanmış Murat Erdem burada nasıl bir çıkarın peşine düşmüş olabilir ? Ya da Türkiye'nin en önemli gazetesinde yazan Erdal Hoş burada yazmasa ne kaybeder ? Ya da ülkenin önemli eğitim kurumlarından birinde görev yapan Ömer hocam ? Tahamülsüzlüklerimiz kırıcı boyutlarda . Eğer okuyanlara bir faydası olacaksa hepimiz kırılalım da maalesef o taraftan da sonuçsusuz.

Anlamamakta gösterdiğimiz çalışkanlığı keşke diğer tembel davrandığımız meselelerde de gösterebilsek .

Cihad Varlı
Şöyle birşey aklıma geldi: Şenol güneş zor bir günde takıma sahip çıkıyorsa biz neden ona sahip çıkmayalım?

Günlerdir anlatmak istediğimiz konuda bu abi zaten . :)

f1bekir
30.11.2009, 16:19
Bende o anlamda söylemedim Bekir, Senol Günes'in T.D. olarak gelmesini elestiriyorum.
Mevcut yönetimin asbaskani bunu üstüne basa basa söylüyor; "Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek..." diye...ve ekliyor "bütün spor organizasyonları kendisine bağlı olacak.”

"Spor organizasyonlar" nedir? Kamp programi mi? Yoksa camia uluslararasi bir turnuva mi organize edecek ve bu yetkiyi Senol Günes'e verecek.

Olasi bir basarisizlikta Senol Günes'le Ersun Yanal'la yasadiklarimiz tekrarlanacak...yani yeni bir yönetim sadece Senol Günes'in T.D'lik ömrünü bir süre uzatacak.

Ben de inşallah böyle olmayacak diye umut ediyorum abi. Belki Şenol Güneş faktörü, Ersun Yanal'a yapılanın yeni yönetim tarafından kendisine yapılmasını engelleyecektir. ''Belki'' yani...

Hep diyoruz ya sorun yönetimsel diye. Yönetimlerimiz değişmiyor bi türlü ama belki Şenol Güneş değişime vesile olur. ''Belki'' yani, belki...

magicyattara
30.11.2009, 16:19
Devrimi Devrimci bir lider yapar Erdal :)

Peki Şenol Abi,daha önce devrim yapanlar bir daha devrim yapamaz mı?
:)

Murat Erdem
30.11.2009, 16:26
İsteyen aksini iddia eder, ama en makul sayılabilecek Trabzonspor platformu olan burada bile, bir Trabzonlu ile bir Alanyalının yazdıkları aynı itibarı görmüyor !

Bir Trabzonlunun yazdığı, devrim ve reform talebi, kurtuluş reçetesi olarak kabul ediliyor.

Ama aynı talebin sahibi bir Alanyalı olunca, ''huzur bozan'', ''felaket tellalı'' ve ''art niyetli'' olarak işlem görüyor.

Devrime giden yol bu olamaz. Böyle devrim gerçekleştirilemez.

hasannuhoglu
30.11.2009, 16:26
şenol hoca iki maglubiyet aldıgında ve takım bir süre başarısız giderse "bu hoca daha önce ne başarısı elde etmişki bizi şampiyon yapacak,hocalıktan anlamıyorki,zaten anlasa 96'da şampiyonduk,bu hocayla bu iş olmaz bıraksın gitsin" gibi sözleri sarfedecek arkadaşlara forumda olsun dışarda olsun ağzıma geleni esirgemeden söyleyecegimi şimdiden bildiriyorum..önemli olan kimin geldigi degil,gelenin takımda istikrarlı bir şekilde kalması ve Trabzonspor adının Şenolun takımı diye anılmasını sağlamaktır..

bordo08
30.11.2009, 16:27
Şenol hocayla 10 yıllık bi sözleşme imzalansaydı.SÖzleşme fesih bedeli olarakta büyük miktar konulsaydı.Acaba yöneticilerimiz buna cesaret edebilirlermi?
Hep suçlu hocamı oluyor vurun kellesini gitsin diyoruz?

Trabzonsporun maaşla çalışan yöneticisi olabilirmi acaba.Biraz memur zihniyeti oldu sanki ama profosyonel olmaya acaip takmış durumdayım.Prrofosyonel takımın amatör yöneticileri..:)

Erdal
30.11.2009, 16:28
İsteyen aksini iddia eder, ama en makul sayılabilecek Trabzonspor platformu olan burada bile, bir Trabzonlu ile bir Alanyalının yazdıkları aynı itibarı görmüyor !

Bir Trabzonlunun yazdığı, devrim ve reform talebi, kurtuluş reçetesi olarak kabul ediliyor.

Ama aynı talebin sahibi bir Alanyalı olunca, ''huzur bozan'', ''felaket tellalı'' ve ''art niyetli'' olarak işlem görüyor.

Yahu Murat, alınganlık yapıyorsun...Ömer hoca Trabzonlu ve ona başka Trabzonlular tepki gösteriyor...Cyzio hoca Trabzon lu değil ve ona başkaları tepki veriyor...Forumun en tepki alan üyesi Yunus Of lu...Faik Of lu...

Yok öyle bir şey...Alınganlık bu...

28TS61
30.11.2009, 16:29
hala kafalarda su 96 yili kalmis. evet cok aci oldu 96 yili bizler icin ama peki aradan gecen 15 yilda ne yaptik gelismemiz icin? hic bir sey yapmadik. ne varsa yoksa 96 yili 96 yili deniyor

Murat Erdem
30.11.2009, 16:31
Alınganlık değil !
Camianın gerçeği bu.

Cihad Varlı
30.11.2009, 16:32
Alınganlık değil !
Camianın gerçeği bu.

Abi ne alakası var ? Hepimiz kalbi ne için atıoyor ? Önemli olan bu . Yoksa bizlerene nerde oturduğunuzdan . Benim için böyle birşey yok . Forumda ki kimsede de olduğunu düşünmüyorum .

bordo08
30.11.2009, 16:33

Bende trabzonlu degilim ama burda öyle bir ayrım olduğu kanısında değilim bilakis burası bizlerle güzel:)

Benim gözümde trabzonspor bin çicekten bal toplayan bir arı gibi...

Murat Erdem
30.11.2009, 16:34
Devrim inananlar ile gerçekleştirilir !

Bizim Alanyadan ne çıkarımız olur Trabzonspordan ?

Biz inandık, gönül verdik !

Biz dışarda ki neferler ile kazanılır bu savaş.

Ama bu neferler, dış kapının mandalı yapılırsa, kaybedenin ismini tahmin etmek zor olmaz. TRABZONSPORUMUZ.

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 16:35
Ben de inşallah böyle olmayacak diye umut ediyorum abi. Belki Şenol Güneş faktörü, Ersun Yanal'a yapılanın yeni yönetim tarafından kendisine yapılmasını engelleyecektir. ''Belki'' yani...

Hep diyoruz ya sorun yönetimsel diye. Yönetimlerimiz değişmiyor bi türlü ama belki Şenol Güneş değişime vesile olur. ''Belki'' yani, belki...

Biz millet olarak hep bir kurtarici bekliyoruz, hepimiz degisime hazir olmadikca Senol Günes tek basina birsey yapamaz.

hodlu
30.11.2009, 16:38
Şenol Güneş ismine şimdiden eleştiriler başlamış ki çok yazık.Unutmayalım ki istikrar ve sabır olamdan başarı olmaz.Fakat bu sefer istikrar yönetimde olmayacak. Giden hoca değil yönetim olacak bunu yöneticiler unumasın...

f1bekir
30.11.2009, 16:39
Devrim inananlar ile gerçekleştirilir !

Bizim Alanyadan ne çıkarımız olur Trabzonspordan ?

Biz inandık, gönül verdik !

Biz dışarda ki neferler ile kazanılır bu savaş.

Ama bu neferler, dış kapının mandalı yapılırsa, kaybedenin ismini tahmin etmek zor olmaz. TRABZONSPORUMUZ.

Abi öyle bişey yok, yanılıyorsun.

Ömer Hoca Trabzonlu, ama ona da izolasyoncu denmiş. Ben burda kimsenin memleketine bakıp ona göre yorum yaptığını düşünemiyorum. Aksine Trabzon dışından bir üye görünce yüzümde bir gülümseme beliriyor. Bence yanlış bir algılama olmuş, kesinlikle memleketle ilgili bir mesele değildir bu, farklı bir durum var ortada ama ben çözemedim.

Erdal
30.11.2009, 16:40
Murat yok öyle bir şey...Çıkar bunu aklından... Bak medyaTrabzon un anketinde takım kaptanlığı için Selçuk birinci sırada çıkmış :)...Trabzonlular genel olarak huysuz, yaramaz, sabırsızdırlar ama ayrımcılık yapmazlar...

Erdal
30.11.2009, 16:43
Yarın ki basın toplantısını da büyütmemek lazım...Yapılanmayı görelim bakalım ne çıkacak...

Aynı yerdeyim: Bu kulüp son 25 yıldır en iyi 96 da yönetildi...Detaylarını ara ara yazdım...Şenol hoca'nın bu gelişi tekrar o yönetim anlayışına vesile olabilir. Ümitliyim...Çünkü başka çarem yok...

Erdal
30.11.2009, 16:44
Ayrıca Murat tam tersi ben de forumda zaman zaman Trabzonlulara haksızlık yapıldığını düşünüyorum :)..Benim ki de yanlış senin ki de

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 16:45
Peki Şenol Abi,daha önce devrim yapanlar bir daha devrim yapamaz mı?
:)

Özür dilerim Murat yoktum pc başında tabii ki yapar hem de devrimlerin içeriği farklıysa tadından yenmez bunun

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 16:45
1 haftadır giremiyordum foruma Hoşgeldin Şenol Hoca Hoşgeldin:)

ÖmerFarukYılmaz
30.11.2009, 16:46
Yönetim'in yapacağı en güzel şey Şenol hoca'nın sözleşmesine giderse veya gönderilirse 20 milyon euro o istemez ise de tazminat bedeli olarak onun hesabına yatırılmalıdır'' maddesi olur..

Seve seve yıllarca başında kalır..Kimsede elini kaldıramaz..O zaten gitmez istenmediği sürece,kimsede gönderemez..

Devrim anca sözleşmelerle olur burada..

Salih Edip
kendi reklamını yapmaya başlamasın kimse , ne alakası var yok Trabzonlu yok bilmem nereli. ben de hayatımda Trabzona gitmedim

Mehmet Sarigül
Trabzonspor yönetimi icin Senol Günes'in yetkilerini tanimlamak cok mu zor?
Trabzonspor baskani, pardon asbaskani "Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek" diyorsa bu demektir ki yetkileride hayal ettiginiz kadar genis olmayacak...

İskender66
30.11.2009, 16:47
Ben Trabzonlu değilim, Karadenizli de değilim. Trabzonspor kadrosu tamamen ve sadece Trabzonlulardan oluşsa gocunmam. Başarı gelecekse bunu yürekten desteklerim. Bence takımın başına Şenol Güneş gelmeli. Türkiye ve Avrupa'da iyi oynayan ne kadar Trabzonlu varsa hemen hepsi Trabzonspor'a getirilmeli. Başarı ancak yürekten oynayan ve inanan futbolcularla olur. Atletico Bilbao hiç yabancı oynatmıyor mesela. Hep hoşuma gitmiştir bu düşünce. Biraz fantezi gibi geliyor ama şampiyonlukları hep Trabzonlu oyuncular ve Trabzonlu teknik direktörle kazandık.

magicyattara
30.11.2009, 16:49
Abi öyle bişey yok, yanılıyorsun.

Ömer Hoca Trabzonlu, ama ona da izolasyoncu denmiş. Ben burda kimsenin memleketine bakıp ona göre yorum yaptığını düşünemiyorum. Aksine Trabzon dışından bir üye görünce yüzümde bir gülümseme beliriyor. Bence yanlış bir algılama olmuş, kesinlikle memleketle ilgili bir mesele değildir bu, farklı bir durum var ortada ama ben çözemedim.

Ömer hocaya izolasyoncu ben dedim.
Ömer hoca tüm Trabzon'u Trabzonspor'dan izole etmiş durumda maalesef.
Yok mudur yani Trabzon'dan çıkıp ta bu takımı tekrar ayağa kaldıracak insanlar.Eğer yoksa bu insanları nereden bulmalıyız diye de sormuştum.

Diğer taraftan Murat Erdem kardeşimiz bence de alınganlık yapıyor.Burda herkesin fikirleri değerlidir.
Hatta dışardan bakan birisi olarak onun saptamaları ayrı bir önem arz ediyor benim için.

lazkopatfaroz
30.11.2009, 16:53
Başarı ve şampiyonluk gelsınde nasıl gelırse gelsın

Erdal
30.11.2009, 16:53
Trabzonspor yönetimi icin Senol Günes'in yetkilerini tanimlamak cok mu zor?
Trabzonspor baskani, pardon asbaskani "Şenol hoca teknik direktör olarak gelecek" diyorsa bu demektir ki yetkileride hayal ettiginiz kadar genis olmayacak...

Bekleyip görelim...

delikoyun
30.11.2009, 16:55
şenol hoca için erken methiyeler düzmeyin kadro yetersiz başarı gelmez maharet şenol hocanın transfer konusundaki isabetli oyuncu seçiminde olucak kaderini getirdikleri oyuncular belirlicek aksini düşünmek bile kötü herrkes şenol istifa diye bagırır yoksa

Erdal
30.11.2009, 16:55
Hala başkandan tek açıklama yok...Üstelik başkan ortalarda yok...

f1bekir
30.11.2009, 16:56
Biz millet olarak hep bir kurtarici bekliyoruz, hepimiz degisime hazir olmadikca Senol Günes tek basina birsey yapamaz.

Abi ben değişime hazırım mesela, siz hazırsınız, ama bütün taraftarları, en azından %51'ini nasıl değişime hazırlayacağız? Biz bu değişimi sağlayacak birini bekliyoruz. Nasıl olacak bilmiyorum. Ahmet Ağaoğlu diyor ya, birisi geliyor, ''yönetime aday ol, 150 oy benden'' diyor. Yani? Biz işin ehlini değil oy kazandıranı listeye koyuyoruz demek ki. Sadri Şener çok iyi bir insan olabilir ama o da seçilmek için böyle yaptıysa, ya da böyle yapmak zorunda kaldıysa geldiğimiz bu noktaya şaşmamak gerekir.

Öncelikle, adı duyulmamış ama işinin ehli kişileri listesine koyan bir başkan adayı başkan seçilebilmeli. Bunu sağlayabilecek düzenlemeleri yapabilmeliyiz. Ama kim yapacak?

Bu sayfalarda çözüm önerileri getiren değerli arkadaşlar var. Mesela Sadri Şener, Hacısalihoğlu yerine bu arkadaşlardan birini listesine alsa başkan seçilebilir miydi?

Yani demek istediğim bu işe birisi önderlik edecek ve değişimi başlatacak. Bir kurtarıcı bekliyoruz evet, ama aslında değişimi başlatacak birisini bekliyoruz. Burada çözüm üreten arkadaşları ve onlar gibileri yönetime sokabilecek sistem değişimini yapabilecek bir babayiğit bekliyoruz.

Konumuza dönersek, Şenol Güneş de insanları bu değişime zorlayacak bir faktör olur belki. Kendi adına yanlış yapmış olabilir ama kimilerimize ufak da olsa bir umut vermiştir. Eğer bu durumda geldiyse kendisinin de ufak da olsa bir umudu var demektir. Hayırlısı olsun.

Berk Akçay
30.11.2009, 16:57
İnşallah hayırlısı olur.Şenol Güneş'in Trabzonspor'a uzun vade de katkı sağlayacağını düşünenlerdenim. Umarım düşüncemde yanılmam...

asimetrik
30.11.2009, 17:00
Trabzonspor ile anlaşan Şenol Güneş, Salı günü saat 08.30’da Trabzon Hava alanında olacak.
Güneş, burada törenle karşılanacak.
Taraftar grupları, karşılama için hazırlıklarına başladı.
Güneş havaalanından M.Ali Yılmaz tesislerine konvoy ile gelecek ve 11.00’da da sözleşme imzalayacak

gidenlerin ayağına sağlık şimdiden....

Şehrin kurtuluşu da temsili olarak canlandırılacak mı?

Onur Şeref
30.11.2009, 17:00
Şehrin kurtuluşu da temsili olarak canlandırılacak mı?

Abi büyüksün...:D

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 17:01
Yok mudur yani Trabzon'dan çıkıp ta bu takımı tekrar ayağa kaldıracak insanlar.Eğer yoksa bu insanları nereden bulmalıyız diye de sormuştum.

Diğer taraftan Murat Erdem kardeşimiz bence de alınganlık yapıyor.Burda herkesin fikirleri değerlidir.
Hatta dışardan bakan birisi olarak onun saptamaları ayrı bir önem arz ediyor benim için.

Vardir eminim, siz hep Trabzon'dan cikacak diye oraya yogunlastiginiz icin görmeyebilirsiniz...

Trabzonspor'un büyümesini engeleyenler Trabzonspor'u Trabzon'nun icinde izole edenlerdir.

Trabzon derken hep akla Trabzonspor gelir, bununla her Trabzonlu gurur duyabilir...bu güzel birsey ama Trabzonspor "sadece" Trabzon degil artik!

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 17:01

5 Aralık sendromu !

metinbay61
30.11.2009, 17:02

sayın abim şenol güneş konusunda ne kadar zıt düşüncede olsakta bu ayrımın olmadığını size geçmiş sayfaları okuyarak gösterebilirm...tayfun kaptan olacak dendi burası yıkıldı niye tayfun diye...ersun yanal geldi herkeste umut şenol güneş geliyor çoğu kişi daha gelmeden basıp bağırıyo...ki şenol güneşin cv si trabzonlu olmayan birinde olsaydı hayalimizdeki hoca olurdu...

hatta erdal abi burda kaç kez sordu neden tayfunun kaptanlığı rahatsızlık verdi diye ama cevap yok...cevap belli çünkü

BAHADIR33
30.11.2009, 17:03
sayın abim şenol güneş konusunda ne kadar zıt düşüncede olsakta bu ayrımın olmadığını size geçmiş sayfaları okuyarak gösterebilirm...tayfun kaptan olacak dendi burası yıkıldı niye tayfun diye...ersun yanal geldi herkeste umut şenol güneş geliyor çoğu kişi daha gelmeden basıp bağırıyo...ki şenol güneşin cv si trabzonlu olmayan birinde olsaydı hayalimizdeki hoca olurdu...

hatta erdal abi burda kaç kez sordu neden tayfunun kaptanlığı rahatsızlık verdi diye ama cevap yok...cevap belli çünkü
Rahatsızlık veren Tayfun değil Tolga idi..
Selçuk,Umut,Colman varken neden Tolga dedik..

Ahmet Faruk
30.11.2009, 17:04
Benim Trabzonsporun kurtuluşu olarak gördüğüm yönetim şekillenmesi belli.
En az yarısı Trabzonlu olmayan Trabzonsporlulardan oluşan yönetim kurulu.
Mümkünse belli bir süre üst düzey sponsorlarımızın üst düzey yöneticileri de yer alsın yönetim kurulunda.
Adam verdiği paranın hesabını sorsun.

metinbay61
30.11.2009, 17:05
şenol hocanın isteklerinden biri bu mu acaba abi...başkan basına az konuşacak ve az gözükecek:D

hodlu
Başkan Kasımpaşa maçından sonra yattığı kış uykusundan uyanamamış.İnşallah uyandığında başkanlık koltuğunu kaybetmiş olmaz...

metinbay61
tayfundu tayfun çok iyi hatırlıyorum yazıyor arka sayfalarda...

f1bekir
30.11.2009, 17:07

Aman yanlış anlaşılmayayım :)

''İzolasyoncu'' tabirinin içeriği ile ilgili hiçbir düşüncem yoktu. Sadece bu sayfalardaki eleştirilerin asla memleketlerle alakalı olmadığını söylemek istemiştim. Sizin görüşünüzü eleştirmiş gibi göründüysem özür dilerim. Bir yanlış algılamayı düzeltmeye çalışırken başka bir yanlış algılamaya da ben sebep olmayayım :)

Erdal
30.11.2009, 17:08
Gürcan abi, ben Trabzon'da olsam giderim havaalanına yalan yok...Hatta horon ekibi de bulur öyle karşılarım :)

Ahmet Faruk
30.11.2009, 17:09
tayfundu tayfun çok iyi hatırlıyorum yazıyor arka sayfalarda...

Rahatsızlık veren ne Tolga idi ne de Tayfun. Rahatsızlık veren "Sırf Trabzonlu diye" olmasıydı.
Tıpkı rahatsızlık verenin Şenol Güneş değil, "4. defa" geliyor olması gibi.

Erbay
30.11.2009, 17:09

Tolga bu isimlerden en kıdemlisi. Ayrıca alt yapıdan çıkan bir futbolcu. Başarılı bir kaleci ve ilk 11 sürekli oynasa son derece kabul edilebilir kaptanlığı. Atılan her geri pasta bizleri dehşete düşüren bir kaleci kaptan olamazdı olmadı da.

BAHADIR33
30.11.2009, 17:11
Tolga bu isimlerden en kıdemlisi. Ayrıca alt yapıdan çıkan bir futbolcu. Başarılı bir kaleci ve ilk 11 sürekli oynasa son derece kabul edilebilir kaptanlığı. Atılan her geri pasta bizleri dehşete düşüren bir kaleci kaptan olamazdı olmadı da.
Netice?
Selçuk mu Tolga mı?
Colman mı Tolga mı?
Umut mu Tolga mı?
Mevcut şartlar neyi gerektiriyor?

metinbay61
Rahatsızlık veren ne Tolga idi ne de Tayfun. Rahatsızlık veren "Sırf Trabzonlu diye" olmasıydı.
Tıpkı rahatsızlık verenin Şenol Güneş değil, "4. defa" geliyor olması gibi.
işte tek bir mesajı okuyup cevap yazınca böyle oluyor senin yazdıkların benim yukarda yazdıklarımı tam olarak destekliyor zaten sağolasın...

hodlu
Aslında espiri yapılmış ama bence Trabzon şehrinin kurtuluşu 20 gün önceden kutlanabilir.Sonuçta Trabzonspor ile Trabzon şehri et-tırnak gibidir...

İHSAN
Madem ki hocanın Sir Alex gibi olması temenni ediliyor, bunu en az 5 yıllık sözleşme teklif ederek gösterselerdi keşke.

Yönetimi bu noktada samimi bulmuyorum. Hatırlayalım, Ersun hocayla da uzun vadeli çalışmak hedeflenmiş 3 yıılık kontrat yapılmıştı. Fazla dayanamadı. E bari göstermelik de olsa uzun vadeli hedefleriniz olduğunun sembolü olarak(yine inanmayacağız ya neyse) 5 hatta 10 yıllık (abartı değil) sözleşme teklif etsinler.

Ibo61
30.11.2009, 17:13
Senol Günes e zaman taninmasi lazim. 25 sene bekledik. 3 sene sabir eder ve beklersek 3 sene sonra sampiyon olabiliriz. ama maalesef bizim taraftarda o sabir yok. 1 sene sonra Senol unda istifasini isterler......

Serdar A
30.11.2009, 17:13
...

Tayfun Trabzonspor'da düzenli oynamayı başaramıyor , bir de kaptan mı olacak ? Kulübeden mi ?

Hüseyin sahada ve takımının başında idi , "her şeye rağmen" . Tıpkı Fatih Tekke gibi , Tıpkı Hami gibi tıpkı Ünal gibi ( az sakatlanmazdı da neyse )

Şimdi her şeyi es geçip Tayfun'u kaptanlığa layık görenler şehircilik yapmıyorda , Tayfun'un kaptanlık için yeterli olmadığını savunanlar şehir düşmanlığı yapıyor öyle mi ?

Doğru mu anladım ?

Erdal
30.11.2009, 17:15
Dönmeyelim şimdi başa uşaklar...Tayfun bu takımın en kıdemli futbolcusu...Kaptanlığı kim hakediyor derseniz bana göre bir sıkıntı da bu...Bu takımın saha içi lideri yok...Mevcut kadrodan en azından bu gün itibari ile hiç biri bu işi üstlenemez...Ayrıca Tayfun un kaptanlığı geçici olacak diye konuşuluyordu...Fatih in gelme ihtimali var ise o gelene kadar Umut kaptan kalsın...Bu takımın "kaptan" a ihtiyacı var...

Erdal
30.11.2009, 17:16
Serdar, bu takımda kim düzenli oynuyor?

BAHADIR33
30.11.2009, 17:16
Colman mesela..ya da Selçuk

Erdal
30.11.2009, 17:17
Egemen bu takıma kaptan olduğunda yüzde kaç itiraz olmuştu?

metinbay61
30.11.2009, 17:17
Tayfun Trabzonspor'da düzenli oynamayı başaramıyor , bir de kaptan mı olacak ? Kulübeden mi ?

Hüseyin sahada ve takımının başında idi , "her şeye rağmen" . Tıpkı Fatih Tekke gibi , Tıpkı Hami gibi tıpkı Ünal gibi ( az sakatlanmazdı da neyse )

Şimdi her şeyi es geçip Tayfun'u kaptanlığa layık görenler şehircilik yapmıyorda , Tayfun'un kaptanlık için yeterli olmadığını savunanlar şehir düşmanlığı yapıyor öyle mi ?

Doğru mu anladım ?
yahu benim zaten yukardan beri anlattığım şey şehircilik ve şehir düşmalığı olmadığı...murat erdem dışardakilere ayrımcılık yapılıyor demiş bende yooo trabzonlu oluncada tepki geliyor öyle bir durum yok demek için onu yazdım ama nerelere geldi muhabbet...

gözününze bir mesaj kesitirip ona cevap yazarsanız bu kargaşalar daha çok çıkar...size özel yazmadım bunu çok kişi yapıyor...

Erbay
30.11.2009, 17:18
Netice?
Selçuk mu Tolga mı?
Colman mı Tolga mı?
Umut mu Tolga mı?
Mevcut şartlar neyi gerektiriyor?

Neticede Umut kaptan oldu :) Ya Umut olmalıydı ya Selçuk. Şunu da söylemem gerekiyor ki kaptanımız yok. Kimse bana Umut'un "kaptan" olduğunu söylemesin. Değil maalesef. Kaptan Tekke'dir, Ünal'dır. Hem duygularıyla hem yeteneğiyle taşır takımı. Selçuk ileride kaptan olacak yeteneğe sahiptir ama şu an için O da "kaptan" değil benim gözümde.

Kaptanlık konusunda; kıdem, yaş ve altyapıdan çıkma unsurları çok önemli benim için.

Erdal
Yüzde 5 i bulmaz itiraz...Tayfun la Egemen arasında bir fark görmüyorum bu gün...Selçuk ve Colman katılıyorum bu takımın kaptanlığını üstlenebilirler...Ama bu gün değil gibi geliyor bana...Tıpkı Tayfun değil olduğu gibi...

Osman Yavuz
Her pozisyonda hakemle konuşabilen tek oyuncumuz var o da Selçuk.Ama kaptanlık için gerekli kriter nedir bilemiyorum doğrusu.

Ahmet Faruk
30.11.2009, 17:19
Bu takımda Selçuk düzenli oynuyor.
Selçuğa takım arkadaşları saygı duyuyor.
Selçuk oyun içerisinde barajda iken yanındaki adama sen git şunu tut diye gösteriyor.
İçeriyi kapatırken, bek oyuncusuna koşmasını işaret ediyor.
Ama sırf Trabzonlu diye Tayfun öne çıkıyor.

BAHADIR33
30.11.2009, 17:20
Her pozisyonda hakemle konuşabilen tek oyuncumuz var o da Selçuk.Ama kaptanlık için gerekli kriter nedir bilemiyorum doğrusu.
Ben söyleyeyim.
Maçtan sonra galibiyeti "parasını istedi diye kadro dışı bırakılan" futbolculara armağan edersen kaptanlık göremezsin.
Düzelteyim..Bu yönetim varken göremezsin.

Serdar A
30.11.2009, 17:20
Doğru ortak noktamız bu takımda kaptan olmadığıdır . Ayrıştığımız nokta ise gelecekte kaptan olabilecek isimler .

Mesele Selçuk Trabzonspoluluk duruşu olarak diğer arkadaşlarından bir adım öndedir . Tıpkı o da Ünal hoca gibi Anadolu'nun öteki ucundan gelmiştir . Selçuk Anadoluyu temsil ediyor . Bir dönemde Ünal temsil ediyordu .

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 17:21
Abi ben değişime hazırım mesela, siz hazırsınız, ama bütün taraftarları, en azından %51'ini nasıl değişime hazırlayacağız? Biz bu değişimi sağlayacak birini bekliyoruz. Nasıl olacak bilmiyorum. Ahmet Ağaoğlu diyor ya, birisi geliyor, ''yönetime aday ol, 150 oy benden'' diyor. Yani? Biz işin ehlini değil oy kazandıranı listeye koyuyoruz demek ki. Sadri Şener çok iyi bir insan olabilir ama o da seçilmek için böyle yaptıysa, ya da böyle yapmak zorunda kaldıysa geldiğimiz bu noktaya şaşmamak gerekir.

Öncelikle, adı duyulmamış ama işinin ehli kişileri listesine koyan bir başkan adayı başkan seçilebilmeli. Bunu sağlayabilecek düzenlemeleri yapabilmeliyiz. Ama kim yapacak?

Bu sayfalarda çözüm önerileri getiren değerli arkadaşlar var. Mesela Sadri Şener, Hacısalihoğlu yerine bu arkadaşlardan birini listesine alsa başkan seçilebilir miydi?

Yani demek istediğim bu işe birisi önderlik edecek ve değişimi başlatacak. Bir kurtarıcı bekliyoruz evet, ama aslında değişimi başlatacak birisini bekliyoruz. Burada çözüm üreten arkadaşları ve onlar gibileri yönetime sokabilecek sistem değişimini yapabilecek bir babayiğit bekliyoruz.

Konumuza dönersek, Şenol Güneş de insanları bu değişime zorlayacak bir faktör olur belki. Kendi adına yanlış yapmış olabilir ama kimilerimize ufak da olsa bir umut vermiştir. Eğer bu durumda geldiyse kendisinin de ufak da olsa bir umudu var demektir. Hayırlısı olsun.

Degisime hazir degiliz Bekir,...degisime hazir olsak Hugo Broos'un gönderilisine böyle tepkisiz kalmazdik. (Bunu Broos'u savunmak icin söylemiyorum) Gazetelerin baslattigi H. Broos kampanyasina, özellikle yabanci futbolculara yapilanlara tepkisiz kalmazdik.
Yönetimin aldigi son kararlari cogunuk dogru buluyorsa, henüz hazir degiliz demektir.
Hayirlisi olsun...bekleyelim görelim.

Osman Yavuz
30.11.2009, 17:21
Ben söyleyeyim.
Maçtan sonra galibiyeti "parasını istedi diye kadro dışı bırakılan" futbolculara armağan edersen kaptanlık göremezsin
Maçtan sonra kadro dışı kalacak diye çok korktum açıkçası.:D

Murat Erdem
30.11.2009, 17:22
Hafta içi yapılan, 1.kaptan: Selçuk, 2.kaptan: Umut açıklmasından sonra; Eskişehir maçına Umut'un kaptan olarak çıkmasıyla, Selçuğun maç sonu kadro dışı kalanlar için ''onların yerinden biz de olabilirdik'' açıklaması arasında bir bağ kurulabilir mi ?

Çok karışığız çok. Şenol hocanın işi çok zor. Allah yardımcısı olsun.

Bu arada başkanın ortalarda gözükmemesinin sebebi, topçuların karşısına çıkacak yüzü olmaması ile alakalıdır.

Gerçi, takım bir kaç iyi sonuçla zirveye sokulursa, bunlar gene her mikrofona şakımaya başlarlar yine. Kendi alametimiz diye. Başarıyı paylaşcak kişilik göremiyorum yöneticilerimizde.

metinbay61
Doğru ortak noktamız bu takımda kaptan olmadığıdır . Ayrıştığımız nokta ise gelecekte kaptan olabilecek isimler .

Mesele Selçuk Trabzonspoluluk duruşu olarak diğer arkadaşlarından bir adım öndedir . Tıpkı o da Ünal hoca gibi Anadolu'nun öteki ucundan gelmiştir . Selçuk Anadoluyu temsil ediyor . Bir dönemde Ünal temsil ediyordu .
benimde oyum selçuğa...ama gelecekte tayfun neden kaptan olamıyor onu anlamadım...

Erdal
Bu takımda Selçuk düzenli oynuyor.
Selçuğa takım arkadaşları saygı duyuyor.
Selçuk oyun içerisinde barajda iken yanındaki adama sen git şunu tut diye gösteriyor.
İçeriyi kapatırken, bek oyuncusuna koşmasını işaret ediyor.
Ama sırf Trabzonlu diye Tayfun öne çıkıyor.

Bir dakika yahu...Takım arkadaşları Tayfun a saygı duymuyor mu? Umut a duymuyor mu?

Selçuğun kptanlık anlamında öne çıkma potansiyeli olduğu doğru...Aynı potansiyel Colman da da var...Ama unutuyorsunuz Tayfun un o gün konuşulan kaptanlığı geçici kaptanlıktı ve buna bile aşırı tepki oldu....

Ömer Bayrak
30.11.2009, 17:23
herşeye inat, herkese inat hep destek tam destek, şenol hoca seni çok seviyoruz!!!

Erdal
Murat hafta içi kaptanlık konusu yeni teknik direktör geldikten sonra hocamız tarafından değerlendirilecektir dendi :)

Ahmet Faruk
Trabzonlu olmak eksik kapatan bir özellik olmamalı. Eşit şartlar altında tercih meselesi olmalı.
Atıyorum, 80 birim kalitede bir oyuncumuz var, ama Trabzonlu değil. Bunun yanında 60 birim kalitede Trabzonlu bir oyuncumuz var.
Bu Trabzonlu oyuncunun, sırf Trabzonlu diye 90 birim kalitede lanse edilmesi, 85 birim yetenek gerektiren işle vazifelendirilmesi insanı, en azından beni üzüyor.

Haa, olur iki oyuncun; ikiside 80 br. kalitede, Trabzonlu olanı tercih edersin; başım gözüm üstüne. Olması gereken.

Ama Tayfun meselesi ilk paragraftaki gibi lanse edildi.

metinbay61
30.11.2009, 17:24
Bir dakika yahu...Takım arkadaşları Tayfun a saygı duymuyor mu? Umut a duymuyor mu?

Selçuğun kptanlık anlamında öne çıkma potansiyeli olduğu doğru...Aynı potansiyel Colman da da var...Ama unutuyorsunuz Tayfun un o gün konuşulan kaptanlığı geçici kaptanlıktı ve buna bile aşırı tepki oldu....
ha abi güzünü seveyim söyle oldu tayfuna tepki sen yazınca hatırlanır belki...

asimetrik
30.11.2009, 17:25
Kaptan aramaya gerek yok. Ortada bu işi (kadro dışı kalmayı göze alarak) ne kadar başarıyla yaptığı açık olan Egemen var. Bu olaydan sonra kaptanlık değişimi ve bu değişimi desteklemek adaletsizliğe ortak olmak demektir. Oyuncuların onuruyla bu kadar oynamak iyi değildir.
Bunun dışında (olsun demiyorum) Tayfun da kaptan olabilir, Tolga'da. Bir takımda bir kaptan olmaz, birinci ,ikinci ,üçüncü kaptan seçilir, sahada olan bu görevi yapar. Bu konuda gelenek oluşturmak gereklidir. Altyapıdan gelen vs..

Ahmet Faruk
30.11.2009, 17:25

Tayfunu bilmem ama bence Umuta saygı duymuyorlar. Saha içi saygısı en azından. Yani Umuta saha içinde mutlak bir şekilde güvenen bir oyuncu olduğunu zannetmiyorum. Ben olsam güvenmeme mesela.

Serdar A
30.11.2009, 17:26
yahu benim zaten yukardan beri anlattığım şey şehircilik ve şehir düşmalığı olmadığı...murat erdem dışardakilere ayrımcılık yapılıyor demiş bende yooo trabzonlu oluncada tepki geliyor öyle bir durum yok demek için onu yazdım ama nerelere geldi muhabbet...

gözününze bir mesaj kesitirip ona cevap yazarsanız bu kargaşalar daha çok çıkar...size özel yazmadım bunu çok kişi yapıyor...

Ya hu ?

...

Yanlış anlaşılmak istemem , sizin bu cümlenizde belirttiğiniz forum eğilimine bir cevap hakkı kullanmak istedim . Demek ki bunu alıntı yapmadan halletmem gerekiyormuş . Bu gün bir kargaşadır gidiyor , haklısınız ...

BAHADIR33
30.11.2009, 17:26
Tayfunu bilmem ama bence Umuta saygı duymuyorlar. Saha içi saygısı en azından. Yani Umuta saha içinde mutlak bir şekilde güvenen bir oyuncu olduğunu zannetmiyorum. Ben olsam güvenmeme mesela.
Seyircinin şamaroğlanına çevirdiği Tayfun???

asimetrik
30.11.2009, 17:27
Egemen'i satmayalım. Yönetimi eleştirip onlar gibi hareket etmeyelim. Bu takımın kaptanı Egemen olmalıdır. Fatih gelince ayrı bir durum var. Değişebilir kaptanlık.

Mustafa ÖZDEMİR
30.11.2009, 17:29
yarın sözleşme imzalayacakmış .ona destek olalım...

Osman Yavuz
Benim gözümde kaptan kolunda bant olan değildir.Sahada lider bir oyuncu varsa kaptan odur.Mevcut kadroda takım içi liderimiz Selçuk olarak görünüyor.Dediğim gibi benim için pazubandı pek önemli değil ama şehir için büyük bir sorun bu.

Cyzio
Bende yanindayim Hocam, arkanda degil;)

Tamamdır. Birlikten kuvvet doğar.

Allah korusun, böyle birşeyden ben çok korkuyorum. Bütün forum bana çullanır herhalde.

.

BAHADIR33
30.11.2009, 17:31
Benim gözümde kaptan kolunda bant olan değildir.Sahada lider bir oyuncu varsa kaptan odur.Mevcut kadroda takım içi liderimiz Selçuk olarak görünüyor.Dediğim gibi benim için pazubandı pek önemli değil ama şehir için büyük bir sorun bu.
İyi de bunu saha içinde kaptanlık yapıp da koluna bant takılmayan oyuncunun gözüyle görsek..Empati yapsak..

İHSAN
30.11.2009, 17:33
Haydi biraz da ben provoke edeyim....(şaka şaka, hemen silmeyin)

Düşünün ki, tayfun kaptan olmuş ve fb ile maç yapıyoruz. Ve yanınızdaki fbli dostunuz size, "Carlostan forma almak için çabalayan oyuncu değil mi bu sizin kaptanınız?" dese ne düşünürdünüz?

Konu başlığı bu değil, ama kaptanlık için en son düşünülmesi gereken kişilerden biri olsa gerek.

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 17:34
Arkandayım hocam 3.5 yıldan fazlasıyla..

Osman Yavuz
30.11.2009, 17:35
İyi de bunu saha içinde kaptanlık yapıp da koluna bant takılmayan oyuncunun gözüyle görsek..Empati yapsak..
Mesela gözümün önüne Bülent'in kaptanlığında Hagi geliyor.Hagi o takımın gerçek kaptanıydı bence.Gerçi Bülent gibi bir kaptanımız yok şu anda.:)

SDanışmaz
30.11.2009, 17:36
Yahu ben Tayfun'u kadrodan kestirmenin yolunu arıyorum, siz kaptanlık muhabbeti yapıyorsunuz.

Bu arada Tayfun'a kaptanlık verelim de Carlos'tan bir dahakinde formasını alabilsin, eli boş dönmesin soyunma odasına.

Serdar A
30.11.2009, 17:36
yarın sözleşme imzalayacakmış .ona destek olalım...

Destek olacağız .

Şenol hoca sevgisi er geç tüketilir . Onu görevde tutanın sevgi bağı değil profesyonel kulüp yapısı olması için elimden geleni yapacağım . Bir taraftar olarak elimden ne geliyorsa ...

hodlu
30.11.2009, 17:37
Tayfun bence takımda şuan kaptanlığı haketmiştir.Taraftarların her türlü tepkisine bir kere bile cevap vermemiştir.Ama sadece şuan, gerçek kaptan F.Tekke olacaktır.
İhsan, R.Carlos gibi dünya starından forma almsını bu kadar büyütmek doğru değil.Ben olsam alırlıydım almazdım ama bu konuyu uzatmamak gerekir...

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 17:39
Bu takımı yeniden yükseltecek bir teknik direktörümüzün olması beni çok sevindirdi..

hodlu
30.11.2009, 17:40
M.Utd. Ferguson ile ilk 6 yılında hiçbir başarı kazanmamıştır.Ama sabretmiş sonunda almadık kupa bırakmamıştır.
Bizde biraz sabredelim...

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 17:41
M.Utd. Ferguson ile ilk 6 yılında hiçbir başarı kazanmamıştır.Ama sabretmiş sonunda almadık kupa bırakmamıştır.

6 sene sonra bizde oyle oluruz diyorsun yani, derken inanıyor musunuz :)

Tunay ERDEM
30.11.2009, 17:42
Yabancı bize o işler.

İHSAN
30.11.2009, 17:43
6 sene sonra bizde oyle oluruz diyorsun yani, derken inanıyor musunuz :)
Dostum bunun dışındaki tüm seçenekleri denedik ve olmadı. Denemeye değer; hem de onlarca başarı örneği varken.

Fatih Özkan
30.11.2009, 17:43
Madem sözleşme imzalanacak, bize de destek olmak düşmez mi ?
Hataları olursa, yeri geldiği zaman uygun şekilde hep beraber eleştiririz...

hodlu
30.11.2009, 17:45
Yahu biz 6 yıl sabretmeyeceğiz.Biz 2 yıl sabredelim 3. sene eze eze bu işi götürür Şenol hocam...

sanatik
30.11.2009, 17:45
Destek olacağız .

Şenol hoca sevgisi er geç tüketilir . Onu görevde tutanın sevgi bağı değil profesyonel kulüp yapısı olması için elimden geleni yapacağım . Bir taraftar olarak elimden ne geliyorsa ...

Hicde kolay olmayacagi ortada. Ben ancak ümitliyim ve elimizdeki potansiyeli kullanabilecek bir teknik direktörün geldigini düsünüyorum.

Senol Günes > Fatih Terim

Erdem Keser
30.11.2009, 17:50
Her yazdığınız iletide kendinizle çelişmeye devam ediyorsunuz.Bahsettiğiniz sabır kelimesi neden bundan önceki hocalarımızında adının geçtiği cümlelerde geçmedi diye sorsam alacağım cevabı az çok biliyorum.

O yüzden yeryüzünde mevzu bahis futbolsa tek bir mutlak doğru vardır; o da sizin doğrunuz.

MehmetGÜRSOY61
30.11.2009, 17:51
inş hayırlı olur bide fatih tekke gelse ohh kim tutar bizi hayırlısı ama herşeyin Tekrardan camiamıza hayırlı olsun

Remzi
30.11.2009, 17:52
Her yazdığınız iletide kendinizle çelişmeye devam ediyorsunuz.Bahsettiğiniz sabır kelimesi neden bundan önceki hocalarımızında adının geçtiği cümlelerde geçmedi diye sorsam alacağım cevabı az çok biliyorum.

O yüzden yeryüzünde mevzu bahis futbolsa tek bir mutlak doğru vardır; o da sizin doğrunuz.
Katılıyorum.:)

Erdal
30.11.2009, 17:52
Yahu ben Tayfun'u kadrodan kestirmenin yolunu arıyorum, siz kaptanlık muhabbeti yapıyorsunuz.

Bu arada Tayfun'a kaptanlık verelim de Carlos'tan bir dahakinde formasını alabilsin, eli boş dönmesin soyunma odasına.

O formayı kendisi ya da ailesi için değil yatalak bir hasta çocuk için istemişti Tayfun...

asimetrik
30.11.2009, 17:55

Katılıyorum..

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 17:56
Egemen'i satmayalım. Yönetimi eleştirip onlar gibi hareket etmeyelim. Bu takımın kaptanı Egemen olmalıdır. Fatih gelince ayrı bir durum var. Değişebilir kaptanlık.

Düsünceni paylasiyorum, Egemen kaptanligini gösterdigi icin kadro disi kaldigi günlerde Trabzonspor taraftarinin yeni kaptan konusmasi ne aci...

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 17:57
O formayı kendisi ya da ailesi için değil yatalak bir hasta çocuk için istemişti Tayfun...

Fark eder mi Erdal? Öyle bile olsa bunun yolu o görüntüler olmamalıydı ne biliyim sahadaki fb sorumlusuna maçtan önce söyleyebilirdi neyse ya yapmış bir hata büyütmeye gerek yok

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 17:58
Katılıyorum..

Bende .....

Tunay ERDEM
30.11.2009, 17:59
Bende .....

Bende katılayım bari...

.....
30.11.2009, 18:01
Hoşgeldin Hocam. Hoşgeldin...

Serdar A
30.11.2009, 18:01
Taşıdığım ümit , şu an büyüklerimizin taşıdığı ümitten besleniyor .

Destek ayrı bir şey . Taraftar olarak ödevimiz . Ancak dolaysız olarak bu yaşananlardan heyecan duyamıyorum .

asimetrik
30.11.2009, 18:02
Fark eder mi Erdal? Öyle bile olsa bunun yolu o görüntüler olmamalıydı ne biliyim sahadaki fb sorumlusuna maçtan önce söyleyebilirdi neyse ya yapmış bir hata büyütmeye gerek yok

Buna da katılıyorum.
Mesela Erdal, sen olsan öyle yapmazdın o işi. Ama büyütmeye de gerek yok.

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 18:02
Bekleyip göreceğiz İnşallah başarılı olacağız..

The Legend
30.11.2009, 18:03
Geçmişten alınamayan dersler ve Şenol Güneş tekrar görevde. merak etmeyin bitmeyecek bu sevda ilerde çocuklarımız, torunlarımız da görecek Şenol Güneş'in Trabzonspor'a hoca olduğunu yine yeni yeniden. başlığa biraz geç yorum yaptım güle güle demeden önce hoş geldin hocam deyip kendisine başarılar diliyorum hem bugün hem gelecekte.

Erdal
30.11.2009, 18:09
Bu gün çocuklar geldi...Yarın hoca geliyor...Umut hep vardır...Bu sefer ya olursa :)

Bu arada Tayfun konusunda evet forma isteme hali çok acemice idi....Ama niyet tertemiz...

hodlu
30.11.2009, 18:10

Polemiğe girmek gibi bir hevesim yok.Ben yerlinin yerlisi ile başarı geleceği inancındayım.Onun için Şenol hoca ile sabır ve destek diyorum.Senin ne düşündüğün beni ilgilendirmiyor zaten.Yıllardır her türlü deneme yapıldı ama sonuç hep hüsran.
Ben sadece senin gibi düşünenlerle çelişirim kendimle değil...

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 18:12

Şartlar ne olursa olsun Trabzonspor forması giyen bir kişi özellikle Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş fomasını istemesin. En azından görmeyelim.

Tunay ERDEM
Aynı hataya bu yazınızda da düşmüyor musunuz?

Şenol Güneş ile yaşadığımız hüsranlar ne oldu?

Ali Tunahan Güllü
Bu gün çocuklar geldi...Yarın hoca geliyor...Umut hep vardır...Bu sefer ya olursa :)

Bu arada Tayfun konusunda evet forma isteme hali çok acemice idi....Ama niyet tertemiz...

Bu sefer olacak İnşallah:)

Erdem Keser
30.11.2009, 18:13
Polemiğe girmek gibi bir hevesim yok.Ben yerlinin yerlisi ile başarı geleceği inancındayım.Onun için Şenol hoca ile sabır ve destek diyorum.Senin ne düşündüğün beni ilgilendirmiyor zaten.Yıllardır her türlü deneme yapıldı ama sonuç hep hüsran.
Ben sadece senin gibi düşünenlerle çelişirim kendimle değil...
Gayet net bir biçimde belli oluyor:) O halde size mutluluklar

Erdal
30.11.2009, 18:14
Hoca devre arası mutlaka transfer istemeli mi? Yoksa sene sonunu mu beklemeli?

Atakan
30.11.2009, 18:15
Hoşgeldin Hocam.
İnşallah başarılı olacağız.

Fatih Özkan
30.11.2009, 18:15

Bu durumda istemelidir tabi abi...

Şenol Altunsoy
30.11.2009, 18:16

Biliyorsun Erdal benim talebim Fatih Tekke ve sezon sonuna kadar taraftarın kuleye çıkması

hodlu
30.11.2009, 18:17
Sizi ve sizin gibileri ciddiye almam çünkü ben hayatımı bu takıma adadım.Sizin gibi iyi gün dostu değilim.Ben Şenol Güneş ile hüsran yaşandığı inancında değilim.Tarihi okuma-yazmayı bilenlerle okuyun bence...

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 18:17

İstemil bence tamam durumumuz kötü ama liderle aradaki puan farkı 10 ve bence bu fark kapanacakta ama takviyeyle tabiki..

Ahmet Faruk
30.11.2009, 18:18
Bu sene 70 puan almak istiyorsak hoca devre arası transfer istemeli.
Gerçi geçen sezon bu takım, daha az kaliteli ve dar kadrolu olmasına rağmen 70e dayanmıştı.
İstemese de olur.
Fatih Tekke zaten sürekli isteniyor, onu saymıyorum.

Erdem Keser
Ne güzel :))

Serdar A

Şenol hoca Altıntop kardeşleri ikna edebilir .

Lemi hoca , Şenol hocanın hiç bir ricasını kırmaz , Şenol hoca hatta Orhan Karadeniz'e bile tesir edebilir .

Şenol hoca bazı kapıları açabilir . Ancak yönetimimiz bu anahtarı taşıyabilir mi ?

Tunay ERDEM
30.11.2009, 18:19
Offff yıkuldum şimdi. :)

hodlu
30.11.2009, 18:20
Devre arası transfer yapılmalı özellikle de forvet kesin alınmalı...

Muhammed
30.11.2009, 18:21
Egemen Bursa'da yıllık 700 bin lira alıyordu. Bizimle yıllık 800 bine el sıkıştıktan sonra Bursa 850 teklif etti ama Egemen kabul etmeyerek bize geldi. Hatta, Bursa'da kaldığım sürece Milli Takıma seçilemem, oysa benim Milli Takım hedefim var ve bunu Trabzon'da başarabilirim de, bunu başarabilmek alacağım ücretten daha önemli demiştir. Dikkat ediniz bu rakkamlar Türk Lirası cinsindendir.

Bu bilgi, o tarihte Bursaspor yönetiminde etkin bir görevi olan çok yakın bir arkadaşımdan bizzat dinlediğim bir bilgidir. Ayrıca, Bursa kulübünün bir oyuncuya yıllık 1.5 milyon gibi bir rakam vermesi mümkün değildir. O tarihte, kapılarına dayanan hacizlere istinaden acil gereken 400 bin lirayı temin edebilmek amacıyla, bakan Faruk Çelik'in işadamlarına çağrı yaptığını Bursa'da yaşayan herkes basından takip etmiştir.

Asıl haksızlık ise Egemen'e paracı yakıştırması yapılmış olmasıdır. Takım arkadaşlarının kadro dışı bırakılacağını ve tüm oyunculara nakit tahsil edilmek üzere para cezası verileceği kaptan olarak kendisine tebliğ edildiğinde, ''5 ay önce almaları gereken peşinatın bile henüz üçte birini alabilmiş arkadaşlarımın bu parayı nakit ödemesi mümkün değildir, ödeme yaparsanız ben ve arkadaşlarım cezaya razıyız'' dediği için kadro dışı bırakılıp taraftarın önüne atılmıştır. Sağolsun bizim taraftar da bunu iyi kullanmış ve üzerine ekleyerek kahve köşelerinde dedikodu malzemesi yapmayı başarmıştır.

Lütfen yanlış bilgilerle insanları yanıltmayalım.

Transfer başlığından alıntıdır. Egemen'e haksızlık etmeyelim lütfen.

hodlu
30.11.2009, 18:22
Yıkılmayın ayakta kalın üzülürüm şimdi, vah vah...

Erdal
30.11.2009, 18:23
Fatih i transferden saymıyoruz :)...Ben beğenmedim ama fikirlerini önemsediğim bir arkadaşım stadyumdan syeretti maçı ve Giray Ceyhun ikilisini çok beğenmiş...Her maç futbolcularımızın iniş çıkışı en çok can sıkan...Elde var kim bilmiyoruz...Sildik dediğimiz Tjkuzu 15 dakikada acaba dedirtiyor bize...

Mustafa ÖZDEMİR
30.11.2009, 18:24
Devre arası transfer yapılmalı özellikle de forvet kesin alınmalı...
artık şenol hoca gösterecek gücünü alacak fatihi...

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 18:24

Hangi piyasadan oyuncu alacağız.

- Avrupadan alacaksak en az 5 milyon eurodan aşağı futbolco yok (Ferrari, Fink, Ernst)
- Güney Amrerika da zor. Brezilya ve Arjantin almayız gibi. (Colman, Alanzinho)
- Afrikadan da işimiz zor.(Song, Yattara,Slvya,Isaac,Tjikuzu)
- Asya, Şenol Güneş 3 yıl G.Korede kaldı ordan da mutlaka oyuncu alacaktır.

Şenol Güneş planlamayı yapmıştır. Yarın açıklar umarız.

poetricus
30.11.2009, 18:25
Ömer Hoca tüm Trabzon'u Trabzonspor'dan izole etmiş durumda maalesef.
Yok mudur yani Trabzon'dan çıkıp ta bu takımı tekrar ayağa kaldıracak insanlar? Eğer yoksa bu insanları nereden bulmalıyız diye de sormuştum?

Diğer taraftan Murat Erdem kardeşimiz bence de alınganlık yapıyor. Burda herkesin fikirleri değerlidir.
Murat Abi;
Sizi tanımasam şizofreni hastası olduğunuzu düşüneceğim hafazanallah!

Nereden çıkarıyorsunuz Trabzonspor'u Trabzon'dan izole ettiğimi Allah aşkına? Bu iddia bir yanlış anlama değilse, düpedüz iftiradır.

Altyapının daha verimli, daha stabil hale gelmesini savunan ben, "Yavuz Selim'i imha değil ıslah edelim!" diyen ben, "Bu şehrin potansiyeli bilimsel ve ciddi projelerle değerlendirilmiyor, kaynaklar heba oluyor!" diyen ben, Serdar Bali'nin Avni Aker'de kahvehane açmasına veya bir futbolcumuzu takımı sabote etmekle suçlamasına karşı çıkınca "izolasyoncu" oluyorum.

Adama iş mantığıyla kulüpte pekçok fabrikadan daha fazla adam istihdam edilmesine karşı çıkınca, Trabzonspor'da bir zamanlar futbol oynamış olmak ya da oynayanların bilmem kaçıncı göbekten yakını olmak dışında bir meziyeti olmayanların uyduruk unvanlar, birimler ihdas edilerek camianın kanını ememsine rıza göstermeyince "izolasyoncu" oluyorum.

"Dünyanın en yerel medyasına" çöreklenip karalamadan iftiraya kadar her türlü fitne ve fesada tenezzül eden zihniyete hoşgörü göstermeyince "izolasyoncu" oluyorum.

Trabzonspor'un bir dünya takımı olduğunu iddia edip ardından küçük olsun bizim olsun mantığıyla hareket edenlere muhalefet edince "izolasyoncu" oluyorum.

Dün doğru işler yaptığını düşündüğüm insanlar bugün yanlış yaptıklarında şakşakçılık yapmayıp eleştirince "İzolasyoncu" oluyorum.

Tayfun'un yuhalanışına, küfür ve hakarete maruz kalışına karşı çıkışım veya son yıllarda nesli tükenen yetenekli altyapı köekenli oyuunculara destek oluşum görülmüyor, Trabzonlu olan bir teknik adamı hakkında olumsuz kanaat arz ettiğimde ya da tam tersini yaptığımda "İzolasyoncu" oluyorum.

Barış'a ya da Ahmet Sarı'ya destek olalım derken kimsenin gıkı çıkmıyor ama Ergin keleş'i yetersiz bulunca "İzolasyoncu" oluyorum.

Kuratrıcı bekleme zihniyetinin, her defasında aynı kişiye sarılmanın yanlış olduğunun idari yapıunın değiştirilmesi gerektiğini söyleyince "İzolasyoncu" oluyorum.

İnşaat, "İzolasyon", yalıtım işlerinden anlamam. Ben Trabzonsporlu mütevazı bir sosyalbilimciyim.
"Slogan ilkelin ideolojisidir." der Cemil Meriç. Yafta yapıştırmak ne kadar kolay!
Kim "İzolasyoncu" Allah aşkına?
El insaf!

ugurozturk
30.11.2009, 18:26
"Şenol Güneş Sakaryaspor'dayken küme düşmeden kaçtı; sonra Sakaryaspor küme düştü." ifademe çok sayıda tepki gelmiş. O yüzden tek tek alıntılamadım, bu cevabım hepinize ortak cevap olsun.

Şu anda hangi sezon olduğunu hatırlamıyorum ama o sıralarda KKTC'de olduğuma göre en az 10 yıl geçmiş olmalı. Yani 1998-99 veya 1999-2000 sezonu. Arzu eden, Sakaryaspor sitesinden tam olarak öğrenebilir. Takımın başında Şenol Güneş vardı. Puan durumundaki yeri hiç de iyi değildi. Küme düşmeme mücadelesi veriliyordu.

İşte bu Sakaryaspor, Trabzon deplasmanına geldi ve 2-1 yenildi. Sonra dünya üzerinde hiç görülmemiş bir olay oldu ve Şenol Güneş istifa ettiğini açıklayarak, hazır evine gelmişken, Sakarya'ya dönme ihtiyacı bile görmeden Trabzon'da kaldı.

Sonra Sakaryaspor da küme düştü. Olay bundan ibarettir. Eğer bu davranışı onurlu görüyorsanız, sizlere söyleyeceğim hiç bir şey yok. Hakikaten "yakışmayan" ifadeler kullanmışım, özür dilerim.

Bir de şöyle bir durum düşünün. Bu sene ligin başında Toulouse değil de, Genk'le karşılaşsaydık, Hugo Broos da, "Bu takımdan iş çıkmaz" deyip, istifasını açıklayarak, Trabzon'a dönme ihtiyacı bile göstermeden, Belçika'da kalsaydı;

-"Vay, ne onurlu adammış. İşte ilkeli bir hareket. Adam gibi adam: Hugo Broos."

diyecek miydiniz? Cevaplarınızı bekliyorum.

Bir de "Şampiyonluğa oynayıp da, üç defa denenip ama hiç şampiyonluk kazanmamış bir teknik direktörü dördüncü defa takımın başna getiren başka bir klüp var mı?"

sualimi cevaplayamamanız çok hoşuma gidiyor. İşte bu benim size karşı, asla aşamayacağınız üstünlüğüm.

Ben tek başınayım ama sizler yalnızsınız. Değil mi, sevgili magicyattara :)?

.

bu devirde kimi 20 sene onceki bir basarisi ya da basarisizligiyla degerlendirebilirsin ki?

hocam senin torunlarinla daha cok vakit gecirmen gerekmiyor mu?

hodlu
30.11.2009, 18:26
Şenol hoca gerekeni yapacaktır ben inanıyorum...

devilkid
30.11.2009, 18:27
olmaması dileğiyle.....yönetim şenol hocadan sadece bir istekte bulunmuş ise...o da ''fatihi istememe''yse nasıl bir yol izlenmeli...

Jester
30.11.2009, 18:31
Kriz yaratmakta üstümüze yok.
Bu takımın kaptanlık sorunu diye bir sorunu yok.
Egemen diye çok iyi ve aklı başında bir kaptanımız var.
Şenol Güneş'in de aklı başında bir adam olarak farklı arayışlara gireceğine ihtimal vermiyorum.

Ahmet Al
30.11.2009, 18:31
Şenol Güneş'e başarılar.

Samet Yildirim
30.11.2009, 18:41
2002 Dünya Kupasina ilk katilisimizda 3.oldu.
2003 Konferedasyon Kupasinda 3.oldu (Genclerle)
2008 FC SEOUL ile 2.lik (Son Sampiyonluk sene 2000, en son 2.lik 2001 di)(7 yil aradan sonra ilk 2 ye girdiler)
ASYA Sampiyonlar ligine katildi ilk defa tarihilerinde ve ceyrek Finalde elendiler.
2006 Kore Kupasini kazandi.(Tarihlerinde bir ilk)
2007 Finalde kaybetti.
Senol Günes futbolcu olarak sadece kendisi 6 Sampiyolukda vardi.
2002 UEFA tarafindan En iyi Hoca secildi.

Lig Tablosu:

FC Seoul 2009: Lig 3. 53 Puan...lig 2. 53 Puan..lig Lideri 57 Puan..en az gol yiyen takim...3. en fazla gol atan takim..15 takimli bir lig
2008: Liderle ayni puan 54 en az maglubiyeti olan takim (2)..14 takim li bir lig
2007: Lig 7. si...Sadece 16 gol yemis..en az gol yiyen takim..14 takimli bir lig
2006 ilk senesi: Lig 4. si.. En az gol yiyen 2.takim(1 gol fazla yemis)..En az maglubiyeti olan 2.takim(2 takim daha var ayni sayida)..14 takimli bir lig

Sunlari da unutmamak lazim Senol Günes bir devrim yaratmistir oda ilk defa Korede 4 lü bir savunma oynatmasidir bu bir ilk...
Bu konuda uyarilmisti hatta !! http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226 (http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226)

Kisa:

Hong Lee Won (Dong A Ilbo Gazetesi):
Şenol Güneş 4-4-2 sistemini oturtmaya çalışıyor. Bu sistem diğer takımlar içinde çok tehlikeli, Şenol Güneş için de tehlikeli. Diğer takımlar böyle bir sisteme alışık değil. Bizim geleneksel 3’lü defans sistemimiz var. Bu diğer takımlar için sorun yaratacak ama Dick Advocaat 2006 Dünya Kupası’nda bunu denedi ama başarılı olamadı. Sonra tekrar 3-5-2’ye dönmek zorunda kaldı. Bu Şenol Güneş için çok tehlikeli bir macera."

Jae Ho Park (Sports Chosun Gazetesi):
10 yıldır Kore’de sistem 3-5-2. Seoul de 3-5-2 oynuyordu ama Şenol Güneş 4-4-2’ye döndü. Bu sistemde daha agresif, daha ofansif tarz benimsedi. Seoul taraftarı bu sezon daha çok gol izleyecek."

Trabzonspor:
2004-2005: Ilk 14 hafta Ziya Dogan, 9 galbiyet, 3 beraberlik 2 Maglubiyet, 27 atmis, 12 yemis, 30 puan toplamis lig liderine 7 puan geride ve 3.siradayiz..Ihsan derelioglu geldi 3 haftada 7 puan topladi..18.hafta ile 34.hafta Senol Günes var 13 galibiyet, 1 beraberlik, 3 maglubiyet yani 40 Puan Toplamis ilk 17 haftaya göre daha basarali...73 gole ligi bitirmisiz yani ilk yariya göre 3 gol fazla..29 yemisiz yani 3 gol fazla yemisiz..lig liderine 3 puan oda Cem Papilali skandal yönetim sonrasi...ligi 2 yarisi ilk yariya göre daha zordur herzaman fakat ona ragmen daha iyimisiz..Futbol olarak en keyifli dönemlerindendir (Istikrarsiz Yattara bile istikrarli olmutu 16 macta ilk 11 birtanesinde yedek ondada FB Ye karsi son macta oyuna dahil oldu)(4 lü hucum gökdeniz, szymek, tekke, ibo)

2005-2006: 7 mac görev yapti ve istifa etti...3 galibiyet 2 beraberlik 2 maglubiyet 11 puan topladik yani..lig 6.si..lidere 8 puan...Tomas jun u son saniyede aldigimiz sezon...kibris takimina elenmemiz cok etkilemisti..

1993-1994: Ilk 4 mac Leekens var daha sonra Senol Günes..ilk 4 mac sadece 5 puan..8.sirada..5 atmisiz, 2 yemisiz..Senol Hoca gelmis 3.bitirmis...62 gol onun döneminde yani 67 gole ligi bitirdik...26 gol onun zamaninda yedik yani 28 gole ligi bitirdik...11 puan lig liderine..en az maglubiyet olan 3. takimdik...16 takimli bir lig...

1994-1995: 18 takimli bir lig. lig 2.si...tam tamina 76 Puan..en cok gol atan takim BJK la beraber 80...en az gol yiyen takim siralamasinda 2. (28 gol)..4 maglubiyetle 2.siradayiz...

1995-1996: geldik entrikalarla dönen bir lig bitimine...tam 82 Puan..79 gole en cok gol atan takim...24 gole en az gol yiyen 2.takim..34 macta 26 galibiyet...4 berabelik...4 maglubiyet...

Son 3 sezonda büyük cikisla gittigimiz ortada sadece sonucu getiremedik..malesef..

1996-1997: ilk 20 mac Senol Günes var sonra istifa mi yoksa kovuldu mu bilmiom...42 puanla 4.siradayiz...lig liderine sadece 5 puan...3.bjk oda 42 puan...2. FB 44 Puan..Lider GS 47 Puan...Niye ayrilma olmus anlamadim ?!?!...
daha sonra ligi 4.bitirdik 72 puanla..Lidere 10 Puan...3. 73 Puan..2. 74 Puan..(Son 14 mac Yilmaz Vural vardi)

Daha öncede geldi tabi ama cok geride artik :)

Trabzonspor ve futbolculuk dönemi:

35 yaşında, 1987 yılında, Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla jübilesini yaparken, şampiyonluğu ilk kez Anadolu'ya taşıyan takımın kalecisi -ve kaptanı- olarak, künyesinde 6 lig şampiyonluğu, 5 Türkiye Kupası, 4 Başbakanlık, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası yer almaktadır.

Samet Yildirim
30.11.2009, 18:42
2008 FC SEOUL ile 2.lik (Son Sampiyonluk sene 2000, en son 2.lik 2001 di)(7 yil aradan sonra ilk 2 ye girdiler)
ASYA Sampiyonlar ligine katildi ilk defa tarihilerinde ve ceyrek Finalde elendiler.
2007 Finalde kaybetti.

Lig Tablosu:

FC Seoul 2009: Lig 3. 53 Puan...lig 2. 53 Puan..lig Lideri 57 Puan..en az gol yiyen takim...3. en fazla gol atan takim..15 takimli bir lig
2008: Liderle ayni puan 54 en az maglubiyeti olan takim (2)..14 takim li bir lig
2007: Lig 7. si...Sadece 16 gol yemis..en az gol yiyen takim..14 takimli bir lig
2006 ilk senesi: Lig 4. si.. En az gol yiyen 2.takim(1 gol fazla yemis)..En az maglubiyeti olan 2.takim(2 takim daha var ayni sayida)..14 takimli bir lig

Sunlari da unutmamak lazim Senol Günes bir devrim yaratmistir oda ilk defa Korede 4 lü bir savunma oynatmasidir bu bir ilk...
Bu konuda uyarilmisti hatta !! http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226 (http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226)

Kisa:

Şenol Güneş 4-4-2 sistemini oturtmaya çalışıyor. Bu sistem diğer takımlar içinde çok tehlikeli, Şenol Güneş için de tehlikeli. Diğer takımlar böyle bir sisteme alışık değil. Bizim geleneksel 3’lü defans sistemimiz var. Bu diğer takımlar için sorun yaratacak ama Dick Advocaat 2006 Dünya Kupası’nda bunu denedi ama başarılı olamadı. Sonra tekrar 3-5-2’ye dönmek zorunda kaldı. Bu Şenol Güneş için çok tehlikeli bir macera."

10 yıldır Kore’de sistem 3-5-2. Seoul de 3-5-2 oynuyordu ama Şenol Güneş 4-4-2’ye döndü. Bu sistemde daha agresif, daha ofansif tarz benimsedi. Seoul taraftarı bu sezon daha çok gol izleyecek."

Trabzonspor:
2004-2005: Ilk 14 hafta Ziya Dogan, 9 galbiyet, 3 beraberlik 2 Maglubiyet, 27 atmis, 12 yemis, 30 puan toplamis lig liderine 7 puan geride ve 3.siradayiz..Ihsan derelioglu geldi 3 haftada 7 puan topladi..18.hafta ile 34.hafta Senol Günes var 13 galibiyet, 1 beraberlik, 3 maglubiyet yani 40 Puan Toplamis ilk 17 haftaya göre daha basarali...73 gole ligi bitirmisiz yani ilk yariya göre 3 gol fazla..29 yemisiz yani 3 gol fazla yemisiz..lig liderine 3 puan oda Cem Papilali skandal yönetim sonrasi...ligi 2 yarisi ilk yariya göre daha zordur herzaman fakat ona ragmen daha iyimisiz..Futbol olarak en keyifli dönemlerindendir (Istikrarsiz Yattara bile istikrarli olmutu 16 macta ilk 11 birtanesinde yedek ondada FB Ye karsi son macta oyuna dahil oldu)(4 lü hucum gökdeniz, szymek, tekke, ibo)

2005-2006: 7 mac görev yapti ve istifa etti...3 galibiyet 2 beraberlik 2 maglubiyet 11 puan topladik yani..lig 6.si..lidere 8 puan...Tomas jun u son saniyede aldigimiz sezon...kibris takimina elenmemiz cok etkilemisti..

1993-1994: Ilk 4 mac Leekens var daha sonra Senol Günes..ilk 4 mac sadece 5 puan..8.sirada..5 atmisiz, 2 yemisiz..Senol Hoca gelmis 3.bitirmis...62 gol onun döneminde yani 67 gole ligi bitirdik...26 gol onun zamaninda yedik yani 28 gole ligi bitirdik...11 puan lig liderine..en az maglubiyet olan 3. takimdik...16 takimli bir lig...

1994-1995: 18 takimli bir lig. lig 2.si...tam tamina 76 Puan..en cok gol atan takim BJK la beraber 80...en az gol yiyen takim siralamasinda 2. (28 gol)..4 maglubiyetle 2.siradayiz...

1995-1996: geldik entrikalarla dönen bir lig bitimine...tam 82 Puan..79 gole en cok gol atan takim...24 gole en az gol yiyen 2.takim..34 macta 26 galibiyet...4 berabelik...4 maglubiyet...

Son 3 sezonda büyük cikisla gittigimiz ortada sadece sonucu getiremedik..malesef..

1996-1997: ilk 20 mac Senol Günes var sonra istifa mi yoksa kovuldu mu bilmiom...42 puanla 4.siradayiz...lig liderine sadece 5 puan...3.bjk oda 42 puan...2. FB 44 Puan..Lider GS 47 Puan...Niye ayrilma olmus anlamadim ?!?!...
daha sonra ligi 4.bitirdik 72 puanla..Lidere 10 Puan...3. 73 Puan..2. 74 Puan..(Son 14 mac Yilmaz Vural vardi)

35 yaşında, 1987 yılında, Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla jübilesini yaparken, şampiyonluğu ilk kez Anadolu'ya taşıyan takımın kalecisi -ve kaptanı- olarak, künyesinde 6 lig şampiyonluğu, 5 Türkiye Kupası, 4 Başbakanlık, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası yer almaktadır.

hodlu
30.11.2009, 18:42
olmaması dileğiyle.....yönetim şenol hocadan sadece bir istekte bulunmuş ise...o da ''fatihi istememe''yse nasıl bir yol izlenmeli...

Bence de olmaması dileği ile...

Orhan Aydın
30.11.2009, 18:45
Yönetim yine Fatih konusunda üçkağıt yapmaya kalkarsa pimini çekmiş olur.

CÖMERT
30.11.2009, 18:49
Şenol hocanın gelmesinin çok şey değiştirmeyeceği kanısındayım çünkü elde sadece su var. Helva yapmak un ve şekerede ihtiyaç var. Çok acil yapılması gereken transferler var. ŞEnol hoca belkide transfer sözü alarak gelmiştir ki bence en mantıklısı bu yoksa hocayada takımada yazık olur bir sefer daha . Transfer yapılmadan başarısız olunursa kimse hocada kusur bulmasın.

Mustafa ÖZDEMİR
30.11.2009, 18:51
Yönetim yine Fatih konusunda üçkağıt yapmaya kalkarsa pimini çekmiş olur.
artık yapamazlar bence.çünkü sıra kendilerine geldi...

10 numara
30.11.2009, 18:52
Trabzonspor:
şenol güneş başlayıp ziya doğan bitirmedi mi sezonu? benmi yanlış hatırlıyorum.!

Samet Yildirim
30.11.2009, 18:55
şenol güneş başlayıp ziya doğan bitirmedi mi sezonu? benmi yanlış hatırlıyorum.!

1 sene önce samet aybaba vardi ilk yari bitimine 3 mac kala turgay semerciogu geldi daha sonra atay aktug yeni baskanla ziya dogan geldi ve 2.yariyi o bitirmisti...1 sene sonrada ziya dogan konyaspor macinda istifa etti ihsan hoca devam etti ara dönemde senol günes geldi...

10 numara
30.11.2009, 18:56
1 sene önce samet aybaba vardi ilk yari bitimine 3 mac kala turgay semerciogu geldi daha sonra atay aktug yeni baskanla ziya dogan geldi ve 2.yariyi o bitirmisti...1 sene sonrada ziya dogan konyaspor macinda istifa etti ihsan hoca devam etti ara dönemde senol günes geldi...tamam şimdi hatırladım..o kadar çok geri geldiki karıştırdım bir an...

Travelair
30.11.2009, 18:57
2007 Finalde kaybetti.

Lig Tablosu:

Bu konuda uyarilmisti hatta !!http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226 (http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226)

Kisa:

Trabzonspor:

Bu da bişey mi? Kupa dediğin 1556 tane olmalı :hııh

Samet Yildirim
30.11.2009, 18:58
tamam şimdi hatırladım..o kadar çok geri geldiki karıştırdım bir an...
sende haklisin ikide bir hocalar degesiyor :D

Koray
30.11.2009, 19:01
bu da bişey mi? Kupa dediğin 1556 tane olmalı :hııh

:D ........

10 numara
30.11.2009, 19:02
bu arada samet aybaba ve ziya doğan'ı kutlamak lazım sanırım sezon sonunu görebilen nadir hocalardan ayrıca şenol güneş , ziya doğan ve samet aybaba'yı ayrı bir tebrik daha sunmak lazım kaç yıldır kürkçü dükkanı işletiyorlar hala ayaktalar...

Travelair
30.11.2009, 20:00
ŞENOL GÜNEŞ NE ZAMAN İMZALAYACAK?

Trabzonspor Kulübü, anlaşmaya vardığı Şenol Güneş ile yarın düzenlenecek törenle sözleşme imzalayacak.

Trabzonspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, yönetim kurulu tarafından anlaşmaya varılan teknik direktör Şenol Güneş'in yarın kulüple sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Açıklamada, sabah saat 08:30'da Trabzon Havaalanı'nda karşılanacak olan Güneş'in daha sonra Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne geleceği vurgulayarak, Güneş ile burada saat 11.00'de düzenlenecek geniş katılımlı basın toplantısında kendisini yeniden bordo-mavi renklere bağlayacak sözleşmeyi imzalayacağı kaydedildi.

maraton.com.tr

Güzel karşılamamız lazım

magicyattara
30.11.2009, 20:08
Ömer hocam,

Üstte saydığınız bir çok konuda anlaşıyoruz zaten.O halde sorun ben de.
Demek ki ben mesajlarınızı yanlış anlamışım.
İftira ediyorsunuz demişsiniz,asla böyle anlamayın.
Bana gönderdiğiniz sloganı ise üzerime hiç almıyorum.Ben oraları geçeli çok oldu.

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 20:29
Bencede güzel bir karşılama lazım..

kamyonetçi
30.11.2009, 20:30
Şenol hocanın en çok sevdiğim tarafı,her konuşmasında öğretici birşeylerin olması.
Her basın toplantısında,spor camiasına adeta ders vermesi.
Bildiği doğrulardan şaşmadan,eyyamcılık yapmadan,hele hele müneccimlik hiç yapmadan eğip bükmeden konuşması yok mu?
Müneccimlerin,sövüp silenlerin,soytarıların baş üstünde tutulduğu bir memlekette,Güneş kimilerine fazla gelecektir yeniden.

Şeref
30.11.2009, 20:34
inşallah şenol hoca bu yönetime uymaz istediklerini hemen yaptırtır. zamanında fatih tekke yi de cok oynatmak istedi gençliğinde ama fatih o kadar basarılı değildi

Onur Akyüz
30.11.2009, 20:39
şenol hoca umarım Tekke'den başkasını aldırmaz,

sezonu en iyi yerde bitirmeye çalışıp,şimdiden gelecek sezona yönelik planlama yapmalı,

transfer bu planlamanın küçük bir bölümü olmalı hatta.

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 20:45
Şenol Güneş böyle ayrıldı
30 Kasım 2009 / 20:31
Güneş'i bugün Seuol'de büyük bir taraftar topluluğu yolcu etti.

Trabzonspor'un yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş Seoul'den ayrıldı.
Trabzonspor'un yeni teknik patronu Şenol Güneş bugün Seoul'den ayrıldı. Seoul havaalanında büyük bir taraftar kalabalığı tarafından yolcu edilen güneş 2007 yılının soğuk bir gününde geldiği Seoul'de çok sıcak bir şekilde karşılandığını söyleyerek şöyle konuştu “2007 yılında geldiğim Kore'den 2009 yılında ayrılıyorum. Burada çok güzel bir 3 yılım geçti, başta yönetim kurulu olmak üzere oyuncu kardeşlerime, personele, özellikle de taraftarlarıma çok teşekkür ederim.Beni aileden biri olarak gördüler, bağırlarına bastılar, İlk geldiğimde de beni sıcak karşıladılar, soğuk bir gündü ama sıcak ve samimi karşıladılar, giderken de şimdi bu gün de çok büyük bir sayısal çoklukla beraber çok daha sıcak bir şekilde ama hüzünlü bir atmosferde buradan ayrılıyorum. Kendimi onlara karşı borçlu hissediyorum, hepsine teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum. Fc Seoul en büyük” dedi.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg
Bu haber topl

SDinc
30.11.2009, 20:46
Umarım başarılı olur. Şahsen çok beğeniyorum Şenol hocayı vede bazı şanssızlıklar yüzünden bir kesim Ts taraftarı tarafından istenmemekte ancak 5 maç üst üste kaybetse , kümeye düşürse bilene hocanın arkasında durmalıyız.(Her ne kadar imkansız olsada.) Vede yöneticilerimiz sözünde durup ne olursa olsun bu takımın Sir Alex'i yapsın.

Jester
30.11.2009, 20:52
Keşke Kore'den Şenol Güneş ile beraber 1000 kadar da Seoul taraftarı getirme şansımız olsaydı.

orhan52
30.11.2009, 21:09
hocam çabuk gel de egemen le songu affet.

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2009, 21:13
http://images.fcseoul.com:8888/multi01/News/FcNews/1259593905875.jpg

http://images.fcseoul.com:8888/multi01/News/FcNews/1259593905921.jpg

Ahmet Faruk
30.11.2009, 21:19
Şenol Hoca daha olgun geliyor gibi geldi bana.
Saçları beyazlamaya başladığı için mi ne :)

Yarını sabırsızlıkla bekliyoruz.
Kulüp tarihinde bir dönüm noktası da olabilir, "Amaan, bişe değişmeyecekmiş" de dedirtebilir.
Umarım geçen zamanda Şenol Hoca, yardımcı hocalarını da belirlemiştir.

metinbay61
30.11.2009, 21:21
http://images.fcseoul.com:8888/multi01/News/FcNews/1259593905875.jpg

http://images.fcseoul.com:8888/multi01/News/FcNews/1259593905921.jpg
adamlar nasıl uğurluyor bizde hala istemiyoruz...garip geliyo bana ya neyse...
dün ertem şener anlattı tuncay beşiktaş manchester maçına gitmiş manchersterlılar tuncayı durdurup durdurup imza alıomuş beşiktaşlılarda küfür edip dövmeye kalkmış...ya bizde var bi gariplik yada onlarda...

yorumsuz6117
30.11.2009, 21:21
Öncelik Şota ve Hami'de
30 Kasım 2009 / 21:06
Yarın sabah Trabzon'a gelecek olan Şenol Güneş saat 11:00'da bir basın toplantısı düzenleyecek.

Yarın sabah 08:30 da Trabzon'a gelecek olan Şenol Güneş saat öğle saatlerinde yapacağı basın toplantısının ardından resmen görevine başlayacak.
Trabzonspor'a �Futbolun tek patronu� olarak gelen başarılı Teknik adamın yardımcılarının kimler olacağı ise Şenol Güneş tarafından açıklanacak.
Öncelik Şota ve Hami'de:
Haber61.net'in edindiği bilgiye göre Güneş sadece kendinde saklı olan isimlere görev teklif etti. Sır gibi saklanan bu isimlerin başında Trabzonspor'un eski futbolcularından Hami ve Şota gelirken bu isimlerden gelecek olumsuz bir cevap neticesinde diğer isimlerin kimler olduğu merak uyandırıyor.
Şu an Teknik Direktörlük görevini yürüten Ünal Karaman'ın da yeni görevinin Şenol Güneş tarafından belirleneceği haber61.net spor servisinin edindiği bilgiler arasında.

Ne güzel olur Şota veya Hami gelse ya da ikisi birlikte gelse..:)

albatros
30.11.2009, 21:22
Şota gelse müthiş olur.

Ahmet Faruk
30.11.2009, 21:28
Sportif Direktörün yeni vazifesini Teknik Direktör belirleyecek.
İlginç gibi geldi bana :)

Ahmet Faruk
30.11.2009, 21:29
Öncelik Şota ve Hami'de
30 Kasım 2009 / 21:06
Yarın sabah Trabzon'a gelecek olan Şenol Güneş saat 11:00'da bir basın toplantısı düzenleyecek.

Yarın sabah 08:30 da Trabzon'a gelecek olan Şenol Güneş saat öğle saatlerinde yapacağı basın toplantısının ardından resmen görevine başlayacak.
Trabzonspor'a �Futbolun tek patronu� olarak gelen başarılı Teknik adamın yardımcılarının kimler olacağı ise Şenol Güneş tarafından açıklanacak.
Öncelik Şota ve Hami'de:
Haber61.net'in edindiği bilgiye göre Güneş sadece kendinde saklı olan isimlere görev teklif etti. Sır gibi saklanan bu isimlerin başında Trabzonspor'un eski futbolcularından Hami ve Şota gelirken bu isimlerden gelecek olumsuz bir cevap neticesinde diğer isimlerin kimler olduğu merak uyandırıyor.
Şu an Teknik Direktörlük görevini yürüten Ünal Karaman'ın da yeni görevinin Şenol Güneş tarafından belirleneceği haber61.net spor servisinin edindiği bilgiler arasında.

Ne güzel olur Şota veya Hami gelse ya da ikisi birlikte gelse..:)

Hala daha yardımcılarını belirlemediyse kırılırım Şenol Hocaya...
İki telefon açacaksın...

orhan42
Allah'ın Mustafa Denizli'sine Fatih Terime imparator kral muamelesi çekenler Şenol hocaya gereken desteği vermemiş ve saygıyı göstermemiştir..Forumlara bakıyorum da bizim içimizde gelmesine karşı çıkanlar var..Şenol hocanın görev yaptığı dönemlerde "bu adam başarısız kere başarısız" diyebilen var mı?Görev yaptığı dönemlerde 3 kere şampiyonluğu kaçırdık hem de adam gibi top oynayarak..(94-95,95-96,04-05 sezonları)Milli takımdaki başarısına ulaşabilecek olan antrenör çıkarsa ben eşşek gibi anırırım bu forumda.Ama Şenol hoca aman gelmesin durumumuz daha vahim olur diyen arkadaşlarımızada nlam veremiyorum..Yönetim dediği gibi uzun vadeli düşünür ve de desteğini sözde bırakmaz ve adam gibi veririse Şenol hocamız takımı uçurur.O gittikten sonra kaç teknik adam geldi..Hangisi doğru düzgün bi futbol izlettirdi bize?

Hasan61
Sportif Direktörün yeni vazifesini Teknik Direktör belirleyecek.
İlginç gibi geldi bana :)
Sene başında önce yardımcı antrenör,sonra t.direktör sonra sportif direktör getiren takımdan her şey beklenir....