PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134

M. Fatih ALEMDAR
02.01.2018, 21:49
Gunden gune daha uyuz bir adam olup cikiyorsun hocam.

sasone
02.01.2018, 22:44
Hey gidi be,şampiyon olamadı diye efsane dedikleri başkana(Süleyman Seba'ya) ana avrat küfreden,statlarında 16 yaşında çocuk bıçaklanıp,öldürülen reklamcı kitle çok değil 5 sezon önce kafasına ayakkabı fırlatıyordu.

Emrah KabuL
02.01.2018, 22:54
Efsaneye bak hele yine bjk güzellemesi yapmış e buradakiler de devam etsin SG güzellemelerine..hatta bazıları gibi beşiktaşa kattıkları için teşekkür de etsin..tabi ya adam ezeli rakibimizi 2 sene üst üste şampiyon yaptı ne kadar teşekkür etsek kendisine azdır.

Ogün YAZICI
03.01.2018, 01:37
Bırakın 1 sezonu 1 ay bile başarısız olsa o taraftar desteğinin nasıl agresifliğe döneceğini herkesten iyi bilmesi gereken bir spor adamının yıllardır bu ülkede en büyük kahırları ve haksızlıkları çekmiş bu ülkenin en vefalı ve sadık taraftar kitlesini üstelik kendi toprağının insanlarını tabir-i caizse satmasını anlayamadım.
Yazıklar olsun
Biz 80 bin kişi olimpiyatta sahaya inen inönü'de futbolcularına hakemlere saldıran sokakları terör alanına çeviren beşiktaş taraftar manzaralarını da hatırlıyoruz.

erenslash
03.01.2018, 02:07
doğru söylüyor ama eksik konuşuyor önce yönetimlere laf sokmalı.Bursada da başarılıydı.Demek ki sorun Trabzonsporun Trabzondaki ilk yönetimde sonra seyircisinde.salak salak sakıp gibi oyuncuları öneren taraftarımız var.haksız da sayılmaz.Şenol hocanın bir huyunu sevmem aşırı paracı Bursayı bırakıp bjkye gitmesi olsun eski davaları olsun uyuz olurum ancak işini de yapıyor fatih terim balonu daha paracıdır ve balondur şenol hocaya kıyasla.şenol hoca torpilli değil fatih torpilli ama.Ancak bjkde de işler iyi gitmesse sinir başlar bence bizim ki kadar olmaz orası kesin.Türkiyedeki tablo bu.Trabzon da bu konuda malesef öyle.Bjkde öyle yada böyle cenki piyasa yaptırdı mı? yaptırdı.şampiyonlar liginde başarılı oldu mu? oldu.adam diyor ki Trabzonspor umarım şampiyonluk yaşar ama bu taraftarla zor diyor.eski yönetimlere de laf çakamamış polemik olmasın diye onu da söylerdi yoksa.bizde Şenol hocayaönce yönetim sahip çıksa transfer bütçesinde paraca biraz daha fedakarlık yapsa taraftar da sahip çıksa bize şampiyonluk getirir.adam bizi satmamış doğru konuşmuş sen istanbuldaki imkanların transfer bütçe konusunda yarısını şenol hocaya sunsan şampiyon yapar seni.bizim seyirci çok iyi değil zaten maçta daha gür gür bağırmalı seyircimiz bir ara çekirdekçiler vardı gerçi hala var enerji yok bizimkilerde desteği hemen kese taraftar olunca taraftarımız satıcı olmuyorda doğruyu söyleyen hoca mı oluyor satıcı tek yanıldığı nokta şu sadece taraftar değil yönetimler de yedi hocayı hatta önce yönetim yedi
https://pbs.twimg.com/media/DSi3yWWXkAEmW0c.jpg

iyice siyirdi sanirim

erenslash
03.01.2018, 02:19
Güzel yazmışsın hocam +Trabzon şehrinin ve Trabzonsporun ekonomisinin düzeltmesi lazım bu çukurda belki başarılı olur deidğim ancak kadro güzel bir kadro olmalı elinde o zaman çok iyi işler yapabilir yani şenol hoca da şu anki kadroyla bize gelse çok bir şey yapamaz
türkiyenin en cok göç veren sehrinde, göçedip basarılı olmus insanlardan sadece biridir senol hoca....

bazı sürecleri anlık olarak degerlendirmek oncelikle balık hafızalıgın ürünüdür....herseyin bir nedeni var gibi determinist bir bakıs acısından ziyade bazı olayları en azından kronolojisinden sapmadan degerlendirmek yanıltıcılıgı azaltacaktır....bunlar hakkında detaylı bilgi vermeyen hicbir konusma sürecleri acıklayamaz ve bu kısır tartısma anlamsızca sürer gider....bu insan bu klube dort kez gelmişse ve gitmisse lütfen oncelikle tarihi bilgi veriniz neden gitmis neden gelmiş....

tarihi bilmiyoruz, sosyolojiyi bilmiyoruz bu kent neden gocveriyo onu konusmuyoruz, gecmise bakıp ders almakla ugrasmıyoruz sonra da bizi kurtar muharrem usta(baskan aday olmadan once forumda boyle baslık vardı) bizi kurtar senol hoca diyoruz....

geri kalmıs toplumların en büyük problemleri toplumsal unutkanlık ve beraberinde getirdigi cehalettir....kişiler hakkında cok endişelenen bu toplumların bu kişilerin yanında oldukları an basarılı oldukları an olacaktır, onlarıda tutup bu cukura cekmeyin lütfen....

Mehmet Cihan Kocaman
03.01.2018, 02:22
Söylediği cümlede baştan sona haklı Şenol Hoca, hiç kusura bakmayın.
Akhisar maçında tribünde Abdülkadir’e ana avrat küfreden, Yusuf’a ağza alınmayacak laflar eden oldukça büyük bir kitle vardı. Bu kitle 5-1 ‘den sonra küçücük çocuğun gözüne davul tokmağı atıp, isyan eden babasını da tekme tokat dövmüştü. Buna benzer olaylar Beşiktaş tribünlerinde de var diyebilirsiniz ama bizim tribünler hiçbir zaman takımın arkasında itici güç olmamıştır. Avni Aker’de ve Akyazıda taraftar desteğiyle kazandığımız bir tane maç söyleyin bana. Taraftar yüzünden kaybedilen yedi sekiz tane Fenerbahçe maçı sayabilirim ama...

Gerçekler acıdır malesef. Biz bile kendi içimizde Trabzon’daki taraftar çok kötü, takımı ileriye taşıyamıyor, kulüp İstanbul’a taşınsın diye konuşuyoruz. Taraftar profilimizin, özellikle genç neslin ne kadar kötü olduğunu en iyi biz biliyoruz, söylüyoruz. Şenol Hoca söyleyince mi sorun oluyor?

erenslash
03.01.2018, 02:36
insanların bakış açısı dar. istanbul taraftarlarında da kro çok ama bizim doğu karadenizde daha fazla var perspektif bakış açısı dar destek yok küfür var söv kız da destekle bari şehrin kabahati yok bu kafayla bize kredi para da vermezler cahile para kim verir.cahil çok. Trabzon demek Trabzonspor demek ya Trabzondaki kitlemiz de cahil olunca bu Trabzonspora yansıyor hatta futbolcuna bile yansır örnek barış memiş,yusuf erdoğan çevre böyle olunca .tabi etkilenmeyenler de var .taraftar olarak Trabzonda istisnalar vardır elbet. klup istanbula taşınsa olumlu etki eder orası yüzde yüz kesin. tabi bunları söylerken yönetimleri de untumamak lazım hatalı transferlerden onlar sorumlu gereksiz menejerlerle iş yapanlar vesaire..bence de hoca çok çok doğru konuşmuş şimdi şey demiyor hoca taraftarın çoğunluğu kro demez yani diyor ki bakış açısı ne zaman değişirse bu taraftarın o zaman rahatlar takım.taraftarın en büyük sorunu duygusal enerjisiyle mantık enerjisini dengelememesi .sürekli duygusal tepkiler var mantık süzgecinden geçirmek yok ana bacı söver kendi topçusunun bacısına söver çünkü bildiğin kro,kültürsüz ,terbiyesiz tabi ki asıl kültürsüz deme sebebim küfür etmeleri değil ana sebep at gözlüğü,mantıklı düşünme yok hemen ooooo diyemiyorlar ki Trabzonsporumuz şampiyon olamadı gitti bjkyi yaptı malesef öyle oldu. imkanlar biraz transfer bütçesi anlamında hocaya verilse taraftar da destek olsa böyle olmazdı bende diyorum ki adam şikeyle mi şampiyonlar liginde başarılı oldu?bizimkiler hala ooo uuu bjk sevicileri objektif konuşuyoruz.elimizdekinin kıymetini bilmessek başkası kapar
Söylediği cümlede baştan sona haklı Şenol Hoca, hiç kusura bakmayın.
Akhisar maçında tribünde Abdülkadir’e ana avrat küfreden, Yusuf’a ağza alınmayacak laflar eden oldukça büyük bir kitle vardı. Bu kitle 5-1 ‘den sonra küçücük çocuğun gözüne davul tokmağı atıp, isyan eden babasını da tekme tokat dövmüştü. Buna benzer olaylar Beşiktaş tribünlerinde de var diyebilirsiniz ama bizim tribünler hiçbir zaman takımın arkasında itici güç olmamıştır. Avni Aker’de ve Akyazıda taraftar desteğiyle kazandığımız bir tane maç söyleyin bana. Taraftar yüzünden kaybedilen yedi sekiz tane Fenerbahçe maçı sayabilirim ama...

Gerçekler acıdır malesef. Biz bile kendi içimizde Trabzon’daki taraftar çok kötü, takımı ileriye taşıyamıyor, kulüp İstanbul’a taşınsın diye konuşuyoruz. Taraftar profilimizin, özellikle genç neslin ne kadar kötü olduğunu en iyi biz biliyoruz, söylüyoruz. Şenol Hoca söyleyince mi sorun oluyor?

Ozan Yılmaz
03.01.2018, 10:46
bjk.liler bizim kadar başarısız ve rezil sonuçlar alsın da sonra kıyas yapsın Şenol Hoca.
Şu an bile iki-üç maç ligde takıldı diye geçirdiler ipi, üç-beş maç daha takılsın görürüm o güzellediği seyirci neler yapacak ona.

Emrah KabuL
03.01.2018, 11:27
Şu sözlerine bile hak verenler bu adam daha ne demeli ki sizlerden de artık tepki görsün ?

Her fırsatta beşiktaş camiasını,taraftarını övüp kendi camiasını,taraftarını gömen bir efsaneniz var..

Adamlar efsane olarak gördükleri Seba'ya bile neler yaptılar SG'nin gözünün yaşına bakarlar mı ?

Oğuz ZEYTİN
03.01.2018, 11:35
Uludağ'ın temiz havasından sonra İstanbul'un kirli havası çarpmış.

castillo61
03.01.2018, 11:41
Beşiktaş Akhisar'dan kendi sahasında 6 yesin görürüm tepkileri. 6 yedik arkadaş 6 doğru dürüst istifa sesi yükselmiyordu ama doğru ya çok muhterem Muharrem Usta alıştırdı 6,7 yemeyi gayet normal geliyor bazılarına.

Fatih Çelik
03.01.2018, 12:40
Hocam o otobüse binerken konuşma yaptığın, sırtını sıvazlayan taraftar Trabzonspor taraftarıydı hatırlatayım. Başında Teknik direktör olarak kazandığın şampiyonluk sayısı yazıyla 0 olmasına 96 faciasında takımın başında olmana rağmen bu taraftar sana Güneş'imizsin dedi. Ben ezeli rakibine gitmesi ve bunca sözüne rağmen bu kadar sahip çıkılan başka biri daha bilmiyorum. Sana tavsiyem sakın kaybetme çünkü kaybedersen yaşadığın hayal dünyası yıkılacak, övdüğün o taraftarın gerçek yüzünü göreceksin. Kapılar yüzüne kapanınca bil bakalım hangi taraftar her şeye rağmen sana kucak açacak?..

Mehmet Cihan Kocaman
03.01.2018, 12:41
Mesele 6 yemek mi? Sadece 6 yeyince mi asabileşiyor bizim tribünler. Bırakın bu işleri, bana taraftar desteğiyle kazanılmış maçları sayın, taraftar yüzünden kaybedilen onlarca maç var. Bu şehirdeki zihniyet ve kafa yapısı bu takımın el frenidir malesef.

Emrah KabuL
03.01.2018, 13:59
Taraftar nedeniyle hangi maçları kaybettik çok merak ediyorum sayabilir misin ?
Yönetim,teknik adam,futbolcular hatta malzemecisine kadar dört dörtlük ama bir tek taraftar mı işe yaramaz ?

Neyse boşver cevap verme..eninde sonunda göreceğiz o bjk taraftarını,camiasını :) şu an bile üstelik 2 sezon üst üste şampiyonluk yaşamasına rağmen ciddi ciddi eleştiriliyor SG.

Şahinoğlu
03.01.2018, 15:21
Şampiyon olamayacak ve o destek veriyorlar dediği taraftarlardan küfür yiyerek ayrılacak , şu an bile saydırıyorlar çok değil 2 maç kaybedip fark açılınca teskereyi alır sene sonuda bizim kapımıza gelir yazın buraya bjk yi öveceksen Trabzonspor'umu taraftarını karıştırma bizim gibi 30 sene beklesinler görürüm ben o istanbul şikecilerini ve taraftarlarını bjk şampiyon oluyor diye stadı doluyor bizim gibi umutsuz vaka olsalar stadı bırak tv bile açmaz istanbul züppeleri.

Mehmet Cihan Kocaman
03.01.2018, 16:59
Taraftar nedeniyle hangi maçları kaybettik çok merak ediyorum sayabilir misin ?
Yönetim,teknik adam,futbolcular hatta malzemecisine kadar dört dörtlük ama bir tek taraftar mı işe yaramaz ?

Neyse boşver cevap verme..eninde sonunda göreceğiz o bjk taraftarını,camiasını :) şu an bile üstelik 2 sezon üst üste şampiyonluk yaşamasına rağmen ciddi ciddi eleştiriliyor SG.
2011’den bu yana oynanan bütün Fenerbahçe maçlarını sayabilirim. Yerel medyamız malum zaten, takımına bu kadar negatif etki eden bi şehir olamaz arkadaşım.

sasone
03.01.2018, 17:22
2011’den bu yana oynanan bütün Fenerbahçe maçlarını sayabilirim. Yerel medyamız malum zaten, takımına bu kadar negatif etki eden bi şehir olamaz arkadaşım.

Fenerbahçe değil,şikeci takım diyeceksin.
Sizler yabancı değilsiniz,bu takımın taraftarısınız,futbola ve Trabzonspor'a bu kadar tutkulu insanların üzerinden 96 kabusu ki,içinde yine çok adice işler yapıldı,Cem Papila faciaları,şike mağdurutiyeti,elindeki iyi futbolcuların İstanbul takımları tarafından talan edilmesi,kupanın siyaset eliyle verilmemesi gibi saymakla bitmeyecek travmalar yaşamış kitleyiz.
Elbette küfrü onaylamam,en son Fb basket maçındaki olayları da eleştiren biri olarak,genel olarak bakarsan şu ülkede Trabzonspor taraftarı kadar takımına sevdalı,futbol izlemeyi seven ve medeni kaç taraftar var bu ülkede?
Futbol yüzünden adam mı öldürmüşüz,polis otosu mu yakmışız,yıllarını bu kulübe veren efsanelere toplu olarak kitlesel küfür mü etmişiz?

Soruyorum hangi takımın hem de Trabzonspor gibi büyük bir camianın taraftarı 36 yaşındaki tecrübesiz eski futbolcusuna Hocalık teslim ediyor?

Bireysel olarak tabi ki eksik,yanlış yapan var ama Allah'a şükür her daim sağduyu galip gelmiştir.

Mehmet Cihan Kocaman
03.01.2018, 18:12
Fenerbahçe değil,şikeci takım diyeceksin.
Sizler yabancı değilsiniz,bu takımın taraftarısınız,futbola ve Trabzonspor'a bu kadar tutkulu insanların üzerinden 96 kabusu ki,içinde yine çok adice işler yapıldı,Cem Papila faciaları,şike mağdurutiyeti,elindeki iyi futbolcuların İstanbul takımları tarafından talan edilmesi,kupanın siyaset eliyle verilmemesi gibi saymakla bitmeyecek travmalar yaşamış kitleyiz.
Elbette küfrü onaylamam,en son Fb basket maçındaki olayları da eleştiren biri olarak,genel olarak bakarsan şu ülkede Trabzonspor taraftarı kadar takımına sevdalı,futbol izlemeyi seven ve medeni kaç taraftar var bu ülkede?
Futbol yüzünden adam mı öldürmüşüz,polis otosu mu yakmışız,yıllarını bu kulübe veren efsanelere toplu olarak kitlesel küfür mü etmişiz?

Soruyorum hangi takımın hem de Trabzonspor gibi büyük bir camianın taraftarı 36 yaşındaki tecrübesiz eski futbolcusuna Hocalık teslim ediyor?

Bireysel olarak tabi ki eksik,yanlış yapan var ama Allah'a şükür her daim sağduyu galip gelmiştir.

Hep beraber yaşadık bu süreçleri, 2011’de şampiyonluk gidince ağlamış bir insanım. Peki ben neden 6-1 yenildiğimiz maçta Abdülkadir’e Yusuf’a küfretmiyorum? Ben neden başarısızlık olunca hastanenin önüne gidip yalancısın Muharrem usta diye pankart açmıyorum? Ben niye yenildiğimiz bir maçta kendi oyuncumu ıslıklayıp rakibi alkışlamak gollerine sevinmek sarı Kırmızı balonlar atmak gibi saçmalıklar yapmıyorum? Ben neden iki pas hatası yaptı diye Sosaya su şişesi atmıyorum? Ben neden çocuklara Sedat Peker tişörtleri giydirmiyorum? Ben neden hakemi döven bir psikopatı karakol önünde bekleyip bu şehir arkanda demiyorum?

Ben de bu takımı canım gibi seviyorum, ama malesef benim yaptıklarım değil bu holiganların yaptıkları ön planda. Manşetlere senin benim takıma verdiğimiz destek yerine Sedat Peker tişörtü giydiren pislikler çıkıyor.

Malesef taraftar profilimiz çok kötü. Ha destek kısmına katılıyorum, bizim gibi şampiyonluk görmeden takımı bu kadar destekleyen bir başka kitle de yok.

Ogün YAZICI
03.01.2018, 18:56

2011'den beri fb maçlarında yaşanan olaylar şehre ve camiaya verdiğin zararlar malum ,herkes hemfikir
Şenol Güneşin açıklamalarını konuşuyoruz konu şike sürecinde yaşananlardan ibaret değil
Olimpiyat'ta bjk'nin 1-0 önde götürüp 2-1 geriye düşmesiyle 80 bin kişinin sahaya indiği gs maçını hatırlarmısınız?
Ne oldu o gün çok kıymetli bjk taraftarının sevgisi ve desteği agersiflige mi donustu yoksa ?
Ya da çile dolu kaos dolu demiroren yıllarında sokaklarda Bursa'lılari taslayan bjk'lilerin sevgisi agresif bir sevgi miydi ?
Şenol Güneş gelsin bizi de 2 yıl şampiyon yapsın omuzlarda istanbula taşır ona o nezih hayatı sunarız camia olarak
Geçen sene oynanan bu sene oynanan gs maçları ve niceleri trabzonspor taraftarı aldırmıştır
Bağlama bakmadan örnekler veriyorsunuz

Mehmet Cihan Kocaman
03.01.2018, 19:13
2011'den beri fb maçlarında yaşanan olaylar şehre ve camiaya verdiğin zararlar malum ,herkes hemfikir
Şenol Güneşin açıklamalarını konuşuyoruz konu şike sürecinde yaşananlardan ibaret değil
Olimpiyat'ta bjk'nin 1-0 önde götürüp 2-1 geriye düşmesiyle 80 bin kişinin sahaya indiği gs maçını hatırlarmısınız?
Ne oldu o gün çok kıymetli bjk taraftarının sevgisi ve desteği agersiflige mi donustu yoksa ?
Ya da çile dolu kaos dolu demiroren yıllarında sokaklarda Bursa'lılari taslayan bjk'lilerin sevgisi agresif bir sevgi miydi ?
Şenol Güneş gelsin bizi de 2 yıl şampiyon yapsın omuzlarda istanbula taşır ona o nezih hayatı sunarız camia olarak
Geçen sene oynanan bu sene oynanan gs maçları ve niceleri trabzonspor taraftarı aldırmıştır
Bağlama bakmadan örnekler veriyorsunuz

Olaylar arasında farklar var. Biz tepki verirken takımımıza zarar veriyoruz. Sokaklarda yaşanan olayların veya 90. dakikada sahaya girmenin takıma çok fazla etkisi yok, bunun adı holiganlık. Biz her kritik maçta takımı geriyoruz, tribünü geriyoruz. Beşiktaş kritik maçlarda bunu çok fazla yaşamıyor çünkü bizden daha iyi itici güç oluyorlar. Şenol Güneş de biliyor kafasına ayakkabı atıldığını, olimpiyatta sahaya girildiğini.

erenslash
03.01.2018, 22:50
futbol nankördür hocam dediğin gibi olabilir ama bence haklı şöyle Trabzonspor taraftarının genel olarak sen de biliyorsun maç içindeki atmösferi bjk atraftarı gibi değil bizim taraftarın bjk gibi destek olması lazım kendi takımına onu demek istemiş hoca doğru demiş hani işler kötü gititğin tüm taraftarlar çirkinleşir bizim tarfatarımız maçlarda iyi değil hani o ateşli taraftar bizde de olmalı destek anlamında.bizde Trabzonda böyle bir şey yok böyle enerjisi düşük canlı değil destek yok böyle coşkulu değilben hocanın ne demek istediğini anladım
Hocam o otobüse binerken konuşma yaptığın, sırtını sıvazlayan taraftar Trabzonspor taraftarıydı hatırlatayım. Başında Teknik direktör olarak kazandığın şampiyonluk sayısı yazıyla 0 olmasına 96 faciasında takımın başında olmana rağmen bu taraftar sana Güneş'imizsin dedi. Ben ezeli rakibine gitmesi ve bunca sözüne rağmen bu kadar sahip çıkılan başka biri daha bilmiyorum. Sana tavsiyem sakın kaybetme çünkü kaybedersen yaşadığın hayal dünyası yıkılacak, övdüğün o taraftarın gerçek yüzünü göreceksin. Kapılar yüzüne kapanınca bil bakalım hangi taraftar her şeye rağmen sana kucak açacak?..

Özkan Şentürk
04.01.2018, 10:29
Hoca gittiğinden beri tek bir defa bile TS lafını ağzına almasaydı keşke. Belli işte yine geleceksin bu takıma. ne gerek var yani böyle abuk subuk laflara.

Fatih Çelik
04.01.2018, 13:11
Basın toplantısını izliyorum. Yaşlandı yahu.

OzcanHan61
04.01.2018, 13:12
Basın toplantısını izliyorum. Yaşlandı yahu.
Besiktas'i sampiyon yapmak icin yedi bitirdi kendini. Bizdeyken genc delikanli gibiydi. :D :D

Fatih Çelik
04.01.2018, 13:14
Besiktas'i sampiyon yapmak icin yedi bitirdi kendini. Bizdeyken genc delikanli gibiydi. :D :D

Aldı parayı paso yattı :D :D Futbolcuyken de böyleydi kaleye top gelmiyor yatiyordu :D

OzcanHan61
04.01.2018, 13:16
Aldı parayı paso yattı :D :D Futbolcuyken de böyleydi kaleye top gelmiyor yatiyordu :D
Bizde yerinden kipirdamayan adam gitti ziplar hoplar oldu. :D :D Bize gelince fakir edebiyati, bjk'ya gelince "en büyük fiko, en büyük bjk". :D :D

Fatih Çelik
04.01.2018, 13:18
Bizde yerinden kipirdamayan adam gitti ziplar hoplar oldu. :D :D Bize gelince fakir edebiyati, bjk'ya gelince "en büyük fiko, en büyük bjk". :D :D

Ah ah nereden nereye :D :D

David_LuiZ4
04.01.2018, 15:14
Şenol hocanın açıklamaları doğru yönetilen doğru destek verilen bir takımın başarılı olacağına dair tespittir katılırsın katılmazsın o senin bileceğin iş burdan ŞG kompleksi olanlara ekmek çıkmaz...Sen önce bırak takıma destek vermeyi statta hangi koltuğa oturacağını öğren başkasının yerine oturup milletin asabını bozma kale arkasındaki güruh da havaalanında artistlik yapacağına beste yapmayı öğrensin...

Şenol hoca ben Trabzonsporlu değilim mi demiş de her ağzından çıkanı buraya taşıp zırva yorumlar yazıyorsunuz..

Elli kere yazdım gene yazayım...Şenol Güneş olmasa sen Trabzonsporlu mu olurdun? Bu soruyu her gece uyumadan önce elli kere sayıkla cevabını bulursun...Aspirin gibi soru işte sana...

Sonra...Şenol Güneş'in bu kulübe kazandırdığı parayı hangi yönetici hangi başkan kazandırmış bi cevap ver de göreyim hadi...Bırak yöneticiyi başkanı senin bu kulübe 5 bin liran girmiş midir acaba ona bi bakmak lazım...

Şenol Güneş olmadan şampiyonluğa oynayamamışsın be tarih bilmez daha ne konuşuyorsun...Neymiş...2011'den sonra niye oynatamamış...Adamın kurduğu oyun felsefesinin takımının içine etmişsin ne oynayacak...Otobüs şoförü otobüs sürmeyi bırakıp yolculara muavine bağırıp çağırsa ne olur otobüs devrilir...Otobüs şoförü Sadri Şener şikecilere laf yetiştirmekle uğraşmak yerine kadroyu korusaydı üstüne transfer yapsaydı ya ne diye takımı dağıttı...Bi Allahın kulu çıkıp Sadri beye bunun hesabını sordu mu yok...Fikret Orman bunu yapmıyor işte takır takır adamları bulup her sezon üstüne koyuyor...Şenol hoca da bunun farkında ve iki kulüp arasındaki farkı ortaya koyuyor tespit yapıyor...Bu psikilojiyi idrak edemezsen hoca hakkında böyle saçmalar durursun her demeci batar sana...

Efendim şikecilere gitmiş bilmem neymiş...Sen şikecileri koruyanlara oy verirken bi sıkıntı yok gayet temizsin ŞG işini yapmaya gidince tu kaka...Madem bu kadar samimi ve ahlaklısın hadi diyelim oy da vermedin kaç tane oy veren adamla arana mesafe koydun..Hiç...Gelip burda ikiyüzlülük yapacağına önce bi aynaya bak..Sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi pişkin pişkin konuşmalar...

Bugün Şenol hoca bize gelse kahir ekseriyet efsane geri döndü der yazar çizer sen kimsin? Bugün Şenol hocaya Allah korusun bir şey olsa cenazesi insan seline döner Trabzon tarihinde görülmemiş bir kalabalık olur...Türkiye Trabzon'a akar...Bu şehrin bir numaralı temsilcisidir...Sen kimsin nesin çapın nedir ki Şenol hocanın efsaneliğini geçtim Trabzonluluğunu Trabzonsporluluğunu sorguluyorsun haddini bil önce...

Mehmet Cihan Kocaman
04.01.2018, 17:45
Şenol hocanın açıklamaları doğru yönetilen doğru destek verilen bir takımın başarılı olacağına dair tespittir katılırsın katılmazsın o senin bileceğin iş burdan ŞG kompleksi olanlara ekmek çıkmaz...Sen önce bırak takıma destek vermeyi statta hangi koltuğa oturacağını öğren başkasının yerine oturup milletin asabını bozma kale arkasındaki güruh da havaalanında artistlik yapacağına beste yapmayı öğrensin...

Şenol hoca ben Trabzonsporlu değilim mi demiş de her ağzından çıkanı buraya taşıp zırva yorumlar yazıyorsunuz..

Elli kere yazdım gene yazayım...Şenol Güneş olmasa sen Trabzonsporlu mu olurdun? Bu soruyu her gece uyumadan önce elli kere sayıkla cevabını bulursun...Aspirin gibi soru işte sana...

Sonra...Şenol Güneş'in bu kulübe kazandırdığı parayı hangi yönetici hangi başkan kazandırmış bi cevap ver de göreyim hadi...Bırak yöneticiyi başkanı senin bu kulübe 5 bin liran girmiş midir acaba ona bi bakmak lazım...

Şenol Güneş olmadan şampiyonluğa oynayamamışsın be tarih bilmez daha ne konuşuyorsun...Neymiş...2011'den sonra niye oynatamamış...Adamın kurduğu oyun felsefesinin takımının içine etmişsin ne oynayacak...Otobüs şoförü otobüs sürmeyi bırakıp yolculara muavine bağırıp çağırsa ne olur otobüs devrilir...Otobüs şoförü Sadri Şener şikecilere laf yetiştirmekle uğraşmak yerine kadroyu korusaydı üstüne transfer yapsaydı ya ne diye takımı dağıttı...Bi Allahın kulu çıkıp Sadri beye bunun hesabını sordu mu yok...Fikret Orman bunu yapmıyor işte takır takır adamları bulup her sezon üstüne koyuyor...Şenol hoca da bunun farkında ve iki kulüp arasındaki farkı ortaya koyuyor tespit yapıyor...Bu psikilojiyi idrak edemezsen hoca hakkında böyle saçmalar durursun her demeci batar sana...

Efendim şikecilere gitmiş bilmem neymiş...Sen şikecileri koruyanlara oy verirken bi sıkıntı yok gayet temizsin ŞG işini yapmaya gidince tu kaka...Madem bu kadar samimi ve ahlaklısın hadi diyelim oy da vermedin kaç tane oy veren adamla arana mesafe koydun..Hiç...Gelip burda ikiyüzlülük yapacağına önce bi aynaya bak..Sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi pişkin pişkin konuşmalar...

Bugün Şenol hoca bize gelse kahir ekseriyet efsane geri döndü der yazar çizer sen kimsin? Bugün Şenol hocaya Allah korusun bir şey olsa cenazesi insan seline döner Trabzon tarihinde görülmemiş bir kalabalık olur...Türkiye Trabzon'a akar...Bu şehrin bir numaralı temsilcisidir...Sen kimsin nesin çapın nedir ki Şenol hocanın efsaneliğini geçtim Trabzonluluğunu Trabzonsporluluğunu sorguluyorsun haddini bil önce...
Altına imzamı atıyorum müsaadenizle. Her konuşmasında televizyonun karşısına eline cımbızı alıp geçen taraftarlarımız var malesef. Şenol Güneş bu insanların yaşadığı gün sayısı kadar maça çıkmış Trabzonspor’da. Tüm şampiyonluklarda ve zirveye oynadığımız sezonlarda imzası var bu adamın. 96, 2004,2005, 2009,2010,2011 ve şampiyonlar ligi dahil hepsinde imzası var.

sasone
04.01.2018, 18:09
Adam daha futbola ilgisi olmayan,basketbola ilgisi olan ama şehirde basket yapacağı bir takım olmadığı için futbola yönelen ve Trabzonspor sayesinde de bu işten ekmek yediğini bilmiyor,o olmasa Trabzonsporlu olmazdın diyor.

Bu düşünce yapısına ne anlatabilirsin?

Emrah KabuL
04.01.2018, 18:10
Şu adam yazınca acayip sinirleniyorum.. ettiği laflara bak hele... hayır sen kimsin ki insanların çapını vs sorguluyorsun ? haddinizi bilin diyorsun ? gel de bunları yüzlerimize karşı söyle bakalım.

Şimdi bu adam yazdıklarıyla bizleri kışkırtmış olmuyor mu ?

Argümanlar da hep aynı.

ŞG olmasaydı Trabzonspor'lu olur muydunuz ? Bu düşünceye sahip olan bir adam demek ki SG ya da x bir kişi sayesinde Trabzonspor'lu olmuş.. o x kişi başka takıma geçince de Trabzonspor haricinde bir takıma sempati de duyuyabiliyorlar.

ŞG olmadan şampiyonluğa oynamamışız.A.Suat Özyacı ve Özkan Sümer'in teknik adamlığında resmi olarak 6 kez şampiyon olmuşuz.E.Yanal hatta Ziya Doğan'la bile şampiyonluğa oynadığımız dönemler de olmuş oysa ki.Futbolculuk dönemine gelecek olursak ŞG o şampiyonluklar yaşayan takımın sadece bir parçasıydı.

ŞG futbolu bıraktıktan bir sene sonra Trabzonspor'un başına getirilmiş.İlk sezonunda ligi liderin 29 puan gerisinde 5.bitirmiş ve başarısız olmuş.Bizden sonra 3 sene çalıştırdığı Boluspor'u son senesinde küme düşürmüş ve 2.ligde ki İstanbulspor'un başına geçmiş ve orada da başarısız olmuş.Böyle bir tabloya rağmen Braems ve Leekens ile oluşturulan o efsane kadronun tekrar başına getirilmiş.

Teknik adamlık kariyeri bu denli başarısız olan bir insana tanınan şansı görebiliyorsunuz değil mi ? 2010-11'den beri şampiyonluğa oynayamayan bir takımın başına Hami,Tolunay vs. gibi adamları getirdiğin de ortalık yıkılıyor.. ŞG'ye verilen bu şanslar nedeniyle Trabzonspor mu ona borçlu olmuş oluyor ?

İşte bunlar hep ŞG'ye olan hayranlıkların sonucu.. fiko'yu da översin bjk taraftarlarını da.. efsane olarak gördüğün adam da alır eline mikrofonu en büyük başkan bizim başkan başkan buraya yumruk havaya der.

İ. C. Ertem
04.01.2018, 20:05
Şu adam yazınca acayip sinirleniyorum.. ettiği laflara bak hele... hayır sen kimsin ki insanların çapını vs sorguluyorsun ? haddinizi bilin diyorsun ? gel de bunları yüzlerimize karşı söyle bakalım.

Şimdi bu adam yazdıklarıyla bizleri kışkırtmış olmuyor mu ?

Argümanlar da hep aynı.

ŞG olmasaydı Trabzonspor'lu olur muydunuz ? Bu düşünceye sahip olan bir adam demek ki SG ya da x bir kişi sayesinde Trabzonspor'lu olmuş.. o x kişi başka takıma geçince de Trabzonspor haricinde bir takıma sempati de duyuyabiliyorlar.

ŞG olmadan şampiyonluğa oynamamışız.A.Suat Özyacı ve Özkan Sümer'in teknik adamlığında resmi olarak 6 kez şampiyon olmuşuz.E.Yanal hatta Ziya Doğan'la bile şampiyonluğa oynadığımız dönemler de olmuş oysa ki.Futbolculuk dönemine gelecek olursak ŞG o şampiyonluklar yaşayan takımın sadece bir parçasıydı.

ŞG futbolu bıraktıktan bir sene sonra Trabzonspor'un başına getirilmiş.İlk sezonunda ligi liderin 29 puan gerisinde 5.bitirmiş ve başarısız olmuş.Bizden sonra 3 sene çalıştırdığı Boluspor'u son senesinde küme düşürmüş ve 2.ligde ki İstanbulspor'un başına geçmiş ve orada da başarısız olmuş.Böyle bir tabloya rağmen Braems ve Leekens ile oluşturulan o efsane kadronun tekrar başına getirilmiş.

Teknik adamlık kariyeri bu denli başarısız olan bir insana tanınan şansı görebiliyorsunuz değil mi ? 2010-11'den beri şampiyonluğa oynayamayan bir takımın başına Hami,Tolunay vs. gibi adamları getirdiğin de ortalık yıkılıyor.. ŞG'ye verilen bu şanslar nedeniyle Trabzonspor mu ona borçlu olmuş oluyor ?

İşte bunlar hep ŞG'ye olan hayranlıkların sonucu.. fiko'yu da översin bjk taraftarlarını da.. efsane olarak gördüğün adam da alır eline mikrofonu en büyük başkan bizim başkan başkan buraya yumruk havaya der.

Öyle bir anlatmışsın ki Şenol Güneş'i bilmesek en berbat teknik direktör falan diyeceğiz... Kalkıp ilk dönemlerindeki başarısızlıklarını konuşup olumsuz tablo çizmek hoş değil herkesin başarısızlıkları oluyor. Kaleciliği döneminde bile muhteşem bir performans ortaya koyan Trabzonspor ile özdeşleşmiş birinin TS'nin başına getirilmesi sürpriz falan değil, olması gerekendi şartlar gereği... Şenol Güneş sayesinde Trabzonsporlu olunmaz elbette ama çok kişi tanıdım ki Şenol hoca sayesinde Trabzonsporlu olan ve Trabzonsporlu olmasa da ikinci takımı olarak her zaman destekleyenleri gördüm. Bu Şenol Güneş'in başarılarından ziyade kişiliğinden kaynaklı olabilir. Daima bir sempati kaynağı oluşturmuştur. Şenol hoca sayesinde Trabzonspor uzun yıllar aradan sonra çok başarılı sezonlar geçirdi ve Şenol Güneş dönemlerinde tartışmasız biçimde TS harika futbol oynadı. Kupası çalınan da Şenol Güneş idi, haksızlıklar karşısında haykıran da oydu. Trabzonspor da ben yanlışını görmedim hocanın. Bütün bu başarıları kimse tek başına Şenol Güneş yaptı diyemez. Dönemin takım kadrosu ve yönetimi de bu başarıya ortaktır her zaman. Ama Hami, Tolunay gibi adamların profili ile Şenol Güneş'i kıyaslamak hatta daha kötüsü Ersun Yanal ile aynı cümlede kullanmak biraz orantısız olmuş. Teknik direktörlük kariyeri baz alındığında Milli takımlar dahil Şenol Güneş performansı ile bence açık ara Türkiye futbolunun en büyük teknik direktörüdür. Bursaspor ve Beşiktaştaki performansları bile yeterlidir benim için... Ama hep demişimdir yine derim. Bazı ego manyağı teknik direktörler kendini bulunduğu takımın üstünde görür. Ama Şenol Güneş bulunduğu yeri ait olduğu konumu her daim mütevazi biçimde korumuş sınırlarını bilmiştir. Trabzonspor > Şenol Güneş.

Ogün YAZICI
04.01.2018, 20:45
Şenol Güneş Beşiktaş'a aittir...

Emrah KabuL
04.01.2018, 20:47
Evet Trabzonspor>SG
Bunun tam tersini savunanlar yüzünden bu kadar tartışıp duruyoruz.
Verdiğim örnekleri de anlayamamışsın.SG başarısız vs demiyorum sadece ona verilen imkânlar kimseye verilmedi bunda hem fikir miyiz ?
O dönemler Trabzonspor'un en güçlü olduğu dönemlerdi.Teknik adamlık kariyerinde henüz bir başarısı olmayan ve hatta bir takımı küme düşüren bir hocaya geçmişi ne olursa olsun bir kaç kez görev verilmesi bile ona verilen değeri,imkânı gösteriyor.Aynı durumu şu an için bir düşünün bakalım.Hami,Tolunay vs dememin sebebi o işte..hepsine burun kıvırıyoruz o yetersiz bu yetersiz ne başarısı var vs diyoruz..ama bak SG hiç bir teknik adamlık başarısı olmamasına rağmen 2 kez bu takımın başına getirilmiş üstelik x bir kulübü küme düşüren bir hoca olarak..şimdi SG mi Trabzonspor sayesinde bu noktalara geldi yoksa Trabzonspor mu SG ile var oldu ? Adam üstüne basa basa SG olmasaydı Trabzonspor olmazdı vs demeye getiriyor..yok öyle birşey..ayrıca tarihimizin en iyi kadrolarına denk gelmesi de cabası.

David_LuiZ4
12.01.2018, 22:30
Bir şeyler olsa da ayrılsan gelsen hocam...

TSelif
13.01.2018, 10:18
Şenol Güneş Beşiktaş'a aittir...

Bunu asla kabul etmeyeceğim.. Kendi dahil herkes biliyor nereye ait olduğunu.

batuhanTs
13.01.2018, 12:08
Bunu asla kabul etmeyeceğim.. Kendi dahil herkes biliyor nereye ait olduğunu.

Kendi aciklamasi var ben beşiktaşa aitim diye adam kendisi itiraf ediyor sizdeki bu olayi anlayamiyorum ben

TSelif
13.01.2018, 12:14
Anlamana gerek yok zaten :)

batuhanTs
13.01.2018, 12:17
Trabzonspor kongre uyesi ibaresi dogru ise vah ki ne vah

TSelif
13.01.2018, 12:20
Doğru değil o iş olsun diye öylesine verdi bmn yönetimi.
lahavle arkadaş :)

Ey güzel ALLAH'ım :D

batuhanTs
13.01.2018, 13:46
Ey güzel ALLAH'ım :D

Sadece video yu izle ve ne hissettiğini acikla bizlere

İ. C. Ertem
13.01.2018, 21:25
Ahh şu yanlış açıklamalarınız... Şenol Güneş'i milli takıma göndermeye kalkan federasyona hitaben Şenol Güneş'in yaptığı açıklamayı sanki çok af edersiniz "beşiktaşın tescilli malıymış" gibi anlamak ve trabzonlulara şenol güneşi sanki bir trabzonspor düşmanı beşiktaş aşığı imajı yaratacak şekilde lanse etmek çok üzücü, bunu yapanları da kınıyorum. Buyrun 29 Temmuz 2017 dönemindeki açıklama: "Ben Beşiktaş'a ait biriyim. Olmasaydı, o zaman Milli Takım mı, yoksa Beşiktaş mı diye tartışma olabilirdi. Beşiktaş'a imza attım. Görevdeyim, çalışıyorum. Ait olduğum bir kurum var. Eğer teklif gelirse görüşeceğim kişi başkandır. Bana sorarsanız, hem Milli Takım'ı hem Beşiktaş'ı çalıştırmam doğru olmaz."

batuhanTs
14.01.2018, 00:07
Ahh şu yanlış açıklamalarınız... Şenol Güneş'i milli takıma göndermeye kalkan federasyona hitaben Şenol Güneş'in yaptığı açıklamayı sanki çok af edersiniz "beşiktaşın tescilli malıymış" gibi anlamak ve trabzonlulara şenol güneşi sanki bir trabzonspor düşmanı beşiktaş aşığı imajı yaratacak şekilde lanse etmek çok üzücü, bunu yapanları da kınıyorum. Buyrun 29 Temmuz 2017 dönemindeki açıklama: "Ben Beşiktaş'a ait biriyim. Olmasaydı, o zaman Milli Takım mı, yoksa Beşiktaş mı diye tartışma olabilirdi. Beşiktaş'a imza attım. Görevdeyim, çalışıyorum. Ait olduğum bir kurum var. Eğer teklif gelirse görüşeceğim kişi başkandır. Bana sorarsanız, hem Milli Takım'ı hem Beşiktaş'ı çalıştırmam doğru olmaz."
evet en büyük başkan bizim başkan sloganını da yıldırım demirören için söyledi

Oğuz ZEYTİN
15.01.2018, 17:15
Kibar ve zarif biri olarak tanıyordum. Yanılmışım... Antalya'daki seminerde yaptığı konuşmada, yetişmesinde emeği olan seksen yaşındaki hocasına yaptığı saygısızlık ve kabalık kendisine yakışmadı. Espriyse bile hiç hoş değil.

artvints
15.01.2018, 17:23
Kibar ve zarif biri olarak tanıyordum. Yanılmışım... Antalya'daki seminerde yaptığı konuşmada, yetişmesinde emeği olan seksen yaşındaki hocasına yaptığı saygısızlık ve kabalık kendisine yakışmadı. Espriyse bile hiç hoş değil.
arada o samimiyet var demek ki, cıvık cıvık birbirini öven adamları görmektense bu tip bir espiriyi kaldırabilen, birbirine takılan insanlar görmek isterim.

Oğuz ZEYTİN
15.01.2018, 17:29
arada o samimiyet var demek ki, cıvık cıvık birbirini öven adamları görmektense bu tip bir espiriyi kaldırabilen, birbirine takılan insanlar görmek isterim.

Değindiğim noktanın karşıtı cıvık cıvık övmek ve samimiyetsizlik olmasa da bu da bir bakış açısı tabii...

Diğer yandan hocanın bunu kaldırıp kaldırmadığını biliyor musunuz? Bir yerde açıklama yaptı mı? Çünkü benim olaydan haberdar olmamı sağlayan kişi tam tersini söyledi.

artvints
15.01.2018, 17:38
Değindiğim noktanın karşıtı cıvık cıvık övmek ve samimiyetsizlik olmasa da bu da bir bakış açısı tabii...

Diğer yandan hocanın bunu kaldırıp kaldırmadığını biliyor musunuz? Bir yerde açıklama yaptı mı? Çünkü benim olaydan haberdar olmamı sağlayan kişi tam tersini söyledi.
kaldırsa iyi olurdu, adam yüzüne söylemiş en azından sağda solda konuşmamış. zor tabi ama kaliteyi yükselten diyaloglar. acayip alıngan bir milletiz şaka bile yapılmıyor.

Ozan Yılmaz
15.01.2018, 17:46
https://twitter.com/Mehdice/status/948882778585812993

güzel anlatmış.

erenslash
16.01.2018, 03:20
şenol hoca burağı alırsın 20 milyon euro verirse bjk al. burağı çok mu görmek istiyorsun? :) sezon sonu bize gel hehe

Yiğit Gayretli
16.01.2018, 08:35

Ne demişti? Ben izleyemedim de...

Oğuz ZEYTİN
16.01.2018, 11:40
Ne demişti? Ben izleyemedim de...

"(İsimlerini sayarak) Eski hocalardan çok şey öğrendim. Ama en çok Fethi Hoca'dan öğrendim. Hep doğruları öğrenmezsiniz. Onda yanlışları görüp o yanlışları yapmadım."

Yiğit Gayretli
16.01.2018, 11:48
"(İsimlerini sayarak) Eski hocalardan çok şey öğrendim. Ama en çok Fethi Hoca'dan öğrendim. Hep doğruları öğrenmezsiniz. Onda yanlışları görüp o yanlışları yapmadım."
Teşekkür ederim Oğuz. Ben senin kadar ters bulmadım bu söylemi.

Babam da Özkan Sümer ile ilgili "İki yıl istedi beni Trabzonspor Amatör'ün başındayken. Sırf ağır küfürler ettiği için gitmedim." diye anlatır ve Özkan Hoca ile bir araya geldiklerinde de bunun konusu geçer. Gülerek bahsederler.

erenslash
16.01.2018, 20:02
sezon sonu bize gel Şenol hocam.

burakla çalış.

gelemiyorsan sezon sonu iyi bir yabancı hoca bulmamız şart.

artvints
16.01.2018, 20:37
3, 5 tane iyi oyuncumuz var, gelsin ki körelmesinler. iyi bir takım yapar bize. şenol hoca'dan başka hoca mı yok saçma bir düşüncedir. en iyisi kimse ona gideceksin. bayern'e hoca mı yoktu ki emekli adamı geri getirdiler. herşey trabzonspor için.

pazarkapılı
16.01.2018, 21:23
3, 5 tane iyi oyuncumuz var, gelsin ki körelmesinler. iyi bir takım yapar bize. şenol hoca'dan başka hoca mı yok saçma bir düşüncedir. en iyisi kimse ona gideceksin. bayern'e hoca mı yoktu ki emekli adamı geri getirdiler. herşey trabzonspor için.takım olusturma konusunda sıkıntıları mevcut bana kalırsa yani uzmanlık alanı o degil....esas basarısı takım olabilmeyi basarabilmiş takımlari bir üst levele tasımak bence....

bu konuda en iyi hoca ile calısıldı da bence ancak hersey kagıt üzerinde cözülmüyor....

ivme geriye dogru basladı artık senol hocalık bir durum degil bu keske oyle olsa....

artvints
16.01.2018, 21:33
takım olusturma konusunda sıkıntıları mevcut bana kalırsa yani uzmanlık alanı o degil....esas basarısı takım olabilmeyi basarabilmiş takımlari bir üst levele tasımak bence....

bu konuda en iyi hoca ile calısıldı da bence ancak hersey kagıt üzerinde cözülmüyor....

ivme geriye dogru basladı artık senol hocalık bir durum degil bu keske oyle olsa....
hep böyle söylenirdi ama bursa örneği bunların hepsini çöpe attı.

elde altyapıdan çıkmış ama taraftarla problem yaşayan volkan, serdar vardı. genç oyuncular emre, aziz, ozan vardı. yıldız kalecinin arkasında bekleyen harun vardı. iki tane de kaliteli sayılabilecek yabancıfernandao ve belluschi vardı. bunlara iyi transfer olarak bakambu ve josue'yi ekledi mükemmel bir takım yaptı, hala ezbere sayabiliyorum.

İ. SARAL
17.01.2018, 10:28
Bu adamı beğenmeyen, burun kıvıranlar vardı bir de. :D

Fatih Öztürk
17.01.2018, 10:35
Camia artık bi takım kalıplaşmalardan sıyrılmalıdır, bir hoca yakın tarihte 4 kere gidip 5 kere gelmemelidir, dünya üzerinde yerlisi yabancısı takımı emanet edeceğimiz yüzlerce hoca var. Kulübün öncelikli sorunu liyakattır, iki vaad veren önüne gelene başkanlık makamı emanet edilmemelidir.

İlker Yazıcıoğlu
17.01.2018, 12:27
Yine mi başa sardık?

erenslash
18.01.2018, 16:10
:)) cehennem gibi gene aynı yerdeyiz bari bu sefer gelirse hocamız yönetim ona her imkanı versin

Mithridates
18.01.2018, 19:30
Gelse ne değişecek ki 1-2 ay işler istenildiği gibi gitmeyince hemen istifa etsin gitsin filan diyeceksiniz.
Bu şekilde sürekli öğüterek başarı gelmez.
Ayrıca Şenol Güneş'inde bazı konulara kendine göre farklı yaklaşım tarzları var ve bu konular işler istenildiği gibi gitmediğinde hemen gündeme gelecek.

Mert Acar
28.01.2018, 22:43
Ulan eski sevgili gibisin anasını satıyım.. Sövüyorum,kızıyorum da şu kadro sende olsa neler yapardın düşünmeden edemiyorum.
Ne vardı omurgalı dursan, camiana ait olsan...Bak Fatih Terime hiç sevmem ama helal olsun. Efsane dediğin öyle olur.

batuhanTs
29.01.2018, 06:46
Ulan eski sevgili gibisin anasını satıyım.. Sövüyorum,kızıyorum da şu kadro sende olsa neler yapardın düşünmeden edemiyorum.
Ne vardı omurgalı dursan, camiana ait olsan...Bak Fatih Terime hiç sevmem ama helal olsun. Efsane dediğin öyle olur.

Bazilari efsane kelimesini hafife aliyor ama turk futbol tarihinin en efsane adamlarindan birisidir terim bizim senol ise asla boyle bir unvani haketmiyor

İ. SARAL
29.01.2018, 14:39
Şenol Güneş efsanedir ve Türkiye'nin 1 numarasıdır. Keşke bir mucize olsa da seneye gelse.

İ. C. Ertem
29.01.2018, 20:14
Bazilari efsane kelimesini hafife aliyor ama turk futbol tarihinin en efsane adamlarindan birisidir terim bizim senol ise asla boyle bir unvani haketmiyor

Nasıl bir aşağılama zihniyetidir bu anlamıyorum ben... Her şeyiyle başarılarıyla duruşuyla kişiliğiyle hocalığıyla efsanedir Şenol hoca. Belki de mafyatik tavırları yok diye, mekan basmaya gitmedi diye, aldığı paralarla konuşulmadığı için ya da gazetecilere hesap sormadığı için efsane olamamıştır. Gelmişsin Trabzonda en çok nefret edilen teknik direktörcük ile Şenol Güneş'i kıyaslıyorsunuz. Pes yahu!.. Bu kadar da nefret edilmez ayıptır bu adamın senin şampiyonluğunda başarılarında çok çok büyük katkıları var! İnsafa gelin biraz!.

Mustafa YILMAZ
29.01.2018, 20:21
Nasıl bir aşağılama zihniyetidir bu anlamıyorum ben... Her şeyiyle başarılarıyla duruşuyla kişiliğiyle hocalığıyla efsanedir Şenol hoca. Belki de mafyatik tavırları yok diye, mekan basmaya gitmedi diye, aldığı paralarla konuşulmadığı için ya da gazetecilere hesap sormadığı için efsane olamamıştır. Gelmişsin Trabzonda en çok nefret edilen teknik direktörcük ile Şenol Güneş'i kıyaslıyorsunuz. Pes yahu!.. Bu kadar da nefret edilmez ayıptır bu adamın senin şampiyonluğunda başarılarında çok çok büyük katkıları var! İnsafa gelin biraz!.

balık hafızalı insanlar sadece içinde bulundukları zamanı yaşarlar.

karakterleri yoktur, dünden gelen.

şenol hoca'nın sitem edilecek yanı çok olsada bu kulübün efsanelerinden biridir. oynadığı dönem şampiyonluklarda pay sahibi olduğu gibi hocalık yaptığı dönem 3 kez şampiyonluğu çalınmıştır. son 1-2 seneyi ayırıyorum benide yaraladı ama o zamana kadar duruşu ve söylemleri ile Trabzonspor'u çok iyi temsil etmiştir.

pazarkapılı
30.01.2018, 00:24
öncelikle herkesin düsüncesine saygı gostermek zorundasınız....

bir diger mevzuda efsane kelimesi ile ilgili....kelimelere anlamak yüklemek de üzerimize yok....kelimelere ve anlamalarına ugrasmak yerine ogretici yetistirici cıkarmak ile zaman gecirmeliydik halbuki....kaybedilen zamanlar sampiyonluk ile geri alınabilse keske....

gecen sene bu sene dahil olmak üzere surası cok acıdır ve acıktırki; türkiyede futbolu konusmak gereginden fazla gereksiz ve lüks olmaya basladı....teknik direktor ile zaman gecirmek kendini kandırmakla esdeger....

yinelemekde fayda var, ülke futbolu ile mevcut hali ile ilgilenmek zaman kaybından baska birsey ifade etmiyor birde üstüne üstülük kendi yetistirdigin degerleri dibe cekmekle kaybedilen zaman ülke ekonomisiacısından oldukca düsündürücü....

kolay gelsin....

batuhanTs
30.01.2018, 07:34

Asagilama değil ben de eskiden cok severdim senol hocayi ama bu sevgiyi yikanda kendisini hakkinda boyle konusmamiza sebep olan da kendisi

Mehmet BAŞ
01.02.2018, 08:57
Camiamız içerisinden yetiştirdiğimiz değerleri ''İtibarsızlaştırmak'' için elimizden geleni fazlası ile yapıyoruz.
Bu konuda hiç bir camia elimize su dökemez. Zira açık ara bu konuda bir numarayız. Helal olsun, bizden de bu beklenir.
Bu camia içerisinde bir sürü değer çıktı, bu coğrafyadan bir sürü futbolcu, futbol adamı, yönetici çıktı. Ne kadarına sahip çıkıldı?
Bu topraklarda yetişen pek çok kişi ''Beni anlamıyorlar!'' diyerek çekip gitti. Acaba bunu görebiliyor muyuz?
Elimizdeki değerleri İstanbul'a ve başka şehirlere kaptırdığımızı görebiliyor muyuz?
Evet bunun adı ihraç değil, kaptırmak!

Şenol Güneş veya bir başkası...
Maalesef bizler elimizdekinin kıymetini çok geç anlıyoruz.
''İstikrar'' kelimesine tepki olarak doğmuş gibi hareket ediyoruz. Öğüttükçe öğütüyoruz!
Keşke demeyi sevmiyorum. Fakat Ş.Güneş, 10 yıl Trabzonspor'da kalsaydı neler olurdu diye düşünmeden edemiyorum.
Bırakın Ş.Güneş gibi iyi bir teknik direktörü, herhangi bir teknik direktör bir takımın başında on yıl kalsa illa ki başarı yakalar.
Futbolda başarı, istikrar demektir. Hele ki kendi içinizden yetişmiş iyi bir teknik direktör ile istikrar iki kat başarı demektir.
Fakat bizler tüm bu gerçekleri elimizin tersi ile itip gündelik kaprisler, çıkarlar ve sonuçlar uğruna öğüttükçe öğüttük.
Ve hala öğütüyoruz. Bu kafa ile gidersek koca bir ömürde bir veya iki kez dahi mutlu sonu görmek nasip olmayacak...
Bir gün birisi çıkıp bu işe bir dur diyecek mi merak ediyorum. Bir yerlerden o insan yetişiyor mu onu da bilmiyorum.
Umarım yetişiyordur!

Ozan Yılmaz
01.02.2018, 22:56
Gençlerbirliği'nden Şenol Güneş'e:

"Şenol Güneş’in Bursaspor’da, yani bir Anadolu takımında iken “İstanbul’un havası kirli” cümlesini kurduğu dönemki hisleri baki mi bilmiyoruz ancak kendisinin o ima ettiği havadan etkilendiği çok açık."

Oğuz ZEYTİN
02.02.2018, 12:00
Gençlerbirliği'nden Şenol Güneş'e:

"Şenol Güneş’in Bursaspor’da, yani bir Anadolu takımında iken “İstanbul’un havası kirli” cümlesini kurduğu dönemki hisleri baki mi bilmiyoruz ancak kendisinin o ima ettiği havadan etkilendiği çok açık."

Hoca hiç alamadığı kupaları alıyor ama kendisini düşürdüğü şu duruma onun adına ben üzülüyorum. Devre arasında Antalya'daki bir konuşmasının yarattığı benzer hoşnutsuzluğu paylaşmıştım. Demek ki hocanın yeni yolu, yeni değerleri bunlar.

TSelif
02.02.2018, 12:09
Niye bu yolu seçiyorsun hocam. O açıklamaları sana ne yaptırdı bilmiyorum ama geçerli nedenin dahi olsa sen Şenol Güneş'sin. Ayakkabıları verdiysen sende kalmalıydı, rencide etmek sana yakışmadı..
Gençler'den hiç haz etmem ama bu açıklamanın itiraz edilecek bir tarafı yok.

Faruk BERBER
02.02.2018, 12:11
Açıklama son derece yerinde ve doğru olmuş.

Tebrikler.

İsmail Sezgin
02.02.2018, 12:48
Gençleri tebrik etmek lazım, özetlemiş durumu

Emrah KabuL
02.02.2018, 14:03
Öyle demek istememiştir,yanlış anlaşılmıştır :)

Tuğrul
02.02.2018, 19:04
Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp Şenol Güneş'i antrenörlüğe getirmekten, aday olarak görmekten vazgeçmeliyiz.

Her geldiğinde önemli başarılar kazandırdı ama bu çizgisinde devamlılık sağlayamadı.

Bize Şenol Güneş'in aksine transfer sürecinde yardımcı olacak, oyun anlamında ekol yaratacak Simeone tarzında hoca lazım.

Soner Albayrak
03.02.2018, 18:30
Beğenmeyenler ve gelmesini istemeyenler, Bursaspor'un 2014-15 sezonunda nasıl futbol oynadığını ve her maç ortalama kaç pozisyona girdiğini, bir zahmet açıp seyretsin.

Emrah KabuL
03.02.2018, 21:10
Harun-Şener-S.Aziz-Civelli-Şamil-Aziz Behich-Emre-Ozan Tufan-Josue-Bekir-Holmen-Belluschi-Volkan-Bakambu-Fernandao-Enes Ünal

Bursa'nın şampiyon olduğu sezon ki kadrosundan bile daha iyi bir kadro.. bu kadroyu da yabana atamayız değil mi ?

Mollasalihoğlu
03.02.2018, 21:17
Harun-Şener-S.Aziz-Civelli-Şamil-Aziz Behich-Emre-Ozan Tufan-Josue-Bekir-Holmen-Belluschi-Volkan-Bakambu-Fernandao-Enes Ünal

Bursa'nın şampiyon olduğu sezon ki kadrosundan bile daha iyi bir kadro.. bu kadroyu da yabana atamayız değil mi ?

11. olur ortalama bir hoca ile 17-18 sezonunda yarışıyor olsa. :)

Reha Asan
03.02.2018, 21:52
Bursa kadrosunu bize iyi gösterende Şenol Güneşin performansıdır bence.

Sadettin_
03.02.2018, 21:55
benim için efsaneliği kalmamıştır .
trabzona gelirse ve başarılı olursa ellerim kızarana kadar alkışlarım kendisini .
he efsane mi? hayır ...

İ. C. Ertem
03.02.2018, 22:04
benim için efsaneliği kalmamıştır .
trabzona gelirse ve başarılı olursa ellerim kızarana kadar alkışlarım kendisini .
he efsane mi? hayır ...

"Azılı bir ihocuyum" sözünüz gerçekten de yakışmış size...

ccd6167
03.02.2018, 22:55
Ümit özat öyle lafı giydiriir adama.. cuk diye oturtur.. sende avel avel bakarsın...

esra61
03.02.2018, 23:05
Ne zaman “Nerde kalmıştık?” diyeceğiz hocam ?

Emrah KabuL
03.02.2018, 23:22
11. olur ortalama bir hoca ile 17-18 sezonunda yarışıyor olsa. :)Iyı bari küme düşer demedin.

Enaldo61
04.02.2018, 12:25
İnşallah Trabzon'a yolu düşmez bir daha.

Ahmet Taşçı
04.02.2018, 12:36
Sene sonu gelecek diye söylentiler var üstelik bence son yılların en iyi kadrosuna gelicek gelirse 2 stoper ve bir sol açıkla Şenol hoca bu takımı 2 yıl içinde Şampiyon yaparsa yapar yapamazsa bir daha Şampiyon olamayız.

İ. SARAL
05.02.2018, 10:14
İnş seneye bizde. Bizim yükseliş, bjk'nin bitiş yılları başlar böylelikle.

tonya55
05.02.2018, 10:15
Ümit özat öyle lafı giydiriir adama.. cuk diye oturtur.. sende avel avel bakarsın...
ümitte mangal gibi yürek var kimseden korkmuyor.

TSelif
05.02.2018, 10:19
Ümit kim oluyo da Şenol hocanın dünya 3.lüğüne atıfta bulunuyor. Onun gibi 50 tane hocayı cebinden çıkarır Şenol hoca.
Adamın takım elbisesine takmışlardı eleştirecek bişeyini bulamayınca millet..
O yüzden bu konuda ona ancak afgurmak düşer :D

Yiğit Gayretli
05.02.2018, 10:43

1- Deli Harun
2- fb'nin her sene yerine sağ bek transfer ettiği Şener
3- gs'nin yedeği müzmin sakat Serdar
4- yaşlı tank Civelli
5- bursa'nın hasan üçüncü'sü Şamil
6- tek özelliği koşmak olan Aziz Behic
7- Şenol Güneş sonrası ortadan kaybolan Emre
8- fb'nin maskotu Ozan Tufan
9- müzmin kiralık, kimsenin nasıl futbolcu olduğunu hatta mevkisini bile anlayamadığı Josue
10- tuzsuz deli Bekir
11- anadolu topçusu Holmen
12- iyi futbolcu Belluschi
13- sevimli hayalet Volkan
14- iyi futbolcu Bakambu (Bursa'da beğenmezdim)
15- bir büyük baş olarak gol kralı Fernandao
16- ve henüz evrimini tam olarak tamamlayamamış Enes Ünal

16 kişilik toplama futbolcu havuzuna top oynattı bu adam... Bu adamların - 1-2 istisna dışında- neredeyse hiçbiri bir sonraki takımlarında başarılı olamadı!

Emrah KabuL
05.02.2018, 10:58
Yok artık :) bu kadar da şey yapmayın ya.

Yiğit Gayretli
05.02.2018, 11:28
Serdar, Civelli, Behic, Emre, Holmen, Josue, Volkan, Ozan, Fernandao, Bekir, Şamil...

Bunları Trabzonspor'da görmek ister misin?

A.Gökhan AKIN
05.02.2018, 11:35
Ümit Özat Kimdir de Şenol Güneşe hakkında konuşabiliyor evet bu kısmı tartışılır. Ama Şenol Güneş kalibresindeki adamların laf konuşurken biraz düşünmeleri gerekiyor.. Bu konu itibariyle Ümit Özat sonuna kadar haklı söylediklerinde. Şenol Hoca ya konuşmayacak Ya da gereğini yapacak kadar Delikanlı olacak Efsane olmak Lafla olmuyor Göstersin de Görelim...

TSelif
05.02.2018, 11:38
Ümit denen adam ve Gençlerbirliği camiası diğer konuda haklıdır. 17-18 mesaj yukarıda eleştirimi yaptım Şenol hocaya.
Ama "senin katkın yok , taktiğin yok Dünya kupasında " dersen kusura bakmasında afgurmuş oluyor bi zahmet.

Mehmet Fatih Silik
05.02.2018, 11:53
Senol Hoca'yi severim sayarim ama Ümit Özat'a burada hak vermek zorundayim.

Senol Hoca gibi herseyden önce bir ögretmen olan birisi yaptigi iyiligi dile getirmemesi lazimdi. Birak o onlarin ayibi olsun. Sen cizgini bozma.

Hediye edilen ayakkabilar üzerinden hem yaptigin iyiligi basa kakmis hem de kemik bekleyen Ümit Özat'a koz vermis oldu.

Ahmet Kara
05.02.2018, 11:55
Ümit Özat bile sana laf soktu. Söylediklerinde haklıydı adam. İstanbul'a giderek çok büyük hata yaptın hoca. İnsanlar sana olan sevgisini kaybetti. Kazandığın kupalar bundan daha değerli değil.

Gökhan Balcı
05.02.2018, 12:23
Her ne kadar inat bir tarafı olsa ve değişiklikler konusunda çok becerikli olduğunu düşünmesem de iyi hoca olduğu kesindir. Bir adam gittiği her yerde başarılı oluyor oradaki insanlara güzel futbol izletiyorsa hocalığına laf etmek ayıp olur. Şenol hoca bir de sanki sıkılgan bir adam. Yani muhakkak bir performans düşüklüğü yaşıyor bir süre sonra. Bunun sebebini elbette bilemiyorsun. Belki yapısı gereği belki bizim bilmediğimiz kulüp içi huzursuzluklar. Ama böyle bir şey var. Her hocada da olabilecek şeyler bunlar. Zidane bile belki de bu sene sonunda gönderilecek takımdan normal şeyler bunlar. Ama son dönemlerde yaşanan şeyler gerçekten hiç göze hoş gelmiyor. Kendisine yakıştıramıyorum bir türlü. Elbette oraya gitti başarılar yakaladı çok kaliteli oyuncularla çalışma fırsatı buldu bazılarını da kendisi patlattı. Kendisini seçimlerinden dolayı yargılamıyorum. Ama hocam bu doğal sonuç değil miydi sence de? O kirli hava seni de içine aldı normalde asla söylemeyeceğin şeyler söylüyorsun. Başarılı olduğun takdirde her şeyi söyleme hakkın yoktur. Sen siyasetçi falan değilsin öğretmensin. Bu takıma bir daha gelir misin gelmez misin bilmiyorum bu yaşına gelmiş birine de böyle nasihat verir gibi konuşmak çok ayıp biliyorum ama kendine gelmen gerekir önce hocam. Öz eleştiri yapman gerekir ben nerede hata yapıyorum demen gerekir. Ümit özat gibi boş bir adam sana bu lafları söyleyememeli. Söyletecek koz vermemelisin. Sen saçmalarsan o kulüp de seni koruyamaz yazık edersin kendine. Lütfen artık daha fazla şey söyleme ve işine bak. Ya da bu sisteme artık katlanamıyorsan bırak bu işleri torun sev.

OzcanHan61
05.02.2018, 12:50
Ümit Özat bile sana laf soktu. Söylediklerinde haklıydı adam. İstanbul'a giderek çok büyük hata yaptın hoca. İnsanlar sana olan sevgisini kaybetti. Kazandığın kupalar bundan daha değerli değil.

Birader seni bir yerden taniyorum. Los Santos'ta karsilasmistik galiba. :)

David_LuiZ4
06.02.2018, 01:23
Her şey bitti şimdi de kimsenin takmadığı fenerli bir meczubun saçmalıklarını mı buraya taşıdınız :D Ümit Özat'a el arabası verin taş taşısın başka işe yaramaz o...Bu adamın ekranlara çıkması bile halka zarardır kasaba ağızlı fener yancısının teki...Adam 90. dakika fenerden 1 puan alıyor diye su şişesini kulübeye fırlatıyor tribündeki fenerlilere günah çıkartıyor aklınca yetmiyor aldığı 1 puanla Aykut abisini ve fenerlileri teselli etmek için maçtan sonra alakasız Şenol hocaya sallıyor...Aldığı 1 puana resmen üzülme noktasına gelmiş rezil herif...Devre arasında Aziz'in kardeşi buna küsküyü vermiş çıkıp abartılacak bir şey yok diyor çakal ulan sen Şenol hocanın hakeme "bunları fenere veriyorsunuz" lafını sabah akşam diline dolayacan fenerle oynarken yediğin lafın üzerini kapayacan..Hami Antalya'dayken de gene üzerine yürümüştü bu şarlatan milli takımın Avni Aker'deki Gürcistan maçının öncesinde de tribünlere gelmemiş bir araba küfür yemişti...Şenol hocanın hatası bu gecekondu artığına elini öptürmesi bunla diyaloğa girmesidir...Muhattabın değildi hocam bu fener yancısı...

İ. SARAL
06.02.2018, 09:32
Kapısında yatılıp, geri getirilmeli.

Mert Oğuzlu61
07.02.2018, 01:28
https://image.prntscr.com/image/GrNEOd1SS9mQtsLqTBFRcQ.png

İlker Yazıcıoğlu
07.02.2018, 09:14
BU vekil de sürekli 2010-2011 sezonu şampiyonu biziz diye der durur da o süre zarfında vekili olduğu partinin başındaki şahıs yüzünden bu durumda olduğumuzun farkında değil sanırım!!!
Lütfen 'Ama muhalefet de.....' ile başlayan bir cümle ile karşı saldırıya geçilmesin,komik duruyor...

Bu işgüzarlık çıldırtıyor beni ve nefret ettiriyor...

Yazık...

TSelif
07.02.2018, 11:00
Bu vekil benden oy istediğinde ( Trabzon sahilinde) ona " Trabzonspor'un 2010-2011'deki hakkını teslim edene kadar ne size ne de muhalefede oy veririm" dediğim de bana aynen şunu dedi " Trabzonspor ne zaman kuruldu , Trabzon şehri ne zamandan beri var" yani demek istedi ki Trabzon şehri daha önemli.. Benim için TRABZONSPOR önemli dedim .. Saydı duyuyorum diyip çekti gitti
Yani bunun ilgisi sadece dostlar alışverişte görsün ..

Murat KARAKURT
09.02.2018, 12:23
Ulan o ayakkabıyı ben yedim sanki o stat da...Hala gelmesini bekleyen var ise yazık....

OzcanHan61
09.02.2018, 12:40
"Trabzon'da bir sabirsizlik var... Yine Riza'ya iyi sabrettiler, bana hic olmaz. Bunu kötü niyetle de yapmiyorlar, birden parliyorlar ama ne istediklerini bilmiyorlar."
[Facebook / Bordo Mavi Ask]

"Trabzon'da tesislere gidiyorsunuz, kapida jandarma. "Niye bekliyorsunuz?" diye sordugunuzda; iste "taraftar gelip basmasin" diye... Eger biz taraftardan korunmak icin jandarmaya ihtiyac duyuyorsak, kapatin kulübü ya. Böyle kulüp olur mu?"
[Facebook / Borod Mavi Ask / Habertürk]

Bak Senol bey belli ki bizden biri degilsin artik "yapmiyorlar, bilmiyorlar, sabrettiler" diyip kendini ötekilestirmissin. Yalniz biz bu ülkenin en sabirli taraftariyiz bunu unutma ve o istanbul havasi ile bozulan beynine sok! Ben sahsen 25 yasindayim ve hayatimda lig sampiyonlugu görmedim!!!!! Trabzonspor'u birakmayi birak öyle bir derin sevgiye sahibim ki bordo mavi renkleri gördügüm an mutlu oluyorum kalbim isiniyor. Besiktas'ta basarsiz olda görürüz seni jandarma mi koruyor polis mi. Iki sene üst üste sampiyon etmene ragmen adamlara hayallerini yasatmana ragmen puan kayiplarinda nasil tepki gördügüne sahit olduk. Mümkünse Trabzonspor kelimesini agzina alma, sana olan sevgimi coktan yitirdim iki gram saygim kaldi bare ona gözünü dikme. Senin dedigin gibi sabirsiz olsak bu renklere gönül vermez gider diger anadolu sehirlerindeki karaktersiz insanlar gibi istanbul takimlari tutardik. Futboldan soguduk basari nedir görmedik ama sevmeyi birakmadik. Senin gibi ruhumuzu baska takima satmadik...

+

Ne istedigimiz belli. Her türlü derdi yasadigimiz su dünyada en azindan Trabzonspor yüzümüzü güldürsün istiyoruz. Futbolcularimizin cikip adam gibi mücadele edip top oynamasini istiyoruz. Biz her sene sampiyonluk istemiyoruz (zaten hayatimda görmedim), biz en azindan takima yakisir mücadele istiyoruz, güzel futbol seyretmek istiyoruz, futbolun dogrularinin uygulandigini görmek istiyoruz. Yalniz sana göre ne istedigimizi bilmiyormusuz. Cok bozdun cok. Fakir edebiyati yapar dururdun bizde, simdi gittin kral kesildin.

Travelair
09.02.2018, 12:44
Bu vekil benden oy istediğinde ( Trabzon sahilinde) ona " Trabzonspor'un 2010-2011'deki hakkını teslim edene kadar ne size ne de muhalefede oy veririm" dediğim de bana aynen şunu dedi " Trabzonspor ne zaman kuruldu , Trabzon şehri ne zamandan beri var" yani demek istedi ki Trabzon şehri daha önemli.. Benim için TRABZONSPOR önemli dedim .. Saydı duyuyorum diyip çekti gitti
Yani bunun ilgisi sadece dostlar alışverişte görsün ..
Bu başlığa artık yazmayacağım demiştim ama Şenol hocayla ilgili olmadığı için bir kez olsun yazayım dedim; ona deseydiniz ki Allah'ın adaleti ne zamandan beri var

TSelif
09.02.2018, 12:52
Ogün ve Abdullah'ın meydanda tartaklanmasından başka bir hadise hatırlamıyorum ben.
Sanırım 30-40 sene öncesinden bahsediyor hocam.
En son ne zaman jandarma ile antrenman yaptı takım :rolleyes:

Fatih Çelik
09.02.2018, 12:54
Trabzon taraftarı, Beşiktaşlı Rıza Hoca’yı sahiplendi görünüyor...

- “O da aynı şey, yapısı müsait. Ama orada sabırsızlık var. Yine Rıza’ya iyi sabrettiler; bana hiç olmaz! (Gülüyor) Adam parlıyor. Ne istediğini bilmiyor. Kötü niyetle yapmıyor. Kazanıyorsunuz, bir maç kaybettiniz, taraftar kızıyor. 2 maç üst üste kötü gitti. Kızdılar. Seviyor sahipleniyor. Yakın tanıdıkların çoğu mahalle çocukları da var aralarında. Tesise gidiyoruz, jandarma bekliyor. ‘Niye bekliyorsunuz’ diye soruyoruz. İşte ‘taraftar gelip basmasın’ diye. Eğer biz taraftardan korunmak için jandarmaya ihtiyaç duyuyorsak kapatın kulübü ya, böyle kulüp olur mu? Taraftar bize sahip çıkmalı. Bunları değiştirmek için çok uğraştık. En önemli konulardan biri o. Trabzon’da çok sahipleniliyor ama sevgi bazen boğuyor.”

50. Yılda şampiyonluk deniyor. Paralar harcanıyor takımda ışık yok, Türkiye Kupası hedef deniyor eleniliyor, aynı takımla 3 kere oynayıp yenemiyorsun hocan "10 kişiye oynamak daha zor"diyor, devre arası diye sayiklıyor takımda bi gelişme yok. 18 hedef maçımız var diye konuşuyor 4'ünde berabere kalıyor. E sonra taftar sabırsız oluyor. Vallahi dışarıdan konuşunca yıllarını kulübe vermiş adamın bile ayarı bozuluyor bizimle ilgili.

OzcanHan61
09.02.2018, 13:10
Trabzon taraftarı, Beşiktaşlı Rıza Hoca’yı sahiplendi görünüyor...

- “O da aynı şey, yapısı müsait. Ama orada sabırsızlık var. Yine Rıza’ya iyi sabrettiler; bana hiç olmaz! (Gülüyor) Adam parlıyor. Ne istediğini bilmiyor. Kötü niyetle yapmıyor. Kazanıyorsunuz, bir maç kaybettiniz, taraftar kızıyor. 2 maç üst üste kötü gitti. Kızdılar. Seviyor sahipleniyor. Yakın tanıdıkların çoğu mahalle çocukları da var aralarında. Tesise gidiyoruz, jandarma bekliyor. ‘Niye bekliyorsunuz’ diye soruyoruz. İşte ‘taraftar gelip basmasın’ diye. Eğer biz taraftardan korunmak için jandarmaya ihtiyaç duyuyorsak kapatın kulübü ya, böyle kulüp olur mu? Taraftar bize sahip çıkmalı. Bunları değiştirmek için çok uğraştık. En önemli konulardan biri o. Trabzon’da çok sahipleniliyor ama sevgi bazen boğuyor.”

50. Yılda şampiyonluk deniyor. Paralar harcanıyor takımda ışık yok, Türkiye Kupası hedef deniyor eleniliyor, aynı takımla 3 kere oynayıp yenemiyorsun hocan "10 kişiye oynamak daha zor"diyor, devre arası diye sayiklıyor takımda bi gelişme yok. 18 hedef maçımız var diye konuşuyor 4'ünde berabere kalıyor. E sonra taftar sabırsız oluyor. Vallahi dışarıdan konuşunca yıllarını kulübe vermiş adamın bile ayarı bozuluyor bizimle ilgili.
Aynen öyle abi. Bu daha bu sezon yasadiklarimiz. Ben hayatimda sampiyonluk görmedim ama sabirsiz oluyorum. :)

Ahmet Kara
09.02.2018, 13:28
Hocam sen önce kendin bir öz eleştiri yap ondan sonra Trabzonspor'u da konuşursun.

Mert Acar
09.02.2018, 13:49
Ümit Özata hak vereceğim aklıma gelmezdi ama İstanbulun havasını çok iyi soludun hocam.Ciğerlerine kadar çektin maşallah.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.Bunlar iyi günlerin.

Enaldo61
09.02.2018, 14:46
Şenol Güneş de başımıza şey kesildi, geleceksen konuş gelmiceksen boş yapma hoca.

TSelif
09.02.2018, 14:53
Dönüp dolaşıp geleceğin yer burası hocam. Sabırsız dediğin o taraftar seni bağrına basacak :)

Faruk BERBER
09.02.2018, 14:54
Dönüp dolaşıp geleceğin yer burası hocam. Sabırsız dediğin o taraftar seni bağrına basacak :)

Gelmesin.

Enaldo61
09.02.2018, 15:02
Preud'homme gelsin.

Ogün YAZICI
09.02.2018, 15:04
Ümit Özat sana az bile yapıyor
Şu açıklamalarını okudukça içimde fırtınalar kopuyor

Yanlış anlamayın tesislerde jandarma bekleten bir camia olmamız değil
Son 2 yılda 3 kere 6 yiyip çıtımızın çıkmamasından ötürü kaldıramıyorum
Bunun gibi statükocuların ağzında sakız olmamızdan darlanıyorum
Bilirkişi gibi konuştuğu için cümlelerinin trabzonspor için hüküm olarak değerlendirilmesine darlaniyorum

Türk futbolunda bu kadar şey görmüş geçirmiş bir kişinin aslında ne kadar boş ve sahte birikimler üzerinden çakma filozofluk yapmasına darlanıyorum

Kapatın klubu demiş ya
Senin ne haddine ulan ne haddine
Bu klubün büyüklüğü yıllardır 3.lük bile görmeden peşinden giden taraftarından geliyor

Hadi örnek besiktas taraftarı yıllardır 3.luk görmesin
Çarşının ortasında yol yaparlar adamı

sasone
09.02.2018, 16:43
Kapatın kulübü,hayata başladığı yeri,değerlerini ve kimliğini para için kaybetmiş biri,ona ismiyle her Allah'ın günü bu gerçeği yüzüne vurmasından rahatsız olmuş anlaşılan,Trabzon şehrinin ismine de gelir sıra,olmadı komşu illerin ismini de değiştiririz,ona Trabzonspor'un adını hatırlatacak her şeyi yok ederiz.

Basketbol sevdalısıyken,basket oynayacak kulüp olmadığı için futbolda sana bir hayat ve hatıralara imkan veren,36 yaşında toyken Ahmet Suat,Özkan Sümer gibi iki dev varken takıma Hoca yapan Trabzonspor.
Sana laf gelmesin diye 18 yaşındaki veletten zılgıt yiyen başkanları olan kulüp.Elbisene,saçına laf edilirken arkanda duran şehir.

Şans işte anasını satıyım,bahtımız hiç bir yerde gülmez.

David_LuiZ4
09.02.2018, 23:11
Hocam Trabzonspor ile ilgili demeç verme her zamanki gibi iş disiplininle tırnaklarınla kazıya kazıya geldiğin noktayı daha yukarıya çıkarmaya devam et...90 lı yıllarda doğduğun bu şehirde nasıl aşağılandığını hiçbir zaman destek görmediğini selam bile verilmediğin günleri çok iyi bilirim sen de biliyorsun...Emek vererek yarışa soktuğun şu kulübün vasıfsız yöneticiler eliyle heba edildiğini sonunda da faturanin alçakça sana çıkarıldığını en iyi bilenlerdeniz...İçindeki Trabzonspor sevgisinin büyüklüğünü dışarı vurmadan senin aşağılandığın dönemin hırsını da biliyoruz...Biz 5 trabzonlunun biraraya gelip bir iş yaptığını görmedik hocam hizip hamaset haset kıskançlık duygularıyla ortak olup bir kurumu ayağa kaldırmak yerine batıran çok Trabzonlu vardır sen bizden daha iyi biliyirsun bunları...Dediğin gibi sus gitsin...Çünkü şehir aynı şehir hiç değişmedi...Sonsuz başarılar Trabzon şehir futbolunun 1 numaralı temsilcisi...

Ozan Yılmaz
09.02.2018, 23:41
"Böyle kulüp mü olur, kapatın gitsin"

Bu nasıl bir tepeden bakıştır,
kovir misen agam emredersin kapatalım gitsin, böyle kulüp olmaz olsun(!)

Sefa
10.02.2018, 01:44
Kulüp dediğin kadın taraftarı rakip hocanın kafasına ayakkabı fırlatmalı ki kulüp olsun ebediyen yaşasın..

Enaldo61
10.02.2018, 09:56
İşin kötü yani Şenol Güneş kulübümüz hakkında istediği gibi konuşabiliyorken bu kişiye cevap verebilecek bir Allahın kulu yok camiada...

Ne ara bu kadar düştük biz?

ÖmürKaradeniz61
10.02.2018, 11:11
beşiktaş takımının hocasına kim yetki veriyorda bizim hakkımızda bu kadar rahat atıp tutabiliyor.Ben anlıyorum karın ağrısını,görün bakın bu sene şenol hocanın beşiktaşta son senesi buraya gelecek eminim.

alper*
10.02.2018, 11:13
Trabzonspor'u tuttuğum son gün, Şenol Güneş'in bir daha bize geldiği gün olur.

Faruk BERBER
10.02.2018, 11:22
Trabzonspor'u tuttuğum son gün, Şenol Güneş'in bir daha bize geldiği gün olur.

Takımın bu zihniyetteki taraflardan arınması kendi adına çok büyük bir adım olacaktır. Trabzonspor üst kimliktir.

Ama sanmıyorum bu dediğinizi yaptığınızı, maç başında destekliyorsunuzdur zamanı gelince.

Bekir
10.02.2018, 12:45
Hocam ''Paraya karşı emeğin savaşı''nda çoktan para kısmına geçmişsin.

Yazıklar olsun sana sen bu tinercileri bizden üstün gördün ya şimdi tam İstanbul'lu Şenol Güneş oldun.

Unutmadan evet biz de herkes gibi taşkınlık yaptık,yanlış şeyler yaptık ama biz kimsenin hakkını çalmadık,kimsenin duruşuyla giyimiyle dalga geçmedik.

Şenol Hoca sana da İstanbul avanesine de gömlek gömlek üstün geliriz sen aklını böyle şeylere harcama.

Mert Oğuzlu61
10.02.2018, 13:43
96 da senin beceriksizliğin yüzünden bu takım ''tarihinin en iyi kadrosuyla'' kendi evinde fenere şampiyonluk verdi, psikolojisi bozulanlar hatta intihar edenler oldu, Ts işte o maçtan sonra ÖLDÜ, tarihimizin kırılma noktasıydı.

Sonra tekrar geldin; Tekke, Gökdeniz, Yattara, Szymkowiak lı kadroyla yine fenere şampiyonluk verdin, saçma sapan adamlar aldırdın gittin CL de Rumlara elendin bizi ülkeye rezil ettin, benim için en sinir bozucu en üzüntü verici maçımızdır. Adam gibi takviye yapılsa yine şampiyonluğa oynayacak o kadroyu da 2. senesini görmeden kaosa soktun dağıttın yine gittin.

Sonra yine geldin, 9 puan öndeki takıma devre arası 3 tane köylüyü transfer diye aldın getirdin takıma fayda değil zararları oldu, gram katkı vermediler Jaja, Burak, Selçuk falan ite kaka 2. devreyi tamamlayıp şampiyon olduk derken fenerin son saniye golleri, bizim direkten dönen toplar, Eskişehir e kaçan goller derken şikeyle şampiyonluk yine gitti, kupa hala fenerin müzede.

Abartmıyorum, dünyada TS taraftarı kadar cefakar takım yoktur, bu taraftar hiç sefa sürmedi işin hep cefa kısmındaydı ama yine de takıma psikopatlık derecesinde bağlı. Yine durup dururken saçma sapan konuşmaya başladın, ağzından çıkanı kulağın duysun. Mide bulandırdığın yeter artık, dönmeni istiyordum ama cidden sıktın. Buraya döndüğünde utanacağın laflar etme, sen utanmıyorsun orasını anladık ama senin yerine biz utanıyoruz. Git Fiko ve Çebi ile üçlü çek, siyah beyaz diye bağır, 2 maç daha kaybet... Tank, tüfekle tesisleri bastıklarında o süper Bjk taraftarını göreceksin.

Kulübü kapatsınlarmış, lafa bak. Travmalardan travmalara sokup gittin bu kulübü, millet hala seviyor değer veriyor diye kendini bir şey sanma, hala TS İLE ŞAMPİYONLUĞU OLMAYAN HOCASIN !!! Kendimi kanıtladım diyorsun ya, geç o işi. Çok güveniyorsan kendine gel burada kaldır o kupayı.

Edit: https://www.61saat.com/bolgesel/ts-goztepe-macinda-kalp-krizi-gecirmisti-hayatini-kaybetti-h511992.html

Bak bu son kaybımız. Göztepe maçından sonra kalp krizi geçiren 61 yaşındaki taraftarımız öldü. Böyle çok örnek var. Bu taraftarı senin tinercilerle veya başkalarıyla karşılaştırma, kendini daha fazla rezil etme.

M. Fatih ALEMDAR
10.02.2018, 14:07
Hegecen gun sana olan notr duygularim nefrete dogru gidiyor hocam.
Her seferinde takim ivme yakaladi, geldin zirveye oynattin,becerip sampiyon yapamadin sonra takimin anasini aglattin kactin gittin.
Geri de yine biz kaldik

Milli takimda bile gs nin uefa kupasi almis takiminin 11 inden 8 -9 adamla dunya ucuncusu oldun.

Hayatin hep hazira konmak ve hazir olanin nimetlerini yemekle gecti hocam

Her seferinde hem bizde hem milli takimda hazira kondun. Sonra bunlarin kaymagini yiyerek,basarili bir teknik direktor profili cizdim hatta abarttin filozof kesildin basimiza.

Hayatta emek vererek ureterek calisarak sifirdan kurdugun birsey oldumu?

Allah u teala sana verdigi kismetin 1/1000 ni bana verseydi suanda Ronesans insaatin yerinde olurdum belkide :)

Trabzon sehrine dahi girmemen dilegiyle hocam.
Saygi ve sevgiler.

İ. C. Ertem
10.02.2018, 16:36
Forumdaki üsluba bak gerçekten acizlik bu...
Ne demiş diye bir baktım kötü bir şey de yok ortada lafın gelişi söylenmiş sözlerde art niyet aramak da çok kötü. Şuna tepki gösterilmiş sanırım:

"O da aynı şey, yapısı müsait. Ama orada sabırsızlık var. Yine Rıza’ya iyi sabrettiler; bana hiç olmaz! (Gülüyor) Adam parlıyor. Ne istediğini bilmiyor. Kötü niyetle yapmıyor. Kazanıyorsunuz, bir maç kaybettiniz, taraftar kızıyor. 2 maç üst üste kötü gitti. Kızdılar. Seviyor sahipleniyor. Yakın tanıdıkların çoğu mahalle çocukları da var aralarında. Tesise gidiyoruz, jandarma bekliyor. ‘Niye bekliyorsunuz’ diye soruyoruz. İşte ‘taraftar gelip basmasın’ diye. Eğer biz taraftardan korunmak için jandarmaya ihtiyaç duyuyorsak kapatın kulübü ya, böyle kulüp olur mu? Taraftar bize sahip çıkmalı. Bunları değiştirmek için çok uğraştık. En önemli konulardan biri o. Trabzon’da çok sahipleniliyor ama sevgi bazen boğuyor.”

Ne var şimdi bu konuşmada? Özetle "taraftar bizi boğmasın, bize sahip çıksın" deniyor. "O zaman kulübü kapatalım" lafı röportaj sırasında lafın gelişi söylenmiş. Yoksa ciddi ciddi kapatın kulübü demiyor ki! Bizim taraftar profilini az çok biliyorsunuz. Yıllarını Trabzonspora vermiş bir adamın tesislerde yaşadıklarını bırakın da o da kendi çapında yorumlasın. Şenol hocaya yeterince sabredilmedi, zaman zaman aşırı derecede hakarete varan tepkiler veriliyor. Kendisini aşağılamak için Ümit Özat denilen seviyesizin yanında duruyorsunuz. Sebep: Şenol Güneş, istanbul takımı çalıştırıyor ve trabzonspordan uzaklaşıyor diye... Holiganlık bu başka bir şey değil yaptığınız. Şenol hocanın bu takıma son gelişleri ve gidişleri hala içimde yaradır. Bizde kalsaydı bu takımla başarabileceklerini düşünmek bile halen beni mutlu eder.

Trabzon şehrine girmemesini dilemiş forumdaki biri. Ömrünün iki katı Trabzonda geçmiş spor insanına dediği lafa bakın. Sonra da saygı ve sevgi diliyor. Pes gerçekten.

Ümit Özat'ı geçtim ciddiye alınmıyor ama Fatih Terim'in kadrosu ile dünya üçüncüsü olunduğu zanneden o istanbul medyasının 2002 yazında yaptığını yapıyorsunuz. Yok böyle bir şey arkadaşım. 2002 dünya üçüncülüğü, kadro, teknik direktör, federasyon komple YÜKSEK bir başarıdır. Başarıyı gs'nin uefa kadrosuna yazamazsın. İlhan Mansız, Yıldıray galatasarayın kemik kadrosu muydu? Bambaşka bi kadroyla konfederasyon kupasında izledik bu da mı tesadüftü? Fatih terim de o jenerasyondan daha iyi bir kadroyla 2008 de alsaydı ya kupayı niye alamadı? Şenol hoca az daha konuşsa takım elbisesine, kravatına laf edersiniz diye korkuyorum!.. Bazılarınızın Hıncal Uluçtan farkı yok arkadaşlar...

Şenol Güneş ne zaman Trabzonspora gelse Trabzonspor’u şampiyonluğa oynarken izledim ben. Bursaspora gittiğinde küme düşecek takım nerelere geldi.. Beşiktaşta iki sene üst üste farklı oyun stiliyle şampiyon oldu. Şampiyonlar Ligi'nde grup puan rekoru kendisinde. Şimdi bu adama kalkıp gelme bize, ne halin varsa gör, trabzonspor düşmanı, istanbul beyefendisi diyenler var... Galatasaray'ın dışında başarı yaşayamayan bir Fatih Terim'i Şenol Güneş ile kıyaslayanlar var. Bu kentin ve bu ülkenin çok büyük bir değeridir Şenol Güneş. Yaşarken kıymeti bilinmesi gereken bir değerdir.

Bir başarı varsa o takımdaki masörden malzemeciden tutun federasyon başkanına kadar herkesin payı vardır. Eleştirirken, biraz insaf lütfen...Son 30 senede ciddi ciddi 4 defa şampiyonluğa oynayabildik (94-95, 95-96, 04-05 ve 10-11) sonuncuda da kupa çalındı. Kim vardı bu takımın başında? Şenol Güneş. Yani şenol hocanın tavrını hoş bulmayabilirsiniz -ki ben kötü bir şey söylediğini düşünmüyorum, aksine röportajın geneli oldukça önemli şeylerden bahsediyor- ama kötü niyetle hareket ettiğini düşünmek insafsızlık olur.

Fatih Çelik
10.02.2018, 16:54
Ben Trabzonspor'un ta kendisiyim diyen adam konuşurken yapacağı benzetmeyi dahi seçmeli.

pazarkapılı
10.02.2018, 18:24
günün ilerleyen saatlerinde "gel kurtar bizcileri" gorecegimiz sayfa....

baslasın....

Mert Acar
19.02.2018, 00:29
Sevgimi kaybetsem de gerçekten tek çare..Bunu yazmayı istemezdim.Lakin gerçekler böyle.Herkes biliyor bunu.
Hayrettin Hacısalihoğlu gibi Trabzon kanadını yönetebilecek bir yönetici..Üst akıl Özkan Sümer.
Yönetimde de genç,girişimci,uluslararası düşünebilen Nevzat Aydın,Yiğit Alp,Tuncay Bekiroglu gibi isimler lazım.
Hepsini yönetebilecek başkan kim olur bilmiyorum.

İ. SARAL
19.02.2018, 09:18
Kapısında yatılıp ikna edilmeli. Başka çare yok, artık bu gerçeği görün.

Alp Yavuz 13
19.02.2018, 13:24
Hocam illa gelmen için jandarmayla kapına mı gelelim?

Mollasalihoğlu
19.02.2018, 14:09
Kulübü travmalara sevk etmiş :)))))))))))

Yahu kafaya oynatan tek adam.

Kafaya oynamak travma yaratıyorsa Samsunspor'u tutun...

Mert Oğuzlu61
19.02.2018, 19:13
Kulübü travmalara sevk etmiş :)))))))))))

Yahu kafaya oynatan tek adam.

Kafaya oynamak travma yaratıyorsa Samsunspor'u tutun...

Tek adam değil, son 15 yılda Ziya Doğan da Ersun Yanal da şampiyonluğa oynattı. Yönetim hataları olmasa ikisi de şampiyonluk kupası kaldıracaktı. Travma meselesine gelecek olursak... 96 da insanlar intihar etmişse bu taraftar ciddi bir travma yaşamış demektir. Üstelik bu travma geçici bir şey değil, orta yaş ve üzerinde kalıcı etkileri olduğu ortada. Yeni jenerasyon da bunun farklı versiyonunu 2011 de yaşadı.

Şenol Güneş in bu kulübe ve taraftara şampiyonluk borcu var. İstanbul'un kirli havasında ne yaparsa yapsın, bizde bunu başarmadıkça Trabzon'a hep borçlu kalacak.

artvints
19.02.2018, 19:15
bu kadroyu rahat bir şekilde şampiyonluğa oynatır. sonra hazır kadro falan denir, hatta üstüne transfer yaptı sayılmaz diyen de çıkabilir.

Soner Albayrak
19.02.2018, 21:54
Ersun Yanal'ın üç kez girdiği kapıdan Şenol Güneş kapıyı kırarak girer kardeşim. Nokta.

hay1699
19.02.2018, 22:49
Bjk şampiyon olamazsa %99 bizdedir. Usta istifa falan etmez, hocayı boşta görürse de affetmez. Not düşeyim.

Mesut
20.02.2018, 00:28
Ziya Doğan ile şampiyonluğa oynamadık sadece Türkiye kupası aldık
Ersun Yanal ile de şampiyonluğa oynamadık o dönem l igin ilk devresinde iyiydik sonrası hüsran uzun yıllardır bizi şampiyonluğa oynayan tek kişidir Şenol Güneş ne yapılıp edilip ikna edilmeli başka çare yok

Ogün YAZICI
20.02.2018, 01:37
Şenol Güneş 4 ay sonra milli takımın başına geçecek
Hayal kurmayın

İ. SARAL
20.02.2018, 09:43
Şenol Güneş 4 ay sonra milli takımın başına geçecek
Hayal kurmayın

Ya açma şom ağzını. Gelsin de takım izleyelim. Milli takımla bizi beraber yönetsin olmadı.

Ogün YAZICI
20.02.2018, 13:34
Ya açma şom ağzını. Gelsin de takım izleyelim. Milli takımla bizi beraber yönetsin olmadı.

Şom ağız ?
Bu bir tahmin değil bilgidir
Tahmin olan onun yerine Bjk'nin başına Avcının gerçeğidir

İbrahim CİHAN
20.02.2018, 20:24
Bunca şeyden sonra gelsin mi gelmesin mi çok aradayım, Istanbul kariyeri bendeki yerini onemsizlestirdi. Ancak Şenol hocanın bize sürekli bordo ve mavi renklerini kullanarak mesaj verdiğini düşünüyorum. Eskiden bu kadar çok bordo mavi giyinmezdi sanki. Gecen gün soyunma odasında tahtaya yazdığı yazıda da yine bordo ve mavi renkleri kullanmıştı. Felsefe yapmayı, ince göndermeleri seven Şenol hocanın sezon sonu için bizlere göz kırptığını düşünüyorum.

selcuk
20.02.2018, 23:42
Bunca şeyden sonra gelsin mi gelmesin mi çok aradayım, Istanbul kariyeri bendeki yerini onemsizlestirdi. Ancak Şenol hocanın bize sürekli bordo ve mavi renklerini kullanarak mesaj verdiğini düşünüyorum. Eskiden bu kadar çok bordo mavi giyinmezdi sanki. Gecen gün soyunma odasında tahtaya yazdığı yazıda da yine bordo ve mavi renkleri kullanmıştı. Felsefe yapmayı, ince göndermeleri seven Şenol hocanın sezon sonu için bizlere göz kırptığını düşünüyorum.

mesajla alakasi ne

adamin 70 yili bordo mavi altinda gecti, bu renklere bilinc altinda düskünlügü son derece normal

İbrahim CİHAN
20.02.2018, 23:54
mesajla alakasi ne

...

Paylaştığımız düşünceler için izahat vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ben bu şekilde yorumladım.

Mert Oğuzlu61
21.02.2018, 01:15
Ziya Doğan ile şampiyonluğa oynamadık sadece Türkiye kupası aldık
Ersun Yanal ile de şampiyonluğa oynamadık o dönem l igin ilk devresinde iyiydik sonrası hüsran uzun yıllardır bizi şampiyonluğa oynayan tek kişidir Şenol Güneş ne yapılıp edilip ikna edilmeli başka çare yok

2004 yılında Fener 4 puan önümüzde şampiyon olurken takımın hocası Ziya Doğan'dı, nasıl şampiyonluğa oynamadık Fener o sezon kiminle yarıştı ?

Ersun Yanal da 2008 de şampiyonluğa oynattı, kendi evimizde o sezon küme düşen 2 takıma üst üste yenildik şampiyonluk Avni Aker'de gitti. Ayrıca devre arası yapılmayan transferler, özellikle kamptan kaçırılan Yusuf avucumuzun içindeki şampiyonluğu kaybettirdi. Bjk nokta atışı transferler ile arkamızdan gelip bizi geçti ve şampiyon oldu.

Enaldo61
21.02.2018, 15:23
Gelmesin.

erenslash
21.02.2018, 16:37
bayern maçını alamaması gayet doğal kadro belli bayern barcadan daha kuvvetli bir takım hatta bana göre kupa favorisi

şampiyonlar liginde yarı final veya final oynamak için büyük kadro lazım yani daha iyi oyuncuların olması gerekiyor

fener bayernden 6 yerdi biz de beş yerdik beşiktaş 10 kişi kalmasa farklı olabilirdi

Ahmet Malkoçoğlu
21.02.2018, 16:55
Şom ağız ?
Bu bir tahmin değil bilgidir
Tahmin olan onun yerine Bjk'nin başına Avcının gerçeğidir

Beşiktaşla olan sözleşmesi çift taraflı fesih mi olacak :)

hay1699
22.02.2018, 00:18
Keşke başımızda ersun olsaydı diyen bjk'li var yahu, sadece biz değiliz hoca manyaklığı içinde olan...

Mert Zaman
22.02.2018, 05:03
Şenol hocaya ver şu kadroyu arkana yaslan bitik castillo bile mbappe olmuyor mu bak

Ahmet Kara
26.02.2018, 21:31
kulüp kötü yönetiliyor , teknik adam tercihi yanlış yapılıyor ondan sonra şenol güneş gelsin kurtarsın bizi diyenler çıkmaya başlıyor. bu kadar kolaya kaçmayın. dünyada hoca yok sanki. rıza gibi idarelik adam getireceğine kaliteli bir yabancı hoca getirsen bu konular konuşulmazdı bile. kendinize ait bir fikriniz olsun , bu kadar düz düşünmeyin.

Timur Bey
27.02.2018, 04:30
Son açıklamalara bakılırsa dördüncü de olsa bjkyı bırakası yok. Kendisinin bırakmak istememesinin yanı sıra başkanları da göndermeyecektir. Hasbelkader olağanüstü şeyler oldu ve güç bela geri döndü diyelim. Doymuş hoca zihniyeti ile Ersun Yanal kafasında geri dönme ihtimali yok diyemeyiz. Böyle bir durumda da sonu çabuk olur. Kısacası geçmişteki emekleri için saygı göstermek gerek ama 2011 sonrasındaki olaylar üzerine bizim için heyecanı kalmamış olması muhtemel.

Enaldo61
27.02.2018, 10:34
Dönerse egosuyla döner ve başarılı olacağını da sanmam.

tonya55
27.02.2018, 20:33
bundan sonraki duragı milli takımdır muhtemelen gelecek sene.

ÖmürKaradeniz61
01.03.2018, 21:35
Türkiye ligi kadar 50 sene geriden gelen bir lig yok.İngilterede,İspanyada bir kere gönderdikleri adamı çok nadir geri getirirler ama bizde gel şenol git şenol.Biz bu kadar basit ve vizyonsuz insanlarız dost acı söyler kimse kusura bakmasın.Futbolda sabırla birlikte istikrar sağlanarak başarı gelir lafı doğrudur fakat bu gelecek vaad ederek olur bizim gibi gelenden geçenden 4-5 yiyerek değil.

Arda'
04.03.2018, 19:15
Kendisine davayı sattın diyen Trabzonspor taraftarını polise şikayet edip bunlar fenerli deyip taraftarı gözaltına aldırması rezillik. Her Trabzonspor taraftarının kendisini sevme zorunluluğu yok.

Gürkan Asma
04.03.2018, 19:44
Kendisine davayı sattın diyen Trabzonspor taraftarını polise şikayet edip bunlar fenerli deyip taraftarı gözaltına aldırması rezillik. Her Trabzonspor taraftarının kendisini sevme zorunluluğu yok."Trabzon u sattın" diyen kişilerin ts li olma ihtimali gelmiyor tabi insanın aklına. Sevmeyebilirsin tabi ama Trabzon u sattın demek saçmalığın daniskasıdır.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
04.03.2018, 19:48
Trabzonu sattın diyenler fenerli olmasa bile aklı çalışmayan insanlar

sen imkan verme hocaya değerini bilme

bir şeyden verim istiyorsan vermesini bileceksin herkes almaya bakarsa vermesse ne olur sonuç olmaz. ağaç bile verir senden alır sana oksijen verir Trabzon yönetimi sadece almaya bakar bir şey vermez

Trabzon şehride basit ve dar kafaların olduğu bir şehirdir arabesk yaparlar mantıkla duygusallık arasında prensiple mantık arasındaki dengeyi sağlayamazlar.

Murat'
04.03.2018, 19:56
Kendisine davayı sattın diyen Trabzonspor taraftarını polise şikayet edip bunlar fenerli deyip taraftarı gözaltına aldırması rezillik. Her Trabzonspor taraftarının kendisini sevme zorunluluğu yok.

Ben Trabzonspor taraftarıyım, benim de bu gibi nerede ne diyeceğini bilmeyen adamları sevme zorunluluğum yok. Bu adamlar küfür eder sahayı kapattırır, sahaya iner hakem döver Trabzonspor'un itibarına zarar verir.

Gelelim olayın diğer boyutuna, Şenol Güneş şikayetçi olmuşsa şüpheliler ifade işlemi için polis merkezine davet edilir, bunda anormal bir şey yok. Gözaltı gibi bir durum söz konusu değildir. Ha buna gerek var mıydı bence hiç gerek yoktu.

Enaldo61
04.03.2018, 21:22
Hocaya tepki göstermek suç mu? Sen İstanbul'a hoca oluyorsun ama birileri gelip sana tepki gösterdi diye fenerli oluyorlar pes valla.

İ. C. Ertem
04.03.2018, 21:50
Muharrem Usta'ya yiyorsa böyle bir tepki gösterseydi o 3-5 taraftar (!) neden gösteremiyor? Ersun'a, Rıza'ya gösterilen bunca sabır bunca destek varken Tüpçüyü destekleyen yönetimlerimize ses çıkarmazken durduk yere hiçbir şey ortada Şenol hoca otobüse binerken sözüm ona "tepki" veriyorsunuz. Neresi tepki bunun Allah aşkına şaka mısınız siz? İthamda bulunuyorsun dahası aşağılıyorsunuz. Şenol hocanın başarılarını hatırlayamayacak olanlar sözüm ona üniversite okuyan insanlar gelmiş Şenol hocayı aşağılıyor, kötülüyor, şeytanlaştırıyor... Şaka gibisiniz arkadaşlar. Muhtemelen tepki ile aşağılama arasındaki farkı bilmiyorsunuz. Orada sadece davayı sattın demiyorlar, parmaklarını sallayarak rezilsin, bu şehri sattın, Trabzonluyum demiyeceksin diye avaz avaz bağırıyorlar. Bu suç. İnsanlar tepki mi gösteriyor yoksa saygısızlık ve hakarette mi bulunuyorlar?

Adamın kupasını çaldılar, şampiyonluğunu elinden aldılar hala daha gelip burada ilk şampiyonluğunu Beşiktaşta yaşadı dedi diye davayı satmakla itham ediyoruz. Adam şampiyonluk yaşamadı yaşatmadılar yalan mı söylediği? Niyet okuyoruz dahası söylemediği başka şeyleri de söylemiş gibi lanse ediyoruz. Arkadaş senin şike davanı satanların içerisinde Şenol hoca yok. Olamaz da. Hukuki süreç, idari süreç yönetimlerin elinde harcandı, siyaset eliyle yok edildi. Hala daha şenol hocayı burada suçlamak ayıp gerçekten! İstanbul takımı çalıştırdı diye bu ithamları hak etmiyor Şenol hoca... Bu insanların bu kulüpte büyük emekleri oldu. Olacak da.

Taraftara tekrar bakın bir iyice dinleyin söylediklerini... Şenol hoca o 3-5 kişiye az bile söylemiş. Torunu yaşındaki 3-5 sözde taraftar (!) trabzonsporu kavrayamamış geçmiş başarılarda imzası olan birine ulu orta gelerek parmaklarını da sallayarak "bu şehri terket, sen rezilsin, trabzonluyum diyemeyeceksin, davanı sattın" diyecek. Pes valla arkadaşlar. Üstelik şikayetçi de olmamış gözaltı da yok..

"Burada Güneş ile üst düzey polis müdürlerinin de bulunduğu grup kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Güneş’in polislerden, “Hem şehre hem çocuklara bir şey gelmesin. Ama bunların arkasında başka bir sebep varsa veya yönlendirme araştırılsın” ricasında bulunduğu kaydedildi. Olayla ilgili Spor Şube Müdürlüğünün inceleme başlattığı kaydedildi."

Gürkan Asma
04.03.2018, 21:53
Muharrem Usta'ya yiyorsa böyle bir tepki gösterseydi o 3-5 taraftar (!) neden gösteremiyor? Ersun'a, Rıza'ya gösterilen bunca sabır bunca destek varken Tüpçüyü destekleyen yönetimlerimize ses çıkarmazken durduk yere hiçbir şey ortada Şenol hoca otobüse binerken sözüm ona "tepki" veriyorsunuz. Neresi tepki bunun Allah aşkına şaka mısınız siz? İthamda bulunuyorsun dahası aşağılıyorsunuz. Şenol hocanın başarılarını hatırlayamayacak olanlar sözüm ona üniversite okuyan insanlar gelmiş Şenol hocayı aşağılıyor, kötülüyor, şeytanlaştırıyor... Şaka gibisiniz arkadaşlar. Muhtemelen tepki ile aşağılama arasındaki farkı bilmiyorsunuz. Orada sadece davayı sattın demiyorlar, parmaklarını sallayarak rezilsin, bu şehri sattın, Trabzonluyum demiyeceksin diye avaz avaz bağırıyorlar. Bu suç. İnsanlar tepki mi gösteriyor yoksa saygısızlık ve hakarette mi bulunuyorlar?

Adamın kupasını çaldılar, şampiyonluğunu elinden aldılar hala daha gelip burada ilk şampiyonluğunu Beşiktaşta yaşadı dedi diye davayı satmakla itham ediyoruz. Adam şampiyonluk yaşamadı yaşatmadılar yalan mı söylediği? Niyet okuyoruz dahası söylemediği başka şeyleri de söylemiş gibi lanse ediyoruz. Arkadaş senin şike davanı satanların içerisinde Şenol hoca yok. Olamaz da. Hukuki süreç, idari süreç yönetimlerin elinde harcandı, siyaset eliyle yok edildi. Hala daha şenol hocayı burada suçlamak ayıp gerçekten! İstanbul takımı çalıştırdı diye bu ithamları hak etmiyor Şenol hoca... Bu insanların bu kulüpte büyük emekleri oldu. Olacak da.

Taraftara tekrar bakın bir iyice dinleyin söylediklerini... Şenol hoca o 3-5 kişiye az bile söylemiş. Torunu yaşındaki 3-5 sözde taraftar (!) trabzonsporu kavrayamamış geçmiş başarılarda imzası olan birine ulu orta gelerek parmaklarını da sallayarak "bu şehri terket, sen rezilsin, trabzonluyum diyemeyeceksin, davanı sattın" diyecek. Pes valla arkadaşlar. Üstelik şikayetçi de olmamış gözaltı da yok..

"Burada Güneş ile üst düzey polis müdürlerinin de bulunduğu grup kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Güneş’in polislerden, “Hem şehre hem çocuklara bir şey gelmesin. Ama bunların arkasında başka bir sebep varsa veya yönlendirme araştırılsın” ricasında bulunduğu kaydedildi. Olayla ilgili Spor Şube Müdürlüğünün inceleme başlattığı kaydedildi."+111111

sasone
04.03.2018, 21:53

bir şeyden verim istiyorsan vermesini bileceksin herkes almaya bakarsa vermesse ne olur sonuç olmaz. ağaç bile verir senden alır sana oksijen verir Trabzon yönetimi sadece almaya bakar bir şey vermez

Trabzon şehride basit ve dar kafaların olduğu bir şehirdir arabesk yaparlar mantıkla duygusallık arasında prensiple mantık arasındaki dengeyi sağlayamazlar.

36 yaşında,tecrübesiz ve başarısız eski futbolcusuna TD görevi veren başka şampiyon takım göster,haklısın diyeceğim.Arkada Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyacı gibi iki dev varken hem de.
Boşa sallamayın şurada.
96 kadrosunu becerip,şampiyon yapamayandan TD olmaz,arkasına hakem,TFF ve medya desteğini alırsın şampiyon olursun ama Hoca olamazsın.

Ahmet Kara
04.03.2018, 21:57
ŞG: Şike ile kupamı çaldılar.

ŞG, düşünür ve aklına dahiyane bir fikir gelir.

O zaman ben de şikeci bir takım çalıştırmalıyım.

A.Gökhan AKIN
04.03.2018, 22:02
Davanı sattın demek ile rezilsin bu şehri terket demek arasındaki farkı anlamamak şike sahaya yansımadı demek gibi birşey olsa gerek...

tRaiNer
04.03.2018, 22:03

Eren kardeşim bir konuyla ilgili fikrine dile getirirken; milyonlarca insanın doğup büyüdüğü oranın kültürüyle yetiştiği şehre ve o insanlara hakaret etme.

Seni anlıyorum belki Amerika semalarında işler böyle yürüyordur... Aklınıza geleni hesapsız kitapsız dile döküyorsunuzdur...

'Lütfen' saygı eşiğini aşmayalım Trabzon'a ve Trabzonlulara hakaret etme.

ibrahim
04.03.2018, 22:06
Sırf rakip takımın hocası olması sebebiyle bile kapatılabilirdi bu başlık bu hafta.

O itlerle oynayacağımız hafta Şenol Güneş vasıtasıyla o takım ile öfkeden başka duygusal herhangi bir bağ kurmak da nedir?

erenslash
04.03.2018, 22:59
hakaret değil ben de Trabzonluyum Trainer kardeşim. gerçek bu realite çoğu dar kafalı dar kafalı hakaret değil bir realite yani bakış açısı düşük ,düşünemeyen değişikliğe açık değil gibi düşünemeyen,saçmalayan bir şehir taraftar kitlesi yaramaz ben Traabzonluyum ve Trabzonsporlu olarak söylüyorum bunu acı gerçekler bunlar
Eren kardeşim bir konuyla ilgili fikrine dile getirirken; milyonlarca insanın doğup büyüdüğü oranın kültürüyle yetiştiği şehre ve o insanlara hakaret etme.

Seni anlıyorum belki Amerika semalarında işler böyle yürüyordur... Aklınıza geleni hesapsız kitapsız dile döküyorsunuzdur...

'Lütfen' saygı eşiğini aşmayalım Trabzon'a ve Trabzonlulara hakaret etme.

Peleray
04.03.2018, 23:10
şenol güneş benim trabzonsporluyum derken gurur duymamdaki değerlerden biriydi çok başka sevgim vardı kendisine ama, yakıştıramadık, kabullenemedik yara aldık incindik... deli divane aşık olduğun kadın tarafından aldatılmak gibi, kader filmindeki bekir gibi...

BERBATOV61
04.03.2018, 23:53
O arkadaşlardan Alla razı olsun, bazı şenol güneşi Trabzonspordan büyük gören aklı evvellerden ve aman yarın işimiz düşer yaranmalıyız demeyen derdi Trabzonspor olan insanlarda var bu şehirde.

Eğer Trabzonu sattın diyen arkadaşlardan davacı olduysa tanıyanınız varsa iletsin bende buradan diyorum Trabzonu sattın.

kendisini bu takım da hoca olarak görmek isteyen adamlara mide ameliyatı tavsiye ediyorum.

Mehmet Fatih Silik
05.03.2018, 01:13
Tepki gösterenlerin kendince haklı sebepleri olabilir lakin yeri ve zamanı değildir.

Bazı dostlar sadece Beşiktaş'a gittiğinde bunu kabul edememişler ama Türkiye'de TS haricinde ilk Bursa'yı çalıştırdığında keşke aynı tepkiyi gösterseydiler.

Efsanelik tek takıma bağli olmayi gerektirir. Şenol Güneş Trabzonspor'a çok büyük hizmetleri olmuştur ve RTE ona ve yaptıklarına hürmeten spor kompleksinin adını vermiştir. Keşke efsane olarak kalabilseydi. Ama bunda en az onun kadar bizlerinde çok büyük hatası var.

Bu konuyu artık uzatmanın mantığı yoktur. Gün gelir Burak'ın bizi bırakıp geri gelip gol attığında sevinenler, Şenol Güneş'in tekrar bu kulübe TD olup kupa kazandırdığında da sevinecektir.

Şahinoğlu
05.03.2018, 05:10
Bu kadar tepki normal helal olsun daha ölmemişiz

selcuk
05.03.2018, 05:40
yapilan yakisiksiz

amaaaa anliyabiliyorum

Yiğit Gayretli
05.03.2018, 08:53
Uzuuuuuun uzun yazmak istiyorum da takatim yok.

Sadece kritik noktalara değinip bırakacağım...

Kardeşim! Şenol Güneş'e kız, sevme, nefret et, darıl. Hepsine eyvallah da "sattın" diye böğürmek ne oluyor?

Sen ömrünü bu kulübe harcamış adama "sattın" diye bağırırsın o da polise dönüp "alın şu bebeyi" der.

TSelif
05.03.2018, 09:14

Evet mantık ve ve denge arasını bir türlü sağlayamıyor TRABZON şehri..
Önce "davayı sattın " diyoruz sonra gidip çiçek vererek gönlünü alıyoruz :)

Konu hakkında fikrim, Ne "davayı sattın" olmuş ne de emniyete "alın bunları " demek..

Şenol hoca hakkında fikrim; BÖyle büyük , temiz ve güzel bi adamın, bjk gibi atla şike yapan bir takımın başında olması canımı yakıyor

NOT: Güney Amerika'da yaşayanların kafaları geniş oluyor sanırım :)

Enaldo61
05.03.2018, 09:42
Uzuuuuuun uzun yazmak istiyorum da takatim yok.

Sadece kritik noktalara değinip bırakacağım...

Kardeşim! Şenol Güneş'e kız, sevme, nefret et, darıl. Hepsine eyvallah da "sattın" diye böğürmek ne oluyor?

Sen ömrünü bu kulübe harcamış adama "sattın" diye bağırırsın o da polise dönüp "alın şu bebeyi" der.

Ömrünü bu kulübe harcadıysa o takıma hoca olup o saçma sapan söylemlerde bulunmayacaktı, o takıma hoca olacaksan ömrünü de bu kulübe harcamayacaktın. O kulübe hoca olduysan da kendini hala en has Trabzonluymuş gibi göstermeye çalışmayacaksın. Hoca yanlış yaptı.
O Trabzon hakkında konuşmaya bıraksaydı kimse ona bulaşmazdı.

Bıraksın Trabzon'u işine baksın. Söz hakkı yok artık.

Yiğit Gayretli
05.03.2018, 10:12
Ömrünü bu kulübe harcadıysa o takıma hoca olup o saçma sapan söylemlerde bulunmayacaktı, o takıma hoca olacaksan ömrünü de bu kulübe harcamayacaktın. O kulübe hoca olduysan da kendini hala en has Trabzonluymuş gibi göstermeye çalışmayacaksın. Hoca yanlış yaptı.
O Trabzon hakkında konuşmaya bıraksaydı kimse ona bulaşmazdı.

Bıraksın Trabzon'u işine baksın. Söz hakkı yok artık.

O iş o kadar kolay değil. Müzende parmak izinin olmadığı kupa sayısı, 2010 sonrası doğumlu bir çocuğun yaşı kadar ya var ya yok...

a.fındıkoğlu
05.03.2018, 10:14
Gün gelecek bu başlık kapatılacak,
Akyazı Avni Aker olacak .

gerenimo
05.03.2018, 10:37
anketlerde trabzonspor satılsın diyenlerin, onu bunu trabzonsporu satmakla suçlaması komik oluyor.

Mehmet BAŞ
05.03.2018, 11:05
Bu adam futbolculuk kariyerini aşık olduğu Trabzonspor'a verdi.
Teknik adamlık kariyerini de Trabzonspor için harcıyordu. Çünkü o bu şehrin insanıydı!
Defalarca hakkı çalındı. Elindeki şampiyonlukları masa başı oyunlarla gasp edildi. Hayalleri çalındı.
Tüm bu hırsızlıklara camia sessiz kalırken Ş. Güneş ''Şampiyon biziz, hakkımızı çaldılar!'' diye konuşuyordu.
Trabzonspor Başkanları siyasi baskılar nedeniyle konuşamazken bir tek bu adam konuşuyordu.
Peki sizler bu adama ne kadar sahip çıktınız?

Maalesef sizler bu adama sahip çıkmadınız! Sizler bu adama rezil kadroları yönetemedi diye küfür ettiniz.
Yetmedi elde ettiği başarılara laf söylediniz. Utanmadan ''Ersun'un kadrosu ile başarılı oldu'' dahi dediniz!
Şenol Hoca gittikten sonra 10 tane teknik direktör getirildi. Ne oldu? Başarı geldi mi? Şikeye karşı durdu mu?
Sizler saha sonuçlarına bakıp bu adamı bozuk para gibi harcadınız. Evet bunu sizler yaptınız!
Sizler var ya sizler büyük nankörlük ettiniz fakat aklınız hala başınıza gelmedi. Gelmez de!

Sizler ''Klimanız çalışmıyor mu?'' sözüne dahi takılan insanlarsınız!
İşte bu nedenle sizlerden her türlü mantıksızlığı beklerim. Daha da fazla bir şey söylemeye gerek yok!

(NOT: Siz diye hitap ettiğim kişiler, Şenol Güneş her daim laf söyleyen kişilerdir. Geneli kast etmiyorum.)

Emrah KabuL
05.03.2018, 11:55
Para para para.. adamın başka bildiği yok.. bakmayın bu aralar tinercilere karşı sempati duymasına.. onun sebebi de para.

Oğuz B.
05.03.2018, 11:57
Hocaya yakışmadı.
Belki de geçen onca zaman sonra yakışıyordur da.
Bilemiyorum.

Emrah KabuL
05.03.2018, 12:02
36 yaşında,tecrübesiz ve başarısız eski futbolcusuna TD görevi veren başka şampiyon takım göster,haklısın diyeceğim.Arkada Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyacı gibi iki dev varken hem de.
Boşa sallamayın şurada.
96 kadrosunu becerip,şampiyon yapamayandan TD olmaz,arkasına hakem,TFF ve medya desteğini alırsın şampiyon olursun ama Hoca olamazsın.
Üstelik hiç bir teknik adamlık başarı olmamasına rağmen..Boluspor'u küme düşüren,İstanbulspor ile 2.lig de başarılı olamayan bir teknik adama 2.kez emanet edildi o muhteşem kadro.

Bir de derler ki adamı kovmaktan beter ettiniz.. yapmayın beyler bu adam en son istifa ettiğinde 19 maçın sadece 6 tanesini kazanabildiği için gitti.. başarısız olduğu için.

Şu an bjk'yi 2 sene üst üste şampiyon yapmasına rağmen bir kaç beraberlik aldığında bile o çok övdüğü camia içerisinden çatlak sesler yükseliyor,yere göğe sığdıramadığı tinerci tayfası tarafından eleştiriliyor.

Enisc
05.03.2018, 16:11
Şenol Güneş'e burada haksızlık yapıldığını veya yeterince değer verilmediğine hiç katılmıyorum. Şehrin Şenol Güneş'ten daha fazla sevdiği td veya futbolcu olduğuna inanmıyorum. İstanbul'da yönetimsel anlamda daha fazla yardımcı olunuyordur ama daha fazla vefa göreceğini düşünmüyorum.

Şuan bu yazıyı yazdığım yerin altında "Benzer konular" bölümünde 2013'te açılmış "Başkan Ol Şenol Güneş" başlığı var. Merak edenler açabilir. Şenol Güneş'e çalıştırdığı dönemlerde anlık tepkiler dünyanın her yerinde olacağı gibi olabilir. Üst üste puan kayıpları sonrası en son Elazığ'a kaybedersin bu iş böyle gitmiyor dersin, değişim istersin. Bu ŞG'ye sahip çıkmadığın anlamına gelmez. Ne yapmamız lazımdı 10 yıllık sözleşme mi imzalamak lazımdı hocayla? He tabi sonrasında Ersun'un Hami'nin serüvenlerini bilsek çoğu kişi bunu da kabul ederdi eminim. Ama o günkü şartlarda çok normaldi ayrılması. Sanki 6 ay önce gelmiş gibi değerini bilemediniz falan deniyor. koskoca 4,5 yıl görev yapmış. İstanbul takımlarında 2 yılı geçene plaket veriyorlar. Bu konuda aynı "Trabzonspor taraftarı sabırsız" olayı gibi. Gerçeği farklı olan ezbere bir kalıp. Şenol Güneş'in değerini İstanbul'dan daha çok bildiğimize eminim.

Beşiktaşlılar Rıza Çalımbay'a sırf rakip td iken Beşiktaş maçında penaltımız verilmedi dedi diye küfür ediyorlar. Sadece penaltımız verilmedi diye. Penaltı. Şenol Güneş'in yaptığının 10'da 1'i bile değil. ŞG en hassas olduğumuz noktada Beşiktaş logosunun altında ilk şampiyonluğum dedi. Bazen acaba biz mi abartıyoruz diyorum ama yok. Kesin ve net bir şekilde zerre abartmıyoruz. Şenol Güneş'i Trabzonspor'un Atatürk'ü gibi görürdüm. 2011'in bu kadar duygusal bağlılık oluşturmasının en temel nedenlerden biri ŞG'ydi. Ama böyle baktığınız biri, bu davanın baş mimarı olan biri çıkıyor hiç bir şey olmamış gibi bunu diyor. Sonra bunu normal karşılamamız bekleniyor.

Aykut her basın toplantısında 3 temmuz diyor ama ŞG ülke futbolunda en güçlü olduğu dönemde sırf tartışmaya girmemek için farklı davrandı. Trabzon'da 2011'i ima eden (direkt bile değil) bir soru sorulduğunda "Beni tartışmaya çekiyorlar" dedi. Sonra rakip takımın futbolcusunun ağzını sıktığı maçtan sonra "tapeleri konuşalım" dedi. Sırf tartışmaya girmemek için şikeyi ağzına almadığı yerde kendi takımının kavgası için davayı kullandı.

Bak yine yazdığım yerin altında önceki konu olarak "Fatih Sultan Tekke" yazıyor. Trabzonspor'a ilgi duymamı sağlayan temel neden. Fatih Tekke de İstanbul takımı forması altında böyle davransa ona da kırılırım. Trabzonspor dediğimiz kulübün kendisi bu insanlar. Bu sorumluluğu taşıyorlar. Ona göre davranmalılar. Bu yüzden Özer'den farkları var. Özer 2011'in madalyasını saklar hiç umrumda olmaz. Ama ŞG Trabzonspor aleyhinde davranamaz. Davranırsa da kendi şehrinde biri çıkar yüzüne vurur.

Her tepki gösterene hain damgası vuruluyor sonra Trabzon eski Trabzon değil deniyor. Herkes sindirmeye çalışıyor ama 6 tane yiyince niye tesis basmıyorsunuz deniliyor. Sindiriyorsunuz çünkü. Volkan Şen'i istemeyenleri sindirip taraftar gruplarına tweet attırılıyor (https://i.hizliresim.com/rONWG3.jpg) sonra Volkan Şen oynamayınca bunu alana niye tepki göstermiyorsunuz deniliyor. Bu camianın bu döngüden kurtulması için mucize lazım.

Faruk BERBER
05.03.2018, 16:24
Akşam vurup gönderebilmemiz umuduyla. Her ne kadar zor olsa da insan bekliyor işte :p

BERBATOV61
05.03.2018, 17:23
En çok koyanda akşam bazı taraftar grupları kendisi lehine bağıracaktır, rezilliklerimize yenisini eklemiş olacağız sorsanız o bağaranlar ve şenol en büyük Trabzonspor taraftarlarıdır.

erenslash
05.03.2018, 18:02
:)Güney Amerikayla ilgisi yok dünya heryerdedir. Düşünce ve bilinç bir ülke şehirle sınırlı kalmamalıdır.:) Birey olarak insanlar düşüncelerini daha mantıklı sunabilirler aslında ama Trabzonda bu bulaşıcı oluyor ama eminim ki Trabzonda da perspektifi gelişmiş insanlar vardır az da olsa
Evet mantık ve ve denge arasını bir türlü sağlayamıyor TRABZON şehri..
Önce "davayı sattın " diyoruz sonra gidip çiçek vererek gönlünü alıyoruz :)

Konu hakkında fikrim, Ne "davayı sattın" olmuş ne de emniyete "alın bunları " demek..

Şenol hoca hakkında fikrim; BÖyle büyük , temiz ve güzel bi adamın, bjk gibi atla şike yapan bir takımın başında olması canımı yakıyor

NOT: Güney Amerika'da yaşayanların kafaları geniş oluyor sanırım :)

sasone
05.03.2018, 19:05
Üstelik hiç bir teknik adamlık başarı olmamasına rağmen..Boluspor'u küme düşüren,İstanbulspor ile 2.lig de başarılı olamayan bir teknik adama 2.kez emanet edildi o muhteşem kadro.

Bir de derler ki adamı kovmaktan beter ettiniz.. yapmayın beyler bu adam en son istifa ettiğinde 19 maçın sadece 6 tanesini kazanabildiği için gitti.. başarısız olduğu için.

Şu an bjk'yi 2 sene üst üste şampiyon yapmasına rağmen bir kaç beraberlik aldığında bile o çok övdüğü camia içerisinden çatlak sesler yükseliyor,yere göğe sığdıramadığı tinerci tayfası tarafından eleştiriliyor.

Sorunun muhatabı olan kişi sanırım bizim gibi dar kafalı,geri görüşlü bir şehrin bu yaptığı büyük desteği tesadüf olarak görmüş ki cevap bile verememiş.
Neyse gerçekler ortada,ŞG gibi başarısız bir TD'yi ancak Trabzonspor gibi büyük bir camia desteklediği için bugün var,yoksa Yılmaz Vural olur çıkardı.

batuhanTs
05.03.2018, 22:17
Trabzonspor a tekrar geleceksen umarim yerle yeksan olur bir daha da toparlayamaz

Yavuz KÜÇÜK
05.03.2018, 22:55
Şenol Güneş Trabzonspor'un efsane futbolcusuydu. Teknik direktörlüğünün belli bir dönemine kadar efsane olma yönünde ilerlerken o veya bu sebeplerle efsanelikten profesyonelliğe terfi etmiştir. Rakip takımın teknik direktörünün bu kadar yüceltilmesi, Dozer Cemil'in, Hüseyin Avni Aker'in ne bileyim bi Şamil Ekinci'nin, Özkan Sümer'in, Ahmet Suat Özyazıcı'nın dahi önüne koyulması akıl alır gibi değil. Benim yaşım yetmez bazı şeyleri göremedim ama çok şükür okuma yazmam var tarihi araştıracak kapasitem var. Büyüklerimizden o zamanları dinleyip az gözyaşı dökmedik. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerlerin hepsi yok oluyor. Trabzonspor efsanesi dediğiniz, ismini statlara layık gördüğünüz adamın şikeden ceza yemiş bir takımın hatta bunu da geçtim hegemonyasını yıktık diye övündüğümüz İstanbul'un 3 küçüklerinden birinin başında olmasını nasıl hazmedebiliyorsunuz? Beşiktaş'ı diğerlerinden ayıran nedir? Bu sempati nereden geliyor? Bilmediğimiz bir durum mu var? Bu takımın taraftarının kalbi yeterince kırık bırakın başka kişiler, kurumlar veya partiler için bu insanlara üstten üstten konuşmayı. Hep beraber Trabzonspor'u bu duruma düşürdük. Becerip çalınan kupamızı bile alamıyoruz. Birilerine yaranmaya devam.

Yanlışlıkla maç başlığına yazdım. Onu silebilirsiniz.

BERBATOV61
05.03.2018, 23:15
Gerçekten çıkıp Benim ve Beşiktaş’ın başarılı olmasını isteyen Trabzonsporlular var dedi mi ?

Timur Bey
05.03.2018, 23:25
Oyun şu bu bir kenara da keşke çıkıp "Ben artık Trabzonspor'u kafamda sildim. Benden ümit beklemeyin." dese de kendisine halen bel bağlayan taraftarlara bir cevap vermiş olsa. Hali, tavrı artık bizi umursamadığını açık açık gösteriyor ama biz şaklaban gibi nasıl olur da geri döner diye düşünüyoruz. Aslında sorun bizde, başka kariyerli bir teknik direktör çıkartamamışız ki tek bir kişinin sürekli muhabbetini döndürüyoruz. Gökdeniz, Fatih Rusya gördü. Bunlar da Trabzonspor kalibresini kaldıramayacak hocalıktaysalar bizim kulübün tek çaresi satılmaktır. Zaten siyasetin kollarına satılmış bu kulüp. En azından zengin bir sermayeye gelirse şu anki yönetimler gibi yiyip yiyip gitmezler.

Tuğrul
06.03.2018, 00:02
Şenol Güneş: "Bütün Trabzonsporlular, benim ve Beşiktaş'ın başarısını istiyor. Bunu biliyorum."

Şenol ülke dışında Real, Milan veya Bayern'i falan mı çalıştırıyor da başarısından mutluluk duyacağız.

Trabzonspor'a gönülden bağlı olmayan Şenolcusporlar dışında hiçkimsenin umrunda değilsin.

Konudan bağımsız olarak BJK'de şampiyon olmuşsan bunun %70'i Fikret Orman sayesindedir.

Eline öyle bir kadro verdi ki bu fırsat eşitsizliğinde kendini kafdağının üstünde görmene yol açtırdı.

Timur Bey
06.03.2018, 00:11
Umarım takımı şampiyon olamaz da dipleri görür. Bir adam kendini nasıl amip gibi yer bitirir özeti. Yahu elindeki kadronun çekirdeğini kurup adam eden Bilic'i tekmelediler, son şampiyonluklarındaki Mustafa Denizli'yi umursamadılar. Seni mi umursayacak bjk kulübü ve taraftarı? Bizim bir duruşumuz, büyüklüğümüz yok da mı onların başarısını isteyelim? Tam bir akıl tutulması diyeceğim ama yaptığı tam anlamıyla nispet. Anlamıyorum, bizden giden hoca da oyuncu da bize karşı düşman kesilircesine hareketler sergiliyor. Koskoca adam anlamıyor ki orada işi bitince kendisine sahip çıkacak olan yine Trabzonspor idi. Boşa konuşuyoruz aslında, o şimdi rüyalarda. Tam şuna benziyor durum, bizden boşandı, buldu zengin kocayı, sanıyor dünyalar benim. Boşanınca görmek lazım. Trabzonspor'un ve taraftarının kıymetini bilmiyor, bilmiyor ve bilmek istemiyor ARTIK.

Ahmet Kara
06.03.2018, 00:16
Son sözlerinden sonra hala daha seven varsa söyleyecek bir şey yok. Beşiktaş'ın başarısını isteyebilirler.

sasone
06.03.2018, 00:22
BMN gibi Trabzonspor'un sosyal medya hafızasının olduğu yerde 'efsane' lafını sildirmek için onca dil döktük,halbuki Bjk'ya imza attığı anda silinmeliydi.
Bu konulara azami dikkat etmeliyiz.

TG lideri Jan Mari ile aynı kapasitede olma görüntüsü bile BMN için mide bulandırıcı olmalı.

-Samet
06.03.2018, 00:30
Şu takımın kurtuluşunu şu anda Şenol Güneş olarak gören , gelip tekrar takımı çalıştırmasını kabullenebilecek olan, Şenol Güneş Beşiktaş'ın başında diye Fenerbahçe,Galatasaray şampiyon olacağına Beşiktaş şampiyon olsun deyip de sempati besleyen , bugünkü Beşiktaş galibiyetine içten içe sevinen herkesi midesiz olarak görüyorum.

Gürkan Asma
06.03.2018, 00:58
Tamamını dinledim, o cümleyi kurduktan sonraki cümlesinde; "Beşiktaşın başarısını istemeyebilirler gerçi" diyor. Düzeltmiş hemen. İstanbıl medyasının yaptığı şeyleri yapmayın bari, cümlenin devamını neden kesiyorsunuz ?

Şenol hocaya şunu sormak isterdim : "Paraya karşı emeğin savaşını veren bi hoca olarak şike yaptığı tescillenen bi İstanbul kulübüne imza atmak ne demektir ?

Ki bu durumla beraber Şenol hoca nın Trabzonspor sevgisinden zerre şüphem yok,

Mehmet BAŞ
06.03.2018, 11:01
Şu takımın kurtuluşunu şu anda Şenol Güneş olarak gören , gelip tekrar takımı çalıştırmasını kabullenebilecek olan, Şenol Güneş Beşiktaş'ın başında diye Fenerbahçe,Galatasaray şampiyon olacağına Beşiktaş şampiyon olsun deyip de sempati besleyen , bugünkü Beşiktaş galibiyetine içten içe sevinen herkesi midesiz olarak görüyorum.

Şenol Güneş'i seviyorum. Trabzonspor'un başına gelmesini de istiyorum.
Fakat şu an Beşiktaş'ı yönetiyor diye hiç bir zaman Beşiktaş'ı desteklemedim. Asla da desteklemem!
Dediğin tarzda insanlar varsa bence de midesizdirler. Fakat benim gibi düşünen insanlar da var. Topyekun yaftalama lütfen.

Mehmet BAŞ
06.03.2018, 11:04
Tamamını dinledim, o cümleyi kurduktan sonraki cümlesinde; "Beşiktaşın başarısını istemeyebilirler gerçi" diyor. Düzeltmiş hemen. İstanbıl medyasının yaptığı şeyleri yapmayın bari, cümlenin devamını neden kesiyorsunuz ?

Şenol hocaya şunu sormak isterdim : "Paraya karşı emeğin savaşını veren bi hoca olarak şike yaptığı tescillenen bi İstanbul kulübüne imza atmak ne demektir ?

Ki bu durumla beraber Şenol hoca nın Trabzonspor sevgisinden zerre şüphem yok,

Bazıları Şenol Güneş'e çakmak için o çok eleştirdikleri İstanbul Medyası gibi davranmayı kendilerine hak görüyorlar.
Kes yapıştır, çamur at izi kalsın mantığı ile hareket etmek ülkemizde fazlası ile işe yarıyor.

61_Hasan_69
06.03.2018, 16:46
Tam bir gazoz

batuhanTs
06.03.2018, 18:39
Asil efsane maalesef fatih terimdir senol gunes gibileri parayi kim verirse oraya gider

61_Hasan_69
06.03.2018, 19:28
Asil efsand maalesef fatih terimdir senol gunes gibileri parayi kim verirse oraya gider

Ilk defa seninle aynı fikirdeyim begenmedigimiz fatih terim kadar bile bir duruşu yok

hay1699
06.03.2018, 19:48
Adam özetle diyor ki size çalım atıp fenere imza atan Lemi'nin yeğenini bağrınıza bastınız, size ana avrat küfür eden Fatih Akyel'i sindirdiniz de beni mi kabullenemiyorsunuz! Yöneticilerimizin, başkanlarımızın başarılı olmalarını geçtik hislerimize tercüman olma durumu bile yok. Kimin bedduasını aldık böyle acaba?

-Samet
07.03.2018, 02:09
Şenol Güneş'i seviyorum. Trabzonspor'un başına gelmesini de istiyorum.
Fakat şu an Beşiktaş'ı yönetiyor diye hiç bir zaman Beşiktaş'ı desteklemedim. Asla da desteklemem!
Dediğin tarzda insanlar varsa bence de midesizdirler. Fakat benim gibi düşünen insanlar da var. Topyekun yaftalama lütfen.

Saygı duyarım , ancak gelse bile eskisi gibi olmaz hiçbirşey , ben öyle bağrıma falan da basamam , aynı gelmesini kabullenemediğim Burak Yılmaz gibi , gol attığında bile böyle birşeylerin buruk olması , havada kalması gibi , kaldı ki o bile şampiyonluk konuşması yaparken neler demişti..

Paraya karşı emeğin savaşını veren adam profilinden uzaklaştı benim için Şenol Güneş . Sanırım çoğu taraftar da öyle hissediyor .Onun için bırakalım , uzun yıllar hizmet etsin Beşiktaş'a . Biz de takımı disipline edip sistem oturtturabilecek , cesur hamle yapabilecek bir yabancı hoca arayışına girelim geleceğimiz adına.Aynı hocayla tekrar tekrar çalışma hatasına düşmeyelim artık.

r9emre
08.03.2018, 02:07
İyi bir teknik direktör olmayı Trabzonspor’da staj yapa yapa öğrendi. Geçmişte Trabzonspor’a iyi hizmet etmiş Burak Yılmaz gibi Selçuk İnan gibi bir görev adamıydı. Ama Burak Yılmaz kadar bile karakterli asla olamamıştır. Türkiye’nin her sektöründe olduğu gibi karaktersiz olup karakterli nasıl olunur anlatan, ahlaksız olup ahlaklı nasıl olunur anlatan, hırsızlık yapanın yanında olup hırsızlığın kötü olduğundan bahseden klasik yanar döner insanlarımızdan bir tanesidir. Her sektörde bu tip insanlara ülkemizde rastlanır. Parayla satın alır, parayla istediğinizi söyletirsiniz.

Beşiktaş - Galatasaray - Fenerbahçe üçlüsü gerçek Trabzonspor taraftarı için aynı seviyededir. Üçü de ezeli rakibimizdir. Ne kardeş olunur, ne de onların ligde ya da Avrupa’da başarısı umrumuzda olur.

ibrahim
08.03.2018, 05:50
İyi bir teknik direktör olmayı Trabzonspor’da staj yapa yapa öğrendi. Geçmişte Trabzonspor’a iyi hizmet etmiş Burak Yılmaz gibi Selçuk İnan gibi bir görev adamıydı. Ama Burak Yılmaz kadar bile karakterli asla olamamıştır. Türkiye’nin her sektöründe olduğu gibi karaktersiz olup karakterli nasıl olunur anlatan, ahlaksız olup ahlaklı nasıl olunur anlatan, hırsızlık yapanın yanında olup hırsızlığın kötü olduğundan bahseden klasik yanar döner insanlarımızdan bir tanesidir. Her sektörde bu tip insanlara ülkemizde rastlanır. Parayla satın alır, parayla istediğinizi söyletirsiniz.

Beşiktaş - Galatasaray - Fenerbahçe üçlüsü gerçek Trabzonspor taraftarı için aynı seviyededir. Üçü de ezeli rakibimizdir. Ne kardeş olunur, ne de onların ligde ya da Avrupa’da başarısı umrumuzda olur.

İmza ve nokta!

Mehmet BAŞ
08.03.2018, 09:06
Saygı duyarım , ancak gelse bile eskisi gibi olmaz hiçbirşey , ben öyle bağrıma falan da basamam , aynı gelmesini kabullenemediğim Burak Yılmaz gibi , gol attığında bile böyle birşeylerin buruk olması , havada kalması gibi , kaldı ki o bile şampiyonluk konuşması yaparken neler demişti..

Paraya karşı emeğin savaşını veren adam profilinden uzaklaştı benim için Şenol Güneş . Sanırım çoğu taraftar da öyle hissediyor .Onun için bırakalım , uzun yıllar hizmet etsin Beşiktaş'a . Biz de takımı disipline edip sistem oturtturabilecek , cesur hamle yapabilecek bir yabancı hoca arayışına girelim geleceğimiz adına.Aynı hocayla tekrar tekrar çalışma hatasına düşmeyelim artık.

Futbol Camiası içerisinde aradığımız temiz ve başarılı insanı bulmak samanlıkta iğne aramak gibi.
Resmen bataklık içerisinde çamur değmemiş bir insan aramak gibi. Bazı ilişkilerden ve insanlar tiksindi geldi.
Böyle giderse futbol izlememeye başlayacağım. Vaktimi böyle bir tiyatroya harcamak istemiyorum.
İnş.dediğin gibi birilerini buluruz. Sadece teknik direktör değil, sağlam bir yönetime de ihtiyaç var.

artvints
13.03.2018, 15:10
şuan ki milli takım kadrosu şenol hoca'ya çok uygun. cengiz gibi bir kanat forvet yakalamak hiç kolay olmuyor. bir sürü 10 numara var. emre mor her ne kadar eleştirilse de bu kadar hızlı bir kanat oyuncusunu da kolay kolay yakalayamıyoruz. merkezde teknik oyuncular sorun oluyor ulusarası çapta ama hocanın futbol stili bu. abdülkadir geliyor zaten. ayrıca şenol güneş'le çoşmuş bir ozan tufan'dan ümit kesilmez. ne olursa olsun merkezde atletizm kırıntıları gösteren çok fazla oyuncu çıkmıyor. vücut yapısına rağmen merkezden dribling yaparak etkili olabiliyordu.

stoperde alman liginde oynayan biri teknik biri de hızlı iki stoperimiz var. sadece bekler sorun yaratacak. hoca 4 2 3 1 oynatsın diye genç oyuncular yetişmiş gibi. şu teknik değerlendirme yapıldığında mecburen şenol hocanın milli takımın başına geçmesi gerekiyor.

Ozan Yılmaz
24.03.2018, 19:03
Ekteki tabloyu size ithaf etmek geldi içimden hocam, neden acaba?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180324/410be99ab5d6eeb79f241fd68de2495a.jpg

Mehmet BAŞ
29.03.2018, 22:12
''Şenol Güneş kaçtı'' diyenler bugün Sadri Şener'i dinlediler mi?
Bazı arkadaşlar yaşananları unutmuş olabilir. Fakat o dönem Sadri'nin neler yaptığını gayet iyi biliyoruz.
Şenol Güneş'i kessen Trabzonspor'u bırakmaz(dı). Lakin Sadri ve türevleri yüzünden insanlar zoraki bırakıyor.
Sadri'nin yaptığı açıklamalar herhalde pek çoğuna kapak olmuştur.

ibrahim
09.04.2018, 07:13
Çıksa gelse, şu bu sebeplerden şunu bunu yaptım, zoruma o gitti, canımı bu sıktı, beni şu üzdü, benim evim Trabzonspor dese yeminle her şeyi unutup iyi bir insan olarak hatırlayacağım kendisini.

Ama adım gibi eminim ki, eğer geri gelirse kulübe üstten aşağı bakacaktır. Zorla getirildim tavrı sergileyecektir. Binbir suratsızlık yapacaktır.

O bizim kalbimizdeki Şenol öldü malesef. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak benim gibiler için...

ÖmürKaradeniz61
09.04.2018, 14:07
Çıksa gelse, şu bu sebeplerden şunu bunu yaptım, zoruma o gitti, canımı bu sıktı, beni şu üzdü, benim evim Trabzonspor dese yeminle her şeyi unutup iyi bir insan olarak hatırlayacağım kendisini.

Ama adım gibi eminim ki, eğer geri gelirse kulübe üstten aşağı bakacaktır. Zorla getirildim tavrı sergileyecektir. Binbir suratsızlık yapacaktır.

O bizim kalbimizdeki Şenol öldü malesef. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak benim gibiler için...

Şenol güneş sever zorla getirildim havalarını.Bunu 2009 da mükemmel bir futbol ülkesi olan koreden getirdiğimizde gördük.Kore kazanılan büyük zaferlerle kendini zaten dünyaya kanıtladı.Asbaşkanın hayrettin emice olduğu biyerde her zaman hoca şenol güneştir.Şimdiden hazırlıklı olalım.

Oğuz ZEYTİN
11.04.2018, 10:30
Almanya'daki Kaiserslautern maçını yerinde seyreden bir abimizle sohbet ettik. O maçta bizim vatandaşlar taşkınlık yapmış. Şenol Güneş engellemiş. Hatta bunun üzerine uluslararası bir kuruluş Şenol Güneş'e fair-play ödülü vermiş.

İnternette aradım, bilgiyi bulamadım. O dönemi bilen veya araştıran arkadaşlar konuyla ilgili bilgiye sahipse paylaşabilir mi? Varsa gazete küpürü harika olur.

pazarkapılı
14.04.2018, 11:51
kendisine sorsak hayatta yaptıgı en onemli dogrular diye;

tereddütsüz;

trabzonspordan ayrılıp trabzonu terketmek olarak cevap verecegini düsünüyorum....

aslında cokda umrumda degil ne cevap verecegi ama trabzon halkının ne durumda oldugunu anlatmak icin boyle bir ornek verme ihtiyacı hissettim....

ikinci olarak; pişman oldugu nedir diye sorsalar;

ülkeden ayrılmamak olarak cevap bulacagımız kisi olacaktır kendisi....

burada da ülkedeki insanlar için benzer degerlendirme gorulebilir....

iyi seyirler....

Fatih Çelik
15.04.2018, 21:51
Köyüne dön.

BERBATOV61
18.04.2018, 14:26
ben şimdi şenolu istemiyorum acaba bizede gerçek Trabzonsporlu değil fenerbahçeli bunlar diyormudur.

B61
19.04.2018, 22:50
Geçmiş olsun hoca.

Fatih Çelik
19.04.2018, 22:53
Geçmiş olsun.

Mert Acar
19.04.2018, 23:22
Geçmiş olsun Şenol Güneş

selcuk
19.04.2018, 23:25
gecmis olsun

batuhanTs
19.04.2018, 23:37
iyi olmuş diyecek kadar çirkinleşen birisi çıkmamış sevindirici

Mustafa YILMAZ
19.04.2018, 23:45
geçmiş olsun 2011'de 82 alın teri puanla bizi şampiyon yapan şenol hocam.

sasone
20.04.2018, 00:09
N'olmuş,İstanbul'un havası halen kirli miymiş,yazık.

Giallorossi
20.04.2018, 00:14
Gecmis olsun Senol hoca

Berkan
20.04.2018, 00:17
Geçmiş olsun bize en güzel yılları yaşatan hocam

David_LuiZ4
20.04.2018, 00:25
Geçmiş olsun Şenol hocam daha yapacağın çok iş var...Çalışma disiplininden eğiticiliğinden öğreticiliğinden çok şey kazanacak Türk futbolu ve Trabzonspor...Hem bizde hem Bursa'da yaptıkların başarıların kimseyi acıtmıyordu çünkü Turk futbolu İstanbul için dizayn edilmiş...Şimdi oradasın başarını orada sürdürüyorsun ve bütun bunlar başkalarını rakiplerini incitiyor korkutuyor...Dolayısıyla hiç haketmediğin tepkiler alıyorsun...Dediğin gibi başarı tehlikelidir...

ibrahim
20.04.2018, 07:01
Çok geçmiş olsun.

Da unutma ki, ne yapıp ne edip yetiştirdiğin veletlerini elinde tutarak bir sonraki sezona da ambargo koyup o hıyarların o kalkık neticelerini indirme fırsatın varken kulüp ile eften püften sebeplerden ayrı düştün. Şike meselesi sana haz vermesi gerekirken Aykutun çocuklarına sahip çıktın. Dün anlamışsındır inşallah koruma altına aldığını güruhun ne pis mahluklar olduğunu.

Bırak o koduğumun İstanbul'unu da gel yine aramıza. Tekrar tekrar geçmiş olsun...

mkmoglu
20.04.2018, 08:08
iyi olmuş diyecek kadar çirkinleşen birisi çıkmamış sevindirici

içimizde kansız çok içinden söyluyordur

Yiğit Gayretli
20.04.2018, 08:30
Geçmiş olsun hocam.

Faik Yılmaz
20.04.2018, 08:31
Çok geçmiş olsun Şenol Hocam..... Sana yapılan insanlık dışı hareketleri nefretle lanetliyorum......

Not : Bu başlığa bir daha yazmamak için karar almıştım sadece bir seferlik istisna olarak yazıyorum....

BERBATOV61
20.04.2018, 08:37
Geçmiş olsun şenol efendi ama büyük aşklar büyük kavgalarla başlar beşiktaşlılar da anana avradına sövüp kafana ayakkabı fırlatmıştı yakında imzayı atarsın artık fenere

TSelif
20.04.2018, 08:39
Geçmiş olsun Şenol hocam

Mehmet Fatih Silik
20.04.2018, 10:23
Gecmis olsun Hocam. Üzüldüm seni öyle görünce.

turgut kasap
20.04.2018, 11:00
Geçmiş olsun şenol efendi ama büyük aşklar büyük kavgalarla başlar beşiktaşlılar da anana avradına sövüp kafana ayakkabı fırlatmıştı yakında imzayı atarsın artık fenere

Bi yorum bi insanın niki ile bu kadarmı uyumlu olur tebrikler birader sanada bu yakışırdı

ÖmürKaradeniz61
20.04.2018, 11:13
Hocama istanbula gittiği için kırgınlıktan ziyade nefret besliyordum lakin onu öyle görmek,sahipsiz olduğunu hissetmek ne bileyim üzüldüm içim parçalandı.

TSelif
20.04.2018, 11:16
Bjklıların hastane önüne gidip Şenol hocaya tezahürat yapmaları da benim zoruma gitti . Hala bu adamı o pisliklerle paylaşamıyorum.

emrahtuna
20.04.2018, 11:33
geçmiş olsun hocam..bu vesileyle seneye dön ne olur hocam..

BERBATOV61
20.04.2018, 11:39
Bi yorum bi insanın niki ile bu kadarmı uyumlu olur tebrikler birader sanada bu yakışırdı

Yalan mı ? İftira mı ? hangisine giriyor söylediklerim ? Siz veya camiada bazıları şenol diloluğu yapacak diye kendimi size göre ayarlayamam kusura bakmayın

Travelair
20.04.2018, 11:45
Geçmiş olsun

Enaldo61
20.04.2018, 12:40
Yaşananlar çok üzücü, özellikle de başka bir takım altında bu tarz şeyler yaşamasına üzüldüm, geçmiş olsun. İstanbul size göre değil hocam ne zaman vazgeçeceksiniz?

İ. SARAL
20.04.2018, 13:38
Geçmiş olsun, seneye bizim başımızda olman dileğiyle.

Adem Akyüz'
20.04.2018, 14:12
Geçmiş olsun hocam.

Faruk BERBER
20.04.2018, 14:14
Geçmiş olsun.

Ali İhsan
20.04.2018, 14:16
Çok geçmiş olsun.

Da unutma ki, ne yapıp ne edip yetiştirdiğin veletlerini elinde tutarak bir sonraki sezona da ambargo koyup o hıyarların o kalkık neticelerini indirme fırsatın varken kulüp ile eften püften sebeplerden ayrı düştün. Şike meselesi sana haz vermesi gerekirken Aykutun çocuklarına sahip çıktın. Dün anlamışsındır inşallah koruma altına aldığını güruhun ne pis mahluklar olduğunu.

Bırak o koduğumun İstanbul'unu da gel yine aramıza. Tekrar tekrar geçmiş olsun...
Kulüp ile eften püften sebeple ayrı düşen Şenol hoca mıydı? Yoksa kovmak için binbir türlü taklayı atan Sadri Şener miydi? Daha istifa haberi yayınlanmadan uçakta Tolunay'ı getiren Sadri Şener

Bu arada geçmiş olsun Şenol hoca!

sasone
21.04.2018, 00:41
La şu İstanbul'un havasını hani temizlemiştiler,bak çarptı Hoca'yı yine,yazık.Kandırmışlar demek,ayıp.

erenslash
21.04.2018, 01:35
geçmiş olsun hocam

fener kumpas diyorlar saçma saçma bizim taraftar yapınca kumpas olmaz onlar olunca kumpas olur

adamları şikede korudular emre olsun bir sürü mezvuda korundu bu fb tabi şu var bir taraftarın yaptığını tüm camiaya mal etmem düzgün insanlar da var maçı izlemeye gelen ancak İstanbulda da kendini bilmezler var malesef Türkiye yanlı bu konuda en dandik ülke biziz adalet konusunda