PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134

TekfurÇayır 61
19.07.2017, 19:32
renk polemiğini falan geçtim de şu görüntüdeki hallere düşen bir "efsane" nasıl hala savunabiliyor burada onu anlayamıyorum bir türlü ve ısrarla devam ediyorlar ilginç, yoksa renkler ve zevkler tabii ki tartışılmaz(!)

10 Kere daha paylaşılırsa sanırım benim fikrim değişecek. Ya da 11, tam emin değilim.

Ozan Yılmaz
19.07.2017, 19:34
10 Kere daha paylaşılırsa sanırım benim fikrim değişecek. Ya da 11, tam emin değilim.
niye siz 10-20-30 kere aynı şeyleri yazıyorsunuz buraya o zaman

TekfurÇayır 61
19.07.2017, 19:36
niye siz 10-20-30 kere aynı şeyleri yazıyorsunuz buraya o zaman
Çok haklısınız, değişik şeyler yazacağım artık.

Ermanusta
19.07.2017, 20:49
Bence beni yanlış biliyorsun.....

Benim Şenol Güneş'le ilgili tek düşüncem var.....

Bize mümkün mertebe uzak olsunda nerede olursa olsun..... umurumda değil....

Bu konuda tek korkum var.. Gittiği takımlardan kovulunca ya da istifa edince yine bizim başımıza bela oluyor......

Süleyman Demirel gibi 6 defa gidip 7.defa yine geliyor.....

Temcit pilavı gibi sürekli gündeme gelmesinden bıktım usandım sadece.....

Ha birde O olmasa Trabzonspor olmazdı diyen Trabzonspor'u bilerek ya da bilmeyerek küçülten anlayışa da sonuna kadar karşıyım.....

Kurum büyüktür kişi değil

13656

selcuk
20.07.2017, 05:39
renk polemiğini falan geçtim de şu görüntüdeki hallere düşen bir "efsane" nasıl hala savunabiliyor burada onu anlayamıyorum bir türlü ve ısrarla devam ediyorlar ilginç, yoksa renkler ve zevkler tabii ki tartışılmaz(!)

gecen programda dedi ya orada Trabzonu temsil ediyormus

yani bizi 8jk baskaninin amigosu olarak görüyor

Faik Yılmaz
20.07.2017, 08:38
Dükalıkla kastetdiğiniz nedir, açıklayıcı olarak yazar mısınız? Ki kullandığımız kavramın içi aynı olsun...

Cevap : Bu deyimi daha önce duymuş olmanızı umardım. İstanbul takımları için kullanılan bir deyimdir. Para karşı emeğin savaşı veren bizim gibi takımlar var ya bunlar o para kısmı. Eskilerde çokça geçerdi. Duymamış oldğunuza şaşırdım doğrusu....

şampiyon olunca İstanbul dükalığını yıktık demiştik mesela

Paralı eleman demişsiniz, mesele para alması mı? İşi para almadan mı kabul etmeliydi? Sorun işi kabul etmesi mi, para karşılığı kabul etmesi mi? Bunu da netleştirelim.

cevap : Sorun para alması değil. Senelerce mücadele ettiğimiz İstanbul takımından para alması....

Futbolseverim, futbolsever arasında iyi kötü ayrımı neye göre yapılır bilmiyorum, bu ayrımı anca taraftarlar arasında yapabiliyorum.

cevap : sizin fikrinizdir. saygı duyarım

Yapmalıydı, etmeliydi, demeliydi kurallarını kim koyuyor? Ben de kendimce soyut kurallar koyup Şenol Güneş bu kurallara uyacak desem sizin bana söyleyeceğiniz şey ne olur? Siz bana ne diyecekseniz ben de size onu demiş olayım.

Cevap : Efsanelik kavramı bence basit bir kavram değildir. Ücreti mukabili her yerde çalışabilen bir Efsane görmedim ben mesela....

Aynı soru: Para almadan çalışsaydı Trabzonsporluluğuna halel gelmez miydi? Para mı almamalıydı?

Cevap : Sorun yıllardır mücadele ettiğini söylediği yerde çalışması. Üstelik para ile çalışması. Para için mücadele ettiği değerleri gözardı etmesi

Şenol Güneş şike işlerine mi bulaştı? Şenol Güneş transferlerde para mı cukkaladı? Şenol Güneş kendi çıkarı için futboldaki kaşı beni kaşıyayım seni çetesine mi dâhil oldu?
Şenol Güneş kendi mesleğini yapıyor, bana ve bir çok kişiye göre başarılı da.
Fikret Orman'a da güveniyorsa (şike teşvik hakem ayarlama işlerine girilmeyeceğine dâir) ki eski arkadaşlar, tanıyorlar birbirlerini...
Lekesi nedir?
Sevip sevmemek, başarılı bulmak başarısız bulmak sizin takdiriniz, elbette kimseyi alâkadar etmez ama onun Trabzonsporlu olmadığını söylediğinizde veyâ karakterine lâf ettiğinizde ortaya somut net bir şeyler koymanız gerekir. Bildiğiniz bir şeyler varsa buyurun ortaya koyun birlikte eleştirelim.

Cevap : O zaman Aykut Kocaman'da bizde çalışabilir sizin mantığınıza göre..... Hatta Rıdvan Dilmen....Nasılsa direkt şikeye bulaşmadı....

Karakterini ise kendisini yakın tanıyan mümükünse para ilişkisiner girmiş insanlardan daha iyi öğrenebiliriz diye düşünüyorum. E onlarda pek iyi şeyler söylemiyorlar.... Ha Beşiktaşlılar şu anda güzel şeyler söylüyor olabilir ama daha 5 yıl önce kafaya ayakkabı atıp en gaiz küfürleri ediyorlardı kendisine. şahsen pek samimim bulmuyorum sahte komplimanlarını

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 08:55
Cevap : O zaman Aykut Kocaman'da bizde çalışabilir sizin mantığınıza göre..... Hatta Rıdvan Dilmen....Nasılsa direkt şikeye bulaşmadı....

Karakterini ise kendisini yakın tanıyan mümükünse para ilişkisiner girmiş insanlardan daha iyi öğrenebiliriz diye düşünüyorum. E onlarda pek iyi şeyler söylemiyorlar.... Ha Beşiktaşlılar şu anda güzel şeyler söylüyor olabilir ama daha 5 yıl önce kafaya ayakkabı atıp en gaiz küfürleri ediyorlardı kendisine. şahsen pek samimim bulmuyorum sahte komplimanlarını

Ersun Yanal çalışıyor zaten :)

Avni Aker'den atom bombası yemiş gibi kaçan.
Mutluluk fb'de olmaktır diyen.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 09:08
Ersun Yanal çalışıyor zaten :)

Avni Aker'den atom bombası yemiş gibi kaçan.
Mutluluk fb'de olmaktır diyen.

Ersun Yanal adı Fenerbahçe ile özdeşleşen biri değil.....

Sadece ücreti mukabili her yerde çalışan bir profesyonel.....

Sizin 40 yıllık efsaneniz ( ! ) parasını aldığı her yerde çalışıyor bunu garip görmüyorsunuzda Ersun Yanal'ın çalışması mı garibinize gitti.... ? Hani en güzel renkler é sitah-beyazdır " diyen ve diyebilen....

Objektif bir Trabzonsporlu için sadece "en güzel renkler siyah-beyazdır " kelamı yeterli olmalıydı.

Ama maalesef Şenol Güneş buradaki bazı arkadaşların yüzüne karşı : En büyük fenerbahçe " diye bağırsa bile " ironi yapmıştır, öyle demek istememiştir " deyip konuyu geçiştirmeye çalışırlar....

Yahu kimseyi ne kadar seveceğinize ben karar veremem. Sevgi yürekten gelir.. Kimsede karışamaz lakin buradaki bazı arkadaşların Şenol Güneş sevgisinin Trabzonspor Sevgisinden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum....

Şahsi fikrimdir

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 09:09
İnsanların bir yerde çalışmasını tek garipseyen sensin Faik abi.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 09:30
İnsanların bir yerde çalışmasını tek garipseyen sensin Faik abi.

yooo hiç te öyle değil.....

twitter sayfam sadece Trabzonsporlular içindir. hemen hepsi Trabzonsporlu olan 2000 civarı kişi var orda.....

Bir anket yaptım.....

200 kişi katıldı....

Trabzonsporluların % 40 'ı Şenol GÜNEŞ' için efsane filan değildir diyor......

yaklaşık % 20 'si Efsane takımın bir parçası olarak görüyor.....

% 40 civarı ise direkt efsane olarak görüyor.....

Yani hiçte öyle azınlıkta değilim....... ;)

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 09:31
Aynı kişilere Ali Kemal efsane midir diye sor.
Sonuç farklı çıkarsa hepsini unfollow edebilirsin :)

Faik Yılmaz
20.07.2017, 09:35
Aynı kişilere Ali Kemal efsane midir diye sor.
Sonuç farklı çıkarsa hepsini unfollow edebilirsin :)

Ali Kemal'i değil' de

Dozer Cemil 'i soracağım sizin için sonuçlarıda paylaşacağım........

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 09:35
Ali Kemal'i değil' de

Dozer Cemil 'i soracağım sizin için sonuçlarıda paylaşacağım........

Ali Kemal de fenerbahçe'de oynadı.

O yüzden sorman lazım.

Cemil'i sorman "şike" olur.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 09:39
Ali Kemal de fenerbahçe'de oynadı.

O yüzden sorman lazım.

Cemil'i sorman "şike" olur.

Yooo ikiside Efsane kadroda oynayan futbolcular neden şike olsun....

Farkları birisi para için takımını terk etmedi , diğeri terk etti....

Bakalım taraftarın algısı nasıl bu konuda ?

Faik Yılmaz
20.07.2017, 09:42
Pardon eksik yazmışım dostlar.......

Anketimi paylaşıyorum tam olarak......

Toplam 303 kişi katılmış anketime..... cevapları veriyorum......

Şenol Güneş Trabzonspor'da.......

Efsanedir : % 41

Efsanenin ufak bir parçasıdır : % 12

Eski bir çalışanıdır : %24

Artık hiç bir şeyi değildir : % 22

Aynı anketi son şık hariç ( vefat ettiği için ) Dozer Cemil için yapıp sizinle paylaşacağım bakalım ne düşünüyor millet.....

Ermanusta
20.07.2017, 09:53
Faik bey,
Günümüz endüstri futbolunda emek-paramı kaldı.yedeklerin bile Tl degil euro aldıgı en az 1 milyon euro yıllık verdiğin oyuncuya emegiyle çalısıyor
kazandıgıyla kıt kanaatmı geciniyor diyeceksiniz,heleki neredeyse yarısının Türk olmadıgı Takımlardan bahsediyoruz.
Istanbul takımı-anadolu takımı para makasıda bitmek üzere,gs,fb,bjk borç batagında çoktan iflas etmişler nereye kadar sürdürecekler bu kapitalist düzende
keza Trabzonsporda,birçok Anadolu takımıda endüstriyel futbol çarkının dişlileri arasına sıkışmış,
Futbolda emek falan kalmadı,siz onu ancak amatör kümede bulursunuzki oralara bile 100-200bin tl girmiş durumda.
bu nedenle emegi bıraktı paraya gitti söylemi hiç oturmuyor.az parayı bıraktı cok paraya gitti deseniz bile bu bile sizi desteklemiyor
Şenol Güneş hala ,Ersun Yanaldan daha az kazanıyor.
sonuçta inandırıcı degilsiniz.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 10:00
Pardon eksik yazmışım dostlar.......

Anketimi paylaşıyorum tam olarak......

Toplam 303 kişi katılmış anketime..... cevapları veriyorum......

Şenol Güneş Trabzonspor'da.......

Efsanedir : % 41

Efsanenin ufak bir parçasıdır : % 12

Eski bir çalışanıdır : %24

Artık hiç bir şeyi değildir : % 22

Aynı anketi son şık hariç ( vefat ettiği için ) Dozer Cemil için yapıp sizinle paylaşacağım bakalım ne düşünüyor millet.....

Şenol Güneş'i % 41 Efsane olarak gören aynı arkadaşlar Dozer Cemil'i şu anki sonuçlara göre % 88-89 oranında Efsane olarak görüyor....

Yani Dozer Cemil'i Efsane olarak görenlerin oranı Şenol Güneş'in iki katından daha fazla....

İşte benim söylemek istediğimde buydu.....

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 10:00
Yooo ikiside Efsane kadroda oynayan futbolcular neden şike olsun....

Farkları birisi para için takımını terk etmedi , diğeri terk etti....

Bakalım taraftarın algısı nasıl bu konuda ?

Ali Kemal ne için terk etti takımını.

2 metre don lastiği için mi?

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 10:01
Dükalıkla kastetdiğiniz nedir, açıklayıcı olarak yazar mısınız? Ki kullandığımız kavramın içi aynı olsun...

1. Cevap : Bu deyimi daha önce duymuş olmanızı umardım. İstanbul takımları için kullanılan bir deyimdir. Para karşı emeğin savaşı veren bizim gibi takımlar var ya bunlar o para kısmı. Eskilerde çokça geçerdi. Duymamış oldğunuza şaşırdım doğrusu....

şampiyon olunca İstanbul dükalığını yıktık demiştik mesela

Paralı eleman demişsiniz, mesele para alması mı? İşi para almadan mı kabul etmeliydi? Sorun işi kabul etmesi mi, para karşılığı kabul etmesi mi? Bunu da netleştirelim.

cevap : Sorun para alması değil. Senelerce mücadele ettiğimiz İstanbul takımından para alması....

Futbolseverim, futbolsever arasında iyi kötü ayrımı neye göre yapılır bilmiyorum, bu ayrımı anca taraftarlar arasında yapabiliyorum.

2. cevap : sizin fikrinizdir. saygı duyarım

Yapmalıydı, etmeliydi, demeliydi kurallarını kim koyuyor? Ben de kendimce soyut kurallar koyup Şenol Güneş bu kurallara uyacak desem sizin bana söyleyeceğiniz şey ne olur? Siz bana ne diyecekseniz ben de size onu demiş olayım.

3. Cevap : Efsanelik kavramı bence basit bir kavram değildir. Ücreti mukabili her yerde çalışabilen bir Efsane görmedim ben mesela....

Aynı soru: Para almadan çalışsaydı Trabzonsporluluğuna halel gelmez miydi? Para mı almamalıydı?

4. Cevap : Sorun yıllardır mücadele ettiğini söylediği yerde çalışması. Üstelik para ile çalışması. Para için mücadele ettiği değerleri gözardı etmesi

Şenol Güneş şike işlerine mi bulaştı? Şenol Güneş transferlerde para mı cukkaladı? Şenol Güneş kendi çıkarı için futboldaki kaşı beni kaşıyayım seni çetesine mi dâhil oldu?
Şenol Güneş kendi mesleğini yapıyor, bana ve bir çok kişiye göre başarılı da.
Fikret Orman'a da güveniyorsa (şike teşvik hakem ayarlama işlerine girilmeyeceğine dâir) ki eski arkadaşlar, tanıyorlar birbirlerini...
Lekesi nedir?
Sevip sevmemek, başarılı bulmak başarısız bulmak sizin takdiriniz, elbette kimseyi alâkadar etmez ama onun Trabzonsporlu olmadığını söylediğinizde veyâ karakterine lâf ettiğinizde ortaya somut net bir şeyler koymanız gerekir. Bildiğiniz bir şeyler varsa buyurun ortaya koyun birlikte eleştirelim.

1. Dükalık kelimesini duydum, zihnimde bir anlamı mevcut. Öğrenmek istediğim sizin zihninizdeki anlamı nedir, mâlûm anlaşamamanın önemli bir sebebi aynı kelimeye farklı anlamlar yüklemek. Soruyu biraz daha açayım: Bizim paraya karşı emek savaşı verdiğimiz, İstanbul takımlarının parayı temsil ettiği açıklamasını yapmışsınız. Bu zengin kulüp fakir kulüp savaşı mı? İstanbul takımları paraları sâyesinde parayı basıp futbolcu alabiliyorlar, bizim takımı da yağmalayabiliyorlar, Bursa'yı da yağmalıyolar, Karabük'ün TD'nü de ayartıyorlar. Trabzonsporun emeğin mücâdelesini vermesi için fakir bir kulüp olarak mı kalması gerekiyor? Hani Beşiktaşlılar fakiriz ama efendiyiz, menemen yiyoruz diye teselli oluyorlardı, bizim durum da onlar gibi mi? Yoksa mesele para değil de başka bir şey mi?

2. Teşekkürler...

3. Para ve efsâne kavramını aynı kefeye koymanızı hâlâ anlayabiliyor değilim. Gerd Müller Bayern Münih'in efsâne golcüsüdür. Hattâ Alman Millî Takımının efsânesidir. Para için ABD'ye, Fort Lauderdale takımına gitmiştir. Kendi takımının pek çok efsânesi "para için" Cosmos kulübünde futbol oynamıştır. Pek çok efsâne karması para toplayıp yardım yapmak için gösteri maçları düzenlemiştir. Zihninizdeki para efsâne ilişkisini anlamak mümkün değil.

4. İlk olarak şunu söyleyeyim: "Üstelik para için çalışması" demişsiniz. Bence tam tersi, para almadan çalışaydı yada 3,30 paraya çalışaydı o zaman ayıp ederdi. İkinci olarak "dükalık"dan ne anladığınızı madde 1'deki sorular yardımıyla aktarabilirseniz daha iyi anlaşabileceğiz.

Aykut ve Rıdvan meselesine gelince, verdiğiniz bu iki örnek kusura bakmayın ama çok abes olmuş. Aykut şike olayının psikolojik kısmına "Trabzon'un penaltıları irdelenmeli" diyerek ve şikenin doğrudan kendisine de şike ortaya çıktıktan sonra istifâ etmeyip şikeci yönetimle çalışmaya devâm ederek ortak olmuştur. Rıdvan'ın ise şike konusunda yaptıklarını yazmak abes kaçacağından o konuya hiç değinmeyeceğim.

Karakter meselesine gelirsek, bildiğiniz gibi ŞG için ilk paragöz tanımı TFF tarafından işten çıkartıldığında kendisine ödenmeyen tazminatın üzerine yatabilmek için yapılmıştı. O tazminat parası da çok büyük ihtimalle kılıfına uydurulup şahısların cebine girmişti. Sonrasında ŞG'e vurmak isteyen kişi, kişiler, kurumlar açılan bu yoldan devâm etmektedir. 'Dükalıkla mücâdelede" İbretle izlenecek durumdur!

Ek Not: Şâyet mesele efsâne demek ve yâ dememekten ibâret ise tartışılacak bir şey yok. Sizin bu konudaki görüşünüz benim için mûteberdir, saygındır. Tıpkı Şenol hocanın karakterini saygın olarak gördüğüm gibi.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 10:18
Ali Kemal ne için terk etti takımını.

2 metre don lastiği için mi?

İiyide Şenol Güneş'e efsane demeyip Ali Kemal'e mi Efsane diyorum.....

Efsaneye Şamil Ekinci ve Dozer Cemil'i örnek verdim. Ali Kemal'i vermedim.

O da efsane filan değildir benim için......

O anlamda Ali Kemal ile ya da Serdar Bali ile ya da İstanbul takımına giden herhengi bir oyuncu ile Dozer Cemil'i asla ve asla mukayese etmem

Mollasalihoğlu
20.07.2017, 10:22

O anlamda Ali Kemal ile ya da Serdar Bali ile ya da İstanbul takımına giden herhengi bir oyuncu ile Dozer Cemil'i asla ve asla mukayese etmem

Trabzonspor'un 2 efsanesi var toplamda yani.

Eyvallah.

Ozan Yılmaz
20.07.2017, 10:44
gecen programda dedi ya orada Trabzonu temsil ediyormus

yani bizi 8jk baskaninin amigosu olarak görüyor
Temsil ettiğini söylese yine bir nebze kabul fakat söylediği:
“Ben Trabzon'un ta kendisiyim!”
sonra;
en büyük başkan bizim başkan, fikret orman buraya yumruk havaya! En büyük beziktaz bazka büyük yok!..Ooooo oleeyyyy...siyaahh beyaaaazzz zampiyon beziktaz hahhhahahajaja... Yürü be efsane kim tutar seni. Amigo efsane!

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 10:46

Ali Kemal, Dozer Cemil v.b... Örnekler çoğaltılabilir ama bu iki futbolcu üzerinden konuşmak çok ideal. Birisi İstanbul'a gitti, İstanbul futbolcusu olduğu sürede ne kendine yönetici seçebildi ne de kendinde dönen fırıldakları engelleyebilecek güç ve konum bulabildi.
Diğeri İstanbul'a gitmedi, gitseydi ne kendisine yönetici seçebilecekti, ne de dönen fırıldakları engelleyebilecek güç ve konumda olacaktı.
Şenol Güneş'in durumunu bu iki futbolcunun durumu ile kıyaslarsak elmalar ile armudu kıyaslamış oluruz. Varsayalım ki Şenol Güneş yanılıyor, Fikret Orman'ın karakteri şikeye teşviğe, fırıldağa müsâit, peki Fikret Orman buna cesâret edebilir mi?

Haa derseniz ki, bu işler Şenol Güneş'in kulağına gitse de ses çıkarmaz, o zaman işin rengi ciddi olarak değişir!

Faik Yılmaz
20.07.2017, 10:49
Ali Kemal, Dozer Cemil v.b... Örnekler çoğaltılabilir ama bu iki futbolcu üzerinden konuşmak çok ideal. Birisi İstanbul'a gitti, İstanbul futbolcusu olduğu sürede ne kendine yönetici seçebildi ne de kendinde dönen fırıldakları engelleyebilecek güç ve konum bulabildi.
Diğeri İstanbul'a gitmedi, gitseydi ne kendisine yönetici seçebilecekti, ne de dönen fırıldakları engelleyebilecek güç ve konumda olacaktı.
Şenol Güneş'in durumunu bu iki futbolcunun durumu ile kıyaslarsak elmalar ile armudu kıyaslamış oluruz. Varsayalım ki Şenol Güneş yanılıyor, Fikret Orman'ın karakteri şikeye teşviğe, fırıldağa müsâit, peki Fikret Orman buna cesâret edebilir mi?

Haa derseniz ki, bu işler Şenol Güneş'in kulağına gitse de ses çıkarmaz, o zaman işin rengi ciddi olarak değişir!

Kulağına tonla küfür ve direkt ayakkabı yediği yere gidebildiğine göre o tip sözler gitsede pek ses çıkartacağını düşünmüyorum şahsen.....

Hele de sözleşmesindeki iyileştirmeden sonra.....

şahsi fikrimdir tabi

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 10:53
Kulağına tonla küfür ve direkt ayakkabı yediği yere gidebildiğine göre o tip sözler gitsede pek ses çıkartacağını düşünmüyorum şahsen.....

Hele de sözleşmesindeki iyileştirmeden sonra.....

şahsi fikrimdir tabi

Yazdıklarıma cevap vermenize gerek kalmadı!

Erdinç Barutçu
20.07.2017, 13:06
Fikret Orman'ın şikeye karışıp karışmaması değil mevzu. Yine "benden önce yapılmış yapılmamış" davranışı değil bu. Bu camia kirli mi? İspatlı mı? Sen de şikeden mağdur oldun mu? Futbolu bıraktığından beri hala futboldan para kazanıyor musun? BJK'ye gittiğinde kazandığın şampiyonluğun ölçüsü sana ne katıyor ve o katkı TS sevginden büyük mü? Parasız mı kaldın? Şike yapmış "zamanında paraya karşı emeğin" savaşı dediğinde bu grubun içinde BJK var mıydı yok muydu? Şimdi ne değişti? Eskiden dediği ile zamanı gelince yaptığın şey aynı olmadığı zaman isminin yanına eklenen anlamlar anlamsızlaşıyor. Bende aynı görüşteyim "yaşayan bir kişinin adı ölümsüzleştirilmeye çalışılmamalı" hele ülkemizde.

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 13:38
Fikret Orman'ın şikeye karışıp karışmaması değil mevzu. Yine "benden önce yapılmış yapılmamış" davranışı değil bu. Bu camia kirli mi? İspatlı mı? Sen de şikeden mağdur oldun mu? Futbolu bıraktığından beri hala futboldan para kazanıyor musun? BJK'ye gittiğinde kazandığın şampiyonluğun ölçüsü sana ne katıyor ve o katkı TS sevginden büyük mü? Parasız mı kaldın? Şike yapmış "zamanında paraya karşı emeğin" savaşı dediğinde bu grubun içinde BJK var mıydı yok muydu? Şimdi ne değişti? Eskiden dediği ile zamanı gelince yaptığın şey aynı olmadığı zaman isminin yanına eklenen anlamlar anlamsızlaşıyor. Bende aynı görüşteyim "yaşayan bir kişinin adı ölümsüzleştirilmeye çalışılmamalı" hele ülkemizde.
Şenol Güneş'in tutarsızlığını Şenol Güneş'in düşünce dünyâsı üzerinden ortaya koymaya çalışan kişinin yazdıkları da tutarlı olmalı, değil mi?

Paraya karşı emeğin savaşı 2012 yılında söylenmiş bir cümle. TD'lük hayatına başladıktan sonra basın karşısındaki konuşmalarında, röportajlarında, orada burada her yerde söylediği, her zaman savunduğu ifâde ettiği bir düşüncesi var: Futbol kulüpleri arasında düşmanlık olmaz, dostluk ve rekâbet olur.

Paraya karşı emeğin savaşı sözü kendi söyledikleriyle bir bütün olarak anlaşılsa Şenol Güneş'in FB, GS, BJK kulüpleri ile bir derdi olmadığı, derdinin akvaryumdaki suyu ısrarla kirli tutanlarla olduğu da çok net anlaşılacak. Kilit söz "Futbolu ve ülkeyi yönetenlere güvenmiyorum" sözüdür. Asıl hedef TFF ve TFF'nin siyâsi korumasıdır. Bir ülkede polis işini yapmıyorsa hırsızlık yapacak çok olur. Diyelim yarın FB ve BJK şike cezâsı aldılar, iş bitti mi? Artık şike teşvik olmayacak mı, hakemlerin kayırması olmayacak mı? Kirliliğin kaynağı TFF ve onu korumaya alan siyâsi irâde aynı minval üzere devâm ettiği sürece değişen zerre şey olmayacak.. Onlardan cesâret alanlar sâdece bataklıktaki sineklerden ibâret.

Bunun böyle olduğu farkedilmezse, hedef bataklık olmazsa kirlilik sürgit devâm eder. O yüzden dükalık kelimesinin üzerinde özellikle ısrarla durdum. Dükalık federasyondur, sâdece ve sâdece federasyondur, öyle dükalıktır ki yapıp ettiklerinden haşa sual olmaz. Dükalık yıkıldığında, TFF kendi kurallarına uyan, adâletsiz kurallar üretmeyen bir kurum hâline geldiğinde her şey düzelir.
Yazıp çizdiklerimizin tutarlılık içermesi olmazsa olmazlarımızdan olmalı, yoksa edilecek kamyon dolusu lâf var, söyle gitsin... Bıkkınlık verici!

*** Ayrıca kulüp taraftarları arasında düşmanlık duygularının oluşması, artması, yayılması dükalığın dükalığını sürdürmeye devâm edebilmesinde olmazsa olmaz derekesinde gerekli bir unsur. Tribün terörü neden önlenmiyor derseniz, önleseler - ki çok mümkün, çok kolay -direkt kendi ayaklarına sıkmış olurlar. Teşvik et taraftar yel değirmenleriyle savaşsın, don kişotculuk oynasın.

*** Paraya karşı emeğin savaşı: Paranın membaı federasyon, pasta orada paylaşılıyor, dağıtılıyor! Şahıslar, kulüpler, hakemler...

Erdinç Barutçu
20.07.2017, 13:53
Adı şikeye karışmış bir camiaya gitmek doğruysa bişey diyemem. Bunu düşünen varsa o zaman o kulüplerin şimdiki ve ilerdeki başarılarını da kutlayabilirler diye düşünüyorum. Esas tutarsızlık şu. Her zaman "ben yapmadım benden öncekiler yaptı" desturu bu ülkede geçerli olmasıdır. Yarın öbür gün milli takımın başına geçince de aynı şeyi savunacaklar mı acaba? Demek ki ŞG "akvaryumu pis olan suda şampiyon" olmuştur. O kadar tutarsız ve sağa sola kayan bir görüş var ki sadece gülüyorum buna. Demek ki kişilerin söylediklerinin aksine davranışlarda bulunması "yan çizmek için" bütün argümanları kullanmasına engel değil. Sen hem akvaryumun pis sularından şikayetçi ol hem de o suyu pisletenlerin "şimdiki yöneticileriyle" bir araya gelip "bunlar değildi zaten şike yapanlar" gibi komik bir fikirle "SİYAH BEYAZ" diye bağır. İki gün sonra da "ben hep bordo mavi" giyerim de... Yav he he... :D

Ermanusta
20.07.2017, 13:59
13661

Şenol güneş bordo mavi kaşkolu taktı, plaketi aldı Şenol güneş bordo mavi kaşkolu taktı, plaketi aldı 15 Mart 2016 Salı 19:08 0 0 Trabzonspor ile Beşiktaş, Spor Toto Süper Ligin 19. Haftasında ertelenen maç için Hüseyin Avni Aker Stadında karşı karşıya geliyor. Bordo-Mavililerin Avni Aker’e veda sezonunda efsane isimlere plaketleri verilmesine devam edildi. Maç öncesinde Trabzonspor’un efsane isimlerinden Ahmet Suat Özyazıcı, Serdar Bali, Ali Kemal Denizci Mehmet Ekşi, Hami Mandıralı gibi isimlere plaketleri Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta tarafından verildi. Ancak burada en çok merak edilen konu Trabzonspor’un efsane ismi Beşiktaş Teknik Direkötrü Şenol Güneş’e verilip verilmeyeceği olmuştu. Şenol Güneş’te Trabzonspor kaşkolü takarak Başkan Muharrem Usta’dan plaketini aldı.

http://www.61saat.com/futbol/senol-gunes-bordo-mavi-kaskolu-takti-plaketi-aldi-h280747.html

Burada efsane yazsada yazmasada resmi kurum olarak Trabzonspor Efsane olarak belgelediği kişilere efsane sertifikalarını vermiş.

sen ve senin gibi 2-3 kişi tanısa ne olur tanımasa ne olur.

yolun açık olsun ,

Erdinç Barutçu
20.07.2017, 14:01
Peki başka kulüpten de sertifika alabilecez mi? Diğerlerinin yanına koysak.... Taaa şahane olur... BJK - FB - GS... ( Belli mi olur. Parayı veren düdüğü çalıo nasılsa ) :D

Faik Yılmaz
20.07.2017, 14:08
Adı şikeye karışmış bir camiaya gitmek doğruysa bişey diyemem. Bunu düşünen varsa o zaman o kulüplerin şimdiki ve ilerdeki başarılarını da kutlayabilirler diye düşünüyorum. Esas tutarsızlık şu. Her zaman "ben yapmadım benden öncekiler yaptı" desturu bu ülkede geçerli olmasıdır. Yarın öbür gün milli takımın başına geçince de aynı şeyi savunacaklar mı acaba? Demek ki ŞG "akvaryumu pis olan suda şampiyon" olmuştur. O kadar tutarsız ve sağa sola kayan bir görüş var ki sadece gülüyorum buna. Demek ki kişilerin söylediklerinin aksine davranışlarda bulunması "yan çizmek için" bütün argümanları kullanmasına engel değil. Sen hem akvaryumun pis sularından şikayetçi ol hem de o suyu pisletenlerin "şimdiki yöneticileriyle" bir araya gelip "bunlar değildi zaten şike yapanlar" gibi komik bir fikirle "SİYAH BEYAZ" diye bağır. İki gün sonra da "ben hep bordo mavi" giyerim de... Yav he he... :D

Aklıma Kemal Sunal'ın filmi geldi....

Hani Beşiktaş : 1 milyon veriyor..... diyor : " Benim kanım siyah-beyaz " akar....

Galatasaray 2 milyon veriyor : Zaten çocukluğumdan beri Galatasaraylıydım....

Fb 3 milyon veriyor : Damarımı kesseniz kanım sarı-lacivet akar....

Bunun gibi oldu buda....

Efsane olduğunu iddia edilen bir kişinin böyle yapması mı doğru olur.... Yoksa Dozer Cemil gibi " Ben Trabzonspor'un kaptanıyım başka kimsenin arkasından gidemem " demesi mi doğru olur ?

Eğri oturup doğru konuşalım.... Şenol Güneş'in paraya mı , şan şöhretemi ihtiyacı var ?

Ha istediği takıma gidebilir bu Onun özgür iradesidir ama para ile her takımda çalıştıktan sonra Trabzonspor'un Efsanesi olamaz. Türk Futbolunun bir teknik direktörü olur.....

Benim düşüncem budur

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 14:17
Çok haklısınız, "ŞG akvaryumu pis olan suda şampiyon olmuştur", yarın Trabzonspor şampiyon olur ise akvaryumu pis suda şampiyon olmuş olacaktır. Akvaryum pistir, bunu bu açıklıkta direkt dile getiren ŞG hârici kimse de maalesef yoktur. Bunu dile getirenin canına okumaya çalışmak da federasyon yerine bâzı TS taraftarına düşmüştür.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 14:21
Sertifika ile Efsane olunduğunu ilk defa duydum.....

Bir yaşıma daha girdim vallahi.... ;)

Benim aklıma takılan Resmi Kurum görüşü kısmı oldu. Eğer sadece Resmi kurum görüşünü dikkate alıyorsanız 2010-2011 şampiyonu olarak şikebahçeyi görüyorsunuz demektir. Zira resmi kurum görüşü böyle size göre....

Ermanusta
20.07.2017, 14:21
13662

Şenol Güneş pankartının altındaki sevecen bakışlı güzel yüzlü kişi Faikmi?

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 14:22
Vallahi ben sıkılıyorum, bunalıyorum, daralıyorum, utanıyorum da klavyede harflere basanlar nasıl sıkılmıyor, bunalmıyor, utanmıyor bu saçma sapan, tutarsız lâflardan.

Az kaldı galiba federasyonu yedirtmeyiz sözünü duymaya.

Faik Yılmaz
20.07.2017, 14:26
13662

Şenol Güneş pankartının altındaki sevecen bakışlı güzel yüzlü kişi Faikmi?

Yok ben gözlüklüyüm abi..... Arka sırada kaldım sanırım :)

Erdinç Barutçu
20.07.2017, 14:30
Bende sıkıldım bunaldım bu akıl tutulması ve "ŞGyi savunma uğruna" edilen saçma sapan savunmalardan. Öyle böyle değil öyle bir savunma yapılıyor ki neyin savunmasını yaptığını bile unutuyor "zihinler"... Evet benim utancım var ama fikrimi sağlam dayanaklara dayandırarak savunmaktan neden utanayım? Fikrimi savunma uğruna şimdiye kadar yaptığım, arkasında durduğum hiç bir şeyden vazgeçmedim. ŞG benim babamın oğlu değil, kaldı ki öyle olsa yine aynısı derdim.

Travelair
20.07.2017, 14:37
Ülkeyi ve futbolu yönetenlere güvenmiyorum.
Bunu söyleyebilen bir kişinin amel defteri bütün günahlara kapanmıştır bana göre. Kimsenin söyleyemeyeceği, söyleyemediği, işin özüne dâir bu hakîki cümleden sonra bu kişiye taş atılmaz benim kitabımda.

Bunu dedikten sonra tartışmanın anlamı kalıyor mu?

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 14:45
Bunu dedikten sonra tartışmanın anlamı kalıyor mu?

Siz de bu düşüncedeyseniz tabii ki anlamı kalmaz. Değilseniz benim için anlamlı, sizin için sizin kararınız.

Travelair
20.07.2017, 14:50
Demek istediğim ne pahasına olursa olsun sevelim yanlışlarını görmeyelim sürekli yüceltelim demek bence doğru bir bakış açısı değil

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 14:58
Demek istediğim ne pahasına olursa olsun sevelim yanlışlarını görmeyelim sürekli yüceltelim demek bence doğru bir bakış açısı değil
Çok değerli güzel kardeşim, o yazıda sizin bu söylediklerinizi söylemek isteseydim bakın şöyle söylerdim:

"Ülkeyi ve futbolu yönetenlere güvenmiyorum.
Bunu söyleyebilen bir kişinin amel defteri bütün günahlara kapanmıştır bana göre. Kimsenin söyleyemeyeceği, söyleyemediği, işin özüne dâir bu hakîki cümleden sonra bu kişiye taş atılmaz benim kitabımda. Ne pahası olursa olsun herkes ŞG'i sevmeli"

Sevmek ile taş atmamak aynı şey olmamalı.

Travelair
20.07.2017, 15:11
Bütün günahlara kapanmak ile taş atmamak sözü çelişiyor mesela. Ben sizi anlıyorum değerli kardeşim, maksatım sizi zor durumda bırakmak da değil, kusura bakma lütfen, sadece tartışma uzadıkça inatlaşmaya dönüşüyor. İnatlaşmaya dönüştükçe tutarsızlıklar artıyor. İki taraf da diğerine hak verse bu kısır tartışmayı kırarız gibime geliyor

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 17:19
Bütün günahlara kapanmak ile taş atmamak sözü çelişiyor mesela. Ben sizi anlıyorum değerli kardeşim, maksatım sizi zor durumda bırakmak da değil, kusura bakma lütfen, sadece tartışma uzadıkça inatlaşmaya dönüşüyor. İnatlaşmaya dönüştükçe tutarsızlıklar artıyor. İki taraf da diğerine hak verse bu kısır tartışmayı kırarız gibime geliyor
Yapıcı yaklaşımınız için teşekkürler. Doğruya doğru demeden işi inada bindirmek dediğiniz gibi hoş değil. Eleştirinizden faydalanmak adına çelişki dediğiniz noktayı bana da gösterebilir misiniz, ben özellikle tekrar dikkatli okudum çelişkiyi göremedim, bir de çelişki varsa bunun doğal sonucu olarak düzeltilmesi gereken bir yanlış sonuç vardır, o değişmesi gereken sonucu da üşenmeyip söylerseniz çok sevinirim. Belki çelişki değil de ifâde yanlışı vardır diyerek o gözle de baktım yine bir şey göremedim.

Zor durumda kalmıyorum, Trabzonspor'a bana yaşattığı güzelliklerden ötürü vefâ borcumu ödemeye çalıyorum, keşke elimden gelebilen yazmaktan daha fazlası olabilse.

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 17:50
Değerli arkadaşlar Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin hâli ne acı, ne ibret verici değil mi... Amerika'nın oyuncağı olmuşlar. Birbirlerini yiyip batağın içinde debeleniyorlar.

"Amerika TFF, Ortadoğu/Körfez ülkeleri ise kulüplerin taraftarları" uygun, cuk oturan bir benzetme mi sizce?

Travelair
20.07.2017, 18:04
Yapıcı yaklaşımınız için teşekkürler. Doğruya doğru demeden işi inada bindirmek dediğiniz gibi hoş değil. Eleştirinizden faydalanmak adına çelişki dediğiniz noktayı bana da gösterebilir misiniz, ben özellikle tekrar dikkatli okudum çelişkiyi göremedim, bir de çelişki varsa bunun doğal sonucu olarak düzeltilmesi gereken bir yanlış sonuç vardır, o değişmesi gereken sonucu da üşenmeyip söylerseniz çok sevinirim. Belki çelişki değil de ifâde yanlışı vardır diyerek o gözle de baktım yine bir şey göremedim.
Zor durumda kalmıyorum, Trabzonspor'a bana yaşattığı güzelliklerden ötürü vefâ borcumu ödemeye çalıyorum, keşke elimden gelebilen yazmaktan daha fazlası olabilse.

Rica ederim, teşekkürler, ben biraz fazla detaylı bakan birisiyim, elimden geldiğince açıklamaya çalışayım:

"Bunu söyleyebilen bir kişinin amel defteri bütün günahlara kapanmıştır bana göre."

Bu cümleden ben, bu kişi bundan sonra ne yaparsa yapsın ona günah yazılmaz sonucu çıkartıyorum. Bu bana göre bir çelişkidir, çünkü dinimizde böyle bir şey yok. Elbette bunu abartarak söylüyorsunuz, yine de yanlışlarını örttüğü için bence yanlış bir bakış açısı

Sonraki cümlenizde ise "Bunu söyleyene taş atılmaz" diyorsunuz. Yani önce hocanın yapacağı bir yanlışı açıklamak için "Günah" kelimesini kullanıyorsunuz, sonra ise o sözünüzün devamında, o yanlışı eleştirmeyi "Taş atmak" olarak. Bir yanda "Günah", yani dince yanlış olduğu Hakça belli davranışlar, diğer yanda bu günah içeren davranışları eleştirenler "Taş atıyor" tabiriyle açıklanıyor, yani haksız yere eleştirmek. Bunu da bir çelişki olarak gördüm

TekfurÇayır 61
20.07.2017, 18:14
Rica ederim, teşekkürler, ben biraz fazla detaylı bakan birisiyim, elimden geldiğince açıklamaya çalışayım:

"Bunu söyleyebilen bir kişinin amel defteri bütün günahlara kapanmıştır bana göre."

Bu cümleden ben, bu kişi bundan sonra ne yaparsa yapsın ona günah yazılmaz sonucu çıkartıyorum. Bu bana göre bir çelişkidir, çünkü dinimizde böyle bir şey yok. Elbette bunu abartarak söylüyorsunuz, yine de yanlışlarını örttüğü için bence yanlış bir bakış açısı

Sonraki cümlenizde ise "Bunu söyleyene taş atılmaz" diyorsunuz. Yani önce hocanın yapacağı bir yanlışı açıklamak için "Günah" kelimesini kullanıyorsunuz, sonra ise o sözünüzün devamında, o yanlışı eleştirmeyi "Taş atmak" olarak. Bir yanda "Günah", yani dince yanlış olduğu Hakça belli davranışlar, diğer yanda bu günah içeren davranışları eleştirenler "Taş atıyor" tabiriyle açıklanıyor, yani haksız yere eleştirmek. Bunu da bir çelişki olarak gördüm
Teşekkürler, çelişkiyi ortadan kaldırınca değişmesi gerekli fikri/sonucu da yazarsanız dediğiniz gözle bir daha bakayım yazdığıma.

ESER
20.07.2017, 18:20
Nette takilirken soyle bir twitter hesabi gordum.

https://mobile.twitter.com/oda_parfumu

Nedense aklima bu baslik ve baslikta yazilanlar geldi :)

Adam sadece belli araliklarla PIISST yazmis. Baska da birsey yok.

Sent from my VFD 700 using Tapatalk

Travelair
20.07.2017, 18:26
Tek sizi eleştiriyor gibi olmasın, onun yerine eskiden beri savunduğum fikrimi yazayım: Kısır çekişmeden kurtulmak için, yapılan doğrular hor görülmesin, yapılan yanlışlar da gözardı edilmesin. Böylece olumlu yönde eleştirilerden de, olumsuz yönde eleştirilerden de herkes kendi payına bir kazanım elde edebilir, diğer türlü tencere dibin kara, seninki benden kara durumu oluyor. Yani birliktelik olmuyor, bölünme oluyor

sason
21.07.2017, 08:11
Bir camianın şikeci olup olmadığı yaptığı şikeyle değil, yapılan şikeye sahip çıkmasıyla olur.Yoksa bir camia nasıl şikeci olur ki? Haydi toplaşalım şike yapalım diye birleşelim, sen ordaki taraftar, sen kongre üyesi şikeciyiz biz, hadi toplaşalım şike yapıyoruz mu diyorlar?Şimdi başınızdaki Td veya oyuncunuz şike yapsa sizde mi camia olarak şikeci oluyor sunuz?Mesela Eskişehir şikeci mi oluyor sırf Bülent şike yaptı diye.Bitti mi şimdi bu camia?Yoksa şikeci olmamak için Bülent'in başında nöbet tutmaları mı gerekliy di?Kaç yaşına gelmişsiniz hiç mi düşünerek konuşmaz insan yahu? Hiç mi insan mantığıyla düşünmez?Adamlar demedi mi aklanıp gelin diye?

Mesela Antep'i , şimdi Osmanlıyı daha fazla ayıplarım.Bülent'i çalıştırdığı için.Antep ve Osmanlı başakanı asıl şikeciler dir bence.Hoş Antep seyircisi galiba Bülent'e şikeci diye bağırdı sanırsam,sahiplenmediler.Eskişehir onlardan çok daha şerefli camia olduğunu ispatladılar benim gözümde.Şikeciye sahip çıkanlar şikecidir. Yoksa insanların elllerinden bir şey gelmeyen konularda insanlığınızdan çıkmayın.Şimdi Eskişehir'İ Bülent üstünden vurmak nasıl ahlaklı bir tutum olabilir ki?

Hayır bunları düşünmüyor musunuz, yoksa işinize mi gelmiyor?Laf olsun, torba dolsun diye mi konuşuyorsunuz anlamıyorum.

Şikeyi kişiler yapar.Camialar o kişileri sahiplenirse bunlara rağmen ; şikeci olur.Yoksa 10 yaşında ki çocuklar gibi şikeci şikeci diye çoçuk tartışmasına döndürürsünüz.

Hem temiz, ahlaklı olmak derdi olup, hemde vicdansızlıkla insanları karalamaya çalışmak tam bazılarına göre davranış.

Ha sizin dünya üzeri mantığınıza uymadığı için Şg'i oradan da vurmaya çalışabilirsiniz.Ya da bak şikecileri savunuyor diye benim sözlerimi çarpıtabilirsiniz.

Başka da bir tavır beklemiyorum sizden, bu üstün zekanızla :)Zira çarpıtmaktan başaka bir maharetinizi görmedim şimdiye kadar.Onu da beceremiyorsunuz ya:)

Travelair
21.07.2017, 09:38
Konu buraya nasıl geldi anlamadım ama şike konusunda ben de 1-2 laf etmek isterim. Misal: X terör örgütü var. Siz de gazetecisiniz. X terör örgütünün gazetesi var. Ordan teklif alıyorsunuz. Gidip çalışır mısınız? Ben gazeteciyim, terör örgütünün yaptığı beni ilgiledirmez diyebilir misiniz? Hatta sizin yazdığınız terörle alakalı olmasın, sizin orada çalışmanızdan ötürü oraya kattığınız değer, terör örgütüne katkı sağlamayacak mı?

Öte yandan, şike yapan bir kişi, bir kulüpte çalışıyor diyelim. Camia mı yaptı kardeşim, camiaya kulübe ne ceza veriyorsunuz tezi var. Siz de benzer düşünüyorsunuz. Camia şikeye şikeciye sahip çıkarsa o zaman şikeci olur diyorsunuz. Yine diyelim X spor kulübü var. Yöneticisi şike yaptı. Kulüp bu şikeyle gitti şampiyon oldu. Şike ortaya çıktı. Bu tezi savunanlar şunu diyor: Camia mı yaptı, camiaya ve dolayısı ile kulübe ceza vermeyin. Ee o zaman at yöneticiyi, yerine yenisini getir, şikeden dolayı gelen getiriler, o camianın yanına kâr kalsın. Oldu mu, olmadı. O zaman kur bir suç örgütü, suç bireyseldir de, topla paraları, yakalanırsa ya da anlaşılırsa, dışladım onu der yerine başka adam koyar devam edersin. Sonunda holding olursun, ama suç kişilerde kalır... Dolayısı ile ister istemez seçilen yetkililer ne yapıyorsa dolaylı olarak camiası da onun günahından sevabından payını alıyor

sason
21.07.2017, 12:38
Dediklerimden nasıl şike ile alınan başarı cezasız kalsın, sadece kişiler ceza kalsın manası çıktı anlamadım.

Bir camia şike ile alınan başarıya sahip çıkarsa şikeci olur diyorum.Hala camialar ceza almasın , kişiler alsın o zaman diyorsunuz.Eskişehir şikeden ceza alabilir ama bu onu şikeci camia yapmaz diyorum.Şike yapanlar şikeci olur diyorum.

İnsanları camialar başarı alsın diye getiriyor.Ne yapacağını nereden bilebilir.Örnek de verdim hala anlamamakta ısrar nedir?Yarın başımızdaki Td maç satsa topyekün ahlaksız mı olacağız camia olarak? Soru net!!!!!!

Camialar başlarındaki insanlar yüzünden ceza çekebilir.Çünkü onları seçmişlerdir.Ama ahlaksızlığı ortaya çıktıktan sonra kovmuşlarsa ve sen hala buna rağmen bel altı vurmaya çalışıyorsan bu senin ahlaksızlığın olur artık.

Travelair
21.07.2017, 13:03
Ben de örneklerle açıkladım. Konuyla bağdaştırır mısınız, kim kovulmuş da buna rağmen belaltı vuruluyor? Şenol Güneş ile ilgisi ne?

sason
21.07.2017, 13:28
Kim bel altı vuruyorsa ona diyorum.Demediler mi adamlar aklanın gelin diye?

Verdiğiniz örneğe de cevap verdim ama siz benimkine veremiyor sunuz?Ha terör örgütü örneği ise zaten futboldan alaksız bir örnek.Örnek bile değil.Bire bir uyması için şike yapan adamların o takımın sahibi olması lazım.En azından hala onların yönetiminde olması lazım ki bir manası olsun.

Israrla sorumun cevabını bekliyorum!!!!

Travelair
21.07.2017, 13:40
Terör örgütü örneği neden olmuyor anlamadım, Şenol Güneş ile ilgisini de anlamadım. Kitabın ortasından konuşmayın lütfen, anlamıyorum, Şenol Güneş'e ne dediler de neyi savunuyorsunuz? Şenol Güneş 95-96'dan sonra feybe'ye görüşmeye gitti mi? Gitti. 3 Temmuz'dan sonra bjk'ye gitti mi? Gitti. Bitti benim için o zaman. Diğer kısımlarında değilim

sason
21.07.2017, 13:54
Boşver , rencide olmanı istemem.Saygılı bir arkadaşsın.Ne dediğimi de gayet iyi anladın.Daha fazla zorlamamın gereği yok.

Travelair
21.07.2017, 13:58
Sen konunun başını bana söylemiyorsun ki? Konunun ortasından konuşup beni cevap vermeye zorluyorsun. Ben konunun başını soruyorum ısrarla. Şenol Güneş bjk'ye gitmemeliydi. Konunun başı buysa, evet gitmemeliydi

sason
21.07.2017, 14:24
Bunu böyle söylersen saygı duyarım.İstemeyebilirsin, hoşlanmamışta olabilirsin sevmeyebilirsin, nefrette edebilirsin.

Ama gidip yok şikecilerle çalışıyor, yok paraya sattı , yok ahlaksız fln.. gibi argümanlar kullanarak karalamaya açalışırsan bu ahlaksızlığa girer.Ben bunu defalarca yazdım.

Benim fikrimde kovulduğu, sahip çıkılmadığı, Td.liği ve kendisi aşağılandığı için gidebilir.

Ahlaksızlığın gereği yok.Karalamaya gerek yok.Hakarete gerek yok.Pisliğe gerek yok.Ama burada bunlar yapıldı ve devam ediliyor.

Ha, bu buranın ayıbı, zaten tarihe geçtiler.Geçmiş olsun.

Travelair
21.07.2017, 14:30
Ben o türde cümleler kurmadım. Kovulma da güzel bir kelime değil. Anlaşamayanlar ayrılabilirler. Her yerde bu vardır. Fakat ayrıldı diye de ne haltlar karıştırdıkları ortada, hatta biz paraya karşı emeğin mücadelesini veriyoruz der, bizden gözüküp baş rakiplerine gitmek de bence bir hak haline dönüşmez

sason
21.07.2017, 14:43
Yani yine pislik atma olayına geçeceğim illaki diyorsun.

Bana ne yaw,her yaşayan Trabzonlu'yu karalayın.Azala azala bitirdiniz zaten Trabzon'u bu zihniyetle.

Mustafa maç sattı, Zeki lobici, Şenol Güneş haltçı, biri komisyoncu, biri evlatçı.Ne iğrenç bir yermişiz ki bir adam çıkaramıyoruz.

Sizin gibi adamlara az bile yapmış.Kimin ne kıymetini bildiniz ki?Şimdi toplaşıp foruma ağlayın.Bu takım cacık olmuyor diye.Sonuna kadar hak ediyorsunuz.

Travelair
21.07.2017, 14:53
Uslubunuza bakın. Pisliği ben atmıyorum. Yazdığınız kelimeleri bana yaftalamayın. Ben öyle şeyler demedim. Cümle devrik olabilir, ne haltlar karıştırdıkları ortada derken İstanbul takımlarını kastettim. Saracak birini arıyorsanız bari gerçekten Mustafa maç sattı diyeni bulun, ona deyin. Hem diyorsunuz camialar töhmet altında bırakılamaz, genelleme yapılamaz, hem diyorsunuz siz zaten böylesiniz...

sason
21.07.2017, 15:05
Uslubunuz neyse öyle karşılık alırsınız.Haltlar karıştırdı derseniz , o ayarda cevap alırsınız.Bunun yerine güzel ifade kullanırsanız bende aynı şekilde kullanırım.Seçtiğiniz kelimelere dikkat edeceksiniz ki karşıdan da aynı şekilde bekleyelim.

Sizinle daha ileri gidilmeyeceğini gördüm.Sırf sizi rencide etmemek için yarıda kestim sorumu.Neyse.

Dediğim gibi beni ilgilendirmiyorsunuz artık......

Faik Yılmaz
21.07.2017, 15:19
Dozer Cemil ve Şenol Güneş ile ilgili aynı soruları sorarak ufak çaplı bir anket yaptım.....

Şenol Güneş 'i Efsane olarak görenlerin oranı : %41

Eski bir çalışanımızdır ve artık hiç bir şeyimiz değildir diyenlerin toplamı ise % 46 çıktı.....

Efsane takımın ufak bir parçasıdır diyenler ise % 12-13 civarı çıktı....
-----------------
Aynı anketi Dozer Cemil için yaptım karşılaştırma ve eğilim yoklama açısından.....

Efsanedir diyenler :% 91 çıktı....

Efsanenin ufak bir parçasıdır diyenler : % 5

Eski bir çalışanımızdır diyenler : % 4 çıktı....

Bir kaç yüz kişi ile yapılan bu anketler tabiki tam gerçeği yansıtmaz ancak Trabzonsporlalarını eğilimini göstermesi açısından bir örnek olduğunu düşünüyorum....

Travelair
21.07.2017, 15:20
Şenol Güneş bjk takımında mutlu, huzurlu, bize hizmetleri oldu, yanlışları da oldu, oluyor, objektif bakabilenlere selam olsun.

Evet İstanbul takımlarından bahsettim. O kadarını da diyeyim. Bir de cevap niteliğinde bana yazdıklarınıza bakın. İki yazıyı karşılaştırın bakalım karşılığı omuymuş.. Demek Rusya'ya kızsam yine bana bunları yazacakmışsınız. Sonuç olarak bahane ve çatacak yer arıyormuşsunuz. Kaçtır rencide etmemek için diyorsunuz sonra böyle bir cevap. Ben kimsenin sözcüsü değilim. Gidin o lafları kim ediyorsa onu bulup saydırın ondan cevap alın, benden değil. Acaba hangimiz rencide etmemeye çalışıyor o da ayrı. Uzatmayalım, ilgilendirmiyorsam sorun yok. Başlığı meşgul etmemek adına konuya dönüyorum, size cevabım bu kadar

sason
21.07.2017, 15:56
Ben o türde cümleler kurmadım. Kovulma da güzel bir kelime değil. Anlaşamayanlar ayrılabilirler. Her yerde bu vardır. Fakat ayrıldı diye de ne haltlar karıştırdıkları ortada, hatta biz paraya karşı emeğin mücadelesini veriyoruz der, bizden gözüküp baş rakiplerine gitmek de bence bir hak haline dönüşmez

Buradan nasıl ne haltlar karıştığı ortada kelimesi İstanbul takımlarına gidiyor anlayamadım.
Çatacak kimseyi aramıyorum.Düzgün yazışırken, benim efsanem olan bir adama karşı ne kullanırsanız aynı şekilde cevap veririm.

Niyetinizi anlamadım.Anlam düşüklüğümü, yoksa art niyet mi var bilemiyorum.Bu yüzden yarıda kesiyorum.

Travelair
21.07.2017, 16:12
Kimseye yalan borcum yok. Cümleyi kurarken devrik kurdum, 2 cümleyi tek cümle şeklinde birleştirirken hata oldu. hocaya değil o lafım, herhalde 3 defadır tekrar ediyorum, bu kadar tekrardan sonra siz bilirsiniz inanmak istediğinize inanın

TekfurÇayır 61
21.07.2017, 20:40
Taraftarımıza 41 kere maaşallah...

Trabzon'da doğmuş, Trabzonspor'la yoğrulmuş, kaptanlık yapmış, sembol olmuş, efsâne olmuş, TD olduktan sonra Ali Şen döneminde FB ile masaya oturmuş, olmayınca bu sefer yıllar sonra BJK ile anlaşmış bir kişinin taraftarın %41'i tarafından efsâne olarak görülmeye devâm ediliyor oluşu müthiş bir olay.

%46'nın sebebi üç aşağı beş yukarı belli, %41'in birebir düşünceleri alınabilse çok zihin/Ufuk açıcı bir çalışma olur.

% 41 Oranı şaşırtıcı derecede beklenmedik bir oran.

Ermanusta
22.07.2017, 06:39
13676

Şenol Güneş Fontunun Trabzon yazısından büyük olması uygun değil
ayrıca renklerin kırmızı beyaz yerine bordo mavi olması lazım
Tabelayı yaptıran Genclik ve spor bakanlığı ki bu detaylara dikkat etmemiş

ccd6167
22.07.2017, 09:30
Efsane hocam.. Büyük üstad. Yukarı da arkadaş demiş neden camialar şike ile anılır diye.. İşte bu zihniyet hiç dsğişmiyor maalesef.. O kafaya sorsan neden bu takımlar hala aklanamadı neden avrupadan men yedi desen şike yüzünden diyemeyecek kafada da olabilir.. Çünkü senol hocalarının yediği lafları onların da midelerinde sıkıntı yaratmaması için..

Hiç parayı sevmez kendisi.. 1 5 yetmedi.. 2 5 da diretti..

sason
22.07.2017, 11:24
Kimseye yalan borcum yok. Cümleyi kurarken devrik kurdum, 2 cümleyi tek cümle şeklinde birleştirirken hata oldu. hocaya değil o lafım, herhalde 3 defadır tekrar ediyorum, bu kadar tekrardan sonra siz bilirsiniz inanmak istediğinize inanın

3 defadır tekrarlamıyor sunuz.Alıntıladığım yazınız ikinci beyanınız ki beyanın esas alınması gerektiğinden ben yanlış anlamışım diyelim.

Ayrıca bazı şeyleri de üstünüze alınmanıza gerek yok.Tratışırken buna Ali'yi dahil ediyorum Veli hariç gibi ifadeler kullanamayacağıma göre genel zihniyeti yazdım.Eğer bu zihniyette değilseniz zaten alınacağınız bir şey yok demektir.

sason
22.07.2017, 12:07
Neyse yahu çok zaman harcıyorum bu yerde.Kendime çok kızıyorum.Zihniyet belli, değişecek bir şeyde yok, yönetimde belli.Trabzonspor'a kattığı da bir şey yok.

20 kişinin çamur banyosu yaptığı yerde,3-5 yüksek kalitede insan için bu kadar sinir harbi yaşamanın manası yok.

Şenol Güneş'in bir dahaki şampiyonluğunda gelirim dalga geçmek için.Artık o zaman klimasına mı girerseniz, ayakkabı bağcığına mı bilemiyorum.:) Ağlaşmada sınır tanımıyor sunuz :)

Ama sizden daha yaratıcı şeyler bekliyorum ha.Klimalar, çarşıdaki dükkanlar falan kesmiyor.:)

Bin kere derseniz efsane değil diye efsanelikten düşer belki .Garibanların umudu işte .Yahu tüm Türkiye biliyor , siz 20 kişi kimin umurunda :)

Birilerinin haberi olsa gülmekten ölürler yahu.Kim efsane değil diyormuş diye.

TekfurÇayır 61
23.07.2017, 15:07
Şimdi ben diyorum ki, Şenol efendi Beşiktaş'a gitti ise para içindir, paragözlüğündendir. Başka sebebi olamaz.

Nereden mi biliyorum başka sebep olamayacağını, e yâni ben onun yerinde olsam başka sebebim olamazdı, gidersem para için giderdim, yoksa ne işim var Beşiktaş'ta. Fethiye'ye giderim, Kaş'a giderim daha iyi.

İşte konuyu böylece apaçık açıklığa kavuşturdum, bundan dolayı biraz para alabileydim iyiydi. Fethiye'ye giderdim, Kaş'a giderdim.

Paragöz Şenol efendi.

Bir de şiir okuyayım:

Gecenin üçüdür en uygun zaman, bahse girerim
düşünün: sabah çok yakın
oysa ışıltı yok ortalıkta
nerdeyse gece bitmiş ama sürmekte karanlık
henüz uyanmış bazıları
henüz uyumamış bazıları
bazıları uyanmış uykusuna doymadan
bazıları uykusuna varmadan doymuş
görüyorsunuz ilm-i hilaf ü cedel düzeniyle hayat
nasıl da sürüklüyor kendini
ve ben bunu kanıtlayabiliyorum
şu şair halimle
böylece size ey saygıdeğer erbab-ı cumhuriyet
akıllı ve yetenekli olduğumu
kanıtlamış oluyorum
sizler de
bu derin bilgeliği kavrayarak
kendi değerinizi ortaya koymuş oluyorsunuz.
İsmet Özel'den Akla karşı tezler 1

Ermanusta
24.07.2017, 11:32
13699

Hocam tez elden yetiş,transfersizlikden taraftar-yönetim birbirine girecek.
Liderliğini özledik

TekfurÇayır 61
26.07.2017, 17:22
İşte gerçek bir sınav... Şenol hoca millî takıma geçiş yaparsa, Demirören'in emri altına girerse biter. Net.

Görelim...

Avcı performansıyla hak eden isim ama umarım o da gitmez. Geçen sefer futbolcular başını yemişti.

Kelebek etkisi sürüyor... İmparatorluklar çatırdıyor...

Emrah KabuL
26.07.2017, 22:05
Alacağı paraya bakar..

Mollasalihoğlu
28.07.2017, 10:01
"Ulusoy tff başkanı olmasa ona kim milli takım emanet ederdi"den "alacağı paraya bakar" kısmına geçtiysek,sanırım iyi bir td olduğunu kabul ettik. :)

Ermanusta
28.07.2017, 10:38
Önce başarıya bakacaktır,4 maç kalmış ve Türk milli takımının şansı yok 3 veya 4cü olur
bu durumda dünya kupasına gidemeyecegine göre neden teklifi kabul etsin
F.Terimde bunu gördü,federasyonda gördü
illaki eylüldeki maça kadar dayanırlardı gruplardan çıkma ışıgı olsun

eger giderse 2019 dan sonra gider ama onada biz izin vermeyecegiz!
O Trabzonsporun Teknik direktörü olacak,bizi nice şampiyonluklara taşıyacak!

Özledik seni be hocam

TekfurÇayır 61
28.07.2017, 14:35
Önce başarıya bakacaktır,4 maç kalmış ve Türk milli takımının şansı yok 3 veya 4cü olur
bu durumda dünya kupasına gidemeyecegine göre neden teklifi kabul etsin
F.Terimde bunu gördü,federasyonda gördü
illaki eylüldeki maça kadar dayanırlardı gruplardan çıkma ışıgı olsun

eger giderse 2019 dan sonra gider ama onada biz izin vermeyecegiz!
O Trabzonsporun Teknik direktörü olacak,bizi nice şampiyonluklara taşıyacak!
Özledik seni be hocam

Paraya bakar paraya... 4,5 öyro yıllık ücret + 3-4 yıl garantili iş + güzel primler + sağlam tazminat + orgenerallik gibi bir ünvan.

Tabii sinsi olduğu için, ağlak olduğu için üstüne atlamaz, nazlanır, istemem yan cebime bırakıverin lütfen der.

Adam yemeğe bile para harcamaya kıyamıyor, kaç yaşına gelmiş, utanmıyor göbeğim yok diye, tığ gibi. Yemek ısmarlayalım da biraz yağ depolasın, sevaptır.

Murat'
28.07.2017, 14:42
Milli takımın başına geçmek gibi bir hata yapmasın sakın. Bu milli takım ile dibi görür.

Ermanusta
28.07.2017, 16:07
Milli takımın başına geçmek gibi bir hata yapmasın sakın. Bu milli takım ile dibi görür.

bende geçmesin diyorum,Dönsün Trabzonspora

İsmail Sezgin
28.07.2017, 16:21
Bizden uzak olsun. Alıştı zaten Türkiyedeki sisteme milli takıma da gider yeşiller orda biterse

İlker Yazıcıoğlu
28.07.2017, 16:57
Kendisi konusunda taraftar bu kadar bölünmüşken, bir gün tekrar Trabzonsoor'a dönmesi gerektiğinin düşünülmesi çok abes...

Daha ne kadar aynı filmi seyretmek zorunda kalmamız gerekecek?

İlker Yazıcıoğlu
28.07.2017, 16:58
Aynı futbolcular, aynı teknik adamlar, aynı yöneticiler ve aynı taraftar zihniyeti...

Yeni bir kan, yeni bir bakış, vizyon...Sıfıroğlu sıfır...

Trabzonspor'dan uzak durmak için her şey gerçekleşiyor ve inatla bu takımın arkasındayız...

Hakikaten, asıl efsane taraftardır...

Adem CAKIR
28.07.2017, 19:09
Sevmeyebilirsiniz, kızgın olabilirsiniz vs ama Şenol Güneş bilgisi ve sahaya, oyunculara pozitif etkisiyle Milli Takımı hak ediyor ona şüphe yok. Ama ben olsam liyakata felan bakmam Milli takıma Sergen Yalçın'ı getiririm . :D

TekfurÇayır 61
30.07.2017, 18:33
Şenol Güneş gitmedi millî takıma, M.Denizli'nin geleceği söyleniyor. Buradan hareketle Şenol Güneş'i nasıl eleştirebileceğime dâir bana yardımcı olabilecek, fikir verebilecek olan var mı?

Fatih Çelik
30.07.2017, 18:40
Şenol Güneş gitmedi millî takıma, M.Denizli'nin geleceği söyleniyor. Buradan hareketle Şenol Güneş'i nasıl eleştirebileceğime dâir bana yardımcı olabilecek, fikir verebilecek olan var mı?

Bjk icin vatani görevden kaçtı diyebilirsiniz :) Bizde olsa kesin giderdi diyerek de devam edebilirsiniz. Gerisi hayal gücünüze kalmış :)

TekfurÇayır 61
30.07.2017, 19:32
Bjk icin vatani görevden kaçtı diyebilirsiniz :) Bizde olsa kesin giderdi diyerek de devam edebilirsiniz. Gerisi hayal gücünüze kalmış :)

Güzel fikirler. :)

Yiğit Gayretli
31.07.2017, 10:11
"Cumhurbaşkanı da rica etse şu aşamada fikrim değişmez."

Memlekette böyle delikanlıların sayısı pek azaldı son zamanlarda...

Emre Veli
31.07.2017, 13:26
bu takımın teknik direktörlüğünü son kez 2013 te yaptı ve bıraktı. bir daha td olarak asla geri dönmez. başka misyonlarda belki.

Fatih Çelik
31.07.2017, 14:23
Şovunu da yaptı ama kendi de inanmıyor dediğine eminm :)

Faik Yılmaz
31.07.2017, 16:09
"Cumhurbaşkanı da rica etse şu aşamada fikrim değişmez."

Memlekette böyle delikanlıların sayısı pek azaldı son zamanlarda...

Milli takım için Şenol Güneş'le anlaşılmış.......

Memleketteki son delikanlı da gitti demekki ;)

Faruk BERBER
31.07.2017, 16:13
Milli Takım ile anlaşmış diyolar, HO :)

Emre EFENDİOGLU
31.07.2017, 16:29
O kupa gelene kadar milli takımı hele ki Yıldırım Demirören'in başında bulunduğu milli takımı çalıştırmayı kabul ederse benim gözümde bitmiş demektir.

Faruk BERBER
31.07.2017, 16:32
O kupa gelene kadar milli takımı hele ki Yıldırım Demirören'in başında bulunduğu milli takımı çalıştırmayı kabul ederse benim gözümde bitmiş demektir.

Kardeşim gözünde hala bitmemişse bence daha şans verebilirsin. Bu kadar kolay harcama :)

Yiğit Gayretli
31.07.2017, 16:32
Milli takım için Şenol Güneş'le anlaşılmış.......

Memleketteki son delikanlı da gitti demekki ;)
Yıldırım Demirören ile çalışmayı kabul ederse ben de okkalı bir yazı yazarım hakkında. Eğriye eğri, doğruya doğru.

Kazım Bostan
31.07.2017, 16:40
bizdeyken "çakma filozof" diyolardı, şimdi istanbul takımında ve peygamber gibi bi şey oldu.

fb gs kolundan tutup milli takıma çekiyor, bjk hocamıza dokunmayın diye yırtınıyor filan.

halbuki hoca aynı hoca.

Faik Yılmaz
31.07.2017, 16:46
Yıldırım Demirören ile çalışmayı kabul ederse ben de okkalı bir yazı yazarım hakkında. Eğriye eğri, doğruya doğru.

bana göre görüşmeye gitmiş olması demek kendisininde istiyor olduğu anlamına gelir....

burada istemeyen sadece Fikret Orman bence.....

Onu bir şekilde ikna edebilirlerse bu iş tamamdır......

Murat'
31.07.2017, 16:51
Hayatının hatasını yapar milli takıma gitmekle.

Cengiz Çubukcu
31.07.2017, 17:36
bence baskı en tepeden geliyor, bu ülkede hayır diyebilecek kimse yok..

Faruk BERBER
31.07.2017, 17:40
bence baskı en tepeden geliyor, bu ülkede hayır diyebilecek kimse yok..

Kendisi 2-3 gün önce "hayır" diyebilecek birisi olduğunu söyledi.

Bence diyebilmeli. Ya da o şekilde konuşmamalı.

Gerçi banane, bu kaçıncı kez :)

selcuk
31.07.2017, 17:41
Kendisi 2-3 gün önce "hayır" diyebilecek birisi olduğunu söyledi.

Bence diyebilmeli. Ya da o şekilde konuşmamalı.

Gerçi banane, bu kaçıncı kez :)

ozaman daha maasinin 2 katina cikacagini bilmiyordu

Murat'
31.07.2017, 17:42
Bu milli takımın bu federasyonla hiçbir şekilde başarılı olma şansı yok.

Kendine yazık eder.

Faruk BERBER
31.07.2017, 17:42
ozaman daha maasinin 2 katina cikacagini bilmiyordu

Güzeldi :)

Ozan Yılmaz
31.07.2017, 17:47
Twitter gündeminde 1 numara >> #SenBeşiktaşaAitmişsin

selcuk
31.07.2017, 17:51
her sey bir kenara

demirörene ragmen milli takima gitmesi benim adima daha kabul edilebilinir

8jk da olusu daha aci verici benim adima

batuhanTs
31.07.2017, 19:18
Trabzonspor un en büyük düşmanı adimiz kiminle gecse bir bakiyoruz ki besiktas in da adi geciyor kisa sure sonra tabi canim tesadüf bu da

sason
31.07.2017, 19:57
İnsanlara değer verirseniz, onun karşılığını görürsünüz.

İnsanlara kovar,değer vermezseniz,iftira atarsanız onunda karşılığını görürsünüz.

Adama daha geçen sezon dünyalık para teklif edildi Katar'dan.Ama aramızda hala iftira atacak kadar yüzsüzler var.

http://www.hurriyet.com.tr/senol-gunese-muthis-teklif-60-milyon-tl-40116167

Bugün de o yüzsüzlere cevabı vermiş hocam.:oUtanırlar mı?

Kösele hocam bunların derisi, kösele.Utanmak ne, daha da arsızca konuşurlar...Hahahahhahhahaha

Neyse bir daha ki şenlikler için, kupa almasını beklememe gerek kalmadı.:)

Arada başka şenlik olmazsa kupa alınca ,ağlaşmalarınızda görüşürüz.

artvints
31.07.2017, 21:36
Milli takima tabi ki gitmek isteyecek transfer derdi yok, türk oyuncularla çalişma, geliştirme şansi var. Sonuçta milli takim. Türk futbolunu geliştirmeye yönelik fikir belirtme ve uygulama şansi var. Tabi bu fedarasyon çok kötü durumda. Baya oturdular türk futbolunun üzerine, sürekli skandallar olmasina rağmen istifa etmeleri için herhangi bir kamuoyu baskisi yok, medyayi de kendileri yönetiyor. Bu adamlarla iş yapilmaz.

Fatih Çelik
31.07.2017, 21:51
Şimdi Volkan Demirel "Milli maçta eldivenleri bırakıp gitti vatan haini Volkan" diye tempo tuttular, bakalım Şenol Hocanin ahvali ne olacak? Fb-bjk maçını iple çekiyorum.En güzel renkler siyah-beyaz değil mi hocam? Müstehak sana.

Mollasalihoğlu
31.07.2017, 22:05
"Halug ulusoy defefe başgani olmasa gim alır şenori milli tagima" efsanesi de çöp oldu iyi mi...

TekfurÇayır 61
31.07.2017, 23:31
Kılavuzu Rıdvan olanın burnu azizden kurtulmazmış. :)

Faik Yılmaz
01.08.2017, 08:38
Şenol Güneş'in değerini Trabzonspor Taraftarı bilmiyormuş Beşiktaş taraftarı biliyormuş......

Öyle diyordu bazı arkadaşlar.....

Menfaatle sevgiyi karıştıran bazı arkadaşlar....

Dün sadece gitme ihtimali belirince gördük sınırsız (!) sevgilerini...... Ardından edilen küfürleri yazsam kitap olurdu kitap....

Not : Bu arada Beşiktaş'ın teknik direktörü Milli takıma gitmediği için sevinen Beşiktaşlılarla birlikte Trabzonsporlular da olmuş mudur acaba ? Bence olmuştur...

Hayranı olduğunuz Beşiktaş'ın Teknik direktörü klüp başkanının rızası olmadan tüpçü ile koşa koşa görüşmeye gitti mi ? Gitti...

Hayranı olduğunuz Beşiktaş'ın Başkanı azıcık açık kapı bıraksa her türlü anlaşırmıydı ? Anlaşırdı.....

Daha neye ve niye seviniliyor anlamıyorum...

Mollasalihoğlu
01.08.2017, 08:55
Terim'e harçlık niyetine 3.5 milyon € veren tff, muhtemelen o kadar tutacak olan Şenol Güneş'in tazminatını ödeyemiyordu yani öyle mi?

Üzülüyorum bazen size.

Yiğit Gayretli
01.08.2017, 09:20
Yine mi olmadı?

sason
01.08.2017, 10:20
İşte bu kadar ahlaki çöküntüde adamlar yüzünden Trabzonspor'un başı dışkından kurtulmuyor, kurtulmayacakta.

İftira, karalama,dedikodu,ahlaki çöküş, çıkarcılık, kıskançlık,kötülük,iki yüzlülük,cımbızlamacılık(buda bu forum sayesinde Türkçe lugatına girmeli), gerçekleri saptırmak ne ararsan var.Hiç bir zaman dertleri Trabzonspor olmadı, tek dertleri bağcıyı dövmek.

Nasıl ezik bir hayatları varsa, aynı hayatı herkes yaşasın, kimse yükselmesin istiyorlar.Hayta bakışları sevgi üzerinden değil, nefret üzerinden.

Tiksindim yaw.Ama aynı zamanda bende acıdım gerçekten...

TekfurÇayır 61
01.08.2017, 13:56
Terim'e harçlık niyetine 3.5 milyon € veren tff, muhtemelen o kadar tutacak olan Şenol Güneş'in tazminatını ödeyemiyordu yani öyle mi?

Üzülüyorum bazen size.
Medya haberleri üzerinden konuşursak - ki bütün bu tantana medya haberleri dayanaklı - teklif kapsamında 7 milyon eyrö 2 yıllık tazminat bedeli de var imiş.

Güneş mutlu, Orman mutlu, demirören mutlu, aziz de mutlu, paragöz diyenler de mutlu şeklinde mutlu sonla tam bitecektiki masal, bir ânda kötülük gâlip geliverdi. İyiler mutsuz, kötüler mutlu oldular. Kahrolsun kötülük, yaşasın iyilik.

Bütün bunlardan hareketle Turgut Özal'ı Şenol Güneş'in öldürdüğü fikri bana çok mantıklı gelmeye başladı, mutlaka araştırılmalı.

Mollasalihoğlu
01.08.2017, 13:59
:)

ccd6167
01.08.2017, 21:02
Bu milli takımın bu federasyonla hiçbir şekilde başarılı olma şansı yok.

Kendine yazık eder.

Enes yusuf cengiz çağlar emre mor

İyi jenerasyon var.. Sadece beklerimiz kötü bence. Bu takımı conte gibi disiplini yüksek hoca ya teslim edebiliriz..

Tolunay kafkas taktik ve idman bilgisini geliştirmiş olsaydı milli takımın kadrosu şu an elinde iş yapardı

ccd6167
01.08.2017, 21:08
Milli takımın başına sadece fiko istemiyor. Aziz ve göksel bjknin zaten şenol giderse diskalifiye olacakğını biliyor...

Çok farklı şeyler olacak.. Tudor gidecek.. Yavşak terim gayseye geçer bu hırsla.. Aziz göksel gayse bjk 4 ü birbirine girer.. Aradan sıyrılan biz olamayız çünkü yönetim yok bizdede..

sasone
02.08.2017, 15:14
Efsane ibaresinin başlıktan çıkarılmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu kulübün 50.yıl için yayınladığı videoda isminin bile geçmemesinden anlayabiliyoruz.
Hami'nin vurgusunun yapıldığı yerde ismin geçmiyorsa,orta malı olmuşsundur.

Mollasalihoğlu
04.08.2017, 23:27
Bu mantıkla Özkan Sümer'den de bahsedilmiyor direkt adı geçmediği için.
Ama onun ve Ahmet Suat Hoca'nın fotoları geçerken "Anlatılan dehadır, dahidir." diyor video.

Şenol Güneş'in kaleci ve t.direktör hali geçerken de
"Bu bir büyük mücadelenin onurlu serüvenidir..."13960

diyor.

Şenol Güneş'in bu videoda olmaması, CV'sinde kupa olmaması gibi sadece. Adı yok, kendi var. :)

BERBATOV61
05.08.2017, 09:04
İş değişikliği sebebi ile forumda fazla takılamıyorum artık buralar karışmış vaziyet alamamışım üzüldüm kaçırdığıma :) Ama bu işlerin sonunda Efsane kısmının kalkmış olması sevindirici sırada kompleksteki ismini kaldırmak var

Ermanusta
05.08.2017, 11:30
Şenol güneşle yapılan roportajda bir detay ortaya çıktı
paragöz diyenlere cevap..

ŞENOL GÜNEŞ, HAK ETMEDİĞİ 4 MAAŞINI İADE ETMİŞFutbol Federasyonu'na "buyurun bunlar benim hak etmediğim maaşlar" deyip 4 aylık maaşını Federasyona iade eden bir Şenol Güneş (https://www.sondakika.com/senol-gunes/)'i hatırlattım.
O da bana 4 aylık haksız maaş çekleriyle günahlarını ödeyeceğini zanneden ama hâlâ kendisine borcunu ödemeyen federasyon yetkilileri hatırlattı.

O alacaklar hâlâ duruyor, hak etmeyenlere çuvalla dağıtanların utancı olarak.

Ermanusta
05.08.2017, 11:33
ŞENOL GÜNEŞ MÜZESİ
"Çocukla çocuk, büyükle büyük. Sorunlu futbolcuları sevgiyle yola getirme ustası. Onun sırrı, her insanın artı yanlarına bakmaktan geçiyor eksi tarafına değil. O yüzden kaybedilmenin kıyısından toplanan kazanılmış insanlarla dolu Şenol Güneş (https://www.sondakika.com/senol-gunes/) müzesi
Şenol Güneş gibileri futbolun içinde, insanlığın resmi geçidindedir.
Onlar adam duruşunun kudretine sığınırlar, eğitmenliğin şanına!
Sonrası taraflı tarafsız insanların alkışları.
Şenol Güneş'in gittiği her takımda rengini alan gerçeğinin karşılığı; mücadele ve terdir Sistemin yasaları ne derse desin.
Asalet; onun kendisini göndere çektiği yerdir.
Çocukların sevgisini kazanmaktır insanlık.
O rütbesiz saygınlığa sahip olduğu için içimdeki çocuk da saygılarını sunuyor ona.
Ruhuna yakışan bir hayatın işçisi olduğu için.

Yönetimden rica ediyoruz ,Şenol Güneş Kompleksinde kalıcı olarak bir Nostalji müzesi açılıp Dozer Cemiller,Şenol hocalar buralarda yaşatılsın

batuhanTs
05.08.2017, 23:10
ŞENOL GÜNEŞ MÜZESİ
"Çocukla çocuk, büyükle büyük. Sorunlu futbolcuları sevgiyle yola getirme ustası. Onun sırrı, her insanın artı yanlarına bakmaktan geçiyor eksi tarafına değil. O yüzden kaybedilmenin kıyısından toplanan kazanılmış insanlarla dolu Şenol Güneş (https://www.sondakika.com/senol-gunes/) müzesi
Şenol Güneş gibileri futbolun içinde, insanlığın resmi geçidindedir.
Onlar adam duruşunun kudretine sığınırlar, eğitmenliğin şanına!
Sonrası taraflı tarafsız insanların alkışları.
Şenol Güneş'in gittiği her takımda rengini alan gerçeğinin karşılığı; mücadele ve terdir Sistemin yasaları ne derse desin.
Asalet; onun kendisini göndere çektiği yerdir.
Çocukların sevgisini kazanmaktır insanlık.
O rütbesiz saygınlığa sahip olduğu için içimdeki çocuk da saygılarını sunuyor ona.
Ruhuna yakışan bir hayatın işçisi olduğu için.

Yönetimden rica ediyoruz ,Şenol Güneş Kompleksinde kalıcı olarak bir Nostalji müzesi açılıp Dozer Cemiller,Şenol hocalar buralarda yaşatılsın

Müzenin adi neden senol güneş muzesi oluyor muze acilsin futbolculugu zamanında Trabzonspor icin kazandigi basarilari çoluk çocuk gidip görsün
Senol güneş bazilarinda saplanti olmuş cok tehlikeli bir kafa yapisi

ibrahim
06.08.2017, 04:12
Müzenin adi neden senol güneş muzesi oluyor muze acilsin futbolculugu zamanında Trabzonspor icin kazandigi basarilari çoluk çocuk gidip görsün
Senol güneş bazilarinda saplanti olmuş cok tehlikeli bir kafa yapisi

Parası boldur, İstanbul yaramıştır aslında. Biz Trabzonspor kulunu da görüp üç beş kuruş para atsa mikembel olur valla.

pazarkapılı
06.08.2017, 09:29
trabzon ve trabzonsporun bir degeridir....pekcok trabzonlu gibi bellirli nedenlerle sehirden uzaklasmıstır....bu nedenleri analiz etmeden kisileri konusmak işin magazinel boyutunu konusmaktır....

insanlar gecmişleri ile yasarlarsa geleceklerini kuramazlar, zaten bu sekilde bir yasam insa etmek belirli "izm" ler yada saplantılar yada rant istismar gibi diger sosyo ekonomik psikolojik ilişkileri ortaya cıkarır, zaten ülkece yasanılan en büyük zaman kaybı bu sekilde ortaya cıkıyor....

TekfurÇayır 61
06.08.2017, 14:59
trabzon ve trabzonsporun bir degeridir....pekcok trabzonlu gibi bellirli nedenlerle sehirden uzaklasmıstır....bu nedenleri analiz etmeden kisileri konusmak işin magazinel boyutunu konusmaktır....

insanlar gecmişleri ile yasarlarsa geleceklerini kuramazlar, zaten bu sekilde bir yasam insa etmek belirli "izm" ler yada saplantılar yada rant istismar gibi diger sosyo ekonomik psikolojik ilişkileri ortaya cıkarır, zaten ülkece yasanılan en büyük zaman kaybı bu sekilde ortaya cıkıyor....
Islak imzâ...

TekfurÇayır 61
06.08.2017, 17:21
Zenginlik içinde fakirliği yaşamak...

Bugün şöyle bir haber okudum;

https://www.google.com.tr/amp/s/amp.haberturk.com/gundem/haber-amp/1247990-hamsikoye-gelen-turistler-hamsi-yemek-istiyor

Hamsiköy başka bir ülkede olsa şimdiye kadar çoktan turistlerin uğrak noktası olan meşhûr bir hâline gelmişti.

Elimizdeki zenginliklerin değerini bilmediğimizi de bilmiyoruz gâliba.

Sene 1984. Trabzonspor 6. Defâ şampiyon olmuş. Yazıyla da yazalım: ALTINCI defâ...

Bu sayı işin şansla, tesâdüfle, şunla bunla açıklanamayacağını, ülke içinde Trabzon denen bir şehirde futbol üzerine bir cevherin mevcut olduğunu gösteren somut bir delil.

Ülkenin cevherlerini, zenginliklerini değerlendirmesi gereken siyâsi irâdeden beklenen, 1984 yılında şehri futbol şehri ilân edip, büyük bir stad, şehre ve ilçelere futbol sahaları, altyapı tesisleri inşâ etmek, bu konuda teşvikler vermek, millî maçların büyük kısmını burada oynatmak, özelde Trabzon'un genelde ülkenin kalkınmasını, gelişmesini, tanınmasını sağlamaktı. (Bence Trabzon 3. şampiyonluktan sonra bunları hak etmişti, hadi kör gözüne parmağım diyerek 6 dedim) Trabzon, cevherlerini değerlendiren ve bu sâyede gelişmiş olarak anılan bir ülkenin şehri olaydı mişli geçmiş zaman kullanmadan imrenerek bakacak, bizde de olsa diyecektik.

Vaktiyle bunlar yapılsaydı hem Trabzon başka bir şehir, hem futbolumuz başka bir futbol, hem ülkemiz başka bir ülke olmuş olacak idi.

Zenginliklerimizin kıymetini en azından Trabzon şehrinin, ülkenin halkı olarak bizler bilmeliyiz. Yoksa kel başa şimşir tarak beklentisi içinde yuvarlanıp giymeye devâm ederiz.

Her zenginliğin başlangıcında zenginliğin değerini bilmek vardır desem yalan mı olur?

ibrahim
07.08.2017, 01:34
Burağa verilecek parayı buna verin, ağam paşam Trabzonspor diye hoplaya zıplaya gelir.

Faruk BERBER
07.08.2017, 10:52
https://twitter.com/tmcntncr/status/894285923277524992

Harika ya :)

Faik Yılmaz
07.08.2017, 11:03
O değilde Ş.G. ' nin kazandığı kupalar ile sevinen arkadaşlara geçmiş olsun....

Dün bir kupa kaybettiler ;)

İlker Yazıcıoğlu
25.08.2017, 13:47
Başlık hazır sakinleşmişken lütfen sizin gibi düşünmeyenlere nispet olsun diye insanları tahrik etmeyin...

İlgili mesaj/mesajlar silinmiştir...

Rica ediyorum...

Fatih Çelik
27.09.2017, 12:26
Cl'de iki de iki... Biz de gelişiyormuşuz işte..

Travelair
29.09.2017, 17:00
Şenol hocaya ilgili maddeden minimum 3 maç verileceğine, madde değiştirilip 1 maç ceza verilmiş.

kopeli
30.09.2017, 08:33
Burağa verilecek parayı buna verin, ağam paşam Trabzonspor diye hoplaya zıplaya gelir.

bjk de sampiyonluk ve cl kasıyor. neden bize gelsin?

PEREKLİ
30.09.2017, 09:02
Milli takım Rusyaya gidemezse Lucesku istifa eder,Şenol Güneş bu yıl sonu milli takımla 3 yıllık anlaşma yapar
ancak federasyon seçimlerinide hesaba katmak gerekiyor,Bu durumda Göksel Gümüşdagın seçilmesi halinde
2 aday milli takım için olacak Abdullah Avcı ve Şenol Güneş
Abdullah Avcı ya milli takım yada Beşiktaşa gelebilir.
Fatih Terimde olasılıkla Başakşehirin başına geçer

sonuçta benim tahminim
Milli takım Şenol Güneş
Beşiktaş Abdullah avcı
Başakşehir Fatih Terim
Federasyon başkanı Göksel gümüşdağ
Trabzonsporda ne olur derseniz şimdilik herşey gri ve önümüzü göremiyorum

yukarıda yazdıklarımı bir yerde draft olarak saklayın,ileride refere ederiz

oflubektas
30.09.2017, 14:30
yukarıda yazdıklarımı bir yerde draft olarak saklayın,ileride refere ederiz

Recycle bin'de set ettim azizim :)

Fatih Çelik
02.10.2017, 00:20
Hocam istifa et hizmet et :D

batuhanTs
14.10.2017, 02:14
ağla şenol hocam seni bir zamanlar çok severdik ama o günler çoook eskide kaldı

Kadir
14.10.2017, 02:40
iki sene üst üste şampiyon yaptığı bjktaraftarı kendisi hakkında ikiye bölünmüş, futbol garip bir oyun.

ccd6167
14.10.2017, 09:38
Allah beter etsin hocam.. Daha kötülerine layıksın..

ccd6167
14.10.2017, 10:38
iki sene üst üste şampiyon yaptığı bjktaraftarı kendisi hakkında ikiye bölünmüş, futbol garip bir oyun.

Bu bütün taraftarlar da mevcut

Sezon başındali tudor ile şimdiki veya dursun özbek ile şimdiki

Mesela bizim ersun yanal.. 2 senedir 1 adım ileri gidemedi..

Fatih Çelik
14.10.2017, 12:02
Milli takım işi olmasa iyiydi aslında. Bekliyoruz.

Veysel
14.10.2017, 12:21
Gel

Adem Erdoğan
15.10.2017, 20:27
Gel dersek bu sefer de gelir mi ?

selcuk
15.10.2017, 21:01
Gel dersek bu sefer de gelir mi ?

gelirde, rakipin birakir mi?

kovsa bile kontratini fesih etmez sana yar olmasin diye

rakip takima gidersen böyle olur

Ozan Yılmaz
15.10.2017, 21:02
Gelme.

Bıktım artık aynı döngüyü yaşamaktan.

esra61
15.10.2017, 21:21
Gelen lâzım, biliyorum sende çok kirginsin ,bizde üzgün.
Ama Sevdamız bir, bizi ancak biz anlarız...

Timur Bey
15.10.2017, 21:50
Bu saatten sonra gelse bile eskisi gibi coşkulu bir futbol oynatacağını sanmıyorum. Yeterli doyuma ulaştı. Heyecanı kalmamış birini artık takım başında görmek istemem.

Hunk
15.10.2017, 22:50
Ahh ah :*(

MuratB.
16.10.2017, 04:18
ne desem bilemedim

castillo61
18.10.2017, 01:15
Ben yanıldım hayat vurma yüzüme
Yol verdim sevdanın en delisine
O yüzden ömrümden giden gidene
Şu yalnız başımı eğdirme benim

memozcan
18.10.2017, 01:20
adama bjknin başında iken en büyük hayalin nedir diye sordular: "trabzonsporu avrupa şampiyonu yapmak." dedi!

Mustafa YILMAZ
18.10.2017, 03:14
mahalle baskısı ile efsane sözü silindi başlıktan günlük muhabbetler üstüne.

bende çok kızdım bazı sözlerine ama bu adamı Trabzonspor'un tarihinden silmeye hiç bir Allah'ın kulunun gücü yetmez.

bu herif bu kulübün efsanesidir.

hoca olarakta sırf Trabzon'lu diye yıllarca hakkı yendi başarıları yok sayıldı emekleri çalındı bizimle beraber.

söyledikleri için onu silip atanların bazıları terim'i bile layık görmüşlerdir takıma eminim.

neyse silselerde başlıktan efsane olarak kalmaya devam edeceksin.

çalmasaydılar elinden şampiyonluğu 3 kez sırf Trabzonspor'lu olduğun için bu gün nerde olurdun nerde olurduk acaba.

+

efsane kelimesini başlıktan silmek bmn'nin ayıbı olarak kalacaktır.

Cengiz Çubukcu
18.10.2017, 07:48
senaryo o kadar belli ki....

Yiğit Gayretli
18.10.2017, 09:17
mahalle baskısı ile efsane sözü silindi başlıktan günlük muhabbetler üstüne.

bende çok kızdım bazı sözlerine ama bu adamı Trabzonspor'un tarihinden silmeye hiç bir Allah'ın kulunun gücü yetmez.

bu herif bu kulübün efsanesidir.

hoca olarakta sırf Trabzon'lu diye yıllarca hakkı yendi başarıları yok sayıldı emekleri çalındı bizimle beraber.

söyledikleri için onu silip atanların bazıları terim'i bile layık görmüşlerdir takıma eminim.

neyse silselerde başlıktan efsane olarak kalmaya devam edeceksin.

çalmasaydılar elinden şampiyonluğu 3 kez sırf Trabzonspor'lu olduğun için bu gün nerde olurdun nerde olurduk acaba.

+

efsane kelimesini başlıktan silmek bmn'nin ayıbı olarak kalacaktır.

Biz o sıfatı mahalle baskısı ile silmedik. Polemiklere neden olup hem bize hem de hocaya zarar vermeye başladığı için sildik.

Hoca hep bizim efsanemiz. Bunu değiştirmeye ne bizim gücümüz yeter ne de bir başkasının. Şenol Güneş hem ülke futboluna hem de Trabzonspor tarihine adını tırnaklarıyla kazıyarak işlemiştir. Esen yel en fazla üstünden toz götürür.

Camia olarak onu hak etmediğimizi çoktan ispatladık. Hoca da peyderpey ispatlarını koyuyor ortaya. Valla ben zevkle izliyorum bu durumu. Birileri de sancılandıkça daha çok saldırmaya çalışıyor.

İkinci bir devrim ellerinde yükselecek inşallah.

Giallorossi
18.10.2017, 16:33
Simdiden hayirli olsun sene sonu bizde

C.Guleryuz
18.10.2017, 17:10
Şenol Güneş babamdan sonra en sevdiğim adamdı bir zamanlar.
Duruşu, tavrı ve hayata bakışıyla.
Sonra hep laf ettiği İstanbul takımlarından birisine gitti.
Başarılı da oldu, sonsuz tebrik ediyorum kendisini.
Fakat ileride bir gün Trabzonspor'a dönmesini istemem.
Bazı şeylerin geçmişte kalması iyidir.
Şu andaki Trabzon şehrinin yapısıyla, Trabzonspor yönetiminin kafasıyla, taraftar profiliyle Şenol Hoca'nın anlaşması mümkün değil.
Bu buluşmadan her iki taraf da yara alır.
Beşiktaş'ta başarılarının devam etmesini dilerim.

sason
18.10.2017, 21:21
Hazır kimseler bulaşmıyorken şuraya Türk Futbolu ile ilgili saptamalarımı yazayım.Belki bir şeyler öğrenirsiniz.Biliyorum ukalaca gelecek ama bu gerçekler.Gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyenler okusun, üstüne düşünsün, Tv deki ve taraftardaki futbol anlayışının ne kadar sığ, saçma ve neden bir başarı gelmediğini anlasın.

1-Analiz. En büyük sorundur.(Bu konuda Türkiye'deki tek isim M.Demirkol'dur.Yine bazı eksiklerine rağmen.Sadece onu izleminizi, diğerlerini çöpe atmanızı tavsiye ederim.

a) Kaybetmenin nedenlerini çok çok nadir saptayabilmek.

Bir kere zeka özürlü olarak eğer bir kaç maç kaybedildiyse T.D kesinlikle en büyük suçludur mantiletesi.Futbolda o kadar çok etken vardırki sizin Td niz ne kadar doğru olursa olsun, kaybedebilirsiniz.Rakip takımın aldığı önlemler, formu, saha şartları, maç içinde gelişen olaylar vb...Bu yüzden Td ye bakarken bir maç üzerinden değil, yada şampiyonluk üzerinden değil o sezon topladığı puan ortalamasından bakılır.Yoksa mal gibi 70 puanla şampiyon olan adamı 84 puanla 3. olan adamdan daha başarılı bulursunuz.Bunun örneğini de sadece Türkiye gibi cahil taraftar topluluğunda görürüz.Ben bunu defalarca anlatmaya çalıştım ama bazılarının bir türlü kafası basmadı.Bunu başarısızlık görüp siz büyük değişimlere giderseniz sonra sürüm sürüm sürünürsünüz.Yıllardır olduğumuz gibi.

b) Klişeler

Bir orantısızzeka özürlüğü daha futbolumuzdaki.Aklı yetmediği yada analiz yeteneği olmadığından saçma sapan klişelere hapsolmuş yine futbol cahiliği.Bunu bolca görürsünüz her yerde.Şenol Hoca üzerinden açıklayayım bazılarını.Mesela sonunu getiremez şampiyonlukta denen adam oysaki 10/11 sezonunda son 11 maçta 1 beraberlik almış, son 4 maçını kazanmış.Daha nasıl bir stres yönetimi olabilir ki? İşte bu kadar boş futbol otoritesi.Yada yine süper zeka taraftarımızın iddia ettiği gibi Ersun Yanal'ın takımı diye başarılarını gömenler o takımın kaç kişisini Ersun Hoca transfer etmiş bakmış mı?O ilk 11 in sadece 3-4 ü Ersun zamanında transferi yani bu kadar boş klişeler.zaten bir takım 3-4 adam alıyor her sezon.O yüzden aklını kullanmak isteyen oturup baksın size dayatılan klişelere.Böyle salakça klişelerden kurtulmazsanız hiç bir saptama yapamazsınız.

Böyle yüzlerce klişe var.Mesela Bjk de otorite yok deniliyor kırmızı kartlar yüzünden.Ne kadar geri zekalıca yorum.Şimdi Atiba'nın kaleye giden top koluna çarpmış veya Babel'in ayağı görmemiş, fazla kalkmış.Bunları otoriteye bağlarsan, bu salak yorumlara göre sen takımına müdahale edersen, yanlış tespitinden takımı bozarsın.ha Q7 üzerinden eleştirsen o zaman mantık vardır.Çünkü adam defalarca yapıyor.O Q7 nin disiplinsizliği.

Veyahut Atiba mesela artık kaldıramıyor diyorlar sezon başı.Nedeni de son 5 maç oynamamış.hayır adam sakatlandı.Sonrada belki Tolgay'ın yüksek performansından onu kesti belki.Ama heme bir klişe , hayır kaldıramıyor.Ulen nerden biliyorsun diye haykırmak geliyor içimden :)

Daha ne salaklıklar var.Bjk li oyuncular maç seçiyor deniyor mesela.Önce bakacaksın hangi maçları nasıl kaybetmiş, nasıl oynamış, şartlar nasıl gelişmiş oyun içinde bunu diyebilmen için.Ama yok, yapıştır klişeyi.Sen bunun üzerinden takıma müdahale edersen sorununu tespit edememişsindir.Yada rotasyondan dolayı diyorlar.EEEEEEE bu adamlar hiç oynamayacak mı?Bu adamların seviyesini nasıl anlayacaksın?

Benim saptamam bu takımın maç içinde eksilmemeye ne olursa olsun dikkat etmesi.Doğru teşhis budur.Gençler'de Fener'de kaybetmeleri, bize de kaybetmeleri bu yüzden.

Bu yüzden sığ yorumcuları ve çok bilen taraftarın kafasını ciddiye almayın.

c) Oyuncu sınıflanması

Belki bende bir gariplik var ama asla oyunculara hayran olmadım.Ne Cardoza'ya ne Jaja'ya ne Hami'ye.Tabiki bazılarını çok sevdim ama asla hayran olmadım.Benim için sahadaki oyunu , verdiği katkı önemlidir.Ha bir çoğunuzda aynısını iddia edebilir ama sizden özellikle farkım kimseden nefrette etmedim.Mesela asla Yumlu'dan Zeki'den de nefret etmedim.Birini değerlendirirkende ne verdiğine , ne kadarlık oyuncu olduğuna bakılır.Siz gidip isim, memleket olarak değerlendirirseniz her tespitiniz çöp olur.Niyeyse anlamdığım nedenlerden (kıskançlıktan dolayı olduğu gibi ciddi şüphelerim var) birilerini değerlendirirseniz gram ilerleyemezsiniz.Ne oyuncunuz ilerleme kaydeder, ne de takımınızda ruh olur.Hiç bir günahı olmadığı halde sahte dedikodular veya yanlış performans üzerinden Yumlu'yu gönderip 3 katı maaaşa birilerini alırsanız hem takım ilerlemez, hem batarsınız.

Yahu Sabri'yi kadro dışı bıraktırlar sırf bu salak zihniyetten.Sonra son 6 maç af ettilerde şampiyon oldu adamlar.Sabri dediğin adam bek bak bek diyorum.Sen en baba bekin kaç asist yaptığını gördün bir sezonda? Ayrıca bu tür adamlara niye kızılıyor onuda anlamak mümkün değil.Kötüyse daha iyisini alır yedeğe çekersin.Şimdi ararsın Yumlu nerde diye......Ya da mariano sakatlanır, o zaman ararlar Sabri nerde diye.İşte bunlar maalesef nefret yüzünden yaspılan yanlışlar.Daha iyisini bulmadan nefretle kendini bitirme özelliği.Ha bunun en kötü yanı da asıl kötü olan yabancıların kayrılması.2 sezondur Sneider'ın sefilliğini görmeyip Sabri'ye küfreden Gs taraftarının geri zekalılığı anlatılmaz bir şey.Mesela sizlerinde Cavanda sürünürken Yumlu'ya küfretmeniz gibi.

Futbolcuları ne zaman isimsiz görürseniz o zaman anlayabilirsiniz.Yoksa Persi ismine bakıp Fernandao'yu bitirirsin.Şimdi Atiba yerine şişman Medel oynardı mesela isimlere bakılırsa.Çıkarın isimleri aklınızdan.Yumlu gayette iyi olabilir veya yaklaşık olabilir Maicon'a eğer siz saçmalamazsanız.Cenk daha iyi olabilir Negrado'dan.Sabri daha iyi olabilir Lines'den.Şenol Güneş pekala Sarri'den iyi olabilir.İnanmayan Sarri'nin Şl istatistikleri ile bizde ve Bjk de ki istatistikleri ile karşılaştırır :)

2-Dedikodular

Her biraz tökezleyen takımda daha da dağılması için çıkarılır bu dedikodular.İyiyken dostluk olur, kötüyken gurup olurlar.Hizipçiler olur, yerlici tayfa olur, adam kayırma olur.Hayır birde bunları %100 gibi anlatmıyorlar mı, ifrit oluyorum.Kim biliyor yahu bunu.Adamlarala 7/24 mü yaşıyorlarda biliyorlar.Kendiniz görmediğiniz şeylere inanmayın.sadece oyuncular için değil bu ortam hem sizler hemde basın tarafından Td lerede yapılıyor, başkanlarada.Şenol Hoca bol bol aldı sizler sayesinde böyle ahlaksız ithamlar.Adama paracı dendi mesela.Bu güne kadar kimi para için satmış , sorgulamaz.Kafası 10 yaşında olan insan bu adam Katar'dan o kadar para teklif almış, milli takımdan da almış ama gitmemiş diye düşünmez mi?

Ben kimseyi %100 emin olmadan , bir şeylerle suçlayacak insan olmadım.

3- Hakemlere, federasyona bahane bulma

Bunun olduğu tek zaman Haluk Ulusoy zaman Gs sisidir.Bunundışında planlı olarak ben hiç bir zaman şahit olmadım.Ha federasyon kurulları verilen cezalarda bazen bir taraf bazen komple goygoy yapar ama saha içindedüzenli olarak birilerini yemez.Bakın düzenli diyorum.Bazı maçlar, bazı hakemler gerçekten mimlidir ama siz önce oyununuza bakacaksınız.Hakem sizden 1 veya 2 maç alabilir ama asıl suçlu takımdır.Mesela son örnek Fb-Bjk maçına bakalım.Q7 kırmızı yemese Bjk o maçtan rahat puan çıkarırdı.Ama gitti fırat verdiler.Ha hadi biçmş olsun, kaybedilen 3 puan olur.Sen orda o kadar eksilerek gelecek maçınıda yedin.Yani hakemler asla sizi indiremez eğer siz iyiyseniz.

Ha bu arada sanılanın aksine hakemlere posta koymak tam ters etki yapar.Bu yüzden asla başkanınızdan ortalığı dağıtmasını istemeyin.Bir takımın süreci böyle başlar.hakeme bahane bulunur.Hakem gelecek maç lehine hata yapar.Sonra bir dahaki kötü oyununda o lehine hatalar gözüne sokulur.Yine hakem diye ağlarsan bu sefer futbolcuları sıyırırsın ,sonra battıkça batarsın.Lucesku 9 puan farkı sırf Samsun maçı yüzünden yedi.

Mesela ne 96 da ne 2011 de sıkıntı çekmedik.Hatta Fener daha çok çekti.Çünkü Ali Şen hakemler korumam altında gibi açıklama yapmıştı aynı Aykut gibi.Hakemler sayesinde değil, şike ile gitti şampiyonluk.

Ayrıca hakem diye ağlamak için ya golünüz verilmemesi yada saçma sapan bir kırmızı kart yemeniz lazım bana göre.Yok orada faul vermedi,yok penaltı verilmedi, yok kırmızı verilmedi diye bahanelere asla sığınmayın.Rakip kırmızı yesin diye mi oynuyorsunuz, yada penaltıdan gol atmak için mi?Bu mu takımızın gücü, planı!

İki kere 82 puan topladıysak yine bu hakemlerle topladık.Yine toplarız.Ha çok hakem şeyi olursa 74 toplarız.

4-Kibir ve aç gözlülük

Bu konuda ilk numaradayız.Asla Trabzon'nun Türk futbolundaki yerini, gücünü tam anlayamadınız.Bu yüzden mahvettiniz takımı.Burada özevlat diye dalga geçtiniz.Takımı 3-4 kat daha fazla gelirleri olan, bizim gibi küçük şehire karşı İstanbul'u tercih edileceğini düşünmeden saçma sapan kibirle onlarala maddi aşık atmaya çalıştınız.Tüm evlatlarımızı dedikodular ile dışladınız.Başarı yakalayan Şenol Hoca gibi rekor puan toplayan adamın başarısını saçma sapan argümanlarla (bu argümanlar yukarıda) küçümseyip uzaklaştırdınız.Gayet yeterli ve ucuz adamlar yerine marka peşinde koştunuz, sonuç bu.Oysaki yapılması gereken oyuncularımızı büyütmek sadece yerini tamamlayamadığımız yerlere iyi paralarla adamlar almaktı.Elimizde de sorunlu Engin'den,bitik Burak'tan, kazma Umut'tan yıldız çıkaran Td miz vardı.Elimizdekilerden % 150 alan adamı gönderip şimdi % 70 kim verim alır diye adam arayıp durun.

Şimdi Bjk de aynı hatayı yapacak muhtemelen.Kendilerini Avrupa devi zannediyorlar ama takıma gücünü hissettiren, oyunculara o özgüveni veren her zaman Td'dir.Hatalrada doğru tespiti de yapabilen Td dir.Gidip dediği gibi Burak ile Volkan'ı bedavaya alsalar hem deli kardalardı hem de daha başarılı giderlerdi.Ama kibir ve marka düşkünlüğü işte :)Ha birde klişe Şenol Hoca anlamaz transferden.Ulen kimi istedi özelliklede verim alamadı diye sorgulayan yok.Zeka özürlülük işte.

Yoksa her başarısızlıkta adım adım geriye gidecek, eski yerlerine dönecekler.Bizden çok farklı bir camia değil Bjk.En büyük farkları Şenol Hoca.Onuda kaybedince anlayacaklar.Aynı bizim gibi.

tonya55
18.10.2017, 21:25
hep sanslı kura cekiyorsun hocam.

pazarkapılı
18.10.2017, 22:12
yukarıdaki yazı(sason) iyi olmus....tebrikler....

Faik Yılmaz
19.10.2017, 08:28
son 3 haftada Beşiktaş ligde 1 puan alınca sesi çık(a)mayan arkadaşlar.....

Avrupa maçından sonra coşmuşlar resmen.......

Çünkü ortada başarısızlık olunca bu yönetimindir , taraftarındır , camianındır ama başarı olunca sadece Şenol Güneşindir ....

Birde Trabzonspor da başarısız ya tam arkadaşların istediği ortam oluşmuş....

Birde yanlı ve taraflı mesajlarını akademik bir havaya sokma çabaları var ya okuyunca bilgi alınmıyor ama tebessüm ettiriyor ne yalan diyeyim....Günün Eğlencesine yazsanız bence daha iyi.....

Beşiktaş Süper Kupada Konyaya yenildi biliyorum çok üzüldünüz..... Laf sokma fırsatınız kayboldu....

Ligdede tökezliyor Gs'nin 8 puan gerisine düştü...Ordada ekmek yok....

Kaldı Avrupa Avrupada güzel gidiyor şimdiye kadar 170 milyon tl kasalarına koymuşlar.....En büyük rakiplerimizden birisi tonla para kazanıyor sizde çılgınca sevinin. Daha güzel transferler yapsınlar sizi daha güzel ezsinler....

Ha Trabzonspor kötü durumda imiş umurunuzda mı... Kartallar yüksek uçuyor ya ne gam ne keder değil mi ?

Diğer başlıklarda gram mesajı olmayan BAZI arkadaşlar Trabzonspor'un iyiliği için !!!!! burayı mesken tutmuşlar.... Şenol kazansın bizde laf sokalım modundalar.... Ama Beşiktaş 1 kazanıyor ise Gs 3 kazanıyor ne yapalım bizde Gs güzellemelerimi yapalım....

Not : Bu arada biz Şenol Efendinin kıymetini bilmiyoruz ya 5 gün önce Beşiktaşın lig sonuncusuna yenildiği maçtan sonra kadir kıymet bilen Beşiktaş taraftarının mesajlarını bir okumanızı isterdim.....

demekki bizden en son gönderildiğindeki gibi 19 maçta 6 galibiyet 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alsa neler olur doğrusu bilmek isterdim..... Bağrına mı basarlardı yoksa kafasına daha önce olduğu gibi bozuk para, ayakkabı filan mı atarlardı ?

OzcanHan61
19.10.2017, 09:49
Tamam Senol hoca basarili oldu ama o kadar faktör var ki basariya tesir eden. Adamlarin son macta yedeklerine bakin: Medel, Oguzhan, Negredo, Lens. Bu oyuncular bizde olsa simdiki as oyuncularimizi yedege iterler. Yani kalite olarak bizden 2 gömlek üstünler. Öte yandan kura sansi hakkaten yanlarinda; Leipzig tecrübesiz, Porto eski gücünde degil Besiktas'ta kiralik oynayan adam gidip oranin yildizi olmus durumda, Monaco en iyi oyuncularini satti. Yani sirf Senol hocaya mal etmemek lazim bu basariyi. Adamlarin baskanlari isini biliyor sistemi oturttu yürüyor, taraftar desen Türkiyenin en iyisi, 90 dakika tezahürat ediyorlar. Basari icin gereken ne kadar faktör varsa hepsi bu adamlada mevcut. Senol hocayi al bizim takima monte et basarili olacagini sanmiyorum, cünkü kadro kalitemiz yetersiz. Futbol kaliteli oyuncular ile oynanir, gs'nin basindaki adam adam cok mu iyi teknik direktör? Oyuncular kaliteli oldugu icin standard bir teknik direktör bile yeterli.

+

En iyi örnek Cenk Tosun. Milli takimda rezilleri oynayan adam orda kadro kalitesi nedeniyle belli bir standardi yakalamis durumda.

sason
19.10.2017, 11:39
Yahu gözlüklü senin kadar ucuz fikirlerim olsa, sana laf sokmaya çalışsam 2 senedir her başarısı sonrası sokardım.:)Birileri hakaret etmedikçe yazmıyorum genelde , senin gibi sonuç görünce buraya zıplamıyorum..........

Süper kupayı zerre umursadığını sanmıyorum Güneş'in.Adam kendini dünyaya gösterme derdinde, senin kadar ucuz mu hayalleri sanıyorsun :)

Ayrıca hani beni engellemiştin rezil olunca her şampiyonluğundan sonra?

Orada da mı yalan yine :)

Mustafa YILMAZ
19.10.2017, 12:48
şenol güneş'e başarısız demek başarının ne olduğunu bilmemek demektir. hadi ist. kulübüne gitmesi bazı söylemleri rahatsız etsin ama ötesini iddaa etmek fiyaskodur.

şenol güneş'e başarısız diyenler zamanında hıncal uluç ve kazım kanat'ı çok izlemenin zararlarını yaşıyor. sigarayı bırakınca belli bir müddet sonra ciğer kendini yeniliyor sizinde zamana ihtiyacınız var anlaşılan.

sason
19.10.2017, 13:09
Tamam Senol hoca basarili oldu ama o kadar faktör var ki basariya tesir eden. Adamlarin son macta yedeklerine bakin: Medel, Oguzhan, Negredo, Lens. Bu oyuncular bizde olsa simdiki as oyuncularimizi yedege iterler. Yani kalite olarak bizden 2 gömlek üstünler. Öte yandan kura sansi hakkaten yanlarinda; Leipzig tecrübesiz, Porto eski gücünde degil Besiktas'ta kiralik oynayan adam gidip oranin yildizi olmus durumda, Monaco en iyi oyuncularini satti. Yani sirf Senol hocaya mal etmemek lazim bu basariyi. Adamlarin baskanlari isini biliyor sistemi oturttu yürüyor, taraftar desen Türkiyenin en iyisi, 90 dakika tezahürat ediyorlar. Basari icin gereken ne kadar faktör varsa hepsi bu adamlada mevcut. Senol hocayi al bizim takima monte et basarili olacagini sanmiyorum, cünkü kadro kalitemiz yetersiz. Futbol kaliteli oyuncular ile oynanir, gs'nin basindaki adam adam cok mu iyi teknik direktör? Oyuncular kaliteli oldugu icin standard bir teknik direktör bile yeterli.

+

En iyi örnek Cenk Tosun. Milli takimda rezilleri oynayan adam orda kadro kalitesi nedeniyle belli bir standardi yakalamis durumda.

Avrupa konusuna gelirsek kura şansı bir bakımdan doğru, bir bakımdan yanlış.Eğer süpürücü bir takım olsa çıkman genelde daha kolay olur gruplardan çıkmak.Sadece 2.yi geçmeye çalışırsın.Sadece onunla arandakiler önemli olur.Ama 4. torbadan böyle takım gelirse ve grup böyle olursa her maç iyi olman gerekiyor.Ha böyle grup olursa birinci olma şansında doğuyor tabiki.Ayrıca çok abartılıyor Avrupa takımları.Bizim katıldığımız sene son maçta İnter yense, hadi onu geçtim içerdeki İnter maçın'da hak ettiğimiz galibiyeti alsak çıkıyorduk.Bir veya 2 direkten dönmüştü,pozisyon olarakta bayağı üstündük.Hatırlatayım son anda katıldığımız,kadromuzun dağıldığı ve en önemlisi bizi 2 günde bir maç oynama trafiğine hapsettikleri zamandı federasyonun.
Rakiplerine gelirsek nasıl olduklarını anlamak için geçen sezona bakılmaz.Şu an ki durumları ne ona bakmak lazım.
Leipzig Alamanya'da 3., porta 1., Monaco 2.Yani hiçte sürünen rakipler değil.Rakibi iyi analiz edersen, çok iyi planlarsan, oyuncularında iyi uygularsa çıkarsın.Şenol Hocanın Şl istatisklerine bakarsan 15 maçta 2 mağlubiyeti var.Kaç paralık takımla yapmış bu istatiskleri ona bakmak lazım :)Ama çok zorlarsan şuanki her takıma bir bahane bulursun 4-5 takım hariç.Bayern 'i yense mesela şuan eski gücünde değil, Shaktar kim ki, Sevilla Başakşehir bile eliyordu gibi.:) Burada asıl önemli nokta oyuncu kalitesinden ziyada futbol mantilesi.Öyle bir anlayışa getirdiki herkesi yenebilecek düzeye getirdi ve inandırdı takımı.olur olmaz ama ezilmiyorlar artık oyun olarak.Bu güven sonuca da yansıyor tabiki.Rakibi iyi analizde edersen başarı kolay oluyor.Zaten başarısı asıl sonuçlar değil, oynadığı oyun.Sonuç alamayabilirsin ama deplasmanda gidip geriye çekilmiyorsan, kafa kafaya oynuyorsan başarı budur.Yoksa skor dediğin bir adamın atılmasına, bir topun ıskalanmasına, bir adamın düşmesine bile bakar.

Burada asıl nokta geçen sezondan daha gelişmiş oldukları Bjk'nin.Kadrosu aynı neredeyse ki hatta Abubakar bence çok daha üst golcü, kaybetmelerine rağmen.Pepe desen kazandırdığı kadar götürdüğüde var.Daha iyi kesici ama daha kötü oyun kurucu Marcelo'dan.

Kadro kalitesine gelirsek sen bu sezondan bahsediyorsun.İlk senesine bakalım kimler var.

Defans beck, rodolfo, ersan, ismail.Bunların kalitesi nedir :))

Orta saha Atiba,Oğuzhan,Sosa.Sosa zaten bizde, Oğuzhan yedekti, Atiba ise kontratı uzatılmaması konuşulan standart bir adamdı.

Forvet Olcay,Gomez,Q7.Olcay zaten bizde, q7 üstüne oyun planını yapılmamıştı daha ,zaten neredeyse hiç istatistiki yoktur o sene, devamlı çıkarıyordu.Gomez ise yıllardır bitmiş gibiydi, bizim Cardoza gibi.Şenol hocanın elinde Burağın Gomez olduğunu biliyorsun herhalde.

Yedek her yere yedek Necip, sezonun yarısı sakat Töre ve Cenk.Herhalde bu yedeklerden daha iyi yedeklerimiz var şu an :)

Yahu bir şeyler saptamak için alim olmaya gerek yok.Şimdi Babel, Gomez, Q7, Sosa ne takımlarda oynamış niye yapamamış Şenol Hoca zamanındaki istatiskleri?Sadece bunu düşün farkı anlarsın.Daha önce nerede oynadıklarını düşün, niye bu kadar verimli olmadıklarını düşün.Sonuç belli.

Cenk, Oğuzhan,Tolgay,Tosiç zaten saymıyorum çünkü daha önceleri yok.Zaten yedekte çürüyen adamlar önceden.

Gs ye gelirsek Tudor zaten Ersun hocaya çok benziyor.Sezon başından beri söylüyorum.Ha şampiyonda olabilir.Ersun'da oldu.Ama Avrupa 'da oynasa şuan sürünüyordu.Çünkü sadece fizik kalitesiyle oyun oynuyorlar.Yani güçlü bir oyun planı yok.Ama fizik kalitesinin üstüne, kaliteli oyuncuda olunca tek kulvarda şampiyon olabilirsin.Avrupa'da oynasa şu an bizim durumumuzlardaydı.Onların yerine bizde olabilirdik.Zaten sorunda bu.tek kulvarda bu kadar kaliteli oyuncu ile oynayıp, oyuncuların verimi atırırsan, iyi oyun planları yaparsan şampiyon rahat olabilirsin ki, emin ol şu kadro ile puan rekoru kırardı Şenol Hoca.Bu kadar yetenekli oyuncu topluluğumuz asla olmadı.

Ha Gs ileride bu kadar etkili oynayamayacak.Bak sonuç alamaz demiyorum ama iyi oynayamayacak diyorum.Çünkü yine futbol cahili medya tarafından yanlış klişeler var.Bu kadar efektif oynamalarının nedeni güçsüz rakiplerle oynamaları değil, şaşırtmasıdır.Yani kapalı kutu düşün ne olacağı belli değil, güçlü bir oyun yok ama bilinmezlik vardı.Fizikli, şokbir oyun, kaliteli kadroda olunca iyi sonuç aldılar.Farkındaysan her geçen gün sonuç almalarıda, oyunlarıda düşmeye başladı.Bu 2. yarı daha fazla olacak.Çünkü önlem alındıkça sadece bu plan yetmez, güçlü oyun gerekir.Benim tahminim 70-74 puan civarı toplayacakları.Şampiyonluğa yeter yetmez, rakiplerin puanı belirler.

Avrupa çok yıpratıcı bir süreçtir.96 dan önce şampiyon olamamızın nedeni hep ilk yarıları 3 kulvarda oynamamız.Genelde ilk yarı fark açılır, 2. yarı farkı kapatmaya yetmezdi gücümüz.96 nın farkı Avrupa'dan hemen elendik, kupadan sanırım Samsun'a hemen elendik.Bu yüzden 82 puan topladık.Daha da fazla toplardık aslında.O zamanlar Ünal çok sakatlanıyordu.Onun yerine bir yedek almadı başkan o kadar baskıya rağmen.Ünal 2. yarı sakatlandı, o zamanlar puanlar kaybettik ne yazık ki :(Sonra dönünce toparlandık.

Yani sonuç.Şenol Hoca 20 senedir başımızda olsa 20 senede en az 4 şampiyonluğumuz olurdu.Ama yukarıdaki adamlar gibiler yüzünden şimdi 6 yedirmeyecek hoca arıyoruz.

Emrah KabuL
19.10.2017, 13:27
Beşiktaş Avrupa'da maç kazanınca bazılarının ağzı kulaklarına varıyor..bu insanların önceliği Şenol Güneş ve Trabzonspor ile zerre alakaları yok.Faik abinin dediği gibi son 2 sezonun şampiyon takımı ligde tökezlemeye başlayınca o çok vefalı Beşiktaş taraftarı Şenol Güneş'i eleştirmeye başladı bile.Trabzonspor'un başındayken ligde ki 20 maçın yarısından fazlasında puan kaybeden bir takımın hocasını eleştirirken de bu insanlar hocayı savunma derdindeydi.

Ozan Yılmaz
19.10.2017, 13:32
Niye monoco maçından sonra bu başlık coştu? Keşke g.birliği maçından sonra yazılsaydı bazıları da.

Sonuç alındıysa problem yok, gerisi bomboş gözardı

sason
19.10.2017, 13:35
Hahahhahahhahah

Hem takımı süründerecekler hem de başkalarını suçlayacaklar:)

Yok seviniyormuşuz.Valla seviniyorum ama sizin gibiler yüzünden seviniyorum.Ne Şenol Güneş sevdadam ne de Bjk, ne de Türk futbolu için.

Hak ediyorsunuz, hak ettiğinizi yaşıyorsunuz.Sizin yanınızda bizde yandık ama yapacak bir şey yok :)

Ağlayın şimdi.Aklını kullanmazsan , sonucuna katlanırsın.

Emrah KabuL
19.10.2017, 13:49
Yav he he evet biz bunu hakediyoruz sende git bjk forumuna orda yap bu Şenol Güneş güzellemelerini.Forumda var olma sebebin de bu adam için zaten.

Emrah KabuL
19.10.2017, 13:51
Senin yandığın falan yok.Trabzonspor'un hali ortadayken Beşiktaş'ın her kazandığı başarı sonrası bu sayfaya uğrayan bir insansın sonuçta.
Ve bu durumdan da zevk alıyorsun.

sason
19.10.2017, 13:52
Bu arada anlayamadığım niye Bjk taraftarıyla kendinizi kıyaslıyorsunuz ki.Ha onlarda zamanında sizin yaptığını yaparlarsa bu onların kıtlığını gösterir.Yani biz aptallık ettik, onlar da aptallık ederse ne olacak anlayamadım.Ayrıca size ne? :)

Ha kovulsa 2 sezon sonra yalvara yalvara getirirler geri, tabiki o arada milli takıma veya Gs ye veya yurt dışına gitmezse.Sizde burada Şenol Hoca'ya söverek şampiyonluğa taşırsınız Trabzon'umuzu hahahhahahhahahha.

Yahu kimler ile yazışıyorum :)

Ama ne yapayım öyle ortalar geliyor ki gol atmamak kazmalık olur :)

sason
19.10.2017, 13:55
Niye yanayım ki! Ben mi getirdim bu hale.Zamanında bin kere dedik böyle olacağını.Sen git 2 kere 82 puan toplayan hocayı gönder sonra bizim gibi yapmayın etmeyin diyenleri suçla.82 puan, 82,82 yahu kafayı yiyeceğim düşündükçe.Hemde 2 kere.Nasıl bir zeka Trabzon gibi bir kentte bu kadar puan toplayan adamı kovabilir !hangi zeka ürünüdür bu, sen onları sorgula önce.Bir kere topladı, bir kere daha topladı.Nasıl bunda ısrar edilmez, hangi kafa yıllardır şampiyonluğa bu kadar zaman ulaşamamışken bundan vaz geçer, önce onu açıkla? 2-3 yıl sonra bile olsa niye bir daha toplayacağı düşünülmez!.

Bir de has Trabzonspor'lular bunlarmış.......

Bu başarıları saçma sapan yok Ersun'du, yok kıldı, yok tüydü diye saçmalarken verecektin.
Ayrıca her başarısından sonra gelsem şampiyonluğundan sonra gelirdim, porto'dan sonra, leipzig'den sonrada gelirdim.Ben genelde burada hakaret olunca geldim.

Şimdide sakinken onun için değil futbol hakkında yazayım dedim.Çünkü hoca değişikliği yaptığımız bir süreç.Biraz bakış açışınız gelişsin diye yazıyorum.Belki anlayabilirsiniz artık.

Yada aynı kafada devam edin.Hain Yumlu, kötü Güneş, kabiliyetsiz Yusuf diye diye..

Ama bana ağlamayın daha.

Faik Yılmaz
24.10.2017, 08:54
Beşiktaşınız ligde son 4 maçta sadece 2 puan aldı......

Şimdi sesiniz çıkmaz.....

Avrupa'dan puan alsın gelirsiniz yine sorun değil....

Zaten puan kaybedince bu ŞG'nin değil oyuncuların hatasıdır..... Kazanınca başarılar sadece ve bir tek Efendi hazretlerine aittir....

Hala öğrenemediniz mi ?

Gs'nin Fbnin nal topladığı , Tsnin zaten hiç hesapta olmadığı ligde tek rakibi 2937 kişiye oynayan ( şaka değil) Başakşehire karşı şampiyon oldular ya....
Bazı kişilere laf sokma fırsatı doğdu hemen....

Fb bu sene döküntü kadrosuyla Bjk kadar puan topladı....
Gs azıcık şampiyonluk potasına girdiğinde Bjknın esamesi bile okunmuyor....
Hani Hazretleri Türkiye'nin en iyi hocasıydı.

Sene başından beri toplam SADECE 12 ( yazı ile oniki ) maç yaptılar yahu.....

Üstelik adamın elinde öyle bir kadro varki yedekleri bile ilk 4 e girer.... Medeli , Lensi yedek oturtuyor adam.. O kadroyu bile ligde Gsnin 8 puan gerisine kadqar düşürdü....

Büyük Hoca canım.. Hiç Rakibi olmadığında , eline Milandan Barcelonadan alınmış oyuncularla oluşan süper yerleşik bir kadro verildiğinde , 40 bin taraftarı maça geldiğinde ve güzel profesyonel bir yönetim ile şampiyon olabiliyor.... En azından o kadar yeteneği var...

Şimdi 7. kez ismi bizimle anılıyor. Süleyman Demirel Mübarek.....

Klübümüz kötü gittiği zaman bunu bütünleştirecek olan Trabzonsporlulardır. Tek başına Şenol Güneş değildir..... Şenol Güneşin eline ancak takır takır giden bir sistem verirseniz başarılı olabilir. Bunu anlamak için kaç tecrübe daha yaşamamız gerekiyor doğrusu anlamıyorum....

Sorun Şenol Güneş'in ya da başka birinin varlığı ya da yokluğu değil Trabzonspor ruhunun varlığı ya da yokluğudur....

Bunu anladığımız an zaten başarı gelecek....

Emrah KabuL
24.10.2017, 09:37
Ligde işler kötü gidince başlığa uğramıyorlar :D Avrupa'da da işler ters giderse görecem ben onları..

Emrah KabuL
24.10.2017, 10:20
Efendi takımın efendi hocası ve efendi oyuncusu Caner Erkin..
Bizdeyken Engin,Jaja vs. idare edemiyordu esfane..

Küfürcü Caner,orta pakmak çeken Talisca,kasıtlı olarak rakibi sakatlamaya yönelik hareketler sergileyen Quaresma.. çok yakıştı çok.

TS Cenk
24.10.2017, 12:30
foruma yeni üyeyim ama 2-3 senedir düzenli olarak okuyorum.

En çok şu başlığı görüp hayret ediyodum açıkçası.. Arkadaş Şenol Güneş size ne etti yahu :)

Adam bana göre tartışmasız Trabzonspor tarihinin en büyük, en efsane ismi..

Hani fener için lefter gs için metin oktay bjk için süleyman seba neyse Şenol Güneş Trabzon için onlardan daha fazlasıdır.

Siz burda sabah akşam ona kin de kussanız eleştirseniz de bişey değişmez.

Beşiktaşta yaptıkları da ortadadır. Looser kaybetmeye alışmış bir camiayı nerelere getirmiştir.( trabzon için yaptıklarını yazmaya zaman yetmez )

Benim fanatik TS li olup 2 senedir 2. takımı bjk olan tanıdıklarım var. Sırf Şenol Güneş sevgisinden dolayı yani sokakta insanlar için Şenol Güneş ne demek anlayın :) Kimseye de Şenol hoca var diye bjk yi destekleyin demiyorum ama biraz geçmişe saygı gösterelim..

Ayrıca bu saatten sonra Şenol Hoca teknik direktör olarak fln gelmemeli bu klübe... Hatta yönetici olarak bile gelmemeli . BAŞKAN ŞENOL GÜNEŞ olursa belki TRABZONSPOR kurtuluşa ulaşır yoksa bursaspordan bi farkımız kalmaz..

Mustafa YILMAZ
24.10.2017, 12:36
bu ülkede ki en iyi yerli hoca şenol güneştir. (nokta) varsa başka söyleyin bilelim.

bazı insanların kızgınlığı nasırlaşmış durumda bunun kimseye faydası yok

Faik Yılmaz
24.10.2017, 13:20
Benim fanatik TS li olup 2 senedir 2. takımı bjk olan tanıdıklarım var. Sırf Şenol Güneş sevgisinden dolayı yani sokakta insanlar için Şenol Güneş ne demek anlayın :) Kimseye de Şenol hoca var diye bjk yi destekleyin demiyorum ama biraz geçmişe saygı gösterelim..

.

Fanatik Ts li olan bir adamın 2.takımı olmaz....... Hele bir İstanbul Takımı hiç olmaz.....

Faik Yılmaz
24.10.2017, 13:25
bu ülkede ki en iyi yerli hoca şenol güneştir. (nokta) varsa başka söyleyin bilelim.

bazı insanların kızgınlığı nasırlaşmış durumda bunun kimseye faydası yok

Neye göre iyi mesela.....

Şampiyonluk sayısına bakarsanız Fatih Terim var Ahmet Suat Özyazıcı var.....

Benim bildiğim 6 sayısı ve 4 sayısı 3 ten her zaman büyüktür....

Yani Fatih Terimin 6 şampiyonluğu var iken , Ahmet Suat Hocanın 4 şampiyonluğu var iken Şenol Güneşin 3 şampiyonluğuna en büyük derseniz hem matematiğe , hem mantığa aykırı olur....

Ha sizin gönlünüzün şampiyonluğunun da reelde bir karşılığı yok maalesef.....

( Fatih Terim puan ortalaması 1,90 - Denizli Ortlaama Puan 1,82- Şenol Güneş ortalama puan 1,79 )

Fatih terim 22 yılda 6 şampiyonluk kazanmış , Şenol Güneş 26 yılda 3......, Mustafa Denizli 19 yılda 3 , ahmet suat hoca 18 yılda 4 şampiyonluk kazanmış..... puan ortalması olarak bir tek onu geçiyor 1,74 )

sason
24.10.2017, 15:59
İşte bu kafada olduğunuz için şu an bu durumdayız.Çünkü analiz beyin ister.

Başarıyı sadece şampiyonluk üzerinden açıklayan, başarısızlığıda sadece Td üstünden yorumlayan sığ , aptalca, dar bakış açılarıyla böyle oluyor :)

Zeka özürlüce aldığı şampiyonlukları Gs nin nal topladığı diye açıklamaya çalışmak, aynı zihniyet bizdeyken aldığı başarıları Ersunun üstünden kurdu diye açıklayan zihniyet.araştırma, çözüm, analiz hiç bir şey yok.

Adam ilk şampiyonluğunda 79 puan almış (son maç yedeklerle kaybetti kutlamaların sonraki günü)

İkinci şampiyonluğu 78 puan.

Sen gel bunları saçma argümanlarla boşa çıkarmaya çalış :) Sonra Ts neden bu halde.İşte ortalama zeka böyle olunca tabiki böyle olur bir klüp.........

Aklı çalışan kimse gider Gs- Fb en son ne zaman bu kadar puan almış diye bakar genelde yurt dışında.

Ayrıca dünya üzerinde bir Td tanımadım ki her sene başarılı olsun.Alex Ferguson'da her sene şampiyon olamadı hatta ŞL istatiskleridde çok kötü ama orada işte böyle garip organizmalar yok :) Onların analizleri sadece Td üzerinden değil çünkü .

Dünkü maçı ele alırsak.Yine tüm açıklamayı Bjk üzerinden yaparsan tabiki kıt bir bakış açısıyla tek suçlu ŞG den çıkabilirsin.Ama zamana ve top çevirmeye oynayan bir takımdı Bşehir.Devamlı geri dönüp oyundan düşürdüler.Buna karşı yapılan pressde etkisiz kaldı.Bşehirin rahatlığı kimsenin beklentisi yok olduğundan.Büyük maçlarda rakipte kazanma baskısından dklar geçtikçe strese giriyor.Bu hep böyle oluyor.Ayağıda iyi olan oyunculardan kurulu olduğu için top çevirip,tempo düşürüp rakibi oyundan düşürüyorlar.Buna karşı Şenol Hoca press ile çözüm üretti.talisca'ya erken gelen kart ve Babel yerine Lens'in etkisiz pressi de olunca bu plan işe yaramadı.

Yani anlayacağınız her maç ayrı okunur.Td nin başarısıda sezon sonu topladığı puanlardan verilir.Ha bu puanlarda takımına göre değerlendirilir ayrıca.Mesela çok övdüğü Terim Gs başındayken kaç puan toplamış.Yada işine gelmediği için Bursa'da, Bolu'da, Trabzon'da puan topladığı puanlarla Terim'in Gs de topladığı puanları eşleştirir.ha daha da üstün zeka örneği gösterip bırak puan ortalamsını, bu takımlar üzerinden şampiyonluk sayısı üzerinden vuruluyor.:confused:

Soru açık net.Terim 82 puan toplayabilir mi Trabzon'da mesela.cevapta net di mi? hahahhahahaaaaaaaa

Peki Şenol Güneş yine o puanları toplar mı Gs de? Yine cevap net değil mi? :)

Bu yüzden Terim kıyısından köşesinden geçmez Şenol Güneş'in.Adam Gs nin en iyi zamanları toplayamadı o puanları.Ha 10 senede belki 1 kere toplamıştı sanırsam 78 puanı.Puan ortamasına bakacaksan aç Bjk de Güneş'in ortalamasına,Gs deki terim'in ortalamasına.Hahahhahahaha

Her zaman diyorum maçları sadece kendi takımınız ve Td üzerinden açıklamayın.rakip ve oyunda gelişen olaylar üzerinden de analiz yapın diye. Td yide maç maç değerlendirmeyin bu takım, bu hocayla kaç puan alması gerekir diye değerlendirin.

Yoksa mal gibi 82 puanlı hocayı başarısız diye kovar, sonra arkasından her kaybettiğinde gelip buralarda zavallı durumlara düşersiniz :)

Fatih Çelik
24.10.2017, 16:20
Tez zamanda kovulursun inşallah :) İstifa da olumlu

sason
24.10.2017, 16:27
Bencede, bu sezon ayrılsada biraz da Bjk ye gülsem.Hele yerine kimi getirecekler çok merak ediyorum.Hayır sadece ligde başarılı olsa yine iyiydi onlar için.Şimdi ilerde Avrupa'da da hep kıyaslanacak yeni gelenler.

Keşki İngizlice bilseydi.Yurt dışında iyi yerlerde görebilirdik rahatça kendisini.İnşallah yurt içinde kalmaz.

Faik Yılmaz
24.10.2017, 16:47
Okuma yazmamız var Allah'tan.... Kolayda unutmuyoruz bunamadık çok şükür.....

Şenol Güneş'i 82 puan almışken beğenmemiş kovmuşuz HEMİ....

Mantığa bak çay demle....

2011 -2012 sezonunda Gs 77 puanla şampiyon oldu..... Trabzon 56 puanla yani liderin 21 puan gerisinde ligi bitirdi bu biiir.

2012-2013 sezonunda ise takımı düzeltemedi 19 maçta 6 galibiyet 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alıp takımı 12.sıraya indirdiği için kovuldu Şenol Efendi.... İYİKİDE KOVULDU 2.TAKIMINIZ !!!!!!! ŞAMPİYON OLDU.

Şimdi Beşiktaşta aynı performansı gösterse hiç şampiyonlar ligine filan bakmadan daha önceden yaptıkları gibi söver kafasına ayakkabı fırlatır ve kovarlar Şenol Güneşi....

Beşiktaşın şampiyon kadrosunu kuran Biliç'i son haftalara kadar şampiyonluğu kovalayıp ligi 3. bitirdi diye kovmadı mı Beşiktaş..... Kovdu....

Bana masal anlatmayın başarısız olan takım hocası kovulur. Değil sıradan Güneş , Mourinyo OLSA bile kovulur , daha geçen hafta Ancelotti kovuldu yahu....

Şenol Güneşte kim koskoca Trabzonspor'un yanında yahu....

Büyük olan Trabzonspor'dur... Şenol Güneş maaş karşılığı herkeste ve heryerde çalışabilen bir elemandır o kadar.... Bugün Kartallar yüksek uçar der , yarın kanarya güzel öter der , öbürgün aslan heybetli kükrer der.....

biz ise hep buradayız. Takımı iyi günde kötü günde HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN SEVERİZ. Para mara istemeyiz. Galip gelsin yeter deriz.....

Şenol Güneş başka takımda oynadı diye İSTANBUL TAKIMINA SEMPATİDE duymayız....

Çünkü biz Şenol Güneşşsporlu değil TRABZONSPORLUYUZ.....

Mustafa YILMAZ
24.10.2017, 17:00
Neye göre iyi mesela.....

Şampiyonluk sayısına bakarsanız Fatih Terim var Ahmet Suat Özyazıcı var.....

Benim bildiğim 6 sayısı ve 4 sayısı 3 ten her zaman büyüktür....

Yani Fatih Terimin 6 şampiyonluğu var iken , Ahmet Suat Hocanın 4 şampiyonluğu var iken Şenol Güneşin 3 şampiyonluğuna en büyük derseniz hem matematiğe , hem mantığa aykırı olur....

Ha sizin gönlünüzün şampiyonluğunun da reelde bir karşılığı yok maalesef.....

( Fatih Terim puan ortalaması 1,90 - Denizli Ortlaama Puan 1,82- Şenol Güneş ortalama puan 1,79 )

Fatih terim 22 yılda 6 şampiyonluk kazanmış , Şenol Güneş 26 yılda 3......, Mustafa Denizli 19 yılda 3 , ahmet suat hoca 18 yılda 4 şampiyonluk kazanmış..... puan ortalması olarak bir tek onu geçiyor 1,74 )

sason gerekli açıklamayı yapmış.

birde şenol güneş'i terim ve denizli ile kıyaslamanız gerçekliğin uzağından bile geçmez. terim'in o şampiyonluklarını çok çok ama çok iyi biliyorum. ulusoy'un ne mal olduğunu çok iyi biliyorum. hagi'yide biliyorum. sonra o terim'in gs'yi yeniden geldiği zaman nasıl rezil ettiğinide. bir yanda ist. takımı gs ile bir yanda düşman Trabzon'u kıyaslıyorsun bilmem farkettin mi?

öyle mi o zaman italya'daki ortalamasınıda yaz terim'in ? 1.42 sonra pirlo ne demiş bak birebir şahit kişi terim'in aslında ne olduğunu net ifade etmiş. denizli'yi konuşmaya bile değmez. ahmet suat özyazıcı için bir şey diyemem zira o zaman izleyemedim.

terim ve denizli ist. takımları ile şampiyon oldular şenol güneş Trabzonspor'la oda ilk defa çalıştırdı ilk iki senesinde ist. takımını şampiyon yaptı daha ne yapsın adam.

yahu arkadaş şu adama söyledikleri için kızın, ist. takımını çalıştırdığı için kızın bende kızdım öfkelendim ama kötü hoca demeyin komik duruma düşüyorsunuz. son yıllarda oyuncu'dan verim almada, ülke futboluna yıldız çıkartmada 1 numaralı adam cenk'i bile milyon euroluk oyuncu yaptı.

dünya üzerinde her sene başarılı olan bir hoca bulamazsın öyle bir insan evladı yok.

sason
24.10.2017, 17:11
Öyle büyüğüz dedikçe büyük olunmuyor.Madem o kadar büyüğüz niye 30 senede 1 şampiyonluğumuz var derler adama?

2011 -2012 sezonundan insan utanır bahsederken.Takımın dağılmış, lig geç başlamış, şampiyonlar liginde gayet güzel performans sergilemişken, işte analiz yeteneği olmadan vurmak bizi buralara getirdi.O sezon değil 3 günü 2 günde bir maç yaptık, bu kıdar kısa zamanda bu kadar maça çıkan dünyadaki tek takım olduk.Sadri başkan açıklamıştı.Km olarak dünya turu attık diye.Fb'de topu tüfeğiyle üzerimize gelirken senin gibi fake Ts liler işte bu bahanelerle vurdular bize....

O sezondan bahsetmen bile ne kadar Trabzonlu olduğunu kanıtlıyor.Hele onlarca adam almış, bizden gidenler dahil, gereksiz tonla borca giren, şikedeki kaosta zaten şampiyonluğu garanti olan Gs ile karşılaştırmak :)

Öyle ilkokul ağzıyla Güneşsporlu, Trabzonsporlu demekle olmuyor o işler.:)

Biliç'te kovulmadı ayrıca.Kendi İngiltere'ye uçtu.

Yine ezberden analiz.İşte bu kadar düşünebiliyorsun.Bakalım Biliç'in 11 ine.

Biliç --------------------------------------- Güneş

Tolga ---------------------------------------- Tolga

Serdar-Franco-Dany-Motta ------------ Beck-Rodolfo-Ersan-ismail

Veli_atiba ------------------------------ Oğuzhan-atiba

Sosa ------------------------------ Sosa

Olcay-Ba-Töre -------------------- Olcay-Gomez-Q7

İşte bu kadar biliyorsun Futbolu.Ulan ilkokul çocuğuna sorsam bir takım ne kadar değişirki.Evet ilk 11 den eski 5 adamı kullandı hahahhahahah.Yerine transfer etmesi lazımdı :)Aynı haltı Ersun zamanında yaptın.Niye Ersun'un arkasında durmuyorsun!Madem başarı onundu.

Sen anca Trabzonluyum diye türübün yap.Asıl Trabzon'u çürüten zihniyetin bire bir örneğisin dostum.Nefretleriniz belkide kişisel çıkarlarınız içinde bu hale getirdiniz kulübü.Gidenlerede hep çamur attınız, yine atmaya devam.

Travelair
24.10.2017, 17:23
30 senedir lafını Ersun yükseltti, burda alıcısını bulması üzücü. Birincisi, şike sezonunu unutmayalım, ikincisi, bu uzun süreçlerde yapılan tonla hileyi

sason
24.10.2017, 17:32
Geçmişin kibriyle yaşarsan yarını kuramazsın.Ne kadar güçlü olduğunu , neler yapabileceğini bileceksin ki ona göre strateji uygulayıp, başarı elde edesin.Şu gerçek ki her alanda bizden daha güçlü takımlar var(maddi, şehir olanakları,transfer kolaylığı,medya).Sen bunları göz ardı edip, onlarla maddi rekabete girersen batarsın.Onlar gibi td , oyuncu savurganlığı yaparsan yine batarsın.

Onları devlet kurtarır.Biz kimsenin umurunda olmayız.

Sevgimiz bizi birinci büyük yapar ama nesnel olaylar farklı.Duygular yerine akıl kullanmak aradaki farkı kapatır.Ama onun içinde akıllı insanlar lazım.Terim şu kadar şampiyon oldu demekki en iyi o dersen.Yada Sosa Bjk yı şampiyon yaptı bizide yapar dersen ortada kalırsın.

Bak Fb Bursa'dan bir sürü transfer yaptı, Bjk ise o futbolcuları büyüten Td .yi aldı.Sonuç ortada.Akıl.........Ha şimdi kibirleri akıllarının önüne geçmeye başladı.Yine sonuç ortada olacak.

Kaç keredir diyorum tonla ve marka transfer isteyen hocalara vizyon diye alkış tutacağınıza, değerlerine sahip çıkıp, nokta işler yapsak bu günlerde olmazdık.

Neyse ben kaçar.

Travelair
24.10.2017, 18:06
Kibir konusuna bir ölçüde katılabilirim ama akıl konusunda farklı düşünüyoruz. Akıl tek başına bir mana ifade etmez

Emrah KabuL
24.10.2017, 18:43
Benim fanatik TS li olup 2 senedir 2. takımı bjk olan tanıdıklarım var. Sırf Şenol Güneş sevgisinden dolayı
Onlardan burada da bolca var zaten :D
Gerçi onların fanatik ts'li olduğu da şüpheli.

Emrah KabuL
24.10.2017, 19:01
Fanatikleşmişcesine takımına gönül veren bir taraftarın 2.takımı falan da olmaz.. hele hele ezeli rakiplerinin biri hiç olmaz.
Trabzonspor-Bjk maçlarında ne yapıyor bu insanlar ? Hangi tarafı destekliyor ? Trabzonspor Beşiktaş'a kaybedince ne de olsa 2.takımınıza mı kaybetmiş oluyorsunuz ? Kazanınca da sevinemez tabi insan.. Allah sizlere kolaylık versin.Demek ki Şenol Güneş Fener'in başına geçse 2.takımı fenerbahçe olacak insanlar da var.

Beni bilen bilir..Şenol Güneş takım kötüyken eleştirdim,E.Yanal'a belli bir süre destek oldum başarısız olunca onu da eleştirdim.. Rıza Çalımbay geldi henüz takımın başında maça çıkmadan hocayı eleştirenlere de karşı oldum.. maç içerisinde ki oyuncu değişikliklerini ise eleştirdim.. ama burada ki çoğu insan (2.takımı bjk olan) adama toz kondurmuyor.

Ahmet Taşçı
24.10.2017, 20:08
Hiç bir kişi hiçbir kulüpten üstün olamaz, kişiler fani, kurumlar bakidir. Lakin Şenol güneşin ne efsanaliği, ne de oynattığı gitti her takımı üst sıralara taşıması, her takımından gol kralı çıkarması tesadüf değildir. Hele ki senin her buhranlı durumda, hatta oyuncularını kadro dışı bıraktığın bir zamanda gelip şampiyon yapması bir istanbul takımını üst üste 2 yıl şampiyon yapması diğer takımların başarısızlığına bağlamak da ancak bize yakışır.Adam 2 yıl İstanbul takımı çalıştı2 yıl şampiyon yaptı, yok fatih Terimin kaç şampiyonluğu varmış da Bla Bla... Şenol Hocayı sevmiyor olabilirsiniz lakin onu değersizleştirmek niyetindeyseniz illaki bir şey bulursunuz. Ya adam Saparayla Vittekle gruptan çıkarıyordu, 30 yaşındayım şimdiye kadar isim bazında bu yılki kadar kaliteli kadro görmedim ama sonuç ortada...

TS Cenk
24.10.2017, 22:42
Fanatikleşmişcesine takımına gönül veren bir taraftarın 2.takımı falan da olmaz.. hele hele ezeli rakiplerinin biri hiç olmaz.
Trabzonspor-Bjk maçlarında ne yapıyor bu insanlar ? Hangi tarafı destekliyor ? Trabzonspor Beşiktaş'a kaybedince ne de olsa 2.takımınıza mı kaybetmiş oluyorsunuz ? Kazanınca da sevinemez tabi insan.. Allah sizlere kolaylık versin.Demek ki Şenol Güneş Fener'in başına geçse 2.takımı fenerbahçe olacak insanlar da var.

Beni bilen bilir..Şenol Güneş takım kötüyken eleştirdim,E.Yanal'a belli bir süre destek oldum başarısız olunca onu da eleştirdim.. Rıza Çalımbay geldi henüz takımın başında maça çıkmadan hocayı eleştirenlere de karşı oldum.. maç içerisinde ki oyuncu değişikliklerini ise eleştirdim.. ama burada ki çoğu insan (2.takımı bjk olan) adama toz kondurmuyor.

Hocam 2.takım olayı derken konuyu anlamadınız galiba..

Şimdi 34. hafta fener ile bjk eşit puan ve 90+5 te gol yedi şampiyon olamadı Şenol Güneşli bjk şampiyon oldu sevinir misiniz sevinmez misiniz ?

Ben açık konuşayım sevinirim.. Tabi ki göbek atmam tura çıkmam ama mutlu olurum kim ne derse desin..

Tıpkı zamanında son maç fenerle berabere kalıp bursayı şampiyon yaptıgımız gibi.

TS Cenk
24.10.2017, 22:50
Bencede, bu sezon ayrılsada biraz da Bjk ye gülsem.Hele yerine kimi getirecekler çok merak ediyorum.Hayır sadece ligde başarılı olsa yine iyiydi onlar için.Şimdi ilerde Avrupa'da da hep kıyaslanacak yeni gelenler.

Keşki İngizlice bilseydi.Yurt dışında iyi yerlerde görebilirdik rahatça kendisini.İnşallah yurt içinde kalmaz.

Bu yaştan sonra olur mu bilmiyorum .. Şu an milli takıma geri döner diye düşünüyorum gerçi yeni sözleşme de imzaladı. Ama hakikaten yabancı dil bilip biraz daha dışarıya açılsaydı şu an tüm Avrupada tanınan top 10 seviyesinde bir hoca olurdu ve biz burada ŞG ile terimi değil Guardiola yada Conteyi kıyaslardık...

sason
25.10.2017, 09:11
Bu yaştan sonra olur mu bilmiyorum .. Şu an milli takıma geri döner diye düşünüyorum gerçi yeni sözleşme de imzaladı. Ama hakikaten yabancı dil bilip biraz daha dışarıya açılsaydı şu an tüm Avrupada tanınan top 10 seviyesinde bir hoca olurdu ve biz burada ŞG ile terimi değil Guardiola yada Conteyi kıyaslardık...

Bu işler şans da işi.Terim'e gelen şanslar Güneş'e gelse olurdu.

Çok övülen Sarri Napoli ile yaptıklarını yapamıyor şampiyonlar liginde.Bu sezondan bahsetmiyorum.Genel istatistiklerini söylüyorum.Adam bizim dağılmış, federasyonun resmen cezalandırdığı sıkışık takvimde direklerden döndü, çıkaracakken.

Ama İngilizce öğrenmemesi çok büyük hata.Bu konuda kızgınım kendisine.Çok çalışıyor ,fakat zaman ayırması lazımdı bu dil olayına.

Emrah KabuL
25.10.2017, 12:56

Şimdi 34. hafta fener ile bjk eşit puan ve 90+5 te gol yedi şampiyon olamadı Şenol Güneşli bjk şampiyon oldu sevinir misiniz sevinmez misiniz ?

Ben açık konuşayım sevinirim.. Tabi ki göbek atmam tura çıkmam ama mutlu olurum kim ne derse desin..

Tıpkı zamanında son maç fenerle berabere kalıp bursayı şampiyon yaptıgımız gibi.

Ben sevinmem.
Trabzonspor başarılı olamadıktan sonra şampiyon kim olursa olsun umrumda olmaz.Sırf Şenol Güneş çalıştırıyor diye de Beşiktaş'a ne sempati duyarım ne de 2.takımım falan yaparım.

sasone
25.10.2017, 18:35

Bu ve benzeri kafaya ŞG'ye neden düşman oldunduğu,neden tepki gösterildiği,neye kızıldığını kafasının içine sokma soksan anlatamazsın.

sason
25.10.2017, 19:46
Kendi yandaşları tarafından terbiyesiz olduğu ifşa edilen kişiler insanlara örnek gösteriyor.

Şenol Güneş'i de düşman olarak gördüğünü itiraf ediyor.

Benzer yazılarını özevlatlarımızın başlığında da defalarca gördüm.

Ama bu tip kafalar anlayamadığı şey düşmanlıklarla kulüpler büyümez.Sevgi, saygı, vefa, insaniyet, başarı, güzelliklerle büyür.Futbolla büyür.İçindeki değerleri büyüterek büyür.

Ağzından salyalar saçarak , fanatiğim ben ,benim gibi düşünmeyen herkes kaka diyerek yaptıkları hatalarla zaten duruşunuzu ortaya koyuyorsunuz.

Anlayamadığı şey, herkes neden benim gibi nefret etmiyor.Çünkü arkadaşım biz insanız.İçimizde ki sevgi sizin nefretinizden büyük.İçimizden çıkanın büyümesi bizi sevindirir, üzmez.Anlıyorum sana uzak kavramlar.Ama bir ihtimal herkes değişir.Belki sende ilerde olabilirsin öyle.

Senin gibi ağzı köpüklü adam değiliz.Bunuda fanatiğim maskesi adı altında yapıyorsun.Fanatiklik her şeyden nefret etmekse al fanatiklik senin olsun....

Birde üstün zeka örneği gösterip milleti bu kafalar diye aşağılıyor.Başarı için her yol mübah değil diyenlerdenmiş.Bak bak yalana bak.Buradaki herkes bu yüzden değil, çocukken sevdiği için tutuyor Trabzonsporu.Önce kendine bile dürüst olamıyorsun.5-10 yaşında bunlarımı düşünüyorduk.Bırak bu maskeleri.Delikanlıca konuşun.

İçimizden her çıkan gibi aşağıladık, kovduk, şimdide bok atıyoruz başarı kazandıkça diyin, canımı yiyin.

Hiç Bursa muhabeti de yapmayın.Biz yıllardır buradayız.Bursa'ya gittiğinde burada geçilen dalgalarıda unutmadık.Bjk de de başarısız olsa yine dalga geçilecekti.

Burada da hiç sevilmiyorum, farkındayım.

Ama birilerinin sizin maskesini indirmesi lazım.Çakma Fanatikler sizi.:)

Sizin nefretiniz başarılı olması yüzünden.Yoksa her mağlubuyetinde koşturmazsınız buraya.Gitti bizim gibi kulüp olan Bjk'yi büyütüyor.Bizde sizin gibiler yüzünden ah vah çekiyoruz.Bir de bu kafalarmış.hahahhaha.Kafalı adamlar sizi.

Bana yalan söylemeyin, eveleyip gevelemeyin, erkekçe yazın konuşalım.

pazarkapılı
26.10.2017, 13:41
sason olayı biraz daha kişisel tutmaman, genellemelerle yazman daha okunaklı olur bizde daha cok keyif alırız....

buarada yukarıda bahsettiğim perdeleri kaldırınca hic fena bir yazı da degil, bir kere daha tebrikler....

sasone
26.10.2017, 20:34
Sokma soksan diyorum bu kafalara,almaz.

Orada insanların ŞG'ye olan sevgilerini ve verdikleri değer sonrasında şikeden ceza almış,sistemin koruması altındaki bir İstanbul takımına gidişi sonrası herkesin verdiği değere karşı oluşan yeni duygular,kimi efsane görür,efsanenin bu kadar alçalması sonrası düşman olur.
Kimi Trabzonlu olduğu için sever,bu olaya tepki gösterir.
Kimi hayal kırıklığı duyar.

Yani ne kadar değer veriyorsa o kadar karşı tepki oluşturur.

Söz konusu ŞG'nin Hocalık başarısı değil,kimse ona git dememişti en son gidişinde,kendisi gitti.
9 puan öndeki takımı becerip,şampiyon yapamadığı halde.

sason
26.10.2017, 21:57
O zaman öyle konuşacaksın.

Öyle bu kafalar almaz fln demeyeceksin.Güneş'e saldırarak Trabzonspor'a hizmet ettiğini ima etmeyeceksin.İçinden çıkan değerlere saldırarak kulübünü koruduğunu, büyüttünü veya sevdiğini dile getirmek nasıl bir mantıktır!İşin gerçeğini söyleyeyim bu kulüp ancak başarılı olursa büyür.Bunları da siz imkansız kılıyorsunuz.Burada Güneş'e kızdığını dile getiren herkes saygı gördü,senin gibi hakaret etmediği sürece.Kimsede kalıkıp bir şey demedi.Ha her insan evladı gibi hataları olmuştur.Zaten kusursuz iddia eden yok.Ben de kusursuz değilim .Mesela hiç mütevazi değilim.Güneş'e kızdığını hakaret etmeden söyleyen çok delikanlı arkadaşlarımız var burada.Ama gidip laflarını cımbızlamıyor, bel altı vurmuyor.Açık açık dersin sevmiyorum diye.Ama Trabzonspor için olduğunu iddia etmek gülünç oluyor.Üstüne hakaret ediyorsun.Kalkıp kaypak kişilik dersen Güneş'e o zaman bende sana derim.

Mesela kaypak kişilik hem Fb'nin şike ile şampiyonluğu aldığını söyleyip, hemde takımı 9 puan öndeyken şampiyon yapamadığını söylemek olabilir mi?

9 puan öndeyken diyorsun.Azıcık beyin hücreleri çalıştıran kişi yine irdeler.Nasıl indirmiş 9 puanı.2 yarı takımımı düşmüş.Yoksa lig sonunu stresden kazanamış mı?

İlk yarı 42 puan toplamış, 2.yarı 40 puan toplamış.Burada sorun şikeyle yapılan 16/17.Yani imkansız bir istatistik yapmışlar ki şikesiz imkansız.Ama sizin gibilere 40 puan da yetmemiş.Çünkü ultra manyak kadromuzla yeni rekorlar kırıp 41 in üstünde puanlar alamadığı için gerçekten beceriksiz.Mantık yok, araştırma yok, saptama yok.Sadece ağlayan mızmız var.Ağlayan mızmızlar ne hak eder? Şu an ki durumumuzu.Hala yine sorunu başkanda, Td de arıyorsunuz.Yine analiz var mı? YOk.Sonuç yine ağlayacak bir şehir.Her başlıkta ağlaklık.Biz zaten sadece dürüst kazanırız mottoları, hakemlere suçlar, oyunculara hakaret,td ye hakaret, başkana hakaret, dedikodular.Bol bol hüüüüüüü.Burada da aynısı .Güneş kaka.Sen ne yaptın?Ben iyiyim, hiç bir şey yapmadım.hep hata başkanla, td nin.Bir de özevlatlar gurup kurdu.O yüzden böyle.Analize bak hahahhahahhaha Burak Volkan'a gel oğlum oyna dedi.Durcia nerde benim hemşerim dedi.Bu yüzden böyleyiz.

Ha ,bunları bilip hala 9 puan öndeyken şampiyon olamadı diye suçlamak ya futbol cahilliğini gösterir yada Güneş'e bel altı vurmak için elinizde kalan son kozları oynadığınızı gösterir..

2 sayfa önce futbol konusunda analiz bölümünde bunlardan bahsettim zaten.Analiz beyin ister, araştırma ister, okuma ister.İrdeleyeceksin cılkına kadar.

9 puan öndeyken şampiyon yapamadı diyen kişiler, oyuncak isteyen mızmız çocuklardan farksız geliyor bana.O zaman da öyleydi.O kadar saçmaydı ki çocuklar gibi evi başımıza yıktınız.Tüm Trabzon'u alt üst ettiniz.O zamanda uyardık yapmayın diye, bunları yazdık ama nafile.Bir takım, bir hoca ; aldığı puanlar, yaşadığı ortamlar üzerinden yorumlanır,gücü, futboldaki yeri,kadrosu,rakipleri,oynadığı oyun, rakibin onlara karşı oynadıkları oyun, saha, seyirci,hava hepsini analiz etmen lazım.Bana ne , bana ne şampiyon yapamadın diyen senin gibilere bir umut akıllanır diye Güneş örneğini veriyorum.Bu yüzden çok yazıyorum, buraya.Ama gram ileri gidemiyorsunuz maalesef.

Kimsede git demedi demeyin.Bu kadar da iki yüzlülük fazla artık.Antremandan kovulmayı beklemediği için ; oradan da pirim yapma derdinde olacak kadar zavallı olmayın.

Faik Yılmaz
27.10.2017, 08:15
Askerde mecburen yaşamak zorunda olduğum ama dışarda görsem selam dahi vermeyeceğim bir sürü kişi vardı....

Burada da var maalesef.....

Adamın her mesajını raporlamak zorunda kalıyorum... Mesajlarından hakaret ve b....k hiç eksik olmuyor. Birde millete akıl veriyor bu mahalle kahvesinde bile sohbeti çekilmeyecek olan ağzıyla...

Sen ister sev ,ister Maradona gibi şahsına kilise kur tapın kardeşim kimsenin bir şey dediği yok.... Sadece lağımın içinde bulunan materyaller ile güçlendirmeye çalıştığın saçma tezlerini kimseye yutturmaya çalışma....

Beşiktaş'ı Gordon Milne'de şampiyon yaptı. Trabzonspor'u Ziya Doğan bile şampiyonluğa oynattı yahu. Hemde Şenol Güneş gibi 10 yıldan fazla çalıştırmadan daha 2.yılında şampiyonluğa oynattı. Şampiyonlar ligininde kapısından döndük....

Barceonadan , Milan dan oyuncu alıp saat gibi oynayan bir kadronun üzerine takviye yapıp , profesyonel bir hoca ve 40 bin taraftar ile şampiyon olan Beşiktaş'ın başarısını yine ve sadece tek kişiye indirgemek nasıl bir mantıktır bilmiyorum. Aynı takımı Biliçte son 5 haftaya kadar şampiyonluğa oynatmıştı 1 sezon önce. Ha sadece sonuç odaklı bakıyor isek 28 yıllık hocalık hayatında sadece 3 şampiyonluğu var Şenol Güneş'in..... 10-11 yıllık Trabzonspor kariyerinde ise sadece 1.

Defalarca denedik olmuyor beceremiyor işte.... Yinede kusana kadar devam etmek zorundamıyız siz seviyorsunuz diye..... Gordon Milne mesela Beşiktaşı 4 kez şampiyon yaptıktan sonra bize gelince bizi şampiyon yapamadı. Beşiktaşta başarılı olması Trabzonda da olacağını göstermez. Bunu ısrarla anlamak istemiyor bazıları....

Sevmek değil resmen tapıyor adama , insan üstü özellikler bahşediyor. Ama bunu ispat etmek isterken ise haksız olduğunu ispat ederek hakaret etmeye çalışıyor minnacık beyni ile , hatta yetmiyor sürekli lağım materyalleri ile konuşuyor.

Genellikle aklı kendine yetmeyen zavallılar başkalarına akıl vermeye çalışır. Burada ben sadece Şenol Güneşle ilgili yazmaya çalıştığım halde sanki yakın bir akrabasına küfür ediyormuşum gibi algılayıp cevap vermeye çalışıyor. Konu ile ilgili ne alakası varsa Tipim hakkında yorum yapmaya çalışıyor. Çok güzel cevaplar hakediyor kendisi bu kendisine pekte güzel yakışır ama bana yakışmaz. Onun için hakaretlerini sadece raporluyorum ve kibarca olayı şahsileştirmemesini söylüyorum.

Burası ikili tartışma yeri değil. hakaret etme yeride değil. Saçma , hakaret kokan yazılarınız ile değil beni sürekli içindeki matertyallerden bahsettiğiniz lağımdaki fareleri bile ikna edemezsiniz.

Bunu bilin Hocanızı çok sevin,isterseniz Tanrı yerine koyup tapının. Beni hiç ilgilendirmez..... Lakin burada kimsenin şahsıyla alakalı yorumda bulunamazsınız.

Bunu unutmayın.....

Yiğit Gayretli
27.10.2017, 08:55
Yahu Faik abi, senin tipin hakkında kimse yorum yapmadı. Onu yazan seninle aynı düşünen ve senin yazını destekler şeyler yazan diğer arkadaştı.

Araya girip müdahale etmek istemiyorum ama iki gündür olmayan bir şey üzerinden tartışma yürüyor başlıkta.

Travelair
27.10.2017, 09:16
Forum genelindeki üslup hakkında ben de şikayetçiyim. Raporladığım mesajlar hakkında ya işlem yapılmıyor ya da sadece mesaj siliniyor. Siz eğer ceza vermezseniz bu langır lungur üslup forumun geneline sirayet eder. Aslında siz ceza vermemekle burda düzgün yazanları cezalandırıyorsunuz. O laflar size müstehak diyorsunuz. Dolayısı ile forumda düzgün yazı yazmak isteyen günden güne azalıyor

TSelif
27.10.2017, 09:20
Seni başkan görmek istiyor bu gözler Şenol hoca.
Sana kırgınlığım kızgınlığım hep seni çok sevmemden. Keşke nefret etseydim senden bu kadar incitmezdi beni bjk'ın başında olman..
Kop gel bırak şu şikecileri..

TSelif
27.10.2017, 09:23
Bi milyon tane mahkemeden tescil edilmiş şike ile çalınan şampiyonluk için becerip şampiyon yapamadın demek olmamış..
Biz o sezon 102 puan da alsaydık kaldırtmayacaklardı sana o kupayı..

Faik Yılmaz
27.10.2017, 09:45
Yahu Faik abi, senin tipin hakkında kimse yorum yapmadı. Onu yazan seninle aynı düşünen ve senin yazını destekler şeyler yazan diğer arkadaştı.

Araya girip müdahale etmek istemiyorum ama iki gündür olmayan bir şey üzerinden tartışma yürüyor başlıkta.

Yaptı yahu ben raporladıktan sonra silindi o mesaj......

ama aynı zat devam ediyor pis uslubuna

Yiğit Gayretli
27.10.2017, 09:48
Yaptı yahu ben raporladıktan sonra silindi o mesaj......

ama aynı zat devam ediyor pis uslubuna
Yahu Faik abi ben sildim mesajları hem de tek tek okuya okuya sildim. O raporladığın mesaj da senin mesajına destek vererek "bu karikatür tiplere" diye seni eleştiren diğer arkadaşlardan bahsediyordu. Yanlış anlamışsın ve ısrar ediyorsun ne yazık ki...

Faik Yılmaz
27.10.2017, 09:56
Yahu Faik abi ben sildim mesajları hem de tek tek okuya okuya sildim. O raporladığın mesaj da senin mesajına destek vererek "bu karikatür tiplere" diye seni eleştiren diğer arkadaşlardan bahsediyordu. Yanlış anlamışsın ve ısrar ediyorsun ne yazık ki...

yanlış anlamadım ve gördüm . benim cevabi mesajımla birlikte o mesaja silinmiş. Benimkide silinsin önemli değil ama uslup olarak hep hakaret içeriyor. mesela 3568 nolu mesaj hala duruyor. Gözlüğüm bile rahatsız edyor arkadaşı

Yiğit Gayretli
27.10.2017, 10:17
yanlış anlamadım ve gördüm . benim cevabi mesajımla birlikte o mesaja silinmiş. Benimkide silinsin önemli değil ama uslup olarak hep hakaret içeriyor. mesela 3568 nolu mesaj hala duruyor. Gözlüğüm bile rahatsız edyor arkadaşı

Yahu Faik abi, "acaba ben mi yanlış hatırlıyorum" diye raporladığın mesajı açtım yine okudum. Bariz şekilde yanlış anlamışsın ve yanılıyorsun. Olay tam olarak yukarıda anlattığım gibi. Lütfen artık itiraz ve ısrar etme.

İlker Yazıcıoğlu
27.10.2017, 13:22
Arkadaşlar,çok mu zor, sizin gibi düşünmeyen insanlara hitap ederken, normal bir üslupla konuşmak?

Lütfen...

İ. SARAL
27.10.2017, 15:08
Şenol hoca 1, hadi olmadı en kötü 2 numara beyler, sözü uzatmanın manası yok. Aksini iddia etmek, siyaha beyaz demek gibi bir şey. Ah şu kadro onun elinde olacaktı, şimdi bütün ülke bizi konuşuyordu. Şiir gibi top oynuyorduk, yerli oyuncular %200 verimle yardırıyordu. Keşke bir mucize olsa da sene sonu bize gelse. Bjk diye bir takım kalmaz, emin olun buna.

Faik Yılmaz
27.10.2017, 15:26
Yahu Faik abi, "acaba ben mi yanlış hatırlıyorum" diye raporladığın mesajı açtım yine okudum. Bariz şekilde yanlış anlamışsın ve yanılıyorsun. Olay tam olarak yukarıda anlattığım gibi. Lütfen artık itiraz ve ısrar etme.

Neyse ne oldu oldu....

Benimkiler dahil alakasız mesajları silerseniz iyi olur....

Mevzu amacından sapmasın.....

Kolay gelsin

Yiğit Gayretli
27.10.2017, 15:29
Şenol hoca 1, hadi olmadı en kötü 2 numara beyler, sözü uzatmanın manası yok. Aksini iddia etmek, siyaha beyaz demek gibi bir şey. Ah şu kadro onun elinde olacaktı, şimdi bütün ülke bizi konuşuyordu. Şiir gibi top oynuyorduk, yerli oyuncular %200 verimle yardırıyordu. Keşke bir mucize olsa da sene sonu bize gelse. Bjk diye bir takım kalmaz, emin olun buna.
Gelse ne olacak? Paracı, grupçu, konuşmayı bilmiyor, oyunu okuyamıyor, transferden anlamaz diye tüm bilinenler dökülecek yine orta yere.

Gelmesin bir daha Trabzon'a. Rahat bırakmıyorlar. Hak etmiyoruz camia olarak.

İ. SARAL
27.10.2017, 15:30
Gelse ne olacak? Paracı, grupçu, konuşmayı bilmiyor, oyunu okuyamıyor, transferden anlamaz diye tüm bilinenler dökülecek yine orta yere.

Gelmesin bir daha Trabzon'a. Rahat bırakmıyorlar. Hak etmiyoruz camia olarak.

Katılıyorum.

Berkan
27.10.2017, 17:50
Gelmesin bizim kalibremize Rıza Çalımbay tam uyuyor. Şenol hoca bizdeyken 7-24 paragöz, filozof vs. yazan adamların olduğu camiaya gelmesin. He zamanında öyle konuşan adamların bugün futbol fakiri yorumlarını okudukçada kahkaha atıyorum her geçen gün biraz daha yuvarlak konuşuyorlar. Anlamıyorsunuz kardeşim futboldan işte kapatın uzatmayın gidin resim çizin hentbol oynayın, müzik dinleyin yaylada mangal yapın ama konuşmayın şu sporu şayet komik oluyorsunuz... Hadi karakterine söz söylediniz ama Şenol hocanın futbol bilgisi size 10 gömlek büyük gelir hadi eyvallah.

TS Cenk
01.11.2017, 11:36
Bu ve benzeri kafaya ŞG'ye neden düşman oldunduğu,neden tepki gösterildiği,neye kızıldığını kafasının içine sokma soksan anlatamazsın.

İnşallah bugün şampiyonlar liginde 4/4 yaparak tarihe geçecek Şenol Hoca.

Sen burdan yazmaya devam et :D

artvints
01.11.2017, 13:12
şenol hocanın oyuncu tercihleriyle oynayabilecek bir tane hoca yok türkiye'de. orta sahayı bir azalttık darma duman olduk. yetenekli oyuncuları bir arada kullanarak pas oyunu oynatabilen tek hoca. orta sahaya ofansif oyuncuları koyayım oynasınlar olmuyor demek ki. bunu bir felsefe olarak benimsemek, bütün çalışmaları ona göre yapmak ve futbolcuların sisteme inanmasını sağlamak gerekiyor.

sasone
01.11.2017, 16:11
İnşallah bugün şampiyonlar liginde 4/4 yaparak tarihe geçecek Şenol Hoca.

Sen burdan yazmaya devam et :D

Sen yine olayı anlamayacaksın anlatsam neye tepki konduğunu,boşa zaman harcamayalım,dikkat et bu noktadan başarıp gruptan çıkamayarak tersten tarihe geçmesin.

sason
01.11.2017, 18:01
şenol hocanın oyuncu tercihleriyle oynayabilecek bir tane hoca yok türkiye'de. orta sahayı bir azalttık darma duman olduk. yetenekli oyuncuları bir arada kullanarak pas oyunu oynatabilen tek hoca. orta sahaya ofansif oyuncuları koyayım oynasınlar olmuyor demek ki. bunu bir felsefe olarak benimsemek, bütün çalışmaları ona göre yapmak ve futbolcuların sisteme inanmasını sağlamak gerekiyor.

Hatırlıyorsan bizim şampiyonlukta hiçte ofansif oynamıyordu, o kadar çok.Golü bulup hemen Ceyhun'la stoperi 3 lerdik.Bjk de ilk senesinde Sosa, Oğuzhan ile tiki takaya geçti.Olcay buna çok uygun adamdı.Sonraki sene cart diye son anda adamlar gitti.(sosa,Gomez), 3.hafta verdiler eline değişik tipte adamlar Talisca, abubakar.Adam hemen dakkasında çözdü kimin ne olduğunu onun üzerine bambaşka oyun kurdu.Tamam çok seviyorum ama altından kalkabileceğini hiç düşünmemiştim ilk senesinde; bu kadar geç gelen adamlarla böyle bir oyun kuracağını.

Ofansif oyuncularla defans yaptırabilirsin.Herkes yaptıramaz ama iyi inandırırsan,iyi çalıştırırsan hadi yaptırabilirsin diyelim.Ama beni asıl şaşırtan olayı bir adamın bir iki maçta hemen potansiyelini anlayabilmesi ve hayal edebilmesi.Onun üstüne bir oyunun hayalini hemen kurabiliyor.Adamda yetenek varsa, adamın kendimi inandırabilir ve çalıştırabilirse çok farklı yerlere gelebiliyor adamlar.Ha bazı salaklar çalışmayı ve inanmayı red ediyor Töre, Kerim gibi.Onlarda olduğu yerde kalıyor.Bakalım Talica ile mücadelesinden ne çıkacak.:)Onu daha fazla oyuncu,geniş bakışlı birine çevirmeye çalışıyorama oyuncunun önünde maniler var gibi.

Bu arada şu Medel olayına çok gülüyorum.Yahu 2 senedir adamla çalışıyorsunuz.Adamın en beğenmediği kazma oyuncu tipindeki adamı alıp eline verdiler.O Medel 6. adam olur orada:)Bu kazmayı bana nerden musallat ettiler diye sabah akşam sövüyordur herhalde.

Benim en çok merak ettiğim şey ise(keşki sorabisem) en beğendiği oyun nedir, neyi oynatmak ister aslında.Sonuçta elindekilerden oyun çıkaran adam.Aslında göze hoş gelsede ilk senedeki oyununa methiyeler düzülsede o oyun daha kırılgan bir oyundu.Geçen seneki oyunu daha emin bir oyundu.Zaten Şl de de nerdeyse yenilmediler.Bir de aslında Atibayı kesmesini beklerdim hiç hak etmesede.Ama Oğuzhan; Tolgay ile de oyununu oynayabileceğini geçen sezon sonu ispatlandı.Belkide bu sezon ligin daha sert olduğunu düşünüyordur.yada formsuz buluyordur.

Neyse gözlemleyerek futbolun nerelere varacağını öğreneceğiz.Keşki yurt dışında bir projede olabilseydi vizyonsuz Türk futbolunun içinde olacağına.Adam Porto deplasmanına çıkıyor.Bu orta sahayla Porto'yu köy takımımı sanıyorsun diye sövüyorlar yahu :)Sonra sonuç alınca unutuluyor bunlar tabiki.

sason
04.11.2017, 13:18
http://spor.haber7.com/besiktas/haber/2464270-uefadan-ovgu-dolu-senol-gunes-paylasimi

Soner Albayrak
05.11.2017, 16:59
Seni çok özlüyorum Hocam.

TekfurÇayır 61
05.11.2017, 19:01
http://spor.haber7.com/besiktas/haber/2464270-uefadan-ovgu-dolu-senol-gunes-paylasimi

Yapı Kredi, Güneş'in UEFA ProLisans'ta eğitim verebilmesi için UEFA'ya sponsor olmuş. Yapı Kredi sponsorluk şartı olarak eğitim verenler arasında Zidane ve Guardiola da olacak demiş.

artvints
05.11.2017, 19:05
Yapı Kredi, Güneş'in UEFA ProLisans'ta eğitim verebilmesi için UEFA'ya sponsor olmuş. Yapı Kredi sponsorluk şartı olarak eğitim verenler arasında Zidane ve Guardiola da olacak demiş.
bu yaşında hala öğretmenlik yapıyor, böyle paragözlük görmedim!

TekfurÇayır 61
05.11.2017, 19:15
bu yaşında hala öğretmenlik yapıyor, böyle paragözlük görmedim!

Kim bilir ne saçma sapan ne çağ gerisi şeyler anlatmıştır, başına sürecek merhemi yok sponsorluk sâyesinde ProLisansta ders veriyor. azizin dediği çıktı, UEFA sonunda çatırdadı.

selcuk
05.11.2017, 20:59
halit sahin sagolsun gecmisimiz icin cumhurbaskanin kapisinda yatiyor

artik bir kac arkadasda gelecegimiz icin senol hocanin kapisina yatmaya gitse fena olmaz

biraksin sunlari gelsin ait oldugu yere, rakibimize gittiginide , amigoluk yaptiginida vs unuturum, hakkimi helal ederim

ama artik yeter, dönsün ve kurtarsin bizi

Soner Albayrak
05.11.2017, 21:34
Paragözmüş. Hadi abartısı da doğru diyelim, bu devirde kim parayı sevmiyor?

Adamın daha ne yapması lazım? Hala hocalığı tartışılıyor adamın.

Ahmet Taşçı
05.11.2017, 23:55
Sosaya verilen para Şenol Hoca 'ya verilsin nolcak parlattığı bir adamın satışından 2 yıllık ücretini kendi kazandırır Şenol hoca. Eğer Şenol Güneş yabancı bir hoca olsaydı şuan dünyanın en iyi ilk 3 hocası arasında gösterilirdi ama Türk olunca hemen tü kaka, yok oyunu okuyamıyor, neler denmedi ki burda Şenol hocaya, defansif oynatıyor bile diyen oldu yuh be. Zaten forumun %80nin futbol bilgisine olan inancımı yitirdim. Okuduğum 3-5 kişin yorumu var.Seneye eğer Şenol hoca gelmezse takımı da izlemem büyük bir ihtimal. Yaş oldu 30 bir şampiyonluk kutlayamadık...

Mustafa YILMAZ
06.11.2017, 13:44
Şenol Güneş: "Bana yardımcı değil, benim yerime birisi lazım. Bizden memnun olmayanlar var çünkü."

esprili bir şekilde söyledi ama gerçeklik var hala Trabzonspor apoleti taşıması ist.'lileri rahatsız ediyor kuyusunu kazıyorlar.

eğer sistemli bir şekilde çalışılacak iyi bir yabancı hoca almıyorlarsa şenol hoca'dan ötesi yalan. gelsin yeniden başlayalım

sason
06.11.2017, 14:55
Trabzonlu olduğundan çok Şenol Hocanın yapısından o.Bizdeki basın futbol üzerine değil, polimik, dedikodu üzerine.Adamda işini doğru yapmayanlara saygı duymuyor, aptallıklarını yüzlerine vuruyor.Dalga geçiyor.Sen alınan sonuçları adamın antremanda kullandırttığı yardımcı antrenör üzerinden açıklarsan, o da dalga geçer tabiki.

EE onlarda doğal olarak sevmiyor.Ben bayılıyorum laf sokmasına:)

Gerzek gerzek teşhisler, dedikodular, polimikler.

Ulan memlekette kimse saha içini konuşmuyor.Adamı en sonunda çıldırtacaklar.

Mustafa YILMAZ
06.11.2017, 16:13
yapısıda öyle konuşmasını sağlıyor ama basın toplantısında bi ara dili sürçmüştü Trabzon diyeceğine bjk demişti sanki TS hocasıymış gibi konuşmuştu sonra bordo mavi giyinmesi dert oluyor onlara.

şenol hoca'yı istemeyen bir kesim var orda başarılar kibir getirdi onlara bunun sonucunu mutlaka alacaklar.

şenol hoca bi ayrılsa ordan göreceğiz bjk'yide. transferleri geri dönüşümsüz onlarında 2 sene şl oynamasınlar dertleri büyük olacak

sason
06.11.2017, 18:32
Ülke futbolu bu kadar.Başka yerde taktik dizilişlerden, oyuncu verimi arttıkmaktan, oynanan futbol üzerinden yorumlanır.Burada giyim kuşam, alınan başarı/başarısızlıkları saçma sapan şeyler üzerinden yorumlama.O sana popo dedi, bu pırt yaptı , ne diyorsun gibi sorular.

Bende Bjk ye uyuz olmaya başladım.Umarım ayrılır bu sezon.Zaten saçma sapan oyuncular alıyorlar hocaya.yahu adam teknik oyuncu seviyor bunlar Fellaini kazması peşinde koşuyor.Git Cenk, Oğuzhan gibi adamlar bul.hem oynatsın, hem parlatsın.Zerre kafaları çalışmıyor.Hala hava atma derdindeler.

Öte yandan Şl de oynatması lazım bir takımı.Ben hiç hayalinde milli takım olduğunu düşünmüyorum.Kesmez hocayı milli takım.Öyle senede 2-3 maç.

Bir İngilizce öğrenecekti ah hocam ah....

Travelair
06.11.2017, 18:56
- Paraya karşı emeğin savaşını veriyoruz (2010-2011 sezonu)
- Hiç şampiyon olmadım (bjk imza töreni)

TekfurÇayır 61
06.11.2017, 19:32
- Paraya karşı emeğin savaşını veriyoruz (2010-2011 sezonu)
- Hiç şampiyon olmadım (bjk imza töreni)
"Gerçekten inanıyor musun" 2011'de şampiyon olmadığı düşüncesinde olduğuna?

Ne dediğini iyi anlamak gerek, bak yukarda arkadaşlar da tamâmen ters anlamışlar dediklerini. Ben gidiciyim yerime teknik direktör baksınlar demiyor, yardımcı gelsin diyenler yeni teknik direktör gelsin - bir başarısızlık yaşanıncaya kadar, şimdilik- diyemedikleri için sağdan soldan kıvırıp yardımcı gelsin diyorlar. Kıvırmasınlar ben onların yerine söyleyemediklerini açık açık söyleyeyim, başlığı yeni teknik direktör aranıyor diye atsınlar, istedikleri bu diyor.

Futbolun içindeki çete istemiyor Şenol Güneş'i. Güneş pek çoğu gibi çeteden yardım alarak değil, kendi ayakları üzerinde yükselerek dikkatleri üzerinde topladığı için fenâ hâlde tedirgin oluyorlar.

sason
06.11.2017, 20:47
Ya bırak hocam.Sanki bilmiyor sonradan resmi olarak verilmediği için öyle söyledim dediğini.Gelip laf sokacaklar, sinir zıplatacaklar.

Amaç kötülük.Boşver.

Neyin ne olduğunu buradaki herkes biliyor.Dünya böyle.İyiler kadar kötülerde var.Olumlu olanlar kadar olumsuzlar var.iyi niyetliler gibi kötü niyetliler var.Dünya bu...

Kabullen.

Yoksa kimse durduk yere bu başlığa gelip bunları yazmaz.

Travelair
06.11.2017, 21:04
"Gerçekten inanıyor musun" 2011'de şampiyon olmadığı düşüncesinde olduğuna?

Ne dediğini iyi anlamak gerek, bak yukarda arkadaşlar da tamâmen ters anlamışlar dediklerini. Ben gidiciyim yerime teknik direktör baksınlar demiyor, yardımcı gelsin diyenler yeni teknik direktör gelsin - bir başarısızlık yaşanıncaya kadar, şimdilik- diyemedikleri için sağdan soldan kıvırıp yardımcı gelsin diyorlar. Kıvırmasınlar ben onların yerine söyleyemediklerini açık açık söyleyeyim, başlığı yeni teknik direktör aranıyor diye atsınlar, istedikleri bu diyor.

Futbolun içindeki çete istemiyor Şenol Güneş'i. Güneş pek çoğu gibi çeteden yardım alarak değil, kendi ayakları üzerinde yükselerek dikkatleri üzerinde topladığı için fenâ hâlde tedirgin oluyorlar.

Elbette inanmıyorum. Ne demek istediğimi daha iyi anlatayım: Fatih Tekke bjk imza töreninde Trabzonsporluyum dedi, bjk'de içselleştirilmedi, dolayısı ile başarılı olamadı. Şenol Güneş burdaki inançlarına rağmen gitti İstanbul kulübüne imza attı. O düşüncede olmamasına rağmen Fatih'in hatasına düşmemek için bjklilere ve o futbol çevresine hoş gelen o sözleri söyledi. Ama o düşüncede olmamasına rağmen öyle söylemesi, kendi görüşlerine ihanet etmemiş manasına gelmiyor. Getirisini de alıyor. Götürüsü? Onu da "Gözleri bağlı" sevenleri izole ediyor. Sonra sözlerine devam ediyor en büyük başkan bizim başkan en güzel renkler budur ama öyle demedim şudur diye... İşin ucu kaçtı nasıl olsa, Ersun'u savunan Şansal gibisi de bol

Sason "Amaç kötülük" yazmışsın, önceki mesajımda yazmıştım, kötü söz sahibine aittir

TekfurÇayır 61
06.11.2017, 21:26
Elbette inanmıyorum. Ne demek istediğimi daha iyi anlatayım: Fatih Tekke bjk imza töreninde Trabzonsporluyum dedi, bjk'de içselleştirilmedi, dolayısı ile başarılı olamadı. Şenol Güneş burdaki inançlarına rağmen gitti İstanbul kulübüne imza attı. O düşüncede olmamasına rağmen Fatih'in hatasına düşmemek için bjklilere ve o futbol çevresine hoş gelen o sözleri söyledi. Ama o düşüncede olmamasına rağmen öyle söylemesi, kendi görüşlerine ihanet etmemiş manasına gelmiyor. Getirisini de alıyor. Götürüsü? Onu da "Gözleri bağlı" sevenleri izole ediyor. Sonra sözlerine devam ediyor en büyük başkan bizim başkan en güzel renkler budur ama öyle demedim şudur diye... İşin ucu kaçtı nasıl olsa, Ersun'u savunan Şansal gibisi de bol

Sason "Amaç kötülük" yazmışsın, önceki mesajımda yazmıştım, kötü söz sahibine aittir

Dediklerine katılmıyorum, Şenol Güneş 40 yıldır bizimle, artık âile üyesi gibi. Yanlış anlaşılmasın görüşüyoruz, tanışıyoruz anlamında değil, gıyâben. Dolayısıyla huyunu suyunu, konuştuğu zaman ne dediğini bir âile üyesini bildiğimiz kadar biliyoruz.

Bu girizgâhtan sonra katılmadığım noktayı yazayım, tanıyabildiğim kadarı ile bjklilere her ne söylüyorsa bunu işinin getirdiği sorumluluk duygusuyla söylüyor. Hangi kulüp olursa olsun kulüp başkanı teknik direktörün taraftarın gönlünü almasını ister, bekler. Bence işin gerektirdiği de budur.

Yazmış oldukların hocanın karakteriyle de özdeşleşmiyor bence. Şenol hoca işini kimseye dayanmadan kendi başına yapmayı sever. Taraftarı yanıma alayım, canları ciğerleri olayım diye bir düşüncesinin olacağını hiç ama hiç zannetmiyorum. Yapmakta olduğu iş ne gerektiriyorsa kendi adına düşen kısmını yerine getiriyor. Trabzonspor'da da bunu görmedik mi, taraftar beni desteklemesin, Trabzonsporu desteklesin fikrini kaç defâ çeşitli şekillerde dile getirmedi mi... Basın toplantılarında da kesinlikle şuna buna yaranma duygusu içinde olmadığını sen de gözlemlemiyor musun? Bu sebeplerle dediklerin bence realiteye uymuyor.

Travelair
06.11.2017, 21:40
@TekfurÇayır 61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=40575) Kibar cevabınız için teşekkürler. Keşke her tartışma bu düzeyde olsa. Ben de öyle diyorum aslında, yapmakta olduğu iş ne gerektiriyorsa onu yapıyor. Orda o sözler gerekiyordu, o da onları dedi. Bunun adına profesyonellik diyebilirsiniz ama ben bunu kabul edemiyorum. İnsan da yakın hissettiğine kızarmış. Burak örneğin, Trabzonspor için ölürüm dedi, sonra topladı tası tarağı, Trabzonspor'dayken karar bendeydi, gs'de karar kulübün, opsiyon yok dedi, sonra Çin'de mutsuz oldu, 3.5 verdik, buraya geldi, şimdi ondan Trabzonsporlusu yok. Şenol hoca Trabzonspor tarihinde önemli isimdir, onu yadsıdığım yok, Burak'la o açıdan kıyaslamıyorum. Sizi de kastetmiyorum ama çoğu Şenolsevergörünürden de daha severim hocayı. Sevdiğim için eleştiriyorum ama hatalarına devam ediyor, yapacak bir şey yok, eleştiriye devam. Unutturdum, hamasi sözlerle de bezeyeyim diyenler olunca da artık bir yere kadar doluyorum, sonra hatırlatmak zorunda kalıyorum

Ek: sason Kötü söz sahibine aittir

TekfurÇayır 61
06.11.2017, 22:10
@TekfurÇayır 61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=40575) Kibar cevabınız için teşekkürler. Keşke her tartışma bu düzeyde olsa. Ben de öyle diyorum aslında, yapmakta olduğu iş ne gerektiriyorsa onu yapıyor. Orda o sözler gerekiyordu, o da onları dedi. Bunun adına profesyonellik diyebilirsiniz ama ben bunu kabul edemiyorum. İnsan da yakın hissettiğine kızarmış. Burak örneğin, Trabzonspor için ölürüm dedi, sonra topladı tası tarağı, Trabzonspor'dayken karar bendeydi, gs'de karar kulübün, opsiyon yok dedi, sonra Çin'de mutsuz oldu, 3.5 verdik, buraya geldi, şimdi ondan Trabzonsporlusu yok. Şenol hoca Trabzonspor tarihinde önemli isimdir, onu yadsıdığım yok, Burak'la o açıdan kıyaslamıyorum. Sizi de kastetmiyorum ama çoğu Şenolsevergörünürden de daha severim hocayı. Sevdiğim için eleştiriyorum ama hatalarına devam ediyor, yapacak bir şey yok, eleştiriye devam. Unutturdum, hamasi sözlerle de bezeyeyim diyenler olunca da artık bir yere kadar doluyorum, sonra hatırlatmak zorunda kalıyorum

Ek: @sason (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957) Kötü söz sahibine aittir

İşin sonu inşaallah seni ve senin gibi düşünenleri de, beni de, bütün gerçek futbolseverleri de mutlu edecek şekilde neticelenir.

TekfurÇayır 61
06.11.2017, 23:23
Aykut Kocaman istifâdan vazgeçmiş, işte bu tam süper oldu.

İ. SARAL
07.11.2017, 09:15
Ahhhhh ahhhh hemen gelse başlasa.

TekfurÇayır 61
07.11.2017, 10:07

Realiteye uymuyor demiştim ya... Bak çok somut bir örnekle delillendireyim:

Bildiğin gibi en başta Quaresma olmak üzere takımda kişisel egolar doğal olarak tavan. Yine bildiğin gibi bu takımı başa oynatacak oyun sistemine daha gelmeden, öncelikle bu egoları yönetebiliyor olmak gerekir. Demiş olduğun gibi Şenol Güneş kabûl görme endişeleri taşıyarak hareket eden bir yapıda olaydı bu futbolcularla olan ilişkilerinde de gözlemlenirdi. İçlerinden herhangi birine vereceği bir küçük tâviz, hissettireceği endişe duygusu takımın raydan çıkmasına sebep olurdu. Özet olarak, sanırım sen de kabûl edersin ki, içinde kabûl görme endişesi taşıyan bir teknik direktörün bu yapılanları yapabilmesine imkân yok.

Travelair
07.11.2017, 10:16
Realiteye uymuyor demiştim ya... Bak çok somut bir örnekle delillendireyim:

Bildiğin gibi en başta Quaresma olmak üzere takımda kişisel egolar doğal olarak tavan. Yine bildiğin gibi bu takımı başa oynatacak oyun sistemine daha gelmeden, öncelikle bu egoları yönetebiliyor olmak gerekir. Demiş olduğun gibi Şenol Güneş kabûl görme endişeleri taşıyarak hareket eden bir yapıda olaydı bu futbolcularla olan ilişkilerinde de gözlemlenirdi. İçlerinden herhangi birine vereceği bir küçük tâviz, hissettireceği endişe duygusu takımın raydan çıkmasına sebep olurdu. Özet olarak, sanırım sen de kabûl edersin ki, içinde kabûl görme endişesi taşıyan bir teknik direktörün bu yapılanları yapabilmesine imkân yok.
Sizce Quaresma'nın sahadan çıkarken her seferinde atarlı giderli hareketlerine olur böyle şeyler demesi ve üstünü kapatması taviz vermesi manasına gelmiyor mu? Ben ortam ne gerektiriyorsa onu yaptığına inanıyorum. Zaten kendisi de profesyonel olduğunu söylüyor. Ama bu profesyonellik anlayışı bana uymuyor. Ama sizin duygularınıza da saygılıyım

TekfurÇayır 61
07.11.2017, 10:27
Tam tersi, Quaresma'nın taviz koparabilmek, hocaya sözünü ve dişini geçirebilmek adına yaptığı bu girişimleri afedersin, "bu yaptıkların şeyimde değil" mesajıyla her seferinde boşa çıkarıyor. Son maçı izledim, Quaresma çıkarken bilekliklerini açıp yere atmaya niyetlenir gibi oldu, vazgeçti. E netice vermeyen şeyi bir yaparsın, iki yaparsın, üç yaparsın sonra öğrenirsin ki fayda vermiyor. Taviz vermesinin göstergesi, Quaresma'nın oyundan çıkarılamayan bir adam hâline dönüşmesi olur. Çıkarmak istediğinde gelebilecek tepkiyi umursamadan çıkardı şimdiye kadar. Futbolcusunu da kimseye yem etmedi. Sonuç da ortada.

Travelair
07.11.2017, 10:37
Tavizi Quaresma'ya vermiyor zaten, orda kalabilmek adına oraya veriyor aslında. Yani şunu diyorum: Burdayken başka, ordayken başka konuşursa o zaman ortamına göre konuşuyor demektir.

TekfurÇayır 61
07.11.2017, 11:05
Benim dediğim de şu, birilerine tâviz verebilecek yapıda bir kişiliğin, Quaresma gibi bir adam karşısında tâviz vermeden durabilmesi pek olası görünmüyor.

Konuyu biraz daha genişleteyim. Tâkip ediyorsundur, maç sonraları mecbûriyet gereği katıldığını belli ettiği basın toplantılarında sorulan sorulara çok defâ "beni konu dışında konuşmaya zorluyorsunuz" diye cevap verdi. Hoca çok dolu, çoğu kişinin basit bir soru olarak gördüğü bir soru karşısında işin arka plânını da gören ve önemseyen hoca o soruya hakkıyla cevâp verebilmek için konu dışına çıkmak gerektiğini, buz dağının konuşulmayan kısmından konuşulması gerektiğini düşündüğünden beni konu dışına çıkmaya zorluyorsunuz cevabını çokca veriyor. Beşiktaş'dayken konuşamaz, konuşması yanlış olur. Hakemler anında binerler Beşiktaş'ın üstüne. Hoca bence yapması gerekeni yapıyor , Fikret Orman'ın hakkına tecâvüz etmiyor. Tâviz olarak değerlendirdiğin şeyler bence hocanın iş ahlâkının, iş akdinin gereği olarak yaptıkları.

Sular seller gibi konuşacağı zaman da gelecektir - bunları konuşacağımız zaman da gelecek, bu cümleyi 3-4 kez sarfetti benim duyabildiğim - inşaallah o zaman geldiğinde dediklerine kimsenin sırtını dönemeyeceği bir konuma sâhip olur.

Travelair
07.11.2017, 11:14
Hocam, hocayı seviyorsun anlıyorum ve saygı duyuyorum sizlere ama kimse onu zorlamıyor bazı şeylere, benim için en güzel renkler siyah-beyaz dedikten sonra, şampiyon olmadım dedikten sonra ama ben öyle demek istemedim ben Trabzonsporluyum, bakın Tff sitesine dese ne demese ne Allah aşkına! Ben böyle afedersiniz bukelamun gibi profesyonellik anlayışı istemiyorum, Dozer Cemil gibi profesyonellik anlayışı istiyorum. Ha o geçmişte kaldı, bu gelecek deniyorsa, ben öyle geleceği de istemiyorum

TekfurÇayır 61
07.11.2017, 11:23
Bütün samimiyetimle söylüyorum, hoca Beşiktaş'a gittikten sonra Beşiktaş teknik direktörü olmanın gereklerini yerine getirmeseydi "şimdiye kadar göremediğim karakter zaafı" varmış diye düşünürdüm. Bakış açısı meselesi.

Travelair
07.11.2017, 11:35
Eğer bjk teknik direktörü olmanın gerekleri Trabzonspor'u örseleyecek laflar etmekten geçiyorsa baştan olmaması gerekiyordu bence. Ama 96'dan sonra camia travmalar yaşıyorken Ali Şen'le görüşmeye gitmesini de hatırlıyorum, bu yüzden bana bu davranışlar yabancı gelmiyor. Tekrar etmek gerekir, bunları kimseyi kırmak için yazmıyorum, ama bazı şeylerin de görülmesi gerekir

TekfurÇayır 61
07.11.2017, 11:42
Eğer bjk teknik direktörü olmanın gerekleri Trabzonspor'u örseleyecek laflar etmekten geçiyorsa baştan olmaması gerekiyordu bence

Rekâbet bu, şampiyon olmak istiyoruz dediğinde bile Trabzonspor'u senin yaklaşımında örselemiş olur. Şimdi daha çarpıcı bir şey söyleyeyim, kimi söylediğimi yanlış anlayacak, kimi ise ne demek istediğimi gerçekten anlayacak. Şenol Güneş kimsenin adamı olmadı, Trabzonspor'un adamı da olmadı. Ama sapına kadar da Trabzonsporlu.
Kim adam kelimesine ne anlam yüklüyorsa, yüklediği anlama göre anlayacak dediğimi.

Toplumun her kademesinde böyle insanların sayısının artmasını çok isterim.