PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

forsa61
13.05.2016, 22:50
trabzonu dunyanın merkezi zannedenler sanırsın mourinho'yu getirecekler de senol gunes gibi bir kıymeti begenmezler. hocam sakın geri donup kendine yazık etme, degerini bilmeyenler senin basarıların sonrası belki utanırlar. utanma kelimesi trabzonu terkedeli cok oldu gerçi.

mustyde
13.05.2016, 22:54
Efsanelerin efsanesi <3 şimdi daha iyi anliyoruz seni

E. Okan Bülbül
15.05.2016, 19:53
Tebrikler Hocam.

artvints
15.05.2016, 20:01
şenol güneş ilk defa şampiyon oldu diyerek taciz edecekler bizi yine. hocam bunu düzeltmen lazım bir şekilde. bunlar boş işler biliyorum.biz kendi şampiyonluğumuzdan eminiz. kendimizden emin , kimseye bir şey anlatmaya gerek duymadan samimi bir şekilde işimize odaklanmak, çok çalışmak gerekiyor. yeni hikayeler yazmamız lazım. geçmişle dövünmek yerine biraz ders alsak bu halde olmazdık.

edimurphy_61
15.05.2016, 20:09
Hadi çık şimdi ilk defa şampiyon oldum de

Mehmet Fatih Silik
15.05.2016, 20:16
Cani gönülden tebrik ederim Hocam...o kupayi bizim icin de kaldiracagini cok iyi biliyorum :alkış:

artvints
15.05.2016, 20:18
Cani gönülden tebrik ederim Hocam...o kupayi bizim icin de kaldiracagini cok iyi biliyorum :alkış:

biz kendi kupamızı kendimiz kaldırırız :) öyle şeylere gireceğini düşünmüyorum.

Fatih Çelik
15.05.2016, 20:21
Tebrikler Hocam.

mustyde
15.05.2016, 20:23
bide akşama t.d olarak 2.şampiyonluğumu aldım derse dadından yenmez :)

artvints
15.05.2016, 20:25
son maçtan sonra ben üç defa 82 puan ulaştım birine şampiyonluk yazdılar gibi bir şey diyebilir.

Bayundur Han
15.05.2016, 20:43
Su ligde en guzel futbolu Senol Gunes oynatiyor. Helal olsun hocam. Sen bizdensin. Tebrikler.

h@msi61
15.05.2016, 21:00
Tebrikler Senol hoca. Sampiyonluk sana yakisiyor.

Joacivil
15.05.2016, 21:13
Ne sen ne Tolga tek kelime edemediniz

Murat'
15.05.2016, 21:15
Tebrik ederim hocam. Helal olsun sana.

mustyde
15.05.2016, 21:15
Yalniz farkindamisiniz adam şampiyonluk konuşmalarinda başkani öne çikariyor sanki o şampiyon yapmamiş gibi ? :D İŞTE ADAM GİBİ ADAM!!

ibrahim
15.05.2016, 21:16
Bakalım kaçıncı şampiyonluğuymuş, ne diyecek.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Aykut Uçar
15.05.2016, 21:18
Uyuz oldum artık sana, hele tolga beş para etmezsin.

mustyde
15.05.2016, 21:20
bakalım kaçıncı şampiyonluğuymuş, ne diyecek.

Gesendet von meinem lg-d855 mit tapatalk

aynen bekliyoruz...

Joacivil
15.05.2016, 21:23
aynen bekliyoruz...

Neyi beklıyoruz Hocaya da Tolgaya da mikrofon uzattılar tek kelime etmedıler bizimle ilgili

ccd6167
15.05.2016, 21:33
Kenny daglish ne zaman gider manuyla şampiyon olur liverpool tebrik eder

yada guardiola ne zaman reale gidip şampiyon olur barça tebrik eder

totti ne zaman gidip lazio yada hocalık yapar

Yada gerard ne zaman manu forması giyer

O zaman da efsane olur şenol güneş işte. Efsane olmak öyle kolay değil.

brushfield
15.05.2016, 21:34
Buralarda beğenmeyeni çok. Gene 82 puanla ligi bitirecek gibi. Şans olsa gerek. Ballı adam vesselam. Bizim taraftarımız daha iyisini arıyor son 5 yıldır. Umarım bulurlar.

mustyde
15.05.2016, 21:35
Buralarda beğenmeyeni çok. Gene 82 puanla ligi bitirecek gibi. Şans olsa gerek. Ballı adam vesselam. Bizim taraftarımız daha iyisini arıyor son 5 yıldır. Umarım bulurlar.

bulurlar ama 500 milyona yaklaşan borcu bulurlar.

Joacivil
15.05.2016, 21:39
Kenny daglish ne zaman gider manuyla şampiyon olur liverpool tebrik eder

yada guardiola ne zaman reale gidip şampiyon olur barça tebrik eder

totti ne zaman gidip lazio yada hocalık yapar

Yada gerard ne zaman manu forması giyer

O zaman da efsane olur şenol güneş işte. Efsane olmak öyle kolay değil.

Agzına saglık

Joacivil
15.05.2016, 21:41
https://www.youtube.com/watch?v=nftZAiLv-EI

Burak Yılmaz kadar olamadılar ayıp ulan

Mert Oğuzlu61
15.05.2016, 21:44
https://pbs.twimg.com/media/CihGT1qXEAAzkTj.jpg

Herkes halinden memnun. Hak etti kazandı, seviniyor en doğal hakkı. Bizden başka herkesin sevinmeye hakkı var, o da sevinsin. İlk şampiyonluğunu da aldı, seneye de 3. yıldızı taktırır Bjk efsanesi olarak tarihe geçer.

Biz ? Don Kişot luğa devam. Sen sevin hoca, TS ile değil Bjk ile kupa kaldır. İstanbul da daha kolay oldu, Aziz special ini 2011 de bize karşı kullandığı için sonrakiler şanslıydı özellikle şuan çalıştırdığın takım. Kırdın zincirini belki bize de öğretirsin nasıl oluyor bizde deneriz, bravo devam et hadi 3. yıldızda sıra... Ama ben olsam Bjk ile şampiyonluktan bundan sonrası için zevk almazdım. Mesele kupayı orada kaldırmak değil ki...

Erdinç Barutçu
15.05.2016, 21:46
Bir başka şikecilere hoca olduğun an bitmişti zaten... Yine anladık ki yalnız başımıza mücadeleye devam...

Cengiz Çubukcu
15.05.2016, 21:46
Adama sahip çıkamadık burada yiyelim birbirimizi

Şerafettin Kara
15.05.2016, 21:50
Tebrikler hocam 9230

artvints
15.05.2016, 21:50
hiç sevinmedim. adam iyi hoca dedik, istanbul takımı çalıştırsa çoktan şampiyonluk kazanmıştı dedik, o bakımdan yani. ne sevineceğim elin şampiyonluğuna. daha dün yedi yedik, artık bir yola girmek lazım. hiç kimseyi takmadan, başarılı olacağını düşündüğümüz başkan'a destek vererek. 3 sene sürecek en az, ayık olmak lazım.

ccd6167
15.05.2016, 21:54

Demezler hocam. Sorsan burdakilerr büyük hoca vesselam. Bursasporla yapsaydı bunları sırtımızda yeri vardı derdik. Büyük hocaysa madem hamza hoca ondan daha erken yaşta yaşadı bunu. O daha büyük hoca o zaman.

Kendi deyimiyle dersek 2 yıllık hocalığında ilk şampiyonluğu

hamza yada ertuğrul ondan daha başarılı.

cem1990
Biz Şenol güneş iyidir diye savunurken laflar yedik. Yeri geldi Trabzonsporlulugumuz sorgulandı. Yeri geldi küfür yedik yeri geldi ağır hakaretler isittik.
Keşke,keşke biz haksız çıksa idik.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Heisenberg
Efsanemize "ilk şampiyonluğu" hayırlı olsun.

mustyde
15.05.2016, 22:05
muharrem usta vizyon diyorsa luce yerine tercih edilebilecek tek teknik adam.

lizarazu
15.05.2016, 22:29
Bende Besiktasa gitmesini istiyorum Ne yapmis ne basarisi var diyenlere kapak olacaktir. Bjk ta kolay kilay hakemler hakkini yiyemez Besiktasi ilk sezonunda sampiyon yapacagini dusunuyorum.

1 yil once soylemistim ama kovulur kovulur diyen bir arkadas vardi hani su istatistik tutan o nerelerde yahuu uyuyamaz bugun kapak olcaktir demistim kapak oldu hakkaten

Berkan
15.05.2016, 22:30
Adama bizdeyken etmediğiniz hakaret kalmasın sonra bjk çalıştırmasına dil uzatın. Hayır gözümüzle gördük yazdıklarınızı !! Bu kadarına da pes. Bizdeyken atmadığınız çamur demediğiniz kalmadı filozofluğundan tutunda paragözlüğüne kadar !!!! Şimdi biraz anlamıssınızdır hocanın kıymetini ama vapur çoktan kalktı bay futbolu çok bilen taraftarımız !!!

Adem Erdoğan
15.05.2016, 22:35
Tekrar tebrikler fakat bu kadronun ömrü pek uzun değil, bizim borç gırtlakta olmasa 2 seneye yine şampiyonluğa oynardık fb ile çekişerek tabi.

Gsnin bugünkü durumuna bjk çok yakın zamanda yine düşecek feda diyecekler.

Ulan boksör(iho) ne işler açtın başımıza.

Bu arada bjk taraftarı ne biçim şampiyonluk kutladı öyle tribünler cenaze evi gibi duruyordu.

Kenan Berber
15.05.2016, 22:47
Tebrikler hocam. Seni değersizleştirmeye çalışan hemşehrilerine inat. Neredeyse arkana teneke bağlayıp göndermeye çalışanlara inat tebrikler. Başarılı olmak sana yakışıyor. Keşke birlikte gülseydi yüzümüz. Biz yine de gurur duyduk.Yolun açık olsun

Ozan Yılmaz
15.05.2016, 22:51

Tolga yaptı gerekeni.

İ. C. Ertem
15.05.2016, 23:20
Valla çok mutlu oldum kendisi adına bu gece... Ama bu ezikler ilk şampiyonluğunu yaşadı diyerek suçu örtbas etmeye devam ediyorlar o da ayrı bir konu... 2011'de hırsızlar çaldı, 2016'da geri aldı. Trabzonspor'dan sonra Beşiktaş'ı da şampiyon yaptı, her ne kadar hırsızlar ve işbirlikçi medyaları bunu görmezden gelmeye devam etmekte ise de kariyerinde 2. kez şampiyonlar ligi'nde mücadele edeceği için kendisinin de yolu açık olsun diliyorum. Spor bilgesi güzel insan...

Bud Spencer
15.05.2016, 23:44
besiktasi sampiyon yapmak cok zor degildi...2 yildir sampiyonlugu kacirmis, oturmus ve kaliteli bir takimdi, ersun yanalda sampiyonlugu yakalardi, riza calimbayda bu takim ile

Trabzonsporu sampiyon yapmak her babayigidin harci degil

alanzinho'yu sol bekte oynatmasini, adrianin performans rezaletine göz yummasi, buraki TS'nin üstüne cikaran adam kendisidir, fizik olarak batmis takima ikidebir barbeküpartilerinide unutmus degiliz

transfer rezillikleri, janko olayi, ünal karaman'a yaptigi yamuk, sikeci takimin basina gecmesi, ilk sampiyonlugunu simdi yasamasi hic birini unutmayacagim

iyi yaptiklarida var onuda sayabiliriz tabiki ama benim icin anca bir profesyonel isci kalacak...bir sota bir hami gibi

ibrahim
16.05.2016, 00:11
besiktasi sampiyon yapmak cok zor degildi...2 yildir sampiyonlugu kacirmis, oturmus ve kaliteli bir takimdi, ersun yanalda sampiyonlugu yakalardi, riza calimbayda bu takim ile

Trabzonsporu sampiyon yapmak her babayigidin harci degil

alanzinho'yu sol bekte oynatmasini, adrianin performans rezaletine göz yummasi, buraki TS'nin üstüne cikaran adam kendisidir, fizik olarak batmis takima ikidebir barbeküpartilerinide unutmus degiliz

transfer rezillikleri, janko olayi, ünal karaman'a yaptigi yamuk, sikeci takimin basina gecmesi, ilk sampiyonlugunu simdi yasamasi hic birini unutmayacagim

iyi yaptiklarida var onuda sayabiliriz tabiki ama benim icin anca bir profesyonel isci kalacak...bir sota bir hami gibi
Aynen öyle.

Kemal Öztel
16.05.2016, 00:53
Şenol Güneş : Ben Trabzonspor'da bunun çok daha fazlasını yaptım. Şimdi bugün başka hesaplara girmek istemiyorum, ama ben her zaman doğru iş yaptım

Bence gayet açık..

Heisenberg
16.05.2016, 05:31
Şenol Güneş : Ben Trabzonspor'da bunun çok daha fazlasını yaptım. Şimdi bugün başka hesaplara girmek istemiyorum, ama ben her zaman doğru iş yaptım

Bence gayet açık..
"Şampiyonluk görmedim. Zaman zaman arkadaşlarımızın eleştirileri var haklı olarak. Yani şampiyon olmayan antrenörle şampiyon olunmaz diye bir kural yok." burada da gayet açıktı. Hangisine inanalım?

Faik Yılmaz
16.05.2016, 07:59
Istatistik tutan adam burada merak etmeyin.besiktas in şampiyonluğuna sevinen bir kısım midesizler bana laf atmış. Benim istatistiklerimi sorgulayacak yerde kendi Trabzonsporlulugunuzu sorgulayin. Şampiyon olan Beşiktaş a sevinen ve bana laf atan ise Trabzonsporlu olduğunu idda eden bir zavallı. Hadi bak işine Sevin Beşiktaş inin sampiyonluguna

TSelif
16.05.2016, 08:06
Mesele kupayı kaldırmak değil, mesele kupayı İstanbul harici nerede olursan ol kaldıramamak.. Bence Şenol hoca bunu kanıtladı bize. Daha kolay şartlarda çalıştı ve şampiyon oldu. Eminim burada olsaydı o kupa gene çalınacaktı :)

Yalnız ben hala Şenol hocadan " benim burada işim bitti , evime dönüyorum " açıklaması bekliyorum .. Bu anlamsız bekleyiş neden :(

Tolga
16.05.2016, 08:22
Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol ...

Mollasalihoğlu
16.05.2016, 08:56
Mesele kupayı kaldırmak değil, mesele kupayı İstanbul harici nerede olursan ol kaldıramamak.. Bence Şenol hoca bunu kanıtladı bize. Daha kolay şartlarda çalıştı ve şampiyon oldu. Eminim burada olsaydı o kupa gene çalınacaktı :)

Yalnız ben hala Şenol hocadan " benim burada işim bitti , evime dönüyorum " açıklaması bekliyorum .. Bu anlamsız bekleyiş neden :(

Evdekilerin azımsanamayacak bir kısmı hala adama söverken mi? :)

Külünkoğlu
16.05.2016, 08:57
Spor yazarlarına şöyle hızlı bir biçimde baktım. İstisnasız tamamı kazanılan şampiyonlukta Şenol Güneş'in payının çok büyük olduğunu, gole yönelik, hızlı tempolu coşkulu, görsel açıdan taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanan bir oyun oynattığından bahsediyor.

Sanırım hiçbiri futboldan anlamıyor...

signal
16.05.2016, 09:10
Şenol hoca İstanbulun tadını aldı. Artık bu aşktan vazgeçmez. Trabzona gelmek artık aklının ucundan bile geçmiyordur.

duyurukcu
16.05.2016, 09:49
Beşiktaşı bu sene şampiyonluğa ulaştıran Trabzonspor'un efsane ismi Şenol Güneş şampiyon olduktan sonra yayıncı kuruluşa önemli açıklamalar yaptı...
Şenol Güneş, başında bulunduğu Beşiktaş ile yaşadığı şampiyonluğun ardından şampiyonluk heyecanını mikrofonlara aktarırken Trabzonspor'la ilgili de önemli sözler söyledi.
Güneş yaptığı açıklamada, "Trabzonsporluların sevgisi ve saygısı da bizim için çok önemliydi. Ben arkadaşlarımın cenazesine, dostlarımın düğününe bu işin zorluğu yüzden gidemedim"ifadelerini aktarırken şampiyonluk heyecanıyla ilgili, "Ben bu yaşananların daha fazlasını Trabzon'da yaşadım" sözlerini kullandı.
TRABZONSPOR EFSANESİNİ UNUTMADI
Şenol Güneş açıklamalarına devam ederken Trabzonspor'un efsane ismini de unutmadı. Güneş sözlerini,Trabzonspor camiasının yetiştirdiği duayen isimlerden, Trabzonspor eski As Başkanı iş adamı "Kenan İskender'i unutmuyorum, bu şampiyonluğu ona da armağan ediyorum"açıklamasını yaparak tamamlad

Faik Yılmaz
16.05.2016, 10:01
Vallahi ben haftasonu yediğimiz 7 golü düşünürken....

Takımı bu kötü gününden nasıl kurtarırız diye kafa yorarken....

Stadyum inşaatını günü gününe takip edip bir an önce bitmesi için kendi küçük çapımda kamuoyu oluşturmaya çalışır iken....

Birileri burada laf sokma derdinde , Şikeci takımın teknik direktörünü yüceltip beşiktaşa olan sempatilerini de sunma peşinde...

Siz şampiyonluğunuzu kutlamaya devam edin , sevinin , övünün. Bugün sizin gününüz...

Ha sonra da millete Trabzonsporluluk öğretmeye kalkmayın sakın. Gülerler adama......

drose61
16.05.2016, 10:21
Kovuldu mu Şenol hoca şimdi? İstatistik bilimi kovdurdu mu hocayı? Aman bize dönmesin kovulmadigi iyi oldu!!

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

duyurukcu
16.05.2016, 10:32
ben burada kimsenin bjk nin şampiyonluğunu kutladığını düşünmüyorum..eski hocasının başarısını kutlamak bjknin şampiyonluğunu kutlamak manasında ise o zaman böyle düşünenlerde şenol güneş kini ve başarılı olamaz deyip tükürdüğünü yalamamak adına konuyu bjk şampiyonluğunu kutluyorlara getirip gündem değiştirmekten başka birşey değildir,bu arada şenol güneşin bjk ye gitmesini imza töreninde söylediklerini eksik bulup tasvip etmeyen birisi olarak,şenol güneşin bu başarısını şerefsiz futbol medyasına baronlarına atılmış kocaman bir tokat olarak görüyor ve bjknin şampiyonluğunu değil şenol güneşin başarısını kutluyorum..

duyurukcu
16.05.2016, 10:37
ha bir de ben yediğimiz 7 golü düşünmüyorum onu o sahada içine sindirenler düşünsün..kaldı ki futbolda bunlar olağan şeyler 7 yemeyen 8 yemeyen dünyada aceba kaç takım vardır..bjk den 7 yediğimizde ne oldu bu takım bittimi tükendi mi ertesi sene ayak oyunlarıyla şampiyonluğu çalındı..kimse istemez bırakın 7 yemeyi Trabzonspor 5-0 önde iken 1 gol dahi yemeyi ama arada bir bu skorlar çıkabilir yeter ki alışkanlık haline getirmesinler..

Mollasalihoğlu
16.05.2016, 10:58

Stadyum inşaatını günü gününe takip edip bir an önce bitmesi için kendi küçük çapımda kamuoyu oluşturmaya çalışır iken....

Birileri burada laf sokma derdinde , Şikeci takımın teknik direktörünü yüceltip beşiktaşa olan sempatilerini de sunma peşinde...

Siz şampiyonluğunuzu kutlamaya devam edin , sevinin , övünün. Bugün sizin gününüz...

Ha sonra da millete Trabzonsporluluk öğretmeye kalkmayın sakın. Gülerler adama......

Bu dediklerini yaparken başlıktan çıkmıyorsun, bırak millete bjk'li demeyi.

millet real madrid-barcelona maçını saatlerce yorumluyor, şenol güneş'in konuşulmasından rahatsız olman psikolojik bir durum bence.

Şampiyonluğunuz'muş.

Külünkoğlu
16.05.2016, 11:01
Sanırım tekrarlamakta fayda var.

Bir şeyi bir kez anlatırsınız, anlatamayabilirsiniz.
iki,
üç,
dört,
bundan sonrası art niyettir yada zeka geriliği söz konusudur.

Hayatının hiçbir döneminde Trabzonspor çizgisinden ayrılmamış insanlara adice "beşiktaş'ın şampiyonluğuna seviniyor" iftirası atanların yada imasında bulunanların haysiyeti ve şerefi olduğunu düşünmüyorum.
Bu mesajmı üzerine alınan varsa raporlayabilir bu yüzden ceza alırsamda memnuniyet duyarım.

Şenol Güneş bu şehrin yetiştirdiği en büyük markalardan bir tanesidir. Trabzonspor'un kazandığı kupalardan ne alın terini ne de parmak izlerini silebilirsiniz.

Mollasalihoğlu
16.05.2016, 11:05
Hazır takım olayını hiç karıştırmıyorum...

Bu takım zaten geçen sene de takır takır top oynuyordu....

son 4-5 hafta dışında da şampiyonluğu kovalıyordu....

ve iddia ediyorum bu sende şampiyon olamayacak.....

hatta ilk 2 yede giremeyecek....

ben buralarda olucam size ve herkesede hatırlatırım.....

Sıkıntının nedeni de bu psikolojik durum.

Allah yardımcın olsun Faik abi.

duyurukcu
16.05.2016, 11:41
Şenol Güneş: "Kupayı almak şampiyon olmak demek değildir benim Trabzonsporlu olduğumu bilenler ne demek istediğimi gayet net anlamışlardır.

selcuk
16.05.2016, 11:51
dün aksam yattarayi izledigimden biseyden haberim yoktu

basin toplanrisinda konusmasi isbasindaki aciklamayi örtebilir

nitekim o dönemde lanetledigi düzenin bas takimlarindan birinin td si oldugunu degistirmez
orada oldugu sürece benim icin öyle bir efsane yoktur
bu konustuklari okadar birbirine zitki, bir psikologa görünmesini tavsiye ederim

siyah forma ve kir üzerine dedigine o takimin taraftari tepki göstermemesi zaten nekadar karaktersiz, ezik bir camiada olugunu gözler önüne seriyor

bordoylamavi
16.05.2016, 12:11
şenol güneşi bizdeyken de çok eleştirdim. ama bu kötü hoca olduğunu göstermez. bizdeyken çok kısıtlıydı kadrosu 11 12 kişiye mahkumdu alternatifi yoktu. bjk de geniş kadroyu buldu bu sefer istediği futbolu oynattı. şenol hocada bir profesyoneldir. adamla dalga geçin filozof diye etmediğiniz küfür kalmasın o da sizi kırmamak için bjk ye gitmesin. yok öyle arkadaşlar o da profesyonel siz yokken o bu takımı 6 kere şampiyon yaptı merak etmeyin. o yüzden onun kimseye verilecek hesabı yok

Yiğit Gayretli
16.05.2016, 12:32
Seni gülerken görünce tuhaf oldum. Güldüğün için değil, bizle gülemediğin için, beraber gülemediğimiz için...

Ne yazık...

Mustafa YILMAZ
16.05.2016, 12:43
şenol hoca şampiyonluk konuşmasında gerekli ayarları vermiş bu beni mutlu etti sezon başı konuşması bir kazaydı kendisini cani gönülden tebrik ederim.

şu ülkede ki en büyük değerlerden biri bizden ama onu değersizleştirmek için her haltı yiyoruz bu rezillik bitsin artık. şu adamın söylemlerine yaklaşabilecek bi insan evladı yok bu ülkede oynattığı futbolda ortada ama biz ultra en tepede futbol bilgini kültürlü eğitimli mega akıllı varlıklarız doğru ya.

başarıların daim olsun hocam

28TS61
16.05.2016, 13:02
sike ile kendi sampiyonlugu calindi. sikeye isyan etti. sonra sike yapmis bir takimin basina gecti. siketas-bursaspor macinda uydurma bir penalti ile galip geldi. bize karsi ve diyer lehine oldugu kararlari saymiyorum. trabzonspor'umuzun bu yil da o kadar puani hakemler tarafindan gasp edildi. sikeden ceza almis takimlar 5 senedir halen bu ligde oynamaya devam ediyor. sonunda her sey kendi lehine sonuclandigi icin "temiz bir lig oldu" diye konusuyor.

bu lig temiz ise demek ki hic sike olayi yasanmamistir

sason
16.05.2016, 13:11
Bak sen Trabzon'un 7 yemesi çok koymuş millete.EEEEEEEEEEEE bre iq zirvesi adam, bu takım niye bu durumda.Sizin gibi cahil zihniyetlerin yaptıkları yüzünden olabilir mi? Şenol Güneş 30 yıldır antrenör olsaydı bu takımda Trabzonspor ne halde olurdu acaba?Zaten derdimiz bu.Ağzından salyalar fışkırtan , taraftarlığı herkese kfür etmek, aşağılamak, hiç bir durumu kavrayamadan kör cahil eleştirerek Türkiye'nın en büyük Td sini bile neler yaptığı ortadayken 3 defa kovan siz değil misiniz?

Birde üzülüyormuşta, derdi oymuş.Dert sizsiniz zaten.Sizler gitmedikçede hiç bir şey olmayacak Trabzon'dan.Trabzonu seviyorsanız düşün bu klübün yakasındanda gün yüzü görelim.Daha sezon başı cahil cahil kovulacak, Td değil fln diyordun.

Gidin Ersun'u yalayın belki şampiyon yapar bizi.Tazminatını alıp kaçsın yine.

Halada 2 gr zekanızla burda şark kurnazlığı yapmak peşindesiniz.Bir bitmediniz.

erolizmts
16.05.2016, 13:24
Kendisinin ve futbolcularının emeklerinin çalındığı sezonun sonunda kendisine, futbolcularına yani Trabzonspor'a en büyük tekmeyi atan şehir neden bu adamı habire tefe koyuyor arkadaş. Ne yapacaktı adam, beşiktaş'ın şampiyonluk maçına bordo mavi formayla mı çıkacaktı. Yok efendim 2011'den şikeden bahsetmemişmiş...

12 Haziran 2011'den sevgilerle. Yahu tekmenin büyüğünü attılar bu adama o haziran'da. Kensini tebrik ediyorum. Aynı şekilde bjk'nin kupasını alsaydı o siyasi irade, yıkarlardı Türkiye'yi beyler.
9237

Berkan
16.05.2016, 13:27
Kafa yormak yerine yeni gelen hoca ve yönetime iftiralar atmayın bu camia gene başarılı olur. Paragöz ve Filozof Şenol hoca için burada yazılan en hafif ithamlardı. Bizim içimizde bu kadar şuursuz çatlak ses olduğu sürece başarılı olacağımıza inanmıyorum. Bizde herkes teknikdirektör herkes başkan.

Berkan
16.05.2016, 13:32
He bu arada Totti örneği verilmiş buna neremle güleceğime şaşırdım. :D Biraz bilgisi olan adamın Roma taraftarının tottiyi nasıl sahiplendiğini, iftiralar atmadığını bilir. Hele bizim yerel basın varki yahudi lobisi bile böyle alçakça çalışamaz...

Hunk
16.05.2016, 14:30
Sana helal olsun ADAM GIBI ADAM

Isko6161
16.05.2016, 14:38
SAMPIYONLUK ANANIN AK SÜTÜ GIBI HELAL OLSUN ADAMIN DIBIII!!!!! Degerini bilemedik, bu da bizim ayibimiz.

Hunk
16.05.2016, 15:28

Sen hastasin

kopeli
16.05.2016, 15:38
bjk'ye gitmeyecekti aga. bu kadar net.

burak-selcuk'un suçu ne o zaman? şenol güneş'i savunanlar cevaplasın lütfen.

Mollasalihoğlu
16.05.2016, 15:42

Burak'ın suçu yok.

Selçuk'un suçu dansöz gibi kıvırıp imza atmadan bedavaya gitmesi.

Berkan
16.05.2016, 15:47

Sana kendi şehrin sahip çıkmasın hakaretler etsin. Yerel basın yerden yere vursun. Sen bu şartlarda ne yapardın ?

Trabzon şehri yozlaşmış. Şike falan umrunda mı ? Sandıktaki istikrarı hocaya verdiler mi ?

kopeli
16.05.2016, 15:49
Sana kendi şehrin sahip çıkmasın hakaretler etsin. Yerel basın yerden yere vursun. Sen bu şartlarda ne yapardın ?

Trabzon şehri yozlaşmış. Şike falan umrunda mı ? Sandıktaki istikrarı hocaya verdiler mi ?

ben burak ile selcuk'a edilen küfürleri cözemedim.

şehrin cocugu olmadıkları icin miydi o küfürler?

Mollasalihoğlu
16.05.2016, 15:51

Onur'a küfür ediliyor :)

Berkan
16.05.2016, 15:55

Aynı küfürler Şenol Güneş'e de ediliyor. Bütün başarılarda payı olduğu halde... Hiç unutmam Trabzon'da yazın bi maçı izlemeye girdim adam dk 70 de geldi oyundan bi haber başladı hocaya ana avrat sövmeye. Şimdi böyle bir kitleye nasıl hizmet edeceksin... Adamın hakkı gasp ediliyor gidip %60 oy veriyorlar birde küfür yiyor... Trabzon şehrinde %20-30 Trabzonsporlu vardır geri kalanı takım falan tutmuyor.

kopeli
16.05.2016, 15:58
Aynı küfürler Şenol Güneş'e de ediliyor. Bütün başarılarda payı olduğu halde... Hiç unutmam Trabzon'da yazın bi maçı izlemeye girdim adam dk 70 de geldi oyundan bi haber başladı hocaya ana avrat sövmeye. Şimdi böyle bir kitleye nasıl hizmet edeceksin... Adamın hakkı gasp ediliyor gidip %60 oy veriyorlar birde küfür yiyor... Trabzon şehrinde %20-30 Trabzonsporlu vardır geri kalanı takım falan tutmuyor.

katılıyorum. trabzon'da 10 kisiden 2'si belkide artık 1'i gerçek Trabzonlu'dur.

gercek Trabzon'lu ne şehrinin cocuguna nede baska şehrin cocuklarına küfreder.

küfür bu şehirden kalkmalı. benim tek isteğim bu.

kopeli
16.05.2016, 16:14
Onur'a küfür ediliyor :)

onur'a birkaç çapulsuz küfür etti.

trabzonlu olmasa muhtemelen tüm stat ederdi.

şehirce küfürü seviyoruz, bunu kabul etmek lazım.

artvints
16.05.2016, 17:33

aynı adam sakarya'ya da uğradı.maçın ikinci yarısının ortalarıydı.aralıksız sövdü. umarım aynı adamdır. bundan iki taneyi camia kaldıramaz.

Kemal Öztel
16.05.2016, 17:41
Şenol Güneş: "Kupayı almak şampiyon olmak demek değildir benim Trabzonsporlu olduğumu bilenler ne demek istediğimi gayet net anlamışlardır.

İşte bu kadar.Adam 15 yıl kulubün formasını giymiş 6 şampiyonluğu var futbolcu olarak.Antrenor olarak 13 yıl bu takımı çalıştırmış çalındığı kesinleşen 1 şampiyonluğu var ve hala bir yanlış anlamadan dolayı adamın Trabzonsporluluğunu sorguluyoruz.Şenol Güneşin bu kulube verdiğini kimse vermemiştir.Torunu yaşındaki adamlar da böyle hakaret edemez.Bir yanlış anlaşılma oldu diyor anlayın artık..

Kemal Öztel
16.05.2016, 17:44

Buraka da Selçuka da devam et dendi.Burak bi nebze Selçuk hiç kazandırmadan kaçarcasına gitti.Şenol Güneş bursadaydı,Trabzonspordan yeni ayrılmıştı ve Trabzonsporun da hocası vardı.Fark bu

Joacivil
16.05.2016, 21:10
Benim efsanem Dozer Cemil , cebinde 5 kurus parayla ölmeye terk edilen adam , devlerle savaşan adam
İstanbul takımında devlerle sevişen adam değil

Hunk
16.05.2016, 22:09
Benim efsanem Dozer Cemil , cebinde 5 kurus parayla ölmeye terk edilen adam , devlerle savaşan adam
İstanbul takımında devlerle sevişen adam değil

Siz bittiginiz an Trabzon saha kalkacaktir

karahanbakar
16.05.2016, 23:15
Dünkü açıklamalarını okuduktan sonra özellikle buraya bir şeyler yazmak istedim.
Şenol Efendi'nin jübile maçı Beşiktaşlaymış da hocalık jübilesinin de Beşiktaş'ta olmasını istermiş. Bu güne kadar Şenol Güneş benim için hala çok değerli bir Trabzonsporluydu. hocalığı Beşiktaş'ta bırakma hayali kuran bir adam Trabzonspor için asla efsane olamaz. Eminim dün akşam keşke daha öncesinde gelseydim, keşke Trabzonun değil de İstanbul takımlarının hocası olsaydım demiştir. Bu adam Trabzonspor'u anlamamıştır.

artvints
16.05.2016, 23:26
fikret orman'ın yanına yakışmıyor. acayip küçük görüyor trabzonspor'u. bu kadar rahat konuşma cürretini göstermek şımarıklık emareleridir. zengin büyümenin yan etkileri. hoca kusura bakmasın usta ersun ikilisinin gerisinde kalacaklar.

Berkan
17.05.2016, 00:04
Tamam Şenol hoca paragöz filozof efsane değil en kötü o bari aynı iftiraları Ersun Yanal'a atılmasında başarılı olsun. (bkz: amerikadan ev aldı, zampara vs)

Tekrarlıyorum bizim yerel basın avrupadaki yahudi lobisinden daha alçakça çalısıyor.

Bayundur Han
17.05.2016, 10:56
2010-2011 sezonunada deginiyor:

“TEMİZ BİR LİG OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

“Ben 2010-2011’de lig bittiği zaman maçlar bittiğinde benim söylediklerimin ardından 3 Temmuz süreci ortaya çıktı” diyerek açıklamalarına devam eden Güneş, “Onun için geriye dönük bir şey konuşmayacağım. O gün söylediklerim (https://www.youtube.com/watch?v=9RmWAbPhV6A) hala geçerli. Şampiyonluğu hak etmek, kupayı almak değildir. Kupayı aldığınızda şampiyonluğunuzu ilan edersiniz. Bugün itibariyle Beşiktaş camiasında görev yapıyorum. Trabzon’u da seviyorum. Bütün takımlarında bize karşı hoş görüsü ve sevgisi vardı. Ben Fenerbahçelilerin içerisinde de bulunuyorum onlardan da bunları söyleyenler vardı. Temiz bir lig olduğunu düşünüyorum. Hiç kimseye konuşma izni vermeyen bir lig tamamladık” açıklamalarında bulundu.

“ALLAH BUNLARI BANA TEKRAR NASİP ETTİ”
Şampiyon olduktan sonra futbolculara söylediği sözleri de basın toplantısında belirten Güneş, “Futbolcularıma Şampiyonlar Ligi’ndesiniz dedim. Şimdi hedefimiz orada şampiyon olmak. Ben gruplardan son anda çıkamadım ilk katıldığım zaman. Bunları yaşadık. Tıpkı o dediğiniz şampiyonlukları kaybettiğimiz zaman olduğundaki gibi ben hiç pes etmedim. Allah bunları bana tekrar nasip etti. Süleyman abiye teşekkürümü böyle yerine getirdiğimi düşünüyorum. Oyunculuğumda Fenerbahçe ile jübile maçı yapacaktım. Fenerbahçe vazgeçti. Sonra Beşiktaş ile yaptım. Belki bu seferki jübilemi de burada yapacağım. Kenan İskender'i özellikle anmak istiyorum. Belki yarın onunla konuşmaya gideceğim. Öldüğünü kabul etmiyorum. Bu şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğünü benden daha fazla istedi. Acıları olduğu zaman bile şampiyonluk gelsin istedi. Trabzon'u çok seven bir insandı” dedi.

OKU ve YORUMLA >>>http://www.61saat.com/futbol/gunes-ten-2010-2011-aciklamasi-h301256.html

61saat

Konusmanin videolari
http://www.sondakika.com/haber/haber-besiktas-teknik-direktoru-gunes-1-8440896/

http://www.sondakika.com/haber/haber-besiktas-teknik-direktoru-gunes-2-8440868/

http://www.sondakika.com/haber/haber-besiktas-teknik-direktoru-gunes-3-8440850/

tff genel kurulda konusmasi. Baska kim bu sekilde konusmus TFF genel kurulunda?

https://www.youtube.com/watch?v=cTPIwp5zeJ4

cikmis A haberde konusmus:
https://www.youtube.com/watch?v=gmULKHbLw7w

bundan baska daha birsuru konusmasi var. Ama veda konusmasinda herseyi toparliyor:
https://www.youtube.com/watch?v=BOewkVruihM

ve o 5 ocak'ta yaptigi konusma bir cok ders cikarilacak konusma:
https://www.youtube.com/watch?v=uK8DdNSk8Tc ve galatasaray maci sonrasindaki konusmasi https://www.youtube.com/watch?v=9RmWAbPhV6A

Daha ne bekliyorsunuz?

Trabzonspor'da futbolculugu ile efsanedir Senol Gunes. Teknik direktor olarakta en iyi teknik direktorlerimizinden biridir.

Kabul ediyorum, zaten hep etmisimdir, Senol Gunes transferlerle fazla ilgilenmez, scout ekibi ile calismak ister. Suraya soyle futbolcu istiyorum der alinmasini bekler. Bir cok zaman zaten beraber olan ama basarili olamayan kadrolarla calisti. Futbolculari bir ust seviyeye tasiyabilen insan Senol Gunes. Her zaman pozitif konusan, yalan soylemeyen insan. Karsi olmak icin neden aramak gerek. Ki birinde kotuluk ararsan her zaman bulabilirsin. Birde olaya pozitif bakin. Artik Senol Gunesi konusmakta istemiyorum aslinda. Bizim onumuzde cok zorluklar var. Dediklerinden ders cikarabilirsek ne mutlu bize. Hocayada basarilar.

ÖmürKaradeniz61
17.05.2016, 11:38
Ey jübile maçında sahaya helikopterle gelen aynı şekilde giden Şenol Güneş,eminimki sana aziz yıldırım gel fenerin başına geç şu trabzonu perişan et dese gidersin,sen fatih terim olmak yerine mustafa denizli olmayı tercih ettin.İstanbula iyi uyum sağladın hocam orası tam senlik mümkün mertebe geri dönme rica ediyorum.

Mollasalihoğlu
17.05.2016, 12:02
Ey jübile maçında sahaya helikopterle gelen aynı şekilde giden Şenol Güneş,eminimki sana aziz yıldırım gel fenerin başına geç şu trabzonu perişan et dese gidersin,sen fatih terim olmak yerine mustafa denizli olmayı tercih ettin.İstanbula iyi uyum sağladın hocam orası tam senlik mümkün mertebe geri dönme rica ediyorum.

Fatih Terim olmak mı? İyi bir şey mi?

halil ibo
17.05.2016, 13:03
Artık eleştirilerin yerine hakaretlerin,küçümsemelerin,yaftalamanın geçerli olduğu devirdeyiz.Çok yazık...
Kim ne derse desin;paragöz,dönek,transferi bilmeyen,Dünya 3.sü ve Trabzon'da sadece bir kez değil birkaç şampiyonluğu çalınmış bir teknik direktör,Trabzonlu ve adam'dır.

Heisenberg
17.05.2016, 13:12
Niye %60? Diğer partiler çok mu farklı tutum sergiledi şike konusunda?

ÖmürKaradeniz61
17.05.2016, 13:26
Fatih Terim olmak mı? İyi bir şey mi?
Bence iyi birşey,fatih terim sadece galatasaray için çalıştı istese çok rahat bjk ve fbde görev alırdı diye düşünüyorum.

Mert Oğuzlu61
17.05.2016, 13:59
Şenol Güneş: "Trabzon şampiyonluğu hak etti ama kupayı alamadı. Bugün hak ettik ama kupayı aldık."

Şenol Güneş: "Aslında Trabzon'la o günkü ikincilik alınan puan itibariyle çok başarılıydı."

Sporx

Deme işte şunları...

duyurukcu
17.05.2016, 14:12
9247

artvints
17.05.2016, 14:32
neden tekrar tekrar şenol güneş'i istediğimizi hep beraber gördük.hoca bunu kanıtladı. boşuna değil. aynı şekilde ersun hoca da gösterecek bunu. hocalar değil biz eksiktik.

Gümüshaneli61
17.05.2016, 14:55
Evet cok temiz lig oldu Senol bey. Hakem "hatalari" falan yokdu, GS-TS maci yokdu, mac disinda masa basi oyunlari yokdu. Son anda sampiyonlugu kapmak icin doping yalani uyduran fenerliler yokdu. Sampiyon oldunya, sampiyonluk primlerini aldinya, gerisi önemli degil. Peki sampiyon olmus olmasan, lig yine temiz olacakmiydi Senol bey ?

Bir de bu adam Trabzonspor efsanesiymis, hahaha...

Bayundur Han
17.05.2016, 17:07
Evet cok temiz lig oldu Senol bey. Hakem "hatalari" falan yokdu, GS-TS maci yokdu, mac disinda masa basi oyunlari yokdu. Son anda sampiyonlugu kapmak icin doping yalani uyduran fenerliler yokdu. Sampiyon oldunya, sampiyonluk primlerini aldinya, gerisi önemli degil. Peki sampiyon olmus olmasan, lig yine temiz olacakmiydi Senol bey ?

Bir de bu adam Trabzonspor efsanesiymis, hahaha...

Iyi dinlesen hepsini saydigini duyardin. Doping, mac saatleri, hakemler vs hepsini saydi. Baslik okuyup yorum yapmaktan kurtulamadik.

Muhammet YILMAZ
17.05.2016, 18:57
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=623880077776878&id=100004646743263

Hayri Hacısalihoğlunun güzel yazısı

50.Yılda Şampiyonluğaa-MuharremBaşkan

artvints
17.05.2016, 22:15
hıncal hala tırmalıyor :D

TS FAN
19.05.2016, 11:02
Şenol hoca nın Trabzonspor lu olduğunu biliyoruz samimiyetinden de şüphemiz yok.

Mesela ligin bitimine 4 maç kala şampiyonluk yarışı tüm heyecanıyla sürerken lig tv ye yaptığı açıklamada kendisine sorulan bir soru üzerine verdiği cevap açıkça düşüncesini ortaya koyuyor;

sorunun içeriği ise 2010-2011 sezonu sonunda ''şike'' den dolayı oynanmayan süper kupa maçının bu sene oynanması iddiasıdır.Malum o sezon ztk kupasını bjk almıştı ancak lig şampiyonu Trabzonspor du.Fakat şike den dolayı Trabzonspor un hakkı yenmiş şikebahçe ise şampiyon sayılmamıştı.Gerçi tüpçünün tff si şikecileri onayladı ama süper kupa oynanmadı.Bugün düzmece mahkemelerle sahte aklamalar neticesinde şikebahçenin sözde aklanmasıyla o 2010-2011 sezonunda oynanmayan süper kupa maçının da bu sezon oynanması isteniyor.yani fb-bjk arasında bu sene 2 adet süper kupa maçı olabilirmiş.bu doğrultuda sorulan soruya Şenol hoca nın cevabı;(LİG TV SİTESİNDEN ALINTIDIR BAŞKA BİR ÇOK HABER SİTESİNDE DE BU KONUŞMA HABER YAPILMIŞTIR ARAŞTIRABİLİRSİNİZ.)

Şike Davasına konu olan 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'u çalıştıran, şimdilerde ise Beşiktaş'ın başında bulunan Şenol Güneş'i, şike davasındaki beraatler hakkında konuşmaktan, yeni görevi de alıkoymadı.(ŞİKECİLERİN UŞAĞI LİG TV NİN HABER USLUBUNA DİKKAT)
Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, eski yönetici Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu şike davası sanıklarının beraat ettiği davayı "Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok" sözleriyle eleştirdi.

"HUKUK, ADAMLARA GÖRE DEĞİŞİYORSA, HUKUK YOKTUR ZATEN"
Güneş o dönemde oynanmayan Süper Kupa finalinin yeniden gündeme gelmesi ile alakalı soruya yanıt verirken sözlerine "O döneme hiç girmek istemiyorum" diye başladı. Ancak sonrasında eleştirilerini sıraladı.(şikecilerin köpeği tüpçünün uşağı lig tv güya çelişkiyi ortaya koyuyor ve üstü kapalı şenol hocaya komuşmayacağım diyor yine de konuşuyor çelişkisi yaratarak adalet isteğinin karalayıp küçümsüyor.)

"Hukuk, adamlara göre yer değiştiriyorsa burada hukuk yoktur zaten" diyen Güneş, iki dava sürecinde taban tabana zıt kararlar çıkmasını eleştirdi. Güneş, "O zaman bir karar verildi ve bu karar doğru denildi. Şimdi başka bir karar verildi bu sefer de bu karar doğru deniliyor. Belki iki sene sonra yine değişecek" diyen Beşiktaş Teknik Direktörü, bu durumda adaletten bahsedilemeyeceğini vurguladı.

"VİCDANLARDA AKLANMADILAR"
Sözlerini "Hukukta belirsizlik olmaz bir yerde bir cinayet varsa katil vardır, ölü vardır. Burada gereğinin yapılması gerekir, ölünün yerden kaldırılması gerekir" diyen Şenol Güneş, sanıkların beraat etmelerine rağmen vicdanlarda aklanamadığını belirtti. "Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok" diyen Beşiktaş Teknik Direktörü, bu yargılamanın hukuk mahkemelerinde yapılmasını doğru bulmadığını ifade ederek "Bu yargılama değil sportif mahkemede yapılmalı. Normal hukuki mahkemede yargılanmalarını doğru bulmuyorum" diye konuştu.

Buradan Şenol güneş in düşüncelerini açıkça görüyoruz.Sıkıntı bunu söylerken daha samimi ve net cümleler kuramamasıdır.Bundan kastım şu;
mesela Bjk nin şampiyon kalecisi Trabzonspor lu Tolga zengin in ''ben bu şampiyonlukla kariyerimdeki 2. şampiyonluğumu kazandım.İlki 2011 de Trabzonspor la idi!'' Şeklinde açıkça net konuşmamasının nedenini ben uslüba bağlıyorum ama bence Şenol güneş Tolga kadar açık ve net konuşabilirdi.Onu bundan men edebilecek hiç bir şey yoktu

tonya55
19.05.2016, 12:15
şenol güneşinj Trabzonsporlulugu tartısılmaz kızdıgım beşitaşın şampiyonluguna sevinilmesi bu bizi ilgilendiren bir olay degildir biz ne zaman ileri gidecegiz sadece Trabzonspor dedigimiz zaman ve istanbul seviciliginin bırakıldıgı zaman.

Bayundur Han
21.05.2016, 16:41
Şenol Güneş, 'Trabzonspor'u seviyorum. Beşiktaş da beni seviyor' 21 Mayıs 2016, 15:11Şampiyon Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde, "Ben şehrimi ve Trabzonspor'u seviyorum. Beşiktaş da beni karşılıksız seviyor. Gittiğim ilk günden beri sahip çıktılar. Orada da mutluyum" dedi.
Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, memleketi Trabzon'a geldi. Eski dostlarıyla görüşen tecrübeli teknik adam, Trabzonspor eski asbaşkanlarından merhum Kenan İskender'in kabrini ziyaret etti. İskender'in kabrinde dua eden Güneş, ardından da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
"İSKENDER BENİ ETKİLEYEN BİR İNSANDI"
Kenan İskender'in kendisi için çok özel biri olduğunu ifade eden Şenol Güneş, "Biz Kenan ağabeyle uzun yıllar beraberdik. Ağabey kardeş gibiydik. 80'li yıllarda yokluk içerisinde doğuya gittiğimizde sıkıntılı dönemlerde takıma sahip çıkan, kulübü her zaman kendi işinden, ailesinden önde tutan biriydi. Biz de öyleydik. Hep öyle devam ettik. Bazılarının ağır eleştirilerine rağmen önceliği Trabzonspor'u büyütmekti. Daha sonra ayrıldım, başka takımlara gittim ama yine başarılı olmamı istiyordu. Ama hep ilkeli, doğru işler yaparak başarılı olmamı istiyordu. Her zaman verdiği mesajlarla, bilgilerle hata yapmamı engelledi. Beni etkileyen bir insandı. Bugün onunla konuşmaya geldim. Aramızdan ayrıldığını düşünmüyorum. Her zaman yanımızda. Bugün saha sonucuyla gündemde olan olayı onunla paylaşmak istedim. Beşiktaş eski başkanlarından Süleyman Seba'yı da maç sonrası ziyaret ettim. Onun da benim üzerimde emeği var. Camiada insanlar birbirlerine yakınlık gösterebiliyorlar. Önemli olan dostluğu, sevgi, saygıyı korumak" dedi.

"DÜŞÜNCELERİMDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"
Geçmişte, daha fazla puan topladıkları dönemlerde Trabzon'da şampiyonluk kupasını alamadıklarını belirten Güneş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Şimdi kupamızı aldık, hatta tur da atıldı. 2010-11 yılında tartışılan, zaman zaman yapılan haksız eleştirilere de cevap vermek istiyorum. Şike süreci hiç gündeme gelmeden ben bu toplantıyı yapmıştım. O takımın başında bendim ve orada ne söylediklerim belli. Bugünkü düşüncelerimde de değişen hiçbir şey yok. Ama o zaman hak ettiği kupayı almayan Trabzonspor'un benim üzerimden speküle ederek kendi haklarını araması doğru değil. Ben şehrimi ve Trabzonspor'u seviyorum. Beşiktaş da beni karşılıksız seviyor. Gittiğim ilk günden beri sahip çıktılar. Orada da mutluyum."

"ÖZYAZICI İLE SÜMER'İN KATKISI BÜYÜK"
Şenol Güneş, eski hocası olan Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer'i de ziyaret etmeyi unutmadı. Ahmet Suat Özyazıcı'yı ziyaretinde konuşan Güneş, Trabzonspor'a büyük katkılar sağladıklarını ve kendisinde de büyük emekleri olduğunu belirterek, "Tekerleğin bulunmasıyla arabanın modern hale getirilmesi arasında fark var. Ahmet Suat Özyazıcı da, Özkan Sümer de Trabzonspor için bir milat. Çok büyük katkı yaptılar. Kendi bilgilerini hem antrenörlere hem futbolculara aşıladılar. Biz de onlardan nemalandık. Ben Ahmet Suat Özyazıcı ile Özkan Sümer'in tarzının ortasını almaya çalıştım" diye konuştu.
Geçmişten bugüne hiçbir şeyin değişmediğini söyleyen Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben öğrenciyken, küçükken, gençken bir simitle karnımızı doyururduk, çokta zevk alırdık. Şimdi yine simit ile çay içtim. Değişen bir şey yok. Trabzonspor'un son şampiyonluğunda motorla Trabzon'da geziyorduk. O zaman balıkçı motoruyla gezdik, şimdi yat ile. Aradaki tek fark bu. Yine denizdeyiz. Biz çok acılar çektik."

"TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN GELDİM"
Trabzonspor eski başkanı ve antrenörü Özkan Sümer'i de ziyaret eden Şenol Güneş, yılların birikmiş teşekkürünü sunmak istediğini belirterek, "Bursa'da, Beşiktaş'ta, Trabzon'da çalıştık. Hepsinde sonuçlar değerli ama şampiyonluk olunca orada kilitleniyorsunuz. Suat ağabeyde, Özkan ağabeyde benim önümde bir şanstı. Bu nedenle ikisine de teşekkür ediyorum. Hem sizi, hem Trabzon'u, hem de kendimi temsil eden güzel bir iş yaptıysam mutluyum, gururluyum. Vicdanen rahatım. Trabzon'da da bir şeyler yapmaya çalıştık. Özkan ağabey Trabzonspor'da başkanlık, antrenörlük yaptı, aynı zamanda taraftarlık yapıyor. Başarısızlık onu üzüyor. İlkeli, prensipli, doğru yolda giden kulüpler olmamız gerekiyor. Bunu özellikle Trabzonspor'un yapması gerekiyor çünkü bunu yaparak başarılı olduk. Özkan ağabey zaman zaman bizi eleştirdi, gergin davranışları oldu. Amacı bizim daha iyi olmamız, kulübün daha iyi olmasıydı. O saygınlığı hep üzerimizde duruyor. Buraya kupayla ilgili gelmedim, yılların teşekkürünü ona sunmak istiyorum" dedi.

"İNSAN ÜRETTİĞİ ZAMAN DEĞERİNİ ANLIYOR"
Özkan Sümer ise, "Vermeden alınmaz. Bir şeyleri aktaracaksın, vereceksin ki alma yolu açılsın. Örnek olma değerini yakalamak çok önemli. O konuda yararlı örnekler sunabildik mi bilmiyorum ama Trabzonspor'a içtenlikle bağlılığımı tartışmaya açmam. İnsan sadece bir sonuç üretmeyle insan olmuyor. İnsan ürettiği zaman asıl değerini anlıyor. Sizde küçükte olsa katkımız varsa bu bizim için büyük sevinç. Bunu doyasıya yaşattığınız için de teşekkür ediyorum. Bu güzellikler inanıyorum ki devam edecek. Ülke futbolunun da bundan bir takım sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

adam adam

orhan42
21.05.2016, 17:36
Ya bırakın bi adamın yakasını.Burada rahat bırakmadık.bari orada rahat bırakalım..ben beşiktaşın şampiyonluğuna değil ama çok sevdiğim şenol hocanın şampiyon olmasına sevindim.Daha ne desin adam..

İ. C. Ertem
21.05.2016, 18:54
Trabzonspor'un efsaneleri Güneş'in şampiyonluğu için ne dediler

https://www.youtube.com/watch?v=mqTSz_rymYw

selcuk
21.05.2016, 20:55
insana sana karsi kizgin olmasini, senden nefret etmesini zorlastiriyorsun

ist. baska takimmi yoktu, sikesiz, serefli bir ortam
belki gurur duyardim basarilarinlan

Mehmet SELEN
22.05.2016, 13:03
Bu başlığı açıp açmama konusunda bir hayli kararsız kaldım.Hatta forumdan bir çok tepki alacağını da biliyorum. Başka bir kulübü şampiyon yapan hocanın bu forumda tebrik edilmesi hoş karşılanmayacağını da biliyorum. Ama Şenol Hoca herhangi biri değil.Trabzon deyince ilk akla gelen Trabzonspor ,ikincisininde Şenol Güneş olduğunu düşünüyorum.Trabzon için bu kadar büyük değer olan hocanın resmi olarak yaşadığı ilk şampiyonluğu için tebrik edilmeyi hak ettiğini düşünüyorum.Şenol Hoca kulübümüz için önemli bir değer,hangi kulüpte çalışırsa çalışsın öyle olmaya devam edecektir.Tebrikler Hocam.

Enes K
22.05.2016, 13:05
Açılmasın gereken bir başlık, güzel düşünce.

Sent from my iPhone using Tapatalk

makif61
22.05.2016, 13:07
Şenol hocayı, futbolcuların elinde havaya atarken ki fotoğrafı görürken hüzünlendim, Trabzonspor aşkına belki de daha öncesinde diğer takımlarda çoğu kez bu kupaları kaldırabilirlerdi ama Ts için verdiği fedakarlıkları hep unutuldu, onca yıllardır çektiklerini Beşiktaş takımında kupalar kazanarak tekrar edersin hocam.

SHOTACI61
22.05.2016, 13:17
Şenol Güneş birazcık herif olsaydı 2011 sezonunda şampiyon trabzonspordu derdi ama kıvırmayı tercih etti,ee zaten paraya put gibi tapan bir adamdan başkası beklenemez...

Ozan Yılmaz
22.05.2016, 13:17
Şenol Güneş için zaten mevcut bir konu başlığı var,

tebrikler de teşekkürler de eleştiriler de orada yapılıyor zaten.

Yeni bir konu açmaya gerek olmadığını düşünüyor ve bu başlığın kapatılıp-kilitlenip, konuların birleştirilmesini forum yöneticilerinden talep ediyorum.

Saygılar... :D

akin0834
22.05.2016, 13:36
ben tebrikler diye konu açmıştım geçen haftalarda .. bazı kansızlar bana küfür etti .. şikayette bulundum gerçi ..

akin0834
22.05.2016, 13:39
çok gariptirki ben böyle bi başlık açtım ... 3 dakikayı geçmeden kilit yemişti .. 3 dakka bile dayanamıyomruusunuz gururumuz değerimiz şenol güneş e ... yönetici varsa ve okuyorsa yazdıklarımı cevap versin lütfen

Hüseyin Çümen
22.05.2016, 13:39
Şenol güneşin ilk(!) Şampiyonluğunu kutlariz

El Cordobes
22.05.2016, 13:47
Bu başlığı açıp açmama konusunda bir hayli kararsız kaldım.Hatta forumdan bir çok tepki alacağını da biliyorum. Başka bir kulübü şampiyon yapan hocanın bu forumda tebrik edilmesi hoş karşılanmayacağını da biliyorum. Ama Şenol Hoca herhangi biri değil.Trabzon deyince ilk akla gelen Trabzonspor ,ikincisininde Şenol Güneş olduğunu düşünüyorum.Trabzon için bu kadar büyük değer olan hocanın resmi olarak yaşadığı ilk şampiyonluğu için tebrik edilmeyi hak ettiğini düşünüyorum.Şenol Hoca kulübümüz için önemli bir değer,hangi kulüpte çalışırsa çalışsın öyle olmaya devam edecektir.Tebrikler Hocam.

başka bir kulübü şampiyon yapmasında veya görev almasında sıkıntı yok. şikeci bir kulüpte görev yapması sıkıntı. çünkü özellikle 2011 den sonra demeçleriyle kendini konumlandırdığı yer temiz futbolun, hakkın, adaletin temsilcisi gibi bir yerdi. şikeyle elinden şampiyonluğu çalınan birinin aynı dönemde şike yaptığı tespit edilen bir takımda görev alması ilkesizliktir ve şampiyonluğunun kutlamaya değer bir yanı yoktur.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 13:58

Bunda bir yanlışlık yok, hatta güzel düşünmüşsün. Ben de şunu ekliyim,

Dün memleketi Trabzon'u ziyaret eden, eski Yöneticisi rahmetli Kenan İSKENDER ile eski Hocaları A. Suat ÖZYAZICI ve Özkan SÜMER'i ziyarete eden Şenol GÜNEŞ,

Ben Trabzon'luyum, Trabzonspor'luyum. Bu değişmez. Trabzonspor ile 2010-2011 sezonunda hak ettiğimiz şampiyonluk kupasını alamadık dedi.

bordox
22.05.2016, 14:20
Neden buradan kutluyorsunuz?Kendi emeğini yok sayan,kazandığı şampiyonluğu söyleyemeyen bir kişiye ulaşıp,tebrik etseniz?
Berbat bir sezonun sonunda bunalmış olan Trabzonspor taraftarını bir de İstanbul'un şikeci bir takımını şampiyon yapan bir kişi üzerinden bunaltmasanız?
Şenol Güneş'i düşündüğünüzün onda biri kadar aynı takımı tuttuğunuz insanları düşünseniz?
İnsanları tahrik etmek maksadı dışında bu foruma uğrayınız.

Enaldo61
22.05.2016, 14:25
Sırf şu başlığa girme sebebim bakalım kaç kişi Hocaya saydırmış, 2011'i unuttu vs. diyip vurmuş, bakmak için girdim. Yine şaşırmadım, teşekkürler.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:57
Sırf şu başlığa girme sebebim bakalım kaç kişi Hocaya saydırmış, 2011'i unuttu vs. diyip vurmuş, bakmak için girdim. Yine şaşırmadım, teşekkürler.

Kesinlikle katılıyorum.

Yahu adam net.

2010-2011'de Trabzonspor ile şampiyon olduk, kupayı hak ettik ama vermediler diyor.
Ben Trabzon'luyum. Trabzonspor'luyum diyor.

Daha ne yapsın arkadaş?
Anlayamıyorum

TS formasıyla kaptanlık yapmış. 6 kez şampiyonluk görmüş. 30 maçta yediği 7 gol ile Türkiye ligi rekoru kırmış. 1112 dak. gol yemeyerek dünyanın en iyi 20 kalecisi arasında yerini almış.

TS ile Teknik direktör olarak ise 2010-2011'de şampiyonluk yaşamış, Türkiye kupasını ve Süper kupayı kazanmış.

Türk milli takımını, 2002'de şahsına yapılan onca saldırıya rağmen, dünya 3.lüğüne ulaştırmış yaşayan bir efsanedir.

Yeter, yeter, yeter.

onur-ts
22.05.2016, 15:00
Adamın umrunda değilsiniz ama bi bitmediniz şenolseverler. Kutlamak isteyen gidip bjk forumunda kutlasın. Burda böyle bir başlığa gerek yoktu

akin0834
22.05.2016, 15:01
ilerde şenol güneş bu takımın başına geçip yine şampiyonluk yaşatacak bize .. inanıyorum buna .. oyüzden başarılı olması bizim için de çok sevindirici birşey .. ama bazıları geçmişini unutuyor ..

fatih tekke uefa kupasını aldı sewinmedikmi .. gökdeniz barça ya gol attı sewinmedikmi .. bunlar bizim değerlerimiz .. bunların en başındada şenol güneş gelir .. her başarısı bizim için gurur vericidir .. bu değerimize birde küfür edenler var .. yazık

My
22.05.2016, 15:02
Bunda bir yanlışlık yok, hatta güzel düşünmüşsün. Ben de şunu ekliyim,

Dün memleketi Trabzon'u ziyaret eden, eski Yöneticisi rahmetli Kenan İSKENDER ile eski Hocaları A. Suat ÖZYAZICI ve Özkan SÜMER'i ziyarete eden Şenol GÜNEŞ,

Ben Trabzon'luyum, Trabzonspor'luyum. Bu değişmez. Trabzonspor ile 2010-2011 sezonunda hak ettiğimiz şampiyonluk kupasını alamadık dedi.Bu da ayrı bir olay. Trabzon'da millet aslan kesiliyor ama Trabzon dışına çıkınca süt dökmüş kediler. Yiyorsa bunu at karşılığı şike yapmaya çalışan Aziz Yıldırım'a yalaklık yapıp Trabzonspor'u susturmaya çalışarak şikeden yırttırılan bjk'sinin İstanbul'unda desin de görelim. Söz 2011'e gelince Nesrin Topkapı'ya taş çıkartıyor.

akin0834
22.05.2016, 15:04
Adamın umrunda değilsiniz ama bi bitmediniz şenolseverler. Kutlamak isteyen gidip bjk forumunda kutlasın. Burda böyle bir başlığa gerek yoktu

kimse beşiktaşın şampiyonluğunu kutlamıyor .. eski kalecimiz kaptanımız 2010-2011 ligi şampiyonu teknik trektörü kutluyor .. sen geçmişini unutuyorsa asıl git başka takımı tut .. adıyaman köy hizmetlerispor sana uyar bence .. cahilce yaklaşımlar bunlar çünkü ne yazıkki

batuhanTs
22.05.2016, 15:05
Tebrikler mehmet selen

My
22.05.2016, 15:06
Tebrikler hocam. Şikeden en çok canı yanmış biri olarak şikecilere bir de kendi ellerinle bir şampiyonluk kazandırdığın için seninle gurur duyuyor seni tebrik ediyoruz.

onur-ts
22.05.2016, 15:08
kimse beşiktaşın şampiyonluğunu kutlamıyor .. eski kalecimiz kaptanımız 2010-2011 ligi şampiyonu teknik trektörü kutluyor .. sen geçmişini unutuyorsa asıl git başka takımı tut .. adıyaman köy hizmetlerispor sana uyar bence .. cahilce yaklaşımlar bunlar çünkü ne yazıkki

Kutladığın zatın kabul etmediği 2010-2011 ile burda sempati oluşturup milleti uyutmak ancak siz şenolseverlere yakışır. Geçmişini unutan ben miyim yoksa şenol güneş mi bunu da bi düşün. Ek olarak çok meraklı isen şenol güneşin şampiyonluğuna git nostaljiden eski hocalardan bul orda kutla ben mecbur muyum genel bölümünde bjk nin şampiyonluğunun şenol adı altında kutlanmasını görmeye.

akin0834
22.05.2016, 15:13
Kutladığın zatın kabul etmediği 2010-2011 ile burda sempati oluşturup milleti uyutmak ancak siz şenolseverlere yakışır. Geçmişini unutan ben miyim yoksa şenol güneş mi bunu da bi düşün. Ek olarak çok meraklı isen şenol güneşin şampiyonluğuna git nostaljiden eski hocalardan bul orda kutla ben mecbur muyum genel bölümünde bjk nin şampiyonluğunun şenol adı altında kutlanmasını görmeye.

adam kazandığım şampiyonluğu kutlayamadım diyor .. sen neden bahsediyorsun .. bırakın artık 2010 u .. yarı süreci devame diyor .. iho gibi 2010 2010 deyip durdunuz .. ne oldu .. nereye geldik .. geleceğe bakın .. iho kafasındasın .. artı bjk ile ilgili birşey değil bu .. şenol güneş in başarısı .. olaya böyle bakın biraz .. kaldıki memleketine gelip ahmet suat özyazıcıyı ziyarete geliyor adam .. vefa borcunu ödüyor .. teşşekür ediyor .. sen bizim değerlerimize vefasızlık yapıyorsun ..

onur-ts
22.05.2016, 15:21
İyi açayım bi başlık burak yılmaz ve Selçukun geçen seneki şampiyonluğunu kutlayayım. Vefasızlık yapmayayım dimi. Başka bi başlık açıp egemenin fb deki başarılarını kutlayayım. Ne güzel forum be!

Gurbetçi_TS
22.05.2016, 15:23
Senol Hoca adamın dibidir

onur-ts
22.05.2016, 15:26
Ek olarak Sayın forum yönetimi: başlığı raporladım ama bi de burdan yazayım. Madem bu başlık serbest o zaman bjk şampiyon olduğu akşam açılan şenol güneş başlığını neden kapattınız. Ha yok o başlık foruma uygun değildi madem o zaman bu niye açık? Kendi kararlarınızla çelişmeyin doğruysa açık kalsın, önceki başlığı da açın değilse kapatın.
Tartışma uzamasın diyeceğimi dedim zaten hadi kutlayın hocanızı ve bjkyi

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 15:27
İyi açayım bi başlık burak yılmaz ve Selçukun geçen seneki şampiyonluğunu kutlayayım. Vefasızlık yapmayayım dimi. Başka bi başlık açıp egemenin fb deki başarılarını kutlayayım. Ne güzel forum be!

Olayları anlamak istediğin gibi anlıyorsun ve yorumluyorsun.
Bizim anlatmek istediklerimizle senin yazdıklarının arasında Everest farkı var.
Bence daha fazla batma.
TS sevdana sadık kalarak

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 15:30
Ek olarak Sayın forum yönetimi: başlığı raporladım ama bi de burdan yazayım. Madem bu başlık serbest o zaman bjk şampiyon olduğu akşam açılan şenol güneş başlığını neden kapattınız. Ha yok o başlık foruma uygun değildi madem o zaman bu niye açık? Kendi kararlarınızla çelişmeyin doğruysa açık kalsın, önceki başlığı da açın değilse kapatın.
Tartışma uzamasın diyeceğimi dedim zaten hadi kutlayın hocanızı ve bjkyi

Yahu hala BJK deyip duruyorsun.

Olay BJK değil, değerlerimize vefa göstermektir.

Şenol GÜNEŞ'in bana yaşattığı şampiyonlukları yaşasaydın böyle konuşmazdın. (Yaşım gereği son 2-3 şampiyonluğu yaşadım, kupa zaferlerini gördüm)

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 15:32
Ey Forum yönetimi,

Başlık hakkında ikiye bölünmüş durumdayız.

Gerçekten büyük hayal kırıklığı yaşıyorum.

Biz hayata olumlu bakmak, kötü birikimlerden olumlu dersler çıkarmak yerine, bilakis iyiyi baltalamak, iyiden kötüye varma eğilimine girmişiz.

Çok yazık

bordox
22.05.2016, 15:41
Şike ile işgili o kadar felsefe ve yorum yapıp,şike yaptığı için ceza alan İstanbul takımı için çalışmakta her hangi bir sorun görmeyen insan mı değerlerini savunuyor?
Tamam Trabzonspor taraftarı arasında bu konu problem,peki bir yıl çalışıp ayrıldığı Bursasporlular neden aynı kişiden nefret ediyorlar?
Onlar neden bu başarıyı tebrik etmiyor?
Sorunlu olan biz miyiz,yoksa o kadar haksızlığa maruz kalmış olmasına ve bu haksızlıklara itiraz etmesine rağmen ilk fırsatta bütün doğrularını bir kalemde silip atan mı?
Şenol Güneş'in ekonomik olarak buna ihtiyacı olduğunu söyleyen varsa bilmiyorum.

akin0834
22.05.2016, 15:44
onur - ts .. iho kafasındanız ...ve iho kafasınızn trabzonspor u ne hale getirdiğini hepimiz gördük .. biraz barışçıl ol kardeşim .. ne bu kin düşmanlık falan .. muharrem usta da tebrik etti şenol güneş ii .. napcaz şimdi .. kullübümü tehlikedemi ?

İlkhan
22.05.2016, 15:47
şenol hocamın "ilk" şampiyonluğunu kutluyorum.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur-ts
22.05.2016, 15:52
onur - ts .. iho kafasındanız ...ve iho kafasınızn trabzonspor u ne hale getirdiğini hepimiz gördük .. biraz barışçıl ol kardeşim .. ne bu kin düşmanlık falan .. muharrem usta da tebrik etti şenol güneş ii .. napcaz şimdi .. kullübümü tehlikedemi ?

Ikidir aynı hakareti yapıyorsun iho bence hakarettir. Lafını bil tartışmayı mı uzaktayım illa. Çok meraklı isen git nostaljide efsane şenol güneş başlığında ne kutluyorsan kutla diyorum bana ne kimin neyi kutladığından. Genelde başlık açılacak bi olay değil bana göre. İsteyen gider ilgili başlıkta ne yaparsa yapar.

akin0834
22.05.2016, 16:03
sen trabzon da yaşıyorsun .. en çok da sen ve senin gibiler zarar veriyor tranzonspor a .. haberin olsun .. ben ne trabzonluym nede trabzonda yaşıyorum .. ama senden daha çok değer veriyoruz bu kulübe ..

My
22.05.2016, 16:12
Kimse kusura bakmasın ama bu kafa en az RTE'nin kişilerle kurumlarını ayıran kafası kadar tutarsızdır. Cezasını çekmemiş, adaletten gücüyle kaçmış zalimlere hizmet etmede bir behis görmeyenlere göre o zaman Amerikan ordusunda İsrail ordusunda paralı asker olmanın da bir sakıncası olmamalı. Çünkü hizmet ettiği yapının önemi yok.

Ayrıca Trabzonspor'un düştüğü durum şikeyi unutmamak, şike sürecinin peşini bırakmamakla ilgili değil. Her kaba su gibi uyum sağlamaya çalışan, dik duramayan, vasıfsız, iş bilmez, çapsız başkan ve yöneticileri ile Trabzonspor'un arkasında duramayan camiasındandır. Korkuluk mantık hatası ile olayları değerlendirerek kendi davamıza da kendimize de zarar vermekten başka bir şey yapmış olmayız.

sasone
22.05.2016, 17:02
Birisi de gelsin tebrikler Vitor Perreira diye başlık açsın,ne de olsa forum yol geçenin hanı olmuş,kafasına esen istediği başlığı istediği yere açıyorlar.
Yönetici arkadaşlar kişisel sevgilerini bizi terbiye etmek için kullanıyorlarsa bilemiyoruz,umarım duyguları ile işini karıştırmayan bir yönetici kalmış ve başlık ilgili yere gitmiş olur.

Hüseyin Çümen
22.05.2016, 17:05
Şenol Güneşi hep efsane olarak anardık bizim çok değerlimizdi kendisi. ama bugünkü gelinen noktada Şenol Güneş i efsane duruma getirecek nevar? Trabzonspora hizmet etmek için bedavaya mı çalıştı yada düşük maaşlarlamı görev aldı? Elimizden çalınan şampiyonluğu biz bizans takımında istanbul medyasına karşı dile getirerek bizi onoremi etti? kendisi Trabzonspora 2-1 yenildiği maçtan sonra zırt pırt hakkımızı o maçta yediler demedimi ? halbuki o maçta top durmadan başlayan bir oyun ve haksızca yediğimiz bir gol vardı. efsane diyebileceğimiz kişi bu maçı bu şekilde dile getirirmiydi sizce?
sadri şener demedimi kendisinin dini imani paradır diye ee haklı parasını yediği camianın uşaklığını yapmaktadır. senin işin görev yapmak camianın uşaklığını yapmak değil. Trabzonspor için herhangi bir profesyonel teknik direktörden ekstra yaptığı bir fedakarlık göremiyorum açıkçası. ha şenol güneş efsane kriterlerini taşıyorsa bir ersun yanalda en az onun kadar bu kriterleri taşıyor sadi tekeliğlu aldığı 3 kuruş maaşa zam talep etmeden görev yaparak hepsinden öte bir efsane olmuştur öyleyse

Enaldo61
22.05.2016, 17:15
Kimse bjk yi kutlamıyor burada eminim ki kimse de sevmiyordur. artık insanları kafamızdaki kalıplara oturtmaktan vazgeçmeliyiz.

sasone
22.05.2016, 17:24
Kimse bjk yi kutlamıyor burada eminim ki kimse de sevmiyordur. artık insanları kafamızdaki kalıplara oturtmaktan vazgeçmeliyiz.

O zaman burada şikeden ceza almış bir takımın teknik direktörü neden tebrik ediliyor?İstanbul'un kirli havasına mı teşvik ediyorsunuz bu başlıkları açarak?
Ne yapalım biz de mi şike yapalım diyorsunuz?
Amacınız ne,siz insanları hangi kalıba sokmaya çalışıyorsunuz?
Neden Trabzonspor'un forumunda bu başlığı açıyorsunuz?Amacınız insanlara ceza aldırmak mı?

odyseuys
22.05.2016, 17:33
şiketaş yaptı bitirdi şampiyonluk kutlamalarını bizim taraftar bitiremedi her nedense... yok mu bu kargaların forumu falan, orada kutlayın şikecilerin hocasını.

akin0834
22.05.2016, 17:46
O zaman burada şikeden ceza almış bir takımın teknik direktörü neden tebrik ediliyor?İstanbul'un kirli havasına mı teşvik ediyorsunuz bu başlıkları açarak?
Ne yapalım biz de mi şike yapalım diyorsunuz?
Amacınız ne,siz insanları hangi kalıba sokmaya çalışıyorsunuz?
Neden Trabzonspor'un forumunda bu başlığı açıyorsunuz?Amacınız insanlara ceza aldırmak mı?

sizin gibilerin anlayışı ihoyla birlikte defouldu gitti .. artık barışcıl anlayış geldi .. artık muharrem usta anlayışı var .. başkanımız kendini bizati hesabından tebrik etmiştir .. sizin düşmanlığınız kime .. barış a mı çç kardeşliğe mi .. değerlerimize mi ..

sasone
22.05.2016, 17:50
sizin gibilerin anlayışı ihoyla birlikte defouldu gitti .. artık barışcıl anlayış geldi .. artık muharrem usta anlayışı var .. başkanımız kendini bizati hesabından tebrik etmiştir .. sizin düşmanlığınız kime .. barış a mı çç kardeşliğe mi .. değerlerimize mi ..

İHO'nun da fbli dostları vardı,bi bitmediniz,Usta'nın mesaj verme kaygısı vardı,o yüzden yaptı ki şahsi hesaptır,karışamayız da yiyorsa resmi hesaptan tebrik edeydi?
Sendeki bu şikeci sevdası nerden?Hayır biz Trabzonspor'un tarihini bilmesek utamaz adam bizi İstanbul şikecileri ile temel felsefemizden ayrıştığımızı,değerlerimizin uyuşmadığını grmezden gelecek,sen çok meraklıysan yürü git hangi şikeci takımı tutacaksan,şampiyonluğundan kendine pay biçeceksen biç,bu forumu,Trabzonspor'u neden pis işlerine alet ediyorsunuz?

Dereli
22.05.2016, 17:56
Şenol Güneş Trabzonspora gerek futbolcu olarak, gerek teknik direktör olarak inanılmaz emekler vermiş birisidir.

Adamı söylemesi gereken (yada gerektiğini düşündüğümüz) bir lafı söylemedi diye harcamak nedir yav.

Yiyorsa kupayı vermeyen siyasileri harcasanıza. İsmi lazım değil herkes biliyor.
Yiyorsa kurumlarla kişiler ayrılmalıdır kanununu bir çırpıda hazırlayıp, geçirenleri harcasanıza.
Yiyorsa eşinin yiğenini TFF de üst düzey yönetici yapanları harcasanıza.

Yok bunlar yemez ama mevzu Şenol Güneş oldumu harcamak çok kolay.

akin0834
22.05.2016, 17:56
İHO'nun da fbli dostları vardı,bi bitmediniz,Usta'nın mesaj verme kaygısı vardı,o yüzden yaptı ki şahsi hesaptır,karışamayız da yiyorsa resmi hesaptan tebrik edeydi?
Sendeki bu şikeci sevdası nerden?

bikere senin konuşma uslubün alt seviyelerde .. sana ne anlatalım biz burda .. koskoca başkan için yiyorsa diyorsun .. senin seviyene inmicem .. sen benim seviyem çıkarsan senle belki tartışma yapabiliriz .. hayırdır sen bugün küfürlü giriş yapmamışsın ..

akin0834
22.05.2016, 17:59
Şenol Güneş Trabzonspora gerek futbolcu olarak, gerek teknik direktör olarak inanılmaz emekler vermiş birisidir.

Adamı söylemesi gereken (yada gerektiğini düşündüğümüz) bir lafı söylemedi diye harcamak nedir yav.

Yiyorsa kupayı vermeyen siyasileri harcasanıza. İsmi lazım değil herkes biliyor.
Yiyorsa kurumlarla kişiler ayrılmalıdır kanununu bir çırpıda hazırlayıp, geçirenleri harcasanıza.

mahallesinde kimsenin selam verme cüretinde dahi bulunmayan adamlar gelmiş burda şenol güneş e laf atıyorlar .. yazık gerçekten ..
biz son zamanlarda şampiyonluk heyecanı yaşamışsak hepsinde şenol güneş var .. renktaş güzel konuşmussun tebrik ederim ..

Arda'
22.05.2016, 18:00
Efsanemizin ilk şampiyonluğunu kutluyorum aynen

akin0834
22.05.2016, 18:03
Efsanemizin ilk şampiyonluğunu kutluyorum aynen

senin efsanen ziya doğan galiba :D profil fotoğrafın takdire şayan gerçekten

sasone
22.05.2016, 18:03
bikere senin konuşma uslubün alt seviyelerde .. sana ne anlatalım biz burda .. koskoca başkan için yiyorsa diyorsun .. senin seviyene inmicem .. sen benim seviyem çıkarsan senle belki tartışma yapabiliriz .. hayırdır sen bugün küfürlü giriş yapmamışsın ..

Sen zaten şikeci bir takımı çalıştırmaktan gocunmayan şike mağduru birisi ile aynı seviyedesin,daha ne kadar düşebilirsin?Bildiğin tecavüzcüsüne aşık olan birisinin başarısını tebrik etmemizi istiyorsun?

Açık söyleyeyim,başkanın o twitinden sonra senden özür dileyecektim ama adamın gayesi sabır etmemiz vurgusu yapmaktı,maksadı sizin gibi olsa resmi hesap ve siteden kutlardı diye düşündüm.Benim küfürlü mesajım yok.Olayları çarpıtma.

sasone
22.05.2016, 18:06

Bu lafları o toz kondurmadığın Şenol'a ilk başta söylemen gerekli,şikeden mağdur olduğu için siyasilere her defasında lafları sokup,sonra şikeden ceza alan takım için para karşılığı emeğini satan kendisi.

My
22.05.2016, 18:13

Yok bunlar yemez ama mevzu Şenol Güneş oldumu harcamak çok kolay.Şenol Güneş'le ilgili söylediklerin haricinde haklısın. Hem de yerden göğe kadar. Hatta Şenol Güneş'in durumu bunun karşısında devede kulak. Ama yanlışı emsal gösterip diğer yanlışı aklayamazsın ki. Camianın tüm unsurları siyasiler karşısında boyun eğmiştir ama Şenol Güneş te maalesef ister kabul edin ister etmeyin tüm değerlerini çiğneyerek şikeci cenaha hizmet etmiştir. Bu çok açık, net. Sırf bizden diye bunu görmemezlikten gelmemek te etik olarak ta pek uygun değil.

akin0834
22.05.2016, 18:16
maksatımız kimseyle polemik yaşamak değil .. saldırılar karsşında savunma sadece .. siz de bu saldırgan düşüncelerden arının ..
tekke nin uefa kupasını kaldırmasından .. gökdenizin rubindeki başarısından ... şenol güneşin başarısından gururlanın .. mutlu olun .. barışçıl olun .. saygılar sewgiler ..

Bud Spencer
22.05.2016, 18:19
kutlamak isteyen besiktas forumuna girsin
yeter be

müzesinde sike ile kazanmis kupasi bulunan takima, bassikecinin sol koluna sampiyonluk kazandirmis WOW

ALLAHini seven bu basligi silsin
senol günesin özel basligi var ne .. yiyecekseniz orada yeyin

cyberentalpi
22.05.2016, 18:30
her ne kadar Şenol Hocanın bir daha Ts de gorev almasını hiç istemesemde bu tip bir başlığında bize zarar vereceğini düşünmüyorum. Başkanımız tebrik etti iyi de etti.<

Şenol Hoca nın takım tercihinin eleştirilmesinide doğru bulmuyorum. Ayrıca giderek gereksiz düşmanlıklarla sevimsiz bir takım oluyoruz. Çarşı da azize ilk kodese girince bizi ilk hemde ana sayfadan sampiyon ilan edip tebrik etmişti. Sonuçta Şenol Hoca asgari Ts nin 7 sampiyonlugunu gormus bir efsanedir.

O yuzden ki eleştirilere katılmıyor Şenol Hoca yı kutluyorum. Umarım Bjk yapılanmasına benzer hatta daha iyisini biz yapabiliriz

Erdogan
22.05.2016, 18:43
Şenol Güneş birazcık herif olsaydı 2011 sezonunda şampiyon trabzonspordu derdi ama kıvırmayı tercih etti,ee zaten paraya put gibi tapan bir adamdan başkası beklenemez...

Bu adamin düsünce seviyesine ulasamadimiz icin bu tür yorumlar yapmamiz cok normal.

Senol günes her zaman gercekci düsünmüstür ve ona göre konusmustur.
Yalan mi dedigi, sampiyon olduk mu ? Sampiyon kupasini alip Trabzonda ve tüm Türkiyede kutlamalar yaptik mi?

Ne dedi gecen yine,...Trabzonsporda Sampiyonlugu 2011 seszonunda hak ettim ama yasamadim. Yalan mi ?
Dönen dolaplar, sikeler falan filanlari herkes biliyor iste. Adamda onu diyor,...hak ettik ama resmi sampiyon saymadilar.

Trabzonsporlu olan herkes 2011 de sampiyonun biz oldugunu biliyor. Ama yasatmadilar,....ne anlami kaldi?

sasone
22.05.2016, 18:45
maksatımız kimseyle polemik yaşamak değil .. saldırılar karsşında savunma sadece .. siz de bu saldırgan düşüncelerden arının ..
tekke nin uefa kupasını kaldırmasından .. gökdenizin rubindeki başarısından ... şenol güneşin başarısından gururlanın .. mutlu olun .. barışçıl olun .. saygılar sewgiler ..

Gökdeniz olsun,Fatih olsun en iyi zamanlarında bile bu takımın değerlerine ihanet etmeden,İstanbul takımlarının önlerine yığdığı servete rağmen Trabzonsporluları hiçe saymadan o takımlara gitmediler,ortada şike olayı bile yoktu.
Kaldı ki adamların oynadığı takımlar ne ezeli rakip,ne de şikeci,iki şeyi nasıl ayıramıyorsun da burada o kapasiteyle dostluk,barış vs.bahsediyorsun?

nuri45
22.05.2016, 18:45
Bakin buraya not ediyorum Ersun Yanal dan sonra gelecek kisi yine Senol Günes olacak. Belki baskan olarak

sasone
22.05.2016, 18:48
her ne kadar Şenol Hocanın bir daha Ts de gorev almasını hiç istemesemde bu tip bir başlığında bize zarar vereceğini düşünmüyorum. Başkanımız tebrik etti iyi de etti.<

Şenol Hoca nın takım tercihinin eleştirilmesinide doğru bulmuyorum. Ayrıca giderek gereksiz düşmanlıklarla sevimsiz bir takım oluyoruz. Çarşı da azize ilk kodese girince bizi ilk hemde ana sayfadan sampiyon ilan edip tebrik etmişti. Sonuçta Şenol Hoca asgari Ts nin 7 sampiyonlugunu gormus bir efsanedir.

O yuzden ki eleştirilere katılmıyor Şenol Hoca yı kutluyorum. Umarım Bjk yapılanmasına benzer hatta daha iyisini biz yapabiliriz

O efsanenin gerçek neferi 27 yaşında ben Trabzonspor kaptanıyım,başka bir takım kaptanı arkasında maça çıkmam diyenlerdir,
yıllarca inandığı değerleri,şikeci bir kulüp için yiyenlerden olsa olsa efsane gazoz olur.
Kime karşı antipatik oluyoruz?İstanbul şikecilerine karşı mı?Çok mu dert oldu?

nakzo
22.05.2016, 19:29
Nasıl kutluyorsunuz şu forumda şu İstanbul köpeklerinin şampiyonluğunu? Yok şenol şampiyon olmuş babamızın oğlu mu şenol güneş .şenol güneş dediğin adam Trabzonun sayılı zenginlerinden bedavaya mı çalıştı Trabzonsporda biz İstanbul köpeklerine karşı bu takımı tuttuk onların temsil ettiği tüm KÖTÜLÜKLERE karşı.Bu külüp yok oluncaya kadar onların temsil ettiği tüm şeytanlıklara karşı sadece Trabzonspor.

Berkan
22.05.2016, 19:43
Tekkede şampiyon olduğumuz sene şikeci bjk gitti eeee?Adama zamanında burda filozof paragöz diyenler şimdi tebrik edenlere sallıyor... En iyi 3 yerli hoca saysak bırı Senol Günestır ve bız o vapuru coktan kacırdık. Sizden rıcam artık yerel medyanın alçakca ersun yanala abd vıllası var zampara vs. Haberlerıne ınanıp burada adama kin kusmayın. Bizi başaraya getirenlere vurdukça biz kaybedıyoruz BİZ

Kutladıgım tek nokta var o da Şenol hocanın şampiyonlugu tff nezdındede yaşaması.

Mustafa ÖZDEMİR
22.05.2016, 19:46
Fenere 3 haftada şampiyonluğu veren adam

Berkan
22.05.2016, 19:49
Sandıkdaki istikrarı kulube vermeyen adamlar gelıp burda konusmasın

Bayundur Han
22.05.2016, 19:54
Zaten Nostalji bolumunde tebrikler sunuldu. ORada Senol Gunes konusu var. Tartismasida yapildi.

onur-ts
22.05.2016, 20:01
Adam her seferinde bastıra bastıra bu benim ilk şampiyonluğum diyor. Bizim şenolseverler de hoca daha önce şampiyon oldum kutlayamadım diye kıvırıyor. Evet şenol mecbursun her seferinde ilk kez şampiyon olduğunu vurgulamaya. Mecbursun TS adını ağzına bile almaya korkmaya. Mecbursun seni yendikten sonra TS diyemeyip rakibimiz lehine hakem hataları oldu diye ağlamaya. Mecbursun çünkü düzenin adamı oldun. Nasıl olsa burda seni körü körüne savunanlar var nolacak Trabzon'a gelince yerel basına iki açıklama yaparım 10-11 işime bakarım. Sanki biz bilmiyoruz da senden duymaya meraklıyız Trabzonda.git adamı olduğun düzene karşı konuşsana filozof.
Forum yöneticileri de çok hoşnut bu başlıktan galiba gelin siz de iki tebrik yazın. Başlığı kaldırmayarak zımnen tebrik ediyorsunuz şenolunuzu ve bjknizi.
Yoldan geçen bjkli foruma girse baksa ilk sırada şenol güzellemeleri bjk şampiyonlukları konuşuluyor vay be foruma bak!

ibrahim
22.05.2016, 20:03
Sandıkdaki istikrarı kulube vermeyen adamlar gelıp burda konusmasın
Ben vatandaşlıktan çıktım, akp ferdi olan yedi sülalemle kavga ettim, kendi akrabalarıma konuşmuyorum, hdpli damgası yedim bu uğurda.

Şenol bey neyini vermiş acaba bu şike sürecinde? Hangi savaşa girdi bizimle? Öncülük etti mi bu camiaya? İbrahim Ertürkün onda biri kadar savundu mu çalınan haklarımızı?

Eşinden dostundan çok onu sevdi bu camia, o ise gidip rakibin kadrolarını iki gün öncesinden ayarlayan aykutu, mini cooper aldıran emreyi akladı medya önünde. Gitti fb ile birlikte aziz ve Cumhurbaşkanının altına yatan bjknin maaşlı elemanı oldu.

Benim uykusuz geçirdiğim onca gecenin, sinirden neredeyse çatlattığım damarlarımın, akıttığım göz yaşlarının kaçta birini yapmış bu adam da Trabzonspordan daha değerli oldu bu şahıs? Bırakın bu işleri ya...

Hakan
22.05.2016, 20:48
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2695

Kutlamak isteyen burada kutlayabilir.

bkandil
22.05.2016, 21:06
Tebrik başlığına yazıyordum fakat başlık kapatılmış.

Mehmet Bey,
Anladığım kadarıyla bir tereddüt aşamasından sonra açmışsınız başlığı.
Söz konusu şampiyonluktan sonra "Bu benim ilk şampiyonluğum" lafını biraz irdelersek "2010-2011 sezonunda şike yoktur" cümlesine ulaşmak mümkündür.
Şöyle ki;
"Bu benim ilk şampiyonluğum" diyen kişi 2010-2011 sezonunda şampiyonluğu şike ile elinden alınan Trabzonspor kulübünün hocasıydı. Dolayısıyla aynı kişi için, 2010-2011 sezonunda şampiyon olduğunu kabul etmiyor diyebiliriz.
Öte yandan 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un şampiyon olmadığını söyleyenler, o sezon şike yapılmadığını iddia edenlerdir.
Bu yüzden imzanızla itham ettiğiniz birisini, forumda başlık açarak kutlamanızı yadırgadım.

bordox
22.05.2016, 21:43
Para için ömrü boyunca savaştığı her şeyi hiçe sayan gördüğüm en büyük kaybedenlerden biri,Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

artvints
22.05.2016, 22:43
adam planlı sövüyor. refleks falan değil yani. güzelim stat, yeni takım kurulacak, onun heyecanını yaşayacağına şenol'a söveceğim planı yapmak bünyeye zarardır. hastalık yapar, gerek yok. deniz havası iyi gelir, onun planını yapmak lazım.

Cengiz Çubukcu
22.05.2016, 22:46
buralarda ne olmuş yahu gene?

Mehmet SELEN
23.05.2016, 00:08

Mehmet Bey,
Söz konusu şampiyonluktan sonra "Bu benim ilk şampiyonluğum" lafını biraz irdelersek "2010-2011 sezonunda şike yoktur" cümlesine ulaşmak mümkündür.
Şöyle ki;
"Bu benim ilk şampiyonluğum" diyen kişi 2010-2011 sezonunda şampiyonluğu şike ile elinden alınan Trabzonspor kulübünün hocasıydı. Dolayısıyla aynı kişi için, 2010-2011 sezonunda şampiyon olduğunu kabul etmiyor diyebiliriz.
Öte yandan 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un şampiyon olmadığını söyleyenler, o sezon şike yapılmadığını iddia edenlerdir.
Bu yüzden imzanızla itham ettiğiniz birisini, forumda başlık açarak kutlamanızı yadırgadım.

Tereddüt etmemdeki etken taraftarlarımızın beni anlayamamasıyıdı. Düşündüğüm gibi oldu.Forum birbirine girdi.Ben burada Sadece Şenol Hocayı tebrik ettim. Yaşınız bana yakın ama Şenol Hocayı oyuncu olarak sanırım hatırlayamıyorsundur. O dönemin efsanesiydi.Tüm kaleye geçen çocuklar kurtarış yaptığı zaman Kaleci Şenol diye bağırırlardı.Bu hangi takımı tuttukları önemli değildi.Yani kısacası Şenol Hocaya çok büyük bir sevgim ve saygım var.Ben forum nezdinde tebrik etmek istedim.Ve yaptığımın arkasındayım.Forumun kilit yemesini yöneticilerin bana izah etmesini istiyorum.Eğer gerekçeli bir izah olmazsa bundan sonra forumda fikir beyan etmeyeceğim.Diyebilirsiniz ki sen kim oluyorsun?Yazmazsan yazma.Bizde yazmayız efendim.Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.Selamlar ve saygılar sunuyorum.Hoşça Kalın.

Bayundur Han
23.05.2016, 08:04

Mehmet Bey,
Şöyle ki;

Senol Gunes futbolculuk donemiyle efsanedir. Teknik direktor olarakta Trabzonspor'un en iyi teknik direktorlerden biridir. Ama sadece teknik direktorlugu ile efsanemiz olamaz. Bu konuyu geriye donuk okursaniz, Senol Gunesin bu benim ilk sampiyonluk demesinin arkasindaki argumanida gorursunuz. Senol Gunes 2011'de ne demisse simdide aynisini diyor. Isi X dedigi icin Y dediye getiriyorsunuz. X diyen Y dedi diye birsey yok. Alin teriyle kazanilmis bir sampiyonluk var. Tebrik etmek isteyen eder ama iftira atmayada gerek yok.

Tek basina gidip TFF genel kurulunda konusan, tvlerin karsisina gecen o donemler tek basina bu sike isi hakkinda konusan birinden bahsediyoruz. Ne oldu? Adam konustu Sener bastan sustu. Sustu cunki acaba bizide iceri alirlarmi korkusu vardi. Sonra ne oldu IHO, CAS'a bile gitmedi. Gitti Demirorene oy verdi. Daha niye konussun hoca bu durumu? Demis diyecegini.

Ha Besiktas'a gitmeseydi iyi olurdu. Artik gitti bunu geriye ceviremeyiz. Bu ne onun basarisini alcalttir nede efsaneligini. Ozkan Sumer Galatasarayi calistirmistir ama bizim efsane teknik direktorlerimizden biridir. Geriye donuk basariyi geriye alamazsiniz.

Insanlarin uzunca konusmalarindan bir cumleyi irdeleyip uzerine tartismakta yanlis. Bunu Avrupada goruyoruz. Asiri sagci politikacilar Kuran'dan bir cumle aliyor bak iste burada soyle oluyor boyle oluyor. Iste bu yuzden bunlar boyle. Ee tumunu oku bakalim ne diyor?

Mollasalihoğlu
23.05.2016, 08:53
Tereddüt etmemdeki etken taraftarlarımızın beni anlayamamasıyıdı. Düşündüğüm gibi oldu.Forum birbirine girdi.Ben burada Sadece Şenol Hocayı tebrik ettim. Yaşınız bana yakın ama Şenol Hocayı oyuncu olarak sanırım hatırlayamıyorsundur. O dönemin efsanesiydi.Tüm kaleye geçen çocuklar kurtarış yaptığı zaman Kaleci Şenol diye bağırırlardı.Bu hangi takımı tuttukları önemli değildi.Yani kısacası Şenol Hocaya çok büyük bir sevgim ve saygım var.Ben forum nezdinde tebrik etmek istedim.Ve yaptığımın arkasındayım.Forumun kilit yemesini yöneticilerin bana izah etmesini istiyorum.Eğer gerekçeli bir izah olmazsa bundan sonra forumda fikir beyan etmeyeceğim.Diyebilirsiniz ki sen kim oluyorsun?Yazmazsan yazma.Bizde yazmayız efendim.Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.Selamlar ve saygılar sunuyorum.Hoşça Kalın.

Bu konuda ben de seninle aynı eksendeyim ve çoğunluk beni de anlamıyor abi.

Şenol Güneş'in dönemin efsanesi olduğunu bilmemek bir Trabzonspor taraftarının kendi ayıbıdır zaten. Teknik direktör olarak da tartışmasız biçimde Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyazıcı dışında en önemli isimdir. Kimileri katılmayabilir ama kimileri dünyanın yuvarlak olduğunu da kabul etmiyor :)

Başlık kilit yemedi bildiğim kadarıyla, Şenol Güneş ile ilgili mevcut bu başlık olduğu için bununla birleştirildi, yanlışım varsa mazur görün. Eğer kilitlendi ya da silindi ise inceleyip fikir beyan edebilirim ama benim dediğim gibi ise amaç forumun düzenini sağlamak. Böyle durumlarda forum yöneticisi arkadaşlar yeni başlığı ilgili başlıkla birleştiriyorlar.

Siz kimsiniz, yazmazsan yazma v.b. şeyler söz konusu dahi olamaz. Dilerseniz özel mesajla da sıkıntı varsa iletebilirsiniz.

Saygılar selamlar.

Faik Yılmaz
23.05.2016, 09:30
Korktuğum maalsef başımıza geliyor....

-Bordomavi.net' te Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutlayan bir başlık bile açılmış..... ( Doğrudan değil ama dolaylı olarak )

-Bir kısım arkadaşlar Şenol Güneş'i putlaştırmış... O olmasa Trabzonspor olmaz demişler. Hatta Beşiktaş forması bile alan var.... O hale geldiniz....

İşte benimde söylemek istediğim buydu ama anlaşılamadı maalesef....

Kişileri değil kurumları yüceltelim dedim....

Bu arada bazı arkadaşların dediğine göre Beşiktaşılar Bordomavi.neti okuyup güzel dalga geçiyorlarmış bizimle. Tabzonsporlular bile Beşiktaşlı oldu diye.....

Gurur duyun eserinizle...

demir
23.05.2016, 09:46
suan baska bir takımda mucadele veren bir değerimiz için efsane demeyi son derece yanlıs buluyorum ve bu sacma sapan baslıgın kapatılması yetmez kaldırılmasını rica ediyorum.. bughun senol hoca fenerbahce ıle de calısabılırdı aynı temennılerıde yapacakmıydınız ??? verdıgımız mucadeleye cok ters ısler yapıyorsunuz takılmıssınız bir şike bahceye onunla yatıyor onunla kalkıyorsunuzda destek verdıgınız bu takımın onlardan tek farkı daha az yapmaları... sabah aksam oturdugu yerden kulubun ıcındeki boceği bile eleştirip futbolcuların eş cocuk ve kısım akrabalarına sabahtan aksama kadar kufur eden taraftarın sevınecek birsey bulamayıp şikecilere destek vermesıne bir mana veremıyorum hadi veriyorsun bunu bu siteden yapma cürretini gostermende ayrı bir terbiyesizlik...

Mollasalihoğlu
23.05.2016, 10:24

-Bordomavi.net' te Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutlayan bir başlık bile açılmış..... ( Doğrudan değil ama dolaylı olarak )

-Bir kısım arkadaşlar Şenol Güneş'i putlaştırmış... O olmasa Trabzonspor olmaz demişler. Hatta Beşiktaş forması bile alan var.... O hale geldiniz....

Bu arada bazı arkadaşların dediğine göre Beşiktaşılar Bordomavi.neti okuyup güzel dalga geçiyorlarmış bizimle. Tabzonsporlular bile Beşiktaşlı oldu diye.....

Demagojiye devam diyorsun yani?

1- Açılan başlık Şenol Güneş'i kutluyordu bjk'yi değil.
2- bjk ile ilgili olan formalı vs mesajları burada elinde koz olarak kullanmak yerine raporlasaydın, forumda çok daha kısa süre yer alırlardı. ama böyle kullanmak daha mantıklı değil mi senin açından?
3- beşiktaşlılar açıp popoları ile dalga geçebilirler. 100 yıllık camiaları ancak Trabzonspor'dan yetişen bir teknik adamla kafaya oynayabildi zira.

Faik Yılmaz
23.05.2016, 10:30
Demagojiye devam diyorsun yani?

1- Açılan başlık Şenol Güneş'i kutluyordu bjk'yi değil.
2- bjk ile ilgili olan formalı vs mesajları burada elinde koz olarak kullanmak yerine raporlasaydın, forumda çok daha kısa süre yer alırlardı. ama böyle kullanmak daha mantıklı değil mi senin açından?
3- beşiktaşlılar açıp popoları ile dalga geçebilirler. 100 yıllık camiaları ancak Trabzonspor'dan yetişen bir teknik adamla kafaya oynayabildi zira.

1-Şenol Güneş Çemişkezekspor'un Tdsi değil..... Beşiktaş'ın td si....Onu kutlayınca otomatikmen Beşiktaşında şampiyonluğunu kutluyorsunuz.... Yani Egemen ŞİKEBAHÇEDE İKEN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLASANIZ BU EGEMENİ KUTLAMAK OLMUYORSA ŞİMDİDE OLMUYOR....

2-Maalesef burada şahsıma karşı aleni bir tavır alındığını gözlemlediğimden eskisi kadar raporlama yapamıyorum. Zaten direkt beşiktaşlı olanları yazdığımda günlerce sonra bile zorla işlem yapılıyor.... bunu bizatihi yaşadım burada.... Beşiktaşlı zat sayenizde günlerce dalga geçti benimle.....

3-Evet size öyle geliyor lakin geldiğimiz nokta bu maalesef....

Mollasalihoğlu
23.05.2016, 10:40
1-Şenol Güneş Çemişkezekspor'un Tdsi değil..... Beşiktaş'ın td si....Onu kutlayınca otomatikmen Beşiktaşında şampiyonluğunu kutluyorsunuz.... Yani Egemen ŞİKEBAHÇEDE İKEN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLASANIZ BU EGEMENİ KUTLAMAK OLMUYORSA ŞİMDİDE OLMUYOR....

2-Maalesef burada şahsıma karşı aleni bir tavır alındığını gözlemlediğimden eskisi kadar raporlama yapamıyorum. Zaten direkt beşiktaşlı olanları yazdığımda günlerce sonra bile zorla işlem yapılıyor.... bunu bizatihi yaşadım burada.... Beşiktaşlı zat sayenizde günlerce dalga geçti benimle.....

3-Evet size öyle geliyor lakin geldiğimiz nokta bu maalesef....

1- Egemen camiamızın bir efsane olsaydı, dikkate değer bir önerme olabilirdi dediğin, şu an farazi, konuyu saptırmak için verilmiş yalandan bir örnek.

2- Raporlama yapmıyorsan, mesaj burada kaldı diye şikayet etmeye bence hakkın yok.

3- Bana öyle gelmiyor, öyle zaten.

kopeli
23.05.2016, 10:47
bjk 2011'de şikeye bulastı mı?

gerisi fasa-fiso.

bugün bjk'nin şampiyonlugunu kutlayan Ts'liler var malesef.

bordox
23.05.2016, 11:31
bjk 2011'de şikeye bulastı mı?

gerisi fasa-fiso.

bugün bjk'nin şampiyonlugunu kutlayan Ts'liler var malesef.

Düşünce olarak da kendilerini haklı görüyorlar işin tuhafı,bizim için İstanbul takımına gitmek,onların başarısına katkıda bulunmak sıradan bir futbolcu için bile kabul edilemez bir durum değil mi?
Neden Ogün,Abdullah taraftar için bir şey ifade etmiyor?
Neden,Burak,Selçuk,Egemen tepki gördü?
Bu futbolcular bir tarafa kendisini efsane olarak gördüğümüz bir insan bugüne kadar savunduğu değerleri hiçe sayıyor ve şikeci İstanbul takımına gidiyorsa bu bir tercihtir,bu o sistemin elini öpmek ve diz çökmektir,aksini iddia eden kendisini kandıryor ve bu yanlış düşünceyi meşrulaştırmak için bu forumun sayfalarını kullanıyor.
İnsanları provake etmekten vazgeçin,Trabzonspor değerlerine saldırmaktan da,burası o değerlere en önem verilen birleşme noktalarından birisi,belki de en önemlisi,burayı yöneten arkadaşlar bu konuya özel dikkat göstermeli,kişisel sevgi nedeniyle inandığı değerleri bir anda yok sayan birisini korumak Trabzonspor değerlerini korumanın önüne geçmemeli.
Biz küçüklerimize Trabzonspor'un kupalarından çok temsil ettiği değerler üzerinden aktarım yapıyoruz.

kopeli
23.05.2016, 11:36
Düşünce olarak da kendilerini haklı görüyorlar işin tuhafı,bizim için İstanbul takımına gitmek,onların başarısına katkıda bulunmak sıradan bir futbolcu için bile kabul edilemez bir durum değil mi?
Neden Ogün,Abdullah taraftar için bir şey ifade etmiyor?
Neden,Burak,Selçuk,Egemen tepki gördü?
Bu futbolcular bir tarafa kendisini efsane olarak gördüğümüz bir insan bugüne kadar savunduğu değerleri hiçe sayıyor ve şikeci İstanbul takımına gidiyorsa bu bir tercihtir,bu o sistemin elini öpmek ve diz çökmektir,aksini iddia eden kendisini kandıryor ve bu yanlış düşünceyi meşrulaştırmak için bu forumun sayfalarını kullanıyor.
İnsanları provake etmekten vazgeçin,Trabzonspor değerlerine saldırmaktan da,burası o değerlere en önem verilen birleşme noktalarından birisi,belki de en önemlisi,burayı yöneten arkadaşlar bu konuya özel dikkat göstermeli,kişisel sevgi nedeniyle inandığı değerleri bir anda yok sayan birisini korumak Trabzonspor değerlerini korumanın önüne geçmemeli.
Biz küçüklerimize Trabzonspor'un kupalarından çok temsil ettiği değerler üzerinden aktarım yapıyoruz.

bizden istanbul tayfasına giden benim icin bitmiştir, bu kadar net..

tabi ne olursa olsun bizi sattın deyip hakaret edilmesine karsıyım. burak-selcuk'a yıllardır edilen küfürlerede karsıydım.

belliki kariyerini ve cebini düsünerek cekip gittiker. bu bencede bir tercihtir ama bu tercihe saygıda duymuyorum, hakarette etmiyorum.

güle güle diyorum sadece.

bordox
23.05.2016, 11:41
bizden istanbul tayfasına giden benim icin bitmiştir, bu kadar net..

tabi ne olursa olsun bizi sattın deyip hakaret edilmesine karsıyım. burak-selcuk'a yıllardır edilen küfürlerede karsıydım.

belliki kariyerini ve cebini düsünerek cekip gittiker. bu bencede bir tercihtir ama bu tercihe saygıda duymuyorum, hakarette etmiyorum.

güle güle diyorum sadece.

En doğrusunu yapıyorsunuz,kimseye tercihleri üzerinden hakaret etme hakkımız yok,kimse de bizim değerlerimiz için hayatını yönlendirmek zorunda değil,bizimle olan ilişkisi profesyonelce olduğu sürece kimse ile de sorunumuz olmamalı ama kimse de bu tercihte bulunan insanları bize zorla sevdirme derdine düşmemeli,karşılıklı anlayış ile çok güzel bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.

kopeli
23.05.2016, 11:45
En doğrusunu yapıyorsunuz,kimseye tercihleri üzerinden hakaret etme hakkımız yok,kimse de bizim değerlerimiz için hayatını yönlendirmek zorunda değil,bizimle olan ilişkisi profesyonelce olduğu sürece kimse ile de sorunumuz olmamalı ama kimse de bu tercihte bulunan insanları bize zorla sevdirme derdine düşmemeli,karşılıklı anlayış ile çok güzel bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.

kulüp olarak kültür degisikligine gitmek zorundayız (yeniden yapılanma)

kaliteli topcular neden durmak istemiyor? taraftar neden bu kadar gergin? buraya gelen hakemler neden bizi doğruyor? v.s.

şehirde mi sorun var? yoksa başka birşey mi var.

artık bu soruların cözülmesi gerekiyor.

Mehmet SELEN
23.05.2016, 11:53
Bu konuda ben de seninle aynı eksendeyim ve çoğunluk beni de anlamıyor abi.

Şenol Güneş'in dönemin efsanesi olduğunu bilmemek bir Trabzonspor taraftarının kendi ayıbıdır zaten. Teknik direktör olarak da tartışmasız biçimde Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyazıcı dışında en önemli isimdir. Kimileri katılmayabilir ama kimileri dünyanın yuvarlak olduğunu da kabul etmiyor :)

Başlık kilit yemedi bildiğim kadarıyla, Şenol Güneş ile ilgili mevcut bu başlık olduğu için bununla birleştirildi, yanlışım varsa mazur görün. Eğer kilitlendi ya da silindi ise inceleyip fikir beyan edebilirim ama benim dediğim gibi ise amaç forumun düzenini sağlamak. Böyle durumlarda forum yöneticisi arkadaşlar yeni başlığı ilgili başlıkla birleştiriyorlar.

Siz kimsiniz, yazmazsan yazma v.b. şeyler söz konusu dahi olamaz. Dilerseniz özel mesajla da sıkıntı varsa iletebilirsiniz.

Saygılar selamlar.

Teşekkür ederim Mollasalihoğlu.Benim gibi düşünenlerin olması forum adına sevindirici .Maalesef taraftarlarımız arasında sapla samanı karıştıran çok var.Ben sadece Şenol Hocanın başarısını tebrik ettim.Daha buna bile hazır olmayan var.Benim açımdan şampiyon olmuş bir kulübün bu forumda tebrik mesajı yazılamsında bir Mahsur görmüyorum.(Taraftar olarak buna hiç hazır değiliz o ayrı bir durum.)Kilit konusuna gelince ,evet başlık kilit yedi.Şu an ki başlık ''Efsane Şenol Güneş'.' O başlık ise kutlama başlığı idi.Arasında dağlar kadar fark var.Ne ise Çokta önemli değil.Amacım polemik yaratmak değil.Asıl olan Trabzonsporun Başarısı.Ve bunun için çalışmak.Şenol Güneşin b.ku kadar kulübe yararı olmayanlar burada ona saldırmalarını hiçte hoş karşılamıyorum.Esen kalın.

Mollasalihoğlu
23.05.2016, 12:12
Teşekkür ederim Mollasalihoğlu.Benim gibi düşünenlerin olması forum adına sevindirici .Maalesef taraftarlarımız arasında sapla samanı karıştıran çok var.Ben sadece Şenol Hocanın başarısını tebrik ettim.Daha buna bile hazır olmayan var.Benim açımdan şampiyon olmuş bir kulübün bu forumda tebrik mesajı yazılamsında bir Mahsur görmüyorum.(Taraftar olarak buna hiç hazır değiliz o ayrı bir durum.)Kilit konusuna gelince ,evet başlık kilit yedi.Şu an ki başlık ''Efsane Şenol Güneş'.' O başlık ise kutlama başlığı idi.Arasında dağlar kadar fark var.Ne ise Çokta önemli değil.Amacım polemik yaratmak değil.Asıl olan Trabzonsporun Başarısı.Ve bunun için çalışmak.Şenol Güneşin b.ku kadar kulübe yararı olmayanlar burada ona saldırmalarını hiçte hoş karşılamıyorum.Esen kalın.

Anlayışınız için teşekkür ederim abicim.

Herkesin fikrine saygımız var.

batuhanTs
23.05.2016, 12:23
Senol güneş in teknik direktör olarak bir efsaneligi kaldi mi bence kalmadi siradan bir adam su an gözümde ha onun futbolculuk donemini canli izleyenler ya da sonradan izleyenler varsa gelsinler buradaboyle iyi kaleciydi boyle kurtarislar yapti eskiyi yad etsinler kimse bir sey demez diyemez ama kasitli olarak sekiztas uzerinden soylemlerde bulunmak ne kadar iyi niyetli orasi meçhul herkesin agzinda bizans 3lusu laflari dolanirken burada sikecilerin teknik patronunu ovmek aykut denen adami ovmekle aynidir benim gozumde

Adem Akyüz'
23.05.2016, 12:27
Şenol Güneş 2010-2011 sezonunda hakkımız olan şampiyonluğun verilmediğini defalarca söyledi. Hiç kimsenin söylemediği kadar laf söyledi bu süreç hakkında. Ama görmek istemeyen görmüyor işte. Yaptığı açıklamalardan cımbızla çekilmiş bir kaç kelime ile (şampiyonluk yaşamadım vs.) hocaya hakaret/küfür ediliyor. Hayır, daha sonra o sözlerin açıklamasını da yapıyor ama ön yargılardan kulaklar o kadar sağırlaşmış ki duymuyorlar :))

Neyse, başta dediğim gibi malum süreç hakkında Şenol Güneş çok şey söyledi. Her defasında da aynı noktada olduğunu tekrarlıyor. Görmek isteyen görür, istemeyen görmez. Bu kadar basit.

batuhanTs
23.05.2016, 12:31
Senol güneş sampiyon Trabzonspor du dese ne olur demede ne olur onun demesiyle mi 2 cihan bir araya gelde o sene sikeciler sampiyon oldu dese ne olur biz alnimizin akiyla sampiyon olduk mu olduk biz neler yasandigina canli canli tanık olduk buradaki mevzu senol günes in sekiztasa gitmesidir oraya gittin benim icin bittin bu kadat basit yoksa istediğini soylebilir senol güneş

bordox
23.05.2016, 13:06
Bazı insanlara ne yazarsak yazalım anlatamıyoruz,Bursaspor tataftarına sorun biraz da onlar anlatsın Şenol Güneş'i.
Bursaspor'u çalıştırırken söylediği lafları,İstanbul için kullandığı terimleri biraz da onlar dillendirsin,sonra nasıl gittiğini de,biz o kadar anlattık başaramadık,belki onlar başarılı olur.
Bütün demeçleri ortada,bu kadar kolay mı maddiyat için inandığın tüm değerleri bir anda görmezden gelmek, ne için?
Kendini Hıncal Uluç'a ispat etmek için mi?
Başardı o zaman,bir kupa sahibi oldu.
Tebrikler.

Faik Yılmaz
23.05.2016, 13:15
Senol güneş in teknik direktör olarak bir efsaneligi kaldi mi bence kalmadi siradan bir adam su an gözümde ha onun futbolculuk donemini canli izleyenler ya da sonradan izleyenler varsa gelsinler buradaboyle iyi kaleciydi boyle kurtarislar yapti eskiyi yad etsinler kimse bir sey demez diyemez ama kasitli olarak sekiztas uzerinden soylemlerde bulunmak ne kadar iyi niyetli orasi meçhul herkesin agzinda bizans 3lusu laflari dolanirken burada sikecilerin teknik patronunu ovmek aykut denen adami ovmekle aynidir benim gozumde

Aynen öyle ama bizi burada Beşiktaşlılara maskara ettiler.....

Benim kızdığım bu......

Eski rekorlarını paylaşın , eski maçlardan görüntüler paylaşın....

ama gidipte şikecilerin şampiyonluğu kutlamayın yahu....

omondoles
23.05.2016, 13:19

Yeri değil ama işte, tamda bu yüzden Onur satılmalı diyenlerdenim.

Tolga
23.05.2016, 13:20
Bir de yalan yanlış beyanlarla hâlâ karalamaya çalışıyorlar. İktidara kızmamak elde değil. Bu kadar işsizlikten bizim forumda nasibini alıyor ...

batuhanTs
23.05.2016, 13:32
Kimsenin kimseyi karaladigi yok senol hocanin o otobusde ki konusmasini dinleyip duygulanmayan var miydi aramizda ne demisti o zaman paraya karsi emegin savasi sen simdi gidip para diye tabir ettigin 3 şikeciden birisinin basina gecersen benim gozumde efsane filan degilsin kendi yarattigin imaji yerle bir ettin ondan sonra yaptigin ve yapacagin aciklamalar bu isin tuzu biberi oldu zaten ne dedigin artik beni çok ilgilendirmiyor

Tolga
23.05.2016, 13:36
Sana demedim kanki :D

Cengiz Çubukcu
23.05.2016, 14:17
dün akşam trt'de neler anlattı neler, tabi anlayana...

Mollasalihoğlu
23.05.2016, 14:26
dün akşam trt'de neler anlattı neler, tabi anlayana...

Çekerler cımbızla bir cümle birazdan :)

Faik Yılmaz
23.05.2016, 14:36
Yeri değil ama işte, tamda bu yüzden Onur satılmalı diyenlerdenim.

yine yeri değil ama :)

Onur gibi klübe mal olmuş birini bulamayız...

Onur kadar kalitelisini bulamayız....

Bir ara Esteban konuşuluyordu ama son 2 maçta kaleye gelen bütün topları içeri alınca gerçek görüldü.....

Bir diğer hususta paraya karşı emeğin savaşını veriyor isek İstanbul takımına oyuncu satmamalıyız. ha bizden gidecekse direkt avrupanın iyi bir takımına gidebilir. bundan gurur duyarım....

artvints
23.05.2016, 14:42
ben de süper toto süper lig maçları başlığının kapatılmasını istiyorum. ne demek yani başka takımların maçlarını konuşmak, taktiklerini, futbolcularını beğenmek. bize zarar veriyor!

eğer bir yönelim, eğilim varsa bunu kapatarak, saklayarak çözemezsin. açık seçik konuşmak lazım. bazen siz trabzonspor'u, bmn'yi putlaştırıyorsunuz haberiniz yok.

sason
23.05.2016, 15:24
Tebrikler Şenol Hocam.

Sana küfür ederek kovan, verdiğin emekleri hiçe sayan, ağzından salyalar akıta akıta hala sana laf söyleme hakkı bulan cahiller için çok özür diliyorum...

Ama bil ki tüm taraftar profili bu değil hocam.Seni anlayanlar, seni sevenler, her dedikoduya gerçekmiş gibi inanmayanlarda var.Gelecekte daha kültürlü, daha ahlaklı, daha vicdanlı taraftar profilimiz inşallah artar.Defalarca hakkımız yendiğini anlatmana rağmen, hala her cümlenin başında seni kovan cahillerin egosunu tatmin için yine ilkokul düzeyinde defalarca ifade etmen bekleniyor bu güruh tarafından.Tabi sende haklısın bu kadar zeka sahibi bir topluluğa hitap edeceğini tahmin edemiyorsun, anlamış olduklarını var sayıyorsun.Neyse boş ver.Bunlara o düzey anlatsan bile başka bir şeyler akıllarınca bulurlar.

Taraftar profilimizin ortalaması bir gün normal insan seviyesine yükselirse inşallah yine buluşuruz.Yok yükselmezse sakın buralara uğrama.Zira buralarda her dediğini ilkokul düzeyinde anlatmak zorundasın..82 puanlarla şampiyonluklarından sonra sana antrenör değil diyenler, şimdi bu tutunacak dalları kalmayınca, çalıştırdığın takım üzerinden vurmaya çalışıyorlar.Bu komik söylemlerin zaten ne kadar zavallıca olduğunu biliyor ve önemsemiyoruz.

Sadece Trabzon'un değil, Türk futbolunun ilerlemesinde, başarılarında ve zihinsel gelişiminde öncülük yapacağına eminim.

Saygılar

Bayundur Han
23.05.2016, 18:18

Baslik kapandi. Bu baslik varken o basliga gerek yok. Tebrik etmenin yeri buradir.

Isim lutfen. Kim putlastirmis? Bu dedigin dinimizce sirk'a girer. Isim ver kim dinini satmis. Bos bos konusmayalim lutfen. Yok tabir-i caizse diyorsan yine lafina dikkat etmen gerek. Putlastirmak ne demek?

Bir kurum kuralim kendi kendine yucelsin. Kisiler kurumlari yuceltir. Kurumlarin efsaneleri vardir. Bizimde var. Senol Gunes sampiyon olmadanda sevmiyordun. BJK'a gitmeden oncede sevmiyordun. Simdi BJK uzerinden vurmaya calisiyorsun. Hatta burada ki vatandasi BJK'li olmakla sucluyorsun, dini satmakla sucluyorsun. Sonra guya edep tasliyorsun.

Onlarda ancak senin kadar anlamislar olayi. Ölsemde BJK'li veya baska takimli olmam. Biz Trabzonsporluyuz.

Berkan
23.05.2016, 22:10
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az (https://tr.wiktionary.org/wiki/Anlayana_sivrisinek_saz,_anlamayana_davul_zurna_az )

ibrahim
23.05.2016, 22:19
Baslik kapandi. Bu baslik varken o basliga gerek yok. Tebrik etmenin yeri buradir.

Isim lutfen. Kim putlastirmis? Bu dedigin dinimizce sirk'a girer. Isim ver kim dinini satmis. Bos bos konusmayalim lutfen. Yok tabir-i caizse diyorsan yine lafina dikkat etmen gerek. Putlastirmak ne demek?

Bir kurum kuralim kendi kendine yucelsin. Kisiler kurumlari yuceltir. Kurumlarin efsaneleri vardir. Bizimde var. Senol Gunes sampiyon olmadanda sevmiyordun. BJK'a gitmeden oncede sevmiyordun. Simdi BJK uzerinden vurmaya calisiyorsun. Hatta burada ki vatandasi BJK'li olmakla sucluyorsun, dini satmakla sucluyorsun. Sonra guya edep tasliyorsun.

Onlarda ancak senin kadar anlamislar olayi. Ölsemde BJK'li veya baska takimli olmam. Biz Trabzonsporluyuz.

Putlaştırmak değil de, Şenol Güneş Trabzonspordan da önemli, gittim beşiktaş forması aldım falan gibi rakibimizi ve maaşlı işçisini yüceltici mesajlar atıldı Trabzonsporumuzun forumunda.

İsterse kulübün isim babası olsun, bugünün gerçeği Şenol Güneşin o camianın bir emektarı olması. Sadece tebrik edip geçilmedi, provokasyon kokan mesajlar atıldı rakibimizin Trabzonspordan daha değerli olduğu vurgulanan. Şahsen benim itirazım bunaydı.

EROS87
23.05.2016, 22:47
şu bjk forması aldım, o olmasa Ts olmazdı vs. içerikli mesajı gerçekten ciddiye alıp tek mesajdan yine tartışma çıkaran arkadaşlar aynı arkadaşın önceki mesajlarına baksaydı keşke.

Bayundur Han
24.05.2016, 09:35
Putlaştırmak değil de, Şenol Güneş Trabzonspordan da önemli, gittim beşiktaş forması aldım falan gibi rakibimizi ve maaşlı işçisini yüceltici mesajlar atıldı Trabzonsporumuzun forumunda.

İsterse kulübün isim babası olsun, bugünün gerçeği Şenol Güneşin o camianın bir emektarı olması. Sadece tebrik edip geçilmedi, provokasyon kokan mesajlar atıldı rakibimizin Trabzonspordan daha değerli olduğu vurgulanan. Şahsen benim itirazım bunaydı.

Ona benimde itirazim var. Besiktas formasini Besiktaslilar alir. Trabzonsporlu gidip sampiyonluk kutlamak icin bjk formasi aliyorsa burada sorun var. O mesaji ben gormedim. O duruma kizilmasida normal. Almissan git bjk formunda uzun uzun anlat. Ha bunlara putlastiriyorlar diyorsa tamam. Ama ikidebir "bazi arkadaslar" deyip sonra sineye cekilmek korkakliktir. Ben uzerime alinmiyorum ama ikidebir denilen bir laf var icerigi bos. Demagoji yap git. Gerilla isine benzemeye basladi.

Adem Erdoğan
11.06.2016, 15:42
http://www.hurriyet.com.tr/senol-gunese-muthis-teklif-60-milyon-tl-40116167

U.Sadıkoğlu
16.06.2016, 01:39
Şenol Güneş'in oturduğu evi bilirim bende Bağdat Caddesinde oturuyorum hoca Ethemefendi Teknik Yapı'da oturmaktadır ve evinin cephesinde Bjk bayrağı falan yoktur.

Bunu açıklama gereği yoktur ancak bazı taraftarlarımız çok fuzuli şeylere kafa yoruyor hoca Bjk bayrağı asınca Trabzonspor'a ettiği hizmetler gölgede mi kalacak? Kırgın olabilirsiniz ancak söylediğimiz lafları düşünmeliyiz.

Zamanında çok ekstrem sözler sarfetmiş olabilirim ancak "Trabzonspor'un Uluslararası anlamda saygın konuma gelmesi" lafzını duyduktan sonra Şenol Güneş'in hala benim o sevdiğim adam olduğunu hatırladım.

Burayı okuduğunu da biliyorum hocayı çok seviyorum istemeden kırdıysam affola bir gün bu kulübe başkan olduğunu görmek dileğiyle.

batuhanTs
24.06.2016, 06:32
bazıların hoşuna gitmeyecek ama

“İnsanlar, Şenol Güneş’ i tebrik edip etmediğimi merak ediyorlar. Beşiktaş’ın hocasını neden tebrik edeyim ki? Şenol, basın toplantısında, ‘ Sadri Şener, benim arkadaşım değildir’ dedi. Gerçekten, arkadaşım olmadığını mı anlatmak istedi, bilemiyorum. Şenol Hoca’nın Türkçesi çok zayıftır. Arka arkaya cümleleri sıralar; son cümle ile ilk cümlesi arasında hiçbir bağ yoktur. Şenol Hoca, gözümde büyüttüğüm birisi değil. Sadece iyi bir insan, hepsi o.” Sadri Şener

vallaha duygularıma tercüman olmuş

TS FAN
24.06.2016, 20:10
Şenol hoca iyi insan ve Trabzonspor ludur.Nerede olursa olsun Trabzonspor u savunur zarar verecek konuşmalar yapmaz.Bunu da açıkça gördük.

Ancak Şenol güneş ''Efsane'' olamaz.Bu efsane kelimesinin anlamına ters.Bir şeyin bir olgunun efsanesi olmak demek onunla bütünleşmiş onunla var olup onunla yaşamaya devam eden ve onunla birlikte yok olan demektir.Kısaca örnek verirsek;

Hami Mandıralı iyi topçu kötü hoca ama Hami bir Trabzonspor efsanesidir.
Şenol güneş iyi topçu iyi hoca ama bir Trabzonspor efsanesi değil çünkü o hem sportif hemde felsefi anlamda rakibimiz olan
bir yapılanmada bir olguda görev yapmaktadır.Bu efsane tanımına aykırı.Şenol güneş bu durumda olsa olsa Türk futbolunun efsanesi olabilir ama Salt Trabzonspor un efsanesi olamaz.

işte neymiş efendim şartlar gerekler durumlar falan tanımaz efsane olmak bunları aşan bunların üzerinde bir olgudur.

Berkan
01.07.2016, 19:28
Bizim camiaya çok bile dayanmıştır kendisi.

Murat KARAKURT
02.07.2016, 03:17
Kanırta Kanırta şampiyon olduk diyen adamı da kadrosuna aldı.....Büyük efsanenin gerçekten.....Miden de aynı şekilde....

Burak
06.07.2016, 09:21
Efsaneye sezon açılışı yapmak lazım şimdi. Onore etmek gerek :D :D :D :D :D

Muhammet YILMAZ
06.07.2016, 09:25
Sen sanıyor musun hami Şenol Güneş kadar hoca olsa gitmicek başka takımlara. TS FAN

50.Yılda Şampiyonluğaa-MuharremBaşkan

TS FAN
06.07.2016, 10:31
sayın Muhammet YILMAZ

Efsane nedir ve efsane olmak ile ilgili mesajımda yazdığım yaklaşımı okumuşsunuzdur.

Bu mesaj dışında örneğe yada Hamiye takılıp kalmak biraz zorlama olmuş sizin açınızdan ki zanlarımıza göre olurdu olacaktılara göre konuşamayız Hami şu anda ne olursa olsun Trabzonspor efsanesidir.

hem bu yaklaşımınıza üstteki mesajımda çoktan cevap verdim bile siz söylemeden;

''işte neymiş efendim şartlar gerekler durumlar falan tanımaz efsane olmak bunları aşan bunların üzerinde bir olgudur.'' diye..

benim mantıklı her yerde geçerli homojen objektif ''efsane olmak'' tanımım bu.

bu tanım size uymaz eyvallah ha bu tanıma karşı bir teziniz vardır o tanıma şenol güneşi oturtturursunuz yada şenol güneşe göre ona buna başkasına göre değişen farklı farklı efsane olmak tanımları geliştirirsiniz ona göre herkes sizin için sınırsız efsane olabilir buna bir itirazım yok.

benim tanımım bu.Ben buna göre konuşurum.

Mollasalihoğlu
11.07.2016, 09:04
Şenol hoca iyi insan ve Trabzonspor ludur.Nerede olursa olsun Trabzonspor u savunur zarar verecek konuşmalar yapmaz.Bunu da açıkça gördük.

Ancak Şenol güneş ''Efsane'' olamaz.Bu efsane kelimesinin anlamına ters.Bir şeyin bir olgunun efsanesi olmak demek onunla bütünleşmiş onunla var olup onunla yaşamaya devam eden ve onunla birlikte yok olan demektir.Kısaca örnek verirsek;

Şenol güneş iyi topçu iyi hoca ama bir Trabzonspor efsanesi değil çünkü o hem sportif hemde felsefi anlamda rakibimiz olan
bir yapılanmada bir olguda görev yapmaktadır.Bu efsane tanımına aykırı.Şenol güneş bu durumda olsa olsa Türk futbolunun efsanesi olabilir ama Salt Trabzonspor un efsanesi olamaz.

işte neymiş efendim şartlar gerekler durumlar falan tanımaz efsane olmak bunları aşan bunların üzerinde bir olgudur.

Trabzonspor'dayken gs'ye gitmek için huysuzluk yapan ancak gitmeyi başaramayan Hami efsane,
Trabzonspor'da görev aldığı dönemlerde gitmek olgusunun g'sini ağzına almayan, Trabzonspor'da görev verilmediği dönemde başka yerde çalışan Şenol Güneş efsane değil.

Değişik.

ÖmürKaradeniz61
15.07.2016, 13:23
Seni kanırta kanırta senden şampiyonluğunu alan adamı sağ beke koymaya hazırmısın ey şenol güneş ?

TS FAN
15.07.2016, 19:23
Trabzonspor'dayken gs'ye gitmek için huysuzluk yapan ancak gitmeyi başaramayan Hami efsane,
Trabzonspor'da görev aldığı dönemlerde gitmek olgusunun g'sini ağzına almayan, Trabzonspor'da görev verilmediği dönemde başka yerde çalışan Şenol Güneş efsane değil.

Değişik..

ÖmürKaradeniz61
06.08.2016, 12:11
Trabzonspor ligin ikinci maçında bizle oynadığı maçta deniz ateş bitnelin kötü yönetmesine rağmen konuşmadı galatasaray maçında konuştu diyen Trabzonsporun efsanesi Şenol güneş;
Efsanesi olduğu takıma rakip takım diyen Şenol güneş;
Kendi hakkını çalan ortama sırf para,rant uğruna herşeyi kenara bırakıp giden Şenol güneş;
Kendisinden kanırta kanırta şampiyonluğu aldığını iddia eden omurgasız gökhan gönülü takıma aldıran ve hiçbirşey olmamış gibi laylaylom takılan Şenol güneş;
Nasılsın efsane?

sason
06.08.2016, 21:52
Sonra burada hakaret yok deniliyor.

Periyodik olarak buraya nefret kusmak herhalde bir cezada gerektirmiyor.

Bir kere şunu belirteyim burada nefret saçanlara buraya yazamayacağım şeyleri güzel güzel dışardan saydırıyorum :) Yani bazı şeyleri yapıyorsanız bilinki karşılıksız kalmıyor.

Son olarak yöneticilerin şike yaptığı bir camianın oyuncusuna kin gütmesini bekleyen aklı evvel, cahil zihniyetde olmadığı için suçlanacaksa şuan Ersun Yanal'a da sabah akşam saydırmayarak iki yüzlülüğün kitabını yazan bazı taraftarlardan kurtulduğu çok şanslı. :)

r9emre
07.08.2016, 00:44
Genelde kimseye kufur etmiyorum buyuk bir sey olmadikca futbol muhabbetine ama istersem buraya istedigim gibi kufurler de yazarim ezeli rakibimizin hocasi ve o takimi bize karsi ayni ligde sampiyon yapan bir hoca. Bunun yuzunden ceza almak, Emre Belozoglu'na Volkan Demirel'e Gokhan Gonul'e kufur edip ceza alinmasi ile esdegerdir. He onlara da kufur edilince uyeler ceza aliyorsa sorun yok. :)

sason
07.08.2016, 01:37
Neredeyse tüm başarıların altında imzası olan birisini Emre, Volkan ile kıyaslayan çok afedersiniz ; ayakkabı numarası kadar İQ su olduğu belli iken pekte bir şey konuşmaya gerek yok :)

Kestane dediğin adamın yaşına, geçmişine, Trabzonspora kattıklarına hürmetin yok anladık.İşte hep bu aile terbiyesi yüzünden.Nasıl yetiştiriyorlarsa sizi! Yazık :(

Geçmişine sahip çıkmayan, yozlaşmış, tamamen birilerini kışkırtmaya yönelik, kin ve nefret kusan bir ortam yaratan BMN yi de kutlarım.Aynen devam böyle.Ne kadar efsane varsa hepsine sövüp, sövenlere sahip çıkın.Çok güzel bir ortam oluşturuyorsunuz.

Mollasalihoğlu
08.08.2016, 10:52
Genelde kimseye kufur etmiyorum buyuk bir sey olmadikca futbol muhabbetine ama istersem buraya istedigim gibi kufurler de yazarim ezeli rakibimizin hocasi ve o takimi bize karsi ayni ligde sampiyon yapan bir hoca. Bunun yuzunden ceza almak, Emre Belozoglu'na Volkan Demirel'e Gokhan Gonul'e kufur edip ceza alinmasi ile esdegerdir. He onlara da kufur edilince uyeler ceza aliyorsa sorun yok. :)

Bu kadar zorlama, saçma bir şey uzun zamandır okumamıştım.

artvints
08.08.2016, 11:05
Bu kadar zorlama, saçma bir şey uzun zamandır okumamıştım.

forumda pek takılmıyorsunuz demek ki :)

Mollasalihoğlu
08.08.2016, 11:17
forumda pek takılmıyorsunuz demek ki :)

"bu kadarını" :)

Yiğit Gayretli
08.08.2016, 12:02
Neredeyse tüm başarıların altında imzası olan birisini Emre, Volkan ile kıyaslayan çok afedersiniz ; ayakkabı numarası kadar İQ su olduğu belli iken pekte bir şey konuşmaya gerek yok :)

Kestane dediğin adamın yaşına, geçmişine, Trabzonspora kattıklarına hürmetin yok anladık.İşte hep bu aile terbiyesi yüzünden.Nasıl yetiştiriyorlarsa sizi! Yazık :(

Geçmişine sahip çıkmayan, yozlaşmış, tamamen birilerini kışkırtmaya yönelik, kin ve nefret kusan bir ortam yaratan BMN yi de kutlarım.Aynen devam böyle.Ne kadar efsane varsa hepsine sövüp, sövenlere sahip çıkın.Çok güzel bir ortam oluşturuyorsunuz.

Kime sahip çıktık yahu? Vaki mi böyle bir şey?

r9emre
08.08.2016, 18:50
Kanirta kanirta sampiyon olduk diyen adami almak icin Fikret Orman'la dahi tartisan siradan maasli eski bir calisanimizi Trabzonspor'dan ustun gorenler, sike yaptigini kabul eden bir takimin basina gecen bir maasli eski calisanimizi efsanelestirenleri ne tarih ne Trabzonspor'un gercek taraftarlari affetmeyecektir. Istediginiz kadar kivirin, istediginiz kadar demagoji yapip farkli konular uzerinden kendinizi hakli cikarmaya calisin farketmez. Gercekleri gorenleri kandiramazsin. 96'da kacirilan sampiyonluk sonrasi - ki ne kadar tesvik dondugunu herkes biliyor - solugu burada Ali Sen ile gorusmeye gelerek alan eski maasli calisanimizi asla ve asla efsanelestiremeyeceksiniz. Bu adam uzerinden prim saglayanlar bunu basaramayacak. Diyor ki sahis her basarinda imzasi var, basari istiyorsan yanlis takimi tutuyorsun. Biz Trabzonspor'u zaten basari, kupalar icin tutmuyoruz. Dogma buyume Istanbullu biri olarak cok daha kolay bir tercih yapabilirdim, hedefim sizin gibi basari ve kupa endeksli olsaydi. Kendisini o kadar elestirmeme ragmen Sadri Sener'in hayati boyunca kurdugu en dogru cumle olabilir: "Senol Gunes parayi cok sever." :)

IQ seviyesi uzerinden yorum yapan kardesimi delikanliysa en ciddi kurumda IQ ve EQ testine beraber girmeyi ve sonuclari sosyal medyada yayinlamaya davet ediyor ve hodri meydan diyorum. Cunku ben kendimi biliyorum, sen guveniyorsan gel diyorum. :)

"Ve insanlar, ah, benim insanlarim,
Yalanla besliyorlar sizi, halbuki acsiniz,
Etle, ekmekle beslenmeye muhtacsiniz."

sason
09.08.2016, 00:32
Kime sahip çıktık yahu? Vaki mi böyle bir şey?

Kestane, midesiz vb. gibi hakaretler yazanlar ceza almıyorsa, yazdıkları silinmiyorsa, futbolcumuza, eski efsanelerimize çöp, şerefsiz, vb şeyler yazanlar düzeltilmiyorsa burası ergen platformundan öteye gidemeyecektir.

Bunları düzeltmemekte sahip çıkmaktır.

sason
09.08.2016, 01:12
Gg yi almak için Fikret Ormanla tartışmış.Bunu yazabiliyorsun.Ben haberlerin tahmini %90 yalan olan medyada bile böyle bir haber görmedim.varsa görelim.Yoksa daha önce yazdıklarımın üstüne bir de iftiracısın.Ahlaki çöküntü çok kötü bir şey.Bu bir.

96 hakkında doğru olsa bile kendisinin kovulduğu bir camiadan başka bir camiaya gitmesinde hiç bir sorun yoktu o zamanlar.Kaldıki Ali Şen gibi Td sini kafası yarıldı diye ambalajlayıp 96 yı proveke eden dürüstlük abidesi birinin sözüne kayıtsız şartsız güveniyorsan bu senin Ali Şen/ Fb hayranlığından veya Şenol Güneş nefretindendir..Bu iki.

Trabzonspora nice başarılar kazandırmış birisini Trabzonspor'dan üstün gören yok.Bak bak konuyu nasıl çarpıtıyor aklınca.Maaşlı çalışan diyerek birinin efsane olamama gibi bir kriter sunarak demogoji yapmak ve olayı başka yere çekmek açıkça senin yaptığın oluyor burada.Zaten Iq un buradan belli.Bunu bile yiyeceğimi düşünüyorsun.Bu üç.

Şenol Güneş parayı çok sever demişsin.Kaynakta Sadri Şener.O zaman Katar'dan gelen 10m Eu teklife balıklama atlardı yada şuan aldığı paralara çalışmazdı.Bu dört.

Bende İstanbul'da doğdum, büyüdüm.Babam Gs lidir.Ama aslen Trabzon'lu olduğumu öğrendiğimden beri (7 yaş)Trabzonspor'luyum.Kardeşimi bile Ts li yaptım.Başarıya endeksli olsaydı bende olmazdım.Çoğu zaman sınıftaki tek Ts liydim.Zaten bunun konuyla alakası yok.Ama bu kadar kulübümüze başarı kazandıran birini beni zaten başarı ilgilendirmiyor diyerek yaptıklarını görmezden gelirsek bu da zekamla oynamak demektir.O zaman niye bu kulüp başarılı olsun diye uğraşılıyor.Trabzonsporun hedefi ne?Öylesinemi takılan bir grubuz biz?Şenol Güneş'in başarılarından böyle sıyrılmak istemişsin ama olmamış.Bayağı ilkokul düzeyinde bir mantık olmuş.Bu da beş.

Son olarak beni İq testine girmeye davet etmişsin.En acınası da bu.Üzüldüm vallahi.Üstelik atar yapıp delikanlılık gibi şeyler karıştırarak türübünlere oynamışsın :) Zaten bu yazdıklarından sonra ben teste gerek duymuyorum. :) Bu yaşta iki kişi İstanbul'da buluşup İq testi yapacağız ha.hahahhaha.yani desemki tamam.Geleceksin yani.hahahha Yahu öyle bir şeyi yapsam kendimi direk gerizekalı sınıfına sokarım zaten.Bu yaşta işi gücü bırakıp böyle şeyler idda eden birine ispat için İq testi yaptırdım desem millet kaba etiyle güler herhalde.Yıllarca alay konusu olurum.Ama senin çevren bayağı farklı demek ki.zaten kestane falan yazmandan dolayı bir kanı oluşmuştu bende.Şimdi daha önce yazdıklarımdan daha da emin oldum .Zekanı yazarak ispatlamak yerine,buluşup teste davet etmek için bayağı yüksek iq gerekir :)

Ey Allah'ım beni kimlerle sınıyorsun!

hofsaale
09.08.2016, 01:43
Şenol Güneş bu kulubun efsanesi değildir artık...Efsaneyi parayla veya başariyla satin alamazsin...iyi bir Trabzonsporludur ama efsane asla...Hele hele GG ü nasıl çalıştırcan hoca...Nasıl miden kaldıracak...Ben şike yüzünde fenerli arkadaslarla bile aram soğukken....sen nasıl bununla galibiyet aldıktan sonra sevinecen....Şenol Güneş beni hayal kırıklığına uğramıştır. ..Babam gibi sevmiştim onu...

sason
09.08.2016, 01:55
Kanirta kanirta sampiyon olduk diyen adami almak icin Fikret Orman'la dahi tartisan siradan maasli eski bir calisanimizi Trabzonspor'dan ustun gorenler, sike yaptigini kabul eden bir takimin basina gecen bir maasli eski calisanimizi efsanelestirenleri ne tarih ne Trabzonspor'un gercek taraftarlari affetmeyecektir. Istediginiz kadar kivirin, istediginiz kadar demagoji yapip farkli konular uzerinden kendinizi hakli cikarmaya calisin farketmez. Gercekleri gorenleri kandiramazsin. 96'da kacirilan sampiyonluk sonrasi - ki ne kadar tesvik dondugunu herkes biliyor - solugu burada Ali Sen ile gorusmeye gelerek alan eski maasli calisanimizi asla ve asla efsanelestiremeyeceksiniz. Bu adam uzerinden prim saglayanlar bunu basaramayacak. Diyor ki sahis her basarinda imzasi var, basari istiyorsan yanlis takimi tutuyorsun. Biz Trabzonspor'u zaten basari, kupalar icin tutmuyoruz. Dogma buyume Istanbullu biri olarak cok daha kolay bir tercih yapabilirdim, hedefim sizin gibi basari ve kupa endeksli olsaydi. Kendisini o kadar elestirmeme ragmen Sadri Sener'in hayati boyunca kurdugu en dogru cumle olabilir: "Senol Gunes parayi cok sever." :)

IQ seviyesi uzerinden yorum yapan kardesimi delikanliysa en ciddi kurumda IQ ve EQ testine beraber girmeyi ve sonuclari sosyal medyada yayinlamaya davet ediyor ve hodri meydan diyorum. Cunku ben kendimi biliyorum, sen guveniyorsan gel diyorum. :)

"Ve insanlar, ah, benim insanlarim,
Yalanla besliyorlar sizi, halbuki acsiniz,
Etle, ekmekle beslenmeye muhtacsiniz."

Alıntı yapayımda silemesin :)

Gg yi almak için Fikret Ormanla tartışmış.Bunu yazabiliyorsun.Ben haberlerin tahmini %90 yalan olan medyada bile böyle bir haber görmedim.varsa görelim.Yoksa daha önce yazdıklarımın üstüne bir de iftiracısın.Ahlaki çöküntü çok kötü bir şey.Bu bir.

96 hakkında doğru olsa bile kendisinin kovulduğu bir camiadan başka bir camiaya gitmesinde hiç bir sorun yoktu o zamanlar.Kaldıki Ali Şen gibi Td sini kafası yarıldı diye ambalajlayıp 96 yı proveke eden dürüstlük abidesi birinin sözüne kayıtsız şartsız güveniyorsan bu senin Ali Şen/ Fb hayranlığından veya Şenol Güneş nefretindendir..Bu iki.

Trabzonspora nice başarılar kazandırmış birisini Trabzonspor'dan üstün gören yok.Bak bak konuyu nasıl çarpıtıyor aklınca.Maaşlı çalışan diyerek birinin efsane olamama gibi bir kriter sunarak demogoji yapmak ve olayı başka yere çekmek açıkça senin yaptığın oluyor burada.Zaten Iq un buradan belli.Bunu bile yiyeceğimi düşünüyorsun.Bu üç.

Şenol Güneş parayı çok sever demişsin.Kaynakta Sadri Şener.O zaman Katar'dan gelen 10m Eu teklife balıklama atlardı yada şuan aldığı paralara çalışmazdı.Bu dört.

Bende İstanbul'da doğdum, büyüdüm.Babam Gs lidir.Ama aslen Trabzon'lu olduğumu öğrendiğimden beri (7 yaş)Trabzonspor'luyum.Kardeşimi bile Ts li yaptım.Başarıya endeksli olsaydı bende olmazdım.Çoğu zaman sınıftaki tek Ts liydim.Zaten bunun konuyla alakası yok.Ama bu kadar kulübümüze başarı kazandıran birini beni zaten başarı ilgilendirmiyor diyerek yaptıklarını görmezden gelirsek bu da zekamla oynamak demektir.O zaman niye bu kulüp başarılı olsun diye uğraşılıyor.Trabzonsporun hedefi ne?Öylesinemi takılan bir grubuz biz?Şenol Güneş'in başarılarından böyle sıyrılmak istemişsin ama olmamış.Bayağı ilkokul düzeyinde bir mantık olmuş.Bu da beş.

Son olarak beni İq testine girmeye davet etmişsin.En acınası da bu.Üzüldüm vallahi.Üstelik atar yapıp delikanlılık gibi şeyler karıştırarak türübünlere oynamışsın :) Zaten bu yazdıklarından sonra ben teste gerek duymuyorum. :) Bu yaşta iki kişi İstanbul'da buluşup İq testi yapacağız ha.hahahhaha.yani desemki tamam.Geleceksin yani.hahahha Yahu öyle bir şeyi yapsam kendimi direk gerizekalı sınıfına sokarım zaten.Bu yaşta işi gücü bırakıp böyle şeyler idda eden birine ispat için İq testi yaptırdım desem millet kaba etiyle güler herhalde.Yıllarca alay konusu olurum.Ama senin çevren bayağı farklı demek ki.zaten kestane falan yazmandan dolayı bir kanı oluşmuştu bende.Şimdi daha önce yazdıklarımdan daha da emin oldum .Zekanı yazarak ispatlamak yerine,buluşup teste davet etmek için bayağı yüksek iq gerekir :)

Mollasalihoğlu
09.08.2016, 08:52
Şenol Güneş bjk'ye gitti efsane değil, Özkan Sümer gs'yi çalıştırdı efsane değil, Tekke bjk'de oynadı efsane değil, bi sizsiniz büyük taraftar geri herkes boş adam.

Siz neydiniz öyle ya? Maşallah...

Yiğit Gayretli
09.08.2016, 09:18
Şenol Güneş bjk'ye gitti efsane değil, Özkan Sümer gs'yi çalıştırdı efsane değil, Tekke bjk'de oynadı efsane değil, bi sizsiniz büyük taraftar geri herkes boş adam.

Hatırlamadığım dönemlerde fbli olduğuma dair söylentiler var. Yıllardır birkaç akrabam öyle şehir efsaneleri anlatır durur.

Ben de efsane değilim yani :)

Mollasalihoğlu
09.08.2016, 09:19
Hatırlamadığım dönemlerde fbli olduğuma dair söylentiler var. Yıllardır birkaç akrabam öyle şehir efsaneleri anlatır durur.

Ben de efsane değilim yani :)

ben de 87-88 sezonunda bir bursa-a.gücü maçında ağlamışım. ikisinden birini tutuyor olabilirim.

hofsaale
09.08.2016, 10:15

şike ortaya çıktıktan sonra ...cezasını çekmeyen bir kulube gidiyorsa değil benim icin.. He senin için olabilir saygı duyarim..

Gitsin GG kanırta kanırta şampiyon olsun. Bizden uzak olsun artik...

Mollasalihoğlu
09.08.2016, 10:43
Bize ancak kupalarımızın, "tarihimizin" olduğu müze kadar uzak olabilir. Bir santimetre daha fazla değil.
İster kabul edin ister etmeyin.

hofsaale
09.08.2016, 11:01
Bize ancak kupalarımızın, "tarihimizin" olduğu müze kadar uzak olabilir. Bir santimetre daha fazla değil.
İster kabul edin ister etmeyin.
Şenol güneşe saygım sonsuz...Ama para için başarı için söylediklerinin tersini yapan adam efsane olamaz...şike şike diyip şike yapan kulube gitmek...Bir fatih terim kadar olamadı bizim için ve artık olamicak...

Mollasalihoğlu
09.08.2016, 11:15
Şenol güneşe saygım sonsuz...Ama para için başarı için söylediklerinin tersini yapan adam efsane olamaz...şike şike diyip şike yapan kulube gitmek...Bir fatih terim kadar olamadı bizim için ve artık olamicak...

"Fatih Terim kadar olamadı" diyorsak, anlaşabilmemiz mümkün değil. :)

Efsane anlayışlarımız farklı.

sason
09.08.2016, 15:13

Provoke etmeden en azından saygı çerçevesinde fikirlerini beyan eden taraftara saygım sonsuz.Herkes efsane olarak görmek zorunda değil.Sevip, sayan ama kızanlarda olabilir.Normaldir.

Ben kızamam çünkü kulüp olarak sahip çıkmadık.Adama başka yol bırakmadık.Muharrem Bşkan gibi biri ile çalışsaydı bambaşka yerlerde olabilirdik ama olmadı yapacak bir şey yok.

Hazmedeğim şey gelip provoke ve hakaret edenler...

hofsaale
09.08.2016, 15:25

Evet demek öyle renktaş...Fatih Terim Beşiktaşi Fenerbahçeyi veya bizi çalıştırmaz. Çünkü galatasaray efsanesi...sevmesem bile öyle...

Ama Şenol Güneş şike şike diyip şike yapan takıma gitti..Üstelik başkanlari her cümlesinde Trabzonspora küçük takım muamelesi yaptığında susmasi bile yeter benim icin...

Mollasalihoğlu
09.08.2016, 15:52
Evet demek öyle renktaş...Fatih Terim Beşiktaşi Fenerbahçeyi veya bizi çalıştırmaz. Çünkü galatasaray efsanesi...sevmesem bile öyle...

Ama Şenol Güneş şike şike diyip şike yapan takıma gitti..Üstelik başkanlari her cümlesinde Trabzonspora küçük takım muamelesi yaptığında susmasi bile yeter benim icin...

Şike konusunda susması için milli takım aracılığı ile rüşvet alan Fatih Terim'e bu kadar değer verirken; "kovulduğu" Trabzonspor'dan başka yerde çalıştığı için Şenol Güneş'i sıfırlamak bana mantıklı gelmiyor.

sason
09.08.2016, 17:36
Bu dünya böyledir.Bu yaşıma kadar defalarca deveyi diken... atasözünün gerçekleştiğini gördüm.Şenol Güneş meseleside böyledir.FAtih ne zaman para bolsa takıma gelmiş sonra ilk fırsatta derde gireceğinde veya parayı bulunca kaçmıştır.En zor zamanlarında yalvarmalara rağmen gelmemiş , hep uygun ortamları beklemiş.Anında takımı satarak kaçmıştır.Tabiki böyle insanlar çok sevilip camiaları için efsane olması kaçınılmazdır, atasözündeki gibi.FT in kulübü için aldırdıkları sayesinde şu an da gayet güzel battılar.İşte böyle efsane olunur :)Kendiside milli takımda fırsat kolluyor yine uygun zaman için.

Bu arada 3 kuruşluk adamlara 10 lira camiasına ödetmesinden bahsetmiyorum.Aradaki farklar neden ödenmiştir bu güne kadar hep aklımı karıştırmıştır.

Sen her camianın başı sıkıştığında sorgusuz gelirsen, takım için en ucuz oyuncularla çalışırsan, kovulana kadar o takım için çalışırsan değerin kalmaz tabiki.Haklı arkadaş.

Soner Albayrak
10.08.2016, 00:27
Eleştirilebilir ama asla saygısızlık yapılmaz. Her zaman bizim evladımızdı ve hala da öyle. Umarım bir gün bizi tekrardan sevinçlere boğar.

r9emre
10.08.2016, 00:34
Son alintimdir.

Sen haberlerden takip etmissin, ben bire bir Bjk yoneticisiyle sohbetimiz esnasinda soyledigi seyi burada dile getirdim. Sen ise gazetelerde boyle bir sey okumadim diyorsun. O gazeteler Fenerbahce sike yapmadi da diyor. Galatasaray 10 yildir Ronaldinho'yu da aliyor o gazetelere gore..

Ali Sen - SG gorusmesi de bir Fenerbahceli'den degil o donemki 2 Trabzonspor yoneticisinden farkli zamanlarda farkli yerlerde duydugum konular ama siz sadece *** basina konusmalari, tribune oynayan, kendini tatli gosteren yonuyle ilgilendiginiz icin gazetelere itibar etmeniz, duygularinizla hareket etmeniz normal. Ben gazete okumam bu ulkede o yuzden demek ki senin kadar iyi bilemiyorum. :) FETO elemanlarinin taban elemanlari gariban, saf ogretmenleri kullanarak egitimci yuzuyle kendini sevdirip devlet icinde tumor gibi yayilmasindaki duruma benzetebiliriz kestanenizi. Isteseniz de istemeseniz de kamera onunde cok farkli gercekte cok farkli bir kisi.

Basariya endeksli degilim diyip 3. cumleden sonra kendinle celiserek hala su basari bu basari diyerek konuyu saptiriyorsun. Ben kotu bir teknik direktore getirmiyorum konuyu hic farkindaysan. Iyi bir kadro verirsen eline her takimi bu ligde sampiyon yapar. Benim bu umrumda degil. Ben efsane muhabbetine karsiyim. Ona tapilasi davranislariniza karsiyim.

IQ muhabbeti de demek ki agir geldi sana daha konusmaya gerek yok hala demagoji yapip konuyu baska cumlelerden dolayli iste IQ soyle boyle kivirmalari yapiyorsun. :) IQ: Intelligence quotient'i yazarak olcebilecegini sanan ilk homo saphiens olarak tarihe gecmissin, tebrik ederim. :) Sorun degil. Hadi selametle. :)

Alıntı yapayımda silemesin :)

r9emre
10.08.2016, 13:05
Yozlasmamis, kin ve nefret kusmayan, buyuk filozof ve kultur yumagi hocalari cok iyi egitmis. :) :) :) :) :)

"Bazi insanlar mecazdir. Ne yaparsaniz yapin, 'gibidir' onlar. Degismezler. Gercek anlamlar vermek icin bosuna yormayin kendinizi."

sason
10.08.2016, 13:52
Ben kendime göre yazdıklarından kanıtlarımla çıkarımlarda bulundum.Gözünün önüne soktum :) Bir insan iftira atıyorsa iftiracısın denir.Üstelik kanıtlaması için fırsat sunuyorsan , oda sana somut kanıt gösteremiyorsa bu realitedir.Bunun hakaret veya kin nefretle alakası yoktur.

Ha nefret ettiklerim var tabiki özellikle sizin gibi kulübümüzü değersizleştiren insanlar.Mükemmeliğin uzaktan yakınından geçmiyorum.Ayrıca değer yargılarım ve saygım var.İnsan gibi konuşanada sonsuz saygı gösteririm.Elimden geldiğince insanları sevmeye saymaya çalışırım.Ama adamına görede ; onun seviyesine inmek çekinmem.Ha belki doğru, belki yanlış.

Son olarak sosyal medyada duvar yazıları ezberleyip, kendince laf soktuğunu zannetmek yerine gerçek kitaplar okumanı tavsiye ederim .O zaman belki bir şeyler katabilirsin kişiliğine :)

Yiğit Gayretli
10.08.2016, 15:51
Sevgili dostlar,

bu laf sokma yarışına son verecek misiniz? Yoksa ben böyle Demokles'in Kılıcı gibi başınızda mı beklemeliyim?

hofsaale
10.08.2016, 17:02
Şike konusunda susması için milli takım aracılığı ile rüşvet alan Fatih Terim'e bu kadar değer verirken; "kovulduğu" Trabzonspor'dan başka yerde çalıştığı için Şenol Güneş'i sıfırlamak bana mantıklı gelmiyor.
Fatih terimden nefret ederim..Demek istediğimi anlamadın...Trabzonsporlular için Şenol Güneş..Galatasaraylılar için bir Fatih Terim kadar olamadi...Fatih Terimde sattı gs yi para için başarı icin..senol güneşde..Yani benim için ikisinin arasında fark yok...Ama Fatih Terim en azından ezeli rakibinr hatta düşman dediklerini calistirmadi..

Şenol hoca bursadayken destekledim...Ordada milyonlar aliyordu..Sevgi görüyordu..kalsaydı ya orda..

Ama i ne yaptı..Daha çok para..Daha çok başarı için şike yapmış kulubu gitti...Şimdi ben nasıl Fath terim laf atayim..aynısı Şenol Hoca yaptı..Az korumuyordum onu...

Bana göre halen en iyi yerli teknik direktor Şenol günestir...Ama benim için asla bir efsane değildir artik..

efsaneler ne olursa olsun.Hak ettikleri değeri bulamasalar bile..Para ve başarı için camiasini üzecek bir adım atmaz...

Kendi Egosunu camiası için arka planda tutar...Çünkü onlar efsanedir...

Şenol Güneş Trabzonludur, benden iyi Trabzonsporludur ama efsane değildir...

Mollasalihoğlu
10.08.2016, 17:07
Fatih terimden nefret ederim..Demek istediğimi anlamadın...Trabzonsporlular için Şenol Güneş..Galatasaraylılar için bir Fatih Terim kadar olamadi...Fatih Terimde sattı gs yi para için başarı icin..senol güneşde..Yani benim için ikisinin arasında fark yok...Ama Fatih Terim en azından ezeli rakibinr hatta düşman dediklerini calistirmadi..

Şenol hoca bursadayken destekledim...Ordada milyonlar aliyordu..Sevgi görüyordu..kalsaydı ya orda..

Ama i ne yaptı..Daha çok para..Daha çok başarı için şike yapmış kulubu gitti...Şimdi ben nasıl Fath terim laf atayim..aynısı Şenol Hoca yaptı..Az korumuyordum onu...

Bana göre halen en iyi yerli teknik direktor Şenol günestir...Ama benim için asla bir efsane değildir artik..

efsaneler ne olursa olsun.Hak ettikleri değeri bulamasalar bile..Para ve başarı için camiasini üzecek bir adım atmaz...

Kendi Egosunu camiası için arka planda tutar...Çünkü onlar efsanedir...

Şenol Güneş Trabzonludur, benden iyi Trabzonsporludur ama efsane değildir...

Tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmaktan sıkıldım.

Bursa'dan daha çok para için mi gitti yoksa kurduğu iskelet korunamadığı için mi? Ben biliyorum hangisi olduğunu, siz de biliyorsunuz ama kafanızda çizdiğiniz senaryoya uymadığı için kabul etmiyorsunuz.

Velhasıl, Şenol Güneş efsane değilse, bu camianın efsanesi yok demektir.

Selametle.

selcuk
10.08.2016, 17:11
zamaninda denilmisdi sikeci takimda oldugu sürece su baslik kapansin
ordan ayrildimi yine acariz

sevinip taklami atilacak sandiniz emek hirsizlarina gecince