PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Hunk
23.11.2015, 00:06
Evet bizim cok bilmis taraftar Besiktas bu sene bu futbol ile sampiyon olunca da ne bahane bulucak cok merak ediyorum.. Bilicin kurdugu takima oturdu falan gibi laflari simdiden bekliyorum :))

Fatih Öztürk
23.11.2015, 02:42
Evet bizim cok bilmis taraftar Besiktas bu sene bu futbol ile sampiyon olunca da ne bahane bulucak cok merak ediyorum.. Bilicin kurdugu takima oturdu falan gibi laflari simdiden bekliyorum :))

2 maçta bir hakemlerin kararlarıyla maç kazanıyor.net haram 10-12 puanları var.

UNiVeRSeLoRD
23.11.2015, 02:46
Saha kenarındaki atarlı giderli hallerine alışık değiliz hoja bizdeyken bu kadar ateşli değildin bunlar hep "şampiyonluk görmediğinden" (!) sanırım

Faik Yılmaz
23.11.2015, 08:34
hemen her maç uyduruk bir penaltı ya da rakibe verilmeyen bir penaltı gibi maçın sonucuna direkt etki eden hayati kararlarla rakipler doğranıyor...

geçen hafta Bursa resmen doğrandı Beşiktaş karşısında.....
bu hafta uyduruk bir penaltıyla 1-0 öne geçildi....

sonrada alınan 3 puana çılgınca seviniliyor.....

Beşiktaş şampiyonluğa oynuyorda buradanda Şenol Güneşe payeler çıkarılıyor...

evet Beşiktaş şampiyonluğa oynuyor ama tamda şikeciler gibi oynuyor... destekle oynuyor..haketmediği puanları toplayarak oynuyor..

buna başarı diyorsanız seçimde sizin

yorumda sizin....

Erkin
23.11.2015, 09:33
Kargaların sezon başından beri çoğu maçını izledim. Hazır takım iskeletleri iyi vs doğrudur. Ama herkesin bahsettiği üzere hakemlerin göstere göstere rakipleri doğrayarak alınan haram puanların itici güç olduğu bir gerçek.

Kaçan pozisyonların olduğu veya skorsuz giden maçların çoğunda hakemler yetişiyor direk, ya dünkü komedi penaltı gibi penaltılar çalınıyor ya da 10 kişi bırakılmıyor. Quaresma daha 2 hafta önce tekme girdi atılamadı, dün yine atılamadı. Şike lobisi kargaları şampiyon etmek için her türlü desteği veriyor, her hafta başka haram... İstanbul'un çocuğu ŞG de havalarda. Başarı nasıl gelirse gelsin umrunda değil.

Nazim Can
23.11.2015, 09:40
Efsanemiz dün ki macda sinirlenip Okan Buruk un üstüne yürümüs aha buda vayn linki https://vine.co/v/izqJApY5hbQ

Faik Yılmaz
23.11.2015, 09:42
Kargaların sezon başından beri çoğu maçını izledim. Hazır takım iskeletleri iyi vs doğrudur. Ama herkesin bahsettiği üzere hakemlerin göstere göstere rakipleri doğrayarak alınan haram puanların itici güç olduğu bir gerçek.

Kaçan pozisyonların olduğu veya skorsuz giden maçların çoğunda hakemler yetişiyor direk, ya dünkü komedi penaltı gibi penaltılar çalınıyor ya da 10 kişi bırakılmıyor. Quaresma daha 2 hafta önce tekme girdi atılamadı, dün yine atılamadı. Şike lobisi kargaları şampiyon etmek için her türlü desteği veriyor, her hafta başka haram... İstanbul'un çocuğu ŞG de havalarda. Başarı nasıl gelirse gelsin umrunda değil.

Evet o pozisyonları bende izledim....

Q7 denilen zatı şahanelerine 1.pozisyonda sarı kart , 2.pozisyonda ise direkt kırmızı kart gösterilmeliydi...

ancak 1. sarı kartı bile zar zor verdi hakem efendi....

Heisenberg
23.11.2015, 12:51

Sisteme ayak uydurunca devamı kendiliğinden geliyor zaten. Gittiği gibi ilk şampiyonluğunu kazanmak istediğinin mesajını vermişti. Şimdi de meyvelerini topluyor "efsane"

Hunk
23.11.2015, 14:27
Hahah saka gibi gercekten. Yuh yani. BJK bayern munich gibi top oynuyor yine basinda SG var diye degersizlestirilmeye calisiliyor. Bu nasil bir nefret arkadas?

Hakan
23.11.2015, 15:40
Rakip teknik direktöre küfürlere de başladı,yazık

Sadettin_
23.11.2015, 15:49
Şenol güneş rahatlıkla çirkeflik yapabilir rahatlıkla uslubunu bozabılır . Çünkü orası beşiktaş. orası bir istanbul takımı .
Orada arkası saglam .ertesi gün medyada bana ne derler? korkusu yok . her zaman korunacak . kulağa hoş gelmesede gerçekler bunlar .

Berkan
23.11.2015, 17:55
Hocalığını zamanında burda yerden yere vuran dar zihniyetlilere selam olsun... Her hafta utanıyorsunuzdur herhalde ?

Kemal Öztel
24.11.2015, 00:00
Keşke böyle ayrı olmasaydık ama kıymetin de bilinmedi şimdi de kıymetli gelmiyorsun hocam..

Faik Yılmaz
24.11.2015, 09:40
Sivassporlu Burhan Eşer : Bir Beşiktaşlı bana dediki " Hakem 15-20 dakika sonra bize penaltı çalar.."

Gerçektende hakem 15-20 dakika sonra uyduruk bir penaltı çalar Şiketaş 1-0 öne geçer....

Ve burada arkadaşlar der ki Beşiktaş böyük takım..tıpkım real madrid.....

tonya55
24.11.2015, 09:54
eski şenol güneşten eser kalmadı medya tarafından cok sımartıldı ettigi küfürde hiç şık olmadı .

Hunk
24.11.2015, 16:41
Teknik direktorlugu gecmis, simdi sira adamligina gelmis. Samimi diilsiniz :)

cem1990
01.12.2015, 13:04
BJK oynadığı futbol ortada iken havadan penaltılarla mı kendinizi kandırıyorsunuz
Kıyamam sizlere

Faik Yılmaz
01.12.2015, 13:19
Hakemlerin kollamadığı Beşiktaşın halini bu hafta herkes gördü.......

İddia ediyorum hakemler adam gibi maç yönetsin istanbul takımları topladığı puanların en az % 30 unu alamaz

Hunk
01.12.2015, 14:51
Hakemlerin kollamadığı Beşiktaşın halini bu hafta herkes gördü.......

İddia ediyorum hakemler adam gibi maç yönetsin istanbul takımları topladığı puanların en az % 30 unu alamaz

Senin samimiyetine inanmiyorum. Art niyetlisin. Besiktas bu ligin en iyi top oynayan, en cok gol kaciran takimi. Futbolcularin beceriksizlikliginden dolayi yenildiler son maci.

Hazir takima kondu elestirisi yapanda ayni zihniyet, simdide hakem bahanesi gelmis.

OnurKul
01.12.2015, 14:57
Senin samimiyetine inanmiyorum. Art niyetlisin. Besiktas bu ligin en iyi top oynayan, en cok gol kaciran takimi. Futbolcularin beceriksizlikliginden dolayi yenildiler son maci.

Hazir takima kondu elestirisi yapanda ayni zihniyet, simdi de hakem bahanesi gelmis.

Takımımı çok severim ama fanatik değilim. Katılıyorum, Beşiktaş bu senenin en iyi takımı, geçen tıl da böyleydi. Hakemlerin Beşiktaş'ı kolladığını da görmüyorum. Beşiktaş'ın en büyük sıkıntısı "sahasızlık". Onun dışında geçen senenin üzerine koymuş, Şenol Hoca'nın katkısının kabak gibi göründüğü bir takım var. fenev üzerinden hakem eleştirisi her zaman yapılır ama beşiktaş'a yaparken her maçı ele alamazsın.

Faik Yılmaz
01.12.2015, 15:01

Hazir takima kondu elestirisi yapanda ayni zihniyet, simdide hakem bahanesi gelmis.

Hazır takım olayını hiç karıştırmıyorum...

Bu takım zaten geçen sene de takır takır top oynuyordu....

son 4-5 hafta dışında da şampiyonluğu kovalıyordu....

ve iddia ediyorum bu sende şampiyon olamayacak.....

hatta ilk 2 yede giremeyecek....

ben buralarda olucam size ve herkesede hatırlatırım.....

Faik Yılmaz
01.12.2015, 15:06
Geçen yıl 13. hafta sonunda Beşiktaş.....

9 galibiyet...

2 beraberlik...

2 mağlubiyet almış....

Bu sene Beşiktaş 13. maç sonunda

9 galibiyet

2 beraberlik

2 mağlubiyet almış....

geçen sene vasatmış....

bu sene süper top oynuyormuş.....

Yerseniz tabi...

Beşiktaş aynı Beşiktaş işte.....

Fatih Öztürk
02.12.2015, 03:08

9 galibiyet...

2 beraberlik...

2 mağlubiyet almış....

9 galibiyet

2 beraberlik

2 mağlubiyet almış....

geçen sene vasatmış....

Yerseniz tabi...

Ekleme yapalım haram 10 puanları var,haram kazanırken sesi soluğu çıkmıyor.

Mollasalihoğlu
02.12.2015, 13:28
13 haftada geçen seneye göre fazladan 7 averajı var.

Bizim toplam golümüzün yarısı kadar averajı var.

Yemek yememek tercih meselesi.

Gümüshaneli61
10.12.2015, 01:03
Baslikta neden "Efsane" yaziyor ?

Her ne kadar oyuncu ve td olarak faydasi olduysada adam parayi ve söhreti secti ve belkide her zaman böyle biriydi. Senol Günes gibi birisi efsane olarak sayilmamali bence. BJK macindan sonra yaptigi aciklamalar hala tiksindiriyor beni...

Faik Yılmaz
11.12.2015, 15:36
Bu arada Şenol GÜNEŞ tıpkı Trabzonspor'da olduğu gibi suçu oyuncularına yüklemeye başlamış şimdiden.....

Lizbon maçında : " Kalede kaleci yok ki " sözlerini kamera kaydetmiş....

Ha unutmadan Şenol Güneş eski bir kaleci idi değil mi... ?

Oyuncular güzel oynayınca Şenol Güneş motive ediyordu ama kötü oynayınca sorun kendilerinde oluyor değil mi ?

el_conquistador
11.12.2015, 17:44
Baslikta neden "Efsane" yaziyor ?

Her ne kadar oyuncu ve td olarak faydasi olduysada adam parayi ve söhreti secti ve belkide her zaman böyle biriydi. Senol Günes gibi birisi efsane olarak sayilmamali bence. BJK macindan sonra yaptigi aciklamalar hala tiksindiriyor beni...

Allah Allah... Senol Günes Trabzonspor efsanesi degilde, kim efsane peki?

İ. C. Ertem
12.12.2015, 00:20
Allah Allah... Senol Günes Trabzonspor efsanesi degilde, kim efsane peki?

Yaptığı tercih doğru olmayabilir bende eleştiriyorum ama parayı ve şöhreti seçti demek çok insafsızca. Şenol hocanın kariyeri zaten başarılarla dolu. Trabzonsporun içindeyken de hep güzel tablolara vesile oldu. Şu anda da bence ligde en kaliteli ve en keyifli kadroyu kendisi sunuyor bize..

Tolganın hataları ise tek başına Şenol hocanın değil aynı zamanda kaleci antrenörünün de sorumluluğundadır.

Hamdi Karamahmutoğlu
12.12.2015, 08:34
Şenol Güneş ve istikrarlı 2.likleri.

TSercaN
12.12.2015, 11:41
İşte sanıyorsunki senin gibiler çok olunca bu Şenol Güneşin değerinden bir şeyler götürür.Tek olacak olan vefasızlığınızın,kıymet bilmezliğin, sevgi yoksunu olmanızın çoğunluk olmasıdır.O yüzden güzel demiş kargalar sürüyle uçar diye senin gibilere.

Tekrardan ağzına sağlık.........
Evet, bjk sike yapmamistir dimi? agzina saglik senol hoca. Sen sampiyon olmamissin, agzina saglik senol hocam.

Hamsi idin kartal oldun, agzina saglik hocam.
Trabzonspora karsi mac sonrasi bir kez Trabzonspor demedin. Agzina saglik hocam.

Trabzonspora yenildin ama hep hakem hataliydi. Agzina saglik hocam.

Kasimpasa maci idi galiba, uyduruk penalti ve gelen 1 puan. Sesin cikmadi ama aklina yuregine saglik hocam.

Arkadaslarin dedigi gibi atilmayan oyuncularin, verilen penaltilar ve yine alinan beles puanlar. Yuregine ve aklina saglik hic sesin cikmadi hocam.

Sen buyuksun efsanesin. Bizlere hep kapak yaparsin.

Biz suruyle ucariz hocam sen yalniz uc. Sen felsefe yap hocam, suclamayi biz yapariz.
Sen aklamak icin aciklamalar yap, biz zaten kargayiz ya anlamayiz cunku salagiz.

Gecen sene 7 averaj yapmis takim. Yani sanki dersin buyuk bir ivme yakalamis takim. Attigi beles penaltilari cikartalim ozaman daha gercekci olsun.

Kabul edin ya da etmeyin. Gecen sene bjk zaten cok guzel top oynayan bir takim di. Bunun ustune biraz daha koyarak gidiyorlar dogrudur. Bunun icin de bu kez oturmus takima geldigi, benim gozumde ve bana gercekci olarak gorunen cevap dir.

Bunu kotulemek ceya karalamak amaci ile demiyorum. Gorunen koy kilaviz istemez.

Artik sampiyon ol hocam, su cv ne yapistir sikesiz takimda sampiyon oldugunu. Gururun oksansin futbol hayatina veda etmeden once.

Ha birde sakin, rakip takimi haksiz ya da hakem hatalari ile yendiginde ses cikartma. Kartallar hem yalniz hem sessiz ucar.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

lizarazu
14.12.2015, 23:37
mactan sonra bisey yazan olmamis ilginc.

Emrah KabuL
15.12.2015, 00:12
Bjk yenilseydi yazardık.

Mert Acar
15.12.2015, 00:48
Salnatı deviren adamken saltanatın adamı oldun ya hocam..Sevgim hiç kalmadı sana.Bana Trabzonsporu sevdiren,ögreten adam sendin..Şimdi kartal edebiyatı yapıyorsun.Demekkj ben anlamamışim Trabzonspor devrimini,kuruluş felsefesini ve direnişini..Sözdemiş hepsi.Neyse buna da eyvallah.Ama bil ki dolanıp döneceğin yer kürkcü dukkani.Unutma bunu..Kafana ayakkabı fırlatanlar ilk hatan da yine aynısını yapacak.Umarım o zaman yalnız kartallar gibi ortada kalmassın.

mustyde
15.12.2015, 21:05
Şenol Hoca böyle taraftara az bile yaptı fenere gitse bile gocunmam adama arkasından demediğinizi bırakmadınız adama trabzonu emanet edip 2 yıl sabrettiniz mi yoksa başkanın aldığı oyuncuları oynatmaya çalışıp gelecek hafta bu oyuncularla nasıl kadro kurayım diye düşünürken her mağlubiyette sizde maratondan ana avrat ona giydirdiniz mi şimdide yok şikeci takımını seçtim vs. kardeşim siz daha elinizdeki efsanelere sahip çıkamıyorsunuz bu kulüpten nasıl yeni efsaneler yaratmasını bekliyorsunuz acaba ?

karahanbakar
15.12.2015, 22:10

9 galibiyet...

2 beraberlik...

2 mağlubiyet almış....

9 galibiyet

2 beraberlik

2 mağlubiyet almış....

geçen sene vasatmış....

Yerseniz tabi...

B

karahanbakar
15.12.2015, 22:11
[QUOTE=karahanbakar;1920323

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cengiz Çubukcu
15.12.2015, 23:26
Şenol Hoca böyle taraftara az bile yaptı fenere gitse bile gocunmam adama arkasından demediğinizi bırakmadınız adama trabzonu emanet edip 2 yıl sabrettiniz mi yoksa başkanın aldığı oyuncuları oynatmaya çalışıp gelecek hafta bu oyuncularla nasıl kadro kurayım diye düşünürken her mağlubiyette sizde maratondan ana avrat ona giydirdiniz mi şimdide yok şikeci takımını seçtim vs. kardeşim siz daha elinizdeki efsanelere sahip çıkamıyorsunuz bu kulüpten nasıl yeni efsaneler yaratmasını bekliyorsunuz acaba ?

Katılıyorum

Hunk
17.12.2015, 01:29
Psikopat bizim taraftar bunu anladim

cem1990
17.12.2015, 10:20
Şenol güneş ve istikrarlı ikincilikleri var imiş
Keşke istikrarlı ikinciliklerimiz olsa.En azından bir heyecanımız olurdu maç izlerken
Bugün Trabzonsporun durumu taraftarın istikrarsızlığıdır.
İho da taraftarın aynası idi durum da ortada.

Faik Yılmaz
17.12.2015, 10:32
Geçen yıl bu hafta Beşiktaş 15 maç sonunda

11 galibiyet...
2 beraberlik
2 mağlubiyet almıştı.....

Tottenham ım olduğu gruptan Grup lideri olarak üst tura yükselmişti......

Bu sene Beşiktaş....
15 maç sonunda

11 galibiyet
2 beraberlik
2 mağlubiyet aldı....

L Moskovanın olduğu grupta ilk 2 ye bile giremeyip elendi....

Geçen yılki Beşiktaş kötü imiş...
Bu yılki Beşiktaş çok çok iyi imiş.....

Göreceğiz hep birlikte.....

Faik Yılmaz
17.12.2015, 10:44
Bu arada Beşiktaş'ın bu kadrosunu kurup son haftalara kadar şampiyonluğa oynatan Slaven Biliç gittiği West Ham Unıted' da bile başarılı grafiği ile dikkat çekiyor....

sırası ile deplasmanda Arsenal' i 2-0,

Liverpool'u deplasmanda 3-0,

Manchester City'i deplasmanda 2-1 ,

Chelsae'yi kendi sahasında 2-1 yendiler....

Manchester Unıted ile deplasmanda 0-0 berabere kaldılar.....

İngiltere Liginde 8. sıda yer alan West Ham United başarılı futbolu ile hemen herkesin takdirini kazanmış durumda....

Yani adam sistemini kurmuş takır takır oynayan bir takım bırakmıştı zaten.. Üstüne 3-4 güzel takviye yapılınca da keramet yine Şenol Güneş'ten bilindi bazı arkadaşlar tarafından....

Önümüzdeki yıl için Trabzonspor'un kadro çalışmaları devam ediyor... Maddi sorunlar halledilip kadroda istikrar sağlanabilirse muhtemelen sene sonu olmadan kovulacak olan Şenol Güneş için Trabzonspor'da yine , yeni ve yeniden yer açılacak demektir....

gözünüz aydın.....

artvints
17.12.2015, 10:58
hangi kadronun üzerine geldiği önemli değil, o kadroyla ne yaptığı önemli. tabi ki belli aşamaları kaydetmiş bir bjk vardı ama şenol güneş'in oyun anlayışı biliç'ten farklı.biliç topu rakibe verip hızlı atak yaptırmayı seviyordu.şenol güneş top hep kendi takımında olsun istiyor. büyük takımlar için daha uygun bir taktik. bjk, şenol güneş'ten derbi kazanmasını ve şampiyon olmasını istiyor.ona göre değerlendirmek lazım.

avrupa liginden ise kaleci hatalarıyla elendi.tıpkı geçen sene brugge maçında olduğu gibi.

Oğuz B.
17.12.2015, 17:08
Anladık adama gıcıksınız da Biliç Gs'yi, şb'yi ne zaman yenmiş? :) Takım iyiyse herkes oynatır mantığı yüzünden 7 hoca değiştirdik 2 senede. Beşiktaş bu sezon çok daha iyi futbol oynuyor bunu söylemek zor değil. Rakamlara da gerek yok. İzlemek yeterli.

Umarım başarısız olur orası ayrı. :)

Berkan
17.12.2015, 23:04
Yorumlara bak :D :D :D Yahu adam başarılı işte uzatmayın çok komik görünüyorsunuz burdan.

mustyde
17.12.2015, 23:40
Tamam uzatmayalım Şenol hoca kötü en iyi başkan ve teknik direktör olacak adam iho oda hakemler yüzünden gitti :/

Yaşar
17.12.2015, 23:42
Bjk gs maçında rakibini ezerek ve hakederek kazandı bu bir gerçek fakat şampiyon olma şansları %30. 2. yarı bütün derbiler deplasmanda ve muhtemelen devre arası kaleci transferi dışında transfer istemeyecek Şenol Güneş. Ben klasikleşen Şenol Güneş kismtesizliğinden dolayi ligin sonunu getiremeyeceklerini düşünüyorum. İşleri çok zor, orta saha, kaleci ve sol bek ihtiyaçları var . Kadro derinliği oluşturmak zorundalar, rakipleri fb nin futbolu iç açıcı olmasa da kadro derinliği ve kalitesi ile epey önde gozukuyorlar.

Fatih Öztürk
18.12.2015, 04:36
Şampiyon fener olacak.Birileri yine şampiyon olamayacak!Şampiyonluk görmemiş zavallı napsın şampiyonluğu?

Cengiz Çubukcu
18.12.2015, 07:17
Yeni başkanımız da onunla çalışmak isterdim dedi... Ne yapacağız şimdi?!

Kaya
18.12.2015, 09:50
Yeni başkanımız da onunla çalışmak isterdim dedi... Ne yapacağız şimdi?!

:)

Beşiktaş'ın şampiyonluğuna sevinmem ama Şenol hoca bu başarıya imza atacağı için onun adına sevinirim...

Bence camia olarak kendimize düşman edinmeyi çok seviyoruz.

İnsan olarak öyle bir yapımız var ki sırf çok sevdiklerimiz ve çok sevmediklerimiz olmalı diye kendi kendimize bir liste yapıyoruz. Hayatımızı da bu listeye göre şekillendiriyoruz...

Şenol hoca Trabzonspor'daki sayısız başarılarından sonra ne kadar Trabzonsporlu olduğunu kanıtlamak zorunda değil...

Cengiz Çubukcu
18.12.2015, 11:34

Beşiktaş'ın şampiyonluğuna sevinmem ama Şenol hoca bu başarıya imza atacağı için onun adına sevinirim...

Bence camia olarak kendimize düşman edinmeyi çok seviyoruz.

İnsan olarak öyle bir yapımız var ki sırf çok sevdiklerimiz ve çok sevmediklerimiz olmalı diye kendi kendimize bir liste yapıyoruz. Hayatımızı da bu listeye göre şekillendiriyoruz...

Şenol hoca Trabzonspor'daki sayısız başarılarından sonra ne kadar Trabzonsporlu olduğunu kanıtlamak zorunda değil...

bir insanı hatasıyla sevebilmeliyiz Kaya :) ... kusursuz dost arayan dostsuz kalır misali...

Kaya
18.12.2015, 11:39
bir insanı hatasıyla sevebilmeliyiz Kaya :) ... kusursuz dost arayan dostsuz kalır misali...

Full hata olan hariç. :D

Yaşar
18.12.2015, 11:47
İstatistik olarak bjk ın geçen yılki performansının altında kalmış bir Şenol Güneş var. Ama oynanan futbol ligin en iyi futbolu bunu kabul ediyorum. Tipik bir 2010-2011 sezonu Trabzonspor performansı. Fakat fb ile aradaki puan farkı şimdiki aralıklarda kaldığı sürece fbnin şampiyonluk şansı çok daha yüksek bir ihtimal. bjk'ın şampiyon olabilmesi için fbyi deplasmanda yenmesi lazım , beraberlik bile yetmeyebilir.

Burçak
18.12.2015, 21:07
https://pbs.twimg.com/media/CWh4qLHWEAA8Zju.jpg:large

1985 İstanbul'da bir maç sonu Şenol Güneş

sason
20.12.2015, 11:15
Hahahhaha Şenol Güneş şampiyon olacak diye korkularından bazıları şikebahçeli olmuş bile.Tipik bizim taraftar işte.

Ayrıca Şenol Güneş kısmetsiz değil, şikeye yenilmiştir.Bu yüzden ikinci olmuştur.82 puan alan başka adam varmı 10 yılda da hala tartışıyorsunuz...

Hoş senaryo yine aynı son maçı fenerin yine sivas deplasmanı yani banko fener.

Ozan Yılmaz
20.12.2015, 14:08
Burada yazılanlar, taraftarlarımızın aslında Şenol Hoca'yı ne kadar çok sevdiklerinin birer göstergesi. :)

Mollasalihoğlu
21.12.2015, 18:51
Geçen yıl bu hafta Beşiktaş 15 maç sonunda

11 galibiyet...
2 beraberlik
2 mağlubiyet almıştı.....

Tottenham ım olduğu gruptan Grup lideri olarak üst tura yükselmişti......

Bu sene Beşiktaş....
15 maç sonunda

11 galibiyet
2 beraberlik
2 mağlubiyet aldı....

L Moskovanın olduğu grupta ilk 2 ye bile giremeyip elendi....

Geçen yılki Beşiktaş kötü imiş...
Bu yılki Beşiktaş çok çok iyi imiş.....

Göreceğiz hep birlikte.....

Bu sene ligde 34 gol atıp 16 gol yemiş,
Geçen sene ise, 25 atıp 13 yemiş.

Bilic'in kariyerinde fb ya da gs galibiyeti yok, bu 15 haftada ikisini de yendi. İkisini bir sezonda en son 10 küsür yıl önce yenmiş Bjk.

Evet geçen sene daha iyiydi.

Yaşar
21.12.2015, 19:22

Bilic'in kariyerinde fb ya da gs galibiyeti yok, bu 15 haftada ikisini de yendi. İkisini bir sezonda en son 10 küsür yıl önce yenmiş Bjk.

Bahsedilen mevzu geçen yıl aynı dönemde şimdiki ile aynı puanı alan ve aynı zamanda Uefa da tur atlamış bir bjk vardı. Şimdi ise Uefa'dan elendiler. Oynanan futbol çok daha iyi kabul ediyorum ama Faik Bey'in İstatistiğe göre ortaya çıkardığı sonuç doğru. fb ve gs galibiyetleri 6 şar puanlık galibiyetler ama 2.yarı deplasmana gidecekler , işleri çok zor.

Faik Yılmaz
21.12.2015, 21:37

Dün real Madrid 10 gol attı. Fener 1 gol attı. Ikiside 3 puan aldılar. Bilmem anlatabildim mi ?

Mollasalihoğlu
21.12.2015, 22:16
Real Madrid'in Barcelona'yı 1-0 yenmesi dünkü 10-2'den daha değerli olmaz mıydı taraftarı gözünde?

Yaşar
22.12.2015, 00:02
2010-2011 sezonunda 6 derbinin 5 ini kazanmamıza rağmen en gerekli olan maçı yani Kadıköy'deki fb maçını berabere bile bitirmeyi beceremeyip fb'yi şike yapmak zorunda bırakmıştık. Benim anlatmak istediğim mevzu da buna benzer aslında. Bjk 2 derbiyi kazanmasına rağmen fb"ye sadece 1 puan fark yapabildi. Yani 2. yarı Kadıköy' de oynayacağı fb maçını kaybederse avantajı fb ye verir. Yani şampiyonluk derbiler den değil Anadolu maçlarından geçiyor. gs geçen sene 2 bjk maçı dışında derbi kazanamadı , fb ise derbilerde hiç yenilmedi ama şampiyon gs oldu. Derbi galibiyeti günlük ve haftalik keyif verir taraftara ama şampiyonluk için daha fazlası gerekiyor diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
22.12.2015, 00:07
2010-2011 sezonunda 6 derbinin 5 ini kazanmamıza rağmen en gerekli olan maçı yani Kadıköy'deki fb maçını berabere bile bitirmeyi beceremeyip fb'yi şike yapmak zorunda bırakmıştık. Benim anlatmak istediğim mevzu da buna benzer aslında. Bjk 2 derbiyi kazanmasına rağmen fb"ye sadece 1 puan fark yapabildi. Yani 2. yarı Kadıköy' de oynayacağı fb maçını kaybederse avantajı fb ye verir. Yani şampiyonluk derbiler den değil Anadolu maçlarından geçiyor. gs geçen sene 2 bjk maçı dışında derbi kazanamadı , fb ise derbilerde hiç yenilmedi ama şampiyon gs oldu. Derbi galibiyeti günlük ve haftalik keyif verir taraftara ama şampiyonluk için daha fazlası gerekiyor diye düşünüyorum.

Abi Allah'tan korkun yahu fb o sene kaç şike yaptı, kaç teşvik verdi, hala şu kadar maç kazandık falan diye 10-11'i mi tartışıyoruz?

Adamlar Sivas'ı nasıl yendi, biz Gabric'in bize attığı golle A.gücü'ne puan verdik...

artvints
22.12.2015, 00:14

fener fazla puan topluyor diye niye şenol güneş suçlu oluyor onu anlamadım. futbolun kralını oynasan ilk yarı toplayacağın maksimum puan 45 olur.bunun 41'ni toplayan hocaya ne eleştiri yapacaksın? sanki önceden kredi verilmiş gibi bir havaya girilmesi garip.ikinci yarı başladığında değerlendirelim bunları.fener kötü oynuyor ama puanları topluyor.iyi oynadığında daha fazla puan toplar diye bir matematik işlemiyor. herşey ortada şuan. ikinci yarı gelsin göreim.

Yaşar
22.12.2015, 00:19
Abi Allah'tan korkun yahu fb o sene kaç şike yaptı, kaç teşvik verdi, hala şu kadar maç kazandık falan diye 10-11'i mi tartışıyoruz?

Adamlar Sivas'ı nasıl yendi, biz Gabric'in bize attığı golle A.gücü'ne puan verdik...
Ben ters bir şey yazmadım ki, fb şampiyon oldu veya biz olamadık demedim. O sezonun şampiyonu Trabzonspor 'dur , bu ayrı mesele. Ama fb 'yi şike yapmak zorunda bırakan maç bizi Kadıköy'de yendikleri maçtır. Söylemek istediğim şey o maçın bütün sezonun kaderini etkilediğidir.

Yaşar
22.12.2015, 00:23
fener fazla puan topluyor diye niye şenol güneş suçlu oluyor onu anlamadım. futbolun kralını oynasan ilk yarı toplayacağın maksimum puan 45 olur.bunun 41'ni toplayan hocaya ne eleştiri yapacaksın? sanki önceden kredi verilmiş gibi bir havaya girilmesi garip.ikinci yarı başladığında değerlendirelim bunları.fener kötü oynuyor ama puanları topluyor.iyi oynadığında daha fazla puan toplar diye bir matematik işlemiyor. herşey ortada şuan. ikinci yarı gelsin göreim.
Şenol Güneş i Nerede suclamışım arkadaş, benim bahsettigim mevzuyu sanırım anlamadınız. Halbuki bir çok da örnek verdim.

Not: Bu Şenol Güneş eleştirisi değildir. Tövbe, haşa haddimize mi bizim?

sason
22.12.2015, 01:07
Adamda kafa böyle çalışıyor işte.1 puan fark varmış.41 puan topladığın gibi rakibinde puanlar almasını engellemen lazım demekki iyi Td olman için.

Ayrıca Bjk nin bütün maçları deplasmanda da, Fener evinden çıkmayacak sanırsam.Adam bir bakar fener maçlarıda nerde diye.Üstelik Fener nasıl oynuyor , Bjk nasıl oynuyor deplasmanda bir dakika düşünün isterseniz.Hatta Fener Bursaya gidecek extra.

İşte hep böyle zihniyetler yüzünden bugünlere geldik.Adam 82 puan toplar, çıkar derlerki şikeyle 82 puan toplayan takımın ardından 2. oldun diye.Mutlu olmanız lazım kurtuldunuz işte Güneş'ten ,daha ne istiyorsunuz.Şuan dünyaların sizin olması lazım.Söylenecek çok laf varda neyse.......

Yaşar
22.12.2015, 01:19
@ sason
Kimseye hakaret etmiyorum, kimseyi küçümsemiyorum. Yazdığın mesaja bakıyorum, öncekiler gibi baştan sona hakaret ve küçumseme dolu. Gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta 3 günlük dünya. Yazdığım mesajı yanlış anlamışsın , ben Bjk ın Anadolu takımlarına çok puan bıraktığını söylemek istedim. Derbi lerden 2 sini kazanmasına rağmen ancak 1 puan fark yapabilmiş dememin sebebi bu.
Ayrıca ben düşman değilim, salak da değilim. Kafam da gayet iyi çalışır. İstersem çok da iyi laf yaparım , sana çok da güzel hakaretler edebilirim ama gerek yok. Zeytin dalını ben uzatayım ve yazdığım mesajları art niyetsiz tekrar okumanı tavsiye edeyim. Göreceksin ki Şenol Güneş ile alakali kötü bir sözüm yoktur.
Bu dil sana yakışmıyor. Devam edecek isen de sen bilirsin. Ben artık kimsenin kalbini kırmama kararı aldım.

sason
22.12.2015, 01:36
@Yaşar

Yazdığım ilk paragraf sana değil öncelikle gözlüklü , dünya yakışıklısı bir Şenol düşmanı varya devamlı buraya kinini kusan ona yazdım.Üstüne alınacağın bir durum yok.Ha biraz küçümseme var o paragrafta ama hakaret yok bu arada.

Zeytin dalını her zaman güzel karşılarım.Yazılarım her zaman sizin yazdığınız seviyede olacaktır.Böyle kibar bir yaklaşımdan sonra zaten ters tepki vermem beklenemez.

Şenol Hoca konusuna gelirsek art niyetli olmadığınıza, maalesef inanmıyorum.Şenol Hocayı sevmediğiniz aşikar , ha sevmek zorunda da değilsiniz.Şampiyon olamayacığını, kötü veya vasat Td olduğunu düşünüp, burada idda da edebilirsiniz elbette.Ama anlayamadığım şey niye onu sevenlere rahatsızlık verme çabanız.Ben bir adamı sevmesem girer, konusuna bir kere yazarım.En azından onu sevenlere saygımdan devamlı her lafında soluğu burada almam.Bu eleştirim daha önceki yazılarınız hakkında.Son zamanlardaki yazılarınıza sözüm yok.

Şampiyonluk meselesine gelince Şenol Hoca yine 82 puandan az toplamaz bence.Ha 10 senedir farkla şampiyonluğa yeten puan yeter yetmez bu sezon bilemem.Ama bu Şenol Hocanın başarısızlığı değildir.

Yaşar
22.12.2015, 01:48
Şenol Güneş düşmanı olmadığımı defalarca söyledim. Fakat bjk maçlarında 40 yıllık bjk lılar gibi sevinen Tranzonsporluları görünce sinirleniyorum , bunu itiraf etmekte fayda var. Ben kendi görüşümü yazdım. Bjk'ın Trabzonspor , Fenerbahçe ve Galatasaray ile deplasmanda oynayacak olması fikstür dezavantajı olduğu anlamına geliyor. Devre arası yapacağı transferler ile her şey tersine dönebilir, ben şu andaki durumdan bahsediyorum. Benim fikrim bu yönde. Açıkça da söyleyeyim, bjk ın şampiyon olmasını istemiyorum, bjk 3. büyük olarak kalmalı, nasıl bize 4. büyük diyorlarsa , bjk a da 3. büyük demelerini istiyorum. fb ve gs kendi arasında yarışsın, bizim hedefimiz de bjk ı yakalamak olsun. Bjk şampiyon olursa bizimle olan makası açacak. Ayrıca Şenol Güneş bjk ı çalıştırıyor diye bjk ın şampiyon olmasını istemek zorunda da değilim .
1. paragrafta bana yazılmış gibi ama yanlış anlaşılmış olduğumu kabul ediyorum, ya da kendimi yanlış ifade ettiğimi. Örneklerim anlatmam için yetmemiş demek ki. Kullanılan ifadeler cidden ağır ama artık birbirimızın mesajlarını art niyetsiz okuyabileceğiz ve daha seviyeli tartışabileceģiz diye düşünüyorum.

sason
22.12.2015, 02:05
Peki ya bizim sinirimiz? Şu 30 senede Şenol yönetiminde olsak kaç şampiyonluğumuz olurdu bunu anlayamayan zihniyete olan sinirimiz?Şampiyon yapmış Td ye hala kin tutan insanlara sinirimiz?Bunları bir düşünün isterseniz.

Hala fixtür diyorsunuz, deminde yazdım o dedğiğiniz deplasmanlara artı Bursa deplasmanına Fenerde gidecek.Yok bir fixtür dezevantajı Beşiktaşın.

artvints
22.12.2015, 02:25
Şenol Güneş düşmanı olmadığımı defalarca söyledim. Fakat bjk maçlarında 40 yıllık bjk lılar gibi sevinen Tranzonsporluları görünce sinirleniyorum , bunu itiraf etmekte fayda var. Ben kendi görüşümü yazdım. Bjk'ın Trabzonspor , Fenerbahçe ve Galatasaray ile deplasmanda oynayacak olması fikstür dezavantajı olduğu anlamına geliyor. Devre arası yapacağı transferler ile her şey tersine dönebilir, ben şu andaki durumdan bahsediyorum. Benim fikrim bu yönde. Açıkça da söyleyeyim, bjk ın şampiyon olmasını istemiyorum, bjk 3. büyük olarak kalmalı, nasıl bize 4. büyük diyorlarsa , bjk a da 3. büyük demelerini istiyorum. fb ve gs kendi arasında yarışsın, bizim hedefimiz de bjk ı yakalamak olsun. Bjk şampiyon olursa bizimle olan makası açacak. Ayrıca Şenol Güneş bjk ı çalıştırıyor diye bjk ın şampiyon olmasını istemek zorunda da değilim .
1. paragrafta bana yazılmış gibi ama yanlış anlaşılmış olduğumu kabul ediyorum, ya da kendimi yanlış ifade ettiğimi. Örneklerim anlatmam için yetmemiş demek ki. Kullanılan ifadeler cidden ağır ama artık birbirimızın mesajlarını art niyetsiz okuyabileceğiz ve daha seviyeli tartışabileceÄ£iz diye düşünüyorum.

bunlar ufak hesaplar.yakıştıramıyorum bir trabzonsporluya. başkalarını aşağı çekerek bir yere varıldığı nerde görülmüş.bizim kendimize odaklanmamız gereken uzunca bir süre var.hedef zirveyse aradaki basamaklarla niye uğraşalım? şenol güneş'in başarısı trabzon'un başarısıdır ayrıca. belki diğerleri de ülkeye dağılıp çalışmaya başlarlar da trabzon'la uğraşmayı bırakırlar. böyle böyle lobi gücün artar. hesap yapacaksak daha büyük yerler için yapmalıyız bu hesabı, üçüncülük için değil.

Yaşar
22.12.2015, 02:25
Şenol Güneş'in neden defalarca gitmek zorunda kaldığı mevzusu uzun mevzu , daha sonra bununla ilgili görüşlerimi yazarım , saat geç oldu.

Dediğim gibi kadro derinliği, oyuncu, kadro kalitesi ve bjk ile sahasında oynuyor olmanın verdiği avantaj ile fb nin daha avantajlı olduğunu söylemekle beraber devre arası yapılacak transferler ile bu fikrimin değişebilir olduğunu da söyleyebilirim.
Ligin en iyi futbolunu bjk oynuyor ama fb nin futbolunun da sonuç futbolu olduğunu ve 1-0 da kazansa Anadolu maçlarında zorlanmadığını , o nedenle Anadolu takımlarına çok az puan kaybedeceğını düşünüyorum.

Yaşar
22.12.2015, 02:36
bunlar ufak hesaplar.yakıştıramıyorum bir trabzonsporluya. başkalarını aşağı çekerek bir yere varıldığı nerde görülmüş.bizim kendimize odaklanmamız gereken uzunca bir süre var.hedef zirveyse aradaki basamaklarla niye uğraşalım? şenol güneş'in başarısı trabzon'un başarısıdır ayrıca. belki diğerleri de ülkeye dağılıp çalışmaya başlarlar da trabzon'la uğraşmayı bırakırlar. böyle böyle lobi gücün artar. hesap yapacaksak daha büyük yerler için yapmalıyız bu hesabı, üçüncülük için değil.
Başkalarını aşağı çekme gücü ne bende var, ne de Trabzonspor'da. Hakeden hakettiğini her zaman almalı. bjk önce kendisine belesten verilen 2 sampiyonluğun ve göğsüne haksız yere taktiği 2. yıldızın hesabını versin. Düzen seni zaten bacağından aşağı çekip yukarılardan indirmeye çalışıyor, en yukarıya çıkmana izin mi verecek? O yüzden hedef en yakındakini yakalamak olmalı. Bunun için en yakınındaki başarılı olmamalı. En iyi olabilmek için de ilk olarak en yakınındakini geçmen gerekecek.

sason
22.12.2015, 02:51
Kadro kalitesi tabiki tartışılmaz.Bir kere taş gibi stoperleri var.Kaleside güvende Fenerin.Zaten bu yüzden Şenol Güneş diyoruz.Td farkı ile baş edebiliyor Beşiktaş.
Kazma Umutla, Burakla, cale, alanzinho, celuska ile 82 puan topladı bu adam , elindeki kadro çok daha iyi o Trabzondan her ne kadar Fenerden bayağı geride olsada.

Sadece bir maç ile fixtür avantajı olmaz, kaldıki rezil Gs yi yenemedi Fener içerde Bjk yi yeneceklerininde garantisi yok.

Faik Yılmaz
22.12.2015, 08:46
Koyu Trabzonsporlu olduğunu idda edip burada Beşiktaşın galibiyetlerine sevinenler var....

Beşiktaş kim ? Şike yaptığı fener gibi her platfrmda kanıtlanan bir klüp. Biri ligde birisi kupada yapmış... Biri ev diğeri işyeri çalmış....

Yani Şenol Güneşi savunacağım derken şikecileri savunur hale bile geliyor insanlar....

Normal şartlar altında bu başlığın burada bile olmaması gerekiyor. Lakin Şenol Güneş'e karşı pozitif ayrımcılık var.

Ve gizli saklıda yapılmıyor aleni yapılıyor. Adam Beşiktaşın teknik direktörü ama hala savunuluyor...

Garip doğrusu , ilginç doğrusu.....

Vallahi Amerikan Merkez Bankası'nın bu kadar kredisi yok....

Ha Dozer Cemil Mozer cemil onlarda kimmiş yahu. Hazretlerinin yanında katre bile olmaz onlar....

Mollasalihoğlu
22.12.2015, 09:18
Koyu Trabzonsporlu olduğunu idda edip burada Beşiktaşın galibiyetlerine sevinenler var....

Beşiktaş kim ? Şike yaptığı fener gibi her platfrmda kanıtlanan bir klüp. Biri ligde birisi kupada yapmış... Biri ev diğeri işyeri çalmış....

Yani Şenol Güneşi savunacağım derken şikecileri savunur hale bile geliyor insanlar....

Normal şartlar altında bu başlığın burada bile olmaması gerekiyor. Lakin Şenol Güneş'e karşı pozitif ayrımcılık var.

Ve gizli saklıda yapılmıyor aleni yapılıyor. Adam Beşiktaşın teknik direktörü ama hala savunuluyor...

Garip doğrusu , ilginç doğrusu.....

Vallahi Amerikan Merkez Bankası'nın bu kadar kredisi yok....

Ha Dozer Cemil Mozer cemil onlarda kimmiş yahu. Hazretlerinin yanında katre bile olmaz onlar....

Isıtıp ısıtıp aynı şeyler.

Beşiktaş'ın şikeden sonra Serdar Adalı'yı başkan geçmemesinin bir yana koyuyorum, fb direkt bize karşı işledi bu suçu, bjk'nin kanıtlanan şikesinin bizimle alakası yoktu.

Sizin güzel egolarınız için yılda 4-5 milyon TL'lik teklifleri reddedip evinde torun sevecekti öyle mi? Hem de Trabzonspor'u "aynı şike dosyasında" oyuncusunu fb'ye gitmek için ayartmaya çalışan antrenör çalıştırırken, tekrar tekrar adı geçerken?

Kaldı ki kongre sürecinde cansiperane savunduğunuz başkan adayı dahi bugün geliyorum dese imza attırırım diyor, hiç eleştirinizi göremedim o konuda?

Pozitif ayrımcılık konusunda laf soktuğumuz BMN olmasa Cemil Usta'yı Trabzon toplumunun %90'ı köfteci zannediyordu hala. Şenol Güneş düşmanlığı yüzünden BMN'yi gömmeye gerek yok bence. Komik kaçmış.

Faik Yılmaz
22.12.2015, 09:36
Dozer Cemil 'i şahsen olmasada ismen herkes tanıyor.....

Ancak Cemil Usta diye bir köfteci varsa ve Cemil Usta diye orman yaparsak herkes o ormanı köftecinin zanneder....

Dozer Cemil Ormanı yazsaydık herkes tanıyacaktı....

Orada bizim eksiğimiz var....

sason
22.12.2015, 09:38
Eminim Dozer Cemil 2 kuruş görse onada kin duyardın sen.İşiniz nefret çünkü.Zaten tipten belli.

Bizi Bjk li olmakla suçlarken sen sarı lacverti giydin onu ne yapacağız? hahahhahaha

İşte Şenol Güneş böyledir.Adamı Trabzondan kupa çalan hırsızların taraftarı yapar.Dua ettirir inşallah puan kaybederde şikebahçe şampiyon olur diye.Halden hale sokar.Ağlatır feci şekilde.Ama ama puan puan diye saçmalarsın böyle işte.

Faik Yılmaz
22.12.2015, 09:44
Bursaspor'da çalıştığı dönemde Sebastien Frey ile çalışmayan Şenol Güneş hakkında oyuncudan çarpıcı iddialar geldi.

Şenol Güneş'in kendisini en başından istemediğini ifade eden Fransız kaleci, "Onun yüzünden futbolu bıraktım" dedi.

Frey'ın So Foot Dergisi'ne verdiği röportaj;

"2013 yılında Bursaspor'a transfer oldum. İlk yıl her maçta oynadım ve harika geçti. Daha sonra Şenol Güneş geldi. Benimle ilk görüşmesinde kariyerinde hiç yabancı kaleciyle çalışmadığını ve bunun böyle devam edeceğini söyledi. Evden antrenmana gidip geliyordum. Bu durum çok ağrıma gidiyordu.

Şenol Güneş beni bıktırmaya çalıştı. Kasıtlı olarak Noel tarihinde bana forma verdi. Böyle ucuz numaralarla karşı karşıya kaldım. Sezonun bitiminde de ayrılmaya karar verdim. Şenol Güneş benim motivasyonumu bozdu. Bu yüzden futbolu bırakmaya karar verdim."

sason
22.12.2015, 09:51
eror verdi hahahahhahah

Adem Akyüz'
22.12.2015, 09:53

Faik Yılmaz
22.12.2015, 09:53
Bursaspor Başkanının görüşleri......

ŞENOL HOCA DAHA ÖNCEDEN BAŞKA KULÜPLERLE DE GÖRÜŞTÜ"

Milli takıma gittikten sonra futbolcuların kafalarının karıştığını tekrarlayan Bölükbaşı, "69 tane gol attık, son maçta 1 tane atamadık. Bu da ondan dolayı. Şenol hoca bavulunu hazırlamıştı. Kupadan önce kendisi, 'Başkan teklif ediyor ama kupadan sonra görüşelim’ dedi. Onun nedenini kendisine sormak lazım. Ama kaçtı. Ben daha önceden görüştüğüne inanıyorum. Diğer futbolcularda görüştü" dedi

Şenol Güneşi yakından tanıyanların görüşleri bunlar......
Beşiktaşlıların gerçekte ne düşündüğünü ise Beşiktaştan kovulunca öğreneceğiz....

Mollasalihoğlu
22.12.2015, 09:56
Takımın yarısını fb'ye peşkeş çeken, Şenol Hoca sonrası takımı düşmemeye oynayan başkan doğru söylüyor,

"takımı bozmazsan kalırım dedim, herkesi pazarlamaya başladı" diyen Şenol Güneş yalan söylüyor.

Evet faik abi. Haklısın.

sason
22.12.2015, 17:31
http://www.fanatik.com.tr/2015/12/22/son-12-yilin-en-iyi-besiktasi-638128

fadigaTS
22.12.2015, 19:18
http://www.fanatik.com.tr/2015/12/22/son-12-yilin-en-iyi-besiktasi-638128
Hayırdır küçük şikecilerin haberinin ne işi var bu forumda.Milleti sinir etmeyin

poetricus
22.12.2015, 19:51
Hayırdır küçük şikecilerin haberinin ne işi var bu forumda.Milleti sinir etmeyin
:alkış:

sason
22.12.2015, 20:54

Şenol Güneş geçen sezondan başarısız diyenlere tokat gibi cevap olan haber.Ne oldu canınımı acıttı.Sinir olacaksan girme bu konuya.Herhalde Pendikspor ile ilgili konuşulmayacak.

fadigaTS
22.12.2015, 20:57
Şenol Güneş geçen sezondan başarısız diyenlere tokat gibi cevap olan haber.Ne oldu canınımı acıttı.Sinir olacaksan girme bu konuya.Herhalde Pendikspor ile ilgili konuşulmayacak.
Madem şiketaş hakkında çok konuşmak istiyorsun o zaman bu forumda işin olmamalı.Ben senin gibi şenolsporlu değilim. :)

Yaşar
22.12.2015, 21:11
Bjk 15. hafta itibari ile geçen yıl 15. hafta performansının gerisinde kaldı derken açıklaması da yapılmıştı. 15. haftalar itibari ile bjk geçen yıl da bu yıl da 35 puan toplamış, geçen sene Uefa'da gruptan çıkmış , bu sene çıkamamış. Ama bu haftaki galibiyet ile geçen yılki lig performansını geçti.

sason
22.12.2015, 21:13
Madem şiketaş hakkında çok konuşmak istiyorsun o zaman bu forumda işin olmamalı.Ben senin gibi şenolsporlu değilim. :)

Madem Şenolsporlu değilsin bu konuda işin olmamalı.Ben senin gibi vefasız, Trabzonun değerlerden yoksun biri değilim :)

Konun başlığını okuyamayacak kadar aciz değilsindir herhalde.

Adem Erdoğan
22.12.2015, 21:43
Ndoye üstünden Şenol Güneş'e çok yüklenilmişti 6 küsür milyon euroya aldırmadığı için.

Hoca olup olmadığı tartışılmıştı.

Bu akşam futbolcu olup olmadığı tartışılıyor Ndoye'un.

Adem Akyüz'
23.12.2015, 00:09
Şenol Güneş'e vuracağım diye insanlar koca koca insanlar komik duruma düşüyor.
Yıllardır hazır kadro eleştirisinden bir adım öteye gidilememiş ama ısrarla bir laf sokma çabası var.
Hayır, kimse bir şey demiyorken birden bu başlık yukarı taşınıyor ve alakalı/alakasız bir eleştiri yapılıyor.
Adam takımın başında bile değil. Rahat bıraksak başımıza taş mı yağar?
Ama yok. Durup dururken gelip illa bir laf sokuluyor.
Ondan sonra doğal olarak sevenleri savunmaya geçince auvv. BMN öyle, BMN böyle..
Hakikaten çok komik görünüyor artık..

Beşiktaş'a gitme konusuyla alakalı olarak, yapmış olduğu bir yanlış Şenol Güneş isminin Trabzonspor tarihinden silinmesine yetmez. Bu ismi tarihimizden Şenol Güneş'in kendisi bile silemez. Tek yanlışla maziyi yok edemezsiniz.
Hiç kimse peygamber değil. Yanlışsız insan arıyorsanız o liste daima koca bir hiç olarak kalacaktır.
Şenol Güneş benim Efsanemdir, idolümdür.. Beni şampiyon yapan son hocamdır.
BJK'ye giderek yapmış olduğu bir yanlış bunların hiçbirini değiştirmeye yetmez.
Çünkü Şenol Güneş benim gözümde tek yanlışla silinecek bir insan değildir..

Hee, şunu da söyleyeyim. Bjk'ye gitmesi üzerinden eleştiri yapılıyor ya..
Gören de Bursaspor'a gidince hiç kimse sesini çıkarmadı sanmasın.
Aynı kişiler, aynı saçma donelerle yine gelip buralarda laf sokuyordu.
O yüzden amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi iyi ayırt etmek lazım..

Yaşar
23.12.2015, 00:23
Benim anlamadığım ve merak ettiğim bir mevzu var. Sorunca tepki görmekten korkuyorum ama yine de soracağım?

1)Şenol Güneş fb teknik direktörü olarak çalışıyor olsaydı efsane olur muydu?
2)Şenol Güneş gs teknik direktörü olarak çalışıyor olsaydı efsane olur muydu?

Bu iki sorunun cevabını cidden merak ediyorum. Özellikle Ersun Yanal'ı "duruşu" nedeniyle istemeyenlerden.

Adem Akyüz'
23.12.2015, 00:30
Benim anlamadığım ve merak ettiğim bir mevzu var. Sorunca tepki görmekten korkuyorum ama yine de soracağım?

1)Şenol Güneş fb teknik direktörü olarak çalışıyor olsaydı efsane olur muydu?
2)Şenol Güneş gs teknik direktörü olarak çalışıyor olsaydı efsane olur muydu?

Bu iki sorunun cevabını cidden merak ediyorum. Özellikle Ersun Yanal'ı "duruşu" nedeniyle istemeyenlerden.

1) Hayır olmazdı.
2) Evet olurdu..

Ek olarak Bjk'de şikeci denilecekse de şunu söyleyeyim.
Fenerbahçe'nin yapmış olduğu şike direk bizim hakkımızı çalan bir durumdur.
Beşiktaş'ta ise bize etki eden bir durum yoktur.
Bu yüzden de Şenol Güneş hala benim için efsanedir.
Haa, BJK'ye gitmesi sonuna kadar yanlış bir harekettir.
Bunu da her yerde çekinmeden söylerim.
Ancak üstte dediğim gibi, Şenol Hoca benim gözümde tek yanlışıyla silinecek bir insan değil.

Yaşar
23.12.2015, 00:35
1) Hayır olmazdı.
2) Evet olurdu..

Ek olarak Bjk'de şikeci denilecekse de şunu söyleyeyim.
Fenerbahçe'nin yapmış olduğu şike direk bizim hakkımızı çalan bir durumdur.
Beşiktaş'ta ise bize etki eden bir durum yoktur.
Bu yüzden de Şenol Güneş hala benim için efsanedir.
Haa, BJK'ye gitmesi sonuna kadar yanlış bir harekettir.
Bunu da her yerde çekinmeden söylerim.
Ancak üstte dediğim gibi, Şenol Hoca benim gözümde tek yanlışıyla silinecek bir insan değil.
Şenol Güneş işini para karşılığında yapan bir teknik direktördür. Benim için hangi takımı çalıştırdığının bir önemi yok. Bu fb de olsa, bjk da olsa, gs de olsa tepkim aynı olurdu. Sonuçta adamın işi bu. O nedenle Ersun Yanal'a da aynı profesyonellikte bakıyor ve gelmesini istiyorum.

el_conquistador
23.12.2015, 00:54
Buradaki taraftar profilimize bakarak, gülsem mi, ağlasam mı, karar veremiyorum. Bu Adam Trabzonspor'dan çıkan en büyük kişiliklerinden biri, belkide en büyük değerimiz. Bu Adam olmasa, Trabzonspor bugün olduğu kadar büyük olurmuydu? Belkide Trabzonsporlu bile olmayacaktık. Ama sahip çıkmayı bırak, adamı itin kıçına sokmakla meşgulüz.

Adem kardeşim, sanada sonuna kadar katılıyorum.

Faik Yılmaz
23.12.2015, 09:13
Bmn ye kimsenin laf ettiği yok....

Bmn benim için bir çok arkadaş kazandığım eşsiz bir platform.

Öyle olmasaydı 11 yıldır burada olmazdım.

Ben sadece Bmn'deki bazı isimler aleni olarak sadece Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yapıyor diyorum....

Burada şikeci Beşiktaş'ın teknik direktörünün hala ve ısrarla kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri gibi ( hatta dahada ötesi) savunulmasıda her şeyi bir güzel ispatlıyor zaten.....

Mevzuyu farklı yerlere çekmeye çalışmayın lütfen....

Oğuz B.
23.12.2015, 10:01
Başlığın ilk ve son mesajlarına bakınca mevzuyu kimlerin farklı yerlere taşıdığı açık değil mi?

1967.mesaj serefine.smileys/smiley1.gif

Trabzonspor'un gelmis geçmis en iyi kalecisi, Milli takima tarihindeki en iyi basari olan Dünya 3.lügünü tattirmis biri O...

Maales bu sezon ''yapilmayan transferler'' yüzünden Trabzonspor'dan ayrilmak zorunda kalan degerli hocamiz hiç bir zaman unutulmayacak...

Ve de Trabzonspor'umuzun tüm sampiyonluklarinda imzasi olan biri Senol Günes...

Bmn ye kimsenin laf ettiği yok....

Bmn benim için bir çok arkadaş kazandığım eşsiz bir platform.

Öyle olmasaydı 11 yıldır burada olmazdım.

Ben sadece Bmn'deki bazı isimler aleni olarak sadece Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yapıyor diyorum....

Burada şikeci Beşiktaş'ın teknik direktörünün hala ve ısrarla kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri gibi ( hatta dahada ötesi) savunulmasıda her şeyi bir güzel ispatlıyor zaten.....

Mevzuyu farklı yerlere çekmeye çalışmayın lütfen....

Oruç
23.12.2015, 10:39
baki

Suçlu ben mi oldum ? :)

Oğuz B.
23.12.2015, 10:49
Oruç

Yok. :)

Şenol Güneş'in "Ve de Trabzonspor'umuzun tüm şampiyonluklarında imzası olan biri"den, kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri gibi ( hatta dahada ötesi)"ne geldiğinin fotoğrafı.

Trabzonspor'umuzun tüm şampiyonluklarında imzası olan biri Şenol Güneş tabi ki efsanemiz diyenlere kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri (hatta daha ötesi) gibi görüyorsunuz diye karşı atakta bulunanların hikayesi.

Mevzuyu kimin değiştirdiği ilk ve son mesajları okuyunca gayet net aslında. Neden mevzuyu değiştirmekle suçlanan 10 sene önce de aynı şeyi söyleyenler oluyor? Yahut mevzuyu değiştiren sonradan eklenenler değil midir?

Yaşar
23.12.2015, 11:49
Oruç

Yok. :)

Şenol Güneş'in "Ve de Trabzonspor'umuzun tüm şampiyonluklarında imzası olan biri"den, kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri gibi ( hatta dahada ötesi)"ne geldiğinin fotoğrafı.

Trabzonspor'umuzun tüm şampiyonluklarında imzası olan biri Şenol Güneş tabi ki efsanemiz diyenlere kutsal bir mitmiş gibi, tarikat lideri (hatta daha ötesi) gibi görüyorsunuz diye karşı atakta bulunanların hikayesi.

Mevzuyu kimin değiştirdiği ilk ve son mesajları okuyunca gayet net aslında. Neden mevzuyu değiştirmekle suçlanan 10 sene önce de aynı şeyi söyleyenler oluyor? Yahut mevzuyu değiştiren sonradan eklenenler değil midir?
Şenol Güneş'in hatasız bir insan olduğunu söyleyenleri, onun adını ağzımıza alırken ağzımızı çalkalamamız gerektiğini söyleyenleri , kendisi bjk teknik direktörü olduğu için kendi takımını bırakıp bjkı tutanları gördüğüm için kendisine yüklenen bu özelliklerin kendisini insanların çok üstünde ve kutsal bir mahlukatmış gibi gösterdiğini düşünenler haksız olmasa gerek. Şenol Güneş'i sevene sonsuz saygim var ki ben de kendisini severim. Efsane görene de saygım var . Ama bu hususta çok daha ileri gidenler var .

Oğuz B.
23.12.2015, 11:57
Yaşar abi, bu cümleleri kuranlar yanlış yapıyor. Ve 1000 kişide 1 bile değil bunların sayısı.

Şenol Güneş'in hatasız bir insan olduğunu söyleyenleri, onun adını ağzımıza alırken ağzımızı çalkalamamız gerektiğini söyleyenleri , kendisi bjk teknik direktörü olduğu için kendi takımını bırakıp bjkı tutanları gördüğüm için kendisine yüklenen bu özelliklerin kendisini insanların çok üstünde ve kutsal bir mahlukatmış gibi gösterdiğini düşünenler haksız olmasa gerek. Şenol Güneş'i sevene sonsuz saygim var ki ben de kendisini severim. Efsane görene de saygım var . Ama bu hususta çok daha ileri gidenler var .

fadigaTS
23.12.2015, 11:59
Şikeci bir takıma antrenör olan birisi olsa olsa en fazla eski efsanemiz olur.

Yaşar
23.12.2015, 12:03
Yaşar abi, bu cümleleri kuranlar yanlış yapıyor. Ve 1000 kişide 1 bile değil bunların sayısı.
Elbette yanlış yapıyor. Mesela ben bu başlıkta Şenol Güneş hakkında kendi görüşümü yazabilirim değil mi? Kendisini eleştiriyorum diye bana hakaret edilmesi de doğru değil. Ki Şenol Güneş ile ilgili başka başlık da yok. Fanatikleri neden anlayışı hep elestirenlerden bekliyor anlamıyorum. Ben kendisi hakkında görüşlerimi yazıyorum , başkası gelip bana hakaret ediyor , sebep olarak da " bu başlığa yazmamam gerektiğini " göstererek. Kendisiyle konuşup anlaşmiş olsam da yaptığı hakaret hâlâ duruyor, ne kendisi tarafından düzeltilmiş ne de bir yönetici tarafından . Şimdi gelip görmedim diyecek yöneticiler , onu da biliyorum ama olsun , başıma defalarca geldi aynı şey , alıştım .

Oğuz B.
23.12.2015, 12:10
Bu konuda iki tane uç kesim var. İkisi de birbirlerine hakaret ediyor. Ama bunların sayısı az, biliyorum. Dipsiz tartışmalar doğuyor, büyüyor ve sadece kırılan kalplerle bitiyor konu.
Size hakaret edilmesi tabi ki yanlış. Konu ne olursa olsun. Aynı şey Şenol Güneş için de geçerli.
Keşke demeden edemiyor insan keşke o sene onca şikeye rağmen o kupa Trabzon'a gelseydi. Emeği çalınan biz, yıpranan biz, sağlığını kaybeden biz, birliğini kaybeden biz, huzurunu kaybeden biz, zamanını kaybeden biz, değerlerini erozyona uğratan biz...

Elbette yanlış yapıyor. Mesela ben bu başlıkta Şenol Güneş hakkında kendi görüşümü yazabilirim değil mi? Kendisini eleştiriyorum diye bana hakaret edilmesi de doğru değil. Ki Şenol Güneş ile ilgili başka başlık da yok. Fanatikleri neden anlayışı hep elestirenlerden bekliyor anlamıyorum. Ben kendisi hakkında görüşlerimi yazıyorum , başkası gelip bana hakaret ediyor , sebep olarak da " bu başlığa yazmamam gerektiğini " göstererek. Kendisiyle barışmış olsam da yaptığı hakaret hâlâ duruyor, ne kendisi tarafından düzeltilmiş ne de bir yönetici tarafından . Şimdi gelip görmedim diyecek yöneticiler , onu da biliyorum ama olsun , başıma defalarca geldi aynı şey , alıştım .

Yaşar
23.12.2015, 12:12
Bu konuda iki tane uç kesim var. İkisi de birbirlerine hakaret ediyor. Ama bunların sayısı az, biliyorum. Dipsiz tartışmalar doğuyor, büyüyor ve sadece kırılan kalplerle bitiyor konu.
Size hakaret edilmesi tabi ki yanlış. Konu ne olursa olsun. Aynı şey Şenol Güneş için de geçerli.
Keşke demeden edemiyor insan keşke o sene onca şikeye rağmen o kupa Trabzon'a gelseydi. Emeği çalınan biz, yıpranan biz, sağlığını kaybeden biz, birliğini kaybeden biz, huzurunu kaybeden biz, zamanını kaybeden biz, değerlerini erozyona uğratan biz...
Seni seviyorum kardeşim , inanılmaz naif ve saygılı bir adamsın. Üslubu düzgün adamlara bayılıyorum. Seninle sabaha kadar karşılıklı yazışabilirim. ( yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Forum kuralları ćerçevesinde)

Oğuz B.
23.12.2015, 12:17
50. yılda şampiyonluk üzerine bol bol konuşuruz inşallah. Artık enerjimizi doğru konulara harcamalıyız.

Seni seviyorum kardeşim , inanılmaz naif ve saygılı bir adamsın. Üslubu düzgün adamlara bayılıyorum. Seninle sabaha kadar karşılıklı yazışabilirim. ( yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Forum kuralları ćerçevesinde)

Yaşar
23.12.2015, 12:19
50. yılda şampiyonluk üzerine bol bol konuşuruz inşallah. Artık enerjimizi doğru konulara harcamalıyız.
Yok artık yazmayacağım zaten bu başlığa. Bu son mesajım olsun. Banane bjk dan , fb den . Veya Perreira 'dan,...........

Mollasalihoğlu
23.12.2015, 12:26
"bjk geçen sene daha iyiydi bu sene bi numarası" yok mesajına ses etmeyip, bu sene daha iyi olduğunu ve bunun da hocadan kaynaklandığını rakamlarla belirtenlere "burası bjk forumu değil" diye ayar vermek hiç samimi bir davranış değil.

Şenol Güneş bjk'nin başındayken Kore günlerini mi konuşacağız burada?

"bjk'nin galibiyetine sevinenler" diyerek kendisini seven insanları bjk taraftarıymış gibi gösterme çabalarınıza cevap dahi vermek istemiyorum.

Bir de Adem güzel yakalamış, sanki Bursaspor'a gidişine sallamamışsınız gibi "bjk'de ne işi var yeaa" demiyor musunuz, alıyor beni bir gülme. Bize gelmesini istemeyiz, Bursa'ya gitmesini istemeyiz, bjk'ye giderse efsane olamaz, ne yapsın bu adam evde fm mi oynasın sizler gibi?

sason
23.12.2015, 12:26
Anlaşılan kimse ne dediğini hatırlamıyor.Hem Şenol Hocaya , hem sevenlere yapılan saygısızlıklar veya hakaretlerden bahseden olmamış.Onlar ne olacak?

Ayrıca Şenol sevgisinden Bjk yi tutuyormuşuz buda size çok dokunmuş.Peki siz Şenol Güneş nefretinden kupamızı çalan lacivertleri tutunca biz bir şey diyor muyuz?

Üç günlük adamlar hayatını Trabzonda başarılarla geçirmiş efsane hakkında densizce hakaret edip duruyorlar, en kötüsü kendilerinde hak görüyorlar.Cezada almıyorlar.Onlardan hiç gocunmuyorsunuz ama.

İnsan biraz iğneyi kendine batırır sonra biz çuvaldızı bekleriz.

TSercaN
23.12.2015, 12:48
Senol Gunes;

Saygim var Senol hoca ya. Bu saygimi korumaya calisacagim. Onceleri kiziyordum ama bilip bilmeden onyargili olmak istemiyorum artik.

Senol hoca basarisiz olur sa ben sevinmem. Sevinmem ya da uzulmemi gerektiren bir arkadaslik veyahut bir aile bagimiz yok. Kanli bicakli da degiliz birbirimiz ile.

Baskasinin basarisizligi uzerine kurmamamiz lazim mutlulugu. Insanlarin tepkisini anlaya biliyorum. Cok seviyor ve guveniyorduk, hic bir zaman onu Istanbul kuluplerinin birisinde gorecegimizi dusunmuyorduk.

Sonucunda bjk ye imza attiginda, daha onceki surecte konustugu konular uzerinden ve hakkini hic bir zaman savunmamis olan istanbula gitmesini hazmedemediler. Buna bende dahilim.

Tepkilere ya da sevgilere baska olcude yaklasmamiz gerekiyor. Sonucta bizim cebimize para koyulmuyor basarili ya da basarisiz oldugu zaman.

Birbirmizi kirmadan inciltmeden konular uzerine gidilmesini rica ediyorum.

Insanlarin gunahini almayalim hic bir zaman.

Birakin sampiyon oluyor ise olsun. Ne diyor ise desin.
Sevenleri sevmeye devam etsin ve sevmeyenler ise sevenleri hor gormesin.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Hunk
23.12.2015, 22:58
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Teknik Direktör Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş, Süper Lig’de son 12 yılın en başarılı dönemini geçiriyor. Ligin 16. haftasını 12 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgiyle kapatan Kartal hanesine yazdırdığı 38 puanla son 12 sezondaki en yüksek puana ulaştı. Süper Lig’de 12 sezon sonra 16. haftayı lider geçen siyah-beyazlı ekip 2003-2004 sezonunda aynı haftayı 40 puanla zirvede tamamlamıştı.

Siz devam edin , yok hazir kadroydu, yok efsaneydi.

Her zaman demistim Istanbul takimlarindan birini yonetsin degeri anlasilacak cunku oralarda Trabzon taraftari yok. Trabzonsporun en buyuk dusmani..

Emrah KabuL
24.12.2015, 17:55
O taraftarların Tolga'ya yaptıklarını da gördük.
Bir kaç kötü sonuç gelsin tekrar konuşuruz.

mustyde
25.12.2015, 22:31
Arkadaşın da dediği gibi TRABZONSPOR'un en büyük düşmanı kendi taraftarıdır.:dvl:

Oğuzhan Fidan
25.12.2015, 22:37
benim için o bu şu önemli değildir Trabzonspor arması taşımayan herkez rakibimdir. saha dışında dostum olabilir ama ben TRABZONSPOR um sahaya çıktımmı şenol güneş felan tanımam ezer geçerim. geriye dönük olarak yaşayan efsanelerimiz arasındadır kendileri. tartışmasız. ancak şuan itibariyle saha dışında efsanemiz saha içinde en büyük rakibimizdir ve açıkçası hiç tanımadan ilk yarıda olduğu gibi ezip geçmemiz lazım.

tonya55
26.12.2015, 00:03
Şenol hoca bigun donecek

Kemal Öztel
27.12.2015, 20:49
Şenol hocam an itibariyle aykut kocaman​ dan intikam alıyor eline sağlık hocam :)

Cengiz Çubukcu
27.12.2015, 22:38
durun daha, sene sonu şampiyon olursa yalvaranları da göreceğiz....

Faik Yılmaz
28.12.2015, 08:47
Şenol Hoca önümüzdeki yıl Fenerbahçeye giderse ,

Muhtemelen Bu sayfada şikebahçelilerin güzel oyununu ballandıra ballandıra anlatıyor olacağız.....

devam edin devam edin

takımımıza müthiş faydası oluyor Şiketaşın teknik direktörünü konuşmanın....

Adem Akyüz'
28.12.2015, 09:04
Şenol Hoca önümüzdeki yıl Fenerbahçeye giderse ,

Muhtemelen Bu sayfada şikebahçelilerin güzel oyununu ballandıra ballandıra anlatıyor olacağız.....

devam edin devam edin

takımımıza müthiş faydası oluyor Şiketaşın teknik direktörünü konuşmanın....
Takıma çok mu faydası oluyor abi durup durup ortada hiçbir şey yokken saçma sapan donelerle başka bir takımın antrenörü eleştirmenin..

Sizin gibi sevmeyenler olduğu gibi sevenler de var ve inanmadıkları bir eleştiri yapıldığı vakit elbette savunacaklar. Ne bekliyordunuz ki başka?

Şenol Güneş'in başında olduğu Şikebahçe'nin güzel oyununu konuşacak olmanın(hep niye böyle olmayacak uç örnekler verilir anlamam) yanlış tarafı nedir? Öyle konuşunca şike sürecini mi Reddetmis olacağız? Veya Fenerliler haklıymış canım, bak ne güzel top oynuyorlar mı diyeceğiz?? Ya da ne bileyim, böyle güzel oyun oynayan takım geçmişinde şike yapmış olamaz ya mı diyeceğiz..

İyi oynayan bir takım için iyi oynuyor demenin ve onların futbolunu konuşacak olmanın yanlış tarafı ne? Neyse, olmayacak bir örnek üzerine fazla bile konuştum.. Uzatmaya gerek yok.

Faik Yılmaz
28.12.2015, 09:22
Takıma çok mu faydası oluyor abi durup durup ortada hiçbir şey yokken saçma sapan donelerle başka bir takımın antrenörü eleştirmenin..

Sizin gibi sevmeyenler olduğu gibi sevenler de var ve inanmadıkları bir eleştiri yapıldığı vakit elbette savunacaklar. Ne bekliyordunuz ki başka?

Şenol Güneş'in başında olduğu Şikebahçe'nin güzel oyununu konuşacak olmanın(hep niye böyle olmayacak uç örnekler verilir anlamam) yanlış tarafı nedir? Öyle konuşunca şike sürecini mi Reddetmis olacağız? Veya Fenerliler haklıymış canım, bak ne güzel top oynuyorlar mı diyeceğiz?? Ya da ne bileyim, böyle güzel oyun oynayan takım geçmişinde şike yapmış olamaz ya mı diyeceğiz..

İyi oynayan bir takım için iyi oynuyor demenin ve onların futbolunu konuşacak olmanın yanlış tarafı ne? Neyse, olmayacak bir örnek üzerine fazla bile konuştum.. Uzatmaya gerek yok.

Şenol Güneşin takımının başarısının bize ne faydası var ?

Neden konuşuyoruz..... ?

34 maçın 34 ünüde kazanmış olsa bundan Trabzonspor ne kazanacak ?

Yoksa yne gelecek teknik direktörün altını belki 100 defa oymak için bir bahane olarak mı sunulacak...

Çünkü daha önce çok gördük bunun örneğini....

Yaptığınız şeyin takımımıza zerre kadar faydası filan yok tonla zararı var.

Eğer Trabzonspor'un iyiliği düşünülüyor olsa idi Beşiktaşın teknik direktörünün başlığı burada olmazdı.

Adem Akyüz'
28.12.2015, 09:43
Şenol Güneşin takımının başarısının bize ne faydası var ?

Neden konuşuyoruz..... ?

34 maçın 34 ünüde kazanmış olsa bundan Trabzonspor ne kazanacak ?

Yoksa yne gelecek teknik direktörün altını belki 100 defa oymak için bir bahane olarak mı sunulacak...

Çünkü daha önce çok gördük bunun örneğini....

Yaptığınız şeyin takımımıza zerre kadar faydası filan yok tonla zararı var.

Eğer Trabzonspor'un iyiliği düşünülüyor olsa idi Beşiktaşın teknik direktörünün başlığı burada olmazdı.
Evet abi, Trabzonspor'un iyiliğini düşünmüyoruz. Şenol Güneş para veriyor bize bu başlık için. Forumun sunucu masraflarını bi yerden karşılamak lazım sonuçta, reklamlar çok getirmiyor..

artvints
28.12.2015, 10:09
ben de itiraf ediyorum artık şenol güneş'ten para alıyorum.kendisi trabzonspor'un başına geçmek istiyor tekrar ama bunun için başarıları yetmiyor artık. bmn'de sürekli kendisi hakkında iyi yorumlar yapmamı söyledi. onunla ilgili gündemi sıcak tutmam gerekiyormuş. şampiyonluk yolunda olsa da aklı trabzonspor t.direktörünün altını oymakta.başka türlü tatmin olamıyormuş :)

cem1990
28.12.2015, 12:43
Şimdi öyle oldu değil mi
Şenol güneş ve bjk başarısını savunulduğu yok
Ama sizler yüzünden savunuyormuş gibi gözükülüyor
Ortada güzel hoş gelen futbol var herkes de bunu söylüyor.
İnatla çamur atmaya çalışan sizlersiniz bizler değiliz.

Sefa
28.12.2015, 13:41
Temennimiz Aziz'in elinden Şampiyonluğu alması ki bu onun için çocuk oyuncağı..

sason
28.12.2015, 14:25
Arkadaş millette meşin gibi derin var yahu.Adama teknik direktör değil falan değil dediniz, onu dediniz, bun dediniz.Bir bir yüzünüze tokatları vurunca da bize ne diyorsunuz.

Sizin gibiler yüzünden Beşiktaşın şuanki oyununu biz oynayamıyoruz, sizin gibiler yüzünden şampiyonluğa oynayamıyoruz.Ne günahımız varsa sizin gibiler yüzünden maalesef aynı takımı tutuyoruz ve sizin gibiler yüzünden asla şampiyon olamayacağız.

Trabzon'dan çıkan kimseye dayanamayan, içi haset dolu,iftiracı, karalayıcı zihniyete lanet olsun.Sonra niye bu kadar sert yazdığımı soruyorlar.Çünkü Trabzonun düşmanı içimizdeki bu zihniyetten, İstanbul takımlarından daha fazla nefret ediyorum.Onlar en azından rakipte, bunlar sözde bizim taraftarımız...

Hala da yüzleri var burada yazacak.İnanılacak gibi değil.Nasıl bir deridir bu , meşin halt yemiş.

Emrah KabuL
28.12.2015, 15:10
sason

bjk-Trabzonspor maçı öncesinde efsane bize puan verirmisin diye bir mesajınız bulunuyor.
Maç sonu ve sonra ki günlerde bu başlıkta herhangi bir mesajınız yok.. ne tuhaf.
Tekrar ortaya çıkışınız ise bjk'ın fener galibiyeti sonrası..

sason
28.12.2015, 15:15
@sason (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957)

bjk-Trabzonspor maçı öncesinde efsane bize puan verirmisin diye bir mesajınız bulunuyor.
Maç sonu ve sonra ki günlerde bu başlıkta herhangi bir mesajınız yok.. ne tuhaf.
Tekrar ortaya çıkışınız ise bjk'ın fener galibiyeti sonrası..

Bırakın kinayeyide , ne demek istiyorsanız açık açık söyleyin.Net olun biraz.Oraya buraya eğilip bükülmesin yazılarınız.

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 15:34
Arkadaş millette meşin gibi derin var yahu.Adama teknik direktör değil falan değil dediniz, onu dediniz, bun dediniz.Bir bir yüzünüze tokatları vurunca da bize ne diyorsunuz.

Sizin gibiler yüzünden Beşiktaşın şuanki oyununu biz oynayamıyoruz, sizin gibiler yüzünden şampiyonluğa oynayamıyoruz.Ne günahımız varsa sizin gibiler yüzünden maalesef aynı takımı tutuyoruz ve sizin gibiler yüzünden asla şampiyon olamayacağız.

Trabzon'dan çıkan kimseye dayanamayan, içi haset dolu,iftiracı, karalayıcı zihniyete lanet olsun.Sonra niye bu kadar sert yazdığımı soruyorlar.Çünkü Trabzonun düşmanı içimizdeki bu zihniyetten, İstanbul takımlarından daha fazla nefret ediyorum.Onlar en azından rakipte, bunlar sözde bizim taraftarımız...

Hala da yüzleri var burada yazacak.İnanılacak gibi değil.Nasıl bir deridir bu , meşin halt yemiş.

Sert olmuş ama aksini söyleyebilen buyursun söylesin.

Faik Yılmaz
28.12.2015, 17:01
Janko: "Trabzonspor'a ilk geldiğimde teknik direktör bana hangi pozisyonlarda oynadığımı sordu.O an nereye geldiğime şaşırdım"

Janko'nun geldiği tarih : 28 Ağustos 2012....

Teknik Direktör : Şenol GÜNEŞ..... :) :)

6 galibiyet

6 beraberlik

7 mağlubiyet aldı ve sezon ortasında kovuldu...

Adem Akyüz'
28.12.2015, 17:05
:) :) :) :) :)

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 17:08
Burak Yılmaz sağ açık olarak gelip Türkiye'nin en iyi santraforu olduğunda da gülüyorduk hep beraber.

Allah gülmekten ayırmasın.

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 17:09
Ayrıca kovulmadı, istifa etti.

Yoksa Tolunay KAFKAS gibi güzel güzel icra takipleri yapabilirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/senol-gunes-istifa-etti-22457934

Emrah KabuL
28.12.2015, 17:12
İşinize geldiği için Burak Yılmaz..
Peki ya M.Çakır ? Brozek kardeşler ? Vittek,Janko,Henrique,Adrian vs.

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 17:27
İşinize geldiği için Burak Yılmaz..
Peki ya M.Çakır ? Brozek kardeşler ? Vittek,Janko,Henrique,Adrian vs.

Transferde iyi olduğunu hiç iddia etmedim. Kendisinin de öyle bir iddiası olmadığı gibi bu işi teknik direktörün yapmaması gerektiğini söylüyor.

Gerçek manada profesyonel olan kulüplerde zaten öyle olur.

Janko'yu bana soruyorsunuz onun başarısızlığı gibi, yukarıda da tanımadığından bahisle makara yapılıyor. Tanımadığı adamı hoca mı isteyip aldırmış yani?

2010-11 sezonu sonunda dediği şey mümkünse hiçbir yerli gitmesin, Hasan Ali Kaldırım, Cenk Tosun, Alper Potuk ve Serdar Aziz'den alınabilenler alınsın.
Transfer işinden anlamadığını düşünen ben bile düşünüyorum da, Selçuk ve Egemen tutulup o kadroya sadece Hasan Ali ve Alper bile alınsaydı, biz yine şampiyon olurduk.

Burak'ı yazma sebebim başarısız bir sağ kanat oyuncusundan müthiş bir santrafor ortaya çıkarmasıydı.
Bunun aksini iddia edenle de çok konuşacak bir şey yok zaten.

Burak'ın yanına Onur, Giray, Selçuk, Engin ve Jaja da eklenebilir. Bir daha o performansı gösterebilen sadece Burak ve Selçuk oldu. Şu an Trabzon çetesi adıyla gönderilmek istenen Burak ve Selçuk. Görmek isteyen için çok net hususlar.

Cengiz Çubukcu
28.12.2015, 17:27
önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur ...

Sibel
28.12.2015, 18:30
Trabzonspor camiası asla çekilmez.
Adam gitti artık bırakalım yakasını yahu seven sevsin sevmeyen sevmesin.
Bu nedir ya bu nedir?
Kendimi onun yerine koyuyorum iyi ki gitti diyorum.
Bu taraftarı bu camiayı çekmek hiç kolay değil.

x_man
29.12.2015, 15:20
Trabzonspor camiası asla çekilmez.
Adam gitti artık bırakalım yakasını yahu seven sevsin sevmeyen sevmesin.
Bu nedir ya bu nedir?
Kendimi onun yerine koyuyorum iyi ki gitti diyorum.
Bu taraftarı bu camiayı çekmek hiç kolay değil.

Şenol Güneş'e milli takımda dünya 3. olduğu yıl denmedik kalmamıştı onu savunan bu taraftardı
onu en çok eleştiren dalga geçen kişiliğine laf eden camialardan birine hizmet ediyor olması bence hiç normal değil

Sibel
29.12.2015, 15:28
Şenol Güneş'e milli takımda dünya 3. olduğu yıl denmedik kalmamıştı onu savunan bu taraftardı
onu en çok eleştiren dalga geçen kişiliğine laf eden camialardan birine hizmet ediyor olması bence hiç normal değil

Kendi kendine yaptığı ihanettir o.
Bunu kendisi düşünsün.

sason
29.12.2015, 18:48
Onu geçeceksin bir yol.Seni şampiyon yaptığında bile arkansında durmadın.Yok birde yoktan duygu sömürüsü yaratacaklar akıllarınca.Sanki Bjk o zaman manifesto yayınladı Şenol hakkında bu adam neden niye Türkiye tdsi diye, yok o camiada çalışıyormus.Sen kovmadın mı arkadaşım kaç defa adamı, işte o yüzden çalışıyor.

Adam seni oyuncu olduğunda da, td ikende yığınla şampiyon yaptı, sen nasıl teşekkür ettin? Onu söyle bir kere.

aha buralarda söverken teşekkür ediyorsunuz.

Hem vefasızlar hemde yüzsüzler yok böyle bir şey, nereden , nasıl oluşmuş bu insan topluluğu aklım almıyor....

İ. C. Ertem
29.12.2015, 21:17
Şikeci bir takıma antrenör olan birisi olsa olsa en fazla eski efsanemiz olur.

Merak ettim. Şikeci bir federasyonu yani tüpçü ve ekibini açık açık destekleyen bir trabzonspor yönetimi vardı sahiden o ne oluyor bu durumda?

artvints
30.12.2015, 01:29
inşallah şampiyon olur.her anlamda hazır, oyuncu kaybetmemiş, stadı yeni açılmış enerjisi çok yüksek bir klüple ş.liginde ne yapacağını çok merak ediyorum.gideceği yer sınırlı ama ciddi bir test olacak. diğer herşey hazırken t.direktörlüğü tam anlamıyla test edilebilir.saçma sapan sorunlarla uğraşmak zorunda olmadan.oyuncu satmadan devam ederler büyük ihtimalle. biz de çok tartıştığımız sorunun cevabını bulabiliriz.avrupa'da başarısı yok deniyor ya bu şekilde yüksek enerjiye, hazır takıma sahip olmadan bir türk takımının avrupa'da başarılı olma şansı yok zaten. beşiktaş oyuncularının fizik olark eksikleri de var.bir kaç tane güçlü ş.ligi oyuncusuna ihtiyaçları var.

sason
30.12.2015, 09:10
Fenerden normalde 8-9 puuan farkla şampiyon olacağını düşünüyorum.İki takımın maçları tamamen aynı neredeyse.İlk yarı kolay maçlar oynadılar.Ama Fenerin oyun sistemiyle zor deplasmanlarda 3 puan alması çok zor görünüyor.Belki yenilmezler çok ama çok puan bırakırlar o deplasmanlarda.Tabiki garanti değil ama böyle olacak gibi.

Şenol hoca süper bir yönetimle çalışıyor.Adamlar ne yaptığını biliyor.İsimlere değil verime göre transfer politikaları var.İnce eleyip, sık dokuyorlar.Stoperlerini, özellikle Rodolfoyu hiç beğenmiyorum.Şl de 1 tane sol kanat ,2 tanede sert stoperlerle girerlerse gruptan zaten kesin çıkar.Ama ne kadar ilerler o birazda şans işi.

Şenol Hoca elindeki kadroya göre oynatan bir adam.Bizde öne geçer geçmez 3. stoperi sokuyordu :)O kadroyu ŞL de ona göre oynattı gruplardan direkten döndü.Şimdi çok efektif bir kadro var elinde.Sporting maçını mükemmel oynadılar deplasmanda olmasına rağmen.Bu zaten bir fikir veriyor oynayacağı futbola dair.Çünkü Sportingde B klas bir takıma yakın bir takımdı bu sezon.Bizdeki gibi savunma değil, dibine kadar hücum oynatacaktır.Bu belki eleme sisteminde risklidir ama gruplarda kesin başarı getirir, bu kadro ile.A klas takımlarda Real, Barca gibi ne yapar bilinmez ama kesinlikle bir B klas ayarında bir takım yapar.Çok ses getireceğini düşünüyorum Şl de.Göreceğiz neler olacak.

Faik Yılmaz
30.12.2015, 09:28
Ayrıca kovulmadı, istifa etti.

Yoksa Tolunay KAFKAS gibi güzel güzel icra takipleri yapabilirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/senol-gunes-istifa-etti-22457934

Türk Filimlerinde olur ya.....

"Siz kovmadınız ben istifa ediyorum....." O mantığa göre kovulmadı istifa etti...

Sadece o da değil....

4 kere Trabzonspor'dan....

1 kere Türk Milli takımında.....

1 kere Boluspor'dan.....

1 kere Sakaryaspor'dan....

1 kerede Antalyaspordan kovuldu.....

Kovulmadıığı iki klüp var....

Biri Seul... Diğeri Bursaspor...

Seul ancak o gittikten sonra şampiyon olabildi....

Bursasporla ise sözleşmesi devam ederken kupa maçı öncesi gizlice Beşiktaşla anlaşıp kaçtı.....

Şimdilik her şey güllük gülistanlık gidiyor ama 1-2 mağlubiyet sonra homurtular başlayınca Beşiktaştan kovulmasıda uzun sürmeyecek.....

yazın bir tarafa hatırlatırım size....

Mollasalihoğlu
30.12.2015, 13:39
Türk Filimlerinde olur ya.....

"Siz kovmadınız ben istifa ediyorum....." O mantığa göre kovulmadı istifa etti...

Sadece o da değil....

4 kere Trabzonspor'dan....

1 kere Türk Milli takımında.....

1 kere Boluspor'dan.....

1 kere Sakaryaspor'dan....

1 kerede Antalyaspordan kovuldu.....

Kovulmadıığı iki klüp var....

Biri Seul... Diğeri Bursaspor...

Seul ancak o gittikten sonra şampiyon olabildi....

Bursasporla ise sözleşmesi devam ederken kupa maçı öncesi gizlice Beşiktaşla anlaşıp kaçtı.....

Şimdilik her şey güllük gülistanlık gidiyor ama 1-2 mağlubiyet sonra homurtular başlayınca Beşiktaştan kovulmasıda uzun sürmeyecek.....

yazın bir tarafa hatırlatırım size....

Yahu bir şey hatırlatmaya gerek yok.

Puan durumunu açman yeterli bir şeyler hatırlamak için abi. Bir de en son ne zaman o kadar puan toladığımızı.

efes61
30.12.2015, 14:47
Ersun hoca gider, Şenol Hoca gelir şampiyon olur, Ersun'un kurduğu kadro şampiyon oldu derler ama Seul ancak Şenol Hoca gidince şampiyon olabilmiştir.

Morinho bile devamlı kovulduğuna göre baya kötü hocadır. Yada Porto'yu satıp Chelsea'ye gitmiştir. Klopp bile Dortmund'dan kovuldu sayılır, Türk filmlerindeki gibi bir örnekle. Dünyada kovulmayan hoca bir tek Alex Ferguson iken Türkiye gibi bu forumdaki taraftar profilinin ezici çoğunluk olduğu ülkede bu örnek komiktir.

Adam her gittiği takımda iyi futbol oynatıyor, oyuncu yetiştiriyor. Türkiye'de şampiyonluk iyi futbol ile kazanılmaz, daha etkili yöntemler var. Bunu en iyi bilen camianın taraftarı bile bahane bulmak için şekilden şekle giriyor ya diyecek fazla birşey yok.

Fatih Öztürk
30.12.2015, 23:11
Fenerle Beşiktaş kafa kafaya giderse ki öyle görünüyor fener ellem eder kullem eder şampiyon olur.Bjk'nin yarışı sonlandıracak kadrosu,nefesi,lobisi,Aziz Yıldırım'ı yok.
Hem Bjk şampiyon olmamalı kesinlikle fener olmalı.Seneye 50.yıl muhabbetine şampiyonluk yarışına girerken karşımıza bilenmiş feneri almayalım,bu sene 4.yıldızlarını taksınlar seneye karşımıza çıkmasınlar,Bjk'de işine baksın hocasıda öyle.19.hafta fişlerini çekecez.

Mehmet Fatih Silik
31.12.2015, 00:05
Insallah sampiyon olup o cok hakettigin kupayi kaldirirsin...

Soner Albayrak
31.12.2015, 01:35
Janko transferini Şenol Güneş yaptırmadı. Nevzat Aydın da twitterdan yazmıştı zaten Jankoyu hocadan habersiz aldık diye. Şenol Güneş'in Janko'ya öyle tepki vermesi normal.

Şenol hocanın beğenmediğim yönleri var, değişik radikal saplantıları var. Mesela hiçbir zaman bir Türk takımında yabancı kaleci oynatmaz.

Adama çakma filozof diyorlar ama gittiği her takımda fark yarattığını göremiyorlar. Şahsen içim çok acıyor Şenol hoca bizde olmadığı için, üzülüyorum. İnşallah hakettiği şampiyonluğa kavuşur.

Hamdi Karamahmutoğlu
31.12.2015, 09:46
Şahsen benim için Şenol Güneş'e gelene kadar çok efsaneler var camiamızda.
Başta Dozer Cemil olmak üzere Turgay, Kadir, Necati vs.
İnşallah şampiyon olur ama çok soğuttu kendinden.

Ozan Yılmaz
31.12.2015, 13:24
Geçen sene en zevk veren futbolu bursa oynuyordu başında Güneş vardı, bu sene ise ligte en iyi futbolu bjk oynuyor ve başında yine Güneş var. Hocanın hakkını yemeyelim, mahareti hep başka yerlerde aramayalım.

asilhamsi
31.12.2015, 16:01
iyi bir hoca ama malesef söyledikleri ile yaptıkları uyumsuz bir adam.Şike konusunda söylediği onca şeyden sonra şike sürecinden mahkemelik olmuş bir takımla çalışması kalite konusunda ipuçları veriyor.

Ha çıkıp deseydi ki ben profesyonelim her takımda çalışırım,şike yapıp yapmaması beni ilgilendirmez o zaman asla agzımı acıp tek bir laf soylemezdim.

Mert Acar
03.01.2016, 01:59
Bana Trabzonsporu sevdiren adamın ta kendisidir Şenol Güneş.Forumda bulabilirsiniz hakkındaki görüşlerimi.Hatta mektup bile yazmıştık zamanında..Hey gidi..Ama yanılmışım,kızıyorum kendime.Benim en büyük hayal kırıklıklarımdan biridir Şenol Güneş.Hayal kırıklığı yaşamayanlara şaşırıyorum.Bu taraftara,şehire,camiaya ne kadar kızarsa kızsın,taraftar profili ne kadar sorunlu olursa olsun(ki bunu en çok vurgulayanlardanım,Trabzonsporun en büyük sorunu taraftarıdır.)..Trabzonsporun efsanesi,gidip ezeli rakibinin başarısı için emek harcayamaz.Onun o formanın başarısı için uğraşması canınızı acıtmıyorsa diyecek tek bir lafım yok. O zaman bizde kızdık,küselim desteklemeyelim Trabzonsporu.
Biz bunca yıldır kiminle savaş veriyoruz arkadaşlar ? İstanbulla,Bizansla değil mi...
bjk=fb=gs demiyormuyuz ? Ya siz de bir sorun var ya da ben yanlış düşünüyorum.
Şenol Güneş sisteme yenik düşmüştür..Kabul etmemiz gerekir.Biz sisteme karşı savaş verirken,o buna ihanet etmiştir.Ne söylerseniz söyleyin.Gerçek budur.
Şenol Güneşe saygı duyarım.Trabzonsporun başarılı bir kaptanı,futbolcusu ve teknik direktörüdür.Ama asla efsanesi değildir.
Ya da biz,bize Şenol Güneş tarafından anlatılan Trabzonsporun felsefesi anlayamadık arkadaş...
Hadi felsefeyi geçtim,sisteme karşı savaşı da geçtim.Fatih Terim gs ile sembolleşmiş,o takımın taraftarı ve efsanesidir değil mi ? Peki bu adam gidip de bjkyi fb yi çalıştırabilir mi ?
Bu durum da ya biz kendi büyüklüğümüzü kabul etmiyoruz ya da beşiktaşın ezeli rakip olduğunu,bizanslılardan biri olduğunu...
Kendinizle çelişmeyin ve gerçekle yüzleşin arkadaşlar.Malasef gerçekler acı.

Not1: bizans=bjk=fb=gs diyemiyorsanız, bu takımları birbirinden ayırıyorsanız ve sempati duyuyorsanız,sizde de sıkıntı vardır.
Şenol Güneş İnşallah kupayı kaldırır demek = bjk inşallah şampiyon olur demek.
Çok garip..Ezeli rakibin başarısını istemek.

Not2: Bu taraftar Şenol Güneşe zaman zaman vefasızlık yapmıştır ve vefasız bir topluluktur.Kesinlikle katılıyorum.Ama zamanı geldiğinde de arkasında durmayı,savunmayı her zaman bilmiştir. Trabzonsporu Trabzonspor yapanlardan biri Şenol Güneşse,Şenol Güneşi de Şenol Güneş yapan Trabzonspordur. Trabzon taraftarının bu profili tezcanlı,sabırsız ve başarı isteyişinden kaynaklıdır.(Malasef psikolojik olarak çöküntü var,bu da bizim için en büyük sorun haline geliyor.)Ne olursa olsun Trabzonspora küsülmez.O anadır,babadır,kardeşdir,candır.

sason
03.01.2016, 10:40
Trabzonspor'un sisteme karşı savaşı falan yoktur.Tüpçüyü onayladığımız zaman bitti o iş.Üstüne sırf Trabzon'u sömürmeye gelmiş Ersun Yanalı (şike ve teşvik tarihi belli) havada taşıdığınız zamanda üstüne toprak atıldı.Sonra bir daha onadığımızda Tüpçüyü; Trabzonun artık yoktur diyecek lafı.Halada klüpte Ersun Yanal adı geçiyorsa hiç kimse sisteme karşı falan demesin, olmuyor çünkü.

Arkadaş (Kendinizle çelişmeyin ve gerçekle yüzleşin arkadaşlar.Malasef gerçekler acı.) demiş ya.Aynısını bende ona söylüyorum.

Not1: Böyle diyorum, demekki bende sıkıntı var.Hiç bir zaman bJk ile Feneri aynı kefeye koymadım, koyamadım.Peki sırf rezil olmamak için ,Şenol Güneş şampiyon olmasın diye ,Fb şampiyon olsun isteyenlere teşhisinizi merak ettim.

Not2: kendi futbolcusu Trabzonlu evlat diye küfür edenler, hakaret edenler varken, ben Trabzon'un kimseye sahip çıktığını görmedim.İlk fırsatta adamın ayağını kaydırırlar,bırak sahip çıkmayı.Ne zaman kime sahip çıkmışız aydınlatırsan sevinirim.Bir sürü futbolcumuz zamanında Trabzonspor diye parayı, İstanbul'u seçmedi.Hangisine sahip çıktık acaba?En son Hami'yi kovaladık işte aklıma gelen.Hayatını Trabzonspor'da harcadı adam, paraya tercih etmedi.Sen ne yaptın?İlk fırsatta tekme.Üstelik başarılıyken.

Zaten sahip çıksan şu an Bjk'de olmazdı Şenol Güneş.Sorun o.

Ayrıca İstanbul'da büyümeme rağmen, Trabzon'a devamlı kızmama rağmen yinede bu forumdayız işte.Şu takımda taraftarından, yöneticisine sevdiğim bir elin parmaklarını geçmezken kopamıyoruz işte.Tek katıldığım sözün Trabzon candır.

Mert Acar
03.01.2016, 11:23
Trabzonspor'un sisteme karşı savaşı falan yoktur.Tüpçüyü onayladığımız zaman bitti o iş.Üstüne sırf Trabzon'u sömürmeye gelmiş Ersun Yanalı havada taşıdığınız zamanda üstüne toprak atıldı.Sonra bir daha onadığımızda Tüpçüyü; Trabzonun artık yoktur diyecek lafı.Halada klüpte Ersun Yanal adı geçiyorsa hiç kimse sisteme karşı falan demesin, olmuyor çünkü.

Arkadaş (Kendinizle çelişmeyin ve gerçekle yüzleşin arkadaşlar.Malasef gerçekler acı.) demiş ya.Aynısını bende ona söylüyorum.

Not1: Böyle diyorum, demekki bende sıkıntı var.Peki sırf rezil olmamak için ,Şenol Güneş şampiyon olmasın diye ,Fb şampiyon olsun isteyenlere teşhisinizi merak ettim.

Not2: kendi futbolcusu Trabzonlu evlat diye küfür edenler, hakaret edenler varken, ben Trabzon'un kimseye sahip çıktığını görmedim.İlk fırsatta adamın ayağını kaydırırlar,bırak sahip çıkmayı.Ne zaman kime sahip çıkmışız aydınlatırsan sevinirim.Bir sürü futbolcumuz zamanında Trabzonspor diye parayı, İstanbul'u seçmedi.Hangisine sahip çıktık acaba?En son Hami'yi kovaladık işte aklıma gelen.Hayatını Trabzonspor'da harcadı adam, paraya tercih etmedi.Sen ne yaptın?İlk fırsatta tekme.

Ayrıca İstanbul'da büyümeme rağmen, Trabzon'a devamlı kızmama rağmen yinede bu forumdayız işte.Şu takımda taraftarından, yöneticisine sevdiğim bir elin parmaklarını geçmezken kopamıyoruz işte.Tek katıldığım sözün Trabzon candır.

Neyse abi görüşüne saygı duyarım.Herkesin Trabzonsporu farklıdır.Benim kafamda yarattığım Trabzonspor imajı böyledir.Herkes farklı anlamlar yükleyebilir.Benim için bütün istanbul takımları aynıdır.Birini diğerinden ayırmam.fb ile yaşadığımız şeyleri bjk ilede yaşayabilirdik,onlar da aynı davranırlardı emin olun.fb ile alakalı bir durum değil bu..onların kuyruk acısı biziz..korkuları da bu yüzden.
Şike davasında zaten Trabzon,taraftar ve camia hepsi sınıfta kalmıştır.Kendince çabalayan bir avuç insan dışında..Ama bu, Trabzonspor gerçeklerini ve sistemle alakalı savaşını bitirmemeli.Bir avuç da olsa umudun olduğu yerde Trabzonspor vardır.Trabzonspor son zamanlarda benliği kaybetmiştir bu doğru ama bu benliği yeniden kazandırmak bizim görevimiz.
İhonun tüpçüyü desteklemesi ile Trabzonspor yok olmaz.O şahsın bizi her konuda yerin dibine sürüklediği zaten biliyoruz.Gereken cevabı da verdik.Kurumlar ile şahısları ayırmak lazım :)
Ersun Yanal konusunda ise bu adama zaten "efsane" demiyoruz ki..Benim derdim o kelime.Şenol Güneş de Ersun Yanal da Trabzonspora emek vermiş ,başarılı spor adamlarıdır benim için,bu kadar.Bu takımı sadece efsaneleri mi çalıştıracak yani ? :) Luce de bjkyi gsyi çalıştırdı :)
Biz Şenol Güneşi içimizden,bizden biri olarak gördük.Öfkem,sinirim,hayal kırıklığım bunadır.

Not 1 : Valla herhangi bir İstanbul takımının şampiyon olmasını istemek....Ne halleri varsa görsünler,bizi ilginlendirmemeli.
Not 2 : Zaten bunu belirttim ben,Trabzonsporun en büyük sorunu taraftarıdır.Vefasızdır.En son Onur Kıvrak örneği varken çok uzağa gitmeye gerek yok.. Şenol Güneşe sahip çıkmıştır derken şunu diyorum..Dünya Kupasında kıyafetinden,hitabetinden,karizmasından herşeye kadar eliştirilirken bu adam arkasında sadece Trabzonsporlular vardı..Ve ya Bizanslılar,medya kötülerken yine biz vardık..
Zaman zaman ayrılıklar olabilir abi...Türkiye böyle..Biz Ferguson,Wenger çıkaramayız,sabredemeyiz.Fatih Terimde defalarca gsden ayrılıp,geri dönmedi mi..O naptı gitti ezeli rakibini mi çalıştırdı ?
Dediğim gibi ben o kelimeye ve ona takılan sıfatlara takılıyorum..

Neyse .. Kargalar sürü ile,kartallar yalnız uçar ...

sason
03.01.2016, 11:34
Neyse abi görüşüne saygı duyarım.Herkesin Trabzonsporu farklıdır.Benim kafamda yarattığım Trabzonspor imajı böyledir.Herkes farklı anlamlar yükleyebilir.Benim için bütün istanbul takımları aynıdır.Birini diğerinden ayırmam.fb ile yaşadığımız şeyleri bjk ilede yaşayabilirdik,onlar da aynı davranırlardı emin olun.fb ile alakalı bir durum değil bu..onların kuyruk acısı biziz..korkuları da bu yüzden.
Şike davasında zaten Trabzon,taraftar ve camia hepsi sınıfta kalmıştır.Kendince çabalayan bir avuç insan dışında..Ama bu, Trabzonspor gerçeklerini ve sistemle alakalı savaşını bitirmemeli.Bir avuç da olsa umudun olduğu yerde Trabzonspor vardır.Trabzonspor son zamanlarda benliği kaybetmiştir bu doğru ama bu benliği yeniden kazandırmak bizim görevimiz.
İhonun tüpçüyü desteklemesi ile Trabzonspor yok olmaz.O şahsın bizi her konuda yerin dibine sürüklediği zaten biliyoruz.Gereken cevabı da verdik.Kurumlar ile şahısları ayırmak lazım :)
Ersun Yanal konusunda ise bu adama zaten "efsane" demiyoruz ki..Benim derdim o kelime.Şenol Güneş de Ersun Yanal da Trabzonspora emek vermiş ,başarılı spor adamlarıdır benim için,bu kadar.Bu takımı sadece efsaneleri mi çalıştıracak yani ? :) Luce de bjkyi gsyi çalıştırdı :)
Biz Şenol Güneşi içimizden,bizden biri olarak gördük.Öfkem,sinirim,hayal kırıklığım bunadır.

Not 1 : Valla herhangi bir İstanbul takımının şampiyon olmasını istemek....Ne halleri varsa görsünler,bizi ilginlendirmemeli.
Not 2 : Zaten bunu belirttim ben,Trabzonsporun en büyük sorunu taraftarıdır.Vefasızdır.En son Onur Kıvrak örneği varken çok uzağa gitmeye gerek yok.. Şenol Güneşe sahip çıkmıştır derken şunu diyorum..Dünya Kupasında kıyafetinden,hitabetinden,karizmasından herşeye kadar eliştirilirken bu adam arkasında sadece Trabzonsporlular vardı..Ve ya Bizanslılar,medya kötülerken yine biz vardık..
Zaman zaman ayrılıklar olabilir abi...Türkiye böyle..Biz Ferguson,Wenger çıkaramayız,sabredemeyiz.Fatih Terimde defalarca gsden ayrılıp,geri dönmedi mi..O naptı gitti ezeli rakibini mi çalıştırdı ?
Dediğim gibi ben o kelimeye ve ona takılan sıfatlara takılıyorum..

Neyse .. Kargalar sürü ile,kartallar yalnız uçar ...

Benimde sana saygım var hocam.Yaşın genç olduğu için bir şey diyemiyorum, insan gittikçe bakış açısı değişiyor çünkü.zamanla daha iyi anlayacağını umuyorum :)Ben zaten Ersun efsane diyorsun demedim.Sisteme karşı falan demişsin, ona karşılık yazdım.

İşin aslı bu foruma üye olana kadar çok fanatik bir adamdım.ama bu forumda okuduğum yazılarla ben taban tabana zıttım .

Neyse konuya gelirsek özü olarak diyorsun ki bir efasane , başka takımı çalıştıramaz.Bu bir bakış açısıdır, saygıyla karşılarım.

Benimde bakış açım, sen eğer bir efsaneye hak ettiği değeri vermezsen,emeğini hiçe sayarsan, sahip çıkmazsan hatta densizce kovarsan o zaman bir şey demeye hakkın yoktur.Bencede böyle....

Mert Acar
03.01.2016, 12:10
Benimde sana saygım var hocam.Yaşın genç olduğu için bir şey diyemiyorum, insan gittikçe bakış açısı değişiyor çünkü.zamanla daha iyi anlayacağını umuyorum :)Ben zaten Ersun efsane diyorsun demedim.Sisteme karşı falan demişsin, ona karşılık yazdım.

İşin aslı bu foruma üye olana kadar çok fanatik bir adamdım.ama bu forumda okuduğum yazılarla ben taban tabana zıttım .

Neyse konuya gelirsek özü olarak diyorsun ki bir efasane , başka takımı çalıştıramaz.Bu bir bakış açısıdır, saygıyla karşılarım.

Benimde bakış açım, sen eğer bir efsaneye hak ettiği değeri vermezsen,emeğini hiçe sayarsan, sahip çıkmazsan hatta densizce kovarsan o zaman bir şey demeye hakkın yoktur.Bencede böyle....

Valla doğrudur abi..Yaş gereği daha fazla şey yaşayıp gördüğün için tecrübe edinmiş olabilirsin.Belki de ben fazla anlam yüklüyorum.Bakış açımda değişebilir zamanla..Ama şuan böyle düşünüyorum.Ne olursa olsun Trabzonspora küsmemeliydi Şenol Güneş.Çünkü yine dönüp geleceği yer burası.Ona sahip çıkacak insanlarda biziz.Efsane demek zaten tek bir takımla özdeşleşmiş demek.. Ama dediğine şöyle katılıyorum taraftardan çok çekiyoruz,en büyük sorunumuz bu hatta :)
Öfkem de ona olan sevgimden biliyorum.Kızgınlıkla çok şey de söyledim :) Ama diyorum ya bu adam sevdirdi bana Trabzonsporu..Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam.Onu ezeli rakibin forması ile görmek.. :)
Sadece futbol olarak bakamıyorum Trabzonspora,belki de çok abartıyorum :) Futbol diyip geç işte oyun daa :D Ama yok iliklerimize kadar işlemiş lanet sevgi :D

Berkan
03.01.2016, 15:09
Günümüzde Trabzonspor'la çalışmayan hiçbir Trabzonspor'luya saygı duymuyoruz bilmem farkında mısınız :) Şenol hoca beni de hayal kırıklığına uğrattı ama yapacak bir şey yok ona buna küsmeye kalkarsak ortada TS'li kalmayacak... Ayrıca senin şehrin şike savunucularına her seçimde en az %60 oy veriyor, onların yaptığı karşısında Şenol hocanınki devede diken kalır... Kabul edelim bizim taraftarın büyük çoğunluğu çekilmez cahiliyet seviyesinde olan insanlardan oluşuyor.

artvints
03.01.2016, 15:20
şenol güneş'in düşmanlara karşı savaşıyoruz tavrı hiç olmamıştır.düşüncelerine çok değer veren biri olarak beni yanıltan bir durum olmadı.şenol güneş doğru ve güzel iş yapmak ister, nerde olduğunun önemi yok. genetik olarak onlar kötü biz iyiyiz gibi bir düşüncesi olmaz. davranışla alakalıdır herşey. yarın fener'e gitse orayı da düzeltmek için iş yapar. ükesini bütün olarak sever, trabzon'u daha çok sever.nefret etmez. kişilerle işi olmaz. kötü davranışlara ceza verilmesi gerektiğini söyler. olduğu yeri düzetmesyi , yükseltmeyi, doğru işler yapmayı amaç edinir.

Soner Albayrak
04.01.2016, 03:20
Ben söylemleri yüzünden sevmedim Şenol hocayı söylemleri yüzünden de ondan nefret edecek değilim. Bana taraftarlığım boyunca Trabzonspor'un en güzel zamanlarını Şenol Güneş yaşattı, benim kriterim budur.

Tekniğini, taktiğini bilmem oyuncuları kaynaştırmada, birbirlerine olan güveni arttırma ve motivasyon konusunda Türkiye'nin en iyi hocasıdır.

Bu saydığım becerileri hafife almayın sakın, bunlar olmadan ortada bir takım olmaz şu anki Trabzonspor gibi.

sason
04.01.2016, 15:01
Sezon başında bir haber okuduydum.Kim kiminle sorun yaşama potansiyeli varsa aynı odaya koymuş.Özellikle aynı bölgede rekabet edecek isimler.Gomez'le Tosun ,Gökhan'la Quarezma'yı gibi.Şenol Hoca her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor demek ki.Onun takımlarındaki arkadaşlık başka oluyor.

Emrah KabuL
08.01.2016, 15:26
Efsaneniz;
Beşiktaş (http://www.fanatik.com.tr/kulup/besiktas)'ın adı zaten şampiyonluğa oynar. Burada ikincilik başarısızlıktır.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 15:55
Twitter'da Beşiktaş Ordusu diye 561 bin üyeli bir site var....

Oradan Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş ' in açıklamalarını buldum. Şenol GÜNEŞ : "Kaptanlık sorunu yok, hepimiz kaptanız,hepimiz Beşiktaş'lıyız. Dışarıdan karıştırabilirmiyiz diye yazıyorlar, biz karışmayız

Vay be....
Bir şey yazıncada suçlu yine biz oluyoruz....

Beşiktaşlı Efsanenizle mutlu günler diliyorum sizlere....

Adem Akyüz'
08.01.2016, 16:01
Evet, evet. Şenol Güneş Beşiktaşlıdır :)

Anlamadığım şu: Ersun Yanal'a fb'nin başındaki şike açıklamaları yüzünden tepki gösterenlere kızılıyor "onlar profesyonelliğin getirdiği açıklamalar" diye. Aynı şeyi Şenol Güneş yapınca, aynı kişiler şikayet etmeye başlıyor. Gerçekten çok ilginç :)

Bunu açıklamayı bile utanarak yapıyorum ama yapmak gerekli sanırım: Biz Beşiktaşlıyız derken, biz bir takımız demek istiyor hoca. Hepimiz Beşiktaş'tayız ve Beşiktaş'ın başarısı için uğraşıyoruz anlamı var orda..

Neyse, "Beşiktaşlı Şenol Güneş" hakkında çok konuşmayalım. Hiç kimsenin fikrinde milim değişiklik olmuyor.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:03
Parasını verince Beşiktaşlı....

Parasını verince Fenerbahçeli olan adam

Trabzonspor'un hocası olur ama efsanesi olmaz...

Tıpkı Ersun Yanal gibi.....

Şenol Güneş gibi....

Anlatmak istediğim bu sadece.....

sason
08.01.2016, 16:10
Evet, evet. Şenol Güneş Beşiktaşlıdır :)

Anlamadığım şu: Ersun Yanal'a fb'nin başındaki şike açıklamaları yüzünden tepki gösterenlere kızılıyor "onlar profesyonelliğin getirdiği açıklamalar" diye. Aynı şeyi Şenol Güneş yapınca, aynı kişiler şikayet etmeye başlıyor. Gerçekten çok ilginç :)

Bunu açıklamayı bile utanarak yapıyorum ama yapmak gerekli sanırım: Biz Beşiktaşlıyız derken, biz bir takımız demek istiyor hoca. Hepimiz Beşiktaş'tayız ve Beşiktaş'ın başarısı için uğraşıyoruz anlamı var orda..

Neyse, "Beşiktaşlı Şenol Güneş" hakkında çok konuşmayalım. Hiç kimsenin fikrinde milim değişiklik olmuyor.

Hocam ilkokul düzeyinde açıklarsanız arkadaşa belki anlayacaktır.Hoş ondan bile şüpheliyim.Keza ben bir şeyi anlayabildiğine bu güne kadar şahit olmadım. :)

Emrah KabuL
08.01.2016, 16:18
Arada ki fark şu .. Ersun Yanal fenerin efsanesi değil.. hatta hiç bir takımla efsane olarak nitelendirilebilecek bir futbol geçmişi de yok.

Sizin efsane olarak gördüğünüz adam şu an Beşiktaş'ın başarısı için kafa yoruyor.. Beşiktaş'ın adı şampiyonluğa oynar.. burada ikincilik başarısızlıkdır diyor.
Bu lafları hazmedebiliyorsanız sorun yok.

Emrah KabuL
08.01.2016, 16:21
Efsanenize sormak lazım.

Trabzonspor'un adı neye oynar hocam ?
İlk 4'e girmesi yeterli midir ?

sason
08.01.2016, 16:23
Hazmediyoruz arkadaşım.Bunları kovarken düşünecektiniz.
Örümcek kafalı, vefasız, futbol cahili taraftar hazmedemediğimiz.Hala adama laf söylemeyi kendinde hak görebilen bir garip dünya insanı hazmedemediğimiz.

sizin gibiler sayesinde artık 10.luğa oynuyor.Nereye oynadığımız açık.

Emrah KabuL
08.01.2016, 16:39
Yahu ikide bir sizin gibiler falan deyip durma.. beğenmiyorsan bu camiayı ve taraftarı burada işin ne ?
Futboldan anlayan,vefalı taraftarlardan örnek verebilir misin ?
En ufak bir başarısızlıkta Tolga Zengin'e yapılanlar Şenol Güneş'e yapılmayacak mı sanıyorsun sen ?

Hem Şenol Güneş değil miydi bjk stadında kafasına ayakkabı fırlatılan ?

Ayrıca şunu da açıklayın sason.

Bjk maçından önce buraya gelip de efsane bize puan verir misin derken amacınız neydi ?

Adem Erdoğan
08.01.2016, 16:39
efsane
isim, edebiyat (efsa:ne) Farsça efsÄne
1. isim, edebiyat Eski çağlardan beri söylenegelen, olağanüstü varlıkları, olayları konu edinen hayalî hikâye, söylence
2. Gerçeğe dayanmayan, asılsız söz, hikâye vb
"Hamdi'nin hayatına dair uydurulmuş efsanelerden birisi de onun müthiş bir aşk yüzünden bu hâle geldiğidir." - Y. K. Karaosmanoğlu
3. Olağanüstü bir başarı elde etmiş kimse, kurum vb

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=EFSANE

TDK'ya göre de kaldırılmalı 'Efsane' kelimesi başlıktan.
Şenol Güneş'in Trabzonspor'daki başarıları ne olağanüstü ne hayali ne de gerçek dışı.
Böylelikle herkes mutlu mesut olur hem. :)

el_conquistador
08.01.2016, 16:50
Hazmediyoruz arkadaşım.Bunları kovarken düşünecektiniz.
Örümcek kafalı, vefasız, futbol cahili taraftar hazmedemediğimiz.Hala adama laf söylemeyi kendinde hak görebilen bir garip dünya insanı hazmedemediğimiz.

sizin gibiler sayesinde artık 10.luğa oynuyor.Nereye oynadığımız açık.

:alkış:

sason
08.01.2016, 16:50
Niye acı mı geldi cevaplar?Yalansa yalan de.

Evet beğenmiyorum taraftarımnızın çoğunluğunu, hatta nefret ediyorum.Bu demek değilki sevdiklerim, saygı duyduklarım yok.Ama sizin gibi zihniyettekilerden nefret ediyorum açık net.

Bizi bu durumlara düşüren sizin gibi güruhu sevmemek suçsa, suçluyum.Hatta nefretim dahada artıyor her geçen gün.Çünkü hala yüzsüzce buralardasınız, yaptıklarınızdan ders çıkarmıyor,camiayı gittikçe dahada aşağı çekiyorsunuz.Her geçen gün çocukluğumdan beri tuttuğum takımı mum gibi erittiniz.Üç günlük adamları başımıza taç ettiniz, Trabzonu bu günlerine taşıyan adamlara densizce yazabiliyorsunuz.

Not: Bir amacım yoktu.Her yazımın bir amacı yok.İçimden geldi yazdım.Daha öncede yazdım eğilip, bükülme.Yazacaksan adam gibi yaz bir şey demek istiyorsan.

el_conquistador
08.01.2016, 16:55
efsane
TDK'ya göre de kaldırılmalı 'Efsane' kelimesi başlıktan.
Şenol Güneş'in Trabzonspor'daki başarıları ne olağanüstü ne hayali ne de gerçek dışı.
Böylelikle herkes mutlu mesut olur hem. :)

Sadece Trabzonspor'un tüm şampiyonluklarında payı var. Olağanüstü bir durum yok yani...

Emrah KabuL
08.01.2016, 16:57
Valla ben adam gibi yazıyorum ama siz de aynı durumu göremiyorum.
Hem baksanıza siz ve sizin gibi hazmedenler de varmış zaten.

sason
08.01.2016, 17:10
Arada bir arkadaşımız Şenol Hocanın ne demek istediğini ilkokul seviyesinde anlatmış ama kafi gelmiyor demek ki.Zaten çok değil ilkokul seviyesinde olsa bazıları şu an bu halde olmazdık.

Umudum yok ama büyüyünce anlarlar belki :)

Emrah KabuL
08.01.2016, 17:17
Yahu bu adamın her lafından sonra neden birileri çıkıp da aslında şöyle demek istemişti falan diyor ?

Beşiktaş'ın adı şampiyonluğa oynar.. burada ikincilik başarısızlıkdır.

Hadi bakalım bunu da ilkokul seviyesine indirgeyin de anlayalım yani ne demek istemiş burada da.

Adem Akyüz'
08.01.2016, 17:20
Yahu bu adamın her lafından sonra neden birileri çıkıp da aslında şöyle demek istemişti falan diyor ?

Beşiktaş'ın adı şampiyonluğa oynar.. burada ikincilik başarısızlıkdır.

Hadi bakalım bunu da ilkokul seviyesine indirgeyin de anlayalım yani ne demek istemiş burada da.

Burada yanlış olan ne? Bu 3 büyük diye tabir edilen takımlarda şampiyon olan takım dışında diğerleri her zaman başarısız sayılmıyor mu? Şenol Güneş de bunu ifade etmiş.

Faik Yılmaz
10.01.2016, 22:47
"Burası da soğukmuş. Yok mu bir klimaniz? " 1461 maçı sonrası basın toplantısı yapan birilerinin Efsanesi. ( Bizim orda derler ki "Kestane çıkmış kumuşundan , kumuşunu beğenmemiş

BERBATOV61
10.01.2016, 22:51
ya şenol güneşe klima alın yada ismindeki efsane yi artık kaldırın

alone_6161
10.01.2016, 23:40
Klima falan dediyse harbi saçmalamış. Ben gönderirim kendisine bir klima. Fikret başkanıyla karşılıklı sıcak sohbetlerine devam ederler.....

selcuk
10.01.2016, 23:43
ciktigi yumurtanin kabugunu begenmeyen efsane

gerci kazandigi sampiyonlugu unutan adam yetisdigi yeride unutmasi normal

.......

ahh aaahhhhhhhhh

Gümüshaneli61
11.01.2016, 00:04
"Efsane" kismini kaldirip kaldirilmama hakkinda oylama yapsak ?

Mollasalihoğlu
11.01.2016, 10:09
8259

ibrahim
11.01.2016, 19:28
"Efsane" kismini kaldirip kaldirilmama hakkinda oylama yapsak ?
O iş bize kalmamışmış. Şıhhazretlerinin efsaneliği bizden sorulmuyormuşmuşdafışfış...

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

selcuk
11.01.2016, 19:59
8259
bunlan ne demek istiyorsunuz bilmek isterim

biz o odanin sicak oldugunu düsünüyoruz demedik
60i görmüs biri bir basin toplantisinda agzindan cikanin nereye dayandigini iyi biliyordur

birde 3 hafta sonra olacak maci düsünürsem

Hunk
11.01.2016, 20:37
Allahtan sizlere kalmadi efsanelik

Gümüshaneli61
11.01.2016, 20:41
Allahtan sizlere kalmadi efsanelik

Kime kaldi ?

sason
11.01.2016, 23:03
Klima yok mu diyen bir adamı eleştiren adamlara, hatta efsane olmamalı diyecek kadar zeka küpü insanlara ne denir bilemiyorum :)

Siz kendinize bir sıfat koyarsınız!!!

Eğitim şart.

Berkan
12.01.2016, 14:14
Demeçlerine ne kadar kızsakta bize yaşattığı mutlulukları inkar edemeyiz. Açıkçası bende Şenol hocaya kırgın olsamda kızamıyorum, darılamıyorum, inkar edemiyorum, kendisini.

Berkan
13.01.2016, 12:30
Şenol hocanın numarasını bilen yollayabilir mi :)

Kolpacı
13.01.2016, 12:40
Bugün bi eşimizin dostumuzun evine gitsek oda sıcaklığından memnun olmayınca çalışmayan klimayı sormaz mıyız neden çalışmaz diye , bu konuda suçlamak hiç doğru değil.

Faik Yılmaz
13.01.2016, 12:50
Bugün bi eşimizin dostumuzun evine gitsek oda sıcaklığından memnun olmayınca çalışmayan klimayı sormaz mıyız neden çalışmaz diye , bu konuda suçlamak hiç doğru değil.

Dediğiniz gibi başkasının evine gitsek sorarız....

Ama kendi evimizde sormayız..

Söylemek istediğimde buydu zaten.....

Adam başkasının evi olduğunu ısrarla söylüyor ama kraldan çok kralcı arkadaşlar "aslında şöyle demek istedi" deyip bu gerçeği kapatmaya çalışıyor.

Tıpkı " Aykut Hoca ve öğrencileri şike yapmadı " sözü gibi...

Tıpkı "Şampiyon olmayan bir teknik direktör" ve " şampiyonluk yaşamadım" sözleri gibi......

Birileri için insan üstü bir varlık olabilir hatta milletvekili gibi dokunulmaz merkez bankası kadar kredisi olan bir şahıs olabilir lakin benim için futbolculuğu dönemindeki efsane kadronun bir parçasıdır....

ama sadece o kadar....

Teknik direktörlüğü döneminde ise Trabzonspor'a 1 verdi ise 10 almıştır....

Kolpacı
13.01.2016, 12:54
Dediğiniz gibi başkasının evine gitsek sorarız....

Ama kendi evimizde sormayız..

Söylemek istediğimde buydu zaten.....

Adam başkasının evi olduğunu ısrarla söylüyor ama kraldan çok kralcı arkadaşlar "aslında şöyle demek istedi" deyip bu gerçeği kapatmaya çalışıyor.

Tıpkı " Aykut Hoca ve öğrencileri şike yapmadı " sözü gibi...

Tıpkı "Şampiyon olmayan bir teknik direktör" ve " şampiyonluk yaşamadım" sözleri gibi......

Birileri için insan üstü bir varlık olabilir hatta milletvekili gibi dokunulmaz merkez bankası kadar kredisi olan bir şahıs olabilir lakin benim için futbolculuğu dönemindeki efsane kadronun bir parçasıdır....

ama sadece o kadar....

Teknik direktörlüğü döneminde ise Trabzonspor'a 1 verdi ise 10 almıştır....

Son 1 yılda Şenol Güneşten soğumam için birçok neden oluştu ama ben az önce salona girdim anneme klimanın neden açık olmadığını sordum , bu gayet olağan birşey , açıklamayı dinlemedim belki hadsiz bir üslup kullanmıştır ama Trabzon Spor taraftarının bu olayı ciddiye alıp sinir krizleri geçirmesi bana makûl gelmedi.

Faik Yılmaz
13.01.2016, 13:08
Son 1 yılda Şenol Güneşten soğumam için birçok neden oluştu ama ben az önce salona girdim anneme klimanın neden açık olmadığını sordum , bu gayet olağan birşey , açıklamayı dinlemedim belki hadsiz bir üslup kullanmıştır ama Trabzon Spor taraftarının bu olayı ciddiye alıp sinir krizleri geçirmesi bana makûl gelmedi.

genel olarak her konuşmasında bizi ve camiamızı rencide eden sözler kullandığından bana pek iyiniyetli gelmedi....

zaten şikecilerin takımında olması yeterince rencide edici benim açımdan.....

Birde sizin için demiyorum ama diyorlar ki kendisine kötü davranılmış onun için Beşiktaşa gitmiş....

Peki sebep bu ise Daha 2-3 yıl önce kadın taraftarların bile ana-avrat düz gittiği hatta kendisine ayakkabı fırlatıldığı bir camiaya neden gitti bizi bırakıp ?

Ya da Bursaya gitmeden önce orada koro halinde rahmet okumuyorlardı kendisine peki oraya neden gitti ?

Demek ki sorun bu değil ?

Kolpacı
13.01.2016, 13:17
genel olarak her konuşmasında bizi ve camiamızı rencide eden sözler kullandığından bana pek iyiniyetli gelmedi....

zaten şikecilerin takımında olması yeterince rencide edici benim açımdan.....

Birde sizin için demiyorum ama diyorlar ki kendisine kötü davranılmış onun için Beşiktaşa gitmiş....

Peki sebep bu ise Daha 2-3 yıl önce kadın taraftarların bile ana-avrat düz gittiği hatta kendisine ayakkabı fırlatıldığı bir camiaya neden gitti bizi bırakıp ?

Ya da Bursaya gitmeden önce orada koro halinde rahmet okumuyorlardı kendisine peki oraya neden gitti ?

Demek ki sorun bu değil ?

Haksızlığa uğradığına ben de katılıyorum ama başka bir açıdan da taraftar tabanından bu kadar destek gören bir insanın bir kez bile sazı eline almaya kalkışmamasına da anlam veremiyorum.

Aydın Danış
13.01.2016, 17:01
Benim Efsanem değil artık Efsanesi olanlara Şenol Güneş hayırlı uğurlu olsun...

Faik Yılmaz
15.01.2016, 08:55
Dünki maçta yediğimiz golden sonra "Burası leş gibi hamsi kokuyor" lafı şiketaşlıların en hafif lafı idi....

Trabzonlulara ağza alınmayacak hakaretler küfürler ettiler....

Oysa Şenol Güneş Trabzonlu....

Tolga zengin yıllardır Trabzonlu ( ailesi Gümüşhaneli)

Oğuzhan Özyakup Trabzonlu....

Bunların hakkında tek kelime etmedi Büyük Efsaneniz....

Sonrada " Parasını aldığı müddetçe hiç bir şeye karışmaz " diyenlere kızıyorsunuz....

Adamlar senin doğduğun şehre saygı duymuyor , Sen dahil tüm Trabzonlulara en aşağılık küfürleri ediyor... Ama senin sesin çıkmıyor...

şimdi "aslında Beşiktaş taraftarı Trabzonlulara değil passolig alıp maçlara giden Trabzonlulara laf ediyor " diyen arkadaşlara da rastlarmıyız... ben bekliyorum şahsen....

bu başlığın hala burada olması olabilmesi bence büyük bir skandaldır.....

Tayfun
15.01.2016, 13:32
http://www.kontekklima.com/images/galeri/5.jpg

Kardeş sıkıntı yapma klimayı açarız

Aydın Danış
15.01.2016, 15:20
Kendi memleketine, memleketinin takımına, Şenol Güneş olduğun takıma ve memlekete sövüldüğünde sessiz kalıyorsan sen benim Efsanem olamazsın ki !!!

ÖmürKaradeniz61
20.01.2016, 16:58
Ey efsane şenol güneş,ey futboldan soğumuş şenol güneş,ey heyecanı kalmayan şenol güneş nasılsın.Eminim kafanda tilkiler dolanıyor şuan.Derin trabzon sana kıyak geçer merak etme 3 puanı uçaktan inmeden hediye ederler sana.

Mert Acar
24.01.2016, 01:13
"Nereden geldiğini bilmezsen,bulunduğun yerden hep şikayetçi olursun"
Maçtan sonra kartal edebiyatı yapmasını bekliyorum,hatta burası leş gibi hamsi kokuyor klimaları açın filan derse şaşırmam.

UNiVeRSeLoRD
24.01.2016, 02:15
Maç sonu yine açmasınlar klimayı iyi olur kulüp ekonomik sıkıntıda malum millet sayesinde janjanlananlar rahat edecek diye gerek yok böyle bi duruma.

Hatta sıcak su da verilmesin soyunma odasına. Duj için otele gitsinler o sırada acıkırlar köfteler kapışılır esnaf da kazanır.

Murat KARAKURT
28.01.2016, 22:12
Hala efsane diyebiliyor musunuz?.........Efsanelik bu olmasa gerek............

slmn
28.01.2016, 22:13
Anket yapılsın lütfen şu efsane ifadesi için ben görmek istemiyorum şahsen o ifadeyi.

Sercan Keleş
28.01.2016, 22:14
İlla efsane olacaksa Efsanecik olsun.

ibrahim
28.01.2016, 22:18
Varlığı zarar Trabzonspora bu adamın...

OĞUZHAN061
28.01.2016, 22:24
kDhB1FY9FKs

Murat KARAKURT
28.01.2016, 22:40
Bunu Bjk başında hangi hoca yapsaydı şikeci olmasından başlanır karakter filan bırakılmazdı.....Böyle bir hocanın da efsaneliği kalmamıştır bana göre....Burası ortak bir platform ise.....Yöneticilerden rica ediyorum...En azından anket düzenleyin başlık için....Efsane filan değil bu adam yahuu.....

artvints
28.01.2016, 22:44
Ilk kaldırdığınızda değeri kalmamisti zaten efsane unvanının. Bence başlık da kalksın burdan. Kendi taraftarimdan soğumak istemiyorum buraları okuyarak. Bu kadar kolay nefret eden insanlarin tuttugu takımda dikiş tutmaz zaten. Herkes hain maşallah.

Hakan
28.01.2016, 22:46
Ilk kaldırdığınızda değeri kalmamisti zaten efsane unvanının. Bence başlık da kalksın burdan. Kendi taraftarimdan soğumak istemiyorum buraları okuyarak. Bu kadar kolay nefret eden insanlarin tuttugu takımda dikiş tutmaz zaten. Herkes hain maşallah.
Bu sefer benim de sinirimi bozdu :) pek kabul edilir değil yani grup liderliğini garantilese neyse derim

Faik Yılmaz
28.01.2016, 22:52
Şenol Güneş hakkındaki olumsuz düşüncelerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha uygulamalı olarak gördük. Allah bir daha Kulübümüzün kapısından geçmeyi nasip etmesin kendisine.Sadece bu kadar diyorum başka da bir şey demiyorum.

ibrahim
28.01.2016, 23:02
Bunu Bjk başında hangi hoca yapsaydı şikeci olmasından başlanır karakter filan bırakılmazdı.....Böyle bir hocanın da efsaneliği kalmamıştır bana göre....Burası ortak bir platform ise.....Yöneticilerden rica ediyorum...En azından anket düzenleyin başlık için....Efsane filan değil bu adam yahuu.....
8 senedir BMN'deyim. Tek kızdığım husus bu adama gösterilen müsamaha. O tatlı dilli, yüreğimizin sesi değil artık şu adam. Girdiği kalıba uydu artık bu adam. Zerre Trabzonsporluluk kalmamıştır şu adamda...

selcuk
28.01.2016, 23:06
ne desem bilemiyorum

kanterts
28.01.2016, 23:07
Bu Adami hicbir zaman sevmedim . Bana görede efsane falan degil senol . sikeci istanbul Takiminda devam et sen senol günes .
TRabzonsporun ezeli rakibimiz , Trabzonu asagalayan 8jk ye gitti . orada kupalar kazanirsan ( zaten kazanamaz ) mutlumu olacaksin

yattarahayranı
28.01.2016, 23:18
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/ed8704566c51942d503f08d1ff8752d3.jpg

Mert Oğuzlu61
28.01.2016, 23:33
Yazip yazip siliyorum sakin kalabilmek yanlis seyler yazmamak icin. Teknik detaylara girmeyecegim sadece sunu yazayim, bedduamiz sekmez. Sen o sampiyonluk isini bir kere unut. Seninle Mart ta gorusecegiz efsane.

İstanbul a fazla kaptirdin kendini, zamani gelince hatirlatiriz hoca sikinti yapma.

Cengiz Çubukcu
29.01.2016, 07:19
Şenol hocam savunacak bir şey bırakmadın :(

Emre B.
29.01.2016, 08:01
Şerefli ikinci :)

Faik Yılmaz
29.01.2016, 08:31
Hala bu adamı savunabilenler var

Yok Şenol Güneş Efendi'nin bize bir kastı yokmuş.....

2.olmak için yenilmiş.... Rize ile karşılaşmak istemiyormuş....

1-Rizespor Real Madrid mi Beşiktaşın ölüsü Rizeyi yenmesi lazım değil mi ?

2-1461 maçında berabere kalıp Sivas Belediye'yi yenseydide 2. olmayacakmıydı ?

Bursa maçlarında bize karşı orantısız sevincini söylediğimizde " Adam profesyonel herkesi yenmek için oynuyor " demişlerdir. Peki akşamki maç ne o zaman

Yani adamın resmen husumeti var bizimle. Yoksa 2.lig takımından 4 yemezdi Beşiktaş.... Oyuncuların lakayıt hareketlerinide gördük.....

TSelif
29.01.2016, 08:59
Ben seni hala seviyorum ama Şenol hocam çalıştırdığın takımın taraftarı Trabzon'a küfrederken , çıkıp tek kelime etmediğin günden beri yara aldı sevgim haberin olsun :)

Yunus Emre SEYHAN
29.01.2016, 10:00
Şenol Güneş bize gol attığında orantısız seviniyor diye başlık açmıştım olay olmuştu.

Şenol hocanın bize bilinçaltında beslediği bir düşmanlık yok inşallah. Çünkü adam diğer gollere o kadar sevinmiyor

angraf
29.01.2016, 13:39
Bitirdin kendini hocam bir daha asla Trabzonspor da seni görmek istemiyoruz. Bizi bitirdin.

TSelif
29.01.2016, 15:36
Ben bu başlıkta bmn forum yöneticilerinin müdahale edebileceği bir mesaj okumadım. Hakaret yok küfür yok. İnsanlar sitemlerini dile getirmiş.
Bmn yöneticilerini suçlamak da neyin nesi.
Ayrıca Şenol Güneş'i eleştirenler ( saygı çerçevesinde) ne zamandan beri çürük oldu anlamış değilim :)

Mollasalihoğlu
29.01.2016, 15:37
Arkadaşlar, ikili tartışma içeren mesajlar silinmiştir.

Lütfen birbirimizi kırmadan yorumlarımızı paylaşalım.

artvints
29.01.2016, 16:13
Arkadaşlar, ikili tartışma içeren mesajlar silinmiştir.

Lütfen birbirimizi kırmadan yorumlarımızı paylaşalım.
Ikili tartışmak neden sorun oluyor? Illa grup olarak olarak mi tartışmak gerekiyor?

Mollasalihoğlu
29.01.2016, 16:24
İnsanların konudan uzaklaşıp birbirleri hakkında yazması ve birbirlerini kırma ihtimalleri nedeniyle.

Konuya dair teknik bir tartışma değil bahsedilen yani.

Oyna, dik oyna!

ibrahim
29.01.2016, 16:56
Çok çabuk İstanbullu oldu bey zadem. Bir sonraki turda Rize yerine Bucayla karşılaşmak için gösterdiği çaba takdire şayan. Burda başkalarının hakkını yemiş yememiş pek de sallamıyor yeni İstanbullu. Başkalarına Cenk Tosun, bize Mario Gomez. Helal olsun büyük hoca. Muhteşem bir mantık yürüttün, kazanan sensin. Alkış...

Hala şu adama güzelleme yapanlara da bir alkış.

Emre İskender
29.01.2016, 17:52
Senol Güneş in efsaneliğini bitiren arkadaşlar....

Şenol Güneş Futbolcu olarak da Teknik direktör olarak da Trabzonspor a yapmış olduğu katkılar ile efsane olmuştur...

Senin sevmediğin takıma hoca oldu diye efsaneligini mi yitirecek ne alakası var...

Sapla samanı ayırmayı ne zaman görücez....

Benim de siyasi görüşüme ters birisi... Efsane olmasın o zaman... Saçlarıda jölesiz.... Karizması da yok...

Karizmasız Efsane mi olur....

Lütfen saman alevi gibi parlamaktan vazgeçelim...

Isko6161
29.01.2016, 19:16
Senol'a saygim ve sevgim sonsuzdu. Bursadayken desteklerdim, Besiktasa gittiginde yine destekledim. Nede olsa profesyonel sonuçta. Istanbul takimini calistirmak gibi bi firsat gecmis eline, degerlendirebilir dedim. Eger biz Sampiyon olamazsak, Insallah Besiktas bu sene sampiyon olur dedim. ''Kariyerimde hiç sampiyonluk yasamadim'' açiklamasinda vardir bi bildigi dedim. Sonuçta bizde teknik direktorluk yaparken 2010-2011 sezonu konusunda dik durusu herkes tarafindan takdir toplamisti. Besiktasi çalistirsa bile benim gozumde hep efsane kalacak dedim. Bundan once Senol gunes hakkinda birçok sey yazilip cizildi. 1996'da Fenerbahceye gitmek icin can attigi, Trabzonsporda bircok kez para icin sorun cikarttigi vb. seyler. Hepsine göz yumdum, inanmadim. Taaaaa ki dunki maça kadar. 1461 takimini iplemeyip ikinci turda Bucasporla eslesmek icin maci satan adam benim gozumde bitmistir.
Eger sen Rizesporla oynamaktan cekiniyorsan ne isin var Kupada!! Ne isin var Super ligde!!

TSelif
29.01.2016, 20:05
İkili tartışma gibi olacak ama benim tepkim bu forumdan gidenler gitti yukarıdaki çürükler kaldı ibaresiydi... Bu ibare çok yanlış. Şenol Güneş'i eleştirenler çürük oluyor yani. Ben Trabzon'a küfredilirken Şenol hocam hiç ses çıkarmadı bu da sevgimi zedeledi dedim... çürük oldum yani :)

artvints
29.01.2016, 20:37
son dönemden bahsetmiyorum. biraz daha eski. kendisi cevap versin yine de, ben öyle hatırlıyorum.

Berkan
29.01.2016, 21:14
Sonuçta bize birşeyler kazandırmış birine hain demek yakışmıyor. Kendisine kıza bilirsiniz(bende kızgınım) ama hain demek bizelere yakışmaz. Kendi adıma onunla Trabzonspor'un bazı başarılarına şahit oldum. Ben 22 yaşında olduğum halde bana bu duyguları yaşatana, benden küçük ve büyüklerimin en azından geçmişin hatrına biraz saygı göstermesi gerekir.

B61
29.01.2016, 21:20
Sakin kalmak her zaman için daha yararlı olacaktır, değil mi ? :)

sason
30.01.2016, 02:53
İkili tartışma gibi olacak ama benim tepkim bu forumdan gidenler gitti yukarıdaki çürükler kaldı ibaresiydi... Bu ibare çok yanlış. Şenol Güneş'i eleştirenler çürük oluyor yani. Ben Trabzon'a küfredilirken Şenol hocam hiç ses çıkarmadı bu da sevgimi zedeledi dedim... çürük oldum yani :)

Çürük size denmedi, siz işe yarar gruptasınız arkadaşın gözünde.Boşuna alınganlık yapıyorsunuz.
Çürük saygı ve sevgisini koruyanlarmış.İlerde bizde kin kusarsak işe yarar sınıfa atlayabiliriz.

sason
30.01.2016, 02:58
Nedir bu arkadaş yine yazım silinmiş.Silindikçe gerçekler değişmiyor!!!

eMR3
30.01.2016, 09:10
Ya çok afedersiniz de ama biz kimiz ki Şenol Güneş'e laf söylemek gibi bir hakkı kendimizde buluyoruz. Sanki çok efsanemiz var da Şenol Güneş gibi birini bu kadar kolay ötekileştirebiliyoruz.

7-1 Yendiğimiz takımın bu şartlar altında bizi geçip bir üst tura kalması tamamen Trabzonspor'un ve Trabzon'un genel gudubetliği ve lanetli yazgısı normal bir durum. Bu da bizim vefakar ve sadık olmayan, riyakar taraftar profilimizden kaynaklanıyor. Tüm toplumun benimseyip örnek gösterdiği kişiliği sen dışlayıp ötekileştirirsen sana bu tarz olaylar müstehaktır.

Heisenberg
30.01.2016, 22:11
Başlık konusunda neden anket yapılmıyor?

İ. C. Ertem
03.02.2016, 22:58
Husumeti olmasının nedeni ne olabilir ki yani sizce neden böyle bir husumet beslesin Şenol Güneş? Ne katabilir ona? Trabzonspor tarihinin açık ara en büyük isimlerinden biri olmuş iken ve başarıları ortadayken? Sırf tek bir maça bakarak kasıt aramaya çalışmak daha art niyetli olmuyor mu? Hele hele kupa maçlarında geçtiğimiz sene bizimkiler sivasa yenilmedi mi? kayseri de beşiktaşı yenmemiş miydi? çeyrek finale yükselme maçlarında oldu ve işimizi bitirmişlerdi... Türkiye Kupası maçlarında böyle şaşırtıcı sonuçlar alınabiliyor bunları kasta yormamak gerekir. Şenol hocanın maçla ilgili yorumlarında hiç sezinlemedim böyle bir yaklaşım. Ve maçı izleyen arkadaşlar maçın başlarında 10 kişi kalıyor beşiktaş, grupta da istediği performansı yakalayabilmiş değil zaten, maç istatistiklerinde de her açıdan önde götürmüş maçı ayrıca sivasta güzel oynadı o maçta.. Yani maçın sonucu oynanan oyun ve beşiktaşın durumuna göre gayet muhtemel bir sonuç. Averaj nedeniyle yaşanan bir talihsizlik olarak okuyorum ben tabloyu. Kasıt arayacak iddianızı destekleyecek herhangi bir şey yok. Aşağı yukarı şenol hocaya husumet besleyenler ve bir anlık öfkeyle hareket edenler aynı şeyden bahsetmişler. Bu bahseden arkadaşlardan bazıları şenol hocanın şike yaptığı gibi komik ve son derece ahlaksız bir yaklaşım ile itibarsızlaştırmaya çalışırken bir kısmı da bilerekten yenildi bucayla eşleşmek için yaptı 1461 trabzona kastı var gibi komik argümanlara sarılmışlar. Sanırsınız bjk grupta namağlup gidiyor ve şenol hoca çıkıp "ya dur ben şu son sivas maçına yenilmek için çıkayım da hem trabzon takımını eleyeyim hem de buca ile eşleşeyim" demiş gibi anlatıyorlar...

eMR3
04.02.2016, 15:38
Husumeti olmasının nedeni ne olabilir ki yani sizce neden böyle bir husumet beslesin Şenol Güneş? Ne katabilir ona? Trabzonspor tarihinin açık ara en büyük isimlerinden biri olmuş iken ve başarıları ortadayken? Sırf tek bir maça bakarak kasıt aramaya çalışmak daha art niyetli olmuyor mu? Hele hele kupa maçlarında geçtiğimiz sene bizimkiler sivasa yenilmedi mi? kayseri de beşiktaşı yenmemiş miydi? çeyrek finale yükselme maçlarında oldu ve işimizi bitirmişlerdi... Türkiye Kupası maçlarında böyle şaşırtıcı sonuçlar alınabiliyor bunları kasta yormamak gerekir. Şenol hocanın maçla ilgili yorumlarında hiç sezinlemedim böyle bir yaklaşım. Ve maçı izleyen arkadaşlar maçın başlarında 10 kişi kalıyor beşiktaş, grupta da istediği performansı yakalayabilmiş değil zaten, maç istatistiklerinde de her açıdan önde götürmüş maçı ayrıca sivasta güzel oynadı o maçta.. Yani maçın sonucu oynanan oyun ve beşiktaşın durumuna göre gayet muhtemel bir sonuç. Averaj nedeniyle yaşanan bir talihsizlik olarak okuyorum ben tabloyu. Kasıt arayacak iddianızı destekleyecek herhangi bir şey yok. Aşağı yukarı şenol hocaya husumet besleyenler ve bir anlık öfkeyle hareket edenler aynı şeyden bahsetmişler. Bu bahseden arkadaşlardan bazıları şenol hocanın şike yaptığı gibi komik ve son derece ahlaksız bir yaklaşım ile itibarsızlaştırmaya çalışırken bir kısmı da bilerekten yenildi bucayla eşleşmek için yaptı 1461 trabzona kastı var gibi komik argümanlara sarılmışlar. Sanırsınız bjk grupta namağlup gidiyor ve şenol hoca çıkıp "ya dur ben şu son sivas maçına yenilmek için çıkayım da hem trabzon takımını eleyeyim hem de buca ile eşleşeyim" demiş gibi anlatıyorlar...

Yok ya sen Senol Güneş'i senelerce eleştir, memnun olma, ağzından çıkan her sözde art niyet ara, adam senelerce bu takıma hizmet etsin malum koşullarda birçok kez İstanbul'daki takımlara gidebilme imkanı varken başına gelecekleri bilmesinden midir ? yoksa bizim halkımızın genetiğinde olan bu düşünceleri bilmesinden midir ? bir sebeb gitmesin adam ve gelmiş 64 yaşına kendi halkı aman bizden uzak dursun desin ee adam napıcak hayatını öyle mi sürdürecek . Şenol Güneş'in geçtiği takım diğer iki takıma nazaran bizim tarafımızdan en az eleştirelebilecek takımın başına geçti. Kimse kusura bakmasın ama burda Şenol Hocayı en ağır eleştirenler iç dünyalarında Şenol Güneş'in yakaladığı en ufak başarılarda emin olun gururlanıyorlardır. Neymiş adam şikecilerle iş yapıyor; adam şikecilerle iş yapmıyor adam bu hayatta en iyi bildiği işi yani işini yapıyor(Bu mantıkla bakarsak bizim şikecilerde oynamış bir oyuncuyu veya Hoca'yı almamız hatta bence onlarla aynı ligdede oynamamız lazım), neymiş Sivas'a yenilmiş ikinci olup Buca ile karşılaşmak istemiş ve 1461 in çıkmasını istememiş (bunun Trabzon halkının kültüründe olan oyuncumuz gol kaçırınca "bu maçı sattı felsefesinden hiçbir farkı yok"), neymiş üşüdüğü bir ortamda klimanız veya ısıtıcınız yok mu ? demiş .. ya çamur atmak istedikten sonra adamın konuşmasına ne hacet gözünün üstünde kaş var de geç...Lütfen sıkıntılı dönemlerimizdeki gerginliğimizi tarihimizde önemli bir yere sahip olan bir isme saldırarak deşarj olmaya çalışmayalım herkese inat biz sahip çıkalım.

CEMEFKER
05.02.2016, 15:39
Kupa'daki olaya farklı manalar vermeye bence gerek yok.

Güneş'in elbette bir kastı olmaması lazım normal şartlarda (vicdanı, aklını kaybetmek gibi). Kupa'da doğal olarak Güneş'in ilk önceliğin bjk'ye vermesi lazım futbolcu seçimleri, saha çıkan ilk onbir, sonrası giren yedekler ...vs. ile. Güneş bazı futbolcuların durumunu da görmek istemiş olabilir...

Ancak hiç kimse bana Güneş'in Stoper varken çıkartılıp Stoper mevkiine 2 bek alınmasını, orta sahanın rakibe teslim edilip bu haldeyken 2 atakta gol yenilmesi gibi çağdışı, absürd, sıradışı bir taktik anlayışın/seçimin izahını -Kasıt yok ki ile açıklayamaz...Tabi ki kasıt yok.

Bu bana göre tabiri caizse "takmamak, önemsememek" olarak açıklanabilir.

Burada sıradan bir kişiden bahsetmiyoruz. Bu camiada birçoğunda bulunmayan değerleri ile Güneş olmuş, öyle tanınmış birinden bahsediyoruz. Etik sözünü ağzına pelesenk edinmiş, şike ile aleni olarak mücadele etmiş, milli takımdan alacağını alamadığı "takılmadığı, önemsenmediği" için tff ile mücadele etmiş, bu ülke futbolunda çalışılmaz zihniyetindeki birinden bahsediyoruz.

Bana göre de etik değerler adına, doğup Güneş olduğu topraklar adına ve kendisi gibi doğacak 1461'in çocukları adına ortaya birşeyler konulmalıydı...(1461'in çocukları belki de hayatı boyunca böyle bir vitrin ile karşılaşamayacaklar. Onlar için bu kadar değerliydi. Sivas Belediyedekiler de bizim çocuklarımız.Evet belki de doğru....)

Hepsi bu.

Ozan Yılmaz
05.02.2016, 17:25
Trabzonspor Ruhu Kaleden Başlar:

HDz4XQzDH-k

o gün de öyleymiş, bugün de hala öyle,

işte bu yüzden efsane...

başka bir sebep aramaya gerek yok.

selcuk
06.02.2016, 21:35
efsane dedigin böyle konusur

Onur, kendisinin kimliğine doğum yeri olarak İzmir yazdığını ancak eşiyle birlikte Trabzon'a aşık olduklarını ifade ederek, "En büyük hayalim çocuğumun Trabzon'da dünyaya gelmesiydi. Çok şükür bunu Allah'ım bana nasip etti. 2010-2011 sezonunda biz şampiyon olduk ama kupayı bize kaldırtmadılar. Şimdi en büyük hayalim burada şampiyonluk kupasını kaldırmak. Trabzonspor bunu daha önce 7 kez başardı ve yine başaracak güce sahip" diye konuştu.

Fatih Solmaz
06.02.2016, 21:38
beşiktaşa gittiği gün efsaneliği şehir efsanesine dönüştü.

Kemal Öztel
07.02.2016, 20:50
ne olursa olsun efsanedir benim için..

Fatih Öztürk
15.02.2016, 00:17
Beyefendi Ali Palabıyık'ın yönettiği 2 maçta 5 puan kaybettiğini söyledi.
Bizle oynadıkları maçta Quaresma'nın haksız atılması yüzünden 2 puan gitmiş Palabıyık yüzünden!
Bak hele bak bak bak.
Ulan aynı maçta Quaresma'nın Yusuf'a taç çizgisinde çift dalışına kırmızı verilmedi.N'Doye'ye arkadan biçilmeye penaltı verilmedi. Quaresma'nın faulden kullandığı top durmamış hareket halinde haksız bir gol kazanıyor hâlâ zırlıyorsun yuh sana yuh.

artvints
15.02.2016, 01:29
bu hakem trabzonspor maçında quaresma'yı atan hakem demek ki cesareti var, bugün niye atmıyor demiş. yani karar yanlıştı falan dememiş. yine olmadı arkadaşlar.başka bir sebep beklemeye devam. ayrıca yenildiği iki üç maç var zaten ligde.kafasına takılmıştır tabi. trabzonspor'la alakalı değil olay. fener'e çıkmıyor bu kartlar, rakipleri sürekli 10 kişi kalıyor demek istiyor. kolay değil bu işler.hiç futbol oynamadan sürekli kazanan bir rakip var.insanın piskolojisi bozulur yanlış şeyler söyleyebilir.ali palabıyık hakkında düşündükleri yanlış.o maçta da bizim aleyhimize hata daha çok yapıldı.ama gördüğünü çalıp eyyam yapmadığı için quaresma'yı direk attı, geçişitiren hakem çoktur bu pozisyonları. taraf olunca farklı yerden bakarsın, aleyhine yapılan pozisyon aklında kalır, bunda garip birşey yok. şenol güneş'in trabzonspor'a karşı hınç içinde oluğunu falan düşünenler var, çok garip geliyor bana. kendini nefretle zehirleyecek bir adam değil şenol güneş ama trabzonspor taraftarında çok yaygın bu, özellikle kendi içinden çıkan insanlara karşı.

Adem Akyüz'
15.02.2016, 01:58
Beyefendi Ali Palabıyık'ın yönettiği 2 maçta 5 puan kaybettiğini söyledi.
Bizle oynadıkları maçta Quaresma'nın haksız atılması yüzünden 2 puan gitmiş Palabıyık yüzünden!
Bak hele bak bak bak.
Ulan aynı maçta Quaresma'nın Yusuf'a taç çizgisinde çift dalışına kırmızı verilmedi.N'Doye'ye arkadan biçilmeye penaltı verilmedi. Quaresma'nın faulden kullandığı top durmamış hareket halinde haksız bir gol kazanıyor hâlâ zırlıyorsun yuh sana yuh.

Abi o karar yanlıştı falan demedi. Onu veren hakemin cesareti var demekki, şimdi niye veremedi dedi.

Faik Yılmaz
15.02.2016, 08:33
Daha öncede yazdım....

Şenol GÜNEŞ Beşiktaş'ta sezonu tamamlayamayacak....

Şampiyon olamayacak....

Kovulacak...

Sezon sonu 5.defa yine başımıza musallat olacak.....

Yazın bir yere.....

Fatih Öztürk
15.02.2016, 11:12
Abi o karar yanlıştı falan demedi. Onu veren hakemin cesareti var demekki, şimdi niye veremedi dedi.

Kardeşim,beyefendi diyorki Ali Palabıyık'ın bu sezon yönettiği 2 maçta yanlış kararları yüzünden 5 puan kaybettik.
Demek istediği belli,Bizim maçta quaresma'nın atılması sonucu yenildiklerini savunuyor.

cem1990
16.02.2016, 16:02
Daha öncede yazdım....

Şenol GÜNEŞ Beşiktaş'ta sezonu tamamlayamayacak....

Şampiyon olamayacak....

Kovulacak...

Sezon sonu 5.defa yine başımıza musallat olacak.....

Yazın bir yere.....

Şenol hocanın bende yarattığı derin üzüntülerin dışına da yorum da bulunursak
Bu klüp sadece bu adam var iken heyecanlı. Son 3 - 4 yıl da hiç heyecanlandınız mı zirvelerin peşindeyiz diye koca bir hayır.
Ben eskisi gibi heyecan istiyorum Faik abi.Eskisi gibi.Gelmeyen haftasonu,sığmadığım kotuklar,bitmeyecen heyecan,her an maçı döndürebiliriz inancı vesaire.
Koltukta yatıp uykuya dalıp 70 dk uyanıp yine mi yeniliyoruz ne ara gol yedik tepkisi vermek istemiyorum.
Bilmem Faik abi kısaca izah edebildim mi acaba.Ben heyecan istiyorum varsın şampiyonluk gelmesin.Heyecan istiyorum.