PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Kubilay ŞAHİN
29.11.2009, 00:55
Şampiyon yapacağını bilsem Fatih Terim'i bile isterim. :)

Hani Şu Milli Takımdayken Tabiri Caizse "Küçük Dağları Ben Yarattım.." İmajı Veren Kişimi.. Kendini Yükseklerde Gören Kişimi..

Mehmet Fırat
29.11.2009, 00:55
Tribün terörü??? Yahu Ziya Doğan a tribün terörü yok mu idi? Bir yönetim bir hoca ile çalışmak isterse tribün falan bahanedir...Tribüne hem de çarşıya rağmen Mustafa Denizli yi getirdi bjk...

Erdal Abi;

Olayın teknik direktörle, yönetimle hiçbir alakası yok. :)

Kendi taraftarına küfreden bir kısım insanları protestodur bu.

Cyzio
29.11.2009, 00:56
Issiz kalma korkusu...inanin Trabzonspor´a gelmese su anda milli takimin basinda olurdu.

4 seneden beri Kore´de olup Sampiyonluk yasamayan Senol Hoca´yi Koreliler niye hala istiyordu?
Cünkü o takima kazandirdigi oyuncular ortada. Bu sezon Sampiyonluga giderken(liderken) en iyi 2 oyuncusunu Avrupa´ya satan bir Kulüp Seoul!

Evet Trabzonspor´a Sampiyonluk yasatmadi ama bunu engelleyenler !. Rüstü 2. Cem papila degil mi?

Özellikle 96 yilindaki olayin tekrarlanmasi mümkün mü?

Kusura bakmayın, arka sayfada kalmış, göremedim. Sırayla cevaplamaya çalışayım.

Keşke milli takımın başıa geçseydi. Ben Trabzonspor'u milli takımdan daha çok severim.

Seoul'ün Avrupa'ya futbolcu sattığını bilmiyordum. Ama beğenmediğimiz Ziya bile Avrupa'ya kaç oyuncu sattı.

Seoul gerçekten isteseydi, Şenol'u orada tutardı, inanın.

Hakem hataları, maalesef başında hangi teknik direktör olursa olsun; bizim en büyük problemimiz.

.

Erdal
29.11.2009, 00:57
İlhan...Elli sefer anlattım...Bir daha anlatayım...Ersun hoca'nın gitmesini istemedim...Ama gitmesine de üzülmedim...O gün benim bildiklerim bana anlatılanlar beni yanılttı ve bundan dolayı da özür diledim....O gün forumdaki hava da bizden bir şey olmaz dı...Bizden bir şey olmaz ise burda işimiz ne? Aynı yerdeyim....Bizden bir şey olur...

MehmeTS_ADANA
29.11.2009, 00:58
valla herşeyi bırakın bir hocanın 4.kez tekrar aynı takımın başına geçmesi çok düşündürücü.ayrıca bize muhakkak final maçlarının stresini ve ağırlığını kaldırabilece bir adamlar lazım.yıllardır hep bunu savunurum ama hiç bir zaman olmaz. herşeye rağmen destek olmaktan başka çare yok

Ahmet Başkaya
Erdal Abi;

Erdal Abi bu sabaha kadar benim avatrımda kara idi tek sebebi Mehmet'in dediği olaydır ...

Dahada açayım Kasımpaşa maçında taraftarımızın taraftarına yaptığı çirkinliğe duyarsız kalışa protestodur ...

Bunu gören bazıları takımı protesto ediyoruz sanabilir ama alakası olmamıştır ...

Özel mesajda bana soranlara da açıklamışımdır ...

asimetrik
Tribün terörü??? Yahu Ziya Doğan a tribün terörü yok mu idi? Bir yönetim bir hoca ile çalışmak isterse tribün falan bahanedir...Tribüne hem de çarşıya rağmen Mustafa Denizli yi getirdi bjk...

Erdal konu Kasımpaşa maçı ile ilgili bir durum. Maça giden arkadaşların olayları protesto etme biçimi. Ancak geleceğe umutsuz bakma gibi algılamışsın, olabilir. Burada çirkin bir ifade yok bence de.

metinbay61
Ben de hatırlıyorum. 3-1 kazandığımız Kocaeli maçıydı.
Unuttuğunuz bir şey var: Şenol Güneş Fatih Tekke'yi hep ön libero olarak oynatmıştı.
e gökdeniz de sağ bekte başlamıştı...bayağıda oynadı orda...ayrıca fena mı olmuş fatih i koy orta sahaya ordada ornar rahatlıkla...:)

Sefa
Hani Şu Milli Takımdayken Tabiri Caizse "Küçük Dağları Ben Yarattım.." İmajı Veren Kişimi.. Kendini Yükseklerde Gören Kişimi..
Farketmez. Şampiyon yapsın da İmajını da çekeriz :)

Kubilay ŞAHİN
29.11.2009, 00:59
@Tsefa..
O Zaman Uğraşmayalım Hiç.. Getirelim Fatih Terim'i.. Bitsin Bu Başarı Konusu..
Bitermi Sence..?

Ziya Döneminde Bile Bu Kadar Olay Olmamıştı Bu Başarı Konusu.. İlginç..

İsa
Cyzio hocam Şenol Güneş'in başarısız olacağına dair öngürülerinizin geçmiş dönemlerde Güneş'in şampiyon olamaması istatistiği dışında somut gerekçeleri nelerdir?
Teknik-taktik açıdan mı yetersiz ?Futbolcularla iletişimi mi kötü?Oyunu mu iyi okuyamıyor?Nelerdir gerçekten merak ediyorum.

kagan61
Bu ifadeleri sadece ben kullanmıyorum.

Benden de size saygılar.

.

slm,

bir insani bu sekilde elestirmek icin yaptiklarina bakacaksin.sen kisiligi ile alay ediyorsun.baskalari da yapiyorsa onlarda yanlis yapiyorlar.bu sekilde seni elestirseler ne yapardin.bir hocanin kurdugu takimi elestirirsin,sistemini elestirirsin, ama senin yaptigin gibi kisiligi ile alay edemezssin.milli takimdan sutlanmis,issiz kalmaktan korkmus,yilmaz vural saklabanindan bile asagi görüyorsun.senol günes senin bu hakaretlerin hakedecek bir insan degil.

saygilar,

Erdal
Erdal Abi;

O da bmbaşka bir hastlık....

poetricus
29.11.2009, 01:00
e gökdeniz de sağ bekte başlamıştı...bayağıda oynadı orda...ayrıca fena mı olmuş fatih i koy orta sahaya ordada ornar rahatlıkla...:)
O zaman Tolga'dan, Çağdaş'tan forvet yapmaya kalkan, Marcelinho'yu sol beke dönüştüren Ziya Doğan'a niye kızıyoruz ki? :)

A.T.R
Hiç umudum yok. Ne bu sene ne gelecek sene için ne de sonraki seneler için. Umut bitti. Trabzonspor kesinlikle ve kesinlikle (eskiden olduğu gibi) futbolun para etmediği bir dönem şampiyon olur başka türlü olmaz olamaz. Rakiplerden önce buna (sözüm ona) Trabzonsporlular ve Trabzonlular müsade etmezler. Bu saptamaya itirazı olanlar olacaktır mutlaka ama gerçekte içten içe bileceklerdir ki burada ifade edilenler en açık ve sarih bir biçimde doğru ve gerçektir.

İşte bu gerçekler ışığında söylenebilecek tek şey Şenol Güneş bir MAZOŞİSTTİR. Gururunun kırılması için bir kez daha mı kovulmalısın seni alayı vala ile karşılayanlar tarafından hocam? Niye geliyorsun sana kıymet vermeyeceklerini bile bile? Para olamaz sebebi çünkü zaten kazanabilirsin (kazanabiliyordun) en az Trabzonspor'un sana vereceği kadarını. Bunun sebebi karşılıksız sevgi ise eğer şampiyonluklar yaşayıp rekorlar kırdığın takımına karşı, işte tam bu manadadır benim MAZOŞİST tespitim.
Keşke gelmeseydin, en azından M.Ali Yılmaz kadar naz yapsaydın " şehir de beni istemeli, bu kadar ilgi yeterli değil" diyerek.

Üzüldüm adına hocam hem de çok üzüldüm.

metinbay61
Fatih Tekke'yi takıma alıp Türk futboluna kazandıran Samet Aybaba'dır ;)
yaşından dolayı hatırlamaman normal...fatih i ilk şenol güneş oynatmıştır...ha diyosun ki geri getiren aybaba... o da yanlış özkan sümer dir o kişide...

İHSAN
29.11.2009, 01:01
Şenol hocanın yeniden teknik direktörlüğe getirilmesi, bende, sanki daha önce sık sık yediğim için artık yemekten usandığım bir yemeğin tekrar önüme konulduğu hissi hâsıl etti. Tekrar yemek istemediğim bir yemek...

Erdal
29.11.2009, 01:02
Yahu arkadaşlar karartma kelimesini yazarken sizin avatarınızı görmedim bile....Nerden çıkardınız...Ben eyvah Şenol Güneş geldi havasından bahsediyorum....Forumda var bu hava...O hadise ile ilgili bildiğim tek bir şey de yok....

Ahmet Başkaya
Şenol hocanın yeniden teknik direktörlüğe getirilmesi, bende, sanki daha önce sık sık yediğim için artık yemekten usandığım bir yemeğin tekrar önüme konulduğu hissi hâsıl etti. Tekrar yemek istemediğim bir yemek...

Annen zorlarsa mecbur yersin ...

Anneler çocuklarının kötülğünü asla istemez ...:cool:

poetricus
Aman bu benzetmeyi yapmayın. Öz evlatçılar Şenol Hoca'yı hazmedemediğinizi falan söylerler hafazanallah!

Sefa
29.11.2009, 01:03
O zaman Tolga'dan, Çağdaş'tan forvet yapmaya kalkan, Marcelinho'yu sol beke dönüştüren Ziya Doğan'a niye kızıyoruz ki? :)
Arda'yı sağbek oynatan Ersun Yanal'a da kızmayalım o zaman. :)

ilhan
29.11.2009, 01:03
İlhan...Elli sefer anlattım...Bir daha anlatayım...Ersun hoca'nın gitmesini istemedim...Ama gitmesine de üzülmedim...O gün benim bildiklerim bana anlatılanlar beni yanılttı ve bundan dolayı da özür diledim....O gün forumdaki hava da bizden bir şey olmaz dı...Bizden bir şey olmaz ise burda işimiz ne? Aynı yerdeyim....Bizden bir şey olur...

Şenol Güneş dünyanın en kötü hocasıdır desem ve Şenol Güneş'le takım ilk ikiye oynadıktan sonra çıkıp özür dilesem bence pek bir şey değişmez.

O mesaj bence çirkindi. Ama sadece bence.

Yok eğer buna kızdıysan, kusuruma bakma abi der mesajlarımı editlerim.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:04
Yahu arkadaşlar karartma kelimesini yazarken sizin avatarınızı görmedim bile....Nerden çıkardınız...Ben eyvah Şenol Güneş geldi havasından bahsediyorum....Forumda var bu hava...O hadise ile ilgili bildiğim tek bir şey de yok....

Ortalık karıştı :) :) ... Ne zaman forumu karamsar olmadan gördün :) ...

Doğrusu ne zaman bir Trabzonspor Taraftarını umutlu gördün :) ...

Bizim kaderimiz bu abi ...

Mutlu olmak için takım tutsaydık , Trabzonsporlu olmazdık :)

Ben de iyice saptırdım ...

Şenol Hoca iyidir iyi ....

Sefa
yaşından dolayı hatırlamaman normal...fatih i ilk şenol güneş oynatmıştır...ha diyosun ki geri getiren aybaba... o da yanlış özkan sümer dir o kişide...
Özkan Sümer getirdi evet ama Özkan Sümer Başkan'dı..

Samet Aybaba'ydı Hoca hatta ondan sonra Ziya Doğan ve sonrasında Şenol Güneş gelmişti..

Not: Ben 2. gelişinden yani asıl Fatih oluşundan bahsediyorum. :)

poetricus
Arda'yı sağbek oynatan Ersun Yanal'a da kızmayalım o zaman. :)
Kızmamamız gerekiyormuş demek ki.
Bu arada Gençlerbirliği ve Vestel Manisa'ya onca futbolcuyu bulup getiren Ersun'u da unutmayalım o zaman. :)

agasaro
29.11.2009, 01:05

Belki o yemek sana çok yaralı olan bir yemektir. Ispanak gibi mesela..

Ömer Bayrak
29.11.2009, 01:06
Kusura bakmayın, arka sayfada kalmış, göremedim. Sırayla cevaplamaya çalışayım.

Keşke milli takımın başıa geçseydi. Ben Trabzonspor'u milli takımdan daha çok severim.

Seoul'ün Avrupa'ya futbolcu sattığını bilmiyordum. Ama beğenmediğimiz Ziya bile Avrupa'ya kaç oyuncu sattı.

Seoul gerçekten isteseydi, Şenol'u orada tutardı, inanın.

Hakem hataları, maalesef başında hangi teknik direktör olursa olsun; bizim en büyük problemimiz.

.
abicim çözüm varmı????
yılmaz vuralmıydı çözüm????
az bişey destek olun lütfen yaaa

magicyattara
Unuttuğunuz bir şey var: Şenol Güneş Fatih Tekke'yi hep ön libero olarak oynatmıştı.

Şenol Hoca Fatih'i A takıma ilk aldığı zamanlar,94-95 sezonu olması lazım,her perşembe akşamı Avni Aker'de çift kaleyi izlemeye giderdik.Şenol hoca Fatih'i çok severdi,üstüne en çok düştüğü futbolcuydu belki de.
Fatih PAF takımının santraforuydu ve A takıma ilk girdiği zaman da forvet veya forvet arkası oynattı onu.Ön libero oynamadı Fatih.O mevkide Tolunay oynuyordu.
Hatta Fatih'i devamlı oynatmasını bizim taraftar,"eniştesi ya ondan oynatıyor" diye yorumlamıştı.
Şenol hoca harbiden pek sevilmedi bu şehirde yahu..Yada düşmanları da çoktu:)

Sefa
Bu arada Gençlerbirliği ve Vestel Manisa'ya onca futbolcuyu bulup getiren Ersun'u da unutmayalım o zaman. :)
''Yazık oldu'' deyip geçelim. Yapacak bi'şey yok.. :mad:

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:07
Aman bu benzetmeyi yapmayın. Öz evlatçılar Şenol Hoca'yı hazmedemediğinizi falan söylerler hafazanallah!

Üstad ,

Bross'dan sonra bu sıcaklıkla bize yabancı hoca gelmez , gelse de çoğumuz istemeyiz ...

Trabzonspor'da başarılı olur dediğin ve şu an gelebilecek 3 hoca ismi istiyorum ....

Bekliyorum ...

tamuğ yamtar
Final maçları muhabbeti beni baya güldürdü.

Yahu arkadaş kaç kere final maçına geldik te final maçı muhabbeti yapıyorsunuz?

Seul'de de final maçlarında başarılı olamamış.

Final maçlarına gelelim de başarısızlığı kalsın.

Bu takımı final maçı seviyesine getirmekte büyük başarıdır.

Hem de aklınızın alamayacağı kadar büyük başarı.

Önümüzde ki 10 yıl şampiyon olamayız mesela.

Bunu söylemek için futbol dehası olmanıza gerek yok ki.

Burada ne anlatıp ne yazıyorsunuz?

metinbay61
yaş farkı...30 undan sonra değişmez bi futbolcu...ama 18 inde değişir...arda örneği var manisada nerde oynuyodu şimdi nerde oynuyo

Ömer Kaya
abicim çözüm varmı????
yılmaz vuralmıydı çözüm????
az bişey destek olun lütfen yaaa
Destek^de geç kalmadınızmı?

Erdal
29.11.2009, 01:08
Camia da bir şey değişmeyecek ise derdimiz Şenol hoca' nın gelmesi buna mani değil...Süreç kendi içinde akacak...

Yok Şenol hoca iyi bir teknik adam değil ise düşünceniz bunu tartışırız...

İlhan eyvallah o gün yani şehre hakaretlerin yoğun olduğu gün ( ki şehrin eleştirilecek tarafı çoktur) kızgınlıkla ben şehrin tarafındayım herkes tarafını seçsin demem şık değildi...Kabul...Ama karartma lafında bir çirkinlik falan yok :)

Cyzio
29.11.2009, 01:08
Yılmaz Vural Şenol Güneş'ten Fersah Fersah üstün bir hoca değildir aksine fersah fersah alçak bir hocadır bence ...

Aynen beni görüüm gibi sizin görüşünüzdür. İki si de sübjektiftir. Sizin bana duyduğunuz saygıyı, ben de size duyuyorum.

Yılmaz Vural yapınca kıytırık takımı başarılı yapmış oluyor , Şenol yapınca çapsızlığından yapmış oluyor yok öyle ...

Şenol Güneş'n Trabzonspor dışında çalıştırdığı takımlarda kaç FB galibiyeti var?

Şenol Hoca'ya teklif alamamış falan demişsiniz bir de Yılmaz Hoca'ya daha iyi demişsiniz ... Yılmaz hoca 3 maç üst üste kazandığında ben şuyum ben buyum diyen bir adam , Şenol Güneş ise takımı en başarılı iken bile BEN lafını ağzına almayan bir adam ...

Başarılı olsun da, kendisini övsün. Ben zaten son günler hariç Şenol Güneş'in hep teknik direktörlüğünü eleştirdim.

Ama biz öyle bir toplumuz ki lafım sana değil üstadım yanlış anlama , kendini övenleri üstün görürüz egolular zirvededir ..

Lâfınız bana değilse, benim de söyleyecek birşeyim yok :).

Haa son cümlenize gelince tazminat ile bir kulubü tehdit edebilirsiniz ama Tazminat ile bir takım bir hocayı asla tehdit edemez...

Teknik direktör ben değil miyim yahu koyarım kaleciyi forvete bu adam yanlış yerde oynuyormuş diye sıkıyorsa kovma ....

Vallahi böyle birşey yapsaydı, şanına şan katardı.

Neyse, ben artık yatıyorum. Hepinize iyi geceler. Salı günü Şenol'la mukavele imzalanıp da yeni imzamı tedavüle sürmek için sabırsızlanıyorum.

.

Ömer Bayrak
29.11.2009, 01:09
Destek^de geç kalmadınızmı?
biz desteğimiz maça berbaer gittiğimiz arkadaşlara gösterdik, sözlerimizle gösterdik, ali samiyene kadar gidelim derken gösterdik, biz kişilere değil renklere sevdalıyız ömerim....

poetricus
29.11.2009, 01:09
Şenol Hoca Fatih'i A takıma ilk aldığı zamanlar,94-95 sezonu olması lazım,her perşembe akşamı Avni Aker'de çift kaleyi izlemeye giderdik.Şenol hoca Fatih'i çok severdi,üstüne en çok düştüğü futbolcuydu belki de.
Fatih PAF takımının santraforuydu ve A takıma ilk girdiği zaman da forvet veya forvet arkası oynattı onu.Ön libero oynamadı Fatih.O mevkide Tolunay oynuyordu.
Hatta Fatih'i devamlı oynatmasını bizim taraftar,"eniştesi ya ondan oynatıyor" diye yorumlamıştı.
Sevildi sevilmedi mevzuuna girmiyorum. Ama o maçları tekrar gözden geçirin isterseniz.

duman6kelimeler
29.11.2009, 01:10
hayırlı olsun.
ilk defa böyle bir tahmin yapacağım.
ilk defa bu sözü bu derece inanarak söyleyeceğim.
ilk defa bu kadar sağlam gerekçelere dayanarak söyleyeceğim.
BEN YA BU SENE YA GELECEK SENE ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI UMUYOR DEĞİL ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM.
Çünkü bundan sonra oynayan takım yürekten oynamak zorunda.
Kazanmak için oynamak zorunda.
İsteyen bir takım olmak zorunda.
Allah'tan niyazım;
bu sefer bizleri utandırmaz ve Şampiyon oluruz.
Son bir şey ekleyeceğim:
Şenol Hoca belkide vasat bir teknik hocanın bile burun bükeceği durumda olan(hem sıralamada hem moral motiavsyon olarak) burun bükeceği durumda olan bir takımı ''ŞARTSIZ KOŞULSUZ'' kabul etti.
Bunun anlamı şudur sevgili arkadaşlar.
Bu takım kaybettiğinde aynı bizler gibi üzülecek gece rahatsız uyuyacak bir teknik hocamız olacak...
ve bu hoca dünya 3.sü
ve bu hoca bu takımın efsane kalecisi
...
Allah yardımcımız olsun..

agasaro
Şenol hocanın gelişine sevinme nedenlerimden bir tanesi, takım yenilse dahi teknik adam maç sonrası ne açıklama yapacak diye merak edeceğimi biliyorum oluşumdur. Her maç sonra yüzlerce ceviz kabuğunu dolduracaktır eminim. Aynı zamanda futbolu yeni yeni sevmeye başlayan çocuklarda "Futbol camiası içinde böyle düzgün adamlar da varmış" düşüncesi uyandıracaktır. Sevgili Ertuğrul Sağlam'a da ahlaklılığından ötürü teşekkürü bir borç bilirim.

asimetrik
slm,

bir insani bu sekilde elestirmek icin yaptiklarina bakacaksin.sen kisiligi ile alay ediyorsun.baskalari da yapiyorsa onlarda yanlis yapiyorlar.bu sekilde seni elestirseler ne yapardin.bir hocanin kurdugu takimi elestirirsin,sistemini elestirirsin, ama senin yaptigin gibi kisiligi ile alay edemezssin.milli takimdan sutlanmis,issiz kalmaktan korkmus,yilmaz vural saklabanindan bile asagi görüyorsun.senol günes senin bu hakaretlerin hakedecek bir insan degil.

saygilar,

Sen de Yılmaz Vural'a hakaret ediyorsun. Yapmayın böyle hoş olmuyor..

metinbay61
29.11.2009, 01:11
gençlerbirliğine genç futbolcu mu kazandırmış...o takımın başındayken benim kuzenim o takımda top oynuyodu yani çok çok iyi bilirim o takımı...kimseyi çıkardığı falan yok...trabzonda kimi çıkardı o zaman...ceyhuna bi anda yetenek yüklenmedi bu yılın başında heralde...

magicyattara
29.11.2009, 01:11
Bir de Şenol hoca işsiz kalırdı gibi garip ifade kullanıldı forumda;kalmazdı yahu,en azından lig tv'de bir yorumculuk görevi kapardı gibime geliyor.:)

ilhan
29.11.2009, 01:12
- Erdal abi,

Ben "karartma" lafını yanlış algıladım sanırım. Özür dilerim.

Ömer Kaya
29.11.2009, 01:12
biz desteğimiz maça berbaer gittiğimiz arkadaşlara gösterdik, sözlerimizle gösterdik, ali samiyene kadar gidelim derken gösterdik, biz kişilere değil renklere sevdalıyız ömerim....
Yanlış anladın ondan hiç kimsenin şüphesi yok:)

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:13
Aynen beni görüüm gibi sizin görüşünüzdür. İki si de sübjektiftir. Sizin bana duyduğunuz saygıyı, ben de size duyuyorum.

Şenol Güneş'n Trabzonspor dışında çalıştırdığı takımlarda kaç FB galibiyeti var?

Başarılı olsun da, kendisini övsün. Ben zaten son günler hariç Şenol Güneş'in hep teknik direktörlüğünü eleştirdim.

Lâfınız bana değilse, benim de söyleyecek birşeyim yok :).

Vallahi böyle birşey yapsaydı, şanına şan katardı.

Neyse, ben artık yatıyorum. Hepinize iyi geceler. Salı günü Şenol'la mukavele imzalanıp da yeni imzamı tedavüle sürmek için sabırsızlanıyorum.

.

Kullanıcı adınızı görmesem şu yoruma futboldan anlamıyor diye yorum yapma gereği duymazdım ...

Fb'yi yenmek ne zamandır başarı ölçüsü oldu da haberimiz yok :)

Bir düz mantık yürüteyim bu yoruma :) ...

Gs Türkiye'nin en başarısız kulubü ise bizim vay halimize ...

İyi uykular dilerim ...

magicyattara
29.11.2009, 01:13
yaş farkı...30 undan sonra değişmez bi futbolcu...ama 18 inde değişir...arda örneği var manisada nerde oynuyodu şimdi nerde oynuyo

İtalya'da :)
Domuz gribi de olmuş orda..

Hocam,yani Arda'yı Ersun Yanal'a bağlamanıza şaşırdım.Ersun hoca Laptop'la mı geliştirmiş Arda'yı.Arda'nın ki doğuştan yetenek..

Erdal
29.11.2009, 01:14
- Erdal abi,

Sorun yok :)...Ara sıra kavga etmeliyiz....Bu camianın sorunu sık kavga etmesi değil kavgadan sonra olayı kan davasına getirmesi...

Ahmet Başkaya
- Erdal abi,

Özür dileyerek Şenol Hoca resmi olarak hocamız olduktan sonra kendisine yapılan yorumlarda daha dikkatli olunmasını öneriyorum ...

İHSAN
Madde-1: Zorlamayla güzellik olmaz.

Madde-2: Bünyenin hazmedemeyeceği gıdanın vücuda alınması hem gıdayı israfa hem de bünyeyi tahrişe sebep olur.

Madde-3: Geleceği kimse bilemez, ancak tahmin edebilir.

Ve sonuç: Eğer açlıktan ölmek üzere iseniz, yemek seçme şansınız kalmamıştır. Önünüze konulanı yemek zorundasınızdır.

SEDAT
29.11.2009, 01:15
şöyle bülent uygun fatih terim gibi hırslı kendine güvenen hakemleri etki altına alabilecek bir td ne zaman gelicek acaba..

metinbay61
29.11.2009, 01:15
gençlerbirliğine genç futbolcu mu kazandırmış...o takımın başındayken benim kuzenim o takımda top oynuyodu yani çok çok iyi bilirim o takımı...kimseyi çıkardığı falan yok...trabzonda kimi çıkardı o zaman...ceyhuna bi anda yetenek yüklenmedi bu yılın başında heralde...

Hocam,yani Arda'yı Ersun Yanal'a bağlamanıza şaşırdım.Ersun hoca Laptop'la mı geliştirmiş Arda'yı.Arda'nın ki doğuştan yetenek..
şu mesajımı okumamışsın heralde son bir mesajı okuyunca tabi yanılttı yazdıklarım...onun öncesi var neyse...

Ömer Kaya
29.11.2009, 01:16
Özür dileyerek Şenol Hoca resmi olarak hocamız olduktan sonra kendisine yapılan yorumlarda daha dikkatli olunmasını öneriyorum ...
Ahmet'im Neden bu önerini brossdada sunmadın:)

robinhood61
29.11.2009, 01:16
olaya bak ya sanki Şenol Güneş yokken çok başarılı olmuşuz da Şenol Güneşi benimsemeyenler var. o zaman tarihe bakın da trabzonspora en fazla puan toplattıran teknik adam kimmiş öğrenin. bu arada şampiyon olamayacaksak bu Şenol Güneş ya da bi başkası yüzünden değil bizim kadersizliğimiz ve kendini beğenmişliğimizdendir ya da kimseyi beğenmeyişimizdendir. o yüzden şenol güneşe tam destek hem de ömür boyu.. varsın şampiyon olmayalım. zaten olduğumuz da yok değişen bişey olmayacak ama ben hemşerimi takımın başında görmüş olacağım bu bana yeter..

magicyattara
29.11.2009, 01:17
şu mesajımı okumamışsın heralde son bir mesajı okuyunca tabi yanılttı yazdıklarım...onun öncesi var neyse...

Fark ettim:)
Yatma vakti geldi galiba.

Ahmet Başkaya
Madde-1: Zorlamayla güzellik olmaz.

Madde-2: Bünyenin hazmedemeyeceği gıdanın vücuda alınması hem gıdayı israfa hem de bünyeyi tahrişe sebep olur.

Madde-3: Geleceği kimse bilemez, ancak tahmin edebilir.

Ve sonuç: Eğer açlıktan ölmek üzere iseniz, yemek seçme şansınız kalmamıştır. Önünüze konulanı yemek zorundasınızdır.

Madde-4: Elde yiyecek yoksa israf falan dinlenmez o yiyecek yenir ...

Başka yiyecek yemek var da biz mi yemiyoruz yahu ... Sorun bulacağımıza çözüm üretsek 3 oldu diyorum bu takıma gelmesi muhtemel şampiyon yapabilecek 3 tane hoca sayınız ...

Ahmet Başkaya

Bross başlığındaki yazılarımı okumanı öneririm ....

Furkan Dündar
29.11.2009, 01:18
su takımın basına senol hocadan daha ıyı 1 tane adam gelebilir mıydı acaba??
bı dusunun yabancı sırf para ıcın gelır bu takıma lıgden falan kopmus kı yabancıları da goruyoruz...
Türkiyeden kim var daha iyi bizim huyumuz elestirmek mourınho yu getırsen bu kadar para verılırmi,fatih terim gelse bize ters capello gelse cok disiplinli yane amaç ne çözemiyorum bazen??

Çetin
29.11.2009, 01:19
şenol güneş'in "insalığına" en ufak bir laf edecek biri yoktur herhalde bu camiada? gerçekten insanlığı bu kulüp için çok önemli. göbül isterdi ki tıpkı barcelona'daki johan cruyff modelinde biri olsun, kulübün en içinde yer alsın ama o kulübeye gitmesin. yapamıyor çünkü orda. oyuncu tercihlerini, teknik direktör tercihlerini o belirlesin ama gelmesin o kulübeye, yapamıyor, başarılı olamıyor işte. yazık oldu yine yıllarımıza. bir değerimizi daha "yitirdik".

üzücü.

tamuğ yamtar
29.11.2009, 01:19

Bırakın şu Arda'ya gaz vermeyi.

Ömer Kaya
29.11.2009, 01:20
Bross başlığındaki yazılarımı okumanı öneririm ....
:alkış:
Dikkatimden kaçmış özür dilerim

Ömer Bayrak
29.11.2009, 01:20
ömerim sende maziyde takılı kalma bros ayrı şenol hoca ayrı, trabzon için şenol hoca farklıdır şenol hca için trabzon farklıdır, tamam ikiside trabzonun hocası olmuştur ama biri içimizden biridir diğeri değildir, biri para için yapar diğeri sevdasından yapar, biri parası bankaya yatmadığında üzülür diğeri maç kaybetiğinde, bırakta o kadar torpili olsun dimi, ama ben dahil hiç kimse hugoya ilk geldiğinde kasıtlı olarak bir ön yargı beslemiyodu....

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:21
:alkış:
Dikkatimden kaçmış özür dilerim

Estağf...

Ne özürü ...

Erdal
29.11.2009, 01:21
Erdem ben beceremiyorum şu benim avatarımı Şenol hoca yapıversen...Takım elbiseli olsun ama...Başkan gibi görünsün :)

Kubilay ŞAHİN
29.11.2009, 01:22

Bross Gelirken Bu Kadar Tartışılmadı Sanırım.. Bu Kadar Ağır Yüklenilmedi Ona..:)

poetricus
29.11.2009, 01:22

Hocam,yani Arda'yı Ersun Yanal'a bağlamanıza şaşırdım.Ersun hoca Laptop'la mı geliştirmiş Arda'yı? Arda'nın ki doğuştan yetenek..
Arda'nın domuz gribi olmasına sebep olan virüs Ersun Hoca'nın laptopundan bulaşmış olmasın. :)

salihismet
29.11.2009, 01:23
Teknik Drektörlük neysede onlara alistik zaten biri gidiyor biri geliyor, fakat bu sportif drektörlük yeni basladi bizde, bu gibi kisileri takimlarin
basina getirenler nedense Kasim Pasaya 3- 1 yeniliyorlar. Biz fenere özenip sportif drektör aldik, onlarda bize özenerek K. Pasaya 3-1 yenildiler.

poetricus
29.11.2009, 01:24
Teknik Drektörlük neysede onlara alistik zaten biri gidiyor biri geliyor, fakat bu sportif drektörlük yeni basladi bizde, bu gibi kisileri takimlarin
basina getirenler nedense Kasim Pasaya 3- 1 yeniliyorlar. Biz fenere özenip sportif drektör aldik, onlarda bize özenerek K. Pasaya 3-1 yenildiler.
Harikaydı! :)

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:25
Ben yatayım hepinize allah rahatlık versin ...

Siz de uykunuzdan bölmeyin Şenol Hoca daha çok bizle ...

Eleştirecek zamanda çok bunda yapamadınız içinizde kalmasın diye 5.kez getirir bizim takım :)

Şenol hoca iyidir deyip ii geceler diliyorum ...

Erdal
Başkan bayramlaşmada yoktu değil mi?

agasaro
Bu Koreliler kalite standartlarına çok önem verirler, vardır bir bildikleri. Şenol Güneş hakkında bizim bildiklerimiz de bize fazlasıyla yeter. Şenol Güneş, bizim emicemizin oğlu gibidir ve başımızın tacıdır. Takımın başına 4. kez gelişini de haysiyetsizlik olarak algılayanlara çok üzülürüm. Şenol Güneş'in haysiyetinden şüphe eden adam şeref ve haysiyet fakiri Hıncal Uluç'la aynı düzeye iner ki Allah korusun, hiçbir Trabzonsporluyu o düzeyde görmek istemem.

Futbol bilgisi konusunda şüphe etmek için futbolu ondan daha iyi biliyor olmamız gerekir. Mesela bir İktisat Profösörünün iktiasadi konulardaki bilgisinden şüphelenmek için en az onun kadar iktisat biliyor olmak bile yetmez; daha fazla biliyor olmalıyız. Şenol hocanın liyakatını, eski günlerden kalma ve her teknik adamın başına gelebilecek olumsuzlukları örnek göstererek tartışmaya açmak bana pek doğru gelmiyor.

Bir de taraftarlarımızı Pazartesi akşamları Kadırga TV'de yayınlanan İhsan Öztürk'ün sunduğu programı izlememe konusunda kendimce uyarmak isterim. Kişisel çıkarlarını ön plana almış bu insanların programlarından zehir akıyor. O programları birkaç kez izleme gafletinde bulundum ve olayları en kötü tarafından yorumlamaya başladığımı hissedince de bir daha o virüsü vücuduma sokmamak için o programı izlememe kararı aldım. İzleyen varsa diye söylüyorum.

Sefa
Erdem ben beceremiyorum şu benim avatarımı Şenol hoca yapıversen...Takım elbiseli olsun ama...Başkan gibi görünsün :)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:51j3qZTBvPU5xM:http://3.bp.blogspot.com/_-ZjD4DCfBEk/Sh-r6faoI2I/AAAAAAAAADk/DvE1P0a3-fY/s320/201108.jpg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_-ZjD4DCfBEk/Sh-r6faoI2I/AAAAAAAAADk/DvE1P0a3-fY/s320/201108.jpg&imgrefurl=http://ganitamolozfaroz.blogspot.com/&usg=__y6RRL3K_odEpiutPqTZNebrseNI=&h=307&w=220&sz=17&hl=tr&start=24&sig2=9IRyRdXXEyxZVg1SaWSdtQ&um=1&itbs=1&tbnid=51j3qZTBvPU5xM:&tbnh=117&tbnw=84&prev=/images%3Fq%3D%25C5%259Fenol%2Bg%25C3%25BCne%25C5%2 59F%26ndsp%3D21%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26start%3D21%26 um%3D1&ei=RLERS42rIsSasAacweSRAw)

Erdal Abi tam Başkan gibi çıkmış. :)

Hayır yoktu.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:26

Yoktu abi ...

İHSAN
Madde-4: Elde yiyecek yoksa israf falan dinlenmez o yiyecek yenir ...

Başka yiyecek yemek var da biz mi yemiyoruz yahu ... Sorun bulacağımıza çözüm üretsek 3 oldu diyorum bu takıma gelmesi muhtemel şampiyon yapabilecek 3 tane hoca sayınız ...

İyi ya işte. Ben de yemek zorunda olduğumuz için yememiz gerektiğini söylüyorum. Ölüyoruz yahu açlıktan. Hem yemek istiyoruz ölmemek için, hem de zorla yedirmek isteyenler yedirmeye çalışıyor.

Kullandığım tabirleri on kat küçültülmüş mercekle okuyunuz lütfen. Kimseye kastım yok,ifadeler de biraz ağır gibi... Ama mâlum bu.

Erdal

Her şey 25 sene önce fenere özenmekle başlamıştı...Ama bu gün sahiden fener e özenmek lazım sanki....

poetricus
Neyse ben de yatayım. Cümleten Allah rahatlık versin.
Trabzonspor'umuz için hayırlısı neyse o olsun!

duman6kelimeler
29.11.2009, 01:27
su takımın basına senol hocadan daha ıyı 1 tane adam gelebilir mıydı acaba??
bı dusunun yabancı sırf para ıcın gelır bu takıma lıgden falan kopmus kı yabancıları da goruyoruz...
Türkiyeden kim var daha iyi bizim huyumuz elestirmek mourınho yu getırsen bu kadar para verılırmi,fatih terim gelse bize ters capello gelse cok disiplinli yane amaç ne çözemiyorum bazen??
:alkış::alkış::alkış::alkış:

metinbay61
e başkan da denenmişti ama gelirken hiç böyle tepki almadı...baştaki gitsinde kim gelirse gelsin mi diyoduk yoksa o zamanlar...

Muhammed

Ne güzel yahu Trabzonspor'un uzunca bir dönemini bizzat yaşamış ve hatırlıyorsunuz hemde çok yakından yaşamış birisi olarak. Bir anda yazasım geldi :D

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:28
Her şey 25 sene önce fenere özenmekle başlamıştı...Ama bu gün sahiden fener e özenmek lazım sanki....

Öz evlatçılık kokusu mu alıyorum :confused::p

salihismet
29.11.2009, 01:30

Hocam hangi konuda özenmek lazim, tek adamlik konusunda mi, yoksa gruplari dagitma konusunda mi?

agasaro
29.11.2009, 01:31
[QUOTE=Kubilay Şahin;2793814]Bross Gelirken Bu Kadar Tartışılmadı Sanırım.. Bu Kadar Ağır Yüklenilmedi Ona..:)[/QUO

İnsanoğlu böyledir işte. Bross gelmeden önce bütün kapılar birer birer kapanmıştı, o zaman Bross değil ben bile gelsem taraftar bir şekilde kabul edecekti. Ama şimdi keyfimiz yerinde adam beğenmiyruk.

Çetin
bizim tesislerde ne hamsi ızgara yapılır şimdi, salı sonrası :)

Muhammed

Ahmet imzan dikkatimi çekti. Kadro dışı kalan oyunculara özel bir sempatin var galiba :D

Mustafa Çolak
Licescu'nun Gelmesini İsterim, Ancak Zor Bir İhtimal. Kaliteli Farklı Bi Yabancının Gelmiyeceğine Göre (bkz. erikson[ki bence pekte kaliteli sayılmaz]). Bırakın Trabzon'u Bu Ülkede Rijkaard Bile Tartışılırken, Bence Şenol Hoca Gelebileceklerin Arasındaki En İyi Seçenekti. Tabi Bülent Uygunu İstemiyorsanız.

agasaro
29.11.2009, 01:32

Benim iki tane öz evladım var ve kokuları çok güzel. Öz evlat kokusu her zaman güzeldir.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:32
Ahmet imzan dikkatimi çekti. Kadro dışı kalan oyunculara özel bir sempatin var galiba :D

Ne münasebet kadro dışı kalmak takımla ters yönde koşmak mıdır:D...

Ben yatayım iyi geceler tekrardan Muhammed ...

Erdal
29.11.2009, 01:33
Hocam hangi konuda özenmek lazim, tek adamlik konusunda mi, yoksa gruplari dagitma konusunda mi?

Grupları dağıtmak önemli...Bir nevi faşizm ama istikrar oldu işte...Kaçıncı yılı Aziz Yıldırım ın ?

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 01:33
Benim iki tane öz evladım var ve kokuları çok güzel. Öz evlat kokusu her zaman güzeldir.

Allah bağışlasın ....

Çetin
29.11.2009, 01:34
Grupları dağıtmak önemli...Bir nevi faşizm ama istikrar oldu işte...Kaçıncı yılı Aziz Yıldırım ın ?

faşizmin istikrarı marjinal faydayı ne yapıyor acaba? :)

agasaro
29.11.2009, 01:36
Allah bağışlasın ....

Ahmet bu avatar yarın akşamki maçın heyecanı dolayısıyla geçici bir avatr mı, yoksa hep böyle kalacak mı?

Erdal
29.11.2009, 01:36
Çetin, girmeyelim şimdi o topa :)...Şenol hoca iyidir iyi diyelim...Fatih de gelirse bir nefes alırız...Ben ondan sonrasını düşünüyorum...

Bu arada şık oldu bu avatar be...Sağolun uşaklar...:)

Sefa
29.11.2009, 01:37
Real Madrid kazanırsa bir süre daha kalır avatarlar kaybederse o dakika uçar :D

salihismet

Tam olarak bilmiyorum, fakat rakibini bir oy farkla gecti, ondan beri takimin basindadir, rakibide Vefa Kücüktü galiba.

Erdal

Çocuklar dedelerinde özlettin şimdi o kokuyu iyi mi...Yaşasın tüm öz evlatlar :)

Furkan Dündar
29.11.2009, 01:38
Licescu'nun Gelmesini İsterim, Ancak Zor Bir İhtimal. Kaliteli Farklı Bi Yabancının Gelmiyeceğine Göre (bkz. erikson[ki bence pekte kaliteli sayılmaz]). Bırakın Trabzon'u Bu Ülkede Rijkaard Bile Tartışılırken, Bence Şenol Hoca Gelebileceklerin Arasındaki En İyi Seçenekti. Tabi Bülent Uygunu İstemiyorsanız.

farketmez o da gelse defansif futbol oynatıyor bıze uymaz derler:D

Çetin
29.11.2009, 01:40
iyi kelimesinin çok anlamı olduğu için, bende teknik boyutuna girmeyeyim işin :)

SEDAT
29.11.2009, 01:41
Çocuklar dedelerinde özlettin şimdi o kokuyu iyi mi...Yaşasın tüm öz evlatlar :)hakiki öz evlatçı erdal abi:)

Erdal
29.11.2009, 01:41
Rijkard dediniz de ben bu gün millet ne yazmış Hollandalı hakkında diye bakacaktım yahu...Ahmet Çakır ( ki istikrardan yana bir gs lidir) Takım eriyor sorumlusu seyrediyor demiş mesela.....

agasaro
29.11.2009, 01:42
Çocuklar dedelerinde özlettin şimdi o kokuyu iyi mi...Yaşasın tüm öz evlatlar :)

Allah kavuştursun.

Erdal
29.11.2009, 01:44
Şenol abi, girmiyorsunuz topa yine?

A.T.R, abi siz neden bu saatte burda iseniz Şenol hoca da aynı sebepten hayır diyememiş olmalı diye düşünüyorum....

agasaro
29.11.2009, 01:44
Bu dünyada Trabzon insanının eleştiremeyeceği bir teknik adam varmı? Hatta teknik adam da demiyorum, bir bilim adamı ya da filozof...

Mustafa Çolak
29.11.2009, 01:45
Şenol Hoca Kadar, Yardımcılarıda Önemlidir.
Kimin Olacağı Bellimi ?
Hami - Abdullah Deniliyordu ? Ne Oldu Acaba Yeni Gelişmeler Vamrı ?

Egemen
29.11.2009, 01:46
inşallah yanlış bir hamle değildir bu..

kaybedecek tek bir değerimiz bile kalmayacak yoksa..

Erdal
29.11.2009, 01:46
Mehmet, sen de mi geleceğimiz karanlık diyorsun?

salihismet
29.11.2009, 01:48
Şenol Hoca Kadar, Yardımcılarıda Önemlidir.
Kimin Olacağı Bellimi ?
Hami - Abdullah Deniliyordu ? Ne Oldu Acaba Yeni Gelişmeler Vamrı ?

Kimin yardimci olacagi cokta önemli deyil, fakat taraftarin yardimci olmasi cok önemli.

Furkan Dündar
29.11.2009, 01:49
Bu dünyada Trabzon insanının eleştiremeyeceği bir teknik adam varmı? Hatta teknik adam da demiyorum, bir bilim adamı ya da filozof...

biz sadece kendimizi eleştirmeyız en ıyı bız bılıyoruz ya...

Sefa
29.11.2009, 01:49
Erdal Abi, Şenol Hoca yine Başarılı olamaz gönderilirse artık bu kulübe geri eleceğini hele de Başkan olacağını düşünüyormusun ?

Mustafa Çolak
29.11.2009, 01:50
Kimin yardimci olacagi cokta önemli deyil, fakat taraftarin yardimci olmasi cok önemli.
Bence Göz Ardı Edilmeyecek Kadar Önemli, Broos'un Başarısızlığında M.Diyadin'in de Katkısının Olduğu Düşünüyorum. En Azından %25

Şenol Altunsoy
29.11.2009, 01:51
Şenol abi, girmiyorsunuz topa yine?

A.T.R, abi siz neden bu saatte burda iseniz Şenol hoca da aynı sebepten hayır diyememiş olmalı diye düşünüyorum....

Ben gündüz söyleyeceğimi söyledim dostum :) ilk dileğim oldu sıra Fatih Tekkede Mehmet Ali Beyden de ses seda çıkmıyor bir kaldı taraftar yani bizler bizde azcık kulecilik yapıp da olanı biteni yukarıdan izlesek huzur bulucam böylece bu sezon geçse bizde kendimizi şarj etsek

Mehmet Fırat
29.11.2009, 01:52
Mehmet, sen de mi geleceğimiz karanlık diyorsun?

Buradaki Mehmet ben miyim? :)

Bensem eğer, ben ŞG'den değil, onu getiren yönetimden ve onu isteyen taraftardan(hepsinden değil) korkuyorum.

Sözleşme 3.5 yıllık ama ŞG'i istifaya zorlamak zor bir olay değil Trabzonspor'da.

Ömer Kaya
29.11.2009, 01:52
ömerim sende maziyde takılı kalma bros ayrı şenol hoca ayrı, trabzon için şenol hoca farklıdır şenol hca için trabzon farklıdır, tamam ikiside trabzonun hocası olmuştur ama biri içimizden biridir diğeri değildir, biri para için yapar diğeri sevdasından yapar, biri parası bankaya yatmadığında üzülür diğeri maç kaybetiğinde, bırakta o kadar torpili olsun dimi, ama ben dahil hiç kimse hugoya ilk geldiğinde kasıtlı olarak bir ön yargı beslemiyodu....
İçimizden biri olan tayfun coraya sövdüğün günleri unutmadım ömer abi ;)

Erdal
29.11.2009, 01:53
Erdal Abi, Şenol Hoca yine Başarılı olamaz gönderilirse artık bu kulübe geri eleceğini hele de Başkan olacağını düşünüyormusun ?

Hayır...Ama bana göre önümüzdeki sene başkan olabilir...Yani takım toparlanır, yeniden yarışmacı hale gelir yani "takım" olma görüntüsü verir ise olur bu iş...Ortam müsait...Henüz başarısız ilan edilmeden gerçekleşebilir bunlar...Ben böyle ümid ediyorum :)

Ömer Bayrak
29.11.2009, 01:54
İçimizden biri olan tayfun coraya sövdüğün günleri unutmadım ömer abi ;)
bende insanım ömerim, hata bizim doğamızda var önemli olan hatadan vazgeçip doğruyu bulmaktır, ben yaklaşık 1 aydır imzamda tayfun coraı bulunduruyorum...

Tunay ERDEM
Şenol Güneş çıksın desinki: "Bu takım şampiyon olamaz, bu kadro ile bunları yapamayız. Şampiyon olmak için bize şunlar şunlar gerekli, böyle bir ortam gerekli. Ama o imkanlar da bizde yok. Şu ortamda da bizim olabileceğimiz maksimum yer şurasıdır. Benim kapasitem de bu ortamda ancak bu kadardır." Kimseye ümit vermesin, gerçekleri söylesin. Olanı olduğu gibi anlatsın. Vallahi o zaman omuzlarda taşırız.

Sefa
Hayır...Ama bana göre önümüzdeki sene başkan olabilir...Yani takım toparlanır, yeniden yarışmacı hale gelir yani "takım" olma görüntüsü verir ise olur bu iş...Ortam müsait...Henüz başarısız ilan edilmeden gerçekleşebilir bunlar...Ben böyle ümid ediyorum :)
Valla mali tablo bu haldeyken Mehmet Ali Yılmaz bile çekiniyorken Şenol Güneş'in böyle bir işe kalkışacağını hiç ama hiç düşünmüyorum. :)

İHSAN
29.11.2009, 01:55
Erdal abi seviyoruz seni...:)

Hayde bakalım. Şuan ismini hatırlayamadığım bir yöneticimizin de dediği gibi, Şenol Hoca'dan bir Alex Ferguson çıkarabilirsek, nah o an, şampiyonluğu kutlamış olduğumuz an olacaktır. Demedi demeyin, ya da deyin; o zaman her şeyi deyin.

asimetrik
29.11.2009, 01:57
Şenol Güneş çıksın desinki: "Bu takım şampiyon olamaz, bu kadro ile bunları yapamayız. Şampiyon olmak için bize şunlar şunlar gerekli, böyle bir ortam gerekli. Ama o imkanlar da bizde yok. Şu ortamda da bizim olabileceğimiz maksimum yer şurasıdır. Benim kapasitem de bu ortamda ancak bu kadardır." Kimseye ümit vermesin, gerçekleri söylesin. Olanı olduğu gibi anlatsın. Vallahi o zaman omuzlarda taşırız.

Yapma johan kardeş, Hugo Bross bunları dedi diye kovduk.

Erdal
29.11.2009, 01:58
Valla mali tablo bu haldeyken Mehmet Ali Yılmaz bile çekiniyorken Şenol Güneş'in böyle bir işe kalkışacağını hiç ama hiç düşünmüyorum. :)

Ben tam tersini düşünüyorum...Bu geliş başkanlığa yürüyüşün ilk adımı...Hatta spordan sorumlu devlet bkanlığı da olur....Bu ülkede Trabzonspor başkanları spordan orumlu devlet bakanı olur dedirtiriz fena mı :)

metinbay61
29.11.2009, 01:59
bence sonucu pek öyle dediğin gibi olmaz...durum vahim birine sarıldık o da senin kurtuluşun yok derse o zaman biteriz işte...

İHSAN
29.11.2009, 01:59

Abi sizin de bildiğiniz gibi, biri 'öz' evlat, diğeri ise 'üvey'. Farklılar yani.

Erdal
29.11.2009, 02:00
Allah rahatlık versin: Şenol'la Trabzon şen ola...........

Sefa
29.11.2009, 02:02
Ben tam tersini düşünüyorum...Bu geliş başkanlığa yürüyüşün ilk adımı...Hatta spordan sorumlu devlet bkanlığı da olur....Bu ülkede Trabzonspor başkanları spordan orumlu devlet bakanı olur dedirtiriz fena mı :)
Milli takımın başına geçseydi o zaman.

A Milli, Şenol Hoca. Ümit Milli, Hami. U17, Abdullah.

Milli takım Trabzonspor'dan soruluyor dedirtmek daha güzel. :)

Not: İlk cümlemden Trabzonspor'a gelmeseydi keşke gibi bir anlam çıkmasın, gelmesine sevindim.

İHSAN
29.11.2009, 02:02
Herkese tatlı rûyalar, hayırlı geceler dilerim.

SDanışmaz
29.11.2009, 02:05

Bende bunu demesi isterim ama yapamaz, diyemez.

R.Madrid'in eski teknik direktörü Bernd Schuster "Nou Camp'ta kazanmak imkansız" dedi, saatler sonra da kovulduğu açıklandı...

Öztürk Adem
Sonuc olarak baskanın yapmak ıstedıgı tek sey gunu kurtarmak olacak o kadar.Yenı sezonda Senol hocamın ıstedıkllerı olmayacak ve onuncu haftada gorevıne son verılecek . Senaryo bu

Mustafa Çolak
Herkese tatlı rûyalar, hayırlı geceler dilerim.
Hayırlı Geceler Allah Rahatlık Versin.

Tunay ERDEM
29.11.2009, 02:06

Vallahi ben gölge oyunundan sıkıldım artık. Kuklaları çok gördük sıra kuklacıların piyasaya çıkmasında. Yapılacak olan basın toplantsını merakla bekliyorum. O bize ışık tutacak, daha başından belli olacak her şey... Bu sefer öyle hemen kanmak yok, zira idmanlıyız artık!

demiahme
29.11.2009, 02:37
hayirli olsun

Emorfo
29.11.2009, 02:42
Şenol Güneş ateşten gömlek giyiyor, bu sistem onu defalarca yedi, yine geliyor. İnşallah bu sefer tam tekiyle geliyordur, bu futbol işinden yöneticiler elini ayağını çeksin, bıraksınlar Şenol hocaya transferler, izleme komitesi ve diğer konuları.

Ahmet Kuru
29.11.2009, 03:54
Şenol Hoca ile herşey inşallah çok daha farklı olacak...
Kora Hocamızada yaramıştır..
O bizi özledi,bizde onu..
Tekrardan hayırlı Uğurlu olsun...

Hüdai Pervaneli
29.11.2009, 03:54
Insallah taktiginide degistirmistir

Mayls
29.11.2009, 03:59
Bakalım ne kadar olacak Şenol hocanın ömrü. İyimser mesajlar yazmayı çok isterdim ama hem Ersun hocayı, hem de Broos'u harcadık. İyimser olamıyorum. 4-5 kötü sonuca bakacağız ve yine istifa isteyeceğiz hocadan...

Umarım yanılırım. Umarım...

Hüdai Pervaneli
29.11.2009, 04:00
Broosu harcadik mi? Yoksa Benmi yanlis okudum selim

Faruk UYSAL
29.11.2009, 04:01
Hayırlı olsun.
Bir taraftar olarak, başarılı olması en büyük dileğimiz.
Hatırladığım kadarıyla en sonki görevinde, şampiyonlar ligi ön eleme maçından önceki hazırlık sürecinde yorgun, isteksiz ve heyecansız bir duruş sergilemişti. Gerede kampını ödül almak ve yol açılışına katılmak gibi sebeplerle iki defa terketmiş (Kazım Koyuncu'nun cenazesine katılmasını saymıyorum, çünkü o insanî bir görevdir), ayrıca geciken dış transferler için de oldukça kayıtsız görünmüştü. Bilmiyorum, belki de o zamanlar bana öyle gelmişti.
Artık bunlar geride kaldı. İnanıyorum ki Şenol Hoca bilgi, beceri ve tecrübe açısından hocalığının en olgun dönemini yaşıyor. İşini ciddiye alan, istekli ve heyecanlı bir Şenol Hoca bu takımı başarıya ulaştırır. 96'da nasipsizlik(bence), sonrakinde de hakem faciası nedeniyle kılpayı kaçırıldı şampiyonluklar.
Ne denir bilmem ki, hoca kim olursa olsun Trabzonspor'a şampiyonluk çok yakışır. Bu yolda gerek oyunculuğuyla, gerekse de kişiliğiyle çocukluğumun ve ilk gençliğimin efsanesi Şenol Hoca'ya başarılar diliyorum.

Ahmet Kuru
29.11.2009, 04:07
Hayırlı Uğurlu olsun..
Uzun zaman sonra ilk defa Trabzonspor ile ilgili bir habere bu derece seviniyorum...
Şenol Hoca'nın sevincinin ardından,Kaptanın gelişinede inşallah böyle sevineceğiz..

miaksoy
29.11.2009, 04:44
Hosgeldin Senol hocam.

Adil ÖZGÜR
29.11.2009, 09:39
Bakalım ne kadar olacak Şenol hocanın ömrü. İyimser mesajlar yazmayı çok isterdim ama hem Ersun hocayı, hem de Broos'u harcadık. İyimser olamıyorum. 4-5 kötü sonuca bakacağız ve yine istifa isteyeceğiz hocadan...

Umarım yanılırım. Umarım...

O Zaman Yönetim İstifa eder, Gelecek Yönetim, Şenol Hoca ile devam eder. Buna inan.

Mesut
29.11.2009, 10:01
bu başlığı görmek gerçekden çok güzel
Teknik direktör-Şenol Güneş

İskender66
29.11.2009, 10:02
Hayırlı olsun. Bu başlığı görünce çok sevindim. Trabzon'a GÜNEŞ doğdu. :)

Birtan Karaman
29.11.2009, 10:18
Hoca Eskişehir Maçını Tv'den Takip Edecek.

Mustafa Çolak
29.11.2009, 10:27
10 Sene Sonra " Şenol Güneş | Başkan " Başlığını Görmek Ümidi İle =)

avniaker
29.11.2009, 10:41
artık istikrar kelimesinin arkasında durmalıyız

gokmavi
29.11.2009, 10:49
Bence şu koca ülkede Trabzon'a en çok yakışan iki hoca, Ersun Yanal ve Şenol Güneş'tir.
Şenol Hocanın işbaşına getirilmesi, bence, özellikle içinde bulunduğumuz şu koşullarda yapılabilecek en iyi harekettir.
Ayrıca, Şenol Güneş benim için Nihat Genç'in bir yazısında anlattığı 'bir ayakkabı parasına' transfer olan çocuktur. Öz ağabeyim gibi severim. O yüzden bu konuda hassasım :)

3mre61
29.11.2009, 11:02
hayırlı olsun..hoş qeldin hocam

Kenan Berber
29.11.2009, 11:07
10 Sene Sonra " Şenol Güneş | Başkan " Başlığını Görmek Ümidi İle =)

hayır...
10 sene sonra da Trabzonspor'daki aralıksız 10 yıllık teknik direktörlük görevin kutlu olsun cümlelerini duymak ümidi ile ;)

Muhammed
29.11.2009, 11:09
Aklımdan hep geçen bi sistem var. Oyunculara sene sonu lig sıralamamıza göre yıllık ücret verilsin mesela. Aynı oyuncu 4. olursak 300 bin euro 3. olursak 500 bin euro 2. olursak 700 bin euro şampiyon olursakta 1 milyon euro alsın. Bunu bütün oyunculara belirli bir orana göre oranlayalım. Görün bakın oyuncular sahada ne kadar istekli oynayacak. Artık herşey para olmuş çünkü oyuncuların yenmek, yenilmek pek umrunda değil.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 11:12
Ahmet bu avatar yarın akşamki maçın heyecanı dolayısıyla geçici bir avatr mı, yoksa hep böyle kalacak mı?
Eğer yenersek bir süre daha kalır sanırım ... ;) ...

Aklımdan hep geçen bi sistem var. Oyunculara sene sonu lig sıralamamıza göre yıllık ücret verilsin mesela. Aynı oyuncu 4. olursak 300 bin euro 3. olursak 500 bin euro 2. olursak 700 bin euro şampiyon olursakta 1 milyon euro alsın. Bunu bütün oyunculara belirli bir orana göre oranlayalım. Görün bakın oyuncular sahada ne kadar istekli oynayacak. Artık herşey para olmuş çünkü oyuncuların yenmek, yenilmek pek umrunda değil.

2.liğe 700 şampiyonluğua 2 milyon olsun ççç :)

langalunga
29.11.2009, 11:14
istikrarı en son ziya hocada denedik 10 yıl geri gitti takım.. istikrar diye birşey olmaz Trabzonda başarılı oyuncu oynayacak .. biz değilmiyiz hasan üçüncü gibi bir adamda 7 yıl istikrar diyip yedek klubesinde oturtan.. bir adam oyuncuysa zaten anlasılır oynatılır degilse zararda etsen yolluyacaksın.. istikrar diye birşey yokk.. kazanmak isitiyorsan borcunda olacak zararında olacak ama her zmaan iyisini alacaksın.. 20 tane vasat alacana 2 tane banko al..

Ömer Kaya
29.11.2009, 11:15
Broosu harcadik mi? Yoksa Benmi yanlis okudum selim
Doğru okumuşsun bende öyle okuduum

mk.esen35
29.11.2009, 11:23
belçikada birkaç kez yılın teknik direktorü seçilen birini tartışmak bence yanlış.bizim sorunumuz sabırlı olmamak ve herkesin birbirinin işine burnunu sokması.şenol hocada aynı sorunlarla karşılaşcak.6 ay sonra senol hocanında teknik diröktörlüğü tartışılcak.ki zaten daha önce tartışıldı da burda.

Cyzio
29.11.2009, 11:35
Önce şu tabloyu inceleyelim. İstatistiği Trabzonspor'un 1'inci Lige çıkışından itibaren başlattım.

Teknik Direktör..... Kaç Kere Göreve Geldi?..... Kazandırdığı Şampiyonluk

A. S. Özyazıcı ................... 6 .....................................4

Özkan Sümer......................5...................... ................2

Şenol Güneş.......................4..................... .................0 (Yazıyla: Sıfır ........ :sevinç:)

Urbain Braems.....................2...................... ................0

Ziya Doğan.........................2................... ...................0

Diğerleri.............................1........... .............. .............0

Şimdi vurucu sorumuzu soralım: Siz, şampiyonluğa oynayan ve hiç şampiyonluk kazandırmadığı halde, aynı teknik direktörü dördüncü kere göreve getiren başka bir klüp biliyor musunuz?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 11:37
Önce şu tabloyu inceleyelim. İstatistiği Trabzonspor'un 1'inci Lige çıkışından itibaren başlattım.

Şenol Güneş.......................4..................... .................0 (Yazıyla: Sıfır ........ :sevinç:)

Diğerleri.............................1........... .............. .............0

Şimdi vurucu sorumuzu soralım: Siz, şampiyonluğa oynayan ve hiç şampiyonluk kazandırmadığı halde, aynı teknik direktörü dördüncü kere göreve getiren başka bir klüp biliyor musunuz?

.

Kelime oyunu yapıyorsunuz :) :) ...

4 kere değil 3 kere geldi daha 4.de ne olduğunu görmedik ....

2.si ... Bir öğretmen olarak iyi bilirsiniz ki bir sınavda sadece 1.olan öğrenci iyi öğrenci değildir aksine 2.de yerine göre başarılı öğrenci sayılır değil mi :) .?

Ömer Kaya
29.11.2009, 11:38

.
Hocam yorumlarınızı takip ediyorum yerinde cvblar veriyorsunuz ama artık şenol hoca bizim teknik direktörümüz istesekte istemesekte.
4 kere göreve gelmiş olup takımı şampiyon yapamaması 5. kez gelişinde yapamayacağı anlamınamı geliyor?

Burak
29.11.2009, 11:45
Ahmet Suat özyazıcı mı teknık dırektor olsaydı keske bıze ?

Serdar A
29.11.2009, 11:46
Olan oldu ( ya da olması gerekenlerin büyük bölümü olmadı da diyebiliriz )

Bir taraftar olarak ödevimiz belli .

Yönetimi ve onların idaresindeki futbol takımına sorumluluklarını hatırlatabilmek için , eksiklerini ortaya koyabilmek için önce kendi sorumluluk alanımızda iyi olmalıyız . Futbol bir takım oyunu ise ; sağ açık tribüne oynuyor diye , stoperinde o sağ açığa uyması gerekmiyor . Biz mücadelemizi gösterelim bakalım ne olacak ...

Şenol Güneş hoca , Trabzonspor'umuza bir kez daha hayırlı uğurlu olsun .

Cyzio
29.11.2009, 11:46
sizin artik art niyetli oldugunuzdan eminim..

Şu "niyet okuma ilmi"ni bize de öğretseniz de, biz de sizden biraz feyz alsak. Ben sizin niyetinizi okuyamıyorum, meselâ.

her seferinde senol hocaya atip tutmanizin bir sebebi olmali...

Evet var: Trabzonspor'u Şenol Güneş'ten daha fazla seviyorum.

merak etmeyin siz issiz kalirsiniz ama senol gunes issiz kalmaz..

Evet Allah göstermesin ama, ben işsiz kalabilirim. Doğum yerim Trabzon olsaydı, en azından Trabzonspor'a teknik direktör olabilirdim ama maalesef o şansım yok.

bence onu dusuneceginize kendinizi dusunun....

Mahkemeye baş vurup, nüfus cüzdanımdaki "Doğum Yeri" kısmını Trabzon olarak değiştirmei düşünüyorum.

baskalarini boyle elestiriceginize , gidin bi aynaya bakin bence..nasilsa sanal ortam..kimse kimseyi tanimiyo dimi

Aynaya bakmama pek gerek yok. Forumdaki değerli "Niyet okuyucu" arkadaşlarım bana karakterimi söylerler.

Sırf sanal ortam değil. Siz belki tanımayabilirsiniz ama, beni şahsen de tanıyan çok üye var bu forumda.

Sevgiler.

.

firidin61
29.11.2009, 11:53
Hayırlı Olsun .

Hocam , senden en büyük beklentim ; seni kovamayacakları bir kontrat imzalaman , kişilerin çıkarları için gitmen istendiğinde direnmen ve '' ahlaksızlığa '' karşı her alanda hakkını hukuki boyutta aramandır .

Başarılar ...

serdaracıl
29.11.2009, 11:54
Evet Allah göstermesin ama, ben işsiz kalabilirim. Doğum yerim Trabzon olsaydı, en azından Trabzonspor'a teknik direktör olabilirdim ama maalesef o şansım yok.

Czyo hocam hedefinizi büyük tutunuz. Trabzonspor hocalığı kesmez sizi:)

ilhan
29.11.2009, 11:55
Şenol Güneş'i sanki dünyanın en iyi hocasıymış gibi gösterenler de bana göre art niyetlidir. Dünyada ondan başka teknik direktör yokmuş gibi davrananlar da bana göre yine art niyetlidir.
:)

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 11:57
Şenol Güneş'i sanki dünyanın en iyi hocasıymış gibi gösterenler de bana göre art niyetlidir. Dünyada ondan başka teknik direktör yokmuş gibi davrananlar da bana göre yine art niyetlidir.

Nerden çıktı İlhan şimdi kimmiş o kişi mesela ?

Ömer Kaya
29.11.2009, 11:57
:):alkış::alkış::alkış:

Erdem Keser
29.11.2009, 11:59
Sayın erkankoç , lütfen her defasında girdiğiniz şu başlığı ikili tartışmaya dönüştürmeyin.Kimse size yada bir başkasına sevgisini ispatlamak zorunda değil.

Cyzio
29.11.2009, 12:00
Kelime oyunu yapıyorsunuz :) :) ...

4 kere değil 3 kere geldi daha 4.de ne olduğunu görmedik ....

2.si ... Bir öğretmen olarak iyi bilirsiniz ki bir sınavda sadece 1.olan öğrenci iyi öğrenci değildir aksine 2.de yerine göre başarılı öğrenci sayılır değil mi :) .?

Evet, henüz dördüncüyü görmedik ama, zaten sorumda da "hiç şampiyonluk kazandırmamış birini fördüncü defa göreve getiren..." şeklinde sormuştum.

Evet 2'incilik de başarılıdır. Ama 5 yılda kazanabildiği en büyü başarısı 2'incilik olan bir hocayı siz Trabzonspor'a yakıştırıyorsanız, size hayırlı olsun.

Hocam yorumlarınızı takip ediyorum yerinde cvblar veriyorsunuz ama artık şenol hoca bizim teknik direktörümüz istesekte istemesekte.
4 kere göreve gelmiş olup takımı şampiyon yapamaması 5. kez gelişinde yapamayacağı anlamınamı geliyor?

Ya yapamazsa?...

Ahmet Suat özyazıcı mı teknık dırektor olsaydı keske bıze ?

O bile daha mantıklı. Çünkü onu göreve getirmenin nisbeten haklı bir gerekçesi var.

bende size soruyorum??? 96 yılındaki takımın başında kim vardı??? tamam belki şampiyon olamadık ama şampiyonluğa çok yaklaştık 1 yıl daha sabretseydik şampiyon olmamaız kaçınılmazdı, yanlış hatırlamıyosam son cem papilla faciasındada başta şenol hoca vardı??? dimi buy nedemek oluyo son 25 yılda en çok şampiyonluğa ŞENOL hoca zamanında yaklaştık, ayrıca sizin mantıkla gidersek A. S. ÖZYAZICI gelmesi gerekir başa, şenol hoca bu takıma PARA için gelmiyo, para için gelenle para için gelmiyen arasındaki farkı anlayabiliyomusun????

Siz benim sorumu cevaplamamışsınız ama ben sizi cevaplayayım: 3.5 yıl sabırdan sonra 1 yıl daha sabreseydik diyorsunuz. Broos'a da 4.5 yıl sabretseydeydik keşke.

Ben hiç birşey anlayamıyorum. Bir zor zamanınızda geri zekâlılara anlatır gibi teker teker anlatırsanız, belki anlarım.

Saygılar.

.

erkankoc
29.11.2009, 12:01

ustume alarak cevap veriyorum..ben hala futbol olarak bakmadan cevap veriyorum sayin czyio ya..kimse kimsenin karakter muhasebesini yapamaz..bu hakki kendinde bulamaz..yoksa senol gunes basarili olur yada olmaz...bunu elbette suan bilemeyiz...ama kalkip bazi ifadelerinde karakterine laf atilinca soz hakki dogar bizede..sadece senol hoca icin degil ,herkes icin gecerli bu...

bazilarimiz begenir yada begenmez hocayi..bu normal ..fikir ayriliklari olabilir

İsa
29.11.2009, 12:06
Cyzio hocam Şenol Güneş'in başarısız olacağına dair öngürülerinizin geçmiş dönemlerde Güneş'in şampiyon olamaması istatistiği dışında somut gerekçeleri nelerdir?
Teknik-taktik açıdan mı yetersiz ?Futbolcularla iletişimi mi kötü?Oyunu mu iyi okuyamıyor?Nelerdir gerçekten merak ediyorum.

serdaracıl
29.11.2009, 12:07

Başka hoca tabiki var ancak en iyi henüz yok.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 12:09
Evet, henüz dördüncüyü görmedik ama, zaten sorumda da "hiç şampiyonluk kazandırmamış birini fördüncü defa göreve getiren..." şeklinde sormuştum.

Evet 2'incilik de başarılıdır. Ama 5 yılda kazanabildiği en büyü başarısı 2'incilik olan bir hocayı siz Trabzonspor'a yakıştırıyorsanız, size hayırlı olsun.

Ya yapamazsa?...

.

Ben de diyorum ki her defasında kimleri yakıştırmadık ki Şenol Hoca'yı yakıştırmayalım tam aksine Şenol Hoca bence mantıklı bir seçimdir ...

Bross'un kariyerinde ligden düşürdüğü bir takım var ...

Şenol Hoca'nın Trabzonspor kariyerinde en kötü derecesi kaç size sorarım ...

Siz şampiyonluk gördüğünüzden 2.liği başarı saymıyorsunuz...

Ben şampiyonluk görmedim en zirvede gördüğümde takım 2. olmuştu bunuda defalarca yapan ve kılpayı kaçıran kişi Şenol Hoca'dır ...

Haa şunu da diyeyim ya yapamazsa demişsiniz ya ne olacak yapamazsa sanki iki seferde bir yapıyoruz...

Olağan durum yapamaması zaten kaç kere yapan çıktı ?

Ondan dolayı ya yapamazsa sorusu yanlış anlatım içeren bir sorudur ... :)

Peki size bir soru sorayım ...

Şenol Hoca değil de bana gelebilecek 3 hoca söyleyin şu niye alınmadı deyin ...

Öyle kaçamak cevap istemiyorum 3 tane hoca adı soyadı ile ...

Sizin hatrınız var 2 olsun hatta :)

Ömer Bayrak
29.11.2009, 12:12
Ben de diyorum ki her defasında kimleri yakıştırmadık ki Şenol Hoca'yı yakıştırmayalım tam aksine Şenol Hoca bence mantıklı bir seçimdir ...

Siz şampiyonluk gördüğünüzden 2.liği başarı saymıyorsunuz...

Ben şampiyonluk görmedim en zirvede gördüğümde takım 2. olmuştu bunuda defalarca yapan ve kılpayı kaçıran kişi Şenol Hoca'dır ...

Haa şunu da diyeyim ya yapamazsa demişsiniz ya ne olacak yapamazsa sanki iki seferde bir yapıyoruz...

Olağan durum yapamaması zaten kaç kere yapan çıktı ?

Ondan dolayı ya yapamazsa sorusu yanlış anlatım içeren bir sorudur ... :)

bence yılmaz vural:D

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 12:14

Yılmaz Hoca şu an bir Kulubün başında bize gelebilecek bir hoca değildir ..:) ...

serdaracıl
29.11.2009, 12:15
Cyzio hocam, bir hocanın hiç şampiyon olamaması onu başarısız, bilgisiz ya da değersiz mi yapar. Şenol Güneş'in şampiyon olamamasında tek kusur kendisinde midir. 96'da kaçan şampiyonluğun tek sorumlusu Şenol hoca mıdır? İçinde bulunulan şartların ya da futbol dışı etkilerin bunda hiç katkısı yok mudur? Şenol hoca hem Türkiye'de hem Kore'de rakipleriyle eşit şartlarda mücadele edebilmiş midir? Eğer bu soruların cevabı Evet ise "şu adaletsiz arenada verdiğin onurlu mücadele yeter" söylemimiz ne kadar gerçekcidir.

Ömer Bayrak
29.11.2009, 12:17

Yılmaz Hoca şu an bir Kulubün başında bize gelebilecek bir hoca değildir ..:) ...
ahmet bence en ideali şenol hocaydı ama, sadece şu var hugo brosun gönderilmesine kızan arkadaşlarımız var kim gelirse gelsin istemiyecekti, şenol hoca gelince ister istemez ona saldırıldı...

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 12:20
ahmet bence en ideali şenol hocaydı ama, sadece şu var hugo brosun gönderilmesine kızan arkadaşlarımız var kim gelirse gelsin istemiyecekti, şenol hoca gelince ister istemez ona saldırıldı...

Hugo Bross'un gitmesini ben de istemiyordum ...

Ersun Hoca'nın da ...

Ersun Hoca'dan sonra Hugo Bross 'a yanlı olmadığım gibi , Şenol Hoca'ya da olmam ...

Ömer Kaya
29.11.2009, 12:20
Ne alakası var

Tekrardan Ersun yanal gelsin siz diyorsunuzya Enson biz şenol hoca ile şampiyonluğa bukadar yyaklaştık. Ersun hoca ile de şampiyonluk mücadelesi verdik hangi maçlarda kaybettiğimiz ortda;)

Ömer Kaya
29.11.2009, 12:22
Hugo Bross'un gitmesini ben de istemiyordum ...

Ersun Hoca'nın da ...

Ersun Hoca'dan sonra Hugo Bross 'a yanlı olmadığım gibi , Şenol Hoca'ya da olmam ...
Bende yanlı olmam.
Benim mücadelem şahıslar için değil renkler için Başarılı olacaksak Mustafa denizli gelsin;)

ceserdar
29.11.2009, 12:23
Olan olmuş, olanı oldurmayacak bir laf söyleyebilir misiniz? En çok istemeyen, en çok ispat eden olanı ya da olacakları değiştirebilecek bir laf yazabilir mi? Hiç ön yargısı olmayan, çok isteyen bir adam da geçmişi silebilecek birşey söyleyebilir mi? He diyorsanız ki sabah sabah başka yapacak birşey yok vakit geçiriyoruz, ona birşey demem. :) Hayırlısını dilemekten başka söylenebilecek birşey göremiyorum ben taraftar olarak. :)

Ömer Bayrak
29.11.2009, 12:25
Ne alakası var

Tekrardan Ersun yanal gelsin siz diyorsunuzya Enson biz şenol hoca ile şampiyonluğa bukadar yyaklaştık. Ersun hoca ile de şampiyonluk mücadelesi verdik hangi maçlarda kaybettiğimiz ortda;)
ben defalarca kez özür diledim tekrar özür diliyorum ERSUN HOCADAN...en büyük yanlışımız onun gönderilmesiydi zaten....

oflu_hamsi_61
Bnece bu takıma jose morınho gelse bıse yapamaz.Anladılar mılet mehmet ali yılmaz ıstıyolar die karalama kampanyasına sarıldılar yok lange olayı. yanı bu mıletın bılmedıgı bıse var lange ozkan sumer zamanına bırakıp kactı.kendı borclarını kapatmak ıcın bahane ıste. korkmasınlar kımse aday deıl ama bu mıletın ıntıkamı cok acı olur

Ahmet Başkaya
Olan olmuş, olanı oldurmayacak bir laf söyleyebilir misiniz? En çok istemeyen, en çok ispat eden olanı ya da olacakları değiştirebilecek bir laf yazabilir mi? Hiç ön yargısı olmayan, çok isteyen bir adam da geçmişi silebilecek birşey söyleyebilir mi? He diyorsanız ki sabah sabah başka yapacak birşey yok vakit geçiriyoruz, ona birşey demem. :) Hayırlısını dilemekten başka söylenebilecek birşey göremiyorum ben taraftar olarak. :)

Neden foruma yazıyoruz yahu :) ...

Bu yorum afedersin bence çok saçma :)

La liga başlığına yorum yapıyoruz el clasico hakkında ...

Sonuca etki edebilecek biri var aramızda da biz mi bilmiyoruz ..?

Veya geçmişi silebilecek :)

oflu_hamsi_61
29.11.2009, 12:28
Ula buna baskanmı dıyorsunuz.o ınsaatcı.. hos onuda batırdı, ıflas ettı ya....sımdı trabzonsporuda batırcak

serdaracıl
29.11.2009, 12:30
Ula buna baskanmı dıyorsunuz.o ınsaatcı.. hos onuda batırdı, ıflas ettı ya....sımdı trabzonsporuda batırcak

Başkanla ilgili yorumların ayrı bir başlığı var renktaş.

Ömer Kaya
29.11.2009, 12:33
Artık sıkıldım 3 ayda bir farklıyüz görmekten

Şenol güneş ile istikrar:)

Ömer Bayrak
29.11.2009, 12:35

istikrar sözü yasaklanmıştı ömerim:D:D:D:D

torsten61
29.11.2009, 12:37
senol günes'e en kötü 5 sene sans vereceksin... yönetimin de dediği gibi senol günes Trabzonsporun sır alex fergusonu olmalı... çok doğru bi söz bence... ins senol hocaya sabır gösteririz...

Kubilay ŞAHİN
29.11.2009, 12:37
Şenol Güneş Dünyanın en İyi Hocası Değildir.. Şuanda bu Durumda Gelebilecek En İyi Hocaydı ki Müthiş Muhalefet Var.. Beğenmiyoruz.. Çünkü Yapımızda Bu Yok..

Tıpkı Beğenmediğim Hodziç, Yanal, Bross Gibi.. Bi İki Hatasından Dolayı Hep Yargıladık Herp Yargıladık.. Yine Yargılayacağız Adım Gibi Eminim..

Dikkat! Trabzonspor'da "İstikrar" Kelimesi Yasaklanmıştır..:)

Ömer Kaya
29.11.2009, 12:39
Ula başlık aç.madum sakin olun:)

Emre7
29.11.2009, 12:40
Mezarı hazır mı ?

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 12:41
Mezarı hazır mı ?
7 canlıdır Şenol Hoca 3 hakkı daha var korkma :D...

İyi günler diliyorum ....

zafercalikoglu
29.11.2009, 12:41
hoşgeldin ,bence herşeyden önce hocamıza teşekkür etmek lazım bu zpor dönemde takımı aldı,gerçek trabzon ruhuda bu zaten iyi günde degil sadece kötü gündede orda olabilmek,
teşekkürler hoca,umarım senin le kıpırdanmya başlarız

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 12:42
Kamil Ağa , sen ne diyorsun Şenol Hoca işine ya ?

Güvenirim senin futbol bilgine ...

Faik Yılmaz
29.11.2009, 12:42
İnşallah başarılı olur...

İnşallah bir kaç ay sonra onunda gitmesini tartışıyor olmayız..

İnşallah yönetimde şimdiye kadar yaptığı hatalardan ders alır...

abanoz61
29.11.2009, 12:43
gerçektende çok iyi bir seçim.inş ikinci yarı fatih tekkeyi alınca fırtına gibi eseriz.hoşgeldin EFSANE ŞENOL GÜNEŞ.

Sümeyye Şahin
29.11.2009, 12:45
Yine başlıyor, bu sefer Şenol Güneş ile 'Trabzonspor' dönemi.

Her başlangıç gibi , 'baş'lılığın temizliği olsa da belki doğru belki yanlış önceki dönemlerinden devam ediyoruz.

Başlanılacak geçmişin etkisinde yine, keşke ders de çıkarılabilinse.

Başarılar ''Şenol Güneş ile Trabzonspor'a''. Cümlede 'Trabzonspor' aslolan, özneler zamanla cümleyi kalıplaştırıyor.

Ve yine bir hoşgeldin cümlesi: Hoşgeldin Şenol Hocam.

ceserdar
29.11.2009, 12:48
Dünya'nın en iyi teknik direktörü diye birşey yoktur. İyi oynayan futbolcular ve onları yetiştiren "Hoca"lar vardır. Tabi bu benim görüşüm.

Süleyman Sofu
29.11.2009, 12:51
Hoşgeldin Şenol Hocam umarım sonunda güzel olur bu arada belkide gelişinin en güzel yanı Kralında geri dönecek olması...
Bu iş bilmez yönetim senide harcarsa hiç şaşırmam...

Dream Theater
29.11.2009, 13:01
eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı...

Bartuğ13
29.11.2009, 13:08
kim ne derse desin bahsedilen isim trabzonsporun bence en efsane olmuş ismidir.

bulunduğumuz şartlarda trabzonsporu bu bataktan kurtarmaya cesaret etmesi ve hakkında yazılan çoğu haksız eleştirilere rağmen gelmeyi kabul etmesi çok değerlidir.

heleki trabzonsporla para konuşmam diyebiilecek kadar alçakgönüllü hareket ettiyse kimsenin karşı çıkmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum.

aynı ekip burda ersun yanalın başını yedi.bu takıma gelebilecek türk olarak kaliteli başka teknik adam yoktur.kaldı ki trabzonludur,hepimizden çok trabzonsporludur.

saçma iddialarla daha gelmeden teknik adam yıpratmaya gerek yok.hata yapar eleştirilir ama daha durun adam gelmedi bile.

trabzonspor saygın bir camia ise teknik direktörü de saygındır.saygı duymasını bilelim.herkes kim gelirse gelsin destek olmayı bilsin.

şimdi hakkında kötü konuşarak ne kazanılıyor anlamıyorum.allah korusun başarısız olunca ben demiştim mi diyeceksiniz?siz bunu deseniz ne kazanacaksınız?trabzonspor ne kaybetmiş olacak?

böyle yaparak camiamızın yaşadıklarının bu taraftara müstehak olduğunu ispatlama çalışıyorsanız başarılı olamazsınız.çünkü ben hala gerçekleri görebilen,takımına sahip çıkabilen taraftarlar olduğuna inanıyorum.

trabzonsporluyum diyen herkes birisi gelmeden evvel istediğini düşünebilir,fakat birisi bu kulübün bünyesine girdiği zaman onu desteklemek mecburiyetindedir.bence trabzonsporluluğun gereği budur.
umarım şenol güneşin antrenörümüz olması bize ve kendisine hayırlı olur.yarım kalan işlerini tamamlar.
saygılarımla...

salihismet
29.11.2009, 13:13

Biz cok ilklere imza atmis bir takimiz, bit pazarinada ilk nuru biz yagdiracagiz. Zaten nurlu takimiz, maclarimizin cogunu cuma oynamamizdan anlasilmiyor mu?

champions
29.11.2009, 13:16
Ersun Yanal neden gitti? Taraftar baskısı, skor, oyun falan hikaye.Şenol Güneşin başa gelmesi için. Peki Broos neden gitti? Mantıklı bir nedeni var mı? Aylarca aradıktan sonra şöyle iyi hoca böyle iyi hoca diye göreve getirdiğiniz adamı daha 1 yıl bile görevde tutamamayı ne ile açıklayabiliriz? Yönetimin Şenol Güneş aşkı ile elbette. Her 2 hocayıda göndermek için sadece kötü sonuçlar beklendi ve gelince de gönderirildiler.

Peki şimdi, aynı kötü sonuçları Şenol Güneş alırsa aynı kararı onun içinde uygulayabilecek misiniz? Uygulayamazsanız sizleri hangi sıfatlarla hatırlamamız gerekecek? Burada her TD değişikliğinde bir kısım taraftar "lay lay lom" havasına giriyor.Şenol Güneşin göreve gelme sürecinde yaşananları hemen herkes görmezden geliyor.Dün Broos için söylenenler, bir dönem önce Yanal için söylendiği gibi çok daha önceleri Güneş için söylenmiş, isteyen forum arşivine bir göz atsın.Mesela biri oyunu okuyamadığından dert yanmış hocanın ve Dünyanın en kötü değişikliklerini yaptığını söylemiş.Dünya değişmediği sürece bunlar tekrar edecektir ne yazık ki.

Her neyse.1 yıl sonra geleceğe umutla bakabilmek dileğiyle.

Ünal Er
29.11.2009, 13:20
Sürekli eleştiriyoruz, en kolayı bu zaten, spor yazarlığı, eleştirmenlik. Oturduğumuz yerden eleştiriyoruz.
96'da gitmiyecekti Şenol Hoca. Hep eksiye gittik o zamandan beri, geleni hiç beğenmedik hep eleştirdik. Ama göndermeseydik Şenol hocayı o gün, daha farklı yerde olacaktık. Çoğunuz hatırlamaz eminim ben üniversitedeydim, yediğimiz o gol'u gözümü kapatınca bile hala görebiliyorum. Ama kendimizi kaybettiğimiz gibi istikrarıda kaybettik.
Şenol hoca dünyanın en iyi adamı değil, tayfunun dünyanın en iyi defansı olmadığı gibi.
Destek, koşulsuz destek

Cyzio
29.11.2009, 13:36

Sakaryaspor'u düşürmeden, bıraktı kaçtı. Sonra düştü.

Devamlı soru sorarak saldırmak, güzel ama kaçak bir güreşme yoludur. Siz önce "Şampiyonluğa oynadığı halde, kendisini hiç şampiyon yapamamş bir tekik direktörle 4'üncü defa anlaşmaya varan 3 klübü adıyla soyadıyla" söyler misiniz?"

Öyle kaçamak cevap istemiyorum 3 tane klüp adı soyadı ile ...

.

salihismet
29.11.2009, 13:36
Senol Günese karsi olanlari gördükce aklima Halil Hodzic geliyor; Trabzonspor taraftari takimlarini Real saniyor demesi tam burada yerine oturuyor.
Bmn ye yeni üye oldugum zamanlarda Trabzonun t sini bazan kücük yaziyordum, bir arkadas, takimi kücümsedigimi düsünmüs olack ki bana kizdi,
o zamandan beri t harfini büyük yazmaya dikkat ediyorum, Cyzio arkadasin Senol ve trabzonspor icin yazdiklarini okutukdan sonra artik bu duruma
eskisi gibi dikkat etmiyecegim, ki yasi ve güzel yazilar yazmasi itibariyla okunan bir arkadasdi, en azindan ben okuyordum.

Bazan tv de izliyoruzya, lösemili bir cocuk; ben annemi ve babami cok seviyorum, ama uyumadan önce bana elinizi uzarirmisiniz?
Elimizi ona uzatmakla biz bir sey kaybetmeyiz, fakat onun yasamina biraz daha moral katarak onun gülmesini saglariz,bunu yapmayi
denemek bu kadar zor mu?

deepmavi
29.11.2009, 13:39
eleştirenlere cevap yeter artık aynı gidişatın temellerini atıyorsunuz ama bu saglam olmıcak destek olun ya da yol alın gidin.....

Samet Türkmen
29.11.2009, 13:40
Şenol Güneş'in adı geçen sefer geçtiğinde Trabzon'da oturan bir akrabam ''sorun anlaşamam meselesi değil,halk Şenol Güneş'i pek istemiyor Trabzon'da'' dediğinde inanmamıştım. Anlıyorum ki maalesef doğru söylüyormuş. Ama Şenol Güneş yanıltacaktır onları.

Karşı çıkanlara yakışacak olan davranış (hoca henüz başlamadı bile) şimdilik susmaktır bence. En azından yıkıcı olmamalılar.

yorumsuz6117
29.11.2009, 13:42
Hem özümüze dönelim diyoruz hemde Şenol Güneş'i istemiyoruz nasıl olucak peki..??

Emrullah
29.11.2009, 13:43
Şenol Güneş'i eleştiren ve istemeyen çok bilmiş zevat, daha iyisi varsa söyleyin o gelsin. Bizde biliyoruz Şenol Hoca'yı eleştirmeyi ama daha iyi alternatif var mı? Eee o zaman sahip çıkmaktan başka ne şansımız var?

salihismet
29.11.2009, 13:45

.

Türkiyedeki takim yöneticilerinin yönetim tarzlari dünyada pek rastlanir cinsden deyil, hala bir asama yapilamadi, Senol Günes, Ersun Yanal gibi
hocalarin bu gibi yöneticilerle calismasi zorunluluktan deyil mecburiyettendir.

Birde sunu ekliyeyim, Senol Günes sampiyonluk kazanamdi deniyor, dogrudur, fakat unutmamak lazim ki 96 daki sampiyonlugu
fb nin hocasinin verdigi takdik deyil, Ali Sen in verdigi psikolojik savas kazandirdi fenere. May olsaydi biz bu sampiyonlugu
alamzdik diyede söylemisti Ali Sen.

tslover
29.11.2009, 13:49
senol günes'e en kötü 5 sene sans vereceksin... yönetimin de dediği gibi senol günes Trabzonsporun sır alex fergusonu olmalı... çok doğru bi söz bence... ins senol hocaya sabır gösteririz...
kendimi övmek gibi olmasın ama az ve öz yazarım bunu forum yöneticileri de bilir.ben bu sözü sanırım çok çok çok öncelerden yazmıştım burda :)

Özkan
29.11.2009, 13:52
Fatih Terim boşta, hattâ Hikmet Karaman boşta. Bu isimlerin başarılı olma olasılığı Şenol Güneş'ten daha fazla değil mi?

Hikmet Karaman'a eleştiri gelecektir, şimdiden yanıtlayalım. Kendisi bizde hiç çalışmadı, dolayısıyla ne yapacağını bilemeyiz ama Şenol Güneş 3 kere gelmiş ve başarısız olmuştur. 96'daki ikinciliğini ve Türkiye Kupası'nı gözümüze sokacaksınız ama o kadroyla kim olsa 2. olurdu, Türkiye Kupası'nı ise Hikmet Karaman, Tolunay Kafkas, Samet Aybaba vs. bile almıştır.

Sefaenes
29.11.2009, 13:54
Insallah Senol hocaya basta sahip cikip sonra ilk maglubiyette göstek olunmaz. Yönetimde her kotü sonucta hocayi suclamaz.

akhilleus80
29.11.2009, 14:00
Merhabalar Hayırlı Bayramlar, Egemen benim yakın dostumdur ve hemen hemen hergün telefonla görüşürüz, Egemen'in üzüldüğünü ve kadro harici durumu hazmekte güçlük çektiğini, anne ve babasının şu anda ona psikolojik destek olmak için Trabzon'da olduklarını ve olup bitenleri büyük sükunet içerisinde takip ettiğini biliyorum. Ama Egemen, hiçbir suretle ve hiçbir konuda medyaya gitmek istediğini söylemedi. Durumdan istifade etmek için bazı menajerler aracılığıyla asıllı asılsız haberler geliyormuş kendisine ama hiçbirine itibar etmiyor, zaten bu oyunlara gelecek bir insan da değil. Herşeyi yönetimin ve Şenol Hoca'nın vereceği kararlar belirleyecek. Kendi ağzından söyledikleri ve konuşmalarımızdan çıkardıklarım bunlardır. Yalan haberlere ve söylentilere itibar ederek ne Trabzonspor'a ne de Egemen'e lütfen haksızlık etmeyelim.

Ahmet Başkaya
29.11.2009, 14:03

Devamlı soru sorarak saldırmak, güzel ama kaçak bir güreşme yoludur. Siz önce "Şampiyonluğa oynadığı halde, kendisini hiç şampiyon yapamamş bir tekik direktörle 4'üncü defa anlaşmaya varan 3 klübü adıyla soyadıyla" söyler misiniz?"

.

Bu ağır bir ithamdır ve sizin gibi birine hiç yakıştıramıyorum ...

Varsa bir karaktersizliği hocanın söylersiniz , kaçıp gitmek karaktersiz kişilerin yapacağı iştir varsa belgeniz sununuz yoksa yorumunuzu değiştirmenizi rica ediyorum ...

Ersun Yanal'da kaçıp gitti derler adama ..

Benim saymama gerek yok , ben getirilen hocadan memnunum sorun etmiyorum ondan çözüm bulmama gerek yok ama siz sorun ediyorsunuz o zaman bir zahmet çözüme yardımcı olunuz ...

titanic
29.11.2009, 14:05
Bu ağır bir ithamdır ve sizin gibi birine hiç yakıştıramıyorum ...

Varsa bir karaktersizliği hocanın söylersiniz , kaçıp gitmek karaktersiz kişilerin yapacağı iştir varsa belgeniz sununuz yoksa yorumunuzu değiştirmenizi rica ediyorum ...

Ersun Yanal'da kaçıp gitti derler adama ..

Benim saymama gerek yok , ben getirilen hocadan memnunum sorun etmiyorum ondan çözüm bulmama gerek yok ama siz sorun ediyorsunuz o zaman bir zahmet çözüme yardımcı olunuz ...
Demirel var,Erbakan var Ecevit var.. Bunlar 5 er 6 sar kez geldi gittiler
Hep değişik adamlar mı bir takımda görev yapar,hangi mantıkla söylendi bilmiyorum,tarihe bakarsak Şenol Hoca hep iyi yerlerdeyken görevi bırakmış yani göze çarpan bir başarısızlık yok,hatta son 20 yılda takımı en iyiy yerlere getirmiş bir hoca tabiki o gelecek

İskender66
29.11.2009, 14:07
Sanki 25 yıldır yağıyor da şimdi yağmayacak :) kimler geldi kimler geçti nur yağdıramadı Trabzon'a. Bide kendi evladımız gelsin. Elin adamına tahammül ediyoruz da kendi insanımıza mı tahammül edemiyecez? Nedir Bu Şenol Güneş düşmanlığı anlayamıyorum ki.. Adamın suçu Trabzonlı olması mı acaba?

agahozlu
29.11.2009, 14:08
Bilenler bilir sadece yazları arada bir de bir kaç günlüğüne Trabzona giderim. Şehirdeki,köydeki ve staddaki havayı da bana göre yeteri kadar gözlemledim (yaklaşık olarak 6-7 senedir). Bu sene Bursaspor'un galip geldiği bir maçtan sonra (maçın özelliği şuydu Hüseyin oyundan çıkıp Krita girmiş ve ilk pozisyonda gol atmıştı) şu cümleyi duydum :" Hüseyin oyundan çıktı onun yerine giren gol attı." Genelleme belki yapılmaz ama çoğunluğun bu şekilde bilinçsizce bir eleştiri yaptığı ortamda hiç bir şey olmaz. Bana kimse de Trabzon halkının futbolu bildiğini anlatmasın. Herkes futbolla ilgilenir ama futbolu bilmek başka birşeydir.

Bir köy kahvesinde Albayrak başkanlık yaparken onun siyasi görüşünü baz alarak kulubü eleştirdiklerini ve küfür ettiklerini, başka bir köy kahvesinde ise Şener'i eleştirdikleri ve aaynı sebeplerden aynı şeyleri yaptıklarını dinliyorum Trabzon sakinlerinden. Kimse bana birlik beraberlikten bahsetmesin. Kimse bana Trabzon taraftarından da bahsetmesin. Çoğunluk skor taraftarı stada gelen.

Bunlardan sonra ister Şenol Güneş gelsin ister başka biri gelsin. Şenol Güneşi de eleştirenler gitmesi için şimdiden çabalayanlar olacaktır. Bir başka "x" teknik adam için gelmeden göndermeye çalışanlar olacaktır.

Bu gödrüğüm tablo devam ettiği sürece; Trabzonspor'a ne hoca, ne futbolcu ne taraftar, ne de yönetim fayda sağlar. Düşünce yapısının değişmesi gerekir. Temel değerler korunarak, köklü değişiklikler yapılmalıdır.

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:09

.
olmayabilir, yoktur da belki, ama bundan doğal bişey yokki, biz zaten çok farklıyız yapımızda bu var, hemde şenol hoca çok farklı bir kişi efsanedir hepimiz için, ve trabzonun yetiştirmiş olduğu en iyi 3 spor adamından biridir, onun için ondan yararlanmak için ne gerekiyosa yapacaz, 4 değil 10 kerede olsa başımızın üstünde yeri vardır deriz, ayrıca sürekli bu soruyu sorarak haklı çıkarmaya çalışıyosunuz kendinizi, ben sizin fikrinizi değiştiremem zaten ama kendi doğrumu savunurum, benim doğrumda şenol hocanın isabetli bir transfer olduğudur saygılarımla...

Ilelioglu
29.11.2009, 14:09
Hayirli ugurlu olsun....:)

Insallah istedigimiz yerlere gelecegiz ama bunun icin önce sabir gerekli, herkes sabretmeyi bilmeli artik...

Kubilay ŞAHİN
29.11.2009, 14:14

.

Hiç Yakıştıramadım..

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:14
Fatih Terim boşta, hattâ Hikmet Karaman boşta. Bu isimlerin başarılı olma olasılığı Şenol Güneş'ten daha fazla değil mi?

Hikmet Karaman'a eleştiri gelecektir, şimdiden yanıtlayalım. Kendisi bizde hiç çalışmadı, dolayısıyla ne yapacağını bilemeyiz ama Şenol Güneş 3 kere gelmiş ve başarısız olmuştur. 96'daki ikinciliğini ve Türkiye Kupası'nı gözümüze sokacaksınız ama o kadroyla kim olsa 2. olurdu, Türkiye Kupası'nı ise Hikmet Karaman, Tolunay Kafkas, Samet Aybaba vs. bile almıştır.
fatih terim denilen şahsiyet mehmet ali yılmaz tesislerinden içeriye girince bu forumda yazılanları görmek için girmesini isterdim:D:D:D adamı tv görmeye katlanamıyom benim herşeyim olan TRABZONSPORUMUN başına geçecek güldürmeyin beni( bu yazdıklarım sadece benim düşüncem değil 10 trabzonsporludan idda ediyom 9 tanesi fatih terimden nefret eder)....

Fatih
29.11.2009, 14:18
Sorun Teknik Direktör değilse ki çoğunluk bunu söylüyor Şenol Güneş 3 kez de gelse 5 kez de gelse başarısız değildir.

titanic
29.11.2009, 14:20
Özkan tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2794327#post2794327)

Ne alakası var Giray,Hikmet ancak küme düşme potasındaki takımları çalıştırır.Şenol Hoca ya göre nasıl daha başarılı olma ihtimalleri yüksek dersin,Ertuğrulun takımını birkaç değişiklikle elinde tutan Tolunay Hoca için methiyeler düzmek için henüz erken,Şenol Hocanın kariyerine baktığımızda adam hep zirvede büyük maçlarda başarıızmış,finallerde takılıyormuşta,Allah aşkına milli takımda olsun Trabzonsporda olsun Şenol Hoca öncesi kaç tane final gördük.Her yönüyle takdir edilmesi gereken bir hocamız var bununla gurur duymak yerine onu kesinlikle kıyaslayamayacağımız insanlarla kıyaslıyoruz,çok yazık bu hocalar kötü müdür kesinlikle hayır ama Şenol Güneş ya daha ne olsun

deepmavi
29.11.2009, 14:21
Özkan tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2794327#post2794327)

Ne alakası var Giray,Hikmet ancak küme düşme potasındaki takımları çalıştırır.Şenol Hoca ya göre nasıl daha başarılı olma ihtimalleri yüksek dersin,Ertuğrulun takımını birkaç değişiklikle elinde tutan Tolunay Hoca için methiyeler düzmek için henüz erken,Şenol Hocanın kariyerine baktığımızda adam hep zirvede büyük maçlarda başarıızmış,finallerde takılıyormuşta,Allah aşkına milli takımda olsun Trabzonsporda olsun Şenol Hoca öncesi kaç tane final gördük.Her yönüyle takdir edilmesi gereken bir hocamız var bununla gurur duymak yerine onu kesinlikle kıyaslayamayacağımız insanlarla kıyaslıyoruz,çok yazık bu hocalar kötü müdür kesinlikle hayır ama Şenol Güneş ya daha ne olsun

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Çetocan
29.11.2009, 14:24
Hayırlı Olsun

izmirdenayhan
29.11.2009, 14:24
Hayırlı olsun,umarım uzun soluklu olur ve başarılara ulaşırız..

magicyattara
29.11.2009, 14:25
Sürekli eleştiriyoruz, en kolayı bu zaten, spor yazarlığı, eleştirmenlik. Oturduğumuz yerden eleştiriyoruz.
96'da gitmiyecekti Şenol Hoca. Hep eksiye gittik o zamandan beri, geleni hiç beğenmedik hep eleştirdik. Ama göndermeseydik Şenol hocayı o gün, daha farklı yerde olacaktık. Çoğunuz hatırlamaz eminim ben üniversitedeydim, yediğimiz o gol'u gözümü kapatınca bile hala görebiliyorum. Ama kendimizi kaybettiğimiz gibi istikrarıda kaybettik.
Şenol hoca dünyanın en iyi adamı değil, tayfunun dünyanın en iyi defansı olmadığı gibi.
Destek, koşulsuz destek

Şenol hoca gitmedi,gönderildi;MAY tarafından.Yerine ise Yılmaz Vural getirildi.
Şimdi bu anlayış kovulduğu yere tekrar gelebilmek için dümen çevirmeye başladı.

İstemiyor da değilim hani;başkan MAY,teknik direktör Yılmaz Vural,sonuçta yakışan neyse o olacaktır.

My
29.11.2009, 14:26
Cyzio abinin yazdıklarını her zaman ilgiyle okumuşumdur fakat Şenol Güneş'e karşı çıkıcam derken kantarın topuzunu biraz kaçırdığı kanatindeyim :)

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:27
Şenol hoca gitmedi,gönderildi;MAY tarafından.Yerine ise Yılmaz Vural getirildi.
Şimdi bu anlayış kovulduğu yere tekrar gelebilmek için dümen çevirmeye başladı.

İstemiyor da değilim hani;başkan MAY,teknik direktör Yılmaz Vural,sonuçta yakışan neyse o olacaktır.
bu yazdıklarına gerçekten inanarak mı yazıyosn....

Serdar A
29.11.2009, 14:27
"Ertuğrulun takımını birkaç değişiklikle elinde tutan Tolunay Hoca için methiyeler düzmek için henüz erken"

Çok güldüm

İskender66
29.11.2009, 14:28
Cyzio abinin yazdıklarını her zaman ilgiyle okumuşumdur fakat Şenol Güneş'e karşı çıkıcam derken kantarın topuzunu biraz kaçırdığı kanatindeyim :)

Bu konuda bende aynı düşünüyorum :)

serdaracıl
29.11.2009, 14:28
Futbol oynadığı yıllarda takım arkadaşlarını satıp İstanbul kulüplerine koşsaydı. Hocalıktan gönderildiği dönemde alacakları için kulübü icraya verseydi, mahkemelerde süründürüp, kondisyon aletlerine haciz gönderseydi. Sahte imzalarla temlikler aldırsaydı. Başkanlara yaranmak için 50 takla atıp, taraftara şirin görünmek için karekterinden vazgeçseydi. Şimdiye şehrin girişine heykelini dikmiştik. En kötü onursal başkanımızdı.

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:31
Futbol oynadığı yıllarda takım arkadaşlarını satıp İstanbul kulüplerine koşsaydı. Hocalıktan gönderildiği dönemde alacakları için kulübü icraya verseydi, mahkemelerde süründürüp, kondisyon aletlerine haciz gönderseydi. Sahte imzalarla temlikler aldırsaydı. Başkanlara yaranmak için 50 takla atıp, taraftara şirin görünmek için karekterinden vazgeçseydi. Şimdiye şehrin girişine heykelini dikmiştik. En kötü onursal başkanımızdı.
en çok dokunanda ne biliyomusun şu sözleri "Görüşmelerimizde hiç para konusu gündeme dahi gelmedi. Hocamız, 'Ben Trabzonspor'a para için hizmet etmem' diyerek bu konuyu açmadı bile" diye konuştu" daha biz neyi tartşıyoz anlam veremiyorum...

serdaracıl
29.11.2009, 14:31
Fatih Terim, Hikmet Karaman isimlerini buraya yazan arkadaşlar var. İnanamıyorum ya. Oldu olacak Fatih Akyel'i de getirelim.

Mustafa Çolak
29.11.2009, 14:32
:alkış: :alkış: Güzel Yazı Olmuş

Serdar A
29.11.2009, 14:33
en çok dokunanda ne biliyomusun şu sözleri "Görüşmelerimizde hiç para konusu gündeme dahi gelmedi. Hocamız, 'Ben Trabzonspor'a para için hizmet etmem' diyerek bu konuyu açmadı bile" diye konuştu" daha biz neyi tartşıyoz anlam veremiyorum...

Şahsen ; tam da bu , sorun ettiğim konulardan biriydi .

Örnekse , Özkan hocamda zerre kadar parayı sorun etmez .

kofol
29.11.2009, 14:35
Senol Hoca'nın bizim başarı anlayışımıza uygun bir başarıya ulaşacağına inanmıyorum.
Umarım bir kurumsallaşmanın temeli cercevesinde gelir ve bunu hayata gecirir.
Bir futbol kültürünün , spor ahlakının temellerini atabilir.
Böyle bir ortamda takımı uzun süreli başarılara taşıyacak hocalar ve futbolcularr yetiştirebiliriz.

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:36

özkan hoca, benim bildiğim kadarıyla teknik direktörlüğü bıraktı, onun en büyük görevi yeni genç oyuncular bulmak...

magicyattara
29.11.2009, 14:37
bu yazdıklarına gerçekten inanarak mı yazıyosn....

Ne demek inanarak mı yazıyorsun?Heralde inanarak yazıyorum.
Sizin yaşınız ufak daha bir şey görmediniz.
Sen Yılmaz Vural'ın manikür yaptırdığı Televole'leri izledin mi:)

Hey gidi hey..

Bir takımı kurmaktadır maharet.Kurulmuş takımların başına gelip,onları enkaza çevirdikten sonra kaçmakta değil.

Mesela maharet Şota'yı burda kalmaya ikna etmekteydi.
Mesela Şota-Arçil anlaşamayıp tesisleri terk ederken,sinirler gerilmişken,Faruk Özak onlara araba tahsis edip havaalanına gönderir.Sadece bu jest üzerine ikizler dönüp imzayı atarlar.
Diğer taraftan,olmasanız da olur havasıyla yaklaşan bir başkan ve hoca ile gitti bu adamlar.

Bu sadece 1 örnek.

Mesela taş gibi oynayan 96 takımı May başkan olduktan sonra neden döküldü?Yaş ortalaması 25'lerdeydi o takımın.Elinizde ki takımdan maximum verimi almak için sadece futbolcuların iyi oması da yetmez.
Başka şeyler de lazımdır.Samimiyet gibi..

Bu samimiyeti Şenol hocayla yakalayacağımızdan şüphem yok..

serdaracıl
29.11.2009, 14:39
Senol Hoca'nın bizim başarı anlayışımıza uygun bir başarıya ulaşacağına inanmıyorum.
Böyle bir ortamda takımı uzun süreli başarılara taşıyacak hocalar ve futbolcularr yetiştirebiliriz.

Futbol kültürü ve spor ahlakı. Şu an en çok ihtiyacımız olan değerler.

serdaracıl
29.11.2009, 14:40

Evet oysa biz paraya tapan adamları çok severiz.

ilhan
29.11.2009, 14:41
Nerden çıktı İlhan şimdi kimmiş o kişi mesela ?

-ler ekini kullanarak öyle düşünenlerin olduğunu söyledim. Kendini onlardan birisi görüyorsan tabii ki üzerine alınırsın. Değilsen ne diye takılacaksın o isimlere?

ustume alarak cevap veriyorum..ben hala futbol olarak bakmadan cevap veriyorum sayin czyio ya..kimse kimsenin karakter muhasebesini yapamaz..bu hakki kendinde bulamaz..yoksa senol gunes basarili olur yada olmaz...bunu elbette suan bilemeyiz...ama kalkip bazi ifadelerinde karakterine laf atilinca soz hakki dogar bizede..sadece senol hoca icin degil ,herkes icin gecerli bu...

bazilarimiz begenir yada begenmez hocayi..bu normal ..fikir ayriliklari olabilir

Ben Şenol Güneş'i sanki dünyanın en iyi hocasını konuşuyormuş gibi aksedenlere ithafen söyledim. Kimseyi hedef almadım. Hali hazırda başlıkta kimlerin ne yönde görüş belirttiği açık seçik görünüyor.

Sonuçta Trabzonspor'un hocası kimse, taraftar olarak üzerimize düşeni yapacağız. Eleştiri iyi bir şeydir. Ersun Yanal'ı çok savunurdum ama eleştirilerin hepsini sonuna kadar okur, birçoğuna katılırdım.

Şenol hocanın Trabzonspor'un efsanelerinden birisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu inkar etme gibi bir lüksümüz yok.

Ama benim bir restorantım olsa bir aşçıyı dört defa mutfağa sokmazdım. Bir defa yapamadıysa yemeği bir daha yaptırmaya çalışmazdım.

Erdem Keser
29.11.2009, 14:41

Tıpkı Giray Bulak gibi.O da baktı olacak gibi değil, en iyisi ufaktan yol alayım dedi.

Serdar A
29.11.2009, 14:44
Tıpkı Giray Bulak gibi.O da baktı olacak gibi değil, en iyisi ufaktan yol alayım dedi.

Ersun hocanın Vestel'li Manisa'sı ya da sezona 50 milyon euro bütçe ile girip ligin ikinci yarısı tepetaklak olan Trabzonspor'u da bu gruba dahil edilebilir mi ?

Ömer Bayrak
29.11.2009, 14:44
Ne demek inanarak mı yazıyorsun?Heralde inanarak yazıyorum.
Sizin yaşınız ufak daha bir şey görmediniz.
Sen Yılmaz Vural'ın manikür yaptırdığı Televole'leri izledin mi:)

Hey gidi hey..

Bir takımı kurmaktadır maharet.Kurulmuş takımların başına gelip,onları enkaza çevirdikten sonra kaçmakta değil.

Mesela maharet Şota'yı burda kalmaya ikna etmekteydi.
Mesela Şota-Arçil anlaşamayıp tesisleri terk ederken,sinirler gerilmişken,Faruk Özak onlara araba tahsis edip havaalanına gönderir.Sadece bu jest üzerine ikizler dönüp imzayı atarlar.
Diğer taraftan,olmasanız da olur havasıyla yaklaşan bir başkan ve hoca ile gitti bu adamlar.

Bu sadece 1 örnek.

Mesela taş gibi oynayan 96 takımı May başkan olduktan sonra neden döküldü?Yaş ortalaması 25'lerdeydi o takımın.Elinizde ki takımdan maximum verimi almak için sadece futbolcuların iyi oması da yetmez.
Başka şeyler de lazımdır.Samimiyet gibi..

Bu samimiyeti Şenol hocayla yakalayacağımızdan şüphem yok..
abicim doğru diyosun hoş diyosun, bende MAY sevmesemde sahip olduğu nüfustan ötürü gelmesini istiyorum, ama şenol hocanın bu kadar üstüne gidilmesini anlamıyorum, neden göremiyoruz artık bakın geçen yıl ersun hocaya katlanamayan bizlerdik ama ne kadar yanlış yaptık, şimdide şenol hoca henüz gelmeden bu kadar eleştiri olmasına anlam veremiyorum, şenol hoca içimizden biri, hocalık başarısı türkiyede 5 hoca sayın desek mutlaka içindedir, neden bu kadar eleştiriyoz o zaman...

Serdar A
29.11.2009, 14:47
Evet oysa biz paraya tapan adamları çok severiz.
Hayır ne alakası var ? Sizin neye taptığınız beni ilgilendirmiyor .

Madem demogoji yapacaksanız , önce üretimin ne olduğunu tahlil edin .

Erdem Keser
29.11.2009, 14:48
Ersun hocanın Vestel'li Manisa'sı ya da sezona 50 milyon euro bütçe ile girip ligin ikinci yarısı tepetaklak olan Trabzonspor'u da bu gruba dahil edilebilir mi ?
Manisa için diyebilirsiiz de Trabzonspor için nasıl bir alaka kurdunuz.Küme düşme pozisyonundamıydık?
Sivas'ı yenseydik puan farkı bire inecekti.

Özkan
29.11.2009, 14:49
Elbette Fatih Terim'i sevmiyorum ve Şenol Güneş'i çok seviyorum. Öte yandan Terim'in ligde 4 şampiyonluğu, biri UEFA olmak üzere bir sürü kupası ve Avrupa 3.'lüğü var. Şenol Güneş'ten kariyer olarak çok üstte olduğu ve bizde de daha başarılı olma olasılığı açık.

Eğer başarı kriteriniz 2. olmaksa Ziya Doğan, Bülent Uygun; Türkiye Kupası ise Hikmet Karaman, Tolunay Kafkas da başarılıdır ve onlar da Trabzonspor'da teknik direktör olabilir. Benim tek bir başarı kriterim var, o da şampiyonluktur ve 96'daki kadroyla şampiyon olamayan, Kore'de her türlü imkâna sâhipken ve 3 yıl boyunca orada kalmışken şampiyon olamayan bir teknik direktör başarısızdır.

muratt
29.11.2009, 14:50
Onemli olan isimler degil, isimlere verilen destek, sabir ve planli calisma.. Sorun isim olsaydi, 25 yilda denenen 30 isimden biri tutardi, tutmadigina gore sorun isimlerde degil baska yerde.. Bu sorun da giderilmedigine gore, burda tartisilacak tek bir sey var, Senol Hoca acaba yil sonunda mi gider, yoksa onumuzdeki yil bu zamanlar mi ? Bunun tartisilmasi gerekir, yoksa Senol Hoca'nin gorusmede para konusmamasi degil.. Ona bakarsaniz, Giray Bulak'ta para konusmazdi, Ahmet Suat Ozyazici da ve hatta Yilmaz Vural'a teklif gitse (keske gitse) o da konusmaz...

Serdar A
29.11.2009, 14:51
Manisa için diyebilirsiiz de Trabzonspor için nasıl bir alaka kurdunuz.Küme düşme pozisyonundamıydık?
Sivas'ı yenseydik puan farkı bire inecekti.

Maliyet-çıktı oranına göre örneklemiştim . Alakayı da o sebeple kurdum . 50 milyon euro Türk futbol tarihinde her zaman ulaşılabilmiş bir rakam değil .

SDanışmaz
neden bu kadar eleştiriyoz o zaman...

Cevabını İlhan yazmış;

Ama benim bir restorantım olsa bir aşçıyı dört defa mutfağa sokmazdım. Bir defa yapamadıysa yemeği bir daha yaptırmaya çalışmazdım.

sametaydin

Ben de böyle düşünüyorum.

serdaracıl
29.11.2009, 14:54
Hayır ne alakası var ? Sizin neye taptığınız beni ilgilendirmiyor .

Madem demogoji yapacaksanız , önce üretimin ne olduğunu tahlil edin .

Bir insanın parayla ilgili tercihi, emeğine biçtiği değer, hizmeti için aldığı para bizi neden bu kadar ilgilendiriyor. Şenol hocanın "Para benim için ikinci planda" demesi bir eksiklik midir? Ersun hocanın aldığı para konuşuldu burada. Şimdide Şenol hocanın bir tercihi yargılanıyor. Nereye varmak istiyoruz?