PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

ibrahim
09.01.2013, 22:57
Bunu yazdıktan sonra bomboş pozisyonda dağlara taşlara vurduğu pozisyonu ve abuk subuk penaltı atışını da yazman gerekirdi...

Yoksa Şenol Güneş'e sallamak için malzeme edinmişsin havası vermekten başka bir işlevi olmuyor o cümlenin.

Her ne kadar istemesemde kendisi veriyor Halil konusunda o malzemeyi zaten. Halil kafa olarak aylardir bitik bir durumda. Bikac mac dinlendirecegi yerde hala oynamakta israr ediyor. Bu kafayla gol atacagi varsada atamaz.

Bu durumda olan bi adami sürekli oynatip Emreninde psikolojisini bozmanin ne geregi var?

Adamin birini oynata oynata kaybetti, digerinide oynatmaya oynatmaya kaybedecek. Ortasini bir türlü tutturamiyor...

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 23:21
Her ne kadar istemesemde kendisi veriyor Halil konusunda o malzemeyi zaten. Halil kafa olarak aylardir bitik bir durumda. Bikac mac dinlendirecegi yerde hala oynamakta israr ediyor. Bu kafayla gol atacagi varsada atamaz.

Bu durumda olan bi adami sürekli oynatip Emreninde psikolojisini bozmanin ne geregi var?

Adamin birini oynata oynata kaybetti, digerinide oynatmaya oynatmaya kaybedecek. Ortasini bir türlü tutturamiyor...

İyi de benim bahsettiğim bu değil ki...

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 23:30
İspatlarım da kabul edebilirmisiniz bilmem.....

Yönetim Kurulunun dağıttığı faaliyet raporuna göre.....

sadece Ocak-kasım 2012 döneminde.....

4.991.000 tl para ödenmiş teknik heyete...... Teknik Direktör ve Yardımcı antrenörlere birde meşhur menejerimize ödenen toplam para bu....

Tabiki doğal olarak en büyük pay Şenol Hocanındır Teknik Direktörümüz olarak.....

Bu parayı herhalde kurtlara kuşlaramı dağıtmamışlar dimi ......

..

Yıllık 5.4 milyon TL yapar.

Ünal 1 milyon TL'ye yakın alıyordu, bu denilen dönemdeki iki yardımcı toplam 1,5 almış olsa.
Giray Bulak yıllık 600bin alacaktı. 300 almış olsun toplam.

Kondisyonerler, gözlemciler (ayrı bir kalem var mıydı bilmiyorum faaliyet raporunda bunlarla ilgili). 1 milyon da bunlar alsa.

1,5 +300+1=2,8 milyon TL

Tamamen sallamasyon bu hesabıma göre Şenol Güneş 2,6 milyon TL yani 1,13 milyon € alıyor.. Neden 2 diyoruz hep :)

MDanışmaz
10.01.2013, 00:49
Bunu yazdıktan sonra bomboş pozisyonda dağlara taşlara vurduğu pozisyonu ve abuk subuk penaltı atışını da yazman gerekirdi...

Yoksa Şenol Güneş'e sallamak için malzeme edinmişsin havası vermekten başka bir işlevi olmuyor o cümlenin.

Emre kötüydü yani bugün hocanın Halil tercihi daha doğru..Hoca sizin gözlerinize perde indirmiş ne diyelim..

Tolga
10.01.2013, 00:52
Emre kötüydü yani bugün hocanın Halil tercihi daha doğru..Hoca sizin gözlerinize perde indirmiş ne diyelim..

İşte bizim sorunumuz burada, olayı kişisel olarak algılıyoruz,

Neyse sıkıntı yok, Trabzonsporluyum diyenlerin büyük bir kısmı hâlâ aynı, yada medya söylemiyle, Trabzonspor Taraftarları . . .

Oğuz B.
10.01.2013, 00:58
İşin çok zor hocam başarı olmadığı sürece, büyük çoğunluk için manevi değerler bir şey ifade etmez, etmeyecek.

En ufak ayrıntı büyüyecek.. büyüyecek..

Başa çıkmanın tek yolu başarı, sizin ora da bulunma nedeniniz bu. Eyvallah.

Ama İsviçre'de yaşamıyoruz hiç birimiz.

Ülke futbolu ne halde, bizi ne hale düşürdüler...

Neyse hocam yarın iki tane sınavım var ama son olarak;

Benim için her daim efsanesiniz, aldığınız her kuruş helal olsun.

2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor'un hocasının kredisi benim için iki sezondan çok daha ötedir.

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 00:59

O yazdığımdan bu sonucu çıkartman da senin harkulade objektifliğini ortaya koyuyor sanırım :)

Demişim ki; "iyi hareket yaptığında koştur koştur gelip burada hocaya laf sokup da kötü hareketler yaptığında tek kelime etmemeye ben iyi gözle bakmam..."

Artık buradan perde mi çıkar sonuç, hayranlık mı çıkar ben bilmem.

MDanışmaz
10.01.2013, 01:07
Bu sadece bu konu için değil her eleştiriye bir cevap var bir kerede tamam haklısınız diyemiyorsunuz.

artvints
10.01.2013, 01:08
bazen eleştirmek için giriyorum başlığa, öyle şeyler yazılmışki üzülüyorum eleştirmekten vazgeçiyorum.bugün trabzonspor efsanesine başından sonuna kadar tanıklık etmiş katkı vermiş adama defol git diyemez kimse sen kimsin kime defol git diyosun.bu şekilde yorum yazılırsa, doğal olarak sevenleri de savunmaya geçerler.tahrik edici eleştirilerden uzak durmak lazım, hem amacına ulaşmıyo hemde hiçbirimize yarar getirmeyecek tartışmalara yol açıyor.gerek yok.

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 01:25
Bu sadece bu konu için değil her eleştiriye bir cevap var bir kerede tamam haklısınız diyemiyorsunuz.

bazen eleştirmek için giriyorum başlığa, öyle şeyler yazılmışki üzülüyorum eleştirmekten vazgeçiyorum.bugün trabzonspor efsanesine başından sonuna kadar tanıklık etmiş katkı vermiş adama defol git diyemez kimse sen kimsin kime defol git diyosun.bu şekilde yorum yazılırsa, doğal olarak sevenleri de savunmaya geçerler.tahrik edici eleştirilerden uzak durmak lazım, hem amacına ulaşmıyo hemde hiçbirimize yarar getirmeyecek tartışmalara yol açıyor.gerek yok.

Aşağı yukarı yazacağım şeyleri yazmış arkadaş. Mevzu Hoca'yı eleştirmekse ben de eleştiriyorum zaten...

ErtuGrul
10.01.2013, 01:48
Şenol hocaya asla defol git demedim diyememde, haddim değil.Herşeyden önce yaşına saygım var, geçmişine saygım var.Ama hocam istifa edin, istifa etmekte bazen çok büyük bir hizmettir diye defalarca yazdım.Yine yazıyorum sayın hocam çok sevdiğiniz camianıza bu seferde istifa ederek hizmet edin...

sarman61
10.01.2013, 09:47
Şenol Güneş istifa edince kim gelecek takımın başına acaba. İstifa istifa diye söylenip duruluyor.

Hazırladığı kadro her sene bozulan bir hocanın ne yapmasını istiyorsunuz. Tam bir sistem oturtuyor. Önümüzdeki sezon daha iyi olacak sezon sonu sistemin çarklarından biri gidiyor. Her dönem aynısı oldu. Hoca ne yapsın anlamıyorum. 2010-2011 sezonu muhteşem bir kadro sezon sonu giden oyuncular sil baştan sistem geçtiğimiz sezon iyiye gidecek gibiyken yine yamuk bir futbolcunun ayrılması ile bozulan sistem. Dün akşamki maçın bazı kısımlarında hocamızın düşüncesini futbolcular sahaya yansıttı. Hızlı paslarla ceza sahasına toplu hucum yaptılar hakikaten göze hoş gelen kısımlardı. Yanımdaki cinconlu arkadaşım bile hayran kaldı.

Bu durumu anlatan bir atasözü
"Bizim inek eve gelecek ya mahallenin piçleri halına goysa"

Fatih Öztürk
10.01.2013, 12:14
Şenol hoca giderse takımın başına hoca bulamayacağız.çok korkuyorum Allahım ne yapacağız şimdi?gördünmü,takım sahipsiz kalacak tüühhh!

delikoyun
10.01.2013, 14:04
bence ünal bu takıma çok şey vercek ünal a güvenmeliyiz

DeAgLeMaNyAq
10.01.2013, 15:09
Hoca 1-2 istisna haricinde Lig TV yayınına pek katılmazdı hayret...

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 15:20
Şenol Güneş : Colman'la konuştum neyse söyledim o da kendisini hazırlayıp katkı sağlayacak.

Şenol Güneş : O olunca (Colman) onun yanına oyuncu koymak daha kolaylaşıyor.

Travelair
10.01.2013, 15:23
LigTv'de röportajı var.

Ancak bahane üretiyor. Çözüm? Elele vereceğiz çalışacağız vs. Masal
Sonra adım hıdır elimden gelen budur diyor. Eleştirileri savuşturmak için saçma bir eleştiriyi söyleyip üzümü yemek yerine bağcıyı dövmek istiyorlar diyor

Hakkındaki fikrim pekişti. Artık dinlemeyeceğim

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 15:23
Şenol Güneş:Ünal hocayı tam yetkili yapacaktık bende sportif direktör anlamında bir görev düşündüm ama başkandan kabul görmeyince erteledik.

Berberoğlu
10.01.2013, 15:31
Şenol Güneş:Ünal hocayı tam yetkili yapacaktık bende sportif direktör anlamında bir görev düşündüm ama başkandan kabul görmeyince erteledik.

Bunu açık açık söyledi öyle mi??

Çok enteresan....

Fatih Öztürk
10.01.2013, 15:33

Çok şaşırdım.başkan niye kabul etmedi acaba.

alper*
10.01.2013, 15:38
Bir diğer eleştiri de kadroyla ilgili. Ligin ilk yarısında neden sürekli kadro değiştirdiniz? (Bu soru adeta ‘Bir dokun, bin ah işit’ oldu)

“Allah aşkına bu eleştirileri yapanlara sorun, istikrarı olan oyuncu vardı da oynatmadık mı? Biz yarışmacı bir takımız, kötü oyuncuda nasıl ısrarcı olabiliriz? Tabii ki doğru olanı istikrardır. Oturmuş kadroyu hangi teknik adam bozar? Bu değişkenliğin nedeni sohbetin başından beri anlatmaya çalıştığım şeylerin içinde saklı. İki maç iyi oynayıp da kulübeye çektiğim, kadroya almadığım oyuncu var mı? Yok. Biz de en formdasını, en verimlisini kullanmaya çalışıyoruz. Arayış içinde olmamızın nedeni budur.”

Ergun Ata

İlginç :)

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 15:40
Çok şaşırdım.başkan niye kabul etmedi acaba.

Cesaret edemedi. Ben burada bunu defalarca yazdım çizdim ama şenolgüneşspor'lu ilan edildim...

Travelair
10.01.2013, 15:41
Başkan kabul etmedi çünkü kadro kötü, ekonomi kötü. Bunu Ünal hoca kaldıramazdı. Şenol hocanın sonsuz kredisi var, oyuncularımız iyi, sıkıntılar var, hep birlikte deyince millet inanıyor

Fatih Öztürk
10.01.2013, 15:44
Cesaret edemedi. Ben burada bunu defalarca yazdım çizdim ama şenolgüneşspor'lu ilan edildim...

Ben her zaman diyorum.bu başkan Trabzonsporu haketmiyor.Şenol hocanın elindeki malzemeleri bir şekilde elinden kaçır,transferde son derece başarısız ol sonrada kabak hocanın başında patlasın.böyle şey olmaz.eminmki Ünal hocanın gitmesindeki sebepde başkandır.demekki Şenol hoca Ünal hocaya çok güveniyorki yetkileri devretmek istiyor.

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 15:48
Ben her zaman diyorum.bu başkan Trabzonsporu haketmiyor.Şenol hocanın elindeki malzemeleri bir şekilde elinden kaçır,transferde son derece başarısız ol sonrada kabak hocanın başında patlasın.böyle şey olmaz.eminmki Ünal hocanın gitmesindeki sebepde başkandır.demekki Şenol hoca Ünal hocaya çok güveniyorki yetkileri devretmek istiyor.

Sadece başkan değil. Taraftar ve yakın çevresi de bırakmadı Hoca'yı. Buna biz de dahiliz.

DeAgLeMaNyAq
10.01.2013, 15:55
Bol güneşli günler hocam...

Fatih Öztürk
10.01.2013, 15:57
Sadece başkan değil. Taraftar ve yakın çevresi de bırakmadı Hoca'yı. Buna biz de dahiliz.

Şenol hoca oldukça profesyonel insan.duygularına hükmedebilecek kadarda olgun.Ünal hocaya yetkilerini devredip camiaya yeni bir soluk,hava getirme çabası hissettim hocanın demecinde.çokta güzel düşünmüş.aynı olgunluk ve profesyonelliği ne başkanda ne ekibinde göremiyoruz.sağolsunlar saçma demeç verme makinası gibiler.

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 16:01
başkanın ünal hocanın t.d.liğe geçmesini veto etmesini ben tek bir şeye bağlıyorum o zamanlar şenol hocanın başkanlığa oynicak lafları çok dolaşıyordu....bence sadri başkan kendine rakip olmasın die şenol hocayı orda tuttu....

gudoz81
10.01.2013, 16:02
hocanın oynatmaya çalıştığı sisteme en uygun 2 oyuncu dan biri sapara diğeri henrike.
bu ikisini birbirine uyumlu hale getiriebilirse çok iş yapar takım.

Fatih Öztürk
10.01.2013, 16:03
başkanın ünal hocanın t.d.liğe geçmesini veto etmesini ben tek bir şeye bağlıyorum o zamanlar şenol hocanın başkanlığa oynicak lafları çok dolaşıyordu....bence sadri başkan kendine rakip olmasın die şenol hocayı orda tuttu....

Şenol Güneş bugün başkan adayı olsun karşısında kimse duramaz.

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:09

ilk oyu da benden......:rolleyes:

Fatih Öztürk
10.01.2013, 16:10
ilk oyu da benden......:rolleyes:

Vermezmisin oyunu Faik:)

Kubilay ŞAHİN
10.01.2013, 16:10
Yaptığı açıklamalardan anladığım sonuç şu.. İkinci yarı ızdıraba devam beyler..

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:15
Vermezmisin oyunu Faik:)

karşısındaki adaya bağlı.....

mesela Edip Sevinç gibi gerçekten şirket yönetiminden anlayan bir isim çıkmazsa karşısına Şenol Güneşe verebilirim oyumu.....

Neden Edip Sevinç dediğimi kongreye katılanlar varsa anlayabilir....

Emrah Akcagöz
10.01.2013, 16:24
Şimdi çözüm odaklı olarak Şenol hoca ne söyledi ?

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 16:25

sadri başkanda biliyodu işte bunu ama ben sanmıyorum şenol hocanın bu taraklarda bezi olduğunu...

açık açık diyo zaten sportif direktör olmak istiyor trabzonspor'un futbol tarafına bir sistem getirmek istiyor....en basitinden şenol hoca adrianı aldırttı izleme komitemiz henriqieyi..şenol hocanın işi olmamasına rağmen transfer komitesinden daha iyi çalıştığı bu konuda belli...

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:25

Şenol Güneş genelde teşhis yapar...

Tedavi yapmaz......

Emrah Akcagöz
10.01.2013, 16:28

Tedavi yapmaz......
İyi de abi tedaviyi kim yapacak o zaman ?

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 16:29

Tedavi yapmaz......

Hoca'nın ne yapması gerekiyor mesela? Transferlerin amatörce yapıldığını, çok hata yapıldığını söylüyor. Yönetim kuruluna ilettim diyor.

Madem her şeyi Hoca yapacak, başkan da o olsun, asbaşkan da teknik direktör de transfer komitesi sorumlusu da...

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:31
İyi de abi tedaviyi kim yapacak o zaman ?

Hastamızın duayla iyi olmasını bekleyeceğiz..... :cool:

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 16:33

messi ve ronaldo ile ilgileniyormuşuz onlar gelirse bu iş okey dedi...

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:35
Hoca'nın ne yapması gerekiyor mesela? Transferlerin amatörce yapıldığını, çok hata yapıldığını söylüyor. Yönetim kuruluna ilettim diyor.

Madem her şeyi Hoca yapacak, başkan da o olsun, asbaşkan da teknik direktör de transfer komitesi sorumlusu da...

Transferlerin amatörce yapıldığını gelene geçene yenildikten takımın iskeleti bozulduktan sonra söylemeyecekti.....

"Şu isimlerin satılmaması lazım.... Satarsanız şu isimleri almalısınız.... yoksa ben sizinle çalışamayacağım.." diyebilirdi tavır gösterebilirdi mesela....

Atı alan Üsküdarı geçmiş.... Şimdi transferleri doğru yapmadık diyor.... Bunu 10 yaşındaki çocuklarda söylüyorki zaten Onun demesine ne gerek var....

Şenol Güneş kendini kurtarmaya çalışıyor sadece.....Hatalı yönetim ben değilim demek istiyor....

Kubilay ŞAHİN
10.01.2013, 16:35
En çok koyan lafı "Ben buradayım, gidenlere sormak lazım. "Nereye gittiniz?" diye. "

Faik Yılmaz
10.01.2013, 16:39
En çok koyan lafı "Ben buradayım, gidenlere sormak lazım. "Nereye gittiniz?" diye. "

Sanki burası klüp değilde Meydan Kahvesi...

Bir çay içip gitti arkadaşlar.........

-Ula 51 oynayacaktık arkadaşlar nerde.....

-Ben buradayım onu gidenlere sorun der gibi.....

Emrah Akcagöz
10.01.2013, 16:43
Burda çok tahrik edici insanlar var.

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 17:02
Transferlerin amatörce yapıldığını gelene geçene yenildikten takımın iskeleti bozulduktan sonra söylemeyecekti.....

"Şu isimlerin satılmaması lazım.... Satarsanız şu isimleri almalısınız.... yoksa ben sizinle çalışamayacağım.." diyebilirdi tavır gösterebilirdi mesela....

Atı alan Üsküdarı geçmiş.... Şimdi transferleri doğru yapmadık diyor.... Bunu 10 yaşındaki çocuklarda söylüyorki zaten Onun demesine ne gerek var....

Şenol Güneş kendini kurtarmaya çalışıyor sadece.....Hatalı yönetim ben değilim demek istiyor....

Nereden biliyorsun söylemediğini abi?

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 17:14
Bu arada paylaşmak istedim;

https://twitter.com/HeberlerHA/status/289388525948911617 :D

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 17:30
Hoca kızıp ben sizinle çalışmayacağım deyince transferdeki sistemsizlik mi düzelir yoksa daha verimsiz olacak bir hoca ve dandik transfer stratejisi ile devam mi edilir?

Bu sorunun cevabı hocanın neden istifa etmediğini anlatıyor.

seyduna_efil
10.01.2013, 17:35
Hoca kendini ıspatlamaya çalışıyor ancak çabaladıkça daha battığının farkında değil..

Umarım düzelir ama benim hiç ümidim yok..

kürşat şen
10.01.2013, 19:02
şenol hocaya iyi bir takım ver uçurur seni yeminle..
1996-2005-2011 sezonları ve milli takım seviyesi..
ama gözden kaçan bir nokta var sanki..
şenol hoca takım planlamasını yapamıyor ve çuvallıyor..
2006 yılındaki eller,jun ve jefferson transferlerini hatırlayan var mı?
kaldı ki onları da şenol güneş getirmemişti..
gökten zembille iniyor hoca takıma alıyor!
şampiyon olduktan sonra yapılan saçma transferler senaryo yine aynı..
ama hoca hiç bir sorumluluğu üstüne almıyor..

şenol hocayı çok severim ama bazen tilkiliğe kaçıyor..
elini taşın altına pek sokmuyor geliyor bana..
beni yıkan olay sadri şener çağlayanda iken şenol hocanın yanında olmaması..
angut kocaman bile ordaydı ama şenol hoca yoktu..

neyse saha içine dönersem şunu biliyorum ki;
şu galatasaray şenol hocanın elinde olsaydı uçmuştu..
iyi parçalarla iyi verim alabilen bir hoca..
ama takım planlamasında sınıfta kalan bir hoca...
ve yönetime sesini çıkaramayan bir hoca..

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 19:22
şenol hocaya iyi bir takım ver uçurur seni yeminle..
1996-2005-2011 sezonları ve milli takım seviyesi..
ama gözden kaçan bir nokta var sanki..
şenol hoca takım planlamasını yapamıyor ve çuvallıyor..
2006 yılındaki eller,jun ve jefferson transferlerini hatırlayan var mı?
kaldı ki onları da şenol güneş getirmemişti..
gökten zembille iniyor hoca takıma alıyor!
şampiyon olduktan sonra yapılan saçma transferler senaryo yine aynı..
ama hoca hiç bir sorumluluğu üstüne almıyor..

şenol hocayı çok severim ama bazen tilkiliğe kaçıyor..
elini taşın altına pek sokmuyor geliyor bana..
beni yıkan olay sadri şener çağlayanda iken şenol hocanın yanında olmaması..
angut kocaman bile ordaydı ama şenol hoca yoktu..

neyse saha içine dönersem şunu biliyorum ki;
şu galatasaray şenol hocanın elinde olsaydı uçmuştu..
iyi parçalarla iyi verim alabilen bir hoca..
ama takım planlamasında sınıfta kalan bir hoca...
ve yönetime sesini çıkaramayan bir hoca..

Şenol Hoca diyor ki; "Benim teknik direktör olarak sınırlarım var. Ben teknik direktör sıfatıyla her topa giremem. Girersem yakışık almaz, yanlış olur."

Haklı. O dediklerini yapınca adı Şenol Güneş değil aykut kocaman oluyor çünkü...

Ayrıca bugün hiç beklemediğim bir cümle kurdu "Şimdi konumumdan dolayı sadece gördüğüm eksiklikleri söylüyorum. Adımın önündeki sıfatlar elbet bir gün gidecek. O zaman taraftar nasıl olunur görürüz. Ama şimdi sırası değil..."

kürşat şen
10.01.2013, 19:31
Şenol Hoca diyor ki; "Benim teknik direktör olarak sınırlarım var. Ben teknik direktör sıfatıyla her topa giremem. Girersem yakışık almaz, yanlış olur."

Haklı. O dediklerini yapınca adı Şenol Güneş değil aykut kocaman oluyor çünkü...

Ayrıca bugün hiç beklemediğim bir cümle kurdu "Şimdi konumumdan dolayı sadece gördüğüm eksiklikleri söylüyorum. Adımın önündeki sıfatlar elbet bir gün gidecek. O zaman taraftar nasıl olunur görürüz. Ama şimdi sırası değil..."

tamam her topa girmesini beklemiyoruz ama hiç bir transferde sorumluluğu üstlenmiyor..
yakıp yıkmasını beklemiyoruz ama azcık da iğnele..
takım planlamasında da hoca çuvallıyor hepimiz aynı fikirdeyiz sanırım..
taraftarın gücünü arkasına alsın..almadı sustu..
o kadro dağılırken ben yokum deseydi.başkana rest çekseydi taraftarı arkasına alsaydı;
hiç olmasa egemen ve jajayı takımda tutabilirdik...
bilmiyorum ya ben mi çok doluyum ya da hocadan mı çok şeyler bekliyorum..
efsane şenol güneşsin sen..sadri şener kim yanında senin..benim bakış açım bu..

bangkook_61
10.01.2013, 19:40

Saçma. Şenol Güneş herhangi biri değil. Çağlayan'da olmaması rezaletti.

Bud Spencer
10.01.2013, 19:47

katiliyorum renktas

yigit kardesin dedigi gibi sadece teknik direktör olsaydi elli kere kovulmustu su ana kadar, gösterdigi performansla

sadri sener bile "ben onu sadece antrönör olarak degil, yönetici gibi görüyorum" demisti

ayrica senol hocanin yetkileri normal bir teknik direktörden cok daha üstünde

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 19:56

Ben şimdi yöneticiyim bu forumda. Yapabildiklerim var, yapmak isteyip de yapamadıklarım var. Sorsan hemen hemen her şeyi yapmaya yetkiliyim, özel bir vatandaşım vs vs... Öyle değil işte.

Mevki ve makamların getirdikleri ve götürdükleri vardır.

Benim bakış açımda durum bu. Belki başka bakış açılarında Şenol Güneş hatalı olabilir bu konuda. En azından kendiyle çelişmedi ama. "Saha içinde kalmaya gayret edeceğiz." dedi. Kendi adına çoğunlukla öyle davrandı.

tamam her topa girmesini beklemiyoruz ama hiç bir transferde sorumluluğu üstlenmiyor..
yakıp yıkmasını beklemiyoruz ama azcık da iğnele..
takım planlamasında da hoca çuvallıyor hepimiz aynı fikirdeyiz sanırım..
taraftarın gücünü arkasına alsın..almadı sustu..
o kadro dağılırken ben yokum deseydi.başkana rest çekseydi taraftarı arkasına alsaydı;
hiç olmasa egemen ve jajayı takımda tutabilirdik...
bilmiyorum ya ben mi çok doluyum ya da hocadan mı çok şeyler bekliyorum..
efsane şenol güneşsin sen..sadri şener kim yanında senin..benim bakış açım bu..

Daha ne desin Allah aşkına? Acemice hatalar yapıldığını yönetim kuruluna defalarca söyledim diyor adam.

Yaşar
10.01.2013, 20:22
Kredi faizleri düşmüşken biraz daha mı versek acaba?

Ergin Varlibas
10.01.2013, 20:26
“En kolay şey gitmek olurdu tabii ki; Yapabilirdim onu. Örneğin Trabzonsporlu olmayan hiçbir teknik adam direnmez. Ben direndim. Geldiğimde de sorun vardı, kötü saha sonuçları, zamanında ödenmeyen oyuncu alacakları vs. Ne oldu? Başarı geldi, paralar ödendi. Sonra kadro dağıldı. Kimse istemedi böyle olmasını, yönetim de tabii. Bu noktada soru şu anlama geliyor: ‘Neden bu yıkıntıyı sahiplendiniz?’ Teslim olmadım ben, mücadele ettim. Ona bakarsanız bu soruyu soran zihniyet; Umut, Trabzonspor’dayken yuhaladı, Galatasaray maçında alkışladı. 33 gol atan Burak’ı yuhaladı.”

İkinci sorumuz 28-29 Aralık ve 2-3 Ocak tarihleriyle ilgili. Ara dönemde kamp tarihi her yıl sorun oluyor ve bu yüzden büyük eleştiri alıyorsunuz. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

“Bu konudaki eleştiri sahiplerinin amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Gelmeyen 3 kişi var sadece. Onlar da Güney Amerikalı. Bu işin

31 Ocak’la ilgisi yok. Emin olun 2 Ocak olarak belirleyin toplanma tarihini, bu kafadaki oyuncu 4-6 Ocak’ta gelir. Colman’ın yaptığı gibi benden ve arkadaşlarından özür diler, sonra da cezasını alır geçiştirir. Oysa ki, zaten sorunlusun, iyi sonuçlar alınmamış, takım dağınık. Önce zihinsel dinlenme amaçlıyoruz eşleriyle birlikte. Sonra fiziksel kaybı gidermeye çalışıyoruz. Werder Bremen geç toplanma vermiş... Ama teknik kadronun futbolcuya verdiği tatil dönemi çalışma programını oyuncu aynen uygulamış. Sen kime uygulatacaksın? Galatasaray ve Beşiktaş geç başlamış... Benim iki kupa maçım var.

Çalışmayan oyuncuyu bu maçlara fiziksel olarak hazırlamam gerek. Doğru işlere yanlış denilmesi can sıkıyor tabii ama biz işimize bakıyoruz.”

Bir diğer eleştiri de kadroyla ilgili. Ligin ilk yarısında neden sürekli kadro değiştirdiniz? (Bu soru adeta ‘Bir dokun, bin ah işit’ oldu)

“Allah aşkına bu eleştirileri yapanlara sorun, istikrarı olan oyuncu vardı da oynatmadık mı? Biz yarışmacı bir takımız, kötü oyuncuda nasıl ısrarcı olabiliriz? Tabii ki doğru olanı istikrardır. Oturmuş kadroyu hangi teknik adam bozar? Bu değişkenliğin nedeni sohbetin başından beri anlatmaya çalıştığım şeylerin içinde saklı. İki maç iyi oynayıp da kulübeye çektiğim, kadroya almadığım oyuncu var mı? Yok. Biz de en formdasını, en verimlisini kullanmaya çalışıyoruz. Arayış içinde olmamızın nedeni budur.”

Senol Gunes

zizu41
10.01.2013, 21:34
Hoca hatan çok ama en büyüğü türk futbolculara güvenmemek. oynat bu takımda gençleri nasıl olsa şampiyon olamıyoruz bari yürekten oynasınlar

Ilelioglu
10.01.2013, 22:36
Senol Günes:

"Şu anda Trabzonspor'daki en büyük sıkıntı transfer sistemi. O sistemi kuramadık. Transferi yanlış yaptığınızda bedeli ağır oluyor. Onun için kurumsal kimlik olarak yönetimle teknik direktör arasında köprü olaak bir kişiye ihtiyaç var. Bilgili bir kişiyi oraya koymadığınız zaman bu hataları çok yaparız. Aldığınızla sattığınızla kazanmalısınız. Ama biz zarar ediyoruz."

http://www.haber61.net/gunes-neler-s...135908h-p2.htm (http://www.haber61.net/gunes-neler-soyledi-135908h-p2.htm)

----

Hocam iyi dogru söylüyorsunuzda, cözüm üretmek gibi birsey neden yok sizde?

..

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 22:43

..

teknik direktörün görevi nedir ?? takımı yönetmek antremanlarını halletmek futbolcuyla ilgilenmek felan...peki transfer nasıl yapılır bir klupte?? hoca eksik bölgelerini söyler transfer komitesi uygun oyuncuları bulur teklifleri alır hocanın verdiği listeye göre olabilitesini ayarlanmış listeyi hocaya verir onay verilen adamlar alınır....şimdi aradaki bu sistemliği kurmak veya düzeltmek şenol güneşin görevimi ???

Emirhan Makul
10.01.2013, 22:49
Zaman geçirmek en iyi yaptığı şey çok profosyonel bu konuda Şenol Güneş. İyi niyeti kötüye kullandığını düşünüyorum.

Soner Albayrak
10.01.2013, 22:49
Ah ah adam gibi bir yönetimimiz olsaydı şu adam şampiyonluklar yaşardı bu takımda..

Ilelioglu
10.01.2013, 22:59
teknik direktörün görevi nedir ?? takımı yönetmek antremanlarını halletmek futbolcuyla ilgilenmek felan...peki transfer nasıl yapılır bir klupte?? hoca eksik bölgelerini söyler transfer komitesi uygun oyuncuları bulur teklifleri alır hocanın verdiği listeye göre olabilitesini ayarlanmış listeyi hocaya verir onay verilen adamlar alınır....şimdi aradaki bu sistemliği kurmak veya düzeltmek şenol güneşin görevimi ???

Giray Bulak gelsin dedi, geldi arkasina bakmadan gitti. Onun yerine neden bir isim getirtmiyor mesela? Bu onun görevi...

..

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 23:04
Giray Bulak gelsin dedi, geldi arkasina bakmadan gitti. Onun yerine neden bir isim getirtmiyor mesela? Bu onun görevi...

..

bugünde dediği üzere giray bulak ın görevini normalde kendi yapıcaktı ünal karaman t.d. olucaktı ama baskan kabul etmemişti dedi....giray bulak ı istedi oda sattı gitti tepkisinide koydu şenol hoca....şimdi ilk yapıcaklarını yaptılar sportif direktörlüğü şenol hoca yapıyor teknik direktörlüğü ünal karaman

CEMEFKER
10.01.2013, 23:06
Şenol Hoca en büyük hatayı 2010-2011 sezonu yaşanlar/söylenenler sonrası üzerine tuz biber eken ve arkasından 3 Temmuz sabahı istifa etmemekle yaptı....O dönemleri hatırlıyorum da yönetim ile transfer konusunda bazı anlaşmazlıklar da vardı. Selçuk, Egemen başta olmak üzere takımdan bazılarının gitmesine izin verildi, sözleşmeleri uzatılacak denenler takımdan birer birer gitti....O dönemde hoca her zamanki karakterine, iç dünyasına, iç sesine yenik düştü. Vefa......

İnanın bir başkası olsa tasını tarağını alır gider , şah olurdu, kral olurdu..... 2 sezon içerisinde 3 kupa alan tek hoca olarak tarihi geçen teknik adam olurdu.....

Zirvede olurdu....

Evet Hoca hep hazıra konan bir teknik adam....Var mı tarihimizde hazıra konup şampiyonluklar, kupalar kazandıran veya ucundan kaçıran bir başka teknik adam...... O ne bir Ahmet Suat ne de bir Özkan Sümer.... ( üçü dışında başka da yok zaten tarihte) O tek dalında....En önemlisi bize uyan bizden biri....Hazıra konup kupalar, başarılar alan tek adam....Felsefe yapar, uçlarda dolaşır....Yaşanılan geleneği/yanlışı değil, yaşanması gereken hakkı/doğruyu söyler....

Tarzı farklı anlicanız....

Bir ekol Hoca bu konuda....

Ha haa ! Gülüyorum halimize.......

Ilelioglu
10.01.2013, 23:11
bugünde dediği üzere giray bulak ın görevini normalde kendi yapıcaktı ünal karaman t.d. olucaktı ama baskan kabul etmemişti dedi....giray bulak ı istedi oda sattı gitti tepkisinide koydu şenol hoca....şimdi ilk yapıcaklarını yaptılar sportif direktörlüğü şenol hoca yapıyor teknik direktörlüğü ünal karaman

Henüz resmi degil, bu yönde söylentiler var, hatta antremanlari zaten Ünal Hoca yönetiyor. Peki Senol Hoca sence iyi Futbolcu bulup getirmede basarili olabilir mi?

..

Hüseyin Başoğlu
10.01.2013, 23:49
Henüz resmi degil, bu yönde söylentiler var, hatta antremanlari zaten Ünal Hoca yönetiyor. Peki Senol Hoca sence iyi Futbolcu bulup getirmede basarili olabilir mi?

..

en basitinden

transfer komitesinin bulup beğendiği henriqie
şenol hocanın bulup beğendiği adrian sence ??

bonservisi diceksin onuda sadri başkanın bir açıklamasıyla anlatıyım:Şenol hoca bana bir futbolcuyu illa al diyorsa ne yapar ne eder alırım....bir açıklama daha ekliyim şenol hoca:bazı transferlerin maliyeti bilgim dışında yapıldı...

bahadır2561
11.01.2013, 07:19
Cağlayan'da olmamasi rezilliktir
Bunun hicbir aciklamasi olamaz..
Transferi yonetim mi yapiyor yoksa hoca mi?
Yonetim yapiyorsa oyuncular kotu ckiinca yonetime sallamayacaksin
Cikacaksin kendin yapacaksin o zaman
Haa yok sen kendin yapiyorsan bi zahmet birak bu isi

Faik Yılmaz
11.01.2013, 08:20
Şenol Güneş :

" Buraya isteğimle gelmedim taraftarın isteğiyle yönetimin kararıyla geldim.... " demiş....

1-Bu başlığın en başına bakarsanız Şenol Güneş'in "Türkiyeye dönüyorum" dediği gün hatta beli daha önceden Hugo Brossun yerine geçeceği belliydi..Bunu yöneticilerde kendiside bal gibi biliyordu.....Onun için kimseyi kandırmaya çalışmasın....

2-Bunu söyleyerek ne demeye çalıştığını anlamadım. Yani beni siz istediniz şimdi şikayet etmeye hakkınız yokmu demek istiyor....anlamadım...

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 09:16
Şenol Güneş :

" Buraya isteğimle gelmedim taraftarın isteğiyle yönetimin kararıyla geldim.... " demiş....

1-Bu başlığın en başına bakarsanız Şenol Güneş'in "Türkiyeye dönüyorum" dediği gün hatta beli daha önceden Hugo Brossun yerine geçeceği belliydi..Bunu yöneticilerde kendiside bal gibi biliyordu.....Onun için kimseyi kandırmaya çalışmasın....

2-Bunu söyleyerek ne demeye çalıştığını anlamadım. Yani beni siz istediniz şimdi şikayet etmeye hakkınız yokmu demek istiyor....anlamadım...

"Ne istifa edeceğim, 2 sene sonra yakama yapışacaksınız yine" demek istiyor bence..

Travelair
11.01.2013, 09:25
Onun yakasına yapışan yönetimdi, taraftar değil. Ödleri koptu, Ersun ile Broos başarılı olur diye. Sonra sorsan onlardan büyük Trabzonsporlu yok

delikoyun
11.01.2013, 10:16
Senol Günes:

"Şu anda Trabzonspor'daki en büyük sıkıntı transfer sistemi. O sistemi kuramadık. Transferi yanlış yaptığınızda bedeli ağır oluyor. Onun için kurumsal kimlik olarak yönetimle teknik direktör arasında köprü olaak bir kişiye ihtiyaç var. Bilgili bir kişiyi oraya koymadığınız zaman bu hataları çok yaparız. Aldığınızla sattığınızla kazanmalısınız. Ama biz zarar ediyoruz."

http://www.haber61.net/gunes-neler-s...135908h-p2.htm (http://www.haber61.net/gunes-neler-soyledi-135908h-p2.htm)

----

..
hocayla aynı fikirdeyiz biz taraftar o hoca oda bir şey yapamıyor bizde enteresan bir durum demek ki bu açıklamyla hoca da bizim gibi düşünüyor ama sorunu çözemiyor bilmece gibiyiz bravo başkana bizi ne hale getirdi

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 10:48
Onun yakasına yapışan yönetimdi, taraftar değil. Ödleri koptu, Ersun ile Broos başarılı olur diye. Sonra sorsan onlardan büyük Trabzonsporlu yok

Taraftar mı korktu Ersun başarılı olur diye? :confused:

alper*
11.01.2013, 10:50
Jaja transferine yeşil ışık yakmış. :) Teşekkürler hocam :)

Yiğit Gayretli
11.01.2013, 11:37
Ya şu ışık nasıl yakılıyor Allah aşkına. Bunlar konuşamıyorlar mı? Neden bu transfer işlerinde birbirlerine trafik lambası muamelesi yapıyorlar? Bu işin raconu mu bu, nedir?

alper*
11.01.2013, 11:48
Trabzon'da racon böyle Yiğit kardeş. :) Kötü sonuçların ardından hocaya sorunlarla başlayan soğuk savaş buralara kadar geldi. Taraftarın nabzını nereden ölçüyorlar bilmiyorum ama Şenol hoca doğru zamanda bombayı bıraktı kucağa.

Travelair
11.01.2013, 12:11
Taraftar mı korktu Ersun başarılı olur diye? :confused:

Yönetim korktu. İspatı da 3.lük hedef dahilinde olmasına rağmen gönderilmesi. Gönderilmesinden önce yaşanan tuhaf hadiseler

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 12:13
Yönetim korktu. İspatı da 3.lük hedef dahilinde olmasına rağmen gönderilmesi. Gönderilmesinden önce yaşanan tuhaf hadiseler

Onu bilemem.. Taraftarın kendi nazarımda aklı başında kısmı arkasındaydı.

Faik Yılmaz
11.01.2013, 12:51
Yani yönetim Şenol Güneşe

Stoper yerine kasap ,

Orta saha yerine kabzımal ,

Forvet yerine Baytar alsa sesi çıkmayacak...

Takım başarısız olursa da suçsuz olucak öylemi.....

Takımın Hocası takıma alınan ve gönderilen her oyuncudan yönetimle birlikte 1. dereceden sorumludur... hiç kendini kurtarmaya çalışmasın Şenol Hoca....

not : ismi anılan meslek grupları saygın mesleklerdir futbolla ilgileri olmadığı için yazdım bundanda bir anlam çıkarmayın....

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 12:59
Jaja'yı hoca gönderdi yönündeki şehir efsanesi canlı yayında tarihe gömülmüştür.

Aksi varsa çıksın yönetim söylesin.

Fatih
11.01.2013, 13:07
Jaja'yı hoca gönderdi yönündeki şehir efsanesi canlı yayında tarihe gömülmüştür.

Aksi varsa çıksın yönetim söylesin.

Jaja bir gecede satıldı Araplara sorumlusu Sadri Şener ve yönetimidir.Bunu daha önce de söylemiştik.

talibim
11.01.2013, 13:15
lig tv ye verdiği mülakat ve gazetelerde yayınlalar açıklamaları bir kez daha alenen gösteriyor ki şg kağıt üzerinde bu takımın teknik sorumlusu..

yaptığı tespitleri biz taraftarlar olarak yazıyoruz vceya söylüyoruz ve "neden bu sorunlar var?" kalbında teknik ekibe eleştiri yöneltiyoruz..ve bu eleştirilerin muhatabı da aynı paralelde açıklamalar yapıyor!..hayret edilecek bir durum!..

takımın ideal 11'ini ben bile bilemiyorum...yabancı sayısı fazla....yerli iskeletimiz yok....

şg ne peki?..takımı takip eden gazeteci veya köşe yazarı mı?..

Emrah Akcagöz
11.01.2013, 13:46
Kulüpte yalan dolan çok fazla dönüyor teknik heyetten tut da yönetimine kadar.

burrows
11.01.2013, 14:01
25 agustos senol gunes:
10 yabancı var. Genç oyuncu alıp kadroya alamadığınızda ruh olarak geriye düşüyor ve kopmaya başlıyor.

6 eylul senol gunes:
12 yabancıya karşıyım. 1 yıl sonra yabancılar azaltılacak ama şimdi azaltamadık.

24 ekim senol gunes:
12 yabancımız var. oynamayan oynayan üzerinden olumsuz etkileniyor. Bunu kırmak kolay değil.

18 aralık senol gunes:
Bazı mevkilerde yığılmalar var, dolaylı olarak. Bu ister istemez kadro genişliğinde rekabete yol açtığı gibi olumsuzluğuda yol açıyor.
yabancı oyuncuların fazlalığı hem bizi hem oyuncuları rahatsız ediyor. Kadronun buna bağlı olarak genişliği var

11 ocak 2013 senol gunes:
Bazen oyuncuların hepsi iyiyken kadro yaparken sıkıntımız oldu. 12 yabancının 6’sı oynarken mecburen 6’sı bekleyecek."

.................................................. .....
senol gunes hocaligi birakip bir an once spor yazarligina baslamali..bir insan evladi her ay ayni sorunlardan dem vurur mu?vurur da bu insan evladi teknik direktor olur mu..senol gunes'e halen daha guvenen varsa bir sey demiyorum
ama merak ettim butun basin toplantilarini okudum..daha bu alintiladigim konuya benzer tonla
ayni tespitleri var..dalga geciyor bence..artik taraftara da bir saygisi kalmamis..
soyledigi seyleri cozecek olan kendisi ama her ay sikayet eden de kendisi.
nasil is anlamadim..bir an once istifa etmesi lazim..

Yiğit Gayretli
11.01.2013, 14:12
25 agustos senol gunes:
10 yabancı var. Genç oyuncu alıp kadroya alamadığınızda ruh olarak geriye düşüyor ve kopmaya başlıyor.

6 eylul senol gunes:
12 yabancıya karşıyım. 1 yıl sonra yabancılar azaltılacak ama şimdi azaltamadık.

24 ekim senol gunes:
12 yabancımız var. oynamayan oynayan üzerinden olumsuz etkileniyor. Bunu kırmak kolay değil.

18 aralık senol gunes:
Bazı mevkilerde yığılmalar var, dolaylı olarak. Bu ister istemez kadro genişliğinde rekabete yol açtığı gibi olumsuzluğuda yol açıyor.
yabancı oyuncuların fazlalığı hem bizi hem oyuncuları rahatsız ediyor. Kadronun buna bağlı olarak genişliği var

11 ocak 2013 senol gunes:
Bazen oyuncuların hepsi iyiyken kadro yaparken sıkıntımız oldu. 12 yabancının 6’sı oynarken mecburen 6’sı bekleyecek."

.................................................. .....
senol gunes hocaligi birakip bir an once spor yazarligina baslamali..bir insan evladi her ay ayni sorunlardan dem vurur mu?vurur da bu insan evladi teknik direktor olur mu..senol gunes'e halen daha guvenen varsa bir sey demiyorum
ama merak ettim butun basin toplantilarini okudum..daha bu alintiladigim konuya benzer tonla
ayni tespitleri var..dalga geciyor bence..artik taraftara da bir saygisi kalmamis..
soyledigi seyleri cozecek olan kendisi ama her ay sikayet eden de kendisi.
nasil is anlamadim..bir an once istifa etmesi lazim..

Demek ki bahsettiği fazlalık sorununu yönetim bir türlü çözememiş...

Ilelioglu
11.01.2013, 14:58

Ersun Yanal'i anlarim ama, Kasimpasa'dan üc yiyen bir Hugo Broos ne alaka? Ki o dönemde cok kötüydük.

Ayrica Ersun Yanal madem cok iyidi, o zaman bir Türkiye Kupasi kazandirsaydi en azindan.

..

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 15:01
Siz cevap verilen şeyleri ısıtıp ısıtıp eleştirirken bir şey yok, hoca çözülemeyen sorunu dile getirince köşe yazarı olsunmuş.

Alper, Serdar, Cenk hocanın istediği ve alınmayan adamlar.. Yerli pahalıymış.. Biliyoruz, o zaman kaçırmayacaksın Selçuk'u, Egemen'i bedavaya..

pazarkapılı
11.01.2013, 15:33
kore de calısmış biri olarak bu ülkedeki gelişimini takip ettigi yada oyuncu profilindeki isimleri ögrenebilirmiyiz....

Ilelioglu
11.01.2013, 15:50
Siz cevap verilen şeyleri ısıtıp ısıtıp eleştirirken bir şey yok, hoca çözülemeyen sorunu dile getirince köşe yazarı olsunmuş.

Alper, Serdar, Cenk hocanın istediği ve alınmayan adamlar.. Yerli pahalıymış.. Biliyoruz, o zaman kaçırmayacaksın Selçuk'u, Egemen'i bedavaya..

Aynen öyle.

Ayrica ne oynadiklari belli olmayan yabancilara para verecegine Hocanin istediklerine verirsin. Bize profesyonel bir Yönetim lazim.

..

burrows
11.01.2013, 16:07

mesele bunlari bu kadar parlamadan istemek-almak..yoksa bunlari 10 yasindaki
cocuk da ister..
adamin fiyati ebesinin nikahi olmus hoca istiyor alinmiyor diyorsunuz..
her sekilde hocayi savunacak bir sey buluyorsunuz.
madem hocanizin vizyonu cok genis-cok mukemmel teknik adam
ozel olarak takip ettigi bir futbolcuyu istesin-getirtsin gorelim.oguzhan vardi.
sessiz sedasiz besiktasa gitti..senol gunes bu cocuk icin ne yapti acaba?

ayrica cozulmeyen sorun demissin de bunu biz mi cozecegiz..takimin basinda
baska biri var da bizim haberimiz mi yok.adama sorarlar bunlar alinirken niye onay verdin
diye.transfer konusunda bari savunmayin.ziya dogan dahil transfer konusunda
portfoyu en zayif olan kisidir senol gunes..takimin basinda senol gunes varsa
transferdeki hatalar ilk ona sonra yonetime yazilir..
takim basarili oldugunda yonetime degil
teknik adama helal olsun deniyor..ee o zaman takimin basindaysa bir zahmet sorumluluk
alsin..doneminde alinan cop futbolcular yuzunden bugun uc kurusun
hesabini yapar hale geldik..
yonetimin sucu yok mu? var tabii ki..
transferden anlamayan hocayi gorevde tutmalari-anlamadiklari halde transfer isine burunlarini sokmalari baslica hatalari.
(bu arada bu transfer isinden nemalanan ne kadar kisi varsa colugundan cocugundan cikar insallah)

hoca konusmaya gecen agustos ayinda basladi 6-7 aydir ayni hikaye..
bu konuya benzer tonla sey var..mesela biz daha henuz takim olamadik bahanesi var..
iki saat olumsuz konustuktan sonra en sonunda bunlari mazeret olarak saymiyoruz tabii ki diyor..her basin toplantisi ayni..
agustos ayindan itibaren yaptigi toplantilari izle-oku..butun toplantilari
birbirinin kopyasi..ilk once mazeretler-topu baskasina atmalar-sonunda
taraftarin gururunu oksayacak iki uc felsefik cumleyi daya gitsin..
anlattigi seyleri uc asagi bes yukari hepimiz biliyoruz zaten..biz ondan bunlari
anlatmasini degil anlattigi sorunlara cozum bulmasini bekliyoruz..
ben ne yapayim kardesim yonetim buna musade etmiyor diyorsa bir zahmet
cekilsin-gitsin ki samimiyetini gorelim.bizde burada yonetime sallayalim..
cunku o gorevdeyken insan kendi kendine soruyor,madem bu yonetim bu kadar
kotuydu niye ersun doneminde boyle sorunlar olmadi da senol gunes doneminde
bu sorunlar ayyuka cikti..
sadri sener-ersun=sifirdan kadro kuruldu,konulan hedefe ulasildi..
sadri sener-senol gunes=gereksiz yabanci yiginagi+satsan bes para etmeyecek
transferler..

Mollasalihoğlu
11.01.2013, 16:16
mesele bunlari bu kadar parlamadan istemek-almak..yoksa bunlari 10 yasindaki
cocuk da ister..
adamin fiyati ebesinin nikahi olmus hoca istiyor alinmiyor diyorsunuz..
her sekilde hocayi savunacak bir sey buluyorsunuz.
madem hocanizin vizyonu cok genis-cok mukemmel teknik adam
ozel olarak takip ettigi bir futbolcuyu istesin-getirtsin gorelim.oguzhan vardi.
sessiz sedasiz besiktasa gitti..senol gunes bu cocuk icin ne yapti acaba?

ayrica cozulmeyen sorun demissin de bunu biz mi cozecegiz..takimin basinda
baska biri var da bizim haberimiz mi yok.adama sorarlar bunlar alinirken niye onay verdin
diye.transfer konusunda bari savunmayin.ziya dogan dahil transfer konusunda
portfoyu en zayif olan kisidir senol gunes..takimin basinda senol gunes varsa
transferdeki hatalar ilk ona sonra yonetime yazilir..
takim basarili oldugunda yonetime degil
teknik adama helal olsun deniyor..ee o zaman takimin basindaysa bir zahmet sorumluluk
alsin..doneminde alinan cop futbolcular yuzunden bugun uc kurusun
hesabini yapar hale geldik..
yonetimin sucu yok mu? var tabii ki..
transferden anlamayan hocayi gorevde tutmalari-anlamadiklari halde transfer isine burunlarini sokmalari baslica hatalari.
(bu arada bu transfer isinden nemalanan ne kadar kisi varsa colugundan cocugundan cikar insallah)

hoca konusmaya gecen agustos ayinda basladi 6-7 aydir ayni hikaye..
bu konuya benzer tonla sey var..mesela biz daha henuz takim olamadik bahanesi var..
iki saat olumsuz konustuktan sonra en sonunda bunlari mazeret olarak saymiyoruz tabii ki diyor..her basin toplantisi ayni..
agustos ayindan itibaren yaptigi toplantilari izle-oku..butun toplantilari
birbirinin kopyasi..ilk once mazeretler-topu baskasina atmalar-sonunda
taraftarin gururunu oksayacak iki uc felsefik cumleyi daya gitsin..
anlattigi seyleri uc asagi bes yukari hepimiz biliyoruz zaten..biz ondan bunlari
anlatmasini degil anlattigi sorunlara cozum bulmasini bekliyoruz..
ben ne yapayim kardesim yonetim buna musade etmiyor diyorsa bir zahmet
cekilsin-gitsin ki samimiyetini gorelim.bizde burada yonetime sallayalim..
cunku o gorevdeyken insan kendi kendine soruyor,madem bu yonetim bu kadar
kotuydu niye ersun doneminde boyle sorunlar olmadi da senol gunes doneminde
bu sorunlar ayyuka cikti..
sadri sener-ersun=sifirdan kadro kuruldu,konulan hedefe ulasildi..
sadri sener-senol gunes=gereksiz yabanci yiginagi+satsan bes para etmeyecek
transferler..

Öncelikle ciddi bir üslup sorununuz olduğunu belirteyim.

Transferlere gelelim.. "Ebesinin nikahı" fiyata sahip Alper'i, Cenk'i alamıyoruz ama mesela 4 milyon €'ya Henrique'yi alabiliyoruz öyle mi? Acaba menajerleri mi uygun(!) değil hocanın istediği oyuncuların???

Transfer konusunu siz Football Manager gibi zannettikçe böyle yorumlar yapmaya devam edersiniz. İşinize geldi mi Trabzonspor dünya kulübü, hocanın istediği yerliler alınsın denilince "fiyatları ebesinin nikahı".. Nerede samimiyet? Defalarca yazılan şeyler uzun uzun yazmayacağım. Örnek verelim, hoca Adrian'ı istedim ama kimse bana 5 milyon € demedi diyor. Keza aylarca hocaya hakaretler yağdırdınız ama Jaja'yı yönetim gönderdi diyor.. Ama takımın teknik direktöründen "hocanız" diye bahseden birinin tarafsız yorumlamasını beklemiyorum bunları zaten.

Hocanın samimiyetini sen gitmesi ile ölçüyorsun, ben de kalması ile.. İstediklerini tamamı ile yaptıramasa da, kendisi de giderse neler olabileceğini düşünüyor olabilir. Sıfırdan kadro kurup başarılı olan (kupa aldığını hatırlamıyorum ama) Ersun, çok az para harcayıp çok az adam almıştı; sizin gözünüzde başarılı. Aşağı yukarı aynı parayı harcayıp üzerine 3 tane de kupa alan Şenol Güneş başarısız? Son dönemde başarısız diyebilirsin, başarısız diyemezsin.

Ilelioglu
11.01.2013, 16:49
Sayet Senol Hoca N'Doye'ye hayir demisse, bugünkü durumun en büyük sorumlusuda kendisidir.

Cünkü 7.5'a kiymayip N'Doye'yi degilde sana faydasi olmayacak ve üstelik kadronda da sirf bu tip oyuncular varken Janko'yu aliyorsan ve üstelik yine 2.5'a, o zaman kötü Futbola bahane üretmeyede hakkin yok.

Ne düsünüldü ki? Janko daha ucuz, daha yasli evet ama N'Doye kadar oynar mi düsünüldü merak ediyorum? Simdi ne oldu peki? Fos...

Yine Forvet ariyorsun, üstelik istedigin adam 4 Mio. Euro. Eee yine toplam 6.5'a geliyor arti iki Futbolcu maasi, üstelik yarim sezon cöpe gitti?

Bu manatlite ile basari zor be Hocam, eger sayet veto ettiysen tabi.

..

DeAgLeMaNyAq
11.01.2013, 17:06
Son dönemdeki en verimli basın toplantısını yaptı ama nedense pek gündeme oturmadı. Özellikle TFF'yi kastederek anne-baba-çocuk örneği ibretlikti...

artvints
11.01.2013, 17:59
hoca nın duruşu çok net, ama bazıları anlamak istemiyor.t.direktör klübün transfer politikasını tek başına yürütümez yürütmemeli, ona harcayacağı zamanı takımına harcar oyuncuların performanslarını yükseltmeye çalışır.transferi klüp brimleri yapar, bütün işi hoca yapsın diğerleri yatsın olmaz.ama türkiye de o da yanlış işliyo, saçma sapan bi futbol ülkesi işte.

Ömer SEVİNÇ
11.01.2013, 21:05
Problemleri söyleyip de bunları düzeltmek için hiçbir şey yapmayan adama Şenol Güneş denir.

Ergin Varlibas
11.01.2013, 21:42
Problemleri söyleyip de bunları düzeltmek için hiçbir şey yapmayan adama Şenol Güneş denir.

Yav napsin kardesim napsin? Dielim herseyi o duzeltti, yonetim ne yapar? Ne yapmali??

alper*
11.01.2013, 22:01
Şu son tahkim kurulu olayından sonra gerçekten Şenol hocaya kızamıyorum.
Böyle bir buhran 2001 senesinde bile yoktu.
Gerçekten Şenol hoca ne yapsın... Ancak yine de daha iyi olabilirdi...

Emrah Akcagöz
11.01.2013, 22:02
"Siz anıt yapıyorsunuz yaşayan şeyin anıtı olur mu? O yaşıyor var olan şeye anıt yapıyorsunuz. Kupa anıtı kötü değil ama bu böyle."

Harbiden Şenol hoca bunu dedi mi ?

gabriel omar
11.01.2013, 22:03
Hocam 2 genç oyuncuyu takıma monte et beni bir şampiyonluk yaşamış kadar sevindirirsin.Bu sene seni başka hiç bir şey için eleştirmem,yeter ki 1 2 tane genç kazanalım.

aurora
11.01.2013, 22:07
Şenol Hoca binlerce bordomavi.net uyesi tarafından begenilmeyen Halil'i "Halil Futbolun Sanatını icra ediyor" diyerek neden goklere cıkarıyor ?
-a-Taraftar futboldan anlamıyor
-b-Taraftarla dalga geciyor
-c-Yönetimle dalga geciyor
-d-Alternatifsizlkten mecburi oyle konuşuyor
-e- Hiçbiri

CEMEFKER
11.01.2013, 22:26
Şunu neden anlamak istemiyoruz yeryüzünde yaşayan aklı kıt biri olarak anlayamıyorum gitti arkadaş....

Biri bana felsefe yapan, hazıra konan, futbolcu tanıdığı ( portföy müdür nedir işte ondan) olmayan, bilgisayar kullanmasını ( dolayısı ile istatistik tutmasını ) bilmeyen biri nasıl oluyor da bir camianın, bir kurumun, bir klubün aldığı başarılarda hep ismi oluyor....

Yahu bu ne menen bir bal , bir şanstır, bu hazır kadrolar ( her ne nedense bu kadroları hazır edenlere başarıları nasip olmuyor ) Şenol Güneş'e isabet ediyor....

Şenol Güneş sana özel gıcığım bunu biliyorsun değil mi ?

CEMEFKER
11.01.2013, 22:32
"Siz anıt yapıyorsunuz yaşayan şeyin anıtı olur mu? O yaşıyor var olan şeye anıt yapıyorsunuz. Kupa anıtı kötü değil ama bu böyle."

Harbiden Şenol hoca bunu dedi mi ?

(şimdi gördüm)

İnce ince ilmek ilmek, tereyağından kıl çekmek buna denir. Hoca sen bu devrin adamıysan ben başka şey de bilmiyorum.....

Hüseyin Başoğlu
11.01.2013, 22:54
Hocam 2 genç oyuncuyu takıma monte et beni bir şampiyonluk yaşamış kadar sevindirirsin.Bu sene seni başka hiç bir şey için eleştirmem,yeter ki 1 2 tane genç kazanalım.

zeki ? soner ? abdullah ?

gabriel omar
11.01.2013, 23:03

İlk 11i kastettim arkadaşım.Alıp kulübede oturtmak önemli değil.

Emrah Akcagöz
11.01.2013, 23:07
Dur kimse demeden ben diyeyim. Ama hoca Onur'u oynattı bu genç yaşında. :)

Emrah Akcagöz
11.01.2013, 23:11
Abdullah Karmil Doğum Tarihi: 22 Ocak 1988

Adam şurda birkaç gün sonra 25 yaşına girecek.

Bu mu genç ?

Ömer SEVİNÇ
11.01.2013, 23:13

Bu mu genç ?

Bu mu genç de demeyelim hocam yav. Ben de 88 doğumluyum da. Yani çok da yaşlı değil aslında :p

burrows
11.01.2013, 23:39
butun iyi kadrolarin basina getirip neden bu adam her zaman basarili
oluyor demek de ayri bir hikaye..
geldigi donemlere acip baksaniz goreceksiniz ama bunu yapan yok..
sizin yerinize ben yapayim..
2003-2004 ziya doganla ikincilik hemen ardindan 2004-2005 senol gunes
geliyor.

2007-2008 ersun yanalla yepyeni bir kadro arkasindan senol gunes
(efsane koreden gelene kadar hugo bross gecis donemi)...

saglikli olmasi acisindan geldiginde ne vardi ayrildiginda ne birakti diye
bir bakmak lazim..ilk senesinde basarili olup ikinci senesinde her seferinde
cuvallamasi da ayri bir tesaduf..
ne zaman iyi kadro kurulsa takim kipirdansa derinciler devreye girip bir sekilde
senol gunes'i goreve getirmis..
ama mesela en kotu gunumuzde senol gunesi goremezsiniz..ersunla-sametle-ozkan sumerle sifirdan kurulan kadrolarda senol gunes yoktur..
ligi 13.bitiririz senol gunes piyasada yoktur..ligi 6.bitiririz senol gunes
yine yoktur..
kafaya oynariz senol gunes damdan duser gibi bir anda beliriverir.

Ergin Varlibas
11.01.2013, 23:41
Gencleri oynatsinda bitirin hemen dimi?

Ergin Varlibas
11.01.2013, 23:42
Bu mu genç de demeyelim hocam yav. Ben de 88 doğumluyum da. Yani çok da yaşlı değil aslında :p

Omer arkadasim, cidden cevabinizi merak ettim bir onceki sayfada yazdiginiz seyle ilgili. Ogrenebilirmiyiz lutfen?

Hüseyin Başoğlu
11.01.2013, 23:48

Bu mu genç ?

genç semih...

Hüseyin Başoğlu
11.01.2013, 23:50

alıp klubede oturtmak derken ???

soner 11 maç 718 dakika
zeki yavru 6 maç 456 dakika

öyle bir anda gelip direk ilk 11 e monte edemezdi forumsuzluğu uyumsuzluğu derken 17 maç için gayet iyi bunlar...üstelik sonerin sakatlığı oldu sakatlanmasa dahada çok oynardı...

cyberentalpi
11.01.2013, 23:56
Öncelikle ciddi bir üslup sorununuz olduğunu belirteyim.

Transferlere gelelim.. "Ebesinin nikahı" fiyata sahip Alper'i, Cenk'i alamıyoruz ama mesela 4 milyon €'ya Henrique'yi alabiliyoruz öyle mi? Acaba menajerleri mi uygun(!) değil hocanın istediği oyuncuların???

Transfer konusunu siz Football Manager gibi zannettikçe böyle yorumlar yapmaya devam edersiniz. İşinize geldi mi Trabzonspor dünya kulübü, hocanın istediği yerliler alınsın denilince "fiyatları ebesinin nikahı".. Nerede samimiyet? Defalarca yazılan şeyler uzun uzun yazmayacağım. Örnek verelim, hoca Adrian'ı istedim ama kimse bana 5 milyon € demedi diyor. Keza aylarca hocaya hakaretler yağdırdınız ama Jaja'yı yönetim gönderdi diyor.. Ama takımın teknik direktöründen "hocanız" diye bahseden birinin tarafsız yorumlamasını beklemiyorum bunları zaten.

Hocanın samimiyetini sen gitmesi ile ölçüyorsun, ben de kalması ile.. İstediklerini tamamı ile yaptıramasa da, kendisi de giderse neler olabileceğini düşünüyor olabilir. Sıfırdan kadro kurup başarılı olan (kupa aldığını hatırlamıyorum ama) Ersun, çok az para harcayıp çok az adam almıştı; sizin gözünüzde başarılı. Aşağı yukarı aynı parayı harcayıp üzerine 3 tane de kupa alan Şenol Güneş başarısız? Son dönemde başarısız diyebilirsin, başarısız diyemezsin.

hiç mazeret üretmesin şenol hoca
bu takımda 12 yabancı olmasının bas sorumlusu kendisidir.
önce aldir.sonra ben size bunları demedim
yahu adrian in 5 milyon oldugunu bilmiyor mus. eger bilmiyorsa cidden ceksin gitsin.
komedi mi yahu bu. yonetim kafasına gore senol gunes kafasına gore mi takılıyor.

ayrica 4 milyon henriqer ye vereceginize 3 miyon cenke verin diye neden dememis.
yonetim manejere para yediriyor imasındasiniz. sizin kdar senol gunes bunu bilip gitmiyorsa senol gunesle devamın mantigi kalmamıstır

transfere karısmayan hoca olmaz.
1 senedir derlenedek toplanacak.
ne oyun oynadigimiz belli degil. hucum agirliklık bir kadro ile defansif korkak bir futbol
hangi oyuncuyu oynatacagi belli degil. gozden cikardıgı adam (adrian) takımın yıldızı

ya adam gibi transferde alt yapıya sorumluluk alıp ben sadece desin
yada ceksin gitsin. takımdaki sorunların cozumune baslanacak ilk kisi kendisidir

Emrah Akcagöz
12.01.2013, 00:07
Ömer kardeşim bende 88 doğumluyum tamam yaşlı değil ancak gençte sayılmaz. :)

genç semih...
Hüseyin elma ile armudu karıştırma.

artvints
12.01.2013, 00:12

Bu mu genç ?

badstuber 89 lu kariyerinde şampiyonlar ligi finali ve avrupa kupası finali var, adamlar yapıyo valla :)

gabriel omar
12.01.2013, 00:16
alıp klubede oturtmak derken ???

soner 11 maç 718 dakika
zeki yavru 6 maç 456 dakika

öyle bir anda gelip direk ilk 11 e monte edemezdi forumsuzluğu uyumsuzluğu derken 17 maç için gayet iyi bunlar...üstelik sonerin sakatlığı oldu sakatlanmasa dahada çok oynardı...

Bak ben önceki mesajım da ne demişim,bu sene için ben hocadan kupa beklemiyorum,iyi oyun beklemiyorum,başarı beklemiyorum.Yalnızca iki genç adamı ilk 11e monte etsin bana yeter başka bir şey için asla eleştirmem diyorum.

Yok bunada bahane bulacaksa bir teknik direktör olarak Şenol hocadan daha ne istiyeyim,ne bekliyeyim ben ?Bütün başarı kıstaslarımı en aşağıya çektim ,e bunu da yapmayacaksa daha ne diyim ?

Bak sende diyorsun işte ilk 11e monte edememiş henüz diye.Bende bundan sonraki süreçte etsin,bu sene bir taraftar olarak ondan tek istediğim,tek beklediğim bu diyorum.

Hüseyin Başoğlu
12.01.2013, 00:40
Bak sende diyorsun işte ilk 11e monte edememiş henüz diye.Bende bundan sonraki süreçte etsin,bu sene bir taraftar olarak ondan tek istediğim,tek beklediğim bu diyorum.

hocam bende dyorumki daha devre arası olmasına rağmen bu şansları vermiş sene sonuna kadar iyice monte eder takımdan gidenler olur iyice önü açılır vs.vs. yani senin istediğin şey oluyor diyorum ...

CEMEFKER
12.01.2013, 00:48
butun iyi kadrolarin basina getirip neden bu adam her zaman basarili
oluyor demek de ayri bir hikaye..
geldigi donemlere acip baksaniz goreceksiniz ama bunu yapan yok..
sizin yerinize ben yapayim..
2003-2004 ziya doganla ikincilik hemen ardindan 2004-2005 senol gunes
geliyor.

2007-2008 ersun yanalla yepyeni bir kadro arkasindan senol gunes
(efsane koreden gelene kadar hugo bross gecis donemi)...

saglikli olmasi acisindan geldiginde ne vardi ayrildiginda ne birakti diye
bir bakmak lazim..ilk senesinde basarili olup ikinci senesinde her seferinde
cuvallamasi da ayri bir tesaduf..
ne zaman iyi kadro kurulsa takim kipirdansa derinciler devreye girip bir sekilde
senol gunes'i goreve getirmis..
ama mesela en kotu gunumuzde senol gunesi goremezsiniz..ersunla-sametle-ozkan sumerle sifirdan kurulan kadrolarda senol gunes yoktur..
ligi 13.bitiririz senol gunes piyasada yoktur..ligi 6.bitiririz senol gunes
yine yoktur..
kafaya oynariz senol gunes damdan duser gibi bir anda beliriverir.

Hay ağzınla bin yaşa....Ben de bunu demeye çalışıyorum... İstatistik toplayacak zamanım yok...Zahmet oldu....Bunun için ayrı teşekkür ediyorum...Ve de devamla diyorum ki Şenol Hoca işte burda devreye giriyor. Ersunlar, Sametler, Doğanlar toplarlar, Güneş içeriye tıkar....

Farkı burda....

Anlaşılmadıysa Polis,Jandarma toplar, Hakim içeriye tıkar...

Kimse yetkili olmadğı alanda imza yetkisine sahip değildir, geçersizdir, işe yaramaz anlicanız...

gabriel omar
12.01.2013, 00:53
hocam bende dyorumki daha devre arası olmasına rağmen bu şansları vermiş sene sonuna kadar iyice monte eder takımdan gidenler olur iyice önü açılır vs.vs. yani senin istediğin şey oluyor diyorum ...

E etsin diyorum bende Hüseyin ,İnşallah olur :)

burrows
12.01.2013, 02:02
Hay ağzınla bin yaşa....Ben de bunu demeye çalışıyorum... İstatistik toplayacak zamanım yok...Zahmet oldu....Bunun için ayrı teşekkür ediyorum...Ve de devamla diyorum ki Şenol Hoca işte burda devreye giriyor. Ersunlar, Sametler, Doğanlar toplarlar, Güneş içeriye tıkar....

Farkı burda....

Anlaşılmadıysa Polis,Jandarma toplar, Hakim içeriye tıkar...

Kimse yetkili olmadğı alanda imza yetkisine sahip değildir, geçersizdir, işe yaramaz anlicanız...
ona daha cok armut pis agzima dus derler:)
iyi de ziya doganin bile senin tabirinle iceri tikmisligi var..senol gunes' olmadik
kadrolarla cok ekstrem seyler basarmamis ki.aksine kadro kurmada nasil kotu oldugunu anlamayanlar icin bir kez daha gostermis..ayni kadrolar baska hocalarin elinde de basari yakaladi.ustune hic kimseye verilmeyen kredi senol gunes'e verilmis.
her gelisinde belli basari elde etmis kadrolar teslim edilmis.butun bunlara ragmen cikip bu adam basarili donemlerimizde niye var demek yaptiginiz gibi
desteksiz sallamaktir..
senol gunes'i politikacilara benzetiyorum.cok laf sifir icraat.surekli gurur oksuyor.otesi yok..
uc senedir konusuyor.bir insan bu kadar konusup takimi yabanci coplugune
cevirir mi?bir insan sistem sistem deyip uc sene sonunda tekrar en basa doner mi..senol gunes'in oldugu yerde basarisizlik er yada gec tadilir.gecmis hep
bunu gosterdi..
cunku gucu yada kapasitesi belli seylere yetiyor.cok fazla ustune cikamiyor.
ne yaparsa yapsin olmuyor.
son olarak;
senol gunes=trabzonspor'un efsane kalecisi,iyi bir trabzonsporlu,vasat ve futbolu 70-80lerin kafasiyla yasayan bir teknik direktor..

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 02:54
hiç mazeret üretmesin şenol hoca
bu takımda 12 yabancı olmasının bas sorumlusu kendisidir.
önce aldir.sonra ben size bunları demedim
yahu adrian in 5 milyon oldugunu bilmiyor mus. eger bilmiyorsa cidden ceksin gitsin.
komedi mi yahu bu. yonetim kafasına gore senol gunes kafasına gore mi takılıyor.

ayrica 4 milyon henriqer ye vereceginize 3 miyon cenke verin diye neden dememis.
yonetim manejere para yediriyor imasındasiniz. sizin kdar senol gunes bunu bilip gitmiyorsa senol gunesle devamın mantigi kalmamıstır

transfere karısmayan hoca olmaz.
1 senedir derlenedek toplanacak.
ne oyun oynadigimiz belli degil. hucum agirliklık bir kadro ile defansif korkak bir futbol
hangi oyuncuyu oynatacagi belli degil. gozden cikardıgı adam (adrian) takımın yıldızı

ya adam gibi transferde alt yapıya sorumluluk alıp ben sadece desin
yada ceksin gitsin. takımdaki sorunların cozumune baslanacak ilk kisi kendisidir

Siz ne güzel bir yerde yaşıyorsunuz?

Ama Türkiye'de işler öyle yürümüyor.

Sadri Şener kendi ağzı ile hoca isim söyler ya da söylemez ama transferi yönetim yapar dedi. Hoca da Adrian'ı istedim ama 5,25 olduğunu bilmiyordum dedi. Neyi tartışıyoruz? Beşiktaş'ta Aybaba ya da fb'de Aykut karışabiliyor mu detaylarına transferlerin sanıyorsunuz?

Şenol Güneş gidince Adrian 1 milyon €'ya gelecek, menajerlere de para yedirilmeyecek gibi yazıyorsunuz ya iyimserliğinize şapka çıkarıyorum..

Hoca çeksin gitsin. Ziya ya da Ersun gelsin.. Sövülsün, sayılsın.. Tekrar hocaya yalvarılsın.. Keşke gelmeseydi yemin ediyorum son sefer.. Ne gerek var bu kadar laf söz yemeye

Mehmet Fatih Yavuz
12.01.2013, 06:28

Sadri Şener kendi ağzı ile hoca isim söyler ya da söylemez ama transferi yönetim yapar dedi. Hoca da Adrian'ı istedim ama 5,25 olduğunu bilmiyordum dedi. Neyi tartışıyoruz? Beşiktaş'ta Aybaba ya da fb'de Aykut karışabiliyor mu detaylarına transferlerin sanıyorsunuz?

Şenol Güneş gidince Adrian 1 milyon €'ya gelecek, menajerlere de para yedirilmeyecek gibi yazıyorsunuz ya iyimserliğinize şapka çıkarıyorum..

Hoca çeksin gitsin. Ziya ya da Ersun gelsin.. Sövülsün, sayılsın.. Tekrar hocaya yalvarılsın.. Keşke gelmeseydi yemin ediyorum son sefer.. Ne gerek var bu kadar laf söz yemeye

Aynı yönetim Ersun Yanal ile de transfer yaptı.
Ne kadar tutmuş, ne kadar tutmamış sonuçlarını az çok siz de biliyorsunuz biz de biliyoruz.
Ben ne Aykut'un ne de Samet'in ne de Terim'in geldiğinden beri "ben şu ismi istemedim, şundan haberin yoktu" diye bir bahane uydurduğunu görmedim.

Ne garip bir yaklaşımdır la havle vela yahu.
Bırak bunları, hiç Ertuğrul'un ağzından duydunuz mu?
M. Özdilek??

Hoca isimleri verir, yönetim alabildiğini alır elbet. Orada hemfikiriz. Bana Messi lazım da diyebilir hoca. O kadar da kallavi değil.
Lakin arkadaşın dediği gibi Henrique alınırken "ona gerek yok, aynı paraya yerli Cenk var." demekten, yönetimi bu işte yönlendirmekten aciz isen yapma abi bu işi.

Diğer t.direktörleri getirin gözünüzün önüne.
Şu verdiğimiz örnekte hocalardan hangisi inisiyatif almaz?
Sadece bizim hocamız almaz. Kalanların hepsi topa girer, benzer ücrete istediğini aldırır.

Keşke gelmeseydi.
Gelmeseydi de anlık yaşamasaydık. Planımız programımız olsaydı.

Bu arada Ziya Doğan'ın adını Ersun Yanal ile birlikte yazmanın mantığını da anlamadım?
Ziya Doğan nedir? Hoca mı? Ne alaka Allah aşkına?
Aynı Şenol Güneş gibi, Trabzonspor çalıştırmadığı sürece hiçbir orta üstü takımda çalışamaz. Hatta Ziya Doğan yokolmak üzere olan takımlar dışında Süper Ligde takım çalıştıramaz.

artvints
12.01.2013, 06:43
Ne kadar tutmuş, ne kadar tutmamış sonuçlarını az çok siz de biliyorsunuz biz de biliyoruz.
Ben ne Aykut'un ne de Samet'in ne de Terim'in geldiğinden beri "ben şu ismi istemedim, şundan haberin yoktu" diye bir bahane uydurduğunu görmedim.

M. Özdilek??

Hoca isimleri verir, yönetim alabildiğini alır elbet. Orada hemfikiriz. Bana Messi lazım da diyebilir hoca. O kadar da kallavi değil.
Lakin arkadaşın dediği gibi Henrique alınırken "ona gerek yok, aynı paraya yerli Cenk var." demekten, yönetimi bu işte yönlendirmekten aciz isen yapma abi bu işi.

Sadece bizim hocamız almaz. Kalanların hepsi topa girer, benzer ücrete istediğini aldırır.

Keşke gelmeseydi.

Bu arada Ziya Doğan'ın adını Ersun Yanal ile birlikte yazmanın mantığını da anlamadım?
Aynı Şenol Güneş gibi, Trabzonspor çalıştırmadığı sürece hiçbir orta üstü takımda çalışamaz. Hatta Ziya Doğan yokolmak üzere olan takımlar dışında Süper Ligde takım çalıştıramaz.

o sıralarda cenk in fiyatı 10 milyon euro filandı heralde, daha kötü performans göstermemişti şimdi 3 4 istiyen o zaman 10 isterdi ki antep bu ister.belirteyim dedim.

delikoyun
12.01.2013, 09:43
sapara bjk maçında ki gibi pres yapar koşarsa soner de güçlenirse bence ciddi transfer yapmış oluruz
2.yarı sapara pres yapıcak soner güçlencek adrian biraz daha temposunu artıracak olcan fene değil halil ve janko da katılırsa bunlara iş yaparız

Ömer SEVİNÇ
12.01.2013, 11:56
Yav napsin kardesim napsin? Dielim herseyi o duzeltti, yonetim ne yapar? Ne yapmali??

Yönetim kendi hatalarını düzeltecek hoca da kendi hatalarını. Takımı 29unda çağırdım ona rağmen hala hazır değil diyor. Takımı Sadri Şener hazırlamayacak herhalde. Takım olma konusunda sıkıntılarımız var diyor. Tamam doğru diyorsun. Çöz o zaman sorunu? Yok.

Doğru transfer yapamıyoruz oyuncu bulamıyoruz diyor. Teknik direktör diyor bunu. Takıma alınacak oyuncuyu sen istemeyeceksin de kim isteyecek be adam. Giray Bulak'ı getirdiler oraya adam jankoyu aldırdı. Beğenmiyor. Bir takımın transfer listesini hoca belirler arkadaş. Giray mı bizim hocamız?

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar. Sadece boş konuşuyor adam durumu düzeltmek için yapılmış bir icraat yok.

Bayundur Han
12.01.2013, 13:17

Bu "siz ne guzel yerde yasiyorsunuz?" olayini birakmaniz gerek. Bunlar polemik ureten aciklamalar. Yani bu adam Turkiyeyi bilmiyormu? Teknik direktor neden saha disindadir? Disaridan daha iyi analiz edebilidigi icin. Mac icerisinde (turkiyede) hersey analiz edilemez cunki olayin icindesin. Bazen disaridan daha iyi analiz edilebiliniyor olay. Neyse bunu dedikten sonra dedigine katilmiyor degilim. Ama bu Avrupada'da boyledir. Teknik direktor ister yonetim alir. Lyon baskani mesela bazen kendisi futbolcu begenir teknik direktor'e derki bu adama bu kadar verdik oynatacaksin arkadas.

Sacit
12.01.2013, 13:26
Bazıları wesley sneijder ile oynar, bazıları da adrian aykut halil henriuqe ile oynar.

sonra da yalan konuşup derler ki, kulübün parasını sokağa atamayız. vay anasını ya

şampiyonlar liginden gelen parayı kim cebine attı ? hasta kafalar

Emrah Akcagöz
12.01.2013, 13:35

İyi de hoca sormuyor mu bu oyuncunun fiyatını ? E madem Adrian'a o rakamlar verilebiliyor ne diye N'doye transferinden son anda vazgeçildi ? Ayrıca Şenol hoca bu takım için doğru olanı yapmak istiyorsa rakiplerinin düştüğü hataya mı düşmeli ?

Hüseyin Başoğlu
12.01.2013, 13:35
Bazıları wesley sneijder ile oynar, bazıları da adrian aykut halil henriuqe ile oynar.

sonra da yalan konuşup derler ki, kulübün parasını sokağa atamayız. vay anasını ya

şampiyonlar liginden gelen parayı kim cebine attı ? hasta kafalar

ben attım şampiyonlar liginden gelen parayı cebe...töbe töbe...adamlar yıllık 6 milyon vericek bir bu kadarda imza parası sen hala 2 sene önce gelmiş cl parası nerde diyorsun :)

Hüseyin Başoğlu
12.01.2013, 13:36
İyi de hoca sormuyor mu bu oyuncunun fiyatını ? E madem Adrian'a o rakamlar verilebiliyor ne diye N'doye transferinden son anda vazgeçildi ? Ayrıca Şenol hoca bu takım için doğru olanı yapmak istiyorsa rakiplerinin düştüğü hataya mı düşmeli ?

bunuda 50 milyon kere söyledik anlamamak için kasılıyorsunuz cidden.....n'doye için anlaşılmıştı tek sorun nevzat şakar yaparsanız istifa ederim dedi şenol hocanın dışında bi olay....

Sacit
12.01.2013, 13:37
ben attım şampiyonlar liginden gelen parayı cebe...töbe töbe...adamlar yıllık 6 milyon vericek bir bu kadarda imza parası sen hala 2 sene önce gelmiş cl parası nerde diyorsun :)

En kralını alamıyorsan, bir alt kalite de olanı alırsın.

Siz uyumaya devam edin, o paralar nereye gitti herkes iyi biliyor

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 13:38

M. Özdilek??

Keşke gelmeseydi.

Ersun döneminde de bir kısım transferleri yönetim yaptı. Mesela Ersun Burak'ı istiyordu ama Özak öyle istiyor diye 2 katı fiyata (6,25 milyon €) Gökhan Ünal alındı örneğin. Kimse bu parayı Adrian'ın 5,25'i kadar konuşmadı nedense..

Aykut ve Terim'in bütçe gibi sorunları yok. O yüzden bahaneleri yok.. Adam maç başı ile Sneijder'e 6,25 milyon € verecek yılda, sen haritada yerini göstersen getiremezsin Sneijder'i, bunlarla kıyaslayıp sonra sonuca varmaya çalışıyoruz. Kendimizi mi kandıracağız? Samet Aybaba hangi topa girmiş.. Şenol Hoca'ya bam güm vurulan Oğuzhan'ı mı almış? Yoksa yıllarca İngiltere'de kalan İbrahim Altınsay mı aldırmış? Aybaba'nın aldırdığı adamlar Escude, McGregor.. Haa şunu da söyleyeyim, Aykut mesela neden Niang'ın satılmasını engelleyememiş, ya da Terim Arda'nın satılmasını?

Mehmet Özdilek'i takip etmiyorum ama geçen sene düşmemeye oynuyorlardı, sanmam ki Şenol Güneş'in 2010-11 sezonunda eleştirildiği kadar eleştirilmiş olsun. Hatta istikrarın sonucunun ne olduğunun göstergesidir bu sezonun Mehmet Özdilek'i, görmek isteyene..

Ziya Doğan'ı da eklememin sebebi 84'ten sonra kupaya yaklaşabilen Ersun ve Şenol dışındaki tek hoca olması.

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 13:40

Adrian'ın fiyatının imza anında o kadar olduğunu bilmiyordum dedi hoca.

N'doye işinin neden olmadığını da Sadri Şener ile Danimarka'ya giden, Sadri Şener anlaşıp geri döndükten sonra "transfer olmadı" deyip geri dönen yöneticiye soracaksınız, hocaya değil.. 5'e Burak gibi adamı satılan hoca 6'ya alınan forveti veto etmez..

Sacit
12.01.2013, 14:09

bir teknik direktör transfer için ''olsa da olur olmasa da olur'' gibi saçma bir cümle kurarsa bu onun nasıl bir vizyona sahip olduğunu gösterir.

Bu cümleyi kuran bir insanın transfer de söz geçirmesi beklenemez. ve haliyle Trabzonspor kulübü de rezil olur. Transferden anlamayan, futbolcu takip etmeyen, olsa da olur olmasa da olur zihniyetinde olan bir kafa başarısız olmayı hak ediyor. şimdi olduğu gibi

MDanışmaz
12.01.2013, 14:18
Bazı arkadaşlar takımın iyi olduğunu savunuyor ben savunmuyorum kötü bir kadromuz var bu kadrodan başarı beklemek hele hele şampiyonluk beklemek hayal..Bu kadar kötü olmayabilir ama şampiyonluk yarışı için yeterli değil benim anlatmak istediğim Şenol hoca başımızda olduğu sürece şampiyon olduğumuz seneki kadro gibi bir kadro kuramayacağız bu anlayışla kurulamaz zaten yönetimin transfer işlerinden anlamadığı ne olduğu belirsiz kişilere milyonlar saçtığını biliyoruz onun için yönetime rehber olacak bir hoca lazım ve ben Şenol hocanın bunu gerçekleştireceğine inanmıyorum..

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 14:55
bir teknik direktör transfer için ''olsa da olur olmasa da olur'' gibi saçma bir cümle kurarsa bu onun nasıl bir vizyona sahip olduğunu gösterir.

Bu cümleyi kuran bir insanın transfer de söz geçirmesi beklenemez. ve haliyle Trabzonspor kulübü de rezil olur. Transferden anlamayan, futbolcu takip etmeyen, olsa da olur olmasa da olur zihniyetinde olan bir kafa başarısız olmayı hak ediyor. şimdi olduğu gibi

Tüm doneleri bir kenara bırakıp oradan cümle seçersen saçma diyebilirsin tabi.

Sen kafayı transferde söz geçirmeye takımışsın ama Mourinho bile transferi senin dediğin gibi yapamıyor..

Sacit
12.01.2013, 15:07
Tüm doneleri bir kenara bırakıp oradan cümle seçersen saçma diyebilirsin tabi.

Sen kafayı transferde söz geçirmeye takımışsın ama Mourinho bile transferi senin dediğin gibi yapamıyor..

oy oy baksen !

cümle seçmiyorum, diğer cümleleri saymıyorum bile (onlar daha beter)

Mourinho'nun transfer şartları ile senin şartların aynı değil, kıyaslamaya gerek yok.
Ayrıca Mourinho böyle saçma ve akıl almaz bir cümle kurmaz.

Ne olursa olsun, şenol güneş'i savunmana lüzum yok. yanlışlarını inkar etmenin anlamı da yok

Mehmet Fatih Yavuz
12.01.2013, 15:16
Ersun döneminde de bir kısım transferleri yönetim yaptı. Mesela Ersun Burak'ı istiyordu ama Özak öyle istiyor diye 2 katı fiyata (6,25 milyon €) Gökhan Ünal alındı örneğin. Kimse bu parayı Adrian'ın 5,25'i kadar konuşmadı nedense..

Aykut ve Terim'in bütçe gibi sorunları yok. O yüzden bahaneleri yok.. Adam maç başı ile Sneijder'e 6,25 milyon € verecek yılda, sen haritada yerini göstersen getiremezsin Sneijder'i, bunlarla kıyaslayıp sonra sonuca varmaya çalışıyoruz. Kendimizi mi kandıracağız? Samet Aybaba hangi topa girmiş.. Şenol Hoca'ya bam güm vurulan Oğuzhan'ı mı almış? Yoksa yıllarca İngiltere'de kalan İbrahim Altınsay mı aldırmış? Aybaba'nın aldırdığı adamlar Escude, McGregor.. Haa şunu da söyleyeyim, Aykut mesela neden Niang'ın satılmasını engelleyememiş, ya da Terim Arda'nın satılmasını?

Mehmet Özdilek'i takip etmiyorum ama geçen sene düşmemeye oynuyorlardı, sanmam ki Şenol Güneş'in 2010-11 sezonunda eleştirildiği kadar eleştirilmiş olsun. Hatta istikrarın sonucunun ne olduğunun göstergesidir bu sezonun Mehmet Özdilek'i, görmek isteyene..

Ziya Doğan'ı da eklememin sebebi 84'ten sonra kupaya yaklaşabilen Ersun ve Şenol dışındaki tek hoca olması.

Ersun Yanal'ın gitmesinin sebeplerinden bir tanesi de zaten transferde işine karışılması.

Niang'ın veya Arda'nın olayı gidiş. İkisi de kalmak istemedi. Kim Selçuk gitti diye Şenol Güneş'i suçluyor ki? Yönetimi suçlayan gördüm de, hocayı suçlayana pek denk gelmedim.

İbrahim Altınsay topçuyu sorar hocaya. Bunlar tabii ki olacak. Dışardan topçu muhakkak önerilir. Lafım yok. Da, evet-hayır hocada biter.

Ziya Doğan olayı zaten şuna örnektir. Kadroyu doğru kurduktan sonra birileri, Ziya Doğan bile şampiyonluğa oynatır. Belli bir süre o takımın birarada oynaması gerekli sadece. Bu da çok uzun bir süre değil.

Emrah Akcagöz
12.01.2013, 15:17
bunuda 50 milyon kere söyledik anlamamak için kasılıyorsunuz cidden.....n'doye için anlaşılmıştı tek sorun nevzat şakar yaparsanız istifa ederim dedi şenol hocanın dışında bi olay....
Niye ? Nevzat Şakar'a küfür mü etmiş N'doye. İşi asbaşkanın üstüne yıkmak kolay. Benim bildiğim de Şenol hocanın istemediği.

Ayrıca herşeyi çok abartıyorsun.

Adrian'ın fiyatının imza anında o kadar olduğunu bilmiyordum dedi hoca.

N'doye işinin neden olmadığını da Sadri Şener ile Danimarka'ya giden, Sadri Şener anlaşıp geri döndükten sonra "transfer olmadı" deyip geri dönen yöneticiye soracaksınız, hocaya değil.. 5'e Burak gibi adamı satılan hoca 6'ya alınan forveti veto etmez..
Tuncay Bekiroğlu'na mı ? Bildiğim kadarı ile o görüşmeye gidince transferler gerçekleşiyor.

Kulüpte müthiş derecede yalan rüzgarı esiyor.

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 15:32
oy oy baksen !

cümle seçmiyorum, diğer cümleleri saymıyorum bile (onlar daha beter)

Mourinho'nun transfer şartları ile senin şartların aynı değil, kıyaslamaya gerek yok.
Ayrıca Mourinho böyle saçma ve akıl almaz bir cümle kurmaz.

Ne olursa olsun, şenol güneş'i savunmana lüzum yok. yanlışlarını inkar etmenin anlamı da yok

Yanlışları inkar etmeye gerek yok, zorlama yanlışlar uydurmaya da gerek yok.

Ersun Yanal'ın gitmesinin sebeplerinden bir tanesi de zaten transferde işine karışılması.

Niang'ın veya Arda'nın olayı gidiş. İkisi de kalmak istemedi. Kim Selçuk gitti diye Şenol Güneş'i suçluyor ki? Yönetimi suçlayan gördüm de, hocayı suçlayana pek denk gelmedim.

İbrahim Altınsay topçuyu sorar hocaya. Bunlar tabii ki olacak. Dışardan topçu muhakkak önerilir. Lafım yok. Da, evet-hayır hocada biter.

Ziya Doğan olayı zaten şuna örnektir. Kadroyu doğru kurduktan sonra birileri, Ziya Doğan bile şampiyonluğa oynatır. Belli bir süre o takımın birarada oynaması gerekli sadece. Bu da çok uzun bir süre değil.

Selçuk gitti diye, Burak gitti diye, Adrian geldi diye, N'doye gelmedi diye, hatta kulübün izni ile 95 doğumlu topçu BJK'ye gitti diye bile suçlayan var.. Transfer için olması gereken sistem kurulmuştu, yanlış adama kurulmuş demek ki kaçtı Giray Bulak efendi. Profesyonel yapılması lazım bu işin. Haftada 2 maç yapan takımın hocası futbolcu izleyemez, izlememeli de; kulüp portföy oluşturup gerekli mevki için adayları tespit edip, hocaya içlerinden seçtirmeli.. Biz menajer kimi getirirse onu alıyoruz, ederinin 2 katına hem de.

Niye ? Nevzat Şakar'a küfür mü etmiş N'doye. İşi asbaşkanın üstüne yıkmak kolay. Benim bildiğim de Şenol hocanın istemediği.

Ayrıca herşeyi çok abartıyorsun.

Tuncay Bekiroğlu'na mı ? Bildiğim kadarı ile o görüşmeye gidince transferler gerçekleşiyor.

Kulüpte müthiş derecede yalan rüzgarı esiyor.

Şunu söyleyeceğim.

Hoca istediği adamı aldıramıyor madem istifa etsin. Herkesin ağzındaki laf bu.

Arkadaş madem hoca kulübü baltalıyor, adamlara burun kıvırıyor, başkan gönderecek bu hocayı. Yanlış mı düşünüyorum? Kaldı ki hocaya sormadan Jaja'yı getiren, Teofilo için Kolombiya'lara giden Başkan, hoca dedi diye vazgeçeceği bir N'Doye için Danimarka'ya gitmez. Kulüpte müthis pislikler döndüğü kesin ama hepsini hocaya mâl etmek mantıksız, zaten oturmuyor da taşlar yerine.

Abarttığım bir şey yok.. Her şeye dayanaklı, gerekçeli, düşündüklerimi söylüyorum.. Beğenmiyorsan konuşmayabilirsin bu kadar basit.

Emrah Akcagöz
12.01.2013, 15:45
Yanlışları inkar etmeye gerek yok, zorlama yanlışlar uydurmaya da gerek yok.
Şunu söyleyeceğim.

Hoca istediği adamı aldıramıyor madem istifa etsin. Herkesin ağzındaki laf bu.

Arkadaş madem hoca kulübü baltalıyor, adamlara burun kıvırıyor, başkan gönderecek bu hocayı. Yanlış mı düşünüyorum? Kaldı ki hocaya sormadan Jaja'yı getiren, Teofilo için Kolombiya'lara giden Başkan, hoca dedi diye vazgeçeceği bir N'Doye için Danimarka'ya gitmez. Kulüpte müthis pislikler döndüğü kesin ama hepsini hocaya mâl etmek mantıksız, zaten oturmuyor da taşlar yerine.

Abarttığım bir şey yok.. Her şeye dayanaklı, gerekçeli, düşündüklerimi söylüyorum.. Beğenmiyorsan konuşmayabilirsin bu kadar basit.
Öncelikle yanlış anlaşılma var sanırım. Abartan Hüseyin. :)

İkimizde "YALAN" konusunda hemfikiriz sanırım. Hoca yönetime, yönetim hocaya atıyor topu. Ben istifa konusunu sadece Şenol hoca için düşünmüyorum. Her kim bizi bu duruma sokuyorsa gitsin diyorum. Her ikisini de çok sevmeme rağmen bu başkan da olur, hoca da.

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 15:53
Öncelikle yanlış anlaşılma var sanırım. Abartan Hüseyin. :)

İkimizde "YALAN" konusunda hemfikiriz sanırım. Hoca yönetime, yönetim hocaya atıyor topu. Ben istifa konusunu sadece Şenol hoca için düşünmüyorum. Her kim bizi bu duruma sokuyorsa gitsin diyorum. Her ikisini de çok sevmeme rağmen bu başkan da olur, hoca da.

:)

Şike süreci bitene kadar ikisinin de gitmemesi lazım bence..

CEMEFKER
12.01.2013, 16:33
ona daha cok armut pis agzima dus derler:)
iyi de ziya doganin bile senin tabirinle iceri tikmisligi var..senol gunes' olmadik
kadrolarla cok ekstrem seyler basarmamis ki.aksine kadro kurmada nasil kotu oldugunu anlamayanlar icin bir kez daha gostermis..ayni kadrolar baska hocalarin elinde de basari yakaladi.ustune hic kimseye verilmeyen kredi senol gunes'e verilmis.
her gelisinde belli basari elde etmis kadrolar teslim edilmis.butun bunlara ragmen cikip bu adam basarili donemlerimizde niye var demek yaptiginiz gibi
desteksiz sallamaktir..
senol gunes'i politikacilara benzetiyorum.cok laf sifir icraat.surekli gurur oksuyor.otesi yok..
uc senedir konusuyor.bir insan bu kadar konusup takimi yabanci coplugune
cevirir mi?bir insan sistem sistem deyip uc sene sonunda tekrar en basa doner mi..senol gunes'in oldugu yerde basarisizlik er yada gec tadilir.gecmis hep
bunu gosterdi..
cunku gucu yada kapasitesi belli seylere yetiyor.cok fazla ustune cikamiyor.
ne yaparsa yapsin olmuyor.
son olarak;
senol gunes=trabzonspor'un efsane kalecisi,iyi bir trabzonsporlu,vasat ve futbolu 70-80lerin kafasiyla yasayan bir teknik direktor..

(altta kalmamak için cevap veriyorum, yoksa bir hırsım falan yok..;).)

İstersen şöyle yapalım....İstatistikle cevap verme gayretindeysen, sıkı bir araştırma yaptığında bize gelmiş geçmiş hocalardan hangisinin daha iyi karneye sahip olduğunu biliyorsundur...Yoksa gerisi boş laf...Sabaha kadar afkururuz burda....Yok Şenol Hoca geldiğinde şunlar şunlar vardı, hazırdı herşey türünden kelime oyunları boş iş....Ucu açık .....Sen ordan sallarsın ben de burdan....N'lcak torba değil ki büzesin, hardisk değil ki format atasın....Eğitim ve kalite şart tabi ki....

N'palım biz öyleyiz, içimizden olmayana toleransımız hiç yok hemen bitirmeye çalışıyoruz diyorsan bırakıp yarıda gitmemek de Etik açıdan bakıldığında bir kalite farkı , göstergesi, değeri olduğunu dikkate almak lazım.... Ve bu baskıyı hisseden Ersunlar, Doğanlar, Sametler, Hugolar, Mugolar hemen şehri terk ediyor. Yazık tabi....Öyleyse bize uyan elimizdekinin en iyisi ile yetineceksin ya da tüm şehrin yapısını, Trabzon Futboluna etki eden faktörleri, kafaları değiştireceksin. Kolay olan tercih ediliyor gibi....N'dersin.....

Doğanlar, Sametler, Ersunlar'ın hazırlayıp Güneş'e kadroları ikram etmesi tam bir Kara Mizah, bunu anlatmak istemiştim, ancak Fazla Sıcak (ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır ) geldiği için üzerinde durmuyorum......Ve de ekleyerek Özkan Sümer ve A. Suat Özyacı'yı bir kalemde geçersek (duayen artık onlar) Bilimsel yoldan giderek, meşhur istatistiki veriler ışığında Şenol Hoca'dan sonra bize en büyük başarıyı yaşatan teknik adamın Ziya Doğan olduğunu, onundan ardından Samet Aybabalı dönemi iyi takım oyunu oynayan bir ekip olduğumuzu hatırlıyor (bazıları gibi neden ayrıldığına da anlam veremeyerek) , Ersun Hoca'ya da Selçuk İnan ve Onur gibi karakterli uşakları bize kazandırdığı için haklarını teslim ediyor ve burdan Yokuş Destekli sallıyorum tekrar...

Bayundur Han
12.01.2013, 17:55
En buyuk sorun kadro sorunu degilki. Sorun kadroda butunluk olusmamasi. Senol Gunesin futbolcularla arasinin iyi olmamasi. Bunu kendi agzindan soyluyor aslinda. Unal Karaman neden dondu? Futbolcularla Senol Gunes arasinda ki iletisim bagi olmak icin. Futbolculara agabeylik yapmasi icin dondu. Senol Gunes birde yabanci futbolcularin moral bozuklugundan isteksizliklerinden yakiniyor. Onlara laf geciremiyor demek. Ha bunlari cozemiyecek kadar tercubesizmi? hayir bence hepsini cozer. Cozumude sunmustur. Yabanci futbolculardan bir kac tanesini gonderip bir kac Turk futbolcu alip cozum uretmek istemektedir.

Emrah Akcagöz
12.01.2013, 19:46
:)

Şike süreci bitene kadar ikisinin de gitmemesi lazım bence..
"Şike süreci" işte her alanda belimizi bu büküyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca;

Moussa Sow: "Aykut hocayı biraz daha fazla seviyorum. Geldi beni aldı, imza attırdı."

Demekki teknik direktörler de transferlerde etkin rol oynayabiliyorlarmış.

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 19:48
"Şike süreci" işte her alanda belimizi bu büküyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca;

Moussa Sow: "Aykut hocayı biraz daha fazla seviyorum. Geldi beni aldı, imza attırdı."

Demekki teknik direktörler de transferlerde etkin rol oynayabiliyorlarmış.

Bonservisine 10m, maaşına 3.4m € veriyorlar.Şenol Hoca da Jaja için 100bin € vereyim cebimden dedi :)

artvints
12.01.2013, 19:56
hocam yetti artık bu halil i oynattığın beni bile bezdirdin.

Ergin Varlibas
12.01.2013, 20:03
Kaldı ki hocaya sormadan Jaja'yı getiren, Teofilo için Kolombiya'lara giden Başkan, hoca dedi diye vazgeçeceği bir N'Doye için Danimarka'ya gitmez. Kulüpte müthis pislikler

t

Bi baskan neden futbolcunun ulkesine giderki futbolcuyu transfer icin zaten? Eskidendi o isler bos bos

Mollasalihoğlu
12.01.2013, 21:21
Hocam Halil'den vazgeçsen artık?

ferdeco128
12.01.2013, 21:24
Takım olma sürecinde pozitif bir aşamaya gelmeye başladık. Mesela geçen sezon verim alınamayan futbolcular yavaş yavaş verim vermeye başladılar. Buna janko'da eklenecek. Yönetim başta Alper olmak üzere bir kaç kritik yerli futbolcuyu bünyeye katabilirse Şenol hocada çok rahatlayacak.

Hüseyin Başoğlu
12.01.2013, 22:28
yenilince suçlu sensin hocam...

galip gelince ünal karaman geri döndü oluyor ama ...

delikoyun
12.01.2013, 22:40
şenol hoca colmanı ez iyice ez bence ruh gibi ez onu sapara adrian olcan colman eğer hırslı oynarsa vittek te iyi golcü olursa biz kazanırız

DeAgLeMaNyAq
12.01.2013, 22:41
Herkesin aklındaki soru oyuncu değişikliklerindeki başarı acaba Ünal Hoca'ya mı bağlı...

delikoyun
12.01.2013, 22:42
hocam halili emersonun yerinde dene bence emerson eğreti duruyor halil in kredisi bitmeden dene onu sol bekte mahcup etmez bence denenmeli

burrows
12.01.2013, 22:47
halil'e iyilik yaptigini saniyor ama en buyuk kotulugu yapiyor..halil'in avni aker'de kufur kiyamet yuhalanmasi yakindir..
bu takimda herkes yedek kalirken halil'deki bu israr dehset verici..

seyduna_efil
12.01.2013, 22:55
Emre gibi genç yetenek varken Halil tercihini ancak senin gibi biri yapabilir..

Yazık günah...

Serhat ŞAHİN
12.01.2013, 23:09
Herkesin aklındaki soru oyuncu değişikliklerindeki başarı acaba Ünal Hoca'ya mı bağlı...

aynen bende bunu twitlemiştim

Yiğit Gayretli
12.01.2013, 23:16
Eğer puan kaybetseydik "şg'nin yanlış müdahaleleri" olacaktı. Yendiğimiz için Ünal Hoca'yı tek başına kahraman yapmamız gerekiyor...

Kaderin bu Şenol Güneş. Burası Trabzon...

DeAgLeMaNyAq
12.01.2013, 23:19
Eğer puan kaybetseydik "şg'nin yanlış müdahaleleri" olacaktı. Yendiğimiz için Ünal Hoca'yı tek başına kahraman yapmamız gerekiyor...

Yok ben o kadar insafsız değilim. Ama sonuçta Emre ve Vittek katkı sağladı. Colman da kısmen ayak uydurdu diyebiliriz...

Yiğit Gayretli
12.01.2013, 23:23
Yok ben o kadar insafsız değilim. Ama sonuçta Emre ve Vittek katkı sağladı. Colman da kısmen ayak uydurdu diyebiliriz...

Sizi hedef alarak yazmadım. Hatta başlığı okumadan yazdım. Kişisel bir durum yok yani. Genel zihniyeti eleştirdim. Defalarca karşılaştık bu durumla...

Kader KORELİ
13.01.2013, 00:12
hocam gör şu adrian'ı. çok yazık ediyorsun uşağa. ıyi oyuncu, güven ver ona, özgüveni olsun bak nasıl oynar. Kazan adrian'ı şenol hocam.

11.10.2012 :)

GÖKDENİZ61
13.01.2013, 00:14

ee bu işler böyle..ayrıca başarılı olduğu zamanlarda hep hazır kadrolarla başarılı olmuş, başarısız olduğu zamanlarda ise kendi kurduğu kadrolarla başarısız olmuştur şeklinde ekleme de yapılabilir....

Bera B.
13.01.2013, 00:16
Yazmaya gelmiştim, neyse ki başkaları yazmış benden önce. Maç başlığında da gördüm tüm başarı Ünal hocaya atfedilmiş neredeyse. İlk gol yenildiğinde de Şenol hocaya saymalar sövmeler. Klasikleşti artık.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 00:16
ee bu işler böyle..ayrıca başarılı olduğu zamanlarda hep hazır kadrolarla başarılı olmuş, başarısız olduğu zamanlarda ise kendi kurduğu kadrolarla başarısız olmuştur şeklinde ekleme de yapılabilir....

O kadroları kuranlar(!) neden o kadrolarla başarılı olamamışlar? Cevapsız...

Neyse bu akşam için hem Şenol Hoca'ya hem de Ünal Hoca'ya teşekkür edelim.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 00:26
O kadroları kuranlar(!) neden o kadrolarla başarılı olamamışlar? Cevapsız...

Neyse bu akşam için hem Şenol Hoca'ya hem de Ünal Hoca'ya teşekkür edelim.

Samet'in kadrosu ile Ziya Doğan şampiyonluğa oynadı. Ersun Yanal kendi kadrosunu kurduğu ilk sene hedef uefa denmesine rağmen şampiyonluğa oynadı.

İki kadro da şampiyonluğa oynadıktan sonra bozulmadan, eklemeler ile Şenol Güneş' e verildi. Yani kadro kuran kurdu, kadro birarada oynarken başarılı oldu, Şenol Güneş yokken de başarılı oldu, Şenol Güneş gelince de kadro bozuluncaya kadar başarı devam etti.

Yani sorunuzun sevabı basit, hem de hiç istemediğiniz istikamette.

Asıl soru.

Hoca geldikten sonra dağıttıktan sonra topladığı herhangi bir kadro mevcut mu?

Asıl buyrun cevabı buna arayın.
Bulacağınız cevap hayır olacaktır. Ki bu da kendisi ile çalışılamayacağının ispatıdır.

AYYILDIZ
13.01.2013, 00:31
Su bir gercek Unal olmasaydi Senol Hoca Vittek'i degil Aykut'u alirdi ve mac 2-2 biterdi.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 00:31
Samet'in kadrosu ile Ziya Doğan şampiyonluğa oynadı. Ersun Yanal kendi kadrosunu kurduğu ilk sene hedef uefa denmesine rağmen şampiyonluğa oynadı.

İki kadro da şampiyonluğa oynadıktan sonra bozulmadan, eklemeler ile Şenol Güneş' e verildi. Yani kadro kuran kurdu, kadro birarada oynarken başarılı oldu, Şenol Güneş yokken de başarılı oldu, Şenol Güneş gelince de kadro bozuluncaya kadar başarı devam etti.

Yani sorunuzun sevabı basit, hem de hiç istemediğiniz istikamette.

Asıl soru.

Hoca geldikten sonra dağıttıktan sonra topladığı herhangi bir kadro mevcut mu?

Asıl buyrun cevabı buna arayın.
Bulacağınız cevap hayır olacaktır. Ki bu da kendisi ile çalışılamayacağının ispatıdır.

Ersun Yanal'ın başarılı dediğiniz sezonunda takım kritik 3-4 maç kaybetti. İçerde üs üste 2 maç kaybetti. Ligi de 3. bitirdi...

Şenol Güneş'i defe koyduğunuz geçen sezon takım içerde ve dışarda kırılma maçlarını kaybetti tıpkı Ersun Yanal zamanında olduğu gibi. Sezonu da 3. bitirdi hem de abuk subuk bir fikstürle. ŞL'de kıl payı kaçan tur meselesine hiç girmiyorum bile...

Sonuç ne? Ersun Yanal başarılı, Şenol Güneş kovulmalı. Neden?

Uğur Ö.
13.01.2013, 00:35
Su bir gercek Unal olmasaydi Senol Hoca Vittek'i degil Aykut'u alirdi ve mac 2-2 biterdi.

Gerçekten haklısınız.İlk kez oyuncu tercihleri bukadar mükemmele yakındı.Vitteki görünce kenarda dedim nasıl olur böyle bir hamle.Ünal Karamanın etkisi gerçekten.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 00:39
Ersun Yanal'ın başarılı dediğiniz sezonunda takım kritik 3-4 maç kaybetti. İçerde üs üste 2 maç kaybetti. Ligi de 3. bitirdi...

Şenol Güneş'i defe koyduğunuz geçen sezon takım içerde ve dışarda kırılma maçlarını kaybetti tıpkı Ersun Yanal zamanında olduğu gibi. Sezonu da 3. bitirdi hem de abuk subuk bir fikstürle. ŞL'de kıl payı kaçan tur meselesine hiç girmiyorum bile...

Sonuç ne? Ersun Yanal başarılı, Şenol Güneş kovulmalı. Neden?

Ersun Yanal kadrosunu yeni kurmuştu. Hedef olarak da uefa verilmişti. Hedefine de uydu, beklendiği gibi Futbol oynuyorduk. Futbol.

Geçen sezon vedahi ondan önceki sezonun yarısı futbol namına hiçbir halt koymadığımız için ortaya olmasın Şenol Güneş'e tepki?

Enteresan şekilde tamamen sonuç odaklı konuşuyorsunuz.

Sonuç odaklı konuşacak olursak Şenol Güneş'in tutulacak tarafı yoktur. Elde kalır.
Boşuna çabalamayınız.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 00:47
Ersun Yanal kadrosunu yeni kurmuştu. Hedef olarak da uefa verilmişti. Hedefine de uydu, beklendiği gibi Futbol oynuyorduk. Futbol.

Geçen sezon vedahi ondan önceki sezonun yarısı futbol namına hiçbir halt koymadığımız için ortaya olmasın Şenol Güneş'e tepki?

Enteresan şekilde tamamen sonuç odaklı konuşuyorsunuz.

Sonuç odaklı konuşacak olursak Şenol Güneş'in tutulacak tarafı yoktur. Elde kalır.
Boşuna çabalamayınız.

Şenol Güneş'in geçen sezon ki kadrosu 15 yıldır beraber mi oynuyordu? Yahu el insaf. Bu takım bu sezon hazırlanıyor. Geçen sezon bu ligde takım hazırladım diyen teknik direktör varsa yırtsın atsın lisansını.

2 günde bir idmana çıkmadan maç yaparak takım mı hazırlanırmış? Uygun sezon bu sezondur. Ligin ikinci yarısından itibaren bu takım ortaya bir şeyler koymazsa, o zaman "beceremedi" derim ben de...

Ama bundan gayrısı laf-ı güzaf. İnsan ya hu!

Ek olarak ben sonuç odaklı konuşmadım. Bir teknik direktörü başarılı başarısız kılan nedir dedim?

Bu kulübü 27 sene üstüne şampiyon yapan teknik direktör, sonucu konuşunca elde kalıyorsa ayrıca... İndirelim kepengi...

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 00:51
Şenol Güneş'in geçen sezon ki kadrosu 15 yıldır beraber mi oynuyordu? Yahu el insaf. Bu takım bu sezon hazırlanıyor. Geçen sezon bu ligde takım hazırladım diyen teknik direktör varsa yırtsın atsın lisansını.

2 günde bir idmana çıkmadan maç yaparak takım mı hazırlanırmış? Uygun sezon bu sezondur. Ligin ikinci yarısından itibaren bu takım ortaya bir şeyler koymazsa, o zaman "beceremedi" derim ben de...

Ama bundan gayrısı laf-ı güzaf. İnsan ya hu!

Şenol Güneş ile bu ilk tecrübe değil.. Sanki ilk kez kendisi ile çalışıyoruz da dediğinizi bahane olarak almamız gerekecek.

"Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek,....." Asıl insaf bunun için gerekli.

Ek not : Geçen seneki kadro 15 yıldır beraber oynamıyordu. Zaten top da oynamıyordu. O yüzden karşılaştırdığınız dönemle karşılıştırılamayacağını anlatmaktır maksat.

Ek not 2 : Şenol Güneş'in her döneminde bir bahane vardır. Bu dönem şike mevzuları, geçen dönem fatih-gökdeniz kurşun-mafya mevzuları.
Bahanesi asla bitmedi-bitmeyecek.

Not sonrası not : Başkaları tarafından kurulmuş kadrolarla başarılı sonuçları mevcuttur. Aynı kadrolar başkaları ile de başarılı olmuştur. (Ziya doğanla bile. Bak Ziya doğan yani.) Fakat kendisinin bahaneleri dışında dağıttığı kadrodan sonra toparladığı, top oynattığı bir kadro yoktur.

Kupa maçlarına aldanıp da umut beslemeyiniz. Ünal'ın gelişi bile eğer Ş. Güneş elini çekmezse yeterli olmayacaktır.

alper*
13.01.2013, 00:52
Adam zaten oynatması gereken adamı sonradan oyuna aldığı için takdir topluyor :):):):)

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 00:55
Şenol Güneş ile bu ilk tecrübe değil.. Sanki ilk kez kendisi ile çalışıyoruz da dediğinizi bahane olarak almamız gerekecek.

"Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek,....." Asıl insaf bunun için gerekli.

Ek not : Geçen seneki kadro 15 yıldır beraber oynamıyordu. Zaten top da oynamıyordu. O yüzden karşılaştırdığınız dönemle karşılıştırılamayacağını anlatmaktır maksat.

Ek not 2 : Şenol Güneş'in her döneminde bir bahane vardır. Bu dönem şike mevzuları, geçen dönem fatih-gökdeniz kurşun-mafya mevzuları.
Bahanesi asla bitmedi-bitmeyecek.

Şenol Güneş bu takımın başına geldiği hiç bir dönemde rahat bırakılmadı-bırakılmayacak.

Bu şehrin şartlarına bu şehrin içinden çıkmış insanlar bile katlanmıyor. Şenol Güneş'i aksiyon alanını genişletmeye çalışmadı bu kulüp. Taraftar da aynı şekilde...

Neyse farazi tartışıyoruz zaten. Ünal Hoca olmasaydı bu akşam o değişiklikler de olmayacaktı misal. İspatı yok ya...

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 00:59
Şenol Güneş bu takımın başına geldiği hiç bir dönemde rahat bırakılmadı-bırakılmayacak.

Bu şehrin şartlarına bu şehrin içinden çıkmış insanlar bile katlanmıyor. Şenol Güneş'i aksiyon alanını genişletmeye çalışmadı bu kulüp. Taraftar da aynı şekilde...

Neyse farazi tartışıyoruz zaten. Ünal Hoca olmasaydı bu akşam o değişiklikler de olmayacaktı misal. İspatı yok ya...

Şenol Güneş'e gösterilen sabır bu kulüpte başka hiçbir hocaya gösterilmedi.
Kaçar sene çalışmasına müsade edildiği, başarısız sonuçlarına rağmen, senelerce ne kada sabredildiği kayıtlardadır.

Kendisinin en iyi pr çalışmalarından biri de rahat bırakılmadığı, çalıştırılmadığı falandır.
Ondan daha rahat ve daha başarısız bu kadar uzun süre çalışan ikinci bir hoca yoktur.
Olmayacaktır da.

Bu akşamki değişiklikleri falan ben pek kaale almıyorum. Bremen'e yenildiğimizi ne kadar kaale alırsam kupa maçını da o kadar kaale alırım.

Ligi beklemekteyiz...

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 01:02
Şenol Güneş'e gösterilen sabır bu kulüpte başka hiçbir hocaya gösterilmedi.
Kaçar sene çalışmasına müsade edildiği, başarısız sonuçlarına rağmen, senelerce ne kada sabredildiği kayıtlardadır.

Kendisinin en iyi pr çalışmalarından biri de rahat bırakılmadığı, çalıştırılmadığı falandır.
Ondan daha rahat ve daha başarısız bu kadar uzun süre çalışan ikinci bir hoca yoktur.
Olmayacaktır da.

Bu akşamki değişiklikleri falan ben pek kaale almıyorum. Bremen'e yenildiğimizi ne kadar kaale alırsam kupa maçını da o kadar kaale alırım.

Ligi beklemekteyiz...

Kupayı alırsak sevinirsiniz.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 01:05
Kupayı alırsak sevinirsiniz.

Kupanın tek kıymeti var. Ligde iddian kalmadığı zaman ona asılmak. Avrupaya açılan alternatif kapı olduğu için.

Onun dışında benim için bir kıymeti yok.

Elbet seviniriz. Üzülecek halimiz yok.
Bu akşamkinden biraz daha hallice seviniriz işte.

Ben sıkıldım "Kupa" ile oyalanmaktan. Kupa çok güzel sığınma limanı olmuştur başarısızlığı örtmek için.

Kupa benim için sostur.
Pastanın olmadığı yerde de sosun hükmü yoktur.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 01:10
Kupanın tek kıymeti var. Ligde iddian kalmadığı zaman ona asılmak. Avrupaya açılan alternatif kapı olduğu için.

Onun dışında benim için bir kıymeti yok.

Elbet seviniriz. Üzülecek halimiz yok.
Bu akşamkinden biraz daha hallice seviniriz işte.

Ben sıkıldım "Kupa" ile oyalanmaktan. Kupa çok güzel sığınma limanı olmuştur başarısızlığı örtmek için.

Kupa benim için sostur.
Pastanın olmadığı yerde de sosun hükmü yoktur.

Ben aklımı oynatacağım.

Bu takım 2010-2011'de şampiyon olmadı mı? Ondan önce 2 yılda bir şampiyon mu oluyorduk da bu durumdan soslu pastalı şikayetçi oluyorsunuz anlamadım ben şimdi?

Bu ligin şartları bunlar. Önce önümüze gerçekçi hedefler koymak zorundayız.

Neyse iyi geceler.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 01:14
Ben aklımı oynatacağım.

Bu takım 2010-2011'de şampiyon olmadı mı? Ondan önce 2 yılda bir şampiyon mu oluyorduk da bu durumdan soslu pastalı şikayetçi oluyorsunuz anlamadım ben şimdi?

Bu ligin şartları bunlar. Önce önümüze gerçekçi hedefler koymak zorundayız.

Neyse iyi geceler.

2 yıl önce oldu diye bugün sürünmesi kanıksanmalıdır önermesini bana kabul ettirilebilecek bir önerme değil.

Bu konuya girersek gene detaya gider ki uzatmak anlamsızlaşır.

Gene kadro kurmalar girer devreye, kadro dağıtmalar gelir ardından.

Hadi eyvallah.

ibrahim
13.01.2013, 01:22
O degilde Senol Günesin kadrosunu profesyonel ekipler kursun diyen bi Allahin kulu yok. Bu camiadaki baskiyi kaldirabilen tek yerli hoca Senol Günestir.

Bu durumu lehimize cevirebilmemiz icin bu tür bi ekip kurmamiz sart.

Böyle günü kurtarmak adina yapilan rastgele transferlerle basarili olabilmemiz imkansiz...

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 01:25
O degilde Senol Günesin kadrosunu profesyonel ekipler kursun diyen bi Allahin kulu yok. Bu camiadaki baskiyi kaldirabilen tek yerli hoca Senol Günestir.

Bu durumu lehimize cevirebilmemiz icin bu tür bi ekip kurmamiz sart.

Böyle günü kurtarmak adina yapilan rastgele transferlerle basarili olabilmemiz imkansiz...

Anlatamadık. Elli sefer söyledik ama becerip de anlatamadık...

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 01:31
Profosyonel ekiplerin bulacağı oyuncuları bile seçmek için bir hoca lazım.

Öyle beklediğiniz gibi kadronun hocadan tamamen bağımsız kurulduğu bir sistem yok. Olması ve başarılı olması da ihtimal dahilinde değil zaten.

Fatih
13.01.2013, 01:41
Halil diyorum niye sürekli oynuyor diyorum?

Ilelioglu
13.01.2013, 02:08

Iyi niyetli, antremanlarda iyi calisiyor. Hocanin dediklerini uyguluyor belli ki. Hoca böyle disiplinli isimleri seviyor. Ama yeterli degil bircok macta.
..

ibrahim
13.01.2013, 02:24
Profosyonel ekiplerin bulacağı oyuncuları bile seçmek için bir hoca lazım.

Öyle beklediğiniz gibi kadronun hocadan tamamen bağımsız kurulduğu bir sistem yok. Olması ve başarılı olması da ihtimal dahilinde değil zaten.

Tito Guardioladan kadroyu devralinca takima bir futbolcu bile kazandirmadi ama? Bunun tek nedeni takimdaki sistemin belli olmasidir.

Senol Günesinde belli bir oyun sistemi var. Oda bos kalmayacak tabiki, bu konuda tek görevi aksayan böylgeyi tespit edip yetkili kisilere bunu iletmek olacak.

O ekipte sisteme uyan futbolcuyu belirleyip yönetime iletecek, yönetimde takima getirecek.

Giray Bulaga tek basina yüklemek istedigin görevi iki üc scouta dagitacaksin bu sekilde. Öyle futbolcunun tek tük, bir iki macini izlemekle olmaz bu isler.

ErtuGrul
13.01.2013, 02:31
Halil'inde yedek kalacagi gunler gelecekdir:)

alper*
13.01.2013, 03:09
Tito Guardioladan kadroyu devralinca takima bir futbolcu bile kazandirmadi ama? Bunun tek nedeni takimdaki sistemin belli olmasidir.

Bunun sebebi sistem değil Barça'nın olağanın çok üzerinde olan oyuncu kalitesi.
Alttan bir Messi, Iniesta falan gelecek ki düzenli şans bulsun.

artvints
13.01.2013, 03:38
diğer değişiklikler normal de vittek değişikliği bize maçı kazandıran 10 kişiyken büyük takıma yakışacak nitelikte bi değişiklikti tebrikler.

must61
13.01.2013, 03:52
Bugünkü değişikliklerde Ünal Karaman etkisi olduğunu düşünüyorum.

Yoksa ilk değişiklik olarak Janko'yu çıkartıp Aykut'u sokmasını beklerdim hocadan.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 11:07

Senol Günesinde belli bir oyun sistemi var. Oda bos kalmayacak tabiki, bu konuda tek görevi aksayan böylgeyi tespit edip yetkili kisilere bunu iletmek olacak.

O ekipte sisteme uyan futbolcuyu belirleyip yönetime iletecek, yönetimde takima getirecek.

Giray Bulaga tek basina yüklemek istedigin görevi iki üc scouta dagitacaksin bu sekilde. Öyle futbolcunun tek tük, bir iki macini izlemekle olmaz bu isler.

Barcelonada hangi bölgeye kimi uzun süreli yerleştirecek Tito?
Tito'dan bağımsız birileri kazandırılsa anlayacağım. Söylediğiniz sisteme nasıl örneık oldu bu onu anlamadım.

Şenol Güneş'in belli bir oyun sistemi yok da, hadi var diyelim. O sisteme uygun futbolcuyu ekip mekip seçmez. Ekip sadece adı üzerinde scout ekibidir. Oyuncu önerilerinde bulunur. Bu önerilerinden hoca seçer.
Scout ekibi bu. Teknik olarak sisteme oyuncu seçmesi de nerden çıktı?

KAfanızdan gözünüzden sistem uydurmayın.
Transferde son söz saha içindeki sistemi belirleyen hocanındır. Bulunan oyuncunun sisteme uygunluğuna göre alınıp alınmayacağının noktasını koyma işidir bu.

Yani o scout ekibinin patronudur hoca. Da bizim hoca nasıl o ekibe patronluk yapacak o da ayrı mevzu.

Şenol Güneş de o riske girmez. Tarzı değil. Millet alsın, sorumluluk ondan gitsin.

Hele sistemin güzelliğine bak.
Teknik direktörün transfer sorumluluğu sıfır.
Örnek de Barca..

De hadi ne kadar saptırırız diye bir yarışma yapsak bu kadar sapardı.

hasancebi81
13.01.2013, 11:37

İyi niyetli. Her maçtan önce Yarabbi niyet eyledim bu maç iyi oynamaya diyor. Ama gel görki olmuyor. Hocamızda sağolsun risk almayı, gençlere şans vermeyi sevmez. Şimdi bukadar kariyeri olan, Alman altyapısından gelen Halilimi oynatsın yoksa genç Emreyimi.

Dünkü değişiklikler yerindeydi. Sadece daha erken olmasını beklerdim. Bundada ünal hocanın etkisi var gibi geldi bana

burrows
13.01.2013, 12:00
Adam zaten oynatması gereken adamı sonradan oyuna aldığı için takdir topluyor :):):):)

burasi trabzon burada bize her yol senol gunes:)

saka gibi yorumlar okuyorum..halil degisikligi cok yerindeydi emre girdi
oyunu degistirdi diyenler var..
halbuki mactan once mac basligini okusalar insanlarin yuzde 99'u emrenin oynatilmasi gerektigini yaziyordu.olmasi gereken 60 dakika sonra olunca
buyuk bir hoca basarisi oluyor..
hocalik basarisiymis..bilmem kac mactir dokulen halili ilk 11 de sahaya cikarmak
sonra yine dokuldugunu gorup oyundan cikarmak hocalik basarisi falan degil..
kimse kusura bakmasin yani.insanlar yanlis degisikliklere oyle alismislar ki
dogru degisiklik yapilinca hocaya methiyeler duzuyor..klasik hoca
genel itibariyle o dakika da aykut'u oyundan alip maci veriridi ilk defa dogru
degisiklik yapip maci aldirdi..
benim anlamadigim bir sey var.kazandigimizda kupa maclari cok degerli oluyor
ama kaybettigimizde kupa onemsiz oluyor..
ayni antalyaya gecen sene elendigimizde kimse kupa cok onemliydi demedi.
cogunluk bosa mac yapiyoruz dedi.hocaya yuklenmeye gerek yok dedi.ikiyuzluluk var..
bu sezon kupa bence cok onemli..cunku avrupa'ya bir tek buradan yurursek
gidebiliriz..ligde nal toplayip ilk besin disinda kalma olasiligimiz cok yuksek..
ayrica barcelona'li ornekler verenler gitsin yuzlerini falan yikayip kendilerine
gelsin..sen o kadronun ustunde radikal degisiklikler mi bekliyorsun insan evladi.
baska durumu karsilastiracak takim mi bulamadin..barcelona ile iki ortak noktamiz var..birincisi formalarin renkleri ikincisi iki takiminda maclarini futbol
topuyla oynamasi..

kürşat şen
13.01.2013, 12:13
dün hocanın o full ofansif taktğini ne tito ne morinho ne ferguson denemeye kalkışabilir..
dün nasıl bir takım çıkardı ya..helal olsun şenol hocaya..

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2013, 12:17
Ligin ilk yarısında benzer durumlarda nasıl bir taktik uyguladığını az çok gördük.

Full ofans taktiği ha!!!

Ben daha ligin ilk maçında forvetsiz yarım saat maç oynadığımızı hatırlıyorum.

Full ofans taktiği Şenol Güneş'e ait bir sistem olmadı hiçbir zaman.

Emrah Akcagöz
13.01.2013, 12:32
Bonservisine 10m, maaşına 3.4m € veriyorlar.Şenol Hoca da Jaja için 100bin € vereyim cebimden dedi :)
Şenol hoca cebinden para vermesin alın desin yeterli. :)

Ayrıca akşamki güzel futbol için teşekkürler. İnşallah devamı gelir.

Ilelioglu
13.01.2013, 12:35
Şenol hoca cebinden para vermesin alın desin yeterli. :)

Ayrıca akşamki güzel futbol için teşekkürler. İnşallah devamı gelir.

Futbol güzel degildi bence, Antalya oyunu domine etti. Cok kopuk oynuyoruz, topun bizde kalmasi oldukca kisa sürüyor.

..

Ömer Faruk61
13.01.2013, 13:56
Hocam 1-1 olmadan oyuncu değiştirsek??? Her maç aynı şey gol geliyorum diyor ve geliyor sonra değişiklik....

Emrah Akcagöz
13.01.2013, 14:30
Futbol güzel degildi bence, Antalya oyunu domine etti. Cok kopuk oynuyoruz, topun bizde kalmasi oldukca kisa sürüyor.

..
Kısmen de olsa güzeldi. Artık bunları görmek bile bizi mutlu eder oldu.

seyduna_efil
13.01.2013, 14:35

İlk yarı boyunca öne geçtiğimiz bütün maçlarda Ş.g yaptığı saçma değişiklerle en az 10 maçtan puan kaybettik..

Sonuçta değişiklikleri Şenol g. Yaptı ancak değişikliklerde Ünal hocanın etkisi bariz orta da..

Arkadaşlara katılıyorum ,Ünal hoca olmasa şg nin alacağı oyuncu Aykut olacaktı ve muhtemeldir yine puan kaybedecektik

Adem Erdoğan
13.01.2013, 14:53
İnatçı bir adam değilmiş demek ki.

Tuğrul
13.01.2013, 14:58
-Halil, Serkan, Sapara ve Olcan'a olan sabrı Emre, Soner, Aykut ve Zeki'ye gösteremiyor.

-Oyunu okumakta ciddi sıkıntıları var. Antalya 2.yarıda orta alanı çok kolay geçmeye başladı. Hamle gelmedi. Oysa 55.dakika 2 oyuncu '' Halil- Emre, Janko-Colman '' değişikliklerini yapsaydı rakibin direncini erken kırardık.

-Sol ayaklı oyuncuyu solda, sağ ayaklıyı oyuncuyu sağda oynatma gibi bir huyu var. Robben sol ayaklı sağda. Ronaldo sağ ayaklı solda oynuyor. Bu örnekler çoğaltılabilir. Bunlar neden orada oynuyor. Hiç düşündün mü ? Çünkü iyi kullandığı ayağı ile içeri katedip şut atabiliyor. Olcan'ın 2.yarıda etkili oynaması, Yasin'in GB'nde sıçrama yapması ve Volkan Şen'in Kasımpaşa maçında oyuna ortak olmamızı sağlayan tüm bu detaylar ters kanatta oynamasında yatıyor.

İlk yarıya göre olumlu bulduğum özellik takımın hızlı oynamaya çalışması, basit oynaması ve ön tarafta çoğalabilmesi olarak gördüm. Tabi dönen toplar halen alınamıyor. Çünkü orta alanda yumuşak oyuncular var.

DEEP BLUE
13.01.2013, 15:09
Maçı alan Ünal hocaya teşekkür ediyorum. Topu arkadaşına verenin mal mal eli belinde beklemediği, boşa kaçıp sürekli top isteyen, hareketli, arzulu bir orta sahanın neler yapabildiğini gördük.

Adem Köse
13.01.2013, 16:17
İlk yarının sonlarına doğru , güzel bir futbolun geleceğinin sinyalleri verilmişti... İlk devredeki şansızlıklar olmayıp , kadroyu istikrarlı bir hale getirebilseydik daha erken olabilirdi.

Artık futbolcu transferi için profosyonel bir ekip kurulması gerekir. Bu işi tamamen hocaya bırakmak doğru değil... Şimdi Porto ya Hulk u teknik direktörleri mi aldı... sanmıyorum!

aurora
13.01.2013, 18:13
Son günlerdeki takımdaki kıpırdanmada Şenol Hocanın payı olduğuna inanmıyorum. Ünal Hocanın katkısıdır. Ünal Hoca 1. adam olabilir mi? Orasıda mechul. Bazı isnanlar vardır çok iyi ikinci adamdırlar. Neysen en azından Şenol Hocanında miyadının dolduğu kesindir. Adrian gibi yıldızı 1,5 yıldır yedek kulübesine mahkum edip , Halil için "Halil Futbolun sanatını icra ediyor" diyen birisini savunmasın kimse.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 18:22
https://www.facebook.com/photo.php?pid=14382619&l=a64ec03786&id=8715106814

Şenol Hoca 51. Üstünde, 50 tane teknik direktör var... İsimlerine de bakmadım. Onlardan birini getirebiliyorsak bugün bıraksın Hoca.

Tolga
13.01.2013, 18:28
https://www.facebook.com/photo.php?pid=14382619&l=a64ec03786&id=8715106814

Şenol Hoca 51. Üstünde, 50 tane teknik direktör var... İsimlerine de bakmadım. Onlardan birini getirebiliyorsak bugün bıraksın Hoca.

Yiğit sus olm :) Olur da Magath üstte çıkarsa 700 yıl çalışssak kapatamayız o bonservis ücretlerinin taksitlerini :)

artvints
13.01.2013, 18:30
Son günlerdeki takımdaki kıpırdanmada Şenol Hocanın payı olduğuna inanmıyorum. Ünal Hocanın katkısıdır. Ünal Hoca 1. adam olabilir mi? Orasıda mechul. Bazı isnanlar vardır çok iyi ikinci adamdırlar. Neysen en azından Şenol Hocanında miyadının dolduğu kesindir. Adrian gibi yıldızı 1,5 yıldır yedek kulübesine mahkum edip , Halil için "Halil Futbolun sanatını icra ediyor" diyen birisini savunmasın kimse.

yaw yazma işte şöyle şeyler, ne 1.5 yılı.1 yıl oynayıp gol atamadığı için yedek oturttu biraz fazla oturmuş olabilir, ama geldiğimiz şu süreçte mutlu olmamız lazım çünkü adam gol makinesi oldu, dokunduğu her top tehlikeli artık burdan ancak başarı öyküsü çıkar.

Kıvanç Çuvalcı
13.01.2013, 18:42
Bizim taraftarin yere gore sigdiramadigi FT 73.sirada, baltali ilah Ersunun ise sanirim ismi bile gecmiyordur ama bu listeleri hazirlayanlar bizim taraftar kadar futboldan ve istatistikden anlamaz o yuzden bir anlami yoktur kesin.

Yiğit Gayretli
13.01.2013, 19:23
Yiğit sus olm :) Olur da Magath üstte çıkarsa 700 yıl çalışssak kapatamayız o bonservis ücretlerinin taksitlerini :)

"100.000 $ cebimden vereceğim." :) :) :)

artvints
14.01.2013, 00:11
mustafa hocayı isteyenler varya şenol hoca nın yerine.şimdi bakıyorum kime benziyo bu hoca, şenol hocaya benziyo.şimdi daha idealist ama işin içinde pislikleri görünce bundan 10 sene sonra şenol hoca gibi olacaktır.o yüzden mustafa hoca da yönetse şenol hoca da yönetse çok farklı olmaz ikisi çok iyi akıllı hayat görüşü olan müthiş insan ve t.direktörler.şenol hoca şimdi inancını biraz kaybetti diye bu kadar hafife almayın, yaptıklarını da bu kadar kolay çöpe atmayın sizden ricam.

Steril61
14.01.2013, 00:19
Hocam oynat şu gençleri. Bırak 5 sene şampiyon olmayalım ama oynat şu gençleri. Emre ve Zeki'nin nesi eksik diğerlerinden ya. Serkan hala orta kesmesini öğrenememiş bir adam. Zeki'nin sağdan gelip nasıl ortalar kestiğini gördük. Keza Emre Güral'ın ne kadar teknik bir oyuncu olduğunu da... Halil Altıntop'un oyunun akışına ne faydası var Allah aşkına. Topu kontrol etmekten aciz. Yazık ediyorsun bu gençlere. İstek ve arzularını kırıyorsun. Birkaç sene orta sıralara oynasak da sen ısrarla bu gençlere şans vermelisin. Aksi halde günü kurtarayım derken 5 değil 30 yıl kaybederiz.

Sefa
14.01.2013, 01:27
1461 Trabzon'un bu akşam ki fiziki durumunu ben 2 yıldır Trabzonspor'da göremiyorum. Hırsı presi arasan bulamazsın..

Bu çocuklar çalışıyor koşuyor uğraşıyor kaymağı yatanlar yiyor.. İrdelenmeli..

DeAgLeMaNyAq
14.01.2013, 05:57
Şenol Güneş: "Bana göre Sadri Şener dünyanın en iyi başkanı..." :)

artvints
14.01.2013, 06:02
1461 Trabzon'un bu akşam ki fiziki durumunu ben 2 yıldır Trabzonspor'da göremiyorum. Hırsı presi arasan bulamazsın..

Bu çocuklar çalışıyor koşuyor uğraşıyor kaymağı yatanlar yiyor.. İrdelenmeli..

abi onlar trabzon çocukları getirmişler yabancıları koşarlar mı böyle, tüm suç hoca nın değil, kim der futbolcusuna koşma, çoğu futbolcunun karadenizli olduğu ya da en azından karakterli olduğu bi takım kuralım ki dışardan gelenler de uysunlar.bütün suçu hoca ya yükleyip kafayı kuma gömemeyiz.

Hüseyin Başoğlu
14.01.2013, 06:51
Şenol Güneş: "Bana göre Sadri Şener dünyanın en iyi başkanı..." :)

dünya abartı olmuş ama bana görede türkiyenin en iyi başkanı :)

Faik Yılmaz
14.01.2013, 08:00
Yusuf....
Sercan...
Ofuedu...

ve yorum yok.....

Adem Erdoğan
14.01.2013, 08:33
Yusuf....
Sercan...
Ofuedu...

ve yorum yok.....

Abdullah Karmil.

Faik Yılmaz
14.01.2013, 08:41
Abdullah Karmil.

Zokora
Giray
Bambanın yokluğunda

yabancı transferide yapılamadığı için mecburen alınan

ancak mümkün mertebe oynatılmamaya çalışılacak olan...

Abdullah Karmil dicektiniz sanırım.....

Mollasalihoğlu
14.01.2013, 09:32
Yusuf....
Sercan...
Ofuedu...

ve yorum yok.....

Trabzon'a gelip yedek kalmalılar evet..

Faik Yılmaz
14.01.2013, 09:36

Çok haklısınız aslında...

Halil ölmeden ya da futbolu bırakmadan Şenol Güneş Messiyi bile alsak oynatmaz.....

Değil Yusufu , Sercanı.....

Şimdi diceksinizki mevkileri farklı...

Mevkiler farklı ama Şenol Hocanın düşünceleri hep aynı.....

ErtuGrul
14.01.2013, 09:37

Kapasiteleri yetmediği içinmi? Hoca oynatmaz diyemi?...Sebebinide yazsanız daha açıklayıcı olur...

Mollasalihoğlu
14.01.2013, 09:41
Çok haklısınız aslında...

Halil ölmeden ya da futbolu bırakmadan Şenol Güneş Messiyi bile alsak oynatmaz.....

Değil Yusufu , Sercanı.....

Şimdi diceksinizki mevkileri farklı...

Mevkiler farklı ama Şenol Hocanın düşünceleri hep aynı.....

Kapasiteleri yetmediği içinmi? Hoca oynatmaz diyemi?...Sebebinide yazsanız daha açıklayıcı olur...

Adrian, Sapara, Colman ve hatta Soner varken Sercan'ı Trabzon'a getirmek bence bir futbol cinayeti olur.

Yüzlerce kez aynı şey, yen gelen adamı Messi olsa oynatmazmış. Olcan, Soner, Bamba v.b. Messi'den iyiyse demek ki..

ErtuGrul
14.01.2013, 09:44
Adrian, Sapara, Colman ve hatta Soner varken Sercan'ı Trabzon'a getirmek bence bir futbol cinayeti olur.

Yüzlerce kez aynı şey, yen gelen adamı Messi olsa oynatmazmış. Olcan, Soner, Bamba v.b. Messi'den iyiyse demek ki..

Halil ve Henrique'nin oynadığı yerde Ofeudu'nun oynamamasi ne olur?

Faik Yılmaz
14.01.2013, 09:45

Müsadenizle ben yazayım bir kaç madde....

BİR DEĞİL BİR ÇOK SEBEBİ VAR ASLINDA :

-Serkan sakatlanana kadar , Halil futbolu bırakana kadar onların kontenjanı hep dolu olduğu için.....

-takımda 12 tane yabancı varken bu yerliler GENÇLER neden oynuyor dedirtmemek için....

-Şenol Güneşin pek genç yetiştirmek gibi adetleri yoktur hazır oyuncuları sever....

-Mustafa Reşit Akçay bunları yetiştirdi Şenol Güneşten daha iyi oyuncu hazırlıyor dedirtmemek için....

var da var.... Zaten kendiside demişti..... " Bizi sakın karşılaştırmayın ve yarıştırmayın " diye..... böyle şeylerden hazetmiyor kendileri.....

ErtuGrul
14.01.2013, 09:48

-Serkan sakatlanana kadar , Halil futbolu bırakana kadar onların kontenjanı hep dolu olduğu için.....

-takımda 12 tane yabancı varken bu yerliler GENÇLER neden oynuyor dedirtmemek için....

-Şenol Güneşin pek genç yetiştirmek gibi adetleri yoktur hazır oyuncuları sever....

-Mustafa Reşit Akçay bunları yetiştirdi Şenol Güneşten daha iyi oyuncu hazırlıyor dedirtmemek için....

var da var.... Zaten kendiside demişti..... " Bizi sakın karşılaştırmayın ve yarıştırmayın " diye..... böyle şeylerden hazetmiyor kendileri.....

Bu saydıkların daha çok aklıma yattı.Futbol cinayeti lafını pek tutmamıştım.

artvints
14.01.2013, 09:51
geçen sene futboldaki şiddeti açıklarken güneydoğu benzetmeni yeni yeni anlıyorum hocam.ne kadar ciddi olduğunu o zamandan görmüşsün, ama bi tutam aklı olmayanlar daha ne demek istediğini düşünmeden ortamı geriyosun diye saçma sapan çıkışmışlardı.büyük adamsın vessalam, ikinci lig takımı olmasına rağmen tüm öfkesini trabzon üzerinden kusan bi ülkeyle karşı karşı karşıyayız.alaycı dalga geçer şekilde iyice ötekileştirdiler trabzon insanını, hakkını yediler.resmen teröre zemin hazırlamaktır bu başka bişey değil.

ErtuGrul
14.01.2013, 09:56
Trabzon'un ötekileştirilmesine tepki olarak kütüğümü Trabzon'a aldıracağım.Herzaman bu şehrin yanındayız.Hava durumunu izlerken bile yaşadığım şehirden sonra Trabzon'u kontrol ediyorum...

artvints
14.01.2013, 10:00

şimdi serkan toparladı allah ı var.zeki nin de eksikleri var bence ki bi ara formayı da aldı.daha ilk senesi bu iniş çıkışlar olur.serkan ın da bu forma altında çok iyi performansları var kredisi de var hoca güvendi oda kendini toparladı, bütün maç çok çalışıyo.
halil e gelince o konuda haklısın, o konuyu ben de çözemedim bariz hatalıdır benim gözümde.emre nin artık oynaması lazım yaşı geldi geçicek.
ama dikkar ediyorum hoca nın hatalarını söylerken tüm kariyerini silip atıyosunuz tesadüfe bağlıyosunuz.o zaman şikayet ettiğiniz korumacı yorumlarla karşılaşmanız o kadar normal ki.tek taraflı bi durum değil bu yani.

Faik Yılmaz
14.01.2013, 10:03
Bir soru : Şenol Güneş asıl misyonu Trabzonspora genç oyuncular kazandırmak olan 1461 Trabzonsporun teknik direktörü ile hiç görüşmüşmüdür ?

Faik Yılmaz
14.01.2013, 10:09
ama dikkar ediyorum hoca nın hatalarını söylerken tüm kariyerini silip atıyosunuz tesadüfe bağlıyosunuz.o zaman şikayet ettiğiniz korumacı yorumlarla karşılaşmanız o kadar normal ki.tek taraflı bi durum değil bu yani.

Şenol Güneşin geçmişteki başarılarının şimdiki başarısızlıklarına mazeret olarak gösterilmesine kızıyorumasıl olarak......

yoksa kendisine ve geçmişine saygım var......

artvints
14.01.2013, 10:21
Şenol Güneşin geçmişteki başarılarının şimdiki başarısızlıklarına mazeret olarak gösterilmesine kızıyorumasıl olarak......

yoksa kendisine ve geçmişine saygım var......

yok bazen hazıra konuyoyla başlayıp tüm başarıları siliniyo çok sık yapılıyo bu forumda.kusura bakmazsan senin aracılığınla bi kez daha söylemiş olalım.

zaten şurda 2 3 senesi var toparlayıp ara verecektir, yani ben de olsam kariyerime başarısız şekilde son vermem.hele ki çok büyük başarılar elde edecekken bütün emeğim çalınıp başarısızlığa itilmişsem.çok kolay değil bence desteğe ihtiyacı var. biraz kötüye gitti diye bu kadar acımasız eleştirilmemeli.empati yapılmalı.

Hüseyin Başoğlu
14.01.2013, 11:27

yer açılmadan bu oyuncuların gelmesi onların fizik gücünü düşürür sene sonuna kadar devamlı oynasınlar bizdede devre arası ve sene sonu gidenler gitsin bu cocuklara tam yer açılsın öyle gelsinler....sencede daha mantıklı değilmi yedek klubesinde oturmaları yerine sene sonuna kadar oynamaları ??

KoRNea
14.01.2013, 13:30
Sen artık tribüne çık hocam. Ünal hocamız yederli.

aurora
14.01.2013, 21:50
Şenol Hoca hizmetlerin için teşekkür ederiz. Ama yeter artık. Halile bu kadar tahammül edip Emre ye hiç şans vermeyen, Adrian'ı yedek kulübesine mahkum etmen falan yetti artık. Ünal hoca gelmese eğer Adrian 88.dakikada oyuna girip bişe yapamayan fos transfer olarak hatıralarımızda yer alıp silinip gidecekti. Takımı takip eden herkesin mutabık olduğu fikir son 2 maçtaki canlılığın sebebinin Ünal Hoca olduğu yönünde.

GÖKDENİZ61
15.01.2013, 12:02
Şenol Hoca hizmetlerin için teşekkür ederiz. Ama yeter artık. Halile bu kadar tahammül edip Emre ye hiç şans vermeyen, Adrian'ı yedek kulübesine mahkum etmen falan yetti artık. Ünal hoca gelmese eğer Adrian 88.dakikada oyuna girip bişe yapamayan fos transfer olarak hatıralarımızda yer alıp silinip gidecekti. Takımı takip eden herkesin mutabık olduğu fikir son 2 maçtaki canlılığın sebebinin Ünal Hoca olduğu yönünde.
bu kadar acımasız olmayın. Adrian ünal hoca gelince mi oynamaya başladı ünal hoca geleli kaç maça çıktık, adrian kaç maçtır ilk 11 de oynuyo...ayrıca ilk geldiğinde hepiniz küfür ederken de belki bu süreçte oynatmamız kendisine zarar veriyor ama kalitesinin farkındayız diyerek oynatıyordu hoca onu

Travelair
15.01.2013, 12:28
Hoca herhalde Adrian'a format atmıştı. Adam ancak kendine geliyor.Gerçi hangi transferi alıp hemen oynatmaya başladık? Çok azı hariç herhalde en az birkaç ay oyuna doğru dürüst sokulmamışlardır

Bir de tabi adamın alıştığı yerde oynatmak var, bir de değişik görevler beklemek, değişik mevkiler belirleyip değişik dakikalarda kullanmak var

Yiğit Gayretli
15.01.2013, 12:49
Hoca herhalde Adrian'a format atmıştı. Adam ancak kendine geliyor.Gerçi hangi transferi alıp hemen oynatmaya başladık? Çok azı hariç herhalde en az birkaç ay oyuna doğru dürüst sokulmamışlardır

Bir de tabi adamın alıştığı yerde oynatmak var, bir de değişik görevler beklemek, değişik mevkiler belirleyip değişik dakikalarda kullanmak var

Jaja, Bamba, Vittek (sakatlanana kadar), Adrian, Yasin, Olcan, Burak, Zokora, Emerson, Cech, Soner, Henrique...

10 olumlu varsa 3 olumsuz var. 3 olumsuzu genelleyip 10 olumluyu yokmuş gibi kenara itmek hiç gerçekçi değil.

Travelair
15.01.2013, 12:56
Evet kabul ediyorum zorlama bir yorum olmuş, yine de tersi örnekler de bulunabilir

Genel olarak hocayla ilgili fikrim olumsuz. Hocaya kişisel bir hırsım yok, ama kim olursa olsun, artık vereceğim birşey kalmadı, Kore'deki huzuru özlüyorum gibi cümleler kuran birisinden performans beklenmesini doğru bulmuyorum. Bize başarıya aç, idealist, bilgiye aç, araştırmaya açık, gelişmeye açık, kanı kaynayan çalışanlar lazım

delikoyun
15.01.2013, 13:10
ünal a bırak artık bu işi şenol hoca

mertacar
15.01.2013, 13:26
başkan:şenol güneş
t.d.:mustafa reşit akçay yardımcıları:ünal karaman,fatih tekke :)

Mollasalihoğlu
15.01.2013, 22:41
Son mesaj 13:26'da :)

alper*
15.01.2013, 22:46
Bundan sonra Şenol hocayı eleştirmenin pek de anlamı yok gibi. Zira takımı çalıştıran, idare eden -Sabri Ugan'ın da söylediği üzere- Ünal Karaman. :)

Mollasalihoğlu
15.01.2013, 22:48
Bundan sonra Şenol hocayı eleştirmenin pek de anlamı yok gibi. Zira takımı çalıştıran, idare eden -Sabri Ugan'ın da söylediği üzere- Ünal Karaman. :)

Hatta Emre'yi çıkaran Şenol Güneş, Colman'ı yerine koyan ise Ünal :D

alper*
15.01.2013, 22:50
Ben sizin mesajları çözemiyorum yahu :) İroni mi yoksa aynı fikirde miyiz :)

Mollasalihoğlu
15.01.2013, 22:54
Ben sizin mesajları çözemiyorum yahu :) İroni mi yoksa aynı fikirde miyiz :)

Valla aynı değişiklikte çıkana bir hoca girene bir hoca karar vermiyorsa ağır ironi içeriyor..

Bu arada ilk Mersin deplasmanı galibiyetimiz. Ne gada büyük iş :D

Yiğit Gayretli
15.01.2013, 23:04
Mersin deplasmanında ilk galibiyet :) Normal şartlarda umursamam bu tarz şeyleri de "ilkleri yaşatan" Şenol Güneş'e teşekkür etmek istedim :D

Sacit
15.01.2013, 23:05
Bu savunma ve hücum hattı ile ligin ikinci yarısına başlamak intihar olur. Bunu eğer göremiyorsan vay halimize.. ligin ikinci yarısına transfer yapmadan başlarsan, hiçbir iddian olmaz. Şampiyonluk şansının devam etmesi için mutlaka bir yabancı stoper ve yerli forvet transferi yapmalısın.

Eğer inatçılığın tutup da transfer yapmazsan, olacakları çok iyi biliyorsun

Ilelioglu
15.01.2013, 23:10
Mersin deplasmanında ilk galibiyet :) Normal şartlarda umursamam bu tarz şeyleri de "ilkleri yaşatan" Şenol Güneş'e teşekkür etmek istedim :D

O degilde bu iyi Kapak oldu :D

..

Ilelioglu
15.01.2013, 23:14
O degilde :D

Antalya macinda nasildi?

Vaaay oyuncu degisikliklerine bir bakin, hepsi yerinde ve zamaninda, ee tabi Ünal geldi isler yoluna girdi...:D

Mersin macinda?

Emre cikiyor Colman giriyor. Ya Emre nasil cikar, Senol Hocam bu adami 90 dk. oynat bir kerede. :D

..

Mehmet Fatih Silik
15.01.2013, 23:19
Bugün 6 puanin verdigi rahatligiyla Ünal'a $ans vermek istedi bence...

Bu gidi$le sezon sonu Ünal takimin ba$ina gececek...öyle gözüküyor...

Haliyle bizler gibi o da cok yoruldu bu sürecten...Eski $enol Hoca yok...bu cok belli...

Bence TR kupasini alip görevi Ünal'a devretsin...Sonra Sportif Direktör mü olmak ister yoksa Alt yapi koordinatörü mü orasini bilemem...ama kendini yipratmasi beni cok üzüyor...haketmiyor bunlari...

GÖKDENİZ61
16.01.2013, 09:03
aykut'un yerine emre çıktığı için ayrıca abdullah karmil hala daha kadroya giremediği için bu işte Şenol hoca'nın parmağı var gibi:)