PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:16
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918814434&postcount=19139

Tarık Talşık61
06.12.2012, 12:19
Gerçekse çok komik, şakaysa hiç komik değil..

Gs Trabzon ilk 11 değerlendirmesi yapıcam şimdi puanlama ile. Kendi 11'ime göre

Onur - Muslera 1-0

Celustka-Eboue eşit

Zokora-Semih 2-0

Bamba-Dany 3-0

Emerson-Riera eşit

Selçuk-Colman 3-1

Soner-Melo 4-1

Yasin-Emre 5-1

Adrian-Hamit 5-2

Volkan-Elmander eşit

Emre-Burak eşit

Komik olan ne bana göre takımımız Gs'den daha iyi.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:24

Onur - Muslera 1-0

Celustka-Eboue eşit

Zokora-Semih 2-0

Bamba-Dany 3-0

Emerson-Riera eşit

Selçuk-Colman 3-1

Soner-Melo 4-1

Yasin-Emre 5-1

Adrian-Hamit 5-2

Volkan-Elmander eşit

Emre-Burak eşit

Onur Muslera'dan iyi olsun..

Celutska, Eboue'nin oynadığı milli maç kadar lig maçı yapmış mıdır bugüne kadar emin değilim?

Dany-Semih ikilisi ile Giray-Bamba ikilisi kafa kafaya olabilir. Hatta bizimki daha iyi olabilir ama Ujfalusi girdiği zaman tartışacak yer kalmaz.

Emerson-Riera nasıl eşit oluyor? Birisi İspanya Milli Takımı ve Liverpool kariyerine sahip..

Selçuk-Colman eşit olamaz.Selçuk direkt sonuca etki ediyor.
Zokora-Melo eşit olamaz. Birisi Brezilya Milli Takımı ve Juvenstus geçmişine sahip. Ayrıca Zokora'nın ofansif yönü sıfıra yakın.

Amrabat-Emre Çolak ile Olcan-Volkan ikilileri eşit gibi.

Elmander-Umut-Burak 3'lüsüne eşit bir güç yok bizim takımda.

Emre-Burak eşit lafı komik değil artık başka bir şey..

alper*
06.12.2012, 12:28

Onur - Muslera 1-0

Celustka-Eboue eşit

Zokora-Semih 2-0

Bamba-Dany 3-0

Emerson-Riera eşit

Selçuk-Colman 3-1

Soner-Melo 4-1

Yasin-Emre 5-1

Adrian-Hamit 5-2

Volkan-Elmander eşit

Emre-Burak eşit

Celutska, Soner, Zokora, Emre, Volkan konusunda katılmak zor.

Adrian konusunda da. Ama Adrian daha faydalı Hamit'ten. O yüzden katılmıyorum :)

Hüseyin Başoğlu
06.12.2012, 12:28

Onur - Muslera 1-0

Celustka-Eboue eşit

Zokora-Semih 2-0

Bamba-Dany 3-0

Emerson-Riera eşit

Selçuk-Colman 3-1

Soner-Melo 4-1

Yasin-Emre 5-1

Adrian-Hamit 5-2

Volkan-Elmander eşit

Emre-Burak eşit

offf off kanat oyuncusu ile forvet eşit ön libero ile stoper karşılastırılmıs...gelmiş birde konusuyor ...

ESER
06.12.2012, 12:30
Şenol Güneş'in şans verdiği Aykut, Barış Özbek, Adrian, Sapara orta alan 4lüsünden hangisi hız, çeviklik, adam geçme, patlayıcılık olarak 1 saniye bile şans vermediği Jebrinden daha yetenekli bana bunu açıkla...

Ajdar stayla ;)

hocanin 18-19 yasinda bir cocuga kil gittigi icin kadroya almadigini iddaa eden sensin , sen once bunu acikla.

medyum memis staylaaaa;)

Tarık Talşık61
06.12.2012, 12:31
Onur Muslera'dan iyi olsun..

Celutska, Eboue'nin oynadığı milli maç kadar lig maçı yapmış mıdır bugüne kadar emin değilim?

Dany-Semih ikilisi ile Giray-Bamba ikilisi kafa kafaya olabilir. Hatta bizimki daha iyi olabilir ama Ujfalusi girdiği zaman tartışacak yer kalmaz.

Emerson-Riera nasıl eşit oluyor? Birisi İspanya Milli Takımı ve Liverpool kariyerine sahip..

Selçuk-Colman eşit olamaz.Selçuk direkt sonuca etki ediyor.
Zokora-Melo eşit olamaz. Birisi Brezilya Milli Takımı ve Juvenstus geçmişine sahip. Ayrıca Zokora'nın ofansif yönü sıfıra yakın.

Amrabat-Emre Çolak ile Olcan-Volkan ikilileri eşit gibi.

Elmander-Umut-Burak 3'lüsüne eşit bir güç yok bizim takımda.

Emre-Burak eşit lafı komik değil artık başka bir şey..

Hepsine tek tek cevap verirdim ama harbiden vermeyeceğim. Sizin okuma yazma sorununuz olduğu düşüncesindeyim. Şenol Güneş için futbolcuları kötüleme yoluna gittiğiniz düşüncesindeyim.

Ve kusura bakmayın ama futboldan anlamadığınız düşüncesindeyim tek bir örnek Eboue'nin yedek kaldığı takımda Bamba ve Zokora as oyuncular.35 'lik Ujfalusi dönünce Gs'nin defansı bizimkinden iyi olacakmış :)

Onur hadi Musleradan iyi diyelimmiş. Küçük çocuklar gibi ama Melo Juvede oynadııı demeler neyse iyi günler.

Gökhan BAYRAK
06.12.2012, 12:32
Bu saatte bu neyin kafası anlamadım valla :)

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:33
Hepsine tek tek cevap verirdim ama harbiden vermeyeceğim. Sizin okuma yazma sorununuz olduğu düşüncesindeyim. Şenol Güneş için futbolcuları kötüleme yoluna gittiğiniz düşüncesindeyim.

Ve kusura bakmayın ama futboldan anlamadığınız düşüncesindeyim tek bir örnek Eboue'nin yedek kaldığı takımda Bamba ve Zokora as oyuncular.35 'lik Ujfalusi dönünce Gs'nin defansı bizimkinden iyi olacakmış :)

Onur hadi Musleradan iyi diyelimmiş. Küçük çocuklar gibi ama Melo Juvede oynadııı demeler neyse iyi günler.

Sen sağ açık ile santrafor'u, stoper ile önlibero'yu karşılaştır.

Futboldan anlamayan biz olalım..

Olsun anasını satayım :)

Bu arada GS Muslera'yı satıp, Onur'u alarak kasaya 10 milyon € koymayı planlıyormuş. Duydun mu?

Tarık Talşık61
06.12.2012, 12:35
Sen sağ açık ile santrafor'u, stoper ile önlibero'yu karşılaştır.

Futboldan anlamayan biz olalım..

Olsun anasını satayım :)

Bu arada GS Muslera'yı satıp, Onur'u alarak kasaya 10 milyon € koymayı planlıyormuş. Duydun mu?

Anlama kıtlığı çektiğiniz düşündeşindeyim ben kendi kadromu yazdım ve ben olsam Zokora'yı stoper oynatırdım anladınız mı tamam mıdır.

Sen kimden duydun kanıtlasana.:)

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:37
Anlama kıtlığı çektiğiniz düşündeşindeyim ben kendi kadromu yazdım ve ben olsam Zokora'yı stoper oynatırdım anladınız mı tamam mıdır.

Sen kimden duydun kanıtlasana.:)

Zokora'yı ben olsam forvet oynatırdım, Bamba'yı da idmana almazdım ;)

Milleti tehdit falan etmeye de gerek yok.. Tarza dikkat edelim..

Sen Bamba'nın idmana alınmama sebebini ispatladığın an ben Onur olayını ispatlarım :)

Tarık Talşık61
06.12.2012, 12:40
Zokora'yı ben olsam forvet oynatırdım, Bamba'yı da idmana almazdım ;)

Milleti tehdit falan etmeye de gerek yok.. Tarza dikkat edelim..

Sen Bamba'nın idmana alınmama sebebini ispatladığın an ben Onur olayını ispatlarım :)

Futbolu bilmediğin için Zokora'yı forvet oynatırsan şaşırmam.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:45
Futbolu bilmediğin için Zokora'yı forvet oynatırsan şaşırmam.

Futbolu bilmediğim için mi öyle yazdım sence :)

Emin ol Volkan Şen Elmander kıyasından daha futbol dolu :)

Tarık Talşık61
06.12.2012, 12:48
Futbolu bilmediğim için mi öyle yazdım sence :)

Emin ol Volkan Şen Elmander kıyasından daha futbol dolu :)

Dostum anlamıyorsun galiba adamlar 4-4-2 oynuyo biz 4-5-1 benimde 11-11 kıyaslamamda elmander Volkan'a düştü.

ESER
06.12.2012, 12:50
gokten bir elma bir de volkan dűsműs...
onlar ermis muradina biz cikalim kerevetine :)

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:51
Dostum anlamıyorsun galiba adamlar 4-4-2 oynuyo biz 4-5-1 benimde 11-11 kıyaslamamda elmander Volkan'a düştü.

Çok sağlıklı bir karşılaştırma yöntemi :)

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 12:59
Haftalardır kadroya giremeyen Volkan'ı da "11" dahilinde kıyaslamak züper bir fikir :)

Faik Yılmaz
06.12.2012, 13:36
Haftalardır kadroya giremeyen Volkan'ı da "11" dahilinde kıyaslamak züper bir fikir :)

9 hafta 1 tek dakika bile oynatılmayan Adrianın durumunu gördükten sonra hiçte fena fikir değil....

Onun içinde aynı şeyler söyleniyordu.....

Hocanın vardır bir bildiği deniyordu....

demekki bildiği değil inadı varmış bu konuda....

Adamın aklına acaba formsuz diye mi yoksa Şenol Güneş istemiyor diyemi oynatılmıyor sorusu geliyorki gayet mantıklı bence....

Süleyman50
06.12.2012, 13:40
yanındaki yardımcılarının tıpkı rakiplerimizde olduğu gibi eski futbolcularımızdan olmasını isterdim...

Emrah Akcagöz
06.12.2012, 13:42
Hoca tartışılabilir ancak Volkan Şen konusunda sonuna kadar haklıdır.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 13:45
9 hafta 1 tek dakika bile oynatılmayan Adrianın durumunu gördükten sonra hiçte fena fikir değil....

Adamın aklına acaba formsuz diye mi yoksa Şenol Güneş istemiyor diyemi oynatılmıyor sorusu geliyorki gayet mantıklı bence....

o yukarıdaki karşılaştırmayı da savunuyorum demeyeceksin herhalde?

Yaşar
06.12.2012, 13:45
Kadro kıyaslaması yapıldığını gördüm, hemen kıyas yapayım dedim.
Beşiktaş kadrosu.
Mcgregor< Onur
Hilbert > bizim sağbekler
Sivok=Giray
Bamba> Ersan
Emerson> Uğur
Zokora> Oğuzhan
Colman> Necip
Halil=Holosko
Fernandes> Alanzinho, Adrian
Almeida = Janko
Bjk 3 puan üstümüzde.

İssterseniz Antalyaspor, Kasımpaşa ve Eskişehirspor kadrolarının da analizini yapabiliriz.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 13:46

Ben olsam o kadroyu yaparım arkadaşım anladın mı, birde çok bilmiş gibi gülüyorlar falan yöneticilerin birbirine gaz vermeside güzel...

Sizin Şenol Güneş'iniz sağda ister Halil'i ister Yasin'i ister Olcan'ı ister Henriyi oynatsın ben Volkan'ı oynatırım anlayabiliyomusun. Şenol Güneş istiyosa A2 ile çalıştırsın gözünü Şenol Güneş bürümüş adamlar bana yazmasın.

Faik Yılmaz
06.12.2012, 13:51
o yukarıdaki karşılaştırmayı da savunuyorum demeyeceksin herhalde?

Hayır kesinlikle savunmuyorum ama bazı oyuncuların form durumlarına göre değil Şenol Hocanın istememesi nedeniyle kasten oy-na-tıl-ma-dı-ğı-nı düşünüyorum sadece....

amacını tam bilmiyorum ama yönetime bir şekilde ders vermek isteyebilir.....

Yalnız şunu belirtmedende edemeyeceğim takımında büyük bir gençleştirme operasyonu yapan Beşiktaşın bizden üst sıralarda olması onun başarısı değil bizim başarısızlığımızdır onuda parantez içerisinde belirteyim...

Tarık Talşık61
06.12.2012, 13:51
Kadro kıyaslaması yapıldığını gördüm, hemen kıyas yapayım dedim.
Beşiktaş kadrosu.
Mcgregor< Onur
Hilbert > bizim sağbekler
Sivok=Giray
Bamba> Ersan
Emerson> Uğur
Zokora> Oğuzhan
Colman> Necip
Halil=Holosko
Fernandes> Alanzinho, Adrian
Almeida = Janko
Bjk 3 puan üstümüzde.

İssterseniz Antalyaspor, Kasımpaşa ve Eskişehirspor kadrolarının da analizini yapabiliriz.

Yok yok biz Türkiye'nin en kötü kadrosuna sahibiz...

Hem Uğur Boral yıllarca Fenerbahçe ve Türk milli takımında oynadı Fenerle çeyrek final oynamışlığı var ş.liginde sen onu nasıl Emerson gibi biriyle karşılaştırırsın !!!

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 13:54
Hayır kesinlikle savunmuyorum ama bazı oyuncuların form durumlarına göre değil Şenol Hocanın istememesi nedeniyle kasten oy-na-tıl-ma-dı-ğı-nı düşünüyorum sadece....

amacını tam bilmiyorum ama yönetime bir şekilde ders vermek isteyebilir.....

Yalnız şunu belirtmedende edemeyeceğim takımında büyük bir gençleştirme operasyonu yapan Beşiktaşın bizden üst sıralarda olması onun başarısı değil bizim başarısızlığımızdır onuda parantez içerisinde belirteyim...

Beşiktaş'ın lehine hakem hatası ile aldığı en az 6-7 puan var.

Keza bizim de verdiğimiz 4-5..

Tolga
06.12.2012, 13:56
Yaşar abi bence Holosko>Halil cuk olurdu :) Allahım şuraya bak kocaman kocaman adamlar benimki seninkiden büyük tartışması yapıyor :D Yakışıyor mu size evli barklı adamlarsınız ya :D :D :D

Tarık Talşık61
06.12.2012, 13:56
Mollasalihoğlu sana tek soru cevabını aldıktan sonra yazmayacağım. Bamba mı sana göre daha iyi bir stoper Ujfalusi mi ?

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 13:57
Mollasalihoğlu sana tek soru cevabını aldıktan sonra yazmayacağım. Bamba mı sana göre daha iyi bir stoper Ujfalusi mi ?

Bana göre Bamba.

Ben de sana şunu sorayım.

6 ay önce Bamba'yı mı istersin Ujfalusi'yi mi deseler hangisini isterdin?

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:00
Bana göre Bamba.

Ben de sana şunu sorayım.

6 ay önce Bamba'yı mı istersin Ujfalusi'yi mi deseler hangisini isterdin?

Bamba tabiki ben Bamba'yı Trabzonspora gelmeden öncede ne kadar sağlam bir stoper olduğunu biliyordum ama forumda olmadığım için bunu ne ben sana ne sen bana kanıtlayabilirsin.

Madem Bamba diyorsun Ujfalusi geldimi Gs'nin defans ikilisi bizimkinden tartışmasız daha iyi olur nasıl diyebiliyorsun :)

Faik Yılmaz
06.12.2012, 14:00
Beşiktaş'ın lehine hakem hatası ile aldığı en az 6-7 puan var.

Keza bizim de verdiğimiz 4-5..

Yahu onları konuşacaksak Gençlerbirliği maçında skor 1-0 iken gole giden ve Girayın Artunun kaval kemiğine kasti vurduğu ve hakemin faul bile vermediği gibi lehimize verilen pozisyonları da tartışmamız lazım.....

bence bu sene direkt sonuca etk eden pozisyon bir tek Bursa maçında oldu onuda hakemin görmesi çok zordu....

Yaşar
06.12.2012, 14:01
Kasımpaşa'dan Uche, Eskişehir'den Alper ve Necati, Antalyaspordan da hiç kimse bizim kadroda yer bulamayacak kalitede olmasına rağmen bizim üstümüzdeler ya.

leviathan_-1461
06.12.2012, 14:01

İnadımı varmış yoksa sen gibi ulemalara yedirmemek için topcuları iyice form tutmasını bekledi acaba..

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:02
Yahu onları konuşacaksak Gençlerbirliği maçında skor 1-0 iken gole giden ve Girayın Artunun kaval kemiğine kasti vurduğu ve hakemin faul bile vermediği gibi lehimize verilen pozisyonları da tartışmamız lazım.....

bence bu sene direkt sonuca etk eden pozisyon bir tek Bursa maçında oldu onuda hakemin görmesi çok zordu....

Katılıyorum hakemi falan geçelim bir kenara bırakalım. Hangi maç iyi futbol oynamış bu takım hangi takımı ezmişiz. Bjk kalede Onur olmasa bizi üçleyebilirdi o gün.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:02
Bamba tabiki ben Bamba'yı Trabzonspora gelmeden öncede ne kadar sağlam bir stoper olduğunu biliyordum ama forumda olmadığım için bunu ne ben sana ne sen bana kanıtlayabilirsin.

Madem Bamba diyorsun Ujfalusi geldimi Gs'nin defans ikilisi bizimkinden tartışmasız daha iyi olur nasıl diyebiliyorsun :)

Daha yazmayacağım diyor bir de :)

Şöyle anlatayım, yine kulp takacaksın gerçi ama,

Eboue-Dany-Ujfa-Riera dörtlüsü

Celutska-Giray-Bamba-Emerson'a göre, bence, tartışmasız biçimde daha iyi bir dörtlü.

Buraya Ujfa yerine Semih Kaya'yı eklersen bizimki daha iyi olabilir. Olmayabilir de.

ekleme: İngiltere 2. Ligi'ndeki Bamba'yı bilen adam yedek dediği Eboue'nin Bamba'nın 2 katı milli olduğunu bilmiyor mu acaba?

Yaşar
06.12.2012, 14:03
Yaşar abi bence Holosko>Halil cuk olurdu :) Allahım şuraya bak kocaman kocaman adamlar benimki seninkiden büyük tartışması yapıyor :D Yakışıyor mu size evli barklı adamlarsınız ya :D :D :D

Volkan> Holosko
Holosko'nun kariyeri< Halil'İ kariyeri

Halil'İ bu hale ben sokmadım herhalde.
Kötü oynamasına rağmen ısrar ede ede, tribüne ben mi yuhalattım adamı?

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:03

Hakemin görmesi çok zordu evet. Çünkü görülecek bir şey yoktu. Görmedi de :)

İlahi ya.. Vallahi değişik bir halet-i ruhiyedesiniz..

farozlufatih61
06.12.2012, 14:05
Onur-boffin=10-0
Serkan-veysel=?
Bamba-servet(35lik)=siz değerlendirin.
Giray-diego(35lik)=?
Emerson-dede(36lık)=?
Colman-alper=eşit
soner-hürriyet=2-0
Adrian-tello=3-0
Yasin-malecki=2-1
halil-kamara(33lük)=?
olcan-burhan=4-1
Janko-necati(34lük)=?
Bende satılmışsporu karşılaştırdım

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:05
Daha yazmayacağım diyor bir de :)

Şöyle anlatayım, yine kulp takacaksın gerçi ama,

Eboue-Dany-Ujfa-Riera dörtlüsü

Celutska-Giray-Bamba-Emerson'a göre, bence, tartışmasız biçimde daha iyi bir dörtlü.

Buraya Ujfa yerine Semih Kaya'yı eklersen bizimki daha iyi olabilir. Olmayabilir de.

Soru soruyorsun bide bilmişlik yapıp gülüyorsun yöneticiler gayet laubali ve kendini üstün gören kişiliklere bürünmüş forumda ;)

Tartışmasız Dany Ujfa ikilisi daha iyi olur dedin şimdi gelmişin 4 lüyü sayıyosun ilginç ilginç ilginç...

Son olarak saydığın defans 4lüsü bizimkinden yine kötü.

leviathan_-1461
06.12.2012, 14:06

Hakemin görmesi çok zormuş, 10 metre öteden adamın eğildiğini göremedi, bambanın ayağının fazla kalktığınımı gördü, antalya maçında yaka paça çekilen volkanıda görmedi herhalde, malum poziyona uzaklığı 5 metreydi görmesi imkansız, antep maçını anlatmaya bile gerek yok verilen penaltı verilmeyen penaltı vs..
Senin zorun ise ney biliyormusun gasp edilen puanlarımız olmasa daha yukarda olacaktık, sende hocaya istediğin gibi giydiremiyektin..

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:08
Soru soruyorsun bide bilmişlik yapıp gülüyorsun yöneticiler gayet laubali ve kendini üstün gören kişiliklere bürünmüş forumda ;)

Tartışmasız Dany Ujfa ikilisi daha iyi olur dedin şimdi gelmişin 4 lüyü sayıyosun ilginç ilginç ilginç...

Son olarak saydığın defans 4lüsü bizimkinden yine kötü.

4-5-1 4-4-2 olayına sığınıp Volkan ile Riera'yı kıyaslıyorsun, Zokora'yı stopere koyuyorsun, defansın komple ele alınması garibine gidiyor.

Sana laubali gelmemek adına gülen surat koymadan soruyorum. Maşallah dünya futboluna hakimsin. Bamba'nın as oynadığı takımın yedeği Eboue kaç kere milli olmuş, Bamba kaç kere milli olmuş?

Arsenal olayına girmiyorum bile.

M.S.SOFU
06.12.2012, 14:09
millet gene birbirine giydiriyor
büyük fotoğrafı kaçırıyoruz
konu şenol hocanın geömiş başarıları başarısızlıkları değil mevcut futbol yapısı ve transfer edilmesi gereken oyuncular takım içi sorunlar olmalı

arkadaşlar alınmasın ama bamba geldiğinden beri ha bire oynuyor hocanın ona gıcığı olsa baştan beri oynamazdı
muhtemelen sakattır
hoca jankoyu taktik planda düşünmüyor bence
hoca transferede karışmadığı için sürekli uyumsuzluk oluyor
ama transfer yönetime kaldığı için yönetimde bu durumdan memnun haliyle

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:16
4-5-1 4-4-2 olayına sığınıp Volkan ile Riera'yı kıyaslıyorsun, Zokora'yı stopere koyuyorsun, defansın komple ele alınması garibine gidiyor.

Sana laubali gelmemek adına gülen surat koymadan soruyorum. Maşallah dünya futboluna hakimsin. Bamba'nın as oynadığı takımın yedeği Eboue kaç kere milli olmuş, Bamba kaç kere milli olmuş?

Arsenal olayına girmiyorum bile.

Allah aşkına Volkan ile Riera'yı nerde karşılaştırmışım göster foruma bi daha girmicem söz sana.

Bizim mahalledeki küçük çocuklar gibisin kusura bakma ama Guti Real Madrid'den gelmişti Bjk'ye bende sana bunu hatırlatırım. Arsenal'de oynamış her futbolcu üst düzeymi.

Zokora özellik bakımından stoperde oynayabilir bana göre Giray'dan daha iyi oynar hatta.

Neyse nerde Volkan ile Riera kıyası yapmışım göster.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:17
Allah aşkına Volkan ile Riera'yı nerde karşılaştırmışım göster foruma bi daha girmicem söz sana.

Bizim mahalledeki küçük çocuklar gibisin kusura bakma ama Guti Real Madrid'den gelmişti Bjk'ye bende sana bunu hatırlatırım. Arsenal'de oynamış her futbolcu üst düzeymi.

Neyse nerde Volkan ile Riera kıyası yapmışım göster.

Yanlış yazmışım. Volkan ile Elmander. Riera daha mantıklı zaten kıyas adına..

Milli maç sayısı sordum, yedek ya Eboue.. Bırak şimdi Guti gibi 35 yaşında gelmedi adam.. Bekliyorum engin bilgilerinden..

farozlufatih61
06.12.2012, 14:19
İnadımı varmış yoksa sen gibi ulemalara yedirmemek için topcuları iyice form tutmasını bekledi acaba..

Bu yazdıklarına sen gerçekten inanıyormusun?

Halili ne yapacağız her hafta dökülüyor yinede sahada hani yedirmiyorduya..

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:19
Yanlış yazmışım. Volkan ile Elmander. Riera daha mantıklı zaten kıyas adına..

Milli maç sayısı sordum, yedek ya Eboue.. Bırak şimdi Guti gibi 35 yaşında gelmedi adam.. Bekliyorum engin bilgilerinden..

Eboue milli maç olarak Bamba'dan daha az oynadı diye bir şey söyledim mi ?

Ama şu anki form durumları itibariyle yaklaşık 1 buçuk yıldır Bamba as kadroda Eboue yedek ;)

Kariyer olarak Melo Zokora'dan çok daha kariyerli demende ayrı bir komedi :)

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:22
Eboue milli maç olarak Bamba'dan daha az oynadı diye bir şey söyledim mi ?

Ama şu anki form durumları itibariyle yaklaşık 1 buçuk yıldır Bamba as kadroda Eboue yedek ;)

Kariyer olarak Melo Zokora'dan çok daha kariyerli demende ayrı bir komedi :)

Gülen surat koymak yoktu hani, laubali misin sen?

Kariyerlerinin zirve noktalarına bakabilirsin. Birisi Juventus görmüş diğeri Tottenham..

Emre Güral ile Burak Yılmaz'ı eşit gören adamın komik bulduğu şeye bak..

leviathan_-1461
06.12.2012, 14:23
Bu yazdıklarına sen gerçekten inanıyormusun?

Halili ne yapacağız her hafta dökülüyor yinede sahada hani yedirmiyorduya..

Alternatifsizlik, varmı forvet hattında oynatabileceğin yerli futbolcun..

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:27
Gülen surat koymak yoktu hani, laubali misin sen?

Kariyerlerinin zirve noktalarına bakabilirsin. Birisi Juventus görmüş diğeri Tottenham..

Emre Güral ile Burak Yılmaz'ı eşit gören adamın komik bulduğu şeye bak..

Laubali adamla laubali olurum. Melonun oynadığı Juve kadrosundan daha kaliteliydi Zokora'nın oynadığı Tottenham aç bak o kadrolardan şimdi kim nerede...

Hele birde Milli kariyer olarak karşılaştırman varki ayrı bir komedi
Emre Güral bana göre Burak kadar kalitelidir.;)

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 14:28
Volkan> Holosko
Holosko'nun kariyeri< Halil'İ kariyeri

Halil'İ bu hale ben sokmadım herhalde.
Kötü oynamasına rağmen ısrar ede ede, tribüne ben mi yuhalattım adamı?
Bir tek Halil mi kotu ki adami yuhlamamiz gerekiyor?Bu durumda takimda kaleciler ve iki uc adam disinda butun takimi tek tek yuhlamamiz lazim.

Faik Yılmaz
06.12.2012, 14:30
Senin zorun ise ney biliyormusun gasp edilen puanlarımız olmasa daha yukarda olacaktık, sende hocaya istediğin gibi giydiremiyektin..

Dostum....

Ben oynanan daha doğrusu oynanmayan futbola bakıyorum....

5 puan önde de olsak liderde olsak yine aynı eleştirileri yapıcaktım merak etme....

Çünkü ben kişisel olarak sevdiğim adamın yanlışlarını görmek istemeyecek kadar objektifliğini kaybetmiş biri değilim.....

siz öylesiniz demiyorum ama adı sırf Şenol , Ahmet Mehmet diye kimse eleştirilemez değildir ve eleştirilecektir....

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 14:30
Laubali adamla laubali olurum. Melonun oynadığı Juve kadrosundan daha kaliteliydi Zokora'nın oynadığı Tottenham aç bak o kadrolardan şimdi kim nerede...

Hele birde Milli kariyer olarak karşılaştırman varki ayrı bir komedi
Emre Güral bana göre Burak kadar kalitelidir.;)

Brezilya Milli Takımı'nda 20 kere milli olmak güven, özveri, tecrübe ister.

Emre Güral Burak kadar kaliteli olabilir, şu an kadro karşılaştırırken Emre=Burak dersen seninle laubali bile olmam ;)

farozlufatih61
06.12.2012, 14:31
Alternatifsizlik, varmı forvet hattında oynatabileceğin yerli futbolcun..

Emre volkan sumo güreşçisi henrigue daha sayayım mı bunlar ondan daha mı kötü bence sumo güreşçisi bile ondan daha faydalı işler yapar

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 14:45
Emre volkan sumo güreşçisi henrigue daha sayayım mı bunlar ondan daha mı kötü bence sumo güreşçisi bile ondan daha faydalı işler yapar

Abi isin dogrusu hepsini gorduk ve hicbirinin birbirinden cok farki yok kim oynarsa oynasin bir fark yaratamadilar.O yuzden su oynamis bu oynamis pek fark etmiyor bana kalirsa bunlarin arasindan Halil i secmesinin sebebide oburlerine gore takim oyununa daha yatkin olmasi ve nispeten savunmaya da olan katkisi ve daha tecrubeli bir oyuncu olmasi.Cunku Volkan ve Henri nin oyunlari cok savruk,Emre yi de henuz yeterince goremedik.Halil de cok formsuz bu sene kabul ama elindeki oyuncular belli iste.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 14:56
Brezilya Milli Takımı'nda 20 kere milli olmak güven, özveri, tecrübe ister.

Emre Güral Burak kadar kaliteli olabilir, şu an kadro karşılaştırırken Emre=Burak dersen seninle laubali bile olmam ;)

Kleberson dahada fazlasını oldu 32 kere ama hiç bi takımda başarılı olamadı ;)

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 15:09
Kleberson dahada fazlasını oldu 32 kere ama hiç bi takımda başarılı olamadı ;)

Atletico Paranaense'nin tek şampiyonluğunda takımın lideri gibiydi bizim 2010-11'deki Selçuk gibi ama sayılmaz. Zaten MANU kara kaşı kara gözü için almıştı :)

cakalkerem
06.12.2012, 15:22
İşin özü şu.....

Top oynamıyoruz malesef.....

Takım mücadele etmiyor belkide....

Ama bakıyorum tek tek ele aldığım da futbolcuları kötü bir kadromuz yok belki yetersiz ama kötü değil....

DEMEK Kİ TAKIM DA BÜTÜNLÜK YOK YADA İYİ ÇALIŞMIYORLAR...

Parasal yönden çok sıkıntılı değiller bildiğim kadarı ile....

O zaman sorun hoca da derim yine.....

Kaybedilen futbolcuların yanı sıra küsen futbolcularımızda cabası....

Ben anlamıyorum ki bu işten....

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 15:24
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12176#Icerik

Herkese iyi akşamlar...

Fatih Öztürk
06.12.2012, 15:31

Herkese iyi akşamlar...

Kavgada söylenmez:)

cakalkerem
06.12.2012, 15:33
helal olsun çok başarılıydı

Armağan Dere
06.12.2012, 15:44
Trabzonspor'da bugüne kadar kaç maç yapmış.
kaç galibiyet almış kaç mağlubiyet kaç beraberlik.
Buna göre daha sağlıklı yorumlama yapılabilir.
Şu da çok açık ki;
Trabzonspor tarihinin en torpilli hocasıdır Şenol Güneş.

farozlufatih61
06.12.2012, 15:51
Şu da çok açık ki;

şenolsporlular duymasın.......

Faik Yılmaz
06.12.2012, 15:51
Şu da çok açık ki;

Evet 2011-2012 sezonundaki resmi maçlarımız....

53 maç

18 galibiyet....
19 beraberlik
16 mağlubiyet......

----------------------

Bu yıl 17 maç....

7 galibiyet.....

6 beraberlik.....

4 mağlubiyet......

son 1,5 yıldır oynadığı maçların sadece % 35 ini kazanabilen bir teknik direktör Şenol Güneş..

bu kadar başarısız olup takımda kalan bir tek isim varmı dır acaba....

artvints
06.12.2012, 15:52
Şu da çok açık ki;

torpilli olmasa 10 kere kovulurdu, torpil sayesinde 4 te kaldı.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 15:53

Herkese iyi akşamlar...

Hap hazır kadrolara gitti o yüzdendir.

Armağan Dere
06.12.2012, 15:53

Onur - Muslera 1-0

Celustka-Eboue eşit

Zokora-Semih 2-0

Bamba-Dany 3-0

Emerson-Riera eşit

Selçuk-Colman 3-1

Soner-Melo 4-1

Yasin-Emre 5-1

Adrian-Hamit 5-2

Volkan-Elmander eşit

Emre-Burak eşit

Volkan-Elmander kıyası hangi kriterle yapılıyor.Forvet ve kanat adamı kıyası olmuyor mu
Eboue Celutska'dan daha iyi.Burak Emre'den daha iyi.Soner-Melo bir şey diyemem Soner'in bir numarasını göremedik daha.
Onur-Muslera kafa kafaya bence.
Gs-Ts maçı çok sonuca gebe olacak bir maç.
Geçen sene Selçuk'un göstere göstere topu sol 90'a attığını hatırlıyorum.
Tolga'yı düğümlemişti.Kendi sahanda 3 ve süper final'de 4 yemiştin.
Her şeye gebe bir maç.

cakalkerem
06.12.2012, 15:54
kimden torpilli acaba:)

Armağan Dere
06.12.2012, 15:59
Şenol Güneş'e gösterilen sabır hiçbir hocaya gösterilmedi.
Ki Ersun Yanal'ı;
eze eze üstün oynadığımız ama yenildiğimiz Konya ve Denizli maçlarından sonra yediler.
O 2 maç Şenol Güneş zamanında olsaydı emin olun S.Ş ''Gidin Hocaya Sorun'' demezdi.
Hatta 2 senedir eze eze yendiğimiz kaç maç sayabilirsiniz.
Şike,şike diye milleti uyutuyorlar.2 senedir,Çalışma,çabalama,ileri götürme ''0'' gözle görülüyor artık.
Selçuk,Egemen,Burak,Jaja hepsinin gideceğini biliyorlardı,bu bir su götürmez gerçekken önlem almadılar.
Bu da taraftar olarak benim suçum değil,
HOCA VE YÖNETİMİN SUÇUDUR.

cakalkerem
06.12.2012, 16:00
Jaja gönderildi,
teofilo kaçtı....
Alan sorunsuz ama oynatılmıyor
adrian oynamak için 5-6 ismin sakatlanması gerekti....
Henrique oynatılmıyor
jebrin..alındaı güngören maçı dışında oynatılmadı
Brüss....gelmeden gittii....
colman sıkıntılı
zokora----geç geldi
bamba--sakatmış sorunluymuş...
celutska---nerede olduğu belli değil....
volkan---sorunlu kadro dışı
yatta sorunlu kadro dışı
olcan sorunlu oynatılmadı
fatih tekke---sorunluydu gönderildi geri alınmadı
AMA
HALİL 1 NUMARA....

farozlufatih61
06.12.2012, 16:05
Geçen sezon ki maçlar bir ızdıraptı helede şikeçilere ve cinconlara kendi evimizde yenildiğimiz ve yediğimiz 10 gole rağmen hala o koltukta oturmakta büyük başarıdır

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 16:09
Adamın başarılı olmasına tahammül edememek şahsi problemleriniz abiler, kardeşler :)

Adamın en çok galibiyet almış olan teknik direktör olmasına bile kulp takmaya çalışıyorsunuz :)

farozlufatih61
06.12.2012, 16:13
Kargalara kendi evimizde yenildimizide yazmadım gerçekten büyük başarı bu kadar üstün performansı başka bir hoca başaramazdı bu senede başaramadığı yaşatmadığı bir ilk kalmadı maalesef ama hala yola devam diyor...

Emrah KabuL
06.12.2012, 16:14
Son 2 sezonun derbi istatistikleri;

14 maç,

2 galibiyet,6 beraberlik,6 mağlubiyet

Atılan gol 9

Yenilen gol 18

14 derbi maçın sadece 2 tanesinde galip gelebilen bir takım.

Yetmez mi ?

Armağan Dere
06.12.2012, 16:14
Kulp takmakla alakası yok Yiğit
Diğer teknik direktörlerle-Şenol Güneş eşit şartlarda yarıştırılmadı onu demek istiyorum.
Ki bunu benden daha iyi biliyor olmalısın.
Kendine de sorulsa öyle der zaten,demelidir zaten.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 16:16
2010-2011'de Bursa dahil 4 şampiyonla yapılan 8 lig maçı, 7 galibiyet.
Bunu kimse yazmaz ama.

cakalkerem
06.12.2012, 16:19
Adamın başarılı olmasına tahammül edememek şahsi problemleriniz abiler, kardeşler :)

Adamın en çok galibiyet almış olan teknik direktör olmasına bile kulp takmaya çalışıyorsunuz :)

Son 2 sezonun derbi istatistikleri;

14 maç,

2 galibiyet,6 beraberlik,6 mağlubiyet

Atılan gol 9

Yenilen gol 18

14 derbi maçın sadece 2 tanesinde galip gelebilen bir takım.

Yetmez mi ?

Kulp takmakla alakası yok Yiğit
Diğer teknik direktörlerle-Şenol Güneş eşit şartlarda yarıştırılmadı onu demek istiyorum.
Ki bunu benden daha iyi biliyor olmalısın.
Kendine de sorulsa öyle der zaten,demelidir zaten.

sanırım tüm cevaplar burada?

Biz eleştiri yaparken takımımızın başarılı olması için uğraşıyoruz.Sırf Trabzon doğumlu biri başa geldi diye ona art çıkmak Trabzonlulu'ğa hiyanet etmektir....Biz hoca'nın şahsını değil iş görememezliğini eleştiriyoruz.....

Yanlıştan dönmek erdemliktir....

Faik Yılmaz
06.12.2012, 16:20
Mesela 40 yıllık lig tarihinde Trabzon'da hiç yenilmediğimiz Bursa ve Eskişehire ilk kez Şenol Güneş döneminde yenildik....

farozlufatih61
06.12.2012, 16:20

Kardeşim arkadaşım 13 sezon bu ülkede aynı takımın t.direktörlük koltuğunda bulunan başka bir isim varmı bana bir benzerini gösterirmisin helede hedefi her sene şampiyonluk olan bir takımın

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 16:22
Mesela 40 yıllık lig tarihinde Trabzon'da hiç yenilmediğimiz Bursa ve Eskişehire ilk kez Şenol Güneş döneminde yenildik....

Bursa'ya "senin göremediğin" hakem hatası ile mesela :)

Armağan Dere
06.12.2012, 16:25
Eskişehir HEZİMETİ!!!!...
Bunun hesabını hoca dahil kimse veremez.

cakalkerem
06.12.2012, 16:26
Kardeşim arkadaşım 13 sezon bu ülkede aynı takımın t.direktörlük koltuğunda bulunan başka bir isim varmı bana bir benzerini gösterirmisin helede hedefi her sene şampiyonluk olan bir takımın

Bir Alex Ferguson birde Şenol Hoca......

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 16:30
Şenol Güneş Uganda liginde kazandı bu başarıları. Diğerleri de İspanya'da. Tamam :)

farozlufatih61
06.12.2012, 16:31
Bir Alex Ferguson birde Şenol Hoca......

Kabul ama fergusonun başarılarına şenol güneşin hayali bile ulaşamaz

Emrah KabuL
06.12.2012, 16:32
Şenol Hoca bu ligde en fazla galibiyet alan teknik adamdır.

Doğru.

Tahammülsüzlük ile alakası yok.

100 maçın üstünde maça çıkan hocaların galibiyet ortalamasına bakdığımız da ise şöyle bir tablo ortaya çıkıyor.

Lucescu » %68
Daum » %67
G.Milne » %62
F.Terim » %60
M.Denizli » %58
Ignace Molnar » %58
Ljubisa Spahic » %56
Todor Veselinovic » %55
Şenol Güneş » %52

Fazla maça çıkan bir teknik adamın daha fazla galibiyet alabilmesi sizce de normal değil mi ?

Yoksa Trabzonspor tarihinin en başarılı teknik adamın Ahmet Özen olması lazım.

5 maçta %80 galibiyet ortalaması var çünkü.

O da olmadı Yılmaz Vural'ın Trabzonspor'un başında ki galibiyet ortalaması %65 iken Şenol Güneş'in ki ise %61

Ziya Doğan'ın da %56 :(

Neyse şahsım adına belirtmek isterim ki bunları yazmamın amacı hocayı eleştirmek,başarılarına kulp takmak değildir.Fakat sadece işinize geldiği gibi bir tablo ortaya çıkarıp köşeye çekilmek de doğru değil.

ESER
06.12.2012, 16:35
sanırım tüm cevaplar burada?

Biz eleştiri yaparken takımımızın başarılı olması için uğraşıyoruz.Sırf Trabzon doğumlu biri başa geldi diye ona art çıkmak Trabzonlulu'ğa hiyanet etmektir....Biz hoca'nın şahsını değil iş görememezliğini eleştiriyoruz.....

Yanlıştan dönmek erdemliktir....

" kaleciden hoca mi olur " diye sordugunuz bir soruyu hatirliyorum mesela,bu da sadece is gorememezligi ile alakali degil sanirim

bu soylemde yapici bir elestiri yada hocanin isgoremezligine yapilmis bir vurgu da goremedim.

bu arada kaleciden de hoca olur, tercumandan da.
kaleci : Dino Zoff , Senol Gunes,
tercuman : Jose Mourinho...

Emrah KabuL
06.12.2012, 16:37
Bunu kimse yazmaz ama.

Bunu yazabileceğinizi tahmin etmiştim.

Doğrudur.

Vakti zamanında bu başarılarından dolayı da kendisini takdir etmişimdir.

Sabah akşam bu başarıları yazıp dursak şu son 2 sezonda 14 derbi maçın sadece 2 tanesini kazanabilme gerçeğini ört pas edebilir miyiz ?

Bu arada madem işin içine Bursa'yı da kattınız.

O zaman Bursa dahil son 2 sezon oynadığımız büyük maçlar da ki tablo şu şekil oluyor.

17 maç » 3 galibiyet,7 beraberlik ve 7 mağlubiyet.

Yeterli mi ?

Faik Yılmaz
06.12.2012, 16:45
Bursa'ya "senin göremediğin" hakem hatası ile mesela :)

Öyle oldu diyelim....( beraberliği kesinlikle haketmedikte )

Eskişehir maçına ne kulp bulacaksınız.....

Ya da Antepin yatarak bizi 1-0 yendiği maça.....

Ya da 11 kişi defansa çekilip zorla berabere kaldığımız Karabük maçına ne kulp bulacaksınız.....

Valla hepsine bir kulp bulursanız bir fincan takımı çıkartırız heralde.....

ESER
06.12.2012, 16:47
Bunu yazabileceğinizi tahmin etmiştim.

Doğrudur.

Vakti zamanında bu başarılarından dolayı da kendisini takdir etmişimdir.

Sabah akşam bu başarıları yazıp dursak şu son 2 sezonda 14 derbi maçın sadece 2 tanesini kazanabilme gerçeğini ört pas edebilir miyiz ?

Bu arada madem işin içine Bursa'yı da kattınız.

O zaman Bursa dahil son 2 sezon oynadığımız büyük maçlar da ki tablo şu şekil oluyor.

17 maç » 3 galibiyet,7 beraberlik ve 7 mağlubiyet.

Yeterli mi ?

ben yaptiklari yapacaklarinin teminatidir diyenlerdenim mesala. bu adamin bu takima nasil katki verebildigini gorduk. ama bunun degersizlestirilmeye calisildigini da gorduk. hazirci , belesci , avantaji vs.

3 sene oncesinin sampiyonu olan bursa da inisli cikisli grafik ciziyor. Ertugrulun yabanci transferlerindeki basarisi da pek ic acici degil ama kimse arkasindan teneke calip , kufredip gondermeye calismiyor. istikrar ve sureklilik hedefleniyorsa bunun inisleri cikislari olur ki suan olan bu..

Faik Yılmaz
06.12.2012, 16:50
Bunu kimse yazmaz ama.

Hey gidi 2006 yılında da Zidane ne top oynuyordu...... :):)

hala 2 sezon öncesinin başarılarıyla bu seneki hezimetlerimize bahane arıyoruz farkındamısınız.....

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 17:06

hala 2 sezon öncesinin başarılarıyla bu seneki hezimetlerimize bahane arıyoruz farkındamısınız.....

Kazandığımız diğer 6 şampiyonluk da mazide kaldı.

Bahsini açmayalım daha başarısız oluyoruz diye...

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 17:07

Siz istatistiği öldürmek için son 2 yılı alın, ondan önceki sezonda 7/8 gibi çok zor bir rakamı görmezden gelin.

Bu sene hezimet var, liderin 4 puan gerisindeyiz, bahane de yok.. Toparlayacak ya da toparlayacak.

Ama toparlarsa siz ne diyeceksiniz? Rakipleri kötüydü :)

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 17:12
Biz bu sezon öyle böyle şampiyon olsak, sevinirken bile kulp takacak adam var...

Etmeyin, gitmeyin :)

farozlufatih61
06.12.2012, 17:23
Toparlanmaktan kasıt sezon sonu liderin 20 puan arkasından 3.lük yada 4.lükse onu altyapı hocasıda başarır önemli olan liği en kafada bitirmek 1 puan farklada olsa averajlada olsa en tepede olmak ben böyle birşeyin olacağına ihtimal vermiyorum kaldıki oynadığımız şeyin futbol olduğunuda düşnmüyorum.....

h@msi61
06.12.2012, 17:41
yuzde olarak Senol Gunes'in ustundeki isimlerden hangileri bolu, sakarya gibi takimlari calistirmis acaba, bunlar da yazilsaydi keske :) Ayrica hep hazir kadrolara konmakla elestirilen Senol hoca lig tarihinin en iyi kadrolarini calistiran hocalarin gerisinde kalmis, vah vah. Trabzonspor'un en basarili hocasi Senol Gunes dedigimizde hazir kadrolara konmus oluyor, ama diger takimlarin hocalariyla kiyaslanirken o hocalarin kadrolari konusunda bir yorum yok...
2001 gs'sini ve 2003 bjksini calistiran lucescu, fenerin en iyi kadrolari eline verilmis ve Senol hocanin memleketine paket servis yapmis oldugu Daum, Turk tarihinin en iyi jenerasyonunu calistirmis terim, 90 larin basindaki harika bir kadroyla (metin, ali, feyyaz, riza, sifo, sergen...) ligi kasip kavuran bjknin hocasi Melne Senol hocadan iyi ortalama yakalamis bak sen su ise :)

farozlufatih61
06.12.2012, 17:55
90 ların başındaki (ÜNAL HAMİ APO LEMİ OGÜN ORHAN TOLUNAY SHOTA ARÇİL KEMAL) Bunlar harika oyuncu kategorisine giremeyenlermi oluyor şimdi

Ömer Faruk61
06.12.2012, 18:00

Birde Karabüğe tarihimizde ilk defa yenildik geçen sene...

farozlufatih61
06.12.2012, 18:02
Birde Karabüğe tarihimizde ilk defa yenildik geçen sene...

Emin misin karabük olduğuna mersin olmasın

deadpool
06.12.2012, 18:23
Bursa'ya Eskişehir'e tarihinde ilk kez yenildi demek nasıl bir Şenol Güneş eleştirisi, mantığı ne bunun? Eleştiri tamam ama bunun gibi, kaleciden hoca olmaz gibi laflar ne bir eleştiri niteliği taşıyor ne de insanda yazacak istek bırakıyor.

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 18:43
Bursa'ya falan sonsuza kadar yenilmememiz lazımdı...

Ligin en çok galibiyet alan teknik direktörü olmasının bir anlamı yok ama tarihimizde ilk kez Bursa'ya içerde yenilmiş olmamız her şey...

h@msi61
06.12.2012, 18:46
90 ların başındaki (ÜNAL HAMİ APO LEMİ OGÜN ORHAN TOLUNAY SHOTA ARÇİL KEMAL) Bunlar harika oyuncu kategorisine giremeyenlermi oluyor şimdi

O kadro oldukca iyi bir kadroydu, zaten hoca da iyi basarilar yakaladi. Sampiyonlugun kacmasindan elbette sorumludur, ama toplanan 82 puan var. Fakat her zaman o tarz kadrolarla calismadi hocamiz, demek istedigim o. Gordon Milne o donem o kadronun ustune koyarak devam etti, biz ise her zaman kadroyu koruma problemi yasadik. terim denen adamin 2003-2004 sezonundaki gs macerasini bilir misiniz, ne hallere dusmustu mesela... ya da milnenin bursa ve Trabzon maceralarini... Denizli'nin manisa macerasini...

Yani ozet olarak hocadan daha iyi kazanma yuzdesi yakalamis hocalar daha yuzdeli olarak iyi kadrolarla calisma firsati buldular. Nasil Trabzonspor icerisinde Senol hocanin diger hocalardan daha iyi kadrolarin basina gectigini soyleyebiliyorsak genel bir degerlendirmede de terim, denizli, milne, daum, lucescu gibi hocalarin da Senol hocaya gore daha iyi kadrolarla daha fazla calistiklarini soylemek hic de yanlis olmaz...

gs takimi terimin 250. macini sova donustururken biz lig tarihinin en cok galibiyet alan hocasinin bu basarisini degersizlestirmeye calisan taraftar topluluguyla ugrasiyoruz. Vallahi bu takim yine iyi ayakta duruyor.

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 18:51
O kadro oldukca iyi bir kadroydu, zaten hoca da iyi basarilar yakaladi. Sampiyonlugun kacmasindan elbette sorumludur, ama toplanan 82 puan var. Fakat her zaman o tarz kadrolarla calismadi hocamiz, demek istedigim o. Gordon Milne o donem o kadronun ustune koyarak devam etti, biz ise her zaman kadroyu koruma problemi yasadik. terim denen adamin 2003-2004 sezonundaki gs macerasini bilir misiniz, ne hallere dusmustu mesela... ya da milnenin bursa ve Trabzon maceralarini... Denizli'nin manisa macerasini...

Yani ozet olarak hocadan daha iyi kazanma yuzdesi yakalamis hocalar daha yuzdeli olarak iyi kadrolarla calisma firsati buldular. Nasil Trabzonspor icerisinde Senol hocanin diger hocalardan daha iyi kadrolarin basina gectigini soyleyebiliyorsak genel bir degerlendirmede de terim, denizli, milne, daum, lucescu gibi hocalarin da Senol hocaya gore daha iyi kadrolarla daha fazla calistiklarini soylemek hic de yanlis olmaz...

gs takimi terimin 250. macini sova donustururken biz lig tarihinin en cok galibiyet alan hocasinin bu basarisini degersizlestirmeye calisan taraftar topluluguyla ugrasiyoruz. Vallahi bu takim yine iyi ayakta duruyor.

Ayrıca o hocaların hepsine TFF'nin ve MHK'nin destekleri de sonsuzdu ;)

farozlufatih61
06.12.2012, 18:52
Bursaya satılmışspora yenilmeyi eleştirmede mantık mı aranır asıl eleştirmemenin mantığı olmaz iyi o zaman Avni Akere her gelen bizi yensin bizde hiç bir şey yokmuşçasına kendimizi kandırıp stadtan güle oynaya evimize gidelim mantıklı geliyor mu bu söylediklerin sana......

h@msi61
06.12.2012, 18:58

O isin bambaska ve cok onemli bir boyutu ama 2 sene onceki bariz sike ve tesvik olaylarini kabul etmeyen taraftarimiza! bunlari ne kadar soylesek kabul etmeyecektir.
Sike diyorsun adam Umut gol kacirdi diyor, tesvik diyorsun rakip bize yatsamiydi diyor, bakis acisi bu seviyedeyken ben kime ne diyeyim simdi. :) Birazdan Cem Papilla da kanatsiz melek ilan edilir, gorursun :)

farozlufatih61
06.12.2012, 18:59

Beni ne terim ilgilendirlr nede milne o yazdığımız 90 lı yıllardaki kadromuz 8 yıl birlikte oynamış bir kadro onlarla şampiyon olamamışız beni bu gerçek ilgilendirir amalar fakatlar lakinler değil....

ESER
06.12.2012, 19:10

unlu hoca fatih terimin hakem torpili ile kazandigi mac ve sampiyonluk sonrasindaki demecini de hatirlatalim.... adaletsizlige isyan eden s.susic'e olan irkci soylemini de...

http://www.youtube.com/watch?v=PXFuS_9QXVo

emre denen fasonun hoca terim...

deadpool
06.12.2012, 19:17
Bursaya satılmışspora yenilmeyi eleştirmede mantık mı aranır asıl eleştirmemenin mantığı olmaz iyi o zaman Avni Akere her gelen bizi yensin bizde hiç bir şey yokmuşçasına kendimizi kandırıp stadtan güle oynaya evimize gidelim mantıklı geliyor mu bu söylediklerin sana......

Bende hocayı eleştiriyorum; Eskişehir'e Bursa'ya yenilince hatta yendiği maçlarda da ama bir takıma ilk defa yenildi diye hoca eleştirilmez. Bursa'ya, Eskişehir'e yenildiği için eleştirelim ama Eskişehir'e ilk defa yenildik diye bir eleştiri mantığı olamaz.

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 19:23
Beni ne terim ilgilendirlr nede milne o yazdığımız 90 lı yıllardaki kadromuz 8 yıl birlikte oynamış bir kadro onlarla şampiyon olamamışız beni bu gerçek ilgilendirir amalar fakatlar lakinler değil....

Iyide herseyin tek sorumlusu yada tek basina suclusu bu adam mi simdi?Sen Van macinda 15 tane yuzde yuz pozisyonu atamiyorsun dort tane direkten donen topun var,biri girse sampiyon olucaksin.O golleride hoca mi kacirdi yada kacirtti?boyle basarilari da basarisizliklari da tek kisiye yada tek bir unsura baglayamayiz.

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 19:25

Bursa'ya Eskişehir'e yenilmemizi eleştirene lafı yok kimsenin.

Sadece peşine "Bu adamın döneminde bu takımlara ilk defa kaybettik. Bu kadarlık hoca işte..." kulbu takıp küçük hesaplar yapmak komik oluyor...

Ben diyorum ki; bu adamın elinden 3 sefer şampiyonluğu çalınmış. Bir kez dünya 3.sü olmuş. Ligin bugüne değin en çok kazanan teknik direktörü konumunda...

Bundan gayrısı küçük hesaptır. Olumlusu da olumsuzu da...

Yahu adamın attığı adım bir istatistik zaten.

farozlufatih61
06.12.2012, 19:26
Bende hocayı eleştiriyorum; Eskişehir'e Bursa'ya yenilince hatta yendiği maçlarda da ama bir takıma ilk defa yenildi diye hoca eleştirilmez. Bursa'ya, Eskişehir'e yenildiği için eleştirelim ama Eskişehir'e ilk defa yenildik diye eleştiri mantığı olamaz.

Bence yanlış geçen sezondan beri süre gelen iç sahada kaybedilen bir sürü maçtan sonra hala o koltukta oturmak ...

Tolga
06.12.2012, 19:27
Yellenmeden tuvaletini yapan hoca istemiyorum, olmaz olsun öyle hoca ! ! !

ESER
06.12.2012, 19:28
dunyanin en iyi teknik direktorlerinden birisi olan alex fergusonun takimi 40 yil evinde mac kaybetmez iken uyduruk sikebahceye yenildi... ne yapsaydi simdi bu adam , istifa mi etseydi.. ??

canna52
06.12.2012, 19:28
madem şenol güneş bu kadar başarılı bir teknik drektör ne diye her defasında gitmek zorunda kaldı?

hiç kimseye gösterilmeyen medya, taraftar ve yönetim desteğine rağmen..

Tolga
06.12.2012, 19:31
dunyanin en iyi teknik direktorlerinden birisi olan alex fergusonun takimi 40 yil evinde mac kaybetmez iken uyduruk sikebahceye yenildi... ne yapsaydi simdi bu adam , istifa mi etseydi.. ??

Her ne kadar Şenol Güneş'in istifa etmemesini istesemde Trabzonspor'un hocasıyken içeride 40 yıl kaybetmemişken gidip g.tü b.klu Budapeşte Belediyespor'a falan yenilsem Ferguson olsam intihar ederdim ben :D

Avrupa Arenası'nda adın çıkar :) Orası başka yani . . . Anlatamadım :)

ESER
06.12.2012, 19:32
Her ne kadar Şenol Güneş'in istifa etmemesini istesemde Trabzonspor'un hocasıyken içeride 40 yıl kaybetmemişken gidip g.tü b.klu Budapeşte Belediyespor'a falan yenilsem Ferguson olsam intihar ederdim ben :D

budapeste belediyespor'a gtu bklu demeyelim lutfen :)

Tolga
06.12.2012, 19:36
budapeste belediyespor'a gtu bklu demeyelim lutfen :)

Kime sataşsam ki ? ? ? Hangi semttensin abi isim ver :) Debrecen çocuğuyuz :) Ağaçtan ıhlamur alır kaynatır, okula-eve tramvayla gideriz :)

atlantis
06.12.2012, 19:42
Şenol hoca transfer konusunda cok yetersiz düz topçuları alıyor.. Bence transferi daha iyi bilene yaptırsınlar.

ESER
06.12.2012, 19:45
Kime sataşsam ki ? ? ? Hangi semttensin abi isim ver :) Debrecen çocuğuyuz :) Ağaçtan ıhlamur alır kaynatır, okula-eve tramvayla gideriz :)

biz de Óbuda cocuguz :D

farozlufatih61
06.12.2012, 20:01
Bursa'ya Eskişehir'e yenilmemizi eleştirene lafı yok kimsenin.

Sadece peşine "Bu adamın döneminde bu takımlara ilk defa kaybettik. Bu kadarlık hoca işte..." kulbu takıp küçük hesaplar yapmak komik oluyor...

Ben diyorum ki; bu adamın elinden 3 sefer şampiyonluğu çalınmış. Bir kez dünya 3.sü olmuş. Ligin bugüne değin en çok kazanan teknik direktörü konumunda...

Bundan gayrısı küçük hesaptır. Olumlusu da olumsuzu da...

Yahu adamın attığı adım bir istatistik zaten.

Onun için mi her gittiği (fc.seoul)haric takımlarda kovulma başarısı gösterdi gerçi senin mantığına göre oda bir istikrardır

farozlufatih61
06.12.2012, 20:09

Keşke bir uyduruk m.i.yurduna yenilseydik...bende senin gibi bu oyun 3 ihtimallidir derdim.....

Ama şikebahçe cincon kargalar satılmışspor i.b.b bursa m.i.y hatırımda kalan bunlar......

Fergusonun kariyeri ortada bırak manuyu adam iskoçyanın sıradan takımlarından Aberdene ne başarılar kazandırmıştır Aberdeninde tarihinde görüp göreceğide onlardan ibaretti.....

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 20:16
Keşke bir uyduruk m.i.yurduna yenilseydik...bende senin gibi bu oyun 3 ihtimallidir derdim.....

Ama şikebahçe cincon kargalar satılmışspor i.b.b bursa m.i.y hatırımda kalan bunlar......

Fergusonun kariyeri ortada bırak manuyu adam iskoçyanın sıradan takımlarından Aberdene ne başarılar kazandırmıştır Aberdeninde tarihinde görüp göreceğide onlardan ibaretti.....

İnşallah bizim tarihimizde görüp görebileceğimiz de Şenol Güneş'in çalınmış şampiyonlukları olmaz.

Sonra çok ağlarız arkasından... ;)

farozlufatih61
06.12.2012, 20:29
İnşallah bizim tarihimizde görüp görebileceğimiz de Şenol Güneş'in çalınmış şampiyonlukları olmaz.

Sonra çok ağlarız arkasından... ;)

Ben Şenol Güneşin arkasından en son şükrü saraçoğluna helikopterle indiği o gün ağladım ondan sonra beni başarılarından çok travmaları ağlattı.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 20:57
O değil de CSKA Moskova'ya da ilk defa yenildik :)

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 20:59
İnter'e galibiyet sayılarında üstünlüğümüz var :)

farozlufatih61
06.12.2012, 21:12
Videoton yada anortosisi ne yapacağız

Adem Erdoğan
06.12.2012, 21:12
Onun için mi her gittiği (fc.seoul)haric takımlarda kovulma başarısı gösterdi gerçi senin mantığına göre oda bir istikrardır

Benim hatırladığım kadarıyla sadece milli takımdan kovuldu.

2 adet Dünya 3.lüğü yaşattığı milli takımdan. Hatta ikincisi ilkinden nerdeyse tamamen farklı kadroyla.

Sonrasında ki milli takımın halini de Kadıköy'deki Ukrayna maçı özetliyordu. Sir Ersun Yanaldı hoca.

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 21:16
Ersun Yanal Şenol Güneş'ten iyi hocadır. En büyük özelliği de çalıştırdığı takımlarla 15 hafta fırtına gibi esip, sezonu bitik şekilde tamamlamasıdır.

Gittiği her takımda böyle olmuştur...

farozlufatih61
06.12.2012, 21:34
Benim hatırladığım kadarıyla sadece milli takımdan kovuldu.

2 adet Dünya 3.lüğü yaşattığı milli takımdan. Hatta ikincisi ilkinden nerdeyse tamamen farklı kadroyla.

Sonrasında ki milli takımın halini de Kadıköy'deki Ukrayna maçı özetliyordu. Sir Ersun Yanaldı hoca.

O zaman iyi hatırlamıyorsun boludan sakaryadan istanbuldan ersun yanal kovulmadı her halde tabi bizdekileride ekleyebirsin listeye...

Birde beni mazur gör orayı anlamadım 2002 dekinden hariç bir 3.lük dahamı vardı ben hatırlamıyorumda.....

h@msi61
06.12.2012, 21:40
O zaman iyi hatırlamıyorsun boludan sakaryadan istanbuldan ersun yanal kovulmadı her halde tabi bizdekileride ekleyebirsin listeye...

Birde beni mazur gör orayı anlamadım 2002 dekinden hariç bir 3.lük dahamı vardı ben hatırlamıyorumda.....

2002 dunya kupasindan bir sene sonra yapilan konfederasyon kupasinda da revize ettigi kadroyla milli takima ucunculugu yasatmisti. Belki tam olarak dunya 3.lugu denemez ama netice milli takim Brezilya, Fransa, Kolombiya gibi takimlarla oynayarak bu basariya ulasmisti. Milli takimda ilk kez oynayan Gokdeniz, Tuncay, Okan Yilmaz gibi topcularla oldukca iyi futbol oynadigimiz bir turnuvaydi. Bundan sonra o turnuvada Turkiye'yi oynarken bile bir daha gormek cok da mumkun olmayacak bana kalirsa.

Tolga
06.12.2012, 21:41
Sir Ersun Yanal iyiymiş :)

Olası bir yorumu engellemek istiyorum :D :D :D

"Beğenmediğiniz Ersun Hoca şu an" ... ile başlayan cümleler geçerliliğini 02.12.2012'den itibaren yitirmiştir :)

deadpool
06.12.2012, 21:43
UEFA'da 4. tura çıkıp Valencia'ya kök söktürürken, en iyi oyuncusunun sezon bitmeden rakibiyle anlaşmaşmasına ve başkanı şampiyon olmak istemiyoruz demesine rağmen takımı kafaya oynatırken bana pek bitik gelmemişlerdi. Ankaragücü'nde oynattığı futbol ve 65 maçta aldığı 35 galibiyet şu anda bir çok teknik direktörün olmak isteyeceği bir durumdur herhalde.

Ve en kritik nokta; 2008-2009 sezonunu aynı şekilde Şenol Güneş yaşamış olsaydı şu anda çalınmış bir şampiyonluğu daha vardı, ama söz konusu Ersun Yanal olunca takımın enerjisini ilk devrede bitirmiş oluyor. Güzel iş valla...

farozlufatih61
06.12.2012, 21:47
ALLAH iyiliğini versin yahu düşünüyorum dünya kupalarını 1950 de para olmadığı için gidilmedi 1954 tede şenol hoca çocuktu o yıllar......

Tolga
06.12.2012, 21:54
Ersun Yanal'ın gönderilme şeklini aşırı derecede yanlış buluyorum, ancak oynattığı futbolu da beğenmiyordum.Kesinlikle tutardı veya kesinlikle tutmazdı diyerek başka bir tartışmaya yelken açmak istemiyorum, ama bugün iyi ki olmamış diyecek kadar rahatım.

Olası iyi şartlarda Fışki yiyenin camiası yüzünden zaten mutlu olamayacağı durumlar onu bekliyordu,
Olası kötü şartları da gidişinden sonra yaşadık zaten,

Yani Ersun Yanal'ın gidişi benim için kötü bir olay değildir . . . Gitmiş olduğuna seviniyorum diyemiyorum ama (Gönderilme Şekli Hariç) üzüldüğüm bir konu yok . . .

h@msi61
06.12.2012, 21:55
ersun yanal yeni mi ayrildi yahu, nedir bu muhabbet :) Cok ozlediyseniz hali hazirda calistirdigi bir takim var, izleyebilirsiniz uzulmeyin bu kadar...

2002-2003 sezonunda genclerbirliginde kafaya oynadigi sezonun 27. haftasinda fener deplasmanina cikmisti ersunun takimi. Benim de fenerli arkadaslarimla izlemeye gittigim macti saracogluna, nisan 2003. fener inanilmaz kotu bir durumda, taraftar mutsuz. Mactan once ersun fenere tezahuratlariyla yikiliyor stad ve ersun tribunleri gezerek alkisliyor mactan once, sampiyonluga oynayan takiminin kritik virajinda once diyelim ya da. Mac da cok zevkli geciyor, fenerin 3-2 ustunluguyle girilen son dakikada ilhan cavcav kurtarsana p... tezahuratlari surerken Deniz Baris'in goluyle mac 3-3 bitiyor.
Herneyse, boyle bir adamdir ersun yanal. Madem konumuz kendisi, ben de bir animi anlatayim dedim.

Emrah KabuL
06.12.2012, 22:02
Terim denen adamın 2003/04 sezonunda düştüğü durum,

Ligde 26 maç » 11 galibiyet,8 beraberlik,7 mağlubiyet

Şampiyonlar Ligi 8 maç » 4 galibiyet,1 beraberlik,3 mağlubiyet

Uefa Kupası 2 maç » 1 beraberlik,1 mağlubiyet

T.Kupası 2 maç » 1 galibiyet,1 mağlubiyet

Toplam da 38 maç » 16 galibiyet,10 beraberlik,12 mağlubiyet

Böyle bir sezonun 27.haftasın da Terim denen adam istifa etmiştir.

Bir önce ki sezon ise Terim denen adamın takımı 77 puanla ligi 2.sırada bitirmiştir.

Terim denen adam 2.sezonun da başarısız olduğu için istifa ediyor.

Bu döneme kadar kazandırmış olduğu 9 kupa(4 lig,2 Türkiye Kupası,1 Uefa Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası) ne yazık ki mevcut başarısızlığı örtbas edemiyor.

Terim denen adam 2.sezonun da 0.42'lik bir galibiyet ortalamasıyla istifa ediyorken Şenol Güneş'in 69 maçta sadece 24 galibiyet alabildiği ve 0.34'lük bir galibiyet ortalamasına sahip olduğu bir dönem de nasıl oluyor da görevinin başında kalabiliyor ?

Ayrıca Şenol Güneş silah zoruyla mı Boluspor,Antalya,Sakarya ve İstanbulspor gibi takımları çalıştırmıştır ?

Terim denen adamın Galatasaray'a gelmeden önce ligde Ankaragücü kariyeri bulunuyor.

İlk sezonu olan 1987/88 sezonunun 5.haftasında Ankaragücü'nün başına geliyor.

34 maçta 10 galibiyet,12 beraberlik ve 12 mağlubiyet alarak ligi 46 puanda tamamlıyorlar.

İkinci sezonunda ise Ankaragücü'nün başında 60 puan toplayarak ligi 6.sırada bitiriyorlar.

36 maç da 17 galibiyet,9 beraberlik ve 10 mağlubiyet alıyor.

Toplam da ise ligde 70 maçta 27 galibiyet,21 beraberlik ve 22 mağlubiyet alıyor.

0.38'lik galibiyet ortalaması ve 2.sezonunda Ankaragücü ile gayet de başarılı geçirilen bir dönem söz konusu.

Denizli denilen adamın da 1.lig de Kocaelispor kariyeri bulunuyor.

1994/95 sezonunda Kocaelispor'un başına gelen Denizli ilk sezonun da 44 puan topluyor.

İkinci sezonunda ise 59 puan toplayarak ligi 5.sırada bitiriyorlar.

Üçüncü sezonunda ilk 8 hafta da 15 puan toplayarak Milli Takım'ın başına getiriliyor.

Kocaelispor kariyerin de ligde toplam 76 maça çıkan Denizli 32 galibiyet,22 beraberlik ve 22 mağlubiyet alıyor.

Denizli'nin galibiyet ortalaması 0.42

Peki tekrar Şenol Güneş'e dönelim.

Boluspor lig kariyeri,

81 maç » 26 galibiyet,27 beraberlik ve 28 mağlubiyet

Galibiyet ortalaması » 0.32

Antalyaspor lig kariyeri,

34 maç » 10 galibiyet,11 beraberlik ve 13 mağlubiyet

Galibiyet ortalaması » 0.29

Sakaryaspor lig kariyeri,

10 maç » 2 galibiyet,3 beraberlik ve 5 mağlubiyet

Galibiyet ortalaması » 0.20

Terim'in Ankaragücü kariyeri galibiyet ortalaması » 0.38
Denizli'nin Kocaelispor kariyeri galibiyet ortalaması » 0.42
Şenol Güneş'in Boluspor kariyeri galibiyet ortalaması » 0.32
Şenol Güneş'in Antalyaspor kariyeri galibiyet ortalaması » 0.29
Şenol Güneş'in Sakaryaspor kariyeri galibiyet ortalaması » 0.20

Şu durum için elbette bahaneleriniz olacaktır.

Bolu,Antalya,Sakarya gibi takımlarla Ankaragücü ve Kocaelispor bir mi diyeceksiniz.

Başta da dediğim gibi Şenol Güneş silah zoruyla bu takımların başına getirilmedi.Terim,Denizli gibi orta sırada ki takımlar da görev yapsaydı.Acaba teklif mi olmadı hiç ? Bilemiyorum tabi.

Neyse sonuç olarak son 2 sezondur yaşamış olduğumuz başarısızlığa türlü türlü bahaneler üretmek mevcut durumu değiştirmiyor.

Saygılarımla.

Denizli hayranı ben :P

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 22:04
Ersun Yanal'a sövülürken, ben gitmemesi gerektiğini söylüyordum.
Vicdanım rahat.

Şu an olduğu gibi..

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 22:07
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2082469&postcount=1735

Ersun Hoca da Trabzonlu diye, öz evlat diye seviyordum.

Ön yargılar... :)

farozlufatih61
06.12.2012, 22:08
Ersun yanalı çok uzak tarihte aramaya gerek yok sanırım......

Şunun şurasında kaç gün oldu o faciayı yaşayalı.....

Adem Erdoğan
06.12.2012, 22:12
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2082469&postcount=1735

Ersun Hoca da Trabzonlu diye, öz evlat diye seviyordum.

Ön yargılar... :)

Hay Allah razı olsun.

"Şenol Güneş camiada bulunsun ama hoca olarak değil."

"Ersun Yanal teknik kadroda bulunsun ama kondisyoner olarak."

:)

h@msi61
06.12.2012, 22:15
Ersun yanalı çok uzak tarihte aramaya gerek yok sanırım......

Şunun şurasında kaç gün oldu o faciayı yaşayalı.....

eger 3-0 lik eskisehir maci facia olarak isimlendiriliyorsa ersun yanalin basimizda oldugu 1.5 sezonda da bjkya, gsye ve sivasa 3-0 lik sonuclarla yenilmisligimiz mevcut. 1.5 senede 3 tane -ki bunlar hatirladiklarim-, hic fena degil he ersun adina :)
Ayrica ersun yanal yonetiminde ocak 2008 de alt lig takimi adana demirspora ezile ezile 1-0 kaybettigimiz Turkiye kupasi maci da oldukca cabuk unutulmus anlasilan...

farozlufatih61
06.12.2012, 22:22
eger 3-0 lik eskisehir maci facia olarak isimlendiriliyorsa ersun yanalin basimizda oldugu 1.5 sezonda da bjkya, gsye ve sivasa 3-0 lik sonuclarla yenilmisligimiz mevcut. 1.5 senede 3 tane -ki bunlar hatirladiklarim-, hic fena degil he ersun adina :)

Seninle skor üzerinden bir polemiğe girmek istemiyorum.....

Çünkü mazosişt değilim ki kendime acı çektireyim....

Faciaların başlangıcıda ne tesadüftürki şenol güneş sayesinde başladı....

Emrah KabuL
06.12.2012, 22:29
Adana Demir maçı evet..

Hani şu Tolga,Serkan,Erdinç,Celaleddin,Hüseyin,Adnan,Ayman ,Ceyhun,Gökdeniz,Barış,Umut ilk 11'iyle çıkmak zorunda olduğumuz maç.

Sahi ne takımdı o ?

Ersun Yanal sezon ortasında göreve geldiğinde 10 maçta 13 puan toplayan ve kadrosunda müthiş yıldızlar barındıran Ziya Doğan'ın hazır takımı..

Çabanız takdire şayan gerçekten.

Ama daha çok çalışmanız lazım.

Adem Erdoğan
06.12.2012, 22:30
Seninle skor üzerinden bir polemiğe girmek istemiyorum.....

Çünkü mazosişt değilim ki kendime acı çektireyim....

Faciaların başlangıcıda ne tesadüftürki şenol güneş sayesinde başladı....

Faciaların başlangıcı sanırım takımı şampiyonluğa oynatarak beklentileri yükseltmesi oluyor.

farozlufatih61
06.12.2012, 22:34
Faciaların başlangıcı sanırım takımı şampiyonluğa oynatarak beklentileri yükseltmesi oluyor.

Zaten şampiyonluğa oynadığımız sezonlardı sanki daha önceden orta sıralar için mücadele eden bir takımıydık yapmayın

Emrah KabuL
06.12.2012, 22:41
Trabzonspor'un dibe vurduğu 2000'li yılların başlangıcında Tekelioğlu,Briegel ve Aybaba'ya emanet edilen o kadrolar Şenol Güneş'e neden emanet edilmedi ?

Madem ki her geldiğinde bizi kaos ortamından kurtaran hocamız o dönemler neredeydi ?

Bu kutsal görev için zaten istenilmediği Milli Takım'ı bırakamaz mıydı ?

Adem Erdoğan
06.12.2012, 22:46
Trabzonspor'un dibe vurduğu 2000'li yılların başlangıcında Tekelioğlu,Briegel ve Aybaba'ya emanet edilen o kadrolar Şenol Güneş'e neden emanet edilmedi ?

Madem ki her geldiğinde bizi kaos ortamından kurtaran hocamız o dönemler neredeydi ?

Çağırdılarmı ki?

Tolga
06.12.2012, 22:46

Bırakamazmış ki gelmedi ? ? ?

Yaşar
06.12.2012, 23:03
Benim gözümde 3-0 yenildiğimiz Eskişehirspor maçı bir hezimet değil, futbolun adaletsizliğidir.
Sezonun en iyi başlangıcını yaptığımız bir maçta kalemize gelen ilk topun gol olması, Servet'in attığı şans dolu kariyer golü futbolun bir cilvesiydi.
Ama sene başından beri hezimet olarak sayabileceğim Videoton, Gaziantep, Karabük maçları var.
Ayrıca çok kötü bir zamanında yakaladığımız veya çok iyi oynadığımız bir şikeciler maçında kazanamamızın en büyük müsebbiblerinden birisi de Şenol Güneş idi.
Aslında Videoton maçları ve karabük maçında 1-0 dan sonraki görüntümüz tek kelime ile utançtı.

h@msi61
06.12.2012, 23:06
Adanademirin yildizlarina Gokdeniz ve Umut yetememis tabi, vah vah. Ziyayi oven sendin ayrica, ne oldu simdi.
Yazdikca batmak boyle birsey...

Tolga
06.12.2012, 23:11
Benim gözümde 3-0 yenildiğimiz Eskişehirspor maçı bir hezimet değil, futbolun adaletsizliğidir.
Sezonun en iyi başlangıcını yaptığımız bir maçta kalemize gelen ilk topun gol olması, Servet'in attığı şans dolu kariyer golü futbolun bir cilvesiydi.
Ama sene başından beri hezimet olarak sayabileceğim Videoton, Gaziantep, Karabük maçları var.
Ayrıca çok kötü bir zamanında yakaladığımız veya çok iyi oynadığımız bir şikeciler maçında kazanamamızın en büyük müsebbiblerinden birisi de Şenol Güneş idi.
Aslında Videoton maçları ve karabük maçında 1-0 dan sonraki görüntümüz tek kelime ile utançtı.

Videoton maçına futbolun azizliği diyerek başladım ben sezona.Oyun orta alan ve ileride geçiyor ama ceza sahasına giremiyorsun.Acayip gıcık bir maç, nasıl olmaz, niye olmuyor gidemiyoruz, beceremiyoruz derken maç bitti.

İkinci maçıda izledikten sonra işin futbolun azizliği falan değil takımın sistemi olduğunu anladım abi :) Onun için kadroya bakılınca hazır olduğu şartlarda şampiyonluk mücadelesi verebilecek oyuncular da olduğu için hedefin Şampiyonluk olmadığını anladım ne yalan söyleyeyim.

serdaracıl
06.12.2012, 23:14
Samet'i kufredecek gönderirsin ersunu getirirsin sonra ona da küfredersin şenol'u getirir ona da kufredersin. Bu boyle gider. Bu sırada rakiplerin senin kufrettigin topçularla kupalar alıp Avrupa'da tur atlar. Sen ettigin küfürlere kalırsın. Bkz: bu hiç kafa golü atamazdiya la.

Emrah KabuL
06.12.2012, 23:16
Sana göre ben herkesi övüyorum zaten bir tek Güneş'in düşmanıyım.

Umut ve Gökdeniz Adana'ya yetmemiş demek ki,olamaz mı ?

Zira Videoton'un yıldız ordusuyla 2 maçta da başa çıkamadık ya hani o bakımdan diyorum.

Ayrıca yazdıkça batan kim acaba ?

Terim denen adamın 2003/04'de rezil olduğunu söyleyen birisi Şenol Güneş'in son 2 sezonunun o dönemden daha da başarısız olmasına rağmen halen daha gerçeği görememesi,bahane üstüne bahane üretmesine ne demeli ?

Oruç
06.12.2012, 23:18
Bu söylediğin 'her şeyi bilmemiz (!)'den kaynaklanıyor Serdar hocam. Böyle gelmiş böyle gidecek bu. Bir şeyi değiştirme niyetindeysek eğer önce kendi değişimimizden başlamamız gerek ama kimsenin değişmeye niyeti yok işte.

Kendimiz çalıp kendimiz söylemeye devam edeceğiz bu gidişle.

h@msi61
06.12.2012, 23:26
Terim ligi 2.bitiren Lucescunun yerine getirilip rezil oldu evet, Senol hoca ise ne zaman gelse takimi siralama olarak yukariya gekiyor, gecen sene basarisiz oldugumuz soylenen sezonda ortalamamizin uzerindeki 3. luk gibi. Basari oyle sayilari toplayip bolme degil, as bunlari biraz, gelistir kendini. Futbolu matematigin 4 islemiyle degerlendirmek komediden baska birsey degil...

Ayrica Senol Gunes rakipler disinda her Trabzon hocasi gibi hakem ve federasyonla savasirken , tarator onlari arkasina aliyor. 2 sene once o kadar boka bulanmis ligde ve aleuhimize isleyen carkta kim hocamiz kadar basarili olurdu acaba...

Tunga
06.12.2012, 23:27
Ne demişti Ferguson?

"İstatistikler mini etek gibidir. Çok şeyi gösterse de asıl görmek istediğini göstermez".

Ha, ama adam ayak fetişistidir, o, buncacık istatistikten bile amacına hasıl olur.

Oruç
06.12.2012, 23:29
Konu dışı mesaj:

FT de kısmen hazıra konmuş oluyor aslında. Ersun Yanal ve Şenol Güneş'in yetiştirdiği elemanları alsın şampiyon olsun. Ne güzel iş.

Emrah KabuL
06.12.2012, 23:33
Lucescu G.Saray'da ki son sezonunda şampiyon oldu.

2001/02 sezonu yani.

2002/03 sezonunda Terim geldi ve G.Saray ligi 2.sırada bitirdi.

1.sırada ise Lucescu'lu Beşiktaş vardı.

Terim 2.sezonunda senin sözünü ettiğin rezil duruma düştü.

Daha iyi araştırman lazım.

Daha çok çalışman lazım.

Yaşar
06.12.2012, 23:34
Konu dışı mesaj:

FT de kısmen hazıra konmuş oluyor aslında. Ersun Yanal ve Şenol Güneş'in yetiştirdiği elemanları alsın şampiyon olsun. Ne güzel iş.

Selçuk futbol kariyerinde atamadığı kadar frikik golünü geçen sezon attı.
Burak'ın bu sezon attığı kafa gollerini daha önce hiç göremedim, tam usta işi.
(Fatih Terim'i övme mesajı değildir bu sadece şenol Güneş'in futbolcularda mevcut olan ve çalışarak geliştirilebilecek bazı özelliklerini çıkarmak yerine, mevcut olan özellikleri ile yetinmeye çalıştığını anlatmak için yazdım.)

Emrah KabuL
06.12.2012, 23:40
40 lig maçında 61 puan toplayan bir takımı başarılı olarak göstermek de cabası.

Geçen sezon ki puan ortalamamız 1.5

Az önce Adana Demir örneği verilen Trabzonspor tarihinin en kötü futbolcu kadrolarından birinin 2007/08 sezonunda ki puan ortalaması ise 1.44

Neyse canım bu istatistik de işe yaramaz.

Tunga
Terim ligi 2.bitiren Lucescunun yerine getirilip rezil oldu evet, Senol hoca ise ne zaman gelse takimi siralama olarak yukariya gekiyor, gecen sene basarisiz oldugumuz soylenen sezonda ortalamamizin uzerindeki 3. luk gibi. Basari oyle sayilari toplayip bolme degil, as bunlari biraz, gelistir kendini. Futbolu matematigin 4 islemiyle degerlendirmek komediden baska birsey degil...

Ayrica Senol Gunes rakipler disinda her Trabzon hocasi gibi hakem ve federasyonla savasirken , tarator onlari arkasina aliyor. 2 sene once o kadar boka bulanmis ligde ve aleuhimize isleyen carkta kim hocamiz kadar basarili olurdu acaba...

Katılıyorum...

Bir de şu var. Bu Terim iyi hoca, eyvallah, kabul ediyorum. En azından kuduz gibi bulaşıcı bir durumu var ve bunu takımına aşılıyor.

Ama...

Çok da ballı be kardeşim!

1996... Trabzonspor'dan ve dolayısıyla Şenol Güneş'ten bir şampiyonluk çalınıyor. Ardından Trabzonspor tarihinin en karanlık dönemine giriyor. fener de Trabzon'un "ah"ını alıyor. O dönemin ardından (önce 1996'da Avrupa Futbol Şampiyonası'na Şenol Güneş'in değer kattığı 6 oyuncuyla katılarak) 4 sene Terim dönemi geldi. Terim bıraktığında GS o tarihi borçlanmanın ardındanbüyük batağa saplandı. Yıllar sürdü düze çıkmaları. Evet, çok çok önemli bir UEFA kupası kaldırdı. Hakkı teslim..

2011... Trabzonspor'dan ve dolayısıyla ŞEnol Güneş'ten bir şampiyonluk daha çalınıyor ve tesadüf gene 82 puanla. Ardından soruşturma başlatılıyor ve sabah akşam Trabzonspor'un değil, fenerin verdiği emek konuşulup, Trabzonspor önce haksız gasp yapan modülüne sokuluyor, bir diğer taraftan da futbolcuları yağmalanıyor. Centilmenlik anlaşması olan kulüp tarafından. Türk Futbol camiasından tek bir Allah'ın kulu Terim'i, ya da GS'yi eleştirmiyor. Ama Trabzonspor Yönetimi ve hocası beceriksizlikle itham ediliyor. Bundan da nemalanan Fatih Terim.

Özhan Canaydın döneminde Terim, şampiyon bir takımı devralıyor. Dikkat. Şampiyon bir takımı devralıyor. GS'nin maddi açıdan nispeten düze çıktığı dönemde 40'ın üzerinde transfer yaptırıyor. HEPSİ fiyasko oluyor ve sonunda İSTİFA ediyor. Zira Canaydın'a bakacak yüzü yok. Yani, şeker var, un var, yağ var, helva yok...

Terim'in GS dışındaki karnesi de REZALET! Fiorentina derseniz (ona da lafım var ama yine de hadi onu kabul edelim) neyse... Başarısı GS ve Milli Takım'da.

Milli Takım'da başarılı olduğu dönemde neredeyse tüm dünyayı kendinden nefret ettiriyor. Oysa ŞEnol Güneş, hem oynattığı futbolla, hem başarılarıyla Milli Takım tarihine adını altın harflerle yazdırıyor. Adam Estonya'ya elendi diye eleştirilirken, Terim'in tarihin en kebap grubundan ilk ikiye giremediğini de hatırlayalım.

Terim bedava gelse istemem Trabzonspor'da. Zira GS kıyaklarıyla elde ettiği başarıyı herhangi bir başka Türk Takımı'nda tekrarı mümkün değil.

Bir de Ziya Doğan SAÇMALAMASI var. Evet, doğrudan söyleyelim: SAÇMALAMASI!

Ziya Doğan ile son 30 yılımızdaki herhangi bir hocayı kıyaslamak için adamın aklını BAP'STIRMASI lazım. Daha da söylenecek bir şey yok.

Yiğit Gayretli

O yıllarda Milli takıma tarihinde gördüğü en büyük zaferleri kazandırmakla meşguldü...

Tolga
06.12.2012, 23:44
Ne demişti Ferguson?

"İstatistikler mini etek gibidir. Çok şeyi gösterse de asıl görmek istediğini göstermez".

Ha, ama adam ayak fetişistidir, o, buncacık istatistikten bile amacına hasıl olur.

Mükemmel bir tespit ve mükemmel bir mizah :D

farozlufatih61
06.12.2012, 23:46
Bazen yazılanlara bakıyorum benmiyim yanlış olan diyorum öyle kelimeler seçiliyor ki insan vicdanı ile bir süreliğine baş başa kalıp düşünüyor acaba.......

Ama sonra aklıma öyle şeyler geliyorki bir anda öfkeleniyorum ulan diyorum herşey ortada bunlarıda görmemek için at gözlüğü olması lazım insanda gerçeklerden kaçmak mümkün değil......

Satılmışspor maçı bence hezimet öyle böylede değil çok büyük hezimet onur kırıcı can acıtıcı hemde kendi taraftarın önünde .....

Tolga
06.12.2012, 23:46
(Fatih Terim'i övme mesajı değildir bu sadece şenol Güneş'in futbolcularda mevcut olan ve çalışarak geliştirilebilecek bazı özelliklerini çıkarmak yerine, mevcut olan özellikleri ile yetinmeye çalıştığını anlatmak için yazdım.)

İşin özüne bakacak olursak iki hocada futbolculara verilmesi gereken özellikleri veriyor.(Üzerine alınma abi) Ancak Fatih Terim bilmem ne kupaları kaldırılmış denilip Şenol Güneş hazırcı oluyor.Böylede bir ikilemin açıklaması yok ortada, nasıl bedbaht bir durum . . .

h@msi61
06.12.2012, 23:48
Lucescu G.Saray'da ki son sezonunda şampiyon oldu.

2001/02 sezonu yani.

2002/03 sezonunda Terim geldi ve G.Saray ligi 2.sırada bitirdi.

1.sırada ise Lucescu'lu Beşiktaş vardı.

Terim 2.sezonunda senin sözünü ettiğin rezil duruma düştü.

Daha iyi araştırman lazım.

Daha çok çalışman lazım.

terimi ben ne arastirayim sen arastir, hayrani ben miyim.. bak yine de geldigi takimi attan inip esege bindirmis, benim soyledigimin ozu o. Beklentileri karsilayamamasi yani.

Ayrica Terim hakan sukurunu mu kaybetti hic, 2 kez 30 un uzerinde gol atti hakan sukur gsden mi ayrildi? kaldi 3. kez de oldu. Ama senin hocanin gol krali ucup gidiyor takimdan, tutamiyor yonetimin. Popesku'su, Bulenti mi ayrildi ama Egemen gule gule dedi. Ya Emre'si, Hagi'si, Okan'i bilmemnesi, gittiler mi takimdan. Senin yonetimin tutabildi mi Selcuk'u he?
Isine geldi mi hoca hep Trabzon'un en iyi kadrolarina kondu olur, ama isinize gelmedi mi sonsuz firsatlarla donatilan terimle kiyaslayip basarisiz oldugunu iddia edersiniz, hey gidi hey... terim sampiyon takimina 2 tane yeni forvet aldi, obur tarafta Senol hoca gol kralini kaybetti bu sezon. Terimin yonetimi gotumuzdeki donu alacak, buna ragmen 4 puan var diyince zugurt tesellisi oldugunu iddia ediyorsunuz. Ama sen git sayilari carp bol, at gozlugu diyecegim ama o bile daha cok acidan gosterir dunyayi...

Futboldan anlamiyorsaniz, sadece tek yonlu bakabiliyorsaniz sayilar sizin icin idealdir tabi, devam edin. Kim ne sartlarda carpisiyor onemi yok zaten... git sen terimi arastir, hayranligin konusunda siirler yaz.

Biz Senol hocamizin adalersizlige karsi savasinda kendisinin yanindayiz...

Tolga
06.12.2012, 23:48
Bazen yazılanlara bakıyorum benmiyim yanlış olan diyorum öyle kelimeler seçiliyor ki insan vicdanı ile bir süreliğine baş başa kalıp düşünüyor acaba.......

Ama sonra aklıma öyle şeyler geliyorki bir anda öfkeleniyorum ulan diyorum herşey ortada bunlarıda görmemek için at gözlüğü olması lazım insanda gerçeklerden kaçmak mümkün değil......

Satılmışspor maçı bence hezimet öyle böylede değil çok büyük hezimet onur kırıcı can acıtıcı hemde kendi taraftarın önünde .....

Sen hezimet görmemişsin abi :) Gözlerinin önünde bütün ülke 7-24 çalışıp emeğini çalıyor ancak sen hiçbirşey yapamıyorsun, başarabilsen ülke senin olacak ama sen başaramıyorsun.

Ne kadar can acıtıcı ne kadar onur kırıcı bir durum değil mi ? ? ?

h@msi61
06.12.2012, 23:50
40 lig maçında 61 puan toplayan bir takımı başarılı olarak göstermek de cabası.

Geçen sezon ki puan ortalamamız 1.5

Az önce Adana Demir örneği verilen Trabzonspor tarihinin en kötü futbolcu kadrolarından birinin 2007/08 sezonunda ki puan ortalaması ise 1.44

Neyse canım bu istatistik de işe yaramaz.

Her sezonun kendine ait dinamigi var, 89 puanla da 72 puanla da sampiyon olunuyor bu ligde. Iki ayri sezonu birbirleriyle kiyaslayacak kadar bu isten anlamadigini gercekten dusunmek istemiyorum.... Istatistigi senin gibi mantik cercevesi olmayan sekilde kullanirsan elbette hicbir ise yaramaz... Sadece insanlari kendine guldurursun.

Emrah KabuL
06.12.2012, 23:52
Yalan yanlış bilgiler ile 2 satır şey yazdıktan sonra yine bahaneler bahaneler..

Tunga
06.12.2012, 23:53
Mesela Daum...

Türkiye'de iki farklı takımla kazanılmış (yanlış hatırlamıyorsam) 3 ya da 4 şampiyonluğu var. Trabzonspor'da başarılı olabileceğine inanmıyorum.

Lucescu... Keşke, neredeee? Onu çok isterim ama onu Trabzonspor'un başına getirebilecek vizyona sahip bir yönetimimiz hiç olmadı.

Samet Aybaba... Gene gelsin, başımın üzerinde yeri var. Bize bir Ziya Doğan ilüzyonu yaşattı. O dönemde, Doğan onun iyi ekmeğini yedi. Sermaye tükenir tükenmez, pili bitti.

Ersun Yanal... Çok destekedim, gitmesini hiç istemedim. O dönemin yönetimi, onu Albayrak getirdi diye sahiplenmedi onu. Sonunda ilişki bitti. Türkiye'den en iyi hoca alternatifi; ama taraftar onu sahiplense de onu takımda tutmaya gücü yetmedi taraftarın. Sonra 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un oyuncusunu rakibi fenere ayartmaya çalışırken tapeleri çıktı. Şu an için gözümde zerre değeri yok.

Halilodzic... İsterdim bizde kalmasını. Kalmadı, gitti. Fatih Tekke ile Gökdeniz'in altında ezildi. Fatih Tekke ve Gökdeniz ile Zenit'in başında olsa çok başarılı olurdu; ama Trabzon'da olmadı.

h@msi61
06.12.2012, 23:54
Ne oldu, bahane demekten oteye gidemedin di mi? Yanlisligim terimin uzerine olsun yahu, ne olacak, bundan mi utanacagim. Kendisine hayran hayran bakanlar utansin...

Kadro kalitesi Senol hocayi diger hocalarimizla kiyaslarken bir dunya gercegi, terim ile kiyaslarken bahane, hadi ordan :)

Git elma ile armutu kiyasla sen, isin mi yok :D

Emrah KabuL
06.12.2012, 23:57
Tamam tamam.

Pes ettim.

69 resmi maçın 24'ünü kazandırarak çok büyük bir başarıya imza atan Şenol Güneş'i kutluyorum.

Tunga
06.12.2012, 23:57
Bir olayı, bir performansı değerlendirirken çevresel şartları ve imkanları değerlendirmezseniz, çokça yanılırsınız.

Hep yanıldık biz.

O nedenledir ki, eğer Şenol Güneş başarısızsa (ki elbette her dönemi başarılarla dolu değildi) ve gönderildiyse, bir daha, bir daha alternatif olmamalı ve her gelişinde yoğun teveccüh ile karşılanmamalıydı. Yanlıştı. Ama bu yanlışı vaz geçilmez bir döngü ile tekrarladık. Tekrarlamaya devam ediyoruz. Öyle görünüyor ki devam da edeceğiz.

Genel Bölümü'ndeki başlıkta bir vefasızlık eleştiriliyor. Acaba kaçımız vefayı/vefasızlığı da subjektif kantarla dağıttığımızın farkındayız?

h@msi61
07.12.2012, 00:00

Senol hoca burakin mevcut yenetekleriyle yetinmeye calissaydi suan kendisi gsde oynamiyor, bizim yedek kulubemizde arada maca girmek icin isinan bir oyuncu olarak bekliyor olurdu. Kendisine o kadar sey ogretti ki, hayatinda atmadigi golu gecen sene bir sezonda atti. Bu sene de eleman kafa vurmayi ogrenmis cok mu? Adama ogrenmeyi ogreten de Senol Gunes oldu, 19 yasindaki bir futbolcudan daha fazla gelisiyor hala...
selcukun Senol hocanin takimin basina gectigi zamanla kendisinin ayrildigi zamanki performanslari ayni miydi gercekten, yoksa saka mi yapiyorsunuz?

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 00:07

Ben Fatih Tekke ve Ersen Martin'den sonra kafa golü attığımızı hatırlamıyorum :)

Bu kadro ve oyun yapılarıyla da alakalı. Şampiyon olduğumuz sezon, oyunun sıkıştığı anlarda bile rakibi göbekten delmeye çalıştığımız için eleştiriliyordu bu takım...

Misal; Janko bu sezon gs'nin santaforu olsa, şu an 15 golü vardı, temiz...

Olayları değerlendirirken sadece sonuca bakıyoruz. Sebep-sonuç örgüsünde bizi haksız çıkaracak, ezberimizi bozacak etmenler varsa muhakkak pas geçiyoruz. Geçmeyelim :)

Yaşar
07.12.2012, 00:08
Senol hoca burakin mevcut yenetekleriyle yetinmeye calissaydi suan kendisi gsde oynamiyor, bizim yedek kulubemizde arada maca girmek icin isinan bir oyuncu olarak bekliyor olurdu. Kendisine o kadar sey ogretti ki, hayatinda atmadigi golu gecen sene bir sezonda atti. Bu sene de eleman kafa vurmayi ogrenmis cok mu? Adama ogrenmeyi ogreten de Senol Gunes oldu, 19 yasindaki bir futbolcudan daha fazla gelisiyor hala...
selcukun Senol hocanin takimin basina gectigi zamanla kendisinin ayrildigi zamanki performanslari ayni miydi gercekten, yoksa saka mi yapiyorsunuz?

Burak'In kendisini Şenol Güneş ile geliştirdiği gerçeğini inkar etmiyorum.
Ama Burak'tan sadece defansın arkasına koşu yapan bir forvet olarak yararlandığımızı söylemek istiyorum.
Demek ki adamın hava toplarında da etkili olduğunu bir başka takıma gittiğinde anlayacaktık.

Emrah KabuL
07.12.2012, 00:11
Tunga ağabey,

Terim Lucescu'dan devraldığı şampiyon takım ile ilk senesinde ligi 2.bitirdi.

Sizin bahsettiğiniz durum 2.senesinde gerçekleşti.

Peki biz de son 2 sezondur aynı durumu yaşamıyor muyuz acaba ?

Fiyasko olarak adlandırdığınız bir sezonda Terim'in galibiyet ortalaması 0.42 iken Şenol Güneş'in son 2 sezon ki galibiyet ortalamasının 0.34 olduğunu biliyor musunuz ?

Neyse bu da mini etek muhabbetine dönecek gibi..

Bu tip durumlar da nedense istatistiklerin hiç bir önemi olmuyor.

Saygılar.

Yaşar
07.12.2012, 00:17
Burak gibi bir forvetle oynamak kolaydır.
Geriye yaslanıp, defansın arkasına atılan toplarla sonuca gitmeye çalışırsın.
AMa Janko tarzı adamlarla oynamak zordur, ciddi bir meziyet ister.
Topu kanatlara indirebilmek, sürekli baskı yapmak gibi futbolun temel ilkelerini yapmak gerekir.
Veya Janko'nun olduğu takıma Janko'nun oyun sistemine uygun kanat veya bek adamları aldırmak gerekir.
Bakalım biz bu işin çözümünü, uygun kanat veya bek adamları aldırarak mı çözeceğiz, yoksa Janko'yu göndererek mi?

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 00:18
Tunga ağabey,

Fiyasko olarak adlandırdığınız bir sezonda Terim'in galibiyet ortalaması 0.42 iken Şenol Güneş'in son 2 sezon ki galibiyet ortalamasının 0.34 olduğunu biliyor musunuz ?

Saygılar.

Cevabı verilmeyen soru şu; Şenol Güneş bu istatistiklere hangi şartlar altında ulaştı?

Geçen sezon ki kaosu ve yaşananları yok saymak, hatta bir adım öteye geçip, hocanın suçu saymak; en basit şekliyle kendini işten sıyırmaktır.

O kadronun peşkeş çekildiğini kabul etmeyip, Şenol Güneş topçuları kaçırdı diyen insan için, Şenol Güneş'in tüm teknik direktörlük kariyeri başarısızdır.

Çok da üzerine konuşmaya hacet yok.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 00:35
Burak gibi bir forvetle oynamak kolaydır.
Geriye yaslanıp, defansın arkasına atılan toplarla sonuca gitmeye çalışırsın.
AMa Janko tarzı adamlarla oynamak zordur, ciddi bir meziyet ister.
Topu kanatlara indirebilmek, sürekli baskı yapmak gibi futbolun temel ilkelerini yapmak gerekir.
Veya Janko'nun olduğu takıma Janko'nun oyun sistemine uygun kanat veya bek adamları aldırmak gerekir.
Bakalım biz bu işin çözümünü, uygun kanat veya bek adamları aldırarak mı çözeceğiz, yoksa Janko'yu göndererek mi?

Janko için sistem yaratmak bana hiç mantıklı gelmiyor :)

En başta Janko transfer edilip, peşine bu transferler yapılsa haklıydın hocam. Ama bu şekliyle Janko bu takıma iliştirilmiş oluyor sadece...

serdaracıl
07.12.2012, 00:44

Vay be. Şenol'a bak. Sen Burak'a kafa vurmayı öğretme gitsin terimden öğrenmek zorunda kalsin. Şenol olmasa Burak okeye dördüncü bile olamazdi

Ergin Varlibas
07.12.2012, 01:00
Fatih terim demek selcuga frikik attirmayi ogretmis... Frikik calismak kisiseldir, oyuncu antremandan sonra kendi frikik calisir. Bunun hicbir hocayla alakasi yok.

Burak Yilmaz son zamanlar bizdede kafa atti. Sir kafayla da gol atsin diye oyun yapisinimi degistirseydik?

h@msi61
07.12.2012, 01:01
78-79 galibiyet oranimiz 0.43, 79-80 galibiyet oranimiz 0.4. Sezonlari sampiyon bitirmisiz ama taratorun kotu sezonunun bile arkasinda kalmisiz. Korkarim o kupalari taratora vermemiz lazim :)

1995-1996 sezonunda ise galibiyet oranimiz 0.765 ama ligi ikinci bitirmisiz. Keza 2005-2006 da 0.706 galibiyet orani yakalamamiza ragmen yerimiz ayni. 2008-2009 sezonunda bjk 0.62 ile sampiyon olmus.. Farkli sezonlari tek bir ondalik sayiyla kiyaslamanin ne kadar sacma ve bos bir is oldugunun cok basit bir gostergesi... Anlayana tabi :)

Istatistik ilminden zerre anlayan farkli sezonlari kiyaslamak istediginde en basitinden takimin galibiyet oraninin yaninda o sezonun birincisinin galibiyet oranini da verir. Yani o da yeterli olmaz ama en azindan bunu yapar. Ayrica futbol sadece galibiyet oyunu da degildir, beraberlige puan verilen bir sistemde farkli sezonlari kiyaslamanin galibiyet oranindan cok daha saglikli yollari vardir. Istatistik galibiyeti toplam maca bolme ilmi degildir, verdiginiz degerlerin anlamli kilinmasi icin cokca farkli bilgiler de vermeniz gerekir. Bakkal hesabi ile iki toplayip bolme yapip istatiktik yaptim demeyin bari :)

Ergin Varlibas
07.12.2012, 01:07
Acikca soyluyorum fatih terimin elindeki imkanlar Senol Gunes'te olsaydi durum cooooooook farkli olurdu..

h@msi61
07.12.2012, 01:11
Acikca soyluyorum fatih terimin elindeki imkanlar Senol Gunes'te olsaydi durum cooooooook farkli olurdu..

hemen tovbe et ve af dile... Senol hocanin imkanlari kimde olmus, hazir ustune hazira konmus :)

Terim gitsin beyaz gomleginin ustune kaptanlik bandi taksin :) Hey gidi Fatih Tekke, ne guzel de oturtmus lafi...

Samet Türkmen
07.12.2012, 01:15
Selçuk ? Frikik ? Benim asıl şaşırdığım her topuna frikik çalınan İstanbul takımlarında frikikçiler nasıl gol krallığına oynayamıyor ?

Şenol Güneş konusuna bağlarsınız bağlamazsınız size kalmış ama her fırsatta adaletsizlik var, şike var, eşit şartlar yok,İstanbul takımlarına torpil geçiliyor diye bağırıyoruz ama kendi adamlarımızı eleştirmeye gelince bütün bu saydıklarım unutuluyor. Bütün şartlar sanki eşitte ona göre yapılıyor eleştiriler.

Şampiyon olduktan sonra tamamlanan 1 sezon var sadece. Evet üst üste 2 kere şampiyon olamadık ama herşeye,tüm haksızlıklara rağmen bu sene liderlik hiçte uzak değil. Sabır zamanındayız. Lütfen biraz daha sabır.

Normalde Şenol Güneş'in oynattığı futboldan dolayı gitmesi gerektiğini söyleyen birisi olarak diyorum bunları. Akl-ı selim ile düşündüğümde bu yazdıklarımdan başka birşey gelmiyor aklıma.

Miraç Atalay Çiftçi
07.12.2012, 01:18
Sayılan tüm teknik adamların oyun yapıları, ellerindeki oyuncu profilleri, sakatlık durumları, rakiplerin durumları, yönetimsel durumlar gibi asla ve asla karşılaştırılmayacak olguların söz konusu olduğu sezonlar içerisinde birinin bir başkasından yüksek galibiyet ortalamasına ya da gol atmış olmasına takmamalı.

Gün bugün.
Kim fazla galibiyet alır, az yenilir, minumum oranda berabere kalır, rakiplerine ikili averajda avantaj sağlar, akıllı transfer hamleleriyle öne geçerse şampiyon olur.

Adı tarator'da olsa güneş'te olsa fark etmez.

Kaybettiğimiz yılların tamamında hatalı transfer politikalarından söz edilir, rakiplerin oyunundan dem vurulur. Katılırım.

Burak Yılmaz, Selçuk vs Gs şampiyon yapıyorsa önceki dönemlerine elbette vurgu yapılır ama başındaki de övgüyü hak eder.

El adama şöyle der, ...'de mi kardeşim tutsaydın takımında sen şampiyon olsaydın.

Ha, toplamda en fazla galibiyet değerli Filozof Güneş'te olabilir, o zaman da sorarlar adama kupalar bir yere mi kaçtı da biz göremiyoruz acaba?

(Tenzih ederim ki şike ile alınmış kupa alın teriyle Bordo-Mavi'dir.)

Tolga
07.12.2012, 01:30
Herkes eleştiriyi bırakıp yatağa girmeye hazırlanıyor :) Yarım saat sonra dersim var :) Bütün bir gece tartıştık siz uyumaya gidiyorsunuz ben derse gidiyorum :) Burada hata Şenol Güneş'in mi Yönetimin mi söyleyin bakalım :)

Herkese Allah rahatlık versin . . .

Yaşar
07.12.2012, 02:36
Vay be. Şenol'a bak. Sen Burak'a kafa vurmayı öğretme gitsin terimden öğrenmek zorunda kalsin. Şenol olmasa Burak okeye dördüncü bile olamazdi

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun be birader.

M.S.SOFU
07.12.2012, 02:46
ortada kollektif bir hatalar zinciri var
biz şenol hocayı kovalasakta bu işin sonu gelmeyecek
önce yönetimi kovalayacaksın
hoca zaten gider
bizim başımıza zengin değil iş bilen başkan lazım
ha şenol hocanın saha sonuçlarıyla doğrudan ilişkisi vardır
çünkü kendisi transfere karışmayarak risk almıştır ve bunun sonuçlarına katlanmakla mükelleftir
sahada oynanan futboldan da şenol hoca sorumludur
ondanda yönetim sorumlu olacak değil herhalde

ESER
07.12.2012, 07:23
Ersun Yanal'a sövülürken, ben gitmemesi gerektiğini söylüyordum.
Vicdanım rahat.

Şu an olduğu gibi..

ayni sekilde ben de.

Faik Yılmaz
07.12.2012, 08:34
Bursa'ya Eskişehir'e tarihinde ilk kez yenildi demek nasıl bir Şenol Güneş eleştirisi, mantığı ne bunun? Eleştiri tamam ama bunun gibi, kaleciden hoca olmaz gibi laflar ne bir eleştiri niteliği taşıyor ne de insanda yazacak istek bırakıyor.

Bursa'ya falan sonsuza kadar yenilmememiz lazımdı...

Ligin en çok galibiyet alan teknik direktörü olmasının bir anlamı yok ama tarihimizde ilk kez Bursa'ya içerde yenilmiş olmamız her şey...

Şenol Güneşin kaleci olduğu dönemlerde değil bizi yenmek kalemize gelince dua ediyordu aynı takımlar......

Şimdi ise değil kaleye gelmek ellerini kollarını sallaya sallaya geliyorlar galip gelip gidiyorlar.....

çok normal bir şey değil mi bu.....

sonsuza kadar yenilmeyeceğiz diye bir şey yok tabi. ama aynı sezonda bu kadar başarısız bir tabloyu normal görmenizdir asıl garip olan.....

"satılmış eskişehir " diyorsun..... şikecileri ezeceğiz diyorsun yata yata yenip gidiyorlar seni....

kusura bakmayın sizin için normal olabilir belki ama ben bunları sindiremiyorum.....

Emrah KabuL
07.12.2012, 09:22
Son 2 sezondur ligde şampiyon olan takımlara karşı oynamış olduğumuz 17 maçta sadece 3 galibiyet.

Bu değil.

Avrupa'da oynadığımız 13 maçta sadece 1 galibiyet

Bu hiç değil.(Sanki her sezon Avrupa'da oynuyoruz)

Son 2 sezondur atılan 95 gole karşılık yenilen 77 gol

Bu sıradan.

Toplam da ise 70 resmi maçta sadece 25 galibiyet

Hayır bu hiç değil.

Bunları herkes yapıyor.

Taraftar mutlu olsun diyeceğim ama şu durumda bile mutlu olanlar var :)

Emrah KabuL
07.12.2012, 09:33
Transfermarkt verilerine göre,

Bu başarıya ulaşabilmek için transfere harcanan para » 32.140.000 €

Satılan oyunculardan gelen para ise » 15.025.000 €

İşte bu..!

Tolga
07.12.2012, 09:43
İyi la :) Yarısını çıkartmışız :) Bence bu bile bizim yönetim için başarıdır.

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 09:46
Transfermarkt verilerine göre,

Bu başarıya ulaşabilmek için transfere harcanan para » 32.140.000 €

Satılan oyunculardan gelen para ise » 15.025.000 €

İşte bu..!

Egemen 3, Selçuk 10, Burak'a da +5 yazsak ne olur.

33'e 33..

Emrah KabuL
07.12.2012, 10:19
Adrian » 5.250.000 €
Zokora » 5.000.000 €
Henrique » 3.750.000 €
Volkan » 3.600.000 €
Olcan » 3.250.000 €
Janko » 2.340.000 €
Soner » 2.250.000 €
Emerson » 1.600.000 €
Cech » 1.000.000 €
Bamba » 900.000 €
Celustka » 900.000 €
Aykut » 625.000 €
Vittek » 600.000 €
Emre » 600.000 €
Sapara » 200.000 €
Sefa » 150.000 €
Sercan » 125.000 €

Son 2 sezondur transfer edilen oyunculara harcanan para 32.140.000 €

Satılan oyunculardan gelen para ise 15.025.000 €

17.115.000 € zarara rağmen gelinen nokta 70 resmi maçta sadece 25 galibiyet.

13 tane yabancı futbolcuya sahip olan bir Trabzonspor.

(İlk mesajı editledim,yazdığım şey mantıklı değildi çünkü..ama en azından bedelsiz ayrılan oyunculara kendimce bonservis bedelleri biçip zararı azaltma yönüne gitmedim)

Şu tablo ne denli başarısız olduğumuzun kanıtıdır.

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 10:21
Yazamayız.

Egemen ve Selçuk Ersun Yanal döneminde transfer edildi.Burak ise Gökhan Ünal + para karşılığında Şenol Güneş'in ilk sezonunda devre arası gelmişti.

Söz konusu harcanan para ise son 2 sezona aittir.

Adrian » 5.250.000 €
Zokora » 5.000.000 €
Henrique » 3.750.000 €
Volkan » 3.600.000 €
Olcan » 3.250.000 €
Janko » 2.340.000 €
Soner » 2.250.000 €
Emerson » 1.600.000 €
Cech » 1.000.000 €
Bamba » 900.000 €
Celustka » 900.000 €
Aykut » 625.000 €
Vittek » 600.000 €
Emre » 600.000 €
Sapara » 200.000 €
Sefa » 150.000 €
Sercan » 125.000 €

Gerçi siz buna da bir bahane bulabilirsiniz.

Baksana 2008/09 ve 2009/10 sezonlarında transfer edilen oyunculara kendinizce bonservis bedelleri biçip son 2 sezon harcanan paradan bu bedelleri çıkarabiliyorsunuz.

İmrendim :)

İmreneceğinize ne hesabı yaptığınızı açık yazsanız daha kolay olur her şey.. ;)

Kadrodan önceden gelen adam gittiğinde yerine gelen adamın maliyetini yazıp, giden adamı hesaba katmamak daha imrendirici geldi bana ayrıca. ;)

Emrah KabuL
07.12.2012, 10:28
Sözleşmesi sona erip bedelsiz kulüpten ayrılan futbolcuya bonservis bedeli biçip son 2 sezon ki harcanan paradan bu rakamları çıkartmak akıl işi mi ?

Emrah KabuL
07.12.2012, 10:44
O yazıyı yazmamın sebebi şudur.

32 M Euro olarak harcanan paranın içerisinde Egemen,Selçuk ve Burak'ın bonservis bedelleri yok.

Kaldı ki Egemen ve Burak'a bonservis bedeli de ödenmedi.

O yüzden bu oyunculara bonservis bedeli biçerek son 2 sezon da transfere harcanan paradan bunların düşürülmesi doğru değil.

alper*
07.12.2012, 10:48
Şenol Hoca'nın transfer ettirdiği ve işimize yarayan kaç adam var :) 3-5?

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 10:52
O yazıyı yazmamın sebebi şudur.

32 M Euro olarak harcanan paranın içerisinde Egemen,Selçuk ve Burak'ın bonservis bedelleri yok.

Kaldı ki Egemen ve Burak'a bonservis bedeli de ödenmedi.

O yüzden bu oyunculara bonservis bedeli biçerek son 2 sezon da transfere harcanan paradan bunların düşürülmesi doğru değil.

Yönetim takımın yıldızlarını bedelsiz elden kaçırıyor.

Yerine transfer edilen adamların maliyetinden sadece hoca sorumlu oluyor.

Olsun..

Onur Şeref
07.12.2012, 10:52
Büyük reise laf yok. Daha bizi küme düşürecek.

farozlufatih61
07.12.2012, 11:08
Büyük reise laf yok. Daha bizi küme düşürecek.

Düşüreceksede o düşürsün diyebilecek kadar gözü şenolspordan başka birşey görmeyenler var bu forumda

Emrah KabuL
07.12.2012, 11:15
13 tane yabancı oyuncuya sahip olmamız ve bunların 11 tanesinin son 2 sezonda transfer edilmesi ? ?

Hocamız hep olumlu işlerde pay hakkına sahip.

Başarısızlıkta hatayı hep başka yerlerde arayalım.

Ohh mis.

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 11:18
Hayatında şampiyonluğun Ş'sini görmemişken Şampiyonluk yaşa, daha bizi küme düşürecekmiş :)

Ömer SEVİNÇ
07.12.2012, 11:44
Takımda kimin korner atacağı bile belli değil. Aklına esen gidiyor atıyor. Disiplin yok, oyun düzeni yok. Hocamı seviyorum ama, ama işte..

Takımın psikolojisi bozuk. Üst üste galibiyetler almamız ve kadro şişkinliğini azaltmamız lazım. Aynı bölgede oynayabilecek 4 tane oyuncu olunca bu kadro zenginliği değil şişkinliği oluyor malesef. Dolayısıyla oyuncular kendilerini göstermek için az fırsat buluyor, geriliyorlar. Deneme yapmaktan kadro kuramıyoruz. İnşallah devre arasında doğru isimlerle yollarımızı ayırırız. Hocanın devre arasında işi çok zor. Ben bile şu gitsin diyemiyorum çünkü.

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 11:46
Takımda kimin korner atacağı bile belli değil. Aklına esen gidiyor atıyor. Disiplin yok, oyun düzeni yok. Hocamı seviyorum ama, ama işte..

Takımın psikolojisi bozuk. Üst üste galibiyetler almamız ve kadro şişkinliğini azaltmamız lazım. Aynı bölgede oynayabilecek 4 tane oyuncu olunca bu kadro zenginliği değil şişkinliği oluyor malesef. Dolayısıyla oyuncular kendilerini göstermek için az fırsat buluyor, geriliyorlar. Deneme yapmaktan kadro kuramıyoruz. İnşallah devre arasında doğru isimlerle yollarımızı ayırırız. Hocanın devre arasında işi çok zor. Ben bile şu gitsin diyemiyorum çünkü.

Doğru tespitler. Şişkinliğin yanında adamlar kalibre olarak da aynı. O yüzden hangisini yedek bıraksan diğeri sorun çıkarır.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 12:16
Şenol Güneşin kaleci olduğu dönemlerde değil bizi yenmek kalemize gelince dua ediyordu aynı takımlar......

Şimdi ise değil kaleye gelmek ellerini kollarını sallaya sallaya geliyorlar galip gelip gidiyorlar.....

çok normal bir şey değil mi bu.....

sonsuza kadar yenilmeyeceğiz diye bir şey yok tabi. ama aynı sezonda bu kadar başarısız bir tabloyu normal görmenizdir asıl garip olan.....

"satılmış eskişehir " diyorsun..... şikecileri ezeceğiz diyorsun yata yata yenip gidiyorlar seni....

kusura bakmayın sizin için normal olabilir belki ama ben bunları sindiremiyorum.....

Senin o dediğin dönem biteli 30 yıl oldu Faik abi. Futbol çok değişti o günden bu güne...

Bu tarz "normal" istatistikleri sindirememek ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir yalnız. Aman dikkat!

Avni Aker'de 90 maç üst üste yenilmediğimiz dönemde ilk mağlubiyetten sonra insanlar ne yaptı acaba? Çok merak ediyorum...

Faik Yılmaz
07.12.2012, 12:58
Senin o dediğin dönem biteli 30 yıl oldu Faik abi. Futbol çok değişti o günden bu güne...

Bu tarz "normal" istatistikleri sindirememek ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir yalnız. Aman dikkat!

Avni Aker'de 90 maç üst üste yenilmediğimiz dönemde ilk mağlubiyetten sonra insanlar ne yaptı acaba? Çok merak ediyorum...

Trabzonspor büyük bir takım olduğunu idda ediyorsa hiç bir zaman puan kayıpları bu kadar basite indirgenmemeli.....

Burası eskiden cehennemdi..... sayenizde cennet oldu...

Başta yönetimin , daha sonra Şenol Hocanın ve en sonda sizin gibi her şeye rağmen destek olmaya devam eden taraftarların....

Eskişehir ben lisedeyken değil yenilmemek fark yemediği için dua ediyordu..sayenizde berabere kalırsa üzülerek gidiyor...

gurur duyun o zaman bu basit istatistiki olaydan ne diyeyim....

Ali İhsan
07.12.2012, 13:05
Hocayı gönderme meraklıları yerine kimin getirileceğini sanıyorlar, gelen Mourinho olsa bile kaç ay dayanacak? Dayanabilen var mı?

En sağlamı Ersun'du yine ona sizin gibiler teneke bağladı, şimdi ona imreniliyor.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 13:09
Trabzonspor büyük bir takım olduğunu idda ediyorsa hiç bir zaman puan kayıpları bu kadar basite indirgenmemeli.....

Burası eskiden cehennemdi..... sayenizde cennet oldu...

Başta yönetimin , daha sonra Şenol Hocanın ve en sonda sizin gibi her şeye rağmen destek olmaya devam eden taraftarların....

Eskişehir ben lisedeyken değil yenilmemek fark yemediği için dua ediyordu..sayenizde berabere kalırsa üzülerek gidiyor...

gurur duyun o zaman bu basit istatistiki olaydan ne diyeyim....

"Sayemizde" Şenol Hoca yetmedi, bize mi geldi sıra? :)

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:15
"Sayemizde" Şenol Hoca yetmedi, bize mi geldi sıra? :)

Trabzonspor yenilmesi helede kendi sahasında yenilmesi bile artık size normal bir olaymış gibi geliyorsa size söyleyecek sözüm yok....

ne yapalım yenildik işte ile kapatılamayacak büyük bir olay bu....

Burası Trabzon gelenin ayağı titremel idii...

Prosinecki mesela " Trabzona galibiyet için gidebiliyoruz " diyebiliyorsa bunda sizin de suçunuz var hiç kusura bakmayın.....

Bakın Rıdvan Dilmen ne diyor.... " Lig başında maç tahminleri yapardık..Trabzona hep 0 yazardık...." Rıdvan benim ortaokul lise zamanlarımda oynuyordu....

Şimdi değil Fener her takım 0 için değil 1 için değil 3 puan almak için geliyorsa ve bu size çok normal bir olaymış gibi görünüyorsa sizde suçlusunuz...

çünkü bu suça ortak oluyorsunuz.....

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 13:17
Trabzonspor yenilmesi helede kendi sahasında yenilmesi bile artık size normal bir olaymış gibi geliyorsa size söyleyecek sözüm yok....

ne yapalım yenildik işte ile kapatılamayacak büyük bir olay bu....

Burası Trabzon gelenin ayağı titremel idii...

Prosinecki mesela " Trabzona galibiyet için gidebiliyoruz " diyebiliyorsa bunda sizin de suçunuz var hiç kusura bakmayın.....

Bakın Rıdvan Dilmen ne diyor.... " Lig başında maç tahminleri yapardık..Trabzona hep 0 yazardık...." Rıdvan benim ortaokul lise zamanlarımda oynuyordu....

Şimdi değil Fener her takım 0 için değil 1 için değil 3 puan almak için geliyorsa ve bu size çok normal bir olaymış gibi görünüyorsa sizde suçlusunuz...

çünkü bu suça ortak oluyorsunuz.....

Ziya Doğan ya da Ersın ya da Halilhodziç zamanında rakipler tırsıyordu da Şenol Güneş zamanında yenmeye geliyorlar gibi anlatınca samimi olmuyor.

Emrah Akcagöz
07.12.2012, 13:18
70 maçta 25 galibiyet yenilir yutulur cinsten değil ama ne yapalım el mahkum.

farozlufatih61
07.12.2012, 13:23
90 maç evinde yenilmeyen bir takımdan 2 haftada bir Avni Akerden boynu bükük ayrılan bir takım haline geldik siz ne düşünüyorsunuz? acaba merak ediyorum...

Samet Türkmen
07.12.2012, 13:24
"Art arda 2 sene şampiyon yapamayan her hoca gönderilsin'' Bunu mu istiyorsunuz ? Hiç şampiyon yapamamışları savunurken daha 1 sene önce 14 maçta şike yapan takıma karşı şampiyonluk getirmiş bir Şenol Güneş'ten bahsediyoruz. Üstüne oyuncuları resmen çalınmış bir takım.

Avni Aker'deki atmosferin bitmesinin tek sorumlusu çekirdek yiyen,şikecileri alkışlayan taraftardır. İçerideki maç diyoruz. Kelime anlamını düşünün. "İç saha maç'' ortamını sadece taraftar hazırlar bence.

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:27
Ziya Doğan ya da Ersın ya da Halilhodziç zamanında rakipler tırsıyordu da Şenol Güneş zamanında yenmeye geliyorlar gibi anlatınca samimi olmuyor.

Ziya Doğanla 91 maçta 20 yenilgi almışız...

Şenol Güneşle son 2 sezonda 70 maçta 25 yenilgi almışız...

Sağolsun son 2 yılda Ziya Doğanı bile aratıyor bizlere büyük futbol ulemamız......

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:30
".

Avni Aker'deki atmosferin bitmesinin tek sorumlusu çekirdek yiyen,şikecileri alkışlayan taraftardır. İçerideki maç diyoruz. Kelime anlamını düşünün. "İç saha maç'' ortamını sadece taraftar hazırlar bence.

Taraftarın mevcut hali başarısızlığın sebebi değil sonucudur.....

Yaşar
07.12.2012, 13:37
Maalesef ki Şenol Güneş giderse Trabzonspor'u çalıştıracak hiçbir teknik direktör kalmayacak(!)
ALlah korusun Şenol Güneş vefat ederse, Trabzonspor'da kapansın gitsin yani.
''Yerine kim gelecek'' , ''bizi kimse çekmez'' diyerek Trabzonspor'U küçülttüğünüzün farkında mısınız yahu?
Şenol Güneş'e yaptığımız gibi parasını veririz, getiririz takımın başına birisini.
Kimse babasının hayrına çalışmıyor bu kulüpte.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 13:40
Bu takımı, paralı, zengin çocuk edalarına sokanlar kimlerdi?

Taraftarın burnunu havaya kaldıranlar kimlerdi?

Her takımın kötü dönemleri olur, her takım iç sahada yenilir. Dünya üzerinde iç sahada mağlubiyet almayan takım var da biz mi bilmiyoruz?

Yenilmek doğaldır.

farozlufatih61
07.12.2012, 13:40
"Art arda 2 sene şampiyon yapamayan her hoca gönderilsin'' Bunu mu istiyorsunuz ? Hiç şampiyon yapamamışları savunurken daha 1 sene önce 14 maçta şike yapan takıma karşı şampiyonluk getirmiş bir Şenol Güneş'ten bahsediyoruz. Üstüne oyuncuları resmen çalınmış bir takım.

O taraftarı o hale kimler getirdi hiç düşündün mü?

Bir bakıyorsun taraftar baskısından şikayet ediyorlar başarısızlığı ört bas etmek için ..

Bir bakıyorsun taraftar destek olmuyor safsatası.....

Eğer bu taraftarada kalkıp destek olmuyor diyorsan Olimpiyata bak ne demek istediğimi anlarsın.....

Bırak Olimpiyat stadını türkiyenin neresine gidersen git mutlaka orada ayrılan yeri işgal eden bordo mavi sevdalısı bulursun.....

Taraftar başarı istiyor 2 senedir de ne kadar başarılı olduğumuz ortada

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:42
Eğer büyük hedeflere oynamk isterseniz kendi sahanızda yenilmeyeceksiniz.....

Bakın 2010-2011 yılı yani şampiyon olduğumuz yıl.... İçerde sadece Manisaya yenildik.....

Oysa liderin 21 puan gerisine düştüğümüz geçen yıl İst bb., Gençler , Gs , Bjk ve Merine yenildik....

Yani kendi sahamızda mağlubiyet sayımız ne kadar artarsa o kadar üst sıralardan uzaklaşıyoruz....

bu seende durum pek iç açıcı değil maalesef...

Samet Türkmen
07.12.2012, 13:46
Takımın sonuçlarından sonra taraftarın bu hale gelmesi ... Bence bu bir itiraftır. Atıyorum 2.lige düşse birgün Trabzonspor stadyuma bile gelmeyeceksiniz demek ki. Belki farkındasınız belki değilsiniz ama skor taraftarlığı yatıyor görüşlerinizin temelinde. Hepimiz isteriz başarılı olmasını takımın ama her yıl şampiyonluk yarışında olunacak diye bir kaide yok.

İnsanlarımızdaki bu acelecilik kulüpten huzursuzlukları eksiltmiyor.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 13:47
Tamam Trabzonspor iç sahada yenilmeyecek.

Samet Türkmen
07.12.2012, 13:51
O taraftarı o hale kimler getirdi hiç düşündün mü?

Bir bakıyorsun taraftar baskısından şikayet ediyorlar başarısızlığı ört bas etmek için ..

Bir bakıyorsun taraftar destek olmuyor safsatası.....

Eğer bu taraftarada kalkıp destek olmuyor diyorsan Olimpiyata bak ne demek istediğimi anlarsın.....

Bırak Olimpiyat stadını türkiyenin neresine gidersen git mutlaka orada ayrılan yeri işgal eden bordo mavi sevdalısı bulursun.....

Taraftar başarı istiyor 2 senedir de ne kadar başarılı olduğumuz ortada

1 sene. İçinde bulunduğumuz sezon hâla devam ediyor. Tepeden çok uzakta olduğumuzu sanmıyorum. Bu sene de başarısızlıkla biterse kimsenin birşey diyeceği yok.

Düz mantık yapalım. Başarı istiyorsa taraftar neden playofflardaki fener maçında atlet,don atıp sahaya maç bölündü ? Belki yenecektik ? ''Ama o sene futbol değildi mesele'' diyemezsiniz çünkü yukarıdaki yazıklarınızla çelişirsiniz.

cem1990
07.12.2012, 13:53
Faik abi;
2010-2011 yılında da iyi top oynuyorduk ama taraftar gene çekirdek çıtlatıyordu.
Baskıyı taraftar yapar,biz kendi oyuncumuza baskı yapıyoruz. Bknz es-es maçı.Trabzonluyum ve koyu Trabzonsporluyum.Ama bende futbolcu olsam Avni akerde sahaya çıkmak istemem.Her yaptığım bir hatada sövüleceksem bu taraftar için kendimi yırtmam.Görünen köy klavuz istemez.Kaç defa gittim maçlara daha gitmeyi düşünmüyorum sebebi ise TARAFTAR.Ayakta olduğumda otur kardeşim ne ... gibi dikleniyorsun diyorlarsa,oyuncu tek hatada sövülüyorsa,her taraftar grubu kendi çıkarları doğrultusunda hareket ediyorsa,destek yerine köstek olunuyorsa ben gitmek istemiyorum,oyuncu niye top oynamak istesin.

Samet Türkmen
07.12.2012, 13:57
2 katlı stadyum bu konularda avantajlı. Çekirdek yiyip,oturacak insanları üst kata iteleyeceksin. Şahsen bende çok bağırmam, çıkar üst katta paşalar gibi otururum.

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 14:03

Sağolsun son 2 yılda Ziya Doğanı bile aratıyor bizlere büyük futbol ulemamız......

3. sezonu kattınız mı bütün istatistiklerini patlıyor arkadaş.. Bırakın şu rakamların yakasını..

farozlufatih61
07.12.2012, 14:05
1 sene. İçinde bulunduğumuz sezon hâla devam ediyor. Tepeden çok uzakta olduğumuzu sanmıyorum. Bu sene de başarısızlıkla biterse kimsenin birşey diyeceği yok.

Düz mantık yapalım. Başarı istiyorsa taraftar neden playofflardaki fener maçında atlet,don atıp sahaya maç bölündü ? Belki yenecektik ? ''Ama o sene futbol değildi mesele'' diyemezsiniz çünkü yukarıdaki yazıklarınızla çelişirsiniz.

Şimdi özeleştiri yapalım benim yaşım 46 şuan itibarı ile bundan 20 sene önceki tribün halim ile şimdiki arasında büyük uçurum var....

25 bin insanın hepsine bir anda sahip olamassın o günkü şartlar onu gerektiriyordu ve yaptılar bende o gün orada olan biri olarak üzüldüm....

şikebahçe maçının kaybedilmesi için mazeret olamaz o günkü sahaya atılan don atlet gibi şeyler...

Bu sene kaybedilen birşey yok iyi güzelde oynanan oyunda ortada neresinden tutarsan tut elinde kalıyor...

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 14:05
Hep işinize geldiği gibi. Şenol Güneş son görev süresinde 70 maç yaptı di mi bu takımla?

Faik Yılmaz
07.12.2012, 14:10
Takımın sonuçlarından sonra taraftarın bu hale gelmesi ... Bence bu bir itiraftır. Atıyorum 2.lige düşse birgün Trabzonspor stadyuma bile gelmeyeceksiniz demek ki. Belki farkındasınız belki değilsiniz ama skor taraftarlığı yatıyor görüşlerinizin temelinde. Hepimiz isteriz başarılı olmasını takımın ama her yıl şampiyonluk yarışında olunacak diye bir kaide yok.

İnsanlarımızdaki bu acelecilik kulüpten huzursuzlukları eksiltmiyor.

hiç ilgisi yok skor taraftarlığı ile.....

Trabzonspor Trabzonspor gibi oynasın her maç yenilsin....

Ama ücret alırken profesyonel takımlar kadar para alıp iş oynamaya gelince amatör ligdeki kadar oynamazsan taraftarın iki eli yakanda olucak... bunu göze alamazsan Trabzonsporda değil Akhisarda oynayacaksın.....

Trabzonspor ne zaman küçük düşünmeye başlarsa işte o zaman sonu Sebattan beter olur....

Bu takım büyük doğmuştur mayasında büyüklük vardır....

Asıl Bunun farkında olmamaktır yanlış olan...

Faik Yılmaz
07.12.2012, 14:15
3. sezonu kattınız mı bütün istatistiklerini patlıyor arkadaş.. Bırakın şu rakamların yakasını..

Hep işinize geldiği gibi. Şenol Güneş son görev süresinde 70 maç yaptı di mi bu takımla?

iyide son 2 yıldır düşüse geçtik zaten....

Eleştirdiğimiz , düzelmesini istediğimiz dönem son 2 yıl.......

Onun için son 2 yılı yazdım.....

70 maçta 25 mağlubiyet hiçte az bir rakam değil....

Samet Türkmen
07.12.2012, 14:24
Her kötü oynanan maçtan sonra kendi oyuncuna söversen, sonraki maç o adamlara niye oynamıyorlar diye tekrar sövmeye kimsenin hakkı olamaz. Futbolcuları soğutmak değil, kazanmak önemli olmalı taraftar için. Kusura bakmayın ama ben taraftarımızın futbolun ne olduğunu bildiğini bile sanmıyorum.

Emrah KabuL
07.12.2012, 14:26

25 değil 20 yenilgi aldık ağabey.

Fakat Ziya Doğan ile 91 resmi maçta 20 yenilgi aldığımız doğrudur.

Bu tip durumlar da bizler istatistik mini etek gibidir tezini kullanıyoruz.

Şenol Güneş son görev süresinde 139 resmi maça çıkmış.

68 galibiyet
40 beraberlik
31 mağlubiyet

68 maçta galip gelen bir takım 71 maçı kazanamamış.

Trabzonspor'da 12.sezonunu geçiren bir teknik adam için bu sayıları yeterli görebiliyorsanız eğer sorun yok.

Ziya Doğan'ın galibiyet oranı » 0.53

Şenol Güneş'in son 3 sezondur ki galibiyet oranı ise » 0.48

Neyse gelecek olan baheneleri az çok tahmin edebiliyorum.

Emrah Akcagöz
07.12.2012, 14:29
Şenol hoca ile müthiş bir istikrarımız var yalnız. Tam 12 sezon. Allah daim etsin.

Emrah KabuL
07.12.2012, 14:30
@Mollasalihoğlu

İlk görev süresinden itibaren olan maçları da katmama rağmen istatistikler ne yazık ki patlamadı.

139 maç da 68 galibiyet sizler için yeterliyse sözüm yok artık.

71 maçı kazanamamışız.

Çok mu ?

Emrah KabuL
07.12.2012, 14:33
Şenol Güneş söz konusuysa eğer,139 maçta en az 100 galibiyet beklerim ben.

Yoksa ne farkı kalır Aybaba'dan,Ziya'dan,Lazaroni'den,Briegel'den,Ersun 'dan,Broos'dan.

farozlufatih61
07.12.2012, 14:35
Arkadaşlar hepimiz TRABZONSPOR aşığıyız ama bir farkımız var..

Sizler yaş olarak bizlerden küçük olduğunuz için resmin tamamına bakmadan konuşuyorsunuz...

Bu takımın tarihini 1000 bölümlük belgeselde yapsan yaşamadığın sürece ne olduğunu anlayamazsın....

İşte böyle kendi sahanda alınan yenilgileri normalmiş gibi karşılar e ne yapalım bizden iyidiler diyerek avunur durursun.Yok öyle yağma ruh koyacaksın ortaya...

Nasıl ki Ali Kemaller Hüseyinler Dozer Cemiller Ali Yavuzlar Necmilller amatör ligden gelip ruh koydularsa ortaya en azından biraz mücadele edeceksin....

Ama bu takımda balık baştan kokmuş ne yaparsan yap olmuyor bu gidişlede olması mümkün gözükmüyor....

İnşallah ben yanılırım....

Mollasalihoğlu
07.12.2012, 14:40
@Mollasalihoğlu

İlk görev süresinden itibaren olan maçları da katmama rağmen istatistikler ne yazık ki patlamadı.

139 maç da 68 galibiyet sizler için yeterliyse sözüm yok artık.

71 maçı kazanamamışız.

Çok mu ?

Muhteşem değil ancak kesinlikle başarısız da değil.

139'da 130 yapacak teknik adamı getirin kimse Şenol Güneş'in gidişine itiraz etmez zaten.
Diğer sayılan hocalardan farlı şudur. Halilhodziç istediklerini yaptıramazsa gider. Şenol Hoca ise elindeki ile maksimumu yapmaya çalışır, Burak Yılmaz'dan gol kralı çıkarmaya uğraşır. Kesinlikle hatalı bence. Ne işin var. SInırları çiz, uyulmuyorsa bırak. Zİya'nın istatistiği fena değil nasılsa gelir.

Samet Türkmen
07.12.2012, 15:03
Yaş meselesini ortaya atarsanız bende derimki ''Sizin yaşınız büyük,yeni futbolu,çağımızı anlayamıyorsunuz'' Bu konudan gidersek kısır bir tartışma olur.

Yiğit Gayretli
07.12.2012, 16:18

Hadi bu yıl neyse de geçen yılı eleştiren bir insanın vidanını sorgulaması lazım abi, kusura bakma.

Araya sıkıştırılmış bir şampiyonlar ligi, play-off diye bir icat, dağıtılmış bir kadro ve en hararetli dönemleri yaşanan şike soruşturması...

Geçen sene futbol mu oynandı bu ülkede?

Şenol Güneş'in ve Trabzonspor'un, yani bizlerin çalınan haklarına bu kadar ilgi göstermediniz abi. Geçen sezon ne top oynanırdı bu ligde ne de takım hazırlanırdı...

Bunları kabul edin artık yahu. Komik olmaya başlıyor yani... Sırf Şenol Güneş'e vurmak adına bu kadar hayati konuları hiçe saymak çok saçma.

Bu takımın üzerindeki psikolojik ve fiziksel şiddeti görmezden gelip, "Hoca top oynatmadı geçen sezon" demek sadece komik...

Futbol sadece sahaya çıkılıp top tepiklenen bir şey olmaktan çok uzak artık. O en son yarım asır evveldi. Gözünüzün önündeki bu canlı örneği görmezden gelmek sizi sadece komik duruma düşürür.

Doğan BULAT
07.12.2012, 16:19
hiç ilgisi yok skor taraftarlığı ile.....

Trabzonspor Trabzonspor gibi oynasın her maç yenilsin....

Ama ücret alırken profesyonel takımlar kadar para alıp iş oynamaya gelince amatör ligdeki kadar oynamazsan taraftarın iki eli yakanda olucak... bunu göze alamazsan Trabzonsporda değil Akhisarda oynayacaksın.....

Trabzonspor ne zaman küçük düşünmeye başlarsa işte o zaman sonu Sebattan beter olur....

Bu takım büyük doğmuştur mayasında büyüklük vardır....

Asıl Bunun farkında olmamaktır yanlış olan...

Hiç unutmam...

Ali Samiyendeyiz.. GS ile kupa maçımız var gündüz maçı.. İkili eleme sistemi ve ilk maç..

3-0 yenildik..

Maçtan çıktık kimse 3-0 yenildik diye "ELENDİK" demiyordu..

Futbolculara da küfretmiyorduk..

Hatta Ali Samiyenin biraz ilerisinde(Eski Pamukbank şimdiki Halk bankasının önünde önünde )G.S taraftarlarını kovaladığımızı bilirim..

Herkes "Avni Aker'de görüşürüz" diye bağırıyordu...

Çünkü herkes biliyordu ki Avni Aker zor deplasman herkes korkuyor...

İkinci maç Avni Aker'de oynandı G.S yi ezdik 3-1 yendik ama 1 gol yediğimiz için elendik. Elimizden zor kurtuldular..

O zaman biliyorduk Avni Aker'den çıkış çok zor.. Yenilsekte top oynuyor takım..Şimdiki jenerasyon bunları belki bilmez hatırlamaz..

Şimdi?

Fazla geriye gitmeye bile gerek yok.. 2 hafta önce rakip futbolcu kale arkasıdaki taraftarımıza el kol hareketi yapıyor dönüyor hiç bişey yokmuş gibi rahat top oynuyor.. Herşeyi geçtim top ayağına geldiğinde ıslıklama bile yok..

Eskiden "cehenneme gidiyoruz" dedikleri Avni Aker şimdi puan alamayaların gol atamayanların son umudu gibi bir yer.. Şanlıurfanın teknik direktörü bile buraya gelirken "Şanslarımız eşit "diyebiliyorsa biz ölmüşüz ağlayanımız yok..

Eskiden 3-0 yenildiğin Bursayı Avni Akerde rovaşta üstelik ilk golu sen yediğin halde 5 golle geri yollayıp turu geçiyordun bugün o bursa seni yeniyor..

Biri bana söyleyebilir mi? bugün ikili eleme sistemi olsa hangi deplasman olursa olsun 3 gol yesek Avni Akerde bunları ezer geçeriz diyebilir misiniz?

Cevap HAYIR dimi?

İşte biz eskiden ezer geçeriz diyorduk.. Bu takımın ruhuyla top oynadığı zamanları gördük biliyoruz.. Son şampyonluğunu bile gördük.. Bu yüzden bazı şeyler çok kanıma dokunuyor..

Hiç bir şey istemiyorum sadece HIRS VE RUH...

Bu ikisiyle oynasın bu takım isterse yenilsin ben yine alkışlarım...

Yeni genç arkadaşlar görebilseydi eski Trabzonu onlarında kanına çok dokunurdu bu takım eminim..;)

Faik Yılmaz
07.12.2012, 16:41
Hadi bu yıl neyse de geçen yılı eleştiren bir insanın vidanını sorgulaması lazım abi, kusura bakma.

Araya sıkıştırılmış bir şampiyonlar ligi, play-off diye bir icat, dağıtılmış bir kadro ve en hararetli dönemleri yaşanan şike soruşturması...

Geçen sene futbol mu oynandı bu ülkede?

Şenol Güneş'in ve Trabzonspor'un, yani bizlerin çalınan haklarına bu kadar ilgi göstermediniz abi. Geçen sezon ne top oynanırdı bu ligde ne de takım hazırlanırdı...

Bunları kabul edin artık yahu. Komik olmaya başlıyor yani... Sırf Şenol Güneş'e vurmak adına bu kadar hayati konuları hiçe saymak çok saçma.

Bu takımın üzerindeki psikolojik ve fiziksel şiddeti görmezden gelip, "Hoca top oynatmadı geçen sezon" demek sadece komik...

Futbol sadece sahaya çıkılıp top tepiklenen bir şey olmaktan çok uzak artık. O en son yarım asır evveldi. Gözünüzün önündeki bu canlı örneği görmezden gelmek sizi sadece komik duruma düşürür.

Yahu artık gına geldi bu "şike " muhabbetinden....

Geçen sene herkes kaçmaya çalışıyordu Fenerbahçeden.....

Başkanları , bir sürü yöneticileri hapise yollandı....

Takımının en iyi oyuncuları kaçtı....

morallleri bozuldu bizim gibi.....

Onlar toparlandı..... Başa oynadılar.. Şampiyonluğu tek maçla kaybettiler.....Türkiye Kupası aldılar.....

Biz ne yaptık Avrupa'da 3-5 maç oynadık fazladan o kadar... Oda Türkiye Kupasından elendik ona say.....

İşin özü şu...

Fenerbahçede dağıldı geçen yıl ama daha iyilerini aldılar....

Biz dağıldık ne kadar marangoz eskisi varsa topladık takıma.... beceremedik ne takımda oyuncu tutmayı, ne de yerlerine daha iyilerini almayı....

yok sıkışıktı filan diyorsunuz ama 53 maç oynadık koskoca sezon boyu.....

Sonuçmu...

Sonucu hep birlikte görüyoruz.....

Tunga
07.12.2012, 16:42
Tunga ağabey,

Saygılar.

İstatistiklerle ilgili eleştirim sadece Şenol Güneş'i eleştirenlere değil, ona destek olanlara da gönderme taşıyordu. Sırf o nedenle Şenol Hoca ile ilgili görüşlerimi ayrı bir mesajda paylaşmıştım. Bu tür inceliklere dikkat etmeye çalışıyorum ki yanlış anlaşılma olmasın.

"İstatistikler hiç bir şey ifade etmez" demek çok yanlıştır. Ama her şey değildir.

"Trabzonspor'un şartları gereği Şenol Güneş'e muhtaçtır" denmesi de büyük yanlıştır. Ana iş o yanlışları düzeltmek olmalıdır.

"Şenol Güneş'e koşulsuz destek" demek de yanlıştır.

Bu konularda sizlerle hemfikiriz.

Ancak şu kadar mesajdan sonra hala, hocayı eleştirenlerin ellerinde haklı sebepleri olduğu kadar, ona destek olanların da haklı sebepleri olmasını kabul etmek zorundayız. Bu nedenle "Şenol Güneşspor" gibi çok basit yakıştırmalar karşınızdaki insanlara saygı açısından şık olmamaktadır.

Şenol Hoca'yı çok sıkı eleştiren bir kitle olduğu gibi, daha günlük meselelerle ve "hainlik" gibi üzerine yapıştırsan durmayacak gerekçelerle eleştiren de bir kitle var. Her iki kitlenin de söz ve görüş bildirme hakkı var muhakkak. Ama bunu yaparken şirazesini kaçırmamak lazım. Kaçıranlar var.

Neden kaçırmamalı?

Kendisi Trabzonspor'un Türk Futbolu'na hediyesi olan en büyük futbol adamlarından biri, belki de birincisidir. Siz katılmayabilirsiniz ama futbol camiası böyle görmektedir. Böyle bir değere vurup durmak en azından bizim Trabzonspor tezimizi zayıflatır.

İkincisi, şu an Trabzonspor'un dünya tarihine geçmiş rekorlarında ve büyük başarılarında olan bir futbol efsanesidir. Bu da ona en azından saygıda bir kredi sağlamalıdır. Bu bizler istediğimiz için olmadığı gibi, bizler istiyoruz diye de bu durum değişmez. Tarih yazmıştır bu başarıları.

Şenol Güneş için pozitif ayrımcılık yapıldığı konusunda haklı argümanlarınız olsa da ben olması gerekenin ötesinde bir pozitif ayrımcılık görmüyorum. Bu, elbette ki benim subjektif değerlendirmemdir.

Galibiyet ortalamaları işine gelince.

Aykut Kocaman son üç sezonda istatistiksel olarak Şenol Güneş'ten daha başarılıdır. Peki bugün ŞEnol Güneş'in yerine onu takımın başına getirmek isteyecek Trabzonsporlular'ın oranı %15'i geçer mi?

Hiç sanmam.

O halde demek ki istatistikler çok şeyi anlatır ama tek başına hedefi vurmaya yetmez.

Oysa ki, benim içlerinde olduğum ve tamamı kongre üyesi ve kombine sahibi fenerliler bile Şenol Güneş'in hocalığı ile Aykut'unkini kıyaslamayı abes saymaktadır. Zaten Aykut da fenerdeki ortalamasını başka hiç bir takımda tutturamamış, tutturamayacaktır.

İşte istatistiklerin iflas ettiği nokta budur. Son 10 sezonunda fenerde görev yapan hocaların hepsinden kötü olan Aykut neden fenerin başındadır? YA da son dönemleri hep hüsran olan Terim neden GS'nin başında ve "göreceli olarak" başarılıdır?

Birinin fenerliliği, diğerinin GS'liliği tescillidir de ondan.

Terim son dönemlerdeki performansıyla adı Terim olmasa GS'da göreve getirelemezdi.

Aykut böyle bir kadronun başına getirilecek bir hocalık birikimine sahip değildir.

Beşiktaş sıkıştığı dönemde, iyi günlerinde hiç aklına getirmediği Samet Aybaba'ya tutunmuştur. Neden?

Durum Şenol Güneş ve Trabzonspor birlikteliğinde de benzerdir. Farkı, Şenol Hoca diğerlerinin ikisinden de daha iyi bir teknik direktör ve daha iyi bir insandır. (Samet Hoca'nın bende ayrı bir yeri vardır, gönlüm onu Aykut ile Terim'in arasına sokmaya elvermemiştir).

Cyzio
07.12.2012, 17:38
Yaş meselesini ortaya atarsanız bende derimki ''Sizin yaşınız büyük,yeni futbolu,çağımızı anlayamıyorsunuz'' Bu konudan gidersek kısır bir tartışma olur.

Bilirim, benim başıma çok geldi :D.

....

Bu nedenle "Şenol Güneşspor" gibi çok basit yakıştırmalar karşınızdaki insanlara saygı açısından şık olmamaktadır.

....

Üstadım;

Eğer bir taraftar:

-"Sen başımızda ol da, ne olursa olsun. İsterse küme düşelim, yeter ki takımı sen çalıştır."

diyorsa, onun Şenol Güneş sevgisi Trabzonspor sevgisinin üstündedir ve "ŞenolGüneşspor taraftarı" yaftasını ziyadesiyle hakkediyordur.

Hemfikir miyiz?

.

Tunga
07.12.2012, 17:39
Bilirim, benim başıma çok geldi :D.

Üstadım;

Eğer bir taraftar:

-"Sen başımızda ol da, ne olursa olsun. İsterse küme düşelim, yeter ki takımı sen çalıştır."

diyorsa, onun Şenol Güneş sevgisi Trabzonspor sevgisinin üstündedir ve "ŞenolGüneşspor taraftarı" yaftasını ziyadesiyle hakkediyordur.

Hemfikir miyiz?

.
Bence o başka bir yakıştırmayı hak ediyor Hocam. Ona o dediğiniz hafif kalır.

Cyzio
07.12.2012, 17:42
Bence o başka bir yakıştırmayı hak ediyor Hocam. Ona o dediğiniz hafif kalır.

Bu şekilde ifade beyan eden üyelerimiz var da, ondan yazdım. Bu yakıştırma da, aslında oradan çıkmıştır.

.

h@msi61
07.12.2012, 17:47

Senol hocayi cok meziyetli bulan ben bile gecen seneyi artik duzeltebilecegini dusunmuyorum :)
Baya fantastik istekleri var bizim taraftarin, gecmis sezonlarin duzelmesini istemek gibi, zor valla bizim hocalarin isleri :)

Ayrica o cok basarisiz oldugumuz gecen senede kadromuzun hortumlanmasina ve onca sike olaylarina ragmen Trabzonspor'un ortalamasinin uzerinde olan bir 3.luk elde etmistik...

h@msi61
07.12.2012, 18:13
Trabzonspor'un 1. ligde tamamladigi 38 sezonda lig sonu siralama ortalamasi 3.66, ortancasi ise 3'tur.
Bu oran 74-80 arasi 2.5,
80-90 arasi 3.4,
90-00 arasi 3.4,
00-10 arasi 5.2,
10-12 arasi 2.

Cok cok basarisiz oldugumuz, rezil rusva oldugumuz gecen sezonu 3. bitirmisiz, vah vah...

3.lukten yukarida bitirdigimiz sadece 14 sezon var ki bunlarin 9'u 84 yilindan once zaten, yani Senol Gunes'in de dahil oldugu efsane kadro zamani (9'u da ust uste, ne zamanlar :)). Kalan 5'inin 4'unde de kendisi hoca, digeri de saolsun Ziya Dogan ile gelen ikincilik... :)

Yani diyecegim odur ki Trabzonspor icin 3. luk basari olmasa da asla bir basarisizlik degildir, hele hele gecen sezonun sartlarinda bana kalirsa basaridir da.
Tarihimiz ortada.

Emrah Akcagöz
07.12.2012, 18:20
Trabzonspor son 2 sezondur başarısız bir performans sergiliyor bu açık ve net.

Emrah KabuL
07.12.2012, 19:00
Son 2 sezondur Bursa dahil ligde oynamış olduğumuz 17 büyük maçın sadece 3 tanesini kazanabilen bir takımı,geçen sezon Süper Final dahil 40 lig maçında sadece 16 kez galip gelebilen bir takımı sırf ligi 3.sırada bitirdi diye başarılı olarak gösterebilen kişiler Trabzonspor'dan çok Şenol Güneş'e gönül verenlerdir.

Başka izahı yok.

Ligi 3.bitirdik ama 12 derbi maçında sadece 2 galibiyet alabildik.O da Beşiktaş'a karşı.

Ligi 3.bitirerek Avrupa Kupasına katılma hakkı elde ettik ama ilk turda Videoton'a 210 dakika da bir tek gol bile atamadan elendik.

Vay be hakikaten çok büyük bir başarı bunlar.

Saha içinden bahsetmiyorum bile.