PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takım'da 2. Adamın Adı Belli Oldu

Mustafa Önder
24.11.2009, 12:02
Futbol Federasyonu'nun Milli Takımların başına ikinci adam olarak getirmeye karar verdiği isim belli oldu. Terim'in yerine getirilecek yabancı hocanın işini kolaylaştırmak ve altyapıyı teslim etmek için anlaşılan isim:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar'a Abdullah Avcı'yı ikinci adam olarak getirmeye karar verdi. TFF Başkanı Mahmut Özgener, Süper Lig ekibi İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u dört sezondur çalıştıran Abdullah Avcı için İstanbul BŞB Başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüştü.

Gümüşdağ'ın ikna edilmesinin ardından genç teknik adamla masaya oturuldu ve Abdullah Avcı da teklife "Evet" dedi.

Özgener, Fatih Terim'in yerine göreve getirecekleri yabancı teknik adamın işini kolaylaştırmak ve altyapıyı teslim etmek için Avcı'yı tercih ettiklerini söyledi.

2005 yılında 17 Yaş Altı Türk Milli Takımı'nı Avrupa Şampiyonu ve dünya dördüncüsü yapan Avcı, geçtiğimiz günlerde "Milli Takım'da göreve hazırım" demişti.

Ali Can
24.11.2009, 12:05
yani teknik direktör yabancı olacak..

antagonist
24.11.2009, 12:20
İsabet olmuş.

28TS61
24.11.2009, 12:21
hic beklemezdim sasirdim cidden. basarilar dilerim abdullah avciya. cok dogru bir karar bence

erol bakırtaş
24.11.2009, 12:26
Abdullah Avcı doğru bir tercih.Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.:):):)

peker61
24.11.2009, 12:37
Valla benim beğendiğim hocalardan bizde çalişmasını isterdim..s

Dursun Kaplan
24.11.2009, 12:40
Hayırlı olsun o zaman. :)

Cengiz Çubukcu
24.11.2009, 12:49
Mehmet Demirkol Abdullah Avcı ismini önermişti, şu ana kadarki duruşuyla haketti...

Osman Pervaneli
24.11.2009, 13:19
hayirli olsun, basarili olur insallah

Kazım Uzunboy
24.11.2009, 13:22
İnşallah 1. adam da Türk olur.

Mira_61
24.11.2009, 13:25
Abdullah Avcı'yı severim.
Allah doğrudan şaşırtmasın.

Emorfo_55
24.11.2009, 13:26
Yabancı Hoca Gelirse hem türk takımlarını izlicek ordan bi takım kadrosu olusturcak olusturdugu kadrodan bide mac kadrosu olusturacak . ama yerli hoca olursa en azından futbolcuları tanıyan bırı olur

ilhan
24.11.2009, 13:30
Çizgisi, duruşu ve insanlığıyla bir çok güzelliği hak ediyor Abdullah Avcı. Kısıtlı kadrolarla güzel işler yapıyor ve genç oyunculara düşkünlüğüyle biliyoruz. Her daim taraftarı olmadığı için İ.B.B ile çok yukarılara çıkamayacağını söylüyordu. Ama ismi bir ara Gs ile anıldığında çıkıp kulübüyle 1 senelik yeni sözleşme yapacak kadar adamdır.

Bu kararı çok doğru buluyorum. Abdullah Avcı bir gün Trabzonspor'un başında görmek isteyeceğim bir adam.

Fatih Terim gibi insanların ardından böyle birisinin ikinci adam olarak görev alması bile hoş bir olaydır. Adam gibi adamı getirdiler benim gözümde. :)

Atılay
24.11.2009, 13:32
Abdullah Avcı en iyi tercih bravo Özgener

macka61
24.11.2009, 14:03
çok doğru bir karar olur gerçekleşirse

tigin
24.11.2009, 14:10
Zamanında 17 yaş altı milli takımı şampiyon yapmıştı ve Ersun Yanal gönderildikten sonra Fatih Terim yerine Abdullah Avcı'nın getirilmesi gerekiyordu. Zamanında hakkını yediler şimdi güya teselli ediyorlar.

Sinem Yılmaz61
24.11.2009, 14:35
Hayirli ugurlu gelir insallah :)

Tolunay Abdioğlu
24.11.2009, 15:07
Doğru karar bence.

Başarılar.

ilhan
24.11.2009, 15:15
Geçtiğimiz sezon Sivasspor maçından sonra söyledikleri ve akabinde Sivas'taki maçta Sivasspor'u yenmeleri benim için unutulmaz bir olaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Sivasspor maçını yorumlarken ilginç ifadeler kullandı! Bireysel hatalardan gelen gollerle maçı kaybettiklerini vurgulayan genç teknik adam, "Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir" dedi..

Oyunu iki etaplı değerlendirmek gerektiğine dikkat çeken Avcı, şunları söyledi:
''İlk yarının son 25 dakikasını iyi oynadık. Bireysel hatamızdan dolayı gol yedik. İkinci yarı çevirmek için oynadık. Yine bireysel hata nedeniyle maç 2-0 oldu. Sonraki bölümün pek açıklaması yok. Çünkü oyunda rakibin de istediği durum oldu. Bir maç kaybettik, Sivasspor'u kazandığı maçtan dolayı tebrik ediyorum.''

Abdullah Avcı, Türk futbolunda herkesin aynı gemi içinde olduğunu dile getirerek, ''Türkiye'de bir oyun oynuyoruz. Bu oyunda herkes birbirine bağlı. Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir. Oyun kafa kafaya giderken sevimli, kazanmak için her şeyi yapan ama öne geçtiği zaman da kamuoyuna farklı imaj vermenin doğru olmadığını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Sözlerinin maçın hakemi ile ilgisi olmadığını kaydeden Avcı, ''Türk futbolunda doğru şeyler yapmak için adımlar atıyoruz. Dersine iyi çalışmak, Türkiye'deki oyuncu profillerini iyi tanımak gerekir. Kazanmak için her yol benim için mubah değildir. İçerde farklı konuşup, kamuoyunda farklı roller oynamanın doğru olmadığını düşünüyorum'' dedi.

ilhan
24.11.2009, 15:20
''SIKINTI PROVOKE EDEN OYUNCULAR''
''Futbola bakış açısı çok önemli. İşini doğru yapmak en başta gelmeli. Hakemler futbolda sıkıntı değildir. Sıkıntı oyunu provoke eden oyunculardır. Basın ve yönetici topluluğudur. Kimse dışarıda konuştuklarını toplumun önünde konuşmamaktadır. Mağlubiyetin dünyanın sonu olmadığını anlatmak zorundayız''

''YÖNETİCİ TOPLULUĞU SONUÇLARA GÖRE KARAR VERİYOR''
''Futbolda seyirci azalıyor. Bunun sebepleri ortada. Stadlar kötü, futbol kötü. 9 haftada 8 teknik adam gitti. Bazı takımlar 3. teknik adamla çalışıyor. Oysaki ligde daha 13. hafta oynandı. Yönetici topluluğu sonuçlara göre kararlar verdiğinden altyapı, sistem, devamlılık ve eğitim faktörleri çok fazla önem taşımıyor''

''HER BAŞARIMA TESADÜF DENDİ''
''Bugüne kadar acaba ne yapacak? diye beklenenlerdenim. Pozitif yapsam da negatif bakılıyor. Başarılarınız hep tesadüfe bağlanıyor ve öyle karşılanıyor. Dünya 4.’sü olduk tesadüf denildi. Lig A da şampiyon olduk yine öyle. Süper Lig’de ne yapacak beklentileri var şu anda. Yaptıklarımız ortada ama yine de tesadüflere bağlanacak. Yarın da başarılı olsak yine de öyle söylenecek. O yüzden piyasada 6 ayda bir takım değiştiren ve dolaşan teknik direktör olmak istemiyorum. Olmayacağımda. Türkiye’de hedeflerim var. Olmazsa da Avrupa’da çalışmayı düşünüyorum''

''DOLDUR BOŞALT OYNAYACAĞIMA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM''
''Benim ekibimle başında olduğum takımda sistem olur. Başarı olur. Her sistemi oynayabilen, kaybedince bile çok güzel oynayan, ayağa sağlam, göze hoş gelen bir takım oyunu olur. Doldur boşalt sistemi ile maç kazanmaktansa, kaybetmeyi tercih ederim. Futbolumuz da sonucumuz da iyi olmalıdır. Türkiye’de herkesin futbol bilgisi var ve herkes bir yorum yapabiliyor. Eğitim öncelikli olmazsa olmazlarımızdan. Futbol kötü ve seyircinin azalması da bundan kaynaklanıyor''

Abdullah Avcı Hayran sayfasından alıntıdır.

Mehmet Zeki
24.11.2009, 16:03
Basarilar.

izzet
24.11.2009, 16:04
Insallah birinci adam yabanci olur. Abdullah Hoca dogru tercih bence :)

Atakan
24.11.2009, 16:07
Çizgisi, duruşu ve insanlığıyla bir çok güzelliği hak ediyor Abdullah Avcı. Kısıtlı kadrolarla güzel işler yapıyor ve genç oyunculara düşkünlüğüyle biliyoruz. Her daim taraftarı olmadığı için İ.B.B ile çok yukarılara çıkamayacağını söylüyordu. Ama ismi bir ara Gs ile anıldığında çıkıp kulübüyle 1 senelik yeni sözleşme yapacak kadar adamdır.

Bu kararı çok doğru buluyorum. Abdullah Avcı bir gün Trabzonspor'un başında görmek isteyeceğim bir adam.

Fatih Terim gibi insanların ardından böyle birisinin ikinci adam olarak görev alması bile hoş bir olaydır. Adam gibi adamı getirdiler benim gözümde. :)

İlhan Abi iyi özetlemişsin.:)

Çok doğru bir karar.:)

Abdülkadir Kılıç
24.11.2009, 16:34
Abdullah Avcı'ya başarılar. Federasyon doğru bir karar vermiş.

Orhan Aydın
24.11.2009, 16:55
sıra sportif direktörde:D

Fatih
24.11.2009, 18:17
Doğru karar Abdullah Avcı'ya başarılar diliyorum.

pazarkapılı
24.11.2009, 19:21
basarılar diliyoruz kendisine...

Berat
24.11.2009, 20:35
Abdullah Avcı'yı uzun vadede (çok ta uzun olmayabilir) Milli Takım Teknik Direktörlüğü'ne taşıyacak süreç başlamıştır. Allah utandırmasın.

Reşit
24.11.2009, 22:19
şimdi abdullah avcı ibb yi bıraktımı

Harun-61
24.11.2009, 22:27
umarim kendini harcatmaz...

bu arada, dogru karar !

Uğurtan
24.11.2009, 23:57
Kesinlikle doğru bir karar duruşuyla hocalığıyla beğendiğim takdir ettiğim bir isim Abdullah Avcı..

Allah utandırmasın..

Osman Yavuz
24.11.2009, 23:58
Doğru tercihtir ve bana göre yeni gelecek hocaya çok iyi rehber olabilecek kapasitededir.Şimdiden başarılar.

.....
25.11.2009, 00:37
Hayırlı olsun. Sevindirici bir haber.

Özge
25.11.2009, 00:59
Hayırlı olsun.İyi işler yağacağını düşünüyorum.Allah utandırmasın.Başarılar.

İHSAN
25.11.2009, 01:21
Milli takım çok farklıdır. Kim gelecek denilirse denilsin, "başaracaktır, başarılı olacaktır; ya da başaramayacaktır." demek doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz.

INCIK
25.11.2009, 10:55
şimdi abdullah avcı ibb yi bıraktımı

ikisini birlikte yürütecek sanırım.

Atılay
13.12.2009, 12:03
Bu haber yalanlandı mı?

Emre ÖZTÜRK
13.12.2009, 12:35
Abdullah Avcı iyi seçim umarım yabancı hoca da Guus Hiddink olur

yorumsuz6117
13.12.2009, 14:11
Hayırlı olsun iyi olmuş..

Murat'
13.12.2009, 14:14
Ersun Yanal ismi konuşuluyordu ama olmamış demek ki.

Neyse bence doğru bir tercih oldu.

Umarım başarılı olur.

Adem Erdoğan
13.12.2009, 18:20
Hayırlı olsun, güzel düşünce.Kendisinden sadece adalet bekliyorum.

Mustafa Çolak
13.12.2009, 18:45
Hayırlı Olsun. Birinci Adamı Bekliyoruz.

FANATIK61
30.01.2010, 10:26
Ersun Yanal gerilimi

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ın, Ersun Yanal'ın A Milli Takım dışındaki tüm organizasyonlardan sorumlu teknik adam olarak görev yapmasına karşı çıktığı iddia edildi. Futbol Federasyonu'nun prensip anlaşmasına vardığı Yanal'ı “sakıncalı” bulduğu ileri sürülen Bakan Özak'ın, bir dönem adı TBMM Şike Araştırma Komisyonu ile anılan tecrübeli teknik adamın milli takımlarda çalışmasına sıcak bakmadığı ifade edildi.

Özak'ın 2004'te teşvik primi iddialarıyla gündeme gelen Yanal ile çekincelerini yakın çevresine dile getirdiği öğrenildi. Federasyon ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı arasında krize yol açacağı kaydedilen bu gelişmeye karşın, yetkililerin Yanal'dan vazgeçmeye niyetli olmadığı belirtildi.

Ne olmuştu?

Ersun Yanal'ın A Milli Takım teknik direktörlüğü yaptığı 2004'te Ankaragücü takımından Cafer Aydın gündeme şok bir iddia getirmiş ve 13 Mayıs 2001'de sarı-lacivertli takımın, Galatasaray'ı 2-1 yendiği maçtan sonra gelen teşvik priminin o dönem takımı çalıştıran Yanal tarafından futbolculara dağıtıldığını ileri sürmüştü.

Bu iddialar üzerine Haluk Ulusoy federasyonu soruşturma başlatmış, tarafların ifadelerinin alındığı inceleme üç gün sürmüş sonra sona erdirilmiş ve dosya zaman aşımı gerekçesiyle kapatılmıştı. Söz konusu iddiaları bir televizyon kanalında gündeme getiren Cafer Aydın ise hukukçulara verdiği savunmasında böyle bir olay yaşanmadığını söylemişti.

TBMM gündemine gelmişti

Türk futbolundaki şike ve teşvik söylentilerinin ayyuka çıkmasından sonra TBMM bir “Futbolda Şiddeti Araştırma” komisyonu oluşturmuş ve kamuoyunda çok konuşulan iddiaları yaklaşık 5 ay boyunca araştırmıştı.

AKP Trabzon milletvekili Asım Aykan ise 2004 Aralık ayında Ersun Yanal'ın, Gençlerbirliği'ni çalıştırırken, “Hiçbir Anadolu takımı şampiyon olamaz. Babalar istemiyor, biz de şampiyon olamayız” diye sözlerini komisyon çalışmalarına taşımış ve “‘Bir teknik adam durup dururken böyle bir ifade kullanmaz. Sorsunlar bakalım, nereden böyle bir kanaate varmış, neye dayanarak söylemişti bunları. Mutlaka bildiği, tanık olduğu şeyler vardır. Bu durum üzerine soru önergesi vermiştim, ama bana verilen karşılık daha da vahimdi” diye konuşmuştu.

O dönemde Şike ve Futbolda Şiddeti Araştırma Komisyonu'nun başkanı olması beklenen Faruk Özak'ın da bu serzenişi haklı bulduğu ve Aykan'ın sözlerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Trabzon bilmecesi

Bakan Özak'ın, milli takımların başına getirilmesi düşünülen Ersun Yanal'a karşı çıkması değişik yorumlara da yol açtı. Yanal'ın Trabzonspor'da teknik direktör olarak görev yaptığı dönemde Özak'ın, herhangi bir çekince koymaması, “Acaba onun yerine milli takım için bir başka teknik adam mı önerdi ?” sorusunu gündeme getirdi.
Konunun önümüzdeki günlerde Futbol Federasyonu ve Bakan Özak arasında gerginliğe yol açabileceği kaydedildi.

Cemal Ersen - Milliyet

INCIK
01.02.2010, 08:15
çok doğru bir tercih. hayırlı olur umarım.