PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZONSPOR? umuzun Adi..

Bartuğ13
16.07.2005, 16:49
ne olursa olsun gene de güzel.eywallah

Bartuğ13
16.07.2005, 16:50
ne olursa olsun güzel.ben begendim.eywallah

XhAn
16.07.2005, 18:09
SEN eger...

Bir Su olsan...OKYANUS ...

Bir Tepe olsan.... EVEREST...

Bir Sehir olsan...ISTANBUL olurdun... Esi benzeri bulunmayan...

Bir Diken olsan...GÜL...

Bir Çiçek olsan...ORKIDE...

Bir Agaç olsan ...ÇINAR olurdun....Asirlik Köklere dayanan..

SEN eger...

Bir Mevsim olsan ..ILKBAHAR..

Bir Baglilik olsan...TUTKU olurdun....Tarifi mümkün olmayan..

Bir Kum olsan...ÇÖL...

Bir Tas olsan ...ELMAS...

Bir kumas olsan...IPEK olurdun..En incesinden dokunan...

SEN eger...

Bir Savasçi olsan..SAMURAY...

Bir Camia olsan..IMPARATORLUK..

Bir Zaman olsan...SONSUZLUK olurdun...Tarihlere sigmayan...

Bir Kitap olsan....GERÇEK...

Bir Yazi olsan ..DESTAN..

Bir madalyon olsan ..SEREF olurdun...Gögsümüze takilan...

SEN eger...

Bir Ses olsan...TRIBÜN..

Bir Öfke olsan ...VOLKAN...

Bir Yildiz olsan ...GÜNES olurdun...Içimizi isitan...

Bir Zehir olsan...SIFA..

Bir Yapi olsan...MABET

Bir Kus olsan ..ZÜMRÜT Ü ANKA olurdun ..Kendi küllerinden dogan..

SEN eger...

Bir Karakter olsan ...ASIL...

Bir Organ olsan..YÜREK ..

Bir Sembol olsan ...KAPLAN olurdun...Karadenizde dolasan..

Bir Kelime olsan ...ASK..

Iki kelime olsan ... SENI SEVIYORUM ...

Bir Sevgi olsan..ANNE olurdun....Her seyi karsiliksiz yapan...

Bunlarin hepsi biraraya gelince ...

Adin...TRABZONSPOR oldu...

Ugruna ölünse bile ,

ASLA.... Yalniz yürümeyecek olan...

XhaN...

Emorfo
16.07.2005, 18:15
Mükemmel yazmissin tebrikler.

Kaplan ve bir kaç nokta biraz uymasada güzel olmus.

FANATIK61
16.07.2005, 18:15
Süper helal olsun...smileys/smiley32.gifsmileys/smiley2.gif

XhAn
16.07.2005, 18:18
Mükemmel yazmissin tebrikler.

Kaplan ve bir kaç nokta biraz uymasada güzel olmus.

Üyelere sadece kendi yazdiklarini editleme sansi verilse oralarida düzeltiriz modum.

Crazy_OfLu61_
16.07.2005, 18:38
Agzina saglik...

l-m
16.07.2005, 18:51
XhAn yaptigin etik açidan çok yanlis. Daha önce bu yaziyi baska bir forumda görmüstüm su anda google'da aradigimda 8 Nisan 2004 tarihinde bir forumda yazildigini gördüm. Neredeyse 1-2 kelime hariç herseyi ayni haliyle hem de. Alinti yaptigini söylemen gerektigini düsünüyorum. Benzer birdurumda alinti yaptigin kaynagi belirtmeni rica ederim.

Eddy
16.07.2005, 19:03
evet xhan bu yazi baska takimlar için yazilmis...ben galatasaray diye biliyorum 2 yil önce görmüstüm gazetede gs için yazilmisti ve aynisiydi sadece bize özgü bikaç ayrintiyi degistirmissin...

KeLLoO
16.07.2005, 19:21
Al bakalim hadi burdan yak

kutoz
16.07.2005, 19:24
XhAn; söz sende. Gerçekten de alinti mi bu. Buna bir açiklama getirmen gerek.

SDanışmaz
16.07.2005, 19:29
XhAn eger aLintiysa aLinti die yazmadigin için ayip etmissin...

Muhalif
16.07.2005, 19:31
Bosverin yahu.. arada gider.. kirmayin hevesini gencin...

Yasemin
16.07.2005, 19:31
Süper helal olsun...

Eddy
16.07.2005, 19:34
ya yazi gerçekten bi kaç kelimesi hariç alinti,ama çok güzel o ayri...

bordoomavii
16.07.2005, 19:43
o istanbul yerine de bari trabzon yapsaydin 2 kat daha güzel olurdu.

Mehmet
16.07.2005, 20:31
Trabzonspor için duygularini anlatmaya çalismasi, uyarlamasi güzel.

Guests
16.07.2005, 20:40
kendiside yazsa - alintida olsa - degistirilmiste olsa - bence güzel. Edited by: ÖzGüReisEsenLer

onurts61
16.07.2005, 20:58
Tebrik ederim cok guzel olmus okurken duygulandim eger sampiyon olursak bu yaziyi buyuk bir pankart haline getirip kadikoy altiyol a asalimsmileys/smiley1.gif

kutoz
16.07.2005, 21:13
Arkadaslar bizanslilarin yazdigi bir yaziyi, bizimmis gibi kadiköye asmak yakisir mi bize. Edebiyat tarihinde yer almis onca Trabzon'lu sairimizin yazdigi güzel siirler var. Illede birseyi uyarlayacaksak, onlari uyarlayalim kendimize. Yasar Miraç'in her dizesi buram buram Trabzon kokan onca siiri dururken, niye bizansinkini kendimize mal edelim!

XhAn bence buna bir açiklama getirmeli. Sayet alintiysa bence hiç güzel olmadi ve bize yakismadi.

özlü
16.07.2005, 21:51
xhan hala bekliyoruz..

agahozlu
16.07.2005, 22:07
xhan alinti ise astina bence de yazman lazimdi ama duygularini dile getirisin güzel fakat bunu açiklamani bekliyoruz.özlü kardesime katiliyorum

SiNo
16.07.2005, 23:23
smileys/smiley32.gif

Aslıhan
17.07.2005, 01:38
bu ne yaaaaaaa

harika olmus tebrikler

Guests
17.07.2005, 01:52
basligi açan xhan'di ama onun mesajindan önce 2 mesaj daha atildi gözüküyor. ne is?

Muhalif
17.07.2005, 11:26
he yahu özgür ben de öyle hatirliyorum... ya da vinsanity13 xhan'in konusunu alintiladi herhalde.. ve hiç de alintiladigini söylemmeis bak sensmileys/smiley36.gif

emuly
17.07.2005, 11:44
yalan mi?

emuly
17.07.2005, 11:45
yaw ben bu bilmem ki demiskii seklinde alintiyi beceremiyorum ustteki alinti yerine basmiyomusunuz sizde

pacos_bill
17.07.2005, 13:01
basligi açan xhan'di ama onun mesajindan önce 2 mesaj daha atildi gözüküyor. ne is?

Gece 12 den sonra forumun saat ayarlarinda bir sorun meydana geldi ve saat 8 saat geri gitti. Dolayisiyla yerel saat 24:00ken atilan mesajlar 16:00 da atilmis gibi gözüktü. Bu yüzden xhan in yazisindan önce çikti bu yazilar. Dün de ayni aksaklik meydana gelmisti. Ama daha sonra adminler sagolsun sorun halledildi.Edited by: pacos_bill

l-m
17.07.2005, 13:56
Dün gece de yine sunucu saati otomatik olarak 8 saat geri gitti bu yüzden bazi mesajlar üstte çikti, sabahleyin bu sorunu düzelttik ve ayarlari yeniden düzenledik. Sorun giderildi.

CeSS
17.07.2005, 15:06
Evet, saat farklarindan dolayi kaynaklaniyor. Mesajlar tarih ve saat siralamasina konuldugu için bazi mesajlar yanlis siralamaya giriyor. Mesela su an bu konuyu açan vinsanity13 gözüküyor, bu bir kaç mesajda daha böyle.

Bu konu hakkindaki yorumum ise su, sayet söylenildigi gibi xhan bunu baska bir yerden kopyalamis ve bizimle paylasmissa kaynak belirtseydi iyi olurdu diye düsünüyorum.

Xhan'in önceki açtigi basliklarda yazan siirlerdemi alindiydi acaba ?

zanoylu
17.07.2005, 17:02
Olsun güzel ama yine debelirtmesi lazimdi......smileys/smiley2.gif

Tserhan
17.07.2005, 17:41
Alint malinti güzel olmus, önemli olan bu düsüncede olmasi.

Berat
17.07.2005, 17:43
Yazi kötü diyen yok zaten de; arkadas yazinin altina "Xhan" seklinde kendi ismini yazmis imza olarak..Herkesin tasvip etmedigi olay bu..Kimsenin yaziya birsey dedigi yok zaten.. Edited by: Berat Tekke

tataroglu126
17.07.2005, 19:17
süper olmus tesekkürlersmileys/smiley32.gif

Hünkar
17.07.2005, 21:08
alinti malinti super olmus sadece o istanbul yerine baska bise yazsa daha guzel olurdu genede tebrikler

oflubektas
18.07.2005, 10:09
''Xhan'' rumuzlu arkadasimizin yazdigi siirleri ve düzyazilari(yorum vs.) okuyunca aklima Ahmet Hamdi Tanpinar gelirdi. Bu büyük yazarimizin da muhtesem romanlari(Hele hele ''Saatleri Ayarlama Ensitütüsü ve ''Huzur'')ve öyküleri olmasina ragmen siirlerinde tarz olarak -zannerdersem- Rimbaud ve Boudilliere'den esinlendigi,hocasi Yahya Kemal Beyatli'nin karalamalarindanda asiri ölçüde alintilar tasidigi tespit edilmisti.Ancak''Xhan'', muhtesem siirlerini ayri basliklar halinde bizlere sunup herkesten alkis alirken yorumlarinda ve diger yazilarinda ayni zerafeti kendisinde göremedik. Ve alinti oldugu anlasilan bu siirinin tarzi digerleriyle ayni.Yani diger siirler de alintiysa''Takke düstü kel göründü'' demekten baska yapacak birsey yok.

TSlimetin08
18.07.2005, 10:32
güzel bir yazismileys/smiley32.gif

XhAn
18.07.2005, 13:06
Yazi Alinti kabul ediyorum. Gs için yazilmis bir yazi. Edip Abi yazdi bu yaziyi.(uA moderatoru) kendisinden izin aldigim için bu yaziyi alintidir diye yazma geregi duymadim. Ama eger güzel bulmadiysaniz silebilirsiniz. Hersey TRABZON için..

Berat
18.07.2005, 13:10
Yazi Alinti kabul ediyorum. Gs için yazilmis bir yazi. Edip Abi yazdi bu yaziyi.(uA moderatoru) kendisinden izin aldigim için bu yaziyi alintidir diye yazma geregi duymadim. Ama eger güzel bulmadiysaniz silebilirsiniz. Hersey TRABZON için..

Kardesim dikkat edersen, kimsenin yazinin güzelligine birsey dedigi yok..Herkesin takildigi konu yazinin alina kendi imzani atman..

Külünkoğlu
18.07.2005, 13:15
Galatasaray için yazilmis bir yaziyi Trabzonspor'a uyarlamanin nasil bir güzel yani olabilir !!!

Birak gs'yi Intihalcilik en kötü suçlardan biridir. Bu baslik silinsin arkadaslar ele güne maskara olmadan...

Xhan böyle seylere devam edeceksen de edip abinle daha çok zaman geçirmen için mutlu günler dileriz sana...

XhAn
18.07.2005, 13:18
Külünkoglu Mod degilmisin? Sil ozaman ayrica konusurken biraz daha efendi olmani temenni ediyorum..

shipbroker61
18.07.2005, 13:23
''Xhan'' rumuzlu arkadasimizin yazdigi siirleri ve düzyazilari(yorum vs.) okuyunca aklima Ahmet Hamdi Tanpinar gelirdi. Bu büyük yazarimizin da muhtesem romanlari(Hele hele ''Saatleri Ayarlama Ensitütüsü ve ''Huzur'')ve öyküleri olmasina ragmen siirlerinde tarz olarak -zannerdersem- Rimbaud ve Boudilliere'den esinlendigi,hocasi Yahya Kemal Beyatli'nin karalamalarindanda asiri ölçüde alintilar tasidigi tespit edilmisti.Ancak''Xhan'', muhtesem siirlerini ayri basliklar halinde bizlere sunup herkesten alkis alirken yorumlarinda ve diger yazilarinda ayni zerafeti kendisinde göremedik. Ve alinti oldugu anlasilan bu siirinin tarzi digerleriyle ayni.Yani diger siirler de alintiysa''Takke düstü kel göründü'' demekten baska yapacak birsey yok.

diger acitigi topiclerde alinti buyuk ihtimalle, ihtimalle diyorum zira o yazilarida google da aradiginizda baska sitelerde bulabiliyorsunuz.

kuzey_lee
18.07.2005, 13:26
Külünkoglu Mod degilmisin? Sil ozaman ayrica konusurken biraz daha efendi olmani temenni ediyorum..

gayet efendice cevap verdi sana..edip abinle mutluluk diledi daha ne yapsin..millet ''xhan eline diline saglik'' yorumlarini yaparken diger topiclerde hiç de sesini çikarmadin..yazilari sahiplendin..yaptigin sey normal bir insanin yapacagi sey mi..

edip abine selamlar

XhAn
18.07.2005, 13:28

diger acitigi topiclerde alinti buyuk ihtimalle, ihtimalle diyorum zira o yazilarida google da aradiginizda baska sitelerde bulabiliyorsunuz.

Su Bos Konusanlar yazilarin oldugu Linki verselerde bizde görsek. Karalamada Adam bitirmede üstünüze yok. Istemiyorsan yazi mazi yazmayayim arkadasim. Amaciniz ne yani? Ben buraya yazinca bana para yada herhangi bir övgü destek hiçbirsey olmuyor. Kariyerimede bir katkisi yok bunun. Sanal ortamda taraftarimizi biraz daha gaza getirmek. Desteklerinin daha içten olmasini saglamak için yapiyorum bunlari. Begenmiyormusun okuma cevap yazma Yada Modlara bildir gerekli islemi modlar yapsin.

shipbroker61
18.07.2005, 13:28
xhan kardesim bak burda insanlar sana yaptigin seyin dogru birsey olmadigini adabiyla anlatmaya calisiyorlar. ama sen anlamsiz bir sinir haliyle dahada agresiflesiyorsun. benim dikkatimi ceken bir baska nokta is mail adresin uaenes@hotmail.com, acaba bu edip abi sevgi ve saygisinin bir etkisi var mi bu adreste yoksa ben okuz altinda buzagimi ariyorum?

XhAn
18.07.2005, 13:33
uaenes@hotmail.com (uaenes@hotmail.com) mail adresim olmasiyla Trabzon dogumlu 11 yil trabzonda yasayip çok büyük bir sevgiyle trabzonu sevmem ve su forumda yazmam arasindaki baglantiyi kurabilirmisin??

shipbroker61
18.07.2005, 13:35

Su Bos Konusanlar yazilarin oldugu Linki verselerde bizde görsek. Karalamada Adam bitirmede üstünüze yok. Istemiyorsan yazi mazi yazmayayim arkadasim. Amaciniz ne yani? Ben buraya yazinca bana para yada herhangi bir övgü destek hiçbirsey olmuyor. Kariyerimede bir katkisi yok bunun. Sanal ortamda taraftarimizi biraz daha gaza getirmek. Desteklerinin daha içten olmasini saglamak için yapiyorum bunlari. Begenmiyormusun okuma cevap yazma Yada Modlara bildir gerekli islemi modlar yapsin.

o taraftar topiginde "gicirke" kelimesini yazip google da aratirsan kocaelispor ve kayserispor forumlarindan sonuclari gorursun. ama uye olman gerekiyor sayfaya girmen icin, kayserisporun sayfasi acmiyo

hainden mektup var topigiyle ilgili link is

http://ultraslan_1905.sitemynet.com/ankara06/id12.htm

http://www.muzikportal.com/ftopict-619.html

istersen daha fazla uzatma cunku cirpindikca batiyorsun...

kuzey_lee
18.07.2005, 13:36
@xhan

baska bir topic açtigin siirinden bir cümle olan ''dalga dalga yayilip bir GÜNES gibi dogar o topraklara...'' cümlesini google'da bi arat bakalim ne çikiyo ilk sayfada..ayrica o topicte de ''eline saglik'' diyenlere çok güzel tesekkür etmissin..mail adresinden dolayidir ki içindeki sevginin kayn agi belli oluyor..zannimca bu forumda fazla bir süren kalmadi..Edited by: kuzey_lee

XhAn
18.07.2005, 13:42
Ben yazmaya devam edecegim bu foruma ama modlar siler yada kovarsa hiç sesimi çikarmam. Ama kuzey_lee sana halt düsmüyor dostum.

My
18.07.2005, 13:44
Yuh bee! Yag gibi bide üste çikiyor. Zaman deisti artik, önceden olsa insanlar yer yarilada içine girsem diye düsünürdü. Simdi ise hirsiz ev sahibinden baskin çikiyor. Valla helal olsun Xhan sana smileys/smiley32.gifbravo tebrik ederim seni smileys/smiley32.gif

kuzey_lee
18.07.2005, 13:45
Ben yazmaya devam edecegim bu foruma ama modlar siler yada kovarsa hiç sesimi çikarmam. Ama kuzey_lee sana halt düsmüyor dostum.

bana ne düsüp ne düsmüyceni sen bilemezsin...hayatin kopyalikla gfeçmis..trabzonspor tribunune takildin mi hiç?hangi grupla berabersin..bi sorguya alalim seni yanlis anlamazsan...

imzan bile kopya

KeLLoO
18.07.2005, 13:47
tamam arkadaslar adam seviyor ki yazmis.

e biz de görünce etkilendik yazilanlari.

hatali tabi kendisini bunlarin yazari gibi göstermekte ama mahcup da olmustur atik.

daha uzatmaya gerek yok.

forumdan atmak, asmak kesmek icin baska sebeplerimiz olmali birini.

shipbroker61
18.07.2005, 13:49
eger trabzonsporla ilgili ozgun dusuncelerini yazacaksan herzaman yerin vardir ama ultraaslan sitelerinden yazilari copy paste yapacaksan hic durma istersen sen kardesim.....

senin su yaptina "hem suclu hem guclu" den baska bisey denmez...!

Badaloğlu
18.07.2005, 13:50
XhAn,
Kardes, daha önceki yazilarindan dolayi seni tebrik etmistim ya!...hepsini geri aliyorum.Bizim taklitlerle,uyarlamalarla ne isimiz olur?Biz farkliyiz diyoruz,siz bizi birilerine benzetmeye ugrasiyorsunuz.Birakin yakamizi, burasi sadece kalpleri Trabzonspor için atanlarin mekanidir.Sen taklit olabilirsin ama biz taklit degiliz.

Berat
18.07.2005, 13:53
Arkadas Trabzonlu oldugundan falan bahsediyor, UA ile bir iliskisi ön plana çikti..Mail adresi de uaenes@hotmail.com mus.. Nedense aklima birden Ergun Gürsoy kansizi geldi..Neden aklima geldi ki acaba???smileys/smiley17.gif

kuzey_lee
bu arada adi geçen sahis link istemisti..google'dan arama sonuçlari

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=dalga+dalga+yay% (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=dalga+dalga+yay%C4%B1l%C4%B1p+bir+G %C3%9CNE%C5%9E+gibi+do%C4%9Far+o+topraklara...&btn G=Ara&meta) C4%B1l%C4%B1p+bir+G%C3%9CNE%C5%9E+gibi+do%C4%9Far+ o+toprakla ra...&btnG=Ara&meta=

hem kopya yapiyor ustune bi de hakli gibi bulun linkleri bakayim diyor..özür dilemek de bir erdemdir..onu bile yapamiyorsun...

XhAn
Oldu kardesler. Yazmayiz foruma bir daha olur biter.

My
18.07.2005, 13:55
smileys/smiley36.gifIlginç bi kisilik he! Adam yaptiina diilde bizim bunu yermemize bozulmus gibi.

arakop
18.07.2005, 13:56
yazi çok güzelde BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM,GÜZEL BENIM OLMAYINCA

Badaloğlu
18.07.2005, 13:59
Oldu kardesler. Yazmayiz foruma bir daha olur biter.

Senin yazip yazmaman o kadarda önemli degil;önemli olan senin burdaki insanlara bakis açin,önemli olan senin Trabzona bakis açin,önemli olan senin çikip herkesten özür dilemendi.Ama bunu yapmiyorsun ve kolayi olan suçu baskasina atip kaçiyorsun...Psikolojide buna bastirip kaçma diyorlar...Kendine gel ve bir silkelen...Kimsin?nesin?necisin?hangi takimi tutuyorsun?bu sorularin bir cevabini önce kendin ver...Her takimi tutmakta özgürsün ama Trabzonsporlularin ayricalikli oldugunu sakin unutma...Bizi eziklerle karistrtirma...Bizi burjuva ile es degerde görme...Galatasaraylilarin yillardir bize kardes takim deyip, her seferinde arkamiza geçmelerini unutmadik...

Kendini Trabzonsporlu kabul eden herkese kapimiz açiktir...

kuzey_lee
18.07.2005, 14:00
diger topicteki yazisinin orjinalini de bulduk...az once bi kaç soru da sordum cevap alamadik..bu arkadas hakkinda süphelerimiz devam ediyor

zanoylu
18.07.2005, 14:03
Bende öyle güzel seyler yazmak isterim ama kabiliyet meselesi.Yazan herkeside alkisladik ama sonu böyle olmamasi gerekiyordu.Alinti oldugunu yazabilirdi ama yapmadi.Ne yapalim yapmis bir hata vuramayiz yasmileys/smiley1.gif

l-m
18.07.2005, 14:05
Tartismanin daha fazla uzamamasi adina olaya müdahale etmem gerekiyor. Öncelikle belirtmeliyim ki Xhan arkadasin davranisi yanlis, yazinin orjinalini degistirmeyi bir kenara birakalim herhangi bir yazidan küçük bir alinti yapilmis olsa bile bunun açiklanmasi gerekirdi. Herhangi bir baska takim için yazilmis yaziyi düzenleyip Trabzonspor'a uyarlamak kendisinin iyi niyetinden kaynaklaniyor olsa bile kabul edebilecegimiz bir sey degil.Kendisinden bu tip uyarlamalardankaçinmasini, en azindan bu forumda yeni baslik açarak ya da mevcut basliga yazarak aktarmamasini rica ediyorum. Bir baska hususkendisine açik yoldan olmasa da Galatasaray'li olup olmadigi seklinde bazi üyelerimizin sorulari var, bu sorularla dogrudan ilgilenmesek de bu forum sadece Trabzonspor'lulara özel bir forum oldugundan bu konuda kendisinden özel mesaj bekliyor olacagim.

Son olarak, bordomavi.net forumunda baska bir forumdan alinan bir yazinin yayinlanmasi için forum yöneticilerinden izin alinmasi gerektigini hatirlatiyorum. Bu baslik ve siirlerin,yazilarin,vs. alinti oldugu belirtilen diger basliklar daha fazla tartismaya yol açmamasi ve alinti olduklarindan dolayi kapatilacaktir. Bilginize...

murat
18.07.2005, 17:28
BU kisiinin MSN de utlravesti logosuyla yakalamistim, ve sordugumda yanlislik oldugunu soylemisti. Tabi benim gozetimim altindaydi aslinda ama yanlis bir hareketini gorememistim. Bu kisinin GS li oldugu kesindir artik tartismaya gerek yok. Birdaha bu foruma yazmamasini rica ediyorum ve uyeligini suresiz askiya aliyorum!