PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötü Gidişi Durdurmanın Tek Yolu...

Mehmet
22.11.2009, 22:48
Geçen sene toplama takımla özellikle 1. devre de harika işler çıkaran takım ligin sonlarına doğru kötü sonuç almasına rağmen bu sezon için şampiyonluk umudlarımızı artırıyordu, ancak yanlış hoca tercihi yüzünden beklenenin aksine takım tabana vurdu.

Yönetim bu Trabzonspor da görevde kalmak başarılı olmak istiyorsa, ne pahasına ne olursa olsun, Hoca olarak takımın başına Şenol Güneş'i getirmesi, saha da futbolculara abilik yapacak yüreklendirecek cesaret verecek oyuncu ve kaptan olarak Fatih Tekke'yi de alması gerekir, çünkü Fatih Tekke gerek ismi imajı, beyefendiliği ve golcülüğü ile takıma hocadan daha çok güç katabilir, Gökhan Ünal ve Umut Bulut da stresden yükden kurtulmuş olur.

Trabzonsporun iyileştirme reçetesi bu kadar basit.

Önümüz de oynanacak imajımızı düzeltecek taraftara biraz olsun bir sevinç kaynağı olacak, kupa maçları var.. Bari buradan da son seneler olduğu gibi kopmayalım.

Acilen Şenol Hoca ve Fatih Tekke ile anlaşılmalı (!)

Hoca: Şenol Güneş.
Kaptan: Fatih Tekke.

Başkan: Sadri Şener.

Trabzonspor Şampiyon.

Alibeyoglu
22.11.2009, 22:49
asas yanlisi sadri sener gecen sene fatih tekke yerine alanzinyoyu alarak yapdi
sadri baskanda gitsin

Ömer Kaya
Sadri şenerin biran önce gitmesi

Uğurtan
O ürün bayatladı abi.. Zamanında yenmeliydi o meyve..

Mehmet
22.11.2009, 22:50
Arkadaşlar kimse anti görüş belirtmesin ben yanılmam, aksi halde daha kötü şeyler olacağından korkarım.

Alanzinyo kötü bir oyuncu değil kötü olan onu iyi dğerlendiremeyen hocadır.
ve Trabzonspor gerçekten iyi kadroya sahip ama hocaya ve kaptanı yok.

DEEP BLUE
22.11.2009, 22:51
Gölgeleri kulübün ve takımın üzerinden eksik olmayan iki ismi de istemiyorum. Şimdi bana içinden küfürü basacak olanlarla, seneye bu zaman görüşürüz.

fish_bone
22.11.2009, 22:51
YÖnetİm İstİfa...!!!!

Halil Atalay
22.11.2009, 22:54
başkan kendine niye ceza vermedi acaba ve yönetim kuruluna neden ceza yok bu takıma tranfer yapmayan ve hocanın söz verip sonra aman boşver gitsin demesi bence yönetim kendine bir ceza kessin parasınıda peşin versin

SüRMeNe_6161
22.11.2009, 22:55
Bence Başkanın Gitmesı lazım..

deneme61
22.11.2009, 22:56
kadro yeterlı ıdı zamanında da lakın bır fatıh alınmadı..sımdı teknık dırektorle bırlıkte fatıh geldıgınde hersey guzel olacak ama cook gec kalınmıs olacak

Mehmet
22.11.2009, 22:57
Demoralize olmuş oyuncular için Fatih Tekke ve Şenol Güneş hoca ilaç olacaktır arkadaşlar, lig başlarken yapılan yanlışlığı düşünün, Samet Aybaba'yı beğenmeyenler eğer Samet Aybaba ile anlaşılmış olsaydı şimdi bu hallerde olurmuydu bu takım.

Mehmet
22.11.2009, 23:05
Ne spor programları izleme zevkim kaldı,
ne maça gitme zevkim kaldı,
ne atkımı formamı giyme zevkim kaldı.
Ne de Trabzonsprun ruhu kaldı.

Şenol Hoca ve Fatih Tekke için ısrarcıyım, aksi halde yönetim de kendi başlarını yerler.

Trabzonsporumun ateşi yeniden yakılsın, sönmüş küller alevlensin.

arifberkay
22.11.2009, 23:08
ısrar ediyorum hacısalioğlu-alioğlu-metin diyadin-ünal karaman istifaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

M.S.SOFU
23.11.2009, 00:09
evi istanbul'da
kendisi istanbulda
madem istanbul'da kalacaktın bize niye vakit kaybettirdin...

çomakçıları trabzon'da takımı yöneten bir yönetim ancak bu kadar sağlıklı bir karar alabilirdi

sadri şener istifa...

muratt
23.11.2009, 08:36
Sinirlendiginde ve her kotu sonucta Hoca'sina sahip cikmasi gerekirken topu hocasina atarak kriz yonetimi yapan Sadri Baba ?
4 defa takimin basina gelip bundan daha iyi kadrolari sampiyon yapamamis Senol Gunes ?
Formunun zirvesindeyken ve yaninda yine formunun zirvesinde olan Gokdeniz-Szymek-Yattara-Tolga gibi isimler varken sampiyonluk yasayamamis ve simdi 33 yasina gelmis Fatih Tekke ile mi ?

Gelsinler, ben bu uc isime karsi degilim, ama ne sampiyonluk gelir ne kotu gidis durur.. Geciniz Mehmet Abi bu isleri..

Trabzonspor'un kurtulusu isimlerde degil sistemlerdedir.. Bir sistem ve strateji belirlenir ve o sistem uzerine uzun vadeli calismalar yapilir (gecen yil yapilmaya baslanip yarida birakilan).. Gerisi hikaye..

sedat_s
23.11.2009, 09:07
yasina saygi duyuyorum ancak goruslerine maalesef duyamiyorum

daha en bastan analizi olmayacak sekilde yanlis yapmisin

senol gunes'in teknik direktor olmadigini bu yasina kadar anlayamadinsa, ben sana burda hic anlatamam

sadri sener icin ise gecen mayis'tan bu yana yaptiklarina bakarsan anlarsin birseyler

ama sen anlamak istemiyorsan bunlari o baska

Geçen sene toplama takımla özellikle 1. devre de harika işler çıkaran takım ligin sonlarına doğru kötü sonuç almasına rağmen bu sezon için şampiyonluk umudlarımızı artırıyordu, ancak yanlış hoca tercihi yüzünden beklenenin aksine takım tabana vurdu.

Yönetim bu Trabzonspor da görevde kalmak başarılı olmak istiyorsa, ne pahasına ne olursa olsun, Hoca olarak takımın başına Şenol Güneş'i getirmesi, saha da futbolculara abilik yapacak yüreklendirecek cesaret verecek oyuncu ve kaptan olarak Fatih Tekke'yi de alması gerekir, çünkü Fatih Tekke gerek ismi imajı, beyefendiliği ve golcülüğü ile takıma hocadan daha çok güç katabilir, Gökhan Ünal ve Umut Bulut da stresden yükden kurtulmuş olur.

Önümüz de oynanacak imajımızı düzeltecek taraftara biraz olsun bir sevinç kaynağı olacak, kupa maçları var.. Bari buradan da son seneler olduğu gibi kopmayalım.

Trabzonspor Şampiyon.

Punisher-61
23.11.2009, 09:11
Kötü gidisi durdurmak kolay aslinda..egemenin paramiz ödensin demesi aslinda üstünde durulmasi gereken püf noktasi....
futbolcular paralarini alamyor buda takim icinde huzursuzluk yaratiyor

sedat_s
23.11.2009, 09:17
paralar odense siir gibi futbol oynayacaklar sence

sen futbolcu olsan nasil oynardin bu takimda

her mac kufur isitiyorsan tribunlerden

oynadigin mevkii belli degil, taktik belli degil

3 ayda bir hoca degisiyor

6 ayda bir secim oluyor birisi gidiyor digeri geliyor

birde bu sehirde yabancisin diye dusun

birileri aksama arabani kursunlayabilir

daha nasil oynarsin, niye oynarsin?

Kötü gidisi durdurmak kolay aslinda..egemenin paramiz ödensin demesi aslinda üstünde durulmasi gereken püf noktasi....
futbolcular paralarini alamyor buda takim icinde huzursuzluk yaratiyor

Punisher-61
23.11.2009, 09:20
paralar odense siir gibi futbol oynayacaklar sence

sen futbolcu olsan nasil oynardin bu takimda

her mac kufur isitiyorsan tribunlerden

oynadigin mevkii belli degil, taktik belli degil

3 ayda bir hoca degisiyor

6 ayda bir secim oluyor birisi gidiyor digeri geliyor

birde bu sehirde yabancisin diye dusun

birileri aksama arabani kursunlayabilir

daha nasil oynarsin, niye oynarsin?

bir futbolcudan iyi performans bekliyorsan parasini ödeyeceksin o kadar basit...adam parasini alamiyor akli futbolda degilki..

istedigi kadar professionell olsun sonucta bunlarda insan ve en önemlisi olan takimdan fazla parayi düsünüyor..

hersey cok Kolay

PARA YOK = HUZUR YOK
PARAYI VER = DÜDÜGÜ CAL

sedat_s
23.11.2009, 09:23
basaridan kasdettiginiz iki mac ust uste galibiyetse birsey diyemem

toplumun geneli tarafindan basari gorulen noktaya gelmemiz icin sadri sener'in defolmasi gerekli

yoksa gokten para yagsa oyuncular icinde bogulsa yine basari gelmez

Napoleon61
23.11.2009, 09:30
Baskan ve yönetimin hatalar yaptığı aşikardır. Ancak gitsin demek çok kolay ;

Alternatif kim olucak var mı böyle bir aday ?

En iyi yapabileceğine inandığım Ahmet AĞAOĞLU dur ki camianın dinamikleri ile barışık değil aday da olmaz ...

M.ALi YILMAZ deseniz , yine ben diyip gelecek Trabzon da bir çok kesimin istiyomuş gibi gözüküp istemediği olacak.

Mevcut yönetim ve SAdri Başkan ' a sezon sonuna kadar destek verilmeli diye düşünüyorum.

Tayfun Aydın
23.11.2009, 09:36
Ne günlere kaldık Şenol Güneş gelecek takımı kurtaracak. Hadi bakalım benim bildiğim Şenol Güneş bu takıma hoca olmaz.Neden Abdullah Avcı düşünülmez anlayamıyorum.İnşallah hayırlısı olur.Egemen doğruları söylediği için mi kadro dışı kaldı Song un günahı neydi.Tayfun 5 hafta önce sahada ne yaptığı belli olmaz şekilde dolaşırken takıma kaptan oldu.
Bu işten tek bir ümidim var Onur un kaleye geçmesi yok bi de Tolga kaleye geçerse vay halimize.Kaptan Tayfun Kalede Tolga Hoca da Şenol ohhhhhh ne güzel.

aaahmet61
23.11.2009, 09:40
türkiyede iyi giden kaç klüp var Allah aşkına.sadece gs ve fb.adamlarda para bol.bizde ise yok.ya başımıza arap şeyhi geçecek ya rus zenginler yada maçlarımızı istanbulda oynayacağız.her geçen sene istanbulla trabzon arasındaki ekonomik makas katlanarak artıyor.çaresi yok başka.yani para para para

argentina
23.11.2009, 09:42
Kötü Gidişin tek sebebi,Yonetım Kuruludur,aslınDA,Yönetimdeki,insanları suçalamıyorum,Çünkü kendileri,Gorev almıyor bir çoğu.2 kişi tarfından yonetılmekte kulup...Bu saaten sonra Seçime Gıdilmelidir,Halen daha biz Senol Gunest,Fattih Tekeydi bunlarla düzelğe çıkacağımıza inanıyorsak yanılgı içersindeyızdır,afadilmez sekılde..Senol Guneş ve Fatıh Tekke bu takımı En fazla 4 sıra yukarı taşımaya yardımcı olur.. Yara Belli Baştadır,Yonetimdir,Beyın kanserli sen vucudunu tedavi etsen ancak ömrünü 1 ay daha uzatırsın..Trabzonsporun 25 yılda Hiç bir zaman Teknik kadro ve Futbolcu sorunlarıyla sampiyon olamadığına inanmıyorum..

25 yıldır tek sorun İdaridir..

MehmetGÜRSOY61
23.11.2009, 09:54
işe yaramayan oyuncuları ilk önce temizlemek sonra iyi bir teknik adam sonrası iplik söküğü gibi gelir.

alperberat
23.11.2009, 09:59
senol hoca gelirse, uzun sureli (5+) ve trabzon agırlıklı bi kadro ile devam edilmeli. ancak trabzon'un suanki yapısından bunu beklemek hayal olur. zira herseyin parayla olculdugu bu zamanda, biz de sampiyonluga oynamalıyız demek okadar kolay degil. kulubumuzun gelirleri ortada; stad hasılatı dusuk, kombine gelirleri ayn sekilde, tsclub her nekadar urunleri eritse de diğerlerinin (fb, gs, bjk) yanına yaklasamıyor. bunları dengeleyecek baska arayısları bulmak lazım; o yuzden yonetimin aldıgı proje bazlı gelir cabalarını (bordo mavi enerji, vb.) trabzonun gelecegi anlamında dogru buluyorum. o kadar zamandır hep dusunurum, bu kadar inşaatçının oldugu bi yerde neden trabzonspor için gelir getirecek alısveriş merkezi, iş merkezi, hastane, üniversite+lise, vb. gibi gelir getirecek işler yapılmaz.
ekonomimizi ayakta tutarak, iyi bir altyapı gelistirmeliyiz. turkiye'nin her yerinden gencleri trabzon'a kazandırarak altyapı kulturuyle takıma adaptasyonu arttırabiliriz (ornek olarak gs). turkiye'den yine iyi adamlar alınsın (ceyhun gulselam) ancak oncelik bole futbolcuları 17-18'inde alıp altyapı kulturuyle yogurmak.

acilen inancımızı, inatcılıgımızı, azmimizi ve hırsımızı sahada sonuna kadar gösterecek futbolculara ve yoneticilere ihtiyacımız var.

alperberat
23.11.2009, 10:00
senol hoca gelirse, uzun sureli (5+) ve trabzon agırlıklı bi kadro ile devam edilmeli. ancak trabzon'un suanki yapısından bunu beklemek hayal olur. zira herseyin parayla olculdugu bu zamanda, biz de sampiyonluga oynamalıyız demek okadar kolay degil. kulubumuzun gelirleri ortada; stad hasılatı dusuk, kombine gelirleri ayn sekilde, tsclub her nekadar urunleri eritse de diğerlerinin (fb, gs, bjk) yanına yaklasamıyor. bunları dengeleyecek baska arayısları bulmak lazım; o yuzden yonetimin aldıgı proje bazlı gelir cabalarını (bordo mavi enerji, vb.) trabzonun gelecegi anlamında dogru buluyorum. o kadar zamandır hep dusunurum, bu kadar inşaatçının oldugu bi yerde neden trabzonspor için gelir getirecek alısveriş merkezi, iş merkezi, hastane, üniversite+lise, vb. gibi gelir getirecek işler yapılmaz.
ekonomimizi ayakta tutarak, iyi bir altyapı gelistirmeliyiz. turkiye'nin her yerinden gencleri trabzon'a kazandırarak altyapı kulturuyle takıma adaptasyonu arttırabiliriz (ornek olarak gs). turkiye'den yine iyi adamlar alınsın (ceyhun gulselam) ancak oncelik bole futbolcuları 17-18'inde alıp altyapı kulturuyle yogurmak.

acilen inancımızı, inatcılıgımızı, azmimizi ve hırsımızı sahada sonuna kadar gösterecek futbolculara ve yoneticilere ihtiyacımız var.

lazanya61
23.11.2009, 15:26
gece gündüz dua etmek lazım

cellchook
23.11.2009, 15:29
şehre REİNA açılsın.

Atalay
23.11.2009, 15:37
Mehmet abi senin şu Şenol Güneş Hastalığın bitmedi gitti....

Yahu nedir bu isimler üzerindeki takıntılarımız...

Ben reçetenin ne oldugunu gayet iyi biliyorum..

Zihniyet değişmeli zihniyet......

oguz altinbas
23.11.2009, 15:37
yapılacakları sayalım;
*senol hoca gelecek
*5 yıl çalısacak
*kadro tamemen yenilecek
*yabancılar gönderilecek
*yerli oyuncular hatta trabzon kökenli olacak
*taraftar sabır edecek

cellchook
23.11.2009, 15:39
yapılacakları sayalım;
*senol hoca gelecek
*5 yıl çalısacak
*kadro tamemen yenilecek
*yabancılar gönderilecek
*yerli oyuncular hatta trabzon kökenli olacak
*taraftar sabır edecek

dinazorlar için ütopya bu söylediklerin.

keşke böyle olsa.

ibrahimfevzi
23.11.2009, 16:32
Zaman makinesi icat edilecek 30 sene kadar geriye gidilecek, maçlar keyifle izlenip şampiyonluklarımızı doyasıya kutluyacaz.
Nasıl süper dimi...

ismail-dede
23.11.2009, 17:52
bu isimler şüphesiz camianın değerleridir ama tek başlarına asla çözüm değiller geçen sezon un ilk yarısına kadar olan süreci hatırlayalım beklenmedik başarıydı aslında tam anlamıyla aradığımız ekipti 2.yarı işler tersine döndü hoca bi şekilde gönderildi şenol hocaylada aynısı olma ihtimali çok yüksek olası başarısızlıkta yönetim gider yeni gelen yönetim kısa zaman sonra şenol hocayı gönderir kısır döngü devam eder
burada yapılması gereken getirilecek hocaya en az 3 yıl zaman verilmeli ve sonuna kadarda görevini yapması sağlanmalıdır kaldıki şenol hoca tekrar getirilirse bu takımın başına kesinlikle bu fırsat verilmeli ona yoksa taraftarın gazı alınmak için yapılacak sa şenol hocaya büyük terbiyesizlik yapılmış olur

My
23.11.2009, 20:30
Bu iş öyle Tekke'yle Güneş'le felan aşılacak bir şey değil. Atalay'ın dediği gibi zihniyeti devrimi şart. Yoksa tırı vırı.

ALİ FATİH
23.11.2009, 21:20
şehre REİNA açılsın.

Bence,'Şamata Bar' açılsın!!!!Bak o zaman muhabbete!!!!!!!!!!

Hürgün Aygün
23.11.2009, 21:26
sabır sabır sabır ve şenol güneş gelsin ve kadro yenilensin 8 oyuncu gelsin fatih tekke defans 4lüsü tamamen yenilensin sağ kanat sol kanat ve kaleci

zafercalikoglu
23.11.2009, 21:32
trabzon trabzondan yöneltimediği sürece bu iş zor

HAYRETTİN
24.11.2009, 01:04
De javu :)

sametaydin
24.11.2009, 04:20
Kötü gidişin durdurulması için birkaç aşamalı operasyon gerekiyor bence. Öncelikle yönetim istifa etmeli.

Ardından takımda sorun çıkaran futbolcuların kulüple ilişiği kesilmeli camianın biraz durulmaya ihtiyacı var. Bu kapsamda şu aşamada song, sylva, yattara, tjikuzu, gökhan ve engin bu takımdan gönderilmeli. Bu oyuncuların gönderilmesi tabiki de takımın gücünü azaltacak fakat sağlam bir iskelet için bu yapılmalı. Ardından bu oyuncuların yerine takıma altyapıdan yetişen oyunculardan alınmalı ve devre arasına kadar bu şekilde idare edilmeli. Burada benim üzerinde durduğum çok önemli bir konu var. Altyapıdan alacağımız 5-6 oyuncudan bir tanesi bile şu takıma monte edilebilirse bu mükemmel olur denemeye değer bence şu aşamada. Devre arasında da takımın durumu tekrar değerlendirilebilir gidişata göre. Teknik direktörden hiç bahsetmedim bence ünal karaman bile bu görevi yerine getirebilecek bilgi beceriye sahiptir.

Mehmet
28.11.2009, 12:06
Ve birinci adım atılmış durumda Şenol Hoca tekrar Trabzonspora geliyor ve gelmek zorun da çünkü Şenol Hocayı bu konumlara gelmesini sağlayan Trabzonspordur, ekmeğini yedi güzel günler yaşadı yaşattı ve ömrü yettiği sürece Trabzonspora hizmet yapmak hak borcu olsa gerek, kim olsa böyle düşünür..

Ve sırada Fatih Tekke var. Ve Şenol Güneş Hoca ve Başkan da istedikten sonra Fatih Tekke de gelecektir.

Trabzonsporun kadrosu klasik olarak kolej takımı havasında iyi bir kadroya sahipti ancak tek eksik olan iyi bir hoca ve liderlik ve kaptanlık meziyeti olmayan oyuncu eksikliğiydi.

İlk önce çok önemli bu iki eksiklik tamamlandıktan sonra küçük sorunları Şenol Hocanın daha kolay çözebileceğini düşünüyorum.

Hala forumlar da Şenol hocanın gelecek olmasına sevinmeyen eleştiren yorumlara rastlıyorum bir sürü..

Arkadaşlar lütfen kendinize gelin (!)

Trabzonspor kendi bünyesinden böyle deeğrli bir şahsiyet yetiştirmiş biz beğenmiyoruz, asıl hatamız burada, futbol bu baza unutulmayacak kötü sonuçlarda olabilir ama her zaman böyle olacak anlamına gelmez..
Ben Şenol hoca ile Trabzonsporu ömür boyu izlemek isterim.

Şenol Hoca takımı bir toparlasın Trabzonspor son zamanlarda Anadolu kulüplerinin seviyesinin de altında görüntü vermeye başladı..

Başarılar Şenol Hoca için Teşekkürler yönetim için, inşallah en kısa zaman da kesin olarak Fatih Tekke ile de anlaşıldığının haberini alırız.

Mehmet
05.05.2010, 22:19

Trabzonspor Şampiyon.

Teşekkürler Şenol Hocam,
seni çok seviyorum, yolun açık, Allah razı olsun.

Mehmet
16.05.2010, 23:12
Beni yanıltmayan Hocamız Şenol Güneş ve Başkanımız Sadri Şener için bir kez daha çok çok teşekkür ediyorum, ayrıca futbolcularımızın hepsinin gözlerinden öpüyorum, ban bu güzel mutlulukları yaşattıkları için.

Onur
16.05.2010, 23:22
Kötü Gidişi Durdurmanın Tek Yolu...
ŞÜKÜR.

albatros
17.05.2010, 13:48
Onur'un Eskişehir maçında gözyaşları...
yani hırs, azim, istek, inanç.
elde var 1.
bize böyle adamlar lazım.
ve tabi tüm camianın birleşmesi.