PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Takımı Üzerinden Tezgah Kuran Yönetim ve Yönetimin Tezgahları

İlker ToSun
22.11.2009, 18:42
Artık sabırlar taştı ve konuşulmayanlar konuşulmaya başlanmalı.

Burada taa sezon başından bas bas bağırarak söylemiştim, şimdi de tekrarlıyorum bugün sizlerin yaşadığı acılar taa aylar öncesinden planlanmıştı ve ben bunu maalesef ki biliyordum. Bilmemin bana tek bir yararı vardı o da şu ben bugün olanlara üzülmüyorum. Bu tezgahların varlığı beni bu takımdan öylesine soğuttu ki ,hayatımda ilk defa istanbuldaki bir maçımıza gitmedim.

Aslında seviniyorum çünkü futbolu bilmiyor dediğimiz yönetimimiz aslında futbolu zennedilenden daha iyi biliyormuş çünkü bugüne dair yaptıkları planlar tıkıt tıkır işledi. Çünkü onların kafasında tam bu haftalarda lige veda edeceğimiz planlanmıştı ve plan tuttu. Yönetimi tebrik ediyoruz bu ileri görüşlülüğünden dolayı.

Şimdi bana çıkp "hadi ordan birader, baktın iş o yöne girdi şimdi çıkıp da konuşma" diyenler olacaktır. Onlara fırsat vermeden hemen buraya 22/06/2009 tarihinde Hugo Broos başlığında saat 20:10 'da yazdığım yazıyı koyuyorum. İnanmayanlar da bakabilirler, 414. mesaj.

"Yahu oyun oynamayı bırakın be kardeşim artık, çıkıp adam gibi söyleyin işte şenol güneş in kontratının bitmesini bekliyoruz diye. yeterk artık şu takımı küçülttüğünüz. yeni sezona ahmet özenle başlamaya cesaret edemediniz diye 6 aylık bir bakıcı getirdiniz. ayıptır ayıp. şeffaf olun biraz. konumunuzun adamı olun."

Faruk Özak ın güdümünde ve emriyle kurulan bu yönetim var olduğu sürece Şenol Güneş'in buraya gelişinin önünde engel olabilecek de bir güç yoktu. Çünkü normal hayatta en yakın arkadaşlar olan Faruk Özak - Hayrettin Hacısalihoğlu - Şenol Güneş üçlüsü sözkonusu Trabzonspor olunca da arkadaşlık ilişkilerini hep çıkar amaçlı kullandılar.

Ersun Yanal ın arkasında adam gibi duramayan ve şampiyon olamadı diye Ersun Yanal ı yollayan Sadri Şener , şampiyonluğu elimizden alıp Beşiktaşa sunan Umut ve Gökhan denen iki adamla ise yola devam etti. Ardından Şenol Güneş i almak farz oldu ama alınamayınca bu sefer de kontratının bitmesini beklemeye karar verildi. O durumda onlardan beklenen Ahmet Özen le yola devam etmekti ve o da adamlık isterdi, yürek isterdi. E o zaman önde tek bir yol kalıyordu geçici sürelik masrafsız, kariyersiz, kimsenin tanımadığı, kolay kovulacak bir geçici adama ihtiyaç vardı ve Hugo yu getirdiler ve toplantılarında aynen şu sözleri sölediler : "nasıl olsa bu Aralık ayına kadar lige ve avrupaya havlu atar, biz de Şenol u getiririz". Ve planlar harfiyen tuttu, olaylar tam da istenildiği gibi ilerliyor.

Peki bunlara şaşırıyor muyuz ? ASLA .

Çünkü Trabzonporla beraber madden ve manen büyüyen bir başkan ve yönetim kadrosu var. Oysa bizler Trabzonsporu madden ve manen büyütecek insanları istiyoruz.

Trabzonspor tarihinin tartışmasız en kötü yönetimine burdan iyi dileklerimi sunuyorum. Bundan sonra da artık hiç bir tezgahları gizli kalmayacak. Çünkü artık bizler uyandık. Çünkü bizler onlardan çok daha zekiyiz.

Şimdi ise cevabını bekleyen büyük sorular var :
Acaba geçen sene yıllar boyu üzerinde ölü toprağı serpilmiş vaziyetteyken uyanan ve şehiriyle beraber bir sinerji yaratan Trabzonspor kimlerin canını sıktı ?
Kimler bu takımın bu sezonunu ve geleceğini kaça sattı ?

Murat Erdem
22.11.2009, 19:00
Sahada kasten mağlup olan Trabzonspor'u görmekte varmış kaderimde !!! başkanından, futbolcusuna İHANET içindelermiş !
Bizde burada kendimizden geçiyoruz, Trabzonsporumuz diye...
Herşey yalanmış be !!!

Sefa
22.11.2009, 19:02
Şimdi gel de MAY takıma ihanet etti Başkan olmasın de..

Badaloğlu
22.11.2009, 19:06
Yönetimin başarısı, başarısızlığı ve saha sonuçları zaten aşağı yukarı her başlıkta konuşuluyor...