PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 14. Hafta Maçı | Trabzonspor 2 - 1 Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

kaptans
29.11.2009, 22:35
arkadaşlar ilk defa bi maçımızı izleyemedim netten geniş özetini izleyebileceğim bir yer acilen rica edyorum

izleyebileceğim bir yer geniş özet golleri gördüm ama yetmiyor bilen varsa şimdiden teşekkrler

zahido
29.11.2009, 22:36
Bugun şunu anladım ki biz hakketen Tayfuna çok yükleniyoruz..

Bugün o pas hatalarını yanlış yere oynamaları ömer aysanda yaptı..

Kendimizden olana zülmedip başkalarını kayırıyoruz..

Ömer aysan sağbekte sırıtır oraya başka bir isim alınmalı bana kalırsa..

Cihad Varlı
29.11.2009, 22:36
Şu Güvenç Kurtar'dan nefret ediyorum . Sürekli saçmalayıp duruyor . Neden Ligtv'ye değiştirmesi için baskı yapmıyoruz ?

Mustafa ÖZDEMİR
29.11.2009, 22:37
Avni Aker'de Eskişehirspor'a hiç yenilmemişiz. Hiçte yenilmeyiz inşallah.
inşallah .zaten adamlar 30 küsür sene sonra lige geldiler...

Tevfik Kılıç
29.11.2009, 22:37
arkadasım git trabzona bul umutu konus onla...yada git yonetime...ne bu ya her yerde felaket tellallıgı yapıyorsun...Ben begeniyorum kaptanlık pazu bandıda yakıstı..hayret bi şey ya..nedir bu ya...nobre daha gol atamadı kimse adam hakkında konusmaz biz kendi oyuncumuzu yerden yere vururuz bu nedir ya....Kadro dısı bırakılmamış, üstelik kaptanlık pazu bandı verilmiş...ilk 11 de oynamış...mücadelede etmiş..ilk golde serkana güzel bir pas atarak selcugun güzel pasını degerlendirip gol atmasına büyük katkı yapmıs...ya napsın bu adam size....

Size katılıyorum.Takımımızda yüreğiylle oynayan futbolularımızın en başında Umut Bulut gelir.

servet nuh
29.11.2009, 22:38
---ben tv başında çok net bir şekilde esk taraftarlarının tezahüratını duydum....
---onur pişerse,iyi bir kalecimiz olacak gibi gözüküyor...sert gelen topu yumuşatamıyor fakat yumrukta vurmuyor..ellerin içiyle tokatlıyor...bu önemli eksiklik,inşallaha bunu giderir...
---ilk maçı olmasına rağmen ömer aysan sırıtmadı...
---alanzinhoyu kesen hocanın hocalık rütbesini sökmek lazım
---giray 2 tane song eder..
---gabriç bana ikinci bir jun gibi gelmişti ama bu maçta kanatta müthişti
---her zaman dediğim gibi serkan kesinlikle orta sahada daha verimli
---colmanın oyunda ağırlığı hiç yok
---selçuk orta sahada harika idi
---cale de iyiydi bugün
---umut ne kadar gol atamasada 11 de her zaman olmalı

Ahmet Kuru
29.11.2009, 22:38
Bu akşam belkide sahada çok iyi bir futbol yoktu ama mücadele vardı...
Hani derler ya topu ısırarak oynuyorlar,işte bugün öyle oynandı..
İyi futboldan ziyade 3 puana ihtiyacı var camianın,3 puanıda aldık,artık Şenol hocayı bekliyoruz...

_SeRKaN_
29.11.2009, 22:40
Kazandık...Seri yakalayıp zirveyle puan farkını kapatmamız lazım...

Sefa
29.11.2009, 22:41
Avni Aker'de Eskişehirspor'a hiç yenilmemişiz. Hiçte yenilmeyiz inşallah.
Aynı şey Bursaspor için de geçerli.. :)

Ömer TOPAL
29.11.2009, 22:43
haftaya kimi yeniyoruz uşaklar :D

Burçak
29.11.2009, 22:43
eskişehirspor geçen yıl durduk yere yaptıkları çirkeflikten dolayı tepki aldı statyumda.
hatta maçın başlamasına saniyeler kala Ankaragücü diye tezahurat da yapıldı.

magicyattara
29.11.2009, 22:44
Bölüm bölüm çok iyi oynadığımız bir maç oldu.
Gabriç maç boyunca çok iyi oynadı.
Selçuk tam bir maestro gibiydi.
Alanzinho takımın en önemli hücum silahı.
Umut Bulut aşırı kuvvetli:)
Ömer Aysan yeni takımını yadırgamadan oynadı.
Ceyhun ve Giray'a fazla iş düşmedi.Ya da bana öyle geldi.
Colman basit oynadığında daha faydalı.
Sekan Balcı sağ açık gibi oynadı,attı attırdı lakin fazla gözükmedi.
Cale defansif anlamda fena değildi.Bence yerini doldurabiliyor.
Onur'a zaman tanımalıyız.Çok basit hatalar yaptı.Yediği gol takımı oyundan düşürdü.Oynatıp ne olacağına bakmak lazım.
Barış Memiş'in ayağına top yakışıyor yahu:)

Yiğit SARI
29.11.2009, 22:51
güldüğümüz beşiktaşın durumuna bakın :D

Ahmet Kuru
29.11.2009, 22:57
Lider ile aradaki puan farkı 10 oldu...fb ile maçımız var..
Çokda karamsar bir tablo yok aslında...
Devre arasında 1-2 yerinde takviye ile herşey daha iyi olabilir....

Özge
29.11.2009, 23:02
Takım iyi oynadı.Gol oyuncuların dengesini bozdu ve bocaladık.Onun dışında takımı beğendim.

zafercalikoglu
29.11.2009, 23:03
2-1 olana kadar takım iyiydi yalnız golu yediten sonra son 20 dakikalık oyun bize yakışmadı
futbolcular psikolojik olarak bitiyor,

SüRMeNe_6161
29.11.2009, 23:11
Alin Size Onur Böyle Bi Hatali Gol Yiyilmez Nasıl Yedi ANlamadım..

Murat Acar
29.11.2009, 23:16
Allah aşkına azbiraz yapıcı olun yahu bu nedir böyle adamı bukadar yerden yere vurmanın mantığı ne TÜRK MİLLİ TAKIMININ değişmezi benim hemşehrim[olmaz olsun]volkanın yediği golü bizim kaleci yese ne diyecektiniz gerçekten merak ediyorum.Allah rızası için şu takıma biraz sahip çıkın herkes gibi o futbolcularda insan hata yapacaklar mutlaka biraz hoşgörü lütfen....

SEDAT
29.11.2009, 23:21
serkan ortayı kestiğinde umut topa yetişemesin diye öyle bi dua ettimki şükürler olsun kabul oldu..

Talha.YILMAZ
29.11.2009, 23:42
Allah aşkına azbiraz yapıcı olun yahu bu nedir böyle adamı bukadar yerden yere vurmanın mantığı ne TÜRK MİLLİ TAKIMININ değişmezi benim hemşehrim[olmaz olsun]volkanın yediği golü bizim kaleci yese ne diyecektiniz gerçekten merak ediyorum.Allah rızası için şu takıma biraz sahip çıkın herkes gibi o futbolcularda insan hata yapacaklar mutlaka biraz hoşgörü lütfen....

:alkış::alkış::alkış: Yorumsuz.

Hqmi
29.11.2009, 23:50
Vay be kaç haftadan sonra yenmek güzel. :D Liderle aramızda 10 puan fark var. Ha gayret. :)

Ahmet Faruk
29.11.2009, 23:50
Barış cidden üst düzey bir oyuncu olabilir. Adamda büyük topçu zekası var. Kendini o yönde yetiştirmeli.

Mehmet Fırat
29.11.2009, 23:54
Barış cidden üst düzey bir oyuncu olabilir. Adamda büyük topçu zekası var. Kendini o yönde yetiştirmeli.

Ömer Aysan Barış'tan bahsediyorsun değil mi Ahmet? :)

lazzz61
29.11.2009, 23:56
bi de su umutun serkanın topuna hareketlenmesı yok mu resmen kafayı yedım bı ınsan futboldan bu kadar mı anlamaz bı de ıtıraz edıyo bu adam karakterı saglamm dıorsunuz saglam karakterlı adam bunu yapmazz

Mustafa Calik
29.11.2009, 23:56
Youla'ya bakin. Türkce'yi ögrenmis .. helal olsun :D

Kamil Çakmak
30.11.2009, 00:02
Onur'a fazla yüklenmemek gerek. Zira aylar sonra bu takımda ilk 11 de sahaya çıkıyor.
O değilde, 5 futbolculun dışarda kalması diğerlerini tetikledi sanki.

ibrahim ŞEN
30.11.2009, 00:08
bu kadar ıgrenc bı mac daha gormedım unal karaman bı hafta olmasın ts basında

Kenan Berber
30.11.2009, 00:09
Şu Güvenç Kurtar'dan nefret ediyorum . Sürekli saçmalayıp duruyor . Neden Ligtv'ye değiştirmesi için baskı yapmıyoruz ?

hakkaten oyle.. Senol Gunes yokken onu söleyip dururdu smdi geldi yaptıgı yorum yerli yerli dedik ama sadece yerli olması önemli değil takımlarıda tanıması lazım Senol hoca da zorluk cekecek uzak kaldı vs vs.

resmen beni getrene kadar sacmalıcam diyo adam

jako13
30.11.2009, 00:11
Onurdan trabzonspor kalecisi olmaz...! Çok çok iyi oynamadık. Youlanın attığı golü ofsayt diye saymadı hakem (aslında pozisyon tartışmalı) O golü saysaydı halimiz duman olurdu. Her zamanki gibi 1-0 yenik başlardık. Tüm bunlara rağmen selçukun golü güzeldi. Selçuk ile Gabriçi beğendim. Ömer Aysanın topla çıkışları zayıf ama biraz daha sabretmek gerek...! Ceyhun ile Alanzinho oynamaları gerekenin yarısını oynuyorlar malesef.....!

İsa
30.11.2009, 00:12
Takımın genelinde golü yedikten sonra panik havası oluştu.
Maçın en kritik anı Hocanın Tjıkuzu'yu oyuna aldığı andı.Giden maçı kurtardı bana göre.
Tjıkuzu ve Ünal hocaya tebrikler.

jako13
30.11.2009, 00:14
Takımın genelinde golü yedikten sonra panik havası oluştu.
Maçın en kritik anı Hocanın Tjıkuzu'yu oyuna aldığı andı.Giden maçı kurtardı bana göre.
Tjıkuzu ve Ünal hocaya tebrikler.

Tijukuzunun da hakkını yememek gerek..! Çok isabetli ve hırslı oynadı..

M.S.SOFU
30.11.2009, 00:18
Onurdan trabzonspor kalecisi olmaz...! Çok çok iyi oynamadık. Youlanın attığı golü ofsayt diye saymadı hakem (aslında pozisyon tartışmalı) O golü saysaydı halimiz duman olurdu. Her zamanki gibi 1-0 yenik başlardık. Tüm bunlara rağmen selçukun golü güzeldi. Selçuk ile Gabriçi beğendim. Ömer Aysanın topla çıkışları zayıf ama biraz daha sabretmek gerek...! Ceyhun ile Alanzinho oynamaları gerekenin yarısını oynuyorlar malesef.....!
onur'un resmi maça çıkmadan kulüpte kaldığı yıl olacak
onur'un performansını onur'a değil ,onu ,kötü oynayanların arkasında durdurana sor bence
zaten hocası kovulup 5 futbolcusuda kadro dışı kalan eskişehirspordu....
töbe töbe...

champions
30.11.2009, 00:22
Öncelikle Ünal hocaya teşekkürler.Sanırım bu sezon ilk kez en doğru kadromuzla çıktık sahaya.Özellikle Onur ve Ömer tercihi oldukça önemli.Yaptığı değişikliklerde oldukça yerindeydi.Yediğimiz gole kadar muhtemelen sezonun en iyi 3 maçından birini oynadık.Song-Tony-Gökhan-Egemen gibi as oyuncuların yokluğunda oynadığımız oyun oyuncularımızın isimleri ve performansları hakkında bir gözden geçirmeye ihtiyacımız olduğunu gösterir.Bugün Songu Gökhanı Silvayı Engini "arayan" var mı aramızda?

Teknik ve taktiğin dışında kadromuzdaki birkaç oyuncumuzda ciddi bir "fizik güç" sorunu var.Yine önemli bir kısmında "hava topu alamama" sorunu da mevcut.Gerçekten sinir bozucu görüntüler oluşuyor bu sebeple.

Oyuncu özeline gelirsek Onur 5, hatta 10 maç üst üste oynamalı.Ömer'in ortalaması buysa kadrodaki en iyi sağbek, yalnız sakatlığı düşündürücü. Serkan'ın sakatlanana kadar koşup savaştığı,Giray Ceyhun ve Calenin idare ettiği, Colmanın bunu bile yapamadığı, Selçuğun(Belindeki sorun düşündürücü) "iyi" sayılabileceği, Gabric'in yıldızlaştığı, Umut'un ne yazık ki bir kez daha "olmadığı" golü yedikten sonraki dk'larda dokuz doğurduğumuz bir maç oldu.Sonradan girenlerden Barış saçmalamakta sınır tanımazken, Tjikuzu ise bu kadroda banko oynayacağını göstererek her fırsatta kendisiyle dalga geçenlere selam etti.

jako13
30.11.2009, 00:25
Gol pozisyonunda o basit topu tutamayıp rakibinin önüne atan bir kaleci oynamadığından değil kabiliyetsizliğinden bunu yapmıştır. Adam gibi tek bir pozisyonu yok eskişehirin ...! Yoktan bir gol yiyen kaleci yüzünden adamlar nerdeyse oyuna ortak olacaktı. Onurdan bu takıma kaleci olmaz....! Gerçekleri görmek lazım...!

Fatih Özkan
30.11.2009, 00:27
Gol pozisyonunda o basit topu tutamayıp rakibinin önüne atan bir kaleci oynamadığından değil kabiliyetsizliğinden bunu yapmıştır. Adam gibi tek bir pozisyonu yok eskişehirin ...! Yoktan bir gol yiyen kaleci yüzünden adamlar nerdeyse oyuna ortak olacaktı. Onurdan bu takıma kaleci olmaz....! Gerçekleri görmek lazım...!

Petr Čech'in Avrupa Kupası maçında yaptığı hatayı hatılıyor musun ?
O zaman Petr Čech de kaleci değil...
Ne işi var bu adamın Chelsea'de o zaman ?
Açıklar mısın ?

Ufuk Bayraktar61
30.11.2009, 00:28

yulanın pozisyonu 2 kere ofsayt..ondan şüpheniz olmasın

Berat
30.11.2009, 00:28

Sadece 1 maçla karar verebiliyorsak; dünkü maçı kıstas aldığımızda Volkan Demirel'den de kaleci olmaz ama adam Avrupa'nın sayılı kalecilerinden birisi bana göre.

İsa
30.11.2009, 00:31
Colman ve Alanzinho için oturup ciddi ciddi düşünmek gerekli.Anormal top kayıpları ve fiziki yetersizlikleri ciddi bir problem.
Rakip önde bastığında takımı rahatlatacak herhangi bir hamleleri yok maalesef.
Umut,Colman,Alanzinho 3 lüsü saldıran rakipler karşısında bizi yarısahamıza mahkum ediyor.

jako13
30.11.2009, 00:33
Sadece 1 maçla karar verebiliyorsak; dünkü maçı kıstas aldığımızda Volkan Demirel'den de kaleci olmaz ama adam Avrupa'nın sayılı kalecilerinden birisi bana göre.

ben yanılırım inşallah...!Ama kalecinin topu elinden kaçırmasını iş kazası gibi düşünmek lazım. Volkan bu tip kazaları hep yapıyor. Bizim onur ise tutacağı topu rakibin önüne atıyor, bunu acemilikten yapıyor.... Aynı şey değil..!

Erdal
30.11.2009, 00:36
Faruk, 3 satır da Barış için yazsaydın...Umut'la denediği verkaç bence futbol zekasını gösteriyor...Bu çocuk bir an evvel oynayabileceği bir takıma gitmeli...

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 00:37

Bosuna kendini yoruyorsun renkdasim,...olay Onur, Tolga veya Silva'nin kalecilikleri ile ilgili degil.
Örnegin Trabzonspor'un kadrosunda "jako" diye (genc!) bir kaleci olsa, bu arkadaslar simdi onu konusacaklardi...:)

Dursun Kaplan
30.11.2009, 00:40
Kısa günün kârı.

Maçın özeti. :)

Berat
30.11.2009, 00:40
ben yanılırım inşallah...!Ama kalecinin topu elinden kaçırmasını iş kazası gibi düşünmek lazım. Volkan bu tip kazaları hep yapıyor. Bizim onur ise tutacağı topu rakibin önüne atıyor, bunu acemilikten yapıyor.... Aynı şey değil..!

Dostum, adam 1 maç oynadı. Bu hatayı her oynadığı maçta yapıyormuş gibi davranmayalım Onur'a. 5-10 maç üstüste oynasın bakalım, her maçta bu tip hatalar yaparsa sen haklı çıkarsın.

Onur'un 2 sezon önce,son maçta Fenerbahçe'yi 2-0 yendiğimiz maçtaki performansı, son yıllarda izlediğim en iyi kaleci performansıydı. En kısa sürede o çizgiye tekrardan geleceğini umuyorum..Yeter ki ısrar edelim, yeter ki destek verelim..

OnOuR
30.11.2009, 00:41
Onca maç Sylva'ya sabrettik,kaç hafta üstüne ilk 11 çıkmış ve bir hatalı(!) gol yedi diye Onur'un kaleciliğini tartışır olduk ha...! Bence Onur'a gelene kadar savunmaya orta sahaya vs vs çatılacak o kadar yer ve kişi varki... Bence gereken sabır gösterilsin bu adama ki fazla uzun bir zaman diliminden de bahsetmiyorum birkaç hafta daha sadece. Kendine güveni geldikten sonra eminim o fb maçındaki gibi üst düzey performans sergilemeye başlayacaktır....

İsa
30.11.2009, 00:42
Ben Ünal Hocadan Umut-Ahmet değişikliğini bekledim.

Fatih
30.11.2009, 00:43
Volkan maç sonunda sevinirken omzunu çıkardı yahu.O zamanlar yediği goller yüzünden kaç kere kovulma noktasına geldi.Bugün hem milli takımın hem Fb'nin 1. kalecisi.Onur'da yetenek var bu yeteneği yedek kulübesinde değil kalede geliştirecek dimi.Onur'a kaleyi teslim edelim kötü goller de yese destek olalım biz kazanırız.

Berat
30.11.2009, 00:46
Bosuna kendini yoruyorsun renkdasim,...olay Onur, Tolga veya Silva'nin kalecilikleri ile ilgili degil.
Örnegin Trabzonspor'un kadrosunda "jako" diye (genc!) bir kaleci olsa, bu arkadaslar simdi onu konusacaklardi...:)

Napalım abi o zaman, kime destek verelim? Tony Sylva'da mı ısrar edelim? Tolga'ya mı şans verelim?

Ben Onur'a 5-10 maç şans verelim diyorum. Belki de gerçekten iyi bir kaleci kazanacağız. Kötü performans gösterirse de birşey kaybetmeyeceğiz,zira bu sezon zaten kalemizi bulan şutların % 50'den fazlası gol oldu neredeyse.

Sizin çözüm önerinizi alalım? Madem bizimkini beğenmeyip hafiften "ti"ye alıyorsunuz.

Tayfun Aydın
30.11.2009, 00:47
pardon da bu Onur değilmiydi bir Fener maçında çıkıp muhteşem oynayan.Böyle goller yenebilir.Çıkışları hatasızdı ve ofsayt diye verilmeyen golde o topu çıkarmasa yan hakem golü verecekti.Onur un kurtardığı top bizi kurtardı.Ayrıca kalede kendine güveni var oynamadan da kaleci yetişmez.Tolga dan da Slyva dan da iyi.Sürekli oynarsa en az 10 yıl kaleci sorunumuz olmaz

zafer44
30.11.2009, 00:47
Ömer Aysan ve Tjikuzu mutlaka oynatılmalı, kadro dışı bırakılan futbolcular kazanılmalı çünkü kulübün değeridir hepsi;elimizdekini değersiz hale getirirsek kendimize zarar vermiş oluruz. Olmaz ama keşke Ünal sahada kalmaya devam etse Şenol Güneş "genel menejer" olsa...

İskender Çakmak
30.11.2009, 00:50
onur' un uzun süre ilk onbirde oynamaması böyle golleri yemesine neden olabiliyor kaleci oynamadan pişemez Onur için de aynısı geçerli çok şanslı artık kalecilikten gelen bir hoca var çok iyi değerlendirmeli

Tayfun Aydın
30.11.2009, 00:51
Ünal ın bugün oyunu okumasına değişikliklerine hayran oldum.Gabric sağa çekip orayı kullandırması.Orta sahada düştüğümü anda tjikuzu yu alarak topu ayağımıza geçirmesi.Belki Barışla oyunu iyice karşıya yıkıp maçı bitirmeye çalıştı ama Barış bildiğimiz Barış. Uzun zamandır br hocanın takıma bu kadar etki ettiğini görmemiştim.

İsa
30.11.2009, 00:51
Bu arada takımın kanatlarında sezon sonuna kadar Gabric ve Serkan oynatılsın.

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 01:06
Volkan maç sonunda sevinirken omzunu çıkardı yahu.O zamanlar yediği goller yüzünden kaç kere kovulma noktasına geldi.Bugün hem milli takımın hem Fb'nin 1. kalecisi.Onur'da yetenek var bu yeteneği yedek kulübesinde değil kalede geliştirecek dimi.Onur'a kaleyi teslim edelim kötü goller de yese destek olalım biz kazanırız.

Futbolda kaleyi veya herhangi bir pozisyonu kimse kimseye "teslim etmez"...Iyi bir kaleci firsati eline gecdiginde kaleyi "teslim alir"...yasi, irki veya baska bir özelligi ile degil peformansi ile...Onur bu firsat bir kere yakaladi, bu onun ikinci sansi...(Tolga defalarca bu sansi buldu ama kullanamadi.)
Bunlari üzülerek söylüyorum, yabanci hayrani oldugumu sanmayin...
Sadece bir örnek verecegim; O. Kahn Karlsruhe'de kaleyi nasil teslim aldigini biliyormusun?
Biliyorsan ne demek istedigimi iyi anladin.
Onur'da söyledigin gibi o yetenek varsa, o formayi bir daha kimseye vermez.
Son cümlene hic katilmiyorum...bu durumda (Onur dahil!) hepimiz kaybederiz!

İsa
30.11.2009, 01:08
Onur ve Barış'ın şiddetle bir takımda kiralık oynamaya ihtiyacı var.

Erdal
30.11.2009, 01:09
Mehmet, abi kalecilik yaptınız mı ? Dikkat ediyorum kaleci konusu ile bilhasa alakalıınız?

kalavara
30.11.2009, 01:15
yediğimiz golde gabric kendi bekini takip etmedi ve maç sıkıntıya girdi. ama genelde iyiydi gabric!!

Fatih
30.11.2009, 01:16
Barcelona La Liga'nın en kötü kalecisine senelerdir neden tahammül ediyor sizce?

Bera B.
30.11.2009, 01:21
Özet yok mu kardeşlerim hiç? İzleyemedik maçı yahu.. :)

kaptans
30.11.2009, 01:28
Özet yok mu kardeşlerim hiç? İzleyemedik maçı yahu.. :)

var renktaş youtube girebiliyorsan geniş özet verilmiş izleyebilirsin

Osman Yavuz
30.11.2009, 01:30
Yediğimiz gole kadar çok iyiydi takım.Golü yiyince biraz bocaladık ama kazanmak herşeyden önemliydi.Bu ligin en iyi top oynayan takımlarından biriyiz ama Fenerbahçe'yle aramızda 10 puan fark var.İlginç.

Ufuk Bayraktar61
30.11.2009, 01:33
yediğimiz golde gabric kendi bekini takip etmedi ve maç sıkıntıya girdi. ama genelde iyiydi gabric!!

yediğimiz golde alanzinho ve ferhat ikisi aynı şuursuzca çıktılar,arkalarına bakmadan..gabriçle alakası yokdu pozisyonun...ama gabricin 80lerde topla berraber attığı deparı neydi yavvv

Bera B.
30.11.2009, 01:34
Evet varmış ya. Sağolasın kaptans.

real_rock
30.11.2009, 01:38
Maçı canlı izledim ve bugün galip gelmek çok iyi geldi. Takımda hala oturmayan şeyler var.
Kaleci Onur bana hiç güven vermedi.O meşhur Fenerbahçe maçında da canlı izleyip çok beğenmiştim ancak bugün yaptıkları hatalar yenilir yutulur cinste değil.İnşallah çok çalışıp kendini geliştirir.
Ömer Aysan ilk zamanlar çok pas hatası yapsada sonraları toparladı.İdare ederdi.
Giray ve Ceyhun, özellikle de Giray çok iyiydi.Cale'de Gabriçte iyi oynadılar.
Selçuk fena değildi golünüde attı sağolsun, ama colman'ı hiç beğenmedim.
Alanzinho ikinci yarı daha iyi oynadı.Umut yine çok mücadele edip elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı.Kısacası namuslu bir şekilde oynadı.Serkan'ı unutuyordum ki maçın en iyilerindendi.
Oyuncu değişikliklerinde sadece tjikuzunun oyuna girmesi akıllıcaydı.Barış Memiş ise o kısa anda bile sinir etti ya beni, diyecek bişey bulamıyorum.
Taraftarda iyiydi bugün özellikle Farozlular( Trabzonlu Gençler pankartı vardı ) çok iyiydi.
Eskişehir taraftarlarına haklı olarak tepki koyuldu( ama küfürlü ama küfürsüz!). Umarım Trabzonspor Taraftarının samimiyetini, iyi niyetini nasıl suistimal ettiklerini anlamışlardır.

İsa
30.11.2009, 01:40
Linki buraya kopyalarmısın ben bulamdım.

sametaydin
30.11.2009, 01:45
İlk yarı sahadaki kadro fenal değildi. İyi oynadık. 2. yarı rıza hoca yaptığı değişikliklerle oyunu bizim alana yıktı. Serkan o golu atmasaydı belki de bu maçtan mağlup ayrılacaktık. 2. yarı iyi değildik. İleri uç elemanlarımız umut ve alanzinho topu ilerde tutamadılar ve çok etkisiz kaldılar. Bu maçı galibiyetle geçtiğimiz için mutluyum bunca eksiğe rağmen eskişehir gibi ligin üstdüzey takımlarından birini yenebiliyorsak bu takımda iş var demektir.

TSercaN
30.11.2009, 01:46
Futbolda kaleyi veya herhangi bir pozisyonu kimse kimseye "teslim etmez"...Iyi bir kaleci firsati eline gecdiginde kaleyi "teslim alir"...yasi, irki veya baska bir özelligi ile degil peformansi ile...Onur bu firsat bir kere yakaladi, bu onun ikinci sansi...(Tolga defalarca bu sansi buldu ama kullanamadi.)
Sadece bir örnek verecegim; O. Kahn Karlsruhe'de kaleyi nasil teslim aldigini biliyormusun?

Onur kaleyi bi fener macinda icerde kazandigimiz macta almisti aslinda. Gel gor ki bizim cok bilmisler ondan geri aldilar. Aslinda talihsizdi cunku son macta formayi buldu ve cok guzel oynadi.

kaptans
30.11.2009, 01:47

rica ederim ne demek

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 01:54
Napalım abi o zaman, kime destek verelim? Tony Sylva'da mı ısrar edelim? Tolga'ya mı şans verelim?

Ben Onur'a 5-10 maç şans verelim diyorum. Belki de gerçekten iyi bir kaleci kazanacağız. Kötü performans gösterirse de birşey kaybetmeyeceğiz,zira bu sezon zaten kalemizi bulan şutların % 50'den fazlası gol oldu neredeyse.

Sizin çözüm önerinizi alalım? Madem bizimkini beğenmeyip hafiften "ti"ye alıyorsunuz.

Mesela Trabzonspor kalesine gecen her kaleciye destek verin...Silva, Tolga, Onur hic fark etmez.
Ama hatalarini örterek degil, ona gercekten sahip cikarak...benim üzüldügüm nokta ne biliyormusun?

Trabzonspor gibi bir takimin "kalici" bir kaleci antrenörü neden yok?
Yeni gelen her teknik kadronun yaninda yeni bir kaleci antrenörü var.

Sana yasadigim ülkeden bir örnek vereyim;
Almanya milli takiminin genc kalecisi Adler'in hangi kaleci antrenörün elinde yetisdigini biliyormusun?

Rüdiger Vollborn...

Peki Rüdiger Vollborn kim?

Bayer Leverkusen'de 16 yil kalecilik yapmis tecrübeli bir kaleci.
Vollborn'un kaleciligini bilen arkadaslar genc Adler'de onu görebilirler...kaleci teknigi ayni.
Vollborn Adler'in yeteneklerine o kadar güveniyordu ki, onu zamaninda Leverkusen'a aldirdiginda belli bir süre kendi evinde misafir etti.
Yani Adler'in gelismesinde Vollborn'un cok büyük emegi var.

Bundesliga'da bunun gibi bircok örnek var...simdi Almanya'da neden her zaman iyi kalecilerin ciktigini anladin mi?

"Trabzonspor gibi bir takimin "kalici" bir kaleci antrenörü neden yok?" sorusuna gelince, nedeni cok basit...cünkü kulüp olarak önemsenmiyoruz!
Biz insanlarimiza yatirim yapmiyoruz! Bizim yaptigimiz öz evlatcilik degil!

Biz sadece Tolga'larla, Onur'larla, Petkovic'lerle, Jefferson'larla kendi kendimizi kandiriyoruz...

http://www.goalkeeping.com/Ruediger-Vollborn.794.0.html

Biraz Almanca bilen arkadaslar bunlari okusunlar...adamlar olaya nasil yaklasiyor,...biz nasil yaklasiyoruz göreceksiniz.

Tunay ERDEM
30.11.2009, 01:56
Merak ettim. Özetleseniz?

Kubilay ŞAHİN
30.11.2009, 01:59
Güzel Bir Maç.. İlk Yarı Sakin Oyun Sağlam Paslar İle Gelen Gol.. İkinci Yarı Biraz Paskı Yeyince Açılan Oyuncular.. Maçın Sonlarına Doğru Kontrollü Bir Oyun.. 3 Puanlı Güzel Bir Maç Seyrettik..

Maç İçindeki Ufak Düşüncelerim..:
* Korner Organizasyonlarına Bayıldım..:)
* Sonlara Doğru Barışın Yerine Kesinlikle Hasan Ahmet'i Beklerdim..
* Umut İçin Kaptanlık Pazubandı Biraz Ağır Geldi Sanırım..
* Selçuk, Selçuk, Selçuk..
* Onur, Onur, Onur..

Bu Arada Onur Eleştiren Arkadaşlar.. Yapmayın Allah Aşkına.. Uzun Süre Sonra İlk Defa Çıktı Maça Olsun Bir Kaç Hatası..

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 02:03
Mehmet, abi kalecilik yaptınız mı ? Dikkat ediyorum kaleci konusu ile bilhasa alakalıınız?

Kusura bakma Erdal, iletini simdi gördüm.:)Evet, kalecilik yaptim...

only ts
30.11.2009, 02:11
bu alanzinhoyu takımdan uzaklastırmasınlar. ınsallah hep ılk 11 de olur. hugonun sistemine uymuyordu ! ne sistemi varmış arkadaş

Mehmet Sarigül
30.11.2009, 02:13
Merak ettim. Özetleseniz?

Özel Mesaj olarak gönderirim...

POYRAZ
30.11.2009, 02:19
Bu maci kazanmamiz iyi oldu.
Ortaligin biraz durulmasi acisindan.

Emiroğlu
30.11.2009, 02:26
Petr Čech'in Avrupa Kupası maçında yaptığı hatayı hatılıyor musun ?
O zaman Petr Čech de kaleci değil...
Ne işi var bu adamın Chelsea'de o zaman ?
Açıklar mısın ?

Ben açıklayayım.
Kaleci elinden topu kaçırabilir..

Üzerine gelen toptan korkmaz.Korkmamalı.

Umarım Onur ilk 11 ekslikliğinden böyle bir durumda kalmıştır.

Bir kaleci de öyle 5-10 maçla kaleci olmaz.Potansiyelinden eminsen eğer ;
Koyacaksın Onur'u.Trabzonspor'un kalecisi bu diyeceksin.
Gideceksin EN AZ 1 yıl.

Yinede as kaleci olarak tercihim Serdar Kulbilge.Kendi düşüncem.

Emiroğlu
30.11.2009, 02:31
Colman ve Alanzinho için oturup ciddi ciddi düşünmek gerekli.Anormal top kayıpları ve fiziki yetersizlikleri ciddi bir problem.
Rakip önde bastığında takımı rahatlatacak herhangi bir hamleleri yok maalesef.
Umut,Colman,Alanzinho 3 lüsü saldıran rakipler karşısında bizi yarısahamıza mahkum ediyor.

Colman ve Umut ikilisine katılmak ile beraber Alanzinho için kesinlikle katılmıyorum.
Hele hele ki oyunu rahatlatma konusunda.
Şu anda Selçukta dahil , en iyi oyunu rahatlatan adam.
En iyi ters top atan , yeri geldimi 40 metrelik paralel top atan adam.

Fiziksiz mi ? Evet.
Fakat dikkat edin , fiziksizliğinin eksikliğini tekniği ve dribling kabiliyeti kapattığını düşünüyorum.
Lakin , her maç 2-3 faul kazandırıyor.

Colmanda fiziksiz , fakat öyle yerde top kaptırıyor ki , topa hakim olmadığı , ayağında tutamadığı için faul falan çalınmıyor.Direk olarak top kaybı olarak yansıyor.

Alanzinho topu aldığında boş bölgelere dribling yaptığı için , bir omuz geldiğinde de çoğu zaman faul yada freekik olarak bize dönüyor o top.
İyi ayırt edelim.

TRABZ'10'_61
30.11.2009, 03:15
İnŞallah umduĞumuz gİbİ bekledİĞİmİz gİbİ olur kendİnİ toparlar...daha İlk maÇi olduĞu İÇİn gÖrmemezlİkten gelİyoruzz ama yİnede dİkkat etmesİ gerekİyo..İnŞalah eksİklerİnİ dÜzeltİr...serkan balciya sonsuz tŞk trabzon ruhuyla oynayan sayili futbolcularimizdan...ve selÇuk İnan...colmannnn....

Barış Bağcıoğlu
30.11.2009, 03:59

Onurun iyi kaleci olduğunu düşünenlerdenim. Onu Ümit milli maçlarında çok izledim. Bazen kötü olduğu defansla anlaşamadığı maçlarda oldu ama genelde iyi ve kaliteli bir kaleci. Biz günlük yaşayan taraftarlatız (türkler olarak) daha 3-5 gün önce kafasını istediğimiz oyuncuyu 5 gün sonra kahraman yaparız( misal rüştü) Onur sadece iyiy bir kaleci değil ayrıca maç alabilecek bir kaleci ve bizler değilmiydik formları inceleyebilirsin kalede onur olsun da yenilelim diyenler. Bu çocuk emin ol slyva kadar şansı hak ediyor. (en az 13 maç)

Onur Akyüz
30.11.2009, 04:16
maç sırasında yazılanlara bakıyorum,

maçtan yarım saat sonra yazılanlara bakıyorum,

1 saat sonra yazılanlara bakıyorum,

furtuna gibisiniz he,nasıl da dinip sakinleşiyosunuz,

sizi gidi sizi:)

iyi oldu bu galibiyet.

akincilar1967
30.11.2009, 05:07
Galıbıyetınız Hayırlı ugurlu olsun arkadaşlar Ordudan selamlar saygılar
Kım Koyarsaa koysunn esesee koysunn esesee koyandan allah razı olsunn :D

Salih Edip
30.11.2009, 06:30
Onur yedekteyken Tony'den çok Tolga'dan birşeyler öğrenmiş gibi.
Ben kendisini şampiyon bir takımın kalecisi gibi göremiyorum.
Bu kadar zaman Tony gibi bir kaleciden bazı şeyleri kapamadıysa bundan sonra da zor kapar.
Eksikleri heyecanla açıklanabilecek gibi değil.

zaten şampiyon bir takımın kalecisi değil.
eksikleri tamamen maç yapmamakla ve heyecanla açıklanabiliek cinsten.
umarım bundan sonra kaleden çıkmaz.

orhan42
30.11.2009, 08:35
Maçı radyodan dinleyebildim..Fakat özellikle ilk yarı eskişehir'e göre üstün oynadığımız anlaşılıyordu..Böyle kötü bir dönemde 3 puan almak bence başarıdır..İnşallah Şenol Hoca ile de maç kazanma konusunda istikrarı kazanırız..Bir de Onur'a hemen bir gol yedi diye eleştiride bulunmak bana anlamsız geliyor..Bir maçta hatalı gol yedi diye genç bi kaleciyi böyle elştirirsek bi yetenek daha kaybolur gider diye düşünüyorum..Zamanında 1992'de Avrupa şampiyonu olan u-19 (yanlış da hatırlıyor olabilirim) milli takımımızın bi kalecisi vardı Yetkin..Bizim takımımızın alt yapısından yetişmiş gencecik bir kaleciydi.O şampiyonadan sonra yere göğe konulamadı.Fakat bir sene sonra Avustralya'da düzenlenen dünya kupasında ilk maçta Avustralya'dan 6 gol yeyince silindi gitti..Belki de iyi bir kaleci olacaktı..Ama destek çıkan olmadı anlaşılan..Şimdi kimbilir nerelerdedir...

hüseyin1975
30.11.2009, 08:57
Fenerbahcenin bu Hafta yedigi ilk gölü seyredin ve ondan sonra Onuru elestirmeye devam edin.....

lazuk61
30.11.2009, 09:18
Kaleci Derseniz.....SİNAN BOLAT

Travelair
30.11.2009, 09:20
Onur hakkında; bir kaleci için belki de en önemli şey maç kondüsyonu ve tecrübe. Futbolculardan daha önemli çünkü onlar bunlardan dolayı hata yapsa telafisi var, ama kaleci hata yaparsa yok. 2 senedir kaç maça çıkmış ne kadar tecrübelenmiş. Aynı hatayı Tolga'da yaptık. Kenarda beklettik durduk. Eğer 11 oynayacaksa kalmalı, oynamayacaksa kiralanmalı. Yedek kaleci olarak ise tecrübeli bir Anadolu kulübü kalecisi alınmalı. Bir de sanırım kilo almaya meyilli bünyesi var Onur'un. Aman dikkat diyorum

lazuk61
30.11.2009, 09:32
sinan bolat diyorum başka bişi demiyorum

Koray
30.11.2009, 10:20
Maçı aldık almasına ama yan toplardaki zaaflarımızı gören oldu mu, Allah'tan ofsayt diye bi kural var...

6_DenizhaN_1
30.11.2009, 10:35
Takım haklı galibiyet aldı kadro seçimide çok hoşuma gitti.
Onur Tolga'dan daha iyi bir kaleci..
Cassilias'da maçlara çıkmasın uzun süre o da aynı hataları yapar..
Zamanla olacak şeyler özgüvenle olacak şeyler..
Ama hammaddesi iyi bir kaleci akıllı bir kaleci..
Sevindik..

Adil ÖZGÜR
30.11.2009, 10:37
Onur'a fazla yüklenmemek gerek. Zira aylar sonra bu takımda ilk 11 de sahaya çıkıyor.
O değilde, 5 futbolculun dışarda kalması diğerlerini tetikledi sanki.

Onca maç Sylva'ya sabrettik,kaç hafta üstüne ilk 11 çıkmış ve bir hatalı(!) gol yedi diye Onur'un kaleciliğini tartışır olduk ha...! Bence Onur'a gelene kadar savunmaya orta sahaya vs vs çatılacak o kadar yer ve kişi varki... Bence gereken sabır gösterilsin bu adama ki fazla uzun bir zaman diliminden de bahsetmiyorum birkaç hafta daha sadece. Kendine güveni geldikten sonra eminim o fb maçındaki gibi üst düzey performans sergilemeye başlayacaktır....

Onur ve Barış'ın şiddetle bir takımda kiralık oynamaya ihtiyacı var.

http://www.youtube.com/watch?v=R_DzPC8cDYw

Yedigimiz Gol tamami ile talihsizlik. O Topu yana dogru yumruklamasi lazimdi ama olmadi, cani sagolsun.
Gercekden cok Gol kacirdik.

Kaleci Derseniz.....SİNAN BOLAT

Fenerbahcenin bu Hafta yedigi ilk gölü seyredin ve ondan sonra Onuru elestirmeye devam edin.....

Çocuk bir gol yedi, bence heyecanından dolayı o golü yedi. Topu yumrukla uzaklaştırması lazımken, bloke etmeye çalıştı, sert gelen top, tabiki rakibin önüne düşme ihtimali vardır.

Hüseyin'in yorumuna katılıyorum. Onur'u eleştirmeyelim, Volkan'ın pozisyonu ile kıyaslarsak ne kadar masum olduğunu anlarız.

Bence büyütmeye gerek yok.

BAHADIR33
30.11.2009, 10:53
Ceyhun:
Topla buluşma:45
Pas yüzdesi:68
Top çalma:2

Umut
Topla buluşma 39
Pas yüzdesi:53
Top çalma:0

Ömer
Topla buluşma 66
Pas yüzdesi:56
Top çalma:3

Gabric
Topla buluşma 47
Pas yüzdesi: 76
Top çalma:1

Selçuk
Topla buluşma 59
Pas yüzdesi:81

Colman
Topla buluşma 55
Pas yüzdesi:70

Serkan
Topla buluşma 27
Pas yüzdesi:82

Alanzinho
Topla buluşma 42
Pas yüzdesi: 71

ceserdar
30.11.2009, 10:54
Uzun zamandır forma ile haşır neşir olmamış bir adam için normal sayılabilecek hatalar yaptı Onur. Eleştirmemek gerekir ki, eleştirenler uzun zamandır yapmadıkları bir işi lazım olduğunda yapmaya kalkıştıklarında hemen eskisi gibi iyi yapabiliyorlar mı? Ben yapamıyorum, uzun zaman kalem tutmadığım zaman, yazı yazmam gereken bir yerde güzel yazamıyorum. Ama şu var, Onur 15 maç sonra hala aynı hataları yapıyorsa bu ondan istediğimiz adamın çıkmayacağını gösterir ki yol yakınken ilişkiyi kopartmak lazımdır.

Ahmet_8
30.11.2009, 11:00
Arkadaşlar bu maçı izledim gayet guzel oynadık unal hoca elindeki malzemeyi çok iyi kullandı serkan sagolsun hem asist hemde golunu attı ve bizi kurtardı.Gabrici çok begendim Gün geçtikce güzel oynamaya başlıyor Cale ile beraber çok iyi uyuyolar Hugo malı Bizi Calemizdende ediyorduki Allahtan adam kendinde suanda..Onuruda begendim yavaş yavaş olacak kadro dışı kalanlardan egemen ve engin hariçinde digerleri hemen satılmalı ve her ne pahasına olursa olsun bu takıma FATİH SULTAN TEKKE getirilmeli ve yabancı kaliteli bir forvet daha yanına alınmalı umut yedekte semih gibi kalmalı.Gökhan acil satılmalı yoksa elde kalacak.Kaliteli yabancı kalecide alınabilir duruma göre Slyvada gönderilmeli.Tjikuzu kazanılması cok iyi oldu.Güzel işler yapacagını hep beraber görecegiz..

Velasılkelam Senol hoçaya moral olsun ve inş bu şampiyonluga hasret takım ve taraftarları tüm türkiyeyi şampiyonluk gunu birbirine katar.

Özetl

İskender Çakmak
30.11.2009, 11:25
3 puan almak çok güzeldi önümüzdeki 1 ayda da ihtiyacımız tek 3 puan iyi futbol falan beklemiyorum bize 3 puan lazım Onur' a gelince onu Şenol Hocadan sonra görün herkesi utandıracak Allah' ın izniyle

Semih58
30.11.2009, 11:26
Skor daima bizden yana olsun.3 puan almak çok güzel.

Ayhan Yüksek
30.11.2009, 12:00
Çok şükür cezam doldu, ne zormuş ya yazamamak, ceza almama sebep olan sözler bana yakışmadı özür dilerim, Eskişehir maçında önemli olan 3 puandı bunuda başardık Allaha şükür, çok iyi futbol beklenemezdi takımdan bu durumda ama yinede fena değildik.

muratt
30.11.2009, 12:02
Gabric-Collman-Selcuk-Serkan dortlusunde israr edilmesi lazim.. Birbirlerine alistikca ligin tozunu atabilirler, hepsi de genc sayilir, teknikleri fena degil, oyunu iki yonlu oynayabiliyorla ve pres gucleri de yuksek.. Benim macta gordugum bu.

Yunus Emre SEYHAN
30.11.2009, 12:05
Ceyhun:

Alanzinho
Topla buluşma 42
Pas yüzdesi: 71

veriler yanlış :) Mesela Alanzinho topu Ragıp'tan kapıp Gabriç'i kaleci ile karşı karşıya bırakan pası vermişti.

magicyattara
30.11.2009, 12:06
Onur hakkında; bir kaleci için belki de en önemli şey maç kondüsyonu ve tecrübe. Futbolculardan daha önemli çünkü onlar bunlardan dolayı hata yapsa telafisi var, ama kaleci hata yaparsa yok. 2 senedir kaç maça çıkmış ne kadar tecrübelenmiş. Aynı hatayı Tolga'da yaptık. Kenarda beklettik durduk. Eğer 11 oynayacaksa kalmalı, oynamayacaksa kiralanmalı. Yedek kaleci olarak ise tecrübeli bir Anadolu kulübü kalecisi alınmalı. Bir de sanırım kilo almaya meyilli bünyesi var Onur'un. Aman dikkat diyorum

Bana da kilolu gibi geldi.Daha çevik olmalı.

Ozan Yazıcı
30.11.2009, 12:08
İnatla ısrarla hiç bozmadan Onur diyorum ben. Sylva'lara Umut'lara tanınan toleransın yarısını bu çocuğa tanırsak kale sorunu çözülür. Tolga'dan iyi yedek olur onun arkasına.
Bu arada güzel takım koşan takımdır, ama Umut gibi amaçsız değil anlamlı biçimde koşan.

poetricus
30.11.2009, 12:10
İnatla ısrarla hiç bozmadan Onur diyorum ben. Sylva'lara Umut'lara tanınan toleransın yarısını bu çocuğa tanırsak kale sorunu çözülür. Tolga'dan iyi yedek olur onun arkasına.
Bu arada güzel takım koşan takımdır, ama Umut gibi amaçsız değil anlamlı biçimde koşan.
Katılıyorum: En azından bunu hak ediyor.

İlyas Onat
30.11.2009, 12:11
Kaleci işinden pek anlamam, ama bu Onur'da iş var diyorsanız Şenol Hoca'nın dönüşüne en çok sevinen isimlerden biri de o olacaktır.

Ufuk Bayraktar61
30.11.2009, 12:19
Maçın hareketi(serkanın golü dışında); gabricin 80 küsürlerde topla beraber bizim ceza sahamızın önünden topu alıp diğer kalenin çizgisine kadasr peşinde 2 kişiyi sürükleyerek yaptığı orta..

SüRMeNe_6161
30.11.2009, 12:20
Alanzinho ÇOK Topla Oynadı Çok Kaptırdı...

KaRaKaN61
30.11.2009, 12:35

Sen gec kaleye ?

Samet Yildirim
30.11.2009, 12:37
Bazi futbolcularda mac eksikligi fazla göze batmaz mesela serkan balci 10 mac oynamasin 11. macta oynasin yine mücadele vs. eder belki 90 dk degil ama 75 dk oynar siritmadan cünkü mücadeleyle oynayan birisi..

Alanzinho gibi oyuncular ise 10 hafta oynamasin 11.macta dökülme sansi baya yüksek cünkü böyle oyuncular topla oynarlar calima gider verkaca girer vs. vs. böyle futbolcular ancak oynadikca acilirlar cünkü mücadeleyle degil daha cok topla oynayan isimler olduklari icin..Ayrica alanzinho klasik "10" gibi oynamiyor mücadele ediyor kosuyor eli belinde dolanmiyor...arka arkaya oynadigi zaman acilacakdir..

Mesela Umut a 10 mac oynamadan 11.maca ciksin pek etkilenmez fakat alanzinho, yattara gibi oyuncular etkilenir..

ESESESKİKİKİ
30.11.2009, 12:47
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187899592438_617907438_2820295_1242435_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187899692438_617907438_2820296_513650_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187900622438_617907438_2820311_321611_n.jpg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs090.snc3/15745_187901007438_617907438_2820316_5422388_n.jpg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs090.snc3/15745_187901082438_617907438_2820317_7085734_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187901122438_617907438_2820318_230579_n.jpg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187901632438_617907438_2820325_7049144_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs110.snc3/15745_187901682438_617907438_2820326_6741542_n.jpg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs090.snc3/15745_187901837438_617907438_2820328_2058269_n.jpg

Bayram dolayısıyla karadenizdeki eseslilerin çoğu Eskişehirde olduğu için düşündüğümüzden az katılım oldu maça.

Maç hakkında yorum yapmaya gerek yok taraftarın istediği oyunu , mücadeleyi futbolcular sahaya koyamıyor.Fenerbahçe maçı öncesi tesislere gidilerek kulakları çekilecek.

Maçtan istediğimiz skoru alamasak bile bu maç sonunda pırıl pırıliki genç futbolcu kazandık.Biri Alper Potuk diğeride Adem Sarı.Rıza hoca Burak ve ragıpın yerine oynatırsa inşallah önümüzdeki senelerde uzunca yıllar bizimle beraber olacaklar.

MAç öncesinde ve sonrasında fazla bir olay olmadı.Duyarlı davranan herkese teşekkürler.

Bundan sonraki maçlarınızdada başarılar dilerim.febe,gese,bejekenin yerine ESES ,Trabzon ve Bursayı şampiyonluk potası içinde görmeyi çok istiyorum.İnşallah yine o eski zamanlardaki gibi Anadolu şahlanışa geçecek.

Saygılarımla.

LECOSSEEMRE
30.11.2009, 12:52
ESESKİKİKİ Güzel düşüncelerin için teşekkür ama geçen seneki Eskişehirde Yaşadığımız sıkıntıları biz sizlere yaşatmadık Sizlerinde Aynı şekilde yapmanız dileğinle ikinci yarıda.

Murat Keçeci
30.11.2009, 13:03
Ünal hoca elindeki oyunculardan en iyi kadroyu çıkardı diyebiliriz.Selçuk-Gabric-Serkan maçta öne çıkan isimler oldu.Kaleci Onur ne çok iyi ne de çok kötü bir maç çıkardı.Yediği golde hatası büyüktü.Youlanın ofsayt golünden önce vuruşu yapanın şutunu kurtarışıda önemliydi.Kendine güveni arttıkça daha iyi olacaktır.

Selçuk: Sorumluluk aldığında ofansif iyi işler yapabileceğini gösterdi birinci golü başlatıp bitirerek kalitesini gösterdi.

Serkan: Kalitesinin üstüne çıktı ortası adrese teslimdi golüde birinci sınıftı.

Gabric: Güzel ortalarını uzun bir aradan sonra yeniden gördük.Gelecek vaad eden futbol bilgisi iyi olan kaliteli bir futbolcu eksik yanları son vuruş ve fizik güç.

Alanzınho: Ofanstaki en yaratıcı oyuncumuz ama son vuruş çalışması lazım bir çok şut fırsatında şutları çok cılızdı.Çabuk oyuncu olduğu için her maçta şut fırsatı gelecektir kendine bu konuda kendini geliştirmeli idmanlarda özel olarak dripling yapıp şut çekme çalışması yapmalı ayrıca toplara daha sert vurmak içinde bacaklarını güçlendirmeli.

Ömer aysan ilk maçına göre iyi performans gösterdi.Ceyhun Gülselam bizim geleceğimiz.Colman biraz daha hızlı ve çevik olmalı.Giray ve Calede iyi maç çıkardı.Umut son hareketlerde başarısızdı.

Serdær
30.11.2009, 13:09
Çok iyi 2 forvet

Çok iyi sağ açık

Çok iyi ön libero

Çok iyi stoper alırsak.

Şampiyon oluruz .

ö.saral
30.11.2009, 13:27
Haftaya ßursa'dan Ankaragücü maçı için .. gidecek ekip temasa geçelim..

Anıl Caner
30.11.2009, 13:29
Bayram dolayısıyla karadenizdeki eseslilerin çoğu Eskişehirde olduğu için düşündüğümüzden az katılım oldu maça.

Maç hakkında yorum yapmaya gerek yok taraftarın istediği oyunu , mücadeleyi futbolcular sahaya koyamıyor.Fenerbahçe maçı öncesi tesislere gidilerek kulakları çekilecek.

Maçtan istediğimiz skoru alamasak bile bu maç sonunda pırıl pırıliki genç futbolcu kazandık.Biri Alper Potuk diğeride Adem Sarı.Rıza hoca Burak ve ragıpın yerine oynatırsa inşallah önümüzdeki senelerde uzunca yıllar bizimle beraber olacaklar.

MAç öncesinde ve sonrasında fazla bir olay olmadı.Duyarlı davranan herkese teşekkürler.

Bundan sonraki maçlarınızdada başarılar dilerim.febe,gese,bejekenin yerine ESES ,Trabzon ve Bursayı şampiyonluk potası içinde görmeyi çok istiyorum.İnşallah yine o eski zamanlardaki gibi Anadolu şahlanışa geçecek.

Saygılarımla.

bursayı çıkaralım hep beraber yarışın içinde olalım. trabzonspor ve esesin beraber şampiyonlar ligine gittiği günleri görmek dileğiyle. hoş geldiniz.

Fatih Özkan
30.11.2009, 13:44
Çok önemli bir maçtı bizim için...
Aradaki fark 10'a indi...
Neden olmasın ?
Her takım puan kaybediyor ve Fener'di Galatasaray'dı top oynamıyor...
İnanalım ve transfer yapalım!

hido14
30.11.2009, 13:48
Öncelikle tebrik ederim serinin devam etmesi dileğimle her zaman kazanan karadeniz olsun.

deepmavi
30.11.2009, 14:00
Ünal hoca ve futbolcularımıza tebrikler hırslı ve hak ederek kazandılar.Ünal hoca maçı çok iyi okudu ve yönetti futbolcular iyi oynadı hiç biri kötü futbolcu değil yeterki hırslı savasarak iyi oynasınlar her zaman kazanırlar ama bazı futbolcular yetersiz kalıyor kendilerini geliştirirlerse onlarda iyi bir konuma gelecekler ya da bulundukları konumu kaybedecekler İnanın Mücadele edin Kazanın Hırslı oynayın yeter....

sergüzeşt
30.11.2009, 15:33
Maç sonu videosu eklendi mi?

Ayrıca Onur'a şans verilmeli, Karşıyaka'dayken çok iyi ve gelecek vaadeden bir kaleciydi, Trabzonspor'da 2 senedir kulübede. O yüzden biraz daha sabır gösterilmeli, defalarca canlı izlemiş biri olarak milli takımın kalesini koruyabilecek bir kalecidir.

hodlu
30.11.2009, 15:53
Alanzınho bence her maç böyle oynasa yeter.Topla az buluşan,az kaptıran.Tekrar yazıyorum sorun Umut BULUT. O oynadığı sürece bizim başarılara ulaşmamız imkansız...

Fatih Özkan
30.11.2009, 16:05
Maç sonu videosu eklendi mi?

Maç sonunda herhangi bişe yoktu ki...

hodlu
30.11.2009, 16:08
Dün maçta Onur Kıvrak bence çok acemice hareketler yaptı.Onun en çok oynamasını isteyen bendim acelecimiyiz bilmiyorum ama dün kaleciyi hiç beğenmedim...

Faik Yılmaz
30.11.2009, 16:12
Valla yenmek yenilmek hiç önemli değil Eskişehire karşı her zaman sempati ile bakmışımdır...

Herkese topunu oynuyor bazen yeniyor bazen yeniliyor ama durarak yenildiği hiç bir maçı hatırlamıyorum....

LazAnisT
30.11.2009, 16:27
Avrupa şampiyonu olmuş bir kadronun en başarılı oyuncularınıdan birisi kalecimiz Onur Recep Kıvraktı.(gerçi diğeride Ergin Keleşti)

Kaleci konusunda Şenol Güneş ne karar verirse onun dediği benim için kanundur.Şenol hoca Onur'a şans vermez ise Onura geçmiş olsun.

Ama Sylva kadar şansı fazlasıyla hak ediyor.

ÖmerFarukYılmaz
30.11.2009, 16:42
Çok iyi 2 forvet

Çok iyi sağ açık

Çok iyi ön libero

Çok iyi stoper alırsak.

Şampiyon oluruz .

Aurelio'yu alalım gene kalkınır bu takım:)

He forvet şart o ayrı..

Bu arada İbrahim Akın ile Julıo Cesar bizim ligden alınabilecek,alışma sıkıntısı çekmeden oynayabilecek oyuncular..

Devre arasında ancak onlar alınabilir diye düşünüyorum.

He hangi para ile o ayrı..Takasta belki şansımızı deneriz.

Ali Tunahan Güllü
30.11.2009, 16:50
İyi oynadık kazandık son vuruşlarada daha dikkat etmek lazım..

Mustafa ÖZDEMİR
30.11.2009, 17:04
alanzinho serbest oynayınca daha verimli olduğunu gösterdi.bundan sonra serbest oynaması lazım...

sanatik
30.11.2009, 17:29
Çok iyi 2 forvet

Çok iyi sağ açık

Çok iyi ön libero

Çok iyi stoper alırsak.

Şampiyon oluruz .

fikrine saygi duyuyorum fakat genel olarak söylemek istiyorum. O bu su ve bu gelirse sampiyon oluruz sözlerinden rahatsiz oluyorum.

Devre arasinda su adama alamadikda sampiyon olamadik düsüncesi gibi pek katilmiyorum. Elbette dört dörtlük bir takim kurulursa sampiyon olma durumu yükselir fakat garanti degil olamaz.

Son 2-3 yildir sivassporun cikisina bakalim. Cok iyi adamlar yokdu sahada ama yinede basari vardi. Sampiyon bile olabilirlerdi.

Elimizdeki kadro hicde fena degil ama potansiyeli kullanamamakda sorun yasiyoruz. Güclenmemiz zaten gerekiyor fakat elindekini kulanamadikdan sonra güclensen ne olur.

hodlu
30.11.2009, 17:32
Maçı normal bir forvet ile oynasaydık 4-0 biterdi.Ama takımın olağanüstü gayretine rağmen 2-1 zar-zor kazandık.İnşallah Şenol hoca bu gerçekleri görecektir...

.....
30.11.2009, 17:59
Yedek takımla Eskişehir gibi bir takımı yenebiliyorsak biz şampiyon bile oluruz!

Salih Edip
30.11.2009, 18:06
Dün maçta Onur Kıvrak bence çok acemice hareketler yaptı.Onun en çok oynamasını isteyen bendim acelecimiyiz bilmiyorum ama dün kaleciyi hiç beğenmedim...

yok yok usta geç bile kaldık ondan öyle acemice oynadı. bi 5-10 maç oynasın üst üste kaleci sorunumuz kalmıyacak bence.

Şeref
30.11.2009, 18:24
alanzinho serbest oynayınca daha verimli olduğunu gösterdi.bundan sonra serbest oynaması lazım...
aslında iyi görünyor ama zaman zaman ayagında toppu çok fazla tutuyor zamanında verkaç yapabileceği pozisyonlarda bunu yapmıyor zaman kaybedttırıyor takıma

Mustafa Çolak
30.11.2009, 19:08
Maçtaki Korner Organizasyonları Dikkatimi Çekti, Colman, Alanzinho
Umut'un Kıl Payı Kafayla Kaçırdığı Golde Olduğu Gibi.

Salih Edip
30.11.2009, 19:12

evet çalışıldığı belliydi . bir de colmanın ceza sahası önüne kestiği , selçuk'un gelişine vurduğu bir korner vardı. hastasıyım o tarz kornerlerin :D

Yunus Emre SEYHAN
30.11.2009, 19:14
En sonunda bir kornerde Colman, Alanzinho'ya pas vermişti ve Alanzinho çalımlarla içeri dalmaya çalışmıştı ama olmamıştı :)
Duran top organizasyonlarına önem verilmeye devam edilmeli. Giray, Ceyhun ve Egemen gibi bu toplara vurabilecek oyuncular var.

Serdær
30.11.2009, 19:48
fikrine saygi duyuyorum fakat genel olarak söylemek istiyorum. O bu su ve bu gelirse sampiyon oluruz sözlerinden rahatsiz oluyorum.

Devre arasinda su adama alamadikda sampiyon olamadik düsüncesi gibi pek katilmiyorum. Elbette dört dörtlük bir takim kurulursa sampiyon olma durumu yükselir fakat garanti degil olamaz.

Son 2-3 yildir sivassporun cikisina bakalim. Cok iyi adamlar yokdu sahada ama yinede basari vardi. Sampiyon bile olabilirlerdi.

Elimizdeki kadro hicde fena degil ama potansiyeli kullanamamakda sorun yasiyoruz. Güclenmemiz zaten gerekiyor fakat elindekini kulanamadikdan sonra güclensen ne olur.

Elindeki malzemeye göre hedef koyarsın o zaman.

Elimizde malzemeye göre şampiyon olamayacağımızı , buna göre oyuncular almamız gerektiğini ilettim.

Super Lig her sene daha kötüye gidiyor.

Takımlar arasında ki uçurumlar bazen çok bazen az oluyor..

Dolayısıyla başka bir başlıkta yazmış olduğum gibi orta seviyede bir antrenör getirtelim 3 sene aralıksız çalışsın 4.sene mucize olmazsa şampiyonuz .

AdemS
30.11.2009, 20:51
Onur'u eleştirmenin bir mantığı yoktur, en azından şimdilik.. Çocuk 2 senedir antrenmanlar dışında kaleye geçmemiş, uzun bir aradan sonra ilk defa o atmosferde maça çıkıyor, o kadar da olacak.. Sylva'ya gösterilen şans Onur'a fazlasıyla verilmeli.. Bir kaleci antrenman yaparak değil, maç oynayarak tecrübe kazanır..

Dünkü maçta genel olarak iyiydik.. Ünal Hoca elindeki kadroyu en güzel şekilde kullandı ve yerinde değişikliklerle de oyunu güzel yönetti..
İnşAllah Şenol Hocayla beraber takım daha da düzelecektir..

ANADOLU!
30.11.2009, 21:00
eskişehir adına maçı rıza hoca yanlış oyuncu seçimiyle katletti eskişehirin çok eksiği vardı

ayrıca sdattaydım ve dışarıda eses formamla dolaştım arkadaşlarımla beni karşılayan tsli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum

şunu söylemeden geçemiyeceğim tribün olarak sınıfda kaldınız küme düştünüz ve artık benim içimdeki ts sevgisini bitirdiniz kaç senedir ts-eses maçlarına giderim ve hiçbir olay yokken ankaragüçlüler kışkırttı eses kaşkolu yakıldı eses e küfür edildi tüm taraftarı suçlamak istemiyorum ama o kadar acizdiki tribünler amcacım kalk adam gibi bağır sdat doldu ama tribün olarak sınıfda kaldı

benim bildiğim benim gençlik dönemimdeki en katitelii tribünlerin başında gelen trabzonspor tribünleri eses e küfür olayından sonra dışarıda bana değil ama bizde diğerlerine küfürler bu ülkede yaşıyosun eseslide olsa gelir senin şehrinde dolaşırız kardeşim o şehir senin değil saygısız terbiyesizler bize küfür ediyor olacak şeymi acil toplanılması lazım karar alınması lazım durum çok kötü tek artınız diğer illere göre çok uzak olması benim o gün ömrüm yollarda geçti ve keşke gelmeseydim dedim ama memleket hasreti bitirdi beni nabıyım ama bu olaylardan sonra trabzonsporlu taraftarlar benim için bitmiştir ve ne garip geçen seneki trabzon macı sonları eses de oynanan esesliler kötü olaylar çıkarmıştı o zaman da eses taraftarına söylemiştim 3-4 kendini bilmez bunlar tslilere taş atan tsliler kaliteli taraftardır onların seviyesine inmez ! ne kadar ayıp kınıyorum herkesede söylemek istemiyorum ama taraftarlık bu değil bu taraftarlıkla anca olay çıkar nolucak şimdi esk de herkes trabzonspordan nefret ediyo nolucak buraya geliceksiniz burdaki hemşerilerimiz ben ts formasıyla dolaşırsam burdakiler ankaragüçlüyü çok kötü biçimde bıçaklayan adam o olaydan sonra herkes korkar oldu giymeye gene bu esk nin serserilerini çıkartıcaksınız eses dede olay ne olucak iyice düşman olucak takımlar tebrik ediyorum yaşları küçükken babası yaşında adama küfür eden eses atkısı yakıp küfür eden ankaralıların gazına gelip olay çıkaran ayakta alkışlıyorum o olayları yaparken esk de ne olur düşünmedinizmi bizi düşünün ben şimdi ts formamla memleketimin formasıyla nası dolaşıcam şehrimde.

U.Sadıkoğlu
30.11.2009, 21:09
eskişehir adına maçı rıza hoca yanlış oyuncu seçimiyle katletti eskişehirin çok eksiği vardı

ayrıca sdattaydım ve dışarıda eses formamla dolaştım arkadaşlarımla beni karşılayan tsli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum

şunu söylemeden geçemiyeceğim tribün olarak sınıfda kaldınız küme düştünüz ve artık benim içimdeki ts sevgisini bitirdiniz kaç senedir ts-eses maçlarına giderim ve hiçbir olay yokken ankaragüçlüler kışkırttı eses kaşkolu yakıldı eses e küfür edildi tüm taraftarı suçlamak istemiyorum ama o kadar acizdiki tribünler amcacım kalk adam gibi bağır sdat doldu ama tribün olarak sınıfda kaldı

benim bildiğim benim gençlik dönemimdeki en katitelii tribünlerin başında gelen trabzonspor tribünleri eses e küfür olayından sonra dışarıda bana değil ama bizde diğerlerine küfürler bu ülkede yaşıyosun eseslide olsa gelir senin şehrinde dolaşırız kardeşim o şehir senin değil saygısız terbiyesizler bize küfür ediyor olacak şeymi acil toplanılması lazım karar alınması lazım durum çok kötü tek artınız diğer illere göre çok uzak olması benim o gün ömrüm yollarda geçti ve keşke gelmeseydim dedim ama memleket hasreti bitirdi beni nabıyım ama bu olaylardan sonra trabzonsporlu taraftarlar benim için bitmiştir ve ne garip geçen seneki trabzon macı sonları eses de oynanan esesliler kötü olaylar çıkarmıştı o zaman da eses taraftarına söylemiştim 3-4 kendini bilmez bunlar tslilere taş atan tsliler kaliteli taraftardır onların seviyesine inmez ! ne kadar ayıp kınıyorum herkesede söylemek istemiyorum ama taraftarlık bu değil bu taraftarlıkla anca olay çıkar nolucak şimdi esk de herkes trabzonspordan nefret ediyo nolucak buraya geliceksiniz burdaki hemşerilerimiz ben ts formasıyla dolaşırsam burdakiler ankaragüçlüyü çok kötü biçimde bıçaklayan adam o olaydan sonra herkes korkar oldu giymeye gene bu esk nin serserilerini çıkartıcaksınız eses dede olay ne olucak iyice düşman olucak takımlar tebrik ediyorum yaşları küçükken babası yaşında adama küfür eden eses atkısı yakıp küfür eden ankaralıların gazına gelip olay çıkaran ayakta alkışlıyorum o olayları yaparken esk de ne olur düşünmedinizmi bizi düşünün ben şimdi ts formamla memleketimin formasıyla nası dolaşıcam şehrimde.

Siz çoluk çocuk yaşlı bayan ayırt etmeden bizim üzerimize taşları şişeleri yollarken sınıfı geçiyormuydunuz ?

Atmaca
30.11.2009, 21:11
Maçı normal bir forvet ile oynasaydık 4-0 biterdi.Ama takımın olağanüstü gayretine rağmen 2-1 zar-zor kazandık.İnşallah Şenol hoca bu gerçekleri görecektir...

Yahu hep aynı mı devam edecğiz biz.Hep bu kafayla mı devam ha.
Bize Gökhan Ünal gibi çok iyi bir forvet lazım değil, canla başla oynayan Selçuklar lazım.
Alooo anlaşıldı mı...Tekrar mı edelim...

Sefa
30.11.2009, 21:11
Abi sen bu taraftarı bitirmişsen Eskişehirspor taraftarını çoktan silmişsin demektir.

cihatöztürk
30.11.2009, 21:12
ya bırakın bu dost most ayaklarını geçin gidin yaaa

es es forumunu okuduğum zaman yani taaa geçen sene bitmişti benim için eskişehir

zaten sizinlede atıp tutucak halimiz yok herkez seviyesini bilecek

geçen sene forumlarnızda edilmedik haraket kalmadı trabzona

sonra nooldu evinizde 5 tane attık

kısacası hatiini bil hattini

Erdem Keser
30.11.2009, 21:16
Rıza hoca bu kafa yapısıyla çok fazla ileri taşıyamaz kendisini.

Özgür KARADENİZ
30.11.2009, 21:27
ya bırakın bu işleri Bizim için trabzon bitmiştir falan...
nolcak yani bundan sora biz deplasmana geldigimizde ne tür olaylar yasanacak...
bi söyleyinde bizde ögrenelim...
ya sen kafanı yorma esesli abim
biz yine sehrinize geliriz en kral caddelerinizde dolasırız
bazen 5 bazen 7 atar geri döneriz...
sen ise en basitinden forum sayfalırını misafirlerin görünetülemesine bile kapatırsın...
biz 500 kişiyle mac günü kadıköyde mevzu cıkartırız...
siz ise sadece siz değil hepiniz polis kordonuyla stada girip mactan 2 saat sora otobuse binip gidersiniz...

Onur Akyüz
30.11.2009, 21:30
bir de söylediklerin anlaşılsa!

eskişehirli arkadaşımız.

Salih Edip
30.11.2009, 21:37
burda sana bunları yazma hakkını vermiş olmamız bile seviyemizi gösterir. kendin de demişsin ki bir kaç eskişehirli kendini bilmez yüzünden ; bir kaç Trabzonlu kendini bilmez de onlara yanıt verdiyse niye Trabzonu siliyosun defterden. hee silebilirsin tabi inan kimsenin umrunda olmaz zaten 2-3 mesaj sonra arka sayfalarda unutulmuş olursun rahat ol.

Ahmet Faruk
30.11.2009, 21:40
ANADOLU abi, siz zaten geçen sene Trabzonsporu bitirmişsiniz sizin gözünüzde.
Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış...

real_rock
30.11.2009, 21:41
EsEs'li arkadaşım geçeceksin o işleri. Geçen yıl eskişehirdeki maçta 3 4 tane çapulcu değil tüm STAD İ.... Trabzon olamazsın şampiyon, hepiniz o... ç...., ve benzeri küfürler etti. Bağırdığınız gibi de oldu şampiyon İ.... dediğiniz Trabzon değil, kargalar oldu. Sonra da gelip buraya bunları yazman çok saçma. Trabzonu silmişmiş te yok bilmem ne. Eğer dayak yemediysen haline şükret ve teşekkür et. Anla ki hala size dargın olmalarına rağmen saygı duyan Trabzonsporlular var. Sizde Trabzonspor taraftarı için bittiniz geçen yıldan...Hadi Selametle...

Salih Edip
30.11.2009, 21:45
ANADOLU abi, siz zaten geçen sene Trabzonsporu bitirmişsiniz sizin gözünüzde.
Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış...

:alkış: işte söylenecek tek cümleyi sen söylemişsin , biz boşa konuştuk :)

Talha.YILMAZ
30.11.2009, 21:47

Sen On'u Geçicen ; 11 e gelicen , 12 yi tartışıcaz .
Kaybol git rencide ettirtme kendini.
Eskişehirde Yaptığınız Muamele Kar'mı kalıcaktı yanınıza ?
Tekme Tokat dayak yemediğinize dua edin siz !

Mustafa K. Demirbaş
30.11.2009, 21:55
burda dostluk orda küfür sonra yine buraya gelirken dostluk nağmeleri lütfen geçiniz bu işleri

Ilelioglu
30.11.2009, 21:58
Arzulu oynadik ve kazandik...!

Ruhsuz oyuncular olmayinca bir baska oluyor takim...;)

Salih Edip
30.11.2009, 22:00
Arzulu oynadik ve kazandik...!

Ruhsuz oyuncular olmayinca bir baska oluyor takim...;)

ruhsuz derken gökhanı kastedmiyosun umarım :mad:

şaka şaka haklısın

Ilelioglu
30.11.2009, 22:03
ruhsuz derken gökhanı kastedmiyosun umarım :mad:

şaka şaka haklısın

Tabiki onu ve Sylva'yi....;)

DEEP BLUE
30.11.2009, 22:10

Sevgili kardeşim, 3 defa okudum ama ne anlattığını anlayamadım. Evet saat 12'yi geçmişti ama hakikaten anlamadım. Tek anladığım size iyi davranılmamış siz de bozulmuşsunuz ve bizim taraftara Eskişehir'de bedel ödetmek gibi bir amaca sarılmışsınız. Umarım onu da doğru anlamışımdır.

Şu kardeşlik iflan gibi içi boş klişe sözlerden hiç hazzetmem. Karışıktır o işler. Mesela Bursa'nın kankası olan Ankaragüçlüler, bizimkilerin de kankası sayılır. Ama Bursa'yla biz pek sevişmeyiz. Falan filan...

Sözün özü şu ki, Trabzon kümeye diyen her takım küme düşmüştür. Bize beddua okuyanın da sırtı yerden kalkmamıştır. Geçen senenin Şampiyon adayı Sivas nerede şimdi, görüyorsunuz. Allahın yarattığı her canlıyı sever sayarız elbet, ama rakiplerin dostluğu abesle iştigaldir.

Benim en büyük dostum kim mi, tartışmasız Shalke 04 taraftarı... Nedenini o günü yaşayanlar bilir.

Saygılarımla değerli kardeşim...

littlebighorn
30.11.2009, 22:11
Çok iyi 2 forvet

Çok iyi sağ açık

Çok iyi ön libero

Çok iyi stoper alırsak.

Şampiyon oluruz .
Çok iyi demiyecem ama iyi bir yönetim olmadan şampiyonluk olmaz.....

magicyattara
30.11.2009, 22:25
Yahu benim anlamadığım;Eskişehir'liler şehirlerine toz kondurmuyor.Yok öyle sosyal şehiriz,yok böyle kültürlüyüz falan.
Şuraya gelip te,derdini anlatabilecek kapasitede Türkçe bilgisine sahip tek Eskişehirspor taraftarı göremedim.
Anadolu! nickli arkadaşımızın ne anlatmak istediğini anlayan var mı?
:)
Hadi işinize..

pReN@_61
30.11.2009, 22:40
Tebrikler takımımıza.

ANADOLU!
30.11.2009, 22:55
:) kusura bakmayın kardeşlerim o anlar aklıma geldide gerçekden kızdım bende bi okuyunca o anki sinirle kusura bakmayın

yanıtlarınızı okudum adam gibi cevaplar vermişsiniz benim aradığım trabzonsporlu hemşerilerim bu diyorum işte (cevap veren hepsi değil tabiki)

anlatmak istediğim şu, benim kardeşim esesdeki maçı geçen sene trabzonluların arasında izledi ve trabzona gitti taş oda yedi ben onları yapana yaptıranlara çok kızmıştım hiçbir mantık almıyor bu konuyu

ben derdim herzaman trabzonspor taraftarı kalitelidir buna örnek ben gençlerbirliğini de gösteririm az ama kaliteli taraftar ama trabzonluları bambaşka gördüm beni karşılıyanda vardı ama inanın beni üzen karşıdaki adamın ne olduğu bilmeden edilen küfürler babası yaşındayım çocuğun tutturmuş o formayı çıkaracaksın vb ben t.c vatandaşıyım seninle ülkem dinim aynı üstüne üstelik bende trabzonluyum pek gelemesemde bilmesemde trabzonluyum.

maça gelincede ankaragüçlülerden beklerdimde tslilerden beklemezdim bende ama artık eseslilerinde ciddi bir düzenlemeye gitmesi lazım hergelen düşman ayrılıyor anlamadığım 2 tane taş atınca kahramanmı olursun kahramanlık gelirsin misafirlerini karşılarsın çiçeklerle cebinde parası yoksa yedirirsin içirirsin gerekirse maç biletinide alırsın maç sonu sonuç ne olursa olsun buluşup atkı forma değiştirip 2 duasını almakdır ama artık gençler işlerini kavgayla çözüyor kusura bakmayın diğer mesaj içinde kızgındım çok kırgınlığımda var

dün tsli taraftarlar içinde gol olmadan neredeyse hiç bağırılmadı gol oldukdan sonra biraz oldu ama canlansın artık tribün inanın mükemmel bir sdat avni aker eğer bağırılsın çok iyi bir ses çıkar çok iyi atmosferi olur baskı kurar

oyuna gelince eskişehirspor rıza hocanın kadro seçimi yüzünden berbattı böyle devam ederse eses düşme korkusu olmayan yukarı çıkma ümidi olmayan bir takım olur
trabzonda daha bi derli topluydu ama bu durumda kötü oynayan kadrosunda çok eksik bulunan eses i zor yendi içeride maçları hep tempoda çekilmeden hep ataklarla oynamalısın (eğer hedefin ilk 5 se)

hadi hemşerilerim benden bu günlük bu kadar iş güç bizi bekler kendinize iyi bakın iyi geceler:)

cem2661
30.11.2009, 23:08
Maçtan önce birşey yazmak istemedim ne de olsa yanlış anlaşılacaktı.
Dün iki istikrarsız takımın maçı vardı.Kazanan biraz soluklanacktı ki bu Trabzonspor oldu.
İyi bir kadrosu ve yedek kulübesi olan takımınızın hoca derdi son bulunca hak ettiği yere yükselecektir diye tahmin ediyorum.
Biz ise kurulan yarım yamalak takımımızın ve alternatifsizliğimizin acılarını yaşamaya başladık.İlk yarıdaki oyunumuzla kaybetmeyi de hak ettik zaten.
Her neyse...Maç bittikten sonra bunlar boş lakırdı.
Daha önce Ordu'ya kadar gezdiğim Karadeniz yöresinde bir de Trabzon'u yarım yamalakta olsa gezme fırsatı yakaladım.Başka bir havası ve tarzı olduğu 1 günde de olsa hissettirdi bize şehriniz.
Zaman zaman ters bakan,zaman zaman da selam verenlerin hepsine teşekkürler.Nasıl ki bizim geçen yıl yanlış yapan saçmalayan insanlarımız varsa onlardan her tribünde bulunduğunu gördük.Ama 15bin lişi içinde belki 300-500 küfür eden atkı yakan (ki geçen yıl bizden de böyle bir halt eden olmuş görmediğim için bilmiyordum) insan çıkmasını normal karşılıyorum ben.Her ne kadar ahmakça hareketler olsa da bunlar münferit taraftar sayısının çok olduğu,bir gruba ya da lidere bağlı olmayan insanların oluşturduğu tribünlerde hakimiyet sağlanamamasından kaynaklı yanlış hareketler kaçınılmaz oluyor.Maalesef bizim açık tribünümüzde de yılda 3-5 maça gelen,yüzleri her maç değişen tuhaf tipler her gelene yanlış hareketler segiliyorlar.Bu günah çıkarma değil.Sadece durum değerlendirmesi.Maalesef durum da bu...Size de bir hata yapıldıysa bunların sonucudur.Keşke elimizde olsa ve benim gibi dün oraya 1000km yol tepip gelen ve sakin kalmaya mantıklı olmaya çalışan diğerleri gibi hayatında deplasman yapmamış,alt ligdeyken stada uğramamış bu tiplerden kurtulsak hep beraber.
Her neyse...Dün Ankaragücü taraftarının da kışkırtmasıyla önceki olaylara kızan bir kısım sinirini yatıştırmaya çalıştı.Bu da normal karşılanabilir.Oldu bitti...
Önemli olan (benim fikrimce) bu küçük grupların,küçük saçmalıklarının orada kalması ve iki çok önemli camianın karşı karşıya gelmemesidir.Trabzon'un zamanında başardıkları ve hala yapmaya çalıştığı Anadolu'nun hala umudunun olması için bir kilometre taşıdır.
EsEs'in vakti zamanında başına gelen haksızlıklar bu ortamda çok eskiden beri nelerin olduğuna kanıttır.
Dün küfür edene de,alkışlayana da,atkı yakana da,forma değiştiğimiz arkadaşa da hepinize tekrar sevgiler.Sağolun var olun...
Belki geldiğinizde yine hata yapanlar olur bizden ama bilin ki benim gibi binlerce insan herkesin memleketine ve sevdasına saygı duyuyor.Bunların önde gelenlerinden biri de sizsiniz.Onların yanlışını tüm camiaya mal edip EsEs adına,şehir adına ağır konuşan arkadaşlarda bu yazıyı hatırlasın seneye.Ben ve binlerce gerçek EsEs sevdalısı sizin armanız peşinden gelip berbat tribünlerimizde yerinizi aldığınızda yine içmizden ''Helal olsun'' diyeceğiz.Gerisini duymayın,görmeyin mümkünse...
Sevgilerle...

Sinan SARI
30.11.2009, 23:21
Heralde bu son yazı bu olaylara son noktayı koymuştur.Bence çok da fazla uzatıp muhabbeti bozmaya gerek yok.

Anıl Caner
30.11.2009, 23:25
Dün iki istikrarsız takımın maçı vardı.Kazanan biraz soluklanacktı ki bu Trabzonspor oldu.
İyi bir kadrosu ve yedek kulübesi olan takımınızın hoca derdi son bulunca hak ettiği yere yükselecektir diye tahmin ediyorum.
Biz ise kurulan yarım yamalak takımımızın ve alternatifsizliğimizin acılarını yaşamaya başladık.İlk yarıdaki oyunumuzla kaybetmeyi de hak ettik zaten.
Daha önce Ordu'ya kadar gezdiğim Karadeniz yöresinde bir de Trabzon'u yarım yamalakta olsa gezme fırsatı yakaladım.Başka bir havası ve tarzı olduğu 1 günde de olsa hissettirdi bize şehriniz.
Zaman zaman ters bakan,zaman zaman da selam verenlerin hepsine teşekkürler.Nasıl ki bizim geçen yıl yanlış yapan saçmalayan insanlarımız varsa onlardan her tribünde bulunduğunu gördük.Ama 15bin lişi içinde belki 300-500 küfür eden atkı yakan (ki geçen yıl bizden de böyle bir halt eden olmuş görmediğim için bilmiyordum) insan çıkmasını normal karşılıyorum ben.Her ne kadar ahmakça hareketler olsa da bunlar münferit taraftar sayısının çok olduğu,bir gruba ya da lidere bağlı olmayan insanların oluşturduğu tribünlerde hakimiyet sağlanamamasından kaynaklı yanlış hareketler kaçınılmaz oluyor.Maalesef bizim açık tribünümüzde de yılda 3-5 maça gelen,yüzleri her maç değişen tuhaf tipler her gelene yanlış hareketler segiliyorlar.Bu günah çıkarma değil.Sadece durum değerlendirmesi.Maalesef durum da bu...Size de bir hata yapıldıysa bunların sonucudur.Keşke elimizde olsa ve benim gibi dün oraya 1000km yol tepip gelen ve sakin kalmaya mantıklı olmaya çalışan diğerleri gibi hayatında deplasman yapmamış,alt ligdeyken stada uğramamış bu tiplerden kurtulsak hep beraber.
Her neyse...Dün Ankaragücü taraftarının da kışkırtmasıyla önceki olaylara kızan bir kısım sinirini yatıştırmaya çalıştı.Bu da normal karşılanabilir.Oldu bitti...
Önemli olan (benim fikrimce) bu küçük grupların,küçük saçmalıklarının orada kalması ve iki çok önemli camianın karşı karşıya gelmemesidir.Trabzon'un zamanında başardıkları ve hala yapmaya çalıştığı Anadolu'nun hala umudunun olması için bir kilometre taşıdır.
EsEs'in vakti zamanında başına gelen haksızlıklar bu ortamda çok eskiden beri nelerin olduğuna kanıttır.
Dün küfür edene de,alkışlayana da,atkı yakana da,forma değiştiğimiz arkadaşa da hepinize tekrar sevgiler.Sağolun var olun...
Belki geldiğinizde yine hata yapanlar olur bizden ama bilin ki benim gibi binlerce insan herkesin memleketine ve sevdasına saygı duyuyor.Bunların önde gelenlerinden biri de sizsiniz.Onların yanlışını tüm camiaya mal edip EsEs adına,şehir adına ağır konuşan arkadaşlarda bu yazıyı hatırlasın seneye.Ben ve binlerce gerçek EsEs sevdalısı sizin armanız peşinden gelip berbat tribünlerimizde yerinizi aldığınızda yine içmizden ''Helal olsun'' diyeceğiz.Gerisini duymayın,görmeyin mümkünse...
Sevgilerle...

:alkış::alkış:

Enes
30.11.2009, 23:40
Sevgilerle...

Önemli....

İzzet26
01.12.2009, 11:58
Sevgilerle...

Altına imza...
Maça gelince TS maçın çok büyük bölümünde üstün oynadı ve bence maçı hak etti bundan sonraki maçlarınızda başarılar dilerim...

BURAK DOGU
01.12.2009, 23:37
benim buradaki yazılarımı silen arkadaş bir zahmet bana özelden neden sildiğine dair açıklama yaparsa sevinirim...

DNA-TS
01.12.2009, 23:58
ben bayram dolayısıyla istanbudn trabzona gitmiştim denk geldiği içinde maça gittim..numune hastanesinin orda karşılaştıım 4-5 eskişehirliyigörünce yüz ifadem değişti...ama baktım ki adamlar sanki kendi şehirlerinde dolaşıyorlar .stadın arkakapısında oturmuş sigara içiyorlar bense halaa geçen sene gittiğimiz maçta yaşadıklarımla onların yaşadılarını mukayese ediyordum...bzim otobüslerimize taş atıp ana avrat küfür ediyorlar ama hala gelip şehrimizde rahatça dolaşıyorlar.ben yediremedim kendime..biz gitiğimiz yerlerde sıkıntı çekelim adamlar gelsinler forma atkı değişip gezsinler..
onu geçtim birde maçta ankaragücü lehine tezahürat yapılıyor bize ne ankgücünden esesden ama anlayana ondan önceki haftada karagümrük diye bağırmıştı taraftarlarımız.bu iş sadece bizde var anlaşılan.ben hiçbir bjk gs fb liden başka bir takım lehine tezahürat duymadım şimdiye kadar..bakalım daha neler göreceğiz..

BURAK DOGU
02.12.2009, 00:10
ben bayram dolayısıyla istanbudn trabzona gitmiştim denk geldiği içinde maça gittim..numune hastanesinin orda karşılaştıım 4-5 eskişehirliyigörünce yüz ifadem değişti...ama baktım ki adamlar sanki kendi şehirlerinde dolaşıyorlar .stadın arkakapısında oturmuş sigara içiyorlar bense halaa geçen sene gittiğimiz maçta yaşadıklarımla onların yaşadılarını mukayese ediyordum...bzim otobüslerimize taş atıp ana avrat küfür ediyorlar ama hala gelip şehrimizde rahatça dolaşıyorlar.ben yediremedim kendime..biz gitiğimiz yerlerde sıkıntı çekelim adamlar gelsinler forma atkı değişip gezsinler..
onu geçtim birde maçta ankaragücü lehine tezahürat yapılıyor bize ne ankgücünden esesden ama anlayana ondan önceki haftada karagümrük diye bağırmıştı taraftarlarımız.bu iş sadece bizde var anlaşılan.ben hiçbir bjk gs fb liden başka bir takım lehine tezahürat duymadım şimdiye kadar..bakalım daha neler göreceğiz..

kardeşim bu gördüğün adamlar saat kaç civarında oradaydılar?