PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikralar

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 14:40
EĞlenelİm bİraz...

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 15:44
hoca cemaate vaaz veriyormuş . o sırada laf toplanan yardım parasına gelmiş .hoca cemaate cemaat toplamamız gereken 500 liranın 300 lirasını toplayabildik 200 lira açığımız var demiş.bunun üzerine camaatten birisi ayağa kalkmış hocaya demişki :hoca zarar ediyorsak kapatalım camiyi:d...

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 18:25
BİRİNCİ OLDUM (http://www.canim.net/fikra/12213-.html)

Çoçuk okuldan eve sevinç içinde gelmiş ve heyecanla:

- Baba bu gün sınıfta birinci oldum!

- Aferin oğlum neydi bakalım soru?

- Öğretmen ineğin kaç ayağı olduğunu sordu ben de 3 dedim birinci oldum.

-Nasıl olur oğlum ineğin 4 ayağı vardır.

-Evet öyleymiş fakatsınıftaki diğer çocuklar 2 diyince ben birinci oldum.

Halil Atalay
12.11.2009, 19:42
75 Yaşındaki Amca

Genç adam ,yaşlı karı-kocanın evlerinde misafir bulunmaktadır..

75 yaşındaki amca karısından bir fincan daha çay isterken :
"-Çiçeğim, bir bardak daha verir misin?"
Sonra da
"-peteğim, hiç şekersiz lütfen" diye ekler .

Kendisine 65 yaşındaki tatlı karısının getirdiği tavşan kanı çayı alırken de
"-bebeğim, sana çok zahmet oldu" der..

Genç adam, yaşlı amcanın karısına kullanıdığı sevgi sözcüklerinden çok etkilenir.
"-Amcacığım, kaç yıllık evlisiniz?" diye sorar .
Yaşlı amca,
"-50 seneyi geçtik evladım" der

Genç adam:
"-Vallahi maşallah, Allah muhabbetinizi arttırsınız Sürekli çiçeğim, peteğim, bebeğim gibi güzel sözlerle hitap ediyorsunuz..
Yanakları pembeleşmiş teyze
"-Doğru, birkaç yıldır hep bana böyle hitap ediyor" deyip mutfağa doğru yöneldiğinde

yaşlı amca genç adamın kullağına doğru eğilerek:
"-Şiişşt,çaktırma, 2 sene önce adını unuttum, hala hatırlayamıyorum http://www.bisikletyorum.com/images/smilies/tongue.gif.......

Gökhan KAN
12.11.2009, 20:24
Halil abi güzelmiş..

Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kağıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.

Sonra:

''Sınav sorusunu soruyorum'' dedi. ''Bu sandalyenin var olmadığını kanıtlayınız.''

Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kağıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı.

Öğrencinin sınav kağıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:

''Handi sandalyenin?''

Semih Aydın
12.11.2009, 20:32
Temel berber çıraklığı yapıyordu. Bir müşterinin traşını bitirmek üzereydi ki, telaşlı bir halde koltukta oturan adama sordu:
- Sizin kırmızı bir atkınız var mıydı?..
- Hayır...
- Demek ki boğazınızı kestim...

:)

Mustafa ÖZDEMİR
16.11.2009, 18:24
trabzon 6 -galatasaray0 (http://www.canim.net/fikra/9558-.html)

birgün trabzon ve galatasaray maç yapmış trabzon galatasarayı 6-0 yenmiş.Hakan şükür de dışarı çıkmaya utanıyormuş.Ama birgün canı bara gitmek istemiş.Hemen kadın kılığına girerek bara gitmiş.Barda yanına bir kadın oturmuş Hakan nbr Hakan demiş Hakan kaçmış. ikinci gün yanına yine o kadın oturmuş yine nbr Hakan demiş. üçüncü gün yine yanın a kadın oturmuş yine nbr Hakan demiş. hakan da sormuş sen beni nerden tanıyon demiş. kısık sesle konuşma ben Lıncoln demiş.

bu fıkra http://www.canim.net/fikra/ burda en çok okunan 12 .fıkra .150.000 kez okunmuş...

Emorfo_55
16.11.2009, 18:34
Temel ve Dursun aynı üniversitede okurlar

-Temel'in annesi istanbulda yasamaktadır.Ve hastalanır . Temelinde İstanbula gitmesi gerekmektedir.Tam bu sırada karnelerin alınacagı zamandır
-Temel'in notları pek iyi deyildir . gitmeden önce dursuna tembihler dursun telefonlara ararsın notlarımı soylersın ama olurda telefona annem falan cıkarsa kac tane zayıfım varsa o kadar kısının selamı var dersın demıs mesela 1 kısı olursa mehmetın selamı var dersın 2 kısı olursa hem mehmetın hem ahmedın selamı var dersın demıs
-Günler gecmis birgün dısardan eve donen temele annesi seni
dursun aradı sana Ümmeti muhammedin selamı varmıs demis.

Koray
16.11.2009, 18:42
İstanbul'da bi kuyu varmış insanlar bunun içine düşüp sürekli yaralanıyorlarmış, halk buna bi çözüm bulmak için bi araya gelmiş...

bjk'li: kuyunun yanına bi ambulans koyalım düşeni hastaneye götürsün demiş.

gs'li: Kuyunun yanına bi hastane yapalım düşeni hemen hastaneye kaldırırız demiş.

fb'li: Olum sizde hiç akıl yokmu bu kuyuyu kapalım hastanenin yanına açalım.

Mustafa ÖZDEMİR
18.11.2009, 18:20
gerizekalılar (http://www.canim.net/fikra/12815-.html)

İstanbul'da bi kuyu varmış insanlar bunun içine düşüp sürekli yaralanıyorlarmış, halk buna bi çözüm bulmak için bi araya gelmiş...

bjk'li: kuyunun yanına bi ambulans koyalım düşeni hastaneye götürsün demiş.

gs'li: Kuyunun yanına bi hastane yapalım düşeni hemen hastaneye kaldırırız demiş.

fb'li: Olum sizde hiç akıl yokmu bu kuyuyu kapalım hastanenin yanına açalım

Mustafa ÖZDEMİR
20.01.2010, 10:22
bir gün bir ingiliz,bir fransız,bir de türk(temel) gümrük kapısında kontrolden geçiyormuş.görevliler de türkmüş.ilk önce ingilizin bavulunu açmışlar 7 tane don çokmış nedenini sormuşlar,ingiliz de haftanın her gününe bir tane diye cevp vermiş.görevliler çok etkilenmiş.sonra fransızın bavulunu açmışl

lar 8 don çıkmış.nedeni ise haftanın her gününe bir tane bir tane de yedek olmasıymış. görevliler yine çok etkilenmiş.türkün(temelin)bavulunu açmışlar 12 tane don çıkmış.görevliler en temiz ülkenin kendilerinin olduğunu düşünüp mutlu olmuşlar.nedenini sormuşlar temel de söylemiş,ocak,şubat,mart......

Mustafa ÖZDEMİR
16.06.2010, 20:37
Sarışınlara Satmıyoruz (http://www.canim.net/fikra/265-.html)
Genc ve guzel sarisin, alisveris merkezinin beyaz esya reyonuna girer ve saticiya sorar:

- "Su kucuk televizyonu almayi dusunuyorum, fiyati nedir ?"
- "Kusura bakmayin hanimefendi sarisinlara satis yapmiyoruz.!"

Genc kadin sinirlenir, evine gider, sacinin rengini degistirir ve ertesi gun magazaya geri gelir, ayni saticiya yaklasir ve:

- "Su kucuk televizyonu satin almak istiyorum." der
- "Kusura bakmayin hanimefendi sarisinlara satis yapmiyoruz !!!!"

Kadin iyice sinirlenmistir, solugu bir kuaforde alir, bu defa koklu bir degisiklik yapar, hatta makyajindan,goz rengine o tam bir esmer bombadir artik.. Ayni magazaya gider, ayni saticinin yanidadir ertesi gun:

- "Su kucuk sevimli beyaz renlki televizyon ne kadar ???"
- "Kusura bakmayin hanimefendi, sarisinlara satis yapmiyoruz"
- "Inanmiyorum, nasil anladiniz sarisin oldugumu, uc gundur kendimi esmere cevirmek icin yapmadigim kalmadi!"

- "Hanimefendi 3 gundur satinalmaya calistiginiz sey Mikrodalga firin!"

Yeşil
21.08.2011, 22:16
Temel futbol oynadığı yıllarda, bir maçta Hakem faul atışı için düdük çalar,
elini kaldırır ve "çift vuruş" der.

Temel: "Sakın kimse gelmesun, ikisini de ben atacağum." der.

yorumsuz6117
21.08.2011, 22:20
Temel futbol oynadığı yıllarda, bir maçta Hakem faul atışı için düdük çalar,
elini kaldırır ve "çift vuruş" der.

Temel: "Sakın kimse gelmesun, ikisini de ben atacağum." der.

çççççççççççç

Yeşil
22.08.2011, 01:19
Temel bir gün Dursun'a balık kılçığı yemenin insanın kafasını Çalıştırdığını söylemiş.
Bu habere sevinen Dursun yanına Temel'i de alarak hemen bir balık lokantasına gitmiş.
Az sonra gelen balıkların etini Temel, kılçıklarını Dursun yemiş.
Böylece üç porsiyon balık tükettikten sonra Dursun hesabı ödemiş ve dışarıya çıkmışlar.
Yolda bir ara Dursun:
- Baa bak Temel. Sen galiba kazuklayisun beni ? demiş.
Temel gülerek cevap vermiş:
- Bak, gördün mü ? Kafan çalışmaya başladı bile

Yeşil
22.08.2011, 01:21
Temel: -Müjde hanum, hani sen daha pahali bir evde oturalim deyip duruyordun ya,
en sonunda dileğun oldi.
Fadime merakla: -Taşınıyor muyuz yoksa? Diye umutla sorunca,
Temel: -Yok canum, ev sahibi kirayi arturdi da

Yeşil
22.08.2011, 01:24
Temel bir maymunu, bütün gün tasmasından tutaratak gezdirmektedir.
Yolda hayvan seven bir arkadaşına rastlar.
Arkadaşı:
-Temel bu hayvana yazık değil midir, onu hayvanat bahçesine götürsene der.
İki gün sonra Temel aynı arkadaşına yine rastlar.
Arkadaşı:
-Hani hayvanat bahçesine götürecektin maymunu, der.
‎-Göturdum göturdum da, şimdi de sinemaya götureyrum...

Yeşil
22.08.2011, 01:26
Temel bir gün hakimin karşısına çıkartılır.
Hakim Temel'e sorar :
-Evladim senin adın ne bakim?
Temel :
-Adum "Temel", ama "Z" si yok.
Hakim biran düşünür ve Temel'e dönerek der :
-Evladım, "Temel"de "Z" yok ki!
Temel hemen cevabı yapıştırır :
-Eeeee, biz ne deduk hakim bey?

Yeşil
22.08.2011, 01:27
Temel BMW almış ve on saatte İstanbul'dan Trabzon'a varmış. Dönüşte, BMW ile geri geleceğim karşılayın diye İstanbul'a telgraf çekmiş. Temel 40 saat sonra varmış, merakla sebebi sorulunca :
-Pu BMW'lerin ileri pes vitesi, ceride ise sadece pi vitesi var.

Yeşil
22.08.2011, 01:28
Adamın biri karadenizli arkadaşı Temel'e
"Siz Karadenizliler geri zekalısınız" demiş.
Temel sormuş :
-Geri zekali olduğum içun mi arkadaşinum; yoksa arkadaşun olduğum içun mi geri zekaliyum?

Yeşil
22.08.2011, 01:30
Temel ile Dursun trenle yolculuk yaparken, tran bir sığır çiftliğinin önünden hızla geçiyormuş. Temel bir tahmin yapmış:
- Dursun burada tam 397 sığır var...
- Ula Temel, nasıl saydın? Vızz diye geçtuk daa..
- Kolaydur daa... Ayaklarını sayup dorde böliyrum.

Yeşil
22.08.2011, 01:31
Temel büyük bir çatışmadan sonra gece her yer sessizken bir sigara çıkarıp kibritle yakmış. Yanındaki arkadaşı hemen atılmış tabi:"Duurr,ne yapıyorsun? Bu çok tehlikeli olabilir." demiş. Temel: "Yok canum, içuma çekmeyrum." demiş

Yeşil
22.08.2011, 01:34
Temel'e piyango çıkmış. 3 ay geçmesine rağmen Temel'den ses çıkmadığını gören kasap, manav, bakkal ve diğer borçlular tabi sıraya dizilmiş borçlarını alabilmek için.
Temel'i yolda çevirmişler: "Ula Temel, o kadar para çikti sana, 3 aydur niye borcuni ödemiysun?" diye sormuşlar. Temel:" Zencin oldi değişti demesunler diye." demiş

Mustafa ÖZDEMİR
22.08.2011, 20:01
200 lahmacun (http://www.canim.net/fikra/19468-.html)
Temel bir gün restorana gider .

Aşçıya 200 tane lahmacun varmı diye sorar.

Aşçı yok der.

Temel öbürsü gün de gelir ve aynı soruyu sorar.

Aşçı da aynı cevabı verir ve yok der.

Bu sefer aşçı geceden 200 tane lahmacun hazırlar

Temel de akşama doğru gelir ve sorar

200tane lahmacun varmı

Aşçı sevinçle var der

Temel de cevap verir

Hah yandın nasıl satçan o kadar lahmacunu :)

Burak DERELİ
26.08.2011, 18:18
Bir İtalyan, bir Rus, bir Fransız bide bizum Temel.... Şampiyonlar liginde karşılaşmışlar başlamışlar muhabbete; İtalyan demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım iki gün iki gece kutlamalar yapar. Rus demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım iki tanker votka içerek kutlama yapar. Fransız demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım 400 güzel kızla şampiyonluk kutlar. Bizum Temelde demiş ki haçan pizum orda şampiyon kim olursa olsun kutlamasini fenerbahçe yapar...

ççç

Mustafa ÖZDEMİR
26.08.2011, 19:06
bir İtalyan, bir rus, bir fransız bide bizum temel.... Şampiyonlar liginde karşılaşmışlar başlamışlar muhabbete; İtalyan demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım iki gün iki gece kutlamalar yapar. Rus demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım iki tanker votka içerek kutlama yapar. Fransız demiş ki bizim ülkemizde şampiyon olan takım 400 güzel kızla şampiyonluk kutlar. Bizum temelde demiş ki haçan pizum orda şampiyon kim olursa olsun kutlamasini fenerbahçe yapar...

ççç
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:. ..