PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetime Yönelik Eleştiriler...

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135

Faik Yılmaz
10.11.2009, 11:50
Trabzonspor klübümüzün tüzüğü gereğince aralık ayında ( 5 Aralık 2009) yapılması gereken Olağan Genel Kurul' a çok fazla zaman kalmadı. 30 Eylül 2009 tarihine kadar aidat borcunu ödeyen yaklaşık 5500 civarı üyemizin katılıp oy kullanabileceği Genel Kurul mevcut yönetimin bir anlamda güvenoyu sağlayacağı bir toplantı niteliğini taşıyor.

Yaklaşık 2 yıldır klübümüzü yöneten Sadri Şener ve ekibi yaptıkları ve yapmadıklarıyla karşımızda olucak. Onun için eleştirilerimizi , fikirlerimizi sunarak kongreye fikir cimnastiğiyle girmenin faydalı oalcağını düşündüm.

Kongre seçimlimi olsun seçimsiz mi ? Sadri Şener gitmelimi kalmalım ? Yaptıları ve yapamadıkları neler. Bu ve bunun gibi konular var...

Herkes eteğindeki taşları döksün bakalım....

Reha
10.11.2009, 11:52
Hacısalihoğlu,İhsan alioğlu ve hem esnaflık yapıp hemde koca Trabzonsporu yönetebileceğini zanneden herkes gitsin.Giderken de bu Belçikalıyı götürsün!

Hekimoğlu
10.11.2009, 11:52
Bu genel kurulun amacı nedir mali genel kurul mu ??

Faik Yılmaz
10.11.2009, 11:55
Bu genel kurulun amacı nedir mali genel kurul mu ??

Olağan Genel Kurul geçen 1 yıllık faaliyet döneminin değerlendirilip ouylandığı genel kuruldur bildiğim kadarıyla...

Yönetim isterse seçim maddesi koydurup güvenoyuda alabiliyor... Ancak mevcut yönetimin çeşitli nedenlerden dolayı buna cesaret edebileceğini sanmıyorum.

Hekimoğlu
10.11.2009, 11:57
Olağan Genel Kurul geçen 1 yıllık faaliyet döneminin değerlendirilip ouylandığı genel kuruldur bildiğim kadarıyla...

Yönetim isterse seçim maddesi koydurup güvenoyuda alabiliyor... Ancak mevcut yönetimin çeşitli nedenlerden dolayı buna cesaret edebileceğini sanmıyorum.Anladım teşekkürler bu kurulda 1 yılın muhasebesi yapılacaksa kıyamet kopacak demektir.

Murat Erdem
10.11.2009, 12:16
Merakla bekliyorum.

Uğurtan
10.11.2009, 12:48
May aday olursa vize final tanımam Trabzon'a giderim.. Anlaşılmıştır düşüncelerim uzatmicam..

Sefa
10.11.2009, 12:49
Anket eklesek başlığa ?

Ömür Karadeniz
10.11.2009, 13:16
Efsane geri dönüyor!

Yeni gündemin 'seçim' olduğu Trabzonspor'un kulislerinde bu haber kulaktan kulağa dolaşıyor. Küskün olduğu Trabzonspor'da yeniden görev alması için Onursal Başkan'a yakın çevresinden baskı geldiği öğrenildi. Yılmaz ise şimdilik topu camiaya atıyor: Sadece tribün değil kent de istemeli.

Son seçimi kaybettikten sonra Onursal Başkanı olduğu Trabzonspor camiasına küstü, tavır aldı. Çünkü kendi görüşüne göre, büyük emekler sarf ettiği camia ona haksızlık yapmıştı. Daha da önemlisi Trabzonspor içe kapanık bir hal almış, sadece kendisini değil kulübüiçin çalışmaya hazır bir çok kişiye de kapılarını kapamıştı. Fanatik gazetesinde yer alan habere göre, adı Bordo-Mavili renklerle özdeşleşen, Trabzonspor denildiğinde mutlaka görüşüne başvurulan efsane başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın ismi bir kez daha sevenlerini heyecanlandırdı. Aslına bakılırsa fitil, geçtiğimiz haftaki Beşiktaş yenilgisinden sonra ateşlendi. Takımın sezona çok kötü bir başlangıç yapıp önce Avrupa’ya veda etmesi, ardından da Süper Lig’de zirvenin 13 puan gerisine düşmesiyle beraber tepkisini gizleyemeyen taraftarlar, Avni Aker’i ‘istifa’ sesleriyle inletti.

Yönetim de kararsız
Trabzonspor Yönetimi’nin de moralini son derece bozan bu gelişmeler üzerine Başkan Sadri Şener’in seçime gitme fikrini savunduğu, ancak bazı kurmaylarının ‘devam’ konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi. Asıl bomba ise Mehmet Ali Yılmaz ile ilgiliydi...

‘Aday ol, destekleyelim’
Yakın çevresinin ve Trabzonlu olan bazı etkili iş adamlarının deneyimli spor adamına, “Aday ol, senin etrafında birleşelim. Aksi halde durum içinden çıkılmaz bir hal alacak” baskısı yaptığı ileri sürüldü.
TV8'de yayınlanan Bizim Stadyum programında konuşan efsane başkan "Mevcut yönetimimiz de elinden geleni yapıyor. Kimsenin hakkını yememek lazım" derken konu hakkında çok fazla konuşmak istemeyen ve özellikle “Sadece tribünlerin değil, tüm şehrin desteği lazım” mesajını veren Mehmet Ali Yılmaz’ın tavrının önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

Vural Kuyumcu
10.11.2009, 13:17
kilit gelir birazdan

Faik Yılmaz
10.11.2009, 13:19
Sevgili Arkadaşlar herkes her ismi önerebilir.. Delege istersede seçilir...

Siz sevmiyor olabilirsiniz... Ama genel çoğunluk yani oy hakkı olanlar isterse ülkede demokrasi var... Eğer varsa seçim sonuçlarını da hazmedebilmeliyiz...

Dursun Ali Bahçekapılı
10.11.2009, 13:19
Klubu düze cıkartacak her kişiyi desteklerim... Kabul etmek gerekir ki Mehmet Ali Yılmaz ülkenin en tecrübeli spor yöneticilerinden biridir

İHTİLALL
10.11.2009, 13:21
İkinci lige düşürmek için çok çaba sarfetmişti..

Trabzon şehrinden sadece 567 oy alabildikten sonra..

Özkan Sümer onu önce durdurmuş,çok zor ve uzun bir uğraştan sonra mağlup etmişti..

Eksik olsun..

Gölge etmesin..

Başka ihsan istemeyiz..

Kulübümüz zor durumda diye fenerlilerin immetinden medet umacak değiliz..

Gücü yetiyorsa Aziz yıldırım'ı devirsin,fenere başkan olsun..

Adem Erdoğan
Avni Aker'in "deplasman" olmaktan çıkması MAY döneminde başlamıştır.

Hatırlatayım dedim.

Faik Yılmaz
Anket eklesek başlığa ?

Sevgili Kardeşim ben anket eklemeyi bilmiyorum... Yönetici arkadaşlar eklerse sevinirim....

brushfield
10.11.2009, 13:23
Klubu düze cıkartacak her kişiyi desteklerim... Kabul etmek gerekir ki Mehmet Ali Yılmaz ülkenin en tecrübeli spor yöneticilerinden biridir
Senin yaş ufak galiba. 96'dan sonra Trabzonspor çok yararlandı tecrübelerinden sayın Mehmet Ali Yılmaz'ın. Bu tecrübeler Trabzonspor'a 1 asır gider bence. Zahmet etmesin tekrar...

Melek
10.11.2009, 13:26
Bize sadece zararı olmuştur,madem onursal başkan ne yaptı bugüne kadar ayrıldıktan sonra çıkarcının teki. Klübü İstanbula taşıyalım diye saçmalıklar uydurmaktan başka.

Faik Yılmaz
10.11.2009, 13:27
Takımı şampiyonluk parolası ile lige başlatan bir Fatih Tekkeyi alamayıp şimdilik 9. sıraya düşüren Sadri Şener ile gelen herkesin kuyusunu kazan dinazorlardan çok memnunuz. Mehmet Ali Yılmaz dahil kimse gelmesin....

Biz Hacısalihlerin icraatlarını çok seviyoruz....

xevent
10.11.2009, 13:27
Sadri başkanı 12 hafta ile değerlendirmek bize yakışmaz, her takımda yanlış transferler oluyor sadri başkan devre arasında yapılması gereken neyse yapar diye düşünüyorum.. Biraz sabredelim en azından sezon sonuna kadar sabredelim..

Faik Yılmaz
10.11.2009, 13:28
Sadri başkanı 12 hafta ile değerlendirmek bize yakışmaz, her takımda yanlış transferler oluyor sadri başkan devre arasında yapılması gereken neyse yapar diye düşünüyorum.. Biraz sabredelim en azından sezon sonuna kadar sabredelim..

Şimdilik liderle puan farkımız 10.....

devre arasına kadar 15-20 yi bulur ondan sonra Ronaldoyu alsanda farketmez..önümüzdeki yıl üst sıraları hedef yapar devam ederiz......

alıştık nasılsa....

hamucera
10.11.2009, 13:29
kilit gelmesi ilk gereken başlık bence,

orta hiçbirşey yokken nedir bu anlamıyorum, işte Trabzonspor taraftarının en büyük farkı,

hele bir kongre kararı alınsın, Mehmet Ali Yılmaz adaylığını açıklansın sonra bu konu açılsın,

gereksiz bir başlık

xevent
10.11.2009, 13:31
Ayrıca her başarısız dönemdede Mehmet Ali Yılmaz başkanın isminin ön plana atılması açıkcası üzüyor beni.. Mehmet Ali Yılmaz da bu kulüpte ikinci dönem başkanlık yaptı ve takımın hali ortadaydı..! Onun için arkadaşlar biraz sabır etmemiz lazım, bu camiaya Sadri Şenerler, Mehmet Ali Yılmazlar her zaman gelmez onun için her zaman derim sabretmesini bilelim, 2 maçla 3 maçla kimseye şampiyonluğu vermezler..En azından sezon sonuna kadar bekleyelim.. Tribünlerin işi yönetim getirip götürmek olmaması lazım, bizim işimiz takımı desteklemek olmalıdır. Bu kulübün kongre üyeleri var onlar gerek görürse imza toplanır bir şekilde olağan üstü secime gidilir ama artık üzerimizden şu her mağlubüyete ''yönetim istifa'' söylemini atalım..

brushfield
Aslında gelmesi iyi olur bir açıdan. Lange davası 1-2 yıla kadar sonuçlanır. 5 milyon euro'luk cezayı öder artık.

Atalay
Bende şimdi bir başlık açıyorum Nuri Albayrak desteklenmelimi diye:)

Cilgin1986
10.11.2009, 13:32
Tamam peki gelmesin Mehmet Ali Yilmaz. Kim gelecek? Mehmet Ali Yilmazdan sonra kim bi basari yakalamis? Adam gideli artik birak sampiyonluk sohbetlerini 4. büyük diye bahs edilmiyoruz artik. Sizleri bilmiyorum ama ben orta sahada oynamaktan biktim artik!!!

Tolga
10.11.2009, 13:34

devre arasına kadar 15-20 yi bulur ondan sonra Ronaldoyu alsanda farketmez..önümüzdeki yıl üst sıraları hedef yapar devam ederiz......

alıştık nasılsa....

ben devre arasında fazla bir ücretle transfer yapmamıza karşıyım.fatih tekke dışında alınacak oyuncu ilk önce kiralanmalı ona göre önümüzdeki sezon transfer edilmeli aksi taktirde boşuna masraf çıkar herkesin bildiği gibi futbolculara istenen ücretler ederinden fazla oluyor.kira işine gidilmeli ve buna göre hareket edilmeli yoksa kulübü kurtaralım derken dahada sarmayalabiliriz durumu.şimdilik eldekilerin değerlendirilmesinden yanayım ben bu sezon bizim olabilirdi ama erken havlu attık gibi geliyor bana bu yüzden tek transfer tekke olsun bide alabilirsek İBB'den İskender Alın xD

brushfield
10.11.2009, 13:38
Bende şimdi bir başlık açıyorum Nuri Albayrak desteklenmelimi diye:)
O zaten ayrı bir olay. Bunca yıllık izleyiciyim. Bu kadar futbolcu satıp hiç almayarak klübü bu kadar borçlandırabileni hiç görmemiştim. 1 yıldız alıp parasını cebinden ödeyeceğini iddia eden eski başkandan hala sözünü tutmasını bekliyoruz bu arada... (arkadaşlarına ben yıldız almadım ki parasını ödiyim diyormuş. Aslında haklı adam!)

xevent
10.11.2009, 13:40

alıştık nasılsa....

Sadri Şener bu kulübe geleli kaç sene oldu abi ? Daha bu 2. senesi geçen sene stadyumu bitirdiler, takımda iyidi, bu sene hocanın yetersiz olmasından kaynaklanan problemlerden dolayı bugün buradayız fikstür olarak, ben inanıyorum ki devre arasında iyi bir hoca ile daha da iyi yerlere gelebiliriz.. Ayrıca bize ronaldo gelmesine gerek yok alt yapıya biraz önem verilip nice ronaldolar çıkarabiliriz.. Trabzon şehri her bakımdan Türkiyenin hatta Avrupanın Brezilyasıdır, yeterki kafamızı kaldırıp bunları hocalarımızın gözüne sokmamız lazım..

saygılar..

Mira_61
10.11.2009, 13:40
Allah korusun diyorum sadece.

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2009, 13:42
Zat-ı alîlerinin pek çok meziyetini 97 senesinden sonra gördük. Kulübe haciz getirmesi falan değil derdim. Campbell gibi bir adamı getirip, adama hakaret eden de kendisidir. Bana göre Campbell o ana kadar lige gelmiş en kariyerli santrafordu. Bugün Sadri Şenerin anlık konuştuğu bir sürü gereksiz laftan şikayetçiyiz. Mehmet Ali Yılmaz beyin bu konuda kendisinden geri kalmak değil bir kaç adım da önde olduğunu düşünüyorum. Fenerle olan organik mi inorganik mi bağı da cabası... Kendisi köşkünde rahat kalsın. Burada huzursuz olmasına gerek yok.

Faik Yılmaz
10.11.2009, 13:43
Sayın Sadri Şener’in dönemini ilk yılı ve ikinci yılı olarak ikiye ayırırsak……

İlk yılı…

- Takıma hem tecrübeli hem de gelecek vadeden oyuncular kazandırıldı….

- Stadyum elden geçirilip rakibi baskı altına alacak şekilde yapılandırıldı.

- Basketbol şubesi etkin hale getirildi. 2. lige çıkarıldı 1. lige çıkabilecek bir kadro meydana getirildi.

- Ts Clupların etkinliği artırıldı kampanyalarla desteklendi.

- Kombine satışları kampanyalarla 20 bini buldu. Tarihi rekor kırıldı…

- HES Projesi ile klübe uzun vadeli gelir getirecek adımlar atıldı.

İkinci Yılı

- Takımın aksayan yerleri yerine mevcut alternatifi olan yerlere takviyeler yapıldı. Alınan oyunculardan yararlanılamadı.

- Fatih Tekke ya da onun kalitesinde bir oyuncu alınmayıp gol sorununun gitgide kangren olmasına yol açıldı.

- HES Projesi ile ilgili adımlar atılmadı. Olay somuta dökülemedi..

- Basketbol ve Bayan Şubesi daha da geliştirildi. Bayan takımı şampiyon oldu.

- Ts Clupların gelişimi durdu yeni taraftarı cezp edecek ürünler çıkarılamadı. Sözgelimi çubuklu formayı 1 yıl boyunca bekledik durduk.

- Kombineler bir yıl öncesinin yarısına indi…..

- Stadyumun üstü kapatılmadı yeni projeye de başlanılamadı… Maratonla kale arkası tribünün bir farkı kalmadı

- Yönetim içinde hizipleşmeler gruplaşmalar oldu. Yönetimle taraftarın arası açıldı. Her fırsatta istifa ederim gibi laflar yönetimin ciddiyetinin sorgulanmasına neden oldu.

- Yabancı oyuncularla sorunlar çıktı. Yeni tansferler bir yana eskilerdende gerektiği yararlanılamadı.

Bu ve bunun gibi olaylar sonucunda taraftar yönetimin istifa etmesini isteyecek kadar tepki göstermeye başladı.

Önümüzdeki kongre var. Üyeler tepkilerini doğal olarak seslendireceklerdir. Hep birlikte neler olacağını göreceğiz.

brushfield
10.11.2009, 13:45
Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor'a başkan olamaz. Yaptıklarını unutturması için 13-14 sene yeterli değil. En azından 60-70 yıl lazım. Şöyle bir nesil göçüp giderse belki...

Cengiz Çubukcu
10.11.2009, 13:46
artık kurtarıcı diye gelenlerin ''kurtarın'' diye bağırmalarından bıkmış olsak gerek, is-te-mi-yo-ruz...

OKANIZM
bize hacısalihoglu ailioğlu velioğlu lazım.ne lazım mehmet ali yılmaz.sezon basında bu takıma forvet alsam kimi kesecem diyen vizyonsuz ve misyonsuz bir yonetim bize yeter.sonra macı izlerke umut gol kacırdımı ayaklarını bi saga bi sola sallar heyecandan oturamaz.yöneticilik heyecanı bu olsa gerek

Mehmet Fatih Yavuz
Xevent !! 1- Bu hocayı kim seçti? 2- Bu Hocaya kaç transfer yaptırıldı? 3- Bu yılki başarısızlığın faturasını yönetim dururken hocaya kesecek kadar keskin bir akıl nasıl düşündü de bu sonuca vardı?

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2009, 13:47
Tribünlerin tezahüratları kulaklarımda. Mehmet ali yılmaz, sözünde duramaz, bu takım seninle, şampiyon olamaz, şampiyon olamaz. oooooo.... 10 sene öncesinin hit parçası idi tribünlerde.

OKANIZM
10.11.2009, 13:48
arkasında ibrahim cevahir olan bir mehmet ali yılmaz her zaman trabzonsporu basarıya tasır.başarıya tasımasa bile o eski büyüklüğünü türk futbolundaki agırlıgını yeniden kazandırır

Adem Erdoğan
10.11.2009, 13:48
May futbola meraklı ve de başkanlığa çok hevesliyse gitsin Ofspor'a başkan olsun, en azından memleketine bir faydası dokunsun.

Osman Yavuz
10.11.2009, 13:49
Bu adam bir kere daha başkan olursa nasıl bir mideye sahip olduğumuzdan şüphe edeceğim.

Mira_61
10.11.2009, 13:50
May futbola meraklı ve de başkanlığa çok hevesliyse gitsin Ofspor'a başkan olsun, en azından memleketine bir faydası dokunsun.
Ofluların ne günahı var.:D
Onun olduğu kadar benimde memleketim.
Tekrar Allah korusun diyorum.:)

KUTADGU
10.11.2009, 13:52
Desteklenir efendim pek tabii ki desteklenir.

Zemin ve hava şartları da müsait, bizim kahraman bulma sevdamız da her daim baki olduğuna göre desteklenir.

Hem neden desteklenmesin?

Şahsi fikrime göre de bunun başarılmasına çok fazla bir şey kalmadı.

Sadri Şener'i tamtamlarla gönderen bu camia bir daha ve yine Mehmet Ali Yılmaz'a göbek bağlarsa, bu camia içindeki varlığımı sorgulmamam da ilk ve en önemli işim olacaktır benim. MAlum camianın da zaten bana ihtiyacı yok.

Merakla, kederle, kaygıyla ve üzüntüyle takip edeceğim süreci.

İnceldiği yerden kopsun.

irfanb
10.11.2009, 13:52
6 kez gidip 7 kez gelenlerin desteklendigi bir memlekette, yanilmiyorsam 3.kez gelecek olan neden desteklenmesin.:)

Istemem kalsin.
O gelecegine mevcut yönetim devam etsin bence daha iyi.

Hekimoğlu
10.11.2009, 13:53
Gidip yalvaracaksın ayaklarının altına atacaksın başkanlık mazbatasını ki haşmetli azametli yüce büyük insan gelip başkan olsun garip Trabzonspor'a !! Sanki dersin başkanlığında kupa kolleksiyonu yaptık.Trabzonsporun 25 yıllık şampiyonluk özleminin çoğu bu zat-ı muhtereme ait.

Mustafa Ayazoğlu
10.11.2009, 13:54
Mehmet Ali Yılmaz herkez isteyene kadar yokum dedi. Korkmayın. Şu gerçeğide görün böyle giderse yalvaracaksınız! Mehmet Ali Yılmaz başkan olsun diye.

Sadri Şener kulübü borç batağına sürükledi. Nasılsa Mehmet Ali Yılmaz koşulsuz gelir öder diye..

İHTİLALL
10.11.2009, 13:54

Özkan Sümer onu önce durdurmuş,çok zor ve uzun bir uğraştan sonra mağlup etmişti..

Eksik olsun..

Gölge etmesin..

Başka ihsan istemeyiz..

Arkada kalmasın..

Özellikle genç arkadaşlar için ,belki okunmamıştır diye üşenmeyip her sayfaya koyacağım bu yazıyı..

irfanb
10.11.2009, 13:55
Gidip yalvaracaksın ayaklarının altına atacaksın başkanlık mazbatasını ki haşmetli azametli yüce büyük insan gelip başkan olsun garip Trabzonspor'a !! Sanki dersin başkanlığında kupa kolleksiyonu yaptık.Trabzonsporun 25 yıllık şampiyonluk özleminin çoğu bu zat-ı muhtereme ait.

Aynen.:)
15 yillik baskanliginda sadece bir kez sampiyon olabildik.
O da ilk secildigi yil kendisine birakilan kadroyla.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 13:57
Mehmet Ali Yılmaz herkez isteyene kadar yokum dedi. Korkmayın. Şu gerçeğide görün böyle giderse yalvaracaksınız! Mehmet Ali Yılmaz başkan olsun diye.

Sadri Şener kulübü borç batağına sürükledi. Nasılsa Mehmet Ali Yılmaz koşulsuz gelir öder diye..

Allah sana akıl versin kardeşim, acil şifalar.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 13:58
Süleyman Demirel 1, MAY 2.

Ölmeden bu adamlardan kurtulamayacakmıyız.

Hekimoğlu
10.11.2009, 13:59

Sadri Şener kulübü borç batağına sürükledi. Nasılsa Mehmet Ali Yılmaz koşulsuz gelir öder diye..He he yalvarırız yollara düşeriz aman gel diye.Faruk Özak'tan bırak borcu kasada nakit parayla aldığı kulübü borç içinde Özkan Sümer'e devreden adam kimdi acaba.Aldığı kulüpte 10 tane milli varken bıraktığı kulüpte 10 tane kazma vardı.Fatih Tekke'yi verip üstüne bir de 1.5 milyon dolar verip Erhan Namlı'yı alacak kadar da futbol alimidir.

Dursun Ali Bahçekapılı
Senin yaş ufak galiba. 96'dan sonra Trabzonspor çok yararlandı tecrübelerinden sayın Mehmet Ali Yılmaz'ın. Bu tecrübeler Trabzonspor'a 1 asır gider bence. Zahmet etmesin tekrar...

Yaşım hemen yan tarafta yazıyor... İnsanları eleştirmek icin yaşlarının bahane edilmesi, savundugunuzun düşüncenin temelinin zayıf oldugunu gösterir... Mehmet Ali Yılmaz'ın hamiligini yapmıyorum ama ülkede spor bakanlıgını yapmış bir şahsiyetin tecrübesiz oldugunu itham etmek abesle iştigaldir....
Mehmet Ali Yılmaz döneminde en azından yönetimimiz bu kadar suskun degildi gerektiginde klubun haklarını catır catır savunan bir yönetim istiyorum

Özgür Öztürk
Bu çark hiç paslanmıyor nedense,
Bu çarka her zaman yağ döken birileri var,
Bu yağdan da nemalanan onca kişi ve kurum.
Böyle bir düzeneğe çomak sokmak her yiğidin harcı değil.

Böyle bir şey olursa aynı filmleri tekrar izleyeceğiz bana göre.

Faik Yılmaz
Yönetimi kötü olabilir ama sizin hiç bir başkanınız klübe bu kadar katkıda bulunmamıştır... Bakınız Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri var . Kim yaptırmıştır Atay Aktuğ, Sadri Şener değil Mehmet Ali Yılmaz....

En azından ona saygı duyun sevmeyin ama saygı duyun....

Klübümüzn en son onun zamanında şampiyon olmuştur....

Aldığı başka kupalarda vardır....

En azından onlara sayguı duyun....

Ya da duymayın klüpteki dinazorları öpünde başınıza vurun.... Onlar size yeterde artar bile...

Sonrada Beşiktaşa karşı iyi oynadık ezilmedik ama yenildik diyede sevinirsiniz peşinizden...

Gerçekten bu klüpte başkan olacak olanın sonsuz bir hoşgörüye ihtiyacı var... İnsanlar nankörlük edecek siz eyvallah diceksiniz... Bina yapacaksınız sövecekler alınlarından öpeceksiniz....Oyuncu alacaksınız Yavuz Selimde daha iyileri var diyecekler duymayacaksınız....

Paralısınıda parasızınıda istemeyiz diyecekler..... N eyaparsanız yapın yaranamayacaksınız illa küfür eden çıkacak....

Valla bize başkan lazım değil şehirde tam 1 milyon tane başkanımız var....

Osman Yavuz
10.11.2009, 14:00

Bu kulübe Shakaları, Langeleri getiren de bendim zaten.Bu şehirde hiç sevilmeyen Özkan Sümer Mehmet Ali Yılmaz'ın götürdüklerini temizleyebilmek için doğru dürüst transfer yapamamıştı.Sırf borcu kapatmak için.

İHTİLALL
10.11.2009, 14:00

Kulübüm ve camiamın(ait olduğum) ona yalvarma onursuzluğunu görmektense,bu yönetimin katakullelerine katlanmayı tercih ederim..

Başkan hala istemeye,istemeye de olsa en azından maçlara geliyor..

Faik Yılmaz
10.11.2009, 14:02
Kulübüm ve camiamın(ait olduğum) ona yalvarma onursuzluğunu görmektense,bu yönetimin katakullelerine katlanmayı tercih ederim..

Başkan hala istemeye,istemeye de olsa en azından maçlara geliyor..

Dakika 89 dada kaçıp gidiyor tepkileri görmemek için..

Merak ediyorum Başkan değilken kaç maçımıza geldi.....

Hekimoğlu
10.11.2009, 14:03
Bu adamı sırf Of'lu diye savunanlar var onları ciddiye almıyorum zaten.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 14:03
Aldığı şampiyonluk onun eseri değil, sonraki kayıp yıllar onun eseridir.

Tesismi yaptırdı, alsın başına çalsın o bataklığı.Kabus gibi her seçimde çöküyor takımın üstüne.

Badaloğlu
10.11.2009, 14:04
Tribünlerin tezahüratları kulaklarımda. Mehmet ali yılmaz, sözünde duramaz, bu takım seninle, şampiyon olamaz, şampiyon olamaz. oooooo.... 10 sene öncesinin hit parçası idi tribünlerde.

Devamınıda ben söyleyeyim o zaman...

Mehmet Ali dinle,
Bu sese kulak ver
Bu Trabzonspordan
Hiç bir b...k olmaz
Hiç bir b...k olmaz
OooooOOOoooooo

BAHADIR33
10.11.2009, 14:05
gördüğünüz gibi zamanında taraftarın beste yapmışlığı da var :)

irfanb
10.11.2009, 14:06

Ayni soruyu Sayin MAY icin sorsak ?...

Mustafa Ayazoğlu
10.11.2009, 14:08
Forum ahalisi istesede istemesede kulübün başarızlığı devam ettiği sürece, kulüp borçlandıkça Mehmet Ali Yılmaz bu kulube başkan olur. Hemde davet edilerek. Kendiside belirtiyor herkes isteyecek..

1 yıl daha Sadri Şener ile devam edilirse borcun ne olacağını düşünemiyorum bile.

Sefa
Ayni soruyu Sayin MAY icin sorsak ?...
Bıraktıktan sonra sadece geçen yıl Galatasaray maçına geldi. Maçı geçtim adam 9 yıl üstüne Trabzon'a ayak basmış :)

İHTİLALL
Dakika 89 dada kaçıp gidiyor tepkileri görmemek için..

Güzel kardeşim yapma lütfen..

Bu adam kulübümüze canlı yayında "cami avlusunda buldum,kucağıma verdiler "dedi..

Bu adamın yaptığı bilerek ve bilmeyerek günahlardan bir kitap yazılır..
Bu adam kulübümüzü küme düşürmek için mahkemlere rüşvet verdi,verdiği adamı tanıyorum ,yazdırma beni kötü,kötü..

Lütfen..

Neden Allahaşkına Trabzonspor'a asla başkan olmaması gerekenler ,başkan adayı çıkar hatta seçilirler,anlayan beri gelsin..

Neden yahu?..

Serdar A
10.11.2009, 14:09
Yeni gelecek yönetim ( Ya da mevcut yönetim bir kez daha seçilirse ) tesislerin devrinden gelecek ödemelere de sahip olacak .

Bahsi geçen para , çıkar arayanları bu uğurda kulübü yakıp yıkmaktan çekinmeyecekleri kadar büyüktür .

Sayın Mehmet bey çok büyük ihtimal ile Trabzonspor kulübüne değil , ortadaki bu paraya talip olacaktır .

Emirhan Makul
Tek Yol Roman Abrahamoviç.

Hekimoğlu
Kulübü icraya vermiş adamdan bahsediyoruz yahu o sene neredeyse küme düşüyorduk.Biz akıllanmayız.

6_DenizhaN_1
10.11.2009, 14:10
M.Ali Yılmaz Takımın başına geçerse bir 25 sene daha şampiyon olamayız.
Bu takımı o yaktı! Tesisler yapma ile ve onursal başkan olmasına rağmen nefret ediyorum ondan!
96' olayının baş kahramanlarından..

Serdar A
10.11.2009, 14:11
Tek Yol Roman Abrahamoviç.

Aynı mantık . Ne farkı var ?

Bu mudur yani taraftarlık vizyonunuz ?

irfanb
10.11.2009, 14:12
Forum ahalisi istesede istemesede kulübün başarızlığı devam ettiği sürece, kulüp borçlandıkça Mehmet Ali Yılmaz bu kulube başkan olur. Hemde davet edilerek. Kendiside belirtiyor herkes isteyecek..

1 yıl daha Sadri Şener ile devam edilirse borcun ne olacağını düşünemiyorum bile.

MAY gelince bu borcu gecmislerinin ruhuna sadaka olarak kulübe bagislayacak degilmi ?

asimetrik
Endişeye gerek yok, aday bile olmaz. Böyle bir gündemimiz yok.

Sefa
Yeni gelecek yönetim ( Ya da mevcut yönetim bir kez daha seçilirse ) tesislerin devrinden gelecek ödemelere de sahip olacak .

Bahsi geçen para , çıkar arayanları bu uğurda kulübü yakıp yıkmaktan çekinmeyecekleri kadar büyüktür .

Sayın Mehmet bey çok büyük ihtimal ile Trabzonspor kulübüne değil , ortadaki bu paraya talip olacaktır .
Çok doğru bir tespit. Nuri Albayrak'tan sonra kurtarıcıya ihtiyacımız vardı o zaman neredeydi zat-ı muhterem ?

Badaloğlu
10.11.2009, 14:14
adem6167,

Haddini aşma Adem.Yakışmıyor sana...

Hekimoğlu
10.11.2009, 14:15
Özkan Sümer'in güzel bir sözü vardı tekrarlıyayım.

" Trabzonspor büyük kulüptür kimsenin cebine sığmaz "

irfanb
10.11.2009, 14:15
Çok doğru bir tespit. Nuri Albayrak'tan sonra kurtarıcıya ihtiyacımız vardı o zaman neredeydi zat-ı muhterem ?

O zamanlar hedefi daha büyüktü.
Federasyon Baskani olmaya niyetlenmisti .
Tarafina bile bakmadi kimse...

Emirhan Makul
10.11.2009, 14:16
Aynı mantık . Ne farkı var ?

Bu mudur yani taraftarlık vizyonunuz ?

Abrahamoviç daha zengin.
Satmıyor Alıyor.

Bence farkları bu ki daha da sıralanabilir. Ayrıca beni bu taraftarlık vizyonuna zorlayan bacasız sanaide başarının para ile olması.

Badaloğlu
10.11.2009, 14:17
Adem, bir daha uyarmayacağım!... Ceza yiyeceksin, seni okuyanda az mantıklı bir adam olduğunu sanır.Derdini karşındakine hakaret etmeden anlatamayacakmısın?:( Yakışmıyor sana diyorum.

Mustafa Ayazoğlu
MAY gelince bu borcu gecmislerinin ruhuna sadaka olarak kulübe bagislayacak degilmi ?

Aziz Yıldırım ve Yıldırım Demirören'in yaptığını yapar. Kulübün borcunu öder yenilik içersine girer vizyon değişir transferler vs.. kulübü kendisine borçlandırır. Kulüp rayına girdiğinde başarı geleceğini görenler başkanlığı almaya kalkanlara borç bırakır.

İHTİLALL

Bunu yazmıyordum,yönetimle ilgili neden devam etmesi gerektiğine dair sağlam bir iddia okumadığımdan..

Şimdikiler ,Samet olayında "bana ne,bana ne,küstüm " derken,şimdi bulun 276'yı düşürün hükümeti moduna neden girdiler zannediliyor..

Ama hükümetinde şimdiki yönetime tesislerin parasını verme aptallığını yapacağını zannetmiyorum..

Bunlar kendi pisliklerini kendileri temizlemeli..

Nasıl olsa gelirleri var,döndürüyorlar ya..:rolleyes:

Osman Yavuz
10.11.2009, 14:19
Hacıosmanoğlu'na bile razıyım.Hatta Mehmet Ali Yılmaz geleceğine Nuri Albayrak'ın gelmesine sesimi çıkartmam.

Mustafa Ayazoğlu

Diyosun ki ortada rant var Mehmet Ali Yılmaz yerine, Sadri Şener çar çur etsin. Trabzonspor'un başarısı için başkan olmuyorlar yani.

Sefa
Çoğu çıkar peşinde. Hizmet için Başkan olacak bir aday var mı ? Ben göremiyorum.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 14:21
Hacıosmanoğlu'na bile razıyım.Hatta Mehmet Ali Yılmaz geleceğine Nuri Albayrak'ın gelmesine sesimi çıkartmam.

Hacıosmanoğlu MAY'ın yanında Laporta'dır Osman.:)

BAHADIR33
10.11.2009, 14:21
Sahi Ogün ve Abdullah'ı kim satmıştı FB ye?

Serdar A
10.11.2009, 14:22
Abrahamoviç daha zengin.
Satmıyor Alıyor.

Bence farkları bu ki daha da sıralanabilir. Ayrıca beni bu taraftarlık vizyonuna zorlayan bacasız sanaide başarının para ile olması.

Sevgili Emirhan , bu işin endüstri içinde işlediğini yazının sonunda kendin belirtmişsin .

Şimdi bana hangi ekonomik denge ile savunduğun modeli izah edeceksin ? Kulüp ekonomisini kendini çevirebilmekten aciz şekilde paralı başkanların eline mi teslim edeceksin ?

Zaman sandığınızdan daha hızlı geçiyor ve paralı başkan modelleri hızla çağın dışında kalıyor .

Diyosun ki ortada rant var Mehmet Ali Yılmaz yerine, Sadri Şener çar çur etsin. Trabzonspor'un başarısı için başkan olmuyorlar yani.

Özür dilerim , nerede öyle bir şey yazmışım ?

aaahmet61
10.11.2009, 14:22
mehmet ali yılmaz sadri şenerin 1000'de da biri olamaz.ne hallere düştük.sadri şenerin yaptıkları ortada mehmet ali yılmazın yaptığı ortada.mehmet ali yılmaz gelir gelmez ne yapacak borcu katlayıp sonra trabzonsporu mahkemeye vermek.

Emirhan Makul
10.11.2009, 14:23
Sevgili Emirhan , bu işin endüstri içinde işlediğini yazının sonunda kendin belirtmişsin .

Şimdi bana hangi mali yönetim modeli ile savunduğun modeli izah edeceksin ? Kulüp ekonomisini kendini çevirebilmekten aciz şekilde paralı başkanların eline mi teslim edeceksin ?

Zaman sandığınızdan daha hızlı geçiyor ve paralı başkan modelleri hızla çağın dışında kalıyor .

Peki Abi hangi başkan modelleri çağımızın içinde kalıyor?

Kubilay ŞAHİN
10.11.2009, 14:24

Kesinlikle Katılıyorum..

Zamanında Elini Taşın Altına Koymadı.. Şimdi Çıkıpta Ben Kurtaracam Havasında Gelmesi.. İlginç..

Benim Gönlüm Sadri Şener'in Yönetim kurulunu Temizlemesinden Yana.. Başka Başarılı Olabilecek Bir Aday Göremiyorum Şuanlık..

Mustafa Ayazoğlu
10.11.2009, 14:24

Gökdeniz'i satıp o bir yıldız diyen kim di ?

...

Böyle yaparak hiç bir yere varılamaz!

KDRDYN
10.11.2009, 14:25
aman sakın, sakın diyorum... uzak dursun bi zahmet..

Murat Erdem
10.11.2009, 14:25
Ekibini eş, dost, ahbab ve siyaset ekseni dışında kuracak her isme, başkanlık yolunda destek veririm.

Dursun Ali Bahçekapılı
10.11.2009, 14:26
Camia her başkan adayına kulp takmak konusunda oldukça mahir... İstemezük seslerine alışık olmamız yüzünden kimse elinin taşının altına sokmak istemiyor...
Ahmet Ağaoğlu ismi gündeme gelse eminim bizi bırakıp kaçtı ithamları hemen arkasından gelecektir...
İbrahim Hacıosmanoğlu icin muhtemelen vizyon eksikliginden dem vurulacak
Nuri Albayrak'ın önceki yönetimi ve hükümete yakın olmasından söz edilecek
Mehmet Ali Yılmaz icin klubu icraya veren adam...
Herkese kulp takmak kolay ama bu şekilde devam edersek 1. sınıf insanlar klubu yönetmeye talip olmayacakları icin 2. sınıf insanlara kalacagız

Ömür Karadeniz
10.11.2009, 14:27

...

veya yattaraya misyonunu tmamladı diyen kimdi.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 14:27
Sildiklerinin neresinde mantıksızlık vardı Ahmet abi.

Mustafa Yüksek
10.11.2009, 14:29
Camia her başkan adayına kulp takmak konusunda oldukça mahir... İstemezük seslerine alışık olmamız yüzünden kimse elinin taşının altına sokmak istemiyor...
Ahmet Ağaoğlu ismi gündeme gelse eminim bizi bırakıp kaçtı ithamları hemen arkasından gelecektir...
İbrahim Hacıosmanoğlu icin muhtemelen vizyon eksikliginden dem vurulacak
Nuri Albayrak'ın önceki yönetimi ve hükümete yakın olmasından söz edilecek
Mehmet Ali Yılmaz icin klubu icraya veren adam...
Herkese kulp takmak kolay ama bu şekilde devam edersek 1. sınıf insanlar klubu yönetmeye talip olmayacakları icin 2. sınıf insanlara kalacagız

Güzel de abi yönetime talip olan insanları neye göre değerlendireceğiz?

Adem Erdoğan

...

en azından gidip fenere satmadı.

İHTİLALL
O dönemde onu eleştiren gazetecilerin evleri kurşunlanıyordu..
Örneğin rahmetli Mehmet Tan..

Buna rağmen bir gazeteci cesaret edip,"efendim bu iki oyuncuyu sattığınız fiyat çok düşük değilmi,bu iki oyuncu şu an Türkiye'nin en gözde oyuncularından" diye sormuştu..

Cevap utanç vericiydi:
-Ne yani daha çok para veren mi var?

Sanki satmak zorundaydı,sanki mecburdu.Daha sonra bu iki futbolcu aslında nasıl gönderildiklerini kamuoyuyla paylaştılar..

Bu adamın başkanlık için zikredilmesi ,en hafif tabiriyle "utanç vericidir."

BAHADIR33
10.11.2009, 14:30

...

Varmak isteyen varır. En büyük rakiplerine en iyi futbolcunu satarsan biryerlere varır bunun sonu.

irfanb
10.11.2009, 14:31
M.Ali YILMAZ
Baskanlik yaptigi yil : Derecemiz :
1982-83 2.
1983-84 1.
1984-85 3.
1985-86 7.
1986-87 4.
1987-88 6.
1989-90 3.
1990-91 3.
1991-92 4.
1997-98 3.
1998-99 4.
1999-00 6.

Toplam 12 yil Baskanlik yapmis ve sadece 1 kez sampiyon olabilmisiz.
Herkese nasip olmaz böyle bir basari .:)

Hekimoğlu
10.11.2009, 14:31
Yakın arkadaşı Orhan Gencebay rica ettiği için bir futbolcu alınmıştı Trabzonspor'a.Tabi hiç oynamadan gitti.Takımı dünya takımı yapacam deyip böyle transferlere imza atıyordu muhterem.

İHTİLALL
10.11.2009, 14:33

Eksik olsun..

Gölge etmesin..

Başka ihsan istemeyiz..

Her sayfada bulunmalı..

Özgür Öztürk
10.11.2009, 14:34
M.Ali YILMAZ
1982-83 2.
1983-84 1.
1984-85 3.
1985-86 7.
1986-87 4.
1987-88 6.
1989-90 3.
1990-91 3.
1991-92 4.
1997-98 3.
1998-99 4.
1999-00 6.

Ortalama sıralamamız 3,83

Dursun Ali Bahçekapılı
10.11.2009, 14:34
Güzel de abi yönetime talip olan insanları neye göre değerlendireceğiz?

Mustafa eleştiri hastalıgımız, bizi ileriye götürmüyor aksine maalesef geriye götürüyor... Diger camialarda başkan adayları bizim kadar yıpratılmıyor.. Yukarıda saydıgım listede hiç denenmemiş 2 isim olmasına ragmen adamları resmen bitirdik...
Degerlendirmeyi olumsuzluklarına göre degil hangisinin olumlu yanlarının daha iyi olduguna göre yapmak, en azından adayları küstürmeyecektir

irfanb
10.11.2009, 14:36
O zaman tek siyahi futbolcumuz Campell icin yamyam diyen,
bugünkü kadroyu görünce ( Yattara,Tjikuzu,Song,Sylva) acaba ne der ? :)

Mustafa Yüksek
Mustafa eleştiri hastalıgımız, bizi ileriye götürmüyor aksine maalesef geriye götürüyor... Diger camialarda başkan adayları bizim kadar yıpratılmıyor.. Yukarıda saydıgım listede hiç denenmemiş 2 isim olmasına ragmen adamları resmen bitirdik...
Degerlendirmeyi olumsuzluklarına göre degil hangisinin olumlu yanlarının daha iyi olduguna göre yapmak, en azından adayları küstürmeyecektir

Genel olarak eleştiriler başkan adaylarımızı ne kadar yıpratır bilmem ama burada May yaptıklarından dolayı eleştiriliyor...Bu gayet normal ve olması gereken bir şey...

turgut kasap
peki kadeşim ogüne bi araba sopayı atanla kimdi trabzonda cevabı olan varmı abdullah trabzondan önce fenere gitmek istiyordu kendisi saf be saf istanbul çocugudur ogünün meselesi trabzondaki ona karşı olan olaylardır ozaman gitmak istedi (ha yanlış anlamayın m.a.y. beyi günahım kadar sevmem eğer başkan olmak istiyorsa mutlaka mali durumu vahim durumdadır akıllı adam ineğin nezaman sağılacağını iyi bilir)

Hekimoğlu
M.Ali YILMAZ
1982-83 2.
1983-84 1.
1984-85 3.
1985-86 7.
1986-87 4.
1987-88 6.
1989-90 3.
1990-91 3.
1991-92 4.
1997-98 3.
1998-99 4.
1999-00 6.

Aslında aradaki boşlukları da vermek lazım o gittikten sonra Türkiye kupaları,Cumhurbaşkanlığı kupaları Lig 2. likleri başlıyor.

Serdar A
10.11.2009, 14:40
Peki Abi hangi başkan modelleri çağımızın içinde kalıyor?

Bilgi ve iletişim çağındayız . Şu an dünyadaki ekonomik sistemin içindeki istisnasız her kurumun kalıcı ve sağlam bir politika üretebilmesi için bu doğrultuda yapılanması gerekir .

Ben şahsi düşüncelerimi başka bir başlıkta açıkça belirttim ( Antitez ) .

Doğru başkan modeli gücünü bu organizasyon kabiliyetinden alan , iktisadi teorisi çok gelişmiş ve kulübü tabanına yaklaştıracak iletişim yeteneklerine sahip olmalı .

Fakat iş doğru başkan ile bitmiyor . Bitse idi Sadri Şener başkanımız ile kısmende olsa aşama kaydetmemiz gerekirdi . Bu konu uzun uzun tartışılır da her başlıkta konuyu bulandıran kişi konumuna düştüğümden şimdilik şu linki paylaşarak derdimi anlatmaya çalışayım . Zira konu ister istemez buraya gelecek , o zaman daha açıkça paylaşım yaparız .

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/295048.asp

(Yazının sahibi Kutlu Merih , bana göre şu an Türk futbolu adına yazan en önemli kalemdir )

OKANIZM
mehmet ali yılmaz--->oflu
ibrahim hacısomanoğlu--->oflu
haluk ulusoy---->oflu
ahmet ağaoğlu--->oflu
nuri albayrak---->oflu

bunların hicbirini trabzonun yiyici ve cebinde 5 parası olmayan adamları istemez.trabzon, trabzon kanadında kalsın derler,biz yiyelim derler...olay budur

İHTİLALL
Beşiktaş-Wolsfburg maçında ,diğer camiaların başkanlarının,üstelik kulüplerine 55 milyon dolar ceplerinden vermiş oldukları halde,üstelik en korkuncu "karısının yanında,gözü önünde" düştükleri durumları hala siteler yayınlıyor,bir bakın isterseniz..

Bizim taraftarımızın yaptığı protestoları,
yöneticilerimiz öpüp başlarına koymalı öylelerinin yanında..

Kasım BEKTAŞ
10.11.2009, 14:42
bu ülkede yaşayan sıradan vatandaşlar dahil Trabzonspor başkanı olması gereken en son kişi Mehmet Ali Yılmazdır..

Murat Erdem
Ekibini eş, dost, ahbab ve siyaset ekseni dışından kuracak her ismi başkanlık yolunda desteklerim.

Hekimoğlu
85-93 yılları arasında alınan kupa sayısı 0 (sıfır).Fırtınalar estirmiş 10 senede 20 kupa kazanmış takım ardından 7 sezonda tek bir kupa kazanamıyor.Başkan kim tabiki MAY.

KDRDYN
10.11.2009, 14:43
şöyle bir durum seziyorum. genç olan arkadaşlarımız, yaşı küçük olan arkadaşlarımız, o günleri hayal meyal hatırlayan ya da may'lı dönemleri hiç bilmeyen arkadaşlarımız may'ı efsane gibi görüyor. ahh ahh bi de bizim gördüklerimizi görselerdi böyle olmazdı.

Hekimoğlu
10.11.2009, 14:44
haluk ulusoy---->oflu
ahmet ağaoğlu--->oflu
nuri albayrak---->oflu

bunların hicbirini trabzonun yiyici ve cebinde 5 parası olmayan adamları istemez.trabzon, trabzon kanadında kalsın derler,biz yiyelim derler...olay budur
Bu vatandaşların iyi tarafı ! paralı olması mı yoksa Of'lu olması mı ??

The Ciks
10.11.2009, 14:46
Futbol kitleleri uysallaştırma uyuşturma sanatı...birde milyar dolarları bulan ülkeler arası para transfer politikası...isimleri olan kulupler , isimsiz yağmurda çamurda göz yaşı döken samimi taraftar profilleri...ortada bir değer varsa buna sadece şahıslar değil şahısların oluşturduğu pragmatik guruhlarda musallat olur...mehmet gelse ne olur ahmet gelse ne olur...yeni açılımlar olur...hemde türlü türlüsü...kitleler uyur...yönetenler herşeyi ama herşeyi ...futbolun kitabına uydurur...futbol sadece futbol değildir...bittabı kitleleri dinginleştiren de sadece değil futbol...türlü türlüsü var bunların müzik, sinema din..onu alma bunu al diyen tüccar kafalılar..ilk aklıma gelenler bunlar..aklımıza gelenleri bu sayfalara enjekte edelim de bazılarımızın uyumadığını ...cümle aleme iletelim...iletirken seslendirelim..onca kelimeden sonra hayatta tek gerçek olanın ekmek ve su olduğunu bilelim...ona göre sevelim herşeyi...kuymağın tereyağına ekmek banmayı mesela...karayemişi dalından yemeyi...ufku açık bir akılla çay demlemeyi...ee birazda kelimelerin sonuna nokta koyabilmeyi tabi...

Kasım BEKTAŞ
10.11.2009, 14:47
Sadri Şenerin başkan
İbrahim Hacıosmanoğlunun asbaşkan olmasını isterdim...

birbirlerinin eksiklerini iyi tamamlarlar...

Badaloğlu
10.11.2009, 14:49
Sildiklerinin neresinde mantıksızlık vardı Ahmet abi.

Adem sana ne diyeyim şimdi? Mehmet ALi Yılmaz'a ''Çakal'' deme cüreti gösteriyorsun sonrada yazdıklarımın neresinde mantıksızlık vardı? ağbi diye topu bana atıyorsun. El-insaf...

Mehmet Ali Yılmaz ile ilgili düşüncelerin beni ilgilendirmiyor açıkcası.Seversin, sevmezsin ama ortada bir gerçek var... Bu gerçeğin adıda bu insan Trabzonspor kulübünün başkanlığını yapmış, beğensende beğenmesende Trabzon'daki tesislere adı yazılmış, ona ''onursal başkan'' sıfatı layık görülmüştür.Hal böyle iken senin kendisine hakaret etmene razı gelemem.Bu düşüncelerim Trabzonspor'a başkanlık yapanların yanında hizmet eden diğer yöneticiler içinde geçerlidir...

Bu camia zaten saygıyı yitirdiğinden beri ne yazıkki her geçen gün geçmişi daha çok arara vaziyettedir.Şunu unutma burası forum sayfası kardeşim.BUrada yazılanları sadece sen, ben okumuyoruz.Bu yazılanları Feberliside, Beşiktaşlısıda, Galatasaralısıda okuyor.Biz kendi camiamızı başkalarına güldürecek halimiz yok.

Ayrıca forum kuralları denen kuralları koyduk.Koydukki sizler, bizler burada yazılanları daha iyi anlamak ve birbirimize karşı saygı, sevgiyi yitirmeyelim diye.Bu kurallara uymak ya da uymamak sizlerin elinde, ama kurallar açık kardeşim.Uymuyorsan gerisinide sen düşüneceksin.

Ben senin düşüncelerini merak ediyorum, eski başkana ettiğin hakaret seni bağlar, benide forum kuralları nezdinde bağlar.Sen kuralları çiğnemeye devam edersen benimde yapacak bir şeyim kalmaz.Ayrıca Mehmet ALi Yılmaz'ın sağlam avukatlarıda var, belirteyim, onlarda okuyor bu sayfaları...

Şimdi bu yazdıklarımın nesi mantıksız!!!

Ertan 51
10.11.2009, 14:50
Yok yok aman diyim kalsın.Sadri Baba yönetime bir ayar verse,yaptığı bariz hatalardan dönüp ani çıkışlar yapmasa bizim başkana felan ihtiyacımız yok,hele hele M.Ali Yılmaz'a.

Serdar A
10.11.2009, 14:50
haluk ulusoy---->oflu
ahmet ağaoğlu--->oflu
nuri albayrak---->oflu

Önce belirteyim , hepsi Of'lu değil .

Ne gariptirki o isimler arasında başkanlık yapanlar , tamda o yiyici olarak tanımladığınız grupların desteği ile başkan oldu . İşin içine menfaat(para ) girince her şey sanılandan farklı işleyebiliyor . Mehmet Bey'in ilk başkanlığı zaten çok daha farklı incelenmesi gerek , örneğin bir Albayrak süreci ile ne kadar benzerlik taşır , tartışılr .

Genelleme yaparak hataya düşüyorsunuz . Her yaşananın kendi içinde özel dersleri vardı . Devlet tesis parasını bütçeye koyduğu anda Trabzon'u çok daha başka özel dersler bekliyor olacak .

İHTİLALL
10.11.2009, 14:51
haluk ulusoy---->oflu
ahmet ağaoğlu--->oflu
nuri albayrak---->oflu

Genç arkadaşım,
5 parasız ve yiyiciler diye hakaret etmeden önce,

Trabzonspor için beş parasız olanlar kaç şampiyonluk,kaç kupa almış,

Bu bol paralı arkadaşlar ne halt yapmış,

Özellikle soyadı soy eki ile biten, namus adına nekadar bir bütçeye sahip,beş paralık kadar bile bu anlamda bütçesi varmı diye,

Mukayese etmen gerekmezmi?

Dursun Ali Bahçekapılı
10.11.2009, 14:52
Beşiktaş-Wolsfburg maçında ,diğer camiaların başkanlarının,üstelik kulüplerine 55 milyon dolar ceplerinden vermiş oldukları halde,üstelik en korkuncu "karısının yanında,gözü önünde" düştükleri durumları hala siteler yayınlıyor,bir bakın isterseniz..

Bizim taraftarımızın yaptığı protestoları,
yöneticilerimiz öpüp başlarına koymalı öylelerinin yanında..

Yıldırım Demirören'in ektigini biçtigi gercegini göz önünde bulundurulması gerektigine inanıyorum... Kendisi o makama oturabilmek için tribünleri örgütleyip planlı bir şekilde Serdar Bilgili'ye küfrettirmemiş midir?
Küfür elbette en agır eleştirilerde bile bulunmaması gereken iğrenç bir illet lakin "Çalma kapıyı çalarlar kapını" ilkesinin gerçekleştigini görüyoruz..
Bu arada belki küfretmiyoruz ama küfür yemişten beter bir hale sokuyoruz

farfara
10.11.2009, 14:52
Kaza geliyorum diyor.:)

İlyas Özdemir
10.11.2009, 14:55
ben eski Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlunun adaylığa aday olacağını duydum ne kadar doğrununu ilerleyen günlerde göreceğiz

farfara
10.11.2009, 14:56
ben eski Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlunun adaylığa aday olacağını duydum ne kadar doğrununu ilerleyen günlerde göreceğiz

Ondan sonra da Orhan Gümrükcüoglu sirada .:)

Kubilay ŞAHİN
10.11.2009, 14:57
Bakıyorumda Biz Sanırım Uzun süre Daha Şampiyon Olamayız..:)

Murat Erdem
10.11.2009, 14:59
En başta başkan olacak kimse, o makama kendisi talip olacak. Öyle seçime 10-15 gün kala, kolundan tutup rica, minnet derin Trabzonun hazırladığı yönetim listesine başkan kontenjanından girecek, sembolik isim istemiyorum.

Uğurtan
Aday dahi olmasına imkan verirse şu saatten sonra bu camia.. Beni kütükten düşün..

Herkesi midem kaldırır bunu kaldırmaz.. Bu kadar net.. Kendini bu kulüpten büyük görenlere kadar düşmedik..!

Kongreye de daha önce söylediğim gibi vize final geleceğimi düşünmeden giderim aday olursa..

Seçilmemesi için götürebildiğim herkesi de götürürüm..

Ayıptır yahu bu kadar hafıza özürlü olmayalım lütfen..!

Serdar A
Sene 1980 olsaydı ve futbol dünyası aynı o yıllardaki şekilde kalsaydı başkanlık için Mehmet Ali Yılmaz ideal insanlardan biri olurdu .

Kendisi kulüpte görev aldığı süre zarfında yaptıkları ile pek çok şaibeden sorumlu tutuluyor , pek çok ekonomik zararın baş aktörü olarak gösteriliyor olabilir . Her şeye rağmen "1980 senesi için" Mehmet Ali Yılmaz başarı iddiası taşıyan bir aday olurdu

Uğurtan
10.11.2009, 15:00
Ayrıca daha şimdiden Fanatik'te habere olumlu oy kullananlarla aynı camia içerisinde olmaktan kendi adıma utanç duyuyorum..!

tlotwat
10.11.2009, 15:06
mevcut yönetimin nesi var Allah aşkına bir forvet almadı diye yönetimler gitsinlermi biraz istikrar teknik direktörde de yönetim de de biraz sabır yaa kimse trabzonsporun mevcut kadrosuna kötü diyemez iki tane sağlam futbolcuyla çok rahat kafaya oynarız devre arasını bekleyelim

OKANIZM
10.11.2009, 15:09
Genç arkadaşım,
5 parasız ve yiyiciler diye hakaret etmeden önce,

Trabzonspor için beş parasız olanlar kaç şampiyonluk,kaç kupa almış,

Bu bol paralı arkadaşlar ne halt yapmış,

Özellikle soyadı soy eki ile biten, namus adına nekadar bir bütçeye sahip,beş paralık kadar bile bu anlamda bütçesi varmı diye,

Mukayese etmen gerekmezmi?

bugun parasız hicbirsey olmuyor futbolda.artık hersey para.trabzonsporun basına o nedenle parasal bakımdan doymus beklentileri olmayan insanlar gelmesi lazım.trabzonsporu kariyerinde bir basamak olarak goren insanlar lazım degil bize.trabzonspor uzrinde kendi reklamı yapan insanlar lazım degil bize.soyadı soy ile biten insana gelince bir cok trabzonludan cok hizmeti vardır trabzona ve trabzonspora...trabzonda biraz gezersen bakarsan aşagı yukarı gorursun.

şu anki yönetimde cebinde 5 para olmayan,trabzonspra verebilecek ne maddi nede manevi degeri olmayan adamlar var.bunlar yonetimde olmamalı.fenerbahcenin yonetimindeki adamların profillerine bi bakın bide bizim yönetimdeki adaların profillerine.kariyer ve isim olarak ne kadar geride olduklarını gorursunuz.vizyonsuz vede misyonsuz adamlar lazım degil bize.en kötü misyon ve vizyon,misyon ve vizyonsuzluktan daha iyidir

Adil ÖZGÜR
10.11.2009, 15:12
Gündem yapmak için, sadece söylenti ise başlık, bence bu kadar ciddiye alınmalı mı?

Adem Erdoğan
10.11.2009, 15:12
Adem sana ne diyeyim şimdi? Mehmet ALi Yılmaz'a ''Çakal'' deme cüreti gösteriyorsun sonrada yazdıklarımın neresinde mantıksızlık vardı? ağbi diye topu bana atıyorsun. El-insaf...

Mehmet Ali Yılmaz ile ilgili düşüncelerin beni ilgilendirmiyor açıkcası.Seversin, sevmezsin ama ortada bir gerçek var... Bu gerçeğin adıda bu insan Trabzonspor kulübünün başkanlığını yapmış, beğensende beğenmesende Trabzon'daki tesislere adı yazılmış, ona ''onursal başkan'' sıfatı layık görülmüştür.Hal böyle iken senin kendisine hakaret etmene razı gelemem.Bu düşüncelerim Trabzonspor'a başkanlık yapanların yanında hizmet eden diğer yöneticiler içinde geçerlidir...

Bu camia zaten saygıyı yitirdiğinden beri ne yazıkki her geçen gün geçmişi daha çok arara vaziyettedir.Şunu unutma burası forum sayfası kardeşim.BUrada yazılanları sadece sen, ben okumuyoruz.Bu yazılanları Feberliside, Beşiktaşlısıda, Galatasaralısıda okuyor.Biz kendi camiamızı başkalarına güldürecek halimiz yok.

Ayrıca forum kuralları denen kuralları koyduk.Koydukki sizler, bizler burada yazılanları daha iyi anlamak ve birbirimize karşı saygı, sevgiyi yitirmeyelim diye.Bu kurallara uymak ya da uymamak sizlerin elinde, ama kurallar açık kardeşim.Uymuyorsan gerisinide sen düşüneceksin.

Ben senin düşüncelerini merak ediyorum, eski başkana ettiğin hakaret seni bağlar, benide forum kuralları nezdinde bağlar.Sen kuralları çiğnemeye devam edersen benimde yapacak bir şeyim kalmaz.Ayrıca Mehmet ALi Yılmaz'ın sağlam avukatlarıda var, belirteyim, onlarda okuyor bu sayfaları...

Şimdi bu yazdıklarımın nesi mantıksız!!!

Çakal kelimesini buraya yazmam yanlış olabilir ama bu gerçekleri değiştirmez zaten neden sildin diye de itiraz etmedim Ahmet abi.Bu yüzden ortada bir yanlışlık olabilir ama mantıksızlık göremiyorum.

Ayrıca bjkli fbli gülerse, bizim bu adamdan hala medet ummamıza güler.Kaldıki, onlar ilk önce kendi hallerine gülsünler.

Onursal başkanlık sıfatını kim vermiş bilmiyorum, o öyle kendini avutsun egosunu tatmin etmek için bize uzak dursun, yoksa ortada onursal başkanlık yapacağı ve bizi burada bir araya getiren "sebep" gün gelecek ortadan kalkacak. Özkan Sümer büyük adammış ayrıca.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 15:16
Başlığa olumlu açıdan bakınca, Sadri Şener gözümde daha fazla büyüyor.:)

Osman Yavuz
10.11.2009, 15:16
İşte sorun o paralı insanların yönetici olmadan başkan olma isteklerinden kaynaklanıyor.Siz şimdi Hacıosmanoğlu'nu, Ahmet Ağaoğlu'nu, Ali Ağaoğlu'nu, Cevahir'i yönetici yapabilir misiniz?Kesinlikle hayır.Bunların hiçbiri yönetici olmazlar.O yüzden paralı yönetici hayalini rafa kaldırın, bilgili yönetici hayalini kurmaya başlayın.

Mesut
10.11.2009, 15:17
aman aman allah korusun.wuuu şeytan kulağına kapatın kapatın kimse görmesi sayfayı:D

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:22
Bir de her yapılan tesise adını verme huyu yok mu bitiriyor beni İstanbul'da ki tesislere bile kendi adını verdi adam yahu insan başkasının yaptığı tesise kendi adını verir mi ??Hatta kendi yaptırdığı tesise de vermez.Megalomanlıkta bir yere kadar.

fehmi burnaz
10.11.2009, 15:23
ya madem bu adam ii deildi nie onursal baskan seçildi. sizin baskan die istemediğiniz adam bizim onursal baskanımız.neyse ya konus konus bi sey olmuuyo o yüzden her seyin hayrlısı. olan yine taratara bize oldu yine sampiyonluk seneye kaldıııııı. herkese gecmiş olsun

serdaracıl
10.11.2009, 15:24

Belediye başkanlığı kesmedi milletvekilliği istiyor anlaşılan

Samet Türkmen
10.11.2009, 15:27
Kimse yakışmıyor Türkiye'de bu takımın başına. Milan,Madrid gibitakımların eski yöneticilerini transfer edelim bence. Futbolda bir ilk olur :)

Adil ÖZGÜR
10.11.2009, 15:28
Trabzonspor tarihi diğerleri gibi ANTİK değil, onlara göre daha YAKIN.

Geçmişte yapılan emekleri İNKAR etmek NANKÖRLÜK olur.

Sayın Mehmet Ali YILMAZ'a ONURSAL Başkanlık hoş görülmüş ve ONURLANDIRILMIŞTIR.

Bence tekrar kulübün başına gelmekle Sayın ŞENER'den daha ATAK bir yöntem ile işe sarılacağını sanmam.
x
Çünkü;
a) Kendisi Sayın ŞENER gibi İstanbul'da ikamet ettiğinden, Trabzonda kalanlar diğerlerini yaptıkları gibi aynı alışkanlıklarındaki profesyonelliğini yine sergileyeceklerdir. Onun için kimse Onursal dır diye saygı duyacağını zannetmiyorum.

b) Sayın YILMAZ Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptığı yıllarda Trabzonsporun ne kadar yanlız kaldığını, pek birşey yapamadığını hatırlıyorum. Hakemler yine bildiğini okudular.

c) Sayın Şener veya Şimdiki Spordan sorumlu Devlet Bakanımız ÖZAK'ın dahi kesintisiz desteği olduğu halde takımımız ortada.

d) Eğer Yeni bir Başkana ihtiyaç var ise, aşağıdan gelenlerin önü kesilmemeli, Trabzonda olmalı ki, İstanbul ve diğer İllerdeki güçleri bir çatıda toplasın.

Bence olmayan şeyleri böyle bir ortamda konuşmak şimdilik çok sakıncalı.

izzet
10.11.2009, 15:28
MAY ona Yalvarmadiktan sonra aday olmaz

Ö.Hamsi
10.11.2009, 15:29
trabzonsporun yeni bir baskana felan ihtiyaci yok, hele m.ali yilmaza hic yok,eksik kalsin.Sadri baskandan daha iyisi trabzona baskan olamaz sadece destege ve daha profosyonel bi ekibe ihtiyaci var/Futbolu gercekden bilen parasi olan, vizyonu olan gercekden birseyler yapabilecek yoneticilere ihtiyaci var.ornegin agaoglu,ornegin hacisalihoglu vs.

emre81
10.11.2009, 15:32
May başkan Hikmet Onur asbaşkan bizim sonumuz olur yine hüsran:)

Adem Erdoğan
10.11.2009, 15:32
Onursal başkanlığı kim vermiş ve de neye sebep olarak vermiş çok merak ediyorum, halkmı seçmiş? onursal başkan olmanın kriterleri neler mesela.

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:33
Hikmet Onur dedinde Hayrettin Hacısalihoğlu bile sempatik göründü gözüme. :)

Adil ÖZGÜR
10.11.2009, 15:33
Onursal başkanlığı kim vermiş ve de neye sebep olarak vermiş çok merak ediyorum, halkmı seçmiş? onursal başkan olmanın kriterleri neler mesela.

O yıllardaki şartlarda çok zor olan Tesisleri mi kastediyorsun?:)

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:35
Bir olağan kongre esnasında birden bire kendi yandaşları tarafından gündemde yokken kendisi başkan iken verilen bir teklif ile oyların yarıdan biraz fazlasını alarak -ki bu oy atılarak değil kol kaldırılarak oldu- benim için sözde onursal başkan olmuştur.

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:37
O yıllardaki şartlarda çok zor olan Tesisleri mi kastediyorsun?:)Bu bana Ömer Seyfettin'in öyküsü Diyet'i hatırlattı yetmedi mi ödediğimiz diyet.

Erdal
10.11.2009, 15:39
Hikmet Onur da olacak mı ?

serdaracıl
10.11.2009, 15:41

may adaylığını gündeme getiriyorsa muhtemelen işleri kötü gidiyordur. Bazıları para kokusu alma konusunda uzmandır. Tesislerin satışı yakın demekki:) Ben de may gelirse borcun ne olacağını düşünemiyorum.

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:42
Bu kulübün Onursal başkanı tartışmasız Şamil Ekinci olmalıdır.Ama kendisi ihtiras sahibi birisi değildir.Mütevazidir, Trabzonlu da değildir üstelik.

Osman Yavuz
10.11.2009, 15:43
Hikmet Onur da olacak mı ?
Hacısalihoğlu'suz Sadri Şener olamayacağı gibi Hikmet Onur'suz Mehmet Ali Yılmaz olmaz.:)

Barış Kaptanoğlu
10.11.2009, 15:46
gitsin fenere başkan olsun bize yeteri kadar başkanlık yaptı

Recep Alkan
10.11.2009, 15:47
Tekrarlıyorum, Süleyman Varlıbaş ismine kimler ne der ???

Bırakın MAY'ı.

serdaracıl

may bilmediğimiz biri değil. sanırsınki haşmetli gelip tüm borçları gözünü kırpmadan ödeyecek. may TS'ye hiçbir şey vermedi, vermeyecek.

semih YETİM
yorumlara bakıyorum da vermiş veriştirmiş herkez...bu adam sevilmese sadece kendi yandaşlarıyla onursal başkan seçilmez 1...
nuri albayrağı da gördük atay aktuğu da sadri şeneri de her gelen bi yıldız sattı gitti bu takımda...kaldı ki TSye başkan olacak adam sert olacak höt dedi mi herkez yerini bilecek ben mehmet ali yılmazdan pek haz almam ama onun gelmesini isterim kendi adıma en azından günümüzde olan saçmalıklara dur diyebilecek bir başkandır...otoriter bir başkandır lafı sözü dinlenen bir başkandır...tabi bence.

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:48
Tekrarlıyorum, Süleyman Varlıbaş ismine kimler ne der ???

Bırakın MAY'ı.Başarılı bir işadamı olabilir ama daha önce kulüpte yöneticilik yapmamış insanların direk başkan olarak gelmesine karşıyım Albayrak'tan ağzımız yandı.

serdaracıl
10.11.2009, 15:49
Bu kulübün Onursal başkanı tartışmasız Şamil Ekinci olmalıdır.Ama kendisi ihtiras sahibi birisi değildir.Mütevazidir, Trabzonlu da değildir üstelik. Kesinlikle haklısın.

Mehmet Kıroğlu
10.11.2009, 15:49
arkadaşlar bence kim gelirse gelsin forum olarak bir arkadaşımızı eğer yapacak gücümüz varsa yönetici yapmalıyız örnek olarak farabi gibi okumuş futbol bilgisine güvenebileceğimiz dünya futbolunu takip eden birikimli bir arkadaşı forum olarak destekleyip yönetime sokabilirsek bu kulübün daha iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum farabiyi tanımam ama yazdıklarını hep okurum ve yemin ederim şuandaki yöneticilerden fazlasının olduğunu düşünüyorum bizim bu kulübe beyniylede hizmet edecek arkadaşlara ihtiyacımız var yönetimin gelecekle ilgili reel bir planlarının olduğuna inanmıyorum amaç sadece bugünü kurtarmak 5 yıl sonrada bu yönetim olsa hala günü kurtaracak açıklamamlarla trabzonspor kulübüne hiç bir artı kazandırmayacaklarını düşünüyorum

Erdem Keser
10.11.2009, 15:51
Ey gidi, stad gelirleri deplasman masraflarını karşılamazken kimse nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sormuyordu.M.Ali Yılmaz gittiğinde şampiyon olacaktık, kurtulmuştuk:) Her adı geçene söve söve kulübü yönetecek adam bulamayacağız.Ama doğru Trabzonspor sahipsiz değildir, Göztepe gibi çıkar talip oluruz yönetime.Çok gururlu camiayız...

Recep Alkan
10.11.2009, 15:51
Başarılı bir işadamı olabilir ama daha önce kulüpte yöneticilik yapmamış insanların direk başkan olarak gelmesine karşıyım Albayrak'tan ağzımız yandı.

Bilmediğimden soruyorum,

Atay Aktuğ daha önce yönetcilik yaptı mı başkan olmadan bu kulüpte ??

İkinci sorum ise, bu kulüpte yöneticilik yapan kaç ismi tekrar yönetici görmek istersiniz,

Üçüncü sorum, Trabzonspora başkan olmak için acaba daha yönetici olma koşulu olmalı mıdır ?

Saygılarımla;

agora61
10.11.2009, 15:54
bize gereken Sadri ŞENER'in yönetinini ufak çaplı revize ederek eski şevkiyle göreve devam etmesi hemde en az 3 yıl daha, ondan iyisi yok

Hekimoğlu
10.11.2009, 15:56
Bilmediğimden soruyorum,

Atay Aktuğ daha önce yönetcilik yaptı mı başkan olmadan bu kulüpte ??

İkinci sorum ise, bu kulüpte yöneticilik yapan kaç ismi tekrar yönetici görmek istersiniz,

Üçüncü sorum, Trabzonspora başkan olmak için acaba daha yönetici olma koşulu olmalı mıdır ?

Saygılarımla;

İlk sorunun cevabı büyük ihtimalle hayır.Emin değilim,ama kulüpte futbol oynadığını biliyorum.

İkinci sorunun cevabı evet görmek istediğim yöneticiler var misal Ahmet Ağaoğlu.

Üçüncü soruyu anlayamadım.

Adil ÖZGÜR
10.11.2009, 15:56
Ey gidi, stad gelirleri deplasman masraflarını karşılamazken kimse nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sormuyordu.M.Ali Yılmaz gittiğinde şampiyon olacaktık, kurtulmuştuk:) ...

O günlerideki haberlerden özetler. Mali kriz, transferlerdeki yetersizlik, İstanbul Külüplerinin bariz üstünlüğüne kafa tutamamazlık... Evet hizmetleri görmemezlik edemeyiz, ancak şu anki ortamı kurtarırmı? Hayır kurtaramaz, bence Sadri devam etsin çok daha hayırlı olur, daha ağır yüklerle karşılaşırız, kulüp batma noktasına gelir herhalde...

Sağ duyu ile cesaretle yönetimi desteklemek bence daha hayırlıdır.

KDRDYN
10.11.2009, 15:57
may'ı savunanlar bir de rahmetli Mehmet TAN'ın eski yazılarını bulabilirlerse okusunlar. okusunlar da görsünler dönen rantı.

Murat Erdem
10.11.2009, 16:00
Başkan Trabzonlu olsun, ekibi İstanbul ağırlıklı kursun.

Atmaca
10.11.2009, 16:00
Takima bi golcü almadin ey salihoglu, bak simdi ne hallere düstünüz.

MuratB.
10.11.2009, 16:01
kurtlar kötü gidiş başlayınca pusuya yatmış.. sonuna kadar sadri şener

Bilâl ÇOBAN
10.11.2009, 16:01
kabus geri mi dönüyor yoksa ?

uykudan uyanın eüzü besmeleden sonra, sol omzunuza üç kere tükürün, sonra da bi fatiha üç ihlas. evlerden ırak, iyi saatte gelsinler.

Recep Alkan
10.11.2009, 16:02
İlk sorunun cevabı büyük ihtimalle hayır.Emin değilim,ama kulüpte futbol oynadığını biliyorum.

İkinci sorunun cevabı evet görmek istediğim yöneticiler var misal Ahmet Ağaoğlu.

Üçüncü soruyu anlayamadım.

Atay Başkan için bilgilendirmenize teşekkür ederim, ama başkanlık için sadece o kulüpte bulunmak, içinde olmak, futbol oynamak ne yeterlidir nede gereklidir. En güzel iki tane örneği vardır bunun,

1) Aziz Yıldırım : NE kadar sevilmese de Feneri getirdiği maddi durum ortadadır, ticari kafası ile hem kendi zengin olmuştur, hemde kulübü zengin etmiştir. Bildiğim kadarı ile de yanılmıyorsam bir futbol geçmişi yoktur.

2) Sadri Şener : Trabzonspor'un altın zamanlarının başkanı olarak geldi bir daha başa ama bugün gelinen nokta, taraftarın eleştirileri ve kimilerine göre yapılan yanlış işler ortada.

Zaten ağaoğlu ismi herkesin üzerinde yoğunlaşabileceği nerdeyse tek isim Trabonspor camiasında. Bu isimden başka bir isim daha çıkarmak nerdeyse imkansız.

Söylemek istediğim ve sizin anlamadığını üçüncü konu ise; Trabzonspor'a başkan olmanın kriteri nedir,

- Önceden futbol oynamak mı ?

- Esiklerde Yönetim de yada başkanlık koltuğunda oturmak mı ?

Ben bu kriteri arıyorum, ve artık o koltuklarda başka isimleri başka yüzleri görmek istiyorum.

Badaloğlu
10.11.2009, 16:03
Çakal kelimesini buraya yazmam yanlış olabilir ama bu gerçekleri değiştirmez zaten neden sildin diye de itiraz etmedim Ahmet abi.Bu yüzden ortada bir yanlışlık olabilir ama mantıksızlık göremiyorum.

Ayrıca bjkli fbli gülerse, bizim bu adamdan hala medet ummamıza güler.Kaldıki, onlar ilk önce kendi hallerine gülsünler.

Onursal başkanlık sıfatını kim vermiş bilmiyorum, o öyle kendini avutsun egosunu tatmin etmek için bize uzak dursun, yoksa ortada onursal başkanlık yapacağı ve bizi burada bir araya getiren "sebep" gün gelecek ortadan kalkacak. Özkan Sümer büyük adammış ayrıca.

Adem, ısrarla anlamak istemiyorsun ve bende konuyu daha fazla uzatmayacağım... Yukarda yazını boldladığım cümlenden sonrası beni ilgilendirmiyor.Sana ısrarla anlatmak istediğim o kısmı anladıysan mesele yok Adem.Gerçekler herkesin kendine göre doğrudur.Mehmet Ali Yılmaz'a kızıpta, Özkan Sümer'e methiyeler düzmek ise benim için tam bir hayal kırıklığıdır.

agora61
Bence Hayrettin bey e gereğinden fazla yükleniyoruz, kimilerine antipatik gelebilir ancak kesinlikle faydalı işleri de var ve kulüp için gerekli bir isim

Adnan Mollasalihoğlu
Nankörlüğe gerek yok M.Ali YILMAZ bu klübe büyük hizmetler vermiştir beğenirsiniz beğenmezsiniz o ayrı ama tutup da bu klübe iflasa sürükledi yok battık yok yaktı bizi yok bilmem ne çocuk çocuk şeyler.Özkan Sümer geldiğinde bu klübün borcu şimdikinden azdı kimse bunu söylemiyor nedense ;) İlla muhalefet olmak için yazı yazılmaz.Sadri Şener'in çabaları tek başına yetmediği açıkca belli oluyor artık.Eline liste verirler sende o listeyle kongreye gidersen olacağı budur.Güven tazelemek için kongre yaptın da noldu ? Gene aynı kişileri aldın yönetimine.Bu klüp sayesinde prim yapacak yöneticilere ihtiyacımız yok artık.Aralık ayında kongre kaçınılmaz oldu hadi hayırlısı.

Mehmet Fırat
10.11.2009, 16:04
İnşallah gerçekleşmez.

Erdem Keser
10.11.2009, 16:06
Adem, ısrarla anlamak istemiyorsun ve bende konuyu daha fazla uzatmayacağım... Yukarda yazını boldladığım cümlenden sonrası beni ilgilendirmiyor.Sana ısrarla anlatmak istediğim o kısmı anladıysan mesele yok Adem.Gerçekler herkesin kendine göre doğrudur.Mehmet Ali Yılmaz'a kızıpta, Özkan Sümer'e methiyeler düzmek ise benim için tam bir hayal kırıklığıdır.
Mobellaspor'da antrenörken M.Ali Yılmaz'ın tabiriyle kendisine gömlek gibi yapışan biri.Vallahi samimi gelmiyor bana.Hazretleri, M.Ali Yılmaz'ın karşısına çıktığında kulübün geleceğini kurtardığını söylemişti.Şampiyon olacaktık sonrasında.Bri Fener maçı sonrasında ne oldu, başkanlık yapmak demek ki o kadar kolay değilmiş.:)

Recep Alkan
10.11.2009, 16:07
Bence Hayrettin bey e gereğinden fazla yükleniyoruz, kimilerine antipatik gelebilir ancak kesinlikle faydalı işleri de var ve kulüp için gerekli bir isim

Bahsedilen HAyrettin, Salihoğlu ise, bu faideli işleri yazabilir misiniz ?

Gerçekten çok merak ediyorum, hangi işte, hangi transfer de, hangi haksızlığa karşı duruşta, bizlerin karşısına çıkmış.

Eğer bahsedilen Hayrettin, Salioğlu değilse kusura bakmayın der kenara çekilirim.

Halil Atalay
10.11.2009, 16:09
bize ne yeni bir başkan gerekir ne de yönetim biz yönetim bir kaç hata yapmıştır bunları düzeltirse bir 3 yıl daha verilmeli kendilerine

birde şunu söyleyeyim eğer MAY onursal başkanımızsa çıkar gelir sadri başkanın yanına ben bu klübün onursal başkanıysam bir transferi ben karşılıoyrum hangi oyuncuyu istiyorsanız alın para benden ter ama nerede öyle baba yiğit adam sadece arkadan konuşmayı bilirler ama parayı mankenler,ruslar,avrupa'da yemeği de iyi bilir bizim zenginlerimiz

benim şöyle düşünüyorum yönetime gelen insanlar hep kendi reklamının beşinde koşuyorlar trabzonspor'u bir basamak olarak görüyorlar hiç kimse karşılıksız birşey yapmıyor MAY trabzonspor sayesinde bakan olmuş bir insan ama gel gelim ne trabzon'a ne de trabzonspor'a yararı olmamışdır.

cahana
10.11.2009, 16:11
madem mehmet ali yılmaz adı geçmeye başladı o halde sonuna kadar sadri şener

agora61
10.11.2009, 16:12
sayın alkan61 kulüp yönetimi başlı başına faydalı bir iştir ayrıca transferleri Hayrettin Bey tek başına karar verip yapmıyor ,ekipçe karar veriliyor ayrıca haksızlıklar karşısında duruşta Başkan ın konuşması daha uygun

Hekimoğlu
10.11.2009, 16:12
Aziz Yıldırım başkan olmadan önce 10 seneye yakın yöneticilik yapmıştır Fenerbahçe'de.

Ben gökten inme paralı başkanlara karşıyım.Futbolu bilen spor kulübü yönetmeyi bilen Trabzonspor'u bilen bir başkan gerekli diye düşünüyorum.Paralı olup olmaması önemli değil.

Sadri Şener 1 dönem MAY yönetiminden sonra başkan oldu Faruk Özak da Sadri Şener yönetiminden sonra başkan oldu bu isimler o zamanlar başkan olarak düşünülmemişti ama başarılı oldular.

Mesela Özkan Sümer örneği var önümüzde kim derdi başkan olacak diye bence döneminde başarılı olmuştur hataları da olmuştur elbette.Özkan Sümer de tıpkı Atay Aktuğ gibi Trabzonspor'da futbol oynamıştır.Bu saydığım isimlerin hepsi başkanlıkları süresinde kupa kazanmıştır.Şampiyonluğa ulaşamamıştırlar çünkü kronik son hamleyi yapamama hastalığımız nüksetmiştir.

Ben Sadri başkanın devam etmesinden yanayım.Ama şapkasını alıp önüne koyacak hatalarından ders alacak.

Emorfo
10.11.2009, 16:13
Aha beklenen başlık :))

Bu konuda yazacak çok şey var. Mehmet Ali Yılmaz iyidir hoştur ama şu egosu yok mu, hep ben deyişi yok mu insanın gerçekten sinirini bozar. Geçmiş hatalarından ders almışmıdır bilmem. Ancak olay Mehmet Ali Yılmaz sorunu değil, bu camianın biraraya gelme sorunudur. Bugün Mehmet Ali Yılmaz gelse yaşadığımız benzer sorunlardan sonra ona da istifa et diye bağırılacaktır. Bu değermen daha çok taş yıpratır...

Murat Güvenç
10.11.2009, 16:13

Eksik olsun..

Gölge etmesin..

Başka ihsan istemeyiz..

haklısınız m.ali yılmaz yanlış hatırlamıyorsam defterde kaydı olmamasına rağmen kulübün kendisine borcu olduğunu iddia ederek kulüpte usulsüz çek kesimi yapmış bundan dolayı hikmet onur la birlikte kulüple davalık olmuş daha sonra küçükçekmecede görülen mahkemeyi kaybediceğini anlayınca özkan sümer i tehdit etmiş davadan vazgeçilmesini istemişti yanlış hatırlamıyor isem

Murat Güvenç
10.11.2009, 16:15
onun için şu dönemde bence en son ihtiyaç duyacağımız kişi M.Ali Yılmaz olmalı diye düşünüyorum

Adem Erdoğan
10.11.2009, 16:16

Özkan Sümer'e methiyeler düzmedim Ahmet abi, bizi uçurumdan aldığı için teşekkür ettim.
Fakat düşünüyorum; Özkan Sümer t.d.lik döneminde 2 şampiyonluk(diğer kupalar hariç), başkanlık döneminde de 1 Türkiye kupası kazandırmış.Kurduğu kadro 2 lig 2.liği, ve Türkiye kupası kazanmış.

Somut bilgiler bunlar tamamen yorumdan arındırılmış.

Özkan Sümer başkan olsun diye düşüncem yok yanlış anlaşılmasın, MAY'ın durumunu belirtmek için yazdım bunları.

Hekimoğlu
10.11.2009, 16:17
haklısınız m.ali yılmaz yanlış hatırlamıyorsam defterde kaydı olmamasına rağmen kulübün kendisine borcu olduğunu iddia ederek kulüpte usulsüz çek kesimi yapmış bundan dolayı hikmet onur la birlikte kulüple davalık olmuş daha sonra küçükçekmecede görülen mahkemeyi kaybediceğini anlayınca özkan sümer i tehdit etmiş davadan vazgeçilmesini istemişti yanlış hatırlamıyor isemTehdit kısmı hariç doğru hatırlıyorsun.

Hekimoğlu
10.11.2009, 16:21
MAY başlığı oldumu kendimi tutamıyorum 1996-2000 sezonlarında ki Albayrak'ı bile kıskandıracak yönetimi ve 2001 senesinde bize yaşattıkları aklımdan çıkmıyor.

Recep Alkan
10.11.2009, 16:22
sayın alkan61 kulüp yönetimi başlı başına faydalı bir iştir ayrıca transferleri Hayrettin Bey tek başına karar verip yapmıyor ,ekipçe karar veriliyor ayrıca haksızlıklar karşısında duruşta Başkan ın konuşması daha uygun

Abi; bunun genellemesini nasıl yapabiliyorsunuz, kulüp başkanlığı ve yöneticiliği tabiki faydalı bir iş, fakat bunu layığıile yapabiliyorsanız, tabi ki hiçbir yönetici, tek başına almaz kararlarını, ama bazı konularda ön plana çıkar, örneğin GS nin transferlerinde Haldun Üstünel, Örneğin geçen seneki bizim Transferlerimizde Mahmu Aksu, Haksızlıklar karşısında Başkan konuşmalı demişsiniz, tabiki haklısınız hemde sonuna kadar, ama sayın Asbaşkanın da bunda yetkisi olmasına rağmen konumamış, ama gereği yokken, birçok konuda yayın organlarına demeçler vermiştir.

Bu HAyrettin Bey bu kulüpte ne iş yapar, bileni var mı ?

Aziz Yıldırım başkan olmadan önce 10 seneye yakın yöneticilik yapmıştır Fenerbahçe'de.

Ben gökten inme paralı başkanlara karşıyım.Futbolu bilen spor kulübü yönetmeyi bilen Trabzonspor'u bilen bir başkan gerekli diye düşünüyorum.Paralı olup olmaması önemli değil.

Sadri Şener 1 dönem MAY yönetiminden sonra başkan oldu Faruk Özak da Sadri Şener yönetiminden sonra başkan oldu bu isimler o zamanlar başkan olarak düşünülmemişti ama başarılı oldular.

Mesela Özkan Sümer örneği var önümüzde kim derdi başkan olacak diye bence döneminde başarılı olmuştur hataları da olmuştur elbette.Özkan Sümer de tıpkı Atay Aktuğ gibi Trabzonspor'da futbol oynamıştır.Bu saydığım isimlerin hepsi başkanlıkları süresinde kupa kazanmıştır.Şampiyonluğa ulaşamamıştırlar çünkü kronik son hamleyi yapamama hastalığımız nüksetmiştir.

Ben Sadri başkanın devam etmesinden yanayım.Ama şapkasını alıp önüne koyacak hatalarından ders alacak.

Dediğim gibi Aziz Yıldırım konusunda yanılmışım, pardon. Ama eminim ki o adam o zamanlarda ynetcilik olarak bir kazanç sağğlamamıştır kendisine ( tecrübe olarak) Sadece alt yapısını oluşturmuştur, çünkü Aziz Yıldırımın tarzı kimseye benzememektedir.

Bende paralı başkan yerine tecrübeli bir isim isterim tabiki, 30 trilyonluk guiza bir yerde, 250.000 dolarlık aurello diğer bir yerde:)

Özkan Sümer ne kadar başarılı olmuş bgi görünse de bugün taraftar tarafından yakıştırılan Dinazor söylemleri biraz da kendisine gtmekte ve bu kulüün yakısını bırakması istenemekte.

Eğer kulübün başına MAY gelecekse bende Sadri Şener devam etsin derim,

zekeriyya
10.11.2009, 16:23
may bile başkanlık için konuşuluyorsa
ah trabzonsporum vah trabzonsporum
sen ne kadar çaresiz kaldın
sen ne kadar sahipsiz kaldın
bu
mu
dur
şua anda geldiğimiz noka

Uluhan
10.11.2009, 16:27
Bence o devir bir daha açılmamak üzere kapanmış olmalıydı. Açıkçası şu anda konuşulmasını bile yadırgıyorum.
Bize gerekli olan Başkan ve yönetim profili kesinlikle bu değil ve olmamalı.

Adnan Mollasalihoğlu
10.11.2009, 16:29
Allah aşkına Sadri Şener'i bir tarafa koyalım ve şu yönetimimize bir bakalım.Tv programında bile canlı yayına bağlamazlar bir tek yöneticimizi.Neden peki ? Etkinliğimz yok artık sıradan kişilerle yönetiliyoruz bu kadar basit.

agora61
10.11.2009, 16:29
sayın alkan61 ben herşeyin müsebbibi Hayrettin Bey miş gibi davranılmasına karşıyım yoksa demeçler konusunda isze katılıyorum

metehan
10.11.2009, 16:31
Bu tartışma sanırım TS'un kaderi, M. Ali Yılmaz sağ olduğu sürece de son bulmayacak. Geçmişte de çok tartışıldı, o zamanki görüşümde bir değişiklik yok. M. Ali Yılmaz'ın TS'da işi yok, benim için bu kadar kısa ve net !

Adnan Mollasalihoğlu
sayın alkan61 ben herşeyin müsebbibi Hayrettin Bey miş gibi davranılmasına karşıyım yoksa demeçler konusunda isze katılıyorum

F.Tekke o varoldugu sürece bu klübün içinden giremez mesela sana cok basit bir örnek vereyim agora61 ;) gerisini sen düşün. . .

Recep Alkan

Abi, bu aam sonuçta Ceyar değil :) Tabiki koca kulübü tek başına batıracak, yerle bir edebilecek de değil. Ama Başkan üzerinde büyük bir etkiis potansiyeli olduğu çok açık belli.

Ben de buna karşıyım,

erolizmts
10.11.2009, 16:36
Sevgili Arkadaşlar herkes her ismi önerebilir.. Delege istersede seçilir...

Siz sevmiyor olabilirsiniz... Ama genel çoğunluk yani oy hakkı olanlar isterse ülkede demokrasi var... Eğer varsa seçim sonuçlarını da hazmedebilmeliyiz...
Aslında konunun daha 3'üncü yorumunda verilmesi gereken cevap yazılmış. Yani isteyeni var istemeyeni var. Seçim olur, aday olur ve kazanır. Sanmıyorum kendisinden sonrakilerden "daha kötü" yönetceğini.

İkincisi, sanırım 9-10 yıl önce Fatih Altaylı'nın programında kendisine sorulan "Trabzonspor için ne kadar harcadınız?" sorusuna "hatırladığım kadarıyla 150-200 milyon $ civarında" cevabını vermişti. Altaylı baya apışmıştı bu rakama. O yüzden ben, ne verdi/ne aldı konusuna girmek istemiyorum. Sadece bu cevabını unutmadım. Sadece "kulüp üzerinden çok para kazandı" diyenlerin biraz somut şeyler yazmasını istiyorum. Yani ortada sürü psikolojisi ile hareket ediliyor izlenimi var. 17-18 yaşındakiler bile adamı yerin dibine sokup "soyguncu" diyecekler neredeyse. Biraz daha somut şeyler yazabilirsek daha mantıklı olacak.

Ayhan Yüksek
10.11.2009, 16:36
Recep, bana Ceyardan alta kalır yanı yok gibi geliyor:) bence yönetimde bayağı sözü geçen bir adam tek başına değilsede bayağı bir suçu var yanlışlarda.

Recep Alkan
10.11.2009, 16:39
Ayhan abi, zaten yanlışlarını bildiğimiz için burda bu kadar eleştiriyoruz, Başkan üzerinde inanılmaz bir etkisi var bu arkadaşın, resmen kankiler :)

Başkanda kıramıyorum kankisini demek.

Hekimoğlu
10.11.2009, 16:41
Hacısalihoğlu eşbaşkan zaten. :)

Fatih Özkan
10.11.2009, 16:41

MAY gelsin diye yalvaracak mıyım ? (:
Nesine yalvarayım bu adamın ?

Erdem Keser
10.11.2009, 16:42
Aslında konunun daha 3'üncü yorumunda verilmesi gereken cevap yazılmış. Yani isteyeni var istemeyeni var. Seçim olur, aday olur ve kazanır. Sanmıyorum kendisinden sonrakilerden "daha kötü" yönetceğini.

İkincisi, sanırım 9-10 yıl önce Fatih Altaylı'nın programında kendisine sorulan "Trabzonspor için ne kadar harcadınız?" sorusunu "150-200 milyon $ civarında" cevabını vermişti. Ben ne verdi/ne aldı konusuna girmek istemiyorum. Sadece bu cevabını unutmadım. Sadece "kulüp üzerinden çok para kazandı" diyenlerin biraz somut şeyler yazmasını istiyorum. Yani ortada sürü psikolojisi ile hareket ediliyor izlenimi var. 17-18 yaşındakiler bile adamı yerin dibine sokup "soyguncu" diyecekler neredeyse. Biraz daha somut şeyler yazabilirsek daha mantıklı olacak.
Sinir bozucu olanda bu.Sırf muhalif olmak adına muhalefet.Eski başkanlarımız hakkında -buna Nuri Albayrak,M.Ali Yılmaz, Atay Aktuğ, Faruk Özak, Sadri Şener de dahil- hangisi olursa olsun, sahtekar yada soyguncu olarak bahsedilmesinden dolayı midem bulanıyor.Varsa ispat edeceksin, neymiş sahtekarlığı söyleyeceksin; işkembeden sallamayacaksın.Hatalı yönetimler, yanlış politikalar olmuştur elbette ama öyle iftiralar atılıyor ki, kulüp üyesi bile olmayan adamlar kalkıp kulübe milyon dolarlarını harcamış kişiler hakkında atıp tutuyor kafasına göre...

serdaracıl
10.11.2009, 16:42
Allah aşkına Sadri Şener'i bir tarafa koyalım ve şu yönetimimize bir bakalım.Tv programında bile canlı yayına bağlamazlar bir tek yöneticimizi.Neden peki ? Etkinliğimz yok artık sıradan kişilerle yönetiliyoruz bu kadar basit.
Kriterimiz bu um? Tv programlarında canlı yayına bağlanmak...

Hekimoğlu
10.11.2009, 16:44
Kimse soyguncu demedi MAY hakkında.

BAHADIR33
10.11.2009, 16:50
Kimse soyguncu demedi MAY hakkında.
söyleyenler oldu. şimdi buraya eklemeyeyim mesajları da tekrarlanmış olmasın ama önceki sayfalarda var böyle mesajlar.

serdaracıl
10.11.2009, 16:51
Sinir bozucu olanda bu.Sırf muhalif olmak adına muhalefet.Eski başkanlarımız hakkında -buna Nuri Albayrak,M.Ali Yılmaz, Atay Aktuğ, Faruk Özak, Sadri Şener de dahil- hangisi olursa olsun, sahtekar yada soyguncu olarak bahsedilmesinden dolayı midem bulanıyor.Varsa ispat edeceksin, neymiş sahtekarlığı söyleyeceksin; işkembeden sallamayacaksın.Hatalı yönetimler, yanlış politikalar olmuş elbette ama öyle iftiralar atılıyor ki, kulüp üyesi bile olmayan adamlar kalkıp kulübe milyon dolarlarını harcamış kişiler hakkında atıp tutuyor kafasına göre...

öncelikle şunu ifade edelim: kimse atıp tutmuyor. herkes görüşlerini dile getiriyor. Şuna dikkat etmelisin. sahtekar ya da soyguncu olarak bahsedilen sadece na ile may. Tüm başkanları yan yana sıralamışsın ama diğerlerine sahtekar ya da soyguncu diyen yok. Lütfen bu ikisini diğerleriyle bir tutma. Ayrıca milyon dolar harcayan kim? sen de bunu açıklar mısın. na da may da bu kulübe verdiklerinden kat ve kat fazlasını aldılar. bir önceki yazında da tribün gelirlerinin deplasman giderlerine yetmediği dönemde may'ın cebinden para verdiğini ima etmişsin. sen buna inanıyormusun.

matalar
10.11.2009, 16:56
BEN sayın mehmet ali yılmaz ın yönetim anlayışını beğenmiyorum.
herşeyi ben bilirim edasında işler yapıyor.
futbolcusuna yamyam ve çamaşır makinası diyebiliyor.

tek olumlu yönü var. adam geldimi herkes ayağını denk alıyor.
ama kesinlikle sayın sadri şenerin gitmesini istemiyorum.

istikrar istikrar istikrar diyorum.

Kubilay ŞAHİN
10.11.2009, 16:56
Ahmet Ağaoğlu Başkanlığı Düşünmüyor Ama Yönetimi Düşünüyor Olabilirmi..?

"Programa konuk olarak katılan Fenerbahçeli eski yönetici Selim Soydan’ın Ağaoğlu’na yönelik ”Kader beklide şimdi sizi seçimde iki başkan adayı olarak M. Ali bey ile karşı karşıya getirecek” şeklindeki sözlerine Ağaoğlu ”M.Ali bey bizim büyüğümüz,onursal başkanımız,Onun aday olduğu yerde biz aday olmayız.Zaten o bugüne kadar kendi hiç aday olmadı,kongrelerde kimse ile yarışmadı.Başkan hep böyle seçildi” cevabını verdi. "

Erdem Keser
10.11.2009, 16:57
öncelikle şunu ifade edelim: kimse atıp tutmuyor. herkes görüşlerini dile getiriyor. Şuna dikkat etmelisin. sahtekar ya da soyguncu olarak bahsedilen sadece na ile may. Tüm başkanları yan yana sıralamışsın ama diğerlerine sahtekar ya da soyguncu diyen yok. Lütfen bu ikisini diğerleriyle bir tutma. Ayrıca milyon dolar harcayan kim? sen de bunu açıklar mısın. na da may da bu kulübe verdiklerinden kat ve kat fazlasını aldılar. bir önceki yazında da tribün gelirlerinin deplasman giderlerine yetmediği dönemde may'ın cebinden para verdiğini ima etmişsin. sen buna inanıyormusun.
Hadi bakalım, kat kat fazlasını çaldığını ispat et ?Atıp tutmaktan kastım tam da bu işte.Hadi bakalım ispat et.

erolizmts
10.11.2009, 16:59
Ayrıca milyon dolar harcayan kim? sen de bunu açıklar mısın. na da may da bu kulübe verdiklerinden kat ve kat fazlasını aldılar. bir önceki yazında da tribün gelirlerinin deplasman giderlerine yetmediği dönemde may'ın cebinden para verdiğini ima etmişsin. sen buna inanıyormusun.

Ya işte benim söylemeke istediğim şeyde bu. Yani "verdiklerinden kat ve kat kazandılar" cümlesi somut şeyler yazmayınca havada kalıyor. Şuradan şu kadar götürdüler, buradan cukka yaptılar gibi somut şeyler yazılsa daha kabul edilebilir düşünceler olabilir. Örneğin Nuri Albayrak Trabzonspor'a ne kadar para harcamıştır veya Trabzonspor üzerinden ne kadar para kazanmıştır. Varsa buyrun yazın bilgilerinizi aydınlanalım. Bu mantıkla gidersek eminim olası bir başarısızlık sonucu Sadri Şener'in ardından da bu tip şeyler yazılabilir.

Hekimoğlu
10.11.2009, 17:02
Bahsedilen şey para değil bir konum kazanmıştır bu insanlar saygınlıkları artmıştır.Trabzonspor Onursal Başkanı hey maşallah.Trabzonspor sayesinde Spor bakanlığı bile yapmıştır MAY.

crazyman_61
10.11.2009, 17:04
Ahmet ağaoğlu aday olsun olacaksa

Recep Alkan
10.11.2009, 17:06
Aslında konuşulanlar aynı şeyler, konuşulanlar aynı olunca insanların bildikleri de aynı oluyor.

en basit misal, Balıkesirde oturan bir abimiz, 96 daki şampiyonluğun MAY tarafından 100 milyon dolarlık bir ihale karşılığında Fenere satıldığını söyler durur, kendimi bildim bileli bu böyle gelmiş, böyle gitmiştir. Varmıdır bir açıklaması, ispatı yoktur, olamazda.

Ama olay nedir, o bize, biz başkasına, o başkası daha başkasına derken, 1 kişiden çıkan söz olmuş da milyonlara ulaşmış.

Belki de anlatılan doğru, belki albayrak da MAY da, Sadri Şener de yedi, yiyor, bilinmez, ispatlanmaz. Bu yönetim için de futbolcu paralarında çeitli dümenlerin yaptığı çok ciddi konuşuluyor, hani ispat, yok.

İşte diyorum ya, bunu konuş konuş biryere varamazsın, o der çaldı, bu der ispatla.

Ne mi yapmak lazım, bende bilmiyorum.

Saygılar ;

Adnan Mollasalihoğlu
10.11.2009, 17:07
Kriterimiz bu um? Tv programlarında canlı yayına bağlanmak...

Evet bu kardeşim var mı itirazın ?

Hekimoğlu
10.11.2009, 17:09
96 da MAY başkan değildi zaten.

Adnan Mollasalihoğlu
10.11.2009, 17:11
96 da MAY başkan değildi zaten.
aa olur mu hekimoğlu onu bile MAY'a dayarlar o satmış şampiyonluğu ;) Ali Şen Faruk Özak'tan makas alır ama sorumlusu MAY olur güldürmeyin allahınızı severseniz :)

Hasan Nasrallah
10.11.2009, 17:14
adam fenerlıymış
ama eski TS başkanı ilginc
harbiden hangi takımı tutuyordur acaba bilen varmı?

serdaracıl
10.11.2009, 17:16
Hadi bakalım, kat kat fazlasını çaldığını ispat et ?Atıp tutmaktan kastım tam da bu işte.Hadi bakalım ispat et.

çaldı demedim aldı dedim. Yani may'ın Trabzon'a verdiğinden fazlasını Trabzon may'a verdi. Birşey ispat etmek durumunda da değilim. Eğer adaysa o tamamen masum ve güvenilir olduğunu ispat etmek zorunda. En zor anında kulübü icraya verebilen birinden bahsediyoruz. Rahmetli Tan'ın yazılarına bi bak istersen dönen dolapları en iyi o anlattı. Hatta tek o anlatabildi çünkü nedense may'a muhalefet edenlerin başına kötü şeyler geliyordu. Ağaoğlu'nun söylediği "M.Ali bey bizim büyüğümüz,onursal başkanımız,Onun aday olduğu yerde biz aday olmayız." Bu sıradan bir cümle değil. üzerinde düşünülmüş bir cümle. Tesislerin satılması gündemde. Birilerinin adaylığının bununla bir alakası var mı diye düşünmeden edemiyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
10.11.2009, 17:17
iyiki seçim maddesi koyulmadı genel kurulda...

Badaloğlu
10.11.2009, 17:17
Özkan Sümer'e methiyeler düzmedim Ahmet abi, bizi uçurumdan aldığı için teşekkür ettim.
Fakat düşünüyorum; Özkan Sümer t.d.lik döneminde 2 şampiyonluk(diğer kupalar hariç), başkanlık döneminde de 1 Türkiye kupası kazandırmış.Kurduğu kadro 2 lig 2.liği, ve Türkiye kupası kazanmış.

Somut bilgiler bunlar tamamen yorumdan arındırılmış.

Özkan Sümer başkan olsun diye düşüncem yok yanlış anlaşılmasın, MAY'ın durumunu belirtmek için yazdım bunları.

Adem, bu konuyu ısrarla uzatıyorsun ama boş konuşuyorsun... Özkan Sümer teknik trektörken, Mehmet Ali Yılmaz'da onun bir çok kere başkanlığını yapmıştır. Hatta Özkan Sümer'e bir çok kez Trabzonspor'a teknik trektörlük yapması için görev verende Mehmet Ali Yılmaz'dır.

Burada Özkan Sümer'i tartışmak istemiyorum ama Mehmet Ali Yılmaz'ı eleştirmek için onun üzerinden eleştiri getirmeni doğru bulmuyorum.Kendiside bu kulübün her kademesinde çalışmasına rağmen Mehmet Ali Yılmaz kadar olmasada bir çok kez yanlışları olmuştur.Şimdi bunları burada yazmanın kime ne faydası vardır?

Serdar Bali, bir yazısında geçen sene Galatasaray maçında bir araya gelen başkanların şeref tribününde en ön koltukta otururken, Özkan Sümer'in hemen arkada oturmasını eleştirmişti.Serdar Bali'ye bu durum çok koymuştu bunuda yazısında yazmıştı.İyide kardeşim bu manzarayı hazmedemeyen büyüklerimiz, başkanlık makamına kadar çıkmış bir insanın şu anda kulüpten maaş karşılığnda çalışmasına nasıl razı geliyor? Bunuda anlamış değilim!

Adem, benim anlatmak istediğim konu, bu kulübe başkanlık yapan kim olursa olsun, BMN forum sayfalarında kendilerine ulu orta yakışıksız ifadelerin kullanılmasına asla izin verilmeyeceğidir.Beğensekte beğenmesekte bu gerçeği herkesin bilmesi ve ona göre burada yazması gerekir.Sonrada camia içinde birlik beraberlik masalları kimse okumasın.Önce saygı...

serdaracıl
10.11.2009, 17:18
Evet bu kardeşim var mı itirazın ?

Seda'yı başkan secelim. her gün canlı yayında:)

Cafer Bulur
10.11.2009, 17:20
Bu isler m.ali yilmazin becerebilecegi isler degildir.

Sadece kongre zamanlarinda ortaya cikan ve yalvarip yakarirsaniz baskan olurum diyen bir zihniyeti ben istemiyorum.

Tv programlarinda ts yi degerlendirmeye devam etsin ve bizden uzak dursun....

Ilelioglu
10.11.2009, 17:22
Gereksiz bir Baslik, simdiki Yönetim Transfer haric iyi islere imza atmistir,

bence zaman taninmali ve en azindan görev sürelerini tamamlamalari

gerekir diye düsünüyorum.

Uğur Ö.
10.11.2009, 17:24
bence sadri şener ölü bir takımı diriltti stad-transfer-otobüs-ts club ve sayamıyacağım nice şeyler emeğe saygı biraz Sadri Şener ve ekibi bence ts tarihinin en iyisi

Adnan Mollasalihoğlu
10.11.2009, 17:27
Seda'yı başkan secelim. her gün canlı yayında:)

İyi kardeş o zaman hakemlerden medyadan şikayet ettiğin zaman söylersin Seda savunur bizi ;)

yorumsuz6117
10.11.2009, 17:36
Gereksiz bir Baslik, simdiki Yönetim Transfer haric iyi islere imza atmistir,

bence zaman taninmali ve en azindan görev sürelerini tamamlamalari

gerekir diye düsünüyorum.
Zaten önemli olan transfer konusunda iyi işler yapması bu sene malesef transfer konusunda çuvallamıştır yönetim..

bordox
10.11.2009, 17:40
Yine mi bamya!

İsa
10.11.2009, 17:42
bence sadri şener ölü bir takımı diriltti stad-transfer-otobüs-ts club ve sayamıyacağım nice şeyler emeğe saygı biraz Sadri Şener ve ekibi bence ts tarihinin en iyisi
Sadri Şener olmasaydı kulup kapılarına kilit vurulacaktı zaten haklısın.

Sadri Şener sayesinde lig tarihimiz boyunca elde edeğimiz bir 3.lük var.

Lig tarihi boyunca hiç yenemediğimiz 3 eziklere karşı yenildiğimiz mac yok.

Sayesinde 12.haftadan şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Sayesinde uefa kupasının favorilerinden biriyiz.

Ne büyük başkansın sen Sadri Şener 5 kuruş geliri olmayan,borclar içinde yüzen bu kulubu nerelere getirdin!

Dursun Kaplan
10.11.2009, 17:44
Nedendir bilmiyorum Ahmet Ağaoğlu'nu başkan olarak görmeyi çok istiyorum. Hayırlısı olsun diyelim.

Koray
10.11.2009, 17:47
Zoraki Başkan istemiyorum kulübümde, bizimle aynı heyecanı yaşayacak maçlarda yenildiğimiz zaman geceleri bizim gibi üzüntüden uyuyamayacak bi Başkan istiyorum, paralıda olmasın paralı olanlarıda çok gördük Başkan'ken...

Atılay
10.11.2009, 17:48
Nedendir bilmiyorum Ahmet Ağaoğlu'nu başkan olarak görmeyi çok istiyorum. Hayırlısı olsun diyelim.

Bende Sadri Şener başkanlığında Ağaoğlu'nu asbaşkan olarak görmek istiyorum

Emirhan Makul
10.11.2009, 17:48
Yine mi bamya!

:alkış::alkış::alkış:

serdaracıl
10.11.2009, 17:49
İyi kardeş o zaman hakemlerden medyadan şikayet ettiğin zaman söylersin Seda savunur bizi ;)

Pardon canlı yayında may, seda'dan daha iyi haklısın. Yıllarca çok iyi "savundu" bizi. Kameraların karşısında bağırır, çağırır alır milletin gazını.

SDinc
10.11.2009, 17:49
M.A.Y başkan olsun artık bu takımı tutmam. Diğer liglere yönelirim.

Recep Alkan
10.11.2009, 17:53
Daha düne kadar;

- Şenol Güneş gelsin: Kardeşim kaç kez geldi, bizi şampiyon mu yaptı gelmesin, dursun uzaklarda,

- Fatih Tekke gelsin : Yahu ne meraklısınız eskileri geri çağırmaya, o zaman gökdeniz de gelsin,

Ama bügün MAY ise hemen gelsin, yahu ne istiyoruz, sevgimizde hevesimizde kişilere mi yoksa kurumlara, takıma renklere mi ?

Fatih Öztürk
10.11.2009, 17:56
onursal başkanın ismi M.A.Y DEĞİL mehmet ali yılmazdır.

iki çift söz ekleyeyim.

trabzonspor camiası için yeni başkanlık seçimi demek,yeni kaos ortamı oluşması demektir.

fakat 2 senedir sadece borç yapmayı bilen yönetiminde trabzonsporu yönetmesi içler açısı bir durumdur.

mehmet ali yılmazı eleştirenlerin başkan adayları ahmet ağaoğlu gibi korkak adamlar olmamalıdır.

yıkın tesislerini diyen,takımı küme düşecek pozisyona sokan hatıra binayen ligde kaldığımız sezonun başkanı zatı muhterem özkan sümer hiç olmamalıdır.

bunların yanında mehmet ali yılmaz evliyadır evliya!

sadri şeneri ve ekibinide görüyoruz mazallah...

Fatih Öztürk
10.11.2009, 17:59
ve yine bizler, o'cular bu'cular olarak meydana döküldük...

yine olan bize umutlarımıza beklentilerimize oluyor.

yağız61
10.11.2009, 17:59
başkan olmasında kendi adıma hiçbir sakınca kalmamıştır.

Emorfo_55
10.11.2009, 18:00
Bence Mehmet Ali Yılmazın Gırdıgı Bır secıme Baska aday girmez . GİRMEMELİ

bordo61
10.11.2009, 18:02

Tamamen katılıyorum.

Trabzonsporda Başkanlık her cebinde parası olanın her kapısında ferrarisi olanın yapacağı iş değil.

Hatta mümkünse 5 yıl yöneticilik şartı konulsun

bordo61
10.11.2009, 18:04

İstiyorsa aday olur destekleriz.

İstemiyorsa gelsin demem.

serdaracıl
10.11.2009, 18:05
may'ın evliya olduğunu öğrendim. Bu dakikadan sonra başkanlığı için hiçbir sakınca kalmadı.

Fatih Öztürk
10.11.2009, 18:07
öyledir mehmet ali yılmaz evliyadır bunların yanında.işi gücü eleştirenler alın size sadri şener ve hayrettinin marifetleri.

bordo61
10.11.2009, 18:07
Sayın Mehmet Ali Yılmaz Klubü telgrafla yönetiyordu neredeyse kongrelere telgraf,açılışlara telgraf maçlara zati gelmez.

Fatih Öztürk
10.11.2009, 18:09
içerden nasıl yönetildiğinide görebiliyoruz şuan!

erkankoc
10.11.2009, 18:10
m ali yilmazi destekliyorum...herzaman

temel_yilmaz
10.11.2009, 18:10
Hiç değilse hakkımızı savunur gibi yapardı kendileri başkan olmasına gelince klüpteki düzen yıkılmadan rant bozulmadan laporta gelse hikaye bu klübün kurtuluşu taraftarında taraftarı yönetime el koymadan düzelmez klüp.

SDinc
10.11.2009, 18:13
Bu taraftarın akıllanacağı yok. Sadri başkana desteğimi veriyorum.

serdaracıl
10.11.2009, 18:14
öyledir mehmet ali yılmaz evliyadır bunların yanında.işi gücü eleştirenler alın size sadri şener ve hayrettinin marifetleri.

Aziz yıldırım'ı devirsinde fenere başkan olsun

Fatih Öztürk
10.11.2009, 18:17
Aziz yıldırım'ı devirsinde fenere başkan olsun

fenerin başkanı var.

bizede onun gibi asil duran mehmet ali yılmaz yakışır.

Emre GÜRDAL
10.11.2009, 18:17
kım bu adama burdan oy verrse trabzonsporun gercekten gelecgıyleoynar unutmayın m.a.y spor bakanıyken trabzonsporun cezasını onadı ve besktas kupa macısamsıunda oynanadı belkıde verılen karar olen carsıbasılı 5ksının olumune sebepoldu unutmayın.. bunu tamm