PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu veya Karadenizli Olmayıp da Trabzonsporlu Olmak!

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8

hakankutlu
05.11.2009, 03:14
Ne karadenizli bir akrabam,ne de Trabzonlu babam oldu 25 yaşına geldim.Doğma büyüme Kütahyalıyım Şota'sına Hami'sine aşık olduğum Trabzonspor'umu tutarim yıllardır.Her zaman bana da sorulmuştur.Ne alaka Trabzonspor diye.Bende bilmem.Zaten insan sevgilisine bile anlatamaz onu neden sevdiğini bendekide öyle birşey heralde.
Peki Benim gibisi var mı?
Ne Trabzon'lu Ne de Karadenizli olupta Trabzonspor'a aşık olan?
Yoksa nedenleri Nedir?
Bunu yaratmak için ne gerekmektedir?
Tartışalım sorunu bulalım çözelim taraftarımız artısın.
Trabzonsporlular çoğalsın.Hem Klüp kazansın hem BMN kazansın..
Nedir Düşünceleriniz?

faik celikoflu
05.11.2009, 03:19
güzel başlık ama "yada" ve "olmayıpta" daki de eklerini ayrı yazsan tam olcak :)

" ya da " - " olmayıp da "

hakankutlu
05.11.2009, 03:24
güzel başlık ama "yada" ve "olmayıpta" daki de eklerini ayrı yazsan tam olcak :)

" ya da " - " olmayıp da "
Oldu mu Kaptan? :)

ibrahim ŞEN
05.11.2009, 05:01
bende bayburtLuyum

Egemen
05.11.2009, 05:21
Nedir Düşünceleriniz?

Başımızın üstünde yeriniz var öncelikle :)

soruna gelecek olursak;

ilk planda sportif başarı lazım..
göze hoş gelen futbol oynayan bir takım lazım..
işi bilen profesyonel idareciler lazım..
bilinçli taraftar kitlesi lazım..

lazım oğlu lazım :)

Serdar A
05.11.2009, 05:42
Kulübümüzün demokratik açılıma ihtiyacı var . Her şey baştan başlamalı .

Bu kulübü hiç menfaatsiz sevenler , aynı zamanda en dışarıda tutulan kesim .

Trabzonspor'un eski kapsayıcılığı yok . Dolayısıyla eskiden Anadolu'nun her köşesinden sayılamayacak kadar ( hatta onlarca ilde istanbul takımlarından çok olan ) yoldaşımız , artık sayılabilir boyutta . Kalanları da anlamıyorum . Öz evlat , öz futbolcu derken geçen yıllarda çapsız yöneticiler ve dar vizyonları koskaca bir mirası ve onun yarattığı fırsatı yerle bir etti . Başarı odaklı değil , nüfüs kağıdı odaklı görev dağıtılan ve Anadolu hamisi olduğunu iddia eden bir kulübü nasıl tutarsınız anlamıyorum .

Tuttuğunuz kulübün gerçekte Anadolu hamisi olduğunu gösteren her hangi delil var mıdır ? Geçmişte kazanımları bir kenara koyun . Trabzonspor son 20 senede , bir Vanlıya bir Tekirdağlıya ne verdi örneğin ?

Trabzonspor , bir avuç kalmış "harici" taraftarı dışında Anadoludaki saygınlığını 20 yılda nasıl nefrete ve yok sayılmaya dönüştürdü ?

Trabzonspor hangi sebeple bir dönem tüm yurtta derin bir saygı uyandırmıştı ? Mesele rakibin kalemize şut atması değil , çok daha fazlasını kaybettik . Bu eski efsanenin o heybetli , mert ve dik duruşu yok artık . Zihinlerde hep küçüldük ve ufaldık . Kala kala bir şehir ve takımı kaldı . Mikro milli kulüp ideasında olanlar bu şehir takımı lafından da övünür durur . Yetmedi çünkü onlara , daha fazlası lazım .

kalavara
05.11.2009, 06:21
anadolunun her yanı istanbula kendisinin sesi olan trabzonspora sempati duyar zaten...mesele futbol takımın iyi futbol ortaya koymasıdır...bunu başardığımızda anadoluda ne kadar çok sevildiğimizi anlayacağız. trabzonlu ve trabzonsporlu olarak tüm kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum...

askemo_garleli
05.11.2009, 06:39
bunun için tek gereken şey sportif başarı..eğer trabzonspor eski günlerine dönerse yeniden diğer şehirler tarafından taraftar kazanır.

ama bana kalırsa ilk önce içerdekileri adam etmek lazım çünkü trabzonlu olup da istanbul takımı tutanlar var.onlara inanılmaz sinir oluyorum.bi kere trabzonspor futbolda sembolik bir mihenk taşıdır ve trabzonluyum diyen herkes trabzonsporu desteklemelidir.eğer trabzonda bile fb,gs,bjk taraftarı olursa sivastan,kayseriden,bursadan bir farkımız kalmaz.bizim en büyük özelliğimiz bütün kenti arkasına alan bir takım olmamızdır,böyle giderse bu farkımız erir ve işte o zaman sıadan bir anadolu kulübü olur çıkarız.

trabzonlular bir yana;diğer şehirlerden olup bordo maviye gönül veren herkese selamlar,saygılar.

cihatöztürk
05.11.2009, 10:47
bende bayburtLuyum

bende baybutluyum ....

ama ailenin çoğu özelikle baba tarafı çoğu trabzonsporludur

jacek cyzıo
05.11.2009, 11:10
sen trabzonlu olupta trabzonsporu tutmayan hainlere en güzel örneksin.senin günümüz şartlarında üç haramilerden birini tutman gerekirdi.ama haksızlıklara baş kaldıran bir insan olduğun için zora talip olmuşsun.trabzonspor sevgisi karşılıksız aşk gibidir.seni bir abin olarak kutluyorum ve hayatında başarılar diliyorum.

Süleyman50
05.11.2009, 11:11
bende doğma büyüme nevşehirliyim 33 yaşındayım ne karadenizle ne de Trabzonla bir alakam yok ama bende Trabzonspor aşığıyım...
sportif başarı gelmeliki bizim gibileri artsın...

hakankutlu
05.11.2009, 11:13
Sportif başarı kesinlikle şart tamam.Ayrıca Avrupa kupalarına her sene eksiksiz katılınmalı ve öyle eleme turlarında bavulu alıp gitmemeli.
TS Clup Tırımızı daha hayatımda görmedim mesela ben.Neden sadece belli başlı illerde geziyor bu tır.Gelsin Kütahya'ya Afyona.Buralarda da Trabzonsporlu'lar var.İllaki her şeyde maddiyat aramamak lazım.Tamam orada satacağı ürün belki benzin parasını karşılamayacak ama reklam yapmış olacak.Ne kadar çok yerde Kendimizi gösterirsek o kadar taraftarımız olacaktır.Ne kadar taraftar o kadar hem maddi hem manevi destek demektir.Büyümek için Reklam şart.

hakankutlu
05.11.2009, 11:18
sen trabzonlu olupta trabzonsporu tutmayan hainlere en güzel örneksin.senin günümüz şartlarında üç haramilerden birini tutman gerekirdi.ama haksızlıklara baş kaldıran bir insan olduğun için zora talip olmuşsun.trabzonspor sevgisi karşılıksız aşk gibidir.seni bir abin olarak kutluyorum ve hayatında başarılar diliyorum.

Sözleriniz beni gururlandırdı Teşekkür ederim.Cümlemiz hayatında başarılı olur umarım.Bence Trabzon Eskiden olduğu gibi hala bir Şehir Takımı değil.Aştı artık kendini.Sadece uyuyor.Uyanacağı günüde iple çekiyoruz artık.

bordo61
05.11.2009, 11:30
Böyle bir başlık vardı

hakankutlu
05.11.2009, 11:36
Böyle bir başlık vardı

Orası sadece bir tanışma bölümü olmuş.Hani sadece Trabzon dışındakilerin birbirini tanıması için yapılmış gibi geldi.Benim amacım.Trabzon Dışında yaşayan insanları nasıl Trabzonspor'lu yapabiliriz.Bunu konuşmaktı.

Ömer TOPAL
05.11.2009, 12:08
dogma büyüme bafralıyım...Karadenizliyim işte...Bundan daha büyük neden olabilirmi...En azından bölgemin büyügünü destekliyor ve ona asıgım....

magicyattara
05.11.2009, 12:15
Başımızın üstündesiniz.

28TS61
05.11.2009, 12:27
giresun-eynesil´liyim kendimi bildim bileli trabzonsporluyum

ESER
05.11.2009, 12:36
Trabonlu olmayip da Trabzonsporlu olanlarin sahada oynayan futbolcular kadar TS ye hizmet ettiklerini ve ozel insanlar oldugunu dusunenlerdenim.. cevrelerinde istanbul propagandasiyla 3 takimdan birinin tutulmasinin zorunluluguna inanmis ve bu siradanligin parcasi olmayi ayricalik sananlara inat Trabzonsporlu olmak yurek ister, hele ki bangir bangir misyonlari olmayan hatta cekirdek bir camialari olmayan uc takimin 7-24 propagandasinin yapildigi , takim tutma cagindaki cocuklarin beyinlerine itinayla islendigi bir ulkede bu asimilasyona boyun egmemek ve yureginin sesini dinleyerek TS li olmak yurek ister..bu yurdum insanindan nisantasi cocugu yaratma projesine kafa tutacak yeterlilikde medya destegimiz olmadikca yurdum insaninda TS taraftar sayisi azinlik kalicak malesef

Tolga Han
05.11.2009, 12:42
ben bursa dogumluyum aslen tunceliliyim ama Allahına kadar TRABZONSPORLUYUM AİLECE TRABZONSPORLUYUZ aramızda hainlere yer yok istanbul takımlarını tutmak bize yakışmaz...
iyi günde kötü günde ölene dek trabzonsporluyum
gururluyum....
inşallah özlenen günler geri gelecek...

Anıl C
05.11.2009, 12:56
benim anne tarafı Tolo gibi Tuncelili, baba tarafı Elazığlı
benim de doğum Elazığ ancak 23 senedir Antalyada yaşamaktayım
ancak 96-97 yılından beri Trabzonsporluyum
bu nedenle yıllardın sülalenin dilindeyim
diyolar bana niye tutuyosun bu takımı diye
inanın bende bilmiyorum
belki o zamanki Avrupa maçlarından dolayı
birde artık alışkanlık olmuş artık
yerleşti bünyeye iyice Trabzonsporluluk
ancak eğer Trabzonsporluluğu tüm dünyaya yaymak istiyorsak şehircilikten kurtulmalıyız
yoksa işimiz zor
dışarıdan biri olarak sorunu gördüğüm için

Ömer TOPAL
05.11.2009, 13:06
Trabonlu olmayip da Trabzonsporlu olanlarin sahada oynayan futbolcular kadar TS ye hizmet ettiklerini ve ozel insanlar oldugunu dusunenlerdenim.. cevrelerinde istanbul propagandasiyla 3 takimdan birinin tutulmasinin zorunluluguna inanmis ve bu siradanligin parcasi olmayi ayricalik sananlara inat Trabzonsporlu olmak yurek ister, hele ki bangir bangir misyonlari olmayan hatta cekirdek bir camialari olmayan uc takimin 7-24 propagandasinin yapildigi , takim tutma cagindaki cocuklarin beyinlerine itinayla islendigi bir ulkede bu asimilasyona boyun egmemek ve yureginin sesini dinleyerek TS li olmak yurek ister..bu yurdum insanindan nisantasi cocugu yaratma projesine kafa tutacak yeterlilikde medya destegimiz olmadikca yurdum insaninda TS taraftar sayisi azinlik kalicak malesef

senin ben alnını operim be abi..İmzan yeter....

Burçak
05.11.2009, 13:12
Çok merak ediyorum acaba bu kez ilk kim diyecek.
Of luyum ama Trabzonsporluyum diye :D
Şaka bir yana..

Trabzonla Karadenizle alakası olmayıp TS lu olanlara çok büyük saygım var.
Benim için en değerli taraftar onlardır.
Trabzonspor büyükse bunun sebeplerinden birisi ve kanıtıda onlardır.

Hamza Yilmaz
05.11.2009, 13:15
Ben Zonguldakliyim ve bildim bileli TRABZONSPORLUYUM(Cok sükür)....

Mayls
05.11.2009, 13:20
"Genetik olarak iktidardan nefret eden birisinin tuttuğu takım da iktidar karşıtı bir şeyler olması gerekiyordu. Ve Trabzonspor vardı..."
Kazım Koyuncu

Serdar A
05.11.2009, 13:31
İnşallah bir gün bu değerli insanları Trabzonspor yönetimlerinde ve kulüp bünyesinde sorumluluk alırken görmek nasip olur .

Trabzonspor'un ürettiği asıl öz evlatlar , sevgisinde riya olmayan bu değerli insanlardır . Bu kulübün ne ifade ettiğini en iyi açıklayabilecek insanlarda onlar .

Menfaatsiz bu sevgiyi bağışlayanların yeri , kulübün en baş köşesi olmalıydı .

FANATIK61
05.11.2009, 13:34
Seviyoruz sizleri :alkış::alkış::alkış:

Süleyman50
05.11.2009, 13:46
yıllardır yukarıda bazı arkadaşların da bahsettiği gibi çevremizden çok tepki alıyoruz bu konuda, insanlar Trabzonsporluyum deyince bir tuhaf bakıyor bize, ama hiçbir zaman kendimizi ve Trabzonsporumuzu ezdirmedik çok şükür...

Samet Türkmen
05.11.2009, 13:48
Daha önce de söylenmişti forumda sanırım. Birçok ilde hazırlık maçları yapılmalı boş zamanlarda. Urfa'da,Kütahya'da,Muğla'da ve daha fazlası. İlla Beşiktaş,Fener değil.

hakankutlu
05.11.2009, 13:51
Daha önce de söylenmişti forumda sanırım. Birçok ilde hazırlık maçları yapılmalı boş zamanlarda. Urfa'da,Kütahya'da,Muğla'da ve daha fazlası. İlla Beşiktaş,Fener değil.

%100 Katılıyorum.Trabzonspor gelsin as kadro çıksın demiyorum ama hiç olmazsa Karadenizspor gelebilir.Ayrıca bahsettiğim gibi TS Clup tırı artık daha fazla gezmeli.

Murat Erdem
05.11.2009, 14:08
.................................................. ..........................

Emirhan Ömeroğlu
05.11.2009, 14:12
Bir yerde okumuştum gene BMN forumlarında..

"Bizim gerçek değerlerimiz Trabzon'lu Karadeniz'li olmayıp Trabzonspor'u tutanlardır" demişti bir abimiz ve eklemişti
"Sizler daha çok ön plana çıkın ki Trabzonspor'un Trabzon'dan oluşmadığını anlasınlar"

Bu sözlere katılmamak elde değil.

Emirhan Ömeroğlu
05.11.2009, 14:16
Çok merak ediyorum acaba bu kez ilk kim diyecek.
Of luyum ama Trabzonsporluyum diye :D
Şaka bir yana..

OF'luyum elhamdülillah Trabzonspor'luyuz. :D

Çok güldüm yorum yapmadan geçemedim :D

Ahmet Başkaya
05.11.2009, 14:39
Trabzon'u gezmeyi geçtim ... Yol üzerinden bile geçmedim ama Sapına Kadar Trabzonspor'luyuz ...

Hüseyin Kurt
05.11.2009, 14:50
Ertan abim gelsin de anlatsın :)

Serdar A
05.11.2009, 15:03
Bu konu aynı zamanda içten içe Trabzonspor'un şu an ki duruşu ile ilintilidir .

Merak ediyorum , Trabzonlu olmayanlar için " an itibariyle " hangi özellikleri onu İstanbul kulüplerinen belirgin şekilde ayırır ? Trabzonspor son yıllarda hangi somut örneklerle net şekilde Anadoluyu arkasına , İstanbulu karşısına almıştır ?

Ümit Tekşan
05.11.2009, 15:23
Bütün Trabzonspor'lulara sevgiler , saygılar

Şu dönemlere 1 tane Şampiyonluğumuz olsa işler çok farklı olacak. İnşallah Şampiyon olacağımız günü görürüz...

Cafer Bulur
05.11.2009, 15:42
Baska sehirlerde taraftarimizin cogalmasini istiyorsak mutlaka sportif basariyi yakalamaliyiz.

Gündemde ne var ise insanlar ona yogunlasiyor.

Trabzonsporda sportif basarilariyla gündemde kalabilirse yeniden bir taraftar artisi yasanacaktir.

Yalniz bu basari ya Türkiye de sampiyonluk ya da Avrupa da hatiri sayilir bir basaridir.

Süleyman50
05.11.2009, 16:22
Baska sehirlerde taraftarimizin cogalmasini istiyorsak mutlaka sportif basariyi yakalamaliyiz.

Gündemde ne var ise insanlar ona yogunlasiyor.

Trabzonsporda sportif basarilariyla gündemde kalabilirse yeniden bir taraftar artisi yasanacaktir.

Yalniz bu basari ya Türkiye de sampiyonluk ya da Avrupa da hatiri sayilir bir basaridir.

evet bencede öyle, çok doğru bir tespit....

Burçak
05.11.2009, 16:47
Mirastan yiyoruz son yıllarda.
Trabzonda yaşayan için gayet doğal .ekmek su gibi bir şey Trabzonsporlu olmak..

Ama insan başını elinin arasına alıp Trabzonu Karadenizi görmemiş birisi niye Trabzonsporlu olsun diye bi sorsun kendine.
Bu takımı kimse durduk yere sevmedi ..

Elazığda Askerdim 2001 yılında. Dağın başında bir karakolda.
Normal zamanda bile insan yüzü pek göremezdik (çok sapak bir yerdi).
Karakola gelen Elazığlı bir vatandaşın arabasının önünde Ts Bayrağı görünce nasıl mutlu olduğumu anlatamam size.
Onun birde Trabzonu görmemiş ama sapına kadar Trabzonsporlu olduğunu anlatmasını dinlemeliydiniz.

Yine Elazığda ilk çarşı iznimde adres sormuştum. asker olduğunuz her halinizden belli oluyor.
45- 50 yaşlarındaki adam Trabzonlu olduğumu öğrendiğinde , sanki ben bişe sormuş gibi birden heyecanlı biçimde Trabzonspor maçlarını anlatmaya başladı.
İşte Trabzonspor bu. bunun gibi nice örnekler yaşadım ve hala yaşıyorum şehir dışında olduğum için.

Trabzonsporu sadece Trabzona hapsetmeye çalışan Örümcek beyinliler göremiyor büyüklüğü.
En fazla şampiyonluğu kazandığımız Şamil Ekinci Kırşehirlidir.
6 şampiyonluğun 4 ü onun başkanlığında geldi..

Kısacası Trabzonsporu Trabzonspor yapan en önemli sebeplerden birisi Trabzonlu olmayan ve çok büyük saygı duyduğum insanlardır.. İyiki varsınız.

zekeriyya
05.11.2009, 17:13
murat erdem murat erdem murat erdem
abi adam özetlemiş işte
gayet te net yazmış bir trabzon milliyetçiliği yapılıp duruyor
murat abimiz gibi niceleri var ama kulup ve yönetim e erişilemiyor sadece başkan değil bir dünya yönetici görevli var yahu bir tanesi şu insanların sesini duysun hiç deyilse e-mail lerine mektublarına cevap yazsın illaki bir etkinlik düzenlesin demiyorum ki bence her ilde birer etkinlik olmalı özel maç olur imza günü olur sohbet olur.
abicim seni ben çok iyi anlıyorum.sen ve sıkıntıların yalnız değil.Bizim gerçek değerlerimiz Trabzon'lu Karadeniz'li olmayıp Trabzonspor'u tutanlardır.

Sinem Yılmaz61
05.11.2009, 19:02
Trabzonlu olmadiniz halde Trabzonsporu tuttunuz icin vallah helal olsun hepinize, böyle Taraftara büyük saygim vardir ve böyle degirli bi Taraftar bize her zaman lazimdir...Iyiki varsiniz, tessekürler size :)

Mr.No
05.11.2009, 19:10
İzmir'liyiz, ailecek Trabzonspor'luyuz...

Uğur GEMİCİOĞLU
05.11.2009, 19:14
Ben Giresun luyum.Rizeli , Samsunlu ve Karslı Trabzonsporlu arkadaşlarım var.Ayrıca Bingöllü ve memleketini bilmediğim bir Doğulu abilerim de Trabzonspor lu.Benim oturduğum yerde Trabzonspor taraftarı bi hayli fazla :)

Emre7
05.11.2009, 19:26
bildiğiniz üzere 17 yaş altı maçları oynanıyo şu aralar.
Muhammed adlı oyuncunun yıldızı bir hayli parladı.
Kendisi doğma aralılı imiş. Federasyonun sayfasından bakarak öğrendim bende.
Gazetelerin birinin taraftar yorum bölümde ailecek Bursasporlu olduğunu yazan arkadaşlar oldu.
Bu şekilde olacağını aklımın ucundan dahi geçirmek istemiyorum. Burdan gidipte farklı takımı tutmak. İşte harbi ezikliktir.

Ali Tunahan Güllü
05.11.2009, 19:30
Bende Çorumluyum tanıdığım bütün akrabalarım,yakınlarım Trabzonsporlu..

Aslında bakarsanız Trabzona daha önce 2 kere gittim ve kendimi gerçekten Trabzonlu hissediyorum gururluyum,mutluyum iyiki Trabzonsporluyum..:)

asimetrik
05.11.2009, 19:48
Başımızın üstünde yeriniz var öncelikle :)

soruna gelecek olursak;

ilk planda sportif başarı lazım..
göze hoş gelen futbol oynayan bir takım lazım..
işi bilen profesyonel idareciler lazım..
bilinçli taraftar kitlesi lazım..

lazım oğlu lazım :)

Mesela şu bakış açısını değiştirmek lazım.
Sevgili Egemen elbette o niyetle yazmadın ama "başımızın üstünde yerin var" sözü çok sevilen misafirler için söylenir. Halbuki arkadaş zaten ev sahibi:)

Mustafa Çolak
05.11.2009, 19:53
Bugün Bir Doğulu Abi İle Karşılaştım, Kendisi Trabzonspor Taraftarı. Bunu Öğrendikten Sonra Kendisini Ayrı Bir Sevdim =)

Kazım Uzunboy
05.11.2009, 20:01
Aklıma ilk gelen isimler Hüseyin abi ( Hüseyin Toraman ) ve Melâl .. :)

Karadağ06
05.11.2009, 20:01
"Genetik olarak iktidardan nefret eden birisinin tuttuğu takım da iktidar karşıtı bir şeyler olması gerekiyordu. Ve Trabzonspor vardı..."
Kazım Koyuncu
:alkış::alkış::alkış:
İşte Trabzonspor'lu olmamın bir nedeni.
Bende Merzifon'luyum.. Ankara'da yaşıyorum.. Ailede de hiç Trabzonlu yok ama tam bi Trabzonspor'luyum diyebilirm.

Orhan Aydın
05.11.2009, 20:17
bende malum eski nickteki 05 Amasyalıyım.Trabzonu gidip görmüşlüğüm bile yok.

asimetrik
05.11.2009, 20:18
senin ben alnını operim be abi..İmzan yeter....

Aslında bahsettiğin imza, sınıfların varlığını , sınıf atlayarak bir üste geçilebileceğini ve-veya sosyetenin diğerlerine göre üstünlüğünün kabulünü barındırıyor. Kastların modern hali gibi..
İyisi sınıfları, sosyeteyi toptan reddetmekte..
O yüzden yine Trabzonspor diyorum..

Sümeyye Şahin
05.11.2009, 20:28
Kocaeli'de çok vardır diye duymuştum bayağı. Nasip oldu gidip geliyoruz. Okulda çarpıyor tabii ki gözüme Trabzonsporlu her kimse.

Geçerken yan yana bir gülümseyiş her fırsatta. Basketbol oynuyordum bir gün sıcağa inat yılmayarak tek başıma. Geldi aşina olduğum bir Trabzonsporlu yanıma. Birlikte oynadık bir o attı bir ben, daha çok konuşuyorduk ama. Trabzonspor tabii ki. O kadar çok benden hissettim ki.. Sevgilisi aracılığıyla olmuş daha çok. Ama Trabzonsporu artık bir kenara onun için. Babası Galatasaraylı. Üstelik en etkilendiğim kısmı, İzmitli sadece.

Bir gün şampiyonluk maçına oynarken gitmek istiyor Avni Akere, hiç görmediği Trabzon'a. Horon ede ede bile giderim ben diyor.

:) Buldum sonunda.

Muhammed
05.11.2009, 20:28
Bende Trabzonlu yada Karadenizli olmamama rağmen Trabzonsporluyum.

Sinan SARI
05.11.2009, 20:37
Güzel bir bir başlık olmuş.

Bizim burdada (Kuşadası) ilk aklıma gelen Uğur arkadaşımız.Kendisi aslen Eskişehirlidir, Karadenizede gitmediğini biliyorum ve herşeye rağmen aramızdaki en Fanatik Trabzonsporlu. Helal olsun ne diyelim.
Uğur nerdesin bak bu başlık tam sana göre:)

Benimde burada tanıdığım çok abilerim var hatta bizimle geçmiştre deplasman maçlarına giden; Aydınlı, Batmanlı, Samsunlu...

İşte büyüklüğün bir olgusuda bu heryerden taraftarınızın olması.
Bu olay için bile kulüpte ayrı bir organizasyon çalışması olması lazım.

Cafer Bulur
05.11.2009, 20:41
Yalniz bu Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutanlarda biraz yabanci hayranligi ve Trabzonlu futbolculara karsi bir soguk bakis seziyorum,yaniliyor da olabilirim.

asimetrik
05.11.2009, 20:44
Yalniz bu Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutanlarda biraz yabanci hayranligi ve Trabzonlu futbolculara karsi bir soguk bakis seziyorum,yaniliyor da olabilirim.

Yanılıyorsun:)
İyi futbolcu hayranlığı veya kötü futbolcuya soğuk bakış var.

Uğur GEMİCİOĞLU
05.11.2009, 20:44
Arkadaşlar Trabzonlular hariç herkes imzasına memleketini yazsa?Güzel bir uygulama olur kim nereli daha iyi öğreniriz.
Örneğin ; ....... lu Trabzonspor lular.

Emorfo_55
05.11.2009, 20:47
Bende Sıra Arkadasımı Ts lı Yapmaya Calısıyorum

Ona durmadan
Trıbunlerı
Trabzonu
Yasanan Atmosferı Heyecanı
Sıcaklıgı

Kısaca Trabzonsporu anlatıyorum . Cocuk Sımdı Avnı Akerı Ve Trabzonu Cok Merak Edıyor . Hala gs lıyım ama ıkıncı takımım trabzon dıyor

Bu hafta sonu Bmn samsun ıle Trabzon-besıktas macını ızlıyecegımı duyunca hemen gelmek istedi

ee Yavas Yavas :):):)

Cafer Bulur
05.11.2009, 20:47
Yanılıyorsun:)
İyi futbolcu hayranlığı veya kötü futbolcuya soğuk bakış var.
Olabilir de bir kisim taraftarimiz yabanci futbolculara duydugu sevgiyi,tanidigi hosgorüyü yerli futbolcularimiza tanimiyor.

En basta aklima song,sylva,yattara,tayfun ve tolga zengin geliyor.

ilhan
05.11.2009, 20:53

Böyle anlamlı bir başlığı kim provoke edecek diye merak ediyordum. Şu mesaja ve mesaj sahibine hiç şaşırmadım. Kırılması gereken ilk zihniyet burada başlıyor. Daha sonra yerel medya zihniyeti geliyor.

İşte bu tip mesajları gördükçe yabancı futbolcular gözümde daha bir değerli oluyor.

Mevzu bahis mesajın sahibi "ilgili kişi", Fatih Tekke'den bahsetsene! Fatih Tekke'den! Sezon başında alınsın diye kendini paralayan Trabzonlu ve Karadenizli olmayan taraftardan bahsedip örnek versene Ey Cafer1978!

- Asimetrik (Gürcan abi),

Harika cevap vermişsin tebrik ediyorum.
:alkış:

Cafer Bulur
05.11.2009, 20:57
Neyse,ben sustum.

Bu sekilde fikirleri tartisanlar degilde ikili tartismalari arayan zihniyetler oldukca tartismanin bir anlami yok.

ilhan
05.11.2009, 21:00
İsabet olur.

Teşekkür ederim.

Fatih Tekke diyorum.

Trabzonlu değilim, Karadenizliyim ama 5-6 yaşımda İzmir'e gelmiş biriyim. Ben Trabzonlu futbolcu düşmanı bir adam değilim. Ama yeteneksiz Trabzonlu futbolcuyu izlemek istemiyorum. Fatih Tekke gibi, Gökdeniz gibi adamları izlemek istiyorum.

Trabzonlu olmayıp Trabzonlu futbolculara düşmanlık yapacak ne haddim var ne de garezim. Eminim Trabzonlu ya da Karadenizli olmayıp Trabzonsporlu olan hiç kimse bu kadar sığ bir düşünceye kapılmaz. Bu denli ağır bir suçlamayı da hak etmeyeceği gibi herkes gibi hazmedemez.

Adem Erdoğan
05.11.2009, 21:02
Onlar için sadece şunu yazıyorum.

":alkış:"

Erdal
05.11.2009, 21:09
İlginç bir şey gözlemledim...Kesin kanaat değil ama en azından benim gözlemlerimde bu çıkıyor; 96-97 yılları bölge dışı renkdaşların Trabzonsporlu oluşlarının bittiği yıl gibi duruyor....Forumdan bahsetmiyorum...Forum dışı gözlemlerim bu yönde....Bence tek anahtar başarı değil....

Gökhan Döner
05.11.2009, 21:10
Berat tekke nerelerde ya tam onun konusu.

Erdal
05.11.2009, 21:11
Bitti derken son katılımlar o yıllara denk gelmiş gibi....Bizzat arkadaşım olanlar dışında gezdiğim illerde rastladıklarımın çoğu o yıllarda Trabzonsporlu olmuş...

Muhammed
05.11.2009, 21:12
İlginç bir şey gözlemledim...Kesin kanaat değil ama en azından benim gözlemlerimde bu çıkıyor; 96-97 yılları bölge dışı renkdaşların Trabzonsporlu oluşlarının bittiği yıl gibi duruyor....Forumdan bahsetmiyorum...Forum dışı gözlemlerim bu yönde....Bence tek anahtar başarı değil....

Haklısın bence Erdal abi. Ondan sonrakilerde babadan oğula, abiden kardeşe, amcadan dayıdan yeğene vs olarak Trabzonspor'lu olanlar.

Erdal
05.11.2009, 21:13
O yıllarda da şampiyon olmamıştık...O halde nasıl oldu bu iş? :) Karıştıralım ortalığı

Gökhan Döner
05.11.2009, 21:13
Ben doğma büyüme Trabzon merkezliyim.
Ama tahakii 2000 yılına kadar Trabzonda yaşıyodum.
2000 yılından sonra önce Bursa 2 sene sonrada İstanbul
Şİmdiki gibi Trabzonspor hastalığı ve Trabzonspor aşkı tabii
bu kadar değildi. Ama şimdi öylemi tabii ki değil.
İnsan gurbet ellerde daha fazla özlem daha fazla aşkla seviyor.

Erdal
05.11.2009, 21:14
Tek anahtar başarı değil derken şampiyonluk değil demek istedim....

Alibeyoglu
05.11.2009, 21:14
trabzonspor yanliz trabzon sehrini temsil etmemeli

Muhammed
05.11.2009, 21:15
O yıllarda da şampiyon olmamıştık...O halde nasıl oldu bu iş? :) Karıştıralım ortalığı

Milli takıma çok oyuncu veriyormuşuz mesela. Örnek alınabilecek daha çok oyuncumuz varmış küçükler tarafından. Hami, Şota, Abdullah, Ogün, Tolunay, Ünal vs gibi. O yılları net hatırlayanlar daha net cevaplar verebilir sanırım.

Volkan Yavuz
05.11.2009, 21:17
Helal olsun size.

Erdal
05.11.2009, 21:20
Avrupa kupaları önemli diye düşünüyorum ilave olarak muhammed...

Erdal
O takım sahada futbol oynuyordu...Gerçekten futbol oynuyordu...Önemli...

punişher
trabzonlu doğmadım ama trabzonlu oldum

Cafer Bulur
05.11.2009, 21:22
Avrupa kupaları önemli diye düşünüyorum ilave olarak muhammed...
Kesinlikle dogru.

Senol günesle aston villayi devirdigimiz yillardan su anda bile heyecanlanarak bahseden,tanidigim kürt is arkadasim var.

Erdal
05.11.2009, 21:23
Bir muhaliflik içeriyordu her haliyle bence...İstanbul'a hayır diyen Ünal, adı sanı bilinmeyen Tolunay, Şota ve özkaynaktan Hami, Ogün...Bir kimlik bir farklılık yok mu?...

Erdal
05.11.2009, 21:27
Hiç unutmam o zamanlar Yeni Yüzyıl diye bu günkü Radikal ve Taraf ın birleşimi gibi nitelenecek bir gazete çıkıyordu...Şöyle bir yorum okumuştum: Türk siyasetinde 50 lerde Menderes, 70 lerde Ecevit şimdi Refah partisi neyi temsil ediyorsa Trabzonspor'da Türk futbolunda onu temsil ediyor...Yerleşik olandan şikayetin adıdır Trabzon....Keşke yazarını not alsaydım diye hala hayıflanır dururum:)

Erdal
05.11.2009, 21:29
Bu iş yeniden nasıl olur? Bu ocak yeniden nasıl közlenir? Benim cevabım kesinlikle Avrupa ile....Avrupa'da başarılı sonuçlar....

Cafer Bulur
05.11.2009, 21:32
Bu iş yeniden nasıl olur? Bu ocak yeniden nasıl közlenir? Benim cevabım kesinlikle Avrupa ile....Avrupa'da başarılı sonuçlar....
Ya sampiyonluk ya da avrupada basari,ikisinden biri.

Yalniz Türkiyede sampiyon olunmadan avrupada basari yakalanmiyor,ilk hedefimiz sampiyonluk olmali.

Yeniden sampiyon olursak hafizalara yeniden kaziniriz,kabul edelim ki 3 istanbul takimlari bile avrupada basariyi zor görüyor....

Muhammed
Hiç unutmam o zamanlar Yeni Yüzyıl diye bu günkü Radikal ve Taraf ın birleşimi gibi nitelenecek bir gazete çıkıyordu...Şöyle bir yorum okumuştum: Türk siyasetinde 50 lerde Menderes, 70 lerde Ecevit şimdi Refah partisi neyi temsil ediyorsa Trabzonspor'da Türk futbolunda onu temsil ediyor...Yerleşik olandan şikayetin adıdır Trabzon....Keşke yazarını not alsaydım diye hala hayıflanır dururum:)

Tam bunu yazacaktım bende. Trabzonspor bu ülkede anlayana bir sembol. Düzene başkaldırının bir sembolü.

Uğur GEMİCİOĞLU
Başarıyla çok ilgili değil bence.Babanın az bilgilendirmesiyle babadan oğula geçer Trabzonsporluluk.Babam bana hiç bir şey anlatmadı.O da 96 dan sonra o heyecanı kaybedenlerden :) Benim kafam da tam o zamanlar sarmaya başlamıştı babama hangi takımı tutayım diye sorduğumda istediğini tut demişti.Hatta bi ara gs li olmanın eşiğinden döndüm.Şu an gayet mutluyum.

Orhan Aydın
05.11.2009, 21:33
Avrupa konusuna en basit örnek olarak Gençlerbirliği verilebilir:)Tabi geçmişte bunu sarıp sarmalayacak bir başarıları olmadığı için pek etkili olamadı ama olsun

Erdal
05.11.2009, 21:33
Hayır Cafer ben öyle düşünmüyorum...Hatta Avrupa'da başarıyı önceliyorum ben...O bizim içeride de yolumuzu açar...Bu yapı 70 lerden içeriden kırılabilirdi ama şimdi daha zor...Şimdi dışarıdan zorlamak lazım...

Cafer Bulur
05.11.2009, 21:37
Hayır Cafer ben öyle düşünmüyorum...Hatta Avrupa'da başarıyı önceliyorum ben...O bizim içeride de yolumuzu açar...Bu yapı 70 lerden içeriden kırılabilirdi ama şimdi daha zor...Şimdi dışarıdan zorlamak lazım...
Avrupada seribasi olmadigimiz icin güclü rakipler bize düsüyor ve erkenden veda ediyoruz,yani kisa vadede avrupada basari yakalamamiz kolay degil.

Ama sampiyon olursak direk sampiyonlar ligine girdigimiz zaman bizi dünya da tanimayan kalmaz.

Sampiyonluk olmasa da sampiyonlar ligi kapisini aralayan ikincilik yegane hedefimiz olmalidir,artik bir an evvel sampiyonlar ligine adimizi yazdirmaliyiz....

Erdal
05.11.2009, 21:37
Demek istediğim şu; Benim gördüğüm görebildiğim dışardan taraftar dahlinin devam ettiği yıllar 96...O zaman bizde var olup şimdilerde pek de görülmeyen ne varsa onu aramak lazım...Ha o günden bu yana Türkiye de çok değişti diyebilir ve sonuç değişmez yargısına varabiliriz...Ama denemeden anlayamayız

asimetrik
05.11.2009, 21:40
Sanki geçen sene de eklenmiştir taraftar gibi geliyor bana. Çok sempati topladı takım. Maç sonu kolbastı, 61. dakika ve çok şahsiyetli oyuncu topluluğu ile.
Sonuçta bu şov işi, kim daha renkli ise sempatik geliyor yeni nesile. Daha önce de yazmıştım, evin önünde top oynayan İstanbul takımı formalı çocuklardan ayağına top gelen, istisnasız top şimdi Yattara'da diyordu. Üstelik kendi takımlarında yıldızdan geçilmiyorken.
Avrupa'da başarı içerideki başarıdan daha önemli. Kesinlikle katılıyorum.

Erdal
05.11.2009, 21:44
Gürcan abi üstüne koyabilseydik kesinlikle eklenecekti...Tam da orda kopuyor benim film işte:)...

avniaker
05.11.2009, 21:46
Kanaatimce bir şampiyonluğun, türkiye genelinde taraftar artışına büyük katkı yapacağı

Orhan Aydın
05.11.2009, 21:51
Geride kalan 26 senede 96'da ve geçen sene şampıyon olabilseydik durum farklı olurdu.

Sefa
05.11.2009, 21:51
Bir muhaliflik içeriyordu her haliyle bence...İstanbul'a hayır diyen Ünal, adı sanı bilinmeyen Tolunay, Şota ve özkaynaktan Hami, Ogün...Bir kimlik bir farklılık yok mu?...
Belki bir Ünal değil ama İstanbul'u redden bir Selçuk önemli mesela. Gerisi de gelse..

Erdal
05.11.2009, 21:55
Belki bir Ünal değil ama İstanbul'u redden bir Selçuk önemli mesela. Gerisi de gelse..

Yazarken aklıma geldi:)...Hatta mesela Giray da bjk nin teklifine rağmen geldi bize...

Hamit Güner
05.11.2009, 22:08
ben istanbulluyum ama bir trabzonlu kada fanatikim
ve gurur duyuyorum fırtınamla

magicyattara
05.11.2009, 22:14
Yattara'nın Trabzonspor taraftarı yaptığı ufaklıkları unutmayalım.
Bazen böyle futbolcularda taraftar çeker.

Sefa
05.11.2009, 22:18
Yattara'nın Trabzonspor taraftarı yaptığı ufaklıkları unutmayalım.
Bazen böyle futbolcularda taraftar çeker.
Ben de sırf bu yüzden Yattara'nın bu takımda kalmasını istiyorum. Yattara bu takıma faydalı olur her manada. Muşta ki köyün duvarında ki ''Babam olasan Yattara'' sözü en basit örneği :)

Emorfo_55
05.11.2009, 22:33
Ben de sırf bu yüzden Yattara'nın bu takımda kalmasını istiyorum. Yattara bu takıma faydalı olur her manada. Muşta ki köyün duvarında ki ''Babam olasan Yattara'' sözü en basit örneği :)

Kesinlikle Katılıyorum Yattaranın bu takıma her turlu katkısı var durur durur bı derbıde bı cosar dıye dusunuyorum hemde en azından adı var maclarda bıle rakıp savunmayu adıyla bıle korkutan bı ısım yattara

Oruç
05.11.2009, 23:59

Yanılıyorsunuz.

Erdal DİLEK
06.11.2009, 00:02
trabzonspor asla eskisi gibi olamaz, çünkü trabzonda herkes trabzonspora sahip olmak istiyor, kimse başarılı olmasını istemiyor, tek sorun bu. . .

Gökhan KAN
06.11.2009, 00:03
Bursalıyım ben İnegöllü.Babam da İnegöllü..Bütün sülale aynı...Karadenize de hiç gitmedim..Yani uzaktan yakından hiç bir bağlantım yok..Sürekli niye Bursasporu tutmuyorsun sorularından bıktım artık..Bugün bir kişi daha sordu aynı soruyu..

Cafer KILIÇSOY
06.11.2009, 00:43
Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutmak, Trabzonlu olan bizlerin Trabzonsporu tutmasından çok daha önemlidir. Biz babamızdan ya da ne bileyim memleketimizden dolayı gönül veriyoruz bu takıma. Ama siz öylemi; Kilometrelerce uzak diyarlardan, hem de Trabzonlu olan hiçbir akrabanızın olmamasına karşın, onlarca tutabileceğiniz takımlar varken hepsini elinizin tersiyle bir kenara itip bu takıma gönül vermenizin bizlerde bıraktığı mutluluk bu forum sayfalarına sığmaz inanın. Siz bana göre Trabzonsporun büyük bir camia olduğunun resmi belgesisiniz, kanıtısınız.

Bundan yıllar önceydi. Sanırım 7-8 yaşlarındaydım. O zamanlar böyle şimdiki gibi özel radyolar da yoktu. Bir tek TRT. Bir akşam programıydı ve yapımcılığını TRT Trabzon Radyosu yapıyordu. Programda dinleyici mektupları okunuyordu. Spiker eline bir mektup alıyor. Mektup taa Antalya'dan geliyor ve şöyle başlıyor; ''Aslında bana çok uzaksınız biliyorum. Bu mektubu TRT Antalya Radyosuna da yazabilirdim. Ama ben Trabzonsporlu olduğum için size yazıyorum'' İnanın o anki mutluluğumu bu dünyada hiçbir şeye değişmezdim. Bu olayın üzerinden neredeyse çeyrek asır geçmesine rağmen unutamam asla. O anki gibi hafızamdadır. İnanın size yemin ediyorum ne zaman Trabzonspor bir maç kaybetse hep o Antalyalı mektubun sahibini düşünürüm ''Acaba çok mu üzüldü, acaba Trabzonsporu bıraktı mı?'' diye. 96'daki Fener maçından çıktım aklıma ilk yine o mektubun sahibi geldi. Şimdi ki puan kayıplarında arada Begüm'üde düşünüyorum ama onun Trabzonsporluluğu hepimizden sağlam çok şükür.

Biz sonuçta bu şehirde doğduk ve ondan Trabzonsporluyuz. Ama ya siz? Yüzlerce binlerce kilometre uzağa salmışsınız gönlünüzü. Şampiyonluk sevinci ve başarı bizden çok sizin hakkınız. İnanın eskisi gibi yine şampiyonluklara ambargo koyduğumuzda ilk önce sizin için, daha sonra kendim için sevineceğim.

Seviyoruz sizi, İyi ki varsınız:)

Cafer KILIÇSOY
06.11.2009, 00:54
Milli takıma çok oyuncu veriyormuşuz mesela. Örnek alınabilecek daha çok oyuncumuz varmış küçükler tarafından. Hami, Şota, Abdullah, Ogün, Tolunay, Ünal vs gibi. O yılları net hatırlayanlar daha net cevaplar verebilir sanırım.
Muhammet ben Milli Takıma 9 futbolcu verdiğimizi hatırlıyorum dün gibi

Hami, Ünal Ogün, Abdullah, Tolunay, Osman, Cengiz. 2'de Ümit Milli:)

SotaTS67
06.11.2009, 00:59
Baba Bayburt, annem Giresun'lu. Ben İzmir dogumluyum. Babam GS'lı annem FB'li ama ben kendimi bildim bileli Trabzonspor'luyum. Niye dir nedendir bilmiyorum. 6 yaşindaydım 1983-84 'de ki son şampiyonluğu aldığımızda...26 sene oldu, bir 26 sene daha beklerim ..Bir kere daha dogsam yine bu renklere gönül verirdim !

servet nuh
06.11.2009, 02:14
3 holding takımı varken bu takıma gönül veren il dışındaki trabzonsporluları canu gönülden kutluyorum......ve bu şehrin çocuğu olupta 3 istanbul takımını tutan aşalığık kompleksli,arkadan hançerci kılıklı,dik durma yoksunu,zengin şımarık çocuk ruhlu mendeburlara KAPPAK olsun......

Özkan
06.11.2009, 02:25
Muhammet ben Milli Takıma 9 futbolcu verdiğimizi hatırlıyorum dün gibi

Hami, Ünal Ogün, Abdullah, Tolunay, Osman, Cengiz. 2'de Ümit Milli:)2 futbolcu da Gürcistan millî takımına verirdik o günlerde. Şota ve Arçil millî takımlarının değişmez oyuncularıydı. İskender'i (İskender Günen değil.) bile millî takımda görmüşlüğüm vardır. :D

hakankutlu
06.11.2009, 02:35
Dostlar dışarıdan bakıyorum ve kesinlikle önce şampiyonluk diyorum.Şampiyon olan takımın taraftarı da çoğalacaktır.Hemde şampiyonlar liginden gelecek + Ücret ve Avrupa piyasasına çıkmak da cabası.Gelecek, bir gün şampiyonluk gelecek ve ben Kütahyada sabaha kadar Vazo meydanında horon tepeceğim.

OFLU
06.11.2009, 07:59
Vay be Helal olsun size, Trabzon disindan Trabzonspor lulari gormek bizleri gururlandiriyor..

Egemen
06.11.2009, 08:01
Mesela şu bakış açısını değiştirmek lazım.
Sevgili Egemen elbette o niyetle yazmadın ama "başımızın üstünde yerin var" sözü çok sevilen misafirler için söylenir. Halbuki arkadaş zaten ev sahibi:)

:)

Türk dili'ni 4 senede vermiş birine mi söylüyorsun üstadım bunları..

ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım.. tabii ki misafir olduklarını düşünerek yazmadım..

başımızın tacısınız diyelim :) ama onun da başımızın üstünde yeri yok mu?

Erdem Keser
06.11.2009, 08:04
İnanın size yemin ediyorum ne zaman Trabzonspor bir maç kaybetse hep o Antalyalı mektubun sahibini düşünürüm ''Acaba çok mu üzüldü, acaba Trabzonsporu bıraktı mı?'' diye.

Valla ben hep bırakıyodum küçükken:D

Serdar A
06.11.2009, 08:12
Trabzonspor , Trabzon şehrinin kültüründen doğmuş bir markadır . Ancak Trabzonspor , Trabzon'u ifade etmez . Trabzon yalnızca bir parçasıdır .

Bu başlık dolayısıyla okuyan tüm Trabzonlulara gelin şu "öz-evlat" lafını kaldıralım diyorum .

Yasaklayalım .

güngör_81
06.11.2009, 08:38
Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutmak, Trabzonlu olan bizlerin Trabzonsporu tutmasından çok daha önemlidir. Biz babamızdan ya da ne bileyim memleketimizden dolayı gönül veriyoruz bu takıma. Ama siz öylemi; Kilometrelerce uzak diyarlardan, hem de Trabzonlu olan hiçbir akrabanızın olmamasına karşın, onlarca tutabileceğiniz takımlar varken hepsini elinizin tersiyle bir kenara itip bu takıma gönül vermenizin bizlerde bıraktığı mutluluk bu forum sayfalarına sığmaz inanın. Siz bana göre Trabzonsporun büyük bir camia olduğunun resmi belgesisiniz, kanıtısınız.

Bundan yıllar önceydi. Sanırım 7-8 yaşlarındaydım. O zamanlar böyle şimdiki gibi özel radyolar da yoktu. Bir tek TRT. Bir akşam programıydı ve yapımcılığını TRT Trabzon Radyosu yapıyordu. Programda dinleyici mektupları okunuyordu. Spiker eline bir mektup alıyor. Mektup taa Antalya'dan geliyor ve şöyle başlıyor; ''Aslında bana çok uzaksınız biliyorum. Bu mektubu TRT Antalya Radyosuna da yazabilirdim. Ama ben Trabzonsporlu olduğum için size yazıyorum'' İnanın o anki mutluluğumu bu dünyada hiçbir şeye değişmezdim. Bu olayın üzerinden neredeyse çeyrek asır geçmesine rağmen unutamam asla. O anki gibi hafızamdadır. İnanın size yemin ediyorum ne zaman Trabzonspor bir maç kaybetse hep o Antalyalı mektubun sahibini düşünürüm ''Acaba çok mu üzüldü, acaba Trabzonsporu bıraktı mı?'' diye. 96'daki Fener maçından çıktım aklıma ilk yine o mektubun sahibi geldi. Şimdi ki puan kayıplarında arada Begüm'üde düşünüyorum ama onun Trabzonsporluluğu hepimizden sağlam çok şükür.

Biz sonuçta bu şehirde doğduk ve ondan Trabzonsporluyuz. Ama ya siz? Yüzlerce binlerce kilometre uzağa salmışsınız gönlünüzü. Şampiyonluk sevinci ve başarı bizden çok sizin hakkınız. İnanın eskisi gibi yine şampiyonluklara ambargo koyduğumuzda ilk önce sizin için, daha sonra kendim için sevineceğim.

Seviyoruz sizi, İyi ki varsınız:)

Hele şükür oh be sonunda bir kişi içimdeki tüm birikmişliği aldı sürekli aynı soru bana yav kardeşim senin Trabzonla ne alakan var hiçbir alakam yok 7 den 70 e Trabzonlu bir tek Akraba yok ama ben Trabzonspor maçlarının olduğu gün kendimden geçiyorum evde sürekli bir telaş havası maç saati hanım bana ilişmez:)Biraz sinirli olurumda eğerki kazanırsak oooo sürekli talepleri olur benden çok iyi günümde olurum çünkü işte benim hayatımın hemen hemen her anında vardır Trabzonspor bizde sizleri seviyoruz abicim sürekli desteğinizi gösterdiğiniz için...... Teşekkürler.....

Recep Alkan
06.11.2009, 08:49
Bir akşam işten çıkmıştım, geç çıktığım için servis yoktu, mecburen yol boyunda minibüs beklemeye başladım, önümde bir otobüs durdu, kapı açıldı bir karakol soruldu, tarif ettim, ama adam yabancı olduklarını benim onları götürüp götüremeyeceğimi sordu, yolum üstü değil, ama yakın bir yerde onları bırakabileceğimi söyledim ve otobüse bindim. Kış olduğu için boynumda atkım atladım arkadaşım ile otobüse. Otobüse bindim, kafamı içeri doğru bir çevirdim, heryer yeşil - Kırmızı.

Bir an ne oluyor dedim, Sonra bayrağı gördüm, Kaf Kafların otobüsüne binmiştim. Her yer de şişeler :)

İnsan istese de istemese de tedirgin oluyor, ama mecburen mosturayı bozmadık, delikanlılığımızı koruduk, en öne oturdum, yolu tarif ediyorum, yanıma biri geldi, ayakta zor duruyor, selam kelamdan sonra, dedi atkıya bakılırsa Trabzonslusun. Dedim evet, bekliyorum tepki ne gelecek diye, adam zaten bir milyon, sarıldı bana :)

Hayırdır demeye fırsat kalmadan usta başladı anlatmaya, biz karşıyakalıyız, bizim içimizde istanbul uşakları bulunmaz, kimse sarıya, kırmızıy, siyaha beyaza hizmet etmez. Almayız da, sonra döndü bağırdı, lan aranızda kaç Trabzonsporlu var, en az 3-5 kişi el kaldırdı, ama size her zaman yerimiz var :) Biz İstanbula güce kafa tutan herkesi severiz, ama hatalarınız da var, başı çekeceğinize, bazen anadoluya yanlış yapıyorsunuz.

Tam lafa girecektim, baktım merkeze gelmişiz, dedim üstad inşallah başka zaman başka yerde. Yollarını tarif ettim indim.

Ama gördüm ki bize her yer her tribün Trabzon :)

poetricus
06.11.2009, 08:58
Ben İstanbulluyum ama bir Trabzonlu kadar fanatikim.
Ve gurur duyuyorum fırtınamla.
Cyzio Üstat'tan sonra forumda ikinci İstanbullu Trabzonsporlumuz.
Biz de sizlerle gurur duyuyoruz.
Bin yaşayın.

BMN Trabzon olarak Trabzonlu olmayıp, hatta bu şehri hiç görmeyip de bu renkelere aşık arkadaşları Trabzon'da ağırlama organizasyonunu şimdiden planlamaya başlasak iyi olur.

Bu ağabeylerimiz, kardeşlerimiz en azından böyle bir jesti hak ediyorlar.
Ne dersunuz uşaklar?

Recep Alkan
06.11.2009, 08:59
Ne karadenizli bir akrabam,ne de Trabzonlu babam oldu 25 yaşına geldim.Doğma büyüme Kütahyalıyım Şota'sına Hami'sine aşık olduğum Trabzonspor'umu tutarim yıllardır.Her zaman bana da sorulmuştur.Ne alaka Trabzonspor diye.Bende bilmem.Zaten insan sevgilisine bile anlatamaz onu neden sevdiğini bendekide öyle birşey heralde.
Peki Benim gibisi var mı?
Ne Trabzon'lu Ne de Karadenizli olupta Trabzonspor'a aşık olan?
Yoksa nedenleri Nedir?
Nedir Düşünceleriniz?

Ben bu durumda olsam, yani Karadenizli olmayıp Trabzonsporu tutsam ve bana herkes kalkıp ne iş Trabzonspor dese, söyleyeceğim ilk şey neden GS, FB, BJK olurdu ?

Nedir yani istanbul takımları evrensel bir takımda, Trabzon takımı sadece yöresel mi ?

Bir insanın o ezikleri tutması ne kadar normal ise, Trabzonsporu tutması da o kadar normaldir.

Kaldı ki diğer insanları her zaman güce itaat eden, kolayı seçen, günlük başarılar ile avunan, insanları sadece kaç yıl önce şampiyon oldun, ne zaman bizi yendin gibi çocuk savsataları ile susturmaya çalışan zavallı mahlukatlar olarak görmüşümdür.

Yanılmadığımı da bu başlığı okuduktan sonra çok daha net anladım.

Eğer içinizde biraz olsun asilik, düzene karşı durma, güçsüzün yanında olma, gibi duygularınız varsa kesinlikle doğru adrestesiniz. ;)

Orhan Aydın
06.11.2009, 09:18
Recep abi döktürüyorsun:)

Neden tutuyorsun? sorusuna benim diyebileceğim tek şey var.bu sorunun bizim taraftarımıza sorulma sebebi yaşım müsait olmasa da bunun sebebi Trabzonspor yönetimleridir diyorum.

Ayşe Aygün
06.11.2009, 09:45
Şirketin Tırı Erzincanda bağlanmıştı.Ordan bir trafik müşaviri ayarladık.İstanbula bizle konuşmaya geldi.Konuşurken hiç maça gidiyormusnuz dedi ,panamonda TS resimlerini gördüğü için biraz muhabbet ettik.Sonra kendisininde Trabzonsporlu olduğunu Trabzona çok maça gittiğini söyledi.Erzincanlı Trabzonla hiç bir alaksı yok ama genede bir fanatik.
Trabzonlu olmayıp Trabzonpsoru Tutan herkes zamanla bizlere benziyolar.Ben onlara hemşerim diyorum.Nede olsa Fırtınaya aşıklar.

Oğuzhan İnce
06.11.2009, 09:52
orduluyum,trabzonsporluyum,kendimi bildim bileli samsundayım
sanıyorum ki yaşadığım şehirden daha fazla trabzon aleyhtarı biyer yoktur.belki de böyle olduğu için bu kadar bağlandım takıma

Mehmet Fatih Yavuz
06.11.2009, 10:19
Ben 5 yaşında trt de puan durumunda trabzonsporu görünce Trabzonsporu bana niye tanıtmadığı için anneme kızarak başlamıştım bu maceraya. Ama benim bir sebebim vardı. Ben Trabzonlu idim. Bu şehre dair kütüğü olmadan bu takımı tutan herkes bir hazinedir. Sayıları az olduğu için değil, özel oldukları için. İstanbulun yarattığı tekelleşmeden yana değil, başkaldırandan, düzeni alt üst edenden yana tavır aldıkları için. Benim Trabzonsporluluğum kıymetlidir, ama başka ilden bir kardeşimin, büyüğümün Trabzonsporluluğu paha biçilmezdir. Farabinin dediği gibi "öz evlat" kavramını sözlükten, Trabzonspor günlüğünden tamami ile kaldırmamız gerkiyor. Bu hazineyi kaybetmemize en büyük sebep bu kavramdır. Ve emin olun Trabzon ve Trabzonlular, Trabzonsporu zirvede yaşatmaya yetmez... Şehrin ve kültürün getirdiği o tezcanlılığı, sabırrsızlığı dizginleyecek, abarttığımız alışkanlıkları törpüleyecek, eksiklerimizi tamamlayacak bir hazineyi elimizden kaçırıyoruz. Senelerdir isyan ediyorum öz evlat kavramına. Bu tür kardeşlerimi, abilerimi gördükçe isyanım da artıyor. Allah sayınızı arttırsın. Ben olmayayım, ama siz hep olun.

güneyli
06.11.2009, 10:28
3 istanbul takımını tutmak vakayı adiyedendir.Trabzonsporu
tutmak,orjinalliktir,başkaldırıdır,istisnadır,kali tedir son dönemlerde ise sabırdır,özlemdir,sineye çekmektir,en önemlisi ise sürü psikolojisine inat ÖZGÜRLÜKTÜR.

matalar
06.11.2009, 10:35
benim iş arkadaşımın yeğeni daha 7 yaşında.
6 yaşındayken cola-turka şişesinde bizim amblemi görmüş ve renkleri hoşuna gitmiş.
benim arkadaşa amca ben bu takımı tutuyorum demiş.
arkadaşta Trabzonsporu mu demiş.çocuk adını da o zaman öğrenmiş.
arkadaş ta beşiktaşlı.sana bjk forması alacam şunu alacam bunu alacam demişse de kandıramamış yeğenini.çocuk hala ben Trabzonsporluyum diyormuş.çocuğa trabzonspor forması almak benim boynumun borcu oldu artık.
nasip işte.bazen cola turka bile vesile oluyor.

İHTİLALL
06.11.2009, 10:40
tutmak,orjinalliktir,başkaldırıdır,istisnadır,kali tedir son dönemlerde ise sabırdır,özlemdir,sineye çekmektir,en önemlisi ise sürü psikolojisine inat ÖZGÜRLÜKTÜR.
Ne demeli ki?
Bu kadar ehemmiyet ,duygu ve düşünce ancak bu kadar kısa ve öz anlatılabilirdi herhalde..

Saygıyla selamlıyorum..:)

matalar
06.11.2009, 10:51
6 yaşındayken cola-turka şişesinde bizim amblemi görmüş ve renkleri hoşuna gitmiş.
arkadaş ta beşiktaşlı.sana bjk forması alacam şunu alacam bunu alacam demişse de kandıramamış yeğenini.çocuk hala ben Trabzonsporluyum diyormuş.çocuğa trabzonspor forması almak benim boynumun borcu oldu artık.

bu arada olay yeri k.maraş

erol taha
06.11.2009, 11:06
Ben Çankırılıyım.Bir çok Trabzonludan daha fazla Trabzonspor sevdalısıyım.Çevremde nezaman futbol muhabbeti olsa bana neden Trabzonspor diye sorular sorulmakta bense onlara bir bir haklı nedenlerimi saymaktayım.Beni üzen her fırsatta bazı kişilerin öz evlat muhabbeti yapıp Trabzonsporun Trabzon şehrinden ibaret olduğunu zannetmeleridir.Oysaki Trabzonspor büyük takımdır ve herkesimden herkezin takımıdır.Trabzon şehri takımımızın merkezidir ve bizimde bu şehre sempati ile bakmamıza sebeptir.Formayı ister yerli ister yabancı olsun hak eden giymelidir.

Ertan 51
06.11.2009, 11:25
Niğde de Trabzonsporlu olmak benim açımdan acayip gurur verici,dışarıya karşı hep başım dik, her futbol ortamında galibim:),Trabzonsporun baş kaldırışı,mevcut düzeni yıkması,dik duruşu,mazisinin temizliği derken camiam kadar tabiki değilim ama kişiliğim benziyor takımıma o da yetiyor bana.. Akşam işten çıkıp eve gidince Bordo-Mavi formamı giyip sokağa çıktımmı o ayrıcalık bile dünya malına değişilmez.Arabamın arkasına da sağolsun Badaloğlunun yolladığı Bordomavi.net i yapıştırıp milleti ayar etmek yokmu..:D
Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu kategorisine ortanca oğlumu da dahil ettim,
zaman-mekan-cep müsade ederse bir Kayseri maçı ile onu perçinledimmi sıra gelir son bebe ye:)
dayılarının baskısı ile febe(Allaha büyük söylemeyim benim ekmeğimi yiyen benim hanemden 1 Allahın kulu febe li olamaz),amcasının baskısı ile gs li yapmadan o bulaşığı da TS li yaptımmı sizden gelen şu iltifatları sonuna kadar hak etmiş olacağım ki tek tek teşekkür ederim sağolun var olun eksik olmayın..

Mehmet Fatih:''Allah sayınızı arttırsın. Ben olmayayım, ama siz hep olun''
öyle dime gardaşım,Rabbim siz-biz,sen-ben hepimize bir şampiyonluk yaşatsın,dosta düşmana taraftar nasıl olur bi gösterelim..Bunu biz dışardakiler tek başımıza beceremeyiz Trabzonun ruhu da lazım,yani siz olmadan da biz olmayız.

OLCAY ÇAKIR
06.11.2009, 11:50
Yazılanların hepsini okuyamadım.

Bir kusurumuz oldu ise özür dilerim:)

Sorun yok değilmi?

Mustafa ÖZDEMİR
06.11.2009, 12:28
şu sıralar bu insanların zor günleri oluyordur heralde...

zekeriyya
06.11.2009, 12:51
bu arada olay yeri k.maraş
matalar dostum sen hala trabzonspor forması almadıysan adresi bana mesaj ile bildir ben formayı alıp gönderceğim.
dediğin gibi bu iş bizim boynumuzun borcu

migo
06.11.2009, 13:23
Mardinliyim. Benim gibi çok Trabzonsporlu var Mardin'de..Neden Trabzonspor diye sorduklarında, "İstanbul'dan daha yakın ne de olsa" diyorum:)

Paksoy
06.11.2009, 13:28

matalar nettin sen ya gözlerim doldu ,

Şahin_53
06.11.2009, 13:35
Başlığı ilk gördüğümden beri ilgi ile takip ediyorum, vakit buldukça yazıların hemen hemen hepsini okudum sayılır..
Önce başlığı açan ve duygularını en içten dileklerle anlatan kardeşimiz Hakan Kutlu'ya teşekkür ederim..
Bu başlıkta en ilgimi çeken yazıların başında, mesajı kısa ama içeriği çok dolu olan güneylikardeşimin yazısıdır duygular bu kadar kısa ve öz ancak bu kadar anlatılır diyorum kendisini tebrik ediyorum iyiki varsın ...

Başlık'taki bütün mesaj'ların hepsi anlamlı benim için bunuda söylemeden geçemicem,yazan ve bundan sonra yazacak olan tüm dostlara teşekkürler..

Gelelim bana Ben Bursa doğumlu olup,Baba Rize Anne Ardahan'lı,yani ortaya karışık bir durum çıkıyor..

Ben'de o güzel ili (Trabzon'u) hiç görmeden bilmeden yaşamadan sevdası başlayanlardanım..

Çocukken bazen dışlandığımda olmuştur hem arkadaş çevremden hemde benden büyük abilerimden Trabzonspor'lu oluşumdan,ama olsun ben bu oluşumdan hep gurur duydum...

Benim Doğuştan Trabzonspor'luluğum tabiki Nur yüzlü babacımdan kaynaklanıyor.. Allah tüm babalara ve benim babama uzun ve sihhatli bir ömür nasip etsin...

Bana futbolu sevdiren Trabzonspor gerçeğini anlatan beni maçlara götüren babam'dır,şimdi Trabzonspor gerçeğini anlatma sırası bende tüm gerçekliğiyle bende çocuğuma anlattım ve sevgili kızım'da Artık Trabzonspor gerçeğini ve hepsinden öte değerini biliyor..

Herkesin Trabzonspor'a bağlanışının bir hikayesi vardır,ve o saatten sonra alışkanlık yapar bırakamazsınız bırakmak istemezsiniz sizin içinde bir anlamdır artık onun için savaşırsınız,benimde tam böyle ufak bir hikayem var..

12 yaşındaydım iyi hatırlıyorum,babam'la geziyorduk birden kırtasiye camın'da futbol takımlarının posterlerini gördüm babamdan izin isteyip kırtasiye'ye girdim...

Abi bana Trabzonspor posteri verirmisin dedim ve adamın bana bakışını ve verdiği cevabı çok yi hatırlıyorum,bizde öyle mahalle takımlarının posterleri olmaz dedi şaşırmıştım ve babamın yanına döndüğümde şaşkınlığımı gizliyemedim babam sordu ne oldu oğlum diye anlattım bende durumu Babam tebesümle işte biz bundan dolayı Trabzonspor'luyuz oğlum dedi, ama benim o kırtasiye'deki adama öfkemi dindirmemişti bu belki'de yaşımın getirdiği bir şeydi ama benim Trabzonsporluluğum bu olaydan sonra şahlanarak devam etti ve son nefesime kadar'da devam edecek..

İyiki varsın Trabzonspor.

faik celikoflu
06.11.2009, 13:39
şahin abi helal olsun..o heyecanını geçen seneki kayseri deplasmanında görmüştüm abi..

İHTİLALL
06.11.2009, 13:43
Bu foruma üye olduğumdan beri açılmış en anlamlı başlık bence..

Biyolojik Trabzon ilintisi olmayan renkdaşlarımızın,sık sık kendilerine sorulan ve kendi ibareleriyle zaman zaman rahatsız oldukları, "neden Trabzonspor" sorusunun kendiliğinden oluşan cevabı bu başlık..

Edirne'li,İstanbul'lu,Van'lı,Antalya'lı,Ordu'lu kısaca Trabzon dışından her şehirden taraftarı varsa bir takımın,ona "neden bu takımı tutuyorsun" sorusunu soran mantıktadır kabahat..

Algı zorluğu yaşayanlar için tüm dünya ya sunulmuş kapı gibi belge bu başlık..
Buraya Trabzon'lu olmayan diğer renkdaşlarımızda içini döküpte , başlık olgunlaştığında,Türkiye'deki tüm sözde ulusal basın organlarına bir şekilde aktarılmalı bu muhteşem teveccüh..

Türkiye'ye özgü, neredeyse ırkçılık boyutuna ulaştırılmış üç takım dayatmasına, özgür iradenin şamar gibi cevabını kabul ederek ,iğrenç ezberlerini bozabilecek kadar, adam olma fırsatı tanınmış olur böylece, kedilerine de..

Değerli güya "ulusal" meyamızın..

OLCAY ÇAKIR
06.11.2009, 13:46
İşte bir kitaplık mevzu daha..

Çok şık olur.

Evet,ilgililere duyurulur...
Bu foruma üye olduğumdan beri açılmış en anlamlı başlık bence..

Biyolojik Trabzon ilintisi olmayan renkdaşlarımızın,sık sık kendilerine sorulan ve kendi ibareleriyle zaman zaman rahatsız oldukları, "neden Trabzonspor" sorusunun kendiliğinden oluşan cevabı bu başlık..

Edirne'li,İstanbul'lu,Van'lı,Antalya'lı,Ordu'lu kısaca Trabzon dışından her şehirden taraftarı varsa bir takımın,ona "neden bu takımı tutuyorsun" sorusunu soran mantıktadır kabahat..

Algı zorluğu yaşayanlar için tüm dünya ya sunulmuş kapı gibi belge bu başlık..
Buraya Trabzon'lu olmayan diğer renkdaşlarımızda içini döküpte , başlık olgunlaştığında,Türkiye'deki tüm sözde ulusal basın organlarına bir şekilde aktarılmalı bu muhteşem teveccüh..

Türkiye'ye özgü, neredeyse ırkçılık boyutuna ulaştırılmış üç takım dayatmasına, özgür iradenin şamar gibi cevabını kabul ederek ,iğrenç ezberlerini bozabilecek kadar, adam olma fırsatı tanınmış olur böylece, kedilerine de..

Değerli güya "ulusal" meyamızın..

Kemhacıoğlu
06.11.2009, 13:52

diyecek bişey yok. abi iznin olursa ben bunu imzamda kullanmak istiyorum...

İHTİLALL
06.11.2009, 13:55
İşte bir kitaplık mevzu daha..

Çok şık olur.

Evet,ilgililere duyurulur...
Hocam hayırdır,neşriyat hazırlığı filan mı var?

OLCAY ÇAKIR
06.11.2009, 13:59
Yok yok:)

İlgililere duyurayım dedim sadece..
Ne haddime.

Bence BMN için çok güzel,çok özel bir kitap konusu oluşmuştur artık.
Dikkatlerini çekeyim dedim:)

Hocam hayırdır,neşriyat hazırlığı filan mı var?

İHTİLALL
06.11.2009, 14:05
Bu arada malum sorudan rahatsız olan ,Trabzon doğumlu olmayan renktaşlarıma ilginç sayılabilecek bir done:

Doğma,büyüme Milano'lu ,yedi göbek İtalyan,Türkiye'yi sadece televizyondan tanıyan ve Türkiye'ye hayatında hiç gelmemiş ,koyu Trabzonspor taraftarı birisiyle tanışma fırsatı bulmuştum..

Tek kabahati olarak,yerel olarakta Milan'ı tutuyordu sadece..

İHTİLALL
06.11.2009, 14:07
Yok yok:)

İlgililere duyurayım dedim sadece..
Ne haddime.

Bence BMN için çok güzel,çok özel bir kitap konusu oluşmuştur artık.
Dikkatlerini çekeyim dedim:)

Eyvallah..:)

Yüksek teveccühünüze teşekkürler,ayrıca..:)

6_DenizhaN_1
06.11.2009, 14:07
Walla işte bu tür insanlar Trabzonspor'lu oluyor ya harbi başımızın üstünde yerleri var ya..
Kendi seyircimden daha üstün ya ki çoğu bizden daha da fanatik ve sever.

Adem Erdoğan
06.11.2009, 14:08
Kitap mevzusu hiç de fena fikir değil hatta süper bir fikir, Bize Her Yer Trabzon 2 ' nin içeriği Trabzonla alakası olmayan Trabzonsporluların yazılarının önceliği ile basılırsa çok güzel olur.:)

Ertan 51
06.11.2009, 14:09
şu sıralar bu insanların zor günleri oluyordur heralde...
Mustafam gardaşım sorma,
gerçekten de çok çok üzüntülü günlerimiz geçiyor,her sezon başlamasıyla birlikte hedeften uzaklaşmak yokmu ömürden ömür alıyor,ben kendim alıştım artık ta çocuklara yazık mı ettim diye ara da bir aklıma gelmiyor değil.. Yine de ne olursa olsun biraz gençlerin sloganından olacak ama ''ölmek var dönmek yok'' hem de ailecek :)

Serdar A
06.11.2009, 14:10
Bu başlığın çözüme götüren , yeni bir model ortaya koyan fonksiyonu olmalı .

Trabzonlu olmayan taraftarlar teveccühlerini gösteriyor , diğer kısmımız saygısını ifade eden , imrendiklerini anlatan mesajlarını yayınlıyor .

Peki , ortada bir problem yok mu ? Trabzonspor destekçisi çevrelerin büyük kısmı erozyona uğramaya devam etmiyor mu ?

Her sorunumuz için , geri dönülmeyecek akşamın ufkunu mu bekleyeceğiz ?

İHTİLALL
06.11.2009, 14:18
Bu başlığın çözüme götüren , yeni bir model ortaya koyan fonksiyonu olmalı .

Trabzonlu olmayan taraftarlar teveccühlerini gösteriyor , diğer kısmımız saygısını ifade eden , imrendiklerini anlatan mesajlarını yayınlıyor .

Peki , ortada bir problem yok mu ? Trabzonspor destekçisi çevrelerin büyük kısmı erozyona uğramaya devam etmiyor mu ?

Her sorunumuz için , geri dönülmeyecek akşamın ufkunu mu bekleyeceğiz ?
Mühendis olan sensin..:)

Somutlaştır,tartışılsın..

Koskocaman yangınlar,küçük bir kıvılcımdan çıkabiliyor..

Neden olmasın?:)

Ertan 51
06.11.2009, 14:21
Veysel abi bende Serdar hocamın dediğini çözümleyebilmek için pusudayım :)
o yoruma yapılan yorumlardan olayı çözeceğim,mutlaka önemli bi yaraya parmak basmıştır Serdar ama benim kafam basmadı.

Recep Alkan
06.11.2009, 14:23
Ben bu durumda olsam, yani Karadenizli olmayıp Trabzonsporu tutsam ve bana herkes kalkıp ne iş Trabzonspor dese, söyleyeceğim ilk şey neden GS, FB, BJK olurdu ?

Nedir yani istanbul takımları evrensel bir takımda, Trabzon takımı sadece yöresel mi ?

Bir insanın o ezikleri tutması ne kadar normal ise, Trabzonsporu tutması da o kadar normaldir.

Kaldı ki diğer insanları her zaman güce itaat eden, kolayı seçen, günlük başarılar ile avunan, insanları sadece kaç yıl önce şampiyon oldun, ne zaman bizi yendin gibi çocuk savsataları ile susturmaya çalışan zavallı mahlukatlar olarak görmüşümdür.

Yanılmadığımı da bu başlığı okuduktan sonra çok daha net anladım.

Eğer içinizde biraz olsun asilik, düzene karşı durma, güçsüzün yanında olma, gibi duygularınız varsa kesinlikle doğru adrestesiniz. ;)

Tekrarlamakta fayda gördüm.

Serdar A
06.11.2009, 14:32
Hocalık haddimize değil . Görüş paylaşıyorum .

Kulüp içerisinde ve öze dönüş diye sürekli dillendirilen ideal kulüp politikasında ayrımcılık var mıdır ? Yok mudur ?

Öz evlat ne demektir ? Hayır sizin fikrinizde değil , gerçekte , şu an neyi ifade etmektedir .

Trabzonspor'un şu an Türk sporunda sergilediği duruş , 30 sene öncesiyle aynı mıdır ? Eğer bir eksen kayması var ise bu hangi yöne doğru gerçekleşmiştir ?

Daha sorulacak nice sorular var . Öz eleştiri yapmak gerek . İfade etmek istediğim yanlızca budur . Kaybettiklerimizn muhasebesini yapalım , zararımızı en aza indirgeyecek çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulunalım .

lazfatih61
06.11.2009, 14:34
trabzonlu olupta istanbul kızlarini tutanlara yazıklar olsun....benim içim bunlarin hiç bir değeri yok...

ceserdar
06.11.2009, 14:44
Haritada Trabzon'u merkez sayıp, çizilebilecek 300 km yarıçaplı bir çember içinde kalan toprak parçasının herhangi bir yerini dahi görmeden Trabzonspor'u tutan herkesin ortak paranteze alınabilecek çarpanları kesinlikle mevcuttur. Bu çarpanı iyi tespit edebilmek önemli. Bu çarpanı kullanacak çalışmalar yapıp Trabzonspor'un taraftar kitlesini kısa yoldan artırabiliriz.

Ama ben Trabzonspor Camiası denilen topluluğun bırakın böyle bir düşüncesini, taraftarımız azalıyormuş vs gibi üzüntüsü dahi olduğuna inanmıyorum. Onlara da suç bulmuyorum çünkü kapasiteleri bu kadar. Bence ilk önce kulübü yönetecek yepyeni bir Camiaya ihtiyaç var.

kfl2445
06.11.2009, 14:54
Merhabalar doğma büyüme Kayseriliyim ama küçüklüğümden beri bu renklerin aşığıyım hiçbirşey beni döndüremedi bu sevdadan hatırlıyorum küçükken dayılarımın o kadar baskısı olurdu fener için ama ben yine küçücük aklımla tutmazdım feneri bağlılık bu olsa gerek... Trabzonsporluyum dediğim zamam NEDEN sorusuyla hep karşılaştım ama cevabımda hep net ''neden istanbul takımı olsunki'' olur ......

İHSAN
06.11.2009, 14:59
Alınlarından öpülesi insanlardır. Trabzonlu olup da Trabzonsporlu olmayanlardan ne kadar iğreniyorsam, tam tersi olanları da o kadar çok seviyorum.

İHTİLALL
Hocalık haddimize değil . Görüş paylaşıyorum .

Kulüp içerisinde ve öze dönüş diye sürekli dillendirilen ideal kulüp politikasında ayrımcılık var mıdır ? Yok mudur ?

Öz evlat ne demektir ? Hayır sizin fikrinizde değil , gerçekte , şu an neyi ifade etmektedir .

Trabzonspor'un şu an Türk sporunda sergilediği duruş , 30 sene öncesiyle aynı mıdır ? Eğer bir eksen kayması var ise bu hangi yöne doğru gerçekleşmiştir ?

Daha sorulacak nice sorular var . Öz eleştiri yapmak gerek . İfade etmek istediğim yanlızca budur . Kaybettiklerimizn muhasebesini yapalım , zararımızı en aza indirgeyecek çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulunalım .

O zaman benide çok rahatsız eden şu öz evlatttan başlayalım..

Özevlat kelimesinin kullanılması, içinde huzur,ahenk,başarı istenen bir kurum için daha işin başında yapılmış ,kimse kusura bakmasın ama büyük bir "salaklıktır"..

Çünkü,bir kurumda birileri özevlat ise,diğerleri otomatikman üvey evlat durumuna düşer..

Özevlat diye yırtınan ünlülerin çoğu,aslında bizzat kendisini ve akrabalarını tarif eder..

O orada dururken elin Buca'lısı ,elin Alman'ı,elin Belçika'lısı nın kulüpte iş bulması ihanettir ona göre..

Orta iki terktir o ;üvey olan iki fakülte bitirmiştir,lisan bilir ama olsun öz evlattır o..

O sözümona altyapıda yetişmiştir ama hala topu adam gibi beş metreye yuvarlayamamaktadır;üvey olanı milli olmuştur,gol kralı olmuştur ,olsun öz evlattır o..

O uzunsokaktaki dükkanında toptancı tahsilata gelince,yandaki kahveye tüyüp "patron yok"dedirtmekte;üvey olan proje üretebilir,planlama yapabilir,kaynak oluşturabilir,dünyayla entegredir ama olsun öz evlattır o..

O tazminatını ödeyemediği işçilerini kulübe kakalayıp,tazminatlarından yırtarken,üvey olanı kulübün personel ihtiyacının rasyonelitesini,niceliğini,üretkenliğini sorgular ,ama olsun öz evlattır o..

Tespit için bunlar yeterli mi,yoksa başka örneklerde vereyim mi?..

Külünkoğlu
Mardinliyim. Benim gibi çok Trabzonsporlu var Mardin'de..Neden Trabzonspor diye sorduklarında, "İstanbul'dan daha yakın ne de olsa" diyorum:)
İstanbul'daki Trabzon etkinliklerinde standımıza bizim yaşlarımızda biri Mardin'li diğeri Van'lı iki arkadaş gelmişti. Trabzonspor'u bir çok Trabzonsporludan daha iyi tahlil etmiş daha iyi gözlemlemişlerdi. Yanımdaki arkadaşlar da bayağı şaşırmıştı. :)

"Ne şaşırıyorsunuz ula, Trabzonspor bu " demiştim. Güzel bir andı.

oflubektas
06.11.2009, 15:07

Hocam Saygılar,

Tanıdığım çok sayıda Mardin, Bingöl, Van ve Diyarbakırlı arkadaşlardan da benzer şeyler duymuştum. Son 15-20 yıl öncesine kadar yaşadıkları şehirde Trabzonsporluların önemli bir çoğunluk olduğunu söylüyorlardı. Sonrasında Trabzonspor'un başarısızlıkları ve bazı "malum sebepler" yüzünden bu kitleler ve özellikle yeni nesilde bu oran oldukça azaldı. Ancak biz aileden Trabzonsporlular kadar siz ve sizin gibilere de görev düşüyor. Sizin orada yakacağınız bir meşalenin zamanla kalıcı aydınlıklara dönüşeceğinden emin olabilirsiniz. (Bkz.:BMN'nin Şırnak'taki bir okul için düzenlediği yardım kampanyası)

Sinan SARI
06.11.2009, 16:25
Merhabalar doğma büyüme Kayseriliyim ama küçüklüğümden beri bu renklerin aşığıyım hiçbirşey beni döndüremedi bu sevdadan hatırlıyorum küçükken dayılarımın o kadar baskısı olurdu fener için ama ben yine küçücük aklımla tutmazdım feneri bağlılık bu olsa gerek... Trabzonsporluyum dediğim zamam NEDEN sorusuyla hep karşılaştım ama cevabımda hep net ''neden istanbul takımı olsunki'' olur ......

Bravo sana işte cevap budur ya.:alkış:

Cem Akyüz
06.11.2009, 16:28
Doğma büyüme Diyarbakırlı 4 tane Trabzonsporlu arkadaşlarım var

OLCAY ÇAKIR
06.11.2009, 16:50
Facebook'ta paylaşmıştım.

Erenköy'de simitçi dostum Orhan.
Bingöllüdür.
Yolu düşen olursa caddede uğrasın Orhan'a.
Posteri dayamış tezgahın içine.
Adamların mekanında hemde...
Ben böyle bir bilgi böyle bir taraftarlık ruhu görmedim.

''Rotasyona gitseydi şampiyon olurduk'' dediydi Ersun hoca için.

Ah Ersun,inat adamlarla inada girdin..Ne sen ne onlar,biz kaybettik yahu.

Erdal
06.11.2009, 16:51
Doğrusunu isterseniz "öz evlat" ifadesinde rahatsız edici bir şey görmüyorum; Ünal Karaman öz evlat işte...

Erdal
06.11.2009, 16:58
Bize profesyonel olarak oynadığı "herhangi bir takım" muamelesi yapmayana biz de porfesyonel olarak mücadele eden "herhangi bir futbolcu" muamelesi yapmayacağız...Dünyanın her yerinde böyledir bu...

İHTİLALL
06.11.2009, 16:58
Yapma hocam,

Birisi öz ise ,diğeri üvey olmuyormu?

Ünal Karaman öz evlat ise,Metin Diyadin üvey mi dir?

Tayfun özdür,Umut değilmidir?

Sığ bir bölgeden üretildiğini düşündüğüm bu kavramın,istihdam amaçlı "şövenist" bir sömürüye alet edildiğini düşünüyorum açıkçası..

Eşitler arasında öz,üvey..

Külkedisi masalı gibi..

Niye öz,üvey de daha iyi ,daha kaliteli,daha kültürlü,daha zeki,daha ahlaklı,daha sportif değil mesela?

Çünkü bunları sorarsanız özlerin foyası dökülüp,işsiz kalabilirler..

Murat Erdem
06.11.2009, 17:00
Bende Trabzon şehriyle alakası olmayan bir Trabzonsporluyum. Benim hikayemde çoklarımız gibi kendiliğinden gelişti, bir nevi tesadüf. Ailemde Trabzonsporlu yok. Bütün yakınlarım FB li, ama ben hiç ilgi duymadım İstanbul takımlarına, hatta 9 yaşlarımda hatırlıyorum Antalyaspor formam vardı.
Gördüğünüz gibi bu camianın esas gücü olan dışarda ki neferlerin varlığı tesadüflere terk edilmiş.
Bu tesadüflere vesileler 20 sene önce vardı. Ama artık ihtimal hesaplarının yüzdesi çok düştü.
Benim en büyük isteğim oğlumda Trabzonsporlu olsun. Ama bu konuda bize yardımcı olacak atılımlar kulüp tarafından gözetiliyormu ?
Daha doğrusu Trabzonsporu yönetenlerin umurunda mı Alanyalı Murat Erdemin oğlunun Trabzonsporlu olması.
Bu konu tamamen biz babaların sırtına ihale edilmiş durumda.
Bu konuda ki tek açılım bu : olursa olur, camia olarak bu konuda extra gayrete gerek yoktur !
Trabzonsporun bir nefer daha kazanması Alanyalı Murat Erdemin vicdanına insafına kalmıştır.
Soruyorum şimdi size Oğlum Trabzonsporu tutmazsa bunun tek suçlusu benmiyim ?
En büyük sorunumuz olan bu mevzuda, ihaleyi biz babalara yıkan camianın hiç mi sorumluluğu yok ?
Dışarıda ki Trabzonsporlular, camianın ne kadar umurundadır ?
Bizim camiaya verdiğimiz değer ve emek, camia tarafından bize veriliyor mu ?

İHTİLALL
06.11.2009, 17:02
Sorun bizde değilki..

Bir şekilde kulüpte bizden daha etkin olmayı başarabilen,daimi kontenjan senatörlerinde..

Yeğenini işe kulüpte işe sokmak için diploma yerine "bizum uşuğumuz" ibaresi geçer akçe..

Biz henüz bu zihniyetle rekabete başlayamadık bile..

Daha masada bile değiliz..

Kahrolası gurbet...

Erdal
06.11.2009, 17:02
Valla İHTİLAL, abi ben böyle düşünüyorum...Beni tercih ederken başka kriterler koyan adamı değerlendirirken başka kriterler koyarım....Herkes koyar....Niye Raul?

Erdal
06.11.2009, 17:03
Öz evlat kelimesinden ne anlıyorsunuz bilmiyorum. Abdullah özevlattır,İskender Öz evlattır....Neyin tartışmasını yapıyoruz ?

İHTİLALL
06.11.2009, 17:08
Ben biraz daha geniş bakmaya çalışıyorum..

Futbol takımında zaten olmuyor,zorluyorlar ama olmuyor..

Olabilecekler zaten bir şekilde Rusya'larda..

..

Ben kulüp olarak bakıyorum.

Mesela altyapının tamamı özevlatlardan oluşuyor,hatta büyükşehirlerdeki halısaha uydurmasyonlu altyapı okulları bile..

Şimdi bunların son on yıllık üretimini sorgularım ben..

Erdal
06.11.2009, 17:08
Henry futbolu Arsenal'de bırakmak istiyor. Boş olduğu zamanlar Arsenal maçlarını seyrediyor...Bu değil mi özevlatçılık?

BAHADIR33
06.11.2009, 17:09
Yapma hocam,

Birisi öz ise ,diğeri üvey olmuyormu?

Ünal Karaman öz evlat ise,Metin Diyadin üvey mi dir?

Tayfun özdür,Umut değilmidir?

Sığ bir bölgeden üretildiğini düşündüğüm bu kavramın,istihdam amaçlı "şövenist" bir sömürüye alet edildiğini düşünüyorum açıkçası..

Eşitler arasında öz,üvey..

Külkedisi masalı gibi..

Niye öz,üvey de daha iyi ,daha kaliteli,daha kültürlü,daha zeki,daha ahlaklı,daha sportif değil mesela?

Çünkü bunları sorarsanız özlerin foyası dökülüp,işsiz kalabilirler..
Haklısınız..
Öz tanımlamasına ne gerek var şayet böyle bir ayrım yoksa..
Sadece Evlat demek yeterli olmaz mı? Ya da sadece TRABZONSPORLU olmak yetmez mi?
Burada Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular baş tacı edilirken ,iş Trabzonlu olmayan futbolcuya gelince değişir mi?

Erdal
06.11.2009, 17:11
Birileri kavramın içini boşaltıyor diye vazmı geçelim bundan...Mesela birileri atıyorum milliyetçiği farklı yorumluyor diye ben vazmı geçmeliyim? Yoksa benim anladığım anlamda kavramın içini doldurmak için daha mı fazla kullanıp ortada mı durmalıyım? Örnek olarak verdim en az tartışılacak olduğunu düşündüğüm için....

İHTİLALL
Aynı şekilde kulüp çalışanlarıda..

Dergi aboneliği,taraftar kartı,aidat vs. kulüple diyaloğunuz olduğu zaman anlarsınız..

Ben torpilli adamı iyi tanırım mesela..

"Ne halt edersem edeyim beni kovamazlar" bakışları gözlerinden okunur,ukelaca..

Murat Erdem
Özevlat nedir ?
kafa kağıdında doğum yeri Trabzon yazması yeterlimidir.
Yoksa emek veren, katma değer yaratanmıdır.

Recep Alkan
06.11.2009, 17:12
Murat Abi,

seninle bazı konularda birbirimize çok benziyoruz. İkimizde yıllarıdır bu sevgiyi gurbette taşımaya ve yaymaya çalışıyoruz. Ama bu konuda ayrılıyoruz, ben aslen Trabzonluyum, bilmiyorum olmasam hangi takımı tutardım, eğer takımı olan bir şehirde doğsaydım yine o şehre gönül verirdim, öbür türlü galiba, bende istanbul uşağı olurdum, bu yüzden Rabbime ne kadar dua etsem azdır.

Dediklerin çok doğru abi, benim de en büyük isteğim önce kendi memleketimden bir kız bulup evlenmek, diğeri de doğacağım çocuğum kız erkek farketmez Trabzonsporlu olması. Eşim konusunda galiba istediğim olmayacak ama çocuklarım için elimden geleni yapacağım. Ama bu kimin umrunda olacak, aynı bu senenin başında maaşımın yarısını Trabzonspor için bir kalemde harcarken olduğu gibi, aynı bir çekyat altı dökümanı evimde sadece nostalji için sakladığımda kimi ilgilendirdiği gibi, yada ilkokul 5 de 7-1 lik hezimetten utanıp okuldan kaçtığım da kimi ilgilendirdiği gibi.

Eminim ki bu ve bunun gibi onlarca örnek vardır hepimizin hayatında.

Gelen nesil artık geçmiş ile büyümek istemiyor, gelen nesil artık len sen değil senin baban bile şampiyonluk göremedi naraları ile büyümek istemiyor. Gelen nesil elle tututlur, gözle görülür milletin gözüne girecek bir başarı istiyor.

Trabzonsporlu yaptığım kuzenim daha geçenerlde gelip ben artık futbol ile ilgileneyeceğim, baskete dönüyorum dedi bana. Sebebi ise çok sağlamdı, artık Trabzonsporun başarısını görmek ve okulda sesni çıkarabilmek. Trabzonsporu bırakmak istemediği için ilgi alanını değiştirmeyi seçmiş. Aslında içinde benden daha büyük sevgi var, ama artık bu sevgi özlemini kapatmaz duruma gelmiş.

Ben bile ara sıra içimden geçirmiyorum değil, takım yenilmiş, evine gelmiş, yatmış uyumuş, ben sabah 3 lerde burda sizlerle kafa patlatıp, kalbimizi kırıp yenilginin sebebini arıyor ve soruyorum.

Kimin için, ne için, kimin umrunda, getirisi ne ?

zekeriyya
06.11.2009, 17:12
uzun zamandır böyle zevkli bir başlık takip edip tamamını okumamıştım bir kitap gibi başlık altındaki yazıları dikkalice okuyorum ve ne kadar şanslı olduğumu bir daha anlıyorum.bazı arkadaşlar başlık altındaki yazılardan bir çözüm recetesi oluşturalım diyorlar çok iyi bir tespit tarfatar profili oluşturulsun trabzonspor u basit bir il takımı yapıp bir sınıra kapatmanın gayretini yok edelim son zamanlarda sistemli olarak bu aşılanmaya çalışıyor sınırlarımız çizilmeye çalışıyor ama bizlerin sınırları yok burada yazılanlar bunu açıkca kanıtlıyor.
çok mutluyum içim huzur dolu burada yazılanları okumak ne kadar hoş ve güzel.karadenizli olmayan arkadaşlarımız bizim gerçek değerlerimiz.
genel bir türkiye profili bu aslında aynı bizim yazdığımız kitap gibi bir şey bu.

Erdal
06.11.2009, 17:16
Bu camia Ünal Karaman a öz evlat muamelesi yapmadı mı? İskender Gönen e yapmadı mı? Ha bana şunu diyorsanız takımdaki her futbolcunun değeri aynı diyorsanız siz öyle düşünün ben düşünmeyeceğim. İlk gecikmeden kulübü UEFA ya şikayet edenle başkası 2 verirken 1.5 milyona bize gelen asla aynı olmaz benim için....Takım makine değil ben de değilim

Murat Erdem
06.11.2009, 17:16
Erdal, benim oğlanın forması n'oldu ?

İHTİLALL
06.11.2009, 17:18
Yok öyle değil..

Yukarda bir mesaj yazmıştım,kavram söylem olarak rahatsız edici,ayrıştırıcı..

Kriter emek ve üretim olmalıdır..

Benim onursal başkanım Şamil Ekinci'dir mesela..

Siz üretin ,bir şeyler yapın camia hakkınızı verir,Raul olursunuz zaten..

İşte Egemen..

Ama özevlat bu manada kullanılmıyor,dedim ya kulüp personeli,tüm altyapı,yönetimin oluşma şekli..

Futbol takımında yeterli malzeme yok,ama en az onun kadar önemli teşekküllerde "bu özevlatçılık" alenen yapılıyor ve sadece kendisini tekrar ediyor..

Sizin söylediğiniz anlamda özevlatçılık,askerde kıdem gibi bir şey ki,ona eyvallah..

Recep Alkan
06.11.2009, 17:19
Öz evlatçılık bugün Trabzonspor camiasında yapılmıyor.

En azından takımda...

Erdal
06.11.2009, 17:20
Murat alacaklarını uluorta ifşa edenlere forma morma yok:)... Yarın kısmetse tüm borçlarımı ödeyeceğim :)

İhtilal, yahu neyin özevlatçılığı olmuş bu kulüpte? Yani öz evlatçılığı doğum yeri eas alarak düşünen adamlar kaç kez uygulamış bunu?

Erdal
06.11.2009, 17:25
Rıza Çalımbay bjk yi yönetmeyi hak edecek ne yaptı? Ertuğrul Sağlam? Rıdvan Dilmen? Oğuz? Hagi? Bülent Korkmaz? Hakan Kutlu niçin Ankaragücünün hocası olmuştu ki?

İHTİLALL
06.11.2009, 17:25
Zorlu grubunun Trabzonspor'a olan ilgisinin doğmadan öldürülmesi mesela..

M.A.Y. "Trabzonspor'a Trabzon'lu olmayan bir başkan düşünülemez" derken neyi,kimi kastetmişti?

Ayrıca söyledim,

Altyapı,kulüp personeli,ve son kongrelerdeki yönettimin oluşma şekli tamda bu özevlatçılıktır..

Erdal
06.11.2009, 17:27
Guardiola niçin Barcelona'yı yönetiyor? Futbol takımı anlamında zaten yok özevlatçılık falan...Teknik direktör anlamında diyelim ki var...Giray Bulak 3 kez mi geldi takımın başına? Denendi olmadı...Tıpkı diğerlerinde olduğu gibi...Şenol Güneş niye geldi? Ziya hoca niye geldiyse ondan...Çünkü son bıraktıkları durumu özler hale gelmiştik....

İHTİLALL
06.11.2009, 17:27
Bu arada izninizi rica etmek zorundayım,çıkmam gerekiyor..

Muhabbete devam umuduyla..

Erdal
06.11.2009, 17:29
Zorlu grubunun Trabzonspor'a olan ilgisinin doğmadan öldürülmesi mesela..

M.A.Y. "Trabzonspor'a Trabzon'lu olmayan bir başkan düşünülemez" derken neyi,kimi kastetmişti?

Ayrıca söyledim,

Altyapı,kulüp personeli,ve son kongrelerdeki yönettimin oluşma şekli tamda bu özevlatçılıktır..

Bunun aksi nasıl mümkün olacak ki? Ne yapalım? Kongre üyelikleri konusunda Trabzon doğumlu bir kaç bin kişinin üyelğini iptal edip başka illere mi kontenjan ayıralım? Aday olmuş ve adaylığı engellenen mi var?

İHTİLALL
06.11.2009, 17:29
Konuya tam dalmıştık Erdal hocam,

Kesmek zorundayım,birde özür dileyeyim dedim..

İlk fırsatta dönmeye çalışacağım..

metehan
06.11.2009, 17:34

Neyi ve kimi kastetti bilmiyorum ama TS tarihinde bunun bir örneği var, hem de ne örnek ! Şamil Ekinci !

TS'a başkan olacak kişi büyük ihtimal Trabzonlu olur zaten de bunu kimse bir şart olarak koşamaz. Şamil Ekinci örneğinde de olduğu gibi pekala başkası da olabilir. Yeter ki, TS'u yönetecek yeterlilikte ve sevdada olsun, gerisi hikaye.

Erdal
06.11.2009, 17:34
Birilerinin beceriksizliğinin, irrasyonellliğinin adı özevlatçılık olmuş...Sorun kavramlarda değil...Sorun Trabzonspor'un yıllardır yönetilemiyor olmasında...

Erdal
06.11.2009, 17:36
Susuyorum ben de eyvallah...Dediğim şu: Beni başkasına tercih eden öz evlattır...Benim için de öz evlatlar önemlidir önemli olacaktır....

poetricus
06.11.2009, 17:36
Bu camia Ünal Karaman'a öz evlat muamelesi yapmadı mı? İskender Gönen'e yapmadı mı? Ha bana şunu diyorsanız takımdaki her futbolcunun değeri aynı diyorsanız siz öyle düşünün ben düşünmeyeceğim. İlk gecikmeden kulübü UEFA'ya şikayet edenle başkası 2 verirken 1.5 milyona bize gelen asla aynı olmaz benim için....Takım makine değil ben de değilim.
İyi de abi, o elalem iki verirken 1.5'a bize gelene TV ekranlaından; "kasıtlı oynamıyor" diye iftira atan öz evladımız olarak kalmaya devam ediyorsa bizde biz sorun yok mu?

Şu "öz" kelimesini bir defa da "evlat" değil, "eleştiri" ile kullanalım yahu!

KDRDYN
06.11.2009, 17:38
burada da mı tartışmaya başladınız? helal olsun...

Erdal
06.11.2009, 17:40
Ömer hocam bahsettiğiniz şahıs hepimizin malumu...Özel olarak da ( En azından son 8 aydır) O kişi hakkında öz evlat demiyorum :)...Bu kulübe zarar veren her kimse hele hele bunu iftira boyutunda yapıp özür dileme erdemliliğini bile göstermiyorsa öz evlat falan değildir....

Erdal
06.11.2009, 17:41
burada da mı tartışmaya başladınız? helal olsun...

Evet tartışıyoruz...Ne olmuş? Sorun nedir? Suçlamadan kırmadan dökmeden konuşabiliyor olmamızın neyi sizi rahatsız etti?

poetricus
06.11.2009, 17:43
Eyvallah Erdal Abi;
Sizden bekledğim de buydu. Geç olsa da hidayete ermek güzeldir abi.:)

Erdal
06.11.2009, 17:44
Forumda ne yapılır? Bordo- Mavi mi çekilir? Başkalarının Bordo Mavi çekmesi beni rahatsız etmezken benim Trabzonspor üzerine kafa yormam ve bunu tartışmam sizi niye rahatsız eder?

Adem Erdoğan
06.11.2009, 17:45
Evet tartışıyoruz...Ne olmuş? Sorun nedir? Suçlamadan kırmadan dökmeden konuşabiliyor olmamızın neyi sizi rahatsız etti?

Taraftar ile alakalı bir başlıkta futbolcuların özevlat olup olmamasının tartışılması bana da pek uygun gelmiyor Erdal abi.

Recep Alkan
06.11.2009, 17:45
Erdal abi asabi görüyorum seni :)

Erdal
06.11.2009, 17:46
Bu başlıkta doğru olmayabilir eyvallah...Özür dilerim...Recep her derbi öncesi gergin olurum :)

OLCAY ÇAKIR
06.11.2009, 17:50
...............

KDRDYN
06.11.2009, 18:24

yani beni rahatsız eden bir durum yokta; bir arkadaşımız güzel bir başlık açmış, başlığa girenler arkadaşlarımız neden ve nasıl Trabzonspor taraftarı oldukları ile alakalı çok güzel şeyler paylaşmış ama gelin görün ki diğer başlıkların üzerinde dolaşan karabulut buraya da çökmüş... şimdi ne alaka bu başlıkla öz evlatçılık? transfer başlığı olur eyvallah tartışılır, futbolcu olur tartışılır, td olur, başkan olur tartışılır, hepsine eyvallah da bu sonu olmayan kısır çekişmelerin buraya da sıçraması canımı sıktı sadece... üzdüysem, hata ettiysem affola...

bangkook_61
06.11.2009, 20:21
ben de o öz evlat lafını çok sevmem. hasan üçüncü yıllarca öz evlat olduğu için durdu bu kulüpte ne kazandırdı bize? ama kendisinin cebi doldu. her ne kadar çok seveni olsa da burda hüseyin trabzonspor un topçusu olmayı hak edecek bir top oynadı mı yıllarca? ama geçen sene bizden aldığı para 2 trilyondu. yarısına gitti bursa ya. tayfun ki geçen maç dani alves gibiydi ben eskişehirde kahvede ayağa kalktım alkışladım, sizce hak edecek top oynadı mı? altyapıya daha önem vermeliyiz bence de ama sırf trabzonlu diye yarışa 1 adım önden başlamasınlar

Mert Pasa
06.11.2009, 21:21
Bir katkida benden Yedi nesil Yozgatliyim ama Trabzonsporun pesinden bu yasima kadar gitmedigim yer kalmadi,universite zamanlari(1992-1996) arasi Istanbullu kizkardeslerin sahalarindaki her macta(4 senede 1 mac kacirdim) deplasmanda devamsizlik yapmadim.
Bir guzelliktir ayricaliktir Trabzonspor.Ister sampiyon olsun ister olmasin varligi yeter

Kemal Şahin
06.11.2009, 21:44
Kazım Koyuncu

ilk defa duydum ne güzel sölemiş rahmetli yüreğine saglık karadenizin hırçın çocuğu...

güneyli
06.11.2009, 21:59
diyecek bişey yok. abi iznin olursa ben bunu imzamda kullanmak istiyorum...

Başka bir arkadaşta aynı istekte bulundu.Benim açımdan hiç mahsuru yok.Siz istedikten sonra tabi ki olur.

Collmandante
06.11.2009, 22:05
Türkiye'de iki türlü taraftarlık modeli var: 1.) Güce tapanların(!) tuttuğu takımlar, 2.) Asil insanların tuttuğu takım, takımım...

Sizler şanslısınız, hem de çok şanslısınız...

TSunami.61
06.11.2009, 22:10
giresunluyum.. ama kendimi bildim bileli istanbuldayım..fanatik trabzonsporluyum..bana sorarlar ne diye tutuyorsun o kadar takım varken diye..bende bunu diyenlere özümüzü inkar etmeye ne gerek var.. trabzonsporluluk herkese nasip olmaz.. benim adımı dedem koymuş..ünal karamandan esinlenerek :D

Oruç
06.11.2009, 22:12
Bu takım, camia en büyük zararı "ne yazık ki" Trabzon orijinli Trabzonspor'lulardan görüyor.

Adil ÖZGÜR
06.11.2009, 22:16
Bu takım, camia en büyük zararı "ne yazık ki" Trabzon orijinli Trabzonspor'lulardan görüyor.
Aksini ispat eden varsa sorarım, işte bu yüzden bilerek takım başarılı olamıyor, neticeye varamıyor.

İşin uçunda NAPOLYON var. http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon11.gif

keles76
06.11.2009, 22:19
bu arada bende batmanlıyım ve iyi bir taraftarda gereken herşeyi yapmaya çalışıyorum şu andaki aklımla trabzonsporu tutarmıydım diye çok düşünüyorum ama din gibi birşey bu vazgeçemiyorsun kanına işliyor ben bütünleştirici olacağı ve anadoluyu temsil ettiğini düşünerek ayrıyeten yesiç gelene kadar yabancı futbolcu oynatmadığı gibi sebeplerle tuttum başarısıda cabasıydı ama trabzonspor sadece anadolu takımlarını yeniyor ve bizansa karşı son on yıldır berbat ötesi takımın nerdeyse yarısı yabancılardan oluşuyor özevlat denilenler fatih gökdeniz gibi kabiliyetli olursa başımızın üstünde yeri var ama genelde nereden bulunduklarını merak ettiğim bizden gittiklerinde hiçbir takımda oynayamayan yerlinin yerlisini özkan hoca buluyor ben artık trabzonspor altyapısına inanmıyorum hepsi torpilli gibi geliyor futbolcudan herkes anlar ve özkan sümer 10 kere anlar kaç adam çıkarmış kaçı iş yapmış bakmak lazım adalet olmayan yerde iyi sonuç alınamaz hakedenler alt yapıya alınmalıdır
benim tuttuğum trabzonsporu tekrar ortaya koymak neredeyse imkansız en azından kaliteli yerli alalım bizanstan kalanlarla başarılı olamayız diye düşünüyorum
Şunuda ekleme ihtiyacı duydum ben trabzonluları herzaman mahabbetle anarım her dönem en yakın arkadaşlarım trabzonlu olmuştur

.....
06.11.2009, 22:27
Trabzonlu veya Karadenizli Olmayıp da Trabzonsporlu Olmak!

Kelimelerle ifade edemeyeceğimiz bir duygu aslında. Kimimiz Trabzponun 1.000 km yakınından geçmedi kimimiz bir maçına bile gidemedi. Ama başı dik bir şekilde her an TRABZONSPORa sevgisini belli ediyor. Ve bu sevgi günden güne büyüyor.

Bu ayrıcalık değildir ya nedir ?

RABBİM sana şükürler olsun ki BİZANSlı değilim. SANA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ TRABZONSPORLUYUM!

Hqmi
06.11.2009, 22:36
Ben Trabzon'luyum ve Trabzonspor'luyum. :)
Ya Trabzon'lu olupta üç kardeşleri tutanlar. :mad:
Helal olsun Trabzon'lu olmayıpta Trabzonspor'u tutanlar. :alkış:

Farkımız da bu olsun. :cool:

gerenimo
06.11.2009, 22:53
sürekli maç seyrettiğim cafede çok az ikişiyiz. üç kişi maçlarımızı izliyoruz. üç kişiden biri ben samsunlu bir trabzonsporluyum, diğeri edirneli bir trabzonsporlu amca.

Emirhan Makul
06.11.2009, 22:54
Trabzonspor taraftarının çok büyük bir kısmından nefret eden bir insan olarak. Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutanları seviyorum zaten onlar dışında da pek fazla taraftar sevmiyorum,çünkü taraftarlarımız sevilecek canlılar değildir.

Cafer Bulur
06.11.2009, 23:04
sürekli maç seyrettiğim cafede çok az ikişiyiz. üç kişi maçlarımızı izliyoruz. üç kişiden biri ben samsunlu bir trabzonsporluyum, diğeri edirneli bir trabzonsporlu amca.
Nerde cokluk varsa orada b...luk vardir renkdas.:)

Az ama öz taraftar olmak daha makbuldür...

.....
06.11.2009, 23:06
Trabzonspor taraftarının çok büyük bir kısmından nefret eden bir insan olarak. Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutanları seviyorum zaten onlar dışında da pek fazla taraftar sevmiyorum,çünkü taraftarlarımız sevilecek canlılar değildir.

Bu nasıl Cümle Emirhan Allah aşkına :)

Trabzonlular ve Trabzonsporlular bu ülkenin cana yakın insanlarıdır. Sevdiğim ve en çok değer verdiğim insanlardır.

Bir Trabzonlu görsem hemen muhabbet eder yakınlık kurmaya çalışırım. Sen niye öyle dedin ki şimdi ?

gerenimo
06.11.2009, 23:42
Nerde cokluk varsa orada b...luk vardir renkdas.:)

Az ama öz taraftar olmak daha makbuldür...

ben de öyle düşünüyorum. kişi sayısının fazlalığı hiç önemli değil benim için de.

ÜMİT28
07.11.2009, 00:20
Hakan bende bu sorunun cevabini bİlmİyorum ama bİldİgİm bİr sey var oda yenİlİnce bende kahroluyorum ne yalan sÖylİm kendİmİ tesellİ etmek İÇİn gazete ve spor poragrami kesİnlİkle acmam unuturum sanirim ama unutamam ne yalan sÖylİm benİm tamamen hayatimi ruh durumumu etkİleyen bİr sevda bu bende ne yapicam bİlmİyorum sende ayni zaten ne dİm bİzİm derdİmİz bu hayat boyu cekecegİz galİba

Mr.No
07.11.2009, 00:33
Türkiye'de iki türlü taraftarlık modeli var: 1.) Güce tapanların(!) tuttuğu takımlar, 2.) Asil insanların tuttuğu takım, takımım...

Bunu almak istiyorum. Bu yeni manifestomuz olsun. :)

Çetin
07.11.2009, 01:01
Trabzonspor sermayeye karşı yapılmış bir devrimdir. Bir duruştur. Her ne kadar son dönemlerde içi boşaltılmaya çalışılsa da benim için Trabzonspor budur. O yüzden küçüçükken Gaziantep'te yaşarken kalbimde Trabzonspor sevdası vardı.

Uğurtan
07.11.2009, 01:28
Teoride neden Trabzonsporlu olur başka şehirli arkadaşlar denildiğinde başkaldırı işte İstanbul'a karşı misyonumuza sempatiyle yaklaşanlar derdim/derdik..

Ama bu yalnızca teorideydi.. İçten içe görmek ve hissetmek nasip olmamıştı..

Şimdi sınıfımda bir Tuncelili arkadaşım var.. Tunceli.. Kendisi sınıfta ben Trabzonsporlu var mı dediğimde.. Ben! diye kararlı bir şekilde o yalnızlık içerisinde ses vermiş biri.. Müthiş bir duygu..

Neden diye sordum sorgulamak yerine anlamak için.. İstanbul'a karşı olması sebebiyle dedi.. Emperyalist İstanbul kulüplerine karşı dedi.. Ben daha da gururlandım..

Bu aralar bunları duymaya, hatırlamaya cidden ihtiyacımda varmış zaten..

Sağolsun Tuncelili kardeşim.. :)

uzunhakan
07.11.2009, 01:42
trabzonlu yada kardenizli olmayıpta trabzonsporu tutan cok insan tanıdım tanıdıklarımın hepside adam gibi adamlardı.sadece helal olsun derim.

fatsakopat52
07.11.2009, 02:24
Hem KaRaDeNizliyim HeM FaTSaliyim HeM de TraBzOnsPorluYum.. :)

Serdar A
07.11.2009, 08:09

15-16 yaş altı ülke gençlerinin gözünde ,

Trabzonspor asil bir takım mıdır ?

Trabzonspor irtifa keybettiği bu onca yılda sergilediği duruş , geçmişi ile özdeş midir ?

uğurts
07.11.2009, 09:20
ben aslen eskışehırlıyım ama kusadasında doğdum buyudm karadenız tarafında akrabamızın akrabası bıle yok hayatımdada hiç karadenize gıtmedım. kuçukken goztepelıydım fakat trabzona hep bir ilgım merakım olmuştur. bir arkadaş sayesınde daha cok tanıdım daha cok ıçıne gırdım ve dedım kı burası benım evim yuvam bu ınsanlar benım kardeşim bu takım benım hayatım şampıynluk goremesemde her sabah uyandığımda bordo mavı renklere bakmak benı gururlandırıyor onurlandırıyor. neden trabzon dıyenlerede asil ve dürüst olduğu için diyorum. ben bu takımı bu renklerı sevıyorum cunku ben TRABZONSPOR luyum

zekeriyya
07.11.2009, 13:16
ben aslen eskışehırlıyım ama kusadasında doğdum buyudm karadenız tarafında akrabamızın akrabası bıle yok hayatımdada hiç karadenize gıtmedım. kuçukken goztepelıydım fakat trabzona hep bir ilgım merakım olmuştur. bir arkadaş sayesınde daha cok tanıdım daha cok ıçıne gırdım ve dedım kı burası benım evim yuvam bu ınsanlar benım kardeşim bu takım benım hayatım şampıynluk goremesemde her sabah uyandığımda bordo mavı renklere bakmak benı gururlandırıyor onurlandırıyor. neden trabzon dıyenlerede asil ve dürüst olduğu için diyorum. ben bu takımı bu renklerı sevıyorum cunku ben TRABZONSPOR luyum

abi başka ne denebilir yazılabilriki helal olsun
bizlerde izmitte doğduk büyüdük dedelerimiz trabzonlu ama bizlerde senin gibi düşünüyoruz.
ben taraftarların içinde en çok sizleri seviyor ve gurur duyuyorum

talibim
07.11.2009, 13:27
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış: ALAYINA İSYAN

asimetrik
07.11.2009, 13:41
Oturduğumuz bölgede çok sevgili bir kırtasiye sahibi taraftarımız var. Genç bir arkadaş. Tam bir Trabzonspor'lu. Her yer Trabzonspor posterleriyle dolu, henüz kendisini formasız görmedim. Ara sıra sohbet ederiz. Benim çocuklarla tanışması da formayla yoldan geçerlerken çevirip tanışmak istemesi ile olmuş.
Neyse asıl konuya geleyim, geçen hafta sohbet ederken benim çocuğu (ysf61 olmalı forumda) Trabzon'lu yaşıtlarıyla tanıştırmayı teklif etti. İyi aileler olduklarını söyledi. İyi olur dedim. Daha sonra çocukların Trabzonspor'lu olup olmadıklarını sordum. Barış (kırtasiyeci arkadaş) ne yazık ki değiller deyince hiç düşünmeden kalsın dedim. Önce tereddüt etmesine rağmen sonra haklısın dedi.
Trabzonspor'lu olmayan Trabzon'lu değildir benim için. Trabzonspor'lu olanlar ise hemşehrimdir.

asimetrik
07.11.2009, 13:54

Trabzonspor irtifa keybettiği bu onca yılda sergilediği duruş , geçmişi ile özdeş midir ?

Günümüzde, 15-16 yaş altı (hatta üstü) ülke gençleri için asillik bir değer midir? Artık çocukların böyle kriterleri var mıdır..?

macuka
07.11.2009, 14:02
Bosuna dememişler "Herkes FB li dogar, Aklı kesince Trabzonsporlu ölür":)

Can AYDIN
07.11.2009, 14:36
Çok güzel bir başlık ama maalesef bazıları tarafından konunun önemi umursanmıyor..Bu başlık üzerinde tartışılacak bir konu mu Allah aşkına..Trabzon'lu olmayıpta Trabzonspor'u tutanların (Ki benim için Bir Trabzonlunun Ts'yi tutmasından daha önemlidir)kendini ifade ettiği süper bir konu neden farklı konulara giriliyor anlamış değilim..
Bizi seven bizdendir,bizde sizleri çok seviyoruz renkdaşlar..

AdemS
07.11.2009, 15:42

İşte o dediğiniz kişi benim :)

Bir Adıyamanlı olarak 1994'ten beri Trabzonsporluyum..

Trabzon dışından taraftar sayısını arttırmak için de sportif başarı şart.. Şimdiki çocuklar kim şampiyon olursa o takımı tutuyorlar..7-8 yaşından sonra da tuttukları takım değişmiyor artık..

Murat Erdem
07.11.2009, 16:23

İşte o dediğiniz kişi benim :)

Bir Adıyamanlı olarak 1994'ten beri Trabzonsporluyum..

Trabzon dışından taraftar sayısını arttırmak için de sportif başarı şart.. Şimdiki çocuklar kim şampiyon olursa o takımı tutuyorlar..7-8 yaşından sonra da tuttukları takım değişmiyor artık..
Adem, bazıları ''şampiyon olduk diye tutacaklar, tutmasın'' diyor ama:mad:

Uğur GEMİCİOĞLU
07.11.2009, 16:47
Bugün TÜYAP ' da bir kitap standına gittim.Kitap sordum birisine.Üstümde de Trabzonspor poları vardı.Adam bana ve üstümdekine bakıp gülerek dur seni şu arkadaşa yönlendireyim dedi.Anladım ben de dedim Trabzospor lu mu?Evet dedi.Abi geldi tokalaştık konuştuk.Abi Orduluymuş ben de Giresunlu.Güzel bir muhabbet oldu.Abi sonra dedi BMN de üyeliğin varmı diye evet dedim.Ama arkadaşları kaybetmiştim onları bulamamanın da verdiği telaşla abiye ismini soramadım.Abi buradaysan ses ver :D

rahmits
07.11.2009, 16:51
valla memeleketim ağrı aslen azeriyim izmir'de oturuyorum yaşım 36 ve sağlam bir trabzonsporluyum trabzonlulardan bile koyu trabzonsporluyum

Hami_41
07.11.2009, 16:53
Memleket ordu babamlarda küçükken gelmiş ordudan ben doğma büüyme izmitli ölümü trabzonsporluyum...

aktan61
07.11.2009, 17:01
Benim gözümde TRABZON'lu olmayıp TRABZONSPOR'U tutanlar
TRABZON'lu olup İstanbul takımlarını tutanlardan daha değerliler..
hepinize sevgilerimle...

7can61
07.11.2009, 17:05
Ankarada doğmuş ama aslen trabzonlu birisi olarak, trabzonlu olmayıp da trabzonsporu tutan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

hakankutlu
07.11.2009, 17:58
Ya bu konuyu açarken bu kadar yoğun ilgi beklemiyordum ben.İnanılmaz duygulandım şimdi.Üzerimde Bordomavi forma ile bjk maçını bekliyorum.Olacak arkadaşlar nasıl zamanında biz Trabzonspor'a gönül vediysek şimdiki çocuklarda ileride doğanlarda verecekler.Önemli olan hem sportif başarı hemde reklamdır.Reklamımızı her yerde yapıp üzerine birazda sportif başarı serpiştirirsek o zaman hayallerimiz gerçek olacaktır ben buna inanıyorum.Ve Trabzonlu kardeşlerim haydi bu akşam oradan bir bağırınki şu kartalın çarşısı başlarına yıkılsın.

mavikan
07.11.2009, 18:01
:alkış::alkış::alkış:
İşte Trabzonspor'lu olmamın bir nedeni.
Bende Merzifon'luyum.. Ankara'da yaşıyorum.. Ailede de hiç Trabzonlu yok ama tam bi Trabzonspor'luyum diyebilirm.
merzifonun neresinden :)

Mayls
07.11.2009, 18:22
Trabzonsporluluğumu sorgulamıştım bir kere. Trabzonlu değilim, neden Trabzonsporlu'yum demiştim. İstanbullu olmayıp İstanbul takımlarını tutanlardan ne farkım var demiştim. Cevabımı bulmam fazla sürmedi. Çok açık bir fark var. Trabzonspor İstanbul'a bir tepkidir benim gözümde. 3 Takıma "Siz bu işi parayla yapabiliyorsanız biz de yüreğimizle yaparız" diyen bir süper kahramandır Trabzonspor benim için.

61BrAvEhEaRt
07.11.2009, 18:26
aslında bu konu da çok şaşırmamak lazım eğer büyük takım isek siz ve biz diye ikiye değil 1 e ayrılmalıyız (:)) çok şanslıyız ki sizler gibi şanlı taraftarı var :alkış:

''TÜRKİYE'' NİN (81 ilin) TAKIMININ:alkış:

ve bir trabzonlu olarak diyorum ki şehircilik değil türkiyecilik yapmalıyız mesela taraftar profilinin tam tamamıyla trabzonlulardan oluştuğu bilinci kafadan atılmalı biz 81 ilin de takımıyız

Collmandante
07.11.2009, 19:01

Asalet geçmişten gelir, doğuşunuzla birlikte üzerinize yapıştırılan bir yaftadır.

Başkası bu şekilde düşündüğü için değil, öyle olduğunuz için bu sıfata sahipsinizdir.

Ülkemizde 15-16 yaş altı gençler için asalet kavramı çok mu önemlidir?

Bu önemi kavrayanlar zaten bu takımın taraftarıdır, onlar bu erdeme ulaşabilen ender insanlardır.

Sizin yıllar içerisinde göstermiş olduğunuz duruş geçmişinizle örtüşmeyebilir; ama bu demek değildir ki bu taraftar yine o günleri göremeyecektir.

Nice hükümdarlar vardır zamanında dünyaya hükmeden, nice soylu hanedanlar, nice kadim krallıklar... Zamanında hüküm sürmüştür, günü gelmiş yıkılmıştır fakat onların varisleri, torunları hala asildir.

Biz de bu takımın varisleriyiz, kimse bize acıyıp bu sıfatı vermedi, zamanında gerçekleştilen eylemler belki bu kulübün büyüklüğü ile özdeşmedi; fakat bu kulüp yine asaletinden ödün vermedi. Bu sahada ezerek kazandığı zamanda böyleydi, masa başında ezilerek kaybettiği zaman da böyle...

Sizleri bilmem, ben bu takımın taraftarı olduğum için kendimi asil görüyorum.

O yüzden, şu yaş gurubunun gözünde böyleymişiz bu yaş gurubunun gözünde şöyleymişiz de falan fistan hikaye... Onlar kolay olanı seçsin, bizim umrumuzda değil.

mavikan
07.11.2009, 19:04
evet BİZE HER YER BORDO MAVİ olmalı..

10-61
07.11.2009, 19:21
Balıkesir'liyim ve hiç gitmediğim bir şehrin takımını Trabzonspor'umu tutuyorum ve bundan da gurur duyuyorum.En çok ta Trabzon doğumlu biirileriyle tanıştırılırken --x bey Balıkesir'lidir ama sizden daha çok Trabzonspor'ludur denilmesi çok hoşuma gidiyor,birazcık muhabbet edince onlar da bizzat şahit oluyorlar zaten,kraldan fazla kralcı mıyım neyim:D:rolleyes:

Semih58
07.11.2009, 19:56
Arkadaşlar biliyorsunuz, SİVAS'lıyım ama TRABZONSPOR'luyum. 1967 doğumluyum. 42 yaşındayım.

Bu bir sevda bu bir gönül işidir. Memleketimle ise her zaman gurur duydum. Herkes doğduğu yerin Takımını değil, kendini MUTLU hissettiği ,gönlünün vardığı takımı tutmalıdır.

Olaylı TRABZONSPOR-SİVASSPOR ve daha sonraki TRABZON-SİVAS küfürleşmelerinden, GERÇEKTEN RAHATSIZIM.

Biraz geri çekildim.

Futbolun ÖLÜM-KALIM olayı değil, sadece bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Özkan
07.11.2009, 20:20
Hakan, alınmazsanız bu başlığın gereksiz olduğunu düşündüğümü ifâde etmeliyim.

Trabzonspor çok büyük bir takımdır ve Trabzon dışından taraftârlarının olması da vak'â-i âdîyedendir. Bu tip başlıklarda kendi kendimize takımımızın büyüklüğünü kanıtlamaya çalışıyormuşuz gibi geliyor bana.

Bu arada, ömrümde Karadeniz kıyısında Samsun'dan daha doğusunu görmedim ve baba tarafından 7 göbek, anne tarafından en az 12-13 göbek Amasyalıyım.

tunganyan
07.11.2009, 22:32
Adem, bazıları ''şampiyon olduk diye tutacaklar, tutmasın'' diyor ama:mad:

işte böyle söyleyen ahmaklar da olduğu için beşiktaşı feneri galatasasrayı tutuyo herkess!!!!lafa bak adam adıyamanlı niye tutacak trabzonsporu renklerini sevdiği için mi!!!Trabzon dışında biri Trabzosporu tutacaksa tabiki bunun sebebi çoookk nadir haller haricinde Şampiyonluk ya da başarıdır...mesela Baküde yaşıyorum ben be Azerilerin %80i Galatasarayı tutuyor UEFA kupasından şampiyonluklardan dolayı %15 fenerbahçeli malum son yıllardaki şşampiyonluklar..geri kalanı da beşiktaşlı ve çok nadirr naaaaadir Trabzonsporlu çünkü şampiyon olamıyoruz!!!

hakankutlu
07.11.2009, 22:54
Hakan, alınmazsanız bu başlığın gereksiz olduğunu düşündüğümü ifâde etmeliyim.

Trabzonspor çok büyük bir takımdır ve Trabzon dışından taraftârlarının olması da vak'â-i âdîyedendir. Bu tip başlıklarda kendi kendimize takımımızın büyüklüğünü kanıtlamaya çalışıyormuşuz gibi geliyor bana.

Bu arada, ömrümde Karadeniz kıyısında Samsun'dan daha doğusunu görmedim ve baba tarafından 7 göbek, anne tarafından en az 12-13 göbek Amasyalıyım.

Dostum alınmak ne demek.Ancak Trabzon ve karadeniz illeri dışındaki taraftar eksilkiğimizde gözden kaçmamalı bence.Zaten ilk yazıyı okuduysan eğer, nasıl biz taraftarımızı arttırabiliriz? Kulübe nasıl katkı yapabilir üzerie kuruluydu.Bunu tartışmamız gerekiyor.Reklamlar nasıl yapılabilir.Her ilde Trabzonsporlu lar derneği nasıl kurulur bunları konuşalım istedim ben.

hakankutlu
08.11.2009, 03:17
Peki 2 yıldır derbi kazanamayan şampiyonluktan daha 12. hafta kopan takımın reklamını nasıl yapacağım?

askemo_garleli
08.11.2009, 03:32
aynen ya,konuşmaya yüz bile bırakmadı bu beceriksizler.!

ama sorun değil,bizim meselemizi diğer taraftarlar anlayamaz.biz hiç şampiyonluk görmedik ama yine de peşinden senelerdir gidiyoruz.hani Allah'a inanırsın ama O'nu göremezsin ya,onun gibi işte.FB,GS,BJK taraftarı başarının peşinden takımını seçerken biz ambleme ve renklere bağlanmışız.

POYRAZ
08.11.2009, 04:04
Tüm hayati boyunca Karadeniz bölgesine bir kez giren ben diyorum ki, "Ölene kadar Trabzonspor"
Saygilar.

Serdar A
08.11.2009, 06:39
Asalet geçmişten gelir, doğuşunuzla birlikte üzerinize yapıştırılan bir yaftadır.

Başkası bu şekilde düşündüğü için değil, öyle olduğunuz için bu sıfata sahipsinizdir.

Ülkemizde 15-16 yaş altı gençler için asalet kavramı çok mu önemlidir?

Bu önemi kavrayanlar zaten bu takımın taraftarıdır, onlar bu erdeme ulaşabilen ender insanlardır.

Sizin yıllar içerisinde göstermiş olduğunuz duruş geçmişinizle örtüşmeyebilir; ama bu demek değildir ki bu taraftar yine o günleri göremeyecektir.

Nice hükümdarlar vardır zamanında dünyaya hükmeden, nice soylu hanedanlar, nice kadim krallıklar... Zamanında hüküm sürmüştür, günü gelmiş yıkılmıştır fakat onların varisleri, torunları hala asildir.

Biz de bu takımın varisleriyiz, kimse bize acıyıp bu sıfatı vermedi, zamanında gerçekleştilen eylemler belki bu kulübün büyüklüğü ile özdeşmedi; fakat bu kulüp yine asaletinden ödün vermedi. Bu sahada ezerek kazandığı zamanda böyleydi, masa başında ezilerek kaybettiği zaman da böyle...

Sizleri bilmem, ben bu takımın taraftarı olduğum için kendimi asil görüyorum.

O yüzden, şu yaş gurubunun gözünde böyleymişiz bu yaş gurubunun gözünde şöyleymişiz de falan fistan hikaye... Onlar kolay olanı seçsin, bizim umrumuzda değil.

Daha net konuşalım , bırakalım şimdi lirik dizileri .

Bu ülkenin çocuklarında , bundan seneler seneler önce Trabzonspor'un taşıdığı özellikler halen önemlidir . Burada bir mesih edasıyla kendini "ayrı " adledenler çok yanlış yapıyor .

Burada okuduğum bir kaç mesajdan aldığım izlenim , bu ülkenin gençlerinden "vazgeçildiği" yönünde . Yani mücadele yok , dönüştürme-genişleme arzusu yok . " onlar pis " uğraşmaya da gerek yok anlayışı var , sanki Trabzonspor taraftarı kendi içinde çok temizmiş gibi .

Şu kendimizi yüceltme zayıflığından ne zaman vazgeçeceğiz ?

Asalet nasıl doğuştan geliyor ? Geçmişte yaşananlar nasıl oluyorda bu gün yaşanan onur kırıklıklarının üzerini örtebiliyor ? Bu ülkenin yeni nesline Trabzonspor'u öğrenmesi için tarih kitapçıkları mı dağıtacaksınız ? Bu derece feodal bir düşünce yapısı ile zaten konunun genişlemesi olanaksız .

Galatasaray maçındaki şikeye ortak olan Trabzon yönetimini ve sesi çıkamayan taraftar gruplarını görüyor yeni nesil , bursa maçındaki faciadan sonra Eskişehir maçında federasyon hediyesi 3 puana ses etmeyen " asaletli " camiayı görüyor . Daha nice örnek ile Anadolu'dan uzaklaşan ancak istanbul kulübünün kapısından da giremeyen kendi kendini yanlızlaştırmış , bir kulübü görüyorlar , çoğu zaman onursuzca . Biraz daha büyüğü şike yapan futbolcuları biliyor , biraz daha büyüğü satılan şampiyonlukları . Onurlu bir mücadele ile gelen başarıları sen bile bilmiyorsun , o çocuklar nasıl bilecek .

Söylediklerimi hikaye olarak tanımlayanlar ... :) Ne diyebilirim ki , bir de üstüne kaf dağlarından masallar anlatır dururlar . Önce ovalara inmek gerek , önce deveyi düze indirmek gerek .

Kendi kendimize bile dürüst değiliz . İnsan , en kolay kendi vicdanını aldatır .

DİNÇ
08.11.2009, 07:48
Daha net konuşalım , bırakalım şimdi lirik dizileri .

Bu ülkenin çocuklarında , bundan seneler seneler önce Trabzonspor'un taşıdığı özellikler halen önemlidir . Burada bir mesih edasıyla kendini "ayrı " adledenler çok yanlış yapıyor .

Burada okuduğum bir kaç mesajdan aldığım izlenim , bu ülkenin gençlerinden "vazgeçildiği" yönünde . Yani mücadele yok , dönüştürme-genişleme arzusu yok . " onlar pis " uğraşmaya da gerek yok anlayışı var , sanki Trabzonspor taraftarı kendi içinde çok temizmiş gibi .

Şu kendimizi yüceltme zayıflığından ne zaman vazgeçeceğiz ?

Asalet nasıl doğuştan geliyor ? Geçmişte yaşananlar nasıl oluyorda bu gün yaşanan onur kırıklıklarının üzerini örtebiliyor ? Bu ülkenin yeni nesline Trabzonspor'u öğrenmesi için tarih kitapçıkları mı dağıtacaksınız ? Bu derece feodal bir düşünce yapısı ile zaten konunun genişlemesi olanaksız .

Galatasaray maçındaki şikeye ortak olan Trabzon yönetimini ve sesi çıkamayan taraftar gruplarını görüyor yeni nesil , bursa maçındaki faciadan sonra Eskişehir maçında federasyon hediyesi 3 puana ses etmeyen " asaletli " camiayı görüyor . Daha nice örnek ile Anadolu'dan uzaklaşan ancak istanbul kulübünün kapısından da giremeyen kendi kendini yanlızlaştırmış , bir kulübü görüyorlar , çoğu zaman onursuzca . Biraz daha büyüğü şike yapan futbolcuları biliyor , biraz daha büyüğü satılan şampiyonlukları . Onurlu bir mücadele ile gelen başarıları sen bile bilmiyorsun , o çocuklar nasıl bilecek .

Söylediklerimi hikaye olarak tanımlayanlar ... :) Ne diyebilirim ki , bir de üstüne kaf dağlarından masallar anlatır dururlar . Önce ovalara inmek gerek , önce deveyi düze indirmek gerek .

Kendi kendimize bile dürüst değiliz . İnsan , en kolay kendi vicdanını aldatır .

Kendini temizlemen için önce kendini tanıman ve bilmen lazım...
Anadolunun beyiyle dalga geçerler...
Kümeye kümeye bağırtıları eşliğinde...
Kendi iç dinamiklerimiz hantallaşmış...
Onlara cevap bile veremez haldeler...
Onur ve gurur lafta kalmış...
Önce ben...Önce ben...Siz, benden sonra belki...
Trabzonsporun tüm birimleri küçültülmüştür...
Önce ben taktiğiyle...
Uyuduk kaldık biz...
Onlar Hızlı trenlerle yolculuk ederken,
Bize yine düşer hep kara tren...