PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Borçlanarak Büyüyoruz (!)

Cihan
31.10.2009, 18:41
İddia Gelirleri 2012 ye kadar ipotek altında ...

Trabzonspor yönetimi Halk Bankasına, Karadenizspor ile Trabzonspor’un 2012’ye kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirerek Karadenizspor adına 4, Trabzonspor adına 11 milyon lira kredi aldı.

Karadenizspor adına alınan kredi de Trabzonspor’a transfer edildi. Karadenizspor Trabzonspor’a 4 milyon lira borç vermiş gözüktü. Trabzonspor’da aldığı 11 Milyonluk kredi ile Beşiktaş maçı öncesi futbolcu ödemelerini yapacak.
Son divan kurulu toplantısında resmi borcun 93,5 milyon lira olarak açıklanmasından sonra alınan bu kredi borcu ile Trabzonspor’un resmi borcu 108.7 Milyon liraya yükseldi.
Öte yandan borçlanarak kaynak yaratma yolunu seçen yönetimin 2012 yılına kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirmesi ise etik olmayan bir hareket olarak nitelendiriliyor.
Trabzonspor’un Halk Bankası’ndan bu doğrultuda kredi almasında Bakan Faruk Özak’ın büyük yardımı dokunduğu da gelen haberler arasında.
Kredilenerek borçlanıp kaynak yaratan Trabzonspor yönetiminin naklen yayın gelirlerinin de gelecek yıllara ait bölümlerini de tahsil ettiği biliniyordu…

biz bu şekilde mi büyüyeceğiz peki ...
yorum sizin

Ali Tunahan Güllü
31.10.2009, 18:43
Bişeylerin devam edebilmesi için para lazım eğer yoksa borca gireceksin bu durum sadece bu yönetim için geçerli değil..

Tabi kötü bişey ama elden gelen bu kadar.

Ali Can
31.10.2009, 18:44
bence bu şekilde büyümek tam bir intihar.
ileride başımıza büyük dertler açabiliriz..

Cihan
31.10.2009, 18:45
peki iddiadan gelecek olan gelirlerde artış olacaksa ne olcak .. o artı da direk ipotek altına mı

Misina
31.10.2009, 18:47
Haberin Kaynağı ne derece doğrudur bilemiyoruz.Gelir getirici bir amaç için bu para kullanılacaksa çok önemli değil.Ancak futbolculara ödeme yapman için kredi ile borçlanıp ödeme yapmak doğru bir hareket değil.

Özgür Öztürk
31.10.2009, 18:47
Haber MT'a mı ait?

Cihan
31.10.2009, 18:48
evet ama aynı haber farklı sitelerdede yer alıyor..

E. Cumur61
31.10.2009, 18:53
ipotek in acilimi nedir: aldigin krediyi sen odeyemezsen borclu oldugun kisi ya da kurum bu parayi senin gosterdigin varliklardan geri almasidir. Yani krediyi odeyemezse kulup o zaman gelire el koyulur.

Cihan
31.10.2009, 18:55
tamam gelir lazım bir şekilde elde etmek lazım ama bunun yolu bu mu ... masraflardan kısmak da bir şekilde gideri azaltır .. bilançoyu az çok etkiler.. o yüzden ilk iş falza görevliyi işten çıkarmak olmalı ..

Cihan
31.10.2009, 18:57
peki seçimlerde kendinden sonra gelecek olan yönetime binen borç ne olacak ... (eğer kimse böyle bir harekete cesaret edebilirse ... dünyanın borcunun altına girmeyi kabul edebilirse)... bi nevi takımın geleceğinede ipotek koymuş oluyor.. o zaman daim kalacak değilsiniz .. gereksiz hareketler yapıyorsunuz ... bjk başkanı cebinden 50 trilyon yatırdı kulübe.. kulüp ona borçlu .. biz sizden aynı şeyi beklemiyoruz zaten ... en azından bazı şeyleri kendiniz halledebilmelisiniz...

My
31.10.2009, 18:58
Nerde yazıyor bu ? Başlığı açan arkadaş mı bunu diyor yoksa bir yerlerde mi okumuş ta bize aktarıyor. Kaynak belirtmek çok mu zor yahu :)

Cihan
31.10.2009, 19:00
MEDYATRABZON da yazıyor .. bir kaç sitede daha var...

mt ye çoğumuz güvenemiyoruz ... basit habercilik yaptıklarını düşünenlerimiz var.. ama adamlar hakkında dünyanın dalgası geçildi .. fatihin transferini bile onlar haber verdi ... erikkson olayını da..

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 19:05
bu borçları 5 sene sonra gelirlerimizle ödeyebileceksek bence olabilir .ama o zamanda gelirlerimiz buna yetmezse battık demektir...

Hasan ZAİMOĞLU
31.10.2009, 19:05
medyatrabzon nereden öğrenmiş bunu :S

Cihan
31.10.2009, 19:06
medyatrabzon nereden öğrenmiş bunu :S

arayıp sormak lazım :).. yönetimden birileri söylemiş olabilir.

Erdal
31.10.2009, 19:14
Evet borçlanmak iyi bir şey değil ama transfer taksitlerini ödememek hiç iyi bir şey değil

Muhammed
31.10.2009, 19:14
Yeni transfer yapmak için mi yoksa önceki transferlerin taksitlerini ödemek için mi?

Cihan
31.10.2009, 19:18
Evet borçlanmak iyi bir şey değil ama transfer taksitlerini ödememek hiç iyi bir şey değil

belkide .. ama başkan elini cebine atmayacak diye bir şey de yok....

ha ben başkan olsam atarmydım hayır.. o açıdan bakarsak ... biraz rasyonalist olan bi insan elini cebine atmaz.... başkanda olmaz... ama hem başkan olup hem küsüp duygusal tavırlar sergileyeceksek o el cebe gidecek.. demirören 50 trilyon borca soktu .. babasının hayrına yapmadı bu işi .. gerçi babasıda kızıyor ona ama :) madem duygusal .. küsebiliyor ... bi zahmet pamuk eller cebe .. :)

Semih58
31.10.2009, 19:19
Borç çok kötü.Tesis, kadro, filan neyse de neden BORÇLANIYORUZ çok önemli.

winner
31.10.2009, 19:25
Önemli bir şey değil.Borç bir şekilde ödenir.

Gs'ye bedava arazi tahsis edip üstelik stadıda kendi yapan, ya da fb'ye ataşehir peşkeşini çeken devlet bizimde borçlarımızı öder.

Borç içinde yüzen, futbolculara aylarca para ödeyemeyen gs 4 yıl üsü üste şampiyon oldu, üstüne uefa kupasını aldı.

Siyasetin futbola bu kadar egemen olduğu bir ülkede, yüzde on barajına yakın oy potansiyeline sahip taraftara ve bölhge ağırlığına sahip bir takımın borcuna çzöüm bulr yetkililer

Ayrıcaz büyüyelimde borçlanarak olsun.

Muhammed
31.10.2009, 19:25
Mesela derlerseki bu parayla Fatih,Atiba,sağ bek,stoper,oyun kurucu alınacak kaliteli tamam derim iyi yapmışlar.

zahido
31.10.2009, 19:27
İstanbulun üçlüsü borçlanabilir ama bizim borçlanmamız kötü sonuçlar doğurabilir..

Helede borçlandıktan sonrada beklenen başarı gelmezse çooook kötü günler bizi bekleyebilir..

Miraç Atalay Çiftçi
31.10.2009, 19:34
Bu tamamen finansal yönetimin senayolara hazırlıkları ile ilgili bir durum.
Eger profesyonelce bir düşünce yapısında hazırlık yapıldıysa bu süreç olumlu karşılanabilir.

Elbette bu sürecin sahadan olumlu sonuçlarla desteklenmesi gerekli.

Hasan ZAİMOĞLU
31.10.2009, 19:34
arayıp sormak lazım :).. yönetimden birileri söylemiş olabilir.
onların haberleri genelde balon çıkıyor :S:S

Sunny53
31.10.2009, 19:35
Sadri Şener böyle birşey yapmaz arkadaslar

Mustafa Ayazoğlu
31.10.2009, 20:12
Büyüme felan yok ! Şampiyon mu olduk. Kaç kupa kaldırdık. Kaç avrupa takımı eledik. Kaç derbi kazandık. Kaç yeni tesis yaptık. Var olanlarıda sular altında.

İşkembe büyütüyor birileri.

Real Madrid, Manchester City gibi para saçarak sürekli borçlanarak ile bu işler olmaz !!

Barcelona, Manchester United, Lyon örnek almalıyız..

matalar
31.10.2009, 20:16
LAFA GELİNCE NİYE GS NİN ALDIĞI YILDIZLARI ALMIYORUZ.
borçlanmaya gelince niye borçlanıyoruz.
işiiz zor Allah c.c. kolaylık versin

Semih
31.10.2009, 20:16
Bu başlık çok su kaldırır.

Uzun tartışmalar, hakarete varan tabirler kullanılır.

Oysa bu kez bu tartışmalara katılacak ne vaktim var, ne de enerjim.

bkandil
31.10.2009, 20:20
Bu başlıktan uzak durmayı tercih edeceğim...
Sizlere iyi muhabbetler...

Emrullah
31.10.2009, 20:23
Borçlanarak büyüyen bir takım yok ortalıkta. Hadi büyüsek neyse, borçlanalım diyeceğim. Ama kazın ayağı öyle değil. Trabzonspor'un geleceği ipotek altına alınıyor farkında değiliz.

Hekimoğlu
31.10.2009, 20:38
Gelirler arttığı sürece borç çok önemli değil stadyum gelirimiz yetersiz Akyazı ya da Avni Aker'in yerinde yeni bir stadyum yapabilsek rahatlıycaz.

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 20:46
bu borçlar yapılırken aldığımız futbolcular gerekeni yapamayacak kadar acizler .adamlar 7 ye keytayı alıyorlar biz gökhanı alıyoruz...

Burak_52
31.10.2009, 21:00
iddaa gelirlerini ipotek ettirmek hele uzun vaadeli çok yanlış bana göre tamam başkanımızı seviyoruz ama allah korusun bi istifa sonucu görevi bırakırsa ne olacak yeni gelen yönetimin eli kolu bağlı olacak bu sefer oda birşeyler yapmak için başka borç yapacak her şey çıkmaza girecek yani

TheRapZoNe
31.10.2009, 21:30
Yöneticilik madem kulübe yeni gelir kapıları açmak yerine kulübün halihazırdaki gelirlerini ipotek altına aldırmaksa, herkes yöneticilik yapar o zaman bu kulübe. Şimdikilere ihtiyacımız yok..

Bu takım borç batağında olduğu halde bile halen daha güçsüz bir kadroyla yola devam ediyorsa işimiz cidden çok zor demektir. galatasaray bile borç batağında olduğu halde iyi transfer yapıp durumlarından kurtulmak istiyor. Şimdi kimse o kulüple Trabzonspor'un gelirleri arasındaki gelir farkından bahsetmesin. Trabzonspor yöneticilerinin yaptığı resmen işbilmemezliktir, beceriksizliktir..

Atmaca
31.10.2009, 21:37
Ben size en olacağını söyleyeyim: 2 seneye kalmaz iflas ederiz.Bütün yabancılarımız elini kolunu sallaya sallaya çeker gider.Bizde öz evlatlarımıza sarılırız.1 sene uyum sürecinden sonraki yıl şampiyonluğa ulaşırız. Yıl 2013 Şampiyon TS.

f1bekir
31.10.2009, 21:57
Çevirebildiğimiz sürece borçlanmak olağan bir durum ama gelecek yılların gelirlerini şimdiden harcamak mali yapıyı çökertmek demektir. ''Yönetmek'' bu kadar basitse ben de yönetmeye aday olabilirim, sorun değil.

Cafer Bulur
31.10.2009, 22:03
Borcumuzun 93 milyon olmasi bile su anda ne durumda oldugumuzu ortaya koyuyor.

Belliki zor bir sürecten geciyoruz,gececegiz.

Bunun icin de har vurup harman savurmadan sportif basarilar yakalamamiz kacinilmaz.

Alihan Ertürk
31.10.2009, 22:05
El-Fehim bizim kulübü de alsa iyi mi olurdu acaba kötü mü ?

Yunus Emre SEYHAN
31.10.2009, 22:10
MEDYATRABZON da yazıyor .. bir kaç sitede daha var...

mt ye çoğumuz güvenemiyoruz ... basit habercilik yaptıklarını düşünenlerimiz var.. ama adamlar hakkında dünyanın dalgası geçildi .. fatihin transferini bile onlar haber verdi ... erikkson olayını da..
Tabii Tabii........... Eric olayını medyatrabzon haber verdi bize.
Eric'in pc'sini hackleyip Face'ye girip Yattara'yı izlediğini, Colman için Beckham dediğini belirten MedyaTrabzon'du.

Adamlar oturduğu yerden haber üretmeye çalışıyorlar, Bunları besleyen kim? Siteyi ziyaret edenler.

biltrabzon
31.10.2009, 22:11
ne yapsin yönetim,onu almadi bunu almadi ,biz büyük kulübüz 200-300 milyarin hesabini yapiyorlar daha neler neler.ne yapsin bu adamlar buyurun siz yönetin borcsuz harcsiz kulübü.adamlar ne yapsa yaranamiyor.her seye herkese elestiri bu kadarinada pes yani.futbolcu alacagi ödenecek diyor farkindaysan.ne yani kredi cekmeyip futbolcunun alacaginimi bekletsin nedir önerin?bu basligi acan arkadas cevap verirse sevinirim.

Cafer Bulur
31.10.2009, 22:12
Endise edilecek bir durumumuz oldugunu sanmiyorum.

Evet,ciddi bir borcla karsi karsiyayiz ama Trabzonspor bunlarin üstesinden gelecek güctedir.

Bu arada devre arasinda bazi yabanci futbolcularla yollarin ayrilmasi kacinilmaz gibime geliyor.

Cihan
31.10.2009, 22:14
Eric'in pc'sini hackleyip Face'ye girip Yattara'yı izlediğini, Colman için Beckham dediğini belirten MedyaTrabzon'du.

Adamlar oturduğu yerden haber üretmeye çalışıyorlar, Bunları besleyen kim? Siteyi ziyaret edenler.

ben bayılmıyorum haberlerine ...

sitede mt ye tepki başlıkta açtım zaten ... ne oldu kapatıldı ...

peki fatihle ilgli transfer haberleri gelirken nerdeydiniz .. ne oldu ..

ilk başta inanmayan kendim bile adamlara mahcup oldum ...

işimize geldimi doğrudur.. yok gelmedimi o zaman yalan .. bu işin kolayı bu

bizim yaptığımız gibi .. (!)

macka61
31.10.2009, 22:18
bu borç meselesine niye bu kadar kafa takıldı anlamış değilim her kulübün borçu var her kulüb kredi alıyor ben yönetimimize güveniyorum sanki trabzon hep borçsuzdu da şimdi borçlandı

Yunus Emre SEYHAN
31.10.2009, 22:22
ben bayılmıyorum haberlerine ...

sitede mt ye tepki başlıkta açtım zaten ... ne oldu kapatıldı ...

peki fatihle ilgli transfer haberleri gelirken nerdeydiniz .. ne oldu ..

ilk başta inanmayan kendim bile adamlara mahcup oldum ...

işimize geldimi doğrudur.. yok gelmedimi o zaman yalan .. bu işin kolayı bu

bizim yaptığımız gibi .. (!)
Evet bire bir Fatih Tekke ile Röportaj yapmıştı Medyatrabzon.

Ama geri kalan 99 haber yanlış olduktan sonra bunun bir önemi yok.
MedyaTrabzon'un Fotomaç gazatesinden bir farkı yok.
Ersun Yanal İstifa Etti, Eric, Facebook'ta takıldı vs gibi haberler yapan sitenin yaptığı haberleri ciddiye almam....

MedyaTrabzon'un salladığı haberleri resmi site yalanlamaktan bıktı.

Bozuk saat bile günde bir kez doğruyu gösterir.

magicyattara
31.10.2009, 22:22
Medyatrabzon nerden bulduysa buldu haberi de dünkü yerel gazetenin birinde Trabzonspor'un 15 milyon tl kaynak bulduğu ve futbolcu ödemelerini bu parayla yaptığı yazıyordu.
Bu gazete Karadeniz gazetesiydi.Gazetenin müdürü Osman Diyadin.
Kaynağın nerden bulunduğu konusunda açıklama yapılmamıştı haberde.
Demek ki iddia gelirleri ipotek verilip kredi çekilmiş.Öğrenmiş olduk.

Borçlanarak büyümek mi yoksa yerinde sayıp veya küçülerek borç batağına saplanmak mı.
Trabzonspor'un ismi büyüktür zaten,fakat bu yönetimle her zamankinden daha kötü bir konuma doğru gidiyoruz.

Cihan
31.10.2009, 22:23
kusura bakmayın ama yerel medyada güvenebilceğiniz 2 tane site var bilen biliyor..

Hotaman
31.10.2009, 22:24
Bu başlık çok su kaldırır.

Uzun tartışmalar, hakarete varan tabirler kullanılır.

Oysa bu kez bu tartışmalara katılacak ne vaktim var, ne de enerjim.

Bu başlıktan uzak durmayı tercih edeceğim...
Sizlere iyi muhabbetler...
Beni de yanınıza alın bıktım usandım.

Muhalif
31.10.2009, 22:44
'Bazen kaybettikçe büyürsünüz' böyle birşey olsa gerek...

Koray
31.10.2009, 22:47
Bizim taraftar da bi alem valla, hem borç olmayacak hemde şampiyon olacağız başka emriniz varmıydı ?

Cafer Bulur
31.10.2009, 22:58
Bizim taraftar da bi alem valla, hem borç olmayacak hemde şampiyon olacağız başka emriniz varmıydı ?
1 kere sampiyon olup 150 milyon borcumuz mu olsun, bundan sonra hic olamadan borcsuz mu olalim?

Sampiyon olursak 150 milyon borc viz gelir bu kulübe....

Adem Erdoğan
31.10.2009, 23:01
Takımın prestijini, marka değerini artırmak için futbolcu lazım yani para lazım, kredi çekmeden nasıl dönecek bu devran.
Bırakalımda bunları bizi yönetenler düşünsün.

Koray
31.10.2009, 23:06
1 kere sampiyon olup 150 milyon borcumuz mu olsun, bundan sonra hic olamadan borcsuz mu olalim?

Sampiyon olursak 150 milyon borc viz gelir bu kulübe....

Kesinlikle katılıyorum, yeterki şampiyon olalım yeterki...

TheRapZoNe
31.10.2009, 23:47

Saçma ve gerçekdışı haber arayanlar için haber61 yeterli. Diğerleri onu bu konuda yetişemez sen merak etme..

.....
31.10.2009, 23:52
Yeter ki şu 3 yıl içinde şampiyon olalım gerisi gelir. Ama olalım...

Mehmet Sarigül
01.11.2009, 02:33
Haber ne kadar gercek bilmiyorum...
ama böyle birsey yasandi ise bu borclanarak büyümek degil, daha cok günü kurtarmakdir.
Dogru bir forvet transferi (örnegin, F. Tekke) ile kasalara girecek parayi simdi yönetim borc olarak bulmak zorunda kaldi.

Dip.Ing.Mag.
01.11.2009, 03:06
borclanmayarak buyuyen bir takim var mi? sadece gs nin borclari 1o tane ülke satin alir....

Sunny53
01.11.2009, 11:19
Gerçek haberlere inanalım lütfen

6_DenizhaN_1
01.11.2009, 11:23
Beyler bazı şeyleri yöneticilerden daha iyi biliyorsunuz bakalım..
Bırakın da yönetimin mali koşulunun nasıl döneceğine onlar karar versin..
Allah'a şükür şimdiye kadar büyük bir sorun cıkmadı para'da..
Bir şampiyon olalım o zaman kulübün borçlarını gönüllü olarak kapatır şehrimiz (:

Sunny53
01.11.2009, 11:26
Beyler bazı şeyleri yöneticilerden daha iyi biliyorsunuz bakalım..
Bırakın da yönetimin mali koşulunun nasıl döneceğine onlar karar versin..
Allah'a şükür şimdiye kadar büyük bir sorun cıkmadı para'da..
Bir şampiyon olalım o zaman kulübün borçlarını gönüllü olarak kapatır şehrimiz (:
Agzına ve Yüreğine saglık tşkler

Orhan Aydın
01.11.2009, 11:31
ne için çekildiğini felan bilmiyoruz elbette bir plan program vardır.Benim dikkatimi çeken olay haberde bu parayla futbolculara ödeme yapılacak diyor.Bu yıllık ücret olmayacağına göre durumlar pek iyi değil galiba.

İskender Çakmak
01.11.2009, 12:29
borç yiğidin kamçısıdır borçsuz olmuyor bu iş

Travelair
01.11.2009, 12:41
Para akışını sağlamak önemli. Sürdürebilmek daha önemli. Bu bağlamda verimsiz futbolcuların elden çıkartılarak, etinden sütünden yününden yararlanılabilecek futbolcuların transferi hayati önemde

Cafer Bulur
01.11.2009, 12:45
Para akışını sağlamak önemli. Sürdürebilmek daha önemli. Bu bağlamda verimsiz futbolcuların elden çıkartılarak, etinden sütünden yününden yararlanılabilecek futbolcuların transferi hayati önemde
Dogru söylediniz,bu baglamda devre arasinda yönetimden ciddi hamleler bekliyorum.

Görünen o ki alacagimiz futbolcular kadar satilacak futbolcular da kulüp ekomosinde belirleyici olacak.

krdnz
01.11.2009, 13:29
Büyüyen sadece borcumuz değilse sorun yok.Ama borcumuz büyürken biz büyümüyor yada küçülüyorsak kötü.

jacek cyzıo
01.11.2009, 13:31
tamam borçlanırsın ama akıllı bir transfer politikası için borçlanırsın.forvetsiz sağbeksiz ortasahasız lige başladık. verilen tüm emekler heba oldu bunun hesabı verilmelidir.bunun böyle olacağı gün gibi aşikardı.ama baskanı yönlendirenler şahsi takıntılarını takımdan önemli gördüler.getirdikleri hoca hergün birisini medyanın önüne atıyor.takımın morali sıfır.bir alem yer bu trabzon.

Murat Erdem
01.11.2009, 14:00
1-2 Ay önce transfer başlığına yazmıştım, bu sene boş yere maaş ödeyeceğimiz 5-6 topçu var, bunları satmak için kasmaya gerek yok, çağır kulübe, yaptığı hizmetler için teşekkür et, alacaklarına karşılık bonservislerini kendilerine ver. Ödemekten kurtulacağın maaş yekünü 10 milyon TL nin üstünde. Al işte, geleceğine ipotek koyup, hiç bir verim alamadığın ve seneyede kadronda olmayacak adamlara maaş veriyorsun.
Song, Slyva, Yattara, Tolga, Tjıkuzu hatta Alanzinho ilk aklıma gelenler. Bu adamlar bu sene kadromuzda olsa ne olmasa ne ? ligde ki sıralamamızı etkileme ihtimalleri yok bunların. Bu isimler olmadan da yerimiz ilk dört civarı.
Her şeyi geçtim bu isimlerin gelecek planlarımıza yeri yok.
Yazık ! Bunları hesap edebilmek, planlamayı buna göre yapabiilmek bu kadar mı zor ?
Tabi para ağaların cebinden çıkmıyor !
At imzayı ! Hop gitdi Trabzonspor'un iki senesi !
Nasıl olsa, işlerine gelmediği yerde bize eyvallah diyecekler.
Cefayı yine bizler çekeceğiz burada.

Cafer Bulur
01.11.2009, 14:04
1-2 Ay önce transfer başlığına yazmıştım, bu sene boş yere maaş ödeyeceğimiz 5-6 topçu var, bunları satmak için kasmaya gerek yok, çağır kulübe, yaptığı hizmetler için teşekkür et, alacaklarına karşılık bonservislerini kendilerine ver. Ödemekten kurtulacağın maaş yekünü 10 milyon TL nin üstünde. Al işte, geleceğine ipotek koyup, hiç bir verim alamadığın ve seneyede kadronda olmayacak adamlara maaş veriyorsun.
Song, Slyva, Yattara, Tolga, Tjıkuzu hatta Alanzinho ilk aklıma gelenler. Bu adamlar bu sene kadromuzda olsa ne olmasa ne ? ligde ki sıralamamızı etkileme ihtimalleri yok bunların. Bu isimler olmadan da yerimiz ilk dört civarı.
Her şeyi geçtim bu isimlerin gelecek planlarımıza yeri yok.
Yazık ! Bunları hesap edebilmek, planlamayı buna göre yapabiilmek bu kadar mı zor ?
Tabi para ağaların cebinden çıkmıyor !
At imzayı ! Hop gitdi Trabzonspor'un iki senesi !
Nasıl olsa, işlerine gelmediği yerde bize eyvallah diyecekler.
Cefayı yine bizler çekeceğiz burada.
Song ve tolga haric digerlerinin bu sezon katki yapmasi bekleniyordu,olmadi.

Bahsettigin seyler devre arasinda olmasa bile sezon sonunda yapilmali.

Ayrica satmak istediginiz oyuncuyu oynatmadan satarsaniz,istediginizi elde edemeyebilirsiniz.

Bu düsünceyle yabanci oyuncular takimda tutulmak istenmis olabilir.

Oğuzhan Fidan
01.11.2009, 14:27
bu haber61 mi medyatrabzonmu neydi altına bi yorumnlar yazmışlar yok biz öldük yok bittik görende sanki kulüp hisselerini satmışlar sanıcak. altı üstü idddaa gelirlerinr 2012 ye kadar temlik koydurdular yahu amma büyütüldü. bence alıckların büyük bölümü ödendi çoğu futbolcu kulübün malı oldu sanırım.. bjk da tüpçü bile zorluk çekiyo ödemek için abartmaya gerek yok

winner
01.11.2009, 15:37
Real Madrid bile günümüzde banka kredisi ile transfer yapıyor.Önemli olan gelirleri artıracak hamleler yapmak.Borçlanmaksa borçlanmak.Ülkemizin milyonlarca dolar borcu varken Trabzonspor'u borçsuz nasıl yönetmeyi düşünüyorsunuz.

Sunny53
01.11.2009, 17:09
Trabzonsporun giderine bakan
bir de gelirine baksın
atmak tutmak kolay ama araştırmak zor mu geliyor

Laz_61
01.11.2009, 17:33
Nuri Albayrakin bedduasi tuttu...bu Adama cok kiziyorduk ama bu Yönetimden hangi Yönetici cebinden cikaripda 2.5 milyon Euro vermis Transfer yapmak icin merak ediyorum?

f1bekir
01.11.2009, 17:33
Trabzonsporun giderine bakan
bir de gelirine baksın
atmak tutmak kolay ama araştırmak zor mu geliyor

Gelir gider dengesi sağlıklı olsa önümüzdeki 3 senenin gelirine ipotek koyulmaz. kulübü bu sene sonunda kapatmayacağız, sonraki seneler için de para lazım.

Bir de tam rakamları biliyosan paylaşabilir misin? Nereye ne kadar borcumuz var, nerden ne kadar gelirimiz var?

f1bekir
01.11.2009, 17:38
Nuri Albayrakin bedduasi tuttu...bu Adama cok kiziyorduk ama bu Yönetimden hangi Yönetici cebinden cikaripda 2.5 milyon Euro vermis Transfer yapmak icin merak ediyorum?

Albayrak verdi de sonra ne yaptı? geri almak için çevirmediği dalavera kalmadı. o devir geride kalmalı artık, cepten çıkarıp vermeler olmamalı. kalıcı projelerle sürekli gelir kaynakları oluşturulmalı. bu yönetim yine daha önce hiç şahit olmadığımız cinsten projeleri hayata geçirdi, gelirimiz arttı ama dengeyi iyi kuramadılar gibi, giderler biraz fazla oldu. ama albayrak yöneticilik adına örnek verilecek en son kişi bence, şimdiki yönetime haksızlık olur.

KUTADGU
01.11.2009, 17:39
Borçlanmadan büyüyebilen şirket ya da oluşum sayısı o kadar sınırlıdır ki bu dünyada.

Zaten böyle olmasaydı dünya da bankacılık diye bir sektör de var olamazdı.

Alınan kredi kadar önemli olan şey bu kredinin nasıl kullanılacağıdır.

Doğru ve akıllık bir şekilde kullanılırsa bu kredi, doğru bir iş yapmış oluruz.

Ancak yatırım amacından ziyade günü kurtarmak adına ise bu uğraşın sebebi, oldukça tehlikeli sularda yüzülüyor demektir.

Yani, borçlanarak büyümeyi destekliyorum. Lakin borçlanarak yerinde saymak feci bir durum. Karşısındayım.

Süreci dikkatli takip etmek lazım.

Ama bahsedilen tutarlar Trabzonspor gibi büyük bir Kulübü batıracak seviyede de değildir.
Bunu da not düşelim.

f1bekir
01.11.2009, 17:42
Borçlanmadan büyüyebilen şirket ya da oluşum sayısı o kadar sınırlıdır ki bu dünyada.

Zaten böyle olmasaydı dünya da bankacılık diye bir sektör de var olamazdı.

Alınan kredi kadar önemli olan şey bu kredinin nasıl kullanılacağıdır.

Doğru ve akıllık bir şekilde kullanılırsa bu kredi, doğru bir iş yapmış oluruz.

Ancak yatırım amacından ziyade günü kurtarmak adına ise bu uğraşın sebebi, oldukça tehlikeli sularda yüzülüyor demektir.

Yani, borçlanarak büyümeyi destekliyorum. Lakin borçlanarak yerinde saymak feci bir durum. Karşısındayım.

Süreci dikkatli takip etmek lazım.

Ama bahsedilen tutarlar Trabzonspor gibi büyük bir Kulübü batıracak seviyede de değildir.
Bunu da not düşelim.

Çok doğru diyosun ama ''habere göre'' çekilen kredi futbolcu alacaklarını kapatmak için kullanılacakmış. İşte bu vahim, böyle olmamalıydı.

sametaydin
01.11.2009, 22:57
Borcun karşılığı varsa, ödenebilecek bir borçsa sorun değildir bu.

FANATIK61
01.11.2009, 23:24
Bunun icinde bir is var ama cikar ortaya. Kendi adina borc almak bittide simdide Karadenizspor üzerine borc yapiliyor. Acaba paralar gercekten nerelere aktariliyor bunlari aciklamalari lazim acik bir sekilde.

Erdal
01.11.2009, 23:36
Yahu nereye gidecek paralar...Tabi ki transfer taksitlerine...Bjk de başladı para sıkıntısı...Yakında gs de başlar...Gazetelerde futbolcular paralarını alamıyor haberi okumaktansa varın biraz zarar edelim dert değil...Bunun eleştirilecek bir tarafı yok arkadaşlar...Bu zamanda bahsedilen rakamları "kişisel borç" olarak alamazsınız...Veren de kulüp benim o zaman der...Mecburen kredi kullanacağız...Şu takım toparlansın gerisi hallolur...Böyle bir zamanda 18 bin telefon kartı satan bir camianın halledemeyeceği sorunyoktur. Yeter ki YÖNETİLSİN

Oğuzhan Fidan
01.11.2009, 23:38
devre arası eğer fatih tekke alınırsa bence öpüp başımıza koycaz sanırım çünkü bunlar para harcamicaklar anlaşıldı

Mehmet Sarigül
01.11.2009, 23:56
Iddia gelirlerinin karsiliginda kredi alarak, futbolcularin ödemelerini yapmak "borclanarak büyümek" mi oluyor?
Trabzonspor gercekten cok iyi yönetiliyor!...Devam.

Erdal
02.11.2009, 00:01
Bu arada bu gün Haber Türk gazetesinde Slyva'nın açıklamaları vardı. Doğruluk derecesini bilmiyorum ama mealen diyor ki:Yöneticiler yüzünden kulüple davalık oldum ve kaybettik...Geçen sene 650 bin ödesek problem çözülecekti....Kredi sorun değil...Sorun yönetilmiyor olmak...Mahmut bey bu konuda bir açıklama yapar mı ki?

M.S.SOFU
02.11.2009, 00:17
borçlanmadan büyüyen bir şirket gösterin allah aşkına
mesele borçlanmak değil mesele borçlanmanın zamanı...

sen şu sistemde büyük şirketlere karşı borçlanmadan büyüyebilecek bir şirket kur ki bunu şu anda borçlanmadan yapabilirsin...

İHTİLALL
02.11.2009, 11:30
borçlanmadan büyüyen bir şirket gösterin allah aşkına
mesele borçlanmak değil mesele borçlanmanın zamanı...

sen şu sistemde büyük şirketlere karşı borçlanmadan büyüyebilecek bir şirket kur ki bunu şu anda borçlanmadan yapabilirsin...
Borcun zamanı önemlidir..
Borcun miktarı önemlidir..
Borcun faizi önemlidir de..

Asıl önemli olan borç parayı nereye kullandığınızdır..

Bu parayla ne yaptığınızdır..

Borsa temettülerini içinde barındırmayan borç,bununla birlikte 120 milyona ulaştı..

Bu Trabzonspor'un çevirebileceği bir borç olmaktan çıkmıştır artık..

Trabzonspor'un yönü yavaş yavaş belediye ve kayyum kapılarına doğru dönmüştür..

Gözünüz aydın başkanlarını ve yönetimlerini çok sevenler..

Külünkoğlu
02.11.2009, 11:47
Sylva, “650 bin Euro’ya serbest kalırken, Trabzonsporlu idareciler yüzünden 1.2 milyon Euro’luk tazminat çıktı”

Aynı futbolcumuz büyüklüğe dem vurarak yenilir yutulur cinsden olmayan bir açıklama daha yapıyor.

Örnekler çoğaltılabilir. "Tjikuzu'yu gönderdim" diye düğün bayram eden kulüp başkanının kulübüne ne kadar ödedik ?
Peki bize onca sene aynı mevkide en olumsuz şartlarda hizmet eden takım kaptanından kuruş para kazanmadan gönderilmesi ne demek oluyor ?

En basitinden bu mudur ? bunlar mıdır ? borçlanarak büyümek ?

a f s
02.11.2009, 12:00
Sylva, ?650 bin Euro?ya serbest kalırken, Trabzonsporlu idareciler yüzünden 1.2 milyon Euro?luk tazminat çıktı?

Aynı futbolcumuz büyüklüğe dem vurarak yenilir yutulur cinsden olmayan bir açıklama daha yapıyor.

Örnekler çoğaltılabilir. "Tjikuzu'yu gönderdim" diye düğün bayram eden kulüp başkanının kulübüne ne kadar ödedik ?
Peki bize onca sene aynı mevkide en olumsuz şartlarda hizmet eden takım kaptanından kuruş para kazanmadan gönderilmesi ne demek oluyor ?

En basitinden bu mudur ? bunlar mıdır ? borçlanarak büyümek ?

Büyüsek bazı şeyleri sineye çekeceğiz belki de. Büyüdüğümüzü gören var mı?

Bizim orada yaşanan bir olay " Bizim uşak gumar oynay, hem da gaybediy"

İHTİLALL
02.11.2009, 12:12
Şu sıralar ,daha çok meşhur olma sevdalısı birkaç cılız sesin dışında başkan ve yönetimimize muhalefet eden gazete ve gazeteci görünmüyor ortalıkta..

Ergun abinin organizesinde ler daha çok mahalli olanları..
Ulusal tarafında olanlarda ,hala 1920 lerin,1930 ların mantığıyla hoca konuşuyor, yedikleri neredeyse sezon başına iki hoca yetmezmiş gibi..

Ama gümbür,gümbür gelen bir borç yığını birikiyor kulübün sırtında,üstelik iki yılda alınabilen bir üçüncülüğün,yani neredeyse Trabzonspor için bir "hiç"in karşılığında..

Aaaah,ah rahmetli Mehmet Tan sağ olacaktıki.....

Bundan sonra ısrarla gariban bir taraftar ve üye olarak yazacağım:

Ey ahalii...
Trabzonspor bu yönetimin elinde hızla kayyum yada belediye kapılarına doğru gidiyor ihaberiniz ola..

Büyük başkanada yeni bir ünvan eklenecek:

Tasfiye memuru!!...

KOSİFOĞLU
02.11.2009, 20:34
işte tam bir sadri şener anlayışı takım büyüsünde borçlanarak,batarak(ekonomik olarak kimse yanlış anlamasın) sadri şener için fark etmiyor

cem arin
03.11.2009, 00:33
işte tam bir sadri şener anlayışı takım büyüsünde borçlanarak,batarak(ekonomik olarak kimse yanlış anlamasın) sadri şener için fark etmiyor

15 yasinda bir kardesimizsin ancak 16 yasinda ekonomiyi de politikayi da yalayip yuttum diyorsun yani.

ts_tuncay_ts
03.11.2009, 00:53
borçlanmadan büyüme olmaz diyoruz evet olmaz ama 20 transfer yapılıp 60 trilyonu havaya savuruyosan büyüyoruz diyecem öylemi.

İleli
03.11.2009, 01:39
Turkiyede borcsuz tek kulup genclerbirligi olarak biliyorum geriye kalan 17si borclu..
fb koskoca carlosu bedavaya getirdi yilik maasi 4milyon euro civari bunu rahatca forma satislarindan cikariyorlar zaten, alex, elano, keita, kewell icinde aynisi gecerli..
ben diyarbakir macinda milletin sirtinda futbolcu ismi yazan forma goremedim dogru duzgun yattara haric..
en saglam parayi yazin bizler gurbetciler birakiyoruz tscluba birde bomba transfer patlattinmi adamin yillik maasini sirf forma satislarindan kazanirsin..
su koca dunyada borcsuz buyuyen 2 takim sayabilirim biri porto diyeri lyon yani iyiyiz iyi..

Mustafa Ayazoğlu
03.11.2009, 01:45
Büyüme var ama negatif ölçüde ! Trabzonspor geçmiş mirasını yedi bitirdi şimdi geleceğinide yemeye başladı.

Ufukta ne şampiyonluk, nede başarı söz konusu. İlersi pek hayırlı değil. En aznından 2-3 yıl vadede.

Doğan Şahin
03.11.2009, 16:37
Her sene bir şekilde borçlanıp transferlere dünya kadar para harcıyoruz...

En iyi gittiğimiz sezonun sonunda bile federasyona veya onun kurullarına tosluyoruz...

Bir kere de farklı bir yöntem izlesek; lobi çalışmalarına 1-2 Milyon avro bütçe ayırsak; medya, federasyon vs. kurumlarla ili$kileri sıkı tutsak tutarlı bir kadro ile şampiyonluk kendiliğinden gelecektir...

Diğer İstanbul kulüpleri bu lobi ağını her noktada harekete geçirmesini bildiklerinden dolayı biz biraz geride kaldık sanırım...

Borçlanıp süper kadro kursakta bu tarz çalışmaları es geçersek borcumuz şiştiğiyle kalır, ama bu çalışmaları yaparsak en azından sonuca kolay ulaşma ihtimalimiz artar diye düşünüyorum.

SEDAT
03.11.2009, 16:42
iyide nerde bizim işamdalrımız ya ben bitanesinide görmedim klübe bi reklam vereyim bir sponsor olayım ..sadece yenilgilerde çıkayım klübü eleştireyim oda güzel valla...

KUTADGU
03.11.2009, 17:11
Büyüme var ama negatif ölçüde ! Trabzonspor geçmiş mirasını yedi bitirdi şimdi geleceğinide yemeye başladı.

Ufukta ne şampiyonluk, nede başarı söz konusu. İlersi pek hayırlı değil. En aznından 2-3 yıl vadede.

Merak ediyorum. Geçen yılın ortalarında da bu öngörülere sahip miydiniz?

Ya da,

Bu yılın ortalarına doğru bu öngörülerin değişmesi mümkün gözüküyor mu?

fish_bone
03.11.2009, 17:44
BorçLanmadan büyümek Türkiye şartLarında imkansız birşey bence.
Benim annem babam memur ve ben kendimi biLdim biLeLi kredi borcu öderiz. Ama şuan Allah'a çok şükür ki ev,araba ve yazLık sahibiyiz. Birde abim oLmasına rağmen.
Trabzonspor'da buna benziyor bence. ÖnemLi oLan borçLarı ödeyebiLmek. Yanii pLanLama yaparken giderLerin, geLirLerinden fazLa değiLse sorun yok. Ki benim gördüğüm kadarıyLa HES, Marina, TsCeLL, TsClub, Kombine, LigTv, İddaa gibi kaynakLardan geLen geLirLer, giderLerimizi(borçLarımızı) ödemeye yetiyor.

Atmaca
05.11.2009, 16:53
Trabzon ne zaman tam dibe vurur o zaman toparlanma baslar.
Bundan dolayi Sayin baskani kutlarim!
Ne yani parasini alamayan Song, Yattara gitse ne kaybederiz.
Belliki bu adamlari satip para kazanamayacagiz. hüseyini Rusyaya satip para kazanmak varken bedavaya gönderdiler.Cünkü onu Trabzonun sitinda yük olarak görüyordular. Az akilli davransaydilar 2-3 milyona Rusyaya satardilar.Bunlar mi simdi yönetici. Sadece Hüseyinin aldigi yillik maasi ödememek icin bedava gönderdiler ve bunuda yöneticilik basarisi olarak sundular. Sadri Sener cok basarili bi is adami olsaydi kendi batmazdi!
Kendi iflasiyla Trabzonun iflasinin ayni sonuclar doguracagini düsünüyor herhalde.

Serdar A
05.11.2009, 18:10
Büyüyor muyuz ?

Erdem Koltuk
05.11.2009, 20:33
Ekonominin temel prensibidir "borçlanma".Borçlanarak gayet güzel büyünür.Yani Borçlanarak Büyüyoruz un sonuna (!) ünlem işareti koymak çok saçma.

ts_tuncay_ts
06.11.2009, 01:16
Ekonominin temel prensibidir "borçlanma".Borçlanarak gayet güzel büyünür.Yani Borçlanarak Büyüyoruz un sonuna (!) ünlem işareti koymak çok saçma.

Borçalanarak büyürsün ama ipleri elinden kaçırırsanda çok güzel de batarsın...

ESER
06.11.2009, 01:28
evet borclanarak buyunur de bir buyume plani varsa,, noldu o kadar borcla elde edilen ne var,iki kale arkasi tribunu haric. devletden alinan hes ihalesi bile hikayede kaldi diger ici bos vaadler gibi.. hangi buyume? tv , universite kolej ve unlu mabed yenilenmesi yapildi da bizim mi haberimiz yok yoksa?.. harcanan paralara karsilik futbolcu gosterek mi buyuyoruz?

littlebighorn
06.11.2009, 07:37
Borçlanıyoruz da büyüdüğümüz söylenemez.

Koray
06.11.2009, 18:14
Borçlanarak büyümeyi bazılarının yanlış idrak ettiğini düşünüyorum, borçlanarak büyünür dediysek her yıl borcu iki katına çıkaratarak anlamında değil tabi...

Sadece gelirlerimizin borcumuzu kapatabilecek seviyede olduğu için borçlanarak büyünür diyoruz.

Mesela 100 trilyon borcun var yılda 10 trilyon gelirin varsa tabiki büyüyemezsin ama 100 trilyon borcun olup ona yakın gelir sahibiysen ayrıca bu 100 trilyon borcu taksitlerle uzun vadeye yaymışsan bal gibide büyürsün...

Sevdamız_Bir
06.11.2009, 21:41

Trabzonspor yönetimi Halk Bankasına, Karadenizspor ile Trabzonspor’un 2012’ye kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirerek Karadenizspor adına 4, Trabzonspor adına 11 milyon lira kredi aldı.

Karadenizspor adına alınan kredi de Trabzonspor’a transfer edildi. Karadenizspor Trabzonspor’a 4 milyon lira borç vermiş gözüktü. Trabzonspor’da aldığı 11 Milyonluk kredi ile Beşiktaş maçı öncesi futbolcu ödemelerini yapacak.
Son divan kurulu toplantısında resmi borcun 93,5 milyon lira olarak açıklanmasından sonra alınan bu kredi borcu ile Trabzonspor’un resmi borcu 108.7 Milyon liraya yükseldi.
Öte yandan borçlanarak kaynak yaratma yolunu seçen yönetimin 2012 yılına kadar olan iddia gelirlerini ipotek ettirmesi ise etik olmayan bir hareket olarak nitelendiriliyor.
Trabzonspor’un Halk Bankası’ndan bu doğrultuda kredi almasında Bakan Faruk Özak’ın büyük yardımı dokunduğu da gelen haberler arasında.
Kredilenerek borçlanıp kaynak yaratan Trabzonspor yönetiminin naklen yayın gelirlerinin de gelecek yıllara ait bölümlerini de tahsil ettiği biliniyordu…

yorum sizin

Borçlanarak büyümek diye birşey bence olamaz. Bu olsa olsa borçlanarak batmaktır. Hepinizinde bildiği gibi kulübmüzün gelirleri oldukça sınırlıdır. Bu sınırlı gelirlere karşılık olması gerekenden fazla borç alırsanız bu durum geleceğimizin ipotek altına alınması anlamına gelir. Şu durumda yatırıma kaynak ayırmak ve eski borçları ödemek de mümkün olmayacaktır. Yönetim böylece kendi ipini kendi çekmiştir. Umarım yöneticilerimizden kulübü içine düşürdükleri durumdan dolayı hesap sorulur.

Serhat
15.11.2009, 04:05
Fes oyunu ... Kısa ve Öz... Ticaretle uğraşanlar iyi bilirler bu Fes oyununu ;)

Malesef İstanbulada beni bu oyun sürükledi... O yüzden iyi bilirim ve şuanki tecrübelerimle iyi oynarım bu oyunu ;)

Ahmetin takkesini Mehmetinkine, Mehmetten al Takkeyi Fatihinkine... vs vs... böyle devam eder... Ama birgün gelir bir baş açık kalır ve kel görünür artık ... Umarım bu benim başıma geldiği gibi Trabzonspor'umun başına gelmez...

Lakin ne Gören Göz ister Klavuzu; nede Görünen Köy ;)

UğurB
15.11.2009, 10:54
Bu konunun cevabini ancak mali genel kurulda alabiliriz. Ben mali genel kurula yurt disinda yasadigim icin katilamiyorum ama Trabzon'da olupta katilabilen arkadasimiz oradan bize detaylari verebilir. simdi haricten gazel okumanin bir anlami yok...

Cem Zırıh
15.11.2009, 12:29
Az once lig tv'nin internet sitesinde bir video izledim M.Ali Yilmaz'in bir videosu, ve diyorki trabzonspor'un borcu rakipleriyle ayni ama basari dusuyor !.

Fatih Solmaz
15.11.2009, 13:10
Neresi aynıymış ?

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında siyah-beyazlı kulübün toplam borcunun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğu açıklandı.

Denetleme Kurulu Başkanvekili Mehmet Küçükince, Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıda kurulunun raporunu okudu.

Küçükince, siyah-beyazlı kulübün 121 milyon 600 bin 616 lira borcu bulunduğu, ayrıca Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören (http://www.hurriyet.com.tr/index/y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m_demir%C3%B6ren/)'e de 59 milyon 756 bin 573 lira borç olduğunu ifade ederek, toplam borcun 181 milyon 357 bin 189 lira olduğunu açıkladı.

Küçükince, derneğin mevcudunun 2 milyon 967 bin 268 lira, toplam borçlarının ise Demirören'e olan borçla birlikte 69 milyon 546 bin 884 lira olduğunu, BJK Futbol Yatırımları A.Ş'nin ise 78 milyon 814 bin 217 lira mevcuda, 193 milyon 591 bin 790 lira da borca sahip olduğunu kaydetti.

A.A

Murat Erdem
15.11.2009, 13:18
Büyüyormuyuz ?

MARATON_61
15.11.2009, 13:25
tapi büyüyoruz her sene yapilan transferlerle avrupa da final oynuyoruz

bu cocuk trabzonludur alalim bizde yedisir harcanan baralarla büyüyoruz

bu bizim eski oyuncumuz bunu alalim biraz nefes aliriz tapiki büyüyoruz

bir külüb altigi basarilar sayesinde buyuk kulüb olur

o sahisa bu sahisa o bankaya bu bankaya borc yaparak deilllll

bu baralar yine traftarin cepinden cikacak

yiyenlerde servedine servet katacakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkbuyuyormusuzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzkkkkkkkkkk

bkandil
15.11.2009, 14:38
Fifa'nın yeni uygulamasına göre Borçlanan kulüp kesinlikle büyüyemeyecek... Değil Avrupa kupalarına katılmak, transfer yapmasına bile izin verilmeyecek. Yöneticinin ben cebimden verip transfer yaparım olayı da son bulacak...

Mustafa ÖZDEMİR
15.11.2009, 15:56
Fifa'nın yeni uygulamasına göre Borçlanan kulüp kesinlikle büyüyemeyecek... Değil Avrupa kupalarına katılmak, transfer yapmasına bile izin verilmeyecek. Yöneticinin ben cebimden verip transfer yaparım olayı da son bulacak...
inşallah kurtuluruz bu borç işinden ...

M.S.SOFU
15.11.2009, 17:52
sonuçtapis kapitalist sistemi futbolumuzada soktular
böylece bütün şehir takımları bitecek
bravo fifa
tıpkı kapitaslist sistem gibi
zengin dahada zenginleşecek fakir daha da fakirleşecek...

Adem Hotaman
23.02.2010, 18:54
gs bugün hisse senetlerini toplamak için 70milyon dolarlık anlaşma yaptı.bakalım bizimkiler ne zman böyle bir yola gidecek ve bu borsa işini kazançlı ve düzgün hale getirecekler

Mucahid Erdogan
23.02.2010, 19:37
bız buyuyelımde borclanarak buyuyelım bak galatasaraya 70 mılyon dolarlık kıredı cektı sende cek yıyorsa sanada verırler belkı o kıredının 6da bırını

Keramettin
23.02.2010, 20:20
Yayın ihalesinde transfere yatırıp genç yeteneklere yönelirdim ben açıkcası :S

el_conquistador
23.02.2010, 20:51
bız buyuyelımde borclanarak buyuyelım bak galatasaraya 70 mılyon dolarlık kıredı cektı sende cek yıyorsa sanada verırler belkı o kıredının 6da bırını

Kardesim, iyi bir ödeme planin olursa, 70 degil 100 milyon'da verirler. Insallah borsa sorununa bizde yakinda cözüm buluruz.

asimetrik
23.02.2010, 22:37
Borsa başlığını bulamadığımdan buraya yazıyorum. Gs 70 milyon dolar kredi bularak hisseleri toplama yoluna gidiyor. Borsa savaşında Fb ile biz kalacağız. Sanırım Gs nin bu kararından sonra elimiz zayıflıyor.

Mustafa ÖZDEMİR
23.02.2010, 22:45
borç 160 trilyon oldu gibi iddialar var.bunlar doğruysa seneye kapatırız bu klübü...

Emre7
24.02.2010, 16:06
Trabzon'dan büyük adım !

Trabzonspor yönetim kurulu, Sportif A.Ş ve Futbol A.Ş şirketlerinin birleştirilmesi için düğmeye bastı
24 Şubat 2010 Çarşamba 12:34

Milliyet'in haberine göre, Trabzonspor yönetim kurulu, geçtiğimiz günlerde Galatasaray'ın yaptığı gibi Sportif A.Ş ile Futbol A.Ş'yi birleştirmek için önemli adımlar atmayı planlıyor.

Bu konuda sarı - kırmızılı kulübün izlediği yol haritasını takip etmeyi amaçlayan bordo - mavili kulüp, gelecek sezon yayın ihalesinden gelecek olan paranın çok ciddi bir miktarını, halka açık olan hisseleri toplamaya harcayacak. Böylelikle karda olan Sportif A.Ş ile zararda olan Futbol A.Ş'yi birleştirip, kulübünün önündeki önemli bir engeli aşmayı planlayan bordo - mavili yöneticilerin, aynı şekilde bankalardan kredi talebinde de bulunabileceği belirtildi.

BÜTÇE ARAŞTIRMALARI DEVAM EDİYOR

Trabzonsporlu yetkililer Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yasak olduğu için bu konuda detaylı açıklama yapamazken, bu birleşmenin tahmini bütçesinin ise ne kadar olacağı yönündeki araştırmalar sürüyor. Trabzonspor'un hisseleri toplarken ilk etapta gönüllü olanlardan yola çıkacağı da vurgulandı. Bordo - mavili kulübün hisseleri toplamadan yapmaya çalıştığı şirketler arası ilk birleşme girişimi ise Sermaye Piyasası Kurulu tarafından küçük ortakların zarar görebileceği gerekçesiyle kabul görmemişti.

SADRİ ŞENER SİYASETE ATILACAK İDDİASI!

Öte yandan bordo - mavili takımda Başkan Sadri Şener'in görev süresinin sona ermesinin ardından siyasete atılabileceği iddia edildi. Şener, bu konuda DHA'ya yaptığı açıklamada, "Ailem siyaset kökenli. Babam bakanlık yapmış. Ama ben bu işe şu anda sıcak bakmıyorum" dedi. Şener, gelecek sezon için ise teknik direktör Şenol Güneş'le yapacakları görüşmenin ardından, takıma önemli isimler kazandırabileceklerini söyledi.

kaynak (http://www.haber3.com/trabzondan-buyuk-adim--553633h.htm?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)

Atmaca
24.02.2010, 16:12

Ancak bizi böyle bisey kurtarir zaten.

Erdem Koltuk
24.02.2010, 16:19
Tamam da büyük takımlar borçlanmadan büyünmez ki..Ya da Sivasspor borçlanmak istese bile bizim ölçülerimizde borçlanamaz mesela.Alınan borç(kredi), bir bakıma sizin büyüklüğünüzün daha doğrusu güvenilirliğinizin göstergesidir.Alınan krediye karşılık alacakların ipotekli veya varlıkların rehinli olmasının korkulacak yada endişelenecek bir durumu yoktur, bunlar tamamen hukuksal garantilerdir.

Birileri hortum yapmadığı sürece,alınan krediler ödenir, kulüp te hayatına devam eder.Sportif başarılar gelemeye başladığı anda da büyüme başlar.

Erdal
24.02.2010, 16:22
Veysel abi, bu birleşme meselesi mümkün olabilir mi?

Kendi adıma kulübü borsa batağından kurtaracak yönetime tüm tenkitlerimi unutup biat etmeye hazırım :)

İHTİLALL
24.02.2010, 16:25
Normal koşullarda çok zor..

Ama hatırlaman lazım,gs nin bir gavurluk yapıp bu işi döndürebileceğini yazmıştım..

Galiba yapacaklar,SPK nin prestijini örseleme pahasına yapacaklar..

Onları taklit ederek,yapılabilir..

Mevcut arkadaşlar bunu yapabilirmi?

Çok zor..

mavituğ
24.02.2010, 16:30
borç 160 trilyon oldu gibi iddialar var.bunlar doğruysa seneye kapatırız bu klübü...

160 trilyon abartılmış rakam ama doğru olan mali kongrede borçun az gösterilip gelirlerin fazla gösterildği
gelirler arasında hes gösterildi hesten daha para kazanılmaya başlamadı
trabzoncellden gelecek para şişirildi
bunlara ek olarak lange davasında ödenecek para kongrede es geçildi
ismail demir davasının ne olacağı belli değil alehimize durum çıkabilir

bunları kongre üyeleri de biliyordu ancak şenol güneşin gelmesi sebebiyle kimse oluşan geçiçi bahar havasını bozmak istemedi
bu tabloda takımın ünümüzde 2 yıl şampionluğa oynayacak kadroyu kurması hayal ürünü olur
bu noktada tek üzüldüğüm şenol hocadır:(

serdar avcı
24.02.2010, 18:11
yönetim iyi niyetli olabilir ama %100 de %100 .beceriksiz.

Mucahid Erdogan
24.02.2010, 18:23

ççç fıkra gıbı oldu bu camı zarar edıyorsa kapatalım gıtsın ççç

Mustafa ÖZDEMİR
24.02.2010, 19:46
Trabzon'dan büyük adım !

Trabzonspor yönetim kurulu, Sportif A.Ş ve Futbol A.Ş şirketlerinin birleştirilmesi için düğmeye bastı
24 Şubat 2010 Çarşamba 12:34

Milliyet'in haberine göre, Trabzonspor yönetim kurulu, geçtiğimiz günlerde Galatasaray'ın yaptığı gibi Sportif A.Ş ile Futbol A.Ş'yi birleştirmek için önemli adımlar atmayı planlıyor.

Bu konuda sarı - kırmızılı kulübün izlediği yol haritasını takip etmeyi amaçlayan bordo - mavili kulüp, gelecek sezon yayın ihalesinden gelecek olan paranın çok ciddi bir miktarını, halka açık olan hisseleri toplamaya harcayacak. Böylelikle karda olan Sportif A.Ş ile zararda olan Futbol A.Ş'yi birleştirip, kulübünün önündeki önemli bir engeli aşmayı planlayan bordo - mavili yöneticilerin, aynı şekilde bankalardan kredi talebinde de bulunabileceği belirtildi.

BÜTÇE ARAŞTIRMALARI DEVAM EDİYOR

Trabzonsporlu yetkililer Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yasak olduğu için bu konuda detaylı açıklama yapamazken, bu birleşmenin tahmini bütçesinin ise ne kadar olacağı yönündeki araştırmalar sürüyor. Trabzonspor'un hisseleri toplarken ilk etapta gönüllü olanlardan yola çıkacağı da vurgulandı. Bordo - mavili kulübün hisseleri toplamadan yapmaya çalıştığı şirketler arası ilk birleşme girişimi ise Sermaye Piyasası Kurulu tarafından küçük ortakların zarar görebileceği gerekçesiyle kabul görmemişti.

SADRİ ŞENER SİYASETE ATILACAK İDDİASI!

Öte yandan bordo - mavili takımda Başkan Sadri Şener'in görev süresinin sona ermesinin ardından siyasete atılabileceği iddia edildi. Şener, bu konuda DHA'ya yaptığı açıklamada, "Ailem siyaset kökenli. Babam bakanlık yapmış. Ama ben bu işe şu anda sıcak bakmıyorum" dedi. Şener, gelecek sezon için ise teknik direktör Şenol Güneş'le yapacakları görüşmenin ardından, takıma önemli isimler kazandırabileceklerini söyledi.

kaynak (http://www.haber3.com/trabzondan-buyuk-adim--553633h.htm?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)

haberden öteye gitmez...

Keramettin
22.05.2010, 10:11
Son günlerde de açıklanan rakamlarla en çok borcu olan klüp biziz.TSL'de

samet aslan
22.05.2010, 11:44
borç yiğidin kamçısıdır beyler bişe olmaz...

Barış Burak
22.05.2010, 13:17
Sorun borç değil borcun iyi yönetiilebilmesi.Trabzonspor bir gürcistan ve anadolu turnesi yapsa.maçlar onasa borcun önemli bir kısmı kapanır.elde edilen gelirlerle

TameRHan
22.05.2010, 13:25
bence büyümüyoruz sadece borçlanıyoruz.kendisini kulübün patronu ilan eden hacısalih sağolsun

ugurozturk
22.05.2010, 13:52
Hayrettin Hacisalihoglu; bir insanin her hareketi klubune zarar ve yoneticilik acisindan basarisizliksa; istifa etmeyi bilmeli.

Unal Karaman, umit milliye cagirdigi Ozan Ipek'i Bucaspordan alin dedidiginde; 500 milyar buna cok deyip aldirmadin.. Simdi 10 milyon avroya alabilir misin?

50 bin dolar yuzunden mehmet batdali aldirmadin.. simdi Geyse'de patlarsa bu taraftar sana patlamaz mi?

Fatih Tekkeye; ben burda oldukca kulubun kapisindan giremez dedin; simdi Bursa alir da Fatih de golleri siralarsa; bu taraftar seni aramaz mi tesislerde, trabzon sokaklarinda..

Emre Emiroğlu
22.05.2010, 15:16
Hayrettin Hacisalihoglu; bir insanin her hareketi klubune zarar ve yoneticilik acisindan basarisizliksa; istifa etmeyi bilmeli.

Unal Karaman, umit milliye cagirdigi Ozan Ipek'i Bucaspordan alin dedidiginde; 500 milyar buna cok deyip aldirmadin.. Simdi 10 milyon avroya alabilir misin?

50 bin dolar yuzunden mehmet batdali aldirmadin.. simdi Geyse'de patlarsa bu taraftar sana patlamaz mi?

Fatih Tekkeye; ben burda oldukca kulubun kapisindan giremez dedin; simdi Bursa alir da Fatih de golleri siralarsa; bu taraftar seni aramaz mi tesislerde, trabzon sokaklarinda..

Hocam hiçbirşey olmaz. Mehmet batdal Galatasarayda

Çağlar bizden başka gideceği bir takımda patlama yapsa , hiçbir şey olmaz. Bizim içimiz yanar , Hacısalihoğlu da unutulur gider. Olay adam yapacağını yaptıktan sonra çekip gitmesi ve ardından tepki göstermemiz değil. Olan bitene şimdi tepki göstermemiz ?

Kişisel sorunları var diye İLAÇ gibi gelecek adam fatihi aldırmayan ,

Şuan da yok babasını , emisesimi neyiyse artık çağların babasıyla ilgili tekne muhabbeti olduğu için çağları istemiyor haberleri çıkan , tek bir faydası olmayan , sıkıcı , kalıplaşmış bir üsluba sahip sözde yöneticiden bahsediyoruz !

Varmı böyle bir tepki ? KESİNLİKLE YOK !

Biz böyle yöneticileri devlet erkanında da Trabzonspor yönetiminde de hakediyoruz.

FNÖ mesela.. Hala başlık adı " İstifa etmelimi " şeklinde neden durur !

Neden gerek burada ? Gerek statta hacisalihoğlu istifaya davet edilmez ?

Daha ne kadar zarar vermesini izleyeceğiz ?

Trabzon konusunda da Trabzonspor konusunda da bize yapılan haksızlıklar müstehak !

HADİ GÖSTERSİN BMN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ;

İKİLİ BİR ANKET YAPILSIN

1 İ FARUK ÖZAK İÇİN

2. Sİ HACISALİHOĞLU İÇİN ?

İSTİFA ETMELİMİ DİYE SORULSUN... 1 ANKET 2 SORU

NEDEN YAPILMIYOR !

Çıkacak sonuca göre BMN taraftar iradesini ortaya koysun ,

Ve ses getirecek bir kapak koyulsun girişe ?

Neden yapılmıyor ?

Erman Akyüz
22.05.2010, 15:57
arkadaslar sadri başkanın acıklamasına göre. giderlerimizi karşılıycak gelirlerimizde var. biz sadece bir futbol takımı deil bir şirketiz. ve risk alınmadan büyüyemeyiz

Atmaca
22.05.2010, 15:59
Habu Hayrettin emicenin kaseti felan yok mi.

TameRHan
22.05.2010, 16:08
Habu Hayrettin emicenin kaseti felan yok mi.

:D:D

hacısalih başka gitmez kulüpten yani

Atmaca
22.05.2010, 17:04
:D:D

hacısalih başka gitmez kulüpten yani

Montaj felan da olabilir. Bu işlerden anlayan yok mu?

TameRHan
22.05.2010, 17:19
Montaj felan da olabilir. Bu işlerden anlayan yok mu?

yeni ısındı daha kulüpte tek adamlığa.böyle iyi kaymak bulmuşken bırakacağını sanmıyorum

sessizkral_1
22.05.2010, 17:50
Borç herzaman olacak.Büyük takımsan borcun olacak.Bi şampiyon olursun yada avrupada yarı final falan oynarsın.Borcun kadar para kazanmış olursun.Ayrıca Ligin en borçlu klübü değiliz.Gs nin 250 milyon euro borcu var.Bizim 1. olduğumuz konu vergi borcu.Zaten açıklamasıda yapılmış.12 milyon falan.

Barca'nın bile 500 milyon euro borcu var.

Geçiniz.

Cem Kıran
22.05.2010, 17:51
Hangi klüp borçlanmadan büyümüş saçma bir topic bence..

Tayfun Aydın
24.05.2010, 01:40
Borç herzaman olacak.Büyük takımsan borcun olacak.Bi şampiyon olursun yada avrupada yarı final falan oynarsın.Borcun kadar para kazanmış olursun.Ayrıca Ligin en borçlu klübü değiliz.Gs nin 250 milyon euro borcu var.Bizim 1. olduğumuz konu vergi borcu.Zaten açıklamasıda yapılmış.12 milyon falan.

Geçiniz.

Burda kaçırdığımız bir nokta var gayse futbol takımını gayse A.Ş ye sattı borcu sıfırladı.Yukarıda biri yazmış bizde yapmaya çalışıyoruz.Elimde Trabzonspor hisseleri var.Öyle saçma bir şekilde borsaya girmişiz ki olamaz böyle bir saçmalık.Her sene para dağıtma zorunluluğumuz var ki bu da zaten şu an mahkemelik.

M.Kılıç50
24.05.2010, 02:24
Bence Cok Sacma bir Konu...
biz bir Kocaeli, bir Sakarya, bir Siirt degiliz...
Öyle Kolay Kolay Batmayiz...

Bence Asil Tartisilmasi gereken Konu,
Kökeni Trabzon´lu olan ve Aralarinda bazilari Türkiyenin en Zengin Is Adamlarindan olusan Topluluk, Memleketleri´ne, Trabzon´a neden Maddi bir Destekte bulunmamasidir ;)

Recep Alkan
24.05.2010, 09:27

Geçiniz.

Sizin verdiğiniz Barcelona örneğinden sonra mı geçelim bu konuyu ?

Adamların üye sayısı 100.000'i geçeli nerdeyse 10 sene oldu. NE bizim gibi 500 liraya üyelik veriyorlar, nede bizim gibi yıllık 50-60 lira aidat istiyorlar. Bu kıyaslama ne kadar doğru ? Adamlar hemen hemen her sene Avrupada bir kupa kaldırıyor, yıllık kombine rakamları 60-80 bin arası, (daha fazla da olabilir) ve her maç nerdeyse 95.000 kişiye oynuyorlar. Bu adamların sadece bilet geliri bizi satın alır.

Bazen toğçu istediğimiz de, örnek olarak da fantazi olsun diye Barcelonayı verdiğimiz de hemen bu nasıl örnek diyenler, neden bu kadar alakasız durumlarda Barcelona örneğine yapışırlar.

Biz borcun olmasın demiyoruz ayrıca. Borç mutlaka olacak, bu kadar büyük paraların harcandığı bir ligde dengelerde gitmek nerdeyse imkansızdır. Benim kızdığımda, eleştirdiğimde başka bir konu.

Madem Barcadan konu açıldı devam edelim, adamların 500 milyon euro borcu var demişsiniz, ama ellerinde ne var, birde onlara bakalım. İbra, Villa, Messi, Xavi, Ineesta vs vs vs. Tabi ki birde 100.000 kişilik mabet. ORtalama her sene gelen 1-2 kupa. Yani dönen bir çarkları var. Bizim 150 Trilyon borcumuz karşılığında elimizde ne var ? Zamanı geldiğinde bu takımı Sadri Şener kurdu denilen, zamanı geldiğinde ise hemen hemen hepsi eleştirilen bir takım. Kazma vurulamayan projeler, Genel Kurulda üye kandırmak için ortaya atılan rüya projeler, ve takım değeri 60 milyon olan (Tayfunun değeri 3 milyon) bir takımımız var.

Başkan her seferinde borcun karşılığı var deniliyor, ne ile ? Sadece bir yayın geliri ile mi ? Artık elimizde Fatih yada Gökdeniz gibi adamımız da yok, sat borç kapat diyebileceğimiz...

Borcumuzun karşılığı neden açıklanmıyor ? Bu borcu nasıl kapatacağımız neden yazılıp çizilmiyor ? Karşılığı var, eyvallah ama nerde ? Bildiğimiz kadarı ile parasızlıktan başlatılamayan projeler var...

Ben bir taraftarım, işim takımımı desteklemek. Ama sadece tribünde bağırıp, formasını alarak değil. Ben öğrenmek istiyorum, sadece sözler ile kandırılmak istemiyorum. Var olduğu söylenen şeyleri görmek istiyorum...

oflubektas
24.05.2010, 09:59
Bu kulübün mali kongresi yok mu? Bütçesi yapılmıyor mu? Bu sene borçların nasıl yapılandırılacağı ve olası gelirler bu bütçede yazmaz mı?

Hariçten gazel okumaya lüzüm yok. Bu işin nasıl takip edileceği bellidir. Ayrıca her üyenin de kulübün mali yapısını inceleme hakkı vardır.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya lüzum yok. Bakarsınız, incelersiniz, fikrinizi beyan eder, bizi de aydınlatmış olursunuz.

Varlıbaş61
24.05.2010, 10:50

Geçiniz.

Bakın Barcelona'nın da borcu varmış...
Demek ki doğru yoldayız...

HH

x_man
24.05.2010, 10:53
bu borçları ne zaman eriteceğiz Allah yardımcımız olsun

SEDAT
24.05.2010, 11:18
- Borçsuz klüp arıyosanız Gençlerbirliği var ne uzuyor ne kısalıyorlar...

- Borç iyi bişey değildir ama bu şu klübün hiçmi geliri yoktur peki....

- Bütün borcu bu yönetimmi yapmıştır...Bu klübe İş adamı olsun Siyaset olsun kim yardım ediyor herkes kuru sıkıyor sadece....

F.Erdem
29.05.2010, 13:28
Sizin verdiğiniz Barcelona örneğinden sonra mı geçelim bu konuyu ?

Adamların üye sayısı 100.000'i geçeli nerdeyse 10 sene oldu. NE bizim gibi 500 liraya üyelik veriyorlar, nede bizim gibi yıllık 50-60 lira aidat istiyorlar. Bu kıyaslama ne kadar doğru ? Adamlar hemen hemen her sene Avrupada bir kupa kaldırıyor, yıllık kombine rakamları 60-80 bin arası, (daha fazla da olabilir) ve her maç nerdeyse 95.000 kişiye oynuyorlar. Bu adamların sadece bilet geliri bizi satın alır.

Bazen toğçu istediğimiz de, örnek olarak da fantazi olsun diye Barcelonayı verdiğimiz de hemen bu nasıl örnek diyenler, neden bu kadar alakasız durumlarda Barcelona örneğine yapışırlar.

Biz borcun olmasın demiyoruz ayrıca. Borç mutlaka olacak, bu kadar büyük paraların harcandığı bir ligde dengelerde gitmek nerdeyse imkansızdır. Benim kızdığımda, eleştirdiğimde başka bir konu.

Madem Barcadan konu açıldı devam edelim, adamların 500 milyon euro borcu var demişsiniz, ama ellerinde ne var, birde onlara bakalım. İbra, Villa, Messi, Xavi, Ineesta vs vs vs. Tabi ki birde 100.000 kişilik mabet. ORtalama her sene gelen 1-2 kupa. Yani dönen bir çarkları var. Bizim 150 Trilyon borcumuz karşılığında elimizde ne var ? Zamanı geldiğinde bu takımı Sadri Şener kurdu denilen, zamanı geldiğinde ise hemen hemen hepsi eleştirilen bir takım. Kazma vurulamayan projeler, Genel Kurulda üye kandırmak için ortaya atılan rüya projeler, ve takım değeri 60 milyon olan (Tayfunun değeri 3 milyon) bir takımımız var.

Başkan her seferinde borcun karşılığı var deniliyor, ne ile ? Sadece bir yayın geliri ile mi ? Artık elimizde Fatih yada Gökdeniz gibi adamımız da yok, sat borç kapat diyebileceğimiz...

Borcumuzun karşılığı neden açıklanmıyor ? Bu borcu nasıl kapatacağımız neden yazılıp çizilmiyor ? Karşılığı var, eyvallah ama nerde ? Bildiğimiz kadarı ile parasızlıktan başlatılamayan projeler var...

Ben bir taraftarım, işim takımımı desteklemek. Ama sadece tribünde bağırıp, formasını alarak değil. Ben öğrenmek istiyorum, sadece sözler ile kandırılmak istemiyorum. Var olduğu söylenen şeyleri görmek istiyorum...

Bu örnek isabetli olmuş.
Borç gereklidir ama boyumuzu da aşmamalıdır.
Trabzonspor bu gelir sıkıntısında sinekten yağ çıkarmak,her aldığından ekstra verim almak,hesaplayıp planlayıp minimum zarar etmek zorundadır.

Hotaman
29.05.2010, 13:35
Barca konusunda bir yanlışlık var.
Borcu 500 değil 700 küsür milyon €'larda.

Büyük başın büyük derdi olur.
Büyük düşünmezsen büyük olamazsın, büyük kalamazsın.

Halit Akyüz
29.05.2010, 14:00
Büyüsek neyse borçlanıyoruz ama büyüdüğümüz yok.

genç61
29.05.2010, 15:26
1 mılyar dolar borcumuz olsun gerrekırsede yeterkı sampıyon olalımya nedense borc buyyor sampıyonluk gelmıyor bu gercetn ıcımızı acıtıyor

leavemealone
12.06.2010, 18:08
Borç 104 milyon

Trabzonspor'un 25. Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi Nizamettin Algan Konferans Salonu'nda az bir katılımla gerçekleştirildi.

Divan kurulu toplantısında, bordo-mavili takımın 104 milyon TL borcu olduğu açıklandı.

fanatik

Gümüshane
12.06.2010, 18:20
bize ne kac milon borcu var ya? yönetim isini bilir..bosu bosuna bukadar borcun altina girmez. Akilli Adamdir sadri sener

askemo_garleli
13.06.2010, 03:02
şampiyonluk gelirse o borç 1 haftada kapanır :D

Erkan
13.06.2010, 03:31
Buyuk sirketler borclanirlar, onemli olan zamaninda odeyebilmek. Ve aldigin paradan cok kâr getirmesi.. Sadece borc miktari pek fazla birsey ifade etmez

Ceyhun Öncü
13.06.2010, 03:38
Galatasarayin 267 Milyon $ = 419 Milyon TL
http://www.yuksekovahaber.com/haber/galatasarayin-borcu-belli-oldu-27085.htm

Besiktasin 181 Milyon TL
http://www.besiktas.org/haberler/besiktasin-borcu-181-milyon-tl.html

Fenerbahce 159 Milyon TL
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11511500.asp

Galatasarayin bizden 4 kat
Besiktasin 1,8 kat
Fenerin 1,6 kat
bizden daha cok borcu var..hele durun sakin olun
Yönetimin geldiginde borc 40 Milyon $ simdi 66 Milyon $

Fatih Özkan
13.06.2010, 03:52
Sıkıntı yok...
Abartmaya da hiç gerek yok!

Ozan Yazıcı
13.06.2010, 09:44
Sorun borcun büyüklüğü değil, bu borcun karşılığının sportif başarı olarak dönmemesidir. Dönmedikçe de borç büyümeye devam edecektir. Bu transfer politikasıyla da dönmeyecektir.
Ne kadar eski topçu, popçu, hoca varsa kulüpte görev alıyor, altyapıya bak, transfer politikasına bak..

Sunny53
13.06.2010, 09:48
Bakın işinize

FOREVER SADRİ ŞENER

littlebighorn
13.06.2010, 10:21
Borçlanarak büyümek çok garip bir şey değil Türkiye' de 10 yıldır öyle büyüyor.

Ilelioglu
13.06.2010, 13:18
Bence abartmaya gerek yok...

Borc 104 Milyon TL, yani yaklasik 55 Milyon Avro...

A Takim'daki Futbolcularin toplam degeri (transfermarkt.de'ye göre) yaklasik 60 Milyon Avro...

Yayin gelirleri, TsClub gelirleri, vs....

Yani demek istedigim cok büyük bir borc degil bu ama 60 Milyon Avro'yu gecmese iyi olur...

Avrupa Liglerinde basarili olursak yine maddi anlamda büyük kazanclar elde edebiliriz...

Tabi Sampiyon olursak da ayni sekilde...

;):)

salihismet
13.06.2010, 13:31
Iyi futbolcu isteriz, kombineleri almayiz, borclanmayi elestiririz, alt yapidan futbolcu yetismez, gercekten ne olacak bu Trabzonsporun hali?

Recep Alkan
13.06.2010, 13:43
Iyi futbolcu isteriz, kombineleri almayiz, borclanmayi elestiririz, alt yapidan futbolcu yetismez, gercekten ne olacak bu Trabzonsporun hali?

Buna kesinlikle katılmıyorum, ne demek kombineleri almayız, Trabzonspor Sadri Şener yönetimine kadar kaç kez Kombine lafını telaffuz etmiştir. Bakın kaç tane satmıştır demiyorum, telaffuz etmiştir ? Trabzonda kombine falan bu zamana kadar gelir kaynağı olarak görülmemiştir. Sadri Şener yönetimi ile ağza alınmaya başlayan bir laftır sadece.

Sanki Trabzonspor her sene 15.000 kombine satıyordu.

Birileri kendine bir kalkan buluyor, bizde küçücük kalkanın arkasına milonlarca Trabzonsporlu sığdırmaya çalışıyoruz.

Geçiniz efendim bunları.

Alt yapıdan oyuncu yetişmiyor diye birşey yok, yetiştiremiyoruz, değer kıymet bilmiyoruz. Elimizde Dünya Liseler arası şampionu lise takımımı var iken biz o oyuncuları ne yaptık ? Alın işte son mohikon Barış'ın hali de belli. Benden daha kilolu !!!

Alttan oyuncumuz gelir, ben eminim, ama gereken ilgi gösterilmeli.

Kaldı ki borçlanıyoruz ama büyümüyoruz. Büyümek nedir ? Özellikle borçlanmak karşılığında büyümek nedir ? Kriteri var mıdır ? Biz habire borçlanıyoruz, peki büyüdüğümüzün göstergesi ne ? Televizyonlarda 5 dakika daha fazla mı gösterilmek ? Yoksa gazetelerde 1 sayfa daha mı yer almak ?

Yoksa Aziz Yıldırım gibi kendi bütçen ile stat ve kapalı sor salonu mu dikmek ? Tesis üzerine tesis kurmak mı ? 4 Yılda 20 Milyon Euro verdiği oyuncudan belki 30 milyon euro kazanmak mı ? Her sene iki kupadan birinin sapını yakalamak mı ?

Yahu borçlanıyoruz da ne tarafa doğru büyüyoruz ?

Ilelioglu
13.06.2010, 13:51
Yoksa Aziz Yıldırım gibi kendi bütçen ile stat ve kapalı sor salonu mu dikmek ? Tesis üzerine tesis kurmak mı ? 4 Yılda 20 Milyon Euro verdiği oyuncudan belki 30 milyon euro kazanmak mı ? Her sene iki kupadan birinin sapını yakalamak mı ?

Yahu borçlanıyoruz da ne tarafa doğru büyüyoruz ?

Evet Fenerbahce bu Konuda cok büyük bir gelisme kaydetti...

Borclanmamizin sebebi Futbolcu almak, devaminda ise basarili olamiyoruz ve dogal olarakta büyümüyoruz! .

Kücülüyoruz desek daha dogru olur, sadece gerekli yerlere Transfer yapip Altyapiya daha cok önem versek yada Tesislesmeye.

Bugün Fenerbahce'nin kendine ait Ankara'da özel tesisleri var üstelik halka da acik...Yani oradan bile gelirleri var...

Manevi anlamda büyümedigimiz gibi Maddi anlamdada büyümüyoruz...
:cool:

Mustafa ÖZDEMİR
13.06.2010, 13:51
şu anki borç trabzonspor için normaldir .borçlar uzun vadeye yayıldığı için problem yok gibi gözüküyor...

Recep Alkan
13.06.2010, 13:54
şu anki borç trabzonspor için normaldir .borçlar uzun vadeye yayıldığı için problem yok gibi gözüküyor...

Önemli olan borç değil,

1) Gelirin

2) Geleni nereye harcadığın

3) Bu kadar borç ile ne yaptığın ?

Ceyhun Öncü
13.06.2010, 15:32
Önemli olan borç değil,

1) Gelirin

2) Geleni nereye harcadığın

3) Bu kadar borç ile ne yaptığın ?

Tamamda Recep abi bu borcu sadece bu yönetim yapmadiki

2012 den itibaren HES Projesinden yillik 4-6 Milyon € geliri olacak
Bu Sezon yayin geliride cogalacak tahminen ordanda 20-22 Milyon € gelirimiz olacak
Eger bu sezon Glowacki (900bin € + max 4 Milyon € Santrafor alinirsa) bu Sezon sonu bile bu borc 60 Milyon € dolarin altina düsebilir

Daha buna Stad,TsClub ve diger gelirler girer

Bundan sonraki dönemde belli olur dogrumu yanlismi diye
Bugün nerden bakarsak bakalim Colman+ Selcuk ikilisi 4,7 Milyon € alinmis
ama satmaya kalksak bunun 2-3 kati arasi bir para alabiliriz

TSezgin61
13.06.2010, 15:37

A Takim'daki Futbolcularin toplam degeri (transfermarkt.de'ye göre) yaklasik 60 Milyon Avro...

Yani demek istedigim cok büyük bir borc degil bu ama 60 Milyon Avro'yu gecmese iyi olur...

Avrupa Liglerinde basarili olursak yine maddi anlamda büyük kazanclar elde edebiliriz...

aynen...
büyütecek birsey yok... haaydi transfer basligina

Muhalif
13.06.2010, 18:45
Şu takımın değeri 60 milyon euro değil arkadaşlar bunu bir anlayalım önce. 2.5 milyona aldığımız Cale'ye mesela transfer etmek isteyenler kaç milyon veriyor? Alanzinho'yu 4.5 falan sayıyorsunuz herhalde. Satmaya kalksak 2.5 milyondan fazla veren çıkar mı? Gabric, Umut, 1 senedir oynamayan Yattara falan mı edecek toplamda 60 milyon? Onur, Egemen, Giray, Colman, Selçuk, Ceyhun, Umut,Yattara, Alanzinho, Gabric, Engin, Serkan, Teofilo ve diğerlerini toplayın en fazla 40 milyon değeri çıkar bu takımın. Egemen-Onur-Giray-Selçuk-Ceyhun gibi yerli oyuncularımızın toplamı yabancılardan da çok çıkar. Onun için borçlanarak büyüme işinde ben yokum bu sene. Yapabiliyorlarsa yedikleri kazıkları çıkarsınlar ve yerli ağırlıklı bir kadro kursunlar. Egemen-Onur-Serkan-Murat Tosun-Selçuk-Ferhat gibi mesela Eskişehir'den Sezer, Gençler'den Orhan, Diyarbakır'dan Barış, Kasımpaşa'dan Yekta, Manisa'dan Yiğit Gökoğlan gibi adamları alsınlar. Yabancıları takasla falan elden çıkarsınlar bir an önce. Önümüzdeki seneye ligin en iyi yerli kadrosuyla girelim ve bu sene borçları ödeyelim. Seneye de 3 kaliteli yabancıyla şampiyonluk ve Avrupa macerasına atılırlar işte. Yoksa 10 küsür yabancısı -Colman hariç- doğru dürüst katkısı olmayan takım hele ki 10 yabancı transferi hakkından sonra kolay kolay şampiyon olamaz bu ligde.

M.S.SOFU
13.06.2010, 19:06
başlığın kapatılmasını talep ediyorum
fi tarihinden kalma bütçe sistemleriyle şirket yönetilmez
yok neymiş efendim denk bütçeymiş
denk bütçe sistemi-şirketler açısından- gerilerde kalalı yüzyıllar oluyor fakat bizim forumda hala denk bütçe diye tutturmuşlar

lütfen başlığı kapatın

Mert Oğuzlu61
13.06.2010, 19:28
Şu takımın değeri 60 milyon euro değil arkadaşlar bunu bir anlayalım önce. 2.5 milyona aldığımız Cale'ye mesela transfer etmek isteyenler kaç milyon veriyor? Alanzinho'yu 4.5 falan sayıyorsunuz herhalde. Satmaya kalksak 2.5 milyondan fazla veren çıkar mı? Gabric, Umut, 1 senedir oynamayan Yattara falan mı edecek toplamda 60 milyon? Onur, Egemen, Giray, Colman, Selçuk, Ceyhun, Umut,Yattara, Alanzinho, Gabric, Engin, Serkan, Teofilo ve diğerlerini toplayın en fazla 40 milyon değeri çıkar bu takımın. Egemen-Onur-Giray-Selçuk-Ceyhun gibi yerli oyuncularımızın toplamı yabancılardan da çok çıkar. Onun için borçlanarak büyüme işinde ben yokum bu sene. Yapabiliyorlarsa yedikleri kazıkları çıkarsınlar ve yerli ağırlıklı bir kadro kursunlar. Egemen-Onur-Serkan-Murat Tosun-Selçuk-Ferhat gibi mesela Eskişehir'den Sezer, Gençler'den Orhan, Diyarbakır'dan Barış, Kasımpaşa'dan Yekta, Manisa'dan Yiğit Gökoğlan gibi adamları alsınlar. Yabancıları takasla falan elden çıkarsınlar bir an önce. Önümüzdeki seneye ligin en iyi yerli kadrosuyla girelim ve bu sene borçları ödeyelim. Seneye de 3 kaliteli yabancıyla şampiyonluk ve Avrupa macerasına atılırlar işte. Yoksa 10 küsür yabancısı -Colman hariç- doğru dürüst katkısı olmayan takım hele ki 10 yabancı transferi hakkından sonra kolay kolay şampiyon olamaz bu ligde.

o saydığın isimleri aldıkmı ligin en iyi yerli kadrosunu kurmuş olacağız öyle mi ? .. neyse

güzel ve oturmuş bir kadroyla şampiyonluk hesapları yaparak, lige para yağacak olan(1 galibiyet 700 bin TL) şu yeni sezona girerken fantazi yapalım diyorsun yani ? sen o kadroyla FM de bile ilk 5 i bırak ilk 10 a zor girersin, bu paralar nasıl kazanılıyor sanıyorsun ne paralar dönüyor futbolda biliyormusun acaba ?

gelecek sezon şampiyon olamasak bile son haftaya kadar başarılı sonuçlar alalımda kasamız dolsun diye biz burada kafa patlatıyoruz kaliteli 2 oyuncu transferi lazım bu takıma alalım ve yeni sezona girelim diyoruz, sen resmen gelmiş diyorsun 108m TL borç var diye özkan sümer zamanında şamaroğlanı olan ts ye geri dönüş yapalım ? o zamanki şartlarla şimdikini karşılaştıramayız....

bu dediğin şeylerin yapılması halinde ''neler olabileceğini'' bir daha düşün bence, takımı resmen bataklığa sokalım diyorsun be abi !

Trabzonspor u diyarbakırla veya o çaptaki sıradan anadolu takımlarıyla karşılaştırmayın lütfen !!!

Ceyhun Öncü
14.06.2010, 01:51
Bugün
takimimiz 40 Milyon € eder diyorsunda neye dayanarak?

Bugün Onur-Colman-Selcuk
20 Milyon €

Egemen Giray ve Cale bu ligde bizim taraftarlar begenmesede imrenilerek izlenen defans oyunculari
ve bana görede ligin en iyi defansi ve orta sahasi bizde (komple olarak)

Söyle kaba bir hesap yapalim
Onur 8 Milyon € (genc, milli kaleci, gsde arda neyse onur bizde o)
Giray 3 Milyon € (bize geldikden sonra Milli oldu)
Egemen 2,5 Milyon €
Cale 3 Milyon € (Geldikden sonra Milli oldu, Hoffenheim ve Schalke ile adi geciyor)
Serkan ??
Yattara 4 Milyon €
Alanzinho 4 Milyon € (antu,gscimbom ve diger forumlarda bu oyuncuyu almamiz lazim diye bahsediliyor brazilyali messi diyorlar ama bizim taraftar gine begenmiyor)
Colman 7 Milyon € (mevkisinde ligin en iyisi)
Selcuk 5 Milyon € (Milli oldu, mevkisinde ligin en iyisi, bunu istatistik olarak söylüyorum)
Ceyhun 3 Milyon € (sürekli milli takimda, gs ve fb nin istedigi bir isim)
Gabric 2,5 Milyon € (geldikden sonra Milli oldu, ancak degerinin artigini düsünmüyorum)
Sezer Badur 500 bin €
Baris Memis 1,5 Milyon (sezon basinda lüttich in teklifi geri cevrildi, sadece kiralik kabul etmisdik)
Teofilo ??
Umut ??
Burak 1,5 Milyon €
Engin Baytar 1,5 Milyon €
Faty Papy ??
Brüls??
tjikuzu 500 bin €
Zafer Yelen ??
Tolga ??

Yani bir 60 Milyon ederimiz var
hem söyle söyleyelim
Fenerbahce 150 Milyon € bir takim oldugunu söylüyor sizce
Gökhan Gönül ve Andre Dos Santos haricinde para yapabilecek bir oyunculari varmi?
Bugün bir Guiza 10 Milyon edermi?

Yasin Altuntas
14.06.2010, 02:50
transfermarkt.de deki Oyuncu degerlerine bakmayin cünkü en gec 2 hafta icinde yenilenecekler ;)

Ömür Karadeniz
16.06.2010, 09:02

a takımdakı oyuncular 60 milyon avro etmez.kimse kendini kandırmasın.su ana kadar butun transferlerde zarar ettik.takımda su an degerinin uzerinde satabilecegimiz bi colman var oda belki.

hAtes
16.06.2010, 09:24
a takımdakı oyuncular 60 milyon avro etmez.kimse kendini kandırmasın.su ana kadar butun transferlerde zarar ettik.takımda su an degerinin uzerinde satabilecegimiz bi colman var oda belki.
colman selçuk onur ceyhun serkan cale bence bu kadar küçümsemeyelim takımımızı

Ahmet Faruk
16.06.2010, 09:55
Güzel bir planlama ile 2 yılda bu borç önemsiz hala getirilir, 4 yılda kapatılır.
Ama işi bilen insanların oturup üzerinde biraz kafa yorması lazım.
Bakkal hesabı ile gidilmez bu borcun üzerine.

boztepeliyasin
18.06.2010, 13:48
başarısızlık sürdükçe borçta sürecektir.

sahtepass
18.06.2010, 13:56
borç olmadan büyüme olmaz arkadaşlar .
2005te bizim şirketin çuvalla borcu vardı ufak ( çuvalda değil büyük fındık çuvallarından ) 5 sene geçti o borçlar ödendi üstünede bi dünya para kondu .

takımda aynı durumda bir sürü yatırım yaptı HES olsun trabzoncell olsun bunların meyveleri ilerleyen yıllarda toplanacak . kısa sürede olacak gelirler ise takımın kazanacağı başarılar olacaktır

TheRapZoNe
18.06.2010, 13:57
borcun sürekli artmasının nedeni bu işi beceremeyen beceriksiz yöneticilerdir

SEDAT
18.06.2010, 14:05
- Şahsen tek düşünmediğim şey borçtur..

- Biz istiyoruzki borcumuz çok neden şampiyon değiliz..sadece biz değilizki..

- Gençlerbirliği Borcum yok diye böbürlendi yıllarca .ama ancak figuran olur ligde daha ötesi olmaz işte..

Yasin T.
18.06.2010, 15:05
başarılı olamadıktan sonra dahada borçlanacağız.bursa şampiyon oldu Şampiyonlar ligi, süperlig, tv gelirleri derken 40 milyon avroyu ceplerine indirdiler.kesinlikle başarı şart.

Ali Can
18.06.2010, 16:17
aslınada büyümüyoruz..

karatasof
18.06.2010, 17:08
Borç mu?
Ne borcundan bahsediyorsunuz siz kardeşim?
Biz TS'un itibarını arttırdık!
Bankalar da TS'a para verme yarışına girdiler!
Adamlar para veriyor iken almamakta olmaz tabi..
Biz de o sebeple biraz para aldık adamlardan.
Bu kadar basit!
Lütfen!
Konu'yu çarpıtmayalım!

leavemealone
18.06.2010, 18:15
110'dan 50 Milyon TL'ye düşürecek

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, yeni sezonda kulübün ekonomik yapısını güçlendirmek için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. İlk etapta borsadaki hisseleri toplamaya çalışacak olan Şener, kulübün borcunu da 50 milyon TL seviyesine indirmek istiyor.

Trabzonspor'da yeni sezonla birlikte kulübün gelirlerinin artmasıyla birlikte, borcu azaltmayı planlayan Başkan Sadri Şener çalışmalara başladı. İlk olarak borsadaki hisseleri toplamayı düşünen Şener ve yönetimi, daha sonra 110 milyon TL civarında olan borcu 50 Milyon TL seviyelerine çekecek. Bunun için yayın gelirlerinden önemli bir miktarı ekonomik yapılanmaya aktaracak olan Şener, kulübe kalıcı gelir getirici kaynakları da artırmak istiyor. Şener, kulübün ekonomik yapılanmasının gelecek açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Gelirler arttığı için giderleri azaltmamız gerekiyor. Bunun için detaylı projeler hazırlıyoruz" diye konuştu.

18.06.2010
Kaynak : DHA

Ha-kan
19.06.2010, 21:48
ortada başarı yok ama borç dağları aştı.yönetime hesap sorma zamanı geldi de geçiyor

61kralfatih
26.06.2010, 11:36

yorum sizin
çok zenginsen gec takımın başina kendşi paranla yap işi bugün beşiktaşin aldığı adamlari görüyorsun borçuda 222 milyon dolar yürüyomuymus 66 milyonuda baskana borç

AKSOY_61
26.06.2010, 11:39
Bu hes ne alemde?

61kralfatih
26.06.2010, 11:52
yapılıyordu hala bildiğim kadariyla

Napoli
26.06.2010, 11:53
Borçlanarak Küçülüyoruz.

ESER
26.06.2010, 12:22
borclanip yerimizde sayma desek daha dogru olur heralde. o kadar borca karsi vaad edilen projeler yapilsa eyvallah hani karsiligi var hic olmazsa denir de hangi buyume. isin garip yani borca karsi gelir olarak gosterilen sadece palavralar var. ortada cakilmis civi yok, hesi gelir gostermeler, futbolculari kulubun sermayesi ilan etmeler. vs vs... tv kurulacakti, muze yenilenecekti, "mabet" yenilecekti, kolej-universite kurulacakti lafta.. ha bu paralara karsilik hepsi dahi olmasa bunlarin bir kismi yapilsa buyumeden soz edilir de hangi buyume?

baskana kongrede soruluyor, bu karadenizsporun borclari ne olacak diye..
verdigi cevap: burasi Trabzonspor kongresi, karadenizspor kongresi degil..
dogru ya karadenizspor cemisgezeksporun pilot takimiydi, boyle mantiksiz sorulurla baskan neden rahatsiz edelir anlamak mumkun degil... 100 kusur milyon dolara karsilik yapilan buyuk yatirimlari da unutmamak lazim. tesisin yanindaki ahir gibi..

karadenizspora milyonlar verilip bir kamyon adam alinmis. oyle ucuza da degil en kotusune 300-400 bin verilmis. 1 milyon verilen var.. lafta gelecek vadeden adamlar , ama herbiri kasla goz arasi dagitilmis bir yerlere, kimisinin nerde oldugunu bilen yok.. hani sermayeler futbolculardi nasil is bu? bu adamlar madem milyonlar verilecek kalitede adamlardi neden hic biri takima yukselmedi , yok bu adamlar bes para etmez adamlardi neden dunya para verildi? bu ticaretin uzerinden kim arpalandi ? nerede bu 10 kusur adam? nerede bunlara verilen paralar?

bu kulub yillardir bu yazaneci tayfalar arasinda paslasilip , somurule somurule hala ayakta kaldiysa gercekten de buyuk bir kulup ,.. 30 yildir lafta zengin mutahit olanlarin zenginliklerinden yarar gorecegini umarak onlarin pahali oyuncagi haline gelmis bir kulub olduk ciktik .. ha bi de kulub uzerinden buyuyenlerin isim sohret sahibi olanlarin triplerine bile maruz kalabiliyor arada..kulubun uzerinden sohret olup sonra yalvarin ki yoneteyim triplerine girenleri mi ararsin, siz kimsiniz bocukler benim kankilerim kalite adamlar, aha da kustum diyip tuymeye calisan, kendi camiasina beyaz Turk havalari satmaya calisani mi ararsin, maketle afisle insanlari keriz yerine koyani mi ararsin, kulubun ismini girtlagina kadar siyasete bulastirip, makam mevki sahibi olup sonra kulube tepeden bakip tarafsiz pozlari cizeni mi ararsin,,, kimi ararsan var ... herkezin kirtillanma pesinde kostugu bu kulub hala ayakta.. iste buyukluk bu..

Mustafa ÖZDEMİR
27.06.2010, 07:03
o borçların karşılığı var.yani problem yok .ama nasılsa karşılıı var diye dahada fazla borç yaparsak işte o zaman batarız...

Süleyman Eruyar
28.06.2010, 10:07
Borçlanarak büyümeye karşı değilim,

bundan korkmuyorum,

Korkum ; Borçlanarak küçülmek...

Faik Yılmaz
28.06.2010, 10:16
Sadece Karadeinzspora harcanan milyonlarca lira ile bile süper ligde orta halli konuma gelecke bir takım kurulabilirdi....

Soru: Karadenizspora bugüne kadar ka. lira harcanmıştır.....

Soru 2: Bu harcanan para ile A takıma kaç oyuncu kazandırılmıştır. Ya da başka ne gibi başarılar kazandık....

Cevabını hepimiz biliyoruz aslında....

Karadenizspor milyon liralar harcanan koskocaman bir fiyaskodur....

SEDER
28.06.2010, 11:19
arkadaşlar hes lerin satılacağına dair bazı duyumlar var..bence çok yanlış..tüm takımı satsınlar ama hes lere dokunmasınlar..onları almak için tüm trabzon taraftarı seferber olmuştu..gelecekte çok ciddi gelir getirecektir.yıllık 10 milyon dolara yakın gelir trabzonu gelecekte çok iyi yerlere taşır..hesleri alırken ki duruşumuzu sergileyip bu hes leri asla sattırmayalım...

Recep Alkan
28.06.2010, 11:47
Hobaa, yine döndük en başa. Ne oldu, geçen sene bu yönetim peşin para karşılığında HES'i vermek istiyor demiştik, ama inanılmamıştı.

Bu söylemler yeni falan değil, Yönetime Genel Kurulda yetki verilmemesinin de nedenidir bu durum.

salihismet
28.06.2010, 12:28
Sadece Karadeinzspora harcanan milyonlarca lira ile bile süper ligde orta halli konuma gelecke bir takım kurulabilirdi....

Soru 2: Bu harcanan para ile A takıma kaç oyuncu kazandırılmıştır. Ya da başka ne gibi başarılar kazandık....

Evet fiyasko oldugu dogrudur, fiyasko olsun diyede kimse o kadar paralari oraya vermedi. Futbolda her zaman 2+2 4 etmiyor.
Yanilmiyorsam yönetim bunun bir hata oldugunu söyledi.
Bizim taraftarimiz her seye karisma hakkini kendinde görüyor, acaba bu karisdigi kadarda katkida bulunuyor mu? orasini tam olarak
bilemiyorum.
Hangi mac oldugunu hatirlamiyorum, bir gün bir mac izlerken, teknik drektör devamli hakemin isine karisiyordu, sonunda hekem yanina giderek;
düdügü uzatip; buyrun siz yönetin diyerek düdügü kendisine uzatti.
Yönetimlerin böyle bir sansi olsada buyrun sizler yönetin diye sizleri cagirsa, bunlari yönetimi savunma adina yazmiyorum, yiginla yanlislari vardir,
yönetime gelipte dört dörtlük yöneten yöneticiye ben rastlamadim, bana göre bunlar biraz daha iyi.
Sunuda söyliyeyim; sampiyonluga oynama iddiasiyla sezona basliyan hic bir takim 100 liraya kombine satmadi, o kombinelerin cogunuda vali, belediye baskan ve emniyet satin aldi.
Herkesin elestirme hakki vardir, ama herkes Trabzonspora karsi kendi cabinda sorumlulugunu yerine getrip ondan sonra elestirsin, bu benim fikrim
tabi, getirmedende elestirmek bir demokratik hakdir.

karatasof
28.06.2010, 12:37
SORU: 130 milyon borçlanarak superlig'i 5.sırada tamamlayabilen TS'un önümüzdeki sezon lig şampiyonu olabilmesi için borcu kaç lira olmalıdır?

M.S.SOFU
28.06.2010, 13:20
arkadaşlar yüz kere söyledim ve herkes anlayana kadar tekrar söyleyeceğim
bu kulüp artık şirketleşmeye doğru gidiyor
kimse endüstriyel futbolun önünde duramaz
dolayısıyla bu bir şirketse bu işi bilenler yorum yapsın bırakında
yatırım denen bir şey var
yatırım önce eksi girer hanenize çünkü harcama yaparsınız risk alırsınız
risk almadan parak azanamazsın
hiç mi aranızda ticaretle uğraşan yok ya

sayın yöneticiler lütfen başlığı kapatın

iktisadın kitabını tekrardan yazdırmayın adama

M.S.SOFU
28.06.2010, 13:38

bu kounda doğru söylüyorsun faik abi.

karadenizspor konusu fiyasko bir yatırımdır.
ama dediğim gibi yatırımdır.
risk alındı ve kimse bu işin bu kadar kötü olabileceğini görmedi
trabzonspor markası iyi kullanılamadı.
doğru adamlar transfer edilemedi
kulüp misyonundan çıktı
bu konudaki borçlanmaların hepsi bizim kulübe katkı olsun diye aldığımız formalar ve ürünlerden çıkacak.yani aldığımız formalarla transfer olmayacak

büyüme borrçlanmayla olur ama yanlış kararlar vermemk şartıyla...

Faik Yılmaz
28.06.2010, 13:56
arkadaşlar yüz kere söyledim ve herkes anlayana kadar tekrar söyleyeceğim
bu kulüp artık şirketleşmeye doğru gidiyor
kimse endüstriyel futbolun önünde duramaz
dolayısıyla bu bir şirketse bu işi bilenler yorum yapsın bırakında
yatırım denen bir şey var
yatırım önce eksi girer hanenize çünkü harcama yaparsınız risk alırsınız
risk almadan parak azanamazsın
hiç mi aranızda ticaretle uğraşan yok ya

sayın yöneticiler lütfen başlığı kapatın

iktisadın kitabını tekrardan yazdırmayın adama

Şahsileştirmeden bir kaç satır yazayım.....

Taraftar klübe yeterince sahip çıkmaktadır.....

Bakınız Türkiye kupsı alındığında türen atletlerinden daha kalitesiz t-shirt bozmarından onbinlerce aldı ve formalardan binlercesi satıldı.....

Hattini bil kampanyası 61000 binden gidiyordu sene sonu hedefi 100 bin hiçte küçümsenecek bir rakam değil bu....

Kombinesiydi osuydu derken kaliteli olan her ürüne ilgi gösterilmiştir....

Ancak paralarımızı inek işlerine harcandığını gördüğümüzde ve rakipler takır takır adam alırken Antep Belediyenin 26. yaşındaki gelecek vadeden kalecisini alırlarsa taraftarın desteğide doğal olarak sekteye uğrayacaktır...

Taraftarlık almakdan vermektir.....Evet ama saf gibi her yapılanı kabul etmekte değildir.....

Koskoca Trabzonspor hala 3-5 inekle uğraşıyorsa kombine almayan taraftara kızmanın hakkı yok....

Şirketleşme dediğimiz olayda Atay Bey zamnında başlayan bir süreçtir ve mevcut yönetim elle tututlur hiç bir adım atmamıştır....Ve şu anda Bursaspordan bile geri duruma duruma düşürmüştür...

lazkopatfaroz
28.06.2010, 19:31
Evet fiyasko oldugu dogrudur, fiyasko olsun diyede kimse o kadar paralari oraya vermedi. Futbolda her zaman 2+2 4 etmiyor.
Yanilmiyorsam yönetim bunun bir hata oldugunu söyledi.
Bizim taraftarimiz her seye karisma hakkini kendinde görüyor, acaba bu karisdigi kadarda katkida bulunuyor mu? orasini tam olarak
bilemiyorum.
Hangi mac oldugunu hatirlamiyorum, bir gün bir mac izlerken, teknik drektör devamli hakemin isine karisiyordu, sonunda hekem yanina giderek;
düdügü uzatip; buyrun siz yönetin diyerek düdügü kendisine uzatti.
Yönetimlerin böyle bir sansi olsada buyrun sizler yönetin diye sizleri cagirsa, bunlari yönetimi savunma adina yazmiyorum, yiginla yanlislari vardir,
yönetime gelipte dört dörtlük yöneten yöneticiye ben rastlamadim, bana göre bunlar biraz daha iyi.
Sunuda söyliyeyim; sampiyonluga oynama iddiasiyla sezona basliyan hic bir takim 100 liraya kombine satmadi, o kombinelerin cogunuda vali, belediye baskan ve emniyet satin aldi.
Herkesin elestirme hakki vardir, ama herkes Trabzonspora karsi kendi cabinda sorumlulugunu yerine getrip ondan sonra elestirsin, bu benim fikrim
tabi, getirmedende elestirmek bir demokratik hakdir.

Katılmakla beraber işaretlediğim yer çok önemli.

Ya onlarda satın almasaydı ne oldurdu acaba ?

M.S.SOFU
28.06.2010, 20:01
Şahsileştirmeden bir kaç satır yazayım.....

Taraftar klübe yeterince sahip çıkmaktadır.....

Bakınız Türkiye kupsı alındığında türen atletlerinden daha kalitesiz t-shirt bozmarından onbinlerce aldı ve formalardan binlercesi satıldı.....

Hattini bil kampanyası 61000 binden gidiyordu sene sonu hedefi 100 bin hiçte küçümsenecek bir rakam değil bu....

Kombinesiydi osuydu derken kaliteli olan her ürüne ilgi gösterilmiştir....

Ancak paralarımızı inek işlerine harcandığını gördüğümüzde ve rakipler takır takır adam alırken Antep Belediyenin 26. yaşındaki gelecek vadeden kalecisini alırlarsa taraftarın desteğide doğal olarak sekteye uğrayacaktır...

Taraftarlık almakdan vermektir.....Evet ama saf gibi her yapılanı kabul etmekte değildir.....

Koskoca Trabzonspor hala 3-5 inekle uğraşıyorsa kombine almayan taraftara kızmanın hakkı yok....

Şirketleşme dediğimiz olayda Atay Bey zamnında başlayan bir süreçtir ve mevcut yönetim elle tututlur hiç bir adım atmamıştır....Ve şu anda Bursaspordan bile geri duruma duruma düşürmüştür...
doğrudur burada yazdıklarınız
ama benim takıldığım olay her sezon burada mali kongre yaklaşırken hareketlenen bu başlığın borç açıklandığı zaman patlama yaşaması ve sonra tekrardan kimsenin başlığı iplememesi.zaten burada tartışılan olaylar hep kulübün yaptığı işler üzerine.yani iş yapılmış borç olmuş,bir sonuç bekleniyor ama biraz erken zamanları para olmayınca herkes yükleniyor haliyle,heyecanlı kulübün seven hatta haddinden fazla seven insanlarız.
başlığın kapatılmasını bu yüzden istiyorum,bir de gerçek anlamda ekonmik büyüme istiyorsak kulüp borçlanarak büyür bnun başka yolu yok.eğer işi büyütmek istiyorsak ve gelirlerimizi yetmiyorsa bankadan kredi çekeriz v.s.

gelelim bu borçlanma olayının nednelerine ve hangi yatırımlar amacıyla borçlanıldığına.
pilot kulüp olayı tamamen fiyaskosdur.bunun nedeni yapılan transfer yöntemi ve kulüp yönetiminin direk olarak beceriksizliğidir.
eğer bu pilot kulüp 2 sene önce kurulmuş ve şu an o takımdaki hiçbir şahıs trabzonspor as takımına girememişse bunu yöneticilerden sormak gerek.ve gene olarak baktığımızda burada kulüp bir risk almış,bu riskin olması normal,zaten kimse bir şey demiyor bu konuya ama bireysel başarısızlıklar ve gereksiz transferler ile kulübün bu yatırımı yine yatırımı yapanlar tarafından kilitlenmiş adeta ölü yatırım haline getirilmiştir.
ve benim bu noktada size katılmakla beraber merak ettiğim soru şudur:acaba bu şirketin -trabzonspor a.ş.- sahipleri şu an ki yöneticiler olsaydı ve kulüpten para kazansalardı nasıl olurdu bu yatırımlar,böyle yaparlarmıydı sizce?
bence kesinlikle hayır.kesinlikle daha iyi,ciddi işler yapılırdı.
mesela hes projesi bu ciddiyet olayına bir örnek.

ve hukuksal anlamda şirket hukukuna göre işe diğer işleriyle aynı özeni göstermeyen ortaklar mahkemeye verilebiliyor,biz bu kişileri mahkemeye versek bu zarardan dolayı davayı kazanır mıyız?
bence en azından denemelive orada oturanları diken üstüne çekmeliyiz.

gelelim inek çiftliği olayına,transferlerin gecikmesi ile gerilen taraftarın sinirleri bu tip saçma işlere para verilmesi ile iyice gerilmektedir.bu konuda da sana bir miktar katılıyorum faik abi.fakat bence eğer bu iş transfer dönemine gelmeseydi sanki biraz daha sakinlikle karşılanır gibi geldi bana.

ha şirketleşme anlamında inek çiftliğine verilen para ile çok daha güzel şeyler yapılabilirdi.orada bir arazinin çöplükten çıkarıldığı söyleniyor.arazi ne kadar büyüklükte bilmiyorum ama oraya belkide inek çiftliği yerine yeşillendirme çalışması ya da kafeterya çalışması ,futbolcu sosyal alanı gibi bir alan oluşturulsaydı belki de daha az tepki görecek ve şu anki yatırımdan daha az para harcanacaktı.

saygılar

Zambak
28.06.2010, 21:16
Borç olur.Yiğidin kamçısı dimişler evveliyatında.Boş laf değil bunlar.Önemli olan borç değil masraftır.Borç bir şekilde ödenir gider.İki üç iyi adam aldınmıydı iyi olur takıma.

Selametle....

tonya55
20.11.2018, 21:05
fb 3,5 bjk 3 gs rivayı düsünce 1,5 civarı bizim ise 1,5 2 arasıdır.

Armağan Dere
25.11.2021, 13:22
https://www.cumhuriyet.com.tr/spor/trabzonsporun-borcu-1-milyar-481-milyon-471-bin-248-tl-1887648

kudu_89
25.11.2021, 21:02
2009 yılında açılmış başlık. Bir şekilde ödenir yazmışlar 11 yıl önce. Ödenmiyormuş anlaşılan. Bazı arkadaşlar 1 milyon Euro bozuk paraymış gibi konuşuyor hâlâ.

cakalkerem
26.11.2021, 09:12
borç yiğidin kamçısıdır...

ÖmürKaradeniz61
26.11.2021, 11:28
Eygidi felaket telları.

Doğukan Uçan
26.11.2021, 13:51
Türkiye de 3 istanbul takımı ve biz dahil bu 4 takıma hiç bir şey yapamazlar. Ha gönül ister ki diğer anadolu takımlarına verilen cezalar bizlere de verilsin ama imkansız. zaten türkiye de futbol bu 4 takım üzerinden dönüyor.

Armağan Dere
10.01.2024, 19:56
Yönetim Kurulumuzun 09.01.2024 (bugün) tarihli toplantısında;

-Şirket esas sözleşmemizin 6. maddesinde 2.500.000.000.-TL olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 1.000.000.000.-TL olan çıkarılmış sermayemizin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (%150 bedelli) 2.500.000.000.- TL'ye çıkarılmasına,

-Arttırılan 765.004.937,94 TL (YediYüzAltmışBeşMilyon DörtBin DokuzYüzOtuzYedi Türk Lirası DoksanDört Kuruş)'lik sermayeyi temsil eden payların A grubu ve nama yazılı olarak oluşturulmasına, 734.995.062,06 TL (YediYüzOtuzDörtMilyon DokuzYüzDoksanBeşBin Altmışİki Türk Lirası Altı Kuruş)'lik sermayeyi temsil eden payların B grubu ve hamiline yazılı olarak oluşturulmasına,

-Yapılacak sermaye artırımında (A) grubu pay sahiplerine (A) grubu, (B) grubu pay sahiplerine (B) grubu pay verilmesine,

-Mevcut ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının, nominal değeri olan 1,00 TL karşılığında kullandırılmasına,

-Sermaye artırımında ihraç edilecek A grubu payların "borsada işlem görmeyen" nitelikte, B gurubu payların "borsada işlem gören" nitelikte oluşturulmasına,

-Yapılacak olan sermaye artışında yeni pay alma hakkı süresinin 15 (Onbeş) gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde yeni pay alma hakkı kullanım süresinin izleyen ilk işgünü akşamı sona ermesine,

-Yeni pay alma hakkının kullanılmasından sonra kalan payların (B) grubu olarak, nominal değerin altında olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada oluşan fiyattan halka arz edilmesine ve halka arz süresinin 2 iş günü olmasına,

-Sermaye artırımı işlemi için gerekli izinleri almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na ve ilgili sair tüm resmi kurum ve kuruluşlara başvurulmasına,

-Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların şirket ortaklarına Sermaye Piyasası Kurulu'nun kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.' nin Genel Mektupları çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına,

-Sermaye artırımı işlemine istinaden 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 457. maddesine göre hazırlanmış olan yönetim kurulu beyanımızın kabul edilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

:):)...
batak klübü kurtarma arayışları :)

HasanTezel
20.01.2024, 14:31
Bjk bize en yakın, bu sezonun 6 aylık gelir gideri ve toplam borcu şöyle

6 ayda uefa-tribün-satış toplam 1,3 milyar hasılat-458 milyon zarar etmiş, buradan çıkamaz bjk

Bilanço

2,1 milyar geçmiş alacak-1,1 milyar geçmiş borç var

3,3 milyar ise sadece BANKA KREDİ borcu, 6 ay sonra faizle 4 milyar olacak…

Trabzonspor da 6 aylığı açıklayınca yazacağım karşılaştırırız!

Detay: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1241787

Mustafa ÖZDEMİR
20.01.2024, 15:13

6 ayda uefa-tribün-satış toplam 1,3 milyar hasılat-458 milyon zarar etmiş, buradan çıkamaz bjk

Bilanço

Bizde spk onaylarsa 1.5 milyar ordan gelecek .hazirandan sonra papardan 827 milyon+yıllık enflasyon oranında artış oranında para gelecek 2 milyar tlde kartal arazisinden ,kara bile geçebiliriz.tabi yine saçma transfer yapmazsak

Anıl C
20.01.2024, 15:30
Boku yedik arkadaşlar. Öyle böyle değil.

HasanTezel
20.01.2024, 15:44
Trabzonspor 6 aylık gelir 661 milyon tl, Bjk nin YARISI

Buna rağmen, zarar 850 milyon , yani 6 ayda tribün-oyuncu-uefa gelirinden fazla bjk nin 2 katı zarar etmişiz…

Bilanço ise;

1,2 Milyar banka kredi borcu, alacak borç yakın dikkate almayalım!

Bu sene faiz ver bu yönetimle borç 2 milyar olur…

Bilanço

kayseriliyiz
20.01.2024, 16:29
Devlet kurtarmaz ise kulüp tarih olur.

Envoyé de mon 2107113SG en utilisant Tapatalk

Doğukan Uçan
03.02.2024, 12:40
https://twitter.com/demarkesports/status/1753703477883130234

bu nedir arkadaş böyle bir para var mı ya.

bu takımlar nasıl halen daha maça çıkabiliyor. biz dahil.

HasanTezel
03.02.2024, 13:43
Trabzonspor 6 aylık gelir 661 milyon tl, Bjk nin YARISI

Buna rağmen, zarar 850 milyon , yani 6 ayda tribün-oyuncu-uefa gelirinden fazla bjk nin 2 katı zarar etmişiz…

Bilanço ise;

1,2 Milyar banka kredi borcu, alacak borç yakın dikkate almayalım!

Bu sene faiz ver bu yönetimle borç 2 milyar olur…
Güncelleme

Fb, hülle ile muriçi 20-elması 20-Kim Min 18-Allahyar 5-Arda 20-Szalai 12-Altay 8-bruma 6-Rossi 6-Berisha 4

diğer ufakları saymıyorum 2 senede geliri 86 milyon Euro,

Buna rağmen zarar 11, bahis-şike-para aklama vb hem fb hem gs de var mı bu rakamlarla siz karar verin!

https://www.transfermarkt.com.tr/fenerbahce/rekordabgaenge/verein/36/plus/0/galerie/0?saison_id=2022&pos=&detailpos=&w_s=

Doğukan Uçan
20.02.2024, 01:56
bu borçlar bana göre çok normal sadece son 10 sezonda yapılan transferlere harcanan paralara yazarsak kulübün nasıl soyulduğunu görebilirsiniz. yakın tarihte yusuf yazıcıya imaj parası aldı diye biliyorum.

https://t24.com.tr/haber/kazanacagi-paranin-25-milyon-tl-oldugu-aciklanmisti-yusuf-yazici-nin-maliyetiyle-ilgili-carpici-iddia,1095552

mesela bu haber çok ilginç bende yeni gördüm.

https://www.trabzonhabermerkezi.com/trabzonsporun-basi-imaj-hakki-odemesiyle-dertte-10204-haberi#google_vignette