PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ercan Saatçi ve Metin Özülkü: Seviyesizlik

Serdær
31.10.2009, 17:17
http://www.internethaber.com/images/other/hurriyet.20091031133914..jpg

Saatçi'den Cimbom'a çok ağır küfür

Fenerbahçe TV‘deki programda Metin Özülkü ile Ercan Saatçi arasında geçen seviyesiz diyalog milyonlarca Cimbom'luyu ayağa kaldıracak..

Bir yanda Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birinin spor koordinatörü Ercan Saatçi, diğeri Türkiye'nin saygın müzisyenlerinden Metin Özülkü..

FB TV'de yayınlanan programda Ercan Saatçi'yi konuk eden Metin Özülkü, sohbetin ilerleyen bölümlerinde konuyu Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbiye getiriyor. Banttan yayınlanan programda Özülkü daha lafını tamamlamadan Ercan saatçi, "Nasıl si..ik Galatasaray'ı" diyor..

Programı yapan personelin bile şok olduğu bu sözlere karşılık Metin Özülkü ise "A..na koyduk yahu" diyerek kahkahayı patlatıyor..

Özülkü ve Saatçi bu küfürlerden sonra kameraman ve yapımcıya dönerek, "Bunları keseceğiz değil mi? Neticede bizi izleyecek bayanlar da olabilir küfür olmasın" diyor..

GÖRÜNTÜLERİ KİM SIZDIRDI

Programı yapan personelin bile şok olduğu bu sözlere karşılık Metin Özülkü ise "A..na koyduk yahu" diyerek kahkahayı patlatıyor..

Özülkü ve Saatçi bu küfürlerden sonra kameraman ve yapımcıya dönerek, "Bunları keseceğiz değil mi? Neticede bizi izleyecek bayanlar da olabilir küfür olmasın" diyor..

GÖRÜNTÜLERİ KİM SIZDIRDI

Hürriyet Gazetesi'nde bugüne dek Galatasaray Kulübü hakkında yazdığı her yazıda küçümseyici ve aşağılayıcı ifadelere başvuran Ercan Saatçi'nin sarı kırmızılı taraftarlar tarafından istenmediği biliniyor. Sarı kırmızılı taraftarlar fan sitelerinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ercan Saatçi'nin kayınpederi olan Ertuğrul Özkök'e uzun süre "Ercan Saatçi Spor Servisi Koordinatörü olursa gazete almayız" mesajı göndermiş ancak Özkök damadına kol kanat germeyi sürdürmüştü. Ancak bu son küfür olayından sonra taraftarlar hem gazete almamamıya ve aldırmamaya kararlı. Fan sitelerinde bununla ilgili kampanyalar şimdiden başladı..

Video www.alkislarlayasiyorum.com (http://www.alkislarlayasiyorum.com/) sitesinden alıntıdır.

Serdær
31.10.2009, 17:19
Başlığın açılmasının sebebi tamamen ''tarafcı gazetecelik'' örneğidir.

Galatasaray - Fenerbahçe'nin sorunu demek işin içinden çıkmak yanlış olacağını düşündüm.-düşünmek gerekir-

Bugün onlara yarın bizlere olabilir.

Başlığın açılma sebebi budur tamamen ..

Emirhan Makul
31.10.2009, 17:23
Örnek Sanatçılar Bunlar Değil mi ?

mehmets61
31.10.2009, 17:30
ne diyecegimi bilemedim...

Kaan
31.10.2009, 17:31
Ercan Saatçi içip çıkmış programa.

Ayıp yahu.

28TS61
31.10.2009, 17:32
kim sizdirdiysa helal olsun diyorum. gercek yüzleri ortaya cikiyor hepsinin teker teker.

Ahmet Başkaya
31.10.2009, 17:36
Terbiyesizler...

Kubilay ŞAHİN
31.10.2009, 17:41
Spordaki Medya Anlayışının En Seçkin Örneklerinden..

Hüdai Pervaneli
31.10.2009, 17:50
Bunlarin herzamanki hali yahu

Dursun Kaplan
31.10.2009, 17:53
Oldum olası ikisinide sevmemişimdir. Sanırım nefret etmeye de devam edeceğim.

Adi insanlar.

Burak_52
31.10.2009, 17:56
ne denilebilirki tarafsızlıklarını ortaya çok net koymuşlar

Misina
31.10.2009, 18:25
Konuşmaya değmen.Ne mal olduklarını bilen biliyor.

Ali Tunahan Güllü
31.10.2009, 18:27
Böyle insanlar olduğu sürece bu kısır döngü sürer gider (...)

Ali Can
31.10.2009, 18:51
Terbiyesizlik başka birşey değil bu...
olacak gibi değil ya.:mad::mad:

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 19:10
eğer bunlar doğruysa gs taraftarı o adamların söylediklerini kendi üzerlerinde uygularlar...

Hakan Kazdal
31.10.2009, 19:38
Reyting ..

Trabzonspor 61
31.10.2009, 22:01
Ayıp yahu. GS'den nefret edebilirler ama böyle bir haysiyetsizliği yapamazlar. Bir de Hürriyetin spor müdürü oldu bu Ercan Saatçi.

Fenerli medya diyoruz, boşuna mı diyoruz? İyi ki Trabzonsporluyum.

macka61
31.10.2009, 22:42
rezillik bunlarsa sanatçılık gibi kolay kazanılmayacak ünvanları nasıl veriyolar bunlar mı sanatçı sanatçının s si olamazlar

_SeRKaN_
31.10.2009, 22:53
Bunlar sanatçı olsa ne olur olmasa ne olur...Ben onları sıradan vatandaş gibi görüyorum...Bu konuşmalarla iç yüzlerini ortaya çıkarmış oldular...

iskenderunlu
01.11.2009, 10:52
Hürriyet in spor servisi müdürlüğüne atanan Ercan saatçi iti coştu tamamen ama Metin Özülkü de tam bir adiymiş

deneme61
01.11.2009, 11:01
terbıyesiz ınsanlar. seviyesı olmayan bu kısılerın yorumlarınız ızlıyoruz

OYılmaz
01.11.2009, 11:44
Hürriyet'in basın özgürlüğü , başkalarına iftira atarak geçinen yazarlar topluluğu

Ahmet Başkaya
01.11.2009, 16:21
Galatasaray seyircisi şu an olayı yorumluyor :) ....

Tanju
01.11.2009, 16:49
Arkadaşlar nedir herkes bir veryansın, siz küfür etmiyor musunuz? Bizim tüm Trabzonspor'luların taptığı insan Nihat Genç Fenerbahçe'ye her lafında .bne demiyor mu? Canlı yayında yaşanmamıştır bu olay, burada tepki gösterilmesi gereken bu kayıtı sızdıran kişilerdir..

Serdær
01.11.2009, 16:56
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_jq_rcnstc001.jpg

SKANDAL BÜYÜYOR!
Bir televizyon programı çekiminde "Nasıl si...k Galatasaray'ı" şeklinde konuştuğu ortaya çıkan Ercan Saatçi'ye büyük tepki !..
Mesleği şarkıcılık olmasına rağmen bir anda Hürriyet Gazetesi'ne Spor Koordinatörü yapılan Ercan Saatçi'nin skandal konuşmasının ardından Galatasaraylı taraftarlar sert tepki ortaya koydu. Sivasspor maçı öncesi "Hürriyet dışarı" diye tempo tutan sarı kırmızılı taraftarlar, Ercan Saatçi'ye de küfürlü tezahüratlar yaptı.

OLAY NASIL PATLADI?
Ercan Saatçi'nin gündeme ilk gelişi Hürriyet Gazetesi'ne Spor Koordinatörü yapılmasıyla oldu.

Ercan Saatçi, gerçek mesleği şarkıcılık olmasına ve hiç gazetecilik yapmamış olmasına rağmen, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün damadı olduğu günlerde tepeden inme bir şekilde Hürriyet Gazetesi'ne Spor Koordinatörü yapılmıştı.

Ömründe bir gün bile gazetecilik yapmamış birinin nasıl olup da Hürriyet gibi önemli bir gazetenin spor servisine yönetici yapıldığı tartışılırken, bu kez şok bir video ortaya çıktı.

FBTV'deki bir program için bant çekimine katılan Ercan Saatçi'nin, program sunucusu Metin Özülkü'ye "Nasıl s...k Galatasaray'ı" dediği kısımlar internete düşünce ortalık kızıştı. Video, ultraslan.com (http://www.ultraslan.com/) sitesinde giriş sayfası olarak yayınlandı.

ÖZÜLKÜ'YE DE TEPKİ VAR!
Galatasaraylı taraftarlar, Ercan Saatçi'nin "Nasıl s...k Galatasaray'ı" sözüne, "A.... k...." diye yanıt veren FBTV program sunucusu ve besteci Metin Özülkü'yü de protesto ettiler. ATV'de de program yapan Özülkü için Balmumcu'daki ATV binasına gelen 60-70 kadar taraftar, siyah çelenk bırakıp, protesto gösterilerinde bulundular.

HÜRRİYET'İ DE ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜ
Ercan Saatçi'nin skandal diye nitelendirilebilecek küfürlü konuşması, gazetesi Hürriyet'i de zor durumda bıraktı. Galatasaraylı taraftarlar Hürriyet Gazetesi'nin alınmaması için kampanya başlatıp pankart açtılar.

LigTV

seyyah61
01.11.2009, 17:29
Beter olsunlar.
Misilleme olarak iki Gs'li küfretsin canli yayinda Fb'ye.
Ortalik birbirine girsin.
Ülkemizdeki futbol gercegini yüzümüze vursunlar.

AdemS
01.11.2009, 17:57
Rezillik.. Ahlaktan yoksun kişiliklerin en basit örneği..

Ahmet Başkaya
01.11.2009, 17:58
Arkadaşlar nedir herkes bir veryansın, siz küfür etmiyor musunuz? Bizim tüm Trabzonspor'luların taptığı insan Nihat Genç Fenerbahçe'ye her lafında .bne demiyor mu? Canlı yayında yaşanmamıştır bu olay, burada tepki gösterilmesi gereken bu kayıtı sızdıran kişilerdir..

Bizim sövmemizle Ercan Saatçi'nin sövmesi bir değil ki ustam adam bulunduğu mertebe gereği tarafsız olmak zorunda ...

Tanju
01.11.2009, 18:22
Bizim sövmemizle Ercan Saatçi'nin sövmesi bir değil ki ustam adam bulunduğu mertebe gereği tarafsız olmak zorunda ...
Bizim sövmemizle Ercan Saatçi'nin sövmesi arasında hiç bir fark yok. Yenildiğimiz maçlar ben çok sövüyorum mesela ama gelipte BMN Foruma yazmıyorum...

Ahmet Başkaya
02.11.2009, 11:20
Bizim sövmemizle Ercan Saatçi'nin sövmesi arasında hiç bir fark yok. Yenildiğimiz maçlar ben çok sövüyorum mesela ama gelipte BMN Foruma yazmıyorum...

Ben yenildiğimiz maçlar sonrası sinirlenirim ama sövmem ...

Yendiğimiz maçlarda da Ercan Saatçi'nin yaptığını yapmam...

Yapsam bile bunlar aynı şey değil ... O adamın bir sorumluluğu var orda birey olarak değil Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü olarak bulunuyor ...

Şimdi sana soruyorum Başbakan Fenerli de mi ?

Aynısını o yapsa ve bu basına çıksa o da insan mı diyeceğiz ...

Ama biz de sövüyoruz ..:)

Verdiğim örnek uç ama aynı şeyler olmadığını belirtmek isterim ...

bordo61
02.11.2009, 12:05
Terbiyeyizler işte ilk defa yaptıkları bir şey değil.

Tanju
02.11.2009, 15:38
Ben yenildiğimiz maçlar sonrası sinirlenirim ama sövmem ...

Yendiğimiz maçlarda da Ercan Saatçi'nin yaptığını yapmam...

Yapsam bile bunlar aynı şey değil ... O adamın bir sorumluluğu var orda birey olarak değil Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü olarak bulunuyor ...

Şimdi sana soruyorum Başbakan Fenerli de mi ?

Aynısını o yapsa ve bu basına çıksa o da insan mı diyeceğiz ...

Ama biz de sövüyoruz ..:)

Verdiğim örnek uç ama aynı şeyler olmadığını belirtmek isterim ...

Daha konuyu bilmiyorsun tam olarak, beni de zaten anlamamışsın. Genel olarak anlaşıldım sanırım, bu konu benim mesajdan sonra kapandı gibi. Ercan Saatçi'nin bugünkü yazısı, tabi okumaktan usanmayanlara...

Develi'nin namusu

SİZ hiç bir Fenerbahçe maçı öncesi Develi’ye gittiniz mi?...

Maçtan önce Kalamış’a, Develi’ye gitmek bir Kadıköy ritüelidir...

Oradaki taraftarların yiyip içip, birlikte şarkı söylediği atmosferde bulunduysanız, küfürlü tezahüratların bile o atmosferde sırıtmadığını görürsünüz...
Ayrıca kimi ararsanız onu görebilirsiniz Kalamış’ta... Ünlü işadamı, ünlü gazeteci, sanatçı, sporcu, yorumcu, patron...
Hatta Galatasaray taraftarı ünlü bir gazeteciye de, Fenerbahçe formalı bir spor müdürüne de rastlarsınız... Hemen hepsinin, Develi’deki o büyük koroya eşlik ettiğine de şahit olursunuz...
Ama orada olanlar hep orada kalmıştır...
Çünkü bu, Develi’nin ve orada bulunanların namusudur... Hiç kimse telefonunu çıkartıp da “dur şunu çekeyim belki ileride lazım olur” demez... O samimi ortamın mahremiyetinin ve özel oluşunun farkındadırlar....
Tıpkı Galatasaraylılar’ın gittiği Match Cafe ya da Şamdan’daki gibi.
Tıpkı Beşiktaşlılar’ın gittiği Kazan’daki gibi...
İnanın “mahremiyet” olmasaydı ne Develi olurdu, ne Match Cafe, ne de Kazan...
* * *
Hafta içinde Metin Özülkü’nün Fenerbahçe TV’deki programından kesip biçilen bir bölüm spor kamuoyunun en büyük (!) gündemini oluşturdu. Konuk bendim.
Ama o görüntüleri “servis edenlerin” yazdığı gibi tarih 25 Ekim 2009 akşamı değildi...
3-4 yıl önce, dostum Metin Özülkü’nün “evinde” yapılan bir çekimdi.
Çekimi yapan Fenerbahçe TV, montajı yapan da FB TV çalışanlarıydı...Kendimizi güvende hissettiğimiz bir ortamdaydık...
Program başlamadan önce, Metin Özülkü ile ev ortamında tamamen maç geyiği yapmıştık... Ve bize özel, mahrem bir konuşma geçmişti aramızda. İnanın ben de internette görünce hatırladım ve şok oldum...
Bunun telefon dinlemeyle, gizli kamerayla kişilik mahremiyetine tecavüz etmekle hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum.
FB TV’ye ait bu görüntüler elbette Galatasaraylılar’ı üzmüş ve kızdırmıştır. Ama bizim o konuşmalarımızın kesinlikle “aleni” olmadığının, iki arkadaş arasında kayıt dışı bir sohbet olduğunun bilinmesini isterim...
Bu nedenle, bütün samimiyetimle ve açıkca Galatasaray taraftarından özür dilerim.
Ama bir konuyu da üzülerek bildirmeliyim, artık iki arkadaş arasındaki konuşmanın bile “mahremiyeti” bitmiştir.
Benim üzerimden yapılan bu olay tam anlamıyla, bir özel alan ihlali, mahremiyet ihlali ve bir çeşit telekulak olayıdır. Bütün kalbimle bu durumun beni ve ailemi çok üzdüğünü ama yine de bu olayın bel altı oyunlarının sonu olmasını istediğimi bilmenizi isterim..
Galatasaraylılar beni Fenerbahçeli olduğum için eleştiriyorlar ama bu görüntülerin de Fenerbahçe TV den sızdığını hatırlatmak isterim....
Şimdi bütün takımların taraftarlarına sormak istiyorum;
Ve taraftar delikanlılığınıza güvenerek soruyorum;
Siz hiç mi bir arkadaşınızla size özel bir kızdırmaca yaşamadınız, rakip takım ile ilgili müstehcen bir yorumda bulunmadınız ?
Sevgili Galatasaraylı Hasan Cemal ağabey,
Sen hiç bir arkadaş ortamında Fenerbahçe’ye küfür etmedim diyebilir misin?
Ya da Fanatik gazetesinin müdürü Fenerbahçeli Necil Ülgen?
* * *
Beni sevmediğini söyleyen sevgili Oray Eğin, yakın bir arkadaşınla müstesna ve özel bir konuşmanı internette görmek hoşuna gider miydi?
Mehmet Yakup Yılmaz ağabeyim, sen hiç Galatasaraylı bir arkadaşını kızdırmak için küfretmediğini söyleyebilir misin?
Sevgili Fatih Altaylı... Sen Fenerbahçe’ye olan hislerini bir arkadaş ortamında hiç açığa vurmadın mı?
Ya sen Mehmet Ali Birand ağabeyim... Bir yemekte Fenerbahçeli bir arkadaşını böyle kızdırmadın mı hiç ?
Sayın Başkan Aziz Yıldırım, Sayın Başkan Adnan Polat, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Haldun Üstünel... Ya sizler?
* * *
Rakip takım taraftarı arkadaşlarınızı kızdırmak için ya da aynı takımı tuttuğunuz bir arkadaşınızla sevincinizi paylaşmak için buna benzer bir SMS bile çekmediniz mi?
Cevabınız hayır ise, bütün taşları benim kafama atın razıyım...
Ama değilse...
O zaman bir balans da “mahremiyeti önemsemeyenlere” çekin.
Çekin ki, herbirimizin mahrem anları böyle internetler de, gazete sayfalarında dolaşmasın, en azından bazı anlar mahrem kalabilsin...

Collmandante
02.11.2009, 16:24
tühh tühh ğs ye küfür etmişler. aman ne üzüldüm ne üzüldüm.

Cengiz Çubukcu
02.11.2009, 16:28
Beter olsunlar.
Misilleme olarak iki Gs'li küfretsin canli yayinda Fb'ye.
Ortalik birbirine girsin.
Ülkemizdeki futbol gercegini yüzümüze vursunlar.

güzel fikir...

Ahmet Başkaya
02.11.2009, 16:30
Daha konuyu bilmiyorsun tam olarak, beni de zaten anlamamışsın. Genel olarak anlaşıldım sanırım, bu konu benim mesajdan sonra kapandı gibi. Ercan Saatçi'nin bugünkü yazısı, tabi okumaktan usanmayanlara...

Develi'nin namusu

SİZ hiç bir Fenerbahçe maçı öncesi Develi’ye gittiniz mi?...

Maçtan önce Kalamış’a, Develi’ye gitmek bir Kadıköy ritüelidir...

Oradaki taraftarların yiyip içip, birlikte şarkı söylediği atmosferde bulunduysanız, küfürlü tezahüratların bile o atmosferde sırıtmadığını görürsünüz...
Ayrıca kimi ararsanız onu görebilirsiniz Kalamış’ta... Ünlü işadamı, ünlü gazeteci, sanatçı, sporcu, yorumcu, patron...
Hatta Galatasaray taraftarı ünlü bir gazeteciye de, Fenerbahçe formalı bir spor müdürüne de rastlarsınız... Hemen hepsinin, Develi’deki o büyük koroya eşlik ettiğine de şahit olursunuz...
Ama orada olanlar hep orada kalmıştır...
Çünkü bu, Develi’nin ve orada bulunanların namusudur... Hiç kimse telefonunu çıkartıp da “dur şunu çekeyim belki ileride lazım olur” demez... O samimi ortamın mahremiyetinin ve özel oluşunun farkındadırlar....
Tıpkı Galatasaraylılar’ın gittiği Match Cafe ya da Şamdan’daki gibi.
Tıpkı Beşiktaşlılar’ın gittiği Kazan’daki gibi...
İnanın “mahremiyet” olmasaydı ne Develi olurdu, ne Match Cafe, ne de Kazan...
* * *
Hafta içinde Metin Özülkü’nün Fenerbahçe TV’deki programından kesip biçilen bir bölüm spor kamuoyunun en büyük (!) gündemini oluşturdu. Konuk bendim.
Ama o görüntüleri “servis edenlerin” yazdığı gibi tarih 25 Ekim 2009 akşamı değildi...
3-4 yıl önce, dostum Metin Özülkü’nün “evinde” yapılan bir çekimdi.
Çekimi yapan Fenerbahçe TV, montajı yapan da FB TV çalışanlarıydı...Kendimizi güvende hissettiğimiz bir ortamdaydık...
Program başlamadan önce, Metin Özülkü ile ev ortamında tamamen maç geyiği yapmıştık... Ve bize özel, mahrem bir konuşma geçmişti aramızda. İnanın ben de internette görünce hatırladım ve şok oldum...
Bunun telefon dinlemeyle, gizli kamerayla kişilik mahremiyetine tecavüz etmekle hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum.
FB TV’ye ait bu görüntüler elbette Galatasaraylılar’ı üzmüş ve kızdırmıştır. Ama bizim o konuşmalarımızın kesinlikle “aleni” olmadığının, iki arkadaş arasında kayıt dışı bir sohbet olduğunun bilinmesini isterim...
Bu nedenle, bütün samimiyetimle ve açıkca Galatasaray taraftarından özür dilerim.
Ama bir konuyu da üzülerek bildirmeliyim, artık iki arkadaş arasındaki konuşmanın bile “mahremiyeti” bitmiştir.
Benim üzerimden yapılan bu olay tam anlamıyla, bir özel alan ihlali, mahremiyet ihlali ve bir çeşit telekulak olayıdır. Bütün kalbimle bu durumun beni ve ailemi çok üzdüğünü ama yine de bu olayın bel altı oyunlarının sonu olmasını istediğimi bilmenizi isterim..
Galatasaraylılar beni Fenerbahçeli olduğum için eleştiriyorlar ama bu görüntülerin de Fenerbahçe TV den sızdığını hatırlatmak isterim....
Şimdi bütün takımların taraftarlarına sormak istiyorum;
Ve taraftar delikanlılığınıza güvenerek soruyorum;
Siz hiç mi bir arkadaşınızla size özel bir kızdırmaca yaşamadınız, rakip takım ile ilgili müstehcen bir yorumda bulunmadınız ?
Sevgili Galatasaraylı Hasan Cemal ağabey,
Sen hiç bir arkadaş ortamında Fenerbahçe’ye küfür etmedim diyebilir misin?
Ya da Fanatik gazetesinin müdürü Fenerbahçeli Necil Ülgen?
* * *
Beni sevmediğini söyleyen sevgili Oray Eğin, yakın bir arkadaşınla müstesna ve özel bir konuşmanı internette görmek hoşuna gider miydi?
Mehmet Yakup Yılmaz ağabeyim, sen hiç Galatasaraylı bir arkadaşını kızdırmak için küfretmediğini söyleyebilir misin?
Sevgili Fatih Altaylı... Sen Fenerbahçe’ye olan hislerini bir arkadaş ortamında hiç açığa vurmadın mı?
Ya sen Mehmet Ali Birand ağabeyim... Bir yemekte Fenerbahçeli bir arkadaşını böyle kızdırmadın mı hiç ?
Sayın Başkan Aziz Yıldırım, Sayın Başkan Adnan Polat, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Haldun Üstünel... Ya sizler?
* * *
Rakip takım taraftarı arkadaşlarınızı kızdırmak için ya da aynı takımı tuttuğunuz bir arkadaşınızla sevincinizi paylaşmak için buna benzer bir SMS bile çekmediniz mi?
Cevabınız hayır ise, bütün taşları benim kafama atın razıyım...
Ama değilse...
O zaman bir balans da “mahremiyeti önemsemeyenlere” çekin.
Çekin ki, herbirimizin mahrem anları böyle internetler de, gazete sayfalarında dolaşmasın, en azından bazı anlar mahrem kalabilsin...

Bu yaptığı açıklama yüzsüzlüktür başka bir şey değil :) ...

Ohh ne güzel hayat ... Adam sanıktır telefonu dinlenir özel hayat denir küfür eder özel hayat denir ne alaa memleket:) ...

Gamze
02.11.2009, 16:37
Sanatçı temsil ettiği kültürün yansımasıdır.

Eğer bizim sanatçı diye nitelediğimiz Ercan Saatçi ve Metin Özülkü bunu yapmışsa - ki çook normal karşılıyorum inanın - bu virgül gibi küfür kullanan halkımızı gösterir efendiler.

Sanat, tarafsizlik falan muhabbeti etmeyelim, bana anlamlı gelmiyor.

Ercan Saatçi Hürriet spor müdürü olmuş.

Eee?

Tarafsız olmasını mı bekliyordunuz?

Adam hasta fenerli. Çıkıp gazetesinde GSye küfrettirseydi derdiniz ki nerde gazeteciik nerde tarafsızlık.
Ama adam gayet arkadaş ortamında küfretmiş, hiç de sırıtmamış.
Sokakta yanınızdan geçtiğiniz insanların yahut sizin ağzınızdan düşmeyen küfürler bunlar zaten.

Bu videoyu izleyen binlerce Gslı o küfürleri edenlerin bütün sülalesini selamlamıştır şimdiye... Ne garip değil mi?

Bu kadar kızılmasının sebebi herkesin o iğrenç sözlerde kendisini görmesidir bence. Ve bunu kabul edemeyişidir.

Bu küfürler Ercan Saatçiyi ya da Metin Özülkü yü ahlaksız yapacaksa, bu memleket ahlaktan nasibini almamış edepsizlerle dolu demektir...

Tanju
02.11.2009, 16:49
...................:alkış:

Ahmet Başkaya
02.11.2009, 17:26
Sanatçı temsil ettiği kültürün yansımasıdır.

Eğer bizim sanatçı diye nitelediğimiz Ercan Saatçi ve Metin Özülkü bunu yapmışsa - ki çook normal karşılıyorum inanın - bu virgül gibi küfür kullanan halkımızı gösterir efendiler.

Sanat, tarafsizlik falan muhabbeti etmeyelim, bana anlamlı gelmiyor.

Ercan Saatçi Hürriet spor müdürü olmuş.

Eee?

Tarafsız olmasını mı bekliyordunuz?

Adam hasta fenerli. Çıkıp gazetesinde GSye küfrettirseydi derdiniz ki nerde gazeteciik nerde tarafsızlık.
Ama adam gayet arkadaş ortamında küfretmiş, hiç de sırıtmamış.
Sokakta yanınızdan geçtiğiniz insanların yahut sizin ağzınızdan düşmeyen küfürler bunlar zaten.

Bu videoyu izleyen binlerce Gslı o küfürleri edenlerin bütün sülalesini selamlamıştır şimdiye... Ne garip değil mi?

Bu kadar kızılmasının sebebi herkesin o iğrenç sözlerde kendisini görmesidir bence. Ve bunu kabul edemeyişidir.

Bu küfürler Ercan Saatçiyi ya da Metin Özülkü yü ahlaksız yapacaksa, bu memleket ahlaktan nasibini almamış edepsizlerle dolu demektir...

Aynı şeyi Ercan Saatçi Trabzon için deseydi şu yorumu yapar mıydın Abla ?

Bu suçlamanı kabul etmiyorum ...

Hayriye Ayan
02.11.2009, 17:38
iğrenç herifler
sanatçı!!! müsveddeleri:mad::mad:

Gamze
02.11.2009, 17:43
Ahmet isteyen alınsın. İsteyen oralı bile olmasın.

Senin sorduğun şekilde sorayım sana ben de.

Ercan Saatçi Trabzonsporlu olsaydı ve bu sözleri FB yi yendiğimiz bir maçın ardından söyleseydi sen aynı tepkiyi verir miydin?

Bu soruya yanıt verme. Ben vereyim: evet tepki verirdin belki, ama içten içe has demiş derdin. Herkes de öyle yapardı. Şu anda FBlilerin büyük kısmı da böytle hissediyordur, eminim.

Ama benim umrumda değil.

Ben işin futbol yönüne bakmyorum ki. Orda GSye değil karşısındaki adama da küfretmiş olabilirdi.
Bu bir yansımadır.. Senin benim yansımam... kabak gibi çıktı ortaya şimdi zorumuza gidiyor.

Gitmesin efendim.

Ben tribünlerde, bütün kameraların önünde, binlerce kişinin hep bir ağızdan GS'ın babasının kim oldğuna dair yorumlar içeren küfürleri dinlediğim zamanı göz önüne alıyorum, bir de tepkilere bakıyorm şu andaki.. Vallahi de samimiyetsiz geliyor, billahi de samimiyetsiz geliyor.

Koray
02.11.2009, 17:49
Ve Gamze'nin bu olaya farklı bi bakış açısıyla bakması beni şaşırtır...

ilhan
02.11.2009, 17:55
Argo biz istesek ya da istemesek bile kültürümüze girmiş bir şekilde. :) Ha bu demek değildir ki iyi bir şeydir!.. Hayatta tasvip etmem. Küfürü sevmem ama ettiğim olmuştur, ederim yane.. Mesela Bursaspor maçında 1.5 metreden ofsaytı göremeyen hakeme sövdüm. Yanımda Chovy ve Selman da vardı. Onlarda sövdü. Şimdi o anki görüntüyü birisi kaydetse internette dağıtsa ne olurdu onu merak ediyorum. Kimsenin umurunda olmazdı tabii ki. Çünkü sıradan insanlarız hali hazırda. Ama bunu söyleyenler sanatçı olunca insanların tepki göstermesi daha doğal oluyor.

Şahsen ilgili videoyu bir defa izledim. Her ikisini de pek dinleyen, takip eden birisi değilim. Açıkcası ne yaparlar ne ederler ilgilenmem bile. Ama her yerde bu iki tipi görüyorum şu an. Spor siteleri, gazeteler vs. vs.

Ben canlı yayınlarda çok küfürlü yayınlar ve söyleyenleri hatırlıyorum. Mesela Telegol programında her hafta mutlaka küfür edilirdi. Sonra Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in küfürlü videoları da vardır. İnternette aratın görürsünüz.

Bunları bu tür söylem ve eylemleri savunmak için yazmıyorum. Ama ahlak kişi ya da kişilere küfür etmekle ölçülmemeli. Mesela ülkeyi satan adama ahlaksız derim. Ama Fener ya da Gs'ye küfür eden adama ahlaksız demem. Trabzonspor'a da küfür ediyorlar. Ahlaksız değil, terbiyesizler. Biz de ediyoruz gs ve fb'ye... Etmiyor muyuz? Ahlaksız mı oluyoruz?

Şu iki tipi inanın bu denli konuşmaya gerek yok. Şahsen beni hiç ilgilendirmiyorlar. Gs'ye sövmüşler. Söverler tabii abi, ne yapacaklardı? Ya da ne bekliyorduk? Yesinler birbirlerini daha beter olsunlar. Şimdi Gsli iki sanatçı da çıkıp Fener'e küfretsin umurumda olmaz. Zaten o seviyede insanlar. Öyle devam etsinler.

Gamze
02.11.2009, 17:56
Ve Gamze bu olaya farklı bi bakış açısıyla bakması beni şaşırtır...

:)
Ve Koray gelir...

Gamze de hemen ekleme yapma gerekliliğinii hisseder.

Efendim küfür kötüdür. Lanettir. Nefret ederim. İğrenirim. Duyunca irkilirim. Yanımda edene kötü kötü bakarım. rım rım rım...
İzlediğim videoya da aynı şekilde bakmışımdır...

Zaten bu iğrenen bakışım nedeniyle de bunları yazıyorumdur. Toplumumuzun "kanayan yarası" bu iğrenç videoyla yeniden ortaya dökülmüş fakat kimsecikler bunu üzerine alınmamıştır. Bu da bana garip ve samimiyetten uzak gelmiştir.

Hadi samimiyet demeyeyim, o da yanlış anlaşılmasın. kimse de kırılmasın bana.
Farkındalık diyeyim.
Farkında değiliz ki Saatçi ve Özülkü aynı biz... Farkında değiliz ki onların sanatçı yahut ünlü olması hiç bir şeyi değiştirmez, ancak saygısızlığın oranını arttırır.. Daha çok kişiye ulaşabilmektedirler nihayetinde...

Saatçi ve Özülkü ayna olmuştur. Ama herkes gözünü kapayıp aynaya sövmektedir şimdi de.

Benim gözüm açık. O kadder. :)

Gamze
02.11.2009, 18:01
İlhan bey yorumunuza önemli oranda katılmakla birlikte neden kendinizi söylerken chovy ve Selman abi kişilerini de ifşa edersiniz merak ederim. Ayıp değil mi? Sizin yaptığınız da o videoyu sızdıranlarla aynı şey değil mi?
Çok ayıpladım.
Sizi ülkenin beşinci ahlaksızı ilan ediyorum:
1- Ercan Saatçi
2- Metin Özülkü
3- Videoyu sızdıran
4- Ben
5- İlhan

Arttıran?

Argo biz istesek ya da istemesek bile kültürümüze girmiş bir şekilde. :) Ha bu demek değildir ki iyi bir şeydir!.. Hayatta tasvip etmem. Küfürü sevmem ama ettiğim olmuştur, ederim yane.. Mesela Bursaspor maçında 1.5 metreden ofsaytı göremeyen hakeme sövdüm. Yanımda Chovy ve Selman da vardı. Onlarda sövdü. Şimdi o anki görüntüyü birisi kaydetse internette dağıtsa ne olurdu onu merak ediyorum. Kimsenin umurunda olmazdı tabii ki. Çünkü sıradan insanlarız hali hazırda. Ama bunu söyleyenler sanatçı olunca insanların tepki göstermesi daha doğal oluyor.

Şahsen ilgili videoyu bir defa izledim. Her ikisini de pek dinleyen, takip eden birisi değilim. Açıkcası ne yaparlar ne ederler ilgilenmem bile. Ama her yerde bu iki tipi görüyorum şu an. Spor siteleri, gazeteler vs. vs.

Ben canlı yayınlarda çok küfürlü yayınlar ve söyleyenleri hatırlıyorum. Mesela Telegol programında her hafta mutlaka küfür edilirdi. Sonra Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in küfürlü videoları da vardır. İnternette aratın görürsünüz.

Bunları bu tür söylem ve eylemleri savunmak için yazmıyorum. Ama ahlak kişi ya da kişilere küfür etmekle ölçülmemeli. Mesela ülkeyi satan adama ahlaksız derim. Ama Fener ya da Gs'ye küfür eden adama ahlaksız demem. Trabzonspor'a da küfür ediyorlar. Ahlaksız değil, terbiyesizler. Biz de ediyoruz gs ve fb'ye... Etmiyor muyuz? Ahlaksız mı oluyoruz?

Şu iki tipi inanın bu denli konuşmaya gerek yok. Şahsen beni hiç ilgilendirmiyorlar. Gs'ye sövmüşler. Söverler tabii abi, ne yapacaklardı? Ya da ne bekliyorduk? Yesinler birbirlerini daha beter olsunlar. Şimdi Gsli iki sanatçı da çıkıp Fener'e küfretsin umurumda olmaz. Zaten o seviyede insanlar. Öyle devam etsinler.

Koray
02.11.2009, 18:03
Yanlız burda ayırt edilmesi gereken bişey var, tamam bizde ediyoruz filan ama herhangi bi ortamda aramızda bayanlar varken öküz değiliz ki muhabbet arasında küfür edelim.

O kanalı kimbilir kaç '' aile '' izledi...

Bu yüzden onların yaptığı terbiyesizlik değil ahlak bozukluğudur, bence...

Gamze
02.11.2009, 18:07
Yanlız burda ayırt edilmesi gereken bişey var, tamam bizde ediyoruz filan ama herhangi bi ortamda aramızda bayanlar varken öküz değiliz ki muhabbet arasında küfür edelim.

O kanalı kimbilir kaç '' aile '' izledi...

Bu yüzden onların yaptığı terbiyesizlik değil ahlak bozukluğudur, bence...

Küfür program sırasında edilmiyor ki.
Kamera arkası görüntüleri onlar. Yayınlanmadı yani.
2006'da çekim öncesi denemelerde söylenmiş, şimdi sızdırılmış.

Ben de tam savunucu oldum ha:)

Yalnız bir de şunu anlamıyorum:

Küfür sadece bayanlara mı ayıp?
Küfür içerikleri hep kadınlardan yola çıkıyor doğrudur, fakat o kadınlar da o erkeklerin kadnları değil mi? Annesi, karısı, kızı, kardeşi.
Neyse. İnce mevzuular. Boşverdim.

Erdem Keser
02.11.2009, 18:08
Beni karıştırmayın la:D Ben küfür etmem:D:p

Koray
02.11.2009, 18:10
Ama orda Metin Özülkü bayanlar çocuklar izliyor gibi bi cümle kullandı sanki bana mı öyle geldi :s

Eğer öyleyse durum başka tabiki, durumla pek alaka olmadığım için eksik gözlemlemişim demek ki...

Murat'
02.11.2009, 18:11
Bence çok da tartışma yaratacak bir olay değil.

Neticede birçok taraftar kendi arasında bu şekilde konuşuyor.Yanlış olan şey bunu bir yayın esnasında söylemesi.

Belki de konuşan iki Trabzonspor taraftarı olsa ve Fener'e aynı şekilde sövülse hoşumuza gidecekti.Sonra Youtube'da birbirine söven sayan taraftarlar biz ve Fenerliler olacaktık.

ilhan
02.11.2009, 18:14
Beni karıştırmayın la:D Ben küfür etmem:D:p

Tabii kankacım, eder misin hiç. :D

Ama orda Metin Özülkü bayanlar çocuklar izliyor gibi bi cümle kullandı sanki bana mı öyle geldi :s

Eğer öyleyse durum başka tabiki, durumla pek alaka olmadığım için eksik gözlemlemişim demek ki...

Arkadaşlar buralar kesilecek değil mi? programı izleyen bayanlar çocuklar var vs. dedi.

Ercan Saatçi de tabii ki yayınlanmıcak buralar gibisinden bir şeyler dedi galiba. Bir defa izledim aklımda kalanlar bunlar.

Zaten canlı bir program değilmiş.

İlhan bey yorumunuza önemli oranda katılmakla birlikte neden kendinizi söylerken chovy ve Selman abi kişilerini de ifşa edersiniz merak ederim. Ayıp değil mi? Sizin yaptığınız da o videoyu sızdıranlarla aynı şey değil mi?
Çok ayıpladım.

Onları afişe etmemin nedeni başka. :D Sen kıskan diye söyledim. Puhaha. ççç

Erdem Keser
02.11.2009, 18:19
Siz Trabzonspor Tv'de program yapıyorsunuz ve karşınızda Nihat Genç var.Program öncesi çekimlerde Nihat Genç aynı diyalogu Fenerbahçe için yapıyor varsayalım; siz ne yanıt verirdiniz bu soruya:D Kaldı ki Nihat Genç varsa böyle konuşmaların geçmeside normaldir ikili diyaloglarda.Birazda farklı açılardan bakmakta fayda var.

Muhammet
02.11.2009, 18:41
Olayın ev ortamında bizbizeyiz muhabbeti içinde geçtiğini düşünürsek, görüntüleri sızdıran da büyük ahlaksızlık içinde.

Ahmet Başkaya
02.11.2009, 18:48
Ahmet isteyen alınsın. İsteyen oralı bile olmasın.

Senin sorduğun şekilde sorayım sana ben de.

Ercan Saatçi Trabzonsporlu olsaydı ve bu sözleri FB yi yendiğimiz bir maçın ardından söyleseydi sen aynı tepkiyi verir miydin?

Bu soruya yanıt verme. Ben vereyim: evet tepki verirdin belki, ama içten içe has demiş derdin. Herkes de öyle yapardı. Şu anda FBlilerin büyük kısmı da böytle hissediyordur, eminim.

Ama benim umrumda değil.

Ben işin futbol yönüne bakmyorum ki. Orda GSye değil karşısındaki adama da küfretmiş olabilirdi.
Bu bir yansımadır.. Senin benim yansımam... kabak gibi çıktı ortaya şimdi zorumuza gidiyor.

Gitmesin efendim.

Ben tribünlerde, bütün kameraların önünde, binlerce kişinin hep bir ağızdan GS'ın babasının kim oldğuna dair yorumlar içeren küfürleri dinlediğim zamanı göz önüne alıyorum, bir de tepkilere bakıyorm şu andaki.. Vallahi de samimiyetsiz geliyor, billahi de samimiyetsiz geliyor.

Objektif düşününce ikinizde çok haklısınız ;) ...

:) :) ...

Muhammed
02.11.2009, 19:39
Nedense videoyu izleyince koptum ççç

ilhan
02.11.2009, 19:40
Katılıyorum ikinize de Muhamme(d-t)ler.
:D :D

Miraç Atalay Çiftçi
02.11.2009, 20:06
Konu her tarafıyla etik değil.
Ama şunu söyleyebilirim ki, Ercan Saatçi'ye kızmıyorum.
Ben olaya mesleki açıdan bakıyorum çünkü.
Bu iş bir hırsızlıktır arkadaşlar, bu iş bir gambazcılıktır!
Bunu yapanları şu saatlerde Fenerbahçe kulübü resmi sitesinde detaylarıyla açıklıyor...

Gamze
03.11.2009, 19:04
Ahmet ben de sana katılıyrm aslında da bakma işte. :))

Erdem verdiğin Nihat Genç örneği cuk oturmuş bea. :)

İlhan; ağzından bir hayırlı laf çıksın bana bir kere. :)

ilhan
03.11.2009, 19:07
Bugün çok güzelsin.
:D

Gamze
03.11.2009, 19:28
Ulan İlhan!
Mesajına cevabı özel mesaj ile veriyorum. Bakalım onu beğenecek misin?!

Geyiğe çevirme. Ceza veririm valla. :cool:

Öhm öhöm.
Ercan Saatçi diyorduk.
...

SDinc
03.11.2009, 19:31
Video'yu ilk izlediğimde bayaa hatta acayip bir şekilde güldüm. :)
Konuya gelirsek... Yok gelmicem.

Sinem Yılmaz61
03.11.2009, 19:40
Nedense videoyu izleyince koptum ççç

Vallah bende koptum, bunlar ayri bi Alem yahu :D:D

Erbay
03.11.2009, 19:43
Rıdvan'ın gs-Tromso maçında ses kaydı çıkmadı mı? Neler demişti neler ççç Kamera arkası bir olay. gsliler kızmakta haklı ama orası da ayrı. "Küfür" mevzusuna gelince...En büyük günahlarımdan biri küfür etmek. Allah affetsin benim gibileri. Kaç kere tövbe ettim ama maç sırasında dayanamıyorum.

Serdær
03.11.2009, 20:10
Bazı arkadaşlar durumu öyle bir ele almış ki ''ne güzel küfür etmiş helal olsun'' durumuna getirmişler.

Türk halkının ağzına klişe olmuş küfür,hemen hemen herkez küfürlü konuşuyor.

Doğrudur..

Ercan Saatçi ve Metin Özülkü bazıları için sanatçı bazıları için şarkıcı olabilir.

Sonuç olarak bu kişilerin kendilerine ait hayran kitlesi mevcut,ayrıca sen şarkıcı veya sanatçıysan seni seven kişilere örnek olmalısın.

Babam her zaman şunu söylerdi ; Bir insan ''eline,diline ve beline hakim olacak''.

Ben bunu bilir bunu söylerim..

Yok neymiş,kamera arkası görüntüymüş sızdırılmış falan filan.Bayan yokmuş.

Bunun makyajcısı,yönetmeni,yönetmen yardımcısı,ekibinde hiç mi bayan yok.

İlla ki vardır biz birbirimizi kandırmayalım.

Arkadaşlar'ın bazıları örnek vermiş.

Trabzonspor'lu biri FB küfür etse sevinirsiniz hatta siz küfür edersiniz diye.

Ne güzel örnek oluyoruz dimi . Küfür güzel birşey.

O zaman bende şöyle sorayım Herhangi bir kulüp'u tutan hatta ve hatta BJK,GS ve FB taraftarından popüler bir insan Trabzonspor için bu tarz küfür etse yorumunuz şumu olacaktı ; Türk Halkı zaten küfür ediyor,biz küfüre alışığız ne olacak ki.

Hiç sanmıyorum. Öyle bir tepki olurdu GS yapmış olduğu tepkiden fazla-ki bence de bu olması gerekiyor-

Son olarak küfür Türk halkı için klişe birşeyse ve herkeze normal geliyor hatta ve hatta televizyonda söylenmesine takmıyorsak ;

BMN'de küfür eden birileri ceza almasın.-ki BMN'de küfür edecek kimse yoktur-

Nede olsa Türk Halkı küfür'e alışık değil mi !

ilhan
03.11.2009, 20:50
Burada kimse küfürü tasvip etmiyor ki Serdar'ım. İlgili şahısları bu denli ciddiye almaya gerek yok diye düşünüyorum. 2006'da olmuş kayıttan yeni haberimiz oluyor. Haberimiz olmadan dünyanın küfürleri dönüyor demek ki.

Serdær
03.11.2009, 20:59
Burada kimse küfürü tasvip etmiyor ki Serdar'ım. İlgili şahısları bu denli ciddiye almaya gerek yok diye düşünüyorum. 2006'da olmuş kayıttan yeni haberimiz oluyor. Haberimiz olmadan dünyanın küfürleri dönüyor demek ki.

İlhan'cım ,

BMN'de kimsenin küfürü tasvip etmeyeceğini biliyorum.

Fakat artık Türk halkı için küfür normal birşeydir,bu olayda normaldir deniyorsa ne demem gerekiyor bilmiyorum

Kayıt tarihinin bence hiçbir önemi yok,10 sene öncede olabilirdi.

Burada ki sıkıntı küfürün hayatın bir gerçeği olduğu ve artık televizyonda bile edildiği zaman artık tepki vermediğimiz.

İster arkadaş ortamında ister evinde istersen dışarda bir yerde istediğin kadar küfür et hatta ağzından küfür düşmesin.

Fakat çocukların,bayanların-erkekleri saymıyorum-izlediği yayınlar olabiliyor,kaldı ki internet ne kadar geliştiğini görebiliyoruz isteyen istediği zaman video'yu izleyebiliyor.

Dolayısıyla nerde ne zaman nasıl konuşacağını bileceksin !

Kim olursan ol ne olursan ol diline hakim olacaksın .

Not : Tepkim sana değil sadece mesajına alıntı yaptım.Yanlış anlaşılmasın.

ilhan
03.11.2009, 21:02
İyi de beni ilgilendiriyor mu şu edilen küfürler? Hayır. Galatasaray kulübü gerekli tepkiyi vermiş mi? Evet vermiş.

Gerisinden bana ne yahu? İkisini de bilmem, etmem. Bilmek zorunda da değilim. Onların terbiyesizliği ve kendilerini ilgilendirir. Fenerbahçe kulübü çıkıp gerekli tepkiyi göstersin. Ben Trabzonspor taraftarı olarak karışmam, karışmak zorunda da değilim.

O zaman Türk halkı artık aklını başına alsın bu iki terbiyesizi izlemesin.

Serdær
03.11.2009, 21:06
İyi de beni ilgilendiriyor mu şu edilen küfürler? Hayır. Galatasaray kulübü gerekli tepkiyi vermiş mi? Evet vermiş.

Gerisinden bana ne yahu? İkisini de bilmem, etmem. Bilmek zorunda da değilim. Onların terbiyesizliği ve kendilerini ilgilendirir. Fenerbahçe kulübü çıkıp gerekli tepkiyi göstersin. Ben Trabzonspor taraftarı olarak karışmam, karışmak zorunda da değilim.

O zaman Türk halkı artık aklını başına alsın bu iki terbiyesizi izlemesin.

Türk halkı aklını başına alsın terbiyesizi izlemesin.

Mükemmel söyledin.

Türk halkı diyormiş ki ; küfür bizim için normal birşey artık,küfür etti ne olacak ki herkez ediyor nede olsa.

Ayrıca konu FB-GS meselesi değil tarafcı gazeteciliktir.

Bugün bana yarın sana olabilir.

Böyle söylersek işin içinden sıyrılmış oluruz.

Erbay
03.11.2009, 21:14
Bence asıl konu yasak olan bir görüntünün sızdırılmasıdır. Kamera arkasında olanlar izinsiz şekilde dağıtılmış. Kimse kamera arkasında terbiyeli olmak zorunda değil. Kamera arkası görüntülerle hesap sorulmamalı. Özele giriyor kamera arkası. İsterse dvd'de ekstralarda yayınlarlar :p Kayıt içerisinde veya canlı yayın olsa hesap sorulabilir. Bu görüntü yayınlamasa Ercan Saatçi'nin kamera arkasında küfür ettiği gerçeği değişmeyecekti. Sadece biz bilmeyecektik.

ilhan
03.11.2009, 21:15
Yahu bunların yazdıklarını okuyor musun Serdar'ım sen? Bunlar mı gazeteci? Şansal Büyüka - Erman Toroğlu ikilisinin de çok vardır bu tip şeyleri. Hepsinin vardır. Telegol'da hep oluyordu.

Ben bunlara soytarı diyorum yahu. Ne sanatçısı, ne gazetecisi. :)

OLCAY ÇAKIR
03.11.2009, 21:55
Bu,bu kadar basit değil bence...

3 yıldır neden bekletilmiş?

Daha geniş bakılmasını öneriyorum.

Serdær
03.11.2009, 21:57
Yahu bunların yazdıklarını okuyor musun Serdar'ım sen? Bunlar mı gazeteci? Şansal Büyüka - Erman Toroğlu ikilisinin de çok vardır bu tip şeyleri. Hepsinin vardır. Telegol'da hep oluyordu.

Ben bunlara soytarı diyorum yahu. Ne sanatçısı, ne gazetecisi. :)

Ben sanatçı demedim ki.Gazeteci hiç demedim.

Burada derdim benim küfür eden sızdıran da değil.

Benim Türk Halkım'ın küfürbaz oluşuymuş.

Yok ya !

Kim demiş.

Semih
03.11.2009, 22:00
Şaşırmadım.

Telefon tellerine kuş tünemesi kadar normal bir görüntü bence.

Aralarında konuşuyor adamlar sonuçta.

Problemin temeli, görüntüyü sızdıran kişiliktir.

Adem Erdoğan
03.11.2009, 22:14
"fener tribününden küfürü sildik"

ama tvsinden silememişler.:)

(Bende böyle giydireyim dedim.:D)

OLCAY ÇAKIR
03.11.2009, 22:25
Adem güzeldi..:)

Erdem Keser
03.11.2009, 22:36
Vay anasını, ne kadar terbiyeli ağzından bal damlayan arkadaşlarımız var imişte haberimiz yokmuş.Neyse, bizim edepsizliğimiz olsun bu kadarıda.

Kaldıki bu olay canlı yayında yaşanmıyor, iki kişinin arasında geçen bir diyalogda geçiyor, önce bunu bi anlayalım.Yani bayanın, çoluk çocuğun ekranda olduğu bir yayın esnasında geçmedi bu küfürlü diyalog, sonradan sızdırıldı.

KDRDYN
03.11.2009, 22:38
işin ucunda gayse olunca insanın kızası gelmiyor.

pReN@_61
03.11.2009, 22:52
Ahlaksız herifler

Özkan
03.11.2009, 23:22
Ercan'a yakışan bir hareket bu ama Metin Özülkü'yü efendi, işinde gücünde bir sanatçı sanırdım. Beni o şaşırttı.

Misina
03.11.2009, 23:55
Malum şahıslar için küfür önemli değil kasedi kim sızdırdı derdine düşmüşler.

Cafer KILIÇSOY
04.11.2009, 00:40
Eğer bunu Trabzonsporlu bir sanatcı bile söylese tepkim aynı olurdu. Kelimenin tam anlamıyla terbiyesizliktir, şerefsizliktir bu!! Yalnış heryerde yalnış, günah heryerde günah, şerefsizlik heryerde şerefsizliktir bana göre.

Aslında olay şu; biz futbolun sadece bir oyun olduğunu ve sahada olanın sahada kalması gerektiğini kabullenemiyoruz. Bakınız oyunda rakip önemlidir. Rakibin ne kadar iyi ise sende o kadar iyi olmaya çalışırsın. Yani bu senin için artı bir motive olur. Yani Trabzonspor Beşiktaş ve Galatasaray olmazsa Fenerbahcenin bir anlamı olmaz. O zaman rahatlıkla şunu diyebiliriz ki bir camiayı büyük yapan rakipleriyle girdiği mücadeledir, mücadeleyi kazanmasıdır. Buda bize rakiplerimize saygılı olmayı gerektiriyor. Olaylara bazan taraftar olarak değil objektif olarak bakmak gerekiyor.

Ben şahsen Fenerbahce kulübünün veya taraftarlarının sağda solda bu pisliğin üstüne yatarak hava atacaklarına bu iki şahsı kınamalarını ve Galatasaraylılardan bu olay için özür dilemelerini beklerdim. Spora Fair Play'e dostluğa,kardeşliğe ve rekabete yakışan budur. Aslında yazıyı biraz daha uzatmak isterdim ama fazla vaktinizi almak istemiyorum.

Sevgiyle kalın:)

Serdær
04.11.2009, 01:41
Bazı arkadaşlar konuyu algıyalamadılar hala.

Hala sızdıranda bahsediyorlar.

Canlı yayında söylememiş,birde söyleyeseydi.

Fakat yine siz şunu derdiniz , bizim millet küfüre alışık canım ne olacak ki.

EMiRHAN61
04.11.2009, 01:43
Cim Bom 35 saniyeyle yırttı

Sivas maçında Ercan Saatçi aleyhine kesintisiz 85 saniye küfür eden Sarı-Kırmızılı taraftarlar, 2 dakika sınırını aşmayınca, gözlemci tezahüratı raporuna yazmadı. Aslan ceza almaktan kurtuldu.

Bundan sonra söverken dakikamı tutalım yani :D

Enes
04.11.2009, 02:20
Bide böyle adamlar çıkıp futbol dostluktur ,stadlardan küfürü kurtarmalıyız gibi şeyler söylerler..
Demekki bunların söylemek istediği dostluk sadece kamera önunde..

Hqmi
04.11.2009, 09:21
Ahlâk yokki!..

Badaloğlu
04.11.2009, 10:01
http://www.internethaber.com/images/other/hurriyet.20091031133914..jpg

Saatçi'den Cimbom'a çok ağır küfür

Fenerbahçe TV‘deki programda Metin Özülkü ile Ercan Saatçi arasında geçen seviyesiz diyalog milyonlarca Cimbom'luyu ayağa kaldıracak..

Bir yanda Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birinin spor koordinatörü Ercan Saatçi, diğeri Türkiye'nin saygın müzisyenlerinden Metin Özülkü..

FB TV'de yayınlanan programda Ercan Saatçi'yi konuk eden Metin Özülkü, sohbetin ilerleyen bölümlerinde konuyu Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbiye getiriyor. Banttan yayınlanan programda Özülkü daha lafını tamamlamadan Ercan saatçi, "Nasıl si..ik Galatasaray'ı" diyor..

GÖRÜNTÜLERİ KİM SIZDIRDI

GÖRÜNTÜLERİ KİM SIZDIRDI

Hürriyet Gazetesi'nde bugüne dek Galatasaray Kulübü hakkında yazdığı her yazıda küçümseyici ve aşağılayıcı ifadelere başvuran Ercan Saatçi'nin sarı kırmızılı taraftarlar tarafından istenmediği biliniyor. Sarı kırmızılı taraftarlar fan sitelerinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ercan Saatçi'nin kayınpederi olan Ertuğrul Özkök'e uzun süre "Ercan Saatçi Spor Servisi Koordinatörü olursa gazete almayız" mesajı göndermiş ancak Özkök damadına kol kanat germeyi sürdürmüştü. Ancak bu son küfür olayından sonra taraftarlar hem gazete almamamıya ve aldırmamaya kararlı. Fan sitelerinde bununla ilgili kampanyalar şimdiden başladı..

Video www.alkislarlayasiyorum.com (http://www.alkislarlayasiyorum.com/) sitesinden alıntıdır.

Hepsi aynı lacivert... Al birini vur ötekine... Namussuzluk bu ülkede almış başını yürümüş, adam değil bunlar... Bunları Galatasaray'lıda söylese benim için aynıdır, değişmez yani.Utanmaz koca koca adamlar çıkmışlar kamerelar önünde yaptıkları muhabbete bak. Rezillik diz boyu, istifa edeceklerine çıkmış birde özrü kabahatinden büyük açıklamalar yapıyor.Neymiş? siz hiç küfür etmedini mi? diye...

Ülkemde her şey gibi, bu da unutlur geçer gider. Hatta yakınlarda çıkar Galatasaraylı bir başka müsvette, Fener'den rövanşı almak için küfür eder olur biter... O konuda anlaşırlar ama benim asıl üzüldüğüm nokta burada Fenerbahçe kulübü çıkıp bu tip adamlara tepkisini koymalıydı.Rakiplerine saygı duymalıydı.Sessiz kalarak bu küfürü onlarda onaylamış oldular.Oysa Ercan Saatçi ve yanındaki şaklabanı Fenerbahçe kulübü kınayabilseydi, Türk futbolu adına her şey çok güzel olurdu.

Ama baştada dedikya ''bunların alayı aynı LACİVERT'':mad:

Burçak
04.11.2009, 10:11
Bundan sonra söverken dakikamı tutalım yani :D
2 dk yı geçmezse küfür ceza yok he. bunu bilmiyodum ben :)
ya ben küfür falan etmem zaten yanlış anlaşılmasında, merak ettiğim bişe var.
toplu olarak ingilizce küfür edilse , gözlemci bunu raporuna yazarmı acaba. cidden merak ediyorum. :p

İsmail ALİOĞLU
04.11.2009, 13:12
Saatçi kovuldu!

FB TV'deki Müzik Molası programının kayıtları esnasında Galatasaray'a küfür ettiği görüntüleri ortaya çıktığı için sarı kırmızılı taraftarlardan büyük tepki alan, F.Bahçeli kimliğiyle tanınan Ercan Saatçi'nin Hürriyet'teki görevine son verildi!
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png04 Kasım 2009 , 09:56
Galatasaray'a karşı galiz küfürler ederek duygularını dile getiren Ercan Saatçi'nin görevine son verildi.

Ercan Saatçi'nin küfür skandalı patladıktan sonra durumdan rahatsız olan Hürriyet üst yönetimi şok bir karar alarak çiçeği burnunda spor koordinatörünü kenara attı!

Gazeteci olmamasına rağmen Hürriyet gazetesi spor servisinin başına geçen ve bu yüzden çokça eleştirilen...
Fenerbahçe kimliğinin fazla öne çıktığı iddia edilen ve bu sebeple görevini hakkıyla yapamayacağı iddia edilen...
Son günlerde ise geçmiş yıllara ait bir televizyon programı kaydında Galatasaray'a dostane (!) duygularını dile getiren Ercan Saatçi'nin "Spor Koordinatörlüğü" görevi sonunda biraz zorla da olsa bitti.

Yaşanan gelişmelerden ve verilen tepkilerden özellikle Hanzade Doğan'ın rahatsızlığını dile getirdiği öğrenilirken, Ercan Saatçi'nin bir türlü resmileştirilemeyen görevi sonunda kendisine teslim edildi.

Gazetenin spor müdürlüğü görevine ise Mehmet Aslan getirildi...

bugun

Gamze
04.11.2009, 14:25
Bazı arkadaşlar konuyu algıyalamadılar hala.

Hala sızdıranda bahsediyorlar.

Canlı yayında söylememiş,birde söyleyeseydi.

Serdar nasıl da ajite ettin yahu.

ben ortada ciddi bir samimiyetsizliğin olduğunu savunuyorum sadece.
bu olaya tepki verirken küfürün ağababasını etmek, sanki memleketin tek küfredeni onlarmış gibi hareket etmek, her maçta rakibine ettiği küfürleri unutup "ekranların önünde böyle küfredilir mi kadınlar izliyor" vs demek falan bana manalı gelmiyor hiç.

annemin elinde sigarayla "sakın sigara içme, sigara rezil bir şey" demesine benziyor. :)

Ya toptan silin küfrü hayatınızdan madem, ya da tepkinizi ölçülü verin, empatik davranın. Vurun abalıya olmasın. Gerçi Saatçinin abası da Sarar'dan falandır ya neyse.. :)

Sigarayı da en az küfür kadar sevmem ve tasvip etmem ayrıca not düşeyim ne olur ne olmaz. dumansız hava sahası gibi küfürsüz hava sahası istiyorum. :rolleyes:

İkinci notum da şu olsun: Tribünde küfrederken de yanınız öreniz kadın dolu oluyor, ama çoğunuzun umrunda olmyor.
Durum buyken, ben artık edilen küfürleri neden umursayayım?
Umursayınca değişiyor musunuz?

( ikinci çoğul şahıs kullanmam vurguyu arttırmayı istememdendir. bu da üçüncü not olsun )

Hatta bir dördüncu not daha koyuyorum: Küfürü sadece erkeklerin etmediğini, dibine kadar küfreden kadınlar olduğu gerçeğini de unutmayalım.
Küfür sadece kadına ayıp değildir.
Küfür herkse ayıp, herkese yüz kızartıcı olmalıdır.

antagonist
04.11.2009, 14:36
Gamze'ye katılıyorum.

:ok

Muhammed
04.11.2009, 14:43
Ben bunu yeni sanıyordum fakat 4-0 lık maçtan sonra söylemiş. O maçtan sonra söylediyse haklı ne diyelim :D

Serdær
04.11.2009, 16:03
Serdar nasıl da ajite ettin yahu.

ben ortada ciddi bir samimiyetsizliğin olduğunu savunuyorum sadece.
bu olaya tepki verirken küfürün ağababasını etmek, sanki memleketin tek küfredeni onlarmış gibi hareket etmek, her maçta rakibine ettiği küfürleri unutup "ekranların önünde böyle küfredilir mi kadınlar izliyor" vs demek falan bana manalı gelmiyor hiç.

annemin elinde sigarayla "sakın sigara içme, sigara rezil bir şey" demesine benziyor. :)

Ya toptan silin küfrü hayatınızdan madem, ya da tepkinizi ölçülü verin, empatik davranın. Vurun abalıya olmasın. Gerçi Saatçinin abası da Sarar'dan falandır ya neyse.. :)

Sigarayı da en az küfür kadar sevmem ve tasvip etmem ayrıca not düşeyim ne olur ne olmaz. dumansız hava sahası gibi küfürsüz hava sahası istiyorum. :rolleyes:

İkinci notum da şu olsun: Tribünde küfrederken de yanınız öreniz kadın dolu oluyor, ama çoğunuzun umrunda olmyor.
Durum buyken, ben artık edilen küfürleri neden umursayayım?
Umursayınca değişiyor musunuz?

( ikinci çoğul şahıs kullanmam vurguyu arttırmayı istememdendir. bu da üçüncü not olsun )

Hatta bir dördüncu not daha koyuyorum: Küfürü sadece erkeklerin etmediğini, dibine kadar küfreden kadınlar olduğu gerçeğini de unutmayalım.
Küfür sadece kadına ayıp değildir.
Küfür herkse ayıp, herkese yüz kızartıcı olmalıdır.

Tük dil Kurumu sözlük anlamı ; Ajite : "Kışkırtmak, duygu sömürüsü yapmak" anlamlarındaki ajite etmek deyiminde.

Anlamadığını bilmediğimden değil , sadece sen hangi anlamda bilmediğinden söylemiş olabilirsin diye ekledim.

Benim yazımdan bunu mu anladın o da ilginç.

Hala konuyu anlamamakta mı diretiyorsunuz , yoksa birşey söyledik ondan dönemeyizemi getiriyorsunuz anlamadım.

İşin ilginç tarafı katılımcıların ne denli çok olduğu.

Burada benim anlatmak istediğim Ercan Saatçi-Metin Özülkü kim ne derse desin bu ülke söz sahibi olan sanatçı veya şarkıcılardır.

Söz sahibinden kasıtım - herkez tarafından bilnen tanınan-.

Sayenizde her söylediğim şeye açıklık getirmek zorunda kalıyorum.

Stadda,sokakta,arkadaş arasından küfür ediliyormuş, ee ediliyor biliyoruz.

Bunun önüne geçemeyiz bunu da biliyoruz.

Fakat sen bu ülkede tanınan,''bir nevi'' hayran kitlesi olan biriysen söylediğin sözlere dikkat ediceksin kardeşim.

Sonuç olarak küfür'ü nerde,ne zaman nasıl bir şekilde ettiği önemli.

Kesin buradan da bir anlam çıkartırsınız ya neyse :)

Küfür'e,Sigara'ya ve Alkol'a HAYIR ! :)

Gamze
05.11.2009, 18:05

Ben buna devşirme sözlerimizden ajiteyi yakıştırdım. İdare edeceksin artık.

Yukarıdaki yazından öyle anlamlar çıkarttım ki tek tek yazsam uzar gider Serdar. :rolleyes:
Ne anlamı çıkartacağım yahu, ne diyorsan onu anlıyorum. :)

Benim söylediklerim de belli.
Katılan katılır, katılmayanla seninle olduğu gibi atışırız artık. )

Eğer bu edepsizlik ve ahlaksızlık ise - öyledir ya da değildir demiyorum - cümleten edepsiz olduğumuzu kabul ederek - ki bu sadece bizim memlekete özgü de değildir aslında - ona göre derecelendirme yapalım.
Kabul ediyor muıyuz?
Ahlaksız mıyız?
Tamam o zaman Saatçi'ye bu denli kızmamızın gerekçelerni yazalım:

Sanatçısın, göz önündesin, "kitle"n var, yazarlık yapıyorsun, çok kişiye ulaşıyorsun.
Küfret. ama senn küfür hakkın daha az. daha dikkatli ol e mi?

Bir orta yol bulduk mu Serdar? ;)

Saatçi kuyuya taş attı, memleketin akıllıları olarak çıkartmaya uğraşıyoruz.

Son sözüm olsun konuyla ilgili:

Bu olaya bu kadar büyük tepkiler verebilecek "yüzümüz" varsa, bizim aynamız kör demektir..

Sevgiyle kalın.
Sevgi sözcükleriyle kalın.

mehmets61
05.11.2009, 18:16
galiba trübünlerde istediklerimiz,özledigimiz tablo sadece sloganlarda kalıyor.stadyumda yine bildik tablo.sonra da en sevdigim! açıklama bir kaç kişinin yaptıgını tüm kulübe maaledemeyiz.neyse daha gidecek çok yolumuz var güzel ülkemin güzel taraftarları...

Bu konu ile alakalı bir anımıda anlatayım.Kız kardeşimle maça gittik,kardeşimin ilk maçı trübüne girdik,maç başlayacak bekliyoruz.Bir taraftarımız beni yanına çagırdı istersen az oyana gidin biz küfür ederiz dedi.Daha maç başlamadan kafaya koymuş zaten küfürü.Nezaket icabı bizide uyarıyor sagolsun...

Oğuzhan İnce
06.11.2009, 10:58
ilkokulda, samsun'da cezamızdan dolayı bursaspor maçı samsun da oynanmıstı,sınıf öğretmenim babam bi iki arkadası ve çocukları beraber gitmiştik,o güne kadar lan dediğini bile duymadığım hocam babam ve diğerleri,her faulde öyle küfürler ediyorlar ki aklım durdu,o gün kanaat getirdim ki şükrü hoca bile sövüyorsa herkes söver:)
ayrıca,tribün kültürünün içinde küfrün de olduğuna inanıyorum,bu demek değil ki küfredin sövün sayın,
ama bağırıp çağırmaya gidiyorsam okadarına da razı olmalıyım

winner
06.11.2009, 15:50
Bu görüntüler bence çok abartıldı.Yalan yok evde bende bizim maçları seyrederken küfür ederim sinirlendiğim zaman.Etmeyen olduğunu da çok sanmam.Geçen sene İstanbulda 1-1 biten bjk maçını beşiktaş kapalısında seyretmiştim.Kapalının bazı bayan taraftarlarının yanımda ettiği küfürler benim literatürümde ve bilgimde yoktu.

Önemli olan toplu alanlarda,stadlarda,ekranlarda,çocuk ve gençlere kötü örnek olacak şekilde bunların yapılmaması. İki arkadaş kendi arasında konuşurken bu konuları hangimiz argo ya da küfürlü ifadeler kullanmayız.Onların şanssızlığı kameraya alınmaları olmuş.Ayrıca ahlak dersi veren bazı insanlar ekranda canlı yayında küfür etmiş insanlar.Bazıları da protokol tribününde ağzına ne gelirse söyleyenler.

Ercan Saatçi'den hazzetmem.Ama hak var insaf var...

Hekimoğlu
06.11.2009, 16:28
Tribünde maç esnasında insanlar heyecanlanır kızar provoke olur gayrı ihtiyari küfür edebilir böyle insanlar var ama ben etmem mesela.Ama burda küfür bir çekim esnasında sakin sakin konuşurken yapılıyor bilinçli bir şekilde yapılıyor,nasıl olsa montajda atılır düşüncesiyle.Sözde sanatçı bu arkadaşların en azından sanatçı taklidi yapmasını bekliyor insan.

Serdær
07.11.2009, 18:37
Küfürden de beteri var!
Galatasaray taraftarını çileden çıkaran Ercan Saatçi'nin geçmişte yaptıkları 'Pes artık' dedirtiyor.

Galatasaraylılar'ın büyük tepkisini çeken Ercan Saatçi, 1995 yılında Biz Burdayız” isimli şarkısına çektiği kliple de ortalığı karıştırmıştı. Klipte Sarı-Kırmızılı taraftarın silahından çıkan kurşunla bir çocuk vuruluyordu.
Galatasaray için söylediği sinkaflı sözlerle gündemi değiştiren ve Sarı-Kırmızılı camianın hedef tahtası haline gelen Ercan Saatçi konusunda geçmişe yaptığımız kısa bir yolculuk, iki unutulmaz olayı gündeme getirdi... 28 Nisan 2008’deki yazısında “Galatasaray tribünlerindeki sarı ve kırmızı kartonları anladım da yeşil rengin aynı
tribünde olmasını anlayamadım. Manidardı doğrusu” ifadesini kullanması sonrasında gelen tepkilere sessiz kalarak olayın büyümesine neden olan Saatçi, televizyon programında sarf ettiği sinkaflı sözlerinin ortaya çıkmasından sonra ise “Kayıt dışıydı” bahanesine sığınarak özür dilemişti.
Özür dilerken bile bir açık kapı bırakarak “Bunu herkes yapıyor” demeye getiren Saatçi’nin benzer bir tavra
1995 yılında da imza attığını hatırlatalım. O dönemlerde şarkıcılık yapan Ercan Saatçi’nin “Biz Burdayız” adlı parçası için çektiği klipte, Galatasaraylı bir taraftarın tabancasından çıkan kurşun bir kız çocuğunu öldürüyordu.
HEPSİ RASTLANTI MI?
Türkiye’nin adeta bir sirke benzetildiği klipte; politikacılar, dolandırıcılar, fahişeler ve fanatikler yer alıyor. Görüntülerdeki iki fanatik taraftarlardan biri Fenerbahçeli diğeri ise Galatasaraylı. Klibin sonunda,
Galatasaraylı taraftarın silahını çekerek bilinçsiz bir şekilde ateş etmesi sonucu küçük bir kız çocuğu vurularak ölüyor.
Klipte öfke dolu bir suratla oynayan Saatçi’nin piyasaya çıktığı dönemde çok tartışılan şarkısının sözleri de bir hayli
anlamlı... “Nedir ulan bu çıkar kavgası, ülke elden gidiyor dalgası... Burası Türkiye yerinde duruyor, gidenler gider ablası... Biz burdayız, gitmeyiz, ülkemizi bekleriz. Karşı çıkan olursa a... (Ardından silah sesleri geliyor.)
Kısa bir süre önce Hürriyet Gazetesi Spor Koordinatörlüğü görevine getirilen Ercan Saatçi, sözleri, yazıları ve klipleriyle hep aynı kapıya çıkan bu “Galatasaray yaklaşımı” konusunda bakalım herhangi bir yorum yapacak mı?
ÖZÜRLER BİTMİYOR
Ercan Saatçi, 1995’te olay yaratan klibin gösterime girmesinden sonra Galatasaraylılar’dan yine özür dilemişti.
Saatçi, gelen tepkiler nedeniyle, o tarihlerde yayınlanan Aktüel isimli haftalık haber dergisine verdiği röportajda
“Galatasaraylılar beni affetsin” demişti. Ama Saatçi bu provokatif hatasını halen istikrarlı biçimde sürdürüyor!
Dolayısıyla Sarı-Kırmızılı camia artık gelen özürleri samimi bulmuyor.

Haberturk

Özkan
07.11.2009, 20:29
Bu şahıs Hürriyet'te köşe işgâl ederken galatasaray'ın eski teknik direktörü Skibbe'nin adını ç.kübe şeklinde yazardı.

Gazetelerde, televizyonlarda çıkan holiganları (yalnızca spor konusunda değil, siyâsî yazı yazanların arasında da holigan çok) tâkip etmeyelim, bunlara prim vermeyelim ve seçici olalım. Artık internet var ve gazetelere, televizyonlara mecbûr değiliz.

bordo-mavii
07.11.2009, 22:32
abi ilkokul muhabbeti gibi olay,ben hayatımda ercan saatçi kadar seviyesiz bir adam görmedim ,gözünü fanatizim bürümüş,bu video ortaya çıktı diye demiyorum bunu yanlış anlaşılmasın hep böyleydi bu;gazetesinde fenerbahçe propagandası yapmaktan başka işi olmayan bir zavallı bu herif.

legend_of_61
09.11.2009, 21:00
rezil yaa vallah rezil