PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerede Sivas Maçının 30 Saniyesini Oynatmayan Hakem 'İrade'si

Çağatay_
27.10.2009, 01:44
İstanbul takımlarının maçı geçti, tartışmalar her tarafta devam ediyor.Kimin kazandığı bizi ilgilendirmez.Şahsen ben berabere bitsin 2 si de puan bıraksın istedim.Zaten başlık da maçı tartışmak için açılmış bir başlık değil.

Bu başlık geçen sezonun ilk haftasında Sivasspor maçının sonundaki 30-40 saniyelik zamanı oynatmayıp, Türk futbolunda "devrim niteliğinde" bir adım atan Bülent Demirlek iradesini dün akşam göremediğim için açıldı.

Stadımızda kimsenin burnu kanamadığı, olaylar yatıştığı halde, hakeme tek bir cisim gelmediği, taraftarların birbirini frenleyip önlem aldığı halde maçın sonundaki sadece 30-40 saniyelik kısım oynatılmadı.Ama görüyorum ki dün akşam fb stadında, hem de maç öncesi başına 4 dikiş atılan bir yan hakemin yönetiminde, şampiyonluk yarışımızda rakibimiz olması muhtemel 2 rakibimiz maça çıktı.

Bu 2 olay arası dağlar kadar fark var.Evet taraftarımız sahaya girdi , ama sahaya giren taraftara tepki olduğu gibi, taraftar da kendisini frenledi.Ben takımımızı savunmuyorum.Benim görüşüm Demirlek yanlış karar almıştı.O karar doğruysa bile Demirlek'in bu olay öncesinde aldığı kararlar tam bir facia idi.Hadi vicdanımıza taş basıp Demirlek doğru karar verdi diyelim, dünkü olay da neyin nesiydi ?

İstanbulda olan olay maçın kesinlikle oynatılmaması gereken bir durumdur.Gerek Erman Toroğlu, gerek Bülent Yavuz gibi, sevseniz de sevmeseniz de kuralları adı gibi bilen isimler bu maçın kesinlikle oynatılmaması gerektiğini konuşuyor.Kendilerini tebrik ediyorum.Onlar hariç doğru düzgün bu konuya değinen duymadım.

İşin ilginç yanı herkes fenere cezayı kesti, ama 1 maç! O da taraftarsız mı, yoksa saha kapatma mı diye tartışılıyor!

5 maç seyircisiz oynama ve 3 puan silme cezası alan takımımızın günahı neydi diye soruyorum kendime..

Fener sahasında en az 3-4 maç seyircisiz oynamazsa vicdanım rahat etmeyecek !

Dip.Ing.Mag.
27.10.2009, 01:57
Harika bir konuya deginmissin kardesim, bende diyorum ki tüm bunlar bizim '' 26 '' senelik sampiyonluk hasretimizin belgesidir... Türkiye' de hangi alanda adalet varki, futbolda olsun ...

Kasım BEKTAŞ
27.10.2009, 02:03
birbirimizi yemek dururken istanbul takımlarıyla uğraşmakta neyin nesi?

28TS61
27.10.2009, 02:41
burda is bizim yönetimede düsüyor bence. herseye sessiz kaliyoruz. halbuki her türlü ceza bize kesiliyor

28TS61
27.10.2009, 02:53
iste sözün bittigi yer ve bizim hic bir sey yapamiyacagimizin ispati. adamlar istedikleri gibi hareket ediyorlar.
biz neyin mücadelesini veriyoruz. birakin sampiyonlugu 2.ligi bile bundan sonra düsünemiyorum. kisacasi sampiyon olacagiz diye bosuna beklemeyelim.

Bünyamin Gezer: "Iptal etsem kadıköy yıkılırdı"

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12786316.asp?gid=229

OnOuR
27.10.2009, 03:06
iste sözün bittigi yer ve bizim hic bir sey yapamiyacagimizin ispati. adamlar istedikleri gibi hareket ediyorlar.
biz neyin mücadelesini veriyoruz. birakin sampiyonlugu 2.ligi bile bundan sonra düsünemiyorum. kisacasi sampiyon olacagiz diye bosuna beklemeyelim.

Yazıyı şimdi okudum... Çok vahim ve talihsiz bir açıklama gerçekten. Yok 50 bin kişi stada gelmiş, yok maçtan önce iptal etsem kimse ne olduğunu anlamicakmış işler karışacakmış vs vs vs. Sadece yazıklar olsun bizim günahımız neydi be Bünyamin diyebiliyorum... Bu açıklamalardan sonra 5iva5'la oynadığımız maçta bizim Bülent Demirlek'i meydanda asmamız gerekiyordu herhalde. Hem yeniyoruz hem 15-20 sn kalmış maçın bitmesine olaylardan sonra bütün güvenlik önlemlerinin alındığının garantisi verilmiş ama yinede devam ettirmiyor...:mad: Bir kez daha yazıklar olsun sizin eşitlik ve ahlak anlayışınıza bee...

Kasım BEKTAŞ
27.10.2009, 03:10

tercümesi: tırstım!!!

ama diğer anadolu takımlarından özelliklede biz den tırsmıyorlar... bu kadar net...

28TS61
27.10.2009, 03:18
Erman TOROĞLU:
......
NOT: Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu maçtan evvel yaralanan bir hakem olursa maça başlamama kararı almıştı ve hakemlere iletmişlerdi. N’oldu? Futbol Federasyonu, kafasına bir şey gelen oyuncunun durumunda hakeme “Oyunu durduracaksın, santraya gelip toplanacaksınız. Temsilciyi çağıracaksınız. İkaz edeceksiniz. Gerekirse anons yaptıracaksın, tekrarında içeri gireceksiniz ve bir daha geri gelmeyeceksiniz” demedi mi? N’oldu?.....

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12777466.asp

Recep Alkan
27.10.2009, 08:19
Ben bizim takımın belki bir daha ömrü billah şampiyon olamayacağını 2003-2004 sezonunda Cem Papila olayı anladım, imzamda bu yüzdendir zaten. Ben kendi takımıma sonuna kadar güveniyorum ama güvenmediğim başkaları.

Bunlar zaten bir döngünün içinde, kalkıp kimse tek kelime laf etmez, düşünün, GS fener maçında bir ofsayttan gol atacak, penaltı penaltı olmayacak o çirkef adnan polat da susacak. ALLAH bilir bu suskunluk için ne vaadettiler. Bu iki takımda birbirlerinin hem başarıları hemde başarısızlıkları ile beslenirler.

HAkem abimiz demiş ki, o atılan madde bize yani şahsımıza değildi. Yahu zaten böyle birşey olsa adam öldürmeye teşebbüs olurdu.Ne ala memleket, ama sende haklısın taş nedir ki, biz ali samiyenlerde bıçcak atıldığını gördük, polis gözü kör edildiğini gördük, hatta bunu yapanların mhkeme çıkışında kahraman gibi karşılandığını gördük.

Ben bu olanların hiçbirine şaşırmıyorum, şaşırdığım olay bizim hakkımızı savunun insanların çıkıp da tek kelime etmemesi ?

Bu hafta yine ofsayttan gol yedik, ama kazandık ya sesim,z çıkmaz, illa bursa maçı gibi o gol bize maç kaybettirmeli değil mi ?

Biz akıllanmayız !!!

metehan
27.10.2009, 08:40
Bence tüm suçu Bünyamin Gezer'e yüklemek haksızlık olur. Asıl suç, bizim Sivas maçında hakeme "Sahaya çıkma, maçı tatil et" diyenlerin bu maçta inisiyatifi hakeme bırakmasıdır. Korkan, yüreği yetmeyen MHK topu hakeme atıyor. Hakemin maçı oynatma kararı alacağını, aksine cesaret edemeyeceğini biliyorlar çünkü, çok kurnazlar ya ! Bu olay Trabzon'da olsaydı, bu maçın oynatılmayacağını oynansa bile bugün tüm ülkenin bu olayı konuşuyor olacağını hepimiz çok çok iyi biliyoruz.

Bülent Demirlek'e gelince. Bülent Demirlek, Sivas maçının olduğu sezondan bir önceki sezonun sonlarına doğru Ali Sami Yen'de oynanan GS-FB maçında sahaya atılan bir kamyon dolusu su şisesine rağmen maçı iki kez durdurup soyunma odasına girmiş, çıkıp o iğrençliklerin arasında maçı bitirmişti. Oysa maçın hiçbir önemi yoktu zira FB maça şampiyon olarak çıkmıştı. Buna rağmen bu maçı tatil edemeyen bir hakemin bizim Sivas maçındaki iptal karar çok tartışılmıştı doğal olarak. Ama yukarıda da dediğim gibi üstleri ne derse onu yapıyorlar bence. Oğuz Sarvan'ın hakemken yaptıklarını da biliyoruz.

Türkiye'de bu işleri değiştirmek maalesef çok zor, acı ama gerçek bu !

NOT : Bir de pekçok kişi FB'ye verilen penaltının yanlış olduğunu düşünüyor ama bence penaltıydı. Kaleci sağ koluyla Alex'e müdahale etti, O da bu fırsatı kullandı. Burada penaltıyı veren hakemden ziyade yapan kaleci suçlu bence.

Recep Alkan
27.10.2009, 08:44
Abi o zaman hakeme ne ihtiyaç var ?

MAden ağalar tayin ediyor bu işi, adam maç başı 1000 euro alıyor (zamlanacaktı zamlandı mı bilmiyorum.) Ayda 2 maç yönet 5 milyar, hele birde derbi yönetiyorsan bu paralar daha iyi fiyata çıkıyor.

Eeeee al bu kadar parayı sonra biri yukardan versin talimatı ona uy. Ne anlamı kaldı, madem kendilerini satacaklar onlara uygun çok güzel işler var piyasada !!!

macuka
27.10.2009, 08:46
Hepimizin bildiği bir sessiz gerçegin, artık aleni bir hal almasından başka bir şey değil. Futbol u kimlerin yönettiğini zaten biliyorduk, bu da bunun ispatlarından bir tanesi idi... Gecen ne dediler ne demeliler kösesine bir kara mizah yapmiştim, fırsatınız varsa okuyun.. TS-Sivas ve Fb-Gs gözlemci raporları ile ilgili...
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8557&page=164

magicyattara
27.10.2009, 08:48
"Iptal etsem kadıköy yıkılırdı"+Dürüstlüğüme inanıyorlar

Lincoln'ün elindeki korner direği .....Bünyamin.
Çok dürüstsün çoookk..

metehan
27.10.2009, 08:50
Abi o zaman hakeme ne ihtiyaç var ?

MAden ağalar tayin ediyor bu işi, adam maç başı 1000 euro alıyor (zamlanacaktı zamlandı mı bilmiyorum.) Ayda 2 maç yönet 5 milyar, hele birde derbi yönetiyorsan bu paralar daha iyi fiyata çıkıyor.

Eeeee al bu kadar parayı sonra biri yukardan versin talimatı ona uy. Ne anlamı kaldı, madem kendilerini satacaklar onlara uygun çok güzel işler var piyasada !!!

Yanlış anlama, bence de hakem senin dediğin gibi davranmalı ama üzerindeki baskıyı da düşünmek lazım. "Ben bu maçı oynatmazsam hakemlik hayatım biter" diye düşünen bir hakemden sağlıklı karar vermesini bekleyemez kimse. Asıl sorun hakemi bu şekilde düşünmeye zorlayan sistem ve üstleridir. Hakem bu maçı ertelediğinde MHK'nın kendisine sahip çıkacağına inanıyor mu? Arkasında duracaklarına inanıyor mu? İnanmıyor çünkü durmayacaklarını kendi de biliyor.

Oruç
27.10.2009, 08:52
Dünya Derbisi (!!!)

Hiç bir zaman "sahada oynanan futbol" ile gündeme gelmeyecek bir maç.

Her türlü çirkeflik olur bu maçlarda ama kimseden "gık" çıkmaz. Hakemin ismi Bünyamin olsa ne olur, Selçuk olsa ne olur...

Recep Alkan
27.10.2009, 08:56
Yanlış anlama, bence de hakem senin dediğin gibi davranmalı ama üzerindeki baskıyı da düşünmek lazım. "Ben bu maçı oynatmazsam hakemlik hayatım biter" diye düşünen bir hakemden sağlıklı karar vermesini bekleyemez kimse. Asıl sorun hakemi bu şekilde düşünmeye zorlayan sistem ve üstleridir. Hakem bu maçı ertelediğinde MHK'nın kendisine sahip çıkacağına inanıyor mu? Arkasında duracaklarına inanıyor mu? İnanmıyor çünkü durmayacaklarını kendi de biliyor.

Yok zaten lafım size değil kesinlikle.

Ama görüyoruz ki, bizim maçı bitirmeyen bir adamın hakemlik hayatı hala daha devam ediyor, ne demek oraya 50.000 kişi gelmiş, maçı iptal edemem. Bu nasıl bir ahmaklıktır. Bir de üzerine diyor ki ben olaya bir de polis gözü ile baktım. Ulan sormazlar mı adama, senin meslektaşını da bu şerefsizler kör etmedi mi ? Bu şerefsizler değilmiydi sahaya bıçak atan, hala diyor ki o atılanlar bize değildi. Ne fark eder, sana geldi mi, yarıldı mı kafası adamın ?

Medeniyet kenti istanbulun satılmış medeniyetlileri !!!!

murat köse
27.10.2009, 09:00
abilerim kardeşlerim biz boşuna uğraşıyoruz. biz boşuna şampiyonluk hayali kuruyoruz. bpşuna deplasmana gidiyoruz. biz bunların hepsini boşuna yapıyoruz. bizim yönetiminden tutunda taraftarına kadar inanın hiç bir şey yapamayız.
çnk ekonomik olarak güçlü değiliz. aziz yıldırımın 100 milyon dolar harcadağı bir sende sen 20 milyon dolar harcayıp hem maddi hem manevi olarak başa çıkamassın bu adamla.

inanın aynı olay trabzonda olsaydı o hakemler maça çıkmazdı. bu hepimiz biliyoruz. farkındamısınız bilmem ama bizi artık tarih yapmaya çalışıyorlar. bizi silmeye çalışıyorlar.

Recep Alkan
27.10.2009, 09:03
Bu memlekette bu kadar seveni olan hiçbir takımı silemezler Murat.

Ama şampiyon olabilir miyiz, cevabı bunları gördükten sonra imzamda yazılı.

murat köse
27.10.2009, 09:06
Bu memlekette bu kadar seveni olan hiçbir takımı silemezler Murat.

Ama şampiyon olabilir miyiz, cevabı bunları gördükten sonra imzamda yazılı.

sen belki maddi olarak orda avni akerin veya may tesislerin duruyor olabilir alkan kardeşim. ama manevi olarak işte bir demirlek çıkar ve senin bu kadar seveni olan takımın son 30 saniyesini 20000 kişi önünde iptal eder.
bu silinmek değildirde nedir kardeşim ?

Recep Alkan
27.10.2009, 09:08
Bu silmeye çalışmaktır, ama bizim her gittiğimiz maç, bağırdığımız her tezahürat, burda yazdığımız her yazı, her protesto girşimi bunu yapamayacaklarının göstergesidir.

murat köse
27.10.2009, 09:12
Bu silmeye çalışmaktır, ama bizim her gittiğimiz maç, bağırdığımız her tezahürat, burda yazdığımız her yazı, her protesto girşimi bunu yapamayacaklarının göstergesidir.

peki senin burda veya stadta yaptıkların veya hepimizin yaptıkları ne işe yarıyor recep kardeşim?
demirleki çıkarabildinmi son 30-40 saniye için maça çıkaramadın.

ama aziz yıldırım olsaydı orda o demirlek varya içeri bile giremezdi. zaten en yakın örneği derbi maçı.

biz üstümüze düşen görevi belki taraftar olarak yapıyoruz ama nerde bizi yönetenler.

kalkmışlar yattarayı kurtamalayız diyorlar.

sen desene kardeşim bu maç neden oynandı diye.

Recep Alkan
27.10.2009, 09:14
Murat bu işe girersek inan soluğu yönetim başlığında alırız, istersen buyur orda tartışalım.

murat köse
27.10.2009, 09:17
yok kardeşim tartışcak bişi yok biz yani büyük trabzonsporu bu hale düşürenler utansın...

albayrak dönemi ile başlayıp sadri şener dönemiyle devam eden bir sürectir bu.

EmrahYalçınalp
27.10.2009, 09:25

Rezil rüsva bir açıklama... "İptal etsem" ne demek yahu? Senin keyfine soran mı var bunu? Bundan sonra iptal olması durumunda efendi efendi eve gidilecek şehirlerde maçı iptal etmek, ipini kopartanın sahaya dalmasından korkulan yerlerde maça devam etmek gibi kurallar mı konulacak yani?

E iyi o zaman.... Yarın birisi çıkıp Trabzon'un da bu ikinci kategoriye girdiğini ispatlarsa sorun çözülür. Ne olacak, bu sezon 9 maç saha kapatma cezası al, uzun vadede kardasın... Seneye yar hakemin kafasını, oytun devam etsin. Niye, bir sene önce neler yapabileceğini ispatlamışsın...

Bir tarafımızdan kural uydurmaya devam ettikçe, kuralları da adamına ve duruma göre uygulamayı sürdürdükçe bizden bir nane olacağı yok. Oyun bu yahu, futbol!

Enes Ünal Kaya
27.10.2009, 09:26
Bu Durumda Taraftarın Yapıcağı Pek Bişi Yok.. Kendi Sahamızda HakemLeri Baskı Altına Almak Dışında...

Gerisi Yönetimin İşi...

Enes Ünal Kaya
27.10.2009, 09:30

Demekki Neymiş Sahaya İnmekle Olmuyormuş... Ceza Almamak İçin Yıkıp Dökücek Havası Vermek.. Gerekirse Yıkıp Dökmek... SahayA İnmeden Taşkınlık Yapıp Terör Estirmek Gerekiyormuş.. O zmn maçı iptal edemiyorlarmış ..

Travelair
27.10.2009, 09:35
Bünyamin Gezer açılım yapmış olabilir mi? :)

Aslında bu, gücün yanında organizasyon meselesi. Lobi meselesi. Gücümüz var, ama dağınık. Ne hikmetse bir türlü biraraya gelemiyoruz, getiremiyoruz gücümüzü. Herkesin burnu bir karış havada, iç çekişme daha kolay, daha hoşa gidiyor demek. Kendimize kızalım

winner
27.10.2009, 09:56
Nerede olduğunu bilmiyorum sanırım hakemlik yaptırmıyorlar artık...

Atalay
27.10.2009, 10:07
Artık yazacakta bir şey bulamıyorum..

Yazık..!!

winner
27.10.2009, 10:15
Bünyamin Gezer'in hakem olmadığını olamayacağını, diğer eyyamcılar kervanına katılacağını geçen sene İstanbıl'da oynadığımız gs maçında Lincoln'e göstermediği ikinci sarı ve kırmızı karttan(gol sonrası bayrak direğini söktü), bu sene ayno pozisyonda belediye maçında Gökhan'a gösterdiği sarı karttan(golden sonra bayrak direğine vurdu) rahatça anlayabiliriz.

Burada iş yönetime düşüyor.Hemen belediye maçı sonrası basın toplantısı yapacaksın.İki görüntüyü göstereceksin toplantıda ve takdiri kamuoyuna bırakıp hiç bir şey söylemden kalkacaksın.

tonyalı Aydın
27.10.2009, 10:19
arkadaşlar bizim yönetimimizin ne kadar beceriksiz başarısız olduğunun bir kanıtı bu.2-3 gün önce bjk ve fb 40 milyarlık cezaları iptal oluyor bahane sebeblerden.oysa bizim yönetimimize her hafta ceza kesiyorlar,itiraz ediyoruz gayeye bile almıyorlar.oysa istanbul yakımlarına yalakalık olsun diye cezalarını bahane sebeblerden dolayı iptal ediyorlar.aynı olay trabzonda olsa maç kesinlikle iptal olurdu ve aylarca televizyonlarda tartışılırtı.en az 5 veya 6 maç ceza alırtık.belki daha önce almış olduğumuz puanlar bile silinebilirdi.şimdi ne oldu çeşitli oyunlarla maç geçiştiriliyor.hamencek basın cezayı kesti 1 maç oda seyircisizmi yoksa tarafsız bir sahamı.kavga eden futbolculara uyarı cezası.bu zihniyete bu federasyona ve bu mhk ye yazıklar olsun.artık birleşme zamanı tepkimizi koyalım yeter artık,bu istanbu basını bu istanbul yalağı federasyon ve hakemler gitmeli şimdi birlik olma zamanı.iyi bizde bizim maçlarımızda yanlı taraf gösteren hakemlere taşlı sobalı saldıralım başlarını yaralım bakalım bu istanbul medyası ve federasyon ne yapıyor.çıkmış fb yalağı selçuk yula efendi bu olaylar en çok trabzonda oluyor diyor ama bir tane yönetici çıkıp ağzının bayını vermiyor.biz demekki böyle yönetilmeye mahkumuz.yazıklar olsun bize masaya yumuruğunu vuracak yönetici lazım.

Recep Alkan
27.10.2009, 10:20
Burda da devreye ben girmek istiyorum. Yukarıda da yazdım, biz akıllanmayız, biz günlük yaşıyoruz.

Bu hafta da yediğimiz gol ofsayt, hemde kralı. Ama olay ne, yendik ya başkan hemen keyiflenir, toplantılar ileri bir tarihe ertelenir. Yahu be adam, her maçında bir olmazlık var, ama yendik mi sesin soluğun çıkmıyor, hoş yenilsekde çıkmıyor ya.

Birde çık yendiğimiz maçtan sonra hakemden şikayet et, o zaman sadece yenildiğimizde konuşmuyoruz biz deriz. Ama yok, amaç 3 puan aldık mı aldık, gerisi tefarruat.

peker61
27.10.2009, 10:23
Bakalım ceza ne olacak çok merak ediyorum ..

Emre GÜRDAL
27.10.2009, 10:24
SORU: Soyunma odasında ne düşündünüz?
GEZER: Şimdi soruyorum. Bunu kendi kendime de sordum çünkü. 50 bin kiyi o stada gelmiş. Maçı tatil etsem binlerce insan protesto yürüyüşü yapacak, camlar çerceveler indirilecek.

su uste yazılı olan cumleler benı sınırlendırdı bu ulkede trabzon gıbı futbol sehrı yurtmeyı slogan attırmayı becerdınız neden bızden korkmadınız ama ezıklerın taraftarından cekındıız yazıklar olsun sızlere sıze o hakem dıyenleree allahh................

Barış Kaptanoğlu
27.10.2009, 10:27
avni aker gibi bi stadta böyle olayların olmasına izin vermemeliyiz....hakemleri daha fazla baskı altına almaktan başka çaremiz yok...bu çifte standart her zaman vardı her zaman olacak

Ertan 51
27.10.2009, 10:33
Bu gs febe den de antipatik gelmeye başladı bana son zamanlarda,bizim maçta penaltımız verilmedi,hakem bizimkileri sindirdi,arda yı atamadıydı şimdi de kendileri mağdur durma düştüler oh oldu..Çifte standarda gelince gerçekten çıldırasım geliyor,kafası yarılan hakemle maça devam et,bizim son 30 saniyeyi oynatmama ve 2 hafta önceki mağduriyetimiz..Söz bitiyor kafa göz dalası geliyor insanın ama sabır diyelim bakalım.

Recep Alkan
27.10.2009, 10:34
Adnan Polat bu maçta yaşananlar için hiç konuştu mu bilen duyan var mı ?

Çetin
27.10.2009, 10:35
sinirleri bozmaya gerek yok, sivas maçında hakem formsuzdu sadece. bizim kulübün "yüreği" yetmez çıkıp takır takır konuşmaya. sonra büyük kulübüz diye "geçiniyoruz". iddia ediyorum aziz yıldırım Trabzonspor'un başkanı olsaydı, bugün basın toplantısı yapar bize bu yapıldı, şu anda olan ne diye ortalığı birbirine katardı. ama ne demiştik,

"hakem formsuz"

yedik, afiyetle :)

BAHADIR33
27.10.2009, 10:35
Hakem arkadaş bilmeyenlere yol göstermiş.
Adam ölürmeye teşebbüs edip aynı zamanda da maçı izlemek istiyorsanız teşebbüsü maç başlamadan önce yapınız.
Maçın iptal edilme ihtimalini ortadan kaldırmak için , daha önceden cam çerçeve indirerek bu konudaki potansiyelinizi gösteriniz.
Hakeme birşey atacaksanız başka bir tarafa bakarak (Ronaldinho'nun paslari gibi) atınız ki aslında amacınızın hakemi hastenlik etmek olmadığına ikna olalım.
Bulunduğunuz bölgede ACIBADEM hastanesi varsa birkaç doktoru stad civarında hazır bulundurunuz.

ozcan_asanoglu
27.10.2009, 10:38
Arkadaşlar bir de şöyle bakalım; Bünyamin Gezer, bizim sivas maçını iptal eden hakem bozuntusunun bugünkü durumunu gördükten sonra nasıl fener maçını iptal etsin, napsın adam...:)

Travelair
27.10.2009, 10:39
SORU: Soyunma odasında ne düşündünüz?
GEZER: Şimdi soruyorum. Bunu kendi kendime de sordum çünkü. 50 bin kiyi o stada gelmiş. Maçı tatil etsem binlerce insan protesto yürüyüşü yapacak, camlar çerceveler indirilecek.

Zavallı bir ifade

Varlıbaş61
27.10.2009, 10:40
acaba hacıosmanoğlu gelse, bu kadar hakkımız yenebilir mi diye kendime sorup duruyorum...!

Çetin
büyamin gezer polisti değil mi?

Recep Alkan
Galiba Adnan Polat konuşmamış, ben duymadım, duyanınız var mı dedim cevap gelmedi.

200 milyonluk borcu devlete ödetmek isteyen, hiçbir şartta susmayan, çirkef Adnan Polat eğer FB maçı gibi maç sonrası ki hakaten enteresan hataların yapıldığı bir maçtan sonra konuşmuyorsa, ben bunun altında çok şey ararım ve sorarım muhatabına ???

- Bu maç için diyet ne kesilmiştir.

- Trabzonspor maçı mı ? (geçtiğimiz hafta)
- İkinci yarıda ki Fener maçı mı ?
- Yoksa gidişat içinde mağlup olunan bir maçın çevrilmesi mi ?

BAHADIR33
27.10.2009, 10:43
büyamin gezer polisti değil mi?
bence poPÜlisT ...

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 10:45
Çok ince:)
Çok.
bence poPÜlisT ...

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 10:49
Ben olsam,bizede verilen ve içimize sinmeyen pozisyonları maç sonunda dile getirirdim.

Sonra abisi olduğumuzu düşündüğümüz Anadolu takımlarının her İstanbul takımı ile maçını mercek altına alırdım.

Her salı basın toplantısı ile haksızlıkları masaya yatırırdım..

Trabzonsporun bir misyonu olmalı.

Biz kitlenmişiz şampiyonluğa.
Haliyle herşeyi unutmuşuz.

Biz abiyiz,kabul etmelerine de gerek yok.
Abi gibi davranacaksın..

İsyansa isyan.

Başlatacaksın.

Sen başlatacaksın..

macuka
27.10.2009, 10:51
En iyi hakem dedikleri hakem in dediğine bak, 50 bin kişi sokaga dökülürmüş?
Biz döküldük, ne oldu?
kısaca desene, ben hakemliği seviyorum, bırakmak istemiyorum!

macuka
27.10.2009, 10:53
Ben olsam,bizede verilen ve içimize sinmeyen pozisyonları maç sonunda dile getirirdim.

Sonra abisi olduğumuzu düşündüğümüz Anadolu takımlarının her İstanbul takımı ile maçını mercek altına alırdım.

Her salı basın toplantısı ile haksızlıkları masaya yatırırdım..

Trabzonsporun bir misyonu olmalı.

Biz kitlenmişiz şampiyonluğa.
Haliyle herşeyi unutmuşuz.

Biz abiyiz,kabul etmelerine de gerek yok.
Abi gibi davranacaksın..

İsyansa isyan.

Başlatacaksın.

Sen başlatacaksın..

Dogru,
"Bana dokunmayan yılan bin yasasın" la olmaz bu abilik...
Hakkı yenen her anadolu takımının arkasında duran bir abi..

Çetin
27.10.2009, 10:54
polis memleketin birliği için çalışır, o yüzden 50 bin kişinin yürümemesi lazımdı. sonuçta hakemlerden biri öldürülse bile dördüncü hakem de var, değil mi? :)

Burçak
27.10.2009, 10:55
iste sözün bittigi yer ..

yazıklar olsun sana be yazıklar olsun. :mad:

UğuR
27.10.2009, 10:55
Emir büyük yerden!"
27 Ekim 2009 / 10:31
Eski hakem Bülent Yavuz, yan hakemin kafası yarılmasına rağmen maçı oynatan Gezer için emri büyük yerden aldığını söyledi.
İşte Bülent Yavuz'un "Emir Büyük Yerden!" yazısı:
"Sevgili Bünyamin Gezer; Uluslararası seminerde eski MHK başkanı ve şimdiki TFF genel sekreteri sayın Ahmet Güvener, MHK başkanı ve üyeleri, bütün hakemler, gözlemciler, temsilciler ve medya huzurunda 'şehir efsaneleri' adlı konferansı sunarken, hakemlere yönelik olarak; 'Futbolculara, hakemlere ve teknik direktörlere' müsabaka başlamadan önce veya esnasında fiili saldırılar olursa ve özellikle kanamalı yaralanmalar varsa maçı kesinlikle oynatmayın talimatını verdi mi vermedi mi? Sen bu konferans sunulurken salonda mıydın, değil miydin? Hatta, Ahmet Güvener'in 'Eskiden MHK kurulları, maçı masaya taşıyan hakemler kötü hakemdir diyorlardı. Siz bunu dikkate almayın ve maçı masaya taşımaktan korkmayın' sözünden de mi kuvvet almadın?

Sevgili Bünyamin Gezer; bu maçın oynanmaması için her türlü şart müsait ve sayın Ahmet Güvener'in, 'Şehir Efsaneleri' konferansı senin için en büyük referans iken canın, kanın, arkadaşın kanlar içinde bu maçı nasıl oynattın?

Aklıma şunlar geliyor ve sana soruyorum;
Bu maçın oynanması için Federasyon temsilcilerinden baskı oldu mu?
Başta MHK başkanı Oğuz Sarvan olmak üzere diğer MHK üyelerinden talimat aldın mı?

Protokolde Federasyon Başkanı oturuyor, futbolun duayenleri var. Kulüp başkanları var seyirciler var. Acaba onlara ayıp olur diye mi oynattın!

Maçta görevli psikolog Serdar Terekli ile neler konuştun? Seninle MHK arasında köprü vazifesi gördü mü görmedi mi?

Maçta iki tane temsilci var. Ayrıca TK başkan vekili Fatih Tanfer'de sahada ve masada oturuyor. Onunla bir teşriki mesain oldu mu?

Bütün bunların cevabını Bünyamin'den öğreneceğiz. Tabii ki söylerse...

Sayın Ahmet Güvener ile telefonla konuştum, konferansın teyidini aldım. Kendisine teşekkür ederim. Açık yüreklilikle 'evet' dedi.

Maç başlamadan önce iki takımın oyuncuları birbirlerine girdiler. Hakem Bünyamin Gezer, olayların bir metre yakınında. Yanında da yardımcı hakemleri var. İki gözle değil sekiz gözle bakıyorlar... Bir de yardımcı hakem Tarık Ongun, kanlar içinde yerde kalmaz mı?

Bakar mısın derbiye; başlamadan bitti bile..

Bünyamin Gezer, otoritesi ile, güvenilirliği ile, özellikle adaleti tam ortadan yapması ile meşhur olan bir hakem. Ne yapması lazım? Olaya karışanları ayıklayıp, kırmızı kartını göstermesi ve yardımcı hakemini derhal tedavi için hastaneye göndermesi lazım. Sonra soyunma odasında koltuğuna oturup sakin bir kafayla FIFA, UEFA ve MHK talimatları ile Ahmet Güvener'in konferansını gözden geçirip, oynatmama kararı vermesi gerekirdi.

Ben hakem olsaydım, bu maçı oynatmazdım.. Ayrıca bütün FIFA hakemleri bu maçı oynatmazdı. F.Bahçe-G.Saray maçı Avrupa Ligi'nde oynanan yarı final maçı olsaydı. Hakem de İngiliz, İtalyan veya bir başka FIFA hakemi olacaktı. Onlar da bu maçı oynatmazdı. Onlarca oynanmayan veya oynanırken yarım bırakılan maç var. Ama Bünyamin, öyle yapmadı. Canı-kanı ve görev arkadaşı olan yardımcı hakeminin kafasına dikiş attırarak oyuna başladı. Ya 17. dakikada veya 39. dakikada yardımcı hakem düşse-bayılsa, bunun hesabını kim verecekti? Bereket versin birşey olmadı.

Talimatlar diyor ki; 'Yardımcı hakeme bir şey olursa ve maça çıkamazsa onun yerine 4. hakem yerine görev alır. 4. hakem zaman varsa mahallinden temin edilir. Yoksa 4. hakemsiz maç başlar' Bünyamin bu yolu da denemedi. MHK de, B-Planını devreye sokamadı. Maçın başlamasına henüz yeterli zaman var, İstanbul'dan Bahattin Duran'ı veya Bülent Gökcü'yü getirtir, yardımcı hakemin yerine görevlendirirsin. Olmadı, 4. hakemi yardımcı hakem yaparsın, Cüneyt Çakır'ı veya Süleyman Abay'ı getirir 4. hakem yaparsın.
Maç işte bu psikolojiyle başladı. Maçta neler mi oldu? Fenerbahçe'nin ilk golü ofsayttı. Keita, ilk sarıyı doğru gördü. Kırmızıyı da.. Ama hakem Gezer, burada önleyici hakemlik yapamadı. Roberto Carlos, Keita'yı çekti, çekti, çekti.. Ne bekliyorsun çalsana düdüğü.. O çalamayınca Keita, ceza vermeye kalktı. Kırmızıyı da gördü. Böyle hakemlik olur mu?

Penaltı doğru, sarı yanlış. Kaleci Franco, kırmızı kart görmeliydi. Elano'nun hakemin eline vurması, Emre'nin, Baros'a müdahalesi es geçilen önemli pozisyonlardı.

a f s
27.10.2009, 11:09
Her sene benzer şeyleri yaşıyoruz aslında. Türk futbolunu 2.5 takım olarak gören zihniyetin yansıması bunlar.

Terbiyesizlerin bu yüzsüz yaklaşımlarına söyleycek söz bulamıyorum.

Hekimoğlu
27.10.2009, 11:12
Maçtan önce hakem kafası yarabilirsiniz arkadaşlar ama stadı yıkabilecek bir görüntü vermek şartıyla.

l-m
27.10.2009, 11:21
Sahibinin elinde. Yani kâh Mecidiyeköy'de kâh Kadıköy'de ama muhakkak İstanbul'da bir yerde.

"Adaletin olmadığı yerde ahlaktan bahsedilemez."
Montaigne

a f s
27.10.2009, 11:34
Sahibinin elinde. Yani kâh Mecidiyeköy'de kâh Kadıköy'de ama muhakkak İstanbul'da bir yerde.

"Adaletin olmadığı yerde ahlaktan bahsedilemez."
Montaigne

:alkış:

http://www.zamazing.org/imaj/zabun/bixrec104hmv.jpg

Recep Alkan
27.10.2009, 11:35
Bu yazıdan sonra sormazlar mı Bülent YAvuz'a sen neydin diye ?

Çetin
27.10.2009, 11:44
bizim memlekette eşeği, eşeğe, eşek olduğu için şikayet etmeye çalışıyoruz. aldığımız cevap "aiai" olur, ne olabilir ki başka :)

Recep Alkan
27.10.2009, 11:46
bizim memlekette eşeği, eşeğe, eşek olduğu için şikayet etmeye çalışıyoruz. aldığımız cevap "aiai" olur, ne olabilir ki başka :)

Madem dillerinden anlamıyoruz kolayı var çetin.

Bir eşşek de biz alalım :)

TheRapZoNe
27.10.2009, 11:47
İstanbul takımlarında oynayan oyuncular karşısındaki rakiplerini yumruklamadığı sürece hakemler tarafından kart görmezken, kendi camialarının biz ve diğer gariban anadolu takımları gibi kolay ceza alacağını düşünmek elbette hata olur. Bu devran böyle geldi böyle gider..

Çetin
27.10.2009, 11:50
Madem dillerinden anlamıyoruz kolayı var çetin.

Bir eşşek de biz alalım :)

biz almayalım, dünya düzelsin diye bekliyoruz. ama nedense sessiz sessiz. bazen diyorum ki hugo chaves alsın bizim yönetim kurulunu, konuşma yapmak konusunda ders versin :) o kadar pasifiz ki, lokmamızı kimsenin vurmasına gerek kalmadan masaya bırakıyoruz.

Recep Alkan
27.10.2009, 11:52
Geçenlerde de yazmıştım başka bir başlığa gören olmuştur belki,

Sözde derbi günü NTVspor da yayınlanan Yensende Yenilsende programına Fenerbahçenin eski futbolcularından Abdulkerim katıldı. Konuşmalarından, anlattıklarından çok da normal bir oyuncu olmadığı çok açık belli idi :) Konuşurken sorulan bir soruya :

- Fenerbahçede kaç kez kırmızı kart gördünüz ?

- Fenerbahçede 5 yıl oynadım ve bu sürede 1 kez atıldım. Çok ilginçtir ama öyle. Fenerbahçeden ayrıldıktan sonra Ankaragücüne gittim, her maç bir kırmızı görüyordum. Cezam bitiyor maça çıkıyorum kırmıızı, bu oynadığım sürece böyle gitti. Aslında çok farklı birşey de yapmıyorum, hareketlerim de, konuşmalarımda Fenerbahçede yaptıklarımın aynısı idi. Ama Fener de 5 yılda 1 kırmızı, Ankaragücünde sayamadım bile :)

Daha sonra ekliyor;

- Türkiye de 3 büyük takımın (!) oyuncularına kart göstermek biraz zordur, bu böyle gelmiş böyle gider...

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 11:53
Enteresandır,izlediğim diğer maç özetlerinde,hakemlere müthiş tepkiler olduğunu farkettim..

Daha 10.hafta.

Bu lig böyle zor biter diyede aklımdan geçmiyor değil.

TFF,şu milli takım başarısızlığı neticesinde istifa etmeliydi.

Hoca arıyorlar.
Saçmalık bu.

TFF,istifa etmeli.Yada onları oraya getirenler,daha iyisini getirme adına seçim yenilemeli.!

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 11:55
Güzel paylaşım Recep..

Bunu kullanalım sıkça.

Sözde derbi günü NTVspor da yayınlanan Yensende Yenilsende programına Fenerbahçenin eski futbolcularından Abdulkerim katıldı. Konuşmalarından, anlattıklarından çok da normal bir oyuncu olmadığı çok açık belli idi :) Konuşurken sorulan bir soruya :

- Fenerbahçede 5 yıl oynadım ve bu sürede 1 kez atıldım. Çok ilginçtir ama öyle. Fenerbahçeden ayrıldıktan sonra Ankaragücüne gittim, her maç bir kırmızı görüyordum. Cezam bitiyor maça çıkıyorum kırmıızı, bu oynadığım sürece böyle gitti. Aslında çok farklı birşey de yapmıyorum, hareketlerim de, konuşmalarımda Fenerbahçede yaptıklarımın aynısı idi. Ama Fener de 5 yılda 1 kırmızı, Ankaragücünde sayamadım bile :)

Daha sonra ekliyor;

- Türkiye de 3 büyük takımın (!) oyuncularına kart göstermek biraz zordur, bu böyle gelmiş böyle gider...

Ümit Tekşan
27.10.2009, 11:59
Avrupa Ülkelerinin en başında bütün olumsuz olayları sürükleyen Ülke olarak geliyoruz. Bizim neyimiz düzgünki Futbolumuz düzgün olsun. Hakem hatası , şike , iddaa vs vs. bunların hepsi bizde var. Başka ülkelerde yokmu ? gayet tabi var. Ancak o Ülkelerin vermiş olduğu cezalar "ADİL" ama bizimkiler sadece komikten ötesi fazla söze gerek yok.

28TS61
27.10.2009, 12:00
....Karşılaşmadan yarım saat önce ısınma hareketleri sırasında birbirine giren Arda Turan, Cristian Baroni ve Bilica’nın da Disiplin Kurulu’na gönderileceği ancak bu oyuncuların ihtar cezası alacağı bildirildi....

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12786323.asp?gid=229

bu ardanin kacinci ihtar cezasi oldu?

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 12:02
Başlığı görünce sizede oluyormu bilmiyorum;

Nerede diye başlayınca,Mis gibi Leylaklar....

Nerede o mis gibi leylaklar,sararıp solmak üzre yapraklar...

Bana mesken olunca topraklar, Beni yad et güzelim başın için ...:)

metehan
27.10.2009, 12:06

Daha sonra ekliyor;

Bir örnek de ben vereyim. Biliyorsunuz, BJKlı Recep Çetin bizde de oynadı. BJK'dan bize transfer olduğu sezonun ortasında bir beyanatı vardı, hiç unutmam : "BJK'da 10 yılda gördüğüm hakem haksızlığını TS'da yarım sezonda gördüm."

İHTİLALL
27.10.2009, 12:07
Bir başka başlıkta ,bir arkadaşla "hukuk ülkesi" tartışması yapmıştık..

İddia ediyorum,bu ülke hiçbir zaman "hukuk ülkesi " olmadı..

Ve yine iddia ediyorum,yakın gelecekte de "hukuk ülkesi " olması mümkün değildir..

İHTİLALL
27.10.2009, 12:10
Ve bir Fransız atasözü:

Yasalar örümcek ağı gibidir.Zayıflar takılır kalır,güçlüler delip geçer..

metehan
27.10.2009, 12:11
Bir başka başlıkta ,bir arkadaşla "hukuk ülkesi" tartışması yapmıştık..

İddia ediyorum,bu ülke hiçbir zaman "hukuk ülkesi " olmadı..

Ve yine iddia ediyorum,yakın gelecekte de "hukuk ülkesi " olması mümkün değildir..

Rahmetli Mehmet Tan bunu hep yazardı : "Bu ülkede hukukun gücü değil, gücün hukuku var."

Sadece futbolda da değil, her alanda böyle maalesef !

28TS61
27.10.2009, 12:16
lazerin fb yönetiminin yaptirdiginin belgesidir bu bence. leo francoya bu lazeri taraftarin tutacak hali yok kalenin hemen arkasindan.

http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2009/10/26/fft15_mf408613.Jpeg

Recep Alkan
27.10.2009, 12:20
Güzel paylaşım Recep..

Bunu kullanalım sıkça.

Abi bu örneklerden çok var, hangisini derseniz onu paylaşırız.

Düşünün bir kere bizi şampiyonluktan eden adam Star Tv de yorumculupunu yaptığı programda (2-3 sene sonra) bizi savunmuş ve Trabzonspor'un hakkı yenmiştir demiştir.

Bu karaktersizlerden çok var abicim spor medyasında çookkk, hani derler ya elini sallasan ellisi, ahanda bunun için geçerli.

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 12:26
Kadıköyde uzay savaşları oldu resmen.
Space Masters.:)

Yada Green Light yöntemi.
lazerin fb yönetiminin yaptirdiginin belgesidir bu bence. leo francoya bu lazeri taraftarin tutacak hali yok kalenin hemen arkasindan.

http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2009/10/26/fft15_mf408613.Jpeg

Çağatay_
27.10.2009, 12:44
Sesimizi duyuracak adil bir televizyon programını mail yağmuruna tutalım.Ortak bir metin belirleyip bu metni defalarca postalayalım.

Televizyonda rahatsızlığımız duyrulursa belki uyumayıp oralarda bir yerlerde pusuda olduğumuz anlaşılır.

bordo61
27.10.2009, 12:49
Ah memleketim ah

Bu da Hakem açılımı olsun.

Bizede her zamanki gibi kapak olsun.

Ne diyelim mutlu yıllar Bünyamin Gezer.

devilkid
27.10.2009, 13:01
KAVGALI derbinin faturası da ağır olacak. Yaşanan üzücü olaylar nedeniyle F.Bahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/)’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası, G.Saraylı Keita’ya ise 3 maç men cezası geliyor. Karşılaşmadan yarım saat önce ısınma hareketleri sırasında birbirine giren Arda Turan, Cristian Baroni ve Bilica’nın da Disiplin Kurulu’na gönderileceği ancak bu oyuncuların ihtar cezası alacağı bildirildi.

hürriyet....

devilkid
27.10.2009, 13:02
ağır faturaya bak..istanbul basınıda takımları gibi yanar döner...

Çetin
27.10.2009, 13:05
keser döner sap döner gün gelir hesap döner diyelim ama hep diyoruz bir şeyler. icraat yok, çok formsuzlar çok.

28TS61
27.10.2009, 13:14
hakem polis kimligini kullanmis :D ya sanki hakemin ne isle ugrastigi ilgilendiriyorsa futbol macini.

bidahakine kasapcilikla ugrasan hakem yollasinlar maca. belki ortalik temizlenir ozaman

winner
27.10.2009, 13:16
Mehmet Yıldız'ın bir taraftarca iteklenmesi ve arbede yaşanması 5 maç, hakemin kafasının yarılması ve bu nedenle maçın 15 dakika geç başlaması 1 maç.Canım Türkiyemmmm...

Recep Alkan
27.10.2009, 13:17
Sayın Hakemin dediği birşey var,

GEZER: Müsabaka için ısınmaya çıktık. 25 dakika boyunca saha içindeydik. Bize ne küfür edildi, ne de bir cisim atıldı. Evet bir takım cisimler sahaya atıldı ama;
1- O cisimler bize yönelik değildi.

Bu adam birde polis değil mi ?

Ulan zaten sana atsalar adam öldürmeye teşebbüs olurdu.

Bu sefer ne diyecektin, attılar ama vuramadılar, vursalar, acımadı ki, acımadı ki, ey gidi eyyamcı sürüsü sizde bahane biter mi lan.

winner
27.10.2009, 13:17
KAVGALI derbinin faturası da ağır olacak. Yaşanan üzücü olaylar nedeniyle F.Bahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/)’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası, G.Saraylı Keita’ya ise 3 maç men cezası geliyor. Karşılaşmadan yarım saat önce ısınma hareketleri sırasında birbirine giren Arda Turan, Cristian Baroni ve Bilica’nın da Disiplin Kurulu’na gönderileceği ancak bu oyuncuların ihtar cezası alacağı bildirildi.

hürriyet....

Bu Arda'nın kaçıncı ihtarı...

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 13:19
İlginç bir emsal olacak bu.

winner
27.10.2009, 13:19
Sayın Hakemin dediği birşey var,

GEZER: Müsabaka için ısınmaya çıktık. 25 dakika boyunca saha içindeydik. Bize ne küfür edildi, ne de bir cisim atıldı. Evet bir takım cisimler sahaya atıldı ama;
1- O cisimler bize yönelik değildi.

Bu adam birde polis değil mi ?

Ulan zaten sana atsalar adam öldürmeye teşebbüs olurdu.

Bu sefer ne diyecektin, attılar ama vuramadılar, vursalar, acımadı ki, acımadı ki, ey gidi eyyamcı sürüsü sizde bahane biter mi lan.

Buradan şunu çıkarıyoruz yabancı madde atmakta sakınca yok yeter ki hakeme atılmasın.Alın şunun düdüğünü elinden...

Ayhan Yüksek
27.10.2009, 13:24
Geçen hafta bizden aldığı haram 3 puanı cukka ederken çok mutlu olan Adnan Polat efendi bu hafta adaletsizlikten yakınmış ulan ne iğrenç insanlarsınız, yüzsüz herifler mide bulandırma konusunda üstünüze yok, sizin adalet anlayışınız bu işte hep bana hep bana, birde istanbul medyası dalga geçer gibi ağır ceza deyip ardından 1 maç seyircisiz yazmaz mı yav bunları yakacaksın başka türlü temizlenmez bu düzen.

winner
27.10.2009, 13:26
Sivas maçında tek bir kişinin burnu kanamadı 5 maç(kesinlikle olayları tasvip etmemekle birlikte), son derbide hakemin kafası yarıldı,Keita kör olabilirdi 1 maç ağır ceza.Ondan sonra Trabzonspor şu kadar yıldır şampiyon olamıyor...

Hasan ZAİMOĞLU
27.10.2009, 13:30
hakemin kafası yarılmış bunlar hikaye anlatıyor ... ula daha ne yapılsın.. bu maç 2-2 bitseydi adım gibi emindim kavganın kralı olurdu !!!

BALKAN 06
27.10.2009, 13:33
biz burda konuşuruzda bizim ileri gelenlerimiz niye bunu tv lerde dillendirmezler acaba?
çıkacak bir yönetici ağır abi modunu bıarakıp bizim salladığımız gibi sallayacak tff ye 3 bacılara, yoksa biz söyleyip biz dinliyoruz.

yani kısaca toroğlu ağzı ile konuşup olan biten kepazelikleri ortaya sermek lazım...

Erdal
27.10.2009, 13:34
Kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz...Gazete'de Ali Aydın meseleye değinecek...Mümkün mertebe başka platformlarda dile getirmek lazım...Soru şu: o hadise İstanbul'da değil Eskişehir'de Bursa'da olsaydı maç oynanırmıydı?

Recep Alkan
27.10.2009, 13:35
Eskişehire bursaya ne gerek var, o maç sadece Trabzonda oynanmazdı!!!

Erdal
27.10.2009, 13:36
Trabzonsporluluğumuzu öne çıkarmadan soralım bu soruyu mümkün olan her platformda...Mail yollayalım....Bazılarının sahiden aklına böyle bir mukayese gelmiyor...

Erdal
27.10.2009, 13:37
He Recep he...Sadece Trabzon'a oluyor ne oluyorsa...Öyle değil...Bu meseleye taraftar olarak bakarsak olmaz...Futbolsever olarak bakalım....

28TS61
27.10.2009, 13:37
bunlari ergun atanin demesini isterdim. ama o da kendi cikarina yazilar yazar sirf

winner
27.10.2009, 13:40
Manisa-Sakarya maçı vardı 3 sene önce galiba.Manisa'nın kaleci antrenörü hakem Cüneyt Çakır'a tokat atmıştı.Hakem maçı tatil etmişti.

Maç sonunda Ersun Yanal'ın açıklaması: Karşılaşmanın 38. dakikasında bir faulden sonra gelişen olaylar oldu. Ancak sahada ne şiddet, ne de atılan bir şey vardı. Böyle bir maçın tatil edilmesine şaşırdım.

İHTİLALL
27.10.2009, 13:41
Ergun abinin işi var..

Hacısalihle tavla oynuyorlar ve Ergun mars olmak üzere..:)

Ondan sonra yazacağı yazıda zaten cahil,agresif Trabzonspor taraftarı üzerine..;)

Çetin
27.10.2009, 13:47
futbol sahalarında "polis duyarlılığı"

i love football diye baskılı tshirt yaptıracağım, var mı isteyen? :)

Erdal
27.10.2009, 13:50
Manisa-Sakarya maçı vardı 3 sene önce galiba.Manisa'nın kaleci antrenörü hakem Cüneyt Çakır'a tokat atmıştı.Hakem maçı tatil etmişti.

Maç sonunda Ersun Yanal'ın açıklaması: Karşılaşmanın 38. dakikasında bir faulden sonra gelişen olaylar oldu. Ancak sahada ne şiddet, ne de atılan bir şey vardı. Böyle bir maçın tatil edilmesine şaşırdım.

Eskişehir- bjk maçı hatırlıyorum bende...Bu meseleye "sadece bize oluyor" la bakamayız...Bakmamalıyız...Standart istiyoruz hepsi bu...Trabzonsporlu olarak değil futbolsever olarak....Yoksa iş dönüyor kör döğüşüne....

Cemalettin Taşkın
27.10.2009, 13:54
fenere 1 maç cezayı bile veremezler. onuçta maç oynandı mı? yarıda kalsa veya oynanmasa o zaman mecbur ceza vereceklerdi.

ama bence fenere kapama cezası filan vermezler en fazla 50-60 bin para cezası alır.

bursaspora ceza verebildiler mi? ırkçı tezahürattan dolayı haftaiçi iki başkanı el sıkıştırdılar olay kapandı gitti.

şimdi de hakemin kafasını yaran adamla hakem el sıkışır olur biter veya emrenin barosa ettiği gibi telefon eder geçmiş olsun der tamam işte.

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 13:56
TFF yönetilmiyor.
Yönetilememe sorunu var.:)

BAHADIR33
27.10.2009, 13:57
TFF yönetilmiyor.
Yönetilememe sorunu var.:)
çok ince :)
çok

Çağatay_
27.10.2009, 13:58
Arkadaşlar ne dersiniz bugün saat 15.00 da seçtiğimiz 2-3 medya kuruluşunu mail yağmuruna tutalım.Başlayalım mail'e mecbur okuyacaklar görecekler.

Az önce de dediğim gibi ortak bir metin belirleyelim.Kısa ve öz.

Küfüre veya argoya yer olmayan, bize yakışan bir metin.

Ne dersiniz ?

Erdal
27.10.2009, 13:59
Olcay abi, gücümüz yettiğinde onuda söyleriz...Elim nereye değiyorsa ona vurmaya çalışıyorum...Yoksa "kahrolsun" demekle kahrolmuyor hiç bir şey...Ayrıca evet Trabzonspor yönetilmiyor.:)

28TS61
27.10.2009, 14:00
Eskişehir- bjk maçı hatırlıyorum bende...Bu meseleye "sadece bize oluyor" la bakamayız...Bakmamalıyız...Standart istiyoruz hepsi bu...Trabzonsporlu olarak değil futbolsever olarak....Yoksa iş dönüyor kör döğüşüne....

abi zaten hepimizin istedigi herkese esit davranilmasindan yana.
burda hepimiz trabzonsporluyuz tabiki ama bizimde hatamiz veya hatalarimiz varsa,kurallar hangi cezayi ön görüyorsa cezamizi versin diyoruz elbet.
ayni seyleri diger takimlar icinde gecerli olmalida. ama olmuyor nedense

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 14:01
Bu herifler birbirlerini ısırmıyorlar malum.

GS şimdiden 2.maçın planlamasını yapıyor olmalı...

Çetin
27.10.2009, 14:04
uganda'dan hakem getirelim, ama sivil olsun, emir alanlardan olmasın. daha temiz bir lig olur. gerçi kadıköy yıkılabilir, bilemem onu. orda yaşayanların sorunu :)

BAHADIR33
27.10.2009, 14:04
http://img137.imageshack.us/img137/4702/fbgs1.jpg

Aziz Y: Abooov !!!!! Yavdılav hakemin kafasını.
Adnan P: Vah vaaaah..Aziz Başkanım içim kalktı yahu.

http://img194.imageshack.us/img194/7641/fbgs2.jpg
Aziz Y: Tamam Adnan Başkanım yapıştıvdılav gevi adamın kafasını bakabilivsin avtık
Adnan P: Yok Aziz Başkanım bakamam.
Aziz Y: Adnan Başkan. Ben olayı emniyet müdüvüne bildiveyim,
Adnan P: Aman Aziz Başkan maçı iptal ederler o zaman ne yapıyorsun
Aziz Y :Yok Adnan Başkan müdüvü avayayım da memuvunun kulağını çeksin. Yoksa bu maç oynanmaz.
Adnan P: Doğru dedin Aziz Başkan. Sen ara ben de görmemiş gibi yapayım .
Aziz Y : Nevdeydi benim telefonum.

Çağatay_
27.10.2009, 14:05
Arkadaşlar benim görüşüm bir mail organizasyonu yapmalıyız.

Katılmıyorsanız söyleyin ona göre işime bakayım :)

Erdal
27.10.2009, 14:06
Çağatay, destekliyorum...

Çağatay_
27.10.2009, 14:11
Teşekkürler Erdal abi :)

Ama pek kişi yok sanırım fazla kişi olmalıyız ki etkili olsun..

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 14:13
Bencede Erdal.
Çözümü kendimiz üretmeliyiz,bize özgülük ve samimiyet olmalı..Değilmi?
Olcay abi, gücümüz yettiğinde onuda söyleriz...Elim nereye değiyorsa ona vurmaya çalışıyorum...Yoksa "kahrolsun" demekle kahrolmuyor hiç bir şey...Ayrıca evet Trabzonspor yönetilmiyor.:)

BAHADIR33
27.10.2009, 14:14
Teşekkürler Erdal abi :)

Ama pek kişi yok sanırım fazla kişi olmalıyız ki etkili olsun..
Çağatay güzel fikir tamam ama bir metin hazırla, göndereceğimiz mail adresini de ekle o zaman daha çok ilgi gösteren olacaktır. Yoksa ortada kalır

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 14:18
Çağatay kısa net ve vurgulu olmalı.

Örnek bir çalışma paylaş.
Sonra en güzel metni oluşturup,mail atalım.

Uzun mailleri ben bile okumuyorum,okuyamıyorum.

Kısa net..

Vur gitsin.:)

Erdal
27.10.2009, 14:18
Tribün Dergi'ye üyel olan arkadaşlar orada başlık açabilir ( beni üye yapmıyorlar bir türlü)
Blog yazarı olan arkadaşlar bloglarında işlesin

Herkese şart değil toplamda herkes kendisi belirlediği 10 yazara mail atabilir....Trabzonspor u karıştırmayalım...Taraf değil futbolsever olarak yazalım....

demir
27.10.2009, 14:19
boyle seyler basımıza ılk defa gelmıyor ?? tff bunu herzaman yapıyor ? baskanında meymenet olmayan bır federasyonun askerlerının nasıl olmasını beklersınızkı ? o sıse trabzonda gelseydı ankarasporun yanına gonderırlerdı bızı kesın

Erdal
Böyle mevzularda standart metin ciddiye alınmaz...Herkes kendi ifadeleri ile yazsın...basit

Çağatay_
Bence Mehmet Demirkol'a kesinlikle ulaşmalıyız.O bizim sesimizi duyuracaktır.

Adresleri birlikte belirleyelim.Ben metin üzerinde çalışayım.Tabiki sizlerin de eklemek çıkarmak istediği noktalar olacaktır.Benim izlediğim futbol programları belirli.Mail'lere önem veren, veya katılımcıları itibariyle duyarlı olan programlara yönelelim.Şuanda metni hazırlıyorum.

winner
27.10.2009, 14:20
Kendi içimizden iki spor bakanı çıkardık, bir tanesi halihazırda görevde.Bir tane TFF başkanı çıkardık, her ne kadar gs taraftarı olsa da.Ama hiç bir şey değişmedi, değişmiyor.Özerklik denilen şey, TFF başkanının siyasi irade tarafından atanması ve istediği şekilde at oynatması haline geldi.

Erdal
27.10.2009, 14:28
Mehmet Demirkol
Banu Yelkovan
Uğur Meleke
Bağış Erten
Ahmet Çakır
Okay Karacan
Zeki Çol
Mehmet Ayan
Fırat İşbecer
Hakan Can
Serdar Ali Çeliker
İlk aklıma gelen isimler...

magicyattara
27.10.2009, 14:31
Yabancı hakem gelmeli artık.
Bu konuda başlık açılsın.
Not:Benim açtıklarım kapatılıyor.:)

magicyattara
27.10.2009, 14:34
TRT'nin de İstanbul medyası gibi davranmaya başladığının farkındasınız değil mi..

Çağatay_
27.10.2009, 14:36
Tüm Türk Spor Kamuoyuna bildirimizdir ;

Trabzonspor taraftarlarları olarak Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan karşılaşmadaki olaylara karşı duyarsız kalmadığımızın bilinmesini isteriz.Hepimizin gözleri önünde Türkiye Futbol Federasyonu'nun o sahadaki temsilcileri olan 4 hakemden birisinin kafası yarılıyor.Buna rağmen maç başlıyor.Maçın başlaması bu kuralların uzmanı olan Erman Toroğlu, Bülent Yavuz gibi isimler tarafından,hatta Fenerbahçe'nin önemli isimlerinden Selim Soydan tarafından büyük bir yanlış olarak kabul edilirken, hala Fenerbahçe'nin ceza almayacağından bahsediliyor.Taşlar hakem kafalarında, votka şişeleri kameraman kafalarında geziyor.Açılmamış bir su şişesi Keita'nın gözünde patlıyor.

Sahaya her taraftan ne olduğu belli olmayan onlarca madde yağarken oynanan bu maç ile, geçen yılın ilk haftası Trabzonspor ile Sivasspor arasında oynanan ve sadece son 30 saniyesi bile oynanmayan maçın alakası olmadığını görüyoruz.O maç içerisinde kendi taraftarımızın yaptıklarını tasvip etmemekle birlikte, her türlü güvenlik önlemlerinin sağlandığı, gerekirse stadın boşaltılması sözü verildiği halde maçın oynanmaması duyarlı Trabzonspor taraftarları açısından büyük bir hayal kırıklığı olmuştur.Üstüne üstlük Trabzonsporun 3 puanı silinerek sahasında 5 maç seyircisiz oynama cezasına mahkum edilmiştir.

Trabzonspor taraftarları olarak Fenerbahçe gereken cezayı almazsa vicdanımızın rahat etmeyeceğinin bilinmesini isteriz.Eğer Türk futbolu bir yerlere gelecekse, bunun çifte standart uygulamalarla olmayacağı aşikardır.

2 takımlı bir ligi oluşturma sevdasının görüldüğü günümüzde, Trabzonspor taraftarı her şeyin farkındadır.Gerek kendi klübünün, gerek diğer Anadolu klüplerinin hakkının korunması için elinden geleni yapacaktır.

Çağatay_
27.10.2009, 14:37
Metin biraz uzun gibi geldi bana da :o

Birkaç tane alınca mecbur okurlar :p

Recep Alkan
27.10.2009, 14:37
He Recep he...Sadece Trabzon'a oluyor ne oluyorsa...Öyle değil...Bu meseleye taraftar olarak bakarsak olmaz...Futbolsever olarak bakalım....

Verseydiler sıkıyorsa Bursaya ceza ??? (Diyarbakır maçı için)

O kadar asıp kesen Diyarbakır yöneticilerine nerdeyse özür dilettiler.

He erdal abi he.

Erdal
27.10.2009, 14:42
Recep, ortada kayrılan yok...Ortada standart eksikliği var...Meseleyi öyle sunarsan biri kalkar der ki Lazaroni'yi yere serdiniz maç devam etti...Bak sadece bu sayfada hemen aklımıza geliveren 2 örnek var...Manisa ve Eskişehir...Niye her meseleye "dar " bakmaya bu kadar meyilliyiz? Ne diyelim ? Sadece bize yapılıyor? Tek mağduru biziz? İyi o zaman çalın oynayın....

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 14:48
TRT eski TRT değil,komple değişti,komple:)
TRT'nin de İstanbul medyası gibi davranmaya başladığının farkındasınız değil mi..

Erdal
27.10.2009, 14:49
Mesele Trabzonspor'un değil Türk futbolunun meselesi...O yüzden de Trabzonspor gözüyle değil futbolsever gözüyle bakmak lazım. Aksi takdirde kimse sizi ciddiye almayacak...Ben biliyorum almayacak....

İlgili listeden seçtiğim kişilere mail attım...Tekrar söylüyorum standart metin işe yaramaz...

Çağatay_
27.10.2009, 14:52
Erdal abi haklı olabilirsin ama ortak metin benim görüşüm işe yarayabilir.Bence önemli olan maillerin atılması :)

Varlığımızı bilmeleri, enselerinde nefesimizi hissetmeleri gerek.

Bence yağmur gibi atmalıyız ki etkili olsun..

Mehmet Demirkol mdemirkol@milliyet.com.tr

Rıdvan Dilmen rdilmen@milliyet.com.tr

Erman Toroğlu etoroglu@hurriyet.com.tr

BAHADIR33
27.10.2009, 15:00
Erdal abi haklı olabilirsin ama ortak metin benim görüşüm işe yarayabilir.Bence önemli olan maillerin atılması :)

Varlığımızı bilmeleri, enselerinde nefesimizi hissetmeleri gerek.

Bence yağmur gibi atmalıyız ki etkili olsun..

Mehmet Demirkol mdemirkol@milliyet.com.tr

Rıdvan Dilmen rdilmen@milliyet.com.tr

Erman Toroğlu etoroglu@hurriyet.com.tr
Teşekkürler Çağatay.
Bu arada M. Demirkol ve Rıdvan Dilmen bu konuya ne kadar tarafsız yaklaşabilir bilmiyorum.

Çağatay_
27.10.2009, 15:03
Teşekkürler Çağatay.
Bu arada M. Demirkol ve Rıdvan Dilmen bu konuya ne kadar tarafsız yaklaşabilir bilmiyorum.

Rıdvan Dilmen'i bilmem ama Mehmet Demirkol tarafsızlık konusunda duyarlı bir insan.Rıdvan dilmen Fener konusunda hassas ama Mehmet Demirkol konu Fenerbahçe bile olsa duyarlı yaklaşacaktır.En azından öyle umuyoruz :D

UğuR
27.10.2009, 15:04
Recep, ortada kayrılan yok...Ortada standart eksikliği var...Meseleyi öyle sunarsan biri kalkar der ki Lazaroni'yi yere serdiniz maç devam etti...Bak sadece bu sayfada hemen aklımıza geliveren 2 örnek var...Manisa ve Eskişehir...Niye her meseleye "dar " bakmaya bu kadar meyilliyiz? Ne diyelim ? Sadece bize yapılıyor? Tek mağduru biziz? İyi o zaman çalın oynayın....

Otto Bariç di O Erdal Abi....hem maç devam etti ama fener sahadan çekilmişti.ve ertesi sene kupaya katılamamıştılar.

Lazoroni hem fenere hem bize teknik direktörlük yapmıştı.....

a f s
27.10.2009, 15:08
Mesele Trabzonspor'un değil Türk futbolunun meselesi...O yüzden de Trabzonspor gözüyle değil futbolsever gözüyle bakmak lazım. Aksi takdirde kimse sizi ciddiye almayacak...Ben biliyorum almayacak....

İlgili listeden seçtiğim kişilere mail attım...Tekrar söylüyorum standart metin işe yaramaz...

Trabzonspor her konuda olduğu gibi bu konularda da anadoluya abilik yapmış ve önde olmuştur.

Bizim verdiğimiz bu haklı tepkiyi Bursaspor, Eskişehirspor ve diğerleri vermiyor veremiyorsa tepkimiz adalet değil tarafgirlik olarak algılanıyor.

Herkes işin ucu kendine dokunduğu zaman ses çıkarıyor. Ankaraspor küme düşürülürken yaşananlar ortada federasyonun milli takım performansı da çok kötü. Son yapılanlar da bu vurdumduymaz anlayışın yansıması,

Çok ses çıkarmak lazım.

macuka
27.10.2009, 15:11
Ben Ts ye Baskan olsam,
Çıkarım basın toplantısında tüm taraftarlara seslenirim...
"Bundan sonra hiç bir maca gelmenizi istemiyoruz" (hapishane deki mahkumların yaptıgı aclık grevi gibi)
Ne zaman ki bu düzen değişir bizde emeğimizin karsılıgını alabiliriz o zamana kadar da maclara kimse gelmesin...
Bu iş için de sizden yardım istiyorum ve tüm kombineleri almanızı rica ediyorum...

3-4 tane daha delikanlı başkan bulurum kendime ve bu işi uygulatırım...

Külünkoğlu
27.10.2009, 15:22
Maç öncesi yumruk yumruğa giren oyuncular, kafasına dikiş atılan yan hakem, küfür gani, sahaya atılan madde gani, futbolcuların edepsizliği gani.

Sonuç: 1 maç seyircisiz, geçen hafta ve ondan önceki hafta defalarca atılması gereken adama 3 maç ceza.

O sahaya çıkan hakeminde maç sonu ne dediği ortada. Alın size maç sonu verilen tüy siklet cezalar. Ah o irade yok mu, o "irade"

Ali Samiyeni dolduracak olanlar mesajı şimdiden almıştır. Bir kaç kişi ölene kadar devam. Ölene de üç gün ağlandığını da unutmayalım.

Armağan Dere
27.10.2009, 15:28
Bu devran böle sürer gider Biz de hiç bişey yapamayız...Bizim hakkımızı yerler biz de teşekkür ederiz...Şunu unutmayın Arkadaşlar Şampiyonluk İstanbul'un dışına çıkmaz bir daha...25 sene önceydi işte en son

28TS61
27.10.2009, 15:39
gs den aciklama gelmis

adnan polat: "Bakalım onlar ne ceza alacak?" http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=63164

Ali İhsan
27.10.2009, 16:01
Bu olayları görüp de susan tüm takımların yönetimleri camialarına ihanet etmektedirler. Hadi onların çoğu menfaat için oradalar, peki yıllarca bu İstanbul tayfasının(özellikle gs fb) çifte standartlarıyla belleri bükülen Anadolu taraftarı neden susuyor? Çünkü onların çoğu da bu camialardan birine meyilli! Peki bu ülke sathında İstanbul takımı tutmayan çoğunluk nerede? Sonuç yine bize bağlanıyor, Anadolu-İstanbul dengesi biziz ve biz sesimizi çıkarmazsak kimse de çıkarmaz. O yüzden başkanın ve yönetimin pısırıklığı bırakıp derhal bu konuda sesimiz olmaları gerekiyor...

Fatih Kuloğlu
27.10.2009, 16:04
Trabzonspor ve Trabzonspor taraftarından başka bu olaylara ses çıkaran olmadığı sürece ki şuan içinde olduğumuz durum böyle ülkemizdeki bizans hakimiyeti ve yalakalığı herzaman devam edecektir

Doğan Şahin
27.10.2009, 16:21
Neyi tartışıyoruz ki, adamlar federasyon binasında içkili toplantılarda ayık olmayan kafayla karar alıyor medyada bir gün konuşuldu o da ucundan o kadar. Unutuldu gitti..

Bizim sahada hakem ve federasyonu da ezecek bir yapıda takım olabilmemiz lazım.. Yöneticisinden..Taraftarına..

Kasım BEKTAŞ
27.10.2009, 16:22
bu olayla alakalı bir yürüyüş düzenlersek
hem misyonumuzu hatırlayıp kendimize geliriz
hemde diğer mağdur takımların abisi olduğumuz tekrar gözönüne gelir...

magicyattara
27.10.2009, 16:27

Dar baçıdan bakmayalım da meseleye,verdiğiniz örnekler maalesef onların sıradan her maçında olan şeyler.
Bariç kendini atmıştı.Ellerinde ufak bir kanıt olsaydı,o maç hükmen mi biterdi sanıyorsunuz.
Eskişehir örneği ise Trabzonspor'a karşı yapılmış bir kepazeliktir.Neymiş Cale kart görmemiş.Tartışmaya son derece açık,hemen her maçta olan sıradan bir pozisyon için "hakem Trabzonspor'a kıyak yaptı" tribine girildi sevgili ülkemde..Avrupa'da olsa gülerler adama..

Bu memlekette hakem hatalarının adresi Trabzonspor'dur.
Geçen yıl ki gs maçında Lincoln'ün elinde ki korner bayrağını "görmedim" diyerek işin içinden çıkan şahıslar bu ligde maç yönetiyor.
Medya da sağolsun veriyor gazı Benjamin'lere,adamları kolu kopsa maçı yönetecek kıvama getiriyorlar.

Kayseri maçında bile,onlarca aleyhimize hakem hatası sayabilirim.
Türkiye'de hakem makem yok.
Yabancı hakemler gelmeli artık maçlara..

macuka
27.10.2009, 16:31
Neyi tartışıyoruz ki, adamlar federasyon binasında içkili toplantılarda ayık olmayan kafayla karar alıyor medyada bir gün konuşuldu o da ucundan o kadar. Unutuldu gitti..

Bizim sahada hakem ve federasyonu da ezecek bir yapıda takım olabilmemiz lazım.. Yöneticisinden..Taraftarına..

Aslında kararların Trabzonsporun lehine cıkması için bu adamların ayık olmaması lazım, ayık adam laftan anlar abileri telden arayınca dediğini yapar. Bize ayyaş olanı lazım:)

biltrabzon
27.10.2009, 17:18
ulan iptal etsen kadiköy yikilirmis yikilirsa yikilsin,topunuzu allaha havale ediyorum.bu fenere e 1-yada 2 mac ceza verilirse trabzonspor ligden cekilsin.böyle serefsizlerin liginde oynamaktansa kapatalim kulübü daha iyi.

Erdal
27.10.2009, 17:21
Murat hocam, sanırım ben anlatamadım meramımı; Eskişehir'den kasdım Eskişehir -bjk maçıdır....Genç arkadaşlar hatırlamaz ama siz hatırlarsınız :) Hakem hatası başka şey...Bu tip tribün kaynaklı hadiselere karşı standart eksikliği benim anlatmak istediğim...

ts_tuncay_ts
27.10.2009, 17:37
Bu kadarda olmazki hakemin kafasını yardılar ama maçı iptal etmediler.Aklıma sivas maçı geldi bastım küfürü...Bide hakem aramışlar yuh dedim bu kadarda olmaz yani...

Artık maçların iptali hakemlerin ölümüyle olur herhalde....

Ilelioglu
27.10.2009, 17:39

Birbirimizi yemekten iyidir...:p

winner
27.10.2009, 17:41
Eğer Hürriyete verdiği röportaj doğruysa TFF'nin hemen harekete geçip düdüğünü alması lazım.Kadıköy de farklı başka yerlerde farklı kararlar verdiğini bir anlamda itiraf etmiştir.

OLCAY ÇAKIR
27.10.2009, 17:46
Düdüğü alması gerekenlerin,yetkisini toptan ellerinden almak lazım.

Bu ülkede gelen gideni aratırmı,aratır.!

TFF yönetilmiyor.:)
Eğer Hürriyete verdiği röportaj doğruysa TFF'nin hemen harekete geçip düdüğünü alması lazım.Kadıköy de farklı başka yerlerde farklı kararlar verdiğini bir anlamda itiraf etmiştir.

winner
27.10.2009, 17:53
Düdüğü alması gerekenlerin,yetkisini toptan ellerinden almak lazım.

Bu ülkede gelen gideni aratırmı,aratır.!

TFF yönetilmiyor.:)

Bu gitse öbürü gelse ne fark edecek.Bizden olarak gördüğümüz,Mutlu Çelik'in manevi babası geldi de ne oldu. Önemli olan sen gücünle ve etkinliğinle kelle alabiliyormusun.

Mesela Abitoğlunun hakemlik yapmasını engelleyebiliyormusun, Gsnin Ali Aydına yaptığı gibi..

magicyattara
27.10.2009, 18:04
Murat hocam, sanırım ben anlatamadım meramımı; Eskişehir'den kasdım Eskişehir -bjk maçıdır....Genç arkadaşlar hatırlamaz ama siz hatırlarsınız :) Hakem hatası başka şey...Bu tip tribün kaynaklı hadiselere karşı standart eksikliği benim anlatmak istediğim...

Şu 1982'de yarım kalan Eses-bjk maçı mı:)Ali Kemal atmıştı bjk'nin golünden birini..
(O gün ben Avni Aker'de Adana maçındaydım.Bjk yenilse biz şampiyon olacaktık.1-0 almıştık o maçı)

Standart eksikliği Adalet ile ilgili bir sorun.
Bu memlekette de Adalet ne kadar var hepimiz biliyoruz.
Pazar günü 6000 su şişesinin atıldığı maçı verdiler Lig Tv'de;Bülent Demirlek'in surat ifadelerine bakıyorum,inan onun da elinden gelen bir şey yok.
Maçı tatil edecek ama hesabını veremeyeceğini biliyor.Saha su şişesi ve kırık koltuk parçası dolmuş,hakemin suratı her şeyi ifade ediyor ama çaresizlik var o suratta.

Sivas maçını nasıl gönül rahatlığıyla tatil ettiğini hepimiz gördük.
Artık maçların sonucunun nasıl belirlendiğini düşünmeye gerek bile yok.
Şu ligde kritik olupta hakemi ayarlanmamış tek maç olduğunu zannetmiyorum.En azından bizim açımızdan bu böyle.

Hakemleri rahat bırakmayan ve ayarlayan da MHK'nin ta kendisidir..
Burayı ele geçirmemiz lazım:)

Fatih
27.10.2009, 19:03
Fatura Bilica'ya çıkarılmış.Arda ve Baroni'nin hareketlerinde suç unsuru yokmuş pehh.

avniaker
27.10.2009, 20:39
körler zağarlar birbirini ağarlar sözde dünya derbisi peh

ahmetto
27.10.2009, 21:27
Fatura Bilica'ya çıkarılmış.Arda ve Baroni'nin hareketlerinde suç unsuru yokmuş pehh.

Hep diyorum ya lanet olsun böyle zihniyete.Bir birbirlerini bıçaklamadıkları kalmıştı ya.Şuç unsuru yokmuş.Yandaş Mhk.Yandaş federasyon.:mad:

Cafer Bulur
27.10.2009, 21:35
Ben de bugün aynisini düsündüm.

Sivas macinda bir anda olup biten bir olaya ragmen maci iptal eden hakemle,fb macindan hakemin kafasi yarildigi halde maci baslatan da hakem de Türk hakemleri.

Zaten istanbul takimlariyla aramizda maddi olarak büyük farklar yetmezmis gibi bir de hakem takdirleri sürekli önümüzü kesiyor.

Bu düzenle sampiyon olmamiz cok zor ama pes etmek yok,birgün olacagimiza her zaman inanmaliyiz.

Koray
27.10.2009, 21:44
Türk futbolunda kurallar her zaman eksiksiz uygulanır, tabi söz konusu Trabzonspor ise uygulanır...

Ali Tunahan Güllü
27.10.2009, 22:23
Bu kurallar sadece Trabzon ve diğer anadolu takımlarında işler.

Gökhan Döner
27.10.2009, 22:37
Futbol federasyonu bile istanbulda arkadaşlar neyi kime yaptıracaksınız ki
Herkes birbirini bir şekilde idare ediyor işte.Sabah akşam hep beraber olan insanlara ne yapabilirsinki.Bakalım bu maçın faturası ne olacak?

krdnz
27.10.2009, 22:44

Hay ağzına sağlık.
İstanbul takımlarıyla uğraşacak zamanımız yok...

28TS61
28.10.2009, 00:55
bjk macinda hakemlerin kafalarini yaralim mactan önce. nede olsa ceza yok

irfanb
28.10.2009, 01:03

O ceza Istanbul takimlarina yok.
Sen Trabzon`da hakeme gül atsan, dikeni hakemi yaraladi diye 6 ay sahan kapanir.

Anıl C
28.10.2009, 01:08
yav bence boşuna tartışmayın
sonuçta maç febe-gese arasında
ülkenin 3'te 2'si onları destekliyo
eğer hakem orda maçı bitirseydi hem basın, hem taraftar, hem de siyasi kulvar yer yerinden oynardı
ciddi söylüyorum

Fatih Özkan
28.10.2009, 02:33
Bize düşen görev hakemleri Avni Aker'de en iyi şekilde baskı altına almaktır!
O zaman durum değişecektir...
Tabi yönetim de boş durmamalı...

Erdal
28.10.2009, 03:07
Sahi kaç kişi bu konuda başka platformlarda iki atır yazdı? Mail attı?

ESER
28.10.2009, 04:03

bize acilis en az 5 mac;) cunku maaaamut abileri var onlarin... boyle silik bi adaminda federasyona nasil baskan olduguna da sasmamak lazim.. gel maaamut git maamut , ver maaamut al maaamut... bu federasyon gecen seneki bursa-sivas -kayseri maci , gecen seneki ve bu seneki gs maclarinda kac kurusluk iradesi oldugunu gosterdi,, o yuzden macin hakemi ha abitoglu olmus ...ha bulent demirlek..ha justin timberlake :)
hepsi federasyon = istanbul+yandas medyasinin tetikcisi..onlara laf bile dusmez...kac kurusluk adam ki abitoglu boyle boyundan buyuk islere kalksin kendi basina...
simdi gel de inan bu ulkede futbolun sadece bir spor olduguna.. gel de kufurler etme , gel de bunu bize yasatanlara kin besleme ..

biltrabzon
28.10.2009, 06:30
O ceza Istanbul takimlarina yok.
Sen Trabzon`da hakeme gül atsan, dikeni hakemi yaraladi diye 6 ay sahan kapanir.

aynen öyle sansal a soruyor ömer güvenc ,peki trabzonda ki mac niye oynatilmadi?fener yalakasi sansar cevap veriyor,fener-gs maci farkli ,trabzon maciyla bir tutulamaz.bu baska bir mac.bunlarin topunu benzin döküp yakacaksin.

Badaloğlu
28.10.2009, 09:28

Na yani? Sivas maçında bizim suçumuz Trabzon'u yıkmamakmıydı? O maçta da 50.000 kişi olmasada 20-30.000 kişi arasında bir taraftar vardı.Trabzon şehri için yeterince yıkım olacak bir miktar sayılır.

Bünyamin efendi şuna açıkça desene ''maçam yemedi'' sende biliyorsunki bu maçı oynatmasaydın bir daha düdük çalamazdın.Tıpkı Bülent Demirlek gibi... Eyyamcılar sizi, utanmazda arlanmaz.Yok fener taraftarının tepkisi bunlara değilmiş! Peki bizim tepkimiz Sivas maçında Bülent Demirlekemiydi?:mad::mad:

Yedek kulübüsünde oturan garibim istanbul Belediyespor'lu futbolculara itiraz ettikleri için kırmızı kart gösterme cüretini gösteren bu kara gömlekliler, acaba maçtan evvel sahada birbirlerine tekme tokat giren futbolcu müsvettelerine neden bu kartları göstermekte yürekleri yetmez? Öyle ya, başka maçlarda maçın bitiş düdüğünden sonra, maçların devre aralarında bir çok kez sarı veya kırmızı kart gösterdiklerine şahit olduk. Maç bitişlerinde ya da devre aralarında kart gösterebilen maçtan evvelde gösterebilmeli...

Ama neden gösteremediklerini hepimiz biliyoruz.Bunun adına ''eyyam'' derler ve de bu Türkiye'de hakemlik camiasında sıkça kullanılır, yapılır.Bünyamin Gezer eline geçen tarihi fırsatı değerlendirememiştir.Eğer maçtan evvel bu 2 futbolcuya (ya da olaylara karışanları) kırmızı kart gösterme cesaretini gösterebilseydi, FİFA'dan belkide plaket alırdı.Hemde Türkiyede bu 2 takımın her maçında olaylara neden olmalarının önüne geçmiş olurdu.

İstanbul basını ağız birliği etmişcesine bu maçta çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçeye 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesi gerektiğini yazıyor.Neden 1 maç? Çünkü bu adiler, 1 maç ceza alırsalar, bu cezayı küme düşen Ankaraspor maçında çekmek için altyapıyı şimdiden oluşturuyorlar.

Utanmadan birde çocukların ellerine tutup sahaya seromoniye çıkıyorsunuz.Bu ne rezilliktir?Sanki maçtan evvel kavga etmemişler gibi... Siz mi o çocuklara örnek olacaksınız? Yazıklar olsun size... Türk futbolunun yüz karalarısınız...

Hqmi
28.10.2009, 09:42
Sadece Anadolu takımlarına verirler ceza. İşte bu yüzden Anadolu'dan şampiyon çıkmıyor. İstanbul takımlarının arasında döner durur bu şampiyonluk. Hakemlerin hepsi her ne kadar tutmuyoruz desede takım tutuyor. Ona göre maçı yönetiyorlar. Yabancı hakem olmadan da işler çözülmez.

s_yıldırım
28.10.2009, 09:53
bu aralar hep açılım isteniyor, yapılıyor. Bizde Trabzonspor açılımı istesek nasıl olur?

avniaker
28.10.2009, 10:17
arkadaşlar gücümüzün farkına varıp daha iyi kullanmalıyız

zafercalikoglu
28.10.2009, 11:14
BİZİM maçta hakemin kafası yarılmış olsaydı sonuç belli
3-0 hükmen mağlup
5 maç seyircisiz maç,

malesef Fedarasyon bu kadar eşit,

Recep Alkan
28.10.2009, 18:02
Boşuna Konuşmayalım Beyler....

Gezer'e pekiyi

Fenerbahçe (http://www.milliyet.com.tr/index/Fenerbahce)-Galatasaray (http://www.milliyet.com.tr/index/Galatasaray) maçının hakemi Bünyamin Gezer (http://www.milliyet.com.tr/index/Bunyamin%20Gezer), gözlemci Yavuz Karaozan'dan 'pekiyi' anlamına gelen 8.3 not aldı. Merkez Hakem Kurulu (http://www.milliyet.com.tr/index/Merkez%20Hakem%20Kurulu), Gezer'e en geç 2 hafta sonra yine maç verecek.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisini tatil etmediği gerekçesi ile eleştirilen Bünyamin Gezer, karşılaşmanın gözlemcisi Yavuz Karaozan'dan 'pekiyi' aldı. Karaozan, Gezer'in genel anlamda son derece iyi bir maç yönettiğini raporunda ifade etti ve 8.3 verdi.

KARARLARI DOĞRUYDU
Raporunu Futbol Federasyonu'na dün gönderen Karaozan, Gezer'in önemli bir hata yapmadan 90 dakikayı tamamladığını bildirdi. Karaozan, Gezer'in kararlarının tamamına yakınının doğru olduğunu ve otoriter bir yönetim gösterdiğini belirtti.

Bünyamin Gezer'in ayrıca kartlarda standardı sağladığını vurgulayan Karaozan, genç hakemin yardımcıları ile de çok iyi bir uyum gösterdiğini kaydetti. Karaozan, yardımcı hakemlere de 8.3 verdi.

Merkez Hakem Kurulu, Yavuz Karaozan'ın bu raporu doğrultusunda Bünyamin Gezer'e bir ya da iki hafta sonra yine maç vermeyi kararlaştırdı. Normal şartlar altında Gezer'e bu hafta da maç vermeyi düşünen Merkez Hakem Kurulu, zorlu bir derbi sonrası genç hakemin zihinsel anlamda yorgunluğunun geçmesi amacı ile bir hafta dinlendirme kararı aldı.

ÇOK YÜKSEK NOT
Bu arada hakem Bünyamin Gezer'e verilen 8.3'ün, sezonun en yüksek notlarından biri olduğu hatırlatıldı. Gezer'e verilen notun karşılığının 'pekiyi' olduğuna dikkati çeken yetkililer, fiiliyatta hiçbir hakeme 9 ve üzeri not verilmediğini belirttiler.
HANGİ NOT NEYİ İFADE EDİYOR?
9.0-10 Mükemmel performans (eksiksiz)
8.5-8.9 Çok iyi (övgüye değer performans)
8.0-8.4 İyi (etkin performans)
7.9 Bariz önemli bir hata, aksi takdirde 8.3 +
7.8 Bariz önemli bir hata, aksi takdirde 8.0 8.2
7.5-7.7 Tatminkâr (iyileştirilmesi gereken hususlar)
7.0-7.4 Yetersiz (beklenenin altında)
6.0-6.9 Zayıf performans (oldukça yetersiz)
5.0-5.9 Çok zayıf performans (kabul edilemez)

Mustafa Ayazoğlu
28.10.2009, 18:07
Bünyamin Gezer tek başına suçlamak sorunu çözmez! Bu maçı oynatması ligin üst kurullar tarafından yönlendirilerek kontrol edildiği örneğidir. Federasyon, MHK vs vs..

Bu maçın oynatılmasından ben şu sonucu çıkarırım. Fenerbahçe bu yıl şampiyon yapılacaktır. Yapılmazsa Kadıköy yıkılır. Aziz Yıldırım'ın taraftara büyük sözü var!

pReN@_61
28.10.2009, 19:24
Ne de olsa dünya derbisi, fark var.

avniaker
28.10.2009, 21:37
neden bu maçı istanbul basını dünya derbisi diye insanlara yedirmeye çalışıyor. siz kimi kandırıyosunuz kardeşim hangi dünyanın derbisi

Çağatay_
28.10.2009, 23:00
neden bu maçı istanbul basını dünya derbisi diye insanlara yedirmeye çalışıyor. siz kimi kandırıyosunuz kardeşim hangi dünyanın derbisi

Ayakkabı dünyası :D

Ahmet abi bu arada bilmişlik gibi olmasın ama "bildiğim kadarıyla" maç öncesi kart gösterilmiyor.Ancak bu futbolcuları oynatamayacağı şeklinde karar verilebiliyor diye biliyorum.

hodlu
28.10.2009, 23:02
Sivas maçında ben hakemi hiç suçlamadım.Hakemi suçlarsak aydınlığa çıkamayız.Bakan Trabzonsporlu,Federasyon başkanı Trabzonlu ama biz bir futbol maçını 30 sn oynatamadık.Bence bu Trabzonspor camiasının tükenişidir.Çok acı ama gerçek...

Ömer TOPAL
28.10.2009, 23:25
bizde bjk maçında yaralım bi kafa bakalım ne olucak ? aynı sonucmu cıkacak farklımı..hee farklı cıkar kesin ondan sonra kopsun ipler...ben kendimi feda ederim bu yolda...

Çetin
28.10.2009, 23:29
bizde bjk maçında yaralım bi kafa bakalım ne olucak ? aynı sonucmu cıkacak farklımı..hee farklı cıkar kesin ondan sonra kopsun ipler...ben kendimi feda ederim bu yolda...

gerçekten merak ediyorum, aynı şeyi biz yapsak beşiktaş maçında ne olur? Trabzon insanı vatanını milletini sever ayağına Trabzon'u yıkamaz mı? kadıköy'ü yıkabilecek fenerliler kadar hakkımızı arayamıyor muyuz yani? o yüzden hakem bey masal okumasın bence. o çirkef ve iğrenç maçın oynatılma sebebi bellidir.

Halil Atalay
28.10.2009, 23:34
lincon bayrak direğini bünyamın gezere tutmadıki sülalesine tutdu

bu adalet terazisi sadece istanbul takımlarına uygulanmıyor ama nedense anadolu takımlarına uyguanıyor ne oooo federasyon k.... b.... oynuyor

sen şuna desene g..... yemeti diye

al birini vur öbürüne bunların alayı ş..........

28TS61
28.10.2009, 23:48
ah su 8tas macinda avni akerde bir olay ciksada ne olcak bi hep beraber görsek

Mustafa Ayazoğlu
28.10.2009, 23:54
ah su 8tas macinda avni akerde bir olay ciksada ne olcak bi hep beraber görsek

Maç öncesi hakemin kafasini yararsak, tribune pet şişe atıcı koyarsak futbolculara tam isabet sağlanırsa maç tatil edilmez.

Kaç maç seyircisiz oynanacağını hep birlikte göreceğiz. 1 maç olacaksa değer aslında.

5-0 yenilsekte Beşiktaş maçında bunları yapmaya değmez.

Semih58
29.10.2009, 00:00
Ne yazık ki MEDYA çok kuvvetli, istediği atı oynatıyor. Hakemler ise tabii ki hatalı. Ama unutmayalım. Erman TOROĞLU Trabzonspor SEYİRCİSİNE HAKEM olarak dayılık yapmıştı.

AHMET ÇAKAR -ERMAN TOROĞLU- BÜLENT YAVUZ ( hepsi de hakem işte)

28TS61
29.10.2009, 00:02
Maç öncesi hakemin kafasini yararsak, tribune pet şişe atıcı koyarsak futbolculara tam isabet sağlanırsa maç tatil edilmez.

Kaç maç seyircisiz oynanacağını hep birlikte göreceğiz. 1 maç olacaksa değer aslında.

5-0 yenilsekte Beşiktaş maçında bunları yapmaya değmez.

bence deger. kimilerin gercek yüzleri ortaya cikar. gerci ne olduklarini biliyoruz zatende ama yinede

ESER
29.10.2009, 01:14
Sivas maçında ben hakemi hiç suçlamadım.Hakemi suçlarsak aydınlığa çıkamayız.Bakan Trabzonsporlu,Federasyon başkanı Trabzonlu ama biz bir futbol maçını 30 sn oynatamadık.Bence bu Trabzonspor camiasının tükenişidir.Çok acı ama gerçek...

haluk ulusoy-ergun gursoy-kaya cilingiroglu gibi tiplerin Trabzonlu olmasiyla sivasli yozgatli konyali vs olmasi arasinda bir fark yok,, diyarbakirli ve fenerbahceli olan aziz yildirim yada bjknin tupcu baskani bile bu istanbul saksakcisi , dununu unutup nisantasi cocugu ayaklari yapmak adina memleketlerine sirt cevirmis bu zavallilardan daha saygi degerdir..

o yuzden haluk ulusoy Trabzonlu olsa ne olur olmasa nolur,,,

Mert M.
29.10.2009, 11:32
Hiç boşuna kendinizi yormayın. Ligleri artık hakemler tayin ediyor. Ben buna artık iyice inanmaya başladım. Bunu ilk, duyum olarak aldığımda diyordum ki olur mu hiç öyle şey diye. Oynarsan kazanırsın diyordum. Ama son bir iki yılda olan olaylar istemesemde bana bu düşünceyi kabul ettiriyor.
Ya da olası(!) başka oyunlar oynanıyor, biz de yiyoruz maalesef!

Çağatay_
29.10.2009, 11:53
Maçı oynatan Bünyamin Gezer kimi çevrelerden düşünceli davrandığı için alkış alır oldu !

Badaloğlu
29.10.2009, 12:12
Ayakkabı dünyası :D

Ahmet abi bu arada bilmişlik gibi olmasın ama "bildiğim kadarıyla" maç öncesi kart gösterilmiyor.Ancak bu futbolcuları oynatamayacağı şeklinde karar verilebiliyor diye biliyorum.

Çağatay, bende tam olarak kuralı bilmiyorum ama bildiğim bir şey var.Hoca isteseydi bu futbolcuları maçtan evvel ihraç edebilirdi.Ama bunu kartla mı yapardı? yoksa bu işin başka bir formülü mü var? ona hakemin kendisi karar verecekti.Ama bunu yapma yetkisi vardı... Ama Bünyamin Gezer bunu yapmadı,yapamadı... Yüreği yetmedi. Böyle olmasına rağmen yetkisini kullanamadı.Sadece ''eyyamcılık'' yaptı.Kadıköy'e şirin göründü...

Birde şöyle bir şey var... Maçın bitiş düdüğünden sonra hakem duruma göre bazen oyunculara kırmızı kart ya da sarı kart gösterebiliyor, peki aynı hakemler maçtan evvel çıkan olaylardan dolayı neden sarı ya da kırmızı kart gösteremesin ki?

Orhan Aydın
29.10.2009, 12:15
Badaloğlu abi yanılmıyorsam maçtan önceki olaylarda futbolcuları raporlama yetkisi var hakemin.

macuka
29.10.2009, 12:29
Bazı arkadaslar Hakeme ragmen kazanmalıyız diye düşünüyor olabilir. "Hakeme rağmen" 1-2 bilemedin 3 mac kazanırsın, Süpermen değil ki bu topcular.
Hakeme rağmen rakip güçsüz ise kazanırsın,
Denk güçler olduğu zaman "hakeme rağmen" kazanamazsın.

macuka
29.10.2009, 12:33
Bence BJK maçına hiç bir seyirci gitmemeli, deplasman takımına da koltuk 1000 ytl olmalı...
Bu düzeni değiştirine kadar hiç bir anadolu takımı taraftarı maçlara gitmemeli bence... Sadece 3 istanbul takımı taraftarı eğlensin, ne de olsa diğerleri azınlık, adam gibi hakkaniyetli bir maç seyretmeye hakkı yok!

Çağatay_
29.10.2009, 12:51
Çağatay, bende tam olarak kuralı bilmiyorum ama bildiğim bir şey var.Hoca isteseydi bu futbolcuları maçtan evvel ihraç edebilirdi.Ama bunu kartla mı yapardı? yoksa bu işin başka bir formülü mü var? ona hakemin kendisi karar verecekti.Ama bunu yapma yetkisi vardı... Ama Bünyamin Gezer bunu yapmadı,yapamadı... Yüreği yetmedi. Böyle olmasına rağmen yetkisini kullanamadı.Sadece ''eyyamcılık'' yaptı.Kadıköy'e şirin göründü...

Birde şöyle bir şey var... Maçın bitiş düdüğünden sonra hakem duruma göre bazen oyunculara kırmızı kart ya da sarı kart gösterebiliyor, peki aynı hakemler maçtan evvel çıkan olaylardan dolayı neden sarı ya da kırmızı kart gösteremesin ki?

Ahmet abi zaten bizim olayımız kart gösterilir mi gösterilmez mi değil, senin de söylediğin gibi hakemin korkak tutumu..

Bırakın diğer anadolu klüplerini, Trabzonspor'u bile hiçe sayacak rahatlığa sahipler.Acaba avni aker de olsa neler diyecekti değerli yorumcularımız ;

*O stad bir cehennem.

*Orada can güvenliğimiz yok.

*Trabzona her gidişimde korkuyorum.

Kadiköyünüz size kalsın!

macuka
29.10.2009, 12:52
*O stad bir cehennem.

*Orada can güvenliğimiz yok.

*Trabzona her gidişimde korkuyorum.

Ne yazık ki yukarıda saydıgın ögeler eskide kaldı!

Çağatay_
30.10.2009, 11:56
Derbinin faturası ağır oldu

Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde çıkan olayların ardından PFDK ceza yağdırdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe-Galatasaray maçının hemen öncesinde yaşanan gerginliği, tribünlerden atılan yabancı maddeleri ve Keita'nın kırmızı kartını görüştüğü toplantıda sorumlulara cezalarını verdi. PFDK'nın kararları uyarınca Fenerbahçe 2 maç seyricisiz oynama cezası aldı. Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunmacısı Bilica, maç öncesi Arda-Baroni arasında çıkan gerginlik sırasında Galatasaray kaptanına tokat attığı için 3 maç oynamama cezası alırken, Roberto Carlos'a attığı dirsek sonrası kırmızı kart gören Keita da 3 maç takımından uzak kalacak.

Evet ağırmış fatura.. Yazık yazık.. Rezil bir karar.2 maç !

serdaracıl
30.10.2009, 15:07
-GALATASARAY YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÜSTÜNEL:
''Alınan kararlar sonrası görüldü ki, federasyon ve kurulların hukuk ile ceza anlayışında renklere göre farklılıklar oluşmaktadır''
YAVUZ HIRSIZ MİSALİ:)

Aker
30.10.2009, 15:19
Derbinin faturası ağır oldu

Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde çıkan olayların ardından PFDK ceza yağdırdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe-Galatasaray maçının hemen öncesinde yaşanan gerginliği, tribünlerden atılan yabancı maddeleri ve Keita'nın kırmızı kartını görüştüğü toplantıda sorumlulara cezalarını verdi. PFDK'nın kararları uyarınca Fenerbahçe 2 maç seyricisiz oynama cezası aldı. Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunmacısı Bilica, maç öncesi Arda-Baroni arasında çıkan gerginlik sırasında Galatasaray kaptanına tokat attığı için 3 maç oynamama cezası alırken, Roberto Carlos'a attığı dirsek sonrası kırmızı kart gören Keita da 3 maç takımından uzak kalacak.

Evet ağırmış fatura.. Yazık yazık.. Rezil bir karar.2 maç !
Yuh yahu cezaya bak bide ağırmış. O dirsekte neyin nesi oluyor, adam yumruk geçirmedi mi?

EMiRHAN61
30.10.2009, 15:25
fanatikteki ankette cezalar sizce doğrumu sorusunun aldığı yanıtlar ilginç :D

komdere
31.10.2009, 01:26

Hakem isteseydi maç başlamadan önce iki futbolcuyu da ihraç edebilirdi. Bu oyuncular eğer maç listesinde ilk onbirde iseler, henüz maç başlamadan ihraç oldukları için yerlerine aynı listeden başka oyuncu ilk onbire dahil olurdu. Bu iki futbolcu da hakem ve gözlemci raporuna göre disiplin kurulunda ceza alırlardı.
Ama nerdeeeee????

Enes
31.10.2009, 15:29

Hakem maç başlamadan kart gösteremiyor ama futbolcuları maç kadrosundan çıkartabiliyor Ahmet abi..Ama bu hakem onuda yapamamıştır...

Mustafa AYDIN
31.10.2009, 20:35

Daha sonra ekliyor;

Burdan çıkan sonuç şu.2-3 tane hakemi bir güzel benzeteceksin,ondan sonra bak nasıl adalet geliyo.

"nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

Atmaca
31.10.2009, 21:42
Sanki gecen haftaki Kayseri maçımızın hakemi çok mu iyidi.Adam sanki sahada katliam çıkarmak için çalıştı.Kazandık ve bu hakemi unuttuk.Yoksa hepsi aynı bu sistem değişmeli.
Burda mücadele eden şirketler maç sonuçlarına göre nemalanıyorlar.Bence bizim kulübün ticari çıkarlarını koruma adına makemeye başvurması lazım.Madem başka bişey düşünmüyor, en azından maddi gelirlerini koruma adına bişeyler yapsın.

Çağatay_
02.11.2009, 01:46
Aslında bizim insanımız, sadece Trabzon değil Türk toplumu olarak protesto veya eleştirme etiğinden uzak bir yaklaşım sergiliyor.

Trabzonspor taraftarları olarak Beşiktaş maçına 25.000 beyaz mendil ile çıksak, onları sallasak çok vurgulu ve güzel bir mesaj olacaktır.

Ama nerede onu yapacak taraftar.

Tolga Okumuş
02.11.2009, 02:41
İstanbul takımlarının maçı geçti, tartışmalar her tarafta devam ediyor.Kimin kazandığı bizi ilgilendirmez.Şahsen ben berabere bitsin 2 si de puan bıraksın istedim.Zaten başlık da maçı tartışmak için açılmış bir başlık değil.

Bu başlık geçen sezonun ilk haftasında Sivasspor maçının sonundaki 30-40 saniyelik zamanı oynatmayıp, Türk futbolunda "devrim niteliğinde" bir adım atan Bülent Demirlek iradesini dün akşam göremediğim için açıldı.

Stadımızda kimsenin burnu kanamadığı, olaylar yatıştığı halde, hakeme tek bir cisim gelmediği, taraftarların birbirini frenleyip önlem aldığı halde maçın sonundaki sadece 30-40 saniyelik kısım oynatılmadı.Ama görüyorum ki dün akşam fb stadında, hem de maç öncesi başına 4 dikiş atılan bir yan hakemin yönetiminde, şampiyonluk yarışımızda rakibimiz olması muhtemel 2 rakibimiz maça çıktı.

Bu 2 olay arası dağlar kadar fark var.Evet taraftarımız sahaya girdi , ama sahaya giren taraftara tepki olduğu gibi, taraftar da kendisini frenledi.Ben takımımızı savunmuyorum.Benim görüşüm Demirlek yanlış karar almıştı.O karar doğruysa bile Demirlek'in bu olay öncesinde aldığı kararlar tam bir facia idi.Hadi vicdanımıza taş basıp Demirlek doğru karar verdi diyelim, dünkü olay da neyin nesiydi ?

İstanbulda olan olay maçın kesinlikle oynatılmaması gereken bir durumdur.Gerek Erman Toroğlu, gerek Bülent Yavuz gibi, sevseniz de sevmeseniz de kuralları adı gibi bilen isimler bu maçın kesinlikle oynatılmaması gerektiğini konuşuyor.Kendilerini tebrik ediyorum.Onlar hariç doğru düzgün bu konuya değinen duymadım.

İşin ilginç yanı herkes fenere cezayı kesti, ama 1 maç! O da taraftarsız mı, yoksa saha kapatma mı diye tartışılıyor!

5 maç seyircisiz oynama ve 3 puan silme cezası alan takımımızın günahı neydi diye soruyorum kendime..

Fener sahasında en az 3-4 maç seyircisiz oynamazsa vicdanım rahat etmeyecek !

Benimde bu konu ve konunun uzantıları niteliğinde ekleyeceğim birkaç satır var.Umarım cevap bulamadığım sorulara burda yanıt bulabilirim.

Olaylı Sivas maçından bir önceki sezonun son haftalarına doğru oynanan Galatasaray-Fenerbahçe (1-2) maçında çıkan olaylar,sahaya atılan binlerce su şişesi,viski şişesi,çakı gibi yabancı maddelere rağmen oyunun devam etmesi,akabinde hakemin 2 yada 3 kere yardımcılarıyla beraber soyunma odasına girip çıkması/çıkarılması ve gariptir bu işi yapanın aynı hakem olması ilginç değilmidir?

Ali Sami Yen'de atılan yabancı maddeler,sadece bir futbolcuya yada hakeme isabet etmediği için Trabzon'da ki olaylardan daha hafif sayılabilinir mi?Herhalde yabancı maddeler İStanbul'da "dur şu oyuncunun konsantrasyonunu bozayım" diye yakınına biryerlere bilerek atılıyor.

Bu seneki maçta,hakemin kafasının yarılması,oyuncunun yere yığılması ve daha bir çok etkene rağmen hakemin çıkıp "korktum" demesi yeterli bir sebepmidir?

Olaylı Sİvas maçından sonra hatırladığım kadarı ile başta Manisa olmak üzere KAyseri ve G.Antep kendi evlerinde oynadıkları maçlarda "Temiz Lig İstiyoruz" tarzında Sİvasspor'u destekleyen pankartlar açmasını,hatta Vestel'in Manisa'dan desteğini çekmesi ile sonuçlanan olaylar dizisi vardı.Peki şimdi neden hiç kimse çıkıp sormuyor."Ey ahali nerdesiniz diye?"

Yine Sİvas maçında hakem maçı iptal etmiş ve sonrasında çıkan kararla beraber Sİvasspor 0-3 hükmen galip sayılmış ve bir nevi hakemin verdiği karar doğrudur sonucu ayan beyan resmiyet kazanmıştır.Peki nerdedir bu hakem?O maçtan sonra neden daha kendisini göremez olduk.Madem doğru karar verdi neden maç yönetemiyor?

Bunları da bizden yetkili bir ağızından ulusal medayada "cesurca" duyamamakta başka bir gariplik örneğidir...

Çağatay_
02.11.2009, 12:14
Anadolu takımlarının kendi haklarını biz onlardan çok savunuyoruz.Bu pankart açıp Trabzonspora yüklenme durumunu unutmuştum iyi hatırlattın.İlgin için teşekkürler.