PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Trabzonspor?

Sayfa : [1] 2 3 4

Harun-61
30.07.2004, 12:53
arkadaslar neden TrabzonspoR?

duygularinizi dökün suraya....smileys/smiley32.gif

Guests
30.07.2004, 12:54
ben ilk kendimi hatirladigimda evde poster vardi arabaya bindigimde kemençe çalardi bizimkisi böyle baslayan bir asl

schumi
30.07.2004, 12:57
bizde babadan ogula geçer..

tswonder
30.07.2004, 13:01

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley20.gif

trapezus61
30.07.2004, 13:09
bizimkisi dogustan...

TRABZONSPORLU OLUNMAZ... TRABZONSPORLU DOGULUR...

Harun-61
30.07.2004, 13:11
beyler 1 cümle ilemi sizin trabzon askiniz....smileys/smiley2.gif

uzun seyler bekliyorum....smileys/smiley32.gif

kelkitli29
30.07.2004, 13:19
ÜNAL KARAMAN.

Emorfo
30.07.2004, 14:04
neden mi ask ask askk :)

corleone
30.07.2004, 14:08

bizde de zaten amca ogluyuz...

FEDAİ
30.07.2004, 14:09
ASALET

unyelimetin
30.07.2004, 14:40
KANIMIZDA VAR!!!

ekrem75-61
30.07.2004, 15:08
trabzonda ikamet ederken o avni akerin büyülügüne kendimi kaptirdim nede olsa memleket takimi seviyorum yaaaaa bordo maviyi trabzon denilince içimde bir heyecan oluyor düsünün böylesine bir sevginin saha içinde aldigi basarisiz sonuçlardan dolayi nasil üzüldügümü seviyorum trabzonu seviyorum trabzonsporumu seviyorum karadenizi ama en önemliside tapiyorum sana trabzonsporum seni hiçbirzaman yanliz birakmiyacagiz alayina gider ALAYINA ISYAN ÖLÜMÜNE TRABZONSPORUM

Erhan|TS
30.07.2004, 16:46
Biz Babadan Böyle Gördük..smileys/smiley2.gif

Harun-61
30.07.2004, 16:53
trabzonda ikamet ederken o avni akerin büyülügüne kendimi kaptirdim nede olsa memleket takimi seviyorum yaaaaa bordo maviyi trabzon denilince içimde bir heyecan oluyor düsünün böylesine bir sevginin saha içinde aldigi basarisiz sonuçlardan dolayi nasil üzüldügümü seviyorum trabzonu seviyorum trabzonsporumu seviyorum karadenizi ama en önemliside tapiyorum sana trabzonsporum seni hiçbirzaman yanliz birakmiyacagiz alayina gider ALAYINA ISYAN ÖLÜMÜNE TRABZONSPORUM

............................

ekrem75-61
30.07.2004, 17:19
ÖNCE YÜCE ALLAHA SONRA SANA TRABZONSPORUM herseyi ibadete vurmayin

Harun-61
30.07.2004, 17:22

...............

TORUN
30.07.2004, 17:25
Arkadaslar ben ne babadan ne da atadan, nede posterden.

Ben bordo mavi reklerine,

ben istanbul dukkalarina karsi verimis oldugu mücadelesine,

ben Türkfutbolunda yapmis oldugu devrimine,

ben bu dünyadaher seyi parayla yapacaklarinisanan, adaletten yoksun kiselere karsi vermis oldugu tertemiz mücadelesine,

bendiger takimlar Avrupa kupalarindasapir sapir dökülürken, buradada bir cephe acip baskaldirmasina,

ben her sene altyapidan 2-3 yildiz çikarip Türk futbolunun hizmetine sunmasina,

bengözlerimi onun yaptigi devrimlerle açtigim,yapacagi devrimlerle gözlerimi kapayacagim içinTarbzonsporluyum.

Emorfo
30.07.2004, 17:44
Arkadaslar ben ne babadan ne da atadan, nede posterden.

Ben bordo mavi reklerine,

ben istanbul dukkalarina karsi verimis oldugu mücadelesine,

ben Türkfutbolunda yapmis oldugu devrimine,

ben bu dünyadaher seyi parayla yapacaklarinisanan, adaletten yoksun kiselere karsi vermis oldugu tertemiz mücadelesine,

bendiger takimlar Avrupa kupalarindasapir sapir dökülürken, buradada bir cephe acip baskaldirmasina,

ben her sene altyapidan 2-3 yildiz çikarip Türk futbolunun hizmetine sunmasina,

bengözlerimi onun yaptigi devrimlerle açtigim,yapacagi devrimlerle gözlerimi kapayacagim içinTarbzonsporluyum.

Harika açiklamissin. Duygulandim bee.smileys/smiley32.gif

EmrahYalçınalp
30.07.2004, 18:07
Çünkü 150 bin nüfuslu bir kentin takiminin milyonluk digerkentlerin takimlarinin kafasina vura vura kendini kabul ettirmesinden duydugum haz tarif edilemez. Dünyanin herhangi bir yerinde herhangi bir ecnebiye Trabzon'dan oldugumu söyleyince 'ooo... Trabzonspor' demesinden duydugum haz da tarif edilemez. Kimse çekemese de bu küçücük sehrin ülke futboluna teknik adam, futbolcu, idareci olarak hükmetmesinden duydugum hazzi anlatmaya gerek yok. Çünkü Trabzon'luyum dedigimde kimse bana 'hangi takimi tutuyorsun' gibi onlarca da çok aptalca olan bir soruyu soramiyor. Çünkü herkes bizi kiskaniyor, kimse çekemiyor. Çünkü dünyanin herhangi bir yerindeyken bordo mavi formayla çekilmis resim koleksiyonum var. Çünkü Antalya'yaya falan tatile gittigimde herkes formama ve bana tip tip bakiyor ve bundan da çok büyük haz aliyorum. Vesaire, vesaire...smileys/smiley4.gif

Tandogan
30.07.2004, 18:08
Hadi bizler duygusal olarak düsünüp, dogustan Trabzonspor'luyuz diyoruz ama söyle mantikli olarak düsündügüm zaman da, bu ülkede tutulacak ilk takim Trabzonspor olmali, diye düsünüyorum.

Bir kere dünyanin hiç bir yeri bu kadar futbolla içiçe degil.Ayrica koskoca Türkiye'nin büyük ve sanayisi gelismis illeri ligde dogru dürüst barinamazken, bu küçük ve sanayi bakimindan geri kalmis ilin her yil ligde zirveyi zorlamasi,bu ülkenin futbol adina en önemli degerlerinin bu sehirden çikmasi, resmen arastirma konusu yapilmasi gereken bir durum.

Erhan|TS
30.07.2004, 18:37
Çünkü 150 bin nüfuslu bir kentin takiminin milyonluk digerkentlerin takimlarinin kafasina vura vura kendini kabul ettirmesinden duydugum haz tarif edilemez. Dünyanin herhangi bir yerinde herhangi bir ecnebiye Trabzon'dan oldugumu söyleyince 'ooo... Trabzonspor' demesinden duydugum haz da tarif edilemez. Kimse çekemese de bu küçücük sehrin ülke futboluna teknik adam, futbolcu, idareci olarak hükmetmesinden duydugum hazzi anlatmaya gerek yok. Çünkü Trabzon'luyum dedigimde kimse bana 'hangi takimi tutuyorsun' gibi onlarca da çok aptalca olan bir soruyu soramiyor. Çünkü herkes bizi kiskaniyor, kimse çekemiyor. Çünkü dünyanin herhangi bir yerindeyken bordo mavi formayla çekilmis resim koleksiyonum var. Çünkü Antalya'yaya falan tatile gittigimde herkes formama ve bana tip tip bakiyor ve bundan da çok büyük haz aliyorum. Vesaire, vesaire...smileys/smiley4.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Berk Akçay
30.07.2004, 20:07

250 bin olucakti herhalde o 150 bin degil

tsakrep61
30.07.2004, 21:11
bir cok nedeni var parani degilde yurgin daha onemli oldugunu 6 kez lig ve bir cok kupa ile kanitlamasiüç armutlaravrupa nedir bilmezken avrupanin en onemli takimlarini dize getirmesi her seyden onemlisi bir anadolu kulubu memleketim olmasi bizansin yanindan bile gecmemesi abi bir suru var ya cok derin bi soru sormussun

liginefendisi
31.07.2004, 00:16
SELAM
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Neden TRABZONSPOR?

Sürünün bir parçasi olmak için degil, ayricalikli bir gruba ait oldugumu hissetmek için,Musa nin bu çagda dahi Firavun u devirebilecegine inandigim için, Romantizme ve hala dünyadaki en ulasilmaz degerin para degil sevgi olduguna inandigim için,Alinterinin karaparadan çok daha kudretli bir güç olduguna inandigim için,Hayalcilerin bu maddeci dünyada hala basarili olacaklarina inandigim için, Bordo ve Mavi için......

Savulun yeldegirmenleri iste Modern çagin Don Kisot?u geliyor...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Guests
31.07.2004, 08:40
süpersin smileys/smiley32.gif

CaMoKa
31.07.2004, 14:22
Trabzonspor bir sevdadir, o 10 yil içinde 15+ kupa almis,hiçbirzamankurulamayan istanbul saltanatini yikmis yüzde yüz türk ve yüzde doksan trabzonlu kadrosu ile sampiyon olmus(ayni yillarda fener adi altindaki toplumun yönetiminde sirp ve bulgar kökenli futbolcular ayrica yönetimindede fransiz kökenli insanlar vardi)ortalamada en cok sampiyon olan takim,futbol üzerine ilk kitabin yazildigi yerin takimi(türkiyede) kulupler birliginin temelini olusturan takim Dogu ve güneydogu anadoludaki futbolun gelisimindeki en büyük pay sahibi takim avrupada Firtina gibi estigi yillarda avrupalilar tarafindan 'Real Trabzon' olarak adlandirilan takim. En önemlisi o bir iç güdü o TRABZONSPOR.

Salih61
31.07.2004, 14:35
Benim Ailem (Ablam hariç)Trabzonsporluydular ama fanatik degillerdi...Sadece en küçük amcam hariç....O tam bir HOLIDANDI...smileys/smiley2.gif

Ve de beni bu bitmez tükenmez Trabzonspor aski ile o bulusturdu...

Saygilarimla...

EmrahYalçınalp
31.07.2004, 14:51

250 bin olucakti herhalde o 150 bin degil

350 bin olsun... eeee, ne degisti???

ekrem75-61
31.07.2004, 15:15
trabzonsporumuzun adi yetiyor herzaman heryerde en büyük trabzonspor alayina isyan ölümüne trabzonhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

#10 Fietra
31.07.2004, 15:48
Babam yaptihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

Burada bir minibüsün arkasinda

BABAM SAGOLSUN!

yaziyor...

kadirsa_2000
31.07.2004, 22:37
Asik oldum, ben TRABZONSPOR'UMUZA asik oldum (dogustan o askla dogdum desem daha dogru). Askin nedeni, niçini olur mu adi üstünde ask...smileys/smiley2.gif

Kul
01.08.2004, 17:03
ugruna canimizi verebilecegimiz tek takim oldugu için...

TRABZONSPOR

Efrasiyab
01.08.2004, 17:30

duygularini degisik kelimelerle ifade edersen daha iyi olur kardes...ALLAH dan baskasina tapilmaz ne olursa olsun, isterse 2. veye 3. olarak olsun----!

avni aker kardes sanane isteyen istedigine tapar inanc ozgurlugu var bu ulkede

Muhalif
01.08.2004, 17:44
ilki kan çektigi için diyeyimsmileys/smiley2.giftribünde seninle ayni topraklarda dogmus, espiri anlayisi, konusma tarzi, kani kaynayan ayni sehrin insanlariyla tezahürat yapmak, hemsehrilik duygusu v.b önemli.. tabi trabzonlu olmayan taraftarlarimizi daha çok seviyorum.. malum trabzon disinda yasayip trabzonsporlu olmak zordur.. balikesir/edremit te ilk orta ve liseyi okudum.. bir yenilgide bütün sinif kizdirir seni zira tek olursun genelde baska trabzonlu yoksa.. iste trabzonlu olmayip da trabzonsporu tutan bir kaç yandasiniz oldumu bu durumda onlara olan sevginiz daha fazla oluyor.. zira trabzonlu olunca trabzonsporluluk bir mecburiyettir bizler için.. onlar içinse bir tercih..

trabzonlu olmasam trabzonspor u tutarmiydim diye de sormaliyiz kendimize.. buna kaçimiz evet der kaçimizin cevabi tatmin edicidir bilemem..

basa dönersek ve gerçekçi bir cevap ararsak niçin trabzsonpor sorusuna trabzonlu olmak en dürüst cevaptir kanaatimce.. trabzonlu olmayan arkadaslar ise isin felsefesi boyutunda(düzene karsi çikmak da denilebilir buna en genel anlamda) trabzonsporludur..

selam ve sevgi ile..

noname
02.08.2004, 08:38
10-11 yaslarindaydim. Babam bir gün Izmir'e KSK maçina götürmüstü beni. O güne kadar (bordomavi çubuklu formam olmasina ragmen) kendimi tam Trabzonsporlu hissetmezdim. O maçtaki gollerden sonra tribünde yasadigimiz sevinç ve maçi kaybedecegini anlayan KSK taraftarinin üç sülükler lehine yaptigi tezahurattan sonra anladim Trabzonspor ne demek, Trabzonsporlu olmak ne demek!

Emin
02.08.2004, 09:54

Bilmukabele katiliyorum.... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

lazcopat
02.08.2004, 14:43
TRABZONSPOR'LU olmanin ayricalikli oldugunu bildigim için, renklerin aseletine vuruldugum için ve sadece asil insanlarin bu takimi tuttugunu bildigim için....vs....! alayina isyan inadina TRABZONSPOR....!

Emre7
02.08.2004, 18:24
anlatabilsem anama babama anlatirdim ne anlatim abi tarifsiz birsey smileys/smiley9.gif

memati
03.08.2004, 13:25
Trabzonspor dünyada vazgeçemeyecegim bir sevdadir.Onunla yasadik sevinçleri sabahlara kadar meydan parkinda,onunula beraber agladik,sarsildik stadin yamaçlarinda,uykusuz kaldigim günlerde oldu asikda olmustum kizlara ama o sevda baska...o ASK baska inanin yazarken bile bogazimda bi seyler dügümleniyor.Artik benim hayat felsefem ,yasantim,herseyim o,Allahin ziniyle bu sene de sampiyonlugu gördümmü ölsemde gam yemem herkese saygilar.ISTE O DEDIGIM ASKIN ADI TRABZONSPOR.

Gulfstar
03.08.2004, 13:31
Memleketim oldugu için;

Ben dogma Büyümr izmitliyim ama memleketim Trobzon oldugu için her zaman trabzon sporun testekçisiyim..

Parola:61-41

Reha
04.08.2004, 10:53
Ben aslen Arnavut'um ama Üvey babam ve Anneannem Trabzonlu...1978 yilinda daha 4 yasindayken Trabzona üvey babamin akrabalarina gittik.Bir akrabamiz kardesim ve beni sahile gezmeye götürüyordu.Sokak arasindan caddeyi gördüm ; davullar,zurnalar bayraklar...O küçük beynimle "ne oluyor?" diye sordum..."Bu sehrin takimi Sampiyon oldu o yüzden herkes egleniyo" dedi.

Sonra 1984 deki son sampiyonlugumuzda babam biraderle bana Trabzon formasi aldi.O olay tutkumun pekismesi oldu.Benim birader Babamin öz oglu olmasina ragmen benim kadar Trabzon düskünü olamadi.O yüzden babam beni üvey olmama ragmen çok sevdi.

Yasadigim her ortamda beni hala "Farozlu Reha" olarak bilirler...

Cenkhan
04.08.2004, 11:12
Biz yas olarak hiç sampiyonluk göremedik.Ama 96'yi da az hatirliyorum. Uzunsokakta tabutlar dolasirdi. Anneannemin de evi Meydan'daydi. Maç sonrasi geceleri sevinç gösterileri, kornalar olurdu. Allah'im bu takim her maçi kazanmak zorunda mi diye düsünürdüm.smileys/smiley1.gif Akl-i balig olunca baska takim tutamazdik bu havayla. Ama fanatiklik Ts'yi tartisacak adam bulamadigim en kötü sezonumuzdan(14. lük)sonra olustu.(Bir arkadasim gibi)

metehan
04.08.2004, 13:21
Ben Trabzon'da dogdum ve büyüdüm. Ailede futbol meraki üst düzeyde oldugu için dogal olarak bu bana (ve elbette kardesime) da yansidi. Ilkokul yillarinda günlerim Yavuz Selim'de amatör maç izlemekle geçerdi. TS'un maçlarini da (gidebildigimiz oranda) kaçirmamaya çalisirdik. Pazar günü Trabzon'da maç oldugu zaman ayri bir ruh hali ile kalkardim sabahlari. Normalden farkli bir gündü çünkü benim için. Babamin gözünün içine bakardim ki, "Hadi maça götüreyim seni" diyecek mi?. Sagolsun genelde de götürürdü. Biraz daha büyüyüp kendimizi idare edecek hale gelince artik harçlik alip maça kendi basima gitmeye basladim. Futbol ve TS sevgisi küçük yaslardan baslayarak bu sekilde içime isledi. Küçükken TS'un yenildigi maçlardan sonraagladigimi çokhatirlarim.

Daha sonra Istanbul'a geldim. Hem yasimin ilerlemesi hem de Istanbul'daki ortami gördükten sonra TS'un ne demek oldugunu çok daha iyi anladim. Türk futbolunda mucizeyi gerçeklestiren bu takimin nasil sevildigini ve ayni zamanda ondan nasil nefret edildigini gördüm. Bütün bunlar benim TS'a olan sevgimi ve bagliligimi kat kat artirdi. Çocukluktan itibaren yasadiklarimla TS benim ayrilmaz bir parçam haline geldi. Belki bu çok bilinçli bir seçim ile olmadi ama böyle oldugu için, yani TSlu oldugum için kendimi her zaman sansli saydim. Bundan sonra da TS benim ayrilmaz bir parçam olmaya devam edecek.

Türk futbolundaki adaletsizlige ve sömürü düzenine kafa tutabilen ve bu kafa tutusu lafta birakmayip icraata dökmeyi basaran bu takim ile gurur duyuyorum. Trabzonlu olup, Trabzon'da yasayip da Istanbul takimlarini tutanlara da beir anlam veremiyorum. Ne mutlu bana ki TSluyum.

trapezus61
04.08.2004, 15:12
Ben Trabzon'da dogdum ve büyüdüm. Ailede futbol meraki üst düzeyde oldugu için dogal olarak bu bana (ve elbette kardesime) da yansidi. Ilkokul yillarinda günlerim Yavuz Selim'de amatör maç izlemekle geçerdi. TS'un maçlarini da (gidebildigimiz oranda) kaçirmamaya çalisirdik. Pazar günü Trabzon'da maç oldugu zaman ayri bir ruh hali ile kalkardim sabahlari. Normalden farkli bir gündü çünkü benim için. Babamin gözünün içine bakardim ki, "Hadi maça götüreyim seni" diyecek mi?. Sagolsun genelde de götürürdü. Biraz daha büyüyüp kendimizi idare edecek hale gelince artik harçlik alip maça kendi basima gitmeye basladim. Futbol ve TS sevgisi küçük yaslardan baslayarak bu sekilde içime isledi. Küçükken TS'un yenildigi maçlardan sonraagladigimi çokhatirlarim.

Daha sonra Istanbul'a geldim. Hem yasimin ilerlemesi hem de Istanbul'daki ortami gördükten sonra TS'un ne demek oldugunu çok daha iyi anladim. Türk futbolunda mucizeyi gerçeklestiren bu takimin nasil sevildigini ve ayni zamanda ondan nasil nefret edildigini gördüm. Bütün bunlar benim TS'a olan sevgimi ve bagliligimi kat kat artirdi. Çocukluktan itibaren yasadiklarimla TS benim ayrilmaz bir parçam haline geldi. Belki bu çok bilinçli bir seçim ile olmadi ama böyle oldugu için, yani TSlu oldugum için kendimi her zaman sansli saydim. Bundan sonra da TS benim ayrilmaz bir parçam olmaya devam edecek.

Türk futbolundaki adaletsizlige ve sömürü düzenine kafa tutabilen ve bu kafa tutusu lafta birakmayip icraata dökmeyi basaran bu takim ile gurur duyuyorum. Trabzonlu olup, Trabzon'da yasayip da Istanbul takimlarini tutanlara da beir anlam veremiyorum. Ne mutlu bana ki TSluyum.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Her zaman iddia ediyorum ki TRABZONSPOR taraftari kadar takimina yürekten bagli bir taraftar toplulugu yoktur daha dünyada... Ama sunu belirtmedende geçemeyecegim. Insan gurbette TRABZONSPORun kiymetini 10 kat daha fazla hissediyor. ölümüne ve daha cok baglaniyorsunuz bordo mavi renklere... Bir baska gururla dolasiyorsunuz gurbet sokaklarinda. Ve her yerde TRABZONSPORLUolmanin ayricaligini bir baska güzel hissediyorsunuz gurbette...

Çocuklugum Trabzonda ve o efsanenin sampiyonluklariyla geçti... O zaman da ölümüne seviyordum TRABZONUMU... Ama gurbete çikinca anladim ki biz o zamanlar yeterince deger vermiyor musuz TRABZONUMA... O zaman anladim ki bizler gurbette bütün bizansa karsi isyan bayragini açan IHTILALIN ÇOCUKLARIYMISIZ....

Bülent Şirin
05.08.2004, 02:23
Degerli arkadaslar,

"Neden Trabzonspor?" sorusu gerçekten ilginç ve bir o kadar da güzel bir sorudur. Soran arkadas da bu soruya cevap verirken duyacagimiz hazzi düsünerek bu soruyu sormustur zannediyorum ve bu girisiminden dolayi kendisine tesekkür ediyorum. Ve yine düsünüyorum ki, hepimizin verecegi çok anlamli cevaplari vardir. Neyi temsil ettikleri hepimizin malumu olan Istanbul'un üç takiminin taraftarlarinin da bilakis böyle bir soruya cevap verirken hiç de keyif alacaklarini sanmiyorum. Ne diyebilirler ki?.. "En çok tesvik primi veren takim oldugu için bu takimin taraftariyim" filan mi?

Neyse ben kisaca kendi hikayemi anlatmaya çalisayim. Pek sanmiyorum ya, aglamadan bitirebilir miyim bilmiyorum. Henüz 9 yasindaydim ve babam beni kolumdan tutup Trabzon'a maça götürdü. Henüz ne Trabzonspor'un, ne sampiyonlugun ve ne dahi futbolun ne demek oldugu hakkinda bir fikrim yok. Dogup büyüdügüm Salpazari'ndan "Trabzon'a gitmek" benim için yeterli bir mutluluk kaynagi zaten... O gün orada tarihe taniklik ettigimi çok sonralari idrak edecektim...

O zaman Avni Aker Stadi, simdiki Akçaabat'taki Fatih Stadi'ndan biraz daha iyice bir durumda... Güç belâ içeri giriyoruz... Yol tarafindaki kale arkasina... Tel örgülerin önünde ancak kendimize bir yer bulabiliyoruz. Tabii ki maçin baslamasina daha saatler var ben sahadaki folklor ekibinin, beyaz askeri elbiseli bando mizika takiminin ne amaçla orada bulundugunu merak ediyorum. Havaya birakilan bir sürü balonun neden sürekli yükselip yere düsmedigini de... Bizim oynadigimiz balonlar öyle degildi halbuki...

Maç basliyor... Herseyden habersiz bir çocuk olmama ragmen, sahadakilerin ve tribündekilerin rehavetini seziyor, Trabzonspor'un bu maça çikmadan önce sampiyonlugu garantilemis oldugunu yine sonradan ögreniyorum. Sonuç da önemli degil, rakip de...

Maç bitiyor, çikiyoruz... Salpazari Trabzon'a epeyce uzak oldugu için vakit kaybetmeden yola koyuluyoruz. Patlayan silahlar... Sonsuz korna sesleri... Sevinçten sarhos olmus bir insan seli ...

Daha önce hiç görmedigim, belki de bir daha hiç göremeyecegim bu manzara karsisinda neler olup bittigini anlamaya çalisiyorum. Sonraki günlerde, her yerde ama her yerde iki kelimelik bir yazi... Daglarda taslarda... Yikik viranelerin yorgun duvarlarinda... Yeni insaatlarin henüz sökülmemis kalip tahtalarinda... Yayla yolundaki çesmenin üzerinde... Kimi kömürle, kimi tebesirle, kimi de yagli boyayla yazilmis... Kimi kargacik burgacik, kimi kocaman harflerle...

Simdiki zamanda söylemeye bile dilimizin kolay kolay varmadigi...Hep o yazi... "SAMPIYON TRABZON"...

Meger ben o gün, tarihe taniklik etmisim... Meger ben o gün, Trabzonspor'un ilk sampiyonluk kutlamasini yaptigi maçi canli seyreden bir avuç mutlu insandan biri olmusum... O gün bu onurun farkinda olmasam da...

Kendisini ebediyete ugurladigimiz günden bu yana sevgili babama dua ediyorum. Bana bu onuru yasattigi için... Küme düsme hattina düstügü günlerde dahi taraftari olmaktan seref duyulacak bir takimin taraftari olmama vesile oldugu için... Trabzonspor'lu oldugum için...

Sevgili babamin mekani cennet olsun... Cenab-i Allah, cem-i cümlemize onun gibi Trabzonsporlu evlât yetistirme mutlulugunu nasip etsin... Amin...

Aglayip aglamadigimi mi merak ediyorsunuz? Bosverin. Hayatta gülmek de var, aglamak da... Yeniden görüsmek üzere...

Saglicakla kalin...

metehan
05.08.2004, 15:36
Momentus, eline saglik gerçekten çok güzel yazmissin. Sen agladin mi bilmiyorum ama benim gözlerim doldu.

TS, kendi dogrularindan sapmaz, ve debiz bu takima sahip çikarsak o iki kelimeyi yeniden yazdiracagimizdan benim süphem yok.

selcuk
05.08.2004, 23:48
bu soruya cevab bulmak bence imkansiz . hep trabzonluydum hep de kalacam . ama dünya bir gün görecekki inaniyorum türkiyenin coktan gördügü olayi trabzonun siradan bir takim olmadigini.bilirsiniz yirminci yüzyilda tek bir müslüman dünyayi gercekten ayaga kaldirabildi .yil1967 dünya agir siklet boks sampiyonu muhammet ali. yani siradan bir yilda trabzonspor kurulmadi , siradan bir takim almadigini 37 yildir gösteriyor taraftarininda siradan insanlar olduguna inanmiyorum ve toplulukta oldugumdan gurur duyuyorum.&n bsp; saygilarimlasmileys/smiley1.gif

Harun-61
06.08.2004, 01:01
smileys/smiley32.gif@momentus kardes, duymak istediklerimi bir biz yazmissin, sagol,!!!smileys/smiley32.gif

**Maxim**
27.08.2004, 19:02
Arkadaslar bu konu eski sayfalarda kalmis ama ben yeni buldum.Bu konu hakkinda konusmak istiyordum Iyi oldu buldugum.
Hem bu üzüntülü günlerimizde biraz konuyu dagitmis oluruz.

Ben niye Trabzonsporluyum biliyor musunuz?

Çünkü desteklenmeye layik baska takim yok da ondan.Benim bi takimi desteklemem için önce bi basari potansiyeline sahip olmasi gerekir.
Sadece bu yetmez tabi.Bu konuda ülkemizde dört takim öne çikiyor.(Bazilari zorla çikartiliyor).
Bu 4 takimdan 3ü fb bjk gs.Ben bu takimlari tutamam.Çünkü;

Benim takimim ortaya milyon dolarlar dökecek.Dünyaca ünlü topçulari hocalari getirecek.En çok benim taraftarim olacak.Tüm medya arkamda olacak.Hatta hakemler beni kollayacak.Buna ragmen ben çogu sene sampiyon olamayacam.Avrupada 0 çekecem.Sonra da maç kazaninca sevinecem.UTANIRIM bee..!

Bi de su var:
Bizim ülkemizde; futboldan anlamayan, sirf laf olsun,adam yerine koysunlar diye,bagirip çagirip kizlara hava atmak için, takim tutan(tuttugunu sanan) belli bi çogunluk var.Bu insanlarin desteklediklerini söyledikleri takimla hiç bir gönül bagi yoktur.Yenilince üzülemezler.Sampiyonluk kaçinca aglayamazlar.Ve bu insanlar için sadece 3 seçenek söz konusudur.Bunlarin kus beyinleri Trabzonsporu algilayamaz..Ben bu tip insanlarla ayni toplulukta olmam.OLAMAM!

Bu nedenler zaten yeter de artar bile.Tabi bir de sevmek var.SEVIYORUM TRABZONSPORU...

Daha çooook seyler yazdiydim.Küçüklügümden baslayip anlattiydim ama bi ariza sonucu hepsi SILINDI..Ben de bu kadarini tekrar yazabildim.

Sunu da söyleyim:
Beni kimse yönlendirmemistir.Tamamen kendi irademle Trabzonsporu seçmisimdir.Ne Trabzonluyumdur.Ne de sizden baska bi irtibatim vardir Trabzonla..

Bu yogun gündemde bu konuyu tekrar buraya sokusturdugum için kizmazsiniz heralde..

Saygi ve selamlarimla...

SDanışmaz
27.08.2004, 19:19

smileys/smiley20.gif

SDanışmaz
27.08.2004, 19:22
momentus abi çok güzel yazmissin.ellerine saglik.sen bir gazetede yazarlik yaptin mi?

ZEKAI
27.08.2004, 19:42
evet arkadaslar ben aslen g. haneliyim ama ankarada buyudum.babam fanatik fenerlidir.dogal olarak cocuklugum fenerli olarak gecti.ta ki tarih 5 mayis 1996 ya kadar .o tarih te gordum ki taraftarlik sadece takimini sevmakle olmuyo.herkes takimini sever ama hic kimse takimi yenildigi icin intihara kalkisacak kadar sevemez diye dusundum.ve trabzonspor maceram fenerin sampiyonlugunu yasamadan bitti.daha sonra trabzonspor sempetisi yerini trabzonspor askina birakti daha sonrada trabzonspor sevdasina ve insallah boylrde devam edecek olene kadar.

iste bu yuzden TRABZONSPOR

denizci61
27.08.2004, 20:44
Neden Trabzonspor sorusuna su an cevap veremiyorum ama sunu Kiev maçindan sonra çok iyi anladim ki böyle agir enkazlardan sonra içimdeki Trabzonspor aski daha da büyüyor. Hiçbir maglubiyet seni benden alamaz çünkü sen kaybederken bile asilsin.

ibrahim_yattara
27.08.2004, 21:34
fenerbahceli dayimin etkisinde kalip 7 yasima kadar filan fenerbahceyi tuttum. 80 dogumluyum 87 den beri trabzonsporluyum.

düsünsenize fenerbahcenin tutulmayacak bir takim oldugunu 7 yasimda anlamisim :))

ibrahim_yattara
27.08.2004, 21:39
ayrica geçen günkü trabzonspor kiev maçindan sonra sakaryada yasayan ve fanatik trabzonsporlu bir büfeci arkadasima her maçtan sonra oldugu gibi muhabbete gittim içimi döküp rahatlayacagim biri olsun istedim. gitmez olaydim daha içeri girmemle bagiris çagiris kiyamet koptu. israrla artik trabzonspor taraftari olmadigini panathinaikos u tuttugunu bagira çagira söyledi. büfesine astigi (kisin hediye ettigim) trabzonspor atkisinida kaldirmisti. bu sözler sana yakismiyor fenerbahçe gibi tek maça bakarak yorum yapma. fenerbahçeli zihniyetine bulasmis olursun diye ikaz ettim ama nafile o aksam ikna edemedim. o atkiyi as oraya birdaha ki geldigimde orada görecem dedim ve ayrildim oradan. az sonra oraya gidecem ve trabzonspor atkisi yerinde degilse geri dönüp momentus isimli arkadasin yazdigi herseyi açiklayan yazisini yazicidan alip ona götürücem.

Gökhan Kutlu
27.08.2004, 22:34
çünkü trabzonspor dogup büyümüsüm babam ts'li ailem ts'li onun o renklerine asigim zaferlerine asigim sampiyonlar ligine katilmasada o gönüllerin sultani en büyük ts baska büyük yok ..

horizon
27.08.2004, 22:38
Bazen, çok sikilirsiniz hayattan ve

yoktur hiçbir sey, mutlu edecek hayatta seni

hele Istanbul'da yasiyorsan, yalanci, sahte, mutsuz oldugunu bile bilmeyen insanlarin arasinda, mutluluk için degerler arayan

Bazen, çok istedigin bir müzigi koyarsin ve dalarsin sadece senin olan hayallere

Bazen, yasin ilerlediginde hayattan daha az beklentin kaldiginda bir heyecan ararsin, bir yasama arzusu

bir baglilik, bir sessiz çogunluk

Bazen, senin hiç olmayan ve olmamis milyon dolarlari havalara savuranlari görünce, sadece malzeme olanlara, degersizce

sen sanki senin savaslarini yapan bir güç ararsin hayatta, seninle senin degersiz hayatinda tüm düsmanlarinin yerine koyduklarina karsi savasan

Bazen, tüm kinini kusmak istedigin hayata söylemek istediklerini bir çiglik olarak, Gökdeniz,Fatih,M.yilmaz,Yattara golleri kaçirdiginda atarsin

O ayak seninkidir topu disari atan,

Bazen, dünyayi sen idare etmek istersin,çocukken hayal ettiginsüper güçlerin olmasa da hiç,

oturur, sen de kurarsin kadronu, satranç tahtasindaki piyonlarini oynar gibi oynarsin onun yaninda Ziya Dogan'la

rakip kalecinin topa uzanan açik eli yere düserken, sende firlarsin kulübeden, o uzaktayken sana aslinda

Bilirmisin, Atatürk bile Kurtulus Savasindan sonra uzun bir süre ugramamis Istanbul'a,

Neden demisler? O agdali, onun canini acitan Istanbul ile yildizi barisamamis uzun bir süre

Bende o havadaydim hep, hala da

Simdi diyorum ki, gel oldugun gibi, bu tutkuyu bir atese çevirelim seninle, al benim intikamimi bu memleketten

acit canlarini bana aci verenlerin, hayatimi bosa harcatanlarin, ben senin renklerini görmek istiyorum bu memleketin havasini dagitan

temiz havanla yak cigerlerini, aslinda, kurtar onlari da

bir maç yorumunu bile küfür dolu sözlerle yapmaktan baska yol bilmeyenlerden

hiçten gelip çoka giden yolda hep var ol sen, kizdirsan da, üzsen de, sen buldugum en saf varliksin hayatimda

içine tükürürken hayatin, sevinçten oynat beni sadeceoldugunca

lazkaya
27.08.2004, 22:40
1.Dogma büyüme Trabzon'luyum.

2.Shota ve Hami bizim takimdaydi.

3.Kendi sehrinin veya bölgesinintakimini desteklemeyenlere kilim.(Bazi arkadaslardan tepki alacagim ama...)

4.Ilkokuldaki hocam bol bol Trabzonspor sevgisi asiladi.

5.Babama inat olsun diye(Kimse kizmasin babam beni sinirlendirdikçe Trabzonspor sevgim kat be kat artti.)

6.EN BÜYÜK TRABZONSPOR

ibrahim_yattara
27.08.2004, 22:45
TEK

SEBEP VAR

TEK

BÜYÜK

TRABZONSPOR

Kiraly
28.08.2004, 00:23
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

ben nasil trabzonsporlu oldugumu hatirlamiyorum,nedeni de sonradan degil dogmadan trabzonlu ve trabzonsporlu olusum.

Hakikaten enteresan bir duygu,aciklamasi zor neden nicin nasil gibi.Memleketim,topragim ,anam ,babam herseyim benim.Her zerresindenkeyf vemutluluk aldigim vatanim benim.

Herkesin sanirim sevgili momentusun anlattigi gibi bir cok anilari var bu konu ile ilgili, ellerine saglik inanki o yaztigin hikayenin icinde bende varim.

Seviyorum iste,tarifi imkansiz,nedeni belirsiz,karsiliksiz bir sevgi bu.

hosca ve dostca kalin..........</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

hakantpl
28.08.2004, 00:35
Neden Trabzonspormu hah.. Baska Takim mi Varki tutacak ?

Ben kendimi Bildim bileli trabzonsporluyum.. Nasil Ts li oldugumu bilmiyorum ama ilk hatirladigim iskender. 1978 Dogumluyum 1984 yilindaki sampiyonlugu Zar zor hatirliyorum o günden sonra Arkadaslar Arasinda ezildim BüzüLdüm ama Hala trabzonspor sevgisinden Vazgeçmedim.. Çünkü içime asilanmis bu sevgiyi Hiçbirsey içimden söküp atamaz...

Trabzonsporlu olmak Farklidir.. takiminiz sampiyon olmayabilir. Avrupada Destanlar yazmamis olabilir. SL ne katilmamis olabilir. Ama ben Trabzonsporun bu olanaksizlar içinde Ezik takimlara karsi yaptigi onur dolu mücadelesini ve sampyon olabilme ihtimalini seviyorum

Saglicakla Kalin

Hakan Topaloglu

CeSS
28.08.2004, 00:48
Nedeni Avatarimda...

TURHAN
28.08.2004, 01:23
Arkadaslardan biri babadan ogula demis dogru soylemis.Bizde doneklik yoktur.Ts li olmak farkli bi duygudur bir asiliktir.

Avni aker arkadas gibi hep sormusumdur kendime niye trabzon...Niye biz boyleyiz diye.Niye farkliyiz diye...Cevabi hep kalpte sakli biz trabzonlular ve trabzonsporlular boyleyiz iste farkliyiz.

Bu arada msj yazarken cevap sayisi 61di heyt bea

Guests
28.08.2004, 03:28
bir arkadas yazmisti;

"biz trabzonsporu takim tutar gibi tutmuyoruz. biz trabzonsporumuzu seviyoruz..." diye.

ne güzel demis...smileys/smiley32.gif

Magnolia
28.08.2004, 08:59
bizimkisi dogustan...

TRABZONSPORLU OLUNMAZ... TRABZONSPORLU DOGULUR...

smileys/smiley32.gif...IMZA...smileys/smiley32.gif

Guests
28.08.2004, 09:07
trabzonspor demek hayat demek trabzonspor demek mutluluk demek trabzonspor demek efsane demek trabzonspor demek destan demek iste baska söze ne gerek

Harun
28.08.2004, 09:38
editEdited by: Haruncan

Bülent Şirin
28.08.2004, 10:10
Sevgili Arkadaslar,

Güzel yazilariniz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Guguda-61 kardesim bir gazetede yazip yazmadigimi sordu. Hayir, kendi çapimizda amatörce bir seyler karaliyoruz. Halihazirda hiç bir yerde yazmis degilim. Görüsmek dilegiyle...

Hüda Topaloğlu
28.08.2004, 13:37
Abicim memleket Trabzon, tip trabzon, burun trabzon, kalkip ezikleri tutsak durum siritirdismileys/smiley1.gif, bi kere renkleri en guzel renkler + Trabzonsporu tutmak ayricaliktir, ozellikle benim yaslarimda olupta tutuyorsan, yani daha hiç sampiyonluk sevinci yasamamis biri olarak, gerçek taraftarlik budur!!!buna sabretmekte basit degil yani, nefsimi terbiye ediyorum bu takimla, saygilar...

zisinoli
28.08.2004, 13:53
Tarif edemiyorum.Bu baska bir sey.

Cevabini bir bulabilsem. Ama sanirim dogustan.

Yapacak birsey de yok hani...

Burak 1967
28.08.2004, 14:49
Daha 5 yasinda bir veletken babam beni Denizli Trabzon maçina götürmüstü. O 3-1 kazandigimiz maçtan sonra beni bjk?li yapmaya çalisan komsulara inat Trabzonsporu desteklemeye baslamisim, beni en çok etkileyen takimin renkleri olmustur ve de tribünde kemençe çalan uzun burunlu bi amca :) daha sonra gerek okul hayatimda gerek aile çevresinde türlü dalgalara, rüsvetlere aldirmadan bu takima sevdalandim. Ben bu takima ASIGIM

Salih61
28.08.2004, 16:09
Cenab-i Allaha hergün sükrediyorum beni TRABZONLU olarak yarattigi için....Mazallah ya BÜZÜK olsaydim...Herhalde intihar ederdim...smileys/smiley2.gif

O yüzden ALLAHIM SANA SONSUZ KERE SÜKÜRLER OLSUN...

ibrahim_yattara
28.08.2004, 16:10
BIR KEMENÇEYE

BIRDE SANA HASTAYIM

TRABZONUM

:)

denizgrsy
28.08.2004, 21:45
ben istanbul dogumluyum,,,ancak istanbullu degil TRABZONLUYUM!!!babam gençligini TRABZONSPORA vermis,istanbulda gruplari varmis o deplasman senin bu deplasman benim TRABZONUMUZUN pesindelermis...

kendimi bilmedigim dönemlerde ben BORDO-MAVI rekleri tanidim,annem kazak ördügü zaman BORDO-MAVI den baska renk kullanmazdi hala saklarim o kazaklari!!!daha çok küçügüm çok iyi hatirliyorum,istanbulda maçlara topkapidan dolmuslar kalkardi;'maça maça...'diye bagirirdi muavin,maça giderdik tabi ben göremiyorum,kocaman adamlar,babam doksan dakika omuzunda maçi izletirdi...gol oldumu havalara atarlardi,tabi BORDO-MAVI kazagimizda varya üstümüzde ayri bi sevimli oluyoruz!!!neyse böyle basladi benim TRABZONSPOR askim...herseyi canimdan çok sevdigim BABAMA borçluyum,ALLAHA SÜKÜR TRABZONSPORLUYUM...tabi bi de kanimizda var,bi KEMENÇENIN sesini bi de TRABZONSPORUMUZUN ismini duydugumuzda içimiz bi hos olur tarifi imkansiz bi mutluluk,heyecan,yerinde duramamazlik...off off su an bile tuhaf oldum...

yazimi uzun tuttugum için,zamaninizi aldigim için özür dilerim...ama konu TRABZONSPOR olunca çok doluyum arkadaslar,çünkü ben TRABZONSPORLULARIN bol oldugu mekanlarda büyümedim,çogu zaman memleketimin takimini,memleketimi dertlesecek arkadas bulamadim...ama nerde olursa olsun atkimi boynumdan çikarmadim,ALLAHA SÜKÜR o neder bu neder diye kimseden korkup hiç bir mekanda atkimi saklamadim...bizde fanatiklik aileden....

saygilarimla....

ozcan_asanoglu
28.08.2004, 22:17
ilk hatirladigim sey enistemin beni birmaça götürmesi...muhtemelen 7-8 yaslarindaydim...daha sonra evden kaçip stada gitmek ve "abi ne olur beni yanina alsana, amca ne olur ben de geleyim" deyip ana-babadan gizlice maçlara girmek....ve 1984...yol tarafindaki kale arkasinda kalabaligin arasina karisarak, milletin bacaklari arasindan sampiyonlugu kutlayan bandoyu ve havaya uçan balonlari seyretmek...bizim macera,sevda böyle basladi...sönmemek üzere...

allahima binlerce sükür ki, trabzonlu dogduk ve trabzonsporlu olduk..çok düsünmüsümdür; acaba trabzonlu dogmayip, kayserili vanli çorumlu dogsaydim yine de trabzonu tutar miydim diye...trabzonsporun, kagittan kaleleri nasil birer birer yiktigini, güce,paraya,kartele nasil karsi çiktigini, ufacik nüfusuyla, -olmayan-ekonomik gücüyle saltanati nasil yiktigini görmeyecek miydim...böylesine kör olabilir miydim...karadenizden gelen "hayir, böylegitmez bu saltanat..bu horonu biz oynayacagiz, kemençeyi çalacagiz" diyen sesleri duymayacak miydim....öylesine sagir olabilir miydim...çok sükür böyle bir imtihandan geçmedik...

o yüzden trabzonlu dogmayip trabzonsporlu olanlara büyük sempati ve hayranlik duyarim...

bir kez daha allahima binlerce sükür; trabzonlu ve trabzonsporluyum...

A.Hilal Çakıroğlu
28.08.2004, 23:13
merhaba

ben trabzon'da dogmadim. o zamanlar sadece trt varyani ailem de maçlari takip edemezdi herkes TS'lu ama sadece sorulunca.baska bir sehirde olsak da TRABZONLUYUZ kan çekiyor galiba...sanirim adindandir farkli bir sehirde farkli insanlarin içinde bizi temsil ettigini farkettim. ben 4 yasindayken deTRABZONSPORluydum eee öncesini hatirlamiyorum zaten.çevredekilerin bütün çabalarina ragmenhiç vazgeçmedim. futbolu bilmesemde çocuk da olsak TRABZONluyuz inatçiyiz iste. ama pek birsey de bilmezdim TS ile ilgili. ilkokuldayken arkadasim hangi takimi tuttugumu sordu TRABZONSPOR deyince alay edip tüm sinifa bagimaya basladi aaaaa bu TRABZONSPORluymus diye, sadece bizde bjk, gs, fb gibi sampiyon olduk diyebilmistim annemden duydugum seyi . o gün çok utanmistim ama TRABZONSPORlu olmaktan degil onu savunamamaktan iste o gün bu gündür çok fanatigim ve asla ezilmedim hiç bir mekanda. ortamda tek TRABZONSPORlu olsamda

trapezus61
28.08.2004, 23:46
Trabzonda dogunca zaten %90 Trabzonsporlu oluyorsun. Hele de bizim nesilde. Yani bizimkisi pek önemli degil. Asil Trabzonda dogmayip ta Trabzonsporlu olanlar var ya...Asil saygiyi,asil takdiri ve asil alkisi onlar hakediyor...Çünkü onlar bu camianin ne kadar büyük oldugunun en güzel göstergesi... O yüzden ben simdi ayaga kalkiyorum ve onlari ayakta http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Guests
29.08.2004, 00:03
Neden trabzonspor?

Cünkü ruhumdaki coskun dalga onda var

futbolunda kendimi buluyorum

herseyinde kendimden bir prça buluyorum

Hirsinda sabirsizliginda azminde ve basariya açliginda kendimi buluyorum

Karadenizin dalgalarini andiriyo bana trabzonum

Ruhum yeniden cosuyo ve bir kez daha sükrediyorum

TRABZONSPORLU olduguma...

Ben kendimi sende buldum

sanatik
29.08.2004, 14:07
neden trabzonspor ?

almanyada dogup büyüdüm ( ´69 dogumlu &amp; 35 yasindayim ), aslen trabzon ( erdogdu ) &amp; macka ( mataraci ) liyim. Sadece Cocuklugumda 2 yil &amp; izinden izine trabzonda olabildim.Almanyada kaldigim sehirde nerdeyse hic trabzonlu yok ama yinede trabzonsporlu var smileys/smiley1.gif.

Cocukken hafta sonlari babam sürekli Türkiye radyosunu dinliyordu ve Trabzonsporun maclarini takip ediyordu. Evimizde herzamanyasadigimiz sezonun trabzonspor kadrosunun posteri ( resim cercevesinde ) asiliydi. Türk gazetelerinden alip asiyordu babam. Bende sayesinde hem Trabzonsporun maclarini zaman zaman dinliyor hem babamin aldigi türk gazetelerinden haberlerini takip edebiliyordum. Sampiyon Trabzonspor ile tanismisdim ve memleketemin takiminin koskoca istanbul takimlarini dize getirdigini ögrenmistim. Zaman ilerledikce hafta sonlari babamin radyoyu acip maclari dinlemesini beklerdim ve heyecanlanirdim. Trabzonsporun Istanbul takimlarini yenmeye alismisdim ve icimden hep trabzonspor bunu nasil yapabiliyor diye bir soru gecerdi. Maclari izlemek isterdim bu yüzden ama burda mümkün olmadigindan gazetelerden okurdum sonra.

Türkiyeye izine gittigimizde o zamanlar hep trabzona giderdikancak önceistanbulda akrabalarimizida ziyaret ederdik. 80 li yillarin sonuna dogru istanbulda arsa alip ev yapdirdik ve trabzona hem daha nadir ugruyorduk hem daha az kalabiliyorduk. Öyle sanssizdimki Avni Akerde trabzonsporumun bir macini bile izleyemedim SIMDIYE KADAR ( smileys/smiley19.gif), tatilimizin hep sezon bitisine denk gelmesinden dolayi, fakat avni akere yinede giderdim ve etrafini gezerdim hatta icerisini görebilmek icin yükseklere cikardim trabzonda. Ancak MAY Tesislerinede gidebildim sonralari ve türkiyede istanbuldabesiktasmacimiziizleyebildim ve Trabzonsporumu almanya kamplarinda bir cok defa görebildim ve maclarini izleyebildim. Hatta bir defa benim kaldigim ufak sehirde bile kamp yapdilar ( Gütersloh / VERL ) ve ufak futbolcu kardesimin o zamanlar oynadigi SC Verl kulübunun antreman sahasinda kardesimle birlikde ayni sahada yanyana antreman yapiyorlardi. Özellikle son yillarda ( bu yil haric ) Trabzonsporumun almanya kamplari bana baya yakindi ve firsat bulup gidebildigim ( tatile gitmedigim seneler ) günlerde hasret gideriyordum ve cocuk gibi seviniyordum. Son Sezon ufak kizimida ( 2 yasindaydi ) alip trabzonspor avrupa acilisina gidebilmisdim. Kizim &amp; benfutbolcular ile bir kac resim cekdirmisdim smileys/smiley1.gif.

Almanyada degilde Trabzonda yasamis olsak kaldigim sehirdeki kulüpde degilde babam bizi TS kulubune yazdirir top kosturmamizi isterdi. Özellikle ufak kardesimin Trabzonspor A Takimina kadar yükseleceginden süphem yok. Hatta bir aralar Trabzonsporda oynamak istiyorum diye trabzona gitmek istedigini söylerdi. Fakat son iki yildir kalcalarinda bir sorun oldugundan cok iyi bir topcu ve futbol hastasi olmasina ragmen fazla top kosturamiyor hatta ameliyat olmadan kalca sorunun düzelmiyecegini söyledi doktorlar. Ameliyatta riskli oldugundan cocuklugundan beri alisdigi futbolu oynayamiyor simdi. Böyle Trabzonlu olupda gurbette baska takimlarda top kosturan cok futbolcu var. Dikkat ederseniz avrupada oynayan en ünlüleride trabzon asillidir. Sakarya / istanbul dogumlu olsalardave trabzonsporda yetismeselerdetrabzonsporun kendi futbolculari ile birlikde trabzon insaninintürkiyede futbolda bir "elite" oldugunu gösterir.Bu durumda ilerisi icinde hem gurbette yasayan trabzonlu &amp; hem trabzonsporda daha cok yildiz futbolcu yetisecegine inandiriyor.

Son olarak size Sakaryada oynanan Galtasaray : Trabzonspor macini izleyebilmek icin basimizdan gecenleri anlatmak istiyorum. Aradan baya zaman gecdigi icin hangi sezon oldugunu hatirlayamadim fakat o maci 1:0 kazanmistik. Tatilde Istanbulda akrabalarim ile iki arabayi doldurup maci izlemeye gittik. Fakat stada biraz gec gelince mac baslamisdi ve bilet bulamamistik. Dayi oglum yandaki yüksek apartmana cikip bir balkondan maci izleyebilecegimizi düsündü ve zili calip en yukariya cikmisdik fakat müsade almadik ve üzgün bir sekilde maalesef istanbula geri döndük. Maci ancak radyodan dinleyebildik ( yine ) ve trabzonsporumu izleme firsatini kacirmis olduk.

Trabzonda yasamis olsam avni aker hasrettligini cekmiyecekdim ve simdi yazdiklarimin yerine cok farkli seyler yazabilecekdim. Ancak Trabzonsporuma olan sevgim yinede degismeyecekdi. Hatta buradan Trabzonsporumu kimbilir dahada cok seviyorum. Benim icin Trabzonspor bir ASK hikayesi. Kavusamayan sevgililer gibiyim. Uzaktan takip ediyorum, atliyorum, zipliyorum, seviniyorum, üzülüyorum, sinirleniyorum, kiziyorum. Uzun zamandir sampiyon olamasada, gelecek yillarda olamayacagini &amp; ikinci lige düsücegini bilmis olsamda herzaman trabzonsporluyum ve sevgilimden asla vazgecmem.

SEVGILER SAYGILAR

Metin Aydin

Guests
29.08.2004, 14:59
valla süper

oeroglu
30.08.2004, 10:20
Memleketim Erzurum, 2 yasimdanitibaren de Istanbul'a yerlesmis bizimkiler. Babam sirf eziklere inat zamaninda Goztepe'yi tutarmis, hatta benim ismim de zamanin Goztepe'li forveti Ozer'den geliyor. Daha sonra efsanenin dogusuyla beraber babam Trabzonspor'lu olmus. Bana hicbir baski yaptigini ya da telkinde bulundugunu hatirlamiyorum. Ama dayilarim (cok severim 3'nu de ama malesef hepsi ezik) bana forma vs alirdi hep fb'li olmam icin. Iste acz bu olsa gerek. Yani rusvet, sike burda basliyor daha. Baba ne yaparsa dogrudur bi cocuk icin. Ben de onun izinden gidip buldum Trabzon'u acikcasi.

Ama yas ilerledikce (hali hazirda 28) sunu anliyorum ki, eger su an Turkiye'ye hicbir sey bilmeden yeni gelsem ve de bir takim tutmak istesem, yine bulurdum ben bu aski. cunku o aklin geregi, isyanin adi, gercek askin ta kendisi.

Askeri okulda (yatili olarak) okudugum8 sene boyunca 220 kisi icerisinde sadece 4 kisiydik Trabzonsporlu. Bu 4 kisiden de sadece ben ve de bir arkadasim fanatik idik, deigerleri biraz hikayedendi acikcasi. Ama inanin bir Turk'un dunyaya bedel oldugu gibi, biz iki Trabzonspor'lu kalan 200 ezige bedeldik.

Sevda budur iste. Gurur budur. Ask budur.200'e karsi 2 olmaktir. Gogsunu gere gere dolasmaktir Kadikoy'de Bagdat caddesinde uzerinde o asil bordo-mavi formayla.

Yagamadik son 20 senedir maalesef dostlarim ama her zaman gurledik arada sirada olsa da. Tuten bir volkan gibiyiz, hicbir zaman sonmeyecegiz, yakindir patlamamiz insallah. Cok korkuyorlar emin olun ezikler bundan.

Hepinize ABD'den kucak dolusu sevgiler. Yeri gelmisken soyleyeyim tekrar, lutfen guncel maclarimizin gol goruntulerini elden geldigince koymaya calisin siteye.

Ozer Eroglu, Dz.Kd.Utgm.

Monterey/CA/ABD

SDanışmaz
30.08.2004, 16:11
Ben nasil Trabzonsporlu oldugumu hatirlamiyorum.Ama herhalde Trabzonlu olmam gerek.Trabzon'luyum ama Trabzon'a 3-4 kez gitmisimdir.Ben Zonguldak'ta dogdum.Oturdugum ilçede çok Trabzonlu var ama çogu ezikleri tutuyorlar.(akrabalar hariç)

Diger nedenidebenim akrabalarin fanatik Trabzonsporlu olmalari.Onlarin yaninda ben ezikleri tuturuyorum de,kesin seni vururlar(ama akrabalarini).Hele bir akrabam var o bir baska.Yigeni daha 2 yasinda onu koyu Trabzonsporlu yapti,marslar ezberletti,forma aldi.

Trabzonsporlu olmak bir baska.Bazi arkadaslar yazmislar ben Trabzonsporluyum diye benimle dalga geçtiler.Bana öyle hiç bise yapamadilar.Diger takimlara laf atardilar bizim Trabzonspor'umuza laf atamazlardi.Çünkü biz otoritemizi kurmustuk.

Geçen senedershanede 2 kisi Trabzonspor'luyduk.Trabzonspor'u tüm dershaneye karsi savunurduk(hocalar dahil). Hoca soru sorardi,biz soruyu çözmeden 61 diye atlardik.Dershaneye radyo getirip derste maçlari dinlerdik.

Geçen sene istanbulda cincon'u 2-1 yenmistik.Ertesi gün okula bir arkadas Trabzonspor kaskoluyla gelmisti.Trabzonspor yendi diye cincon'lulara kaskolu öptürmüstü.Bükemediginiz eli öpeceksiniz diye. Bu anilarimi hiç unutamiyacagim.

Beni kim TRABZONSPOR'lu yaptiysa Allah (c.c) ondan razi olsun. Trabzonsporlu olmak bir baska,o duyguyu hiç bir seye degismem. Yenilgigimiz zaman bile gururla ben TRABZONSPOR'luyum derdim.

Güçlüyüm,gururluyum çünkü TRABZONSPOR'luyum.

BILALPS
30.08.2004, 17:06
ben küçükken besiktasliydim daha sonra trabzon istanbul galatasaray ve daha sonra tekrar trabzon.dogru yolu biraz geç buldum ama allahima sükürler olsunki buldum.trabzonsporlu oldugum için gurur duyuyorum

CAFER ÖZER
31.08.2004, 08:44
Trabzonspor benim Çocukluk arkadasim.Ben Trabzonspor ile ayni yastayim.Ben Trabzonlu degilim Orduluyum ama Trabzonsporluyum.Ilk önceleri Ordulu oldugum için Orduspor u tutuyordum.sonra Trabzonspor u tutmaya basladim.ve ilk tutmaya basladigim zaman Sampiyon olmustuk.Su karadesiniz 6 sampiyonlugun 6 sinida Radyolardan siyah beyaz TV lerden iliklerine kadar yasamais birisidir.benim Çocukluk askim varken benim çocukluk arkadasim Trabzonsporum varken baska takimi tutmam beklenemezdi.HELE HELE KARADENIZLI OLARAK ISTANBUL TAKIMLARINI TUTMAM HIÇ BEKLENEMEZDI ÇÜNKÜ BEN KARADENIZLI KANI TASIYORUM.

ASLI NESLI BOZUK KARADENIZLILERDEN DEGILIM KI ISTANBUL TAKIMI TUTAYIM.

Badaloğlu
31.08.2004, 11:12
Baska TRABZONSPOR yok!...

Giresunlu28
31.08.2004, 11:38
Ben Anadan Dogma Trabzona ASIK!

TSMareNero
01.09.2004, 05:45
ben kendimi bildim; abim beni o zaman evimizde bi galatasaray macina götürmüstü. ilk hatirladigim mac o idi. tabiki kazanmistik. daha sonra almanyaya geldim yas alti filan, son sampiyonlugumuzu radyodan , zorda olsa, dinliyoruz. babam sampiyon olduk dedismileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif. daha sonra gurbet iste, yanliz kaldik, diger arkadaslar sayesinde biraz bizanans oyununa geldim ama kaptirmadim kendimi.aklim basima geldiginde hic birsey etkilemeden beni yine özüme döndüm. ve o yastan itibaren hep mücadele ettim, en fanatik bizanslilara. ayrica ben her sene izine memleketime gittim ve olan maclari iki tane haric hic kacirmadim ve hepsini kazanmistik, o yüzden ugurluyum biraz. ama en sevindirici mac bu sene 5 mayis tarihinde olimpiyat stadinda oldu. bizansi evinde devirdik ve bende ordaydim. sirf mac icin almanyadan kalktik maci izledik,mac sonrasi bir güzelde islandik, ve ertesi sabah dönmeden önce son görevimizi yaptik istanbul icin ve döndük. bu ask hic bitmiyor bende. kizdzgim zmanlarda olmuyor degil ama ben ogluma da kiziyorum...

kurt61
01.09.2004, 10:36
bu soruyu okuyunca aklima Cem Yilmaz'in "Neden müzik?, Neden resim?" esprisi geldi. Bu anlatilmaz ki diyor Cem Yilmaz, birak resimi yapanin neyi anlattigini resme bakanlar anlasin diyor.

Neden Trabzonspor?

Bu soru bana o kadar çok soruldu ki...Ama bir türlü anlatamadim. Daha önce serbest kürsü de "anlatamadigimi anlatan" bir siir yazmistim. Okumayanlar için buraya yazayim, çünkü o sevgiyi yüreginde tasimayanlarin anlamasi mümkün degil..Bunu ancak "siz" anlarsiniz...
Anlamadilar...<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
Anlayamadilar çünkü tarif edemedim.<O:P></O:P>
Gökyüzüne erisip<O:P></O:P>
Bulutlari silebilmeyi <O:P></O:P>
Mavinin yanina bordo boyalardan resim çizebilmeyi istedigimi<O:P></O:P>
Anlatamadim.<O:P></O:P>
Hiç görmediginiz bir kadini sevebilirmisiniz?<O:P></O:P>
Ya da hiç koklamadiginiz bir çiçegin kokusunu duydugunuzda,<O:P></O:P>
Evet, bu o...diyebilirmisiniz?<O:P></O:P>
O?nun kentini hiç görmemenize ragmen <O:P></O:P>
Delicesine asik oldugunuzu,<O:P></O:P>
O?nun topraklarinin kokusunu hiç duymamaniza ragmen,<O:P></O:P>
Tüm benliginizde hissettiginizi,<O:P></O:P>
Siz olsaniz anlatabilirmiydiniz?<O:P></O:P>
En içten kahkahalarinizi onun zaferleriyle atsaniz,<O:P></O:P>
Koca ömrünüzde gözünüzden dökülen üç küçük gözyasindan ikisi,<O:P></O:P>
Onun hüzünlerinin tohumu ise,<O:P></O:P>
Bu büyük sevgiyi su yavan kelimelerle ifade edebilirmisiniz?<O:P></O:P>
Oglunuzun yilin bilim adami seçilmesi,<O:P></O:P>
Yada O?nun yilin en büyügü olmasindan duydugunuz gurur arasinda karar veremiyorsaniz,<O:P></O:P>
Hangi özne, yüklem ya da belirtili isim tamlamasi yardim edebilirki size,<O:P></O:P>
Bu sevgiyi tarif için...<O:P></O:P>
Ben anlatamadim,<O:P></O:P>
Hiç bir zaman da anlatamayacagim.

Kurtulus Öztürk<O:P></O:P>

VenGame
04.09.2004, 13:57
BIZ BABADAN BÖYLE GÖRDÜK.....

ts-saral-of
04.09.2004, 14:10

smileys/smiley32.gif

geronimo_61
04.09.2004, 14:16
hep savastim disarilarda trabzon için trabzonspor için

beni ben eden bana bir öncelik taniyan o kimlik ti

nasil inkar edekbiliridm

ekrem75-61
04.09.2004, 15:27
TRABZONSPORA ASIGIM O EFSANEVI DÖNEMLERINDE AVNI AKERDEN YÜKSELEN SAMPIYON SESLERINI TAAA AKCAABATTAN DUYDUGUMDA O GOL OLDUGU ZAMAN TÜRÜBÜNDEN CIKAN BORDO MAVI SESLERINE ASIK OLDUM BITMEDI DAHASIDA VAR AMA ANLATMAYA NE SAYFALAR YETER NEDE ANLATMAKLA BITMEZ EN HOSUMADA GIDEN ISTANBUL TAKIMLARININ TRABZONDA GÖRDÜGÜ GÜZEL KARSILAMA ANLAYIN ARKADASLAR HEPINIZE SELAM TRABZONSPORUMUZA BASARILAR

Panther
04.09.2004, 18:16
Trabzonsporluyum çünkü Bordo - Mavi ..

Trabzonsporluyum çünkü daha iyisi yok ..

Artvinliyim çevre hep Galatasaray - Fener filan.. Nedir bizans tutkunlugu bilmiyorum.. Ama Trabzonsporlu tutmasam Ankaragücünü tutardim :)

ekrem
05.09.2004, 03:53
Basariya giden her yol mübahtir diye düsünmeden,sadecegidilmesi gereken yoldan gidip basarili olantek türk takimi TRABZONSPOR.Bu dogruyu bulmamda trabzon kökenli bir aileden gelmemin büyük katkisi oldu,ayni müslüman olmamdaki gibi.Ben sansliyim yani.Trabzonlu olmadan trabzonsporu tutanlara gerçekten hastayim.Insallah hayattaki dogrulari bulmaya devam ederler.Trabzonluolunmaz trabzonlu dogulur sloganida yanlis bence.Dogru yolu bulmus ve bulacak olanlar açisindan...

Serkan K007
05.09.2004, 18:29
Genelde kucukken herkese fb ,gs konusurdu yani oturdugum yerdi cok onlardan vardi. Trabzonsporlu nasil oldugama bakarsaniz turkiyede tatile gitmistik. O zaman 5 yada 6 yasindaydim. Gumushane den Trabzon'a teyzemlere gitmistik Teyzemin kocasi TS lidir iste o bana sorar "hangi takimi tutuyan lan" demisti ben de o zaman kucuktum tabi pek takimlarla alakam yoktu. ben dedim gs cunku hollanda da babamin arkadasi gs lidir. iste cocuk akli gs dedim. Aslinda hic o takimi tutmadim babam futbolla pekilgisi olmadigi icin futboldan bir seyanlamazdim. Ama ginede babamTrabzonu tutar ama hic belli etmezde. Buna de zaten gec ogrenmistim.

Isteondan sonra beni yanina alir arabayla bi tur yapmaya gittik, bana neden Trabzonu tutmuyon derdi iste bende hollanda da herkes onlari konusuyu derdim.Trabzondan hic bir sey duymazdim.Ondan sonra bana anlatti bi anlatti nasil sampiyonluklar yasadigimizebir deIsmail Turut un Trabzon kasetini koymustu iste boyle

"bordo mavi bordo mavi canim trabzon"

Zaten cok etkilenmistim hemen TRABZONSPORLU olmustum ve de yasim illerledikce daha da fanatiklestim. Oda mi bi gorun nevresim Ts duvarda Ts bayrak yani heryerde TRABZONUN birseyini koydum ve her tatilde turkiye gittigim zaman birseyler alirim kulupten.

Enisteme borcluyum bana dogru yolu gosterdigi icin (Bu arada teyzem ondan daha fanatik oldusmileys/smiley4.gif)

TheCrow
22.10.2004, 01:28
-Çünkü,hiç bir mafya babasibize "Sampiyonlukta benim hiç mi katkim yok?" diye hesap soramiyor...Çünkü sampiyon olmak için mafyaya,kartele,çeteye ihtiyacimiz yoktur...

-Çünkü,basbakanin,Tahkim kurulunun bize veridigi cezanin kaldirilmasi gerektigini söylemesine (ve akabinde cezanin kaldirilmasina) ihtiyaç duymuyoruz...

-Çünkü tarihimizde,zora gelince maç ortasinda sahadan kaçmak gibi bir kara leke yoktur...Böyle bir utançla yasamaya mahkum degiliz...

-Çünkü,futbolcu transferi için basbakandan araci olmasini istemeyiz,basbakan da bizim için menajer gibi çalismaz...

-Çünkü,sahtekar,yalanci -bile bile,göre göre yalanci- medyanin destegini istemiyoruz,dürüst olmalarini da beklemiyoruz,bizden uzak dursunlar yeter...

-Çünkü maç kazanamayinca Federasyona hakemleri sikayet etmek için ziyaret saçmaligina ve yüzsüzlügüne kalkismiyoruz...

-Çünkü,saha kenarindan hakeme "Korkma,ben seni korurum" diye bagiran menajere sahip degiliz (kimden,neyden koruyorsa,sikayet eden zaten kendileri)...

-Çünkü,Türkiye'nin haritada yerini bile bilmeyen elin Afrikalilarini Türk vatandasi yaparak sampiyon olmaya çalismak gibi bir adilige kalkismiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlarini,sirf paramiz bol diye,kendi alt yapimizmis gibi görmüyoruz,baska bir deyisle ülke futbolunun içine etmiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlari gibi kendimizi Istanbul'un alt yapisiymisiz gibi görmüyoruz.Çünkü,"sizin paraniz bizim futbolcumuzu almaya yetmez" diyebilen tek Anadolu takimi biziz...

-Çünkü,para için tribünlerimizi rakip takima satmiyoruz.(Bunu yazarken bile midem bulaniyor,tribününü satan takim!..Ne desem bos)...

-Çünkü,falciyla,büyücüyle,medyumla,samanla isimiz olmaz...Cahil cühela gibi sihirden medet ummayiz...

-Çünkü biz isyanin adiyiz,çünkü biz Istanbul'un kibirli suratina inen tokatiz,çünkü biz sadece ve sadece bilegimizin hakkiyla kazaniriz,çünkü biz Trabzonspor'uz...

Edited by: TheCrow

TSMareNero
22.10.2004, 03:32
size helal olsunsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifEdited by: ipsilli-61

JuaN_JuaN
22.10.2004, 15:58
oh ne güzel herkez uzun uzun yazmis ne güzel!

ben nedenini bilmiyorum içimden öyle geliyo bizim sülale trabzonlu belkide ondandir. ama türkiye de böle güzel takim yok yaw.

gözlerimi açtim trabzonluyum kapatirkende trabzonlu olacagim!!!

umraniye
22.10.2004, 16:07
trabzona asik olmayalimda bizans ve yahudi takimlarinami asik olalim

Murat BAYRAKTAR
22.10.2004, 16:20
neden trabzonsporlu oldugum anlatilabilr mi....

düsünsenize trabzon'u tutanlarin çok gençler kisimi... biz gençler belki sampiyonluk görmedik ama takimimiza olan bagliligimiz ailemizden bile çoktur....

Gökhan Kutlu
22.10.2004, 19:46
ASALET

AYNEN ASALET Edited by: L-M^

Faik Yılmaz
22.10.2004, 20:22
nedenmi TRABZON.en büyük o da ondan.rakiplerinin trilyonlarina karsilik yürekleriyle oynayan futbolculari,takimini ölümüne seven taraftarlari olan baska bi takim varmi baska

$FIRTINA61$
23.10.2004, 11:54
dogustan ts lyim

SDanışmaz
23.10.2004, 12:25
Neden mi Trabzobspor ?

Bana tutulacak baska bir takim söyler misiniz ?

TS nerde diger takimlar nerde

yangabaz_61
23.10.2004, 21:04
bizde de, e oyle ya

ozgur
24.10.2004, 20:45
Bende buraya kendi hikayemi yazmak istedim, zaten Gs macindan sonra kafa dagitmak gerekiyor.

Ben dogma buyume ankaraliyim, ve 5-6 yaslarindayken gsye sempati duyuyordum, ama 80-81 sezonunda bir anadolu cocugu Senol gunes ve arkadaslarinin gsye karsi nasil mucadele ettigini gorunce bu adini bile tam soyleyemedigim takimda degisik birseyler oldugunu hissetmistim. O gun Trabzonsporlu oldum ve 24 senedirde oyleyim.

Benim ailemde veya yakin cevremde hic kimse Trabzonlu ve Trabzonsporlu degildir, ama Trabzonsporla buyurken cok alaylarla karsilastim.Burada arkadaslarin ifade ettigi gibi Senol Gunesin o mactaki temiz ve ilkeli(her turlu adaletsizlige karsi) mucadelesi beni aglatmisti, yani Trabzonspor ve Senol bu dunyada inandigim ilkeleri, durustlugu, kardesligi, adaletsizlige karsi direnisi bana asilayan adeta benim ilk ogretmenimdi. 2002de Senol gunes beni bir kez daha aglatti oda serefsiz Istanbul medyasina karsi faziletli durusuyla.

Sonrasi bu takimla en kotu gunleride, 2002 sezonu, en guzel gunleride,84,96 sezonlari,birlikte yasadim. Turkiyede adaletsizlikler haksizliklar derinlestikce hepo gs macindaki Senol Gunes aklima gelir direnis icin umutlarim artar.

70lerde bir devrimi basardik, bundan sonra dunya bircok devrimlere daha gebe ve dogacak gunesin bordo-mavi olacagindan adim gibi eminim. Yeterki faziletli durusumuzu ve devrimciligimizi bir an olsun yitirmeyelim.

Ha birde son not: Burada Senol Gunesi sevenlerde, sevmeyenlerde var ama hic bir milli takim teknik direktoru gorevinden ayrilirken, (hele isten atildiginda)vedasinda yalaka istanbul medyasinin mensuplarini ayakta kendine alkislattiramamistir.Bu insanligindan odun vermeyenlerin en azili dusmanlarinin bile saygisini kazanacaginin ispatidir.Bugun hava puslu durumumuz yine karanlik gibi amaFatihde bizansi fethedmeden onceonca ordular bizans kapilarindan 29 kez donmustu.

Ozgur Usenmez/ New York

61mehmet61
25.10.2004, 00:39
NEDENI MI TRAZONSPOR?

ÇÜNKÜ, BIZI ÜZERKEN BILE O ÜZÜNTÜ BIZE MUTLULUK VERIYOR.

alitemelli
25.10.2004, 05:27
niye mi trabzon?çokkk basittt...baska hangi takim istanbul saltanatini devirdi?hangi takim bunlari tirrr tirrr ama gerçekten tirrrr tirrrr titretti...peki ya baska hangi takim anadolu takimlarinin spor haberlerine ve gazetelere çikmasini sagladi..hangi takim havuz da anadoluyu savundu...hangi takimin taraftari sampiyonlugu kaybedince intahar etti..hemde kaç tane...hangi takimin taraftari ezilmeye çalisildikça gurur duyarak basini dik tuttu...SORARIM SIZE SORARIM...ben sampiyonluk görmedim ama hiç huzursuz degilim....hiç olmazsa lobimizle sampiyon olmadik diyoruz...adamlarin stad geliri trilyona yakinken biz 1 maç alana 1 maç bedava taktigi yapiyoruz...yane parasisiz ama futbolcumuz bizi birakmiyo...Edited by: L-M^

61mehmet61
26.10.2004, 10:58
ben inegölde ögretmenim. okul panosuna bu hafta asacagim yaziyi sizinle paylasmak istedim.
Ilk yazimda ?Karadeniz?i bilir misiniz?? diye sormustum. Ha onu anlatmaya çalismissiniz ha da bir bardagin içine sigdirmaya çalismissiniz. Aslinda onu anlatamamak onu anlatmaktir. <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Bir bakarsiniz çok sakindir, bir bakarsiniz kudurmustur. Ne derinligi bellidir ne de ne zaman ne yapacagi. Canin mi sikildi? Sikintin ne olursa olsun önemli degil. Gel kiyisinda otur ve kendini Karadeniz?e teslim et. Sana en güzel nagmeleri o söyleyecektir. Ona baktiginda sonsuzlugu görürsün ve yürümesini biliyorsan sonsuzluga onunla yürürsün. Kimi zaman yikar geçer; kimi zaman etrafina hayat verir. Sahil seridinde saatlerce arabanizla yol gidersiniz ve caniniz sikilmaz. Size arkadaslik eder. Yesillik onunla anlam kazanir. Kiyisinda sirin bir sehri vardir Karadeniz?in.
Trabzon, sirtini daglara vermis, önünde Karadeniz gibi bir güzelligi barindiran; kendi küçük ama insanlari büyük bir sehirdir. Hiçbir zaman birlik olusturamamis insanlari vardir. Asker yoktur memleketimde herkes komutandir. Bu sehrin en büyük özelligi; emir almak istemeyen ve her zaman ezilenin yaninda olan insanlarinin olmasidir. Ben bu sehre ?esir sehir? diyorum. Bizler de esir sehrin insanlariyiz. Tuttugumuz bir takim var. Kirli insanlarin akladiklari kara paralarla sampiyon olmus degil; insanlarin ekmek parasinin bir kismini verip sampiyon yaptigi bir takim. Sevinçlerinin ve üzüntülerinin ona endeksledikleri bir takim. Istanbul hegomanyasina karsi çikan ve baskaldiran. Anadolu?nun sesi olmus bir takim. Üç büyükler denilen; aslinda medyanin ve çikar çevrelerinin büyük yaptigi takimlara dis geçirmis ve onlarin belalisi olmus bir takim. Türkiye?de herkes çesitli takimlari tutar. Herkesin tuttugu ikinci takim Trabzonspordur. Çünkü, o gönüllerin sampiyonudur. O gönüllere medya mensuplarina para akitip girmemistir. Trabzonspor?u diger sözde üç büyükler ile kiyaslayanlar var. 1967 yilinda kurulan bir takim ile 1900?lü yillarda kurulan bir takim nasil bir olabilir. Hele birde arkasina medyanin destegini alamamis ve her sampiyonlugunu bileginin hakki ile almak zorunda kalmis ise. Destek olmak bir yana her zaman medya bu takima ve bu sehre köstek olmustur. Gazeteler bize karsi, hakemler bize karsi, yorumcular bize karsi, spikerler bize karsi, her sey bize karsi. Aslinda bizi fanatik yapan bu karsitliktir. O.Lyon ile fenerbahçe oynarken O.Lyon?u tutuyorsak bunun suçlusu biz degiliz. Bunun suçlusu Trabzonspor?u yabanci bir takim gibi görenlerdir. Yil 1996. Trabzon sampiyonlugu fenere hediye etmis. Fener baskani Ali sen, aynen sunlari söylüyor: ?Maçi gergin bir atmosfere soktum ve kazandik?. Fener seyircisi Trabzonsor bayraklarini yakiyorlar. Seyirci ve Ali sen, stattan güvenlik gerekçesi ile çikartilmiyor. Bu her maçta olan olagan güvenlik önlemleri. Spiker mikrofonu Ali sen?e uzatip öyle sorular soruyor ve o da öyle cevaplar veriyor ki, zannedersiniz orasi Yunanistan ve onlari öldürecekler. Hiçbir medya mensubu Ali sen?e otobüslerin içinde getirdikleri taslarin, sopalarin, döner biçaklarinin ne manaya geldigini sormuyor. Soramaz . Çünkü, altindaki arabayi, oturdugu evi ona o almis. Simdi sen gel Avrupa Kupasi maçi oldugunda feneri destekle. Sadece fener mi? Onlarin ezeli rakibi (görünürde) geçen sene oynamalari gerekenin çok üzerinde performans sergileyerek (sözde) ezeli rakiplerine sampiyonlugu hediye ettiler. Bizim bizden baska dostumuz olmadigini biliyoruz.
Arkadaslarim birak su takimi devamli üzülüyorsun diyorlar. ?BIZ BU TAKIMI SEVINMEK IÇIN SEVMEDIK KI!!!? diyorum. Trabzonspor bir sevdadir. Küçük bir sehrin Istanbul?a vurdugu büyük bir tokattir TRABZONSPOR..........

TheCrow
17.02.2005, 09:18
-Çünkü,hiç bir mafya babasibize "Sampiyonlukta benim hiç mi katkim yok?" diye hesap soramiyor...Çünkü sampiyon olmak için mafyaya,kartele,çeteye ihtiyacimiz yoktur...

-Çünkü,basbakanin,Tahkim kurulunun bize veridigi cezanin kaldirilmasi gerektigini söylemesine (ve akabinde cezanin kaldirilmasina) ihtiyaç duymuyoruz...

-Çünkü tarihimizde,zora gelince maç ortasinda sahadan kaçmak gibi bir kara leke yoktur...Böyle bir utançla yasamaya mahkum degiliz...

-Çünkü,futbolcu transferi için basbakandan araci olmasini istemeyiz,basbakan da bizim için menajer gibi çalismaz...

-Çünkü,sahtekar,yalanci -bile bile,göre göre yalanci- medyanin destegini istemiyoruz,dürüst olmalarini da beklemiyoruz,bizden uzak dursunlar yeter...

-Çünkü maç kazanamayinca Federasyona hakemleri sikayet etmek için ziyaret saçmaligina ve yüzsüzlügüne kalkismiyoruz...

-Çünkü,saha kenarindan hakeme "Korkma,ben seni korurum" diye bagiran menajere sahip degiliz (kimden,neyden koruyorsa,sikayet eden zaten kendileri)...

-Çünkü,Türkiye'nin haritada yerini bile bilmeyen elin Afrikalilarini Türk vatandasi yaparak sampiyon olmaya çalismak gibi bir adilige kalkismiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlarini,sirf paramiz bol diye,kendi alt yapimizmis gibi görmüyoruz,baska bir deyisle ülke futbolunun içine etmiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlari gibi kendimizi Istanbul'un alt yapisiymisiz gibi görmüyoruz.Çünkü,"sizin paraniz bizim futbolcumuzu almaya yetmez" diyebilen tek Anadolu takimi biziz...

-Çünkü,para için tribünlerimizi rakip takima satmiyoruz.(Bunu yazarken bile midem bulaniyor,tribününü satan takim!..Ne desem bos)...

-Çünkü,falciyla,büyücüyle,medyumla,samanla isimiz olmaz...Cahil cühela gibi sihirden medet ummayiz...

-Çünkü biz isyanin adiyiz,çünkü biz Istanbul'un kibirli suratina inen tokatiz,çünkü biz sadece ve sadece bilegimizin hakkiyla kazaniriz,çünkü biz Trabzonspor'uz...

-Çünkü,sahada kazanamadigimiz maçin tekrar edilmesi için aglayip zirlamayiz,saha disinda bir yerlerde maç kazanmak gibi çabalarimiz olmamistir ve olmayacaktir...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.02.2005, 10:08
TheCrow

helal kardes süper ifade etmissin tamamen katiliyorum müsadenle bu yaziyi adini vererek baska bi foruma da yaziyorum...

The Londoner
17.02.2005, 10:28
Arkadaslar, Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular basliginda yazmis oldugum yaziyi, bu soruya da cevap verdigini dusundugumicin asagiya kopyaliyorum:

Sene 1981, yer Yozgat`in Sorgun ilcesi, dogdugum ve cocuklugum gectigi yer, memleketim! 8 yasindayim... Yasitlarimiz artik yavas yavas takim tutmaya basliyorlar. Eee bizim de bir tercih yapma vaktimiz gelmis...

Tercih yapmadan once mahallede bizden yasca buyuk olanlarin konusmalarina kulak kabartarak bilgi edinmeye calisiyorum.Tabi herkes yaFenerliya daCimbomlu. Yalniz bu basit bir karar degil, grup aidiyeti vb. meseleler soz konusu! Her neyse, ben kendime biraz daha yakinhissettigim arkadaslarin (abilerin) GS`li olmasi nedeniyle GS`li olmaya karar veriyorum. Enteresandir mahallede sevmedigim kac kisi varsa hepsinin Fenerli oldugunu iste o zamanogreniyorum! Fener`e ve Fenerlilere karsi icimdeki icgudusel nefreti boylece ilk defa fark etmis oluyorum...

Soranlara artik, GS`liyim diyordum. Fakat, icten ice bu cevap beni tatmin etmiyordu. Fener`den nefret etsem de GS`li olmaktan da hosnut degildim. Besiktas`in esamasi okunmuyordu o zamanlar Anadolu`da! Mecburen, ilk etapta arkadas grubundan dislanmamak icin pek renk vermemeye calistim. Neticede birkac aylik GS`lilikten sonra durumu ilk elden kendim arastirmaya karar verdim. Icimdeki, dizginleyemedigim muhalif ve ihtilalci ruh harekete coktan gecmisti!

Siyah beyaz TRT`nin Pazar gunleri yayinladigi Spor Studyosunu takip etmeye basladim. Trabzonspor gibi adini daha once hic duymadigim bir takim surekli basa oynuyordu. Peki ama mahallede neden kimse Trabzonspor`u tutmuyor, neden kimse Trabzonspor`dan bahsetmiyordu. Trabzonspor`a karsi uygulanan bu haksizlik mahalledeki arkadaslar duzeyinde bile olsa beni sasirtmis, uzmustu.

Iste daha sonra sevdaya donusecek Trabzonspor sempatisi o zaman baslamisti bende... Usteliklaf aramizda takim basariliydi da... Surekli basa oynuyordu...

Bu radikal kararimi-dislanmayi da goze alarak-cok gecmeden arkadaslara acikladim. Alay edenler oldu, buyuklerden kizanlar, azarlayanlar oldu... ama kararim kesindi! Herseyi goze almis, Trabzonspor`lu olmustum. Kurulu duzene baskaldirim boylece baslamisti!

Daha sonra universite egitimi icin 1991`de geldigim ve9 yil yasadigim Istanbul`da hep garipsendim. Trabzon`lu olmadigim halde Trabzonspor`u tuttugum icin... O zamanlar Trabzonsporlu olmayan arkadaslarla yaptigimiz atesli tartismalar hos bir ani simdi! 5 yildir yasamakta oldugum Londra`da da durum pek farkli degil. Insanlar beni (bizleri) Trabzonsporlu yapan seyleri bir turlu anlamiyorlar. Dolayisiyla da bu ayricalikli statuden omur boyu mahrum oluyorlar.

Soruyorlar: "hangi takimi tutuyorsun?" "Trabzonspor" diyorum. "Memleketin Trabzon mu?" diyorlar, "hayir Yozgat" diyorum. "Peki ama..." diyecek oluyorlar bu defa ben soruyorum: "Peki sen nerelisin?" "Kayseri`liyim" diyor, bir soru daha soruyorum: "Peki sen neden Trabzonporlu degilsin?" Iste bu soruya makul cevap verebileni pek gormedim.

24 yildir yanan bu ates hala capcanli ve eskisinden daha yakici!Edited by: The Londoner

Duman
17.02.2005, 10:29
Kaan(TheCrow) çok güzel özetlemis,Ayrica;

Çünkü alt yapidan kendi öz evlatlarini yetistirip,milli takima süper ligdeki tüm takimlar içinden en fazla milli oyuncu(alt yapidan yetisen)veren takim oldugu için.

Emorfo
17.02.2005, 10:36
ben inegölde ögretmenim. okul panosuna bu hafta asacagim yaziyi sizinle paylasmak istedim.
Ilk yazimda ?Karadeniz?i bilir misiniz?? diye sormustum. Ha onu anlatmaya çalismissiniz ha da bir bardagin içine sigdirmaya çalismissiniz. Aslinda onu anlatamamak onu anlatmaktir. <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Bir bakarsiniz çok sakindir, bir bakarsiniz kudurmustur. Ne derinligi bellidir ne de ne zaman ne yapacagi. Canin mi sikildi? Sikintin ne olursa olsun önemli degil. Gel kiyisinda otur ve kendini Karadeniz?e teslim et. Sana en güzel nagmeleri o söyleyecektir. Ona baktiginda sonsuzlugu görürsün ve yürümesini biliyorsan sonsuzluga onunla yürürsün. Kimi zaman yikar geçer; kimi zaman etrafina hayat verir. Sahil seridinde saatlerce arabanizla yol gidersiniz ve caniniz sikilmaz. Size arkadaslik eder. Yesillik onunla anlam kazanir. Kiyisinda sirin bir sehri vardir Karadeniz?in.<O:P></O:P>
Trabzon, sirtini daglara vermis, önünde Karadeniz gibi bir güzelligi barindiran; kendi küçük ama insanlari büyük bir sehirdir. Hiçbir zaman birlik olusturamamis insanlari vardir. Asker yoktur memleketimde herkes komutandir. Bu sehrin en büyük özelligi; emir almak istemeyen ve her zaman ezilenin yaninda olan insanlarinin olmasidir. Ben bu sehre ?esir sehir? diyorum. Bizler de esir sehrin insanlariyiz. Tuttugumuz bir takim var. Kirli insanlarin akladiklari kara paralarla sampiyon olmus degil; insanlarin ekmek parasinin bir kismini verip sampiyon yaptigi bir takim. Sevinçlerinin ve üzüntülerinin ona endeksledikleri bir takim. Istanbul hegomanyasina karsi çikan ve baskaldiran. Anadolu?nun sesi olmus bir takim. Üç büyükler denilen; aslinda medyanin ve çikar çevrelerinin büyük yaptigi takimlara dis geçirmis ve onlarin belalisi olmus bir takim. Türkiye?de herkes çesitli takimlari tutar. Herkesin tuttugu ikinci takim Trabzonspordur. Çünkü, o gönüllerin sampiyonudur. O gönüllere medya mensuplarina para akitip girmemistir. Trabzonspor?u diger sözde üç büyükler ile kiyaslayanlar var. 1967 yilinda kurulan bir takim ile 1900?lü yillarda kurulan bir takim nasil bir olabilir. Hele birde arkasina medyanin destegini alamamis ve her sampiyonlugunu bileginin hakki ile almak zorunda kalmis ise. Destek olmak bir yana her zaman medya bu takima ve bu sehre köstek olmustur. Gazeteler bize karsi, hakemler bize karsi, yorumcular bize karsi, spikerler bize karsi, her sey bize karsi. Aslinda bizi fanatik yapan bu karsitliktir. O.Lyon ile fenerbahçe oynarken O.Lyon?u tutuyorsak bunun suçlusu biz degiliz. Bunun suçlusu Trabzonspor?u yabanci bir takim gibi görenlerdir. Yil 1996. Trabzon sampiyonlugu fenere hediye etmis. Fener baskani Ali sen, aynen sunlari söylüyor: ?Maçi gergin bir atmosfere soktum ve kazandik?. Fener seyircisi Trabzonsor bayraklarini yakiyorlar. Seyirci ve Ali sen, stattan güvenlik gerekçesi ile çikartilmiyor. Bu her maçta olan olagan güvenlik önlemleri. Spiker mikrofonu Ali sen?e uzatip öyle sorular soruyor ve o da öyle cevaplar veriyor ki, zannedersiniz orasi Yunanistan ve onlari öldürecekler. Hiçbir medya mensubu Ali sen?e otobüslerin içinde getirdikleri taslarin, sopalarin, döner biçaklarinin ne manaya geldigini sormuyor. Soramaz . Çünkü, altindaki arabayi, oturdugu evi ona o almis. Simdi sen gel Avrupa Kupasi maçi oldugunda feneri destekle. Sadece fener mi? Onlarin ezeli rakibi (görünürde) geçen sene oynamalari gerekenin çok üzerinde performans sergileyerek (sözde) ezeli rakiplerine sampiyonlugu hediye ettiler. Bizim bizden baska dostumuz olmadigini biliyoruz. <O:P></O:P>
Arkadaslarim birak su takimi devamli üzülüyorsun diyorlar. ?BIZ BU TAKIMI SEVINMEK IÇIN SEVMEDIK KI!!!? diyorum. Trabzonspor bir sevdadir. Küçük bir sehrin Istanbul?a vurdugu büyük bir tokattir TRABZONSPOR..........

Hocam güzel olmus elinize saglik. Bütün ögrencileriniz okur bu yaziyi da dogru yolu bulurlar insallah...

TheCrow
17.02.2005, 10:42
TheCrow

helal kardes süper ifade etmissin tamamen katiliyorum müsadenle bu yaziyi adini vererek baska bi foruma da yaziyorum...

Müsaade ne demek kardesim,adimi vermeden de yazabilirsin,amacimiz ortak çünkü,ne kadar çok kisi okursa o kadar iyi olur...

Bülent Şirin
17.02.2005, 10:46
Arkadaslar, madem konu tazelendi, yaralarimiz desildi, ben de bu basliga daha evvel yazmis oldugum yaziyi tekrar buraya aliyorum. Bu basligi yeniden yukarilara tasiyan sevgili Kaan (TheCrow) arkadasimiza da tesekkürü bir borç biliyorum. Gerçekten de bu gibi konulari tekrar tekrar gündeme getirmekte fayda var.

Degerli arkadaslar,

"Neden Trabzonspor?" sorusu gerçekten ilginç ve bir o kadar da güzel bir sorudur. Soran arkadas da bu soruya cevap verirken duyacagimiz hazzi düsünerek bu soruyu sormustur zannediyorum ve bu girisiminden dolayi kendisine tesekkür ediyorum. Ve yine düsünüyorum ki, hepimizin verecegi çok anlamli cevaplari vardir. Neyi temsil ettikleri hepimizin malumu olan Istanbul'un üç takiminin taraftarlarinin da bilakis böyle bir soruya cevap verirken hiç de keyif alacaklarini sanmiyorum. Ne diyebilirler ki?.. "En çok tesvik primi veren takim oldugu için bu takimin taraftariyim" filan mi?

Neyse ben kisaca kendi hikayemi anlatmaya çalisayim. Pek sanmiyorum ya, aglamadan bitirebilir miyim bilmiyorum. Henüz 9 yasindaydim ve babam beni kolumdan tutup Trabzon'a maça götürdü. Henüz ne Trabzonspor'un, ne sampiyonlugun ve ne dahi futbolun ne demek oldugu hakkinda bir fikrim yok. Dogup büyüdügüm Salpazari'ndan "Trabzon'a gitmek" benim için yeterli bir mutluluk kaynagi zaten... O gün orada tarihe taniklik ettigimi çok sonralari idrak edecektim...

O zaman Avni Aker Stadi, simdiki Akçaabat'taki Fatih Stadi'ndan biraz daha iyice bir durumda... Güç belâ içeri giriyoruz... Yol tarafindaki kale arkasina... Tel örgülerin önünde ancak kendimize bir yer bulabiliyoruz. Tabii ki maçin baslamasina daha saatler var ben sahadaki folklor ekibinin, beyaz askeri elbiseli bando mizika takiminin ne amaçla orada bulundugunu merak ediyorum. Havaya birakilan bir sürü balonun neden sürekli yükselip yere düsmedigini de... Bizim oynadigimiz balonlar öyle degildi halbuki...

Maç basliyor... Herseyden habersiz bir çocuk olmama ragmen, sahadakilerin ve tribündekilerin rehavetini seziyor, Trabzonspor'un bu maça çikmadan önce sampiyonlugu garantilemis oldugunu yine sonradan ögreniyorum. Sonuç da önemli degil, rakip de...

Maç bitiyor, çikiyoruz... Salpazari Trabzon'a epeyce uzak oldugu için vakit kaybetmeden yola koyuluyoruz. Patlayan silahlar... Sonsuz korna sesleri... Sevinçten sarhos olmus bir insan seli ...

Daha önce hiç görmedigim, belki de bir daha hiç göremeyecegim bu manzara karsisinda neler olup bittigini anlamaya çalisiyorum. Sonraki günlerde, her yerde ama her yerde iki kelimelik bir yazi... Daglarda taslarda... Yikik viranelerin yorgun duvarlarinda... Yeni insaatlarin henüz sökülmemis kalip tahtalarinda... Yayla yolundaki çesmenin üzerinde... Kimi kömürle, kimi tebesirle, kimi de yagli boyayla yazilmis... Kimi kargacik burgacik, kimi kocaman harflerle...

Simdiki zamanda söylemeye bile dilimizin kolay kolay varmadigi...Hep o yazi... "SAMPIYON TRABZON"...

Meger ben o gün, tarihe taniklik etmisim... Meger ben o gün, Trabzonspor'un ilk sampiyonluk kutlamasini yaptigi maçi canli seyreden bir avuç mutlu insandan biri olmusum... O gün bu onurun farkinda olmasam da...

Kendisini ebediyete ugurladigimiz günden bu yana sevgili babama dua ediyorum. Bana bu onuru yasattigi için... Küme düsme hattina düstügü günlerde dahi taraftari olmaktan seref duyulacak bir takimin taraftari olmama vesile oldugu için... Trabzonspor'lu oldugum için...

Sevgili babamin mekani cennet olsun... Cenab-i Allah, cem-i cümlemize onun gibi Trabzonsporlu evlât yetistirme mutlulugunu nasip etsin... Amin...

Aglayip aglamadigimi mi merak ediyorsunuz? Bosverin. Hayatta gülmek de var, aglamak da... Yeniden görüsmek üzere...

Saglicakla kalin...

oskayb
17.02.2005, 11:36
bu konu basliginda yazilanlara baktigimda birçok yazida kendimden birseyler buldum (özellikle ozgür ve the londoner'in yazilarinda) ve eminim kendimle ilgili yazacaklarimda birçok arkadas kendisinden birseyler bulacak.

ben de trabzonlu olmayan bir trabzonsporlu olarak ,1978-79 'larda(7-8 yaslarinda) antalya'nin manavgat ilçesinde tutuldum bu sevdaya.çevremdeki arkadaslarim çokça sayidafb'li ve ondan sonrada gs'lilerden olusuyordu.babamsa aileden bjk'li.bu ortam içerisinde aklimiz futbola ermeye basladiginda ,pazar aksamlarinin trt'deki spor programlarini periyodik olarak takip etme bilincine vardigimizda ,kaçinilmaz olarak herkesin hayretle ve gipta ile baktigi trabzonspor kasirgasi benim de dikkatimi çekmisti.kisa geçmisini ögrendigimde ise bu is tamamdi. 1. lige çikisinin daha 2. sezonunda hiç yapilmayani yapan (hatta kimsenin aklinin ucundan bile geçirmedigi birseyi yapan) istanbul oligarsisini deviren ,futbolda anadolu ihtilalini gerçeklestiren bu takimi kendimle özdeslestirmistim.

okulda ,mahallede fenerli arkadaslarla tartismalarimiz,lafla birbirimize satasmalarimiz aklima geliyor .en çokta hep maçlardan önce çokça konusup ,atip tutup maçlardan sonraki o mecburi sususlarini seviyordum.

birgün bizden 3-4 yas büyük abilerin mahallede yaptiklari maçi kenardan seyrediyordum.hemen herzamanoldugu gibi herkes oyuncu olmak ,goller atmak istemis ve takimlardan birinin kaleci mevkii bos kalmisti. benim kaleye geçmemi istediler (sirf kadroyu tamamlatmak için) ben bir -iki kem küm ettikten sonra el mahkum kaleye geçtim.daha ne oldugunu bile anlayamadan bizim bütün adamlarin arkasina bir top atildi ve rakip oyuncu hizla üstüme gelmeye basaldi. ben sasirmis sekilde ne yapacagimi düsünürken bizim takimlardaki abilerden biri bagirdi 'öküüüüzz çiksanaaaa' bu arada rakip oyuncu kaleye iyice yaklasmis ve topa vurmustu.sonuç tabiki gool.golü yedigime o kadar üzülmemistim ama o laf çok agirima gitmisti.maç tekrar baslamis ve bizim kale önünde olusan bir karambolde rakip oyuncu çok yakin mesafeden topa çok sert bir sekilde vurmustu ,bense biraz önceki gibi bir laf isitmektense topun nereye gittigini tam göremesemde toprak zeminde topa dogru ani bir refleks yapip ,uçtum .ama golü yine kurtaramamistim. eyvaahh dedim o anda yine üzerime gelecekler.fakat o da nesi ,bizim takimdaki abileden birkaçi(biraz önce bagiran da dahil) beni tebrik ediyor ,o refleksi nasil gösterdigimden ,nasil o sekilde gözükara atladigimdan bahsediyorlardi. o andan itibaeren önce abilerin maçlarinin ,sonra akranlarimizlayaptigimiz maçlarin ve daha sonra da o dönem manavgatta mahalleler arasi maçlarda yenilmez olan bizim mahalle takiminin kalecisiydim.örnek aldigim kisi ise senol günes. onun maçlardaki hareketlerini ,oyuna konsantre olusunu ,geriden takimi yönetisini ,saha içindeki itis kakislardaki uzlastiriciligini izliyor ve uyguluyordum.

kisacasi çocuklugumun o en güzel günlerinde türkiye'nin trabzona çok uzak bir yerinde herkese ve herseye inat trabzonsporla büyüyordum.

serdar_k
17.02.2005, 12:19
dogdugum günlerde sadece trabzon spor var idi ...baska ib sey yoktu.opndan baskasi da yalandi.neyse dogdugum gün yattigim bersigin duvarina babam trabzon spor bayragi asmis.bizde o renklere bakarak dünyaya gözlerimizi açtik.ve son bakislarimizda bordo mavi olacaktir

andrei07
17.02.2005, 12:42
NEDEN TRABZONSPOR?

TRABZONSPOR BIR ISYANIN ADI

TRABZONSPOR BIR BASKALDIRI

TRABZONSPOR BIR SAVAS

TRABZONSPOR BIR INANÇ

TRABZONSPOR ZENGINLE INANÇLININ KAVGASI

TRABZONSPOR UGRUNA KAN DÖKÜLEN ANADOLU

TRABZONSPOR KENDI KAYNAKLARIMIZLA NELER YAPABILECEGIMIZI GÖSTEREN BIR ÖRNEK

TRABZONSPOR KIRLI ARENADA ALNININ TERI ILE TEMIZLIK YAPAN BIR NEFER

TRABZONSPOR TEK SEVDAMIZ

ANTALYALI FANATIK KARDESINIZ ÖLÜMÜNE KADAR TRABZONSPORLU KALACAKTIR

osman__61
17.02.2005, 15:04
ÇÜNKÜ TRABZONSPOR ANADOLUNUN SESIIIIIIII.....

İsmail Çavuşoğlu
17.02.2005, 15:21
Trabzonsporla dogduk,onunla büyüdük,onu sevdik ona asik olduko benim herseyim

ATMACA61
17.02.2005, 15:34
neden trabzonsporluyuz? çok güzel birkonu bana göre hepimizin ki ayni ben neden trabzonsporluyum kanimda var asilik delilik bas kaldirma e ben aradigim hersayi bu takimda buldum tabi memletketimizin takimi olmasida önemli

firtina ihilal devrim bu kitab bosuna yazilmadi. bu kitabin basligi herseyi anlatiyo bana göre.

Berat
17.02.2005, 16:06
1983 Istanbul/Suadiye dogumluyum,aslen Adiyamanliyim....Bilmeyenler için belirteyim suadiye Kadiköye bagli bir semt,Yani febe nin mekani..Çocukken gsliydim..bu çok normal çünkü simdi bakiyorum da medya nasil da yönlendiriyor insani,nasil çocuklarin bilinçaltina yerlestiriyor su düsünceyi "3 büyük takimdan birini tutun hayatiniz kurtulsun"... sanirim bu yönlendirmelerin etkisiyle gese yi tutuyordum..oldukça da fanatik bir gese liydim..tvden olsun,radyodan olsun maçlarini hiç kaçirmazdim.Hatta çocukken gese'nin 0-0 biten bir Adanademirspor maçi sonrasinda agladigimi hatirliyorum..bu geselilik durumu 95-96 sezonunun ilk haftalarina kadar devam etti.

95-96nin ilk haftalari,,cine5 te o zaman ses sifresi yok..Tsnin kendi sahasinda denizlisor la maçi var..Yatagimda yüzüstü yatmis vaziyette o maçi dinliyorum ve birden irkiliyorum!... Ben Trabzonsporlu olacagim diyorum kendi kendime..Niye gese yi tutuyorum ki?? .Hem TSde Sota da var.. ben bu olayi nasil TSli oldugumu soranlara anlatirken sakayla karisik "o anda gökyüzünden bir nur indi" diyerek cevapliyorum..

beni çok fanatik bir gese li olarak yaniyanlar bu kararima uzun süre inanamadilar,dalga geçtigimi düsündüler,,sen gese yi birakamazsin dediler..ama haftalar geçtikçe inanmak durumunda kaldilar..

Tsli olduktan 1 hafta sonra cumartesi günü..TS-gese maçi var..daha 1 hafta öncesine kadar gese biri olan benim için ilginç bi maç..içimdeki karmasik duygularla gidiyorum Cevizli'de çok yakin bi tanidigimin sahibi oldugu "karadeniz kiraathanesi"ne...müthis bi kalabalik var,çogunluk Trabzonsporlu..Orada tanidik bi abinin kucaginda basliyorum maçi seyretmeye..goller arka arkaya geliyo, Sota Hami Sota Hami..goller geldikçe kendimi havalarda buluyorum,beni sevinç gösterisi malzemesi olarak kullanip her golde havaya atiyolar..çok keyifliydi..gese Kubilay la bir gol atiyor,maç skoru TS 4-gese 1..müthis sevinçliyim,o maçla TSliligim artik iyiden iyiye pekisiyor ve kendince siki bir Trabzonspor taraftarinin temelleri o maçta atiliyor...

o zaman daha çocuktum,bugünkü gibi düsünemiyordum olaylari..O yüzden biraz Sota'nin hevesine biraz da benim ilahi olarak nitelendirdigim bi an sonucunda TS li oldum..ama su anda duygularim,gerekçelerim çok farkli..bu gerçekleri idrak ettikçe Tsli olduguma sükrediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü herseyden önce Anadoluluyum..Dogma büyüme Istanbuldayim ama kendimi asla Istanbula,Istanbul kültürüne ait olarak görmüyorum.Bir kisi ,"Nerelisiniz?" diye sorulanbir soruyacevaben Anadolunun herhangi bir kösesini söylüyorsa ,o kisinin Istanbul takimlarini neden tuttugunu da hala idrak edebilmis degilim..

Trabzonsporluyum çünkü Türkiye'deki sistemsizlikten,dis destekleri olmayan insanlarin ezilmesinden hosnut degilim. Bu yüzden de Türkiyede dis destegi olmadan sadece alin teriyle sampiyon olan tek takim olan Trabzonsporu tutma ihtiyaci hissediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü Trabzonspor'un Türk futbolunda yaptigi devrime,ihtilale saygi duyuyorum..

Trabzonsporluyum çünkü; Anadolu'da dogup büyüyen daha sonra Istanbul'a gelip zengin olup kendi bölgesini,özdegerlerini unutan,,sosyal statü kazanmak için 3 takimdan medet uman kansizlardan nefret ediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü; bu takim Anadolunun burjuvaya karsi ilk zaferi..Dis desteksiz Anadolu insanina kendisini küçümseyen burjuvaya karsi,dis destegi olmadan,sadece hirsiyla inanciyla,azmiyle,alinteriyle zaferler kazandiracagina inadirdigi için..

Trabzonsporluyum çünkü kendimi medyanin yönlendirdigi,sürünün bir parçasi olarak görmek istemiyorum..

Trabzonsporluyum çünkü "basari için her yol mübahtir" anlayisini benimsemiyorum..

Trabzonsporluyum çünkü illegal yollarla,hatir gönül isleriyle,yildan yila siraya konularak sampiyon yapilmis takimlarin taraftarlarindan biri olmak istemiyorum..

SON SÖZ; Biz Trabzonspor'u sampiyon olmak için sevmedik..ugrasiriz,didiniriz,mücadele ederiz..Asla yilmayacagiz..basarsak da basaramasak da..Baska bi yazida da dedigim gibi; öleceksek bu yolda ölelim,serefsizlerin yolunda degil..Edited by: Berat Tekke

Hüseyin Çümen
17.02.2005, 17:19
Basta trabzonluyum anadoluluyum!! anadolu lu olmanin geregidir bu!! istanbul egemenligini 6 kez deviren bir takim bu!! her türlü haksizliga karsi gelip 6 kez sampiyon olup basta trabzonlularin sonra karadenizli ve anadolularin gögsünü kabartmis bu takimin desteklenmesi elbette zorunluluktur!!

POYRAZ
17.02.2005, 17:46
DOGUSTAN VAR OLAN SEVGI BU AMA,bu kadar cok sevmemin nedeni bu adaletsiz arenada tek basina savas verebilen bir Imparator olmasidir.

İsmail Çavuşoğlu
17.02.2005, 18:17
1983 Istanbul/Suadiye dogumluyum,aslen Adiyamanliyim....Bilmeyenler için belirteyim suadiye Kadiköye bagli bir semt,Yani febe nin mekani..Çocukken gsliydim..bu çok normal çünkü simdi bakiyorum da medya nasil da yönlendiriyor insani,nasil çocuklarin bilinçaltina yerlestiriyor su düsünceyi "3 büyük takimdan birini tutun hayatiniz kurtulsun"... sanirim bu yönlendirmelerin etkisiyle gese yi tutuyordum..oldukça da fanatik bir gese liydim..tvden olsun,radyodan olsun maçlarini hiç kaçirmazdim.Hatta çocukken gese'nin 0-0 biten bir Adanademirspor maçi sonrasinda agladigimi hatirliyorum..bu geselilik durumu 95-96 sezonunun ilk haftalarina kadar devam etti.

95-96nin ilk haftalari,,cine5 te o zaman ses sifresi yok..Tsnin kendi sahasinda denizlisor la maçi var..Yatagimda yüzüstü yatmis vaziyette o maçi dinliyorum ve birden irkiliyorum!... Ben Trabzonsporlu olacagim diyorum kendi kendime..Niye gese yi tutuyorum ki?? .Hem TSde Sota da var.. ben bu olayi nasil TSli oldugumu soranlara anlatirken sakayla karisik "o anda gökyüzünden bir nur indi" diyerek cevapliyorum..

beni çok fanatik bir gese li olarak yaniyanlar bu kararima uzun süre inanamadilar,dalga geçtigimi düsündüler,,sen gese yi birakamazsin dediler..ama haftalar geçtikçe inanmak durumunda kaldilar..

Tsli olduktan 1 hafta sonra cumartesi günü..TS-gese maçi var..daha 1 hafta öncesine kadar gese biri olan benim için ilginç bi maç..içimdeki karmasik duygularla gidiyorum Cevizli'de çok yakin bi tanidigimin sahibi oldugu "karadeniz kiraathanesi"ne...müthis bi kalabalik var,çogunluk Trabzonsporlu..Orada tanidik bi abinin kucaginda basliyorum maçi seyretmeye..goller arka arkaya geliyo, Sota Hami Sota Hami..goller geldikçe kendimi havalarda buluyorum,beni sevinç gösterisi malzemesi olarak kullanip her golde havaya atiyolar..çok keyifliydi..gese Kubilay la bir gol atiyor,maç skoru TS 4-gese 1..müthis sevinçliyim,o maçla TSliligim artik iyiden iyiye pekisiyor ve kendince siki bir Trabzonspor taraftarinin temelleri o maçta atiliyor...

o zaman daha çocuktum,bugünkü gibi düsünemiyordum olaylari..O yüzden biraz Sota'nin hevesine biraz da benim ilahi olarak nitelendirdigim bi an sonucunda TS li oldum..ama su anda duygularim,gerekçelerim çok farkli..bu gerçekleri idrak ettikçe Tsli olduguma sükrediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü herseyden önce Anadoluluyum..Dogma büyüme Istanbuldayim ama kendimi asla Istanbula,Istanbul kültürüne ait olarak görmüyorum.Bir kisi ,"Nerelisiniz?" diye sorulanbir soruyacevaben Anadolunun herhangi bir kösesini söylüyorsa ,o kisinin Istanbul takimlarini neden tuttugunu da hala idrak edebilmis degilim..

Trabzonsporluyum çünkü Türkiye'deki sistemsizlikten,dis destekleri olmayan insanlarin ezilmesinden hosnut degilim. Bu yüzden de Türkiyede dis destegi olmadan sadece alin teriyle sampiyon olan tek takim olan Trabzonsporu tutma ihtiyaci hissediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü Trabzonspor'un Türk futbolunda yaptigi devrime,ihtilale saygi duyuyorum..

Trabzonsporluyum çünkü; Anadolu'da dogup büyüyen daha sonra Istanbul'a gelip zengin olup kendi bölgesini,özdegerlerini unutan,,sosyal statü kazanmak için 3 takimdan medet uman kansizlardan nefret ediyorum..

Trabzonsporluyum çünkü; bu takim Anadolunun burjuvaya karsi ilk zaferi..Dis desteksiz Anadolu insanina kendisini küçümseyen burjuvaya karsi,dis destegi olmadan,sadece hirsiyla inanciyla,azmiyle,alinteriyle zaferler kazandiracagina inadirdigi için..

Trabzonsporluyum çünkü kendimi medyanin yönlendirdigi,sürünün bir parçasi olarak görmek istemiyorum..

Trabzonsporluyum çünkü "basari için her yol mübahtir" anlayisini benimsemiyorum..

Trabzonsporluyum çünkü illegal yollarla,hatir gönül isleriyle,yildan yila siraya konularak sampiyon yapilmis takimlarin taraftarlarindan biri olmak istemiyorum..

SON SÖZ; Biz Trabzonspor'u sampiyon olmak için sevmedik..ugrasiriz,didiniriz,mücadele ederiz..Asla yilmayacagiz..basarsak da basaramasak da..Baska bi yazida da dedigim gibi; öleceksek bu yolda ölelim,serefsizlerin yolunda degil..

iste BUDURsmileys/smiley20.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

mackolik_61
17.02.2005, 18:58
smileys/smiley32.gifhelal bee berat tekke arkadasimizi tebrik ediyorum..smileys/smiley32.gif

Recep Alkan
17.02.2005, 19:07
arkadaslar ben kucukken amcamin cocuklari bana tsortu boyayip trabzonspor formasi diye giydirirlerdi. benim askim boyle basladi. ama bu kadar serefsiz insanin arasinda(gs+fb+bjk) tek basima birilerine kafa tutmak hosumada gidiyor.

bize fizigi yanlis ogrettiler. insan sesi ucak sesini bastiramaz dediler onlar AVNI AKER i gormediler. bize aski yanlis ogrettiler. asli ile kerem ferhat ile sirin dediler. onlar icimizdeki TRABZONSPOR askini hic bilmediler...

imza icin fazla geldi bende buraya yazdim.

KeeN
18.02.2005, 01:07
Bir gün okulda taraftar taraftarlik konusunda bir tartisma açilmisti.Bana neden Trabzonspor diye sorduklarinda-"Ben Trabzonluyum orda dogdum orda büyüdüm.Nüfüs cüzdanimda tuttugum takimin ismi kazili koskoca harflerle TRABZON yaziyor" dedim. Bati karadenizli olan ve fb li olan bir arkadasa sira gelmeden sivri zekasiyla derin düsünceleriyle, bir zeka abidesi olan Trabzonlu Matematik hocamiz ise hemen söze girdi. -"Arkadasa dönerek Allah askina söyle dedi fb'yi çikulota için mi tuttun yoksa esofman takimi için mi? hep beraber güldük takim tutma böyle sudan sebeplerden olur muydu? Gülüslerimiz arkadsimizin gayet ciddi sesiyle daha bir keskinlesti -"dayimin bana aldigi esofman takimi yüzünden ben fb yi tutum."

Fanatik olan fb li arkadasimizin nasil taraftar oldugunu duyunca kendime sükrettim...

zinos_zon
18.02.2005, 01:41
ben bir romantigim çünkü..;mustafa kemal gibi, lenin gibi, fatih sultan mehmet gibi, ernesto che guevera gibi..

siz, üç istanbul sülügünü, tek tribünde toplamanin keyfini bilir misiniz:)

hey trabzonum be, sade bu tablo bile ömrümü çalmana yeterdi, helal sana helaaalll:))

zinos_zon
18.02.2005, 02:41
trabzon'da arafil boyu semtinde bir çocuk. ben yani, selahattin kinali. üniversite ilkokulu ögrencisiyim. çimento fabrikasinda isçi olan babam , "polos pondoros (lakabim), hazir ol pazar günü seni bir yere götürecegim" dedi. nereye gidecegimizi biliyorum, icimde binlerce ben daha dogdu sanki, sigamiyorum kendime, o güne kadar birçok bayram yasamistim, ama hepsi toplansa pazar günkü bayrama usak bile olamazdi. babamin ellerinde hapsolmus elimle uzun sokaktan yürümeye basladik. sahne su; ben iki de bir babamin adimlarinin önüne geciyor, "baba ali kemal abi de oynuyor mu, baba senol abi gol yemez degil mi, baba turgay abi gol atar mi (babam turgay'i çok severdi) " türü sorularla heyecanimi yenmeye calisiyordum.

stada girdim. ikinci ligdeki son maclarimizdan biri. kalede mustafa var, o zaman bana cok sisman gelmisti nedense, maci izleyemiyorum bile, anlatilasi bir sevinc degil yasadigim. 1-0 kazaniyoruz o maci. skoru önemli olmayan bir mac olarak kalmis hatirimda..

o günden sonra, 18 yasina kadar sürekli yasadigim o guzel sehirde yüzlerce maci izledim, yasadim. sampiyonluklar ve büyük takimlara özgü duskirikliklari.

geriye dönüp baktigimda, mesela yolda görüyorum kendimi, karsidan alikemal abi geliyor, yaninda dozer cemil, kaptan..bize cok harclik verdiklerinihatirliyorum , özellikle ali kemal abinin. cebinde 5 milyonla ölen dozer cemil de zaman zaman harclik verir, ya da seker filan alirdi bize. senol abi, biraz cimriydi, biraz da çekinirdik onunla. ali kemal abiyle hemen sokak arasinda pas alisverisi yapar çalim filan atardik.

simdiki zamandan bakinca; bu kadar mi"bizden", bu kadar mi "halkin takimi" olurdu bir takim!? demekten, özlem yalarken bir yandan içimi, alamiyorum kendimi. simdi bunlari, bizansa usak olmayi"seçmis" biri nasil anlayabilir, anlamak için " futbol asla sadece futbol degildir"i bilmeli...

hasili;

cok guzel insanlarla cok onurlu ve "güzel" bir cocukluk yasadim. trabzonspor, meger sen bizim hayatimizin kendisi imissin. 20 yildir yasadigim istanbul'da, bir an bile aklimdan cikaramadigim güzel insanlarin sehri. babam ne kadar icimdeyse, su anda belki faroz yali kahvesinde batak oynayan ali kemal abi de o kadar icimdedir.

kesmeli artik...sonu kötü olacak.

neden trabzonspor mu dediniz! hala mi??

Oğuz
18.02.2005, 03:57
Ben simdi bunu nasil anlatayim? Nasil tarif edeyim?Bir kültür öncelikle. Çok kisa ömrü olmasina ragmen bir tarih! Bir çinar agaci! Kolay mi ihtilal yapmak, kolay mi bir devre son vermek? Hem de tek basina, hem de kendi sermayenle, kendi özünle..

O kadar çok sebep var ki Trabzonspor'u sevmek için, Trabzonsporlu olmak için...

Ama ben hepsini bir kenara birakiyorum. Sadece su yetmez mi Trabzonsporlu olmaya;

Bir takimi tutacaksin, 20sene sampiyonluk yasamayacaksin, hatta hiç sampiyonluk yasamamis milyonlarca insanin takimina olan sevgisini göreceksin... Ve sözüm ona büyük takimlarin taraftarlarinin, 20sene sampiyon olmadan da böyle bir sevgiyle takimlarina bagli kalamayacagindan emin olacaksin...

Simdi soruyorum; karsiliginda hiç bir beklentisi olmayan bir sevgi, annenin çocuguna olan sevgisiyle ayni degil midir?

Iste ben bir annenin çocuguna olan sefkatiyle, bir çocugun annesine olan bagliligini Trabzonspor sevgisiyle bagdastiriyorum. Ve iste sirf bu yüzden bile bu takimi tutmaya, ona gönül vermeye deger buluyorum..

Belki hiç sampiyonluk yasayamayacagiz ama Trabzonsporlu dogduk, Trabzonsporlu ölecegiz..

Alnimiz açik, basimiz dik..!

t-sat
18.02.2005, 13:02

SON SÖZ; Biz Trabzonspor'u sampiyon olmak için sevmedik..ugrasiriz,didiniriz,mücadele ederiz..Asla yilmayacagiz..basarsak da basaramasak da..Baska bi yazida da dedigim gibi; öleceksek bu yolda ölelim,serefsizlerin yolunda degil..

Dostum yanimda olsan sarilirdim sanasmileys/smiley31.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gif

Burada yazmayan daha pekçok erdem sebebiyle Trabzonsporluyuz biz.

TRABZONSPOR'un bir daha sampiyonolamayacagina inanmak demek Dünyada iyi ve güzel olan ne varsa onlarada inanmamak demektir bence.

giresunTS
18.02.2005, 13:08
1. giresunluyum, yani karadenizliyim

2. istanbul cocugu degilim

3. trabzonspor istanbul pedagonyasina 6 kere son veren tek anadoldu takimi

4. babadan öyle gördük

5. trabzonsporun renkleri bi kere asaletlismileys/smiley32.gif

Tekke
18.02.2005, 13:13

tövbe tövbeee...kime tapiyorsun sen kardesim ???

Böyle soru sorarsan böyle saçma cevaplar alirsin.

Salih61
18.02.2005, 14:47
Sisirme takimlara inat...SANLI TRABZONSPOR...

secil_ts
18.02.2005, 15:53
mantik yüklü sebeplerin yaninda çok büyük duygusal sebeplerimde var..birincisi havasina topragina herseyine asik oldugum bir sehrin takimi,ikincisi hayatta en sevdigim 4 insanin içinde olan ablam (teyzemi) 2 sene once gene o topraklara gömdüm ve biraz daha içten baglandim trabzonsporuma dedim ya duygusal sebeplerim kelimelerle anlatilamayacak kadar yüce ve büyük...

artik isin mantik yanlarindan bahsetmiyrm yani ihtilal devrim firtina kismindan o zatan herkesce kanimsnmis ve bilinmis bi durum ben bende ozel olan nedenleri yazdi alinda çok sey daha yazardim ama çok derin ve duygusal oluyo (simdi edebiyat parçalamayalimsmileys/smiley17.gif)

Balcklabel
18.02.2005, 15:59
Neden Trabzonspor? Çünkü;
<UL>
<LI>varolusun zorunlulugu,</LI>
<LI>temel gereksinim,</LI>
<LI>onurlu yasamin ön kosulu,</LI>
<LI>hak ve adalet anlayisinin yansimasi,</LI>
<LI>koyun sürülerinden ayrilip birey olabilmenin gereklligi,</LI>
<LI>bir yere ait olabilme degil kendinde bir deger olabilmenin yansimasi,</LI>
<LI>duygu, düsünce ve mantik süzgecinin dogal sonucu,</LI>
<LI>sevginin kirlenmislikten arinmisliginin bir ispatidir</LI>[/list]

TRABZONSPOR...

zanoylu
18.02.2005, 16:18
30 yasindayim.Kadiköyde dogdum büyüdüm.ilkokul yillarim rahmetli babama sordum baba ben hangi takimi tutayim çevremizde müthis bir fb potansiyeli var tahmin edersiniz (ezikler ).Oglum sen aslin ol, farkin olsun, magrur ol,milliyetçi ol basin dik olsun demisti.o zamanlar yaz tatilleri trabzona gidiyorduk.ASKIM'in son sampiyon oldugu seneydi.Yenicuma da akrabalardayiz. Bir yörenin insani bu kadarmi futbola düskün olur.Bu kadarmi milliyetçi olur.Bu kadar mi içten bagli olur.Bu nasil bagliliktir.O küçük yasimda o yil bu ask basladi.Unutamiyorum çok farkli bir duygu bu her yer bordomaviidi,sehre asilan bayraklari saymak mümkün degildi.O küçük yastaki tamer i çok ama çok etkile misti bu olaylar.O zaman kapildim bu firtinaya bir daha da birakmadik.Su an Sanliurfada memurum trabzonlu olmaktan ve trabzonsporlu olmakla ögünüyorum.arkadaslarim varurfali ama trabzonsporlu onlar böyleyken,trabzonlu olupta ezikleritutan kani bozuklarda var.iste benimki böyle bir sevda....Herkeze selamlar saygilarsmileys/smiley9.gifSIMAL RÜZGARI TS

seyyahali
18.02.2005, 20:33
bir isyandi seni tutmak

sana sevdalanmak

soguk kis gecesinde atkina berene sarilip uyumak

sicak yazlarda formani giyip dolasmak

biz seni agaçta solan yaprak gibi degil

kanimizin son damlasini verecegimiz vatan topragi gibi sevdik

arkadaslar bu misralar duygularimi ifade ediyordu galiba

Edited by: seyyahali

Ozan
18.02.2005, 21:47
ben normalde ankara dogumluyum ama nüfus cüzdanim da kayseri yaziyor.trabzonspor lu olmamin nedeni ise tamamen babamdir .babam da kayserili ama o da nasil olduysa trabzonsporlu olmus . o da beni trabzonsporlu yapti. ilk maçim 95 deydi galiba. sekersporu 6-4 yenmis dik. ben kendimi o günden beri trabzonsporlu biliyorum ve bilmeyede devam edecegim

andrei07
18.02.2005, 22:16
ARKADASLAR BMN SITE GIRISINDE GÖRDÜGÜNÜZ GIBI FORMAYI KAPTIRDIK( TAMAMEN DUYGUSALLLL) AMA ALMANYALI KARDESIMIZIN CANI SAGOLSUN BENDE DAHA ÇOK KAZANIP GÖKDENIZIN SAMPIYONLUK MAÇINDA GIYDIGI FORMAYI ALACAMMM

tsligenc
18.02.2005, 23:42
neden mi??

bilmiyorum içimden geldi :)))))

oflaz_61
18.02.2005, 23:53
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">T[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">R[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">A[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">B[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">Z[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">O[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">N <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />[/I][/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal"> [/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">S[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">P[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">O[/I][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">R[/I][/B]

of-lee
19.02.2005, 06:26
ben OFluyum

ben TRABZONSPORluyum

SutlaCH
22.02.2005, 11:28
Dünyanin hiçbir ülkesinde 1 forma 1 takima bu kadar yakisir.Delikanli Takim DeliKanli Taraftar daha ne diyeyim bea ABi!smileys/smiley1.gif

Sonuna KAdar traBZonSpoR! Eywallah!

Çagman
22.02.2005, 13:56
OnceLikLe aiLemden geLen bir geLenektir.DayiLarim amcaLarim hepsi TsLi.

Bir diger Nedeni ise isyani Baskaldirisi SimgeLemesi.Edited by: GiresunLuTs

Hünkar
22.02.2005, 16:13
bizde de babadan ogula geciyo

toshiba
23.02.2005, 10:50
bende Trazbzon'da dogup buyudugum icin olsa gerek bu renklere gonul vermemin nedeni. ancak baska bir yerde de dogsaydim, TS'li olurdum herhalde.

baris_aykan
23.02.2005, 12:01
trabzonda dogdum her sene giderim yani anlayacaginiz benimki dogustan

DeathMatch
23.02.2005, 12:15
Babam öyle dedi

Berk Akçay
23.02.2005, 23:40
SU BASLIGI BIR KEÇ YIL ÖNCE BENDE AÇMISTIM AMA NEDEN SE O ZMN KAPATILMISTI BAKIYORUMDA SIMDI ISE HALA DEVAM EDIYOR

gultekinsurul
24.02.2005, 09:01
sermayeye, dükaliga,kirlenmislige, haksizliga, diktatörlüge, dejenerasyona, sömürüye karsi çikanlarin takimidir Trabzon Spor.Bu ülkeyi bu günlere tasiyan Anadolu ve insanlarininortaya çikarmis oldugu Deger. Haksizliga Adaletsizlige Sikeye Tesvige kötülükten yana ne varsa bu dünyada karsi olmanin adi Trabzon Spor. Baskan takim tutulabilir mi ki.

grandiose
24.02.2005, 09:08
Sayet Trabzonsporumuz,Mustafa Kemal Atatürkün yasadigizamanda kurulsa idi, kesinlikle Trabzonsporumuzu tutardi... GIZLI DEVRIM...

tsakrep61
24.02.2005, 16:18
trabzonlu oldugum icin trabzonsporu tutuyorum

duzeni yiktigi icin trabzonspora tutkuluyum

isyankar ruha sahip oldugu icin trabzonspora asigim ...

zanoylu
24.02.2005, 16:26
Bunu kelimelerle anlatamiyorum.Bu nasil bir sevda bilmiyorum.Biri ismini telafuz etse duygulaniyorum.Gurbette olmak zor sey be.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley19.gifsevdigim kizdan degil askim trabzondan bahsediyorum...smileys/smiley32.gif

Şanlıbayrak
25.02.2005, 01:36
Trabzonlu(oflu) bir ailenin istanbulda dogmus büyümüs bir ferdiyim ama kendimi asla bu kente ait hissetmedim, hissetmiyorum.Kalbimin bir kösesinde çocuklugumda her yaz gittigim memleket anilarini yasatirim ,TRABZONSPORUM da benim için memleketimle aramdaki en sicak bagdir.TRABZONSPOR sayesinde kendimi o topraklarin bir parçasi gibi hissetmeye devam ediyorum.Tipki çocuklugumda hissettigim gibi...

ts-saral-of
25.02.2005, 06:01
BABADAN ogula geciyor babama sormam lazim neden trabzon

gerisiyalan
25.02.2005, 19:07
TEK GERCEK</font>
OLDUGU ICIN:

3 BILMEMNELER YANINDA, O KADAR TEMIZ PARLIYOR KI, NASIL TUTULMASIN BU TAKIM.

Alptuğ
25.02.2005, 19:10
babamdan geliyo benim tabi ki ilk takimim tesekkürler babacim

zaten trabzonsporu tutardim baska takim var tutcak

efe_ts_61
25.02.2005, 19:44
BEN ANAMIN KARNINDAN TRABZONSPOR LU DOGMUSUM TRABZONSPOR LU ÖLÜRÜM.... Edited by: tigin

Crazy_OfLu61_
25.02.2005, 19:44
Milliyetçilik duygumun agir basmasindan dolayi diye düsünüyorum. Ilk onu tanidim, ilk olarak bu ülkede onun muhtesem zaferleriyle tanistim. Bide okudugum okullarda baska TRABZONSPOR lu olmamasininda etkisi büyük diye düsünüyorum. Iyi kide tutmusum onun fanatigi degil hastasi oldum buda çok güzel bir duygu...

Sacit
25.02.2005, 20:41
anlatilamayacak kadar özel bir seysmileys/smiley9.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley9.gif

ozgur
02.03.2005, 05:29
bugun ergun ata'nin kaleminden fanatikde cikan bir yazidan, yazan bayan arkadas Begum Ayse Karaya tessekurler icindeki Trabzonspor askini butun turkiyeyle paylastigi icin. Sanirim yurekleri cografyalari asarak, karadenizin uzak kiyilarinda atanlarin ilham alacagi bir yazi.

Iste bir Trabzonspor taraftarinin kaleminden mail kutumuza düsen yazi. ?Neden devamli mavi bayrak, neden bu ask!? anlayin:

?Zordur Tarsus dogumlu, Antalyali, Mersin?de oturan, Sivas?ta okuyan bir insanin, ?Neden Trabzonsporlu?sun?? sorusunu yanitlamasi. Nasil anlatilir ki, bu sevdayi yüreginde hissetmeyen biri, nasil anlar ki?

Trabzonspor?u öyle sevdim ki ben, kahvelere gittim maçlarini izlemek için. Koca kahvede tek kiz ben oldum. Ve büyük ölçüde de tek Trabzonsporlu. Bu sevdaya yüregini koymus herhangi birine laf geldiginde karsilik verebildim buna ragmen. Elimin bir yarisi buz tutarken, diger yarisi boncuk boncuk ter döküyordu.

Bazilarina tuhaf geliyorum; çünkü en kritik anlarda kaçirdigimiz pozisyonlardan sonra bile ?Canlarim benim, bozmayin sakin moralinizi, caniniz sag olsun.? dememi anlayamiyorlar. Anlamalarini da beklemiyorum zaten. Beni en çok kahreden sey, onlari üzgün görmek oysa. Böyle anlarda, öyle üsüyorum ki, anlatilamaz.

Belki ucu Karadeniz?e dokunan hiçbir akrabam yok ama, bir önemi yok ki bunun. Mesele nerede dogup büyüdügünde degil ki. Yüreginin nerede attigidir aslolan... Yüregin atmak için binlerce kilometre uzakta olan bir sehri seçtiyse kendine, ne kadar debelenirsen debelen yoktur çaresi. Hele bu sehri, bir takim sayesinde sevdiysen, ölüm bile ayiramaz sizi oradan. Çünkü yüregin neredeyse, gerçek yasam da oradadir aslinda.?

Kaleminize saglik Begüm Ayse Kara, ne mutlu Trabzonspor?a ki, onun taraftarisiniz.
<DIV align=center>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</DIV>
<DIV align=center></DIV>

radomar123
02.03.2005, 10:19
BEN GIRESUNLU VE TRABZONSPORLUYUM BAZILARI BUNU PROBLEM OLARAK GÖRSEDE BAZI TRABZONLULAR GIRESUNU SEVMESEDE BEN SEVIYORUM VE INADINA TRABZONSPOR DIYORUM.............ÖLÜMÜMÜNE TRABZONSPOR....INADINA TRABZONSPOR............

tigin
02.03.2005, 10:24
BEN GIRESUNLU VE TRABZONSPORLUYUM BAZILARI BUNU PROBLEM OLARAK GÖRSEDE BAZI TRABZONLULAR GIRESUNU SEVMESEDE BEN SEVIYORUM VE INADINA TRABZONSPOR DIYORUM.............ÖLÜMÜMÜNE TRABZONSPOR....INADINA TRABZONSPOR............

bu siteye üye olupta giresunu problem olarak gören insanlar olacagini hiç sanmiyorum.Giresun ,rize ,ordu ,trabzon ,artvin hepimizin memleketi.smileys/smiley32.gif

61viya
02.03.2005, 10:38
bugun ergun ata'nin kaleminden fanatikde cikan bir yazidan, yazan bayan arkadas Begum Ayse Karaya tessekurler icindeki Trabzonspor askini butun turkiyeyle paylastigi icin. Sanirim yurekleri cografyalari asarak, karadenizin uzak kiyilarinda atanlarin ilham alacagi bir yazi.

Iste bir Trabzonspor taraftarinin kaleminden mail kutumuza düsen yazi. ?Neden devamli mavi bayrak, neden bu ask!? anlayin:

?Zordur Tarsus dogumlu, Antalyali, Mersin?de oturan, Sivas?ta okuyan bir insanin, ?Neden Trabzonsporlu?sun?? sorusunu yanitlamasi. Nasil anlatilir ki, bu sevdayi yüreginde hissetmeyen biri, nasil anlar ki?

Trabzonspor?u öyle sevdim ki ben, kahvelere gittim maçlarini izlemek için. Koca kahvede tek kiz ben oldum. Ve büyük ölçüde de tek Trabzonsporlu. Bu sevdaya yüregini koymus herhangi birine laf geldiginde karsilik verebildim buna ragmen. Elimin bir yarisi buz tutarken, diger yarisi boncuk boncuk ter döküyordu.

Bazilarina tuhaf geliyorum; çünkü en kritik anlarda kaçirdigimiz pozisyonlardan sonra bile ?Canlarim benim, bozmayin sakin moralinizi, caniniz sag olsun.? dememi anlayamiyorlar. Anlamalarini da beklemiyorum zaten. Beni en çok kahreden sey, onlari üzgün görmek oysa. Böyle anlarda, öyle üsüyorum ki, anlatilamaz.

Belki ucu Karadeniz?e dokunan hiçbir akrabam yok ama, bir önemi yok ki bunun. Mesele nerede dogup büyüdügünde degil ki. Yüreginin nerede attigidir aslolan... Yüregin atmak için binlerce kilometre uzakta olan bir sehri seçtiyse kendine, ne kadar debelenirsen debelen yoktur çaresi. Hele bu sehri, bir takim sayesinde sevdiysen, ölüm bile ayiramaz sizi oradan. Çünkü yüregin neredeyse, gerçek yasam da oradadir aslinda.?

Kaleminize saglik Begüm Ayse Kara, ne mutlu Trabzonspor?a ki, onun taraftarisiniz.
<DIV align=center></DIV>

tesekkür ederim buraya tasidigin için yüregimden geçenleri.....öyle mutluyum ki su an...umarim zaten hissettiklerini düsündügüm bu sevdayi,okuma firsati bulurlar bugün....

TESEKKÜRLER ERGUN ATA....ÇOK TESEKKÜRLER....IYI KI YÜREGIMIZ AYNI SEVDA IÇIN ATIYOR!!!!!!!!!!!

zafercalikoglu
02.03.2005, 10:51
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText vAlign=top background="" bgColor=#f8f8fc><A name=116294></A>radomar123
Yeni Kullanici
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/1_star_rating.gif
forum_images/blank.gif

Katilma Tarihi: 01-Mart-2005
Yer: Turkey
Baglanti Durumu: Offline
Gönderilenler: 1 </TD>
<TD =text vAlign=top background="" bgColor=#f8f8fc>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText width="80%">Gönderen: 02-Mart-2005 Saat 10:19 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=116294&amp;TPN=9) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>BEN GIRESUNLU VE TRABZONSPORLUYUM BAZILARI BUNU PROBLEM OLARAK GÖRSEDE BAZI TRABZONLULAR GIRESUNU SEVMESEDE BEN SEVIYORUM VE INADINA TRABZONSPOR DIYORUM.............ÖLÜMÜMÜNE TRABZONSPOR....INADINA TRABZONSPOR............ </TD></TR></T></TABLE>

Sevgili Arkadasim trabzonlular giresunlulari sevmez ,diye bir akni yoktur,bunu uyduran baska kesimler ,bunu aklindan çikarma rize,artvin samsun ve tüm trabzonsporlulara deger verenler bizim kardesimizdirler,

sunay61_67
02.03.2005, 13:55
trabzonlular kimseyi ayirmaz ama nekadar rizeli tanisam trabzonuda trabzonsporuda sevmezler ayni sekilde artvinlilerde.ben onlara inat iste trabzonspor diyorum yasasin trabzonspor baska sansimiz varmi takim budur trabzonspor

efe_ts_61
03.03.2005, 19:02
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifhalal olsun sana

61viya
03.03.2005, 23:55
kime??smileys/smiley17.gif

Hüda Topaloğlu
04.03.2005, 01:58
Trabzonlu olmasaydim bile Trabzonsporu sirf asi bir takim oldugu için tutardim. Basariya ulasmakta, istikrarda en onemli faktorun emek oldugunu, mucadele oldugunu, hirs oldugunu gosteren bir takim. Paranin ise bu saydiklarima gucu yetmeyen takimlarin ellerinde bulundurduklari tekkoz oldugunu. Yoksa Trabzonlu oldugum için degil, dusuncelerime uydugu için TRABZONSPOR' u tutuyorum ve olene kadar sampiyonluk gormicegime bilsem dusunceleremi sahip oldugum muddetçe Trazonspor'lu olmaya dewam edecegim...

Recep Alkan
04.03.2005, 20:19
kisacasi hic birimiz bir formaya bir sakiza yada sana sohrete trabzonsporu tutmadik. hepimiz gercek aski buldugumuz icin trabzonsporulu olduk.

tebrikler kardesler.....

Harun
06.03.2005, 21:32
En büyük umutlarla çiktigimiz maçlar sonrasi hüsranla ayrilmama ragmen ,basimi dik vaziyette, gururla hakkinda kendisinden bahsedecegim bir takim oldugu için.

Guests
06.03.2005, 22:57
En büyük umutlarla çiktigimiz maçlar sonrasi hüsranla ayrilmama ragmen ,basimi dik vaziyette, gururla hakkinda kendisinden bahsedecegim bir takim oldugu için.

61-firtina
08.03.2005, 18:28
KAZIM KOYUNCUNUN DEDIGI GIBI:GÜÇLÜLERE KARSI GÜÇSÜZLERINDE BIR SEYLER YAPABILECEGINI GÖSTERMEK VE DÜZENE KARSI ÇIKTIGI IÇIN TRABZONSPORLUYUM BENIM MEMLEKETIM TRABZON DEGIL AMA BEN TRABZONSPORUN ASIGIYIM ANLATILMAZ BIR DUYGU NERDE TRABZONSPOR LAFINI DUYSAM HEYECANLANIYORUM ÖLENE KADAR SAMPIYON OLAMASAKTA TRABZONSPORDAN VAZGEÇMEM (HAYAT=TRABZONSPOR)

NoPain-NoGain
18.08.2005, 01:58
yakin zamanda yine bir dostum "neden trabzonspor?" diye sordu...

bilgisayar basindaydim ve kendimden emin bir sekilde bu konunun ismini
arama bölümüne yazip, bu basliktaki bütün basliklari kendisine okuttum.

her okuduguyla suratindaki degisen ifadeleri görmek pek hos oldu.

cevresinde hic trabzonsporlu, trabzonlu tanidigi biri olmayan birisi
icin, yüzde 90 ihtimalle üc ezikler taraftari birinin sordugu bu soruyu
kaldirmak hakkaten kolay olmuyor dogrusu. ama siz buraya yazdiginiz
cevaplarla bana destek oldunuz, saolun varolun.

ha bu arada sonra yatiya gelmis o dosta da pijama niyetine ts formasini giydirdim, hic sesini cikarmadan, giyip yatti smileys/smiley36.gif

Ayhan Yüksek
18.08.2005, 09:34
trabzonlular kimseyi ayirmaz ama nekadar rizeli tanisam trabzonuda trabzonsporuda sevmezler ayni sekilde artvinlilerde.ben onlara inat iste trabzonspor diyorum yasasin trabzonspor baska sansimiz varmi takim budur trabzonspor

Artvinlilerde demissin bu olmadi iste,Atrvinde çok tutani vardir Trabzonsporumun Hopa ilçesi pek tutmaz, üç bes Artvinlinin Trabzonu ve Trabzonsporu tutmamasi tüm ARTVINE maledilemez, ben bir Artvinli olarak olarak Trabzonuda Trabzonsporuda çok seviyorum içimdeki Trabzonspor askini Bordo Mavi sevdasini kelimelerle anlatmam tasvir etmem mümkün degil. Saygilarimla

daedalus
18.08.2005, 11:53
"Neden Trabzonspor? " ne kadar saçma bir sorudur?

Ne demek neden?

Bizim sevgimizin bir nedeni var mi? Bir karsiligi var mi? Biz onu sebepsiz, karsiliksiz seviyoruz. Bizi kahrettigi anlarda ondan vaz mi geçiyoruz?

Ne demek neden?

O neden ortadan kalkarsa gidip baska bir takim, baska bir ask mi bulacagiz?

Iyi düsünün bunun gerçekten bir nedeni var mi?

Tmac61
18.08.2005, 12:28
Herkes Istanbul takimlarini tutacak ama o herkes Trabzonsporlu olamayacak...</span><br style="color: rgb(153, 0, 0); font-weight: bold;">
<br style="color: rgb(153, 0, 0); font-weight: bold;">
Çünkü o sadece bize özel kalacak...</span>

sametaydin
18.08.2005, 14:32
dogustan trabzonsporluyum.

bizim sülalede zaten baska takimi tutan yok.

sbay
18.08.2005, 14:38
hic düsünmedim güzel bisorusmileys/smiley18.gif

mini FaNaTiK
18.08.2005, 14:44
trabzon sehrinde buyuyupte zaten baska takimi tutan birini gormedim ki(1-2 kisi haric onlarda trabzonlu deil)..adaletsizligiyle yaptigisikelerle ligi karanliga iten takimlari mi yoksabu lige onurlu mucadelesiyle renk katan bir takimi mi tutarsiniz?

basta trabzonluyum ve onurluyum herseyimle trabzonsporluyum

oumaer61
18.08.2005, 14:58
"Neden Trabzonspor? " ne kadar saçma bir sorudur?

Ne demek neden?

Bizim sevgimizin bir nedeni var mi? Bir karsiligi var mi? Biz onu sebepsiz, karsiliksiz seviyoruz. Bizi kahrettigi anlarda ondan vaz mi geçiyoruz?

Ne demek neden?

O neden ortadan kalkarsa gidip baska bir takim, baska bir ask mi bulacagiz?

Iyi düsünün bunun gerçekten bir nedeni var mi?

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifçok dogru valla

mini FaNaTiK
18.08.2005, 15:14
ewet ayni dusuncelere bizde katiliyoruz arkadaslar

zinos
18.08.2005, 15:25
NEDEN NIÇIN NASIL NIYE ..... ANLAMSIZ SORULAR YARADAN YARATIRKEN BIZIM KALBIMIZE SEVGIMIZI KOYMUS SORGUSUZ SUALSIZ KARSILIKSIZ OLARAK SEVMISIZ

TAKIM TUTMUYORUM SEVIYORUM SAHAYA ÇIKTIKLARINDAKÜÇÜK BIR ÇOCUK GIBI HEYACANLANIYORUM ,MUTLU OLUYORUMGÖNLÜM HUZUR DOLUYOR YENILDIKLERINDE BILE KIZAMIYORUM ....NEDENSIZ BIR BÜYÜK BIR ASK .ASIGIM TRABZONUMA

mini FaNaTiK
18.08.2005, 15:34
herkesi yaptigi aciklamalardan dolayismileys/smiley32.gif

falcon61
18.08.2005, 17:26
Trabzonlu bi insanin Trabzonspordan baska bi takimi desteklemesi zaten ezikliktir ben baska bi takimin galibiyetinden haz almam vede baskasini asla desteklemem nedeni Trabzonlu olmam

Sacit
18.08.2005, 17:30
çünkü namusuyla oynayan tek takim

Zafer Şen
18.08.2005, 20:46
abicim gerçekten size gönülden destek veriyom..bu sevgi tarif edilemez,
sekillendirilemez.. nedensizce delicesine sevmek gerçekten
budur..simdi bana deselerki ts'yi kapattik.baska takim tut..imkani
varmi abi?beni vur öldür ama baska takimi tutmami isteme.. bizim
tuttugumuz takim nüfus kagidimiza yazilmis kardeslerim.. ölürüm sana
trabzon. die for you ts .. forever ts

yakup midi
18.08.2005, 20:52
sampiyonluklar yasamis bir takim.....trabzonluyuz ve çok sükür böyle bir takimimiz var niye baska bir takim tutalimki kime nasip olmus böyle bir takim....bir de anadolunun gururu tabiki.

kutoz
18.08.2005, 20:58
Imzamda rahmetli Kazim Koyuncu sebebi açiklamis sanirim...

KuĞu
18.08.2005, 21:14
"Güçlülere karsi güçsüzlerin de bir sey yapabilecegini bize Trabzonspor gösterdi" (Kazim Koyuncu)

Hayatin kurgusu bir denklem esitsizligin her iki yani sürekli birbirini esitlemeye çalisarak dengeyi kurmaya çalisiyor, dikkat ederseniz hayatta her seyin bir karsiti var! Türkiyede futbol adi altindaki adiligin düzenbazligin kallesligin sapkinligin da bir karsiti olmaliydi! ve Allah Trabzonspor'un kurulmasinaizinverdi! denklem ve esitsizlikler!

izmirdenayhan
18.08.2005, 22:32
-KISILIGI,KIMLIGI VAR TAKIMIMIN...

-üretken bir takim

-yapilmayani yapmis takim

-engellemelere,dezavantajlara ,basarisisizliklara ragmen hep BÜYÜYEBiLMIS BIR TAKIM

-renkleri güzel...:))

-futbol karekteristigi var

-mücadeleci

-arkasinda deteklerle degil kendi gücüykle sonuçlarini almis

-ülkesine milletine sahip çikan bir yömrenin yöreyle özdeslesmisl ama daha sonra dünyaya mal olmus takimi

-sehrini bile asmis bir takim..sehir tam bir futbol sehri...

baris_aykan
18.08.2005, 22:39
trabzonda dogdum dogarken babam kulagima fisildamis :)

aka5
18.08.2005, 23:53
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">ben karadenizli degilim yada soyumda birtane karadenizli yok ama ts ben ilk okula GIDERKEN hamiler ogunler apo unal vs vs vardi sinifta herkes bjk liydi aslinda buyuk bir itiraf yapayim ilk okul 4ekadar bjk tuttum ama cevremden etkilenerek ozaman bjk bjkdi feyyaz metin ali vs vs vardi etkilenmistim bjkyi tuttum sonra ilk okul 4dekafam dank etti tabiri caizse:)takim degistirdim dedim herkes niye bjk niye fb niye gs neden ts degil ben balikesirde oturuyorum burda neredeyse hiç tslu yok sanirim ender tsluyumdur blkde:)neyse ts geçtim cok assalayan oldu ts tuttum için dalga geçtiler ama bu beni da cok takima bagladi herkes tsluyum deyince önce karadenizlimisin diyor hayir diyince niye tutuyon diyor sinir oluyorum bende neden gs fb tutuyon diyom kaliyor millet ts hala karadenize has bir takim olarak kabul ediyor özellikle son dönemlerde yetisenler tsu bilmiyor siradan takim zannediyor bunda TS SAMP OLAMAMAYISI VAR ben 83te dogdum samp benle yasit benden öncekiler da cok bilir ts nasil oldunu bence bize samp lazim yeni nesil gs fb ye kayiyor eger bir samp luk yeni taraftar demek bunun için elinden gelen herseyi yapmali ts</TD></TR>

aka5
18.08.2005, 23:59
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

ben karadenizli degilim yada soyumda birtane karadenizli yok ama ts ben ilk okula GIDERKEN hamiler ogunler apo unal vs vs vardi sinifta herkes bjk liydi aslinda buyuk bir itiraf yapayim ilk okul 4ekadar bjk tuttum ama cevremden etkilenerek ozaman bjk bjkdi feyyaz metin ali vs vs vardi etkilenmistim bjkyi tuttum sonra ilk okul 4dekafam dank etti tabiri caizse:)takim degistirdim dedim herkes niye bjk niye fb niye gs neden ts degil ben balikesirde oturuyorum burda neredeyse hiç tslu yok sanirim ender tsluyumdur blkde:)neyse ts geçtim cok assalayan oldu ts tuttum için dalga geçtiler ama bu beni da cok takima bagladi herkes tsluyum deyince önce karadenizlimisin diyor hayir diyince niye tutuyon diyor sinir oluyorum bende neden gs fb tutuyon diyom kaliyor millet ts hala karadenize has bir takim olarak kabul ediyor özellikle son dönemlerde yetisenler tsu bilmiyor en cok onlar sinir ediyor beni bizi hep 6sampluk disinda ne bileyim bir denizligencler gibi zannediyor yani hiç basarisi olmayan filansiradan takim zannediyor bunda TS SAMP OLAMAMAYISI VAR ben 83te dogdum samp benle yasit benden öncekiler da cok bilir ts nasil oldunu bence bize samp lazim yeni nesil gs fb ye kayiyor eger bir samp luk yeni taraftar demek bunun için elinden gelen herseyi yapmali ts

NEOLUR TS SAMPIYON OL YETER BUKADAR HASRET YIKALIM TEKRAR BIZANSI HEPSININ CENESI KAPANSIN NE OLUR NEOLURsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifHERKES BÜYÜKLÜMÜZÜ GÖRSÜN!!!!!!!</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>

baris_aykan
19.08.2005, 00:11
AKA5 DAYAMISSIN MESAJI smileys/smiley4.gifCIFTER CIFTER TAMAM TAMAM BEN FATIHE SORDUM TRABZONDAYKEN IDMANDA BU SENE SAMPIYONLUK VARMI DIYE TARAFTAR DESTEGIYLE HERSEY OLUR ONA GORE

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
19.08.2005, 14:55
bazen kazanmak hersey degildir...

TRABZONSPOR basariya degil sevdaya endeksli bir takimdir..
Dünya üzerinde basarili olan takimlara sevdali binlerce traraftar uzun süreli (3-5 yil) basarisiz dönemlerden sonra takimlarina yabancilasir ve sonunda unutur. Ama TRABZONSPOR taraftari böyle degildir.. geçen sezon sonunda Olimpiyat Stadinda bu görülmüstür. TRABZONSPOR bir futbol takimindan ziyade bir yasam biçimidir. Bir bakis açisidir. Hayata karsi gögsü dik, alni açik, yalansiz, hilesiz, onurlu bir durusdur. TRABZONSPOR masaya vurulan yumruktur!. TRABZONSPOR istanbulun para baronlarinin takimlarinin karsisina Balikçi kamil abinin, meydan kahvecilerinin, Faroz haytalarinin, Tüm trabzonlunun ve TS taraftarinin ekmek kavgasindan çikardigi üç kurus ile çikmistir. Para yok diye kalesini serefsizce açip maç satmamis, inancin zafer getircegini tüm ülkeye ispatlamis, umut oilmustur!.. TRABZONSPOR bir ruh olmustur. Muhasebede hersey TL ile kaydedilir, TS asla bir muhasebe takimi olmamistir. Bir sansizlikla kaybedilen bu seneki tura ragmen tüm avrupada ve dünyada Onur olmustur, Gurur olmustur...

Tüm bu sebeplerden dolayi simdi ve daima

TRABZONSPOR

POYRAZ
19.08.2005, 15:16
Kendimi bildim bileli Trabzonspor lu oldugum icin Trabzonspor.

zanoylu
19.08.2005, 15:39
Para ve gücün yanisira insanlarin yüregi ilede bir yerlere gelebilecegin ispati oldugu için Trabzonspor.Annodolu insaninin ezilmislige ve adaletsiz , tabulari yikan çigligi Trabzonspor

Sen çok yasa emi.....!

Egemen
20.08.2005, 14:11
adini duydugumda yüregimin çilginca çarptigi için TRABZONSPOR...

metinulusoy
20.08.2005, 14:17
tekellesmeye karsi tek basina savasan "son mohikan" memleketimin övünç tablosu,biricik askim,sampiyonum trabzonsporum..

Hekimoğlu
20.08.2005, 16:14
trabzonlu oldugum için trabzonspordan baska takimi tutmam tuhaf olurdu sanirim.acaba istanbullu olsam hangi takimi tutardim diye düsünüyorum.eziklerin pohpohlandigi,kollandigi,sampiyon oldugu bir ülkede hemde istanbullu olsaydim gene de trabzonspor u tutarmiydim ?trabzonspor un neyi ifade ettigini kavrayabildigim gün trabzonlu olurdum herhalde.küçükken hangi takimi tuttugum yada ailemde ezikleri tutan sayisi önemli olmazdi.bunu basarabilmis bir çok arkadasimiz var forumumuzda yorum yazan.kolay is degil istanbullu olup trabzonsporu tutmak.kendilerini tebrik ediyorum ve kiskaniyorum açikcasi.

zanoylu
20.08.2005, 16:16
Evet son kelimelerin çok anlamliydi... Bravo onlara iyiki varlarsmileys/smiley32.gif

Kiraly
20.08.2005, 17:08
Bir bilsem nedenini,cektigim acilara ilac yarali yüregime derman bulurdum.

Ama olsun SENINLE HER $EYE VARIM............................................. ..

Iyi ki varsin Trabzonum,Trabzonsporum.

61viya
21.08.2005, 14:46
Dogdugumda Trabzonspor da benimle dogmustu sanki...Ve ben onu gün geçtikçe daha da benimsiyordum...Içimden bir parça gibi,hiç söküp atamayacagimi bildigim bir parça...

Sessiz çogunlugun namuslu vicdani...

delihamsi
21.08.2005, 20:39
Insana asik olacagi kimseyi seçemez...

baris_aykan
22.08.2005, 02:55
trabzonlu oldugum için trabzonspordan baska takimi tutmam tuhaf olurdu sanirim.acaba istanbullu olsam hangi takimi tutardim diye düsünüyorum.eziklerin pohpohlandigi,kollandigi,sampiyon oldugu bir ülkede hemde istanbullu olsaydim gene de trabzonspor u tutarmiydim ?trabzonspor un neyi ifade ettigini kavrayabildigim gün trabzonlu olurdum herhalde.küçükken hangi takimi tuttugum yada ailemde ezikleri tutan sayisi önemli olmazdi.bunu basarabilmis bir çok arkadasimiz var forumumuzda yorum yazan.kolay is degil istanbullu olup trabzonsporu tutmak.kendilerini tebrik ediyorum ve kiskaniyorum açikcasi.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifDUSUNDUKCE AKLIM KARISIYO BASKA BI TAKIM AMAN ALLAHIM ALLAH YAZDIYSA BOZSUN

gultekinsurul
22.08.2005, 09:29
genlerimde oldugu için Trabzon Spor

gultekinsurul
22.08.2005, 09:36
Bu ülkede daimabasim dik gezdigim, namussuzlari ve hirsizlari sevmedigim için Trabzon Spor.

Adalete ve her insanin esit olduguna inandigim, kimseyi hor görmedigim için Trabzon Spor.

smertkan
22.08.2005, 14:31
Hepimiz duymusuzdur diojeni,"Gölge etme baska Ihsan istemem" deyisiyle ünsalmiszati muhterem.Sinopda yasamis derler ve sinoplu oldugundan dem vurulurama trabzon dogumlu oldugu da söylenir.Bu ayrintilardandiyojeni anlatacagimsonucu çikarmayin hemen.Konu trabzonsporluluk denince benim aklima onun su hikayesi gelir.

Diyoyejen bir gün gündüz vakti elindefenerle dolasir durur, görenlersonunda dayanamaz "ne yapiyorsun sen kardesim?" derler.gündüz vakti fener ne ise yarar diye merakla sorarlar.Diyojen cevap verir;"ADAM ARIYORUM!"

Iste Trabzondan dünyaya yayilan o bordo mavi isik turnusol kagidi gibi Adam olani ayirt eder.

Elbetteki Trabzonlular Trabzonsporu tutacak! Ama Trabzonspor Trabzon sinirlarini asmistir; Ben Adamim diyen her dünya vatandasiTrabzonsporu tutabilir ve tutmalidirda.Yakisani budur.

Trabzonsporluluk nede yakisir adam gibi adam olana.

Not:Baska Takim taraftari içindeadam yok demiyorum.Onlar sadece yolunu kaybetmislerdir.Onlari olmalari gereken yere davet ediyorum.Nede olsa Zararin Neresinden dönülse kardir.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ts_fan
22.08.2005, 14:39
Çünkü...

Reha
22.08.2005, 15:06
Trabzonspor hayata karsi durusum,adamligimin göstergesi,emegin aynasi,zor olana inanmanin, baskaldirinin, isyanin,muhalefet olmanin yansimasi...

Bir yasliyi karsiya geçirmek gibi, güvercinlere yem vermek gibi,haksiz yere ezilene yardim etmek gibi,gözyasi gibi, kiyamet gibi, aci gib, özlem gibi...................hayat gibi!

Ve "aksam oglumun bogazindan geçen lokmayi sindirebilmesidir" Trabzonsporlulugum..............smileys/smiley9.gif

yabgu61
22.08.2005, 15:19
hani bir laf vardir.............

ANLATILMAZ YASANIR....

IÇIMDEN GELEN BIR DUYGU...

KELIMELERE DÖKÜLEMEZ...

falcon61
22.08.2005, 15:23
smileys/smiley32.gif

Mehmet
22.08.2005, 15:34
Istanbul takimlarinin saltanatina son verdigi için.

Istanbul takimlarinin tek korkusu oldugu için.

Bordomavinin asaleti için.

Basarisi için.

Stresleri için.

Mutlu ettigi için.

Mutsuz ettigi için.

Var oldugu için.
Onsuz yapamadigim için.

Islerime engel oldugu için.
Kanima karisip tüm hücrelerime yerlestigi için.

Askindan kör, sagir oldugum için.
Inadina, zulmune, zevkine ve sefasina alistigim için.
Sual sorularina Rengimiz Bordomavi, Takimim Trabzonspor
diyecek kadar beynime aklima isledigi için. (TÖVBE TÖVBE)

Tufan_61
23.08.2005, 01:33
trabzonspor deyince söyle bir durmak lazim benim trabzonsporu tutmam gercekte dogustan ´daha 6 yasinda sivasta trabzonsporun bayragini sallardim sokaklarda ama benim babamda fanatik trabzonsporludur.ondanda geliyor babadan ogula yani ikincisi en buyuk etken samimi söyluyorum trabzon insaninin sevimli ve gururlu yapisidir adam gibi adamlar bunu yasiyorum cunku cok arkadasim var burdan trabzonuma ve trabzonsporuma sevgiler insaallah nasip kismet olursa birgun trabzona gelecegim sevgiler saygilar arkadaslar

baris_aykan
23.08.2005, 02:54
ah be trabzonsporum verdigin aci bile tatli geliyo kalp acisi

Sefaenes
23.08.2005, 03:42
cünkü karadenizli oldugum icin Trabzonsporlügüm karadenizli olupta
istanbulu tutamam ve tutmamda ben en cok sampiyonlu alani degil beni
temzil ettigi icin tutuyorum ve sonuna kadar arkasindayim iyi günde tek
degil kötü günde de trabzonlugum

61viya
23.08.2005, 14:12
[QUOTE=Sefaenes]cünkü karadenizli oldugum icin Trabzonsporlügüm

Hepiniiz Trabzonlu olmayanlarin,bu takimi tutmasina seviniyorsunuz.Ve bu beni Trabzonlu olmayan biri olarak,mutlu ediyor...Ama inanin,Trabzonlu olup da Trabzonsporu tutmayanlari gördükçe artan sinir katsayilarim,Trabzonlu oldugu için bu takimi ttanlati görünce azaliyor...Siz de sagolun...

t-sat
06.09.2005, 16:39
''1974-75 sezonunda birinci lige çikmistir. sampiyon oldugu sezonlar söyledir:

1975-76
1976-77
1978-79
1979-80
1980-81
1983-84

trabzonspor'un arka arkaya sampiyonluklar yasadigi bu yillar ayni zamanda türkiye'deki gelir dagiliminin en esit oldugu, ortadirek ve alt tabakanin en güzel zamanlarini yasadigi yillardir.
özellikle 1980-81 yani ihtilal olan yil istanbul takimlari tamamen dagilmistir. o yil galatasaray 5 puan farkla 3üncü, besiktas 8 puan farkla 5inci, fenerbahçe 10 puan farkla 12inci olmustur.
o yillarda istanbul takimlari kupalarda da hiçbir varlik gösterememis, kupa yari finaline 4 anadolu takiminin kaldigi yil gazetelerde, anadolu takimlari istanbul takimlarinin ruhuna fatiha okurken resmedilmistir.
1984'ten sonra türkiye küçük amerika olma yoluna girdi. serpil çakmakli saçli karilar, küçük emrah bakisli çocuklar, "yalçin nereye kosuyor", "banker kastelli" türü maceralarin yillari basladi. iste ondan sonra ne trabzonspor bir daha sampiyonluk görebildi ne de anadolu takimlari bellerini dogrultabildi.

trabzonspor tesadüfen 6 kere sampiyon olmus, lazlarin(?) sasirtmacalariyla yillarca sampiyon olmus bir takim degil, bizatihi anadolu'nun türkiye'deki yerinin futbola izdüsümüdür.
trabzonspor'un sampiyon oldugu yillar ayni zamanda türkiye'de "evsiz" kelimesinin anlaminin bilinmedigi, hababam sinifi'yla tosun pasa'yla türk sinemasinin zirvesine ulastigi yillardir.
türk müziginde kapi gicirtisi sesli arabeskçilerin ya da boru sesli çingene karilarin ya da tekerlemeden sarki yapan zibidi popçularin degil mogollar'in, ilhan irem'in, baris manço'nun, cem karaca'nin hakim oldugu yillardir.
o yillar, türkiyenin "yakinda" mutlu günlere kavusacagina inanilan, zengin fabrikatör hulusi kentmen'in ogluyla fabrika kizinin birbirlerini sevebilecegine inanilan yillardir. o yillari sadece trabzonsporlular ariyorsa bunda bir yanlislik var demektir.''

Alintidir.Bence güzel yansitmis bazi seyleri.

russ
06.09.2005, 17:09
alternatifi olmadigi icin....

gagulik
06.09.2005, 17:20
Anadolunun Kaplani oldugu için.....

Muhalif
06.09.2005, 17:25
Bazen acilarimizi aska varan bir tutkuyla severiz.. zaman geçtikçe kendi adimaböyle düsünmeye basladim...

uslanmazlaz
06.09.2005, 17:44
DAHA ASili OLMADIGI IÇIN

uslanmazlaz
06.09.2005, 17:46
daha delikanlisi alemin krali olmadigi için

gilimalı
06.09.2005, 18:04
trabzonda kutsal varliklardan sonra trabzonspor gelir herkes için bizimkide öyle birsey iste. Çocuklar küçük yaslarda baslar futbol sevdasina bizim çocuklarimiz hep istanbul takimlarini basarisiyla büyüyor.Ama yinede bu takimi tutmalari için babasindan abilerinden ablalarindan gördükleri baski onlarin trabzonsporlu olarak büyümelerini sagliyor yani bu nesiden nesile geçiyo ama bizim nesil biraz sanssiz bizden önceki nesil basarilarla dolu yillar görürken biz basariya aç büyüdük ama neolursa olsun yinede.

TRABZONLUYUZ TRABZONSPORLUYUZ TRABZONU TUTAN HERKESE SAYGI DUYUYORUZ.

Özkan Erdem
06.09.2005, 18:06
Trabzonsporluyuz çünkü farklidir Trabzonsporlu olmak. Büyük transferler için degil, isim için degil, popüler oldugu için degil, gönülden Trabzonsporluolunur..Trabzonsporluyuz çünkü rahmetli Kazim Koyuncu'nun da söyledigi gibi güçlülerin dünyasinda güçsüzlerin de birsey yapabilecegini bize Trabzonspor ögretmistir..

Ben neden trabzonsporu seçtim biraz bahsedeyim..Trabzon'luyum, Istanbul'da dogdum, burada büyüdüm halen burada yasiyorum. Arkadaslarimin arasinda tek trabzonsporluydum, bir dönem yine basarili sayilirdik büyük maçlarda türkiye kupasinda az biraz avrupa ama bunlar benim bu islerden anlayacagim yillar sayilmazdi bunlar, ilkokul belki de daha önceydi.. Sonralari isler degisti tabi..Ben büyüyordum, diger takimlarsampiyonluk üstüne sampiyonluk kazaniyoro yillara bir de trabzonspor'un basarisizliklari eklenince hersey daha da zorlasiyordu, büyük maçlari kaybetmek, içerde disarda üst üste maglubiyetler.. Borç batagina saplandigimizaçiklamalari.. Tutmayan transferler, ahi gitmis vahi kalmis oyuncular.. Adimiz artik büyük kulüp olarak anilmaz oldu, basin aleyhimizde.. Sonra aslinda bir revizyon oldu..Özkan Sümer dönemi, neolursa olsun,oyuncular-yönetim-taraftar-teknik heyet inansin inanmasinparola degismedi tabi :''Sampiyonluk''. Düsmekten zor kurtulduk o sezon.. Ucuzamaledilmis bir takim, önce borçlardan kurtulmak hedefi gerçeklesti, kasaya para kondu, Atay Aktug dönemi basladive simdi bu günlerdeyiz.. Tekrar yükseldik, tekrar 4. büyük olduk, maçlarimizi tekrar televizyon vermeye basladi.. Istanbul medyasinin, istanbul takimlarinin, kendini büyükten sayanlarin suratina bir tokat gibi çarptik tekrar..

Benim Trabzonsporluluk hikayem bu.. Henüz, bir dönemin efsanesininyarisi kadar parlak bir dönem göremesekte inancimiz tam.. Yensen de yenilsen de, sampiyon olsan da olamasan da bu yola bas koyduk.. Her zaman yanindayiz..Edited by: QuakeviL61

Mollasalihoğlu
06.09.2005, 18:08
Çünkü Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir.Trabzonsporlu sadece skora hatta sadece sahaya bakmaz.Trabzonspor bir yasam tarzidir.

bordox
06.09.2005, 18:14
Trabzonurumuz bizim.

Büyük font için Mod arkadaslardan özür.

tsmaniac
06.09.2005, 20:08
trabzonla ilgim yok ama kendimi öz trabzonlu hissediyorum birisi
nerelisin diye sordugu zaman trabzonluyum trabzonsporluyum diyorum
çünkü trabzonlu ve trabzonsporlu olmak bir ayricaliktir

61 TS 1967
06.09.2005, 21:11
Bu soruyo cevap zor galiba. Dogma büyüme Trabzonluyum. En büyük hayalim de Trabzonspor Baskani olup Trabzonsporu Sampiyonlar Liginde ve Türkiye Liginde sampiyon yapmak ve Trabzonda ölmek.. Trabzonspor için ölmek..

Tunga
07.09.2005, 02:00
Bordonun yanina mavi, denizin yanina orman nasil yakisiyorsa, bu bedene de Trabzonspor sevdasi o kadar yakisiyor da ondan.

Ayşe Aygün
07.09.2005, 10:56
Karadeniz gibi çoskulu , insanimiz gibi sevecen , asil, inançli , tutkulu , hakszilik karsisinda egilmeyen. futbolun bir spor oldugunu düsündürdgü için TRABZONSPOR.

Goromlu
07.09.2005, 11:42
Ya ne bilim trabzonsporda diger takimlarda olmayan kardeslik cesaret azim hirs var düsünün hangi takimin oyunculari ramazan aylarinda hem oruc tutmus hemde futbol oynamis iste rabzonsporun farki degerlerinin unutmuyo nerden geldiklerini unutmuyor Bir DESTAN Bizler futbol oynamyi Pahali sahalarda degil çamurlarda ögrendik ve simdide bize yakisani yapip Dünyanin En büyük takimi olna trabzonsprou tutyoruzsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gif

halil ibo
07.09.2005, 12:38
Kendisine çifte standart uygulanan,

Bunu sindiremeyip güçlünün yaninda yer alma kolayciligina kapilmayan,

Hakliligini her platformda alçaklarin yüzüne vuran,

Gerçegi kabul ettirene kadar mücadeleden vazgeçmeyenlerintakimi.

Bizler bunun için TRABZONSPOR'luyuz.Bu sebeplerden dolayi Trabzon'lu olusumuz ikinci planda kaliyor.Edited by: halil ibo

Zafer Keskin
07.09.2005, 12:46
bordo mavi hastasi olan bir gençlik içinde oldugum ve trabzonlu oldugum için...

mini FaNaTiK
07.09.2005, 13:11
bence cevabi su 2 soruda sakli:

1-bu ulkede onuru olan kac takim var ki?

2-sampiyonlugu saibesiz kazanan kac takim var ki?

ben onurluyum gururluyum cunku TRABZONSPORLUYUM...

Sacit
07.09.2005, 14:19
Trabzonlu oldugum ve dogdugum icin

tsmaniac
07.09.2005, 16:29
serefimizle onurumuzla inancimizla tirnaklarimizla kaziyarak kayalarin
içinden çikardigimiz tek yildizimiz evrendeki bütün yildizlardan daha
parlak ver degerlidir

Erdinç Dilek
07.09.2005, 16:35
TRABZONSPOR...VAY BE NE ÇOK ANIM VAR BU TAKIMLA.PIYASAYA ÇIKMADI AMA 1995 YILINDA IKI TANE RAP PARÇA YAPMISTIM TRABZONUM IÇIN.. SENE 2005 VE HAYDE ISIMLI ALBÜMDE BIRDE RAP PARÇA VAR TRABZONUM IÇIN NIYE BEN YOKUM DEDIM IÇINDEsmileys/smiley36.gif... KÜÇÜKKEN MAÇ OLACAGI ZAMAN EVIN TÜM PENCERELERINE POSTERLERI YAPISTIRIRDIM,EVIN IÇINE GÜNES ISIGI GIRMEZDI, CAMLAR YETMEZDI POSTERLERE MANDALLA IPE ASARDIM VE MAÇ SAATINI BEKLERDIM,SU AN KI ESIME EVLILIK TEKLIF ETTIGIM GÜN KI (GEÇEN SENE AVNI AKERDE KI 0-0 LIK GAZIANTEP MAÇININ OYNANDIGI SAATLER) KARDESIME MAÇIN SKORUNU ÖGRENMEK IÇIN ATTIGIM MESAJIN CEVABININ 0-0 OLARAK GELDIGI ANDAKI ÜZÜNTÜMÜ HIÇ UNUTAMAM.. EN MUTLU OLMAM GEREKEN VAKITTI AMA SEVINCIM BIRAZ KURSAGIMDA KALMISTI... BILMIYORUM NE DERSINIZ TRABZONSPORLUYUM DI MI BEN...

TSelif
07.09.2005, 18:44
ÇÜNKÜ.....

O BIR......HERSEY

Lapina
07.09.2005, 19:06
Bam Telim Babadan gorduk. O meshur Fenerbahce macindan geldi eve agliyordu babam. Ben ne yapmaliyim dedim.TrabzonSporluydum ama olumne TrabzonSporlu olmak en guzeli.

SiNo
07.09.2005, 20:57
ts bir numara her zaman her yerdesmileys/smiley32.gif

kol_ay
07.09.2005, 22:35
o bir , o bir ooooooooo

http://img78.imageshack.us/img78/5253/817876d2cbe2405a957c2c793f8406.gif

Beytullah
07.09.2005, 23:24
biz dogustan asik olmusuz bu takima renkleri içimize islendi sevgisi ise

kalbimin en son yerine ve ordan hiç bir zaman cikmayacak..

yasinaga61
08.09.2005, 01:11
Trabzon bir sevdam, Trabzonspor bir destandir. Türkiye ve Avrupada nice
basarilara imza atmis Anadolunun ilk ve Tek takim özelligini halen
tasimaktadir. Lakin bazi basin kurulusu Trabzonsporun bu basarilarini
Türkiye de yeni nesil genclerin beynini sulandirarak illa Istanbul
takimlarina yönlendirmektedir. Bugün Galatasaray, Fenerbahce ve
Besiktas takimi bu sayede yeni nesil genc taraftari olmaktadir. Ama biz
Trabzonlu olarak bu tür basina inat TRABZoNSPOR destlemeye devam
edecegim

İleli
08.09.2005, 02:11
Dogustan kanimizda var!!

20 yasindayim 1 sampiyonluk goremedimona ragmen Trabzonspora okadar bagliyimki 1 kez bile olsun baska bi takima sempatim olmadi kimse anlamaz bunu, TRABZONSPOR GIBI SEREFLI BI DELIKANLI TAKIMI TUTTUGUM ICIN ALLAHIMA SUKREDIYORUM..

ufukts
08.09.2005, 20:11
ben kayseriliyim ve isterim ki anadolu takimlarina sahip çikilsin ve anadolu takimlari sampiyonlik mücadelesi versin.fakat çogunluk anadoluyu hiçbir zaman temsil etmeyip sadece sosyeteyi ve sahtekarligi temsil eden istanbul takimlarinin taraftarligini yapiyor.TRABZONSPOR hariç hiçbirisi sampiyonluk mücadelesi vermedigi gibi istanbul takimlarina yalakalik yapiyorlar.ben bu takimlara ve taraftarlarina karsi anadolunun en büyük takimi ve anadoluya sampiyonluk kupasini getiren tek takim olan, herzaman sampiyonluk mücadelesi veren ve bu mücadeleyi dürüst futboluyla sergileyen,kendisini destekleyen atesli taraftari olan , lig içerisinde bordo mavili formasiyla en güzel renklere sahip olan TRABZONSPOR taraftari olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.