PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Trabzonspor?

Sayfa : 1 2 3 [4]

Mustafa K. Demirbaş
12.10.2008, 14:02
anlatmaya kalksam nefesim, yazmaya kalksam kalemler yetmez

Tahir
12.10.2008, 14:27
onu anlatmaya benim ömrüm yetmez ama ömrümün sonuna kadar yaşayacağım bir sevda tek onu söyleyebilirim...

7can61
12.10.2008, 16:41
Trabzon baŞli baŞlina devrİmdİr

Ahmet Faruk
12.10.2008, 17:25
Nedeni hakkında söyleyeceklerim çok entresan değil, nihayetinde Trabzonda doğmamış, büyümemiş olsam da Trabzonluyum.

Ama iyi ki Trabzonspor dediğim çok oldu.

İskender66
12.10.2008, 17:59
Ben Trabzonsporlu olmaktan memnunum da oğlum bana "neden Trabzonspor'u tutuyoruz baba" diye sorduğunda cevaplamak zor oluyor. okulda ve mahallede 3 istanbul takımlarını tutan çocukların şampiyonluk sevinçlerini gören oğlum "baba neden biz şampiyon olamıyoruz. Madem bu sevinci tadamıyoruz neden tutuyoruz. Üstelik Trabzonluda değiliz" dediğin de ben ona "büyüyünce anlarsın. Ben memnunum. Herşey şampiyonluk demek değil. Haksızlığa karşı, masa başı oyunlarına karşı, bizans oyunlarına karşı, şike ve şaibeye karşı Trabzonspor dimdik duruduğundan dolayı ve Anadolu takımı olduğundan dolayı Trabzonsporu küçüklüğümden beri tutuyorum. Sende ilerde beni anlarsın oğlum" diyorum.
İnşallah kısa sürede şampiyon oluruz. Çocuklar şampiyonluk görmeyi çok istiyor. Çocuk taraftarları bu sayede kazanabiliriz. İnsanların eskisi gibi Trabzonlu olmayıpta Trabzonu tutması için şampiyonluk şart!

KUTADGU
12.10.2008, 18:41
TANIDIĞIM TRABZONSPOR

Trabzonspor fırtınadır.
Önüne kattıklarını savuran, korkak yüreklileri yerinden söküp atandır.
Tutunmayı çöreklenme sayanların, ayak yıkayıcıların, ense koruyucularının, altalta üst üste kıvrılanların, yılan ağızlıların, maymun iştahlıların, ibrik tutanların, el etek yalayıcıların ve bilcümle haketmeden yaşayanların korkulu rüyasıdır.

Yazının devamı için

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10321

Ali Tunahan Güllü
12.10.2008, 18:58
Anadolunun krali olduĞu İÇİn...İstanbul saltanatini 6 kez yiktik yİne yikarizzzzz....

beta61
12.10.2008, 19:34
biz trabzonsporu tutmuyoruz . trabzonspor bizi tutuyor bizi birbirimize yakınlaştırıyor bize bir aşk armağan ediyor. tüm dünyaya yayılan bir ateşin ilk kıvılcımını yakıyor. trabzonspor aşkın hayatla kuçaklanışıdır. sürekli dikine yaşamın , sıkıntılara rağmen yaşamın , ihanetlere rağmen sevginin , ölüme rağmen hayatın , paraya karşı şerefin mücadelesidir. biz trabzonsporu tutmuyoruz , trabzonspor bizi tutuyor o yüzden trabzonspor... saygılarımla

hodlu
12.10.2008, 23:25
Benim hayatımın düzeni böyle.Farklı ve muhalif olmak.Seviyorum ne yapayım...

ARAF
12.10.2008, 23:39
Türkiye'nin Don Kişot u olduğu için

Can AYDIN
13.10.2008, 00:51
-Çünkü,hiç bir mafya babasibize "Sampiyonlukta benim hiç mi katkim yok?" diye hesap soramiyor...Çünkü sampiyon olmak için mafyaya,kartele,çeteye ihtiyacimiz yoktur...

-Çünkü,basbakanin,Tahkim kurulunun bize veridigi cezanin kaldirilmasi gerektigini söylemesine (ve akabinde cezanin kaldirilmasina) ihtiyaç duymuyoruz...

-Çünkü tarihimizde,zora gelince maç ortasinda sahadan kaçmak gibi bir kara leke yoktur...Böyle bir utançla yasamaya mahkum degiliz...

-Çünkü,futbolcu transferi için basbakandan araci olmasini istemeyiz,basbakan da bizim için menajer gibi çalismaz...

-Çünkü,sahtekar,yalanci -bile bile,göre göre yalanci- medyanin destegini istemiyoruz,dürüst olmalarini da beklemiyoruz,bizden uzak dursunlar yeter...

-Çünkü maç kazanamayinca Federasyona hakemleri sikayet etmek için ziyaret saçmaligina ve yüzsüzlügüne kalkismiyoruz...

-Çünkü,saha kenarindan hakeme "Korkma,ben seni korurum" diye bagiran menajere sahip degiliz (kimden,neyden koruyorsa,sikayet eden zaten kendileri)...

-Çünkü,Türkiye'nin haritada yerini bile bilmeyen elin Afrikalilarini Türk vatandasi yaparak sampiyon olmaya çalismak gibi bir adilige kalkismiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlarini,sirf paramiz bol diye,kendi alt yapimizmis gibi görmüyoruz,baska bir deyisle ülke futbolunun içine etmiyoruz...

-Çünkü,bütün diger Anadolu takimlari gibi kendimizi Istanbul'un alt yapisiymisiz gibi görmüyoruz.Çünkü,"sizin paraniz bizim futbolcumuzu almaya yetmez" diyebilen tek Anadolu takimi biziz...

-Çünkü,para için tribünlerimizi rakip takima satmiyoruz.(Bunu yazarken bile midem bulaniyor,tribününü satan takim!..Ne desem bos)...

-Çünkü,falciyla,büyücüyle,medyumla,samanla isimiz olmaz...Cahil cühela gibi sihirden medet ummayiz...

-Çünkü biz isyanin adiyiz,çünkü biz Istanbul'un kibirli suratina inen tokatiz,çünkü biz sadece ve sadece bilegimizin hakkiyla kazaniriz,çünkü biz Trabzonspor'uz...

Edited by: TheCrow

Muhteşem...:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alk ış::alkış::alkış:

Keleşoğlu
13.10.2008, 01:02
üniversitede hocamın bana sorduğu soru..
-hangi takımlısın?
-TRabzonspor
-Trabzonspormu neden?
-size bu soruyu sordurtmak için:)

Emre EFENDİOGLU
13.10.2008, 01:57
1- Sürmeneliyim.
2- Biz babadan, amcalardan, dayılardan, teyzeden, yengelerden, yeğenlerden, kısacası sülaleden böyle gördük :)
3- Ne zaman nasıl Trabzonsporlu oldum bilmiyorum ama herhalde babam maç izlerken "Goolll" diye bağırdığında bende onu görüp sevinip takımı benimsemiş olabilirim.
4- Acılar Trabzonsporluluğuma daha çok şey kattığı için 96 senesinde 7 yaşında bir ufaklıkken hüngür hüngür ağladığımı hatırlayıp, nedense daha bir Trabzonsporlu oluyorum.
5- Güçlünün yanında değil, memleketimin yanında olmak istediğim için.
6- Trabzon'un, Trabzonspor olmadan alelade bir Anadolu şehri kadar isminin anılmayacağını bildiğim için.
7- İstanbul'un köpeği değil, şehrimin uşağı olmak için.

Bu liste uzarrr, giderrr...

Emre EFENDİOGLU
13.10.2008, 02:02
Ben Trabzonsporlu olmaktan memnunum da oğlum bana "neden Trabzonspor'u tutuyoruz baba" diye sorduğunda cevaplamak zor oluyor. okulda ve mahallede 3 istanbul takımlarını tutan çocukların şampiyonluk sevinçlerini gören oğlum "baba neden biz şampiyon olamıyoruz. Madem bu sevinci tadamıyoruz neden tutuyoruz. Üstelik Trabzonluda değiliz" dediğin de ben ona "büyüyünce anlarsın. Ben memnunum. Herşey şampiyonluk demek değil. Haksızlığa karşı, masa başı oyunlarına karşı, bizans oyunlarına karşı, şike ve şaibeye karşı Trabzonspor dimdik duruduğundan dolayı ve Anadolu takımı olduğundan dolayı Trabzonsporu küçüklüğümden beri tutuyorum. Sende ilerde beni anlarsın oğlum" diyorum.
İnşallah kısa sürede şampiyon oluruz. Çocuklar şampiyonluk görmeyi çok istiyor. Çocuk taraftarları bu sayede kazanabiliriz. İnsanların eskisi gibi Trabzonlu olmayıpta Trabzonu tutması için şampiyonluk şart!

Ayrıca sizin gibi Trabzonlu olmayıpta, Trabzonspor'u tutan abilerimi, kardeşlerimi görünce önlerinde saygı ile eğilmek istiyorum. Çok teşekkürler...

Süleyman50
13.10.2008, 09:07
Trabzonsporu tutmak ayrıcalıktır da ondan...............
herkes Trabzonsporlu olamaz...

Ertan 51
13.10.2008, 10:49
Babam güzel insandı(mış)ben tanıyamadan 10 yaşımdayken vefat.
gerçekten farklı bir yürekmiş ki Niğde'den Trabzonspor'a gönül vermiş ve beni çocukken Trabzonsporlu yapmış,tabi diğer 2 erkek kardeşimide.

yani ben en az 30 senelik Trabzonsporluyum

gerçekten gururluyum çünkü takımım benim kişiliğimi temsil ediyor:dürüst-temiz-sıradışı-onurlu ve gururlu.

çoğu renktaşım bilmez ama bizim pozisyonumuzdaki Trabzonsorlular bilir,çok değişik tepkilerle karşılaşırız(çoğu 1 gram beyin ürünü olmayan)

*yav Niğde nere Trabzon nere nerden buldun Trabzonu(sanki İst bizim köyün yanı)
*yav Lazlarla senin ne işin var(var işim,özü sözü bir dobra insanlar)
*40 senedir şampiyon olamıyorsunuz bırak gayri(daha da kamçılanıyor sevgim aşkım takımıma)gibi

anlatılacak çok şey var BordoMavi olmanın gururu ve hazzı adına ama edebi yönüm zayıf anca bu kadar oluyor

ama 1 şampiyonluk şart,yeni gelen nesli saflarımıza çekebilmek için kısa vadede bir şampiyonluk şart

ellerinizden öper 3 çocuğum var,birincisi malesef gs nin o haşırtılı dönemine denk geldi ve dayılarının da gazıyla o kadar mücadele etmeme rağmen kaybettik
ortanca tam benim kalem aynen sevdaya devam,
en küçük daha enik inşallah oda bizden olacak

Sadri başkanıma bu yüzden çok büyük minnet duyuyorum neden Trabzonspor'u cevaplayacakların sayısını artırma konusunda emin adımlarla ilerlediği için.

işte böyle:o

poetricus
13.10.2008, 11:19
insan51;

Edebî yönünüz zayıf mı?

Abi şaka yapıyorsunuz değil mi?
İfadede samimiyet üslûpta belli eder kendini. Edip olmaya gerek yok. Hissiyatımızın rengiyle ifadeyi boyayabiliyorsak maksat hâsıl olmuştur.

Taraftarlık değilse bile hayat maceramız benzer yollardan geçmiş. Yazınızı okurken tüylerm diken diken oldu.

İyi ki sizler gibi insanlar var.
Neden Trabzonspor sorusuna verilebilecek en güzel cevap sanırım sizin gibi insanların varlığı.

Niğde'ye selam ve hürmetler.

Süleyman50
13.10.2008, 11:23
gerçekten farklı bir yürekmiş ki Niğde'den Trabzonspor'a gönül vermiş ve beni çocukken Trabzonsporlu yapmış,tabi diğer 2 erkek kardeşimide.

gerçekten gururluyum çünkü takımım benim kişiliğimi temsil ediyor:dürüst-temiz-sıradışı-onurlu ve gururlu.

çoğu renktaşım bilmez ama bizim pozisyonumuzdaki Trabzonsorlular bilir,çok değişik tepkilerle karşılaşırız(çoğu 1 gram beyin ürünü olmayan)

*40 senedir şampiyon olamıyorsunuz bırak gayri(daha da kamçılanıyor sevgim aşkım takımıma)gibi

anlatılacak çok şey var BordoMavi olmanın gururu ve hazzı adına ama edebi yönüm zayıf anca bu kadar oluyor

ama 1 şampiyonluk şart,yeni gelen nesli saflarımıza çekebilmek için kısa vadede bir şampiyonluk şart

ellerinizden öper 3 çocuğum var,birincisi malesef gs nin o haşırtılı dönemine denk geldi ve dayılarının da gazıyla o kadar mücadele etmeme rağmen kaybettik

Sadri başkanıma bu yüzden çok büyük minnet duyuyorum neden Trabzonspor'u cevaplayacakların sayısını artırma konusunda emin adımlarla ilerlediği için.

aynen ertan abi aynı sıkıntıları bende yaşıyorum ama yılmadan sonuna kadar devam pazara kadar değil mezara kadar Trabzonspor..........

OLCAY ÇAKIR
13.10.2008, 11:25
Ertan'ın insanlığı,adamlığı adamı ezer,ezer.:)

Hüseyin Bağdat
13.10.2008, 11:30
İstanbul eziklerine başkaldırdığı için...
Hakkıyla şapiyonluklar kazandığı için...
Anadolu'nun sesi olduğu için...
Kaç yıldır şampiyon olamadığı halde taraftarı tarafından çok sevildiği için...
Haksızlığa,güçlüye karşı isyanın,başkaldırının sembolu oldu için...

BURAK DOGU
13.10.2008, 11:34
78 li yıllar Türkiye'de Bağımsızlık ve Emperyalizmle savaş yıllarıdır hepimizin bildiği gibi... İşte o yıllardan beri Devrimci ve Kendini Geliştirmeci ruhu taşıdığı için

O yıllardan beri süregelen ezilenin yanında güçlünün yıldırmacı politikası karşısında dimdik durduğu için

Anadolunun öz niteliklerine bağlı olduğu için

Deli Gönlümdeki Dalgaları coşturduğu için

Onurumuz, Gururumuz, Herşeyimiz olduğu için

Renklerinden feyiz aldığım için

Trabzonlu olduğum için

Ama önemlisi Saf ve Temiz olarak BENİM olduğu için!!!

Serdær
13.10.2008, 11:39
Neden TRABZONSPOR ?

Benim için bu cevap yeterlidir ;

“Anadolu’dan yeni bir şampiyon çıkar mı?” sorusuna karşılık Ertuğrul Sağlam`in cevabi:

“...imkansız olarak görmüyorum ama çok zor. Çünkü Anadolu’da ‘TRABZON’ haricinde hakikaten camia olmuş, takımını gönülden destekleyen, kendi şehrindeki takımın birinci takım olduğu başka bir şehir yok. Bugün Kayseri’de 100 kişiye sorun, yüzde 80’i, bir büyük takımın adını verir, “Sonra Kayserispor’u tutuyorum” der. Manisa’ya git orada da aynı şey vardır... Gidin Trabzon’da da böyle bir soru sorun bakalım, ne yanıt alacaksınız?

Şampiyonluk görmesem de vucüduma işlemiş olan aşkından dolayı hiç vazgeçemediğim için TRABZONSPOR..

TSezgin61
13.10.2008, 11:48
Trabzon gibi ekonomisi kisitli bir sehrin, ekonomik zorluklar ceken insanlarimizin, yasli eli ayagi tutmayan dedelerin ninelerin, anadolunun bagrindan kopup gelenlerin takimi oldugu icin TRABZONSPOR....
dertleri unutturdugu icin Trabzonspor...
büyüklerimden haksizliga karsi kendi takiminla savasmayi ögrendigim icin Trabzonspor...
büyük bir kesimin ekmegi suyu oldugu icin, ve bunun bilincinde oldugu icin Trabzonspor...

iste bu yüzden TRABZONSPOR!!!

Ertan 51
13.10.2008, 12:07
Poetricus Hocam,Süleyman toprağım,Olcay gardaşım;estafurullah
candan gönülden sağolun var olun,mahçup oldum valla
eksik olmayın
inşallah güzel günler bizi bekliyor
sizler bizler gibi TS sevdalıları sayesinde.

Süleyman50
13.10.2008, 13:20
Poetricus Hocam,Süleyman toprağım,Olcay gardaşım;estafurullah
candan gönülden sağolun var olun,mahçup oldum valla
eksik olmayın
inşallah güzel günler bizi bekliyor
sizler bizler gibi TS sevdalıları sayesinde.

sende sağolasın ertan abi..........

Zafer BİLGİN
13.10.2008, 14:14
Barselonada yaşayacaksan Barselonayı tutmak iş değildir.Espanyolu tutabiliyormusun asıl keyif oradadır.Torinoda yaşarken Juventusu değilde Torino yu tutabilirmisin.Juventusu belkide 10 yılda bir yeneceksin.Ama zorlukla alınan o galibiyetin ne kadar keyifli olduğunu tahmin ediyorum herkes biliyordur.

Neden Trabzonsporun cevabı sanırım yukarıdaki satırlarda saklıdır.Ben kolayı sevmiyorum.

trab61
13.10.2008, 14:29
nedeni yok bana gore. cunmu ben trabzonluyum baska takim tutamam olmaz dusunemiyorum bile.
trabzonspor sevgisini anlatamam kelimelerle. asigim sana trabzonsporum senle yatip senle kalkiyorum. biz ozel bir sehiriz vede ozel bir takimiz.
bizim turkiyede yerimiz cok farklidir, tarihdende bunu anlayabiliriz. ben kendimi bildim bileli tsliyim ama zaten baska takimda tutamazdim, bizim ozelligimizde budur.
allahima sukur ogullarimida cok fanatik yaptim simdiden.
vallahi ilk once musluman olduguma sukur ediyorum sonra turk vede trabzonlu oldugum icin gercekten kendimi cok gururlu ve sansli hissediyorum. trabzonlu olmak bir ayricaliktir.

iboandibo
13.10.2008, 14:31
benim trabzon kemençe dir bazen denizden esen soğuk bi rüzgar bazen maçtayken gol olduğunda yanında duran hiç tanımadığın bir insana sıkıca sarılmaktır.bazende başarısız olsada onu her ortamda destekleyip yüceltmektir.insanların kolayı seçip istanbul eziklerinden birini tutacağına asil olup kendi değerini en üst seviyelere yüceltmektir.daha yazabileceğim çok sey var ama analatamıyorum.belkide trabzonsporluluk tarif edilemez duygular içerisinde delice sevebilmektir.işte tüm bunlar için ölümüne trabzonspor

trab61
13.10.2008, 14:43
olumune kadar trabzonspor. seni seviyorum ve hayatimin sonuna kadarda sevgim arta arta devam edecek. senin sevgin daglari deler gecer. gercekten anlatilmasi cok zor bir sevgidir trabzonspor. tarif edilmesi cok zor.
ama ogullarimi fanatik trabzonsporlu yaptim simdiden. 9 yasindaki oglum macini kacirmaz. 4 yasindaki kucuk oglumda trabzonspor ve yattrayi biliyor futbol hakkinda. anne baba demesini ogrendikten sonra ilk ogrendigi sey trabzonspordu. herkesin cocuklarina boyle gostermesi lazim. hele bide bi sampyion olsak ozaman iste yanar trabzon.

GERONIMO35
13.10.2008, 14:56
Ben Bayburt luyum ama Kütahyada doğdum bizim mahallede bizden başka hiç karadenizli yoktu ama en az istanbul takımı taraftarı kadar Trabzonsporlu arkadaşım vardı O dönem Trabzon fırtına gibi esiyordu Bana babam Trabzonspor çok iyi demişti o yüzden Trabzonspor lu oldum kendimi bilmeye başladığımda en fanatiğinden olmuştum bile:)

KUTADGU
13.10.2008, 16:03
TANIDIĞIM TRABZONSPOR

Trabzonspor fırtınadır.
Önüne kattıklarını savuran, korkak yüreklileri yerinden söküp atandır.
Tutunmayı çöreklenme sayanların, ayak yıkayıcıların, ense koruyucularının, altalta üst üste kıvrılanların, yılan ağızlıların, maymun iştahlıların, ibrik tutanların, el etek yalayıcıların ve bilcümle haketmeden yaşayanların korkulu rüyasıdır.

Trabzonspor anadır.
Üzüntüyü paylaşan, sevinci kollayandır.
Gözyaşlarınızı saklayan, mutluluğunuzda kucak açandır.
Uyuduğunuzda aklınızda, kalktığınızda yanı başınızdadır.

Trabzonspor babadır.
Dik duruşumuzun haşmetli kaynağı.
Yıkılmamak için yılmamalı gerçeğinin kanıtı.
Şefkat ise şefkat, merhamet ise merhamet, öfke ise öfke ve kavga ise kavgadır.

Trabzonspor denizdir.
Ucu bucağı görülmeyen, derinlerinde manaları buldurandır.
İçi de bir dışı da bir, görenleri de görmeyenleri de maviye bulandırandır.
Her kulacınızda sizi daha da gururlandırandır.

Trabzonspor topraktır.
Unutturulmaya çalışılsa da, her daim yanınızdadır.
Yok sayılmaya çalışılsa da her daim genç filizlerin kaynağıdır.
Düzenbazlığın kol gezdiği oynak zeminlere inat sağlamdır, sadıktır.

Trabzonspor, temizliktir.
Kire bulanmamayı onur sayan, kire bulanıp gurur duyanları yok sayandır.
Trabzonspor, ak, paktır.
Kir taşımayan çılgın sular gibi, coşup çağlayandır.

Trabzonspor yangındır.
Mazlumların yüreğindeki ateşi yakan, ciğersizleri dağlayandır.
Delikanlıların ellerinde çakmak çakmak parlayandır.
Ufukta göründüğünde, yağmacıları, yutucuları ve yatakçıları kaçırandır.

Trabzonspor yankıdır.
Dikte edilene boyun eğip, yıllarca uyuyanları uyandırandır.
İnanc, hırs ve imanla haykırandır.
Kadim zamanlardan doğan, yüreksizleri sağırlaştırandır.

Trabzonspor, fatihtir.
Yampiri büyüklerin, alınlarının çatına dikilen bayraktır.
Fetih oklarının, altı defa çıkarıldığı Anadolu motifli sadaktır.
Tek kelimeyle hayat, iki kelimeyle ab-ı hayattır.

Trabzonspor’um!
Korkusun, ecelsin kimilerine göre
Çomak sokan, delirten ve titretensin.
Nerden çıktı bunlar, dedirtensin.

Trabzonspor’um!
Her zaferinden ağlatan,
Her yenilginde diriltensin
Temiz yüreklilerin coşkususun dillerde.
Mavisin sen gözlerimde
Bordosun, özlemimde.

Trabzonspor’un sadece aşk olmadığını öğrendim bir gece vakti. Trabzonspor sadece bir futbol kulübü değildi çünkü. Yeni heyecanlara yelken açanların uykusuzluğunu yaşadığım bir gece vaktı düştü aklıma bu yazı. Günlük, aylık ya da yıllık heyecan olmadı hiçbir zaman Trabzonspor. İnanılır mı bilmem ama öfke nöbetlerimde dahi “vazgeçiyorum” lafının hiç söyletmedi bana. Kavgalarımın, umutlarımın, coşkularımın, arka arkaya yaktığım sigaralarımın sebebiydi Trabzonspor. Ama neydi ve ne değildi?

Malumunuzdur ki, başkaları tarafından, başka yerlerde, sahte ve de ön çıkarlı çok tanımlamalara tanık olduk Trabzonspor hakkında. Çoğunda kin ve kıskançlığı sezinledik hep beraber. Tanımlamalar yapmak kolaydır, zor olan tanımaya çalışmak ve tanımaktır. Tanıdığım Trabzonspor’u anlatmaya çalıştım kalemimce.

Bu yazı bu duygular içerisinde döküldü kalemimden.
Kalemim masamın üzerinde tek başına ve dimdik durmakta hala.

Hürmetle.

-“Hakikati bulan, başkaları farklı düşünüyorlar diye, onu haykırmaktan çekiniyorsa, hem budala hem de alçaktır. Bir adamın “benden başka herkes aldanıyor” demesi güç şüphesiz, ama sahiden herkes aldanıyorsa o ne yapsın?”-

Cihan ARSLAN
Bordomavi.net

Hangi birisini söylemeli.

Trabzonspor işte.

Tevez Apo
13.10.2008, 16:57
Bizden biri gibi varlık gibi ona bişe olunca üzüldüğümüz hatta ağladığımız için ; iyi olunca sevindiğimiz , paylaştığımız Ve en önemlisi Özenti olmayıp Gerçek takımımızı tuttuğumuz için ve( Renkleride güzel:D:D ) Seviyoruz seni TRABZONSPOR

LaZo_52
13.10.2008, 17:20
trabzon benım tek aşkım nedenmı trabzonspora sevgılımden daha cok baglıyım orduluyum trabzonsporluyum

Ümit Tekşan
13.10.2008, 17:37
Bizde de Babadan Oğula geçer. Ancak , Karadenizli ( ORDU ) Oluşumuzunda büyük katkısı var.

TS-FAN
13.10.2008, 17:55
dayilarim anne tarafimda hgerkes çoluk çocuk gs tutuyolardi.bunlar bana küçükken g.s formasi almisti bende sokakta giyiyodumbigün aksam hiç unutmuyorum babam isten geldi sokakta çocugum daha nerden biliyim beni çagirdi eve kim aldi dedi sana bu formayi dedim dayim aldi formayi üstümden bi güzel çikardiyakti onu sonra annemin anlattigina göre açmis dayimada bi güzel sövmüssmileys/smiley1.gifsonralari babam anlatti bana aldigi ilk formayida o zamanlar tabi parasizlik gitmis arkadasindan borç para alarak almis oglum memleketinin kendi takimini tutsun diye iste ogünbugün trabzonluyum trabzonsporluym dünya üzerindeki en saf sevgilerden bi tanesidir trabzonspor çogu zaman üzsede birakamassin kopamassin babama tesekkür ediyorum buradan ve inanin su satirlari yazarken gözümden yas geldi 10 kat daha trabzonsporu daha çok sevdigimi anladim
sayfaları tek tek okurken herşey güzel giderken bu yazı ile olan oldu..
işte bu yüzden Trabzonspor..

colman
13.10.2008, 19:19
trabzonspor benim herşeyim..

ApoCaN28
13.10.2008, 19:22
Neden mi ?

İskender66
13.10.2008, 20:41

Abi aynı sıkıntılar bende de var malesef :(
"Hangi takımı tutuyorsun?" dediklerinde "Trabzonspor" dediğimde "Trabzon nire, Yozgat nire" diyorlar. Millete neden Trabzonsporu tuttuğumu anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor oluyor. Bende onlara kısaca "Siz İstanbul'lumusunuz da İstanbul takımlarını tutuyorsunuz" diyorum. Onlarda bana "ama Trabzon şehir takımı, bizim tuttuğumuz takımlar ise Türkiyeye mal olmuş takımlar. Hem güçlüler hemde her sene şampiyonluğa oynuyorlar. Taraftarları da çok" diyorlar. Bende onlara "biz Türkiye takımı değilmiyiz. Biz de 6 kez şampiyon olduk. Pek çok kupa kazandık. Avrupada destanlar yazdık" diyorum. Bu muhabbet uzayıp gidiyor. Velahasılı kelam millet bizim neden Trabzonspora sevdalı olduğumuzu anlayamıyor. Sülaledeki tek Trabzonsporlu benim. 9 yaşındaki oğlumu da Trabzonsporlu yaptım doğal olarak :) Sıkıysa tutmasın. Adını boşuna HAMİ koymadık :)

mhast
13.10.2008, 22:53
ben ankaralıyım ailemnde ne karadenızlılık var nede trabzonsporlu ,ben dayak yıyerek trabzonsporlu oldum ,ilk okula 3 gıderken şampıyon olan trabzonspor daya yıyen ben sen hangı takımı tutuyorsun dıyolar ben de cevap ,hıc bır takımı ,pat tokat ,bun dan sonra trabzonsporlusun pat tokat ,ve ogunden sonra trabzonsporu tuttum ,her tarafata tek ben trabzonsporluyudum ,okulda ,mahallede,iş yerınde ,trabzonpor için her gun Allaha yalvarırdım bır gun evelenırsem trabzondan olsun dıye oda oldu en sonunda ama eşim kardeşinden cok cekmiş ,benımde fanatık bır trabzonsporlu odumu görunce uy başima gelen ler dıye bagırıyo ,şimdi bır kızım var 6 yaşinda oda fanatık ,ikiz geliyo 1 hafta sonra onlarda fanatık olacak tabıkı ,çunku trabzonsporlu olamak bir gurudur,ve ıyı kı dayak yemışımde trabzonsporlu olmuşum ,

fetvaci
13.10.2008, 22:59
ben ankaralıyım ailemnde ne karadenızlılık var nede trabzonsporlu ,ben dayak yıyerek trabzonsporlu oldum ,ilk okula 3 gıderken şampıyon olan trabzonspor daya yıyen ben sen hangı takımı tutuyorsun dıyolar ben de cevap ,hıc bır takımı ,pat tokat ,bun dan sonra trabzonsporlusun pat tokat ,ve ogunden sonra trabzonsporu tuttum ,her tarafata tek ben trabzonsporluyudum ,okulda ,mahallede,iş yerınde ,trabzonpor için her gun Allaha yalvarırdım bır gun evelenırsem trabzondan olsun dıye oda oldu en sonunda ama eşim kardeşinden cok cekmiş ,benımde fanatık bır trabzonsporlu odumu görunce uy başima gelen ler dıye bagırıyo ,şimdi bır kızım var 6 yaşinda oda fanatık ,ikiz geliyo 1 hafta sonra onlarda fanatık olacak tabıkı ,çunku trabzonsporlu olamak bir gurudur,ve ıyı kı dayak yemışımde trabzonsporlu olmuşum ,

ilginç bir trabzonspor gecmısın warmıs abı:) Allah analı babalı buyutsun nıce şampiyonluklar görsünler inşallah:D

mhast
13.10.2008, 23:27
teşekur edrerım inşallah hep beraber görürüz o şampıyonlukları ,ister gorelım ister gormeyelım bızde bu aşk hıc bıtmez,

Ertan 51
14.10.2008, 07:52
Sülaledeki tek Trabzonspor'lu benim. 9 yaşındaki oğlumu da Trabzonspor'lu yaptım doğal olarak :) Sıkıysa tutmasın. Adını boşuna HAMİ koymadık :)
:)
İsko sen de tam bir fanatikmişin be gardaşım
valla helal olsun ne deyim:alkış:
Trabzon nire Yozgat nire HAMİ nire(iç anadoluda bir tek Hami sende vardır heralde:))
Hami yiğenime selam di,gözlerinden öperim koçumun.

Selçuk Aydın61
14.10.2008, 08:39
bi tokata sattım feneri :)) baba elerin derk görmesin

babamla tvden maç izloruz ufagım trt1 veriyo maçları fener TRABZONSPOR maçı fener golu atınca ben fırladım havaya goldiye baba koltukda yanımda yanyan baktı 1 tokat selçuk yerde pert :S bana sen hangi takımı tutuyon dedi cevabı kendi verdi :)))trabzondan başka takım tutarsan seni vururum okorku hala içimde :)) sevgisi kocaman oldu

UZAKUFUK
14.10.2008, 09:21
Biz karadenİz İnsanları zor bir tabiatta ve zor ekonomİk Şartlarda yaşam mücadelesİ veririz hep. Kendi derdimizle uğraşmaktan kendimizi başkalarına amlatamayız yeterince. Hırçınnızdır da bıraz. Kısa kesmeyi severiz. Hep acelemiz vardır. Oyuna eğlenceye vaktimiz yoktur hiç. Çünkü ekmek kavgası hep engeller bunları. İşte Trabzonspor tamda bu Şartlardaki bir toplumun kendini İfadesİ, kanıtlamasi olarak Çıkmıştır ortaya. Bizlerde ona sarılmışızdır yürekten. En azından o başarılı olunca kendimizi dünya İnsanlarına anlatırcasına seviniriz. Haykırırız. Onun içindir ki o sadece bizim değğl kendini anlatma ihtiyacı duyan bütün anadolunun çığlığıdır.. Mustafa ÖztÜrk

Recep Alkan
14.10.2008, 09:56
Biz karadenİz İnsanları zor bir tabiatta ve zor ekonomİk Şartlarda yaşam mücadelesİ veririz hep. Kendi derdimizle uğraşmaktan kendimizi başkalarına amlatamayız yeterince. Hırçınnızdır da bıraz. Kısa kesmeyi severiz. Hep acelemiz vardır. Oyuna eğlenceye vaktimiz yoktur hiç. Çünkü ekmek kavgası hep engeller bunları. İşte Trabzonspor tamda bu Şartlardaki bir toplumun kendini İfadesİ, kanıtlamasi olarak Çıkmıştır ortaya. Bizlerde ona sarılmışızdır yürekten. En azından o başarılı olunca kendimizi dünya İnsanlarına anlatırcasına seviniriz. Haykırırız. Onun içindir ki o sadece bizim değğl kendini anlatma ihtiyacı duyan bütün anadolunun çığlığıdır.. Mustafa ÖztÜrk

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

İskender66
14.10.2008, 23:37
İsko sen de tam bir fanatikmişin be gardaşım
valla helal olsun ne deyim:alkış:
Trabzon nire Yozgat nire HAMİ nire(iç anadoluda bir tek Hami sende vardır heralde:))
Hami yiğenime selam di,gözlerinden öperim koçumun.
Eyvallah abicim sağolasın bu güzel sözlerin için ;)

trab61
15.10.2008, 00:16
isko sana helal olsun. baska bisey demiyorum. tuylerim diken diken oldu.
trabzon ve trabzonspor benimde herseyim. lutfen herkes cocuklarina sahip ciksin ve kesinlikle trabzonsporlu yapsin. herkesin gorevidir bu.

matalar
15.10.2008, 00:17
ÜÇ tane ezİk takimin taraftarini karŞima alip 24 yildir Şampİyon olamasakta Şanli tarİhİmİzle onlari susturmanin o tarİf edİlemez zevkİ yokmuuu.
İŞte o trabzonsporumun en tatli yerİ...

Ahmet Faruk
15.10.2008, 00:18
Barselonada yaşayacaksan Barselonayı tutmak iş değildir.Espanyolu tutabiliyormusun asıl keyif oradadır.Torinoda yaşarken Juventusu değilde Torino yu tutabilirmisin.Juventusu belkide 10 yılda bir yeneceksin.Ama zorlukla alınan o galibiyetin ne kadar keyifli olduğunu tahmin ediyorum herkes biliyordur.

Neden Trabzonsporun cevabı sanırım yukarıdaki satırlarda saklıdır.Ben kolayı sevmiyorum.

Zafer Abi, biz gerçekten hazıra konmuşuz.
Tüylerimi diken diken yapan öyle yazılar okuyorum ki burda.

A.Gökhan AKIN
15.10.2008, 20:46
Benim hikayemde bir garip, babam koyu gs lidir. ama Trabzonun o ardarda şampiyon olduğu zamanlara Rizeli olmamız itibariyle ortaya çıkan miilliyetçi dürtüler, bizi ağbimle birlikte trabzonsporlu yapmasına neden olmuş.Her zaman söylerim, Seni Bir babam olduğun için bir de beni Trabzonsporlu yaptığın için seviyorum diye....Her ne kadar kendisi daha sonra özüne dönsede, uzun mücadeleler vermesine rağmen bizi asla çevirememiştir Trabzonsporluluğumuzdan .. Şimdi o zamanlar babamın aldığı o bordomavi formalarla çekildiğim resimlere bakıyorum aradan tam 20-25 yıl geçmiş Ağbimle birlikte,sarmaş dolaş ve şuan gözlerim yaşarıyor..varmıdır takımının formasıyla çekildiği resmine bakıpta ağlayabilen başka bir taraftar topluluğu? ama biz kimseye taraftarlığımızın şampiyon olmakla ya da olmamakla alakalı olmadığını anlatamayacağız.

Neden mi Trabzonsporluyuz? bu formaya bakıp ağlayabildiğimiz için Trabzonsporluyuz ......

TS-FAN
16.10.2008, 00:02
Benim hikayemde bir garip, babam koyu gs lidir. ama Trabzonun o ardarda şampiyon olduğu zamanlara Rizeli olmamız itibariyle ortaya çıkan miilliyetçi dürtüler, bizi ağbimle birlikte trabzonsporlu yapmasına neden olmuş.Her zaman söylerim, Seni Bir babam olduğun için bir de beni Trabzonsporlu yaptığın için seviyorum diye....Her ne kadar kendisi daha sonra özüne dönsede, uzun mücadeleler vermesine rağmen bizi asla çevirememiştir Trabzonsporluluğumuzdan .. Şimdi o zamanlar babamın aldığı o bordomavi formalarla çekildiğim resimlere bakıyorum aradan tam 20-25 yıl geçmiş Ağbimle birlikte,sarmaş dolaş ve şuan gözlerim yaşarıyor..varmıdır takımının formasıyla çekildiği resmine bakıpta ağlayabilen başka bir taraftar topluluğu? ama biz kimseye taraftarlığımızın şampiyon olmakla ya da olmamakla alakalı olmadığını anlatamayacağız.

Neden mi Trabzonsporluyuz? bu formaya bakıp ağlayabildiğimiz için Trabzonsporluyuz ......
harika yaa..:alkış::alkış::alkış:

pıtırcık
16.10.2008, 00:08
tek aşkım biricik sevgilim

Dilara
18.10.2008, 20:06
farklı olduğu için Trabzonsporluyuz ! Herkesten farklı olmak için...

Harun Karadeniz
02.01.2009, 15:31
benim kültürümü benim özümü yansıttığı benden bi parça gördüm için.

belkide zoru sevdiğim için, çok kolaydı istanbul takımlarını tutmak 2 senede bir şampiyonluk turu atmak.
bu takımı tutabilmek ayrıcalık ve farklılıktır farklı olduğu için seviyorum trabzonu hayatıma renk kattığı beni kendine aşık edebilen tek şey olduğu için tutkunum.
300 spartalı filminin sonunda kral kendini tanrı zanneden adama mızrağını fırlattı ve yüzünün kanamasına ve onun aslında bi tanrı olmadığını gösterdi herkeze yenilmez olmadığını bizde bunu istanbula tam 6 kez yaptık gösterdik herkeze onların yenilmez olmadığını "Yenilmez değilsiniz ve emin olun gene yenileceksiniz"...

Bahattin Aydın
02.01.2009, 17:41
Ben bu takımı nedensiz sevdim :)

Muhammed KOÇ
02.01.2009, 17:54
ezikliğe baş kaldırış.. bir devrim..bir fırtına aldı bizi

61SOYTÜRK61
01.03.2009, 07:11
neden diye sorulduğunda ağzımdan çıkcak cümlelerin kıfyetsiz kaldığı karşılıksız bir aşk..bir onur..bir gurur...son nefese kadar....

nedeni yok ..çünküsü yok..BİRKERE SEVDAYA TUTULMAYA GÖR...

Yasin İriş
01.03.2009, 09:12
trabzonlu değilim izmitte dogup izmitte büyüdüm hayatımda birkere bile trabzona gitmedim avni akerde maç seyredemedim bütün ailem fenerbahçeliyken doğal olarak bana öngörülen takımı tutmam istenmiş ve tutmuştum (fenerbahçe) bir aston villa maçından sonra küçük yaştayken damarlarımda azda olsa o kanı bedenimde azda olsa taşıdıgımı hissettiğim o ruhu o günden itibaren hergeçen gün kat kat arttırdım ve babama aileme isyan edip Trabzonsporlu oldum Her Kocaelispor maçında trabzonspor tarafına geçip orada ne kadar izmitli varsa sözünü duymaya bile aldırış etmeyecek kadar çok sevdim...Baba atadır babaya itaat allaha itaattir işte ben trabzonsporu böyle bu kadar seviyorum kusura bakma baba bir ömür sırtımda taşırım seni ama kusura bakma...

sakaryalı.61
01.03.2009, 09:47
seviyorum işte seni trabzonsporum varmı bunun daha ötesi hastayım sahada hırçın dalgalar gibi rakibe bindirmene hastayım senin rüzgarda şahlanan renklerine .

sen gözümüzün bebeği kalbimizin sevgilisi

sen tatlı bir seher yeli ile gelen hoş bir koku gibi
içimize dolan sevgili

sen bir başkaldırının ve cesaretin simgesi
masum anadolunun yiğit delikanlısı

sen aşkım sevgilim iradem herşeyimle sen trabzonsporum..

seviyorum seniiii seviyorum benim canım trabzonsporum

aktan61
01.03.2009, 09:50
duygulandırdın..:alkış::alkış::alkış:

İskender66
01.03.2009, 09:58
trabzonlu değilim izmitte dogup izmitte büyüdüm hayatımda birkere bile trabzona gitmedim avni akerde maç seyredemedim bütün ailem fenerbahçeliyken doğal olarak bana öngörülen takımı tutmam istenmiş ve tutmuştum (fenerbahçe) bir aston villa maçından sonra küçük yaştayken damarlarımda azda olsa o kanı bedenimde azda olsa taşıdıgımı hissettiğim o ruhu o günden itibaren hergeçen gün kat kat arttırdım ve babama aileme isyan edip Trabzonsporlu oldum Her Kocaelispor maçında trabzonspor tarafına geçip orada ne kadar izmitli varsa sözünü duymaya bile aldırış etmeyecek kadar çok sevdim...Baba atadır babaya itaat allaha itaattir işte ben trabzonsporu böyle bu kadar seviyorum kusura bakma baba bir ömür sırtımda taşırım seni ama kusura bakma...
Helal olsun renkdaşım duygulandık okurken :alkış:

sakaryalı.61
01.03.2009, 09:59
duygulandırdın..:alkış::alkış::alkış:

saol kıymetli kardeşim trabzonsprumuz bizleri şair bile yaptı yav:D

sakaryalı.61
01.03.2009, 10:04

helal olsun kardeşime be helal olsun işte burası sözün biiiittiği yer :alkış: :alkış: :alkış:

Muhammet25
01.03.2009, 10:17
Ben bu takımı nedensiz sevdim :)
Kesinlikle Katılıyorum , Her Hangi Bir Nedeni Yok !

Dilek61
01.03.2009, 12:09

Abi bu ne güzel bir Trabzonspor sevdasıdır. Keske herkes dogru yolu bulabilse !!! Ama olsun, biz ayrıcalıklı insanlarız, kenetlenmişiz bırakmayız!!

iso_4939
01.03.2009, 12:26
genlerden olabilir....

Sümeyye Şahin
01.03.2009, 12:28
direniş,baş kaldırış,yaşanan ilkler,... her ne kadar yaşamasamda şampiyonluk dönemlerimizi dedelerimin ballandıra ballandıra anlatmasıyla,okuduklarımla, duyduklarımla gönül verdim tabzonspora...günümüzde yaşanılan şampiyonluklara göz yumdum bi gün o anı yaşadığımızda yapacaklarımın umuduyla...düşüncelerim; her sene o anı yaşayarak sevincimin azalmasındansa, mutlaka bi gün olacak hayaliyle uzun zaman beklemekten yana...hani insan uzaktayken daha çok sever ya.. bi gün kavuşacağı anı hayal eder mutlaka...öyle işte...duyduklarımı yaşamanın umuduyla bekliyorum hala,ve beklerim bi 24 yıl daha olmazsa da....
neden trabzonsporsa; bana yaşattıkları yaşatacakları çok şey var hayatta...bü yüzden trabzonsporla atacağım her adımımı yarınlara...

hAtes
01.03.2009, 12:38
Sanırım en ilginçlerinden biri de benim hikayem :)
Kuzenlerimle sokakta 5-6 yaşlarımdayken siyah beyaz üstünde bjk yazan toplarla oynardık, evt hep beraber bjk liydik.Ama ta ki bir radyo alana kadar :) belkide o gün ilk defa bir maçı radyodan da olsa canlı dinliyorduk... Ve maç öyle heyecanlıydı ki dedikki hep beraber, "Bu TS bu maçı kazansın TS li oluruz" :D hani bazen bazı arkadaşlarımız iddaa ya girer ya gs bu sene şampiyon olsun gs li olurum diye, işte aynen öyle.Radyonun etrafında 3 ümüz dizilmiştik.Ve maç (skoru hatırlamıyorum) TRABZONSPORUMUN olmuştu ve ben de o gündne sonra TRABZONSPORUN olmuştum...
Şimdi diyorum ki:
iyiki o radyoyu almış amcam,
iyiki ilk canlı maçımız TS-BJK maçımızmış,
iyiki iddaa ya girmişiz...

iboandibo
01.03.2009, 13:22
Sanırım en ilginçlerinden biri de benim hikayem :)
Kuzenlerimle sokakta 5-6 yaşlarımdayken siyah beyaz üstünde bjk yazan toplarla oynardık, evt hep beraber bjk liydik.Ama ta ki bir radyo alana kadar :) belkide o gün ilk defa bir maçı radyodan da olsa canlı dinliyorduk... Ve maç öyle heyecanlıydı ki dedikki hep beraber, "Bu TS bu maçı kazansın TS li oluruz" :D hani bazen bazı arkadaşlarımız iddaa ya girer ya gs bu sene şampiyon olsun gs li olurum diye, işte aynen öyle.Radyonun etrafında 3 ümüz dizilmiştik.Ve maç (skoru hatırlamıyorum) TRABZONSPORUMUN olmuştu ve ben de o gündne sonra TRABZONSPORUN olmuştum...
Şimdi diyorum ki:
iyiki o radyoyu almış amcam,
iyiki ilk canlı maçımız TS-BJK maçımızmış,
iyiki iddaa ya girmişiz...

eee diğerleri ne oldu

hAtes
01.03.2009, 15:02
eee diğerleri ne oldu
tabi hep beraber trabzonsporlu olduk ve şu anda öyleyiz :D

oguzhann
01.03.2009, 20:45
yaşadığım için Trabzonsporluyum,Trabzonspor'um için yaşıyorum

diplomat61
01.03.2009, 20:52
Trabzonluyum ÇÜnkÜ trabzonsporluyum

trabzonsporluyum ÇÜnkÜ trabzonluyum...

ApoCaN28
01.03.2009, 21:00
Giresunlu ama Trabzonspor luyum ...
Bana soranlara eskiden Trabzon a bağlıydık onun için diyorum...

baho_61
01.03.2009, 21:17
doğuştan geLioo bendeki bu aşk anLatıLmaz yaşanıoo

Özkan
01.03.2009, 21:19
Amasyalı olmamıza rağmen (Burada "rağmen" doğru olmadı ama başka kelime bulamadım.) tüm sülâlem Trabzonsporludur ama Cumartesi tanıştığım Sakaryalı Musa kardeşimin söylediği gibi "Hakkârili de olsam Trabzonspor'u tutardım. İstanbul takımlarının taraftârı olmak çok saçma ve çürük temellere dayanan bir şey."

lazkopatfaroz
01.03.2009, 21:27
başka takımmı var usta ??

61SOYTÜRK61
02.03.2009, 00:35
Giresunlu ama Trabzonspor luyum ...
Bana soranlara eskiden Trabzon a bağlıydık onun için diyorum...

ççç buda iymiş :D

cengiz kudal
14.03.2009, 01:53
ne zaman trabzon taraftarı oldum hatırlayamıyorum.aşırı trb fanatiiği olan annem sayesinde olabilir.

karaozgur
14.05.2012, 23:54
Sevdiğimden... Sadece sevdiğimden...

Başka söze gerek varmı? :)

Emirhan Makul
15.05.2012, 00:09
Seçilmiş olan olduğum ve olduğumuz için Trabzonspor.

HOPA'LI TS'Lİ
15.05.2012, 10:33
Zoru başarmanın, hayat mücadelesindeki engelleri aşmanın hoş bir yansımasıdır Trabzonspor.

Bir başkaldırıştır tekdüzeliğe, beylere kafa tutmaktır, hem haklı hem güçlü olmanın heyecanlı tarifidir.

Bu sevda karşılıksızdır, doyurucudur algılanması

zarge
15.05.2012, 10:36
istanbul'da sıradan bir ilçenin nüfusunun 1/10 kadar nüfusu ve ekonomik yapısı olan bir şehrin takımı olmasına rağmen, dik oynayışı, başarılarından..

SEDER
15.05.2012, 14:36
Sürü psikolojisine hayır diyebildiğim için,
Kitleyle yığını ayırt edebilme yeteneğine sahip olduğum için,
Güçlünün yanında olup, haklı olacağını zannedenlerden nefret ettiğim için,
Günün Moda deyimiyle "iki koyun güdemeyecek" lerin, toplumda yer edinmek ve statü kazanmak için "fenerliyim, cimbomluyum, bjk liyim" diyerek diğerlerinden geri kalmama çabasıyla salyangozun kabuğuna sırt dönmesi gibi kendi gerçeklerine sırt dönmesinden nefret ettiğim için,
Güçlünün iktidarını değil, haklının savaşını sevdiğim için,
Seksenlerde ya sağcı ya solcu diyerek toplumu kutuplaştıran, farklı görüşlere, fikirlere kulak tıkayan perde arkasındakilerin yaptığıyla paralel, bugünlerde ya fenerli ya cimbomlu diyerek aynı oyunu sergileyen, futbolumuzu kutuplaştırmaya çalışan, kendilerinden başka kimsenin olmadığını sanan uyanıkların oyununa gelmeyecek kadar zeki olduğum için,
Doğulu kardeşlerimize yıllarca yaptıkları hakaretler yetmemiş gibi, şimdilerde yanlarında dut yemiş bülbül kesilen(korkunun gözünü seveyim), ancak karedeniz insanın engin hoşgörüsünü suistimal ederek, kendileri çok zeki olacak ki(!) karadenizlileri aşağılayan, hakir gören, hamsi diyen, ingiliz alman fıkralarını temel- dursun diye türkçeleştirip bir bölgeye mal eden, ama bunun yapmalarının asıl nedenlerinin hazımsızlık olduğu her halinden belli olan zavalılara acıdığım için,
Fenerliyim diyenlere "sen kadıköylümüsün, sen istanbullumusun" diyemiyen, ancak Trabzonsporluyum diyenlere "Trabzonlumusun, değilsen senin ne bağlantın var Trabzonla" gibi ucube sorular sorabilmeye cesaret eden beyin özürlüleri anlamakta zorlandığım için,
Çalınan şampiyonlukları görmezden gelinip, hakkını aradığı için üstüne birde haksız çıkan kitlenin mensubu olmaktan gurur duyduğum için,
Rekabetle, emeği insan sevgisini, yaratılanı yaratandan ötürü sevme çabasını bir kenara bırakıp, haksızlığı, adaletsizliği, şikeyi, hukuksuzluğu kendine düstur eden veya edecek bir yönetime dünya döndükçe sahip olmayacağımız için,
Şikelide olsa lekelide olsa şampiyonluk şampiyonluktur diyemeyecek, şikeli şampiyonluğu kendilerine hakir gören yöneticileri bir kaşık suda boğabilecek engin bir tarafatara sahip olduğumuz için,
Sırf bir Anadolu takımı şampiyon olsun diye canını dişine takarak son maçında fenere yenilmeyerek Bursayı şampiyon yapmasına karşın, Trabzon şampiyon olmasın diye son maçında fenere yatan sivas gibi anadolu takımlarının olduğu bir lige fazla olduğumuz için,
Her şeye rağmen hatta hatta " Trabzonda deprem olsa da tüm trabzonlular ölse" diyen zavalılara rağmen, asla ve kata böyle bir düşüncede bulunamayacak eşsiz bir taraftarımız olduğu için,
Henüz kişilerle Kurumları ayırt etme yetisine haiz olamadığım için,

TRABZONSPOR LUYUM...

HOPA'LI TS'Lİ
15.05.2012, 14:48
1983-1984 sezonundaki son şampiyonlukta, Avni Aker'deki şu 2 pankart neden Trabzonspor sorusunun en güzel ve en kısa cevabı değl mi?

Elektrik'te Edison. Futbolda Trabzon.
Araplar'da Petrol. Trabzon'da futbol.

Barış Bağcıoğlu
16.05.2012, 05:04
Sürü psikolojisine hayır diyebildiğim için,
Kitleyle yığını ayırt edebilme yeteneğine sahip olduğum için,
Güçlünün yanında olup, haklı olacağını zannedenlerden nefret ettiğim için,
Günün Moda deyimiyle "iki koyun güdemeyecek" lerin, toplumda yer edinmek ve statü kazanmak için "fenerliyim, cimbomluyum, bjk liyim" diyerek diğerlerinden geri kalmama çabasıyla salyangozun kabuğuna sırt dönmesi gibi kendi gerçeklerine sırt dönmesinden nefret ettiğim için,
Güçlünün iktidarını değil, haklının savaşını sevdiğim için,
Seksenlerde ya sağcı ya solcu diyerek toplumu kutuplaştıran, farklı görüşlere, fikirlere kulak tıkayan perde arkasındakilerin yaptığıyla paralel, bugünlerde ya fenerli ya cimbomlu diyerek aynı oyunu sergileyen, futbolumuzu kutuplaştırmaya çalışan, kendilerinden başka kimsenin olmadığını sanan uyanıkların oyununa gelmeyecek kadar zeki olduğum için,
Doğulu kardeşlerimize yıllarca yaptıkları hakaretler yetmemiş gibi, şimdilerde yanlarında dut yemiş bülbül kesilen(korkunun gözünü seveyim), ancak karedeniz insanın engin hoşgörüsünü suistimal ederek, kendileri çok zeki olacak ki(!) karadenizlileri aşağılayan, hakir gören, hamsi diyen, ingiliz alman fıkralarını temel- dursun diye türkçeleştirip bir bölgeye mal eden, ama bunun yapmalarının asıl nedenlerinin hazımsızlık olduğu her halinden belli olan zavalılara acıdığım için,
Fenerliyim diyenlere "sen kadıköylümüsün, sen istanbullumusun" diyemiyen, ancak Trabzonsporluyum diyenlere "Trabzonlumusun, değilsen senin ne bağlantın var Trabzonla" gibi ucube sorular sorabilmeye cesaret eden beyin özürlüleri anlamakta zorlandığım için,
Çalınan şampiyonlukları görmezden gelinip, hakkını aradığı için üstüne birde haksız çıkan kitlenin mensubu olmaktan gurur duyduğum için,
Rekabetle, emeği insan sevgisini, yaratılanı yaratandan ötürü sevme çabasını bir kenara bırakıp, haksızlığı, adaletsizliği, şikeyi, hukuksuzluğu kendine düstur eden veya edecek bir yönetime dünya döndükçe sahip olmayacağımız için,
Şikelide olsa lekelide olsa şampiyonluk şampiyonluktur diyemeyecek, şikeli şampiyonluğu kendilerine hakir gören yöneticileri bir kaşık suda boğabilecek engin bir tarafatara sahip olduğumuz için,
Sırf bir Anadolu takımı şampiyon olsun diye canını dişine takarak son maçında fenere yenilmeyerek Bursayı şampiyon yapmasına karşın, Trabzon şampiyon olmasın diye son maçında fenere yatan sivas gibi anadolu takımlarının olduğu bir lige fazla olduğumuz için,
Her şeye rağmen hatta hatta " Trabzonda deprem olsa da tüm trabzonlular ölse" diyen zavalılara rağmen, asla ve kata böyle bir düşüncede bulunamayacak eşsiz bir taraftarımız olduğu için,
Henüz kişilerle Kurumları ayırt etme yetisine haiz olamadığım için,

TRABZONSPOR LUYUM...

altına imzamı atmakla beraber

bide şunu diyorum

Babam Artvin'li Annem Ordulu bende tam ortası Trabzonluyum doğal olarak da TRABZONSPORluyum :D:D:D

qlii
16.05.2012, 11:46
Ben küçük çocukken galatasaraylıydım.Evet galatasaraylı.Trabzonspor forma almıstı babam giye giye kalbime işledi bekide.sizde çocugunuza bi ts forması alın giydirin .denedi çalışıyor %100 facebook onaylı. :D 2 Günde 2 önemli sınavım var ve ben burdayım.trabzonluluk budur işte.

zekeriyya
16.05.2012, 12:46
neden Trabzonspor sorusunun cevabı

alakasız bir yerde bordo mavi iki rengin birlikte kullanılması ile
başlayan muhabbetlerde başlar
sanki dostluk eskiden gelme gibi

o zaman dersin

ben bu yüzden Trabzonspor luyum

ts_ezer
17.05.2012, 22:53
trabzonspor şampiyon olamaz diyenlere; seneye inşallah. senin şehrin için de söz olmaya çalışacağız deme keyfini yaşatığım için trabzonsporluyum.

Bordo_MaviM_61
17.05.2012, 23:04
Zamanında sınıfta Trabzonsporlu olarak tek el kaldıran kişi olduğum için olabilir mi?

Emirhan Makul
17.05.2012, 23:09
Bu yaşıma kadar ki Neden Trabzonspor sorusuna vereceğim cevap sizlerin bu başlıkta yazdıkları güzel sözlerdi, geçerliliğinide yitirmiş değil fakat bundan sonra yeni bir sebep eklendi, artık mazoşist olduğumu düşünüyorum bu konuda, bu yüzden Trabzonspor, bütün mazoşik isteklerimi karşılıyor.

tisan61
17.05.2012, 23:29
zor olduğu için

M. Fatih ALEMDAR
17.05.2012, 23:33
İyidir iyi Trabzonsporlu olmak.

Tyler Durden
17.05.2012, 23:47
Zamanında sınıfta Trabzonsporlu olarak tek el kaldıran kişi olduğum için olabilir mi?

ilkokul,ortaokul,lise.bu olay her zaman basima geldi.
buna ragmen sinifta herkese laf yetistirirdim.sinif arkadaslarim
bile illallah demisti..ortaokul ve lisede sirf trabzonspor'a kufrettiler
diye iki tane buyuk kavgam oldu.yandas kurullar
o zamanda vardi.kufur edeni ettigi icin degil ben edeni dovdugum icin
disiplin kurullarinda
ifade verdim..peder beyi cagirip onun ifadesinede
basvurdular.hakkimda soylenenlere
hafif gulumseyerek haklisiniz mudur bey,ben kulaklarini cekerim
seklindeki
ifadelerine sahit oldum.eve gelince beni koseye cekip
seni trabzonspor'lu yaptim ama dogru mu yanlis mi
bilmiyorum derdi:)
allahtan unide bir kac renkdas vardi, nispeten daha rahat gecti.
birde rizeli oldugum icin rizeliler trabzonu sevmez sen niye
trabzonsporlusun sorularina cokca maruz kaldim..
atiyorum karsli bir adam fenerbahceli olunca kimse nedenini
sormuyor ama ben dibimdeki sehrin takimini tutunca
sorular ardi ardina geliyor.en azindan ben kendi insanlarimin
takimini tutuyorum.huyu,suyu,tipi,konusmasi,davranislari hepsi ayni
derdim halen daha diyorum..

KERİM
17.05.2012, 23:54
Benim kültürümü temsil ettiği için

atf61
18.05.2012, 07:35
bende doğma büyüme istanbuldayım..
allahım küçükken herkesin tuttuğu takım var üçüzlerden..bende tüpçüspor filan diyorum...
ama kalbim demiyo..o yaşta kalbim trabzon diye gümlüyo..sonra isyan ettim hepsine bastım kalayı hepsine:D

Ertuğrul ATALAY
21.05.2012, 13:40
İki yıldız yaşadığımız süreç belli....Onun için Trabzonspor....

OYılmaz
21.05.2012, 14:55
Babam'a küçükken biz neden Trabzonspor'luyuz ? herkes neden gs,bjk,fb'li dediğimde. Soruyu sordun ve cevabı da kendin verdin işte demişti. Belki baba tarafım Trabzon'lu olduğu için Trabzonspor'luydum. Ancak ben neden Trabzonspor'lu olduğumu geçen sene verdiğimiz direnişle, mücadeleyle öğrendim. Şenol Güneş, Karabük maçından sonra otobüse binerken söylediği sözler üzerine hüngür hüngür ağlamamla öğrendim. Geçen sezon, baba beşiktaş maçına gidiyorum. bilet 75 lira ne olursun para yolla da bu maça gideyim diye yalvarmıştım. Kızarak 75 lira maça mı verilir ? Bizi şampiyon yapmazlar boşuna ümitlenme demişti. Zorlamayla parayı alıp maça gitmiştim. ve 2. golü attığımızda tribünün üst taraflarındayken sevinçten aşağıda bulmuştum kendimi. Golden 10 saniye sonra babam aradı. Biz burada 15 kişi maçı izliyoruz. Telefon hopörlerde bize şampiyonluğun, tribünün sesini dinlet dediğinde gözyaşları ve sevinç içinde neden Trabzonspor'lu olduğumu anlamıştım bir kez daha. Neden Trabzonspor'lusun dediklerinde gerçekten anlatmak için kelimeler bulamıyorum. İyi ki hayatımda varsın Trabzonspor.

Bu mükemmel video'yu da sizlerle paylaşıyorum. Ne zaman izlersem duygulanıyorum. Şampiyonluk gelmiyor diye üzülmeyin. Trabzonspor'lu olmanın keyfini çıkartın.

http://www.youtube.com/watch?v=OfHIw4VGTRI (http://www.youtube.com/watch?v=OfHIw4VGTRI)

titanic
21.05.2012, 20:00
işte öyle birşey

SAFA
21.05.2012, 20:26
Neden Trabzonspor ? diye soran istanbul uşaklarına gülebilmek için :)

brushfield
21.05.2012, 20:43
Kavga edenlerden birinde kılıç, kalkan varsa ben çıplak elleriyle savaşanı tutarım.

zafercalikoglu
22.05.2012, 11:37
devrimin adı Trabzonspor,daha ne olsun,

cemoli5408
22.05.2012, 12:02
http://www.youtube.com/watch?v=s7iSY6oaaPY

bu videodaki şımarık ergen feneri, emekçi abimiz ise Trabzonspor'u temsil ettiği için :D bir sebebi de vallahi aynen bu:)

Doğukan Uçan
19.01.2016, 21:09
bizi çernobil değil trabzonspor öldürdü :D

M. Fatih ALEMDAR
19.01.2016, 21:38
Cünkü, adı ustunde; TRABZONSPOR.

ÖmürKaradeniz61
19.01.2016, 21:43
Rahatlık battığı için,başka birşey değil

Uğur Kalyoncu
19.01.2016, 23:07
Nedensiz sevmek lazim bazen...

SamZuk
19.01.2016, 23:34
Benim için bir başkaldırıdır Trabzon. Bir meydan okumadır; güce tapanlara,paraya inananlara karşı. Sokaktaki delikanlıların sahada direnişidir.

Belkide kendi hayatımda başkaldıramadığımdan,birşeyleri değiştirmek isteyip de gücüm yetmediğinden hep Trabzonspora özenmişimdir. Keşke Onun gibi bende basarabilsem diyordum içimden.

Gerçi günümüz futbolunda ne onur kaldı,ne başkaldırı. Ruhsuzların sahada gezindiği, başarı uğruna iğrenç şeylerin yapıldığı bir alan oldu.

Yine de insan umut ediyor işte. Belki birgün...

ibrahim
20.01.2016, 00:45
Allah razi olsun su Trabzonspordan. Bu nasil bir mesajdir arkadas? Türkcemi gelistirdi bu takim. Var mi daha ötesi? :) :)

valla yau nerden geldi bu hastalik ne bicim biseydir yaw piskopatliga dönüstü yaw :P
:D "saka" bi yana genlerimizde oldugu kesin bisey bence mesela kücükken yasdaslarim sarki söylerken mini mini bir kus falan benim bi elimde eski kantarlardan diger elimde yildiztornavida kemence yerine kantara sürtüp duruyodum ayni anda trabzonspor marslarini söylüyodum 4-5 yaslarindaydim varmi ya böyle bisey :D dedigin gibi genimizde kanimizda canimizda var bordo mavinin sevgisi

esra61
20.01.2016, 01:21
Babamızdan yadigar bize bu sevda .Gurbette bordo ile maviyi gördüğünde tevafuktan değilde bilinçli bir renk seçildiğini düşünerek hemşehri olabilme ihtimalini seviyorum :)

Berkan
20.01.2016, 03:13
8358
İşte bu yüzden Trabzonspor. Din, vatan, TRABZONSPOR

furkanaltuncu
20.01.2016, 08:50
"Basit görüşlü, koyun düşünceli insanlar yalnızca başarıya taparlar." Dostoyevski

Sent from my iPhone using Tapatalk

Courage
23.01.2016, 15:21
Başka Trabzonspor olmadığı için. :)

jairzinho
23.01.2016, 15:31
İsmet Özel - "Küçük İbo Neden Trabzonsporlu?"

Başlıktaki soruya cevap vermeden önce birisi bana şu soruyu sormalı: MGK kararlarıyla ilgilenmek dururken neden magazin konularına dalıyorsun? Ben de şöyle cevap vermeliyim: Nasıl olsa MGK kararlarının gereği hakkıyla yerine getirilecektir; ama şu var ki sizin magazin konusu dediğiniz hususta bir zihin açıklığı sağlanmadıkça ve o konuyu içine alan ruh durumunun istikameti anlaşılmadıkça gereğinin yerine getirilmesi söz konusu olan MGK kararlarındaki "yer" kavramını ülkemizin ikbali ve istikbali bakımından gayri muayyen kılınmış vasıflarından arındırmak mümkün olamayacaktır, (Üf! Ne lâflar ediyorum!)

Küçük İbo'nun Trabzonspor taraftarı oluşunu, onun arabesk söylemeyi terk etmeyeceğine ve Türkçe'yi Urfa şivesiyle konuşmaktan vazgeçmeyeceğine dair beyanlarından ayrı değerlendirmek anlamsızdır. Anlam Türkiye topraklarında binlerce yıl süresince oluşmuş ortodoksinin (sünnî tavrın) hayat belirtilerinde gizlidir. Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde toplumun yüksek tabakasına iktidar bahşeden kültürel eksantrik eklektizm karşısında otantik inisyatifte ısrar bugün Küçük İbo'nun şahsında bir dışa vurma biçimi arıyor.

Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşı¬sında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisyatifin sembolüdür. Trabzonspor'la birlikte desteklenen şey ihmale uğramışların başarıya olan özlemleri değil, kendilerinde cevher bulunduğuna inananların inisyatifi elden bırakmama kararlılığıdır. Küçük İbo bunu "Kümeye de düşse (Küme düşse de demek istiyor) sapına kadar Trabzonsporlu" kalacağını söyleyerek dile getiriyor.

Çocukluktan henüz çıkma aşamasında bulunan bir Urfalı'nın Trabzonspor taraftan olmasını tesadüfi bir olay sanmayınız. Türkiye topraklarında bazı yöreler, bazı vilâyetler var ki bunlar ülke insanlarına özgü kültürel bütünlüğün dinamosu işlevi görür. Benim tespitlerime göre bunlar: Urfa, Trabzon, Konya, Balıkesir vilâyetleridir. Bu vilâyetler Anadolu topraklarının şimdiye kadar uğradığı sarsıntılar sırasında yeniden derlenip toparlanmayı temin edecek gücün doğmasını beklemektense felâket karşısında kendi gücünü harekete geçirmek üzere duruma derhal el koymanın ruhî kabiliyetini aralıksız hazır bulundurdular. Bu vilâyetlerin yerli (ve yerlileşmiş) insanları ülke bütünlüğünün değerini kendi bütünlükleriyle eş tuttukları için mahallî özelliklerini kaybettikleri taktirde Türkiye'nin kimlik kaybı hususunda uğrayacağı zararın ne kadar büyük olduğuna dair derin bir bilinç taşıdılar. Mahallî özelliklerine sahip çıkma (hemşehrilik vs.) bakımından benim yukarıda saydığım dört vilâyeti geride bırakacak bir çok yöre zikredilebilir. Fakat benim andığım vilâyetlerin mahallî özelliklerinin eksenini "otantik inisyatif" teşkil ediyor. Bu bakımdan Urfa, Trabzon, Konya, Balıkesir vilâyetlerini Türkiye'nin hayırlı bir gelecek arayışında hazır maya saymalıdır.

30.04.1997 Yeni Şafak

BERBATOV61
23.01.2016, 15:45
Bende bazen soruyorum hatta imkan olsada komple futboldan kurtulsam diye içimden geçiriyorum. Trabzonspor sayesinde çevremcede artık yeter ulan kıvamına geldim makara muabbet ortam 10 numara iken ekranda her ne kadar mekanda sesini açtıramasamda trabzon maçının skorunu 2-0 görüp neşeme neşe katarken 1 saat sonra dünya başıma yıkılmış gibi susup milletin yine yenildi trabzon huahaah bu yine iptal oldu sözlerine kulaklarımı kapatırkende çok düşündüm. Ama ne onla nede onsuz olmuyor kıvamındayım yine bana deli desinler ama inter maçında celonun golüne sevinirken kahvede masayı kırdım diye desinler ne bileyim urfada feneri yenerken çok bağırdığım için polis çağırdıkları için deli desinler bunlara razıyımda şuanki hal sadece saçları beyazlatıyor hayatın üstümüze yıktığı dertler yetmezmiş gibi yeni dertler ekliyor ben yoruldum ve usta son şansım bakalım belki artık spor olarak tenis maçlarını izlerim :)

genç61
23.01.2016, 15:54
T.C Kimligi masaya koydum kimsenin bana takim sormadan sen TRABZONSPORLUSUN dediginden bu ozellik devam etmeli ama artik yeni nesil tutmuyor bu kadar sampiyonluk sart cocuklarimiza bu takimi daha cok asilamak icin

Mustafa0261
01.07.2016, 23:56
Biz 3 büyük İstanbul Takımı Varken Trabzonsporu Tutanlarız Helalimiz Varken Harram a Bakmıyoruz

Doğukan Uçan
17.04.2023, 23:45
trabzonspor'un bu imkanlarla lige çıktıktan sonra bu kadar kupa kazanması ve 9 kere ikinci olması bile futbol tarihine geçecek olaydır. bunun belgeseli bile yapılmalı ama bizde öyle bir vizyon. bir yandan trabzon bir yandan dünyanın sayılı şehirlerinden istanbul. trabzonspor'un bu başarısının eşi benzeri yok dünya futbolunda.

HOPA'LI TS'Lİ
18.04.2023, 12:32
trabzonspor'un bu imkanlarla lige çıktıktan sonra bu kadar kupa kazanması ve 9 kere ikinci olması bile futbol tarihine geçecek olaydır. bunun belgeseli bile yapılmalı ama bizde öyle bir vizyon. bir yandan trabzon bir yandan dünyanın sayılı şehirlerinden istanbul. trabzonspor'un bu başarısının eşi benzeri yok dünya futbolunda.

Harika bir belgesel olur.