PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Trabzonspor?

Sayfa : 1 2 [3] 4

Fatih Öztürk
13.11.2007, 23:42
trabzonda barcelona macında hıckıra hıckıra ağladığımı 94 aston villa zaferinden sonra kamyonun arksında istanbul turu yapıp hıckıra hıckıra en büyük trabzon deyip farkına bile varmadan altıma işediğimi hatırlıyorumda tek kelimeyle diyorum GURURUMUZSUN TRABZONSPOR...

hüseyin toraman
13.11.2007, 23:44
emperyalist güçlere karşı direnen az sayıdaki ülke ve devlet adamları gibi görüyorum takımımı.
:alkış::alkış::alkış::alkış:

ben aslen sivaslıyım TRABZONSPOR un fırtınalar estirdiği dönemlerin çocuğuyum

o dönemlerde etrafımdaki yaşıtlarım istanbul takımlarını tutuyorlardı

TRABZONSPOR u kimse tutmuyordu herkese inat herşeye inat ben TRABZONSPOR u tutuyorum dedim ve hala TRABZONSPORLUYUM yanlızda değilim 2 de oğlum var TRA BZONSPOR lu biz sülelenin 3 TRABZONSPOR lusuyuz

herşeye ve herkese inat

muharrem demirc
13.11.2007, 23:46
neden Trabzonspor? İstanbul dükalığını yıktığı için, fırtına, ihtilal ve efsane olduğu için....eşim bana kaybettiğimiz bir maçtan sonraki halimi görünce "ben futbol takımı tutmanın, taraftar olmanın ne demek olduğunu seninle anladım" dedi. neşemiz, sevincimiz Trabzonspor, varoluş nedenimiz Trabzonspor, formasını 1 dakika giymek için canımızı verebileceğimiz Trabzonspor. ve maalesef Nuri gibi hoyrat ellerin berbat ettiği güzel çiçeğimiz Trabzonspor.

Ahmet Karaman
13.11.2007, 23:50
:alkış::alkış::alkış::alkış:

ben aslen sivaslıyım TRABZONSPOR un fırtınalar estirdiği dönemlerin çocuğuyum

o dönemlerde etrafımdaki yaşıtlarım istanbul takımlarını tutuyorlardı

TRABZONSPOR u kimse tutmuyordu herkese inat herşeye inat ben TRABZONSPOR u tutuyorum dedim ve hala TRABZONSPORLUYUM yanlızda değilim 2 de oğlum var TRA BZONSPOR lu biz sülelenin 3 TRABZONSPOR lusuyuz

herşeye ve herkese inat

ben trabzonluyum ve de trabzonsporluyum ama siz ve sizin gibi trabzonlu olmayıpta trabzonsporu tutan insanlara karşı inanılmaz bir sempati duyuyorum. alıntı yaptığınız yazımda belirttiğim gibi bir yönü var Trabzonsporumuzun. ve bu siz ve sizin gibileri bizimle aynı platformda buluşturuyor. adaletin olmadığı yerde isyan vardır. bi anlamda isyandır trabzonspor..

OFLU
14.11.2007, 07:56
Nedeni yok,Sonucu belli....

Kubilay ŞAHİN
14.11.2007, 14:16
Nedenmi?
1. Heryerde gs bjk fb die gezinenlere İnat (Bi Şampiyonlugunu Göremesemde)
2. Memleketimin Takımı
3. Renklerin Dayanılmazlıgı
4. Karadeniz Gbi Hırçın Bir Takım Olması
Bu Sebepler den Başka Sayacagım caok sebep var ama sayfalar yetmez....

mehmet_35
14.11.2007, 14:33
bizde TRABZONSPOR sevgisi dedelerimizden kalma

kübraTs
14.11.2007, 14:35
cünkü Trabzonspordan baska imkansizin imkansizini basaran baska takim yok.Tarihimize bakan herkes neden Trabzonsporlu oldugumuzu anlar

_SeRKaN_
14.11.2007, 15:37
Memleketimin takımı ve bu takım istanbul takımlarından sonra ve 1-2-3 de değil tam 6 kez şampiyon olmuş yeri zamanı önemli değil 24 senedir olamamış hiç mühim değil Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum bunuda açık yüreklilikle ve gururla söylüyorum işte bu yüzden sonuna kadar TRABZONSPOR diyorum...

Ayşe Aygün
14.11.2007, 16:00
İstanbul dükalığını yıktığı için, fırtına, ihtilal ve efsane olduğu için. Yendiğinde ve yendiğinde sevinçten veya üzüntüden uyuyamadığım için.Km yol katletim üşemeden arksına düşürecek kadar sevdiğim için.Bir futbol takımından çok şey ifade ettiği için.dünya işlerinde TEK SEVDAM olduğu için. Şampiyonluk görmemişim önemli değil. Onunla o hayal kurmak bile güzel.

Adem ÖZER
14.11.2007, 16:13
nedenmi?
nedeni yok.trabzonsporluyum işte....o kadar....

Cem Akyüz
14.11.2007, 16:17
memleketim zaten Trabzon Trabzonlu olupta başka takımı tutmak zaten hainliktir.Trabzonsporluyuz çünkü Trabzonspor Volkan Konağında dediği gibi bizim kimliğimiz haykırışımız ve isyanımızdır

Ömer TOPAL
14.11.2007, 16:21
Samsunda dogdum büyüdüm..Aslen Trabzonlu degilim ama dedeler anne baba tarafından akcaabatlı...Aklım ermeye basladı, macları gördüm, abimin kamyondaki dev bayrak bordo maviydi...büyükler toplanınca muhabbet bordomaviydi...aileden kökten gelme bir şey...hiç sempati duymadım istanbul eziklerine...Her zaman her yerde TRABZONSPOR diyerek büyüdüm...Bu bir aşk sanırım :) aman yengeniz duymasın :)

Ayhan Yüksek
14.11.2007, 16:21
Başka birşey bu anlatılamayan sadece yaşanan,huzuru yakalamak gururu taşımak,Hakkaniyetle adeletle yazılmış bir destanın haklı sahiplenişi,kendimi bildim bileli Trabzonsporluyum,Artvinliyim bi şekilde içime işlemiş bu ruh ve hiç ayrılmayacak benden ölene dek Trabzonsporum kara sevdam benim.....

ceserdar
14.11.2007, 21:37
Acı çekmeyi sevdiğim için :)

Emirhan Makul
14.11.2007, 22:31
kanser nasıl olunur onu test ediyorum...:)

Erdem Keser
14.11.2007, 22:45
İhtilal ,başkaldırı ...
Şimdi ise kahrolmak için :p

Dogan
14.11.2007, 23:13
Güzel bi soru. Ama cevabı yok. Asıl merak ettiğim ve makul bi cevabı olması gereken Trabzonlu olup Trabzonda yaşayan ama başka takım tutanların nedeni?

Emirhan Makul
14.11.2007, 23:17
ben sayayım ya trabzonun çok eski bir ailesine mensuptur yani şu bildiğimiz hikaye idmanocağı idmangücü sarı kırmızı sarı lacivert renkler fener ve gs ye bu yüzden duuylan sempatii çok eski ve köklü aileneden geliyorlarsa bu olabilir diğer bir nedenide kendi seçeneği ama o kişileri bende sevmiyorum nedense

Cem Balcı
14.11.2007, 23:22
ah bi bilsem nedenini...

poetricus
14.11.2007, 23:23
Kimliğim...
O kadar!

Öztürk Adem
15.11.2007, 00:16
kımlıkte yazıo be abı

Ahmet Faruk
15.11.2007, 00:36
Allah aşkına başka takım mı var tutulacak. Başka takım mı var kendi has evlatlarıyla 6 sene şampiyon olmuş, bir sürü kupa kaldırmış, istanbul takımlarının çirkefiğini yüzlerine paçavra gibi çarpmış... Ayriyeten var mı 25 senedir şampiyon olamamasına rağmen fanatiklerinin çoğunun 10-30 yaş arası olduğu. Yahu biz daha Trabzonsporun bir şampiyonluğunu görmedik ama takımımıza çok çok çok bağlıyız. Daha ne yapalım???

h.bezir61
15.11.2007, 01:31
Ben cocuklugumdan hatirliyorum Trabzonsporun sampiyon olusunu cok gurur vericiydi, iki abimde TS fanatigi bende onlarla beraber TS delisi oldun ve hala bu böyle devam ediyor.

alideniz
15.11.2007, 16:40
Trabzonspor=sigara

Öztürk Adem
15.11.2007, 16:45
hıc ayrılamadıkkı sankı o da bızle beraber benlıgımıze ıslemıs nedenı nı bılmıoz ama cok sevıoz beh

Ömer SEVİNÇ
15.11.2007, 16:45
Babamdan kaldı bana valla. Düşünüyorum düşünüyorum başka bir neden bulamadım. Acı ama gerçek..

Gülderen
15.11.2007, 20:10
:alkış: AŞKIN TARİFİ VARMIKİ TRABZONSPORA DUYULAN ASKIN TARİFİ OLSUN.

oktay61
15.11.2007, 20:19
9 yaşıma kadar fanatik BJK taraftarıydım, ama yediğim bir şamar sonrası Trabzonsporumu tutmaya başladım, o gün bu gün bir an olsun Trabzonsporu kalbimden çıkaramadım çıkartmadım çıkaramazdım...

lazaytac
15.11.2007, 21:30
Vallah abi niye mi anlatim simdi.
O zamanla fransa'dan izine gelmistik yas 7 veya 8 bizim mütahit fanatik Trabzonspor'lu ve Trabzon'lu beni deli etti bu takima o zaman dan beri deli oluyorum bu takima.Ölümüne abi ben hastayim bu takima ister kazansin ister kayip etsinler benim memleketimin takim kalbimin takim.
Sensiz ne yapardin TRABZONSPOR

Mehmet Fırat
15.11.2007, 23:43
Nedenini ben de bilmiyorum. Ben Malatyalıyım ve haliyle baba tarafından kimse Trabzonspor'u tutmuyor. Anne tarafım Trabzonlu ama benle yaşıt kuzenlerim ya fbli ya da bjkli. Bir tek dayılarım var Trabzonspor'lu ama onlarında benim üzerimde pek etkisi yok. Böyle bir ortamda nasıl Trabzonspor'lu oldum, bilmiyorum. Ama iyiki de olmuşum. Her sene şikeyle, kirli işle şampiyon olan bir takımı tutmak bana kolaycılığa kaçmak gibi geliyor. O yüzden Trabzonspor'luyum heralde. Zoru sevdiğim için...:)

ENGİN ÖZTÜRK
15.11.2007, 23:56
neden trabzonspor;çünkü memleketemizin takımı olduğu için istanbul saltanatını yıktığı için zamanı gelecek yine yıkacak buna inanıyorum zaten ben trabzonsporu tutmazsam ben ayıp olur yani doğulusu batılısı çok büyük sevgi potansiyelimiz var bizim bu da şehrin adam gibi duruşundan kaynaklanıyor öyle bir taraftarımız var ki çoğu benim gibi bir yenilgi sonrası çok üzülüyor haftası zehir oluyor her zaman bu takımı tutacağım ve bundan gurur duyacağım

blacksea35
16.11.2007, 00:00
ÇÜNKÜ, BU TAKIM BANA BABAMDAN MİRAS KALMADI AMA OĞLUMA MİRAS OLARAK BIRAKACAĞIM VE VASİYETİM DE ŞU OLACAK ÖLÜNCE de bu takım her şampiyon olduğuunda mezarıma gelip şampiyonluk kupasının resmini mezar taşıma as diyeceğim. Oğlumu ne kadar seviyorsam seni de o kadar seviyorum TRABZONSPORUM BENİM...

eren_61
16.11.2007, 00:16
ben kendimi bildim bileli Trabzonsporumu tutuyorum.hatta kendimi bilmeden önce bile babam elime takımın posterini vermiş ve fotğraflarımı çekmiş.az ağlamadım bu takım için.Takmıma sevgimin önüne şu ana kadar kimse geçemedi geçemezde.ayrıca bu ligdeki rezillikleri gördükçe diyorumki evet benim takımımım TRABZONSPOR.

afsbahar
16.11.2007, 10:06
Başka takım yok ki lugatımızda. İstanbulda yaşamama rağmen, kendilerine büyük diyen üç takımın hiçbirinden haz etmedim. Üçünden de nefret ediyorum. Kendimi bildim bileli bordo mavi renklere aşığım.

temel_yilmaz
16.11.2007, 10:25
bu sorunun net bi tanımlaması yok

Ömer TOPAL
16.11.2007, 10:26
bizimkisi bir AŞK hikayesi....

İsmail Çavuşoğlu
16.11.2007, 10:46
gurur verdiği için .daha cocuk yaşlarda aşkı ve sevgiyi bize aşılayıp yaşattığı için..

mensure 61
16.11.2007, 15:32
Canımı vericek kadar büyük Trabzonspor aşkım !

Emre GÜRDAL
16.11.2007, 15:42
anlatılmaz bır sevgı bu olumune sevıyorum ben trabzonuuuuuuuuuuuuuu yetermıııııııııııııııııııı daha ne dıyım asıgım asık

kaplanlar29
16.11.2007, 15:47
Nedenini sormayin SEVIYORUM isteeee hemde OLUMUNE

TS-Tiryaki
16.11.2007, 16:41
damarimiz kesildiginde kanimiz BORDOMAVI aktigi icin

TSSKY
16.11.2007, 18:22
onunla büyüdüğümüz, onunla yaşadığımız için

İskender
16.11.2007, 18:48
Memleketimlede, takımımlada guru duyuyorum...
hele bir neden varki beni en çok mutlu eden de bu...
Türkiyede sadece bir il var takımına bu kadar destek veren yediden yetmişe destek veren,hatta ve hatta başka vilayetleride kucaklayan sizler diğer ildeki arkadaşlar hepinize selam olsun...

coskun0661
16.11.2007, 19:31
bizimkisi bir AŞK hikayesi....

aynen.....:alkış::alkış:

hüseyin1975
16.11.2007, 19:43
Tarifi yapilamaz.

Bu askmi yoksa sevgimi?
Aile baglarimi?
Babamin bana asiladigi bir duygumu?
Hayatin rengimi?
Nedir beni Trabzonspora baglayan?

Bunlarin cevabi olabilirmi?

TRABZONSPOR anlatilamaz!
TRABZONSPOR yasanir!
TRABZONSPORUMUN yeri kalbimde hep ayridir.

Ben söyle ifade etmek isterim.

Kalbimiz 4 Bölümden olusuyor.

Herbiri farkli büyüklükde.

Bu 4 Bölümün herbiri cok önemli ve calismasi gerekiyor.

Hicbir Bölümden vazgecmemiz mümkün degil.

Bir Bölümünde Ailem, Arkadaslarim ve Dostlarim var.

Digerinde Allah, Peygamber, Vatan, Millet vs. var.

Bir baskasinda isim, özel sevdiklerim vs. var

En sonuncusunda ise yanlizca TRABZONSPORUM var.....

Harun_ayar_ts
16.11.2007, 20:14
KANIMIZDA VAR BU ASK:alkış::alkış:

Egemen Yılmaz
16.11.2007, 20:21
çünkü alternatifi yok. bu takım benim, ona bakınca kendimden bir şeyler görüyorum.

muharrem demirc
16.11.2007, 21:46
ben Ardahanlıyım ama Trabzonsporu tutuyorum..fahri Trabzonlu sayıyorum kendimi. isyanı, başkaldırıyı simgeliyor Trabzonspor. bir daha dünyaya gelsem yine Trabzonsporlu olurum.

Cem Balcı
16.11.2007, 22:06
ölümüne kadar ts...

Hekimoğlu
16.11.2007, 22:25
hayatımın bir parçası onsuz olmuyor.

asikaplan
16.11.2007, 22:34
erken yaşda ölmek için doktorlar ölürsem bir bahane bulmasın diye trabzonspor neden olacak TRABZONLUYUZ TRABZONSPORLUYUZ BİZ BU DUYGULARI ÖLÜMÜNE YAŞARIZ ANLAMAYAN ANLATIRIZ

ismail-dede
17.11.2007, 22:13
biz zoru severiz

orhan42
17.11.2007, 22:45
Babamın sayesinde Trabzonspor.Ama bu zorlamadan dolayı gayet memnunum:)

orhan42
17.11.2007, 22:48
Bu arad aşkın acı çekileni makbuldür.Trabzonuma duyduğum sevgi de bu katagoriye giriyor:)

Cafer Bulur
17.11.2007, 22:52
Tarifi yapilamaz.

Bu askmi yoksa sevgimi?
Aile baglarimi?
Babamin bana asiladigi bir duygumu?
Hayatin rengimi?
Nedir beni Trabzonspora baglayan?

Bunlarin cevabi olabilirmi?

TRABZONSPOR anlatilamaz!
TRABZONSPOR yasanir!
TRABZONSPORUMUN yeri kalbimde hep ayridir.

Ben söyle ifade etmek isterim.

Kalbimiz 4 Bölümden olusuyor.

Herbiri farkli büyüklükde.

Bu 4 Bölümün herbiri cok önemli ve calismasi gerekiyor.

Hicbir Bölümden vazgecmemiz mümkün degil.

Bir Bölümünde Ailem, Arkadaslarim ve Dostlarim var.

Digerinde Allah, Peygamber, Vatan, Millet vs. var.

Bir baskasinda isim, özel sevdiklerim vs. var

En sonuncusunda ise yanlizca TRABZONSPORUM var.....
cok güzel bir degerlendirme.sanki benim de duygularima tercuman olmussun.

Ercan DEMİR
17.11.2007, 23:06
Nedenini bilmiyorum sanki doğuştan :)

Samet Metin
18.11.2007, 15:51
"neden trabzonspor?" bu sorunun en çok sorulduğu taraftar grubu biziz sanırım. bugün kayserili bir arkadaşımla uzun uzun tartıştık ve tartışmanın açılış sebebii bu soruydu zira arkadaşım bana "sen tokatlı değil misin neden trabzonsporu tutuyorsun?" gibi bişe soyledi! Şimdi düşünüyorum da mesela kimse bir fenerliye sen istanbullumusun niye feneri tutuyorsun demiyor? neden biz bu soruyla bukadar sık karşılaşıyoruz??? Aslında pek umrumda da değil kimin nasıl soru sorduğu yada düşündüğü
BEN TRABZONSPORU İÇİMDEN GELDİĞİ İÇİN TUTUYORUM!!! kime ne kardeşim.

OYılmaz
18.11.2007, 18:21
Bizim SülaledeTrabzonsporluluk Babadan dededen oğullara Kızlara yayılır gider Babadan Oğula geçer misali Düşünüyorumda Trabzonlu olmasaydım Fenerli olurmuydum Bu soruyu sormak gerek ?

MarceloTS
18.11.2007, 18:33
trabzonlu olduğum ve küçükken bu sevginin bana aşlandığı için olsa gerek trabzonlu olup başka takım tutmak abes olur gerçi yok değil özellikle son yıllarda bir hayli arttı

Muhammed KOÇ
18.11.2007, 18:40
anlatılmaz bir sevgi bu
deli gibi seviyoruz trabzonu !

Mustafa Uzuner 61
20.11.2007, 16:53
neden trabzonspor, neden trabzonspor, neden trabzonspor,...
valla izafiyet teorisini çözmek bile daha kolay
ama bildiğim tek şey var bu kalp başka bir takım için 1 kere bile atmaz arkadaş

Mustafa Uzuner 61
20.11.2007, 17:03
trabzonspor taraftarı bir sebep için takım tutacak kadar asil
başarısızlıkta da takımının sonuna kadar arkasında olacak kadar vefalı
her türlü takıma baş kaldıracak kadar yürekli
her türlü zorluğa göğüs gerecek kadar dirayetli
olduğu için ve en önemlisi tabıki
TRABZON'umun takımı olduğu için
ne mutlu trabzonluyum diyene
ne mutlu trabzonsporluyum diyene

tisan61
22.11.2007, 01:12
bana babamdan kalmadı aksi babam futbolu sevmezdi nur içinde yatsın
trabzonu bu halde görmektense keşke babam gibi olabilseydim
trabzonsporluluk çok zor hele hele ki gurbette

Samet Berber
22.11.2007, 14:44
anlatacak bişey yok bu kadar asil bir takım yok ki başkasını tutalım ...

ÖLÜMÜNE TRABZONUMM

tuğba61
09.01.2008, 19:49
Ben babamın trabzon aşkından çok etkilendim sanırım ondan.. zaten başka secimimde olamazdıı.. şimdi babamı geçtim :):) takıntı oldu bende trabzon..

Colakoglu
09.01.2008, 20:50
Son zamanlarda bu soruyu kendime devamli soruyorum, Neden Trabzonspor ???

Cem Balcı
09.01.2008, 22:42
Son zamanlarda bu soruyu kendime devamli soruyorum, Neden Trabzonspor ???

bende bende...ah bi bilsem...:( seviyorum ulan seviyorum...

özçelik61
09.01.2008, 22:58
mecnunun leylası keremin aslısı bizimde trabzonsporumuz var :)..

Keleşoğlu
09.01.2008, 23:38
kanser olmak istiyorum ondan!
şampiyonluk görmek istemiyorum ondan!!
çıldırmak istiyorum ondannnnn!!!!!

ercum51
09.01.2008, 23:49
Ben Trabzonlu değilim.Niğde'de doğdum.Trabzon'a hiç gitmedim.Ama kendimi bildim bileli Trabzonspor taraftarıyım.Sorduklarında hep göğsümü gere gere Trabzonspor taraftarıyım dedim.Ama birkaç yıldır utanır oldum.Bu takımı sıradan hale getirenler acaba benim utandığımın yarısı kadar utanıyorlar mıdır merak ediyorum.
Hep iyi ki Tarabzonspor derken son yıllarda ben de neden Trabzonspor demeye başladım; dedirtenler utansın.

ercum51
09.01.2008, 23:58
40 yaşıdayım.Trabzonlu değilim.Trabzona hiç gitmedim.Niğde/Bor danım.Kendimi bildim bileli Trabzonspor taraftarıyım.Hangi takımı tutuyorsun diye soranlara göğsümü gere gere Trabzonspor dedim.Ama birkaç yıldır utanır oldum.Bu takımı sıradan bir takım haline getirenler benim utandığımın yarısı kadar bile utanıyorlar mı merak ediyorum.
Şimdiye kadar iyiki Trabzonspor derken, neden Trabzonspor demeye başladım; dedirtenler utansın.

Fatih Öztürk
10.01.2008, 00:01
trabzonsporu herşeye rağmen cok seviyorum.
bu adi köpek ruhsuzlara rağmen.
gelen cıkar menfaat amaclı geliyor anamızı ağlatıyorlar.
verin kulubun anahtarlarını belediyeye.

kalavara
10.01.2008, 00:01
40 yaşıdayım.Trabzonlu değilim.Trabzona hiç gitmedim.Niğde/Bor danım.Kendimi bildim bileli Trabzonspor taraftarıyım.Hangi takımı tutuyorsun diye soranlara göğsümü gere gere Trabzonspor dedim.Ama birkaç yıldır utanır oldum.Bu takımı sıradan bir takım haline getirenler benim utandığımın yarısı kadar bile utanıyorlar mı merak ediyorum.
Şimdiye kadar iyiki Trabzonspor derken, neden Trabzonspor demeye başladım; dedirtenler utansın.
abicim sana helal olsun demkten başka diyecek bişey yok.biz trabzonluyuz, memleketimiz,cefasını çekmemizin bir mantığı olabilir.ama sen.ne desem az.allah tuttuğunu altın etsin.trabzonspor da altın gibi takım olsun inşallah.haa.merak etme.yakında çok pis sarsılırız zaten.ondan sonra birileri uyanır ve bu takım iyi yerlere gelir.merak etme.mutlaka güleceğimiz günler gelecek.....

Adem Erdoğan
10.01.2008, 00:02
kanım a rh+ olduğu sürece TRABZONSPOR

hasancolak
10.01.2008, 00:47
bu sevgı anlatılmaz yaşanır icım yanıyo içim nezaman gulecek benım bu kara bahtım

tutuncuerdem
10.01.2008, 11:55
bende giresunluyum.ama doğuştan trabzonsporluyum.memleketim değil.doyduğum yer değil.bende bilmiyom neden trabzonspor ama bildiğim tek şey var TRABZONSPOR lu olmak bir ayrıcalıktır.kendimi bildim trabzonspor ölünce de trabzonspor.

tutuncuerdem
10.01.2008, 11:58
neden trabzonspor, neden trabzonspor, neden trabzonspor,...
valla izafiyet teorisini çözmek bile daha kolay
ama bildiğim tek şey var bu kalp başka bir takım için 1 kere bile atmaz arkadaş

işte bu kadar :alkış:

Ömer SEVİNÇ
10.01.2008, 12:06
Neden olduğunu bir bilsem?

Küçükalioğlu
10.01.2008, 19:17
Bilmiyorum ki mazosişt miyim neyim :D Taş yerinde ağırdır dediler bizde iyi o zaman dedik. Selam ve dua ile.

28TS61
10.01.2008, 23:31
sirf galip gelmeyi degil, maglup olmayi,
hep gülmegi degil, aglamayida,

hayatin aci ve tatli oldugunu, hic bir zaman pes etmeyip trabzonspor askini sonuna kadar yitirmeden devam ettigini ögrettiyi icin

aslanyusuf_77
11.01.2008, 00:42
BEN 23 YAŞINDAYIM AVNİ AKARİ 18YAŞIMDA GÖRDÜM... TRABZONU İLK 16 YAŞIMDA GÖRDÜM...(BU ARADA YALOVADA İKAMET EDİYORUM).. SÖZ YOK CÜMLE YOK KELİME YOK TRABZONSPORLUYUM SADECE O VAARR... BÜYÜSÜ BAŞKA ONURU BAŞKA GURURU BAŞKA... DOĞDUM GURURLUYUM ÖLCEM YİNE ONURLUYUM ÇÜNKÜ TRABZONSPORLUYUM

Emirhan Makul
11.01.2008, 08:10
acı çekmek hoşuma gidiyor

halil ibo
11.01.2008, 09:39
Bir aylık bir bebeğimiz var.Adı Ataberk.Şimdiden çevremdeki herkes ''sakın haa !'' diyor.Ama o da Trabzonspor'lu olacak inşallah.Ve birisi ona bu soruyu sorduğunda ''Maalesef babam yüzünden'' diyebilir.Ama ben göğsünü kabartarak ''Çünkü bu bir sevda,bu bir aile geleneği,bu bir başkaldırış'' demesini istiyorum.

Dip.Ing.Mag.
11.01.2008, 10:41
cünkü Trabzonluyum

Bu yeter sanirim

TsClub41
11.01.2008, 11:43
Çünkü TRABZONSPOR bir sevdadır.

Süleyman Eruyar
11.01.2008, 13:30
acı çekmek hoşuma gidiyor

bu soruya bu aralar verilecek en güzel cevap.,

ugurTS1989
27.07.2008, 13:47
Beşiktaş'ın 10'da biri bütçeyle onlarla başa çıkabildiği için, Galatasaray gibi başkanlarını sadece Galatasaray Lisesi mezunlarından seçmediği için, Fenerbahçe gibi her maçına şaibe karışmadığı için, Trabzonspor'u tutan hakem olmadığı için, çok zengin klübü tutup sonra her güçsüz takımı yendiğinde sevinmeyi gruruma yediremiyeceğim için, ligde böyle bir takım varken güçlünün yanında olamıyacağım için...
Liverpool, Barcelona, İnter, Aston Villa vs. takımları Türkye'den hiçbir takım avrupa'da başarı elde edemediği yıllarda yendiği için...
İstanbul saltanatını yıktığı için, herkes gibi olmamak için, olur olmadık yerlerde bu takımı sahipsiz sanıp arkasından konuşmamaları için...
Ercan TANER her üçbüyüklerden biri gol atıca yer göğü inletircesine bağırırken Anadolu takımı gol attığında 'ne talihsizlik' dercesine birden sesinin kısıldığı için,
Beşiktaş 6.sırada Trabzon ikinci sırada iken Beşiktaş maçının 20 dk. Trabzon maçının 3 dk özeti verildiği için, spor gazetelerinde yarım sayfa yer ayrıldığı için, çok zengin futbolcu alamadığından futbolcu yetiştirdiği için, Fenerbahçe'nin her Trabzonspor'dan futbolcu aldığı sene şampiyon olduğu için, Galatasaray'da her zaman bir Trabzon'lu yönetici olduğu için...
Anadolu takımlarına destek için, insanların şaşırmaları için, bordo mavi renkler ve büyük zaferler için, parası olmadığı için şampiyon olamadığı için...
Kendisinden 60 yaş büyük, 10 kat zengin ve milyon kat şaibeli takımlarla mücadele ettiği için...
Meçhul bir stadta kamera görüntüleri olmasına rağmen Trabzonspor başkanına taş atılışının hiç bir TV kanalında yayınlamadığı için, Trabzon'a maça giden meçhul takım taraftarlarının cephanelerin gazetelerde yer almadığı için, Meçhul bir statda koridorlara kamera sokmak yasak olduğu için...
Hiç kimsenin bir kişinin bir anadolu takımı tutmasına şaşırmadığı günlerin gelmesi için...

Haklı veya haksız yere Beşiktaş aleyhine verilen her kararda maçın hakemine küfrettikleri için, şaibeyle de olsa bir maç kazandıklarında Galatasaray taraftarları övünerek yürüdüğü için, Fenerbahçe taraftarlarının gördüğüm kadarıyla çoğunun para ile dahi olsa illaki kazanmak istedikleri için...
AYRICA REHA KARDESIMIZE SONSUZ TESEKKURLER

ugurTS1989
27.07.2008, 13:49
arkadaslar yorumlarınızı beklıyorum ve trabzonsporun ıst takımlarıyla nasıl kıyaslandıgını ve nasıl basa cıkabıldıgını anlatmaktadır

Semih
27.07.2008, 13:51
ercan tanerden nefret ediyorum...hiç sebebim olmasa o yeter bana

Ahmet Faruk
27.07.2008, 13:52
Kısa ve öz: Trabzonlu olduğum için...

hakanhan
27.07.2008, 14:00
Neden Trabzonsporu, Trabzonlu Olmayan Trabzonsporu Tutanlarin Yazmasi Daha Belirleyici Olur. Ben Trabzonluyum Ne Yazsam Duygusal Olur..

Selimag
27.07.2008, 14:02
Neden baska bir takım olsun ki?

:ppp

alper*
27.07.2008, 14:05
Trabzonlu olmasaydım da Trabzonsporlu olurdum.Karakter meselesi.

mensure 61
27.07.2008, 14:19
Trabzonspor için canımı vericek kadar... Trabzonlu olup Trabzonsporu tutmayanlardan nefret edicek arkadaşlığımı kesicek kadar... Trabzonsporumun renklerini gördüğümde ağlıyıcak kadar... Hiç kimsenin anlıyamayacağı, bir annenin evladını sevdiği gibi karşılıksız, saf ve temiz... Trabzonsporu tutanların anlıyabileceği vucudumuza işleyen, kalbimize yazdığımız hiç kimsenin söküp alamıyacağı... Trabzonsporla gülen Trabzonsporla ağlıyan 365 gün Trabzonspor konuştuğumuz bu yola baş koyduğumuz bir yaşamdır Trabzonspor !!!

omer61
27.07.2008, 14:20
İlkokulda hoca fenerli olan kaç kişi dediğinde 15 kişinin parmak kaldırması ardından galatasaray ve beşiktaşlı olan var mı dediğinde yine aynı olayın olması ve en sonda gülerek (dalga geçerek) "peki ya Trabzonsporlu olanınız var mı?" diye sorduğunda gururla tek başıma parmak kaldırarak "BEN VARIM HOCAM" deme şerefine ulaştığım için.

UmutBaykan
27.07.2008, 14:20
Trabzonlu olmasaydım da Trabzonsporlu olurdum.Karakter meselesi.

Bu kadar :alkış:

Fatih Kuloğlu
27.07.2008, 14:21
Samsunlu aslen Trabzonlu kısaca karadenizli olduğum için

İskender YILMAZ
27.07.2008, 14:23
başka takım mı var?

Sadullah KAPICIOĞLU
27.07.2008, 14:24
Neden mi?

-Trabzonlu olduğum için.
-Anadolu Fatihi olduğu için
-Tarihi şanla, kupası müzelerle dolduğu için.
-Bana kendimi özel hissettirdiği için.
-Var olan büyüsü için
-Büyüklüğü için
-Rıdvan dilmen: "Biz trabzonda korner kazandık mı sevinirdik." İşte Bunları duydurduğu için.
-Senin için bordo mavi
-Asaletin için Fırtına

Ölümüne TRABZONSPOR ..!

hüseyin1975
27.07.2008, 14:26
Alayina Isyan,
Inadina Trabzon!

hüseyin1975
27.07.2008, 14:27
Ayrica Yerel Medyaya Inat Trabzon :-)

hüseyin1975
27.07.2008, 14:27
Futbolda Ihtilal gerceklesdirdigi icin

hüseyin1975
27.07.2008, 14:28
Hep Fair-Play duygusu yasadigi icin.
Herseyi ile TEMIZ kaldigi icin

only ts
27.07.2008, 14:29
bu şehirde dogmusum 20 senedir bu sehrın havasını soluyorum cevrem hep Trabzonsporlu . penceremden hemen stadı görebiliyorum. bu takımı tutmuyumda hangi takımı tutuyum. ölene kadar TRABZONSPORLUYUM. SAMPIYON OLAMASAKTA!!

İskender YILMAZ
27.07.2008, 14:32
İyiki Trabzonspor..!!

Murat Engin Akyüz
27.07.2008, 14:33
kelimelerle ifade edemediğim için..

OKANIZM
27.07.2008, 14:40
vatan haini olmamak icin trabzonsporluyum.kendi vatanıma ihanet edemem

antagonist
27.07.2008, 14:48
Bu başlığın aynısı için bkz: http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=190&highlight=neden

erol şimşek
27.07.2008, 14:50
trabzonsporlu olmak için trabzonlu olmak gerekmez..trabzonsporlu olmak doğuştan kazanılır, insanın genlerinde vardır adeta..ben şahsen nsl ve neden tranzonsporlu olduğumu hatırlamıyorum..bu da benim doğuştan trabzonsporlu olduğumun bir göstergesi olabilir ..NE DERSİNİZ???;)

Erdogan
27.07.2008, 14:58
Ask´a engel olabilen var mi.

Trabzonspora Asik im,...

murseltaskin
27.07.2008, 15:02
biz babadan böyle gördük

ibrahim
27.07.2008, 16:38
trabzonsporlu olmak doğuştan kazanılır, insanın genlerinde vardır adeta..ben şahsen nsl ve neden tranzonsporlu olduğumu hatırlamıyorum.. valla yau nerden geldi bu hastalik ne bicim biseydir yaw piskopatliga dönüstü yaw :P
:D "saka" bi yana genlerimizde oldugu kesin bisey bence mesela kücükken yasdaslarim sarki söylerken mini mini bir kus falan benim bi elimde eski kantarlardan diger elimde yildiztornavida kemence yerine kantara sürtüp duruyodum ayni anda trabzonspor marslarini söylüyodum 4-5 yaslarindaydim varmi ya böyle bisey :D dedigin gibi genimizde kanimizda canimizda var bordo mavinin sevgisi

Mertcan
27.07.2008, 17:02
bu şehirde dogmusum 20 senedir bu sehrın havasını soluyorum cevrem hep Trabzonsporlu . penceremden hemen stadı görebiliyorum. bu takımı tutmuyumda hangi takımı tutuyum. ölene kadar TRABZONSPORLUYUM. SAMPIYON OLAMASAKTA!!

Only Ts!!!!!!!

Onur Civelek61
27.07.2008, 17:08
bu aşk hiç bitmeyeceği için

Murat TONBUL
27.07.2008, 17:30
aşşşşşşşşkkkkkkkk

hüseyin1975
27.07.2008, 17:35
Bizimkisi bir Aski Hikayesi....

Kasım Hilal
27.07.2008, 17:58
Nedeni yok (aslında var ama uzun hikaye). Bence neden aramaya gerek de yok.

sessizkral_1
27.07.2008, 17:59
Bordo sokak çocuğunu Mavi Düşleri temsil eder bana göre.Trabzonspor bir sokak çocuğunun Düşleri gibidir.Onların düşlerinin gerçekleşmesi çok zordur.Ama aynı zamanda o düşler çok özeldir.

hüseyin1975
27.07.2008, 18:04
Ana Okula gittigimde ve ilk okula basladigimda resim kitaplarimi hep bordo ve mavi renklerle boyalarmisim.
Daha Trabzonsporun ne oldugunu tam bilmeden hep o iki rengi sevmisim.

Demekki gercekden kanimizda var :-)

Emirhan Makul
27.07.2008, 18:25
Kimse İçin Değil Kendim İçin Bana Kimse Trabzonsporu tutmam için zorlamadı hatta ben küçükken babama maç izletmezdim sevmezdim ama;

Ben Onun renklerini ilk defa onun kendi evinde Avni akerde görünce aşık oldum hemde ilk görüşde bu öyle bir aşktı ki o küçücük kolum onun için ayağa kalkdı hiç inmemek üzere "Trabzoon" kelimesi çıkıverdi ağzımdan işte ben o zaman kendime dönüp ben ne yapıyorum dedim evet ben aşık olmuşdum o gün bu gündür o Bordo-Mavi Renkleri gördüğümde yüzümde küçük bir tebessüm oluyor içim kıpırdıyor o gün bugündür bağırıyorum ben onun aşkıyla ona aşık olmayan kimsenin ağzına almasını istemiyorum ben kötü gününde ağlıyorum,kurduğum hayallerde onun şampiyonluğu,gittiğim heryerde onun buğusu var içimde ve paylaşıyorum onu evet Onu Milyonlarla paylaşıyorum bende biliyorum ki Benim gibi milyonlarca insanda onun için yanıp tutuşuyor Bu Bir aşk..bu bir sevda....

bakigokhan
27.07.2008, 19:34
kenetik herhalde:) 4 yaşımdayken henüz okuma yazma bilmezken renkleri yüzünden babamın arkadaşının aldığı BJK şapkasını takmamamın başka bir anlamı olamaz. Kenetik olarak renklere duyulan sempati:D Toplumu kaynaştıran bir üst kimlik. Sabah kalktığımda aklıma gelen ilk şey. Yakında gen haritasında bilmem hang üniversitenin araştıması sonucu Trabzonspor geni çözülmüştür diye habr çıkarsa şaşırmam:D

fetih aydın
27.07.2008, 21:08
çevremdekLer bşkLi fnrLi cimbaLıı:) penceremden bakınca (bunu geçeLim) 17 senedir ıst yasıorum burda doğdum...fakat amcam babam dedem abım 3 amca oğLum trabzonspor dıe dıe buyutmus doaL oLaraakk...!!!:D:D:

Bahattin Aydın
27.07.2008, 21:14
Tüm ailem Trabzonsporluyken..Karadenizliyim diye gurur duyarak gezerken,Kemençeyle coşup horon ederken ne diye istanbul eziklerini tutayım...

Farkımız tarzımız, tarzımız karizmamız, karizmamız TRABZONSPORLU olmamız

Murat GENEL
27.07.2008, 21:31
Anlatılmaz bir sevgi Bu
Deli gibi Seviyoruz Biz TRABZONU..!!

emin-29
27.07.2008, 21:32
rakadaşlar TRABZONSPOR adı öylebir şey ki anlatılmaz bir safha aşk onun yenilgisini bırakın berabere kalması bile benim o haftaki bütün günlerimin alt üst olması demek onsuz hayat olmatacak kadar büyük bir sevgi var içimde.
Neden TRABZONSPOR nedeni ise o okadar büyük bir takım ki TÜRKİYE süper liği 17 takımına vede futbol federasyonuna artı 1.liğ de dahil tek başına hepsiyle savaşan tek takım olduğu için.
Neden TRABZONSPOR bugün şanpiyonlar ligine iki takım uefa yada iki takım gidiyorsa bunda büyük takım TRABZONSPOR'umun hiç tartışmasız büyük payı var bunun için TRABZONSPOR.
Neden TRABZONSPOR üst üste şanpiyonluklar vede kupalar almış tek büyük takım olduğu için.
Neden TRABZONSPOR çok ama çok sevdiğim için

qrkm61
27.07.2008, 22:55
şereften olsa gerek insanın memleketinin takımını tutması gerek bence

Recep Alkan
27.07.2008, 22:58
trabzonspor bızım namusumuzdur.

Cem Akyüz
27.07.2008, 23:01
bir videoda gördüm zaten İhtilal adlı bir abimiz sanıyorum o videoyu siteye koymuştu Trabzonspor''un anlamı idi videonun adı oradan bu sözleri arşivime ekledim ve burayada yazıyorum

Trabzonspor'un Anlamı(Trabzondaki insanların cevapları)
1)TRABZONSPOR BİZİM YAŞAM TARZIMIZ HOCAM
2)TRABZONSPOR BİZİM HERŞEYİMİZ...
3)TRABZONSPOR'LU OLMAK BİR YEMEK İÇİN TUZ NE İFADE EDİYORSA BENİM İÇİNDE HAYATIN ANLAMI OLARAK ONU İFADE EDİYOR
4)İHTİLAL DEVRİM
5)TRABZONSPOR MU??HAYAT DEMEK ABİ
6)TRABZONSPOR KİMLİĞİMİZİN OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR PARÇASI...
7)YAŞAM KAYNAĞI
8)TRABZONSPORUN BENİM İÇİN ANLAMI YAŞAM KAYNAĞIMIZ BU ŞEHİRDE YAŞAMAMIZIN ANLAMI.YOKSA 5 DAKİKA DURMAM BU ŞEHİRDE
9)TRABZONSPOR BENİM İÇİN HAYAT.HAYATIMLA EŞDEĞER...
10)LİSEDEYKEN İLK DEFA DERSTEN KAÇMA SEBEBİMDİ.
11)TRABZONSPOR BENİM İÇİN BİR KENTİN HAYKIRIŞI BİR DUYGU FIRTINASI
12)KARADENİZDEN BAŞLAYIP BÜTÜN TÜRKİYE'YE YAYILAN DEVRİM...
13)TRABZONSPOR BİR SEVDA ÇOK KLASİK BİR SÖYLEM AMA YANİ BU ŞEHİRDE OLMAK BU TAKIMDA OLMAK BÜYÜK BİR GURUR BÜYÜK BİR BAŞKALDIRIŞ ASİLİK DEMEK BENİM İÇİN TRABZONSPOR...
14)YAŞAM,TARZ OLMUŞ BİZİM İÇİN.BÜTÜN TRABZON HALKI GİBİ BENİM İÇİNDE BİR YAŞAM TARZI BİR AMAÇ...
15)YAŞAMLA ÖLÜM ARASINDAKİ İNCE BİZ ÇİZGİDİR BENİM İÇİN
16)TRABZONSPOR BENİM İÇİN SEVGİLİ ANLAMINDA.BENİM SEVGİLİM HER ŞEYİM.HANİ MECNUN'UN LEYLASI OLUR YA BENİMDE SEVDAM TRABZONSPOR...
17)TRABZONSPORLU OLMAK KANSERLİ ÇAY İÇMEKTİR.BUNU BİLE BİLE TRABZONSPOR'U TUTUYORUZ...
18)BENİM İÇİN HAYATIN GERÇEK ANLAMI.
19)TRABZONSPOR BİZİM YAŞAM KAYNAĞIMIZ,YAŞAMA SEBEBİMİZ
20)AKLIMA GELENİ SÖYLEYEMEM ANLAMI ÇOK BÜYÜK ÇÜNKÜ YANİ ÖYLE KISA CÜMLELERLE İFADE ETMEK İSTEYECEĞİM BİRŞEY DEĞİL...
21)MUTLULUK TEK KELİMEYLE
22)YAŞAM
23)OLİGARŞİYE KARŞI DİK BİR DURUŞU İFADE EDİYOR BENİM İÇİN TRABZONSPOR...
24)TRABZONSPOR BENİM İÇİN BİR YAŞAM BİÇİMİ HAYAT KAYNAĞI BİZİ YAŞATANDA O ZATEN...
25)BAŞKALDIRI EZİLMEYEN BAŞKALDIRI DİRENİŞ VE İSYAN ANADOLUNUN SESİ...
26)EŞ DOST ÇOCUK EVLAT ARKADAŞ ...
27)KTU'YÜ TERCİH SEBEBİM
28)BORDO İLE MAVİNİN BİRBİRİNE OLAN AŞKINI İFADE EDİYOR
29)BAŞKALDIRIŞ İHTİLAL EFSANE
30)BORDO VE MAVİ HAYAT BİÇİMİ

Alihan Ertürk
27.07.2008, 23:09
ben aslen trabzonluyum ve zonguldak ta doğdum.. ama bursa da oturuyourm herhaelde baba dan oluCak ki bende TRABZONSPOR lu oldum.. üstelik hiç de baskı felan da yapılmadı yani şu takımı tutcan felan die . kanım da var yanii

matalar
27.07.2008, 23:11
gözümüzü onunla açmışız.
şimdi farkını yaşıyoruz.

sanaldarbe61
27.07.2008, 23:30
bıras klasık olacak ama trabzonsporlu olunmaz dogulur ben kendımı bıldım bıle trabzonsporluyum

Recep Özer
28.07.2008, 00:10
kanser nasıl olunur onu test ediyorum...:)
emirhan sevdim bu cümleni.

bilmiyorum herhalde memleketimizin takımıdır diye ama. Bu ilerleyen yıllarda bir aşka dönüştü. hele hele o 90 yıllar yok mu ne güzel günlerdi. Şansıma istanbuşda hangi maça gitsem hep maçı almışızdır istanbul eziklerine karşı. Bir ara 7-0 dan sonra takımı bırakmayı bile düşündüm. Trabzonsporu tutmak yürek isterdi. Sadece 10 dakika sürdü o kadar. Bu takımı nasıl bırakırdım canımdı ciğerimdi. Gözüm gibi sakladığım sahaya her çıkışında göz yaşlarımı tutamadığım yaşama sevincim memleketim herşeyimdi. Bırakmam dedim sonra bu kadar kolay değildi. Az mı ağladım sevdiğim için az mı gözyaşı döktüm. Kolay mı bırakmak ne para ne de pul satın alabilir onu? az mı karın ağrısı çektim deplasmanlarda kümeye kümeye trabzon kümeye tezahüratlarını duymamak için neler vermezdim. Nasıl sancımıştı yüreğim. Hele inönü de denizlisporla bir kupa maçı vardı da bir avuş denizlili kümeye kümeye diye bağırırken az mı ağladım. Bırakmam bırakmam. Bu sevgi ancak yaşanır. Bu sevgi benimle mezara gelecek.

Burçak
28.07.2008, 00:16
Anlatılmaz Yaşanır

Onur Civelek61
28.07.2008, 00:42
Anlatılmaz Yaşanır

Ne mutlu bize yaşıyoruz...

Uluç
28.07.2008, 00:50
Trabzonspor benim için kelimelerle ifade edilemez. Taraftarlıktan öte birşey anlatamıyorum işte...
Doğma büyüme İzmir'liyim. Ailemde benden başka Trabzonspor'lu yok...
Allah'ıma şükürler olsun bana bu sevgiyi tattırdı..

Sevgi anlaşmak değildir Nedensiz de sevilir Bazen küçük bir an için Ömür bile verilir

H.A.Y
28.07.2008, 00:54
işin taraftarlık sevda boyutu bir yana..
süper ligde takımı olan şehirlerle,takımı olmayan şehirler arasındaki farklar ciddi manada göze çarpıyor..şehir için vazgeçilmez bir unusr..şehrimizin vitrini..vitrin ne kadar güzel olursa kaarımız o kadar artar...

vay be!! :)

The_Storm
28.07.2008, 01:08
Trabzonspor, başkaldırıdır, mücadeledir, dirilişdir.

Orhan_Gazi
28.07.2008, 01:26
kanimiz kesilse bordo mavi babadan ogula dogustan bordo mavi ölümüne trabzon alayina isyan ulan herzaman heryerde sadece trabzonspor

el_conquistador
28.07.2008, 01:29
Babam sagolsun:D

Biz aslen Trabzonlu degiliz ama Babam gencliginde Trabzonda calisirmis. Yani kurulusundan beri Trabzonsporlu;). Sagolsun, hastaligi bizede bulastirdi;)

Bahattin Aydın
28.07.2008, 03:10
bu duyguyu anlatmaya kelimeler yeter mi ? ben bir zamanlar deliler gibi sevdiğim kıza bile Trabzonsporu ondan daha fazla sevdiğimi söylüyordum :)...şimdi noldu o yok ama TRABZONSPOR yanımda..demekki doğru tercih yapmışım :o ölümüne bir sevda bu deli gibi seviyorum TRABZONSPORU

Mustafa Ayazoğlu
28.07.2008, 03:31
Oflu olduğumuz için Trabzonspor ;)

seyyah61
28.07.2008, 04:00
Babam asiri derece fanatik bir Trabzonsporlu'dur. Ama ondan herhangi bir telkin almadim hangi takimi tutacagima dair. Ailemizde herkes Trabzonspor taraftari. Ben diger ülkelerde de, hangi takim oligarsi ve destekli takimlari dize getirmisse o takima karsi sempati besledim hep. Dünyanin baska bir yerinde dogmus olsaydim ve Trabzonspor'u tanima firsatim olsaydi, Türkiye'de kesinlikle Trabzonspor'u tutardim. Cünkü biz ezilenin yaninda olduk hep ve tüm sampiyonluklarimizi anlimizin akiyla hak ederek aldik. Bizim bir sampiyonlugumuz istanbul agalarinin 5 sampiyonluguna, bir yildizimiz onlarin 5 yildizina bedeldir benim bir gözümde.

Ömer SEVİNÇ
28.07.2008, 04:04
Cem Yılmaz'ın deyimiyle "Neden Mizah?" gibi bir soru olmuş:)

Böyle sorulara cevap vermek güçtür. İçimde yaşadığım duygularımı dışarı vurmaya ihtiyacım yok bence:)

mehmet83
28.07.2008, 05:06
Bir Trabzonlu icin bu soruya cevap vermek cok kolay biseydir. Memleketimin takimida ondan! dersin olur biter. Ama benim gibilerin anlatmasi zordur neden bu sevdaya dustugumuzu. Babamda Trabzonsporluydu desem, o gurbete gittiginde ben daha cok kucuktum ve geldiginde coktan kapilmistim bu sevdaya. Yani o degil sebebi! Peki ne? Inanin bu soruyu bir cok kez sordum kendine ve sunun cok iyi farkina vardim. Bazi seyleri sevmek icin bi sebep yada nebilim birilerinin size yon vermesi gerekmiyor. Sampiyonluk goremedim bu yasima kadar. Sevindirdiginden cok uzmuslugu vardir beni malesef. Yok bir sebebim. Seviyorum iste! Hemde delicesine!:)

blackpool
28.07.2008, 05:28
albenisi renkleri ve efsanevi lyon macları heygidi hey..90 lı yıllardadki fb galibiyetleri de cabası..bu takım sevilir..

Süleyman50
28.07.2008, 09:44
trabzonlu veya karadenizli değilim ama çok şükürki Trabzonsporluyum bu anlatılmaz yaşanır..................

Onur Civelek61
28.07.2008, 09:48
Trabzon'la alakası olmayıpta Trabzonspor'a gönül veren arkadaşlar.Trabzon'lu olupta Trabzonspor'u tutmayanlardan daha fazla Trabzon'lu bence...:) ne cümle oldu yahu :D

TSercaN
28.07.2008, 09:55
Trabzon'la alakası olmayıpta Trabzonspor'a gönül veren arkadaşlar.Trabzon'lu olupta Trabzonspor'u tutmayanlardan daha fazla Trabzon'lu bence...:) ne cümle oldu yahu :D

Ata Demirerin dedigi gibi:

HELAaaL OLSUUUuuN

sersende
28.07.2008, 10:07
doğuda bir şehirde, kalabalığın şaşkın bakışları arasında, üzerinde forman elinde bordo mavi bayrakla bir başına olmaktır trabzonspor...

Onur Civelek61
28.07.2008, 10:11
doğuda bir şehirde, kalabalığın şaşkın bakışları arasında, üzerinde forman elinde bordo mavi bayrakla bir başına olmaktır trabzonspor...
:alkış::alkış::alkış:

emrezx
28.07.2008, 11:20
valla ben bu askı kelımelerle anlatamam cunku ole bır sevgı varkı onu anlatacak kelımeler yok:)

bkandil
28.07.2008, 11:43
Neden bir başkası olsun ki?

ferhaTS87
28.07.2008, 11:57
nedenını hıc merak etmedıgı bır sey

arifemre
28.07.2008, 13:54
Neden bir başkası olsun ki?
işte bir trabzonlu cevabı:)
neden trabzonspor?
neden olmasın?

musberdo
28.07.2008, 14:07
çünkü sıradan değil....özel....

Üzeyir Gönül
28.07.2008, 14:08
Neden Trabzonspor?
Bence:
- Renklerimizin asaleti hiçbir takımda yok. Renklerimizi görünce kalbim daha hızlı atıyor.
- Tam bölgesinin izlerini taşıyor. Bazen hırçın, bazen durgun; bazen sisli, bazen günlük güneşlik.
- Kendisiyle özdeşleşen bir enstümanı var. Kemençemiz var daa!
- Diğer takımlar gibi ukala taraftarımız ve futbolcumuz yok. Kendini beğenmişlik yok bir kere.
Böyle bir takıma sevdalanmışız, ne yapayım daha?
NOT: Yazılacak daha çok şey bulunur da, bunlarla şimdilik idare edeyim. :)

Selami Gürpınar
28.07.2008, 14:10
En iyi transferler!Kewell bombasını patlatan Galatasaray mı, gol kralı Güiza'ya imza attıran Fenerbahçe mi, Seric-Sivok-Zapatocny üçlüsüyle güçlenen Beşiktaş mı; transfer şampiyonu Trabzonspor mu?

Ankete katılmak için;
http://www.haberturk.com/haber.asp?i...&dt=2008/07/ 28

magicyattara
28.07.2008, 14:48
Bizim kuşağınki herkesten farklı bence.Şu an 35 yaş civarında olan herkes için söylüyorum.
Bizim kuşak gözünü açtığında bu ülkede 1 şampiyon vardı o da Trabzonspor.
Başka bir takımı tutmak mı,hiç aklımızdan geçmediki.
Hatta o zamanlar tek rakibimiz fenerdi.bjk ve gs rakipten bile sayılmazdı.

otuken55
28.07.2008, 14:52
yaşadığım şehirde her taraftarın 2 takımı tutması sonucu nefret ettim memleket takımı olan trabzon daha cazip geldi heralde
ama off bilmiyorum kndimi bildim bileli trabzonsporluyum

Hami_41
28.07.2008, 14:52
çocukluğumda esen kusursuz fırtınaya aşık oldum...

Tayfun
28.07.2008, 14:58
İçten gelen bir duygu kelimeler kifayetsiz kalır....!

poetricus
28.07.2008, 15:03
"Neden Trabzonspor?"
Hiç namusluya; "Neden namuslusun?", yiğite; "Neden yiğitsin?", kahramana; "Neden kahramansın?" diye sorulur mu?

"Neden Trabzonspor?"
Bunu bir Trabzonsporluya sormak ayıptır.

Erdal
28.07.2008, 15:07
Çünki;

Trabzonspor.....

Süleyman50
28.07.2008, 15:26
hastalık ta ondan.............

Fatih KIRAN
28.07.2008, 15:32
Nedenmi?Neden die bi sorumu olur!!! sadece ve yalauz TRABZONSPOR...

Recep Alkan
28.07.2008, 20:08
trabzonsporlu olmak kanser olaacagını bıldıgın halde o caydan ıcmektır.

highlander
28.07.2008, 21:00
Futbola da hayata olduğu gibi romantik bakanlar için Türkiye'de tek takımdır Trabzonspor.Türkiye'nin Don Kişotudur.İngiltere'de Liverpool,İtalya'da Napoli,İspanya'da Atletic Bilbao neyse Türkiye'de odur Trabzonspor.

irfanb
28.07.2008, 21:11
Hiç insana neden hastasin diye sorulurmu ?
Allah vergisi . :)

kaplanlar29
28.07.2008, 21:38
nedenini sorma , SEVIYORUM ISTE

ssmuratss
28.07.2008, 21:40
çocukken gittiğim kocaeli-trabzon maçında dobi hasan ve iskender yüzünden sanırım o zamana kadar futbolun varlığından bile haberim yoktu yeri gelmişken tşkl amca:D

Cafer Bulur
28.07.2008, 21:40
beni temsil ettigini düsündügüm icin trabzonsporluyum.

Onur Akyüz
28.07.2008, 21:57
zincirlikuyu'dan sami yen'e yürürken çalan kornalar..
61. dakikada bütün şükrü saracoğlu'nun bizi izlemesi..
istiklalden inönüye yüzlerce kardeşimle yürümek..
fenerli bir arkadaşın trabzon deplasmanından zor bela döndükten sonra''böyle bir nefret görmedim'' demesi..
96da intihar etmek..
famagusta-kiev maçlarından sonra hüngür hüngür alğlamak..
kahvede onlarca kişinin arasında tek başına bağırmak,gol olunca kendini kaybedip elindeki sigarayı perde ekrana fırlatıp herkesi şok etmek..
beşiktaşı yendikten sonra beşiktaş kümeye diye bağırıp 6-7 kişiden sopa yemek ama kaçmamak..:D
beşiktaş çarşıda üstüne bordomaviyi çekip yürümek..
halısahada sarının kırmızının lacivertin siyahın beyazın arasında tek bordo mavi olmak..
babaannemin bizim maç noldu diye sorması..
mikrofonlarımız avni akerde denmesi üzerine,kalbinin yerinden fırlayacak olması..
bütün medyanın ve istanbulun senin önünü kesmeye çalışması..
çocuklugumda üstümden çıkarmadıgım 9 numaralı formam..
harçlıklarımı biriktirip,abime ünal forması aldırmak..
naklen yayın gelirlerimizin kesilmeye çalışılması..
stadımızın yenilenmesini,çocuk büyütür gibi dakika dakika takip etmek..
bordo-mavi...
iskender..
kemal..
hamdi..
şehmuz..
lemi..
turgut..
olsen..
pfaff..
büyük orhan..
hami..
ünal..
şota..
arçil..
tolunay..
hüseyin..
fatih..
gökdeniz..

tutku,aşk,isyan,ihtilal,hayat,herşey..

Hasan61
28.07.2008, 21:59
içten gelen birşey
belki renkler
belki Trabzonlu olmamdan
belki de şampiyonluk özlemiyle yanıp tutuşmanın heyecanı
belki de hepsi

mehmets61
28.07.2008, 22:04
trabzonsporluyum öyleyse varım:)

Emo91
28.07.2008, 22:04
dogustan beri var bu manyak ask, ne paralar teklif etti bana amcamlar fenerli olmam icin ama ben dünyayi bordo-mavi görüyordum....

ölüme kadar gidecek cok tatli bir ask bu trabzonspor aski.....

trabzonsporlu olmak cok gurur vericidir

magicyattara
28.07.2008, 23:26
mikrofonlarımız avni akerde denmesi üzerine,kalbinin yerinden fırlayacak olması..

İşte budur...

ensar6161
29.07.2008, 00:44
ben küçükten feneri tutuyordum..birgün annem teyzemlerle filan beni tuttular..ağzıma biber sürdüler bir daha feneri tutuyorm dersen yine süreceğiz dediler ondan sonra içimdeki TRABZON aşkı başka

Selçuk Aydın61
29.07.2008, 02:03
ben de kuçukken vede cahilken fener bahçeli idim :( trt1 de fenerbahçe trabzon maçını izliyoz babamla fener gol atınca koltugun üstünde şov yapıyodum baktım ki babamda bi degişiklik yok :( sordu sen hangi takımı tutuyorsun fener dememler 1 tokat çaktı onun üstüne kaç kamyon dayak yedisem bırakamadım trabzonspor u ALLAH RAZI OLSUN BABA sayende bana kansız diyemiyorlar :) ama yanagım hala sızlıyor :))))

The_Storm
29.07.2008, 02:40
Trabzonsporu tutmak yaşamak gibidir. Ne kadar acı çeksen de sevilir. Geçmişten hep güzellikleri hatırlarsın... Gelecekten her zaman ümitlisindir. Bilirsin ki, azmedersen yaparsın. Diğer yandan öte mahalledikiler kadar para yoktur cebinde. Hep bir sıkıntı içindesindir ancak sıkıntı ne kadar büyük olursa, kazandığın başarılar da o kadar tatlı olur. Hele azminle, zekanla embesil zengin çocuklarını geride bıraktığında... Bazen kaybetmek, ama en kötü zamanlarında bile silkinip "yapamaz! diyenlere inat galip gelmektir.

Trabzonspor, ÖSS de birinci olan köylü kızıdır...

Trabzonspor ilkokul mezunu mucittir.

Trabzonspor ihracat şampiyonu olan Anadolu girişimcisidir.

Trabzonspor Çanakkale savaşıdır yedi düvele karşı.

Trabzonspor Kurtuluş Savaşıdır, yıkılmış Anadolu'nun...

Trabzonspor İsrail askerine taş atan Filistinli çocuktur.

Trabzonspor bir avuç Çeçen'in direnişidir Rus ordusuna.

Trabzonspor farklı olmak ve bununla gurur duymaktır. İnadına.

Adem Erdoğan
29.07.2008, 02:46
@The_Storm

:alkış:

telkombe
29.07.2008, 02:56
Neden Trabzonspor?
Bu başlığı görene kadar bunu hiç düşünmedin diyebilirim.Trabzonspor'u sorgusuz,sualsiz sevmişimdir gerçekten.
Her ne kadar doğma büyüme İstanbul'da olsamda kafadan bordo-mavi bi dünyaya doğmuşum.Tabir-i caizse "Biz babadan böyle gördük".Gençlik yıllarında bırakın Trabzondaki maçları neredeyse bütün deplasmanlara dahi gitmiş bir babanın oğluyum.O babanın bize aşıladığı birşeydi Trabzonspor sevgisi.Daha 4-5 yaşlarında alır maçları izlemeye götürürdü.O zamanlar Şotayı,Arçili,Hamiyi sevdik;Belki birazda onlar sayesinde benimsedik bu sevdayı.Ama gelin görünki 96'dan sonra işin rengi çok değişti.Galatasaray'ın arka arkaya gelen başarıları aynı oranda Trabzonspor'un gerileyişi daha ilkokul-ortaokul çağlarında olan beni çok yıpratmıştır.Sınıfta tek Trabzonsporlu olmak gerçekten zor bi durumdu.Bu takım için daha o yaşlarda ne mücadeleler vermişizdir...
Büyüdükçe,olgunlaştıkça,kulübün içerisine daha çok girdikçe gördükki bu takımı tutmak bir ayrıcalık gerçekten.Tıpkı Liverpool gibi tıpkı Schalke gibi tıpkı Barcelona gibi Trabzonsporda bir kültür,Trabzonsporda bir duruş,Trabzonsporda bir hayat tarzı,Trabzonsporda bir asalet sembolüdür benim için.Üstelik Trabzonspor bu etkiyi bahsettiğim takımlara nazaran çok kısa bir sürede oluşturmuştur.Bu yüzden başarıdan uzak geçen yıllarda dahi sonuna kadar savunduk Trabzonsporumuzu.
Gençlik yıllarında,Trabzsonpor sevdasıyla iyiden iyiye tutuştuğumuz yıllarda ailevi nedenlerden dolayı uzak kaldım güzel memleketimden.Büyüklerimizin tabiriyle aklımın kesmeye başadığı dönemlerde Trabzsonspor'u yalnızca televizyondan ve İstanbulda oynadığı maçlardan takip etme şansı buldum ama bunlar bu sevdadan soğumamı değil tam aksine ona daha kuvvetle sarılmamı sağladı.
Beklediğim gün geldi ve geçen yıl KTÜ'yü kazanarak çok ama çok uzun bi aradan sonra Trabzon'a ayak bastım.Aklımda üniversite kazanmış olmaktan çok Trabzonspor'u tribünlerden izleyebilecek olmanın heyecanı vardı.Şehre ayak bastıktan sonra Trabzonspor sevdasının ne demek olduğunu daha iyi anladım.İlk defa Avni Aker'de maç izledim,ilk defa meydanda maç öncesi havayı soludum,ilk defa Sadri Şener(yeni adıyla Şamil Ekinci) müzesini gezdim ve Trabzonsporlu olmanın gururunu ve farkını buralarda daha iyi anladım gerçekten.
Hiç şampiyonluk yaşamamış bir Trabzonspor sevdalısı olarak bulunduğum her ortamda takımımı sonuna kadar savundum,ezdirmemek için elimden geleni yaptım,ilk gençlik yıllarında kimi zaman bu uğurda kavgalar ettim hatta hoşlandığım kızlarda bile Trabzonsporlu olma özelliğini aradım,başka takım tuttukları duyunca hayal kırıklıkları yaşadım falan filan...
Trabzsonpor sevgisini anlatmaya başlayınca çok uzun sürüyo kusura bakmayın arkadaşlar.Sonuç kısmıyla bitiriyorum artık.;)
Neden mi Trabzonspor?
Bu başlığı görene kadar bunu hiç düşünmedin diyebilirim.Trabzonspor'u sorgusuz,sualsiz sevmişimdir gerçekten.
Her ne kadar doğma büyüme İstanbul'da olsamda kafadan bordo-mavi bi dünyaya doğmuşum.Tabir-i caizse "Biz babadan böyle gördük".

OnurKul
29.07.2008, 04:03
Michael Haneke'nin "Funny Games" isimli filminden bir alıntı yapalım...
Orada ki aile şiddete maruz kalıyor diyalog şöyle :

Şiddete maruz kalan - Neden bu şiddet ?
Şiddeti uygulayan - Neden Olmasın ?

Neden Olmasın !

Ümit Tekşan
29.07.2008, 10:27
Neden Trabzonspor.?

Bana da Babam dan yadigar Trabzonspor Babamın sayesinde Trabzonspor'lu oldum simdi Milyonlarca dua ediyorum Babama iyki de Trabzonsporlu olmusum..

Trabzon spor taraftarı diğer Anadolu taraftarı gibi değildir. Neden değildir biz istanbul'da da olsak Trabzonda da olsak Ordu'da da olsak Antepde'de olsak..!!! Kısacası Türkiye'nin hangi İLinde olursak olalım Tuttuğumuz takım tek dir. Birtane dir Oda TRABZONSPOR dur..

Ama, Diğer Anadolu Takım'ın taraftarları napıyo örneğin Kayseri spor taraftarı İstanbulda yasıyo Fenerbahceyi tutuyu fakat, Kayseriliyimde diyo işde bizim taraftar farkımız burda biz Tek takım tutarız.. Ölene kadar da bırakmayız...

TRABZONSPOR VARMI BASKASI .....!!!!!!!

servet nuh
29.07.2008, 13:07
1971 doğumluyum.83 teki şampiyonluğu biraz flu olsada hatırlıyorum.1985 te babam beni bursada bi özel okula yazdırdı.orada 3 yıl yatılı okudum.okulumuz trabzonluların yoğun şekilde yaşadığı beşevler semtindeydi.sabah kemençe sesleriyle uyanınca hala trabzondamıyım yoksa diye şaşırdım.sonra sorup soruşturunca meseleyi anladım ve buna çok sevindim.size içime kor gibi düşen trabzonspor sevgisini anlatayım şimdi....
her semte giden belediye otobüsünün numarası var bursada.okulumun olduğu beşevlere giden otobüs ise 6 numaralı idi ve 45 dakikada bir geliyordu.cumartesiden cumartesiye çarşıya çıkıyorduk ve trabzonu ve ailemi çok özlemiştim,hatta zaman zaman ağlıyordum.çocukluk işte:)....yine bir cumartesi çarşıya çıktık.ben bursada heykel denen mevkiden kültürpark denilen yere kadar geze geze yürüdüm.(meydandan sotka kadar biyer)...kültürparkın yan tarafında otobüs durağında oturdum,duraktaki yazıdan otobüsün saatine baktım,15 dakika sonra otobüs gelecekti.durağın tam karşısında otel vardı...oturuyordum daha 5 daki
ka olmamıştı birde ne göreyim bir otobüs tam karşımdaki otele yanaşıyordu.otobüsün camları filmli ve üzerinde "T R A B Z O N S P O R" yazıyordu.Allahım ne kadar heyecanlanmıştım...bu ne güzel bi sürprizdi.gözlerimden yaşlar süzüldü,ne kadar sevinmiştim..6 numaralı otobüsüm gelmişti fakat ben binmedim.hemen karşıya trabzonspor otobüsümüzün yanına koştum.otobüsten ilk arsinli futbolcumuz şenol ustaömer indi.ona şenol abi dedim sarıldım.oda bana koçum diye seslendi.sonra diğer topçularla konuştum v.s
..........ben gerçi yine trabzonsporu tutardım ama bu hadiseden sonra trabzonspor tutkusu içime kazınmış oldu......
ertesi gün bursaspora takımımız 2-0 yenildi,ardından istanbulda fenerle de maçımız vardı onada 2-0 yenildik....:(kötü bi sezondu sanırım

anti parantez şunu belirteyim.bursaya 3-0 yenildiğimiz kupa maçında,ben yine bursadaydım(üniversite)...ve cafede maçtan sonra alay eden bursalılara size avni akerde 5 atmazsak ben etek giyip burada dolaşacağım demiştim.başkanımız o zaman yine sadri şenerdi...yerel bursa gazeteleri sadri şenerle alay ediyordu.şimdilerde hami ile sık sık görüşürüz,anlatıyorum bunları ona,gülüyor.
ben fb gs bjk taraftarları arkadaşlarım var ....herkes ts li olacak diye bişey yok elbette....ama bir trabzonluyu bu 3 takımdan birine taraftar olmuş görünce kuduruyorum.nasıl olur 26 resmi kupası olan ve türkiyede şampiyonluk yaşamış tek şehir takımı olan trabzonun evladı birisi başka takıma gönül verebilir...
neyse sözü çok uzattık...ilk trabzonspor aşkı bende böyle yandı işte dostlar....

Napoli
29.07.2008, 18:20
bir hayvanla özdeştrilmediği için (kanarya karga aslan timsah vs..)

Karadeniz Fırtınası ulan

M.S.SOFU
29.07.2008, 19:01
YAŞAMAK DİRENMEKTİR,DİRENMEK TRABZONSPORDUR.

Ömer TOPAL
29.07.2008, 23:26
hiç bir zaman başka takımı tutmadım ne küçüklüğümde nede şimdi..saolsun büyüklerimiz bordomavi ile büyüttü bizi...Allah razı olsun...Bundan büyük mirasmı var....

Osman Yavuz
30.07.2008, 00:02
Ooooo Trabzon bu, tarifi çok zor bir aşk bu, gelmeyecek hiçbir zaman, bu büyük sevdanın sonu.

sarıyerli_TS
30.07.2008, 01:15
ben 12 yaşına kadar galatasaraylıydm fanatiklik seviyesnde babamdan sebeb ama o sene gs uefayı aldı bizde trabzona gittik ilk gidişimdi trabzona sezon açılışına denk geldi gittik stada o havayı atmosferi yaşadm direk babaama forma aldırdım ve TRABZONSPORlu oldm ve kendimle gurur duyuyorum o şaşalı galatasaray zamanında en kötü senelerini yaşayan TRABZONSPORA ÇOCUK aklınla geçtim ...

kısacası TRABZONSPORLU OLMANIN ANLAMINI TRABZONSPORLUDAN BAŞKASI BİLEMEZ !!!

kemal_efe
30.07.2008, 03:10
anadolu ihtilali yaptığı için.alayına isyan tek büyük Trabzonspor ulaaannn...

haberator1967
30.07.2008, 03:12
bİlİnmez...

sessizkral_1
30.07.2008, 09:51
Trabzonsporu tutmak yaşamak gibidir. Ne kadar acı çeksen de sevilir. Geçmişten hep güzellikleri hatırlarsın... Gelecekten her zaman ümitlisindir. Bilirsin ki, azmedersen yaparsın. Diğer yandan öte mahalledikiler kadar para yoktur cebinde. Hep bir sıkıntı içindesindir ancak sıkıntı ne kadar büyük olursa, kazandığın başarılar da o kadar tatlı olur. Hele azminle, zekanla embesil zengin çocuklarını geride bıraktığında... Bazen kaybetmek, ama en kötü zamanlarında bile silkinip "yapamaz! diyenlere inat galip gelmektir.

süper alkışlıyorum...

uftinci
30.07.2008, 17:01
Yaş olmuş 31. 1 şampiyonluk görmüşüm onuda hatırlamıyorum bile. Ama sonuna kadar dibine kadar trabzonspor.
Nedenmi: En büyük neden memleketimin olması. Şunu itiraf edelim bize yakın iller bile çok yoğun bir şekilde diğer takımları tutuyorlar. Yaşadığım il gümüşhaneyi örnek verecek olursam trabzona 1-1,5 saat mesafede ama en yoğun taraftar kitlesi fener ve galatsarayda var. 3. sıra biz varız. Nasılki bir zamanlar galatsarayın yakaladığı başarılar birçok insanı galatsaray sempatizanı yaptı bizde başarıya ulşarak en azından karadenizde tekel durumuna gelmeliyiz. Başarılı olmak içinde bence çok zamana ihtiyacımız var...

Harun-61
30.07.2008, 17:13

yüregine saglik............

:alkış::alkış::alkış:

recep_oflu
30.07.2008, 17:15
doğustan bir aşk olduğu için

canafar61
31.07.2008, 03:45
neden mi trabzonspor tutulacak başka takım yok ben istanbulda yetişdim ama istanbul takımlarını tutmak hiç içimden gelmedi sanki trabzonsporlu doğdum ama öyle de öleceğim

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 03:57
trabzonspor yasama tarzıdır.. bende onu secmisim.. belkide mutlu sonla biten acıklı bir film gibi gormemdir trabzon'u.. :) farklı birsey anlatamıyorum belkide ama simdiye kadar hep destekledim.. yenildigimz maclarda bile güzel seyleri gormeye calıstım hic kufretmedim takımıma veya bir oyuncusuna.. ben oylesine baglanmısım ki oylesine inanmısım ki takımıma bir gün güldürecek die beni.. İnş. güldürecek beni bu kadar goz yasından sonra.. ben yokken 6 kere nasıl güldürmüsse türkiyeyi 7. kezde güldürecek türkiye'yi inş. bende olurum o zmn..

canafar61
31.07.2008, 04:03
trabzonspor sadece bi futbol takımı değil onda görmek istediğin ve sahip olabileceğin her şey mevcut yeter ki görmek ve bilmek iste
bir yaşam biçimidir bir ihtilaldir bir efsanedir dahada önemlisi isminin altında bir heybet ve ihtişam gizlidir o çünkü trabzonspordur

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 04:08
ben yaptıgım isleri incelerim kuskulanırım neden boyle neden bunu sectim die dusunurum fakat hic neden trabzonspor'u tutuyorum die kendime öyle bir soru sormadım.. cunku beynimde ki butun hucreler onu istiyor =) trabzonlu olmama ragmen boyle olmamn en buyuk sebebi ise ailemin trabzonspor sevgisiyle beni buyutmesidir..

otto_man61
31.07.2008, 10:59
hani bazı şeyler insanda istemeden olusur bende de ole. istemem kapıldım bi sevdaya ve düştüm onun yoluna o yolların birinde marmariste üstümde ts clup tsortuyle gezerken bi adam durduruyor beni
mersem abimizde bi trabzonsporluymuş ve orada bi işletmesi varmış bizi oraya davet ediyor
gidiyoruz
nerelisin diyor
giresun diyorum
bu trabzon sevdası nedir diyor
anlatıyorum
sonra abimiz sormaya başlıyor
kalacak yeriniz varmı; var abi
karnınız açmı ;tok abi
harçlıgınız varmı; var abi .. abimiz bizi görduğune o kadar sevinmiş ki bütün servetini istesek verecek biz teşekkur ettikçe o daha da ikram sunmaya çalısıyor israrlaya dayanamayıp bi çayını içiyoruz abimizin o bize anılarını anlatıyor biz trabzon sevdamızı
o zaman daha iyi anladım neden trabzonsporlu oldugumu ve trabzonsporlu olmanın ayrıcalığını ve diyoruzki iyiki bu sevdaya kapılmısız ve iyiki bu yollara düşmüşüz hiç bitmesin bu yol uçsuz bucaksız olsun

bilalharputoglu
31.07.2008, 11:37
Star gazetesi yazarlarından Ali Sami Alkış köşesinde ''Trabzonspor taraftarı niye en büyük?'' başlıklı yazısını kaleme aldı.
Trabzonspor taraftarını diğer takımların taraftarlarından ki buna üç İstanbul takımı da dahil ayıran özellikleri nelerdir. Trabzonspor taraftarı neden özeldir.
İşte Ali Sami Alkış'ın ''Trabzonspor taraftarı niye en büyük?'' başlıklı yazısı.
Trabzonspor taraftarını (3 büyükler dahil); diğer tüm taraftarlardan tamamen ayıran en önemli özellik nedir?

Belki ilk anda bunun cevabını çıkaramazsınız. Ama yanıtı aldığınızda, derhal onay verirsiniz.

Çünkü bu özellik, sadece Trabzonlular'da var. Nedir o?

* * *

Anlatmadan evvel, Türkiye'deki genel tabloya bakmak gerekir.

Kayserispor; Anadolu takımları içinde gücünü, farklılığını ve kalitesini kabul ettirmiş bir kulüp... Hayranlıkla izliyoruz. Ama en azından; aynı kentte Kayseri Erciyes gibi bir rakibi var. Gerçi her iki takım taraftarı; Süper Lig'de beraber mücadele ettikleri dönemde, birbirlerine destek vermişlerdir.

Kimin kentte maçı varsa, öbür taraftar gene maça koşmuştur. Zaten bir dönem karşılıklı isim değişikliği de yaptıkları için, et tırnaktan ayrılmaz durumları da vardır. O ayrı...

Ama şurası da bir gerçek ki; her iki takım taraftarları (Hepsi olmasa bile genel olarak) 3 büyüklerden birine de gönül vermiştir.

Fenerbahçelilik, Galatasaraylılık, Beşiktaşlılık bir yerlerine bulaşmıştır.Bu bütün kentlerde böyledir.

Ankara'da, Gaziantep'de, Samsun'da Türkiye'nin her yerinde aynıdır. Kentin takımlarına destek verirler, gönül verirler ama; 3 büyüklersiz de olmazlar.

Kusura bakmayın ama Trabzonsporlular'da bu defo yoktur. Sapına sonuna kadar sadece Trabzonspor için vardırlar. Trabzon'da yaşamak zorunda olan başka kentliler dışında; hiç kimse farklı takımların taraftarı değildir.

İşte bu özellik; bordo-mavili taraftarları diğerlerinden ayırır ve onları özel kılar. Örneksiz kılar.

* * *

Trabzonspor bu yıl, Başkan Sadri Şener'in sihirli elleriyle ayrı bir hava, ayrı bir heyecan yakaladı. Her şey çok iyi gidiyor.

Türkiye'nin en özgün taraftarı; 1984 yılından beri ödüllenmeyen çabalarına, nihayet bir şampiyonluk armağan edilmesini istiyor.

Yeter artık, çok beklediler.

Bence Çok Güzel Dile Getirmiş Sn. Ali Sami Yorum Sizin..

bilalharputoglu
31.07.2008, 11:50
Ve Trabzonspor.... "Üç büyükler" diye kendilerini sınıflandıran, ancak TRABZONSPORUN herhangi bi sınıfa girme ihtiyacnın olmadığını anlamayan, tabir-i caizse istanbul insanları arasında yaşayıp özünü kaybetmemektir. bağıra bağıra haykıra haykıra bordo maviye bürümektir evi, aracın plakasının sonu 61 olsun die 3 hafta beklemek, cep telefonu numarasının sonu 61 olsun die 9 gün beklemektir TRABZONSPOR lu olmak. bordo mavi forması olsun die çocuk yaşta sanayide çalışırken 2 haftalığını forma satın almak için harcamaktır.. Trabzonsporluyuz Elhamdülillah...

b_m_61
31.07.2008, 20:58
bi nedene ihtiyaç var mı :confused:

Alika87
11.08.2008, 23:07
trabzonsporlu olmak ayri bir duygu, biz iyi ve kötü zamanlarda takimimizin yanindayiz...

hasko582
12.08.2008, 00:37
izmirdeki 2-2 sonuçlanan maçta fener şampiyonluğu sonrası kapıyı açın ulann çıkacağz bu rezilliği görmek istemiyorz die haykırmaktır, şampiyonluğu kutlayan onbinlerce fenerliye küfrettikten sonra stadtan çıkıp o mahşeri kalabalığın arasında bordo mavi formayla yürümektir TRABZONSPOR (polis bile demişti olum senin ne işin var bu sokaktan yürüme fenerliler var die:D)

LaNeTs_eWLaTs
15.08.2008, 22:31
dünyaya gözlerimi ilk açtığımda babam kulaklarıma ilk önce ezanı sonra trabzonsporu fısıldamış bu beni çok gurulandırıyor-Biz trabzonsporluyuz herşeye ölümüne gideriz biz farkLıyız - bu bile trabzonsporLu olma nedeni bu bile bu takıma gönül vermeye değer trabzonLu olmayıpda Trabzonsporu tutanLar Anadolu devrimine İnanmış kimselerdir onLar trabzonspor taraftarLarının en önemLi değerLeridir..

Erdal DİLEK
16.08.2008, 10:10
Trabzonspor Şota'ya sahip çıktı
16 Ağustos 2008 Cumartesi 09:48
Ülkesi Gürcistan, Rusya ile savaşta olan Bordo-Mavililer'in eski futbolcusu Arçil, ailesini Trabzon'a gönderdil

Emirhan Ömeroğlu
16.08.2008, 10:21
Star gazetesi yazarlarından Ali Sami Alkış köşesinde ''Trabzonspor taraftarı niye en büyük?'' başlıklı yazısını kaleme aldı.
Trabzonspor taraftarını diğer takımların taraftarlarından ki buna üç İstanbul takımı da dahil ayıran özellikleri nelerdir. Trabzonspor taraftarı neden özeldir.
İşte Ali Sami Alkış'ın ''Trabzonspor taraftarı niye en büyük?'' başlıklı yazısı.
Trabzonspor taraftarını (3 büyükler dahil); diğer tüm taraftarlardan tamamen ayıran en önemli özellik nedir?

Belki ilk anda bunun cevabını çıkaramazsınız. Ama yanıtı aldığınızda, derhal onay verirsiniz.

Çünkü bu özellik, sadece Trabzonlular'da var. Nedir o?

* * *

Anlatmadan evvel, Türkiye'deki genel tabloya bakmak gerekir.

Kayserispor; Anadolu takımları içinde gücünü, farklılığını ve kalitesini kabul ettirmiş bir kulüp... Hayranlıkla izliyoruz. Ama en azından; aynı kentte Kayseri Erciyes gibi bir rakibi var. Gerçi her iki takım taraftarı; Süper Lig'de beraber mücadele ettikleri dönemde, birbirlerine destek vermişlerdir.

Kimin kentte maçı varsa, öbür taraftar gene maça koşmuştur. Zaten bir dönem karşılıklı isim değişikliği de yaptıkları için, et tırnaktan ayrılmaz durumları da vardır. O ayrı...

Ama şurası da bir gerçek ki; her iki takım taraftarları (Hepsi olmasa bile genel olarak) 3 büyüklerden birine de gönül vermiştir.

Fenerbahçelilik, Galatasaraylılık, Beşiktaşlılık bir yerlerine bulaşmıştır.Bu bütün kentlerde böyledir.

Ankara'da, Gaziantep'de, Samsun'da Türkiye'nin her yerinde aynıdır. Kentin takımlarına destek verirler, gönül verirler ama; 3 büyüklersiz de olmazlar.

Kusura bakmayın ama Trabzonsporlular'da bu defo yoktur. Sapına sonuna kadar sadece Trabzonspor için vardırlar. Trabzon'da yaşamak zorunda olan başka kentliler dışında; hiç kimse farklı takımların taraftarı değildir.

İşte bu özellik; bordo-mavili taraftarları diğerlerinden ayırır ve onları özel kılar. Örneksiz kılar.

* * *

Trabzonspor bu yıl, Başkan Sadri Şener'in sihirli elleriyle ayrı bir hava, ayrı bir heyecan yakaladı. Her şey çok iyi gidiyor.

Türkiye'nin en özgün taraftarı; 1984 yılından beri ödüllenmeyen çabalarına, nihayet bir şampiyonluk armağan edilmesini istiyor.

Yeter artık, çok beklediler.

Bence Çok Güzel Dile Getirmiş Sn. Ali Sami Yorum Sizin..

çok güzel bi yazı olmuş :alkış:

ulvicebi61
16.08.2008, 13:58
Kazım Koyuncu Ve Mehmet Dalman'ın Tuttuğu Takım Olmak !!!

“gene geldi yaz ayi.
oy yüreğum yanayi
bir ay doğdu kırandan
Kazım güneş açayi”
yavuz saltık

Trabzon Fikir Kulübü olarak biz onunla tanışma planları yaparken o da Trabzon Dergisi için kendisi ile röportaj yapan kurucu üyemiz Aytekin Akay aracılığı ile bizimle tanışmak istediğini söyleyince ne çok sevinmiştik

Kazım Koyuncu Trabzonspor’u tutardı. Tıpkı Mehmet Dalman gibi, tıpkı Kama Yılmaz gibi. Bu nedenle içinde Trabzonspor geçen her yere davet edilmeyi beklerdi, çağrıldığı her yere en önce ve mutlulukla giderdi.
Son anlarına kadar Trabzonspor maçlarını takip etti.

2004 Yılında Trabzonspor’un Şirinevler’deki ofisinde düzenlenen kokteylde Aytekin Akay tarafından Trabzon Fikir Kulübü üyeleri ile tanıştırılan onur üyemiz sevgili Kazım Koyuncu'nun ölüm yıldönümü bugün. (25 Haziran)
O’nu rahmet ve sevgiyle anıyoruz.

"Aşağıdaki mektup ona hitaben yazılmıştır... "

KAZIM’a

Merhaba KAZIM ,

Nasıl geçiyor günlerin orada?

Sen sevmezsin heyecansız yaşamı. Her şey düzenlidir şimdi oralarda. Karmaşa yok, trafik yok.

İstiklal Caddesi var mı orada da? Mis Sokak’ta kaçak çay veren garsona kızdığın gibi “Rize Çayı” getirin bana diyor musun oradaki hizmet eden meleklere de? Yeşil parkanı giyip yağmurlu günde taksinin ön koltuğuna otururken taksici seni tanımasın diye dua ediyor musun hala?

Hamsi pişiriyor musun orada? Pişirirken de “Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum” türküsünü söylüyor musun? Sahi Kazım Cennette hamsi var mı gerçekten? Hamsi olmadan Cennet bile çekilmez değil mi?

Güzelliğini Hopa dağlarından almış sesinle “ Dido”yu söylüyor musun?
Manu Chao’nun konser vermesi için orada da uğraşıyor musun?. Hala St.Pauli galip gelince seviniyor musun?

Pazar günleri Trabzonspor’un maçlarını radyodan mı dinliyorsun hala?
Spikerin mikrofonlarımız Avni Aker’de diyene kadar sıkıntıdan patlıyor musun? Aytekin’in verdiği bordo-mavi çubuklu (reklamsız) formanı mı giyiyorsun hep? Yenildiğimizde ağlıyor musun hala?

Kazım bir kemençe veya bir tulum çalan bulabildin mi orada?

Yalnız mısın orada?

Kalabalık mı Trabzonspor tribünleri?

Dozer Cemil’de orda mı?

Birini daha soracağım sana Kazım;

1996 yılında 12 yaşındayken şampiyonluğu kaçırdığımız için kendini incir ağacına asan şehidimiz Mehmet Dalman’ı gördün mü. Mutlaka cennette karşılaşmışsındır. Ne yapıyor Memedim? İyi mi? Büyümüş mü Kazım? O Trabzon şivesi ile yanına gelip sana o soruyu sordu mu? Ona acı haberi verdin mi Kazım?

"Memedim 22 yıl oldu ve Trabzonspor hala şampiyon olamadı" dedin mi ona? Söylemeseydin keşke. Dayanamaz Memedin yüreği. Bir kez daha yıkılmasın o küçük dünyası.

Sarıldın mı ona sıkıca? Daha çok küçük o Kazım.. Sıkı sarıl ona.Hiç bırakma. Kimsesi yok orda Memedin. Onu ilk kez Trabzonspor maçına getiren babasını çok özlemiştir şimdi. Babalar gününde sarıldın mı ona? Sana hediye almak isterdi ama parası yoktur ki orada Memedin. Olsaydı eğer bil ki son kuruşuna kadar paraya kıyıp sana bir kaşkol alırdı. En güzel bordo-mavi duyguyla örülmüş.

Orada da havalar Karadeniz dağlarındaki gibi soğuk mudur mu acaba? Havalar soğuyunca sıkı sarıl ona Kazım. Senin yanında götürdüğün bordo-mavi çubuklu formayı ona ver. Daha çok küçük o. üşümesin Memedim. Sen de bilirsin o forma sıcak tutar adamı. Çoooook sıcak

Koynunda uyut onu. Hopa’ya giderken Zigana dağlarına bakan gözlerinle bak ona. Trabzonspor diye bağıran dudaklarınla öp onu. Söyle ona: “Memedim, 22 yıl oldu şampiyon olamadık. ama şampiyonluk için uşaklar hala uğraşıyor”

Bir de Kazım

Trabzon maçını izleyenler arasında Trabzon 100-0 yenilse bile televizyona en yakın oturan, en çok çay içen, en çok bağıran ve lakabı Kama Yılmaz olan birini görürsen bil ki o da benim babamdır. Senin gibi onu da kanser aldı bizden. Bir bayram sabahı Memedi de yanına alıp benim için babama bir kez sarılır mısın ve söyler misin ona: “Yılmaz Amca oğlun evlendi. 20 gün önce de kızı oldu.ve kızına senin doğduğun köyün adı “Alona” yı vermişler. Babası Alona’nın kulağına ezan okuduktan sonra “Şampiyon Trabzon” diye seslenmiş”.demeyi de unutma emi....

Memede sıkı sarıl. O daha çok küçüktür. Söz. Şampiyonluk kupasını alınca bir senin bir de Memedin mezarına getireceğiz. Değil 22 yıl, bin yıl beklesek dahi.....

ARAF
16.08.2008, 14:19
izmirdeki 2-2 sonuçlanan maçta fener şampiyonluğu sonrası kapıyı açın ulann çıkacağz bu rezilliği görmek istemiyorz die haykırmaktır, şampiyonluğu kutlayan onbinlerce fenerliye küfrettikten sonra stadtan çıkıp o mahşeri kalabalığın arasında bordo mavi formayla yürümektir TRABZONSPOR (polis bile demişti olum senin ne işin var bu sokaktan yürüme fenerliler var die:D)

aynı şeyleri yaşadım ordaydım
orada gururla durdum binlerce febe linin arasında maç çıkışı formamla

akin0834
16.08.2008, 15:53
bütün aşklar biter trabzonspor aşkı bitmez..sewgilimden ayrılırım ama trabzonspor dan ayrılmam xD

61viya
16.08.2008, 15:56
Tüm paranı onun şehrini görmek için saklamaya değer olduğu için.

61viya
16.08.2008, 16:24
Ya da az önce izlediğim HDSmart reklamındaki sorulara,Trabzonspor'u düşünüce "hepsi" diye cevap verebildiğim için...

Recep Alkan
16.08.2008, 17:03
daha oncede yazdım yıne yazıyorum. trabzonspor bızım namusumuzdur.

ismail tüfekçi
17.08.2008, 21:27
vatanım memleketim herşeyim kanım canım işim aşım aşkım

Faruk Akhan
17.08.2008, 21:46
abiler ben amlatamıyorum sızce:D:D:Dkelımler yetmıyoda

Coloradoydu
19.08.2008, 13:40
Merhabalar. Arkadaşlar şu --> http://www.trabzonspor.org.tr/images/kulupb.jpg resimdeki binanın nerde olduğunu-akıbetini bilen var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

recce
15.09.2008, 07:42
Google'a "Neden Trabzonspor" yazınca çıkan yazıların çoğu benim :)

K@HrY
15.09.2008, 11:13
Trabzonsporlu olmak, Başkaldırışın direnişin tanımıdır. Haksızlığa dik durmak, istanbul eziklerine Ruhu aşkı bağlılığı sadakati öğretmektir.

nakzo
15.09.2008, 21:01
TRABZONSPORDAN başka takım tutacağıma aklımdan bir sayı tutarım daha iyi diyenlerden olduğum içnnnnn.

Kaya
15.09.2008, 21:42
Üçüz kız kardeşleri tüm Anadolu seviyor dediği gibi... :)

Ne mutlu nefret eden Trabzonsporlulara...

A.Hilal Çakıroğlu
15.09.2008, 21:44
Sende mi Kaya?:N Şunlara "kız" benzetmesi yapmanız bize hakaret oluyor;)

Kaya
15.09.2008, 21:49
Sende mi Kaya?:N Şunlara "kız" benzetmesi yapmanız bize hakaret oluyor;)

Uy... :)

Peki özür dileriz, başka bir şey bulacağım üçüzlere... :D

A.Hilal Çakıroğlu
15.09.2008, 21:57
Çok seviniriz efendim :D

tsmetu
15.09.2008, 22:00
Adam gibi adam olduğumuz için.

ismail-dede
15.09.2008, 22:09
ilk kez evden onun için kaçtığım için:D
ilk dayağıda onun için yediğim için:mad:
hayatımda birçok ilkleri onunla yaşadığım için:alkış:

Harun_ayar_ts
15.09.2008, 22:11
nedeni dogustan gelen bir şey:D

Adil ÖZGÜR
15.09.2008, 22:45
arkadaslar neden TrabzonspoR?

duygularinizi dökün suraya....smileys/smiley32.gif

:alkış: Neden TRABZONSPOR,

61 Beden TRABZONSPOR,

Rakibi Kahreden TRABZONSPOR,

Taraftarını cezbeden TRABZONSPOR,

Yattarayı Oynatan TRABZONSPOR,

Şimal Yıldızını parlatan TRABZONSPOR,

İstanbul hakimiyetine son veren TRABZONSPOR,

Avrupayı titreten TRABZONSPOR,

Liverpool'ü ağlatan TRABZONSPOR,

Barcayı yenen TRABZONSPOR,

61 Beden TRABZONSPOR

ŞAMPİYON TRABZONSPOR !!!

uftinci
16.09.2008, 17:32
Sehven :) .....................

Emirhan Makul
11.10.2008, 02:24
Bildiğin Aşk !

Cem Akyüz
11.10.2008, 02:48
Tarifi yok bu sevginin..Babamın değimiyle yaşam tarzımız yaşama sebebimiz

Selçuk Aydın61
11.10.2008, 04:09
neden hamside lüfer deil gibi bişe işde

Çagman
11.10.2008, 04:11
Biz babadan boyle gorduk :D

Uran B.
11.10.2008, 05:02
Hami Mandiralinin atigi sutlardan dolayi...

Çağrı Bilici
11.10.2008, 05:15
lazız biz sülalenin yarısı trabzonsporlu ondan dolayı herhalde

Sacit
11.10.2008, 11:28
bütün aşklar biter trabzonspor aşkı bitmez..sewgilimden ayrılırım ama trabzonspor dan ayrılmam xD
:alkış:

böyle bişi başıma geldi ve de Trabzonspor'u tercih ettim bende.. hiç düşünmeden :)

yns_emre61
11.10.2008, 11:31
tarif edilemez ts sevgisi.....

Onur Akyüz
11.10.2008, 11:37
:alkış: Neden TRABZONSPOR,

61 Beden TRABZONSPOR,

Rakibi Kahreden TRABZONSPOR,

Taraftarını cezbeden TRABZONSPOR,

Yattarayı Oynatan TRABZONSPOR,

Şimal Yıldızını parlatan TRABZONSPOR,

İstanbul hakimiyetine son veren TRABZONSPOR,

Avrupayı titreten TRABZONSPOR,

Liverpool'ü ağlatan TRABZONSPOR,

Barcayı yenen TRABZONSPOR,

61 Beden TRABZONSPOR

ŞAMPİYON TRABZONSPOR !!!

ya abi her şeyi şiirle ifade etmene bayılıyorum..:D

niyemi??la biz adamız adam..

Recep Alkan
11.10.2008, 11:54
neden baska takım olsun kı? tek bır tane fazla soyleyın bırakayım o zaman :D yok kı. bu yuzden bu kadar rahatım.

Sinan SARI
11.10.2008, 19:35
Ayrı bir nokta: Hiçbir il ilçe şehir memleket neyse (istanbul istisna), futbolda Trabzon ve kulübümüz Trabzonspordan daha başarılı olmadığı için o insanları her türlü ortamda muhabbette ezebiliyoruz yada Trabzonsporun büyüklüğünü kabullendirmişiz.

İşte bu yüzden Trabzonsporluyum diyen herkezin bir sivaslıya bir kayseriliye izmirliye yada ankaralıya ve onların takımlarına karşı üstünlüğü vardır. Onlar herzaman kendi memleketlerinin takımlarının başarısızlığından dolayı kolaya kaçıp taklitçiliğe yönelerek ezikliği kabul etmişlerdir. Tabi ki içlerinde onurlu insanlarda mevcuttur.Tersi olsaydı 4 büyük değil 14 büyük olurdu. İşte bu düşüncenin kabullenilmediği, kolaya kaçılmadan herne olursa olsun başka takımlara yönelinmediği tek şehir Trabzondur.

Bu da bir ayrıcalıktır işte.

BDiler61
11.10.2008, 20:19
Anlatilmaz yasanir

İskender66
11.10.2008, 21:05
Bizans oyunlarına ve adaletsizliğe isyan ettiği için, sahadan daha çok masa başında maç sonucu belirlemeye karşı dik bir duruş sergilediği için Trabzonlu hatta Karadenizli olmadığım halde küçüklüğümden beri Trabzonsporu tutuyorum. İyiki de tutmuşum. Çok memnunum.

A.Gökhan AKIN
11.10.2008, 23:06
bu başlığı açanı esefle kınıyorum :)

carlyne
11.10.2008, 23:09
bizde herkez trabzonsporu tutar.bende ordan ama sakın trabzonsporu zorla tutuyorum zannetmeyen

1)Ailem 2)TRABZONSPOR

Sencer Bulut
11.10.2008, 23:12
anlatılmaz yasanır...

Reha
11.10.2008, 23:19
Dünya görüşüm,hayat felsefem,nefes alışım!

Recep Alkan
11.10.2008, 23:21
asaletın yeter

Ali Haydar
12.10.2008, 11:10
Memleketim orasi olduğu için....

Hasan Nasrallah
12.10.2008, 13:49
istanbulu devirdiği veeeeeeee yine devireceği için