PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Recep İvedik 3

Serdær
24.10.2009, 01:24
http://img.sinemalar.com/images/ss_buyuk/31598/Recep-Ivedik-3-1.jpg

Recep İvedik 3 geliyor! İşte Şahan'ın yeni film için yaptığı çalışmalar...

Komedyen Şahan Gökbakar, her iki serisi de milyonlar tarafından izlenen ‘Recep İvedik’in üçüncüsü için gecikmedi.

Ancak filmin senaryosunu yazan, çekim mekânlarını belirleyen Gökbakar, yeni filmine oyuncu bulmakta zorlandı. Geçtiğimiz yazı filmin yönetmeni, kardeşi Togan Gökbakar’la oyuncu arayarak geçiren Şahan, yaklaşık 200 oyuncuyla görüştü.

Gazete Habertürk'ün haberine göre; bir türlü istedikleri oyuncuları bulamayan Gökbakar kardeşler, filmin çekimlerini de ertelemek zorunda kaldı.

Yoğun bir cast çalışmasının ardından nihayet oyuncu kadrosunu tamamlayan Şahan Gökbakar, filmin çekimlerine geçtiğimiz günlerde start verdi.

VİZYON TARİHİ DEĞİŞMEDİ

Şahan Gökbakar, cast yüzünden çekimlerin gecikmesine rağmen, filmin vizyona giriş tarihinde bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Film, daha önce belirlenen tarihte, yani 12 Şubat 2010’da vizyona girecek. Kısa sürede filmin çekimlerini ve montajını bitirmek zorunda olan Gökbakar, stüdyoyla montaj arasında mekik dokuyacak gibi görünüyor

Ömer SEVİNÇ
24.10.2009, 01:34
Yine film başlayınca alkışlayacaklar mı acaba?

Emirhan Makul
24.10.2009, 02:36
İşte bu ya ben bu şahan'a e-mail atmam lazım aradığı karakter ben olmalıyım bence benim.

Oktay AKKUŞ
24.10.2009, 09:39
Saçma bir film , hiç de komik gelmiyor

Ali Tunahan Güllü
24.10.2009, 09:40
İkinci filmi okadar güzel değildi inşallah bu güzel olur..

Cengiz Çubukcu
24.10.2009, 09:43
inşallah rezil olur da hiç seyirci gitmez !!! adam recep ivedik gibi saçmalık sayesinde zengin oldu ...

Emre ÖZTÜRK
24.10.2009, 09:46
bence ivedik ler basit ama müthiş komedi filmler oluyor.Yine basit bir film olacaktır.Ben bu filmin serinin en komik filmi olmasını bekliyorum

Dursun Kaplan
24.10.2009, 09:48
Nefes gibi gerçek bir filme gittikten sonra,bu tarz şeylere artık önem vermiyorum.

Murat'
24.10.2009, 09:49
Milyarlarla film yapıyor trilyonları götürüyor.Ben olsam dokuza kadar çekerim.

Film güzel mi peki bence hiç de güzel değil.

Oktay AKKUŞ
24.10.2009, 10:02
Arog'u izledim Recep İvedikten bin kat süperdi,
Cem Yılmaz'ın filmlerini izlerim adam profesyonel, İvedik ise çok basit , 7-14 yaş grubuna ve aklına hitap eden bir durumu var

Hüseyin İlkin
24.10.2009, 10:31
Bire gitmiş, ikiyi evde izlemiştim ve üçü hiç izlemeyeceğim.

Ahmet Başkaya
24.10.2009, 10:54
Arog'u izledim Recep İvedikten bin kat süperdi,
Cem Yılmaz'ın filmlerini izlerim adam profesyonel, İvedik ise çok basit , 7-14 yaş grubuna ve aklına hitap eden bir durumu var

Ben gayet beğeniyorum oraya gülmek için gidiyorum ve de gülüyorum .... Profosyonelmiş basitmiş banane gülüyormuyum gülüyorum dediğim gibi BANANE ...

Ben gülüyorsam bundan SANANE.... 7-14 yaş grubuna hitap ettiğini anlaman için izlemen lazım demek ilkini de ikinciyi de izledin ...

İlkinde anlayamadınız mı hangi yaş aralığına hitap ettiğini....

Vazgeçin şu genelleme yorumlarınızdan tek doğru sizin doğrunuz değil ...Eyvallah beğenmeyen demiş zaten beğenmiyorum diye ...

Erbay
24.10.2009, 11:00
2'ye gitmiştim, çok pişmanım. Bence kötü film. Hadi beni güldür diye film izlenmez bence. O seni güldürür gülersin. Zorla gülüyor millet. Ondan sonra " kanki Recep İvedikte koptuk zuahahah " ... Sırf bunu söylemek için giden binlerce kişi olduğuna inanıyorum. Recep İvedik 2'de sadece taziye sırasında kısa boylu teyzeye, Recep İvedik'in bakışı beni güldürmüştü. Son olarak şunu söyleyeyim, sinemada izlenecek bir film değil.

Oktay AKKUŞ
24.10.2009, 11:01
Ben gayet beğeniyorum oraya gülmek için gidiyorum ve de gülüyorum .... Profosyonelmiş basitmiş banane gülüyormuyum gülüyorum dediğim gibi BANANE ...

Ben gülüyorsam bundan SANANE.... 7-14 yaş grubuna hitap ettiğini anlaman için izlemen lazım demek ilkini de ikinciyi de izledin ...

Vazgeçin şu genelleme yorumlarınızdan tek doğru sizin doğrunuz değil ...Eyvallah beğenmeyen demiş zaten beğenmiyorum diye ...

2. Filmini izledim sadece ve çok basit geldi ve kişisel görüşümü belirttim,
yapılan espriler diyaloglar vs, çok basit geliyor

Ben burda kişisel görüşümü belirttim amacım birilerine laf sokmak veya birilerini ezmek değil

İskender66
24.10.2009, 11:01
Recep İvedik 3'ün çekimleri başlıyor

http://img.ekolay.net/sinema/images/22102009081251_38_655248248.jpg

Şahan Gökbakar'ın gişe rekorları kıran "Recep İvedik" macerası, yepyeni bir serüvenle devam ediyor.

Şahan Gökbakar'ın gişe rekorları kıran "Recep İvedik (http://sinema.ekolay.net/haber_ara/default.aspx?at=1&q=Recep%20%ddvedik&c=sinema)" macerası, yepyeni bir serüvenle devam ediyor.

Türk Sineması'nın en çok izlenen filmleri olan "Recep İvedik" ve "Recep İvedik 2"nin ardından, serinin üçüncü filmi "Recep İvedik 3", 12 Şubat 2010'da izleyiciyle buluşacak.

Yapımcılığını Faruk Aksoy'un üstlendiği "Recep İvedik 3"ün çekimleri ekim ayının son haftası başlıyor. İstanbul'da film için özel çekim platolarının oluşturulduğu "Recep İvedik 3"ün yönetmenliğini yine Togan Gökbakar üstlenecek. Filmde, Şahan Gökbakar'la birlikte rol alacak oyuncular ise henüz belli değil

Oktay AKKUŞ
24.10.2009, 11:02
2'ye gitmiştim, çok pişmanım. Bence kötü film. Hadi beni güldür diye film izlenmez bence. O seni güldürür gülersin. Zorla gülüyor millet. Ondan sonra " kanki Recep İvedikte koptuk zuahahah " ... Sırf bunu söylemek için giden binlerce kişi olduğuna inanıyorum. Recep İvedik 2'de sadece taziye sırasında kısa boylu teyzeye, Recep İvedik'in bakışı beni güldürmüştü. Son olarak şunu söyleyeyim, sinemada izlenecek bir film değil.
[QUOTE=smart61;2727378]2'ye gitmiştim, çok pişmanım. Bence kötü film. Hadi beni güldür diye film izlenmez bence. O seni güldürür gülersin. Zorla gülüyor millet. Ondan sonra " kanki Recep İvedikte koptuk zuahahah " ... Sırf bunu söylemek için giden binlerce kişi olduğuna inanıyorum.

İskender66
24.10.2009, 11:04
Genelde sinemaya pek gitmem ama uzun yıllar sonra gittiğim film Recep İvedik-2 ve AROG'du. Kurban bayramında oğlumla beraber sinemaya bu iki filme gitmiştim. Oğluma Recep İvedik-3 çekilecekmiş deyince çok sevindi. Yine ya sinemaya gideriz yada çok zaman yaptığım gibi internetten izleriz :)

Emre ÖZTÜRK
25.10.2009, 00:43

:alkış::alkış::alkış:

renktaş aynı görüşlere sahibim seninle

Recep İvedik serisinin ver kırdığı rekorların kesinlikle kıskanıldığını düşünüyorum.

Hürgün Aygün
25.10.2009, 00:59
heralde askerde olucak recep ivedik askerde :D öyle duymuştum

Ahmet Başkaya
25.10.2009, 10:50
Türkiye'nin en doğusu Kars ...

Coğrafya bilgime laf ettirmem ççç :) ..

Mayls
25.10.2009, 12:11
Aynı esprilerle çekilmiş 3 filmi anlarım da, espri barındırmayan bir "komediyi" nasıl 3 filmlik seri yaptılar, hayret ediyorum :)

Çakıroğlu İhsan
25.10.2009, 13:10
Recep serilerinde ne bi anlam ararım ne de bi gerçeklik.
O gün ben filmi izlemeye gittiğimde film beni güldürüyorsa, filmin isminin bi önemi yok.
Şahan sadece bu filmle ünlü olmadı,yaptığı programlarda belliydi filmden önce -ki bu tiplemede o programlardan alınarak sinemaya uyarlandı.
Şafak Sezer, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar bu 3'lünün filmlerini kaçırmam.Hepsinin kalitesi belli.Laf söylemeye gerek yok hiç birine.

Yunus Emre SEYHAN
25.10.2009, 13:23
gaz çıkartıyor, Adamın pantolununu indiriyor, Yanından geçen adama vuruyor, Kadının üstüne kusuyor vs.. Sürekli anormal hareketler yapıyor ve millet buna gülüyor...

Bu kadar basitlik olmaz........

Bence toplum içinde normal olmayan ve ruhsal sorunlar yaşayan insanlar komedi konusu oluyor..

Bu mu yani bütün olay?
En basitinden birazcık o eski hababam sınıfı serilerini izlesinler arada ki farkı görsünler....

Ozan
25.10.2009, 15:14
Aynı esprilerle çekilmiş 3 filmi anlarım da, espri barındırmayan bir "komediyi" nasıl 3 filmlik seri yaptılar, hayret ediyorum :)

Vücut dili ve mimikler diye cevap vereyim ben sana o zaman Selim. Gülmek için sadece espri olması gerektiğini düşünmüyorum.

Mira_61
25.10.2009, 15:19
Ekranlarda defalarca verilmesine rağmen birinci filmini bile izlemedim.İzlememe gerek yok zaten sıra arkadaşım filmdeki bütün esprileri sene içinde tek tek anlatıyor bana.:D Merak ediyorum sinemaya kalem kağıtla gidip yazıyor mu onları diye?:)
Ben Cem Yılmaz'ı Şahan'la kıyaslamam bile.;)
Recep İvedik filmlerini beğenmiyorum ama beğenenlere saygı duyarım.

ilhan
25.10.2009, 15:22
Sinemaya gidip izlemem. Ama cdsini alır bakarım. Pek sevmem, beğenmem. Belki gülerim, belki gülmem. Ama keşke Şahan, bu tiplemeyi devam ettirmek yerine yeni projeyle gelseydi. O kapasitesi yoksa Recep İvedik 61'e kadar yolu var bu filmin.

Yahşi Yahşi Batı'yı bekliyorum ben. Adamım Cem Yılmaz.
:)

Mehmet Fırat
25.10.2009, 15:29
Ben bütün tiplemelerinin olduğu bir film bekliyorum Şahan'dan.

Metin Tok, küçük Oscar, Engin Jurnal, Bülent Binbaş, Sinan Sağıroğlu... :)

Emre ÖZTÜRK
25.10.2009, 15:33
Ben bütün tiplemelerinin olduğu bir film bekliyorum Şahan'dan.

Metin Tok, küçük Oscar, Engin Jurnal, Bülent Binbaş, Sinan Sağıroğlu... :)

berkut u unuttun :D:D

Murat Erdem
25.10.2009, 15:39
Şahan 1.Recep İvedik'in arkasından aceleyle, Cem Yılmazla sidik yarışına giricem diye 2. filmi,ilk filmden bağımsız senaryoyla çekiceğine, ilk filmin devamını, Sibelle olan aşkı, kamyoncularla gireceği pansiyon ve taksi işi üzerinden öyküyü devam ettirse çok daha başarılı olurdu. Ama o parayı tercih etti.

Murat Erdem
25.10.2009, 15:41
Hayri Gülle yi unutmayın, bağımsız belediye başkan adayı ! cengiz ve nevriye budak lı ''dişi yakarış'' benim favorimdi.

Mehmet Fırat
25.10.2009, 15:44
Remzi Pala Kermes de vardı. :)

Hüdai Pervaneli
25.10.2009, 15:49
Remzi Pala Kermes de vardı. :)
Dünyanin enhizli laf sokan adami:D
unutmayaim ve

107 gol yiyen takim da var:D

Adem Erdoğan
25.10.2009, 15:50
Şahan 1. filmin gazıyla ne kadar sürdürürsem kardır prensibiyle hareket ediyor.Bu film ilk 2 si kadar tutulmaz.
Ama adam artık o tiple özdeşleştiği için onun dışına da çıkamıyor bir türlü.:)

KUTADGU
25.10.2009, 16:50
Panayır var sanki. Gelsin gelsin 3. de gelsin.

Daha ne kadar gündelik olabilir bir film onu görmüş oluruz.

SEDAT
25.10.2009, 17:43
bakalım ne kadar osurcak bu filmde geğirmeler felan hayt huyt...bumudur ya..

Murat'
25.10.2009, 17:45
Berkut'un filmini yapsa izlerim.

Semih
25.10.2009, 18:03
:alkış::alkış::alkış:

renktaş aynı görüşlere sahibim seninle

Recep İvedik serisinin ver kırdığı rekorların kesinlikle kıskanıldığını düşünüyorum.

Eleştirenlerin hepsi yapımcıymış gibi kıskanıyorlar demiyor musunuz bunu hiç anlamıyorum işte.

Yahu mühendislik okuyan bir adamım mesela.
Bu film bende hangi duyguları uyandıracak ki kıskanayım.

Sanki biz istemiyoruz Türkiye'de iyi filmler yapılsın da gişe rekorları kırsın.

Kıskanıyormuşuz, peh!

Murat'
25.10.2009, 18:08
Çok kıskanıyorum çünkü benim çektiğin en son filmi hiç kimse izlemedi.:D

Az sonra ben de bir başlık açacağım benim filme.

Neden kıskanalım yahu, sanki aynı işi yapıyoruz adamla.

Emirhan Makul
25.10.2009, 18:12
Film yapmak bile başarıdır şu şartarda biz nerelerden geldik unuttunuz mu bırakında insanlar özgür çalışmalar yapsınlar iyisi kötüsü herşey olsun zengin olsun her tarz çalışma olsun. Ne yani keleoğlan ve karaprens gibi bir film çekildi ve ben bunu malesef izlemiş bulundum ne yapacağız şimdi ya bu kadar saçma bir filme bile boyun eğmeliyiz sinema çeşitliliği yüzünden bu insanlar yılların sinemacısı değil. Şahan gökbakarda daha yeni yapsın bırakın belki 2-3 sene sonra muhteşem çalışmalarla gelecek karşımıza.

Semih
25.10.2009, 18:18
Emirhan, Şahan kaliteli bir yapımla ortaya çıksın; yemin ediyorum deplasmana gitmem la.

O kadar yani:D

Semih
25.10.2009, 18:19
Ayrıca yanılıyorsun.

Reklamı dahi yapılamayan öyle filmler çıkıyor ki...

Murat'
25.10.2009, 18:21
Sinemaya gidip izlemem. Ama cdsini alır bakarım. Pek sevmem, beğenmem. Belki gülerim, belki gülmem. Ama keşke Şahan, bu tiplemeyi devam ettirmek yerine yeni projeyle gelseydi. O kapasitesi yoksa Recep İvedik 61'e kadar yolu var bu filmin.

Yahşi Yahşi Batı'yı bekliyorum ben. Adamım Cem Yılmaz.

ilhan Yahşi batı filmin ismi.

Emirhan Makul
25.10.2009, 18:33
Emirhan, Şahan kaliteli bir yapımla ortaya çıksın; yemin ediyorum deplasmana gitmem la.

O kadar yani:D

Ya potansiyel var yapabilir belki şuanda saçmalıyor tamam küçük bir skeci film serisi haline getirdi saçma tamam ama belki biter bu çile belki kaliteli işler yapar :)

KUTADGU
25.10.2009, 18:36
Ayrıca yanılıyorsun.

Reklamı dahi yapılamayan öyle filmler çıkıyor ki...

Katılıyorum.

Semih sana bir gavur filmi tavsiye edeceğim bu güzel yorumundan ötürü.

Hakettin. Hakettin...

Semih
25.10.2009, 18:43
Merakla bekliyorum Abi :)

ilhan
25.10.2009, 18:46
ilhan Yahşi batı filmin ismi.

Hafızamda Yahşi Yahşi Batı diye kalmış.:o Eyvallah Murat.:)

KUTADGU
25.10.2009, 18:46
Merakla bekliyorum Abi :)

Diğer başlıktaki yorumlarına binaen

Emir Kusturica'dan " Underground" (Yeraltı) muhakkak izle.

Goran Bregoviç müzikleriyle inanılmaz felsefi bir film.

Çok seveceğine eminim.

İzlersen, fikirlerini benle paylaşırsın değil mi?

Emre ÖZTÜRK
25.10.2009, 18:53
Eleştirenlerin hepsi yapımcıymış gibi kıskanıyorlar demiyor musunuz bunu hiç anlamıyorum işte.

Yahu mühendislik okuyan bir adamım mesela.
Bu film bende hangi duyguları uyandıracak ki kıskanayım.

Sanki biz istemiyoruz Türkiye'de iyi filmler yapılsın da gişe rekorları kırsın.

Kıskanıyormuşuz, peh!

Dostum şurda yazdıkların bile kıskançlığının bir kanıtı

Kıskananlar çatlasın.

Yeni rekor Geliyorrrrrrrrrrrrrr :)

Semih
25.10.2009, 18:56
Diğer başlıktaki yorumlarına binaen

Emir Kusturica'dan " Underground" (Yeraltı) muhakkak izle.

Goran Bregoviç müzikleriyle inanılmaz felsefi bir film.

Çok seveceğine eminim.

İzlersen, fikirlerini benle paylaşırsın değil mi?

En kısa zamanda ağabey, en kısa zamanda... :)

KUTADGU
25.10.2009, 19:01
En kısa zamanda ağabey, en kısa zamanda... :)

Bak bu film 1995 yapımı bir film.

Cemil Meriç Mağaradakiler kitabının bastığında ise sene 1978.

Şöyle diyor Cemil Meriç;

Bir mağarada herşeyden habersiz insanlara, dışarıda yaşam olduğunu söyler bir adam, hatta güneşi anlatır. Mağaradakiler ise hep beraber "Sen dışarıda gözlerini kaybetmişsin arkadaş, saçmalıyorsun. Biz yerimizden çok memnunuz. Bizi dışarı zorlayacakların Vay Haline" derler...

İyi Seyirler, şimdiden.

Oktay AKKUŞ
25.10.2009, 19:04
Yahşi batı filmine bir organizasyon yaparız artık testlerden bir kaçamak yaparım:)

Misina
25.10.2009, 20:23
Sokaklarda o kadar ivedik varki İnsanların her gün gördüğü iç içe yaşadığı tipleri beyaz perdede görmesi çekici geliyor anlaşılan.1-2-3............99 devam eder gider.

Egemen Yılmaz
25.10.2009, 21:42
1. film yine de izlenmeye değerdi, 2. filmi sevmedim, hiçbir şeyiyle sevmedim. 3. filmi de fırsat bulursam izlerim, ama izlemek için de bir çaba sarf edeceğimi sanmıyorum.

Harun-61
25.10.2009, 23:05
bi kac küfür, birkac ahlaksiz sözler...

götür paralari babam götür...;(

yigits
25.10.2009, 23:15
Forum Cem Yılmaz'cılar ve Şahan Gökbakar'cılar olarak bölünmüş gibi görünüyor :):)

KUTADGU
25.10.2009, 23:16
Forum Cem Yılmaz'cılar ve Şahan Gökbakar'cılar olarak bölünmüş gibi görünüyor :):)

Durum oldukça dramatik demektir.

Cem Yılmaz'ın karşısında Şahan mı var?

Yazık Cem Yılmaz'ın bunca sene yaptıklarına o zaman.

Adem Erdoğan
25.10.2009, 23:23
Valla ben ikisininde filmlerine çok güldüm ama benzetme yaparsak; cem yılmaz doktora öğrencisi ise şahan henüz anadolu lisesi sınavlarına hazırlanıyor.:)

Cem Yılmaz'ın birçok esprisini anlamak için bazı konularda bilgi sahibi olmak gerekiyor, şahan'ın esprileri basit fakat o tiple birleşince komik oluyor.:)

Samet Türkmen
25.10.2009, 23:53
Serinin adı değiştirilmeli bence. Küfür 1,2,3 diye gitmeli.

Emre ÖZTÜRK
26.10.2009, 00:11
Bazı yorumlara gerçektende çok gülüyorum.Yapmayın arkadaşlar komik duruma düşüyorsunuz.

Cem yılmaz mı Şahan mı konusuna hiç girmem ben ikisinede gülüyorum.Bence ikisi de farklı tiplerde komedyenler.İkisinede saygım sonsuz.Birini öveceğim diye diğerine zorla çamur atmam.

Serdær
26.10.2009, 10:31
"Recep İvedik 3" geliyorİşte serinin yeni filminin konusu

Şahan Gökbakar’ın yaratıp, oynadığı “Recep İvedik” macerası, yepyeni bir serüvenle devam ediyor.

Serinin 3’üncüde bu kez Recep İvedik’in içine cin giriyor ve buna rağmen iyi insan olabilmek için mücadele veriyor. Faruk Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği “Recep İvedik 3”ün çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor. 12 Şubat 2010’da vizyona girecek olan “Recep İvedik 3” ün yönetmenliğini yine Togan Gökbakar üstlenecek.

Haberturk

deneme61
26.10.2009, 11:05
güzel bır serı yakaladı... begenılerek ızlendıgını dusunuyorum

yorumsuz6117
26.10.2009, 11:20
Cem Yılmaz'la Şahan kıyaslanamaz..

İskender66
26.10.2009, 12:47
Cem Yılmaz'ı da çok seviyorum Şahan Gökbakar'ı da.. Cem Yılmaz'ın da bütün filmlerini ve stand-uplarını izledim Şahan Gökbakar'ında. Ben ikisini de beğeniyorum. İkisininde kalbimde ayrı yeri var :) Takım tutar gibi birini sevip diğerini kötülemek bana yanlış geliyor. İyiki ikiside bu ülkede varlar ve birşeyler üretmeye çalışıyorlar.

Ozan
27.10.2009, 20:50
Cem Yılmaz'ı da çok seviyorum Şahan Gökbakar'ı da.. Cem Yılmaz'ın da bütün filmlerini ve stand-uplarını izledim Şahan Gökbakar'ında. Ben ikisini de beğeniyorum. İkisininde kalbimde ayrı yeri var :) Takım tutar gibi birini sevip diğerini kötülemek bana yanlış geliyor. İyiki ikiside bu ülkede varlar ve birşeyler üretmeye çalışıyorlar.

Evet katılıyorum bu görüşe.
2 güzel taşı alıp hangisi sağlam diye birbirine çarpıp kırmak yerine, iki güzel taşı da değerlendirmeliyiz bence.

Murat'
27.10.2009, 21:04
Recep İvedik'te neden bu kadar ısrar ediyor anlayabilmiş değilim gerçekten de.

antagonist
27.10.2009, 21:38
Recep İvedik'te neden bu kadar ısrar ediyor anlayabilmiş değilim gerçekten de.

Para kazanmak için olabilir mi?

Ahmet Başkaya
27.10.2009, 21:58

Katılıyorum ....

Serdær
23.12.2009, 13:18
Recep İvedik 3 Fragmanı.

1. film kadar iyi olacak galiba ;

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/recep-ivedik-3-fragman

OLCAY ÇAKIR
23.12.2009, 13:23
Aman gelmesin.

Ben sinemaya gidemeyen biriyim..

Türkmax' da R.İvedik 2 ve AROG'u yeni izledim..

Şunu anladım, medya eliyle müthiş bir pazarlama, iyileştirme, kötüleştirme gayreti var bu ülkede.

Recep İvedik skandal bir film ,film midir onuda aslında uzmanlar yorumlamalı..

AROG' la kıyaslanmış olduğunu anımsadım sonra...

Bu ülkede zevkleri renkleri tartışmamak gerektiğini, bunun koca bir zaman kaybı olduğunu düşündüm...

Bu ülke bunları haketmiyor...

Yok yok..

HAKEDİYOR..

Kesinlikle hakediyor...

peker61
23.12.2009, 13:27
Valla bende 1.vede 2. yide izlemedim bunuda izleyeceğimi sanmıyorum küfürden başka bişe yok..

Hüseyin Bağdat
23.12.2009, 13:28
İlk iki filmi çok tutuldu. Bende Türkmax'tan izledim. Bu filmin nasıl tutulduğunu anlamak zor olmasa gerek. Argo kelimeleri espri olarak algılayan bir toplumuz nede olsa...

Adem Erdoğan
23.12.2009, 13:41
Osmanlı Cum. ve Muro filmlerinin toplamı bu İvedik filmlerinin eline su dökemez.

yorumsuz6117
23.12.2009, 13:45
Osmanlı Cumhuriyeti ve Muro filmleri çok kötü filmlerdi..

Cengiz Çubukcu
23.12.2009, 13:45
Aman gelmesin.

Ben sinemaya gidemeyen biriyim..

Türkmax' da R.İvedik 2 ve AROG'u yeni izledim..

Şunu anladım, medya eliyle müthiş bir pazarlama, iyileştirme, kötüleştirme gayreti var bu ülkede.

Recep İvedik skandal bir film ,film midir onuda aslında uzmanlar yorumlamalı..

AROG' la kıyaslanmış olduğunu anımsadım sonra...

Bu ülkede zevkleri renkleri tartışmamak gerektiğini, bunun koca bir zaman kaybı olduğunu düşündüm...

Bu ülke bunları haketmiyor...

Yok yok..

HAKEDİYOR..

Kesinlikle hakediyor...
Aynen Olcay Abi , ben de şöyle bir bakayım millet neyi seyrediyormuş diye ama dayanamadım açıkçası... Bu başlık bile burayı haketmiyor....

tuncay1984
23.12.2009, 14:01
konusma len!!!
konusma lennn!!

Dursun Kaplan
23.12.2009, 14:09
Sadece " gülmek " için yapılmış bir film. Ve sadece gülüyoruz.

Faik Yılmaz
23.12.2009, 14:16
Recep İvedikin bu kadar sevilmesinin nedeninin toplum içinde karşılığının fazlasıyla olmasıdır diye düşünüyorum......

Yoksa mantıklı bir açıklaması yok...

ummufarah
23.12.2009, 16:40
Bu filimden,bu karakterden ve bu karakteri(!) örnek alan,kendine model seçen gençlikten nefret ediyorum.Bu filmin bu ülkede 3. bölümünün çekilmiş olması,ülke adına içler acısı bir durumdur.

hatice_61
23.12.2009, 17:00
filmde çok argo kelimeler vardı bu dahada beter olur diye düşünüyom

Mustafa ÖZDEMİR
23.12.2009, 17:20
fragmandan belli nasıl kopacağımız...

SEDAT
23.12.2009, 17:43
bu film nasıl rekor kırıyor diye düşünmeye gerek yok filme gitmeyede..sokaklar recep ivedik kaynıyor...

macka61
23.12.2009, 19:33
yine gülmekten kırılacağız

İskender66
23.12.2009, 19:54
Recep İvedik-3 12 Şubat'ta vizyona giriyor :)

Şahan Gökbakar imzalı 'Recep İvedik' (http://sinema.ekolay.net/haber_ara/default.aspx?at=1&q=%27Recep%20%ddvedik&c=sinema) serisinin üçüncü filminin fragmanı yayınlandı.
Recep yeni filmde üniversite öğrencisi olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. 12 Şubat'ta vizyona girecek filmde Recep bu kez yalnızlıktan kurtulmak için üniversiteye giriyor.
Ders sırasında profesörle girdiği diyalogla sınıf arkadaşlarını gülmekten kırıp geçiren İvedik, bir anda üniversitenin en sevilen kişisi, bütün öğrencilerin de kahramanı oluyor.

yJ-wSemzi1U

Özkan
23.12.2009, 20:05
Recep İvedik bir film değil, peş peşe eklenmiş parodiler bütünüdür.

Magandalığı dalgaya alan bir karakterin daha sonra evrim geçirerek magandalığı yücelten bir karakter olması da ilginçtir ve toplumumuzu gâyet iyi yansıtmaktadır. Magandalığa prim vermenin para kazandıracağını fark eden Şahan Gökbakar da bu yola girdi.

Televizyon skeçlerinden Recep İvedik'in ilk hâlini hatırlarım da, o adam sempatikti. Şimdi ise hergün daha kıllı olan saçma sapan bir herife dönüştü.

Emirhan Makul
24.12.2009, 14:27
Sinemaya hiç katkısı olmayan insanların eleştirdiği Serbest çalışma erbabı Şahan gökbakar yine güzel bir çalışma yapmış bence.

1 ve 2 den daha güzel olmuşa benzer,amaç gülmekse tabi ki izleyeceğim.

AKSOY_61
24.12.2009, 14:59
ivedik 1. filminde de 2. sinde de sinemaya gitmedim bunda da gitmem.
Böyle filmleri cd den izlerim.

2. filmi pek sevilmedi ama benim hoşuma gitmişti açıkcası.İlk filminde aşırı ayıydı bunda biraz daha medeniyet görmüş sanki.
Kafedeki kahve muhabbeti, japonlara posta koyma anı, işadamları toplantısında karınca- ağustos böceği hikayesini anlatma şekli
Partide sağa sola sataşması... Bir de kızın ivediği partiye çağırmakta pek istedikli olmayıp ezilme durumu varki
gülerken gözümden yaşlar gelmişti resmen.

İskender66
24.12.2009, 19:15
Ben zaten sinemaya gitmeyi pek sevmem. Her filmde olduğu gibi bu filmi de cdden yada internetten yada tvden izlerim artık :)

Soytürk
24.12.2009, 19:37
buda abarttı biraz:Dama gülmek güzel oluyo:D

Ahmet Başkaya
25.12.2009, 18:04
Gayet eğleniyorum film ve komikliklerinden ...

Cem Yılmaz ile karşılaştırılması saçma amaçları aynı araçları farklı ...

Misal Burhan Altıntop ile karşılaştırılabilir ...

Her komik olan şeyde espri yoktur bence ...

lazajan
25.12.2009, 18:12
kesın gıdılmelii:D

Ali Tunahan Güllü
25.12.2009, 18:16
Seriye devamsa gideriz:)

Murat'
25.12.2009, 18:42
Adam bir iki günde çekilebilecek filmle paranın gözüne vuruyor.Bu film 9'a kadar gider.

Serdær
03.01.2010, 23:15
hxgihIiqD14

Kalkinmali
04.01.2010, 02:17
insan gibi bir ayi bu adam! :D

28TS61
04.01.2010, 02:27
yemin ediyorum birinizi iceri alirim 28 yilin patlamasini yasarim burda mahalle ayaga kalkar :D

Ceyhun Öncü
04.01.2010, 04:17
aga bu film 61e kadar cekilsin yine izlerim =D

Emirhan Makul
31.01.2010, 17:52
Herkes bir gün Recep olacak

Evrim teorisinin geçerliği her ne kadar bilim adamları tarafından çürültülmüş olsa da bu teoriye inanlar evrimin peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.

ABD’DEKİ Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, “agresif, çabuk sinirlenen, hiç kimsenin ne düşündüğünü önemsemeyen ve hoşgörüsüz” insanların, evrim basamağında, sakin ve yardımsever insanlara göre daha yüksekte yer aldığı öne sürüldü.
Harvard’lı bilim adamlarına göre, yardımseverlik veya paylaşma duyguları, “evrim olarak daha az gelişmiş insanlara” has duygular.

SONRAKİ AŞAMA BENİLLİK
Uzmanlar bu çalışma için biyolojik, sosyallik ve davranış olarak daha medeni veya ileri olan şempanzeler ile evrimin daha alt basamaklarında yer alan bir diğer maymun türü olan bonoboları karşılaştırdı. Sonuçta şempanzelerin, daha agresif, sinirli, ve bencil olduğu ortaya çıktı.
Araştırmanın başındaki Victoria Wobber’a göre, paylaşmak ve iyi niyet, “evrimsel” olarak, bağların sıkılaştırılması dönemine denk geliyor. Bağlar ve sosyal yaşam sıkılaştıktan sonra da bir sonraki aşama, agresif ve bencillik oluyor.

Great White
31.01.2010, 18:47
Evrim teorisinin geçerliği her ne kadar bilim adamları tarafından çürültülmüş olsa da bu teoriye inanlar evrimin peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.

Bu da İvedik' den bir replik olsa gerek:D

Mustafa ÖZDEMİR
31.01.2010, 19:30
kopacağız yine...

Sinan_Ts61
31.01.2010, 19:55
Bence ilk bölüm cok güzeldir.Ikinci bölüm biraz zayif kalmis gibi geliyor bana .3 umarim ilk bölüm gibi güzel olur.Ama keske ilk bölümdeki sibel ve annesi olsaydi bana cok komik geldiler....:D

Emrullah
31.01.2010, 19:57
Seviye yerlerde, mizah anlayışımız bu kadar mı kötü olur. İnsanımızın kabalıklara, hanzoluklara bu kadar gülmesi hiç hayra alamet değil. Bir film düşünün, içerisinde sadece Recep İvedik denen hanzonun hayvanlıkları var, film tamamen onun üzerine endeksli ve bu film gişe rekorları kırıyor. Yok yok seviye cidden yerlerde. Bu film ve sonuçları üniversitelerde tez konusu yapılmalı, toplumun mizah anlayışının geldiği yerlere bakın Allah aşkına.

Özgür Meriç
01.02.2010, 15:04
Seviye yerlerde, mizah anlayışımız bu kadar mı kötü olur. İnsanımızın kabalıklara, hanzoluklara bu kadar gülmesi hiç hayra alamet değil. Bir film düşünün, içerisinde sadece Recep İvedik denen hanzonun hayvanlıkları var, film tamamen onun üzerine endeksli ve bu film gişe rekorları kırıyor. Yok yok seviye cidden yerlerde. Bu film ve sonuçları üniversitelerde tez konusu yapılmalı, toplumun mizah anlayışının geldiği yerlere bakın Allah aşkına.

Ama ne yazık ki gerçekçi denebilecek bir film.
Tamam abartılmış olabilir ama sokağa çıktıgında onun gibi yüzlerce insan görebilirsiniz. Ben gidip Amerikan filmlerine 'oooo çok güzel filmmiş harikaymış' diyeceğime Recep İvediği izlerim sonuna kadar kahkahamı atarım ve evime giderim. Filmin amacı güldürmek zaten.

KUTADGU
01.02.2010, 16:37
Ben bundan önceki serileri de sinemaya gidip izlemedim.
Televizyondan denk gelirse izledim.

Bu filme de gitmeyi düşünmüyorum.

Ama bu filmin yaptığı gişe başarısı açıkcası kanımı donduruyor.

Yapacak bir şey var mı peki?

Hiç bir şey yok.

Hürgün Aygün
01.02.2010, 16:48
iki filmde de gülmekten öldüm inşallah 3. de öyle olur

a f s
01.02.2010, 16:55
http://img83.imageshack.us/img83/2039/dsc07790hw3.jpg

Şahan yeteneklerini gösterebileceği daha kaliteli işlere imza atabilecekken bu filmleri yapması kendisine ve mesleğine ihanettir. Recep İvedik tiplemesine -ki TV8'de yaptığı onca güzel karakter ve oyunculuk dururken- bu kadar yüklemesine gerek yoktu. Televizyonda bir kısmına dayanabildiğim filmdeki esprilerin seviyesizliği diğer oyuncuların kötülüğü sırf gişe ve para endişesi ile çekilen bu filmlere prim tanımamamız gerektiğini düşündürüyor bana.

Şahan dışardan bakınca kendinin bile fark edeceği veya yıllar sonra keşke yapmasaydım diyeceği işleri yapmayı bıraksın artık.

İskender66
01.02.2010, 22:28
Benim 11 yaşındaki oğlum tam bir Recep İvedik hastası. Birkaç günce Recep İvedik-2'nin orjinal dvdsini bir arkadaşım bana hediye etti. Birkaç kere izledik. Her izleyişimde ayrı bir tat aldım. Süperdi yahu :D

Halit Akyüz
01.02.2010, 22:31
1. filmi çok beğenmiştim ben. 2. filmi pek beğendiğimi söyleyemem..

İskender66
01.02.2010, 22:32
Ben 2. filmi 1. filmden daha çok beğendim :)

Sinan_Ts61
01.02.2010, 22:33
1.bölüm cok güzeldir;)

Kaan
01.02.2010, 22:34
http://img83.imageshack.us/img83/2039/dsc07790hw3.jpg

Şahan yeteneklerini gösterebileceği daha kaliteli işlere imza atabilecekken bu filmleri yapması kendisine ve mesleğine ihanettir. Recep İvedik tiplemesine -ki TV8'de yaptığı onca güzel karakter ve oyunculuk dururken- bu kadar yüklemesine gerek yoktu. Televizyonda bir kısmına dayanabildiğim filmdeki esprilerin seviyesizliği diğer oyuncuların kötülüğü sırf gişe ve para endişesi ile çekilen bu filmlere prim tanımamamız gerektiğini düşündürüyor bana.

Şahan dışardan bakınca kendinin bile fark edeceği veya yıllar sonra keşke yapmasaydım diyeceği işleri yapmayı bıraksın artık.

Kesinlikle katılıyorum. :yattara:

Fatih Özkan
08.02.2010, 01:28
Sinema filmş olarak hiç bir değeri yok...
Bundan önceki 2 serisine de gittim...
Hatta buna da gideceğim...
Sebep ne peki ?
Eğlence, gülmece...

Ahmet Başkaya
08.02.2010, 02:30
Sinema filmş olarak hiç bir değeri yok...
Bundan önceki 2 serisine de gittim...
Hatta buna da gideceğim...
Sebep ne peki ?
Eğlence, gülmece...

Ben gülmeye gidiyorum ve gayet gülüyorum benim için bitti...

Bugün söyleşisi vardı Kanal D 'de ...

Cem Akyüz
08.02.2010, 02:35
Hiç komedi film izlemem

Emirhan Makul
10.02.2010, 14:02
Şahan ve Merve el ele

Şahan Gökbakar son filmi Recep İvedik 3 filminin galasına sevgilisi Merve Sevi ile el ele katıldı.

Aylardır vizyona girmesi beklenen, gişe rakamları için tahminler yürütülen, esprileri ve argo ifadeleri yüzünden çok eleştirilen [/URL]Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) 3 filminin galası, önceki akşam Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.Gala için günlerdir hazırlık yapılmasına karşın izdihamın önüne geçilemedi. Davetiyesi olan onlarca kişi içeri giremezken, 3 bin kişilik salon tıklım tıklım doldu. Bazı konuklar filmi ayakta seyrederken bazıları ise merdivenlerde oturdu. Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) karakterinin yaratıcısı Şahan Gökbakar, galaya sevgilisi Merve Sevi’yle el ele geldi.

KİMSEYLE SORUNUM YOK
Basın mensupları ikilinin bu halini görüntülemek için adeta birbirini ezerken,
Gökbakar ilişkisi hakkında yöneltilen sorulara, “Sizin hepinizin ilişkisi vardır. Belki de yoktur. Belki de abazan ordususunuz ama bizimkisi her insanın ilişkisi nasıl başlarsa öyle başladı. Birbirimizden hoşlandık ve ben ona ‘Sana karşı boş değilim’ dedim. O da bana, ‘Bende sana boş değilim’ dedi. Böylece ilişkimiz başladı” diye yanıt verdi. Gökbakar’ın rakibi Cem Yılmaz’la ilgili sözleri ise galaya damgasını vurdu. Yılmaz’a ortaokul yıllarından beri hayran olduğunu belirten Gökbakar, “Herkesi bu galaya davet ettim. Komedyenleri burada görmek isterdim. Onların galalarına katılamadım çünkü davet almadım. Gönül ister ki herkes birbirinin yaptığı işi el ele gülerek izlesin. Cem’le hiçbir problemim yok. Başarılarımız yüzünden rakip konumuna getirildik. Kendisi için hiç negatif bir şey söylemedim. Ondan gelen agresif tavırlara karşılık verdim. Zamanında Hülya Avşar ile Gülben Ergen polemiği vardı, modası geçti. Demet Akalın (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/demet-akalin-130.html) ve Hande Yener Karaköy’de öpüştü barıştı.
Biz de bir yemeğe gidip öpüşeceğiz” dedi. Öte yandan Gökbakar, gişe kaygısı olmadığını, rekor kıramadığı takdirde hayal kırıklığı yaşamayacağını
belirtti.

GALADAN AYRINTILAR
- Yapımcı Faruk Aksoy, Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html)’in halktan bir portre olduğunu söyledi. Aksoy, filmde oynayacağını ancak uyanamadığı için sete geç kaldığını belirtti.

- Gösterim sırasında filmin kayda alındığı dedikodusu bir anda panik yarattı. Yetkililer ve güvenlik görevlileri telaşla korsan çekim yapan kişileri aradı. Bazı kişilerin cep telefonlarına el konmak istendi.
Film sırasında cep telefonu çalan ve açan birkaç izleyiciden telefonları istendi. Gökbakar yaşanan olayları ‘Bilmiyorum, duymadım’ diyerek değerlendirdi.

- Galada Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) baskılı tişörtler büyük ilgi gördü.

- Şarkıcı Coşkun Sabah, “Bayrampaşa’da sinemam var. Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) inşallah yüzümüzü güldürecek” diyerek salona girdi.

- Filmde, [URL="http://www.ensonhaber.com/magazin/254717/arama/recep-ivedik-123.html"]Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html)’in ‘Issız Adam’ filmini izleyip ağlaması herkesi güldürdü. (Habertürk)

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/1.jpg

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/2.jpg

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/3.jpg

Faik Yılmaz
10.02.2010, 14:08
Ne sinemada ne de televizyonda asla ve kata izlemeyeceğim bir film.....

İskender66
10.02.2010, 20:35
Sinemaya gitmeyi pek sevmiyorum. Hele bir internete düşsün izleriz. :)

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 15:59
Recep İvedik (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik) 3'ü yerin dibine soktular

Şahan Gökbakar (http://www.milliyet.com.tr/index/Sahan%20Gokbakar)’ın merakla beklenen “Recep İvedik (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik) 3” filminin basın gösterimi dün yapıldı. Eleştirmenlerin görüşleri şöyle:
AİLE İLE GİDİLEBİLİR AMA
Ali Ulvi Uyanık (Milliyet): Birkaç yerde güldüm, yer yer komik olan bir filmdi. Bu bölüm daha duygusal ve bel altına vurulmamış, küçük yaş gruplarına hitap edebilecek aile ile gidilebilir bir film olmuş, ama ben yinede İvedik’in abartılmaması gerektiğini düşünüyorum.
YAHŞİ BATI BUNUN YANINDA BAŞYAPIT
Atilla Dorsay (SABAH): Filmin hiçbir yerinde gülmedim, serinin en kötüsü. Şahan artık bu karakterden sıyrılsın. Recep İvedik’in kabalığından, herkese hakaret etmesinden, ayrıca bunun mizah diye algılanmasından çok rahatsız oluyorum, bence geri gidiş var. Cem Yılmaz (http://www.milliyet.com.tr/index/Cem%20Yilmaz)’ın Yahşi Batı’sını eleştirdik ama kimse kusura bakmasın bunun yanında başyapıt.
ACELEYLE YAZILMIŞ
Ege Görgün (Esquire): Gişeden yararlanmak için aceleyle yazılmış! Ben bir tek Recep İvedik 2 (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik%202)’yi ciddiye almıştım, bunda ikinciye göre bir gerileme var. En kötüsü birincisiydi.
SERİNİN EN ZAYIF FİLMİ
Cüneyt Cebenoyan (Birgün): Bana hitap etmiyor ama kendisini öteki hisseden, eğitim şartlarından kültürden nasibini almamış insanları anlatıyor. Gücü de buradan geliyor. Serinin en zayıf filmiydi, Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı’sını tercih ederim.
ÇOK AZ GÜLDÜM, ESPRİ YOKTU
Cumhur Canbazoğlu (SİYAD): Hiç beğenmedim, diğer ikisinde en azından parıltı vardı. Çok az güldüm espri yoktu diyebilirim. Bu tür filmlerin para kazandırmaktan başka bir yere gideceğini sanmıyorum.

Hekimoğlu
11.02.2010, 16:23
Eleştirmenler beğenmemişse güzel filmdir bir de biz gidip görelim notumuzu verelim.

Mustafa Calik
11.02.2010, 21:54
Valla ne diyeyim ki .. bugün sinemaya gittim arkadaslarlan. Recep Ivedik filimi gittikce daha da berbat olmaya basliyor .. artik daha gidecegimi düsünmüyorum bakalim..

FANATIK61
11.02.2010, 22:30
Ilk'ler herzaman güzeldir onun icin diger bölümlerde farklilik göremesin...

KUTADGU
11.02.2010, 22:47
Gelmiş mi Efsane sinemalara?

Hobarey. Hebaley. Hubarey..

Volkan Taş
11.02.2010, 23:24
kutsal damacana 2ye girdik geçende arkadaşlarla. filmden önce recep ivedik 3 ün fragmanı vardı.. fragman kutsal damacanadan daha komikti :) eleştirmenler kötü diyorsa ben bu filmi izlerim :D

Misina
12.02.2010, 00:09
Recep İvedik (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik) 3'ü yerin dibine soktular

Şahan Gökbakar (http://www.milliyet.com.tr/index/Sahan%20Gokbakar)’ın merakla beklenen “Recep İvedik (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik) 3” filminin basın gösterimi dün yapıldı. Eleştirmenlerin görüşleri şöyle:
AİLE İLE GİDİLEBİLİR AMA
Ali Ulvi Uyanık (Milliyet): Birkaç yerde güldüm, yer yer komik olan bir filmdi. Bu bölüm daha duygusal ve bel altına vurulmamış, küçük yaş gruplarına hitap edebilecek aile ile gidilebilir bir film olmuş, ama ben yinede İvedik’in abartılmaması gerektiğini düşünüyorum.
YAHŞİ BATI BUNUN YANINDA BAŞYAPIT
Atilla Dorsay (SABAH): Filmin hiçbir yerinde gülmedim, serinin en kötüsü. Şahan artık bu karakterden sıyrılsın. Recep İvedik’in kabalığından, herkese hakaret etmesinden, ayrıca bunun mizah diye algılanmasından çok rahatsız oluyorum, bence geri gidiş var. Cem Yılmaz (http://www.milliyet.com.tr/index/Cem%20Yilmaz)’ın Yahşi Batı’sını eleştirdik ama kimse kusura bakmasın bunun yanında başyapıt.
ACELEYLE YAZILMIŞ
Ege Görgün (Esquire): Gişeden yararlanmak için aceleyle yazılmış! Ben bir tek Recep İvedik 2 (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Ivedik%202)’yi ciddiye almıştım, bunda ikinciye göre bir gerileme var. En kötüsü birincisiydi.
SERİNİN EN ZAYIF FİLMİ
Cüneyt Cebenoyan (Birgün): Bana hitap etmiyor ama kendisini öteki hisseden, eğitim şartlarından kültürden nasibini almamış insanları anlatıyor. Gücü de buradan geliyor. Serinin en zayıf filmiydi, Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı’sını tercih ederim.
ÇOK AZ GÜLDÜM, ESPRİ YOKTU
Cumhur Canbazoğlu (SİYAD): Hiç beğenmedim, diğer ikisinde en azından parıltı vardı. Çok az güldüm espri yoktu diyebilirim. Bu tür filmlerin para kazandırmaktan başka bir yere gideceğini sanmıyorum.

Daha önceki 2 filmide yerin dibine soktular.Ancak o İki Filmi 10 milyona yakın insan izlemişti.Üçüncü seri ise ilk iki filmden geri kalmaz.

Hangimiz çevresinde Fabrikatörün zengin şımarık oğluyla fakir varoş kızının aile engeline takılan aşklarına şahit oluyor?

Yıllarca Bu tür filmlerle insanları sinemalara çektiler.

Bugün herkesin sokağa çıkınca gerçeğini gördüğü veya kendinden bişeyler bulduğu bir Recep İvedik gerçeği var ortada.

SEDAT
12.02.2010, 10:18
- İsterse 3milyon değil 300 milyon kişi izlesin bana göre tek gerçek vardır oda cem yılmazdır..

Mustafa ÖZDEMİR
12.02.2010, 10:41
insanlar eğleniyorsa gerisi önemli değil...

Halit Akyüz
14.02.2010, 04:01
EE nasıl film gidilmeye değer mi..?? Gidelim mi..?? :)

Yiğit SARI
14.02.2010, 10:42
Gülmek isteyen kesinlikle gitmeli . Çok iyiydi ya :D

Akif Gür
14.02.2010, 10:56
ilk bölüm sıkıcı geldi bana...ne varsa ikinci bölümde var...nerdeyse esprilerin hepsini fragmanda vermişler...beklentimin altındaydı..

Serdær
14.02.2010, 12:01
İkinci bölüm ilk bölüme göre daha iyiydi.

Gerçekten çok güldüm :)

''Gülmek'' isteyen herkez gitmeli ..

Seda
14.02.2010, 12:44
Giden arkadaslardan begenen olmadi :p
Asla ve asla izlemeyecegim serinin basinda gelir Ivedikkk :)
Cok sey kaybetmedigimi bilmek güzel yani :)

zafer6161
14.02.2010, 12:44
bence yılın en başarılı komedi filmi oldu,bütün serisinden güzel,gülmek isteyenler gönül rahatlığıyla gidebilirler,aklıma geldikçe hala daha gülüyorum,alem bu adam ya ççç ççç

Egemen Yılmaz
14.02.2010, 14:14
Para verilip sinemada izlenecek bir film değil, zaten böyle olacağı belliydi. Televizyonda yayınlanınca ya da VCD'leri 1 liraya düşünce alıp izlemek en mantıklısı. Ama sabırsızlanıyorsanız gülme adına çok da pişman etmez. İkinci filme göre biraz daha iyi gibi geldi.

Salih Edip
14.02.2010, 14:16
param olsa gidip izlicem :D mallığına da olsa gülüyorum film olarak değerlendirmemek lazım :p

pReN@_61
14.02.2010, 14:28
ilk filmi daha iyiydi sanki...Son seriye fena değil diyorum.

Hüdai Pervaneli
14.02.2010, 14:35
Kismetse gidicez

Ilelioglu
14.02.2010, 14:57
EE nasıl film gidilmeye değer mi..?? Gidelim mi..?? :)

Bence gidilmeye deger, küfür azalmis üstelik küfür olan yerlerde ses kesiliyor...Ben iyi buldum yani en azindan öncekinden daha iyi...;)

Halit Akyüz
14.02.2010, 16:20
Ben yarın güdücem ama yer bulamam herhalde..:)

Misina
15.02.2010, 10:32
Filme gitmeyip internetten veya korsancılardan cd alıp izleyip sonrada eleştirenlere bi anlam veremiyorum.Hem izleyici olarak görevini yapmayacaksın hemde eleştireceksin.Bir tane maça gitmeyen forma almayan kombine almayan ama kahvede maç izlerken eleştirme hatta sövme hakkını kendinde bulan taraftar bozuntularından farkınız ne?

Faik Yılmaz
15.02.2010, 10:48
Giden arkadaslardan begenen olmadi :p
Asla ve asla izlemeyecegim serinin basinda gelir Ivedikkk :)
Cok sey kaybetmedigimi bilmek güzel yani :)

Aynen katılıyorum....:alkış::alkış::alkış:

Kara deniz
15.02.2010, 11:18
Şahan ve Merve el ele

Şahan Gökbakar son filmi Recep İvedik 3 filminin galasına sevgilisi Merve Sevi ile el ele katıldı.

Aylardır vizyona girmesi beklenen, gişe rakamları için tahminler yürütülen, esprileri ve argo ifadeleri yüzünden çok eleştirilen [/URL]Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) 3 filminin galası, önceki akşam Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.Gala için günlerdir hazırlık yapılmasına karşın izdihamın önüne geçilemedi. Davetiyesi olan onlarca kişi içeri giremezken, 3 bin kişilik salon tıklım tıklım doldu. Bazı konuklar filmi ayakta seyrederken bazıları ise merdivenlerde oturdu. Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) karakterinin yaratıcısı Şahan Gökbakar, galaya sevgilisi Merve Sevi’yle el ele geldi.

KİMSEYLE SORUNUM YOK
Basın mensupları ikilinin bu halini görüntülemek için adeta birbirini ezerken,
Gökbakar ilişkisi hakkında yöneltilen sorulara, “Sizin hepinizin ilişkisi vardır. Belki de yoktur. Belki de abazan ordususunuz ama bizimkisi her insanın ilişkisi nasıl başlarsa öyle başladı. Birbirimizden hoşlandık ve ben ona ‘Sana karşı boş değilim’ dedim. O da bana, ‘Bende sana boş değilim’ dedi. Böylece ilişkimiz başladı” diye yanıt verdi. Gökbakar’ın rakibi Cem Yılmaz’la ilgili sözleri ise galaya damgasını vurdu. Yılmaz’a ortaokul yıllarından beri hayran olduğunu belirten Gökbakar, “Herkesi bu galaya davet ettim. Komedyenleri burada görmek isterdim. Onların galalarına katılamadım çünkü davet almadım. Gönül ister ki herkes birbirinin yaptığı işi el ele gülerek izlesin. Cem’le hiçbir problemim yok. Başarılarımız yüzünden rakip konumuna getirildik. Kendisi için hiç negatif bir şey söylemedim. Ondan gelen agresif tavırlara karşılık verdim. Zamanında Hülya Avşar ile Gülben Ergen polemiği vardı, modası geçti. Demet Akalın (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/demet-akalin-130.html) ve Hande Yener Karaköy’de öpüştü barıştı.
Biz de bir yemeğe gidip öpüşeceğiz” dedi. Öte yandan Gökbakar, gişe kaygısı olmadığını, rekor kıramadığı takdirde hayal kırıklığı yaşamayacağını
belirtti.

GALADAN AYRINTILAR
- Yapımcı Faruk Aksoy, Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html)’in halktan bir portre olduğunu söyledi. Aksoy, filmde oynayacağını ancak uyanamadığı için sete geç kaldığını belirtti.

- Gösterim sırasında filmin kayda alındığı dedikodusu bir anda panik yarattı. Yetkililer ve güvenlik görevlileri telaşla korsan çekim yapan kişileri aradı. Bazı kişilerin cep telefonlarına el konmak istendi.
Film sırasında cep telefonu çalan ve açan birkaç izleyiciden telefonları istendi. Gökbakar yaşanan olayları ‘Bilmiyorum, duymadım’ diyerek değerlendirdi.

- Galada Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) baskılı tişörtler büyük ilgi gördü.

- Şarkıcı Coşkun Sabah, “Bayrampaşa’da sinemam var. Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html) inşallah yüzümüzü güldürecek” diyerek salona girdi.

- Filmde, [URL="http://www.ensonhaber.com/magazin/254717/arama/recep-ivedik-123.html"]Recep İvedik (http://www1.ensonhaber.com/admin/arama/recep-ivedik-123.html)’in ‘Issız Adam’ filmini izleyip ağlaması herkesi güldürdü. (Habertürk)

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/1.jpg

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/2.jpg

http://i.ensonhaber.com/gallery/5284/3.jpg

Bu adam ne kadar kilo aldı böyle. Ata Demirer'le dalga geçiyordu birde, onu bile geçmiş kilo bakımından.
Yaninda ki Merve de, baya antipatik. Tam bir birlerini bulmuşlar.

Film de çok kötü, gittim izledim. Genellikle çocuklar güldü hep. Bu kadar basit bir senaryo, kurgu olamaz. Almış eline kamerayı kendini çekmiş sanki o kadar basit.

Murat'
15.02.2010, 11:21
Şahan Gökbakar neden diğer güzel tiplemelerini kullanmıyor da Recep İvedik denen insalık dışı yaratığı kullanıyor anlayabilmiş değilim.Bu gibi filmler hem yapımcıya hem de Şahan Gökbakar'a inanılmaz paralar kazandırıyor.Bu filmin izlenme rakamları böyle giderse Recep İvedik 61'i bile izleriz.

SEDAT
15.02.2010, 11:39
- recep ivedikmi kalsın abi kalsın..

- En azından ilk filmde bi hoşluk bazen duygusallık vardı...

m@rdi
15.02.2010, 11:49
Hasbelkader kuzenim için gittik, "sadece gülmek için" izledim ve ikinci bölümde bir iki sahnede gerçekten güldüm.
İvedik' i bol bir memlekette Recep İvedik çok masum kalıyor, kızamıyor insan.

Küfüre bulunan yöntem güzel, izleyenin hayal gücüne bırakmışlar sınırlamamışlar en azından. :rolleyes:

W_O_L_D_A
15.02.2010, 12:03
ne kadarda argo olursa olsun yabancı filmlere gidip ALLAHIN conisine para kazandırıcagımıza bizim insan azmanı şahana para kazandırırım daha iyi :D

zafer6161
15.02.2010, 12:10
valla 100 bölüm çekilse 100 nüde giderim,film gayet güzeldi

Gökçebey
15.02.2010, 12:11
Şahan Gökbakar neden diğer güzel tiplemelerini kullanmıyor da Recep İvedik denen insalık dışı yaratığı kullanıyor anlayabilmiş değilim.Bu gibi filmler hem yapımcıya hem de Şahan Gökbakar'a inanılmaz paralar kazandırıyor.

E anlamışsın ya güzel kardeşim :D

Halit Akyüz
15.02.2010, 12:14
Bugün maçtan önce gidicem bakalım nasılmış film.. ordan da maça kayarım..:)

Hekimoğlu
15.02.2010, 12:25
Filmde kurgu yok senaryo kötü serinin en kötüsüydü bence güldürüyor ama film tadı da vermiyor yani bu kadar aceleye getirmenin alemi nedir.

EyüpKILIÇ61
15.02.2010, 12:42
Filmde kurgu yok senaryo kötü serinin en kötüsüydü bence güldürüyor ama film tadı da vermiyor yani bu kadar aceleye getirmenin alemi nedir.

Süper yorum altına imzamı atarım. Seneryo kurgu hiç bir şey yok... Serinin en kötüsü ama yinede gülüyor insan böhüüü :D

Ahmet Başkaya
15.02.2010, 12:42
Offf çok komikti ççç ççç

Oğuz ZEYTİN
15.02.2010, 12:49
Entellektüelliğin prim yaptığı ortamlarda "off ivrenç, basit" yakıştırmaları yapılan film.

Bu filmi ortalama sinema kriterlerinin aşağılarında tutan, "filmin mesajı yok abi" gibi yakınmalarda bulunan insanlar, bu film için bilet alırkan ne tür beklentiler içindeler büyük merak konusu.

Sanki Nuri Bilge Ceylan filmi izliyormuş gibi kasılmalara gerek yok! Ya da romantizmin zirvesine ulaşmayacağımız belli. Yoğun aksiyon da olmadığına göre...

Gir-izle-gerekiyorsa gül... Bitti, bu kadar.

Amaç buysa gayet başarılı olmuş ilk iki film (3'ü seyretmedim).

Soytürk
15.02.2010, 12:54
gelmeseydi daha iydi gecen gun gittik güzel değil bireysel espirileri yapmış hep begenirseniz artık:)ama konsuu falanda yok öyle takılıyo işte:)

Ahmet Başkaya
15.02.2010, 12:56
Entellektüelliğin prim yaptığı ortamlarda "off ivrenç, basit" yakıştırmaları yapılan film.

Bu filmi ortalama sinema kriterlerinin aşağılarında tutan, "filmin mesajı yok abi" gibi yakınmalarda bulunan insanlar, bu film için bilet alırkan ne tür beklentiler içindeler büyük merak konusu.

Sanki Nuri Bilge Ceylan filmi izliyormuş gibi kasılmalara gerek yok! Ya da romantizmin zirvesine ulaşmayacağımız belli. Yoğun aksiyonda olmadığına göre...

Noktasına kadar katılıyorum ...

zafer6161
15.02.2010, 13:10
falcı karı,,senin içinde bişe var
recep ivedik...ne var
falcı karı...diyemem ama 3 harfli
recep ivedik,,, ..k...var ozaman
falcı karı...hayır ortadaki harfi İ
recep ivedik..... :D
falcı karı.....cin var

Soytürk
15.02.2010, 13:18
recep ivedik...ne var
falcı karı.....cin var

bu espiri güzeldi ama entresan olan ne biliyomusun i diyince herkesin aynı anda aynı şeyi düşünüp güllmesi:D

Ufuk Bayraktar61
15.02.2010, 13:29
recep ivedik...ne var
falcı karı.....cin var

bu bence espiri değil. buna insanınımızn % 90ı güler..bende gülerim.. ama espiri farklı bir şey kanımca.

Erbay
15.02.2010, 14:22
Gülmek ile eğlenmek arasında da fark var. Filmin genelinde eğlenmiyorsanız, bir espri gelsin de gülelim diye sahneler boşa geçiyorsa benim için "iyi" değildir o film. Karşılaştırmayacağım örnek vereceğim. Kemal Sunal bir espri yapar, filmin sonuna kadar güleceğim sanarsınız o kadar komiktir. Ama film boyunca hem eğlenirsiniz, hem de bir çok espri daha izlersiniz. Bu da filmi skeçlerin birleşimi olmaktan kurtarır. Recep İvedik 1 ve 2'yi izledim. İki filmde de o espri gelecek diye boş boş bekledim. Güldüğüm sahneler elbette oldu. Mesela Recep İvedik internette kız aramak için bir siteye üye oluyor arkadaşı sayesinde. Üye olma işlemi bitiyor. İki saniye sessizlik. İvedik aniden patlatıyor bombayı, "Bak bakayım gelmiş mi?" :D Bunun aynısını yaşadım ben böyle tipler nedeniyle, nasıl gülmemeyeyim şimdi. Adama msn açmıştım. Profili açtım. "Eee hani kızlar" demişti. Böyle insanlar var işte. Bu sahneler filmi skeçlerin birleşimi olmaktan kurtaramıyor. Şahan Gökbakar'ı tv8'de başarılı bulup, bu Recep İvedik serisini hiç beğenmeyenlerin sayısı çok fazla. Oradaki mizah anlayışının çeyreği yok bence de bu filmlerde.

Recep İvedik karakteri halkın arasında dolaşan "kaba" tiplerin abartılmış hali, kıro kıro diye tuttturanlara da anlam veremediğimi söyleyeyim. Zaten kıroların halini yansıtmak biraz da onlarla dalga geçmek için oluşturulmuş bir karakter bence.

Orhan Kahraman
15.02.2010, 15:13
Gittim Hayvanlığına güldüm geldim. Böyle olacağını bilerek gittim.Sinemanın bu hale gelmiş olmasına üzülüyorum. "Recep Ivedikde ne konusu arıyorsun" diyenleri duyar gibiyim ama eğer gittiğim yer sinemaysa bana birşeyler anlatması lazım. Sokakta kullanılan argoları yüzlerce insanın önünde kullanan birine gülmek bir mesajmıdır değildir tabikide.Para kazanmanın bu kadar ucuzu.Eyvallah güldüm,zaten bunu bilerek gitmiştim ama sonradan çok üzüldüm

Ahmet Başkaya
15.02.2010, 15:21
Gittim Hayvanlığına güldüm geldim. Böyle olacağını bilerek gittim.Sinemanın bu hale gelmiş olmasına üzülüyorum. "Recep Ivedikde ne konusu arıyorsun" diyenleri duyar gibiyim ama eğer gittiğim yer sinemaysa bana birşeyler anlatması lazım. Sokakta kullanılan argoları yüzlerce insanın önünde kullanan birine gülmek bir mesajmıdır değildir tabikide.Para kazanmanın bu kadar ucuzu.Eyvallah güldüm,zaten bunu bilerek gitmiştim ama sonradan çok üzüldüm

Aslında çok güzel mesaj vermiş bak :) ...

Nefret etmişsin demek ki böyle davranmıyormuşuzz ..:D...

OLCAY ÇAKIR
15.02.2010, 15:42
Sinema bilet ne kadar arkadaşlar?

BAHADIR33
15.02.2010, 15:43
Gitmeyerek kaç lira kara geçtiğini mi hesaplayacaksın Olcay Abi? :)

Mollasalihoğlu
15.02.2010, 15:44

Ankara'da Antares alışverış merkezi içindeki Afm sinemasına gittim en son.. 12 Tl idi abi..

ilhan
15.02.2010, 15:46
CmYlmz için sinemaya giderim ama Şahan için asla.:)

Özge
15.02.2010, 15:49
CmYlmz için sinemaya giderim ama Şahan için asla.:)
Aynen ben de İlhan:)

OLCAY ÇAKIR
15.02.2010, 16:04
Metin teşekkürler..

Bahadır cüzeldi:)
Gitmeyerek kaç lira kara geçtiğini mi hesaplayacaksın Olcay Abi? :)

Ilelioglu
15.02.2010, 16:06

Bizim burda 8,5 Euro yani 17 TL...:)

Ahmet Başkaya
15.02.2010, 16:11
Bizim burda 5 lira :) ...

Kazım Uzunboy
15.02.2010, 16:45
Kütahya'da da bir yerde 5 lira, diğerinde 7 lira. :)

Çakıroğlu İhsan
15.02.2010, 17:49

Sanki Nuri Bilge Ceylan filmi izliyormuş gibi kasılmalara gerek yok! Ya da romantizmin zirvesine ulaşmayacağımız belli. Yoğun aksiyon da olmadığına göre...

Çok net bir yorum katılmamak elde değil.

Mustafa Calik
15.02.2010, 23:19
Buralarda sinema bileti 7,20 € .. sanirim yaklasik 15 tl yapiyor. Ayrica sinema da Sinan Yilmaz'in menajerini gördüm :)

Selman
16.02.2010, 23:27
Bu akşam gittim.Şahsen 1 ve 2'de daha çok gülmüştüm.

Ayrıca çok fazla reklamı yapılmadı ama Okan Bayülgen'in Kanalizasyonu Recep İvedik 3'ten daha iyiydi bana göre.

Fatih YAZICI
16.02.2010, 23:46
Şahsen izlemem :=)
Entellektüellik falan değil hem de konu. Gişe için film yapandan ne beklersin.
Yine rekor kırmış zaten. (!)

ts_tuncay_ts
17.02.2010, 00:39
Nesi varmışki bu filmin herkes laf atıyo...Sanki ötekileri çok normalmiş gibi konuşuyorsunuz.Örneğin cem yılmaz ata demirer şafak sezer komik olmak için ya dini kullanıyolar yada küfürü...

Her hafta aşk-ı memnuyu izleyeceğime gider recep ivediği izlerim daha iyi :)

Muhammed
17.02.2010, 00:44
Gittim izledim eğlendim geldim. Büyük ihtimalle bir dahada hatırlamayacağım bu filmi. Gönül isterki ülkemizden daha nitelikli yapımlar çıksın ama malesef yok.

Fatih YAZICI
17.02.2010, 00:49
Nesi varmışki bu filmin herkes laf atıyo...Sanki ötekileri çok normalmiş gibi konuşuyorsunuz.Örneğin cem yılmaz ata demirer şafak sezer komik olmak için ya dini kullanıyolar yada küfürü...

Her hafta aşk-ı memnuyu izleyeceğime gider recep ivediği izlerim daha iyi :)

Herkesin sinemaya ve film izleme mevzusuna bakışı farklı dostum. Bazısı sinema altyapısı arar. Sinematografi arar. Ne bileyim filmin neresinden tutarsanız ele gelebilecek birşey arar. Bazısı ise gidip sadece zamanını geçirmek ister.

Evet, Recep Ivedik zaman geçirmek için gayet de iyi bir film bana göre. Güldüren skeçler güzel toplanıyor, evet. Ama gerisi revaçta kalıyor..

Daha da sürdürebilirim..

ts_tuncay_ts
17.02.2010, 00:55
Herkesin sinemaya ve film izleme mevzusuna bakışı farklı dostum. Bazısı sinema altyapısı arar. Sinematografi arar. Ne bileyim filmin neresinden tutarsanız ele gelebilecek birşey arar. Bazısı ise gidip sadece zamanını geçirmek ister.

Evet, Recep Ivedik zaman geçirmek için gayet de iyi bir film bana göre. Güldüren skeçler güzel toplanıyor, evet. Ama gerisi revaçta kalıyor..

Daha da sürdürebilirim..

Çok doğru...

Emirhan Makul
17.02.2010, 11:57
Şahan gökbakar'ı aynı Ata demirer gibi ilk çıktıkları anda daha ünlü olmamışken hayranlıkla sabahlara kadar tekrarlarını bile izleyen biriydim , hayattan gerçek tiplemeleri kaleme alıp çalışan emektar sanatçılardır bence. Çok zirve de olduklarında konuşmadığım gibi herkes yerden yere vururkende çıkar desteklerim ben halen daha tv8'deki programını izliyorum sinemada şahan'ın benim için değerlidir 100 tane de çekse giderim.

Murat'
17.02.2010, 13:40
Çok doğru bir zamanlama ile seyirci ile buluşan filmin karşısında yerli ya da yabancı dişli hiç rakip yok. Biraz da buna bağlı olarak, geçen yıllara oranla azalan bilet satışı yüzünden yeni bir rekor kıramasa da, Recep İvedik 3 bu senenin en çok izlenen yerli yapımı olacak şüphesiz…

http://beyazperde.mynet.com/images/kritik/2122-recepivedik41a.jpg

Bunları filmi çok beğendiğim için yazmıyorum elbette ama salona benimle birlikte giren seyircinin sayısı, akşam gösterimleri için tüm biletlerin tükenmiş olması ve film boyunca yaşları 13 ile 19 arasında değişen seyircinin verdiği tepkilerden yola çıkarak böyle olacağını tahmin etmek çok da zor değil…

Recep İvedik 3 tıpkı daha öncekiler gibi oldukça özensiz bir yapım… Herhangi bir TV dizisinde daha iyi ışık, ses kullanımı, teknik bir ustalık ve emekle oluşturulmuş setler, çok daha iyi çekilmiş planlar görmek mümkün. Şahan Gökbakar’ın işi tek başına götürdüğünün farkında olan yapımcı ve yönetmen, oyuncu seçimine de aynı duyarsızlıkla yaklaşmış. Aslında filmde Recep’den başka bir karakter olmadığı için zaten başka da düzgün oyuncu ile çalışmaya gerek yok. Fenomen olmuş bir karakterin ve onu oynayan kişinin doğaçlamaları üzerinden film yapmak ve gişe rekortmeni olmak, insanı sinema yapmakla ilgili asgari şeyleri sağlamaktan bile alıkoyabiliyormuş demek…

Film, Recep’e zoraki ev arkadaşı olan Zeynep’in eve gelişi ile keyifsiz bir başlangıç yapıp, “Recep Kütüphanede”, “Recep Karate Kursunda”, “Recep Kuaförde”, “Recep Paintball’da” gibi bir sürü “Recep vs. diğerleri” skecini arka arkaya sunduktan sonra yine hiçbir değeri olmayan bir finalle sona eriyor. İlk filmde sinsi otel müdürü, kaypak dalış hocası gibi “kötü” karakterler üzerinden haklılık arayan ama 2. filmde tüm bahaneleri bir kenara bırakıp “Beyaz Türk” avına çıkan Recep, 3. filmde de hız kesmeyerek önüne çıkan her fırsatta bu cemaati pataklamaya devam ediyor. Pek de travmatik bir çocukluk geçirmediklerini bildiğim Gökbakar kardeşlerin sınıfsal bir intikam alma amacı yok elbette… Sadece Recep İvedik’i varoş kahramanı yapmak için kime sataşmaları gerektiğini, 80’lerin Kemal Sunal filmlerinden biliyor olsalar gerek…

Şahan Gökbakar’ın verdiği röportajlarda belirttiği üzere, Recep bir anda spontane olarak yaratılmış/uydurulmuş bir karakter... Belki de bundan kaynaklanan cesaretle, aynı özensizlik ve “yaptım olduculuk” 3. filmin her anına ve en çok da hikâyesine sinmiş… Bu arada filmin Recep’den sonra en önemli karakteri Zeynep’i oynayan Zeynep Çamcı’yı 2. filmden Starbucks kasiyeri olarak hatırlayanlar olacaktır.

http://beyazperde.mynet.com/images/kritik/2122-recepivedik41b.jpg

Şahan ve Togan Gökbakar kardeşlerin ne yapmak istediklerinin farkındayım. Bilet alan seyirci yaşının giderek küçüldüğünü ve bu seyircinin görmek istediğinin paylaşım sitelerindeki komik videolar olduğunu, TV’ye iş yaptıkları ve Şahan videolarının internette kapışıldığı günden beri biliyorlar… Biliyorlar ki aslında Recep İvedik filmleri bir hikâyeye ya da teknik anlamda bir güce sahip olmak zorunda değil. Sinemasal tüm gereklilikler ilk dakikadan bitişe kadar sadece bir bahane, “Recep skeçleri”ni birbirine bağlamak için zayıf bir köprü…

Hakkında bir şeyler yazmak için tamamını izlemeye gerek olmayacak kadar sürprizsiz ve önermek için çok kuvvetli bahaneler isteyen bir iş Recep İvedik 3… Faruk Aksoy ve Şahan/Togan Gökbakar kardeşleri, seyirci ilgisini paraya dönüştürdükleri için değil ama bu ucuzculuk ve özensizlik yüzünden suçluyorum. Akıllı ve yetenekli olduklarını düşündüğüm bu beyin takımı, üstelik bu kadar da para kazandıktan sonra o biletlerin hakkını ödemek ve Türk sineması ve seyircisi için daha iyi filmler çekmeye ve sunmaya mecburlar.

Beyazperde.com'dan alıntıdır.

İskender66
17.02.2010, 21:38
Recep İvedik Yine Rekor Kırdı

Togan Gökbakar'ın yönettiği Recep İvedik serisinin üçüncü filmi, yine kendisine ait olan en iyi haftasonu açılış rekorunu kırmayı başardı.

http://estb.msn.com/i/AA/7A36845461B7CE312B437A2CDDF05.jpg

Recep İvedik Yine Rekor Kırdı

Recep İvedik 3, gösterime girdiği ilk üç günde 1.153.071 seyirci ve 10.492.946 TL hasılat ile Türkiye açılış hasılat rekorunu kırdı. Daha önce en iyi açılış rekorunun sahibi olan Recep İvedik 2 böylece geçilmiş oldu. Şimdi gözler Recep İvedik 3'ün bir haftalık izleyici sayısına çevrilmiş durumda. Tüm zamanların en çok izlenen filmi ünvanına sahip olan Recep İvedik 2'yi tahtından etmeye aday görünen serinin üçüncü filmi haftasonu Türkiye sinemalarında izdihama yol açtı. Bütün acımasız eleştirilere rağmen sinemaseverlerin bağrına basmaya devam ettiği Recep İvedik'in elde ettiği hasılatın yaklaşık %10'u Kültür Bakanlığı'nın sinema filmlerini destekleyen havuzuna aktarılacak. Kötü çocuk muamelesi gören Recep İvedik'in bakanlığa kazandırdığı parayla bir çok sinema filmine karşılıksız maddi destek sağlanacak.

Alihan Ertürk
17.02.2010, 21:43
İlk ve ikinci film daha komikti bence.Çok beğenmedim..

Ahmet Ocak
17.02.2010, 23:01
hıc begenmedım 3 ü

Great White
17.02.2010, 23:51
Herifçioğlu ayıdan bozma modeliyle 3 kuruşluk maliyet ve iki karışlık zekayla filmsi bir şey çekiyor, daha ilk haftada milyon dolarlık hasılat yapıyor..

Gel de şimdi Aziz Nesin Üstad' ı saygı ile anma:)

Osman Yavuz
17.02.2010, 23:56
Ülkemiz ne hallere düşmüş.Kemal Sunal'ın 1970'lerde yapmış olduğu filmlerin yanına bile yaklaşamayacak filmler gişe rekorları kırıyor.Yazık...

Misina
17.02.2010, 23:58
Cem Yılmaz çok doğru demiş klasik Türk hastalığıdır muhasebe yapmak

macuka
18.02.2010, 00:09
Magazinin CemYılmazla Sahanıkarsı karsıya getirmesi oyunlarına gelmeyin usaklar... bunlara kananlardan cuvalla para kazanırlar zaten, bmn uyelerı bu adamların filmlerini korsan seyredebilirsiniz:)

Ilelioglu
18.02.2010, 00:14
Ülkemiz ne hallere düşmüş.Kemal Sunal'ın 1970'lerde yapmış olduğu filmlerin yanına bile yaklaşamayacak filmler gişe rekorları kırıyor.Yazık...

Kemal Sunal'in Filmleri bir baska...;):)

Great White
18.02.2010, 00:35
İlk filmde "Burası apış arası kokuyor hüleaaan" derken şimdi de "Yanık külotlu çorap kokuyo laaağnn" diyor artık..

En azından kendisini tekrar etmiyor işte. Yaratıcı espriler süper:D

Bir de sanki kendilerini aklamak istercesine "Yav ben bu filme gülmek için gittim ve güldüm. Bu kadar işte. Filmde başka bir şey yok ki zaten" diyenlere ben daha çok gülüyorum:))

Sanki sinemadan değil de tuvaletten bahsediyor eleman.. Bir nevi "Sonuçta hacetimi giderip rahatlamak için gidiyorum helaya, başka bir beklentim yok" yaklaşımı:)

TSezgin61
18.02.2010, 00:40
İlk filmde "Burası apış arası kokuyor hüleaaan" derken şimdi de "Yanık külotlu çorap kokuyo laaağnn" diyor artık..

Bir de sanki kendilerini aklamak istercesine "Yav ben bu filme gülmek için gittim ve güldüm. Bu kadar işte. Filmde başka bir şey yok ki zaten" diyenlere ben daha çok gülüyorum:))

Sanki sinemadan değil de tuvaletten bahsediyor eleman.. Bir nevi "Sonuçta hacetimi giderip rahatlamak için gidiyorum helaya, başka bir beklentim yok" yaklaşımı:)

aksam aksam gülmekten öldüm ya...:alkış::)

Emirhan Çorumlu
18.02.2010, 00:54

Hahahaha =)

Ben Cok güldüm bu Filme ama Aklinda birsey kaldimi diye sorarsan cok zor derim... =) Her Sahneye gülmüsümdür... =) ama dogrü düzgü birsey aklimda kalmadi =) gülmekten olsa gerek... biz gülmek icin gittik... amacimiza ulastik ve geldik... =) bir mantik aramayin bu filmde bence... gidin gülün relax olun ve gelin... =) 4. Bölümü 100 de 100 gelir cünkü daha yeni kizla tanisti ve ninesine evlenecegine dair söz verdi... olmadi 5 felan daha epey sürer... neyse benim bugimi yakaladiniz... iyi geceler =)

Gökhan KAN
18.02.2010, 01:01
Sanki kamuoyunda Recep severler le sevmeyenler olarak iki grup oluştu. Sevmeyenler eleştirmekle kalmayıp çok ağır şeyler söylüyor. Bu da sevene haksızlık bence. Sanki seven le sevmeyen arasında bir rekabet var.

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 01:10
beğenmeyen izlemesin:D...

Hüdai Pervaneli
18.02.2010, 09:18
Bence 2 den iyidi kesinlikle

omer61
18.02.2010, 14:28
burda yazıldımı daha önce bilmiyorum ama iki ilginç sahne vardı filmde. ilk olarak 1.sınıftaki bir öğrenci nasıl çift anadal yapar. çift anadal için 3dönem okumak gerekiyor. ikincisi korsan cd ciden cd alan recep ivedik korsancıyla kavga edip ıssız adam filmini yere atıp 3maymun filmini alıyor ama eve gidince ıssız adam filmini seyrediyor.

İskender66
18.02.2010, 21:21
"Recep İvedik 4" geliyor

Recep İvedik serisinin dördüncüsü için start verildi! Recep, hayranlarından gelen "Yüksek bütçeli film isteriz" beklentilerine de kulak verdi. İvedik yeni filminde yaşadığı mahalleden çıkıp yurtdışına seyahat bile edecek!

http://i.sabah.com.tr/2010/02/18/Haber/383392032500.jpg

'Recep İvedik 3' filminin ardından başlayan, "O kadar para kazanıyorlar ama filme hiç para harcamıyorlar. Bu kahraman, pahalı prodüksiyonu hak ediyor" çağrılarına kahramanın yaratıcısı Şahan Gökbakar ve yapımcısı Faruk
Aksoy kayıtsız kalmadı.

Filmin üçüncü verisyonunun da mütevazı bir bütçeyle çekilmiş olmasından sıkılan izleyici artık 'Recep İvedik'e bütçe ayrılması gerektiğinde ısrar edince, filmin yaratıcıları bu talebi gündemlerine aldı. 12 Şubat'ta vizyona giren ve üç günde tüm zamanların izlenme rekorunu kırarak 1 milyon 153 bin 71 gişe yapan 'Recep İvedik 3'ün başarısının tadını çıkaran Aksoy Film ve Özen Film, serinin dördüncü filmi için sürprizler düşünmeye başladılar bile. Şimdi sinema kulislerinde en çok, 'Recep İvedik'in dördüncü versiyonunda karakterin yurtdışına çıkacağı ve orada maceralarına devam edeceği konuşuluyor.

İZLEYİCİNİN İNTERNETTE YAPTIĞI YORUMLAR:

"Şahan'ın bir sonraki filmlere biraz daha para harcamasını diliyorum. Mesela, çıkar Recep'i yollara. Avrupa'ya Amerika'ya götür... Biraz daha para harca Şahan. Zaten yedi sülalene yetecek kadar para kazandın!" "Son filmde yine güldük ama ortada hikaye yok. Maddi standartı çok düşük. Şu, halk kahramanına biraz para harcayın. Eleştirmenler hiç değilse prodüksiyon için 'güçlü' desin."

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2010/02/18/recep_ivedik_4_geliyor

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 21:43
10 milyonu bulur...

Hekimoğlu
18.02.2010, 21:59
Herifçioğlu ayıdan bozma modeliyle 3 kuruşluk maliyet ve iki karışlık zekayla filmsi bir şey çekiyor, daha ilk haftada milyon dolarlık hasılat yapıyor..

Gel de şimdi Aziz Nesin Üstad' ı saygı ile anma:)Sinemacılar bu durumu incelemeli bitmek bilmez Aziz Nesin atıfları ucuzluğuna düşülüp durulmaz böylece.Kemal Sunal filmlerine de zamanında bazı sivri zekalar aynı muameleyi yapıyordu.

Great White
18.02.2010, 22:31
Zeka dediğin sivri olacak ki değdiği yeri acıtacak:D

O değil de zeki insanlara da neden "Yassı zeka" demezler anlamam yahu:)

Hekimoğlu
18.02.2010, 22:41
Mecaz anlamda olduğu içindir boş konuşurlar genelde.

Great White
18.02.2010, 22:43
Dolusunu istiyorsan İvedik izleyecen. Bizden bu kadar:)

Hekimoğlu
18.02.2010, 22:46
Tarkovsky izlemeli dolu konuşmak için yanlışlık olmasın.

TAHSİN 61
19.02.2010, 00:42
İyidir iyi bi kusuru yok

İskender66
19.02.2010, 01:03
Millet olarak her konuda olduğu gibi bu konuda da bir kutuplaşma var gibi sanki :)
Ben İvedik'i de, Cem Yılmaz'ı da beğenerek izlerim. Esprililere güler geçerim. Yok bu sanatsal değilmiş yok burası olmamış diye düşünüp kasmam kendimi. Sinema eleştirmeni değilim sonuçta.
Sinema eleştirmenlerin yerden yere vurduğu filimler genelde halk tarafından yoğun ilgi görür. Halk tarafından pek rağbet görmeyen filmlerde ödülleri toplar. İvedik'i yerden yere vuruyorlar ama o gişede kendi rekorlarını paramparça ediyor ve yeni rekorlara koşuyor. Bu seneki SİYAD ödüllerine damgasını vuran ve 11 dalda aday olup 5 daldan ödül alan Vavien filmi gişede tam bir hayal kırıklığı yaşadı.
Sizce gişenin sözü mü geçerli yoksa sinema eleştirmenlerin sözü mü yada SİYAD yada benzeri sinema ödülleri mi?

Fatih YAZICI
19.02.2010, 01:49
Millet olarak her konuda olduğu gibi bu konuda da bir kutuplaşma var gibi sanki :)
Ben İvedik'i de, Cem Yılmaz'ı da beğenerek izlerim. Esprililere güler geçerim. Yok bu sanatsal değilmiş yok burası olmamış diye düşünüp kasmam kendimi. Sinema eleştirmeni değilim sonuçta.
Sinema eleştirmenlerin yerden yere vurduğu filimler genelde halk tarafından yoğun ilgi görür. Halk tarafından pek rağbet görmeyen filmlerde ödülleri toplar. İvedik'i yerden yere vuruyorlar ama o gişede kendi rekorlarını paramparça ediyor ve yeni rekorlara koşuyor. Bu seneki SİYAD ödüllerine damgasını vuran ve 11 dalda aday olup 5 daldan ödül alan Vavien filmi gişede tam bir hayal kırıklığı yaşadı.
Sizce gişenin sözü mü geçerli yoksa sinema eleştirmenlerin sözü mü yada SİYAD yada benzeri sinema ödülleri mi?

Yıllardır Türk sinemasının ağrıyan yarası diye lanse edilen şey de bu aslında. Çok farklı yorumlanabilir. Ama Siz böyle sorarsanız ben de dönüp size "gişe midir bir filmi iyi yapan?" diye sorarım.

Bence hiç bir yetkili kesimin sözü geçerli değildir. Sizin filme nasıl baktığınız ya da sinemanın özünü nasıl kavradığınıza bağlıdır. Sinemanın bir sanat olduğunu düşünürsek de sanata nasıl baktığınıza bağlıdır. Örneğin; siz bir savaş filmine çatışma sahneleri, kan gövdeyi götürme sahneleri,silahlar vs. beklentisi içinde gidiyorsanız yine savaş etiketli ama savaşın arka planını yansıtan drama ile karşılaştığınızda beğenmezsiniz büyük ihtimal.

Çok canlı bir örnek vereyim mesela. Neşeli Hayat filmine gidenlerin hepsi filmin oyuncu kadrosunda Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın oyuncuları olduğunu bildiği için dibine kadar komedi aradılar. Ama ters köşe oldular. He film güzel değil miydi ? Belki güzeldi ama çoğu kişi belki 2 belki 3 kez güldüğü için buruk ayrıldı kim bilir. Onun için Recep Ivedik'e de sadece güleyim,eğleneyim diye giderseniz gülersiniz ve beklentiniz karşılanır.

Gişe konusuna gelince Recep İvedik'in rekor kırmasının tek sebebi bence sadece insanların merak etmesidir. Birinci film öyle bir pazarlandı ki bu ülkede artık insanlar kimin ne dediğine bakmaksızın gidiyorlar. Ama ne görüyoruz filmde ? İşte burası muamma.

Armağan Dere
19.02.2010, 02:04
Bu Aksam Hıstoria'da gittik Bu filme!... İlk defa Sahan Gökbakar'ın bir filmine para verip gittim...İvedik'in iğrençliklerinin sahnelendiği bir film...Esprilere yer yer güldüm..Ancak mide bulandırıcı sahneler var...Nası oluyorda Bu film yaklasık 15 trilyon hasılat topluyor 1 haftada Ne diyim...Kemal Sunal amcamızın hakkını ne kadar teslim ettik kendisine kendisinden özür diliyor...Saygıyla anıyorum Ruhu Sad olsun

UmutBaykan
19.02.2010, 13:17
Recep İvedik 1 ve 2 deki eğlenceli sahneleri bulamadım,bazı zaman oldu çok sıkıldım bazı zaman oldu çok güldüm ama dediğim gibi önceki serilerinden kötü geldi.Her seansı ful çekiyor ama giren beğenmeden çıkıyor.Recep ivedik efsanesi bu filmle biter gibi geliyor bana.

Misina
27.02.2010, 18:57
Recep İvedik Efsanesi 1.filmin ardından yapılan 2 filmde aşama yapması gerekirken gerileme yaptı.

Filmde Cin Muhabbeti,Karate Sahnesi dışında doğru dürüst gülünecek bişey yok.

Ayrıca konu bütünlüğü yok.3-5 dakikalık skeçleri birleştirip film yapmışlar.Açıkçası son filmi beğenmedim.