PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 12. Hafta Maçı | Trabzonspor 0 - 2 Beşiktaş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

temel_yilmaz
09.11.2009, 12:40
Ben taraftar olarak ikisinde de haz etmiyorum ama Gökhanı yanına birde iyi bir golcü koyalım o zaman gökhan için tam not verebiliriz herhalde .Umut evet çok koşuyor koşuyor ve koşuyor mental olarak sıfır ve bilmem kaç sene önce bize nasıl geldiyse futbol olarak aynı gelişim sıfır aynı Flipo inzaghi gibi.Her ikiside Trabzonspor forveti değil o ayrı konu.

hamucera
09.11.2009, 13:15
Futbol hayatına başlayalı 20 yıl Trabzona gelelide 5 yıl olmasına rağmen hala kafa toplarının zamanlamasını öğrenemeyen, çalım atamayan, adam eksiltemeyen ayağında top saklayıp arkadaşlarını pozisyona sokamayan sadece bir maçta 6 net pozisyonu harcayan birisi için başka hangi tabiri kullanalım...

Şansızmıydı mı diyelim.....?

Beşiktaş maçında Umuttan daha çok koşan , al da at dercesine paslar veren Gökhan duruyor...

Sadece işi önüne gelen toplara vurmak olan ama bunu beceremeyen Umut çalışıyor öylemi.....

Umutun yerinde değil Fatih Tekke , Semih Şentürk olsa en az 4 golü vardı.....

Diceksinizki o zaman Gökhan neden forvet oynatılmıyor... Oynatılsa ona topu kim indirecek Umut Bulut....

Peki nasıl indirecek 7 metre boyunda kaleye topu indiremeyen kafasıylamı yoksa ayağının kaval kemiğiylemi....

Yani Teknik Direktörün asıl sorunu Gökhan değil bence Umut...

Koyun yanına Fatih gibi ayağında top saklayan bir adamı çekin 18 in içine o zaman Gökhanı eleştirin....

Ama bu maçta takımı harcayan Umuttur Gökhan değil....

Umut konusunda eleştirilerin tamamına katılmasam da Gökhan daha kaliteli bir forvet ile çok daha iyi işler çıkaracağından şüphem yok,

Umut koşunca boş koşu olur Gökhan koşmayınca neden koşmaz olur,

ilginciz çok ilginç hiçbir şekilde memnun olamıyoruz, iyi oynayalımda kaybedelim mantığını kötü maçlarda ortaya atanlar, iyi oynayıp yenilince bu mantığın tam tersi, kötü oynasakta kazansaydık derler,

İslam Sezer
09.11.2009, 13:27
Şu eksik Beşiktaşı yenemediğimize mi yanayım.Kaleci Hakan ı Umut'un milli yapmasına mı yanayım.Fatih Tekke gol atmasını bilen bir santrafor olsaydı tarihi fark olacak maçdan mağlup olarak çıkmamıza mı yanayım?Bros'a mı yanayım Alan gibi bir adamı 18 kişilik kadroya bile koymadı bu adam.Hiç hakem hatası yokmuş gözüken maçta iki ince pozisyon var birincisi Beşiktaş ın attığı atağın başında topu Yusuf un el ile alması.İkincisi ise Umut a yükselirken ceza sahası içindeki faul dolayısıyla penaltı.Bu maçda 1-0 yenik duruma düşmemize rağmen uzatma dakikalarının sonuna kadar bir tane şişirme top yapmamamız beni umutlandıran ve hoşuma giden tek olaydı....Bütün toplar Alanzinho da toplanması ve Onun tarafından yönlendirilmesi çok hoşuma gitti. Şöyle bir maçdan mağlup çıkmak içimi yaraladı.Ezik Beşiktaşlılar şu maçdan sonra bile biz futbolun gereğini yaptık ve hakederek kazandık diyorlarya ne diyeyim.
.
saydığın hakem hatalarından daha önemlisi ve hayret verici bir şekilde istanbul yorumcuları dahi yüzde yüz penaltı derken bu forumda ve genel Trabzonspor camiasında dile gelmeyen 7.dakikadaki colmana yapılan penaltı.cem papila bile yüzde yüz penaltı dedi ama Trabzonsporun bunu görmemesinin kendisini şaşırttığını söyledi.

Badaloğlu
09.11.2009, 13:56
Yazık değil mi Trabzonspor'un futbolcusuna... Yazık değil mi sahada döktükleri alın terine? Beşiktaş'ın neyini alkışlıyorsun arkadaş? Beşiktaş, bizden daha iyi bir top mu oynadı? Ya da Trabzon'lu futbol severlere Beşiktaş oynadığı futbolla resital mi sundu? Sahada bilmediğimiz bir taktik, ya da görmediğimiz bir futbol mu sergiledi? Beşktaş bize futbol dersi mi verdi? Nedir bu rezillik? Maç sonunda Beşiktaş'ı alkışlayan taraftara'da yazıklar olsun... Yönetime kızgınlığın faturasını futbolculara kesenlere de yazıklar olsun...

Bu arada hakem gene yaptı yapacağını penaltımızı vermedi... Kuddüsi bu, onda yürek ne gezer.

Erbay
09.11.2009, 14:08
Faik abi, Umut için dediklerine katılıyorum ama Gökhan konusunda kesinlikle katılmıyorum. 2 tane top indirdi diye Gökhan'ın bu tanımsız futbolunu hoş göremem. Umut ikinci yarı, hiç değilse, topu alıp kaleye isabetli şut çekti bir tane. Gökhan'ın tribünlere gönderdiği top, sözde ofsaytan kaçması, arka direklerde saklanması kabul edilecek durum değil.

EmrahYalçınalp
09.11.2009, 14:16
Beşiktaş istediği gibi oynamışmışmış. Gülerim anca buna. Umutun 3 metreden kalecinin üstüne vuracağını, bomboş pozisyonda aşırtamayacağını hesapladılar dimi. Bunlardan bir tanesi gol olsaydı görürdüm onlardın sistemini. Maç farka giderdi.
Maçta kaçan pozisyonlar içinde yine en net olanı Bobo'nun pozisyonu. Sayısal olarak kaçan gol sayısı bizim adımıza daha yüksek gözüküyor, doğru. Ama aynı mantıkla maç 0-3 de biterdi.

Eğer bu kadro yapısı ile bjk bizi top peşinde koşturup skora öyle ulaşmayı amaçlamışsa -geçen sene Antep bunu yaptı bize mesela- evet, galip gelmelerine rağmen rezil bir oyun oynadılar. Oysa adamların amacı zaten oyunu kilitleyip bir biçimde gol bulmaktı. E bir takım Trabzonspor'a karşı deplesmanda nasıl gol bulur? : 1- Kanatlardan rakibi dengesiz yakalayarak (2. gol, Bobo'nun kaçırdığı gol) 2- Ortasahada hücuma çıkarken kaptığı toplarla hızlı gelerek (1. gol) 3- Uzaktan şut çekerek (Yine 1. gol) Adamlar bunu yaptılar mı? Evet. E o zaman "iyi oynamak" denen şey nedir yani? Hedeflediğin bir oyun planın varsa ve bunu başarı ile uyguluyorsan iş tamamdır. Maçtan hemen önce, kadroları görünce, yanılmıyorsam Cenk yazmıştı, "tipik bir Mustafa Denizli hinliği, yine kazanacaklar" diye. Mustafa Denizli'nin ne yapmaya çalıştığını Cenk anlamışsa Mustafa Denizli'nin kendisi de bi zahmet anlayıversin yani. bjk'nin olağanüstü oynaması, bizi madara etmesi başka, istediğini yapıp 3 puanı alması başka şeyler. Banka soyguncusu ha çorap geçirmiş kafasına, ha palyaço maskesi... bjk palyaço maskesi giydi diye biz adamlarla dalga geçmeye kalkıyoruz. Olayın teknik boyutu şu: Olması gereken yerde, olması gereken biçimde bu palyaço kendisine verilen soygun işini gördü. Palyaço kılığına girmek komik birşey olabilir. Hiç gülecek bir taraf göremiyorum ama, dileyen gülsün öyleyse. Bizim izbandut görünümlü güvenlik görevlimiz bankanın önünde kasıntı kasıntı volta atıyor, gelene geçene kimlik soruyorken adam yerine koyup yüzüne bakmadığı palyaço tarafından soyuldu işte...

Teknik kısma gelince... Bence Colman ve Gabriç'in kötülüğü oyunun kilit noktası oldu. Gabriç Engin'den daha iyi çizgi kullanıcısı, ama adamın bir tek ayak için topunu görmedik kanattan. Sadece ilk yarı 3-4 pozisyonu bu yüzden heba ettik. Engin hiç değilse top taşıdı. Bu adamın günahı ne anlamadım. Sonra, Alanzinho'yu beğenmiyorsan kriz anında da beğenmeyeceksin. Başka birini alıp yine set yapmaya, oyun kurmaya çalışacaksın. Çünkü, Einstein'ın dediği gibi, problemler onları yaratan düşünceler çerçevesinde çözülemezler. Yok eğer yumurta kapıya dayanınca Alan'a sarılacaksan, o zaman bırak adamı rahat, gerginlik yokken de oynasın.

Bir parantez de Colman'a. O siklette bir adam, her gün idman yiyen bir adam, sağından soluna dönerken nasıl bu kadar "kocakarıvari" hareket edebiliyor, anlayamıyorum. Hayır yani, şut çekemezsin, tamam. Hava toplarında iyi olamazsın tamam. Ama topu ayağına alınca ayaklarının birbirine girmesi ne oluyor. Kaptırdığın topun peşinden bakmak ne oluyor?

Özetle; kadromuz kötü. Zirvede olmak için çok iyi kadroya sahip olmak zorunda değilsin, Sivas'ın da kadrosu mükemmel değildi 2 sene boyunca... Ama kadronda üst düzey adam sayın ne kadar fazlaysa krizleri o kadar iyi yönetirsin. Bizde üst düzey adam zaten yok. Parayla alacağın en kalifiye adamı sezon başında almadın. Elinde bu potansiyele sahip olan Song'o göndermek için öabaladın, olmadı. En azından milli olan (bence de kötü, ama hiç değilse orda durmayı bilen) Hüseyin'i yollayıp yerine bulduğun adamla ilk yarıyı tamamlayamadın. Belli ki iki gaza ve biraz disipline ihtiyacı olan Yattara'yı yok ettin. Alan'ı kendin aldın, sonra kendin küstürdün. Ersun'u yollayıp yerine 2 beden küçüğünü buldun. E daha ne olacaktı yani?

Bu takıma artık tek başına Tekke de kar etmez. Zaten sistem bozuldu, bir de onun yerine gelecekte oynatabileceğin adamı bulman lazım. Bulamazsan alacağın adam da Umut gibi "gelecek" vaad eder durur. Bir tane zıpkın gibi ön libero lazım. Bunu da öyle 2-3 milyon euro'ya alamazsın. Alacağın adam Tjikuzu gibi olursa alırsın tabi... Sonra, bir de sağ öne çok iyi adam alacaksın. Bir de, kaleci Onur mu olur, yeni birini mi bulursun bilmem. Bunlar olmazsa olmazlar. Sonra fantazi yapmaya halin kalırsa yap yine. Ne bileyim, al işte Alan'ı, Ferhat'ı falan...

Durumlar kel.

Hekimoğlu
09.11.2009, 14:22
Oyun memnuniyet verici ama sonuç alamıyoruz.Forvetler pozisyonları cömertçe harcayınca diğer futbolcuların da taraftarın da morali bozuluyor.Bir Fatih Tekke çok şeyi değiştirirdi.

Murat Erdem
09.11.2009, 14:31
Selçuk, Ceyhun ve Colman...bu üçünden başka, takımda kalsın diye ısrarcı olunacak futbolcu göremiyorum.

K@HrY
09.11.2009, 14:34
Bu futbolla başarı beklemek hayal olur. Trabzonspor büyük maçları hiç kazanamadıki bunu kazansın. Herzaman musatafa denizlinin tuzağına düştü ve aynı şey yine oldu. Herşey çık oyna ile olmuyor futbol işi kurnazlık taktik işi. Nasıl geçen sezon sivaz bekleriyle bizi haşat ettiyle Beşiktaşta taktiğiyle bitirdi bizi. Fazla söze gerek yok bu takıma önce saha içinde bir abi lazım Fatih gibi hüseyin gibi ama gel görki ikiside üflenmiş yollanmış oyuncular. Hüseyini satan zihniyete kıçımla gülüyorum bunu bilsinler bu taraftarın emekleriyle oynamasınlar masa üzerinde Yasal uyarı!

bordox
09.11.2009, 14:36
Maçta 2 net pozisyon gördüm.İlki Umut'un kafası,ikincisi Tayfun'un kafası.
Ah şu da kaçar mı pozisyonu,Umut'un vurduğu kafaydı.
E bir maçta da böyle bir pozisyon yakalayalım artık.

Takımda ki temel sorun,tempo sorunu.Bu bjk'nin üstüne kabus gibi çökmesi lazımdı bizim takımın.
İlk yarıda ara ara pozisyon bulduk.Baskımız yoktu.Bjk defansta oynamayı kabul etmişti zaten.
Tayfun rahat rahat gelip ortalıyor,pozisyon arıyoruz,zaten pozisyonlarımız da öyle geldi.Bunun adı baskı değildi bana göre.
Göbekten açık vermeden oynadılar.

Ha,bjk takımı iyi miydi? kesinlikle değildi.
Adamlar bizim o meşhur 20-30 dakikalık baskımızı beklediler.Olmayınca önlemlerini alıp 2. yarı oyunu kopardılar.
İkinci yarıda bulunan pozisyonlar içinde sadece Tayfun'un vurduğu kafa vardı gol olabilecek.

Benim gördüklerim bunlar.

Kaleci Hakan öyle kurtarılmayacak bir top kurtarmadı.Aynı Antep maçında olduğu gibi ya da geçen yıl ki Konya maçında olduğu gibi,inanmadan yapılan vuruşlar kalecileri buldu.

Bjk defans yaptı ama en az 5 net pozisyon verdi değil mi?Peki bir derbi maçta bir takım diğer bir takıma en fazla kaç pozisyon verir?
Bjk golü nasıl buldu?
A)Çok iyi kapandılar,Trabzonspor'u dengesiz yakaladılar ve çok iyi kontra yapıp ceza sahasında net pozisyonla golü buldular.
B)Trabzonspor atağa kalkarken en teknik futbolcusu topu kaybetti,Ernst uzaktan şut attı ve kalecimizde olayı seyretti.

Lütfen bana açıklar mısın,herkesizn izlediği bir maçı nasıl kafanıza göre yorumluyorsunuz?Katıldığım tek bir konu var,yavaş oynadık,çünkü takımın kondüsyonu enkaz hala,bakalım ne zaman toparlanacak.

bordox
09.11.2009, 14:43
Hani amiri geldiğinde önüne dosyaları alıp çalışıyormuş gibi yapan tipler var ya ona benzetiyorum onu ben....

Koşmuş diyorsunuz takımın en tembeli dediğiniz Gökhandan az koştuğu ortaya çıkıyor. Gökhan gol atamıyor diyorsunuz asıl atamayana laf demiyorsunuz....

Yardım etmiyor diyorsunuz yaptığı asistleri görmezden geliyorsunuz....

Umut 15 gol atmış aferim....

Gökhan 16 gol atmış 8 de asist yapmış yuh olsun ona...

Sahi sene başında 3 maçta sakattı niye girip gol atmadı asist yapmadı....

Görende Gökhan kalede oynuyor öyle bir yazmışsınız ki,ikiside forvet ama Colman 5 gol atmış ne yapacağız şimdi.
Gökhan pozisyona girsin de kaçırısın kardeşim,en azından kaçırıyor deriz ne yaptı Bjk maçında iki asist dışında.
Soğukkanlıysa onun kıymetini bilsin,tek pozisyon olunca yazsın,bu takımın birinci golcüsü en pahalı adamı Gökhan.Umut'tan daha akıllı koşuyorsa,kendini yormuyorsa,topa vuruş anında byininde yeterince oksijen varsa bir zahmet aklı ile ayaklarını birleştirsin.
Kaleyi tutan bir şut atsın bir zahmet yani.

Alibeyoglu
09.11.2009, 14:45
yillardan beri bas bas bagiriyoruz bu takimin golcusü yok diye yönetim golcu alacagina takima 10 tane kanat oyuncusu transfer etti takim 90 dk tek kale mac oynuyor ama iki golcu gol atamiyor yok böyle bisey
bu futbolu anlamak o kadar zor mu

Fatih tekkenin transfer etilmemesi takima ihanetden baska bisey degildi

Badaloğlu
09.11.2009, 14:49
Kaleci faktörünü de asla unutmayın arkadaşlar... Abartısız söylüyorum Şenol Güneş'ten sonra Trabzonspor'un kalesi maalesef güven vermiyor.Nedendir bilinmez, yıllar boyunca kaleye çok kaliteli bir adam almadılar.Ya da alamadılar, oysa kale çok önemli...

Beşiktaş'ın kalecisi çok iyi demiyorum, ama bizim maçta Hakan tek başına bu maçı aldı desek yeridir.Zira Hakan'ın gösterdiği direnç tüm takıma sirayet edince maçın son düdüğüne kadar Beşiktaş maça asıldı.Yani kısacası kalen iyi olursa yeri geldiğinde maçı oynamadanda 3 puanı alıp evine dönüyorsun.Hepsi bu...

Çok çok iyi bir kaleci, göbekte 2 tane kaliteli stoper, çok koşan, pres yapan, ayağa pas yapabilecek, derinlemesine pas atabilecek orta saha kurgusu ve kaliteli bir forvet'le bu ligde her sene ilk 3'e oynarsın.

Buraya yazınca çok basit gibi görünüyor değil mi? Ama gerçek bu...

Atalay
09.11.2009, 14:55
Gittik eze eze yenildik geri döndük....

Trabzonsporuma bir 6 ay kadar ara verme kararı aldım artık bünyem vede kalbim dayanmıyor...!!

Maçla alaklıda hiç bir şey yazasım karalayasım gelmiyor...

Trabzondaki tüm BMN Ailesinede sevgiler saygılar...

Tolga Okumuş
09.11.2009, 15:06
Yazık değil mi Trabzonspor'un futbolcusuna... Yazık değil mi sahada döktükleri alın terine? Beşiktaş'ın neyini alkışlıyorsun arkadaş? Beşiktaş, bizden daha iyi bir top mu oynadı? Ya da Trabzon'lu futbol severlere Beşiktaş oynadığı futbolla resital mi sundu? Sahada bilmediğimiz bir taktik, ya da görmediğimiz bir futbol mu sergiledi? Beşktaş bize futbol dersi mi verdi? Nedir bu rezillik? Maç sonunda Beşiktaş'ı alkışlayan taraftara'da yazıklar olsun... Yönetime kızgınlığın faturasını futbolculara kesenlere de yazıklar olsun...

Kesinlikle katılıyorum.

Aslında çok büyük bir fırsatı kaçırdık. Taraftarın iyi oynadıklarında nasıl yanlarında olduğunu göstermek adına süper bir fırsattı.

Bu haftaki Bursa - Gençlerbirliği maçında Bursa seyircisi kadar olamadık.

Gittik adamlara "biz böyle alkışlatırız adamı" kozunu verdik.

Yazık...

tonyalı Aydın
09.11.2009, 15:16
bu macı kaybetmemeizin tek nedeni var,oda yönetim.1.100 trilyon harcıyorsun bir takım kuruyorsun 35 tane adam alıyorsun içlerinden ele avuca alınır bir topcu yok.2.trabzonun o kadar alt yapı takımı varki akçaabat,arsin,sürmene,araklı of vb.takımlar varken alt yapı diye karadenizsporu kuruyorsun altığın topcuların gençlerini buraya vererek,trabzonspora geleçek yıllar için topcu yetiştirsin diye.sezon bitiyor bu takımdan trabzona tek futbolcu yok.3.gecen yıl hederimiz uefa bu sene şampiyonluk parolası diyorsunuz 12.haftada havlu atıyoruz.4.taraftarın özellikle bu takıma santrafor şart demesine rağmen bunu çoğu spor yazarı söylemesine rağmen benim santraforlarım türkiyenin en iyi santraforları deyip santrafor almıyorsun,bu santraforlar yüzünden gecen sene şampiyonluk gitti.5.bu takıma dünyanın sayılı hocalarından birini getireceğim deyip bu taratarı 3 ay oyalatıktan sonra gecen sene yunanistan liginde çalıştırdığı takımı küme düşüren hocayı getiriyorsun.6.3 büyüklerle yaptığın maçlardan tek galibiyet alabiliyorsun o da fenerbahcenin hiç bir iddiasa olmadığı için yedek topcularlan macını çıktığı için.7.federasyonda hiç bir etkinliğin yok.hepiniz aziz yıldırımın kuklası olmuşsunuz,trabzonsporun hakları yeniyor masaya yumruğu vurup trabzonsporun hakkını savunamıyorsun.8.bu takımın borcu varsa o kadarda gedirisi var diyorsunuz allah aşkına şu topculardan kaçını satıp para kazanabilirsin.9.song ve slyva efendi çıkıp biz paramızı alamıyoruz onun için oynamıyoruz diyolar sizi uefaya şikayet ediyorlar.hala daha o topcularlan maca çıkıyorsunuz.ne belli sizi satmıyorlar.trabzonsporda kimsenin parası kalmaz.10.ne olur başkan bu işi yapamadım deyip,seni bu işe sürükleyen ve trabzonsporu siyasetin içine atan bu faruk özakı da al ve git.sizden daha kötü bu takımı kimse çalıştırmaz.

OLCAY ÇAKIR
09.11.2009, 15:18
61' de kendimizi eğlendiriyoruz.

Burda hiç eksik yok.
Tastamamız..
Maaşallah..

Bu maçta da tam Tayfun'un orta anına denk geldi 61.

Koskoca 2 yarıda bir tane organize tezahüratın olmazmı?

Olmaz.

Uymaz bize..

Tribünde TAKIM olabiliyormusun yıllardır?

Hayır.

Bırakta TAKIM olmaya çalışanlar sahada olsunlar bari.

oflubektas
09.11.2009, 15:47
Yazık değil mi Trabzonspor'un futbolcusuna... Yazık değil mi sahada döktükleri alın terine? Beşiktaş'ın neyini alkışlıyorsun arkadaş? Beşiktaş, bizden daha iyi bir top mu oynadı? Ya da Trabzon'lu futbol severlere Beşiktaş oynadığı futbolla resital mi sundu? Sahada bilmediğimiz bir taktik, ya da görmediğimiz bir futbol mu sergiledi? Beşktaş bize futbol dersi mi verdi? Nedir bu rezillik? Maç sonunda Beşiktaş'ı alkışlayan taraftara da yazıklar olsun... Yönetime kızgınlığın faturasını futbolculara kesenlere de yazıklar olsun...

Bu arada hakem gene yaptı yapacağını penaltımızı vermedi... Kuddüsi bu, onda yürek ne gezer.

Yenilgi kadar beni kızdıran iki husus da bunlardı. Sağolsun Ahmet Abi taşı gediğine oturtmuş.

Yanlız beni meraklandıran bir başka nokta var; Beşiktaş maçındaki atak futbol, -beşiktaşın da izin vermesiyle yaptığımız- olumlu paslaşmalar ve hırsımız, sadece bu maça özgü mü olacak? Yoksa liderle aradaki fark 13 puana çıktığı için önümüzdeki haftalarda takımın gardı düşecek mi?

Bu arada bjk maçındaki olumlu oyun nedeniyle "bu takımın peşinden koşulur" diyor ve 22 Kasım'da oynanacak Kasımpaşa maçına gitmeyi düşünüyorum. İnşallah hayal kırıklığına uğramayız.

Recep Alkan
09.11.2009, 15:58
Kim ne derse desin, takım iyi futbol oynuyor, bu ligde hem kafada hemde düşme hattında olan bir çok takımdan çok daha iyi oynuyor, Bu geçen sene Ersun Hoca ile başlayan bu sene de devam eden bir durum.

Ama ne yazıkki biz Trabzonspor olarak hiçbir zaman lige tam hazır çıkamadık, bir sene takım çok iyi idi, TD iş yoktu, Hocayı bulduk parasız başkana denk geldik transfer olmadı, bir sene sol açığımız yoktu, Colmanı sol açık yaptık, bu sene de Yattara ve Barış gibi iki yeteneğimiz kontenjandan otururak bizi sağ açıksız bıraktı.

Yani devamlı eksiğiz, Geçen sene Ersunun gitmesine sebep olan forvet hattımız bu sene de KISMETSE (!) Bross'un başını yiyecek. Ve ne yazık ki bu duruma tabi olan insanlar bu ikiliyi kesecekleri yerde haberie hoca başı yemeğe çalışıyor.

Nereye kadar, kime kadar.

Canlı yayınlarda, Alanzinho oynamalı, tony hatalı goller yiyor, Tayfun stoper oynatılmalı diyen SAYINLAR (!) neden ki bu futbol bilgilerini forvet eksikliğinden yana kullanmıyor.

Kafalarındaki ne ? Devre arası sadece Fatih'i alarak alın size kaptan, tepe tepe kullanın mı diyecek, Yoksa aldıktan sonra sağ bekten top çıkarmasını, orta alandan oyun yönlendşrmesini, Tony'i aşan topları kaleden çıkarmasını mı bekleyecekler kaptandan.

Yanlışlar biri de bini de geçti. Bir an önce elimizde bulunan song, tony, cale, yattara ve tjikuzu gibi oyuncuları satmalıyız. Hiç olmadı alacaklarına karşı bonservisleri verilip bu işi bitirmeliyiz.

Yoksa Trabzonspor'umuz çok mu zengin de biz bilmiyoruz ???

Ömer Kaya
09.11.2009, 16:01
Kim ne derse desin, takım iyi futbol oynuyor, bu ligde hem kafada hemde düşme hattında olan bir çok takımdan çok daha iyi oynuyor, Bu geçen sene Ersun Hoca ile başlayan bu sene de devam eden bir durum.

Ama ne yazıkki biz Trabzonspor olarak hiçbir zaman lige tam hazır çıkamadık, bir sene takım çok iyi idi, TD iş yoktu, Hocayı bulduk parasız başkana denk geldik transfer olmadı, bir sene sol açığımız yoktu, Colmanı sol açık yaptık, bu sene de Yattara ve Barış gibi iki yeteneğimiz kontenjandan otururak bizi sağ açıksız bıraktı.

Yani devamlı eksiğiz, Geçen sene Ersunun gitmesine sebep olan forvet hattımız bu sene de KISMETSE (!) Bross'un başını yiyecek. Ve ne yazık ki bu duruma tabi olan insanlar bu ikiliyi kesecekleri yerde haberie hoca başı yemeğe çalışıyor.

Nereye kadar, kime kadar.

Canlı yayınlarda, Alanzinho oynamalı, tony hatalı goller yiyor, Tayfun stoper oynatılmalı diyen SAYINLAR (!) neden ki bu futbol bilgilerini forvet eksikliğinden yana kullanmıyor.

Kafalarındaki ne ? Devre arası sadece Fatih'i alarak alın size kaptan, tepe tepe kullanın mı diyecek, Yoksa aldıktan sonra sağ bekten top çıkarmasını, orta alandan oyun yönlendşrmesini, Tony'i aşan topları kaleden çıkarmasını mı bekleyecekler kaptandan.

Yanlışlar biri de bini de geçti. Bir an önce elimizde bulunan song, tony, cale, yattara ve tjikuzu gibi oyuncuları satmalıyız. Hiç olmadı alacaklarına karşı bonservisleri verilip bu işi bitirmeliyiz.

Yoksa Trabzonspor'umuz çok mu zengin de biz bilmiyoruz ???

Uzun mesaj okumayı hiç sevmiyorum ama senin yazılarına bayılıyorum recep abi:alkış:

Gökhan Döner
09.11.2009, 16:07
61' de kendimizi eğlendiriyoruz.

Burda hiç eksik yok.
Tastamamız..
Maaşallah..

Bu maçta da tam Tayfun'un orta anına denk geldi 61.

Koskoca 2 yarıda bir tane organize tezahüratın olmazmı?

Olmaz.

Uymaz bize..

Tribünde TAKIM olabiliyormusun yıllardır?

Hayır.

Bırakta TAKIM olmaya çalışanlar sahada olsunlar bari.

Ne tezahuratı be abicim.Atak üzerine atak yapıyoruz ve isteristemez ayağa kalkıyorsun arkadan bir ses otur otur kardeşim göremiyoruz.
Ben şuna inandım artık son Beşiktaş maçı olarak ve ordaydıkta
İnsanlar artık televizyonda sinema veya başka bir şey hatta futbol maçı izliyomuş gibi staddan maç seyrediyorlar.Doksan takika boyunca susmayan tek bağıran taraf deniz tarafındaki kale arkasında bulunan 300 ile 500 kişi arasında değişen grup. Bazı aralar bir bakıyorsun onlarda birbirlerinden kopmuşlar. Bir köşe başka bişe bağırıyor bir köşe başka bişe.
Benim sadece diyeceğim Trabzondaki Trabzonspor taraftarı İstanbulun tırnağı bile olamaz.(tezahurat açısından)

Ali Tunahan Güllü
09.11.2009, 16:35
Ezdik ama yenildik...

İşte bende en çok buna üzülüyorum.Hani bişey oynamasan yenilsen dersinki zaten kötü oynadık ama biz öyle değiliz işte herp atak yapan taraf biziz hep iyi oynayan biziz ama kazandığımız puan sayısı '0'..

Gerçekten üzücü bir durum 'ezdik ama yenildik'...

toksoy61
09.11.2009, 16:36
Maçta kaçan pozisyonlar içinde yine en net olanı Bobo'nun pozisyonu. Sayısal olarak kaçan gol sayısı bizim adımıza daha yüksek gözüküyor, doğru. Ama aynı mantıkla maç 0-3 de biterdi.

Eğer bu kadro yapısı ile bjk bizi top peşinde koşturup skora öyle ulaşmayı amaçlamışsa -geçen sene Antep bunu yaptı bize mesela- evet, galip gelmelerine rağmen rezil bir oyun oynadılar. Oysa adamların amacı zaten oyunu kilitleyip bir biçimde gol bulmaktı. E bir takım Trabzonspor'a karşı deplesmanda nasıl gol bulur? : 1- Kanatlardan rakibi dengesiz yakalayarak (2. gol, Bobo'nun kaçırdığı gol) 2- Ortasahada hücuma çıkarken kaptığı toplarla hızlı gelerek (1. gol) 3- Uzaktan şut çekerek (Yine 1. gol) Adamlar bunu yaptılar mı? Evet. E o zaman "iyi oynamak" denen şey nedir yani? Hedeflediğin bir oyun planın varsa ve bunu başarı ile uyguluyorsan iş tamamdır. Maçtan hemen önce, kadroları görünce, yanılmıyorsam Cenk yazmıştı, "tipik bir Mustafa Denizli hinliği, yine kazanacaklar" diye. Mustafa Denizli'nin ne yapmaya çalıştığını Cenk anlamışsa Mustafa Denizli'nin kendisi de bi zahmet anlayıversin yani. bjk'nin olağanüstü oynaması, bizi madara etmesi başka, istediğini yapıp 3 puanı alması başka şeyler. Banka soyguncusu ha çorap geçirmiş kafasına, ha palyaço maskesi... bjk palyaço maskesi giydi diye biz adamlarla dalga geçmeye kalkıyoruz. Olayın teknik boyutu şu: Olması gereken yerde, olması gereken biçimde bu palyaço kendisine verilen soygun işini gördü. Palyaço kılığına girmek komik birşey olabilir. Hiç gülecek bir taraf göremiyorum ama, dileyen gülsün öyleyse. Bizim izbandut görünümlü güvenlik görevlimiz bankanın önünde kasıntı kasıntı volta atıyor, gelene geçene kimlik soruyorken adam yerine koyup yüzüne bakmadığı palyaço tarafından soyuldu işte...

Durumlar kel.

Teknik açıdan yaptığın yoruma katılmıyorum çünkü dediğin taktiği BJK doğru dürüst oynayamadı. Evet deplasmana gidersin, ayağına doğru dürüst top değmez, bir tane pozisyon bulursun yada yarım pozisyon bulursun atarsın golünü, yatarsın üzerine. Ama bir maçta 5-6 tane poziyon vermezsin hatta net pozisyon hiç vermezsin. Ama bizim maçta bjk çok pozisyon verdi, eğer onlardan biri gol olsaydı fark gelmesi içten bile değildi. o zaman herkes Denizliyi yerin dibine batıracaktı.

BJK kötüydü her haliyle ve kötüde oynadılar. Amçları galibiyet falanda değildi kendileri bile şaşırdı. Yani gelip gelecek takım 1 tane bile adam gibi kontra atağa çıkamaz mı?. AVNİ AKERDE kapanıp, pozisyon vermeyip, %25 topla oynayıp galip gelenler var. evet işte bu dediğin taktiktir ve doğrudur. ama BJK bunu beceremedi sadece şansıyla ve bizim kazmalığımız sayesinde galip geldi. bizim en kötü tarafımız olan forvetlerimiz ne yazıkki yine iş başındaydılar ve becerip gol atamadılar. ayrıca şansın ve kaleci faktörünü hesaba katmak lazım.

keles76
09.11.2009, 16:41
suclu arayanlar yanlis kapi calmasin baskan tek basina sucludur yaptigi hatalar zinciri bizi bu duruma getirdi
Hocaya laf atanlarida insafa davet ediyorum

esra61
09.11.2009, 16:44
yine hüzünlü bir hafta.tam yenicez derken yine çıktı bişiler ve yenildik.iyi oynadık ama işte şansızlıkmı dersin ne dersin orası malum........umutun kafayla vurduğu o pozisyonların biri gol olsaydı şimdi farklı şeyler konuşcaktık ama nasip işte........bjk'yi ezdik sahadan sildik ama kalemize ikikere geldiler gol attılar.buna üzülüyorum bn......

Mustafa ÖZDEMİR
09.11.2009, 16:59
bu kadar gol kaçırırsak olacağı budur .hakan iyi oynamadı bizim forvetler her zamanki gibi beceriksizdi...

Murat Keçeci
09.11.2009, 17:01
Yine klasik maçlarımızdan birini oynadık.İlk yarı hem baskılı hem net pozisyonlara girdik ikinci yarıda ilk yarıdan daha baskılı ama gol olma ihtimali daha düşük pozisyonlara girdik.Futbolcuların mücadelesi kazanma istediği gayet güzeldi fakat sonucu alamadıktan sonra malesef bu emekler boşa gidiyor.

Savunma olarak iyi maç çıkardık diyebiliriz bunda baskılı oynayışımızdan dolayı rakibin üstümüze gelememesinin katkısı büyük yani bu maça bakarak takım savunması oturdu diyemeyiz.Umut maçın kilit oyuncusu oldu mücadelesi çok iyidi altıpastan kalecinin üstüne vuruşu da çok acemiceydi.Gökhan etkisizdi. 25.dklarda gökhan ceza yayı üzerinde dururken gabric rakipleri üstüne çekip ona şut çekme fırsatı verdi o hala topu istop edip pas atmaya çalışıyor vur artık ordan kaleye aynı şekilde colmanda bir iki kez şut çekme fırsatı yakaladı oda bir pozisyonda songa arapası atmaya çalıştı.İlk yarı vasatı aşamadı colman ikinci yarıda orta sahaya gelip topu alıp kullanmaya başlayınca vasatın üstüne çıktı ama yinede yeterli değildi.Ceyhun gs maçından beri belli bir standartı yakaladı.Engin baytar bal yapmayan arı olmaya devam ediyor topu bir sağa çekiyor bir sola sonra tekrar sağa ilk pozisyonda yolla şu topu cezasahasına.Gabric ofansif olarak çok etkisizdi ilk geldiği maçlarda iyi ortaları vardı bu maçta hem az orta kesti hemde bu ortalar çok cılızdı.Kanatlardaki en etkili oyuncumuz Tayfun diyebiliriz çok sayıda orta kesti kendi orta kalitesine ulaşamadı ama yinede kanatlardaki en etkili futbolcumuz diyebiliriz.Tony Slyvaya kötü oynadı demek haksızlık olur eleştirilecek bir maç çıkarmadı.

Yediğimiz ilk golde hatalar neydi diye bahsedersek Colman topu kaptırıp arkasından bakarak en büyük hatayı yaptı.İkinci hatada Ceyhundan geldi oda ernstin yanında refakatcılık koşusu yaptı bozması lazımdı onu.Tony slyvada kaleyi tam ortalıyamadı gibi geldi bana ortalasaydıda girme ihtimali yüksekti tam köşeye gitti top sonuç olarak bu şekilde yediğimiz golleri kabullenebilirim bizim hatamız olsada rakibinde bir becerisi vardı yiyeceğimiz goller yeter ki böyle olsun bir olur iki olur üçü geçmez biz yeterki ceza sahası içinde altıpasın üzerinden yediğimiz gollerden yemeyelim.Yeterki bireysel hatalar yapmayalım.

Bir camiayı oluşturan 4 unsur vardır taraftar,yönetim,t.direktör ve futbolcular suçlu arayarak bir yerlere varamayız o gitsin bu gelsinde kalıcı çözüm olmadı bundan sonrada olmayacak daha mantıklı daha bilinçli çözüm yolları aramalıyız.

Bundan sonra ilk hedefimiz türkiye kupasını ciddiye almak ve ligdede hakettiğimiz yere çıkmak olmalı nereyi hakediyoruz diye sorulursa şu anki oynadığımız oyunun kalitesi ofansif ve defansif olarak ikiye ayırırsak sıralamam şu olur

Takım savunması en iyi olanlar En iyi Ofansif İşler Yapanlar
1-Bjk 1-Gs
2-Fb 2-Fb
3-Kayseri 3-Ts
4-Bursa 4-Bursa
5-Ts 5-Kayseri
6-Gs 6-Bjk

Bana göre Defansif 5 Ofansif 3.sıradayız şuanki futbola göre ligi bitirebileceğimiz yerler 3-4-5 en iyi 3. en kötü 5. oluruz gibi duruyor.

Doğan BULAT
09.11.2009, 17:18
Beşiktaş hep eziyoruz ama yenilen hep biz oluyoruz. İyi oynayana puan yok.. Kendimizi avutalım sadece.. Bu takım 15 gün dinlemiş rakip taım 3 gün önce maç yapmış rakipten fark yemiş, üstelik kalesinde aynı kaleci.. Adamlar 3 pozisyona girdi Hakanı avladı.. Ne derseniz deyin.. Golcün beceriksizse gol atamıyorsan ne kadar iyi oynarsan oyna..Boş.. Mazi içimde bir yara.. Trabzonum ölmüş biz de ölüyü diriltmeye uğraşıyoruz.. Yazık

Recep Alkan
09.11.2009, 17:20
Son yazıdan çıkan tek sonuç :

Forvet beceriksilzliğini Hocaya yüklemeyelim. Ersunda taraftarın ve yönetimin yaptığı bu sefer yaptırmayalım.

Ufuk Bayraktar61
09.11.2009, 17:21
Beşiktaş hep eziyoruz ama yenilen hep biz oluyoruz. İyi oynayana puan yok.. Kendimizi avutalım sadece.. Bu takım 15 gün dinlemiş rakip taım 3 gün önce maç yapmış rakipten fark yemiş, üstelik kalesinde aynı kaleci.. Adamlar 3 pozisyona girdi Hakanı avladı.. Ne derseniz deyin.. Golcün beceriksizse gol atamıyorsan ne kadar iyi oynarsan oyna..Boş.. Mazi içimde bir yara.. Trabzonum ölmüş biz de ölüyü diriltmeye uğraşıyoruz.. Yazık

yok geçen sene, orda ki maçta maç bizim sahamızda oynandı..ama adamlar 80 küsürüncü dakkalar olması lazım, golü attı. Maç berebere bitti..var olanlarıda söylemek lazım

Doğan BULAT
09.11.2009, 17:27
yok geçen sene, orda ki maçta maç bizim sahamızda oynandı..ama adamlar 80 küsürüncü dakkalar olması lazım, golü attı. Maç berebere bitti..var olanlarıda söylemek lazım

Adamlar kaybetmiyor en azından iyi oynadıkları maçı bize karşı.. Kupa maçını hatırlarım tek kale oynadığımız maçta Tony topu içeri almış tı. Gene yenilmiştik.. Trabzonumu şansta terketti artık ya:(

EmrahYalçınalp
09.11.2009, 17:30
Teknik açıdan yaptığın yoruma katılmıyorum çünkü dediğin taktiği BJK doğru dürüst oynayamadı. Evet deplasmana gidersin, ayağına doğru dürüst top değmez, bir tane pozisyon bulursun yada yarım pozisyon bulursun atarsın golünü, yatarsın üzerine. Ama bir maçta 5-6 tane poziyon vermezsin hatta net pozisyon hiç vermezsin. Ama bizim maçta bjk çok pozisyon verdi, eğer onlardan biri gol olsaydı fark gelmesi içten bile değildi. o zaman herkes Denizliyi yerin dibine batıracaktı.

BJK kötüydü her haliyle ve kötüde oynadılar. Amçları galibiyet falanda değildi kendileri bile şaşırdı. Yani gelip gelecek takım 1 tane bile adam gibi kontra atağa çıkamaz mı?. AVNİ AKERDE kapanıp, pozisyon vermeyip, %25 topla oynayıp galip gelenler var. evet işte bu dediğin taktiktir ve doğrudur. ama BJK bunu beceremedi sadece şansıyla ve bizim kazmalığımız sayesinde galip geldi. bizim en kötü tarafımız olan forvetlerimiz ne yazıkki yine iş başındaydılar ve becerip gol atamadılar. ayrıca şansın ve kaleci faktörünü hesaba katmak lazım.
Yahu bjk bize 5 pozisyon verdiyse Bobo'nun kaçırdığıyla birlikte 3 tane de pozisyon buldu işte. O kadar savunmacıyla 5 pozisyon vermeyi başarısızlık olarak görüyorsun da, 3 pozisyon bulup 2'sini atmayı niye başarı olarak görmüyorsun ki?

Fatih
09.11.2009, 18:14

Teknik kısma gelince... Bence Colman ve Gabriç'in kötülüğü oyunun kilit noktası oldu. Gabriç Engin'den daha iyi çizgi kullanıcısı, ama adamın bir tek ayak için topunu görmedik kanattan. Sadece ilk yarı 3-4 pozisyonu bu yüzden heba ettik. Engin hiç değilse top taşıdı. Bu adamın günahı ne anlamadım. Sonra, Alanzinho'yu beğenmiyorsan kriz anında da beğenmeyeceksin. Başka birini alıp yine set yapmaya, oyun kurmaya çalışacaksın. Çünkü, Einstein'ın dediği gibi, problemler onları yaratan düşünceler çerçevesinde çözülemezler. Yok eğer yumurta kapıya dayanınca Alan'a sarılacaksan, o zaman bırak adamı rahat, gerginlik yokken de oynasın.

Bir parantez de Colman'a. O siklette bir adam, her gün idman yiyen bir adam, sağından soluna dönerken nasıl bu kadar "kocakarıvari" hareket edebiliyor, anlayamıyorum. Hayır yani, şut çekemezsin, tamam. Hava toplarında iyi olamazsın tamam. Ama topu ayağına alınca ayaklarının birbirine girmesi ne oluyor. Kaptırdığın topun peşinden bakmak ne oluyor?

Özetle; kadromuz kötü. Zirvede olmak için çok iyi kadroya sahip olmak zorunda değilsin, Sivas'ın da kadrosu mükemmel değildi 2 sene boyunca... Ama kadronda üst düzey adam sayın ne kadar fazlaysa krizleri o kadar iyi yönetirsin. Bizde üst düzey adam zaten yok. Parayla alacağın en kalifiye adamı sezon başında almadın. Elinde bu potansiyele sahip olan Song'o göndermek için öabaladın, olmadı. En azından milli olan (bence de kötü, ama hiç değilse orda durmayı bilen) Hüseyin'i yollayıp yerine bulduğun adamla ilk yarıyı tamamlayamadın. Belli ki iki gaza ve biraz disipline ihtiyacı olan Yattara'yı yok ettin. Alan'ı kendin aldın, sonra kendin küstürdün. Ersun'u yollayıp yerine 2 beden küçüğünü buldun. E daha ne olacaktı yani?

Bu takıma artık tek başına Tekke de kar etmez. Zaten sistem bozuldu, bir de onun yerine gelecekte oynatabileceğin adamı bulman lazım. Bulamazsan alacağın adam da Umut gibi "gelecek" vaad eder durur. Bir tane zıpkın gibi ön libero lazım. Bunu da öyle 2-3 milyon euro'ya alamazsın. Alacağın adam Tjikuzu gibi olursa alırsın tabi... Sonra, bir de sağ öne çok iyi adam alacaksın. Bir de, kaleci Onur mu olur, yeni birini mi bulursun bilmem. Bunlar olmazsa olmazlar. Sonra fantazi yapmaya halin kalırsa yap yine. Ne bileyim, al işte Alan'ı, Ferhat'ı falan...

Durumlar kel.

Eline sağlık Emrah Abi güzel özetlemişsin.

sametaydin
09.11.2009, 18:52

Durumlar kel.

Bazı kısımlarına katılmıyorum şu yorumların. Özellikle de kadronun kötü olduğu kısma. Ligin en iyi kadrolarından birine sahibiz.

Maç için ise bu mustafa denizli hinliği filan değil. onlar kaleye şut çekmeden bizim 4-5 tane net pozisyonumuz var denizlinin taktiği hiçbir işe yaramadı zaten bir sürü pozisyon verdi. Yatsın kalksın umut gökhana dua etsinler. 2. yarıya başlarken yaptığı oyuncu değişiklikleri takımı biraz daha ileri taşımaya yönelikti. Devrenin başında colmanın hatası ile şansına attıkları golden sonra öyle pozisyonlar bulmaları çok normal çünkü aşırı şekilde açıldık. Zaten o golden 5 dakika sonra oyun yine bjk yarı sahasında oynandı yusufun girmesi bile bjk yı ileri taşıyamadı. Becereksizlik bize malubiyeti getirdi yoksa bjk nın oyun taktiğiyle filan kazandığı yorumu çok saçma.

kadromuz iyi kadro şu kadroya 2-3 ilave nokta transfer ve sistemli bir oyunla hedefine ulaşacaktır.

logitech
09.11.2009, 19:08
bu maçta beşiktaşın kötü olacağı belliydi. herkes bir hevesle bjkdan iyi oynadığımızı yazıyor iyi de belli değil miydi ? bu mu sizi kesen yanı? ondan iyi oynamak peh. anca bu kadar santraforun sol açığın kaptanın yok. yok oğlu yok.

sametaydin
09.11.2009, 19:12
bu maçta beşiktaşın kötü olacağı belliydi. herkes bir hevesle bjkdan iyi oynadığımızı yazıyor iyi de belli değil miydi ? bu mu sizi kesen yanı? ondan iyi oynamak peh. anca bu kadar santraforun sol açığın kaptanın yok. yok oğlu yok.

İyi oynadık yazacağız tabiki. iyi oynamak bizi tatmin etmiyor fakat gelecek adına umut veriyor bize bu takım. Bunu kimse görmezden gelmemeli. Evet söylediğiniz gibi bazı mevkilerde eksiklerimiz var ama bunlar da tamamlanınca siz o zaman görün bu takımı.

SDinc
09.11.2009, 19:21
Beni iyi oynamak tatmin ediyor kardeşim. Bu insancıklar kesin kötü oynadığımız ve yenildiğimiz maçtan sonra "Mücadele edin , iyi oynayın kaybedin birşey demiyeceğim" diyenlerdir.

avniaker
09.11.2009, 19:34
kendimi bir holigan olarak tabir etmeyeceğim ama bu takıma olan sevgim bir holigandan daha da ileri böyle bir sevgiye karşılık verebilecek futbolcular lazım eski trabzonsporu özledim

simavii
09.11.2009, 19:58
gabricin bu takımda oynaması imkansız ancak denizlisporda oynayabilir alanzinho.engin gibi oyuncuların var inanası değil hugo istifa futboldan bir gram anlamıyor

Ömer Kaya
09.11.2009, 20:03
gabricin bu takımda oynaması imkansız ancak denizlisporda oynayabilir alanzinho.engin gibi oyuncuların var inanası değil hugo istifa futboldan bir gram anlamıyor

Evet nasıl teknik direktör olmuş bende anlamadım.Bu belçikalılarda anlamıyor futboldanya

cem arin
09.11.2009, 21:26
Eline sağlık Emrah Abi güzel özetlemişsin.

Arkadaslar yani simdi besiktas iki gol attigi icin ve maci kazandigi icin bizim kadro kötü ve oyunumuz igrenc mi olmus oluyor! Benim anlamaigim bir baska nokta ise kriz zamaninda alan´agüvenmeme sorunsali! Ne yani alani oynatmiyor diye ihtiyac duydugunda oynatmayacak mi bu hoca? eee bu mantikla takim mac kazaninca bizim de sevinm eye hakkimiz yok! Özellikle burada sürekli birseyleri elextirmekten ögle yemegine vakit bulamayan guruh icin gecerli bu son söyledigim! Mustafa denizli ne yapmis ki de cinlik olmus ya da istedigini alirken istedigi gibi mi oynamis! defansif bölgede eindeki oynuculardan ikiser tane koydugun zaman sahaya bu cinlik oluyor! Yapmaxyin allahinizin askina! Hangi takimin taraftariydi ziya dogani elestiren o aynis eyleri yapmaya calisirken! seyrettigimiz takim benim icin ikinci lig ayarinda top oynamis bir takimdir! ben mardinspor diyorum ! kaldi ki ernst hayatinda hic sol ayagiyla topa vurmus mu vurmussa kaci kaleyi tutmus! o sutta dahi tony suclu diyen insanlarin diyarindayiz bizler! basini da da ergun ata cekiyor bu son elestiriyi yapanlara!
kadro kötü,colman kötü o kötü bu kötü.. bir takimin hic mi iyi yönü olmaz ve bizler bu kadar mi elestiriye merakliyiz?

Atılay
09.11.2009, 21:30
Final maçlarını kaybetme alışkanlığımız bu maçla son bulmuş oldu

asimetrik
09.11.2009, 21:32
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte bjk li futbolcuların Hakan'a koşması, penaltı atışları ile kazanılan kupa görüntülerini hatırlattı. Bjk adına utanç vericiydi.
Nedense hiç bir bjkli oyuncu, hocaları Denizli'nin cinliğini fark edememiş.

bingolts
09.11.2009, 22:14
En büyük eksiklik organizasyon kurgusunda maalesef. bunu takım hiç aşamadı ve aşamayacaktırda. top oyuncularımızdan birine geliyor oda o topu alıp geriye atıyor ver kaç yok alan boşaltma yok koşu yoluna top atma yok kafavuruşu yok arka direği geçen boş ortalar hoca hala bunları göremiyorsa adı isterse baskı olsun değişen birşey yok

Suha
09.11.2009, 22:15
bu maçıda alamadık..şaka gibi..bu kadar kötü beşiktaşı yemedilk..allhtan askere gidecemde diğer derbi maçlarını izlemicemm..bu takım tam bir facia..büyük takım olma özelliğini kaybetmişiz..yazık..

EmrahYalçınalp
09.11.2009, 22:40
Arkadaslar yani simdi besiktas iki gol attigi icin ve maci kazandigi icin bizim kadro kötü ve oyunumuz igrenc mi olmus oluyor! Benim anlamaigim bir baska nokta ise kriz zamaninda alan´agüvenmeme sorunsali! Ne yani alani oynatmiyor diye ihtiyac duydugunda oynatmayacak mi bu hoca? eee bu mantikla takim mac kazaninca bizim de sevinm eye hakkimiz yok! Özellikle burada sürekli birseyleri elextirmekten ögle yemegine vakit bulamayan guruh icin gecerli bu son söyledigim! Mustafa denizli ne yapmis ki de cinlik olmus ya da istedigini alirken istedigi gibi mi oynamis! defansif bölgede eindeki oynuculardan ikiser tane koydugun zaman sahaya bu cinlik oluyor! Yapmaxyin allahinizin askina! Hangi takimin taraftariydi ziya dogani elestiren o aynis eyleri yapmaya calisirken! seyrettigimiz takim benim icin ikinci lig ayarinda top oynamis bir takimdir! ben mardinspor diyorum ! kaldi ki ernst hayatinda hic sol ayagiyla topa vurmus mu vurmussa kaci kaleyi tutmus! o sutta dahi tony suclu diyen insanlarin diyarindayiz bizler! basini da da ergun ata cekiyor bu son elestiriyi yapanlara!
kadro kötü,colman kötü o kötü bu kötü.. bir takimin hic mi iyi yönü olmaz ve bizler bu kadar mi elestiriye merakliyiz?
Birşeyi "sorunsal" olarak niteleyip, sonra buna takılmayı anlamsız bulmaya çalışıyorsanız, sanırım "sorunsal" kelimesinin anlamı ile ilgili sorunsal bir durumla karşı karşıyayız :) Sizin de bahsettiğiniz gibi, ben sadece kritik anlarda bir oyuncuyu tercih etmeyi, ve bu oyuncuya normal şartlarda güvenmemeyi bir sorunsal olarak değerlendiriyorum. Elbette bu bir hocanın en doğal hakkıdır. Ancak bir taraftar olarak, Alan'ın oyun gittikten sonra yapmasını beklediği şeyleri niçin hiç bir oyun gitmeden yapmasını beklemediğini merak etme hakkımı kullanıyorum. Bunun neresi tuhaf? Hocama inanmak, kontrolü kaybetmediğini görmek istiyorum. Tutarlı olsun, Alan'ı yeterli bulmuyorsa kriz anlarında da yeterli bulmasın ve kendi düşünce sistematiği içinde çözüm bulsun istiyorum. Avrupalı dediğin bunu yapar zaten. Bu adam durum berabere iken kötü de mağlup duruma düşünce mi gerçek değerine kavuşuyor? Aynı şey Engin için de geçerli. Gerçi o aldığı şansı çok da iyi kullanamadı vakti zamanında ama, son 3 maçtır Gabriç'in yerinde oynamayı hak ettiğini düşünüyorum.

Her neyse. Ben takımın hocası da değilim, otorite de. Görüş yazıyorum burada. Beğenmeyen de olacak elbet. Ama genellikle nesnel şeylere dayalı yazdığımı düşünüyorum.

İyilik-kötülük konusunda "ölçülebilirlik" çerçevesinde konuşmak lazım. Colman bence vasat bir adam. "7 çakar 1 patlar" yani. Bukadroda oynar mı? Evet oynar. Çünkü kadro yapımız, bence, ısrarla, yeterli değil. Daha önce de yazmıştım. Tabata mı Colman mı derseniz, yine Colman derim ama bu bjk'nin kafasızlığından başka bir anlama gelmez. Topla çok yavaş ve tutarlı değil. Bu yazdığım gerçeği yansıtmıyor olabilir. Ben yanılıyor olabilirim. Ama bunu bu maçtan sonra söylemiyorum ki.

ZD-Denizli kıyasına gelince... Bir konuda anlaşalım. bjk iyi futbol oynamadı, sadece yapmak istediğini yaptı ve gitti. Ve bu oyun tercihi bir zorunluluktan kaynaklanıyordu. Adamın elinde Nihat olsaydı onu oynatırdı. ZD ise nereye gitse peşinde götürdüğü adamlar yüzünden eleştirildi. Celo gibi, Ayman gibi... Ligden düşen Erciyesspor'a Ayman-Hüseyin-Hasan Üçüncü- Ferhat ile oynayıp 2 kere yenildiği için eleştirildi. Yani ortada pragmatik bir takım kurup amaca ulaşamamak ile, aynı şeyi yapıp 3 puanı almak gibi ciddi bir fark var.

bjk'nin galibiyetini "şans" olarak yorumlamak fazla yabancısı olduğumuz bir konu değil. Ben pek tercih etmiyorum ama, edene de saygı duyarım tabi ki. Sadece bu kişiler Bobo'nun kaçırdığı golün niye şansızlık olmadığını da açıklarlarsa olayı daha iyi kavrayacağımı düşünüyorum.

Sonuçta öküz öldü. Gözleri nasıl güzeldi, kuyruğu nasıl uzundu, beni pek ilgilendirmiyor. Bu nasıl güzel futbol oynamak da kendi sahamızda 2 yiyoruz, onu anlamıyorum. bjk'nin futbolu beni ilgilendirmiyor. Bigün bjk'yi tutarsam o zaman Denizli'yi eleştirebilirim, çağdışı bulurum falan... Bana ne elin takımının çağsaşlık anlayışından. Adam geldi, 2 tane salladı bana ve gitti. Ben hala şöyle iyi oynadık derdindeyim... İnsanlar buna 68 yıldır "hatice-netice" diyorlar.

Son olarak, bulduğumuz 5 pozisyon yüzünden "ezdiğimiz" bjk'ya o "tırsık" kadrosuna rağmen nasıl 3 pozisyon verdik, hala bir cevap olmadı. Bu kadar tantanayı 2 tane fazla pozisyon bulduk diye mi yapıyoruz? Adamlar 10 defans oyuncusu oynadı diye korkak, biz o 10 defans oyuncusuna 3 pozisyon verip iki tanesini yediğimiz için "iyi oynadık", öyle mi?

Cafer Bulur
09.11.2009, 22:46
Birşeyi "sorunsal" olarak niteleyip, sonra buna takılmayı anlamsız bulmaya çalışıyorsanız, sanırım "sorunsal" kelimesinin anlamı ile ilgili sorunsal bir durumla karşı karşıyayız :) Sizin de bahsettiğiniz gibi, ben sadece kritik anlarda bir oyuncuyu tercih etmeyi, ve bu oyuncuya normal şartlarda güvenmemeyi bir sorunsal olarak değerlendiriyorum. Elbette bu bir hocanın en doğal hakkıdır. Ancak bir taraftar olarak, Alan'ın oyun gittikten sonra yapmasını beklediği şeyleri niçin hiç bir oyun gitmeden yapmasını beklemediğini merak etme hakkımı kullanıyorum. Bunun neresi tuhaf? Hocama inanmak, kontrolü kaybetmediğini görmek istiyorum. Tutarlı olsun, Alan'ı yeterli bulmuyorsa kriz anlarında da yeterli bulmasın ve kendi düşünce sistematiği içinde çözüm bulsun istiyorum. Avrupalı dediğin bunu yapar zaten. Bu adam durum berabere iken kötü de mağlup duruma düşünce mi gerçek değerine kavuşuyor? Aynı şey Engin için de geçerli. Gerçi o aldığı şansı çok da iyi kullanamadı vakti zamanında ama, son 3 maçtır Gabriç'in yerinde oynamayı hak ettiğini düşünüyorum.

Her neyse. Ben takımın hocası da değilim, otorite de. Görüş yazıyorum burada. Beğenmeyen de olacak elbet. Ama genellikle nesnel şeylere dayalı yazdığımı düşünüyorum.

İyilik-kötülük konusunda "ölçülebilirlik" çerçevesinde konuşmak lazım. Colman bence vasat bir adam. "7 çakar 1 patlar" yani. Bukadroda oynar mı? Evet oynar. Çünkü kadro yapımız, bence, ısrarla, yeterli değil. Daha önce de yazmıştım. Tabata mı Colman mı derseniz, yine Colman derim ama bu bjk'nin kafasızlığından başka bir anlama gelmez. Topla çok yavaş ve tutarlı değil. Bu yazdığım gerçeği yansıtmıyor olabilir. Ben yanılıyor olabilirim. Ama bunu bu maçtan sonra söylemiyorum ki.

ZD-Denizli kıyasına gelince... Bir konuda anlaşalım. bjk iyi futbol oynamadı, sadece yapmak istediğini yaptı ve gitti. Ve bu oyun tercihi bir zorunluluktan kaynaklanıyordu. Adamın elinde Nihat olsaydı onu oynatırdı. ZD ise nereye gitse peşinde götürdüğü adamlar yüzünden eleştirildi. Celo gibi, Ayman gibi... Ligden düşen Erciyesspor'a Ayman-Hüseyin-Hasan Üçüncü- Ferhat ile oynayıp 2 kere yenildiği için eleştirildi. Yani ortada pragmatik bir takım kurup amaca ulaşamamak ile, aynı şeyi yapıp 3 puanı almak gibi ciddi bir fark var.

bjk'nin galibiyetini "şans" olarak yorumlamak fazla yabancısı olduğumuz bir konu değil. Ben pek tercih etmiyorum ama, edene de saygı duyarım tabi ki. Sadece bu kişiler Bobo'nun kaçırdığı golün niye şansızlık olmadığını da açıklarlarsa olayı daha iyi kavrayacağımı düşünüyorum.

Sonuçta öküz öldü. Gözleri nasıl güzeldi, kuyruğu nasıl uzundu, beni pek ilgilendirmiyor. Bu nasıl güzel futbol oynamak da kendi sahamızda 2 yiyoruz, onu anlamıyorum. bjk'nin futbolu beni ilgilendirmiyor. Bigün bjk'yi tutarsam o zaman Denizli'yi eleştirebilirim, çağdışı bulurum falan... Bana ne elin takımının çağsaşlık anlayışından. Adam geldi, 2 tane salladı bana ve gitti. Ben hala şöyle iyi oynadık derdindeyim... İnsanlar buna 68 yıldır "hatice-netice" diyorlar.

Son olarak, bulduğumuz 5 pozisyon yüzünden "ezdiğimiz" bjk'ya o "tırsık" kadrosuna rağmen nasıl 3 pozisyon verdik, hala bir cevap olmadı. Bu kadar tantanayı 2 tane fazla pozisyon bulduk diye mi yapıyoruz? Adamlar 10 defans oyuncusu oynadı diye korkak, biz o 10 defans oyuncusuna 3 pozisyon verip iki tanesini yediğimiz için "iyi oynadık", öyle mi?
Oldukca gercekci ve yerinde bir yorum,tebrik ederim.

bordox
09.11.2009, 22:47
@Emrah Yalçınalp,

Bjk'nin organize olarak ve uyguladığı taktik sonucunda bulduğu bir pozisyon var mıydı maçta?
Yediğimiz gol mü?
Kornerden gelen klasik hatamız mı
Son dakikada alınan risklere karşın yenilen gol mü?

Hangisi Bjk'nin uyguladığı taktik ve oyun kurgusunun sonucudur?
Sorulan soru şu BJk defans yapamaya çıktığı bir maçta net gol pozisyonları vermiş,rakip sahaya da ancak Trabzonspor'un şaşkınlığı üzerindeyken gelmiştir.
Sonuç olarak kimse Trabzonspor kazandı demiyor ama Bjk kazanmak için ne yaptı ve neden gazeteler bugün tümü birden Hakan röportajı verdiler.
Umarım cevaplarsınız.

bkandil
09.11.2009, 22:49
....

5 pozisyon yüzünden değil o "ezme işi"...
Topla oynamada %20 daha üstün olmamız ve adamları topun peşinden bizim takımdan 15km daha fazla koşturmuş olmamız (çoğunlukla kendi yarısahalarından çıkmamalarına rağmen) "ezme" yorumlarına neden olan asıl sebepler...
Tabiki kimin ne kadar koştuğu değil 90+ nın sonunda skor tabelasında yazan geçerlidir.
Rakip 3 pozisyon buldu birini attı, (ilk golde herhangi bir pozisyon yoktu, Colman'ın hatasını Ernst affetmedi) Rakibin bulduğu 3 pozisyon ise Trabzonspor'un "ya hep ya hiç" stratejisi ile saldırmaya başlamasından sonra oldu. Dünyanın her yerinde bir takım risk alarak hücum ederse illaki defansta pozisyon verir...

Fatih
09.11.2009, 22:51
Bne şunu anlıyorum Emrah Abinin söylediklerinden.Bjk 3 puanı alabileceği bir sistemle çıktı iyi veya kötü oynayarak kazandı ve gitti.Zaten istedikleri kazanmaktı.Şuanda iyi futbola değil kazanmaya ihtiyaçları vardı tıpkı bizim gibi.

Cafer Bulur
09.11.2009, 22:52
Bne şunu anlıyorum Emrah Abinin söylediklerinden.Bjk 3 puanı alabileceği bir sistemle çıktı iyi veya kötü oynayarak kazandı ve gitti.Zaten istedikleri kazanmaktı.Şuanda iyi futbola değil kazanmaya ihtiyaçları vardı tıpkı bizim gibi.
Tabiiki öyle ama bjk bu maci kaybetseydi mustafa denizli yerden yere vurulacakti.

Kazandi ve herseyi dogru yapmis oldu.

Futbolda kazanan her zaman hakli oluyor nedense.

bordox
09.11.2009, 22:52

Tamam vazgeçtim,Bjk o kadar iyi bir taktikle çıkmıştı ki kalecisine dua etti.Bulduğu bütün pozisyonlarda uyguladıkları bu üstün taktik sonucuydu.
Bizi de gafil avladılar.
Ne zor işmiş arkadaş.

bkandil
09.11.2009, 22:55

Maç sonunda Mustafa Denizli de buna benzer konuştu. Özetle "biz buraya güzel oyun oynamaya değil 3 puan almaya geldik ve aldık" dedi...

Bu arada küçük bir detay Beşiktaş'tan kimse (maçı yorumlayan Sanlı kaptan dışında) oyun kötüydü, oynayamadık v.s. demedi. 3 puanı kaptık gözüyle baktı olaya... (Aklıma geçen sene kötü oyunla aldığımız 3 puanlardan sonra yapılan yorumlar geldi de...)

OLCAY ÇAKIR
09.11.2009, 22:57
Başka bişey söylemek istiyorum.

BJK şampiyonluğu Trabzon'da aldı..

Notumuz olsun.

matalar
09.11.2009, 23:00
maalesef Trabzonsporda muhalefet etme aşkı insanların gözlerini kör ediyor.
yani başkanı t.direktörü eleştirmek için hala maçta iyi oynamadığımız iddia ediliyor.
ve yarım sayfa yazılar yazılıyor.kabul edin arkadaşlar iyi oynadık.topu şişirmedik.
ayağa top oynadık.8-9 tane 'net' pozisyon bulduk.11 kişi defans yapan takıma hemde.
unutmayın ki daha önce bu takım kapanan manisa ya bile pozisyon bulamıyordu.
birşeyler yoluna girmeye başladı.lütfen az sabır edin.moğollar gibi yakıp yıkmayalım.
sağlam bi forvetle bu iş çözülecektir.

kerem öncel'in dediği gibi bjk maçı bir futbol mucizesidir.

jako13
09.11.2009, 23:00
Hakan Arıkanı kahraman, Denizliyi dahi, Beşiktaşı şampiyon yaptık...Oysa rakibimiz korkak,çirkin bir top oynadı,şansı yaver gitti kazandı.....! Topu biz oynadık onlar kazandı ! ..yazık oldu...! Forvetlerimizin psikolojisi bozulmuş, Tekke keşke sezon başı gelseydi, yada hiç lafı bile edilmeseydi....!

Fatih
09.11.2009, 23:02
Tamam vazgeçtim,Bjk o kadar iyi bir taktikle çıkmıştı ki kalecisine dua etti.Bulduğu bütün pozisyonlarda uyguladıkları bu üstün taktik sonucuydu.
Bizi de gafil avladılar.
Ne zor işmiş arkadaş.
Kalecisine değil de bizim beceriksiz forvetlerimize dua etmeliler bence.Ernst o şutu Hakan'a çekseydi yine gol olur muydu? Bence evet.

Denizli'nin 10 kişiyle defans yaparken gol pozisyonları vereceğini tabiki biliyordu.Ama Trabzonspor'a bir şekilde gol atabileceğini de biliyordu ki oyuna Yusuf'u aldı.Yusuf girdikten sonra gole kadar topu ayağından alamadık değil mi?

Sonuç olarak iyi oynayan değil kazanmasını bilen kazandı.

bkandil
09.11.2009, 23:02
Başka bişey söylemek istiyorum.

BJK şampiyonluğu Trabzon'da aldı..

Notumuz olsun.

Geçen senekini biliyorum da...
Bu sene de mi?

bordox
09.11.2009, 23:11
Kalecisine değil de bizim beceriksiz forvetlerimize dua etmeliler bence.Ernst o şutu Hakan'a çekseydi yine gol olur muydu? Bence evet.

Denizli'nin 10 kişiyle defans yaparken gol pozisyonları vereceğini tabiki biliyordu.Ama Trabzonspor'a bir şekilde gol atabileceğini de biliyordu ki oyuna Yusuf'u aldı.Yusuf girdikten sonra gole kadar topu ayağından alamadık değil mi?

Sonuç olarak iyi oynayan değil kazanmasını bilen kazandı.

Kazanmasını bilmek demek yaptığın taktikle bir maçı almak demektir?Bjk'nin Yusuf girdikten sonraki oyununda da bir değşime olmadı ta ki biz Alanzinho ve Engin'i oyuna dahil edene kadar ama yine yaptıkları taktik açısından,organize olarak geldikleri net bir pozisyonları yok.

Zaten 3 pozisyon sayıyoruz ilk gol,topu kaybettik ve Ernst uzaktan vurdu,hani adamlar pres yapıp Colman'ı hataya zorlasalar yine eyvallah diyeceğim,tipik Colman kaybedişi.

Bobo'nun pozisyonu kornerden gelen ve tipik bir Egemen-Song-Sylva saçmalaması.
Yediğimiz 2.gol de Touluse maçında yenilen 3 golle aynı.Her şey için bastırırken yenildi ki yinede bence yenilmeyebilirdi.Ama adamların taktikle attıkları bir gol diyeceksek buna derim ama 93.dakikaya kadar beklemeleride işin bir başka yönü.Hocada kabul ediyor zaten son 5 dakikayı iyice risk aldık diyerek.

asimetrik
09.11.2009, 23:13
Rakibin 3 pozisyonu yok. Ernst'in ki pozisyon değildi..
Toplam 2 pozisyon ikisi de risk aldığımız dakikalarda. Gole kadar Bjk'nin orta sahayı geçememesini taktik olarak algılayanlar futbol fakiridir.

1-0 dan sonra 48 dakika (uzatmalar dahil) risk alarak oynadık.
Doğal olarak son dakikalarda 2 pozisyon verdik. Birisi gol oldu.
Yer değiştirseydik hocayı övecek miydiniz? Önemli olan 3 puandı helal olsun Bross der miydiniz?
Eleştireceğiz diye adaletten uzaklaşmayalım.

krdnz
09.11.2009, 23:13
Hakan Arıkanı kahraman, Denizliyi dahi, Beşiktaşı şampiyon yaptık...Oysa rakibimiz korkak,çirkin bir top oynadı,şansı yaver gitti kazandı.....! Topu biz oynadık onlar kazandı ! ..yazık oldu...! Forvetlerimizin psikolojisi bozulmuş, Tekke keşke sezon başı gelseydi, yada hiç lafı bile edilmeseydi....!

Keşke kısmı çok önemli.

Şu an "taraftar baskısı"ndan çok Fatih Tekke gibi bir yıldız ismin ağırlığı Gökhan ve Umutun performasını etkiliyor olabilir.

Bir keşke daha ekleyeyim.Başkanımız ve yönetimimiz her olayı kriz haline dönüştürmeseydi keşke..

Fatih
09.11.2009, 23:15
Kazanmasını bilmek demek yaptığın taktikle bir maçı almak demektir?Bjk'nin Yusuf girdikten sonraki oyununda da bir değşime olmadı ta ki biz Alanzinho ve Engin'i oyuna dahil edene kadar ama yine yaptıkları taktik açısından,organize olarak geldikleri net bir pozisyonları yok.

Zaten 3 pozisyon sayıyoruz ilk gol,topu kaybettik ve Ernst uzaktan vurdu,hani adamlar pres yapıp Colman'ı hataya zorlasalar yine eyvallah diyeceğim,tipik Colman kaybedişi.

Bobo'nun pozisyonu kornerden gelen ve tipik bir Egemen-Song-Sylva saçmalaması.
Yediğimiz 2.gol de Touluse maçında yenilen 3 golle aynı.Her şey için bastırırken yenildi ki yinede bence yenilmeyebilirdi.Ama adamların taktikle attıkları bir gol diyeceksek buna derim ama 93.dakikaya kadar beklemeleride işin bir başka yönü.Hocada kabul ediyor zaten son 5 dakikayı iyice risk aldık diyerek.
Yanlış anlaşılmasın ben bunları yazarken Broos'u eleştirmek için yazmıyorum.Çok iyi oynadığımızı ezdiğimizi falan düşünmüyorum sadece.Barça-Rubin maçını hatırlayın.Barça %75 topla oynadığı maçı kendi evinde 2-1 kaybetti.Bu skordan sonra kimse Rubin'e gülmedi aksine takdir etti.Bjk önemli eksikleriyle geldiği Trabzon deplasmanından çok kötü bir oyunla 3 puan alıyorsa bunu Bjk değil bizim düşünmemiz lazım.

EmrahYalçınalp
09.11.2009, 23:16
Tamam yahu, pes ettim. Biz bjk'yi ezdik, rezil rüsva ettik. 1. Dünya Savaşı'nda da Rus Limanlarını darma-duman edip Rusları rezil ettiğimiz kadar...

Cafer Bulur
09.11.2009, 23:18
Keşke kısmı çok önemli.

Şu an "taraftar baskısı"ndan çok Fatih Tekke gibi bir yıldız ismin ağırlığı Gökhan ve Umutun performasını etkiliyor olabilir.

Bir keşke daha ekleyeyim.Başkanımız ve yönetimimiz her olayı kriz haline dönüştürmeseydi keşke..
Gecen sezon fatih tekke gündemde degilken de umut ve gökhan in performanslari cok farkli degildi.

asimetrik
09.11.2009, 23:18
Yanlış anlaşılmasın ben bunları yazarken Broos'u eleştirmek için yazmıyorum.Çok iyi oynadığımızı ezdiğimizi falan düşünmüyorum sadece.Barça-Rubin maçını hatırlayın.Barça %75 topla oynadığı maçı kendi evinde 2-1 kaybetti.Bu skordan sonra kimse Rubin'e gülmedi aksine takdir etti.Bjk önemli eksikleriyle geldiği Trabzon deplasmanından çok kötü bir oyunla 3 puan alıyorsa bunu Bjk değil bizim düşünmemiz lazım.

Eğer bizi Barça rakibi Rubin olarak görüyorsan haklısın. Aslında takıma övgü olur bu.
Ancak bahsettiğin maçı Barça, Real olarak değerlendirip konuşursak kimse helal olsun Real Madrid değil utan Real Madrid derdi. Hocasını da kovarlardı..

Emrah Akcagöz
09.11.2009, 23:19
Ferrarinin Colmana yaptığı net penaltı şimdi ntvsporda tekrarını gördüm..

Mehmet SELEN
09.11.2009, 23:20

O zaman barca biz oluyoruz ki sevinmeliyiz.

asimetrik
09.11.2009, 23:22
Ferrarinin Colmana yaptığı net penaltı şimdi ntvsporda tekrarını gördüm..

Keşke hakem de görebilseydi ya da cesaret edebilseydi..
Şimdi farklı şeyler konuşuyor olurduk..

krdnz
09.11.2009, 23:24
Gecen sezon fatih tekke gündemde degilken de umut ve gökhan in performanslari cok farkli degildi.

Haklısın,geçen sene de beklentileri karşılamadılar ama bu sene geçen seneden daha kötü oldukları için söyledim bunu.

Geçen yıl kadro yeni kurulmuştu.Bu sene üstüne koymaları gerekirken düşüşe geçmeleri normal mi?

bordox
09.11.2009, 23:25
Tamam yahu, pes ettim. Biz bjk'yi ezdik, rezil rüsva ettik. 1. Dünya Savaşı'nda da Rus Limanlarını darma-duman edip Rusları rezil ettiğimiz kadar...

Neden böyle düşünüyorsunuz anlamıyorum,Bjk maça bizim kadar ortak olarakda yenebilirdi,daha önce 5-0 yendiler,hiç bir varlık göstermeden yenildik de.
Ama bir şey var bu maçtan sonra futbolcular başlarındaki Hocanın kalitesini görmüşlerdir,hala inanmayan varsa da inanmıştır,eğer bir eksiklik varsa bunun Hocada olmadığını da görmüştür gören,futbolcu sorumluluğunu anlamalı bu maçtan sonra.

Bu maçın bizim açımızdan kazancı budur,kimse adaletsizlik etmesin Hugo Broos'un emeğine.Eğer rezil bir oyun oynayıp da 1-0 kazansaydık futbolcudan,başkanına,taraftarına kadar inanmadıkları bir adama bir gün bile tahammül etmeyecekti.

Şimdi en azından bir şey var diyoruz.Hocanın transfer hakkı olmalı diyoruz,bunu daha önceki maçlarda görmeyenlerde görmüş oldular.

Eklemeyi unuttum:Bjk'yi ezmemiş olabiliriz,görüşüne saygı duyarım, beni rahatsız eden sadece bu maçtaki Bjk'nin yaptığı taktik sonucu kazandığına dair iddialardır.
Bana tek bir pozisyon söyleyin yeter.

Fatih
09.11.2009, 23:26
Eğer bizi Barça rakibi Rubin olarak görüyorsan haklısın. Aslında takıma övgü olur bu.
Ancak bahsettiğin maçı Barça, Real olarak değerlendirip konuşursak kimse helal olsun Real Madrid değil utan Real Madrid derdi. Hocasını da kovarlardı..
Sanmıyorum.Geçen seneki 2-6 lık rezaleti değil 2-0'lık galibiyeti tercih ederdi(m).:)

Lig uzun maraton.Bu maratonda her takım iyi futbol oynayarak kazanmak ister özellikle büyük takımlar.Ama derbiye gelince kazanmak ister.Son 10 derbi maçından galibiyetle dönemedik.Bu maçlarda iyi futbol oynamak yerine 3 puan alabilseydik bugün çok farklı bir yerdeydik.Geri dönüp bakıyorum hala aynı yerdeyiz hatta daha gerideyiz.

KUTADGU
Benim merak ettiğim şey "Almanlar" yenildi diye bizde mi yenik sayıldık şimdi?

Emrah Akcagöz
Keşke hakem de görebilseydi ya da cesaret edebilseydi..
Şimdi farklı şeyler konuşuyor olurduk..
Abi belki bana karşı çıkanlar çok olacak ama taraftara çok büyük iş düşüyor hakem üzerinde yeteri kadar baskı kuramıyoruz aleymize verdiği kararlarda gerekeni yapamıyoruz eğer görevimizi yerine getirebilseydik görürdüm ben o hakemi o zaman..

Erdal
09.11.2009, 23:27
Bu sahada topa girilmez :) Tribünde kal Erdal:)

Cafer Bulur
Haklısın,geçen sene de beklentileri karşılamadılar ama bu sene geçen seneden daha kötü oldukları için söyledim bunu.

Geçen yıl kadro yeni kurulmuştu.Bu sene üstüne koymaları gerekirken düşüşe geçmeleri normal mi?
Gökhan ve umut un bu sezon üstüne koyamamalari bu futbolcularin kapasiteleri hakkinda bize iyi bir fikir veriyor.

bkandil
Benim merak ettiğim şey "Almanlar" yenildi diye bizde mi yenik sayıldık şimdi?
Ne de olsa yıllardır öyle avutulmaya (ya da kandırılmaya) müsaitiz...

Mehmet SELEN
09.11.2009, 23:29
Verilen emeğe haksızlık yapmayalım.Herkes elinden geleni yaptı.Ama futbolda şans yanında olmadı mı olmuyor.Bunu böyle değerlendirip sorumlu taraftarlık özelliğimizi yerine getirelim.

OLCAY ÇAKIR
09.11.2009, 23:31
Biz bir gol atsaydık,çözülen BJK belkide bizi daha rahat yenecekti.

Bunuda düşünüyorum bazen.

Ama çok çirkindi BJK nin futbol anlayışı,yakışmadı.
Tamam şampiyonluğu aldınız bu hafta eyvallahda,kötü imajdı...

*

Gökhan-Umut yanyana olmasa okadar pozisyon üretemeyebiliriz de.Hani kazma diyoruz ya,o kazmalarla o pozisyon adedi ürüyor.
Bunuda düşünüyorum bazen..

Hani derler ya,10-0 bitecek maçtı falan.

Olmaz öyle.

Her maç önce 1-0 olmak zorunda:)

BJK'nın utanç futbolunu tepkiselde olsa alkışlayanlar,bugün kendilerine gelmişlerdir herhal.!

KUTADGU
09.11.2009, 23:32
Ne de olsa yıllardır öyle avutulmaya (ya da kandırılmaya) müsaitiz...

Yani bu da gol değil mi hakim bey? Bu da mı ofsayt?

Bugün klişe günümdeyim.

Herkesten farklı olarak sadece bugün (!)

Cafer Bulur
09.11.2009, 23:32
Ben artik futboldan anlayan baskanlar istiyorum.

Ya da anlayana isi emanet edeni.

Mesela senol günesin uygun bir zamanda baskan olmasini isterim.

Nuri albayrak bu isi yaptiysa senol günes hayli hayli yapar...

bordox
09.11.2009, 23:34
Verilen emeğe haksızlık yapmayalım.Herkes elinden geleni yaptı.Ama futbolda şans yanında olmadı mı olmuyor.Bunu böyle değerlendirip sorumlu taraftarlık özelliğimizi yerine getirelim.

2.golden sonra Hugo Broos'un yüz ifadesini gördünüz mü?Bjk'nin alkışlandığı anları.
Bence bu maçtan sonra Hoca eğer giderse hiç kızmam kendi adıma.
Bir defa olsun çağrıldı mı maç sonu.
Alanzinholar,Yattaralar baş tacı.Adam tu kaka oldu.

Adem Erdoğan
09.11.2009, 23:36

Olcay abi bu konuda ciddiysen biz Ziya'yı hemen alalım.:)

Bence bizden aldıkları; 3 puanın yanında sadece Denizli ve Demirören'in görev süresi, fener bizim kadar cömert olmaz.zaten inönü'yü kendi sahaları gibi bellemişler son birkaç yıldır.:)

OLCAY ÇAKIR
09.11.2009, 23:38
Adem,
Ziya hoca bu hocaların PATİŞAHİDUR.:)
Biliyor olmalısın,çok severim Hocamı.
Türkiye şartlarında en ideal hocalardan biridir.

Her türlü:)
Olcay abi bu konuda ciddiysen biz Ziya'yı hemen alalım.:)

Bence bizden aldıkları; 3 puanın yanında sadece Denizli ve Demirören'in görev süresi, fener bizim kadar cömert olmaz.zaten inönü'yü kendi sahaları gibi bellemişler son birkaç yıldır.:)

Mehmet SELEN
09.11.2009, 23:43
Arkadaşlar Hocamıza sahip çıkalım.Avrupadan bundan iyisini bulmamıza imkan yok Bunu kabul edlim.Türkiyeden de yok maalesef . O zaman tam destek.....

Muhammed
09.11.2009, 23:43
Bende Hugo Broos'a üzüldüm maç sonunda dondu kaldı resmen. Ancak yinede böyle tecrübeli bir teknik direktörün taraftar tepkisini anlayışla karşılaması gerekiyor.

Muhammed
09.11.2009, 23:48
Sahi orta sahayı geçmeme diye bir sistem varda bizimmi haberimiz yok? 10 kişi defans yapan takım bile elbet kontraya çıkmak istemez mi? Bütün dönen topları hangi takım vermek istemez? En azından pas yaparak rakibin direncini kırmaz mı? Bjk bunların hangisini yaptı ilk yarıda? Takım ne oynuyorsa onu gelipte yazıyoruz mesela Gençlerbirliği maçında rezilleri oynamıştık adeta ama 1 puan almıştık.

Adem Erdoğan
09.11.2009, 23:56
Bjk'nin oynadığı uyuz futbolu biz oynasaydık ve de aynı şekilde kazansaydık o akşam hoca hakkında olumsuz düşünmeye başlardım, gs kötü futbolla bu takıma 3 gol attı, sebebi ortada.

Muhammed
10.11.2009, 00:02
Umut'un karşı karşıya kaldığı pozisyon futbol okullarında gösterilir. Colman'dan Selçuk'a topun aktarılması ardından Gökhan'ın defansı başka yöne çekmesi ve Selçuk'un pası ile Umut'u karşı karşıya bırakması. Bu sadece küçük bir örnek maçı biraz dikkatli izlerseniz ne kadar organize bir takım olduğumuzu anlarsınız. Ancak kadro kalitesinin elverdiği en iyi oyun bu. Eğer imkan verilirse ve istediği transferler yapılırsa Hugo Broos bizi şampiyon yapabilir.

AKSOY_61
10.11.2009, 00:11

Ya da biz maçın başında 1 gol atsaydık ilerki dakikalarda risk almayıp savunmayı çok önde yapmayacak ve o kadar kontra yemicektik.
bjk de o kadar kapanmayacaktı mesela.kapanan takımlara karşı ne yaptığımız ortada.
risk aldık diye oyuncularımız 2 ye 1, 2 ye 2 kaldı.

Osman Yavuz
10.11.2009, 01:26
Ya da biz maçın başında 1 gol atsaydık ilerki dakikalarda risk almayıp savunmayı çok önde yapmayacak ve o kadar kontra yemicektik.
bjk de o kadar kapanmayacaktı mesela.kapanan takımlara karşı ne yaptığımız ortada.
risk aldık diye oyuncularımız 2 ye 1, 2 ye 2 kaldı.
Kapanan takımlara karşı kötü olduğumuz pek söylenemez.Gaziantep maçında 10 a yakın net pozisyon ve bu haftaki Beşiktaş maçında bir o kadarı.Pozisyon üretme anlamında bir sıkıntı yok anlaşıldığı gibi.Santrafor sıkıntısı yaşananlar.

Az önce Fox Tv'deki programı izledim.Ersun hoca bazı grafikler gösterdi.Örneğin oyunu ortalama olarak kalemizden 60 metre uzakta oynamışız.Savunma oyuncularımızla Bjk'li defans oyuncuları arasındaki fark sadece 12 metre.2. ve 3. bölgedeki toplam oynama yüzdemiz %80 civarında.Bizim takımdan Cale Egemen ve Song harici rakip sahada oynarken Beşiktaş'tan sadece Tabata ve Nobre hücum bölgesinde kalmış.Sunucu da bu verilerin üstüne çok güzel birşey söyledi.Hocam o zaman İspanya San Marino'yla oynamış ama maçı San Marino kazanmış dedi.

Bu bilgilerin okunmasını tavsiye ederim.

Adem Erdoğan
10.11.2009, 01:30
MD'nin oynattığı futbolu görünce, ZD ile haksız yere dalga geçtiğimizi düşündüm bir an.

cem arin
10.11.2009, 02:08
MD'nin oynattığı futbolu görünce, ZD ile haksız yere dalga geçtiğimizi düşündüm bir an.

mardinspor macinin ardindan diger yazilarimda da belirttigim üzere bizim mardinspor gibi takimlara bu ligde cok ihtiyacimiz var bu takimlar ve onun hocasi mustafa denizli gibi adamlar türk futboluna inanilmaz katkilar yapmaktadirlar. örnegin futbolun kendi yarisahalarinda oynan bir oyun oldugunu sanan mardinsporlularin verdigi ders bize cok önemlidir! Neymis futbol iki sahali bir oyun degilmis ve futbolda sans faktörü önemliymis. ya giererse diye vurmak futbolun ana kurallarindan biriymis ve dangalak kalecinizin gününde olmasi icin de günde 8 rekat namaz kilmak mardinspora ve mustafa dneizliye farz olmusmus.

ben yine de bu 22.yüzyilin futbulunu bizlere gösterme nezaketinde bulundugu icin denizliye ve mardinspora tesekkürü borc biliyorum.

Bir öneri: Trabzonspor mardinspor macinin basligini lütfen düzeltiniz. mardinspora besiktas muamelesi yaparak mardin halkina ve mardinsporun verdigi onurlu mücadeleye saygi gösteriniz. maridnspor muydu musspor muydu? neyse birtanesi iste.

Yasasin mardinspor umarim ligde kalirlar ve ligimize gecen hafta oldugu gibi renk katarlar. bu ligin böyle takimlara cok ciddi olarak ihtiyaci var..
hayid arkadaslar sizde mardinspora destek verin.desteklerinizi esirgemeyiniz,desteklerinizde cimri davranmayiniz.

sessizkral_1
10.11.2009, 02:16
dünyada genelde maç sonunda takımın taraftarları rakibi iyi oynayarak futbolun güzelliklerini sahaya yansıtarak yendikleri ve güzel bir futbol seyri sundukları için alkışlarlar.

bizde ise tam tersi oldu.

Faik Yılmaz
10.11.2009, 08:28
Rakibin kalecisi bile 18 in içinde 5000 metre koşmuş...

Neredeyse Gabriç kadar koşmuş.....

Rakibin her oyuncusu karşısındaki bizim oyuncudan fazla koşmuş.... ( Ceyhun hariç) Yani Beşiktaş iyi oynamamış ama en azından koşmuş mücadele etmiş...

Maçı kazanmayı bizden fazla istemişler kazanmışlar özeti bu.....

Yoksa iyi oynamış gibi görüneni galip saymıyorlar.... Öyle olsaydı Harlem takımı var Nba de.. işleri şov yapmak her sene şampiyon olmaları gerekirdi....

hamucera
10.11.2009, 08:51
gollerden sonra digiturk iyiler mutlaka kazanır yazmadı sanırım,

şaşırdım açıkçası

BAHADIR33
10.11.2009, 09:15
Tabi koşmak önemli ama rakibi topun peşinden koşturmak da önemli değil mi?

bkandil
10.11.2009, 09:22

Rakibin her oyuncusu karşısındaki bizim oyuncudan fazla koşmuş.... ( Ceyhun hariç) Yani Beşiktaş iyi oynamamış ama en azından koşmuş mücadele etmiş...

Yoksa iyi oynamış gibi görüneni galip saymıyorlar.... Öyle olsaydı Harlem takımı var Nba de.. işleri şov yapmak her sene şampiyon olmaları gerekirdi....

Beşiktaş'ın daha fazla koşmuş olmasının sebebi mücadelesinden ziyade topun sürekli bizde olmasından kaynaklanıyordu zannımca. Zira yaklaşık %20 daha fazla top bizde kalmış. Top bende ise rakip topu alabilmek için daha fazla koşmak zorundadır, buna kalecisi de dahil...

Maçı kazanmayı bizden fazla mı istemişler bilemem. Fakat Denizli'nin maç sonu yorumu gayet basitti. "İyi futbol oynamaya değil, 3 puan almaya çıktık ve başardık."
Bu yorumdan sonra hafta içi Broos'un "en fazla izlediğimiz takım Beşiktaş" lafı geldi aklıma. Hocaya hak verdim, Beşiktaşı baskı altında tuttu, fakat gol atılamayınca işler tersine döndü.
Sanırım Denizli de bizi izlemiş. En azından illaki gol yiyeceğimizi görmüş, sabırla ilk yarının bitmesini beklemiş...

Külünkoğlu
10.11.2009, 09:26
Maçtan sonra karşılaştığımız Ali Gültiken "böyle kazansan ne olur ? ezildikçe ezildi Beşiktaş bu kadar korkaklıkla 3 puan almak olacak iş değil. O kadar basit ve klişe oldu ki Trabzonspor'un forvete ihtiyacı var demeye artık utanıyorum."

yorumsuz6117
10.11.2009, 09:28
Maçtan sonra karşılaştığımız Ali Gültiken "böyle kazansan ne olur ? ezildikçe ezildi Beşiktaş bu kadar korkaklıkla 3 puan almak olacak iş değil. O kadar basit ve klişe oldu ki Trabzonspor'un forvete ihtiyacı var demeye artık utanıyorum."
:alkış::alkış:

yorumsuz6117
10.11.2009, 09:28
Fatura Hugo Broos'a kesildi

http://www.fotomac.com.tr/2009/11/10/im/5660021594F30142A09718E0x.jpg

Hugo Broos'un açıklamalarını "Takımda huzuru bozdu" şeklinde yorumlayan yönetim, hocadan hesap soracak

Fatura Baroos'a

Suçlu aranıyor
Beşiktaş yenilgisinden sonra sıkıntılı bir döneme giren Trabzonspor'da suçlu aranıyor... Herkes yanlış transfer politikası nedeniyle yönetimi hatalı bulurken, idareciler teknik direktör Hugo Broos'un da başarısızlıkta payı olduğu inancında. Belçikalı hocanın saha dışında yaptığı açıklamaları yersiz bulan ve bunun takımı olumsuz yönde etkilediğini düşünen yönetim, Broos'tan hesap sormayı düşünüyor.

Neler yaşandı?
İşte Broos'un yaptığı hatalar: 1- Yattara için "Bu takıma güç katacak" demişti ama sakatlığı geçmesine rağmen Gineli'yi derbide kadroya almadı. 2- Kalede Sylva inadından vazgeçmedi. 3- Alanzinho'yu düşünmediğini söyledi. Derbide kurtarıcı diye sahaya sürdü. 4- Oyuncuların özel hayatıyla ilgilenmedi. 5- Tjikuzu'yu resmen sildi. 6- İdeal kadroyu bulamadı. Avrupa'da ve ligde hüsran yaşattı.
Cevat KOL

Fotomaç Şu Broos''un ismini öğrenemedi gitti ya:D

EmrahYalçınalp
10.11.2009, 09:57
Bu başlığa daha yazmayacaktım aslında. Ama ben suya yazı yazamıyorum, yazılanı da okuyamıyorum. O yüzden, bu başlıkta aynı görüşü paylaşamadığımız arkadaşları "1996 - 2009 Yillari arasi BJK, FB ve GS ile Oynadigimiz Maclarin Sonuclari" başlığında da görmeyi arzuluyorum.

bkandil
10.11.2009, 09:57
Demeçlerden kesitler...

Doktorlar: Yattara iyileşti, oynayabilir.
....
Yattara oynar....
....
Hoca : Bazen körlere yol göstermek gerekir.
....
Bir yönetici : Hoca açıklama yaparken takımın menfaatlerini düşünmelidir. Böyle açıklama yapmamalı...
....
Hoca : Yattara ve Engin'i kaybetmek istemiyorum. İyi oyuncular.
....
Başkan : Yattara misyonunu tamamladı...
....
Aynı "Bir yönetici"den bu konuda ses çıkmaz...

asimetrik
10.11.2009, 13:23
Bu başlığa daha yazmayacaktım aslında. Ama ben suya yazı yazamıyorum, yazılanı da okuyamıyorum. O yüzden, bu başlıkta aynı görüşü paylaşamadığımız arkadaşları "1996 - 2009 Yillari arasi BJK, FB ve GS ile Oynadigimiz Maclarin Sonuclari" başlığında da görmeyi arzuluyorum.

Bugün oynanan bir maçta, takımımızın iyi oynayıp oynamadığına 10 yıllık derbi maçlarına bakarak karar vereceğiz demek. Suya yazmak bu olmalı..
Pes doğrusu..

Her maç kendi içinde değerlendirilir. Geçen sene istanbul'da oynadığımız 0-0 lık fb maçı, geçen sene yenildiğimiz bjk kupa maçı, ofsaytlar dan yediğimiz gollerle kaybettiğimiz maçlar hepsi sizin için, istatistiklere göre hak edilmiş mağlubiyetlerdi demek.

Takımın yetersiz demek için hak etmeyen rakibi övmeye gerek yok.

Hoca iyi bir dizilişle oynattı , değişiklikleri yerindeydi. İyi oynadık, ezdik, rezil ettik. Maç sonu tüm bjk takımı kalecisine koştu.
Ama buna rağmen takım gol vuruşlarında yetersiz, sol bekin hücuma katkısı yetersiz sağ kanat yetersiz diyebilirsiniz. Çok zor değil ..

xevent
10.11.2009, 13:25
bu saaten sonra puan kaybına tahamülümüz olmamalı..

Osman Yavuz
10.11.2009, 13:45

Yoksa iyi oynamış gibi görüneni galip saymıyorlar.... Öyle olsaydı Harlem takımı var Nba de.. işleri şov yapmak her sene şampiyon olmaları gerekirdi....O istatistik rakibin daha çok istemesinden kaynaklanmıyor.Top sürekli bizdeydi ve maç boyu topu koşturduk.Rakip de haliyle topun peşinden koşunca arada 15 km kadar bir fark oluştu.;)

6_DenizhaN_1
10.11.2009, 14:03
O istatistik rakibin daha çok istemesinden kaynaklanmıyor.Top sürekli bizdeydi ve maç boyu topu koşturduk.Rakip de haliyle topun peşinden koşunca arada 15 km kadar bir fark oluştu.;)

+1967
beyler artık bırakalım bu maçı!
Biz oynadık biz hakettik ama son golü atamadık..
Bu başlıklar ne kadar uzarsa o kadar kötü bizim için..
Özellikle sesimizi kimseye duyuramadıktan sonra..

Kazım Uzunboy
10.11.2009, 21:25
Yahu arkadaş şu maç çıkmıyor bir türlü aklımdan!!

Nasıl kaçar o kadar pozisyon?!

tlotwat
10.11.2009, 22:22
kimse canını sıkmasın biz bu futbolu oynayalım bu şekilde sürekli ayağa oynamaya alışalım zamanlan herşey güzel olacaktır kimse kötü oynadık diyemez golüde colmanın hatasından yedik eğer o gol gelmeseydi biz bir şekilde o maçı alacaktır
sadece biraz sabredelim yönetimimize teknik kadromuza ve oyuncularımıza güvenelim

cahana
10.11.2009, 23:03
evet colman o hatayı yapmasaydı eminim ki bu forvetlere rağmen bir veya daha fazla gol bulup maçı alacaktık ve maç sonundada beşiktaşı kendi yarısahasına hapsedip eze eze yendik diyecektik ama ne yazık ki bireysel bir hata sonumuzu getirdi

objek
10.11.2009, 23:18
Son yillarda ic sahada oynadigimiz maclarda kahraman yaptigimiz bir suru kaleci var ve bunlar sezon boyunca diyer maclarda ayni basariyi gosteremiyorlar en son aklimda kalanlar ozden(denizlispor) oguzhan (konya) murat sahin ve mahmut (g.antepspor) hakan (bjk) vs dahada cogaltabiliriz gozden kacmayan bir gercek varki birazda bizimkiler nereye vuracaklarini belli ediyorlar karsikarsiya pozisyonlarda yerdeki toplari asirtma yerine hep kalecilere nisanliyorlar daha onceleri ve gunumuzdede cok iyi oynarken kacirdiklarimizdan sanra atamayana atarlar kurali aleyhimize herdaim yururlukte bulunmaya devam ediyor bjk macini televizyondan izlerken gs,li bir arkadas ilk devrenin sonlarina karsi bana donup bu maci bjk 2-0 alacak nedeni ise bu filmi daha oncede gordugunu boyle iyi oynarken gol atamayan takimlarin kederi hep ayni oluyor demisti tabi o arada bana saka yapiyor gibi gelmisti

Öztürk Adem
11.11.2009, 00:03
Umarım devre arasından sonra . Bu oynadıgımız futbola fatıh tekkeyıde ekleyerek gollerle devam ederız

miaksoy
11.11.2009, 03:15
Hem besiktasi hem galatasarayi yenebilirdik bu sene. serkan galasaray'a o golu atsaydi , besiktas macinda girdigimiz 10 net pozisyonun bir ikisini gole cevirebilseydik bugun belkide 24 puanla ikinci sirada olacaktik. dusundukce sinirim bozuluyor. Bu takima iyi bir forvet sart. Iyi bir forvetle yenemeyecegimiz takim yok bu ligde.

EmrahYalçınalp
11.11.2009, 09:55
Bugün oynanan bir maçta, takımımızın iyi oynayıp oynamadığına 10 yıllık derbi maçlarına bakarak karar vereceğiz demek. Suya yazmak bu olmalı..
Pes doğrusu..

Her maç kendi içinde değerlendirilir. Geçen sene istanbul'da oynadığımız 0-0 lık fb maçı, geçen sene yenildiğimiz bjk kupa maçı, ofsaytlar dan yediğimiz gollerle kaybettiğimiz maçlar hepsi sizin için, istatistiklere göre hak edilmiş mağlubiyetlerdi demek.

Takımın yetersiz demek için hak etmeyen rakibi övmeye gerek yok.

Hoca iyi bir dizilişle oynattı , değişiklikleri yerindeydi. İyi oynadık, ezdik, rezil ettik. Maç sonu tüm bjk takımı kalecisine koştu.
Ama buna rağmen takım gol vuruşlarında yetersiz, sol bekin hücuma katkısı yetersiz sağ kanat yetersiz diyebilirsiniz. Çok zor değil ..
Sizin benim geldiği günden beri Cale'yi yetersiz bulduğumu, Yattara'nın en iyi döneminde bile oraya birini monte etmek gerektiğini savunduğumu fark etmeyip bu maçtan genelleme yaptığımı sanmanız da benim sorunum değil.

Hocanın dizlişi ile ilgili bir değerlendirme yaparsam, başına "bence" eklemeden bu işi yapmam. Bunun sonu yok çünkü. Bence Gabriç'i boş boş seyretti mesela. En az 3-4 pozisyonda Gabriç sol ayağının içiyle yerden kavisli top atamadı diye boş boş geri döndük. Bence kaleci konusunda anlamsız bir ısrar içerisinde mesela... Bence bunlar maçın seyrini önemli ölçüde değiştiren fahiş hatalar mesela... Bence etkisiz olduğunu düşündüğü ilacı başı ağrıyınca ilk iş olarak tercih etmesi (Alanzinho) bir güven sorunu doğuruyor mesela... Bunlar adama olan sempatimden, hatta Alanzinho'ya olan güvensizliğimden etkilenmeyen, nesnel düşüncelerim. Neyi demek istemiş olabileceğimi tahmin etmeye çalışmak yerine ne dediğimi anlamaya özen gösterirseniz gereksiz vakit kaybı yaşamayız.

Bir seri katilin tüm cinayetlerini çok iyi tasarladığını ve başarılı olduğunu söylemek onun yaptıklarını tasvip etmek demek değildir. bjk'nin oyun yapısıyla ilgilenmiyorum, beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Gördüğüm, adamların pragmatik bir kadro yapısı ile sahaya çıktıkları ve amaçlarına ulaştıkları gerçeği. Sanki adamın elinde Holosko-Delgado-Nihat vardı da korktuğu için defans ağırlıklı oynadı. bjk'nin kaç tane organize atakla üzerimize geldiğini sormak, seri katilin kaç kurbanına öldürmeden önce 1,5 iskender ısmarladığını sorgulamaya benziyor. Adamın amacı ile eylemi örtüşüyor diyoruz. Bu eylemini onayladığımız ya da saygı duyduğumuz anlamına gelmiyor. Defans ağırlıklı oynamayı tercih edip 4-5 pozisyon vermelerini başarısızlık olarak görüyor olabilirsiniz. Bence de öyle. Ama maçın en net kaçan pozisyonu da hala bjk'ya ait mesela...

Ben kendimi bildim bileli Trabzonspor'un kazanmak zorunda olduğu bir maçı kazandığını görmedim. Keşke Denizli gibi korkak, bjk gibi pısırık bir takımım olsaydı da 96'da ve -yanılmıyorsam- 2005'te fb'ye rezil olup galip gelseydik. Sezon boyunca 40 tane maç oynayıp birinde korkmuş görün yahu, ne olacak? 96'da Vanspor'u ezdik de ne oldu? Bu zıkkımın ölçme metodu bu olsaydı topu fazla tutana, ya da rakibi çok koşturana puan verilirdi. Çok zor birşey değil.

Son olarak, tekrar söylüyorum, bana ne bjk'den?

Hekimoğlu
11.11.2009, 09:58
Bu maçta yapılabilecek herşey yapılmıştır eldeki malzeme ile daha iyisi yapılamaz.

Koray
11.11.2009, 16:25
Maçın tekrarını verdi mi TRT 3 ?

İHTİLALL
12.11.2009, 15:16

*

Gökhan-Umut yanyana olmasa okadar pozisyon üretemeyebiliriz de.Hani kazma diyoruz ya,o kazmalarla o pozisyon adedi ürüyor.
Bunuda düşünüyorum bazen..

Hani derler ya,10-0 bitecek maçtı falan.

Olmaz öyle.

Her maç önce 1-0 olmak zorunda:)

BJK'nın utanç futbolunu tepkiselde olsa alkışlayanlar,bugün kendilerine gelmişlerdir herhal.!

Ben rakibe hiç bakmama taraftarıyım her zaman hocam.

Aynı rakip bizi İnönü'de geçen yıl ezmişti futbol olarak ama 1-1 i korumayı başarmıştık ..
Rakip bazen iyi,bazen kötüdür ,bu bizim sorunumuz değil..

Ama hocam geçen yıl Fb-Ts(0-0)maçını izledikten sonra,

Ortalama on yaş zekası dersini alırdı ve ortalama on yaş zekası ,hiç bir şey bulamıyorsa mendil açardı,dilenirdi,çalardı,çırpardı:

-Üretebilen takımım var, ne olur Allah rızası için iyi bir bitirici..

Kirala Kayseri'nin Makakula'sı gibi..

Nonda'ya takım aradı Gs tam bir ay..

Tamam dindar adam takımı bozar,dinsizini al ama golcü al..

On yaş zekasından beklenebilecek bu performansı niye bizimkiler göstermedi bir Allah'ın kulu bana anlatsın..

Yalan söylesin yahu,yalana bile razıyım..

Bildiğiniz gibi değil sezon başından beri kafama takılmış,atamıyorum bir türlü..

Emirhan Makul
12.11.2009, 20:09
Dakika 16 da İbrahim toraman forvet mevkisinde top almaya çalışıyor ise Trabzonspor forvetlerini kaale almıyordur.

Bu İbrahim toramanın lakayıtlığından değil Bizim Forvetlerimizin eksikliğindendir.

Ali Tunahan Güllü
12.11.2009, 20:50
Maçın tekrarını verdi mi TRT 3 ?

Yayın akışında dün gece 1.05 gece gösteriyordu.

Yasin Altuntas
12.11.2009, 23:26
http://www.youtube.com/watch?v=uxKacwjpPe0

Macin basinda yapilan üclü

lazzz61
13.11.2009, 20:10
bazılarıda colmana takmıss colmanın yaptıgını umut la gökhan her mac yapıyorr ne derseız dıyın colman bu takımın en iyisi en teknık adamı o kadar basit adamın durusu yeter umuta baktımı bana ameleyı anımsatıyo ama colmana baktım adammın topcu oldugunu anlıyorum bı top ınsannı ayagına bu kada mı yaksıırr orda onemlı olann o kacırılan gollerı atmakdıı ama bızım super ıkılımızz yıne kacırdııı haa bu ara son yapılan ıdmanda umut bulutun kaleye vurdugu sut 12 metrelık engelı aşıp catıya gitmişş habeırnız olsnnn

SDinc
13.11.2009, 20:36
Colman'ı yükseltmek için Umut'u Gökhan'ı batırmanın mantığını anlayamadım doğrusu ? Benimde takımda en çok sevdiğim oyuncu Colman'dır ancak Umut'a Gökhan'a(Yani Ts futbolcusuna) sanki bir düşmanmış gibi hakaret etmeyi ben hazmedemem.

asimetrik
13.11.2009, 20:41
Sizin benim geldiği günden beri Cale'yi yetersiz bulduğumu, Yattara'nın en iyi döneminde bile oraya birini monte etmek gerektiğini savunduğumu fark etmeyip bu maçtan genelleme yaptığımı sanmanız da benim sorunum değil.

Hocanın dizlişi ile ilgili bir değerlendirme yaparsam, başına "bence" eklemeden bu işi yapmam. Bunun sonu yok çünkü. Bence Gabriç'i boş boş seyretti mesela. En az 3-4 pozisyonda Gabriç sol ayağının içiyle yerden kavisli top atamadı diye boş boş geri döndük. Bence kaleci konusunda anlamsız bir ısrar içerisinde mesela... Bence bunlar maçın seyrini önemli ölçüde değiştiren fahiş hatalar mesela... Bence etkisiz olduğunu düşündüğü ilacı başı ağrıyınca ilk iş olarak tercih etmesi (Alanzinho) bir güven sorunu doğuruyor mesela... Bunlar adama olan sempatimden, hatta Alanzinho'ya olan güvensizliğimden etkilenmeyen, nesnel düşüncelerim. Neyi demek istemiş olabileceğimi tahmin etmeye çalışmak yerine ne dediğimi anlamaya özen gösterirseniz gereksiz vakit kaybı yaşamayız.

Bir seri katilin tüm cinayetlerini çok iyi tasarladığını ve başarılı olduğunu söylemek onun yaptıklarını tasvip etmek demek değildir. bjk'nin oyun yapısıyla ilgilenmiyorum, beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Gördüğüm, adamların pragmatik bir kadro yapısı ile sahaya çıktıkları ve amaçlarına ulaştıkları gerçeği. Sanki adamın elinde Holosko-Delgado-Nihat vardı da korktuğu için defans ağırlıklı oynadı. bjk'nin kaç tane organize atakla üzerimize geldiğini sormak, seri katilin kaç kurbanına öldürmeden önce 1,5 iskender ısmarladığını sorgulamaya benziyor. Adamın amacı ile eylemi örtüşüyor diyoruz. Bu eylemini onayladığımız ya da saygı duyduğumuz anlamına gelmiyor. Defans ağırlıklı oynamayı tercih edip 4-5 pozisyon vermelerini başarısızlık olarak görüyor olabilirsiniz. Bence de öyle. Ama maçın en net kaçan pozisyonu da hala bjk'ya ait mesela...

Ben kendimi bildim bileli Trabzonspor'un kazanmak zorunda olduğu bir maçı kazandığını görmedim. Keşke Denizli gibi korkak, bjk gibi pısırık bir takımım olsaydı da 96'da ve -yanılmıyorsam- 2005'te fb'ye rezil olup galip gelseydik. Sezon boyunca 40 tane maç oynayıp birinde korkmuş görün yahu, ne olacak? 96'da Vanspor'u ezdik de ne oldu? Bu zıkkımın ölçme metodu bu olsaydı topu fazla tutana, ya da rakibi çok koşturana puan verilirdi. Çok zor birşey değil.

Son olarak, tekrar söylüyorum, bana ne bjk'den?

Ne dediğinizi anlamasam sorarım. Anlamadığım zaman ilk yaptığım şeydir.
Neyse, konu çok basit;
Bjk nin hin ya da cin hocasının planladığı gibi mi gitti maç yoksa Trabzonspor'un kontrolünde mi oynandı?
Siz sonuç üzerinden gittiğinize göre haklısınız. Maçı değerlendirmek için 10 yıllık derbi maçları sonucu başlığına davet etmeniz de maçları sonuçlarına göre değerlendirdiğinizi zaten gösteriyor. Ben sizin gibi düşünmesem de "klasik skor yazarı" geyiğine girmeyeceğim. Kazanan haklıdır diyelim geçelim.
Asıl sözünü ettiğim iyi oynayan bir takıma ve hocasına neden hakkını teslim etmiyorsunuz. Takdirleriniz de sonuca göre mi şekilleniyor?

Notlar:
Sözlerinizden bir şey çıkarmaya çalıştığımı zannetmeniz, aslında o hataya sizin düştüğünüzü gösteriyor. Cale ve Yattara konusunda bir şey demedim ben. Sadece takımın iyi oyununu gözardı etmeyin ama eksiklerini de söyleyin anlamında bir ifadeydi. Bahsettiğim eksikler de kendi örneklerim idi. Ben de size daha dikkatli okuyun lütfen mi diyeyim.

Konuyla ilgisi olmamasına rağmen, Gabriç'in kötü oyunundan ziyade, bir çok defa boş pozisyonda ya da bire bir pozisyonda topla buluşabilmesi benim için oyunu doğru dizilişle oynadığımızı gösteriyor. Aynen gol pozisyonuna sokan bir oyun yapısının (forvet atamasa da) doğru olduğuna inandığım gibi. Üç sol açık alınmasına rağmen,sol çizgide oynayabilecek tek oyuncunun Gabriç olması ne hocanın ne de Gabriç'in suçu. Aynı şeyler sağ kanat için de geçerli. Forvet içinde.

Ayrıca gereksiz vakit kaybı gibi sözler hoş olmamış.

Mustafa AYDIN
13.11.2009, 20:47
Yahu arkadaş şu maç çıkmıyor bir türlü aklımdan!!

Nasıl kaçar o kadar pozisyon?!

Gökhan ve Umut imkansızların adamıdır.

Ilelioglu
13.11.2009, 23:38
Demeçlerden kesitler...

Doktorlar: Yattara iyileşti, oynayabilir.
....
Yattara oynar....
....
Hoca : Bazen körlere yol göstermek gerekir.
....
Bir yönetici : Hoca açıklama yaparken takımın menfaatlerini düşünmelidir. Böyle açıklama yapmamalı...
....
Hoca : Yattara ve Engin'i kaybetmek istemiyorum. İyi oyuncular.
....
Başkan : Yattara misyonunu tamamladı...
....
Aynı "Bir yönetici"den bu konuda ses çıkmaz...

Zaten bu nasil yönetildigimizin kanitidir...:cool:

Cafer KILIÇSOY
14.11.2009, 00:02
Başlık güncelliğini yitirmiştir.

Buradan (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=19168) devam edelim

Doğukan Uçan
21.01.2016, 10:58
bu hafta sonu oynayacagımız maçın kopyası bu