PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 12. Hafta Maçı | Trabzonspor 0 - 2 Beşiktaş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19

Murat Erdem
08.11.2009, 19:44
Takas formülüne senaryo yazan arkadaşlara, birazdan muhalefet başlar ''bunlara mı kaldık'', ''İstanbul artığı'', ''küçük takım topçusu''

OLCAY ÇAKIR
Kurtulus TAKASTA..

Genc ve milli..

Fatih
Tjıkuzu-Hüseyin takası?:)

Furkan Dündar
08.11.2009, 19:45

:D
Yok abi Hüseyin gelmesin :D
Tjikuzu Gitsin ama Hüseyin gelmesin :D

Adem Erdoğan
08.11.2009, 19:45
Fatih Tekke gelirse zaten Gökha'ın umursamaz tavırlarına sessiz kalmaz, sahanın ortasında patlatır tokatı. Her ne şekilde olursa olsun Gökhan gitmeli.

Murat Erdem
08.11.2009, 19:46
Fatih, 12 den vurdun hedefi.:cool:

Adem Erdoğan
08.11.2009, 19:46

Fatih seni Trabzonspora verip Tjikuzuyu halısaha tayfasına dahil edelim daha faydalı olur(sunuz).:)

BAHADIR33
08.11.2009, 19:47
Bizimkilerin en iyi bildiği takas , gül takası ..Al gülüm ,ver gülüm...

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 19:48
İyi ya Mehmet, 3. forvet olarak dursun...Dursun ama...

Erdal bu sezon basi 3. forveti gönderen anlayis, Umut'u kadroda 3. forvet olarak tutar mi?

Murat Erdem
08.11.2009, 19:48
Bizimkilerin en iyi bildiği takas , gül takası ..Al gülüm ,ver gülüm...
Bu da 12 den vurdu:cool:

Fatih
08.11.2009, 19:50
Fatih seni Trabzonspora verip Tjikuzuyu halısaha tayfasına dahil edelim daha faydalı olur(sunuz).:)
Tjikuzu'nun kullanılacağı takastan hayır gelmez demek istemiştim.:)

asimetrik
08.11.2009, 19:51

Geçen hafta kaptanı desteklemeye gittim Antalya Bursa maçına. Bildiğimiz kaptan, havadan iyi yerden kesici attığı en uzak pas 5 metre ve yan tarafa.

Murat Erdem
08.11.2009, 19:53
Selçuk, Ceyhun ve Colman. Bu üçünden başka, seneye kadroda kalması için ısrarcı olacağım topcu yok.

Mr.No
Tabii ya, zaten eskiye dönmekten baska ne biliyoruz ki...

OLCAY ÇAKIR
Mesele şu;

Ufku olmayan bir yönetim kurulumuz var.

Biraz ufuklarını açalım heriflerin.

Takas ayıp bişey değildir.

Takas eski bir alışveriş metodudur.

Maliyetide düşürürsünüz üstelik.

Ağırlıklardan da kurtulursunuz,yeni bir heyecan verirsiniz camianıza.

İçerden yabancı tedarikinden yanayım.

1.milyon euro üzeri her bonservise karşıyım.

Koyacaksın kulüp prensiplerine bunları..

littlebighorn
08.11.2009, 19:55
Ben atamadığımız golleri BJK kalecisinin başarısından çok bizim forvetlerin beceriksizliğine veriyorum.

Kapanan takımlara karşı gol atamıyoruz. Golcüler yetersiz, özellikle Gökhan Ünal'ın katkısı hiç yok. Hadi Umut çabalıyor pres yapıyor. Gökhan da o da yok. Umut ile çok uyumsuz. İkisi de yan yana oynuyor. Bence tarihimizde yediğimiz en büyük kazıklardan biridir.

Kanatlar da çalışmıyor. Sol kanattan nedense oynamıyoruz. Gabriç çıktından sonra Engin o bölgede etkili olabilirdi ama kendisi serbest oynamayı seviyor. Sağ kanat çalışıyor gibiydi ama oradan gelen ortalar çok kötü ve etkisizdi.

Ben takımdan çok umutlu değilim 6. ya da 7. oluruz. Devre arası Fatih Tekke alınırsa belki 4. luk ya da 5.lik. Bu yönetimin kurduğu takımın, harcadığı paraların ve 3 yılın boşa gittiğini düşünüyorum.

Mehmet Sarigül
Bence biraz erken,sezon sonunda düsünülmeli.

Özellikle fizik gücü konusunda eksikleri olan brülsün katki yapacagini sanmiyorum,faty da biraz daha pismeli...

Ben su an Türkiye liginde Topal, Ernst ve Christian disinda Papy ayarinda bir oyuncu göremiyorum...

Sefa
Gençler birliği Tijikuzu yu istiyormuş...Tamam Burhan ile takas edelim :)
Burhan bu sezon sönük bence Hurşit olsun. :)

OLCAY ÇAKIR
Hüseyin konusunda kendimi tarif etmeme gerek yok sanırım:)

Ama Ceyhun gibi ultra bir adam bulduk.
Ben çok umutluyum Ceyhun'dan..
Çok hemde.

Murat Erdem
08.11.2009, 19:56
Sezon sonu serbest kalan İbrahim Akın ve Murat Ceylan, bu iki isimle şimdiden diyalog kurulup, anlaşılmalı.

Mr.No
08.11.2009, 19:58
Murat Ceylan gercekten iyi oyuncu, eger serbest kaliyorsa almamiz lazim.

Fatih
08.11.2009, 19:58
Tayfun tek başına sağ tarafı iyi kötü işletti.Cale-Gabric ikilisi Tayfun kadar olamadı ileri çıktıkları pozisyon sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Hatta bir pozisyonda Engin Cale'yi ileri çıkması için uyarıyordu.Broos keşke Cale-Serkan değişikliğini daha önce yapabilseydi.

Cafer KILIÇSOY
08.11.2009, 19:59
Arkadaşlar uygunsuz mesajları sadece raporlayın. Alıntı yapmayın lütfen. Böyle olunca da sizinde mesajınızı silmek zorunda kalıyoruz.

Raporladığınız mesaj aynı anda moderatör paneline düşüyor ve bizde gerekeni yapıyoruz;):)

Murat Erdem
Kayseri'nin kapısı çalınmalı, Cangele+Makukula = Tolga+Serkan+G.Ünal vb.

SDanışmaz
Dün akşamki maçta oynuyor gibi göründük ama hiç oynamadık. Bjk ilk yarı topu bize verdi kendi sahanızda ne yaparsanız yapın dedi. Bizim takımda da geçen seneden beri kapalı takımı açma kabiliyeti olmadığından dolayı golde bulamadık. Tek yaptığımız kendi sahamız ve orta sahada top çevirmek.

İkinci yarı başladı Bjk iki değişiklik yapmıştı. Adamlar 2 dk top oynadı gol attı. -Kaleci o golü nasıl yediyse-

Sonra Hoca baktı takım hiç birşey yapamıyor bari kadroda düşünmediğim Alanzinho'yu sahaya süreyim dedi. Bu da işe yaradı gibi. Alan tek başına birşeyler yaptı ama ayak uydurabilen yoktu.

Gökhan bu maçta bizlere resmen "beni satın, ben kabiliyetimi ve hırsımı kaybettim" dedi. Geldiği günden beri kızdığımız Umut bir kaç pozisyona girdi her zamanki gibi atamadı. -Yine de sahanın iyilerinden biriydi-

Ben burdan başkana da birşey söylemek istiyorum. Artık maçlardan sonra saçma sapan şeyler söylemeyi kessin. Karşısında çocuk yok..

Ortak yenemediğiniz takımı içten mi çökertmeye çalışıyorsunuz :D

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:00
Selçuk, Ceyhun ve Colman. Bu üçünden başka, seneye kadroda kalması için ısrarcı olacağım topcu yok.

Var,...Silva, Engin, Egemen, Umut (3. forvet olarak)...baska aklima gelmiyor...unuttugum futbolcu var mi?

OLCAY ÇAKIR
08.11.2009, 20:00
Hırvatları şimdiden pazarlardım mesela..

Fatih
08.11.2009, 20:02
Devre arası Cale'yi gönderip Denizli'den Çağlar'ı veya Gençler'den Aykut Demir'i kadromuza katmalıyız.Hem özevlat sayısı artmış olur.:)

Gabric kaliteli ama zamana ihtiyacı var.

Murat Erdem
08.11.2009, 20:04
Pazarda leğen satan esnaf gibi, kulübe menajer çağırıp ''3-4 milyon verene satın'' diyerek, CD dağıtarak, futbolcu satmaya çalışan bir zihniyetden bahsediyoruz. Zor iş bu ''pazarlama'' bizim yöneticimsiler için.

Cafer Bulur
08.11.2009, 20:05
Seneye kadroda olmasi gerekenler:Onur,tayfun,ömer aysan,egemen,giray,ceyhun,selcuk,colman,gabric,ser kan,alanzinho,umut,engin.

Herkes sadece 2-3 oyuncu saymis.Ts ye talipmisiniz arkadaslar?:rolleyes:

OLCAY ÇAKIR
08.11.2009, 20:06
Colman ve Alanzinho harici bir büyük temizlik taraftarıyım.

Ekonomik katkısınıda varın siz hesap edin..

Madem batıyoruz.

Yükü azaltalım..

Gökhan Ünal mutlaka pazarlanmalı.
Maalesef..

Ama bu şehir forvetini kendi üretecek.
Mehmet Yılmaz'a halen küfredenler var bazı başlıklarda rastlıyorum.
Ee,günahı sevabı,herşey ortada..

Tayfun forvet alternatifi olarak her daim düşünülecek..

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:08
Tayfun tek başına sağ tarafı iyi kötü işletti.Cale-Gabric ikilisi Tayfun kadar olamadı ileri çıktıkları pozisyon sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Hatta bir pozisyonda Engin Cale'yi ileri çıkması için uyarıyordu.Broos keşke Cale-Serkan değişikliğini daha önce yapabilseydi.

Evet dogru, ilk golde bölgesini erken terk ederek Song'un Erst'e daha erken basmasini önlemesi ve 2. golden önce yanlis yer almasi ve yine arkasini bos birakmasi disinda "iyi" isletti.
Önemli olan bir sagbek olarak ileri cikmak, bindirmek ve topu rastgele ortalamak...bunu Tayfun cok iyi yapiyor. Devam...

OLCAY ÇAKIR
08.11.2009, 20:10
Alma şekli öyle olanın satma şekli başka nasıl olabilirki?

Ben kızmıyorum.
Adamlar öyle görmüş.
Öyle biliyorlar.

Langeyi,Tomas junu o bonservislerle alıpta akıllanamayan bir kurumsal zekamız var.Yani yok.

Kardeşim,1.mio euro sınır bonservis bedelin olmalı.
Şehire getirme bu tip maliyetlileri.

Uymadı uymuyor.
Rakam beklentiyi yükseltiyor.

Umut ve Serkan'ı mutlaka onore ederim ben olsam..

Pazarda leğen satan esnaf gibi, kulübe menajer çağırıp ''3-4 milyon verene satın'' diyerek, CD dağıtarak, futbolcu satmaya çalışan bir zihniyetden bahsediyoruz. Zor iş bu ''pazarlama'' bizim yöneticimsiler için.

Murat Erdem
08.11.2009, 20:12
Slyva-Song-Tjıkuzu-Yattara-Tolga-G.Ünal-Serkan. Bu isimler ile yollarımızı ivedilikle ayırmalıyız. İster sat, ister takas et, ister serbest bırak. Bu isimlerin Trabzonspor'un gelecek planlarında rolleri yok.

Volkan Yavuz
08.11.2009, 20:12
Arkadaslar dün cok sanssizdik!

1.Atmosfer Süperdi
2.Takim muhtesemdi!
3.Sezonun en iyi maciydi

Ilk yari 0-0.bu ilk yarida bi gol atsak hersey güzel olcakti ama malesef

Bence bizde bi sorun var oda FORVET! Umut la Gökhan yedek kalmasi lazim!onarin yerini iki forvet gelmeli tekke ile bitane daha!

baska bi sorunumuz yok! yok defans mis kaleciymis.

YOKKKKKKKKKK

Forvet lazim baska bisey lazim degil her sey güzel

canlari sagolusun ve bu maci unutalim!! biz bu takimi basarili oldugu icin sevmedik!

Kasimpasayi yeneriz insallah!!

Sefaenes
08.11.2009, 20:13
bu maci alamatiksa en büyük suc yönetimde baska kimsede degil. Herkez biliyordu bu takima forvet gerektirdigini ama yönetim inat edip bir forvet (Fatih tekke disinda da forvet var ) almadi. Bizi 2 beceriksiz forvete birakti koca sezon. Diyarbakir buldugu forvet gibi bir forvet bulamadilar. Bu sezonuda ne yazik harcadik yeni yapilanma desek onuda beceremez bu yöenetim.

Uğur Ö.
08.11.2009, 20:13
tony orda durduğu yerden zıplamasını anlayamıyorum kardeşim sen supermanmisin uçuyon zaten fiziğinde kaleci fiziği değil inşallah en kısa zamanda gönderilir daha bir maç kazandırmadı adam

Mustafa Ağaoğlu
08.11.2009, 20:14
http://img193.imageshack.us/img193/9241/tscocukstad00.jpg

Şu resim her şeyi anlatıyor.

Çocukluğumdan beri okula derbi kazanma sevinciyle çok nadir gittim .

Afedersiniz bu takım kıçımızda kıl bırakmadı ,
Büyüklerimize torun sevdirmedi...

Bu maç ile bir şeyi daha öğrendim bi daha kesinlikle hiç bir maç için büyük konuşmayacağım ve iddaya girmeyeceğim .

Fatih
08.11.2009, 20:16
Evet dogru, ilk golde bölgesini erken terk ederek Song'un Erst'e daha erken basmasini önlemesi ve 2. golden önce yanlis yer almasi ve yine arkasini bos birakmasi disinda "iyi" isletti.
Önemli olan bir sagbek olarak ileri cikmak, bindirmek ve topu rastgele ortalamak...bunu Tayfun cok iyi yapiyor. Devam...
İkisine de katılamıyorum maalesef.İlk golde Colman'ın hatasını nasıl Tayfun'a çıkardınız ayrıca şaşkın durumdayım.

İkinci golde zaten topluca hücumdaydık haliyle Tayfun da ilerideydi.Yani Tayfun'un o anda yerinde olması bize neyi kazandıracaktı ki?

Orta konusuna gelecek olursak.Maç boyunca yaptığımız 10 ortanın büyük bölümünü sağ kanatta tek başına kalan Tayfun yapmış.Bütün ortaları isabetli olmayabilir ama benim saydığım 3 net isabetli ortası vardı.Sürekli o bölgede ileri geri koşan oyuncudan da her zaman sağlıklı orta beklemek mantıklı olmasa gerek.

Semih
08.11.2009, 20:22
Üzgünüm ama Tayfun inanılmaz düşük bir yüzdeyle oynadı isabetli orta hususunda.

OLCAY ÇAKIR
08.11.2009, 20:24
Tayfun ile ilgili;

Helal olsun sana.

Öndirek,arka direk heryere isabetli isabetsiz en az 8-10 orta kestin.
Attığın ortalara gidip kafa vurmanı bekleyenlerde yok değil tabi...
Hatta birde en etkili gol pozisyonumuza sen girdin gene.
Öndirekte..

Helal sana.
Bence sen FORVET denenmesi gereken bir adamsın.
Yazık oluyor sana.
Takımada tabi.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:30
İkisine de katılamıyorum maalesef.İlk golde Colman'ın hatasını nasıl Tayfun'a çıkardınız ayrıca şaşkın durumdayım.

İkinci golde zaten topluca hücumdaydık haliyle Tayfun da ilerideydi.Yani Tayfun'un o anda yerinde olması bize neyi kazandıracaktı ki?

Orta konusuna gelecek olursak.Maç boyunca yaptığımız 10 ortanın büyük bölümünü sağ kanatta tek başına kalan Tayfun yapmış.Bütün ortaları isabetli olmayabilir ama benim saydığım 3 net isabetli ortası vardı.Sürekli o bölgede ileri geri koşan oyuncudan da her zaman sağlıklı orta beklemek mantıklı olmasa gerek.

Ilk gol Colman'in hatasi ile basliyor gelismeye, kesinlikli dogru.
Yanliz golün tekrarini izle, göreceksin ki, Tayfun defansdan kontrolsüz cikiyor.
Bir sagbek arkasini bosaltarak, diger dörtlüdeki arkadaslarini kontrol etmeden cikmaz.
Tayfun erken cikmasa, yani dörtlünün hizasinda kalsa, Song'a yaklasabilir ve onun Ernst'e daha erken basmasini saglayabilirdi.
Amacim golleri Tayfun'a yüklemek degil,...benim söylemek istedim, bu takimin en az bir golcü kadar bir de sagbeke ihticayi var!

Muhammed
08.11.2009, 20:31
Song hafta içindeki olaya hiç aldırış etmeden dün harika oynadı. Defansın yanında gol de atmaya calıstı ceza sahasına girdi ve orta yaptı. İşte profesyonellik budur hiç dikkatinizi çekmedi mi?

AYYILDIZ
08.11.2009, 20:34
Gabriç 2 milyon euro ediyorsa Tayfun Cora 5 milyon euro eder.Cale'de geçen sezondan çok çok uzaklarda.

Yasin T.
08.11.2009, 20:36
ulan şimdi yarın ben okula nasıl gideceğim.yeter artık ya.bi kerede derbi kazanalımda göğsümü kabara kabara istanbul yalakalarına havamı atıyım.offf..trabzonsporluysan istanbulda oturmak ne zor iş

hodlu
08.11.2009, 20:37
Herkese iyi akşamlar.Nerede kalmıştık.Bakıyorum Hayrettin isimli yönetici yaşanan sonuçları üstüne alınmıyor hiç...

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:38
Song hafta içindeki olaya hiç aldırış etmeden dün harika oynadı. Defansın yanında gol de atmaya calıstı ceza sahasına girdi ve orta yaptı. İşte profesyonellik budur hiç dikkatinizi çekmedi mi?

Profesyonellik bu iste,...saha ici baska, saha disi baska.

Tabi bunu Türkiye'de anlatmak, görmek coook zor.

A.T.R
08.11.2009, 20:41
Ben bu forumda çok kez duydum( okudum) " abi top oynayalım varsın da yenilelim.Vallahi kızmam" yada benzeri ifadeleri. Şimdi kimse kalkıp ne takıma ne futbolculara ( Gökhanın vurdum duymazlığı anlaşılabilir gibi değil) ne de teknik heyete kimse birşeyler söylemesin. Oynadık, hiç de fena oynamadık. 2. yarının 3 dakikası hariç tüm maçı biz oynadık, Umut kendine kızdıracak durum da oluşturmadı vurulabilecek her yere vurdu topu ama olmadı, Hakan'ın kalecilik yapası geldi. Nedense bize karşı oynayan kalecileri milli yapmak gibi bir uğurumuz var onlar adına. Ama olsun bunun senesi de var. Ben BJK yöneticisi olsam( Allah esirgesin ) seneye Trabzonspor maçında Hakan'ı kaleye koymam. Oğuzda Konyada bize karşı panter kesilmişti ama İBB de 6 tane yedi bizden. KDV si ile beraber. Hakan seneye dikkat et. :)

Erdem Keser
08.11.2009, 20:44
Bir arkadaşa da söylemiştim.
O halde çözüm basit; Tolunay+S.Hurma+Kezman+Tekke :p

hodlu
08.11.2009, 20:45
Cale-gabriç-Umut-Silva acilen şehri terk edin.Sizi oynatacak bir kulüp bulursanız haber verin bizde bayram edelim...

asimetrik
08.11.2009, 20:45
Sol beke Gabriç'i öneriyorum. Özellikleri uygun. Önünde Engin ya da Alanzinho..

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:49

Katiliyorum,...hatta Gabric sagbek bile oynar.

Muhammed
08.11.2009, 20:52

Mantıklı bence zaten maç içinde gerektiğinde sol bek gibide oynuyor.

hodlu
08.11.2009, 20:53
Kusura bakmayın ama gabriç Trabzonsporda oynayamaz...

SDanışmaz
08.11.2009, 20:54

Hasan Üçüncü oynadı, Gabriç neden oynamasın?

Punisher-61
08.11.2009, 20:55

bencede..
yani kötü degil aslinda ama onun gibi her yerde bulursun... ilk 3e oynamak istiyorsan Gabric igbi futbolcularla olmaz

hodlu
08.11.2009, 20:57
Evet Hasan oynadı,Keçeli oynadı yıllar önce Tansel diye bir çocukta oynadı.İşte bu hüsranlar bu adamlar yüzünden.Sen sıradan oyuncularla derbi kazanamassın...

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 20:57

Gabric Trabzonspor'da oynayamaz, Tayfun oynar...

Silva Trabzonspor'da oynayamaz, Onur oynar...

Isaac Trabzonspor'da oynayamaz, Umut oynar...

Song Trabzonsppor'da oynayamaz Giray oynar...

...

Öz evlat olsun, ister amatör olsun...yeter ki öz evalt olsun.

Muhammed
08.11.2009, 20:59
Keşke linki bulabilsem Gabric Trabzonspor'a gelmeden 6 ay önce Liverpool,Monaco dahil Avrupa'nın birçok kulübü tarafından izlenen bir oyuncuydu. Yabancı oyunculara her zaman en az 1 sezon zaman vermelisiniz. Sonucta Messi'yi almıyoruz gelipte takır takır oynasın. Eğer büyük yatırım yapmadan oyuncu alıyorsak alışmalarını beklemek zorundayız.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:00
Gabric Trabzonspor'da oynayamaz, Tayfun oynar...

Silva Trabzonspor'da oynayamaz, Onur oynar...

Isaac Trabzonspor'da oynayamaz, Umut oynar...

Song Trabzonsppor'da oynayamaz Giray oynar...

...

Öz evlat olsun, ister amatör olsun...yeter ki öz evalt olsun.
Tabiiki,yabancilara iki katini verecegine yarisini ver Trabzonlu ya da yerlisi oynasin.

Yukarda bahsettigin yabanci oyuncular farklarini hissetmiyorlar ki vazgecilmez olsunlar.

Yabanci farkini ortaya cikaracak alex gibi,lugano gibi.

Cikaramiyorsa gitmesinde sakinca yoktur.

Muhammed
08.11.2009, 21:02
Tabiiki,yabancilara iki katini verecegine yarisini ver Trabzonlu ya da yerlisi oynasin.

Yukarda bahsettigin yabanci oyuncular farklarini hissetmiyorlar ki vazgecilmez olsunlar.

Song daha nasıl bir fark göstersin mesela?

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 21:03
Aslinda Gabric Trabzonspor icin yetersiz olduguna katiliyorum.

En azindan yönetimin (ve Broos'un) sol acik diye bize yutturmaya calisdiklari Gabric'den en az iki gömlez üstünü kulübede oturuyor.

Asil önemli olan, Gabric olmaz, Silva olmaz, Isaac olmaz, Song olmaz diyenlerin gerekceleri...cünkü bu gerekcenin futbolla uzaktan yakindan alakasi yok!

Punisher-61
08.11.2009, 21:04
Sylvada acayip bir form düsüklügü var ne oldu bu adama böyle hayretle izliyorum yani

theturks
08.11.2009, 21:04
Herkese Belçikadan selamlar sevgiler.. İlk defa yazıyorum foruma neredeyse bütün yorumları okudum bu başlıktaki kimse bobo hakkında birşey söylememiş de ben sezon sonu sözleşmesi bitecek olan bobo yla anlaşırsak çok iyi olacağını düşünüyorum...

Oruç
08.11.2009, 21:05

Engin Trabzon'lu değil mi ? Madem o kadar kabiliyetli, Gabriç'i kessin de oynasın.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:06
Song daha nasıl bir fark göstersin mesela?
Kulübünü fifa ya sikayet etmesin,gs de yapamadigini bizde de yapmasin.

Daha az hata yapsin,gecen sezon yaptigi hatalardan yedigimiz goller gözümün önünde.

Song kadar tayfun da oynar stoperde,oynadi da.

Daha ne edeyim ben song u o zaman?

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:09
Engin Trabzon'lu değil mi ? Madem o kadar kabiliyetli, Gabriç'i kessin de oynasın.
Engin Ts ye alismis olsaydi,oynardi.

Kadroda kim iyiyse o oynamali.

Ben yerlilere yarisini ver de oynat derken, yabancilarin alinmamasindan sonraki durumdan bahsettim.

Gabrici almayacaktin,engini oynatacaktin mesela.

Ama gabrici i aldin mi,tabiiki kim daha iyiyse o oynamali.

magicyattara
08.11.2009, 21:11
Abi, işte diyorum ya, karşılıklı anlaşıp (alacağına karşılık, bonservisini ücretsiz kendisine veriyoruz) fesh ediyoruz sözleşmeyi. Serbest bırakıyoruz adamları. Ne halleri varsa görsünler:mad:

Verdik bonservisi ellerine diyelim,giderler mi?
Adamlar burda aldıkları parayı nerden alabilirler.
Alsalar giderler tabii.
Sözleşmeler imzalanmış,paralar garanti yatıyor hesaba,can sıkıcı bir nokta yok onlar için yani.
Nerde çok kazanırlarsa orada oynarlar.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 21:13

Bu anlayisla Trabzonspor bir 26 yil daha basarili olamaz.
Hatta yakin zamanda (5-10 yil) ekonomisi güclü olan sehirler tarafindan gecillir.
Kayseri, Bursa, Gaziantep gibi takimlar dogru yönetilsin, Trabzonspor camiasi birbirini yemeye devam etsin, yakin zamanda Trabzonspor bu takimlarin geri planinda kalir.
TFF'nin de istedigi tam bu...

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:14
Verdik bonservisi ellerine diyelim,giderler mi?
Adamlar burda aldıkları parayı nerden alabilirler.
Alsalar giderler tabii.
Sözleşmeler imzalanmış,paralar garanti yatıyor hesaba,can sıkıcı bir nokta yok onlar için yani.
Nerde çok kazanırlarsa orada oynarlar.
Giderler abi giderler.

Istenmedikleri yerde durmazlar herhalde.

Oruç
08.11.2009, 21:14
Engin Ts ye alismis olsaydi,oynardi.

Kadroda kim iyiyse o oynamali.

Ben yerlilere yarisini ver de oynat derken, yabancilarin alinmamasindan sonraki durumdan bahsettim.

Gabrici almayacaktin,engini oynatacaktin mesela.

Ama gabrici i aldin mi,tabiiki kim daha iyiyse o oynamali.

Engin'in TS'ye alışmasından kastınız Trabzon şehrine "sağlayamadığı" uyum olmasa gerek. Kastınız saha içerisindeki performans ise bu tamamiyle kendi kabahatidir. Mesela Selçuk, Egemen gibi oyuncularımız geçen yıl bu takıma gelmelerine rağmen "Trabzonlu" oyuncudan daha çabuk takıma adapte olmuşlardır. Bu bahane olamaz.

Engin'in oynayamayışını Gabriç'in "yabancı" olmasına dayandırmak insafzıslıktır. Engin madem o kadar Trabzon'lu madem gerçek Trabzonspor'lu o zaman gereğini yapsın ve formasını alsın. Bu kadar basit.

munzevil
08.11.2009, 21:15
Sayın başkanım acilen ayağınıza bağlı taşlardan kurtulmanız lazım( HAYRETTİN HACISALİHOĞLU,İHSAN ALİOĞLU ve ÖZKAN SÜMER )
Aksi halde karadenizin serin sularında boğulup gideceksiniz

Yapacağınız iş çok basit transferde milletin siyasetine ibadetine bakmadan;

1- gelen topu duvara çarpmış gibi döndürmeyen,iyi kafa vuran,iyi şut çeken,arkadaşlarını motive eden bir santrafor( kimi tarif ettiğimi anlamışsınızdır :) )

2- Gerçek öz hakiki anasından sağbek olarak doğmuş bir sağbek. örnek maicon ( biraz extrem oldu ama kusura bakmayın:))

3- Topu oyuna sokan,dandun vurmayan,soğukkanlı bir stoper( stephanov gibi)

4- ortasahaya rakip gördüğü zaman " ulan yinemi bu karşımıza çıktı "diyeceği sert,rakibini yıldıran,biraz acımasız,iyi şut çekebilen,iyi pas atabilen skorer bi orta saha oyuncusu. ( varmı böyle bir oyuncu:))

bu transferler layık-ı vechiyle yapılırsa ben takımımızdan çok ümitliyim dünkü maçı izledikten sonra.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:16
Bu anlayisla Trabzonspor bir 26 yil daha basarili olamaz.
Hatta yakin zamanda (5-10 yil) ekonomisi güclü olan sehirler tarafindan gecillir.
Kayseri, Bursa, Gaziantep gibi takimlar dogru yönetilsin, Trabzonspor camiasi birbirini yemeye devam etsin, yakin zamanda Trabzonspor bu takimlarin geri planinda kalir.
TFF'nin de istedigi tam bu...
Benim anlayisimla basarili olamaz ama yabanci olsun camurdan olsun hesabiyla olur öyle mi?

Onun icin mi 25 yildir yabancilara paralar sacip da sampiyon olduk degil mi?

avniaker
08.11.2009, 21:16
olay engin gabriç mabriç olayı değil büyük takım mantaltesidir bu maçta beşiktaşın fendi trabzonu yendi yani maalesef büyük olduğunu bilen takım kazandı aradaki tek fark bu

Oruç
08.11.2009, 21:22
Benim anlayisimla basarili olamaz ama yabanci olsun camurdan olsun hesabiyla olur öyle mi?

Geçmişte yabancı oyuncumuz olmadan şampiyon olduğumuza bakıp yabancı oyunculara karşı olmak gelenekçi, tutucu olduğunuzu gösterir.

Bilbao mesela. "Öz evlat"larından oluşan bir takım kuruyor sürekli ama şampiyon olmuyor. Basit bir örnek.

25 sene önceydi o yabancısız şampiyon olmak.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 21:23
Giderler abi giderler.

Istenmedikleri yerde durmazlar herhalde.

Bu oyuncular Trabzonspor'la zorla mi sözlesme yaptilar?

Gelirken iyi güzel, sef...omuzlarda. Isler biraz zora girdimi gönderelim.

Buna iste "yapilanma" denir,...

Plansiz, programsiz bir yapilanma ancak Türkiye'de olur.

Ben Almanya'da hic "sagbekimiz forvet ile oynar" diye aciklama yapan futbol adami görmedim. Türkiye'de ne yazik ki futbol futbol disinda hersey icin kullaniliyor...Türkiye'de sporun (özellikle futbolun) icinde hersey var.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:25
Geçmişte yabancı oyuncumuz olmadan şampiyon olduğumuza bakıp yabancı oyunculara karşı olmak gelenekçi, tutucu olduğunuzu gösterir.

Bilbao mesela. "Öz evlat"larından oluşan bir takım kuruyor sürekli ama şampiyon olmuyor. Basit bir örnek.

25 sene önceydi o yabancısız şampiyon olmak.
Yabanci oyunculara karsi oldugumu nerden cikardiniz?

Ben sota gibi,yarim sezonluk szymkowiak gibi,cyzio gibi yabancilar istiyorum.

Böyle oyuncular bulamiyorsak yabanci diye yabanci almamaliyiz diyorum.

Bana Ts tarihinde uzun vadede basarili olmus 5 tane yabanci sayabilirmisin?

magicyattara
08.11.2009, 21:27
En iyi döneminde bile bir sezonda 7-8 mac iyi oynayan bir yattara ya hangi zihniyet 1.8 milyon verdi anlamakta güclük cekiyorum.

Yattara 5-6 milyon eurodan asagiya satilmaz deniyordu,gitmesinden korkuluyordu.

Simdi ise yattara ya kim 1.8 milyon verir diyorsun,sen de yattara ya fazla deger verenlerdendin.:)

Yattara'ya yine değer veriyorum ben.:)
Yattara'nın bu noktaya nasıl geldiğine bakmak lazım.

Şu an top oynayacak durumda değil.
Artık sevmeyenleri de iyiden iyiye kendilerini göstermeye başladı.Avni Aker de bile küfür ediyorlar ona.
Bu saatten sonra burda kalmamalı diye düşünüyorum.
Netice de bu adam 29 yaşında ve atlattığı ciddi bir sakatlığı var.
Belki alan olur onu.
Bakacağız:)

magicyattara
08.11.2009, 21:28
Bülent Uygun sesleri gelmeye başladı.
Stadyum programında söylendi şimdi.
Ne dersunuz:)

Cyzio
08.11.2009, 21:30

Teşekkürler :).

.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:30
Yattara'ya yine değer veriyorum ben.:)
Yattara'nın bu noktaya nasıl geldiğine bakmak lazım.

Şu an top oynayacak durumda değil.
Artık sevmeyenleri de iyiden iyiye kendilerini göstermeye başladı.Avni Aker de bile küfür ediyorlar ona.
Bu saatten sonra burda kalmamalı diye düşünüyorum.
Netice de bu adam 29 yaşında ve atlattığı ciddi bir sakatlığı var.
Belki alan olur onu.
Bakacağız:)
Yattara neden top oynayacak durumda degil?

Yattara oynamak istiyorda yönetim ya da hoca engel mi oluyor?

Yattara küfürü degil ama elestirileri sonuna kadar hakediyor.

Yattara yari profesyonel bir oyuncu ve kendisine iyi bakmiyor.Bunu bircok yerden teyit ettirdim.:)

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 21:31

Ben kendi adima futbolculara yabanci, yerli ayrimi yapmiyorum.

Tabi ki, yerli bir oyuncu ve özellikle alt yapidan yetisen bir oyuncunun basarili olmasina cok sevinirim.

Hami'de, Fatih'de, Gökdeniz'de oldugu gibi...

Papy gibi yabanci bir yetenek gördügümde, en az bir yerli futbolcuda oldugu kadar sevinirim.

Kusura bakma ama Tayfun gibi bir futbolcu alt yapidan gelen (trabzonlu) bir oyuncu oldugu icin, onun olmayan yeteneklerini göremem.

Cafer Bulur
08.11.2009, 21:31

.
Seni unuturmuyum abi,9 kisi kalan gs ye karsi son dakikada bizi rezil olmaktan kurtarmistin.:)

sessizkral_1
08.11.2009, 21:33

türk futboluna katkısı nedir ?

ben bu adamın orda burda röportaj yapması dışında pek birşeyini hatırlamıyorum.bir takıma futbol,teknik ve benzeri hiçbir konuda vizyon katamaz.

aksini kanıtlayan herkesle tartışmaya açığım.

sivas hiçbirzaman iyi futbol oynamadı.

skor taraftarlarına ise bişi demem.zira ozaman ziya doğan gelsin.

Ayrıca bu takımın şuan bir teknik direktör sorunu olduğunu düşünmüyorum.

Ben oynadığımız futboldan zevk alıyorum.Devre arası 2 nokta transfer yeterli.

__S__e__S__
08.11.2009, 21:34

:eek::eek::eek::eek::eek:

Cafer KILIÇSOY
Şöyle eskiyi bir gözönüne getirin. Ali Kemal, Şenol, Cemil, Kadir, Serdar, Tuncay Hami ve ismini sayamadığımız nicesi. Bu adamlar Trabzon'un altyapısından yetişen oyuncular. Hepsi de bu takım için o zamanlar vezgeçilmez isimlerdi.

Şimdiye bakıyoruz bir Fatih birde Gökdeniz, başka yok. Hami'ler, Ali Kemal'ler, Şenol'lar çıksında Trabzonsporun onbiri hep Trabzon'lu olsun. Kimsenin de sesi çıkmaz. Ama yok işte. Ee haliyle de Hami'lerin Ali Kemal'lerin yetişmesini bekleyecek halimiz yok. Yetişsin üveyleri göndeririz, sorun değil.

Koray

İnşallahhhhhhhhhhh, derim şahsen Murat abii :))

magicyattara
Yattara neden top oynayacak durumda degil?

Yattara oynamak istiyorda yönetim ya da hoca engel mi oluyor?

Yattara küfürü degil ama elestirileri sonuna kadar hakediyor.

Yattara yari profesyonel bir oyuncu ve kendisine iyi bakmiyor.Bunu bircok yerden teyit ettirdim.:)

Yattara sakatlıktan çıktı Cafer,oynamaması normal değil mi şu an.
Ne durumdadır bilemiyorum,formsuzdur galiba..

Cafer Bulur
Ben kendi adima futbolculara yabanci, yerli ayrimi yapmiyorum.

Tabi ki, yerli bir oyuncu ve özellikle alt yapidan yetisen bir oyuncunun basarili olmasina cok sevinirim.

Hami'de, Fatih'de, Gökdeniz'de oldugu gibi...

Papy gibi yabanci bir yetenek gördügümde, en az bir yerli futbolcuda oldugu kadar sevinirim.

Kusura bakma ama Tayfun gibi bir futbolcu alt yapidan gelen (trabzonlu) bir oyuncu oldugu icin, onun olmayan yeteneklerini göremem.
Yazdiklarina katiliyorum,ta ki son satirina kadar.

Tayfun bek olmamasina ragmen hirvat milli takimina cagrilan cale den daha verimli oluyor,orda tayfun yerine neden cale ye gönderme yapmiyorsun mesela?

Tayfun yeteneksiz de cale hirvatlarin carlosumu?

Ahmet Başkaya
08.11.2009, 21:35

Bende .........

Ömer Kaya
Saçmalığın bukadarı olmaz derim;)

Oruç

"Başarılı" olmaktan kastınız şampiyonluksa size cevap veremem. Ancak Trabzonspor formasını mevkisi itibariyle "başarılı" bir şekilde terletmiş isimleri sayabilirim.

1-Şota
2-Arcil
3-Vugrineç
4- Milosevski
5- Aurelio
6- Yattara
7- Szymkowiak

Bunlar benim "başarılı" bulduklarım. Sizin "başarı" kriteriniz nedir bilemiyorum tabi.

(Benim izleyebildiklerim bu futbolcular. 95 öncesini pek hatırlamıyorum.)

Cafer KILIÇSOY
08.11.2009, 21:36
Koraaaaayyy,

İyimisin sen:)

OLCAY ÇAKIR
08.11.2009, 21:36
Yattara konusunda atıp tutuyorum.

Ama bir taraftanda zamanlama olarak yanlışım olduğunu da düşünmeden edemiyorum.

Şöyleki;

Geçen yıl ve bu yılın başında 2 ciddi sakatlık geçirdi.
Belgesi var yani.

İyileşme süreci uzadı.
Süreci uzatan faktörler irdelenmeli.

Çok suçladık uşağı çok.

Başka birşeyler denemek lazım..

yorumsuz6117
08.11.2009, 21:37
Ya bırakın Bülen Uygun'u falan gol atıcak adam yokki Bülent gelse ne olucak Broos'la devam edilmeli..

__S__e__S__
08.11.2009, 21:37
yanlış hatırlamıyorsam bülent uygunda Alanzinhoyu istiyordu ama fiyatı yüksek diye biz aldık eğer gelirse Alanzinho banko 11de oynatır

asimetrik
08.11.2009, 21:38
olay engin gabriç mabriç olayı değil büyük takım mantaltesidir bu maçta beşiktaşın fendi trabzonu yendi yani maalesef büyük olduğunu bilen takım kazandı aradaki tek fark bu

Aslında çok haklısın, bu konuya çok kafa yordum ama çıkamadım işin içinden. Ersun hocada üstüste galibiyet gerekli diyordu özgüven için. Yani birileri farkında bu durumun ama düzeltemiyoruz.
Şu bjk bizden daha iyi oyuncu kadrosuna ve hocasına sahip değil ama öyle böyle kaçıncı maçını aldı.Büyük takım olduğumuzu oyunculara nasıl anlatacağız, daha ne yapalım.
Kombine rekoru kırılıyor, trabzoncell rekoru kırılıyor, Türkiye'nin neresine gitseler taraftar omuzlara alıyor, her platformda varız, şampiyonluk desen var, tarih başarılarla dolu, para pul yeterince var. Daha ne yapmak lazım hani eksik yanlarımız ulusal ! basındaki destek, federasyon , hakem desteği ve futbol şansı..
Ne yapmak lazım büyük olduğumuzu, yeri geldiğinde formanın bile maç alması gerektiğini oyunculara anlatmak için..

Ömer Kaya
yanlış hatırlamıyorsam bülent uygunda Alanzinhoyu istiyordu ama fiyatı yüksek diye biz aldık eğer gelirse Alanzinho banko 11de oynatır
eeeeeeeeee sonra?

magicyattara

.

Hocam,Cyzio'yu Şenol Güneş göndermişti galiba.:D
Şimdi anladım Şenol Güneş antipatinizin nedenini.
Cyzio satılmasın diye imza toplamışlardı Trabzon'da.Ben de imza atmıştım gitmesin diye,hey gidi..

hodlu
08.11.2009, 21:39
Trabzonspor'a Bülent Uygun değil.Önce yönetim gidecek, sonra ŞENOL GÜNEŞ gelecek...

OLCAY ÇAKIR
Önemli not:

Az evvel TRT başlığında-medya bölümünde-50 adet misafir yığılması yaşandı.

Buna ilkkez şahit oldum.

Ne olaki?

Cafer Bulur
"Başarılı" olmaktan kastınız şampiyonluksa size cevap veremem. Ancak Trabzonspor formasını mevkisi itibariyle "başarılı" bir şekilde terletmiş isimleri sayabilirim.

1-Şota
2-Arcil
3-Vugrineç
4- Milosevski
5- Aurelio
6- Yattara
7- Szymkowiak

Bunlar benim "başarılı" bulduklarım. Sizin "başarı" kriteriniz nedir bilemiyorum tabi.
Arcil i gec,sota nin bonusuydu o.;)

Szymkowiak sadece yarim sezon iyiydi bizde,milosevski ise 1 sezon digerlerine katiliyorum.

Yani gördügün üzere basarili olan yabanci larin sayisi iki elin parmaklarini gecmiyor.

Ama gelenlerin ve verimli olamayanlarin sayisi kactir acaba?

__S__e__S__
08.11.2009, 21:40
eeeeeeeeee sonra?

:D bu kadar

Cafer KILIÇSOY
08.11.2009, 21:40
Yattara bana göre Trabzonspor'daki misyonunu tamamlamıştır. Bu aşamadan sonra Trabzonspor'a vereceği birşey yoktur

magicyattara
08.11.2009, 21:41
1-Şota
2-Arcil
3-Vugrineç
4- Milosevski
5- Aurelio
6- Yattara
7- Szymkowiak

Cyzio'yu unutmayalım.:)

Yabancı değildi ama benim en çok sevdiğim santrafor K.Orhan'dı.

hodlu
08.11.2009, 21:42
Diyarbakır sahada hiçbir şey yapamıyor hemde gs 10 kişi.Yenildiğimiz takımlara bakın kahroluyorum...

Cafer KILIÇSOY
08.11.2009, 21:44
Cyzio'yu unutmayalım.:)

Yabancı değildi ama benim en çok sevdiğim santrafor K.Orhan'dı.
Diğerlerine de haksızlık etmek istemem ama bana sorarsanız bir Tanju birde K.Orhan:)

Oruç
Arcil i gec,sota nin bonusuydu o.;)

Szymkowiak sadece yarim sezon iyiydi bizde,milosevski ise 1 sezon digerlerine katiliyorum.

Yani gördügün üzere basarili olan yabanci larin sayisi iki elin parmaklarini gecmiyor.

Ama gelenlerin ve verimli olamayanlarin sayisi kactir acaba?

Peki sizden "başarılı" olan Trabzonluların sayısını istesem kaç tane sayabilirsiniz ? 10 tane 15 tane ? Bir futbol kenti için çok mu bu ?

Trabzonspor'un bugünkü durumunu salt yabancı oyunculara bağlamak pek akıl kârı değil açıkçası.

Ömer Kaya
Diyarbakır sahada hiçbir şey yapamıyor hemde gs 10 kişi.Yenildiğimiz takımlara bakın kahroluyorum...
Hiç sorma abiya:cool:

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 21:46

Trabzon'da hakim olan aylayisla hicbir yabanci uzun vadede basarili olamaz.

Trabzon'a Messi, Cech, Ronaldo gelsin, belli bir zaman sonra onlari küstürecek, biktiracak birseyler buluruz. Buna adim gibi eminim.

Daha dün Silva icin iste kaliteli bir kaleci diyenler, bugün onu yerden yere vuruyorlar.
Yabancilarin hepsi bir performans düsüklügü yasadilar, bu dogru, ama bunun nedenlerini ne kadar biliyoruz?
Hepsinin birden düsüs yasamalari tuhaf degil mi?
Bu takimin bu durumda olmasinin bir tek nedeni var, yönetimin yetersizligi.

magicyattara
08.11.2009, 21:46
Bülent Uygun'u severiz sevmeyiz,ama geçen yıl Sivas'ın şampiyonluğu kaçırması mucizeydi.
Çok iyi bir takım kurmuştu.
O takımı referans alırsak başarılıdır B.Uygun,fakat bu yıl ki hamlelerine bakarsak başarısızdır.
Tecrübesiz olduğunu düşünüyorum ve gelmesine karşıyım.
Tecrübeli bir hoca elindeki takımı bu şekilde dağıtmazdı.

Hotaman
08.11.2009, 21:48
Gürcan abim olayın bilip bilmemeyle alakası yok. Oyuncularımız yetenekli ama saha da lider vazifesinde biri yok. Özellikle hucum hattında.
Defansif olarak durum farklı. Takım defansla maç kazanabilecek bir skoru elde etse kazanır.
Geçen yıl BJK deplasmanda ki maçta üzerimize ağır bir baskı kurdu ama gol atamadı mesala. Golü yan toptan kademe hatasından yedik.
Uzunca yazıp kısaca anlatmak isteğim şey takımın hucüm hattında takımı psikolojik olarak rahatlatacak bir oyuncu yok. Malesef yok.

__S__e__S__
08.11.2009, 21:49
Ligtv.com da ana sayfada Ligtv TRABZON'Da Şehrin camianın takımının nabzını tutuyor yazıyor yarın bişiler olcak ama hade bakalım:)

Emrah Akcagöz
08.11.2009, 21:53
Ligtv.com da ana sayfada Ligtv TRABZON'Da Şehrin camianın takımının nabzını tutuyor yazıyor yarın bişiler olcak ama hade bakalım:)
O bayadır var her girmemde tıklıyorum tıklıyorum birşey çıkmıyo :D:D

Sefa
08.11.2009, 21:54
O nabzı tuttular futbolcularla broos ile röportaj yaptılar.

Emrah Akcagöz
08.11.2009, 21:55
Bület Uygunun ismini söyleyenler önce takıma forvet alsınlar..

Süleyman Sofu
08.11.2009, 21:57
http://www.fc-zenit.ru/images/gallery/20091108/13.jpg
Sevgili başkanım bak senin yaşlı sorunlu dediğin forvet neler yapıyor ah ahhhh!!!!!

Cafer KILIÇSOY
08.11.2009, 21:57
Bülent Uygun'u severiz sevmeyiz,ama geçen yıl Sivas'ın şampiyonluğu kaçırması mucizeydi.
Çok iyi bir takım kurmuştu.
O takımı referans alırsak başarılıdır B.Uygun,fakat bu yıl ki hamlelerine bakarsak başarısızdır.
Tecrübesiz olduğunu düşünüyorum ve gelmesine karşıyım.
Tecrübeli bir hoca elindeki takımı bu şekilde dağıtmazdı.
Geçen sene bizimde şampiyonluğu kaçırmamız mucizeydi aslında ona bakarsanız. Gol atabilmeyi bilen, beceren bir oyuncumuz olsaydı herşey çok farklı olurdu bana göre.

Haa Bülent Uygun'mu? HAYIR.

İsa
08.11.2009, 21:59
Hoca Umut'u cok kez sağ açık olarak denedi.Bana kalırsa biraz defansif yönünü geliştirebilirse cok iyi bir sağ açık olabilir.

Makakulada sezon sonu düşünülmesi gereken ilk isim olmalı bence.Mücadele gucü yüksek bir oyuncu değil ama gol vuruşları oldukca iyi.

Sefa
08.11.2009, 22:01
Cemal Ersen'in yazısını beğendim. Sonuç tam da yerinde;

Sonuç; şu maçtan sonra taraftarın bağırdığı gibi yönetim istifa etse ne olur? Teknik direktöre yol verilse ne değişir? Ya da devre arasında Fatih Tekke dönse neyi düzeltebilir?

Durumun bu kadar umutsuz olmadığı düşünen varsa çıkıp söylesin; Bu Trabzonspor nasıl kurtulur?

Muhammed
Hugo Broos ile son haftalarda iyi futbol oynuyoruz ama şanssızız. Bari bu fırsatı kaçırmayalım elimizden hocamıza sahip çıkalım.

S.DEMİRCİ
artık bu kayıplardan ne çıkarıbileceğimize bakmamız lazım..
bakalım bir kaleci çıkarabileceğizmi?
alanzinhoyu kazanabileceğizmi?

Hotaman
08.11.2009, 22:02
Geçen sene bizimde şampiyonluğu kaçırmamız mucizeydi aslında ona bakarsanız. Gol atabilmeyi bilen, beceren bir oyuncumuz olsaydı herşey çok farklı olurdu bana göre.

Haa Bülent Uygun'mu? HAYIR.
Bence de bence de.:)
Ancak malesef birgün o da bize Hoca olacak. Biz hızlı bir tüketiciyiz.:)
Olaya iyi tarafından bakıyorum. Trabzonspor'a kim gelirse gelsin en uç nokta olduğu için onu veriyorum Albayrak'a bile elimden geldiğince destek verdim. Ancak çok zor ve bir o kadar yıpratıcı. Bülent Uygun gelirse bir tatil yapma fırsatım olacaktır.:)

Ali Tunahan Güllü
08.11.2009, 22:03
Maçın özetini bi daha izledim anlamıyorum nasıl kaçtı bu posizyonlar:(

SDinc
Sezon başından beri izlediğim en iyi Trabzonspor'du ve gol atamadık yenildik. İlla ki faturayı birilerine kesmek zorunda değiliz. Teknik kadronun , Yönetimin sahanın içine girip gol atacak hali yoktu.

Ama bu maç ciddi söylüyorum hayatım boyunca en çok etkisinden kalkamadığım maç olarak kayıtlara geçti. Güzel oynayıpta yenilmek koyuyor be.

İsa
Takımda hocanın en çok üvendiği oyuncuların başında Colman geliyor gibi geldi bana.Maç boyunca Colman'ın cıkmasını diledim ama Selcuk cıktıktan sonra Alanzinho ile birlikte pas trafiğini oldukca iyi ayarladılar.

Selcuk ve Colman birbirlerinin yedeği olmalı.

Ceyhun her geçen gün kalitesini arttırıyor.

Oruç
08.11.2009, 22:04
Geçen yıl kupa maçı da aynı şekilde cereyan etmişti. Beşiktaş'ı yine ezmiştik ama yine kaybetmiştik.

Hayatımda Beşiktaş kadar rezil bir takım görmedim.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 22:06
Yazdiklarina katiliyorum,ta ki son satirina kadar.

Tayfun bek olmamasina ragmen hirvat milli takimina cagrilan cale den daha verimli oluyor,orda tayfun yerine neden cale ye gönderme yapmiyorsun mesela?

Tayfun yeteneksiz de cale hirvatlarin carlosumu?

Cale'nin performasini gecen yil gördük. Tayfun'u yillardir yetersiz oldugunu görüyoruz.
Cale'nin düsüs yasamasi farkli seylerle ilgili. Benim yakin cevremden aldigim bilgilere göre Cale'nin sezon basi transfer olmasi gündemde idi.
Tayfun bir defans oyuncusu, belki alt yapida farkli yerlerde oynadi. Bilmiyorum.
Ama Tayfun bir bek, cünkü dörtlünün herhangi bir yerinde oynayan futbolcu diger pozisyonda oynayabilirler. Bunun cok örnegi var.
Tayfun'un büyük eksigi alan savunmasi olmamasi, zamanlama ve pozisyon hatasi yapmasi. Bu hatalari stoper pozisyonunda da yapiyordu.
Tayfun'un bu eksigi dörtlü savunmada cok daha göze carpiyor, cünkü siz bu sistemde hem adam ve alan savunmasi yapiyorsunuz.
Bu konuda Cale Tayfun'dan cok daha iyi, Tayfun'un Cale'ye avantaji ileri cikislar. Ama bir sagbekin öncelikli görevi defansif anlamda kanadini rakibe kapatmasi olmasi gerekiyor diye düsünüyorum.

Koray
08.11.2009, 22:07
Bülent UYGUN'dur Cafer abi etmaa habule :D

Süleyman Sofu
08.11.2009, 22:08
Cemal Ersen'in yazısını beğendim. Sonuç tam da yerinde;

Sonuç; şu maçtan sonra taraftarın bağırdığı gibi yönetim istifa etse ne olur? Teknik direktöre yol verilse ne değişir? Ya da devre arasında Fatih Tekke dönse neyi düzeltebilir?

Durumun bu kadar umutsuz olmadığı düşünen varsa çıkıp söylesin; Bu Trabzonspor nasıl kurtulur?

KARDEŞ BU TAKIM NASIL KURTULUR DİYORSUN İYİ GÜZELDE BENCE KURTULUŞ ADAM GİBİ FORVET BULMAKTA...
Fatih Tekke dün akşam oynamış olsa ve o pozisyonlardan birini gol yapmış olsa inanın gerisi gelirdi hoca ne yapsın suç sadece yönetimde sen hocayı dinlemezde transferi kendi kafana uygun yaparsan böyle bombayı kucağında bulursun...
Bence hoca devam etmelibukadar baskı yapıpta gol atamazsan bunun suçu hocada değildir suç sadece ve sadece adam gibi adam forvet bulupta almayan yönetimdedir...
Suçlu olan cezasını çekmelidir...

kaptans
08.11.2009, 22:09
arkadaşlar bişey soracam haftaya neden TSL oynanıyor şimdiden teşekkürler

gerenimo
08.11.2009, 22:15
bülent uygunun, ersun yanaldan, tolunay kafkastan sakıp özberkten abdullah avcıdan artıları nelerdir hangi başarılarıdır.

Sefa
08.11.2009, 22:16
arkadaşlar bişey soracam haftaya neden TSL oynanıyor şimdiden teşekkürler
Milli maç arası var. Yabancı futbolcular milli takımda olduğu için verilmiş. Aslına bakarsak Tff zamanında terim'e çok güvendi :)

Muhammed
08.11.2009, 22:17
Stadyum'da Bülent Uygun ile ilgili tam olarak ne denildi?

Sefa
08.11.2009, 22:20
KARDEŞ BU TAKIM NASIL KURTULUR DİYORSUN İYİ GÜZELDE BENCE KURTULUŞ ADAM GİBİ FORVET BULMAKTA...
Fatih Tekke dün akşam oynamış olsa ve o pozisyonlardan birini gol yapmış olsa inanın gerisi gelirdi hoca ne yapsın suç sadece yönetimde sen hocayı dinlemezde transferi kendi kafana uygun yaparsan böyle bombayı kucağında bulursun...
Bence hoca devam etmelibukadar baskı yapıpta gol atamazsan bunun suçu hocada değildir suç sadece ve sadece adam gibi adam forvet bulupta almayan yönetimdedir...
Suçlu olan cezasını çekmelidir...
Tamam yönetim gitsin. Ben de gitmesini isteyen biriyim. Ama kim gelsin önemli olan bence bu. Gitmesine gider de gelecek olan kim ?

hatice_61
08.11.2009, 22:24
bu maçı izleyemedim izleseydim kalpten giderdim o pozisyonlar nasıl kaçar

Harun-61
08.11.2009, 22:24
Fatih Tekke'nin bu hafta attigi gollere bakin....

ahhh Yönetim ahhhh !

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 22:56
Papy'yi daha cok pisirmek isteyenler izlesin...

http://www.youtube.com/watch?v=pBY3qFM5ofA

Erdal DİLEK
08.11.2009, 22:56
futboldan anlayan futbolcu istiyorum. . .
tayfun, cale, yattara, umut, silva nın gitmesini istiyorum. . .

futbolsuz maclardan nefret ediyorum. .

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:04
Bende futboldan anlayan baskan ve yöneticiler istiyorum...

bahadır2561
08.11.2009, 23:07
Bende futboldan anlayan baskan ve yöneticiler istiyorum...
aynen.......

magicyattara
08.11.2009, 23:08
Futboldan anlayan taraftar istiyorum.:)

bahadır2561
08.11.2009, 23:08
neymis umut cok guzel mucadele etmıs cok calısmıs cabalamıs ee sonuc umut cabaladı diye 3 puan verdiler mi bize???

Muhammed
08.11.2009, 23:11

Zaten Trabzonspor taraftarı Türkiye'de futboldan en iyi anlayan taraftar değil mi?:D

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:17
Merak ediyorum, Trabzonspor'dan Papy'yi (Brüls'ü) Maastricht'de izlemeye simdiye kadar kimse gitti mi, yoksa gidecek mi?

Insallah yakin zamanda Papy'yi canli izlemeye gidecegim,...yani benden de bilgi alabilirler.:)

Muhammed
08.11.2009, 23:17
İlk devre 0-0 bitme ihtimali fazla.
2. yarı Denizli Yusuf'u sokacaktır.
Ben Broos'un da Alan'ı bu kez daha erken oyuna sokacağını tahmin ediyorum.

3 tahmininizde doğru çıktı. Tebrikler.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:19

O halde dogru yerdesin.:)

Abdülkadir Kılıç
08.11.2009, 23:21

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Abdülkadir Kılıç
08.11.2009, 23:24
neymis umut cok guzel mucadele etmıs cok calısmıs cabalamıs ee sonuc umut cabaladı diye 3 puan verdiler mi bize???

Sen bunları yazdın diye de puan vermediler. Ne derseniz deyin bir sonraki hafta yine bu oyuncular çıkacak maça. Ne kadar yenme meraklısıyız. Bu takım düzelecekse bir senemiz daha gitsin. Ama bu taraftar profiliyle olmaz. Her takımın taraftarı bağarır çağırır ama kendi oyuncularına bu kadar yüklenen taraftar olmaz. Bu ancak bizde olur.

hakan5561
08.11.2009, 23:29
Sen bunları yazdın diye de puan vermediler. Ne derseniz deyin bir sonraki hafta yine bu oyuncular çıkacak maça. Ne kadar yenme meraklısıyız. Bu takım düzelecekse bir senemiz daha gitsin. Ama bu taraftar profiliyle olmaz. Her takımın taraftarı bağarır çağırır ama kendi oyuncularına bu kadar yüklenen taraftar olmaz. Bu ancak bizde olur.
bu forvetlerle bu takım düzelmez on sene daha
..

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:30
Ömer rıza Adam olur gokhan ünal adam olmaz

Abdülkadir Kılıç
08.11.2009, 23:36
Ya tamam olmaz da bunları yazarak ne geçiyor elinize. Biraz yapıcı olun. Her yenilgide ortalık ayağa kalkıyor.
Maçtan önce aman şöyle kazanıcaz aman böyle yapıcaz. Sonu hüsran. Kabul edelim ki bizim taraftarımız hemen gaza geliyor ve sonra da ortalığı ayağa kaldırıyor. Bundan zararlı çıkan hepimizin bu yola baş koyduğu Trabzonspor'umuza oluyor.

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:38
Lig Tv'den gollerin tekrarina bakiyorum...ya Tayfun Colman'nin topu kaptirdiginin farkinda bile degil. Defans dörtlüsü hangi hizada, cikiyorlar mi? Cale, Egemen, Song henüz cikmadilar...ama Tayfun'un umurunda degil, o ileri kosmakla meskul...Sagbek geri dörtlüden kopmus. Colman topu Tayfun'a atmak isterken kaptirsa anlayacagim...Böyle bir gol olmaz...Colman topu kaptirmis, basmak veya faul yapmak umurunda degil. Bu Umut'un kacirdigi pozisyonlardan daha aci bir durum.

bahadır2561
08.11.2009, 23:38

duzelmeyecegi icin degil 1 yıl 1 dk mı bile vermem..
bu adam senelerdir bizde siz duzelecegıne ınanıyorsanız buyrun bekleyin..
yenme meraklısı?? hmm enteresan cumle.. niye maclara cıkıoruz..cok ii oynayıp 2-0 yenılmek icin mi??
sen umutu savun ben savunmuyorum.. bu kadar basit

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:39
Ya tamam olmaz da bunları yazarak ne geçiyor elinize. Biraz yapıcı olun. Her yenilgide ortalık ayağa kalkıyor.
Maçtan önce aman şöyle kazanıcaz aman böyle yapıcaz. Sonu hüsran. Kabul edelim ki bizim taraftarımız hemen gaza geliyor ve sonra da ortalığı ayağa kaldırıyor. Bundan zararlı çıkan hepimizin bu yola baş koyduğu Trabzonspor'umuza oluyor.
Bende dedim rahat kazannırız diye rahat bir maç oldu ama kaybettik,kaybetmemizin nedeninide şuan seninle tartışıyorum:)

Abdülkadir Kılıç
08.11.2009, 23:42
Yani Trabzonspor maçlara çıkmasa tutmayacaksın öyle mi? Ben Trabzonspor'u şampiyon olsun diye tutmuyorum. Zaten bu kafayla şampiyon olacağımıza da inanmıyorum. He niye tutuyorsun diye soracak olursanız Vallahi billahi bilmiyorum. İçimdeki bu sevginin kaynağını bilmiyorum.

Paksoy
08.11.2009, 23:42
arkadaşlar bu maçda kimse suçlu değil herkez elinden geleni yaptı, umut un pozisyonlarında yapabileceğiini yaptı anormal bir kaleci perfonmansıyla karşı karşıya kaldık yine ve yine ,tek gökhan ünal kopuktu biraz,şansızdık

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:43
Yani Trabzonspor maçlara çıkmasa tutmayacaksın öyle mi? Ben Trabzonspor'u şampiyon olsun diye tutmuyorum. Zaten bu kafayla şampiyon olacağımıza da inanmıyorum. He niye tutuyorsun diye soracak olursanız Vallahi billahi bilmiyorum. İçimdeki bu sevginin kaynağını bilmiyorum.
Bir kaynağı yok ben aradım bulamadım:)

Abdülkadir Kılıç
08.11.2009, 23:43
Neyse yine kafam attı. Herkese iyi geceler :D

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:48
Neyse yine kafam attı. Herkese iyi geceler :D
Ya seviyeli şekilde tartışıyorduk nere gidiyosun:)

hakan5561
08.11.2009, 23:48
arkadaşlar bu maçda kimse suçlu değil herkez elinden geleni yaptı, umut un pozisyonlarında yapabileceğiini yaptı anormal bir kaleci perfonmansıyla karşı karşıya kaldık yine ve yine ,tek gökhan ünal kopuktu biraz,şansızdık
doğru umutun kalenin azında bile topu kalecinin kucağına yollaması anormal bir performans oldu:)

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:51
doğru umutun kalenin azında bile topu kalecinin kucağına yollaması anormal bir performans oldu:)
Evet Kaleci Anormal bir performans gösterdi.

İsa
Bu arada lyon -marsilya macını izlemeyenler varsa cok sey kacrıdınız mac 5-5.

irfanb
Bir kaynağı yok ben aradım bulamadım:)

Arama motorunu degistirin :)

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:52
Souleymanou'nun yedigi gollere bakiyorum...diger kalecilere bakiyorum...bu ligin en iyi kalecisi Silva.

hamucera

yorumunuza imzamı atıyorum

Ömer Kaya
Arama motorunu degistirin :)
Yok abi yok çare bulacak motor yok:D

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:54
Souleymanou'nun yedigi gollere bakiyorum...diger kalecilere bakiyorum...bu ligin en iyi kalecisi Silva.
2 kaleciye göremi değerlendirdiniz?

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:55
Ömer'in IBB'den yedigi gole bakiyorum...yine Silva bu ligin en iyi kalecisi.

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:56
Ömer'in IBB'den yedigi gole bakiyorum...yine Silva bu ligin en iyi kalecisi.
Hakan'ın Kurtardıklarına bakıyorum silva dan gerçekten iyi

hakan5561
08.11.2009, 23:56
doğru dakka 48 kaleye gelen ilk şut.. hemde kaç metreden ve goll.. silva harika:)

matalar
08.11.2009, 23:57
Lig Tv'den gollerin tekrarina bakiyorum...ya Tayfun Colman'nin topu kaptirdiginin farkinda bile degil. Defans dörtlüsü hangi hizada, cikiyorlar mi? Cale, Egemen, Song henüz cikmadilar...ama Tayfun'un umurunda degil, o ileri kosmakla meskul...Sagbek geri dörtlüden kopmus. Colman topu Tayfun'a atmak isterken kaptirsa anlayacagim...Böyle bir gol olmaz...Colman topu kaptirmis, basmak veya faul yapmak umurunda degil. Bu Umut'un kacirdigi pozisyonlardan daha aci bir durum.

adam daha ne yapsın maç boyunca gitti geldi.
isabetli ortalar yaptı.kornerden gelen topa iyi de kafa vurdu.
o pozisyonda colman'ın önü boşken ayağındaki topa basıp kaybedeceğini nerden bilsin.benim beklediğimden iyiydi tayfun..

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:57
Leo Franco'ya bakiyorum...yine Silva ligin en iyi kalecisi.

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:58
doğru dakka 48 kaleye gelen ilk şut.. hemde kaç metreden ve goll.. silva harika:)
Gol'de yapabileceği pek birşey yoktu

Mehmet Sarigül
08.11.2009, 23:59
Hakan'ın Kurtardıklarına bakıyorum silva dan gerçekten iyi

Hayir,...sansli. Cünkü karsisinda Umut ve Gökhan vardi.:)

Ömer Kaya
08.11.2009, 23:59
Leo Franco'ya bakiyorum...yine Silva ligin en iyi kalecisi.
Volkan'a Hiç bakmaysn:)

hakan5561
09.11.2009, 00:01
bosuna tartisiyosunuz..volkan ligiimizin en iyi kalecisi

matalar
09.11.2009, 00:01
topu kalecinin üstüne gelirse o da kurtarır.
2+2=4

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:03

O topu vurus acisi, yönü itibari ile hicbir kaleci cikaramazdi...

Pardon, belki Serkan K. kurtarabillirdi...o da cok iyi kaleci oldugu icin degil, belki yanlis (bazen yaptigi gibi!) pozisyon alirdi ve topu uzun kösede beklerdi...:)

bordox
09.11.2009, 00:05
Gol'de yapabileceği pek birşey yoktu

Çok şey vardı bence en azından o sol ayakta yakalanmamalıydı,o açıdan giden her futbolcu genelde uzak köşeye atar topu.
Neyse olan oldu,Sylva iyi bir çizgi kalecisi vede hızlı oyun kuruyor ama asla ceza sahasına hakim değil 2.golde Boboya topun atılması dışında bir alternatif yokken,öylece bekledi topun Bobo gitmesini,kestiremedi.

Ömer Kaya
09.11.2009, 00:06
topu kalecinin üstüne gelirse o da kurtarır.
2+2=4
Slyvia üstüne gelenleride kurtaramıyor
2+2=4

bahadır2561

cok sacma bı yorum olmus... sapla samanı birbirine karıstırmayın.. her defasında koseye sıkısan biri dıgerının trabzonsporlulugunu tartısmaya veya laf atmaya baslıyor tıpkı burda oldugu gibi...

hakan5561
bu silva bu sezon çoğu maçta saçma sapan hatalar yapan kaleci değil mi.. ben başka takımımı izliyorum trabzon yerine..nasıl en iyi kaleci anlamadım

Ömer Kaya
09.11.2009, 00:08
Sezonun En iyi futbolunu oynadık,kazanamadık.Sağlık olsun

Herkese iyi geceler:)

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:12
adam daha ne yapsın maç boyunca gitti geldi.
isabetli ortalar yaptı.kornerden gelen topa iyi de kafa vurdu.
o pozisyonda colman'ın önü boşken ayağındaki topa basıp kaybedeceğini nerden bilsin.benim beklediğimden iyiydi tayfun..

Biraz daha az gidip gelse...örnegin, o pozisyonda defans hattindaki diger arkadaslari ile ayni anda ciksa, mühtemelen Ernst o vurusu yapamayacakti.

Tayfun defansif anlamda o kadar cok hata yapiyor ki, bir macda 20 pozisyon sayabilirim.
Örnegin; 2. golde Yusuf'a basmayip diger arkadaslari gibi rakibi genis alanda degilde, daha arkada karsilasa Ismail Tayfun'un bosaltigi bölgeye kosu yapamayacakti. Tabi bunlar kücük ayrintilar, tipki Egemen'nin kolunu kaldirmak yerinde Bobo'yu takip etse, muhtemelen pozisyona müdahale edebilirdi.

Evet, Tayfun ofansif anlamda kapasitesinin üstünde oynadi...ama bu bize maci kazandirmadi.

hakan5561
09.11.2009, 00:13
Sezonun En iyi futbolunu oynadık,kazanamadık.Sağlık olsun

Herkese iyi geceler:)
aynen ne kadar futbolcuları kişisel olarak koyulesektee.. çok iyi oynadıkk. bazen sans da gerekiyo.. herkese iyi geceler

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:14
Volkan'a Hiç bakmaysn:)

Volkan formda, kendini iyi gelistirdi. Ama ayakla oyunda büyük eksikleri var.
Silva'nin yaninda tecrübesiz...Eksiklerini düzeltirse cok daha iyi bir kaleci olabilir.

irfanb
09.11.2009, 00:19
Volkan formda, kendini iyi gelistirdi. Ama ayakla oyunda büyük eksikleri var.
Silva'nin yaninda tecrübesiz...Eksiklerini düzeltirse cok daha iyi bir kaleci olabilir.

Tecrübe yenilen gol sayisiyla dogru orantili galiba.
Her yedigin gol basina tecrübe kazaniyorsun.:)
Volkanin yedigi gol :7
Sylva`nin yedigi gol : 16

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:28
Tecrübe yenilen gol sayisiyla dogru orantili galiba.
Her yedigin gol basina tecrübe kazaniyorsun.:)
Volkanin yedigi gol :7
Sylva`nin yedigi gol : 16

Volkan öyle bir macda, öyle bir gol yedi ki...gece uyandirip sorsak hatirlar herhalde. Resmen o gol Gs'yi sampiyon yapti...o golü Volkan Trabzonspor formasi altinda yese, simdi belkide Bank Asya'da oynuyordu.
Espiri güzeldi,...dogruluk payi bile var. Tecrübe oynadiginiz mac sayisi ile gelir.

matalar
09.11.2009, 00:30
Biraz daha az gidip gelse...örnegin, o pozisyonda defans hattindaki diger arkadaslari ile ayni anda ciksa, mühtemelen Ernst o vurusu yapamayacakti.

Tayfun defansif anlamda o kadar cok hata yapiyor ki, bir macda 20 pozisyon sayabilirim.
Örnegin; 2. golde Yusuf'a basmayip diger arkadaslari gibi rakibi genis alanda degilde, daha arkada karsilasa Ismail Tayfun'un bosaltigi bölgeye kosu yapamayacakti. Tabi bunlar kücük ayrintilar, tipki Egemen'nin kolunu kaldirmak yerinde Bobo'yu takip etse, muhtemelen pozisyona müdahale edebilirdi.

Evet, Tayfun ofansif anlamda kapasitesinin üstünde oynadi...ama bu bize maci kazandirmadi.
2. golde tayfunu suçlayamazsın zaten takım bindirmiş 1i 2si farketmiyor.
ama dediğin gibi golde hata boboyu ofsayta düşürmek isteyipte çok acemice davranan egemen de.

Ufuk Bayraktar61
09.11.2009, 00:33
bir gün arayla oynanan 2 maç !!!!..sonra umutla gökhan bilmem kaç golü geçecek, geçer !!!!!!!

http://img35.imageshack.us/img35/2113/balksz2iq.jpg

SüRMeNe_6161
09.11.2009, 00:35
Takim Güzel Oynadi Ama Kalecinin Hatasından Gol Yedik..

irfanb
09.11.2009, 00:42
Volkan öyle bir macda, öyle bir gol yedi ki...gece uyandirip sorsak hatirlar herhalde. Resmen o gol Gs'yi sampiyon yapti...o golü Volkan Trabzonspor formasi altinda yese, simdi belkide Bank Asya'da oynuyordu.
Espiri güzeldi,...dogruluk payi bile var. Tecrübe oynadiginiz mac sayisi ile gelir.

Sylva`nin Galatasaray ve Besiktas`tan yedigi goller de onlari sampiyon yapacak belki.
Seneye o da Bank Asya`da mi oynayacak?
Ne dersin? :)

Emirhan Makul
Slyvia üstüne gelenleride kurtaramıyor
2+2=4

Biz maçı 5-0 mı kaybettik ?

İsabetli Şut: ; Beşiktaş: 5

2x1= 2

Dip.Ing.Mag.
bir gün arayla oynanan 2 maç !!!!..sonra umutla gökhan bilmem kaç golü geçecek, geçer !!!!!!!

http://img35.imageshack.us/img35/2113/balksz2iq.jpg

helal sana ufuk bu arada ben (seyithan viyanadan ) cok guzel bir resim iste dunku macta sadece gokhanla umut un yerine sadece tekke olsaydi eminimki okadar pozisyondan en az 2 sini atardi hele o kafalik pozisyonlari affetmezdi abi , ileri oyuncun yetenekli olacak yoksa olmaz bu isler... gol atamadiktan sonrada 3 puan alinamaz... haftalardir gol atamayan bjk dan bile 2 gol yedik biz beceremiyoruz ama atmayi bir turlu ... bunun adi yeteneksizlik beceriksizlik baska birsey degil ... ben hic golatamayipta 3 puan alinan bir karsilasma hatirlamiyorum , iptaledilen maclar haric... ankara macini bile oynamamamiza ragmen 3-0 aldik..

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:44
2. golde tayfunu suçlayamazsın zaten takım bindirmiş 1i 2si farketmiyor.
ama dediğin gibi golde hata boboyu ofsayta düşürmek isteyipte çok acemice davranan egemen de.

Tayfun'u suclamiyorum...suc ve hata farkli seyler. Bana göre Tayfun 2. golde hatali, cünkü kolektif savunma anlayisi olmadigi icin tek basina Yusuf'a basiyor.
Oysa genis alanda kalmak yerine geri cekilse, Ismail arkasindan o bos alani bulamayacak.
Biz takim olarak savunma yapmasini bilen bir takim olsak Tayfun gibi bir futbolcu o kadar fazla göze carpmaz. Hatta daha az hata yapar, cogu zaman arkadaslari hatalarini kapatabilir.
Ben olayi sadece Tayfun'a yüklemek amacinda degilim, ama bir gercek var ki Tayfun (ofansif özellikleri olan) kötü bir defans oyuncusu.

Dip.Ing.Mag.
09.11.2009, 00:53
gecen seneye bakiyorum da acaba diyorum ,( bence alakasi yok ama) hüseyin gittikten sonra mi bu takim defansif anlamda cöküs yasiyor? hüseyinin futbolunu gram sevmem ts de oynayabilecek kapasite görmüyorum onda aldigi toplari olumlu kullanamiyordu ama ilk toplara müdehalesi iyiydi acaba onun ahi mi aldi bizi yahu nedir bizde ki bu bahtsizlik anlamadim gitti ?

Mehmet Sarigül
09.11.2009, 00:53
Sylva`nin Galatasaray ve Besiktas`tan yedigi goller de onlari sampiyon yapacak belki.
Seneye o da Bank Asya`da mi oynayacak?
Ne dersin? :)

Güzel...:)yapmaz rahat ol.
Sadri Sener her ne kadar sampiyonluga oynuyoruz desede, bizim sampiyonlukla uzaktan yakindan ilgimiz yok.

Onlar kendi aralarindaki maclarda bunu belirler,...

Osman Yavuz
09.11.2009, 00:54
İnsan bu kadar iyi oynana maçta kaçan 3 puana gerçekten üzülüyor.Beşiktaş gibi oynayıp 3 puanı almak beni pek mutlu etmezdi açıkçası.Ama adamlar derin bir nefes aldılar bizim yeteneksizliğimiz sayesinde.

EmrahYalçınalp
09.11.2009, 07:34
İnsan bu kadar iyi oynana maçta kaçan 3 puana gerçekten üzülüyor.Beşiktaş gibi oynayıp 3 puanı almak beni pek mutlu etmezdi açıkçası.Ama adamlar derin bir nefes aldılar bizim yeteneksizliğimiz sayesinde.
"İyi oynamak" denen şeyin önemi, kolllektif, felsefi ve bilimsel bir altyapıyla, tesadüflere yer bırakmadan gol yapma ihtimalini yükseltmekten gelir. Yoksa bu iyi oyun denen şeyin bir ölçme metodunu bulurdu insanlık. Ne bileyim, piştideki "kağıt üç" gibi mesela, çok top yapan bir puanı alırdı. Eğer gol bulamıyorsan iyi oyunun da önemi yok. Bence bjk daha iyi oynadı mesela... Çünkü adamlar yapmak istediklerini yaptılar, biz yapmak istediklerimizi yapamadık.

"Kader" diyelim... Eeee, hep bizimkiler mi "Ferrari" binecek? :)

sarman61
09.11.2009, 08:04
-[ooD;2756333']gecen seneye bakiyorum da acaba diyorum ,( bence alakasi yok ama) hüseyin gittikten sonra mi bu takim defansif anlamda cöküs yasiyor? hüseyinin futbolunu gram sevmem ts de oynayabilecek kapasite görmüyorum onda aldigi toplari olumlu kullanamiyordu ama ilk toplara müdehalesi iyiydi acaba onun ahi mi aldi bizi yahu nedir bizde ki bu bahtsizlik anlamadim gitti ?

Bursa bu hafta iki gol yedi ikisinde de Hüseyinin imzası vardı. Onun için üzüldüm açıkcası. Trabzonspor dan ayrılması, Hüseyin için iyi oldu. Yoksa her yenen golde Hüseyin e kızıp sövenlerle dolacak tı burası.

Bu hafta aldığımız yenilgi beni çok üzdü gerçi sonuç beraberlikte olsa bu kadar üzülürdüm bu maçın hakkı galibiyetti. Ama naparsın her hafta olduğu gibi bu haftada, haftanın kalecisini biz belirledik. İlginiç bir durum olsa gerek. Bizim forvetlerin özelliğinden olsa gerek.

Çok iyi kaleci ısındırırız ve hazırlarız. Ne hikmetse bizim kalecide kova. Gelene eywallah diyor.

Bu yenilginin sorumlusu yönetim olsa gerek. Şimdi forvetteki oyuncu kötü yerine birini alayım diye hoca kulübeye bakıyor forvet yok. Gerçekten yazık. Sezon öncesi Fatih Tekke rahat rahat alınabilecekken. Yönetimin yaptığı o çirkin oyun yüzünden Fatih Tekke alınmadı. Belki bugün Beşiktaşa attığımız golleri konuşacaktık. Nasip işte.

Recep Alkan
09.11.2009, 08:05
Takim Güzel Oynadi Ama Kalecinin Hatasından Gol Yedik..

Takım güzel oynamış olabilir, ama sadece kaleciye yüklenmek hata olur, sonuçta futbolun meyvası goldür, atamadınız mı kazanamazsınız, o gol olmasa berabere bitecekti.

CAFER ÖZER
09.11.2009, 08:38
Maç İle İlgili Yorum yapmaya gerek varmı.
Ben Sadri Şener rezaleti izledim.
Ben Trabzonsporda Yönetim olmadığını bir kez daha gördüm.
Ben Sadriden Tarbzonspora başkan olmayacağını gördüm.
Ben Derhal İstifa edip gitmesi geeken Bir Sadri şener gözlemledim.
Yanına HUGO BROS unuda alıp arkasına bile bakmadan gitmesi gereken Bir Sadri gözlemledim.
Yazıklar olsun Jimnastik kulübünü futbol oynamadan sevindiren zihniyete.

Doğan BULAT
09.11.2009, 08:48
Maçtan önce dedimki ; "İnşalah Rüştü oynamaz".. Çünkü Rüştü bizde oynadığı her maçta olağanüstü oynamıştır. Hatta 96 dki şampiyonluğu elimizden alan kalecidir.. Ancak yerine oynayan Avrupa maçlarında rezil olan, 3 gün önce maç yapmış 3 yemiş bir kaleci bize panter kesilyo.. Bzim futbolcular 15 gün dinlenmiş.. Boş.. Adamlar geliyorlar ve yeniyorlar.. Bu artık değişmeyen bi gerçek.. Biz hala Tony iyi kaleci diyoruz. Geçin ya züğürt tesellisi bunlar.. Ya Beşiktaş iyi oynasaydı ?

Faik Yılmaz
09.11.2009, 08:51
Herkes Gökhana tepki gösteriyor neden gösteriyor anlayamadım....

Adam forvete konulmamışki orta sahada Umuta top indirme görevi verilmiş.... 3 tanede % 100 lük gol pası verdi Umuta vuracak gol olacak.... O atamadı Umut değil Gökhanı yuhluyoruz....

Bu insanları anlamıyorum.....

Maçta Beşiktaşı oyunu çirkinleştirmediği elinden geleni yaptığı ve mücadelesi için tebrik ediyorum....Sapla samanı ayıran taraftarımızıda tebrik ediyorum..... Beşiktaşı alkışlamaları onları dahada yüceltti.....

Doğan BULAT
09.11.2009, 08:53
Artık bi gerçek var.. Gökhanın ve Umutun forvet olduğu yerde rakip 3. lig amatör kalecisi olsa o kaleci haftanın kalecisi olur..

hamucera
09.11.2009, 08:57

Adam forvete konulmamışki orta sahada Umuta top indirme görevi verilmiş.... 3 tanede % 100 lük gol pası verdi Umuta vuracak gol olacak.... O atamadı Umut değil Gökhanı yuhluyoruz....

Maçta Beşiktaşı oyunu çirkinleştirmediği elinden geleni yaptığı ve mücadelesi için tebrik ediyorum....Sapla samanı ayıran taraftarımızıda tebrik ediyorum..... Beşiktaşı alkışlamaları onları dahada yüceltti.....

:alkış::alkış::alkış:

Kamil Çakmak
09.11.2009, 09:01
15 saat yolculuk, yorgunluk, uykusuzluk ve kendi evinde yenilgi. Tokat'a gel, çorumSpora kendi evinde yenil. Futboldan soğumaya başladım yahu.

Faik Yılmaz
09.11.2009, 09:03

Bir şey daha ekleyeyim.... Umut koşuyor Gökhan koşmuyor diyenlere son Beşiktaş maçının İstatiktikleri yalanlıyor....

Gökhan 8316 metre koşmuş...

Umut 8134 metre koşmuş....

Yani Umut koşuyor diyenlerin iststiktiki olarakta değeri yok... Bir maçta bu kadar pozisyonu kaçıran yetenek fukarası adamı yuhlamıyoruz sırf 6 milyon euroya geldi diye başkaları hata yapsa bile Gökhanı eleştiriyoruz....

Lütfen eleştiri yaparken objektif olmaya çalışalım....

magicyattara
09.11.2009, 09:11
"İyi oynamak" denen şeyin önemi, kolllektif, felsefi ve bilimsel bir altyapıyla, tesadüflere yer bırakmadan gol yapma ihtimalini yükseltmekten gelir. Yoksa bu iyi oyun denen şeyin bir ölçme metodunu bulurdu insanlık. Ne bileyim, piştideki "kağıt üç" gibi mesela, çok top yapan bir puanı alırdı. Eğer gol bulamıyorsan iyi oyunun da önemi yok. Bence bjk daha iyi oynadı mesela... Çünkü adamlar yapmak istediklerini yaptılar, biz yapmak istediklerimizi yapamadık.

"Kader" diyelim... Eeee, hep bizimkiler mi "Ferrari" binecek? :)

Aynen katılıyorum.
Bjk ne yapmak istiyorsa onu yaptı ve 3 puanı aldı.

Trabzonspor'un kapalı bir defansa gol atamayacağını biliyorlardı.Her geçen dakika planlarına inandılar ve maçı kazandılar.Ernst atmasa başka biri golü atacaktı.
Maçı izlerken bunu hissettim.

Koskoca takımın ilk yarıda ki tüm atakları,tek başına sağ kanatta oynayan ve sadece geçen hafta yuhalanmayan Tayfun'dan geldi.
Sol kanat işlemezse,orta saha kısır olursa ne kadar baskılı görünürseniz görünün,oynadığınız oyun rakibin size müsade ettiği oyundur.Yalancı baskı.
Bjk o kadar riski göze almıştı zaten.
İlk yarıda pasif kaldılar ama ikinci yarının başlamasıyla daha agresif oynayacaklarını gösterdiler.Zaten golü de buldular hemen.
Gol olmasaydı atak oynamaya devam edeceklerdi.

Erdinç Dilek
09.11.2009, 09:12
Bir şey daha ekleyeyim.... Umut koşuyor Gökhan koşmuyor diyenlere son Beşiktaş maçının İstatiktikleri yalanlıyor....

Yani Umut koşuyor diyenlerin iststiktiki olarakta değeri yok... Bir maçta bu kadar pozisyonu kaçıran yetenek fukarası adamı yuhlamıyoruz sırf 6 milyon euroya geldi diye başkaları hata yapsa bile Gökhanı eleştiriyoruz....

gökhan tırıs tırıs koşmuştur o 8316 metre içinde, umut ise gerektiği yerde koşmuştur o 8134 metre içinde, madem böyle bir tablo var ve maçta umutun deparları milettin zihnine kazınmış ve gökhan yattı görünmüşse bunun başka bir açıklaması yok ne dersin Faik...

Okan Çıtlak
09.11.2009, 09:19
kale arkalarındaki gruplar dışında oraya 61. dk da kağıt fırlatmaya gelen taraftarıda alkışlıyorum:alkış::alkış::alkış:

UğuR
09.11.2009, 09:19
Şu eksik Beşiktaşı yenemediğimize mi yanayım.Kaleci Hakan ı Umut'un milli yapmasına mı yanayım.Fatih Tekke gol atmasını bilen bir santrafor olsaydı tarihi fark olacak maçdan mağlup olarak çıkmamıza mı yanayım?Bros'a mı yanayım Alan gibi bir adamı 18 kişilik kadroya bile koymadı bu adam.Hiç hakem hatası yokmuş gözüken maçta iki ince pozisyon var birincisi Beşiktaş ın attığı atağın başında topu Yusuf un el ile alması.İkincisi ise Umut a yükselirken ceza sahası içindeki faul dolayısıyla penaltı.Bu maçda 1-0 yenik duruma düşmemize rağmen uzatma dakikalarının sonuna kadar bir tane şişirme top yapmamamız beni umutlandıran ve hoşuma giden tek olaydı....Bütün toplar Alanzinho da toplanması ve Onun tarafından yönlendirilmesi çok hoşuma gitti. Şöyle bir maçdan mağlup çıkmak içimi yaraladı.Ezik Beşiktaşlılar şu maçdan sonra bile biz futbolun gereğini yaptık ve hakederek kazandık diyorlarya ne diyeyim.

UğuR
09.11.2009, 09:24
@Magicyattara Beşiktaş kazandı ama hakederek mi kazandı....?Evet kazandılar ama hakederek kazanmadılar.Maç düdüğünden sonra Beşiktaş lı tüp topçular Kaleci Hakan a koşması bunu açıkca ifade eder.Umut a ne diyeyim bütün topları üstüne vurdu adamı kahraman yaptı...

Faik Yılmaz
09.11.2009, 09:28
gökhan tırıs tırıs koşmuştur o 8316 metre içinde, umut ise gerektiği yerde koşmuştur o 8134 metre içinde, madem böyle bir tablo var ve maçta umutun deparları milettin zihnine kazınmış ve gökhan yattı görünmüşse bunun başka bir açıklaması yok ne dersin Faik...

Beşiktaşın defans bolğunda 5 isimde 10 bin metreden fazla koştular.. Demek Umut yeteri kadar koşmadı mücadele etmedi..... 6 net fırsatıda kaçırdı ama siz vurun abalıya... Vurun Gökhana.... Nasılsa çok para verdik ona....

Ceyhun 11000 metre Colman 10 bin metre koşmuş... Onun dışında doğru dürüst koşanda yok....

ama olsun Gökhan hem orta yapıp indirip vurup gol atamamış.... Vurun Gökhana....

Kaleci her maç hatalı gol yemiş... Vurun Gökhana....

Sayenizde adam şut çekmeye korkar hale geldi....

Dursun Kaplan
09.11.2009, 09:33
Şu maçta bile kaleci yüzünden yenildik diyebiliyorsak, yazık.

şenolkılınç
09.11.2009, 09:33
bross maçtan soonra sitede bi açıklama yapmış bu ilk defa olmuyor daha öncede iyi oynadık ama sonuca gidemediğimiz için kaybettik diyor yani diyor ki benim forvetlerim beceriksiz biz adamlara alın atın tıpo veriyoruz onlar harcıyorlare bu takım nasıl geçen sene bu forvetler yüzünden şampiyon olamadıysa bu senede arkadaşları onlardan ve onları çekmekten sıkıldı artık kendilerişni saldılar diyor haklı mı evet haklı yazıklar olsun 3 senedir bi takıma bi adam gibi forvet alınmaz mı arkadaş derbi diyoruz ne derbisi kabul edin aertık kasımpaşadan bursadan farkımız kalmadı bunların sayesinde şampiyonlukmuş bu sene parola yalan ha takım kendine gelir fatih döner ikide takviye olur o boşbeleşlerden kurtulunursa belkji uefa

bariskaratas
09.11.2009, 09:50
Beşiktaşın defans bolğunda 5 isimde 10 bin metreden fazla koştular.. Demek Umut yeteri kadar koşmadı mücadele etmedi..... 6 net fırsatıda kaçırdı ama siz vurun abalıya... Vurun Gökhana.... Nasılsa çok para verdik ona....

Ceyhun 11000 metre Colman 10 bin metre koşmuş... Onun dışında doğru dürüst koşanda yok....

ama olsun Gökhan hem orta yapıp indirip vurup gol atamamış.... Vurun Gökhana....

Kaleci her maç hatalı gol yemiş... Vurun Gökhana....

Sayenizde adam şut çekmeye korkar hale geldi....

gokhana yapilanlari ben de cok haksiz buluyorum.
adama geldi geleli tepki gosteriyoruz.
türkiyede ki sayılı golcülerden bence. ama umutun yerinde oynaması lazım.
adama asis görevi verilmiş.
gecen seneyi cok iyi hatırlıyorum. hep asist yapıyordu umuta.
umut ise hep gıol atmaya calısıyordu. gökhana pas vermiyordu.
gokhan da bir sure sonra asistlerini azalttı ona.
biraz da gokhana sabredin ya. ayıptır.
o akdar para verdik diyonuz da bırakın adam kendini bi gostersin

karatasof
09.11.2009, 09:51
Trabzon'un rakibi olan takımın kalecileri haftanın kalecisi seçiliyor ise bunun yorumunu nasıl yapacağız?Gerçekten iyi kaleciler olduklarından mı dem vuracağız? yoksa bir gecelik bal deyip geçiştirecekmiyiz? Bence ikiside değil.Sorun belli.Senin forvetinde oynayan adamların hasbelkader golcü olursa rakip kalecide kendisini ''Türkiye'nin 1 Numaralı eldiveni'' zanneder.Umut yada Gökhan'ın yerinde herhangi bir Superlig forveti oynamış olsa bu maçı da daha önceki emsalleri gibi TS açık ara kazanırdı.
Ama çok sevgili Başkan ve ekibi geçen sezon önümüze altın tepsi içinde sunulan şampiyonluk hediyesini elinin tersi ile itmekle kalmayıp bu sezonda yapılabileceklerin aksine inadına idanıda hareket etmeleri ve burunlarının dikine gitmeleri neticesi TS'u bugünkü hale getirdiler.Bu tablo ile ne kadar övünseler azdır.Kendilerini tebrik ediyorum.Geçen sezon bu takımın kadrosunda Isaac ve Ergin gibi iki forvet daha varken onlarıda haraç mezat elden çıkaran yönetimin alternatif forvet diye soranlara dalga geçer gibi verdikelri cevabı hatırlayanlar vardı zannederim.Ne diyordu pek muhterem Başkan'ımız ''Hocamız tek forvetli sistem ile oynayacak.Eee bizimde Umut-Gökhan gibi iki forvetimiz olduğuna göre ne gerek var başka forvete?Onlar birbirinin alternatifi zaten.'' Buyurun sevgili Başkan.Bol alternatifli forvetiniz ligde harikalar oluşturuyor.Her hafta birbirinden güzel goller atıyorlar.Sizde tribünde onları seyretmekten aldığınız zevkten olacak dudaklarınızı kemirip duruyorsunuz......

U.Sadıkoğlu
09.11.2009, 10:06

Her kelimenin altına imzamı atarım 3 gündür bunu anlatmaya çalışıyorum..

bariskaratas
09.11.2009, 10:12
Her kelimenin altına imzamı atarım 3 gündür bunu anlatmaya çalışıyorum..

evet keske herkese anlatabilsek bunları.
gokhanın umutun yerinde deil asist goreviyle oynatıldıgını.
gecen sene en fazla asist yapan oyuncu gökhan ama ona kac asist yapılmıs ???

U.Sadıkoğlu
09.11.2009, 10:15
evet keske herkese anlatabilsek bunları.
gokhanın umutun yerinde deil asist goreviyle oynatıldıgını.
gecen sene en fazla asist yapan oyuncu gökhan ama ona kac asist yapılmıs ???

Adam pozisyona girdiği zaman gol atıyor en azından 1 de olmuyosa 2 de oluyor ama yok onun görevi umut efendiye top indirmek..

KUTADGU
09.11.2009, 10:38

Bir futbolcuyu eleştirenleri eleştirirken, diğer bir futbolcuya yetenek fukarası yaftasını yapıştırmak kadar adil bir yaklaşım göremem herhalde ahir ömrüm boyunca.

Evet Umut koşuyor, Gökhan koşmuyor.

Umut topun olduğu her yere koşarken, Gökhan'ın pazar gezisi koşularına benzer koşularının benim için hiç bir önemi yok.

Umut maçı kazanmak için herşeyi yapmaya çalışırken, Gökhan'ın hiç bir şey yapmaya çalışmamasının ne mantığı ne ruhu ne de istatistiği var.

Gören gözler görüyor.

Ertan OKUMUŞ
09.11.2009, 10:47
Maçtan sonra Trabzonda ikamet etmediğime şükrettim yemin ederim,eğer orda oturuyor olsam hoca veya başkana kesin saldırırdım,Allahım şükür!!bu takımı bu hale getiren kendini aşamamış ve bi b.ktan anlamayan ama herkesten çok bildiğini iddia eden yöneticiler,bende bu takımda enaz onların kadar emeği ve hakkı olan biri olarak diyorumki arkanıza bakmadan defolun gidin siz olmadan da enaz bu kadarını yapabiliriz!!! ve bunları maçtan 2 gün sonra yazıyorum anlayın ne kadar öfke ile doluyum şu çapsız yönetici müsvettelerine...

U.Sadıkoğlu
09.11.2009, 10:47
Bir futbolcuyu eleştirenleri eleştirirken, diğer bir futbolcuya yetenek fukarası yaftasını yapıştırmak kadar adil bir yaklaşım göremem herhalde ahir ömrüm boyunca.

Umut topun olduğu her yere koşarken, Gökhan'ın pazar gezisi koşularına benzer koşularının benim için hiç bir önemi yok.

Umut maçı kazanmak için herşeyi yapmaya çalışırken, Gökhan'ın hiç bir şey yapmaya çalışmamasının ne mantığı ne ruhu ne de istatistiği var.

Gören gözler görüyor.

Peki tek bir soru bir forvet oyuncusu gol atamadıktan sonra istediği kadar mücadele etsin istediği kadar koşsun kime faydası var ?

Muhammed
09.11.2009, 10:51
Beşiktaş istediği gibi oynamışmışmış. Gülerim anca buna. Umutun 3 metreden kalecinin üstüne vuracağını, bomboş pozisyonda aşırtamayacağını hesapladılar dimi. Bunlardan bir tanesi gol olsaydı görürdüm onlardın sistemini. Maç farka giderdi.

Onur Civelek61
09.11.2009, 10:52
Tartışılanlar Umut-Gökhan-Tony...
3'ü de isim yapmış oyuncular.Fakat çok denedik olmuyor.Hadi başka forvetimiz yok mecburuz şimdilik.Ama başka kalecimizde mi yok?

6_DenizhaN_1
09.11.2009, 10:57
Çok üzücü bir maç oldu..
90 dk oyna adamlar 3 kez gelsin 2 si gol olsun.
Hakan arıkan wolsburg macında yedigi golleri gördük.. elinden kaçırdıgı topları da gördük!
Bize gelince ölüm kalım macına cıkası geliyor.
Gavurlardan elalemlerden ye golleri Türkiye'yi rezil et gel Trabzon'a aslan kesil.
Umut zaten topu sadece kalecinin üstüne de vurdu durdu kale de başka yer yok cünki.
Hugo ne yapsın ki kardeşim daha..

Faik Yılmaz
09.11.2009, 10:57

Gören gözler görüyor.

Futbol hayatına başlayalı 20 yıl Trabzona gelelide 5 yıl olmasına rağmen hala kafa toplarının zamanlamasını öğrenemeyen, çalım atamayan, adam eksiltemeyen ayağında top saklayıp arkadaşlarını pozisyona sokamayan sadece bir maçta 6 net pozisyonu harcayan birisi için başka hangi tabiri kullanalım...

Şansızmıydı mı diyelim.....?

Beşiktaş maçında Umuttan daha çok koşan , al da at dercesine paslar veren Gökhan duruyor...

Sadece işi önüne gelen toplara vurmak olan ama bunu beceremeyen Umut çalışıyor öylemi.....

Umutun yerinde değil Fatih Tekke , Semih Şentürk olsa en az 4 golü vardı.....

Diceksinizki o zaman Gökhan neden forvet oynatılmıyor... Oynatılsa ona topu kim indirecek Umut Bulut....

Peki nasıl indirecek 7 metre boyunda kaleye topu indiremeyen kafasıylamı yoksa ayağının kaval kemiğiylemi....

Yani Teknik Direktörün asıl sorunu Gökhan değil bence Umut...

Koyun yanına Fatih gibi ayağında top saklayan bir adamı çekin 18 in içine o zaman Gökhanı eleştirin....

Ama bu maçta takımı harcayan Umuttur Gökhan değil....

Ertan OKUMUŞ
09.11.2009, 11:00
futbolcularada fazla yüklenmenin gereği yok bence,şöyle bir düşündümde maçta..desekki bunların hepsi beleş buyrun kapışın şampiyonluğa oynayan takımlar bizdeki futbolcuların kaç tanesini alırdı...vallahi tek elin parmaklarını bulmadı sayı...kendimizi kandırmayalım,iş 25-30 topçu almak değil(ki onların nerde olduklarını bilen varmı bilmiyorum:confused:) iş çaplı,isim yapmış,takıma ağırlığını koyabilecek,tribünlere hareket getirebilecek futbolcu almak bknz. gsaray dediğim türdeki 2-3 topcuyu çıkarın kadrosundan orta sıralara zor oynar..

Ali İhsan
09.11.2009, 11:09
Gökhan Ünal'ı savunanlar da varmış... Gökhan'a sorsak kendi bile ne yaptığını anlatamaz..

magicyattara
09.11.2009, 11:10
@Magicyattara Beşiktaş kazandı ama hakederek mi kazandı....?Evet kazandılar ama hakederek kazanmadılar.Maç düdüğünden sonra Beşiktaş lı tüp topçular Kaleci Hakan a koşması bunu açıkca ifade eder.Umut a ne diyeyim bütün topları üstüne vurdu adamı kahraman yaptı...

Maçta 2 net pozisyon gördüm.İlki Umut'un kafası,ikincisi Tayfun'un kafası.
Ah şu da kaçar mı pozisyonu,Umut'un vurduğu kafaydı.
E bir maçta da böyle bir pozisyon yakalayalım artık.

Takımda ki temel sorun,tempo sorunu.Bu bjk'nin üstüne kabus gibi çökmesi lazımdı bizim takımın.
İlk yarıda ara ara pozisyon bulduk.Baskımız yoktu.Bjk defansta oynamayı kabul etmişti zaten.
Tayfun rahat rahat gelip ortalıyor,pozisyon arıyoruz,zaten pozisyonlarımız da öyle geldi.Bunun adı baskı değildi bana göre.
Göbekten açık vermeden oynadılar.

Ha,bjk takımı iyi miydi? kesinlikle değildi.
Adamlar bizim o meşhur 20-30 dakikalık baskımızı beklediler.Olmayınca önlemlerini alıp 2. yarı oyunu kopardılar.
İkinci yarıda bulunan pozisyonlar içinde sadece Tayfun'un vurduğu kafa vardı gol olabilecek.

Benim gördüklerim bunlar.

Kaleci Hakan öyle kurtarılmayacak bir top kurtarmadı.Aynı Antep maçında olduğu gibi ya da geçen yıl ki Konya maçında olduğu gibi,inanmadan yapılan vuruşlar kalecileri buldu.

6_DenizhaN_1
09.11.2009, 11:15
Beyler bu maçta Umut'un girdiği pozisyonlara Gökhan girse idi 3 gol ilk yarı da vardı sadece!
Ama tabi Umut Gökhan'ın attıgı pasları atamayacagı için GÖkhan hep geri planda gözüktü!
Gökhan Ünal'ın yanına bir forvet onu tipleyecek biri alınırsa ki bu en iyi Fatih olur işte o zaman ikisi öyle bir coşar ki
Nonda ve baroş bizde golcümüyüz diye kendi kendilerine söylenir!

Ertan OKUMUŞ
09.11.2009, 11:18
Tayfun rahat rahat gelip ortalıyordu da nereye ama ya diğer korner çizgisine ya rakibin üstüne maç boyu o kadar müsait olmasına rağmen isabetli ortası 2-3 ü geçmedi...
Bizdeki topçuların yetenekleri belli,kendimizi kandırmayalaım,iyi futbol ancak iyi futbolcuyla oynanır bjk bu şekilde oynayarak herzaman kazanamaz tabii,ama bizde bu futbolcu profiliyle çok zor kazanırız...ha sezonda 1-2 tane belediye maçı gibi maçların haricinde tabii:)

KUTADGU
09.11.2009, 11:20
Futbol hayatına başlayalı 20 yıl Trabzona gelelide 5 yıl olmasına rağmen hala kafa toplarının zamanlamasını öğrenemeyen, çalım atamayan, adam eksiltemeyen ayağında top saklayıp arkadaşlarını pozisyona sokamayan sadece bir maçta 6 net pozisyonu harcayan birisi için başka hangi tabiri kullanalım...

Umutun yerinde değil Fatih Tekke , Semih Şentürk olsa en az 4 golü vardı.....

....

Bu kadar yeteneksiz bir adam Trabzonspor'da her sene 15 gol atıyor.
Vay anasını sayın seyirciler. Desenize forvette Semih Olsaydı Trabzonspor'da 60 gol falan atardı.

Üstelik Umut'u 6 net pozisyonu kaçırmakla suçlamak büyük hata.
Ortada 6 tane net gol pozisyonu falan yok.

Bunun yanında bizler Gökhan'ın yeteneksizliğinden değil, vurdumduymazlığından şikayetçiyiz. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Ferrari alırken yaptığı araştırma kadar saha içinde golü nasıl atarım diye araştırsa en az 180 tane gol atar. Ama yok.

İlyas Özdemir
09.11.2009, 11:25
yensek taraftarıyla arası açık olan bjk yönetimi iyice topun ağzına gelecekti ama yenilmeyi başardık adamlara resmen ilaç olduk ilaç biz bunu nedense hep yapıyoruz

a f s
09.11.2009, 11:28
Ezdik ama yenildik...

Mehmet Fatih Yavuz
09.11.2009, 11:32
Hiçbir oyuncunun karakterinden ödün vermesi gerekmiyor cihan ... Umut hırslı hali ile 8100 metre koşarken, gökhan o vurdumdurmaz hali ile 8300 metre koşup üstüne de o asistleri yapıyorsa varsın vurdumduymaz olsun. Adamın mizacı budur... Bunun tonla örneği görülebilir. Van gaal asla kulübesinden çıkmaz. İstisnai durumlar vardır sadece. Oturur not alır. Ama dünyanın en iyi hocalarından birisidir. İyi hoca olmak için saha kenarında kendini parçalamak gerekmez. Lakin ne hikmetse bizde hocalığın birinci kriteri taraftarın gözünün boyanmasıdır. Topçu için de aynı, hoca için de aynı. Kimse bağırıp çağırmak, gösteriş yapmak zorunda değil. İstatistiği yok dediğin adamın istatistiğini attı faik. Geçen sene 15 gol 10 asisti var. Ve koşmuyor hırssız dediğiniz adam 8300 metreyi de babalar gibi koşmuş... Efendim umut 4 kişinin ayağındaki top için tek başına pres yapıyorsa budur asıl işe yaramayan. Sadece koşar durur. Önemli olan takım halinde pres yapmaktır. Ben umut bunu yapmasın da demiyorum. Ama bunun faydası gökhanın yaptığı koşulardan daha fazla değildir. Ve asıl önemlisi gökhanın yaptığı ofsayttan kaçış koşularını yapacak 2. bir adam daha şu an memlekette yok.

Ali İhsan
09.11.2009, 11:32
Beyler bu maçta Umut'un girdiği pozisyonlara Gökhan girse idi 3 gol ilk yarı da vardı sadece!
Ama tabi Umut Gökhan'ın attıgı pasları atamayacagı için GÖkhan hep geri planda gözüktü!
Gökhan Ünal'ın yanına bir forvet onu tipleyecek biri alınırsa ki bu en iyi Fatih olur işte o zaman ikisi öyle bir coşar ki
Nonda ve baroş bizde golcümüyüz diye kendi kendilerine söylenir!

Gökhan'ı da biliyoruz, Gaziantepspor maçını gözümün önüne getiriyorum da, neyse...

Şu maçta yenilgiye rağmen tüm oyuncuları alkışlamak geliyor içimden ama Gökhan'ı alkışlamak için bir sebep bulamıyorum. Son maçlara baktığımda Cale,Gabric ve Gökhan kesinlikle ilk onbir oynamayı haketmiyorlar şu anki form durumları itibariyle. Gökhan'ın Cale ve Gabric'ten farkı oynamak istemediği her halinden belli oluyor... Geçen hafta Kayseri maçındaki golüne rağmen beni ifrit etmişti bu hafta bir büyük maçta bile motive olamıyorsa kendisi bilir...

Badaloğlu
09.11.2009, 11:38
Ben artık İstanbul'un 3 kız kardeş takımları ile oynadığımız maçlardan sonra spor yazarlarının, futbolcuların,yöneticilerin maç sonraları ''çok iyi oynadık, yenildik ama ezilmedik'' tarzı açıklamalarını dinlemekten, okumaktan bıktım kardeşim.

Bende kötü oynayıp kazanmak istiyorum kardeşim.İyi oynamak karın doyurmuyor.Büyük takım olmak istiyorsan bu 3 kız kardeş ile yapılan maçları kazanmak zorundasın.Ama iyi oynayıp, ama kötü oynayıp bu maçları ne yapıp edip kazanmak zorundayız. Yoksa kimse geçmişte dönüpte senin iyi oynadığın maçlar için sana madalya vermiyor.

Ben maçları iyi oynayıp kaybettiğim zaman daha çok üzüldüğümü biliyorum.Kötü oynayıp kazandığımda en azından tesellim 3 puan. İyi oynadık ama 3 puanı Beşiktaş aldı, ne oldu peki? Amaç zaten 3 puanı almak değil mi? O zaman iyi ya da kötü nasıl oynarsan oyna 3 puanı almaya bak.Bana kimse iyi oynadık kazandık masalını okumasın.

lazkopatfaroz
09.11.2009, 11:40
gokhan mı umut mu tartışmasında bana göre her ne olursa olsun yüreğini ortaya koyan haklıdır !!!

KUTADGU
09.11.2009, 11:40
Hiçbir oyuncunun karakterinden ödün vermesi gerekmiyor cihan ... Umut hırslı hali ile 8100 metre koşarken, gökhan o vurdumdurmaz hali ile 8300 metre koşup üstüne de o asistleri yapıyorsa varsın vurdumduymaz olsun. Adamın mizacı budur... Bunun tonla örneği görülebilir. Van gaal asla kulübesinden çıkmaz. İstisnai durumlar vardır sadece. Oturur not alır. Ama dünyanın en iyi hocalarından birisidir. İyi hoca olmak için saha kenarında kendini parçalamak gerekmez. Lakin ne hikmetse bizde hocalığın birinci kriteri taraftarın gözünün boyanmasıdır. Topçu için de aynı, hoca için de aynı. Kimse bağırıp çağırmak, gösteriş yapmak zorunda değil. İstatistiği yok dediğin adamın istatistiğini attı faik. Geçen sene 15 gol 10 asisti var. Ve koşmuyor hırssız dediğiniz adam 8300 metreyi de babalar gibi koşmuş... Efendim umut 4 kişinin ayağındaki top için tek başına pres yapıyorsa budur asıl işe yaramayan. Sadece koşar durur. Önemli olan takım halinde pres yapmaktır. Ben umut bunu yapmasın da demiyorum. Ama bunun faydası gökhanın yaptığı koşulardan daha fazla değildir. Ve asıl önemlisi gökhanın yaptığı ofsayttan kaçış koşularını yapacak 2. bir adam daha şu an memlekette yok.

Ben meselemi anlatamıyorum galiba.

Gökhan'ın yeteneksiz olduğundan da bahsetmedim.

Ama Gökhan'ı öveceğim diye de her fırsatta Umut'a vurmaya karşıyım ben.

Mehmet Fatih Yavuz
09.11.2009, 11:41
Biz anlaşamamışız ... Ben de yetenek bazından konuşmyorum. Uyuz oluyorum şu "vurdumduymaz" lafına. Adamın mizacı ne ise odur. Bazısının kaşı gözü oynar, bazısının yerinde durur. Bunla topçu ölçülmeye kalkılıyor. Meselem burada.

lopsang
09.11.2009, 11:48
Gökhan ile Umut'u aynı kefeye koymak...Hiç mi birşeyleri yapmak için çabalyıp de emekleriniz boşa gitmedi...biraz empati kurun...Umut ne Şota ne de Fatih Tekke ama ne kadar koşuyor,mücadele ediyor, pozisyona giriyor, Gökhan hakkında saç ektirdiği için 6 ay topa kafa vurmadı söylentileri çıkıyor,iddayı ortaya atan tüm maçlarını izleyin görün diyor...Umut antremanlardan sonra gol çalışıyor, Gökhan efendi yediğği Keçi eti yüzünden zehirlenip dinleniyor...Gökhan'ın bu keyfiliği devre arası gitme düşündesinde oluşundan olabirli mi ? Emeğe saygı lütfen....

Mehmet Fatih Yavuz
09.11.2009, 11:50
Bilerek zehirlendi değil mi!!! Zehirleneyim de çıkmayayım antremana demiştir. Ne keyfine düşkün adammış be bu gökhan ünal. Antremandan kaçmak için kendini zehirleyecek kadar... Ya da doktorlar yalan söylüyor. Zehirlenmedi, yatırdılar adamı.... Vay be!

Faik Yılmaz
09.11.2009, 11:51

Hani amiri geldiğinde önüne dosyaları alıp çalışıyormuş gibi yapan tipler var ya ona benzetiyorum onu ben....

Koşmuş diyorsunuz takımın en tembeli dediğiniz Gökhandan az koştuğu ortaya çıkıyor. Gökhan gol atamıyor diyorsunuz asıl atamayana laf demiyorsunuz....

Yardım etmiyor diyorsunuz yaptığı asistleri görmezden geliyorsunuz....

Umut 15 gol atmış aferim....

Gökhan 16 gol atmış 8 de asist yapmış yuh olsun ona...

Sahi sene başında 3 maçta sakattı niye girip gol atmadı asist yapmadı....

Ali İhsan
09.11.2009, 12:06
Biz anlaşamamışız ... Ben de yetenek bazından konuşmyorum. Uyuz oluyorum şu "vurdumduymaz" lafına. Adamın mizacı ne ise odur. Bazısının kaşı gözü oynar, bazısının yerinde durur. Bunla topçu ölçülmeye kalkılıyor. Meselem burada.

Gökhan'ı kimse tipi vurdumduymaz diye eleştiremez, ama koşması gereken toplara koşmuyorsa, olması gereken yerlerde olmuyorsa, bu takımın en pahalı oyuncusu olarak alması gereken yerlerde sorumluluk almıyorsa yani aldığı paranın hakkını sahada vermiyorsa bu yaptığına vurdumduymazlık diyen arkadaşlar ceza almak istemedikleri için kibar bir tabir kullanıyor olabilirler. Ben Gökhan'ın oynadığı futboldan memnun değilim, çünkü sahada hiçbirşey yapmıyor, kaçak güreşiyor...

Hani amiri geldiğinde önüne dosyaları alıp çalışıyormuş gibi yapan tipler var ya ona benzetiyorum onu ben....

Koşmuş diyorsunuz takımın en tembeli dediğiniz Gökhandan az koştuğu ortaya çıkıyor. Gökhan gol atamıyor diyorsunuz asıl atamayana laf demiyorsunuz....

Yardım etmiyor diyorsunuz yaptığı asistleri görmezden geliyorsunuz....

Umut 15 gol atmış aferim....

Gökhan 16 gol atmış 8 de asist yapmış yuh olsun ona...

Sahi sene başında 3 maçta sakattı niye girip gol atmadı asist yapmadı....

Olaya geçen sene açısından bakarsak evet Gökhan Umut'tan daha iyiydi. Ama şunu da hatırlatayım herkes Umut'a ana avrat sövüyordu, Gökhan henüz alışma döneminde falan diyordu, sonuç itibariyle performansları birbirine yakındı. Gökhan'dan bu sene patlama beklerken elimizde patladı. Sakat dendi, saç ektirdi dendi, ben altında birşey aramadım, aramam da. Ama sahaya çıkıp 90 dakika oynuyorsa ve bu oynadığı sürede hiçbirşey yapmıyorsa eleştirmek bu takımın taraftarlarının hakkıdır.

ccd6167
09.11.2009, 12:24
macı gectım de mactan sonra ezıktası alkıslamıslar...
ulan adamlar ıstanbulda ana avrat sulale bırakmıyorlar bızde...o trabzondakı taraftara bı cıft lafım var...ıstanbulda bı maca gelsınler ısterlerse...baksınlar serefsızler bıze nasıl kufur edıyorlar..bızımkılerde alkıslıyor..ben boyle bı ezıklık gormedım valla

Faik Yılmaz
09.11.2009, 12:37
Olaya geçen sene açısından bakarsak evet Gökhan Umut'tan daha iyiydi. Ama şunu da hatırlatayım herkes Umut'a ana avrat sövüyordu, Gökhan henüz alışma döneminde falan diyordu, sonuç itibariyle performansları birbirine yakındı. Gökhan'dan bu sene patlama beklerken elimizde patladı. Sakat dendi, saç ektirdi dendi, ben altında birşey aramadım, aramam da. Ama sahaya çıkıp 90 dakika oynuyorsa ve bu oynadığı sürede hiçbirşey yapmıyorsa eleştirmek bu takımın taraftarlarının hakkıdır.

Valla arkadaşım geçen sene 20 den fazla maç izledim Avni Akerde hiçbirisinde Umuta kötü laf edildiğini duymadım... İyi oyuncu değil ama koşayi mücadele edeyi gibi laflar söyleniyordu..

Amam Gökhana - Ula o kadar para alıyorsun oynasana deyip küfredeni hemen her maçta duydum....

Kötü oynayınca ismi ünvanı ne olursa olsun tabiki eleştireceğiz ama bariz golleri , leblebi gibi topları hiç içeri atamayanı eleştirmemek onun yerine sırf transferi pahalıya maloldu diye ona sist yapanı eleştirmek bana biraz garip geliyor doğrusu....

İslam Sezer
09.11.2009, 12:39
bence kaderi kötü Trabzonsporun.
okutup üfletecekler,dua edecekler başka yolu yok.
vermeyince mabud ne yapsın kel mamut(gökhan) diye bir laf var.
şuydu buydu derken boşuna kaybedilen puanlar,derbilerden bıktım usandım.
insanın yeter diye bağırası geliyor.