PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Harun-61
22.10.2009, 09:26
Efes'den bu Euroleague sezonunda en azindan Final Four bekliyoruz.

maclari bu baslik altinda tartisabilir, analiz edebiliriz.

:alkış:

Harun-61
22.10.2009, 09:27
Kanarya Barca'landı: 59-82

Kanarya, İspanya Şampiyonu Barcelona karşısında tel tel döküldü, sadece 59 sayı üretebildiği maçı 23 farkla kaybedip Euroleague'e kötü başladı.

Fenerbahçe Ülker-Barcelona: 59-82
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Luigi Lamonica (İtalya), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Sergiy Zashchuck (Ukrayna)
FENERBAHÇE ÜLKER: Solomon ** 16, Ömer Onan * 2, Giricek * 3, Semih * 3, Oğuz ** 11, Ömer Aşık ** 6, Preldzic * 1, Rasim * 3, Kinsey * 4, Greer * 10, Mrsiç *, Serhat *
BARCELONA: Rubio ** 9, Navarro ** 5, Mickael **** 26, Vazquez ** 8, Lorbek ** 6, Ndong ** 6, Sada ** 3, Basile ** 4, Morris *** 8, Roger ** 3, Trias ** 4
1. Periyot: 11-19, İlk yarı: 21-38,
3. Periyot: 38-62
5 FAUL: Dk. 39.32 Ndong

Harun-61
22.10.2009, 09:28
Efes Pilsen Avrupa Ligi 2009-10 sezonu birinci tur ilk maçında Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımı ile deplasmanda karşılaşıyor. Siemens Arena'da oynanacak olan karşılaşma 22.10.2009, Perşembe TSİ 19.45'de başlayacak.

Canli Yayin: SkyTürk

winner
22.10.2009, 09:52
Bende tam bu başlığı açacaktım ki açıldığını gördüm.

Evet avrupa ligi dün başladı ve daha ilk maçlar bazı şeyleri gösterdi.

fb ülker'in hatalı transfer ve bozuk takım kimyasını barcelona karşısında net olarak gördük.Aynı tip benim tabirimle "küp"kısalarla avrupa liginnce maç kazanmak hayal olur.Solomon'dan farkı olmayan Greer, fizik olarak yetersiz Kinsey ve sadece hücumu düşünen kısa kadrosu.Dün yine gördük ki fb ülker hala Solomon'un eline bakıyor.3 ve 4 pozisyonunu oynayacak neredeyse oyuncu yok ellerinde.dün tribünde olan Mirsad sayılabilir sadece 4 numara için.Kapasitesiz Rasim'i saymıyorum.Giricek 3 numara olmaz ve Kinsey'de öyle.Zoran Erceg'i transfer etmeyi düşünüyorlar alabilirlerse akıllı iş yapmış olurlar.

Dün barcelona ve Siena öne çıkan skorlara imza attılar.Özellikle Siena'yı çok beğendim Cibona karşısında.O takımı yenmek çok zor olacak.İç-dış ve hücum-savunma dengesi mükemmel oturmuş bir takım.Cska Yunanistan deplasmanında Maroussi 'yi son saniye basketiyle yenereken bütçe kısıtlamasının onları ne kadar etkileyeceğini gördük.Bu sezon final four onlar için çok uzak.Barca ve Siena dışında iki yunan takımı benim final four adaylarım.Bu takımları Efes zorlayabilir.

Gelelim Efesimize.Rytas deplasmanı ile başlıyoruz.Klasik zorlu Litvanya deplasmasnı.İki takım arasında kadro kalitesi açısından dağlar kadar fark var.Kağıt üstünde kolay maç gibi gözüküyor ama kendi salonlarında bu ekol hep farklı oynar.Bu nedenle dikkat edilmesi gerekli.Yine de rahat kazanırız gibime geliyor.Kadro çok derin.Santiago'da bu maçlarda oynayacak.Bu grupta Olympiakos'la liderlik mücadelesi yaparız.Diğer takımlar bir gömlek aşağıda.Malaga eski gücünde değil ve çok kan kaybettiler.Partizan klasik genç oyuncularla bir şeyler yapmaya çalışacak özellikle deplasmanda dikkat.Orleansı hiç tanımıyorum.

Başarıler efes diyelim ve maçı bekleyelim...

Paksoy
22.10.2009, 11:07
bedne düşünüyordum böyle başlık ,saol harun bu başlıkda çok sevineceğiz:)

Hüseyin Bağdat
22.10.2009, 11:12
Efes bu sene bu işi başaracak inşALLAH.İlk maç kolay gibi duruyor ama hiç belli olmaz. Efes'e başarılar diliyorum...

UğuR
22.10.2009, 11:46
Efes Pilsen, Euroleague’de İlk Maçını L. Rytas İle Oynayacak
22.10.2009 09:19
Euroleague’de ilk maçına çıkacak Efes Pilsen, bugün Litvanya’da Lietuvos Rytas takımı ile karşılaşacak. Siemens Arena’da 19:45’de başlayacak mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.
http://www.tbf.org.tr/icons/ecblank.giftd {font-family: Georgia; font-size: 12px }p {font-family: Georgia; font-size: 12px }

Euroleague’de ilk maçına çıkacak Efes Pilsen, bugün Litvanya’da Lietuvos Rytas takımı ile karşılaşacak. Siemens Arena’da 19:45’de başlayacak mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.

Euroleague’de B Grubu’nda yer alan Efes Pilsen, Litvanya ekibi Lietuvos Rytas dışında, Olimpiacos, Partizan, Unicaja Malaga ve Entente Orleans takımları ile mücadele edecek.

Litvanya basketbolunun en önemli takımlarından birisi olan Lietuvos Rytas, ligde 2000, 2002, 2006 ve 2009 senelerinde şampiyonluklar yaşadı.

2005’de ULEB Cup şampiyonluğuna ulaşan Rytas, geçen sezon da ilk kez Eurocup adı ile düzenlenen kupada mutlu sona ulaştı.

Maçlarını Seimens Arena’da oynayan Rytas, pivot oyuncu 2.08 boyundaki Avustralyalı pivot Aron Baynes ve 2.09 boyundaki Sırp forvet Dejan Borovnjak’ı kadrosuna kattı.

Kadrosunda 8 Litvanyalı oyuncuyu bulunduran Lietuvos Rytas’da 3 Sırp ve 1 de Avustralyalı oyuncu bulunuyor.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/c64e7b6e7dcc4bfcc22576570022be6c/Blob/0.5BC?OpenElement&FieldElemFormat=jpgMaç öncesinde açıklamalarda bulunan Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, “Euroleague’de sezona iyi başlamak istiyoruz. Lietuvos Rytas’ın kadrosunda yıldız oyuncu bulunmuyor ancak tehlikeli bir takım olduklarını düşünüyorum. Bazı hazırlık maçlarını izlediğimizde iyi bir ekip olduklarını söyleyebilirim. Bu maçı ciddiye alıyoruz ve Vilnius’dan galibiyetle dönmek istiyoruz” diye konuştu.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/c64e7b6e7dcc4bfcc22576570022be6c/Blob/0.19E4?OpenElement&FieldElemFormat=jpgEfes Pilsen’de Kaya Peker, Euroleague’de her sezon daha büyük mücadeleler olduğunun altını çizerken, “Geçen sezona göre daha iyi bir takımız. Lietuvos Rytas, Litvanya basketbolunun en önemli takımlarından birisi. Oldukça iyi bir ekipler. Geçen sezona göre kendimize güveniyoruz ve daha güçlüyüz. Umarım iyi bir sonuçla ülkemize döneriz” dedi.

Efes Pilsen Avrupa Kupalarında 404. Maça Çıkıyor
Efes Pilsen, Euroleague’de deplasmanda Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas ile yapacağı 2009-2010 sezonu B Grubu ilk hafta maçıyla birlikte Avrupa kupalarında 404. karşılaşmasına çıkacak.

Lacivert Beyazlılar, 1979-80 sezonundan itibaren mücadele ettiği Avrupa kupalarında, bugüne dek yaptıkları 403 maçın 247'sini kazanırken, 156 müsabakada ise salondan yenilgiyle ayrıldı.

Efes Pilsen, basketbolda Avrupa'nın kulüpler bazında 1 numaralı organizasyonu olan ve zaman içinde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, Avrupa Kulüpler Şampiyonası, Euroleague, Suproleague ve son olarak da Euroleague diye adlandırılan ''Kupa 1''de ise çıktığı toplam 318 maçta 195 galibiyet, 123 yenilgi aldı.

Efes Pilsen, 30 yıllık Avrupa kupaları serüveninde müzesine 1 Avrupa Kupası götürürken, 1 kez final oynadı, 2 kez de dörtlü finalde yer alıp, üçüncü oldu.

Lacivert Beyazlılar, 1995-96 sezonunda Avrupa Radivoj Koraç Kupası'nda şampiyonluğa ulaştı. Takım sporlarında Avrupa'da kupa kazanan ilk Türk ekibi unvanını alan Efes Pilsen, finalin ilk maçında İstanbul'da 76-68 yendiği İtalya'nın Stefanel Milano takımına rövanşta 77-70 yenilmesine rağmen, sayı averajıyla kupayı müzesine götürmeyi başardı.

Efes Pilsen, 1992-93 sezonunda Avrupa Kulüpler Kupası'nda finale yükselirken, İtalya'nın Torino kentindeki final maçında Yunanistan temsilcisi Aris'e 50-48 yenilerek, çok yaklaştığı kupayı kazanamadı.

Lacivert Beyazlılar ayrıca, 1999-2000 sezonunda Avrupa Ligi'nde dörtlü finale kaldı. Yunanistan'ın Selanik kentindeki dörtlü finalin ilk günü ev sahibi ülke temsilcisi Panathinaikos'a 81-71 kaybeden Efes Pilsen, üçüncülük maçında İspanya'nın Barcelona takımını 75-69 yenerek, üçüncü oldu.

Efes Pilsen, 2000-2001 sezonunda da bu kez Suprolig'de dörtlü final oynadı. Fransa'nın başkenti Paris'teki organizasyonda ilk gün yine Yunanistan'ın Panathinakos takımına 74-66 yenilen lacivert-beyazlılar, daha sonra Rusya'nın CSKA Moskova takımını 91-85 yenerek, bir kez daha üçüncülüğü elde etti.

Efes Pilsen, Rytas İle 8. Kez Karşılaşacak
Efes Pilsen, Euroleague’de Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas ile Avrupa kupalarında 8. kez karşılaşacak.

Lacivert Beyazlılar, geride kalan 7 maçtan 5'ini kazanırken, 2'sini ise yitirdi. Lietuvos Rytas ile 2000-2001 sezonunda Suproleague ikinci turunda eşleşen Efes Pilsen, İstanbul'daki ilk maçı 89-78 kazanmış, deplasmandaki ikinci maçı 73-69 yitirmişti. İstanbul'daki üçüncü ve son maçta rakibini 86-67 yenen Lacivert Beyazlılar, çeyrek finale yükselmişti.

2005-2006 sezonunda Euroleague’de ise İstanbul'da yapılan ilk maçta rakibine 72-51 mağlup olan Efes Pilsen, deplasmandaki maçı 74-65'lik skorla kazanmıştı.

Türk temsilcisi, 2007-2008 sezonunda ise Euroleague B Grubu'nda yer aldığı rakibini deplasmanda 77-70, İstanbul'da ise 90-84'lük skorlarla galip bitirdi.

Efes Pilsen, rakibi Lietuvos Rytas ile yapacağı maçla birlikte, Avrupa kupalarında Litvanya takımlarıyla 12. sınavına çıkacak. Lacivert Beyazlılar, Litvanya temsilcileri Zalgiris Kaunas ve Lietuvos Rytas ile bugüne dek toplam 11 maç yaparken, bunlardan 6'sını kazandı, 5'ini ise yitirdi.

Osman Yavuz
22.10.2009, 13:30
Lietuvas deplasmanları her zaman zor geçmiştir ama bu sene hem Efes Pilsen'in kadrosu çok daha güçlü hem de rakip Lietuvas'ın kadrosu çok önemli isimleri kaybettiler.Her ne olursa olsun güzel bir maç olacağı kesin.İnşallah alırız ve Euroleague'in favorilerinden olduğumuzu rakiplere gösteririz.İstanbul'daki maçlara gitmeyi planlıyorum.İnşallah bir aksilik çıkmazsa çoğuna gidicem maçların.Özellikle Olympiakos maçını sabırsızlıkla bekliyorum.

Muhammet*
22.10.2009, 14:02
Bu sene bir final-four izleriz umarım, bu arada maçın açık bir kanalda olması da güzel. :)

TheRapZoNe
22.10.2009, 19:14
2 sene önce deplasmandaki maçta salondaydım ve maçı Efes 77-70 kazanmıştı.Umarım bu maçtada galip gelir ve Avrupa Ligine iyi bir başlangıç yapar.

Berk
22.10.2009, 20:09
İlk çeyreği 21-16 geride kapattık.

Paksoy
22.10.2009, 20:15
nacbar ın 2 3lüğü hayat verdi

Hüdai Pervaneli
22.10.2009, 20:26
Hic memnundegilim Efes den simdilik

winner
22.10.2009, 21:30
Kötü yenildik gerçekten.İki takım arasındaki takım savunması farkı maçın sonucunu belirledi.

Muhammet*
22.10.2009, 21:42
2 sene önce deplasmandaki maçta salondaydım ve maçı Efes 77-70 kazanmıştı.Umarım bu maçtada galip gelir ve Avrupa Ligine iyi bir başlangıç yapar.

İlginç; bu akşam aynı skorla maçı kaybetti Efes.

Özge
22.10.2009, 21:49
Efes çok kötüydü.Nachbar,Santiago,Thornton ,Rakocevic iyi değildi.Kısaca maçı kazandırabilecek yabancılar iyi değildi.Nachbar'dan daha iyi şeyler bekliyordum ama beklenilen düzeyde değildi.Kötü oldu bu maç.

Harun-61
22.10.2009, 21:55
fak 16 sayidan 11 indirmisken,
Rakocevic'in ofans faulü, ve daha sonra kacidigimiz sut yenilgimizi belirlemisti.

cok kötüydük, yakismadi Efes'e.

Osman Yavuz
23.10.2009, 00:52
Yıktın beni bu gece Efes'im.Yakışmadı sana.Telafisi mümkün.Çalışın toparlayın bu durumu.

Paksoy
23.10.2009, 01:15

aynı skor ilginç hakkeden ayrıca buraya yazmanda ilginç

UğuR
23.10.2009, 10:20
Yenilmesi önemli değil önemli olan çok kötü oynamasıydı.Hiç ama hiç beğenmedim.

Hüseyin Bağdat
23.10.2009, 10:54
Umarım ilk maç ölçü olmaz. Yoksa bu senede hayal kırıklığı olacak bizim için. Ben toparlanacağımızı düşünüyorum...

peker61
23.10.2009, 11:28
Efes çok kötüydü kadro süper ama ayon yok inşallah düzelirler artık bu sene final oynamak gerekiyor..

winner
23.10.2009, 13:38
İki sezon önceki David Blatt dönemi basketbolü hatırlattı dün geceki performans.Ürktüm.
Birebir çembere gitmeye çalışan ama iyi gömülen savunmaya takılan kısalar ve etkisiz,güçsüz uzunlar.Geçen seneki etkili ikili oyunlardan eser yoktu.Hakkını verelim Rytas iyi savunma yaptı.Bizse çok boş atış verdik.Yine hakkını verelim bayağı yüzdeli soktular özellikle bence maçın kırılma zamanı olan 3.çeyrek.Birazda küçümsedik galibai Rytas kadrosunda ne bir yıldız ne de ismi duyulan bir oyuncu vardı.Neyse ders olsun diyelim kadro kalitesi ile Efes bu grubun hala favorisi Olmpiakosla birlikte.Ama dün akşamki gibi takım olma becerisi eksşik olursa özellikle deplasmanda mağlubiyet alırız.

Osman Yavuz
23.10.2009, 13:46
Gecevicius müthiş oyunuyla gecemizi kararttı.Uğur abinin dediği gibi yenilmek değil kötü oyun ürküttü beni.

Cengiz Çubukcu
23.10.2009, 14:13
Efes kendi ekolünü terkettiği müddetçe göreceksiniz başarılı olamayacak...Türkiyede şampiyon olabilirler belki ama euroligde final four hayal bence!! ekolden kastım kendi yetiştirdikleri oyunculardan vazgeçmeleri çok fazla yabancı oyuncu almalarıdır...

SDinc
23.10.2009, 19:00
Efes ayıp yaptı dün.

Paksoy
24.10.2009, 04:40
Efes kendi ekolünü terkettiği müddetçe göreceksiniz başarılı olamayacak...Türkiyede şampiyon olabilirler belki ama euroligde final four hayal bence!! ekolden kastım kendi yetiştirdikleri oyunculardan vazgeçmeleri çok fazla yabancı oyuncu almalarıdır...
bir volkan aydın bir ufuk sarıca şart ;)

Hüdai Pervaneli
24.10.2009, 05:22
Oktay Mahmuti Olsa Birseyler yaprdi O adami cok sveiyordum ve de basariliydi

TheRapZoNe
24.10.2009, 12:55
Açıkçası o kadar kötü oyuna rağmen maç 7 sayı farkla bittiğine göre demek ki Efes Pilsen oyuncuları yürümek ve rakibi izlemek yerine biraz daha hırslı oynasaydı maçı alacaktı.Aynı oyunu oynarsalar bu grupta kimseyi yenemezler. Maçta hiç bir oyuncu iyi değildi desek yeridir. Rytas ise 2 yıl önceki maçın rövanşını aynı skor ve galibiyetle almış oldu.Böyle hırslı oynadıkları sürece Siemens Arenada çok can daha yakarlar..

Mustafa Uzuner 61
26.10.2009, 00:26
İLk çeyrek rakibin nerdeyse tüm uzunları faul problemine girmişken içerden oynama yerine sürekli zorlama üçlük atışı atarsan yenilgi kaçınılmaz oluyor haliyle. ERgin ataman gene eurolige kötü başladı inşallah iyi bitirir ama kadrodan çok ümitliyim ama ergin atamandan hayır

winner
29.10.2009, 10:55
Dünün en dikkat çeken sonucunu şampiyonluk adayı Olympiakosu yenen malaga aldı.Kadrosuna baktığımız zaman geçen yıllardaki kadrolardan bir hayli zayıf görünüyorlar.Tabii kağıt üstünde.ACB liginde badalona ile oynadıkları maç izlemiştim.hala ekolleri var ve çok iyi takım oyuncularına sahipler.Jimenez ve Welsch gibi.Bu arada Freealand da etkili bir uzun.Bizim grup beklenildiği gibi başlamadı.olympiakosun bu grubu domine deceği, Efes'inde onu izleyeceği tahmin ediliyordu.Belki yine öyle olacak ama domine filan hikaye.

fb ülkerin bu sene bir şey yapamayacağı dün belli oldu.tüm maçı rahat önde götürüp, zar zor uzatmaya götürdüler ve kazandılar.Kimyası bozuk bu takımın.

Bu akşam Efesimiz Partizan önünde.İpekçideyim bende.

Hüdai Pervaneli
29.10.2009, 18:37
kacta macimiz bu aksam

Berk
29.10.2009, 18:48
TSI 20.15'te, Skytürk'te..

Paksoy
29.10.2009, 21:32
boşuna taşımıyorum bu avatarı:D

Hüdai Pervaneli
29.10.2009, 21:44
shumpert demi o:D

Paksoy
29.10.2009, 21:45
evet :D.....

Paksoy
29.10.2009, 22:07
77 67 aldık ,......

Özge
29.10.2009, 22:11
Charles Smith ve Seri Katil maçın en etkili 2 ismiydi.Rako pek etkili değildi.Çok şut kaçırdı ya.2.29'a koyulan bloklar iyiydi ama:DSantiago,Kaya ve Kasun'un blokları:DTebrikler Efes Pilsen.

Paksoy
29.10.2009, 22:16
benim adamım çok iyiydi bugün savunma hücum maçın adamı seçildi zaten

Miraç Atalay Çiftçi
29.10.2009, 22:16
Tebrikler Efes.

Barış Mayda
29.10.2009, 22:46
tebrikler efes inşallah ispanyada malaga maçından galibiyet bekliyoruzzzz

TheRapZoNe
29.10.2009, 23:27
İyi maçtı iyi. Yavaş yavaş kendilerine geliyor oyuncular..

winner
30.10.2009, 00:55
O kadar sayıyı ne zaman yedik anlamak güç oldu.Maçın her anında kazanılacağı garanti bir maç havası vardı.rakoçeviç özellikle ilk yarı çok boş kaçırdı.Onun atamadıklarını Smith ve Shumpert attı.

İlk yarı Kasun etkiliydi, Kaya yine her iki alanda çok iyiydi.Özellikle nachbar daha takıma adapte olamamış.Ondan beklentiler çok yüksek ama henüz hazır değil.Rotasyonda çok az süre aldı,Santiago gibi.Sinan'ın sürelerinin biraz daha artması lazım bence.

Gelelim Sırplara.Öncelikle takımın en bilindik ve saygı duyulan ismi koç Vujoseviç.Şu takımı bile buralarda mücadele ettirmeyi başarıyor.Pivot mariç çok göze battı.Basketbolü iyi biliyor.1990 doğumlu çek oyuncu vesely de etkili oldu zaman zaman.Piyasaya sürülecek yeni yıldız adayı bu bence.Amerikalılar vasattı.Eski mersinli Mccalebb serbest atışdan sayıları buldu skora beklenen katkıyı yapamadı.

Bir parantez de Vranes'e açmadan yapamayacağım.Bir insan hem sırp hem de 2,29 olup nasıl bu kadar yeteneksiz olur.Yediği blokların haddi hesabı olmadığı gibi sanki basketbola dün başlamış gibi acemi.Yıllardır izlerim biraz olsun aşama kaydedemedi.

Deplasmanda Partizan yine bizi çok zorlayacak.

Osman Yavuz
30.10.2009, 13:35
Maalesef iyi oynamıyoruz.Partizan gibi vasat altında bir takıma karşı son dakikaya kadar zorlanmak pek hayra alamet değil.Rakocevic gibi Avrupa'nın en iyi 2-3 skorerinden biri takıma daha uyum sağlayamamış.Pota altında Kerem Gönlüm'ün eksikliği çok hissediliyor.Kerem ve Ender istenen seviyede değiller.Thornton dökülüyor.Allah'tan Smith-Shumpert ikilisi çok formdalardı da maçı kazandık.Smith her zaman aynı performansı sergileyemeyen bir oyuncu.Bu yüzden Rako'nun artık sazı eline alması gerekiyor.Önümüzde çok önemli Malaga ve Olympiakos deplasmanları var.2 galibiyet bize grup 1.si olma yolunda çok büyük avantaj sağlar.En kısa zamanda toparlanmak dileğiyle.

macka61
30.10.2009, 14:22
tebrikler efes

Murat Erdem
30.10.2009, 19:50
bu senede hiç bir şey olmaz Avrupada. Takım çok soft buralar için.

Harun-61
05.11.2009, 09:53
Fener, Cibona'yi zorda olsa yenmis.

Cengiz Çubukcu
05.11.2009, 09:59
izlediğim en kötü maçlardan biriydi fener cibona maçı...cibona zagrep ki ilk iki maçında 40'lı sayılarla fark yemişti....fener ilk 4'de girer ama daha ilerisi zor..

winner
05.11.2009, 12:56
Bu akşam malaga deplasmanındayız.Ortalamada takımın ikinci en öçnemli skoreri Yunan milli Printezis sakatlığından dolayı yok.Bu durum geçmiş yıllara göre daha zayıf olan kadroyu özellikle hücum anlamında daha da zayıflattı.Pivotları Freeland etkili bir oyuncu,amerikalı guardlarıda öyle. Printezisin yokluğunda, geçmişte Nba yıldızı olması beklendiği halde o seviyelere hiç çıkamayan Omar Cook daha çok süre alacaktır.Onu oyunun içine sokmamak lazım.Her takımda olması gereken Jimenez önemli savunma gücü.Welsch yine etkili olabilecek bir oyuncu.

Kağıt üstünde oyuncularımız daha kaliteli ama işin kağıt üzerinden çıktığı Rytas maçında görüldü.Ayrıca bu takım ın geçen hafta şampiyonluk favorisi Olympiakosu yendiğini unutmayalım.Ama Printesizin yokluğu onlardan çok şey götürdü.Bakalım zor Malaga deplasmanından bir galibiyet çıkarabilecekmiyiz.

Osman Yavuz
05.11.2009, 13:03
Bu Cibona kendi sahasında Montepaschi'ye 85-40 gibi inanılması güç bir skorla yenilmişti.Fenerbahçe ise zar zor yenebildi Cibona'yı.Allah Fenerbahçe'ye haftaya kolaylık versin diyemicem inşallah tarihi fark yersiniz Montepaschi'den.:D

Cengiz Çubukcu
06.11.2009, 12:36
dün akşam savunma anlamında Efes çok kötü olmasına rağmen son hücumları doğru dürüst yapabilse maçı alması işten bile değildi...her sene bir sürü transfer yapılıyor ama takım oturana kadar sezon bitiyor, benim 3 sene önceki mahmudi zamanındaki efes'im 3 haftada 3 galibiyet alır evinde de olimpiyakos'u yenerdi...şimdi ise çok zor...
ayrıca takım suikastçiyi aradı ..

Paksoy
06.11.2009, 12:45
evet shumpert olsaydı farklı olabilirdi, hafta sonu fenerbahçeülker maçında oynasa bari,

Osman Yavuz
06.11.2009, 12:57
dün akşam savunma anlamında Efes çok kötü olmasına rağmen son hücumları doğru dürüst yapabilse maçı alması işten bile değildi...her sene bir sürü transfer yapılıyor ama takım oturana kadar sezon bitiyor, benim 3 sene önceki mahmudi zamanındaki efes'im 3 haftada 3 galibiyet alır evinde de olimpiyakos'u yenerdi...şimdi ise çok zor...
ayrıca takım suikastçiyi aradı ..
Cengiz abi sana katılmakla beraber bu takımın yanlış transfer politikasının ürünü olduğunu düşünüyorum.Bir takımın 3 yabancısının şutör guard, 2 yabancısının kısa forvet diğer 2 yabancısının da pivot olması o takım için başarının pek yakında olmadığı anlamına gelir.Mesela Rakocevic'i alıyorsun ya Thornton'ı ya da Smith'i göndereceksin.Aynı şekilde Shumpert gibi şutör bir kısa forvetin varsa aynı tip Bostjan Nachbar'ı almayacaksın.2 pivotunun da özellikleri aynı olmayacak.Biri savunmada iyiyse öbürü skorer anlamda iyi olacak.O transferleri yapana kadar 2 tane atletik Amerikalı uzun alsalardı Efes 3 te 3'le başlardı.Efes'in en uyumlu pozisyonu Kerem ve Ender'li guard pozisyonu.Biri delici, diğeri daha pasör.Bu şekilde devam ederse başarı be sene de hayal.

Paksoy
06.11.2009, 12:58
kerem gönlüm bu takım için çok önemli hırs ateşleyici savaşcı:(

Cengiz Çubukcu
06.11.2009, 14:03
bir de bu charles smtih efes'eskorer olarak üstelik 2. kez alındı ama adam savunmacı oldu çıktı..tamam savunma da iyi bir şey ama arka arkaya 3 kez boş 3'lüğü de kaçırmayacaksın...geçen sene fener final serisinden beri kaçırmaya devam ediyor...

Özge
06.11.2009, 14:36
Efes dün kötüydü.Maç bitti derken Efes geri döndü ama maçı kazanamadı.Dün Efes'in en etkili ismi Ender'di.Milli takımdaki performansını anımsattı.Efes'in bir an önce toparlanması lazım.

winner
06.11.2009, 15:35
Tek uzunla koca ikinci yarıyı ve uzatmayı oynamak hiç kolay iş değil bu seviyede.Üstelik o tek uzun yani Kaya 25 dakika aralıksız oynadı.Çok büyük bir efor bu bir uzun için.Ve çok iyi oynadı kendisini alkışlamak lazım.Üç uzundan nerdeyse hiç katkı alamadık.Shumpert olmadığı içinde 4 pozisyonu sadece Nachbar'a kaldı.Bu arada Kerem'im kötü gecesinde yine Ender çok uzun süre sahada kaldı ve müthiş iyi oynadı.

Uzun bir aradan sonra ilk defa bu kadar az rotasyona gitti Ergin özellikle de ikinci yarıda.Ender-Smith-Thornton-Nachbar-Kaya beşi nerdeyse ikinci yarının tamamını ve uzatmayı oynadı.Tabii maçın sonunda kaldıramadılar yorgunluğu.Ergin'i buna iten sebep Uzunların kötü gecesi,Rakoçeviç'in hem hücum hem savunmada dökülmesi ve Shumpert'in sakatlığı oldu.

Bu seviyede bu kadar uzun süreler takımı bitiriyor.Özellikle Kaya ve Ender sahaya yığılıp kalmadılarsa bunun nedeni yürekleridir.17 sayılık farkı eritip öne geçtikten sonra, devrenin sonunda sokamadığımız fauller ve maçın uzaması aleyhimize oldu.Adam adama savunmada ezip geçtiler bizi, ama zone savunmaya dönülmesiyla maçın momentumu tamamen bize geçti.

İlk iki maça göre iyiydik ama ribaund problemine,uzunların formsuzluğuna bir çare bulmak lazım.Ayrıca hücumda Rakoçeviç'in birebirleri çok zorlanıyor.Geçen sezon ki ikili oyunları göremiyoruz.Bunda ikili oyunları en iyi bitiren oyunculardan Gönlüm'ün etkisi çok tabii ki.

Cengiz Çubukcu
06.11.2009, 15:45
anti parantez sky türk'ü takdir etmeme rağmen spikerin yanında bir de nejat ve nur germen ikilisinin dır dır dır konuşmaları maçın içine etti....adam iki dakika susar ...onlar konuştukça yedik 3'lükleri...

Özge
06.11.2009, 18:46
anti parantez sky türk'ü takdir etmeme rağmen spikerin yanında bir de nejat ve nur germen ikilisinin dır dır dır konuşmaları maçın içine etti....adam iki dakika susar ...onlar konuştukça yedik 3'lükleri...
Sky Türk'ün çekimi de çok kötü.Daha doğrusu kim çekiyorsa.Takımlar hücumdayken top guardlardayken orada olanları göremiyoruz malesef.

Mustafa ÖZDEMİR
06.11.2009, 19:26
efesin dönüşü muhteşemdi .ama uzatmada gitti maç...

UğuR
11.11.2009, 10:54
Euroleague B Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Efes Pilsen, 12 Kasım Perşembe günü saat 21:00′da Yunanistan’da Olympiacos ile karşılaşacak. Bu önemli mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.
Euroleague’de sezona Litvanya deplasmanında Lietuvos Rytas’tan 77-70′lik skorla aldığı mağlubiyetle başlayan Efes Pilsen, ikinci hafta ise Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Partizan’ı konuk etti. Rakibini 77-67 ile geçen Lacivert Beyazlılar, geçtiğimiz hafta ise uzatma sonunda Unicaja Malaga’ya İspanya’daki karşılaşmada 93-88′lik skorla kaybetti.
Efes Pilsen’de geride kalan üç maç sonunda Preston Shumpert 14.5 sayı, 1.5 ribaund ortalamaları yakalarken, Charles Smith 13.0 sayı, 1.3 ribaund, Bootsy Thornton 11.3 sayı- 4.0 ribaund- 3.3 asist, Igor Rakocevic 11.0 sayı- 2.0 ribaund, 3.0 asist ve Kaya Peker de 9.7 sayı, 6.3 ribaund- 2.0 asist rakamları elde etti.
Üç maçını da kazanma başarısı gösteren İspanyol ekibi Unicaja Malaga’nın hemen ardından ikinci sırada bulunan Olympiacos, oynadığı üç maçının ikisini kazanma başarısı göstermişti. İlk hafta kendi evinde Entente Orleanaise’yi konuk eden Kırmızı Beyazlılar, salondan da 94-82 galibiyetle ayrılmıştı. Olympiacos, Euroleague’de ikinci hafta ise deplasmanda Unicaja Malaga ile karşılaşmış ancak rakibine 86-68′lik skorla kaybetmişti. Yunan temsilcimisi, üçüncü haftayı ise Lietuvos Rytas’ı 97-73 ile yenerek tamamlamıştı.
Yunan ekibinde üç maç sonunda Linas Kleiza 17.7 sayı, 7.7 ribaund ortalamaları yakalarken, Josh Childress ise 13.0 sayı- 1.3 ribaund rakamları elde etti. Nikola Vujcic 11.0 sayı, 3.7 ribaund, 2.3 asist, Von Wafer 7.7 sayı, 1.3 ribaund ve Theodoros Papaloukas da 5.3 sayı, 1.0 ribaund, 4.7 asist ortalamaları yakaladı.

Cengiz Çubukcu
11.11.2009, 11:24
Ben bu maçta Efes'in fark yiyeceğini düşünüyorum....inşallah yanılırım...

winner
11.11.2009, 15:36
Olympiakos pahalı ve yıldız oyunculardan kurulu Kleiza,Childress,Papaloukas.Teodosiç,Bourisis,Vujc ic,Schortsanidis gbi ama öyle ezip gidecek bir takım değil, mesela Siena daha komple ve iyi bir takım bence.Savunmada yumuşak bir takım ama çok tehlikeli eller var tabii.Bu arad Josh Childress domuz gribi olduğu için oynayamayacakmış.efes Pilsen'in Yunanistan deplasmanında iyi oynadığını ve çok sayıda zafere imza attığını düşünürsek(sanırım 4 sezon önce Pirede Olympiakosu 110-59 bozguna uğratmıştık ve Yunanistandaki maçlarda 5-2 galibiyette üstünüz ve son 8 maçı biz kazanmışız)bence başabaş bir maç olacak.Olympiakos'u en fazla 75 77 civarında tutarsak kazanma ihtimalimiz artar.

Bu arada fb ülker siena karşısında.Sanırım fark olacak...

Osman Yavuz
11.11.2009, 17:01
Cengiz abi sana katılamıyorum.Efes Pilsen ne kadar kötü olursa olsun Olympiakos karşısında bir başka oynuyor.Kaldı ki Rakocevic ve Nachbar gibi 2 süperstara sahip.Rakipte de Childress'ın oynamayacak olması büyük avantaj olarak gözüküyor.Son 8 senede rakibin galibiyetinin olmaması da çok önemli bir faktör.Ben Efes Pilsen'in yenilebileceğini ama dediğin gibi farklı yenilmeyeceğini düşünüyorum.Kazanmamız pek de sürpriz olmaz.

Fenerbahçe bana göre şampiyonluğun en güçlü adayıyla oynayacak.10 sayının altındaki farklar Fenerbahçe için başarı sayılmalıdır.:)

Cengiz Çubukcu
11.11.2009, 17:09
Olympiakos karşısında bir başka oynayan Efes ruhu ne yazık ki pek ortalarda görünmüyor, inşallah dediğin gibi rako ve nachbar kalitelerini ortaya koyarlar...

Cengiz Çubukcu
12.11.2009, 07:43
Cengiz abi sana katılamıyorum.Efes Pilsen ne kadar kötü olursa olsun Olympiakos karşısında bir başka oynuyor.Kaldı ki Rakocevic ve Nachbar gibi 2 süperstara sahip.Rakipte de Childress'ın oynamayacak olması büyük avantaj olarak gözüküyor.Son 8 senede rakibin galibiyetinin olmaması da çok önemli bir faktör.Ben Efes Pilsen'in yenilebileceğini ama dediğin gibi farklı yenilmeyeceğini düşünüyorum.Kazanmamız pek de sürpriz olmaz.

Fenerbahçe bana göre şampiyonluğun en güçlü adayıyla oynayacak.10 sayının altındaki farklar Fenerbahçe için başarı sayılmalıdır.:)

dün akşam fb son çeyrekte yıkıldı, sıkı bir guard'larının olmaması önlerindeki en büyük engel....

winner
12.11.2009, 11:36
Önce dünden başlarsak Cengiz Çubukcu'nun dediği gibi guard sorunu fb ülkerin başını ağırtacak.Greer bence oyun kurucu değil, iyi bir skorer forvet olabilir sadece.Mrsiç'in hali ortada artık 40 yaşına merdiven dayamış.Bu durumda fb ülker bence Euroleaguede maç kazanamaz.Mutlaka oyun kurucu almak lazım ama bu saatte kaliteli bir oyuncuyu bulup, takıma adapte etmek ne kadar kolay tartışılır.Guard sorunu kadar 4 numara sıkıntısıda fb ülker için sorun.Semih ten 4 numara yaratmaya kalkmak akıl işi değil.Tamam hücumda etkin olabiliyorlar böyle özellikle sine gibi içeride kalın ve çok uzun olmayan bir takım a karşı ama ya savunma.Rakibin dışarıdan sokabilen uzun forvetleri çok rahat oynayabiliyor çünkü ne semih ne oğuz çıkabiliyor dışarıya.Sienanın en sıradan oyuncusu Ress iki üçlük mattın en kritik anda bu zaaf yüxzünden.sezon başından beri söylüyorum fb ülkerin kimyası bozuk.Takımda şu an süre alan 10 oyuncudan 9 tanesi ya 2 metre altında ya da 2.10 metre üstünde.Çok öenmli olan 2.02,04,06 uzun forvetler yok.Ama yinede dün iyi direndiler ama bunda sienanın fb üğlkeri kolay lokma görüp ilk yarı nerdeyse hiç savunma yapmaması (cibonadan maç boyu 40 sayı yediler fb ülkerden ilk yarı 50 sayı) etkili oldu.İkinci yarı vidaları sıkınca maçı kazandılar.

Gelerim bu akşama.Childrees ten sonra Von Waferin de oynamayacağı Bourisisin ise durmunun maç saati netlik kazanağı biliniyor.Rakipten çok bizim ne yaptığımız önemli olacak.Öncelikle Rytas maçındaki gibi uzunların saçma sapan top kaybı ve kolay faul yapmamsı lazım.olympiakos guradları Papaloukas ve teodosiç penetreleri güçlü ve fizikıl oyuncular.Mutlaka birebir iyi tutulmaları lazım.Sinan Güler ve Charles smith guard savunmasında kullanılabilir.zayıf noktamız olan 4 pozisyonunda Kleiza gibi bir oyuncu var karşımızda.hem şut atan hem içeride iyi oynayan litvanyalıyı Nachbarın durdurması biraz zor.Oynarsa belki Shumpert ama bu alanda çok zorlanacağız.Bizm çember altımız bence daha iyi helede Boursisi oynamazsa.Ama kasun ve Santiagonun artık kariyerlerine uygun maçlar çıkarması Lazım.Bence sonuna kadar başa baş bir maç geçecek.Bu maç bu seszonki hedefler açısından da belirleyici olacak.

Cengiz Çubukcu
12.11.2009, 11:58
Sevgili Winner peki mirsad niye oynamıyor? sakat mı?

winner
12.11.2009, 12:24
Sevgili Winner peki mirsad niye oynamıyor? sakat mı?

Mirsad sakat ameliyat oldu ya da olacakmış.Birkaç hafta daha oynayamayacağı söyleniyor.

Osman Yavuz
12.11.2009, 13:34
Öncelikle Fenerbahçe'yi farkı dünkü vermiş olduğum limitin altında tuttuğu için tebrik ediyorum.Maça iyi başladılar ve ilk periyodu 9 sayı farkla önde bitirdiler.Üstelik Avrupa'nın en sert savunmasına karşı 30 sayı bulabildiler.Ancak bunda Fenerbahçe'den çok Siena'nın maçı çok fazla ciddiye almaması oldu.Geçen hafta da bilmeyenler için söyleyeyim Asvel karşısında ilk periyodu 28-10 mağlup kapatmışlar 2. periyotta rakibe sadece 3 sayı gibi inanılmaz bir rakamda tutup devreyi 32-31 önde kapatmışlardı.Bu maçta da 9 sayıyı 1 sayıya indirmeyi başardılar.

Maçın en kilit faktörü Cengiz ve Winner abilerimin dediği gibi guard sıkıntısıydı.Rakibin guardı Mcintyre bana göre Avrupa'nın en iyi guardlarından biri.Yedeği de Yunan milli takımından Nikos Zisis.Fenerbahçe'de de Greer gibi skorer bir guard var ama yedeği yok.Oyundan çıkınca oyunu mecburen ya Preldzic ya da Ömer kurmaya çalışıyor.Böyle olunca da büyük sıkıntı yaşıyorlar.Marques Green yerine Solmon'u gönderselerdi bu kadar sıkıntı yaşamazlardı.Ama dediğim gibi 4 sayı fark görüntüde Montepaschi'yi en çok zorlayan skor oldu bu sezon.

Efes'ime gelince.Eğer Bourissis oynamayacaksa Childress'ın yokluğundan daha önemli benim için.Bizi bir adım öne çıkartacak bir gelişme bu.Eğer oynarsa da şanslar eşit gözüküyor.Benim içimden bu maçı alacağımız geçiyor.İnşallah Rako,Ender ve Nachbar Fenerbahçe maçındaki performanslarını ortaya koyarlar ve kazanırız.

Özge
12.11.2009, 14:01
Bu akşam özellikle Rako ve Nachbar'a çok iş düşecek.Fenerbahçe maçındaki(özellikle son çeyrek) gibi oynarlarsa maçı alabiliriz.

winner
12.11.2009, 14:11
Rakoçeviç ve Nachbar'dan beklentiler haklı olarak çok yüksek.Geçmiş kariyerleri,başarılar ve kendileri için Efes'in ödediği yüksek rakamlar bu beklentinin başlıca nedenleri.Ve bu iki oyuncu euroleague final4 hedeflenerek alındı.O nedenle bu seviyelerde mutlaka fark yaratmaları, maç kazandırmaları lazım.Evet takım oyunu önemli ama fark yaratan oyuncun yoksa bir seviye aşağıda kalırsın.Bu seneye kadar bunu yaşadık ve Avrupada hedeften hep geride kaldık.Bu sezon eksiklik giderildi.Tabii ki bu oyunculardan da gelir gelmez 20 sayı atıp,8-10 ribaunda almalarını bekleyemeyiz.Ama yavaş yavaş sisteme takıma ülkeye uyum sağladıklarını görebiliyoruz.Özellikle bu akşam maç kora kora girdiğinde bu iki oyuncunun alacağı insiyatif ve skora yapacakları katkı maçın skoruna direkt olarak etki edecek.

Osman Yavuz
12.11.2009, 21:29
Nazar değmesin mükemmel bir ilk çeyrek oynadık.27-24 öndeyiz.Aynen devam çocuklar.

Özge
12.11.2009, 21:41
Dış şutlarda daha iyiyiz.Kolay top kayıpları yapıyoruz.Bu saçma hatalar yüzünden maçı kaybetmemeliyiz.Bu oyun devam ederse alırız maçı.

Özge
12.11.2009, 22:36
Farkı 8 sayıya kadar çıkardığımız 3. çeyreği 7 sayı geride kapattık.Olacak iş değil ya.

TheRapZoNe
12.11.2009, 23:02
Böyle oynamaya devam ettikleri sürece bu gruptan bile çıkamaz Efes

Cengiz Çubukcu
13.11.2009, 08:11
akşam devre arası çocuğu uyutayım 2. yarıyı keyifle seyrederim derken ben uyuyakalmışım :) maç sonucunu öğrenince iyi ki uyumuşum dedim...bu kadar sayı yenir mi be Efes..

winner
13.11.2009, 11:38
İlk 3 çeyreğini bu kadar iyi oynayıp(3.çeyreğin son 3 dakikası hariç) maçı böylesine kötü kaybetmek çok acı oldu.Olympiakos deplasmanında atarak kazanmak bir mucize iken şutların girmesine güvenerek savunma inanılmaz kötü yapıldı ve 105 sayı gibi bence utanılacak bir sayı yenildi.3.çöeyreğin bitmesine 4-5 dakika kalmışken 8 sayı öne fırladık ve savunmada fena değildi.ama ne olduysa bundan sonra oldu, içeriden Bourisis, dışarıdan Vassilopulos çok can yaktı.Maalesef ergin Hoca hiç önlem alamdı.Oysa ki Sinan'ın savaşçı kimliğinin öne geçeceği dakikalardı.Ama coach kararı hücumun iyi gitmesinden yana oldu.O dakikalarda Rako ve Navhbar yerine, Sinan ve Kaya olsaydı her şey farklı olabilirdi.4 kısalı sistemin euroleaguede tutması çok kolay değil niteki içeriden inanılmaz derecede sayı yedik.Oynayacağı şüpheli olan Bourisis ilk defa ilk yarınıj bitmesine 3 dakika kala oyuna girdi ve müthiş etkili olarak maçı sanırım 23 sayı ile bitirdi.Bununla kalmadı sahada 12 dakika kalmasına rağmen haftanın MVP'si olarak sanırım bir rekora imza attı.İşin tuhafı bizim yabancı uzunlarımızın en iyi oynadıkları maçlardan birisiydi.

Dğün bir kez daha ortaya çıktı kerem bu takımın belki de en önemli oyuncusuydu.Onun, her deliği kapatan, müthiş yardımlar getiren,ribauntlarda etkili,ayakları çabuk özelliklerini çok çok arıyoruz.

Bir parantezde hakemlere...tamam olympiakos deplasmanı hakemlerden çok adil karalar beklemek iyimserlik olur.Ama maçın ilk yarısında Bourisisin kaçan fauluünde Olympiakoslu oyuncunun erken alşan ihlalil nedeniyle top bize verildi.tam oyuna sokacakken, rakip koç Yannakis hakemi çağırıp konuştu ve hakem topu olympiakosa verdi.Bu karar bence euroleague kurularuna götürülecek kadar tuhaf.evet hakemler kararlarını değişştirabilir ama ya iki hakem anlaşamaz konuşup kararı değiştirirler, ya da özelikle topun kimden çıktığına karar verilirken spontane ve o anlık bir itiraz olur hakem hatasını anlar ve değiştirir.Ama burada koçla konuşup karaı değiştirmek var ki maça gölge düşmüş ve hakemlerin kötü niyeti belli olmuştur.Bunun dışında iki çember altında çalınan faullerde dengesizlik ve standart farkı.Şu istatistik zaten her şeyi anlatmaya yeter faul atışları:Olympiakos 49-Efes 16...komiklikten başka bir şey değil bu.

Sonuçta yenildik ama Atina deplasmanında ki yenilgi hesapta olan bir mağlubiyetti.Efsein savaşçı kimliğini ön plana çıkarması lazım mutlaka.Yoksa Top 16 ötesi zor olur...

of_trabzonlu
24.11.2009, 16:02
Efes 8 yıl aradan sonra
Efes Pilsen Basketbol Takımı, Fransız temsilcisi Entente Orleanaise ile 26 Kasım Perşembe günü oynayacağı ULEB Avrupa Ligi maçıyla 8 yıl sonra Ayhan Şahenk Spor Salonu'na Avrupa Kupası karşılaşmasına çıkacak.

Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki son Avrupa Ligi maçını 7 Kasım 2001'de İspanya'nın Unicaja Malaga takımı ile oynayan ve rakibini 75-71 mağlup eden Efes Pilsen, Avrupa arenasındaki Entente Orleanaise ve Lietuvos Rytas karşılaşmaları için Ayhan Şahenk Spor Salonu'na geri dönüyor.

Efes Pilsen, 1999-2000 ve 2000-2001 sezonlarında Avrupa Ligi maçlarının büyük bir bölümünü Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynayarak her iki sezonda da dörtlü finale kalıp, üçüncülüğü elde etmişti.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, yaptığı açıklamada, ''Ayhan Şahenk Spor Salonu, bizim Türkiye Ligi maçlarımızı oynadığımız salon. Alışık olduğumuz zeminde ve potalarda oynayacağız. Seyircimize her zamanki gibi çok ihtiyacımız var. Avrupa Ligi'nde 'Top 16'ya kalmak için yapacağımız atılımı bu maçla birlikte başlatmamız gerekiyor. Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda tamamen dolu tribünler önünde oynayıp, bu önemli karşılaşmayı kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Efes Pilsen'in daha önceki ULEB Avrupa Ligi maçlarını oynadığı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nedeniyle yaklaşık bir ay boyunca Avrupa Ligi ve Beko Basketbol Ligi karşılaşmaları oynanamayacak.

http://www.ajansspor.com/basketbol/euroleague/h/20091124/efes_8_yil_aradan_sonra.html?ref=satb1

Osman Yavuz
24.11.2009, 22:47
O sezon Maccabi maçına gitmiştim Ayhan Şahenkte.Kazanmıştık o maçı.O salonda takım daha iyi oynuyor sanki.

Cengiz Çubukcu
24.11.2009, 23:23
doğru bir karar hatta geç bile kalmışlar, Abdi İpekçide 5.000 kişiden aşağı oynanmamalı..

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 22:04
A.Şahenk uğurlu geldi: 77-64

Euroleague B Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Efes Pilsen, Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Fransız temsilcisi Entente Orleanaise ile karşılaştı ve maçtan 77-64'lük galibiyetle ayrıldı.Ülkemizi Euroleague’de temsil eden Efes Pilsen, sezona Litvanya deplasmanında Lietuvos Rytas'tan 77-70'lik skorla aldığı mağlubiyetle başlamıştı. İkinci hafta ise Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Partizan'ı konuk eden temsilcimiz, rakibini 77-67 ile geçerken, İspanya deplasmanında ise Unicaja Malaga’ya uzatma sonunda 93-88 ile kaybetmişti. Efes Pilsen, son olarak Yunanistan’da oynadığı Olympiacos mücadelesinden 105-90 mağlubiyetle ayrılmıştı.
Mavi beyazlılar, bu sonuçla gruptaki ikinci galibiyetini aldı.
Temsilcimiz Efes Pilsen’in grubunda son sırada yer alan Entente Orleanaise, geride kalan dört maçından da yenilgiyle ayrılmıştı ve Efes Pilsen'e karşı 5. yenilgisini aldı. Fransız ekibi, Olympiacos’a 94-72, Lietuvos Rytas’a 69-62, Partizan’a 78-71 ve Unicaja Malaga’ya da 86-74 ile kaybetmişti.
Öte yandan Efes Pilsen, 8 yıl sonra Ayhan Şahenk Spor Salonu'na Avrupa Kupası karşılaşmasına çıktı. Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki son Avrupa Ligi maçını 7 Kasım 2001'de İspanya'nın Unicaja Malaga takımı ile oynayan ve rakibini 75-71 mağlup eden Efes Pilsen, Avrupa arenasındaki Entente Orleanaise ve Lietuvos Rytas karşılaşmaları için Ayhan Şahenk Spor Salonu'na geri döndü ve maçını kazanmayı bildi.

UğuR
26.11.2009, 22:44
Bu kolay rakibe bile öyle ahım şahım oynayamadı Efes...Özellikle kaybettiği savunma ribauntları gözden kaçmamalı...
Ama rakibi küçümseyerek oynadıklarından konsantirasyon eksikliğide vardı...

Özge
26.11.2009, 22:51
Maçtaydım yine.:)Maça iyi başladı Efes.Özellikle Kasun çok iyiydi.Sinan ilk 5 başladı ve etkili oldu.Rako haftasonu kadroda yoktu domuz gribi olduğundan.Bu maç yerini aldı ama etkisizdi.Hala istenilen Rako değil.Sonuç açısından çok kısır bir maç oldu.Rakibin 4 numarası ile 11 numarası etkiliydi.Rakibin en etkili oyuncularıydı.

Osman Yavuz
27.11.2009, 00:05
Yine keyifsiz bir basketbol maçı.Rakip bizim Tbl'de olsa inanın düşmeme mücadelesi verir.Ona karşı bile vasat bir oyun.Haftaya Rytas maçına kadar toparlanırız inşallah.Bu sene de Avrupa'da başarı hayal görünüyor.

Hüdai Pervaneli
27.11.2009, 00:08
Kacincilar gruplardan cikiyor

Osman Yavuz
27.11.2009, 00:10
İlk 4 çıkıyor gruptan.

Hüdai Pervaneli
27.11.2009, 00:15
Efes ilkturu gecer Ikinci turda sonucu olup elenirler

Neydi zamanindaki Efes Olimpiyakakos a son ceyrekte 40 sayi atip rekor kirmislardi hala efestemi o rekor

Paksoy
03.12.2009, 21:38
santiago napıyor öyle ya son çeyrekte resmen sildi rakim takımı tek başına

Harun-61
03.12.2009, 22:10
noldu mac ?

Özge
03.12.2009, 22:58
Maçtan yeni geldim.Nazar değmesin gittiğim maçlarda Efes Pilsen kaybetmedi hiç:pEfes Pilsen kazandı.Santiago şov izledik resmen.Hakem inanılmaz kötüydü.Son çeyreğe kadar takım etkili değildi ama Santiago'yla birlikte takımda hareketlendi.Tebrikler Efes.

winner
04.12.2009, 10:24
Ayhan Şahenk te maç izlemek gerçekten çok keyifli, saha çok yakın ve seyirci maçın hep içinde.Ayrıca orada oynanan 22 avrupa kupası maçında efes henüz kaybetmedi, bu anlamda uğuruda var.Keşke sadece lig maçları değil, avrupa maçları da orada oynansa.geleleim maça.ilginç istatistikler vardı.İlk beş 20 sayı atarken benchten 57 sayı katkı geldi.Çok anormal değil aslında efes benchi ilk beş kadar kaliteli, giren çıkanı aratmıyor pek.Santiago 13 dakikada 17 sayı 6 ribaund ve 2 blokla oynadı.İlk defa 3 çeyreğin bitimine 3 dakika kala oyuna girdi ve maç başa baştı.Sonra her iki çember altında müthiş ağırlık koydu ve maçı getiren adsam oldu.Kerem'de onu müthiş besledi.Pasların zamanı ve yeri hep doğruydu.Ayrıca 7 sayının üzerinde kazanmak güzel oldu ikili averaj açısından.

Harun-61
04.12.2009, 10:25
yahu Fener'e ne olmus öyle :D :D

tarihi rezalet.

Viva Barca ;)

Cengiz Çubukcu
04.12.2009, 12:44
dün akşam ben de maçtan kesitler izledim, Efes bu rytası azıcık kıpırdanınca yendi üzüldüğüm nokta deplasmanda da yenebileceği bu takıma orda yenilmiş olması...hala savunma kötü ayrıca...

Hüseyin Bağdat
04.12.2009, 13:04
Maalesef Efes hala istenilen düzeyde değil. Bu formuyla ikinci turda çok zorlanırız...

Hüseyin İlkin
04.12.2009, 13:49
yahu Fener'e ne olmus öyle :D :D

tarihi rezalet.

Viva Barca ;)

İstanbul'da da bir benzeri hatta daha farklısı olacakken, frene basmışlardı diye hatırlıyorum.

Tebrikler Efes.

oguzhann
04.12.2009, 16:43
efes bu sene final 4 yapabilse bari.her sene o umutla başlıyoruz ama olmuyor.

Harun-61
10.12.2009, 23:40
son 2:17

durum 85-85

alin su maci yaaaa !
----
atti Rako 3'lük
hemen yine yedik 3'lügü :(
-----
fevkalade bir asist ender'den, Kaya tamamladi.
---
son 8.9 saniye, 1 sayi ile öndeyiz.
top partizan da
---
atti herifler ya!!!
son 2 saniye.... :(
.

Harun-61
10.12.2009, 23:43
pisi pisi yenildik su maci.

21 numarali Maric ömrünün en iyi macini oynadi herhalde...
30 küsür sayi.

bu kadar basit sayi yenilmez yahu, kac riband aldik ?

cok yazik oldu.
yabancilardan hic verim alamiyoruz !

ahh ahh!

Özge
10.12.2009, 23:55
Partizan'ın son basketinde adam bomboştu.Doğru düzgün savunma yapsalar maçı kazanacaktık.

Harun-61
10.12.2009, 23:59
Partizan'ın son basketinde adam bomboştu.Doğru düzgün savunma yapsalar maçı kazanacaktık.

deli ettiler beni aksam aksam....

bu arada Syircu bu olsa gerek...helal olsun be.
2 dakka susmadi 7 bin kisi.

Özge
11.12.2009, 00:03
deli ettiler beni aksam aksam....

bu arada Syircu bu olsa gerek...helal olsun be.
2 dakka susmadi 7 bin kisi.
Seyirci çok iyiydi gerçekten.Tıklım tıklımdı ve hiç susmadılar.

macka61
11.12.2009, 01:04
özgeye katılıyorum bu kadar önemli bir son dakkada adam öyle nasıl bomboş bırakılar

winner
11.12.2009, 11:54
Bu sözler Ergin Hocaya, adam adama savunma dökülürken ve her hücumda penetre yerken alan savunması denemek neden aklına gelmedi anlamadım doğrusu.

Bu sözler oyunculara, hiç mi box out yapmak ve Mariçin 34 sayı 16 ribauntluk süper yıldız performansını engellemek neden akıllarını gelmedim alamadım.hadi ribaut alamıyorsunuz bari adama aldırmayıp, havuza düşenleri toplayın.Bildiğim kadarıyla temel pivot savunma felsefelerinden birisidir.

Bu sözler Kasun'a, Sabrediyoruz 2 sezondur oldu olacak diye ama nafile.Kasun'un Bornova ya da petkim maçlarında oynasın diye alındığını ve yüksek ücret ödendiğini hiç sanmıyorum

Paksoy
11.12.2009, 11:58
maç öncesi kareografileri süperdi ama , takım fenerbahçeülker e karşı yaptığı savunmayı yapsa açık ara avrupada şampiyon oluruz, demekki bu takım fenerbahçeülkeri yensindiye kurulmuş ??

Cengiz Çubukcu
11.12.2009, 12:44
Dün akşamki maçı izlemedim ama hep söylediğim birşey var, Efes Pilsen kendi gerçeklerini terk ettiği müddetçe başarılı olması mümkün değil...takımı yabancı oyuncularla doldurup o efes ruhunu yok ettikten sonra havuza düşen topları da rakip toplar, reboundları da rakip alır...bir takım düşünün kendi liginde sahaya 12 kişi yerine 10 kişi çıkıyor çünkü kadrosunda yer vereceği 2 tane daha Türk oyuncusu yok ve bu takımın ismi altyapısıyla efsane olmuş Efes :(

Hüseyin Bağdat
11.12.2009, 13:04
Bir eve iki televizyon gerekliymiş:) Hafta içi kumanda bende olmadığından maçı izleyemedim. Efes'in yenilmesine özellikle bir sayı ile kaybetmesine üzüldüm. Maalesef bu sene de işler iyi gitmiyor. Ritmi bir türlü tutturamadık. Savaşan,savunması sağlam bir takımı hala oluşturamadık...

Osman Yavuz
11.12.2009, 22:36
Bu kadar içeri dribling yapan bir takıma karşı Sinan nasıl süre almaz anlamak mümkün değil.Efes Pilsen bu sene de Avrupa'ya erken veda edecek anlaşılan.

Hüdai Pervaneli
17.12.2009, 18:25
Bu Aksam varmi Basket maci

Özge
17.12.2009, 19:37
20:15'te Efes Pilsen Malaga'yla oynuyor.

Hüdai Pervaneli
17.12.2009, 19:39
Saol ablacim

Buaksam Bu maci kacirmamak gerekir

Paksoy
17.12.2009, 22:14
pehhhhh yine hüsran , üst düzey hiçbir takımı yenemiyoruz,,

Özge
17.12.2009, 22:21
Efes kötüydü.Rako hariç oynayan yoktu.Rako'da son faulü çok kötü kaçırdı.Ribauntu almak için daha düzgün atabilirdi.

Harun-61
17.12.2009, 22:37
biktim artik bu efes'den, bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.

onca yabanci var takimda, hemen hemen hicbirinden yararlanamiyorsun.

baskan büyük ihtimalle destegini ceker yakinda,
onca yatirim yapti adam.

yazik..

Hüdai Pervaneli
17.12.2009, 22:53
Engin atamandami is yok banami öyle geliyor

oktay mahmuti getirseler takimin basina bence yine

TheRapZoNe
17.12.2009, 23:59
Efes böyle oynadığı sürece gruptan bile çıkamaz demiştim, zira o günden bugüne pek bir şey değişmedi.Grup liderliği hedefi konulmuştu ama şimdi gruptan çıkmak bile çok zor.

Nedense Efes'in maçlarını izlerken Trabzonspor geliyor aklıma.Aynı sorumsuz mantaliteye sahip oyuncular olduğundan mıdır nedir..

Paksoy
18.12.2009, 00:01
Efes böyle oynadığı sürece gruptan bile çıkamaz demiştim, zira o günden bugüne pek bir şey değişmedi.Grup liderliği hedefi konulmuştu ama şimdi gruptan çıkmak bile çok zor.

Nedense Efes'in maçlarını izlerken Trabzonspor geliyor aklıma.Aynı sorumsuz mantaliteye sahip oyuncular olduğundan mıdır nedir..

trabzonsporlular olarak efesi rahatmı bıraksak , bizde bi sorun var galiba :D

Cengiz Çubukcu
18.12.2009, 09:11
Efes'in ivedi olarak yapması gereken şey yine kendi sistemine dönmesidir, her sene onca transfer hep hayal kırıklığı, hadi 10-15 sene öncekini geçtik 3-4 sene önceki Efes'i özlüyoruz..

Hüseyin Bağdat
18.12.2009, 10:09
Efes'in yeniden yapılanmaya gitmesi gerekir. Savaşan mücadele eden, takım savunmasına ağırlık vermesi gerekiyor. Efes'i Efes yapan savunmasıydı. Yabancılar konusunda her sene hata yapılıyor. Türk oyunculara ağırlık verseydiler sonuç bu kadar kötü olmazdı bence.

Osman Yavuz
18.12.2009, 10:46
Efes'in yeniden yapılanmaya gitmesi gerekir. Savaşan mücadele eden, takım savunmasına ağırlık vermesi gerekiyor. Efes'i Efes yapan savunmasıydı. Yabancılar konusunda her sene hata yapılıyor. Türk oyunculara ağırlık verseydiler sonuç bu kadar kötü olmazdı bence.
Bunu için de tek yol var o da Oktay Mahmuti'yi tekrar bu takımın başına getirmek.

Efes'te tek savunma yapmaya çalışan adam Smith.Adam zaten belli bir yaşa gelmiş.Savunmada enerjisini bitirior ve hücuma hiçbir şey kalmıyor.Bir de Ergin hocanın oyuncularını kenarda unutma sendromu var.Nachbar toplam 5 dakika oynamadı herhalde.

Mustafa ÖZDEMİR
18.12.2009, 13:10
fener 40 sayıdan fazla fark yedi .yine rezil etti bizi...

Mustafa Uzuner 61
18.12.2009, 16:00
Ergin ataman yüzünden takımımdan soğudum ya bu kadar bir kadro kötü kullanılamaz heralde . Ergin ataman tanjeviç saçmaemen belli etti kendini yenik durumdoğan için ayman neyse ergin ataman içinde thorton o son iki maçta da ne savunmada ne hücümda varlık gösteremiyor ama genede sahada inanılır gibi değil. maça enderle başladı efes ve mükemmelde oynadı 7 sayı öndeyken yerine kerem girdi ve hemen yenik duruma girdik.Artık herkes biliyor kerem içeri girmişse pas atar önü bomboşsa bile nitekim rakip öyle yapıp 2 top kaptı çok kritik ama maç sonunda ender yedekte oturdu sahada kerem .Senin elinde nachbar var kaç dakika süre aldı 2 bu nacbara da hakaret etmek. Kaya ve santiago mükemmel savunmalarıyla 10 sayı farkı eritmede mükemmel işler yaptı sonra ergin ne yaptı hemen kayayı benche çekti ve sahaya bi daha sürmedi .İnanılmaz antipati duymaya başladım bu ergine efes tarihinin en kaliteli kadroları 2 senedir eline veriliyor ama yaptığı hiçbir şey . Şampiyon o yapmadı tanjeviç kendi hediye etti . Efes euroligden eleneceğe benziyor elenir elenmez mutlaka koç değişikliğine gitmeli .Ya aydın örs ya Oktay Mahmuti gelmesini isterim

Mustafa Uzuner 61
18.12.2009, 16:05
Bunu için de tek yol var o da Oktay Mahmuti'yi tekrar bu takımın başına getirmek.

Efes'te tek savunma yapmaya çalışan adam Smith.Adam zaten belli bir yaşa gelmiş.Savunmada enerjisini bitirior ve hücuma hiçbir şey kalmıyor.Bir de Ergin hocanın oyuncularını kenarda unutma sendromu var.Nachbar toplam 5 dakika oynamadı herhalde.

Kesinlikle katılıyorum .Charles smith mükemmel savunma yaptı bu maçta ama hücüma gücü kalmadı boş 2 üçlük kaçırdı go ergin gooo

winner
19.12.2009, 16:09
Sorumlu Ergin Ataman'dır.Şu anda avrupa'nın en pahalı ve bol yıldızlı takımlarından birisi var elinde.2 milyon euro yıllık ücretli Nachbar 5 dakika süre alıp bu maçta katkı sağlamayacaksa neden alındı.Koç rotasyonu sağlıklı yapamadı ve bu yumışak takımı kendisi kurdu.

Oyun kurucular kötü günlerindeydi.Thornton ve shumpert hücuma katkı veremediler. Kaya kenarda çok uzun tutuldu, oysaki çember altı sertliğini veren tek oyuncu.Kasun bildiğimiz gibi, Santiagoda etkisizdi.

Rakipler Partizan ve Rytasın takım değeri Nachbara ödenen paradan fazla değildir ama üzerimizdeler.Şu grupta içler acısı durumayız.Tuncay Özilhana üzülüyürum.Koç kimi istediyse aldı.Rakoçeviç ve Nachbar birçok takımın hayal edemeyeceği oyuncular.Çok para harcadı ama karşılığını alamıyor.Maçın ikinci yarısını protokol tribünü koridorundan ayakta izedi.

Bir parantezde tribüne bedava getirilen, biz faul atarken inanılmaz gürültü çıkaran, basketboldan bihaber insanlar için açmak istiyorum.Türk basketbolunun utanç manzarasıdır bu.Boş tribüne oynanmasını tercih ederim.Bu da yönetimin hatası.Taraftar taşımak.Bu sistem efesin yatırımlarını ve getirilen oyuncuları izlemeyi haketmiyor.Olan basketbolseverlere oluyor.Tuncay Özilhan bu yatıımları Litvanya ya da sırbistand yapmış olsaydı çoktn final4 şampiyonu çıkarmıştı ve basketbol tanrısı ilan edilmişti.

bars12
19.12.2009, 23:53
Efes pilsen'in temel sorunu yaş ortalamasının yüksek olması.Hücumda eyw işi götürüyolar ama savunmada yavaş ayaklar sıkıntı yaratıyor.Haydi diyelim bu turu geçtik Mc Calebb'i tutamayan Kerem Tunçeri,rubio lu lakovic li basile li barcaya,cskaya,maccabiye ne yapabilecek? Seneye Santiago Ve Nahcbar'ı yollayıp yerlerine Nba'de süre alabilen bir zenci alırsak bence yeterli olacaktır.Kerem Gönlümlü uzun rotasyonu bize yeter.Çok isteniyorsa Nba'da free agent kalmış devlerden 1 tanesini 6+1 yapabilirz.Adamlar Çin ligine gideceklerine Euroleague'ye giderler.Stromile Swift'i santiago yerine;Sergio Rodrigouez'i Nachbar'ın yerine çok rahat getirebilirlerdi.Cenk ve Engin'i de takımda tutup çok başarılı olurlardı.Neyse seneye demekten başka çaremiz yok.Ama şu da bir gerçek hiçbir efes maçında efes teslim olmuyo son topa kadar gidiyor maç biraz da şans melekleri bizden uzak :)

winner
20.12.2009, 14:11
Kerem gönlüm'ün cezası onandı.Kerem çok faydalı bir oyuncuydu ama yokluğunda görüyoruz ki fadanın ötesinde efes sisteminin kilit oyuncusuymuş.Onun hücum ve savunma ribauntları, çabuk ayakları, çemberden seken toplara yaptığı tipler ve inanılmaz savunma katkısı Efes'in şu anda en çok aradığı şey.Ne Nachbar ne de Shumpert onun yaptığı işi yapmıyor zaten pozisyonları da buna elverişli değil.

Birkaç hafta önce Real Madrid'in belçikalısı Hervelle ile Nachbar'ın takasının gündeme geldiği basına yansımıştı.Önceleri olumsuz bukduğum bu takas artık çok mantıklı görünüyor. Hervelle sert,ribauntçu, atlet bir oyuncu.Kerem Gönlüm'e benziyor ve ekstra dış şutu var.Evet Nachbar bi süper yıldız ama Efes'in Nachbar tipinden ziyade Hervelle tipinde bir oyuncuya ihtiyacı var.Rakiplerin ribaunt rekorları kırmasına artık bir son vermek ve çember altı sertliğini sağlamak lazım.Rakip uzunlar Efes maçından sonra mvp seçiliyor.Bourisis,Mariç vs.Bu gidişle gruptan hasbelkader çıkılsa bile final4 hayaldende uzak görünüyor.

Harun-61
07.01.2010, 01:13
:D

Fenerbahçe 43 sayı fark yedi

Erkekler Uleb Avrupa Ligi (A) grubunda mücadele eden Fenerbahçe Ülker basketbol takımı, gruptaki 9. maçında, deplasmanda İtalyan temsilcisi Montepaschi Siena'ya 101-58 yenildi.

İtalya'nın Siena kentindeki karşılaşmayı baştan sona üstün götüren ev sahibi takım, ilk çeyreği 19-14, ilk yarıyı da 50-25 önde tamamladı.
İkinci yarıda da Fenerbahçe Ülker önünde etkili oyununu sürdüren İtalyan temsilcisi, 3. periyot sonunda sayı farkını 39'a çıkardı: 78-39.
Son periyotta arayı iyice açan Montepaschi Siena, karışlaşmayı 43 sayı farkla 101-58 kazandı.

Bu sonuçla Fenerbahçe Ülker, grupta oynadığı 9 maçında 6. yenilgisini almış oldu.

28TS61
07.01.2010, 01:19
yarin show tv efesin macini veriyor diye reklamini gördüm 3 gündür.
tr saati ile 20:15 yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam

Paksoy
07.01.2010, 20:29
maç harika zevkli

Paksoy
07.01.2010, 20:30
kerem tunçeri steve nash gibi

Semih Aydın
07.01.2010, 20:39
Maç kaç kaç ?
En son baktığımda 10-6 mağlup durumdaydı Efes

Paksoy
07.01.2010, 20:40
allahım nacbar öyle böyle yapmadı bloğu inanılmaz ya

Paksoy
07.01.2010, 20:40
24 22 öndeyiz

danger00
07.01.2010, 20:41
salondaki atmosfer harika

Semih Aydın
07.01.2010, 20:41
Teşekkürler Paksoy. Sevindirdin beni :)

Paksoy
07.01.2010, 20:44
29 24 öndeyiz

Semih Aydın
07.01.2010, 20:51
33-30
Efes nehine

Paksoy
07.01.2010, 21:45
öne geçtik çok iyi gidiyoruz,

Paksoy
07.01.2010, 21:47
64 61 öndeyiz 4. periyot

Paksoy
07.01.2010, 21:49
66 61 ......

Semih Aydın
07.01.2010, 21:49
Dikkatli olun :o

Semih Aydın
07.01.2010, 21:56
66-71 geride Efes.
Son 03:06 dakika

Paksoy
07.01.2010, 22:00
of of heyecanlı son dakikalar

Paksoy
07.01.2010, 22:03
spiker kırdı ççç 76 76 son dakika

Semih Aydın
07.01.2010, 22:03
Berabere
son saniyeler

buroli
07.01.2010, 22:05
adam ne iğrenç anlatıyo ya her sayıda gol olmuş gibi bağrıyo:)

Paksoy
07.01.2010, 22:05
uzamaya gitti maç offfffffff

danger00
07.01.2010, 22:06
maç uzadı .

ilhan
07.01.2010, 22:10
Kalbim duracak yahu.
:)

Paksoy
07.01.2010, 22:10
oha ya teodosiç ne öle ya

Paksoy
07.01.2010, 22:21
eh şansımız var , yüksek ihtimal

Özge
07.01.2010, 22:45
Yazık oldu maça.Teodosic'i durdurmakta çok zorlandık.Penn'de kritik üçlükle maçı kopardı:)

İsmail Alkan
07.01.2010, 22:53
Maçın son dakikasında 2 üçlükle o havayı yakalamışsın, yapılan acemice hatala la getti gül gibi maç :(
Kerem son saniyede potaya yüklenmeden sağına soluna baksa 2 kişi boştaydı, yazık.

Osman Yavuz
07.01.2010, 22:57
Maçın son dakikasında 2 üçlükle o havayı yakalamışsın, yapılan acemice hatala la getti gül gibi maç :(
Kerem son saniyede potaya yüklenmeden sağına soluna baksa 2 kişi boştaydı, yazık.
İsmail abi haklısın da adam da bir yere kadar dedi zaten.Ender'in olmayışı Rako'nun var olup da olmayışı bütün yükü ona bıraktı.Aslında o pozisyonda Ribaund alındıktan sonra çok bekledi.2 saniye beklemeden öbür sahaya gidebilseydi maçı almıştık şimdi biz ama kısmet değilmiş.Bundan öncelerde dediğim gibi acilen kadro yapılanması şart bu kulüpte.

İsmail Alkan
07.01.2010, 23:02
Şu rako nun sonda yaptığı hatayı gördünmü :(
Neden biz hep böyle finalleri alamıyoruz son yıllarda, kafayı yiyecem.

Osman Yavuz
07.01.2010, 23:06
İsmail abi aynı Rako bugün rakipte olsaydı en az 20 sayı bırakmıştı bizim potaya.Yabancı seçimleri aynı Trabzonspor gibi olmaya başladı Efes Pilsen'in.

Hüdai Pervaneli
07.01.2010, 23:10
Engin Ataman Defol bu takimin basindan

İsmail Alkan
07.01.2010, 23:12
Efes çok hantal bir takım hüviyetine bürünmüş.
Bu akşam kaybetmemizin ana sebebi fast break lardan yediğimiz bi dolu sayıdır

UğuR
07.01.2010, 23:13
Yazık oldu maça.Teodosic'i durdurmakta çok zorlandık.Penn'de kritik üçlükle maçı kopardı:)

Teodosic i durdurmakta zorlandık ama durduramadık.....
Yenilgiye rağmen kişisel olarak her türlü mücadeleyi yaptı Efes...Ama maçı takım olamadıkları için kaybettiler.Kişicel becerilerle ancak bu kadar olur.

Erkin
08.01.2010, 01:21
Mactaydim gercekten cok guzel mac oldu, seyirci de maci almak icin elinden geleni yapti, muthis atmosfer vardi ama olmayinca olmuyor takim kotu, hep bir telas var, gereksiz yerlerde dis atislara basvurdular cok kez. Ugur abinin dedigi gibi takim olamamislar. Efes'te Rakocevic Osman'in dedigi gibi rezildi ancak gecen sezon Euroleague'in sayi krali da bu adam anlamis degilim zaten. Baktigimiz zaman adamlarin da takimi cok iyi.. Teodosic, Childress etkiliydi. Kuzenin soyledigine gore Childress Atlanta Hawks'tan gelirken 3 yilligina 16 milyon dolara anlasmis Olympiakos'la, Avrupa standartlarinda muthis bir para. Ne olursa olsun maci alabilirdik ama macin uzatmaya gitmesiyle yine maci verdik, zaten mac uzadiginda aha yine yenildik dedim.

Cengiz Çubukcu
08.01.2010, 07:51
Efes kendi sistemine dönmediği müddetçe başarılı olamaz, bir dolu yabancıyla bu işler olmuyor ..Efes avrupada savunmasıyla bir yere gelmiştir, dün akşam neydi öyle hem içerden hem de dışarıdan her gelen sayı oldu....

pazarkapılı
08.01.2010, 10:58
uzun bi aradan sonra izledim efesi...efes pilsen hantal yapıya büründügü yorumu en gercekci nitelendirebilecegim yorumdur...son anlardaki hucum ve savunma verimsizligini hantallıgını anlamak gercekten zor...bir sürü yabancı oyuncuyla oynayan efes pilsende bir serkan yeterli olabilirdi...

son sözüm de kereme...takımın en iyisiydi...oynadıgı pick and roller harikaydı...enternasyonal oyuncu olmak bambaska...verdigi paslar tam nashlıktı...ama takımda amare yoktu...

Hüseyin Bağdat
08.01.2010, 11:01
Efes efsanesi bitmiş maalesef. O savaşan,katı savunma yapan takımdan eser yok. Herşeye rağmen son saniyedeki hücum iyi kullanılsaydı bu maçı kazanabilirdik. Gruptan çıkması imkansız gibi birşey. Büyük ihtimal yabancıları gönderir...

Murat Erdem
09.01.2010, 19:14
en büyük yatırımın Rakoceviç ve Nachbar, toplam maliyet 5 milyon euro, sahada yaptıkları katkı 7 sayı yanılmıyorsam.
''Fiyasko'' anlamı bu kadar vücut bulabilir ancak.

Murat Erdem
09.01.2010, 19:16
Engin Ataman'da ayrı fiyasko. Santiago ve Ermal'ı unutuyor benchte.

Murat Erdem
09.01.2010, 19:17
Sinan Güler gibi bir savaşcı ve müdafacını rotasyonda olmaması da ayrı bir facia.

Murat Erdem
09.01.2010, 19:18
Yani kısacası bu sene ki Efes Pilsen organizasyonu, Türk basketbol tarihinin en büyük fiyaskosudur bence.

Harun-61
13.01.2010, 00:46
Gazetecilik mesleğinde yaptığı başarılı işler sonrasında 1994 yılında Efes Pilsen’de göreve başladı ve 1997 yılında lacivert-beyazlı kulüpte şimdiki görevi olan genel menajerlik görevine getirildi.

Genel menajerlik yaptığı 12 yıllık süre zarfı içerisinde Aydın Örs, Oktay Mahmuti, David Blatt ve Ergin Ataman gibi usta antrenörlerle çalıştı. Ayrı bu süreçte 150’ye yakın oyuncu ile birlikte oldu.

Bu kişi şimdilerde de 12 yıllık görevine devam eden Efes Pilsen Basketbol Takımı Antrenörü Engin Özerhun.

Özerhun, Efes Pilsen’in son zamanlardaki durumunu ve gelecekteki planlarını hurriyet.com.tr’ye açıkladı.

Tecrübeli genel menajer, takımın son durumunun Perşembe günü oynanacak Euroleague maçları sonrasında belli olacağını söylerken tur atlamalarının az bir ihtimal olduğunu dile getirdi.

ALİ CAN YAYCILI: All-Star organizasyonu hakkında, Sinan Güler’in smaç yarışmasından 1. ve Kaya Peker’in MVP seçilmesi ile ilgili olarak neler söyleyeceksiniz?

ENGİN ÖZERHUN: Türklerin kazanması çok hoş bir şey. Hepimizin de bildiği gibi orası tamamen şov amaçlı. Önemli olan atmosfer. Bence orada o beklenilen atmosfer sağlandı. Ortam çok güzeldi. Salon da yeni ve güzel. Sinan ve Kaya’nın isimlerinin geçmesi tabii ki güzel ama en önemlisi orada yaşanılan atmosfer. Şovun başından sonuna kadar insanlarda güzel izlenim bırakmak çok hoş.

A.Y.: Efes Pilsen Kulübü ile Rakocevic ve Nachbar arasından gergin günler yaşanıyor. Bu işin sonu nereye varacak?

E.Ö.: Nachbar ile başlamak istiyorum. Nachbar ile iletişimsizlik filan yok. Bazı gazetelerde çıkan haberler bazen gerçeği yansıtmıyor. Real Madrid yalnızca Nachbar’ı istemedi. Kadrolarında yer veremedikleri oyuncu Helvel’i almamız koşulu ile Nachbar’ı değişebileceklerini söylediler. Ancak bizim Helvel’i almak gibi bir düşüncemiz yok. Nachbar tabii ki bekleneni veremedi. Real Madrid’ten gelen teklif sıcak değil. Bizim planlarımızda Helvel’i almak yok.

Rakocavic’e gelirsek, o da bekleneni veremeyen bir oyuncu. Olympiakos maçında büyük bir risk ile oyuna aldı ama genç bir oyuncunun yapmayacağı bir hatayı yaptı. Avrupa sayı kralına hiç yakışmadı. Böyle bir maçta da Ergin bunu kaldıramadı doğal olarak. Rakocavic kendisini savunma mekanizması içinde sanıyor. Açıklamaları da pek hoş olmadı.

A.Y.: Ergin Ataman ile sizin aranız nasıl? Takımın Ergin Ataman’lı geleceği nedir?

E.Ö: Gazetelerde çıkan ‘Ergin Ataman’ın yerine Svetislav Pesic getirilecek haberleri tamamen yalandır. Hatta siteden de bir açıklama yaptık. Zaten şu süreçte az da olsa bir maça gidiyoruz. Yenmemiz anormal bir şey değil. Ritas’ı Malaga’nın yenmesi çok kolay değil, az bir ihtimal. Durumumuz Perşembe günü belli olacak, bizde değerlendirmemizi o zaman yaparız. Sadece antrenör olarak demiyorum, oyuncusu, yöneticisi… Ancak şu an için öyle bir durum yok.

A.Y.: Dışardan bakıldığı zaman Efes Pilsen diğerlerine göre biraz farklı. Ne yaşanıyorsa kulübün içinde kalıyor. Dışarı sızmalar pek fazla olmuyor. Bunu nasıl başarıyorsunuz? Bu bir avantaj mı?

E.Ö.: Bunun iyi yönü de kötü yönleri de var. Biz her zaman eleştirilere çok açık bir kulübüz. Bunun iki nedeni var. Buradaki yapıyı herkes az çok biliyor. İyi tarafı bir gelenektir. Ancak bazen de dezavantajları oluyor.

A.Y.: Efes Pilsen’de olduğunuz zaman zarfı içerisinde hiç keşke dediğiniz oldu mu?

E.Ö.: Evet oldu. Eski pişmanlıklardan ders almanın gerekliliği var. Bir çok zaman çok hızlı bir dinamik içinde yaşıyoruz. Her kulübün dezavantajı var. Vitrin her zaman A takımdır. Özellikle aldığınız yabancı oyuncularda bu durum yaşanıyor. İspanya’da İtalya’da iyi oynayan bir oyuncunun Türkiye’de aynı şekilde olmadığı görünüyor. Örneğin Nachbar, Efes’e geldi de basketbolu mu unuttu? Bu durumun Ergin’le de bir ilgisi yok. Ergin, Litvanya milli takımının başında olsaydı Nachbar oradaki gibi oynardı.Burada hepimizin hataları var. Nachbar Avrupalı bir insan. Buraya uyum sağlamakta zorlanıyor. Keşke Nachbar buraya daha hızlı hücum sağlasaydı. Keşke almasaydık demek fazla nankörce olur.

A.Y.: Efes Fan Card ile ilgili bir haber çıktı. Eski başarılı oyunculara dağıtılan bu kart, Doğan Hakyemez ve Mehmet Dövüşken’e verilmedi şekilde. Bu isin aslı nedir?

E.Ö.: Kart işini biz değil pazarlama yürütüyor. Böyle bir şey olmasına imkan yok. Maçta bu kartı dağıtanlar arasında doğan ağabey ve Mehmet’in olmaması sorun olmuş olabilir ama kesinlikle onlar ayrı tutuldu diye bir şey olamaz.

A.Y.: Ligimizdeki yabancı kontenjanı hakkında neler söyleyeceksiniz?

E.Ö.: Ben durumu tam olarak anlatamıyorum. Şimdi dünya basketbolu çok iyi noktalara gitmiyor. Kimse oyuncu yetiştirmeye fazla zaman ve para harcamıyor. Basketbol, futbol gibi mantıklı şekilde yürümüyor. Yabancı oyuncu Avrupa’da daha iyi yetişiyor. Başka ülkelerden NCAA’e giden genç oyuncu sayısı arttı. Amerika’ya gidiyorlar, birazda eğitim alıyorlar. Örneğin Enes Kanter. Fener bu oyucudan yararlandı mı? Hayır. Peki yapılan yatırım ne oldu. Sıfır. Böyle olunca ne oluyor. 3 Türk 1 Amerikalı falan çok tuhaf şeyler. Böyle olunca Türk oyuncularda belli takımlarda belli paralara oynuyorlar. Orası onlar için garanti yer oluyor. Mesela Siena – Fenerbahçe maçında baktım, sahada İtalyan yok. Ancak fark açılınca 2 genç aldılar oyuna. Türkler yerleri garanti olunca takıma olan katkıları azalıyor. Ben de isterim 1 yabancı olsun ama 18 yaşındaki bir oyuncu ben Amerika’ya gidiyorum diye karşıma gelmesin.

A.Y.: Turgay Demirel ve ekibinin performansını nasıl buluyorsunuz?

E.Ö.: Kulüplerin liglerdeki taleplerine biraz daha dikkat edilmesi. Fikstürlerin daha iyi yapılması gerekir. En iyi maçların futbolun olmadığı zamana getirilmesi gerekir. Geçenlerde 7 maç Çarşamba günü oynandı. Hafta içi oynandı. Bu tarz şeylere daha fazla ilgi gösterilmeli. Örneğin bizim fikstürde biz 3 büyükler, Türk Telekom ve hatta Banvit’le arka arkaya oynadık. 2 Antalya takımı ile ve 2 Bursa takımı ile üst üste oynadık. Bu olanlar fazla üzerinde durulmadığını gösteriyor.

A.Y.: Galatasaray’da yaşanan Cemal Nalga skandalı sonrasında sarı-kırmızılı takımın silinen 5 puanı geri verildi. Bu durum hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

E.Ö.: Bu benim beklediğim bir durumdu. Tamam diğer cezaları anladık ama -5’i anlayamadık. Beynime sindiremedim.

A.Y.: Kerem Gönlüm, hak mahrumiyeti cezası bittikten sonra Efes Pilsen’de kaldığı yerden devam edecek mi?

E.Ö.: Bu bir süreçtir. Türkiye’deki hukuk sonuçlandı ama WADA ve CAS’ta neler olacak bilmiyorum Biz her zaman Kerem’in yanında olacağız ama bu nasıl tezahür eder bilemiyoruz.

A.Y.: Unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

E.Ö.: Tabii ki Koraç Kupası 1996. Bu bir anı mıdır bilemiyorum ama hiç unutamıyorum. Çok uzun bir süreçti. Tabii unutamıyoruz. 15 sayı geriden gelip maç kazanmamız. Ne olursa olsun o zamanları asla unutamam. Türk basketbolu içinde çok önemli bir zamandı.

Mustafa Uzuner 61
13.01.2010, 15:32
Tamam çok kaliteli yabancılar aldık kaç sezondur tamam ama hangisinden katkı aldık bu yabancılardan ilk aklıma gelenler thorton rakoçeviç santiago işi biraz farklı gerçi kasun nachbar vujaniç penn haeslip ve aklıma gelmeyen dünya kadar yabancı bunların en büyük ortak yanı efesin başarıız kabul edilen senelerinin yabancıları .
Peki başarılı olduğu zamanlar mulaömeroviç takımı çok iyi yönetiyordu marcus brown efeste kendini gösterdi ve cskaya transfer oldu.antonio grancer keza gene öyle. kambala efese geldiğinde kim tanıyordu . alaskalı suikastçi langton gene öyle bunlar efesin tanınmamış olarak aldığı ve başarılı olduğu yıllıardan aklıma gelenler.

efes pilsen ununu elemiş eleğini asmış yabancılardan daha çok efesi bir basamak gibi görecek ve efes pilsen ekolüne ve sistemine uygun yabancı oyuncular almak zorunda aksi taktirde başarıyı unutmaya başlayacaz .

Efesin avrupa da ki ağırlığı da mucize gerçekleşmeyip top16 ya kalamazsak tamamen kalkacak zaten son hafta olimpiyakos maçında deplasmanda oynar gibi hakem kararlarında bu kendini iyice hissettirmeye başladı

pazarkapılı
13.01.2010, 15:42
efesten söz acılmısken bi kac kelam da biz söyleyelim...hani türkiyede saysan belli bir sistem mi olan belli bir spor altyapısına sahip olan yada belli bir basketbol anlayısı olan diye ilk akla gelecek kluplerden belki birincisidir...bir kere daha düsünsek söyle türkiyede hiç bozmamız gereken şeyler nelerdeir diye sportif anlamda diye...sanırım yine akıllara efesin de sahip oldugu sistem ve onun yarattıgı akil basketbol anlayısı gelir ilk sıralarda yine...e ne diyelim ergenekon diyelim de kurtaralım en iyisi....

Murat Erdem
13.01.2010, 19:21
Efes en başta skorer Amerikalı sevdasından vazgeçeçek. Hırvat-Sırp-Litvanya ekseninden çıkmayacak transferde.

Murat Erdem
13.01.2010, 19:22
FB, Ukiç'i alarak çok iyi iş yaptı bence.

Ahmet Başkaya
13.01.2010, 22:28
Efes şu durumda çıkıyor ...

Paksoy
13.01.2010, 22:52
top 16 da efes pilsen

Paksoy
13.01.2010, 22:52
:cool:avatarımı neden taşıdığımı bugecede gördük

Harun-61
13.01.2010, 23:17
Efes Pilsen, Avrupa Ligi 1. tur onuncu hafta karşılaşmasında, Fransa'nın Entente Orleanaise takımı ile deplasmanda karşılaştı ve rakibini 75-60 yendi. Takımımız, Rystas'ın evinde Malaga'ya 73-71 yenilmesi ile birlikte TOP 16'ya yükselen takım oldu..

Top 16 kuraları 18 Ocak Pazartesi günü çekilecek. Efes Pilsen kuraya 4. torbadan katılacak.

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda Kasun ile Ender tartışırken, kenara alınan Türk oyuncu, sinirli şekilde saha dışına çıkıp antrenörü Ergin Ataman ile de bir süre diyaloğa girdi.

Kritik maçta Efes Pilsen'i Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşları da yalnız bırakmadı. Türk taraftarlar, karşılaşma boyunca takımlarına büyük destek verdi.

Salon: Zenith
Hakemler: Zoran Sutulovic (Karadağ) xxx, Spiro Gkontas (Yunanistan) xxx, Gianluca Mattioli (İtalya) xxx
Entente Orleanaise: Aldo x 5, Dobbins xx 7, Austin xxx 17, Moerman x 5, Covile x 5, Banks x 5, Doellman xx 6, Vaty xx 8, Sciarra x 2, Lebrun x, Herve x, Sadiku x
Efes Pilsen: Ender xx 6, Thornton xx 7, Smith xx 11, Kaya xxx 12, Kasun x, Santiago x 2, Nachbar x 2, Rakocevic xx 14, Shumpert xxxx 21
1. periyot: 15-23
Devre: 31-37
3. periyot: 43-55
Beş Faulle Çıkan: 39.39 Kaya (Efes Pilsen)

Hüdai Pervaneli
13.01.2010, 23:29
Sans a gectik
Hadi hayirli Olsun

Osman Yavuz
13.01.2010, 23:43
Son Lietuvas hücumunda kalbim yerinden çıkacaktı.Omar Cook'u alnından öpüyorum.Aynı şekilde Printezis'i de.:)Açıkçası bizim maçı nadiren izledim.Çünkü rahat kazanacığımızı biliyordum.O yüzden Malaga maçına kilitlendim.Buradan Efes Pilsen kulübüne sesleniyorum.Artık bir hediye gönderin şu Malagalı oyunculara.:)10'ar kasa bira ancak işlerini görür.:D

Özge
14.01.2010, 00:08
Efes her şeyi son maça taşımıştı.Sadece kendisinin kazanması da yeterli değildi.Her şeye rağmen top 16'ya kaldık.Tebrikler.Bundan sonra çok daha dikkatli olmak gerekiyor.

Enes Başkaya60
14.01.2010, 00:56
Hayırlı ugurlu olsun zorda olsa top 16 ya kaldık..........

Mustafa Uzuner 61
14.01.2010, 00:57
OMAR COOK valla son çeyrek oynadığın basketbol için ne diyeyim çok teşekkür ederiz. Efesin iki kere final foura kaldığı senelerde de grubta sonuncu olarak katıldığı aklıma geldikçe inşallah bi final four daha gelmesini umuyorum ama ergin hoca varken zor :(( anti ataman

ilhan
14.01.2010, 01:17
Tebrikler Efes.
:)

Yarın kutlayacağım.
:D

Mustafa Uzuner 61
14.01.2010, 01:33
Bu arada maçta son anda sut idmanına çıkan korneasında mı ne yırtık var diye bu hafta idman yapmayan shumpert' a ayrıca teşekkür etmek gerekir

Cengiz Çubukcu
14.01.2010, 11:05
OMAR COOK valla son çeyrek oynadığın basketbol için ne diyeyim çok teşekkür ederiz. Efesin iki kere final foura kaldığı senelerde de grubta sonuncu olarak katıldığı aklıma geldikçe inşallah bi final four daha gelmesini umuyorum ama ergin hoca varken zor :(( anti ataman

Mustafa tekrar seni görmek çok hoş :) dün akşam Efes çok şanslıydı, rytas alabileceği maçta resmen tutuldu kaldı :)

Harun-61
14.01.2010, 11:09
bu kadar bal... :)

e artik Final Four'a kaliriz ;)

İsmail Alkan
14.01.2010, 11:18
Açıkçası hiç umudum olmadığı için basketbol küçük erkeklerin maçını ve sonrasında da minik basketbolcularımızın antrenmanını izlemeyi yeğlemiştim, cengiz'in aramasıyla şoke oldum :)

Tebrikler ve yolunda başarılar Efes'im :)

UğuR
14.01.2010, 14:34
Mucize gerçekleşmiş.... çok şaşırdım...
İlerisi...ilerisi karanlık...

Hüseyin İlkin
15.01.2010, 00:29
Fenerbahçe elenmiş galiba..

:p

Efes'e de tebrikler...

Paksoy
15.01.2010, 00:32
Fenerbahçe elenmiş galiba..

:p

Efes'e de tebrikler...

fener nasıl elenir ya şansı yüksekti baya iyi olmuş :D

Paksoy
15.01.2010, 00:42
fener elenmemiş bütün takımlar 3-7

Hüseyin İlkin
15.01.2010, 00:47
Bütün arkadaşlarım elendiklerinden bahsediyorlar, bilemiyorum, bakmamıştım Euroleague'nin sayfasına.

* Resmi sitede elenmiş gözüküyor.

Özge
15.01.2010, 01:20
Evet elendi Fener.

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 07:56
helal olsun ne diyelim !!! bu kadroyla bu işi ancak tanjevicli bir takım başarırdı :)

Ahmet Başkaya
15.01.2010, 08:48
Tebrikler Efes'e ulan Ülker'i sattılar tutacak takımımız yok ...

Lige çıksak da Trabzon'umuzu desteklesek :)...

UğuR
15.01.2010, 08:59
Bu Arenas Efes haberine ne diyorsunuz Arkadaşlar maç başı 75.000 Dolar teklif edilmiş hesapta ?

Ahmet Başkaya
15.01.2010, 09:05
Bu Arenas Efes haberine ne diyorsunuz Arkadaşlar maç başı 75.000 Dolar teklif edilmiş hesapta ?

İki taraf için de karlı bir şey olur aslında off Arenas'ı düşünemiyorum :) ...

Harun-61
15.01.2010, 09:38

hangi Arenas bu ?

Hüseyin Bağdat
15.01.2010, 09:40

Ben gelmemesi taraftarıyım. Mahallenin şımarık çocuğu durumları olabilir...

Hüseyin Bağdat
15.01.2010, 09:44
Efes son maçta çok iyi oynadı. Gerçek Efes gibi mücadele etti.

Turu geçmesini sağlayan maçıda izledim. Malaga'ya teşekkürler.Çok iyi mücadele ettiler. Son hucümda gözlerimi kapattım:) ALLAH'tan atamadılarda turu geçen taraf biz olduk.

Bundan sonraki turlarda Efes'in işi zor...

Paksoy
15.01.2010, 09:49
marcus brown son saniyede muzice 3lük le ikili avarajda üstünlük sağlamış, çok mucize hakkeden

Osman Yavuz
15.01.2010, 20:24
Müthiş iddaa: Arenas Efes'e

NBA takımlarından Washington Wizards'da forma giyen ve süresiz kadro dışı kalan yıldız oyuncu Gilbert Arenas'ın isminin Lacivert-Beyazlı takımla geçmesi heyecan yarattı.

Basketbol potalarına dün bomba gibi bir haber düştü. NBA takımlarından Washington Wizards’da forma giyen Gilbert Arenas’ın Efes Pilsen ile görüştüğü dedikodusu herkesi heyecanlandırdı. Yurt dışı kaynaklı internet sitelerinde yayınlanan haberde takım arkadaşına silahlarını gösterip üstü kapalı tehdit ettiği için süresiz kadro dışı kalan Arenas’ın, Wizards ile olan sözleşmesini feshetmeye çalıştığı ileri sürüldü. Efes Pilsen’in de 28 yaşındaki oyuncuya maç başı 75 bin dolar önereceği iddia edildi. Arenas NBA’da oynayamayacağı her maç için 150 bin dolar kaybedecek. NBA kariyerine Golden State Warriors tarafından seçilerek başlayan 1.93 metrelik oyun kurucu, son saniyede attığı basketlerle biliniyor. Kolej kariyerinde kendisini bir işe yaramaz olarak değerlendiren koçu ona forma vermeyip takımdan çıkarmıştı. Arenas’ın inanılmaz azmi onu NBA’ya kadar taşıdı. Siyahi yıldız, eski koçuna gönderme yaparak 0 numaralı formayı seçmişti.

Hayali bile güzel.:D

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 20:26
Osman diyelim geldi, peki efese nasıl bir katkı sağlar..?

Osman Yavuz
15.01.2010, 20:48
Cengiz abi şayet böyle bir transfer gerçekleşti, Avrupa basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük transferi olur.Dominiq Wilkinsler Childress'lar, Kleizalar hikaye olur.1 numaralı pozisyonda inanılmaz bir katkı verir.Keskin şutlarıyla 2 numara bile oynatılabilir.Ama bu transfer gerçekleşir ki hayal bile edemiyorum, başta Rako olmak üzere 2-3 yabancıyı gönderip sert adamlar transfer ederim.Özellikle başta gözden çıkardıklarım var.:)Ama Cengiz abi kabul etmek gerekir ki bu haber hayalden öteye geçmez.

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 20:52
Cengiz abi şayet böyle bir transfer gerçekleşti, Avrupa basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük transferi olur.Dominiq Wilkinsler Childress'lar, Kleizalar hikaye olur.1 numaralı pozisyonda inanılmaz bir katkı verir.Keskin şutlarıyla 2 numara bile oynatılabilir.Ama bu transfer gerçekleşir ki hayal bile edemiyorum, başta Rako olmak üzere 2-3 yabancıyı gönderip sert adamlar transfer ederim.Özellikle başta gözden çıkardıklarım var.:)Ama Cengiz abi kabul etmek gerekir ki bu haber hayalden öteye geçmez.

tamam diyelim böyle bir şey olmayacak, peki efes nahbarla rakoyu gönderip kimleri alacak ? ya da sence hangisi gitmeli...geçenlerde çetin yılmaz rako için kendini takıma vermiyor demişti ...

Paksoy
15.01.2010, 20:54
gillbert arenas efespilsen e gelsin abovvvvv abdi ipekçi full çeker :D

Paksoy
15.01.2010, 20:57
tamam diyelim böyle bir şey olmayacak, peki efes nahbarla rakoyu gönderip kimleri alacak ? ya da sence hangisi gitmeli...geçenlerde çetin yılmaz rako için kendini takıma vermiyor demişti ...

nacbar yerine kerem gönlüm rako aslında kalmalı,efes de oynanan sistem ona göre değil uyum sağlayamamış ,çok değerli oyuncu

Osman Yavuz
15.01.2010, 21:02
Cengiz abi ben bu sezon birşey beklemiyorum.Ancak gelecek sezon için yabancılardan sadece Shumpert'ı tutarım kadroda.Pota altında sen de gözlemlemişsindir inanılmaz bir zaafımız var.Mesela alabiliyorsam Mike Batiste'i alırım Pana'dan.Real Madrid'de beklenen katkıyı bu sezon veremeyen Louis Bullock veya Qyntal Woods'u alırım.Ayrıca sen de takip etmişsindir, Rytaslı Gecevicius tam istediğim agresif, sert ve inanılmaz bir şutör guard.Onu da almaya çalışırım.

Paksoy
15.01.2010, 21:04
Cengiz abi ben bu sezon birşey beklemiyorum.Ancak gelecek sezon için yabancılardan sadece Shumpert'ı tutarım kadroda.Pota altında sen de gözlemlemişsindir inanılmaz bir zaafımız var.Mesela alabiliyorsam Mike Batiste'i alırım Pana'dan.Real Madrid'de beklenen katkıyı bu sezon veremeyen Louis Bullock veya Qyntal Woods'u alırım.Ayrıca sen de takip etmişsindir, Rytaslı Gecevicius tam istediğim agresif, sert ve inanılmaz bir şutör guard.Onu da almaya çalışırım.

bende bir oktay mahmuti yi alırım ,

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 21:07

gecevicius verdi maçı ama malagaya :)

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 21:08

henüz değil , ergin atamanı ben bir tek sinan konusunda eleştiririm...koçluğu fena olmasa bile hatasını kabul eden ve samimi bulduğum bir koç...

Paksoy
15.01.2010, 21:11
henüz değil , ergin atamanı ben bir tek sinan konusunda eleştiririm...koçluğu fena olmasa bile hatasını kabul eden ve samimi bulduğum bir koç...

evet ataman çok iyi kendini kanıtlamış bir koç, ama efes pilsen in yıllardan buyana hep savunmasıyla buralara geldi, blatt geldi oakdar transfer olmadı kimya , illaki bu takım savunma yapmalı,

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 21:16
evet ataman çok iyi kendini kanıtlamış bir koç, ama efes pilsen in yıllardan buyana hep savunmasıyla buralara geldi, blatt geldi oakdar transfer olmadı kimya , illaki bu takım savunma yapmalı,

o biraz da Aydın Örs ekolüydü ve seneler içerisinde terk edildi...tek suç coachların değil, bütün yönetim suçlu....2-3 sene önce oktay hoca görevdeyken takım prkacinle ite kaka maç kaznıyordu bizler de bu takımın kapasitesi bu kadar şeklinde eleştiriler yapıyorduk :)

Paksoy
15.01.2010, 21:26
kadro yeterli değil yinede başarı için,

SDinc
15.01.2010, 22:24
Malum son 16'ya kalmışken bu kadroyla 1.torbadan kimseyi yenemezsin. Yeni takviyeler yapmak farz.

Osman Yavuz
16.01.2010, 12:58
gecevicius verdi maçı ama malagaya :)
Yok Cengiz abi o Ginevicius'tu.:D;)

Murat Erdem
17.01.2010, 15:02
Thorton-Smith-Shumpert biri varken diğerine ne gerek var denilebilecek 3 isim, Efes yıllardır, şutör ABD li sevdasından vazgeçemedi. Shumpert kalsın, diğerleri gereksiz.Bu bütçeye ancak bu kadar kötü takım kurulabilirdi.

Mustafa Uzuner 61
17.01.2010, 22:13
'Top 16' kuraları yarın çekiliyor

ULEB Avrupa Ligi'nde ''Top 16'' kuraları yarın Barcelona'da çekilecek. Efes Pilsen, 4. torbada yer alacak.

NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 12:44 TSİ 17 Ocak. 2010 Pazar

Basketbol ULEB Avrupa Ligi'nde ilk tur grup maçlarının tamamlanmasının ardından gözler ''Top 16'' kuralarına çevrildi.
Kupada ''Top 16'' maçlarının kura çekimi, yarın TSİ 14.00'de İspanya'nın Barcelona kentinde yapılacak. Fenerbahçe Ülker'in elendiği ULEB Avrupa Ligi'nde yoluna devam eden Efes Pilsen, kura çekiminde Cibona Zagreb, Maroussi ve Asseco Prokom ile birlikte 4. torbada yer alacak.
Kura çekimi ile ''Top 16''da eşleşecek takımlar 4'erli 4 grupta mücadele edecek. İlk turda aynı grupta oynayan takımlar bu turda eşleşmeyecek. Ayrıca aynı ülkeden en fazla iki takım aynı grupta yer alabilecek. Maçlar 27 Ocak-11 Mart tarihleri arasında oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar çeyrek finale kalacak.
Yarın çekilecek kuraların torbaları şu şekilde:
1. Torba: Regal Barcelona (İspanya), Olympiakos (Yunanistan), CSKA Moskova (Rusya), Real Madrid (İspanya)
2. Torba: Montepaschi Siena (İtalya), Unicaja Malaga (İspanya), Caja Laboral (İspanya), Panathinaikos (Yunanistan)
3. Torba: Zalgiris Kaunas (Litvanya), Partizan (Sırbistan), Maccabi Electra (İsrail), Khimki (Rusya)
4. Torba: Cibona Zagreb (Hırvatistan), Efes Pilsen (Türkiye), Maroussi (Yunanistan), Asseco Prokom (Polonya)

Mustafa Uzuner 61
17.01.2010, 22:16
İnşallah 1. torbadan : olimpiakakos
2. torbadan : malaga
3. torbadan : zalgiris kaunas çıkar
gene en kolay rakipler bunalar olur 2 maçta da malagaya kötü kaybettik ama yeneceğimize inanıyorum en önemli torbadaki rakipler bana göre 3 te ordan partizan gelmesi çok kötü olur

Hüdai Pervaneli
17.01.2010, 22:18
Hayret fener Son 16da yok

Mustafa Uzuner 61
17.01.2010, 22:20
Yapma be cengiz abi Ergin Hoca mı iyi valla trabzonsporda ki hüseyin tartışmaları gibi bu konuyu sabaha kadar tartışırım yıllardır maçını kaçırmadığım takımın maçına gidesim gelmiyor artık efesten soğuttu beni tek başarısı tanjeviç sayesinde feneri yenip türkiye de şampiyon olmak onu da bu kadroyla başarılı sayacak kaç efesli vardır tartışılır.

Mustafa Uzuner 61
17.01.2010, 22:24
Kesinlikle bende istiyorum çok kısıtlı kadrolarla 2 defa final fouru gördü. Efes organizasyonu hiç bir zaman şuan ki gibi bir bütçeyi ona vermedi ona verse şu yatırımı kesinlikle o grubtan lider çıkardı ve şuan 1. torbadan katılıyorduk. Oktay mahmudi maçı kaybetse bile maçtan sonra pek bir hatasını bulamazdık elinden gelen herşeyi denerdi ama gel gör ki ergin hoca herkesin gördüğünü bir tek o göremiyor

Mustafa Uzuner 61
17.01.2010, 22:30
Cengiz abi geçen seneden beri takıma gelen yabancıları bir gözünün önüne getir ve efese gelmeden önceki takımlarında bu adamlar neyi yapmışta yıldız olmuş neyi yapamamışta eksik kalmış bir couch o adamları alırken bunları düşünüyordur heralde. Ve o oyuncuyu en verimli olduğu özelliğinden maksimum verim almak için ona özel oyun kurdurur takıma haliyle ama ben efese gelen yabancıları neredeyse hiç birine özel oyun kurulduğunu sanmıyorum bir maçta en fazla 4 defa yapıyorlar hal böyle olunca ben hiçbir oyuncuyu eleştirmem eleştiri oklarım sadece bir yöne kayar haliyle

TolgaTopçu61
18.01.2010, 14:27
Efes'in rakipleri belli oldu...
Real Madrid,Montepaschi Siena,Maccabi Tel Aviv...

Paksoy
18.01.2010, 14:28
çok zor grup ölüm grubu, hatta katliam grubu,

Harun-61
18.01.2010, 14:35
Efes bu grupdan ciksin sampiyon olur...

gercekten cok zor...

Özge
18.01.2010, 14:58
Efes'in işi çok zor.

Osman Yavuz
18.01.2010, 15:08
En zor gruba düştük.3. bitirirse iyidir diye düşünüyorum.Bir sürpriz beklemiyorum açıkçası.O zayıf gruptan başkalarının desteğiyle çıkan bir takımın ani bir yükselişe ihtiyacı var çıkması için.Belki Maccabi'yi 2 maçta yenip rakiplerin orada kaybetmesiyle birşeyler yapabiliriz.Hem Real hem de Siena bize ağır kaçar.Ama kimse de beklemesin Efes bunlardan 20 sayı fark yesin diye.En kötü yenileceğine 10 sayı civarında yenilir.

Mustafa Uzuner 61
18.01.2010, 15:33
Efes Pilsen'in TOP 16'daki rakipleri belli oldu

Euroleague'de TOP 16'ya kalan telsimcimiz Efes Pilsen'in rakipleri belli oldu. F Grubu'na düşen Efes Pilsen oldukça zorlu rakiplerle mücadele edecek.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/efespilsenhaberkkkkkkkkkkk.widec.jpg http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25045656/displaymode/1176/rstry/25045654/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25045656/displaymode/1176/rstry/25045654/)
http://media2.ntvmsnbc.com/i/msnbc/Components/Art/SITEWIDE/Icons/iVideo.gifVideo: Ergin Ataman
http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/erginatamankutuuuuuuu.300w.jpg (javascript:vPlayer_NTV('http://video.ntvmsnbc.com/#v245036245144013036196040083081233166015059112062 '))Ergin Ataman: Kuradan memnunum (javascript:vPlayer_NTV('http://video.ntvmsnbc.com/#v245036245144013036196040083081233166015059112062 '))

NTV Spor
Güncelleme: 14:07 TSİ 18 Ocak. 2010 Pazartesi

Kulüpler bazında Avrupa basketbolunun en prestijli organizasyonu olan Euroleague'de TOP 16 kuraları çekildi.
İlk turda mücadele ettiği B Grubu'nu Olimpiyakos, Unicaja Malaga ve Partizan'ın ardından 4. sırada tamamlayan Efes Pilsen, kura çekimine 4. torbadan katıldı.
27 Ocak - 11 Mart tarihleri arasında oyanancak TOP 16 Turu'nda kura çekimi şu şekilde oluştu:
E GRUBU
Barcelona
Panathinaikos
Partizan Belgrad
Maroussi
F GRUBU
Real Madrid
Montipaschi Siena
Maccabi Tel Aviv
Efes Pilsen
G GRUBU
CSKA Moskova
Unicaja
Zalgris Kaunas
Asseco Prokom Gdynia
H GRUBU
Olympiakos
Caja Laboral
Khimki Moskova
Cibona Zagreb

Mustafa Uzuner 61
18.01.2010, 15:36
Efes 4. torbada çıktığı grub en zor grub olacaktı zaten ama bu kadar da zor olacağını sanmamıştım gerçi e grubuna çıkmaktansa f grubu daha iyi olmuş
Gerçekten çok zor ama efesin kadrosuna bakınca da imkansız değil yeter ki inansınlar

Mustafa Uzuner 61
18.01.2010, 15:41
Ergin ataman bir ya da iki oyuncu takviyesi yapmayı düşünüyoruz dedi yönetimle görüşüyoruz acaba gerçekten arenası mı alacaklar

Özge
18.01.2010, 20:48
Ergin ataman bir ya da iki oyuncu takviyesi yapmayı düşünüyoruz dedi yönetimle görüşüyoruz acaba gerçekten arenası mı alacaklar
Arenas'la görüşülüyormuş:)

Cengiz Çubukcu
18.01.2010, 21:00
bence efes iyi bir kura çekmiş, 1. torbadan kim çıksın denseydi Real madrid derdim (yaric'i almakla büyük iş yaptılar), siena da iyi takım ama yenilmeyecek bir takım değil, maccabi zaten eski gücünde değil.... pota altına yapılacak bir transferle bu iş olabilir...

Mustafa Uzuner 61
19.01.2010, 12:34
Bojan Popoviç Efes'te

Efes Pilsen, 26 yaşındaki Sırp oyun kurucu Bojan Popovic ile anlaştı.

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/popovic.hlarge.jpg http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25046064/displaymode/1176/rstry/25046054/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25046064/displaymode/1176/rstry/25046054/)

NTV Spor
Güncelleme: 12:05 TSİ 19 Ocak. 2010 Salı

Euroleague’de TOP 16’ya kalmayı başaran tek temsilcimiz Efes Pilsen, oyun kurucu pozisyonunu Lietuvos Rytas’tan Sırp guard Bojan Popovic ile güçlendirdi. 26 yaşındaki Popovic, 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Sırbistan Milli Takımı’nda da forma giymişti.
Ekim ayında Euroleague’in en değerli oyuncusu seçilen 1.90 boyundaki oyun kurucu, Lietuvos Rytas’ın ilk turda Efes Pilsen’i 77-70 yendiği maçta hiç oyundan çıkmadan 40 dakika sahada kalmış ve 19 sayı-10 asistle mücadele etmişti.
Popovic ile anlaşan Efes Pilsen, takımdan ayrılması beklenen Bostjan Nachbar yerine pota altına da bir transfer yapmayı planlıyor.

Mustafa Uzuner 61
19.01.2010, 12:38
Keremle enderin sakatlık sorunlarından sonra gerkli bir transferdi ama mutlaka ribauntçu ve savunmacı bir uzun lazım zaten skorer olsada ona top indiren yok

Harun-61
19.01.2010, 13:52
Keremle enderin sakatlık sorunlarından sonra gerkli bir transferdi ama mutlaka ribauntçu ve savunmacı bir uzun lazım zaten skorer olsada ona top indiren yok

Mirsad Türkcan ? :confused:

Osman Yavuz
19.01.2010, 15:58
İyi transfer bence Popovic.Savunmada agresif olduğu kadar hücum için de etkili bir guard.

Bu arada Harun'un belirttiği Mirsad konusu geçen seneden beri konuşulan bir konu.Geçen sezon kendisiyle anlaşılmıştı fakat sonra ne olduysa Fener'le sözleşmesini uzattı.Kerem'in yokluğunda o da olsa anca oynayacaktı.Çünkü zaten sakattı.

Mustafa Uzuner 61
19.01.2010, 18:52
Mirsad Türkcan ? :confused:
allah korusun sadece kendi istatistiklerini düşünüyor ve çok çirkef birisi hiç sevmem benim en iyi adayım bu konuda FATİH SOLAK pota altını çanakkale geçilmez gibi savunur

Cengiz Çubukcu
19.01.2010, 18:58
allah korusun sadece kendi istatistiklerini düşünüyor ve çok çirkef birisi hiç sevmem benim en iyi adayım bu konuda FATİH SOLAK pota altını çanakkale geçilmez gibi savunur

Mustafa yerli almak en iyi gerçekten, yabancı alınırsa ligde kullanmak da zor olur ... Hüseyin Beşok olmaz mı ? gerçi telekom da vermez ama ...

Mustafa Uzuner 61
19.01.2010, 23:04
Hüseyin bence yaşlandı çok iyi tecrübesi bile yeter ama bence ergin atamanı bu saatten sonra değiştirmeyeceğine göre efes ergin ataman sisteminde takımın kısaları jön diğerleri dublör rolünde olduğundan sayı atması bana göre pek önemli değil savunma ve ribaunt yönü iyi olan biri lazım bunu da türkiye de en iyi ömer aşık daha sonra da fatih solak yapıyor ömeri fenerden almak imkansıza yakın bir şey gerçi fatihte zor galatasaray vermez onu

Harun-61
20.01.2010, 15:30
Efes Pilsen Kulübü, bazı yayın organlarında, Fenerbahçe Ülker'in milli oyuncusu Oğuz Savaş ile anlaştıkları şeklindeki haberleri yalanladı.

Lacivert-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bazı yayın organlarında, Efes Pilsen'in Fenerbahçe Ülker oyuncusu Oğuz Savaş ile anlaştığı haberleri yer almıştır. Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını spor kamuoyuna saygılarımız ile bildiririz” denildi.

Mustafa Uzuner 61
20.01.2010, 15:56
Efes pilsen bari FATİH TEKKE'yi alsada tekrardan izleyebilsek parkelerde de olsa

Paksoy
20.01.2010, 22:12
bence marcus haıslıp en iyi 4 numara, bakıyorum spurs de pek oynamıyor,

Paksoy
21.01.2010, 01:56
Efes'in gözü transferde

Euroleague'de Final Four'u hedefleyen ve geçtiğimiz günlerde Bojan Popovic'i alarak dikkatleri üzerine çeken Efes Pilsen, şimdi de power forvet pozisyonu için yeni bir transfer gerçekleştirmek istiyor.

Sezon başında büyük umutlarla kadroya katılan ancak power forvet pozisyonunda beklenilen performansı sergileyemeyen Bostjan Nachbar'ın yanına bir oyuncu eklemek isteyen Efes Pilsen'in, coach Ergin Ataman'ın verdiği rapor doğrultusunda Real Madrid'den Jeremiah Massey, Roma'dan Andre Hutson ve Lokomotiv Kuban takımından James Gist ile ilgilendiği öğrenildi. Bu oyunculardan birini önümüzdeki günlerde kadrosuna katmasına kesin gözüyle bakılan Efes Pilsen'in ayrıca iyi bir teklif gelmesi durumunda Bostjan Nachbar'ı elinden çıkarabileceği ifade edildi.

Öte yandan Efes Pilsen'in TOP 16'daki rakiplerinden olan Real Madrid, Hırvatistan basketbolunun son dönemdeki önemli yeteneklerinden biri olarak gösterilen 2.18 boyundaki pivot Ante Tomic'i renklerine bağladı.

kaynak;sporx

Mustafa Uzuner 61
22.01.2010, 15:09
Messey transfer edilse çok iyi olurdu sert ribaauntçu skorer ama real elinde ki kaliteli bir uzunu rakibine verecek kadar kafayı yememiştir heralde. hutson zaten efeste oynadı orta mesafe şutu iyi ama bence aranan kan değil gitsi tanımıyorum ama genede yerli aramalılardı bence çünkü ligde de aynı sıkıntı var

Mustafa Uzuner 61
23.01.2010, 12:28
Efes'te hedef Furkan!

Euroleague’de TOP 16’ya kalan Beko Basketbol Ligi’nde de liderliğini sürdüren Efes Pilsen, Sırp oyuncu Bojan Popovic’i renklerine kattıktan sonra 4 numaralı pozisyon için de Karşıyaka’nın genç yıldızı Furkan’a yöneldiği iddia ediliyor.
Milliyet Gazetesi'nde "Ümit Avcı" imzasıyla çıkan habere göre; İzmir ekibinin en etkili isimlerinden birisi olan 1991 doğumlu oyuncu, ligin ilk yarısında 7.4 sayı, 7.1 ribaunt ortalamaları tutturdu. Ribaunt konusunda çok sıkıntı çeken ve yabancı kontenjanı nedeniyle Türk oyunculara yönelen lacivert-beyazlılar’ın genç oyuncunun transferini bitirmek için 1 milyon dolar bonservis ödemeye hazır olduğu öğrenildi.
Sezon başında bu yıl oyuncu satmama kararı alan Karşıyaka cephesinde, camiadan gelecek tepkiden çekinildiği için transfere yanaşılmadığı, ancak Efes Pilsen’in teklif ettiği rakam karşısında kararsız kalındığı öğrenildi. Pınar Karşıyaka alt yapısından yetişen 2.10 m. boyundaki genç oyuncu geçtiğimiz haftalarda Kayseri’de düzenlenen All Star maçında da yer almış ve 15 sayı, 11 ribauntluk performansıyla, tarihinde ilk kez kazanan Türk Karması’nın galibiyetinde önemli rol oynamıştı.

Cengiz Çubukcu
23.01.2010, 12:48
Efes'te hedef Furkan!

Euroleague’de TOP 16’ya kalan Beko Basketbol Ligi’nde de liderliğini sürdüren Efes Pilsen, Sırp oyuncu Bojan Popovic’i renklerine kattıktan sonra 4 numaralı pozisyon için de Karşıyaka’nın genç yıldızı Furkan’a yöneldiği iddia ediliyor.
Milliyet Gazetesi'nde "Ümit Avcı" imzasıyla çıkan habere göre; İzmir ekibinin en etkili isimlerinden birisi olan 1991 doğumlu oyuncu, ligin ilk yarısında 7.4 sayı, 7.1 ribaunt ortalamaları tutturdu. Ribaunt konusunda çok sıkıntı çeken ve yabancı kontenjanı nedeniyle Türk oyunculara yönelen lacivert-beyazlılar’ın genç oyuncunun transferini bitirmek için 1 milyon dolar bonservis ödemeye hazır olduğu öğrenildi.
Sezon başında bu yıl oyuncu satmama kararı alan Karşıyaka cephesinde, camiadan gelecek tepkiden çekinildiği için transfere yanaşılmadığı, ancak Efes Pilsen’in teklif ettiği rakam karşısında kararsız kalındığı öğrenildi. Pınar Karşıyaka alt yapısından yetişen 2.10 m. boyundaki genç oyuncu geçtiğimiz haftalarda Kayseri’de düzenlenen All Star maçında da yer almış ve 15 sayı, 11 ribauntluk performansıyla, tarihinde ilk kez kazanan Türk Karması’nın galibiyetinde önemli rol oynamıştı.

Aklıma gelmedi değil :) 4 numara sıkıntısı çeken ülkemizde kim sivrilirse transferde adı geçer zaten...olmadı Mehmet Okur'u transfer etsinler :)

Osman Yavuz
23.01.2010, 14:33
Şu anda TBL'deki en beğendiğim Türk oyuncu tartışmasız Furkan Aldemir'dir.Bu kadar yetenekli bir uzun yıllardır ülkemizde görmemiştim.Umarım Efes Pilsen de bu oyuncuya kucağını açar.:)

17 Ocak'ta yazmıştım bunu.Henüz transfer ile ilgili bir haber yoktu.İnşallah bu transferi bitiririz.

Murat Erdem
25.01.2010, 18:26
Ben Furkan'ın yerinde olsam Efes'e gelmem. Eski Efes organizasyonu olsa tamam da...

Harun-61
27.01.2010, 10:56
Efes Pilsen Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Ligi “Top 16” turu (F) Grubu'ndaki ilk hafta maçında yarın deplasmanda İspanyol temsilcisi Real Madrid ile karşılaşacak.

Başkent Madrid'deki Vistalegre Spor Salonu'nda TSİ 21.45'te başlayacak karşılaşma Skyturk ekranlarından naklen yayınlanacak.

Ara transferde Bojan Popovic ile kadrosunu güçlendiren Efes Pilsen, Jaric, Kaukenas, Bullock, Garbajosa, Prigioni, Reyes ve Velickovic gibi yıldızların bulunduğu Real Madrid'i deplasmanda yenerek, “Top 16” turuna iyi başlamak amacında.

Lacivert-beyazlı kafile bu sabah Madrid'e gitti.

Hüdai Pervaneli
27.01.2010, 20:20
Bu aksam 8 45 de Madridle macimiz Var Insallah kazaniriz SKYtürk canli yayinlayacakdir