PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Manu61
23.04.2015, 21:29
Perper farkı 9 sayı yaptıktan sonra oyundan çıktı yine. Şu anda Perper -13 Cedi +5 oyunda oldukları süre boyunca.

Enes Başkaya60
23.04.2015, 21:31
Krstic devreye girdi 53-58 son 7 dakika...

Sefer A.
23.04.2015, 21:33
Yeter yaa su rudy gözü kapali atsa girecek yaa

Sefer A.
23.04.2015, 21:34
Bu kadar da bal olmaz yaa salliyor giriyor salliyor giriyor

Manu61
23.04.2015, 21:34
Bal demiyorum artık bunların olayı farklı. Bizim şut potanın içinden çıkıyor adamlar 9-10 metreden isabet buluyorlar.

Enes Başkaya60
23.04.2015, 21:37
Bu kadar Bal olmaz gerçekten bu ne ya adamların attığı giriyor...

Sefer A.
23.04.2015, 21:39
Basketbolumuz yillardir 3lük isabeti çok iyi olan birini çikartamadi ya, en büyük eksikligimiz o bence...
Rakibin tehdit olarak gördügü 1 tane Türk sutör yoktur su anda Dünya'da (belki Ersan Ilyasova ? Eh)

Enes Başkaya60
23.04.2015, 21:42
Adamlar sallaya sallaya maç aldı helal olsun bu kadar bala gerçekten...

Manu61
23.04.2015, 21:44
Rudy bitirdi.

Oruç
23.04.2015, 21:45
Yav bu Rudy nedir be. Nerden atıyor anasını satayım.

Manu61
23.04.2015, 21:46
Rudy şaka gibi. Hala atıyor adam.

Manu61
23.04.2015, 21:48
24-43'lük ikinci yarı sonucu 63-76 kaybettik.

Hakan
23.04.2015, 21:50
Perperoglou'nun torpili devam edecek mi acaba

Sefer A.
23.04.2015, 21:52
Anlamadigim bir sey var, Ivkoviç en iyi hocalardan ya, niye 1 2 hamleyle oyunu kendi lehine çeviremiyor ? real'in oyunculari gerçekten 1 2 gömlek üstün mü ?

Oruç
23.04.2015, 21:57
24 sayı atarak maç kazanılmaz zaten.

Manu61
23.04.2015, 21:58
Anlamadigim bir sey var, Ivkoviç en iyi hocalardan ya, niye 1 2 hamleyle oyunu kendi lehine çeviremiyor ? real'in oyunculari gerçekten 1 2 gömlek üstün mü ?

Real'in müthiş kadro derinliği var. Adamlar kenardan kim gelirse gelsin aynı oyunu oynuyor. Efes çok farklı İvkoviç son dakikalarda Doğuş'u oyuna alarak son hamlesini yaptı Doğuş-Draper-Lasme'nin olduğu beş savunmada biraz hareket getirdi ama hücumda sayı atmaları mucizeydi. İsmail Şenol Efes'in amerikan futbolu takımı gibi olduğunu söylemişti %100 haklı.

Hakan
23.04.2015, 21:59
Onlar Real ise biz Sevilla.

Manu61
23.04.2015, 22:01
İvkoviç'in en büyük hatası Cedi-Perper arasında yaptığı tercihlerdir bana göre. İspanya'da bir maçı bu yüzden verdiğimiz bir gerçek.

Sefer A.
23.04.2015, 23:10
Anlasildi, açiklayici yorumlar için tesekkürler :)
Yalniz elensek te 3-2 yenilerek elenmemek daha çok yakisirdi, biraz kolay oldu real için, hosuma gitmedi...

Geçende real'in çirkefliginden bahsediliyordu da, ben en çok barselona koçu xavi pasqual'a gicigim, çenesi durmuyor çorap gibi agzi var, takimi geriye düsünce de hemen aglamalar zirlamalar faul beklemeler...
Olympiakos geçsin, son 4'te 2 ispanyol fazla olur hiç gerek yok...

Hakan
23.04.2015, 23:52
Müthiş taraftar ve Olympiakos final fourda
Son top sonrası yüzlerce taraftar sahaya indi ama Barcalı oyunculara en ufak müdahale olmadı

Sefer A.
24.04.2015, 00:06
Müthiş taraftar ve Olympiakos final fourda
Son top sonrası yüzlerce taraftar sahaya indi ama Barcalı oyunculara en ufak müdahale olmadı

Aynen ben de izledim karsilasmanin büyük bir bölümünü, ve niye bilmem ama o üçlük sonrasi sevindim ben :D :) Printezis salladi 3lügü...
Final 4'un galibi kesinlikle real madrid olmayacak, tahminim :
Cska 30 %
Olypiakos 25 %
Fener Ülker 25 %
Real madrid 20 %
:)

winner
24.04.2015, 08:03
Dün maçı ikinci yarının ilk beş dakikasında verdik.

İlk yarı gayet iyi hücum ederken ikinci yarı 6.25'in gerisinde oynadık maçı.Zorlama üçlükler girmeyince,top kayıpları artınca Real'e ivmeyi verdik.Aslında Real bunu çok iyi değerlendiremedi.Son çeyrek yine geri geldik.Ama maçın bitimine 5 dakika kala fark 3 sayıyken Janning'in 3'lüğü çemberden çıktı ve dönen topu Rodriguez son saniyede 8 metreden sokunca bence maçın krılma anı oldu.

Efes hedefine ulaştı ama bu seriden çıkabileceken elenmek çok üzücü oldu.Dünkü maçın ikinci yarısı dışında tüm seride daha iyi basketbol oynayan taraftık.Real basketbol oynamak yerine tamamen üç kısasının Rudy-Llull-Rodriguez'in bireysel performansına bağladı işi.Sadece dünkü maçın ikinci yarısında bu üçlü sıradışı işler yaptı.Çok kritik ve çok zor atışları sayı yaptılar.Şans,yetenek ne dersen de.

Artık seneye özellikle sezon başında iyi kadro mühendisliği ile şampiyonluk gelecektir.

winner
24.04.2015, 08:12
Şampiyon takım olmak başka bir şey.

O kadar oyuncusunu kaybetse de Olymiakos saha dezavantajına rağmen Barca'yı geçti.

Şimdi final 4'te en mütevazi kadro belki ama şampiyon olsalar şaşırmam.

Barca'nın en büyük rakibi koç Xavi Pasquale yıllardır bu takımın koçu,her istediği oyuncuyu alabiliyor,Barca gibi marka bir kulüp var elinde ama f 4 bile göremedi bu yıl.Bu kadar başarısız ve bence yetneksiz bir koçu sadece Katalan olduğu için takımın başında tutuyorlar.

Oruç
24.04.2015, 09:41
F4'te favorim Oly.

bahadır2561
24.04.2015, 14:14
Printezis o ana kadar 5/0' la oynuyordu (üçlük isabeti)
Adam son saniyede attı :)

AhmetG.
25.04.2015, 03:30
cska alır.

UğurB
27.04.2015, 15:34
Anadolu Efes'in elenmesi savunma ile hücumun dengesini bir arada kuramamasıdır. Gelecek sezon bu yönde bir denge sağlanmalı, Heurtel'in zaaflarını örtecek şekilde kadro mühendisliği yapılması gerekir.

Benim gönlümden geçen Efes Pilsen:

PG: Heurtel, Sloukas, Doğuş
SG: Reggie Redding, Furkan, Birkan
SF: Kuzminskas, Cedi, Okben
PF: Saric, Trey Thompkins, Samet Geyik
C: Krstic, Anthony Randolph, Emircan Koşut

Size yerine Krstic hariç atletizmi çok yüksek bir takım tercih edilmeli.
Sloukas, Redding, Cedi, Saric, Randolph sahadayken atletizm tavan yapacaktır...

UğurB
27.04.2015, 15:36
Final Four için ise CSKA - Real Madrid finali bekliyorum. Her iki takımda yarı finalde çok zorlanır ama zor da olsalar geçerler.
Finalde ise ev sahibi avantajı sahaya yansıtılmazsa (!) CSKA kazanır.

Bahadır Şimşek
28.04.2015, 09:33
CSKA kesin favori ancak bu işler kağıt üzerinde olmuyor. Sürpriz biz Oly- fb finali olabilir. Ancak her halükarda CSKA şampiyon olamaz gibime geliyor nedense.

winner
28.04.2015, 15:01
Real kendi evinde şampiyonluğu bırakmaz gibime geliyor.

Hem kadro kalitesi var hem de her türlü şeyi kullanacaklar kendi sahalarında. İyi oynamadıkları zaman bile hem oyuncuların hem de seyircinin hakem ve rakip üzerindeki psikolojik baskısı onları bir adım öne geçiriyor.Hakemler özellikle çeneleri durmayan Real'in İspanyol oyuncularının tepkilerinden çok çekiniyor ve hemen etki altına giriyor.Serinin genelinde daha iyi basketbol oynayan Efes'i basketbolla değil bu psikolojik hamlelerle elediler.Rakipleri birçok şeyi maçın tamamında çok iyi yapmak zorunda.

winner
28.04.2015, 15:07
Cska 4 takım içinde en iyi ve en derin kadroya sahip olmasına rağmen nedense her an dağılabilirmiş hissi veriyor.

Sanırım Teodosiç'ten kaynaklanıyor.4 takımın guardlarına baktığımızda kontrolünü kaybetme riski en yüksek oyuncu.Tabii maçı da alıp götürebilir ama bundan önceki f4'lerde bu anlamda çok kötü sınav verdi.

Ama son AK 47 hamlesi bence çok önemli.

Halen sahada birçok şeyi değiştirebilecek bir oyuncu.

winner
28.04.2015, 15:14
Olimpiakos bu seferde kupayı alırsa artık diyecek bir şey yok.

4 takım içinde en mütevazi ve en az maliyetle kurulmuş kadro onların.Ama ellerinde çok iyi backcourt oyuncuları var.Ayrıca uzunları çemberi iyi koruyor.4 takım içinde en iyi savunmaya sahipler.Ve tabii Vasilis gibi oynayan, oynatan bir yıldız ve Printezis gibi müthiş bir joker var.

winner
28.04.2015, 15:32
fb'yi değerlendirmek içimden gelmiyor.

winner
28.04.2015, 15:33
Anadolu Efes'in elenmesi savunma ile hücumun dengesini bir arada kuramamasıdır. Gelecek sezon bu yönde bir denge sağlanmalı, Heurtel'in zaaflarını örtecek şekilde kadro mühendisliği yapılması gerekir.

Benim gönlümden geçen Efes Pilsen:

PG: Heurtel, Sloukas, Doğuş
SG: Reggie Redding, Furkan, Birkan
SF: Kuzminskas, Cedi, Okben
PF: Saric, Trey Thompkins, Samet Geyik
C: Krstic, Anthony Randolph, Emircan Koşut

Size yerine Krstic hariç atletizmi çok yüksek bir takım tercih edilmeli.
Sloukas, Redding, Cedi, Saric, Randolph sahadayken atletizm tavan yapacaktır...

Sevgili Uğur uzun zamandır ses yoktu senden Real'e elendik gittik senin yokluğunda:)

Seçtiğin oyuncu profillerini beğendim.Bu isimler olmazsa bile benzer profilde oyunculardan oluşan bir kadro kurulmalı.

Samet Geyik'in bu sezon başında Efes'e gelmemesi gelecek sezon için kayıp.Ahmet Çakı sezon başında onu Tofaş'tan nasıl getirmedi şaşırmıştım.İvkoviç, Furkan ve Cedi gibi onu da gelecek sezona tam bir Eurleague oyuncusu gibi hazırlayabilirdi.Ayrıca Bjelica tribüne çıktığı için TBL'de 4 numara sıkıntısı yaşanmazdı.Ama bu sezon mutlaka takıma katılmalı.

Oğuz ZEYTİN
28.04.2015, 21:06
Uzun yıllardır İspanya (Barcelona, Real Madrid, Unicaja, Tau Ceramica), Yunanistan (PAO-OLY), Rusya (CSKA), İsrail (M. Tel-Aviv) takımlarından oluşan Final Four'a Siena ve Partizan'dan yıllar sonra Fb Ülker katılıyor.

UğurB
29.04.2015, 08:38
Sevgili Uğur uzun zamandır ses yoktu senden Real'e elendik gittik senin yokluğunda:)

Seçtiğin oyuncu profillerini beğendim.Bu isimler olmazsa bile benzer profilde oyunculardan oluşan bir kadro kurulmalı.

Samet Geyik'in bu sezon başında Efes'e gelmemesi gelecek sezon için kayıp.Ahmet Çakı sezon başında onu Tofaş'tan nasıl getirmedi şaşırmıştım.İvkoviç, Furkan ve Cedi gibi onu da gelecek sezona tam bir Eurleague oyuncusu gibi hazırlayabilirdi.Ayrıca Bjelica tribüne çıktığı için TBL'de 4 numara sıkıntısı yaşanmazdı.Ama bu sezon mutlaka takıma katılmalı.

Sevgili Erdogan,

Is hayatindaki yogunluklar malesef bazi seyleri geri atmama neden oluyor. Simdi sakinlesti yeniden geri gelebildim...
Bu yogunlukta yazarligi da kaybettik malesef :(
Canlari sagolsun...

Az once Subat'ta oynanan ilk FB ULker macindan sonra yaptigim kadroya baktim orada Krstic'i bir kalemde silmisim. Kendime kizdim.
Ben yukaridaki kadroyu yazmama ragmen tahminim sadece uc yabanci degisikligi olacagi yonunde.
Janning, Bjelica ve Lasme'nin (Bu oyuncular ya 1 yillik ya da 1+1 kontratlari var) yerlerine oyuncu takviyesi yapilacaktir.
Perperoglou degisikligi cok elzem degil ama bu kadar tecrubeli bir oyuncunun Real Madrid serisinde yasadigi moral ve konsantrasyon dusuklugu beni dusundurdu.
Burada bence kritik nokta Draper konusunda verilecek karar. Kalacaksa Heurtel ile yan yana oynadiklarinda buyuk fiziksel sorun yasiyoruz. Bunu onaracak bir yapi dusunulmesi lazim. Tek basina oldugunda iki numaranin skorer olmasi lazim. Hem skorer hem savunmaci iki numara var mi (cunku ayni zamanda Heurtel ile oynadiginda onun savunma problemlerini kapamasi lazim).
Tofas'in buyuk bir ihtimalle bu sezon duseceginden yola cikarak Samet Geyik'in bir transfer yapacagini tahmin etmek zor degil (Tayfun Erulku'yu de Trabzon'a getirmeli). Onda da Cedi potansiyeli goruyorum ben. Sutlarina ve faullerine cok calismali...

Oğuz ZEYTİN
30.04.2015, 13:36
TBL finali Efes - Fb Ülker olursa, Euroleague'e katılacak üçüncü takım hangisi olur?

ccd6167
30.04.2015, 14:12
TBL finali Efes - Fb Ülker olursa, Euroleague'e katılacak üçüncü takım hangisi olur?

Oğuz playoff yaparsak yarı finale kalma şansı olupta gidemez miyiz sence ?

5. Yada 6. Bitirirsek darüşafaka ile karşıyaka elenebilinir bence

Mustafa Yılmaz.20
30.04.2015, 21:12
Normal sezon üçüncüsü olur, eger ilk turu gecebilirse. Yani büyük ihtimalle darüşşafaka.

Şimdi Efes-Fener finali olacağını varsayarsak, daçka ligi üçüncü bitirip ilk turda elenirse, bizde ligi beşinci bitirip ilk turda karşıyaka'yı elersek euroleague'e biz mi gidiyoruz? Çok zor tabi ki ama düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor.

Oğuz ZEYTİN
30.04.2015, 23:53
Oğuz playoff yaparsak yarı finale kalma şansı olupta gidemez miyiz sence ?

5. Yada 6. Bitirirsek darüşafaka ile karşıyaka elenebilinir bence

Normal sezon üçüncüsü olur, eger ilk turu gecebilirse. Yani büyük ihtimalle darüşşafaka.

Şimdi Efes-Fener finali olacağını varsayarsak, daçka ligi üçüncü bitirip ilk turda elenirse, bizde ligi beşinci bitirip ilk turda karşıyaka'yı elersek euroleague'e biz mi gidiyoruz? Çok zor tabi ki ama düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor.

Ha iste, bu iki olasiligi bir arada dusununce "yoksa" diyorum. ☺

winner
01.05.2015, 08:03
James Gist'te yasaklı madde çıkmış.

Müthiş geçirdiği sezon kötü bitti.

Oğuz ZEYTİN
07.05.2015, 12:15
12 A lisans sahibi kulüp şunlardı:

Unicaja Malaga
Barcelona
Real Madrid
Caja Laboral
CSKA
Maccabi
Zalgiris
EA7 Milano
OLY
PAO
Anadolu Efes
Fb Ülker

Dört İspanyol'dan biri artık bu hakkını yitirecek. A lisans sayısı 11'e düşüyor.

*

Eurocup şampiyonu sıfatıyla Khinmki Euroleague'e gidiyor.

UğurB
08.05.2015, 08:33
Bu arada Turkiye'de gecen sene verilen B lisans hakkini yitirdi.
Yerine Wild Card verildi. Bunun anlami su istersen ligde sampiyon ol - ULEB kimi isterse onu cagirir.
Su anda en buyuk aday Darussafaka Dogus, 20 milyon euro yatirim sozu vermisler diye dedikodu var ortalikta...

Murat'
08.05.2015, 09:20
Bu arada Turkiye'de gecen sene verilen B lisans hakkini yitirdi.
Yerine Wild Card verildi. Bunun anlami su istersen ligde sampiyon ol - ULEB kimi isterse onu cagirir.
Su anda en buyuk aday Darussafaka Dogus, 20 milyon euro yatirim sozu vermisler diye dedikodu var ortalikta...

Taraftara dağıtacakları para da bu bütçenin içinde herhalde.

Yahu bu adamların maçlarına kim gidecek gerçekten çok merak ediyorum, her Euroleague takımı zaten en az 2-3 kere İstanbul'a geliyor.

Oğuz ZEYTİN
08.05.2015, 09:25
Taraftara dağıtacakları para da bu bütçenin içinde herhalde.

Yahu bu adamların maçlarına kim gidecek gerçekten çok merak ediyorum, her Euroleague takımı zaten en az 2-3 kere İstanbul'a geliyor.

Bir de Ayhan Şahenk Euroleague standartlarında değil. Sinan Erdem'i yeniden açtırmaları gerekecek.

Murat'
08.05.2015, 09:37
Bir de Ayhan Şahenk Euroleague standartlarında değil. Sinan Erdem'i yeniden açtırmaları gerekecek.

Abdi İpekçi'de oynamazlar mı Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
08.05.2015, 10:05
Abdi İpekçi'de oynamazlar mı Oğuz?

Oynarlar. Sinan Erdem daha merkezi ve metro/metrobüsle ulaşım daha kolay Murat. O salonun atıl yatmasından rahatsız oluyorum.

Murat'
08.05.2015, 10:18
Oynarlar. Sinan Erdem daha merkezi ve metro/metrobüsle ulaşım daha kolay Murat. O salonun atıl yatmasından rahatsız oluyorum.

Efes bir ara orda oynadı, sonra neden vazgeçtiler acaba?

Bizim de TBL'ye yükseldiğimiz ilk salon olması nedeniyle değer bir yer tabi ki . :)

Cengiz Çubukcu
08.05.2015, 10:31
Efes bir ara orda oynadı, sonra neden vazgeçtiler acaba?

Bizim de TBL'ye yükseldiğimiz ilk salon olması nedeniyle değer bir yer tabi ki . :)

Sinan Erdem'i gereksiz ne kadar organizasyon varsa o işler çin kullanıyorlar...(geçen sene bir Trabzon derneği Trabzon gecesi yapmıştı koca salonda 200 kişi ya vardık ya yoktuk :) )

Oğuz ZEYTİN
12.05.2015, 21:40
12 A lisans sahibi kulüp şunlardı:

Unicaja Malaga
Barcelona
Real Madrid
Caja Laboral
CSKA
Maccabi
Zalgiris
EA7 Milano
OLY
PAO
Anadolu Efes
Fb Ülker

Dört İspanyol'dan biri artık bu hakkını yitirecek. A lisans sayısı 11'e düşüyor.

*

Eurocup şampiyonu sıfatıyla Khinmki Euroleague'e gidiyor.

Olaya bak, A lisansını kaybeden şanlı Unicaja oldu.

Murat'
12.05.2015, 21:42
Olaya bak, A lisansını kaybeden şanlı Unicaja oldu.

B lisansı mı verdiler İspanya'ya.

Bence Laboral Kuxta'nın kaybetmesi gerekiyordu.

Eurocup Top 16'da Unicaja ile eşleşir miyiz dersin. :)

Murat'
12.05.2015, 21:49
Bu arada Fesenko ile ilgileniyormuş Malaga.

http://www.laopiniondemalaga.es/unicaja/2015/05/07/kyrylo-fesenko-gigante-agenda-unicaja/764021.html

Bir de Limoges'den Jamar Smith'i almak üzereymişler.

Oğuz ZEYTİN
12.05.2015, 21:53
B lisansı mı verdiler İspanya'ya.

Bence Laboral Kuxta'nın kaybetmesi gerekiyordu.

Eurocup Top 16'da Unicaja ile eşleşir miyiz dersin. :)

Haber burada Muratım. Yardım et Allah rızası için. :)

http://www.mundodeportivo.com/baloncesto/euroliga/20150507/2022412774/unicaja-se-queda-sin-licencia-a.html

Murat'
12.05.2015, 22:10
Haber burada Muratım. Yardım et Allah rızası için. :)

http://www.mundodeportivo.com/baloncesto/euroliga/20150507/2022412774/unicaja-se-queda-sin-licencia-a.html

Bu sezonki puanlamada Real Madrid 172, Barcelona 171, Laboral 119, Unicaja da 112 puana sahipmiş. Seyirci sayısındaki azalma ve maçlarını yayınlatma konusunda yaşadığı kanal bulma sıkıntısı nedeniyle Euroleague böyle bir karar almış diyor gazete.

B lisansı varmış İspanya'nın ancak Unicaja'nın B lisansı alması için A lisanslı bir takımla final oynaması gerekiyormuş. Yarı finale 3 A lisanslı takımla birlikte kalırsalar yine B lisansını alacaklarmış.

Oğuz ZEYTİN
12.05.2015, 22:15
Bu sezonki puanlamada Real Madrid 172, Barcelona 171, Laboral 172, Unicaja da 171 puana sahipmiş. Seyirci sayısındaki azalma ve maçlarını yayınlatma konusunda yaşadığı kanal bulma sıkıntısı nedeniyle Euroleague böyle bir karar almış diyor gazete.

B lisansı varmış İspanya'nın ancak Unicaja'nın B lisansı alması için A lisanslı bir takımla final oynaması gerekiyormuş. Yarı finale 3 A lisanslı takımla birlikte kalırsalar yine B lisansını alacaklarmış.

Hem Trabzonspor hem Unicaja'yı yaktı ULEB. Keşke FIBA Suproleague tarzı bir şey kursa...

Murat'
12.05.2015, 22:35
Hem Trabzonspor hem Unicaja'yı yaktı ULEB. Keşke FIBA Suproleague tarzı bir şey kursa...

Puanları yanlış yazmışım, düzelttim onları.

İki başlılık gerçekten çok saçma, son bulması gerekli bence, tek bir federasyon olmalı.

Oğuz ZEYTİN
14.05.2015, 15:50
Sayı Kralı - Rochestie

Yılın Savunmacısı - Dunston

Yılın Genç Oyuncusu - Bogdanovic

Yılın Beşi - Spanoulis, Teodosic, Bjelica, Reyes, Marjanovic

MVP - Bjelica

UğurB
14.05.2015, 16:35
Genc oyuncu Bogdanovic haric tercihler dogru bence...
92 dogumlu oyuncuya genc oyuncu odulu vermek saka gibi :)

winner
15.05.2015, 10:03

Sevgili Uğur ağzına sağlık.

17-18 yaşındaki çocuklar bu sezon süper performanslar sergilediler.

İkisi Furkan ve Cedi. Başkaları da var.92 doğumludan yılın genç oyuncusu olmaz.

Yılın beşi de bence olmamış.

winner
15.05.2015, 10:08
Sayı Kralı - Rochestie

Yılın Savunmacısı - Dunston

Yılın Genç Oyuncusu - Bogdanovic

Yılın Beşi - Spanoulis, Teodosic, Bjelica, Reyes, Marjanovic

MVP - Bjelica

Yılın genç oyuncusu seçimi fecaat.

Yılın beşi de her takımdan 30 sayı fark yer.

Teodosiç yerine kesinlikle Llull olmalıydı orada.Real'in bu sezon ki en iyi ve istikrarlı oyuncusu.Rudy'den daha öne çıktı.

Bjelica 3 numara da seçilmez, 4 yapsan itirazım olmaz.

Reyes'in yılın beşinde ne işi var Jamel Mclean orada dururken.

Spanoulis ve Marjanoviç doğru seçimler.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 10:20

Haklısınız ağabey, katılıyorum. Ama bu konu daha önce de tartışıldığında, "NBA'de yılın çaylağı 22-23 yaşındaki çocuklar olabiliyor" savunması yapılmıştı.

Mevcut şartlarda Kuzminskas, Kalinic veya Edo Muric de bu ödülü rahatlıkla alabilirdi.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 10:21
Yılın genç oyuncusu seçimi fecaat.

Yılın beşi de her takımdan 30 sayı fark yer.

Teodosiç yerine kesinlikle Llull olmalıydı orada.Real'in bu sezon ki en iyi ve istikrarlı oyuncusu.Rudy'den daha öne çıktı.

Bjelica 3 numara da seçilmez, 4 yapsan itirazım olmaz.

Reyes'in yılın beşinde ne işi var Jamel Mclean orada dururken.

Spanoulis ve Marjanoviç doğru seçimler.

İkinci takım nasıl ağabey?

De Colo - Goudelock - Rudy - Devin Smith - Tomic

winner
15.05.2015, 10:50
İkinci takım nasıl ağabey?

De Colo - Goudelock - Rudy - Devin Smith - Tomic

Bu takım ilk takımı yürüyerek yener.

Burada da sırıtan bence Rudy. Bu sezon orayı hak ettiğini düşünmüyorum.

Belki tam 5 numara değil ama Vesely Tomiç'in yerine ikinci beşte olmayı daha çok hak etti.

winner
15.05.2015, 10:56
Haklısınız ağabey, katılıyorum. Ama bu konu daha önce de tartışıldığında, "NBA'de yılın çaylağı 22-23 yaşındaki çocuklar olabiliyor" savunması yapılmıştı.

Mevcut şartlarda Kuzminskas, Kalinic veya Edo Muric de bu ödülü rahatlıkla alabilirdi.

Oğuzcum fazla uzağa gitmeye gerek yok.1994 doğumlu Sariç neden alamıyor.?

İlk Euroleague sezonu ortalaması 24 dakika 9.9 sayı 6.4 ribaunt.

Sariç cüssesinden ve 1.tur 12.sırada draft edilmesinden dolayı "baba" oyuncu muamelesi görüyor herhalde.Halbuki en genç Euroleague oyuncularından birisi.

winner
15.05.2015, 12:25
Madrid'in Tacı umarım bu akşam bir sürprize izin vermez.

Basketbolda da olsa o formayı başarı yakalarken görmek istemiyorum.

Oruç
15.05.2015, 19:21
İlk çeyrek sonucu Cska 20 - 17 Oly.

Şampiyonluk favorim Oly.

Ogün'
15.05.2015, 19:23
Bu sefer alır Cska.

Mustafa YILMAZ
15.05.2015, 19:29
futbolda barça ne kadar favorimse baskette cska o kadar favorim bu sene alacaklar kupayı real'le finalde oynarlar kupayıda alırlar. bir iki maçlarını izlemiştim cska'nın istedikleri zaman tempo yapıp rahat fark yakalayabiliyorlar rakip kim olursa olsun

Oruç
15.05.2015, 19:41
Printezis müthiş oynuyor.

Oruç
15.05.2015, 19:47
Cska 36 - 35 Oly. İlk yarı skoru.

Spa'nın sayısı yok.

Manu61
15.05.2015, 20:28
Teodosic iyi güldürdü :)

Hakan
15.05.2015, 20:33
Spanoulis'e büyü yapmışlar.

Oruç
15.05.2015, 20:37
Teodosic iyi güldürdü :)

Kahkaha attım.

:D

Manu61
15.05.2015, 20:41
Spanoulis 12. şutunda ilk isabetini buldu.

Ogün'
15.05.2015, 20:45
Yine mi?

Ogün'
15.05.2015, 20:47
Spanoulis.Helal be

Manu61
15.05.2015, 20:48
Oly öne geçti. Spanoulis durdu durdu son çeyrek iki tane can yakan üçlük gönderdi.

Manu61
15.05.2015, 20:50
Spanoulis çıldırdı şampiyonluk istiyor. O nasıl şut arkadaş.

Manu61
15.05.2015, 20:58
Spanoulis için ne diyebiliriz bilmiyorum.

Hakan
15.05.2015, 20:59
Bu adamın heykeli yapılmalı.

selcuk
15.05.2015, 21:01
bu adam neden nba de degil

Manu61
15.05.2015, 21:02
Oly finalde. Cska berbat bir son top kullandı diyecektim ama onu bile kullanamadılar :) Cska intikam için biraz daha beklemek zorunda.

Oruç
Spa bitti demeden bitmez.

Takım gibi takım Oly.

Ogün'
Cska için kabusun sözlük anlamı:'Olympiakos'

Manu61
15.05.2015, 21:03
bu adam neden nba de degil

Zamanında gitti ama fizik olarak oralarda barınması biraz zor.

Manu61
15.05.2015, 21:07
Cska'nın alacağını düşünüyordum ama Oly gerçekten müthiş mücadele etti ve sonuna kadar kazanmayı haketti. Teodosic 3. çeyrek sonu ve 4. çeyrek başını saymazsak oyunda yoktu. Aaron Jackson 7 top çaldı final four rekoru kaç acaba ?

selcuk
15.05.2015, 21:07
Zamanında gitti ama fizik olarak oralarda barınması biraz zor.

ok
tsk ettim aydinlattigin icin

Sefer A.
15.05.2015, 21:10
cska hiç üstünlük kuramadi, tahminim oly idi tuttu, yazmadim ama içimden geçiyordu bu, bu aralar tutturuyorum hayret :)
Yalniz, Papaloukas mi Diamantidis mi Spanoulis mi desem ? 1. 2. 3. ? :)

Ogün'
15.05.2015, 21:13
ok
tsk ettim aydinlattigin icin
Meşhur bir hikayesi de var.Koça,ben geldiğim yerin T-mac'iydim demiş.Koçta şöyle demiş.burada T-mac,T-mac.

selcuk
15.05.2015, 21:15
Meşhur bir hikayesi de var.Koça,ben geldiğim yerin T-mac'iydim demiş.Koçta şöyle demiş.burada T-mac,T-mac.

anlamadim

Mustafa YILMAZ
15.05.2015, 21:17
yok böyle bişey maçı olym. kazanmadı cska verdi son 5 dakika falan 10 sayı kadar öndeydi cska sonra bi anda durdu adamlar 10-0 seri yediler şans, spa ve rakibin oyunu bırakması bu üçünden biri olmasaydı maçı cska kazanmıştı resmen kendi elleri ile verdiler maçı.

yalnız bu spa fena adam harbiden son 3 dakikada falan 11 sayı attı ki o dakikaya kadar sayısı yoktu galiba

ben cska alır diyordum maçı her türlü ama bu başka bi türlü oldu :D

Ogün'
15.05.2015, 21:23
anlamadim
Ben Yunanistan'ın Tracy Mcragdy'siydim.Koç beni niye oynatmıyor anlamıyorum gibi bir demeç vermiş.Koç Van Gundy de Buranın Tracy Mcragdy'si de Tracy Mcragdy zaten demiş. Tracy Mcragdy de takım arkadaşı.

Manu61
15.05.2015, 21:24
Babam konu Yunanistan'dan ne zaman açılırsa açılsın bir şekilde lafı Nikos Galis'e getirirdi. Aynısını ilerde ben Spanoulis için yapacağım sanırım. Gençler siz bilmezsiniz bir Spanoulis vardı filan :)

Mustafa Yılmaz.20
15.05.2015, 21:25
yok böyle bişey maçı olym. kazanmadı cska verdi son 5 dakika falan 10 sayı kadar öndeydi cska sonra bi anda durdu adamlar 10-0 seri yediler şans, spa ve rakibin oyunu bırakması bu üçünden biri olmasaydı maçı cska kazanmıştı resmen kendi elleri ile verdiler maçı.

yalnız bu spa fena adam harbiden

ben cska alır diyordum maçı her türlü ama bu başka bi türlü oldu :D
İste o son 5 dakikada oly'yi devreye sokan adam 6/16 ile maçın en skoreri De Colo oldu. Üst üste 2 top kaybının peşinden takım arkadaşları iyi geriye koşmasına rağmen ve faul hakkı dolmusken süreyi durdurup çizgiye getirdi olympiakos'lu oyuncuları. İtoudis de çok kızdı o pozisyonlarda ama kenara almayı düşünmedi.

Hep De Colo'nun kritik anlarda güvenilmez bir oyuncu olduğu düşünmüşümdür. Ama Teodosic bu konuda o kadar sabıkalı ki maç sonlarında oyunun kontrolünü De Colo'ya verdiler. De Colo iyi bir skorer olabilir ama asla lider bir oyuncu değil. Son 5 dakika çok büyük tercih hataları yaptı. Onun çıkardığı küçük kıvılcımı da Spanoulis yangına çevirdi resmen.

selcuk
15.05.2015, 21:26
Ben Yunanistan'ın Tracy Mcragdy'siydim.Koç beni niye oynatmıyor anlamıyorum gibi bir demeç vermiş.Koç Van Gundy de Buranın Tracy Mcragdy'si de Tracy Mcragdy zaten demiş. Tracy Mcragdy de takım arkadaşı.

ok :D:D:D
güzelmis

Manu61
15.05.2015, 21:28
Kirilenko'ya üzülüyorum adam ne zaman avrupaya dönüş yapsa Oly tarafından perişan ediliyor.

Oruç
15.05.2015, 21:30
Oly'e şans vermiyordunuz beyler itiraf edin.

Ogün'
15.05.2015, 21:32
Oly'e şans vermiyordunuz beyler itiraf edin.

Ben Cska bu sefer yenilmez artık diye düşünüyordum.

Mustafa YILMAZ
15.05.2015, 21:36
İste o son 5 dakikada oly'yi devreye sokan adam 6/16 ile maçın en skoreri De Colo oldu. Üst üste 2 top kaybının peşinden takım arkadaşları iyi geriye koşmasına rağmen ve faul hakkı dolmusken süreyi durdurup çizgiye getirdi olympiakos'lu oyuncuları. İtoudis de çok kızdı o pozisyonlarda ama kenara almayı düşünmedi.

Hep De Colo'nun kritik anlarda güvenilmez bir oyuncu olduğu düşünmüşümdür. Ama Teodosic bu konuda o kadar sabıkalı ki maç sonlarında oyunun kontrolünü De Colo'ya verdiler. De Colo iyi bir skorer olabilir ama asla lider bir oyuncu değil. Son 5 dakika çok büyük tercih hataları yaptı. Onun çıkardığı küçük kıvılcımı da Spanoulis yangına çevirdi resmen.

aynen özellikle o faul olayı tam bir aptallıktı zira vücut dillerinden belli oluyordu olym.'un maçı bırakma kıvamında olduğu bugün şanslıydılarda tam fark açılacak bir üçlük bir basket faul hop yine yanyana hele aldıkları hücum ribaundları hep oyunda tuttu olym.'u yinede o 10 sayı farkı yakalamışken vermezler diye düşündüm ama spa gibi bi adamın varsa cezayı yapıştırır ki son attığı üçlükte adam çok uzaktan savundu resmen tahrik etti spa'yı üçlük atması için. dediğin gibi cska'da lider oyuncu yok olym.'da ise avrupanın en iyi winner oyuncusu var .. real - cska finali bekliyordum olym-real olur

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 21:58

van Gundy'ler karismasin: Stan degil, Jeff. :)

Oylmoiakos yillardir Avrupa'ya ders veriyor. Butce tek basina yetmez. Zeka ve yetenege sahip lider ve etrafinda birbirini tamamlayan parcalar: Atletik savunmaci, sutor, pasor uzun, delici gard...

Cska'da bunlar yok mu? Var. Ama onlarin Spanoulis'i yok.

selcuk
15.05.2015, 22:04
hala madrid

Çağdaş DENİZ
15.05.2015, 22:11
Şike show başladı

F. Yıldırım
15.05.2015, 22:40
haha şikebahçe Ülker 2. periyotta yerin dibine girdi

Mustafa YILMAZ
15.05.2015, 22:44
aah ulan cska bu akşam çok iyi para kaldıracaktım yenseydin o maçı real'e top tüfek girecektim tüm kasa şikebahçenin içinden geçiyorlar şimdi öyle bakıyorum uzaktan..

Ogün'
15.05.2015, 22:47
Çok güzel maç valla :-)

Hakan
15.05.2015, 22:48
Çıldırt bizi Rivers başkaan

Oruç
15.05.2015, 22:48
Madrid şov yaptı resmen.

Çağdaş DENİZ
15.05.2015, 22:49
Ooooooo
55-35. Hahaha

F. Yıldırım
15.05.2015, 22:50
Ülker'in 2 periyotta attığı 35 sayıyı tek periyota sığdırdı Madrid:)

en az 30 sayı fark olmalı ki gittiklerine pişman olsunlar

drose61
15.05.2015, 22:56
valla maç 150 farkla da bitse final four oynuyorlar, dalga geçilecek bir yanı yok.

mesela keşke futbolda CL yarı finaline kalsak da 10-0 yenilsek iki maçı da

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 22:57
Nostalji :) http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919315225&postcount=3961

İlkhan
15.05.2015, 23:00
Hala Madrid :)

Çağdaş DENİZ
15.05.2015, 23:06
valla maç 150 farkla da bitse final four oynuyorlar, dalga geçilecek bir yanı yok.

Biz gittiğimiz heryerde farkimizi ortaya koyarız
örnek: ilk avrupa senesi eurochallenge finali
ilk uefa grubu namağlup lider çıktık
ilk şampiyonlar ligi uefaya kaldık

Oruç
15.05.2015, 23:09
Kurşun gibi 3'lük atıyorlar mübarek.

F. Yıldırım
15.05.2015, 23:12

Bence kadro kalitesi olarak f4 oynamaları doğal. Asıl başarı f4'da rakiplerle baş etmektir.

Ayrıca bu sazanlar Efes başa baş oynadı diye rahat yeteceklerini sanıyorlardı. Ama sonuç ortada: 25 sayı fark

Çağdaş DENİZ
15.05.2015, 23:19
Efes reali yenebilecek tek takımdır
bu arada fark 16 ya indi

winner
15.05.2015, 23:46
murat murathanoğlu'nun kariyerine ciddi gölge düşürdüğü maç oldu.

winner
15.05.2015, 23:55
Adamlar 2.çeyrek maçı bitirdi,finali düşünerek ikinci yarıyı idman temposunda oynadı hala hakem filan.

İlkhan
16.05.2015, 00:02
Az bıraksan ağlayacaklardı şu iki dangalak fenerli spiker. İyi oldu yenilmeleri. Onların tabiriyle "haksızlığa" uğrayarak.

Yar saçların lüle lüle :)

winner
16.05.2015, 00:03
Real çok rahat kazandı maçı.İkinci yarı terlemediler bile.

fb buranın en zayıf halkasıydı öyle olduğu sahada da ortaya çıktı.

Maçın hareketi Rodriguez'in melihi 2 metre patinaj yaptırdığı pozisyon.

Hakan
16.05.2015, 00:06
Hakemler cidden fiyaskoydu.Yine de büyük iş başardılar.

winner
16.05.2015, 00:07
Sanırım Teodosiç'ten kaynaklanıyor.4 takımın guardlarına baktığımızda kontrolünü kaybetme riski en yüksek oyuncu.Tabii maçı da alıp götürebilir ama bundan önceki f4'lerde bu anlamda çok kötü sınav verdi.

Cska bu işe son vermeli artık.

winner
16.05.2015, 00:08
Olimpiakos bu seferde kupayı alırsa artık diyecek bir şey yok.

4 takım içinde en mütevazi ve en az maliyetle kurulmuş kadro onların.Ama ellerinde çok iyi backcourt oyuncuları var.Ayrıca uzunları çemberi iyi koruyor.4 takım içinde en iyi savunmaya sahipler.Ve tabii Vasilis gibi oynayan, oynatan bir yıldız ve Printezis gibi müthiş bir joker var.

Hakikaten diyecek bir şey yok.

selcuk
16.05.2015, 00:14
buda kapak olsun
https://pbs.twimg.com/media/CFE2kMRWMAAV2ct.jpg:large

Yaşar
16.05.2015, 00:22
Euroleague finalin de savunmalar şampiyon yapar. Yani oyle 80 lere falan cikmaz skor. Finalleri her zaman savunmalar kazandırır. Olympiakos da Spanoulis denen bir sihirbaz var. Ama Real Madrid kadrosu açık ara favori yapıyor Madrid i. Ev sahibi olma avantajı da var.

Tayfun
16.05.2015, 00:28
Real içinden geçmiş fenerin, güzel oldu behh ...

Çağdaş DENİZ
16.05.2015, 00:29
buda kapak olsun
https://pbs.twimg.com/media/CFE2kMRWMAAV2ct.jpg:large

Bunu nerden buldun yaw😊😊😊

selcuk
16.05.2015, 00:31
Bunu nerden buldun yaw😊😊😊

twitter da oflu orhan nickli renkdasdan

Çağdaş DENİZ
16.05.2015, 00:35
twitter da oflu orhan nickli renkdasdan

Hahaha tmm😊

ccd6167
16.05.2015, 10:00
Bnce olimpiyakosun en büyük avantajı finalde uzunlar olur öyle ayonu öyle rahat oynatacaklarını sanmıyorum

Printezisin de hakkını vermek lazım müthiş bi oyuncu her eve lazım bence.

bahadır2561
16.05.2015, 12:32
İyi geçirmişler, helal olsun :alkış:

oflubektas
16.05.2015, 13:16
Olimpiakos bu sene de şampiyon olursa Euroleague'in adı artık değişsin ve Vasilis Spanoulis ligi olsun. Adam Cska maçında o kadar iyi değildi ama son üçlüğü öncesi tüm sahayı açtırdı. Penetre etmesi beklenirken, üstelik savunmacısı da sağlamken el üstünden müthiş bir üçlükle bitirdi işi. O anda adamın içine Reggie Miller kaçmış...

Veysel
16.05.2015, 13:18
Real ozlemine son verir

Oruç
17.05.2015, 20:46
Final maçı 21.00'de.

Favorim Oly.

Hakan
17.05.2015, 21:11
Maç harika başladı.

Ogün'
17.05.2015, 21:16
Oly yine kazanacak gibi duruyor.

Oruç
17.05.2015, 21:21
İlk çeyrek Madrid 15 - 19 Oly.

Sefer A.
17.05.2015, 22:16
Haydi olyyyy
reyes 4 faul, kenarda, daha 3.çeyregin bitmesine 4 dakikadan fazla süre var

Sefer A.
17.05.2015, 22:19
jaycee caroll acayip bir oyuncu yaa, Ray Allen resmen, sevdigim tarz, sadece 3lük

Ogün'
17.05.2015, 22:29
10 oldu fark bakalım dönebilecek mi Oly bu sefer

Ogün'
17.05.2015, 22:39
3:45 kaldı fark 10 artık dönmez.

Sefer A.
18.05.2015, 00:50
real madrid kazandi malesef... olympiakos'u tebrik ediyorum gerçekten iyi is çikardilar...
jaycee caroll gibi bir oyuncu lazim bize, biz onu alamayiz belki ama o zaman efes alsin, bu tarz oyuncularla cezayi kesersin ve sampiyonluk kazanabilirsin... krstiç bjelica lasme tirt bunlar :)

winner
19.05.2015, 08:39
Sezon geneli ve f4 performansına baktığımız zaman şampiyonluğu hak eden takım kazandı.

Vassilis sezonun en kötü maçını finale saklamış yoksa Olympiacos işi son topa kadar getirebilirdi.Ama yine de herkesin saygısını bir kez daha kazandılar.

Umarım seneye Efes'i final oynarken görürüz.

Oğuz ZEYTİN
19.05.2015, 10:18
Hurriyet Gazetesi, Fb Ülker'i utanmasa Final Four'da gönüllerin şampiyonu ilan edecek. Bu kadar fanatizm gerçekten tehlikeli. Çünkü sporun detaylarına hakim olmayan ve bu haberi okuyan kitlede oluşan algı yanıltıcıdır.

Öncelikle, yarı final maçından sonra Bjelica'nýn açıklamaları çarptırıldı. Çocuk "kötü oynadık" diyor, bizim basın manşete "Parkede basketbol oynanmadı" sözünü taşımış. Paragrafı okuyunca bu sözün anlamının, rakibe saygıdan söylendiği anlaşılıyor.

Ve üçüncülük maçı... Cümle aynen şöyle: "Final Four'da tutuk başladığı maçın ikinci yarısında sahayı CSKA'ya dar eden sarı lacivertliler.. "

Pardon ama CSKA 54-26!!!!!!!! önde değil miydi? Kim kime sahayı dar etti acaba???

Sonra neymiş, rakip seyirciler ayakta alkışlamış!

Onlar insan, fenerliler gibi rakibe saldırıp (bknz. 2009 Tbl Finalleri, Efes'e saldırılar) barbarlık etmediler. Ee tabii bizim basın alışık değil.

Cengiz Çubukcu
19.05.2015, 11:13
En çok komiğime giden şey giderken oyuncuları gaza getirip arkasından su döken fb camiası kupa gelmeyince havaalanına bile oyuncuları karşılamaya gitmemiş...

Oruç
19.05.2015, 11:13
Spanoulis biraz kıpırdasa maç çok farklı olabilirdi. Yazık oldu Oly'e.

Oğuz B.
19.05.2015, 12:01
Bu kupayı Madrid alacaktı artık. Finalde son 3 yılda 3. yenilgiyi biz bile kaldıramayız. :)

ayti35
19.05.2015, 12:40
Sezon geneli ve f4 performansına baktığımız zaman şampiyonluğu hak eden takım kazandı.

Vassilis sezonun en kötü maçını finale saklamış yoksa Olympiacos işi son topa kadar getirebilirdi.Ama yine de herkesin saygısını bir kez daha kazandılar.

Umarım seneye Efes'i final oynarken görürüz.

Abi sezon geneline bakarsak kesinlikle kupanın sahibi CSKA olması gerekirdi adamlar üst düzey oynuyorlardı. De Colo çok iyi oynamasına rağmen gereksiz yaptığı fauller ile Olympiakos'u oyuna soktu yoksa kaybetme ihtimalleri gözükmüyordu bence hakeden CSKA takımıydı.

Neyse en azından sakallı alamadı bana göre bu adam winner falanda değil şans hep bu sakallının yanında,ben hala Teodosic'in Spanoulis'den iyi basketbolcu olduğuna inanıyorum.

winner
19.05.2015, 12:46
Hurriyet Gazetesi, Fb Ülker'i utanmasa Final Four'da gönüllerin şampiyonu ilan edecek. Bu kadar fanatizm gerçekten tehlikeli. Çünkü sporun detaylarına hakim olmayan ve bu haberi okuyan kitlede oluşan algı yanıltıcıdır.

Öncelikle, yarı final maçından sonra Bjelica'nýn açıklamaları çarptırıldı. Çocuk "kötü oynadık" diyor, bizim basın manşete "Parkede basketbol oynanmadı" sözünü taşımış. Paragrafı okuyunca bu sözün anlamının, rakibe saygıdan söylendiği anlaşılıyor.

Ve üçüncülük maçı... Cümle aynen şöyle: "Final Four'da tutuk başladığı maçın ikinci yarısında sahayı CSKA'ya dar eden sarı lacivertliler.. "

Pardon ama CSKA 54-26!!!!!!!! önde değil miydi? Kim kime sahayı dar etti acaba???

Sonra neymiş, rakip seyirciler ayakta alkışlamış!

Onlar insan, fenerliler gibi rakibe saldırıp (bknz. 2009 Tbl Finalleri, Efes'e saldırılar) barbarlık etmediler. Ee tabii bizim basın alışık değil.

Oğuz'cum herkese mavi boncuk dağıtan,tribüne oynayan,gazetecilikten ve gerçeklerden uzak bir basından ancak bu beklenir.

Ülkede basketbolu bilerek izleyen sayısı fazla olmadığı için her iki maçta 30'lara dayandığı halde rakipler gevşediği için fb'nin basketbol oynuyormuş gibi göründüğünü yazamazlar. Hele de Real maçında genelde İspanyol oyuncuların sergilediği çirkefliği fb'li oyuncuların yaptığını ve farkı hazmedemediklerini hiç yazamazlar.Çünkü bunlar gerçek.

f4'e hakkıyla bence biraz eşleşme şansıyla da gelmiş olan fb'nin(Maccabi'yi Efes'te geçerdi.) f4 takımı olmadığını tüm Avrupa gördü.

Giderken şatafatla uğurlanan ama dönerken kimsenin karşılamaya gelmemesi ile de fb'nin asla gerçek bir basketbol kulübü olamayacağı da ortaya çıktı.

winner
19.05.2015, 12:50
Abi sezon geneline bakarsak kesinlikle kupanın sahibi CSKA olması gerekirdi adamlar üst düzey oynuyorlardı. De Colo çok iyi oynamasına rağmen gereksiz yaptığı fauller ile Olympiakos'u oyuna soktu yoksa kaybetme ihtimalleri gözükmüyordu bence hakeden CSKA takımıydı.

Neyse en azından sakallı alamadı bana göre bu adam winner falanda değil şans hep bu sakallının yanında,ben hala Teodosic'in Spanoulis'den iyi basketbolcu olduğuna inanıyorum.

Sezonun genelini hangi takımın iyi oynadığı tartışılabilir ama Spanoulis ile ilgili fikirlerini söylediğinde tartışacak birisini zor bulursun.

Hele de Spanoulis-Teodosiç tartışmasında epeyce sıkıntı çekersin.

ayti35
19.05.2015, 13:03
Sezonun genelini hangi takımın iyi oynadığı tartışılabilir ama Spanoulis ile ilgili fikirlerini söylediğinde tartışacak birisini zor bulursun.

Hele de Spanoulis-Teodosiç tartışmasında epeyce sıkıntı çekersin.

Sıkıntı çekeceğimi biliyorum bunun nedeni Spa'nın müzesinde kupaların olması ben artık kendisinin Avrupa'da kupa kaldıramayacağına eminim, 3 euroleague şampiyonluğu bulunuyor, Teo kariyerinin sonuna kadar en az 2 tane kaldırır ve pek bi fark kalmaz diye düşünüyorum.

Milli takım bazında oyun olarak Teo takımına Spanoulis'in verdiği katkının çok daha fazlasını veren bir oyuncu bana göre ve bu alanda şimdiden üstün.

winner
19.05.2015, 14:59
Sıkıntı çekeceğimi biliyorum bunun nedeni Spa'nın müzesinde kupaların olması ben artık kendisinin Avrupa'da kupa kaldıramayacağına eminim, 3 euroleague şampiyonluğu bulunuyor, Teo kariyerinin sonuna kadar en az 2 tane kaldırır ve pek bi fark kalmaz diye düşünüyorum.

Milli takım bazında oyun olarak Teo takımına Spanoulis'in verdiği katkının çok daha fazlasını veren bir oyuncu bana göre ve bu alanda şimdiden üstün.

Kupayı kazanmak kadar nasıl bir takımla kazandığın da önemlidir.

35 milyon Euro'luk bir Cska ile şampiyon olmanın değeri ile(ki olamıyorlar)Matt Lojeski ile 300 bin dolara kontrat yapan Olympiakos ile şampiyon olmanın değeri de aynı değildir.

Spanoulis olmadan Olympiakos f4'e bile kalamaz(kalamıyordu),ama Teodosic'siz Cska çok rahat şampiyon olabilir.(De Colo dümene geçsin şansları yüksek)

Spanoulis,Saras ile birlikte Avrupa basketbolunun son 10 yılına damga vuran iki oyuncudan birisidir.Teodosic o seviyelere çıkar mı göreceğiz.Aralarındaki yaş farkı da sadece 4.Milos genç oyuncu değil, önünde 10 sene filan yok.

Milli takım için de benzer şeyler geçerli.

ayti35
19.05.2015, 15:04
Kupayı kazanmak kadar nasıl bir takımla kazandığın da önemlidir.

35 milyon Euro'luk bir Cska ile şampiyon olmanın değeri ile(ki olamıyorlar)Matt Lojeski ile 300 bin dolara kontrat yapan Olympiakos ile şampiyon olmanın değeri de aynı değildir.

Spanoulis olmadan Olympiakos f4'e bile kalamaz(kalamıyordu),ama Teodosic'siz Cska çok rahat şampiyon olabilir.(De Colo dümene geçsin şansları yüksek)

Spanoulis,Saras ile birlikte Avrupa basketbolunun son 10 yılına damga vuran iki oyuncudan birisidir.Teodosic o seviyelere çıkar mı göreceğiz.Aralarındaki yaş farkı da sadece 4.Milos genç oyuncu değil, önünde 10 sene filan yok.

Milli takım için de benzer şeyler geçerli.

Abi bilmiyorum maçı izledin mi ama De Colo son çeyrek çok saçma işler yaptı maçı onun dümene geçtiği sürede verdi CSKA bunu De Colo'yu beğenen biri olarak söylüyorum.

Evet 10 yılına bu ikilinin damga vurduğu doğru fakat gelecek 5-6 yılına Teodosic'in damga vuracağına inanıyorum bunu zamanla göreceğiz.

winner
19.05.2015, 15:05
Abi bilmiyorum maçı izledin mi ama De Colo son çeyrek çok saçma işler yaptı maçı onun dümene geçtiği sürede verdi CSKA bunu De Colo'yu beğenen biri olarak söylüyorum.

Evet 10 yılına bu ikilinin damga vurduğu doğru fakat gelecek 5-6 yılına Teodosic'in damga vuracağına inanıyorum bunu zamanla göreceğiz.

Hadi bakalım:)

Benim pek umudum yok.

Oruç
19.05.2015, 16:43
Gerçek bir loser olan Teodosic'i Spa ile mukayese ederken bayağı bir düşünmek lazım.

ayti35
19.05.2015, 17:48
Gerçek bir loser olan Teodosic'i Spa ile mukayese ederken bayağı bir düşünmek lazım.

Bence önce basketbolu futbol kadar yakından takip etmek lazım.

Oruç
19.05.2015, 18:02
Bence önce basketbolu futbol kadar yakından takip etmek lazım.

Kaç yıl takip etmek lazım mesela ? 15+ uygun mudur ?

ayti35
19.05.2015, 18:15
Kaç yıl takip etmek lazım mesela ? 15+ uygun mudur ?

Süre belirtmedim futbol kadar yakından dedim.

Oruç
19.05.2015, 18:44
Süre belirtmedim futbol kadar yakından dedim.

Kaç metre yakından ?

ayti35
19.05.2015, 18:47
Kaç metre yakından ?

Ne yapma mı bekliyosun güleyim mi yani.

Neye göre gerçek bir loser Teodosic anlat bilelim. Loser dediğin adam gencecik yaşında Sırbistan gibi bir ekolin oyun kurucusuydu hiç bir zamanda 1. seviyeden inmedi.

Sana göre Real Madrid takımıda loser olmalı 2 senedir finalde kaybediyorlardı ama bu sene aldılar artık winnerlar demi :)

Oruç
19.05.2015, 18:58
Ne yapma mı bekliyosun güleyim mi yani.

Neye göre gerçek bir loser Teodosic anlat bilelim. Loser dediğin adam gencecik yaşında Sırbistan gibi bir ekolin oyun kurucusuydu hiç bir zamanda 1. seviyeden inmedi.

Sana göre Real Madrid takımıda loser olmalı 2 senedir finalde kaybediyorlardı ama bu sene aldılar artık winnerlar demi :)

Hmm winner'lar. Tamam.

ayti35
19.05.2015, 19:00
Hmm winner'lar. Tamam.

Sırbistan milli takımından mackoliğe bakmadan 5 isim sayabilir misin acaba neyse ok.

Oruç
19.05.2015, 19:35
Sırbistan milli takımından mackoliğe bakmadan 5 isim sayabilir misin acaba neyse ok.

Devam et sen.

ayti35
19.05.2015, 19:40
Devam et sen.

Bu forumda yöneticilerin görevi üyeyi tahrik ederek ceza aldırmak mı ?

Benim yorumuma cevap veren ilk olarak sensin sonra ki bütün mesajların tahrik.

Oruç
19.05.2015, 19:54
Bu forumda yöneticilerin görevi üyeyi tahrik ederek ceza aldırmak mı ?

Benim yorumuma cevap veren ilk olarak sensin sonra ki bütün mesajların tahrik.

Yöneticiliğin ne olduğunu da tahrikin ne olduğunu da 10 senelik tecrübemle öğrendim/öğreniyorum. Hiç bir mesajımda tahrik yok. Kaldı ki tahrik olduğuna inanıyorsan mesajları raporlarsan arkadaşlarımız müdahale eder.

İyi forumlar.

selcuk
21.05.2015, 01:26
:D:D hala madrid

ccd6167
22.05.2015, 13:50
En fazla kazanan italyan takımlarıymıs bu kupayı ilginç bi durum

winner
22.05.2015, 14:24

Uleb öncesi Fiba dönemi için geçerli.

Uleb'den sonra şampiyonlukları yok.

Ekrem D.
22.05.2015, 15:24
Teodosic'in karşılaştırılması gereken adam Spanoulis'ten ziyade Diamantidis değil mi?

Hani Alman kralının protokolde Osmanlı sadrazamına denk olması gibi.

NBA'de bu tarz tartışmalar kazanılan rabıtalarla değerlendirilir. Kaç kez all-NBA 1st team'e girdi; kaç kez şampiyon oldu; all-star appearances; mvp-dpoy-roy-mip gibi bireysel ödüller vs. Yok mu euroleague'de o tarz şeyler.

Not: Avrupa basketbol'unu yakından takip eden birisi değilim.

ccd6167
22.05.2015, 23:43
Uleb öncesi Fiba dönemi için geçerli.

Uleb'den sonra şampiyonlukları yok.

Bi anlamda kupa galipleri- şampiyonla ligi gibi bişi.

Yani sonucta toplamda en fazla italyan ki en son şampiyonlukları kaç sene olduğunu bilmiyorum

Sefer A.
22.05.2015, 23:53
Papaloukas mi ?
Spanoulis mi ?
Diamantidis mi ?

Bence :
1 - Diamantidis
2 - Papaloukas
3 - Spanoulis

(1 ve 2 degisebilir belki)

ayti35
23.05.2015, 00:41
Papaloukas mi ?
Spanoulis mi ?
Diamantidis mi ?

Bence :
1 - Diamantidis
2 - Papaloukas
3 - Spanoulis

(1 ve 2 degisebilir belki)

Bodiroga :)

Oğuz ZEYTİN
23.05.2015, 01:45

"Bologna: Ya egitim ya basketbol" derlerdi bir zamanlar. :)

ccd6167
23.05.2015, 11:28
"Bologna: Ya egitim ya basketbol" derlerdi bir zamanlar. :)

En son 2001 de kazanmıslar son 14 yılda kupaları yok dikkatimi çektide.

İtalyanlar aslında futbolda da gerilediler yakında bi olimpiyat alırlar herhalde bu durumu kırmak için

Ogün'
09.07.2015, 14:35
Doğuş ölüm grubuna düştü.Güzel oldu :-) Efes'in grubu en kolayı.Karşıyaka'da ilk dört için umutlu olabilir.

Murat'
09.07.2015, 14:54
Daçka ve Karşıyaka yoluna Eurobasket'te devam eder gibime geliyor.

https://pbs.twimg.com/media/CJeHUBoXAAEb1CK.png:large

Yaşar
09.07.2015, 14:59
Karşıyaka nın kadro dağılmamış olsaydı bu gruptan çıkabilir derdim ama şimdi işi zor. Doğuş un ise çıkma ihtimali yok.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2015, 15:43
Barcelona'nin grubu rahat gorunuyor. Efes de cok zorlanmaz bu sene. Ulker'in grubu sert, Khimki ve Kizilyildiz ters takimlar.

Olan Malaga'ya oldu. Zaten iki senedir ligi toparladilar, EL tepe taklak gidiyordu. Bu sene ceyrek final mucize, Top 16 bile supheli.

*

Yalniz Bertomeu'nun konusmasi fenaydi. Ilginc olan, Fiba Baskani Demirel'in liginden destek gelmemesi. Pazarlik mi yapiyorlar?

Oğuz ZEYTİN
15.07.2015, 10:05
PG arayan takımlarımız Bilbao'daki Colom'u getirseler... Euroleague deneyimi yok ama Huertel'e dökecekleri paraya yazık.

UNICS Kazan almis. Seneye bizimkiler buy-out odeyip, iki kat maasla almaya calisir.

Uğur Kalyoncu
15.07.2015, 16:50
96 97 lerde Tofas serilerine giden 98 99 lar da sifreli kanaldan final four maclarini izleyen en büyük basketbol kahramani Naumoski olan eski bir Efes Pilsen li olarak Anadolu Efes in gruptan çıkacağını düşünmekle beraber final four bekliyorum bu sene..

Bizim olmadigimiz her kulvarda sampiyon olabilirler :)

Oruç
16.07.2015, 01:03
Efes geçen senenin üzerine koymalı. Yapılan transferler kağıt üzerinde iyi. Bu sene bir F4 mutlaka yapmalı Efes.

Daçka ve Ksk'yı şanslı görmüyorum. Hele Ksk'nın şampiyon kadrosunun dağılması bu sene işlerini daha da zorlaştıracaktır.

Oğuz ZEYTİN
26.07.2015, 11:17
Nedovic - Markovic
E. Jackson - J. Smith - Stefansson
Kuzminskas - Diez
Thomas - Suarez - Gabriel
Vazquez - Hendrix

Granger-Toolson-Kostas-C. Green-Golubovic gitti.
Nedovic-Jackson-Smith-Diez-Hendrix geldi.

Takim genclesti. Hendrix disinda EL tecrubesi cok az olan oyuncular katildi. Ceyrek final cok buyuk basari olur, ki sanmiyorum oraya kalacagini.

Oğuz ZEYTİN
12.08.2015, 10:26
Mavrokefalidis AEK'e gitmis.

Aris daha sonuk oyuncular almis, o acidan sansliyiz.

Hakan
15.10.2015, 20:32
Karşıyaka Barcelona'yı devirmek üzere helal olsun

Edit:Bu arada Darüşşafaka nasıl Ayhan Şahenk'de oynayabiliyor?

Murat'
15.10.2015, 20:38
Karşıaya yine büyük bir işe imza atıyor, süper bir başlangıç olacak.

Harun-61
15.10.2015, 21:32
Helal Olsun

Pınar Karşıyaka, tarihindeki ilk Euroleague maçında Barcelona Lassa'yı 71-62 devirdi!

UğurB
15.10.2015, 22:08
Bir maçlık oradalar, VOLKSWAGEN ARENA daoynayacaklar maçlarını.

UğurB
15.10.2015, 22:25
Darüşşafaka'yı hiç beğenmedim...
Emekliler takımı resmen...

Murat'
15.10.2015, 23:14
Dört takımımız da top 16'ya kalır.

Daçka da uzatmada kazandı.

Murat'
16.10.2015, 10:26
Karşıyaka'yı kendi sahasında izlemek gerçekten inanılmaz zevkli, Justin Carter ve Kenyy Gabriel gibi inanılmaz atlet oyuncuları var, Barcelona karşısında gerçekten çok iyi oynadılar, top 16'ya kalacaklarına pek ihtimal vermiyordum ancak şu maçı izledikten sonra top 16 garanti diyorum.

Oruç
16.10.2015, 15:46
Karşıyaka için olumsuz konusmuştum ama başlangıcı mükemmel yaptılar. Taraftarla birlikte muazzam bir takım oluyorlar.

Hakan
16.10.2015, 22:01
Heurtel'in takımı olacağız gibi duruyor müthiş.

Hakan
16.10.2015, 22:58
Diebler yanıyor 6/7 üçlük :)

Oruç
17.10.2015, 00:27
Efes iyi sinyaller verdi dün akşam.

Oğuz ZEYTİN
17.10.2015, 11:12
Unicaja'nin yaninda takip listeme bu sezon Khimki'yi ekledim.

Rice - Koponen

Shved - Dragic - Vyaltsev

Monia - Honeycutt

Todorovic - Augustine

Davis - Pateev

Kurtinaitis de iyi koc.

Yaşar
17.10.2015, 12:20
Khimki , Real Madrid i fena yendi, öyle böyle değil yani. İzleyen birisi hiç sürpriz olduğunu da soyleyemez. Baştan sona ustunduler ve haklı bir galibiyet aldılar.

UğurB
18.10.2015, 21:48
Bu sezon öyle kesin bir favori yok.
Real Madrid bir parça üstte dursa da onlarda bir doymuşluk olacak...
Bu hafta Türk takımları 4 de 4, Rus takımları da 3 te 3 yaptılar. İspanyollar sadece 1 maç kazanabildiler, o da Unicaja...
Karşıyaka'yı çok beğendim. Efes dış şutlarını böyle sokarsa çok zor yenilirler... Daçka'nın daha düzeni oturmamış. Şikebahçe daha üst seviye maçlarda zorlanabilir... İlk hafta sonrası yorumlarım bu...

Oğuz ZEYTİN
22.10.2015, 22:23
Bu yaz Milano'ya giden J. McNeal Eurocup-Euroleague'de 39 maclik kariyerinde ilk defa kendisine faul yapilmadan maci tamamladi.

*

Malaga'da Toolson'a alismistim. Bu seneki sutorler simdilik onu aratiyor.

(Bu mac iyi soktular)

*

11 ay once Sreten Radovic'in katlettigi macin acisini cikardi Unicaja.

Murat'
23.10.2015, 21:50
Kyle Weems Fenerbahçe maçına 3/3 üçlük ile başladı.

Kaldığı yerden devam ediyor. :)

Ogün'
23.10.2015, 23:16
Kyle Weems Fenerbahçe maçına 3/3 üçlük ile başladı.

Kaldığı yerden devam ediyor. :)
Kendisini biraz affettim.Keşke biz alsaydık.

Murat'
23.10.2015, 23:25
Kendisini biraz affettim.Keşke biz alsaydık.

Fenerbahçe'yi çok fena dağıttı. :D

22 sayı

5/4 üçlük

Oğuz ZEYTİN
29.10.2015, 20:01
Kalnietis'in Seibutis'e yaptigi asist uzun zamandir benzerini gormedigim enfes bir sanat eseriydi.

Takim savunmacisi uzun seyretmek isteyenler Jankunas'a odaklansin. Her sey blok degil...

Manu61
30.10.2015, 22:44
Daçka'nın bu savunma ile işi çok zor o son topun açıklaması yok gerçekten. Malaga ilk çeyrek 0/5 ile üçlük attıktan sonra ikinci çeyrek hiç kaçırmadan 5/5 ile oynadı. Semih Erden çok iyiydi oyunda kaldığı süre boyunca. Daçka'nın biraz orayı zorlaması lazım. Bu arada Edwin Jackson atmaya başlayınca kaçırmıyor.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2015, 23:49
Murat Kosova'y gore DSK kusursuz, hakemler karsilikli teknik faul calarak Malaga'yi kayirdi. Neymis Gordon'un ilk itmesi oyun icindeymis!!! Harangody'ye faul yapildi (!) Semih'in pozisyonu steps degildi (!), seyirci caldirdi.

Ayiptir, gunahtir.

Maca gelecek olursak, Laboral yenilgisinden sonra cekindigim bir macti. Ama rahat oldu.

Yaşar
31.10.2015, 01:05
Daçka maçı ne oldu? Sanırım yenildi .

Hakan
31.10.2015, 01:31
Furkan Aldemir'le ilgileniyormuş Daçka.Garip,saçma,anlamsız
Yine Philadelphia'nın serbest bıraktığı Scottie Wilbekin'le anlaşmışlar

UğurB
31.10.2015, 15:05
Daçka'dan Serhat Çetin ve Mehmet Yağmur istenebilir Trabzonspor'a.

Cengiz Çubukcu
31.10.2015, 15:58
daçka'dan serhat çetin ve mehmet yağmur istenebilir trabzonspor'a.

vermezlerki..

UğurB
31.10.2015, 22:55
vermezlerki..

Daçka yeni bir oyun kurucu aldı. O yüzden bir pg bırakacaklar.
Ender ya da Mehmet Yağmur'dan birini bırakacaklarmış.

Murat'
31.10.2015, 23:08
Ender gitmez bence, giderse Mehmet Yağmur gider.

Hakan
05.11.2015, 22:22
Daçka güzel Euroleague atmosferi yaratmış.

Hakan
06.11.2015, 00:41
Ahahahha Derick Brown :D Maç uzadı

Manu61
06.11.2015, 00:47
Ne maç oluyor be arkadaş :)

Yaşar
06.11.2015, 00:50
Yine 5 sayıya çıktı fark. Huertel in üçlük ten lazım .

Manu61
06.11.2015, 00:52
Hanga gerçekten çok atlet bir oyuncu.

Hakan
06.11.2015, 00:54
Yuh Oha Çüş Olamaz Yok Artık!!!!!!

Manu61
06.11.2015, 00:55
Son atış kaçtı ve kaybettik. Efes'i anlamak zor gerçekten.

Hakan
06.11.2015, 00:57
Tüm maç havlu sallamış Cedi ne diye uzatmada oynadı anlam veremiyorum

Bu arada Real-Bayern maçı da efsaneydi

Son söz: Bu Saric'den de bir halt olmaz iyi geceler

Manu61
06.11.2015, 00:58
Deplasmanda bu kadar fazla top kaybederek maç kazanmak gerçekten zor.

Ogün'
06.11.2015, 01:07
Şu maçı kazanıp Olympiakos'u yenip güzel bir hava yakalanabilirdi tekrardan.Dunston'ı maçın en kritik anlarında niye oturttu onu da anlamadım.Oly maçı içinde hevesim kırıldı.

Yaşar
06.11.2015, 01:13
Son saniyede Sariç daha uygun pozisyonda iken şut atmayıp eli soğuk olan Cedi ye verdi topu. Yazık oldu maçın büyük bölümü öndeydi Efes halbuki.

Bahadır Şimşek
06.11.2015, 13:47
Euroleague formatında ilk 4e girin yeter. O yüzden maç kaybedip kazanmak ilk 4 dışında kalmıyorsanız hiç önemli değil. Çok takılmamak lazım. Daçka'dan Oktay Mahmuti nedeniyle şüpheliyim ancak kalan 3 takım da Top16 yapacaktır diye düşünüyorum.

Oğuz ZEYTİN
07.11.2015, 08:48
Sanli Unicaja sasirtmaya devam ediyor. Ikinci ceyrekte fark bir aleyhimize 8-9 sayiya cikti. B. Petway ilk yarida 4 faule ulasinca, ikinci yari cok rahat oynadik. D. Diez de iyi oynadi o bolumde.

Ucuncu ceyrek boyunca saha ici basketi yoktu Sassari'nin, son dakikada bir ucluk atabildiler.

Hakan
10.11.2015, 23:01
Euroleague'in yeni formatı çok kötü olmuş iyice saçmaladılar

UğurB
11.11.2015, 07:57
Euroleague organizasyonunun detaylari aciklaninca anlayacagiz iyi mi kotu mu?
Her macin onemli olacagi bir format. Sonucta ilk 8'e kalmaya ugrasilacak... Herkes herkesle oynayacagi icin daha adil.
Soru gelirler artacak mi? Bir de Final Four yerine lig play offlari gibi mi olsa?

Manu61
12.11.2015, 20:57
Efes - Oly maçının ilk yarısı 36-30 Oly üstünlüğüyle bitti. Bir ara fark 15 sayı olmuştu ama Efes o bölümü iyi oynadı ve farkı 6 sayıya kadar düşürdü.

Manu61
12.11.2015, 21:40
Granger harika oynuyor ikinci yarıda. 67-60 öndeyiz.

Oruç
12.11.2015, 21:44
Granger efsane oynuyor.

Manu61
12.11.2015, 21:47
Granger kontrol dışı :)

Hakan
12.11.2015, 21:51
Saric maca çıkmadan ne içmiş her topu aldığında saçmalıyor

Manu61
12.11.2015, 22:03
Süreyi eriterek oynamaya çalışmak Efes'e çok fazla zarar verdi bu maçta. Şu maçın uzaması gerçekten çok üzücü.

Manu61
12.11.2015, 22:15
Yazık gerçekten sürekli aynı şekilde kaybediyor Efes.

Hakan
12.11.2015, 22:19
Huuu nası geri döndük ama müthiş galibiyet derken maçı kaybettik :)
İki sene önce Gordon'un son saniye tiplemesiyle kazanılan maça benzedi

Oruç
12.11.2015, 22:24
Yazık oldu.

Yaşar
12.11.2015, 22:40
Hep aynı şekilde kaybedilir mi yahu? Ben Efes kazandı diye yemek yemeye gittim, geri gelince sonuca şaşırdım . son 2 dakikaya 9 sayı önde girip maçı verdiler.

Oğuz ZEYTİN
12.11.2015, 23:05
Gordon - Ender
Wilbekin - Redding - Serhat
Markoishvili - Preldzic
Bjelica - Harangody
Semih - Slaughter - Furkan

Bu rotasyonda 7 yabanci, 5 yerli var. Lig icin bir yabanci disarida kalacak. 12. oyuncu olarak Dogus veya Metin'i kullanabilirler.

Mehmet Yagmur, Oguz Savas, Samet Geyik ve Ersin Dagli bosa cikiyor.

Yerli oyuncu arayan her takima buyuk katki verirler.

Mehmet bizde kenardan gelip tempo yapar, topa baskisi da fena degildir.

Oguz orta mesafe sutu ve post upi olan bir uzun, bizim uzun rotasyonuna cesitlilik katar.

Samet uzun ihtiyaci olan Antep veya Usak'ta sans bulabilir. Yaslansa da Dudley de oyle (Antep olmaz ona)...

Manu61
13.11.2015, 22:33
Obradovic Dixon'a sarıldı. Rüyamda görsem inanmazdım :) Gerçekten müthiş maç oluyor.

Oğuz ZEYTİN
14.11.2015, 07:21
Dun aksamki maclardan altisinin sonucunu tahmin ettim. Sanli Malagamizin Cska Moskova'yi yenmesiyle mutlu oldum. Lakin sonraki bes macta feci yanildim. Okyanusu gecip derede boguldum. :)

Malaga'nin bu seneki sglerine bir turlu isinamamistim. Jackson 6/8 ucluk atip maci kopardi.

Malaga ligdeki tek namaglup takim sanirim. Onemli olan Top 16'yi asabilmek Unicaja icin, iki senedir oradan donuyor takim.

Manu61
14.11.2015, 21:30
İlk 5 haftanın adı benim için ''Euroleague Melli'nin yolu'' oldu. Gerçekten zincirlerini kırmış gibi oynuyor bu sene. Milano'da sadece ribaund ve savunma işlerini yapıyordu kısacası ağır işçiydi ama Brose'de çok farklı oynuyor.

Oruç
26.11.2015, 22:39
Efes, Milano karşısında ikinci çeyrekte 41-27'den gelip ilk yarıyı 44-46 önde bitirdi.

Hakan
26.11.2015, 22:46
Barac'ı izlemeyi özlemişim :D

Oğuz ZEYTİN
26.11.2015, 23:33
Cedevita sağlam iş çıkarıyor. Eski Ülkerli Mrsic çalıştırıyor.

*

Maccabi'ye pota altı neredeyse hiç yok, sadece Randle var. Faverani'yi de bırakmışlar. Bari efsane D'or Fischer'ı alsalar...

Oruç
26.11.2015, 23:51
Çanlar Efes için çalmaya başlıyor.

Oğuz ZEYTİN
26.11.2015, 23:54
Gentile ve Macvan'sız Milano'ya kaybettiler. Maçın tamamını seyredemedim ancak adamım McLean, Efes'in hiç faydalanamadığı Barac ve Lafayette etkili olmuş galiba.

UğurB
27.11.2015, 08:05
Efes'in ciddi bir mac oynayamama sorunu var. Bir de macin sonunda 6 dakika kala Heurtel bilegini burkup kenara gelince iyice tikandilar. Simon ve Mc Lean dagitti Efes savunmasini.
Ayrica savunma yerlerde. Isin ilginci savunma yapmaya calisip beceremiyorlar...
Isleri cok zor. Onumuzdeki iki maci alip kurtulmalari lazim. Cedevita deplasmani ve Laboral ile iceride...
Son mac Olympiakos'a is kalirsa gozumuzun yasina bakmazlar diye dusunuyorum.
Ayrica bu grup belki de Euroleague'in en kolay grubu. Top 16ya kaldiklarinda nasil bir etki olur bilemiyorum.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2015, 09:16
Efsane forum Efesliler yeniden açıldı. Hayırlı olsun.

Ekipte kimler var, tam bilmiyorum. Yine de yerimi aldım eski kullanıcı adımla. O forum ve tribünde az şey öğrenmedik. Bir Batug, bir Efesliler, bir Fanatik Basket, bir de Fast Break... Daha az kaynak, daha temiz bilgi ve daha çok saygı...

Yaşar
27.11.2015, 11:52
Son yıllarda gördüğüm en kötü Efes takımı. Özellikle Eurolig performansı felaket. Bu kolay gruptan çıkma ihtimalini bile zora soktu. Bence gruptan çıkamayacak ve Efes için büyük bir rezalet olacak bu durum.

Murat'
27.11.2015, 12:38
Son yıllarda gördüğüm en kötü Efes takımı. Özellikle Eurolig performansı felaket. Bu kolay gruptan çıkma ihtimalini bile zora soktu. Bence gruptan çıkamayacak ve Efes için büyük bir rezalet olacak bu durum.

Gruptan çıkamama gibi bir durum kesinlikle olmayacak bence.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2015, 14:16
Şanlı Malagamız bir dönemin Timberwolves'ı gibi, bir türlü Top 16'nın ötesine geçemiyor. O sene bu sene mi acaba?

*

Yalnız Ivkovic'e inanılmaz eleştiriler var. İşin kötüsü, Efes başarısız olursa, "Engin Özerhun da gitti, o yokken de Efes Final Four yapamadı. Demek ki sorun Özerhun değilmiş" denilebilir.

Yaşar
27.11.2015, 16:55
Gruptan çıkamama gibi bir durum kesinlikle olmayacak bence.
Cedevita ve Olimpiakos ile deplasmanda Laboral ile iceride oynayacak Efes. Bence deplasmanda bu haliyle kazanamaz. Belki Laboral'ı yenebilirler ama 3 te 0 bile çıkabilir bu seride. Belki Milano ve Limoges kazanamayıp Efes i gecemeyebilirler ama görünen o ki bu grupta ancak 4. olabilecek Efes ve bu da Top 16 için büyük bir dezavantaj olacak Efes için. Diğer gruplarda çok sert takımlar var , Efes bu grubu en kötü 2. bitirmeliydi.