PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Veysel
19.10.2013, 10:16
Bu sene favorilerim Real-Cska-Munih

Bahadır Şimşek
20.10.2013, 02:00
Rüya takım falan oldukları başlı başına bir komedi.

Top 8'e kalmaları imkansız 16'da evlerine dönerler.Tek artıları Arroyo gibi bir Pg'ye sahip olmaları geriye kalanı gayet sıradan bir takım.

Efes ise bana göre dahada kötü bir durumda. Şikebahçeninde Top 16'dan ileri gidebileceğini düşünmüyorum tomarla para harcamasına rağmen bu sene hüsran olacak Türk takımları için Euroleague.

Bana Real Madrid ve CSKA dışında öyle aman aman bir takım varmış gibi görünmedi Euroleague'de. Galatasaray'ın top8 ya da final four oynaması sürpriz olmaz. Bence oynama şansları da azımsanmayacak derecede yüksek.

O mesajımda rüya takım derken Türkiye Ligini baz almıştım aslında.

Efes konusunda size katılıyorum, iyi bir kadroları yok gibi.

Fb ülker ise Koçu sebebiyle final four görebilir diye düşünüyorum.

Cihan Kibar
21.10.2013, 23:11
olympiakos hines, papaniklaou, antic, powell, shermadiniyle yollarını ayırmasına rağmen yerledine aldığı adamlarla bence hala F4 adayı. Real, CSKA ve fenerbahce ülkerde f4 yapabilr. bunları zorlayacak takım ise bence barcelona ama barcanın xavi pascual gibi bir hocası ve rakiplerine göre kötü bir guard rotasyonu var.

gs da bence jawai dönünce iç dış dengesini sağlarsa top 8 e kalabilir ki bence kalıcak. Aynı şeyleri efes için söylemek zor giden shipp ve vujacic yerine alınan vasileiadis ve hopson onları aratmasada farmar ile bu sene efeste ki planinic arasında dağlar kadar fark var. Planinicin gerçekten ne oynamak istediği belli değil. Yol yakınken gönderilip yerine heurtel(89'lu) yada sloukas(90'lı) alınırsa efeste bi top 8 yapabilir.

Murat'
24.10.2013, 23:11
Galatasaray-Olympiakos maçı müthiş, ilk yarıda 30 sayı atan Galatasaray 3. periyotta 27 sayı attı.

Oğuz ZEYTİN
25.10.2013, 12:10
Bu sezon Euroleague'de ABDli oyuncu sayisinda ciddi bir artis var.

Sasirtici tarafi, genellikle Avrupalilardan olusan kadrolariyla disiplinli basketbol oynayan Ispanyol takimlari bile ABDlilere yoneldi.

Mesela Olympiakos...

A. Law'un yanina Lojewski - Dusnton - Petway ve Simmons'ı eklediler.

Yalnız koç ve şampiyon kadronun neredeyse yarısı (ve daha önemlisi yıldızları) ayrılmasına rağmen adamlar "BASKETBOL OYNUYOR".

Oyuncu seçimi doğruluğu (pahalı olmasına gerek yok) burada ön plana çıkıyor.

Yıldızlar topluluğu Gs Liv H. ve Türkiye'nin en iyi koçu olduğu söylenen Ergin Ataman bundan ne ders çıkarır acaba? Ve tabii bizler...

Oğuz ZEYTİN
01.11.2013, 06:13
Gs'nin sakatliklardan basi dertte. Fakat bu Malaga'nin disiplinli oyununu golgelememeli.

Joan Plaza (Blatt ve Ivanovic'le birlikte) Avrupa'daki en istikrarli ve zeki koc bence. Super stari olmayan 11 kisilik ve herkesin neredeyse esit sure aldigi bir kadrosu var. Topun kiymetini biliyorlar. Savunma yapmama gibi bir rahatliklari yok. Acb'de de tekrar cikisa gececekler bu sezon. Ivanovic zamani Caja Laboral'i takip ederdim ama simdiki koclari tam bir nefretlik. Bu sene Unicaja'yi izliyorum. Takim, henuz sutorunu bulamadi. Onu da halledince hucumdaki ara sira yasadiklari tikaniklik da hallolur.

*

Fb macini izleyemedim. Fb, su ana kadar oynanan surede gosterde ki kocun takim uzerinde buyuk derecede etkisi/katkisi var. Hazirlik maclarinda Ayberk'i oynatarak mesaji vermisti.

Veysel
01.11.2013, 06:22
Fener bu sene çok iyi şansları çok yanında gidiyor Cska bu kadar farklı yenmeleri büyük başarı

Oğuz ZEYTİN
01.11.2013, 07:16
Obradovic'in Ataman ve Mahmuti'ye gore buyuk bir avantaji var. Bunu da kendisi saagladi.

Gs kadrosunda 7-8 yabanci var. Efes'te de 6-7 sanirim... Haliyle Avrupa duzeniyle TBL arasindaki gecislerde sikinti oluyor. Oyuncular kesilip motivasyon ve takim ruhu guclenmiyor. Ataman ve Mahmuti, yerlilere yeterince guvenmeyip kadrolarini yabancilarla sisirdi.

Macvan varken Erceg?

Tipki Barac ve Batista 'yi birlikte kadroya katmak gibi... (Bu hamleyi Mahmuti yapmadi belki ama Hopson - Kostas - Gordon - Planinic arka alanda 4 yabanci! Bunu o yapti iste. )

Fener ise hafta ici - hafta sonu ayni kadroyla oynuyor. Bir tek Vidmar cikiyor TBLde, o da duzeni etkilemiyor.

Kadro isi gercekten onemli ve ciddi bir istir.

Bahadır Şimşek
01.11.2013, 10:15
Obradovic'in Ataman ve Mahmuti'ye gore buyuk bir avantaji var. Bunu da kendisi saagladi.

Gs kadrosunda 7-8 yabanci var. Efes'te de 6-7 sanirim... Haliyle Avrupa duzeniyle TBL arasindaki gecislerde sikinti oluyor. Oyuncular kesilip motivasyon ve takim ruhu guclenmiyor. Ataman ve Mahmuti, yerlilere yeterince guvenmeyip kadrolarini yabancilarla sisirdi.

Macvan varken Erceg?

Tipki Barac ve Batista 'yi birlikte kadroya katmak gibi... (Bu hamleyi Mahmuti yapmadi belki ama Hopson - Kostas - Gordon - Planinic arka alanda 4 yabanci! Bunu o yapti iste. )

Fener ise hafta ici - hafta sonu ayni kadroyla oynuyor. Bir tek Vidmar cikiyor TBLde, o da duzeni etkilemiyor.

Kadro isi gercekten onemli ve ciddi bir istir.

Ben dün akşam maçı canlı olarak seyrettim (ilk periyot hariç). Gerçekten de dediğiniz gibi koçun takım üzerinde inanılmaz katkısı var ama bu sürpriz değil Obradoviç'in zaten yıllardır yaptıkları ortada.

Maçın en kritik anlarında 2. çeyreğin ortalarında ve 3. çeyrek sonu 4.çeyrek başlarında 18 yaşında iki tane oyuncuya aynı anda görev verdi ve toplamda yaklaşık 18 dakika sahada tuttu. Hatta Metecan ve Kenan ikilisi sahadayken maç 22 sayıya çıktı (40-18).

Gs ise izlemedim ama sanırım 6 kişiyle oynamış tüm maçı.
6 kişiyle oynanan maçtan galibiyet beklemek hata olur zaten karşısındaki takım kim olursa olsun.

Murat'
01.11.2013, 10:35
Obradovic faktörü diyelim, iki hafta üst üste şmapiyonluk adaylarıBarcelona ve CSKA'yı yenmek kolay iş değil.

Murat'
01.11.2013, 10:53
Şimdi gördüm gecenin sürprizi hiç kuşkusuz Nanterre'e ait, deplasmanda Barcelona gibi bir takımı son periyot 7 sayıda tutmak kolay bir iş değil.

Oğuz ZEYTİN
01.11.2013, 11:27
Ben dün akşam maçı canlı olarak seyrettim (ilk periyot hariç). Gerçekten de dediğiniz gibi koçun takım üzerinde inanılmaz katkısı var ama bu sürpriz değil Obradoviç'in zaten yıllardır yaptıkları ortada.

Maçın en kritik anlarında 2. çeyreğin ortalarında ve 3. çeyrek sonu 4.çeyrek başlarında 18 yaşında iki tane oyuncuya aynı anda görev verdi ve toplamda yaklaşık 18 dakika sahada tuttu. Hatta Metecan ve Kenan ikilisi sahadayken maç 22 sayıya çıktı (40-18).

Gs ise izlemedim ama sanırım 6 kişiyle oynamış tüm maçı.
6 kişiyle oynanan maçtan galibiyet beklemek hata olur zaten karşısındaki takım kim olursa olsun.

Turk koclari savunsam da ve ne kadar elestirsek de Tanjevic bizim genclere sans verdi. Obradovic de oyle. Bizim koclar ise yabancilarla takim kuruyor. Dusundurucu...

Hamza Milet
01.11.2013, 20:33
Bugün günlerden Anadolu Efes

Bahadır Şimşek
01.11.2013, 20:53
Turk koclari savunsam da ve ne kadar elestirsek de Tanjevic bizim genclere sans verdi. Obradovic de oyle. Bizim koclar ise yabancilarla takim kuruyor. Dusundurucu...

Bu konuda hem Ergin Ataman hem de Oktay Mahmudi eleştirilebilir. Yıllardır bir sürü yabancıyla kadro kurup Türklere gereken önemi göstermiyorlar bu da milli takıma yansıyor.

Hadi Ergin Ataman zaman zaman Avrupa'da başarı yakaladı ama Oktay Mahmudi'nin verdiği hiç birşey yok.

Ogün'
01.11.2013, 22:56
Efes son saniye üçlüğüyle kaybetti.

Bahadır Şimşek
01.11.2013, 23:00
Oktay Mahmuti çok boş bir koç dicem kariyerine ayıp olacak.

Ama malesef öyle.

Oğuz ZEYTİN
02.11.2013, 05:54
Yazik oldu.

Oğuz ZEYTİN
04.11.2013, 07:23
Gs'nin sakatliklardan basi dertte. Fakat bu Malaga'nin disiplinli oyununu golgelememeli.

Joan Plaza (Blatt ve Ivanovic'le birlikte) Avrupa'daki en istikrarli ve zeki koc bence. Super stari olmayan 11 kisilik ve herkesin neredeyse esit sure aldigi bir kadrosu var. Topun kiymetini biliyorlar. Savunma yapmama gibi bir rahatliklari yok. Acb'de de tekrar cikisa gececekler bu sezon. Ivanovic zamani Caja Laboral'i takip ederdim ama simdiki koclari tam bir nefretlik. Bu sene Unicaja'yi izliyorum. Takim, henuz sutorunu bulamadi. Onu da halledince hucumdaki ara sira yasadiklari tikaniklik da hallolur.

*

Fb macini izleyemedim. Fb, su ana kadar oynanan surede gosterde ki kocun takim uzerinde buyuk derecede etkisi/katkisi var. Hazirlik maclarinda Ayberk'i oynatarak mesaji vermisti.

Unicaja, bu hafta deplasmanda Joventut'u 63 sayida tutup yendi. Fran Vazquez iyi is cikarmis.

Cihan Kibar
04.11.2013, 22:49
Gs LH Markoishvili'nin yokluğunu doldurmak için Malik Hairston ile görüşüyomuş. Bu değirmenin suyu nerdendir acaba?

Bu arada Hairston'ı da alırlarsa sezon sonunda şöyle bir rotasyonları olcak

Arroyo-Ender-Engin
Jamont-Domercant-Göksenin-Sinan
Markoishvili-Hairston-Cenk
Erceg-Macvan-Ersin
Jawai-Mensah-Furkan

9 yabancı 7 Türk ki hepsi süre alabilecek oyuncular.

Hamza Milet
08.11.2013, 23:37
FBÜlker inanilmaz bir takim

Sinan Ayaz
09.11.2013, 01:04
fbnin şakası yok final four'a rahat çıkacaklar gibi gözüküyor

Oğuz ZEYTİN
09.11.2013, 10:11
Nik Caner-Medley'siz ciktigi macta Unicaja, Bayern'e yenildi.

Yukarida "takim henuz sutorunu bulamadi" demistim, Ryan Toolson dondu.

Plaza 12 oyuncunu da ekonomik kullaniyor.

*

Eski goz agrim Laboral ise Scariolo ile beter olsun. Ivanovic'i mumla arayacaklar.

Oğuz ZEYTİN
09.11.2013, 23:42
Acb'yi takip edenler-etmek isteyenler: Yarin 13: 15te Barcelona - Canarias @ Sports Yv

*

Unicaja ise Murcia ile oynuyor. Aksam 19'da.

ccd6167
14.11.2013, 10:09
efes oldu mokako ...

cok daha sıkıntı yaşayacak efes..cok dengesiz takım..

ssemih erden gece aleminden cıkamıyo ki

Harun-61
14.11.2013, 11:45
50 sayi fark haaa.

ohaaa Anadolu Efes !!!!

winner
14.11.2013, 14:35
Yaklaşık 20 yıldır Efes'in izlemediğim maçı çok azdır ama ilk kez bu kadar onur kırıcı ve ağır bir mağlubiyet gördüm.

Zaten bu sezon amaçlanan yapılanma mı,bütçe kısıtlaması mı,küçülme mi anlayamadık.

Mahmuti her maçtan sonra bu sene böyle, bu sene böyle deyi duruyor ama bu sene ne bir açıklayan yok.

Başkan Tuncay Özilhan'ın Avrupa'nın en başarısız yöneticisi olan Özerhun'dan yıllar önce kurtulması gerekiyordu.

Sınırsız imkanlı,altyapısı oturmuş,40 yıllık bir basketbol kulübü ancak bu kadar rezil bir yönetimle bu hallere sokulabilirdi.

ccd6167
14.11.2013, 16:49
ne oyun kurucusu oyun kurucu ne 4 ne de 5 numarası var efesin..doğru dürüst sut atan bile yok.

biraz savanovic biraz da vasiliadis ayakta kalıyo gerisi cırt...

Mustafa Yılmaz.20
14.11.2013, 20:13
ne oyun kurucusu oyun kurucu ne 4 ne de 5 numarası var efesin..doğru dürüst sut atan bile yok.

biraz savanovic biraz da vasiliadis ayakta kalıyo gerisi cırt...

Sorun kadroda mı? Oyun kurucu yok derken Planinic var daha kim olacaktı illa Diamantidis ya da Spanoulis mi olmalı? Jamon Lucas var, Avrupa'da oynamayacağı kaç takım var Lucas'ın?

4 numara da Savanovic var 5 numarada Semih var. Bu oyuncular Avrupa'nın elit oyuncularından değil mi? Sorun kadroda değil. Teknik ekip oyunculardan katkı alamıyor ya da diğer bakış açısıyla oyuncular takıma istikrarlı katkı vermiyor. Eğer kadro derinliği yok diyorsan ona hak veririm ama dünkü yenilginin onunla da hiç alakası yoktu. Düzenler ne zaman oturacak ya da oturacak mı bilmiyorum ama şu an ki haliyle top 16'dan ilerisi ufak çaplı bir mucize olur.

ccd6167
15.11.2013, 17:11
Sorun kadroda mı? Oyun kurucu yok derken Planinic var daha kim olacaktı illa Diamantidis ya da Spanoulis mi olmalı? Jamon Lucas var, Avrupa'da oynamayacağı kaç takım var Lucas'ın?

4 numara da Savanovic var 5 numarada Semih var. Bu oyuncular Avrupa'nın elit oyuncularından değil mi? Sorun kadroda değil. Teknik ekip oyunculardan katkı alamıyor ya da diğer bakış açısıyla oyuncular takıma istikrarlı katkı vermiyor. Eğer kadro derinliği yok diyorsan ona hak veririm ama dünkü yenilginin onunla da hiç alakası yoktu. Düzenler ne zaman oturacak ya da oturacak mı bilmiyorum ama şu an ki haliyle top 16'dan ilerisi ufak çaplı bir mucize olur.

evet bence sorun efesin kadrosunda bence .. planinicin lig de eh desende avrupada ne dış şutunu görebildik ne de oyunu yönlendirebildiğini.

Türk oyunculardan semihden başka katkısı olan yok.zaten katkı sağlayacak Türk de yok su anlık kadroda...

bu oyun yapısıyla milano ve zalgiris deplasmanlarından zor kurtulur demedi deme..

Oğuz ZEYTİN
17.11.2013, 22:12
Unicaja once Siena'ya bygun de ligde Caja Laboral'e kaybetti. Nik Caner Medley'nin donusu yaramadi.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2013, 22:47
Sports Tv'de Roma - Bologna maci var. Ispanya kadar olmasa da ITALYA ligi de keyif veriyor.

Kirk_Cooley
18.11.2013, 10:27
Real'in kupayı kaldırmaması üzücü olur.

Bir Türk takımının final four görmesi sadece hayal olur. Fenerbahçenin şu ana kadar aldığı galibiyetler Obradovic'in gelişinin gazıyla hakemlerin Fener'i koruması ve birazda şans yardımıyla olan şeyler.Kadrosu yeterli falan değil oyun kurucusu iyi olmayan bir takımın Euroleague'de şansı olamaz.

Benim için en iyi Türk takımı kadro olarak Banvit'dir eğer basketbol bu sene Türkiye'de adil olarak oynanırsa Banvit şampiyon olur ama hiç sanmıyorum.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2013, 20:53
Unicaja - Olympiakos maçı NtvSpor'da.

İlk yarı (özellikle ikinci çeyrek) müthiş savunma yaptı Unicaja.

İlk yarıda Plaza 11 oyuncuya süre verdi, 9 oyuncu skora katkı yaptı.

Takımın dış şut sıkıntısı devam ediyor: 0/3 3FG

R. Toolson da devreye girerse işler kolaylaşır.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2013, 21:10
İkinci yarıda Medley ve Suarez'den geldi üçlükler :)

ccd6167
22.11.2013, 22:24
Spanoulis sazı eline alınca Olan oldu yine

Efes şimdiye kadar iyi 34-30 önde

Savunmada gayretleri iyi ama hala bana göre iyi bi oyun kuruculatı yok

ccd6167
23.11.2013, 10:37
Evet efes gruptan zor cıkacak bu gidişle..geçmiş olsun.

ccd6167
23.11.2013, 10:41
Bence son iki maçı efes ceviremicek

Zalgiris deplasmanı ve madrid

Son 4 maçın 3 sahasında olacak..brose basket maçı kritik maç gibi ynerse çıkar ama bence bu oyunla zor

Oğuz ZEYTİN
25.11.2013, 12:58
Unicaja, Bilbao'yu deplasmanda yendi.

Unicaja ACB'de en fazla faul kullanan takım, Euroleague'de ise en fazla faul yapılan takım.

Ama her iki kulvarda da dış şut istatistikleri çok kötü.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2013, 19:15
Geçen sezona göre güç kaybetmiş olsa da Unics Kazan'ın kadrosu gayet iyi. Chuck Eidson yeter...

Banvit Gordon'un yerine bir pivot bulmalı.

*

Son 5 hücumdan boş dönmedi Kazan. Kaimakoglou yine sessiz sedasız yaptı yapacağını.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2013, 19:56
İlk hafta yenildiğimizde "köy takımı" denilerek küçümsenen TED Kolejliler Eurocup'taki 3. galibiyetine yakın.

Golubovic double double'ını yaptı yine (7. maçta 5. double double).

81-75 kazandı TED

*

Bjk, Litvanya takımı karşısında kötü başladı.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2013, 21:22
İlk hafta yenildiğimizde "köy takımı" denilerek küçümsenen TED Kolejliler Eurocup'taki 3. galibiyetine yakın.

Golubovic double double'ını yaptı yine (7. maçta 5. double double).

81-75 kazandı TED

*

Bjk, Litvanya takımı karşısında kötü başladı.

Beşiktaş, oyun kurucu eksikliğini oldukça hissediyor. Buckman'a top değmemesi ayrı bir eksiklik.

Yalnız rakip de makine gibi...

Anıl C
28.11.2013, 00:08
Beşiktaş, oyun kurucu eksikliğini oldukça hissediyor. Buckman'a top değmemesi ayrı bir eksiklik.

Yalnız rakip de makine gibi...

Ne oldu maç?

Oğuz ZEYTİN
28.11.2013, 08:08
Ne oldu maç?

Kaybetti Besiktas. 83-74

Oğuz ZEYTİN
28.11.2013, 21:48
Kızılyıldız 16 sayı geriden gelip beraberliği yakaladı ama olmadı. Blatt çok çaresiz görünüyordu.

Oğuz ZEYTİN
28.11.2013, 21:56
Şanlı Unicaja da Stelmek Z. Gora'yı deplasmanda 67-84 yendi.

Oğuz ZEYTİN
28.11.2013, 22:53
Galatasaray Liv, Yunanistan'da kaybetmiş: 72-54

Kavga çıkmış.

Bonsu'yu günahım kadar sevmem ama haklıymış.

Oğuz ZEYTİN
01.12.2013, 18:27
Fb Ülker - Barcelona maçını izledim. Nerede Unicaja'daki Zoric...

*

Unicaja demişken, bugün Tenerife'yi yendi.

Oğuz ZEYTİN
06.12.2013, 09:45
Gs - Unicaja maçı için İstanbul'a geldim. Fakat bazı nedenlerden ötürü maçı kaçırdım. Öfkeli ve üzgünüm...

Gece maçı izledim: Dragic, NCM ve oyun kurucu ikilisi devreye girememiş bir türlü. Aksine Gs'nin gardları da neredeyse hata yapmadı.

Salonda olsam çok farklı olurdu bu skor :)

Plaza'ya saygılar...

winner
06.12.2013, 10:36
Mevcut 3 pivotundan 2'si sakat 1'i cezalıyken yakalamışsın gs'yi daha kimi yeneceksin?

Maçı izleyemedim smart zımbırtısından ama skora inanamadım.

Tebrik etmek lazım koçu ve oyuncuları.

Oğuz ZEYTİN
06.12.2013, 11:51
Mevcut 3 pivotundan 2'si sakat 1'i cezalıyken yakalamışsın gs'yi daha kimi yeneceksin?

Maçı izleyemedim smart zımbırtısından ama skora inanamadım.

Tebrik etmek lazım koçu ve oyuncuları.

Merhaba abi, nasılsınız?

Bu pazar Barcelona maçı var. Ardından yılbaşına kadar toplam 7 maç oynayacak Unicaja. Barceona'yı yenip Fuenlabrada'ya yenilirse şaşırmam.

EuroLeague'de ise arka arkaya Bayern Munih ve Siena maçları var.

Dış şut bir nebze giderildi ama son 5-6 maçtır oyun kurucuların her ikisi de kötü.

ccd6167
06.12.2013, 22:26
efes mokako oldu..bi cacik olmaz efesten..son periyot yillardir izledigim en kotu efesti..zalgirisi yenerse belki gruptan cikar ama bu oyuncularla bundan iyisi olmaz..

Adem Akyüz'
06.12.2013, 22:27
Efes'i tek periyotla dağıttılar..

Tolga
07.12.2013, 01:02
Nazar ettik Efes'i arkadaş. Bel doğrultamadılar bu sene.

Kirk_Cooley
07.12.2013, 21:48
Şampiyon Madrid olacak hiç bu kadar emin olmamıştım.

Beni asıl ilgilendiren Mvp kim olacak Rodriguez olmaz ise inanılmaz üzülürüm adam şu ana kadar 19,1 dakikada 11,4 sayı ve 5,2 asist ortalamasıyla müthiş işler yapıyor duracağını sanmıyorum Reali şampiyon yapacak.

Dünya üzerinde en underrated adam ekşi sözlükte bile 3 sayfalık entrysi var :) Bana göre Deron Williams'tan çok daha üstün bir basketbolcu ama biri Nba'de biri Madrid'de oynuyor, kör talih.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2013, 18:39
Merhaba abi, nasılsınız?

Bu pazar Barcelona maçı var. Ardından yılbaşına kadar toplam 7 maç oynayacak Unicaja. Barceona'yı yenip Fuenlabrada'ya yenilirse şaşırmam.

EuroLeague'de ise arka arkaya Bayern Munih ve Siena maçları var.

Dış şut bir nebze giderildi ama son 5-6 maçtır oyun kurucuların her ikisi de kötü.

Ayıptır söylemesi şanlı Unicaja'mız Barcelona'yı barçaladı :)

http://www.acb.com/fichas/LACB58074.php

Şimdi onlar düşünsün ;)

Oğuz ZEYTİN
12.12.2013, 22:58
Unicaja yoluna devam ediyor.

* Sabonis 1 dakikada 3 faul

* İki PGlerin ikisi 13 asist 0 top kaybı

* Üç uzun Mesley-Vazquez-Bir de Brezilyalı oğlan 42 sayı 18 rib

* Dragic yoktu.

Efes'e şaşırmadık.

Oğuz ZEYTİN
16.12.2013, 11:04
Unicaja yoluna devam ediyor.

* Sabonis 1 dakikada 3 faul

* İki PGlerin ikisi 13 asist 0 top kaybı

* Üç uzun Mesley-Vazquez-Bir de Brezilyalı oğlan 42 sayı 18 rib

* Dragic yoktu.

Efes'e şaşırmadık.

*

ACB'de San Sebastian deplasmanında Gipuzkoa'ya kaybetti Unicaja.

İşin ilginç tarafı şu: Hafta içi uzunlardan alınan yüksek verimin aksine dün 5 uzundan toplam 5 (beş) sayı bulabilmiş Plaza.

Murat'
16.12.2013, 12:00
Efes yoluna Eurocup'ta devam edecek gibi görünüyor, Brose son maçta Zalgris'i yener bence.

ccd6167
19.12.2013, 22:22
Efes cıkamıcak herhalde

Dediğimi gibi bu oyuncu kadrosu ve oyunla zaten ancak bu kadar olur

Final fpur yapamıyosan otur evde asağı

ccd6167
19.12.2013, 23:15
Efes sponsor olmanın laymağını yedi yine

Yoksa
Hakettikleri bi üst tur değil

Murat'
19.12.2013, 23:22
Brose olmayacak şekilde kaybetti, her iki maçta da yendikleri Efes bir üst turda, gerçekten de çok yazık oldu. Son 16'da Efes'in işi oldukça zor.

Mustafa Yılmaz.20
20.12.2013, 08:36
Efes ne kaymağını yemiş? Eurolegue talimat mı vermiş Bamberg'li oyunculara son periyot maçı bırakın diye?

Ayrıca Efes maçı dışında oynadığı 8 maçta sadece 1 galibiyet alan (içerde Strasborg'u yendiler) Bamberg'e mi yazık oldu?

Efes üst tura çıktı diye herkes niye bu kadar üzüldü anlamadım. Hadi gs'lileri ve fb'lileri bir nebze anlarım rakipleri olarak görebilirler de Trabzonsporlulara ne oluyor? Bir kişi çıkıp dese "eurocup'ta devam etselerdi belki şampiyonluk şansları olurdu" diye farklı bir bakış açısı derim. Ama neymiş Efes sponsor olmanın kaymağını yemiş, Bamberg'e yazık olmuş. Efes'in kötü durumu başka bu söyledikleriniz başka şey.

Murat'
20.12.2013, 10:12
Efes ne kaymağını yemiş? Eurolegue talimat mı vermiş Bamberg'li oyunculara son periyot maçı bırakın diye?

Ayrıca Efes maçı dışında oynadığı 8 maçta sadece 1 galibiyet alan (içerde Strasborg'u yendiler) Bamberg'e mi yazık oldu?

Efes üst tura çıktı diye herkes niye bu kadar üzüldü anlamadım. Hadi gs'lileri ve fb'lileri bir nebze anlarım rakipleri olarak görebilirler de Trabzonsporlulara ne oluyor? Bir kişi çıkıp dese "eurocup'ta devam etselerdi belki şampiyonluk şansları olurdu" diye farklı bir bakış açısı derim. Ama neymiş Efes sponsor olmanın kaymağını yemiş, Bamberg'e yazık olmuş. Efes'in kötü durumu başka bu söyledikleriniz başka şey.

Bamberg maçını izledim, oyuncular son periyotta hiçbir şey yapamadılar. Efes geçen seneki çizgisinin oldukça gerisinde maalesef, işini son maça bırakmaması lazım. Eurocup'ta yoluna devam etseydi bile şampiyonluk çok zordu bence onlar için.

Mustafa Yılmaz.20
20.12.2013, 13:15
Bamberg maçını izledim, oyuncular son periyotta hiçbir şey yapamadılar. Efes geçen seneki çizgisinin oldukça gerisinde maalesef, işini son maça bırakmaması lazım. Eurocup'ta yoluna devam etseydi bile şampiyonluk çok zordu bence onlar için.

Tamam Bamberg maçını izlediysen adamlara yazık olmadığını görmüşsündür. Çok dağınıklar ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. Kazandıklarında da sürekli tempo yükseltip şutları sokarsalar kazanıyorlar. Böyle bi takıma yazık olduğunu düşünmüyorum. Hatta Zalgiris'in maçın 2. yarısından itibaren iddiasız olması bir yana normalde de kötü bir deplasman takımı. Düne kadar hiç deplasman galibiyetleri yoktu.

Efes açısından bakarsak durumun iç açıcı olmadığını herkes görüyor. Alınan 2 Bamberg, Milano ve Zalgiris mağlubiyetlerinde hep avucunun içindeki maçları verdiler. O maçlardaki görüntüyle en fazla Top 16 yapar gözüküyorlardı muhtemelen öyle olacak. Takımın 2 temel taşı olması beklenen Planinic ve Semih böyle oynadığı sürece zaten daha yukarısı imkansız.

(Planinic'in kontratı inşallah opsiyonludur ve sezon bittiğinde gönderilir.)

Murat'
20.12.2013, 13:31
Tamam Bamberg maçını izlediysen adamlara yazık olmadığını görmüşsündür. Çok dağınıklar ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. Kazandıklarında da sürekli tempo yükseltip şutları sokarsalar kazanıyorlar. Böyle bi takıma yazık olduğunu düşünmüyorum. Hatta Zalgiris'in maçın 2. yarısından itibaren iddiasız olması bir yana normalde de kötü bir deplasman takımı. Düne kadar hiç deplasman galibiyetleri yoktu.

Efes açısından bakarsak durumun iç açıcı olmadığını herkes görüyor. Alınan 2 Bamberg, Milano ve Zalgiris mağlubiyetlerinde hep avucunun içindeki maçları verdiler. O maçlardaki görüntüyle en fazla Top 16 yapar gözüküyorlardı muhtemelen öyle olacak. Takımın 2 temel taşı olması beklenen Planinic ve Semih böyle oynadığı sürece zaten daha yukarısı imkansız.

(Planinic'in kontratı inşallah opsiyonludur ve sezon bittiğinde gönderilir.)

Yazık değilde aslında kaderin bir cilvesi oldu, sen iki maçta da Efes'i yen sonra son maçta son periyotta maçı vererek Efes'in son 16'ya kalmasını sağla.

Kerem Tunçeri'yi gönderip Planinic'i almak kimin fikriydi acaba, takımı gençleştiriyoruz dediler 31 yaşındaki adamı getirdiler.

Oğuz ZEYTİN
20.12.2013, 18:27
Unicaja'nın müthiş galibiyeti... Yeter de artar.

Mustafa Yılmaz.20
20.12.2013, 19:24
Unicaja'nın müthiş galibiyeti... Yeter de artar.

Çok acayip maç sonu oldu yalnız.

Calloway'in üst üste 2 üçlük atıp birde attırması,
Sonra yine Calloway'in yanlış tercihleri ve top kaybıyla Siena'yı öne geçirmesi,
Caner-Medley'in süre dolarken %99 'u şans yardımıyla bulduğu üçlük,
Siena'nın %99'u savunma hatasıyla kenardan bulduğu boş turnike,
Ve en sonunda da 3,7 saniyede J.Granger'ın bütün sahayı geçerek attığı turnike/şut karışımı basketi..

Son 2-3 dakika o kadar çok git-gel oldu ki maçın önemine yakışır bir maç oldu. Siena, diğer gruplardan birinde olsaydı Top 16 yapardı.(belki PAO,Maccabi'li grupta da dışarda kalabilirlerdi).

Maç enfesti ama Malaga hala ritim bulamadı bence. Maç içinde çok git-gel yaşıyorlar ne zaman ne yapacakları hiç belli olmuyor. Ben Granger'ın bu sezonki en önemli transferlerden olacağını düşünüyordum o da hala inişli çıkışlı oynuyor. Gerçi maçı izlerken oyunu hiç dikkat çekmiyor ama 19 dakikada 9'da 6 isabetle 13 sayı 6 rib 2 asistle oynamış. Takımda roller tam oturmadı gibi. Roller oturunca Malaga şampiyonluk adayları için bile tehlikeli bir takım olacak.

Oğuz ZEYTİN
20.12.2013, 20:59
Çok acayip maç sonu oldu yalnız.

Calloway'in üst üste 2 üçlük atıp birde attırması,
Sonra yine Calloway'in yanlış tercihleri ve top kaybıyla Siena'yı öne geçirmesi,
Caner-Medley'in süre dolarken %99 'u şans yardımıyla bulduğu üçlük,
Siena'nın %99'u savunma hatasıyla kenardan bulduğu boş turnike,
Ve en sonunda da 3,7 saniyede J.Granger'ın bütün sahayı geçerek attığı turnike/şut karışımı basketi..

Son 2-3 dakika o kadar çok git-gel oldu ki maçın önemine yakışır bir maç oldu. Siena, diğer gruplardan birinde olsaydı Top 16 yapardı.(belki PAO,Maccabi'li grupta da dışarda kalabilirlerdi).

Maç enfesti ama Malaga hala ritim bulamadı bence. Maç içinde çok git-gel yaşıyorlar ne zaman ne yapacakları hiç belli olmuyor. Ben Granger'ın bu sezonki en önemli transferlerden olacağını düşünüyordum o da hala inişli çıkışlı oynuyor. Gerçi maçı izlerken oyunu hiç dikkat çekmiyor ama 19 dakikada 9'da 6 isabetle 13 sayı 6 rib 2 asistle oynamış. Takımda roller tam oturmadı gibi. Roller oturunca Malaga şampiyonluk adayları için bile tehlikeli bir takım olacak.

Uzun süre Toolson yoktu, sonra Caner-Medley yoktu şimdi Dragic yok. Harika bir kadro yok zaten. Sistemin en önemli parçaları eksik olduğunda veya formu düşünce haliyle oyun/sonuç kötü oluyor.

Bence buradan sonrası önemli. Çünkü ligde iyi bir yerde takım. EL'de 16'ya kalındı. Önü açık takımın.

Bartuğ13
02.01.2014, 22:21
Barcelonanin efese karsi yaptigi eyleme basketbol oynamak denmez.

Efesin de bu kadar karaktersiz, kaderine teslim olmus hali icimi acitiyor.

Bir de planinic kariyerini birak basketbol lisansini sorgulatacak bir oyun sergiliyor.

Bu kadar konsantrasyonu dusuk,oyundan kopuk bir oyun sergilemek bile ozel caba gerektirir.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaşar
03.01.2014, 00:41
Efes maçının ilk yarısını izledim, sahada savunma denen bir şey yapmadı Efes, Barcelona %80lerde şut yüzdesi yakaladı.
Ben bile dayanamadım, 2. yarı kapattım, maç ne oldu bilmiyorum.

Harun-61
03.01.2014, 11:53
Anadolu Efes yönetimi (ki varmi bilmiyorum) tüm üst seviyedeki calisanlari (menejer v.s.) kapi önüne koymasi lazim.

Tamam yenilirsinde bu kadar rezillik resmen facia !!!

Son 5 yilda oyuncu maaslari, bonservis v.s. belki 50 milyon € gitmistir, basari ise kocamain bir sifir !!! utanilacak bi durum...!
.

Murat'
03.01.2014, 13:18
http://estaticos01.marca.com/imagenes/2014/01/02/baloncesto/euroliga/1388653268_extras_noticia_foton_7_0.jpg

Oğuz ZEYTİN
13.01.2014, 12:00
Şanlı Unicajamız dış kulvardan koptu geliyor :)

Fakat önümüzdeki ocak ayı takvimi şöyle: Fb Ülker (Euorleague) - Gran Canaria - Barcelona (D) (Euroleague) - Real Madrid (D) - Olympiakos (D) (Eruoelague)

Canberk
16.01.2014, 12:52
Arkadaşlar iddaa oynayacak veya maçlarınızı paylaşacaksanız kullanmanız gereken başlık İddaa Tayfası (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=25501&page=248) başlığıdır.Başlıktan iddaa'yla alakalı tüm mesajlar kaldırılmıştır.

Murat'
16.01.2014, 15:54
Canberk hangi maçın nasıl biteceği konusunda yorum yaparken size mi soracağız, bu sayfa kimlerin yazdığı az çok belli zaten, kimden, neden rahatsız oldunuz da mesajları sildiniz.

Canberk
16.01.2014, 20:09
Benim amacım forumun düzenini sağlamak.Forumumuzda burada konuştuğunuz mesajların tartışıldığı bir başlık varken buraya müdahale etmem gayet doğal değil mi ?

Murat'
16.01.2014, 20:35
Gayet doğal degil Canberk kardeşim, basketbol maçlarını konuşan insanlar az çok belli. Burda maçların nasıl bitebileceği ve iddaa gibi konular konuşulunca forumun düzeni bozulmuş olmuyor. Bence böyle etten püften nedenlerle insanlara müdahale etmeyin.

Kolay gelsin!

Canberk
16.01.2014, 20:43
Basketbola ben de ilgiliyim ve kimseye burada basketbol konuşmayın demiyorum.Olayı buraya çekme sebebini de anlamadım ayrıca.Teşekkür ediyorum sizlere de kolay gelsin.

Adem Akyüz'
16.01.2014, 23:26
2 gün foruma girmedim neler neler olmuş burda ya :D

Mert'
16.01.2014, 23:32
Kirk Cooley burada iddaa konusu açtı diye mi 1 hafta ceza aldı ?

Murat'
17.01.2014, 15:16
Basketbola ben de ilgiliyim ve kimseye burada basketbol konuşmayın demiyorum.Olayı buraya çekme sebebini de anlamadım ayrıca.Teşekkür ediyorum sizlere de kolay gelsin.

Ben bu başlığa olan ilginden bahsetmiştim, bu konunun içeriğinden rahatsız olan birisinin olduğunu düşünmüyorum ben. Sen çıkmış konuya yazdığın ilk mesajda burada iddaa hakkında konuşamazsınız diyorsun.

Canberk
18.01.2014, 06:38
;1919477248']Kirk Cooley burada iddaa konusu açtı diye mi 1 hafta ceza aldı ?

Tabi ki hayır Mert.

Ben bu başlığa olan ilginden bahsetmiştim, bu konunun içeriğinden rahatsız olan birisinin olduğunu düşünmüyorum ben. Sen çıkmış konuya yazdığın ilk mesajda burada iddaa hakkında konuşamazsınız diyorsun.

Bunları burada konuşmak tartışmak anlamsız.Ben sadece görevimi yaptım kimseye veya her hangi bir başlığa kasti müdahalede bulunmadım.Bundan ceza alan rahatsız olursa cezasına itiraz edebilir veya siz benim yaptığım müdahaleyi yanlış buluyorsanız Yönetim Kuruluna itiraz edebilirsiniz. Unutmayın yapılan her işlemin forumumuzda geri dönüşü mevcuttur ve benim uygulamam yanlış bulunacaksa da gereği yapılır.Bari sizler bizi yanlış anlamayın.

Oğuz ZEYTİN
18.01.2014, 17:26
İddaa muhabbetinden çok Euroleague maçlarının skorlarını tahmin üzerinden yürüyen bir sohbet ortamı vardı. Bu müdahalenin sebebini anlayamadım. 5-10 kişinin takip ettiği seviyeli bir başlık burası. Yazılan yorumlar yasak mıydı? Böyle bir başlık var diyip silmek gerçekten gereksiz. O zaman bundan sonra futbol maçlarımızdan sonra kimse "forvete şunu alalım" yazmasın, çünkü onun için transfer başlığı var.

Gerçi Canberk, benim Trabzon'dan Haberler başlığına zamanında yazdığım haberi de "siyasi" diye silmişti. O başlıkta siyasi olmayan kaç yorum/haber var, tartışılır. Siyasi derken, üç ilçenin belediye başkan adayları belli olmuştu, onu yazdım. Silindi. Bunda da standart yok, çünkü aynı başlıkta Murat, "AKP, O.F. Gümrükçüoğlu ile devam edecekmiş" gibi bir haber paylaştı, o silinmedi (Murat, yanlış anlama, burada senin yazdığın da silinsin demiyorum).

Kısacası bu tutumların bir standardı yok.

Mesela bana devamlı ceza veren bir forum yöneticisi var. Şu yazdıklarımdan dolayı da ceza verebilir. Adam kafasına göre hareket ediyor. Açık, net!

Oruç
24.01.2014, 22:03
İnanılmaz bir son saniye üçlüğüyle Efes plaka yaptı ve ilk galibiyetini aldı.

Tarihe tanıklık ettim.

:)

Veysel
24.01.2014, 22:09
O basket benim kuponumu yatırdı ne diyem şimdi ben ya milano 2/2 olympiakos 2/2 kasımpaşa 0/0 bu nasıl şansdır ua

Adem Akyüz'
24.01.2014, 22:14
Planinic hayatının basketini attı :)

Arda'
24.01.2014, 22:22
Aslında erken attı ama şans işte :)

Mert'
25.01.2014, 13:14
O basket neydi öyle yahu ben böyle birşey görmedim.

Hüdai Pervaneli
25.01.2014, 14:29
Planinici Hic Sevmiyorum Hala Sevmiyorum Aksam O Basketi Atmis olabilir
Daha kaliteli Yabancilar Alabilir efes ve iyi bir koc Egerki Finalfour istiyolarsa

Oğuz ZEYTİN
03.02.2014, 11:04
Calloway bir ay yok. Özellikle Euroleague'de arayacak onu Unicaja.

Takım bu sene ACB ve EL'de 33 maç yaptı; 19 G - 14 M. Plaza iyi iş çıkarıyor.

Kirk_Cooley
05.02.2014, 23:50
O basket benim kuponumu yatırdı ne diyem şimdi ben ya milano 2/2 olympiakos 2/2 kasımpaşa 0/0 bu nasıl şansdır ua

Veysel kardeş sen yazınca iddaya girmiyor biz yazınca silinip ceza alıyoruz torpilin nerden :)

Veysel
06.02.2014, 00:00
Veysel kardeş sen yazınca iddaya girmiyor biz yazınca silinip ceza alıyoruz torpilin nerden :)

o kadar olacak canım ani reaksiyonuyla yazdım ben onu bilmiyordum hem uyarı sil kanunu var :) :)

Oğuz ZEYTİN
07.03.2014, 23:16
Harikasin Unicaja

Oğuz ZEYTİN
19.03.2014, 15:24
Ted Kolej'i bu sezonki eforundan dolayi kutlamak lazim.

Eurocup 'ta basarilar dilerim.

Mert'
20.03.2014, 12:35
Real Madrid umarım bu sene alacak Euroleague'i. :)

Veysel
20.03.2014, 14:06
Ted dun macta rezalet oynadi ribaundlari almaya bile tenezzul etmedi son anlarda bu kadar kirilgan yapida olmak hocanin sucudur

Mert'
28.03.2014, 21:39
Şuan oynanan Fenerbahçe - Milano maçını izleyen basın görsün bize terörist diyorlardı obra denen şerefsiz hakemi dövecekti atıldı oyundan.

Ogün'
28.03.2014, 21:49
;1919553034']Şuan oynanan Fenerbahçe - Milano maçını izleyen basın görsün bize terörist diyorlardı obra denen şerefsiz hakemi dövecekti atıldı oyundan.

Gülerek izliyorum.Efes deplasmanda yeniyordu bunları be.F4 yapacaklarmış :) Türkiye'de şampiyon olabilirler.Hakemler arkalarında ne de olsa!

Mert'
28.03.2014, 21:56
Gülerek izliyorum.Efes deplasmanda yeniyordu bunları be.F4 yapacaklarmış :) Türkiye'de şampiyon olabilirler.Hakemler arkalarında ne de olsa!
Afedersin ama nah yaparlar. Milano çok iyi takım Langford olmadan baya bir fark attılar bunlara. :cool:

Ogün'
28.03.2014, 22:02
;1919553045']Afedersin ama nah yaparlar. Milano çok iyi takım Langford olmadan baya bir fark attılar bunlara. :cool:

Ben Obradovic'e saygı duyuyorum ama Obradovic geldi biz herkesi yeneriz havalarında dolaşıyorlar sezon başından beri.Olay ne sadece koçta ne de oyuncularda.Efeste bunlardan farksız.

Arda'
28.03.2014, 23:40
Milano Langford'suz oynadığı maçta şikebahçe ülkere tecavüz etti şikeciler kaybedeceklerini anlayınca yine çirkefliğe başladı ama sonuç değişmedi ahahahah :D

Oğuz ZEYTİN
12.04.2014, 10:43
Milano - Gs - Unicaja

Siena'nın tahttan düşmesiyle Milano yeniden sahnelere dönüş yapıyor. Takımdaki İtalyan çekirdeğe dikkat...

Gs... O kadar sakatlık yaşayıp sezonu şurada tamamlamaları başarıdır. Ataman faktörü artık yadsınamaz bir gerçeğe dönüşmüştür. Sevip sevmemek ayrı ama durum budur.

Unicaja... Sekize kalamadık yine de Fb, Efes ve Caja Laboral'in önünde yer aldık. Helal olsun. Ortalama bir bütçeyle, doğru dürüst yıldızsız takım oyunuyla, ciddi sakatlıklara rağmen (Dragic, Calloway, Caner-Medley) iyi bir sezon geçirdik. Teşekkürler Plaza.

Olin ve Banvit deneyimi olan Stimac son 16'da önemli katkı verdi. Euroleague'de kalıcı olacaktır.
Takım adına hayal kırıklığı ise Suarez'di.

ccd6167
12.04.2014, 22:58
Milano - Gs - Unicaja

Siena'nın tahttan düşmesiyle Milano yeniden sahnelere dönüş yapıyor. Takımdaki İtalyan çekirdeğe dikkat...

Gs... O kadar sakatlık yaşayıp sezonu şurada tamamlamaları başarıdır. Ataman faktörü artık yadsınamaz bir gerçeğe dönüşmüştür. Sevip sevmemek ayrı ama durum budur.

Unicaja... Sekize kalamadık yine de Fb, Efes ve Caja Laboral'in önünde yer aldık. Helal olsun. Ortalama bir bütçeyle, doğru dürüst yıldızsız takım oyunuyla, ciddi sakatlıklara rağmen (Dragic, Calloway, Caner-Medley) iyi bir sezon geçirdik. Teşekkürler Plaza.

Olin ve Banvit deneyimi olan Stimac son 16'da önemli katkı verdi. Euroleague'de kalıcı olacaktır.
Takım adına hayal kırıklığı ise Suarez'di.
oguz partizandan bahseder misin biraz..

kadroda 24 yasindan buyuk 3 oyuncu var.

tepic.27
kinsey.30
pavlovic.30

geri kalnlar hep genc..sence bizim icin ornek teskil etmez mi?

Kirk_Cooley
21.04.2014, 01:03
Türk takımlarından bir cacık olmayacağını söylemiştik gerçi söylediklerimizi basketbol uzmanı yönetici silmiş :)

Favori Real Madrid gözüksede bana göre Barcelona kadrosu Real kadrosundan çok daha geniş ve pota altı çok daha kuvvetli. Yinede Rodriguez bu sene Madrid'e götürecek kupayı gibi gözüküyor.

Desteklediğim takım ise Milano, evinde Maccabi'ye maç vermiş olsada İsrail'de 1 maç alıp seriyi kazanacaklarını düşünüyorum.

Veysel
21.04.2014, 10:10
Real Milano

Veysel
21.04.2014, 20:28
Olympiakos Real maçını kaçırmayın

Sacit
24.04.2014, 17:55
CSKA Moskova 40 milyon euro değerinde bir takım ama atina'daki 2 maçı kaybettiler.
5. maç inanılmaz zor ve ateşli olacak..

Veysel
26.04.2014, 00:02
Spanoulis olmadan final four...

Murat'
09.05.2014, 12:09
Siena devri kapanıyor!
Avrupa basketbolunun önde gelen takımlarından Montepaschi Siena, vergi kaçakçılığı iddiasıyla kapanma noktasına geldi. İtalyan polisinin "Time Out operasyonu" adını verdiği soruşturma kapsamında başkan Ferdinando Minucci gözaltına alındı.

08 Mayıs 2014 19:12 | NTVSpor.net
Montepaschi Siena efsanesi son buluyor. Avrupa basketbolunun önemli markalarından biri olan İtalyan kulübü Siena, vergi soruşturması çerçevesinde ciddi suçlamalarla karşı karşıya.

La Gazetta Dello Sport'ta çıkan habere göre "Time Out operasyonu" adı verilen soruşturma neticesinde Siena Başkanı Ferdinando Minucci, vergi kaçırmak ve zimmetine para geçirmek suçlarıyla İtalyan polisi tarafından göz altında tutuluyor.

Savcılığın iddiası, Siena kulübünün 2006 ile 2012 yılları arasında toplamda 35 milyon euro değerindeki kontratı kulüp üzerinden değil, farklı bir şirket üzerinden gösterip vergi kaçırdığı yönünde. İddiaya göre oyuncuların aldıkları ücret, kulüple yapılan sözleşmelerde düşük gösteriliyor ve farklı bir şirket üzerinden "İmaj Hakkı" adı altında oyunculara maaşları ödeniyor.

Vergi kaçakçılığı iddiasının yanında bir başka iddia da başkan Minucci'nin bu operasyonu yaparken zimmetine iki milyon euro geçirdiği yönünde. Toplamda 16 milyon euro vergi kaçırdığı iddia edilen Montepaschi Siena'nın alacağı cezayla birlikte faaliyetlerini durdurması bekleniyor. Euroleague'de A lisansını da kaybedecek Siena'nın yeniden yapılanmayla 5. lig'den başlaması bekleniyor.

irfan61
11.05.2014, 22:06
Bu sezon THY Euroleague'de hayal kırıklığı yaratan Anadolu Efes, gelecek sezon için düğmeye bir bastı pir bastı! Takımı Avrupa'nın en önemli başantrenörlerinden Dusan Ivkovic'e emanet etmeye hazırlanan lacivert-beyazlılar, kurt hocanın isteği doğrultusunda Avrupa basketbolunun en iyi guardlarından Milos Teodosic'i kadrosuna kattı. Rusya'nın CSKA Moskova takımı ile sözleşmesini sona eren 1.95m boyundaki Sırp yıldız, gelecek sezon Anadolu Efes forması giyecek.

Anadolu Efes ile 2 yıllık sözleşme imzalayacak olan Teodosic, lacivert-beyazlı kulüpten yıllık 2 milyon 500 bin euro kazanacak. Bu sezon THY Euroleague'de 21 maça çıkan Teodosic, maç başına 10.3 sayı 4.1 asist 2.4 ribaunt ortalamaları ile oynadı.

Efes çıldırdı bakalım daha kimleri alacaklar.

Murat'
11.05.2014, 22:10
Bu sezon THY Euroleague'de hayal kırıklığı yaratan Anadolu Efes, gelecek sezon için düğmeye bir bastı pir bastı! Takımı Avrupa'nın en önemli başantrenörlerinden Dusan Ivkovic'e emanet etmeye hazırlanan lacivert-beyazlılar, kurt hocanın isteği doğrultusunda Avrupa basketbolunun en iyi guardlarından Milos Teodosic'i kadrosuna kattı. Rusya'nın CSKA Moskova takımı ile sözleşmesini sona eren 1.95m boyundaki Sırp yıldız, gelecek sezon Anadolu Efes forması giyecek.

Anadolu Efes ile 2 yıllık sözleşme imzalayacak olan Teodosic, lacivert-beyazlı kulüpten yıllık 2 milyon 500 bin euro kazanacak. Bu sezon THY Euroleague'de 21 maça çıkan Teodosic, maç başına 10.3 sayı 4.1 asist 2.4 ribaunt ortalamaları ile oynadı.

Efes çıldırdı bakalım daha kimleri alacaklar.

Vallahi çıldırmışlar, pivot için de Sofoklis'i falan alırlar artık.

Bahadır Şimşek
11.05.2014, 23:10
Teodosiç harika bir oyuncu ancak biraz saatli bomba gibi.

İyi kullanılırsa pozisyonunda Avrupa'nın en iyi 2-3 tanesinden biri.

Yaşar
11.05.2014, 23:18
Ne, Teodosiç mi?
Bu herif basketbolun Ribery si, Robben'i?
Büyük iş, tebrikler.

Veysel
12.05.2014, 00:26
Vay bee teoyu almak... Efes büyük oynuyor

Oğuz ZEYTİN
12.05.2014, 11:19
Ivkovic'le çalışacak. Normal yani... Efes ahmakça harcadığı paraları şimdi belki gerçek yıldızlara öder. Gerçi Rakocevic, Vujacic ve Planinic de kağıt üzerinde büyük transferlerdi. Ama onların başında Ivkovic yoktu.

Şimdi uzun hamlesini merak ettim. Krstic veya Paul Davis olursa isabet olur.

irfan61
12.05.2014, 16:20
Ivkovic'le çalışacak. Normal yani... Efes ahmakça harcadığı paraları şimdi belki gerçek yıldızlara öder. Gerçi Rakocevic, Vujacic ve Planinic de kağıt üzerinde büyük transferlerdi. Ama onların başında Ivkovic yoktu.

Şimdi uzun hamlesini merak ettim. Krstic veya Paul Davis olursa isabet olur.Yukardaki habere göre İvkovic'in istediğine göre Teodosiç aldırdı.Uzun olarak kimi ister sence yazdığın iki isimden ? yada başka uzun olarak kimi isteyebilir. :)

Oğuz ZEYTİN
19.05.2014, 12:54
Blatt!

Murat'
19.05.2014, 14:40
Maccabi'nin şampiyonluğu CSKA maçındaki mucizevi galibiyetten sonra gelmişti aslında, gerçekten büyük iş başardılar.

ccd6167
19.05.2014, 16:49
maç abd - ispanya maçı gibi oldu sanki..maccabide cok vardı abdli..ama hakettiler açıkcası..durdurup vurdular..

Murat'
20.05.2014, 20:57
Euroleague seneye maalesef Digiturk'te, basketbol zevkimizi de elimizden aldılar, bravo valla.

Arda'
20.05.2014, 21:07
Ulan ülkede doğru düzgün basketbol izlediğimiz bi Euroleague vardı o da gitmiş sonra efendim neden spor gelişmiyor.

Sacit
20.05.2014, 22:25
Bu kapitalistler ülkede sporu bitirdi.

Veysel
20.05.2014, 22:27
Seneye güzel bir paket olsa keşke Euroleague, Trabzonspor Basketbol, Trabzonspor Futbol takımı maçları = 50 lira

Kirk_Cooley
20.05.2014, 23:36
Euroleague seneye maalesef Digiturk'te, basketbol zevkimizi de elimizden aldılar, bravo valla.

Dsmart veriyordu zaten değişen bir şey olmadı ki :)

Oğuz ZEYTİN
28.05.2014, 17:05
Bu sezon Euroleague'de ABDli oyuncu sayisinda ciddi bir artis var.

Sasirtici tarafi, genellikle Avrupalilardan olusan kadrolariyla disiplinli basketbol oynayan Ispanyol takimlari bile ABDlilere yoneldi.

Mesela Olympiakos...

A. Law'un yanina Lojewski - Dusnton - Petway ve Simmons'ı eklediler.

Yalnız koç ve şampiyon kadronun neredeyse yarısı (ve daha önemlisi yıldızları) ayrılmasına rağmen adamlar "BASKETBOL OYNUYOR".

Oyuncu seçimi doğruluğu (pahalı olmasına gerek yok) burada ön plana çıkıyor.

Yıldızlar topluluğu Gs Liv H. ve Türkiye'nin en iyi koçu olduğu söylenen Ergin Ataman bundan ne ders çıkarır acaba? Ve tabii bizler...

Sampiyon Maccabi'nin kadrosunda Rice, Hickman, Tyus, Bluthenthal, D. Smith gibi ABDli esas oglanlarla basariya ulasti.

Cska'da Weems, Pargo, Hines; Barcelona'da Dorsey, Oleson... Ve diger takimlarda da benzer tablo var.

Bizim Unicaja'da da Medley, Calloway, Toolson iyi sezon gecirdiler.

Uzerine dusunmek lazim.

Oğuz ZEYTİN
05.06.2014, 01:23
Alem Ivkovic'i konuşadursun, adamım Ivanovic komşuya, Atina'ya geliyormuş.

Bir de Maljkovic kulüp çalıştırırsa, şenleniriz.

Burak
05.06.2014, 16:17
Stratos Perperoglou Efes'te.

Murat'
05.06.2014, 16:36
Teodosic olayı ne oldu acaba, resmi bir açıklama yok halen.

Oğuz ZEYTİN
05.06.2014, 19:27
Teodosic, Lanford, Perperoglou, Doelmann, Krstic, Vezenkov...

Ozerhun'u uzaklastirmadikca ozlenen Efes performansi zor.

F. Yıldırım
05.06.2014, 19:54
Euroleague 5 yıl boyunca ligtv'de:(

Oğuz ZEYTİN
06.06.2014, 17:24
21:15 Sports Tv

Sanli Unicajamiz zafere yuruyor.

Oğuz ZEYTİN
06.06.2014, 22:41
Masallahlik oynuyor bizim gencolar. Ucuncu ceyrekte fark cift hanede. Bastir Malaga!

*

Kaybettik.

Oğuz ZEYTİN
11.06.2014, 15:08
Sanli Unicajamiz laaaps diye yapistirdi, seri 2-1.

Oğuz ZEYTİN
23.06.2014, 13:56
Milano - Siena serisi iyi başladı. Bir maç Samuels diğer maç Hunter eziyor. Matt Janning'i daha iyi bekliyordum, şimdilik tatmin etmedi.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2014, 10:40
Siena 2-0 geriden gelip seride 3-2 ne geçti. O. Hunter yine Samuels'e üstünlük kurdu. Milano'nun geniş kadrosu ve yıldız oyuncularına rağmen Siena arka arkaya 8. şampiyonluğa çok yakın.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2014, 20:25
Sports Tv'de Barcelona - Real Madrid maci var. Final serisi ucuncu mac. Barcelona ne atsa giriyor.

Ilk ceyrek 31-20 Barcelona

irfan61
25.06.2014, 00:12
Aysal gözünü kararttı: Spanoulis & Bourousis
TBF'ye karşı cephe açan ve son maça çıkmadığı halde Euroleague daveti alan Sarı-Kırmızılılar, Olympiakos'tan Spanoulis ve Real Madrid'den Bourousis için düğmeye bastı.
24 Haziran 2014, Salı Yorum Yaz
A+ A-
Aysal gözünü kararttı: Spanoulis & Bourousis

Galatasaray Liv Hospital, Euroleague’e damga vuracak efsane bir kadro kurmaya hazırlanıyor. TBF ile adeta savaş halinde olan ve son maça çıkılmadığı halde Euroleague’den gelen daveti bir zafer olarak gören Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, dünya çapında ses getirecek iki transfer yapmaya karar verdi. Final maçına çıkmama kararı alınırken, koç Ergin Ataman’a, “Hiç merak etme, sana bu oyunun kralını getireceğim” diyerek söz veren Aysal’ın, geçen sezon transfer edemediği Spanoulis için seferberlik ilan ettiği öğrenildi. Eşi Fani Aysal da Yunan oyun kurucunun transferi için devrede. Olympiakos’la 1 yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen, taraftarla yaşadığı sorunlar nedeniyle takımdan ayrılmak isteyen tecrübeli yıldız kaç para isterse verilecek.

Kusursuz pota altı

Real Madrid’de forma giyen Bourousis’in transferi de kolay olmayacak. Ancak pota altında kusursuz bir ekip oluşturmak adına, bu transfer için de ne gerekiyorsa yapılacak. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın, gerekirse kişisel hesabını kullanarak maliyeti karşılayacağı da gelen haberler arasında. Öte yandan Mensah Bonsu, Olympiakos ile 2 yıllığına anlaştı.

Eğer alabilirlerse 6S bişeyler yapabilir Euroleague de.

Oğuz ZEYTİN
25.06.2014, 19:38
Kategoriler belli oldu:

1) Cska - Barcelona - Oly - Real Madrid

2) Maccabi - Pana - Valencia - Efes

3) UNICAJA MALAGA - Ulker - Laboral - Zalgiris

4) Gs - Milano - Kizilyildiz - Bayern

5) Cedevita - Novgorod - Sassari - Neptunas

6) Limoges - Turow - ( On elemeden gelecek 2 takim)

*

Siena ve Cibona yok, Partizan yok.Limoges geri dondu. Valencia geldi. Degisik bir sezon olacak.

Oğuz ZEYTİN
25.06.2014, 19:49
Alem Ivkovic'i konuşadursun, adamım Ivanovic komşuya, Atina'ya geliyormuş.

Bir de Maljkovic kulüp çalıştırırsa, şenleniriz.

Maljkovic Kizilyildiz'la Euroleague'e donecek buuk ihtimalle.

Blatt ve Messina gitti kalan saglar bizim. Ivanovic, Maljkovic, Plaza, Ivkovic, Obradovic... Keske Aito Garcia Reneses de bu ligde calissa...

Veysel
25.06.2014, 21:25
Galatasaray Spanoulis'i ALAMAZ boş haber

Kirk_Cooley
25.06.2014, 22:47
Galatasaray Spanoulis'i ALAMAZ boş haber

Onlar Arroyo ile devam etsin kapasiteleri ona yeter.

Oğuz ZEYTİN
25.06.2014, 22:50
Siena 2-0 geriden gelip seride 3-2 ne geçti. O. Hunter yine Samuels'e üstünlük kurdu. Milano'nun geniş kadrosu ve yıldız oyuncularına rağmen Siena arka arkaya 8. şampiyonluğa çok yakın.

6. Mac oynaniyor. Son ceyrege girilirken Milano, Siena deplasmaninda 8 fsrk onde.

Siena potadan cok uzakta oynuyor. Jerrels ise Turkiye'den kovulan hemen her oyuncu veya koc gibi degerine deger katmakta.

Kirk_Cooley
25.06.2014, 22:55
6. Mac oynaniyor. Son ceyrege girilirken Milano, Siena deplasmaninda 8 fsrk onde.

Siena potadan cok uzakta oynuyor. Jerrels ise Turkiye'den kovulan hemen her oyuncu veya koc gibi degerine deger katmakta.

Çok güzel seri oluyor abi bana çok para kaybettirdiler ama canları sağolsun :)

Oğuz ZEYTİN
25.06.2014, 23:05
Çok güzel seri oluyor abi bana çok para kaybettirdiler ama canları sağolsun :)

Vasat lig, zevksiz basketbol oynuyorlar ama seri harika gercekten.

Oğuz ZEYTİN
25.06.2014, 23:11
Jerrels son topta seriyi Milano'ya tasidi.

Siena maca cikmayacakmis (:

Hahaha

Oruç
26.06.2014, 12:43
Saric'ten sonra Krstic'i de kadrosuna katti Efes.

Burak
26.06.2014, 14:26
Harika gidiyor Efes.

Kirk_Cooley
26.06.2014, 14:53
Harika gidiyor Efes.

Bu kadar para harcıyorlar bi yere gelseler bari. Hala kısa almadılar böyle kadroya çok iyi bir skorer lazım.

Andrew Goudelock veya Keith Langford gibi.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2014, 21:03
Barcelona - Real Madrid macinda Rudy'nin Bourusis'e yaptigi asisti muhtesemdi. Ters bacak arasi!

Burak
26.06.2014, 21:21
Teodosic bugün CSKA ile tekraar görüşecekmiş.Anlaşma sağlamazsa Efes'e gelecekmiş.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2014, 22:04
Barcelona - Real Madrid macinda Rudy'nin Bourusis'e yaptigi asisti muhtesemdi. Ters bacak arasi!

Hakemler cok kotu.

son 2:21, 73-72 Barcelona onde.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2014, 22:20
Acb'de sampiyon Barcelona oldu.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2014, 22:21
Bizim Nik Caner-Medley iyi gecen sezonun odulunu kapti. Astana'yla yillik 1 Milyon'a anlasti.

Murat'
26.06.2014, 22:25
Real Madrid bu senenin hayal kırıklığı oldu, bir türlü sonunu getiremediler.

Murat'
26.06.2014, 22:32
Unicaja Malaga Banvit'ten Stefan Markovic'i transfer etmiş, Stimac da serbest kalmış, Valencia ya da Türk takımlarından birisine gidebilirmiş.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2014, 22:34
Real Madrid bu senenin hayal kırıklığı oldu, bir türlü sonunu getiremediler.

Care Messina ;)

Oğuz ZEYTİN
27.06.2014, 14:07
Unicaja Malaga bu sezon 24 Euroleague 41 ACB olmak üzere 65 maç oynadı.

Bu dönemde koç Plaza 13 oyuncu kullandı.

PG: Granger - Calloway

SG: Dragic - Toolson - Urtasun

SF: Suarez - Kuzminskas - Vidal

PF: N. Caner Medley - Hettsheimeir - Sabonis

C: Vazquez - Stimac

Takımın sayı liderleri NCMedley ve Dragic idi.

Asist lideri Granger oldu.

Ribaundlarda Stimac, blokta ise Vazquez takıma yardımcı oldu.

En fazla süre alan oyuncu ort 24:58 ile NCMedley. Yani 13 kişilik rotasyonu o kadar iyi kullandı ki Plaza...

*

Takımdan ayrılanlar...

NC Medley Kazakistan'a gitti, Unicaja'dan aldığının 2,5 katı teklif edildi ona (Yıllık 1 Milyon USD).

Dragic'in Houston Rockets'a gideceği söylentileri henüz netleşmedi. Kontratı devam ediyor.

Calloway bize gelmedi, Real Madrid'e gidebilir :)

D. Sabonis, Gonzaga Uni'ye gitti.

Bizim ligden Stimac'ı serbest bıraktılar.

Bizim ligden Toolson kaldı.

Yine bizim ligden Savanovic ve Markovic'i aldılar.

Burada beğenilmeyen oyuncularla Unicaja geçen seneyi, F4 hedefi olan Efes, Fb ve Gs'den daha başarılı geçirdi Euroleague'de (Gs çeyrek finale kaldı ama olsun, Unicaja daha başarılıydı :) ).

Ders olur mu bizimkilere? Sanmam. Keşke geriden gelen Banvit, KSK ve hatta biz öyle bir modeli incelesek...

Murat'
27.06.2014, 14:19
Unicaja Malaga bu sezon 24 Euroleague 41 ACB olmak üzere 65 maç oynadı.

Bu dönemde koç Plaza 13 oyuncu kullandı.

PG: Granger - Calloway

SG: Dragic - Toolson - Urtasun

SF: Suarez - Kuzminskas - Vidal

PF: N. Caner Medley - Hettsheimeir - Sabonis

C: Vazquez - Stimac

Takımın sayı liderleri NCMedley ve Dragic idi.

Asist lideri Granger oldu.

Ribaundlarda Stimac, blokta ise Vazquez takıma yardımcı oldu.

En fazla süre alan oyuncu ort 24:58 ile NCMedley. Yani 13 kişilik rotasyonu o kadar iyi kullandı ki Plaza...

*

Takımdan ayrılanlar...

NC Medley Kazakistan'a gitti, Unicaja'dan aldığının 2,5 katı teklif edildi ona (Yıllık 1 Milyon USD).

Dragic'in Houston Rockets'a gideceği söylentileri henüz netleşmedi. Kontratı devam ediyor.

Calloway bize gelmedi, Real Madrid'e gidebilir :)

D. Sabonis, Gonzaga Uni'ye gitti.

Bizim ligden Stimac'ı serbest bıraktılar.

Bizim ligden Toolson kaldı.

Yine bizim ligden Savanovic ve Markovic'i aldılar.

Burada beğenilmeyen oyuncularla Unicaja geçen seneyi, F4 hedefi olan Efes, Fb ve Gs'den daha başarılı geçirdi Euroleague'de (Gs çeyrek finale kaldı ama olsun, Unicaja daha başarılıydı :) ).

Ders olur mu bizimkilere? Sanmam. Keşke geriden gelen Banvit, KSK ve hatta biz öyle bir modeli incelesek...

İspanyol basını Dragic'le sözleşme yenileme konusunda çok ufak detayların kaldığını söylüyor.

İki tane PF alacaklarmış, konuşulan isimler Angelo Caloiaro, Caleb Green, Dusko Savanovic, Othello Hunter, Victor Sanikidze ve Vladimir Dragicevic.

Savanovic olayı daha kesinleşmemiş.

Bir anektod da Stimac'tan paylaşayım, Stimac bir internet sitesine verdiği röportajda "Malaga'da oynamaya devam etmek istiyorum, bir milyon euro değil kontratımın iyileştirilmesini istedim." şeklinde bir ifade kullanmış.

Stimac'ın yerine düşünülen oyuncular arasında Galatasaray'da oynayan Nathan Jawai de varmış.

Oğuz ZEYTİN
27.06.2014, 14:36
İspanyol basını Dragic'le sözleşme yenileme konusunda çok ufak detayların kaldığını söylüyor.

İki tane PF alacaklarmış, konuşulan isimler Angelo Caloiaro, Caleb Green, Dusko Savanovic, Othello Hunter, Victor Sanikidze ve Vladimir Dragicevic.

Savanovic olayı daha kesinleşmemiş.

Bir anektod da Stimac'tan paylaşayım, Stimac bir internet sitesine verdiği röportajda "Malaga'da oynamaya devam etmek istiyorum, bir milyon euro değil kontratımın iyileştirilmesini istedim." şeklinde bir ifade kullanmış.

Stimac'ın yerine düşünülen oyuncular arasında Galatasaray'da oynayan Nathan Jawai de varmış.

:) Teşekkürler Murat.

Unicaja da beoBasket'in hatırlı müşterilerindendir.

Murat'
27.06.2014, 15:12
:) Teşekkürler Murat.

Unicaja da beoBasket'in hatırlı müşterilerindendir.

Adam Avrupa'daki oyuncuların yarısını elinde bulunduruyor nerdeyse.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2014, 12:00
Adam Avrupa'daki oyuncuların yarısını elinde bulunduruyor nerdeyse.

Golubovic'i (BeoBasket'ten) aldı Malaga ;)

Donta Smith'i de istiyordu Malaga ve Hapoel Jerusalem'e gitmiş Smith.

PG: Granger - Markovic

SG: Dragic (?) - Toolson - Urtasun

SF: Suarez - Kuzminskas

PF: ? - ? - ?

C: Vazquez - Golubovic

Murat'
30.06.2014, 12:05
Endülüs sitelerinde Dragic ile iki yıl için anlaşıldığı ve çok ufak detayların kaldığı söyleniyor.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2014, 12:22
Endülüs sitelerinde Dragic ile iki yıl için anlaşıldığı ve çok ufak detayların kaldığı söyleniyor.

Houston'a gitme meselesi olmasa çoktan netleşirdi...

Murat'
30.06.2014, 12:46
Yine yerel sitelerde Malaga'nın 4 ve 5 numara pozisyonları için bir milyon eurodan daha yüksek bir bütçe hazırladığı yazıyordu. Demek ki Golubovic'e asgari 400 bin euro vermişlerdir.

Murat'
30.06.2014, 13:35
Golubovic'i (BeoBasket'ten) aldı Malaga ;)

Donta Smith'i de istiyordu Malaga ve Hapoel Jerusalem'e gitmiş Smith.

SG: Dragic (?) - Toolson - Urtasun

PF: ? - ? - ?

CAI Zaragoza Golubovic'in İspanya haklarının elinde bulunduğunu iddia ediyormuş, o yüzden transfer henüz bitmemiş.

Oğuz ZEYTİN
07.07.2014, 12:55
2014-15 Unicaja Malaga

Koç: Joan Plaza

SG: Dragic - Toolson - Txemi

PF: ?

Gidenler:

Calloway - Antep
NCM - Astana
Sabonis - Gonzaga (NCAA)
Hettsheimeir - P. Bauru (Brezilya)
Vidal - FA
Stimac - FA

Genç Sabonis NCAA'e gitti. 12 kişilik rotasyonun son ikilisi Vidal ve Hettsheimeir'in bırakılması normal. Ana parçaların başında gelen NCM, tecrübeli yedek gard Calloway ve yedek pivot Stimac'i kayıp olarak değerlendirebiliriz.

Calloway'in yerine Markovic, Stimac'in yerine Golubovic geldi.

Ama PF'de yaprak kımıldamıyor. Carlos Suarez PF oynayabilse de o pozisyona iki takviye yapılacaktır. Biri Savanovic büyük ihtimalle.

Bu arada yine ligimizden Vasiliadis'le görüşüldüğü yönünde haberler var.

Manu61
07.07.2014, 20:52
Markoishvili CSKA'ya gitmiş. Ülkemizde kaldığı kısa süre içinde oynadığı acayip maçlar vardı.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2014, 06:16
Milano - Siena serisi iyi başladı. Bir maç Samuels diğer maç Hunter eziyor. Matt Janning'i daha iyi bekliyordum, şimdilik tatmin etmedi.

M. Janning Efes'e gelmiş. Farklı bir tarzı var, takibimdeki oyunculardandı. En büyük sorunu: İstikrar.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2014, 08:39

Blatt ve Messina gitti kalan saglar bizim. Ivanovic, Maljkovic, Plaza, Ivkovic, Obradovic... Keske Aito Garcia Reneses de bu ligde calissa...

Cajasol'den ayrılmış. Yoksa...? (:

*
D. Ivkovic (70) - A. Efes
B. Maljkovic (62) - (Büyük ihtimalle Kızılyıldız)
S. Pesic (64) - Bayern
Aito G. Reneses (67) - ?
J. Kazlauskas (59) - Litvanya
*
P. Giannakis (55) - Çin
E. Messina (54) - ?
D. Blatt (55) - Cleveland Cavs
D. Vujosevic (55) - Partizan
J. Repesa (53) - Cedevita
Z. Obradovic (54) - Fb Ülker
D. Ivanovic (56) - Panathianikos
*
J. Plaza (50) - U. Malaga
A. Trinchieri - (46) - Brose
F. Katsikaris - (47) - Yunanistan
J. Zdovc (47) - Royal Hali Gaziantep & Slovenya
I. Zouros (48) - ?
G. Bartzokas (46) - Olympiakos
X. Pasqual (41) - Barcelona
V. Perasovic (49) - Valencia

Bu listeye V. Collet, S. Scariolo, P. Laso, A. Petrovic, E. Ataman, E. Kunter ve O. Mahmuti de eklenebilir; beğenenleri vardır şüphesiz ama özellikle koyu tonda yazdıklarımın yanında şansları yok.

Murat'
10.07.2014, 09:04
M. Janning Efes'e gelmiş. Farklı bir tarzı var, takibimdeki oyunculardandı. En büyük sorunu: İstikrar.

Dario Saric
Stephane Lasme
Stratos Perperoglou
Nenad Krstic
Dontaye Draper
Matt Janning

Altı tane yabancı transferi yaptılar, Milko Bjelica'nın da kalacağı söyleniyor, yani Efes önümüzdeki sene yedi tane yabancı ile mücadele edecek. Bu rakam sene içindeki transferlerle rahat 10'u bulur bence.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2014, 09:12
Dario Saric
Stephane Lasme
Stratos Perperoglou
Nenad Krstic
Dontaye Draper
Matt Janning

Altı tane yabancı transferi yaptılar, Milko Bjelica'nın da kalacağı söyleniyor, yani Efes önümüzdeki sene yedi tane yabancı ile mücadele edecek. Bu rakam sene içindeki transferlerle rahat 10'u bulur bence.

Bjelica'yı resmen açıkladılar. Planinic'in kontratı devam ediyor.

Bizim takımların hatası, lig ve Euroleague kadro istikrarını oturtamamaları. Ligde tirbüne çıkardıkları adamdan hafta içinde kahraman olmasını bekliyorlar. Oyuncunun ritmi bozuluyor. Setler vs.

Ligde kullanacağı kadroyla devam etse...

Hep yazıyorum buraya, sıkıcı olmaısndan çekiniyorum: Malaga 13 oyuncuyla (ki 3'ü ara sıra oynadı, o yüzden 10 diyebiliriz) hem ACB'yi hem EL'yi götürdü.

Bizimkiler de yabancı sayısı arttıkça daha iyi oynayacaklarını sanıyorlar.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2014, 13:53
Kura cekildi. Sanli U. Malagamiz B grubunda.

Cska
Maccabi
Alba
Cedevita
Limoges

Guzel...

Manu61
10.07.2014, 21:29
C grubu fena.

Oğuz ZEYTİN
20.07.2014, 01:05
Savanovic Bayern'e gidince Unicaja (yine ligimizden) sürpriz bir pf hamlesi yaptı: Will Thomas!

2008'de profesyonel oldu, yani kariyerinde 6 sezonu geride bıraktı.

İlk 3 sezon Belçika, ardından Gürcistan, Türkiye ve İtalya.

Ve bu 6 sezonun beşinde EuroChallenge oynadı.

İyi ribaundcu, iyi savunmacı, iyi bitirici.

Son iki sezonu iyi liglerde geçirdi. Bu sene Lakovic, J. Hayes ve Ivanov gibi kaliteli oyuncularla çalıştı.

EuroLeague performansı için tahminim yok açıkçası. Ama Unicaja'nın uzun rotasyonuna farklılık katacağı kesin.

Oğuz ZEYTİN
21.07.2014, 11:13
Malaga, Deon Thompson'ı istiyormuş. Hummel ve Babbitt derken farklı bir oyun tarzına sahip Thompson'la istemek garip geldi. Aslında iyi oyuncu. Tam bizim ligde iş yapacak uzun...

Murat'
22.07.2014, 23:41
Malaga, Deon Thompson'ı istiyormuş. Hummel ve Babbitt derken farklı bir oyun tarzına sahip Thompson'la istemek garip geldi. Aslında iyi oyuncu. Tam bizim ligde iş yapacak uzun...

Eski Karşıyakalı Will Thomas ile anlaşmışlar.

Oğuz ZEYTİN
01.08.2014, 10:24
Eski Karşıyakalı Will Thomas ile anlaşmışlar.

Golubovic'teki sorunu hallettiler.

Bir türlü NC Medley'nin yerine alacakları PF'yi henüz halledemediler. Caleb Green ve Luke Babbitt olmayacak büyük ihtimalle. Şimdi L. Bogdanovic'i (Telekomlu) bekliyorlar. O da gelirse TBL'den üçüncü transferi olacak bu sezon.

Bir de eski Olinli Jelinek'i de düşünüyor Malaga.

Oğuz ZEYTİN
01.08.2014, 10:30

*
S. Pesic (64) - Bayern
Aito G. Reneses (67) - ?
*
P. Giannakis (55) - Çin
E. Messina (54) - ?
*
I. Zouros (48) - ?

Bu listeye V. Collet, S. Scariolo, P. Laso, A. Petrovic, E. Ataman, E. Kunter ve O. Mahmuti de eklenebilir; beğenenleri vardır şüphesiz ama özellikle koyu tonda yazdıklarımın yanında şansları yok.

Aito Reneses, H. Gran Canaria ile anlaştı. Euroleague'de olsaydı keşke...

Oğuz ZEYTİN
03.08.2014, 17:42
Golubovic'teki sorunu hallettiler.

Bir türlü NC Medley'nin yerine alacakları PF'yi henüz halledemediler. Caleb Green ve Luke Babbitt olmayacak büyük ihtimalle. Şimdi L. Bogdanovic'i (Telekomlu) bekliyorlar. O da gelirse TBL'den üçüncü transferi olacak bu sezon.

Bir de eski Olinli Jelinek'i de düşünüyor Malaga.

Caleb Green oldu :)

SG: Toolson - Dragic

PF: Green - Thomas

*

Vidal ve Urtasun'un yerine büyük ihtimalle "efsane" Berni Rodriguez gelecek.

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 21:34
Caleb Green oldu :)

SG: Toolson - Dragic

*

Vidal ve Urtasun'un yerine büyük ihtimalle "efsane" Berni Rodriguez gelecek.

Urtasun Gran Canaria'da.

Vidal de büyük ihtimalle Juventut'la anlaşacak.

Unicaja efsanesi Berni'yi bekliyoruz.

Oğuz ZEYTİN
06.08.2014, 18:36
Urtasun Gran Canaria'da.

Vidal Juventut'da.

Manu61
06.08.2014, 19:23
Urtasun Gran Canaria'da.

Berni Rodriguez gelirse 5 numaralı formasını giyebilecek mi? Emekli etmişlerdi galiba gittiği zaman :)

Oğuz ZEYTİN
06.08.2014, 23:51
Berni Rodriguez gelirse 5 numaralı formasını giyebilecek mi? Emekli etmişlerdi galiba gittiği zaman :)

Nasıl etmesinler, adam gerçek efsane. :)

Gerçi ben o zamanlar Tau Ceramica'yı tutuyordum, Berni'yi uzaktan izlerdim. Kral adamdır...

Oğuz ZEYTİN
11.08.2014, 19:20
Laboral Beşiktaşlı Colton Iverson'la ilgileniyor.

Barcelona'nın radarında ise eski Fb Ülkerli Sato var.

Oğuz ZEYTİN
14.08.2014, 16:01
U. Malaga'nın takibindeki Jelinek Ruya'ya gidince yeni arayışlara yöneldi.

Adaylar: Ingles, Blums, Stefansson, Paunic, Vasileiadis...

Üçüncü gard olarak ise Corey Fisher ve Jeff Xavier gündemdeymiş.

Manu61
14.08.2014, 18:00
Ingles iyi tercih olur.

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 08:48

Adaylar: Ingles, Blums, Stefansson, Paunic, Vaseliadis...

Vaseliadis Malaga'da.

Harun-61
27.08.2014, 10:22
Bu yilin favorileri kim Oguz ?

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 11:30
Bu yilin favorileri kim Oguz ?

Kadrolar oturmadı Harun Hocam.

Mesela Barcelona Datome'yi iknaya uğraşıyor. Madrid'in uzunu hala net değil.

Maccabi, CSKA, Laboral ve Panathinaikos gibi takımlarda koçlar değişti. Açıkçası hem CSKA hem Maccabi'nin bu değişiklik sürecini nasıl geçireceği meçhul, Final Four'a kalamazlarsa şaşırmam. Çünkü Messina ve Blatt kadrolarının üstünde koçlardı. Yani o takımları, zirveye taşıyan kişilerdi.

Malaga'nın yine sessiz sedasız ilerleyeceğini düşünüyorum, geçen seneden daha güçlüler. Artık son 8'e kalmaları gerekiyor. Hatta grubu ilk 2'de bitirmeleri sürpriz olmayacaktır (CSKA ve Maccabi'yle aynı gruptalar).

Panathinaikos'un Ivanovic'le toparlanabileceğini düşünüyorum. Harika bir koç. Kendi kariyerinin de çıkışa geçmesi için iyi bir yıl olabilir.

Limoges'un, Alba'nın ve Valencia'nın Euroleague'e katılımları bence bu sene ligi renklendirecek. Ve tabii diğer yeniler Novgorod ve Dinamo Sassari'yi de saymak lazım...

Partizan, Cibona ve Siena'nın yokluğu ise ayrı konu... Siena'ya açıkçası üzüldüm.

Transfer dönemini en iyi geçiren takımların başında bence Langford'ı kaybetmelerine rağmen Milano geliyor. Eğer gard rotasyonundaki ABDli tercihlerinden bekledikleri verimi alabilirlerse önleri açık. Gerçi grupları epey zor.

Bizim takımlar için uzun yıllar sonra F4 şansı gerçek anlamda var. Bunu rakiplerin kadrolarına bakarak kağıt üstünde söylüyorum. Her ne kadar Ivkovic bu yıl geçiş senesi dese de, parkeye çıkınca elindeki kadrodan en fazlasını almak isteyecektir.

Duygusal bakarsak tabii temsilcilerimizin başarılı olmasını isterim. Fakat Malaga, Panathinaikos ve Milano'yu takip edeceğim bu sene.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 16:06
Slaughter, Madrid'de kalmış

Murat'
11.09.2014, 16:21
Slaughter, Madrid'de kalmış

Oğuz Dragic Malaga'dan ayrılacak gibi, yerine kimi alacaklar acaba.

750 bin euroluk sonlardırma bedeli varmış Dragic'in, NBA takımları bu miktarı verir herhalde.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 16:29
Oğuz Dragic Malaga'dan ayrılacak gibi, yerine kimi alacaklar acaba.

İspanya'dan haberler sende Murat :)

Adam Dünya Kupası'nda iyi oynadı, 10-12 takım istiyormuş diyorlar.

Yaz başında Houston istiyordu. Şimdi Heat, Spurs ve Mavs en ciddi talipliymiş.

Murat'
11.09.2014, 16:59
İspanya'dan haberler sende Murat :)

Adam Dünya Kupası'nda iyi oynadı, 10-12 takım istiyormuş diyorlar.

Yaz başında Houston istiyordu. Şimdi Heat, Spurs ve Mavs en ciddi talipliymiş.

O tarafta şimdilik "Unicaja Dragic'in gitmesinden korkuyor" tarzı haberler var.

Bir B planları şimdilik yok galiba.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:22
O tarafta şimdilik "Unicaja Dragic'in gitmesinden korkuyor" tarzı haberler var.

Bir B planları şimdilik yok galiba.

Bu yaz sözleşme uzatınca kalır demişlerdir. Dünya Kupası performansı yeniden ilgi çekti.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2014, 00:13
Caja Laboral, NBA'de zamanında en sevdiğim yedeklerden Ryan Gomes'i almış.

Oğuz ZEYTİN
23.09.2014, 21:01
Unicaja Malaga, geçen sezonu kirada geçiren iki genç oyuncusunu yine kiraya gönderdi.

Alberto Diaz -> Fuenlabrada

Dejan Todorovic -> Bilbao

Oğuz ZEYTİN
23.09.2014, 21:15
Eleme maçları başladı: Strasbourg - Riga 82 - 53

Oğuz ZEYTİN
24.09.2014, 20:51
Strasbourg'un rakibi Oostende'yi yenen ASVEL oldu.

*

Diğer taraftaki maçta H. Jerusalem CEZ Nymburk'u yendi.

Hapoel'de ciddi süre alan 7 oyunun 6'sı çift hanelerde.

Eski Oyaklı J. Jones'u takibe devam.

Rakibi UNICS - S. Gora galibi olacak.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 10:05
Yeni eşleşmeler:

Strasbourg - ASVEL

H. Jerusalem - UNICS

Buradan gelen takım A. Efes'in rakibi olacak.

Murat'
25.09.2014, 10:44
Unics gelir Euroleague'e.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 11:12
Unics gelir Euroleague'e.

Jerrels/Zizis - Langford - J. White - Kaimakoglou/Sanikidze - D. Fischer

Daha ne olsun :)

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 20:32
Malaga'da Zoran Dragic NBA çıkışını kullandı, Suns'la anlaştı.

Bakalım PG/SG mi alacak Plaza? Yoksa bir Gelabale bombası gelir mi?

Murat'
25.09.2014, 20:38

Zaten Joan Plaza hazırlık maçlarında Dragic'i oynatmamıştı, bir nevi onun yokluğuna hazırlandı diyebiliriz.

1 milyon doları kendi cebinden verecek Dragic, sözleşme iki yıllıkmış.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 20:42
Zaten Joan Plaza hazırlık maçlarında Dragic'i oynatmamıştı, bir nevi onun yokluğuna hazırlandı diyebiliriz.

1 milyon doları kendi cebinden verecek Dragic, sözleşme iki yıllıkmış.

Evet. Gideceği belliydi de yerine kim gelecek.

La Opinion de Malaga'ya bakıyorum ama henüz haber yok.

Murat'
25.09.2014, 20:50
Evet. Gideceği belliydi de yerine kim gelecek.

La Opinion de Malaga'ya bakıyorum ama henüz haber yok.

Bir haftaya kadar birilerini bulurlar Oğuz.

Yalnız forumlarda Dragic'e traidor (hain) demeye başlamışlar bile.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 20:55

Bir haftaya kadar birilerini bulurlar Oğuz.

Yalnız forumlarda Dragic'e traidor (hain) demeye başlamışlar bile.

Selçuk İnan bir,
Greg Monroe iki,
Z. Dragic üç!

Hainler :D

Manu61
25.09.2014, 21:33
Yarın Malaga - CSKA finalini izleyeceğiz galiba. CSKA - ülker maçı devam ediyor ancak CSKA maçı hiç bırakacak gibi gözükmüyor.

Murat'
25.09.2014, 21:59
Yarın Malaga - CSKA finalini izleyeceğiz galiba. CSKA - ülker maçı devam ediyor ancak CSKA maçı hiç bırakacak gibi gözükmüyor.

Maçın bitmesine iki dakika var 21 sayı farkla önce CSKA.

Manu61
25.09.2014, 22:04
Maçın bitmesine iki dakika var 21 sayı farkla önce CSKA.

7-8 sayı fark vardı izlemeyi bıraktığımda. Baya açılmış fark. Yarın zevkli maç olur.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 22:42
CSKA mı kazandı, tüh, yarın finalde Ülker'i yenecektik :D

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 23:10
İlk finalist ASVEL.

T. Green liderliğinde Euroleague yapabilecekler mi?

*

Diğer maçta Unics 70-58 önde.

Manu61
26.09.2014, 22:24
Asvel ilk yarıyı 53-39 önde kapadı. David Andersen 14 sayıda Asvel'de. Asvel'in elemesi beni çok şaşırtır. 14 sayılık farkı Unics Kazan kapatacaktır diye düşünüyorum.

Manu61
26.09.2014, 23:20
Unics Kazan beklediğim gibi müthiş bir 2. yarı oynadı. 49-26'lık 2. yarı Kazan'a Euroleague gruplarını getirdi.

Kazan'da James White 21s 6r , Fischer 18s 8r , Jerrels 15s , Kaimakoglou 13s 7r 5a ile oynadı.

Asvel'de David Andersen müthiş yüzdeyle 27s 9r ile oynadı.

Kazan Efes'in grubuna düştü. Rusya'da Efes'i zorlayacaklardır. Elemelerden gelen bir takım için kolay bir grup diyebiliriz. Real ve Efes'in ardından 3. sırada çıkmaları şaşırtmaz kimseyi.

Oğuz ZEYTİN
27.09.2014, 11:49

Adaylar: Ingles, Blums, Stefansson, Paunic, Vasileiadis...

Gelabale derken Stefansson geliyor.

Oğuz ZEYTİN
29.09.2014, 08:59
UNICAJA MALAGA 2014/15

SG: Toolson - Stefansson

SF: Kuzminskas - Vaseliadis - Suarez

C: Vazquez - Golubovic - Nguirane

Manu61
29.09.2014, 16:13
Kıtalararası kupayı Flamengo kazanmış. Maccabi'yi 69-66 yenildiği maçın rövanşında 90-77 mağlup ettiler.

Oğuz ZEYTİN
30.09.2014, 12:27
EUROCUP Grupları Belli Oldu

BATI KONFERANSI

A Grubu:

Brose Baskets
Zaragoza
Reggio Emilia
Strasbourg
Paris Levallois
Telekom Bonn

B Grubu:

Cantu
Gran Canaria
Oostende
Asvel Villeurbanne
Dijon
Artland Dragons

C Grubu:

CEZ Nymburk
Sevilla
Virtus Roma
Charleroi
Nancy
Oldenburg

DOĞU KONFERANSI

D Grubu:

Khimki
Besiktas
Zenit SPB
VEF Riga
Olimpija Ljubljana
Szolnoki Olaj

E Grubu:

Lietuvos Rytas
Banvit
Krasny Oktyabr
Partizan Belgrade
Hapoel Jerusalem
Asesoft Ploiesti

F Grubu:

Lokomotiv Kuban
Pinar Karsiyaka
Buducnost
Ventspils
Stelmet Zielona Gora
PAOK Thessaloniki

Harun-61
30.09.2014, 12:39
Baslik 2014 olarak degisebilir.

Hakan
03.10.2014, 12:41
Her hafta bir tane Türk takımının maçı şifresiz Ntv Spor'da olacak.Diğer maçlar Lig Tv 2 ve Lig Tv 3

Oğuz ZEYTİN
03.10.2014, 23:28
Unicaja, koç Plaza'nın sözleşmesini uzattı. Bulmuşsun böyle kusursuza yakın koçu, tabii bırakmayacaksın.

Manu61
13.10.2014, 19:52
Türk takımlarının her hafta 1 maçı Ntvspor'da yayınlanacak. Ayrıca Türk takımlarının olmadığı 1 maç daha verecekler. Haftada 2 Euroleague maçı Ntvspor'da olacak. Ayrıca Banvit'in bu sene oynayacağı bütün Eurocup maçlarını yayınlayacaklar.

Oğuz ZEYTİN
13.10.2014, 21:20

*
S. Pesic (64) - Bayern
Aito G. Reneses (67) - ?
*
P. Giannakis (55) - Çin
E. Messina (54) - ?
*
I. Zouros (48) - ?

OLY, Bartzokas'ın yerine Vincent Collet'yi istiyormuş. Eruoleague taraftar bloglarında Katsikaris adı geçiyordu.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 19:17
Banvit - H. Jerusalem maçı NtvSpor'da (Canlı).

Jerusalem'de eski OYAK'lı Joseph Jones var. Oyak'ta potadan uzak oynayan ağır bir PF gibiydi. Stiemsma ve Nedim Dal'la oynuyordu. Geçen sezon Zaragoza'da ise sıkı bir boyalı alan oyuncusu görüntüsü vermişti.

Banvit koçu Zoran LUKIC:

2010*11 - N. Novgorod (EuroChallenge) Gruptan çıkamadı. 1-5
2011*12 - N. Novgorod (EuroChallenge) İkinci turdan elendi. 5-7
-
2013*14 - N. Novgorod (EuroCup) Yarı final. 15-7

Manu61
15.10.2014, 19:23
Banvit - H. Jerusalem maçı NtvSpor'da (Canlı).

Jerusalem'de eski OYAK'lı Joseph Jones var. Oyak'ta potadan uzak oynayan ağır bir PF gibiydi. Stiemsma ve Nedim Dal'la oynuyordu. Geçen sezon Zaragoza'da ise sıkı bir boyalı alan oyuncusu görüntüsü vermişti.

Banvit'in uzunlarına üstünlük kurdu diyebiliriz. Banvit'in işi zor Rowland'a ihtiyaçları var.

Manu61
15.10.2014, 19:25
Ufak bir hatırlatma Karşıyaka - PAOK maçını Trtspor yayınlayacak.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 19:28
Banvit'in uzunlarına üstünlük kurdu diyebiliriz. Banvit'in işi zor Rowland'a ihtiyaçları var.

Banvit'in uzunları 4,5 gibi. Avantajları ayakları çabuk, şutları var. Ama işte savunmada böyle güçlü oyunculara yeniliyorlar.

*

Veremeenko uçtu :)

Böyle atletik beyaz uzun az.

Manu61
15.10.2014, 19:37
İhsan Bayülken Veremeenko'ya ısrarla Verameyenka diyerek adamın karizmasını yok ediyor :) Banvit hücum edemiyor.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 19:39
İhsan Bayülken Veremeenko'ya ısrarla Verameyenka diyerek adamın karizmasını yok ediyor :) Banvit hücum edemiyor.

Eski Sovyet gülle atmacı :D

Murat'
15.10.2014, 19:44
Can Maxim Mutaf'ın üçlüğü ve asisti farkı 6'ya indirdi, şu çocuğu bırakmayacaktık.

Manu61
15.10.2014, 19:48
Eski Sovyet gülle atmacı :D

:) :) Banvit biraz toparladı. İkinci yarı güzel maç olur. Karşıyaka maçı biraz daha geç saatte olsaydı keşke.

Manu61
15.10.2014, 20:02
Eurocup'ı bu sene Khimki veya Kuban kazanır diye düşünüyorum. Euroleague final MVP'si Rice bile Khimki'de :) Kadroları çok korkutucu Euroleague'de oynayabilecek kapasiteleri var. Kuban zaten geçen sene Euroleague'de başarılı maçlar oynadı. Bu iki takım Eurocup için biraz fazla güçlü sanki.

Manu61
15.10.2014, 20:38
Simmons fena smaç vurdu :)

AdemS
15.10.2014, 20:38
Lig Tv 3'te Beşiktaş - Union Olimpija maçı var.
3. Periyodun bitmesine 5 dk var 28-40 skor.

LG-P880 cihazımdan gönderildi

Manu61
15.10.2014, 20:41
Can Maxim müthiş oynuyor. Ah ahh diyoruz tabiki izlerken.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 20:45
Mutaf... 15 dk oynasın ama istikrarlı oynasın.

Manu61
15.10.2014, 20:55
Sammy Mejia çok kritik bir üçlük attı. 76-74 Banvit önde son 27 saniye top Hapoel'de.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 20:57
Jones üçlüğü gönderdi. Sade, yavaş, ayakları yerden 5 santim kalkmıyor... Ama çaktırmadan işini yapıyor.

*

Banvit, kötü başladı, iyi çevirdi. Tebrikler.

*

Bjk, Lofton'un 0/6 üçlük attığı maçta fark yiyor evinde. Ales Pipan'ın takımı önde.

Manu61
15.10.2014, 21:00
Banvit 80-76 kazandı. Chuck Davis ve Rowland'ın yokluğunda Hapoel'i yenmek kolay iş değil.

Manu61
15.10.2014, 21:01
Şimdi sıra Karşıyaka'da. Açar açmaz Dixon yolladı üçlüğü :)

Manu61
15.10.2014, 21:05
Keith Langford'an kardeşi Kevin Langford PAOK'ta oyuna girdi.

AdemS
15.10.2014, 21:06
Beşiktaş geri dönmeye çalışıyor farkı 6'ya kadar indirdiler. Son 3 dakika

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:06
Lukic bu sene basketbol medyasına epey malzeme verecek gibi. Rowland ve Davis için koç kararı diyor.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:07
Beşiktaş geri dönmeye çalışıyor farkı 6'ya kadar indirdiler. Son 3 dakika

Adem,

Salin ve Omic nasıl oynuyor?

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:13
Bjk son 53 saniyede 3 farka indirdi.

*

Doğan Şenli 5 dk - 3 faul.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:20
Bjk kazanır mı? Fark 1.

Faulü kaçırdılar, hücum ribaundu. Ahh Pipan...

AdemS
15.10.2014, 21:23
Oğuz; maçı dikkat kesilerek izleyemedim maalesef gözucuyla takip ediyorum, evde taşınma telaşı var.
O yüzden isimleri pek takip etmedim açıkçası, bir de ilk yarısını izleyemedim maçın.

68-70 maç sona erdi bu arada. 3. Periyotta açılan farkın bedelini ödedi Bjk..

Manu61
15.10.2014, 21:23
30 dakikada 36 sayı attıktan sonra son 10 dakikaya 32 sayı sığdırmak ilginç olmuş. Geçen sene Beşiktaş maçlarında heyecan son saniyeye kadar devam ediyordu bu sene yine aynı senaryoyu izleyeceğiz anlaşılan.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:25
Oğuz; maçı dikkat kesilerek izleyemedim maalesef gözucuyla takip ediyorum, evde taşınma telaşı var.
O yüzden isimleri pek takip etmedim açıkçası, bir de ilk yarısını izleyemedim maçın.

68-70 maç sona erdi bu arada. 3. Periyotta açılan farkın bedelini ödedi Bjk..

Sağol, kolay gelsin.

AdemS
15.10.2014, 21:28
Sağol, kolay gelsin.
Teşekkür ederim, sağol ;)

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 21:34
Banvit -> NtvSpor
Ksk -> TrtSpor
Bjk -> LigTv

Biz de Sports Tv veya a Spor'la anlaşırız inşallah. İnşallah Sports Tv olur.