PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Paksoy
27.01.2010, 21:40
9 45 maç şimdi başlıyor iyi şanslar efes e

Paksoy
27.01.2010, 23:09
smıth döktürüyorburdan galibiyet çıkarırsak süper olur

wien_ts
27.01.2010, 23:10
efeste turk var mi yahu,ne olmus bu takima boyle hepsi yabanaci.bu arada rakocevic sakat mi niye oynamiyor bugun,bi de nachbar vardi ne oldu..

Paksoy
27.01.2010, 23:14
smith tol çalma rekoru kırabilir

Paksoy
27.01.2010, 23:27
fransız hakem katletti resmen

Özge
27.01.2010, 23:40
Hakem mahvetti maçı.Efes alabileceği maçı kaybetti.Ergin hoca ilk 5 uzun bir süre değiştirmedi.Rako'yu görmedim hiç.Hatalarla dolu bir maçtı.

EROS87
27.01.2010, 23:48
Yedi kişi ile maçı bitirmeye kalktı ergin Ataman, bunun sorunları da maçın sonlarında baş gösterdi.
Roko ile Nacbar ın toplam maliyeti 3 milyon euro vardır herhalde. Bu maçta aldıklar süreler roko: 4dk, nacbar: 0dk.

Harun-61
28.01.2010, 00:10
Nachbar'a neden sans vermedi Ergin Hoca?

Santiago'ya kil oluyorum...

yazik yazik!!!

Harun-61
28.01.2010, 01:16
Maça Real Madrid, Lavrinovic'in basketi ile başlarken, Efes Pilsen üst üste hücumlardan boş döndü. Ender'in 3 sayılık basketinin ardından pota altından da Kaya ile skor bulan temsilcimiz, hücumda toparlandı ve Smith'in etkili oyunu ile 4. dakikayı 4-9 üstün geçti. Jaric- Velikovic ikilisinin basketlerine de Kasun, Thornton ve Kaya ile cevap veren Efes Pilsen, ilk periyodu 13-19 önde tamamladı.
İkinci periyodun ilk dakikalarında alan savunması yaparak rakibini dış atışlara zorlayan temsilcimiz, Thornton ile 3 sayı çizgisinin gerisinden bu periyottaki ilk sayılarına ulaştı. Bullock'un basketine Ermal ile hemen yanıt veren Efes Pilsen, rakibinin hızlı hücumlardan bulduğu sayılara engel olamadı. 15. dakikada İspanyol temsilcisi farkı 3 sayıya indirdi (21-24). Kerem ve Shumpert'ın 3 sayılık basketleri ile skor avantajını koruyan temsilcimiz karşısında Real Madrid, Llull, Lavrinovic ve Kaukenas ile sayılar buldu. Soyunma odasına Efes Pilsen, 30-33 önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya temsilcimiz, Thornton-Kasun ikilisinin basketleri ile başlarken, Real Madrid ise Bullock ile çok etkili oldu. Karşılıklı atılan basketlerin ardından Garbajosa'nın sayıları ile ev sahibi takım 25. dakikada skorda üstünlüğü ele geçirdi (46-44). Smith'in gayretli oyununa serbest atış çizgisinden Thornton da destek verdi. Kaukenas'ın üst üste bulduğu sayılarla potamızda etkili olmaya devam eden İspanyol temsilcisi, son periyoda 56-53 önde girdi.

Mücadelenin son 10 dakikalık bölümüne ev sahibi takım, Velikovic-Kaukenas ikilisinin, temsilcimiz ise Smith'in 3 sayılık basketleri ile başladı. Üstünlüğün devamlı el değiştirdiği oyunun bu bölümünde Efes Pilsen, Thornton ve Shumpert'ın sayıları ile potasında gördüğü basketlere yanıt verdi. Son 4 dakikaya 67-67'lik eşitlikle girildi. Jaric'in ve Llull'un kazandırdığı sayılarla 7-0'lık bir seri yakalayan Real Madrid, son 1.5 dakikaya 74-67 önde girdi. Ender'in 3 sayılık basketi ile maça ortak olmaya çalışan temsilcimizin savunmasında verdiği açıkları iyi değerlendiren ev sahibi takım, maçtan 77-70 galip ayrıldı.

REAL MADRİD (77):Pablo Prigioni 7 (2 ribaund, 5 asist), Darjus Lavrinovic 11 (4 ribaund, 3 asist), Marko Jaric 9 (4 ribaund, 2 asist), Felipe Reyes 9 (5 ribaund, 1 asist), Rimantas Kaukenas 11 (2 ribaund), Novica Velikovic 6 (2 ribaund, 1 asist), Jorge Garbajosa 6 (3 ribaund), Sergi Jidal, Louis Bullock 12 (3 ribaund, 1 asist), Sergio Llull 6 (3 asist),

EFES PİLSEN (70): Mario Kasun 8 (2 ribaund), Charles Smith 18 (7 ribaund, 4 asist), Igor Rakocevic (1 asist), Preston Shumpert 8 (3 ribaund), Kerem Tunçeri 3, Bootsy Thornton 14 (2 ribaund, 6 asist), Kaya Peker 6 (2 ribaund, 1 asist), Ermal Kurtoğlu 6 (4 ribaund), Bojan Popovic 1 (2 ribaund, 2 asist), Daniel Santiago, Ender Arslan 6 (1 ribaud)

1.PERİYOT: 13-19

2.PERİYOT: 17-14

3.PERİYOT: 26-20

4.PERİYOT: 21-17

Hüseyin Bağdat
28.01.2010, 10:41
Efes dün iyi oynadı.hem hucümda hemde savunmada gayretliydi. Alabileceğimiz bir maçı verdik maalesef.

Maçı önce Ergin Ataman sonra da hakemler verdi. Ergin Ataman oyuncuları kullanmakta yetersiz kalıyor bence. Hakem tek kelme ile rezaletti özelikle son anlarda çaldıkları ve çalmadıkları düdüklerle...

Murat Erdem
28.01.2010, 13:00
Engin Ataman'ın vizyonu, bu kadroyu yönetmeye yetmiyor ! Bu o kadar bariz şekilde belli oluyor ki artık, yazık gerçekten yazık.

Mustafa Yılmaz.20
28.01.2010, 13:16
Nachbar'a neden sans vermedi Ergin Hoca?

Santiago'ya kil oluyorum...

yazik yazik!!!
Valla Efes'te pota altında Kaya'dan sonra en fazla güvendiğim adam Santiago..Kasun inanılmaz kötü bu sezon (ufak bi sakatlığı varmış,galiba o rahatsız ediyor onu) Ermal zaten bir türlü form tutamadı..Ki çok az süre alıyor ve bu şekilde form tutması çok zor..

Ergin Ataman zaten Rakocevic gibi bi adamı kullanamıyor..Caja Laboral Igor'un yokluğunu çok hissediyor ama Efes'te sıradan bir oyuncu muamelesi görüyor.Eğer Rakocevic 2 numarada eline top almadan oynarsa eminim performansını 4'e 5'e katlar

Nachbar'da gelirken 4 numara oynayacağını biliyordu..Şimdi ben 4 numarada oynayamıyorum, 3 numarada daha iyi olurum diyor..Real Madrid'e gitmek istediği ortada..Şu kadro Oktay Mahmuti de olsaydı eminim bambaşka bir takım olurdu

Mustafa Yılmaz.20
28.01.2010, 13:24
Engin Ataman'ın vizyonu, bu kadroyu yönetmeye yetmiyor ! Bu o kadar bariz şekilde belli oluyor ki artık, yazık gerçekten yazık.
Geçen sene ki şampiyonluğa fazla sevinememiştim..Sırf Ergin hoca yüzünden..Bu sezon top 16'ya Malaga'nın da yardımıyla kalamasaydık sezonsonu büyük ihtimalle yollar ayrılırdı(şampiyonluk gelse bile)

Bu sezon final-four belki çok zordu ama bu kadar kötü bi performansta beklemiyordum..İnşallah takım adına yakışır bir şekilde oynar top 16'da..Ben artık çeyrek finali geçtim takımdan sadece top 16'da adına yakışır bir şekilde oynamasını bekliyorum..Real Madrid maçında gördüğümüz kadarıyla takım bu kez bizi hayal kırıklığına uğratmayacak

Mustafa Uzuner 61
28.01.2010, 16:05
Maçtan önce efes kesin yenilir diye düşünüyordum inşallah fark yemez diye aklımdan geçmiyor değildi ama maç başladı ve efes savunmada başta charles smith ve thortonun gayretleriyle çok iyi başladı ilk 25 dakika süper geçiyordu efes açısından ama daha sonra maça hakem damgasını vurmaya başladı ama hakeme charles smith direniyordu ve son 3 dakika hakem onu da ekarte etti ve efes kaybetti . Anti ergin atamancı biri olarak belki de ergin atamanı ilk defa bu maçta baya beğendim . Rotasyona gitmemesi çok doğru bir tercihti. Rakoçeviçi 4 dakika sahada denedi ve real madrid bunu çok iyi değerlendirdi ve haliyle hemen kenara gitti. nachbarla arasında bir sorun var ve maç başlarken nachbarın surat ifadesi maça tamamen öylesine geldiğinin belgeler nitelikteydi ve bu haldeki bir oyuncu oynatılmaz böylesine bir deplasmanda bana göre ergin atamanın tek yanlış tercihi maç sonunu ermalle oynamaya kalkmasıydı onun haricinde bana göre muhteşem bir maçı okudu. Real madrid gibi bir takımı kendi seyircisi önünde bu kadarzor bir hale düşürmek anca hakemin inanılmaz yerlerdeki mudahaleleriyle maçı kaybetmek bana ilerisi için ümit verdi. haydi hayırlısı...

Mustafa Uzuner 61
28.01.2010, 18:07
Eskiye rağbet olsa!

Ergin Ataman ne zaman eskiye özense, hep başı derde girdi.
http://foto.fanatik.com.tr/test/YazarlarYeni/GOKHANGERMAN-PORTRE.jpg (http://fanatik.ekolay.net/Default.aspx?aType=YazarTumYazilar&AuthorID=4)

Bit pazarına nur yağarmış dermiş eskiler!

Doğruluk payı yok değil.

Eskiyi beğeniyorsan, yeni transfer yapmazsın. Yeni transfer yapıyorsan, demek ki ihtiyacın vardır, ondan maksimum fayda almak durumundasındır.

Hadi birinde hata yaptın diyelim anlaşılır. Uyumsuz biriydi, sorunlu çıktı.

Hepsi mi sorunlu bu yenilerin?

Nachbar 0 (oynamadı bile), Rakoçeviç 0, Santiago 0, Popoviç 1. Efes Pilsen’in geçen yıl ilk turda elenip tarih yazan kadrosuna kurtarıcı diye eklenen milyon dolarlık yıldızlar bu saydıklarım. Dördü toplam 1 sayı atmış dün gece.

Ya sorun onlarda, ya onları transfer edende, ya da onları yeteri kadar kullanamayanda!

Maçın yüzde 90’lık bölümünü geçen yıl elenen ‘eskiler’ oynadı.

Smith neredeyse tek başına maçı alıyordu. 18 sayı, 7 ribaunt ve 5 top çalma ile 5 faul alana kadar sahanın yıldızıydı. Eskilerden Thornton da 14 sayıyla eski Real Madrid’liye destek veriyordu.

Bir başka eski Shumpert ise 0/5 ile başladı maça. Ona rağmen 24 dakika sahada kaldı. 14 şut kullanan Smith’ten sonra en fazla top atan oyuncuydu. 11 denemede sadece 3 isabet buldu. Kaçırdığı şutların neredeyse tamamında bomboştu.

Gözler Nachbar’ı aradı durdu. Milyon dolarlık yıldız bizim gibi maçı seyretti!

Oysa ne güzel başlamıştı Efes oyuna.

Rakibin bir tane bile pivotu yoktu. Bizim Santiago, Kasun, Ermal ve Kaya gibi 4 tane uzunumuz vardı. Onların Lavrinoviç, Garbajosa, Reyes ve Veliçkovic gibi 4 tane 4 numarası vardı, bizde bir tane bile yoktu. Bu durum bize avantaj sağlamıştı ilk yarıda. İki uzunla sahada yer aldığımız her dakika gerek savunmada, gerekse hücumda sahanın tek hakimiydik. Nitekim koskoca 20 dakikada, isimlerini saymakla bitmez tarihin en güçlü kadrolarından birini sadece 30 sayıda tutmuştuk.

Ama Ergin Ataman ne zaman eskiye özense, hep başı derde girdi.

Türkiye’de Tanjeviç’in yönettiği Fenerbahçe’yi 4 kısayla her zaman yendi ya. Takıntıdan Madrid’de de vazgeçemedi. Avrupa’da olmuyor işte. Defalarca, defalarca yendiler seni. Her zaman kaybettin.

Kasun kırk yılın başı 2. yarının başında iyi oynadı. Üst üste 6 sayı attı. Kenara alınmak istedi. Al Santiago’yu, al Ermal’i. Niye kısalıyorsun ki. İlk yarıda sadece 30 sayı atabilen Real, sadece 3. çeyrekte 26 sayı üretti. 4. periyotta da 21 atıp, Efes’in fişini çekti.

Dört kısaya dönmek, ‘yürüyen tekere çomak sokmak’ oldu resmen. Evinde hiç yenilmemiş, Final-Four’un en büyük adayı Real’i Madrid’de yenmek işten bile değildi dün akşam.

Cengiz Çubukcu
28.01.2010, 18:37
hakikaten efesin ilk maçı alması dönüm noktası olabilirdi, yenildi ve işi bitti...

Hüdai Pervaneli
28.01.2010, 18:40
Hakemler sanki biraz taraf tuttu yenilmemiz icin caba sarfetti

Paksoy
28.01.2010, 18:44
iyi bir 4 numara lazım kerem gönlüm gibi rib,savunma yapacak

Cengiz Çubukcu
28.01.2010, 18:52
iyi bir 4 numara lazım kerem gönlüm gibi rib,savunma yapacak

Ah Barış Hersek ah!! yetiştiremedin kendini...

Osman Yavuz
28.01.2010, 22:41
33(thornton) ve 35(Smith) yaşındaki iki oyuncu ortalama 35 dakika süre alırsa Real Madrid deplasmanda kazanman mucize olur.Nitekim bunu da görmüş olduk.

Ayrı bir parantez de Smith'e açıyorum.Efes Pilsen'in tartışmasız en komple oyuncusu.Onun verdiği katkının yarısını diğer oyuncular ortalama olarak verse Efes Pilsen çok maç kazanır.

Cengiz abi sana söylemiştim Barış Hersek'ten birşey olmaz diye.2 sene önceki Gerede organizasyonuydu hatırlarsan.:)Keşke beni haksız çıkarsaydı da Efes Pilsen'e katkı verseydi.Şu sıralar gelecek vadeden en iyi oyuncu Furkan Aldemirdir.Bu takıma kazandırılıp gelişimini tamamlayabilir.

Paksoy
03.02.2010, 20:36
siena -efespilsen maçı var şimdi, ve 26-12 önceyiz çok iyi gidiyoruz

Paksoy
03.02.2010, 20:43
31-19 öndeyiz kasun haftanın hareketini yaptı

Paksoy
03.02.2010, 20:49
ya efes çıldırdı ya dreamteam gibi siena kulüp başkanı sahaya indi hahahha

Paksoy
03.02.2010, 20:52
of of of of yok böyle bi efes

Paksoy
03.02.2010, 20:59
45-31 öndeyiz

Hüseyin İlkin
03.02.2010, 21:01
Efes iyi oynuyor.. İkinci devre bozmaz umarım...

Cengiz Çubukcu
03.02.2010, 21:07
45-31 öndeyiz

delirtmyin adamı, hala işteyim :)

Paksoy
03.02.2010, 21:09
delirtmyin adamı, hala işteyim :)

inanılmaz bir ilk yarı vardı çok şey açırdın kasun smaç şov yaptı resmen

Hüdai Pervaneli
03.02.2010, 21:10
abbooow süper mac oluyor kacirmayin uzulursunuz

Paksoy
03.02.2010, 21:19
kasun 5 tane smacı vardı herlade

Paksoy
03.02.2010, 21:23
52-36 öndeyiz eziyoruz, hemde sienayı

Paksoy
03.02.2010, 21:25
57-39 öndeyiz

Cengiz Çubukcu
03.02.2010, 21:41
52-36 öndeyiz eziyoruz, hemde sienayı

bekliyordum bunu, Fener bile bu takımı evindeki maçta az daha yeniyordu...

Paksoy
03.02.2010, 21:43
76-56 öndeyiz

Özge
03.02.2010, 21:44
Siena bizim Efes'le mi oynuyor ya takım değişmiş:D

Paksoy
03.02.2010, 21:49
22 fark oldu harika savunma yapıyoruz ayırca nacbar çok iyi rako oynuyor ,, herşey süper

Hüseyin İlkin
03.02.2010, 22:17
4.torbadan giren Efes, rakipleri için büyük talihsizlikti. Ve bekleneni yapıp, oyun kalitesini yukarı taşımayı başardılar. Tebrikler. :alkış:

Cengiz Çubukcu
03.02.2010, 22:21
4.torbadan giren Efes, rakipleri için büyük talihsizlikti. Ve bekleneni yapıp, oyun kalitesini yukarı taşımayı başardılar. Tebrikler. :alkış:

deplasmanda bir maç almalı, bu maç siena olabilir ....

fincher
03.02.2010, 22:21
Euro League Top 16 turu F Grubu ikinci maçında İtalya'nın Montepaschi Siena takımını konuk eden Efes Pilsen, istediğini aldı, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmayı 88-78 kazandı..

macka61
03.02.2010, 22:29
tebrikler efes pilsen

Osman Yavuz
03.02.2010, 22:39
Yazık oldu 20 sayılık fark eridi gitti.Bu galibiyet bizim için çok önemliydi.Bu galibiyetle Euroleague tutunduk resmen.Umarım Maccabi Real'i yener de işler tamamen karışır.Bu arada deplasmanda Siena'dan galibiyetle dönmek tamamen bir mucize olur.Tıpkı bugün farkı 20 sayılara çıkarttığımız gibi.

Unutmamak gerekir ki bu takımı yenen 2. takımız Avrupa'da.Admlar 2 maç kaybettiler bu sezon sadece.İkisini de Barca'ya.O yüzden takımı ekstra kutlamak gerekir.

Mustafa Uzuner 61
03.02.2010, 23:24
Maça gittim ve okulların tatil olmasına sevindim. Çoluk çocuk yoktu ve hakiki basketbol taraftarından oluşan ve tezahürat yapan bir topluluk vardı bu maça bir kat daha fazla tat kattı.

Kasun bugün efeste iki sezondaki en iyi basketbolunu oynadı ama rakibin attığı serberst atışlarda yaptığı pozisyon hataları ise efese farkı eriterek pahalıya patladı . Bugünkü oyunun hakkı kesinlikle 10 sayı olmamalıydı.
Ergin ataman bugün maçı son 3 dakikaya kadar mükemmel okudu tebrik ediyorum . Ve nachbarı bu maçta inşallah geri kazanmıştır.

Ender bu maçta yoktu sakatlığı devam mı ediyor ?

Paksoy
03.02.2010, 23:27
Maça gittim ve okulların tatil olmasına sevindim. Çoluk çocuk yoktu ve hakiki basketbol taraftarından oluşan ve tezahürat yapan bir topluluk vardı bu maça bir kat daha fazla tat kattı.

Kasun bugün efeste iki sezondaki en iyi basketbolunu oynadı ama rakibin attığı serberst atışlarda yaptığı pozisyon hataları ise efese farkı eriterek pahalıya patladı . Bugünkü oyunun hakkı kesinlikle 10 sayı olmamalıydı.
Ergin ataman bugün maçı son 3 dakikaya kadar mükemmel okudu tebrik ediyorum . Ve nachbarı bu maçta inşallah geri kazanmıştır.

Ender bu maçta yoktu sakatlığı devam mı ediyor ?

ender hasta olduğu içn oynamamış

Osman Yavuz
03.02.2010, 23:57
Bu arada tebriği hakeden bir başka takım da Partizan.Geçen haftaki Pana galibiyetinin bir tesadüf olmadığını bugün Barca'yı yenerek gösterdiler.Büyük bir sürpriz olmazsa Partizan Final 8'de olacak.Barca mı Pana mı elenecek göreceğiz.Vujoseviç ne kadar büyük bir koç olduğunu gösterdi böylece.

Paksoy
04.02.2010, 00:02
siena kulüp başkanı maç içinde sahaya daldı hakemlerin üstüne yürüdü

Muhammet*
04.02.2010, 10:50
Efes bu senenin en etkili oyunlarından birini çıkardı zaten Madrid deplasmanında bir değişimin olacağı anlaşılıyordu, bu performansı biraz daha arttırabilirlerse tarihinin en iyi kadrosunu kurmuşken bir hayal kırıklığı yaşamaz.

Bu arada o değilde Siena başkanı ne ayak. :)

Hüseyin Bağdat
04.02.2010, 14:09
Efes bu sezonun en iyi oyununu oynadı.hem kendisi oynadı hemde Siena'yı oynatmadı. Fark son üç dakkada istediğimiz şekildeydi. faul atışlarından dönen topları alabilseydik daha da açılabilirdi. 15 sayının üstünde yenebilirdik bu da bizim için byük avantaj olurdu. Dün şansta bizden yanaydı bunu belirtmeden edemeyeceğim:)

Tebrikler Efes. Devamıda gelir inşALLAH.

Harun-61
04.02.2010, 14:30
cok sükür zevkli bir mac izledi millet.

demek ki isteyince oluyor...

Maccabi macini aldikmi hersey daha güzel olacak...

Kasun'un smaclari harikaydi ;)

pazarkapılı
04.02.2010, 16:51
efes pilseni tebirk ediyoruz...işleri gercekten cok zor....

Hasan61
04.02.2010, 18:11
Bu oyunla tüm iç saha maçlarını kazanacaktır..geri kalan sadece 1 deplasman galibiyeti
Ama sadece bir maça bakarak takıma güvenemiyorum bütün seneki oyun ortadayken
Umarım bu oyun istikrarlı devam eder....

Hüdai Pervaneli
04.02.2010, 23:01
Efes Pilsen Lider Olmus haha

Paksoy
05.02.2010, 00:30
maroussi-80
panathınaıkos-78

maccabi electra-81
real madrid -76

cibona -75
caja laboral-78

paztizan-67
barcelona-66

zalgrıs kaunas-63
cska -68

unıaja malaga-50
prokom -70

olimpiakos-87
khımkı -69

efes pilsen 88
siena -78

Osman Yavuz
05.02.2010, 00:34
Efes, Siena karşsında 3,5 periyot harikaydı.Kasun'u geldiğinden beri ilk defa böyle gördüm.Kaya zaten müthiş.Ergin Ataman ilk defa uzun süre 3 kısa 2 uzun oynadı ve takım çok iyiydi.İnşallah şu 4 kısa olayını biraz azaltır.Nachbar kendine gelmeye başlamış.Igor da öyle...

Maccabi en dişimize göre rakip.Nokia Arena'da son topa kalacak bir maç bekliyorum haftaya.Maccabi ve Real'i içerde kesinlikle yenmeliyiz.Eğer şansımız da yanımızda olursa son maçta İtalya'ya liderlik için bile gidebiliriz.Ama normal sezonu düşününce bu gruptan çıkmak bile harika bir iş olur.Real maçından sonra biraz olsun rahatlamıştım.Saolsun takım beni yanıltmadı Siena maçında
Öncelikle aramıza hoşgeldin.Bir basketbol sever olarak aramıza basketbolu da seven birinin katılmasına çok sevindim.Yazdıklarına katılıyorum .Deplasmanda alacağımız bir Maccabi galibiyeti bize Final 8'i getirir diye düşünüyorum.

Hüseyin İlkin
05.02.2010, 10:59
Partizan Bize Ders Olsun

2.5 milyon Euro’luk Partizan, Panathinaikos ve Barcelona’yı yenip harikalar yarattı

Oysa 16 milyon Euro bütçesi olan F.Bahçe Top-16’ya kalamadı. Efes de 18 milyonluk kadrosu ile idare etti. İşte örnek bir hikâye:

EFES Pilsen, Siena karşısında sezonun; belki de son 5 yılın en iyi performansıyla galibiyete ulaşırken, Avrupa’da küçük bütçeli bir takım büyük işlere imza atmaya devam ediyor. Bu takım Sırbistan basketbol ekolünün en güçlü temsilcisi Partizan...

ANCAK yeni milenyumun mevcut ekonomik şartlarıyla artık sadece dünya ve Avrupa yıldızlarının çıkış noktası olarak kalabilen Partizan yıllardır o kısıtlı imkânlarıyla Avrupa devilerini yeniyor. Bu sezonsa toplam bütçesi 2.5 milyon Euro olan Partizan sırasıyla Olympiakos, Efes Pilsen, Panathinaikos ve son olarak da bu yılın ’yenilmez armada’sı Barcelona’yı mağlup etmeyi (Uzatmada 67-66) başardı. Son iki galibiyette Eurolig MVP’si Alexander Mariç de sakatlığı nedeniyle oynamıyordu bile.

ETKİLEYİCİ olmadıysa Belgrad ekibinin yendiği takımların bir de bütçelerini sıralayalım: Olympiakos 43, Efes Pilsen 18, Panathinaikos 25 ve Barcelona ise 32 milyon Euro... Yani paranın satın alamadığı galibiyetler için Partizan yetti.

YILLARDIR ekonomik olarak kendinden daha kuvvetli takımlara daha maç başlamadan teslim bayrağı açan F.Bahçe Ülker’e örnek nitelikte bir direnç...

ASLAN PAYI KOÇUN

TABİİ bu mucizenin bir de sahibi var: Koç Dusko Vujoseviç... Vujoseviç’li Partizan, son 4 yıldır aralıksız ’top 16’da -ikisinde de son 8’e kaldı.- Dahası bunu başaran en genç takım unvanı da onlara ait. Takım yapısına bakıldığında da Avrupa’da tutunamayan tecrübeli oyuncularla gençlerin bir karışımı göze çarpıyor. Kecman, Rasiç, Vranes Efes’te kısa dönemlerde de olsa şanslarını deneyip başarılı olamayan isimler. Bo McCalebb ise son yılını Beko Basketbol Ligi’nde Mersin BŞB. formasıyla geçirmişti. Diğer isimlerse 20 yaş ortalamalı, şimdilik isimleri fazla bilinmeyen geleceğin yıldızları...

VUJOSEVIC’İN sistemi, her yıl benzeri yıldızları Avrupa basketboluna katıyor, buna rağmen güç kaybetmeden de yoluna devam edebiliyor. Pionir Arena’daki tüm maçlarda içeri adım attığında herkesin -yöneticiler ve televizyon yorumcuları dahil- tüm oyunculardan fazla onu alkışlamasının esas nedeni de bu... Bizde ise takımına şampiyonluk kazandıran koçların görevden alındığı, altyapıya yatırımın ’NBA’ye adam mı yetiştireceğiz’ diyerek kısıtlandığı, her yıl takımların silbaştan kurulduğu bir sistem var. O da sistem, bizimki de... Hangisi sorunlu acaba?

ADNAN ONARAN l VATAN

Paksoy
10.02.2010, 20:26
maccabi -efespislen maçı skytürk de 21 00 de

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 20:40
Yarin mac ben bugun zannediyordum

Paksoy
10.02.2010, 20:43
maccabi -efespislen maçı skytürk de 21 00 de

evet perşembe maç :p

Oğuz ZEYTİN
10.02.2010, 20:45
CSKA 77 - Prokom 61

son 4:11

Oğuz ZEYTİN
10.02.2010, 21:03
cska 84 -73 prokom

Sasha Kaun 18 sayı, 10 ribaunt, 5 blok ve V. Khryapa 13 sayı, 5 ribaunt, 5 asist, 3blokla oynadı.

Prokom'daysa Q. Woods 16 s, 5 r, 5 a ve D. Logan 15 s, 6r, 4 a yaptı.

Paksoy
10.02.2010, 21:04
geçen hafta prokom büyük süpriz yapmıştı

Oğuz ZEYTİN
10.02.2010, 21:26
Unicaja ve CSKA'yla içerde oynayacak Prokom. Avantajı var.

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 21:27
prokom zor bir gruba düsmüs ama cikabilir

Osman Yavuz
10.02.2010, 23:08
Az önce biten karşılaşmada Olympiakos zorlandığı maçta Cibona'yı 78-75 mağlup etti.

Mustafa Yılmaz.20
10.02.2010, 23:55
Efes eğer gruptan çıkarsa çapraz eşleşmede Barcelona veya Panathinaikos'u bekliyorduk.Partizan'ın her iki takımıda yenmesi çok iyi oldu :) Gruptan çıkıp çapraz eşleşmede Partizan'la eşleşirsek final-four'a kalabiliriz.Normal sezonda Partizan'ı içerde yenip, dışarda son topta yenilmiştik ve o en kötü halimizdi..

Eğer Nokia Arena'da kazanırsak çok büyük avantaj yakalarız.Real Madrid'i içerde yenmek çok zor değil.Bir deplasman galibiyeti bizi çeyrek finale çıkarır

Osman Yavuz
11.02.2010, 00:15
En önemli maçımız bu maç.Maçı alırsak bana göre Final 8'deyiz.Abartmıyorum.Kaybedersek de çok bir şey kaybetmeyiz.Bu grupta herkes 3 galibiyetle bitirebilir.Onun için yenilirken bile en az farkla kaybetmeliyiz.Ben yarın kazanabileceğimizi düşünüyorum.Maccabi'nin Anthony Parker'lı, Nikola Vujcic'li, Yotam Halperin'li , Derek Sharp'lı, Maceo Baston'lı, Sarunas Jasikevicius'lu kadrosu yok.O kadrodan kalan tek isim efsane koç Pini Gerson.

En büyük skor gücü dengesiz Alan Anderson.Dengesiz gününe gelirse ki bence Smith onu sıkı tutacaktır.Bu arada Bluthental'ın üçlüklerine dikkat.

Harun-61
11.02.2010, 01:33
Osmancim, analiz icin tesekkürler kardesim :)

o bu degilde, senin de yazdigin gibi ne müthis kadrolari varmis adamlarin, yuhhh yani :)

Maccabi'nin Anthony Parker'lı, Nikola Vujcic'li, Yotam Halperin'li , Derek Sharp'lı, Maceo Baston'lı, Sarunas Jasikevicius'lu kadrosu yok.O kadrodan kalan tek isim efsane koç Pini Gerson.

bu maci alacagiz insa.

.

Oğuz ZEYTİN
11.02.2010, 10:52
EFES - MACCABI TEL AVIV maçları

17 maç > EP 9 kez, MACCABI 8 kez kazanmış.

İsrail'deki 8 maçta EP 3 kere sahadan galip ayrılmış.

Cengiz Çubukcu
11.02.2010, 10:58
EFES - MACCABI TEL AVIV maçları

17 maç > EP 9 kez, MACCABI 8 kez kazanmış.

İsrail'deki 8 maçta EP 3 kere sahadan galip ayrılmış.

maccabinin pota altı savunması gerçekten dehşet verici, herşeye zıplayan hoplayan uzunları bu akşam bize en büyük zorluğu çıkaracak adamlarıdır...dış atışlar önemli ve rako bu maça ağırlığını koymalı...

Oğuz ZEYTİN
11.02.2010, 11:11
maccabinin pota altı savunması gerçekten dehşet verici, herşeye zıplayan hoplayan uzunları bu akşam bize en büyük zorluğu çıkaracak adamlarıdır...dış atışlar önemli ve rako bu maça ağırlığını koymalı...

Atletikler ama sert değiller Cengiz Abi.

Ne Lasme ne de Fischer'in gününde bir Kasun'u, Santiago'yu savunması zor olabilir.

Maccabi'de bize eşleşme sorunu yaratacak oyuncu bence C. Eidson. Rytas'tan beri takip ediyorum onu. Mükemmel şut atıyor. Ona karşı sadece Nachbar ayakta kalabilir çünkü Anderson'ı Smith veya Thornton'la savunduğumuzda zayıf kalabiliriz. Nachbar'ın 3 numarada daha fazla süre almasını bekliyorum bu akşam.

Rakocevic de yavaş yavaş alışıyor takıma. Ben bu maçtan ümitliyim...

Harun-61
11.02.2010, 11:15
Tel Aviv'de sıcak gece

'One Minute' çıkışıyla başlayan iki ülke arasındaki gerginlik, 'alçak koltuk' kriziyle doruğa çıkarken, bu akşam Tel Aviv'de İsrail ve Türkiye'nin iki gururu, son derece kritik bir maça çıkacak.

Hava sıcak, takımlar sıcak, parkeler de çok sıcak olacak bu gece. Euroleague’in en zor deplasmanlarından birine çıkıyor Efes Pilsen. Her maçı 11 bin kişilik Nokia Arena’da bir tane bile boş koltuk bırakmadan oynayan Maccabi Tel Aviv, ilk turu beklenildiği gibi geçememesine karşın Efes Pilsen gibi çıkışta olan bir takım. İki ülke arasında yaşanan siyasi gerginlik, bu akşam yerini parkelerdeki çekişmeye bırakacak. Davos’ta ‘One Minute’ çıkışıyla başlayan, büyükelçimizin aşağılanmasıyla artan tansiyon, Nokia Arena’da yerini bambaşka bir heyecana bırakıyor.

Tek sorun Maccabi’nin yükselişi
Siyasilerin rahatsızlığı basketbolu fazla etkileyecek gibi gözükmüyor gerçi. Son derece iyi karşılandı çünkü Lacivert-Beyazlılar Tel Aviv’de. Sahada da fazla sorun çıkacağını zannetmiyorum. Sorun, Maccabi’nin son haftalarda yükselen form grafiği olabilir.

Bunun en güzel örneğini geçen hafta Real Madrid’i yenerken gösterdiler. Coşkulu ve tempolu oynayan Maccabi karşısında, Efes Pilsen’in mutlaka tempoyu kontrol altına alması gerekiyor. İpler İsrail ekibinin eline geçerse, işler beklenildiği gibi gitmeyebilir Tel Aviv’de.
Efes Pilsen de geçen hafta Montepaschi Siena’yı eze eze yenerken, hem önemli bir galibiyete imza attı, en önemlisi ise takımın kendine olan güveni geldi. Kadrodaki 13 oyuncu da üst düzey. Ama normal sezonda kişisel performanslarının çok uzağında kalmıştı hepsi. Şimdi kendilerine gelmeye başladılar.

Kısa savunmacılara büyük görev
Ermal’ın takıma monte olması, takım savunmasını da bir düzey yukarı çekti. Maccabi Tel Aviv’in iki guardı Wisnievski ve Perkins, bu seviyeler için biraz tecrübesiz kalabilir. Ama iki skorer forveti Chuck Eidson ve Alan Anderson, bu sezon müthiş oynuyorlar. Kısa savunmacılarına, başta Charles Smith’e çok iş düşecek bu gece. Uzunları D’or Fischer, Lasme ve Yanniv Green yüzü dönük de oynayabilen, mobilize pivotlar. Ancak Kaya, Kasun, Ermal, Santiago, hatta Nachbar ve Shumpert’in bu bölgede üstünlük sağlamasını bekliyorum.

Sonuçta, zor bir maç olacak her iki takım açısından. Son ana kadar çekişmeli ve keyifli bir 40 dakika bekliyorum. Efes kazanırsa, son derece büyük bir avantaj elde edecek. Az farklı bir yenilgi bile, umutların son ana kadar taşınmasını sağlar.

Gökhan German/ggerman@fanatik.com.tr

Murat Erdem
11.02.2010, 13:17
Efes'in rakibi, parke üzerinde ki Maccabi forması giyen oyuncular değil, Nokia Arena ve tribünleri dolduran çılgın taraftar.

Oğuz ZEYTİN
11.02.2010, 22:11
Efesli oyuncular Nokia Arena'da, OAKA'da, Pire Barış salonu gibi atmosferleri defalarca yaşamış. O konuda çok tecrübeliler...

Oğuz ZEYTİN
11.02.2010, 22:16
Efes toparladı 3. çeyrekte ama Yunan yaptı Yunanlığını... Saçma sapan düdükler başladı

Paksoy
11.02.2010, 22:19
olimpiyakosu deplasmanda 50 sayı farkla yenen takım etkilenmemesi lazım

Oğuz ZEYTİN
11.02.2010, 22:46
Berbat şut ve ribaunt performansıyla Efes kaybetti.

Abdi İpekçi'de 10+ fark atmk farz oldu.

Taner Uykuçeken
11.02.2010, 23:01
Efes yarın Rakoçeviçi göndermezse gözümde peş paralık değeri kalmaz

Mustafa Yılmaz.20
11.02.2010, 23:02
Ergin Ataman çok kötü maç yönetti.Kaya neden o kadar kenarda kaldı anlamış değilim.Hemde bu kadar formdayken(eğer bilmediğim bir sakatlığı yoksa)

Ayrıca bir koç nasıl olurda oyuncusuyla kavga eder.Tartışmadılar resmen kavga ettiler.Utanmasalar yumruk yumruğa birbirlerine gireceklerdi.Bu maçtan sonra büyük ihtimalle Rakocevic'in bileti kesilmiştir.Seneye bu takımda olmaz..Ya da Ergin Ataman olmaz.Rakocevic'e başlarda kızıyordum ama geçen sene Caja Laboral'in en önemli oyuncusu olan bir adamı bu kadar kötü hiçbir koç kullanamazdı herhalde..

Nachbar'ı ve diğerlerini de saymıyorum.Bütün takım 2-3 maç dışında hep potansiyelinin altında basketbol oynadı.İlk 2 maçtan sonra tavana sıçrayan Final 8 hatta Final 4 umudum tekrar eski seviyesine düştü.Üst üste 2 maç Abdi İpekçi'de..2'de 2 yapmak zorundayız.Hatta Real Madrid'e 8, Maccabi'ye 11 farktan aşağıda atmamalıyız.Son maç Siena deplasmanı çok zor

Önümüzdeki hafta Maccabi maçına kadar Ergin Ataman, Rakocevic ve diğerleriyle arasındaki sorunu yok etsin.En azından sezon sonuna kadar ertelesin.Gerçek performansıyla oynayan bir Igor bu takıma çok şey verir

Hüdai Pervaneli
11.02.2010, 23:54
Su engin atamana nedense hala isinamadim yahu

Özge
12.02.2010, 00:15
Rako Efes için bitmiştir.Bardağı taşıran son damla oldu bu hareket.Yine klasik hatalar yüzünden maç gitti.

Oğuz ZEYTİN
12.02.2010, 01:04
Koçun da hatası olabilir Igor'un da... Ama Rakocevic'in bittiği filan yok, o kadar basit değil bu işler. 3 yıllık sözleşmesi var...

Ayrıca Efes'in çeyrek final şansı devam ediyor. İstanbul'da Macc. ve Real maçlarında elde edilecek galibiyetler Efes'i bir üst tura taşır.

Cengiz Çubukcu
12.02.2010, 09:46
Ergin Ataman dün akşam rako ve nahbarı kenarda tutarak yenilgiyi hazırladı, görüyorsun shumpert ve charles smith gününde değil o zaman rotasyona gideceksin ...rakoya artık hak veriyorum takım sayı atamıyor sen rakoyu son 4 dakika oyuna alıyorsun .... hata da yapsa oyuncuna güveneceksin...bence rako sonuna kadar haklı....

Harun-61
12.02.2010, 09:47
Rako Efes için bitmiştir.Bardağı taşıran son damla oldu bu hareket.Yine klasik hatalar yüzünden maç gitti.

Ataman ile Rakocevic atıştı
Maçın son çeyreğinde Efes Pilsen antrenörü Ergin Ataman ile Lacivert-Beyazlı takımdan Igor Rakoçeviç arasında sert bir tartışma yaşandı. Ataman, top kayıplarının ardından kenara aldığı Rakoçeviç’e sert biçimde tepki gösterirken, Sırp oyuncunun da Ataman’a karşılık vermesi sonucu ortam oldukça gerildi. Yardımcı antrenör Ufuk Sarıca araya girerek, tartışmanın daha da büyümesini engelledi.

Efes, sabaha kadar oynasaydi maci kazanamazdi. zaten atilan 62 sayi herseyi özetliyor.
birde o kadar basit sayi yenilmez ya, Anderson'un attigi turnikeler vs. kafayi yedirtti. birde Blumenthal'i durduramadik.

yazik oldu :(

Murat Erdem
12.02.2010, 11:58
Yenilginin 1.sebebi, Engin Ataman'dır ! anında havaya girmiş ve yıldız oyunculara ego show yaptı dün akşam.
Saha da uyuyan Shumpert'e bütün maç tahammül etmesi, Kaya'nın hatta Ermal'in benchte unutulması. Nachbar ve özellikle Rakoçevic'e takındığı tutum, içimi sızlattı. Bir coach oyuncusuna böyle davranamaz. Allah bilir ne küfürler etti de Rako gibi bir profesyoneli çıldırttı. Oyuna, takıma daha adepte olamamış Popoviç'le başlaması, Kerem'i rotasyonun 3.sırasına atması, diğer aklıma gelenler. Ancak böyle yenilirdik, onu da becerdi Ataman. Daha önce de söyledim, Ataman'ın vizyonu bu kadroya bir beden küçük geliyor.

Tolunay Abdioğlu
12.02.2010, 13:04
Efes dün akşam çok kötüydü.Çok kolay sayılar girmedi.

Rakoçevic'le Ergin Ataman arasında yaşananlar da pek yakışmadı.

Özge
12.02.2010, 13:51
Ergin Ataman dün akşam rako ve nahbarı kenarda tutarak yenilgiyi hazırladı, görüyorsun shumpert ve charles smith gününde değil o zaman rotasyona gideceksin ...rakoya artık hak veriyorum takım sayı atamıyor sen rakoyu son 4 dakika oyuna alıyorsun .... hata da yapsa oyuncuna güveneceksin...bence rako sonuna kadar haklı....
Cengiz abi dün maçı tam kafa kafaya getirdik derken Rako oyuna girip laubali hareketleriyle topu kaptırdı ve maç ordan sonra tamamen koptu.Rako Euroleague maçlarında hiç etkili olamadı.TBL maçlarında oynuyor sadece.Bizler Euroleague de Rako'dan çok şeyler beklerken o çok rahat davranıyor.

fincher
12.02.2010, 15:05
Rakocevic'in biletini kesti..

Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, Tel Aviv deplasmanında üzüntü verici bir yenilgi aldıklarını söyledi ancak rövanş için ümit verdi.. Rakocevic hakkında da konuşan Ataman, hakeme de tepki gösterdi..

Ataman, maçta kendisiyle tartışan Sırp oyuncu Igor Rakocevic'in bundan sonra kadroya girme şansının az olduğunu söylerken, dünkü maçın İspanyol hakemini de ağır biçimde eleştirdi.

ULEB Avrupa Ligi ''Top 16'' turu (F) Grubu 3. maçında deplasmanda İsrail temsilcisi Maccabi Electra Tel Aviv'e 72-62 yenilen Efes Pilsen'de, moraller bozuldu.

-''RAKOCEVİC ÇİZMEYİ AŞTI''-
Galibiyet parolasıyla gittikleri Tel Aviv'den İstanbul'a üzgün dönen lacivert-beyazlılarda, antrenör Ergin Ataman, önemli açıklamalar yaptı.

Ataman, Maccabi Electra Tel Aviv maçında tartıştığı Sırp oyuncu Igor Rakocevic'in bundan sonra kadroya girme şansının az olduğunu söyledi.

Ataman, Rakocevic ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
''Rakocevic çizmeyi aşmıştır. Sezon başından beri kendisini kazanmak için her türlü formüle başvurduk. Bundan sonra kadroya girme şansı son derece azdır. Dışarda kalan oyuncularımıza haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Çünkü benim için asıl önemli olan, takım disiplinine sadık kalan oyunculardır. Bundan sonra zor kadroya girer. Türkiye Ligi ve Avrupa Ligi için kadromuzda zaten bir fazla oyuncu bulunuyor. Benim sistemimde bundan sonra zor oynar. Gerekli raporu yönetime vereceğim, sonrası yönetimin bileceği iş.''

-''YAZIK OLDU''-
Maçın genelini taktik olarak istedikleri tempoda oynadıklarını vurgulayan Ataman, şunları kaydetti:
''Bizim açımızdan en tehlikelisi, Maccabi Electra Tel Aviv'e, Nokia Arena'da tempo yaptırmaktı. Skoru ve tempoyu düşük tutarak maçın son 3 dakikasına kadar istediklerimizi yaptık. Ancak son 3 dakika içinde üst üste top kayıpları yaptık ve İsrail ekibine, organize olmayan, çabuk atış imkanı verdik. Hızlı hücumlarla bir anda çok suni bir fark oluştu. Tabii ki çok yazık oldu. Çünkü Maccabi Electra Tel Aviv'in kesinlikle bizden iyi oynadığını düşünmüyorum.''

Ergin Ataman, İsrail takımını İstanbul'da 19-20 sayı farkla yenerek, gruptan çıkma yolunda avantaj yakalayacaklarını iddia etti.

''İstanbul'da, Nokia Arena'dan çok daha ateşli bir atmosfer yaratacağımızı düşünüyorum'' diyen Ataman, şöyle devam etti:
''Biz Maccabi Electra Tel Aviv'den çok daha iyi ve kapasiteli bir takımız. Rakibimizi İstanbul'da, buradaki maçtan daha farklı bir skorla yeneceğimize inanıyorum. 19-20 sayı farkla bir galibiyet bekliyorum. Bu da bize tur atlamak için çok ciddi bir avantaj oluşturur.''

-İSPANYOL HAKEME TEPKİ-
Ergin Ataman, özellikle son periyotta çaldığı düdükler nedeniyle karşılaşmanın hakemlerinden İspanyol Dani Hierrezuelo'ya tepki gösterdi.

Ataman, İspanyol hakemin, ULEB Avrupa Ligi seviyesine yakışmayacak hakem hataları yaptığını savunarak, şunları söyledi:
''Maçın özellikle İspanyol hakeminin aleyhimize çaldığı düdükler var. Bunlara en basit örnek, Santiago'ya faul çalındı, atışı iptal edip, topu İsrail takımına verdi. Maçın son 2 dakikasında Ermal'ın pasında Shumpert'ın bomboş atışında yine faul gerekçesiyle basketi iptal etmesini, hakikaten bu seviyelere yakışmayacak bir hakem hatası olarak görüyorum ve bunun hep aynı hakem tarafından yapılması da çok ilginç. Çünkü biz dün gece maçı tekrardan seyrettik. Maçın son 10 dakikasında İspanyol hakemin çaldığı 10 düdükten 9'u bizim aleyhimize ve hatalı düdükler. Bunlar da birleşince sonuçta kaybettik.''

Paksoy
12.02.2010, 15:26
rakoceviç oynamıyor ama oynamak istiyor ,bence bian önce yollanması lazım

Murat Erdem
12.02.2010, 17:22
Engin Ataman: "Bundan sonra zor kadroya girer. Türkiye Ligi ve Avrupa Ligi için kadromuzda zaten bir fazla oyuncu bulunuyor. Benim sistemimde bundan sonra zor oynar."

Yukarda söyledikleriyle, oyuncuya karşı olan ön yargısını itiraf etmiş. Olan Türk basketboluna, imajımıza, bizlere ve bu yatırımları yapan insanlara oluyor. Dün akşam ki maçta Popoviç ve Shumpert'e tahammül eden coachun, Rako'yu kaçırdığı ilk atış, yaptığı ilk top kaybıyla kenara alıp hönkürmesini normal karşılıyorum. Ataman'ın vizyonu, Popoviç ve Shumpert'den öte gidemez.

Murat Erdem
12.02.2010, 17:29
"benim sistemim de zor oynar" diyen adam, bu oyuncuyu transfer edilirken de takımın başındaydı !
konuşucak çok şey var bu konuda...
Elin de Nachbar ve Rako gibi iki tane süper star oyuncun var. Sen geçen sene TBL finalin de eğrisi doğrusuna denk gelip, FB ye karşı tutan 4 kısa sistemle, Eurolig de şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyorsun. Neymiş de "benim sistemim"miş.
Bu paralar, bu oyunculara harcanırken neden sesini çıkarmadın madem ?

Mustafa Yılmaz.20
12.02.2010, 19:20
"benim sistemim de zor oynar" diyen adam, bu oyuncuyu transfer edilirken de takımın başındaydı !
konuşucak çok şey var bu konuda...
Elin de Nachbar ve Rako gibi iki tane süper star oyuncun var. Sen geçen sene TBL finalin de eğrisi doğrusuna denk gelip, FB ye karşı tutan 4 kısa sistemle, Eurolig de şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyorsun. Neymiş de "benim sistemim"miş.
Bu paralar, bu oyunculara harcanırken neden sesini çıkarmadın madem ?
Rakocevic ve Nachbar'ı aldıran Ergin Ataman zaten.Onun sisteminde Efes'in Top 16'ya kalması bile mucize..Bir tek Siena maçında takım çok etkiliydi ve kazandı.O maçtada 4 kısa değil, uzun süre 3 kısa 2 uzun oynadı.

Bu kadro ligde zaten şampiyon olur.Normal şartlarda sadece Fenerbahçe biraz karşı çıkabilir ama Efes şampiyon olur..

Osman Yavuz
12.02.2010, 19:27
Bundan sonra Rakocevic Efes Pilsen için bitmiştir.Rako gibi Avrupa'nın en skorer isimlerinden birini yavaş yavaş yedi Ataman.Keza Nachbar'ı da.Vizyonu dar bir hoca olduğu aşikar.Tıpkı bizim Ziya Doğan mantalitesi.Bundan sonra tur zora girdi.10 sayı değil de 5 sayı civarında bitirseydik yine avantajlıydık.Sanıyorum dediğim gibi olup herkes 3 galibiyetle bitirecek.

Son olarak takıma birşeyler söylemek istiyorum.Hiçbirinizde 35'lik Charles Smith'in istek, arzu ve katkısı yok.Kendinize çeki düzen verin, Smith'i örnek alın.

Maç için de birşeyler söylemek gerekirse dün dediğim gibi Alan Anderson'ı durduramadık ve maçı kaybettik.Bu kadar az top kaybına rağmen bu kadar şut kaçırırsan hiç kimseyi yenemezsin.Hele hele bu performansı Siena deplasmanında gösterirsen 25 sayıdan aşağı gelmezsin.

Murat Erdem
12.02.2010, 19:37
Aydın Örs ve Oktay Mahmuti'yi senelerce altı oyuncuyla oynamaya mahkum ettiler. Tam adam gibi kadro kurdular dedik, ama bu sefer de Engin Ataman gibi vizyonsuz, egoistin eline verdiler kurdukları, bu müthiş kadroyu.

Berk
14.02.2010, 18:24
Son yılın bilmem ne kralı, Avrupa'nın bilmem kaçıncı değerli oyuncusu vs vs.Efes'in oynadığı tüm kritik maçlarda maçın kırılma anlarında yaptığı abidik gubidik hatalarla, saç baş yolduran top kayıplarıyla ve isabetten yoksun atışlarıyla bu maçlardaki tüm emeği bir anda silip süpüren Rakoceviç'ten ''hala'' süperstar olarak bahsedilebiliyorsa bu dünyada herkes süperstar olabilir.Ergin Ataman vizyonsuzdur, yetersizdir tamam ama böyle bir oyuncunun da savunlacak bir tarafı yoktur bana göre.Avrupa maçlarında oynamasını istemiyorum artık.Sırf zarar, başka birşey değil..

Harun-61
15.02.2010, 22:22
Efes Pilsen'in basina disiplinli, oyuncular tarafindan sevilen saygi gören basarili bir Hoca basa gelmeli...

ilk aklima gelen her gittigi Takimda Sampiyon olan Svetislav Pesic.

Harika olur...

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2008/12/01/125760/svetislav-pesic.jpg

.

Harun-61
15.02.2010, 22:23
Rakoceviç'i 'Tuncaysilin' oynattı

Geçen hafta arası İsrail'de Maccabi ile oynanan Eurolig maçının son dakikalarında antrenör Ergin Ataman ile sert bir tartışma yaşayan Sırp yıldızın ''Biletinin kesilmesi'' beklenirken, hatta Ataman ''Rakoçeviç bir daha kadromuzda olmayacak'' açıklaması yaparken, dünkü Fenerbahçe Ülker karşılaşmasında ilk 5'te başlaması ''Efes'te neler oluyor'' sorusunun sorulmasına neden oldu..
13 Ocak'ta deplasmanda oynanan Entante Orleanse maçı öncesi de kadro dışı kalan ancak Başkan Tuncay Özilhan'ın antrenör Ergin Ataman'ı arayarak, ''Ergin ben bu oyuncuya dünyanın parasını verdim. Sen kalkmış kadroya bile almıyorsun'' sözü sonrası Fransa'ya götürülen Rakoçeviç, Mavi-Beyazlı takımda ikinci kez kriz yarattı..
Fenerbahçe Ülker maçı öncesi de hakkında ''Kadro dışı bırakıldı'' dedikoduları dolaşan Rakoçeviç'in yine Başkan Tuncay Özilhan'ın bastırması ile oynatıldığı ileri sürüldü..
Sezon başında İspanya'nın Tau Ceramica takımından 3 yıllığına 5 milyon euro garanti para ile transfer ettiği Sırp oyuncu ''Tuncaysilin'' operasyonu ile formayı bir kez daha kaparken, gelişmelerden rahatsızlık duyan Ergin Ataman'ın istifasının cebinde olduğu ifade edildi.

SDinc
24.02.2010, 19:50
Kritik bir maç bizleri bekliyor.

Hüdai Pervaneli
24.02.2010, 20:47
BU efesten birsey Olmaz

Berk
24.02.2010, 22:08
Efes Pilsen 63-56 Macabi Electra

Gruptaki 2. galibiyetimizi de almış olduk.

Mustafa Yılmaz.20
24.02.2010, 22:46
Bu grupta bütün takımlar içerde kazanacak, gözüken o..İlk maçta Anderson'u durduramamıştık, bugün de Bluthenthal çok zorladı.Onun ekstra sayıları olmasa 10 sayının üstüne çıkabilirdik.Ama son dakikaya kadar kaybetme riskimiz olan maçı 7 sayı farkla kazanmakda iyidir

Kasun Abdi İpekçi'de son 2 Eurolig maçını çok iyi oynadı.Ergin Ataman, normal sezondaki 4 kısa sevdasından vazgeçmiş gözüküyor.Bugün 4 kısaya döndüğümüz süre ve alan savunması yaptığımız süre dışında bizim kontrolümüzdeydi maç..

Belki ikili averajda Maccabi'nin altındayız ama 4 takım aynı puanda bitirecek gibi gözüküyor.Haftaya Real Madrid maçı çok önemli.İçerde kazanırsak, son maçta İtaya'da yenilsek bile çıkma şansımız olabilir.

Özge
24.02.2010, 23:55
Maçtaydım.Atmosfer çok iyiydi.Rakiple birlikte Efes'te zayıftı.Kasun ve Kerem maçı çeviren isimler oldu.Rako uzun süre oyunda kalmasına rağmen istenileni veremedi.

Hüdai Pervaneli
24.02.2010, 23:57
Peki gruptaki butun puanlar ayni olursa ne olucak

Osman Yavuz
25.02.2010, 00:10
Peki gruptaki butun puanlar ayni olursa ne olucak
Takımların genel averajına bakılacak.Yani demek oluyor ki Real Madrid'i farklı yenip Siena'ya farklı yenilmeyeceğiz.

Atmosfer çok iyiydi ama Efes Pilsen iyi değildi.Allahtan rakibin en skoreri dengesiz Anderson dengesiz gününe denk geldi de maçı aldık.Yoksa bu oyunla galibiyet zordu.Kasun maçın yıldızıydı.Kırılma anlarında hücum ribaundlarıyla sayılar kazandırdı.Aynı şekilde Kerem de çok iyi bir maç çıkardı.Nachbar bana göre maçın en kritik anlarında sahneye çıktı ve geri dönüş yaptı.Rako da kötü şut performansına rağmen bazen verimli olabildi.

Son sözlerim iki şeyle ilgili.Efes Pilsen benchinin arkasında oturuyorduk.Molalarda Ergin Ataman bağırmaktan başka bir şey yapmıyor.Hücum seti falan yok.İkinci olarak da bir molada Kaya'ya bağırıp çağırıyordu mola bitiminde Kaya ana avrat dümdüz gitti Ergin Ataman'a.Bu da ince bir ayrıntı.;)

Hüdai Pervaneli
25.02.2010, 00:41
MAdride fark aticaz derken nekadar aticaz

Sienedan ne kadar fark yiyebiliriz

macka61
25.02.2010, 01:19
Tebrikler Efes Pilsen

Mustafa Yılmaz.20
25.02.2010, 01:33
MAdride fark aticaz derken nekadar aticaz

Sienedan ne kadar fark yiyebiliriz
Real Madrid ilk maçı 7 sayı farkla kazanmıştı.Yani 8 sayı fark yapmalıyız..
Siena'yı da 10 sayı farkla yenmiştik.Yenilsek bile 10 sayının altında tutmalıyız..

Hüdai Pervaneli
25.02.2010, 01:40
Real Madrid ilk maçı 7 sayı farkla kazanmıştı.Yani 8 sayı fark yapmalıyız..
Siena'yı da 10 sayı farkla yenmiştik.Yenilsek bile 10 sayının altında tutmalıyız..
Sine deplasman oldugu icin farkin 10 sayinin altinda olacagina pek de inanmiyorum

Real Madrid ede 15 Sayi fark atariz

Murat Erdem
25.02.2010, 12:53
Son sözlerim iki şeyle ilgili.Efes Pilsen benchinin arkasında oturuyorduk.Molalarda Ergin Ataman bağırmaktan başka bir şey yapmıyor.Hücum seti falan yok.İkinci olarak da bir molada Kaya'ya bağırıp çağırıyordu mola bitiminde Kaya ana avrat dümdüz gitti Ergin Ataman'a.Bu da ince bir ayrıntı.;)

Osman, senin A.İpekçi'de bench arkasından gördüğünü ben de tv başında şöyle gördüm; ikinci periyodun, yani ilk devrenin son hücumunu Maccabi gerçekleştirdi ve pozisyonu değerlendiremediler. Kaya riboyu çektiğin de bitime 4,5 sn vardı, Ataman'ın hemen mola alıp set çizmesi gerekirken, Kaya aval aval bakındı ve topu 3-4 metre sürüp 10 metreden üçlük savurdu ve devre bitti.
1 sayının bile kaderini etkileyeceği maçta 4,5 sn gibi basketbolda çok önemli süreyi değerlendirmek için hiç bir çaba sarfedilmemesine ne demek gerekir ?

of_trabzonlu
26.02.2010, 13:55
Panathinaikos elenmiş. Efes Pilsen 4'lü finali istiyorsa grubu 1. bitirip Partizan yada Maroussi ile eşleşmesi gerekiyor. Barcelona'nın birinciliği kaptıracağını sanmıyorum.

Osman Yavuz
26.02.2010, 23:39
Panathinaikos elenmiş. Efes Pilsen 4'lü finali istiyorsa grubu 1. bitirip Partizan yada Maroussi ile eşleşmesi gerekiyor. Barcelona'nın birinciliği kaptıracağını sanmıyorum.
Bunun için de bana göre 8 sayılık Madrid galibiyeti, 9 sayılık Siena mağlubiyeti yeter.:)

Mustafa Uzuner 61
27.02.2010, 17:46
Vayy be şu ergin atamana rağmen genede grubtan çıkacağa benziyoruz. Abdi ipekçi de izlediğim siena ile real madrid deplasmanında seyrettiğim siena deplasmanda dahi yenilmeyecek bir takım değil bu hafta reali yenersek deplasmanda sienayı yeneriz diye düşünüyorum

Mustafa Uzuner 61
27.02.2010, 17:50
Osman, senin A.İpekçi'de bench arkasından gördüğünü ben de tv başında şöyle gördüm; ikinci periyodun, yani ilk devrenin son hücumunu Maccabi gerçekleştirdi ve pozisyonu değerlendiremediler. Kaya riboyu çektiğin de bitime 4,5 sn vardı, Ataman'ın hemen mola alıp set çizmesi gerekirken, Kaya aval aval bakındı ve topu 3-4 metre sürüp 10 metreden üçlük savurdu ve devre bitti.
1 sayının bile kaderini etkileyeceği maçta 4,5 sn gibi basketbolda çok önemli süreyi değerlendirmek için hiç bir çaba sarfedilmemesine ne demek gerekir ?
O senin dediğin nba de oluyor top oyundayken mola avrupa basketbolunda olmuyor. Kaya ribauntu aldı verecek arkadaş bulamadı ve kendi attı kaya gibi güçlü bir oyuncunun o topu o kadar kötü tması da ilginçti . Ergin atamanın efes farklı öndeyken ilk yarı maccabi tam çoşmaya başladığında alması ereken molayı anca 4 sayı geriye düşünce almayı akıl etmesi üzerinde çokn düşünülmesi gereken birşey efes kurmaylarının ergin atamanla devam konusunda

Paksoy
27.02.2010, 17:52
Bunun için de bana göre 8 sayılık Madrid galibiyeti, 9 sayılık Siena mağlubiyeti yeter.:)
aynen birincilik için bize yeter bu sonuçlar ,tabi maccabi realle sienayı yenmemesi gerek

Hüdai Pervaneli
27.02.2010, 17:53
Bu hafta Dügüm cözülür

Harun-61
02.03.2010, 23:22
mac ne zaman ve saat kacta =

Özge
02.03.2010, 23:25
Perşembe günü 20:15'te.

Harun-61
02.03.2010, 23:27
Perşembe günü 20:15'te.

TR Saati dimi ?

artik KV net'den izleriz :)

Özge
02.03.2010, 23:31
TR Saati dimi ?

artik KV net'den izleriz :)
Evet Harun abi TSİ 20:15'te.Evet Kv'yi netten izlersin maç çok kritik:)

Paksoy
02.03.2010, 23:35
tv vermiyomu maçı ?

Özge
02.03.2010, 23:40
tv vermiyomu maçı ?SKY Turk veriyor maçı.

Paksoy
02.03.2010, 23:45
kv falan izleriz diyince vermiyo sandim ,ölüm kalım maçı salon full olcak

Murat Erdem
04.03.2010, 12:21
Bu akşam Ataman dört kısa sevdasına düşmezse, prensi Shumpert'den 4 numara yaratma hayaline yine kapılmazsa, Efes'den umutluyum.

Özge
04.03.2010, 12:44
kv falan izleriz diyince vermiyo sandim ,ölüm kalım maçı salon full olcak
Yanlış okumuşsun:)KV'yi izleriz demedi ki kimse daha sonra izleriz lafı geçti:)Salon gerçekten çok kalabalık olacak zaten bilet kalmadı sanırım.

Mustafa Yılmaz.20
04.03.2010, 13:27
Bu akşam Ataman dört kısa sevdasına düşmezse, prensi Shumpert'den 4 numara yaratma hayaline yine kapılmazsa, Efes'den umutluyum.
4 numarada Kaya ile başlarız büyük ihtimalle... Nachbar'ın son maçlarda aldığı süre arttı.Bugün 4 numarada 4 kısa oynadığımız sürelerde onun oynamasını bekliyorum

Cengiz Çubukcu
04.03.2010, 13:39
Ben de bugün galip geleceğimizi düşünüyorum, 8 sayının üstünde fark yapabilir miyiz işte ondan şüpheliyim...

Hüseyin Bağdat
04.03.2010, 14:36
Bu akşamki maçı bize yetecek farkla alırsak grup birincisi olma şansımız çok artar. Bu grupta her takımın çıkma şansının olması zorluk derecesi yüksek maçların oynanmasıne neden oluyor...

Bu grubu lider bitirirsek önümüz açık...

Osman Yavuz
04.03.2010, 14:46
Bu akşam maça gidiyoruz ve çok kalabalık olacağını söyleyeyim.Müthiş bir baskı oluşturmalıyız.Maçta Kerem, Thornton, Smith, Nachbar, Kaya ve Kasun 6'lısının sürekli maçın içinde olması gerekiyor.Özellikle Nachbar bu maçın kilit ismidir bence.Rakipte o tarzda bir oyuncu yok ve bunu çok iyi değerlendirmeliyiz.Bence bu maçı kazanacağız ama 8 sayı fark zor görünüyor.Şayet 8 sayılık fark elde edilirse bu gruptan kesin olarak çıkarız diyorum.

Cengiz Çubukcu
04.03.2010, 15:02
Bu akşam maça gidiyoruz ve çok kalabalık olacağını söyleyeyim.Müthiş bir baskı oluşturmalıyız.Maçta Kerem, Thornton, Smith, Nachbar, Kaya ve Kasun 6'lısının sürekli maçın içinde olması gerekiyor.Özellikle Nachbar bu maçın kilit ismidir bence.Rakipte o tarzda bir oyuncu yok ve bunu çok iyi değerlendirmeliyiz.Bence bu maçı kazanacağız ama 8 sayı fark zor görünüyor.Şayet 8 sayılık fark elde edilirse bu gruptan kesin olarak çıkarız diyorum.

Osman nerde olacaksınız , pankart mankart bir şeyler yazın çizin de görelim sizi :)

Osman Yavuz
04.03.2010, 15:11
Cengiz abi tam ortadayız.Bench tarafı değil ama.:)Karşı taraf.

Pardon Bench tarafıydı.:DEskiden oradaydı ya bir anda unuttum.:)

Paksoy
04.03.2010, 15:16
bu akşam avrupanın en iyi taraftar profilini seyredeceğiz..

Özge
04.03.2010, 15:18
Cengiz abi tam ortadayız.Bench tarafı değil ama.:)Karşı taraf.
Sen geçen hafta nereyi görüyordun acaba?:DBench tarafındayız Cengiz abi :)

Cengiz Çubukcu
04.03.2010, 15:23
Sevgili Osman ve Özge kardeşler, aklıma gelmişken söyleyeyim...sizi Bmn'nin en ilgili ve istikrarlı kardeşleri olarak görüyor ve takdir ediyorum :)

pazarkapılı
04.03.2010, 15:25
efeste sinan güler niye oynamıyor anlamıyorum....

Özge
04.03.2010, 15:28
Sevgili Osman ve Özge kardeşler, aklıma gelmişken söyleyeyim...sizi Bmn'nin en ilgili ve istikrarlı kardeşleri olarak görüyor ve takdir ediyorum :)
Teşekkür ederiz Cengiz abi ama sizin gibi büyük bir ailenin yanında küçük kalıyoruz:)

SDinc
04.03.2010, 21:45
Ulan Kaya birisinide at yahu.

Paksoy
04.03.2010, 21:47
biz türkler hep böyleyiz havayla gazla maçı götürcez

Taner Uykuçeken
04.03.2010, 22:24
Teşekkürler Kaya :alkış: :cool:

ilhan
04.03.2010, 23:08
77-75 kaybettik ve veda ettik.

Özge
04.03.2010, 23:57
Hakemler çok kötüydü.Yaptıkları hataları saysak bitmez ama en kritik olanı Smith'in üçlüğüydü.Hakemlerin yanına Ergin Ataman eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.Kaya faulleri nasıl o kadar kötü attı anlamadım.Kasun ve Santiago iyiydi fakat Santiago neden çok geç girdi o da bilinmez.Maça başladığımız ilk 5 neredeyse ilk periyodu kendileri tamamladı.Farkı kapatıp oralara kadar getirip kaybetmek kötü oldu.

Hüdai Pervaneli
05.03.2010, 00:04
Su engini nezaman kovcaklar cook merak ediorum

of_trabzonlu
05.03.2010, 00:38
Ergin Ataman'ın Sinan Güler ile derdi ne anlamıyorum. Bana göre takımın en iyi savunmacısı. 2 maçtır kadroya almıyor. Efes yönetimi ne zaman Ergin Ataman'ı gönderecek merak ediyorum.

Mustafa Yılmaz.20
05.03.2010, 09:27
U.Malaga'nın yardımıyla Top 16' ya kaldığımızda ara dönemde atletik,şutu olan 2 numara ile ribaundçu, atletik 4 numara transferleri beklerken, Kerem'den hiçbir artısı olmayan gereksiz Popovic transferi yapıldı.Şu ana kadar oynadığımız 5 maçta Popovic olmasaydı farkeden hiçbir şey olmazdı.Popovic'i Türkiye ligi için almış olsalar neyse diyeceğim ama adam sadece Eurolig maçlarında oynayabiliyor

Dünkü maçta hakemler felaketti.Çok acemice hatalar yaptılar.Ama hakemler dışında inanılmaz şanssızdık.

-Kaya'nın serbest atış çizgisinden 6 da 0 atması (ilk 4 atıştan sonra)
-Skor 59-54 iken çok iyi savunma yapmamıza rağmen dakikalarca hücumlardan boş dönerek öne geçebilecekken, farkın 7 sayıya çıkması
-Nachbar'ın 2,7 saniye kala fark 3 sayı iken dışarıda bomboş olan Charles Smith'i görmemesi bana göre en kritik anlardı.

Dün akşam maçı uzatmalara taşıyabilseydik, en büyük pay Nachbar'ın olacaktı.Dün gerçekten çok iyiydi.Kasun da normal sezonda sürekli kötü oynuyordu ama bu gruptaki bütün maçlarda iyi oynadı.Artık elde sadece lig kaldı

peker61
05.03.2010, 10:41
Kaya pekerin sebest atışları kopma noktası oldu hakemlerde çok kötüydü yazık oldu gerçekten bide rakoçeviç denen adam karşı takımda olsa bize 30 sayı atardı burda derdi ne acaba..

Osman Yavuz
05.03.2010, 13:08
Dün Efes Pilsen'in en kilit ismi Nachbar olur demiştim ama maalesef bizim Daum!!! oyunun içine bir türlü dahil edemedi onu.Adam en kilit oyuncu 14 dakika oynuyor.İlla 4 numara oynamak zorunda mı?3 numaralı pozisyonu çok rahat bir şekilde oynayabilecek bir oyuncu.Hele hele Travis Hansen'in oynadığı dakikalarda da çok rahat oynayabilirdi.

Neyse maça genel olarak bakınca klasik hakem ve Ergin Ataman faciası yaşandı.İlk periyot Madrid bütün oyuncularını değiştirirken bizimki aynı beşle periyodu bitirdi.

Maçın en kritik anı Smith'in üçlüğünün verilmediği andı.Tam öne geçiyorduk ama hakem izin vermedi.

Son sözlerim Rako için.Hani bazı futbolcular için kullanırız ya bundan bizim ülkede çok var diye.Aynen dediğim gibi bu adamdan bizim ülkemizde çok var.Keşke Sinan'ı oynatsaydı da en azından Sergio Lull o kadar sayı atmazdı.Ergin'le birlikte postalanır inşallah.

Paksoy
05.03.2010, 13:20
sinan güler rako nun yerine oynamış olsa savunmada daha güçlüü efes ve +3 hücum ribandı , popoviç rako santiago gönderilrsn ,kerem gönlüm un cezası nezaman doluyor..

Hüseyin Bağdat
05.03.2010, 13:57
Maçı izleyemediğim için yorum yapamayacağım. Efes'ten bu sene ümitliydim. Olmadı. İnşALLAH bu senenin başarısızlığını küçülmeye giderek çıkarmazlar...

Efes'te hoca değişikliği şart. Aydın Örs'ü bir şekilde kulüp bünyesine katmaları gerekiyor. Tekrar o eski Efes havasını yakalamak için...

Murat Erdem
05.03.2010, 14:28
Coach kurbanıdır Efes.
Bu arada Siena karşısında, son çeyrekte 41 sayı üreterek Euroleague rekoru kıran Maccabi'ye şapka çıkarılır. Her hangi bir takım değil, Avrupa'nın belki de en iyi savunma yapan ekibine karşı atılan 41 sayı bu.

Osman Yavuz
05.03.2010, 14:36
Maçı izleyemediğim için yorum yapamayacağım. Efes'ten bu sene ümitliydim. Olmadı. İnşALLAH bu senenin başarısızlığını küçülmeye giderek çıkarmazlar...

Efes'te hoca değişikliği şart. Aydın Örs'ü bir şekilde kulüp bünyesine katmaları gerekiyor. Tekrar o eski Efes havasını yakalamak için...
Hüseyin abi ben Tuncay Özilhan'ın yerinde olsam 20 milyon euro verip bu başarısızlığı görsem küçülmem, direk kapatırım şubeyi.

Cengiz Çubukcu
05.03.2010, 14:45
Hüseyin abi ben Tuncay Özilhan'ın yerinde olsam 20 milyon euro verip bu başarısızlığı görsem küçülmem, direk kapatırım şubeyi.

Ben kapatmam Osman ama eski Efes'i geri getirmeye çalışır, altyapıdan yetişen gençlere şans verirdim...

İsmail Alkan
05.03.2010, 16:12
Trabzonspor ciddi anlamda basketbola el attıktan sonra ülke basketbol camiasını az çok tanımaya başladığımızdan beri neden ülkemizden neden ciddi anlamda basketbolcu yetişmediğini daha iyi anlamaya başlıyorum.

Efes ekolüyle büyüdük, Efesi'in başarıları nedeniyle gururlandık ve basketbol sevgisi nedeniyle Tuncay Özilhan'a her zaman saygı duyduk.Ama sanırım boşa giden milyon eurları gördükten sonra korkarım Özilhan gibi birisi de basketbola sırtını çevirecek.İşte böyle bir gelişme bence Türk basketbolunun sonu demektir.

İstanbul basketbol camiasında kümelenmiş insanlar belli mevkileri ve belli organizasyonları paylaştıkça bir adım ileri gideceğimizi sanmıyorum.Bu düzene tek akrşı çıkan Efes organizasyonu ve yapılanmasıdır ki zaten Efes le federasyonun çatışması da bunu teyid ediyor.

Neden yıllardır Federasyon fenerin, tahkim kurulu ise gese nin denetimindedir ?

Bu düzene karşı durup yıkabilecek sinerji Efes ve Trabzonspor diyecem ama Trabzonspor'un yapılanması ve gidişatı Efes'in tam tersi istikamette gidiyor maalesef !

Hüseyin Bağdat
05.03.2010, 16:20

Basketbolu Efes sayesinde sevdim,çokta benimsedim. İzmit'ten Efes'in maçlarına gitmişliğim bile var...

Türkiye'de kimse yadırgayamaz Efes ekolu var. Bir dönem basketola amborga koyan bu ekol son yıllarda yıkıldı. Efes savunması,direnci Avrupa'da bile tanınıyordu. Şimdi bakıyoruz kimse mücadele etmiyor.

Bu başarısızlıktan sonra kapatma konusu gündeme gelebilir. Ama kapatacaklarını sanmıyorum. Büyük ihtimal küçülme olur. Bence yine altyapıdan gelen oyuncularla iyi yabancıları harmanlamalı...

Gökhan KAN
25.03.2010, 23:14
Real - Barca maçı vardı galiba ne oldu acaba..

Osman Yavuz
26.03.2010, 00:49
Real deplasmanda 70-63 yendi.

Gökhan KAN
26.03.2010, 00:52
Osman'ım sende bir üzüntü sezdim.:)

Osman Yavuz
26.03.2010, 00:57
Bu maçın böyle olacağı geçen maçtan belliydi.Ama turu geçeriz.Rahat ol Gökhan'ım.:D

Gökhan KAN
26.03.2010, 00:59
Bu maçın böyle olacağı geçen maçtan belliydi.Ama turu geçeriz.Rahat ol Gökhan'ım.:D
Basketbolu Nba hariç takip etmiyorum geçeriz dersen öyledir.:)

Mustafa Önal
31.03.2010, 09:45
Barcelona seride 2-1 önde

Euroleague çeyrek final play-off 3. maçlarında, dörtlü finale kalan takım çıkmazken gecenin maçında gülen taraf Barcelona oldu.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/regalbarcelonarealm.widec.jpg http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25076021/displaymode/1176/rstry/25076022/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25076021/displaymode/1176/rstry/25076022/)

NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 00:51 TSİ 31 Mart. 2010 Çarşamba

Günün en önemli maçında Barcelona deplasmanda Real Madrid'i 84-73 yenerek seride durumu 2-1'e getirdi.
Barcelona'da Navarro attığı 24 sayıyla takımının deplasmandaki galibiyetinde başrolü üstlenirken Lakovic ve Mickael 13'er sayı kaydetti. Maçta 23 sayı kaydeden Tomic ise Real Madrid'de en çok sayı üreten isim oldu.
Günün diğer maçlarında Partizan, Maccabi Tel-Aviv'i 81-73 yenerek seride 2-1 öne geçerken Caja Laboral, CSKA Moskova'yı 66-53 yenerek serideki ilk galibiyetini aldı ve durumu 2-1'e getirdi.
Polonya'daki maçta ise Asseco Prokom, Olimpiakos'u 81-78 yenerek serideki ilk galibiyetini aldı ve durumu 2-1'e getirdi.
Euroleague çeyrek final play-off serisinde 4. maçlar perşembe günü oynanacak.

Bu SEZON 6. Kez karşılaştık sanırım madriz le tek mağlubiyetimiz var :)

Cengiz Çubukcu
31.03.2010, 09:53
Barcelona seride 2-1 önde

Euroleague çeyrek final play-off 3. maçlarında, dörtlü finale kalan takım çıkmazken gecenin maçında gülen taraf Barcelona oldu.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/regalbarcelonarealm.widec.jpg http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25076021/displaymode/1176/rstry/25076022/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25076021/displaymode/1176/rstry/25076022/)

NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 00:51 TSİ 31 Mart. 2010 Çarşamba

Günün en önemli maçında Barcelona deplasmanda Real Madrid'i 84-73 yenerek seride durumu 2-1'e getirdi.
Barcelona'da Navarro attığı 24 sayıyla takımının deplasmandaki galibiyetinde başrolü üstlenirken Lakovic ve Mickael 13'er sayı kaydetti. Maçta 23 sayı kaydeden Tomic ise Real Madrid'de en çok sayı üreten isim oldu.
Günün diğer maçlarında Partizan, Maccabi Tel-Aviv'i 81-73 yenerek seride 2-1 öne geçerken Caja Laboral, CSKA Moskova'yı 66-53 yenerek serideki ilk galibiyetini aldı ve durumu 2-1'e getirdi.
Polonya'daki maçta ise Asseco Prokom, Olimpiakos'u 81-78 yenerek serideki ilk galibiyetini aldı ve durumu 2-1'e getirdi.
Euroleague çeyrek final play-off serisinde 4. maçlar perşembe günü oynanacak.

Bu SEZON 6. Kez karşılaştık sanırım madriz le tek mağlubiyetimiz var :)
Seri zor geçiyor ama ...Barcelona o kadar kuvvetli olmasına rağmen Reali zor geçecek gibi....

Mustafa Önal
31.03.2010, 10:00
Seri zor geçiyor ama ...Barcelona o kadar kuvvetli olmasına rağmen Reali zor geçecek gibi....

Real basket takımı da kötü değil ki daha doğrusu son yıllardaki ispanyol basketbolu gerçekten çok üst düzey, sırp ,hırvat, italyanlar modayken artık ispanyol basketbolu moda ve lig seviyesi çok yükseldi. milli takım bazında tartışılmayacak durumdalar.

bu nedenle ispanyol takımları bir biriyle eşleştiği anda seriler zor geçer diye düşünüyorum. :)

Murat Erdem
31.03.2010, 18:44
Partizan, 22.000 seyircinin önünde oynayıp, yenmiş Maccabi'yi. Bir galibiyet daha almayı başarırlarsa 1998 den bu yana ilk defa final-four oynayacaklar.
O seyircinin önünde kimse duramaz kolay kolay...özetleri izlerken tüylerim diken diken oldu ambiansı görünce.
http://3.bp.blogspot.com/_wNGDNulaKzM/S6JWdgBUNcI/AAAAAAAAAfg/YdHL2t6UQ6Q/s640/13943_1272507527043_1060537176_30825170_137572_n.j pg (http://3.bp.blogspot.com/_wNGDNulaKzM/S6JWdgBUNcI/AAAAAAAAAfg/YdHL2t6UQ6Q/s1600/13943_1272507527043_1060537176_30825170_137572_n.j pg)

Osman Yavuz
01.04.2010, 01:40
Real basket takımı da kötü değil ki daha doğrusu son yıllardaki ispanyol basketbolu gerçekten çok üst düzey, sırp ,hırvat, italyanlar modayken artık ispanyol basketbolu moda ve lig seviyesi çok yükseldi. milli takım bazında tartışılmayacak durumdalar.

bu nedenle ispanyol takımları bir biriyle eşleştiği anda seriler zor geçer diye düşünüyorum. :)
O lig her zaman Avrupa'nın 1 numaralı ligiydi ve hep öyle kalacak.;)

Barca Real eşleşmesi dediğim gibi Barca'nın üstünlüğüyle sona erecektir.

Partizan'ı pek konuşmaya gerek duymuyorum zaten bütün sezon boyunca Vujosevic ve aslanları hakkında gerekli yorumlarımı yapmıştım.

Asıl değinmek istediğim takım Prokom Trefl.Adamlar resmen 6-7 yıllık beklentilerinin karşılığını alıyorlar.Tek kelimeyle helal olsun diyorum onlara.

Mustafa Önal
01.04.2010, 22:07
barça yine çarptı deplasmanda mazdrizi 78-84 ile seri 3-1 oldu ve bitti .:)

Cengiz Çubukcu
02.04.2010, 08:01
O lig her zaman Avrupa'nın 1 numaralı ligiydi ve hep öyle kalacak.;)

Barca Real eşleşmesi dediğim gibi Barca'nın üstünlüğüyle sona erecektir.

Partizan'ı pek konuşmaya gerek duymuyorum zaten bütün sezon boyunca Vujosevic ve aslanları hakkında gerekli yorumlarımı yapmıştım.

Asıl değinmek istediğim takım Prokom Trefl.Adamlar resmen 6-7 yıllık beklentilerinin karşılığını alıyorlar.Tek kelimeyle helal olsun diyorum onlara.

çok haklısın Osman, dün gece Partizan maccabiyi eleyerek final four'a kaldı ..ben Tuncay Özilhan olsam sezon sonu takımı dağıtır eski Efes'e dönerdim... bir de Partizanın ne seyircisi var öyle 20.000 kişi bir spor salonunda, olmaz böyle bir şey...

Hüseyin Bağdat
02.04.2010, 09:23
Dün akşam eşimden kaçamak Partizan-macabi maçının bir kısmını izledim:) Partizan bu sezon boyunca çok iyiydi dün akşamda seyrettiğim bölümde yine iyiydiler.

Benim değinmek istediğim seyirci. Partizanlılar salonu tamamen doldurmuşlar ve hiç susmadan uğultu çıkarıyorlardı. Resmen maçın içindeydiler sanki...

Benim favorim Barca...

İlker Akçay
07.05.2010, 23:55
son yılların en güzel maçı oluyor ve başlıkta kimse yok :s regal barcelona finale çıktı ve şu anda harika bir maç var partizan:67-olympiakos:69,Hadi Partizan:)

M.S.SOFU
07.05.2010, 23:59
bekle örolig :D
fırtına geliyor

Hüseyin İlkin
08.05.2010, 00:17
Müthiş bir F4 maçından sonra, Barçanın rakibi Olympiakos oldu. Ah o can yakan kaybedilen ribauntlar olmasa, Partizan şimdi Barçanın rakibiydi. Kendi silahlarıyla vuruldu dediğine göre spiker, normal sezonda iyi yaptıkları şeylerden biriymiş halbuki bu ribauntlar.

Neyse, başarılar Barça.

İlker Akçay
08.05.2010, 00:51
Müthiş bir F4 maçından sonra, Barçanın rakibi Olympiakos oldu. Ah o can yakan kaybedilen ribauntlar olmasa, Partizan şimdi Barçanın rakibiydi. Kendi silahlarıyla vuruldu dediğine göre spiker, normal sezonda iyi yaptıkları şeylerden biriymiş halbuki bu ribauntlar.

Neyse, başarılar Barça.

İyi değil çok iyi yaptıkları birşeydi abi,hiçbir maçta rakipten daha az ribaunt almadılar hep daha iyiydiler.Yazık oldu sempatim vardı çünkü kısıtlı imkanlarla genelde elden düşme amerikalılar ve hemen hemen hepsi altyapıdan oyuncularla oynadılar finalide hakettiler karşılarında 40 milyon dolarlık bütçesi olan bir takım vardı keşke finali görseydiler.Ayrıca Trabzonspor Türkiye'nin Partizanı olmalıdır,bu takım yıllardır altyapısıyla büyük işler yaptı ve hala da yapacaktır.Bizimde seçmemiz gereken Partizan stilidir.

Mustafa Önal
10.05.2010, 00:25
bu akşamki 2. kupamızı euro ligde aldık tebrikler BARÇA

SDanışmaz
10.05.2010, 00:46
Barça Olimpiyakos'un üstünden silindir gibi geçti. Maç boyu kontrol Barça'daydı :)

Paksoy
10.05.2010, 00:47
farklı bir sonuç çıkması beklenmiydu

Harun-61
12.05.2010, 14:26
Tebrikler Barca....

bu arada real hangi lig'de oynuyor ? :D

Yayla Cup :D :)

Oğuz ZEYTİN
20.05.2010, 17:40
Regal Barcelona, Rudy Fernandez'e 3 yıl için 7,5 M Avro teklif etmiş.

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 22:47
EFES PİLSEN ( D Grubu): CSKA Moskova - Panathinaikos - Valencia P Elec - AJ Milano - U Olimpija

Tahmin: 2-4 arası

FB Ülker: ( C grubu) : Barcelona - Siena - L. Rytas - Cibona Zagreb - Cholet

Tahmin: 2-4 arası

A grubu: Caja LAboral- Mac Tel Aviv - Partizan - Asseco Prokom - Zalgiris - Ön elemeden gelecek takım

B Grubu: Olympiakos - Real MAdrid - Unicaja - Virtus Roma - Brose Baskets - Ön elemeden gelecek takım

Ön eleme eşleşmelleri:

1) BANVİT- Le Mans

2) Asvel - Buducnost

3) Khimki - Pepsi Caserta

4) Budivelnik - Maroussi

1/2 galibi ile 3/4 galibi oynayıp A grubuna gidiyor.

5) Alba Berlin - Roanne basket

6) Hemofarm- Hapoel Galil

7) Unics - Groningen

8) Nymbruk - Spirou

5/6 galibi ve 7/8 galibi oynayacak, kazanan B grubuna...

Harun-61
09.07.2010, 12:03
Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, FMP Belgrad takımından Sırp pivot Miroslav Raduljica ile anlaştı.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu transfer için uzun bir süredir uğraştıklarını belirterek, “FMP Belgrad, oyuncu ve biz bir fedekarlık yaparak, belirli bir noktada anlaştık. Oyuncunun da tercihi burada oynamaktı. O da belli bir fedakarlık yaptı. Sonunda Raduljica'yı kadromuza dahil ettik” dedi.

Raduljica, 22 yaşında ve 2.13 metre boyunda. Geçen sezon Adriyatik Ligi'nde 13.7 sayı, 6.4 ribaunt ile oynayan Raduljica, Sırbistan Ligi'nde 21.1 sayı, 8.6 ribaunt ile oynayıp, sayı kralı oldu. Miroslav Raduljica, FIBA Eurochallenge Kupası'nda 13.7 sayı, 6.9 ribaunt ortalamayla oynadı.

winner
09.07.2010, 13:24
Tahmin yürütmek şimdiden zor çünkü daha kadrolar şekillenmemiş.Ama geçmiş sezonlara bakarsak Efes'in grubunda Cska ver Pana 1-2 olur gibi, diğer 3 takımın kuracağı kadroya göre Efes'in tahmini yeri belli olur. Ama 3-4 mantıklı gibi.

Fb ülkerin kurası daha denk gibi.Barcelona öne çıkan takım. Küçülme kararı alan Siena ismi kadar korkulacak takım değil bu sene.Diğer takımlardan ikisi ekol, diğeri Fransa şampiyonu.fb ülker 2-3 arası yapar gibi.

Yinede kadroların belli olmasını beklemek lazım.

Harun-61
26.07.2010, 17:27
Basligin adi'da degisebilir artik :)

THY Euroleague

Harun-61
30.07.2010, 11:22
Avrupa Ligi'nde 2010-11 sezonunda D Grubu'nda yer alan Efes Pilsen'in maç programı belli oldu. Lacivert beyazlılar normal sezona Union Olimpija deplasmanında başlarken; son hafta da CSKA Moskova ile yine deplasmanda karşılaşacak.

1. Hafta: Union Olimpija - Efes Pilsen (20-21 Ekim 2010)
2. Hafta: Efes Pilsen - Power Electronics Valencia (27-28 Ekim 2010)
3. Hafta: Efes Pilsen - AJ Milano (3-4 Kasım 2010)
4. Hafta: Panathinaikos - Efes Pilsen (10-11 Kasım 2010)
5. Hafta: Efes Pilsen - CSKA Moskova (17-18 Kasım 2010)
6. Hafta: Efes Pilsen - Union Olimpija (24-25 Kasım 2010)
7. Hafta: Power Electronics Valencia - Efes Pilsen (1-2 Aralık 2010)
8. Hafta: AJ Milano - Efes Pilsen (8-9 Aralık 2010)
9. Hafta: Efes Pilsen - Panathinaikos (15-16 Aralık 2010)
10. Hafta: CSKA Moskova - Efes Pilsen (22-23 Aralık 2010)

Oğuz ZEYTİN
02.08.2010, 13:59
"...daha atletik yeteneklere sahip bir swingman (SG-SF) monte edilmelidir. Bu pozisyon için adayım Malik HAIRSTON'(1987-198cm-99kg)dur. Kendisi Oregon mezunu. 2008 draftında Phoenix tarafından seçilip San Antonio'ya gönderilmiştir. San Antonio'da oynadığı pozisyonda E. Ginobili, R. Jefferson, R. Mason, K. Bogans gibi oyunculardan dolayı şişkinlik olduğundan NBDL(Gelişim Ligi)'e gönderilmiştir. Çok iyi bir şutör (% 50 genel şut yüzdesi, % 43 üç sayılık, ). Poziyonuna göre iyi bir ribauntçu (yaklaşık 5 gibi)..."

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2993339&postcount=3627

Zamanında naçizane Trabzonspor için düşünülebilir olduğunu yazmıştım.

Euroleague'de yeniden yapılanmaya giden M. Siena kaptı Hairston'ı.

(Biz o pozisyona Obasohan'ı getirdik)

Cengiz Çubukcu
05.08.2010, 08:28
Avrupa Ligi'nde 2010-11 sezonunda D Grubu'nda yer alan Efes Pilsen'in maç programı belli oldu. Lacivert beyazlılar normal sezona Union Olimpija deplasmanında başlarken; son hafta da CSKA Moskova ile yine deplasmanda karşılaşacak.

1. Hafta: Union Olimpija - Efes Pilsen (20-21 Ekim 2010)
2. Hafta: Efes Pilsen - Power Electronics Valencia (27-28 Ekim 2010)
3. Hafta: Efes Pilsen - AJ Milano (3-4 Kasım 2010)
4. Hafta: Panathinaikos - Efes Pilsen (10-11 Kasım 2010)
5. Hafta: Efes Pilsen - CSKA Moskova (17-18 Kasım 2010)
6. Hafta: Efes Pilsen - Union Olimpija (24-25 Kasım 2010)
7. Hafta: Power Electronics Valencia - Efes Pilsen (1-2 Aralık 2010)
8. Hafta: AJ Milano - Efes Pilsen (8-9 Aralık 2010)
9. Hafta: Efes Pilsen - Panathinaikos (15-16 Aralık 2010)
10. Hafta: CSKA Moskova - Efes Pilsen (22-23 Aralık 2010)

Efes bu gruptan çıksın yeter, fazla bir beklentim yok...

Oğuz ZEYTİN
20.08.2010, 09:49
Partizan'a helal olsun.

L. Roberts, Efes'e gidince yerine NBA'den Nathan Jawai'yi getirdi. Güçlü-kuvvetli sert bir oyuncu.

Oğuz ZEYTİN
04.09.2010, 00:45
Euroleague, yayın haklarını NTV SPOR'un aldığı söyleniyor. Ama Efes'in maçlarını Sky Türk verecekmiş. Garip iddialar...

İlker Akçay
04.09.2010, 08:46
Euroleague, yayın haklarını NTV SPOR'un aldığı söyleniyor. Ama Efes'in maçlarını Sky Türk verecekmiş. Garip iddialar...

Evet Oğuzcum fenerin maçları Ntv spor'da Euroleague reklamlarını yapıyorlar ve Efes'in maçlarının reklamını yapmadılar kuvvetle muhtemel Sky Türk de olacaktır.

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 19:07
Efes'in maçları SKY TURK'te.

Spormax'in sadece Digiturk platformunda olmasından ötürü yukarıdaki karar oldukça sevindirici. Böylece Eurolig'deki temsilcilerimizin maçları şifresiz yayınlanacak.

Bu arada, Efes ve Fb Ülker maçlarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacakmış.

NOT: Abdi İpekçi ARENA, Sinan Erdem ARENA...

Şu "Arena" kavramından kurtulsak. "Spor salonunun" nesi kötü?

sogutlulu61
22.09.2010, 21:05
Efes'in maçları SKY TURK'te.

Spormax'in sadece Digiturk platformunda olmasından ötürü yukarıdaki karar oldukça sevindirici. Böylece Eurolig'deki temsilcilerimizin maçları şifresiz yayınlanacak.

Bu arada, Efes ve Fb Ülker maçlarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacakmış.

NOT: Abdi İpekçi ARENA, Sinan Erdem ARENA...

Şu "Arena" kavramından kurtulsak. "Spor salonunun" nesi kötü?
özentilik var bizde.

Oğuz ZEYTİN
14.10.2010, 13:32
Eurocup'ta kuralar çekildi:

GALATASARAY CAFE CROWN:
Panellinios BC (Yunanistan)
NGC Cantu (İtalya)
GasTerra Flames (Hollanda)

BEŞİKTAŞ COLA TURKA:
KK Hemofarm Stada (Sırbistan)
Asvel (Fransa)
BG Gottingen (Almanya)

BANVİT:
Unics Kazan (Rusya)
Le Mans (Fransa)
EWE Baskets Oldenburg (Almanya)

*

Banvit'in rakipleri güçlü. Gs Cafe Crown'ın işi daha kolay. Bjk Cola Turka'nın durumu ise rakiplerden ziyade kendisine bağlı.

Üç takımımıza da başarılar.

Paksoy
14.10.2010, 15:31
Bu yıl GScafecrown'dan çok şeyler bekliyorum, Oktay Mahmuti savunmayı ön plana çıkaraktır,

Oğuz ZEYTİN
14.10.2010, 16:17
Euroleague'in ilk hafta yayın programı:

(NTV Spor)

18 Ekim Pazartesi 21:45: Olympiakos - Real Madrid
20 Ekim Çarşamba 20:15: Fenerbahçe Ülker - Lietuvos Rytas
21 Ekim Perşembe 19:15: Cska Moskova - Aj Milano ve 21:45'de Barcelona - Cibona Zagreb.

Paksoy
14.10.2010, 16:21
Euroleague'in ilk hafta yayın programı:

(NTV Spor)

18 Ekim Pazartesi 21:45: Olympiakos - Real Madrid
20 Ekim Çarşamba 20:15: Fenerbahçe Ülker - Lietuvos Rytas
21 Ekim Perşembe 19:15: Cska Moskova - Aj Milano ve 21:45'de Barcelona - Cibona Zagreb.
Uydu yayınından şifreye girmez umarım:confused:

Oğuz ZEYTİN
14.10.2010, 16:29
O konuda bilgim yok Paksoy.

Mustafa Yılmaz.20
14.10.2010, 23:14
En zor grup Banvit'in diyebiliriz.Beşiktaş CT kesin çıkar ama Gs CC'a güvenemiyorum.

Efes büyük ihtimalle 3. olur.Valencia çok iyi oyuncular aldı ama Efes'i geçebilecek kadar güçlü değil.Omar Cook, Malaga'ya verdiği katkıyı veremeyecek gibi hissettim geçen haftaki Bilbao maçında.Tabi daha çok erken ama Efes'in içerde Cska dışında bütün maçlarını kazanacağını düşünüyorum.

Paksoy
15.10.2010, 01:12
EUROBASKET.COM'da takımların transferlerini bu sezonun kadrolarına bakarken ilginç bişey denk geldi, FBülker kadrosunda Ömer Onan'ın geldiği takım Trabzonspor yazıyor:)

Paksoy
18.10.2010, 21:59
Olimpiyakos,Real Madrid Turkısh airlines Euroleauge maçı var, izlemek isteyenere duyrulur,ntvspor

Hüseyin İlkin
18.10.2010, 23:51
Olympiakos 82-66 R.Madrid

* Spanoulis - Teodosic ve Papaloukas kısa rotasyonu ligin en iyi oyuncularından kurulu. Rakipten 7 fazla asist yaptı bu üçlü.

* Bourousis takım her sıkıştığında hem savunmada hem hücumda sahneye çıktı.

* Nesterovic'te Euroleague sezonunu iyi açanlardan.

Gökhan KAN
18.10.2010, 23:53
Dağılmışız valla..

Çağatay_
19.10.2010, 03:03
Şu isim hakkı olayından çok fena gurur duydum..

Oruç
19.10.2010, 13:45
Efes'in maçları yayınlanmayacak herhalde.

danger00
19.10.2010, 13:52
Efes'in maçları yayınlanmayacak herhalde.

efesin euroleague deki maçlarını skyturk yayınlayacak.

Özge
19.10.2010, 14:43
Şu isim hakkı olayından çok fena gurur duydum..

Aynen ya:)İyi reklam yaptılar şaka maka:)

Hüdai Pervaneli
19.10.2010, 14:47
Efesin maci nezaman kacirmiyalim

Paksoy
19.10.2010, 16:05
Efesin maci nezaman kacirmiyalim
Çarşamba akşam ama saatini bilmiyorum, Olimpıja L, takımı yeni transferlerini oynatamayacak lisans işlemlerini halledememişler, bu oyuncular içinde Kenny Gregory'de var,

Mustafa Yılmaz.20
19.10.2010, 16:50
Olimpija maçı yarın (çarşamba) 21:45 de. Yarın ki maç Slovenya'da.Galibiyetle başlamak çok önemli, geçen sezon yaşanan sorunları yaşamamak için

Serdær
20.10.2010, 00:01
Efes Pilsen'in bu sezonki maçlarına aksilik olmazsa gideceğim..

Geçen gün Sinan Erdem veya Abdi İpekçi arasında kararsız kaldıklarını söylemişlerdi.

Sinan Erdem olursa daha iyi olur :cool:

Mustafa Yılmaz.20
20.10.2010, 11:30
Efes Pilsen'in bu sezonki maçlarına aksilik olmazsa gideceğim..

Geçen gün Sinan Erdem veya Abdi İpekçi arasında kararsız kaldıklarını söylemişlerdi.

Sinan Erdem olursa daha iyi olur :cool:
Efes bu sezon Sinan Erdem'de oynayacak.Hem lig hemde Euroleague maçlarını.Abdi İpekçi'de sadece önemli maçlar olunca gidiyordum ama Sinan Erdem'de bende bütün maçlara gitmeyi düşünüyorum.

Hüseyin İlkin
20.10.2010, 21:10
Fb Ülker 40 - 27 Rytas, ilk yarı sonucu.

Fb Ülker rahat bir maç çıkarıyor.

Güzel başlangıç.

Paksoy
20.10.2010, 23:36
71-71 son 8 saniye TOP Efes'de

Harun-61
20.10.2010, 23:38
Efes kaldigi yerden devam ediyor.

Rahat kazanabilecegi maci zora soktu ve mac uzatmaya gitti.

.

Hüdai Pervaneli
20.10.2010, 23:41
Ah Efes Ahhh Olurmu bea Top kaybi cok yapiyoz

Harun-61
20.10.2010, 23:50
bu kadar olmaz ya, son 1:30'a 5 puan fark ile giriyorsun ve basit
hatalar ile maci zora sokuyorsun !!!

.

Harun-61
20.10.2010, 23:51
Mac ikinci uzatmaya gitti.

Rezalet
!!!

Paksoy
20.10.2010, 23:52
ucuz kurtulduk,şimdilik

Hüdai Pervaneli
20.10.2010, 23:52
Yuhhhhhhhhhh Yine Uzatmaya gitti
En fazla kac defa uzatabilirler

Paksoy
20.10.2010, 23:53
Yuhhhhhhhhhh Yine Uzatmaya gitti
En fazla kac defa uzatabilirler
gittiği yere kadar

Hüdai Pervaneli
20.10.2010, 23:55
Ohoo sabah kadar gider ozaman

Paksoy
20.10.2010, 23:56
Kerem gönlüm:)

Hüdai Pervaneli
20.10.2010, 23:58
Offf maci kendi hatalariyla vericek gibi efes

Harun-61
21.10.2010, 00:09
Bu Efes'den bu sene'de bi cacik olmaz !!!

Ikinci Uzatma sonunda yedigi sayilar ile Maci resmen Hediye etti !

.

Hüdai Pervaneli
21.10.2010, 00:09
EFES Allah cezani vermesin hemi

Cengiz Çubukcu
21.10.2010, 07:55
Efes yine o son yıllardaki bildiğimiz Efes ... nasıl yaparım da bu maçı veririm diye çok düşündüler ..her zaman söylüyoruz Efes'i Efes yapan savunmasıdır, bu kadar sayı izni rakibe verirsen o seyircisiyle birlikte seni en sonunda yer bitirir...

Hüseyin Bağdat
21.10.2010, 10:03
Dün akşam eski Efes savunması olsaydı maçı çok rahat alırdık. Ama maalesef savunma çökmüş. Bu savunma ile maç kazanmamız zor...

Özge
21.10.2010, 10:41
Kerem Gönlüm'ün iki basit hatasıyla maç 2. uzatmaya gitti.Maçı kazanayım derken maç gitti.

Mustafa Yılmaz.20
21.10.2010, 11:21
İlk günün en skorerleri Kevinn Pinkney ve Igor Rakocevic
En fazla ribaund alanı Kaya Peker
En fazla asist Roko Ukic, Milos Teodosic ve Spanoulis olmuş.En değerlileri de yine Kevinn Pinkney ve J.R. Giddens..

Oğuz ZEYTİN
23.10.2010, 10:59
Eurolaegue Kısa Değerlendirmesi

* THY'nin lige adını vermesi
Tek kelime: Güzel.
Fakat bu yatırımların çok daha azını içeride değerlendirsek (oyuncu yetiştirme, koç eğitimi, salon-açık saha yapımı ... vs)...

* FB'nin oyun kurucu sorunu
Geçen seneki 50-60 kişilik seyircili maçları bu sezon görmeyeceğiz gibi... Taraftarları arkalarında. Uzun rotasyonları sıkı. Disiplinli bir koç. Yeni heyecan... Fakat Greer ve Maxim'in bir numarada ne vereceği meçhul. Böylesine rahat bir grupta Fb'nin yerini Ukic belirleyecek.

*Peras'ın takıntıları vs. Ataman'ın takıntıları
Geçen yıl 4 numara yoktu, bu yıl 5.
Geçen yılki koçun Rakocevic ve Nachbar takıntısı vardı, bu yılkinin Ender ve Sinan.
Geçen yıl, koç-oyuncu ilişkileri inatlaşmaya doğru sürüklenmişti, bunun sonucunda takım zarar görmüştü; bu yıl da aynı şeyler yaşanırsa Peras hamlesi sorgulanır.

Ersin'in gözle savunma yapması (bana Efes Dark günlerinin Andre Hutson'ını hatırlattı) ve Roberts'ın daha 27^yaşında 36'lık Rasheed gibi eline geleni 7 metreden şutlaması Efes'in Tamer'li, Hüseyin'li ve (her koşula rağmen) KAsun'lu oyunlarını özlettirdi. Raduljica'nın ne zmaan döneceği ve dönünce Euroleague sertliğine ne tepki vereceği meçhul.

Oberto, Portland ile anlaştı; geriye Vujcic kaldı. Hani, Özerhun'un "ilgilenmiyoruz dediği"... Vujcic, aranan kan mı? Bence değil. Evet, büyük oyuncu ama Efes'in ihtiyacı değil ki...

*

Bu arada Spahija ile ilgili iddialar Fb'nin başını ağırtabilir.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Novosti/kosarkaski-trener-neven-spahija-.aspx

* CSKA'nın Milano mağlubiyeti bence haftanın süprizi.

* Maccabi'nin forveti ( bu adamı Rytas günlerinden beri takip ederdim, Oktay Mahmudi'nin "en çok çekindiğim oyuncu" dediği için) C. Eidson 14 sayı-7 rib-8 asist-4 top çalmalık performansına şapka çıkarmak gerek...

* Temsilcilerimize sonrasında başarılar dilerim...

Cengiz Çubukcu
23.10.2010, 11:08
Oğuz Efes artık bana müthiş derecede itici geliyor, bu takımın neresi yerli neresi Efes? yahu kaç senedir bir tane uzun oyuncu yetiştirilemez mi, ya da Türk oyuncu bulunamaz mı ...az uğraşsalar Oğuzu alırlardı Fenerden, Furkanı alırlardı Karşıyakadan...en üzücü olanı tam 5-6 sene uğraştıkları devşirme uzun (ismini hatırlayamadım) olmayacak ki Mersine kiraladılar...

Oğuz ZEYTİN
23.10.2010, 12:05
Cengiz Abi,

Efes konusu çok detaylı. Bence Efes bir sistem(di).

Aydan Siyavuş-Aydın Örs-Ergin Ataman-Oktay Mahmudi...

Ve Blatt :)

Ve 5-6 ABDli takım :)

Ve Sırbistan yolcuğu :)

O günler, Efes'in dümenin kırıldığı dönemdi.

Bir de alttan oyuncu gelişi durdu. Yabancılar kadar yerli-genç kadronun üretkenliği azaldı.

Dusan Cantekin'in fiziği dışında artısı var mı? Tartışılır.

Beklemediler ve bence doğrusunu yaptılar. Cenk't yaptıkları hatayı yapmadılar. KEnarda pturacağına süre alsın istediler ama Mersin onun pozisyonuna Stimac'ı getirdi. Orada da süresi azalır.

Oğuz'a bu sene ciddi şekilde teklif yaptılar fakat Semih ve Ömer'İn NBA'e gidişi sonrası FB Oğuz'u tutma kararı aldı. Geçen yıl Tanjevic'le kapışmıştı Oğuz, 4 numara oynuyor diye...

Ligin genelinde Efes'in alabileceği oyuncu ancak Dudley oluyor işte abi, bu da ligin durumunu gösteriyor bence.

Saçma sapan 4-5-hatta 6 yabancılı kadrolar... Rekabet yok ki yeni isimler türesin.

Neyse, Efes'in eski yarı Yugo yarı Anadolu (Grubu :) ) şekle geçmesi şimdilik pek mümkün değil. Perasovic bunu başarabilirse sonraki durağı Barcelona-Olimpyakos filan olur...

Cengiz Çubukcu
23.10.2010, 12:14
dün akşam TRt'de pota programı vardı, orda da yabancı sayısı konusunda hata yapıldığından bahsediliyordu..acilen Türk sporunun aziz yıldırımdan kurtulup yabancı sınırını düşürmesi lazım... hem futbol hem de basketbolda ülkeye büyük zarar veriyor, Efes de basketbolda buna katılıyor ne yazık ki...

Oğuz ZEYTİN
23.10.2010, 12:23
Yabancı oyuncu sayısındaki artış talebinin sebepleri şunlar:

- Avrupa'da rakiplerle mücadelede avantaj sağlamak

CEVABIM: 12 Dev TÜRK Adam, Dünya ikincisi olmadı mı?

- Alttan oyuncu gelmiyor! İyi oyuncu gelirse, yabancıyı keser.

CEVABIM: Efes altyapısını takip edenler bilir, kaç tane çocuk sırf bu yabancılardan dolayı oynayamayacağını düşünüp NCAA'lere gitti (tek tutunabilen Deniz Kılıçlı; eskilerde ise Engin var ama o tamamen derslerdeki başarısından gitmişti).

* Ayrıca bu yabancı sayısı teknik olarak nasıl hesaplanır? 3-4-5 neye göre...

Mesela bana göre 3 tane iyidir, neden derseniz, cevabı yok! Ben de federasyona soruyorum, neden 3+2. Onların da cevabı yok!

Bir konu da şu, Preldzic'i yerli yapan federasyon, Lee Dixon'ı, Wright'ı Türk yapan fedrasyon aynı durumdaki Shumpert'e neden izin vermez?

(Konuyu Efes'ten nerelere geldi... Kusura bakmayın)

Serdær
25.10.2010, 17:39
Herhangi bir aksilik olmazsa Çarşamba günü Efes Pilsen - Valencia maçına gideceğim.

Hüdai Pervaneli
25.10.2010, 17:53
Efesin Yeni Transferi Kimki?

Mustafa Yılmaz.20
27.10.2010, 19:35
Günün programı:

Lietuvos Rytas - Montepaschi Siena
Prokom Gdynia - Caja Laboral
Bamberg - Olympiakos
Cholet - Barcelona
Partizan - Khimki
Charleroi - Virtus Roma
Efes Pilsen - Valencia

Oğuz ZEYTİN
27.10.2010, 20:54
İlk kez Euroleague maçına gitmek istemedim bugün. Kırk yılda bir evdeyim, bari oturup TV'den seyrederim dedim. Sağolsun, Sky Türk bu keyfime göz dikti. Tek eğlencem yahu. Yapılır mı bu delikanlıya! Vujcic'i merak ettim, Victor Claver'i izlemek istiyorum. Başka yıldız adayı mı var Avrupa'da? (Jan Vessely de var tabii)

İlk 15 dakika zehir oldu, şimdilik görüntü var ama ses yok.

Yıl 2010...

*

O değil de, bir zamanlar radyoda "Arkası Yarınlar" varmış... :)

Oğuz ZEYTİN
27.10.2010, 21:05
Vujcic'in boyalı tepeden Thornton'a iki asisti şıktı.Zaten bu adamın en iyi özelliği bu... Tıpkı Brad Miller... Ya da Divac mı desem?

Burada iki antremana çıktı sadece...

Savunmada daha sert bir uzun bulabilselerdi, Efes'in işine daha çok yarardı bence.

Gerçi Split'te, 32 dk. 17 sayı, 6 rib, 2 asist, 1 blk ile oynadı.

Gelmiş artık, yapacak bir şey yok. Faydalı olsun Avrupa'da...

Raduljica için de hocalık yapsın. Tıpkı zamanında Savic'in Drobnjak'ı çalıştırması gibi...

Hüseyin İlkin
27.10.2010, 21:14
İlk yarıyı SkyTürk sağolsun yarı yarıya seyredemedik, geçen maç olduğu gibi tutuk başlamıştı Efes oyuna devamında ortak olmuşlar. Vujcic, Vujcic'liğinden kesitler sunuyor. Birini de Nachbar yedi.

Hüdai Pervaneli
27.10.2010, 22:02
Ulas efes Ben izleyemiyomdiye fark atiyon demi

Paksoy
27.10.2010, 22:02
Efes maçı kopardı,özlediğimiz sahneler

Oğuz ZEYTİN
27.10.2010, 22:07
Valencia'da kimler yüksek sayı yapmış?

PF Savanovic
PF/C Lishchuk
C Javtokas

Ben demiştim gibi kişisel haklılık mücadelesine girecek değilim, zira herkesin bildiği bir gerçek bu. Efes pota altı savunması Dudley-Roberts-Vujcic ile sertlik kazanamaz. Hele Nachbar 4 oynadığında iyice zayıf kalıyorlar.

Mustafa Yılmaz.20
27.10.2010, 23:26
Günün en büyük sürprizi Brose Baskets'den geldi.Son finalist Ivkovic'li Olympiakos'u 61 sayıda tutup 73-61 kazandılar.Papaloukas 13, Teodosic ve Spanoulis 11 er sayı atmışlar.

Abdülkadir Kılıç
28.10.2010, 00:22
Açık konuşmak gerekirse Efes şanslıydı. Boş atışları kaçırdı Valencia. Bu arada Sinan Erdem de taraftar gördü sayemizde. :)

Oğuz ZEYTİN
28.10.2010, 22:29
Genç Cibona karşısında Fb Ülker rahat götürdüğü maçı zor kazandı. 73-68

Paksoy
29.10.2010, 21:39
8.300 Kişi izlemiş,Efes Pilsen maçını, Abdi İpekçi'ye daha önce ABD-Türkiye maçına gitmiştim,Kadıköy'den baya uzaktı,Sinan Erdem salonu nerede bilmiyorum ama seyircilerin rahat ulaşabilecek yerde olduğu kesin,

Mustafa Yılmaz.20
29.10.2010, 22:12
8.300 Kişi izlemiş,Efes Pilsen maçını, Abdi İpekçi'ye daha önce ABD-Türkiye maçına gitmiştim,Kadıköy'den baya uzaktı,Sinan Erdem salonu nerede bilmiyorum ama seyircilerin rahat ulaşabilecek yerde olduğu kesin,
Metrobüsten indikten sonra 10 dakikalık yürüme mesafesinde..

Daha önce bende Abdi İpekçi'ye Türkiye-Fransa ve Euroleague maçlarına gidiyordum.Giderken bi şekilde gidiyoruz ama dönüş çok zor oluyordu.O yüzden Sinan Erdem çok iyi oldu

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 13:17
İki temsilcimiz de bu haftayı galibiyetle kapattı. Bir İspanyol temsilcisini yenmek insanı daha da mutlu ediyor, gerçi Barcelona veya Caja Laboral değildi rakip, olsun.

Fb Ülker'in grup sertliği-zorluğu diğer gruplardan daha düşük. İlk üç yapmamaları için sebep yok gibi (oyun kurucu eksikliği dışında).

CSKA ve Valencia'nın 2'de 0 ile başladığı zor grupta, Efes Milano'yu deplasmanda yenerse büyük avantaj yakalar. Bu grupta çok can yanacak!

Paksoy
03.11.2010, 20:19
Efes Pilsen AJ Milano maçı başladı. SKYTÜRK

İlker Akçay
03.11.2010, 21:12
İlk çeyrek 22-10 (Efes lehine)

İkinci çeyrek 43-33 (Efes)

Şu an devre arası...

Kerem Gönlüm 13,Kerem Tunçeri 10 sayı,ilk yarı itibariyle maçın en skoreri 14 sayı ile İbrahim Jaaber..

Haydi EFES...

Cengiz Çubukcu
03.11.2010, 21:26
Efes 2. yarıya kötü başladı ama az sıkarsa kendini alır maçı... milano çok yumuşak takım zaten en önemli oyuncuları pivotları sakatmış....

İlker Akçay
03.11.2010, 21:41
69-55 (Efes) 3.Çeyrek sonucu...

4.çeyrek başladı

Cengiz Çubukcu
03.11.2010, 21:45
yahu bu rakocevic'e ne olmuş böyle :) çbazen gereksiz zorlasa da bu sene çok daha iyi , sırf hocanın sistemiyle alakalı bir şey değil bu ...

İlker Akçay
03.11.2010, 22:16
EFES:82-74:Armani Jeans Milano (Maç sonucu)

Tebrikler EFES...

Paksoy
03.11.2010, 22:17
Rako yüzdeli attı bugün ama çok zorladı,Keremler çok iyiydi ,

Cengiz Çubukcu
03.11.2010, 22:19
Rako yüzdeli attı bugün ama çok zorladı,Keremler çok iyiydi ,

Kerem Gönlümün geçen sene olmaması Efes'e neler kaybettirmiş çok açık ortada.... Ender piyasada yok, neden?

Paksoy
03.11.2010, 22:21
Kerem Gönlümün geçen sene olmaması Efes'e neler kaybettirmiş çok açık ortada.... Ender piyasada yok, neden?
Spiker ve yorumcuda neden oynamadı diye sordular kendi kendilerine,cevap yok.