PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18

Oruç
03.11.2018, 00:41
78-80 iken Micic 2 serbest atışı kaçırdı, James 1 saniye kala 3'lük attı ve Efes, Milano'ya 81-80 yenikdi. Yazık oldu. 14 sayı geriden gelip 1 saniye kala kaybetmek...

Uğur Kalyoncu
03.11.2018, 08:52
78-80 iken Micic 2 serbest atışı kaçırdı, James 1 saniye kala 3'lük attı ve Efes, Milano'ya 81-80 yenikdi. Yazık oldu. 14 sayı geriden gelip 1 saniye kala kaybetmek...

Son sn basketine üzülmüştüm 2 serbest atışı görünce daha çok üzüldüm..Aynı 96 daki FB maçından önceki Van maçı gibi :)

adiloş bebe
04.11.2018, 11:52

Pleiss'ın tipleyememesi de en az 2 de 0 kadar üzdü :(

Harun-61
05.11.2018, 11:18

James'in 3'lügünden önce Micic'in kayip yere düsmesi de üstüne bal oldu malesef.

Harun-61
09.11.2018, 12:51
Dün gece Anadolu Efes yine son anda yirtti.

Sindirden son 3,5 dakika da kapattim, fark 10 sayi olmustu.
Artik nasil olduysa kazandilar. Tabii Simon ve Micic sayesinde.
Beaubois gamsiz midir nedir, rezil ötesi oynadi.
larkin de sakatligindan dolayi süre almadi.

http://tr.beinsports.com/haber/gran-canaria-anadolu-efes

Oğuz ZEYTİN
09.11.2018, 14:15
Dün gece Anadolu Efes yine son anda yirtti.

Sindirden son 3,5 dakika da kapattim, fark 10 sayi olmustu.
Artik nasil olduysa kazandilar. Tabii Simon ve Micic sayesinde.
Beaubois gamsiz midir nedir, rezil ötesi oynadi.
larkin de sakatligindan dolayi süre almadi.

http://tr.beinsports.com/haber/gran-canaria-anadolu-efes

Larkin maç öncesi antrenmanda sakatlanmış, parke yüzünden.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2018, 08:11
PG arayan takımlarımız Bilbao'daki Colom'u getirseler... Euroleague deneyimi yok ama Huertel'e dökecekleri paraya yazık.

2014'te Colom'a dikkat çekmiştim. Onun hakkında güzel bir değerlendirme...

https://www.redbull.com/tr-tr/profil-bahcesehir-koleji-sayi-krali-quino-colom

Oğuz ZEYTİN
16.11.2018, 15:47
Milano sadece şut atmaya gelmiş İstanbul'a. Ahmet Çakı'dan dolayı mı bilmiyorum, Darüşşafaka'yı hiç beğenmiyorum bu sene. Peiners, Kidd ve McCallum gibi sevdiğim oyuncular var aslında.

Kidd geçen sene 39%'la atıyordu yay gerisinden. Bu sene 22%... Böyle takım oyuncusundan bile doğru dürüst faydalanamadılar. Gard değiştireceklermiş. Theodore gelecek diyorlar.

Manu61
17.11.2018, 00:06
Buducnost 21 üçlük ile Euroleague rekorunu kırmış.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2018, 11:04
"Efes ENFES" başlıkları atılır bugün.

axelman
17.11.2018, 15:16
Milano sadece şut atmaya gelmiş İstanbul'a. Ahmet Çakı'dan dolayı mı bilmiyorum, Darüşşafaka'yı hiç beğenmiyorum bu sene. Peiners, Kidd ve McCallum gibi sevdiğim oyuncular var aslında.

Kidd geçen sene 39%'la atıyordu yay gerisinden. Bu sene 22%... Böyle takım oyuncusundan bile doğru dürüst faydalanamadılar. Gard değiştireceklermiş. Theodore gelecek diyorlar.
Ahmet Çakı'nın aşırı abartıldığını düşünüyorum. Son Alba macerası ve Daçka'daki hali bunu destekler nitelikte. Şuursuz Baskonia'da P.Martinez'i kovmuş takımdan. Yerine Perasoviç gelmiş, bana göre saçma bir hamle oldu.

Oğuz ZEYTİN
07.12.2018, 09:17
Ahmet Çakı'nın aşırı abartıldığını düşünüyorum. Son Alba macerası ve Daçka'daki hali bunu destekler nitelikte. Şuursuz Baskonia'da P.Martinez'i kovmuş takımdan. Yerine Perasoviç gelmiş, bana göre saçma bir hamle oldu.

Dün yine son çeyrekte vermiş maçı. Toney Douglas'ı merak ettiğim için ilk üç periyodu seyrettim, öndeydiler. Maç sonunda kaybettiklerini görünce şaşırmadım. Bu sonuçlara alacak kadar kötü bir kadroları olmadığını düşünüyorum. Herkes sorunu McCallum gibi görüyor. Bu daq basketbol camiasındaki adamcılıktan kaynaklı. Koça laf eden yok...

Harun-61
07.12.2018, 12:03
Dacka dün son ceyrekde verdi maci.
10 dakika da 9 sayi atip 22 yersen böyle oluyor.

Oğuz ZEYTİN
07.12.2018, 21:11
İlk yarıyı kaçırdım. Nasıl gidiyor Efes?

Manu61
07.12.2018, 22:20
Bu mağlubiyet tamamen Ergin Ataman'ın suçu. Takım son çeyrek hücumda sadece dış şutlara kalmışken ve Ayon savunmayı perişan ederken mola almamak rezalet. Bu adamın bu huyunu hiç sevmiyorum fark eriyor ama mola almak için takımın geriye düşmesini bekliyor.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2018, 10:32
Bu mağlubiyet tamamen Ergin Ataman'ın suçu. Takım son çeyrek hücumda sadece dış şutlara kalmışken ve Ayon savunmayı perişan ederken mola almamak rezalet. Bu adamın bu huyunu hiç sevmiyorum fark eriyor ama mola almak için takımın geriye düşmesini bekliyor.

Son periyot temposu çok düştü Efes'in. Kolay sayı bulamayıp Ayon'la ikili oyunu savunamadilar. Hadi bir iki yersin de, aynı pozisyonu defalarca seyretmenin izahı yok. Bir savunma değişikliği yapsa,uzunu o kadar cikarmasa...

Kural hatası itirazında bulunmuşlar.

Dunston bu sene hazır değil gibi geldi bana. Nasıl desem, hem fizik hem kafa olarak bildiğimiz görüntüsünden uzak... Efes için toparlamasını dilerim.

Dunston çok kötü fauller yaptı. Bir sol turnikeyle bitiremedi. Ayın karşısında da beklenen savunma performansını gösteremedi.

Dün yine son çeyrekte vermiş maçı. Toney Douglas'ı merak ettiğim için ilk üç periyodu seyrettim, öndeydiler. Maç sonunda kaybettiklerini görünce şaşırmadım. Bu sonuçlara alacak kadar kötü bir kadroları olmadığını düşünüyorum. Herkes sorunu McCallum gibi görüyor. Bu daq basketbol camiasındaki adamcılıktan kaynaklı. Koça laf eden yok...

Ahmet Çakı gönderilmiş. Keşke Douglas hamlesinden önce bunu akıl etselerdi.

Oğuz ZEYTİN
21.12.2018, 08:37
PAO'da Pasqual gönderilmiş. Yerine Rick Pitino geliyormuş.

Harun-61
21.12.2018, 17:43
Anadolu Efes yine rezil oldu. Arkadas Hucum Ribaund'u alamiyorsan ne isin var bu Lig'de.
Her mac aynisini yasiyorlar. yazik.

Tunç Tosun
24.12.2018, 23:25
Teodosic Efes e gelmesin tüm düzeni bozar diyorlar.. Arkadaş Teodosic i canlı izleme fırsatı tepilir mi?? Gelsin, görelim çocuklar. Sanki final four mu yapacak Efes??

Manu61
27.12.2018, 21:38
Toney Douglas harika işler yapıyor umarım galibiyet gelir yoksa yazık olacak.

Manu61
27.12.2018, 22:07
Daçka maç sonunu yine krize soktu ama bu sefer kazanmayı başarılar.

Toney Douglas 19 sayı, 4 ribaund, 9 asist ve 5 top çalma ile oynadı.

Maç gidiyor dediğimiz anlarda soğukkanlılığını koruyan Peiners'e ayrı bir parantez açmak lâzım. Yaptığı 3+1 ve blok çok değerliydi.

Cengiz Çubukcu
28.12.2018, 07:34
efes yine bildiğimiz efes'e döndü, ergin ataman istifa :)

Oğuz ZEYTİN
28.12.2018, 09:48
Efes, aralık ayında 3 G-5 M oldu. Beşiktaş'a kaybettiler önce. Sonra trajik Real Madrid maçı... Sezona müthiş bir "takım" düzeninde girdiler. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı aldılar. Fb'yi EL'de yendiler. En büyük eksikleri Dunston gibi görünüyordu. Ancak günden güne enerjiyi kaybettiler. Rotasyonda bazı sıkıntılar var. Hafta sonu maç alan çocuk, hafta içi süre alamıyor. Ataman en çok bu konuda eleştiriliyor haklı olarak.

Gerçi sezonun belli dönemlerinde olur böyle düşüşler. Mühim olan toparlayabilmek. Mart ayında düşmezlerse Efes başladığı gibi bitirebilir.

televole3434
03.01.2019, 13:17
bu kadar keyifli maçlar görmedim

Manu61
03.01.2019, 22:11
Moerman maçı kurtardı ama Efes iyi yolda değil. Maç içinde bu kadar farklılık göstermek içerde belki sorun yaratmıyor ama deplasman maçlarında rakipler affetmiyor.

Manu61
04.01.2019, 02:11
Misko daha önce Zizic'e yaptığı şeyin aynısını Bitadze için yapıyor. Bakalım Bitadze'nin kariyeri nasıl ilerleyecek?

adiloş bebe
04.01.2019, 12:04
Efes dün yine 3. Çeyrek sorununu yaşadı. Geçtiğimiz hafta Barcelona maçının ikinci devresi sinirden kapamıştım maçı dünde verdiği ribauntlar yüzünden kapıyordumki moermanın ekstrası ile yine bize döndü maç. Larkin'in sorumluluk alması lazım artık.

adiloş bebe
07.01.2019, 11:08
bu hafta çift maç haftası yarın Zalgiris Kaunas- Anadolu Efes maçı var, Fenerbahçe ise Khimki deplasmanında. Çarşamba günü Daçka CSKA'yı ağırlayacak. Haftanın en eğlenceli geçmesini beklediğim maçı ise Pao- Bayern maçı olacak bence. Hemen ardından 18. haftada ise Khimki, Anadolu Efes deplasmanına gelecek Fenerbahçe Beko ise Zalgiris Kaunas'ı ağırlayacak. Daçka'da hedef maçlarından birini oynayacak; Buducnost. Real Madrid-Olympiakos maçı haftanın öne çıkan maçlarından birisi. Temsilcilerimize başarılar diliyorum. Fenerbahçe Beko'nun bu virajı kayıpsız geçeceğini düşünüyorum. Anadolu efes'e güvenim var ama Zalgirio Arenada iş zor. Daçka'nın Cska karşısında sürpriz yapabileceğini düşünmüyorum maalesef.

Oğuz ZEYTİN
07.01.2019, 11:32
bu hafta çift maç haftası yarın Zalgiris Kaunas- Anadolu Efes maçı var, Fenerbahçe ise Khimki deplasmanında. Çarşamba günü Daçka CSKA'yı ağırlayacak. Haftanın en eğlenceli geçmesini beklediğim maçı ise Pao- Bayern maçı olacak bence. Hemen ardından 18. haftada ise Khimki, Anadolu Efes deplasmanına gelecek Fenerbahçe Beko ise Zalgiris Kaunas'ı ağırlayacak. Daçka'da hedef maçlarından birini oynayacak; Buducnost. Real Madrid-Olympiakos maçı haftanın öne çıkan maçlarından birisi. Temsilcilerimize başarılar diliyorum. Fenerbahçe Beko'nun bu virajı kayıpsız geçeceğini düşünüyorum. Anadolu efes'e güvenim var ama Zalgirio Arenada iş zor. Daçka'nın Cska karşısında sürpriz yapabileceğini düşünmüyorum maalesef.

Aksilik olmazsa Khimki maçına gideceğim. İBB maçındaki 8/11 üçlük ve Bayern maçındaki 9 asistlik performansı üzerine Simon'u salonda alkışlamak lazım.

Oğuz ZEYTİN
08.01.2019, 22:13
Khimki, Fb'yi uzatmada yendi. Salondaki DJ harikaydı. Markovic ve Gill gibi işini yapan görev adamlarının Euroleague'deki değeri hiç eksilmiyor. Kalinic boş üçlükleri sokamadı.

Bartzokas, Gill'i savunmada önde yerleştirip Vesely'yi içeride kısayla (Markovic) savundu. Bunu Bazarevich de yapıyordu bazen. Julian Wright'i öyle kullanıyordu. Tabii ribaund zaafı ortaya çıkıyor.

adiloş bebe
09.01.2019, 11:29
Yalnız geçen ne söylediysem tersi çıktı umarım bugünde Daçka yanıltır beni :D

Dün Efes o kadar hazırdıki bu sezon en efektif oyunlarından birini oynadılar, böyle devam ederler umarım. Sezon içinde özellikle euroleaguede devamlılığı nerede tutturduğunuz önemli, sizin yerinizi o zaman aralığı belirliyor. Geçen yıl zalgiris'in yaptığını bu sene efes yapabilir mi? Bakalım göreceğiz.

Oğuz ZEYTİN
09.01.2019, 13:03
Khimki, Fb'yi uzatmada yendi. Salondaki DJ harikaydı. Markovic ve Gill gibi işini yapan görev adamlarının Euroleague'deki değeri hiç eksilmiyor. Kalinic boş üçlükleri sokamadı.

Bartzokas, Gill'i savunmada önde yerleştirip Vesely'yi içeride kısayla (Markovic) savundu. Bunu Bazarevich de yapıyordu bazen. Julian Wright'i öyle kullanıyordu. Tabii ribaund zaafı ortaya çıkıyor.

Dün akşam Bjk-Strasbourg maçında, Ivanovic de Alexander'ı Mardy Collins'in üzerine verdi tam sahada. Böylece ilk maçta Collins'in topa rahat yön vermesine engel oldu. Khimki maçında Sloukas, 1/9 Fg ve 1 asistte kaldı. Aynı şekilde Collins de düşük şut yüzdesi ve tek asistle bitirdi maçı (Fransa Ligi'nde 4,5 asist ortalaması var Collins'in).

Bu arada, Alexander o savunma çabası nedeniyle sakatlandı. Direkt soyunma odasına götürdüler.

Harun-61
09.01.2019, 13:04
Efes'den beklenmedik galibiyet, resmen sahadan sildiler Kaunas'i.
Sezonun en iyi maciydi. Moerman Harika, Dunston aynen.

Larkin'den ek olarak hic beklenmedik bir performans.

Umarim Sinan Erdem'de Khimki'ye karsi ayni performansi sergilerler.

Oğuz ZEYTİN
10.01.2019, 20:10
Sinan Erdem'de güzel bir atmosfer var. İlk moladan sonra toparladı Efes.

*

Bost aynı Bost. Buralarda nasıl kontrat buluyor...

Sefer A.
10.01.2019, 21:43
Dün akşam Bjk-Strasbourg maçında, Ivanovic de Alexander'ı Mardy Collins'in üzerine verdi tam sahada. Böylece ilk maçta Collins'in topa rahat yön vermesine engel oldu. Khimki maçında Sloukas, 1/9 Fg ve 1 asistte kaldı. Aynı şekilde Collins de düşük şut yüzdesi ve tek asistle bitirdi maçı (Fransa Ligi'nde 4,5 asist ortalaması var Collins'in).

Bu arada, Alexander o savunma çabası nedeniyle sakatlandı. Direkt soyunma odasına götürdüler.
bu ara oralarda takildim, arkadasla maça gidelim dedik, güzel bir aksamdi, keske bizim takim olsaydi orda ah be ah...
Rich 28 sayiyla costu
Buva tam bir les, "hali sahaya bile çagirmam"in basketoldaki hâli
Sipahi o kadar az sayi ve asiste ragmen fenâ degildi
9 numarali genç yerli usak fenâ degildi aldigi süre boyunca
Veyseloglu da fenâ degildi, genelde begenirim onu

Harun-61
11.01.2019, 12:27
Sinan Erdem'de güzel bir atmosfer var. İlk moladan sonra toparladı Efes.

*

Bost aynı Bost. Buralarda nasıl kontrat buluyor...

Bost hoca'dan fena firca yedi mac akabinde.

Dogusu önceki maclarda az süre verdigi icin pismandir herhalde Ergin Hoca.

Larkin yine katki veremedi. Gec kalmadan orayi farkli oyuncu ile doldurmak lazim.

Oğuz ZEYTİN
11.01.2019, 12:54
Bost hoca'dan fena firca yedi mac akabinde.

Dogusu önceki maclarda az süre verdigi icin pismandir herhalde Ergin Hoca.

Larkin yine katki veremedi. Gec kalmadan orayi farkli oyuncu ile doldurmak lazim.

Maçtan sonra Larkin'le konuşmak istedim ama çok mutsuz görünüyordu. Ataman'ın yeni Arroyo'su olabilirdi Larkin ama bir türlü adapte olamadı. Allah'tan Micic ve Simon verimli oynuyor. Yoksa Efes çok zorluk yaşardı.

*

Bu arada Bartzokas'la taraftar arasında epey münasebet oldu. Lamonica Dunston'a yapılan faulü seyrederken, Bartzokas tribüne doğru yürüdü. Hatta tribündekilere hareket yaptı dedi yanımızdakiler.

Manu61
11.01.2019, 23:01
Edwin Jackson ve Norris Cole ikilisi ikinci yarıda maçı aldı. Bitadze hücumda çok etkili değildi ama kendi pota altında blok partisi verdi çocuk. Peiners biraz katkı verebilseydi Daçka kazanabilirdi yazık oldu.

Harun-61
17.01.2019, 13:06
Ya bu Dacka gelip'de Efes'e sürpriz yapmasin:)

Oğuz ZEYTİN
24.01.2019, 12:18
Khimki, Bartzokas'ı göndermiş. Dee Bost'u göndermeliydiler, hata yaptılar.

Harun-61
25.01.2019, 11:39
Efes dün yine galibiyeti kacirdi. 3 Periyot boyunca harika oynayan Micic son 10 dakika'da sacmalayinca maglubiyet geldi.
Tabii tam fark kapanacakken Hakemlerin Real lehine caldigi düdükleri özellikle Teknik Faul'ü unutmamak lazim.

Motum daha fazla süre almali, Larkin ile olmuyor zorlamaya gerek yok !

adiloş bebe
04.02.2019, 13:15
yani panathinaikos yenilgisi hiç hesapta yoktu, yakışmadı Ergin Ataman'a bu arada bayern münih avrupa basketboluna önümüzdeki yıllarda ciddi manada damga vurabilir. Altyapı hamleleri çok başarılı ve bu işi cddiye aldıkları çok belli.

Harun-61
04.02.2019, 13:40
yani panathinaikos yenilgisi hiç hesapta yoktu, yakışmadı Ergin Ataman'a bu arada bayern münih avrupa basketboluna önümüzdeki yıllarda ciddi manada damga vurabilir. Altyapı hamleleri çok başarılı ve bu işi cddiye aldıkları çok belli.
Hangi önemli maci alabildi ki ?!

adiloş bebe
04.02.2019, 14:03
Hangi önemli maci alabildi ki ?!

maalesef ergin ataman'ın maç maç konsantrasyonu çok değişkenlik gösteriyor. belkide final-four yapabilecekleri bir sene böyle amatörce mağlubiyetler hiç yakışmıyor. Efes maalesef fb beko gibi winner takım olma özelliğine kavuşamadı henüz.

Harun-61
08.02.2019, 11:21
Efes dün aksam kazandi.

Normalde son periyodu asiri kötü oynayan Takim bu sefer ayni hataya düsmedi.
Yine kritik yenilen maclarin son bölümünde takima katki veremeyen Micic bu sefer üst düzey bi son 10 dakika oynadi.

Larkin bey'de ilk kez sorumluluk aldi.
Yalniz Teodosic takimdan kovulmusken Larkin'in yerine alalim diyorum :)

adiloş bebe
09.02.2019, 11:57
Efes dün aksam kazandi.

Normalde son periyodu asiri kötü oynayan Takim bu sefer ayni hataya düsmedi.
Yine kritik yenilen maclarin son bölümünde takima katki veremeyen Micic bu sefer üst düzey bi son 10 dakika oynadi.

Larkin bey'de ilk kez sorumluluk aldi.
Yalniz Teodosic takimdan kovulmusken Larkin'in yerine alalim diyorum :)
ya maccabi ya efes diyorlar ama bakalım :)

Oğuz ZEYTİN
22.02.2019, 06:09
Micic'in smacı uzun süre unutulmaz.

Harun-61
22.02.2019, 10:58
Micic'in smacı uzun süre unutulmaz.

ne dersin Üstad, Larkin yeniden mi doguyor :) ?

Oğuz ZEYTİN
22.02.2019, 14:16
ne dersin Üstad, Larkin yeniden mi doguyor :) ?

Salonda büyük tesadüfle Furkan Dündar dostumuzla yan yanaydık. Aynı şeyi ona söyledim. Bir ay önce Khimki maçına gittiğimde, taraftar Larkin'den memnun değildi, Doğuş oyuna girerken herkes çıldırıyordu. Dün tam tersi oldu bir pozisyonda, sanırım son çeyrekteydi. Larkin kısa süre oturduktan sonra tekrar oyuna girdi, herkes çıldırdı.

Maçtan sonra Larkin'le konuşmak istedim ama çok mutsuz görünüyordu. Ataman'ın yeni Arroyo'su olabilirdi Larkin ama bir türlü adapte olamadı. Allah'tan Micic ve Simon verimli oynuyor. Yoksa Efes çok zorluk yaşardı.

adiloş bebe
24.02.2019, 10:18
Salonda büyük tesadüfle @Furkan Dündar (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=23333) dostumuzla yan yanaydık. Aynı şeyi ona söyledim. Bir ay önce Khimki maçına gittiğimde, taraftar Larkin'den memnun değildi, Doğuş oyuna girerken herkes çıldırıyordu. Dün tam tersi oldu bir pozisyonda, sanırım son çeyrekteydi. Larkin kısa süre oturduktan sonra tekrar oyuna girdi, herkes çıldırdı.

Teodosic dedikoduları bu performansta etkili olmuş mudur sizce? :)

Oğuz ZEYTİN
26.02.2019, 22:24
Teodosic dedikoduları bu performansta etkili olmuş mudur sizce? :)

Bilmiyorum ama iyi zamanda form tuttu.

Uğur Kalyoncu
28.02.2019, 21:10
Efes 17-9 önde olup iyi oynarken Datome köşeden önce son sn 3 lüğü attı sonra teke tek oynayıp sayı buldu derken fb 16-0 seri yakaladı maçında tadı tuzu kaçtı..

Oruç
08.03.2019, 22:43
Efea Barca'yı dağıttı. Larkin 37, Moerman 22 sayı 11 ribaunt ile oynadı. İkili averajı aldık.

Oğuz ZEYTİN
09.03.2019, 09:38
Üstte söylediğim gibi tam ihtiyaç duyulan zamanda form buldu Larkin. Micic, Oly maçındaki smaçtan sonra ortada yok. Dün ilk yarıda arka arkaya öyle üç top kaybı yaptı ki, formayı tanımasam, kim bu çaylak derdim.

Ozan Yılmaz
09.03.2019, 10:10
Larkin rencide etmiş rakibi cidden

Harun-61
09.03.2019, 11:42
Lerry Richard, Naumoski zamaninda beri takip ederim Anadolu Efes'i.
Coook uzun yillar sonra böyle harika mac izledim. Ismail Senol'un dedigi gibi keske 5 dakika daha uzasaydi mac.

Ergin Hoca'ya da tebrikler. Biz dahil herkes Larkin'in biletinin kesilmesini beklerken o sabir etti ve güvendi.
Adam dün resmen sov yapti, 2 kere adamlarin belini kirdi :)

izlemeyenler icin kisa özet:
http://tr.beinsports.com/haber/anadolu-efes-barcelona-lassa-2

.

Ozan Yılmaz
09.03.2019, 13:05
Lerry Richard, Naumoski zamaninda beri takip ederim Anadolu Efes'i.
Coook uzun yillar sonra böyle harika mac izledim. Ismail Senol'un dedigi gibi keske 5 dakika daha uzasaydi mac.

Ergin Hoca'ya da tebrikler. Biz dahil herkes Larkin'in biletinin kesilmesini beklerken o sabir etti ve güvendi.
Adam dün resmen sov yapti, 2 kere adamlarin belini kirdi :)

izlemeyenler icin kisa özet:
http://tr.beinsports.com/haber/anadolu-efes-barcelona-lassa-2

.
https://twitter.com/beINSPORTS_TR/status/1104294338236952576
Özette son hareket yok o da bu klipte :)

Oğuz ZEYTİN
09.03.2019, 14:08
https://twitter.com/beINSPORTS_TR/status/1104294338236952576
Özette son hareket yok o da bu klipte :)

İzlemez olsaydım!

Blazic, Larkin'den ziyade yerdeki reklamdan dolayı düşüyor gibi geldi bana. O yüzden ambulanslar, itfaiyeler... Basketbolun içine ettiler. Altyapılardaki çocuklar da daha topu yere vurmadan, bilek kırmaya (!) çalışıyor. Tabii hepsinde bir saç bandı, kolda uzun kolluk. Bu nedir ya?

Jordan'ın 40'ında Ron Mercer'a vurduğu blok için insanlar bu kadar cosmadi. (:

Bir de Bayülken niye "Sabaha kadar" diyor anlamadım. Ne olacak sabaha kadar. Daha adamın ikinci, üçüncü şutu. (:

Harun-61
11.03.2019, 12:58
İzlemez olsaydım!

Blazic, Larkin'den ziyade yerdeki reklamdan dolayı düşüyor gibi geldi bana. O yüzden ambulanslar, itfaiyeler... Basketbolun içine ettiler. Altyapılardaki çocuklar da daha topu yere vurmadan, bilek kırmaya (!) çalışıyor. Tabii hepsinde bir saç bandı, kolda uzun kolluk. Bu nedir ya?

Jordan'ın 40'ında Ron Mercer'a vurduğu blok için insanlar bu kadar cosmadi. (:

Bir de Bayülken niye "Sabaha kadar" diyor anlamadım. Ne olacak sabaha kadar. Daha adamın ikinci, üçüncü şutu. (:

Son 10 sene'de en az 150 milyon $ harcayan Efes bi anda böyle oynacinca Ihsan Hoca'da sasirdi, salladi biraz :)

Bu arada Murat Kosova'dan sonra Ismail Senol'da cok iyi bir basketbol spikeri oldu.
Adam pota arkasinda maci taraftar gibi yasiyor resmen :)

Hakan
28.03.2019, 23:53
Rudy Fernandez OAKA'da ultra saçma bir son saniye üçlüğü soktu,inanılmaz.

Harun-61
29.03.2019, 12:18
Rudy Fernandez OAKA'da ultra saçma bir son saniye üçlüğü soktu,inanılmaz.
18 sayi farkla öndesin ve böyle sacma bir 3'lükle maci kayip ediyorsan yenilgiyi hak etmissindir.

Bakalim Efes aksama Baskonia deplasmanin da neler yapacak.

Manu61
17.04.2019, 21:42
Çok büyük oyuncusun Dunston.

Manu61
19.04.2019, 22:02
Efes maçın sonunda çok kötü tercihler yaptı ve kendi elleriyle saha avantajını Barcelona'ya verdi. Faul yapmayı bile beceremedik gerçekten yazık oldu.

adiloş bebe
21.04.2019, 10:56
çeyrek final eşleşmelerinden en belirsizi efes-barça eşleşmesiydi ama yinede ev sahibi avantajını vermemek gerekiyordu. Normal sezonda barcelona deplasmanındaki maçı izleme fırsatı bulmuştum ikinci devre neredeyse adım attırmadılar doğru düzgün zor bir deplasman serisi olacak ama yüzüp yüzüp kuyruğuna getirdiğimiz bi sezon final-four görememek kötü olur.

Bana göre en büyük sürprizi Zalgiris yaptı iç sahada mağlubiyeti olmayan bir Fenerbahçe'yi yıkmak büyük iş her ne kadar maç sonu guduriç'in aptalca bir hatası ilede kazanmış olsalar bu seriyi kazanabileceklerini düşünmüyorum ama yine dediğim gibi ilk maçta rezil bir skorla mağlup olup 2 gün sonra dişe diş bir maçla kazanmak büyük iş.

Sefer A.
22.04.2019, 02:14
Umarim fb elenir de havalari söner biraz,,, Efes geçmeyi geçtim kupayi almali bu sene,, ama bu hocayla zor,, ben senin son çeyrekleri yönetememene e mi gergin herif

Sefer A.
24.04.2019, 22:19
gergin maç öncesi tivit atmis maçi alacagiz diye,, haydi göster kendini gergin, adami deli etme

Hakan
24.04.2019, 23:16
Fener - Efes coming... Heurtel ve Tomic loserlarına tur vermek büyük rezillik olurdu açıkçası.

Harun-61
25.04.2019, 10:46
Shane Shannneee Shannneeee Larkiiiiiiiin

Yahu bu adami nerden buldunuz diye küfür ediyorduk resmen %100 farkli biri oldu.
Dün kusursuz oynadi diyebiliriz. 3. ceyregin basinda Barca 8:0 öne gecince aha yine tosladik dedim ama
Shane üstad aninda yetisti. Adamlar akabinde bos turnikeleri bile kacirdilar :)
Cuma aksami bu is bitecek gibi.

Not:
Ismail Senol'un anlatmadigi Fenev ve Efes'in maclari galibiyet ile tamamlandi :)

Manu61
26.04.2019, 23:50
Efes ve Barcelona çok dengesiz takımlar ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. Seri 2-2 oldu.

Harun-61
27.04.2019, 13:19
Efes ve Barcelona çok dengesiz takımlar ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. Seri 2-2 oldu.

Efes olayi buraya kadar getirdikten sonra elenirse harbiden yuh. Kapatsinlar A Takimi.
Kanser ettiler dün gece bizi.

Oğuz ZEYTİN
29.04.2019, 09:23
Efes - Barcelona serisi üçüncü maçının kısa bir bölümüne yetişebildim. O sekansta gördüğüm oyun, 2015'teki Trabzonspor - Uşak maçı ilk yarısından beri seyrettiğim en yıkıcı-ezici oyundu.

Fırsat bulup beşinci maçı seyretmeyi istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
01.05.2019, 21:08
Yedi dakika sayı yemedi Efes.

İlk üç çeyrekte 12 ikiliğe karşı tam 30 üçlük denedi Efes.

Manu61
01.05.2019, 21:41
Sonunda :)

Uğur KÜÇÜK
01.05.2019, 21:46
Koca bir Trabzonspor nesli, Namouski'li eski ismi Efes Pilsen olan Anadolu Efes takimina ilgi duyarak basketbolu sevmistir.

Cok buyuk basari.

Ergin Ataman'i gram sevmem ama adam cok buyuk koc.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuz ZEYTİN
01.05.2019, 21:50
Geçen sezonun Euroleague sonuncusuydu Efes. Bugün dörtlü finalde...

Maç içinde eleştirilebilir ama sezonun genelinde harika iş çıkardı Ataman.

Oruç
01.05.2019, 22:19
Sonunda F4'ü görebildik. Fb yenilmeyecek takım değil.

Sefer A.
01.05.2019, 23:32
Ergin çok sevilecek biri degil ama kimse kusura bakmasin Obradoviç de ondan az antipatik degil... basarilari ayri, antipatikligi ayri... maç içerisinde sürekli memnûniyetsiz, sürekli bagirip çagirmalar, sanki her topu girecek hiç sut kaçmayacak... hayret yâni...
Genel olarak iyi birisi olabilir, saygi da duyarim, ama maç içerisindeki hareketlere bakacaksak zerre sevmiyorum dövesim geliyor...

Efes de artik su kupayi getirsin yaa, fbden önce getirmeliydi ama neyse geç olsun güç olsun ama olsun be ya... baslarim fbye de datome matome bobby mobby bilmem nesine de... salak melih sevinmesin anasini satayim

Oğuz ZEYTİN
02.05.2019, 09:03
Pesic, iyi bir seri geçiren Tomic'i kenara aldığı her an Efes atak yaptı. Sanırım Ataman da bütün planını Tomic'e göre kurmuştu. Seraphin oyundayken ise topu içeri verebildi Efes. Maçın en önemli noktalarından biri bence buydu.

Diğer tarafta yani savunmada ise Moerman, Barcelona ikili oyunlarında sürekli aksadı. Belki Motum'un olmaması rotasyonu engelledi. Ataman ilk çeyrekten sonra baskıyı arttırmak için dört kısaya (Larkin-Beaubois-Simon-Anderson-Dunston) döner mi diye düşündüm. Tercih etmedi. Önce Beaubois, sonra Anderson çok kritik katkılar verdiler. Daha doğrusu oldukça pozitif ve dengeli oynadılar. Özellikle Simon'un faul problemi yaşaması, Larkin'in müdafaa zaafı ve Micic'in baskı altında karar vermede yaşadığı sıkıntıyı Beaubois ve Anderson telafi etti.

Trabzonspor 61
02.05.2019, 23:21
Ergin iyi hoca. Eline bütçe verilirse fb doğuşu alt eder her sene

Harun-61
07.05.2019, 15:46
Sonunda F4'ü görebildik. Fb yenilmeyecek takım değil.

fenev'in cok önemli eksikleri var, efes icin büyük sans.

Oğuz ZEYTİN
17.05.2019, 17:03
Datome Zalgiris maçındaki oyuna çıkamadı. Ve daha da önemlisi Tavares girdikten sonra fener hücumları düzen dışına çıktı. Vesely bile son çeyrekte boş smaç vurmak yerine tedirgin olup turnike bıraktı, kaçırdı.

Cem Akdağ Hoca da Tavares'in fener hücumlarını nasıl etkilediğini yazmış:

http://www.basketfaul.com/haber?haber=73111

Vesely ve Kalinic oynayacakmış Fener'de. Ataman, Laso'nun geçen seneki taktiğini uygulayacak mı acaba?

Manu61
17.05.2019, 20:23
Shane Larkin çıldırdı şampiyonluk istiyor :)

Oruç
17.05.2019, 20:40
Dedim ben Fb yenilmeyecek takım değil diye. Larkin tarih yazıyor.

Sefer A.
17.05.2019, 20:51
süper oldu, tribündeki pislik fb taraftarina da iyi oldu haydi sie gidin simdi... rakip olympiakos iken bu kadar çildirmiyorlardi...
nereli lan bu fbliler ? nereli ? her sey ortadaa,, hesap büyük arkadaslar :) :D
SSIIKKTIRIN GIDIN

Oğuz ZEYTİN
17.05.2019, 20:51
Tebrikler Efes.

James Anderson, sen nasıl bir adamsın abi... Takımın kreması resmen.

Lig Radyo ve Radyo Spor'da basketbol bilmeyen bahisçileri dinledim eve gelirken. Yok Melli şöyle oynar, yok Sloukas Efes'e şunu yapar... Sporu, bu bahisçilerden kurtarmak lazım.

Manu61
17.05.2019, 20:52
Larkin 30 sayı, 7 ribaund, 7 asist ve 43 verimlilik puanı.

Sefer A.
17.05.2019, 20:54
Ergin'e sövün fbliler sövün, çildirin, yuhlamaya devâm edin,, pazar günü de rakibi desteklemeye gelin.... pislikler

Oruç
17.05.2019, 20:56
İsmail Şenol ve İhsan Bayülken de fena üzüldü. :)

Uğur KÜÇÜK
17.05.2019, 20:58
Larkin bugun insan ustu bir oyun sergiledi cidden.

Ergin Ataman [emoji119][emoji119]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manu61
17.05.2019, 20:59
İsmail Şenol ve İhsan Bayülken de fena üzüldü. :)

Maçın başından beri deli ettiler beni sanki Efes bu ülkenin takımı değil. Bu iki takım ne zaman karşılaşsa aynı şey yaşanıyor.

Ozan Yılmaz
17.05.2019, 21:53
Sonunda EFES!

Enes Başkaya60
17.05.2019, 22:51
Helal olsun İşte Efes ...

Tebrikler Çocuklar ...

Sefer A.
17.05.2019, 23:08
Spikerler konusuna da katiliyorum,,, sâdece son 2dkyi onlarin sunumuyla izlemek yetti bile, reziller, geri kalani fransiz kanaldan izledim ve bin kat daha iyiydi, coskulari ve ortami seyirciye yansitma konusunda çok iyi degiller o ayri

Murat'
17.05.2019, 23:50
İhsan Bayülken gerçekten çok itici, uzun zamandır dinlemiyordum.

Efes'i ve Ergin Ataman'ı tebrik ediyorum. İnşallah kupayı da alırlar.

Manu61
18.05.2019, 00:19
Campazzo yüzünden fanatik bir CSKA taraftarı gibi izledim maçı. Llull maçın sonunda kendisine has bir şut soktu ama onun dışında gerçekten takımına zarar verdi. Arka arkaya kaçırdığı boş şutlar sonrasında CSKA öne geçti. Gereksiz bir şekilde zorladı oyunu. Serbest atışlar galibi belirledi diyebiliriz.

Trabzonspor 61
18.05.2019, 00:27
Ergin iyi hoca. Eline bütçe verilirse fb doğuşu alt eder her sene
Ne dediysem o. Ergin atamana bütce versinler obradovici maymun eder her sene. Adama imkan vermediler yıllarca.

Sefer A.
18.05.2019, 00:32
Ne dediysem o. Ergin atamana bütce versinler obradovici maymun eder her sene. Adama imkan vermediler yıllarca.
Ben de ayni kafadanim ahaha,,, obradoviç sisirilmis balondur diye arttiriyorum hattâ :D pana'da da bütçesi iyiydi, kriz vurunca o da gitti ordan :p çakal

worldmaster
18.05.2019, 04:07
Kupa gelse artık. Efes bizim jenerasyonun gözünü basketbola actigi ve sevdigi takimdir.

Obradovic burda cok elestirilmis ama adam son 20 yilda avrupanin en iyi koçu acikara. Bu kadar basari sadece bütçeyle aciklanamaz.

Oğuz ZEYTİN
18.05.2019, 07:50
Tebrikler Efes.

James Anderson, sen nasıl bir adamsın abi... Takımın kreması resmen.

Lig Radyo ve Radyo Spor'da basketbol bilmeyen bahisçileri dinledim eve gelirken. Yok Melli şöyle oynar, yok Sloukas Efes'e şunu yapar... Sporu, bu bahisçilerden kurtarmak lazım.

James Anderson +19 yapmış. Maçın en yüksek değeri...

Trabzonspor 61
18.05.2019, 14:54
Kupa gelse artık. Efes bizim jenerasyonun gözünü basketbola actigi ve sevdigi takimdir.

Obradovic burda cok elestirilmis ama adam son 20 yilda avrupanin en iyi koçu acikara. Bu kadar basari sadece bütçeyle aciklanamaz.

Obradovic illa ki büyük antrenör ama ergin ataman bu adamla aynı şartlarda yarışmadı. Bütceleri hep düşüktü. Bu sene fb bekonun yarı bütcesiyle finale cıkardı efesi. Benim iddiam şu: ergin atamana verin bütceyi takımı uçursun.

Yıllık 30 milyon euro bütceyle 5 senede 1 kez sampiyon oldu obra. O da istanbuldaki finalde, oli’ye karşı. Real çıksa onu da kazanamazdı. Gecmisteki basarılarıyla yasıyor obradovic.

Hakan
18.05.2019, 23:25
Maçın başından beri deli ettiler beni sanki Efes bu ülkenin takımı değil. Bu iki takım ne zaman karşılaşsa aynı şey yaşanıyor.

Ihsan öyle de İsmail'e haksızlık ediliyor diye düşünüyorum.Kendisi de açıklama yapmak durumunda kalmış.

Manu61
19.05.2019, 22:50
Higgins - Clyburn ikilisi bitirdi bizi bu nedir arkadaş.

Hakan
19.05.2019, 23:02
Ne üçlük soktular arkadaş..

Arda'
19.05.2019, 23:14
Larkin tek başına oynuyor

Oruç
19.05.2019, 23:32
Adamlar muazzam 3’lükle oynadılar. Her şeye rağmen maç başa baş gitti. Sezon boyunca harika işler yapan Moerman bugün 10 sayı atabilse kupayı alacaktı Efes. Çok yazık oldu. Asıl rezillik fb taraftarının Ergin Ataman’a sataşması.

adiloş bebe
19.05.2019, 23:39
İşte fenerbahçe camiasının neden hiçbir kulvarda desteklenmemesi gerektiğinin en güzel kanıtı. Adamlar iki maçta toplam 40 sayı fark yediler neredeyse hala fb lehine tezahürat yapıyorlar. Maça gelince, elinde daha zengin bir hücum varyasyonu olan Cska kazandı. tebrikler Efes buraya kadar gelmekte güzel bi maceraydı.

Manu61
19.05.2019, 23:40
Bu akşam fb taraftarının karakterini bir kez daha görmüş olduk gerçekten iğreniyorum heriflerden.

Sefer A.
20.05.2019, 00:42
fblilerin ne kadar rezil oldugu ortada, bunlari sevenin sayanin saygi duyaniiinn......

Oğuz ZEYTİN
20.05.2019, 01:21
Efes, Ataman'ın dediği gibi Golden State gibi sahayı hızlı geçip, doğru spacingle ve şut ağırlıklı bir oyun oynadı finale kadar.

Bu akşam, sezon genelindeki şut performansı gelmedi. Daha doğrusu, doğru şutlar yerine topu çevirmeden el üstü zor pozisyonlara kaldı. Simon, Micic ve Larkin'in bazı tercihleri o kadar acemiceydi ki, final oynayan takıma yakışmadı. CSKA da bu ikramı geri çevirmedi. Yoksa onların oyunu da şampiyon oyunu değildi.

Harun-61
20.05.2019, 13:58
Adamlarin 3.lük isabeti o kadar iyidi ki, yapacak birsey yok. Nasip.

Hersey icin tesekkürler.

En iyi oyuncu ödülünü maglubiyete ragmen Larkin almaliydi.

Oğuz ZEYTİN
20.05.2019, 17:14
Dörtlü Final ve Efes'in bu sezonu hakkında genel olarak Taner Uykuçeken, UğurB ve winner abiler ne düşünüyor?

UğurB
22.05.2019, 15:44
James Anderson +19 yapmış. Maçın en yüksek değeri...

Final macinda -19 ile geri aldi :)

UğurB
22.05.2019, 16:02
Dörtlü Final ve Efes'in bu sezonu hakkında genel olarak Taner Uykuçeken, UğurB ve winner abiler ne düşünüyor?

Beni foruma geri donduren mesaj olarak kayida gecelim bunu.

Ben Final Four'u Vitoria'da izledim.
Hemen soyleyeyim, boyle kapsamli organizasyonlari Vitoria gibi kucuk, altyapisi kisitli sehirlerde yapmamal lazim.
Ornegin biz Vitoria'ya 1 saat mesafede San Sebastian'da kaldik, oradan gidip geldik.
Organizasyonda iyi degildi. Dusunun salonun icinde cay ya da kahve satilmiyordu. Tamamen soguk icecekler.

Efes icin ruya gibi bir sezondu. Sezon basinda bir bana sorsa Efes icin hersey yolunda giderse belki Final Four olur derdim. Ama final aklimdan bile gecmezdi. Bu sevinci yerinde yasamak guzel oldu.

Yari final macinda ben Datome'nin olmayacagini ogrendigim anda Efes'in gececegini soylemistim. Datome FB'nin hucumda ciddi anlamda tek sorun cozucusu. Kendi yaratabildigi gibi, baskalarina da yaratiyor. Onun olmayisi FB'yi cok etkiledi. Diger oyuna etki edebilecek Dixon'i da Efes kitleyince, FB'nin hucum gucu yari yariya azaldi. Bir de Efes tempoyu yakalayip, guardlarda da ezici ustunluk saglayinca sorun yasamadan finale cikti.

CSKA ise Real Madrid'i 15 sayi geriden gelip yendi. Aslinda Real kendi kendine yenildi. 10+ farkla ondeyken, sertlikle yildirmaya calisirken faul sayilari artti. Sinirlendiler, sonrasinda da surekli bir tiyatro oynamaya calistilar. Hakemler ve CSKA bu oyuna gelmeyince Real oyundan dustu ve maci verdiler.

Final macinda Ergin Ataman bir kumar denedi ama tutmadi. Ataman, penetreleri ve oyunun iceri yikilmasini onlemek istedi. Tum savunma bunun uzerine kuruldu. Ozellikle Clayburn'un disaridan sut atmasini istedi. Tabii ki onun maci 4/6 atarak bitirecegini dusunmedi. Sezon boyunca %32 ile 3 sayilik atmisbir oyuncunun finalde %66 ile atmasi, takim olarak ise mac sonunda kacirdiklari iki uclukle %64 ile tamamlamalari kritik noktaydi. Efes'te Micic ve Moerman'in normal performanslari altinda kalmalari da tabii ki etkiledi.

Larkin ise ozel bir paragrafi hak ediyor. Sezonun ilk 21 macinda cesitli nedenlerle oyununu sahaya yansitamayan Larkin kalan 16 macta oyle bir performans ortaya koydu ki, inanilmaz. Insallah onumuzdeki sezon Efes'te devam eder ve biz de bu keyifi yasamaya devam ederiz.

TANER1977
03.06.2019, 11:39

Beni foruma geri donduren mesaj olarak kayida gecelim bunu.

Ben Final Four'u Vitoria'da izledim.
Hemen soyleyeyim, boyle kapsamli organizasyonlari Vitoria gibi kucuk, altyapisi kisitli sehirlerde yapmamal lazim.
Ornegin biz Vitoria'ya 1 saat mesafede San Sebastian'da kaldik, oradan gidip geldik.
Organizasyonda iyi degildi. Dusunun salonun icinde cay ya da kahve satilmiyordu. Tamamen soguk icecekler.

Efes icin ruya gibi bir sezondu. Sezon basinda bir bana sorsa Efes icin hersey yolunda giderse belki Final Four olur derdim. Ama final aklimdan bile gecmezdi. Bu sevinci yerinde yasamak guzel oldu.

Yari final macinda ben Datome'nin olmayacagini ogrendigim anda Efes'in gececegini soylemistim. Datome FB'nin hucumda ciddi anlamda tek sorun cozucusu. Kendi yaratabildigi gibi, baskalarina da yaratiyor. Onun olmayisi FB'yi cok etkiledi. Diger oyuna etki edebilecek Dixon'i da Efes kitleyince, FB'nin hucum gucu yari yariya azaldi. Bir de Efes tempoyu yakalayip, guardlarda da ezici ustunluk saglayinca sorun yasamadan finale cikti.

CSKA ise Real Madrid'i 15 sayi geriden gelip yendi. Aslinda Real kendi kendine yenildi. 10+ farkla ondeyken, sertlikle yildirmaya calisirken faul sayilari artti. Sinirlendiler, sonrasinda da surekli bir tiyatro oynamaya calistilar. Hakemler ve CSKA bu oyuna gelmeyince Real oyundan dustu ve maci verdiler.

Final macinda Ergin Ataman bir kumar denedi ama tutmadi. Ataman, penetreleri ve oyunun iceri yikilmasini onlemek istedi. Tum savunma bunun uzerine kuruldu. Ozellikle Clayburn'un disaridan sut atmasini istedi. Tabii ki onun maci 4/6 atarak bitirecegini dusunmedi. Sezon boyunca %32 ile 3 sayilik atmisbir oyuncunun finalde %66 ile atmasi, takim olarak ise mac sonunda kacirdiklari iki uclukle %64 ile tamamlamalari kritik noktaydi. Efes'te Micic ve Moerman'in normal performanslari altinda kalmalari da tabii ki etkiledi.

Larkin ise ozel bir paragrafi hak ediyor. Sezonun ilk 21 macinda cesitli nedenlerle oyununu sahaya yansitamayan Larkin kalan 16 macta oyle bir performans ortaya koydu ki, inanilmaz. Insallah onumuzdeki sezon Efes'te devam eder ve biz de bu keyifi yasamaya devam ederiz.

... :)Anadolu Efes Yıllar sonra ilk defa yapabildiği düzgün kadro yapılanmasının (eksikleri ve yanlışları olsa da son yılların en it kadro planlaması idi ) meyvesini yedi ...
Sezom başında Twitter da yazmıştım Efes için bu seneki en büyük sıkıntı E.Ataman'ın Sezon sonuna doğru ve Playoff larda bu stresi ne kadar kaldırabileceği idi; iyi baş etti gerçekten
Anadolu Efes'in bu sene yaptığı büyük başarı kabul, kimse sezon başında bunu beklemiyordu ama atlamamak lazım EL eski EL değil, takımlar arası artık uçurum var, gerek mali açıdan gerek NBA belasının iyi oyuncuları sürekli çekmesinden Lig epey zayıfladı, son dönemlerin en kötü EL siydi....

DİP NOT; Anadolu Efes için ne söylenir ise Fenerbahçe için tam tersi bana göre hayal kırıklığı bir sezon artık onlarda oyuncu bazında ciddi değişikliklere ihtiyaç var kim olursa olsun 1-2 adamın sakatlığı Fener'i bu kadar etkilememeli....

Madrid kupayı almasını beklediğim takımdı, Doncic'i kaybetmelerine rağmen pek bir şey yitirmemiş gibiydiler yarı finalde CSKA ya kaybetmeleri kısmetsizlikti....

ve CSKA, :( Bana Göre Avrupanın Ergin Atamanı Yani Loser bir koç olan İtiudis'în kupayı alması benim hayal kırıklığım oldu :)

Oğuz ZEYTİN
14.06.2019, 11:38
Dunston bu sene hazır değil gibi geldi bana. Nasıl desem, hem fizik hem kafa olarak bildiğimiz görüntüsünden uzak... Efes için toparlamasını dilerim.

Bence Efes'in bu seneki görünmeyen sıkıntısı Dunston. Geçen sezona kadar oyuna inanılmaz etki ederken artık fiziki olarak yıpranmış görünüyor. O caydırıcılık kalmadı. Bunu CSKA maçında net şekilde gördük.

Bence Efes yeni Dunston'ı bulmalı.

( * Kötü oynuyor demiyorum.)

İlginç bir toplumuz.

Şu anda beIN'de Efes maçını analiz ediyorlar. Larkin'in pas fundemantali yokmuş. Vay efendim, niye Larkin Shved'e karşı bire bir oynamamış da screen istemiş.

Ya bu Larkin, Fener, Efes bütün ülke peşinde olduğunuz, geldiğinde ortalığı ayağa kaldırdığınız adam.

Aynı haltı Heurtel'de yaptılar.

Bu arada yukarıdaki pozisyon kolay bir turnikeyle bitti. Larkin'in istediği screen sonrası Khimki boyalı alanı boşaldı. Beaubois oraya girip bitirdi.

Dunston mesajını ararken gördüm.

Sene başında ülkenin eşsiz yorumcuları Larkin'i böyle eleştiriyordu. Son bir aydır ise yere göğe sığdıramıyorlar. Bakın, bu form durumuyla alakalı değil, adamın temel özelliklerine yapılan değerlendirmeydi.

Bahadır Şimşek
14.06.2019, 13:31
Bence Efes'in bu seneki görünmeyen sıkıntısı Dunston. Geçen sezona kadar oyuna inanılmaz etki ederken artık fiziki olarak yıpranmış görünüyor. O caydırıcılık kalmadı. Bunu CSKA maçında net şekilde gördük.

Bence Efes yeni Dunston'ı bulmalı.

( * Kötü oynuyor demiyorum.)

Dunston mesajını ararken gördüm.

Sene başında ülkenin eşsiz yorumcuları Larkin'i böyle eleştiriyordu. Son bir aydır ise yere göğe sığdıramıyorlar. Bakın, bu form durumuyla alakalı değil, adamın temel özelliklerine yapılan değerlendirmeydi.

Hunter nasıl olur? Bir takımla anlaşmadıysa tabi.

Veya Bourusis?

adiloş bebe
30.06.2019, 10:58
Nikola Mirotic avrupaya döndü. Barcelona'dan 6 yıl için 70 milyon euro brüt ücret alacağı konuşuluyor.

Olympiakos Virtus Bologna'dan guard Kevin Punter ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Oyuncu FIBA Şampiyonlar Ligini kaldırdı bu sezon.

Hakan
30.06.2019, 13:40
Mirotic'in maaşı dehşet olmuş.Futbol takımı için bile ciddi para.

UğurB
30.06.2019, 16:46
Efes Anderson ile bir sene daha uzatti. Ataman aciklamalarinda sadece Motum yerine oyuncu bakacagiz, eger Larkin NBA yaparsa yerine alternatiflerimiz hazir dedi.
Bence Pleiss yerine de bir hamle yapilmasi lazim.
Pleiss kalacaksa Motum yerine gelecek oyuncu 4.5 numara bir oyuncu olmasi lazim. O zaman Moerman, Dunston ve 4.5 numara olan oyuncu yaklasik 25 dk sahada kalir, Pleiss 5 dk falan sure alir.
Efes icin herseyden onemlisi Larkin. Larkin kalirsa Efes F4 adayi olur yoksa Top 8.

UğurB
30.06.2019, 16:52
Mirotic'in maaşı dehşet olmuş.Futbol takımı için bile ciddi para.

Barca keseyi dehset acti.
Higgins, Mirotic ve Davies. Abrines'te donuyormus. Iyi guzel de guard hala Heurtel ve koc Pesic.
Bence hala saglikli bir yapi degil.

Heurtel - Pangos
Higgins - Ribas - Kuric
Abrines - Hanga-Smits
Mirotic - Oriola
Davies - Tomic - Pustovoyi

Claver, Singleton, Blazic ve Seraphin'in kontratlari bitti. Bunlardan sadece Claver'i isteyeceklerdir...

Oğuz ZEYTİN
30.06.2019, 20:29
Melli NOP'a gitmiş.

Harun-61
01.07.2019, 11:33
Melli NOP'a gitmiş.

o seviyelerin oyuncusu degil bence.

Oğuz ZEYTİN
01.07.2019, 13:12
o seviyelerin oyuncusu degil bence.

Değerli, farklı meziyetleri var. Açıkçası ben de çok tutmuyorum ama Türkiye'de Euroleague ve lig anlatıp yorumlayanların çoğuna göre Avrupa'nın en iyi 4 numarasıymış.

UğurB
02.07.2019, 09:02
Avrupa'nin en iyi 4 numarasi biraz abarti olmus. Ama en iyilerden biri.
NBA icin iyi ozellikleri var. Pas verebilen uzun olmasi cok kiymetli.

Harun-61
02.07.2019, 15:19
Değerli, farklı meziyetleri var. Açıkçası ben de çok tutmuyorum ama Türkiye'de Euroleague ve lig anlatıp yorumlayanların çoğuna göre Avrupa'nın en iyi 4 numarasıymış.

4 numara denilince akla Adrien Moerman gelir :)

Oğuz ZEYTİN
02.07.2019, 16:30
4 numara denilince akla Adrien Moerman gelir :)

Printezis ve Shengelia daha donanımlı bence.

adiloş bebe
05.07.2019, 11:09
Barcelona, Brandon Davis ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Şimdi hedefleri Pau Gasol. Adamlar çok iyi bir kadro kuruyor. Fenerbahçe'de Nando de Colo ile anlaştı haberleri var ama resmiyete dökülmedi henüz. De Colo, Toronto'nun yıllık 1.8'lik kontratını geri çevirmişti. Fenerbahçe Beko'ya minimum 2.2 ye falan gelir yıllık. Efes,Pleis ile devam dedi ayrıca Kuzminskas'ta adaylar arasında. Maccabi ise Teodosic ile anlaşmaya en yakın takımmış Euroleague'de. Ligin yeni takımlarından Asvel geçen sezon Gaziantep Basketbol'da oynayan Tony Jekiri'yi kadrosuna kattı.

Gelecek sezon hem takım sayısının artması hem de yapılan kaliteli transferler Euroleague'in seviyesini ne ölçüde değiştirecek hep beraber göreceğiz.

Harun-61
05.07.2019, 11:25
De Colo - Sloukas cok can yakar.

Ergin Hoca'nin tercihleri ilginc. Pleis ve Anderson ile devam dedi.
Larkin'i tutamaz ise cok zorlanirlar.

Hakan
05.07.2019, 14:03
39 yaşında tam zamanı,Gasol ligi şenlendirir.Barca maçı kaçırmayacağız gibi bu yıl.

Manu61
05.07.2019, 21:43
Barcelona çıldırmış durumda.

adiloş bebe
06.07.2019, 09:56
Singleton-Fb Beko diyorlar. Net kalite arttırır fb'nin yabancı rotasyonunda.

adiloş bebe
08.07.2019, 22:40
Leo westerman-fb beko, yine akıllıca bi hamle geldi.

Kavaliauskas kariyerini noktaladı bu arada. 34 yaşındaydı bence bir iki sene daha oynardı ama muhtemelen Jasikevicius'un ekibine katılacak.

Alec Peters- Anadolu efes ben motum'dan sonra daha fazla katkı verebilecek birini bekliyordum ne yalan söyleyeyim.

UğurB
09.07.2019, 09:13
FB nin transferleri isim olark tatmin edici olsa da bazi zaaflarini gidermedi. on alan savunmasi ve delici guard hala eksik. Ancak en buyuk soru isareti Melli'nin yerine kimi alacaklar. Eger oraya oyunu acan bir oyuncu almazlarsa ciddi sorun yasayabilirler.
Efes'in Peters tercihi, Pleiss kalmasaydi ya da 5 numaraya savunmaci, ribaundcu, atletik bir uzun alsaydi cok kiymetli olabilirdi. Simdi ise Motum'a gore cok az artilari olan bir oyuncu tercihi olarak duruyor. Efes'in gelecegi Larkin'in kararinda yatiyor. NBA'de gidebilecegi fazla takim kalmadi. Benim gordugum Portland ve Philadelphia var. Bir de muhtemel Russel Westbrook takasi sonrasi olusabilecek bosluklar. Ancak bu hafta sonuna kadar kararini verecegini aciklamis. Bekleyip gorecegiz.

adiloş bebe
09.07.2019, 11:08
leo westerman'ı fb beko'ya gönderen zalgiris, Banvit'ten Alex Perez ile anlaştı.

Bu arada CSKA Sergio Rodriguez'i serbest bırakıyor. Oyuncu yüksek ihtimal İspanya'ya dönecekmiş.

Barcelona ise abrines'le transferi noktalayacakmış. Gasol işi olmadı yani.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2019, 16:48
Alec Peters denince aklıma Ryan Anderson'ın vurduğu smaç geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DKVjm2jY5Bo

adiloş bebe
14.07.2019, 12:19
Fenerbahçe şimdide Derrick Williams ile anlaşmış. Melli ve Guduric'in yerine yapılan hamleler bence çok daha faydalı olacak Fenerbahçe'ye burada rol konumda Larkin var artık bir tercih yapması lazım.

Aaron White beğendiğim bir oyuncuydu Milano ile anlaşmış diyorlar.

Teodosic ise Avrupaya İtalya ile dönüş yaptı. Oyuncu Virtus Bologna ile 3 yıllık sözleşme imzalamış.

Oğuz ZEYTİN
16.07.2019, 09:14
Derrick Williams geçen sene Ataşehir'de uyuyan seyirciyi maça sokup Fener'in kazanmasını sağlamıştı. Yüksek sıradan draft edilip beklenen yere gelememiş bir forvetti. Bu tarz 3-4 tweener'lardan yolu Avrupa'ya düşenler, genellikle burada dikiş tutturdu.

CSKA Rodriguez, Higgins ve De Colo'dan sonra Hunter'ı da kaybetmiş. Neden böyle bir karar verdiler?

Bahadır Şimşek
16.07.2019, 13:45
Hunter Efes’e gelse fena olmaz mıydı?

Oğuz ZEYTİN
16.07.2019, 14:41
Bu sezon NBA'yi ön plana almayı planlıyorum. EL'yi takip etmeye ne kadar vakit ayırabilirim, kestiremiyorum. Ancak fırsat buldukça Joan Plaza'dan dolayı Zenit'i seyredeceğim.

Spor radyolarında yine başladılar "Fenerbahçe şampiyon olur, Obradovic Derrick Williams'ı adam eder, zaten Melli'nin şöyle böyle zaaflerı vardı" sallamalarına. Barcelona içinse görüşüm, Heurtel ne oynayacak (Daha doğrusu ne oynatacak), onu görmek lazım.

Bahadır Şimşek
17.07.2019, 09:47
Obradoviç tabi ki çok iyi Koç yalnız bir ara Yunanistan da ekonomik kriz basketbolu vurmuş kadrolar daralmıştı, Panada çok kötü bir sezon geçirmişti. Hatta aynı sezon muydu Efes Oly’ye deplasmanda tarihi fark atmıştı ve Pana’yı da yenmişti. Kimse de demiyor ki Obra hep geniş bütçelerle çalıştı dar bütçe olduğunda onda normal bir koça dönüşüyor...

adiloş bebe
17.07.2019, 10:20
Fenerbahçe yerli rotasyonda iş yapabilecek ve bir dönem bizde de forma giyen Berkay Candan ile anlaştı. Malum geçen hafta Barış Hersek ile yollar ayrılmıştı.

Alex Tyus ile yollarını ayıran Maccabi ise Hunter ile anlaştı ki bence yararlı bir hamle oldu.

Real Madrid pota altına Khimkide 14.2 sayı ortalaması ile oynayan Jordan Mickey ile anlaştı.

Kuzminskas, Singleton, Seraphin gibi isimler şu an boşta.

Oğuz ZEYTİN
17.07.2019, 13:06
Zenit'in kadrosu Eurocup takımı gibi:

PG: Albicy - Khvostov - Renfroe

SG: Voronov - A. Hollins - Shevchuk

SF: Ponitka - Trushkin

PF: Abromaitis - Zubkov

C: C. Iverson - Pushkov - S. Balashov

Plaza, Malaga'daki gibi sürprizler kovalayacak.

adiloş bebe
18.07.2019, 09:29

SG: Voronov - A. Hollins - Shevchuk

SF: Ponitka - Trushkin

PF: Abromaitis - Zubkov

C: C. Iverson - Pushkov - S. Balashov

Geçen sezon Gran Canaria’nın yaptığı etkiyi yaparsa ne ala sürpriz galibiyetler gelebilir iç sahada

Oğuz ZEYTİN
18.07.2019, 10:18
Geçen sezon Gran Canaria’nın yaptığı etkiyi yaparsa ne ala sürpriz galibiyetler gelebilir iç sahada

Ponkrashov'u da aldılar.

adiloş bebe
18.07.2019, 17:36
Ponkrashov'u da aldılar.

üst düzey turnuvalarda hayal kırıklığı yaratmıştı daha önceden. Çok fazla izleyemedim kendisini ama şutlarını geliştiremediği için yükselemediğini yazan arkadaşlar olmuştu. Euroleague kalitesinde mi? bekleyip göreceğiz. Tecrübe katar ama özel anlarda yetersiz kalır gibi.

Bu arada Derrick Williams Fenerbahçe işi resmileşti. Sözleşme 1 yıllık olacakmış.

UğurB
19.07.2019, 10:53
Olympiacos enteresan transferler yapti.

PG: Spanoulis, Baldwin
SG: Paul, Punter
SF: Papanikolaou, Kuzminskas
PF: Printezis, Vezenkov, Rubit
C: Milutinov, Happ

Blatt ile Spanoulis arasindaki uyum ile PG ve C pozisyonlarina yapilacak ekleme kaderlerini belirler.

Oğuz ZEYTİN
19.07.2019, 11:00
Kuzmic'e çok üzüldüm. Umarım sağlıkla oyuna döner.

UğurB
19.07.2019, 16:19
Bu sezonun fiksturu cekildi.
Ilk hafta Efes Barcelona ile iceride. Barcelona takimi sistemini, duzenini oturtmadan oynamak iyi olmus.

Efes'in fiksturu cok dengesiz. Ilk 5 macin 4'u ic saha. Ilk yarinin son 3 maci iceride. Arada 9 macin 7sinde deplasman. 21-27. haftalar arasinda 3 disarida - 1 iceride - 3 disarida. Son 7 haftanin 5 maci iceride. Efes deplasman serilerini az hasarla atlatmali.

adiloş bebe
22.07.2019, 10:47
Gasol hala boştaymış hadi be barça :)

adiloş bebe
24.07.2019, 10:16
Ve sonunda...
Shane Larkin 1+1 yıllığına Anadolu Efes ile yeniden anlaştı.

Bu arada çok istediğim Kuzminskas Olympiacos ile sözleşme imzalayacak

Oğuz ZEYTİN
24.07.2019, 17:55
Hunter Efes’e gelse fena olmaz mıydı?

Unicaja'daki Lessort'u alıp Dunston'ın yerine hazırlayabilirdi Efes.

UğurB
24.07.2019, 22:24
Unicaja'daki Lessort'u alıp Dunston'ın yerine hazırlayabilirdi Efes.

Kesinlikle ayni fikirdeyim. Bu arada bugun Alper Yilmaz belki bir oyuncu daha alabiliriz ama acelemiz yok dedi. 4-5 oynayabilen bir oyuncudur bence.

Oğuz ZEYTİN
26.07.2019, 13:02
Ayon'u aldı Zenit. Hollins dışındaki yabancılar İspanya Ligi'nden... Hollins de beğendiğim az sayıdaki siyahi koçlardan Lionel Hollins'in oğluymuş. Kadronun son hali şu:

SG: Voronov - A. Hollins - Ponkrashov

SF: Ponitka - Trushkin - Shevchuk

PF: Abromaitis - Zubkov - S. Balashov

C: Ayon - C. Iverson - Pushkov

Oğuz ZEYTİN
01.08.2019, 10:18
Bir Pistons seçimi olan Greg Monroe erken yaşta Avrupa'ya geldi. Bayern'la anlaşmış.

adiloş bebe
03.08.2019, 10:45
Bu yıl performansını merak ettiğim transferler.

1-Wesley Johnson, Panathinaikos

2-Kostas Koufos, CSKA Moskova

3-Timofey Mozgov, Khimki

4-Tim Abromaitis, Zenit

Takım halinde nasıl performans göstereceğini merak ettiğim kulüpler,

1-Barcelona Lassa (Pahalı kontratlar nasıl dönüş yapacak merak ediyorum)

2-Zenit (Her sene yeni bir euroleague takımı öne çıkıyor, bu sene zenit gibi bu takım)

3-CSKA Moskova (Kabuk değiştirdiler meraklıyım)

4-Olimpia Milano (Malum koç tercihleri çok iyi :D)

Oğuz ZEYTİN
07.08.2019, 19:53

Ponkrashov'u da aldılar.

Ayon'u aldı Zenit. Hollins dışındaki yabancılar İspanya Ligi'nden... Hollins de beğendiğim az sayıdaki siyahi koçlardan Lionel Hollins'in oğluymuş. Kadronun son hali şu:

Plaza, Unicaja'dan eski oyuncusu Will Thomas'ı da aldı.

SG: Voronov - A. Hollins - Ponkrashov

SF: Ponitka - Trushkin - Shevchuk

PF: Abromaitis - W. Thomas - Zubkov - S. Balashov

adiloş bebe
12.08.2019, 10:34
CSKA, Mike James'i resmen açıkladı.

Huertel'in sakatlığı sonrası Barcelona bir oyun kurucu alabilir. En azından Pangos ile ikili dönebilecek geçici bir isim düşünülüyor sanırım.

Geçen yıl Darüşşafaka ile anlaşan daha sonra Toronto'dan teklif alınca buy-out ödeyerek kontratından çıkan Jordan Loyd Valencia ile anlaştı.

UğurB
16.08.2019, 09:02
Khimki'de ilginc bir takim oldu. Izlemek lazim...
Bu sene gecmis yillardan cok farkli cekismeli bir lig olacak.

adiloş bebe
22.08.2019, 12:11
Anadolu Efes, Adrian Moerman'ın 14 hafta sürecek sakatlığı sonrası oyuncunun yerini, geçen yılı bana göre beklentilerin çok altında geçiren Chris Singleton ile dolduracağı söylentileri var.

Oğuz ZEYTİN
23.08.2019, 12:45
Sırbistan'dayken Partizan tesislerini ziyaret ettim. Bizim ülkede kimse beğenmez muhtemelen, havalı değil diye. Orada bizim basketboldan bahsederken şunu söyledi bir arkadaş:

- Sizde sponsor yok mu?

- Var, dedim. Ve izah ettim. Sonrasında izahımdan utandım.

Çünkü bir ada takımı olan Tenerife'nin irili ufaklı tam 85 sponsoru olduğunu orada Partizan'ın Avrupa Ligleri analistinden öğrendim.

Organizasyonun çapını gösterecek bir veri bence.

Harun-61
10.09.2019, 11:02
Anadolu Efes SK
@AnadoluEfesSK
(https://twitter.com/AnadoluEfesSK)Amerikalı forvet Chris Singleton ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık!

Oğuz ZEYTİN
11.09.2019, 10:13
Anadolu Efes SK
@AnadoluEfesSK
(https://twitter.com/AnadoluEfesSK)Amerikalı forvet Chris Singleton ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık!

Singleton NCAA, NBA, Çin ve Euroleague hattında fena işler yapmamış bir oyuncu. Avrupa'da şöyle bir inanış var: NBA'den gelen her oyuncu yıldız olacak. Aksine Euroleague'de (genelde) daha dengeli rotasyonlara sahip takımlar. Bu nedenle doğru rolde maksimum verimi almaya odaklanılmalı. Tecrübeli koçlar zaten böyle bakıyordur fakat taraftarlar daha heyecanlı olabiliyor. Singleton'daki beklenti de böyle yönetilmeli. Eğer fizik olarak ilk bir iki ay zorlanmazsa, Efes için kritik bir ekleme oldu. Özellikle kısa 5'le oynaması gereken dakikalarda, elinde olmayan bir parça aldılar.

adiloş bebe
17.09.2019, 19:29
Dünya kupasında gösterdiği muhteşem performanstan sonra, Arjantin'in 39 yaşındaki yıldızı Scola'ya Real Madrid'den teklif geldiği söyleniyor. Bu arada oyuncunun hakları baskonia'daymış.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2019, 19:43
Dünya kupasında gösterdiği muhteşem performanstan sonra, Arjantin'in 39 yaşındaki yıldızı Scola'ya Real Madrid'den teklif geldiği söyleniyor. Bu arada oyuncunun hakları baskonia'daymış.

Üstadım Dusko Ivanovic'in meşhur Tau Ceramica'sındaydı Scola. Oberto ve Nocioni de vardı. Seyrettiğim en iyi takımlardan biridir.

Mert'
17.09.2019, 23:59
Barcelona ne yaptı öyle? Mirotic için bahsi geçen paralar gerçek mi? Kağıt üstünde favori gibi gözüküyorlar şampiyonlukta. FB’de ciddi aday gibi gerçi bakalım neler olacak.

Manu61
18.09.2019, 16:24
Üstadım Dusko Ivanovic'in meşhur Tau Ceramica'sındaydı Scola. Oberto ve Nocioni de vardı. Seyrettiğim en iyi takımlardan biridir.

Macijauskas hayranı olduğum dönemler. Gerçi o dönem Oberto takımdan ayrılmıştı. Splitter vardı galiba.

Oğuz ZEYTİN
19.09.2019, 10:04
Macijauskas hayranı olduğum dönemler. Gerçi o dönem Oberto takımdan ayrılmıştı. Splitter vardı galiba.

Hem Scola hem de Marc Gasol'un yetişmesinde Ivanovic'in payı var. Anlamıyorum, Ivanovic bir senedir bu ülkede... Ama Ozan Bulkaz kadar konuşulmuyor! Sessiz sedasız işini yapıyor. Her maç sonrası eksikleri anlatıyor. Bizimkiler gibi "para alamadık" diye yakınmıyor. Takımın yarısı sakatken mazeret üretmedi adam, "yanlış oynadık" dedi. Kenan ve Pressey yerine Ömer Utku'yu oynattı. 5 Türk'le CL maçı kazandı. Blatt'ı, Bazarevich'i kaçırdık. Ivanovic'ten öğrenecek çok şey var.

adiloş bebe
24.09.2019, 09:59
https://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/938743/scolanin-menajeri-dogruladi-real-madrid-milano-ve-boca-ile-gorustuk/

umarım euroleague'e geri döner.

adiloş bebe
28.09.2019, 13:00
Perşembe günü iki euroleague temsilcimiz Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde kozlarını paylaştı. Maçın büyük bir kısmını izleme şansı buldum.

İki takımında ciddi eksikleri vardı elbet bu doğrultuda zaten pek güç farkı olmayan maçta son ana kadar heyecan sürdü bir yerde. Kalite var mıydı? Orası tartışılır işte. Ergin Ataman kısalarının oyunuyla geçen yıl çözdüğü Fenerbahçe'yi bu yılda da zorlayacağının sinyalini verdi. Obradoviç Efes'in kısalarının hızı ve agresif hücumlarına karşı bir strateji üretemedi. Birde De colo ve Williams'ın savunma zafiyetleri bu yıl set hücumlarına karşı zor anlar yaşatabilir Fenerbahçe'ye.

Elbette basketbolda formda başlamaktan çok formda bitirmek önemli. Fenerbahçe Beko taraftarı Sloukas-De Colo ikilisinin belli bir uyum yakalamasını ne kadar erken izlerse o kadar rahat bir sezon geride kalır onlar için. Ama yinede iki takımında pota altı sıkıntısı ciddi bir şekilde devam ediyor. Tamam iyi bir kısa beşin olabilir ama ya Peters gibi şutörlerin iyi gününde olmazsa?? Pleiss hamlesi umarım baş ağrıttırmaz Ergin Ataman'a.

Sonuç olarak iki takımın oyuncuları da sezon içerisinde yüzde yüzlerini verirlerse bir final four daha hayal olmaz ama bu uzun ve zorlu bir yolculuk, bunu unutmamak gerekir. Bu yıl 18 takıma çıkarılan euroleague, gerek takımları gerek teknik ekipleri ile çok iyi kadrolara sahip takımlardan oluşuyor.

adiloş bebe
29.09.2019, 22:02
https://twitter.com/euroleague/status/1178373953154375686?s=21

scola dönüyor!!!

https://twitter.com/olimpiami1936/status/1178371529366806528?s=21

çok güzel bir sezon olacak çok

Manu61
04.10.2019, 20:52
Bu sene Barcelona -Real Madrid finali olur. Eğer yolda karşılaşırlarsa kazanan kupayı alır.

Hakan
04.10.2019, 21:04
Şu Buğrahan neden süre almaz anlamam,Ömercan bile girdi.

İlk maçtan salonun dolması da enfes olmuş,kıskandım

adiloş bebe
05.10.2019, 10:34
Barcelona'da mirotiç ve davies çok iyi katkı vereceği zaten kesin olan isimlerdi. Pesiç bu yıl kendi kaderini çizecek. Elinde birkaç eksik olmasına rağmen çok iyi bir kadro var. Anadolu Efes ise zaten Larkin'in olmadığı bir maçta birde üstüne Ergin Ataman-Krunoslav simon gerginliği ile neredeyse ortak olamadı maça. Yine tekrarlıyorum iyi bir atış yüzdesi yakalayamadığı her maç sıkıntı olacak Efes için. Yer yer oyunu pota altına yıkmak için iki uzuna döndüğünde bile buna uygun olmayan efes hücumları gördük. Tamam barcelona'nın kadro opsiyonu çok daha iyiydi Efes'e göre ama bu tip hedef maçları iç sahada kaybetmek büyük dezavantaj olur ileride.

Bu hafta işlerden dolayı perşembe günkü maçları izleyemedim. Daha ligin başı olduğu için açıkçası beni çok şaşırtan bir sonuç olmadı. Sadece Zenit'in, Alba Berlin'e bu kadar kolay teslim olacağını düşünmemiştim. Asvel ise iç sahada ne kadar tehlikeli ve ciddiye alınması gereken bir takım olduğunu gösterdi. CSKA, sanki adaptasyon sürecini en çabuk tamamlamış takım gibi geldi gözüme.

Haftaya Fenerbahçe'nin Kızılyıldız deplasmanı var. Efes ise Alba Berlin'i konuk edecek.

Oğuz ZEYTİN
05.10.2019, 19:40
Barcelona'da mirotiç ve davies çok iyi katkı vereceği zaten kesin olan isimlerdi. Pesiç bu yıl kendi kaderini çizecek. Elinde birkaç eksik olmasına rağmen çok iyi bir kadro var. Anadolu Efes ise zaten Larkin'in olmadığı bir maçta birde üstüne Ergin Ataman-Krunoslav simon gerginliği ile neredeyse ortak olamadı maça. Yine tekrarlıyorum iyi bir atış yüzdesi yakalayamadığı her maç sıkıntı olacak Efes için. Yer yer oyunu pota altına yıkmak için iki uzuna döndüğünde bile buna uygun olmayan efes hücumları gördük. Tamam barcelona'nın kadro opsiyonu çok daha iyiydi Efes'e göre ama bu tip hedef maçları iç sahada kaybetmek büyük dezavantaj olur ileride.

Bu hafta işlerden dolayı perşembe günkü maçları izleyemedim. Daha ligin başı olduğu için açıkçası beni çok şaşırtan bir sonuç olmadı. Sadece Zenit'in, Alba Berlin'e bu kadar kolay teslim olacağını düşünmemiştim. Asvel ise iç sahada ne kadar tehlikeli ve ciddiye alınması gereken bir takım olduğunu gösterdi. CSKA, sanki adaptasyon sürecini en çabuk tamamlamış takım gibi geldi gözüme.

Haftaya Fenerbahçe'nin Kızılyıldız deplasmanı var. Efes ise Alba Berlin'i konuk edecek.

Zenit için şunları söyleyeyim (Bahane değildir):

1) Salı günü Polonya'da VTB maçı oynadılar. EL'de salı günü maç yapan başka takım oldu mu bu hafta, bilmiyorum.

2) Maçta Ayon ve Zubkov sakatlandı. Ayon'da kırık var.

adiloş bebe
05.10.2019, 20:43
Zenit için şunları söyleyeyim (Bahane değildir):

1) Salı günü Polonya'da VTB maçı oynadılar. EL'de salı günü maç yapan başka takım oldu mu bu hafta, bilmiyorum.

2) Maçta Ayon ve Zubkov sakatlandı. Ayon'da kırık var.

Evet üstat, bende maç sonu Plaza’nın açıklamalarını duyunca hak verdim kendisine. Umarım çabuk toparlarlar çünkü zor bir fikstürleri var önce vtb’de CSKA sonra Euroleague’de iç sahada Barcelona

adiloş bebe
07.10.2019, 15:24
Zenit kulübü bugün yaptığı açıklamada Gustavo Ayon'un 2 hafta Zubkov'un ise birkaç ay takımdan uzak kalacağını açıkladı.

Oğuz ZEYTİN
07.10.2019, 17:02
Olympiakos Blatt'i göndermiş.

adiloş bebe
07.10.2019, 17:17
Olympiakos Blatt'i göndermiş.

Yardımcı antrenör Kemzura "Karar sonrası şok olduk" demiş. Acaba sağlık sorunları ile mi yoksa performansı ile mi alakalıydı diye sormadan edemiyorum

Oğuz ZEYTİN
08.10.2019, 17:35
Yardımcı antrenör Kemzura "Karar sonrası şok olduk" demiş. Acaba sağlık sorunları ile mi yoksa performansı ile mi alakalıydı diye sormadan edemiyorum

Zenit, CSKA'yi yendi dün akşam. (:

adiloş bebe
08.10.2019, 18:52
Zenit, CSKA'yi yendi dün akşam. (:
hemde deplasmanda :) Ponkrashov'un katkısına da çok sevindim yalnız.

CSKA iyi başlayamadı VTB'ye bu yıl

adiloş bebe
10.10.2019, 21:40
Kızılyıldız-Fenerbahçe Beko maçı o kadar temposuz ilerliyor ki ben boğuluyorum resmen iki takımda hücum ederken. Fenerbahçe’de Sloukas çok kötü bugün. Vesely’de istenilen gibi dönemeyince yer yer 5 numarada williams’ı denedi obradoviç ama o da gününde değil. Yinede Fenerbahçenin maçı kazanacağını düşünüyorum.

adiloş bebe
10.10.2019, 21:55
Fenerbahçe kaybetti ama cidden farkı ikiye kadar indirip rüzgarı arkasına aldığı bölümde öyle basit hatalar geldiki yenilgiyi resmen hakettiler. Kızılyıldızın bu yıl ilk sekizi görebileceğini düşünmüyorum. Gist ve birazda faye’nin ellerine bakıyorlar.

Hakan
11.10.2019, 20:11
Larkin kadroda,başlıyoruz...

Oğuz ZEYTİN
11.10.2019, 21:46

Geçen sezon başında Dunston için böyle yazmıştım. Nnoko karşısında üç pozisyon arka arkaya savunma yapamadı. Şut menzili uzadıkça savunma sertliği azalıyor sanki. Yaşın da etkisi var tabii.

Bu arada... Reneses çok büyük koç.

adiloş bebe
17.10.2019, 22:40
Fenerbahçe, Baskonia’yı son çeyrekteki etkili oyunu ve neredeyse tek başına De colo’nun performansı ile yenmeyi başardı. Henry’nin şut tehdidinin olmaması maçın son çeyrekte kopmasına neden olan faktörlerden.
De Colo efsanevi oynadı ha hep böyle oynar mı? Orası biraz zor işte

Harun-61
18.10.2019, 19:20
Fenerbahçe, Baskonia’yı son çeyrekteki etkili oyunu ve neredeyse tek başına De colo’nun performansı ile yenmeyi başardı. Henry’nin şut tehdidinin olmaması maçın son çeyrekte kopmasına neden olan faktörlerden.
De Colo efsanevi oynadı ha hep böyle oynar mı? Orası biraz zor işte

39 sayi :) Deli oynadi adam.

adiloş bebe
19.10.2019, 11:08
Zenit nihayet kendinden beklenen sürprizi yaptı ve Olympiakos'u deplasmanda yenmeyi başardı. Ayon'un maske ile de olsa sahada olması bence her türlü güç katıyor Zenit'e ki kendisi maçı double-double yaptı.

Efes deplasmanda Valencia'yı mağlup etti ve üst üste ikinci galibiyetini aldı. Singleton'un hala adapte olamaması, Dunston'ın eski performansından uzak olması, yerlilerden bence istenilen performansın hala alınamaması ve savunma oyunlarının oturtulamaması Efes'in kolay maç kazanamayacağı anlamına geliyor. Ben Anadolu Efes'i biraz Trabzonspor'a benzetiyorum. hücumda baş döndürücü bir hız ama savunmada akıl almaz adam kaçırmalar. Bu arada Simon'un dönüşü iyi oldu umarım bir daha bu tip bir olay yaşanmaz.

Oğuz ZEYTİN
19.10.2019, 16:37
Geçen hafta BSL başlığında Efes'in forvetlerden katkı alamamasına değinmiştim. Hele Simon gibi hem topa yön verebilen hem ceza şutu olan hem de delici bir adamı kullanmama lüksüne Avrupa'da hangi takım sahip?

Micic maç sonunda üç saçma top kaybı yaptı. Birine faul diye itiraz edildi fakat Micic'in orada ne işi var, neden zorluyor?

*

Şanlı Zenit OLY sonrası PAO'yu da yenebilir. Ekstra dış şut yemeyip Calathes'i kontrol edebilirse haftaya kazanabilir Zenit.

adiloş bebe
25.10.2019, 09:43
Anadolu Efes dün akşam muazzam bir savunma performansı göstererek Real Madrid'i devirmeyi başardı. Öncelikle bence Dunston, ikinci yarıdaki simon ve Singleton performanslarını ayrı olarak değerlendirip kutlamak gerekiyor. 9-0 geride başladığın bir maçta Madrid'i 60 sayıda tutmak muazzam iş. Larkin ve Micic'in erken kullandığı topları eleştirdi dün Ergin Ataman ki bu söylediğinde haklıydı. Beabois'in önce kenardan oyuna sokulan topu alamayıp sonra tüm yarı saha rakibini kovalayıp yaptığı blok muazzamdı. Maçı izlerken keşke o bloğu yapacağına topu alıp sayı yapsaydı dedim ama o blokta dün akşam real madrid'e geçit vermeyeceğimizin en önemli göstergesiydi. Ayrıca maç ile ilgili bir dipnotta Singleton'un bu yıl Euroleague'de ilk üç sayılık isabeti bulmasıydı. Singleton üç sayı çizgisinde 2/3 ile oynadı. Real Madrid'de Sergio Llull oyuna liderliğini koymak istesede hücumda çok top kaybetmeleri ve düşük bi dış atış yüzdesi ile oynamaları onları maçın içine sokamadı. Real Madrid böylelikle üst üste ikinci maçını kaybetmiş oldu.

Gecenin diğer maçlarında kızılyıldız deplasmanında kazanan ve 4'te 4 yapan Barcelona özellikle Mirotiç'in önderliğinde beklenildiği gibi bir başlangıç yaptı. Tabi ki bu uzun maratonda tökezlemeler olacak ama fınal-four dışında kalmaları zor bu performanslarını sürdürürlerse. İlk 4 maçlarının üçünü deplasmanda oynadıklarını da unutmayalım. Zenith evinde Panathinaikos'a kaybetti. Calathes 15 asist ile oynadı. Gecenin diğer maçlarında Khimki, Bayern Münih'i deplasmanda mağlup ederken Tel Aviv'de bu yılın averaj takımı Valencia'yı mağlup etti. Kızılyıldızın koçundan sonra sıradaki istifada yavaş yavaş belli olmaya başladı gibi.

adiloş bebe
26.10.2019, 10:23
Dün akşam oynanan maçlardan Milano-Fb Beko maçını izleme fırsatı buldum. Savunma yapmaya bile tenezzül etmezsen maç kazanma şansın olmaz ki. Dün akşam Fenerbahçe'de kim oyuna girdiyse savunmada yarı saha oyunlarını iyi yapan Milano'ya karşı hiçbir etkinlik gösteremedi. Maçın anlatıcısı ve yorumcusu bile Fenerbahçe'li basketbolculardan daha çok efor sarfetmiştir o enerjiyi yakalamak için. Yalnız bir sözüm yine onlara Fenerbahçe'nin bu kötü gidişinin altında sakatlık sonrası gösterilen kötü performansların elbet etkisi var ama bunu tek bahane olarak yansıtmak yanlış. Mesela rakipte ocak sonundan bu yana resmi maç oynamayan bir Gudaitis vardı ki 17 sayı 5 ribaund 2 asist ile oynadı. Bu tip bir performansı Fenerbahçe'li bir oyuncu yakalasa böyle bir aradan sonra, tek kelime ile ilahlaştırırdınız. Ya da şöyle bir örnek verelim geçen yılın şampiyonu CSKA adeta kabuk değiştirdi ve bambaşka bir yapıya büründü, peki CSKA nasıl başladı bu yıl? 4 maç 4 galibiyet. Fenerbahçe için bahanelerin arkasına sığınmak çok yanlış olur. Milano net olarak çok daha üstün oynadı. Maçın yıldızı kesinlikle Sergio Rodriguez'di. Son olarak, bu Westerman'a nasıl dayanılacak büyük bir soru işareti??

Gecenin diğer maçlarını izleyemesemde çok büyük bir sürpriz olmamış. CSKA 4'de 4 ile yoluna devam ederken, Olympiakos yine bir deplasman maçında mağlup oldu. Bu arada Olympiakos oynadığı 4 maçın üçünde 66 sayının üstüne çıkamamış. Ben onlardan bir Bartzokas hamlesi bekliyorum.

adiloş bebe
26.10.2019, 13:15
Evet CSKA için kötü haber geldi. Will Clyburn çapraz bağlarını kopardığı için uzun bir süre forma giyemeyecek.
çok kötü haber son şampiyon için

Hakan
30.10.2019, 22:43
Fener'in basketbolda sefil halde olmasının tadı ayrıydı,özlemişiz.

adiloş bebe
31.10.2019, 10:49
Fenerbahçe Beko sanki ilk kez euroleagu’de mücadele ediyormuş gibi oynuyor. O kadar kolay top kayıpları, düşük savunma mücadelesi, çizilmeden oynanmış hücumlar sergiliyorlar ki ne obradoviç’e ne de son yıllarda Avrupa basketboluna damga vuran bir takıma yakışmıyor. Dün maccabi oyunun sıkıştığı ve belkide farkın 2’ye düşeceği o anda gigi şutu sokamayınca maçta koptu. Obradoviç’in eli sıcakken williams ve muhammed üzerinden bir hücum çizmeyişini de garipsedim.
dün Cska’yı deplasmanda mağlup eden Olympiakos bana göre haftanın flaş sonuçlarından birine imza attı. Hafta içi CLyburn’ü kaybeden CSKA’da ilk mağlubiyetini aldı. Eurolaegue’in namağlup tek takımı barcelona ise valencia’yı yenerek seriyi sürdürdü. Bu hafta çift maç haftası olduğu için programda panathinaikos-anadolu efes maçı var. Ergün Ataman’ın dediği gibi Calathese baskı ve kızılyıldız maçındaki top kayıpları olmazsa favori net efes.

Oğuz ZEYTİN
31.10.2019, 16:45
Basketbolu, diğer sporlar üzerinden yorumlamayı tercih etmiyorum. Ama bir şey dikkatimi çektiği için bo yola başvuracağım.Futbolda, lig resmi tarihini yok sayıp kazandıkları kupa sayısını arttırma derdine düşen malûm kulüp çoğu kaynakta basketbolu 2006'dan başlatıyor. Bu kabulle birlikte, cari dönemdeki başarısız sonuçları "Tarihimizin en kotu dönemi" şeklinde yorumluyor. "2006'dan önce ne başarınız var" sorusuna cevap veremeyen bu arkadaşlar ile basketbol da konuşamaz olduk. Obradovic'in dün gece devre arasındaki röportajına methiyeler düzüp maç sonunda ortada görünmeyenlere ne demeli? Sakatlık, maç takvimi vs bahaneleri bitmiyor. Böyle objektiflikten uzak, partizan yorumcularla dolu bir ortamda ben yine de düzelmelerini dilerim.

adiloş bebe
01.11.2019, 21:19
Bu bein sportstaki spiker ile sunucuyu biri mi yemledi? Zalgiris maçını çok ilginç yorumlamalarla izliyorum. Bu şirin gözükücem derken şirazeyi kaçırmamayı bir türlü beceremiyoruz.

adiloş bebe
01.11.2019, 22:58
Fenerbahçe- Zalgiris maçı ilginç bir maç oluyor ancak Zalgiris’im bu geri dönüşü beklenmedik bi şok mu fenerbahçe için? kesinlikle hayır!!!

Manu61
01.11.2019, 23:07
Geçen sene 30 maçta sadece 5 mağlubiyet almışlardı. Bu sene bunu 6 maçta başardılar.

adiloş bebe
08.11.2019, 22:00
Fenerbahçe Beko’nun bu oyunu çok mu şey vaat ediyorda, bir galibiyet diye sayıklıyorlar. Bana göre geçen hafta euroleague’de ki en kötü deplasman performansı gösteren Bayern Münih şu an başa baş oynuyor. De Colo’nun yine vitesi yükseltmesine bakan bir Fenerbahçe umut vaat ediyorsa yazık cidden.

adiloş bebe
09.11.2019, 11:59
Asvel dün kendi sahasında CSKA'yı da devirmeyi başardı. Aslında daha önemlisi oynadıkları dört iç saha maçının üçünde rakiplerini çok iyi kontrol edip 66 sayının üstüne çıkarmadılar. Kızılyıldız maçından sonra önlerinde önce Anadolu Efes, sonra Fenerbahçe engelleri var ve bu iki maçı iç saha da oynayacaklar. CSKA ise çok iyi başladığı euroleague macerasına pek iyi devam edemiyor. Aradaki Zenit maçını saymazsak, iç sahada Olympiakos'a kaybettikleri maç ve Asvel deplasmanı sanki Clyburn'süz onları biraz afallatmışa benziyor.

Hafta içi çıkan haberlerde Pesiç'in Barcelona'lı oyuncularla ters düştüğü ve oyuncuların kazan kaldırdığı yazıyordu. Böyle bir atmosferde Zalgiris deplasmanına çıkmak (üstüne üstlük Zalgiris'in geçen hafta Fenerbahçe karşısında aldığı müthiş galibiyetin öz güveni üstündeyken) ve Zalgiris'i mağlup etmek Barcelona'nın neden bu yılın en büyük favorisi olduğunu gösteriyor. Bana, Messina'nın Milano'su ile beraber en zevk veren takım kesinlikle Barcelona. Geçen haftaki Milano-Barcelona maçı bu yıl Eurolegue'de izlediğim en keyifli maçlardan biriydi.

Biliyorum belki buraya hak ederek geldiler ama Valencia'nın yerine bu yıl Euroleagu'de, Virtus Bologna'yı görmek isterdim.

adiloş bebe
09.11.2019, 22:53
Olympiakos, Kuzminskas ile yollarını ayırmış. Oyuncu Lokomotif Kuban ile görüşüyor.

Oğuz ZEYTİN
14.11.2019, 12:00
PG: Renfroe Albicy - Khvostov

SG: A. Hollins - Ponkrashov - Voronov (Sakat)

SF: Ponitka - Trushkin - Shevchuk (Rezerv)

PF: Abromaitis - W. Thomas - Zubkov (Sakat) - S. Balashov (Rezerv)

Sezonun beklediğim maçı geldi. Zenit VTB fikstürünün etkisiyle ve üst üste gelen sakatlıklarla istikrarsız gidiyor. Buna karşın klasik Plaza takımı: Herkesin rolü ve sorumluluğu belli. Disiplinli bir oyun planı var.

Güzel maç olsun.

adiloş bebe
14.11.2019, 17:06
Sezonun beklediğim maçı geldi. Zenit VTB fikstürünün etkisiyle ve üst üste gelen sakatlıklarla istikrarsız gidiyor. Buna karşın klasik Plaza takımı: Herkesin rolü ve sorumluluğu belli. Disiplinli bir oyun planı var.

Güzel maç olsun.
Efes’te Simon ve Dunston yokmuş kadroda bugün.

Oğuz ZEYTİN
14.11.2019, 18:52
Efes’te Simon ve Dunston yokmuş kadroda bugün.

Simon Antep'te sakatlandı. Dunston'ın nesi var acaba? Dunston - Ayon mücadelesini bekliyordum.

(Bu haftasonu KSK'den Tony Taylor da Bahçeşehir maçının sonunda sağ ayak bileğinden sakatlanmıştı.)

Zenit'te ise Zubkov ve Voronov sakat. Zenit topu iyi paylaşıyor. İsabetlerin 68%'i asist üzerinden (Efes'te bu değer 59%). Fakat kazandıkları iki maçta da en az asist değerlerinde kaldılar. Bu arada uzatmaya giden Zalgiris maçını saymazsak 80'i geçemediler.

Zenit'in en belirgin eksikliği dış şutlar ve top kayıpları (Ligin en çok top kaybeden takımı).

Efes ligin en az faul yapan takımı. Çizgide rakiplerinden maç başına 4 sayı fazla buluyor.

Zenit'in kazanması için Albicy-Renfroe-Hollins'in ciddi anlamda skor üretmesi gerek.

Harun-61
15.11.2019, 11:22
20 küsür sayidan gelip maci az daha aliyordu Zenit. Son ceyrek neydi öyle !!!
Allah'tan mac bitti, 10 saniye daha olsa rezil duruma düsülecekti...

Larkin = muhtesem

adiloş bebe
15.11.2019, 11:32
20 küsür sayidan gelip maci az daha aliyordu Zenit. Son ceyrek neydi öyle !!!
Allah'tan mac bitti, 10 saniye daha olsa rezil duruma düsülecekti...

Larkin = muhtesem
https://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/966876/ergin-ataman-sahadaki-besi-degistirerek-hata-yaptim/

Sezon başı planlamada, Efes'in Dunston'ın rotasyonunda oynayabilecek daha kaliteli bir yabancı alması gerektiğini savunmuştum. Pleiss ve Sertaç iyi niyetle oynasalar da bence Euroleague seviyesinde değiller.

Harun-61
15.11.2019, 11:36
https://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/966876/ergin-ataman-sahadaki-besi-degistirerek-hata-yaptim/

Sezon başı planlamada, Efes'in Dunston'ın rotasyonunda oynayabilecek daha kaliteli bir yabancı alması gerektiğini savunmuştum. Pleiss ve Sertaç iyi niyetle oynasalar da bence Euroleague seviyesinde değiller.

Sertac'i mecburen kadro'da tutuyor, malum Türkiyede'ki maclarda yabanci kurali var.
Ama dünki mac'da Sertac beklentilerin üstünde oynadi, tebrik etmek lazim.

adiloş bebe
15.11.2019, 20:22
Sertac'i mecburen kadro'da tutuyor, malum Türkiyede'ki maclarda yabanci kurali var.
Ama dünki mac'da Sertac beklentilerin üstünde oynadi, tebrik etmek lazim.

Evet Sertaç dün etkiliydi ama yinede Euroleague seviyesinin altındalar. Ama ben yinede bu rotasyonda Pleiss’dan daha fazla görmek isterim Sertaç’ı. Dunston son 5 sezonda yalnızca 1 maç kaçırmış (bu da ikinci maçı oldu) belkide bu durum Ergin Ataman’ın elini güçlendiriyor bu konuda.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2019, 12:14
Güzel bir maç oldu. Son periyot Efes için ders, Zenit için umut oldu.

Harun-61
16.11.2019, 13:10
Obradovic patlamis :)

Ergin Ataman oyunculara o kelimeleri sarf etseydi acaip linc yerdi.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2019, 14:18
Obradovic patlamis :)

Ergin Ataman oyunculara o kelimeleri sarf etseydi acaip linc yerdi.

Çok yumuşak takım Fener. Eski sertlik kalmamış. Kısa savunması geçen sene de dertliydi. Ama Melli yardım savunmasını iyi yapıyordu. Şimdi Fransizlardan katkı alamıyorlar.

Oğuz ZEYTİN
18.11.2019, 21:11
https://tr.eurosport.com/basketbol/euroleague/2019-2020/ozel-roportaj-joan-plaza-zenit-st.-petersburg-euroleague-kuzey-kilic_sto7538372/story-amp.shtml

Joan Plaza hayran olduğum koçlardan biri. Sagadin, Kazlauskas, Maljkovic, Ivanovic, Aito Reneses gibi kurt hocalarla büyüdük. Plaza, sonraki neslin en iyilerinden bence.

Basketbolda koç etkisi bizde pek konuşulmaz. Düşünceleri, tepkileri, oyuncu gelişimleri irdelenmez. Mesela sezon başından beri Burak Can Yıldızlı konuşuluyor fakat kimse Ivanovic'in ona katkılarından bahsetmiyor.

*

FIBA'nın sitesinde koçlarla söyleşi yapılmış. Ivanovic'e kısa oyuncu mu yoksa pivotlar mı daha önemli diye sormuşlar. Cevap:

"Avrupa’da eğilim daha çok kısa oyuncularla oynamak oldu, hatta beş oyuncunun dördü kısa olan kadrolar da var, böylece herkes hareketli olup 3 sayılık atış atabiliyor; bu yüzden uzun oyuncular eğer atletik, 3 sayılık atış ve adam değiştirme alanlarında güçlü değillerse değer kaybedebiliyorlar."

Harun-61
20.11.2019, 11:57
https://tr.beinsports.com/haber/anadolu-efes-galibiyetlere-devam-ediyor

Asvel engelini de gecti Efes. Sertac Sanli yine beklenenden daha iyi oynadi. 15 sayi.
Beaubois'da bu mac etkili idi. Larkin bu mac faul atislari sayesinde 19 sayiya ulasti.

Milano deplasmani ile devam edecek Efes.

adiloş bebe
21.11.2019, 10:25
Dün gece Euroleague All-Star organizasyonu falan mı vardı acaba? Brandon Davis tek başına smaç yarışması düzenlemişte. :D

Şaka bir yana bu yıl ki en iyi transferlerden biriydi. Zalgiris'teyken de çok beğeniyordum şimdi de çok geliştirdi kendisini.

Enes Başkaya60
22.11.2019, 00:33
Anadolu Efes Milano engellini de geçerek liderliğe yükseldi helal...

adiloş bebe
23.11.2019, 12:42
Barcelona dün muhteşem bir ikinci yarı oynadı ve Maccabi'yi yenmeyi başardı. Çift maç haftasını iki rahat galibiyet ile tamamladılar böylece. Mirotiç 25 sayı 15 ribaund ve 3 asistle bence haftanın mvp'si olmayı hak etti.

Zenit, Baskonia deplasmanında da gülemedi ve rakibine 70-60 yenildi. Shengelia yine takımını sırtlayan isimdi. Zenit'te ise Gustavo Ayon 18 sayı ile oynadı.

Anadolu Efes için iki deplasman galibiyeti muhteşem oldu ki ikisi de iç sahada namağlup olan takımlardı.

adiloş bebe
23.11.2019, 16:45
Kızılyıldız bir dönem Trabzonspor’u da çalıştıran Dragan Sakota ile anlaşmış.

Harun-61
23.11.2019, 22:49
Barca-Efes maci ne zaman ? Harika bir mac olacak.

adiloş bebe
24.11.2019, 13:27
Barca-Efes maci ne zaman ? Harika bir mac olacak.

Fikstürün ilk maçıydı. 10 sayı farkla kaybetmiştik. İkinci maç 10 ocakta oynanacak gözüküyor.

Harun-61
24.11.2019, 23:14
Fikstürün ilk maçıydı. 10 sayı farkla kaybetmiştik. İkinci maç 10 ocakta oynanacak gözüküyor.

Ilk mac ilk heyecan. Onu saymiyoruz :)

Oğuz ZEYTİN
28.11.2019, 21:16
Kızılyıldız bir dönem Trabzonspor’u da çalıştıran Dragan Sakota ile anlaşmış.

Ivanovic ve Tanjevic'e taklif yapmışlar öncesinde.

Harun-61
29.11.2019, 21:50
Beyler birakin simdilik Ekuban'i, Sturridge'i :)

Bein Spor'u acin.

Shaaane Larkiiiiin Euro League rekoru kiracak.

Sadece 6 sayi kaldi...... :)

Harun-61
29.11.2019, 22:05
Yeeesss, Rekoru kirdiiiii.... Shaaane Laaarkiiiiiiin

!!! 49 Sayi !!

NVP :)

Oğuz ZEYTİN
29.11.2019, 22:09
https://www.euroleague.net/main/statistics?mode=Records&entity=Players&seasonmode=All&g=SingleGame&cat=Score&agg=Accumulated

Bir maçta en çok sayı atan oyuncular listesi

Harun-61
29.11.2019, 22:20
https://www.euroleague.net/main/statistics?mode=Records&entity=Players&seasonmode=All&g=SingleGame&cat=Score&agg=Accumulated

Bir maçta en çok sayı atan oyuncular listesi

Yorumunu alalim Oguz Hocam...

Harun-61
29.11.2019, 22:35
Son olarak, Ismail Senol'un hickiriklari ile bitirelim :)

https://twitter.com/beINSPORTS_TR/status/1200492920165609472

.

Enes Başkaya60
30.11.2019, 00:40
Shane Larkin 49 NVP

Adamım benim ya :D

Oğuz ZEYTİN
30.11.2019, 11:28
Yorumunu alalim Oguz Hocam...

Estağfurullah, üçüncü çeyrekte Efes tempoyu düşürmese fark daha yüksek olabilirdi. Oyuncular bazında birkaç şey söylemek isterim:

Micic: Tamam iyi gard, hoş gard ama Panathinaikos maçından daha kötüydü bence. Orada kontrolden çıkmıştı, Ataman da buna izin vermişti. Dünkü fark Larkin iki kişilik oynadı hücumda. Bu arada Micic'in Valencia deplasmanında son bir dakikada yaptığı üç top kaybını hatırlayın, kürekle döversiniz.

Anderson: Duygusal mı yaklaşıyorum, bilmiyorum; daha fazla süre almalı bence. Bu sezon kötü şut atarak başladı ama yol uzun. Dünkü maçta savunma ve alan paylaşımında harika işler yaptı.

Monroe: Bir Detroit seçimi olan Monroe Barthel'i nasıl besledi? Uzundan uzuna ve boyalı alanda paslarla Pleiss oyundayken Efes'in yumuşak karnına yuklendiler. Etrafında Zipser ve Barthel yerine Peters gibi şutör bir forvet olsa Bayern hücum verimi yükselebilir.

Sertaç: Dunston'ın üzücü kazası ona şans oldu. Zaten potansiyeli vardı. Fırsatı da iyi kullanıyor. Tolga da dün iki ceza şutunu soksa süresi artacak.

*

Bu arada Zenit yine kaybetmiş. Ondan daha çok Barcelona'ya şaşırdım. Koç değiştirirler herhalde.

adiloş bebe
30.11.2019, 12:02
Dün gece inanılmaz bir şov seyrettik gerçekten. Aslında takım halinde de iyi olan bir Efes vardı sahada. Sertaç'ın her maç üstüne koyan performansı, Anderson ve Beaubois'in zaman zaman savunmaya kattığı sertlik ve daha niceleri. Keşke, Micic ve Simon'da biraz daha maç içinde kalsaydı ve fark daha da artsaydı diyeceği ama zaten 29 sayılık bir fark var :)

Barcelona için sene başında yaptığım yorumda, Pesiç'in en önemli rakibinin kendisi olduğunu söylemiştim. İki oyun kurucusunun sakat olması ve hala dönememesi üstüne üstlük Pesiç'in ilginç rotasyon kararları sonucu Barcelona'lı bazı oyuncuların Pesiç'e karşı tavır alması sanırım Pesiç için yavaş yavaş Barça macerasının sonu olduğuna bir işaret. Peki Pesiç yerine kim gelebilir? Bence Bartzokas ve Pascal şimdiden adaylar arasındadır.

Dün başka bir hikayeyi de Itoudis'in öğrencileri yazdı. Geçen yıla oranla kan kaybeden, hatta üstüne üstlük takımı üzerine kurdukları Clyburn'ün sakatlığı ile çok daha zor duruma düşen CSKA dün onu hesaptan çıkaranlara muhteşem bir ders verdi. Elbette bu yıl daha çok inişler ve çıkışlar yaşayacaklar ama yine de CSKA karşısında favori olmanız o maçın kolay geçeceği anlamına gelmeyecek.

Mehmet Fatih Silik
30.11.2019, 15:36
Vay bee! :)

Harun-61
03.12.2019, 15:08
Larkin dün aksam ki gs macinda yine döktürdü, gerektigi anlarda hep vardi.

Cuma aksami Baskonia deplasmani zor gececek.

adiloş bebe
05.12.2019, 13:15
Zenit, Plaza ile yollarını ayırıp yerine Pianigiani'yi getirmeyi düşünüyormuş.

Oğuz ZEYTİN
06.12.2019, 15:57
Sırbistan'dayken Partizan tesislerini ziyaret ettim. Bizim ülkede kimse beğenmez muhtemelen, havalı değil diye. Orada bizim basketboldan bahsederken şunu söyledi bir arkadaş:

- Sizde sponsor yok mu?

- Var, dedim. Ve izah ettim. Sonrasında izahımdan utandım.

Çünkü bir ada takımı olan Tenerife'nin irili ufaklı tam 85 sponsoru olduğunu orada Partizan'ın Avrupa Ligleri analistinden öğrendim.

Organizasyonun çapını gösterecek bir veri bence.

Benzer konuyu Teksüt Bandırma başkanı anlatmış: "30 Bin nüfuslu Vechta'nın 182 sponsoru var"

https://www.basketfaul.com/haber?haber=84988

2018 yazında "Trabzonspor basketbol kapanmasın" diye bazı iyi niyetli yöneticilerin de bilgisi çerçevesinde, sponsorluk için iki büyük markayla görüşülmüştü. Benim yaklaşımım;

- Büyük maliyet kalemleri (Konaklama, ulaşım) için kalıcı sponsor bulmak

- Malzeme tedarikçisi

- Yerel iki üç marka desteği

- Bir eğitim kurumu

- Sağlık merkezi desteği

- Ana sponsor

- İkincil forma reklamı

Bu temel üzerine salon reklamı, internet sitesi reklamları ve periyot/mola şovlarında taraftar etkileşimi için kentten bir kitapçı, teknoloji marketi, restaurant/kafe, radyo istasyonu vb. yan destekler bulunabilir.

Ve olmazsa olmaz sosyal sorumluluk projeleri sürdürülecek bir paydaş (Burada maddi getiri amacı yok).

Atla deve değil yani.

adiloş bebe
07.12.2019, 11:49
Alba Berlin dün hakem kurbanı oldu bence. Bu yıl çok iyi direndikleri maçlar oldu. Dün de iyi tuttular oyunu ama Derrick Williams'ın kazanıp smaç vurduğu pozisyonda net bir steps vardı.

Oğuz ZEYTİN
12.12.2019, 22:10
Micic yine ahmakça top kayıpları yapıyor.

Sefer A.
13.12.2019, 01:32
Ergin Ataman >> Obradoviç

adiloş bebe
13.12.2019, 09:39
Fenerbahçe Beko ilk yarıda Efes kısalarına baskı yaparak dış şutları engellemeye gittiler. Hücumda da yine dış şutlardaki isabetleri ile maça ortak olmaya çalıştılar. Ancak ikinci devre Larkin'in devreye girmesi ile Efes, Fenerbahçe'nin gardını düşürdü. Efes'in genel sorunu olan rehavet problemi son çeyrekte baş gösterse de Efes kazanmayı bildi. Dunston'ın yokluğunda Sertaç'ın şans bulup parlaması çok güzel. Kenardan harika bir enerji katıyor takıma. Efes bu galibiyet ile liderliğini pençelerken, Fenerbahçe Beko transfer yapmazsa pota altı savunmasında daha çok problem yaşayacağını belli ediyor.

Dipnot: Tamam eğlencei maçtı ama bence geçen hafta oynanan Pao-Oly derbisi daha heyecanlıydı bence.

Sefer A.
13.12.2019, 13:17
Daha heyecanliydi çünkü Efes için fb maçlari artik sarmiyor :D :p
Pao'da Tyreese Rice midir nedir o da az degil ha, Larkin'den sonra o geliyor bu sene bence,, sonra da Wilbekin (atladiklarim olabilir, tâkip ettigim kadariyla yaziyorum ^^)

Oruç
14.12.2019, 22:54
Efes tam kıvama geldi. İzlemek müthiş keyif. Önce Euroleague'de bugün de ligde tokatladık fb'yi. İşte böyle. Bu sezon her iki kulvarda şampiyonluk gelmeli.

Manu61
17.12.2019, 22:42
Efes kazanmaya devam ediyor. Singleton maçı sayı atamadan bitirdi ama yaptığı savunma galibiyette büyük rol oynadı. Bir ara her topa el sokmaya başlamıştı :)

Oğuz ZEYTİN
18.12.2019, 11:33
PAO-Fb maçı sonunda Nando de Colo iki sayılık isabet buldu. Ayağı çizgideydi. İsmail Şenol da önce "Ayağı çizgide" dedi çünkü gördü. Ama masa, basketi üç sayı yazdı. İsmail Şenol öyle bir bağırdı ki... Üç sayı, üç sayı...

Kendisini inkâr etti adam resmen.

*

Dar rotasyonla başarılı olan Ataman'in geniş kadroyu idare etmesi de alkışlanmalı. Sene başında Simon, Micic ve Anderson'la sorun yaşadı. Şimdi hepsinin yüzü gülüyor.

Cengiz Çubukcu
18.12.2019, 17:39
PAO-Fb maçı sonunda Nando de Colo iki sayılık isabet buldu. Ayağı çizgideydi. İsmail Şenol da önce "Ayağı çizgide" dedi çünkü gördü. Ama masa, basketi üç sayı yazdı. İsmail Şenol öyle bir bağırdı ki... Üç sayı, üç sayı...

Kendisini inkâr etti adam resmen.

*

Dar rotasyonla başarılı olan Ataman'in geniş kadroyu idare etmesi de alkışlanmalı. Sene başında Simon, Micic ve Anderson'la sorun yaşadı. Şimdi hepsinin yüzü gülüyor.

sana bir soru :) bu efes mi ? yoksa naumoskili,ufuklu , volkanlı efes mi? :)

Oğuz ZEYTİN
19.12.2019, 12:51
sana bir soru :) bu efes mi ? yoksa naumoskili,ufuklu , volkanlı efes mi? :)

McRae :)

İki takımı kendi dönemi içinde değerlendirmek gerek abi. İkisi de önemli işler yaptı, yapıyor. Daha statik, daha disiplinli bir oyun vardı o takımda. Şutu kim atacak... Naumoski ne zaman penetre edecek... Şimdi daha özgür oyuncular. Seyreden açısından bu oyun daha keyif veriyor. Dışarıdan atan uzun garip geliyordu. Şimdi atamayana yer yok. Pleiss mesela... Yüksek post bitiriciliği, çember etrafından daha iyi. Çift gard lüks mü deniyordu, şimdi üç gard oynuyor takımlar. Daha doğrusu topa yön verebilen oyuncu sayısını arttırıyorlar. Geçen gün Kaan Kural, Heat'teki pivot Bam Adebayo'dan bahsetti. Kısacası oyun dönüştü, oyuncu da dönüştü. Ufuk iyi şutör, Volkan iyi savunmacıydı. Şimdi Simon hem şut sokuyor, hem 1-2-3 savunuyor, hem de oyun kuruyor.

Bir parantez Singleton'a. Singleton'ı muazzam kullanıyor Ataman. Valencia maçında İsmail Şenol "0/5 attı Singleton, durum kötü" demişti. O günden sonra Singleton 50% ile atıyor yay gerisinden. :) (Zaten kariyerinde 40% atıyordu). Uzuna yardım, köşeye şuta kapama, screende garda yardım... Motum ve Moerman'dan alamayacağı savunma katkısı işte bu.

Oğuz ZEYTİN
19.12.2019, 22:41
Albicyyyy
:)

Manu61
19.12.2019, 22:44
Zenit kazandı. Çok güzel bir maç sonu oldu.

Harun-61
20.12.2019, 00:56
Gece 1 de resmi aciklama yapacakmis fenev yönetimi :)

ya taa almanya dan geldik, Efes macinin biletleri tükenmis :(

Cengiz Çubukcu
20.12.2019, 11:12

maccabi maçı var haftaya :)

Oğuz ZEYTİN
20.12.2019, 11:18

Hoş geldin. Cska maçı biletleri bir ay önce bitti.

Sinan Erdem'deki maçların biletlerini şuradan takip edebilirsin:

https://www.biletix.com/mekan/1S/ISTANBUL/tr

*

Maçtan sonraki yazıları inceledim şimdi. Bir tane eleştiri yok (Unal Özüak'i saymıyorum). Oyuncu seçimi, teknik taktik hatalar vs.

İki gün önce Ivanovic hakkında (Zaragoza maçı öncesi) bir haber servis ettiler. Parasını istemiş. Bjk Başkanı da "Takım kötü oynuyor" filan demiş. Sanki odemeleri yapmışlar, harika takım kurmuşlar da Ivanovic oynatmıyor.

Bu ülke neden düzelmez, iste yukarıda cevabı. Elindeki imkânı kullanamayana ses çıkmaz. Ama bin bir dertle uğraşıp basketbol oynamaya çalışanı tu kaka ederler.

*

Dün Zenit'te Thomas ve Renfroe oynamadı. Plaza'yi iyi tanıdığımı düşünüyorum, kaybetse bunu bahane olarak sunmazdı. Fb'yi elestiremeyen yazarlar "Vesely sakat, ondan kaybediyor" diyor.

*

Zenit bu sezonki en yüksek saha içi yüzdesini yakaladı dün (53%).

Manu61
20.12.2019, 20:52
Doğuş Balbay beni en son Khimki maçında böyle şaşırtmıştı :)

Hakan
20.12.2019, 20:57
Doğuş Balbay beni en son Khimki maçında böyle şaşırtmıştı :)USA maçında attığı tuğlalar normaldi tabi :D

adiloş bebe
20.12.2019, 22:13
Micic batırdı bugün. Larkin-James düellosu olsada ön planda olsada ribaundlar çok daha önemli. Dunston’ın varlığı bu noktada çok önemliydi işte.