PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkish Airlines Euroleague

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18

yorumsuz6117
19.05.2017, 20:28
Teodosic Trol , Spanoulis imparator..

Oğuz ZEYTİN
19.05.2017, 20:45
Aaron Jackson'a üzüldüm. Yoksa Oly'ye helal olsun. Yaklasik 143 dk.'yi Yunan oyuncularla gectiler. Bizim dokuz yabancili takımlara örnek olur belki.

Hakan
19.05.2017, 20:46
Spanoulis'in artık dakikaları azalmalı denilirken adam yine çıktı aldı maçı.
Bu sefer olmayacak gibiydi ama yine Olympiacos kazandı.
https://twitter.com/EuroLeague/status/865626141884796928

castillo61
19.05.2017, 20:47
Teodosic'e yakışmadı diyeceğim
girseydi kahraman olacaktı
bu işler böyle

no risk no fun

Murat'
19.05.2017, 20:52
Bu Teodosic'in kaçincı faili.

yorumsuz6117
19.05.2017, 20:53
Spanoulis feneri şampiyonluktan eder..

Manu61
19.05.2017, 20:57
Teodosic'e yakışmadı diyeceğim
girseydi kahraman olacaktı
bu işler böyle

no risk no fun

Aslında tam olarak Teodosic'e yakışan bir hareketti. Adamın güzel bir kariyer özeti oldu bu pozisyon.

castillo61
19.05.2017, 21:05
Aslında tam olarak Teodosic'e yakışan bir hareketti. Adamın güzel bir kariyer özeti oldu bu pozisyon.
orası da doğru
3 periyottuk performansına yazık etti
loser etiketini bırakmıyor
Spanoulis'in liderliğine de şapka çıkarmak lazım

fener artık 3.lük maçında rövanşı alır

Oruç
19.05.2017, 21:07
Teodosiç gerçek bir looser olduğunu, Sakallı ise gerçek bir winner olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Oly takım gibi takım. Şb'yi şampiyonluktan edecek takımın savunma yapması şart. Atarak şb'yi yenmek zor ötesi. Savunma yaparak yenebilme olasılığı daha fazla. İşte Oly tam da bunu yapabilecek karakterde bir takım. İnşallah yapacak da.

28TS61
19.05.2017, 21:29
spiker aptalca konusuyor :D

Hakan
19.05.2017, 22:03
Murat Kosova ağlayıp durma mal mısın nesin.Net sportmenlik dışı faul.

Manu61
19.05.2017, 22:06
Murat Kosova ağlayıp durma mal mısın nesin.Net sportmenlik dışı faul.

Karşılıklı faul kararı doğruydu. Rudy şu pislik yapma işinde tam bir sanatçı :) Kazanmak için ne yapmaları gerektiğinin farkında.

Hakan
19.05.2017, 22:07
Karşılıklı faul kararı doğruydu. Rudy şu pislik yapma işinde tam bir sanatçı :) Kazanmak için ne yapmaları gerektiğinin farkında.
Reyes daha sahne almadı :) Mübah bir yol devam.
Antic Pao tribününe hareket çekerken mutlu oluyorlardı.

Fatih Çelik
19.05.2017, 22:10
Murat Kosova-İhsan Bayülgen dünyanın en antipatik ikilisi olabilir.

Oğuz ZEYTİN
19.05.2017, 22:15
Ayon ve Hunter cikinca Madrid fitili 3-2 zone ile yakti. Pivotunuz yoksa iki dort numarayla, kaymalari dogru yapinca cok uygun bir secenek. Bazarevich de bu sezon cok sık uygulamisti.

*

Llull'un bos turnikesinde Carroll müthiş bir topsuz oyun ornegi sergiledi. Zaten o girdikten sonra Madrid sahaya cok iyi yerleşti.

28TS61
19.05.2017, 22:55
türk spikerleri kadar sacma sacma yorum yapip tarafli sunan hc bir ülke yok, illaki bir taraflarini yirtacaklar

Manu61
19.05.2017, 23:01
Udoh ve Kalinic gibi yürekli oyuncuları seviyorum.

yorumsuz6117
19.05.2017, 23:42
Ekpe Udoh ne büyük oyuncu be.. fener 2 sene önce yarı finalde elendi , geçen sene finalde tek topta şampiyonluktan oldu , bu sene artık şampiyonluk senesi.. Finalde favoriler ama Spanoulis yine şapkadan tavşan çıkartırsa seyircilerinin önünde şampiyonluktan olabilirler.. Ekpe , Bogdanovic yeni sezonda NBA'e giderler..

Oruç
19.05.2017, 23:46
2 oyuncuyla şb'yi yeneceğini düşünen bir ismin koçluk yapmasına ne yazsak az.

Tek umut Sakallı.

Cengiz Çubukcu
20.05.2017, 00:04
Ben de maçtaydım çıkışta mala'ya rastladım... bu fener şampiyon olur...

U.Sadıkoğlu
20.05.2017, 01:10
Spanoulis fb'ye ikinci bir Onur vakası yaşatabilir :) pardon 3 olacak sanırım CSKA maçını unutmuşum :D

Fatih Çelik
20.05.2017, 01:11
Spanoulis fb'ye ikinci bir Onur vakası yaşatabilir :) pardon 3 olacak sanırım CSKA maçını unutmuşum :D

Kalk Appiah kalk Allah'ın dediği olur :D

NPS5C7inbeU

Oğuz ZEYTİN
20.05.2017, 08:57
Fener iyi iş cikardi. Ozellikle ikili oyunlar uzerinden uzunları beslediler. Bunu savunamadi Madrid (Sadece 3-2 alan yaptiklari zaman Fener ikili oyun oynayamadi ve hucumlari tikandi. Real 11-0 seri yapti).

Doncic ve Ayon cok kotuydu. Doncic, Laso'nun sisteminde cok kritik noktadaydi bu sezon. Fb onu savunmak icin ekstra efor sarfetmedi aslında. O yanlis tercihler yapti. Gerci bu yasta bu seviyeleri oynamak kolay degil.

Asil sasirdigim Carroll'i 11. oyuncu olarak rotasyon ayarlamasiydı Laso'nun. Zaten oyuna girer girmez faydali oldu, savunmada baski ve hucumda spacing icin... İkinci devre ise skor onunla uretildi Madrid'de.

Kalinic PAO serisinden beri cok formda. Udoh maca damga vursa da, gizli kahraman bence Kalinic'ti. Madrid onunla eslesecek 3 numarayi bulamadi. Acaba Llull-Carroll ikilisinin yanina uc uzun yerlestirseydi nasil olurdu? Randolph - Thompkins - Hunter...
Bunu dener diye bekledim acikcasi.

Necmettin ALTUNTAŞ
20.05.2017, 09:59
iki maçı da seyrettim. Mücadelelerine Hayran olmamak imkansız.Ancak şike bahçeye hiç ilgi duymadım duymam da.Değil Euroleague dünya şampiyonu olsa ne yazar.
ve hep bizim takımımızı düşündüm.Böyle takımlardan biri olabilirmiyiz diye.Görmeye herhalde benim ömrüm yetmez.

castillo61
20.05.2017, 11:46
https://pbs.twimg.com/media/CrNFUtAWYAE60lq.jpg

kralı salona getirin
işin %70'i hallolur

Bahadır Şimşek
20.05.2017, 11:48
Dünkü maçlardan sonra kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Euroleague NBA'dan kesinlikle daha zevkli bir lig.

Dünkü 4 takıma da helal olsun. Çok güzel iki maç izledik. Ben basket takımı ile futbol takımını bir tutmuyorum,bu konuda çok eleştiri alacağım muhakkak ama herkes kendine yakışanı konuşur diye baştan önlemimi alayım.

İsmail Sezgin
20.05.2017, 12:49
Dünkü maçlardan sonra kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Euroleague NBA'dan kesinlikle daha zevkli bir lig.

Dünkü 4 takıma da helal olsun. Çok güzel iki maç izledik. Ben basket takımı ile futbol takımını bir tutmuyorum,bu konuda çok eleştiri alacağım muhakkak ama herkes kendine yakışanı konuşur diye baştan önlemimi alayım.
Bence de :) aziz ve yardakçıları gitse futboldaki problemim diğer ist takımlarıyla aynı seviyede olur.(Yanlı hakem hataları vs)

Mustafa YILMAZ
20.05.2017, 15:04
OLMP.'a finalde sonsuz başarılar şikebahçe'yi hiç bir platformda desteklemem isterlerse beni öldürecek adamla oynasınlar katilimi desteklerim. ne zaman şikeden dolayı ödemesi gereken bedeli öderler o zaman ekpe udoh gibi adama saygı duyarım. bu arada basketinde futbolunda başkanı asker kaçağı şikeci aziz.

spa. saplar umarım.

Fatih Çelik
20.05.2017, 15:12
Euroleague'in organizasyon olarak daha da büyümesi lazım. Resmen tekelimize aldık avrupa basketbolunu diğer ülkeler gerekli yatırımı yapmıyor mu acaba?

tonya55
20.05.2017, 18:02
seneye efesle birlesecegimiz yazılıyor ciziliyor.

Manu61
20.05.2017, 18:10
seneye efesle birlesecegimiz yazılıyor ciziliyor.

Yalan dolan haberler işte.

tonya55
20.05.2017, 19:07
Yalan dolan haberler işte.
birde ciddi ciddi yazıp adamı heyecanlandırıyorlar.

Bahadır Şimşek
20.05.2017, 23:31
Bu arada kazanan takima ödül olarak 1m euro verilecekmiş. Şaka gibi bir para. 2 gun once duydugum bir haberde tüm dunyada 2.4 milyar kişinin bu organizasyonu takip edecegiuazilip ciziliyordu.
Tahminimce dunyada en az 50 ulke canli yayinliyordur normal sezon ve final grubunu. Kendi ulkemizi dusunursek yillik 10 milyon eurodan aşagi degildir yayin ucrwti. Hadi dusuk ucrete alinan ulkeler olabilir diye ortalama 5 milyon euro dusunsek 50 ulke en az 250 milyon euro sadece uayin geliri yapar sponsorluk gelirlerini falan saymadan. Neden bu kadar az para odeniyor takimlara? Nereye gidiyor bu kazanilan paralar? 1m euro cidd3n saka gibi. Sadece Obradovic'in yillik ucretini bile karsilamiyor...

ccd6167
21.05.2017, 09:51
İnşllah finale yunan oyuncularının başarılarıyla kalan oly alır da 1 sn bile Türk oyunculara aüre tanınayan şb alamaz..

Rengine kurban oly

U.Sadıkoğlu
21.05.2017, 12:22
Haydi Olympiakos!

Hakan
21.05.2017, 13:26
Tarih tekerrürden ibarettir.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170521/30c08f3cb6686740a1285e59f19efb47.jpg

28TS61
21.05.2017, 19:24
Olympiakos´a basarilar

Oruç
21.05.2017, 21:05
Sakallı'ya güveniyoruz.

Oruç
21.05.2017, 21:21
Kalinic de oynayacak zamanı buldu. 3/3 ile üçlük attı ilk çeyrekte.

Manu61
21.05.2017, 21:24
Net faullere bile ağlıyor Kosova ve yancısı. Bunları dinleyip hakemlere laf söyleyenlere gülüyorum ne yapayım :) Her pozisyonda yalandan yere itiraz eden yorumcular var insanı OLY kongre üyesi yapar bu herifler.

castillo61
21.05.2017, 21:46
yapmmma nanıli yapmmma:)

Oly stresli geçen saatleri unutturacak inş.

Oruç
21.05.2017, 21:46
Her şeye rağmen güzel bitti ilk yarı. Printezis ve Mantzaris ikinci yarı devreye girmeli.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2017, 22:34
Basketbolda başarı icin tek metodun olmadığını kanitliyor Obradovic. Mobil undersized pivot modasi yerini yavas yavas
oyun kuran,
topla oynama becerisi yuksek
ve sut atabilen uzunlar alirken, Udoh-Vesely gibi sut menzili kisa oyuncularla basarili oluyor Obradovic. Tabii once savunmada fark yaratiyorlar.

Su noktayi cok onemsiyorum. Uzerine dusunmek lazim.

ccd6167
21.05.2017, 22:38
Su noktayi cok onemsiyorum. Uzerine dusunmek lazim.

1 tane bile Türk oyuncunun olmamasına ne diyorsun??
Oly kadrosu daha Türk fenere göre

Kemal Öztel
21.05.2017, 22:42
Çok bilenler cahilliğime versin Obradovicin elindeki maddi imkan ve oyuncu kadrosu bende olsa ben de dört senede bir euroleague kazanırdım..

Hakan
21.05.2017, 22:44
Kosova'dan garip garip sesler çıkıyor hayırdır inşallah.

Fatih Çelik
21.05.2017, 22:44
Şükür sustu Murat Kosova.
Oo baş şikeci ekranlarda ne büyük mutluluk.

Oruç
21.05.2017, 22:57
Oly bugün çok savruktu. Şb de nerden şut attıysa girdi.

Hakan
21.05.2017, 22:58
Daha da eski heyecanla Euroleague izleyemem,bu olmadı.
Oly'den bir cacık olmayacağı belliydi zaten.

Fatih Çelik
21.05.2017, 23:01
Sakallı da yoruldu artık.

Manu61
21.05.2017, 23:03
Çok bilenler cahilliğime versin Obradovicin elindeki maddi imkan ve oyuncu kadrosu bende olsa ben de dört senede bir euroleague kazanırdım..

Hocam maddi imkanlar çok önemli haklısınız ama tek başına yeterli olmuyor. CSKA ve Real diğer takımlardan daha fazla para harcamıştı ama finale çıkamadılar. Yine Barcelona ve Milano pahalı kadrolarla yola çıktılar ama play-off turuna bile kalamadan elendiler. Koç faktörü önemli. Obradovic'in pahalı kadrolarla çalışması çok normal.

Futbol gibi düşünelim aynı mantık. Pahalı kadrolara sahip takımlar iyi hocalarla çalışmak ister. Obradovic bugün istifa etse yarın yine pahalı bir kadronun başına geçecektir.

Hakan
21.05.2017, 23:07
Süt kupası sonuçta fazla abartmamak lazım

Fatih Çelik
21.05.2017, 23:07
Dünya'nın ikinci Avrupa'nın birinci büyük basketbol organizasyonunu kazandılar. Ama Avrupa basketbolunda bu denli Türk hegamonyası varken ve yerli oyuncu olmadan olması onlar adına tat kaçıran bir şey bence.

yorumsuz6117
21.05.2017, 23:10
Ekpe Udoh'un heykelini yapsalar beton yetmez..

Murat'
21.05.2017, 23:11
Olaya sadece bütçe olarak bakmamak lazım, öyle olsaydı CSKA'nın her yıl şampiyon olması gerekirdi. Kulüp bazında ileri gidiyoruz ancak milli takım konusunda gerçekten ülke olarak geriye gidiyoruz.

Fatih Çelik
21.05.2017, 23:12
Olaya sadece bütçe olarak bakmamak lazım, öyle olsaydı CSKA'nın her yıl şampiyon olması gerekirdi. Kulüp bazında ileri gidiyoruz ancak milli takım konusunda gerçekten ülke olarak geriye gidiyoruz.

Maddi manevi destekte yetersiz kalıyor sanırım Hidayet.

Hakan
21.05.2017, 23:17
Obradovic Tofaş maçında fırça atmaya devam eder.
Şahsına büyük saygım var,yüzüne tükürük yedi ses çıkarmadı.

Oruç
21.05.2017, 23:27
Obradovic Tofaş maçında fırça atmaya devam eder.
Şahsına büyük saygım var,yüzüne tükürük yedi ses çıkarmadı.

Kafasında 100 tane oyun planı kuran adama saygı duymamak elde değil. Bir de Perasovic'e bak. Bak da sövme.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2017, 23:48
1 tane bile Türk oyuncunun olmamasına ne diyorsun??
Oly kadrosu daha Türk fenere göre

Bunu da kimse onemsemiyor dostum. Olympiakos'a onun icin saygı duyuyorum. Gecen mac yazmistim:

Aaron Jackson'a üzüldüm. Yoksa Oly'ye helal olsun. Yaklasik 143 dk.'yi Yunan oyuncularla gectiler. Bizim dokuz yabancili takımlara örnek olur belki.

*

Obradovic'in Udoh-Vesely konusundaki farkli metodunun yaninda bir onemli detay daha var. Fb, bu sezon Euroleague'de en düsuk tempo - en az pozisyon - en az saha ici sut atan takim olarak şampiyonluğa gitti.

Anıl C
22.05.2017, 00:11
Ilk defa ve böyle büyük bir kupanin kazanilmasinda Türk oyuncu olsa nolur olmasa nolur. Bence burdan vurmak fakir tesellisi gibi birsey. Sonucta o kupaya kendi kuluplerinin adini yazdirdilar. Ha onumuzdeki 5 yilda bi 2-3 kupayi daha yabancilar ile alirlar, belki o zaman Türk oyuncu olup olmadigi tartisilabilir. Tabi ki alt yapiya önem verilmeli lakin benim icin yine de basarida pay sahibi olanlarin milliyeti onemli degil. Onemli olan kulube baglilik, onemli olan basarinin devamliligi. Boyle boyle basarinin kulup kulturu oldugu yerde yerli oyuncu kalitesi, hatta yerli hoca kalitesi artar. Bunun ilk adimini atmislardi, bugun pekistirmektedirler.

Mustafa ÖZDEMİR
22.05.2017, 00:27
Bize tebrik etmek düşer

selcuk
22.05.2017, 01:05
isterseler nba kazansinlar

sikeci herzaman sikecidir

Manu61
22.05.2017, 01:33
Bu adam koç olarak Euroleague kupasını kazanacak inanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SERCmulP9YU

U.Sadıkoğlu
22.05.2017, 02:02
Bundan 6 yıl önce Trabzonspor Şampiyonlar Liginde tarihi bir müsabakaya çıkıyordu. Inter'in 87. Dakikada yediği golün akabinde Trabzonspor grubunu 3. Tamamlayıp yoluna UEFA da devam ediyordu. Tuhaf değil mi? Bugün birlik ve beraberlik edebiyatı kasanlar Trabzonspor'un oynayacağı bu kritik müsabaka ile aynı günde üstelik hafta içi olmasına rağmen Fb-Gs derbisi oynatıyordu.

Ve müsabakadan sonra fantastik manşetlerle adeta Trabzonspor'a 'sen ötekisin' diyordu.

Ben unutmadım. Ama birçok Trabzonsporlunun unuttuğuna şahit oldum. Mustafa Çelik'i çabuk unutmuş Trabzonsporlular. Namus davamız dedikleri varımız yoğumuz deyip sarıldıkları değerleri çabuk unutmuş Trabzonsporlular.

Aziz Yıldırım kurtuluş savaşını kazansa ben yine tebrik etmem, etmeyeceğim.

Hepinize tebrikler.

Oğuz ZEYTİN
22.05.2017, 06:58
Ilk defa ve böyle büyük bir kupanin kazanilmasinda Türk oyuncu olsa nolur olmasa nolur. Bence burdan vurmak fakir tesellisi gibi birsey. Sonucta o kupaya kendi kuluplerinin adini yazdirdilar. Ha onumuzdeki 5 yilda bi 2-3 kupayi daha yabancilar ile alirlar, belki o zaman Türk oyuncu olup olmadigi tartisilabilir. Tabi ki alt yapiya önem verilmeli lakin benim icin yine de basarida pay sahibi olanlarin milliyeti onemli degil. Onemli olan kulube baglilik, onemli olan basarinin devamliligi. Boyle boyle basarinin kulup kulturu oldugu yerde yerli oyuncu kalitesi, hatta yerli hoca kalitesi artar. Bunun ilk adimini atmislardi, bugun pekistirmektedirler.

Türk oyuncunun olup olmamasinin onemini yazin Eurobasket'te kadro olusturamayinca anlayacak herkes.

Ermanusta
22.05.2017, 08:04
Adamlar Futbolda silindiler,Basketle avunuyorlar

zafer6161
22.05.2017, 09:29
finali real cska oynar tahmin ediyordum.yanıldım,fb tl nin çok üstünde avrupanın ilk 5 takımı arasında...
şuda var,

basketbol futbol gibi değil,günlerce konuşulmaz.aha bugun bile unutuldu gitti,sadece takımın adına istatistiksel başarı yazılır,ve yeni heyecanlara doğru yol alınır,
heyecanı ise futboldan fazladır o ayrı

Murat'
22.05.2017, 10:52
Türk oyuncunun olup olmamasinin onemini yazin Eurobasket'te kadro olusturamayinca anlayacak herkes.
Fenerbahçe'de 1 dakika bile süre alamayan Barış Hersek'i kadroya alacaklar mesela.

ccd6167
22.05.2017, 11:19

Amaç yabancılarla başarılı olmaksa illa o zaman real madrid bayern için atsın bu kalpler sıkıntı yok..

Amaç ekol oluşturup ilerlemekse işin rengi değişiyor işte..

Mesela efesin bir ekolu vardı ve o takım başarılı oldu üstüste..

Pananın da bir ekolü vardı 2000 lerde onlarda başarılı oldu ama bunlarda yabancı sayılar zannetmiyorum yunan oyuncu sayısından fazla olsun..

Kusura bakmayon Türk basketbolunda eurolig yüzüğü sadece melih ve ahmet gibi 2 oyuncuda olacaksa varsın başarı gelsin.. Bu bizim için veyahut herhangi bir takım için de geçerli

ccd6167
22.05.2017, 11:23
Fenerbahçe'de 1 dakika bile süre alamayan Barış Hersek'i kadroya alacaklar mesela.

Veyahut çok süre alan ali muhammet gibileri de var.. Bu da başarı

UğurB
22.05.2017, 13:45
Fenerbahce ve basindaki adami tebrik etmem, hakkimiz teslim edene kadar FB ile ilgili bir sevinc yasamam mumkun degil.
FB'yi bir Turk takimi gibi gormedigimden, Turk oyuncunun olmamasi da o kadar batmiyor. Bugun bu kupayi Barcelona, Real Madrid, Panathinaikos ya da bir baska yabanci takim kazansaydi ne hissedeceksem, ondan fazlasini hissetmiyorum.
Ancak kocun ve oyuncularin emegini de yok saymak vicdanima sigmiyor. Obradovic, Udoh ve Bogdanovic, hem kalite olarak hem karakter olarak saygiyi ve tebrigi hak ediyorlar.
Ileride Olympiacos gibi kurulmus bir Turk takiminin bu basariyi yakalamasini diliyorum.

Abdülkadir Kılıç
22.05.2017, 14:48
Dün Fener kazansın diye heyecanlandım. Kim ne düşünür umurumda değil. Tebrik ediyorum kendilerini.

Mustafa YILMAZ
22.05.2017, 15:11
asker kaçağı, ırkçı, şikeci başkanı olan camia tebrik etmek dünyanın en kötü sesinden en kötü şarkıyı dinlemek gibi bir şey.

cidden aklım yetmiyor anlamak için hadi cezalarını çekseler aziz olmasa eyvallah ama hala ordalar senin sevincinin, övüncünün katili olmuş o .......

tebrik eden adamada saygı duymam.

balık hafızalı insanlar unutuyorlar her şeyi yada umursamıyorlar günlük yaşıyorlar. harbiden yazık.

aziz obra'ya söz geçiremez o yüzden ordalar. obra gitsin yine düz takım olacaklar.

elimde bir güç olsaydı şikebahçeyi tebrik eden tüm Trabzonspor'luları ülke değil dünya dışına atardım uzayın en deriiin boşluklarına

Oğuz ZEYTİN
22.05.2017, 15:47
Bu adam koç olarak Euroleague kupasını kazanacak inanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SERCmulP9YU

Müthiş... Altı üstü spor, fazlası değil. Hayatta daha önemli şeyler var.

Ekrem D.
22.05.2017, 20:23
Sadece cuma gunu oynanan Real Madrid ve dun aksam oynanan Olympiacos maclarini izledim. Fenerbahce ikisine karsi da oyunu domine ederek oynadi. Resmen eze eze aldi iki maci da. Kocu ve oyunculari tebrik etmek lazim.

Ekpe Udoh Nba'de oynadigi oyunun cok uzerine cikmis. Su haliyle Nba'e gitse dogu konferansinda bir takimda 30min/g oynayabilecek seviyede. Bogdan Bogdanovic, keza ayni sekilde pg dominant bir takimda ikinci top kullanan bir rolde gayet guzel katkilar verir - tekrar soyluyorum son 2 maci baz alarak konusuyorum.

Manu61
22.05.2017, 20:33
Sadece cuma gunu oynanan Real Madrid ve dun aksam oynanan Olympiacos maclarini izledim. Fenerbahce ikisine karsi da oyunu domine ederek oynadi. Resmen eze eze aldi iki maci da. Kocu ve oyunculari tebrik etmek lazim.

Ekpe Udoh Nba'de oynadigi oyunun cok uzerine cikmis. Su haliyle Nba'e gitse dogu konferansinda bir takimda 30min/g oynayabilecek seviyede. Bogdan Bogdanovic, keza ayni sekilde pg dominant bir takimda ikinci top kullanan bir rolde gayet guzel katkilar verir - tekrar soyluyorum son 2 maci baz alarak konusuyorum.

Bogdanovic'i seneye Sacramento'da izleriz artık. Divac yeni sezon için kendisini ikna etmiştir.

Ekrem D.
22.05.2017, 20:43
Bogdanovic'i seneye Sacramento'da izleriz artık. Divac yeni sezon için kendisini ikna etmiştir.
Olympiacos'un pivotu da iyiydi - Milutinov. Draft haklari Spurs'teymis galiba. Pop ondan birseyler cikarabilir mi sence?

28TS61
22.05.2017, 20:59
sikeci aziz yerliden bahsediyordu. baskette ise hic türk yoktu. medyamizda hic bu konuyu soramaz sikeci azize

Manu61
22.05.2017, 21:33
Olympiacos'un pivotu da iyiydi - Milutinov. Draft haklari Spurs'teymis galiba. Pop ondan birseyler cikarabilir mi sence?

Çok başarılı bir seçimdi kesinlikle başarılı olacağını düşünüyorum en azından iyi bir rotasyon oyuncusu olur. Potansiyelli bir oyuncu gelişime açık Popovich ile 1-2 sezon geçirme fırsatı olursa çok farklı bir oyuncuya dönüşebilir. Hücumu ve savunmayı aynı seviyede yapabilmesi çok önemli bir özellik.

Nba takımları Avrupalı oyuncuları gerçekten yakından takip ediyor. Samsun'da oynanan bir turnuvayı bile canlı takip etmek için gözlemci gönderiyor takımlar.

Cagdas Topal
24.05.2017, 11:10
şikeci şerefsizler kazandı keşke yunanlılar kazansaydı.

Oğuz ZEYTİN
05.06.2017, 11:46
Unicaja Malaga * Real Madrid * Barcelona * Saski Baskonia * Valencia

OLY * PAO

Efes * fb

Maccabi Tel-Aviv

Kızılyıldız

CSKA * Khimki

Zalgiris Kaunas

Milano

Son takım Almanya'dan...

*

Yani iki Türk takımı yerine iki İspanyol gelecek. Eskisi kadar takip etmesem de EL'yi bir Fransız ekibi olsa güzel olurdu.

ccd6167
05.06.2017, 19:42
Unicaja Malaga * Real Madrid * Barcelona * Saski Baskonia * Valencia

OLY * PAO

Efes * fb

Maccabi Tel-Aviv

Kızılyıldız

CSKA * Khimki

Zalgiris Kaunas

Milano

Son takım Almanya'dan...

*

Yani iki Türk takımı yerine iki İspanyol gelecek. Eskisi kadar takip etmesem de EL'yi bir Fransız ekibi olsa güzel olurdu.

Böyle bir organizasyon için sence ödül az değil mi hocam

Oğuz ZEYTİN
06.06.2017, 11:54
Böyle bir organizasyon için sence ödül az değil mi hocam

Reklam, bahis,TV yayini, urunlerin geliriyle tolere ediyorlar.

Gecen Carrefour'da Spalding EL toplar gordum, 100 TL.
13032

Oğuz ZEYTİN
06.07.2017, 18:52
Tofaş, ölüm grubuna düştü diyebilir miyiz?

Champions League, Eurocup'tan daha iyi olabilir bu sezon.

Oğuz ZEYTİN
11.07.2017, 13:05
Unicaja'da;

Kyle Fogg Çin'e
Kiralık Omic Efes'e
Eyenga Varese'ye gitti.

Jamar Smith ve Lafayette boşta.

*

Pivot Shermadini, kanat Milosavljevic ve şutör Salin alındı.

Murat'
11.07.2017, 13:36
Unicaja'da;

Kyle Fogg Çin'e
Kiralık Omic Efes'e
Eyenga Varese'ye gitti.

*

Efes Omic'i tutar mı Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
11.07.2017, 14:09
Efes Omic'i tutar mı Oğuz?

Unicaja'da iyi oynadı. Efes zaten Omic-Barac-Batista gibi uzunları kullanamayarak harcadı. Şimdi Stimac'ı alacakmış galiba. Onu da heder edecekler.

K. Simon transferi harika oldu. İnşallah adamı doğru kullanırlar. Çok yönlü ve rakibe ters gelen bir oyuncu. A. Jackson'ı kaçırdılar. Granger'ı tutmayacaklarsa (ki Granger- Ledo - Simon bence kağıt üstünde dengeli) T. Rice alırlarsa fena olmaz. Gerçi Ledo'yla uymayabilir Rice. Ama piyasada oyun kurucu kalmadı doğru dürüst.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2017, 11:55
Bu arada Unicaja'nın eski gardı Marcus Williams 14 asistle Euroleague rekoruna ulaştı.

* 17 oldu. Ve sadece 1 top kaybı.

Gs takım halinde toplamı 17.

Bu Marcus Williams ne yapıyor?

Yalnız ne maçtı ama... Sırp taraftarın öldürüldüğü geceydi.

Ya Huertel'in menajeri çok akıllı ya da Türkiye'de Huertel'den başka oyun kurucu tanıyan bilen basketbolsever yok.

Hey gidi... Efes-Heurtel söylentileri çıktığında yazmıştım. Olan Efes'in iki buçuk senesine oldu.

Oğuz ZEYTİN
13.07.2017, 08:18
Alper Yılmaz A. Jackson, S. Markovic, J. Theodore, S. Larkin'in listede olduğunu söylemişti. Josh Adams'ı almış.

Bahadır Şimşek
13.07.2017, 09:29
Efes'in transferleri beni pek tatmin etmedi. Top8 zor olacak gibi sanki. Cedi de gitti yerini dolduracak bir yerli zor şu anda.

Ayrica bu yabancilari nerden buluyorlar?

Siz nasıl yorumluyorsunuz Efes transferlerini?

Oğuz ZEYTİN
14.07.2017, 07:09
Maxim'i neden bıraktılar? Şimdi Samet'i de Bjk'ye verdiklerini okudum. Dunston ve Simon seyredilir, diğerleri için bir şey diyemem.

Manu61
14.07.2017, 10:53
Efes McCollum ile imzalamış.

Oğuz ZEYTİN
17.07.2017, 07:43
Unicaja'da;

Kyle Fogg Çin'e
Kiralık Omic Efes'e
Eyenga Varese'ye gitti.

*

Huertas'ı almış Unicaja. Şöyle bir kadrosu oldu:

PG: Nedovic - Huertas - Diaz

SG: Salin - Milosavljevic

SF: Waczynski - Diez

PF: Brooks - Suarez

C: Musli - Shermadini - Okouo

Amerikalıları temizledi Plaza. Jamar Smith - Lafayette - Kyle Fogg yerine Huertas - Salin - Milosavljevic geldi.

Oğuz ZEYTİN
01.08.2017, 15:50
Huertas haysiyetsizi son anda Baskonia'ya gitmiş. Yerine Ray McCollum geldi.

Oğuz ZEYTİN
04.08.2017, 07:19
James Augustine -> Malaga

Oğuz ZEYTİN
16.08.2017, 07:30
Devin Smith emekli olmuş. Chuck Eidson'la birlikte EL'nin son 10 yılındaki en verimli ve çok yönlü iki forvetinden biriydi benim için. Türkiye'de kıymeti bilinmeyenlerden...

UğurB
21.08.2017, 22:30
Chuck Eidson'a ben hiç ısınamamıştım...

Oğuz ZEYTİN
25.09.2017, 11:14
Unicaja Malaga 2017-18 Değerlendirmesi

https://es.vavel.com/baloncesto/acb/unicaja-malaga/825419-guia-vavel-unicaja-malaga-201718.html

Ogün YAZICI
12.10.2017, 12:37
https://fantasychallenge.euroleague.net/#login

Eurolig ile birlikte resmi fantasy challlenge oyunu da başlıyor bugün.
Geçen yıl tanıştığım için BMN'nin de bir ligi var mı içinde bilmiyorum.
Oluşturabilriz aslında

Oğuz ZEYTİN
13.10.2017, 08:44
Şanlı Unicaja Malagamiz, öyle şampiyon filan dinlemez.

Musli ilk defa oynadı bu sezon. Ligdeki Fuenlabrada macinda Nedovic dışında katki veren olmamıştı. Dun aksamsa bütün takim mücadele etti.

Bahadır Şimşek
13.10.2017, 10:55
Efes'in kadrosunu beğenen var mı?

Son yılların en kötüsü gibi geldi bana.

Bir de bu takım Doğuş Balbay'dan ne zaman kurtulacak? Başka yerli guard mı yok ülkede?

Hakan
20.10.2017, 22:05
Heurtel yine harika oynayıp mal bir üçlük denemesiyle maçı verdi.

Bahadır Şimşek
20.10.2017, 23:20
Yani geçen hafta da eleştirmiştim Efes'i ama hakikaten çok kötü bir takım olmuşlar. Acilen oyun kurucu ve iyi bir dış atici almazlarsa bu sezon 15 galibiyet alamazlar ve top8 göremezler Euroleague'de.

Yani Heurtel'i gönderip benzer bir oyuncu olan Mccolum'u getirmek de ayri bir başarı...

axelman
20.10.2017, 23:52
Şu Doğuş Balbay'ın yıllardır Efes kadrosunda olmasının mantıklı bir açıklaması yok. Adam yılda 2 maç oynuyor o da bizim maçlar.Efes'in kadro çorba gibi. Doellman gelişi ile belki daha iyi yap kurulabilir.

Hakan
21.10.2017, 01:22
Şu Doğuş Balbay'ın yıllardır Efes kadrosunda olmasının mantıklı bir açıklaması yok. Adam yılda 2 maç oynuyor o da bizim maçlar.Efes'in kadro çorba gibi. Doellman gelişi ile belki daha iyi yap kurulabilir.

İkinci çeyrekte Doğuş'un girmesiyle maç ortaya geldi.Göksenin,Doğuş gibi adamların rotasyonda her zaman yeri vardır

Manu61
25.10.2017, 00:05
Doncic konusunda isyan bayrağını ilk hangi koç açacak merak ediyorum. Hepimizi heyecanlandıran bir yetenek ancak maç içinde bu kadar komik bir şekilde korunması hiç hoş değil. Rakibe adeta pençe attığı pozisyonlarda faul çıkmıyor ama top elindeyken bu çocuğa yaklaşmak bile faulle cezalandırılıyor.

Oğuz ZEYTİN
26.10.2017, 08:05
EL'ye 0-3'le giren Baskonia'da Prigioni'nin görevine son verildi. Ligde de 2-3'ler...

*

Dün Buducnost-Gs maçını seyrettim. Çok kötü oynuyor Galatasaray.

Oğuz ZEYTİN
27.10.2017, 17:16
Gelecek hafta şanlı Malagamızı seyretmeye gelen var mı?

http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=38&seasoncode=E2017

Oğuz ZEYTİN
27.10.2017, 19:54
Sizce Efes kaybederse Perasovic gider mi/gitmeli mi?

*

Adams-Ledo-Doellman oyundayken Efes savunması neredeyse hiç yok. Simon ve Dusnton'a üzülüyorum. İki uzunla oynayıp Dunston'ı potadan uzaklaştırmak büyük hata.

Manu61
27.10.2017, 20:27
Sizce Efes kaybederse Perasovic gider mi/gitmeli mi?

Kesin gitmez diyemiyorum malum Ataman boşta.

Şu takıma iyi bir oyun kurucu almamaları bütün kadroyu kötü gösteriyor. Yinede en büyük sorunları Trabzonspor gibi savunma yapmaları sanki.

Oğuz ZEYTİN
27.10.2017, 20:34
Kesin gitmez diyemiyorum malum Ataman boşta.

Şu takıma iyi bir oyun kurucu almamaları bütün kadroyu kötü gösteriyor. Yinede en büyük sorunları Trabzonspor gibi savunma yapmaları sanki.

Savunma öyle. Geçen sene Zalgiris'te dinamizmin sembolüydü Motum. Ondan bile faydalanamıyorlar. Tamamen birebirlere kalmış, el üstü girerse oyunda kalan bir takım görüntüsündeler.

Ogün YAZICI
27.10.2017, 23:10
Gist Wannamaker'a 61-64 iken öyle bir blok vurdu ki hayatımda en izlediğim en keyifli bloklardan biri olabilir.
Atmosfer de dozunu artımış olabilir
Oy oy oy oy
Pappas'ın son saniye üçlüğüyle kazandılar
İnanılmaz

Manu61
27.10.2017, 23:27
Pappas son çeyrek harika işler yaptı maçın sonu gerçekten iyiydi. Bu arada Sloukas saha içinde tamamen kaybolmuş gibiydi bir tane olumlu iş yapmadı. Singleton kendisini iki pozisyonda çok güzel blokladı. Gece gece keyiflendim.

axelman
27.10.2017, 23:30
Bu Obra'nın yerli alerjisi de acayip. Sloukas leş attı 2.yarı, dönüp Sinan'a bakmadı bile.Perasoviç yapsa medya yıkar ortalığı Obra'ya gelince ses yok. Sinan'da eurolig oynayacam hayaliyle geldi havlu salllıyor ona da iyi oldu. Ha yenildiler has oldu orası ayrı.

UğurB
01.11.2017, 21:08
Efes konusunda kısa bir değerlendirme yapayım.
Bence ciddi bir PG sorunu var.
Acil yoldan Adams ile yollar ayrılıp saf bir PG bulunmalı. Mesela Quino Colom.
Brown'un eksikliği takımı çok etkiledi. EL'de de Muriç'in yokluğu savunma sertliğini etkiledi.
Perasoviç'in kısa süreler kullanması gereken Dunston-Stimaç'a gerektiğinden fazla beraber sure vermesi, savunmaların içeriye gömülmesine, zaten yetersiz olan dış şut nedeniyle de hücumun verimsiz olmalarına yol açıyor.

Colom - Mc Collum - Doğuş
Ledo - Onuralp
Simon - Muriç - Birkan
Brown - Motum - Berk
Dunston - Stimaç

kötü bir kadro olmaz. En azından play off yapabilecek bir kadro.

Oğuz ZEYTİN
02.11.2017, 06:38
Efes konusunda kısa bir değerlendirme yapayım.
Bence ciddi bir PG sorunu var.
Acil yoldan Adams ile yollar ayrılıp saf bir PG bulunmalı. Mesela Quino Colom.
Brown'un eksikliği takımı çok etkiledi. EL'de de Muriç'in yokluğu savunma sertliğini etkiledi.
Perasoviç'in kısa süreler kullanması gereken Dunston-Stimaç'a gerektiğinden fazla beraber sure vermesi, savunmaların içeriye gömülmesine, zaten yetersiz olan dış şut nedeniyle de hücumun verimsiz olmalarına yol açıyor.

Colom - Mc Collum - Doğuş
Ledo - Onuralp
Simon - Muriç - Birkan
Brown - Motum - Berk
Dunston - Stimaç

kötü bir kadro olmaz. En azından play off yapabilecek bir kadro.

Heurtel gelmeden once Colom'u yazmıştım abi:

PG arayan takımlarımız Bilbao'daki Colom'u getirseler... Euroleague deneyimi yok ama Huertel'e dökecekleri paraya yazık.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2017, 22:13
Malaga kazandı. Çok uzun yorum yapmayacağım. Malaga hücumda istediği her şeyi ama her şeyi yaptı. Üçüncü çeyreğin başında skor bulamazken bile ya çembere gitti ya da boş şutu yarattı. Efes bence bunu düşünmeli. 9 farkı yakalayıp evinde maç verdi.

*

Şanlı Malaga için ikinci Türk takımını yenmek ayrı bir detay.
*
Shermadini'nin iki bloğu da klastı.
*
Simon ve Dunston'ın nefesine yine yazık oldu. Keşke Malaga'da olsalar...

*

Hani hep coaching diyoruz ya, Plaza öyle güzel bir örnek gösterdi ki bu akşam. 69-72'ydi galiba. Efes hücumunda bir zone! Doğuş'a kaldı top... Dunston hücum ribaundunu alsa da dışarı attı. Sonraki Efes hücumunda da zone'a karşı Simon kaçırdı.

*

Şimdi istatistik kağıdına baktım, 47 şut kaçırmış Efes.

Oruç
03.11.2017, 22:19
Efes bu kadroyla bu sezon hiçbir şey yapamaz. 9 sayı önde olup maç vermek de ancak Perasovic gibi bir koçun yapabileceği bir iş. Bostan korkuluğu gibi duruyor kenarda.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2017, 23:57
Malaga kazandı. Çok uzun yorum yapmayacağım. Malaga hücumda istediği her şeyi ama her şeyi yaptı. Üçüncü çeyreğin başında skor bulamazken bile ya çembere gitti ya da boş şutu yarattı. Efes bence bunu düşünmeli. 9 farkı yakalayıp evinde maç verdi.

*

Şanlı Malaga için ikinci Türk takımını yenmek ayrı bir detay.
*
Shermadini'nin iki bloğu da klastı.
*
Simon ve Dunston'ın nefesine yine yazık oldu. Keşke Malaga'da olsalar...

*

Hani hep coaching diyoruz ya, Plaza öyle güzel bir örnek gösterdi ki bu akşam. 69-72'ydi galiba. Efes hücumunda bir zone! Doğuş'a kaldı top... Dunston hücum ribaundunu alsa da dışarı attı. Sonraki Efes hücumunda da zone'a karşı Simon kaçırdı.

*

Şimdi istatistik kağıdına baktım, 47 şut kaçırmış Efes.

Aklın yolu bir, Plaza aynısını söylemiş: Hücumda içeriden dışarıdan istediğimiz şutları bulduk.

http://basketdergisi.com/m/joan-plaza-iceriden-disaridan-serbest-atistan-istedigimiz-butun-sutlari-yakaladik.html

Bahadır Şimşek
04.11.2017, 01:24
Uzun koç gitmedi mi hala? Bugun Doellman oynamamiş sakat mıydı acaba?

Hep ayni şeyi söylüyorum ama takım kimyasi bu kadar bozuk bir kadroyu bizim takim bile kuramazdı sanirim.

Hakan
04.11.2017, 12:28
Muric Eurocup oyuncusu.Ledo yerine Heurtel bile kalsa daha mantıklıydı.
Hem Ledo hem McCollum,bile bile lades.

champions
10.11.2017, 00:19
Efes son çeyreğe 10 sayı önde giriyor Barcelona deplasmanında. Ledo öne çıkan isim oldu. Barca çok kötü. Bakalım koruyabilecekler mi?

Kazandılar, 14 farktan az kalsın maçı vereceklerdi. Mccollum 4/4 3 sayı, Stimac 9/10 2 sayı. 3 oyuncudan 64 sayı.

UğurB
10.11.2017, 17:17
Heurtel'in Efes'e en buyuk katkisi bu mac oldu :)
Heurtel'in 2.5 yilda verdigi zararlarin benzerini Barca'ya da vermeye baslamis.
Ustelik yaninda Granger kalibresinde bir guardda yok.

Efes dun aksam iyi yuzdeyle dis sut attigi icin kazandi.
Galibiyet yaniltmasin, yapisal sorunlar aynen duruyor.

Efes'in dun aksam ki macta en verimli besi beraber oynadiklari 3 dakika icerisinde +8 fark yakalayan McCollum, Ledo, Muric, Motum, Stimac besi.
Bu bilgiyi Togan Karatas vermis.

Yazisi da guzel...

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yazarlar/togan-karatas/heurtele-tesekkurler-40640196

Oğuz ZEYTİN
10.11.2017, 17:41
Heurtel'in Efes'e en buyuk katkisi bu mac oldu :)
Heurtel'in 2.5 yilda verdigi zararlarin benzerini Barca'ya da vermeye baslamis.
Ustelik yaninda Granger kalibresinde bir guardda yok.

Efes dun aksam iyi yuzdeyle dis sut attigi icin kazandi.
Galibiyet yaniltmasin, yapisal sorunlar aynen duruyor.

Efes'in dun aksam ki macta en verimli besi beraber oynadiklari 3 dakika icerisinde +8 fark yakalayan McCollum, Ledo, Muric, Motum, Stimac besi.
Bu bilgiyi Togan Karatas vermis.

Yazisi da guzel...

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yazarlar/togan-karatas/heurtele-tesekkurler-40640196

Abi,

McCollum-Ledo-Muric-Dunston-Stimac beşi 1:30 dakikada +5 yaptı.

En verimsiz beş de McCollum-Ledo-Simon-Motum-Dunston. 3:30'da (-5).

Bahadır Şimşek
13.11.2017, 09:23
Motum'un oynadığı dakikalardaki bir beşe en verimli beş diye nasıl yazılmış hayret gerçekten.

Cuma günkü maç özelinde en verimli LEŞ olabilirdi ancak.

UğurB
13.11.2017, 10:37
Efes'te de bizde olan sorun var.
Oyuncu ozelliklerine uygun besler yaratilmiyor.

Misal Ledo ve McCollum sahadaysa EL icin mutlaka Muric sahada olmali. Simon ancak ve ancak Ledo, McCollum'dan biri sahadaysa olabilir.
Motum oyunu yaymaniz gereken anlarda sahada olmali. savunmada eksiklikleri var ve yaninda Dunston ile oynarsa bu eksiklikleri azaltilabilir.
4 numaradan iyi sut atan, iceri kat eden oyuncu yok. Topsuz oyunda hucumda etkili. Motum bunlari yapabilen oyuncu. Brown'dan farkli bu takima getirecegi en onemli ozellik topsuz oyunda.

Maccabi ve Panathinaikos maclarindan sonra Efes'in saada kalan besleri uzerine bir calisma yapacagim.

champions
14.11.2017, 23:01
Efes ilk yarıyı yine önde kapadı. 35-47 Mccolum 6/7 3 sayı
Pana favori olduğu maçta Khimki'ye karşı çok rahat. 46-27 Denmon 5/6 3 sayı
Madrid 2. çeyreği devam eden maçta Baskonia deplasmanında 21 sayı geride:)

Efes bu deplasmanı da galibiyetle geçerse içeride Pana karşısında ne yapacak çok merak ediyorum.

Efes son çeyreğe 6 sayı önde giriyor.
Baskonia iyda Madrid'e 64 sayı attı. % 77 2 s %52 3 s %100 ft

Efes 20 farkla bitirdi maçı, Mccollum 31 sayı.
Efes-Pana güzel maç olacak, Pana'nın rahat almasını bekliyorum.
Madrid de hala 20 fark geride son 5 maçta 4. yenilgileri olacak.

Zalgirisin Milano deplasmanında 30 farktan sonra Malaga deplasmanında da 16 sayı önde olması da alkışı hakediyor.

Tunç Tosun
14.11.2017, 23:39
Bu McCollum niye turnike gibi adım atarak 3lük atıyor??

Oruç
14.11.2017, 23:43
Efes Maccabi deplasmanından 72-92 galip dönüyor. McCollum 8/11 üçlük ve 31 sayı ile müthiş oynadı.

Hakan
14.11.2017, 23:47
Adam göz yaşı damlası ile üçlük soktu.Bunu en son Navarro'dan görmüştüm.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2017, 06:47
Nedovic'in yokluğunda, 20 sayı geriden gelip maçı uzattı Malaga. Uzatmada da son topta kaybetti.

Manu61
15.11.2017, 23:59
Barcelona 26 sayı farkla öne geçtiği maçta Bamberg'e mağlup oldu.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2017, 06:41
Barcelona 26 sayı farkla öne geçtiği maçta Bamberg'e mağlup oldu.

Hem Heurtel hem Seraphin'e sahip olmanın yan etkisi...

Bahadır Şimşek
16.11.2017, 10:07
Barca Efes'in leşlerini almaya başladıktan sonra sıradanlaştı.

Önce Perperoğlu, şimdi Heurtel ve belki aklıma gelmeyenler de vardır.

champions
16.11.2017, 13:46
Fb çok kötü oynadığı maçta iy sonunda 10 farkı yakalamasına ve geriden gelip maçı uzatmaya götürmeyi becermesine rağmen Oly'ye yenildi. Cska'nın paramparça etmesi lazım bu Fb'yi.
Barcelona'nın ne kadar kötü bir takım olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Vasat bir takıma nereden maç verdiler.
Milano'nun deplasmanda Vale'yi yenmesi de epey sürpriz. Jerrels 30 sayı attı.

Akşamki maçta Efes'in neler yapacağını merak ediyorum. Pana'nın rahat kazanmasını bekliyorum.
30 farklı Madrid galibiyetinden sonra Baskonia'nın Zalgiris deplasmanında alacağı sonuç da merak konusu.
Madrid 3 maçlık yenilgi serisini içeride Malaga'yı yenerek son verir sanırım.

Oruç
16.11.2017, 22:16
Mccollum tam mal. Heurtel'e sövüyorduk daha beteri varmış.

Manu61
16.11.2017, 22:24
Calathes ders verdi diyebiliriz. Özelikle ilk yarıda ters eşleşme gördüğü anda asisti yaptı. Efes'in kısaları ise tam tersini yaptı. Efes bu oyun tarzıyla garip garip galibiyetler alabilir ama asla yarışmacı bir takım olamaz.

Hakan
16.11.2017, 22:42
Vujacic,Savanovic zamanları sonrası ilk kez Efes maçı için Sinan Erdem'deydim,yine aynı loserlığımız devam ediyor.

Calathes hayatının maçını oynadı,aynı zamanda hayatının küfrünü yedi.

champions
16.11.2017, 23:12
Baskonia 30 farktan sonra Zalgiris deplasmanında da 20 farkla kazandı. Kritik galibiyet. İçeride daha çok kazanabilirler.
Khimki'nin evinde Maccabiye yenilmesi bulunduğu yeri o kadar da haketmediğini gösteriyor bence. Evinde Efes'ten 20 fark yiyen Maccabi'nin 5g yapması da enteresan. Diğer 2 yenilgileri de tek farkla Oly'ye ve 4 farkla Kızılyıldızaydı.
Efes kazanabileceği maçta kötü Pana'ya yenildi. Ledo Mccollum Simon, 2/13 3 s attılar. Diğer tarafta Calathes 29 sayı 9 rib 10 as.Pana'yı bugün beğenmedim karşılarında biraz iyi bir takım olsa çok rahat yenilmişlerdi.

Yarın Cska'nın çok rahat kazanmasını bekliyorum.Fb Oly maçından sonra bir tepki gösterebilecek mi bakalım.
Milano Bamberg maçı ortada olsa da Milano'yu bir adım önde görüyorum.
Barca-Vale 2 kötü takımın maçı.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2017, 23:48
3. çeyrekte Motum ve Muric'in arka arkaya yediği bloklar Ben Wallace ve Rasheed Wallace'in eskiden vurduğu blokları anımsattı.

UğurB
17.11.2017, 10:01
Dunku macta Efes bu sezon ki en yuksek asist rakamina ulasti. 18
En yuksek 2 sayilik yuzdesini yakaladi. %63
Dun gecenin uc temel sorunu vardi ve malesef hepsi koc temelli sorunlardi:
1. Ledo oyunda neredeyse hic yoktu. 20 dakika sahada kaldi ve onun sahada oldugu surelerde Efes, Pana'dan 20 sayi fark yedi. Ustelik bu surede 9 sut kullandi ve sadece 2 tanesinde isabet bulabildi. Daha da kotusu her zaman katki verdigi ribauntlarda da yoktu.
2. Gunun en iyisi Motum'u ozellikle 4. periyodda kenarda unuttu.
3. Pascual'in ozellikle 4. periyodun son 5 dakikasinda kullandigi iki oyun akli Calathes-Pappas formulune cozum uretememesi.
Tum bu faktorlere ragmen maci kazanabilir miydik? Evet.
Sezon boyunca 3/19 3 sayilik kullanmis olan Calathes 3/4 atti, ozellikle ikisi tam sure biterken atilmis olanlardi. Normalde tum coachlar Pana'ya karsi Calathes'in sutlarini riske ederler. Gunune denk gelmesi bir sanssizlik.
Hakem kararlari da kritik yerlerde aleyhimize gelisti. Sportmenlik disi faul karari dogru olmasina ragmen verilme sekli yanlisti. Videodan karar degisti.
Ancak en cok takildigim nokta, Antetekoumpo'ya yaptigi faul sonrasi abartili reaksiyonuna hicbir sey calinmamasi ve sportmenlik disi faul sonrasi kullandiklari hucumda Pappas'in sanki faul varmis gibi abartili vucut hareketine ve sonrasinda topu kaybetme noktasinda ayagiyla topu kontrol etmesine hicbir sey calinmamasi. Basabas giden macta bu kucuk nuanslar cok can yakabiliyor.

champions
17.11.2017, 22:30
Fb kazandı. Çok değişik maç oldu. Önce antrenman yapar gibi 18 fark öne geçtiler. Sonra Cska 11-0 seriyle geri gelip 2. yarıda öne de geçti. Son çeyrekte 5 fark geriye düşen fb oradan 7 fark öne geçmeyi becerdi. Oradan efsane bir şekilde maçı vereceklerdi ki maç uzatmaya gitti. Yine 5 fark öne geçtiler derken yine beraberlik oldu ve en sonunda son sn basketiyle kazandılar. Vesely 31 sayı attı.

Dünkü maçta da Real mağlubiyet serisini Malaga'ya 32 fark atarak bitirdi. Efes içeride bu Malaga'ya yenilmişti.

Milano'da Goudelock yokmuş sanırım. Bu durumda Bamberg'in kazanması lazım.

3 çeyrek üstün oynayan Bamberg son çeyrekte 19-0 seri yiyerek kaybetti:) Gerçekten çok dengesiz takımlar. 20 küsür farktan Barca'yı yen, rahat kazanabileceğin maçta hiçbir şey oynamayan Milano'dan 19-0 seri yiyip yenil.

Oğuz ZEYTİN
21.11.2017, 11:16
Efes Z. Dragic'i alıyormuş. Çok iyi oyuncu ancak NBA denemesi sonrası formsuz. Saf oyun kurucu olmayınca Simon ve Dragic gibi oyun zekası yüksek tamamlayıcı parçalar çok değerli kalıyor. Keşke bu oyuncuların yanında Marcus Brown, T. Langdon tadında net bir şutörü olsaydı...

McCollum - Adams - Doğuş

Simon - Dragic

Ledo - Muric - Birkan

Motum - Brown

Dunston - Stimac

Bu kadar yabancıya karşıyım. Yine de güzel kadro.

UğurB
22.11.2017, 11:01
Efes Z. Dragic'i alıyormuş. Çok iyi oyuncu ancak NBA denemesi sonrası formsuz. Saf oyun kurucu olmayınca Simon ve Dragic gibi oyun zekası yüksek tamamlayıcı parçalar çok değerli kalıyor. Keşke bu oyuncuların yanında Marcus Brown, T. Langdon tadında net bir şutörü olsaydı...

McCollum - Adams - Doğuş

Simon - Dragic

Ledo - Muric - Birkan

Motum - Brown

Dunston - Stimac

Bu kadar yabancıya karşıyım. Yine de güzel kadro.

Adams yerine saf bir oyun kurucu mesela Quino Colom ile takim cok farkli olabilir.
Hatta Dragic transferi ile Ledo'dan bile vazgecilebilir.

Mevcut kadro:

McCollum - Adams - Doğuş

Simon - Dragic - Onuralp

Ledo - Muric - Birkan - Muhaymin

Motum - Brown - Berk - Yigitcan

Dunston - Stimac

Harun-61
22.11.2017, 11:30
Efes bu Adams denen adami nerden buldu cok merak ediyorum.
O pozisyona cok daha kaliteli adam olmasi gerekiyor.

Oruç
24.11.2017, 08:43
Adams ve Mccollum ile bu sene ızdırap olacak. Kadro kalitesi zaten kötü ama 1 numara tercihi çok ama çok kötü. Zalgris'e de yenildi Efes.

Oğuz ZEYTİN
24.11.2017, 17:39
Ulanovas'ın kariyer gecesi olmuş. Geçen de Malaga'ya son saniyede atıp maçı kazandırmıştı.

UğurB
27.11.2017, 11:03
Radonjic > Efes soylentileri cikmaya basladi.

Hakan
30.11.2017, 20:02
https://youtu.be/pBqojKWKons

Hazır Milano maçı,Planinic'i anmadan olmaz.

UğurB
01.12.2017, 14:43
Dun aksam Efes-Milano macini izlerken gozlerim kanadi.
Eurocup bile coktu iki takima.

Oğuz ZEYTİN
15.12.2017, 15:08
Milaknis, Jasikevicius'u çıldırtmış. EL tarihinin en iyi atıcılarından biri Milaknis ve şutu da sokuyor. Ona rağmen Jasikevicius sinirleniyor. Büyük koç olacak bence.

Hakan
15.12.2017, 15:20
Milaknis, Jasikevicius'u çıldırtmış. EL tarihinin en iyi atıcılarından biri Milaknis ve şutu da sokuyor. Ona rağmen Jasikevicius sinirleniyor. Büyük koç olacak bence.Sokamasaydı Fenerin potaya gidecek kadar vakti vardı.
Sarunas'a çok hak verdim orda.

Oğuz ZEYTİN
15.12.2017, 15:23
Sokamasaydı Fenerin potaya gidecek kadar vakti vardı.
Sarunas'a çok hak verdim orda.

Onu düşündüğü için büyük koç olur. Maçtan sonra "Şut girmeseydi, takımdan keserdim" demiş.

Harun-61
15.12.2017, 18:18
Kostas Soloukas'in gereksiz zorlamsi ile maci verdi fenev.

Oruç
15.12.2017, 22:48
Efes’ten bir halt olmaz bu sezon. Elindeki maçı verdi yine.

UğurB
17.12.2017, 00:36
Peras kovuldu... Ergin Ataman deniyor.

Bahadır Şimşek
18.12.2017, 08:26
1 sezon önce bu zamanlar yazmistik bu koçtan bir sey olmaz diye. Karar çok ama çok gec geldi, olan bu sezona oldu.

Sefer A.
20.12.2017, 21:15
Haydi Efes, haydi Ergin hoca...

Ergin hocanin bize bir yamugu tersligi falan olmus mudur geçmiste ? ona göre saygimi gözden geçiririm :)

Perasoviç epeydir can skmaya baslamisti, sonuçlara arada bakiyordum ama hiç izlemiyordum Efes'i, simdi izlemeye baslarim en azindan Yurolig'de =)

Oruç
20.12.2017, 22:10
Efes son çeyrekte dağıldı ve yine kaybetti.

UğurB
21.12.2017, 09:11
Dun aksam Efes bu sezon ilk defa bir plan uzerinden hucum etmeye basladi. Bu onemli bir gelisme.
Ancak McCollum, Dragic, Simon, Brown (dun aksam cok kotuydu), Dunston, Motum, Stimac rotasyonunun disina ciktigi anda, ozellikle Adams ve Ledo'nun sahada oldugu donemde, Perasovic'in takimini gorduk.
Bildigimiz Ergin Ataman en gec hafta sonuna Adams ve Ledo'nun biletlerini ellerine verir.
Benim tahminim Dogus iyilestikten sonra ve yavas yavas Onuralp'i rotasyona katacaktir.
Olympiacos maci cok zor. Gelecek hafta ki Brose maci Ergin ataman'li Efes'in ilk testi olacak.

Oğuz ZEYTİN
21.12.2017, 14:02
Nedovic & Augustine ikilisi çok formda. Geçen haftaki Khimki maçında da pozitif oynamışlardı.

UğurB
21.12.2017, 14:26
Oğuz ZEYTİN

Takimina PG sececeksin elinde iki alternatif var:

Nemanja Nedovic mi, Stefan Markovic mi?

Oğuz ZEYTİN
21.12.2017, 14:26
@Oğuz ZEYTİN (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=31952)

Takimina PG sececeksin elinde iki alternatif var:

Nemanja Nedovic mi, Stefan Markovic mi?

Ben Markovic'ciyim abi. :)

Oğuz ZEYTİN
22.12.2017, 00:04
J. Thompson 1 dakikada 3 faul...

Tyus her eve lazım.

Harun-61
22.12.2017, 11:46
J. Thompson 1 dakikada 3 faul...

Tyus her eve lazım.

hani futbol icin derler ya, 90 dakika degil 180 dakka olsa yine kazanamazdik fb'de dün öyle oynadi. Berbat ötesi.

UğurB
22.12.2017, 13:01
Ben Markovicci'yim abi. :)

Ben de Markovic'ciyim.
Bu adamin Banvit'te neden sure alamadigini hic anlamadim.

Oğuz ZEYTİN
22.12.2017, 21:02
Simon ve Dragic'in yanına üçüncü dış oyuncuyu (Özellikle şutör) bulsa Efes rahatlayacak.

Sefer A.
22.12.2017, 22:03
Ya yeter yaa yediginiz 3'lükler bee

Sefer A.
22.12.2017, 22:06
Savunmada bizim takim gibi acemi bu Efes

Sefer A.
22.12.2017, 22:10
Yazik gerçekten, averaj takimi olmus kalmis Efes, bu nedir yaa...

Oğuz ZEYTİN
22.12.2017, 22:12
Ledo'nun çember dövmesi filan neyse de McCollum'un hücum tercihleriyle Brown'ın savunmada kötü oynaması Simon'la Dragic'in mücadelesini çöpe attı.

Oruç
22.12.2017, 22:20
Takımda düzgün bir tane oyun kurucu olmuş olsaydı bu maçı alırdı Efes. Hatta +3 galibiyet fazlası olurdu muhtemelen. McCollum nedir arkadaş yahu.

Oğuz ZEYTİN
23.12.2017, 10:46
Daye, Jerusalem'den ayrılmış. Efes alsın işte, Dunston oyundayken 3-4 oynatır onu Ataman. Maç başına 2 üçlük soksa, yeter...

UğurB
25.12.2017, 10:30
Efes'in ihtiyaci oyun kurucu.
Mike James'i Phoenix birakmis diye adini cok dillendirenler var ama Mike James Efes'e care olmaz.
Efes'in asist yonu kuvvetli zamaninda oyunculari topla bulusturacak bir oyuncuya ihtiyaci var.
Markovic, Colon gibi oyuncular.
Partizan'da Nigel Williams Goss var o da olur.

Oğuz ZEYTİN
27.12.2017, 06:52
Tofas, Eurocup'tan elendi. Berbat bir son çeyrek oynadilar. Raymar Morgan faul sokamadı, Barış basit top kaybı yaptı, savunmada Reynolds'i tutamadılar. Kadji çok istikrarsız.

UğurB
27.12.2017, 09:00
Ne kadar enteresan.
O kadar iyi baslayan Tofas elendi, berbat baslayan GS turladi.

Oğuz ZEYTİN
29.12.2017, 15:33
Ne kadar enteresan.
O kadar iyi baslayan Tofas elendi, berbat baslayan GS turladi.

Barış Ermiş çok kötüydü benim seyrettiğim bölümde. Kadji de istikrarsız. Gs'de ise Hardy Taylor geldikten sonra ritm buldu.

*

Malaga son dört maçı aldı. Dün de İsrail'de kazandı. Yine Nedovic...

*

Efes Toney Douglas'ı almış. Florida St. çıkışlı. O okuldan çıkan epey oyuncunun yolu Türkiye'ye düştü. Dulkys, Antep'te oynayan Swann, Ralph Mims vardı ve bizde oynayan Derwin Kitchen hatırlayabildiklerim.

axelman
29.12.2017, 17:45
Efes Toney Douglas'ı almış. Florida St. çıkışlı. O okuldan çıkan epey oyuncunun yolu Türkiye'ye düştü. Dulkys, Antep'te oynayan Swann, Ralph Mims vardı ve bizde oynayan Derwin Kitchen hatırlayabildiklerim.
Efes'in kaçınçı yabancısı oldu bu 11-12. yabancıları çorba gibi takım devamlı yeni malzeme katıyorlar tadı hiçbir şeye benzemiyor.

UğurB
02.01.2018, 12:43
Efes'in kaçınçı yabancısı oldu bu 11-12. yabancıları çorba gibi takım devamlı yeni malzeme katıyorlar tadı hiçbir şeye benzemiyor.

Bu sezon kadroya katılan 10. yabancıları:

Bryant Dunston ve Derrick Brown geçen sezondan kalan 2 yabancıydı.
Ricky Ledo, Josh Adams, Errick McCollum, Brock Motum, Krunoslav Simon, Vladimir Stimaç, Edo Muriç sezon başında kadroya katılan 7 yabancı.
Sezon içerisinde kadroya Justin Doellman ve Zoran Dragiç katıldı. Son olarak Toney Douglas.
Bunlardan Edo Muriç ve Justin Doelmann ile yollar ayrıldı. Ergin Ataman'ın açıklamasına göre Ricky Ledo ve Josh Adams ile de yollar ayrılacak.
Sezon başı kadro mühendisliği o kadar kötü yapıldı ki. Hala Ergin Ataman 3-4 oynayabilecek bir oyuncu istiyor.

Toney Douglas, Errick McCollum, Krunoslav Simon, Zoran Dragiç, Derrick Brown, Brock Motum, Bryant Dunston ve Vladimir Stimaç kalan yabancılar. Toney Douglas'a lig lisansı çıkardıktan sonra ligde başka oyuncuya lisans çıkartamayacakları için bu 8 oyuncu lig rotasyonları olacak.
EL de 3-4 oynayan oyuncuyu da kullanabilirler.

İlginç olan Efes'in Türk oyuncu rotasyonu da çok dar. Doğuş şu sıralar sakat, bir tek ellerinde Birkan var, keşke olmasa daha iyi dedirtecek br oyuncu.
Muhaymin'e son maçlarda süre vermeye başladı Ergin Hoca. Muhaymin çok enteresan bir oyuncu. Eğer şutuna önem verirse gelecekte çok iyi bir 3&D oyuncusu olur. Onunla beraber ben merakla Onuralp'i bekliyorum. Güçlendiği takdirde yeni Furkan Korkmaz olur. Furkan kadar atletik, onun kadar şutu olan ve potaya giden bir oyuncu. Bu sezonu kendisi için fırsata çevirmeli...

Hakan
05.01.2018, 18:33
Josh Adams kısıtlı rolle faydalı olabilecek bir parçaydı.Gücünüz ona mı yetti.
Ergin Ataman çorbasını yapmaya başladı.

Oğuz ZEYTİN
20.01.2018, 15:18
Geçen gün ligde Barcelona'yı (son beş dakika hariç) harika bir oyunla yendikten sonra dün de Real Madrid'e karşı kazandı Malaga.

UğurB
20.01.2018, 20:03
Malaga'dan Nedoviç'i Efes'e alıyorum Oğuz bilgin olsun :) :) :)

Hakan
26.01.2018, 00:17
OAKA faktörü yine son topta faulü çaldıramadı.Saras Reis haklı olarak çıldırdı.

İç sahada Panathinaikos'un maçlarını izlemek büyük keyif.

Oğuz ZEYTİN
01.02.2018, 21:48
Efes - Valencia maçından once kuzenimle konuşurken 15+ olur dedim. Çok eksikti adamlar. Efes faul çizgisine sadece Stimac'a son çeyrekte yapılan teknik faul için gitti galiba, başka hatırlamiyorum.

Oğuz ZEYTİN
09.02.2018, 15:00
Nedovic ve Brooks yokken Malaga, Efes'i yendi. Efes son çeyrekte Malaga'nın top kayıplarından farkı eritti. Ama Waczynski'nin şutlarıyla maçı aldı Malaga.

Oğuz ZEYTİN
24.02.2018, 09:07
Efes, sezonun kalan bölümünde Dragic'i arayacak bence. Adam tam kendini bulmuştu, şanssız bir sakatlık oldu.

Oğuz ZEYTİN
25.02.2018, 21:15
Dragic'in yerine Sonny Weems'i almış Efes. Son durumunu bilmiyorum ama skorer McCollum, point forvet Simon ve Weems... Bunlara Dunston'i eklersek iyi bir çekirdek kurabilirler kalan bölüm için.

Oğuz ZEYTİN
02.03.2018, 11:14
Dragic ve özellikle Simon'un Efes için ne kadar önemli olduğu dün gece anlaşılmıştır. Yarı sahada iki defa top çevirmeden kaldırıp attılar. Halbuki Türkiye Kupası'nda Simon liderliğinde çok farklı oynamıştı Efes.

Harun-61
02.03.2018, 16:02
Bu Efes idarecileri ne zaman Basketbol dan cekilecek cok merak ediyorum.

Yillardir belki 150 milyon $ para harcadilar, birtane gösterilecek basari yok.
Yazik cok yazik.

Oğuz ZEYTİN
09.03.2018, 00:07
Sezon boyu 3/21 üçlük atan Deandre Kane bu akşam 3/4 attı Efes'e.

Antwerp'te bize karşı oynamıştı Eurochallenge'ta.

Oğuz ZEYTİN
30.03.2018, 07:54
Efes-Barcelona maçını göz ucuyla takip ediyordum. Dördüncü çeyrek başındaki 16-0'lik seri hangi ara oldu, anlamadim.

Bizim takımdan çok Efes'in yazın neler yapacağını merak ediyorum. Simon-Weems-Dunston üzerine mi kuracaklar takımı?

Hakan
10.04.2018, 14:31
.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180410/ee91ff8ef291563a73568ff9f68886c1.jpg

Oğuz ZEYTİN
10.04.2018, 16:44
.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180410/ee91ff8ef291563a73568ff9f68886c1.jpg

Zalgiris final oynarsa sevinirim. Tyus Edney, Zukauskas, Stombergas, Adomaitis ve Anthony Bowieli takımdan beri böyle heyecanlanmamıştım onlar için.

champions
17.04.2018, 21:24
Pana, Madrid'e karşı 20-0'la başladı:) İlk 5 dk sayı yemediler.

Hakan
17.04.2018, 22:30
Calathes sanatçı değil de nedir,döktürdü bu gece.

Manu61
24.04.2018, 20:38
Zalgiris topu harika çeviriyor oturduğum yerde başımı döndürmeyi başardılar.

Oğuz ZEYTİN
25.04.2018, 07:16
15450

Kaybettikleri maçın sonucunda bile manipülasyon yapıyorlar.

Murat'
25.04.2018, 17:55
Bugün Madrid'deki Real Madrid-Panatianikos maçına gidiyorum. ;)

Güzel bir maç olur inşallah.

Cengiz Çubukcu
26.04.2018, 07:25
Bugün Madrid'deki Real Madrid-Panatianikos maçına gidiyorum. ;)

Güzel bir maç olur inşallah.

nasıldı? :)

Murat'
26.04.2018, 10:23
nasıldı? :)Abi selam.

Maç güzeldi, o atmosferde böylesine önemli bir maçı tribünden izlemek heyecan vericiydi.

Maçın Madrid açısından önemli bir diğer tarafı da Sergio Llull'un dönüşüydü. Yanlış saymadıydam dörtte sıfır üçlük attı ilk üç sayı isabetini bulana kadar. İki tane çok kritik üçlük attı.

Maçın sonuna kadar başabaş gitti mücadele. Llull'un dönüşünde orda olmak güzeldi.[emoji1]

Maçta elli kadar Panalı vardı. Ben onların hemen yanında izledim maçı. 50 kişi bağırdı, tek bir Real taraftarı da dönüp kötü bir laf etmedi adamlara. Bizim burda olsa kan çıkar.

Oğuz ZEYTİN
26.04.2018, 11:59
Abi selam.

Maç güzeldi, o atmosferde böylesine önemli bir maçı tribünden izlemek heyecan vericiydi.

Maçın Madrid açısından önemli bir diğer tarafı da Sergio Llull'un dönüşüydü. Yanlış saymadıydam dörtte sıfır üçlük attı ilk üç sayı isabetini bulana kadar. İki tane çok kritik üçlük attı.

Maçın sonuna kadar başabaş gitti mücadele. Llull'un dönüşünde orda olmak güzeldi.[emoji1]

Maçta elli kadar Panalı vardı. Ben onların hemen yanında izledim maçı. 50 kişi bağırdı, tek bir Real taraftarı da dönüp kötü bir laf etmedi adamlara. Bizim burda olsa kan çıkar.
Vaaay İspanya...

:)

Cengiz Çubukcu
26.04.2018, 12:46
Abi selam.

normalde şu anda nerde yaşıyorsun? :) güney amerikada bir ülkeydi galiba :D

Murat'
26.04.2018, 22:05
normalde şu anda nerde yaşıyorsun? :) güney amerikada bir ülkeydi galiba :DDaha tayine gitmedim Cengiz abi. Ankara'dayım. 2018 Kasım'da Latin Amerika tayini beni bekliyor. Ülke henüz belli değil.

Manu61
26.04.2018, 22:33
Zalgiris'in ve Saras hocamızın şanlı yürüyüşü devam ediyor. Yolun sonuna geldiklerinde umarım kupa Saras hocanın ellerinde yükselir.

Şu anda canımı sıkan tek şey Baskonia maçında bağıran kadın. Kombinesi var galiba her maçta orada.

Murat'
27.04.2018, 11:14
Kupa bu sene Saras'a yakışır. Gerçekten inanılmazı başardı şu ana kadar.

adiloş bebe
27.04.2018, 11:22
Zalgiris izlemesi aşırı keyifli bir takım olmuş. Olympiakos ile olan eşleşmelerinde her maç ayrı keyifliydi. Takım iyi, taraftar iyi, koç iyi umarım bu yıl kupayı kaldırırlar. Cska'yı avantajlı görsemde bu yıl avrupa sporu sürprize doysun istiyorum. :)

Milaknis, Pangos, Jankunas, White, Davis vs. rotasyondaki herkesten iyi verim aldı Saras

Harun-61
27.04.2018, 11:58
Obradovic'e hayran olmamak elde degil.

Oyuncu hata yapiyor, sahaya giriyor resmen agizlarina ediyor fakat o anda adamlari öyle motive ediyor ki...
4 yil üst üste Final4. Tebrik etmek lazim.

Oğuz ZEYTİN
27.04.2018, 18:00
Sloukas ve Gill çok formdaydı çeyrek final serilerinde.

Diğer taraftan Zalgiris'in Dörtlü Finale kalmasına çok memnun oldum. Hey gidi Tyus Edney, Zukauskas, Stombergaslı kadro... Ulanovas da çok kral çocuk.

Hakan
28.04.2018, 01:32
Panathinaikos 24 sayıdan farkı 3'e düşürmüşken Doncic süre dolarken saçma sapan bir üçlük sokup maçı kopardı.

Bazı takımlarda bu kısmet var işte,Real Madrid olunca girer.Trabzonspor atsa muhtemelen air ball olurdu.
+
Saras hocamı da takdir etmeden geçmeyelim.Bu sezon Olympiakos'la oynadıkları 6 maçın 5'ini kazandılar.Spanoulis bile süpürüldü.

adiloş bebe
18.05.2018, 11:47
Final Four bugün başlıyor.

Saat 19:00'da temsilcimiz Zalgiris Kanunas, Doğuş basketbol takımı ile karşılaşacak.
Saat 22:00'da ise muhteşem bir maç var CSKA-Real Madrid

Hakan
18.05.2018, 12:09
Bugün günlerden Zalgiris.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180518/cea088cb088c65ea617b7efa4e928673.jpg

Oğuz ZEYTİN
18.05.2018, 19:53
Zalgiris çok durağan kalınca FB savunmayi ileride kurdu. Pas araları son dönemde görmediğimiz kadar çoktu. Pangos cembere gitmeye başlayınca Zalgiris uzunlari oyunu dengeledi.

Manu61
18.05.2018, 21:06
Zalgiris tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Üçüncü çeyrek dışında istedikleri oyunu oynayamadılar. Dış atış konusunda çok yetersiz kaldılar bunu hücum ribaundları ile dengelemeye çalıştılar ancak yeterli olmadı. Saras hocam için çok üzüldüm keşke Pangos'u daha iyi bir oyuncuyla yedekleseydin hocam. Micic ve Udrih çok yetersiz kaldı özellikle karşı tarafta Dixon faktörü varken.

champions
18.05.2018, 22:26
Cska ilk çeyrekte 30 sayı attı, eski Antepli Cory Higgins şov yaptı, Madrid savunma yapamıyor. Bu şekilde kazanmaları çok zor.

Madrid 2. çeyreğe 3 dk'da 17 sayıyla başladı.:)

İlk çeyreği çok iyi oynayan Cska kalan 3 çeyrekte hiçbir şey oynamadı, Madrid serbest atışlarda ve içeriden kötü olmasına rağmen dışarıdan atışlarla fazla zorlanmadan maçı kazandı.

champions
20.05.2018, 20:58
Haydi Madrid!:cool:

pazarkapılı
20.05.2018, 22:27
fenerbahce ülkeri tebrik etmek gerekir, 3 sene üstüste eurolig final four u "late 90" lar kusagı izleyecisi olan benim icin gercekten büyük basarı....

Manu61
20.05.2018, 22:40
Şu ana kadar Vesely Madrid cephesine çalıştı. Kupayı daha fazla isteyen taraf Real Madrid.

Hakan
20.05.2018, 23:06
Doncic hem kulüple hem de milli takımla Avrupa'ya şampiyonu olarak NBA'e gidiyor.

yatmaztara
20.05.2018, 23:07
Şikebahçe yine patladı. 10 kere final oynarlar 1 kere kazanırlar. Neden? Çünkü dünyanın en pislik oluşumu.

Ozan Yılmaz
20.05.2018, 23:13
burayı kazanıp gs ile kıyas yapıp üste çıkacaklardı o da olmadı :)

Manu61
20.05.2018, 23:13
Doncic hem kulüple hem de milli takımla Avrupa'ya şampiyonu olarak NBA'e gidiyor.

Milli takım hocası Phoenix'in başına geçti. Draftta İlk sıradan seçme hakkını Phoenix kazandı. Kader ağlarını ördü resmen :) DeAndre Ayton yerine Doncic'i ilk sıradan seçebilirler.

Fatih Öztürk
20.05.2018, 23:14
Teşekkürler dünyanın en büyüğü Real Madrid!

Veysel
20.05.2018, 23:16
Milli takım hocası Phoenix'in başına geçti. Draftta İlk sıradan seçme hakkını Phoenix kazandı. Kader ağlarını ördü resmen [emoji4] DeAndre Ayton yerine Doncic'i ilk sıradan seçebilirler.

Sanmıyorum öyle bir hata yapacaklarını büyük hata yapar

Manu61
20.05.2018, 23:18
Sanmıyorum öyle bir hata yapacaklarını büyük hata yapar

Bencede büyük hata olur ama bu kadar tesadüf olunca insan düşünmüyor değil.

Hakan
20.05.2018, 23:19
Üstadımız çirkef reis Felipe Reyes'e de saygılar.Playoff ile beraber müthiş oynadı.

Sefer A.
20.05.2018, 23:56
finalin en berbatlarindan, takimini tehlikeye atti son anlarda... hiç de iyi oyuncu degil bence, en azindan bu finalde tam bir amatör gibiydi, ne çalim ne bir sey, adam akilli kritik anlarda sayi atamadi, üstelik sürekli kenara gelip dinlendi, ona ragmen bitikti, nba falan ona 3 seviye fazla gelir kaldiramaz, benim iddiam budur...
ayrica çirkeflerin çirkefi vesely'dir :) yenilmesi iyi oldu, bir sey de yapamadi, smaç kaçirdi, oooooohhhhhhhhh, pislik herif...
llul da iyi degildi, madrid'de isi çözen causeur idi... rudy fernandez de çok iyi degildi bence...

Şikebahçe yine patladı. 10 kere final oynarlar 1 kere kazanırlar. Neden? Çünkü dünyanın en pislik oluşumu.
o kadar looser degiller yaa, ama su da var evet tamâmen kendi evinde oynayinca kazaniyor Türk takimlari, biz hâriç tabi onu hiç karistirmayalim...
çok daha fazla fbli olmasina ragmen iç sahada degildiler sonuçta, geçen seneki ortami olusturamadilar, yenildiler...

Oruç
21.05.2018, 03:15
Melli dışında bir numarası yoktu Şb’nin. Madrid kupayı aldı çok da güzel oldu.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2018, 06:45
Datome Zalgiris maçındaki oyuna çıkamadı. Ve daha da önemlisi Tavares girdikten sonra fener hücumları düzen dışına çıktı. Vesely bile son çeyrekte boş smaç vurmak yerine tedirgin olup turnike bıraktı, kaçırdı.

Murat'
21.05.2018, 10:02
Real Madrid Atina'daki ikinci maçı kazanarak kupanın bir tarafından tutmuştu, Fenerbahçe'yi de yenerek kupanın sahibi oldu. Kupayı hakeden kazandı. Bu arada Ahmet Düverioğlu'nu da yabancı olarak sayarsak ki zaten Ürdünlü, kupa finalinde hiçbir Türk oyuncu süre almadı.

axelman
21.05.2018, 13:36
Geçen sene Vesely dengesizliklerini Udoh'la kapatıyorlardı bu sene bir de Thompson eklendi sonuç ortada. Obra'nın bu salak herifi nasıl aldığını hala anlamadım. Guduriç, Nunnally hiç katkı vermedi bu sonuç normal bence. Ne demişler kim koyarsa koysun allah razı olsun :D

Oğuz ZEYTİN
21.05.2018, 14:37
Datome Zalgiris maçındaki oyuna çıkamadı. Ve daha da önemlisi Tavares girdikten sonra fener hücumları düzen dışına çıktı. Vesely bile son çeyrekte boş smaç vurmak yerine tedirgin olup turnike bıraktı, kaçırdı.

Cem Akdağ Hoca da Tavares'in fener hücumlarını nasıl etkilediğini yazmış:

http://www.basketfaul.com/haber?haber=73111

Oğuz ZEYTİN
24.05.2018, 21:57
Cem Akdağ Hoca da Tavares'in fener hücumlarını nasıl etkilediğini yazmış:

http://www.basketfaul.com/haber?haber=73111

Bugün Cem Hoca'yla bu meseleyi konuştuk Cengiz Abi sayesinde. Koça şu yazısını* hatırlattim, epey felsefe yaptık. Temponun bugünkü basketboldaki yerini konuştuk. Bütçelerin nasıl çarçur edildiğinden bahsettik.

* https://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyası?p=1917841197&viewfull=1#post1917841197

Manu61
08.07.2018, 14:41
Tyler Honeycutt hayatını kaybetmiş.

Hakan
09.07.2018, 00:15
Sakızını,smaçlarını,deli dolu oyun stilini sevmiştik.Toprağı bol olsun.

Oğuz ZEYTİN
20.07.2018, 11:28
PG arayan takımlarımız Bilbao'daki Colom'u getirseler... Euroleague deneyimi yok ama Huertel'e dökecekleri paraya yazık.

Bahçeşehir almış Colom'u.

Colom
Rautins
Babb
Dj White
Slaughter

Oruç
11.10.2018, 23:01
Efes iyi başladı. Kadro süper. Bu sene özlenen Efes'i izleyeceğiz gibi.

Oğuz ZEYTİN
12.10.2018, 07:24
Darüşşafaka'yi severim, kurumun da apayrı yeri var hayatımda. Ama basketbolsever olarak Euroleague'de onlar yerine bir Fransız takımı seyretmeyi tercih ederdim. Tek teselli, Ray McCallum ve Peiners.

Hakan
16.10.2018, 22:00
Hakan Demirel 32 yaşında basketbolu bırakıp yorumcu olmuş.
Darüşşafaka'da bu denli farklı sayıda Türk oyuncunun süre alması sevindirici.Oğuz Savaş bile oynuyor.

Oğuz ZEYTİN
17.10.2018, 11:08
Darüşşafaka ikinci çeyreğin ilk yedi dakikasında 19-0 seri yaptı. Peiners ve McCallum'dan geçen bahsetmiştim. Kidd'ii unuttum. Onun kadar sade ve faydalı oyuncu az gördüm son zamanlarda.

Buducnost'ta Zoran Nikolic'in yazı nasıl geçirdiğini merak ediyordum. Biraz daha zamana ihtiyacı var.

Oğuz ZEYTİN
19.10.2018, 22:14
8 metreden sut atan Shved'i neden ısrarla 10 cm kısa adamla savundu Ataman?

Derken... Crocker faul kaçırdı. Doğuş forvette hareketli alıp dengesiz şutu deliksiz soktu. İ-na-nıl-maz!

Uğur Kalyoncu
20.10.2018, 00:10
Doğuş kariyerinin başlarında potanın yerini bilmezken kariyerinin sonlarına doğru bayağı bayağı takımın hucümdaki kilit oyuncularından biri oldu..

Gerçi muhtemelen planlı değildi ama kim derdi ki son topu Doğuş kullanacak ve hareketli bir atış ile maçı kazandıracak..

Çok büyük saygıyı hakediyor bence..

Oğuz ZEYTİN
20.10.2018, 11:51
İlginç bir toplumuz.

Şu anda beIN'de Efes maçını analiz ediyorlar. Larkin'in pas fundemantali yokmuş. Vay efendim, niye Larkin Shved'e karşı bire bir oynamamış da screen istemiş.

Ya bu Larkin, Fener, Efes bütün ülke peşinde olduğunuz, geldiğinde ortalığı ayağa kaldırdığınız adam.

Aynı haltı Heurtel'de yaptılar.

Bu arada yukarıdaki pozisyon kolay bir turnikeyle bitti. Larkin'in istediği screen sonrası Khimki boyalı alanı boşaldı. Beaubois oraya girip bitirdi.

Cengiz Çubukcu
21.10.2018, 11:23
Doğuş kariyerinin başlarında potanın yerini bilmezken kariyerinin sonlarına doğru bayağı bayağı takımın hucümdaki kilit oyuncularından biri oldu..

Gerçi muhtemelen planlı değildi ama kim derdi ki son topu Doğuş kullanacak ve hareketli bir atış ile maçı kazandıracak..

Yazın çok fazla çalıştığı söyleniyor

Oruç
21.10.2018, 11:34

Son top için demiyorum ama bu sene bayağı çalıştığı belli. 3'lük atıyor, serbest atış atıyor. Bu şekilde devam ederse Avrupa'nın en iyi 1 numaralarından olacaktır. Muazzam oynuyor. Son top işin çileği oldu.

Uğur Kalyoncu
21.10.2018, 12:03
Yazın çok fazla çalıştığı söyleniyor

Yazın muhakkak çalışmıştır ama bu gelişme 2 -3 senedir var abicim .Eskiden Doğuş girsin de rakibe baskı yapsın derdik şimdi girsin de oyunu hızlandırsın ,sete set oyunda birebir de potaya gitsin diyoruz bunların yanında bir de şut tehdidi oluşturmaya başladı..NCAA den ilk geldiğinde baktım potaya falan bakmıyor bu nasıl basketbolcu insan hiç mi şut atmaya merak sarmaz demiştim şimdi inanılmaz saygım var..

Son top için demiyorum ama bu sene bayağı çalıştığı belli. 3'lük atıyor, serbest atış atıyor. Bu şekilde devam ederse Avrupa'nın en iyi 1 numaralarından olacaktır. Muazzam oynuyor. Son top işin çileği oldu.

Son top zaten şansı yaver gitti girdi ama ondaki gelişmeyi görmemek mümkün değil..Bu oynadığı oyunu 4 5 sene önce oynasa hem kariyeri başka bir yere giderdi hem de takıma katkısı çok fazla olurdu..Emeğinin karşılığını alıyor ne diyelim Allah nazardan saklasın inşallah..

Oruç
25.10.2018, 22:19
16 sayıdan geri gelip Fb'yi yendi Efes. Bu sezon eğlenceli olacak. :)

Harun-61
26.10.2018, 11:44
Boerman ve Micic cok kaliteli oyuncular.

Engin Özerhun'mu yapti bu transferleri :)

Oğuz ZEYTİN
27.10.2018, 08:49
Dunston bu sene hazır değil gibi geldi bana. Nasıl desem, hem fizik hem kafa olarak bildiğimiz görüntüsünden uzak... Efes için toparlamasını dilerim.

adiloş bebe
02.11.2018, 10:35
Dün Fb-B.Münih maçında Derrick Williams uyuyan taraftarı ateşleyince Münih için yenilgi kaçınılmaz oldu. Münih son birkaç hücumunda aşırı saçmaladı yalnız, yine de iyi dayandılar. Dışarıdan atmak yerine çemberi zorladılar geçemediler ve bu sefer zorlama orta mesafelere kaldılar. Tam koponenin ısındığı anlarda sanki onun üzerinden çizilebilecek hücumlar daha etkili olabilirdi.

Daçka malesef yine iyi başlayıp felaket bitirdi. Doğuş Özdemiroğlu'na oyun kurdurmaya çalıştıkları pozisyonlarda çok top kaybı yapıldı ve Baskonia o ara farkı açarak rahat aldı maçı. Daçkada lider oyuncu eksikliği bu sene canlarını sıkacak gibi.

Harun-61
02.11.2018, 11:48
Dün Fb-B.Münih maçında Derrick Williams uyuyan taraftarı ateşleyince Münih için yenilgi kaçınılmaz oldu. Münih son birkaç hücumunda aşırı saçmaladı yalnız, yine de iyi dayandılar. Dışarıdan atmak yerine çemberi zorladılar geçemediler ve bu sefer zorlama orta mesafelere kaldılar. Tam koponenin ısındığı anlarda sanki onun üzerinden çizilebilecek hücumlar daha etkili olabilirdi.

Daçka malesef yine iyi başlayıp felaket bitirdi. Doğuş Özdemiroğlu'na oyun kurdurmaya çalıştıkları pozisyonlarda çok top kaybı yapıldı ve Baskonia o ara farkı açarak rahat aldı maçı. Daçkada lider oyuncu eksikliği bu sene canlarını sıkacak gibi.

Derrick Williams asiri gaza geldi, gercekten o sekilde devam etse Bayern sürpriz yapabilirdi.

Willbeaken neden ayrikdi Dacka'dan ?