PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Yanım Çok Acıyor Trabzonspor!

ilhan
19.10.2009, 01:08
Merhaba Trabzonspor ben geldim.

Merak etme, staddan çıktım da geldim. Başkaları da bizim gibi mi bilmiyorum ama futbolcular stada gitmezsek küseriz dedi. Geçenlerde bir hoca, sağ bek Tayfun, sol bek Cale diye diye öğretti sağımı solumu… Geçen hafta yenildin de söyleyemedim ya, işte tam şurası demiştim de bir türlü söylememiştim ya acıyan yerimi Trabzonspor, şuram işte.. Sol yanım çok acıyor Trabzonspor... Her sene acıyor, hem de her sene..

Bu hafta Ali’nin takımı kazanmıştı. Babası onu formasıyla okula göndermişti. Ben de gördüm, ağladım işte. Dayanamadım, ağladım. Görenler sordu, neden ağlıyorsun dedi. Sustum, söyleyemedim. Düştüm dedim…

Bugün ben de takımımı övmek istedim. Babam öğütledi ama beceremedim. Baba bâri benimle beraber savun dedim, oğlum boş ver dedi. Ben de bana ne dedim, ağladım. Oğlum “şampiyonluklarımız” dedi babam. Sustum, ama yine ağladım. Yine sol yanım çok acıyor Trabzonspor.

Herkesin formaları üzerinde, benimkisi ise dolabımda… Ali benim babam da formasıyla geziyor bugün dedi. Babam, formasını sandığında saklıyor. Babam formasını giyemiyor mu Trabzonspor? Biliyorum, babam forma giymeyi sevmiyor ama arkadaşlarım her zaman formalardan bahsediyor.

Gidişat iyi değil, ben yavaş, yavaş kaçayım Trabzonspor. Babamın haberi yok her hafta stadyuma geldiğimden… Duyarsa kızmaz ama çok üzülür biliyorum.

Kim karıştırıyor seni, kim her hafta farklı manşetle yaralıyor seni, kim senin yüreğini sızlatıyor Trabzonspor? İzin verme ne olur Trabzonspor, gazeteleri açınca bir de bunun için ağlıyorum.

Biliyor musun Trabzonspor, her hafta maçlarına formamla geliyorum. Her gün evden çıkmadan onu öpüyor, kokluyorum. Kimseye söyleme ama Trabzonspor, bazen de onunla konuşuyorum.

Ha, unutmadan… Öğretmen şampiyonluk hakkında yazı yazmamızı istedi. Ben babama yazdıracağım. Öğretmen anlarsa çok kızar ama ne yapayım kızarsa kızsın… Ben şampiyonluğu hiç yaşamadım ki, neyi nasıl anlatacağım Trabzonspor?

Senin adın ve şampiyonluk bir arada geçince sol yanım acıyor Trabzonspor. Ne yapayım, kâğıda da böyle yazamam ya…

Ben gidiyorum Trabzonspor.
Sen de rüyama gel, şampiyonluk görmek istiyorum.
Formanla sokaklarda dolaşmak istiyorum…
Mutlaka şampiyon ol Trabzonspor…

Sen şampiyon olmadıkça, sol yanım acıyor. İşte tam şurası… Sol yanım çok acıyor Trabzonspor.

Seni çok özledim “Şampiyon Trabzonspor”…
Trabzonspor…

ilhan

SEDAT
19.10.2009, 01:20
dahada çok özleyeceğiz galiba..

Uğur GEMİCİOĞLU
19.10.2009, 01:21
offf offfff :(

Kazım Uzunboy
19.10.2009, 01:22
Formanla sokaklarda dolaşmak istiyorum Trabzonspor. Şampiyonluk formanla..

Ellerine, yüreğine sağlık İlhan.

Fatih Özkan
19.10.2009, 01:26
Ha, unutmadan… Öğretmen şampiyonluk hakkında yazı yazmamızı istedi. Ben babama yazdıracağım. Öğretmen anlarsa çok kızar ama ne yapayım kızarsa kızsın… Ben şampiyonluğu hiç yaşamadım ki, neyi nasıl anlatacağım Trabzonspor?

Ne kadar güzel söyledin...
Büyüklere anlatırım hep o şampiyonluk zamanlarını...
Şiirden çevrilmiş ama mükemmel bir yazı olmuş...
Birileri okusa da halimizi anlasa...

Lenger
19.10.2009, 01:27
Bende geldim şimdi Trabzonspor!

Şiişşş! Çaktırma kimseye sakın.. Duymasınlar burda olduğumu..
Kimse bilmiyor sana olan sevdamı.. Bilsede saygı duymuyor!

Bugün kahvede maç izlerken daha çok anladım senin değerini.. 60 kişi var idi kahvehanede! Ama seni destekleyen 3 kişi vardı ve bunların ikisi seni, senin rakibini sevmediği için destekliyordu!

Yaralandım Trabzonspor, yaralandım!
Yanımdaki 10 yaşındaki çocuklar seninle alay ederken çok yaralandım!
Dedim çocuktur onlar! Akılları ermez bu sevdaya.. (evet bu bir itiraf Trabzonspor benimde ermiyordu aklım o zamanlar)
Kızamadın onlara! Kızamadım!

Geçmişine saygısı olmayan bir ligde sadece anı yaşamak isteyen medyaya verecek cevap bulamadım!

Peki ya sana?
Sana kızabilmek ne mümkün tutkuların en asili!

Daha fazla kanatmadan bu yüreği Kazım'dan bir şarkı ile vedalaşmak ister bu gönül!
Biliyorsun fazlasına dayanamaz, dökülür yine Karadeniz'in içinden gelen yağmur damlaları gibi..
Biliyorsun!

Şimdi aklımda 'neden Trabzonspor?' sorularına cevap bulamadan uyumak istiyorum..
Ama seninde bildiğin gibi atkın ve forman yatağımın tam karşısında!
Her sabah uyandığımda güne nasıl başlayacağıma sen karar veriyorsun Trabzonspor!
Şampiyon olmamana alıştık ama o kutsal gün geldiğinde olacak herşeyden sen sorumlusun!
Sana özgü bir duruş ve asaletle..
Şimdilik Hoşçakal!

Basit bir Trabzonspor taraftarı..

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 01:34
Yapma Bunu İlhan.. :(

...

Herkesin formaları üzerinde, benimkisi ise dolabımda… Ali benim babam da formasıyla geziyor bugün dedi. Babam, formasını sandığında saklıyor. Babam formasını giyemiyor mu Trabzonspor? Biliyorum, babam forma giymeyi sevmiyor ama arkadaşlarım her zaman formalardan bahsediyor.

....

Seni çok özledim “Şampiyon Trabzonspor”…
Trabzonspor…

ilhan

Elbet Bir Gün Diyerek Avutuyoruz ya Kendimizi.. Yine Avutalım..

"Elbet Bir Gün.."

Yüreğine Sağlık İlhan..

ilhan
19.10.2009, 01:36
Bu vesileyle şiirin orijinal hali "Sol yanım acıyor Anne"nin yazarı Ayla Aydemir'e de saygılarımı yolluyorum.

Zafer Keskin
19.10.2009, 01:36
İlhan ve lenger muhteşemsiniz... İçimizdekilerin önemli bir kısmını gün yüzüne çıkardınız bilinmesi gerekenleri, belki biliniyordu ama bilinmemezlikten geliniyordu. Çünkü hatırlanması bile sol yanımızı acıtıyor...

Herşey Trabzonspor için...

Erdal
19.10.2009, 01:38
İlhaaaaan....Defol....

Egemen
19.10.2009, 01:45
kuzen ne yaptın yaa...

Enes
19.10.2009, 01:47
Tebrikler İlhan..
Anlamak isteyene çok güzel mesajlar vermişsin ,inşallah bir gün anlayan birileri çıkar...

Cem Akyüz
19.10.2009, 01:57
İlhan ne yaptın ya

Kasım BEKTAŞ
19.10.2009, 02:36
ilhan tam dayaklık adamsın:) bari bu akşam yazma:)
eve anca geldim samiyenden, her yanım ağırıyor ama yüreğim hala ağlıyor...

ELBET BİR GÜN...

kudu_61
19.10.2009, 02:52
ilhan kardeşim çok güzel olmuş çok beğendim üzülerek duygulanarak okudum bu şiirin aslında bile bu kadar duygulanmamıştım benim de sol yanımı Trabzonspor gibi hiçbirşey ağrıtmıyor ama bunun farkındalar mı onu bilmiyorum bende babamdan dinledim şampiyonluğu bende yaşayamadım yaş 31 ama bende nasıl bir duygu tadamadım olsun ama deli gibi seviyorum yaşayamasakta o heyecanı kaldıramasakta o kupayı o köy bizim köyümüz bross bunu anlamaz anlayamaz geçmişini bilmeyen geleceği kazanamaz bize bizi anlayan lazım....

Vural Kuyumcu
19.10.2009, 03:26
offffff offffffff

ELBET BIR GÜN

Yüregine saglik Ilhan

Hüseyin İlkin
19.10.2009, 08:07
Ellerine, kollarına, klavyene, yüreğine sağlık İlhan'cım.

Dursun Kaplan
19.10.2009, 09:17
Ulan düştüğümüz hallere bak. :S

Formalarımız dolapta, bordo-mavi bilekliklerimiz çekmecelerde. Bu daha ne kadar sürecek böyle Allah bilir.

Neyse bitmez bizim sevdamızda, sol yanımızın acısıda.

Yüreğine sağlık İlhan. ;)

Murat'
19.10.2009, 09:22
ilhan çok güzel ve duygulu yazmışsın.Hatırladığım kadarıyla çıkan kitapta yazın yoktu.Beni duygulandırdın.

Umarım bir gün o günleri tekrar görürüz.

İHTİLALL
19.10.2009, 10:30
Böyle zamanda bu yazı yazılırmı?

Koca adamlarız,çoluk çocuğumuz var..

Yapmayın bunu..

6_DenizhaN_1
19.10.2009, 10:32
Şiirden cevirilmiş ama o şiir bile bana bu kadar dokunmadı.
Ne denir ki su yazıya.
Cafenin ortasında gözlerimi doldurdun.................

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 10:50
vallahi yüreğine sağlık iyi uyarlamışsın

O formayı şampiyon olduktan sonra giyip istanbul da dolaşmak nasip olacak mı acaba.

Buralarda çok zor oluyor.Ne zaman başka takım forması giyen birini görsem sinirden kuduruyorum.Gidip adama dalasım geliyor dik dik bakıyorum.Düşmanca tavırlarla,yabani tavırlarla.
Aslında onlarında suçu yok adam şampiyon olmuş avrupada maç kazanmış,derbi kazanmış formasını giymiş dolaşıyor. Biz her zaman sabır,her zaman destek,her sene birdahaki sene kesin diyerek oyalıyoruz kendimizi.Şikayetimiz yok ama artık bizde gülsek diyorum hani.

Ahmet Faruk
19.10.2009, 10:58
Trabzonsor benim için halı saha malzemelerimi sağlayan firma olma yolunda hızla ilerliyor.

Ya adam akıllı bir vizyona sahip bir kulübe dönüşürüz, ya da 8. sınıf hocalarla, 15. sınıf yönetim kurullarıyla, 36. sağlık ekibiyle; forması sayesinde 9. hafta itibariyle 9. sırada olan sıradan bir takım oluruz.

Biz de "Abi, halı sahada giyecem ya, varsın arması olmasın" diyerek forma alırız.

Enes Ünal Kaya
19.10.2009, 11:11
pff sabah sabah gözlerim doldu :S süper bi yazi ilhan abi :alkış:

Ali Yerlikaya
19.10.2009, 11:14
Dünkü maglubıyet sonrası ınadına formamı göstermek ıcın üsüyerek eve döndüğm hıc bır zaman foırmamı gıymekden utanmadım utanmamda ben ıyı günde formayı gıymke ıcın almadım ıyı gün kötü gün fark etmez bızım tarafımızı belırlemek ıcın gıyıoz o formayıı

Murat Erdem
19.10.2009, 11:24
Neresinden tutarsan tut elde kalıyoruz, olmayacak böyle.

Orhan Aydın
19.10.2009, 11:45
sol yanımızı düşünmeyenler Trabzonsporu yönetiyor.

Semih
19.10.2009, 12:31
Yan yat İlhan'ım, yan yat...

Kalemine sağlık...

Ayhan Yüksek
19.10.2009, 12:36
Sol yanımız acıyor evet ama kimin umrunda, biz yıkıldığımızla ağladığımızla acımızla kalıyoruz.

ilyskm
19.10.2009, 12:38
kesinlikle katılıyorum transferde üzerine düşülen 4 tane sol ayaklı oyuncu aldık hepsini aynı anda oynatsak ancak Abdullahın performansına ulaşabilirler....

ilyskm
19.10.2009, 12:39
4 tane sol ayaklı oyuncu toplasan 1 tane kaliteli sol bek etmiyor...

Sait Yıldız
19.10.2009, 12:48
tebrikler ilhan çok güzel bi yazı olmuş.

Ali Sırrı
19.10.2009, 12:59
Mükemmel olmuş. Okurken bile gözlerim doldu :(

LazAnisT
19.10.2009, 13:25
Bu aralar Trabzonsporumuzla alakalı bende çok duygusalım.Duygularımıza tercuman olmuşsun İlhanım.Okurken Tüylerimin diken diken olduğunu hissettim.Çok teşekkür ederim.

slmn
19.10.2009, 13:27
Kalede kömürcü olursa daha çok yerlerimiz acıyacak

Enavkrad
19.10.2009, 13:28
Biz Trabzon sporu Doğuştan seviyorum Şampiyon olma meselesi Değil bu 3 büyüklere Baş kaldırışı nı seviyorum ama Şu aralar boynumuz hep Eğik geziyoruz uşaklar üzülüyorum Yüreğiyle oynayamıyon cıkmasın Şu sahaya Ya :(

Barış Mayda
19.10.2009, 14:19
ben formamı tek milli maçlarda giyiyorummm odamda duvara askılık yaptım tam 6 tane 3 ünde atkılarım var 3 ünde formalarım var inşallah o forma sayısını gün gelecek 22 yapacagımm.o büyük gün gelcek şampiyonluk formasını giyip sokakta göstere göstere giyecegimmm

hooligans61
19.10.2009, 14:24
ts sampiyon olamaz kardesim bu kafayla bu kadar basit

Bahattin Aydın
19.10.2009, 14:58
Sol yanımız acırken beynimizde durmuş vaziyette :(

yazı için sağol duyguları çok güzel tercüme etmişsin

Ali Tunahan Güllü
19.10.2009, 16:19
Eline sağlık İlhan abi Eline sağlık..

isimsiz_61
19.10.2009, 16:25
muhteşem yazmışsın durumumuz ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi :S

Alibeyoglu
19.10.2009, 16:26
gerceklerle yüzleselim bizim avrupaya nam salan takimimiz vardi anadolu klüpleri karsimiza yenilmemek icin 10 kisilik defans oyunculariyla cikardi istanbul takimlari korkardi bizden cekinirdiler bizden yas simdi nasil
avrupada yillardan bei yokuz tur gecemiyoruz
anadolu takimlari mutlak galibiyet icin cikiyorlar karsimiza
istanbul takimlari artik bizi ciddiye almiyor
büyüklügümüz tartisiliyor
nedir bu cekdigimiz nedir

Ahmet_8
19.10.2009, 16:29
ağzınıza sağlık.

İsmail Çavuşoğlu
19.10.2009, 16:35
Ya İlhan kardeşim zaten ağlamak için bahane arıyordum iyi ettin sağol.
eline yüreğine sağlık.

U.Sadıkoğlu
19.10.2009, 16:35
Eline yüreğine sağlık mükemmel olmuş..

murat köse
19.10.2009, 16:36
abi naptın ya yazık değilimi bize kanayan yaramıza neden tuz basıyorsun?

Hürgün Aygün
19.10.2009, 17:07
bugün beden dersinde ben de yine formamı giydim bazıları utanmadın mı dün 4 yediniz dedi ben de trabzonspor istiyosa amatör kümede oynasın bugün bu formayı giyerim dedim

Gamze
19.10.2009, 17:08
Solumuz sağımız her yanımız acıyor Trabzonspor...

Teşekkürler ilhan :alkış:

İHTİLALL
19.10.2009, 17:08
bugün beden dersinde ben de yine formamı giydim bazıları utanmadın mı dün 4 yediniz dedi ben de trabzonspor istiyosa amatör kümede oynasın bugün bu formayı giyerim dedim
Koçum benim..

öztürk_61
19.10.2009, 17:11
bişeyler yapılması gerekiyor ya bu böyle devam etmemeli...

Mesut
19.10.2009, 17:11
şunu biliyorum galiba şampiyonluk göremeyecez bu gidişle

yorumsuz6117
19.10.2009, 17:12
2067'de şampiyon olucağımıza yürekten inanıyorum..

Mesut
19.10.2009, 17:13
2067'de şampiyon olucağımıza yürekten inanıyorum..

inan ben ona bile inanmıyorum :) inanmak istiyorum ama malesef

zafercalikoglu
19.10.2009, 17:15
şöle gönlümüze göre dolaşamadık formlarımızla

Mesut
19.10.2009, 17:16
şöle gönlümüze göre dolaşamadık formlarımızla

formamla her daim gezerim her yerde herzaman giyerim o ayrı şampiyonluk ayrı tabiki onun zevki paha biçilmez

Hayriye Ayan
19.10.2009, 17:36
ahhh !!!
ikinci golü yiyince sol yanıma saplanan ağrıyı anlatamam size
bağıra bağıra ağlamak istedim

ilhan
19.10.2009, 17:38
Bu yazıyı yazarken asla ve asla forma giymekten utanıyoruz, formamızla sokağa çıkamıyoruz gibi bir duygu psikolojisi ile yazmadığımı "beni yakından" tanıyanlar bilir. Ama ben yinede bunun üzerine basa basa söylüyorum. Yazının özünde forma giymekten utanma, formayla dolaşamama psikolojisi asla ve asla yoktur. Lütfen o yönde anlaşılmasın.

Fatih
19.10.2009, 17:43
Bu acı bizi kalpten götürecek en sonunda.

Eline sağlık İlhan'ım.

Özge
19.10.2009, 17:50
Eline sağlık İlhan.:alkış:

esra61
19.10.2009, 18:02
her kaybettiğimiz maçın ardından......hakemlerin hataları yüzünden kaybetmişşek heleki......ağlamamak için kendimi zor tutuyorum...ya bimiyorum ama gerçekten çok seviyorum bn bu takımı ya.......akşam gözlerim doldu ağlamamak için gözlerimi owuşturdum.........
yazı için teşekkürler...sol yanımsol yanım çok acıyor be trabzonsporum....

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 18:45
Eline sağlık İlhan bu bana bir hafta yeter..

Birtan Karaman
19.10.2009, 19:29
Ne Ettin İlhan Abi :o

Selman
19.10.2009, 19:58
Kalemine sağlık İlhan'ım.

Şu Trabzonsapor seni de böyle duygusal bi adam yaptıysa vay halimize vay.

isimsiz_61
19.10.2009, 22:14
ya durup durup bunu okuyorum ya çok beğendim

Adil ÖZGÜR
19.10.2009, 22:22
Ferhat ile Şirin gibi,

Kerem ile Aslı gibi,

Sol yanından yareli,

Sağ yanı kangrenli,

Doktor acil serviste kapus,
Seyreden oluyor sus pus,

Herkes aynı hisseder,
Muhatabı olsun hissedar.

SüRMeNe_6161
19.10.2009, 22:47
Daraldim Artik Hep Hüzün :(:(

OLCAY ÇAKIR
19.10.2009, 23:07
Duygu dünyamıza tarçın öfeledin İlhan'ım.:)

Miraç Atalay Çiftçi
19.10.2009, 23:09
Sol yanımız acır hep, ezelden beridir...
İlhan'ım teşekkürler.

Mehmet Zeki
19.10.2009, 23:11
Ilhan abi ne ettin ya :(

ARAF
19.10.2009, 23:16
süper ellerine sağlık

ama ben inadına formamı dolapta saklamıyorum her maç günü giyiyorum memleketten çok uzaktata olsam

61viya
20.10.2009, 12:03
Dinime söven müslüman olsa!

Benim yazılarımı okumayan şu insanın yaptığına bakın hele. İlhan, reva mıdır bu?? Bu yazıyı okuduktan sonra, okuldaki ruh halimin nasıl olması gerek söyler misin bana?

Bilmiyorum size de oluyor mu bu ama, takım bir kez daha şampiyon olunca efsun gidecekmiş gibi.. Gideceğinden değil,katlanarak artacaktır ya, gibi işte... Yaşadığımız hisler bu kadar güzel ifade edilemeyecek gibi... Bu acının, bu çekilen duygu ağırlığının meyvelerini okumak haz veriyor bana. Psikopatlaşıyor muyum neyim?

Yanlış anlama sakın Trabzonum, olacağın varsa, engel olmasın bu cümleler şampiyomluğa... Biz senin üstüne konan her sıfattan haz almayı biliriz bir biçimde... O sıfat, biz 25 yaş altı için, henüz koyulamadığı için adının önüne, o sıfatlı Trabzonspora nasıl davranacağımızı bilemem psikolojisi içindeyim şu an.

Ne diyorum ki yahu..

Enes Ünal Kaya
20.10.2009, 12:08
bu yazı anasayfaya koyulsun lütfen :S her giren okusun siteye... şimdiki yazı bi kaç gün kalsın sonra bunu koyun

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 12:22
Vallahi Allahtan sivas her maci kaybediyor , yoksa bu sezon ben cileden cikardim, sivasin küme düsmeme mücadelesi icinde olmasi beni teselli ediyor ama yinede Trabzonsporumuzu yukarilarda görememek beni kahrediyor da napalim darbe mi yapsak ne yapsak BMN olarak ?1

Ümit Tekşan
20.10.2009, 12:24
Ne yaptın be İlhan !! öldürdün bizi , bu gün bitmez atrık .. :((

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 12:29
http://www.youtube.com/watch?v=M1PvfZymjHMiddaa ediyorum habu nenemi baskan yapsak bu azimle bu hirsla her sene sampiyon oluruz...

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 12:34
http://www.youtube.com/watch?v=19NCqpKGGf4&feature=related

futbolcularin adina senden özürdiliyorum

Reha
20.10.2009, 12:39
Geceyi özetleyen,25 seneyi özetleyen kısa ama öz bir yazı,ağzına sağlık

Gökçebey
20.10.2009, 13:00
Fotoğraflar ilgili (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=51&page=339) konuya taşınmıştır.

Çakır
20.10.2009, 16:03
Teşekkürler İlhan,

Yüreğine sağlık...

Hotaman
20.10.2009, 16:07
Duygusal birşey olduğunu anlamıştım ve girmemiştim başlığa.
Ancak girdim okudum ve birşey söyleyemiyorum.
Belki bir temenni, umarım hak ettiğimizi birgün görebiliriz.

Ahmet Başkaya
20.10.2009, 17:20
Ustam yapma bunu yaa :(

Mollasalihoğlu
20.10.2009, 23:25
Ben de geldim, ben de..

Ben 96 yılının 5 Mayıs'ından sonra okula formamla gittim..

O senenin klasik adidas forması vardı hatırlarsın, 2 numaraydı benim formam.. Aslında ben 7 numara istiyordum, onu Şota giyiyordu.. Ben okulun bahçesinde "Şota olduğumda" kalecinin kim olduğu pek farketmiyordu zira, bir şekilde yazardım golü.

Ben o gün okula formamla gittim.. İlkokul 3. sınıfa gidiyordum.. Ben o lanet maçın sonlarına kadar şampiyondum, formamı giyecek ve okula gidecektim, nasıl yıktım ulan saltanatınızı diyecektim koca sınıfta "tek başıma"..

Gittim.. Sınıfta hiç forma giyen Fenerbahçeli yoktu.. Kimse de bana birşey diyemedi zaten, her zamanki gibi okuldan önce tere kana batana kadar top oynadım, 2 numaralı formamla Şota oldum, zaten haftasonu gol kralı olmuştum.. Önlüğümü giydim, derse girdim.. Gerisi bulanık..

Demem o ki, zaman zaman sol yanımızda ağrılara neden olsa bile bu renkler, bu renkler olmadan atamaz bizim sol yanımız.. Hepimiz birer Şota, birer Szymek, birer Hami'yiz..

Anıl C
20.10.2009, 23:38
biz en kral kadroyla bile şampiyon olamayız
bi defa Trabzon'daki futbol zihniyeti değişmeli
şehir takımı olduğumuz sürece şampiyon hep İstanbul

Seda
20.10.2009, 23:53
Nazar boncugu olarak güzel de bir yorum bekliyoruz bu yaziya :)
Yüregine saglik..

Mustafa ÖZDEMİR
21.10.2009, 17:02
hepimizin sol yanı acıyor...

Hayriye Ayan
22.10.2009, 18:07
Ben de geldim, ben de..

Ben 96 yılının 5 Mayıs'ından sonra okula formamla gittim..

O senenin klasik adidas forması vardı hatırlarsın, 2 numaraydı benim formam.. Aslında ben 7 numara istiyordum, onu Şota giyiyordu.. Ben okulun bahçesinde "Şota olduğumda" kalecinin kim olduğu pek farketmiyordu zira, bir şekilde yazardım golü.

Ben o gün okula formamla gittim.. İlkokul 3. sınıfa gidiyordum.. Ben o lanet maçın sonlarına kadar şampiyondum, formamı giyecek ve okula gidecektim, nasıl yıktım ulan saltanatınızı diyecektim koca sınıfta "tek başıma"..

Gittim.. Sınıfta hiç forma giyen Fenerbahçeli yoktu.. Kimse de bana birşey diyemedi zaten, her zamanki gibi okuldan önce tere kana batana kadar top oynadım, 2 numaralı formamla Şota oldum, zaten haftasonu gol kralı olmuştum.. Önlüğümü giydim, derse girdim.. Gerisi bulanık..

Demem o ki, zaman zaman sol yanımızda ağrılara neden olsa bile bu renkler, bu renkler olmadan atamaz bizim sol yanımız.. Hepimiz birer Şota, birer Szymek, birer Hami'yiz..
zaten sizin gibi tarftarı olduğu için trabzonspor büyük takımdır

Soytürk
20.01.2010, 14:39
eline sağlık renktaş acımızı anlatan bir yazı olmuş

Çağatay_
24.01.2010, 14:28
-[ooD;2717613']http://www.youtube.com/watch?v=19NCqpKGGf4&feature=related

futbolcularin adina senden özürdiliyorum

Teyze çok tatlı yaa .. Her dediği de doğru :D

Çağatay_
24.01.2010, 14:37
İlhan güzel yazmış güzel anlatmışsın..Baya bir geç oldu ama görebildim.

Seni eleştirmek için demiyorum seninkisi şiir veya bir edebi çalışma..Benim sözüm diğer arkadaşlara.. Formalarımız neden dolaplarda, bileklikler neden raflarda dursun..Biz takalım ki yaşadığımız bilinsin..

Asıl sıkıntı bizde değil, bizim çocuklarımızın Trabzonsporlu olmasında.. İşte 30 yıl sonra taraftar sayımız hala artarak devam edecekse, ancak o zaman biz gerçekten büyük takımız diyebileceğiz.Şuan zaten bunu ispatlamaya uğraşmamıza gerek yok.

Trabzonlu olup da başka takımları tutan, Trabzonspor yenildiğinde bize küfür eden hemşehrilerimiz var ne yazık ki..Önce bu sayıyı azaltmak için uğraşmak gerek..O yüzden daha sıkı saralım atkımızı.. Daha çok giyelim formamızı ki, küçük çocuklar bu takımın bir potansiyeli olduğunu görsün.

AdemS
25.01.2010, 14:48
İlhan eline o güzel yüreğine sağlık.. Her kelimesi birbirinden duygu yüklüydü..

ilhan
17.02.2013, 23:27
2009 yılında yazmıştım...
Şimdi anımsadım...
yine sol yanım çok acıdı...

TekfurÇayır 61
18.02.2013, 00:38
Benim de canım yanıyor çünkü kupa denince artık taraftarın aklına 2010-2011 şampiyonluk kupası değil, bu seneki Ziraat Türkiye kupası geliyor.

Yaşar
18.02.2013, 00:50
Her tarafım acıyor, başıma ağrılar giriyor...