PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıradanlaştırıldığımızın Farkında mısınız?

bordo&maviaşkı
19.10.2009, 00:47
Bu yönetimle bir yere varılmayacağını uzun zaman önce anlayan biri olarak çoktandır buraya yazmıyordum.. simdi içinizde "yenilmeyi fırsat bilip eleştirmeye mi geldin" diyenler olabilir.. baştan söyliyim; eğer yenseydik yine de aynı şeyleri yazacaktım..Yenseydik sadece günü kurtarmış olacaktık,başka birşey değil...

Sizlere birkaç sorum olacak ve amacım asla tartışma çıkarmak değil..sadece bu soruların cevaplarını kendi içinizde iyice düşünmenizi istiyorum..kimseyle ikili konuşmaya girmeyeceğimi de belirtiyim..

1) TRabzonspor'u ne kadar seviyorsunuz?
2) Trabzonspor'u mu yoksa kişileri mi seviyorsunuz?Yada Trabzonspor'u her ne pahasına olursa olsun hiçbir şeye değişmem diyebilirmisiniz?
3) Bu zamana kadar yaptıkları hatalarla Albayrak yönetimini bile mumla aratan hale gelen şu anki yönetimle başarılı olacağımıza gerçekten inanıyormusunuz?
4)Şu anki durumumuzdan sizce kim sorumlu? yönetim mi yoksa teknik heyet mi?
5)Biz en son ne zaman derbi maçı kazandık?
6) Albayrak yönetimi(asla desteklemedim desteklemem de...) bu takımı kaçıncı bırakmıştı?Alınan takım kaç milyon avro borca sokularak ligi kaçıncı bitirdi? 3. olabilmek için sıradan bir kaç futbolcu takviyesi de yeterli olmaz mıydı?
7) Albayrak yönetiminin en büyük icraatı(bana göre eğer yapılabilirse sadece Trabzonspor için değil,Trabzonun da geleceğini kurtaracaktır) olan Akyazı projesi için bu zamana kadar ne kadar gayret gösterilmiştir? Bu çaba sizce samimidir?
8)Son 10-15 sezondur kaç defa derbi maçı kazandık?
9)Sizin için başarı nedir? ilk 3 e yada ilk 4 e girebilmek mi? yoksa sadece şampiyonluk mu???
10)Trabzonspor ruhu hala var mı? "Tabiki yok" diyorsanız sizce ne yapmak gerekir? Bu yönetim anlayışlarıyla(sadece kendi egosunu,çıkarlarını düşünen,Trabzonsporu sadece bir yerlere gelebilmek için bir basamak olarak gören vb...) başarılı olacağımıza inanıyormusunuz? Yoksa başarının, taraftar gibi ölümüne sevecek ve Trabzonspor için yapamayacağı şeyi olmayan bir anlayışla sağlanacağına mı inanıyorsunuz?
11)Trabzonspor ruhunun aşılanması için ta miniklere dayanacak köklü değişikler yapılması gerektiğine inanıyormusunuz?
12) Gittikçe sıradan bir takım haline geldiğimizin farkında mısınız?.

mete61bordomavi
19.10.2009, 00:52
Bence haklı tespitler....
Ama bunları söylemek bazen suç olabiliyor...

matalar
19.10.2009, 01:02
ben şahsen yönetimden memnunum.Albayrak yönetimini mumla aradığım falan yok.
biz futbol olarak 1996 dan beri sıradanız zaten.
ama camia olarak asla sıradan değiliz. daha geçen sene bile kolbastı şovu bir 61. dakika kutlamaları ile Türkiyeyi salladık.biz sıradan değiliz.çünkü bize her yer Trabzon.ve son olarakta şampiyonluğun kutlanmadığı tek şehir sıradan bir şehir değildir...

Uğur GEMİCİOĞLU
19.10.2009, 01:05
Bu takımı sevmesem şampiyonluk görmediğim halde , gs uefayı süper kupayı alırken , fb şamp. liginde çeyrek final oynarken tutmazdım.

Son olarak sıradanlaştığımızı düşünmüyorum.

bordo&maviaşkı
19.10.2009, 01:24
Soruların içeriğini, ne anlatılmak istendiğini anlamadan cevap yazmayın arkadaşlar.. baştan da söyledim amacım ikili diyaloglara girmek değil.. bu soruları iyice anlayıp kendi aranızda tartışın bakalım ne sonuca varacaksınız? kimsenin sevgisini falan sorguladığımız yok.. orda anlatılmak istenen; o çok sevdiğinizi söylediğiniz Trabzonspor için ne yaptığınızdır?Trabzonspor bu yönetim anlayışlarıyla gittikçe sıradanlaştırılırken(sadece bu sene değil 25 senedir bu gizliden gizliye devam ediyor) biz acaba ne yapmışız? hiç bir konuda sorgulama yaptık mı acaba?yoksa her yapılana amenna diyip geçtik mi?

gelelim sıradanlaşmaya... sizin için 25 senedir 4 yada 5 defa 2. olmuş bir takım,diğerlerinde çoğunda 4,5,6 larda gezen bir takım sıradan olmayabilir belki ama benim için bu senelere en azından 5-6 şampiyonluk sığdıramayan takım sıradandır!.. Unutmayalım ki biz ne 2.liğe uefa şampiyonu olmuşcasına sevinecek bir sivazsporuz nede tek amacı Trabzonsporu geçmek olan sıradan anadolu takımıyız!
biz eğer ki kendimize büyük takım diyorsak,yüklendiğimiz misyon gereği ilk önce taraftar olarak her şeyde öncü olmalı,ibretle bakılacak bir seviyede olmalı,yönetimi hiç sevmesek bile takımımıza desteğimizi hiçbir zaman esirgememeli(her yerde atıp tutarız ama kaç tane Trabzoncell abonesi var acaba? yada yılda kaç forma satıyoruz? maçlara bile para vermeden gitmenin yollarını arıyanlar acaba Trabzonsporlumu??),hedefe ulaşmak ve o hedeften asla sapmamak için her zaman sorgulayan bir taraftar profili oluşturmalıyız.. işte o zaman kim gelirse gelsin asla sıradanlaştırma gafletine düşemeyecektir...

matalar
19.10.2009, 01:32
söylediklerinin bazılarında haklılık payın var evet başarı olarak sıradanlaştık onda hemfikiriz. ama camia olarak sıradanlaşmadık.işin sorgulama boyutuna gelince bizim taraftarın sorgulamada üstüne yoktur.futbolcuyu sorgular, hocayı sorgular, yönetimi sorgular, kendisi dışındaki taraftarı sorgular ama kendini asla ve asla sorgulamaz.

aslında bazen düşünmüyorda değilim. acaba bizi farklı kılan bu mu acaba. herşeye muhalefet ettiğimiz ve herşeyi sorguladığımız için mi zirvede kaldık.

Bulut61-34
19.10.2009, 02:34
Sıradanlaşmak sıradanlaştığını düşünmekle başlar.

Her yıl başka bir takımın çıkıp artık 4. büyük biziz demesi gibi bir şey bu.

Peki ne oluyor, zaman geçiyor 4. büyük olduğunu iddia edenler alt kümelere düşüyor ya da düşmemek için uğraşıyor.

Ya Trabzonspor her yıl şampiyonluk parolasıyla başlıyor olmasa da iddiası hep oluyor.

Sıradanlaştığımızı düşünenler gitsin sıradan takımları tutsun.

TRABZONSPOR HİÇ BİR ZAMAN SIRADANLAŞMAZ.....

bordo&maviaşkı
19.10.2009, 03:31
kimseyle ikili diyaloglara girmeyeceğim dedim ama yav arkadaş sen kimsin ki milleti başka takım tutmaya gönderiyorsun? sen Trabzonsporun sahibi misin yoksa SIRADAN herhangi birimisin? kimse hangi takımı tutacağını sana ve senin gibi zihniyetlere soracak değil bu biiiirr!
ikincisi; şurda o kadar lakırdı etmişsin ama incir çekirdeğini bile doldurmayacak türden olmuş!...

"sıradanlaşmak nedir" bunu bile bildiğinden şüpheliyim!...

sen ve senin gibi zihniyete sahip olanlar 4. olmakla veya "bu sene kesin şampiyonuz" masalına inanarak sezon sonunda hüsrana uğramayı başarı sayıyorsa bu sayfaya yazmazsın olur biter arkadaşım!.. ilk önce şu "her şeyi ben bilirim" edasından vazgeçin artık! herkesin fikri kendisini bağlar.. ve kimse bir başkasını farklı şekilde düşünmeye zorlayamaz!..

o kadar şehir gezdim ama Trabzon kadar sabit fikirli insanın ve bu fikirlerinden -bir çöp kadar değeri olmasa bile- dolayı da adeta "filozof" edasına bürünecek kadar kibirlenen başka halk Türkiye'de yoktur sanırım..
Ben Trabzonluluğumla gurur duyuyorum ama kendine asla öz eleştiri yapmayan ve hiçbir şekilde toz kondurmayan zevatla asla gurur duymuyorum duymam da!...biraz olsun kendinizi eleştirin be kardeşim!...

mete61bordomavi
19.10.2009, 04:32
kimseyle ikili diyaloglara girmeyeceğim dedim ama yav arkadaş sen kimsin ki milleti başka takım tutmaya gönderiyorsun? sen Trabzonsporun sahibi misin yoksa SIRADAN herhangi birimisin? kimse hangi takımı tutacağını sana ve senin gibi zihniyetlere soracak değil bu biiiirr!
ikincisi; şurda o kadar lakırdı etmişsin ama incir çekirdeğini bile doldurmayacak türden olmuş!...

sen ve senin gibi zihniyete sahip olanlar 4. olmakla veya "bu sene kesin şampiyonuz" masalına inanarak sezon sonunda hüsrana uğramayı başarı sayıyorsa bu sayfaya yazmazsın olur biter arkadaşım!.. ilk önce şu "her şeyi ben bilirim" edasından vazgeçin artık! herkesin fikri kendisini bağlar.. ve kimse bir başkasını farklı şekilde düşünmeye zorlayamaz!..

o kadar şehir gezdim ama Trabzon kadar sabit fikirli insanın ve bu fikirlerinden -bir çöp kadar değeri olmasa bile- dolayı da adeta "filozof" edasına bürünecek kadar kibirlenen başka halk Türkiye'de yoktur sanırım..
Ben Trabzonluluğumla gurur duyuyorum ama kendine asla öz eleştiri yapmayan ve hiçbir şekilde toz kondurmayan zevatla asla gurur duymuyorum duymam da!...biraz olsun kendinizi eleştirin be kardeşim!...
Kardeş, ben sana sonuna dek katılıyorum.
Bu forumda aylardır savunduğum tezleri dile getirdin...
Ben de senin gibi düşünüyorum...
Takımımız maalesef sıradanlaşıyor...
Allah aşkına biri bana söylesin...
Bir derbiye çıkarken, en son nezaman şu topçumuz iyi oynarsa kazanırız diyebildik???
Diyemedik...
Çünkü, Fatih Tekke'den sonra ve ondan önce dahi -96 fraksiyonu ve çok eskiler hariç- bizim lider oyuncumuz olmadı...
Ve Şota'dan sonra gerçekten tam anlamıyla bir forvetimiz de olmadı...-Tekke hariç-
Ünal'dan sonra ortasaha -szymek hariç-,Ogün'den sonra bir stoperimiz olmadı...
İstatistiklere bakın eğer inanmıyorsanız....
Son yıllarda derbi kazanma sayısında inanılması güç düşüş var!!!
Ve son yıllarda basit asansör takımlarına daha çok yenilir olmuşuz...
O zaman biz de bir sorun var arkadaş...
Yönetici,taraftar üzerine düşeni TAM ANLAMIYLA YAPMIYOR!!!
Yönetici, gelecek planması yapamadığı gibi, TSL gibi vasat bir ligde dahi 3 derbi kazanacak ve anadolu takımlarını yenebilecek ölçüde bir takımı kuramıyor!!!
Bence bu ligde şampiyon olmak sanıldığı kadar zor değil!!!
6 derbi oynuyorsun, 3'ünü kazansan diğerlerinde yenilsen, Anadolu klüplerini yensen,-arada mağlubiyet de olabilir- şampiyon çok rahat olursun!!!
Ama elin Antep'i gidiyor Tabata'ları buluyor, Julio Sezar'ı buluyor...
Daha nice ucuz ama gerçekten teknik ve fizik anlamında güçlü topçu buluyor, sen becerip bir sağbek alamıyorsun...
Forvetsiz lige başlıyorsun, bir de akıllara zarar: uefa'da yarı final hedefi koyuyorsun!!!
Kim atacak golünü peki hacım???
Sağbek deyip geçmeyeceksin arkadaş....
Modern futbolda sağ açık ile birlikte sağbek'in bile hücuma destek vermesi gerekirken, sende sağbek yok!
Bu gece Milan Baros o kadar kötü halde iken bile gol attı!!!
Neden?
Çünkü adam işini biliyor ve bu konuda profesyonel...
Daha yazsam o kadar çok şey yazarım, o kadar örnek veririm ki, burda kişilerin hayranı olup da başarısızlığı''istikrar'' adına sahiplenen,Trabzon'un asi ruhunu kavrayamamış kimseler bir kelime bile yazamaz....

Bence Trabzonspor, Anadolu klüplerinin nisbi yükselişini de gözönüne alırsak, sıradanlaştığı gibi, bir uçuruma doğru sürükleniyor...

Günübirlik farklı galibiyetlerimiz ve anlık başarılarımız kimseyi aldatmasın...

aaahmet61
19.10.2009, 08:11
sıradanlaşmanın sebebi yönetim değil ki para .trabzonla istanbul arasındaki ekonomik uçurum her sene artıyor.altyapıdan kaliteli oyuncu bırakın trabzondan türkiyeden çıkmıyor.milli takımın hali ortada.kalıyor iş yabancı oyuncuya.kaliteli yabancı oyuncu 8-10 milyon eurodan başlıyor.yani anlıyacağınız iş yine paraya kilitleniyor.yönetim ne yapsın.Allah 'ı var yönetimin iyi hizmetleri oldu.olmayada devam ediyor.

zekeriyya
19.10.2009, 08:20
bencede tespitler doğru
sıradanlaşma konusu incitici olabilir buradaki kimsenin kabul etmeyeceği bir olay....benide ençok düşündüren çocuklarımıza nasıl bir trabzonspor bırakacağımız

Vehbi Sancak
19.10.2009, 10:40
at gözlüklerinizi çıkarın
ne bu şehir, ne bu forma, ne bu arma, ne bu taraftar, ne bu camia sıradan değildir
ama koyalım terazinin kefesine ve tekrar kendimize soralım,
sormaya utanıyorsak at gözlümüzü çıkarıp bakalım teraziye
gördüğünüz az biraz ağırlık, darasıdır
ve şehir, forma, arma, taraftar, camia cart curt ne varsa
SSIIRRAADDAANNLLAAŞŞIIYYOORRRRRR
maalesef bizlerde kanıksıyoruz artık
olağan bir durummuş gibi

Burçak
19.10.2009, 10:45
Bi çoğuna katılıyorum demek istediklerinin.
Sıradanlaşmanın en büyük kanıtı nedir söyleyeyim size.
Ben ortaokul zamanları maçlara gitmeye başlamıştım. ve yıllardır kaçırdığım maç sayısı çok azdır. aradan 15 sene geçti.
bu zaman diliminin başında yani orta okul zamanlarımda, sadece Avrupa maçları ve istanbul takımlarına karşı alınan galibiyetlerde insanlar meydanda toplanır sevinç gösterisi yapar eğlenirdi.
aradan geçen her sezon maç ayırımı ortadan kalktı.

ve üzülerek söylüyorum (bir insan galip geldiğinde yaşanan sevince üzülürmü demeyin)
artık en sıradan maçlarda bile insanlar eskiden Avrupa maçları önemli maçları kazanıp sevindiğimiz gibi sevinir oldular..
demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Bulut61-34
19.10.2009, 11:05

Sizin gibi düşünenlerin sayısı artarsa sıradanlaşırız. Kaç kez duydum bu hikayeleri ama ogün sıradanlığını kabul ettiremediğiniz Trabzonsporu sıradanlaştırma çabası hala sürüyor. Kötü niyetiniz yok ama yaptığınız yanlış.

En sıradan olduğumuz 2000'li yılların başındaki takım sonraki sezonlarda 76 ve 77 puan topladı.

Sıradanlaşmayacak Trabzonspor işte. Size inat sıradanlaşmayacak.

Külünkoğlu
19.10.2009, 11:07
Forvetsiz, kalecisiz, sol beksiz, sol ortasahasız Trabzonspor kendi evinde galatasaray'a 3 atıyor son dakika da 4'ü kaçırıyor.

Biz sıradan olamayız fıtratımızda bu yok. Bırakın fıtratı tarihimiz buna izin vermez. Bu zamanda böyle başlıklara gerek yok.

Vehbi Sancak
19.10.2009, 12:37
ne demek size inat,
gördüklerimizi, kabullenemeyelimmi,
bizde biliyoruz haketmediğimizi,
evimizde huzuru bozuyor, kimyamızı bozuyor
tabiatımızdan, çoğrafyamızdan kabullenmeyelim
ama biz kimiz?
kardeşim, artık kanıksadığımız bir durum var
ve sadece hakem, hoca, şans felan filan değil
ben görüyorum: gözlüğümde var; bu takım sıradanlaşıyor
haketmesekte, yıkılsak üzülsekte
koşar adım sıradanlaşmaya gidiyoruz

robinhood61
19.10.2009, 12:41
biz farkındayız da bazıları farkında değil

lazkopatfaroz
19.10.2009, 13:03
96 dan beri böyleydı zaten

Selim Turan
19.10.2009, 13:55
EURO 2016 bile vermiyolar bize... Uçurumun iyice yükselmesi için...

Fatih KIRAN
19.10.2009, 14:01
Sıradan bir takım bu ligde 10.sıradan yukarı çıkamaz.Bizim ölümüz bile bu ligi en kötü 4.sırada bitirir.Bu da sıradanlaşmadığımızın ifadesidir.

zafer6161
19.10.2009, 14:06
Sıradan bir takım bu ligde 10.sıradan yukarı çıkamaz.Bizim ölümüz bile bu ligi en kötü 4.sırada bitirir.Bu da sıradanlaşmadığımızın ifadesidir.

2.3.4. olsak bile yine sıradanız,artık bizim maçlar bilmem farkındaysanız derbi statüsünde bile geçmiyor:)
bir fb liye bir gs liye sorun bakalım hangisi bizim maçı sıradan anadolu takımları maçlarıyla ayrı tutuyorlar,

Fatih KIRAN
19.10.2009, 14:12
2.3.4. olsak bile yine sıradanız,artık bizim maçlar bilmem farkındaysanız derbi statüsünde bile geçmiyor:)
bir fb liye bir gs liye sorun bakalım hangisi bizim maçı sıradan anadolu takımları maçlarıyla ayrı tutuyorlar,
Onlara kalırsak zaten 4. büyük olmamız zorlarına gittiğinden bunu kabul bile etmezler o yüzden onlara bişe sorulmaz sıradan olup olmadığımızı kendi içimizde sorgulamalıyız.

Vehbi Sancak
19.10.2009, 14:15
herşeyi geçtim
siz maç için evden coşkuyla çıkıyorsanız
girdiğiniz kahvede milletin size bakışı gururunuzu okşuyorsa
eve dönüşünüzde mutluysanız (mutluluk galibiyet değildir)

biz SIRADAN değiliz

üzgünüz, mutlu değiliz, ama gerçekçiyim,
ve yakıştıramıyor, kabullenemiyorum
en önemlisi haketmiyorum

bilmem neresine nettiğimin sipikeri, ikide bir ne üdüğü belirsiz 10 numara gs si için
Trabzonspor'a boşu yok diyebiliyorsa
biz neyiz siz bilirsiniz

bize karşı korner atmaya sevinilen durumdan
bu hallere bizleri getirenler
yüzbinlerce kez yazılar olsun size
varsa sizin için değeri; UTANIN

yorumsuz6117
19.10.2009, 14:17
Bu Broos kulübede tv falanmı var ordan başka bi maçmı izledi acaba adam resmen iyi oynadık diyor böyle oynamaya devam edersek ilk 3'e gireriz diyor..Ya maçı izlemedi ya da futboldan anladığı yok..

@FLU
19.10.2009, 14:18
şuanki yönetim albayrak yönetiminden bin kat daha başarılıdır . Ama şuanki başarısı yeterli degildir

yeterli olmamasını geçtim , başarılı işlerinin yanında yaptıkları yanlışlar ile bütün başarılarını arka planda bıraktılar

@FLU
19.10.2009, 14:19
Colmanin olduĞu takim siradan deĞİldİr Şu baŞliĞi sİl allah aŞkina

bu nasıl bir yorumdur yaa colman mıdır bizi sıradan bir takım olmaktan kurtaran

La İlahe İllallah

madem colmanı tutuyorsun git colmanın fun kulubune takıl , burası colman.net degil

Burçak
19.10.2009, 14:22
yukarda son 15 yıl içinde ki izlenimlerimi 1 paragrafta kısaca özetlemeye çalıştım.
orda bahsi geçenler 15 yıl içinde olan farklar.
böyle devam edersek 15 sene sonrada ilk 3 değil ilk 10 hesabı yapmaya başlarız.
3 sene 5 senede farkedilmez değişim. uzun vadede inceleme yaptığında aradaki koca farklar çok daha net görebilirsin.

videoları dolaşıyor face de orda burda. Şampiyonluk görmüş kadroların soyunma odalarında söyledikleri ( zevk vermiyor bu maçlar) hamdinin bursa kupa maçından sonra söyledikleri... yılların neleri alıp götürdüğünü gösteriyor.

hiç tartışmayada gerek yok.
dedimya.. Trabzonda sadece Avrupa maçları ve derbi maçları galibiyetlerinde insanlar meydanda toplanır eğlenirdi. çünkü diğer maçları kazanmak zaten çantada keklik gibiydi.
şimdi basit bi takımı yenince bile sanki kupa almışcasına sevin gösterileri oluşabiliyor...
buda yıllar geçtikçe , şampiyonlukları gören ve göremeyen taraftarların arasındaki farkın dışa vurumu oluyor.

a f s
19.10.2009, 14:33
herşeyi geçtim
siz maç için evden coşkuyla çıkıyorsanız
girdiğiniz kahvede milletin size bakışı gururunuzu okşuyorsa
eve dönüşünüzde mutluysanız (mutluluk galibiyet değildir)

biz SIRADAN değiliz

üzgünüz, mutlu değiliz, ama gerçekçiyim,
ve yakıştıramıyor, kabullenemiyorum
en önemlisi haketmiyorum

bilmem neresine nettiğimin sipikeri, ikide bir ne üdüğü belirsiz 10 numara gs si için
Trabzonspor'a boşu yok diyebiliyorsa
biz neyiz siz bilirsiniz

bize karşı korner atmaya sevinilen durumdan
bu hallere bizleri getirenler
yüzbinlerce kez yazılar olsun size
varsa sizin için değeri; UTANIN

+ O 10 numaraya kart gösteremeyenler, penaltıya dükük çalamayanlar da vicdanları varsa utansın.

salari
19.10.2009, 14:42
Kulübün artık uzun vadede başarılı olabilecek takım için organize ve professyonel çalışmalar başlatması gerek. Devamlı teknikdirektör ve futbolcu değişmeyle şampiyon olmayı bırakın, başarılı performas bile göremeyiz. Üç istanbul mahalle takımının bizim önümüze geçmesinin ve ufak tefek avrupadaki kulüpleri karşısında aldığımız mağlubiyetlerin son bulmasının yegane çözümü uzun vadeli gerçekci çözümler getirecek politikalar geliştirmeden geçiyor. bu tür bir politikanın temelleri de karadenizli oyuncuların çocuk yaşta keşfedilip futbol okulu olarak ifade edebileceğimiz bir organizasyon içinde yetişmelerini sağlamakla olur. Ama şimdi yapılan ise üç beş kendi menfaatleri için ordan burdan transfer edilenler vasıtasıyla insanların kendi ceplerini doldurmaları söz konusu. Ayrıca bu insanlar o büyük onurlu TRABZON markasını kullanmaları ve sömürmeleri olayın cabası. Dileğim odur ki Rasyonel politikalar geliştirebilecek, gerçekten TRABZON İÇİN çalışan insanların ellerini taşın altına sokacağı bi ortam oluşmasıdır.

Gordon Freeman
19.10.2009, 14:48
3 büyük denince kimse inkar etmıyor ama 4 büyük denince hemen tartışılıyor...
Bunu üzülerek söylüyorum ama arkadaşımız sıradanlaştığımızı söylemek de haklıdır maalesef..
4 büyük dendiği zaman herkezin kayıtsız şartsız bunu kabul etmesi lazım..
Gs , Fb , Bjk bu takımları herkes büyükten sayıyor.Ama Ts nin büyük klüp olduğunu herkes kabul etmiyor...Bunu herkese kabul ettirmek zorundayız..Nasıl yapıcaz bunu ? Tabiki sportif başarılarla.Yıllanmış başarılarla olmaz bu iş..Artık doğru düzgün başarılarımız yok..Her sene Avrupaya ilk turdan veda edersen , her sene lige erken havlu atarsan (geçen sene bir istisna oldu ) ve son senelerde Türkiye Kupası gruplarından bile çıkmayı başaramazsan millet de senın buyuklugunu tartışır işte böyle...

macuka
19.10.2009, 14:57
Trabzonspor artık bazı şeyleri basarmak istiyorsa artık tekrar 70-83 yılları arasında yürüdügü o zorlu yolları tekrar gecmek zorundadır lakin başa dönmüş bulunmaktayız

Vehbi Sancak
19.10.2009, 15:11
3 büyük 4 büyük bunları takmıyorum
yenmiş yenilmiş bunları takmıyorum
kabullenilmiş kabullenilmemiş bunları takmıyorum

ben kendime bakarım
yahu kardeşim, bu takım oynamıyor veya oynayamıyor

coşkun seller gibi oynayacaksın
zevk vereceksin, kendini seyrettireceksin
talebin olacak, taliplin olacak
eze eze yeneceksin
senden korkacaklar, önlem peşinde olacaklar

yahu Allah cc aşkına, kim korkuyor
diyarbakır bile yenebileceğine inanarak geliyor Trabzon'a

bu takımın en kötü zamanı bile SIRADAN olmamalı, olamamalı

malum biraz siyaset kovalamışlığımda var
öğrendiğim, yetiştirildiğim;
görev istenmez verilir, hak edilir
layık görülürsün, layık olmaya çalışırsın,
mücadele edersin, denersin, ŞEREFİNLE
yaparsın yapamazsın, başarırsın başaramazsın o ayrı

birazda iş hayatından örnek;
otomotivciyiz
periyordik bakım var, ağır bakım var
garanti var, garantiye girmeyen var
ön takım kontrolü var, sıkıştırılması gereken yarler var
değişmesi gereken parçayı değişmezsen yaşayacağın var
bakımlarını yaptırmazsan garanti dışı kalma durumun var
neyse var oğlu var
bu bizim futbolun, neye uygunluğu var, ne adı var
bilemiyorum, anlayamıyorum

bildiğim mutlu değilim
ispatı sıradanlık değil ama
koskocaman AMA

Selim Turan
19.10.2009, 15:12
Trabzonspor artık bazı şeyleri basarmak istiyorsa artık tekrar 70-83 yılları arasında yürüdügü o zorlu yolları tekrar gecmek zorundadır lakin başa dönmüş bulunmaktayız

70-83 Arası Trabzon tam bir futbolcu fabrikasıydı. Trabzonsporu başarıdan başarıya taşıyan Amatör ruhun takendisiydi.

Bu gün bundan söz edebiliyormuyuz...

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:13
bence tribünlere çekirdek girmeye başladığında ok yaydan çıkmaya başladı ..

macuka
19.10.2009, 15:19
bence tribünlere çekirdek girmeye başladığında ok yaydan çıkmaya başladı ..

Ne yapalım bizim yasımızdakiler baktık takım da bir numara yok, tırnak yiyecegimize "Çekirdek" yemeye başladık

Napoli
19.10.2009, 16:02
Uzun vade de başarı Koca bir yalandır,Turkiyede uzun vade asla olmaz,yılar yılı bu takımın tarftarları uzun vade diyerek kandırılmıstır,eğer ingilterede sırdan bir takımı tutsaydım bana uzun vade deseler süper fikir derim..
ama yer turkiye heleki takım Trabzonspor ise uzun vade lafı,komık,yalan,kandırmaca,ve saldıralara kalkandır..
kısa vadede başarı için hiç bir zaman bizim kulup çalışmadı,her gelen başkan uzun vade dedi ama ne acıdırki kendisinin vadesi 2yılı geçemedi...

sıradanlaştımız falanda yok.

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 16:04
Ne yapalım bizim yasımızdakiler baktık takım da bir numara yok, tırnak yiyecegimize "Çekirdek" yemeye başladık
belki takımın ateşini söndürmek yerine biraz daha organizeli bir şekilde ,olumlu yönde bir tezahürat yaparak takımı ateşlemek iyi olur !!

bordo&maviaşkı
19.10.2009, 17:20
herkesin yorumlarını tek tek okumaya çalıştım.. benim gibi düşünen yada farklı düşünse bile bu konuya duyarlı olanları görmek güzel..

İlk önce şunu belirtiyim ki; en başta sıraladığım soruların(buna benzer bir çok soru türetilebilir) tek tek cevaplarını bulmaya çalışırsak daha iyi olur kanısındayım.. eğer ki bunun için bir tartışma platformu kurulması gerekiyorsa ve bu konulara gerçekten çözüm bulabileceksek ben şimdiden katılmaya hazırım...
biz bu konuları ve gidişatı sorgulamadığımız sürece, daha doğrusu amiyane tabirle adeta "hesap sormadığımız" sürece her sene birileri gider yerlerine birileri gelir ve değişen hiçbir şey olmaz kanaatindeyim..
bazı arkadaşlar hala gs ye 3 gol attığımızdan bahsetmiş ve bunu başarı(!) olarak kabul ediyor. hocam bunu yanlışlıkla yazdığınızı varsayıyorum.. çünkü hiçbir Trabzonsporlu galibiyet harici bir sonucu başarı olarak kabul etmez, etmemeli!...işte benim asıl vurgulamak istediğim konu bu!..

Arkadaşlar artık bizleri öyle bir noktaya getirdiler ki(bunu bazı arkadaşların yorumlarında rahatlıkla görebilmek mümkün) biz yıllardır gelen kötü sonuçlardan sonra 3. yada 4. olmayı başarı sayar hale geldik maalesef! Ben asla şampiyonluk harici hiçbir şeyi başarı saymam ama, ilk 4 e girmemizi başarı sayan oldukça fazla bir topluluk var maalesef.. işte benim sıradanlaştırılmaktan kastım bu!
biz ilk önce taraftar boyutunda sıradanlaştırıldık..bazı arkadaşların da bahsettiği gibi avni akere gelen sıradan takımların bizi yenmesini yadırgamaz hale geldik!.. sıradanlaştırılmanın devamı da kendiliğinden geldi böylece... eskiden 2.liği bile başarı görmeyen bir camia burda 3 büyütülmüşlerden herhangi biriyle berabere kalmayı bile başarılı görmeye başladı.. bunun en güzel örneği de giray hocanın çalıştırdığı bir sezonda avni akerdeki gs maçında 90. dk larda bulduğumuz golle beraberliği kurtardığımızda takımın ve taraftarın çılgınca sevinmesidir.. bu örneği de ersun hoca manisayı çalıştırırken,manisanın lider olduğu bir dönemde bizim deplasmanda berabere kalmamızı maç sonunda; "lider takımdan 1 puan almakta başarıdır" diye yorumlayan futbolcu ve yönetim tayfasıyla çoğaltabiliriz..

bu örneklerin benzeri olaylar defalarca yaşandı.. bunları tek tek anlatmaya gerek yok ama.. asıl kendimize sormamız gereken çok önemli soru ise; biz bu tür olaylarla sıradanlaştırmanın bir aşaması uygulandığında ne tepki verdiğimizdir!...yoksa hiç bir tepki vermeyip olayları kanıksadık mı?

bazıları da kolbastı ve 61 dk görselini Türkiye'ye tanıtarak camia olarak sıradanlaşmadık diye tanımlamış.. benim için bunlar; eline şeker verilen çocuğun sevinmesi gibi bir olaydır! millet avrupaya açılırken biz kolbastıyla övüneceksek hiç konuşmayalım zaten... ayrıca o kolbastıyı bile her kanal kullanmasına rağmen,hangi kanalda "bu oyunu tanıtan Trabzonspordur" yada "bu oyun Trabzona aittir" dendi sorarım size...kendi öz oyunumuzu bile sahiplenmeyi beceremedik maalesef...

konunun başında sorduğum sorulara bir yenisini eklemek istiyorum.. ve bu soruya hiçbirinizin cevap veremeyeceğini(benim cevap veremediğim gibi) iyi biliyorum..
13) bu kötü gidişat devam ederse, şu anda Trabzondaki çocukların bile Trabzonsporu tutma oranı neredeyse %50(belkide daha az) iken, bundan 10 sene sonra acaba % kaç olacak?...işte tıkandığımız nokta burasıdır ve bir çözüm bulunmazsa maalesef durumumuz hiç iç açıcı değil...

esra61
19.10.2009, 17:55
ya belki bazı hatalar yapılıyo olabilir.....ama unutmayınki gs fb ve bjk bu kadar uzun yıl şampiyon olamasa onların taraftarında genç taraftar kalırmıydı merak ediyorum..bizim farkımız işte burda çıkıyor genciyle yaşlısıyla....hepimiz bu takımı seviiyoruz ve şampiyon olamasakda bu takımın ismini söylerken gururlanıyoruz..işte budur büyük takım işte budur fark............
şampiyon olamasakda,,,,derbiler kazanamasakda......ikinci lige düşsekte(böle bişi olmazda)..bu takıma aşığız bunu farkındamıyız...ne kadar kızarsak kızalım yine bu takımın maçını izleriz çünkü bizim sevgilimiz...bizim aileden birisi giibi olmuş artık trabzonspor.........işte bu yüzden büyüğüz biz.........

Cafer Bulur
19.10.2009, 18:14
Broosla devam edersek korkarim ki siradanlasacagiz.

Ben broosun Trabzonsporu siradan gördügünü düsünüyorum.

mete61bordomavi
19.10.2009, 18:25
Her ne kadar kabul edilmesi güç gelse bile,bazı arkadaşlarımız buna karşı çıksa bile-ki haklılar da;çünkü Trabzonspor ve sıradanlık kelimeleri yanyana abes kaçıyor- ama gerçek değişmiyor!

Yıllardan beri gelmeyen başarılar maalesef bizi sıradanlaştırıyor!
Geçen yıllarda hiç değilse Türkiye Kupası alabiliyorduk!!!
Şimdi gruplardan çıkamıyoruz.
İlk turda Avrupa kupalarına veda ediyoruz!
Ve lige erken havlu atıyoruz!

Buna hala başarı,istikrar diyebilecek olan varsa buyursun!

yağız61
19.10.2009, 18:36
bu maçın skoru 3-2 lehimize de olsa.aynen şunu yazardım.kulüp olarak biz çok büyük hata ettik.tüm trabzonsopr kamuoyundan özür diliyoruz.hacamızın görevine son verdik. bu iş bu kadar basit.... siteye şu an için seyrek girişimin nedeni de takımıma ve sorumlulara olan inancımı kaybetmemdir.biz kendimizi yırtıyoruz değişen bir şey yok.daha neyi tartışıyoruz ki bir şeyler değişmeyecekse.TRABZONSPORUM ACİZ FUTBOL OYNUYOR ARKADAŞLAR.BEN KAHROLUYORUM SEYREDERKEN.BÖYLE BASİT GOL YİYEN BÜYÜK TAKIM OLABİLİR Mİ.GS MAÇININ 2. YARISININ DIŞINDA BU TAKIM EZİK FUTBOL OYNUYOR ÇOK KOMİK DURUMLARA DÜŞÜYORUZ.BUGÜN RESMEN OYNAMADAN BİZE ADAMLAR 4 TANE ATTILAR.GEÇEN HAFTA GAZİANTEP MAÇI .OLMAZ BÖYLE BİRŞEY SANKİ TATİLE ÇIKACAKMIŞIZ GİBİ OYNUYORUZ.

BUNDAN DOLAYI DİYORUM Kİ BEN BÖYLE İSTİKRARI KABUL ETMİYORUM.

Dün gece maçtan sonra bu satırları kaleme almıştım.evet sıradanlaştık malesef.bunu görmek ve tedbir almak gerek.futbolculara hangi takımda oynadıklarını anlatacak aziz yıldırım gerek.bu teknik direktörden kurtulmak gerek.bir de şunu görmek gerek bu takım türkiye liginin en pısırık futbolunu oynayan takım olmuştur.

a f s
19.10.2009, 19:00
Geçen sene bu dengesiz hakem yüzünden yürümedik mi biz? Futbol federasyonu başkanı sezonun olayı (!) demedi mi, bizim bu en demokratik tepkimiz yüzünden? Yalnızca Trabzonspor için değil, herkes için adalet demedik mi?

Sıradanlaştırılmak? Bizim bu tür maçları alamayacağımız, bir ayar çekileceğini herkese kabul ettirmek, bizim de sesizce kabul etmemizi beklemek, istedikleri tam da bu.

Ben buna razı değilimm ve kabul etmeyeceğim.

Biz kötü oynadığımız için, eksiklerimiz için özeleştiri yapalım fakat insaf karşıdaki takım da Bracelona gibi oynamadı ki. Olayı hep kendi tarafımızıdan değerlendiriyoruz fakat Galatasaray yığınla hata yaptı, kaleye biraz daha fazla şut çekmeyi daha doğrusu şut çekmeyi akıl edecek bir oyun oynasaydık sonuç böyle olmayacaktı.

Trabzonspor bu olayları hak etmiyor. Futbolcusu saha içinde hakeme böğermüyor diye bu kadar da yapılmaz, yazıktır. Bu adaletsiz anlayışın Türk futbolunu getirdiği nokta ortada.

Bugün bu haksızlıklara göz yumanlar aynı hataya ortak olduklarını bilmeliler.

Unutmayacağız, bize yapılanları elbet bir gün elimize düşersiniz.

bordo&maviaşkı
19.10.2009, 21:51
ya belki bazı hatalar yapılıyo olabilir.....ama unutmayınki gs fb ve bjk bu kadar uzun yıl şampiyon olamasa onların taraftarında genç taraftar kalırmıydı merak ediyorum..bizim farkımız işte burda çıkıyor genciyle yaşlısıyla....hepimiz bu takımı seviiyoruz ve şampiyon olamasakda bu takımın ismini söylerken gururlanıyoruz..işte budur büyük takım işte budur fark............
şampiyon olamasakda,,,,derbiler kazanamasakda......ikinci lige düşsekte(böle bişi olmazda)..bu takıma aşığız bunu farkındamıyız...ne kadar kızarsak kızalım yine bu takımın maçını izleriz çünkü bizim sevgilimiz...bizim aileden birisi giibi olmuş artık trabzonspor.........işte bu yüzden büyüğüz biz.........

Zaten dediğiniz olayı gs ve bjk yaşadı.. biri 14 diğeri de 15 sene şampiyonluk yüzü görmedi.. Dediklerinize kısmen katılıyorum ama bu istanbul yalakası basın olduğu sürece adamlar 35 sene şampiyon olmasalar bile kamuoyuna yine bir şekilde güzel(!) gösterilirler..

bizim olayımız ise çok farklı..Yani biz Trabzonsporu en başta Trabzonlu oluşumuzdan dolayı tutuyoruz.Ama gün geçtikçe Trabzonlu olmamız bile Trabzonsporu tutmak için yeterli olmamaya başladı maalesef..bunun nedenlerini çok çeşitli şekillerde sıralayabiliriz ama en basit neden olarak toplumca "markacı" bir toplum oluşumuzu gösterebiliriz..Trabzonspor da maalesef marka olmaktan çıktığı için taraftar potansiyelini gün geçtikçe kaybetmekte...

Geçen sene bu dengesiz hakem yüzünden yürümedik mi biz? Futbol federasyonu başkanı sezonun olayı (!) demedi mi, bizim bu en demokratik tepkimiz yüzünden? Yalnızca Trabzonspor için değil, herkes için adalet demedik mi?

Sıradanlaştırılmak? Bizim bu tür maçları alamayacağımız, bir ayar çekileceğini herkese kabul ettirmek, bizim de sesizce kabul etmemizi beklemek, istedikleri tam da bu.

Ben buna razı değilimm ve kabul etmeyeceğim.

Biz kötü oynadığımız için, eksiklerimiz için özeleştiri yapalım fakat insaf karşıdaki takım da Bracelona gibi oynamadı ki. Olayı hep kendi tarafımızıdan değerlendiriyoruz fakat Galatasaray yığınla hata yaptı, kaleye biraz daha fazla şut çekmeyi daha doğrusu şut çekmeyi akıl edecek bir oyun oynasaydık sonuç böyle olmayacaktı.

Trabzonspor bu olayları hak etmiyor. Futbolcusu saha içinde hakeme böğermüyor diye bu kadar da yapılmaz, yazıktır. Bu adaletsiz anlayışın Türk futbolunu getirdiği nokta ortada.

Bugün bu haksızlıklara göz yumanlar aynı hataya ortak olduklarını bilmeliler.

Unutmayacağız, bize yapılanları elbet bir gün elimize düşersiniz.

Hocam benim anlatmak istediğim ve sorgulayalım dediğim sadece dün akşamki maç yada başka herhangi maç değil, 26 yıldır devam ede gelen(adeta Osmanlı'nın çökertilme harekatı gibi) uyuşturma operasyonudur.
siz 96 ve daha öncesini iyi bilirsiniz.Şimdilerde "baskı var" diye taraftara veryansın edenler acaba son 4-5 sezondur 90 lardaki baskının 10 da birini görmüşler mi? O zamanlar bırakın Avni Akerde sıradan bir takıma yenilmeyi, 5 gol atan Trabzonsporun 6 yı niye atmadığı için yuhalandığını iyi hatırlarsınız sanırım...Peki şimdi neyi sorguluyoruz acaba?Yada ne kadar hesap soruyoruz?...

mete61bordomavi
19.10.2009, 22:26
Zaten dediğiniz olayı gs ve bjk yaşadı.. biri 14 diğeri de 15 sene şampiyonluk yüzü görmedi.. Dediklerinize kısmen katılıyorum ama bu istanbul yalakası basın olduğu sürece adamlar 35 sene şampiyon olmasalar bile kamuoyuna yine bir şekilde güzel(!) gösterilirler..

bizim olayımız ise çok farklı..Yani biz Trabzonsporu en başta Trabzonlu oluşumuzdan dolayı tutuyoruz.Ama gün geçtikçe Trabzonlu olmamız bile Trabzonsporu tutmak için yeterli olmamaya başladı maalesef..bunun nedenlerini çok çeşitli şekillerde sıralayabiliriz ama en basit neden olarak toplumca "markacı" bir toplum oluşumuzu gösterebiliriz..Trabzonspor da maalesef marka olmaktan çıktığı için taraftar potansiyelini gün geçtikçe kaybetmekte...

Hocam benim anlatmak istediğim ve sorgulayalım dediğim sadece dün akşamki maç yada başka herhangi maç değil, 26 yıldır devam ede gelen(adeta Osmanlı'nın çökertilme harekatı gibi) uyuşturma operasyonudur.
siz 96 ve daha öncesini iyi bilirsiniz.Şimdilerde "baskı var" diye taraftara veryansın edenler acaba son 4-5 sezondur 90 lardaki baskının 10 da birini görmüşler mi? O zamanlar bırakın Avni Akerde sıradan bir takıma yenilmeyi, 5 gol atan Trabzonsporun 6 yı niye atmadığı için yuhalandığını iyi hatırlarsınız sanırım...Peki şimdi neyi sorguluyoruz acaba?Yada ne kadar hesap soruyoruz?...

İyi de hesabı kime soralım???
Teknik direktörse,çoklarını istifaya davet ettik, zor da olsa ettiler...
Yönetimse, çok yönetim değiştirdik bir halta yaramadı!!!

O zaman hesabı kime soracağız?

mashal61
19.10.2009, 23:06
Kısa vadede başarı gelmezse gerçekten sıradanlaşıyoruz. Gs yi deplasmanda en son 2004-2005 sezonunda yendik.

zafer6161
19.10.2009, 23:32
futbol dünyasında bjk yı bile büyük saymıyorlar,her zaman iki büyük yaratmaya çalışıyorlar,farkındaysanız bjk nın bile taraftarı yok denecek kadar azalıyor,boş verin takmayın kafanıza,

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 00:40
İyi de hesabı kime soralım???
Teknik direktörse,çoklarını istifaya davet ettik, zor da olsa ettiler...
Yönetimse, çok yönetim değiştirdik bir halta yaramadı!!!

O zaman hesabı kime soracağız?

İlk önce kendimize sormalıyız!... Acaba taraftar olarak nerelerde hata yaptık ve yapmaya devam ediyoruz diye...
Her yapılan işe "tamam, çok güzel oldu" demek midir taraftarlık? yoksa birilerinin adamı olmak mı? yada ne biliyim sırf birini sevdiği için o kişinin yönetimine ve yaptığı her işe alkış tutmak mı?.. bunun gibi sayısız sorularla(en başta saydığım sorular gibi) kendimizi sorgulayabiliriz..
bu sorulara cevap bulamıyorsak -ki bulacağımıza eminim- o zaman başkalarını sorgulamaya geçebiliriz..

Aslında taraftar olarak yönetimlerde söz sahibi olabilmek için ilk önce kongre üyesi olmamız gerektiği kanısındayım.Ve bu takımın başına "çıkarsız sevenler"in geçebilmesi için elimizden geleni yapmalıyız..

bence tek çıkış ümidimiz; ilk önce Trabzonsporumuzun başına amatör ruhlu profosyenelleri getirebilmektir.. Eğer ki getiremiyorsak da taraftarlar arasından güvenilir bir yönetim oluşturup bu takıma el koymak gerekir!.. yoksa takımımız birilerinin "yükselme basamağı" olmaya devam edecektir maalesef..sadece bunları yapmak tabi ki yeterli değildir ama en azından köklü değişikliklerin önü açılmış olur.. biz hiçbir takıma benzemediğimiz gibi, başarıyı özünü kaybederek farklı yollarda aramamız boşa vakit kaybıdır.
İvedilikle, bu takımın misyonunu,vizyonunu ve hepsinden önemlisi Trabzonspor ruhunu iyi bilen ve bu ruhu tüm benliğiyle benimsemiş kişilerden oluşan bir kadroyla başarı kısa zamanda kendiliğinden gelecektir...

Ömer TOPAL
20.10.2009, 00:49
benim gönül verdiğim renkler hiç bir zaman sıradanlaşamaz...! Gs nin 10 numarası Trabzonu boş geçmiyorda Colman boş geçtimi ? spikersen herkezi biliceksin..hakem tokalaştı sen övgü yagdırdın...Onun kadar ceyhununda milli takıma katkısı oldu...Ben utanmıyorum takımımdan..yenilince bile grurla cıktım kahveden...Takımlarını alkışlayan GS lilere şerefsizliğimi alkışlıyorsunuz diye bagırdıgımda hiç birinin sesi çıkmadı...! He unutmadan GS o anda sahada olan topçuların bizden ne kadar korktukları son dakikalardaki korner oyalamalarından bellidir...! beden SIRADANLAŞALIM ki ?

semih YETİM
20.10.2009, 00:55
sıradanlaşmadık diyenlere 25 yılı hatırlatıyorum hatta 26.yılı...TS taraftarı olarak geçmişimle hatta 9 senelik geçmişle yani 6 şampiyonluk üç 2.cilik aldıımız o yıllar arasındaki yıllarımızla övünmekten bıktım usandım ben destekse dış sahada kendi sahamızda yıllarca destek vermedik mi?bütün anadolu şehirleri istanbul üstünlüğüne yenilmişken taraftar olarak hep bu çarkı bozan ilk öncü olmadık mı?bu takım ligi 13.bitirdi bir sonraki sezon bağrımıza basmadık mı?he biz her şeyi yaptık da hata yönetimde demiyorum ama ortada başarısızlık varsa bu başarısızlığın sebebi taraftarıyla barışık olmayan yönetimindir..biz taraftar olarak geçen sene lig taa başlamadan dedik ki bu takımın sağ bege ihtiyacı var tayfunla TS yürümez...biz dedik ki bu takıma gökhanı aldık iyi hoş ama uymadı devre arasında fatihi alalım kadromuza bizim gerçek bir golcüye ihtiyacımız var biz bunları haykırırken bırakın geçen seneyi bu sene bile bu adımlar atılmadı ve belki başka bir takımda kendini bulacak olan tayfun burda her maç anasına babasına küfür yemekten futboldan soğudu...gökhan umut sığındı istanbul medyasının baskı altındalar lafına bu yüzden oynayamıyoruz diyolar...bu takım geçen sene son 5 haftada kendi sahasındaki 2 maçı kaybetmeseydi şampiyon olacaktı...bu sene lige iyi bir forvetle başlasaydı şuan belki de yarışın içindeydi ve belkide pazar günü haketmedğimiz malübiyeti almayacaktık..Trabzonspor için geçen sene kırılma noktasıydı ve yönetim bu fırsaı değerlendiremedi futbolcular da belki deşampiyonluğu kaçırdığımız son seneden sonra en çok yaklaştık şampiyonluğa ama olmadı bi daha da ne zaman olur ALLAH bilir...TSyi gönlünde tutan her insana taraftarından topçusuna top toplayıcısından yönetimine bu takımın büyüklüğü iyice anlatılmadan da gidilecek tek sonuç sıradanlıktır...geçmişle övünmek yerine bize gelecek hayalleri kurdurmayan yönetimlerdedir suç..

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 00:56
benim gönül verdiğim renkler hiç bir zaman sıradanlaşamaz...! Gs nin 10 numarası Trabzonu boş geçmiyorda Colman boş geçtimi ? spikersen herkezi biliceksin..hakem tokalaştı sen övgü yagdırdın...Onun kadar ceyhununda milli takıma katkısı oldu...Ben utanmıyorum takımımdan..yenilince bile grurla cıktım kahveden...Takımlarını alkışlayan GS lilere şerefsizliğimi alkışlıyorsunuz diye bagırdıgımda hiç birinin sesi çıkmadı...! He unutmadan GS o anda sahada olan topçuların bizden ne kadar korktukları son dakikalardaki korner oyalamalarından bellidir...! beden SIRADANLAŞALIM ki ?

arkadaşım konunun başını galiba okumamışsın.. herkese tek tek anlatamam kusura bakmayın ama bu vesileyle tekrar ve son kez söyliyim: sadece gs maçından bahsetmiyorum, ben şu son 26 yıldır olanlardan bahsediyorum!...
ayrıca gözünüzü seveyim şu tek maçla takım değerlendirme düşüncesinden,ufak şeylerle avunmaktan vazgeçin artık.. işte bizleri sıradanlaştıran da budur! ne yani biz şimdi gs yi yenmiş olsaydık ve ligi 4. bitirmiş olsaydık başarılı mı olacaktık? lütfen...

Ömer TOPAL
20.10.2009, 01:02
senden açıklama isteyen olmadı saten..SIRADANLAŞIYORMUYUZ..başlıgın adı bende degil dedim...sadece son maçı örnek verdim... fikrini söylemek yanlışssa..pardon girmem bir daha başlıgınıza....

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 01:17
son gs maçındaki 3 gol atmamızla tatmin olanlar yada Avni Akerde 3 büyütülmüşlerden puan alabilmeyi "başarı" olarak görenler bu başlığa yazmasın zaten!... bu zihniyete sahip olduğunuz sürece nasıl doğruyu bulabiliriz ki? sıradanlaştırılmadığımızı iddia edenlere son bir soru daha!..
* bu yönetim geçen sezon Ersun hocanın gerçekten istediği oyuncuları mı almıştır yoksa Selçuk,Colman ve Alanzinho haricinde alınanları "Ersun hoca istedi biz de aldık" diyerek kamuoyuna yedirmişmidir???Bu yönetim Ersun hocanın işine müdahele etmiş midir?Etmiştir diyorsanız, Ersun hocanın işine müdahele edilmeseydi geçen sezonun şampiyonu sizce kim olurdu? Bu yönetim geçen sezonki bu tavırlarıyla acaba şampiyon olmamızı gerçekten istemiş midir???

ccd6167
20.10.2009, 01:23
sıradanlasmadık aslında...eskıden avnı aker cehennemdı sımdı degıl...asıl sıradanlasma bu oldu..sımdı bu dersen tamma kabul ederım ..ama kulup olarak ınanmıyorum...bıde sunu deyım trabzondakı eskı kafalrdan kurtulmalıyız...artık genc basarıya ac dınamık ınsanlarla ıs yapmalıyız..bu topcuda olur yonetıcıde..

28TS61
20.10.2009, 02:25
Kısa vadede başarı gelmezse gerçekten sıradanlaşıyoruz. Gs yi deplasmanda en son 2004-2005 sezonunda yendik.

yendirtmiyorlarda diyebiliriz

28TS61
20.10.2009, 02:26
hakkimizi savunmayanlar bizi siradanlastiriyor ne yazikki

askemo_garleli
20.10.2009, 07:42
bizim hiçbir sıradan tarafımız fln yok,aksine türkiyenin en orijinal takımı biziz.neden?
1-bir düşünün;fb,gs ya da bjk 25 sene şampiyon olmasa stadına kaç kişi gider?
2-neden son 25 senedir türkiyede sadece trabzonda şampiyonluk kutlanmıyor?
3-kayseri,sivas gibi anadolu takımları varken ve bu şehrin insanları istanbul takımlarına destek veriyorker;kentinin takımına destek veren yegane kulüp hangisi?
4-hangi şehirde bir diyarbakır maçı dolayısıyla trafik altüst olur? (bunu bizzat sezon başında gördüm)
5-"tuttuğunuz takım?" sorusuna hangi şehrin insanı "buyrun nüfus cüzdanım" diye cevap verir?
6-80 ilde istanbul takımlarının formalarıyla insanlar gezebiliyorken hangi şehirde hep aynı renk formalar var?

bu ve bunun gibi onlarca sebepten ötürü biz sıradan bir takım değiliz.sıradan takım galatasaraydır,sıradan takım fenerbahçedir ve beşiktaştır.türkiyenin gerçek taraftarı trabzonspor taraftarıdır.şahsen konuşmak gerekirse ben 87 doğumluyum ve hiç şampiyonluk görmedim.ben de bilirdim 13 yaşındayken uefayı alan galatasarayı tutmayı ama ben trabzonluyum.galatasaraya falan ihtiyacım yok,gün gelecek şampiyonluk kupası uzun sokakta turlayacak ve işte o zaman bütün türkiye kutlama nasıl olur görecek.

EN BÜYÜK TRABZONSPOR. Saygılar..

SEDAT
20.10.2009, 16:30
neredeyse sıradanlaştık yani..takım kaç haftadır galibiyete hasret kimsenin umrunda değil..bize rakip takım oyuncusu küfür ediyor takan yok..td ayrı bi alem uyaran yok...futbolcu denen adam bodrumda sakat sakat cirit atıyor gören yok..taraftar desen çekirdeği elinden bırakmıyor pozisyon olursa voouuv felan..benim görüşüm budur..

Erdinç Dilek
20.10.2009, 16:48
ben sadece 3.soruya cevap vermek isteyorum.. Nuri Albayrak yönetimini mumla aratacak başka hiçbir yönetim daha dünya üzerine gelmez

zafer6161
20.10.2009, 17:38
6-80 ilde istanbul takımlarının formalarıyla insanlar gezebiliyorken hangi şehirde hep aynı renk formalar var?..
işte bu moda geçti,şimdi neredeyse çoğu kişi giyinip meydanda geziyor:)

Atılay
20.10.2009, 17:42
işte bu moda geçti,şimdi neredeyse çoğu kişi giyinip meydanda geziyor:)

Yakında Ts formamızla meydanda gezemeyiz artık ççç

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 17:47
Yakında Ts formamızla meydanda gezemeyiz artık ççç

Güleriz ağlanacak halimize...:confused:

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 17:54
bizim hiçbir sıradan tarafımız fln yok,aksine türkiyenin en orijinal takımı biziz.neden?
1-bir düşünün;fb,gs ya da bjk 25 sene şampiyon olmasa stadına kaç kişi gider?
2-neden son 25 senedir türkiyede sadece trabzonda şampiyonluk kutlanmıyor?
3-kayseri,sivas gibi anadolu takımları varken ve bu şehrin insanları istanbul takımlarına destek veriyorker;kentinin takımına destek veren yegane kulüp hangisi?
4-hangi şehirde bir diyarbakır maçı dolayısıyla trafik altüst olur? (bunu bizzat sezon başında gördüm)
5-"tuttuğunuz takım?" sorusuna hangi şehrin insanı "buyrun nüfus cüzdanım" diye cevap verir?
6-80 ilde istanbul takımlarının formalarıyla insanlar gezebiliyorken hangi şehirde hep aynı renk formalar var?

bu ve bunun gibi onlarca sebepten ötürü biz sıradan bir takım değiliz.sıradan takım galatasaraydır,sıradan takım fenerbahçedir ve beşiktaştır.türkiyenin gerçek taraftarı trabzonspor taraftarıdır.şahsen konuşmak gerekirse ben 87 doğumluyum ve hiç şampiyonluk görmedim.ben de bilirdim 13 yaşındayken uefayı alan galatasarayı tutmayı ama ben trabzonluyum.galatasaraya falan ihtiyacım yok,gün gelecek şampiyonluk kupası uzun sokakta turlayacak ve işte o zaman bütün türkiye kutlama nasıl olur görecek.

EN BÜYÜK TRABZONSPOR. Saygılar..

Bizim Trabzonsporu tutmamızın en büyük nedeni en başta Trabzonlu olmamızdır.. Peki şu anda çocuk yaştaki Trabzonluların yüzde kaçı Trabzonsporu tutuyor sence? Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi artık sokaklarda 3 büyütülmüşlerin formalarını bile giymeye başladılar ve bunlara kimsenin zerre kadar tepkisi de olmuyor maalesef.. İşte sıradanlaştırılmaktan asıl kastım bu!.. biz hiçbirşeye tepki göstermediğimiz sürece,her yapılana amenna dediğimiz sürece bizim gidişatımız da aynen o bahsettiğin diğer anadolu şehirleri gibidir.. görünen köy maalesef kılavuz istemiyor.. :cool:

Uğur GEMİCİOĞLU
20.10.2009, 18:10
Soruların içeriğini, ne anlatılmak istendiğini anlamadan cevap yazmayın arkadaşlar.. baştan da söyledim amacım ikili diyaloglara girmek değil.. bu soruları iyice anlayıp kendi aranızda tartışın bakalım ne sonuca varacaksınız? kimsenin sevgisini falan sorguladığımız yok.. orda anlatılmak istenen; o çok sevdiğinizi söylediğiniz Trabzonspor için ne yaptığınızdır?Trabzonspor bu yönetim anlayışlarıyla gittikçe sıradanlaştırılırken(sadece bu sene değil 25 senedir bu gizliden gizliye devam ediyor) biz acaba ne yapmışız? hiç bir konuda sorgulama yaptık mı acaba?yoksa her yapılana amenna diyip geçtik mi?

gelelim sıradanlaşmaya... sizin için 25 senedir 4 yada 5 defa 2. olmuş bir takım,diğerlerinde çoğunda 4,5,6 larda gezen bir takım sıradan olmayabilir belki ama benim için bu senelere en azından 5-6 şampiyonluk sığdıramayan takım sıradandır!.. Unutmayalım ki biz ne 2.liğe uefa şampiyonu olmuşcasına sevinecek bir sivazsporuz nede tek amacı Trabzonsporu geçmek olan sıradan anadolu takımıyız!
biz eğer ki kendimize büyük takım diyorsak,yüklendiğimiz misyon gereği ilk önce taraftar olarak her şeyde öncü olmalı,ibretle bakılacak bir seviyede olmalı,yönetimi hiç sevmesek bile takımımıza desteğimizi hiçbir zaman esirgememeli(her yerde atıp tutarız ama kaç tane Trabzoncell abonesi var acaba? yada yılda kaç forma satıyoruz? maçlara bile para vermeden gitmenin yollarını arıyanlar acaba Trabzonsporlumu??),hedefe ulaşmak ve o hedeften asla sapmamak için her zaman sorgulayan bir taraftar profili oluşturmalıyız.. işte o zaman kim gelirse gelsin asla sıradanlaştırma gafletine düşemeyecektir...

Estağfurullah abi.Neden sizinle 2 li diyaloğa girmek istiyim.Sadece öyle anladım sorduğunuz soruları öyle cevap vermek geldi içimden.Arkasında bir art niyet aramayın yani. :)

Hayriye Ayan
20.10.2009, 18:16
malesef farkındayım
ahh bizi bu hale getirenlerin gözü kör olsun

bordo&maviaşkı
20.10.2009, 18:26
Estağfurullah abi.Neden sizinle 2 li diyaloğa girmek istiyim.Sadece öyle anladım sorduğunuz soruları öyle cevap vermek geldi içimden.Arkasında bir art niyet aramayın yani. :)

Eyvallah kardeşim önemli değil... zaten benim söylediklerim de direkt olarak sana değildi,yani senin gibi yanlış anlayanların çıkacağını tahmin ettiğimden erkenden uyarmak gerek diye hissettim :)

Aslında her Trabzonlu yada Trabzonsporlu en az benim kadar bu yaşananları içine sindiremiyordur ama.. özellikle genç taraftarlar bizim yaşadığımız evreden daha yeni yeni geçtiklerinden, ya bazı şeylerin farkında değiller yada sabretmek gerektiğine inanıyorlar.. Ama her gelen yönetimin; "yeniden yapılanma" "seneye kesin şampiyonuz" gibi vaadlerinin tamamen ALDATMACA ve sıradanlaştırma operasyonunun bir parçası olduğunu fark edemiyorlar maalesef!... İnşallah sonumuz hayırlı olur...

mete61bordomavi
21.10.2009, 21:34
Trabzonspor'un amacı: Her takımı yenmektir!
Bizim asıl misyonumuz budur!
Bu misyondan uzaklaştıkça sıradanlaşıyoruz arkadaşım...

Koray
21.10.2009, 21:38
Ne zaman ki Trabzon'da İstanbul takımlarıyla yaptığımız maçlarda misafir tribünü ağzına kadar dolar maçtan önce de rakip takım taraftarı bilet sıkıntısı çekerse o zaman sıradanlaşırız...

Böyle bişeyde ancak öğle vakti yıldızların parlamasına benzer.

Tanju
21.10.2009, 22:13
Kötü yöneten hakem medyada konuşulmadığı zaman...

Burçak
22.10.2009, 08:46
Herkes kendine göre fikirlerini söylüyor.
en doğruyu görmek için Türkiyede Dört büyük denen takımlar arasında kıyaslama yapalım.
ben diyorum ki eskiden belediye sporu yendiğimizde insanlar kendini kaybetmezdi kutlama yaparken. şimdi ki gençler sanki önemli bi maç önemli bi başarı gibi seviniyor.
altı üstü belediye maçı. bazen buna bizde dahil oluyoruz farkında olmadan. çünkü öyle zamanlar oluyor ki galibiyete hasret kalıyoruz.
ve en önemlisi ömrüm boyunca unutamayacağım o 96 yılı. çünkü ilkkez bukadar yakın hissetmiştim kendimi kupaya. hatta Şampiyon olduk diyorduk. akşam ki kutlamaların planını bile yapmıştık harçlıklarımızı biriktirip. o derece yani
o dönemler yenebilirmiyiz? diye bir soru asla olmadı kafamızda.
her gittiğimz maça acaba kaç fark atarız diye gidiyorduk...

son gs maçındaki 3 gol atmamızla tatmin olanlar yada Avni Akerde 3 büyütülmüşlerden puan alabilmeyi "başarı" olarak görenler bu başlığa yazmasın zaten!... bu zihniyete sahip olduğunuz sürece nasıl doğruyu bulabiliriz ki? sıradanlaştırılmadığımızı iddia edenlere son bir soru daha!..
* bu yönetim geçen sezon Ersun hocanın gerçekten istediği oyuncuları mı almıştır yoksa Selçuk,Colman ve Alanzinho haricinde alınanları "Ersun hoca istedi biz de aldık" diyerek kamuoyuna yedirmişmidir???Bu yönetim Ersun hocanın işine müdahele etmiş midir?Etmiştir diyorsanız, Ersun hocanın işine müdahele edilmeseydi geçen sezonun şampiyonu sizce kim olurdu? Bu yönetim geçen sezonki bu tavırlarıyla acaba şampiyon olmamızı gerçekten istemiş midir???
el oğlu Trabzonsporun transferlerini kim yapmış diye bakmıyor..

CAFER ÖZER
22.10.2009, 09:08
İşte Yönetimin sıradanlaştığının Resmidir.
Sivas gibi bir takım 2 sene Üst üste Şampiyonluğa Oynuyorsa Trabzonspor her sezon Şampiyonluğa Oynamak zorunda Bunu bilmeyen anlamayacak kapasitede Yönetici hoca futbolcu Trabzonspora gelmesin.
Trabzonsporun Forması ligi ilk dört içinde bitirir Onun içini braz doldursanız Şampiyon olur.
Ama adamlarda O kafa ve mantık yok.
Şimdi neden Bu adamlara İstikrar adına sabredelim.
Adam ilk dörde girersek başarı diyor.
Kafalarında Trabzonsporu sırdanlaştırmışlar.

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=62837

Bu sözler, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'na ait.
“BU EKONOMİK GÜÇLE İLK 4’TE OLMAMIZ BAŞARIDIR”
Geçmiş 10-15 seneye baktığımız zaman aslında her sezon benzer sıkıntılar yaşandığını görüyoruz. Sorunun tespiti mi yapılamıyor, yoksa reçete mi yazılamıyor ya da tedavi mi uygulanamıyor?
Trabzonspor kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin en başarılı kulübüdür. Şampiyonluklar yaşamış, Anadolu’dan 6 şampiyonluk çıkarmış, hiçbir kulübün gösteremediği başarıyı göstermiş, Türkiye Kupası’nı defalarca almış bir kulüp.
Şampiyon olamadığı yıllarda birçok 2.’liği 3.’lüğü var. Trabzon’un şehir olarak nüfusuna, ekonomisine bakarsak bu çok büyük başarıdır. Tabii ki Trabzonspor’un kazandığı şampiyonluklar sonucu şehrin, camianın beklentisi de hep şampiyonluk olmuş. Trabzonspor 2. olduğu yıllarda başarısız bulunarak hoca değişikliğine gidilmiş, kadroda bir çok değişiklik yapılmış, yönetimler “tu kaka” ilan edilmiş. Böyle bir kulüp Türkiye’de de yok, dünyada da yok. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın 2. olması zaman zaman başarı gösterilmiş, ama Trabzonspor’un şampiyonluğu kılpayı kaçırması hep başarısızlık olarak kabul edilmiş. Mesela son yıllarda Trbzonspor çok iyi performans göstermese de, taraftarı çok mutlu olmasa da şampiyonluğu yine bir kaç defa kıl payı kaçırıp 2. olmuş. Şimdi buradaki rahatsızlık şu: Trabzonspor kadar imkanlarıyla beklentisi bağdaşmayan, çakışmayan bir kulüp Türkiye’de yok; belki dünyada da yok. Trabzonspor’un şehir yapısı, ekonomisi, gücü, gelirlerine bakıldığı zaman ilk 4’te olmasının başarı kabul edilmesi gerekirken, bunlar “Trabzonspor son yıllarda sancı yaşıyor şeklinde” ifade ediliyor.

magicyattara
22.10.2009, 09:21
Şu an tüm Trabzonspor taraftarı teyakkuzda.
Neden;sahada gördükleri takım sıradan bir takım.Bunu kabul eden tek Trabzonspor taraftarı var mı;yok.
O halde sıradanlaşma diye bir korku olmamalı.

doctorsurgeon
22.10.2009, 09:28
İşte Yönetimin sıradanlaştığının Resmidir.
Sivas gibi bir takım 2 sene Üst üste Şampiyonluğa Oynuyorsa Trabzonspor her sezon Şampiyonluğa Oynamak zorunda Bunu bilmeyen anlamayacak kapasitede Yönetici hoca futbolcu Trabzonspora gelmesin.
Trabzonsporun Forması ligi ilk dört içinde bitirir Onun içini braz doldursanız Şampiyon olur.
Ama adamlarda O kafa ve mantık yok.
Şimdi neden Bu adamlara İstikrar adına sabredelim.
Adam ilk dörde girersek başarı diyor.
Kafalarında Trabzonsporu sırdanlaştırmışlar.

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=62837

Bu sözler, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'na ait.
“BU EKONOMİK GÜÇLE İLK 4’TE OLMAMIZ BAŞARIDIR”
Geçmiş 10-15 seneye baktığımız zaman aslında her sezon benzer sıkıntılar yaşandığını görüyoruz. Sorunun tespiti mi yapılamıyor, yoksa reçete mi yazılamıyor ya da tedavi mi uygulanamıyor?
Trabzonspor kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin en başarılı kulübüdür. Şampiyonluklar yaşamış, Anadolu’dan 6 şampiyonluk çıkarmış, hiçbir kulübün gösteremediği başarıyı göstermiş, Türkiye Kupası’nı defalarca almış bir kulüp.
Şampiyon olamadığı yıllarda birçok 2.’liği 3.’lüğü var. Trabzon’un şehir olarak nüfusuna, ekonomisine bakarsak bu çok büyük başarıdır. Tabii ki Trabzonspor’un kazandığı şampiyonluklar sonucu şehrin, camianın beklentisi de hep şampiyonluk olmuş. Trabzonspor 2. olduğu yıllarda başarısız bulunarak hoca değişikliğine gidilmiş, kadroda bir çok değişiklik yapılmış, yönetimler “tu kaka” ilan edilmiş. Böyle bir kulüp Türkiye’de de yok, dünyada da yok. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın 2. olması zaman zaman başarı gösterilmiş, ama Trabzonspor’un şampiyonluğu kılpayı kaçırması hep başarısızlık olarak kabul edilmiş. Mesela son yıllarda Trbzonspor çok iyi performans göstermese de, taraftarı çok mutlu olmasa da şampiyonluğu yine bir kaç defa kıl payı kaçırıp 2. olmuş. Şimdi buradaki rahatsızlık şu: Trabzonspor kadar imkanlarıyla beklentisi bağdaşmayan, çakışmayan bir kulüp Türkiye’de yok; belki dünyada da yok. Trabzonspor’un şehir yapısı, ekonomisi, gücü, gelirlerine bakıldığı zaman ilk 4’te olmasının başarı kabul edilmesi gerekirken, bunlar “Trabzonspor son yıllarda sancı yaşıyor şeklinde” ifade ediliyor.

Bunları söyleyen bir adam Trabzonspor yönetiminde olamaz. İstanbul basını ağızıyla konuşan teslimiyetçi, aşağılık kompleksine kapılmış bu tipler Trabzonspor yönetiminde olamaz. Trabzonspor'un yalnızca Trabzon'dan ibaret olmadığını, olmaması gerektiğini bilmeyen bir zihniyet Trabzonspor yönetiminde olamaz. Galatasaray borç batağında, neredeyse kayyuma teslim edilecekken lobisi ve akıllı yönetimi sayesinde devlete olan milyonlarca dolarlık vergi borcuna rağmen, devlet eliyle yüzmilyonlarca dolarlık stat yaptırıyorken bunu bile bile ekonomiden bahseden bir adam Trabzonspor yönetimide olamaz. Sen de akıllı ol, sen de devlette daya sırtını, sen de büyü.

murat köse
22.10.2009, 09:29
evet sıradanlaştık. anadolu takımlarının 3 puan almaya gidiyoruz dediği, istanbul takımları ile yapılan maçların büyük maçlardan sayılmaması artık sıradanlaştığımızı gösteriyor.

spormania
22.10.2009, 09:39
Bu yönetimle bir yere varılmayacağını uzun zaman önce anlayan biri olarak çoktandır buraya yazmıyordum.. simdi içinizde "yenilmeyi fırsat bilip eleştirmeye mi geldin" diyenler olabilir.. baştan söyliyim; eğer yenseydik yine de aynı şeyleri yazacaktım..Yenseydik sadece günü kurtarmış olacaktık,başka birşey değil...

Sizlere birkaç sorum olacak ve amacım asla tartışma çıkarmak değil..sadece bu soruların cevaplarını kendi içinizde iyice düşünmenizi istiyorum..kimseyle ikili konuşmaya girmeyeceğimi de belirtiyim..

1) TRabzonspor'u ne kadar seviyorsunuz?
2) Trabzonspor'u mu yoksa kişileri mi seviyorsunuz?Yada Trabzonspor'u her ne pahasına olursa olsun hiçbir şeye değişmem diyebilirmisiniz?
3) Bu zamana kadar yaptıkları hatalarla Albayrak yönetimini bile mumla aratan hale gelen şu anki yönetimle başarılı olacağımıza gerçekten inanıyormusunuz?
4)Şu anki durumumuzdan sizce kim sorumlu? yönetim mi yoksa teknik heyet mi?
5)Biz en son ne zaman derbi maçı kazandık?
6) Albayrak yönetimi(asla desteklemedim desteklemem de...) bu takımı kaçıncı bırakmıştı?Alınan takım kaç milyon avro borca sokularak ligi kaçıncı bitirdi? 3. olabilmek için sıradan bir kaç futbolcu takviyesi de yeterli olmaz mıydı?
7) Albayrak yönetiminin en büyük icraatı(bana göre eğer yapılabilirse sadece Trabzonspor için değil,Trabzonun da geleceğini kurtaracaktır) olan Akyazı projesi için bu zamana kadar ne kadar gayret gösterilmiştir? Bu çaba sizce samimidir?
8)Son 10-15 sezondur kaç defa derbi maçı kazandık?
9)Sizin için başarı nedir? ilk 3 e yada ilk 4 e girebilmek mi? yoksa sadece şampiyonluk mu???
10)Trabzonspor ruhu hala var mı? "Tabiki yok" diyorsanız sizce ne yapmak gerekir? Bu yönetim anlayışlarıyla(sadece kendi egosunu,çıkarlarını düşünen,Trabzonsporu sadece bir yerlere gelebilmek için bir basamak olarak gören vb...) başarılı olacağımıza inanıyormusunuz? Yoksa başarının, taraftar gibi ölümüne sevecek ve Trabzonspor için yapamayacağı şeyi olmayan bir anlayışla sağlanacağına mı inanıyorsunuz?
11)Trabzonspor ruhunun aşılanması için ta miniklere dayanacak köklü değişikler yapılması gerektiğine inanıyormusunuz?
12) Gittikçe sıradan bir takım haline geldiğimizin farkında mısınız?.

1- hasta olacak kadar
2- Trabzonspor' u seviyoruz kişilşerle işimiz olmaz..
3- Başkanın kulüp içi dengele açısından kalmasından yanayım ama yönetimdeki ağır toplar değişmeli, çok yıprandılar, Başkan da maçtan sonra röpörtaj vermekten vazgeçip sadece iyi seçilecek yöneticilerini YÖNETMELİ
4- Yönetim sorumlu
5-Hatırlamıyorum
6- Transferi bırakın futbolcu satmasak (her ne pahasına olursa olsun), değerlerimize sahip çıkarsak (Symek, Fatih, Gökdeniz, Yattara, Aurelio, Stepanov vb) her sene şampiyonluğa zaten oynarız.
7-son 1 haftaya kadarki çabayı samimi bulmadım ama artık ok yaydan çıktı.
8-Bilmiyorum
9- ŞAMPİYONLUK en kötü 2.likten ŞAMPİYONLAR LİGİ
10- Ruh kişinin içindedir kaybolmaz, sinirlerim bozulduğundan benim gibi birçok kişi maçları izleyemez oldu ama ürünleri almaya devam ediyorum dedim ya hastalık :) vazgeçemezsin bu bizim yaşam karakterimiz zeten şu anda karakterimizi yansıtamadığı için izleyemiyorum.
11- Kesinlikle hatta bu işe talibim..Trabzonsporluluğu anlatamıyoruz galiba her açıdan modern olmalıyız. Alt yapıdan gelen oyuncumuza hem o asi ruh aşılanmalı hem de ödül törenine şapka ile çıkılmayacağı ÖĞRETİLMELİ...

ozturk
22.10.2009, 15:23
sıradanlaştığımıza katılıyorum....

son 2-3 senedir bu bariz sırıtıyor zaten...

Ahmet Faruk
22.10.2009, 15:38
Takım olarak, özellikle kulüp olarak gittikçe küçülüyoruz.
Aslında bu kulüp olarak küçülmenin takıma yansıması.

Trabzonspor büyük takım ama büyük kulüp değil. Kesinlikle değil. Maalesef.
Taraftarımız olmasa büyük takımlığımız da kalmamılştı.

Adem Erdoğan
22.10.2009, 15:40
Ne zamandan beri sıradanlaşıyoruz merak ettim.

O yönetimi değil mum kibrit çöpüyle bile aramam.

Eğer şimdi sıradansak o zamanlar neydik acaba.Bence takımın adı büyüktü kendisi küçüktü.
Bilmem farkındamısınız gs maçı için yapılan haberler "derbi maçı" diyerek veriliyordu.
Albayrak döneminde kahveciler bile maç ücreti almıyodular adam yerine koyup.:)

Ahmet Faruk
22.10.2009, 15:43
Şu kendini dev aynasında görme olayıda değişik bi sorun.

Hotaman
23.10.2009, 00:12

Eğer şimdi sıradansak o zamanlar neydik acaba.Bence takımın adı büyüktü kendisi küçüktü.
Bilmem farkındamısınız gs maçı için yapılan haberler "derbi maçı" diyerek veriliyordu.
Trabzonspor asla sıradan olmaz.
Teşekkür ederim Adem.:)

SEDAT
23.10.2009, 00:21

valla hataları var ama albayrak dönemini zerre aramıyorum allah aratmasın freddynin kabusu gibiydi o günler...

ozturk
23.10.2009, 07:49
Ömer aysanın alınması da buna bir örnek...

adem28
23.10.2009, 07:55
türk futbolu bitmiştir demek romanyanın ş ligin de 2 avrupa liginde 3 takımı var ayıptır senelerdir ön elemeleri gecemiyoz utanmalarıda yok bunları avrupada yoksun lig de yoksun hala para alamıyorlarmış bey efendiler ne başarın varki para istiyonuz birde gs sempatizanlarımız var avni aker gs macında cennet oluyor fb macı gibi olmuyor ama ali samiyende cıkan ses trabzonun arkası sanki merkez bankası ne güzel oluyo ts ye k............ diye bağırıyorlar o lafı yedirmeliyiz onlara bizim dostumuz yok ama fb gs den daha dost tur bunu unutmayalım ne gelirse gs den gelir anti gs

Süleyman50
23.10.2009, 08:43
hadi şampiyon olamıyoruz onu anladıkta bari debi maçlarını kazanalım ki çocukların beyninde böyle yer edelim...

bordo&maviaşkı
23.10.2009, 19:19
Arkadaşlar ilk önce şu algı sorununu düzeltelim! "sıradanlaşma" değil "sıradanlaştırılma"!...

26 yıldır yapılan uyutma taktiği ile günden güne sıradanlaştırılıyoruz!

bazı arkadaşlar sırf "bu yönetimi savunacağım" diye bazı gerçeklerin hala farkına varamamışlar maalesef!
herkes eğri oturup doğru konuşsun ve şapkasını masanın üzerine koyup bir düşünsün bakalım..
en son şampiyon olduğumuzun hemen ertesi senesinde bir açıklama yapılsaydı ve "bizim hedefimiz bu sene uefa kupasıdır" denseydi o sene verilecek tepkiler acaba nasıl olurdu??? Trabzonda yer yerinden bile oynardı belkide!...
peki geçen sene yapılan bu açıklamaya kim hangi tepkiyi vermiştir??? işte taraftar olarak sıradanlaştırıldığımızın bir kanıtı! artık önümüze ne sunarlarsa razı bir hale geldik!
ben bu süreçte sadece bu yönetimi sorumlu tutmuyorum.bu süreçte 26 yıldır gelen yönetimlerin her birinin(az yada çok) sorumluluğu vardır...

bazı arkadaşlar da tüm yazdıklarıma rağmen hala ne demek istediğimi idrak edememiş olacaklar ki, hala "biz asla sıradan olmayız" diye kendilerini avutuyorlar!
yav arkadaş bu zihniyete gerçekten inanamıyorum! aynı zihniyet şu anda ülkeyi yönetenlerin her yaptığına çanak tutan zihniyet gibi!
Uyaanın ve gerçekleri görüüüün artık!

medyada bile bizi, taraftarımızın tepkileri ve çokluğu sayesinde adam yerine koyuyorlar! yoksa zerre kadar bizden bahsetmezler ve zaten bahsetmekte istemiyorlar!

Biz eğer ki bu hale razı bir tutum içinde olmaya devam edersek bizim sonumuz maalesef bir ankaragücü,gaziantep yada sıradan herhanbi bir Anadolu takımı gibi olacaktır!...

İnşallah bu akşamki maçta yüzümüz güler de, günübirlik başarı bile olsa kandırılmaya devam ederiz!tabiki her şeyi tek maç için değerlendirmiyorsak orası ayrı...

sametaydin
24.10.2009, 03:27
Bu kulübün sorunu sadece istikrar. Ersun yanalla devam etseydik şu an daha ileri bir noktadaydık. Şimdi bross var ama bu hocayla da uzun süre devam etmeliyiz. Bu td konusu değil sadece örnek vermek için söyledim.

Bu kulübün çoğu şeyde istikrara ihtiyacı var. Tabiki kimse 4 4lük değil herkes hata yapar hoca da yönetim de futbolcu da taraftar da hata yapar. Benim sadece taraftara bir sözüm var. Eğer sabretmezsek bu günleri bile ararız birkaç sene içinde.

mete61bordomavi
25.10.2009, 03:32
Bu kulübün sorunu sadece istikrar. Ersun yanalla devam etseydik şu an daha ileri bir noktadaydık. Şimdi bross var ama bu hocayla da uzun süre devam etmeliyiz. Bu td konusu değil sadece örnek vermek için söyledim.

Bu kulübün çoğu şeyde istikrara ihtiyacı var. Tabiki kimse 4 4lük değil herkes hata yapar hoca da yönetim de futbolcu da taraftar da hata yapar. Benim sadece taraftara bir sözüm var. Eğer sabretmezsek bu günleri bile ararız birkaç sene içinde.
Kardeşim sözüm sana değil ama artık midem bulandı bu istikrar kelimesinden...
Başarılı olursan arkanda oluruz ve buna istikrar denir.
Başarısız olursan da kimse arkanda durmaz!
Bu iş bu kadar basitttir!
Hiç lafı evirip çevirmeyelim!
Trabzonspor'a öncelikle ACİL BİR ŞAMPİYONLUK LAZIM!
AMA ÖYLE AMA BÖYLE!
Sonra düşünülebilir istikrardı,vs idi diye...
Çünkü; başlığı açan arkadaşında dediği gibi sıradanlaşıyoruz!
Bunun önüne geçmek için öncelikle şeytanın bacağını kırmamız gerekiyor!
EVET BEYLER, BAĞIRSANIZ DA İTİRAZ ETSENİZ DE KİMSEDEN ÇEKİNMEYEREK HAYKIRIYORUM!
''''BİZE BİR ŞEKİLDE BİR ŞAMPİYONLUK LAZIM!''''

Çok geç olmadan...

boztepeliyasin
25.10.2009, 14:14
biz 26 senedir sıradan bir takımız. hatta son yıllarada anadoludaki takımlaradan bile daha sıradanız. hiçbir başarısı olmayan dandik bir takımız. hala geçmişin hatrına ayakta durabilen ligde tutunabilen bir takımız. başarılarımızla geçmişi andığımız kadar şimdiyide konuşabilseydik keşke. keşke önümüzdeki yılda yine biz şampiyonuz diyebilseydik, keşke tekrara avrupayı sallayan bir takım olabilseydik. keşke avniaker cehennemini yeniden oluşturabilseydik ama yok işte. hala geçmişimizle yaşıyoruz. geleceğimiz ise sıradanlaştı aynı sözler aynı tepkiler aynı dandik transferler.

sametaydin
25.10.2009, 14:46
Kardeşim sözüm sana değil ama artık midem bulandı bu istikrar kelimesinden...
Başarılı olursan arkanda oluruz ve buna istikrar denir.
Başarısız olursan da kimse arkanda durmaz!
Bu iş bu kadar basitttir!
Hiç lafı evirip çevirmeyelim!
Trabzonspor'a öncelikle ACİL BİR ŞAMPİYONLUK LAZIM!
AMA ÖYLE AMA BÖYLE!
Sonra düşünülebilir istikrardı,vs idi diye...
Çünkü; başlığı açan arkadaşında dediği gibi sıradanlaşıyoruz!
Bunun önüne geçmek için öncelikle şeytanın bacağını kırmamız gerekiyor!
EVET BEYLER, BAĞIRSANIZ DA İTİRAZ ETSENİZ DE KİMSEDEN ÇEKİNMEYEREK HAYKIRIYORUM!
''''BİZE BİR ŞEKİLDE BİR ŞAMPİYONLUK LAZIM!''''

Çok geç olmadan...

Acil şampiyonluk istiyorsak en az 20 milyon euro ile transfer yapmalıyız bu takıma ki bu olanaksız şu koşullarda. Ayrıca böyle bir transfer yapsak bile fb, gs ve bjk nın bu her bakımdan bu denli güçlü olduğu bir ligde trabzonsporun şampiyon olması yine öyle kolay değildir.

hodlu
25.10.2009, 23:28
25 yıldır şampiyon olamıyoruz.Son yıllarda derbileri hep kaybediyoruz.Nerde kaldı bizim büyüklüğümüz.Büyük maçlar kaliteli ve yıldız oyuncularla alınır.Bizde ise hepsi sıradan oyuncular dolu.Hazırdan yiyoruz malesef artık yiyecek birşey kalmadı tüm camiayı uyarıyorum.Benim artık ne umudum kaldı nede heyecanım.Çünkü ben bu ligde derbi maçı kazanamayacağımıza eminim.O zaman bize geçmiş olsun acı ama gerçek...

Ilelioglu
25.10.2009, 23:36
25 yıldır şampiyon olamıyoruz.Son yıllarda derbileri hep kaybediyoruz.Nerde kaldı bizim büyüklüğümüz.Büyük maçlar kaliteli ve yıldız oyuncularla alınır.Bizde ise hepsi sıradan oyuncular dolu.Hazırdan yiyoruz malesef artık yiyecek birşey kalmadı tüm camiayı uyarıyorum.Benim artık ne umudum kaldı nede heyecanım.Çünkü ben bu ligde derbi maçı kazanamayacağımıza eminim.O zaman bize geçmiş olsun acı ama gerçek...

O kadar umutsuz olma cünkü Besiktas ve Fenerbahce maclarini kazanacagiz bence...;)

Ne zamanki iyi oyuncularimizi para icin sattik, iste o zaman hep geriye gittik...

Fatih Tekke, Szymek, Gökdeniz, Stepanov gibi oyuncular her zaman gelmiyor...:o

Eger bu oyuncular para icin satilmasaydilar iste o zaman böyle bir Kadroda neler yapardilar birde siz düsünün...;)

Sanki para icin sattik da ne oldu, borc aldi basini gidiyor zaten...

Belki cok Borcumuz olurdu bu oyunculari Kadroda tutsaydik ama o özlenen Sampiyonluga büyük ihtimal ulasirdik...

Zaten Sampiyonluk = Para...:)

LazAnisT
25.10.2009, 23:39
Şampiyonluğa oynadığımızı söylediğimiz her an sıradan olmadığımızın kanıtıdır.

hakankutlu
25.10.2009, 23:50
Arkadaşlar ne olursunuz yapmayın çıldıracağım.Ben 84 doğumlu 25 yaşında bi adamım.En son TS şampiyonluğu benim doğduğum sene görmüş dahada ulaşamamış.Olsun.Doğma büyüme Kütahya'lıyım.Ne Trabzonlu akrabam nede Trabzonsporlu bir tanıdığım varken.Hami'sine Ogün'üne Şota'sına hayran olduğum trabzonu dile kolay 15-17 yıldır deli gibi desteklerim.Bütün arkadaşlarım her sezon şampiyonluk turuna çıkarken ben evde dertten kederden içerim.Ama asla vazgeçmem inancımdan.Hiçbir maça gitme lüksüm olmasa da alırım kombinemi,her sene yeni yeni formalara 100lerce lira bayılırım.Ne için.Sizce sıradan bir takım için mi?
Söyleyin bana hangi sıradan takımın bizim gibi taraftarı var.Sıradan olmamak için şampiyon olmak gerekmez.Sahada akan ter kadar göz yaşım aksa yinede bu takımı sonuna kadar tutarım.
Bu başlığı açmadaki sebebi anlamıyorum ben.
Buyurun en güzel örnek dünyadaki en ateşli taraftarlardan Newcastle United taraftarı sizce sıradan bir takımı mı tutuyor.Bakın heriflerin takımı bırakın şampiyonluğu küme düştü ama hala onlar için o takım dünyanın en iyisi.Eğer biz yani TrabzonSporlular takımımız için bu duyguları beslemiyorsak,Eğer her zaman yanındayız trabzonum sen nasıl istersen öyle olsun diyemiyorsak.O zaman tamam sıradanız.Ama ben asla öyle demeyeceğim.

Ilelioglu
25.10.2009, 23:58
Arkadaşlar ne olursunuz yapmayın çıldıracağım.Ben 84 doğumlu 25 yaşında bi adamım.En son TS şampiyonluğu benim doğduğum sene görmüş dahada ulaşamamış.Olsun.Doğma büyüme Kütahya'lıyım.Ne Trabzonlu akrabam nede Trabzonsporlu bir tanıdığım varken.Hami'sine Ogün'üne Şota'sına hayran olduğum trabzonu dile kolay 15-17 yıldır deli gibi desteklerim.Bütün arkadaşlarım her sezon şampiyonluk turuna çıkarken ben evde dertten kederden içerim.Ama asla vazgeçmem inancımdan.Hiçbir maça gitme lüksüm olmasa da alırım kombinemi,her sene yeni yeni formalara 100lerce lira bayılırım.Ne için.Sizce sıradan bir takım için mi?
Söyleyin bana hangi sıradan takımın bizim gibi taraftarı var.Sıradan olmamak için şampiyon olmak gerekmez.Sahada akan ter kadar göz yaşım aksa yinede bu takımı sonuna kadar tutarım.
Bu başlığı açmadaki sebebi anlamıyorum ben.
Buyurun en güzel örnek dünyadaki en ateşli taraftarlardan Newcastle United taraftarı sizce sıradan bir takımı mı tutuyor.Bakın heriflerin takımı bırakın şampiyonluğu küme düştü ama hala onlar için o takım dünyanın en iyisi.Eğer biz yani TrabzonSporlular takımımız için bu duyguları beslemiyorsak,Eğer her zaman yanındayız trabzonum sen nasıl istersen öyle olsun diyemiyorsak.O zaman tamam sıradanız.Ama ben asla öyle demeyeceğim.

Helal olsun sana!

Duygularini dile getirdin ve bende cok duygulandim okuyunca...

Newcastle örnegi güzel ama Dortmund örnegi daha güzel, herifler her mac 70 000 kisiyi arkasina alarak oynuyorlar buna ragmen ne Sampiyon olabiliyorlar nede Avrupa'da varlar...

Bazen küme düsme mücadelesi veriyorlar ama her mac 70 000 kisi...!!

Cünkü Dortmund'a Asiklar....!!

Bizim Trabzonspor'a olan Sevgimize ne oldu?

Sirf Sampiyon olamiyoruz diye Takima sirt cevirmek ne demek?

Biraz Avrupali'dan örnek alin, ne olursa olsun Takimimizin yaninda olalim!!!

Her mac 20 000 kisi Avni Aker'de büyük cosku ile...Sampiyon Trabzonspor

fatsalıdeniz
26.10.2009, 00:10
sizler bu takımı şampiyon olsun diyemi tutuyorsunuz yoksa başkaldırışın sembolü olduğu için mi boşverin yensede yenilsede asaleti yeter sıradanlaşma veya sıradanlaştırma tartışması yapmak başka yerlere canak tutmaya benzemiş albayrak yönetimiyle şuan ki durumun ne alakası var

Rammstein
26.10.2009, 03:05
1) Burada olan herkesin trabzonspor'u yüzde yüz sevdiğine gönülden inanıyorum.
2) Bazı traftarların bazı futbolculara aşırı sevgi ve bazılarınada haksız davranıldığını düşünüyorum
3) Asla ama asla ve tekrar asla Nuri Albayrak ve yönetimi Sadri Şener yönetiminin yanından dahi geçemez...Sevgili Nuri Albayrak sırf siyasi nedenlerden dolayı bir şekilde trabzonspor başkanı seçilmiştir...verdiği vaatleri asla yerine getirmedi....
4) Bence sorumlu olan yerel medyadır...Birileri Ersun Yanalı bu kadar kolay harcamasaydı bugün böyle olmazdık...Beşiktaş Gibi bizde gönderdiğimiz hocaların ceremesini çekiyoruz...Yönetimin bu seneki hatası hoca seçimine deil ben Metin diyadinin gelmesini hata olarak görüyorum ki keza Ahmeh Hoca yardımcı antrenör olmalıydı diye düşünüyorum..
5)Derbi maç konusunda gelince...Biz bu hakemler ile asla derbi kazanamayız iyi oynasakta kazanamayız...Ancak BJK yi yenebiliriz..Hakemler onları pek tutmuyorlar...
9)Benim için başarı kollektif futboldur...Benim halı sahada kurduğum takım bile Gs den yediğimim o dört golden 3ünü yese arkadaşlarımı ipe dizerim....Şampiyon olmak hiç te kolay birşey değil...Bizim bu ve bundan önceki yönetimlerin en büyük hatası Trabzonsporlu futbolcuların sayısının azlığıdır...Bugün Barcelonanın 25 kişilik kadrosunda 10 oyuncuya yakını kendi alt yapısından yetişme...Biz Barcelona değiliz ama Biz zaten Şampiyonlar ligi şampiyonluğunada oynamıyoruz...Trabzon gibi bir futbol şehrinin takımının futbolcu yetiştirememesi veya yetiştirdiklerini sahip çıkmaması büyük bir ayıptır....
12) Asla sıradan bir takım değiliz ve olmayacağız...Fakat şu bir gerçek ki hala Trabzonspor o efsanevi takımın korkusunu ve başarısının verdiği kuvvet ile büyüklüğünü koruyor...

Sevgili Zengin ve Güçlü Trabzonsporlular bu takıma sahip çıkmadığı sürece Trabzonspor asla biz taraftarların istediği yere ulaşamayacaktır....Bugün bu ülkede birçok alanda sözü geçen ve paralı Trabzonlu insanlar var...Ama bizim takımımızı hakemlerin nasıl ezdiği ortadadır...Biz taraftarlar olarak ne kadar gücümüzle savaşırsak savaşalım bir yere kadar.....En büyük hayalim sayısal loto çıkarsa birgün bana paramın büyük bir kısmını trabzonspor'a bağışlamaktır....

demir
26.10.2009, 06:22
sacma sapan konularla ınsanları oyalamanın anlamı ne ????? sıradanlasan oynanan futboldur ?? bu durum koca takımın sıradanlastıgını gostermez

avniaker
26.10.2009, 09:45
neden sıradanlaştığımız hissine kapılıyoruz bu bazı şeyleri ama haksız şeyleri kabullenmektir, trabzon insanı haksızlığa gelemez bu yapısında var. istanbul basını trabzonsporu bitirmek için elinden geleni yapıyor bu bariz. bence trabzonspor bu ülkenin en büyük takımıdır. başarılar çok yakın bunu hissediyorum

bordo&maviaşkı
26.10.2009, 16:33
Hey Allahım Yarabbim sen bizlere sabır ver!..
Bazı arkadaşların yorumlarını okudukça çıldırmamak içten değil!
Yav arkadaş ya siz okuduğunuzu anlayamayacak kadar cahilsiniz, yada bu yönetime veya bunun gibi yönetimlere gözlerini gerçeklere kapatacak kadar körü körüne bağlı(yönetimle yakın ilişkide de olabilirsiniz) kişilersiniz!..

Arkadaşlar buraya ne yazdıklarımı, ne de demek istediğimi tam olarak idrak edemeyen varsa yazmasın lütfen!.. benim aslında demek istediğim sizlerin yorumlarınızla ispatlanıyor! hiç kimse kusura bakmasın ama acaba bunu bile anlayabilcek kapasite var mı diye düşünüyorum! çünkü bazılarınız hala şampiyon olamamayı "başarı" sayıyorsa ortada sizinle konuşabileceğim ve tartışabileceğim hiç bir şey kalmamış demektir!

burda atıp tutanlar ilk önce Trabzonspor tarihini bir araştırsınlar! o zamanlar hangi hakemleri eze eze şampiyon olduğumuzu bir bir öğrensinler!... Acaba bu günlerde yapılan hakem hataları(!) o zamanın kaçta kaçıydı diye bir büyüklerinize sorun bakalım!hangi zorluklarla şampiyon olduğumuzu bir araştırın!.. Deplasmanda bile oynanan derbi maçlarından mağlubiyet alan takımın,maçtan sonra güldüğünü(!) mü yoksa hüngür hüngür ağladığını mı bir öğrenin!...Her şeyden önemlisi Trabzonspor ruhu nedir onu bir öğrenin sonra gelin konuşalım!...

Şampiyonluğun zorluğundan bahsedenler ise; geçtiğimiz 2 sezon üstüste sivasın nasıl bu mücadeleyi son ana kadar yürüttüğüne hiç bakmışlar mı? acaba futbolcularının çoook kaliteli(!) oluşundan mı yoksa tamamen hırs,azim ve inancın getirdiği bir başarı mı??? şampiyonluğun(eğer istersen) ne kadar kolay olduğunu geçen seneki Trabzonsporun durumundan da anlayabiliriz.. ama bunu acaba gerçekten bu yönetim istemiş mi?

Benim ne yazdığımı tam olarak okumayıp ta, sırf bu yönetimi eleştiriyormuşum gibi gösterenlere ise el insaf diyorum!

Ben ısrarla sıradanlaştırma dedikçe siz sıradanlaşma diye değiştiriyorsunuz!
Ben son 26 yıldır yapılan uyutma operasyonu dedikçe, siz bu yönetimi körü körüne destekleyenler olarak, sırf bu yönetime toz kondurmamak adına hemen savunmaya geçiyorsunuz!

Sıradanlaşmamanın tek yolunun sportif başarı olduğunu iyi bildiğiniz halde hala bana "sırf şampiyonluk için tutmadık" gibi basit laflar etmeyin!tabiki takımımız küme düşse bile(Allah korusun) her zaman ölümüne Trabzonsporluyuz ama olay Trabzonsporu ne zaman tutarız olayı değil,olay Trabzonsporun gittikçe sıradanlaştırıldığıdır !...

madem biz şampiyon olmasak da başarılıyız(!) bana söyleyin bakalım;26 yıl öncesinde aldığımız şampiyonluk kupalarını yok saysak, bizim ankaragücünden yada bursadan ne farkımız var??? Eğer ki bizi şu anki konumda tutan bir kimliğimiz varsa, bu tamamen o şampiyonlukların sayesindedir! bu miras ta gittikçe tükenmek üzeredir!

İşte benim amacım da Trabzonsporun Ankaragücü yada bursa olmaması için elimden geleni yapmaktır!...Bu da ilk önce uyutulan taraftarının uyandırılmasından geçer kanaatindeyim!...

benim ne demek istediğimi anlamayarak olayı farklı mecralara çekenler bir daha buraya yazmasın lütfen!

Sözlerim herşeyin farkında olan arkadaşlara değil, hala 4.lüğü içine sindiren Efsane Trabzonspor ruhuna yakışmayacak hareketlerde bulunan arkadaşlara... yanlış anlaşılma olmasın...

F.Erdem
26.10.2009, 17:18
eskiden trabzon taraftarını merak ediyorum.
taraftar profili nasıldı acaba..

takımların yarı sahayı geçemediği bahsediliyor.
bu sadece takım ile olamaz, taraftar desteği gerekiyor diye düşünüyorum.

bakın akşam fb seyircisi maçı psikolojik olarak aldı, adamlar rakip kaleye gidemedi bile.

şu şanla bahsedilen tarihimizi hatırladım o zaman, nerde o ruh?

Rammstein
27.10.2009, 00:22
Ben kimsenin ark niyetli olduğunu düşünmüyorum burada sonuçta herkes farklı algılayabilir yazılanları......Benim çok gözüme batan birşey Trabzondaki seyircimizde birliğin olmaması yani bi taraf bir futbolcuyu alkışlarken bir taraf yuhluyor....veya tezahurat edilecek bi taraftan ses var bi taraftan yok....yani....Biz en iyi zamanlarımızda bile hep kendi sahamız bizim için handikap oldu....Fatih Tekke gol kralı olduğu zaman bile kendi sahamızda attığı gol deplasmanın yarısı deil....Bi şekilde Trabzonda maça giden renkdaşlarımızın bu sorunu halletmesi gerekiyor....

hodlu
27.10.2009, 00:30
Sıradanlaşmanın son halkası Yattara düşmanlığı.Senin futbolcuya benzeyen 2-3 oyuncudan birisi ama bilerek Yattara düşmanlığı yapılıyor...

UtopyaTs
27.10.2009, 01:13
Kusura Bakmayın ama TRABZONSPOR hiçbir zaman sıradan olamaz. Çünkü halla dünyanın en büyük 2 şehir takımından biri halla İstanbul takımlarından sonra şampiyon olan takım hala şehrinde sadece takımı şampiyon olduğunda şenlik olacak bir takım kısacası o bizim bir parçamız ve hiçbir zaman sıradan olmayacak TRABZONSPOR’U biz nerede görüyorsak orada olacak.