PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dost Görünen Düsman = Sigara

CeSS
09.07.2005, 15:55
Burada zararlarini sayacak degilim. tütün uzun senelerden beri var, ancak sigara olarak 1850 yillardan itibaren giriyor hayatimiza. Yani yaklasik 150 senelik bir mazisi var sigaranin. 150 sene önceki kusaklarin sigara gibi bir problemleri yok.

Birakanlar neler yasiyorlar, birakmak isteyenler neler yapmalilar ? Çözüm , öneri ve yasadiklarimiz herseyi burada paylasalim.

SDanışmaz
09.07.2005, 16:04
Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim çok içiyoLar bu yüzden bende içmis kadar oLuyorum smileys/smiley19.gif

tigin
09.07.2005, 16:11
Erkan abi sigarayi biraktida ondan açti bu basligi.

agahozlu
09.07.2005, 16:17
kokusu bile adami fena ediyor.kendisi nasildir allah bilir

Crazy_OfLu61_
09.07.2005, 16:20
Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi.

Armağan Dere
09.07.2005, 16:37
Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

LazAnisT
09.07.2005, 16:39
aglanacak halimize gülüyosunuz http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

Yunus Emre AYAZ
09.07.2005, 16:41
aglanacak halimize gülüyosunuz http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir smileys/smiley36.gif

Crazy_OfLu61_
09.07.2005, 16:44
Ya ne gülücez sen öyle zarar ararsan ben sana çok sayarim sadece sigaraylami bitiyo herseyden önce aldigin hava bile zararli yedigin meyve sebze bakkallarda satilan ürünler ohooooooooooooo saysam sana bitmez onun için sigara zararli belki ama streside alan o. Kullanmayana göre zararli kullanana göre yararli.

Armağan Dere
09.07.2005, 16:47

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir smileys/smiley36.gif aynen katiliyorum smileys/smiley36.gif Edited by: ÇAYKARALI_61

Crazy_OfLu61_
09.07.2005, 16:56
Bak iste siz bu konuyu açtiniz benim canim sigara istedi simdi benmi haksizim yoksa sizmismileys/smiley2.gif

CeSS
09.07.2005, 17:00

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

ozcilingir
10.07.2005, 01:29

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

20 yil üzerine 93-95 yillari arainda 2 yil biraktim alkol ve sigarayi tekrar basladim , 2004 de yanliz alkolü birakabildim ,sigarayi birakamadim.

Rahmetli babam 30 yil içmisdi, son 20 yildir içmiyordu, akciger kanserinden vefat etti, doktorlar sigaradan dediler ???

Umutsuzluk vermeyeyim.

Sen yine baslama ,sakin ha bir taneden birsey olmaz deme !

Saygilarimla

kobra_61
10.07.2005, 02:08
iyyyyyy en nefret ettigim sey sigaradir içmeyin su illeti ya ne buluyosunuz anlamam les gibi kokuyo ya haksiz miyim yanimda içiliyo içmis kadar oluyorum be bogazim da sanki ben içmisim gibi bi tat oluyo grenç yaw smileys/smiley11.gifbacak kadar çocuklar bile içiyo artik yuh yani yaziklar olsun ya oraya kadar düstü is

özellikle türk milleti acayip sigara içiyo herkesin cebinde bi paket ne var anlamiyorum sunda

Firtina28
10.07.2005, 02:51
valla 2 aydir birakmayi deniyorum neler cektigimi bi ben biliyorum. bi insana hersey nasil sigarayi hatirlatir ya?? boyle bisey olamaz. neye baksam aklima sigara geliyo. ama birakamasamda azalttim. gunde 1 paketten 5 dala dustum. birakmakmi?? imkansiz gibi geliyo. hele mac izlerken tadina doyulmuyosmileys/smiley18.gif

Harun
10.07.2005, 11:40
Bu sigara konusunu çok tartismisimdir.Insanlara zaten ''sigara sagliga zararlidir içme'' diyemiyoruz.Bu soruya o kadar komik ama hakli cevaplar veriyorlarkiaglanacak halimize gülüyorum valla.Ama verilen cevaplarda az düsündürücü degil aynen söyle;maden sagliga zararli niye satiliyorsmileys/smiley11.gifdüsününki en basit cevap bu.Bence sigara konusunda en büyük etken ailedir.Benin ailemde yani ev halkinda sigara için kimse yok.Biz böyle gördük böyle büyüdük.Ama terside olmuyor degil,sonuçta hersey ailde bitiyor bana göre. Edited by: Harun

pacos_bill
10.07.2005, 22:02
Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim çok içiyoLar bu yüzden bende içmis kadar oLuyorum smileys/smiley19.gif

Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda içen insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan ön planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

TheRapZoNe
10.07.2005, 22:23
Sigarayi sevmem.Zaten dumanina karsi gözlerimin alerjisi,kokusuna karsi da midemim zaafi var

Sigara Içenlerde umarim, sigarayi birakma yolunda düsünürler

Çünkü Sigara sagliga zararli degildir.

SaDece Ö-L-D-Ü-R-Ü-R

tigin
10.07.2005, 22:27
Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda içen insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan ön planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

La murat sen ne demek istiyorsun simdi.Arkadas hatirina falan...Dumani gözüne üflicemdur sen.

MrbLack
11.07.2005, 22:37
ya ne biliyim kaç defa çalistim birakmaya ama dot diyoz ama hain bi dostt

Firtina28
12.07.2005, 06:24
ya o degilde burda 1 tabela var soyle yaziyo. Bugun Sigaradan Olenlerin Sayisi. 210-211-212-213..... her saniye 1 rakam yukari cikiyo. valla ordan gecerken o tarafa bakmiyom artik

Badaloğlu
12.07.2005, 11:12
15 sene içdigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi çokmutluyum,yanimda sigara içen arkadaslar açik havada içince bana zarari yok ama arabada içen olursa vururumsmileys/smiley7.gifYa da kapali bir oda da,hiç tahammülüm yoktur.Dumani beni simdi çok rahatsiz ediyor.Hatta sirkette bile sigarayi yasakladik.Simdi millet ya disari çikiyor ya da çatiya terasa çikiyorsmileys/smiley36.gifInsanlar resmen sigaranin esiri olmuslar.O yüzden benim hayatimdan onu çikardim.Bir kere de sildim.Simdi çok rahatim.Kim ne derse desin sigara bagimlilik yapiyor.Tipki eroin gibidir adami zehirlemeye baslayinca kurtulmak çok zordur.Özellikle bayanlarin sigara içmesi beni hepten delirtiyor,hele de sokakta yürürken sigra içen bir bayan görürsem dayanamiyorum.Size bir animi anlatayim.

Bir gün banka islemleri için Kozyatagina gittim.Arabayi park ettim.Islemler bittikten sonra arabaya bindim yanyana iki araç ayni anda mas yaptik,bir baktim yanimdaki araçta bir bayan cami açmis sigra içiyor ve yaninda da küçücük bir çocuk,uyuz oldum,cami açtim ''hanim efendi neden çocugun yaninda sigarinizi içiyorsunuz?dedim'' o da bana ''ama cam açik bir sey olmaz ki'' dedi, ben de ''kardesim bu isin camla ilgisi yok ki o baska bir sey, ben çocugunun yaninda sigari içenize anlamam veremedim dedim.Yarin o da senden gördügünü yapacak o da sigaraya baslayacakbuna hakkiniz yok dedim o çocuk belki sizin olabilir ama ileride belki de bizim basbakanimiz olacak saglikli bir nesil için bunu sizin gibi annelik özelligi tasiyan bir insana yakistiramadim'' dedim kadin biraz mahçup biraz kizgin bir sekilde yanimdan gazladi...

Birde dünyaya baktigimizda en büyük sigara üreticilerin arkasinda hep yahudiler var.Yani onlar kendi ülkelerinde sigarayi her sartta yasakliyorlar ama gelismekte olan ülkelere bunu pompaliyorlar.Arkadaslarin bu konuda dahga uyanik olmasini beklerdim.Öyle gülünecek bir durum degil bu...Bu konuda ülkemizde her yil binlerce insan sigaranin neden oldugu hastaliklardan dolayi ölüyor.Ayrica bu hastaliklarla milyarlarca paramiz bu isler için harcaniyor.Oysa bu paralari egitime ve sagliga ayirabiliriz.Birde ABD'de ya da diger Avrupa ülkelerindeinsanlara bu konuda pek deger vermiyorlarmis,ben gitmedim ama anlatilanlara bakilirsa sigara içen adama 3. sinif ya da 4.sinif insan muamelesi yapiliyormus!...Bir ülkenin gelismesini engellemek sadece o ülkenin ekonomik olarak yipratmak anlamina gelmez.Buna sagliksiz bir nesil yetistirmek de dahildir.Adam daha verimli olacakken bir bakiyorsunuz ki ölüp gidiyor.

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara içmeyin adami hasta etmeyin!...smileys/smiley7.gifKizlara hiç yakistiramiyorum bu sigara illetini,özellikle annelere...

Içki süründürür,kumar söndürür,sigara öldürür!...Edited by: BADALOGLU

Salih61
12.07.2005, 11:19
Ben biraktim sayilir...Ama maçlarda hele de son dakikalarda beraberlik varsa veya yeniliyorsak 90 dk boyunca bir paketi bitiririm...O yüzden arkadaslar maça gitmeden önce 2 paket sigara aliriz...Normal hayatta çok içmem içersem de günde 3-4 taneyi geçmez...

Saygilarimla...

tigin
12.07.2005, 11:19
15 sene içdigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi çokmutluyum,yanimda sigara içen arkadaslar açik havada içince bana zarari yok ama arabada içen olursa vururumsmileys/smiley7.gif

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara içmeyin adami hasta etmeyin!...smileys/smiley7.gif

smileys/smiley36.gif

Sevgi
12.07.2005, 11:47
Sigara dan nefret ediyorum zaten kokusu basagrisi yapiyor midemi bulandiriyor o yüzden arkadasalr sagolsunlar içmezler yanimda içende ne tarafa üfleyecegini sasirdigi için yarim söndürürsmileys/smiley4.gifÖzellikle sokakta sigara içenlerden nefret ediyorum birde bu kisi bayansa tiksiniyorumsmileys/smiley11.gifsinir oldugum baska bir konuda ''çok stresliyim,sikintilarim var , yok su derdimi atlatayim birakicamsmileys/smiley5.gif'' nasil basit bir bahaneyse bu.Ya deki ''seviyorum sigara içmeyi yada birakmak istiyorum ama birakamiyorum'' basit basit bahaneler.

benim amcaoglu geçen yil sigarayi birakti, her gördügümde elinde kocaman bir paket çekirdek dayanamadim sordum''hayirdir'' diye sigarayi birakiyormus.Simdi sigarayi birakti ama çekirdek paketi hala daha elinde korkarim çekirdegi birakmak için tekrar sigaraya basliyacaksmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Crazy_OfLu61_
12.07.2005, 12:09
http://www.sabah.com.tr/2005/02/21/im//00661F78CD6A4C4D82EAB7F1b.jpg

Ya arkadaslar sigaramizla ugrasmayin...

Badaloğlu
12.07.2005, 12:24
http://www.sabah.com.tr/2005/02/21/im//00661F78CD6A4C4D82EAB7F1b.jpg

Ya arkadaslar sigaramizla ugrasmayin...

Sigara o kadarda masum degildir kardesim...Zannedersinki bu gençlik hep böyle gidecek bir bakarsin ki yas kemale ermis sen torun torba sahibi oldun ama hala daha sigaraya talim ediyorsun...Sigarayi Amerikalilar ve yahudilere içireceksin,onlar içerse herkes içsin derim...

Bu arada geçenlerde arabada sigara içecegim diye tutturan is arkadasim Mustafa agabeyi arabadan Topkapida asagiya indirmemden dolayi hiç pisman degilim,sonra sirkete nasil geldi bilmem!ama en son Istanbulspor maçina giderken arabada içilen sigaralara artik bir daha müsade etmem haberiniz ola...smileys/smiley7.gif

Crazy_OfLu61_
12.07.2005, 15:24
Tabiki hepsinin farkindayiz amenna ona bise dedigimiz yok.

Ama gene diyorum birakin sigaramizla ugrasmayiii smileys/smiley36.gif

Tserhan
12.07.2005, 15:36
Sigarayi birakali bir ay oldu. Tam üstüne açilmis bir konu.

Biraktik ama önemli olan devamlilik insallah birdaha baslamam.

Valla birakabilen biraksin zamaninizi bile çaliyor.

Artik sevdiklerimle daha çok beraber oluyorum...

Crazy_OfLu61_
12.07.2005, 15:41
Ula ugrasa ugrasa banada biraktiracaksiniz en sonunda...

Badaloğlu
12.07.2005, 16:18
Ula ugrasa ugrasa banada biraktiracaksiniz en sonunda...

Ula ofli,zannetme ki sigara içen çok büyük bir adam oluyor.Sende birakta ayricalikli ol be kardesim,saglikli nesiller yetistirmek için sigaraya hayir.Buradan kizlara sesleniyorum,sigara içen erkek arkadasa hayir kampanyasi baslatinsmileys/smiley1.gif.Bu usaklar baska anlamazlar.Sigarayi az gelismis toplumlar içer,sigara insanligin en büyük düsmanidir.

Sigaraya hayir...

Emin
12.07.2005, 16:19
Çok ünlü bir profesördü tip dünyasi ile fazla ilgilenmedigim için adini hatirlamiyorum. Bir yazisinda söyle diyordu;

Sigar bir çok hastaligin baslica nedeni ve tartismasiz sagliga zararli

Ancak Insan vücuduna sigaradan kat ve kat daha zarar veren bir sey var ki o da stres tir. Sigarayi birakip stres yapacaksaniz sigaraya devam edin. Ya da sigara içtiginiz zaman stres attiginizi düsünüyorsaniz sigara sizin için faydalidir için.

Ben sigara içiyorum. Zararli oldugunu biliyorum. Ama müthis bir keyif aliyorum.... Sigarayla Savasanlara karsi Sigarayla Savasanlarla Sasanlar adinda bir dernekde kurmayi planliyorum. Malum savas tek cephe de olmaz....

Crazy_OfLu61_
12.07.2005, 16:21
Ula ofli,zannetme ki sigara içen çok büyük bir adam oluyor.[/QUOTE]

Estagfurullah biz çocuk degilizki bu tür seylere bakipta sigarayi içelim hiç hos bi üsturup degil neyse.