PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyuma Trabzonspor! Büyükçekmece'de Bedava Arsa Dağıtılıyor...

Badaloğlu
06.10.2009, 15:05
Trabzonspor'lu yöneticilerden rica ediyorum.Artık İstanbul'a gelin sizlerde yatırm yapın.Neden İstanbul? Çünkü bu ülkenin ekonomisi bu şehirden yönetiliyor.Paranın merkezi burası, paranın en çok olduğu, paranın en çok döndüğü bir şehir... Merkez bankası bile İstanbul'a taşınıyor... O yüzden kulübe gelecekte para kazandıracak projeleri bu şehirde inşa etmek zorundayız.Biz neden İstanbul'da kuracağımız tesislerimizde Trabzonspor'un geleceğini yetiştirmeyelim?

Bakın Büyükçekmece belediye başkanıda Trabzon'lu.Hatta Büyükçekmecede yaşayanların yüzde olarak çok büyük bir bölümüde Trabzon'lu.Trabzon'lu olması bir şey ifade etmez tabiki ama, bakın belediye başkanı Galatasaray'a tahsis edilen arsa ile ilgili ne diyor?

Başkan Akgün, Adnan Polat'a Türk sporuna verdiği destek için teşekkür ederken, ''Bugünden sonra Büyükçekmece gençliğinin sporuna katkıda bulunmasını istiyoruz. Biz bu arsa tahsisi için para pul istemiyoruz. Muhammed, Okan, Fuat buradan yetişti. Futbola eğilim vardır Büyükçekmecede. İnşaat başladığında bu çalışmalara, altyapı çalışmalarına destek vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Bakın belediye başkanı para pul bile istemiyor.Bundan daha güzel yatırım olabilir mi? İstanbul'da 1 milyonun üzerinde Trabzon'lu yaşıyor.Eğer Trabzonspor büyük bir kulüpse bu şehre gelir yatırımını yapar.Bu yatırım tamamen geleceğin futbolcularını yetiştirmek üzerine kurulmalı.Sonra Trabzonsporumuz İstanbul'a geldiğinde ya da çevre illerde maçlara bu tesislerde çalışılıp, hazırlanıp gidilmeli.Yurt dışına giderkende gelirkende böyle bir tesiste hazırlanıp, konaklayabilirsiniz.

Ama bence en önemliside Anadolu'nun yetenekli gençlerini böyle bir tesisle Trabzonspor'umuza kazandırabiliriz.Şöyle düşünün çocuk çok yetenekli ama aile durumu yok.Trabzon'a 12-13 ya da 15 yaşında bir çocuğu ailesi zaten tek başına Trabzona gönderme şansıda yok.Ama İstanbul'da böyle bir tesisimiz olsa bu aileler bu çocukları kendileri tesislere getirme mi? Böyle yetenekli bir çok genç biliyorum ve aileleri Trabzon'lu olmalarına rağmen 12 yaşındaki çocuğu Trabzona gönderemeyeceklerinden(haklı olaraktan) en kısa yoldan Fenere, Beşiktaşa, Galatasaray ve diğer ilçe takımların alt yapılarına veriliyorlar.Bu yetenkeli çocukları bu yüzden İstanbul takımları teker teker kapıyor.Gidin bakın Fenerbahçe'nin Dereağzı tesisleri bu tip yeteneklerle dolu... Hem okula gidiyorlar, hemde bu tesislerde futbolcu olmak için vargüçleri ile çalışıyorlar.Aileleride çocuklarının geleceğini bu sayede düşünmüyorlar.Kulüp her şeyi hallediyor çünkü, okul masraflarınıda karşılıyor.Bu çocuk futbolcu olmayacakta ne yapacak? En son geçenlerde İstanbul'daki futbol okullarımızın bir tanesinde çalışan alt yapı hocası ile konuştuğumuzda, böyle bir yeteneği ağlaya ağlaya Fenerbahçeye verdiği söylemişti.Çünkü çocuk Trabzon'a gitmesine imkan yoktu.Maddi durumlarıda çok zayıfmış.Ailesi burada yaşıyor ve haliyle 11 yaşındaki bebeyi ailesi tek başına Trabzona gönderemedi. Orada ne yapar?ne eder? endişesi bu uşağın elimizden kaçmasına sebep olmuştur.

Yıllardır büyüklerimizden bir öze dönüş hikâyesidir dinliyoruz.Ama bu öze dönüş nasıl olmalı? diye kimse kafa patlatmıyor.Başarıyı yakalamak için takımda oynayan futbolcuların büyük bir bölümünün kimliklerinde Trabzon yazması gerektiğini ısrarla dillendirirler.Bu öze dönüş hikâyesi ne hikmetse işler hep ters gittiğinde söylenir.

Benim için öze dönüşün anlamı şudur.En büyük öze dönüş alt yapına yatırım yapmakla olur.Öze dönüş ülkenin her yerinden genç ve yetenekleri Trabzonspor'a kazandırmakla olur.Bunu sağlamak içinde bu tip tesislerde genç, yetenekli futbolcuları yetiştireceksin.

Bu bağlamda Büyükçekmece belediyesinin bedava dağıttığı bu arsalardan Trabzonspor'da çok acil olarak almalı.Ve Trabzonspor'un geleceğe yatırım olarak İstanbul'dan başlanmalı.Bu tesislerde gene Trabzonspor'un belirleyeceği hocalar nezartinde gençleri Trabzonspor'a kazandırmalı...

Bu arada Galatasaray işin kolayını bulmuş.Her şeyi bedavadan devlete millete yaptırıyor.Bu ülkede Trabzonspor'un rakiplerine baktığınızda karşınıza böyle bir yapı çıkıyor.Eğer biz bu yapıyla mücadele edeceksek en azından şartları eşitlememiz gerekmektedir.Şartların eşitlenmesinin tek yoluda İstanbul'a hem ekonomik hemde sportif anlamda yatırım yapmaktan geçer.

KONUYLA İLGİLİ HABER:

Galatasaray Kulübü'nün Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşınması için gerekli arsa tahsisiyle ilgili protokol, kulüp başkanı Adnan Polat ile Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün arasında imzalandı.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen protokol töreninde konuşma yapan belediye başkanı Akgün, ilk etapta Galatasaray'a, Büyükçekmece Gölü kenarında 106 dönümlük yer tahsisinde bulunduklarını, ancak bunu kısa bir sürede 150 dönüme çıkaracaklarını söyledi.

Belediye olarak kültür, eğitim ve spor faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve ilçeye gelip yatırım yapmak isteyen kurumlara yardımcı olduklarını kaydeden Akgün, ''Bizden Fenerbahçe Kulübü de resmen başvurarak, arsa istedi. Beşiktaş ise şifai olarak talepte bulundu. Asla bu kulüplerimizin taleplerini geri çevirmeyeceğiz. Bundan sonra bizimle temasa geçecek kulüplerin taleplerini yerine getireceğiz. Kim okul, eğitim kampüsü yapmak istiyorsa bizlere başvursun'' diye konuştu.

Başkan Akgün, Adnan Polat'a Türk sporuna verdiği destek için teşekkür ederken, ''Bugünden sonra Büyükçekmece gençliğinin sporuna katkıda bulunmasını istiyoruz. Biz bu arsa tahsisi için para pul istemiyoruz. Muhammed, Okan, Fuat buradan yetişti. Futbola eğilim vardır Büyükçekmecede. İnşaat başladığında bu çalışmalara, altyapı çalışmalarına destek vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Arsa tahsisinin süresinin 'Bir süre belirlemek zorunluluğu' nedeniyle protokole 30 yıl olarak konulduğunu kaydeden Akgün, gerçekte bu sürenin sonunun olmadığını sözlerine ekledi.

-POLAT: ''DAHA BÜYÜK ARAZİ TALEBİMİZ VARDI''-

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Büyükçekmece Belediyesi'nden tahsis edilenden daha büyük arazi talebinde bulunduklarını, ancak bu arazinin büyüyeceğini söyledi.

Gelecekte Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşımak istediklerini anlatan Polat, şunları kaydetti:

''Bu tesisimizde sadece profesyonel futbol değil, amatör futbola da hizmet vermek istiyoruz. Galatasaray'ın gelecekte Florya Tesisleri'ni taşımak istiyoruz. Burada 2 sene içinde amatör futbol dallarında faaliyetleri başlatmak istiyoruz. İnşallah bu örnek olur. Galatasaray ve benzeri kulüpler halkın malıdır. Bu anlamda devletimizin kurumlarının bu tür hizmetleri vermek görevlerinin bir parçasıdır. Bu tür işleri yapabilmek için devletimizin kurumlarının bize destek olması lazım.''

Adnan Polat, arsa tahsisi nedeniyle İlçe Meclis üyelerine ve bürokratlara teşekkür ederken, ''16 Ekim'de kulüp olarak 105 yaşına basıyoruz. Kulübümüz sadece sportif yarışma olarak değil, sosyal sorumluluk bilinci içinde yetiştirme anlamında da görevini sürdüyor. Yazın 3 milyon çocuk sokaklarda geziyor. Bizim bu tür arazileri alıp, çocukları spora yöneltmemiz lazım'' şeklinde konuştu.

Başkan Polat, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada ise, 3 yıldır bu projeyle ilgili çalıştıklarını belirterek, yarından itibaren tesisin etrafını çevirme, ağaçlandırma, plan-proje işlerine başlayacaklarını ifade etti. Polat, tesislerin ne zaman buraya taşınacağı hakkındaki bir soruya ise, şu aşamada süre veremeyeceklerini kaydetti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbol takımı hakkında ise, ''Her gün yeni bir başlangıçtır. Bugün güneş yeniden doğdu. Taze bir başlangıçla yine önümüze bakacağız. Daha uzun bir yolun başındayız'' diye konuştu.

Belediye başkanı Akgün ise, ilçede şu anda Galatasaray'a 150 dönümlük arazi tahsis ettiklerini, ancak, talep gelmesi durumunda bunu daha da artıracaklarını söyledi.

UğuR
06.10.2009, 15:08
Başkan Akgün bildiğim kafarıyla Araklı'lı..

Hüseyin Kurt
06.10.2009, 15:19
Bizim yönetimin şuan bunu düşünecek durumu olduğunu sanmıyorum.
Olursa müthiş bir yatırım olur.
Ama bunu düşünecek yönetim lazım.

Mollasalihoğlu
06.10.2009, 15:28
Yönetim uyuma !!!

Osman Yavuz
06.10.2009, 15:31
Yönetim şu an hocayı nasıl göndeririz, kimi getiririz yerine diye düşünüyor.Bu konulara vakit ayırabileceklerini düşünmüyorum.;)

Oktay AKKUŞ
06.10.2009, 15:33
İnşaat sektöründe olan Trabzonlu ve yönetime aday olacaklar var , onlar daha iyi ilgilenirler bence ki keşke gelseler

Kubilay ŞAHİN
06.10.2009, 15:34
Yönetim, Hakkaten Uyuma..!

Mustafa Önal
06.10.2009, 15:37
faruk özak bayındırlık bakanıyken kulübe tesis yapımı içinistanbulda arazi ayarlıyordu. bunu bizzat yönetimden duydum. adamlar faruk özak ve onun gibi kulübe faydası olcak herkesi uzaklaştırma derdindeler. bugün gs li muhabirlere ve editörlere peşkeş diyorum hemen bozuluyorlar. bize saldırmaya kalkıyorlar. keşke bize de peşkeş çekselerde saldırsalar.

Badaloğlu
06.10.2009, 15:45
Yönetim şu an hocayı nasıl göndeririz, kimi getiririz yerine diye düşünüyor.Bu konulara vakit ayırabileceklerini düşünmüyorum.;)

Osmanım, bende hemen arsayı alıp üzerine inşaatı konduralım demiyorum.Vakit ayıracakları çok fazla bir şey yok.Gidecekler belediye başkanıyla görüşecekler, sonrası zaten zamanla olacak işler.Bak Galatasaray yarın çitleri çevirip proje çalışmalarına başlayacağız diyor... Yani onlarda hemen işe koyulmuyorlar.

Birde şöyle düşünün, geçen sene transfere harcanan para ne kadar? 100 trilyon mu? bu paranın 20 trilyonu ile (bedava arsa) Riva'daki milli takımlar tesisleri gibi tesisler yapılmazmıydı?

Ben yapılan uygulamaya dikkat çekmek istiyorum.Belediye madem gençleri spora teşvik etmek istiyor, işte bizde tam o bahsedilen gençleri spora teşvik eden kulüp olduğumuzu söylüyorum.

Atalay
06.10.2009, 16:00
Bu Belediyenin kapısına dayanalım diyelimki şimdi sıra bizde..!!

Vermesse aynı eş degerden araziyi yıkalım kafasına belediyeyi..!!

28TS61
06.10.2009, 17:27
"Asla bu kulüplerimizin taleplerini geri çevirmeyeceğiz" trabzonspor harictir bu dedikleri

Anıl C
06.10.2009, 19:19
yollayın kulube bu haberi bari

Cafer Bulur
06.10.2009, 19:23
Güzel ve önemli bir konuya deginilmis.

Yönetimimizin zaman kaybetmeden istanbula bir yatirim yapmasi lazim,altyapi veya takim icin tesisler cok iyi olur.

Fatih konusunda inat ettiler ama bunda da inat etmenin anlami yok,taraftarin en az yöneticiler kadar bu kulübün cikarlarini istedigini düsünüyorum.

Sefa
06.10.2009, 19:29
Çok doğru tespitler. Özellikle herkes Galatasaray'ı borç batağında batık bir klüp olarak biliyor ama şuan elindeki arsaları satsalar borçlarını 10 defa öderler.

Arsa çok önemli Trabzon'da ki arsa da para etmeyeceğine göre İstanbul için çok geç kaldık.

Travelair
06.10.2009, 19:40
Trabzonspor dergisinde sanki rastlamıştım arazi aranıyor İstanbul'da diye. Aramaya lüzum yok bakın belediye başkanları can atıyor birisi arazime talip olsa, insan getirse, beldem canlansa diye. Gidin belediye başkanlarına. Kalkın yerinizden az sıkıntıya girin ne olur. Ama sonra transfer döneminde olduğu gibi yöneticimiz yalanmasa böyle olası bir girişimi, örneğin: "Böyle bir girişimimiz olmadı, yalan haber, ama bu haberi çıkartan belediye başkanını tebrik ediyorum, iyi bir iş çıkartmış" :eek:

Osman Yavuz
06.10.2009, 19:43
Ahmet abi doğru diyorsun da ben bizim yönetimin şu anda kafasının allak bullak olduğunu düşünüyorum.Eğer sonuçlar iyi gitseydi emin olun bunu yaparlardı.Ama şu anda psikolojik olarak çöküş içerisindeler.Buna kafa yoracaklarını sanmıyorum.

Zafer Keskin
06.10.2009, 21:27
yollayın kulube bu haberi bari

bu haber gibi nicelerini kulup bilmiyormu sanki...

Ali Tunahan Güllü
06.10.2009, 21:30
Uyumayın birşeyler yapın!!

28TS61
06.10.2009, 21:34
Aslan Büyükçekmece'ye taşınıyor

Galatasaray Kulübü'yle Büyükçekmece Belediyesi arasında Büyükçekmece'deki 106 dönümlük arazinin sarı kırmızılı kulübe devri için yapılan protokol Başkan Adnan Polat ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün katılımıyla imzalandı.

Törende konuşan Başkan Adnan Polat, Büyükçekmece Belediyesi'ne teşekkür edip bu tavrının bütün belediyelere örnek olması gerektiğinin altını çizdi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Fenerbehçe Kulübü'nün de kendilerine başvurduğunu ifade ederken aynı şeyleri diğer kulüpler için de yapacaklarını söyledi.

İmza töreninin bir diğer gündem maddesiyse Galatasaray'ın Ankaragücü karşısında aldığı 3-0'lık yenilgiydi.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=62151

Cafer Bulur
06.10.2009, 21:43
Büyükcekmece belediye baskani hasan akgünün ismini google verdim ve ardindan resmi sitesine girmek istedim.

Hemen bana bir uyari geldi,bu siteye girerseniz bilgisayariniz cökebilir diye.:)

Bunlar harbiden tehlikeli adammis yahu,baksaniza ne güzel de peskes cekmisler hemen arsayi.:)

Ufuk Bayraktar61
06.10.2009, 21:48
Trabzonspor'lu yöneticilerden rica ediyorum.Artık İstanbul'a gelin sizlerde yatırm yapın.Neden İstanbul? Çünkü bu ülkenin ekonomisi bu şehirden yönetiliyor.Paranın merkezi burası, paranın en çok olduğu, paranın en çok döndüğü bir şehir... Merkez bankası bile İstanbul'a taşınıyor... O yüzden kulübe gelecekte para kazandıracak projeleri bu şehirde inşa etmek zorundayız.Biz neden İstanbul'da kuracağımız tesislerimizde Trabzonspor'un geleceğini yetiştirmeyelim?

Bakın Büyükçekmece belediye başkanıda Trabzon'lu.Hatta Büyükçekmecede yaşayanların yüzde olarak çok büyük bir bölümüde Trabzon'lu.Trabzon'lu olması bir şey ifade etmez tabiki ama, bakın belediye başkanı Galatasaray'a tahsis edilen arsa ile ilgili ne diyor?

Bakın belediye başkanı para pul bile istemiyor.Bundan daha güzel yatırım olabilir mi? İstanbul'da 1 milyonun üzerinde Trabzon'lu yaşıyor.Eğer Trabzonspor büyük bir kulüpse bu şehre gelir yatırımını yapar.Bu yatırım tamamen geleceğin futbolcularını yetiştirmek üzerine kurulmalı.Sonra Trabzonsporumuz İstanbul'a geldiğinde ya da çevre illerde maçlara bu tesislerde çalışılıp, hazırlanıp gidilmeli.Yurt dışına giderkende gelirkende böyle bir tesiste hazırlanıp, konaklayabilirsiniz.

Ama bence en önemliside Anadolu'nun yetenekli gençlerini böyle bir tesisle Trabzonspor'umuza kazandırabiliriz.Şöyle düşünün çocuk çok yetenekli ama aile durumu yok.Trabzon'a 12-13 ya da 15 yaşında bir çocuğu ailesi zaten tek başına Trabzona gönderme şansıda yok.Ama İstanbul'da böyle bir tesisimiz olsa bu aileler bu çocukları kendileri tesislere getirme mi? Böyle yetenekli bir çok genç biliyorum ve aileleri Trabzon'lu olmalarına rağmen 12 yaşındaki çocuğu Trabzona gönderemeyeceklerinden(haklı olaraktan) en kısa yoldan Fenere, Beşiktaşa, Galatasaray ve diğer ilçe takımların alt yapılarına veriliyorlar.Bu yetenkeli çocukları bu yüzden İstanbul takımları teker teker kapıyor.Gidin bakın Fenerbahçe'nin Dereağzı tesisleri bu tip yeteneklerle dolu... Hem okula gidiyorlar, hemde bu tesislerde futbolcu olmak için vargüçleri ile çalışıyorlar.Aileleride çocuklarının geleceğini bu sayede düşünmüyorlar.Kulüp her şeyi hallediyor çünkü, okul masraflarınıda karşılıyor.Bu çocuk futbolcu olmayacakta ne yapacak? En son geçenlerde İstanbul'daki futbol okullarımızın bir tanesinde çalışan alt yapı hocası ile konuştuğumuzda, böyle bir yeteneği ağlaya ağlaya Fenerbahçeye verdiği söylemişti.Çünkü çocuk Trabzon'a gitmesine imkan yoktu.Maddi durumlarıda çok zayıfmış.Ailesi burada yaşıyor ve haliyle 11 yaşındaki bebeyi ailesi tek başına Trabzona gönderemedi. Orada ne yapar?ne eder? endişesi bu uşağın elimizden kaçmasına sebep olmuştur.

Yıllardır büyüklerimizden bir öze dönüş hikâyesidir dinliyoruz.Ama bu öze dönüş nasıl olmalı? diye kimse kafa patlatmıyor.Başarıyı yakalamak için takımda oynayan futbolcuların büyük bir bölümünün kimliklerinde Trabzon yazması gerektiğini ısrarla dillendirirler.Bu öze dönüş hikâyesi ne hikmetse işler hep ters gittiğinde söylenir.

Benim için öze dönüşün anlamı şudur.En büyük öze dönüş alt yapına yatırım yapmakla olur.Öze dönüş ülkenin her yerinden genç ve yetenekleri Trabzonspor'a kazandırmakla olur.Bunu sağlamak içinde bu tip tesislerde genç, yetenekli futbolcuları yetiştireceksin.

Bu bağlamda Büyükçekmece belediyesinin bedava dağıttığı bu arsalardan Trabzonspor'da çok acil olarak almalı.Ve Trabzonspor'un geleceğe yatırım olarak İstanbul'dan başlanmalı.Bu tesislerde gene Trabzonspor'un belirleyeceği hocalar nezartinde gençleri Trabzonspor'a kazandırmalı...

Bu arada Galatasaray işin kolayını bulmuş.Her şeyi bedavadan devlete millete yaptırıyor.Bu ülkede Trabzonspor'un rakiplerine baktığınızda karşınıza böyle bir yapı çıkıyor.Eğer biz bu yapıyla mücadele edeceksek en azından şartları eşitlememiz gerekmektedir.Şartların eşitlenmesinin tek yoluda İstanbul'a hem ekonomik hemde sportif anlamda yatırım yapmaktan geçer.

KONUYLA İLGİLİ HABER:

Galatasaray Kulübü'nün Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşınması için gerekli arsa tahsisiyle ilgili protokol, kulüp başkanı Adnan Polat ile Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün arasında imzalandı.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen protokol töreninde konuşma yapan belediye başkanı Akgün, ilk etapta Galatasaray'a, Büyükçekmece Gölü kenarında 106 dönümlük yer tahsisinde bulunduklarını, ancak bunu kısa bir sürede 150 dönüme çıkaracaklarını söyledi.

Belediye olarak kültür, eğitim ve spor faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve ilçeye gelip yatırım yapmak isteyen kurumlara yardımcı olduklarını kaydeden Akgün, ''Bizden Fenerbahçe Kulübü de resmen başvurarak, arsa istedi. Beşiktaş ise şifai olarak talepte bulundu. Asla bu kulüplerimizin taleplerini geri çevirmeyeceğiz. Bundan sonra bizimle temasa geçecek kulüplerin taleplerini yerine getireceğiz. Kim okul, eğitim kampüsü yapmak istiyorsa bizlere başvursun'' diye konuştu.

Arsa tahsisinin süresinin 'Bir süre belirlemek zorunluluğu' nedeniyle protokole 30 yıl olarak konulduğunu kaydeden Akgün, gerçekte bu sürenin sonunun olmadığını sözlerine ekledi.

-POLAT: ''DAHA BÜYÜK ARAZİ TALEBİMİZ VARDI''-

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Büyükçekmece Belediyesi'nden tahsis edilenden daha büyük arazi talebinde bulunduklarını, ancak bu arazinin büyüyeceğini söyledi.

Gelecekte Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşımak istediklerini anlatan Polat, şunları kaydetti:

''Bu tesisimizde sadece profesyonel futbol değil, amatör futbola da hizmet vermek istiyoruz. Galatasaray'ın gelecekte Florya Tesisleri'ni taşımak istiyoruz. Burada 2 sene içinde amatör futbol dallarında faaliyetleri başlatmak istiyoruz. İnşallah bu örnek olur. Galatasaray ve benzeri kulüpler halkın malıdır. Bu anlamda devletimizin kurumlarının bu tür hizmetleri vermek görevlerinin bir parçasıdır. Bu tür işleri yapabilmek için devletimizin kurumlarının bize destek olması lazım.''

Adnan Polat, arsa tahsisi nedeniyle İlçe Meclis üyelerine ve bürokratlara teşekkür ederken, ''16 Ekim'de kulüp olarak 105 yaşına basıyoruz. Kulübümüz sadece sportif yarışma olarak değil, sosyal sorumluluk bilinci içinde yetiştirme anlamında da görevini sürdüyor. Yazın 3 milyon çocuk sokaklarda geziyor. Bizim bu tür arazileri alıp, çocukları spora yöneltmemiz lazım'' şeklinde konuştu.

Başkan Polat, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada ise, 3 yıldır bu projeyle ilgili çalıştıklarını belirterek, yarından itibaren tesisin etrafını çevirme, ağaçlandırma, plan-proje işlerine başlayacaklarını ifade etti. Polat, tesislerin ne zaman buraya taşınacağı hakkındaki bir soruya ise, şu aşamada süre veremeyeceklerini kaydetti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbol takımı hakkında ise, ''Her gün yeni bir başlangıçtır. Bugün güneş yeniden doğdu. Taze bir başlangıçla yine önümüze bakacağız. Daha uzun bir yolun başındayız'' diye konuştu.

Belediye başkanı Akgün ise, ilçede şu anda Galatasaray'a 150 dönümlük arazi tahsis ettiklerini, ancak, talep gelmesi durumunda bunu daha da artıracaklarını söyledi.
:alkış::alkış::alkış::alkış:

Ömer TOPAL
06.10.2009, 23:47
beni alın bu işin başına..her türlü sıkıntıyıda çekerim, başkanada çökerim bakanada alırım size arsayı....Bunları bizler düşünürken sizlerin uyuması adamı çileden çıkartıyor....Karadenizin dev klübu...karadenizde çok cevherler var...Kur karadenizin ortasına veya gel bafraya yap bi futbol okulu....yatılı hem egitim hem futbol..topla karadenizde ne kadar yetenek varsa...şununda önüne imzamı atarım..istanbuldan çok olmasada onun kadar yetenek var karadenizde....

Gökhan Döner
07.10.2009, 10:02
o ho başlığa bak be o arsalar şimdiye kadar çoktan parsellenip
tapulara bile ayrılmıştır vede sahipleride bellidir beyler.
İstanbulda hangi yöneticimiz bu çalışmalarla ilgileniyor ki.
Bırakın ya Trabzonspora para lazım değilki.

İHTİLALL
07.10.2009, 10:21
Bu belediye başkanı arsaları Türk sporuna veriyoruz derken ..
Tabiki üç kulübü kastediyor..

Gs ye bu arsayı vermek için on yıldan beri yırtınıyor..
Fenerden teklif almışmış..
Bjk nin haberi bile yok,şifaen istemişmiş..

Trabzonspor'u geçtim,diğerleri bari deyiver..

Yazılı olmayan bir yasaya göre Türk kulüpleri üç tanedir..
Milli takımın istisnai durumları hariç ,bakınız..
Şenol Güneş gibi "yabancı" hocalar hasbelkader işbaşına gelince "ulusal"basının tepkilerine bakınız..

Sıkıysa Trabzonspor'da alsın bu bedava arsalardanda görelim..
Bin dereden su,kaf dağından zümrütü anka kuşu gelmesi gerekir..

Ve bu belediye başkanıda Trabzon'lu!..

İHTİLALL
07.10.2009, 10:25
Bazı arkadaşlar yönetim neredesin ,uyuma gibi sanki yönetim birşeyler yapmaya çalışıyormuş,uğraşıyormuş sanısına girmesinler bence...

Bu gerçekten çok komik bir beklenti olur..
Yönetim harıl ,harıl geçen hafta başlattığı kombine kampanyasına olan yoğun ilgiyle başa çıkmaya çalışıyor,çok yoğunlar..

Doğan Şahin
07.10.2009, 10:42
Büyükçekmece'de göl manzaralı arazi...
Ataşehir'de finans merkezi olacak yerde arazi...
Ankara'da arazi...
Antalya'da arazi...
Febesi, Gesesi, Sivası, Antalyası, Ankara takımları bastırana araziler ve tesisler birer ikişer el altından bazen de göstere göstere peşkeş çekiliyor...

Biz de hala uyumaya devam edelim..
Hadi biz uyuyoruz da...
Burada da haksız rekabet yok mu ey Federasyon sen nerelerdesin bu konularda?

Ahmet Kuru
07.10.2009, 10:49
bizim yönetimin düşünme sırasın böyle düşüncelerin sondan kaçıncı sıradadır merak ediyorum...
Bizim neyimize arsa vs hele bi birbirimizi yemekten vazgeçelimde...
Yazık gerçekten...

Halil Atalay
07.10.2009, 10:56
ah .......... başkan hasan akgün bir de trabzon'lu olacaksın gsnin kapısında yatıyor ..... git trabzonspor ver nasıl gs verdiysen ama olmaz bu başkan karadenizleri sevmez bizim mahalleye bir köprü yaptıracakdı üstünden 15 sene geçdi yapmadı adama şimdi soruyorsun başkan ne zaman diye verdiği cevap orası benim sorumluk sahası değil büyükşehire başvur diyor şimde ulan ş........ secim zamanı projelerinde üst geçitler çocuk parkları yapacağım diye kandırdın bizleri şimdi yok şu yok bu deyip oyalıyor eğer adamsa giter sadri şener'e sana buradan bir yer veriyorum ter ve verir ama ben hiç zannetmiyorum

evet ahmet abiye katılıyorum para istanbulda dönüyor kulüp burada para getirecek şeyleri altına imza atması lazım bu otel,restron,konut,arazi, vb. bir çok şey yapabilir

Badaloğlu
07.10.2009, 11:05
Bazı arkadaşlar yönetim neredesin ,uyuma gibi sanki yönetim birşeyler yapmaya çalışıyormuş,uğraşıyormuş sanısına girmesinler bence...

Bu gerçekten çok komik bir beklenti olur..
Yönetim harıl ,harıl geçen hafta başlattığı kombine kampanyasına olan yoğun ilgiyle başa çıkmaya çalışıyor,çok yoğunlar..

Üstad,

Benim hayalimde olan bir proje var o da şu.İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında Milli takımın Riva tesisleri gibi 2 tane tesis kurup, burada Anadolu'nun ya da İstanbul'dan Trabzon'a gidemeyecek yetenekli gençleri bu tesislerde idame ettirip geleceğin, Trabzonsporunu kurmaktır.Bu sayede hem transfer için çok para harcamayacağız hemde eskilerin tabiri ile öze döneceğiz:)

Ben kulüp yöneticisi olsam dünkü Galatasaraya kulübüne arsa tahsis eden belediyenin kapısını hemen çalarım.Galatasaray'ın yapacağı hizmetin daha alasını Büyükçekmeceye yapacağımızı iletirim.Ve bu konuda aynı miktarlarda ya da ihtiyaca göre kulüp olarak arsa isterim.Sonuçta Büyükçekmecenin çoğu Trabzon'ludur.Böyle bir duruma başkan kayıtsız kalamaz.

Yöneticiler çok iş yapıyor ve bu yoğunluktan olup biteni göremez mantığı ile açmadım aslında ben başlığı.Yönetim uyuyorda biz ne yapıyoruz? Herkesin uyanık olması lazım.Galatasaray kulübünün bu girişimine herkesin dikkat çekmesi gerekir.Yönetime bu konuda baskı bile yapılmalı.

Trabzonun kurtuluşu İstanbul'da yapacağı yatırmlarladır.Ben bunu bilir bunu söylerim.Eğer sen İstanbul'a yeterince yatırım yapmazsan Anadolunun küçük bir şehri olarak bu 3 kız kardeşle tek başına mücadele edemezsin.Zaten şartlar eskisi gibi değil, gittikçede ekonomik olarak şartlar ağırlaşıyor.O yüzden eşit şartlarda mücadele etmek istiyorsan Trabzonspor'un futbol okullarını halı sahalardan kurtarmalısın, göstermelik 2 pankartla futbol okulu kurulmaz.

Serdar A
07.10.2009, 11:13
Yönetim şimdiden çalışmalara başlamaz ise yakın gelecekte Kartal'daki araziden çıkartılacağız . Arazinin etrafındaki projeler başladığı anda şu bir kira gelirine avunduğumuz 26 dönüm , önemli bir rant alanı haline gelecek ve Trabzonspor'un tapusunu devralması imkansıza yakın bir olasılığa düşecek .

Eldekileri kaybetmesek iyi idi , üzerine koymak ne mümkün .

İHTİLALL
07.10.2009, 11:59
Üstad,

Benim hayalimde olan bir proje var o da şu.İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında Milli takımın Riva tesisleri gibi 2 tane tesis kurup, burada Anadolu'nun ya da İstanbul'dan Trabzon'a gidemeyecek yetenekli gençleri bu tesislerde idame ettirip geleceğin, Trabzonsporunu kurmaktır.Bu sayede hem transfer için çok para harcamayacağız hemde eskilerin tabiri ile öze döneceğiz:)

Ben kulüp yöneticisi olsam dünkü Galatasaraya kulübüne arsa tahsis eden belediyenin kapısını hemen çalarım.Galatasaray'ın yapacağı hizmetin daha alasını Büyükçekmeceye yapacağımızı iletirim.Ve bu konuda aynı miktarlarda ya da ihtiyaca göre kulüp olarak arsa isterim.Sonuçta Büyükçekmecenin çoğu Trabzon'ludur.Böyle bir duruma başkan kayıtsız kalamaz.

Yöneticiler çok iş yapıyor ve bu yoğunluktan olup biteni göremez mantığı ile açmadım aslında ben başlığı.Yönetim uyuyorda biz ne yapıyoruz? Herkesin uyanık olması lazım.Galatasaray kulübünün bu girişimine herkesin dikkat çekmesi gerekir.Yönetime bu konuda baskı bile yapılmalı.

Trabzonun kurtuluşu İstanbul'da yapacağı yatırmlarladır.Ben bunu bilir bunu söylerim.Eğer sen İstanbul'a yeterince yatırım yapmazsan Anadolunun küçük bir şehri olarak bu 3 kız kardeşle tek başına mücadele edemezsin.Zaten şartlar eskisi gibi değil, gittikçede ekonomik olarak şartlar ağırlaşıyor.O yüzden eşit şartlarda mücadele etmek istiyorsan Trabzonspor'un futbol okullarını halı sahalardan kurtarmalısın, göstermelik 2 pankartla futbol okulu kurulmaz.
Ahmet kardeş,
Proje güzel tabikii..
Senin gibi birçok kardeşimizinde "uygulanbilirliği" olabilecek,en azından üzerinde kafa yormaya değer birçok projesini duydum çok zaman..

Fakat sorun bu değil..
Sorun bu projelere kafa patlatanların,gece yatağa girerken şu Barış Memiş bir patlama yapsa,Gökhan Ünal pres yaparak rakipten kaptığı topla bir gol atsa vs. hayalleriyle uykuya dalan,yada uyuyamayan insanların sürekli dışarda ;çok afedersiniz"kibir ikonlarının"sürekli görevde olmaları..

Ne kadar uğraşırsak uğraşalım,göreceksinizki yönetimimiz bu olay hiç olmamış gibi davranacaktır..

Ayrıca Galatasaray'ın bölgeye katkı yapacağı bu işin kılıfıdır..

Sayın belediye başkanı bu hizmetinin karşılığını muhtemelen farklı bir şekilde alacaktır,gs de araziye oturacaktır..

....
Erdal bey diyor ya,artık Trabzonspor genç arkadaşların idealist yönetimine muhtaç hale gelmiştir bencede..:)

İHTİLALL
07.10.2009, 12:00
Yönetim şimdiden çalışmalara başlamaz ise yakın gelecekte Kartal'daki araziden çıkartılacağız . Arazinin etrafındaki projeler başladığı anda şu bir kira gelirine avunduğumuz 26 dönüm , önemli bir rant alanı haline gelecek ve Trabzonspor'un tapusunu devralması imkansıza yakın bir olasılığa düşecek .

Eldekileri kaybetmesek iyi idi , üzerine koymak ne mümkün .
Bir kere daha tebrikler..

Serdar A
07.10.2009, 12:04
...

...

Abi örnek olarak fenerbahçenin Ataşehir'deki Türk sporuna katkısı , ardından yine aynı kulübün bir Anadolu lisesi yıkarak Türk eğitimine katkısı verilebilir .

Biz ne için vergi ödüyoruz ? Tabi ki bu cemiyetler bizlere hizmet etsin diye . Dolayısıyla devletin görevide halkın malını bu cemiyetlere peşkeş çekmektir . Hizmet katiyen bu kurumun görevi değildir .

İHSAN
07.10.2009, 12:15
Acuk daha eşeleseniz, bunun gibi çok belediyeye rastlarsınız aslında. Ama enteresan olan şey, sadri başkan bu tür işlerin yabancısı değil, yani eski kulağı kesiklerden ve de inşaatçılardan. Bu meseleyi duymamış olabileceğkne ihtimal bile vermiyorum; amam duyup da eli kolu bağlıymış gibi oturabileceğkne ihtimal veriyorum.

İHTİLALL
07.10.2009, 12:16
Abi örnek olarak fenerbahçenin Ataşehir'deki Türk sporuna katkısı , ardından yine aynı kulübün bir Anadolu lisesi yıkarak Türk eğitimine katkısı verilebilir .

Biz ne için vergi ödüyoruz ? Tabi ki bu cemiyetler bizlere hizmet etsin diye . Dolayısıyla devletin görevide halkın malını bu cemiyetlere peşkeş çekmektir . Hizmet katiyen bu kurumun görevi değildir .
Katkıları şöyle dursun,

Ben bu üç kulübün yaptıkları aşağılıkları örtmek için uydurulan"efendim,hakemde insandır hata yapabilir";"Arif Erdem topun avuta gittiğini görünce penaltıya gitti";"hakemler çok üstüne gidiyorlar ama galatasaray'ın";gibi pişkince ve yüzsüzce uydurulan mavallarla,Türk gençliğine görsel ve yazılı medyadan "ahlaksızlık" şırınga ettiklerini düşünüyorum..:confused::mad::confused:

Badaloğlu
07.10.2009, 12:17
Ahmet kardeş,
Proje güzel tabikii..
Senin gibi birçok kardeşimizinde "uygulanbilirliği" olabilecek,en azından üzerinde kafa yormaya değer birçok projesini duydum çok zaman..

Fakat sorun bu değil..
Sorun bu projelere kafa patlatanların,gece yatağa girerken şu Barış Memiş bir patlama yapsa,Gökhan Ünal pres yaparak rakipten kaptığı topla bir gol atsa vs. hayalleriyle uykuya dalan,yada uyuyamayan insanların sürekli dışarda ;çok afedersiniz"kibir ikonlarının"sürekli görevde olmaları..

Ne kadar uğraşırsak uğraşalım,göreceksinizki yönetimimiz bu olay hiç olmamış gibi davranacaktır..

Sayın belediye başkanı bu hizmetinin karşılığını muhtemelen farklı bir şekilde alacaktır,gs de araziye oturacaktır..

....
Erdal bey diyor ya,artık Trabzonspor genç arkadaşların idealist yönetimine muhtaç hale gelmiştir bencede..:)

Üstad,

Teşhisleriniz doğru, bende bu konuda en azından üzerimize düşeni yapalımın derdindeyim.Toki başkanı Trabzon'lu ama Galatasaray'a hemde devletin tüm imkanları seferberlik ilan edilerek yapıyor.Büyükçekmece Belediye başkanı Trabzon'lu ama bedava arsayı önce Galatasaraya'a hibe ediyor.Hemde devletin, milletin ortak arazisini.Kılıfta hazır Türk sporu ve Büyükçekmeceli, gençler bu tesislerden yararlanacaklar diye... Acaba o tesisler bitince kapıdan içeri biri girebilir mi?

Trabzonspor 25 sene evvelki Trabzonspor'da değil.Başarı gelmeyince kendi çocuklarımızı bile Trabzonspor'lu yapmak için çaba sarfeder olduk.Neden? Çünkü onlarda bu popüler kimliklerden yararlanma derdindeler.Herkes emek vermeden pay derdine düşmüş.Onun içindirki bu sitedeki gençler benim için çok özeldirler.Özelliklede Trabzon'la alakası olmadan Trabzonspor'a gönül verenler ise baş tacı...

Zaten ne olduysa bu kibir yüz<ünden olduk, bu hallere geldik.Kibir insanlığın en büyük hastalıklarından biridir.Bu konuda söylediklerinize katılıyorum.İnanın bazı insanlar gördüm Trabzonspor yöneticisi olmuş, adamların yürüyüşleri bile değişiyor.Bu zihniyet tabiki Trabzonspor'a bir şey vermez.Vermediğini zaten yıllardır görüyoruz...

Erdal bey'in görüşlerine bende sonuna kadar katılıyorum...

İHTİLALL
07.10.2009, 12:27
Üstad,

Teşhisleriniz doğru, bende bu konuda en azından üzerimize düşeni yapalımın derdindeyim.Toki başkanı Trabzon'lu ama Galatasaray'a hemde devletin tüm imkanları seferberlik ilan edilerek yapıyor.Büyükçekmece Belediye başkanı Trabzon'lu ama bedava arsayı önce Galatasaraya'a hibe ediyor.Hemde devletin, milletin ortak arazisini.Kılıfta hazır Türk sporu ve Büyükçekmeceli, gençler bu tesislerden yararlanacaklar diye... Acaba o tesisler bitince kapıdan içeri biri girebilir mi?

Trabzonspor 25 sene evvelki Trabzonspor'da değil.Başarı gelmeyince kendi çocuklarımızı bile Trabzonspor'lu yapmak için çaba sarfeder olduk.Neden? Çünkü onlarda bu popüler kimliklerden yararlanma derdindeler.Herkes emek vermeden pay derdine düşmüş.Onun içindirki bu sitedeki gençler benim için çok özeldirler.Özelliklede Trabzon'la alakası olmadan Trabzonspor'a gönül verenler ise baş tacı...

Zaten ne olduysa bu kibir yüz<ünden olduk, bu hallere geldik.Kibir insanlığın en büyük hastalıklarından biridir.Bu konuda söylediklerinize katılıyorum.İnanın bazı insanlar gördüm Trabzonspor yöneticisi olmuş, adamların yürüyüşleri bile değişiyor.Bu zihniyet tabiki Trabzonspor'a bir şey vermez.Vermediğini zaten yıllardır görüyoruz...

Erdal bey'in görüşlerine bende sonuna kadar katılıyorum...
Eyvallah..
İlk organizasyonda muhabbeti başlatacak mevzu bu olsun..:):)

karatasof
07.10.2009, 12:35
Bu haberin beni en fazla ilgilendiren kısmı Büyükçekmece Başkanı'nın Trabzon'lu olması.Ve yıllardır anlamveremediğim Trabzon'lularda ki bu cincona'a karşı var olan aşşağılık kompleksi.Nedense yadırgamadım.Zaten başka bir memleketin adamı olsa idi o arsaları gs'e bu kadar aleni şekilde peşkeş çekilemezdi.Bravo Hasan Aygün.Trabzon seninle gurur duyuyor.
Bu arada bizim yönetime bişey demeye gerek yok.Nasıl olsa bu işin günahınıda ya önceki Yönetici Albayrak'a fatura ederler yada Avni Aker'e gelen seyirciye.

28TS61
07.10.2009, 12:38
Büyükçekmece belediye başkanıda Trabzon'luysa ilk önce ts mize haber yollardi gelin hemen durumlar böyle böyle diye.

Serdar A
07.10.2009, 12:41
Biraz konu dışı ama , şu Çekmece'yi yıllardan beri yediler yediler de bitiremediler . Herhalde , şimdi biraz da sermaye kulüpleri nasiplensin demiş olacaklar .

Yazık İstanbuluma ... Mağaralardan geldiler , şehirleri talan ettiler .

Mollasalihoğlu
07.10.2009, 12:53
O kadar Trabzonlu varsa, talep halinde bize arsa verilmezse, seçimi kaybeder mi bu başkan?

karatasof
07.10.2009, 13:05
O kadar Trabzonlu varsa, talep halinde bize arsa verilmezse, seçimi kaybeder mi bu başkan?

Yok canım,daha neler?
Bizim en büyük yanılgımızda bu zaten.
Herkesi kendimiz gibi zannediyoruz.
Elbette Trabzon'lu sayısı çoktur Büyükçekmece'de.Ancak asıl sorun bunlarında Başkanları gibi Trabzon'lu olup TS'lu olmamalarından kaynaklanıyordur.

bordo61
07.10.2009, 13:18
Başkan sever böyle şeyleri

Uyuma yönetim. Lütfen Bu sefercik uykunu böl

Napoli
07.10.2009, 13:24
İşin içine Trabzonspor girerse vermezler...Hele başkan trabzonluysa hepten unutalım

Hekimoğlu
07.10.2009, 13:42
Hemşerimiz Trabzonspor'un da Büyükçekmece'ye katkıda bulunmasına aracı olur inşallah.Herşey Büyükçekmece için.:p

Emre EFENDİOGLU
07.10.2009, 13:54
İşin daha vahim yanı Hasan Akgün Trabzon Araklı'lıdır.

Adem Erdoğan
07.10.2009, 14:04
Ben herhangi bir vehamet göremiyorum, gecekondu ve çarpık kentleşme dolacak arazileri elden çıkartmaya çalışıyor kanımca.

OLCAY ÇAKIR
07.10.2009, 14:10
Bu konuyu soracağım..

Bakalım aslı neymiş?

oflubektas
07.10.2009, 14:21
Eskiden bu işleri "arazi mafyası" adı verilen çapulcular yapıyordu. Şimdi modernleştik ya,iş spor klüplerine kadar dayandı.

Bu yağmadan payımızı biz de alalım, aman kaçırmayalım !

Ancak böyle düşünürken daha 2-3 hafta önce sel altında kalan bir alışveriş merkezini yağma eden garibanlara sövmeyelim. Çünkü onların da "ne yapalım, başkaları da alıyo, hem bizim götürdüklerimizin sigortası bile varmış" gibi geçerli (!) mazeretleri de var. Sadece yaptıkları yağmanın çapı küçük...

Kasım Hilal
07.10.2009, 14:32
Ortak bir metin oluşturup mail atılabilir kulübe..
Ben bu gibi işlerde herkesin aynı ağzı kullanması gerektiğini düşünüyorum..

Yağızhan Sağnak
07.10.2009, 14:35
Trabzonspor Futbol Okullarının temeli Büyükçekmece'de neden başlamasın?

hodlu
07.10.2009, 21:21
Biz Trabzonda Allahın denizinden yer alamıyoruz ama elalem İstanbulun göbeğinde dönüm dönüm arazi kapıyor.Bizim yöneticiler,siyasetçiler ise kendilerini Trabzonsporlu diye bize inandırıyorlar.Sonra da Trabzonspor neden şampiyon olamıyor diye burada ağlıyoruz.Kimin umurunda ki Trabzon şampiyon olmuş,2. olmuş ya da 14. olmuş...

ceserdar
07.10.2009, 22:48
Konu ile alakası yok belki ama Trabzonlu'nun düşmanı gene Trabzonlu'dur. Hele de bir Trabzonlu'yu 2 pohpohla, 1 gaza getir, istediğini yaptırırsın.

OLCAY ÇAKIR
07.10.2009, 22:59
Bugün RİVA'daydım.

İlkkez gittim.

TFF nin tesisleri muhteşemdi.
Riva zaten muhteşem..

Oraların çoğu GS'nin miş..

Vay be dedim..

Vay be.

Serdar A
07.10.2009, 23:15
Bugün RİVA'daydım.

İlkkez gittim.

TFF nin tesisleri muhteşemdi.
Riva zaten muhteşem..

Oraların çoğu GS'nin miş..

Vay be dedim..

Vay be.

Emin değilim , aklımda kalan rakam 500 dönümden fazla .

Yıllardır oraya imar almaya uğraşıyorlar . Malum , Toki'de bir hayli alakalı bölgeye . Bu aralar gündemden tamamen kaldırıldığına göre bir prensip anlaşması var ve Seyrantepe'nin sonlandırılması bekleniyor . Galatasaray'ın 600-800 arası bir villa alması konuşuluyordu en son . Şu an o bölgenin rayici 350.000 dolardan başlıyor ki 3. köprü inşaatında çalışmalar başladığı anda çok dik yükselecek . Bu projeleri gerçekleşirse gelirleri 250 milyon dolar civarında olacak . Bu arsanın geçmişte ne şekilde "kapatıldığı" biliniyor , kapatan kişi de arsayı kulübe bağışladı . Kim derdi ki 20-25 sene evvel milletin burun kıvırdığı Allah'ın köyü Riva , galatasarayın 100 yıllık biriken borcunu silecek diye . Muhtar tapularına duacıyız .

TSercaN
07.10.2009, 23:18
Biz kim bedava arsa kapmak kim?

AdemS
07.10.2009, 23:47
Ayağına kadar gelen bu fırsatı tepersen sonra çok ağlarsın..

ceserdar
08.10.2009, 00:04
Kim derdi ki 20-25 sene evvel milletin burun kıvırdığı Allah'ın köyü Riva , galatasarayın 100 yıllık biriken borcunu silecek diye . Muhtar tapularına duacıyız .

Buralarda sizin ve başkalarının yazdıklarını okuduktan sonra, bu Riva neymiş ne değilmiş diye bir bakayım dedim. Bu arazinin Galatasaray'a kazandırılması çok ilginç. Köşe yazarı Turgay Renklikurt'un aklına büyük takımlar büyük spor komplekslerinde antreman yaparlar fikri geliyor, fikrini dönemin Galarasaray Başkanı Selahattin Beyazıt açıyor ve olaylar gelişiyor. Sene 1976.

Düşünüyorumda, ya benim bundan 30 yıl önce Galatasarayda görev yaparken tesadüfen aklıma '.. Büyük kulüpler otel köşelerinde kamp yapmazlar. Kendilerine ait büyük spor komplekslerinde çalışırlar' fikri gelmesiydi.
Ya bu fikri Başkan Selahattin Beyazıt'a açmasaydım. Ya Selahattin Beyazıt ilgilenmeseydi. Ya, tesadüfen bir araya geldiğim o arazinin sahipleri spor ve Galatasaray aşıklısı olmasaydı.. Ve Selahattin Beyazıtın şahsında Galatasaray spor kompleksi yapmak için büyük ebatta bir arazi verebileceklerini söylemeseydi.
Ya da Selahattin Beyazıt o arsayı Galatasaray için almasaydı. Hadi son bir 'ya da' diyelim:
O zamanki menajer TURGAN ECE arsanın alınması için can havliyle uğraşmasaydı...

İşte bu da yazını linki: http://www.gunes.com/2006/05/21/yazidizisi/i1.html

Tesadüf mü dersiniz, bilinçli mi yapılmış dersiniz ne derseniz diyin. Galatasaray'ın Florya'daki Tesislerini arazisi bu kadar değerlenmiş olmasa belki onlarda kalkıp Büyükçekmece'lerde tesis için arazi aramazlardı. Aklıma bir de şu geldi. Ali Ağaoğlu bir röportajında, seneler önce İstanbul'un genişleyeceği alanları doğru tahmin edip oralardan arazi almasının şimdiki ve bundan sonraki başarılarında önemli bir payı olduğunu söylemişti.

Ilelioglu
09.10.2009, 19:31
Böyle seyleri degerlendirmek gerekir...

Mustafa ÖZDEMİR
09.10.2009, 19:56
o arsalar bize gelince milyon dolarlar eder...

Serhat
10.10.2009, 00:59
Bu iş Babamın işine benzemez inşallah ...

Zamanında Almanyadan geldiği zaman, almadığı arsalara baktıkca neler diyor tahmin edebiliyorsunuzdur :)

İnşallah bu tip bi gayret içindedir yönetim. Akıllı yatırımcı olmak lazım ;)
Trabzon bunu kullanabilecek kapasitede... Hemde nasıl olsa bedava... Sen bi iste vermezseler alanada zehir etmesini biliriz vermeyenede...

ÖmerFarukYılmaz
10.10.2009, 01:17
Ben büyükçekmecede yaşayan biri olarak konuşayım..

Hasan Akgün Trabzonludur..Bu 5. dönemi..Aynı zamanda gs fanatiğidir..

Hakkında iyi şeyler duymanız zordur..

DNA-TS
10.10.2009, 01:22
Geçenlerde gazetede okumuştum süperligin en fazla arazi sahibi kulübü gs miş. adamların mülkiyetleri cidden fazla la adamların adası bile var:)

Uğur GEMİCİOĞLU
10.10.2009, 01:55
Bence bu konu çok önemli.Riva gibi İstanbulda bir çok yer var.Bunun en büyük örneği bence Hadımköy dür.Oturduğum için söylemiyorum.İstanbul artık bu tarafa doğru büyümeye başladı şu 5 senedir.Koca Arnavutköy burnumuzun dibine dayandı.Hadımköy , merkezden sadece 20 km içerde.(Beylikdüzü - Avcılar) Ama binlerce dönüm arazi bomboş.TOKİ 1. 2. KİPTAŞ 1. 2. etap evlerini bitirdi 3. ye başlayacaklar yakında.Acilen değerlendirilmesi lazım buraların.Bir çok ünlünün ve şu anki başbakanın arazileri var.

Hadımköy de şu an bir köy gibi görünüyor İstanbulluların gözünde.

Ömer Faruk Yılmaz sen bilirsin belki Fatih Üniversitesi nde okuyormuşsun herhalde.

FANATIK61
10.10.2009, 02:00
Ben büyükçekmecede yaşayan biri olarak konuşayım..

Hasan Akgün Trabzonludur..Bu 5. dönemi..Aynı zamanda gs fanatiğidir..

Hakkında iyi şeyler duymanız zordur..

Buyrun burdan yakin...

Ali Can
11.10.2009, 13:04
Bence bu konu çok önemli.Riva gibi İstanbulda bir çok yer var.Bunun en büyük örneği bence Hadımköy dür.Oturduğum için söylemiyorum.İstanbul artık bu tarafa doğru büyümeye başladı şu 5 senedir.Koca Arnavutköy burnumuzun dibine dayandı.Hadımköy , merkezden sadece 20 km içerde.(Beylikdüzü - Avcılar) Ama binlerce dönüm arazi bomboş.TOKİ 1. 2. KİPTAŞ 1. 2. etap evlerini bitirdi 3. ye başlayacaklar yakında.Acilen değerlendirilmesi lazım buraların.Bir çok ünlünün ve şu anki başbakanın arazileri var.

Hadımköy de şu an bir köy gibi görünüyor İstanbulluların gözünde.

Ömer Faruk Yılmaz sen bilirsin belki Fatih Üniversitesi nde okuyormuşsun herhalde.

o zaman kapatalım şu hadımköyden birkaç bin dönüm

Nytre
12.10.2009, 14:08
b.çekmece b.başkanı yanılmıyorsam trabzonlu . şimdi b.başkanı galatasaraya gelene kadar bu hizmetten ilk önce trabzonspor neden yararlanmamış? burada eksik olan İLETİŞİMSİZLİK midir?

BiZe HeR YeR 61
12.10.2009, 14:12
b.çekmece b.başkanı yanılmıyorsam trabzonlu . şimdi b.başkanı galatasaraya gelene kadar bu hizmetten ilk önce trabzonspor neden yararlanmamış? burada eksik olan İLETİŞİMSİZLİK midir?
Hangi TRABZON'lu büyük iş adamlarımızın yararını gördükki onunda görelim...Onlar Sözde TRABZON'lu...

İHTİLALL
12.10.2009, 14:15
Yok ,iletişimsizlik değildir..
Başka bir şeydir..
Ama burada öyle şeyler yazmamalıyız..:)