PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yayın İhalesine TRT Talip Oldu

bordo61
06.10.2009, 11:18
Süper Lig maçları ŞİFRESİZ
06 Ekim 2009 / 10:02
TRT'nin maç yayınlarına talip olduğunu belirten İbrahim Şahin, şifreyi kaldırıp açık yayıncılık yapacaklarını söyledi.

Reyting ölçümlerinin sağlıksız olduğunu iddia eden TRT Genel Müdürü, yeni bir sistem kurmaya çalıştıklarını söyledi.

MAÇLARI ŞİFRESİZ VERMEK İSTİYORUZ

TRT'nin maç yayınlarına talip olduğunu belirten İbrahim Şahin, şifreyi kaldırıp açık yayıncılık yapacaklarını söyledi. Şahin, "Maç yayınlarının şifresiz, açık yapılmasından yanayım. Bu konuda çalışma yaptırıyorum. Arjantin modelini inceletiyorum" dedi.

TRT'de kaç kişinin çalıştığını bilmediğini kaydeden Şahin, lig maçlarını da şifresiz yayınlamak istediklerini açıkladı...
Gazetecilerle bir araya gelen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reyting ölçümlerinden kurumun personel politikasına, yeni açacakları kanallardan maçların şifresiz yayınlanmasına kadar çeşitli konularda çarpıcı açıklamalar yaptı. AGB'nin yaptığı reyting ölçümlerinde gri noktaların bulunduğunu belirten Şahin, "Bize bu gri noktaları izah edemediler.

AGB'ye TRT'nin de içinde yer aldığı bir komisyon kuralım, burada bizi ikna edin dedik. Çözüm bulacağız dediler ama bir sonuç çıkmadı. Şimdi biz ihaleye çıkıyoruz, ölçümü biz yapacağız. Bir iki ay içerisinde bu olacak. Eğer bu sağlıklı olursa 7-8 özel TV'de bu sisteme katılacak" dedi.

AdemS
06.10.2009, 11:22
Bu haberi dün okumuştum da, Arjantin modeli ne demek bilen var mı?

Misina
06.10.2009, 13:14
Hangi bütçeyle talip olmuşlar onuda açıklasalar bari.

Atılay
06.10.2009, 13:14

Doğru bu ihaleyi nasıl alacaklar

Dursun Kaplan
06.10.2009, 13:23
Bizim devlete ödediğimiz vergiler, faturalar ne güne duruyor. :)

Adem Erdoğan
06.10.2009, 13:26
Bizim devlete ödediğimiz vergiler, faturalar ne güne duruyor. :)

Tamam işte o vergiler şimdi dolaylı yoldan Trabzonspor'a gidecek Poyraz.:)

Dursun Kaplan
06.10.2009, 13:27
Eğer gerçekten öyle olacaksa tamam TRT alabilir. :p

Harun-61
06.10.2009, 13:35
yap bi güzellik TRT ;)

Ali Can
06.10.2009, 13:47
allah aşkına al şu ihaleyi trt :D
ama güzel yayın yapabileceksen al (almanya ligi maçları gibi olmasında)

sessizkral_1
06.10.2009, 13:53
Digiturk 'ün elinden alabileceğini sanmıyorum ama alırsada mutlaka bir spor kanalı açılması iyi olur Ligtv gibi.Aynı saatte olan maçları vermede sıkıntı yaşamaz zaten trt -2 -3 gibi kanallar var.

Mesut
06.10.2009, 14:13
trt al yayın ihalesini trt oleyyyyyy :D

Mehdi
06.10.2009, 14:25
Aydın Doğan parasına kıyıp Dsmart'a şu yayınları alamadı ama sayesinde TRT'de maçları izleyeceğiz sanırım.:)Adam rahatlıkla benim vergimle maç izliyorsunuz diyebilecek.

Atılay
06.10.2009, 14:28
Aydın Doğan parasına kıyıp Dsmart'a şu yayınları alamadı ama sayesinde TRT'de maçları izleyeceğiz sanırım.:)Adam rahatlıkla benim vergimle maç izliyorsunuz diyebilecek.

Aydın Doğan kaz gelecek yerden tavuk esirgemezdi kıyardı paraya bi çıkarı olsaydı demek ki ceo'ları bu işin sonunu göremedi o da elini çekti :)

pReN@_61
06.10.2009, 14:33
Haydi hayırlısı diyelim..

Sami Kuk
06.10.2009, 14:59

Lig tv dsmart DEVLETTEN büyükmü sankı...

70 MILYON nüfüslü bir ülke vergi fatura.internet cart curt bunlardan kazanılan paralar bıyere gıdecekte..Türktelekom un yıllık kazancı 2,5 milyar dolar..

Eskiden bank asya maclarını trt verırdı sımdı vermıyo dspor verıyor...Valla yemın ederim süper ligden daha karlı bank asya verseler..

Bank asyada hep sehır takımları var heryerde seyırcısı olur..Ama akıl yokkı.

Sami Kuk
06.10.2009, 15:03
Digiturk 'ün elinden alabileceğini sanmıyorum ama alırsada mutlaka bir spor kanalı açılması iyi olur Ligtv gibi.Aynı saatte olan maçları vermede sıkıntı yaşamaz zaten trt -2 -3 gibi kanallar var.

Acıyorlar zaten bu 1 senedır spor kanalı acacaklar zaten..Ama bu anadolu takımlarına yaramaz..Yıne 3 ezıklerın macını vercekte..

Şöyle bi durum var sacmma gekiyor bana..Diyorlarkı dıyelım mac rizede rizenın macı var o anda sadece rizedekı trt kanalı o macı verecek...ulan zaten burda stada gıdıyoruz..eee dısarda antep-rize macı var ozaman ne olcak:)

Fatih
06.10.2009, 15:05
Trt'nin alacağı ihale kulüpleri ekonomik olarak zarara uğratır.

UğuR
06.10.2009, 15:11
Trt'nin alacağı ihale kulüpleri ekonomik olarak zarara uğratır.

Niye ? sonuçda ihale değil mi? en çok parayı veren kazanmıyor mu? Kulüpler den ne maçlar şifreli yayınlansın yayınlanmasın.

Fatih
06.10.2009, 15:15
Niye ? sonuçda ihale değil mi? en çok parayı veren kazanmıyor mu? Kulüpler den ne maçlar şifreli yayınlansın yayınlanmasın.
Şahsen Trt'nin kulüplerin isteklerini karşılayacak fiyatı vereceğini sanmıyorum.Aslında birden çok kanal Tsl yayın haklarını alabilir.Arjantin modeli değil de İspanya modelini örnek alabiliriz.

Misina
06.10.2009, 16:07
Lig tv dsmart DEVLETTEN büyükmü sankı...

70 MILYON nüfüslü bir ülke vergi fatura.internet cart curt bunlardan kazanılan paralar bıyere gıdecekte..Türktelekom un yıllık kazancı 2,5 milyar dolar..

Eskiden bank asya maclarını trt verırdı sımdı vermıyo dspor verıyor...Valla yemın ederim süper ligden daha karlı bank asya verseler..

Bank asyada hep sehır takımları var heryerde seyırcısı olur..Ama akıl yokkı.

Telekom devletin mi?

Kazım Uzunboy
06.10.2009, 16:13
Ben maçların şifresiz olmasını istemem.

O zaman maç izleme organizasyonu diye bir şey de kalmaz.

Oruç
06.10.2009, 16:27
İyi haber. Tüm maçların yayınlanması koşulu mutlaka olmalı şartnamede.

Berk
06.10.2009, 16:43
İhale hangi ayda yapılıyor?

ApoCaN28
06.10.2009, 17:24
Ben maçların şifresiz olmasını istemem.

O zaman maç izleme organizasyonu diye bir şey de kalmaz.

İşte bu gibi durumlarada birlikteliği görürüz =)

albatros
06.10.2009, 17:47

hakan şükür'e yorumcuları olması için ne kadar para verdiler peki?
çok gereksiz harcamalar yapabilen trt bu iş için de bulur para :)

Hasan61
06.10.2009, 17:56
İnşallah alırlar ihaleyi şifresiz yayınlayacaklarını sanmıyorum

Emirhan Makul
06.10.2009, 17:57
Trt maçları alsın top gol olduktan sonra topu görürüz kalede. İnşallah Alamaz.

arimseli
06.10.2009, 18:01
Bir önceki ihalede D Smart'ın rakibi maçları halen yayınlayan kuruluştu.
D Smart (yani Aydın Doğan) bu sefer ihaleyi almaya kararlı.
Hükümet de bu ihaleyi Aydın Doğan'a vermeMEye kararlı. Onun için işin içine TRT de girecek. TRT'de Spor Kanalı hazırlıkları sürüyor.
TRT ihaleyi alırsa iyi olur.

Birileri yeteri kadar palazlandı zaten. Milletin sırtından palazlananlar "Türk Futboluna şu kadar kaynak sağlıyoruz" numaralarına yatmaktan da vazgeçsinler.
Aldığın bin, Türk Futboluna verdiğin bir. Birde kalkıp hava basıyorsun. Hani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez muhabbeti bile çok hafif kalıyor bu durum için.

Ya TRT ya D Smart.
Şifreli işkencenin bitmesi için tek alternatif kalıyor.
TRT.

Mustafa ÖZDEMİR
06.10.2009, 18:26
başkaları alacağına trt alsın ihaleyi .ama açık yayın yapıncada stadlara kimse gitmez.sezon başında kombine satanlar karlı çıkar...

Burak_52
06.10.2009, 22:13
trt alırsa süper olur
herkes evinde rahat bi şekilde maçını izler
kahvelerde bir sürü olaylar oluyor bunlar engellenir en azından

bordo61
07.10.2009, 13:24
Tamamen Doğan Grubuna maçları verip elini güçlendirmeyelim diye Devletin tüm imkanlarını zorlayacaklar.

bordo61
07.10.2009, 13:26
Bir önceki ihalede D Smart'ın rakibi maçları halen yayınlayan kuruluştu.
D Smart (yani Aydın Doğan) bu sefer ihaleyi almaya kararlı.
Hükümet de bu ihaleyi Aydın Doğan'a vermeMEye kararlı. Onun için işin içine TRT de girecek. TRT'de Spor Kanalı hazırlıkları sürüyor.
TRT ihaleyi alırsa iyi olur.

Birileri yeteri kadar palazlandı zaten. Milletin sırtından palazlananlar "Türk Futboluna şu kadar kaynak sağlıyoruz" numaralarına yatmaktan da vazgeçsinler.
Aldığın bin, Türk Futboluna verdiğin bir. Birde kalkıp hava basıyorsun. Hani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez muhabbeti bile çok hafif kalıyor bu durum için.

Ya TRT ya D Smart.
Şifreli işkencenin bitmesi için tek alternatif kalıyor.
TRT.

Doğan Grubu alınca o dediklerinin fazlası olur.

Ama Trt Alırsa Yeni bir dönem başlar.

Dursun Kaplan
07.10.2009, 13:36
Az önce Digitürk'ten aradılar. Yeni paketler hakkında bilgi vs vs. Kıza dedim, yeni ihaleyi D-smart alacakmış ben ona geçeceğim. Onlar ihaleye girmeyecekler dedi kız. :p

Mira_61
07.10.2009, 13:45
Doğan Grubu alınca o dediklerinin fazlası olur.

Ama Trt Alırsa Yeni bir dönem başlar.
Aynen katılıyorum.
Şahsen Doğan Grubu alacağına Digitürk'te kalmasını yeğlerim.

Muhammed
07.10.2009, 13:46
Ülkede birçok kişi maçları izleyemiyor. Eminim ki açık kanal olursa kulüplerin daha çok işine gelir. Ülkede 7'den 70'e herkes fubolla ilgili olur ve takımlarına daha çok bağlanırlar. Bir kulüp için en önemli olan şey zaten taraftar sayısıdır ve niteliğidir. Stadların boş kalma olayınada katılmıyorum stadtan maç izlemek çok başka bir olay izlemek isteyen yinede gider.

Sinem Yılmaz61
07.10.2009, 14:35
Burda türk kafeleri yokki hemen gidip mac bakasin, yani yurtdisinda olanlar icin fena sayilmaz bu Is...Internetten bakiyoruz malesef, ve o da hep olmuyor...TRTde maci izlemek cok güzel olur vallah...

senol 6116
07.10.2009, 20:29
Maçlar şifreli olduğundan beri, gençler ve çocuklar arasında futbolun popülerliği ciddi oranda düştü,futbolumuz yara aldı bu uygulamadan dolayı.İlgili olanların geneli de;sağlıksız şartlarda, birahane ve kahvehane köşelerinde maç seyretmek zorunda kalıyor,bu da toplumsal bir sorun.
Trt-Telekom ortaklığının hem kulüplere daha fazla para kazandıracağını hem de halkımıza futbol zevkini geri getireceğine inanıyor ve bunu hasretle bekliyorum.

yorumsuz6117
07.10.2009, 20:30
ee stada kim gidicek o zaman..:)

Oruç
07.10.2009, 20:45
ama açık yayın yapıncada stadlara kimse gitmez.

ee stada kim gidicek o zaman..:)

15-20 sene önce maçlara kim gidiyorsa onlar gidecek. Çok sığ bir yorum "maçlar şifresiz olursa kimse stada gitmez" demek.

İskender66
07.10.2009, 20:55
TRT'nin sponsoru TELEKOM. Sponsoru Telekom olanın sırtı yere gelir mi? :)
Diğer firmaların en az 3 katı para öneriyor şimdiden. İnşallah TRT alır. Şifreli kanalları sevmiyorum. Yaklaşık 20 yıldır şifreli kanal maçları veriyor. Ona ödenen paralara yazık. Ben şahsen bu yaşıma kadar her ay para ödeyeceğim dijital platform almadım almamda. Zaten ay sonunu zor getiriyoruz. Eşimin, çocuğumun, ailemin rızkından kesip bir zevk uğruna her ay en az 40-50 ytl neden vereyim? Yıllardır maç özetleriyle idare ediyorum. Yada önemli maçlarda kafe köşelerinde izliyoruz maçları. Yada internetten donan görüntü eşliğinde izliyorum son zamanlarda :)
Haydi TRT gönlümüz seninle. İnşallah maçları sen alırsın ve şifresiz izleriz maçları. Tıpkı 90'dan önceki senelerde izlediğimiz gibi. Ne günlerdi o günler ya. Bazen maçlar dönüşümlü yayınlanırdı. TV'lerin karşısına kurulur merakla ve heyecanla izlerdik maçları.

Samet Türkmen
07.10.2009, 21:00
Bir aralar birşeyler okumuştum. Maçlar şifresiz olacak ama maçın yayınlandığı bölgede gibi birşeyler. Yani Trabzon'da oynanıyorsa Giresun'da,Rize'de şifresiz gibi. İnşallah yanlış duymuşumdur.

SDinc
07.10.2009, 21:04
Bir aralar birşeyler okumuştum. Maçlar şifresiz olacak ama maçın yayınlandığı bölgede gibi birşeyler. Yani Trabzon'da oynanıyorsa Giresun'da,Rize'de şifresiz gibi. İnşallah yanlış duymuşumdur.
Asıl Giresun , Trabzon , Rize gibi bölgelerde şifreli olup diğer bölgelerde şifresiz olması lazım.