PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vatandaşımıza Verdiğimiz Değer !!!

bordo61
02.10.2009, 23:00
Aynı Olay Farklı Karar

Ölen turistin ailesine rekor tazminat

02.10.2009 10:23

2005'teki PKK saldırısında hayatını kaybeden turistin ailesine Türkiye tarafından rekor tazminat ödenmesine karar verildi. Ölen İngiliz turistin annesi 'Kendi hükümetimizin yapmadığını Türk hükümeti yaptı' diye konuştu.
5 kişi ölmüştü

KUŞADASI’nda 16 Temmuz 2005’te minibüste patlayan bomba, Helyn Bennett’in yanı sıra, İrlandalı Tara Whelan (17), Deniz Tutum (21), Eda Okyay (25) ve Ufuk Yücedeniz’in hayatına mal olmuştu. Kuşadası’nda aynı yılın 30 Nisan’ında PKK tarafından Kuşadası kent merkezine bırakılan bir bombayı etkisiz hale getirmeye çalışan Başkomiser Yaşar Aykaç da yaşamını yitirmişti.

Kuşadası'da Temmuz 2005'te bir minibüse yönelik PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden beş kişiden biri olan İngiliz turist Helen Bennett'ın ailesine Türkiye tarafından 1 milyon sterlinden fazla (yaklaşık 1.6 milyon dolar) tazminat ödenecek.

2 yıldır ailenin sürdürdüğü hukuk mücadelesinin ardından tazminat ödenmesine karar verildi.

Saldırıda, Bennett'ın ailesinden aralarından nişanlısının da bulunduğu 5 kişi de yaralanmıştı.

Bennet ailesinin avukatları saldırıda yaralananların bir daha asla çalışamayacakları ve hayatlarının sonuna kadar özel bakıma ihtiyaç duyacakları şeklinde savunma yaptı.

Bennett'in otobüste olmayan annesi Sharon Holden, İngiliz hükümetinin kendilerine sırt çevirdiğini, hükümetin kendilerine Londra'da düzenlenen 7 Temmuz saldırıları için oluşturulan yardım fonunun yurt dışındaki terör saldırıları için geçerli olmadığını söylediğini belirtti.

Holden, 'Yüz üstü bırakıldık ve hala da bırakılıyoruz. Dört yıl sonra Türk hükümeti kendi hükümetimizin bizim için yapması gereken şeyi yaptı' diye konuştu.

02 Ekim 2009 Cuma

Türkler için 70’er bin TL

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde 2005 yılında meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden İngiliz turist Helyn Bennet’in ailesine Türkiye´nin 1 milyon Sterlin tazminat ödediği iddiaları, gözleri aynı saldırıda hayatını kaybeden 3 Türkün ailesine çevirdi. Saldırıda hayatını kaybeden 21 yaşındaki Deniz Tutum, 23 yaşındaki Ufuk Yücedeniz ve 24 yaşındaki Eda Okyay´ın aileleri de Aydın adliyesinde tazminat davası açtı. Yaklaşık iki yıl süren davanın ardından mahkemenin ölen kişilerin anne ve babalarına 30´ar bin TL, kardeşlerine ise 10’ar bin TL tazminat ödenmesine kadar verdi. Ölen üç gencin de birer kardeşi olduğu için aileleri 70’er bin lira tazminat aldı. Buna karşılık tazminat tutarını fazla bulan hazine avukatları ise, karara itiraz ederek temyize götürdü. Dosyanın halen Yargıtay aşamasında bulunduğu belirtildi.

DKaraduman
02.10.2009, 23:13
Buna karşılık tazminat tutarını fazla bulan hazine avukatları ise, karara itiraz ederek temyize götürdü. Dosyanın halen Yargıtay aşamasında bulunduğu belirtildi.

Haberi biliyordum da burayı bilmiyordum, ilginç mi desem başka bişe mi bilmiyorum.

28TS61
03.10.2009, 06:40
e isin icinde ab yalakaligi varya ondandir. baska dicek biseyde bulamiyorum